Čtvrtek 13. června 2024 02:30
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Dobré zprávy

img

Ranní komentář: Korekce na FR bondech a akcích, Apple WWDC a dobré zprávy pro BATS a spol?

11.06.2024 Americké akciové indexy včera mírně rostly, zatímco evropské se snažily vypořádat s výsledky voleb do Evropského parlamentu. Ty se negativně podepsaly hlavně na francouzských akciích v čele s francouzskými bankami. Dnešek přinese jen minimum nových fundamentů a počítáme proto se spíše další klidnější seancí. Investoři přitom vyčkávají hlavně na středu, která bude na nové fundamenty velmi bohatá, kvůli výsledkům americké inflace a zasedání Fedu.
img

Forex: Eurodolar z jestřábí ECB mnoho nevytěžil, na řadě jsou payrolls

07.06.2024 Po Švýcarské národní bance (březen), švédské Riksbank (květen) a kanadské centrální bance (včera) přišla na řadu ECB, která rovněž přistoupila k uvolnění měnové politiky. Snížení základní sazby o 25 bazických bodů se však neslo v jestřábím duchu, neboť prezidentka Ch. Lagardeová dost mlžila ohledně dalších kroků (redukcí) a podmínila je příchozími daty. Pro eurodolar to sice byly dobré zprávy, ale posun měnového páru směrem vzhůru byl relativně malý. Eurodolarový trh se však již opět musí opět soustředit na americká data, neboť dnes odpoledne jej čekají oficiální statistiky z amerického trhu práce za měsíc květen. Náš odhad pro přírůstek nových pracovních míst stojí blízko konsensu trhu, avšak vzhledem ke slabšímu ADP reportu nelze vyloučit jisté zklamání. Celkově by však data měla potvrdit dojem dalšího ochlazování amerického trhu práce (což by teoreticky mohlo mít pozitivní implikace pro EUR/USD).
img

Maloobchodní tržby se v dubnu nečekaně zadrhly, dobré zprávy došly a Češi se opět obávají inflace. Vládě kvůli tomu citelně klesá inkaso DPH, což prohlubuje její schodek

05.06.2024 Tržby českého maloobchodu v dubnu zaostaly za očekáváním. Oproti březnu stagnovaly a meziročně polepšily reálně o 5,3 procenta. To je sice poměrně solidní dynamika, která však zaostává jak za očekáváním, tak třeba i za březnovým meziročním růstem. Ten podle revidovaných údajů činil 5,8 procenta. Přitom květnová čísla, která budou zveřejněna příští měsíc, zřejmě zlepšení situace neukáží. Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se totiž v květnu letos poprvé zhoršila, byť nepatrně.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. června pro začátečníky

03.06.2024 K otestování ceny 1,0871 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD k růstu, přestože makrodata, která mohla euro podpořit, se ukázala jako poměrně dobrá. Z toho důvodu jsem se rozhodl jednotnou evropskou měnu nenakupovat. Bohužel jsem se nedočkal ani druhého testu úrovně 1,0871 pro realizaci prodejního scénáře. Index spotřebitelských cen v eurozóně v první polovině dne euro podpořil a prudký pokles amerických příjmů a výdajů ho posunul ještě výše. Kupující však denní maxima neudrželi, protože obchodníci začali vybírat zisky.
img

Dobré zprávy došly, nálada spotřebitelů se v květnu letos poprvé zhoršila. Lidé začínají chápat, že ceny z doby před covidem se už nevrátí

24.05.2024 Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se v květnu letos poprvé zhoršila, byť nepatrně. Dobré ekonomické zprávy totiž jaksi došly. Zejména v prvních třech měsících roku se inflace stabilizovala, takže se lidé osmělili k navýšení svých nákupů. A to i kvůli vyhlídce na letošní celoroční růst reálných mezd. To je významné zlepšení oproti rokům 2022 a 2023, kdy reálné mzdy klesaly. Příznivý efekt tohoto vývoje se však zatím letos vyčerpal a v květnu si lidé plněji uvědomili, že zlevňování potravin či energií má své meze a že cenová úroveň z doby před covidem je již nenávratně minulostí. Navíc se potýkali s citelnějším růstem cen v odvětví služeb. Přitom vnímali stále nepříliš utěšené vyhlídky české ekonomiky jako celku, které na důvěře nepřidávají.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 23. května. Zprávy z Ameriky zachránily dolar.

24.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vytvářet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a riziko komplikace vlnového patternu se vytratí. Pár ale v posledních týdnech zůstává beze změny, což vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C se může prodloužit, podobně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 K otestování ceny 155,72 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál poklesu dolaru. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Po nějaké době došlo k dalšímu testu na úrovni 155,72 a v tu chvíli se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru, zejména poté, co údaje ukázaly, že inflace v USA se zmírnila, což umožnilo Federálnímu rezervnímu systému přehodnotit snížení sazeb, což je pro dolar a jeho sílu špatné. V důsledku toho pár USD/JPY klesl směrem k cílové úrovni 155,11. Nákupy od této úrovně při odrazu umožnily obchodníkům dosáhnout dodatečného zisku ve výši přibližně 30 pipsů. Dnešní údaje ukázaly, že japonský HDP se snížil, což však dolarovým býkům pomohlo vyrovnat včerejší ztráty jen částečně. Dobré zprávy o zlepšení průmyslové výroby totiž kompenzovaly slabé údaje o HDP. S největší pravděpodobností býci využijí příznivých cen a začnou dolar opět nakupovat, takže při rozhodování o prodeji věnujte tomuto bodu pozornost. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
C:\fakepath\xtb-02052024.jpeg

Trh komodit aktuálně: propady cen na ropě, kakau i kávě

02.05.2024 Většina investorů a obchodníků se v posledních týdnech zaměřovala především na výsledkovou sezónu na akciových trzích. Nicméně akcie nejsou jediné aktivum, které zažívá volatilní období. Trh komodit je v současnosti plný obrovských růstů a propadů. V tomto článku přinášíme aktuálně tři nejzajímavější komodity, které stojí za pozornost.
img

Euro by se mělo vzdát. Nemá smysl vzdorovat

30.04.2024 V pondělí se snažili peosadit býci na EUR/USD, a to s přispěním jestřábích komentářů představitelů Evropské centrální banky, údajů o inflaci ve Španělsku a zvěstí o příměří mezi Izraelem a Hamásem. Nad odpůrci amerického dolaru se však vznáší zrychlující se tempo růstu indexu výdajů na osobní spotřebu v USA. Zejména před zasedáním Federálního rezervního systému a zveřejněním údajů z trhu práce.
img

Vrazí dolaru nůž do zad?

25.04.2024 Situace je poněkud zamotaná a ani Spojené státy nejsou tím, kdo rozhoduje. Evropa již dva dny po sobě představila dobré zprávy. Nejprve vzrostla podnikatelská aktivita v eurozóně na jedenáctiměsíční maximum, poté se nadále zlepšoval německý index podnikatelského klimatu IFO. Ani pozitivní zprávy však nemohou rozhýbat měnový pár EUR/USD, když je Evropská centrální banka odhodlána uvolnit měnovou politiku. K růstu páru pomáhají pouze slabé americké údaje.
img

Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace

24.04.2024 Měnový pár GBP/USD po pondělním poklesu korigoval v úterý směrem nahoru. Připomeňme, že v pondělí neměl významné důvody k poklesu, ale tento pohyb byl zároveň nejlogičtější a nejkonzistentnější ze všech možných. Libra byla dlouhodobě překoupená a trh ji 4 měsíce odmítal prodávat při jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických událostech. Britská libra teď vůči dolaru jaksi "znovu zavádí spravedlivou hodnotu", a aby dál klesala, ani trochu k tomu nepotřebuje každodenní dobré zprávy z USA a špatné z Velké Británie.
C:\fakepath\akcie-21042024.png

Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)

22.04.2024 Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2024

08.04.2024 Tuzemský průmysl se v únoru vrátil k růstu jak v meziročním, tak v meziměsíčním vyjádření, přičemž tahounem růstu byla výroba motorových vozidel.
img

EUR/USD: Proč dolar roste?

03.04.2024 Duben přinesl dolaru dobré zprávy. Přinejmenším včerejší zpráva byla dolarovým býkům nakloněna a umožnila dolaru posílit pozice napříč trhem. Platí to i pro jeho pár s eurem: cena EUR/USD prudce klesla a v současnosti testuje support na úrovni 1,0730 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu). Klesající trend postupně nabírá na síle, takže se na obzoru rýsuje hodnota 6.
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. března

13.03.2024 Údaje o CPI z Německa neměly na dynamiku trhu vliv, zatímco k prudkému růstu volatility došlo po zveřejnění údajů z USA, které naznačily další růst inflace a vedly ke krátkému poklesu páru. Dnes budou zveřejněny údaje o německém indexu velkoobchodních cen a průmyslové výrobě v eurozóně, následovat bude projev člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho. Dobré zprávy pravděpodobně vyvolají růst eura.
C:\fakepath\akcie-11032024-uvod.jpg

Akcie: Základy fundamentální analýzy akcií (díl 8.)

11.03.2024 Fundamentální analýza vám pomůže najít odpověď na otázku, jakou akcii zahrnout do svého watch listu, případně koupit. V dnešním díle si představíme několik základních ukazatelů, které se při fundamentální analýze akcií využívají a ukážeme jejich využití na konkrétním příkladu akcií společnosti The Coca-Cola Company.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise Polsku odblokovala zadržované peníze

29.02.2024 Evropská komise Polsku formálně uvolnila zhruba 137 miliard eur (téměř 3,5 bilionu korun), které blokovala kvůli pochybnostem ohledně právního státu v zemi. Informovala o tom dnes EK. Komise v uplynulých letech, kdy ve Varšavě vládla národněkonzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS), výplatu peněz z některých fondů pro Polsko zmrazila kvůli podkopávání nezávislosti justice.
img

Dynamika páru EUR/USD závisí na rychlosti uvolňování měnové politiky Fedu

28.02.2024 Obvyklá praxe amerického Fedu zahrnuje postupné zvyšování úrokových sazeb, kterým se Fed snaží trochu zmírnit ekonomickou aktivitu, což se často přirovnává k eskalátoru. Naopak při konfrontaci s ekonomickou recesí, která vyžaduje pohotový zásah, Fed rychle sazby snižuje, což lze přirovnat k rychlé cestě eskalátoru směrem dolů. Očekávaný scénář na období 2024–2025 ale předpokládá nekonvenční přístup s nejistými změnami úrokových sazeb. Ať by se výpůjční náklady zvyšovaly postupně, nebo ne, tato nevyzpytatelnost by byla vítanou zprávou pro medvědy páru EUR/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. ledna (americká seance)

24.01.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0876 byla poprvé otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když linie MACD vstoupila do překoupené oblasti a vyvolala prodejní signál. Pár ale neklesl, což vedlo ke ztrátám.
C:\fakepath\trader-21122023-46-zm.jpg

Forex: ČNB snížila úrokové sazby, podle Michla inflační tlaky odeznívají

21.12.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Rozhodnutí bylo jednomyslné. Guvernér ČNB Aleš Michl při zdůvodnění kroku řekl, že nákladové i poptávkové inflační tlaky v české ekonomice odeznívají. Varoval ale, že pokud inflace nebude setrvale ustupovat, může ČNB kdykoli proces snižování sazeb zastavit. Analytici pokles úrokové sazby očekávali. Krok ČNB podle nich přispěje k dalšímu snižování hypotečních sazeb.
img

eToro: Bitcoin je na šokujícím ústupu

11.12.2023 Bitcoin dnes ráno zažil šokující ústup, kdy po dalším výjimečném týdnu pro největší světovou kryptoměnu ztratil asi 5 %, než se trochu vzpamatoval.
img

Průmysl v Česku: Kousek nahoru, ale cesta je ještě dlouhá

07.12.2023 Co nám dneska řekli z Českého statistického úřadu? Průmyslová produkce v říjnu 2023 vzrostla o 1,9 % oproti minulému roku. Na první pohled dobré zprávy, ale když se podíváme blíž, vidíme, že to není úplně na hurá. Většina tohoto růstu vychází z faktu, že loni to v automobilovém průmyslu vypadalo docela bledě, takže srovnávací základna je nízká.
img

US OPEN: Wall Street otevírá výše po holubičích datech ADP

06.12.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem, když slabší než očekávaná zpráva ADP o zaměstnanosti v USA posílila argumenty pro to, aby Fed již nezvyšoval sazby. Index S&P 500 se při otevření obchodoval o 0,5 % výše, Dow Jones přidal 0,4 %, Nasdaq posílil o 0,6 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 vyskočil o 1 %.
img

US OPEN: Wall Street otevírá níže, GitLab po výsledcích roste

05.12.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní peněžní seanci mírným poklesem. Poklesy ve Spojených státech přicházejí navzdory poměrně solidní evropské seanci, kde se hlavní indexy ze starého kontinentu obchodují výše. USD a americké indexy mohou zaznamenat větší volatilitu kolem 16:00, kdy budou zveřejněny dvě důležité zprávy ze Spojených států - výrobní index ISM za listopad a také zpráva JOLTS o volných pracovních místech za říjen.
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Salesforce po výsledcích roste o 6 %

30.11.2023 Společnost Salesforce (CRM.US) zahájila dnešní obchodování s více než 7% býčím cenovým gapem. Za solidní výkonností akcií společnosti dnes stojí zveřejnění solidní výsledkové zprávy za 3. fiskální čtvrtletí 2024 (kalendářní období srpen-říjen 2023).
img

TRH SE RADUJE Z NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV O INFLACI Z USA, EUROZÓNY A VELKÉ BRITÁNIE

23.11.2023 Zprávy o inflaci z USA, eurozóny a Velké Británie z minulého týdne byly vítané a do značné míry přesvědčily trhy, že centrální banky už přestaly zvyšovat úrokové sazby.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace

06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.
img

Bitcoin roste díky plánovanému schválení ETF

23.10.2023 Bitcoin zaznamenal v uplynulém týdnu výrazné zisky a v současné době se obchoduje za přibližně 30 700 amerických dolarů, což je od minulého pondělí nárůst o 3 000 dolarů.
img

Samé dobré zprávy pro Fialovu vládu. Inflace v Česku klesá nejrychleji v EU a současně nejrychleji za 22 let, ratingové agentury navíc přestávají hrozit zhoršením ratingu

23.10.2023 Česko již prakticky zkrotilo inflaci. Ratingová agentura Standard & Poor’s mu přitom současně potvrzuje hodnocení úvěruschopnosti, a dokonce i příslušný výhled. Fialova vláda tak získává mezinárodně přijímaný „štempl“, že zvládla podstatnou část odstřižení od dodávek ruských energií, aniž by destabilizovala veřejné finance. To může být jeden z klíčových „trumfů“ předvolební kampaně.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Silný výkon americké ekonomiky ve Q3 a stabilita sazeb ECB

23.10.2023 Tento týden zahájí zveřejněním indikátorů sentimentu, které by v eurozóně měly obecně ukázat na mírné zlepšení. Zářijový PMI v eurozóně by měl vzrůst ve zpracovatelském průmyslu a stagnovat ve službách. Německý IFO index by se díky očekáváním do budoucna měl poprvé od letošního dubna zlepšit. Celkově však hodnoty indikátorů zůstanou nízké. Vyhodnocení nejistoty ohledně vývoje ekonomiky eurozóny bude také předmětem diskuse uvnitř ECB na čtvrtečním zasedání, na kterém by však měly úrokové sazby zůstat beze změny. Ve čtvrtek bude zároveň zveřejněn výkon americké ekonomiky za Q3, která podle nás mezičtvrtletně vzrostla o silných 4,8 % q/q (anualizovaně). Důvodem je zejména silná spotřeba domácností, jejíž pokračující růst by mohl vzhledem k vyvíjeným inflačním tlakům zvýšit sázky na růst sazeb Fedu.
img

Forex: Pozitivní signály z robustní ekonomiky v USA a oživení v Číně

20.10.2023 Ekonomická data v tomto týdnu pozitivně překvapovala. Německý ZEW index na začátku týdne ukázal výrazné zlepšení očekávání do budoucna. Čínská ekonomika potěšila silnějším růstem, když HDP meziročně vzrostl ve Q3 o 4,9 %, zatímco konsensus přepokládal 4,5 % y/y. Pozvolné oživení čínské ekonomiky může představovat dobré zprávy v kontextu globální poptávky po průmyslovém zboží, a to hlavně pro Německo.
img

Kryptoměny jsou na vzestupu po zabráněné odstávce americké vlády

02.10.2023 Bitcoin vzrostl koncem týdne poté, co americký kongres vyřešil dohodu a zabránil tak vládní odstávce.
img

Forex: Eurodolar

29.09.2023 Série negativních zpráv pro euro v čele s horším než očekávaným vývojem italského deficitu dostala euro během čtvrtečního obchodování pod tlak a měnový pár koketoval s úrovněmi 1,0500 EUR/USD. Výnosy italských dluhopisů ve čtvrtek prudce vystřelily vzhůru - na 4,96 % na 10ti letech, což je nejvíce za poslední dekádu. Důvod byl jednoduchý, italská vláda zhoršila výhled pro růst i deficit na letošek i příští rok. Deficit letos by měl dosáhnout 5,3 % (místo očekávaných 4,5 %) a příští rok 4,3 % (místo 3,7 %). I když se nejedná o dobré zprávy, předpokládáme, že napětí na trzích nebude “sebenaplňující” a i eurodolar během pátečního obchodování jeví určité známky stabilizace.
img

Ceny zlata klesají při sílícím dolaru a rostoucích výnosech

27.09.2023 Na čem závisí cena zlata? Odpověď je na první pohled jednoduchá. Záleží na ceně peněz. Čím nižší jsou úrokové sazby centrální banky, tím levnější zlato je. Naopak v době vysokých úrokových sazeb by měl pár XAU/USD klesat. Zlato je přitom antidolar. Dynamika indexu USD často určuje, jak se bude drahý kov pohybovat. Bohužel v roce 2023 byly historické korelace narušeny a až zářijové zasedání Federálního rezervního systému vrátilo vše do obvyklého stavu.
img

Výrobní ceny v průmyslu odeznívají pomaleji

19.09.2023 Výrobní inflace průmyslu v srpnu skončila nad odhadem trhu i ČNB a překvapivě zrychlila na 1,8 % meziročně (z 1,4 %). Celkový “příběh” o postupném odeznívání výrobních tlaků to ovšem nemění. Překvapení šlo z našeho pohledu do značné míry za rychlejším růstem cen ve farmaceutické výrobě. Meziměsíční momentum také lehce roste ve výrobě počítačů a elektroniky a u kovových výrobků.
C:\fakepath\trader-15092023-60-zm.png

Forex: Koruna mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám

15.09.2023 Česká koruna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám. K euru oproti předchozímu závěru zpevnila o pět haléřů na 24,48 EUR/CZK, k dolaru o čtyři haléře na 22,95 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online k 17:00. I nadále ale zůstává koruna na nejslabších hodnotách za dlouhou dobu. Vůči euru byla koruna takto slabá naposledy loni v říjnu, oproti dolaru loni v prosinci.
img

Apple zpomaluje S&P a Nasdaq, žádosti o podporu v nezaměstnanosti ovlivňují ceny na trhu

08.09.2023 Apple, ikona technologického průmyslu, opět upoutal pozornost investorů a analytiků. Tentokrát se objevily obavy z možného omezení výroby iPhonů v Číně. A trh to jako vždy nenechal bez povšimnutí. Omamná vůně zisku táhla pozornost i k dohodě mezi McDonald's a Wells Fargo, ale čipový index zároveň mířil dolů. Dnes si povíme o klíčových událostech na trhu, které z něj dělají skutečně dynamickou podívanou. Apple, globální technologický gigant, se ocitl v centru aféry, když vyšlo najevo, že Čína plánuje zakázat používání iPhonů ve státních organizacích a na úřadech.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu klesly, němečtí vývozci jsou teď pesimisté

06.09.2023 Zakázky německého průmyslu se v červenci snížily více, než se čekalo. Trend z června, kdy se počet zakázek naopak nečekaně zvýšil díky prudkému růstu v leteckém a vesmírném sektoru, tak vzal rychlý konec. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Dobré zprávy nezveřejnil ani Spolkový svaz velkoobchodu, zahraničního obchodu a služeb (BGA). Pokles či dokonce silný pokles obchodu podle něj očekává v letošním roce většina německých exportérů. Svou prognózu letošního vývoje německé ekonomiky pak zhoršil Kielský institut pro světovou ekonomiku (IfW).
C:\fakepath\sp500-31082023-1.jpg

Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500

31.08.2023 Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.
img

Bitcoin a kryptoměny jsou připraveny na poslední vzestup před recesí v USA

31.08.2023 Ve složitém tanci globálních financí se stále více prolínají tradiční ekonomické ukazatele a rostoucí trh s bitcoiny a kryptoměnami. Nedávné makroekonomické údaje z USA naznačují ochlazení ekonomiky, což by mohlo mít hluboké důsledky pro Bitcoin a další kryptoměny.
img

Ranní shrnutí (30.08.2023)

30.08.2023 Špatné zprávy jsou stále dobré zprávy, což znamená, že trhy stále očekávají scénář měkkého přistání. Po včerejší horší zprávě o počtu pracovních míst trhy zakončily seanci se solidními zisky.
img

Fialova vláda do voleb pohodlně stabilizuje veřejné finance, prognózuje vlivná ratingová agentura Fitch. Příznivý rating Česku i po včerejšku ponechává

27.08.2023 Ratingová agentura Fitch – jedna ze tří světově nejvýznamnějších – včera večer vydala nový posudek úvěruschopnosti České republiky. Fialově vládě nese dobré zprávy. Rozpočtový deficit se totiž má kabinetu s přehledem podařit stabilizovat již v příštím roce. Vláda jej pak podle Fitche dále sníží ve volebním roce 2025. Bude tak moci hlásat, že zkrotila nebezpečné zadlužování. Ostatně tento výhled je klíčovým důvodem, proč Fitch Česku i po včerejšku ponechává poměrně příznivý rating AA-, byť nadále i s negativním výhledem.
img

Důvěra v ekonomiku roste, ale s řadou otazníků

24.08.2023 „Důvěra v českou ekonomiku již dva měsíce v řadě roste – v srpnu se indikátor důvěry, sestavovaný Českým statistickým úřadem, meziměsíčně zvýšil o 2 body na hodnotu 93,4. Bylo to však díky růstu optimismu mezi firmami – indikátor důvěry podnikatelů totiž vzrostl o 2,8 bodu na hodnotu 93,9. Naopak domácnosti tak optimistické nejsou a indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 1,7 bodu na hodnotu 91,0. Růst důvěry u firem má patrně kořeny v růstu průmyslové produkce, která meziročně vzrostla v červnu o 0,9 % a v květnu o 1,4 %.
img

Vývoj maloobchodních tržeb v USA

15.08.2023 Výdaje zjevně nejsou pro americkou ekonomiku problémem. Maloobchodní tržby v červenci rostly ve všech oblastech slušným tempem, a to i po očištění o inflaci. Tržby kontrolní skupiny - ukazatel, který odečítá ceny potravin a benzinu - právě zaznamenaly nejsilnější meziroční přírůstek od začátku roku 2022.
img

Nenápadná rally bitcoinu

14.08.2023 Bitcoin po týdnech útlumu minulý týden zaznamenal nenápadnou rally. Cena největšího světového kryptoaktiva se v polovině týdne vyšplhala téměř na 29 700 amerických dolarů a poté se zklidnila. Nyní se obchoduje těsně pod hranicí 29 100 dolarů, což představuje týdenní nárůst o více než 1,25 % - první týdenní zisk od června.
img

Ranní okénko - Základní sazba zůstane na 7 %, ale jak to bude dál?

03.08.2023 Na tiskové konferenci po minulém zasedání bankovní rady České národní banky prohlásil její guvernér Aleš Michl, že dnes se bude rozhodovat o stabilitě či zvýšení úrokových sazeb. Na základě příchozích dat a postupu bankovní rady v posledních 12 měsících nelze očekávat nic jiného než stabilitu.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-indexy-01082023.jpg

Index DAX na novém all-time high

01.08.2023 Zdá se, že dobré zprávy už nejsou pro akciové indexy vlastně zprávami špatnými, jako tomu bylo doposud. Indexy totiž letí vzhůru, jak toho využít?
C:\fakepath\zlato-18072023-uvod.jpeg

Inflace klesá a zlato posílilo. Co bude dál?

18.07.2023 Někdy se to zkrátka povede a fundamentální zprávy jsou v souladu s technickou analýzou. To pak máte situaci, jako je aktuálně na zlatě. Ta dopadla daleko lépe, než jsme očekávali. Ostatně více se dozvíte v naší dnešní analýze.
img

Ranní komentář: Další růst akcií, pád dolaru, dobré zprávy z kryptolandu, Disney a stávka v Hollywoodu

14.07.2023 Akciové trhy včera opět rostly a index S&P 500 se pohodlně vyhoupl nad hranici 4 500 dolarů. K růstu mu tentokrát výrazně pomohly i velké technologické společnosti, jako Nvidia a Alphabet, které přidávaly přes 4 %. V pádu naopak pokračuje americký dolar, který slábne už druhým dnem v řadě, v reakci na středeční výsledky CPI a částečně i na čtvrteční výsledky PPI. Dnes pozor na americkou spotřebitelskou důvěru a na výsledky velkých amerických bank, které budou reportovat svá čísla za 2Q.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců napoví o dalším směřování německé ekonomiky

20.06.2023 Dnes bude v Německu zveřejněna statistika cen německých výrobců. Tento ukazatel v měsíci dubnu nečekaně mírně vzrostl ve srovnání s měsícem března. Mělo by se jednat ale pouze o odchylku od trendu a v květnu by se ceny německých výrobců měly navrátit na sestupnou dráhu. Trh očekává v průměru pokles o 0,7 %. Květnové srovnání letošního a minulého roku přinese další zvolnění nabídkových cenových tlaků, kdy ceny průmyslových výrobců by se měly dostat pod 2 %. To jsou zajisté dobré zprávy z pohledu snižování německé inflace potažmo inflace celé eurozóny.
img

BoJ: Dobré zprávy pro japonský akciový trh

16.06.2023 Josh Gilbert, tržní analytik společnosti eToro, uvedl: ‚‚Bank of Japan dnes nepřekvapila a ponechala svou uvolněnou politiku beze změny, přičemž inflační očekávání zůstávají nízká. Vzhledem k tomu, že ostatní světové centrální banky zvyšují úrokové sazby, aby omezily prudký růst cen, BOJ zůstává stranou.
img

Trhy před červnovým zasedáním Fedu dál kolísají

09.06.2023 Globální trhy dál obchodovaly po straně s občasnými pohyby, které vyvolaly lokální události. Pozornost zůstává upřena na výsledky zasedání Fedu, které proběhne příští týden.
img

Trhy nyní budou čelit odtoku likvidity

08.06.2023 „Brzy dojde k odtoku zhruba jednoho a půl bilionů USD a v kombinaci s nepříznivou sezónností a zpomalující ekonomickou aktivitou může dojít k výraznějšímu přecenění na finančních trzích,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Zlato ukončilo pullback

01.06.2023 Zlato úspěšně odolalo negativním zprávám o dohodě mezi republikány a demokraty o zvýšení dluhového stropu do roku 2025 a schválení návrhu zákona Sněmovnou reprezentantů 314 hlasy pro a 117 proti. Vzácný kov se v případě defaultu mohl stát skutečnou hvězdou finančních trhů. To se však nestalo. Musíme se vrátit k měnové politice, kde jsme našli dobré zprávy pro XAU/USD.
img

Co německá recese znamená pro Česko?

29.05.2023 Německo v posledních týdnech není úplně zdrojem optimismu. HDP za první kvartál byl poměrně výrazně revidován směrem dolů z 0,1 % na -0,3 % (mezikvartálně). A současně s tím klíčový index německé podnikatelské nálady IFO (také dobrý “předskokan” české ekonomiky) skončil výrazně za očekáváním trhů - nálada se zhoršila jak v průmyslu, tak ve stavebnictví a maloobchodu.
C:\fakepath\eurusd-16052023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.5.2023

16.05.2023 Akcie ve Spojených státech na počátku nového týdne mírně posílily. Technologické společnosti rostly díky akciím firmy Meta Platforms. Regionální údaje ze zpracovatelského průmyslu a jednání o dluhovém stropu ale vyvolaly obavy ze zpomalení americké ekonomiky a zbrzdily růst.
img

Invesco: Devět věcí, které nás duben naučil o globální ekonomice

27.04.2023 Duben utekl jako voda. Měsíc byl nabitý nově zveřejněnými daty, která nám poskytla vhled do toho, jak se daří světové ekonomice navzdory agresivně nastavené měnové politice a boji s inflací. Níže uvádíme devět věcí, které jsme se tento měsíc dozvěděli a které jsou pro investory důležité.
C:\fakepath\ropa-18042023-3.png

Pokles inflace v USA udržuje ropu v býčí náladě

18.04.2023 To na co všichni tradeři netrpělivě čekali je tu - data o inflaci z USA dorazila na trhy a s ní i vysoká volatilita a pozitivní tržní nálada. Jenže pak se stalo něco, co mnozí nečekali…
img

Co sledovat příští týden? (14.04.2023)

14.04.2023 Výsledková sezóna na Wall Street za 1. čtvrtletí 2023 byla tento týden zahájena velkými americkými bankami. Od příštího týdne bude tok reportů pestřejší, neboť je naplánováno reportování některých technologických společností zvučných jmen, včetně společnosti Tesla. Kromě výsledků hospodaření se investoři zaměří také na bleskové indexy PMI z Evropy a údaje o HDP za 1. čtvrtletí z Číny. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte DE30, AUD/JPY a US100!
img

Index českého investora CII750: Podílové fondy si letos drží kladnou výkonnost

11.04.2023 Podle Indexu českého investora CII750 od začátku roku zhodnotily podílové fondy průměrnému investorovi prostředky o 2,9 %. „V lednu se fondům zadařilo, když zaznamenaly výkonnost 3,84 %. V únoru část svých výnosů odepsaly, když klesly o 1,23 %. Za měsíc březen se pak fondy udržely na víceméně stejných úrovních, když lehce zhodnotily o 0,3 %. Navzdory horším výsledkům v minulém roce a stále výrazným výkyvům ve vývoji na finančních trzích dosahuje průměrný investor ke konci března za poslední tři roky zisk 5 % ročně. V případě akciových fondů se jedná o zhruba 11 % ročně,“ uvedl Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, která sestavuje Index českého investora CII750.
img

Wall Street vytěžila z minima maximum

30.03.2023 Americké trhy včera dokázaly z minima vykřesat skutečnou rally, když se investoři zřejmě řídili větou „žádné zprávy jsou dobré zprávy“. Hlavní indexy na Wall Street si připsaly velice slušné zisky v čele s Nasdaq 100, který zpevnil o bezmála 2 %. Akcie Micron posílily o více než 7 % a přidaly se k nim i akcie Intelu a dalších konkurentů. V odrazu ode dna pokračovaly bankovní tituly, když bankovní index KBW Bank Index vzrostl přibližně o 2 %, a tak zaznamenal již čtvrtý růst v řadě. Mezi top akciemi v rámci tohoto indexu byly akcie Western Alliance nebo First Republic.
C:\fakepath\krize-23032023.jpg

Začala krize nebo je to tentokrát jiné?

24.03.2023 Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Světové akcie se za rok od ruské invaze na Ukrajinu vzpamatovaly

21.02.2023 Světové akcie, které byly po ruské invazi na Ukrajinu zasaženy nervozitou a poklesem, se po roce bojů postupně vzpamatovaly. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 je stále v minusu přes pět procent, mnohé evropské se ale již dostaly do plusu. Uvedli to analytici, které oslovila ČTK.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 16. února (analýza dopoledních obchodů)

16.02.2023 Při tvorbě ranní prognózy jsem se soustředil na úroveň 1,2033 a na jejím základě jsem navrhl obchodní aktivitu. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Po mírném poklesu hodnoty libry na pozadí absence statistik a v souladu se včerejším trendem se na úrovni 1,2033 objevil falešný průraz, který nabídl vynikající příležitost k nákupu. To vše vyústilo v růst zhruba o 40 bodů. Z technického hlediska nedošlo v druhé polovině dne k žádným změnám.
img

Fed a Powell: Inflace klesá, pravděpodobně dojde k dalšímu zvýšení sazeb

08.02.2023 Americké akciové trhy v úterý posílily poté, co šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell vystoupil s projevem před Ekonomickým klubem ve Washingtonu. Další zprávou je, že obchodní bilance mezi USA a Čínou dosáhla v roce 2022 rekordní úrovně, a to i přesto, že se jejich diplomatické vztahy zhoršily. Ve Spojeném království se akciový index FTSE 100 vrací k rekordnímu maximu z minulého pátku, protože sílí naděje, že by se ekonomika země mohla vyhnout recesi.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie ve světě za leden zpevnily, americký index S&P 500 přidal 6,6 procenta

02.02.2023 Akciové trhy ve světě zahájily rok růstem, na trzích podle analytiků zatím převládá pozitivní nálada. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Americký akciový index S&P 500 přidal v lednu 6,6 procenta. Českým akciím se v prvním měsíci letošního roku také dařilo, index PX v lednu posílil o 10,65 procenta.
img

Na Wall Street se před Fedem vrátil optimismus

01.02.2023 Největší americký ropný producent Exxon Mobil hospodařil ve 4Q se ziskem 3,4 USD/akcii, čímž předčil analytický konsensus o 10 centů. Akcie Exxon reagovaly na dobré zprávy zhruba 2% růstem. Automobilka General Motors příjemně překvapila nejen výsledky za 4Q, ale i pozitivním výhledem na tento rok, kdy vedení GM očekává upravený zisk na akcii v rozmezí 6-7 USD proti konsensu 5,7 USD. Investory McDonald´s zklamaly marže a letošní výhled pro tyto marže, když vedení McDonald´s očekává marže kolem 45 % (konsensus činil 46,5 %). Výrobce těžební techniky Caterpillar nepotěšil své akcionáře varováním před slabou poptávkou z Číny a nadále rychle rostoucími náklady.
img

Nejoblíbenější formou hazardu jsou stírací losy, za výhru se nakupují nemovitosti. Do práce by přestalo chodit 1 % Čechů

30.01.2023 Nějakou formu hazardní hry již vyzkoušelo 85 % Čechů. Nejoblíbenější jsou stírací losy a loterie. O výhru by se podělilo 86 % z nich, zbývajících 14 % by se nerozdělilo a ani by se s výhrou nikomu nesvěřilo. Za peníze z hazardu by si dotazovaní nejčastěji koupili nemovitost nebo by část peněz investovali, 5 % respondentů by věnovalo menší obnos na dobročinné účely. Data vyplynula z reprezentativního průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.
img

Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst

25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně se v lednu překvapivě vrátila k růstu

24.01.2023 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v lednu překvapivě vrátila k růstu, byť jen mírnému. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) podle předběžných údajů vzrostl na 50,2 bodu ze zpřesněné prosincové hodnoty 49,3 bodu. Dnes to uvedla společnost S&P Global, která index sestavuje. Ekonomický pokles v bloku podle analytiků proto nemusí být tak hluboký, jak se zdálo, a měnová unie by se mohla vyhnout recesi.
img

JP Morgan říká, že kryptoměny mohou předběhnout dolar

20.01.2023 Jedna z největších branek na světě – JP Morgan, ve své výhledové zprávě pro rok 2023 označila kryptoměny za možného vyzyvatele amerického dolaru.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Růst světové ekonomiky by se měl letos podle šéfky MMF odrazit ode dna

17.01.2023 Růst světové ekonomiky by se měl v letošním roce odrazit ode dna, a to navzdory pokračující válce na Ukrajině a stoupajícím úrokovým sazbám. Uvedla to dnes podle agentury Reuters šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.
C:\fakepath\CPI.jpeg

Inflace v USA živě dnes od 14:15. Můžeme čekat dobré zprávy?

12.01.2023 Již tradičně bude dnes XTB vysílat živý komentář ke zveřejnění americké inflace za minulý měsíc. V poslední době jsme pozorovali zpomalování indexu CPI z předešlých maxim, a to především díky klesajícím cenám energie a pohonných hmot.
img

Forex: Americká inflace pravděpodobně zpomalila opět zejména díky složce energií

12.01.2023 Tuzemské maloobchodní tržby za listopad budou podle nás nadále reflektovat výraznou erozi reálné kupní síly domácností. Americká prosincová inflace zřejmě naváže na trend tamního dezinflačního příběhu a bude klíčovým vstupem pro nadcházející zasedání Fedu na přelomu ledna a února. Včerejší tuzemská inflace potvrdila mírný dezinflační trend i u nás, s lednovým přeceněním a odezněním vládních opatření by se mohla inflace však dostat opět na dostřel 18 % y/y.
img

Forex: V průměru loni tuzemská inflace činila 15,1 %

11.01.2023 Tuzemské spotřebitelské ceny v prosinci meziměsíčně stagnovaly, v meziročním vyjádření tak došlo ke zpomalení inflace z listopadových 16,2 % na 15,8 %. To bylo v souladu s naším odhadem, ale pod konsensem analytiků, který předpovídal stagnaci na 16,2 % y/y. Ke zpomalení výrazně přispěly ceny pohonných hmot, které oproti listopadu klesly o více než 10 %. Výrazné zpomalení meziměsíční dynamiky zaznamenaly segmenty potravin a nákladů spojených s bydlením.
C:\fakepath\eurusd-06012023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.1.2023

06.01.2023 Americké akcie včera oslabily kvůli růstu obav z vysokých úrokových sazeb, za kterým stály příznivé údaje o trhu práce ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 1,02 procenta a uzavřel na 32.930,08 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 1,16 procenta na 3808,10 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,47 procenta na 10.305,24 bodu.
img

Ranní komentář: Špatný rok pro akcie i dluhopisy, ceny plynu v Evropě dál klesají

02.01.2023 Minulý rok přinesl velké ztráty na akciový trh. Dluhopisy na tom byly ale ještě o poznání hůře. Finanční aktiva jsou díky tomu výrazně levnější, i když pravděpodobně z dobrého důvodu. Závěr minulého roku byl pak nervózní a opět to schytaly hlavně technologické a růstové společnosti. Dobré zprávy přicházely alespoň z Evropy, kde dál prudce klesají ceny zemního plynu, které jsou dnes na úrovních, kde se pohybovaly ještě před vypuknutím konfliktu na Ukrajině.
img

Ranní okénko - Investoři budou z dnešních dat odvozovat další počínání Fedu

23.12.2022 Pro akciové trhy jsou dobré zprávy někdy špatné. A přesně tak tomu bylo včera odpoledne. Zpřesněný odhad výkonu americké ekonomiky v 3Q22 přinesl revizi z anualizovaného růstu 2,9 % na 3,2 %, přičemž největší zásluhu na tom měla spotřeba domácností, jejíž tempo bylo vylepšené z 1,7 % na 2,3 %.
img

Krátce před zásadní událostí na trzích znovu sílí optimismus

14.12.2022 Podobně jako včera před inflačním reportem i dnes před výsledky zasedání Fedu získává na trzích navrch optimismus. Americké akciové burzy po otevření míří nahoru asi o půl procenta a strhávají s sebou také Evropu. Pro zdejší indexy to však zatím znamená jen umazávání ztrát, přičemž většina z nich je stále mírně v červeném. Pokles amerických kratších dluhopisových splatností naznačuje převažující důvěru, že Fed zmírní svůj jestřábí postoj. Evropa i v tomto s odstupem následuje, takže kondice dluhopisů se odpoledne zlepšuje i zde. Eurodolar se mezitím usazuje u 1,0655.
img

Dosáhl bitcoin svého dna, nebo v roce 2023 klesne na 5 000 dolarů?

09.12.2022 Fed si možná nevede příliš dobře s inflací, ale bubliny na trhu aktiv úspěšně praskají díky zpřísňování měnové politiky. Týká se to více než 50% kolapsu populárních technologických akcií během pandemie, prvního poklesu ceny na rozžhaveném americkém trhu s nemovitostmi za posledních 10 let a kryptoměn, které na svém vrcholu dosahovaly odhadované kapitalizace 3 bilionů dolarů a nyní zbývá jen jedna třetina. Byl to cyklus zvyšování sazeb federálních fondů, který ohrožoval Bitcoin a jemu podobné, a bankrot FTX jen přilil olej do ohně. Stabilizace BTC/USD však umožňuje fanouškům tokenu mít alespoň nějakou naději.
img

Ranní okénko - Holubičí nálada na finančním trhu

09.12.2022 Datový kalendář dnes zahrnuje dva důležité údaje v USA – ceny výrobců a aktualizaci výsledků průzkumu mezi spotřebiteli od University of Michigan. V Evropě bude zveřejněna statistika průmyslové produkce ve Španělsku a Rakousku a polská centrální banka zveřejní zápisky z posledního měnověpolitického jednání. Na akciovém trhu dnes ráno pozorujeme převážně optimismus. Futures kontrakty na S&P 500 se zotavují na pozadí mírně ustupujících výnosů státních dluhopisů. Investoři se přiklánějí k možnosti nižšího tempa centrálních bank.
img

Ranní komentář: Dobré zprávy jsou špatné zprávy, indexy po silném US makru znovu pod tlakem

06.12.2022 Akciové trhy včera znovu klesaly a opět v tom mělo prsty silné americké makro. Po dobrých pátečních výsledcích NFP včera překvapil také ISM report pro sektor služeb. Tomu se v minulém měsíci opět velmi dařilo a na rozdíl od výroby zůstává i nadále tahounem americké ekonomiky. 
img

Česku podle Nomury hrozí měnová krize podobně jako Turecku, jež má inflaci skoro 90 %. Jak se to přihodilo?

29.11.2022 Turecko je momentálně pro svět odstrašujícím příkladem nehodným následování, alespoň tedy co se jeho boje s inflací týče. Vážná měnová krize se tam vznáší ve vzduchu. Podle některých expertů však pravděpodobnost měnové krize v Česku je srovnatelná jako právě v Turecku. Šokující. Co za tím vězí?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Listopadové PMI nejspíše ukážou mírně optimističtější výhled

21.11.2022 Pozornost se tento týden bude upírat na předstihové indikátory ekonomického sentimentu a zápisy z jednání ECB a Fedu včetně komentářů představitelů obou centrálních bank. V indikátorech PMI by mělo dojít k mírnému zlepšení, byť by měly stále zůstat pod 50bodovou hranicí. Německý IFO index by měl také zaznamenat mírné zlepšení. Páteční struktura růstu německého HDP by měla poukázat na odolnou poptávku a naopak slabý průmysl a čistý vývoz.
img

Forex: Obrat v měnové politice Fedu prozatím v nedohlednu

18.11.2022 Zářijová průmyslová výroba v eurozóně překvapila silným růstem (+0,9 % vs konsensus 0,5 %), když těžila z pokračujícího odeznívání problémů v dodavatelských řetězcích a kompletování nevyřízených objednávek. Výkon průmyslu v eurozóně ve třetím čtvrtletí byl tak značně odolný vůči dopadům energetické krize, a to s velkým přispěním automobilového průmyslu, který hrál prim i v našich statistikách. Data z tohoto týdne rovněž potvrdila předběžný odhad růstu HDP eurozóny o 0,2 % q/q a říjnové zrychlení inflace z 10,0 % na 10,6 % y/y (1,5 % m/m). Euru se dařilo po celý týden zůstat výrazně nad paritou vůči dolaru a ke konci týdne zůstává téměř beze změny. Zatímco eurové tržní sazby během týdne mírně klesly, zejména pak na delším konci (až o 15 bb).
img

Ranní okénko - Americké ceny výrobců potvrdily dobrý výsledek inflace

16.11.2022 Dnes z Česka dorazí čísla ohledně vývoje cen ve výrobě, kde očekáváme přibrzdění růstu a relativně významný pokles meziročního tempa. Z americké ekonomiky pak dorazí další reálná data v čele s maloobchodními tržbami a průmyslem. Po nižší než očekávané spotřebitelské inflaci a po lepších včerejších číslech ohledně výrobní inflace trhy doufají, že dobré zprávy završí slabší maloobchodní tržby.
img

Rozbřesk: Americké volby jsou stále nerozhodnuty, kryptoměny opět kolabují a Rusové opouštějí Cherson

10.11.2022 Tolik jen několik hlavních zpráv, které však mohou být již brzy ve finančním světě zcela zastíněny klíčovým makroekonomickým číslem týdne, kterým bude americká inflace za měsíc říjen. V jejím případě si jako již po několikáté (společně s trhem) myslíme, že by mělo dojít (v meziročním srovnání) ke zpomalení, ale tento rok jsme se v případě tohoto čísla tolikrát spálili, že se obáváme vynášet silné soudy. Každopádně překvapení není vyloučeno na obě strany a pokud k němu dojde, tak finanční trhy rychle zapomenou na to, co bylo vyjmenováno o několik řádků výše.
img

Forex: NBP ponechává sazby beze změny

10.11.2022 NBP včera až pozdě večer oznámila, že ponechává úrokové sazby beze změny, přičemž zveřejnila hlavní data z nové prognózy. Ta avizují dva jasné vzkazy: za prvé, NBP očekává v roce 2023 markantní zpomalení růstu (na 0,7 %) a za druhé, dosažení inflačního cíle (2,5 %) předpokládá nejdříve v roce 2025! Pro zlotý to samozřejmě nejsou dobré zprávy, byť je zde třeba upozornit, že NBP si stále vyhrazuje právo limitovat výrazné fluktuace kurzu (přičemž předpokládá, že měna by měla spíše posilovat?!).
img

V globálních řetězcích by se mohly projevit sankce proti hliníku z Ruska

24.10.2022 Hliník je nejaktuálnější globální problém, jelikož ceny klesají v důsledku dumpingu hliníku z Ruska, který snižuje poptávky.
img

Ve 3. čtvrtletí se žádné Muskovo kouzlo nekonalo

20.10.2022 „Zisk společnosti Tesla překonal očekávání a dosáhl 1,05 dolaru na akcii, zatímco odhady hovořily o 1,01 dolaru, ale tím dobré zprávy končí.
img

I Ameriku stále drtí inflace. Takže dobré zprávy jsou (nejen) pro bitcoin špatné

18.10.2022 Inflace je stále při síle. Jak v Česku, tak i jinde, třeba v USA. Minulý týden překonala očekávání trhu tuzemská spotřebitelská inflace a podobně trhy zaskočil klíčový ukazatel inflace americké. Tamní jádrová inflace, jež vylučuje kolísavé ceny potravin a energií, má za září hodnotu 6,6 procenta. To je nejvíce srpna 1982.
img

Britská libra se vzpamatovala ze šoku poté, co se vláda vzdala svých plánů

17.10.2022 Britská libra se vrátila na maxima z minulého týdne a jasně se dívá na svůj průlom. To vše se děje na pozadí návratu důvěry investorů, který byl podpořen očekáváním zrušení balíčku neodůvodněných daňových škrtů, které navrhla premiérka Liz Trussová na začátku měsíce a vyvolaly kolaps národní měny.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
img

Ranní okénko - Jak je na tom americký trh práce?

05.10.2022 Špatné zprávy mohou být pro investory aktuálně dobré zprávy. Slabší data z ekonomiky, jako například včerejší čísla o nově otevřených pracovních pozicích v USA (JOLTS za srpnové období), mohou být trhem vnímány jako signál o nižší potřebě utahování měnové politiky, což se pozitivně odráží na akciových titulech.
img

BREAKING: Palladium po zlepšení tržního sentimentu roste o 5 %

04.10.2022 Čerstvá data z USA poskytla v úterý kupujícím další palivo. Nabídka pracovních míst v USA klesla více, než se očekávalo, na nejnižší úroveň od června 2021, a protože trhy nyní vnímají špatné zprávy jako dobré zprávy, vyvolalo to naději, že americká centrální banka může zpomalit tempo zvyšování sazeb, což zase podporuje riskantní aktiva.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z tuzemské ekonomiky budou svědčit o zpomalení ekonomické aktivity

05.09.2022 Tuzemská data během týdne pravděpodobně vykážou hluboký meziroční propad reálných mezd o 10,2 % a meziměsíční poklesy průmyslové produkce a maloobchodních tržeb. Data z německého průmyslu by měla již nést předzvěsti mělké recese v 2H22. Klíčovou událostí týdne bude zasedání ECB, která se podle nás odhodlá k 75bodovému hiku, přičemž terminální úroveň sazeb, dosažená až příští rok, by se měla pohybovat na 2,75 %.
C:\fakepath\eurusd-04092022.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie klesly, přispěly k tomu obavy ohledně energetické krize v Evropě

04.09.2022 Americké akcie v pátek navzdory počátečnímu růstu oslabily, přispěly k tomu obnovené obavy ohledně energetické krize v Evropě. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v pátek ztratil 1,07 procenta a uzavřel obchodování na 31.318,44 bodu. Širší index S&P 500 klesl také o 1,07 procenta na 3924,26 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,31 procenta na 11.630,86 bodu.
img

Forex: Americký NFP zatím nerozklíčoval hádanku amerických sazeb

02.09.2022 Tento týden vyvrcholil vysoce sledovanými statistikami z amerického trhu práce. Tamní ekonomika přidala během srpna 300 tis. nových míst v nezemědělském sektoru. To je sice výrazně méně než předchozí přírůstek (528 tis.), nicméně stále se jedná o velice solidní nárůst zaměstnanosti nadále svědčící o silném trhu práce v USA. Průměrné hodinové výdělky vzrostly meziměsíčně o 0,3 % oproti očekávanému růstu o 0,4 %, nezaměstnanost vzrostla o 0,2 pb na 3,7 % vlivem vyšší participace na trhu práce. Silná data by mohla rozvázat ruce americkému Fedu a implikovat agresivnější postoj měnové politiky. Nicméně tržní ocenění je stále relativně rozpolcené mezi 50 a 75 bb pro příští zasedání Fedu s menším náklonem ke většímu zvýšení úrokových sazeb. Obrázek by mohla definitivně rozklíčovat americká inflace zveřejněná ale až za dva týdny.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Etheru | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | CFR | Cenový kanál | Akcie firmy Western Digital | Prostor k růstu | Akciový prémiový dluhopis XII | Intradenní tradeři | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Výplach | Aktuální roční dividendový výnos | Klid před bouří | Vice | EK | Dlouhé pozice | Subdodávky | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Americký ADP | Údaje z USA | Vývoj | CET 21 | Obchodní platformy | Češi | Moderní ekonomie | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Pokračování klesajícího trendu | Vydělat na akciovém trhu | Australská centrální banka | Allianz | Kioxia | Globální růst | Prezident newyorského Fedu | Jana Steckerová | Analýza akcie | DPH | EUR | Akcie ČEZ investiční doporučení | Kryptoaktiva | Průměrná výkonnost indexů | P/E poměr | Štěstí | Spotřebitelské výdaje | Vývoj % nesplácených hypoték v USA | Společnosti obchodované na americké burze | Tržby ze služeb | Riziko inflace | Franklin India | Standard & Poor's | HOOD.US | Akciový mix ČSOB | Strategie ETF | Analytik Joe Manimbo | Přemýšlení | Cílová cena | Akciové společnosti | Fortinet Inc | EPS v amerických dolarech | Falešný průraz | Salesforce | JP Morgan Chase | Posilování domácí měny | Výkon trhu | Dnešní obchodování | Itálie | McDonald's | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Stavební produkce | Hlasovací právo | Klíčový ukazatel | Take Profit | PEPP | Akcie firmy | Texas | Finanční aktiva | Kit Juckes | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Inflace v září | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Cena severomořské ropy | Poslanci | Volatilní | Galapagos | Pumpování likvidity | Swiss Life | Allianz Gl Artificial Intelligence | Purple Levels | L.F. Investment | Zapákované banky | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Full time job | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Základní příjem | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Oživení ekonomiky | Swiss | Trh komodit aktuálně | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Index českého investora CII750 | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | John Kenneth Galbraith | Support | Návrat inflace | Coca-Cola Company | Investopedia | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Index aktivity | FiveThirtyEight | Obchodování Futures | Výkonný ředitel | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Edward Soya | Chování | Gitlab (GTLB.US) | Ifo | Trend na ropě | Invaze na Ukrajinu | Louis Vuitton | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | E.ON | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Pozitivní roky | Experti | Větší objemy | Britské maloobchodní prodeje | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Bitcoiny | Člen bankovní rady ČNB | Krátká pozice | Návrh zákona | Evropské měny | Federální úřady | Nákupy aktiv | Hospodářství EU | Poptávka po stříbře | Největší světová ekonomika | Černé labutě | Období dot.com krize | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Americké investiční banky | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | Accor | EUR/USD | Obchodní bariéry | PiS | Index ekonomické nálady | CRM | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Důvěra v ekonomiku | Javier Milei | Růst akciových indexů | Von der Leyenová | Podpora ekonomice | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Americký soud | Český průmysl | Forward Dividend | Cena bitcoinu | Současná cena | Cestování | Reakce trhu na různé události | Wolters Kluwer | Mzdová dynamika | Šance na úspěch v investování | Akcie společnosti | ETH | Akcie ČEZ graf | Stochastický oscilátor | Brent | Pesimistická nálada | Celkový stav ekonomiky | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Rostoucí výnosy | Rezistence | Úspěch v investování | Lagardeová | Americký akciový trh | Pokles inflace v USA | Nikola | Průzkum Reuters | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Výnos | Poškodit ekonomiku | Nová prognóza ČNB | Russell 2000 | ViacomCBS | Nákupy státních dluhopisů | Měnový pár USD/JPY | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Marika Čupa | Rizikovost | HOOD | TNOTE | Vývoj na trzích | SMA | Medvědí Pin Bar | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Členka Rady guvernérů | Varianta koronaviru | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Výsledky za určité období | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Bankrot FTX | Akcie Erste | Index DOW | Zvýšení sazeb Fedu | Německý akciový index DAX | Ukazatel ROE | Oživení čínské ekonomiky | GTLB | Airbus SE | Exchange | Státní dluh | Měnové krize | Dedolarizace | Podíl na zisku | Kontrakty | Generuje zisk | Prognózy Wall Street | Akcie ČSOB | Propad cen | Praxe | Nasdaq100 | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dodávky ruského plynu | Aktuální kurz libry | JPY | SMIC | Poměr ziskových a ztrátových roků | Spotřebitelské inflace | Obchodní tipy | Konec programu QE | Odhad HDP | FTX | Investiční analytička | Negativní roky | Posilování dolaru | Uber Technologies | Index NASDAQ 100 | Kontrakce | Peníze | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Francie | USD | Trailing Twelve Months | Průmyslové zakázky | Historická výkonnost indexů | Základy fundamentální analýzy akcií | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Obavy z inflace | Šéf ECB | Medvědí trh | Prognóza | Federální rezervní systém (FED) | FTSE 100 | Teorie černé labutě | Seriál o investování do akcií | Měnová politika Fedu | Inflace ve Španělsku | Michelle Bowmanová | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Největší světové ekonomiky | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Amgen | Český trh práce | Stochastický | Potenciál poklesu | Palladium | Vlnový pattern | Americký Fed | Medvědí signál | EPS u akcií společnosti | Měnová krize | Ropa WTI | Micron | Kapitál | Výsledek hospodaření | Simon Peters | Prodeje aut | Příjmy a výdaje amerických domácností | Bankovní rada ČNB | Reálné ekonomiky | Nové mutace | Qualcomm | Oslabení jüanu | Měny v regionu | Current Ratio | Brexit | ZEW index | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Total | Upravený zisk | Britové | AEX | Technická analýza | Dolar dnes | Plány | Edward Jones | Banka Goldman Sachs | Převodník měn | Deficit zahraničního obchodu | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Bankovní skupiny | Ceny elektřiny | Tlak na USD | Tchajwanské měny | Na burze | Cherry Lane Investments | Snížení dluhu | Španělsko | Robinhood | DRW Trading | KBW | Odliv kapitálu | Trh s nemovitostmi | Investiční analytik | Broker | Implikované volatility | Proražení | Cash flow | PYPL.US | Sodexo | Historické výkony | Velká krize | Investorský sentiment | Split | Export | Tvorba pracovních míst | Američtí centrální bankéři | Kurzovní lístek | Macquarie | TJX Companies | EURUSD | Pokles kurzu | Ropa Brent | Cenové tlaky | ČSOB | Trading Room | Swapy | Spekulovat | Béžová kniha | Gilead | Výroční zprávy | Krach na kryptoměnách | Plánování obchodů | Důvěra v eurozóně | Akcie Exxon | Šok | Varianta delta | Širší index S&P 500 | BCA Research | Wienerberger | Pověst | Ekonom společnosti | Středoevropské měny | Průměrná volatilita | Price-to-Earnings | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Instrument | Výsledek inflace | Republikánská senátorka | NFP | GBP/CHF | Sýrie | Česká nezaměstnanost | Úroková sazba | Vít Hradil | Ranní zpráva pro tradery | Patria Online | Noviny | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Unie | Ekonomika USA | Dovoz | Výkon | NextEra | Ahold Delhaize | Nasdaq Composite | Výzkumy | InterContinental | Nikkei | Tovární objednávky | Výkon amerických akciových indexů | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zvýšení úrokových sazeb | Reálné hodnoty | CFD (Rozdílové smlouvy) | Data z amerického trhu práce | Penzijní fondy | Roční růst | Konvergence | Fitch Ratings | Trpělivost | Komoditní fondy | Zasedání FOMC | Rostoucí ceny energií | NFP report | CISCO | P.A. | PMI ze sektoru služeb | Volby USA | Německé maloobchodní tržby | Čtvrtletní výsledky | Oživení trhu | Pozitivní zprávy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Investovat | Akciové indexy | Průmyslová výroba v Německu | Data z tuzemské ekonomiky | Dumping | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Norsko | Elon Musk | Šíření nemoci | Caterpillar | MT5 | Velké instituce | Investovat do indexu S&P 500 | VIX index | Globální ekonomiky | Býčí sentiment | Data o HDP | Vybírání zisků | Americký prezident | EOG | Pro tradery | Americké centrální banky | Cenové pohyby | 1 milion | Společnost Pfizer | Slickcharts | Expanzivní fiskální politika | Fincentrum | Výrobní ceny | Pokles cen nemovitostí | Obavy investorů z koronaviru | Marek Mora | Investice ve stavebnictví | Nejsilnější růst | Rizika Over-The-Counter trhů | Příjmy a výdaje | Christine Lagardeová | Akciový index S&P 500 | Tržní reakce | Coca-Cola | Portfolio | Vyšší úrokové sazby | Zhodnotit své peníze | Trh s bitcoiny | Investovaný kapitál | Bundesbanka | Price-to-Earnings Ratio | Mezinárodní agentura pro energii | EUR/CZK | Zájem investorů | Intercontinental Exchange | Platby v kryptoměnách | Euro Stoxx 50 | Euforie | Zpřísňování měnové politiky | Richard Bechník | Makrodata | Prezident | Lepší výsledky | Investoři | Průmyslové objednávky | Premiér Petr Fiala | Historická výkonnost | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomický magazín | Nejistoty | Fidelity | Německá spotřebitelská důvěra | Slovenská ekonomika | Nízké úrokové sazby | Nárůst nově nakažených | Negativní sentiment | Evropská měna | AMD | Velké firmy | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Negativní události | Prezident ECB | Proočkování populace | Inflační čísla | Ropné společnosti | Index PPI | Finanční pomoc | Grayscale | Supporty a rezistence | Jádrový index | Patrie | Zisk | Souhrnný index nákupních manažerů | Německý akciový index | Pesimismus | Vývoj průmyslu | Aktuální kurz euro | Vyšší hodnoty | Moderna | Inflace v lednu | Allianz Europe Equity Growth Select AT (H2-CZK) | Ekonomiky eurozóny | Ekonomický vývoj | SMA 200 | DAX30 | Část zisků | Uklidnění v bankovním sektoru | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Investiční | World Gold Council | Inflační překvapení | Mary Dalyová | Rostoucí ceny ropy | Technická analýza BTC/USD | VIG | Nové vakcíny | Berlín | Fiskální rok | RWE | Zápis z posledního zasedání | Analýza hlavních měnových párů | Průzkum | Jak obchodovat ropu | TARP | Jednotná evropská měna | Hlavní úroková sazba | Anheuser-Busch InBev | Provozní zisk | BP | Charles Evans | Ekonom BHS | IEA | Grafy | Výrobní index ISM | Aktuální kurz australského dolaru | Solární energie | Kancléř Olaf Scholz | Japonský HDP | Růst německé ekonomiky | Tržní nálada | Zdravotní péče | Prognóza IE | Symposium v Jackson Hole | US500 | Cestovní ruch | WKL | Dot.com krize | Analýzy | Obchodní plán | Data z průmyslu | Americký S&P 500 | Posilování amerického dolaru | Dolary | P/E | Zpráva | Reakce trhů | PXE | Zasedání Evropské centrální banky | Ekonomické dopady | Prémie | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Prodej | Hlavní události | Důvěra domácností | Patria | Nabídka | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Analytik Purple Trading | Aktivita ve výrobním sektoru | Uber | Tencent | Česká měna | Nová prognóza | Členka rady guvernérů | UnitedHealth Group | Onemocnění COVID-19 | Data z ekonomiky | Short selling | Pomoc ekonomice | Janet Yellenová | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prezident Javier Milei | Evropské ekonomiky | Implikace | Zasedání Fedu | Management | JOLTS | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | GBP | Co se děje na finančních trzích | Spotřebitelský sentiment | PFE | Bohatý | Automobilka | Finanční výsledky za určité období | MIFID | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Huawei | S&P Global | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Craig Irwin | Posilování eura | Centrální banky | S&P | Rekordní hodnoty | Vzdělání | Admiral Markets | Vývoj měnového páru EUR/CZK | BGA | Obchodování | Výrazné ztráty | Rizikovější měny | Automobilky | Legislativa | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Zprávy | Prezidentka ECB | Předpověď | Aktuální obchodní příležitosti | Rada pro mezinárodní vztahy | Vysoký přebytek | Kryptoaktivum | Meta | Celkový roční výkon | UBS | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Jana Vaisová | Akciové burzy | Nezaměstnanost v USA | Murray | Averze k riziku | Thyssenkrupp | BREAKING | Ceny akcií EDF | Reálné mzdy | Cena ropy na světových trzích | Růst českého průmyslu | Solana | Americký maloobchod | Evropské trhy | Ceny stříbra | ZEW | Akcie v Evropě | Dow Jones index | Treasuries | Mutace delta | Ceny ropy | Zasedání OPEC | Účetní závěrky | Fundamentální analýza akcie | Loop Capital | Silný růst | Vyšetřování | Tržní cykly | Vyhlídky | Ruský rubl | Deflace | Kristalina Georgievová | Investiční aktivita | Počet investorů | TLTRO III | Růst inflace | Broker Trust | Petr Fiala | Covid | Airbus | Obchodování na Wall Street | CZ | Bydlení | Cena ropy brent | Investiční banka | Pozornost finančních trhů | Strategická rozhodnutí | Snižování cen | Praha | Listopadová inflace | Pokles tržeb | Berkshire Hathaway | Macrotrends | Evropský parlament | CME FedWatch Tool | Japonské ministerstvo financí | Hazardní hry | Inteligentní investor | Současný trend | Kurz EUR/USD | Míra | Tapering | Tržní úrokové sazby | 3M | Oslabování akcií | Komoditní měny | Program nákupu aktiv | Komodita | Depozitní sazby | Opatření proti koronaviru | Moskva | Hedgeové fondy | Analýza transakcí | České banky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Vláda USA | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Nordea | Investice do indexu S&P 500 | Australský dolar | Odhady trhu | České koruny | François Villeroy de Galhau | Nio | Zpřesněný odhad | Nástroj | Výsledky | Míra úspor domácností | Přehled | HUF | Ekonomické oživení | Společnost XTB | Koruna | Výrazný pokles | Yield | Zdražování pohonných hmot | XTB | Inflace v Česku | Finanční služby | Fundamentální zprávy | Pokračující pokles | Dluhopisové fondy | Analytická společnost | Tržní ceny | HDP eurozóny | Kroky centrálních bank | Kupující | Bitcoin | Booking Holdings | Shell | Akciové tituly | Inflační tlaky | Včerejší obchodování | Siemens | Minulá výkonnost | Finanční výsledky | Onemocnění | Bank of America | Úroda | Pokles HDP | Epidemické situace | TIM | Miliardy | Fundamentální analýza | Propad | Broker Consulting Index | S&P/ASX 200 | Silný dolar | Index cen průmyslových výrobců | Prasknutí bubliny | Retracement | Zelená čísla | Zasedání Světového ekonomického fóra | Konec roku | Asociace | Data o výkonnosti indexů | Eli Lilly | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | xStation | Exxon Mobil | Výkonnost | Raiffeisen | Pandemie koronaviru | Nomura | Benchmarky | Oslabení měny | OPEC+ | Leva | Nio (NIO.US) | Posílení kurzu | Alibaba | Americká banka | Průzkumy | Zakladatel etherea | Očekávání analytiků | Österreichische Post | Akcie společnosti Oneok | BHS | Objem | Technologické společnosti | Výsledky průzkumu | Ředitel ČEZ | Over-The-Counter | Obavy z recese | Index podnikatelské nálady ISM | FX strategie | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Poptávka po úvěrech | Americký index S&P 500 | Akcie.cz | Inverze výnosové křivky | Krátkodobé obchody | Den díkůvzdání | Deprese | Britské libry | Bilion | Výsledky společnosti | Obchodování s akciemi | Srovnávací základna | Ceny plynu v Evropě | Pojišťovny | Podnikatelská nálada | Americké měny | Graf | mmBtu | Národní měny | Swingový výhled | Regulátor | Index S&P 500 | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Patrick Harker | Dlouhodobý výhled | Digitální zlato | Akciový mix FF | Akciové zisky | Hodnota ROE | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Důchod | AXA | Pfizer | Nejlepší akcie | Hrubý domácí produkt | Upgrade | Posílení amerického dolaru | Oživení americké ekonomiky | Dobrá strategie | Plyn | Distribuce | Studie | Meta (Facebook) | Úsilí | Technické ukazatele | CME FedWatch | Spotové ceny | Eurodolar | Pokles exportu | Průraz | Short | London Stock Exchange | Deficit | Globální dění | Omezení pohybu | S&P 500 Index | EDF | Polsko | Pár EUR/USD | Kolaps | Ratingová agentura | Bitcoin dnes | Reakce trhu | Zpráva o inflaci | Výnosové křivky | Forexové intervence | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Cenová hladina | Hospodářské oživení | Zveřejněná data | Italská vláda | Hodnocení akcií | Index volatility | Akcie Škoda auto | Investování do dividendových akcií | Americká centrální banka | Spotřebitelská nálada | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Americká společnost | Aktuální hodnoty měny | PYPL | Stratég firmy | Přijetí | Dopady války na Ukrajině | High | Evropa | Sazby centrální banky | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | Hodnota EPS u akcií společnosti | USD/PLN | OPEC | Vir | Finanční krize | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Stabilní výhled | Růst eura | Jednání FOMC | Pokles ceny | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Index spotřebitelské důvěry | KB | Midstream | Makro data | Beta | Disciplína | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | High Yield | Maloobchod | Spot | Interpretace | Jádrový index spotřebitelských cen | Indikace | Obrat v měnové politice | Míra zisku | Nově zahájené stavby domů | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Tým InstaForex | Kakao | FactSet | Dolarové likvidity | Pomoc lidem | Česká koruna | Nakupovat zlato | Dow Jonesův index | OECD | Příznivé údaje | Silná korelace | Růstový potenciál | Technické analýzy | Silnější dolar | Makroekonomické ukazatele | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Foreign Exchange | Počet žádostí o podporu | Euro dnes | Vstupy | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Inflace ve Spojených státech | Úrokové sazby Fedu | Vítězství Bidena | TTWO | Ekonomická důvěra | GBPUSD | Čeští exportéři | Prezident Trump | Běžný účet | Akcie společnosti ČEZ | Macrotrends.net | Hodnota akcií | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Obchodování s českou korunou | Ekonomické ukazatele | Řetězec | Stříbro | USDCAD | Oslabení koruny | Americký dolarový index | Drahý kov | Instituce | Turecko | FRED | ex | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Rally na akciích | Bank of Japan | Rozpočtový deficit | Americké objednávky | Kristina Hooper | Podnikatelská důvěra | Naše ekonomika | Boris Johnson | Investoři do bitcoinu | Růst výnosů | LNG | Western Alliance | Býčí signál | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Dobrá data | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Prudké oslabení | Silná ekonomika | Technologické firmy | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Německý HDP | Dopad pandemie | MetaTrader | Nový výhled | Kongres | Výdělky | Automobilový průmysl | Dění v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Klesající trend | Evropská ekonomika | Rubl | Příliv kapitálu | Moore Czech Republic | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Medtronic | Průměrný roční výnos | Země EU | Stavební povolenky | Počet pracovních míst | Roční dividendy | Martin Krištoff | Investiční rozhodnutí | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | Medián | Politická rizika | Dividendové akcie | Finanční společnosti | Vývoz z Tchaj-wanu | Komise | University of Michigan | Snížení daně z příjmu | Veřejný sektor | Války na Ukrajině | Jednání OPEC | Erste Bank | Další rozvoj | Skyworks Solutions | Výkyvy | Výrazný růst | Akcie ČEZ názory diskuze | Ekonomický a strategický výzkum | Kasina | Prosincová inflace | S&P 500 | Fed | Výkon dolaru | Zahraniční obchod | Technické indikátory | Index Option | Objem akcií | Korekce | Kroger | JDE | Upozornění | Themis Trading | Tržní prostředí | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen | Generali Investments | Google | Ministři financí | ProCent | Statistics | Money management | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Vyhlídky ekonomiky | Výplaty dividendy | Spotřeba ropy | Ceny zboží | Pražské burzy | Změny sazeb | Výzkumné firmy | Zveřejnění výsledků | Hlavní index čínských akcií | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Konkurenceschopnost | Investice do indexu S&P | Světová banka (SB) | Podnik | Selský rozum | Velké banky | Index Standard & Poor's | Kapitulace technické analýzy | Lowe's | Polský premiér | Opatření proti šíření koronaviru | Yahoo | CNOOC | Oživení české ekonomiky | Hedge fondy | MT4 | Zemní plyn | Aktuální kurzovní lístek KB | Posílení dolaru | Nejistota | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | Růst tržeb | Akciové indexy v USA | IRS | HDP v eurozóně | CME | Broker Consulting | Pokles cen ropy | Rating | Makroekonomické údaje | Allianz Gl Artificial Intelligence AT (H2-CZK) | Dezinflace | Úvěrové podmínky | Americký ADP report | SNB | Zpráva pro tradery | Světová banka | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Dividenda a Dividend Yield | Evropské země | ECB dnes | Prodej dolaru | Vládní dluhopisy | Data z USA | Evropské obchodování | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Členové Fedu | Spotřebitelská inflace | Sell | Správci aktiv | Japonsko | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Index českého investora | Long pozice | Celkový sentiment | Obchodování akcií | Obchodní instrument | Pomoc Ukrajině | Riksbank | Peugeot | Exporty | Drahé energie | Úřad pro ekonomickou analýzu | Trendová linie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Nejstabilnější měna světa | Unce zlata | Exxon | Meziroční růst HDP | Online burza | Devizové intervence | Short obchod | Rizikovější aktiva | Polský zlotý | Německo | Nejvýraznější pokles | Měny&Sazby | Německý Ifo index | Pokles úrokových sazeb | Standard & Poor’s 500 | Emise | Vystoupení šéfa Fedu | Ekonomie | Výpadky | Twitter | CFTC | FIAT | Fluktuace | Krach | Nifty 50 | AA | Zasedání americké centrální banky | Invest | Gazprom | Zakladatel fondu | Centrální banka | Další růst | Výsledky hospodaření | Andrew Bailey | Zprávy o vakcínách | Index PMI | Životní prostředí | Inflace v Británii | BlackRock | AMD akcie | Walmart | Fondy peněžního trhu | CL | Obchodní spory | Nové akcie | QE | Rozpočtový balíček | Americká průmyslová produkce | Tržní situace | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | Směřování | LYNX | Opce | Donald Trump | Šíření viru | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Devizové trhy | Severomořská ropa | Jádrová inflace | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Visa | Podnikatelé | Velké objemy | Pohyb kapitálu | Nájemné | Centrum | Zadlužení | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Zasedání bankovní rady | ING | Hlavní akciové indexy | Peněžní statistiky | Financial Highlights | Aktivum | Stav globální ekonomiky | Britský regulátor | Směnný kurz | Indikátory ekonomického sentimentu | Akcie ve Spojených státech | Blog | Oblasti rezistence | Chování centrálních bank | Bankovní tituly | Česká republika | Domácnosti | ČEZ online | Americký dolar | Inflace v ČR | Cena práce | S&P 500 a Nasdaq | Zasedání vlády | Nárůst objemů | Kov | Jak si vedl akciový index | Úspory | Deutsche Bank | Erste Group | Dolar k japonskému jenu | Analytici | Korelace Bitcoinu | Lukáš Raška | Roční výkon | Eskalace | Nižší zisky | EUR/HUF | Hodnota P/E ratio | ČNB Aleš Michl | Škoda | FTSE | CZK | Státní dluhopisy | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | Vyšší daně | VaR | Podcast | Baidu | Denní minima | Kurz koruny | Situace | Chevron | Euro vůči dolaru | Ekonomické výsledky | Kompozitní index | Vysoká inflace | Ceny zemního plynu | US100 | Štěpán Hájek | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index US500 | Splácení dluhu | Souhrnný index | Zakladatel | Cyklus růstu | Předseda | Jednání ECB | Profesionálové | Utahování měnové politiky | CME Group | Vývoj ceny akcií EDF | Deficit veřejných financí | VP Bank Group | Polská inflace | Růstový impuls | TTWO.US | Prime | Překoupené zóny | Silná data | Moneta | Dobrá nálada | Slabší euro | Korunové sazby | NAFTA | Roční výkonnost | Společnosti obchodované | Boeing | Daniel Beneš | Stagnace | Tržby | HDP v USA | Ekonomiky | Webináře zdarma | Organizace ADP | Růst mezd | Rozpočet | Snížení sazeb | Negativní dopad | Apple | Libra | Investiční zisky | Velké technologické společnosti | GameStop | Opatření centrálních bank | Ztráty peněz | CFD | SMA 100 | Nová data | Vybírat zisky | Open | Cena akcie | Silnější support | Indické akcie | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | ČEZ Daniel Beneš | Zvýšení základní sazby | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Financovat | Prodeje domů | Globální problém | Příprava | Ztráta | Dluhopisy | Prodej na krátko | Kurzy | Futures kontrakty | Aktuální cena | Jednání o brexitu | Vyšší úrok | Odvětví české ekonomiky | Full time | Sazby ECB | Barometr | EU summit | EU summit ke koronaviru | ECB | Vysoký výnos | Květnová inflace | Nový rekord | Úroky | Swingoví obchodníci | Americký průmysl | Šíření nákazy | Vysoká hodnota | Aktuální kurz rublu ke koruně | Slušné zisky | Platební bilance | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Investiční banky | Dobré zprávy z USA | Salvador | Předstihové ukazatele | Roční dividendový výnos | Vývoj USD | Vliv na obchodování | Tchaj-pej | Roční výnos | Zakázky německého průmyslu | Česká ekonomika | ASML Holding NV | Silný trh | DOT | Objem peněz | Partners | Air | Akcie dnes | Horší data | Káva | Mutace koronaviru | Abbott Laboratories | Klouzavý průměr SMA | Přenos | Zápis z posledního zasedání Fedu | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Producent ropy | Euro STOXX | S&P500 | Přehled kurzů | Vývoj hodnoty | Čínská ekonomika | Ceny | Čínský koronavirus | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Stimulační balík | Energetická krize | MetaTrader 5 | BNP Paribas US Growth Classic | Finální odhad | ČNB | Cigna | Nobelovy ceny | Jiří Rusnok | USD/CZK | Ranní zpráva | Znalosti historie | Pokles | Zásoby plynu v USA | Finance | Panda | Historická výkonnost indexu S&P 500 | Analytici Goldman Sachs | Margin | Globální inflace | Vývoj akciového indexu | Konsensus | Americký trh | Polská ekonomika | Dluhy | Take-Profit | Historická data | Ochranné příkazy | Finance Group | Maloobchodní tržby | Erste | Junk bonds | Finančnictví | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Utahování měnových podmínek | Otevírání ekonomik | Intradenní obchodník | Poplatek | NBP | Makro | Období dot.com | Index ISM | Tržní očekávání | Schroder ISF Indian Equity | Luboš Růžička | Americká ekonomika | Koruna dnes | Teroristické útoky | NVDA | Odpor | Sentiment ve světě | Earnings date | Evropská centrální banka | Obchodník | Ekonomka Raiffeisenbank | Doporučení | Stabilita sazeb | Plynárenská společnost | Tradingové webináře zdarma | Finanční prostředky | COVID-19 | Bitcoin a další kryptoměny | BoE Andrew Bailey | Kapitálové požadavky | Regulátoři | Akcie ČEZ kurz | Tempo poklesu | ROE | OTC obchodování | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Reálná očekávání | Rizika | Paypal Holdings | ISM | Dobré obchody | Čínská vláda | Index PX | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Pivot | Kryptoměna | Vývoj inflace | Posilování kurzu koruny | Zprávy z trhů | Výpočet Raiffeisenbank | Pád cen | Růst výroby | Zásoby ropy v USA | Inflační očekávání | Obchodovat ropu | Momentum | Statistici | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Apple Podcasts | COVID-19 omikron | Evropský systém | Konsenzus | Nastavení měnové politiky | Růst zisků | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Zisky | Prostor pro pokles | Nálada spotřebitelů | Obchodníci | Růst světové ekonomiky | BNP Paribas | Zboží dlouhodobé spotřeby | Zátěžový test | Lou Brien | Cena palladia | Globální ekonomika | Prodávající | Obchodujeme | Situace na trhu | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Otevírání ekonomiky | Akcie Visa | FXstreet | Voda | TLTRO | Výkonnost akcií | RRR | Trader | Cisco Systems | Drahé kovy | Množství peněz | Index Exportu | Toyota | Vysoké valuace | Vyšší sazby | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | PMI ve výrobě | Oscilátor | Pullback | Prohlášení | Měnověpolitické zasedání | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Pády indexu Nasdaq 100 | Saxo | Breakout | Turecký prezident | Výkonnost akcií 500 | Růst cen | Guvernér | Banka Morgan Stanley | Zdravotní pojištění | RSI | Pocity | Zasedání Bank of England | Asset management | Pevné nervy | Psychologie | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Pokles akcií | Poptávka | Dna | IFO index | Fitch | Financování | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Nárůst volatility | Držitel preferenční akcie | Čína | Ameriprise | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Pierre Moscovici | Americké banky | Cizí měny | Přijetí bitcoinu | Obchodovat | Republikáni | USDJPY | Zvýšení inflace | Transakční poplatky | Zprávy z USA | Globální poptávka | Invaze | Index výdajů | Preferenční akcie | Investiční poradenství | Kapitál ke generování zisku | Americké akciové trhy | GfK | Technologický Nasdaq | Dividenda | Nárůst výnosů | Nová makrodata | Reporty | Stagnující měna | Jedno euro | Bankovní rada České národní banky | Slabší prodej aut | Koncentrace | Stavební výroba | P/E ratio neboli Price-to-Earnings | Průměrná mzda | Dolarové sazby | DNO | Dnešní čísla | NY FED | Medvědi | Spotřebitel | Akcie ČEZ online | Hospodářský růst | RBI | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Prezident Fedu | Tržní sazby | Philadelphia Fed index | XTB Štěpán Hájek | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | GitLab | WTI | Křiž smrti | Standard & Poor's 500 | Bod | Podmínky na trhu | Payrolls | Shares | Zisk společnosti | Silnější koruna | Podnikání | RBNZ | Jaderné elektrárny | Status bezpečného útočiště | Kapitálové trhy | Pokladniční poukázky | Spready | Reserve Bank of Australia | Běžný účet platební bilance USA | HDP | Akcie CETV | Americká měna | Diverzifikace portfolia | Nord Stream | Problémy | Americké ceny výrobců | Produkce ropy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | Vzrušení | Ziskovost | ROCE | Bankéři | Sázet | Société Générale | Cena ropy | Firma | Participace | Akcie online | Inflace | Klouzavý průměr EMA | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Německá ekonomika | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Omyl | Analytik Edward Soya | Zkušenosti | Ropa | Ether | JPM India A Acc USD | Držitelé kryptoměn | Monetární politika | Signály | Omikron | Ceny zeleniny | Hodnota akcií ČEZ | TJX | Fidelity Funds - Global Technology A-EUR | Rafinérie | Pasivní investování | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Statistiky | Investování | Liz Trussová | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Stoxx 600 | Akcie padají | Světová ekonomika | Kurz rublu ke koruně | Korporátní dluhopisy | MPSV | Telefónica | Posílení ekonomiky | Skyworks | SAP | Dluhopisové trhy | Analytici z Wall Street | Diverzifikovat | Convera | FX | BNP Paribas US Growth Classic H CZK Cap | JPM | Propad HDP | Rozhodování | Konjukturální průzkum | Optimismus | Facebook | RUB | Objem dovozu | Američané | Kurz | Market | Používání kryptoměn | Nezaměstnanost mladých | 256/2004 | EMA | Dividendy na jednu akcii | Ekonomka | Pokles výnosů | Investiční banka Goldman Sachs | Rozkolísaný | UST | Extrémní růsty | Dolar | Merck | Zájem o riziková aktiva | VP Bank | Naše prognóza | Hliník | Růst dolaru | Obchodování ropy | BH Securities | Česká inflace | Krize v eurozóně | Hodnoty měny | Datový kalendář | Euro | Oracle | Profit-Target | ANZ | Negativní vývoj | Úspěšný týden | Vývoj ceny elektřiny | Výnos do splatnosti | Akcie Nikola | Debata | Deficit státního rozpočtu | Nálada na globálních trzích | Risk | Uhlí | Proinflační | Statistiky ECB | Bank of New York Mellon | Extrémní volatilita | Boj s koronavirem | AUD | Exchange Traded Funds | LME | Zpomalení růstu | Dividendový výnos | Vývoj kurzu rublu | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Federální rezervní banky | Pozitivní výsledky | Růst ekonomiky | Trh se zlatem | Breakout Trader | Akcie na Wall Street | Německá průmyslová výroba | Obchod | Christine Lagarde | Krachy bank | Domácí data | Stagflace | Zavření škol | Rozhodnutí Bank of England | Kypr | Citigroup | Obchodní aktivita | Hodnota EPS | Ekonomové | Stagnující ekonomika | Prodeje existujících domů | Denní graf akcie | ROIC | Fidelity Funds | Rada ČNB | Etoro | Hospodářství | Převzetí Twitteru | Index výdajů na osobní spotřebu | Hlavní ekonomka | Německá recese | EU | Dividend Yield u akcií Coca-Cola | EBITDA | Bilance | FXstreet.com | Počty nových případů | Data ze Spojených států | EPS u akcií | Vývoj na akciových trzích | GTLB.US | AUD/USD | Ranní komentář | Intermediate | Bollingerova pásma | Spojené státy | Zisková marže | Co je hlavní cíl fundamentální analýzy? | Zasedání ECB | Gamble | Vlastní kapitál | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Stephen Chiu | Barel WTI | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Růst důvěry | Převis | Další kryptoměny | Fork | Odhady PMI | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Týdenní zpráva | Trhy v USA | Úřad pro energetické informace | Ekonomický růst | Americké ceny | Recese | Index strachu | Důležitý support | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Vyjádření představitelů | BTCUSD | P/E Ratio | Emisní povolenky | ASML | Záloha | Renault | Růst akcií | Německý ZEW index | Bank of Canada | Erdogan | Komerční banka | Analýza BTC | CZK/EUR | Stimul | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Analytik Portu | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Směr trhu | Výhled na rok | Index spotřebitelských cen | Základní úroková sazba | Naučte se obchodovat | Výrobní index | Pandemie | Stavební povolení | Komentáře Fedu | Počet nových žádostí o podporu | Aktuální stav | Inflace v Německu | Zbohatnutí | Index nových zakázek | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | František Táborský | Silný support | Air Products | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Nejstabilnější měna | Graf indexu S&P 500 | Cardano | Frank | Ministři | Prudký propad | Změna politiky | Desetileté dluhopisy | Tržby v eurozóně | Americké ministerstvo práce | Komise v přenesené pravomoci | Nominální úrok | Centrální banka USA | American Express | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Grayscale Bitcoin Trust | Riskantní aktiva | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Jak obchodovat | NIO (NIO.US) | Světové produkce | Ticker | Základní sazby | Akcie Unipetrolu | Likvidita trhu | Regeneron Pharmaceuticals | Ruská plynárenská společnost | NEST | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Krypto aktiva | CySEC | Cena surové ropy | Rostoucí inflace | Plán obnovy | Rychlé uvolnění měnové politiky | Technologický sektor | Soud | Panika | Komunita | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Booking | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Zpracovatelský průmysl | Česká národní banka | Tomáš Raputa | Investiční cíle | Investiční stratég | Empire State Index | Zásoby ropy | Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) | Americké volby | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Kmen omikron | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Ziskové obchodování | Zásoby plynu | Akcie na burze | Oslabení | Časový rámec | Poskytování úvěrů | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Platforma | Politické události | Česká vláda | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | Pomalé oživení | Spotify | Ekonomický výhled | Private equity | Dividend Yield | Nařízení | Míra nejistoty | Nemovitostní trh | Schodek | Americký Senát | BTC | Fed index | KOSPI | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Ministerstvo financí | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Úroveň supportu | Lehká ropa WTI | Investování do akcií | Senátorka | Falešný break | Tempo růstu | Activision Blizzard | České mzdy | Snížení daně | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | USD index | Kurzovní lístek KB | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Biliony | Divergence | Bankovní index | Zdražování energií | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Struktura HDP | Zajímavé akcie | Důvěra v českou ekonomiku | Loterie | Společnost Eli Lilly | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Očekávaný růst | Obchodní bilance | Prezidentské volby USA | Stabilní zisky | Royal Bank of Canada | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Výprodej | EOG Resources Inc | Spojení | Cykly | Long | Rally | Western Digital | Bankovní rada | BGF World Healthscience | Recese v USA | Euro Stoxx 600 | SARS | Nepřiměřená očekávání | Americké vlády | Globální ekonomický výhled | Michaël van de Poppe | Bonusy | Tripadvisor | Japonský akciový trh | Intesa Sanpaolo | Chris Williamson | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Akcie Pfizer | Fundamentální analýzy | PDD | HDP za Q2 | Širší index | Růst zaměstnanosti | Zasedání centrální banky | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Kurz tchajwanské měny | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Business | Staking | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pády indexu | Indikátory | Nejnovější statistika | Ceny výrobců v eurozóně | Americká centrální banka FED | JP Morgan | Akcie herních vývojářů | Akciový trh | Pokles cen | Základní úrok | Investments | Veřejný dluh | SP500 | Bezpečnost | Index euro | Vývoj % nesplácených hypoték | Kurz rublu | Průmyslová výroba v tuzemsku | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | Ole Hansen | NZD/USD | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | Vývoj na finančních trzích | Ratingová agentura Fitch | Poměr rizika a výnosu | Mentor | Čistá zisková marže | | Indexy PMI | Mzda | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Index akcií | Šéfka ECB | Danske Bank | Výsledek voleb | Risk Reward Ratio | Schodek zahraničního obchodu | Riziková aktiva | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Známky oživení | Prodeje automobilů | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Zisk na akcii (EPS) | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Short pozice | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Poptávky po ropě | Konkurence | Akcie Micron | Nálada na trhu | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Reálné výnosy | Ben Laidler | Evropské společnosti | Komunikace | Šíření koronaviru | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | Franklin India A (acc) USD | Pozice | Novavax | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Strach z inflace | Tým Admiral Markets | Deutsche Telekom | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | Nálada podnikatelů | Si Ťin-pching | Úrovně supportu | Velká Británie | Akcie Intelu | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Zahraniční politika | Další vývoj | Earnings per Share | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Investování do ETF | Return on Equity | Nálada | Napětí na trzích | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Výplaty dividend | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Výrazná inflace | Vnímání | Přísná měnová politika | Sazby | Index volatility VIX | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Ekonomika | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Otto Daněk | Riziko kolapsu finančního systému | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Obchodování s cizími měnami | Odhady růstu | Investiční aktivity | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Spořící účty | Zmírnění obav | Americký kongres | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Index technologického trhu | Analytik | Volume | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Výnosy | Americký trh práce | Technická analýza BTC | Obchodní analýza | Americký lid | Deriváty | Ethereum | IfW | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Filadelfský Fed | Hry | Akciový index DAX | Digitální daň | Tlak na akcie | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Seminář | Emerging markets | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Scalping | Bloomberg Intelligence | PayPal | Dostatek likvidity | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | eBook | Ondřej Hartman | Aktuální rezistence | Prodejní signál | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Walt Disney | Comfort Finance | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Počet Američanů žádajících o podporu | Tesla Motors | USD za barel | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | GS | Krize | Obligace | Price-to-earnings ratio | Americké trhy | Zvýšení úroků | Německé tovární objednávky | Ekonomické zprávy | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | Konzervativní investor | Situace na trzích | Zlotý | Ceny plynu a elektřiny | Sazba Fedu | G20 | Slabá čísla | Statistika | Callie Cox | Rekordní schodek | Objednávky | Oslabení dolaru | CEO | Kurz libry | Akcie ve světě | NFT | Učitel | Majoritní akcionář | Rally na ropě | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Graf dne | Buy | Americké výnosy | Šance na úspěch | Akcie Tesla | Graf indexu | ODS | Generální ředitel | Ceny aktiv | Vývoj na světovém devizovém trhu | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | MarketWatch | Koronavirus | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Asociace exportérů | Investice do zlata | Výprodeje | Obchodování s CFD | Daňový úřad | Spotřeba domácností | Transakce | BMO | Action Economics | Dnešní údaje | Březnová data | Slabší dolar | Měny | Trh s kryptoměnami | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Výnosy 10letých dluhopisů | Sezónnost | Růst cen potravin | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Propady cen | Nová historická maxima | Energie | Důležité zprávy | Milei | Jamie Dimon | Justice | Prezidenti a premiéři | Tradeři | Program QE | AUDJPY | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | UNA | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Pracovní síly | Společnost Morgan Stanley | Silný pokles | Globální sentiment | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Hodnota bitcoinu | Patria Direct | Thomson Reuters | Investor | Index podnikatelské aktivity | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | SEB | Jednání ČNB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | Snižování nákladů | JPMorgan | Generali Investments CEE | Růstové vyhlídky | Akcie Erste Bank | Risk On | Trade | Regionální měny | Překoupené oblasti | Eni | Futures na zemní plyn | Joe Manimbo | Nové prognózy | Patria.cz | Fundamenty | Nikola Motor | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Protikoronavirová opatření | Vivendi | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | JPM India | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Iracionální | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | ADA | Další růst sazeb | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Allianz Europe Equity Growth Select | Analytici JPMorgan | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | České sazby | ADP | Square | Riziko | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Maďarský HDP | Podcasty | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Rafinerie | Společnost | Kurz koruny vůči euru | Rezervní měny | ZEW index ekonomického sentimentu | Likvidní | Aktivita v sektoru služeb | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Výrobní inflace | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Brad Setser | Radomír Jáč | Strategie řízení | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Německá burza | Volatilita trhů | Britská premiérka | Kupci | ASX | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Schodek veřejných financí | Ekonomické indikátory | Vitalik Buterin | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Chytré kontrakty | Společnost Gitlab | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Britské měny | Eura | Tisková konference | Ztráty | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Produktivita práce | Inflační cíl | Lehman Brothers | Nizozemsko | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Analýza | Obilí | Invesco Ltd. | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Růst | Dopad na finanční trhy | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Příjmy | Nejistoty na trzích | Comfort Finance Group | Hospodářské výsledky | Trend klesající | Odhad letošního růstu | Volvo | Proti trendu | Zajištění | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Inflace v Číně | Fortinet | Snížení inflace | Meziroční inflace | Růst průmyslové výroby | Overweight | Index | Spotřebitelské ceny v ČR | Wall Street Journal | PCE index | Ruská vláda | Halving | Komoditní | Lockdown | Infineon | Wirecard | Tržní cena | MiFID II | Centrální bankéři | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Komodity | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | CFDWorld | ČTK | Merge | Tuzemská měna | BGF World Healthscience A2 USD | Výsledkové zprávy | Kurz euro | Odliv vkladů | ISM index | Valuace | Návratnost investice | Automotive | Americké akciové indexy | Největší kryptoměny | Největší banky | Cap | Akcie.cz on line burza | EPS u akcií společnosti Coca-Cola | Dnešní zprávy | Definice P/E | Jestřábí ECB | Aktualizované údaje | Burze | Broker Consulting Martin Novák | Ministr financí | Instrumenty | Zveřejněné údaje | ROE na stránkách Finance Yahoo | Ekonomické uzavírky | IMF | Americký ISM | Celní správa | Jerome Powell | Dobrá čísla | Tim Cook u společnosti Apple | Hard fork | Oneok | Albert Bourla | Finance Yahoo | Petr Kymlička | Rakouská centrální banka | Vyšší ROE | Trading | Nakupovat | Americké ekonomiky | PMI v eurozóně | GM | Reakce dolaru | Evropské ceny výrobců | Akciové riziko (Risk On Shares) | Poradenství | L.F. Investment Limited | Diverzifikace | Čínské firmy | PineBridge India Equity A USD | Velké ztráty | dApps | Bilance zahraničního obchodu | ACA | Ferrari | Dlouhodobý investor | Franklin Technology | Měnový pár GBP/USD | Druhá vlna | S&P 500 a Nasdaq 100 | CEE | Richmondský Fed index | Akcie Baidu | Hodnocení akcií firmy | Jednání mezi USA a Čínou | Vedení dané společnosti | Petr Fiala (ODS) | Ceny akcie | Šance | Týden na pražské burze | Nová vakcína | Vytváření zisku | Celkový vlastní kapitál | Akciový prémiový dluhopis IV | Hlasovací právo na valné hromadě | Hodnota ROE společnosti | David Vagenknecht | Joe Saluzzi | Zisk na akcii | Cox | Americké makro | Průmyslové recese | Tisková mluvčí Raiffeisenbank | Rozhodování o obchodování | Nvidia | Franklin Technology A (acc) USD | Riziková prémie | Tchaj-wan | DJI30 | Daimler | Pegas | Předběžný údaj o HDP | Dynamika HDP | Nejrozšířenější kryptoměna | Správa | Traderky | Akcie Česká spořitelna | Klesající ceny nemovitostí | Aktuální kurzovní lístek | Jak používat fundamentální analýzu? | Německé HDP | Ekonomický cyklus | Silné a dobré společnosti | Zemědělství | Větší ztráty | P/E ratio akcií | Čínská poptávka | Růst cen průmyslových výrobců | Banka | Akcie České spořitelny | FedWatch | Sazby Fedu | Posílení | Omicron | Znalosti ekonomie | Pracovní místa | Fundamentální analýzy akcií | Depreciace | Akcie ČEZ aktuálně | Vysoké úrokové sazby | Český akciový trh | Dnešní statistika | Maďarsko | Historie se opakuje | Kanadské maloobchodní prodeje | Vysoká hodnota ROE | Vývoj ceny akcií | Vývoj měnového páru | Dolarový index (DXY) | Mentor a učitel | Období po dot-com krachu | NIO.US | Podpůrné programy | Target | Finanční a ekonomické ukazatele | Události tohoto týdne | Rekordní nárůst | Hodnoty EPS | Analytička | John Williams | The Coca-Cola | ATH | PayPal Holdings (PYPL.US) | Vývoj státního rozpočtu | Jádrová spotřebitelská inflace | Americký index | Dolar roste | Wedbush Securities | Progres | Obrat v měnové politice Fedu | Stav ekonomiky státu | Akcie Čína | Měnová politika v USA | Konkrétní společnosti | Investování do akcií pro začátečníky | Inženýrské stavitelství | Analytici Fidelity International | XAU/USD | Inteligentní investor od Benjamina Grahama | Dot.com | Barometr amerického akciového trhu | Hodnotové akcie | ZIL | Zvýšení dluhového stropu v USA | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Highlights | Bloomberg | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Trh komodit | Solidní růst | Celoroční výhled | Osobní výdaje | Zlepšení | CCI | John Hardy | Wall St. Cheat Sheet | Výše roční dividendy | HDP Německa | Globální trhy | Aktuální kurz rublu | Makroprostředí | Index aktivity ve zpracovatelském průmyslu | CAD | Ratingové hodnocení | Senátní volby | Vakcína | Důvěra investorů | Investovaný kapitál ke generování zisku | Financial | DJIA | Jistota na akciovém trhu | Inflační tlaky v české ekonomice | Maďarský forint | Wall Street | CII750 | Ochutnávka fundamentální analýzy | Mentor a učitel Warrena Buffetta | Politika centrální banky | Trigger | Swiss Life Select | Vysoké ceny energií | Volatilní období | Silver Institute | Index podílových fondů | Rentabilita vlastního kapitálu | Anthony Saglimbene | Snižování sazeb | SPOT | Argentinský prezident | WP | Makrozprávy | Nvidia Corp | Nemovitosti | Revize amerického HDP | Sektor služeb | TTM | Amazon | Výkonnost indexů | Zhoršení nálady | Obchodní model | Akcie online Čína | AUD/JPY | Flat | Cílové ceny | Stavebnictví | Graf akcie | Hospodaření | Futures | Inflace v eurozóně | FinGO | NMS Market Research | Předpokládaný růst | Snížení daní | Měsíční data | FXstreet.cz | Nejbližší support | Den zveřejnění výsledků | Obchody | Obnovitelné zdroje | ČR | CHF | Analytika | Pokles české ekonomiky | Míra nezaměstnanosti v Německu | Americká data | Dobré společnosti | Extrémní propady | Parlamentní volby | Akciový index | Odhad amerického HDP | Mluvčí společnosti | Skvělá investice | Konkrétní výše roční dividendy | Euro k dolaru | Základy fundamentální analýzy | Akcie společnosti Meta Platforms | Výkon indexu | Hodnota P/E ratio akcií | Výnosy pro investory | Analytik XTB | ONS | Tim Ghriskey | Index nákupních manažerů (PMI) | Zisk 1 milion dolarů | Aleš Michl | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Podpora | Výroba automobilů | Vzdělávací webináře | Akcie Pfizer (PFE) | Zrychlení růstu | Hlavní ekonom | Wealth Management | Akciový index Nasdaq | Budoucí vývoj | Dílčí index | Portugalsko | First Republic | Maloobchodní prodeje | Portfólia | Volatility | Velké americké banky | Síla dolaru | Optimismus spotřebitelů | Americké akciové burzy | Nejnovější údaje | Úrokový diferenciál | Tim Cook | Očekávání trhu | ONE | Surové ropy | Aktivita v průmyslu | Ján Kopil | ROE společnosti Coca-Cola | Peněžní statistiky ECB | Meta Platforms | Klidné obchodování | Právo | Scalper | Alexander Krüger | Magellan Midstream Partners | Novozélandský dolar | ConocoPhillips | Aukce | Vládní koalice | Index nákupních manažerů ve výrobě | Panické výprodeje | Inflace v říjnu | Nové zakázky | Finanční svět | Akciový prémiový dluhopis | Přehled o dění | Setkání centrálních bankéřů | Cheniere Energy | Celkový stav ekonomiky státu | Generuje ztrátu | Den zveřejnění | Poptávka po ropě | Boční trend | Snižování úrokových sazeb | Ruská burza | Plynovod Jamal | Fiskální pomoc | Dot-com | BAT | Učitel Warrena Buffetta | Marketingová komunikace | Watch list | Sempra Energy | JD.com | Equity | Zprávy z ekonomiky | Spotřebitelské ceny | Čistý zisk na akcii | Týdenní nárůst | Evropské indexy | Broker Consulting Index podílových fondů | Rick Meckler | Největší producent ropy | ROE neboli Return on Equity | Nálada na trzích | CRM.US | Temelín | Rostoucí úrokové sazby | Živý komentář | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Logistické problémy | Royal Dutch Shell | Výnosy italských dluhopisů | Závislost | Hodnota indexu | Pohyb koruny | Eurozóna | Bankovní asociace | Měsíční report | Tereza Kaiseršotová | Lepší výnosy | Ministři financí zemí Evropské unie | Fond | Makroekonomický kalendář | Pád dolaru | Tuzemská inflace | Index DAX | Britský akciový trh | Největší evropská ekonomika | Komplexní disciplína | EOG Resources | Společnost S&P Global | Air Bank | Forward | Ceny energie | Krize v Evropě | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Ruská centrální banka | Standard Chartered | KBC | Velké technologické firmy | Podnikatelská aktivita | Generování zisku | Underweight | Akcie Nikola Motor | Salesforce (CRM.US) | Sazby beze změny | Roční dividendy na jednu akcii | AAA | SEC | Solidní výsledky | Pozornost trhu | Cena stříbra | Zvyšování úroků | Cíl fundamentální analýzy | Václav Pech | Gilead Sciences | Ceny v průmyslu | Paradox | Statistický úřad | ROE společnosti | Dodavatelské řetězce | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Celkový výsledek | Dluhopisový trh | Akcie.cz online burza | Cherry Lane | Finanční podmínky | Pády indexu Nasdaq | Důvěra britských spotřebitelů | SSE Composite | Kvantitativní utahování | Ziskové pozice | České ceny výrobců | Vývoj ceny | DAX | Krypto | Počasí | Pákistán | Nákup aktiv | Co bude | Akciové fondy | Německý index DAX | CZK/USD | Nárůst sazeb | Futures na ropu | EUR/GBP | Opatření | Historie v investování | Těžaři | Webináře Trading Room | TRON | Oslabování koruny | Tchajwanský dolar | P/E ratio neboli Price-to-Earnings Ratio | Maďarská centrální banka | České ceny | Nový Zéland | WHO | BNP | Etherea | Fiskální stimuly | Futures na bitcoin | Pracovní místa v USA | Pfizer/BioNTech | Zelené energie | Fair Value | Jak zvýšit své šance na úspěch v investování? | Fiat měny | Ranní okénko | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Situace v Británii | JP Morgan Asset Management | Kurz australského dolaru | Tým FXstreet.cz | Výrobní náklady | Seriál o dividendovém investování | Negativní zprávy | Světové centrální banky | Návratnost | MongoDB | Crédit Agricole | Oživení poptávky po službách | GSK | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prudký růst cen | Redukce | Kryptoměnový trh | Odvětví | Pin Bar | Index euro stoxx 50 | Průměrná cena | SMA 20 | Veřejné zadlužení | Nákup dluhopisů | Akcie skupiny | Index PCE | Pohyby akcií | Analytici banky | Dow Jones | Práce | Premiérka Liz Trussová | CARA | EPS neboli Earnings per share | USD/CAD | Snižování cen výrobců | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | TradingEconomics | CNY | Ekonomická recese | Pokles libry | Západní ekonomiky | Nová mutace | Ingalls & Snyder | Akcie-2000.cz | Guvernér ČNB | London Stock Exchange Group | Biden | Budoucnost | Thomas Gitzel | Očkování | Ocenění | Banky | Dodavatelský řetězec | Aktuální situace | Infineon Technologies | Nordea Markets | NASDAQ 100 | Akcie ČEZu na burze | Peking | Pracovní trh | 737 MAX | Průmysl a zahraniční obchod | Microsoft Corp | Fiskální balík | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Žlutý kov | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Dubnová inflace | Merck KGaA | Investovat peníze | Vlády | Aktuální kurz | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Vyšší ceny ropy | Rozhodnutí bankovní rady | Zisková období | Americké firmy | Lukrativní business | Akciový stratég | Eskalace konfliktu | Investiční doporučení | G7 | Politici | Nárůst počtu nově nakažených | Kurz EUR | Procter & Gamble | Kotace | Efektivní využívání kapitálu | Jamal | Hodnota EPS u akcií | Objem zakázek | Index FTSE 100 | Fluktuace kurzu | Výrobce elektromobilů | SPX | Měnový pár | Malá likvidita | Využívání kapitálu | Akcie společnosti Coca-Cola | Finanční situace | Bankrot | Emitenti | LVMH | Výčitky | Větší pokles | Celková inflace | Netflix | Sanofi | Obnovení růstu | Joe Biden | PineBridge India Equity | Webináře | Prostor pro další růst | Raketový růst | Světové trhy | Základní sazba | Hodnota Forward Dividend | Pandemická situace v Británii | Volný obchod | VanEck | InstaForex | Novinky | Role indexu S&P 500 | Obchodní příležitosti | Robinhood Markets | CryptoQuant | ROE na stránkách Finance | Retail | NIESR | Ekonom | USA | Nákup automobilů | Fáze expanze | Josh Gilbert | Obchodní válka | Ovládněte tržní cykly | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Co je index Nasdaq 100? | ING Groep NV | Poklidné obchodování | Zlato | Novo Nordisk | Asijské akciové trhy | Anheuser-Busch inBev | Hodnota Dividend Yield | Analýzy akcií | Akcie v roce 2020 | Geopolitika | Dnešní události | Nasdaq | Společná evropská měna | PMI index | PMI ve službách | Profesionální instituce | Světová obchodní organizace | Volkswagen | Intradenní strategie | Kanadský CPI | Pips | Odhady analytiků | Cena kávy | Akciové fondy aktuální kurzy | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Ministři financí EU | Bloky | Spekulanti | Hike | Futures na americké akciové indexy | Dluhopis | Prodej aut | Domácí poptávka | Dobré investiční rozhodnutí | Americký akciový index S&P 500 | Nárůst rizikové averze | Americká seance | Vyšší inflace | Tržní ocenění | Damoklův meč | Verizon Communications | Pražská burza | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | JD | Robinhood Markets (HOOD.US) | Polský zlotý a maďarský forint | Take-Two Interactive (TTWO.US) | Černá labuť | Fundamentální i technická analýza | Průlom | Co je index S&P 500? | Investment | Mluvčí Raiffeisenbank | Ratingový výhled | Index technologického trhu Nasdaq | Americký ekonom | Zprávy z Německa | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Začínající obchodníci | Fidelity International | Globální obchod | Středoevropské měny dnes | Obchodní dohody | OTC | Hodnota dividend | Zadluženost | Index čínských akcií | USD/JPY | Klesající inflace | Fidelity Funds - Global Technology | Evropské akciové trhy | Generální ředitel ČEZ | Ceny v Česku | Kryptoměny | Ruská armáda | Změny úrokových sazeb | Low | Výsledky CPI | Ekonomické aktivity | Olaf Scholz | Časový pásma | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Americký HDP | Další pokles | Informace o výkonu akciových indexů | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Růst japonské ekonomiky | Obchodování páru EUR/USD | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Celý akciový trh | Volby | Ukazatele | Moving Average | BATS | TRX | Český HDP | Lepší výnosy pro investory | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | CPI v eurozóně | Američtí zákonodárci | Disney | Stabilita | Valeria Bednarik | Vojtěch Benda | Británie | Dramatický dopad | Cena zemního plynu | SABMiller | Průmyslová výroba v USA | COT | Cena surové ropy Brent | Veřejné finance ČR | Americká vláda | Wedbush | Provozní výnos | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Společnost Gazprom | Použití záporných sazeb | Znovuotevření Číny | Změny v měnové politice | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Marko Kolanovic | Norská koruna | The Coca-Cola Company | Zrychlení inflace v eurozóně | Belgie | Používání kapitálu | Výkyvy počasí | Podniky | Celkový roční výkon indexu | Sentiment trhu | Euro vůči americkému dolaru | Akcie společnosti Telefonica | Analytický tým | Inflace v USA | Právo na valné hromadě | Omezování nákupů aktiv | Intervenovat | Nedostatek zboží | Kolísání trhu | Nálada v české ekonomice | Hedgové fondy | Enel | Zahraniční forex | Špatná investiční rozhodnutí | Důvěra v německou ekonomiku
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Dobré návyky
Dobré obchodní návyky
Dobré obchodní příležitosti
Dobré obchodní signály
Dobré obchody
Dobré společnosti
Dobré Trejdy
Dobré výsledky
Dobré výsledky v backtestu
Dobré zaměstnání

Následující klíčová slova

Dobré zprávy z USA
Dobrovolná veřejná nabídka
Dobrý a ziskový trader
Dobrý broker
Dobrý byznys
Dobrý ESG rating
Dobrý fundament
Dobrý mentor
Dobrý nápad
Dobrý návyk
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít