Mezinárodní obchod

Je tady vůbec ještě šance na dosažení obchodní dohody?
30.06.2025 Euro, libra a další riziková aktiva nadále posilují vůči oslabujícímu americkému dolaru, i když možnost obratu dolaru – stejně jako uzavření obchodních dohod mezi USA a dalšími zeměmi – stále zůstává ve hře. Do chvíle, kdy začnou platit cla prezidenta Donalda Trumpa na určité země, zbývá už jen 10 dní a Bílý dům se zatím nezdá být ochotný přistoupit ke kompromisům.

Aktuální informace o americkém akciovém trhu, 27. června. Indexy S&P 500 a NASDAQ dosáhly nových maxim
27.06.2025 Index S&P 500 vzrostl o 0,80 %, zatímco Nasdaq 100 si připsal 0,97 %. Průmyslový index Dow Jones vyšplhal o 0,84 % nahoru.

Smrt dolaru není na pořadu dne
27.06.2025 V souvislosti s nadměrným zadlužováním americké federální vlády a snahy Donalda Trumpa o větší obchodní izolaci skrz zvyšování cel se uvažuje o možnosti výměny amerického dolaru jako pilíře světového finančního systému za jinou měnu.

Čerpadláři v Česku už promítají střet mezi Izraelem a Íránem do svých cen. Generální ředitel Shellu varuje před blokádou Hormuzské úžiny, jež by prý způsobila zásadní šok světovému obchodu
19.06.2025 Zlevňování pohonných hmot v Česku ustalo, v uplynulém týdnu zdražil benzin o 16 haléřů na 33,77 koruny za litr a nafta o 21 haléřů na 32,24 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Předtím pohonné hmoty s drobnými korekcemi zhruba od konce ledna zlevňovaly.

Přehled vývoje GBP/USD dne 13. června: Soud Donalda Trumpa nezastaví!
13.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu a téměř aktualizoval své tříleté maximum. Kotace se většinu dne pohybovaly kolem úrovně 1,36 a nepochybujeme, že tato hladina kupce dlouho nezadrží. Vše, co bylo uvedeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD – a obecně pro všechny páry s americkým dolarem. Nezapomeňme: nejedná se o pokles eura nebo libry – to americký dolar vytrvale oslabuje. Bez "faktoru Trump" bychom pravděpodobně žádný růst neviděli. Stejně jako euro se i britská libra na začátku ledna připravovala na dlouhodobý pokles po silné korekci, ale Donald Trump obrátil celý devizový trh vzhůru nohama.

Ozvěny trhu: Čeká nás další „konsolidační balíček“, nebo rozvolnění fiskálních pravidel?
12.06.2025 Na základě průběžného plnění letošního státního rozpočtu, podle kterého schodek na konci května dosáhl 170,5 mld. CZK, zatím nelze jednoznačně určit, zda se podaří splnit plánovaný celoroční deficit ve výši 241 mld. CZK. O něco více napoví červen, který je příjmově tradičně jedním z nejsilnějších měsíců.

TSMC dosáhl v květnu téměř 40% růstu tržeb 📈
10.06.2025 Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) zveřejnil květnové výsledky hospodaření a dosáhl meziročního nárůstu tržeb o 39,6 % na celkových 10,7 miliardy USD. Společnost nadále těží ze silné poptávky po svých čipech, která je navíc podporována obavami z dopadu cel na mezinárodní obchod.

Slábnoucí dolar a konec americké výjimečnosti?
10.06.2025 Respektovaná americká instituce Morgan Stanley nedávno zveřejnila prognózu, která vzbudila pozornost globálních investorů i geopolitických stratégů: americký dolar by mohl do poloviny příštího roku oslabit o dalších až 9 %. Na první pohled se může zdát, že jde jen o další cyklický výkyv v rámci klasické měnové volatility. Ve skutečnosti ale nejde jen o oslabení měny – jde o oslabení důvěry. Jaké jsou hlavní důvody negativního pohledu na dolar a co to vypovídá o americkém hospodářství?

GBP/USD – Přehled k 10. červnu: Nový soud D. Trumpa
10.06.2025 V pondělí pár GBP/USD nevykázal žádné výrazné pohyby. Vzhledem k současné situaci ve Spojených státech je však těžké si představit, že by dolar měl prostor pro růst. Ukazuje se, že ekonomický útlum, obchodní válka, zhoršující se vztahy s mnoha zeměmi (včetně spojenců), kontroverzní rozhodnutí týkající se mezinárodních dohod a organizací, zákon "One Big Beautiful Bill" a neúspěch ve zprostředkování míru mezi Ukrajinou a Ruskem byly jen začátkem. Tyto problémy byly pouze prvotními signály potíží, které zasáhly mnoho lidí – avšak ne tak tvrdě a brutálně jako současné události.

Denní shrnutí: Bitcoin roste o 2,40 %, obchoduje se nad 108 000 USD 💰
09.06.2025 Americké akciové indexy dnes procházejí klidnou obchodní seancí. Index S&P 500 roste o přibližně 0,3 %, Dow Jones se drží poblíž pátečního závěru a Nasdaq 100 si připisuje 0,2 %. Nejlépe si vedou malé společnosti – Russell 2000 posiluje o více než 0,7 %.

Čemu věnovat pozornost dne 9. června? Přehled základních událostí pro začátečníky
09.06.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické zprávy. Obchodníci tak během dne nebudou mít na co reagovat. Je vysoká pravděpodobnost, že se bude jednat o flat nebo slabé pohyby, pokud Donald Trump nevydá nové kontroverzní prohlášení, které šokuje trhy. Euro se opět blíží k prolomení linie vzestupného trendu a britská libra tak již učinila. Fundamentální pozadí související s obchodní válkou však zůstává mnohem důležitější než technické signály. Trump může kdykoli jednoduše vyvolat nový propad dolaru.

Čemu věnovat pozornost dne 6. června? Přehled základních událostí pro začátečníky
06.06.2025 Na pátek je naplánováno poměrně hodně makroekonomických publikací, ale většina z nich obchodníky zajímat nebude. Například zpráva o průmyslové výrobě v Německu nebo zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně. Ani zpráva o HDP v eurozóně (třetí odhad za první čtvrtletí) pravděpodobně nebude mít na náladu na trhu žádný vliv. Bouři emocí na trhu však mohou vyvolat americké publikace. Mezi nejdůležitější nadále patří zpráva o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (NonFarm Payrolls) a zpráva o míře nezaměstnanosti. Pokud bude americký trh práce vykazovat známky zpomalení a nezaměstnanost bude nadále růst, obchodníci si budou tyto události spojovat s celní politikou Donalda Trumpa a budou očekávat, že Fed obnoví cyklus uvolňování měnové politiky. A právě nyní není třeba mnoho, aby dolar klesl.

Přehled pro pár GBP/USD na 6. června 2025
06.06.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval ve svém vzestupném pohybu a obchodoval se celkově klidně a beze spěchu. Ani pro britskou libru, ani pro americký dolar nebyly ve čtvrtek k dispozici žádné zprávy. Donald Trump se s velkým úsilím zdržel zavedení nových cel či zvýšení těch stávajících a na tento den nebyly naplánovány žádné makroekonomické publikace. Přesto trh pokračoval v nákupu libry za dolary. A to je něco, co je třeba mít v blízké budoucnosti na paměti: dolar může provést minimální korekce, může pár dní stát na místě, ale stále bude klesat. Jednoduše proto, že situace s obchodní válkou se en za dnem nijak nezlepšuje.

Čemu věnovat pozornost 5. června? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
05.06.2025 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických zpráv. Obchodníci dnes dostanou jen dva méně významné reporty z Velké Británie a USA. Report o aktivitě ve stavebním sektoru má objektivně menší význam než reporty ze sektoru služeb a zpracovatelského průmyslu. Trh tyto indexy navíc v pondělí a ve středu úplně ignoroval. Ve Spojených státech bude zveřejněna týdenní statistika žádostí o podporu v nezaměstnanosti, ale její význam je mizivý, protože v pátek bude zveřejněna míra nezaměstnanosti.

Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
04.06.2025 Cítíte závrať? Nejste sami. Minulý týden začal vichřicí: Padesátiprocentní americké clo na vývoz z Evropské unie bylo odloženo jen několik dní poté, co bylo oznámeno. O několik dní později prohlásil Soud pro mezinárodní obchod řadu Trumpových cel za neplatná, včetně těch, která byla vyhlášena v „Den osvobození“. O několik hodin později pak americký federální odvolací soud pozastavil toto rozhodnutí obchodního soudu a vrátil zmíněná cla zpět do platnosti, dokud nebudou předloženy další právní argumenty.

Trh si zahrává s ohněm
04.06.2025 Slyší trh jen to, co chce slyšet? Nebo pouze hraje hru podle pravidel "nakupuj poklesy"? Podle analytiků Nomury by nákup indexu S&P 500 pět dní po každé eskalaci obchodních konfliktů ze strany Donalda Trumpa od začátku února přinesl výnos 12 %. Za stejné období by prosté držení tohoto širokého akciového indexu investory nijak výrazně neobohatilo. Rozhodli se tedy vsadit na tento vzorec, když Bílý dům oznámil zvýšení cel na ocel a hliník z 25 % na 50 %? Nebo byl růst způsoben silnými daty z trhu práce?

Čemu věnovat pozornost 4. června? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
04.06.2025 Na středu není naplánováno příliš mnoho makroekonomických zpráv. Samozřejmě je třeba zmínit indexy aktivity ve službách pro Německo, Spojené království, EU a USA. Připomínáme ale, že trh si těchto údajů v pondělí téměř nevšímal. Včerejší zpráva JOLTs sice přinesla obstojné hodnoty, ale vedla jen k růstu dolaru o 20 pipů, načež dolar během následujících hodin o tyto zisky rychle přišel. Proto se domníváme, že jen americký index ISM ve službách by mohl vyvolat alespoň nějakou reakci trhu, i když je nepravděpodobné, že by výrazně ovlivnil celkový sentiment na trhu. Za zmínku stojí i zpráva ADP o zaměstnanosti v americkém soukromém sektoru, která je často označována za "mladšího sourozence" NFP. Hodnoty a trendy mezi NFP a ADP se však shodují jen výjimečně, takže trh bude kvůli závěrům o trhu práce hledět primárně na zprávu NFP.

Trh probudil monstrum
03.06.2025 Postupem času si zvykneme na všechno – na to dobré i na to špatné. Investoři se nakonec smířili s tím, že v příštích čtyřech letech bude jejich podnikání doprovázet neustálá nejistota ohledně politiky Bílého domu. Cla se stala stále předvídatelnější, stejně jako kroky Donalda Trumpa. Sám uvedl, že nejprve zvýší cla do extrému a poté je sníží výměnou za ústupky ostatních zemí. Spolu s rozhodnutím soudu pro mezinárodní obchod, který označil tato cla za nezákonná, to umožnilo indexu S&P 500 pokračovat v růstu.

Všechno hraje stále proti americkému dolaru
03.06.2025 Americký dolar navzdory snaze amerického prezidenta Donalda Trumpa zajistit více obchodních dohod dál prudce oslabuje vůči několika dalším aktivům, protože jednání s Čínou a Evropou váznou kvůli problémům v komunikaci a novým celním hrozbám.

Čemu věnovat pozornost 3. června? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
03.06.2025 Na úterý jsou naplánovány jen dvě makroekonomické zprávy. Ačkoli první vypadá sama o sobě významně a druhá se přímo týká amerického trhu práce, podle nás ani jedna nevyvolá silnou reakci trhu, ani neovlivní celkový sentiment obchodníků. Jde o to, že inflace byla pro euro důležitá před rokem nebo dvěma. Jelikož se Evropská centrální banka blíží ke konci cyklu uvolňování, ale dál na každém zasedání snižuje sazby, tento ukazatel měnovou politiku už neovlivňuje. Trh navíc nereaguje na uvolňování měnové politiky Evropské centrální banky. Euro už čtyři měsíce roste, ale ze zcela jiných důvodů. Pokud jde o zprávu JOLTs, ta je zveřejňována s dvouměsíčním zpožděním a trh přikládá větší význam zprávám o nezaměstnanosti a nonfarm payrolls.

Euro se blíží k cílové pásce
03.06.2025 Všechno jednou skončí – to dobré i to špatné. Můžeme donekonečna diskutovat, jestli je snížení depozitní sazby ECB pro euro dobré, nebo špatné. Blížící se konec cyklu měnové expanze je ale pro EUR/USD vynikající zpráva. Tento faktor spolu s novými hrozbami Donalda Trumpa a obavami, že tarifní politika Bílého domu konečně začne ovlivňovat trh práce, přispívá k obnovení uptrendu na euru.

Trump: Cla nemohou být zrušena
03.06.2025 Donald Trump je připraven bojovat za "svá cla" až do konce, resp. do vítězství. Je třeba si připomenout, že soudní spory nejsou pro současného prezidenta USA ničím novým – během prvního prezidentského období byl často obviňován z různých činů a často se musel dostavovat k soudu. Čelil i dvěma pokusům o impeachment. Na začátku druhého období opět čelí obviněním z nezákonných činů a připravuje se třetí pokus o impeachment. Není těžké uhodnout, kdo za těmito "pokusy o převrat" stojí – demokraté. Podali žalobu k Soudu pro mezinárodní obchod a právě oni chystají třetí impeachment.

Bitcoin pod prodejním tlakem
02.06.2025 Zatímco trh debatuje nad dopady nové legislativy o stablecoinech, obnovené celní hrozby ze strany Donalda Trumpa tlumí globální apetit po riziku, což tlačí pár BTC/USD dolů. Po 50% růstu z dubnových minim až k rekordním maximům v květnu si bitcoin korekci doslova žádal. A netrvalo dlouho, než přišla.

Průzkum Manufacturing PMI v ČR
02.06.2025 Květnový průzkum PMI hlásí pro tuzemský zpracovatelský sektor prohloubení poklesu aktivity kvůli poklesu nových zakázek: otázkou je, nakolik za vše můžou cla ze strany USA a nakolik hrají roli další faktory.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (2.6.2025)
02.06.2025 Minulý týden jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první jsme se dočkali pullback obchodu, který však neměl dostatek sil a skončil na SL. Pak trh začal prudce klesat a došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, což znamenalo aktivaci short (sell) obchodu, který přesně došel do mého cíle a byl aktivován Take-Profit (TP) v zisku.

Přehled EUR/USD – 2. června: Americký cirkus nabírá na obrátkách
02.06.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek obchodoval klidně, ale tento klid nebude trvat dlouho. Minulý týden, zejména ve čtvrtek, trhy opět zasáhla bouře, kterou opět způsobil známý aktér – americký prezident. Tentokrát ovšem nebyl přímým iniciátorem. Situace v Americe čím dál více připomíná "smutný cirkus". Události, které se odehrávají za oceánem, by mohly být komické – kdyby neovlivňovaly celý svět a v podstatě každého spotřebitele. "Americká fraška" působí zvenčí směšně, ale bohužel se vůbec nejedná o legraci.

Komodity: Ceny ropy klesají, OPEC+ zvažuje větší červencové zvýšení produkce
30.05.2025 Ceny ropy dnes klesají a míří ke druhé týdenní ztrátě v řadě, uvedla agentura Reuters. Podle ní investoři vyhodnocují potenciálně větší zvýšení produkce skupiny OPEC+ v červenci, než se dosud čekalo, a nejistotu kolem celní politiky USA po posledních soudních zvratech.

Forex: Dolar dnes mírně posiluje, meziměsíčně zpevnil proti japonskému jenu
30.05.2025 Dolar dnes na forexových trzích mírně posiluje. Proti japonskému jenu si tak připíše měsíční zisk, protože investoři počítali s pravděpodobností, že americká cla v nějaké podobě zůstanou zachována, uvedla agentura Reuters. A to navzdory tomu, že Bílý dům čelí soudnímu sporu stran pravomoci cla zavést.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.05.2025 1) Americký odvolací soud obnovil cla uvalená prezidentem Donaldem Trumpem, jež ve středu večer pozastavil americký federální soud pro mezinárodní obchod. Informovala o tom agentura Reuters. Podle rozhodnutí, proti němuž se Bílý dům odvolal, je zavádění cel pravomocí Kongresu. Trump naopak tvrdí, že souhlas Kongresu nepotřebuje, protože jde o otázku národní bezpečnosti, a zpochybňuje pravomoc obchodního soudu v tomto případě.

Právní spory mezi Trumpem a firmami kvůli clům negativně ovlivní trhy (je pravděpodobný pokračující pokles cen bitcoinu a litecoinu)
30.05.2025 Globální trhy jsou výrazně ovlivněny děním ve Spojených státech, kde se dění v politické i ekonomické sféře neustále mění a pohybuje jako kyvadlo.

Prognóza pro pár EUR/USD na 30. května 2025
30.05.2025 Pár EUR/USD se ve čtvrtek prudce obrátil ve prospěch eura a vystoupal do zóny rezistence 1,1374–1,1380. Odraz od této zóny nahrával americkému dolaru a potenciálnímu obnovení poklesu k Fibonacciho úrovni 50,0 % (1,1320) a zóně supportu 1,1260–1,1282. Vlny včera signalizovaly konec býčího trendu. Silný korekční pullback spolu s kvalitním signálem k prodeji naznačuje nový pokles páru. Konsolidace nad 1,1374–1,1380 by umožnila další růst k Fibonacciho retracementu 76,4 % (1,1454).

Trhy požadují odvolání
30.05.2025 Index S&P 500 začal den silně, ale zakončil ho pesimisticky. Zpočátku byl posílen rozhodnutím amerického soudu pro mezinárodní obchod, který označil cla zavedená Bílým domem za nezákonná, a rovněž pozitivními kvartálními výsledky společnosti NVIDIA. Široký tržní index otevřel s gapem směrem vzhůru. Jakmile se však objevila zpráva, že cla zůstanou v platnosti až do rozhodnutí Nejvyššího soudu – a že americká administrativa má připravený "plán B" – akcie obrátily směr a prudce oslabily.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 30. května. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
30.05.2025 Test ceny na úrovni 1,3461 ve druhé polovině dne se shodoval s momentem, kdy se indikátor MACD již výrazně posunul směrem dolů od linie nula, což omezilo potenciál páru k dalšímu poklesu. Z toho důvodu jsem libru neprodával. Podobná situace nastala i na straně nákupů u úrovně 1,3491.

Americký odvolací soud obnovil cla uvalená Trumpem
30.05.2025 Americký odvolací soud obnovil cla uvalená prezidentem Donaldem Trumpem, jež ve středu večer pozastavil americký federální soud pro mezinárodní obchod. Informovala o tom agentura Reuters. Podle rozhodnutí, proti němuž se Bílý dům odvolal, je zavádění cel pravomocí Kongresu. Trump naopak tvrdí, že souhlas Kongresu nepotřebuje, protože jde o otázku národní bezpečnosti, a zpochybňuje pravomoc obchodního soudu v tomto případě.

Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
30.05.2025 Netrvalo to ani dvacet čtyři hodin a Trumpova reciproční obchodní cla jsou znovu v platnosti. Rozhodnutí amerického federálního soudu pro mezinárodní obchod o neplatnosti cel totiž včera dočasně pozastavil odvolací soud. Stalo se tak bez konkrétního zdůvodnění, žalobcům však soud nařídil, aby do 5. června dodali konkrétní argumenty, Trumpově administrativě pak do 9. června. Jak významnou překážkou je pro Trumpovu obchodní politiku jeho spor se soudní mocí?

Ranní okénko - Zamíchají americká reciproční cla kartami v Trumpově politice?
30.05.2025 Dnes Český statistický úřad publikuje zpřesněný odhad HDP za 1Q 2025. Dle předběžného odhadu, který byl zveřejněn na konci dubna, se HDP očištěný o cenové vlivy a sezónnost zvýšil mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 2,0 %. Mezičtvrtletní růst byl tažen domácí poptávkou, zejména výdaji na konečnou spotřebu domácností. Hrubá přidaná hodnota se zvýšila ve stavebnictví, obchodu, dopravě, ubytování a pohostinství, i ostatních službách, poklesla ve zpracovatelském průmyslu.

Prognóza pro pár EUR/USD na 30. května 2025
30.05.2025 Stejně jako ostatní měny stojící proti USD euro rychle překonalo negativní zprávy od amerického soudu pro mezinárodní obchod a uzavřelo den se ziskem 76 pipsů.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 30. května: Trh oklamal všechny
30.05.2025 Pár EUR/USD se během čtvrteční noci prudce propadl, ale během dne zaznamenal více než trojnásobný růst. Noční pohyb byl vyvolán jedinou událostí: americký soud pro mezinárodní obchod zrušil téměř všechna cla uvalená Donaldem Trumpem, označil je za nezákonná a jako důvod uvedl "zneužití pravomoci". Soud se postavil na stranu žaloby podané 12 státy v čele s demokraty a několika soukromými podnikateli. Trump samozřejmě s rozhodnutím nesouhlasil, oznámil, že se odvolá, a hodlá případ předložit Nejvyššímu soudu.

Přehled pro pár EUR/USD – 30. května: Šach mat Donaldu Trumpovi
30.05.2025 Ve čtvrtek ráno pár EUR/USD pokračoval v mírném klesajícím pohybu, ale odpoledne prudce vystřelil vzhůru. Pozorovali jsme silnou emocionální reakci obchodníků v souvislosti s rozhodnutím amerického soudu pro mezinárodní obchod. Soud rozhodl, že všechna cla, která zavedl Trump, jsou nezákonná. Navzdory tomuto rozhodnutí dolar dokonce mírně posílil. Dá se však říci, že šlo spíše o šach než šach mat pro amerického prezidenta. Pojďme si vysvětlit proč.

Čemu věnovat pozornost 30. května? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
30.05.2025 V pátek bude zveřejněno několik makroekonomických zpráv, ale žádná není považována za zvlášť významnou. V Německu bude zveřejněna zpráva o inflaci za květen, přičemž se očekává, že ukazatel zpomalí na 2 %. Každý další pokles inflace v EU zvyšuje pravděpodobnost dalšího uvolnění měnové politiky ECB. Toto schéma však v současnosti nemá žádný vliv na euro, protože trh se stále stoprocentně soustředí na téma globální obchodní války. Kromě toho bude v Německu zveřejněna také nepříliš významná zpráva o maloobchodních tržbách.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 30.5.2025
30.05.2025 Americké akcie udržely včerejší zisky. Mezi investory rezonovalo rozhodnutí amerického obchodního soudu zablokovat navrhovaná cla prezidenta Donalda Trumpa. Následné rozhodnutí odvolacího soudu krátce před uzavřením obchodování cla prozatím obnovit se již nestihlo příliš projevit.

Jak 30. května obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
30.05.2025 Měnový pár EUR/USD zahájil čtvrtek prudkým propadem, ale po zbytek dne se obchodoval výrazně nahoru. Vysvětlit čtvrteční pohyb páru je vcelku obtížné, ale pokusíme se. Přes noc (kdy dolar prudce posílil) vyšlo najevo, že americký Soud pro mezinárodní obchod rozhodl o zrušení většiny cel zavedených Donaldem Trumpem. Soud na Manhattanu rozhodl, že prezident neměl na takové kroky právo ani pravomoc. Globální obchodní cla může zavést jen Kongres. Tato zpráva zapříčinila růst dolaru. Proč pak začal prudce klesat? Protože Trump okamžitě začal vyvíjet nátlak na soud, oznámil, že podá odvolání, a pohrozil, že případ předá Nejvyššímu soudu USA. Do večera zmíněný soud platnost svého rozhodnutí na 14 dní pozastavil. Trump problém vyřešil rychle a snadno. Obchodní válka pokračuje a cla zůstávají v platnosti, takže dolar se opět propadl.

Přehled pro pár GBP/USD na 30. května: Spravedlnost zvítězila, ale na jak dlouho?
30.05.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zavřel pod linií klouzavého průměru a dolar třetí den v řadě posiloval. Jenže ve druhé polovině dne bylo všechno jinak. Jak už jsme uvedli, důvody nedávného růstu amerického dolaru vypadají pochybně. Například v pondělí dolar posílil, když se Trump rozhodl nezvýšit cla pro EU od 1. června. Co však jeho rozhodnutí reálně změnilo? Cla stále platí, obchodní válka pokračuje a otázka, zda se USA a EU dohodnou, zůstává nezodpovězená.

Dolar má navzdory nepříznivým okolnostem hlavu vztyčenou
30.05.2025 Nedělejte z komára velblouda – zvlášť pokud žádný komár neexistuje. Rozhodnutí Soudního dvora pro mezinárodní obchod USA, které prohlásilo všeobecná cla Bílého domu za nezákonná, zaskočilo finanční trhy. Investoři teď horečně hledají odpovědi: jak americký dolar zareaguje na tak zásadní změnu tržního narativu? A potvrdí Nejvyšší soud odvolání administrativy?

Evropské akcie přišly o ranní zisky po zablokování Trumpových cel
29.05.2025 Evropské akcie smazaly zisky z úvodu dnešního obchodování a zakončily den ztrátou. Rozhodnutí amerického soudu zablokovat cla uvalená prezidentem Donaldem Trumpem přitom ze začátku na globálních trzích vyvolalo zájem investorů o nákup rizikovějších aktiv.

Komodity: Ropa zlevňuje poté, co šéf IEA poukázal na slabou poptávku v Číně
29.05.2025 Ceny ropy se dnes snižují poté, co šéf Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol poukázal na slabou poptávku v Číně. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SELČ vykazovala pokles o zhruba 1,2 procenta a pohybovala se v blízkosti 64 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela také zhruba 1,2 procenta a nacházela se nedaleko 61 dolarů za barel.

Forex: Dolar oslabuje, investoři se připravují na právní bitvu o Trumpova cla
29.05.2025 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje a smazal zisky z předchozích dnů. Investoři se připravují na právní bitvu o cla amerického prezidenta Donalda Trumpa, která americký obchodní soud zablokoval, uvedla agentura Reuters.

Akcie v USA po zablokování Trumpových cel posilují
29.05.2025 Americké akcie zahajují dnešní obchodování růstem. Mezi investory rezonuje rozhodnutí amerického soudu zablokovat navrhovaná cla prezidenta Donalda Trumpa. Širší index S&P 500 v úvodu seance vykazuje nárůst zhruba o 0,5 procenta na 5915 bodů.

Přehled zpráv z amerického trhu k 29. květnu
29.05.2025 Trhy reagovaly na rozhodnutí amerického Soudu pro mezinárodní obchod, který shledal, že Trumpova administrativa překročila svými celními opatřeními svou pravomoc. Rozhodnutí vneslo do indexu S&P 500 novou nejistotu, protože investoři hodnotí potenciální vliv zrušení cel.

Prognóza pro pár GBP/USD na 29. května 2025
29.05.2025 Pár GBP/USD v grafu 1H ve středu klesl k úrovni 1,3425. Odraz od ní by podpořil libru a mohl by přinést růst k Fibonacciho úrovni 161,8 % (1,3520). Konsolidace pod úrovní 1,3425 by naznačila další pokles zóně supportu 1,3344–1,3357.

Bouře na akciovém trhu: Nvidia stoupá, Dow klesá, soud zrušil Trumpova cla
29.05.2025 Americké akciové indexy ve středu uzavřely v červených číslech, když investoři vstřebávali nové signály z posledního zasedání Fedu, zatímco akcie společností okolo čipů se v závěru obchodní seance propadly.

Opozice proti Trumpovi v USA nabírá na síle (potenciál dalšího růstu #SPX a #NDX)
29.05.2025 Domácí opozice proti Donaldu Trumpovi nabírá na síle, což by mohlo být pro bývalého prezidenta nepříjemné překvapení. Tento vývoj by mohl omezit jeho snahy o přetvoření ekonomického prostředí USA a návrat na předchozí průmyslovou dráhu.

Evropské akcie po zablokování Trumpových cel rostou
29.05.2025 Evropské akcie zahájily dnešní obchodování růstem. Rozhodnutí amerického soudu zablokovat navrhovaná cla prezidenta Donalda Trumpa vyvolalo na globálních trzích zájem investorů o nákup rizikovějších aktiv. Panevropský index STOXX Europe 600 na začátku obchodování rostl o 0,4 procenta na více než 551 bodů.

Americký soud pozastavil platnost odvetných cel
29.05.2025 Americký obchodní soud ve středu pozastavil platnost takzvaných recipročních cel, která prezident Donald Trump začátkem dubna uvalil na řadu zemí světa včetně Evropské unie, informovaly agentury. Podle soudu je zavádění cel pravomocí Kongresu. Bílý dům se proti rozhodnutí odvolal a jeho mluvčí zpochybnil autoritu soudu. Dolar na zprávu o pozastavení cel reagoval posílením.

Ekonomický kalendář: Revize HDP USA, zpráva EIA, projevy centrálních bankéřů (29.05.2025)
29.05.2025 Noc přinesla euforii po výsledcích společnosti Nvidia a zcela novou realitu v obchodních vztazích poté, co americký soud pro mezinárodní obchod zablokoval část cel zavedených prostřednictvím dekretů Donalda Trumpa. Za nezákonná byla prohlášena globální 10% cla a tzv. fentanová cla na Čínu, Kanadu a Mexiko. Trumpova administrativa již oznámila, že se odvolá, ale očekává se, že trh zůstane citlivý na agresivní rétoriku v této věci.

Forex: Soud zablokoval Trumpova reciproční cla a dolar zpevňuje
29.05.2025 Americký federální soud pro mezinárodní obchod zablokoval reciproční cla prezidentem Trumpem po Dni osvobození (2. dubna). Podle soudu nemá prezident pravomoc uplatnit plošná cla pod záminkou ohrožení národní bezpečnosti. Trumpova administrativa se sice hodlá proti rozhodnutí odvolat, ale celkově se tímto činem dostává obchodní válka USA versus zbytek světa do jiné dimenze s těžko odhadnutelným koncem. Každopádně pro eurodolar šlo o významnou zprávu, která měnový pár zatlačila až k úrovni 1,1250 EUR/USD. Měnový pár nyní bude zcela jistě vyhlížet reakci D. Trumpa, který navíc musí čelit i tomu, že Elon Musk odchází z jeho administrativy, a navíc se připojil k fiskálním jestřábům v Republikánské straně, jež nesouhlasí s expanzivní podobou připravovaného daňového balíku.

Intradenní strategie pro začínající obchodníky na 29. května
29.05.2025 Euro, libra a další riziková aktiva, včetně japonského jenu, nadále prudce oslabují vůči americkému dolaru – a k tomu existují objektivní důvody.

Ranní shrnutí (29.05.2025)
29.05.2025 Wall Street včera před zprávou o výsledcích společnosti Nvidia uzavřela v červených číslech (S&P 500: -0,56 %, DJIA: -0,58 %, Nasdaq: -0,51 %, Russell2000: -1,08 %). Výsledky potvrzující silnou poptávku po umělé inteligenci jsou však hnacím motorem 1,3% odrazu futures na americké indexy.

Tesla zaznamenala výrazný propad prodejů v Evropě 📢
27.05.2025 Podle údajů z aktuální zprávy ACEA (Asociace evropských výrobců automobilů) došlo v dubnu 2025 k prudkému poklesu prodejů společnosti Tesla na evropském trhu. V celé Evropě se meziroční (YoY) pokles prodejů pohyboval kolem -49 %, přičemž v samotné Evropské unii dosáhl propad více než -52 %.

Změny v daňovém systému USA mohou vyvolat lokální tlak na poptávku na trhu (ceny zlata a index #SPX mohou klesnout)
22.05.2025 Chaos a nestabilita způsobené Donaldem Trumpem, v USA i ve světě, se staly běžným jevem. Přesto stále podporují výraznou volatilitu na trzích a tato situace nevykazuje známky zlepšení.

Ozvěny trhu: Obchodní války zvyšují nápor na křehký růst slovenské ekonomiky
22.05.2025 Není příliš překvapivé, že Německo v rámci Evropy může z obchodních válek vzejít jako jeden z největších poražených vzhledem k průmyslovému založení a s tím souvisejícím silným navázáním na mezinárodní obchod, včetně přímé expozice vůči USA.

Forex: Pozitivní dopad zmírňování cel bude omezený
22.05.2025 Dnešek přinese předběžné květnové statistky sentiment indikátorů. Z obou stran Atlantiku to budou PMI z průmyslu i ze služeb, v Německu pak navíc Ifo index. Data by měla zahrnovat již dohodu mezi Čínou a USA, která zmírnila prohibitivní cla. Otázkou ale je, jak moc to ve světě přetrvávající nejistoty bude stačit na výraznější zlepšení nálady producentů v průmyslu či poskytovatelů služeb.

Měna euro – týdenní výhled
19.05.2025 Jak se v posledních měsících stalo běžným jevem, ekonomické zprávy mají jen velmi malý vliv na finanční nástroje. Hlavním hybatelem trhu je stále Donald Trump a jeho politika – a tato politika se neomezuje pouze na mezinárodní obchod. Trump i nadále činí řadu výrazných rozhodnutí na domácí scéně a vydává ještě více prohlášení, která matou účastníky trhu, a často je nutí se zcela vyhnout americkému dolaru ve snaze minimalizovat riziko. Proto bude mít ekonomické pozadí – zejména to z eurozóny – v nadcházejícím týdnu jen velmi omezený význam.

Trump opakuje chybu USA z 30. let, varuje renomovaný německý institut
11.05.2025 Kielský institut světového hospodářství varuje (https://www.ifw-kiel.de/publications/news/parallels-to-the-1930s-us-trade-policy-could-trigger-global-economic-crisis/), že současná obchodní politika Spojených států může vést k opakování chyb z 30. let minulého století. Tehdejší americký protekcionismus odstartoval sérii obchodních a měnových konfliktů, které výrazně prohloubily světovou hospodářskou krizi. Dnes se podle odborníků rýsují podobné tendence – a hrozí, že historie se začne opakovat.

Inflace v Česku: mezi domácími tlaky a americkými cly
06.05.2025 Zatímco česká inflace v posledních měsících stagnuje, nové turbulence na světových trzích mohou její vývoj výrazně ovlivnit. Přitvrzující celní politika Donalda Trumpa sice zlevňuje energie a část spotřebního zboží, zároveň ale vyvolává nejistotu, která může ochladit domácí ekonomiku. Výsledkem může být překvapivě nižší inflace, ale i vyšší ceny luxusního zboží.

PMI ve zpracovatelském průmyslu, duben 2025
02.05.2025 Celní války zatím nemají na tuzemský zpracovatelský sektor fatální dopad: přinejmenším průzkum PMI za letošní duben hlásí lepší výsledky, než se čekalo.

Trump za 100 dní přišel o důvěru Američanů v prezidentovu ekonomickou politiku
27.04.2025 Americký prezident Donald Trump se od svého druhého nástupu do Bílého domu letos 20. ledna se v ekonomické a obchodní politice zaměřil na zavádění nových celních bariér, zároveň se snažil Američanům prezentovat boj s plýtváním veřejnými prostředky. Zatímco před volbami průzkumy ukazovaly, že právě v ekonomice mu voliči důvěřovali více než jeho protikandidátce, podle posledních průzkumů o tuto důvěru přišel.

Dvanáct států žaluje Trumpovu administrativu za uvalení cel
24.04.2025 Dvanáct amerických států žaluje u federálního soudu administrativu prezidenta Donalda Trumpa kvůli clům, která jsou podle nich nezákonná a vnáší chaos do americké ekonomiky. Dnes to napsala agentura AP. Státy chtějí, aby soud zakázal úřadům cla vymáhat.

Trump hraje hru, ve které prohrávají všichni
24.04.2025 Podle vysokého představitele Evropské centrální banky vtáhl prezident Donald Trump celý svět do hry, ve které prohrávají nakonec všichni – má na mysli obchodní politiku, která je založena na chybné ekonomické argumentaci.

📈 US100 roste o 1,8 %
22.04.2025 Futures na americké indexy dnes rostou po včerejších poklesech, přičemž index US100 vede zisky s růstem téměř o 1,8 %. Růst je tažen především americkými technologickými giganty.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Změti kolem obchodních válek sráží sentiment v eurozóně
22.04.2025 Tento týden nabídne především ukazatele sentimentu, které budou silně ovlivněny děním kolem cel, které přinesl začátek dubna. To by mělo znamenat výrazné zhoršení nálady v podnikatelském sektoru napříč Evropou, a to především v průmyslu. To budou reflektovat poklesy v PMI, německém IFO indexu i snížení podnikatelské důvěry v ČR. Krátkodobý pozitivní impuls pro průmysl v podobě předzásobování pravděpodobně nevystačí na kompenzaci zhoršených vyhlídek. Z USA se dočkáme dat ohledně objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které by měly poukázat na solidní růst firemních investic do zařízení v Q1 25, také díky předzásobování. Středem pozornosti zřejmě zůstanou i nadále vyjednávání kolem cel, přičemž v závěru minulého týdne se objevovaly pozitivní zprávy ohledně pokroku ve vyjednáváních, což by mohlo zmírnit obavu kolem globálního obchodu a světové ekonomiky.

Čekejme silnou reakci ECB
18.04.2025 Evropská centrální banka (ECB) na svém včerejším zasedání snížila depozitní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu z 2,50 na 2,25 %. ECB už notně uvolnila měnovou politiku, když maximem depozitní sazby byla 4,00 % loni na jaře. I přesto se otevírají dveře k dalšímu prudkému poklesu úroků. Jaký bude dopad na euro a evropské akcie?

Benzín je nejlevnější za 3,5 roku a pokles cen nekončí. Trump zlevňuje Čechům pohonné hmoty podobně jako dříve covid
17.04.2025 Pohonné hmoty v Česku v předvelikonočním období výrazně zlevnily. Průměrná cena benzinu klesla za poslední týden o 59 haléřů na 34,32 koruny za litr. Naposledy byl levnější počátkem října 2021, tedy před třemi a půl lety. O 76 haléřů na litru zlevnila za poslední týden nafta. Za litr dieselu teď řidiči dají průměrně 33,24 koruny, což je nejnižší cena od předloňského července.

WTO: Mezinárodní obchod se zbožím letos kvůli clům klesne
16.04.2025 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli zavádění cel výrazně zhoršila výhled mezinárodního obchodu. Nově očekává, že zahraniční obchod se zbožím letos globálně klesne o 0,2 procenta, zatímco ještě loni v říjnu předpovídala na letošek růst, který odhadovala na tři procenta. WTO to uvedla ve své dnešní zprávě. Mezinárodní obchod se službami podle předpovědi vykáže růst o čtyři procenta, což je také méně, než se dosud čekalo.

Akcie ve světě zpevňují po zprávě, že Trump odložil většinu cel
10.04.2025 Akciové trhy ve světě dnes prudce posilují. Investoři reagují na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa pozastavit platnost zvýšených cel na dovoz do USA ze všech zemí s výjimkou Číny. Trumpovo oznámení už ve středu výrazně podpořilo akcie ve Spojených státech, na jejichž růst dnes navázala Asie. Akcie zpevnily i v Číně, i když výrazně méně než jinde. Výrazným růstem zahájily dnešní obchodování také akcie v Evropě.

Amerika spustila chaos v mezinárodním obchodě
10.04.2025 Datum 2. dubna 2025 bude mít nejspíš již navždy v hospodářských dějinách své pevné místo. USA se totiž vrací svojí zahraniční politikou naplno do 19. století. Amerických prezident uvedl na začátku měsíce v život svůj plánovaný celní hospodářský program. Vedle potvrzeného 25% cla na automobily došlo i na plošná cla na veškeré zboží. Obchodní partneři USA, jako je Čína, budou čelit clům v celkové výši 54 %, ale i ostatní mají problém. Na země EU nově bude platit clo 20 %, na Japonsko pak 24 %.

USA začaly vybírat tzv. reciproční cla, pro EU je to 20 procent
09.04.2025 Spojené státy začaly vybírat takzvaná reciproční cla. Týkají se přibližně 60 zemí, s nimiž mají Spojené státy podle administrativy prezidenta Donalda Trumpa vysoký obchodní deficit. Například na zboží z Evropské unie se vztahuje 20procentní clo. V případě Číny je sazba nového cla 34 procent, Trump ale v reakci na čínskou odvetu dnešním dnem zavádí další clo ve výši 50 procent. V součtu s předchozími cly, která Trump už na Čínu uvalil dříve, nyní celkový dovozní poplatek na zboží z Číny činí 104 procent.

FT: Trumpova cla mohou snížit atraktivitu USA
08.04.2025 Firmy ze Spojených států a ze zahraničí se od nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta zavázaly investovat v USA nejméně 1,9 bilionu USD (43,6 bilionu Kč), vyplývá z analýzy listu Financial Times (FT). Tyto slíbené investice ale teď ohrožuje celní válka, která může snížit atraktivitu USA pro investory. Mnoho těchto slibů je totiž od podniků s globálními dodavatelskými řetězci, takže je ovlivňují cla, která se Trump rozhodl uvalit na obchodní partnery, včetně Evropské unie, Indie a Číny.

Bessent: USA budou o clech jednat kvůli žádostem partnerů, ne kvůli propadu burz
08.04.2025 Jednání mezi představiteli Spojených států a dalších zemí o clech jsou výsledkem četných žádostí ze strany ostatních zemí, nikoliv poklesu finančních trhů v posledních dnech. V rozhovoru s televizí CNBC to řekl americký ministr financí Scott Bessent. Dodal, že prezident Donald Trump se jednání zúčastní osobně.

Vzhůru dolů!
07.04.2025 Finanční trhy si nesou v sobě paměť – kolektivní zkušenost investičních komunit, vládních institucí i jednotlivých investorů se do nich hluboko zapisuje. Přesto se zdá, že každá nová generace analytiků často podceňuje riziko opakování historických krizových scénářů. Aktuální dění ve Spojených státech amerických by mohlo být jasným ukazatelem toho, že se svět po dekádě stabilního růstu dostává do fáze turbulence, jakou jsme od roku 2008 v pravém smyslu slova nezažili.

Chaos přechází z akciových trhů na forex
04.04.2025 Den osvobození (od volného obchodu) způsobil pořádný výplach na akciích. Od úterního uzavření burzy odepsal index S&P 500 přes 5 %, Nasdaq ještě o procento více.

Americký akciový trh – 4. dubna: SP500 a NASDAQ zaznamenaly výrazné ztráty
04.04.2025 V důsledku včerejší řádné obchodní seance uzavřely americké akciové indexy v červených číslech. Index S&P 500 se propadl o 4,84 %, zatímco Nasdaq 100 ztratil 5,97 %. Průmyslový Dow Jones klesl o 3,98 %. Jedná se o reakci na cla oznámená Donaldem Trumpem.

Macron odsoudil Trumpova cla jako nepodložená, vyzval k pozastavení investic
03.04.2025 Americká plošná cla, jejichž zavedení ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, budou mít mohutný dopad na evropskou ekonomiku. Řekl to dnes podle agentury AFP francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro mezinárodní obchod jsou Trumpova cla podle něj šokem, označil je za "brutální a nepodložená". Macron při setkání s představiteli francouzského průmyslu řekl, že jedním z možných kroků v reakci na ty americké je přerušení investic v USA, dokud se vše nevyjasní. Slíbil také jednotnou reakci Evropské unie.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.04.2025 1) Světové trhy reagují na oznámení nových cel na dovoz zboží do Spojených států propadem, oslabují akcie i dolar, který ztrácí i k české koruně. Poklesu se nevyhnul ani bitcoin. Propadem o více než procento zahájily obchodování i české akcie. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které oslovila ČTK.

Trump novými cly rozbouřil obchodní vztahy. Je to horší, než se čekalo
03.04.2025 Donald Trump opět rozbouřil trhy svou agresivní ekonomickou politikou. Investoři s napětím čekali na jeho avizovaný „Den Osvobození“, kdy měl oznámit reciproční cla vůči zemím, jejichž obchodní politiku považuje za neférovou. Realita byla horší, než trh čekal.

Analytici: Americká cla letos zpomalí růst české ekonomiky pod dvě pct
03.04.2025 Zavedení amerických cel zřejmě letos zpomalí růst české ekonomiky, který tak nedosáhne dříve očekávaných dvou procent. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Americký prezident Donald Trump podle nich nakonec přistoupil k tvrdším clům vůči Evropské unii, než trh očekával. Zároveň upozorňují, že není jasné, na základě čeho Trump výši cel určil.

Čína se postavila proti americkým clům, slíbila protiopatření, píší agentury
03.04.2025 Čína vyzvala Spojené státy, aby okamžitě zrušily jednostranná cla, a pohrozila protiopatřeními. Uvedly to dnes tiskové agentury s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Japonsko důrazně vyzvalo Spojené státy, aby zrušily své rozhodnutí o zavedení cel, která jsou v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO) a poškodí globální ekonomiku a mezinárodní obchod. Kanadský premiér Mark Carney přislíbil odpovědět protiopatřeními na cla uvalená Trumpem, která podle premiéra "zásadně mění" mezinárodní obchod.

2. dubna: Přehled zpráv z amerického trhu
02.04.2025 Společnost Johnson & Johnson čelila vážné komplikaci, když soudce zamítl urovnání sporu o odškodnění ve výši 10 miliard dolarů kvůli jejich produktů s mastkem, což způsobilo propad akcií společnosti o 7,6 %.

Průzkum Manufacturing PMI ve zpracovatelském průmyslu v ČR
01.04.2025 Březnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se aktivita v tomto sektoru české ekonomiky i nadále snižuje, tempo poklesu ale bylo v lednu nejmírnější od června 2022.

Nokia a Amazon ukončily globální patentový spor ohledně streamovacích technologií
31.03.2025 Společnosti Nokia Oyj a Amazon.com Inc. uzavřely dohodu, která ukončuje rozsáhlý patentový spor týkající se streamovacích technologií, jenž probíhal na třech kontinentech. Nokia ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že dohoda pokrývá využívání jejích video technologií v zařízeních a službách Amazonu, a zároveň ukončuje veškeré soudní řízení po celém světě. Podmínky dohody nebyly zveřejněny.

Americký akciový trh má problémy
31.03.2025 Zvěsti o vzájemných clech a další rána spotřebitelské důvěře vyvolaly druhý nejhorší výprodej indexu S&P 500 v tomto roce. Investoři stále drží hromady amerických akcií, ale hrozba recese v důsledku celní politiky Bílého domu je nutí prodávat toxická aktiva. To by mohlo vést k výrazné korekci širokého akciového indexu.

Geopolitika přepisuje pravidla mezinárodního obchodu
26.03.2025 Mezinárodní obchod čelí rostoucím geopolitickým tlakům, které zpomalují jeho růst a mění jeho dynamiku. Analýza Bank for International Settlements (BIS) The Role of Geopolitics in International Trade na základě dat z 47 ekonomik a 5 000 sektorů v letech 2017–2023 potvrzuje, že obchodní vztahy se stále více řídí geopolitickými aliancemi.

Zlato na historickém maximu 🏆
13.03.2025 Cena zlata dosáhla nového historického maxima, když vzrostla na 2 970,18 USD za unci. Investoři vyhledávají bezpečná aktiva kvůli eskalujícímu globálnímu napětí. Tento růst podporuje několik klíčových faktorů, které analytici označují za dokonalou bouři pro drahé kovy.

Celní války v minulosti ochromily obchod
12.03.2025 Vybrané údaje o hlavních obchodních válkách v minulosti (ve Spojených státech začalo platit 25procentní clo na dovoz oceli a hliníku, Evropská unie v reakci oznámila, že zavede od příštího měsíce protiopatření týkající se amerického zboží):

Business vs. Trump: Firmy přijdou o miliardy kvůli celní politice
12.03.2025 Americké akciové trhy byly v úterý opět pod tlakem. Pokračující výprodej akcií zvýšil obavy investorů, kteří se děsí negativního dopadu nových celních hrozeb na globální ekonomiku.

Trump ohrožuje světové postavení dolaru, Čechům i proto výrazně zlevní pohonné hmoty
06.03.2025 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zlevnily o desítky haléřů. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,22 koruny, před týdnem byl o 26 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 31 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 35,53 koruny.

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 28. února. Analýza včerejšího vývoje obchodování na forexu
28.02.2025 K otestování ceny na úrovni 1,2664 došlo právě ve chvíli, když se indikátor MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo optimální bod pro vstup do prodeje britské libry. Následně pár klesl směrem k cílové úrovni 1,2636.

Tržby společnosti Alibaba rostou nejrychleji od roku 2023
20.02.2025 Společnost Alibaba Group Holding Ltd. oznámila nejrychlejší tempo růstu tržeb za více než rok, což signalizuje obrat v jejím obchodním podnikání a pokrok v oblasti umělé inteligence (AI). Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 vzrostly tržby meziročně o 8 % na 280,2 miliardy juanů (38,6 miliardy dolarů), přičemž příjmy z cloudových služeb rostly nejrychleji za poslední dva roky. Akcie Alibaba v USA vzrostly o více než 5%.

Euro je unavené válkou
14.02.2025 Pokud si Federální rezervní systém může dovolit zpomalit měnovou expanzi, proč by totéž nemohla udělat Evropská centrální banka? Prohlášení prezidenta Bundesbanky Joachima Nagela naznačují, že s tím, jak se ECB přibližuje k neutrální úrovni, by měla postupovat opatrně. Navíc zvěsti o jednáních o ukončení ozbrojeného konfliktu na Ukrajině pomohly páru EUR/USD odolat silným údajům o americké inflaci a zahájit protiútok. Při prvním pokusu se však páru nepodařilo dosáhnout výraznějšího pokroku směrem vzhůru.

Trump zavádí cla, EU a další země hrozí protiopatřeními
11.02.2025 Americký prezident Donald Trump oznámil, že zavede 25procentní clo na dovoz oceli a hliníku do Spojených států. Cla se budou vztahovat na všechny země a vstoupit v platnost by měla 12. března, oznámil Bílý dům. Opatření podle Trumpovy administrativy podpoří produkci oceli a hliníku v USA. Zároveň však zvyšuje riziko širšího obchodního konfliktu. Představitelé zemí, kterých se cla dotknou nejvíce, včetně EU, plánují protiopatření, aby ochránili zájmy svých firem. Současně však dodávají, že jsou připraveni s americkou vládou jednat.
Související klíčová slova:
Taiwan | Americká data | Čína a USA | Čínské technologické firmy | Příčiny konfliktů | Index nákupních manažerů | Elektrická vozidla | Největší evropská ekonomika | Český průmysl | Mikroekonomické a makroekonomické modely | ApeCoin | Mezinárodní měnový fond | Organizace Severoatlantické smlouvy | Investování do akcií | Údaje z USA | Akcie v roce 2019 | Co to ovlivňuje? | Pokles životní úrovně | Japonská inflace | Vývoj ceny akcie Lufthansa | Zlotý | Vliv technologií a digitální éry | Nejvýkonnější akcie | Počet nakažených koronavirem | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Great Hill Capital | Tržní cena | Dění na světových burzách | Model Y | Vládní dluhopisy | Scott Bessent | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Vytváření finančních nástrojů | FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) | Long pozice | Silnější koruna | Bankéř | Wal-Mart Stores | MAE | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | Intervenovat na forexovém trhu | Obchodní komora | Lidské činnosti | Futures na pšenici | Kapitálové toky | Tuzemský průmysl | Obnovitelné energie | Kč/EUR | Daňové reformy | Nedostatek potravin | Následky krize | Fiskální stimul | Index CSI300 | Cap | EUR | Egypt | Špinavý plovák | Vysoké valuace | Účet u XTB | Zkušenosti | Hospodářské problémy | Bank of China | Cenová hladina | Refinitiv | Jack Ma | Řecko | Tempo růstu | Dovoz ze Švýcarska | Vstupy | Bretton Woods | Sektory technologií | Futures kontrakt | Koronavirové krize | Exporty | iShares Bitcoin Trust | Vliv na ekonomickou stabilitu | Pařížská dohoda o klimatu (COP21) | Canadian Securities Commission | USDT | Primární emise | Dominik Rusinko | Devizoví obchodníci | Ekologické trendy a inovace | Pozitivní vliv | Costco Wholesale Corporation | Mezinárodní pracovní síla | Ekonomické sankce | Obchodování CFD | Obchodník | Zpravodajský server | Mechanismus měnových trendů | Subvence | Kurzovní lístky | ChainLink | František Bostl | Akciové trhy | Australská centrální banka | Fond obnovy EU | Volatility portfolia | Rozvojová pomoc | Zpracovatelský sektor | Poplatky | Význam embarg a sankcí | BTC | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Take Profit | Geopolitické konflikty | Etnické rozdíly | Životní prostředí | Dohoda RCEP | Proočkování populace | Markets in Crypto-assets | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Index výdajů na osobní spotřebu | Dávky v nezaměstnanosti | Co jsou to ekonomické modely? | Moskva | Sociální faktory | Vliv na vývoz a dovoz | Předpovědi a politická rozhodnutí | Rotterdam | Ochranné příkazy | Nejhorší výprodej | Velké transakce | Intesa Sanpaolo | Canadian Securities Commission (CSC) | Japonská měna | Historické události | Fastenal Company | Včerejší zpráva | Globální zájmy | SEDG | Agentura S&P | Nejznámější akciové indexy | Vzdělávací materiály | Úvod do mezinárodních vztahů | Finanční stabilita | Bank of Japan | Extrémně levné | Řešení sporů | Howard Lutnick | Čínské strany | Dow Jones Industrial | Bezpečné útočiště | ISM ve službách | Pegas Nonwovens | Regulační omezení | Průzkum PMI | Společnost Tesla | Aktiva | Impéria | USD/PLN | Citigroup | Geopolitické riziko | Statistiky | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Zákon o národní bezpečnosti | Investiční banky | Globální koordinace | Nízká úroková sazba japonského jenu | Příležitost k prodeji | Index PX | Vedoucí pracovníci | Cenové trendy | Britská libra (GBP) | Nálady na trhu | Klesá dolar | Korelace | Výkonnost společnosti | Politické a mezinárodní události | Náklady na půjčky | Letecké společnosti | Masné výrobky | Střední Evropa | Walgreens | Bitcoinové futures | Michal Stupavský | Dolar (USD) | Dovednosti | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | Index strachu | Příležitost k posílení | Obchod a mezinárodní ekonomie | Unce zlata | SP500 | Jak fungují změny politik a předpisů? | Tulipánové horečky | Trend | Dopad na kryptoměny | Vztah k dlouhodobému vývoji | Nízká úroková sazba | Podhodnocení jüanu | Útraty | Federální dluh | Neočekávané události | Frank (CHF) | Energetika | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik (TPP) | Ruský plyn | Nejvyšší zisky | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství | Ministryně spravedlnosti | Arizona | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Hlavní index německých akcií DAX | Tradingový terminál | Týdenní makrokalendář | Širší index | Cenové stability | Index německých akcií DAX | Nifty 50 | Investiční firma | Bluetooth | Změny průměrného pojistného | Výnosy dluhopisů | Úplná fixace měny | Dlouhodobý úspěch | Mezinárodní dohody a organizace | Pojišťovna | Reserve Bank of New Zealand - RBNZ | Ruské invaze na Ukrajinu | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Dovoz aut | Agentura AFP | Rozpočet EU | Podíl majetku | Největší ETF | Goldman Sachs David Solomon | Americký hrubý domácí produkt (HDP) | Zvýšení cel | Poměr rizika a odměny | Ekonomika Spojených států | Podíl na trhu | Federální soudce | PDD | Komunita | Citibank | Revoluce v Číně | Regulace investičních fondů | Fixace měny | Realizace obchodu | Fiskální udržitelnost | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Šéf Fedu Powell | Vliv obchodu | Ceny akcie Lufthansa | Vládní opatření | Proces prognózovaní | Oživení poptávky | Rozšíření úrokového diferenciálu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pokles indexu | Postavení země | Hlavní ekonom | Pařížská dohoda | Akcie Tesly | Pokles indexu S&P 500 | Utahování měnové politiky | Rizika a krize | Britská libra | Další finanční krize | Americký prezident Donald Trump | Reality | Organizace ADP | Globální dění | Výkyvy | Lagardeová | OBSE | Kroky Fedu | Sběr dat | Chování trhu | Ustanovení zákona | Argos Capital | Budoucnost mezinárodních vztahů | Podnikatel | Akcie vzrostly | Fond obnovy | Depozitní sazba | Hútiové | Regulační sandboxy | Přesnost | Nákup akcií | Nejlepší podmínky | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Směřování americké zahraniční politiky | Dovoz z USA | Regionální měny | Mezinárodní ratingová agentura | Demokracie a legitimita | Akcie zpevnily | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem | Konflikty a spory | Důsledky konfliktu | Investment Management | Americké dluhopisy | Amerika na prvním místě | Kapitálové zdroje | Asijské trhy | Zpomalení růstu ekonomiky | ORCL | Škoda Auto | Interactive Brokers | Berkshire Hathaway | Zahraniční intervence | Republikáni | Americké podniky | Měsíčník finančních trhů | Investiční kapitál | Specifická pravidla | DeFi | Oregon | Volatilita směnných kurzů | Naše prognóza | Snížení emisí | Příprava na krizi | Technické indikátory a oscilátory | Odklad zákazu dovozu | Výzkumný institut | Finanční prostředí | Investiční bublina | Vývoz z EU | Vliv finančních trhů | Americké small caps | Index technologického sektoru | Indexy S&P | Zahraniční politika | Tuzemské automobilky | Labouristé | Mezinárodní role eura | Lockheed Martin | Rozvíjející se země | Český statistický úřad | Aktuální zprávy | ČBA | Saúdská Arábie | Rizika spojená s konverzí měn | Mezinárodní organizace a smlouvy | Technické signály | Bidenova administrativa | Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) | Generace investorů | Pohyby cen | Vlastnosti ekonomických modelů | Výkonnosti eura | Asijské obchodování | Dolarový index | Cenné papíry a burzy | EURCHF | Ethereum | Geopolitické napětí | Nižší ceny | Administrativa prezidenta | BinckBank | The Daily Telegraph | Snížení cen | Úvěrová pojišťovna | Robert E. Lucas Jr. | Ceny dováženého zboží | Znehodnocení | Prosperity | Zpráva z Německa | Světové krize | Údaje o výkonu HDP | Clo na dovoz | Výjimečná situace | Sankce v oblasti technologií | Vývoj na trzích | Ekonomie a obchod | Finanční trhy dnes | Diverzifikace | Škody a ztráty | Koncern Volkswagen | Expanze | CFD na futures | Ekonomické výkonnosti eura | Poskytování finančních služeb | Dirty float | Měna euro | FX systém | Typy ekonomických modelů | Růst zaměstnanosti | Čínský prezident | PLN | Tom Vilsack | Jednoduché tipy | Záznam z posledního jednání ČNB | Asijské měny | Americký akciový index | Global Conflict Tracker | Platformy DeFi | Státy a jejich zájmy | Regional Comprehensive Economic Partnership | Japonské ministerstvo | Deflace | Globální dluhopisové trhy | Krize a konflikty | Pokles dolaru | Evropský orgán pro bankovnictví | Hospodářský vliv | Konzervativní strana | Historie | Mark Mobius | Přebytek zahraničního obchodu | Růst sazeb | Madeleine Albright | Petr Fiala | Estonsko | BitLicence | Směrnice | Exchange | Osvětové kampaně | Nvidia (NVDA.US) | Výhled | Thomas Jordan | Spolupráce a přístup na trhy | Medvědí výhled | Uvalení sankcí | Člen FOMC | Humanitární důsledky | Gold | Kurz čínské měny | WTO | E-shopy | Nevada | Asijské akcie | Diverzifikace investic | Riziko likvidity | Advance | Nákup automobilů | Jak funguje nabídka a poptávka? | Nařízení Evropského parlamentu | Alpari | Válka měn | Oblíbený bezpečný přístav | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Americká obchodní seance | Fungování trhů | RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) | Rozvojová spolupráce | OFAC | Nové trhy | Krize roku 2008 | Pověst | Eric Schweitzer | Rostoucí inflace | Používání kryptoměn | Pandemie COVID 19 | Komise pro mezinárodní obchod | Kjótský protokol | Cena zlata | Intervence centrální banky | Ruské ministerstvo financí | Frankfurt | Výhled ekonomiky | Danske Bank | Mezinárodní konflikty | Rostoucí ceny | NIM | Burza | Zprávy z USA | Změny cen komodit | Co je to obchod | Zadlužení Francie | Regulační arbitráž | Fiskální expanze | Covidová pandemie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Faktory ovlivňující měnové trendy | Vývoj konfliktu | Kenneth Waltz | Hospodářský růst USA | Afrika | Digitální éry | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | NZD/USD | ČSOB Asset Management | Fungování mezinárodních konfliktů | Německý DAX | První banky | Změny politik | Přijetí | Standard & Poor's 500 | Nizozemsko | Rezervní měna | Tipy pro začínající obchodníky | New York | Jeffrey Sachs | Deficit rozpočtu USA | SNB - Swiss National Bank | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Platnosti cel | Velké ekonomiky | Otvírání hranic | Strach | Obchodní plán | Bezpečnostní hrozby | Europe | Gibraltar | Brexit | Guam | STOXX Europe 600 | Analytický tým FXstreet.cz | Commodity futures | Globální výzvy | Dolar (HKD) | Akče | Americké ministerstvo financí | E-book o investování | Náročný proces | Tradingové webináře | Patová situace | Environmentální aspekty | Vzdělávací a osvětové kampaně | Obavy investorů | P/S | Britské podniky | Snížení úrokových sazeb | Rozsah konfliktů | Oznámení | Průměrný denní objem obchodů | EIA | Vliv na stablecoiny | Růst cen | Hlavní pilíře fundamentu | Grafit | Fox News | Dubnový PMI | DIHK Eric Schweitzer | Faktory ovlivňující obchod | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Teorie Johna Maynarda Keynese | Zasedání Rady guvernérů | Třetí pilíř | Sankce Spojených států | Burzovní krach | Náklady na opravy | Vysoká zadluženost | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Recese ve Spojených státech | 1Q 2025 | Investice do zlata | Stabilnější měny | Ekonomická závislost | Bankovní rada ČNB | Předvídání cyklů | Největší burzovní krach | Swiss National Bank | Tuzemská ekonomika | Stanovený směnný kurz | Sociální hnutí a technologie | Zeměpisné podmínky | Digitální měna | Trpělivost | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Riziko politických a environmentálních událostí | Margin | Zahraniční obchod ČR | Vliv mocenských struktur | Různorodost názorů | Černý čtvrtek | Zneužívání sankcí | Porušování lidských práv | Člen rady guvernérů | AliExpress | Antimonopolní zákony | SRI | Šok v mezinárodním obchodě | Severoamerická dohoda o volném obchodu | Vlajka OSN | Regulační orgán | Odmítání kulturní výměny | Gallium | Úvěrování | Chování lidí | Důležité zprávy | Omezení dovozu pohonných hmot | Vliv na energii a dodávky | Nový model | Americké výnosy | Formace 1-2-3 | A.P. Moller-Maersk | Vliv na ziskovost | Vybírání zisků | Investing | Dohoda o klimatu (COP21) | Tulipánová horečka | Silné oživení | Obchodní seance | Propad cen ropy | Robert Gilpin | Bydlení | Možnost obchodovat | Charu Chanana | Financial Times | Největší regulační orgány | Bezpečného útočiště | Podnikatelská důvěra | Zrušení sankcí | Inovativní technologie | Jak fungují environmentální akce? | Zákaz víz | Vývoj ceny akcie LEG Immobilien | Hongkongský dolar (HKD) | Vliv médií | BIDU | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Směrnice MiFID | Rizika a nejistota | Kryptoměnové burzy | Propad cen | Nejdůležitější ekonomické události | Agent-based modely | Menší země | ICBC | Nekonvenční konflikty | Ruská invaze na Ukrajinu | AML zákon | Důchody | Dopad na různé sektory | Hodnota franku | Zdanění investic | Dopady obchodní války | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Kdo řídí mezinárodní dohody | Strategie mean reversion | Přístup veřejnosti | Banka Citi | Nezaměstnanost | Rizika a příležitosti | Wealth | Velké problémy | Pohonné hmoty v Česku | Nejvyšší HDP na světě | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Mocenské struktury | Li Čchiang | Rizika a nedostatky | Finanční krize 2008 | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Vlnová analýza | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Burzovní společnost | Saxo | Omezení dovozu | Balíček recipročních cel | Kryptohorečka | Obchodní signály | Rovnovážné modely | Obchod a mezinárodní ekonomika | Severoevropská dohoda | Širší index S&P 500 | Nákup indexu S&P 500 | Proražení | Smoot-Hawleyův zákon | Průmyslový Dow Jones | Konflikty | Blokování finančních prostředků | Politické a regulační změny | Dolar zpevňuje | Ranní zpráva pro tradery | Příležitosti k nákupu | Klimatická politika | Hlavní události | Ekologické události | Způsob investování | Zvyšování sazeb | Prognózování a Spojené státy | Nástroje měnové politiky | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Výzvy globalizace | Zajišťování | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Extrémně nízké úrokové sazby | Spike | Pozitivní vývoj | Kontroverze a výzvy | Vývoz zeleniny | Pokračování poklesu | Význam embarg | HSBC | Globální ekonomická integrace | Velké devizové rezervy | Praní špinavých peněz | Ekonomický růst eurozóny | Private Equity a Venture Capital | Průmysl a zahraniční obchod | Cla na výrobky z USA | Více obchodů | Prvky prognózování | LMT | Moderní finanční trhy | CSCO | Faktory ovlivňující environmentální události | Co má na to vliv? | Nepředvídatelná politika | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Uber | Výnos indexu S&P 500 | Investor a miliardář | Irsko | Nejnižší cena | Ekonom WTO | Jeff Bezos | Krize v Německu | Světové burzy | Vývoj měnového páru | Robert E. Lucas | Nerovnováhy | Akcie Stellantis | Platby kryptoměnami | Breakout | Dánská společnost | Ekonomické zotavení | Sociální sítě | Trumpová | Invesco | Maloobchod | Dovozní cla | Vývoj depozitní úrokové sazby | NFP report | Bank of Canada (Kanadská centrální banka) | Akcie mateřské společnosti | Dohled nad trhy | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Investoři a emitenti | Implikace | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Analýza hospodářských politik | Graf nabídky | Coca-Cola | FinCEN | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Washington | Krizové řízení | OMFIF Mark Sobel | Výrazný růst | Dluhy českých domácností u bank | Politické důsledky | Přizpůsobení se změnám | Daně z příjmů | Aktuální hodnoty měny | Následná stabilita | Vliv hospodářských cyklů | Plovoucí směnné kurzy | Akcie ve Spojených státech | DTE Energy Company | Vesmírné akcie | CZK | Politické změny | Ekologické trendy | Wilbur Ross | Evropská měna | Handelsblatt | Výprodeje | Texas Instruments Incorporated | Podvádění | Business Insider | Autorizované banky | Akcie Kering | Rabobank | Dow Jonesův index | Token | Uvolňování měnových politik | Strategy | Zlevňování ropy | AI model | Dopad na spotřebitele | Omezení obchodu | Reserve Bank of Australia | Složené výnosy | Karanténní opatření | Mezinárodní tlak | Natland | Ruská ekonomika | Vít Hradil | Výsledky firem | Řecké volby | Brazilská měna real | Co jsou environmentální události? | Přímý zahraniční investiční kapitál | Vakcinace | Informovanost veřejnosti | KSS | Trump trade | Dick's Sporting | Růst eurozóny | Flat | Vliv technologií | Bitcoin futures | Dnešní makroekonomické ukazatele | Mezinárodní vliv | Dior | Letecká společnost | Úrokové zhodnocení | Společnost Alibaba | Ekonomické dominance | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Klíčové nástroje | Náklady | Varovný signál | Investice amerických firem | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Výpočetní inteligence | Černé pondělí | Nabídka na převzetí | Úspěšné obchodování | Trans-Pacifik | Polská centrální banka | Odhad HDP USA | Skončení války | Obchodní pravidla | Tržní fáze | Ekonomiky | Trumpova agenda | Trendy v chování spotřebitelů | Politická situace | Investice a obchodování | Hospodářský růst zemí EU | Události v eurozóně | Definování politiky | Směnné kurzy | Výkon | Dovoz z Číny | Čínský jüan | Česká měna | PLN/EUR | Světové hospodářské krize | EFSF | Volatilita | DZ Bank | Kdo řídí politické změny? | Maďarsko | Covid | Ministerstvo práce | Nízké ceny | FAST | Thajský bat | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Reálné výnosy | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Co se vyplatí sledovat? | Noční můra | Margin trading | Pentagon | Klesající trend | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Macron | George F. Kennan | Seasonax.com | Petr Bartoň | Historické data | Rostoucí obavy | Optimismus investorů | Pokles ceny | Zrušení dohod | Hospodářský růst zemí | Pohled na finanční trhy | Economist | Japonská vláda | Donald Trump | HKD | CISCO | Cenové hladiny | HDP Číny | Oslabení jüanu | Hlubší pohled na fungování | Bridgewater Associates | Státní dluh | Petr Fiala (ODS) | Průmyslová produkce v eurozóně | Index ISM ve službách | Významné riziko | Robert Reich | Snížení nákladů | Výsledky za první čtvrtletí | Politické faktory | Inflace | Více peněz | Stav britské libry | Verizon Communications Inc. | Indexy aktivity | Peníze | Bouře a povodně | Makléřské služby | Výrobní index | Bill Gates | Komplexní rámec | IMF a OSN | Graf S&P 500 | Pozitivní očekávání | Warranty | Cenové akce | Odhodlání | Brent | Clo na dovoz zboží | Akcie a dluhopisy | Technická analýza a sentiment | Rozpočtový přebytek | Čínský dovoz | Credit Agricole SA | Průmyslové podniky | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | HUF/EUR | Stimul | Ceny pohonných hmot | Zasedání australské centrální banky | Indikátor | Obchodní dohoda s Evropskou unií | Jüan | Moody's Analytics | Očekávání | Zakázané vstupy | Současný stav | Popularita kryptoměn | Malé podniky | Odvetná cla | Státy eurozóny | Harrisová | Dopady Trumpových slov | Expert | Obchodní pásmo | Suroviny | Odchod z EU | Amartya Sen | Plovoucí směnný kurz | Ekonomika EU | Mírové mise | Úrokové sazby | Palladium | Embargo na palivo | Index cen domů | Ministr hospodářství | P/E | Mezinárodní dohody | Dolar (NZD) | Vývoz zbraní | Příležitost k nákupu | S&P 500 (SPX) | Investiční centrum | Cisco Systems | Trumpovo oznámení | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Aberdeen Asset Management | Vztahy velmocí | Povinné pojištění vkladů | Hongkongský dolar | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Bezpečnostní zájmy | Pravidla obchodování | Admirals | Prodeje akcií | Reakce trhu | Odpovědnost a udržitelnost | Boom | Celní války | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | NYBOT | Ozvěny trhu | Objem překládky zboží | Emise oxidu uhličitého | Průmysl | Transparentní | Realita | Výrazný vzestup | Války na Ukrajině | Měnové trendy | Americké ministerstvo práce | ETF fondy | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Majetek | Pohled do budoucnosti | Allianz | Měnový fond | Německá průmyslová a obchodní komora | Alžírsko | Evropské měny | Financovat | Chamtivost | Důvěryhodnost | Standard & Poor's | Commodity | Mikroekonomické modely | Býčí signál | Tiskové agentury | Alibaba | Blockchain | Nové signály | Vláda Spojených států | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Denní pokles | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Keynesiánské modely | Americké volby | Kolo jednání | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Vlajka NATO | USD za tunu | Index podnikatelské aktivity | Dovoz ropy | Výprodeje na akciových trzích | Čínský ministr zemědělství | Faktory spouštějící cyklus | Investment management | CZK/EUR | Prognózovaní a jeho význam | Krize 2008 | Nákupy | Růst | Koruna | Politika americké centrální banky | Vesmírné akcie 2021 | Severoamerická dohoda o volném obchodu (NAFTA) | Vliv finančních trhů a institucí | Obchodní poradce | Rozpočtové deficity a přebytky | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Bank for International Settlements | Cenový šok | Itálie | Trh dluhopisů | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Dopad na veřejné politiky | Zasedání FOMC | Martin Novák | Klíčový ukazatel | Nové možnosti | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Vliv na DeFi | MetaTrader | Poplatek | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Drobní investoři | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Lepší výsledky | Zabezpečení potravin a vody | Národní měny | Nižší úroky | BreakEven | Tencent Holdings | Snižování cen | Slovenská ekonomika | Zboží z Evropské unie | Německé firmy | Hospodářského zpomalení v Číně | Jednání FOMC | Dovoz z EU | Akcie luxusních společností | Sentiment na trhu | Klíčová průmyslová komodita | Prognóza | Výnosová křivka | Realizace zisku | Data z USA | Diplomatické napětí | Delta Air | Souhrnný index | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | Karoline Leavittová | AUD/JPY | SEC (Securities and Exchange Commission) | Kurzy EUR | Analýza hospodářské politiky | Nálada investorů | Malé vysvětlení | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Trh práce | Prezident Fedu | Agent-based | Psychologický faktor | Nedostatek komunikace | Změny cen | První investoři | Swiss | Crypto | Venezuela | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Mercedes | Nejvyšší soud USA | Finanční trhy a instituce | Obchody s cennými papíry | Ekonomické vztahy | Veřejný dluh | Pád banky | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | SMA 100 | CBOE | Tempo poklesu | Akcie ve světě | Logo WTO | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | AWS | Obavy z brexitu | Eurodluhová unie | CL | Sankce namířené proti Rusku | Nové technologie | Spotřebitel | Válka | Nejvyšší HDP | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Programátor | Fixní kurz měny | Světová válka | Měny rozvíjejících se ekonomik | Australská komise pro cenné papíry a investice | Nové clo | Zápis ze zasedání Fedu | Republikán | Ratingová agentura | Vítězství Bidena | Hyundai | Investiční analytik | Vysoké sazby | Globální obchod | Mírové procesy a dohody | Úpadek hodnoty peněz | IRS (Internal Revenue Service) | Měnové rezervy | Objem obchodů | Historický kontext | Michael Gove | Skupina investorů | Sazby hypoték | Dobrý výsledek | Cena cibule | Vedoucí představitelé | Podvody | Rizika finanční | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Americká průmyslová produkce | Míra růstu HDP | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Těžba v USA | Deglobalizace | Hlavní prvky prognózování | Obrat trendu | Výjimečný stav | Patrik Mackových | Kongres | Snížit emise | IHS Markit | Nordea | Technologické akcie | Celoroční výhled | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Druh cyklu | FiveThirtyEight | Ropný trh | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Nike | Finanční analytici | Vztahy s Evropou | Největší americké banky | Silná poptávka z Číny | Vliv na různá odvětví | Očkování proti covidu-19 | Daily Telegraph | Farmaceutické firmy | Long | Nejvyšší soud | Chování | Obchodník s měnami | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Lawrence Summers | Evropská inflace | Rozhodnutí soudu | Americký index | Koruna posílila | Harris | HealthCare | Graf | Newyorské komoditní burzy | Geopolitická rizika | Dolary | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické modely | Sociální hnutí | Akcie LEG Immobilien | Akcie Netflixu | Cla na americké zboží | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Potenciál Small Caps | Fondy zaměřené na ESG | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | AUD | Sociální nespokojenost | Dřevo | Globální epidemie | Role eura | Paul Tudor Jones | JOLTS | Geopolitická situace | Investiční výhled | Zvýšený zájem investorů | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Snižování úrokových sazeb v USA | EURCZK | Exxon Mobil | S&P500 | Breakout strategie | Centrální banky a měnová politika | Nový zákon | Boj proti podvodům | Legitimita a akceptace | Meziroční růst | Olympijské hry | Slevové akce | BIC | Ozbrojené konflikty | Americký federální soud | Zdravotní péče | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Politická ekonomika | Ipsos | Finanční média | Ekonomické ukazatele | Microsoft (MSFT) | Denní minima | Podíl akcií | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Baidu | Drahé energie | Růst světového obchodu | Panama | Trh | Acacia Communications | Měnový blok | Zajištění integrity trhu | Sezónnost | Souvislost s hospodářskými změnami | Hodnota dolaru | Centrální banky | Deficit zahraničního obchodu | Guvernér japonské centrální banky | Deficit rozpočtu | Trumpova obchodní válka | Amazon | Levné energie | Hodnota amerického dolaru | Financial Times (FT) | Digitální aktiva | Kapitálové strategie | Zkušenost | Otvírání hranic v EU | Státní subvence | Portfolio manažer | Trans-Pacifik (TPP) | MSCI | NextEra Energy (NEE) | Znalost měnových trendů | Brexit bez dohody | Předpovědi cen | Zdroje energie | Odvětví kryptoaktiv | Environmentální akce | Rovnováha | Fialova vláda | Testovací účet u XTB | Vztah s investicemi | Falešné signály | Pravidla a dohody | Bridgewater | Šéf podniku | Vliv na makroekonomické ukazatele | Očekávání trhu | Úroveň investic | Síť Truth Social | Ceny plynu | Turecko | Celní politika | Tedros Adhanom | Americké dolary | The Washington Post | Primární emise akcií | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Prezident USA | Kolísání měn | Index | Události roku | Studie | USD/HKD | Data z reálné ekonomiky | Futures | Mark Sobel | Vyšší náklady | Burberry | John F. Kennedy | Měď | Platidla | HUF | Směnný kurz | Webináře | Zveřejněná data | Politické důvody | Faktory ovlivňující finanční trhy | Migrace a mezinárodní pracovní síla | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční firmy | Zahraniční bilance | Polský premiér | MMF | Regulační opatření | Humanitární tragédie | Politické strany | David Marek | Kulturní výměna | Nabídka | Thajsko | Japonský jen (JPY) | USA | Akcie Apple | Výrobní ceny | Dynamika směnných kurzů | Předcházení konfliktům | Sociální a environmentální aspekty | Zlaté rezervy | Jednání ČNB | Aktuální klíčová rizika | Obchodování na trhu | Poptávka po ropě v Číně | Eura | Dobré výsledky | Závazek | Komise | Nejistoty | EUR/NOK | Russell 2000 (RUT) | Chris Sacca | Snižování sazeb | Bank of Japan (Japonská centrální banka) | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Dolar (CAD) | Federální vlády | Výpočetní ekonomické modely | Real estate společnosti | Počasí | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Sukuky | Jemenští povstalci | Jiří Rusnok | Commodity Futures Trading Commission | FinTech | Posílení | Index KOSPI | TSMC | Rijád | Období nejistoty | PDVSA | Východní Timor | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Analýza a sentiment | Dramatické změny | Mezinárodní události | Vliv mezinárodních vztahů na ekonomiku | Investice ve Spojených státech | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Pandemie koronaviru | Nejdůležitější události | Trumpovy příkazy | Lidské chování | Uplynulý rok | Ceny akcie LEG Immobilien | TRUTH | Týdenní shrnutí | Inovativní řešení | Klimatické změny | EBay | Seasonax | TLTRO3 | Index STOXX Europe | Americký investor | Biodiverzita | Sentiment investorů | NVDA.US | Výhled globální poptávky po ropě | EP | Obchodní a mezinárodní dohody | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | xStation | Britské státní dluhopisy | Platina | Akciové trhy v Evropě | Americké ministerstvo obchodu | Agentura Kjódó | Kulturní a sportovní sankce | Futures na Wall Street | Unie | Krach na newyorské burze | Chování obchodníků | Airbus | E-commerce | Nepředvídatelnost | Eura na forexu | Devalvace | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Ministerstvo obchodu | Česká koruna (CZK) | Investice v USA | Důvěra investorů | Zpřesněný odhad | Lukáš Kovanda | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Dovoz zboží | Trumpovo rozhodnutí | DJIA | Nerovnováha | Akciové indexy | Kohl's | Obchodní praktiky | Výrazné ztráty | Vice | Diverzifikace aktiv | První obchodní den | Politický nátlak | Christine Lagardeová | Spolupráce a globální koordinace | Ekonomické události v eurozóně | American Airlines | Šéfové států | Securities and Exchange Commission | Ochrany devizových rezerv | Antarktická smlouva | VASP | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Švýcarská centrální banka | Střadatelé | Administrativa prezidenta Bidena | Jihokorejská vláda | Britský premiér | Kulturní rozdíly | Fannie Mae | Hlavní výzvy prognózování v USA | Role centrální banky | Analýza hospodářských cyklů | Země EU | Logo IMF | Reverzní formace 1-2-3 | Pozornost | Deficity a přebytky | Obchodní napětí | Dohoda o klimatu | Evropské společenství | Obchodní partnerství | Vlnové analýzy | Úroda | Dluhopisoví tradeři | Wall Street Journal | Výplach na akciích | Ocel | Devizové trhy | Zisk na devizovém trhu | Sociální nepokoje | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Souhrn finančních trhů | IEA | Treasuries | Ekonomický vývoj | Individuální sankce | Analytický tým | Sociální síť Truth Social | Raiffeisenbank a.s. | Delaware | SUSHI | Ekonomický útlum | IRS | Reakce trhů | Hodnota NZD | Macquarie Group | Bilion | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Novozélandský dolar | Trumpovy vlády | Pojištění vkladů | EUR/GBP | Nerovnosti bohatství | Důsledky embarg a sankcí | Očekávání analytiků | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Zahraniční firmy | Ropa | Ukrajinské dluhopisy | Průběh krize | Opatření | Migrace | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Inflace v eurozóně | Volatility | Asie | Klíčový okamžik | Nejvyšší cena | Makroekonomické modely | Farmaceutické produkty | Pařížská dohoda o klimatu | Index Stoxx 600 | Shell | SolarEdge Technologies | Zařízení | Nicholas Stern | Rozšíření krize | Konzultační společnosti | Stabilní fixace | Venture Capital spoločnosti | Nobelovy ceny za ekonomii | Technické analýzy | Legální platidlo | Internal Revenue Service | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Americká měna | Angela Merkelová | Počet investorů | Dollar General Corporation | Další růst | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Hodnota kybernetické měny | Vývoj burzovního indexu | Zabezpečení potravin | Budoucnost | Toyota Motor | Hodnocení nástrojů | Obchodní dohoda s Čínou | Northrop Grumman | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Používání jednotné měny | Podnikání na kapitálovém trhu | Cukr | Férové hodnoty | Durace | Zavádění cel | Počet pracovních míst | Ceny zemědělských výrobců | Cenové cíle | Ekonomická činnost | Pokračující pokles | Fiskální politiky | FDI | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Mírný růst | Mezinárodní investice | Americké výrobky | Nový úděl | Derivátové trhy | KOL | Velká finanční instituce | Index Hang Seng | Akcie technologických firem | Prasknutí bubliny | NPT | Vliv mezinárodních konfliktů na ekonomiku | Jak fungují mezinárodní dohody | Členské země WTO | Institucionální stabilita | Americká centrální banka | Investice do AI | NYSE Euronext | Prezident Trump | Významné finanční instituce | Zpráva o inflaci | Ministerstvo spravedlnosti | Czech Fund | TRIPS | Regulace kryptoměn | Sell | Současné globální výzvy | Rekordní objem | Společnosti | Liberty Ostrava | Sociální dopady | Index pařížské burzy | Americké měny | Realizace zisků | Společnost Allianz | Vir | Přechod na plovoucí směnné kurzy | Klíčové události ve světě | Rovnováha na trhu | Důležité zprávy z USA | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Váhání | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | LPR | Obnovitelné zdroje energie | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Frankfurtský DAX | PEPSICO | EFTA | Snižování inflace | Ficova vláda | Federální soud | Izrael | Benzín | Mean reversion | Marathon | Řešení krizí | Patterny | Rhode Island | Prudké oslabení | DAX 40 | Twitter | Trumpův poradce | Kde se vzaly peníze | Porušení podmínek | Premiér Petr Fiala | Uzavřený bankovní systém | Bank of United States | Pilíře fundamentu | Hospodářské zpomalení v Číně | DJT | Polymarket | Mezinárodní ekonomie | Technologický vliv | Silná domácí měna | Německý index | Potenciální obchodníci | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ropa Brent | Politika amerického prezidenta | HDP na obyvatele | Virus | G10 | Termínové kontrakty | Obchodní války | Používané rezervní měny | CAT | Tulipány | Japonské společnosti | Volatilita na světových trzích | Zlatý standart | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Vládní koalice | Právní normy | Finanční společnosti | Bohatství | Gavin Newsom | Ifo | Akciový index | Krátkodobé zisky | Christian Dior | Lidské faktory | Řízení rizika | Rozpočtový balíček | Automobilka Stellantis | Offshore | Důvěra spotřebitelů | Newyorská burza (NYSE) | Kov | Těžká situace | Dolarový standard | USDCZK | Možnosti země | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Graf nabídky a poptávky | Vývoj eura | Přehled o dění na světových burzách | Momentum | Asijské indexy | Hormuzský průliv | Renminbi (CNH) | Účetní závěrky | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Pandemie covidu | Přeprodanost | Protest | Výhled pro GBP/USD | Týdenní výhled | Federální rezervní banka | Tvrdé sankce | Environmentální spravedlnost | Domácnosti | Důležité úvahy | Environmentální události | Dovoz z Mexika | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Tisková zpráva | Erste Group | LIBOR | Jednání mezi USA a Čínou | Obchodování s mědí | Dow Jonesův burzovní index | Růst vývozu | Sankce uvalené na Rusko | Bitcoin | Polský zlotý | Viceprezident | Americké státní dluhopisy | Cla na Čínu | Peter Navarro | Burze | Vitalik Buterin | Pravidla a provádění | Globální finanční krize | Vývoj reálného výnosu | Globální ceny ropy | Obavy z ekonomických dopadů | Dna | Nejziskovější | Zboží z Mexika | Šigeru Išiba | Hamás | Korunové sazby | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Vlastní forexové obchody | MONECO | Registrace cenných papírů | Tržní sentiment | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Ředitel společnosti | Mezinárodní obchodování | Applied Materials | Kurz koruny | Úvěrové podmínky | LEG Immobilien | Saldo zahraničního obchodu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Eroze půdy | Návratnosti investice | Eskalace | Volby a demokratické procesy | Slabé výsledky | Dotace na elektromobily | Research | Kolísání cen | Nadměrné nadšení | Kurz české koruny | Guvernér Fedu | Moody's | Riziko zeleného dluhu | Aukce státních dluhopisů | Elektromobily | Vítězství Trumpa | NAFTA | Royal Dutch Shell | Dluhová unie | Správně vypracované prognózy | Ontario | Energetický sektor | Zvolený americký prezident | Depozitní sazby ECB | Evropská unie (EU) | Pozitivní zpráva | Decentralizované finance | Ranní okénko | Salvador | Západoevropské akcie | Křetínský | Metody analýzy trhu | Podnikatelé | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Zpomalení globální ekonomiky | SNY | Silnější euro | Vývoj inflace | Mikronésie | Eskalace obchodních válek | Dceřiné společnosti | Země WTO | Tovární objednávky | Pierre Moscovici | Regulace trhů | Americké indexy | Krize z USA | Sektor služeb | Dow Jones Industrial Average | Pohyb trhu | Fair Value | Server BBC | JPMorgan Chase | Fortune | Golden Gate CZ | Dodávky ropy | Investice do akcií | Čínský renminbi (CNH) | Přímé zahraniční investice | Strukturální faktory | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Slovní intervence | Ekonomické zájmy | Organizace spojených národů (OSN) | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Globální emise | Norsko | Regrese | Francouzský CAC 40 | Futures kontrakty | Ochrana investorů | Akcie LEG | Komoditní burzy | Mezinárodní organizace práce | Historické kontexty | Denní objem obchodů | Znalost | Růst akciových indexů | Cla na hliník | Humanitární ohledy | Platformy | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Konjunkturální průzkum | Obchody (intervence) | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Odvětví české ekonomiky | New Deal | Finanční poradce | Analytici | Aukce | Zásady money managementu | Globální hospodářské krize | Mezinárodní spolupráce a řešení | BH Securities | Nálada na trhu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Závislost | Výhled veřejných financí | Marketingová komunikace | Analytici Goldman Sachs | Invaze | Velké technologické společnosti | Cenový index | Inflace ve Francii | Klíčové problémy | Dobré obchodní signály | Financial Conduct Authority | Eulerův diagram | Stříbro | Sentiment v Německu | Ziskové strategie | Pokles prodejů | Historický okamžik | Devizové trhy (FOREX) | Ostrovy | Hlavní index Hang Seng | Financial Action Task Force (FATF) | Devalvovat | Obchodovat | Faktory ovlivňující politické změny | Forex brokeři | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Skupina OPEC | Finanční instituce | Ekonomické vyhlídky | Efektivnější obchodování | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | Stabilní měny | Futures trading | Náročný proces prognózovaní | Deliveroo | Tuzemská inflace | Regulační vývoj | JCPOA | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Rozpočtový schodek | Index S&P 500 (SPX) | FRED | G7 | Organizace spojených národů | Pokles cen | Ekonomická nerovnost | Valné shromáždění | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Axis | Měnové intervence | Předseda správní rady | Connecticut | Výkyvy cen | Mezinárodní organizace a dohody | Ministři obchodu | Vysoké inflace | Ekonomické podmínky ve Spojených státech | FED - Federální rezervní systém | Výrazné pohyby | Průmyslová výroba v zemi | American Express Company | Tržní síly | Vyšší sazby | Big Mac index | Finance | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Bývalý prezident | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Výdaje | Michigan | Dividendový výnos | Capgemini | Vliv geopolitických událostí | ETF | Geopolitické zájmy | Optimismus mezi podniky | UTC | RBI | Kontrola inflace | Dick's | Globální akciový index | Hodnota majetku | Rozpočtové deficity | Commodity futures trading | Důsledky embarg | Janet Yellen | Lineární regrese | Monetární politika | Měkká síla a kulturní výměna | Dění kolem brexitu | Dluhopisy | Analytika | Firma | Ministr zemědělství | Bronz | Maynard Keynes | Podílové fondy | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | Uzavření trhů | Zasedání Bank of England | Šéf IEA | Barclays | Hang Seng | Akcioví investoři | Zboží dlouhodobé spotřeby | Koncentrace | Cenový index PCE | Trumpovo vítězství | Tomáš Cverna | Přijetí bitcoinu | Fundamentální analýzy | Německý index DAX | Hlavní ekonomka | West Texas Intermediate (WTI) | Neoklasické modely | Africké země | Nastavení měnové politiky | Podpora exportu | Conference Board | HDP Ukrajiny | Barterový obchod | Větší pokles | Kielský institut | Politické soupeření | Evropský parlament | Technologický vývoj | Inflace zpomaluje | Klíč k budoucnosti | Společnost Oracle | Ceny akcie | Straits Times | Nárůst výnosů | Generální ředitelé | Statistici | Signál k nákupu | eToro pro Českou republiku | Klouzavý průměr | Členské státy | UBS | Hlavní měna | AAL | Podnikání | Úsilí | Ekonomické otřesy | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Video | Výprodej amerických akcií | KYC | Členské státy EU | Bitcoiny | Depozitní sazby | Japonský index | Vývoj kurzu EUR/USD | Problémy | Rozvojové země | 3М | Zásoby cizích měn | Ceny paliv | Vysoká likvidita | Základní pojmy | USA a Čína | Množství peněz | JPM | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Statistický úřad | Participace | Litecoin | UBS Wealth Management | Zrušení půjček a investic | Měny považované za bezpečné | Přehřívání ekonomiky | TRUTH social | Národní zájmy | ECB Christine Lagardeová | Ex-dividend | Růst HDP | Výhra Bidena | Znečištění a odpady | Odvetná opatření | Alibaba Group Holding Ltd | Pokles trhů | Index PMI | Legitimita vlády | Mezinárodní podpora | Cena barelu ropy | Komerční banka | Euro vůči dolaru | Příležitosti a rizika | AMZN.US | Přebytek obchodu | Josef Košťál | Bank of Canada | Americká Komise pro cenné papíry | Komentář Radomíra Jáče | Hospodaření státního rozpočtu | Palau | Throwback | Conseq Investment Management | Sázka | Propad trhu | Roční výnos indexu S&P 500 | Rolls-Royce | Dohoda o jaderné kontrole s Íránem (JCPOA) | Americké domácnosti | ANZ | Ropná společnost | Největší zisky | Brazilské devizové rezervy | Politické rozhodnutí | Hospodářské otázky | Demokratické procesy | Kanadská měna | Tyson Foods | Změna klimatu | Fáze obchodní dohody | Obchodování s komoditními futures | Zpětný pohled | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Poskytování úvěrů | Analytik ČSOB | Ekonomové | Zrušení půjček | Průzkum společnosti | Vliv na hodnotu eura | SWIFT | Kurz USD | Elizabeth Warrenová | Důležité aspekty politických a regulačních změn | FATF | Zpomalení hospodářského růstu | Spojené státy americké | Pravidla obchodního systému | Korporátní dluhopisy | Christine Lagarde | Česká národní banka (ČNB) | Zisky dolaru | Qualcomm | Boeing | Spojené státy | Vojenské sankce | Soudní spory | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Celní válka | AMAT | Měkká síla | Vývoj | Vývoj situace | Posílení mezinárodní role | Výkon ekonomiky | Velké technologické firmy | IW | Indexy PMI | Trumpův tým | Ekonomická aktivita v eurozóně | Vliv měnových trendů na ekonomiku | Co jsou to small caps | Úroková sazba | Kdo řídí environmentální události? | Globální a ekonomické otřesy | Likvidity na trhu | Paul Krugman | Michal Valentík | Americký hrubý domácí produkt | Windfall tax | Helena Horská | Vlastní prostředky | Technické korekce | Riziko inflace | BHS Timur Barotov | BIS | Společnost Lufthansa | LBP | Kalifornie | Stávající trend | Výzva | Zpomalování americké ekonomiky | Napojení na USA | Změny klimatu | Analytici Bank of America | Hospodářská výkonnost | Austan Goolsbee | Amazon.com Inc. | Náklady firem | Investiční poradenství | Býčí divergence | Sociální síť X | Chan Čchang-fu | Bitcoin Trust | Vývoj měnového páru USD/HKD | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Kodak | Volby | Japonská ekonomika | Hongkongský měnový úřad (HKMA) | Výdaje velvyslanců | Signál k nákupu (buy) | Národní bezpečnost | Měnové příjmy | Americké akcie | Facebook | Výzkumná společnost | Ruská centrální banka | Dow Jones Industrial Average (DJI) | Washington Post | Pracovní síla | Zákonné platidlo | Globální ekonomické zotavení | Náklady na opravy a obnovu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Plánování | Rostoucí ceny ropy | Pohonné hmoty | Překládky zboží | Kevin Hassett | Výrobci automobilů | Short pozice | BRICS | Financování vlády | České měny | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Ministr zdravotnictví | Investice do nemovitostí | Iniciativa | iShares | Posílení ekonomiky | Růst firemních zisků | Globální pravidla | Vliv na ekonomiku | Prezidentský cyklus | Posílení australského dolaru | Volatilní | Sankce | Miliardář Elon Musk | Největší burzovní krach v dějinách | Omezení při přechodu | Inflační výhled | Zvyšování úrokových sazeb | Různé názory | Poptávka po dolaru | Riziko ztráty | EUR/USD | Spolehlivost | Kdo to řídí | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | FAIR | Mezinárodní ekonomika | Daňový zákon | Nejlepší způsob | Bankovní unie | Sankce v oblasti technologií a vědy | OSN | Varování | Akcie TSMC | Dolar (AUD) | Intervence | Sky News | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trh s kryptoměnami | Evropské společnosti | Důvěra spotřebitelů a investorů | Tokelau | Pandemie | Směr trendů | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Prognózování v USA | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Zvláštní daň | Konsolidace | Pokles cen energií | Moody's Investors Service | Trumpova protekcionistická politika | Objem kontejnerové přepravy | Další vývoj | West Texas Intermediate | Regulace a právní normy | Dění ve světě | Regulátoři finančního trhu | Důležitá role centrální banky | Akcie mediální skupiny CME | Environmentální trendy | Recese v USA | Globální emise oxidu uhličitého | Měnové politiky | Výrobní inflace | Náboženské a etnické rozdíly | Británie-EU | G20 | Porsche | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Plánované obchody pro EUR/USD | Finanční služby | Německé banky | Ministryně obchodu | ITC | Summit EU | Nabídka a poptávka | Obchodování akcií small caps | Islámské dluhopisy | Vývoj měnového páru USD/CNH | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Role hedgeových fondů | Index MSCI Emerging Markets | Uptrend | Finanční domy | Politická rozhodnutí | Dánové | Aktuální situace | Evoluce placení | Německé hospodářství | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Gina Raimondová | Dovozní poplatek | Nevýhody | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Začátek porozumění | Sazba japonského jenu | Exekutivní příkaz | Vliv politických změn na ekonomiku | Výnosy | Délka cyklu | Vliv mezinárodních vztahů | Měnový výbor | Snížení úroků | Změny daní | Peněžní trhy | Sandboxy | Otázky Václava Moravce | Sankce proti Íránu | Spojené státy a Čína | Pandemie covidu-19 | Uvědomění | Italský premiér | Zdravotní pandemie | Ekonomická situace | Odhad HDP | Index Russell | Zimní olympijské hry | Zvýšených cel | Ekonomický sentiment | HKMA | NextEra Energy | Zimbabwe | Růstový potenciál | Páry s americkým dolarem | Jaké jsou měnové trendy? | Vývoj měnových kurzů | Klimatické podmínky | Hongkongský index Hang Seng | Sankční opatření | Charlie Ripley | OSN a WTO | KOSPI | Kurz tradingu | Japonský ministr financí | Index FTSE 100 | Cena zemního plynu | Dow Jones | AXP | Dohoda z Plazy | Drastický hospodářský pokles | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Cenová bublina | Small caps | Inflační očekávání v USA | Americká administrativa | Obchodní jednání | Sjednocení měny | Investiční principy | Strategie Ondřeje Hartmana | FCA | Souostroví | Venture Capital společnosti | Investiční strategie | Jak fungují změny politik | Automobilka Škoda Auto | Hodnotové investování | CFT | Trumpovy plány | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Pevný směnný kurz | Amplituda cyklu | Vývoz do Spojených států | Národní banka | EU a OSN | Robotaxi | Walgreens Boots Alliance | Burzovní index | Centrální bankéři | CNY | Americký dolar (USD) | Sportovní sankce | Apple (AAPL) | Nejsilnější růst | John Maynard Keynes | RSI (Relative Strength Index) | Vyhlídky amerického dolaru | Odliv kapitálu | Prognózovaní | DTE | Historické souvislosti | Jurisdikce | Christopher Waller | Ekonomické modely a prognózy | Nobelovy ceny | Klíčová rizika | Verdikt soudu | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | ADP | AI | Smlouva o volném obchodu | Financial Action Task Force | Joe Biden | Druhá vlna pandemie | Čínské výrobky | Maersk | Analytik Komerční banky | Co jsou mezinárodní konflikty? | Televize ARD | Dohoda o partnerství Trans-Pacifik | Geopolitické vlivy | IRBT | Profitovat z úrokových diferenciálů | Aktuální konsenzus ekonomů | Investiční doporučení | Závislost na americkém dolaru | Hypoteční trh v USA | Vládní výdaje | TradingView | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Citát | Budoucnost mezinárodního obchodu | Futures kontrakty a opce | Daňové implikace | Prezidentské volby | Světové měny | Dohled a provádění | Změny úrokových sazeb | Cenové pohyby | Tudor Jones | Udržení cenové stability | Ekonomická obnova | Světová finanční krize | Miliardy korun | Světový obchod | LVMH | Propad akcií společnosti | Tisková konference | Vývoz do Německa | Vítězství | Bankovní systém | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Růst mezd | Royal Mail | Prezident ECB | Těžba dřeva | Kognitivní psychologie | Nevyváženost | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Ukazatele sentimentu | Automobilka | Fundamentální analýza kryptoměn | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Koronavirus | Odvětví | Belgie | Posilování koruny | Mezinárodní role | Přeshraniční obchod | Marshallovy ostrovy | Nákupy dluhopisů | Šéf Elysejského paláce | Společnost Nvidia | Fiskální pravidla | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Solární panely | Akcie z portfolia | GBP/EUR | Bank of England (Britská centrální banka) | Reserve Bank of Australia - RBA | Daň z příjmu | Lufthansa | Británie | Yardeni | Roboti | Ekonomické aktivity | Změny v ekonomice | Sledování ekonomických ukazatelů | Média a veřejné mínění | Americký index S&P 500 | Duševní vlastnictví | České koruny | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Deloitte | Růstové akcie | Americký ministr obchodu | Velké částky | FSLR | Komise v přenesené pravomoci | Umělá inteligence | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | 10letý reálný výnos | IMF | Obchodování s dluhopisy | Dovoz do USA | Geopolitické dění | Úrok | Posílení mezinárodní role eura | Průmysl eurozóny | Investovat | Komoditní | First Solar | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | MFN | Dohoda Severoatlantické aliance | Konsolidační balíček | Nesoulad | Přidaná hodnota | Světové trhy | Politické reakce | Prohlášení | Funkce měnových trendů | Technická situace | Roční výnos indexu | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení úrokových sazeb v USA | Hlavní pravidla | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Hotovost | Průmyslové objednávky | Pacifik | Embarga a sankce | Investiční fondy | Regulátor | Úvěrová krize | Bidenova obchodní politika | Obchodní dohoda | Zneužívání finančních služeb | Celní režim | Sociální a environmentální trendy | Dluhopis | Raghuram Rajan | Průzkum | Hlavní analytik | Financial Crimes Enforcement Network | Studium historie | Mosaz | Firmy | Bidenova politika | Levnější půjčky | Dopad na japonskou ekonomiku | Mezinárodní vztahy | Aktéři mezinárodních vztahů | Ropy ze Středního východu | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Inflace v Česku | Geopolitické události | Vlivné skupiny | Nespokojenost | Úroková sazba japonského jenu | Soudní dvůr | Thomas Hayes | Seth Klarman | Tvrdý brexit | Severomořský Brent | Nálady investorů | Ekonomické ztráty | Tudor | Futures na americké indexy | CTBT | Celkový sentiment | Soupeření | Firemní výsledky | Graf EUR/USD | Růst cen ropy | Orgán pro cenné papíry a trhy | Panika | Murray | Agentura Moody's | Hospodářské zpomalení | Zajištění | Zemědělství | Napětí mezi USA a Čínou | Překážky | Správní rada | EU a NATO | Důležitost správných prognóz | Celní politiky USA | Rámcová dohoda o hospodářském partnerství (CFTA) | Navýšení dluhového stropu | COP21 | Zájem investorů | Propad trhů | Intradenní strategie | Životní náklady | Cena ropy brent | Globalizace a dodavatelské řetězce | Vývoj amerického dolarového indexu | Partnerství | Vyšší ceny | Zlatý standard | Manažeři | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Money management | Hromadění zlata | Řízení volatility | Demografické změny | Fondy a ETF | Bitcoin (BTC) | Nový celní režim | Dopad na finanční trhy | Vliv na energii | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kroky centrálních bank | Povětrnostní podmínky | Růst cen komodit | Repo sazby | Nebankovní devizoví obchodníci | Dlouhodobé investice | Generali Investments CEE | Oslabení měny | Státní svátek | OMFIF | Terminál Bloomberg | Politika pro ekonomický růst | TPP | GATT | Nová cla | Světové rezervní měny | Globální ceny | CFTA | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | První fáze | Výsledky společnosti | Investování | Průmyslové sektory | Prostor pro další posilování | Distribuce | Dopad embarg a sankcí | Fed | Ztráta příjmů | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Stát New York | Index spotřebitelské důvěry | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | Vliv na investice | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Specifika kontraktu | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Na co si dát v dnešní době pozor? | Federální odvolací soud | Zbrojní embarga | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Generali Investments | Justin Trudeau | Hry | Zadluženost | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Cenové korekce | Získávání finančních prostředků | Akcie v USA | Obchodní dohoda s Evropskou unií (EU) | Polská měna | Emerging markets | Bezpečný přístav pro obchodníky | Hongkongský měnový úřad | Kurzový závazek | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Fluktuace | Vliv na globální ekonomiku | Hongkongský Hang Seng | Walmart | Aktuální stav | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Kybernetická bezpečnost | ČSOB Dominik Rusinko | Změna režimu | Japonská agentura pro finanční služby | FTSE | Řízení měnových trendů | Vývoj USD | Vyšší riziko | Růst české ekonomiky | Mark Zuckerberg | Sektor kryptoměn | Světové hospodářské podmínky | Regulace a dohled | Důvěra v eurozóně | GLS | Měnové trhy | Přehled o dění | Oscilátor | AML | Rizika | Kellogg | Instinkt | Skutečné peníze | Nejistota a důvěryhodnost | Rada ČNB | Eurozóna | Kurs koruny | Investiční rozhodnutí | Čínský premiér | Fond | Eskalace obchodní války | Cena benzínu | ISM | Institucionální trh | Žádné výrazné pohyby | Plánovaná cla | Průběh obchodu | Forward P/E | Novozélandský dolar (NZD) | Vypracované prognózy | Ekonomická nálada | Globální trhy | Boj proti praní špinavých peněz | Nákup nemovitostí | Vliv na mezinárodní obchod | Pád ceny ropy | Fitch | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Postavení dolaru | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Dluhopisový trh | Analýzy trhu | Celkový výsledek | Úspory | Implementace | Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) | Vládní intervence | Měnová politika ECB | RCEP | USA a analýza hospodářské politiky | Futures na ropu | Nákup indexu | Centre William Rappard | Rozsah konfliktů a jejich význam | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Vývoj měnového páru USD/CAD | Libanonská libra | Raytheon Technologies | Energetické společnosti | Verizon Communications | Ministr obchodu | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | BofAML | Představitelé centrální banky | Černé úterý | Zasedání centrální banky | DSGE | Pictet | PMI indikátor | DSGE modely | Země Latinské Ameriky | Mírové procesy | Investment Banking | Industrial and Commercial Bank of China | Virtuální peníze | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Embargo na palivo a potraviny | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Americký ekonom | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Aktivita v sektoru služeb | Britská ministryně | Přístup na trhy | Síla a možnosti země | TradingEconomics | Cenu plynu | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Černý pátek | Sucha | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Húsíové | Sentiment v eurozóně | Cyklické změny | Udržitelné investice | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Světová válka o vakcínu | Arbitrážníci | Holubice | Výsledky společnosti Nvidia | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Lehký kov | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Proražení rezistence | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Regulační orgány | Low | MSCI All-Country | CSCE | Stabilita | Miliardář | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | Příjmy domácností | Maroš Šefčovič | Forexové obchody (intervence) | Španělsko | Solidní růst | Růstové sektory | Regulační změny | Deficit federální vlády | Ekonomický růst | Dominance bitcoinu | Cena aktiva | Globální ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Společenské změny | Sankce a embarga | USDCHF | GS | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Royal Caribbean | Specializované dohody | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Kurz dollaru | General Motors | CAD | Nastavení celní politiky | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | Severní Irsko | Faktory ovlivňující embarga | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | Kryptoměnový systém | Aktuální Price Action | Shares | Swingové obchodování | Retailový trh | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vlnový pattern | PDD Holdings | Deeskalace | Makroekonomická prognóza | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Vstup na burzu | Na burze | Významný dopad | Zvyšování těžby | Diplomatické sankce | Faktory ovlivňující mezinárodní konflikty | Akcionáři | Cenové úrovně | Výkon small caps | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Čínský vývoz zeleniny | Evropské trhy | Sázet | Hospodaření | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | Procter & Gamble Company | Vývoj indexu volatility | Akcie CME | Zahraniční obchod | Ztráta | Identifikovat trendy | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | Přírodní faktory | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | SolarEdge | Conseq | FXstreet | Výrobky z USA | Index S&P 500 ve srovnání | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Obchod s cennými papíry | Globalizace | Reserve Bank of New Zealand | Regulační rizika | Fundamentální pozadí | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | TPO | Dopad embarg | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Válka o vakcínu | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Tradeři | Ceny ropy Brent | Organizace pro bezpečnost | Kurz koruny vůči euru | Francouzský index | Cla na výrobky | Americká burza | Volkswagen | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | AUD/USD | Jak vydělat peníze | Nejobchodovanější měna | Chudoba | Hospodářský pokles | Astrazeneca | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Jak vydělat | Analytik | Minimální zisk | Emise | Pražský PX | Trinity | MAM | Klesající ceny | Ant | ATH | Právo | Benchmarky | Capitalinked | FIAT | JPY | E-mini | Credit Suisse | Axios | FT | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | Binance | EBIT | Kurz rublu | Ekosystém | Šéf společnosti | Struktury trhu | IPO kalendář | RSI | Bank of America | AIG | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Zvýšené volatility | MGM | Meta | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | Akciový analytik | NATO | Buffett | Tether (USDT) | Index DAX 40 | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Země BRICS | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | J.P. Morgan | CZK/USD | Investiční podmínky | Západní ekonomiky | USD/CNY | Platidlo | Ceny | Tisk peněz | Obchodování s bitcoinem | ETH | Spotový kurz | Financování | Hrozba recese | Recese | Zahraniční kapitál | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Pohyby na trhu | XEL | Potenciální rizika | Kompozitní index | Deutsche Börse | Německý ZEW index | FTSE 100 | COT report | Dukascopy | Ben Bernanke | Války | Impuls | Ukrajina | Čínské měny | Zemědělské komodity | Dopravci | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Akcie spoločnosti | Severní Korea | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | FXCM | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Predikce | Softbank | Kryptoaktiva | ASML | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Hurikány | Státy EU | Illinois | SMA | Polygon | Blízký východ | Praxe | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Cla na čínské zboží | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Truth Social | Nedostatky | Trump dnes | Souhrnný indikátor | Rating vyšší | Ekonomické nestability | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Obchodní operace | TPCA | Dlužník | Dopad na trhy | Zóny supportu | Zákonodárci | Celní politiky | Aussie | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Průmyslové zboží | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Manipulace s trhem | Stratég | Tržní výhled | Broadcom | Kurzové riziko | LYNX webinář | Stablecoiny | Instituce | CFD na akcie | Propuštění | Forint | Amazon (AMZN.US) | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Cena cukru | Ceny zlata | Plodiny | Velké společnosti | Předseda představenstva | Blue-chip | EV | Výnosy z investic | Odborová organizace | Výnos | Obchody pro EUR/USD | TSLA.US | Donald Trump dnes | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Patrik Urban | Bankovní krize | Dobře definovaný obchodní plán | Čínští výrobci | Insider | ESG | Růst cen energií | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Frank | ERM | Milton Friedman | Kapitálové výdaje | Počet nakažených | Inflace a deflace | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | Green Deal | Prostor pro růst | CEO | Defi | 256/2004 | Domácí měna | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | MNB | Přístup k měnové politice | Které akcie | Justice | Zhoršení výhledu | ERÚ | Dlouhodobý trend | Australský dolar (AUD) | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Podkladové aktivum | Kroky Bank of England | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Dluhopisový index | Index technologického trhu | Tržní riziko | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchodní tipy | Singapur | Podmínky půjčky | David Cameron | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Cílování inflace | Reálné hodnoty | Fintech společnosti | Zboží z Číny | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | Index CAC 40 | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Bezpečné přístavy | AAPL.US | Investoři v Evropě | Hospodářská stagnace | Ryanair | Obchodní analýza | VIX | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | Výběr zisků | Případové studie | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | MarketWatch | Malta | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | Očkování proti covidu | Primární trh | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Apple (AAPL.US) | Jasný signál | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | ACEA | Shopify | Odvětví kryptoměn | Německé HDP | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | PG | Aktuální informace | Ant Group | Část zisků | Zisk | Politické problémy | Obchodníci dnes | Globální krize | Koronavirové pandemie | Devalvace měny | Futures na zlato | Commission | ČNB | Ruské ropy | Metody analýzy | Bank of England | Katar | Sociální média | PCE index | EURUSD | Demokraté | Swapy | Makléři | Středoevropské měny | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Nemovitostní fondy | Wolfgang Schäuble | Venture Capital | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Býčí sentiment | Vzdělání | Tesla (TSLA.US) | Očekávaný vývoj | Směnné kurzy měn | Úroky | Monitorování | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Pokles hodnoty | Raytheon | Obavy trhu | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Hypoteční trh | Stellantis | Výdaje na osobní spotřebu | WHEAT | Sledování makroekonomických ukazatelů | Průměrný denní objem | Kansas | Oslabování dolaru | Vývoj indexu volatility VIX | Statistiky z trhu práce | Performance | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Směřování ekonomiky | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | Management | Nástroje řízení rizik | Nasdaq | Trump | Akcie v roce 2021 | Zprávy | Nákup nemovitosti | Čínské trhy | Dow Jones index | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Nové regulace | Obchodování s ropou | Akcie Facebooku | Dovoz elektromobilů | Ekonomické cykly | Kupující | Francie | Předpověď | Trigger | Ekonomické důsledky | Údaje | Silná rally | Potenciální změny | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Příjmy z prodeje ropy | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Ekonomické události | Inflační vývoj | Omezení pohybu | Eurodolar | Kontext | Biden | Růst zlata | Finanční krize | Zisky akcií | DPA | Ukazatel inflace | Indikace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Financial Conduct Authority (FCA) | FXstreet.cz | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | ex | Naše ekonomika | Expedia | Snížení daní | Jakub Matis | Technologické firmy | Akcie Lufthansa | Index CPI | xStation5 | Digitální euro | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Omezení COVID | Finančnictví | Podpory ekonomiky | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Americké sankce | Psychologické faktory | Růst měny | J P Morgan Chase & Co | Vstupní S/R zóny | Směřování | EURSEK | Internetové firmy | Arbitráž | Velké objemy | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Ursula von der Leyenová | CARA | Chorvatsko | GMT | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Akciové alokace | Europe 600 | Nové zakázky | Růst dolaru | Miliardy eur | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Roční výnos | Tradingové webináře zdarma | Kurs koruny k euru | Impeachment | Konsensus | Obchod s ropou | ERM II | Costco | Dluhy | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Světové války | NATGAS | Vrcholy | Prodej aut | Velký problém | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Dovoz čínského zboží | DISH | Sazby beze změny | Investiční produkty | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Historické momenty | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Peking | Zvýšení rizika | GfK | New York Times | Aliance | HSI | UniCredit SpA | Spready | HDP | Měnové kurzy | Oživení ekonomiky eurozóny | Technology | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Skupina G20 | Manufacturing PMI | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Další posilování | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Eskalace napětí | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Etoro | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Podíl Číny | Vyšší inflace | iRobot | Brazílie | Kongres USA | Prudké výkyvy | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Burzovní cena | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Přírodní katastrofy | Zemědělské produkty | IfW | Tisknout peníze | Vliv na finanční trhy | Transpacifické partnerství | AAPL | Slovensko | CAR | Vývoj trhu | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | AMZN | Přirážka | EUR/CHF | Paul Volcker | Přijetí kryptoměn | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | KPMG | Katastrofy | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Snižování nezaměstnanosti | Osobní výdaje | Česká národní banka | Merkelová | Epidemie koronaviru | Obchodní omezení | Regulační rámec | IPO Deliveroo | Česká inflace | 1D | VIAC | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Kuba | Komoditní měna | Prodejní ceny | Americké firmy | Contemporary Amperex Technology | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | NIFTY | Blahobyt | Akcie | Ekonomické nerovnosti | Obchodování na devizových trzích | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Dramatický dopad | NERV | Nový Zéland | Výrobci aut | Ekonomický cyklus | Société Générale | Čínský renminbi | Prodávat své akcie | Návratnost | John Hardy | Vzestupný trend | Výhody | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Pokračující výprodej | Očkování | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | City | Růst ceny ropy | Demografické trendy | Osobní příjem | Napětí na trzích | Švýcarský frank (CHF) | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Asijské seance | Český HDP | AAA | Jakub Kraľovanský | Energetická bezpečnost | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | Nová strategie | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Důležitý signál | VZ | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Index VIX | Radim Dohnal | Price Action | Flash Crash | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Marlin | Mezinárodní kontext | Výplach | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | SSI | Intel Corporation | David Solomon | Kurz | Daně | SOK | Ministři | Tichomoří | DXY | Makrokalendář | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Oscilátor Marlin | Barack Obama | Strategická rozhodnutí | Pozornost investorů | Shein | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | AMD | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Sázkaři | PCE inflace | Intermediate | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Americká automobilka | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | BHS | Ceny pohonných hmot v Česku | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Uber Technologies | ByteDance | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | CBDC | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Objem úvěrů | Návrh zákona | Uranové akcie | Traders | Markets in Financial Instruments Directive | Potenciál | Míra volatility | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Joseph Stiglitz | Kevin Tran Nguyen | Energetické zdroje | Světové ceny potravin | Odveta | Automatizace | Rally | Mezinárodní sankce | Investujte | Londýn | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Nové daně | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Švédská koruna | Zájmové skupiny | Nezávislost | Obchodování akcií | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Coca-Cola Company | Americké futures | Zynga | Lehká ropa WTI | Indie | Satoshi Nakamoto | Bod | Die Welt | Vnímání | Fitch Ratings | Americký soud | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | TSM.US | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Makrodata | Demografie | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | DAX40 | Motorová vozidla | USD za barel | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Skalpování | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Timur Barotov | MSFT | Důvěra | Konsenzus ekonomů | Luxusní zboží | Michel Barnier | Nevládní organizace | WHO | Potenciál trhu | Protipandemická opatření | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | CAC 40 | Výrazný růst cen ropy | Suezský průplav | ODS | Sekundární trh | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Delta Air Lines | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Vítězství Harrisové | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Zvýšení investic | Dollar | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | Politická stabilita | CSI300 | Chris Weston | Cash flow | Trh s ropou | Hlavní kryptoměna | Export | Světová zdravotnická organizace | Finanční rizika | Hyperinflace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Initial Public Offering | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Kering | Jim Rogers | Roční růst | Komise pro cenné papíry (SEC) | Zahájení ruské invaze | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Úbytek | Unicredit | Vývoj akciového indexu Dow Jones | NFIB | GBPUSD | Záchranný balíček | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Futures na americké akcie | Real Estate | Radomír Jáč | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | GRMN | Britské měny | Hospodářský institut | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | Brands | Ceny stavebních prací | Pro tradery | Services | HSCEI | Graf indexu | Praha | Společnost IHS Markit | Neúspěch | Britská vláda | Odlesňování | Negativní sentiment | Jižní Korea | BaFin | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Liz Truss | Prodeje aut | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Mladší generace | Plány | Toyota | Dosažení zisku | Resistence | Fixní kurz | Makroekonomické analýzy | Politická nestabilita | Administrativa | TXN | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | Devizové rezervy | Obchodní dny | Kurz zlata | Vývoz do USA | Nikkei | Rychlý vývoj | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Čínská banka | Zasedání Bank of Japan | Nové zprávy | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Quantum | Německé vládní strany | Myšlení | ZEW | Roubini | Fenomén | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Analytik portálu | 21. století | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Marek Brávník | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | ZNGA | Šéf Bílého domu | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ekonom BHS | Příjmy | Otevření Číny | Index US100 | ESMA | Světové postavení | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Znárodnění | Financial | Chicago Board of Trade | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | XM | ADR | Třída aktiv | Vliv na americký dolar | Dotace | Akcie v Asii | Evropská unie | Patenty | Vliv na ceny | NDX | Britský FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Akcie v Evropě | NY FED | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Finanční nástroje | Rozhodnutí vlády | Silný růst | ICE | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Divize | University of Michigan | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Výrazný pokles | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Summit G7 | Letní měsíce | Panevropský index STOXX 600 | Degiro | Ekonomický model | Riziko recese | Firemní investice | Asociace | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Hodnota měny | Mluvčí Bílého domu | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Kjódó | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Analýza kryptoměn | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Akcie 2021 | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | TIPS | Sójové boby | Euler Hermes | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Měnové otázky | OECD | Odvaha | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Ekonomická důvěra | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Fatih Birol | Nízká nezaměstnanost | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | DTE Energy | Akcie firem | Těžba ropy | Koruny vůči euru | Frustrace | Zakladatel | Příliv kapitálu | Volby v USA | Nikkei225 | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | Začínající obchodník | Vonovia | Ministři financí | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Globální problémy | Prognóza ČNB | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Řešení problémů | Růst tržeb | Starteepo | Banka HSBC | Sledování trendů | Spojené království | Japonský premiér | Světová banka | Mexické peso | Markets in Crypto-Assets | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Aktéři | Tim Cook | Vystoupení z EU | Luxusní značky | EU a USA | ILO | Překoupenost | Německo | Útok na Ukrajinu | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Pepperstone | Komodita | Rozpočet | Antidumpingová cla | Obchodní partner | Dluh USA | Důsledky krize | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Ekonomické aktivity v eurozóně | Americký trh | Zahraniční společnosti | TSM | Arlington Asset Investment | Snížení sazeb | Arnault | Prime | DOT | CME Group | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Čínské ministerstvo | Partners | Ekonomické údaje | COST | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Geopolitická nestabilita | Silnější kurz | Teroristické útoky | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Obchodování indexů | Rozhodnutí bankovní rady | Jefferies | Bankovní vklady | Evropské akciové indexy | Etherea | Soudní spor | Fungování měnových trendů | Kanadský dolar (CAD) | Bernard Arnault | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Prohloubení deficitu | Emisní povolenky | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Zelené energie | EMA | Světová obchodní organizace | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Debata | Kurzy měn | Reputace | Agentura DPA | Akcie společnosti | DG | Čínský vývoz | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Měnový stratég | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Plánované obchody | Ekonomické teorie | PEP | Dluhy českých domácností | Inflace v Německu | Geopolitika | Znehodnocení měny | Graf indexu S&P 500 | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Odvolací soud | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Japonská společnost | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Výnosnost | Úspěch | Americký odvolací soud | Investiční příležitosti | Strategie carry trade | Intel | Navyšování cen | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Jihokorejský Kospi | SPWR | Cíle | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Kryptoměny | Ekonomické prognózy | Repo sazba | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Nifty | Likvidní | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Fear & Greed Index | Microsoft Corporation | Země G7 | Situace ve světě | Těžba ropy v Rusku | Automotive | I-Trader | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Express | INTC | CBOT | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Síť X | Šance | Tržby společnosti | Ruská vláda | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | NIFTY 50 | Bankrot | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Fox | Netflix | Poptávka po ropě | Konfederace | Zisk na akcii | GM | Ray Dalio | Wall Street | ING Groep NV | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Forexové obchody | Vysoké úrokové sazby | Snížení dodávek | Analýza | KO | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Hospodářské podmínky | Meta Platforms | Ropný průmysl | Dlouhodobý investor | Ever Given | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Intervenovat | Zvyšování úroků | Analytici banky | Lithium | Burzovní trhy | Americký Fed | Fungování finančních trhů | Hlubší pohled | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Viceprezidentka Kamala Harrisová | Peter Siks | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Německá průmyslová výroba | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Demokratické strany | Příprava | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Soudní řízení | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Komise pro cenné papíry a burzy | Dolarový index DXY | Sbor volitelů | Hospodářské cykly | Silná poptávka | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Market | Technologický sektor | Výzvy a rizika | Denní objem | Cenné papíry | Royal Bank of Scotland | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | General Electric | Gabriel Štefaňák | Kryptotrhy | Yandex | Ekonomické statistiky | Hold | Americký Senát | Brokeři | Potravinové krize | Převody peněz | XOM | Transparentnost | Swissquote Bank | Důležité informace | Očekávání v USA | FX | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Krypto burzy | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Dobré načasování | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Pokračování růstu | Import | Mluvčí | Investiční banka | Londýnské burzy | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Vzestup ceny | Obchodování britské libry | Xcel Energy Inc. | Měnové války | OPEC | Technologie blockchain | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Keynes | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Výroby baterií | Experti | NYSE | Investoři | Vizualizace | Americká ropa | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Evropský index | Alibaba Group | Bohatý | Stop-Loss | Největší pokles | Nákupy aktiv | Růst libry | IHS | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Automobilka Škoda | Výprodej akcií | Obchodní spor | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Force | Vzdělávání | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Čerpací stanice | Polsko | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Hackerské útoky | Liquid | Ceny potravin | Nikkei 225 | Kansas City | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Auta | Vývoj měnového páru AUD/USD | Stav hospodářství | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpráva COT | Zpravodajství | Multi-Asset obchodování | Spotřebitelská poptávka | Vakcíny proti koronaviru | Ichimoku | Velké banky | Nová vláda | Nepředvídané události | Akcie Nvidia | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Státní ropná společnost | Nařízení | Snižování daní | Bond | Další růst sazeb | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zisk EBITDA | Zvolený prezident | Pomalý růst | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Škoda | Investování do Bitcoinu | Pokles poptávky | CBI | Hospodářské výsledky | Oracle | Emitent | Holubičí rétorika | DIW | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | Kurz japonského jenu | USD | Kamala | Občané | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Trh s nemovitostmi | Sentiment indikátory | Ekonomický dopad | Forexové intervence | Americký dolar dnes | ASIC | Kabinet | Makroekonomická analýza | Hospodářský vývoj | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Legislativa | Japonské vlády | Zprostředkovatelé | Loonie | Nové příležitosti | NextEra | Sektor polovodičů | Čínské úřady | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Piráti | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Celkový objem obchodů | Aerospace | Silný dolar | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | BMW | 3M | Obchodní smlouvy | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Čistá energie | Odhad inflace | Zemědělské plodiny | Ekologické organizace | Akcie skupiny | Tencent | Země G20 | Co se děje na finančních trzích | Vývoj akcií | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Exact Sciences | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Události ve světě | Krize ve Francii | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | Ceny nafty | Earnings | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Digitální měny | Australský dolar | Zákaz dovozu | Korporátní daně | Board of Trade | AVGO | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Ekonomické výkonnosti | Přeprodání | Rakousko | Růst spotřebitelských cen v USA | Znovuzvolení | ANO | WMT | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Vývoz do Číny | First Solar (FSLR) | Magnificent Seven | Vlajka | Pokles sentimentu | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Finanční rok | Economic | Vydělat peníze | Nemovitosti | WBA | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | MiCA | Index CSI 300 | Mezinárodní spolupráce | Ministerstvo financí USA | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Carl Icahn | Time-Frame | Nová Čína | Arbitráže | Levnější ropa | Výrobce čipů Nvidia | Další rozvoj | Kanada | Zájem o investice | Webináře zdarma | Kybernetické hrozby | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Oblasti umělé inteligence (AI) | Ruská invaze | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Ministr průmyslu a obchodu | CVX | Nová generace | Monetizovat | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Opce | Výhled pro EUR/USD | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Britský regulátor | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Nouriel Roubini | Indexy | Bilance běžného účtu | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Splácení dluhu | Klíčový faktor | Zamyšlení | Blue chips | Nízké ceny ropy | US100 | Lockheed | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Ceny v průmyslu | Starbucks | Švédsko | Průmyslová komodita | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodování s měnovými páry | IFO index | ECB | Institut | HICP | TTIP | Forex menové páry | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | Sazby ECB | SPAD | Euro (EUR) | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Velikost pozice | 500 nejbohatších | CFD na indexy | Prodej ropy | Hospodářská krize | Těžaři | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Alokace | Menší riziko | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Oslabuje dolar | Hardware | Cisco Systems, Inc. | Body | Rozkolísanost trhu | Navýšení cel | Zvýšení inflace | Index výdajů | Swiss Life Select | Reverzní formace | Soběstačnost | Nejlepší uranové akcie | Krypto | Vyšší daně | Evropské země | Revize výhledu | Payrolls | Světové poptávky | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Odškodnění | Reálné příjmy | Navýšení | Evropské automobilky | Referendum | Akcie ASML | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Paul Samuelson | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Politická opatření | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Hedging | Precedens | EU | Bankovní sektor | Miliardy | PBOC | Televize Sky News | ASX 200 | KBC | Úroveň supportu | Sterling | Společná evropská měna | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | REIT | Western Union | Materiály | Poradci | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Nadnárodní korporace | MasterCard | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Applied Materials | Kraft Heinz | Jak investovat | Vedlejší účinky | Prodeje | WU | Klesající dolar | Pracovní síly | Komunistické strany | Fúze | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Globální ekonomické nestability | Virtuální mince | Ekonomické prostředí | Setrvání Británie v EU | Bitcoin a kryptoměny | Zasedání bankovní rady | Vyšší cla | Finančníci | Investor | Stochastic | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Volný obchod | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Nová stimulační opatření | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Korporace | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Průmyslový index Dow Jones | Ovlivňování | Strukturální změny | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Premiérka | Bosch | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Zvýšený zájem | Lobbing | Brent a WTI | Nákupy zlata | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Graf dne | Denní obchodníci | UNCTAD | Trader 2.0 | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Politické nepokoje | CNBC | Rozhodnutí Číny | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | Americký HDP | COT | Richmond | Indonésie | Soudce | Disney | News | Chování spotřebitelů | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot