Pátek 21. června 2024 11:54
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Bond

img

BOJ Governor Signals Potential July Rate Hike Amid Economic Uncertainty

18.06.2024 Bank of Japan (BOJ) Governor Kazuo Ueda has signaled the possibility of an interest rate hike in July, contingent upon forthcoming economic indicators. This statement underscores the BOJ’s commitment to gradually increase borrowing costs from their current near-zero levels.
img

Dollar Strengthens Amid Euro Uncertainty

17.06.2024 The dollar maintained its strength on Monday, with the euro hovering near one-month lows amidst escalating political uncertainty in Europe. Investors awaited further economic data to gauge the U.S. economy’s resilience amidst global market tensions.
img

Dollar Softens as US Inflation Fails to Impress, Yen Braces for BOJ Meeting

13.06.2024 In the aftermath of lackluster U.S. inflation figures, major currencies stood firm against a wavering dollar on Thursday. However, the yen remained under pressure as investors awaited an impending Bank of Japan (BOJ) meeting.
img

Invesco: Globální bezemisní dluhopisy – Podpora cesty k hospodářství s nulovými emisemi

12.06.2024 Strategie společnosti Invesco „Net Zero Global Bond“ se zaměřují nejen na snižování emisí skleníkových plynů, ale snaží se také podporovat pozitivní dopad na reálnou ekonomiku. Primárně se Invesco zaměřuje na společnosti v odvětvích, kde lze emise těžko snižovat.
C:\fakepath\Apex-Trader-Funding-ATF-27052024.png

Apex Trader Funding (ATF)

27.05.2024 Apex Trader Funding (ATF) je další známá prop firma, která poskytuje kapitál na obchodování obchodníkům ve více než 150 zemích světa se zaměřením na futures trhy. Byla založena v roce 2021 a sídlo firmy je v Austinu v Texasu. Partneři firmy jsou společnosti jako NinjaTrader nebo Tradovate, což jsou všeobecně uznávané platformy především pro obchodování futures. CEO firmy je Darrell Martin, který před 10 lety založil vzdělávací stránku Apex Investing a až poté spustil možnost poskytování kapitálu. Sám CEO obchoduje na burze už 20 let. O firmě ATF je zmínka v několika rozhovorech i na portálech jako NASDAQ, Yahoo! nebo Seeking Alpha a drží i významná ocenění jako například cena Benziga 2023.
img

Inovativní projekt Kousek Bytu otevírá dveře k investování do nemovitostí komukoliv

16.05.2024 Kousek Bytu představuje revoluční přístup k nákupu nemovitostí. Ten umožňuje koupit 100% online investiční byt nebo jeho část doslova komukoliv. Služba navíc přichází v době, kdy ceny nemovitostí a nájmů stále rostou, a nabízí tak širokému publiku možnost na tomto trendu vydělávat. Za projektem stojí Maverick Group Vladimíra Zuzáka a ONE BOND Group Jiřího Patáka, kteří začínají s nemovitostmi v hodnotě 1 miliardy korun.
img

Gold prices hovered near $2,400 as attention turned to CPI data influencing potential rate cuts

16.05.2024 In Asian trading on Thursday, gold prices stabilized following significant gains overnight, driven by weaker inflation figures that dragged the dollar to one-month lows, heightening expectations of forthcoming interest rate reductions.
img

Oil Prices Climb on Decline in US Inventories; Attention Shifts to CPI Inflation

15.05.2024 Oil prices inched up during Asian trading on Wednesday following reports of a decline in U.S. inventories, which bolstered expectations of tighter supply. However, gains were tempered by the anticipation of important inflation data.
img

Gold Prices Inch Up in Asian Trading Amid Interest Rate Speculation: Eyes on U.S. Inflation Data

14.05.2024 Gold prices inched higher in Asian trading on Tuesday, showing a slight recovery from steep losses seen in the previous session. The market’s attention remained fixed on the imminent release of U.S. inflation data, which would offer further insights into the trajectory of interest rates.
img

Rozdělený dluhopisový trh

29.04.2024 Akcie a dluhopisy vykázaly v roce 2022 po delší době shodný vývoj, když společně zaznamenaly výraznější propady. Stejný směr nalezly obě třídy aktiv i v roce 2023, ale tentokrát udělaly investorům radost a shodně přinesly výrazné kladné zhodnocení. Co se týká letošního vývoje, dostál vzájemný vztah mezi akciemi a dluhopisy změn: začaly se mezi nimi rozevírat výkonnostní nůžky.
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy zhodnocovaly druhý kvartál v řadě

04.04.2024 Za posledních 12 měsíců zaznamenal průměrný český investor zhodnocení v podílových fondech okolo 14,8 %. Vyplývá to z Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Swiss Life Select. Je zde znatelný trend zlepšujícího se vývoje investic. Zatímco ve třetím kvartálu roku 2023 vykázaly fondy pokles zhruba o 0,6 %, ve čtvrtém kvartále jsme již byli svědky růstu o 6,61 %, na což navázal letošní první kvartál posílením o dalších 5,4 %.
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
C:\fakepath\Bitcoin-etf2.png

V USA směřují na trh fondy na spotový bitcoin, část analytiků to má za novou éru

11.01.2024 Ve Spojených státech se ode dneška může obchodovat s prvními investičními fondy na spotový bitcoin, které americká Komise pro cenné papíry (SEC) po několika odkladech a otevřené neochotě nakonec ve středu schválila. Část analytiků považuje tento vývoj za novou éru dostupnosti regulovaných investičních produktů ke kontroverzním kryptoměnám, který může přispět k další kultivaci odvětví.
img

PENZIJNÍ FONDY V ROCE 2023: Účastnické fondy loni vydělaly až 30 %. Zajímavé zhodnocení přinesly i ty méně rizikové

08.01.2024 Účastníci doplňkového penzijního spoření (DPS), kteří v roce 2022 spořili v dynamických fondech, zaznamenali největší propady za 10letou historii účastnických fondů. Rok 2023 byl naopak pro akciové strategie jedním z nejlepších a ani klienti, kteří spoří v konzervativních fondech, nebyli o výnosy ochuzeni, uvádí čerstvá analýza společnosti Freedom Financial Services.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku ETF

22.11.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšiřuje svou nabídku ETF o dvě aktivní ETF s pevným výnosem. Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable EUR Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF a Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable USD Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF (dále jen "fondy") jsou nyní kótovány na londýnské burze cenných papírů a na burze Xetra, v budoucnu budou kótovány na burzách SIX a Borsa Italiana.
img

Silver Prices Decline Amid Powell’s Hawkish Stance and Strengthened Dollar

13.11.2023 Silver witnessed a notable decline influenced by Federal Reserve Chair Jerome Powell’s hawkish remarks and a strengthened U.S. dollar, fostering increased risk appetite among investors.
img

Gold Losses Deepen Ahead of Fed Rate Decision, Copper Affected by China Woes

01.11.2023 On Wednesday, gold prices experienced an additional decline amid increasing uncertainty ahead of the Federal Reserve meeting’s conclusion and a crucial Treasury announcement later in the day. Moreover, weak economic data from China exerted pressure on copper prices.
img

Gold hovers around $2,000 amid Middle East tensions and rate hike worries

26.10.2023 Gold prices strengthened in Asian trading on Thursday, with futures testing key levels, as demand for traditional safe-haven assets helped the yellow metal largely ignore a recovery in the dollar and yields.
img

Gold rose to a week-long high on Middle East concerns and Fed caution

10.10.2023 Gold prices on Tuesday reached their highest level in over a week, a day after posting significant gains as increased market uncertainty stemming from conflict in the Middle East boosted demand for the precious metal. This was exacerbated as dovish remarks from the top officials of the U.S. Federal Reserve weighed down the dollar and bond yields.
img

Crude oil prices are falling due to a stronger outlook for interest rates despite limited supply

26.09.2023 On Tuesday, oil prices declined amid concerns that the ongoing increase in interest rates by major central banks could affect the demand for petroleum products, despite expectations of limited supply.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku fondů o strategie SFDR podle článku devět

11.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšířila svou nabídku fondů o osm fondů klasifikovaných podle článku 9 nařízení o udržitelném financování Sustainable Finance Disclosure Regulation ("SFDR"). Tato speciální skupina strategií aktivních a burzovně obchodovaných fondů ("ETF") je otevřena maloobchodním, velkoobchodním i institucionálním klientům. Fondy reagují na rostoucí poptávku klientů po strategiích, které investují do emitentů, kteří přispívají k přechodu na udržitelnější ekonomiku a mají z toho prospěch.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
img

Nově registrovaná ETF společnosti Invesco v České republice

18.07.2023 Společnost Invesco registrovala v České republice 15 nových ETF. K dnešnímu dni má tak v české distribuci téměř třicet ETF.
img

Dollar hits 7-month high against yen, Sweden’s crown touches record low

29.06.2023 On Thursday, the U.S. dollar reached its highest point against the yen in over seven months following reaffirmation from the central banks‘ leaders about their divergent policies. Meanwhile, Sweden’s crown experienced a record low as the Riksbank marginally increased its policy rate.
C:\fakepath\akcie-29052023.png

Investování pro každého: Jak fungují frakční akcie?

29.05.2023 Představte si, že byste si mohli koupit akcii nebo burzovně obchodovaný fond (ETF) v hodnotě 2 000 EUR, i když momentálně nemáte k dispozici dostatek finančního kapitálu.
img

The uncertain global outlook and rate increases cause a 1% drop in oil prices

24.04.2023 On Monday, oil prices fell more than 1% as worries about increasing interest rates, the state of the world economy, and the forecast for fuel demand outweighed any positive effects of the expectation of tighter supplies because of supply curbs by OPEC and its allies.
img

Oil falls as dollar strengthens and demand concerns

20.04.2023 Oil prices fell during Asian trading on Thursday while the US dollar strengthened on expectations of an interest rate hike.
img

China’s economy picks up pace, oil starts to rise

18.04.2023 Oil prices firmed slightly on Tuesday after falling 2% in the previous session, while stronger economic data from China helped and boosted the demand outlook.
img

Gold prices fall, dollar recovers ahead of a week full of data

03.04.2023 As markets closed some of their gains following a strong Q1, gold prices declined on Monday. As of now, attention is b...
img

Fidelity International uvádí nové ETF: Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF

21.03.2023 Fidelity International oznamuje uvedení fondu Fidelity Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF, kterým dále rozšiřuje své investiční možnosti zaměřená na klima.
img

Čas na dluhopisy?

14.02.2023 Součástí investičního portfolia jsou vedle akcií či podílových fondů většinou i dluhopisy – nebo chcete-li obligace. V poslední době se jim však nedařilo, a to vinou růstu inflace a utahování měnových politik centrálních bank napříč vyspělými ekonomikami. Zaslouží si nyní opět pozornost investorů?
img

Vstoupí česká ekonomika do technické recese?

31.01.2023 Za několik málo minut vychází výsledek českého HDP za poslední loňský kvartál. Široce očekáván je pokles, mezičtvrtletně zhruba o 0,6 %. Pokud se naplní tento scénář, znamená to druhý pokles v řadě a naplnění všeobecně uznávané definice technické recese. Již ráno vyšla statistika z německého maloobchodu, která ukázala nečekaně silný pokles. Trh očekával meziměsíční pokles o 0,2 %, nakonec se ale dostavilo podstatně výraznější snížení, o 5,3 %.
img

Zajímavé alternativy k americkým akciím?

24.01.2023 „Oblíbené americké akcie jsou nyní rizikové, a tak se investoři mohou alternativně uchýlit k investicím do sektorů komunikace, rozvojových trhů anebo dluhopisů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

El Salvador připravil cestu pro dluhopisy kryté bitcoiny

12.01.2023 El Salvador schválil přelomovou legislativu poskytující právní rámec pro bitcoinový dluhopis známý jako „Volcano Bond“, který bude použit ke splacení státního dluhu a financování výstavby navrhovaného „Bitcoin City“.
img

Fidelity International: Nový zlatý věk pro čínský investiční sektor

11.01.2023 Rychle rostoucí odvětví investic a správy majetku v Číně přichází do svého zlatého věku. Pevninské čínské trhy jsou prostě příliš velké na to, aby je bylo možné ignorovat, a pro zbytek světa budou atraktivní dlouhodobou investiční destinací.
img

PENZIJNÍ FONDY V ROCE 2022: Velký propad u dynamických účastnických fondů, zhodnocení přinesly jen ty konzervativní

06.01.2023 Účastníci doplňkového penzijního spoření (DPS), kteří v roce 2022 spořili v dynamických fondech, zaznamenali doposud největší propad za 10letou historii účastnických fondů. Většinou šlo o dvojcifernou ztrátu. Naopak klienti, kteří spoří v konzervativních fondech, si podle čerstvé analýzy společnosti Freedom Financial Services na rozdíl od předchozího roku připsali většinou kladné zhodnocení.
img

Ranní okénko - Další postup centrálních bank v regionu?

22.11.2022 Dnešek je z pohledu ekonomického kalendáře odpočinkový. Z eurozóny dorazí informace ohledně spotřebitelské důvěry. Očekáván je mírný vzestup, který by v takovém případě byl druhý v řadě. Historicky je ale index stále v oblasti svých minim a relativně hluboko pod dlouhodobým průměrem. Neobvykle prázdný je dnes i americký ekonomický kalendář, kdy jedinou událostí bude zveřejnění indexu průmyslové aktivity od richmondského Fedu. Proti výsledku ze září je očekáváno mírné zlepšení.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Češi v říjnu nakoupili kryptoměny za čtvrt miliardy. O čtvrtinu víc než loni

03.11.2022 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku se v říjnu pohyboval zhruba na úrovni minulého měsíce, tedy kolem 250 milionů korun. Proti stejnému měsíci loni to bylo zhruba o čtvrtinu více. Letos Češi nakoupili bitcoiny a další kryptoměny za 3,1 miliardy korun, což je o 26 procent méně než loni. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Ranní okénko - ČNB ponechá sazby na 7 %

29.09.2022 V Česku bude dnes prim hrát odpolední zasedání ČNB, byť jakákoliv změna v aktuálním nastavení sazeb je vysoce nepravděpodobná. Analytici jednomyslně očekávají stabilitu, čemuž nahrávají i komentáře členů bankovní rady z posledních týdnů. Důležitější tak bude, co zazní na tiskové konferenci a očekávat lze i otázky novinářů ohledně dalšího intervenování ve prospěch koruny.
img

Ranní okénko - Další šok pro německé výrobce

20.09.2022 Dnešek již začal zveřejněním statistiky ohledně cen výrobců v Německu. Ty znovu šokovaly rychlým růstem, když meziměsíčně přidaly necelých 8 % a meziročně tak dynamika namísto očekávaného mírného poklesu zrychlila z 37,2 % na 45,8 %. Hlavním důvodem byly i v srpnu rychle rostoucí ceny energií. Ty meziměsíčně stouply o 20 %. Odpoledne dorazí data ohledně nové výstavby z amerického nemovitostního trhu, čekat se ale bude zejména na zítřejší zasedání Fedu. Trhy v posledních dnech z části ustoupily od možnosti 100bb hiku a zaceňují ho už jen se zhruba 15% pravděpodobností. Pokud by se tak Fed přiklonil tímto směrem, lze očekávat pokračující výprodej na akciových a dluhopisových trzích.
img

Týden na finančních trzích - Akciím i dluhopisům se dařilo

25.07.2022 Přestože nová makroekonomická data byla v průběhu minulého týdne vesměs velmi slabá, např. indexy PMI v eurozóně a USA, a indikující, že se do eurozóny a USA blíží minimálně mírná recese, finančním trhům se minulý týden dařilo. Akcie solidně rostly, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 3,2 %. Jediným sledovaným trhem, který zaznamenal nepatrný pokles, byly čínské akcie (CSI 300 -0,2 %), pravděpodobně kvůli tamější splaskávající realitní bublině.
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
img

Lehký akciový nádech potěšil trhy

29.06.2022 Americké i evropské akcie si poprvé od konce května připsaly minulý týden zisky. Samotný začátek června přitom nevypadal nijak růžově. Akcie poslalo dolů očekávání, že po pozitivních údajích z trhu práce bude americká centrální banka s větší pravděpodobností pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. „Nejvýraznější propad pocítily akcie sektorů financí, technologií a nemovitostí. Dále negativní sentiment podpořila vysoká inflační čísla. V týdnu od 13.–17. 6. 2022 dokonce index S&P 500 vykázal nejhlubší týdenní propad od března 2020,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra na minimech, výnosy opět rostou

28.06.2022 Dnešek je ve znamení předstihových ukazatelů ohledně spotřeby. Již před pár minutami dorazil GfK index měřící spotřebitelskou důvěru v Německu. Ta po předchozí stabilizaci opět poklesla a je tak na nejnižší úrovni v historii měření (od roku 2005). Odpoledne pak dorazí jeden z ukazatelů spotřebitelské důvěry v USA. I zde se čeká pokles, „jen“ ale na nejnižší úroveň za poslední rok. Zajímavý bude i vývoj cen nemovitostí, byť s větším zpožděním teprve za duben. Včera pozitivně překvapily objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a podnikatelské investice tak navzdory oslabujícímu průmyslu zůstaly v květnu silné.
img

Vývoj na trzích 20.-26.6.2022

27.06.2022 Minulou středu proběhlo zasedání České národní banky. ČNB investory překvapila mírně jestřábím směrem, když zvýšila základní úrokovou sazbu, dvoutýdenní repo sazbu, o 125 bazických bodů (1,25 %) z 5,75 % na rovných 7 %. Trh přitom očekával zvýšení „pouze“ o celý procentní bod. Mezi tři klíčové důvody dalšího razantního zvýšení úrokových sazeb patří následující skutečnosti.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Reuters: Rusko zůstalo dlužit některým tchajwanským držitelům bondů

27.06.2022 Rusko je na cestě do technické platební neschopnosti. Podle zdrojů Reuters zůstalo dlužit úroky některým tchajwanským držitelům dluhopisů. Moskva sice peníze na úhradu úroků ze zahraničních dluhopisů má, Západ jí ale nechce platbu umožnit s ohledem na protiruské sankce vyvolané ruskou invazí na Ukrajině.
img

Ranní okénko - Další výprodej v očekávání agresivnějšího Fedu

14.06.2022 Dnes nejzajímavější série dat dorazí dopoledne z Německa. Zveřejňovat se budou červnové ZEW indexy hodnotící současnou situaci a očekávání ohledně budoucnosti. U obou se očekává mírné zlepšení, pořád ale indexy zůstanou hluboko v záporných číslech. Z Česka dorazí jen statistika platební bilance, na tu finanční trhy tradičně příliš nereagují. Z USA pak jako poslední vlaštovka před středečním zasedáním Fedu dorazí ceny výrobců. U nich se očekává mírné zpomalení meziroční dynamiky.
img

Vývoj na trzích 6. - 12.6.2022

13.06.2022 V průběhu minulého týdne dvě významné mezinárodní finanční instituce výrazně zhoršily prognózu vývoje světové ekonomiky. Čím dál více se tak postupně začíná realizovat můj základní globální makroekonomický scénář stagflace, tedy scénář slabého anemického ekonomického růstu a zároveň silně zvýšené inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank.
img

Vývoj na trzích 30. 5. - 5. 6. 2022

06.06.2022 V minulém týdnu se příliš nedařilo akciím ani dluhopisům. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž odepsal 0,6 %. Nám dělalo nicméně velkou radost, že se podstatně více dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +1,7 %) než trhům rozvinutým (MSCI World -0,8 %). Rovněž nám dělalo radost, že se nadstandardně dařilo japonským akciím (Nikkei +3,7 %) a akciím ve střední Evropě (CECEEUR +2,1 %). V neposlední řadě nás „potěšilo“, že si nadprůměrné ztráty připsaly americké akcie (S&P 500 -1,2 %), které máme v rámci naší globální akciové alokace vůči benchmarkům výrazně podvážené.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

Shrnutí dění na trzích 9. - 15.5.2022

16.05.2022 Jmenování nového holubičího guvernéra Aleše Michla spustilo velké výprodeje na koruně, na které se ČNB rozhodla zareagovat devizovými intervenci na posílení koruny. Ve výsledku za celý minulý týden koruna oslabila vůči euru jenom mírně o 0,3 % na 24,74 EUR/CZK. Vůči dolaru koruna oslabila o 2,1 % na 23,83 USD/CZK. Euro vůči dolaru v minulém týdnu oslabilo o 1,3 % na 1,0410 EUR/USD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

Shrnutí dění na trzích

02.05.2022 Ve čtvrtek velice silně zklamala data o americkém HDP za první čtvrtletí. Zatímco konsenzuální odhad ekonomů počítal s růstem o 1,0 % (mezikvartálně a anualizovaně), zveřejněný pokles o 1,4 % pro investory představoval studenou sprchu. Jedná se o první pokles americké ekonomiky od prvního pandemického roku 2020. Přitom důvodem poklesu byl výrazně vyšší než očekávaný deficit obchodní bilance kvůli nárůstu importů a zpomalení akumulace zásob.
img

Shrnutí dění na trzích

25.04.2022 Dolar pokračoval v průběhu minulého týdne v posilování. Dolarový index DXY, který měří výkonnost dolaru vůči koši dalších světových měn, zejména euru a jenu, posílil o 0,7 %. Vůči koši měn z emerging markets dolar posílil o 1,2 %. Vůči euru dolar posílil o 0,2 % na 1,0790 EUR/USD. Koruna posílila vůči euru o 0,4 % na 24,32 EUR/CZK a naopak vůči dolaru mírně oslabila o 0,2 % na 22,49 %.
img

Evropské akcie dopoledne v záporu. Ztrácí Lufthansa, daří se Shellu. V Praze boduje ČEZ

13.04.2022 Evropské akciové indexy se ve středeční obchodní seanci pohybují v záporných hodnotách. Investoři reflektují situaci ve Spojených státech, kdy při včerejším reportu vzrostly spotřebitelské ceny v rámci očekávání trhu a inflace v USA dosáhla 8,5 %.
img

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let

11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.
img

Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem

29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
C:\fakepath\lotus.jpg

Britská značka luxusních sportovních aut Lotus zvažuje vstup na burzu

21.02.2022 Britská značka luxusních sportovních automobilů Lotus uvažuje, že během příštích dvou let vstoupí na akciovou burzu, aby tak získala finance na mezinárodní expanzi a na investice do aut s elektrickým pohonem. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT), který se odvolává na vedoucí představitele podniku.
C:\fakepath\mmexport1644128711835.jpg

Obchodování olympijských her: čínské akcie

16.02.2022 Díky zimním olympijským hrám v Pekingu se svět opět zaměřil na Čínu. Tato pozornost evidentně přesáhla sportovní sféru a probojovala se i na čínský akciový trh. Zaměření na čínské akcie bylo zvláště zjevné během prvního týdne zimních olympijských her, kdy mnoho obchodníků i investorů nakupovalo akcie související s olympiádou. Čínský trh přitom není jen o společnostech jako Alibaba nebo Baidu.
C:\fakepath\fca-09022022-13-zm.jpg

FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů

09.02.2022 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před několika neregulovanými společnostmi, které nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.2.2022

07.02.2022 Aktuálně vidíme na trzích značné cenové pohyby. Ty souvisí s vyprchávající likviditou. Rostou tak bid-ask spready. V případě některých cenných papírů se setkáváme s nedostatečnou nabídkou. V prostředí zvýšené volatility někteří market-makeři opouští trh. Tato menší nabídka cenných papírů pak vede ke zvýšeným nákladům na obochodávní. Zároveň dokáží relativně nízké objemy obchodů vyvolat citelné cenové pohyby. Volatilita a likvidita se tak vzájemně ovlivňují a vytváří začarovaný kruh. Rozkolísání trhů pomáhá i extrémní aktivita na opčním trhu. Ten si oblíbili retailoví investoři, kteří prostřednictvím krátkých opcí (tj. vysoce spekulativních) sází na výkonnost trhů. V pozadí zvýšené volatility se skrývá jestřábí obrat Fedu, kdy většina investorů zápasí s tím, jak správně zacenit měnící se monetárně politické prostředí.
img

KOMENTÁŘ: Zvýšením sazeb klesnou dluhopisy, ožívají spořicí účty

03.02.2022 Zvýšení sazeb Českou národní bankou o 0,75 procentního bodu na 4,5 procenta bude znamenat velký problém pro investice do státních dluhopisů. Díky růstu sazeb klesne jejich cena a investoři pocítí ztrátu. Příkladem je fond zaměřený na státní dluhopisy NN International Czech Bond, který od začátku listopadu poklesnul už o 5,94 procentního bodu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Nejvíce se letos zhodnotily akcie, ztrácely dluhopisy a zlato

29.12.2021 Největší zhodnocení přinesly letos investorům z konvenčních aktiv zejména akcie. Naopak ztrácely dluhopisy, nedařilo se ani drahým kovům, zlato přišlo o sedm procent hodnoty. Výnosné byly kryptoměny, bitcoin přidal více než 60 procent, ethereum dokonce přes 400 procent. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky.
img

Analýza Fidelity International: Zelené státní dluhopisy – sliby a úskalí

11.11.2021 Emise zelených státních dluhopisů jsou na vzestupu a mohly by výrazně zlepšit likviditu a standardy na celém trhu zelených dluhopisů. Poptávka investorů po nich je vysoká, ale je důležité jednak nepřeplácet zelené státní dluhopisy a jednak sledovat, za co emitenti „zelené“ prostředky vynakládají.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
C:\fakepath\obrazek-21072021-1.png

Perpetuálne bondy a štátny dlh

21.07.2021 Perpetuálne dlhopisy ma oslovili hneď keď som ich pred niekoľkými rokmi objavil a doteraz som poriadne nepochopil, prečo sú takpovediac exotickým inštrumentom a nie sú oveľa viac rozšírené. Myslí, že určite stojí za to zamyslieť sa nad tým, ako by sme mohli využiť tento zaujímavý typ cenných papierov, napríklad na financovanie štátneho dlhu.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
C:\fakepath\Pepco.jpg

Akcie řetězce obchodů Pepco na burze ve Varšavě debutovaly silným růstem

26.05.2021 Na burze ve Varšavě se dnes začalo obchodovat s akciemi řetězce obchodů Pepco, které hned v úvodu přidávaly kolem osmi procent. V letošním roce je to tam největší primární veřejná nabídka akcií (IPO). Vlastníkem firmy Pepco Group je konglomerát Steinhoff z Jihoafrické republiky, Pepco ale působí na mnoha trzích včetně České republiky a Polsko je pro něj klíčovým trhem.
C:\fakepath\Pepco.jpg

Akcie Pepco jdou na burzu do Varšavy, letos to tam bude největší nabídka

14.05.2021 Na burze ve Varšavě se zhruba za dva týdny začne obchodovat s akciemi společnosti Pepco, která provozuje síť obchodů i v České republice. Akcie se v primární veřejné nabídce (IPO) budou prodávat v ceně 40 zlotých za kus, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 23 miliard zlotých (více než 129 miliard Kč). Půjde tak o největší emisi akcií na varšavské burze od začátku letošního roku, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Steinhoff uvede na burzu ve Varšavě akcie divize Pepco, která působí i v ČR

26.04.2021 Jihoafrický konglomerát Steinhoff se chystá uvést na burzu ve Varšavě akcie své divize Pepco Group, která působí i v České republice. Steinhoff, který se stále potýká s dopady účetního skandálu z roku 2017, hodlá v rámci primární veřejné nabídky (IPO) prodat alespoň 15 procent akcií podniku. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

Rok 2021 je zatím rokem komodit

23.04.2021 Rok 2021 je zatím rokem komodit. Globální komoditní index S&P GSCI totiž zatím připisuje zisk 18 %, přičemž barel severomořského Brentu je dokonce o 29 % dražší. Drahým kovům se nicméně vůbec nedaří. Zlato je slabší o 8 % a stříbro o 3 %.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku

20.04.2021 Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Zasedání ruské centrální banky - komentář Martina Pohla, Generali Investments

19.03.2021 Na dnešním zasedání ruská centrální banka završila „otočku“ měnové politiky. Zatímco v první polovině minulého roku úrokové sazby snižovala a ještě v závěru roku indikovala možnost snížení úrokových sazeb, nepříznivý vývoj inflace a nárůst inflačních rizik ji nyní donutil jednat a banka dnes úrokové sazby zvýšila o 25 bazických bodů na 4,5 %.
img

Velcí investoři sázejí na výprodej dluhopisů

16.03.2021 Někteří z největších světových investorů snižují svou alokaci vládních dluhopisů na základě očekávání, že s "výprodejem dluhů" se teprve začíná, a bez příliš rychlého zvýšení nákladů na půjčky většina centrálních bank nezasáhne.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.3.2021

15.03.2021 Ve středu zasedá americká centrální banka. Dluhopisové programy ani nastavení sazeb s nejvyšší pravděpodobností neupraví. Nicméně investoři budou detailně zkoumat komentáře Jeroma Powella ohledně tolerance vyšších výnosů ze strany Fed. Očekáváme, že nárůst výnosů prozatím nezpůsobil citelné utažení měnových podmínek, takže na něj představitelé Fedu nebudou příliš reagovat. Powell zřejmě upozorní, že měnová politika zůstane ještě dlouhou dobu uvolněná. Na druhou stranu americká centrální banka na březnovém zasedání tradičně updatuje své ekonomické prognózy, včetně predikce vývoje sazeb. Vzhledem ke schválení robustních fiskálních stimulů a výrazného progresu ve vakcinaci, očekáváme prudkou revizi očekávaného růstu směrem nahoru. Řada institucí nyní předpokládá, že Fed upraví svou oficiální prognózu sazeb (tzv. dot plot). Nová mediánová prognóza by měla signalizovat jedno zvýšení sazeb v roce 2023 (aktuální prognóza nenaznačuje žádné zvýšení). To by mohlo vyvolat další tlak na růst dluhopisových výnosů. V minulosti platilo, že jestřábí aktualizace dot plotu vedla ke zvýšení dluhopisových výnosů (takový růst táhly nahoru reálné výnosy).
img

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila

12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.
img

Inflační tlaky mají proč růst

09.03.2021 Jak ukazuje graf výkonnosti hlavních tříd aktiv od začátku roku, inflační tlaky mají nyní skutečně proč růst. Ceny komodit totiž od začátku roku velice prudce rostou. Globální komoditní index S&P GSCI aktuálně od začátku roku o 15 % výše. Z konkrétních komodit vyrostla především ropa, když cena jednoho barelu severomořského Brentu je od začátku roku o 22 % výše. Přitom výrazně posilují i ceny dalších komodit. Měď přidává 19 %, zemní plyn 13 % a hliník 11 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná

24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.
C:\fakepath\eurusd-21022021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA uzavřely téměř beze změny

21.02.2021 Akcie ve Spojených státech v závěru týdne uzavřely smíšeně a bez větších změn. Posílily především cyklické tituly. Investoři mají o tyto cenné papíry, jejichž výsledky hospodaření kolísají v závislosti na vývoji hospodářského cyklu ekonomiky, zájem kvůli očekávanému růstu hospodářství po skončení pandemie. Na forexovém trhu slábl americký dolar.
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

Budoucnost investování bude patřit udržitelnosti

11.12.2020 Trend přechodu k ekologičtějšímu způsobu života je tu už několik let. Ale tak jak pandemie koronaviru urychlila posun k větší digitalizaci a práci z domu, stejně nasměrovala investory ke změně myšlení a výrazně zodpovědnějšímu přístupu při tvorbě svého portfolia. Lákadlem je hlavně dosažení lepších zisků takovýchto firem oproti konkurenci.
img

Rychlé shrnutí

25.09.2020 Americké indexy včera dokázaly růst. Index Dow Jones přidal 0.2 %, S&P 500 rostl o 0.3 % a Nasdaq o 0.4 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.8.2020

17.08.2020 Čínská centrální banka poskytla bankám dodatečnou likviditu v hodnotě $100 mld. To poslalo podpořilo čínské indexy. Akce centrální banky souvisí jednak se zhoršováním americko-čínských vztahů. Autority v největší asijské zemi tak chtějí zabránit oslabení trhů. Dalším důvodem, proč se i čínská centrální banka rozhoupala ke stimulům, je méně výrazné oživení na straně spotřeby. Průmyslová produkce zaznamenala výraznější zotavení, což zohledňuje předchozí stimuly ze strany čínské vlády.
img

Co očekávat od večerního Fedu?

29.07.2020 Fedu se v březnu podařilo odvrátit výprodeje a od té doby se investoři ještě více začali spoléhat na americkou centrální banku, která by v případě problémů měla přijít rychle na pomoc. A zatím se zdá, že si Fed nechce trhy rozházet. Rozhodnutí o sazbách přijde ve 20. hodin a tisková konference je na programu o půl hodiny později.
img

Výhled Fidelity International: Argumenty pro akcie vyplácející dividendy v měnící se ekonomice

09.07.2020 Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí. A v mnoha společnostech růst dividend pokračuje i v roce 2020. Dokonce i v Evropě a Velké Británii, kde jsou škrty nejběžnější, dosahuje zhruba polovina společností v roce 2020 růstu dividend.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.6.2020

15.06.2020 Americké futures a asijské trhy výrazně ztrácí v reakci na nárůst nových infekcí v Číně a některých amerických státech, např. Florida. Přestože v této fázi je předběžné mluvit o nástupu druhé vlny infekcí, dokazují výprodeje, že předchozí ocenění trhů vycházelo z velmi optimistických předpokladů. Úprk ke kvalitě vyvolala kombinace několika faktorů. Roli sehrál Fed a jeho chmurný výhled na vývoj pracovního trhu, stále vysoké přírůstky nových infekcí v USA, hrozba výraznějšího než očekávaného poklesu globální ekonomiky v roce 2020, nevyřešený obchodní spor mezi USA a Čínou a volby v USA. Investoři utekli ke kvalitě. Desetiletý americký vládní bond nese 0,65%. V následujících týdnech lze očekávat nepřiměřené reakce na zveřejněná makrodata.
C:\fakepath\eurusd-28042020-3.png

Forex: Dolar dál klesá kvůli růstu zájmu o rizikovější aktiva

28.04.2020 Americký dolar dnes pokračuje v poklesu kvůli stoupajícímu zájmu investorů o rizikovější aktiva, který se odráží v růstu na akciových trzích. Euro si kolem 16:30 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba 0,2 procenta na 1,0850 EUR/USD.
img

Rozbřesk: České firmy si loni udržovaly solidní ziskovost

29.01.2020 Zatímco trhy se už v pátek dozví, jak si asi vedla eurozóna v posledním kvartále loňského roku, na první české předběžné odhady si budeme muset počkat ještě do poloviny února. Centrální banka tak nebude mít k dispozici jedno z nejvýznamnějších a pozornosti nejvíce dostávající číslo, nicméně už na začátku únorového zasedání se alespoň dozví, jak si vedlo největší tuzemské odvětví – průmysl – v závěru roku. Stěží se dá čekat, že to bude výborný nebo alespoň dobrý výsledek, a tak se nedá asi předpokládat, že by se většina v bankovní radě hned chtěla přiklonit ke zvýšení úrokových sazeb. V každém případě mají centrální bankéři už jen jeden den na to, aby své aktuální naladění odkryli prostřednictvím komentářů a možná alespoň naznačili, jakým směrem se ubírá nová prognóza ČNB, která bude zveřejněna až po zasedání.
C:\fakepath\podvod-06122019-lv-5.png

Regulátoři varují před několika brokery a službami

06.12.2019 Finanční regulátoři z Velké Británie (FCA), Itálie (CONSOB), Belgie (FSMA) a Britské Kolumbie (BCSC) upozorňují na další nelegální brokery a investiční služby, které jsou nabízeny bez patřičného oprávnění.
img

Miliardář Stroll chce podíl v automobilce Aston Martin

05.12.2019 Kanadský miliardář Lawrence Stroll, který je majitelem stáje formule 1 Racing Point, připravuje nabídku na převzetí velkého podílu v britském výrobci luxusních sportovních automobilů Aston Martin. Informoval o tom dnes časopis Autocar. Akcie automobilky po zprávě prudce posílily.
img

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?

27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Micro kontrakty | Transformovaný fond | Ondřej Pilný | Konvertibilní dluhopisy | Akcie u XTB | Maverick Group | Měsíčník finančních trhů | Finamark | Smlouva o termínových obchodech | Neel Kashkari | MSCI World UCITS ETF | Řetězec Pepco | Euro k americkému dolaru | SRRI | Frakční akcie | Cap | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | A-shares | Dlouhé pozice | Války | PTR | Joe Biden | Vývoj | Čínské dluhopisy | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Češi | Dolarový index DXY | AUD/USD | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Allianz | Společnost Invesco | Velký propad | Brent Crude Oil | Patron Go | Michal Stupavský, CFA | Hlavní trendy | EUR | Spotřebitelské výdaje | Šperky | Lepší pochopení | Globální dluhopisový index | Levné peníze | Cable | Brokeři | Úspěšný obchodník | Člen bankovní rady Aleš Michl | PMI v eurozóně | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Nárok na výplatu | McDonald's | Zoomo | Stoxx | Národní fond | Očekávání v USA | Take Profit | Grand Trade Exchange | PEPP | CBDC | Texas | Evaluation accounts | Akcie čínských společností | Turtle Trader | Budoucnost investování | Očekávání | Korelace | Oživení ekonomiky | Otevřené pozice | Cena žlutého kovu | Kontrakty typu E-mini | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | CMC Markets | Interest Futures | Cena severomořské ropy | Volatilní | Swiss Life | Dluhopisové emise | Zasedání ČNB | High-yield | EURJPY | FX CRYPTO | Market cap | Trh práce | Výše jednorázového poplatku | WeCHat | Pro investory | iShares | Swiss | Crypto | Investice | DXY | Naplnění inflačního cíle | Zasedání ruské centrální banky | Potenciál | Franklin Technology | N-shares | Support | Diverzifikace | Globální dluhopisové trhy | Fundamenty | Nízké sazby | Finanční produkty | Edge | Dopad na akcie | Technologie blockchain | Chytrý Honza | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Limit order | Indicators | Edge Clear EdgeProX | Ifo | Webinář | Finanční nástroj | Japonské akcie | Profit Taking | Nové akcie | Prognózy | Britská libra | Výstupní srážka | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ceny kakaa | Kryptoburzy | Výkonný ředitel | Communication | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | LSEG | Futures kontrakt | Chování | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Datum dodávky | Madrid | Návrh zákona | Primární příkaz | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Zlato a bitcoin | Dění na trzích | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Zajištěný fond | Index českého investora CII750 | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Reality | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Inovativní projekt | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Reálné ekonomiky | Stochastický oscilátor | Swinbrook Capital | Bankovní regulace | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | P/S | Velcí investoři | Nová prognóza ČNB | Rozdělení zisků | 100 miliard dolarů | Trh s dluhopisy | Brent | Španělsko | Asijské akcie | Delta | Schválení ETF | Dlužník | Americký akciový trh | ZEW indexy | Vývoj na trzích | Pravidlo konzistence | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Opatření v Číně | Small caps | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Import | EdgeProX | Penzijní společnost | Německý akciový index DAX | Obchodní fáze | Exchange | Alcoa | Investiční portfolio | Boom | Topný olej | Investiční strategie | Státní dluh | Commodities | Vyšší úrokové sazby | Turecká měna | Kontrakty | Strach | Propad cen | AUDUSD | Úroková sazba | Index DXY | Praxe | Nasdaq100 | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | JPY | MSCI AC World | H&M | Politico | Index CII750 | Spotřebitelské inflace | Cenová nabídka | Odhad HDP | Bitcoinové futures | Průměrný český investor | Většinový podíl | Sektorový fond | Projekce | Globální ekonomiky | Znehodnocení | Globtrex.com | Peníze | Nabídky akcií | Kapitál na obchodování | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Úspěšný trader | ASK cena | Nabídka | Jak fungují frakční akcie | Meziroční růst cen | Certifikáty | Investors | Geely | Prognóza | Investiční analytička | FTSE 100 | Služby | Bezpečné přístavy | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Amgen | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Goldmani | Ropa WTI | Měnové zajištění | Slippage | ETF u XTB | Rithmic R Trader | Roční zhodnocení | Obchodní transakce | Apex Trader | Významný milník | Tržní ceny | Brexit | ZEW index | Otevřený obchod | Měnová krize | Pozornost investorů | Globální akciové valuace | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Inovativní řešení | Covid | Odliv kapitálu | Broker | Dot plot | FedWatch | Cash flow | Posílení koruny | USD | Export | Burzovní komise | Performance | Index STOXX Europe | Banka Goldman Sachs | NFLX | Dluhopisový index | Technická analýza | Pandemie koronaviru | Investiční analytik | Posilování koruny | Poměr PE | Tom Kadeřábek | Prodávat akcie | Finanční nástroje | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Plány | Na burze | Alikvotní úrokový výnos | Šok | Depreciation | Riziková averze | Hongkong | IMF | Zavedení eura | Total | AUD/JPY | Výnosové křivky | Regulace | Bitcoin | Podílový fond | CII750 | Očkování proti covidu-19 | Split | Aktuální inflace | iShares USD Treasury Bond | Tovární objednávky | Asociace | Rentea | Spekulovat | Měny účtů | Swapy | Rostoucí ceny energií | TER (Total Expense Ratio) | P.A. | Úbytek pracovních míst | Kapitálový trh | Komoditní sektor | BOOKMAP | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | Inflace v eurozóně | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Jak investovat do akcií pomocí zlomků | Burzovní průvodce | SIX | CONSOB | Caterpillar | Aktuální kurzy | Target | Disciplína | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Obchodování s dluhopisy | Cenové pohyby | Fincentrum | Trader Funding | Bond Connect | Funkce a výhody Frakčních akcií | Srovnání prop trading | Grand Trade | Fixní výnos | Rekordní maxima | Forward Outright | Maturity | Trend following | EUR/CZK | Obchodování spreadů | Krátká pozice | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Conseq Invest | Euforie | Steven Mnuchin | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Rizikovost | Portfolio | Sója | Myšlení | Výnosy z amerických dluhopisů | Podnikové dluhopisy | Fidelity | Očkování proti covidu | Dluhopisy s vysokým výnosem | Negativní sentiment | Evropská měna | iShares Core EURO STOXX 50 | Karina Kubelková | Média | Primární nabídky | Inflační čísla | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Investice do dluhopisů | Investovaný kapitál | ČSOB Finanční trhy | Bez rizika | Zisk | Volatility | Peso | Kolik stojí investice | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Mezibankovní trh | Globální akciové trhy | Commonwealth Bank | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Bank of England | Forward guidance | Gary Gensler | Polská společnost InPost | CAC 40 | Vstup akcií Pepco | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Xetra | Růst výnosů | Pohyby trhu | Odvětví kryptoměn | Asociace pro kapitálový trh | David Vagenknecht | Energetický gigant | Makroekonomický kalendář | Britské akcie | Poloautomatizované strategie | Bohatí | Commodity futures trading | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Scope | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Makrokalendář | Akcie společnosti Tesla | Čínské banky | EMEA | Ministři financí | Analýzy | Globální akciové indexy | Hlavní úroková sazba | Investiční | Vývoj měnového páru | Zasedání Evropské centrální banky | Průzkum | Invesco | Morningstar | IEA | Demokraté | Německý DAX | Souhrn finančních trhů | Patria | Anglie | Akcie a dluhopisy | High risk | Klesající trend | TRY | Úrok | Easing | Formule 1 | US500 | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Davos | Agentura Reuters | Bid | Doba platnosti příkazu | Althea Spinozzi | Prodej | S&P 500 | P/E | Zpráva | EUR/AUD | Technologické tituly | Prémie | Rizikové měny | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Nový koronavirus | Hedge Fund | Dluhopisové výnosy | Konzistence | Warren Buffett | Kontejnerová loď | S&P | Drawdown | Česká měna | Vzdělání | Olej | Handelsblatt | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Obchodování | Zasedání Fedu | Nová prognóza | Vedoucí představitelé | Meta | Financial Times (FT) | Management | Růst kapitálu | GBP | Co jsou to kontrakty? | Bitfinex | Admiral Markets | ZEW | GCI | Market sentiment | Evaluace | Zahraniční investoři | Zemní plyn | Centrální banky | XAU/USD | České firmy | Jaké strategie jsou povoleny | Japonská vláda | Pákový efekt | Objem dluhopisů | Eurostat | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Invesco MSCI World UCITS ETF | Deflace | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Komoditní fondy | BREAKING | Růst inflace | Turecká lira | Averze k riziku | Německé firmy | Vývoj ceny bitcoinu | Investiční banka | Měny účtu | PwC | Marek Brávník | CAPITAL CRYPTO TRADE | Opce | Ceny ropy | Quantower | Akcie v Evropě | CME FedWatch Tool | Near term | News trading | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | Silný růst | HKD | Investiční centrum | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Bydlení | Shell | Prezident Bukele | Maďarský forint | Udržitelnost | CZ | Cena ropy brent | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Tapering | Natural Gas | Energy financial group | Investment management | West Texas Intermediate | Kryptoměnové burzy | Agricultural Futures | Program nákupu aktiv | Intradenní obchodování | Nástroj | Výsledky | Maximální drawdown | Míra | HUF | Ekonomické oživení | Hong Kong | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Švédská centrální banka | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Phillips 66 | Dluhopisové fondy | Hedgeové fondy | Britský finanční regulátor | Inflační tlaky | Kurz EUR/USD | Minulá výkonnost | Mezinárodní investoři | Finanční technologie | Inflace v Rusku | Bank of America | TIM | Cryptoprimefxtrade | Komoditní měny | Úrokové sazby v Číně | Investment grade | Ekonomický růst | WEALTHCHARTS | Financial Markets | Australský dolar | Retracement | Financial | Daxiron | Koruna | Finanční služby | Cukr | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | BCapital Profit | Zůstatek | Francie | OPEC+ | Auto5CryptoFx | Finanční domy | Sazby ČNB | Richard Dennis | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Výkonnost dluhopisů | Očekávání investorů | Swapová výnosová křivka | Obavy z recese | NOVA FX OPTIONS | Čínské trhy | Trigger | Výsledky firem | Federální rezervní systém | Údaje | HDP eurozóny | Klima | Týden na finančních trzích | Forward | Barclays | Exxon Mobil | Investování pro každého | Alibaba | Stablecoiny | Edu Pension (MP My Pension) | US dollar | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Výhody diverzifikace | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Spoření | Povolení k činnosti | RMB | Převodník měn | Mezinárodní finanční instituce | Ask | Průmyslová výroba | Pevný kurz | Důchod | Guvernér | Apex Trader Funding (ATF) | Pfizer | Snížit emise | Case-Shiller | Sázka | Obchodování s akciemi | Emise skleníkových plynů | CME FedWatch | Pojišťovny | Marže (margin) | Deficit | NYSE Euronext | Index českého investora | Bit.plus | Graf | Polsko | Kolaps | Maximální ztráty | Hodnota firmy | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Gasoline | Instrument | Akciový růst | FRA | CFDs | Downtick a uptick | Revoluční přístup | Spotřebitelská nálada | Cenová hladina | Pozornost | Jak investovat do akcií | Ropa Brent | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | LEN | Přijetí | Meta (Facebook) | Evropa | Obchodovat CFD | Ekonomové | Distribuce | Vojtěch Boháč | Frakční Akcie a ETF | Jackson Hole | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Short | Zelené investice | Podvážení | Masivní výprodeje | Qualitative analysis | Eurodolar | KB | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Maloobchod | Německý akciový index | Nakupovat státní dluhopisy | Americká centrální banka | Peněžní prostředky | Zveřejněná data | Asociace pro kapitálový trh ČR | Earnings | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Trump | Institucionální investor | iShares Core DAX | FactSet | Dow Jonesův index | Global Government Bond Climate Aware UCITS ETF | ForexLive | Srovnání prop trading firem | High | Finanční krize | Stock market | Obchodní strategie | GBPUSD | Kousek Bytu | Ekonomická situace | S&P 500 UCITS ETF | Navyšování účtu | Česká koruna | Nově zahájené stavby domů | Stříbro | Financial Conduct Authority (FCA) | Guvernér banky | Americký dolarový index | Špion | Nejlepší dluhopisové ETF | COPPER | Instituce | Turecko | Kakao | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Investiční společnost | Co je dluhopis | High Yield | Růstový potenciál | Portfolio fund | Dluhopisoví investoři | Vliv na investice | Brokers | VTB | Kolik stojí investice do Frakčních akcií | Trading firmy | Americké akcie | Profit Target | Obchodování ETF | Czech Fund | UBS Group | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | MP My Pension | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Vypořádací kurz (futures) | Divize | Spot | Ekonomické ukazatele | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Metal Futures | Vyplácení dividend | ex | Zvýšení úrokových sazeb | Outright forward | Martin Krištoff | Trh | Cena stříbra | Dividendový výnos | Komise | University of Michigan | Inflační očekávání v USA | Crown | List Financial Times | Offshore | Znalost | Sekundární příkaz | Tenký trh | Měnová autorita | Fed | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | PLATINUM | Emerging Market Bond Index | Korekce | US akcie | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Světové ekonomické fórum | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Příliv kapitálu | ICBC | Live Prop Trading | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Volby v USA | Kurz forintu | Boháč | Výběry | National Australia Bank | Kanada | Globální recese | Medtronic | Automobilový průmysl | Ekonomický a strategický výzkum | Yahoo | Objem akcií | EMBI | Technické indikátory | Fiskální stimuly | Posílení dolaru | ANO | Stock | Generali Investments | ProCent | Market Analyst | Růst spotřebitelských cen | IRS | Poměr P/E | Obchodní systém | Rating | Wallflower | SNB | Samson Mow | Microsoft | Příležitosti | Otevření obchodu | Amundi | Dluhopisy a zlato | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Nejistota | Daňové úlevy | Američtí investoři | Repo operace | Forwardy | CME | Commission | HDP v eurozóně | Změny cen | Diverzifikovaná portfolia | Sell | Správci aktiv | Lotus Esprit | Pokles sentimentu | Mondelez International | Long pozice | Poundland | Hutton Field Capital Partners | LYNX webinář | Kurz ruského rublu | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Tradovate | BID cena | Web3 | Američtí politici | Meziroční růst HDP | Cena hliníku | Počet zaměstnaných | Rizikovější aktiva | Společnost BlackRock | iShares Core EURO STOXX | Triple Witching Hour (day) | Tržní odhad | Objem obchodů | Předseda SEC | Range | Rithmic R Trader Pro | CFTC | FIAT | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Market Order | Invest | Akcie v USA | Tradeburke International Group | Centrální banka | Klíčová rizika | Riksbank | Andrew Bailey | Životní prostředí | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Exxon | Klasický nákup akcií | Vlny koronaviru | Stínové bankovnictví v Číně | Řízení rizika | Fondy peněžního trhu | Představitelé centrální banky | Rozdíl mezi akciemi, Frakčními akciemi | Polský zlotý | QE | Měny&Sazby | LYNX | Bund | Donald Trump | Jádrová inflace | Patrik Urban | Makroekonomické ukazatele | Fluktuace | Krach | Rumunsko | Centrum | Akciové strategie | Společnosti | Nejvýraznější pokles | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Akcie Aston Martin | Bitcoin City | Arbitráž | ATR | Eurobondy | Bollinger Bands | Aukce | Forwardový kurz | Investiční služby | Dluhové krize | Energetický sektor | Revenues | Globální index | Příkaz Stop | API | Kurz české měny | Grafy | Konsenzus ekonomů | X-Trade | Komodita | Demand | Směnný kurz | CZK | Rates | WeWork | Reuters | Úspory | Obchodníci | ETC | Blog | Hamás | Baidu | Fixed income | BNP Paribas Flexi | Škoda | Domácnosti | Depozitní sazba | Výnosy realitních fondů | Výstupy | Konjunkturální průzkum | Čínské akcie a jejich dělení | Euronext | Primární emise | Předseda | Wealth | Analytici | Kurz CZK | BNP | Kurz koruny | City Index | Tištění peněz | Olympiáda | Utahování měnové politiky | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Robustní strategie | J&T | Situace | Traders | Steinhoff | Equity | Roční výkonnost | Evropská unie | Akciové alokace | Podílový list | Kopírování obchodů | Příkaz | Ekonomiky | PROP Trading | Factoring | Záporné sazby | Floating | Dlouhodobé investice | Rychlý růst | Stagnace | Rozpočet | Core S&P 500 | Fiskální stimul | Negativní dopad | Apple | Libra | Eva Miklášová | Zprávy z ekonomiky | Zvýšení základní úrokové sazby | ATF | Plus500 | CFD | Guvernér Fedu | Open | I-Trader | Nabídka akcií | Financovat | ISM indexy | Ztráta | Výhody Frakčních akcií | Řecko | Finanční instrumenty | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Platební bilance | Londýnský index FTSE 100 | Federal Reserve | NinjaTrader | Květnová inflace | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Indexy PMI | Taper | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Jaké akcie si nyní mohu koupit | ING | Salvador | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | ERÚ | Ceny komodit | DOT | Moneta | Nákup akcií | Air | XTB.cz | Equity Futures | Prop firma | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | Merrill Lynch | Semi | Leasing | FTSE | Fond | Přenos | S&P500 | B-shares | Virtuální mince | Rate Hike | Americký dolar | Čínská ekonomika | Euro vůči dolaru | Ceny | Futures kontrakty | Technologie | Vysoká inflace | iShares NASDAQ | Finální odhad | ČNB | Rizika | Wall Street | Investujeme | Agentura Bloomberg | Ekonomické fórum | USD/CZK | Pokles | Zpomalující růst | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Snižování úrokových sazeb | E-mini | Výběr zisků | Kurzy | Margin | Large Cap | NYT | Investiční portfolia | Frakční ETF | Hedge | Dluhopis (Bond, obligace) | Pokles výnosů dluhopisů | Pozitivní výsledek | Americký trh | Poplatek | Moody's | Google | ECB | Nové zakázky | Řetězec | Makro | Average directional movement index (ADX) | Americká ekonomika | Finanční deriváty | Odpor | Obchodník | Portfolio manažer | Sazby ECB | Tržby | COVID-19 | Regulátoři | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | Roční výnos | BHS Timur Barotov | Měkké komodity | Indikátor | Dealer | Tick | Přehled kurzů | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Close | Hedge Fund Research | Investment Management | Kryptoměna | Crypto Thrust | Dluhy | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Institucionální investoři | Momentum | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Dluhopisy | Current Yield | Sázkové kanceláře | R Trader | Finanční prostředky | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Růst zisků | Zisky | Stabilita sazeb | HICP | Maloobchodní tržby | Partners | FCA | EUR/RUB | Vysoká poptávka | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | EURIBOR | Volvo Cars | COST | Vývoj inflace | TradingEconomics | Swap | ISM | Miliardy eur | Golden Gate | Spotový kurz | Benchmarky | Dostatek finančního kapitálu | Regulované firmy | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Přijetí zisku | Ratingové agentury | Manuál | Cena zlata | Shanghai Composite | Bukele | Hedge fondy | HSBC | Conseq | Zajišťovatel | Měnověpolitické zasedání | Ekonomiky eurozóny | Americký index S&P 500 | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Rizikové averze | Zinek | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Breakout | Podílové fondy | Pojištění vkladů | Trh práce v USA | Moskva | Bull | Růst cen | Saxo | Drahé kovy | Vyšší sazby | Výsledky hospodaření | TLTRO | Analytika | RSI | Měnová politika | Obchodní instrumenty | Asset management | Alokace | Nákupy vládních dluhopisů | Býčí trh | MSCI World | Indexy pohyb | Repo sazby | Poptávka | Financování | Úroková sazba v USA | Fitch | Gasoline inventories | Slušný zisk | Finance | Financial Conduct Authority | Čína | Stres | GMT | Celkový drawdown | Růst světové ekonomiky | El Salvador | Růst HDP | Pierre Moscovici | Růst úroků | Psychologie | Úrokový diferenciál | Republikáni | USDJPY | Inflační očekávání | Globální poptávka | Investiční poradenství | Ozon F Corporation | GfK | Požadovaný zisk | Hodnota amerického dolaru | Americké banky | Pokles akcií | Pákistán | Cizí měny | EURGBP | FT | Obchodování dluhopisových ETF | Investor | Recesia | Americké akciové trhy | Blockchainový dluhopis | Mali | Obchodovat | Měnové trhy | Oil inventories | Reporty | Parita | FIXED | Hospodářský růst | Nárůst výnosů | Technologický Nasdaq | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Koncentrace | Odhodlání | HAS | Spotřebitelské ceny v Česku | VolFix | WTI | FinTech | Resistance | Bod | Miliardy korun | RBI | Shares | Kanadský miliardář | Protocol | Pokladniční poukázky | Spready | MIFID | Únorová inflace | Tweet | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | Predikce vývoje | Poskytovatelé indexů | Trading | Americká měna | Nord Stream | EMU | Vývoj měn | Saúdská Arábie | Zájem o akcie | Ziskovost | Pracovní trh | Payrolls | Zadlužení firem | Bankéři | Globtrex | Sázet | Zahraniční firmy | Cena ropy | Změny klimatu | Šance | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Investiční byt | Liquid | Drobní investoři | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Technology | HDP | Diskont | Svatý grál | Small and Mid Cap Funds | BOOST | Meziroční inflace | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Zkušenosti | Žádosti o výplatu | Firma | Asset alokace | Signály | US Dollar Index | Brokerská společnost | Lira | Načasování | Známá prop firma | Ropa | Statistiky | Erste | Náklady na obchodování | Emise státních dluhopisů | Podílník | Ekonomická rizika | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | FX | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Kurz | Market | Forexu | Půjčky v kryptoměnách | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Unicredit | Double top | Společnost Pepco | Pokles výnosů | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Nástroje peněžního trhu | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Fiskální balíček | Hliník | BH Securities | Akcie podniku | Výnos do splatnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Binární opce | Kukuřice | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Měď | Hodnoty měny | Euro | Bezpečné dluhopisy | Konglomerát | ANZ | Rozvíjející se trhy | Yield | AUD | Americké firmy | Naše prognóza | Byznys | Binance | Mezinárodní dluhopisy | EuroStoxx50 | Podhodnocený | Risk | Predikce | Fibo | Propad cen akcií | Citigroup | Christine Lagarde | Hospodářství | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Emitenti | EV | Zpomalení růstu | EBITDA | FXstreet.com | Obchod | Ohlédnutí | Turtle Trading | Kam investovat | Market Maker | Intermediate | Globální akciový index | Jak fungují frakční akcie? | Datum zadání | EU | Rithmic RTrader | Investovat do kryptoměn | Dna | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Tesla | Banka | Conseq Investment Management | Precedens | Obchodované instrumenty | Deutsche Lufthansa | Expert | Koronavirové krize | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Turtle traders | AKAT | Recese | Udržitelné investování | SZSE | Kazuo Ueda | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Hodnota indexu | Klasický nákup | Báze | Růst akcií | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Capital Partners | Alokace aktiv | CZK/EUR | NZDUSD | Index Dow Jones | Společnost Lotus | Burzovní indexy | BIS | Největší propad | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Komerční banka | Americké burzy | Snížení úroků | Frank | Relativní stabilita | Balance | Mondelez | Negativní nálada | Transparentní | Pin Bar | David Cameron | Desetileté dluhopisy | FTSE Russell | Olympijské hry | Swapová křivka | Další kryptoměny | Čínské indexy | Nikkei225 | Patria Finance | Ceny energií | Lufthansa | Americké indexy | Ceny potravin | Datum hodnoty | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Měnový kurz | Základní sazby | KBC | Úspěchy | NEST | Kiwi | Příkaz OCO | CySEC | Jason Bond | Kurz bitcoinu | Sterling | Investování | STAR | Panika | Blockchain | Intradenní obchodník | Tržní cena | Kanadský dolar | LOTUS | China Mobile | PMI indexy | Předpovědi | Bondy | Durace portfolia | Mince | Investiční stratég | Rate of change (ROC) | Světové ekonomiky | Benzín | Ministr financí | Channel | Korekce na dluhopisových trzích | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Rostoucí ceny | Trend | Ticker | Střadatelé | Akcie a ETF | Odvětví | Oslabení | Střední podniky | UCITS | Míra inflace | Jaké výhody mají Frakční akcie | Rollover | Vládní bondy | Deriváty (CFD) | Manufacturing | Likvidní trh | PBOC | CRYPTO GROWTH LABS | Spotřebitelská důvěra | MMF | USD/RUB | Negativní zprávy | Harmonised Index of Consumer Prices | Akcie divize Pepco | Ekonomický výhled | TradingView | Snížení emisí | Nařízení | Farmaceutické společnosti | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | M2 | Severomořská ropa Brent | Akcie automobilky | Aplikace Kousek Bytu | Penzijní společnosti | Transparentnost | Japonská měna | Gold | Růstový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bazický bod | Centrální bankéři | Verizon | Emise akcií | Tempo růstu | InPost | Odkup akcií | Bankovnictví | Celý obrat | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | Break-Even | Statistika | Divergence | Biliony | ETF | Stabilita | Kurz kanadského dolaru | Podíl ve firmě Lotus | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Největší propady | Úsilí | Rozdíl mezi akciemi, Frakčními akciemi a CFD | Nově registrovaná ETF | Referenční měna | Peněžní zásoby | Spojení | Cykly | Long | Reálná ekonomika | Rally | Inverzní výnosová křivka | Global Intergold | Bankovní rada | Americké technologické společnosti | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Výrazný propad | Pandemie | Zasedání České národní banky | Bear | Účastnický fond | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | SXXP | Poskytování úvěrů | Použití finanční páky | Začátek výsledkové sezóny | HDP za Q2 | NVAX | Výprodej | Discovery | Smíšené fondy | České měny | Komunistické strany | Investiční možnosti | Business | Ropný a plynárenský průmysl | Schwab | Indikátory | Pokles cen | Globalix | TikTok | Obchodní příkazy | Algoritmus | Společnost InPost | Čínská centrální banka | SP500 | Začít obchodovat | European Central Bank | Poptávka investorů | Peněžní trh | Helena Horská | Finanční regulátor | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | Inovace | Aston Martin | MSCI World Index | Energetické krize | Počet akcií | FX CRYPTO MAVENS | Ole Hansen | Výnosnost | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Technologický pokrok | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Značka luxusních sportovních aut | | Německý statistický úřad | Spravované ETF | Mateřská společnost | Pochybnosti | Chicago Mercantile Exchange (CME) | České státní dluhopisy | Sierra Chart | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | ETFs | Prodeje automobilů | Čínský akciový trh | Dluh Ruska | Špion, který mě miloval | Big tech | Purple Trading | Šíření koronaviru | Zotavení | Sentiment | Order | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Americká centrální banka FED | Jiří Paták | Commodity futures | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | Typy účtů | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Apex | Federal Funds Rate | Investiční ředitel | Čínský prezident | Novavax | Americké futures | MAM | Strach z inflace | ECOFIN | Forex obchodování | Jak investovat | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Ekonomické prognózy | Poplatky | Forint | Si Ťin-pching | GDP | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Investování do nemovitostí | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Úrokový výnos | Investování do ETF | Nálada | Quant | Indie | Letectví | Emise dluhopisů | MXN | Diamanty | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Hlavní rizika | UK Investment Bond | Martin Stránský | Pasivně spravované ETF | Inflace v české ekonomice | Ekonomika | Rithmic R | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Spořící účty | Investiční manažer | Ceny zlata | Používané platformy | Výhled | ESM | ZEN | Výše kapitálu | Komerční banky | Worldometers | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Nastavení sazeb | Americký trh práce | iShares Core S&P 500 | Manuál pro Frakční akcie | Deriváty | Ethereum | SEC Gary Gensler | Akciový index DAX | Seminář | Akciový dluhopis | Registrované cenné papíry | ONE | Fondy ETF | Private equity | PayPal | Evaluační fáze | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Super Cryptoptions | Cyrrus | Edu Pension | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | X-Trade Brokers | eBook | Regulační orgány | Otevření ekonomiky | Prostor pro růst | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Konsolidace | Investiční příležitosti | Swinexmarkets | Londýnský index | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Nikkei 225 | CAD | Spread | Average True Range | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | Retail Investor | GS | Akcie Pepco | Krize | Obligace | Financování CFD | Depozitní sazba ECB | Akcie IBM | Mateřská společnost Googlu | Risk Off | Obchodování na burze | Helvea Ltd. | Riziko likvidity | Konzervativní investor | IBEX | AOS | Irico | EURCHF | Objem obchodů s kryptoměnami | G20 | Currencies | Slabá čísla | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Round turn | Slabší kurz | DIESEL | Stav americké ekonomiky | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Dollar | Vratislav Zámiš | KBW | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Dolarový index | Výplata | Boj proti inflaci | Robert Shiller | Big Tech | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | Helvea | US30 | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | Investiční tituly | Cíle | Trhy v Číně | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | LTRO | Index MSCI | První odhad | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | Investovat do akcií | Likvidita | Výprodeje | Derivát | Průměrná míra inflace | Švýcarské banky | Transakce | BMO | Měny | Aproch Banak | Nerealizovaný zisk | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Irsko | Akciové párové obchodování | Energie | James Bond | Analytici společnosti | Trade Brokers | Pasivní příjem | Podkladové aktivum | Světové trhy | Tradeři | Úrokové sazby | Bond-i | USDX | FX Trade | Dividendy | Finanční centrum | Session | Měna | Inflace v prosinci | Finanční sektor | Renminbi | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Conchagua | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Thomson Reuters | Základní úroková sazba | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Snap | Samurai bond | Výnosy | Miliardy dolarů | Velké ekonomiky | FOMC | Nový trend | JPMorgan | Bloomberg Barclays | Trade | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | EFSF | Limitní příkazy | China 50 market index | Tightening | Automatický obchodní systém | Zajištění (hedging) | Sberbank | Primární veřejná nabídka | Obchodní účty | Zdeněk Bartoš | Milník | Co je komodita | Slumpflace | EIA | Americké akciové indexy | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Filip Kohoutek | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Írán | CMC | Čínská firma | Výsledkové sezóny | Development | Britská vláda | Rotace | ADP | Repo sazba | Strategy Research | ANZ Research | CPI v USA | Úbytek | DAX 30 | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Index J.P. Morgan EMBI | Ekonomický cyklus | Dividendové výnosy | Polská společnost | CNY | Člen bankovní rady | SICAV | Výdaje | Koruna posílila | Společnost | Lawrence Stroll | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | Rezervní měny | Důchody | Likvidní | PinBar | Forbes | Diverzifikátor | Index MSCI World | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | American Petroleum Institute | Disclaimer | Kurzotvorné zprávy | Dealz | BlackRock | Retailoví investoři | Swinbrook Capital Limited | Očekávaná inflace | Wood & Company | Jestřábí Fed | Cena akcií | Depository receipts | Bezpečné měny | Mark Carney | Pepperstone | Non-Farm Payrolls | CAC40 | NBER | Ekonomické indikátory | Volatilita | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Umělé inteligence | Investiční rady | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Short Term | Ztráty | Klon regulované firmy | Lehman Brothers | Inflační cíl | Organizace | Dluhopis | Alipay | CRYPTO INFUSE | Gap | Services | Leverage | Ken Veksler | VIX | Václav Šimek | Úrokové náklady | Růst | Česká národní banka | Objem obchodování | Vyšší úroveň | London metal exchange | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Příjmy | Hospodářské výsledky | Volvo | Emitent | VMware | Zajištění | WU | Objem prostředků | Levels | Internetové bubliny | Hong Kong Stock Connect | Plynárenský průmysl | Index | Akciový trh | Golden Gate CZ | Prop Trading firmy | MiFID II | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | CFDWorld | ČTK | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Aristoteles | Live Prop Trading Account | Australská vláda | Partneři firmy | Riziko a výnos | Podnikatelské investice | Market conditions | Šíření nákazy | CECEEUR | Návratnost | Aena | Long Term | Cena kontraktu | Mzda | Express | Evaluation | Nový Zéland | Investiční doporučení | Investiční nástroj | Výprodej dluhopisů | Koronavirus | E - Mini instrument | Zajištěné fondy | American Petroleum Institute (API) | RTrader Pro | Politická scéna | Analýza | Nejvyšší výnos | Payments | Fondy soukromého kapitálu | Obchodovat s akciemi | Put | Kathimerini | U.S. Dollar index | Poradenství | Setkání v Jackson Hole | Société Générale | Fluktuace měnových kurzů | Program nákupů dluhopisů | Období vyšších úrokových sazeb | Tvrdá měna | Instrumenty | FX Options | Párové obchodování | Flipping | Americká burzovní komise | Průmyslové kovy | Závazek | Výhled Fidelity International | Účty Rithmic | Stimul | Rezistence | Olívia Lacenová | Spořit na důchod | Apex Investing | Spolehlivá prop firma | Netflix | Vladimír Zuzák | Poptávka po ropě | Měnové krize | Chris Weston | Koš | Větší podniky | Appreciation | Energy Futures | 5G | Britské podniky | Performance account | WELL | City | Světové rezervní měny | Commodity index | Utahování měnových politik | Posílení | Apex Trader Funding | CNBC | US High Yield | 2bminer | Zelené dluhopisy | Výnosový fond | Markit | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Dollar Index | Vstup na burzu | EURUSD | ČSOB | Obchodování Futures | Cílové ceny | Příklad trailing thresholdu | Americký dolar dnes | WIG20 | Currency Futures | HandelFX | China 50 | Nasdaq Composite | Analytička | Technická analýza (TA) | Supply | Rozdělení zisku | Investovat | Obchodní napětí | Komoditní | Rosenblatt Securities | iShares NASDAQ 100 | Borsa Italiana | Podmínky ATF | Akciové instrumenty | Inflace a dluhopisy | Americký index | Třída aktiv | SPAC | Výkonnost fondů | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Nové ETF | Trailing threshold | Akcie bankovních domů | Hodnotové akcie | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Kontrakt na WTI | Primární emise akcií | DARIKCOIN | Jigsaw Trading | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | Pravidlo trailing threshold | Český investor | Obchodník s komoditami | Dobré výsledky | Paul Jackson | Globální finanční systém | Jiné zajištění | UBS | Neomezené kvantitativní uvolňování | České koruny | Zlatý standard | Makléřské společnosti | Vakcína | Předpověď | Summit G7 | Poskytování kapitálu | MSCI USA | Výkonnost | Baker Hughes | Hands-off | Obchodní války | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Technologické společnosti | Automobilky | Snižování sazeb | Cyklické tituly | MEGA FX TRADE CAPITAL | Carry trade | Stavebko | CTA | Mzda v ČR | Termínovaný vklad | Qualified Institutional | H-shares | Akciové valuace | Emise cenných papírů | Přehled | Plyn | Robert Novoměstský | Sójové boby | Hospodaření | Futures | FXstreet.cz | Finanční ztráty | Evropský statistický úřad Eurostat | Profil investora | Pasivně spravované | Pokles ceny | Nemovitosti | CHF | Největší primární nabídka akcií | Futures trhy | Vysoká cena | Obchody | James Bullard | Mutace viru | Podpora | Akciový index | SPOT | Conseq Invest Konzervativní | Zelený dluhopis | Bookmap | Zlepšení | Alltrade Markets | Medián | Rozkolísání trhů | Aleš Michl | Manažeři | JDE | Pohyblivý drawdown | Výše kapitálu a ceny | Očekávání trhu | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | MES | Maersk | Dvojitá investice | Average Directional Index (ADX) | MJ | Zavírání obchodů | Spotřebitelské ceny | Globální akcie | Akumulace | Očekávané zhodnocení | Cenové výkyvy | Balance sheet | BAKKT | Novozélandský dolar | Akcie ve Spojených státech | Státní dluhopisy | Bit.plus Martin Stránský | Příjmy a výdaje | CL | Kapitálový fond | Index Nasdaq Composite | Zadlužení | Globální ekonomický růst | Zastavení růstu | Hotovost | DAO | opPORTUnity | Britská značka | Německo | Ping An Insurance | Japonská centrální banka | Hlavní ekonom | MT4 | Edward Moya | Weibo | AAA | Vice | Emerging markets | Aleš Hála | Uvedení akcií | Zveřejňování výsledků | Ceny v eurozóně | Ruská politická scéna | Pozice | TopForex | Nejvýraznější propad | Primární nabídka akcií | Regionální fond | IG | Dluhopisový fond | XTB | Tajné služby | Splatnost | Portfolio manager | Protiruské sankce | Pšenice | BofA | Mario Draghi | Global Clean Energy UCITS ETF | Pepco | Selinus Investment | FXstreet | Zveřejňování výsledků hospodaření | Velcí hráči | Odvětví kryptoaktiv | Ruská centrální banka | Next | Riziko | iShares Nasdaq | Platina | Investiční produkty | Vývoj ceny | Swiss Life Select | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Měsíční report | ATAS | Newedge | Expirace | The Guardian | Atas | Producer Price Index | Volfix | Sestavování portfolia | Hang Seng | Fórum v Davosu | Index amerických akcií | Dot-com | Dluhopisový trh | Hrubý domácí produkt Číny | Největší výnosy | Sazby beze změny | Americká investiční společnost | Krypto | Stínové bankovnictví | Počasí | Co bude | Snížení emisí uhlíku | Opatření | Speciální účet | Ceny futures kontraktů | Oslabování koruny | Maďarská centrální banka | Freedom Financial Services | WHO | Britské státní dluhopisy | Fondy na spotový bitcoin | Podíl v automobilce | Rozdíl úrokové míry | Trade Capital | Amazon | Růst výnosů dluhopisů | Marathon | Fiskální politika | Analytik | Finanční systém | Investing | UCITS ETF | Due diligence | CoinDesk | Index DAX | Benziga | Americké trhy | Video | EMA | Buy-and-Hold | SEC | JP Morgan Asset Management | Německé dluhopisy | Sušánka & partneři | Výprodej ropy | Finanční podmínky | Marc Faber | Akciové fondy | JP Morgan | Automatizované obchodování | Čínské akciové trhy | Hedging | Kvantitativní utahování | Spojené státy | Redukce | Money Simple | REIT | Communication Services | Bollingerovy pásy | Eurozóna | CZK/USD | Vývoj ceny elektřiny | Seeking Alpha | Odliv investic | Daňové výhody | Sazby v Číně | Emise | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | BCC | Index MSCI All Country World | Počet obchodů | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | Capital.com | Benziga 2023 | Fidelity Funds | Ministerstvo financí | Biden | Bavlna | Budoucnost | Banky | Euroclear | Růst kapitálu a příjmů | Bilance | Obdržení výplaty | Oscilátor | NASDAQ 100 | Účastnické fondy | Peking | Nákup dluhopisů | Podnik | Micro futures | Provize | Durace | News | Čínské vlády | Rate Of Change | ADX | Certifikace | Quotation Size | Rithmic RTrader Pro | Aktuální kurz | Doporučení | Ocenění | Live Prop | Prohlášení | Politici | Dluhopisové ETF | Kurz EUR | Index českého investora (CII750) | Trader | Index FTSE 100 | Velikosti účtu | Stavební spoření | Nové peníze | Impulzy | CITIC | Měnový pár | Golden Gate CZ Marek Brávník | USD/CAD | G7 | Větší pokles | Statistický úřad | Akciový fond | Obchodování CFDs | Sazba Fedu | Sláva | Základní sazba | Udržitelné investice | Spot Market | RTrader | Novinky | Kontrakt | Micro E - Mini | Retail | Ekonom | Oversold | USA | Kupón | Darrell Martin | FUNDING | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Platba | Federal Reserve Bank | Zlato | Focus | Asijské akciové trhy | Ekonomické prostředí | index CECEEUR | Rétorika centrálních bank | Geopolitika | Nasdaq | Decline | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Výkonnost dolaru | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Úrokové politiky | Denní drawdown | Holding | Zero Bond | Globální investoři | Pips | Primární veřejné nabídky akcií | Geopolitické napětí | Účty Tradovate | ETF na spotový bitcoin | Michal Lukáč | Spekulanti | MotiveWave | Currency market | AUV | Hike | Společnost Geely | UBS Group AG | Vyšší inflace | CFA | Pražská burza | Práce | FOREX | Měna fondu | Německá inflace | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Hydrogen Economy UCITS ETF | Spotová měnová transakce | Investment | Investovat do fondů | Rate cut | EMA data | Kyle Rodda | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Fidelity International | Globální obchod | Realitní sektor | Obchodní dohody | Oblasti forexu | Záporný úrok | OTC | Index čínských akcií | Obchodník s cennými papíry | Podmíněné příkazy | Andrew Bond | Evropské akciové trhy | Scoring | Agricultural | Ceny v Česku | Fio | Swinbrook | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | Taiwan Semiconductor | Prodejní ceny | Denní příkaz | Ekonomické aktivity | Jigsaw | Použití umělé inteligence | Jan Frait | Další pokles | J.P. Morgan | Mzdy | Kryptoměna ethereum | Akcie | Úspěch | Stimuly | Irico S.A. | Jerome Powell | Evropské dluhopisy | MSCI All Country World | Volby | Ukazatele | Moving Average | Miliardář | Umělá inteligence | Nekonvenční měnové politiky | CFD2FX | Disney | Nonfarm Payrolls | Varování před riziky | Výnos dluhopisů | Intervence centrálních bank | Index relativní síly | Británie | Frakční akcie u XTB | COT | PA (Performance account) | Česká swapová křivka | Krátkodobý výhled | Americká vláda | NZD | USD/JPY | Overnight | Čistý dluh | Rithmic | Měnové podmínky | Developerská skupina | Crypto Ventaja | Belgie | Eurosystém | ČR | Currency | Podniky | Primární nabídka | Jan Sušánka | Sentiment trhu | Inflace v USA | Commitment of Traders | Jaké strategie jsou povoleny? | Downgrade | Obchodování na forexu | LeapRate | Očkování | Ekonomické podmínky | Saxo Group | Bronz | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Bolševické revoluce
Bolt Food
Bolvin Wealth Management
Bolvin Wealth Management Group
Bombardier
Bombay
Bombay Stock Exchange
BOM Yonetimi
Bonanza Mine
BONATRANS

Následující klíčová slova

Bond Connect
Bond-i
Bondster
Bondster.cz
Bondy
Bonita
Bonita klienta
Bonmoty Miloše Zemana
Bon Pari
Bonus akcie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít