Pátek 26. duben 2024 22:18
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new

Instant Research

img

Více než čtvrtina Čechů nemá peníze nazbyt. Nechodí do restaurací, nekupují oblečení ani elektroniku

11.04.2024 Čerstvý průzkum ukázal, že pro necelou polovinu Čechů je svět investic velkou neznámou, na který nemají dostatek financí, které by mohli dát stranou, nebo se ho bojí. Více než třetina neinvestujících ale peníze nerozhazuje, měsíčně nevydají ani korunu za oblečení, kosmetiku, elektroniku či kulturu a cestování. Průzkum zaměřený na finanční chování Čechů zrealizovala fintechová společnost Bondster prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.
img

Češi jako štědří příbuzní i přátelé: Peníze nejčastěji půjčují rodině. Třetině z nich se ale celá částka nevrátí

21.02.2024 Češi se nezdráhají pomáhat, a to ani půjčováním svých peněz ostatním. Rozlišují ale, na co konkrétně druhým prostředky poskytnou. Nejčastěji jsou ochotni finančně vypomoci blízkým na nutné výdaje. Nemladší dospělá generace půjčuje jednotky tisíc, starší i násobně více. Vyplývá to z průzkumu fintechové společnosti BONDSTER, dle něj si pětina Čechů půjčila více než jednu průměrnou mzdu a 10 % dokonce sáhlo do úspor kvůli rodině či přátelům i pro více než 100 000 korun. Třetině lidí se ale jejich štědrost nevyplatila.
img

Dlouhodobý investiční produkt nabízí flexibilnější zhodnocování peněz na stáří. Zvažuje jej využít třetina Čechů

22.01.2024 Zhruba třetina (34 %) Čechů zvažuje, že si začne odkládat peníze na důchod do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Z těch, kteří si na stáří už nějaké peníze střádají, jich nejvíce (28 %) odkládá částku 500–1 000 korun. Při odchodu do důchodu v současné době by 53,5 % dotázaných bylo spokojeno s důchodem vyšším, než je 25 tisíc korun, což je částka převyšující loňský průměrný důchod.
img

Ve více jak polovině rodin hovoří s dětmi o příjmech a výdajích domácnosti, pětina rodičů se snaží edukovat názornými příklady

13.11.2023 Věnovat se rozvoji finanční gramotnosti má smysl už od útlého věku. U dětí, které pochopí koloběh peněz a jejich hodnotu, je vysoká pravděpodobnost, že v dospělosti budou úspěšně zvládat hospodaření s rodinným rozpočtem i spoření nebo investování. Nahlédnout pod pokličku rodinného rozpočtu přitom nechává své děti zhruba polovina rodičů (51 %), kteří si s dětmi povídají o příjmech a výdajích do rodinné kasy. Téměř 4 z 10 rodičů v průzkumu investiční platformy Portu nechávají děti spolupodílet se na nákupu nákladnějších věcí, čímž se je snaží motivovat ke spoření. Vlastní bankovní účet a platební kartu mají děti 38 % dotázaných rodičů. Osobní zkušenost a tzv. školu života upřednostňují jen 2 % rodičů, kteří s dětmi o financích vůbec nehovoří.
img

Kapesné dětem dávají tři čtvrtiny rodičů, nejčastěji jde o částku do 500 korun

14.09.2023 Téměř tři čtvrtiny (73 %) rodičů dávají dětem nějakou formu kapesného, pravidelnou formu měsíčního kapesného pak volí 58 % dotázaných. Nejvíce rodičů, asi 6 z 10, vydá na kapesné částku do 500 korun za měsíc na jedno dítě, pětina pak přispívá dětem částkou 500-1 000 korun měsíčně. Více než 2 tisíce korun kapesného pak dává 11 % dotazovaných rodičů, častěji jde přitom o rodiny se středoškoláky a vysokoškoláky. Informace vyplynuly z dotazování investiční platformy Portu.
img

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností

26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
img

Více než polovina českých investorů minulý rok prodělala, nejvíce na podílových fondech, akciích a kryptoměnách

19.06.2023 Na svých investicích loni prodělalo 55 procent českých investorů. Nejčastěji ztratili mezi 10 a 20 procenty, a to především na investicích do volatilních aktiv, jako jsou podílové fondy, akcie a kryptoměny. Právě tyto nástroje také nejvíce lidí přestalo využívat, investice do fondů i do kryptoměn opustilo shodně 6 procent investorů. Vyplývá to z průzkumu české investiční platformy Bondster. Celkově ztratilo důvěru v některé investiční nástroje 8 z 10 investorů. Roste naopak zájem o nové způsoby investování, například prostřednictvím fintechových platforem.
img

Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením

19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
img

Kvůli inflaci se Češi obávají o finanční situaci sebe i svých dětí. Tři čtvrtiny se obávají, že v důchodu s penězi nevyjdou

30.05.2023 Strach z vysoké inflace Čechy neopustil ani po roce. Podíl Čechů, kteří se kvůli ní bojí o finanční situaci sebe i svých dětí, vzrostl na tři čtvrtiny. Téměř polovina z nich spoří svým dětem na bydlení, dalších 28 % odkládá peníze pro své děti na vzdělávání. Vyplývá to z průzkumu Generali Lví podíl, který představila společnost Generali Investments. Téměř tři čtvrtiny lidí se kvůli ekonomické situaci v roce 2022 také obávají, zda budou mít dostatek peněz v důchodu.
img

Umění, LEGO i alkohol. Alternativní investice využívá 70 % českých investorů

19.05.2023 Alternativní investice využívá 70 procent českých investorů. Vyplývá to z průzkumu české investiční platformy Bondster. Nejvíce lidí využívá kryptoměny, investuje do nich téměř čtvrtina investorů. Kryptoměny ovšem Čechy zároveň rozdělují – za rok 2022 na nich prodělalo přes 60 procent jejich uživatelů. Větší důvěru mají Češi v další formy alternativních investic, hlavně sběratelské mince a P2P/P2B investování. Mince aktuálně drží 17 procent českých investorů a do P2P/P2B investuje 12 procent dotázaných. Češi se začínají zajímat i o méně běžné nástroje. Například do stavebnice LEGO investuje 6 procent investorů a do investičního alkoholu 5 procent z nich.
img

Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Méně drží hotovost, více spoří

18.05.2023 O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují.
img

Čeští investoři více přemýšlejí o diverzifikaci, 4 z 10 začali využívat nějaký nový investiční nástroj

27.04.2023 Více než polovina českých investorů začala po zkušenosti s prudkým propadem na kapitálových trzích v roce 2022 více řešit diverzifikaci svých aktiv. Vyplývá to z průzkumu investiční platformy Bondster mezi českými investory. Průzkumu se zúčastnilo 1 050 respondentů, kteří využívají investice a sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.
img

Češi plánují šetřit především na jídle v restauracích a na dovolených

24.04.2023 Čtyři z pěti Čechů (80,1 %) počítají s tím, že se budou muset kvůli zvyšujícím se cenám uskromnit. Omezovat budou především výdaje za jídlo v restauracích (49,4 %), ušetřit chtějí také na dovolených (38,6 %) a nové výbavě do domácnosti (39,4 %). Ukazují to čísla z dotazování investiční platformy Portu v rámci Indexu investiční gramotnosti.
img

Stavební spoření je stále oblíbené u téměř poloviny Čechů, výši státního příspěvku by neměnili

04.04.2023 Minimálně jedno spoření na své jméno má založena skoro polovina dotazovaných Čechů, nejčastěji na něj posílají 1700–3000 korun. Pro ponechání státního příspěvku v plné výši by jich bylo 67 %. Data vyplynula z průzkumu agentury Ipsos pro Raiffeisen stavební spořitelnu.
img

Strach z inflace přetrvává i po novém roce. Téměř 70 % Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít s penězi

10.02.2023 Vysoká inflace mává s náladou Čechů i v roce 2023. Celkem 7 z 10 Čechů se obává, že bude mít letos problém vyjít se svými financemi. Zatímco obavy z rostoucích cen energií ke konci předchozího roku klesly o více než desetinu, rostoucí inflace se ve srovnání s rokem 2022 bojí o 10 % Čechů více. V tomto roce i nadále Češi šetří nejvíce na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
img

Na vánočních dárcích bude kvůli inflaci šetřit 6 z 10 Čechů, na zimní dovolené dokonce přes 83 %

08.11.2022 Vánoce budou letos v Česku chudší než obvykle. Přes šedesát procent lidí totiž plánuje šetřit na pohoštění během svátků, zejména na pečení cukroví. Skoro stejný počet Čechů letos omezí výdaje za vánoční dárky, a to především pro příbuzné. Dvě třetiny lidí také letos úplně zruší zimní dovolenou na horách. Na vině je zejména vysoká inflace, kvůli které se celkem snaží šetřit přes 90 % Čechů.
img

Průzkum: 40 % českých investorů tvoří ženy. K investování přistupují rozváženěji

06.10.2022 Popularita investování v České republice stoupá a na chuť mu navzdory zažitým stereotypům přichází i čím dál více žen. Stejně jako muži začínají investovat nejčastěji do věku 35 let. Do investičního běhu ale vstupují s větší rozvahou a opatrností. Polovina z nich začíná investovat již v době, kdy jejich úspory nepřesahují hranici 25 000 korun. Častěji než muži také investují pravidelně každý měsíc.
img

Průzkum: Polovina Čechů investuje, roste mezi nimi obliba investičních aplikací

18.08.2022 Počet Čechů, kteří investují, každým rokem průběžně stoupá. Investiční produkty nyní využívá polovina dospělých. Ačkoliv největší oblibě se dlouhodobě těší investování skrze produkty banky, na výsluní se postupně dostávají i nové technologie. Jak ukázal průzkum pro ČSOB Asset Management, investiční aplikace dnes používá každý šestý investor. Investoři si také přejí mít své finance vždy pod kontrolou. V ČSOB jim to umožňuje Investiční portál, díky kterému mohou své portfolio spravovat online a odkudkoliv.
img

Investiční platforma Portu: Skoro polovina Čechů chce jít do důchodu v 60 nebo dříve, ale nejsou na to finančně připraveni

15.08.2022 Skoro polovina Čechů by ráda do důchodu okolo šedesátých narozenin nebo i dříve, šestina lidí dokonce už v 55 letech. Pětina dotázaných, jak ukázal letní průzkum Instant Research pro investiční platformu Portu, se vidí v důchodu na zahrádce, každý desátý si chce pořídit domeček u moře, stejné množství se chce věnovat vnoučatům, 7 % chce cestovat. Pětina lidí naopak na důchod nemá plány, ani ty finanční. A týká se to všech věkových kategorií do 54 let.
img

Mladí investují zodpovědně. Udržitelným společnostem věří 63 % z nich

27.06.2022 Investování do společností bojujících s klimatickou změnou se těší oblibě hlavně mezi mladými lidmi do 26 let. Vedle zajímavého zhodnocení je volí zejména z osobního přesvědčení. Třetina Čechů však na poli zodpovědného investování stále tápe a není si jistá, jakou roli mohou tyto investice hrát v jejich portfoliu. Jak ukázal průzkum pro ČSOB Asset Management, mladí začínají s investováním i při menším objemu svých úspor, nejvíce si oblíbili alternativní investice.
img

Průzkum: Inflace ovlivňuje 9 z 10 Čechů, chránit svoje finance plánují dvě třetiny lidí

23.05.2022 Téměř 90 % Čechů už zaznamenalo dopady rostoucí inflace, která v dubnu vystoupala na meziroční hodnotu 14,2 %. Nejvíce si lidé všímají růstu cen běžného zboží a ztráty hodnoty svých úspor. Vyplývá to z průzkumu společnosti ČSOB Asset Management. Dvě třetiny dotázaných proto plánují využít investice a další produkty, aby své finance před inflací ochránili.
img

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
img

Kvůli inflaci a zdražování energií už investuje více než polovina Čechů. Čtvrtina lidí ale raději drží peníze pod polštářem

09.05.2022 Podíl Čechů, podle kterých je nejlepší držet peníze v hotovosti, vzrostl za poslední rok navzdory vysoké inflaci o více než třetinu na 13 procent. Dalších 12 % lidí preferuje ukládání peněz na běžných účtech. Za rok tak při současné úrovni inflace přijdou o více než desetinu hodnoty svých financí. Vyplývá to z průzkumu Generali Lví podíl, který dnes představila společnost Generali Investments. Přes 61 % lidí do 26 let naopak své úspory investuje. Stále oblíbenější jsou pak mezi mladými kryptoměny, které však přináší i řadu rizik.
img

Češi chtějí ochránit své peníze před inflací jejich „zaparkováním“ ve fondech

14.09.2021 Investicím do fondů přichází Češi na chuť stále více. Jde totiž o nejdostupnější formu investování peněz s možností zajímavého zhodnocení. Podle výzkum Equa bank investuje do fondů 31 % dospělých Čechů1). Nejčastěji investují pravidelně každý měsíc a menší částku – s jasným cílem ochránit peníze před inflací. Dávají proto přednost rizikovějším, ale potenciálně výnosnějším akciovým a smíšeným fondům.
img

Udržitelným investicím nejvíce věří mladí. Do ekologických společností investuje 8 % lidí do 26 let

29.07.2021 Finanční návratnost úsporných opatření je pro 20 % Čechů důležitější než před začátkem koronavirové krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments CEE prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.[1]
Související klíčová slova: Bitcoin | Finance | Peníze | Akciový index | Inflace | Koruna | Analytik | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Daně | Rizika | Swiss Life | Investujeme | Sazby | Akcie | Zhodnocení | Asset management | Broker | CEO | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Komodity | Risk | Finanční instituce | Nabídka | Nástroj | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Riziko | Ropa | S&P 500 | Swiss | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ČNB | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | Dluhopisy | Obchodování | Investiční příležitosti | Investoři | Fond | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | ČSOB | Investiční produkty | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Penzijní fondy | Vzdělávání | Praxe | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Alternativní investice | Banka | Běžný účet | Broker Consulting | Cena | Fondy | Graf | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investiční | Investiční nástroje | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování peněz | Management | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Termínované vklady | Trh | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | CEE | P.A. | ROCE | Úvěr | Vzdělání | 1 milion | Investment | Generali Investments CEE | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | Finanční gramotnost | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Investiční zpravodajství | KBC | Přehled | Bankovnictví | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Ztráty | Nejistota | Zajištění | Investiční poradci | Ethereum | Výhled | Mzdy | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Výnosy | Příjmy | Hlavní ekonom | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Generali Investments | Makléřské firmy | Swiss Life Select | Obchodování s kryptoměnami | Investování do kryptoměn | Diverzifikace investic | Investiční nástroj | Nemovitostní fondy | ČSOB Bohatství | Investice do kryptoměn | Složené úročení | Začít investovat | FinTech | Portu | Investiční platforma | Propady na akciových trzích | Stavební spoření | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | Průzkum společnosti | Výkyvy na trzích | Majetek | Výhodně investovat | Vysoký výnos | Investiční platforma Portu | Klesající cena | Nejznámější kryptoměny | Bondster | Vývoj na trzích | Výkonný ředitel | Čeští investoři | Dění na trzích | Finanční situace | Přístup k investování | ESG | České nemovitosti | Investice do fondu | Digitalizace | Rozpočet | Indigo | Zájem o investice | Růst spotřebitelských cen | Radomír Jáč | Růst cen | Ekologie | Generální ředitel | Největší pokles | Úrok | Miliardy | Legislativa | Finanční rezervy | Radim Krejčí | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Plyn | Události roku | Úroky | Hypotéky | Důchod | Modelový příklad | Vánoce | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Úbytek | Miliardy korun | Předsevzetí | Investiční platformy | Hospodaření | Návratnost | Budoucnost | Experti | Horší časy | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Výsledky průzkumu | Trhy | Pokles | Situace | Finanční vzdělávání | Pravidelné investice | Konkrétní cíle | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Pandemie | Konzultant | Vysoká inflace | Volné peníze | Zlepšení | Dovednosti | Výdaje | Rozhodování | Spořicí produkty | Lednová inflace | KBC Asset Management | Investiční portfolia | Vývoj | Výkyvy | Poradci | Mince | Nákupy akcií | Domácnosti | Hotovost | Spoření | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Dění ve světě | Equa Bank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Zelené energie | Údaje | Poradenské firmy | Více peněz | Majitel | Úspory | Zhodnocování peněz | Současný propad | Průměrný výnos | Ředitel Raiffeisen | Cestování | Finanční polštář | Auta | Dění na trhu | JDE | Unie | ČR | Výplata | Investiční aplikace | MAM | Generace Z | Zbohatnutí | Zájem o investování | Ceny | Životní úroveň | Zastavení růstu | Důvěra | Správci fondů | Časový horizont | Průměrné mzdy | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Přímé investice | Diverzifikovat | Odklon od fosilních paliv | Udržitelné investice | Životní prostředí | Lego | P2P | Peer-to-peer | Online prostředí | Znehodnocení úspor | SNY | Finanční výkonnost | Makroekonomický vývoj | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Umění | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Cigarety | Strach z inflace | Vyšší zhodnocení | David Kögler | Investování do cenných papírů | Obavy z inflace | Plány | Cíle | Příležitosti | Pozitivní vliv | Thajsko | Technologie | Odvětví | Boom | Riziko kryptoměn | Chování | Životní cíle | Úvěry na bydlení | Analytik Portu | Společnosti | Opatření | Ideální čas | ANO | Platforma Bondster | Úročení | Energetická krize | Češi | Zdražování energií | Index investiční gramotnosti | Mladí investoři | Společnost | Obchodní ředitel | Dopady inflace | Fixace úrokové sazby | TIM | Změny klimatu | | Investiční produkt | Úvěr na bydlení | Rostoucí inflace | Instituce | Motivace | Filip Louženský | Raiffeisen | Význam kryptoměn | Růst cen energií | Online platformy | Vlastnictví | Rekordní inflace | Martin Vašek | Fintechová společnost | ZEN | Životní náklady | Rodinné rozpočty | Fotovoltaické elektrárny | Prime | Udržitelnost | Cestovat po světě | Chalupa na Vysočině | Domek u moře | Investice v mobilu | Mobilní aplikace | David Moravec | Zastropování cen | Ekonom společnosti | Investiční alkohol | Marek Pokorný | Lukáš Raška | Vysoké inflace | Bali | Diverzifikované portfolio | Začínající investoři | Skandály | Náklady spojené s bydlením | OCI | Nové příležitosti | Ženy | Sport | Vyšší ceny | Dlouhodobost | Splácení hypotéky | Martin Luňáček | Investiční gramotnost | Investiční gramotnost Čechů | Pavel Klema | CEO platformy Bondster | P2P/P2B | Obliba P2P/P2B investic | Poučení z krize | Fintech Čechy láká | Nedostatek financí | Vlastní bydlení | Vice | Bankovní účet | Karel Šulc | Environmental, Social a Governance | Sebevědomí | Pravidelnost | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | ProCent | Peníze na důchod | Důchodové spořicí produkty | Fintechové společnosti | Platformy | Oblečení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Instant Funding Programy
Instant fundingy
INSTANTFX
Instant Global Markets Trade
InstantGlobalMarketsTrade
Instant Options
INSTANTPREMIERFX
INSTANT-PROFIT-FX
INSTANT-PROFIT-FX.COM
Instant Pro Fx

Následující klíčová slova

INSTANTTRADESFX
Instant Trading EU
Instant Trading EU Ltd.
Instant view
Instinkt
Instinktivní obchodování
Instinkt v tradingu
Instituce
Institucionální hráči
Institucionální investice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít