Pátek 22. září 2023 13:41
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Dukascopy new

Klíčová slova - Ekonomická rizika

img

Americký pre-market 19. 9. 2023

19.09.2023 Futures na americké akcie otevřely po včerejší klidné obchodní seanci s mírným růstem, futures na index S&P 500 vzrostly o 0,1 % a technologický NASDAQ vzrostl o 0,2 %. Výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly, zatímco síla amerického dolaru oslabila. Ceny ropy se pohybují kolem 95 dolarů za barel a posilují evropské indexy. Síla akcií ropných společností vytáhla celý trh nahoru. Údaje o evropské inflaci povzbudily nálady na trhu, protože rostoucí ceny ropy dále zesilují inflační obavy.analytics650991684b120.jpg
img

EUR a GBP rostou vůči USD

30.08.2023 Euro a libra rychle posilují vůči americkému dolaru a využívají slabosti americké ekonomiky. Existuje mnoho nadcházejících údajů, které by mohly ovlivnit technický výhled měnového páru a potenciálně jej změnit. Probereme to podrobněji o něco později.
img

Salvadorský zákon o BTC trvá již dva roky, jak se zemi daří?

07.06.2023 5. června 2021 se Salvador postaral o vlny v celém finančním prostoru, když byl poprvé zveřejněn návrh zákona, podle něhož by se bitcoin stal v zemi zákonným platidlem.Od té doby pokračoval Salvador v kompletní implementaci BTC jako zákonného platidla v zemi a také investoval značnou částku do tohoto digitálního aktiva. Zde je přehled toho, jak se zemi od té doby daří.
img

Evropa stále kráčí po napjatém laně recese

31.01.2023 ‚‚HDP v eurozóně v minulém čtvrtletí překvapivě vzrostlo o 0,1 %, a opět se tak jen o vlásek vyhnulo recesi. Ekonomická rizika ve třetí největší ekonomice světa se v poslední době zmírnila, ale kontinent stále čeká těžký rok 2023, kdy bude muset překonávat pomalejší globální růst a vyšší úrokové sazby.
img

Rozbřesk: Republikánská většina v Kongresu a demokrat v Bílém domě. Přijde fiskální pat?

08.11.2022 Američané jdou dnes po dvou letech znovu volit do Kongresu. Volí se celá dolní Sněmovna a třetina Senátu. Karty se přitom vinou vysoké inflace zdají být daleko lépe rozdány pro republikány. Ilustrativní pohled na kurzy sázkových kanceláří nám napovídá, že republikáni by měli celkem snadno vyhrát ve volbách do Sněmovny reprezentantů, přičemž zároveň by demokraté měli od nového roku odevzdat kontrolu i nad Senátem. Druhým zmiňovaný výsledek není ani zdaleka jasný, ale republikánská majorita v dolní komoře se zdá být téměř jistá, což značí, že demokratickým prezidentem vedená vláda v Bílém domě ztratí podporu v Kongresu. Jaká to může být zpráva pro finanční trhy a jaká z tohoto výsledku plynou ekonomická rizika?
img

Američané jdou volit do Kongresu

08.11.2022 Američané jdou dnes po dvou letech znovu volit do Kongresu. Volí se celá dolní Sněmovna a třetina Senátu. Karty se přitom vinou vysoké inflace zdají být daleko lépe rozdány pro republikány. Ilustrativní pohled na kurzy sázkových kanceláří nám napovídá, že republikáni by měli celkem snadno vyhrát ve volbách do Sněmovny reprezentantů, přičemž zároveň by demokraté měli od nového roku odevzdat kontrolu i nad Senátem.
img

Invesco: Evropské akcie – Rozplétání tržní skepse

21.10.2022 Trhy se v současné době potýkají se spoustou dalších změn, například s vysokou inflací a rostoucími úrokovými sazbami – a s jejich potenciálními důsledky pro ekonomiku a korporátní zisky. Lepší pochopení toho, co v současné době trhy promítají do cen, lze využít při vyhledávání příležitostí, které se na trhu objevují. Nyní začínáme pozorovat zisková varování u ekonomicky citlivějších společností, a to v důsledku kombinace slabší než očekávané koncové poptávky a vyšších nákladů.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF zveřejní podzimní výhled globální ekonomiky, čeká se jeho zhoršení

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zveřejní podzimní výhled vývoje globální ekonomiky. Šéfka MMF Kristalina Georgievová už minulý týden uvedla, že fond opět zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Prognóza růstu na letošní rok má zůstat beze změny na současných 3,2 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

Georgievová: MMF znovu zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

06.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) příští týden opět zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Výhled globální ekonomiky se vzhledem k otřesům způsobeným pandemií covidu-19, ruskou invazí na Ukrajinu a klimatickými katastrofami na všech kontinentech zhoršuje a může dále klesat. Hrozí i riziko recese. Ve svém dnešním vystoupení na Georgetownské univerzitě to uvedla výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. MMF dosud na příští rok předpovídal globální ekonomice růst o 2,9 procenta.
C:\fakepath\trader-01072022-25-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, přispěl k tomu výpadek dodávek v Libyi a chystaná stávka v Norsku

01.07.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují, a smazaly tak část ztrát z předchozího dne. Výpadky dodávek v Libyi a očekávané výpadky produkce v Norsku v souvislosti se stávkou podle analytiků převážily nad obavami, že zpomalení ekonomiky by mohlo snížit poptávku.
img

Akcie Monety dnes zareagovaly na informaci o konci spojení s Air Bank poklesem

31.05.2022 Akcie banky Moneta v reakci na zrušené spojení s bankovní částí finanční skupiny PPF dnes dopoledne na pražské burze oslabily. Čtvrt hodiny po začátku obchodování ztrácely přibližně pět procent, pak část ztrát smazaly a kolem poledne byly 2,28 procenta v minusu. O ukončení procesu spojení informovaly Moneta Money Bank a PPF v pondělí. Jako důvod uvedly negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky na kapitálovou vybavenost bank.
img

Spojení Moneta Money Bank a Air Bank bylo na návrh PPF zrušeno

30.05.2022 Skupina PPF a Moneta Money Bank dnes uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v ČR. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly PPF i Moneta Money Bank.
img

Největší dvoutýdenní růst amerického akciového trhu v tomto roce

28.03.2022 Americké státní dluhopisy v pondělí klesly, protože ekonomická rizika inflace a zpřísnění měnové politiky měly vliv na sentiment.
img

Ruská invaze na Ukrajinu rozvrací světové trhy

03.03.2022 Z minulého týdne lze získat dvě důležité informace. Zaprvé, americký dolar je mezi investory opět bezpečným přístavem. Švýcarský frank a japonský jen si vedly lépe, i když v mnohem menší míře. Za druhé, komodity rostly v čele s energiemi, stejně jako měny zemí vyvážejících komodity (samozřejmě s výjimkou rublu). Norská koruna prudce vzrostla vůči téměř všem ostatním měnám světa. Měnové trhy nyní bude ovlivňovat vývoj z Ukrajiny a Ruska, ale také reakce světových centrálních bank na krizi, která pravděpodobně zvýší inflační tlaky a zároveň přidá ekonomická rizika, zejména v Evropě. Výhled je přitom velmi nejistý.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
img

Západ znovu volí ústup, nechce poškodit ekonomiky. Akcie to vítají

25.02.2022 Demokratické země v čele s USA včera oznámily "zdrcující" sankce proti Rusku. I po několikerém pročítání je však stále záhadou, čím Rusko zadrží a jakým způsobem mají vlastně Ukrajině pomoci. Několik ruských boháčů nebude moci volně přesypávat svůj majetek a Rusko bude muset část technologií nově dovážet z Číny. Jako klíčový se jeví zásah proti ruskému finančnímu systému v čele se Sberbank a omezení obchodování v hlavních západních měnách. Zmrazení aktiv a omezení přístupu k dolarům je určitě velká nepříjemnost.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
img

Bank of Canada zvýší sazby společně s americkým Fedem

09.12.2021 Bank of Canada ponechala úrokové sazby beze změny, ale uvedla, že do poloviny roku 2022 plánuje svou politiku změnit. Nemohla tak učinit dříve, protože ekonomika se v rámci současného měnového systému stále zlepšuje.
img

Powell si vynucuje události, emoce dolaru se bouří. Kdy očekávat zvýšení sazeb Fedu?

01.12.2021 Konečně se tak stalo! Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell řekl to, co dolaroví býci toužili slyšet. Někteří analytici označují jeho komentáře za nečekané a "překvapivě jestřábí".
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Rychlé shrnutí

28.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci většinou výše. Index SP500 rostl 0.12 %, Dow Jones přidal 0.41 % a Nasdaq klesl o 0.01 %.
img

Graf dne: Euro aspiruje na nejlepší výkon na páru s dolarem od roku 2004

14.08.2020 Pokud dnes euro neztratí dosavadní týdenní nárůst na páru s americkým dolarem (cca 0,3 %), tak to bude znamenat nepřetržitý osmitýdenní nárůst evropské měny. Jednalo by se o nejdelší růstovou šňůru evropské měny od roku 2004. Americký dolar v posledních týdnech ztrácel takřka na všech hlavních měnových párech. Hlavním důvodem byl pokles reálných výnosů hlouběji do negativního teritoria. Tento vývoj je spojený s masivní fiskální a monetární podporou americké vlády. Euro naopak posílilo v reakci na schválení fiskálního balíčku ve výši 750 miliard euro. Evropská fiskální opatření snížila ekonomická rizika pro země nejvíce zasažené koronavirem.
img

Globální rizika v roce 2020

02.01.2020 „Do roku 2020 vstupujeme s celou řadou nedořešených konfliktů, které mohou výrazně ovlivnit kondici globální ekonomiky. Pro hospodářský rozvoj je více než kdy jindy důležité, aby se světoví státníci dohodli na společném postupu v klíčových otázkách. Bez potřebné stability bude zadušena investiční aktivita firem, na které závisí budoucí ekonomická prosperita,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 26.8.2019

26.08.2019 Dlouho vyhlížený páteční proslov prezidenta amerického Fedu J. Powella nepřinesl žádné překvapivé informace. Šéf americké centrální banky připomněl stávající rizika vývoje (obchodní války), ale také nezapomněl zmínit dobrou kondici tamní ekonomiky a inflaci přibližující se k cíli. Potvrdil, že Fed i nadále bude reagovat na potřeby americké ekonomiky a na globální rizika. Na rozdíl od některých jeho kolegů, kteří vidí potřebu snížení i o 50 bazických bodů v krátkém časovém horizontu, tak Powellův proslov nepřinesl očekávaný příslib výraznějšího uvolnění měnové politiky.
C:\fakepath\fed.jpg

Měnový výbor Fedu se v červnu přiklonil k brzkému snížení sazeb

10.07.2019 Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dal na svém posledním zasedání najevo obavy ohledně výhledu americké ekonomiky. Mnozí členové se přikláněli k brzkému snížení základní úrokové sazby, pokud bude dál panovat nejistota ohledně budoucího růstu. Ukázal to zápis z tohoto jednání, které se konalo 18. a 19. června a který dnes Fed zveřejnil.
img

Britské firmy přesouvají své investice mimo Británii

12.02.2019 Britské společnosti se stejně jako další zahraniční společnosti začaly připravovat na možnost tvrdého brexitu a odklonily do Evropské unie investice ve výši 10 mld. dolarů. Se zjištěním přišla nová studie Londýnské školy ekonomie a to ve stejný den, kdy zveřejněná makrodata poukázala za čtvrtý kvartál na pokles investic v Británii o 3,7%. V nadcházejících dnech by se opět měli sejít vyjednavači EU a Británie, aby diskutovali o dalších krocích týkajících se vystoupení Británie z unijního bloku.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar před zasedáním Fedu ztrácí

28.01.2019 Americký dolar dnes mírně oslabuje. Obchodníci jsou obezřetní a nechtějí se pouštět do nových pozic před dvoudenním zasedáním měnového výboru americké centrální banky (Fed) a obchodním jednáním mezi Čínou a Spojenými státy. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 18:00 SEČ odepisoval zhruba 0,1 procenta na 95,69 bodu.
C:\fakepath\mario-draghi.jpg

Mario Draghi poukázal na ekonomická rizika

24.01.2019 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změn. Její šéf Mario Draghi nicméně poukázal na růst rizik pro vývoj ekonomiky eurozóny, který je důsledkem řady faktorů, včetně zpomalování čínské ekonomiky a odchodu Británie z Evropské unie. Varoval, že hospodářský růst v eurozóně bude zřejmě slabší, než se předpokládalo.
C:\fakepath\TOP5-08102018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2018 1) Asijské akciové trhy dnes klesly, když se investoři soustředili na rozhodnutí čínské centrální banky snížit požadavek na rezervy komerčních bank. Čínská centrální banka přistoupila ke snížení limitů letos již po čtvrté, naposledy klesly k 25. dubnu. Akciový index Shaghai Composite se propadl o 3,72 %, což je největší propad od 16. června letošního roku.
C:\fakepath\global economy.jpg

Singer: Obchodní války či brexit k velké krizi nepovedou

07.10.2018 Současná ekonomická rizika jako jsou obchodní války, brexit či finanční problémy Itálie, nejsou schopna způsobit další globální krizi podobnou té z roku 2008. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl bývalý guvernér ČNB Miroslav Singer.
C:\fakepath\Powell.jpg

Trh práce USA prý zůstane několik let silný

17.07.2018 Americký trh práce zůstane ještě několik let silný a inflace kolem dvouprocentního cíle centrální banky (Fed). Úrokové sazby by se přitom měly dál pozvolna zvyšovat. Ve své pololetní zprávě o ekonomice a měnové politice to dnes uvedl šéf Fedu Jerome Powell. Za nejistoty, které by mohly ohrozit současný výhled, označil obchodní a daňovou politiku, nicméně poznamenal, že je zatím obtížné odhadnout konečné důsledky současných obchodních jednání, stejně jako ekonomické dopady nedávných změn ve fiskální politice.
C:\fakepath\ecb 14122014-3.png

ECB dnes upravila svou rétoriku

08.03.2018 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k žádné úpravě programu nákupů cenných papírů. Z textu, který popisuje její zamýšlené kroky, ale vypustila, že je připravena nákup dluhopisů zvýšit, pokud to bude nutné. Analytici považují změnu rétoriky za další krok v omezování mimořádně uvolněné měnové politiky. ECB dnes také zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na 2,4 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta.
cina 21072013.png

Čínské akcie zažily nejlepší den od loňského srpna

25.05.2017 Čínské akcie dnes výrazně posílily, a to navzdory středečnímu zhoršení ratingu Číny. Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, si připsal 1,8 procenta a uzavřel na 3485,66 bodu. Zažil tak nejlepší den od loňského srpna. K růstu přispěly naděje, že společnost MSCI zařadí akcie čínských podniků do svého indexu pro rozvíjející se trhy. Dobře si dnes vedl rovněž čínský jüan, který se vůči americkému dolaru vyšplhal na nejvyšší úroveň za téměř dva měsíce, napsala agentura Reuters.
nemecko 08012014-3.png

Důvěra v německou ekonomiku je stabilní

13.12.2016 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v prosinci nezměnila a navzdory ekonomickým rizikům ve zbylé části Evropy zůstává příznivá. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu ZEW, jehož index na prosinec zůstal na listopadových 13,8 bodu. Příznivé hodnocení podporují i zprávy o růstu HDP v eurozóně.
assuming-that-britain.jpg

S&P kvůli brexitu odebrala Británii rating AAA

27.06.2016 Ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Británie o dva stupně na...
eurusd-22062016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 22.6.2016

22.06.2016 Akcie ve Spojených státech včera druhý den za sebou posílily, jejich hlavní indexy však získaly už jen...
britanie premier.jpg

Cameron poprvé obhajoval setrvání v EU ve větší televizní debatě

03.06.2016 Britský premiér David Cameron včera opakoval přesvědčení, že přistěhovalci z ostatních zemí Evropské unie...
img

Co čekat od dnešního zápisu ze zasedání Fedu?

17.02.2016 Lednové zasedání Fedu se neslo v lehce holubičím duchu. Členové FOMC vyjádřili znepokojení nad vývojem v globální ekonomice a nadále počítali s pozvolným růstem sazeb. Příliš jsme se toho ovšem nedozvěděli, protože zasedání nedoprovázela tisková konference. Zároveň probíhalo uprostřed masivních výprodejů na finančních trzích, které mohlo některé účastníky strašit, ovšem obavy se do stručného shrnutí (Statementu) zveřejněného bezprostředně po zasedání nedostaly.
img

Čeká korunu osud švýcarského franku?

16.09.2015 Nákup eur a prodávání domácí měny za účelem stabilizace či oslabení měnového kurzu. Strategii, kterou v letech 2011 - 2014 praktikovala Švýcarská národní banka (SNB), teď totožným způsobem implementuje i domácí Česká národní banka (ČNB).
portugalsko 08012014.png

EK: Portugalsko zůstává na správné cestě

20.02.2014 Portugalský záchranný program zůstává všeobecně na správné cestě a oživení začíná mít stále pevnější...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a AUD/NZD

10.01.2014 Včerejší zasedání Evropské centrální banky (ECB) ukázalo, že z nízké inflace se v budoucnu může stát palči...
spanelsko 123.jpg

EK: Španělsko s reformou bank pokročilo

04.06.2013 Španělsku se daří ozdravovat jeho bankovní sektor, který před pěti lety tvrdě zasáhly dopady krachu...
img

Draghi: Tiskem peněz ECB nečinnost vlád dohánět nebude. OMT za jasných podmínek, cesty bez reforem není

09.10.2012 Pokud poslední slova guvernéra Evropské centrální banky Maria Draghiho o tom, že ECB svůj díl práce odved...
draghi mario.jpg

Draghi vyzval Řecko k pokračování v reformách

09.10.2012 Řecko pokročilo v reformách své ekonomiky, ale čeká ho v tomto směru ještě další práce...
eurusd 10022012.png

Forex: Řecká tragikomedie pokračuje

10.02.2012 Ministři financí eurozóny zatím dalších 130 miliard eur pro Řecko neuvolní a to i přes shodu řeckých politiků na reformách.
img

Makro: Spotřebitelská důvěra Německa je na počátku roku pozitivní, GfK

26.01.2012 Spotřebitelská důvěra Německa je na počátku roku pozitivní. I přes rostoucí ekon...
img

Makro: Němci vidí budoucnost optimisticky, GfK

20.12.2011 Spotřebitelská důvěra Německa by měla zůstat na počátku roku 2012 stabilní, podl...
img

Makro: Zápis z jednání FOMC odhalil čtvrtletní aktualizaci výhledu

20.05.2010 Zápis z jednání bankovní rady americké centrální banky Fed ze dne 27.až 28.dubna odhalil čtv...
img

Makro: Zápis z jednání FOMC, zotavení ekonomiky bude pravděpodobně pomalé

07.04.2010 Zápis z jednání bankovní rady americké centrální banky Fed ze dne 16.až 17.března odhalil neje...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Brexit | Řecko | Čína | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Downside | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MACD | MMF | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Parita | Platební bilance | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Resistence | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Index CSI300 | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Čínské akcie | Investoři | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Těžba ropy | Break-Even | Kurz eura | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Bohatství | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Deloitte | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | LYNX | BTC | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Forex indikátory | Index | Odpor | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Conference Board | Cyrrus | CZK | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Měnové kurzy | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Norská koruna | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Signály | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | SWIFT | Španělská ekonomika | Trh | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | ING | Andrej Babiš | Ex-dividend | Intermediate | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | ROE | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Federální rezervní systém | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Dow Jonesův index | Sky News | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Home Credit | CSI300 | Sentix | Investing.com | LibertyView Capital Management | BNY Mellon | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelská důvěra | Přehled | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | David Cameron | Bankovnictví | Survation | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Bezpečné investice | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Evropská dluhová krize | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Americké indexy | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Guvernér banky | Baidu | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Summit G7 | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Investiční plány | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | HDP v eurozóně | ex | Ranní nadhoz | Skupina PPF | CIBC | Výkyvy kurzu koruny | BHS | Jerome Powell | Invesco | Štěpán Hájek | Cena bitcoinu | Trhy dnes | Obchodní války | Zonky | Analytik finančních trhů | OPEC+ | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | Schwab | Tok investic | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | CSI 300 | Forint | Šéf Fedu | Poptávka po dolaru | Dluhopisové výnosy | Shaghai Composite | Index Shaghai Composite | Finanční skupina | Zvýšení mezd | Růst zisků | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Jednotná měna | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Majetek | Zvýšení sazeb | Globální rizika | Uber Technologies | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst cen ropy | CNY | Celní válka | Boris Johnson | Riziko recese | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Svět investování | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Akcie týdne | Ekonomické problémy | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | PPF | Očekávání trhu | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Banka Goldman Sachs | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Vyšší sazby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Bilance | Jiří Šmejc | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Miliardy | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | ADP | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Impuls | General Motors | Ceny potravin | Čína a USA | Rozvoj | Problémy | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | STOXX50 | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | xStation5 | Disney | Americké vlády | Nike | Uber | Yandex | Stratég | Miliardy korun | Kraft Heinz | Ekonomický růst v Evropě | Slabý ekonomický růst | Organizace Conference Board | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | CFA | Američané | Exact Sciences | Netflix | NFLX | Washington | Micron Technology | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Von der Leyenová | Nejbližší rezistence | Poradenství | Geopolitická situace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | iRobot | IRBT | Cenové tlaky | Tesla Inc. | Ceny energií | Index MSCI Europe | MSCI Europe | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Davos | Čínské indexy | Fórum v Davosu | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Asijské indexy | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Růst inflace | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Vstupy | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Výdaje | BP | Sazby beze změny | DNB | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Medvědi | Růst sazeb | COVID-19 | Pokračování poklesu | Noviny | Výhled růstu globální ekonomiky | Commonwealth Bank of Australia | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Prudký pokles | Poklesu evropských akcií | Vlna výprodejů | Další vývoj | Pokles HDP | Stimul | ECB dnes | Akcie Monety | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nový výhled | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Souhrnný čistý zisk | Američtí senátoři | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Dávky v nezaměstnanosti | Prostor pro pokles | Graf dne | Růst | Signál | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Ministryně financí Alena Schillerová | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Solidní růst | Války | Organizace | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Výpadky | WMT | Vedoucí představitelé | USD za barel | Měny zemí | Premiér Andrej Babiš | Debata | Evropské indexy | Joe Biden | 3M | Shell | Zaměstnanci | Robert Holzmann | Poměr PE | PEPSICO | Vývoz | Minimalizovat ztráty | Bezpečnost | NKE | Merck | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Manažerka | Advance Auto Parts | Velký růst | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | JDE | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Střední Evropa | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Sankce proti Rusku | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | International Flavors & Fragrances | Zasedání MMF | Rétorika centrálních bank | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Ceny | Pár EUR/USD | Síla akcií | Důvěra | Philip Lane | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | SPAC | Big Tech | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Dnes na světových trzích | Politici | Micron | Biden | Druhy ropy | Marathon | Data z pracovního trhu | Česká republika | Měnový fond | CPI v USA | Americké měny | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | SolarEdge Technologies | SEDG | GS | Reálný HDP | Moneta | CVX | MMM | JNJ | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | MCD | Zisky bank | Akcie bankovních domů | Životní prostředí | BIDU | MGM | Počasí | Západní ekonomiky | Brands | Dopad na akcie | Shopify | DCA | Rostoucí ceny ropy | Acacia Communications | MRK | ACT | WU | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | PEP | Návrh PPF | Tržní ceny | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | AIG | Negativní vývoj | SPWR | Air | Výrazný růst | FIL | Síla amerického dolaru | GRMN | Special Purpose Acquisition Company | Ceny ropy Brent | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Kellogg | Benxy | Goldman Sachs Group | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Nayib Bukele | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Platidlo | Wal-Mart Stores | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | McDonald's | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Cryptocurrency | Významné zprávy | UST | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Odvětví | Flexibilita | Načasování | Finanční skupina PPF | CAR | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Pioneer Natural Resources | Home Depot | Zápis Fedu | Analytici banky | SXXP | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Nákladová inflace | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | El Salvador | Vyšší hodnoty | Bukele | Prezident Bukele | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Problémy v dodavatelských řetězcích | Automotive | Fiskální pravidla | Zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Investice do BTC | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | JPG | CSX | EQT | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Avis Budget Group | Avis | Avis Budget | MGM Resorts International | SunPower | Royal Caribbean Cruises | Indexy pohyb | Společnost | Stratégové | Tým InstaForex | Reálné výnosy | TIM | Bezpečná aktiva | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Honeywell | Omezování nákupů dluhopisů | Zlotý | Joachim Nagel | Úpis nových akcií | Benxy (Zonky) | Tomáš Spurný | Big tech | Těžební farmy | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Electrolux | Ebury | Spirit Airlines | Duke Energy | Illumina | Under Armour | Rusko-ukrajinský konflikt | Roman Ziruk | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Kupní cena | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | YNDX | Forwardové ceny | Invaze | Východní Evropa | Řetězce | CF Industries | Mosaic | SS&C | CyberArk Software | Cyberark Software Ltd | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Ben Laidler | Libyjská Národní ropná společnost | Výhled globální ekonomiky | Šmejc | Occidental | Spojení Moneta Money Bank a Air Bank | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRSP | Přijetí | Nike, Inc. | Pokles zisku | Centrum | Hike | 2U | Německé ekonomiky | Mártiňš Kazáks | TAP | Den výplaty | Dividends | Energetický trh | Joel Copp-Barton | Macerich | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Walt Disney Co | Varování | Znovuotevření Číny | Invest | Partnerství | Nálady na trhu | Vice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading

Předchozí klíčová slova

Ekonomická nálada v eurozóně
Ekonomická nerovnost
Ekonomická obnova
Ekonomická omezení
Ekonomická omezení ve světě
Ekonomická opatření
Ekonomická poradkyně
Ekonomická předpověď
Ekonomická realita
Ekonomická recese

Následující klíčová slova

Ekonomická setkání
Ekonomická situace
Ekonomická situace v eurozóně
Ekonomická stagnace
Ekonomická stagnace v eurozóně
Ekonomická svoboda
Ekonomická svoboda v České republice
Ekonomická škola
Ekonomická teorie
Ekonomická třída
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít