Neděle 26. května 2024 04:04
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
FTMO král
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader

Daňové úlevy

C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
img

Fidelity International: Asijské akcie v éře dividend

23.04.2024 Čína, Japonsko a Jižní Korea zintenzivnily snahu dotlačit podniky k vyšším dividendám a zpětným odkupům akcií. Asie je pro investory už dlouho především příběhem růstu, mohou tak vládní reformy uvolnit hodnotu dividendových akcií v tomto regionu?
img

Invesco: Neobvyklé pravdy – Německá želva a americký zajíc

22.04.2024 Proč se německá ekonomika potýká s problémy, zatímco americká jde kupředu? Nebylo tomu tak vždy, ale od začátku pandemie se americké ekonomice daří na pozadí rostoucího vládního dluhu a klesající míře úspor. Bude se želva smát jako poslední (a nejdéle)? Můj let z Milána byl zrušen, protože letadlo, kterým jsme měli letět, přistálo na jeden motor. Rozhovory s investory v Itálii, ale i jinde budí dojem, že německá ekonomika také letí na jeden motor, zatímco USA pokračují na oba a plný plyn. Odpovídá to skutečnosti, a pokud ano, proč je mezi oběma ekonomikami takový rozdíl?
img

Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA

22.04.2024 Obnovitelná energie se mění, protože společnosti, které kdysi zapustily kořeny v Evropě, "balí kufry" a míří do Spojených států. Důvodem je souběh několika faktorů, konkrétně silná konkurence ze strany Číny, vlažná podpora ze strany EU a lákadlo USA v podobě zákona o snižování inflace (IRA), který nabízí příznivější podmínky pro zelené společnosti. Evropský solární průmysl dokonce varuje, že se nachází v existenční krizi a může brzy zkolabovat.
img

Vláda USA prosadila $1,2 bilionový finanční balíček

25.03.2024 „Americké vládě se podařilo protlačit zbylou část rozpočtového balíčku, který slibuje investovat do USA 1,2 bilionů USD do konce září. To podpoří americkou ekonomiku a finanční trhy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

2024 je rokem voleb, co to znamená pro akcie?

12.03.2024 „Rok 2024 je význačný tím, že se letos bude konat rekordní počet politických voleb, což má významný dopad na finanční trhy a ekonomický růst. 2024 je rokem voleb, a to je pozitivní pro akciové trhy, říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\biden5.jpg

Biden v ostře sledovaném projevu nabídl své vize a kritizoval Trumpa

08.03.2024 Americký prezident Joe Biden v noci na dnešek využil svůj bilanční projev v Kongresu k představení vize pro případný druhý mandát a k výpadům vůči svému pravděpodobnému soupeři v listopadových volbách Donaldu Trumpovi. Přesvědčoval voliče o dobrém stavu ekonomiky a hovořil o zvyšování daní pro firmy a bohaté či o potřebě změnit imigrační systém. Také oznámil novou iniciativu pro posílení dodávek humanitární pomoci do Pásma Gazy.
img

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024. Dominuje zajištění na penzi

31.01.2024 Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejme se přehledně na jednotlivé změny společně s expertem na legislativu a compliance Janem Pivodou z Broker Trustu.
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
img

General Electric staví větrné turbíny v Číně, Španělsku a Indii

09.01.2024 GE Vernova, divize americké společnosti General Electric, nedávno uzavřela rámcovou dohodu se společností Forestalia o instalaci větrných turbín na moři na několika připravovaných místech ve Španělsku. Tato dohoda podporuje úsilí Španělska o přechod na obnovitelné zdroje energie a pravděpodobně pomůže společnosti GE získat podobné projekty v roce 2024.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\amazon.jpeg

Soudní dvůr EU potvrdil vítězství Amazonu v daňovém sporu s Evropskou komisí

14.12.2023 Soudní dvůr Evropské unie potvrdil vítězství americké internetové společnosti Amazon ve sporu s Evropskou komisí (EK). Ta požadovala, aby firma Lucembursku doplatila na daních 250 milionů eur (6,1 miliardy Kč), neboť podle názoru komise čerpala daňové úlevy v rozporu s unijním právem. To ale dnes nejvyšší soud EU odmítl, komise podle něj neprokázala, že šlo o státní pomoc. Soud to dnes oznámil v tiskové zprávě.
C:\fakepath\trader-11122023-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.12.2023 1) I přes dnešní korekci, kdy bitcoin skokově oslabil o desítky tisíc korun a ubral téměř 5 procent, zůstává zatím investorům vzhledem k jeho výkonnosti od začátku roku (+153 procent) i tak úsměv na tváři. Možná ještě větší naděje se upínají do nejbližší budoucnosti. Následující graf znázorňuje pravidelné růstové (i klesající) cykly největší kryptoměny. Je z něj patrné, že cena bitcoinu v minulosti prudce rostla o stovky procent po tzv. halvingu, kdy dochází k cílenému půlení odměn těžařům. Ten je na grafu znázorněn v letech 2016, 2020 a v dubnu 2024 bude proveden další. Dočkáme se po něm stejné kryptománie jako v minulosti?
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína počítá s dalším růstem prodeje aut i s úlevami pro úsporná vozidla

11.12.2023 Prodej aut v Číně se v příštím roce zvýší o 4,4 procenta na 25,8 milionu vozů. Předpověděla to dnes Čínská asociace výrobců automobilů (CAAM), která patří k hlavním automobilovým svazům v zemi. Ministerstvo průmyslu a informačních technologií uvedlo, že většina aut na alternativní pohon, která jsou úspornější a šetrnější k životnímu prostředí, bude i nadále moci čerpat daňové úlevy.
img

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

08.12.2023 Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za přísnějších podmínek. I když může ještě dojít k úpravám zejména po jednání v Senátu, podívejme se, co nás s největší pravděpodobností v penzijních produktech v příštím roce čeká.
C:\fakepath\Thajsko2.jpg

Google, Microsoft a AWS v Thajsku investují v přepočtu přes 190 miliard Kč

15.11.2023 Thajsko obdrží investici 300 miliard bátů (190,5 miliardy Kč) od technologických společností Amazon Web Services (AWS), Google a Microsoft. S odvoláním na dnešní oznámení mluvčího vlády o tom informovala agentura Reuters. Každá ze jmenovaných společností k úhrnné investici přispěje třetinou. Firmy se k věci zatím nevyjádřily.
C:\fakepath\elektroauta.jpg

Baterie do elektromobilů vyrábí hlavně Čína, investuje i do továren v Evropě

01.11.2023 Investice do výroby baterií v poslední době výrazně rostou v důsledku přechodu automobilového průmyslu od vozidel se spalovacím motorem k elektromobilům. Členské země Evropské unie letos definitivně schválily normu, která od roku 2035 prakticky znemožňuje prodej nových benzinových a naftových aut v EU. Nejpoužívanější jsou v současnosti lithium-iontové akumulátory, dojezd na jedno nabití u těchto typů baterií činí v současnosti zhruba 300 až 600 kilometrů.
C:\fakepath\Thajsko.jpg

Thajsko očekává miliardové investice Tesly, Googlu a Microsoftu

25.09.2023 Thajsko očekává investice v řádu miliard dolarů od firem Tesla, Google a Microsoft. Uvedl to včera thajský premiér Sríttcha Tchavisin, který zmínil sumu nejméně pět miliard dolarů (114,6 miliardy Kč). Informovala o tom agentura Reuters, podle níž není jasné, zda jde o úhrn investic, nebo zda tolik vydá každá z firem.
C:\fakepath\trader-29082023-47-zm.jpg

Německá vláda na výjezdním zasedání jedná o oživení hospodářství a o vztazích

29.08.2023 Nastartovat německé hospodářství bude hlavním tématem dvoudenního výjezdního zasedání vlády spolkového kancléře Olafa Scholze, které dnes začalo na braniborském zámku Meseberg. Scholz novinářům na úvod setkání řekl, že je potřeba pokročit v digitalizaci a odbourávání byrokracie. Ministři budou mít na zámku také příležitost k urovnání vzájemných sporů, které se k nelibosti kancléře dostávají s podrobnostmi na veřejnost. Scholz k tomu dnes řekl, že komunikační strategii je rovněž třeba zlepšit.
img

Dlouhodobý investiční produkt plánuje využít až třetina Čechů

23.08.2023 Téměř polovina Čechů (47,5 %) má poměrně jasné představy o trávení důchodu, ať už je to poklidná domácí atmosféra, péče o vnoučata, vila u moře nebo cestování. Tyto plány ale něco stojí a spolehnout se pouze na státní důchod nelze. Proto už dnes 62 % dotázaných Čechů odkládá na důchod do spořicího produktu a 57,5 % k tomu využívá nějakou formu investice. Stát od nového roku zpřístupní možnost investovat do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Podle dotazování online investiční platformy Portu plánuje tento produkt využít asi třetina (34 %) Čechů. DIP by měl pomoct lidem investovat na důchod efektivněji a dynamičtěji s daňovou podporou.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

GEI: Schopnost Německa přilákat investice se znepokojivě zhoršuje

29.06.2023 Schopnost Německa přilákat investice se v loňském roce "znepokojivě" zhoršila. Příliv přímých zahraničních investic do Německa činil pouze 10,5 miliardy eur (zhruba 250 miliard Kč), zatímco jejich odliv přesáhl 135 miliard eur (přes tři biliony Kč). Rozdíl mezi odlivem a přílivem investic tak dosáhl rekordní úrovně. Podle listu Financial Times na to upozornil Německý ekonomický institut (GEI) na základě údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\\fakepath\\trader-02062023-37-zm.jpg

Zákon o dluhu v USA kritizují za vstřícnost k infrastruktuře pro fosilní paliva

02.06.2023 Květnová vyjednávání ve Washingtonu ohledně odvrácení platební neschopnosti provázely spekulace, že výsledná dohoda by mohla zahrnovat i reformu pravidel pro výstavbu energetických projektů, která by podpořila ekologickou transformaci Spojených států. Nakonec ovšem návrh zákona přináší jen drobné změny, které mohou urychlit i výstavbu infrastruktury spojené s fosilními palivy. Kritiku od ekologů a některých členů Demokratické strany pak umocňuje výjimka pro plynovod prosazovaný senátorem napojeným na fosilní průmysl.
img

Jednání o americkém dluhovém stropu pokračují

22.05.2023 Prezident Joe Biden a republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se mají v pondělí setkat, aby pokračovali v jednání, které má zabránit katastrofickému defaultu USA.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francie ročně vyčlení půl miliardy eur na daňové úlevy pro tzv. zelené investice

16.05.2023 Francie ročně vyčlení půl miliardy eur (11,8 miliardy Kč) na daňové úlevy pro investice šetrné k životnímu prostředí. Dnes to uvedl ministr financí Bruno Le Maire. Opatření je součástí představeného zákona, který usiluje o ekologičtější průmysl a který chce také konkurovat subvencím americké vlády, uvedla agentura AFP. Prezident Emmanuel Macron se po prosazení bolestivé důchodové reformy sérií akcí naakumulovaných v několika dnech snaží zvýšit atraktivitu Francie a obnovit její průmysl.
C:\fakepath\trader-15052023-34-zm.jpg

Macron jedná ve Versailles s Muskem a dalšími investory, láká je do Francie

15.05.2023 Na zámku ve Versailles u Paříže se dnes postupně schází přes 200 zahraničních investorů, přijel také miliardář a šéf americké automobilky Tesla Elon Musk. Očekává se, že francouzský prezident Emmanuel Macron oznámí zahraniční investice zhruba za 13 miliard eur (306 miliard Kč). Informují o tom francouzská média. Investorské konference se podle sdělení francouzského velvyslanectví v Praze účastní i dva čeští zástupci - Daniel Křetínský za koncern EPH a Petr Cingr z Agrofertu.
C:\fakepath\USA.jpg

Elektromobily VW, BMW, Nissan, Hyundai či Volvo přijdou v USA o daňovou úlevu

18.04.2023 Elektromobily značek Volkswagen, BMW, Nissan, Rivian, Hyundai a Volvo přijdou ve Spojených státech po včerejším zpřísnění podmínek o daňovou úlevu 7500 dolarů (kolem 160.800 Kč). S odvoláním na nová pravidla o tom včera informovalo americké ministerstvo financí. Cílem těchto pravidel je zbavit USA závislosti na Číně v oblasti dodavatelských řetězců baterií pro elektromobily, připomíná Reuters. Daňová úleva je součástí amerického zákona o snižování inflace (IRA) schváleného loni v srpnu.
img

Nový salvadorský návrh zákona o bitcoinu nabízí daňové úlevy pro technologické inovace

04.04.2023 Populární crypto-friendly stát, El Salvador, učinil velký krok ke zlepšení hospodářského růstu prostřednictvím technologií. Nedávno zde byl revidován daňový systém, který technologické inovace osvobodil od daní, aby byl podpořen rozvoj země.
img

Nový návrh zákona o bitcoinech v Salvadoru nabízí daňové úlevy pro technologické inovace

03.04.2023 Populární země přátelská ke kryptoměnám Salvador učinila velký krok ke zlepšení hospodářského růstu prostřednictvím technologií. Nedávno revidovala svůj daňový systém osvobozující technologické inovace od daně, aby podpořila rozvoj.
img

ECB rozhodne o úrokových sazbách

15.03.2023 Ve čtvrtek bude pozornost obchodníků upoutávat rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o úrokových sazbách. Šéfka ECB Christine Lagardeová minulý týden uvedla, že "musíme pokračovat v přijímání všech opatření, která jsou nezbytná k návratu inflace na 2 %. A my tak budeme činit." ECB od července 2022 zvýšila úrokové sazby o 3 %.
C:\fakepath\trader-09032023-39-zm.jpg

Biden chce v příštích deseti letech snížit rozpočtový deficit o 2,9 bil. USD

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden představil svůj rozpočtový plán, který by v příštím desetiletí měl snížit deficit o 2,9 bilionu USD (64,7 bilionu Kč). To je vyšší cíl, než jaký slíbil ve svém projevu minulý měsíc, kdy uvedl, že plánuje snížení deficitu o dva biliony USD. Plán počítá hlavně s vyššími daněmi pro bohaté. Je však již jasné, že republikáni návrh odmítnou. Agentura Kjódó upozornila, že celkový rozpočtový deficit za deset let do fiskálního roku 2033 by měl činit 17,05 bilionu USD.
C:\fakepath\trader-09032023-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2023 1) Mateřská společnost americké kryptoměnové banky Silvergate Capital se rozhodla ukončit její operace a zahájit její dobrovolnou likvidaci. Společnost Silvergate Capital Corporation to uvedla ve středu. Akcie banky po středečním uzavření burz odepsaly 35 procent. Podnik utrpěl ztráty po dramatickém kolapsu kryptoburzy FTX, a je tak další z řady obětí turbulencí na krpytoměnovém trhu.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Média: Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i firmy

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden navrhuje 25procentní daň pro miliardáře, více zdanit chce i bohaté investory a korporace. Příjmy státu z kapitálového majetku by se tak podle jeho plánu téměř zdvojnásobily. S odkazem na zdroje v Bílém domě to dnes uvedla agentura Bloomberg a další média. Biden chce podle tohoto návrhu také zrušit daňové úlevy pro podniky a pro bohaté, které zavedl předchozí prezident Donald Trump. Pravděpodobnost, že Kongres tento záměr schválí, ale zřejmě není vysoká.
C:\fakepath\auta.jpg

Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů v USA

24.02.2023 Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby tak využila subvence, které nabízí americký zákon o snižování inflace (IRA). Informovala o tom dnes agentura Reuters. Audi je stejně jako Škoda Auto a další značky součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.
img

Tesla údajně snižuje náklady a připravuje další vlnu propouštění

21.12.2022 Podle zpráv portálu Electrek Tesla zastaví zaměstnávání a připravuje se na další vlnu propouštění zaměstnanců kvůli chmurným makroekonomickým vyhlídkám a rostoucím cenám energií, které mohou omezit poptávku po elektromobilech. Akcie společnosti Tesla včera klesly o téměř 8 % na 52týdenní minimum. Dnes před zahájením seance se kotují mírně výše, protože akcionáři pozitivně vnímali plánované snižování nákladů v nejistém ekonomickém prostředí.
C:\fakepath\Británie4.jpg

Británie více zdaní dividendy a zvýší a prodlouží daň z mimořádných zisků

17.11.2022 Británie více zdaní dividendy a příjmy z kapitálu. Zvýší daň z mimořádných zisků energetických gigantů z 25 na 35 procent a prodlouží ji o tři roky do roku 2028. Zmrazí také slevu na dani z příjmu a sníží hranici, při které lidé začínají platit nejvyšší sazbu daně z příjmu. Dnes to řekl britský ministr financí Jeremy Hunt, když představoval aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Ten má zemi pomoct zalepit díru ve státních financích.
img

📢 Klíčové body k volbám v USA

03.11.2022 Volby ve Spojených státech se budou konat v úterý 8. listopadu 2022. Název těchto voleb vychází ze skutečnosti, že se konají uprostřed funkčního období prezidenta USA. Příští týden budou mít hlasy Američanů vliv na rozdělení moci v Kongresu. Volby v polovině volebního období jsou jakýmsi hodnocením práce současné vlády a především současného prezidenta. Zůstanou demokraté u moci? Získá Biden mandát k pokračování své politiky? Koho Američané zvolí 8. listopadu?
img

Benzín je v Česku mimořádně dražší než v Itálii nebo ve Francii. Zatím zlevňovat moc nebude

27.10.2022 Benzin v Česku od minulého týdne mírně zlevnil, nafta dál zdražuje. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 42,82 koruny, před týdnem byl o tři haléře dražší. O 49 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 47,34 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Akcie v Hongkongu jsou nejníže od roku 2009, podle analytiků kvůli politice

20.10.2022 Hlavní akciový index v Hongkongu je nejníže od finanční krize v roce 2009. Vytrvale klesá už téměř dva roky a za jeho nejnovější potíže může podle analytiků postoj nového správce Hongkongu. Ten podle nich ve své středeční řeči nenastínil žádný konkrétní plán, jak zastavit sílící vliv jiných finančních center v Asii, zejména pak Singapuru.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 12. října 2022

12.10.2022 Dá se říct, že Spojené státy patří ve světě k zemím s nejpřívětivějším přístupem ke kryptoměnám. V počtu bitcoin a ethereum nodů jsou na prvním místě a regulační orgány se o toto téma zvlášť zajímají. V září vydala administrativa prezidenta Joea Bidena řadu federálních zpráv o způsobech regulace kryptoměn v příštím roce.
img

Ranní okénko - ČNB ponechá sazby na 7 %

29.09.2022 V Česku bude dnes prim hrát odpolední zasedání ČNB, byť jakákoliv změna v aktuálním nastavení sazeb je vysoce nepravděpodobná. Analytici jednomyslně očekávají stabilitu, čemuž nahrávají i komentáře členů bankovní rady z posledních týdnů. Důležitější tak bude, co zazní na tiskové konferenci a očekávat lze i otázky novinářů ohledně dalšího intervenování ve prospěch koruny.
img

Itálie, Británie a další pokles trhů na úvod týdne

26.09.2022 Také začátek dalšího týdne je pro hlavní finanční trhy negativní. Stále pokračuje proces smiřování se s horší ekonomickou realitou. Dokládá to třeba další snížení vyhlídek pro globální HDP od OECD. Dalším příkladem je slabší německý index Ifo, který zase ukazuje rostoucí pesimismus mezi tamními firmami.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo chystá pro obyvatele další balík inflačních úlev za 65 miliard eur

04.09.2022 Německo chce dalším balíkem opatření o objemu 65 miliard eur (1,6 bilionu korun) ulevit obyvatelům a podnikům od prudce rostoucí inflace a s tím souvisejících vysokých cen energií. Dohodli se na tom vládní sociální demokraté kancléře Olafa Scholze s koaličními Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP). Scholz ve večerním rozhovoru s televizí ZDF řekl, že na snížení vysokých cen energií chce využít nadměrné a nečekané zisky energetických společností.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 1. září 2022

01.09.2022 Kryptoměny dál čelí různým reakcím vlád ve světě – některé vlády nově vznikající třídu aktiv přijaly, zatímco jiné se snaží určité aspekty jejich používání zakázat a chránit tak své finanční zájmy.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

Sněmovna reprezentantů schválila Bidenův sociální a klimatický balík

14.08.2022 Americká Sněmovna reprezentantů schválila balík sociálních a klimatických opatření v hodnotě 430 miliard dolarů (přes 10 bilionů korun). Výsledek hlasování se očekával, protože většinu v dolní komoře amerického Kongresu mají demokraté. Prezident Joe Biden oznámil, že zákon podepíše příští týden, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\USA.jpg

Kongres USA schválil balík 280 mld. USD na podporu výroby čipů a výzkumu

29.07.2022 Americký Kongres schválil balík 280 miliard dolarů (6,8 bilionu Kč) na podporu výrobců čipů a vědeckého výzkumu. Cílem je vytvořit v USA více pracovních míst a zvýšit konkurenceschopnost země vůči Číně. Po Senátu včera zákon schválila Sněmovna reprezentantů poměrem hlasů 243 ku 187. Pro zákon hlasovaly více než dvě desítky republikánů a nyní ho dostane k podpisu prezident Joe Biden, napsala agentura AP.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý ministr hospodářství varuje před odstávkou průmyslu pro nedostatek plynu

24.06.2022 Pokud budou dodávky ruského plynu i nadále tak nízké jako nyní, hrozí Německu nedostatek této suroviny, řekl dnes v rozhovoru s časopisem Der Spiegel německý ministr hospodářství Robert Habeck. V případě takové situace by v zimě muselo dojít k pozastavení některých průmyslových odvětví, dodal.
C:\fakepath\trader-28032022-23-zm.jpg

Biden v rozpočtu na příští rok počítá s vyšším zdaněním bohatých

28.03.2022 Americký federální rozpočet na rok 2023 počítá s vyššími daněmi pro superboháče a pro korporace a zároveň s vyššími výdaji na obranu a na policii. Vyplývá to z návrhu, který dnes podle serveru CNBC představil americký prezident Joe Biden.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda chce od léta snížit daň z příjmu fyzických osob na 12 procent

24.03.2022 Polsko chce od 1. července snížit daň z příjmu fyzických osob ze 17 na 12 procent. Změna by se měla dotknout důchodců nebo lidí pracujících na plný úvazek, uvedla dnes agentura PAP. Návrh vypracovalo ministerstvo financí, které tak reaguje na ekonomické dopady války na Ukrajině. Roční náklady na chystané daňové změny se odhadují na 15 miliard zlotých (bezmála 78 miliard Kč).
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila hlavní úrok o půl bodu na 3,4 procenta

22.02.2022 Maďarská centrální banka na dnešním zasedání svého měnového výboru zvýšila hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 3,4 procenta. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Pokračuje tak ve zvyšování úroků, aby zbrzdila růst inflace, která v lednu vystoupila na nejvyšší hodnotu za posledních téměř 15 let. K nejistotě na trhu teď navíc přispívá i napětí mezi Ukrajinou a Ruskem.
img

Ranní okénko - Polsko a Česko s 10% inflací, americké ceny výrobců v poklesu

15.02.2022 Z pohledu českých ekonomických dat je dnes klid, a tak pohledy trhu míří více do zahraničí. Po téměř 10% české inflaci je v našem regionu na řadě dnes Polsko, kde bychom se mohli dočkat velmi podobného čísla, a tudíž dalšího zrychlení vůči prosinci. Z eurozóny se v průběhu dopoledne dočkáme upřesnění ohledně růstu HDP za poslední čtvrtletí roku 2021 a z Německa pak šetření mezi aktéry na finančním trhu v podobě ZEW indexu. Za pozornost bude stát i vývoj cen amerických výrobců, kde by podruhé za sebou mohla meziroční dynamika zpomalit.
img

Národní krasobruslařský orgán USA přijal dary v BTC

09.02.2022 Poté, co v září loňského roku oznámil plány na kryptografii, U. S. Figure Skating (krasobruslařský americký orgán) nyní oficiálně přijímá Bitcoin za dary. Národní řídící orgán Spojených států pro sport krasobruslení, U. S. Figure Skating, je organizace v zemi, která umožňuje dary v kryptoměnách, jako je Bitcoin (BTC).
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý ministr financí slíbil daňové úlevy za 30 miliard eur

03.01.2022 Německá vláda v tomto volebním období poskytne firmám a občanům daňové úlevy nejméně za 30 miliard eur (více než 746 miliard Kč), začít platit by měly od příštího roku. Deníku Bild am Sonntag to řekl nový ministr financí Christian Lindner.
C:\fakepath\USA dolar.jpg

WSJ: Bidenovi demokraté skrývají skutečné náklady na své sociální programy

19.11.2021 Americký prezident Joe Biden a jeho demokraté skrývají skutečné náklady na své sociální programy. Budou na ně potřebovat nejméně 4,6 bilionu dolarů (více než 103 bilionů Kč), jinými slovy o dva až tři biliony dolarů více, respektive skoro trojnásobek toho, co nyní tvrdí. Ve svém komentáři to napsala redakční rada ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Státy EU se neshodly na řešení drahých energií, EK zváží společný nákup plynu

26.10.2021  Evropská komise prověří výhody a rizika společných nákupů plynu, které podporuje část zemí Evropské unie v reakci na současný rychlý růst cen energií. Po jednání s unijními ministry energetiky to dnes řekla eukomisařka Kadri Simsonová. Zástupci vlád se přitom navzdory volání po rychlé akci neshodli na jasné podpoře žádných dlouhodobějších opatření. Zatímco některé země jako Francie a Španělsko požadovaly reformu trhu a změnu určování cen elektřiny, další státy v čele s Německem byly proti. Český ministr průmyslu Karel Havlíček prosazoval zejména regulaci trhu s emisními povolenkami, kterou podle něj podporuje polovina států.
C:\fakepath\eurusd-17092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.9.2021

17.09.2021 Americké akcie uzavřely smíšeně. Tři hlavní indexy amerického akciového trhu většinu seance oslabovaly a ke konci obchodování převážnou většinu ztrát smazaly, index Nasdaq nakonec posílil. Nečekaný růst amerických maloobchodních tržeb potvrdil sílu oživení americké ekonomiky, to vedlo ke zvýšení výnosů dluhopisů americké vlády a k výprodeji akcií technologických firem.
C:\fakepath\Dolar-2.jpg

Forex: Dolar vystoupal na třítýdenní maximum, maloobchodní tržby v USA v srpnu vzrostly

16.09.2021 Dolar dnes vystoupal na třítýdenní maximum ke koši měn. Přispěla k tomu zpráva o vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech, které v srpnu nečekaně vzrostly. Zmírnily se tak některé obavy ohledně zpomalení hospodářského růstu.
img

Čína brzdí trhy v rozletu, čeká se na americká data

06.08.2021 Závěr týdne se zatím pro evropské akcie odvíjí smíšeně. Včerejší vývoj na Wall Street byl sice pozitivní inspirací, ale Asie to trochu pokazila. Během dne se čekají další výsledky a důležitá americká data.
img

Rychlé shrnutí

05.08.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.46 %, index Dow Jones klesl o 0.92 % a index Nasdaq rostl o 0.13 %.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
img

ČEZ: Gigafactory v ČR by mohla vyrobit baterie pro 400.000 až 800.000 aut ročně

28.07.2021 Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400.000 až 800.000 osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová. V současném plánu projektu těžby lithia společnosti Geomet, ve které má polostátní ČEZ majoritní podíl, je podle ní vytěžení a následné zpracování 34,5 milionu tun rudy během 21 let od začátku těžby, která se plánuje na rok 2025.
C:\fakepath\s-18062021-lv.gif

CNBC: Investice do evropských start-upů již překonaly loňský rekord

18.06.2021 Evropský technologický sektor již letos přilákal vyšší investice od firem rizikového kapitálu než za celý loňský rok. Začínající technologické firmy, tzv. start-upy, na kontinentu od počátku letošního roku získaly 43,8 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). Překonaly tak rekord z loňského roku, kdy získaly 38,5 miliardy eur. Uvedl to zpravodajský server CNBC s odvoláním na údaje společnosti Dealroom.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Rozpočtový deficit Francie letos stoupne na rekordních 220 mld. eur

30.05.2021 Rozpočtový deficit Francie v letošním roce stoupne na rekordních 220 miliard eur (5,6 bilionu Kč). Řekl to v rozhovoru s agenturou AFP francouzský ministr financí Olivier Dussopt. Částka je zhruba o 47 miliard eur vyšší, než vláda doposud uváděla. Proti loňskému roku schodek stoupne o 20 procent kvůli opatřením na podporu ekonomiky zasažené pandemií nemoci covid-19.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden v Ohiu obhajoval plány na zvýšení daní bohatým a podnikům

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden včera navštívil stát Ohio a na tamní škole obhajoval svoje ekonomické a investiční plány, které mimo jiné obnášejí vyšší zdanění podniků a bohatých. Biden se v pátek chystá představit svůj první návrh rozpočtu na rok 2022 i výhled na příští desetiletí, který počítá s nejvyššími veřejnými výdaji od druhé světové války, napsal list The New York Times, který se k dokumentům dostal ještě před jejich zveřejněním.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Biden vyzval bohaté Američany, aby zaplatili společnosti spravedlivý podíl

04.05.2021 Americký prezident Joe Biden při pondělní návštěvě státu Virginia vyzval bohaté Američany a podniky, aby zaplatili společnosti svůj "spravedlivý podíl" skrze plánované zvyšování některých daní. Mají tím pomoci financovat prezidentovy plány prodloužení bezplatného vzdělávání a dalších příspěvků pro pracovníky. Biden zastává názor, že jeho záměr rozšířit veřejné školství uvede do rovnováhy americkou ekonomiku a pomůže Američanům s nejnižšími příjmy, napsala agentura Reuters.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (4.5.2021)

04.05.2021 Trhy mají za sebou klidný vstup do nového týdne, který doprovázely nízké objemy a většina amerických indexů se posunula o něco výše. Nasdaq jako jeden z mála uzavřel včerejší seanci v červených číslech, zatímco americký dolar dnes navázal na páteční zisky a znovu posiluje.
img

Fidelity International: Bidenovy ambiciózní klimatické plány by mohly změnit americký trh s dluhopisy

03.05.2021  Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů.
img

Rozbřesk: Státní rozpočet ukázuje na další prohlubování schodku, dluh letos může překonat 2,5 bilionu korun

01.04.2021 Dnešní výsledky státního rozpočtu za březen potvrzují, že je Česko na cestě k nejhlubšímu schodku veřejných financí v historii – až 500 miliard korun. Na jedné straně čelíme výrazným výpadkům příjmů, které jsou jednak důsledkem pandemie, ale také současně daňových změn – zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka vedou zatím k poklesu výběru daně z příjmu fyzických osob skoro o 30 %. Na druhé straně samozřejmě také rostou rychle výdaje, a to zejména kvůli proti-pandemickým opatřením jako jsou kompenzační bonusy nebo programy COVID-gastro.
img

MMF: Banky v eurozóně mají dost kapitálu, aby odolaly pandemii

26.03.2021  Banky v eurozóně mají dostatek kapitálu na to, aby odolaly dopadům pandemie a financovaly hospodářské oživení, přestože jsou vysoce vystavené sektorům tvrdě zasaženým koronavirovou krizí. Ve své studii to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden podepsal stimulační balík za 1,9 bilionu dolarů

12.03.2021 Americký prezident Joe Biden včera svým podpisem stvrdil vyčlenění dalšího asi 1,9 bilionu dolarů (skoro 42 bilionů Kč) na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Jeho "záchranný plán", který ve středu dokončil cestu Kongresem, poskytuje prostředky na protiepidemická opatření a zároveň výrazně rozšiřuje federální systém sociálního zabezpečení. Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová se jej chystají v následujících dnech propagovat napříč Spojenými státy.
C:\fakepath\p-09032021-lv.gif

Prezidenti USA v krizi snižovali daně, zvyšovali i státní výdaje

09.03.2021 Výběr známých programů na podporu ekonomiky v historii USA (Sněmovna reprezentantů má po úpravách v Senátu na programu další hlasování o balíčku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů - asi 41 bilionů korun - na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19):
img

Fidelity International: Biden podpoří čistou energii a garantuje zdravotní péči pro širší skupinu obyvatel

01.12.2020 Joe Biden už byl prohlášený vítězem voleb, a ačkoliv Donald Trump jeho vítězství stále zpochybňuje, je již možné věnovat plnou pozornost předpokládanému dalšímu vývoji trhů. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství demokratů na oblast energetiky, veřejný sektor, zdravotnictví i farmaceutický průmysl.
img

Schodek českého rozpočtu je historicky rekordní, hrozí zhoršení ratingu a prodražení zadlužení. Stát by proto měl například upustit od výplaty letošních prémií státním zaměstnancům

02.11.2020 Hospodaření českého státního rozpočtu vykázalo ke konci letošního října schodek čítající 274 miliard korun. Jedná se o nejvyšší schodek státního rozpočtu v novodobé historii České republiky, počínající rokem 1993. Dosavadní nejvyšší schodek, ten z prosince roku 2009, z doby světové finanční krize, převyšuje ten současný, říjnový už o více než 80 miliard korun. Stále jsou přitom před námi ještě takřka dva měsíce roku, přičemž tempo prohlubování deficitu je tradičně koncem roku obzvláště rychlé.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump slíbil zatížit cly ty podniky, které odejdou z USA

28.08.2020 Americký prezident Donald Trump hodlá v případě svého znovuzvolení uvalit cla na firmy, které opustí Spojené státy a budou vytvářet pracovní místa v jiných zemích. Trump to uvedl v projevu, ve kterém přijal republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb. O druhý mandát se utká s demokratickým vyzyvatelem Joem Bidenem, kterého v projevu ostře kritizoval.
img

Další měsíc, další rekordní deficit

03.08.2020 Jak už se stalo v době covidové tradicí, přinesl i červenec nový rekord deficitu českých veřejných financí. Není ovšem bez zajímavosti, že oproti předchozímu měsíci narostl rozdíl mezi příjmy a výdaji spíše mírně. Zatímco v červnu šlo o 195,2 mld. Kč, červenec skončil deficitem ve výši 209 mld. Kč. Důvody žalostného stavu státní pokladny, která je přitom v létě zvyklá spíše na přebytky, jsou jasné – hibernovaná ekonomika negenerovala daňové příjmy a naopak polyká miliardy ze záchranných vládních programů. Aktuální sada čísel z dílny ministerstva financí již nově počítá i s nedávno zvýšeným celoročním schodkem, který momentálně činí 500 mld. Kč.
img

EUR/USD dosáhl ročních maxim! Můžeme očekávat další zisky?

24.07.2020 Lídři EU docílili dohody na summitu minulý víkend. Balíček v boji proti pandemii koronaviru na zotavení a podporu ekonomky EU činí 750 miliard EUR ve formě dotací a půjček zemím, které jsou nejvíce zasaženy. Hlavní měnový pár tak dosáhl EUR/USD nových ročních maxim.
C:\fakepath\wsh.jpeg

Ve Washingtonu začíná jednání o novém záchranném balíčku

21.07.2020 Špičky amerického Kongresu a představitelé administrativy prezidenta Donalda Trumpa se po víkendu naplno ponořili do složitých vyjednávání o novém balíčku opatření na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Neshody podle médií panují nejen mezi demokraty ovládanou Sněmovnou reprezentantů a Senátem kontrolovaným republikány, ale také mezi republikánskými zákonodárci a Bílým domem. Agentura Reuters připomíná, že dříve schválený program federální podpory pro miliony Američanů, kteří přišli o práci, skončí tento měsíc.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Průzkum: Ekonomická elita nepočítá s rychlým oživením ekonomiky

29.06.2020 Čeští majitelé firem, podnikatelé a vrcholoví manažeři nepočítají s rychlým oživením ekonomiky. Více než třetina z nich předpokládá několikaleté zotavování. Vyplývá to z červnového průzkumu J&T Banky, do něhož se zapojilo 134 majitelů velkých a středních firem, podnikatelů a představitelů vrcholového managementu.
img

EK chce chránit unijní trh před konkurencí podporovanou státem

17.06.2020 Státem podporovaným mimoevropským firmám mohou při podnikání či snahu o koupi evropských podniků nastat složitější časy. Evropská komise dnes zveřejnila zatím nezávazný návrh počítající s možností pokut pro cizí firmy, které jsou proti konkurenci z Evropské unie zvýhodněny různými formami státní pomoci. Unijní exekutiva jim chce také ztížit možnost získání kontroly nad evropskými společnostmi.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v dubnu klesla o rekordních 20,4 procenta

12.06.2020 Britská ekonomika v dubnu klesla proti předchozímu měsíci o 20,4 procenta, což je nejvíce v zaznamenané historii. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Meziročně pak činí propad hrubého domácího produktu (HDP) 24,5 procenta. Duben byl prvním úplným měsícem, kdy ekonomika pocítila opatření, která vláda zavedla proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA pracují na omezení závislosti na dodávkách zboží z Číny

18.05.2020 Zákonodárci a vládní představitelé ve Spojených státech pracují na opatřeních, která by přiměla americké podniky přesunovat aktivity z Číny a snižovat závislost na čínských dodavatelích. Opatření by mohla zahrnovat daňové úlevy, subvence a nová regulační pravidla. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Italie2.png

Počet nově zemřelých se v Itálii i nadále drží pod 200

14.05.2020 V Itálii za uplynulých 24 hodin zemřelo v souvislosti s covidem-19 dalších 195 lidí. Oproti předchozímu dni se jedná o mírný nárůst, denní bilance obětí se však už několikátý den za sebou drží pod hranicí 200. Celkem Itálie od propuknutí epidemie v zemi eviduje 31.106 úmrtí, informovala s odkazem na italskou civilní ochranu agentura Reuters. Italský premiér Giuseppe Conte včera oznámil, že italská vláda schválila stimulační opatření v hodnotě 55 miliard eur (1,5 bilionu Kč), která mají pomoci firmám a domácnostem koronavirovou krizi překonat.
img

Čína velmi těžce restartuje ekonomiku

20.04.2020 Čína se zvolna snaží opět nastartovat ekonomiku. Miliony lidí se ale bojí utrácet nebo vůbec nechtějí vycházet ven. Uzavřené továrny a obchody jsou v zemi od ledna.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína se snaží oživit ekonomiku, ale spotřebitelé šetří

19.04.2020 Čína, tedy země, odkud se v prosinci začal šířit nový typ koronaviru, jenž způsobil pandemii, se opatrně snaží znovu nastartovat ekonomiku. Není to ale snadné v situaci, kdy se miliony lidí bojí utrácet nebo ani nechtějí chodit ven. Uzavírání továren a obchodů po celém zemi začalo v lednu. Milionům rodin bylo řečeno, aby zůstaly doma a vládnoucí komunistická strana teď tvrdí, že nemoc je pod kontrolou. Dopady na životy lidí i na celou ekonomiku ale přetrvávají.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka může kvůli viru půjčovat vládě

09.04.2020 Britská centrální banka může dočasně půjčovat vládě peníze na boj s šířením koronaviru, pokud se kabinetu finanční prostředky nepodaří získat na dluhopisových trzích. Obnovuje tak mechanismus, který se naposledy v širším měřítku využíval v době globální finanční krize, informovala dnes agentura Reuters.
img

Koronavirus v Africe ohrožuje možnosti obživy mnoha lidí

06.04.2020 Více než polovina z 54 afrických států zavedla omezení pohybu, dopravní omezení nebo jiná opatření ve snaze zabránit šíření koronaviru. Kvůli těmto restrikcím i hospodářské situaci ve světě přicházejí miliony Afričanů o práci. Mnoho z nich přitom žije ze dne na den a nemá žádné úspory, napsala agentura AP.
C:\fakepath\britska libra.jpg

EK schválila britskou státní pomoc firmám za 50 miliard liber

06.04.2020 Evropská komise (EK) schválila rozsáhlý záchranný balík, kterým chce britská vláda podpořit firmy strádající kvůli koronavirové pandemii. Brusel dnes oznámil, že v rámci uvolněných pravidel pro státní pomoc Londýnu povolil poskytnout velkým korporacím stejně jako malým a středním podnikům finanční pomoc 50 miliard liber (asi 1,57 bilionu Kč).
C:\fakepath\izrael.jpg

Izrael kvůli koronaviru plánuje rozsáhlé stimulační výdaje

30.03.2020 Izraelská vláda dnes představila balík ekonomických opatření v hodnotě 80 miliard šekelů (zhruba 550 miliard Kč), který má v zemi pomoci zmírnit koronavirovou krizi. Ministr financí Moše Kahlon uvedl, že očekává postupné obnovování podnikatelské aktivity po židovském svátku Pesach, který se letos bude slavit od 8. do 16. dubna.
C:\\fakepath\\japonsky-jen2.jpg

Japonský premiér slíbil zmírnit dopady pandemie na ekonomiku

29.03.2020 Japonský premiér Šinzó Abe včera slíbil bezprecedentní balíček kroků, které mají zmírnit dopady pandemie koronaviru na ekonomiku země, která je třetí největší na světě. Opatření podle něj budou zahrnovat fiskální pobídky i daňové úlevy pro společnosti, detaily ale zatím nebyly zveřejněny, napsala agentura Reuters. "Jsme v kritické fázi. Musíme být připraveni na dlouhou bitvu," řekl Abe s tím, že se snaží být v tomto případě "zcela otevřený".
img

Účet za obnovu globální ekonomiky se již vyšplhal na 7 bilionů dolarů

27.03.2020 Klíčové státy Evropské unie, Spojené království, Spojené státy, Čína a Japonsko se v době pandemie koronaviru snaží podpořit ekonomiku. Celkový účet za dosud navržená opatření se již vyšplhal na částku 7 bilionů dolarů a dál narůstá. Z hlediska rozsahu i rychlosti navrhovaných opatření jsou dosavadní kroky centrálních institucí zcela bezprecedentní. Níže naleznete souhrnný přehled.
img

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize

24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.
C:\fakepath\ilo-18032020-lv.jpg

ILO: Koronavirus by mohl zničit až 25 milionů pracovních míst

18.03.2020 Epidemie nového koronaviru a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést ke zrušení až 25 milionů pracovních míst - více než finanční krize z let 2008 a 2009. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) taková situace nastane, pokud vlády nezačnou rychle jednat, aby před dopady krize ochránily zaměstnance.
img

Ranní komentář: USA připravují fiskální balíček, Británie už obří stimul oznámila

18.03.2020 Akciové indexy včera dokázaly růst a likvidovat tak část svých vysokých ztrát ze začátku týdne. Pomohly hlavně zprávy o zavedení nové facility americké centrální banky, která se zaměřuje na dodávání krátkodobé likvidity amerických firmám, a to pomocí nezajištěných půjček, které částečně bude krýt americké ministerstvo financí. Náladu dokázaly zlepšit i informace o chystaném fiskálním balíčku, který by v USA mohl dosahovat až 1 bln. dolarů a jehož součástí by mohla být přímá pomoc americkým domácnostem ve výši 1 tis. USD + daňové úlevy a odložení daňové povinnosti. Americká vláda se také chystá pomoci nejvíce zasaženým odvětvím v čele s aerolinkami. Svůj vlastní fiskální balíček pak ve výši 400 mld. USD včera oznámila také Británie, která lidem mj. bude pomáhat se splátkami hypoték.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Země EU chystají velké fiskální stimuly pro boj s koronavirem

16.03.2020 Země Evropské unie podpoří ekonomiku ochromenou šířením koronaviru masivními finančními stimuly, které pomohou jak v boji s pandemií, tak ve zmírnění jejích dopadů na nejvíce zasažená odvětví. Shodli se na tom ministři financí zemí Evropské unie během dnešní videokonference. Fiskální opatření by měla dosáhnout celkového objemu až jednoho procenta hrubého domácího produktu (HDP) EU, uvedla v prohlášení euroskupina sdružující země platící eurem.
img

Okénko trhu - ECB podpořila likviditu, nálada na trzích stále negativní

13.03.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v lednu meziročně vzrostly o 4,9 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se pak zvýšily o 2,1 %. Oproti očekáváním zklamal zejména prodej automobilů, zatímco další části tržeb naopak rostly rychleji. Letošní leden měl stejný počet pracovních dní jako ten loňský, kalendářní vlivy tak meziroční dynamiku neovlivnily. Spotřebitelé zvyšovali své útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení a výrobky pro domácnost. To se odrazilo v rychlém růstu tržeb za nepotravinářské zboží, které se meziročně zvedly o 7,3 %. Slabší pak byl růst útrat za potraviny (o 2,4 %) a za pohonné hmoty (o 1,1 %). I přesto, že lednové tržby bez automobilového segmentu pozitivně překvapily, budou data již od března silně ovlivněna dopady epidemie koronaviru. Tržby v maloobchodě půjdou pravděpodobně strmě dolů, když se spotřeba omezí jen na nezbytné statky. Dopady budou značné zejména v oblasti cestování, rekreace a kultury. I bez zahrnutí tohoto vlivu jsme v letošním roce předpokládali zpomalení tržeb pod tři procenta. Současná epidemie však náš původní odhad podstatně srazí.
C:\fakepath\koronavir.jpg

Část zemí se dopadům koronaviru brání dodatečnými rozpočty

10.03.2020 Některé země se rozhodly na šíření nového koronaviru zareagovat návrhem na dodatečný rozpočet. Podporou firem i lidí chtějí bránit negativním dopadům na ekonomiku a povzbudit značně otřesené finanční trhy. Jedny z nejvýraznějších opatření chystá Itálie a Japonsko, ráznou podporu ale slibuje také americký prezident Donald Trump, jehož slova dnes podpořila akciové trhy v mnoha zemích. Koronaviru, který se začal šířit z Číny, podlehlo v celém světě už přes 4000 lidí.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomka MMF vyzvala vlády k cíleným podporám ekonomik

09.03.2020 Vlády by měly přijmout značná cílená fiskální a měnová opatření, která by pomohla spotřebitelům a podnikům vyrovnat se s dopady rychle se šířícího onemocnění způsobeného novým koronavirem. Uvedla to hlavní ekonomika Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová v blogu na internetových stránkách fondu. Doporučila hlavně převody hotovosti, dotace na mzdy a daňové úlevy, ale také snížení úroků a pomoc finančnímu trhu ze strany centrálních bank.
img

Vyhlášení nouzového stavu umožní zvýšit výdaje na boj proti koronaviru

05.03.2020 „Plánovaná opatření na zmírňování ekonomických důsledků šíření koronaviru mohou poškodit italské hospodářství. Podle návrhu se sníží daně italským firmám, kterým klesnou tržby o 25 procent. To však v praxi může motivovat firmy, aby si účelově snižovaly tržby a díky tomu dosáhly na daňové úlevy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Vlna optimismu se přelila do dalšího dne. S čím přijdou zástupci G7?

03.03.2020 Rozhovory mezi zástupci zemí G7 jsou jednoznačně klíčovým bodem dnešního programu. Centrální bankéři a ministři financí se mají spojit ve 13 hodin našeho času a diskutovat o opatřeních tlumících dopady epidemie.
C:\fakepath\italie.jpeg

Itálie chce podpořit ekonomiku opatřeními za 3,6 miliardy eur

01.03.2020 Itálie v příštím týdnu představí opatření v hodnotě 3,6 miliard eur (91,7 miliardy Kč), která mají podpořit ekonomiku ohroženou největším epidemií onemocnění COVID-19 v Evropě. Uvedl to v rozhovoru s listem La Repubblica italský ministr hospodářství Roberto Gualtieri. Stanovená částka odpovídá 0,2 procentům hrubého domácího produktu (HDP) a doplní balík 900 milionů eur určený pro nejvíce zasažené oblasti, který vláda oznámila v pátek.
img

Koronavirus je pro evropské akcie horší než brexit, grexit či Fukušima, padají nejvíce od krachu Lehman Brothers. Zato Babišově vládě klesají úroky z dluhu a zlevní asi i hypotéky v ČR

28.02.2020 Koronavirus má na evropské akciové trhy horší dopad než brexit, hrozba grexitu (odchod Řecka z eurozóny) nebo třeba fukušimská jaderná havárie. Klíčový ukazatel evropských akcií, index Stoxx Europe 600, se v tomto týdnu propadl o zhruba dvanáct procent. Jedná se tak o nejhorší týden pro evropské akcie od října 2008, kdy trh panikařil po krachu investiční banky Lehman Brothers, jímž započala kritická fáze světové finanční krize. Podobně se propadají akcie americké. Americké akciové trhy se včera propadly o 4,4 procenta, nejvýrazněji od roku 2011. Pamětníci mezi akciovými obchodníky říkají, že něco tak příšerného ve své kariéře dosud nezažili. Tyto hodiny jsou dost možná horší než burzovní krach roku 1987 nebo finanční krize z doby před dvanácti lety, říká jeden z nich, Scott Minerd, šéf investic u Guggenheim Partners.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Automobilová skupina | Daňové výhody | Silvergate Capital | Italský premiér Giuseppe Conte | Výnosy dluhopisů | Finanční ústav | Hlava a ramena | ChatGPT | Mediální magnát Rupert Murdoch | Zpravodajský server | Dnešní zprávy | Paul Romer | Skandinávské aerolinky | Války | Lithium | Vývoj | Klíčový prvek | Češi | Investiční poradci | Data z trhu práce | Rada guvernérů ECB | Byznysman | Pesimismus | Rozvoj měst | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Paul Krugman | Wood Retail Investments | Životní pojištění | Standard & Poor's | Kalifornie | First Solar Inc (FSLR.US) | Mladší generace | Automobilový sektor | XOM | AWS | Itálie | Michal Stupavský, CFA | Stoxx | Magnát Rupert Murdoch | Magnificent 7 | Obilí z Ukrajiny | Texas | Daňové povinnosti | První den obchodování | Tencent Holdings | FSLR | Očekávání | Investice do drahých kovů | Vyhlášení nouzového stavu | Kybernetické měny | Výkonný ředitel | Program nákupů dluhopisů | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Poslanci | Výnos prodaných dluhopisů | Hospodářství subsaharské Afriky | LG Energy Solution | Brent | Podniky v Číně | Gigafactory v ČR | Garance | Bidenova vláda | Novo | Více peněz | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Portfolio | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Trh práce | Společnost Ryanair | Evropská komise | Raytheon | Pro investory | Rozpočtová pravidla | Abiy Ahmed | Crypto | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Potenciál | New Energy Vehicles | La Repubblica | Onemocnění COVID-19 | Support | Průzkum | Chování | Irské aerolinky | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Japonské firmy | Lednová inflace | Továrny na čipy | Nejdůležitější ekonomické události | Klíčové společnosti | Škoda Auto | Pražský PX | Ifo | Zisk před zdaněním | Ekonomické dopady | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Schopnost Německa | Britská libra | Pověst | Špatná nálada | Intervence | Trh s dluhopisy | Kryptoburzy | CZ | Majitelé firem | Oživení americké ekonomiky | Olívia Lacenová | Celkový stav ekonomiky | Výrobce letadel | Americké centrální banky | Prezidentka ECB | Dobré výsledky | LSEG | Alternativní fond | Britský ministr financí | Rekord | Raiffeisenbank | Viterra | Baterie do elektromobilů | Bitcoiny | Průměrný výnos | Návrh zákona | Hedgeové fondy | Cestovní ruch | Globální konkurence | Prémie | Události roku | Býčí výhled | Skupina J&T | Dopad na existující odvětví | Doporučený zdroj | Vliv na ekonomiku | Moody's Investors Service | Společnost Apple | Zpřesněný odhad | Uvolňování měnové politiky | Účely primární veřejné nabídky | Budoucnost | Koruna | Index Nikkei | Český statistický úřad | Impuls | Příjmy z kapitálu | Posílení | EUR/USD | PiS | Bruno Le Maire | Na burze | Analýza Moderna akcie | General Electric | Kryptoburzy FTX | GBP | Administrativa prezidenta | Nezaměstnanost v Česku | Mediální magnát | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | General Motors (GM) | Předseda představenstva | Goldman Sachs | Výhled na příští rok | Německý HDP | Cena bitcoinu | Geely | Penzijní fondy | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Agentura AFP | Zelenskyj | Američtí vojáci | Softwarová společnost | CSI 300 | Společný podnik | Balík inflačních úlev | Roberto Gualtieri | Bilion | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Včerejší obchodování | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Demografie | Bernie Sanders | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Americké podniky | Graf EURUSD | Výnos | Rekordní deficit | The Washington Post | FTX | Daimler | Nákupy státních dluhopisů | Schopnost Německa přilákat investice | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | AI | Asijské akcie | Delta | Boj proti koronaviru | Dodávky ruského plynu | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Propad příjmů | Mezinárodní konkurenceschopnost | Index DOW | Import | Capri | Americká společnost Tapestry | Český trh práce | Americká energetická společnost | Federální rezervní systém (FED) | Exchange | Společnost Huawei | High | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Zhodnocování peněz | Vyšší úrokové sazby | Kontrakty | Finanční výsledky | Předpověď | Budoucí trendy | Prodeje aut | Federální úřady | MWh | Nižší daně | Největší světové ekonomiky | Plány | AUDUSD | Praxe | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Americké ekonomiky | Britové | Sentiment na trhu | PSA | JPY | Růst výnosů | Magnát | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Vývoj dolarového indexu | Síť Threads | Dovoz | Růst hrubého domácího produktu | Americká média | Odhad HDP | Wood & Company Financial | Cenové úrovně | Ekonomiky v eurozóně | SoftBank Group | Casino | Německé HDP | Praní špinavých peněz | Changpeng Zhao | Wonderinterest Trading | Ropné a plynárenské společnosti | Total | Peníze | Eurodolar | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Spikevax | Americká data | Robert Habeck | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | ČSOB | Kapitalizace Tesly | Francie | Index burzy | Větrné turbíny | CAAM | Nord Stream 2 | Zprávy o trhu | CashFlow | Měnová opatření | Resistence | Investiční analytik | Norské společnosti | Oliver Blume | NVDA.US | Katar | Prognóza | Evropské firmy | Služby | Nasdaq v New Yorku | Země EU | Nasdaq Composite | Evropský výrobce letecké techniky | Podpůrné programy | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Agentura Kjódó | Investiční strategie | Heatmap | Sociální sítě | Americký Fed | Nejbohatší | Nikkei | Dlouhodobý investiční produkt | Ropa WTI | Obchodování na finančních trzích | Volodymyr Zelenskyj | Širší index S&P 500 | Ruský prezident | Lockheed Martin | Pákový efekt | Předčasné splacení hypotéky | Americká softwarová společnost | First Solar | Čínské úřady | Vklady | Brexit | ZEW index | Společnost Pfizer | Vládní představitelé | NextEra | Společnost NJJ | Investing.com | Instagram | Steven Mnuchin | Open Society Foundations (OSF) | Šíření onemocnění | Tesla Elon Musk | Dolar dnes | Americký prezident | EURUSD | Burzy | USD/EUR | Německý ministr hospodářství | Americký prezident Joe Biden | Růst britské ekonomiky | Být milionářem | Index ISM ve službách | Dopravní subvence | Wonderinterest Trading Ltd | Válka na Ukrajině | Izraelská ekonomika | Projednání v Kongresu | Myšlení | Bond | Broker | Globální ekonomiky | Akciové indexy | Cash flow | Společnost Shell | Nákup plynu | Tesla (TSLA.US) | Společnost Nasdaq | Velká krize | Export | Německý ekonomický institut (GEI) | Investiční zkušenosti | Vyšší zhodnocení | Macquarie | Softwarová společnost Microsoft | Nastavení úrokových sazeb | Cena Virgin Galactic akcie | Obavy z pandemie | FSLR.US | Statistický úřad Eurostat | Šéfka ECB Christine Lagardeová | CBO | Prodej automobilů | EUR/PLN | Finanční instituce | Vládní opatření | Energetická společnost | Americký index | Šok | Zpřísňování měnové politiky | CDC | Ropné společnosti | Moderna | Hongkong | Italský premiér | ByteDance | Inflace | IEA | Price-to-Earnings | Legendární investor | Společnost Emirates | Unie | Japonská automobilka | Regulace | Republikánská senátorka | OXY.US | LMT | Solární energie | Model 3 | Měnový fond | Prezident Javier Milei | Sociální demokraté (SPD) | Kapitálové rezervy | Faktory ovlivňující růstová odvětví | Česká republika | FTC | Kim Kiyosaki | Globální dluh | US500 | Populismus | Emirates | Britská banka Barclays | Tovární objednávky | Hyundai | Rychlý růst zaměstnanosti | Ekonomický vývoj | Týdenní pivotní body | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Čínská makrodata | P.A. | MPO | Giuseppe Conte | Elon Musk | Tower Semiconductor | Zprávy | Zvýšení sazeb | Vnímání rizika | Země G20 | Vládní výdaje | Zpráva | EPH | Investovat | Vyšší náklady | Hrubý domácí produkt (HDP) | Dovednosti | Prodej | Dovozní cla | Barnabás Virág | RWE | West Texas Intermediate (WTI) | MT5 | Akciové burzy | Skupina OPEC+ | Technický výhled trhu | Der Spiegel | Mizuho Securities | Model Y | Bankroty | Automobilka | 1 milion | Šéf Bílého domu | JOLTS | Bloomberg | Nabídka | Moderna akcie | Světový obchod | Dotace | Textron | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Janet Yellenová | Lepší výsledky | EUR/CZK | Zájem investorů | Spotové obchodování | FTNT | McKinsey | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Zvláštní zájmy | Euforie | Finančník | CO2 | Makrodata | Americká Komise pro cenné papíry | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | Obchodní deník | Klamání investorů | Vyhlídky | WallStreetBets | Akciová burza | Japonská vláda | Nejistoty | Depozitní sazby | Fidelity | Předseda sněmovny | Investiční | Evropská měna | AMD | Míra | Společnost Google | Média | Spořicí produkty | Dolary | Bez rizika | Zisk | Cena Virgin Galactic | Firma Meta | Island | Fundamentální analýza akcie | Udržitelnost | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Den obchodování | Bard | Ministr financí Steven Mnuchin | Tržní podmínky | Bank of England | Automobilka Toyota | Výhled vývoje ekonomiky | Cineworld Group | GEI Christian Rusche | Ekonomika Hongkongu | Daniel Křetínský | Soukromé investiční společnosti | WSJ | Bydlení | Neziskové organizace | Česká měna | Airbus | Americký výrobce | Mimořádná opatření | BP | Bohatí | Christian Lindner | Virgin Galactic | DOGE | Listopadová inflace | Funkční období | NATO | Tlak medvědů | Bidenův plán | Akcie společnosti Tesla | Měsíční data | Analýza trhů | Analýzy | Finanční služby | Slevy | Republikánští senátoři | CRFB | Dopady koronaviru | Hospodaření státu | ExxonMobil | Altria | Dánská společnost | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Propad | Brusel | IKEA | Realitní společnost | Aktuální kurzy | Akcie a dluhopisy | Úrok | Evropské ekonomiky | NHS | Les Echos | Agentura Reuters | Platit daně | Evropské akcie | Bohatý | Výrobce léků | Nové příležitosti | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | DMA | Asociace | Švýcarská banka | Huawei | Očekávání investorů | Německá automobilka Porsche | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Akcionáři | Vysoké ceny energií | Vakcína | Státní pomoc | Automobilka Škoda | S&P | Thoma Bravo | Index S&P 500 | Vzdělání | Quantum | Indigo | Soukromé firmy | Handelsblatt | Pandemie koronaviru | Obchodní války | Obchodování | Zvýšení daní | Report ADP | Legislativa | Petr Král | Toyota Motor | Videokonference | Spoření | Výsledky společnosti | Meta | Ropné zásoby | Cinema City | ZEW | Kdo to řídí | Tempo růstu spotřebitelských cen | Posílení libry | Ministerstvo spravedlnosti | Fungování trhů | Covid | Největší švýcarská banka | Eurostat | Prezident | Země platící eurem | Růst inflace | Cena akcií společnosti | Dopad na vývoj cen | Plyn | Hospodaření | Occidental Petroleum | Zajištění na stáří | Americká společnost Intel | Inflace v eurozóně | Nakupovat státní dluhopisy | Praha | Recyklace | Evropský parlament | Futures | Hospodářské cykly | Obchod Amazon | Nejdůležitější události | Nový úděl | Booking Holdings | Finanční rok | Americká společnost | Americká banka | Nuevo León | Firmy | Vláda USA | Evropský statistický úřad Eurostat | Zadlužování | Odvětví polovodičů | Midstream | Placení daní | Dopady války na Ukrajině | Růst zadlužení | Finanční krize | Kryptoměnové burzy | Nemovitosti | Andrej Babiš | Nástroj | Výsledky | FXstreet.cz | HUF | Tennessee | SARS-CoV-2 | ČNB Petr Král | Supreme Edition | Turecká centrální banka | Britská měna | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Typ koronaviru | Finanční vzdělání | TIM | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Odvětví v ekonomice | Larry Hu | Následky pandemie | Obnovitelné zdroje | Eli Lilly | Podnikatel Elon Musk | SVB Financial | Zůstatek | Stimulační opatření | Internetové investice | Hypoteční trh | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Pandemie nemoci COVID-19 | Kevin McCarthy | Klesající trend | BHS | Instacart | Celková investice | Objem | Těžba ropy | Wall Street Journal (WSJ) | Elektrické vozy | Parlamentní volby | Čeští majitelé firem | Federální rezervní systém | Zvýšení mezd | Týden na finančních trzích | Klima | JDE | Dovoz z USA | Akcie Volkswagen | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Postavení na trhu | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Subvence | Regulátor | Vládní dluh | Raytheon Technologies Corp | Negativní zpráva | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | RMB | Dlouhodobý výhled | Demokraté a Republikáni | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | Ropná firma | Pfizer | The Guardian | Snížit emise | Nejistota | AFP | Studie | Truth Social | Pokles cen ropy | Americký podnik | Plný úvazek | Průraz | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Francouzský ministr | CzechInvest | Doporučení | Ceny zboží | Vodafone Group | Americké automobilky | Spekulace | Hypotéky | Řízení rizika | Virgin America | Lukáš Kovanda | Americké technologické firmy | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Přijetí | Silvergate Capital Corporation | Evropa | Kurzové sázky | Šíření nového koronaviru | Změny na trhu | Úspory | Wells Fargo | HUF/EUR | Equity | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Státní peníze | Podvážení | Jednání FOMC | Unijní země | BYD | Dopady na ekonomiku | CME | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Banka UBS | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Investování peněz | Earnings | Trump | Zadlužení | Nejvyšší soud EU | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Společnost Meta Platforms | Technické analýzy | Jemenští povstalci | Rozpočtový úřad Kongresu | ING | Polský zlotý | Inflace ve Spojených státech | GBPUSD | Air France | ProCent | Makroekonomické ukazatele | Stříbro | Euro 7 | Instituce | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Dovoz ukrajinského obilí | Zahraniční investice | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Dobrá data | Americké akcie | Podnikatelé | BBC | Czech Fund | MetaTrader | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Výdělky | Moody's | Divize | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Rosněfť | Apple | Georgia | Audi | Menšinový podíl | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Francouzský statistický úřad | Obchodovat na finančních trzích | Snížení těžby | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Komise | NJJ Presse | CL | Investiční výhody | Viktor Orbán | Výkyvy | ArcelorMittal | Fed | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Společnost ByteDance | Lídři EU | Korekce | Steen Jakobsen | Kov | Money management | Chorvatsko | USD/CZK | BFM | Evropská komisařka | Kurz forintu | Kjódó | Banka First Citizens | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Capri Holdings | Pandemie nemoci | Kulturní vliv | Soud v Tokiu | Yahoo | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Swingové minimum | Negativní dopad | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | IRS | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | VaR | Rating | Společnost XTB | Salvador | SNB | Microsoft | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Meziroční inflace | Nezisková organizace | Mateusz Morawiecki | Americký trh | Demokratické strany | CME Group | Siemens Energy | Cybertruck | Pomoc Ukrajině | Německý kancléř Olaf Scholz | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Koronavirus | Web3 | Spolková vláda | Mutace koronaviru | Realitní magnát | Vlastní nemovitost | Futures na DAX | Nákupní cena | Rizikovější aktiva | Conseq Funds investiční společnost | Představenstvo | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Evropská banka | Silná konkurence | Trendové linie | Paušální daň | Výpadky | CFTC | Podpůrná opatření | Investice do výroby baterií | AA | Invest | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Vypuknutí pandemie | Deutsche Börse | Investice Tesly | Životní prostředí | Krach na newyorské burze | Společnost Deutsche Börse | Chatbot | Bild am Sonntag | Quantum Fund | LMT.US | Pravidla regulace trhů | LYNX | DAX | Antivirus | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Payrolls | Rivian R1S | Nárůst výdajů | Centrum | Rizika | Snížení emisí uhlíku | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Americká automobilka Tesla | Bukele | Maloobchodní tržby | Konsolidovaný čistý zisk | Záchranný plán | Coinbase | Banka | Zasedání vlády | Conseq | Pavel Beneš | Globální index | Daňová sazba | Německý koncern | Potenciál zisku | Obchodníci | Změny v ekonomice | Guvernér | Nový Zéland | Uchovatel hodnoty | Škoda | CZK | Reuters | Dnešní výsledky | Finance | Nouzový stav | Greg Kelly | Změny klimatu | Chevron | Regulace a legislativa | Hang Seng | Michael Kors | ChiNext | Londýnské akciové burzy | Robert Solow | Rada MMF | Investice do projektů | Palo Alto | Zakladatel | Předseda | Next Generation | Klid | Růst v Číně | Linda Yaccarinová | Ekonomika Evropské unie | EBITDA | J&T | Finanční otázky | Rok 2024 | Statistický úřad | Saxo | DPA | Evropská unie | Denní graf | Evercore ISI | Conseq Funds | Boeing | Daniel Beneš | GfK | HDP v USA | Ekonomiky | Shanghai Composite | Webináře zdarma | Rychlý růst | Ženy | Libra | Energetický a průmyslový holding | Spotřeby plynu | Charlie Munger | CFD | Technology | Automotive | Členské státy EU | Centrální banky | Řetězec Casino | Dopad na ekonomiku | Kasino | Členské státy | Open | Cena akcie | Změny životního stylu | Životní úroveň | Britský statistický úřad | Analýza trhu | Financovat | Orbán | Ztráta | Řecko | Dividenda | FDIC | Starší populace | AMD.US | Nový rekord | Indexy amerického akciového trhu | Süddeutsche Zeitung | Úroky | Finanční centra | Portu | Firma | Miliardy švýcarských franků | Cena | Investiční banky | Odliv investic z Německa | Internetové sázky | Soud v Německu | Air | Ruská agrese | Izrael | Ceny akcií | Italský ministr hospodářství | Podpůrný balíček | Huayou Cobalt | Amazon Web Services (AWS) | S&P500 | Plánování | Investiční platforma Portu | Zelené energie | Telekomunikační společnost | LEAG | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | MetaTrader 5 | ČNB | TSLA.US | VW | Investujeme | Agentura Bloomberg | Vydávání dluhopisů | Pokles | ILO | Czech Media Invest (CMI) | Margin | Globální investoři | NYT | Historická data | Společnost Twitter | Americké společnosti | Ether | Poplatek | Jaderné elektrárny | Lego | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Restrikce | Mercedes | Index ISM | Vyšší daně | Rivian | Invaze | Ředitel ILO | Americká ekonomika | HDP | NVDA | Dluh USA | Obchodník | Portfolio manažer | AKAT ČR | Akcie týdne | Internetové podnikání | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | MRNA | COVID-19 | Počet bankrotů | Regulátoři | Problémy | ROE | BHS Timur Barotov | Německý ministr financí | Regulace trhů | Výše úrokových sazeb | Čínská vláda | EBIT | Daně | Lídři | Pivot | Pierre Moscovici | Cashflow klub | Zprávy z trhů | Obchodovat | Český stát | Výzkum a vývoj | Momentum | Craig Wright | LG Energy Solution (LGES) | Daně z příjmů | Akcie Shell | Japonský index | LGES | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Guvernér izraelské centrální banky | Konglomerát | Globální ekonomika | Nancy Pelosiová | ACEA | Dividendový výnos | Čínská média | Technický výhled | Pozitivní výsledek | Dopady obchodní války | Summit G20 | Miliardy eur | Plynárenské společnosti | Analytik J&T Banky | Změny na trhu práce | Americké akciové trhy | Starbucks | Toyota | Ratingové agentury | Cena zlata | HSBC | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké hospodářství | Trinity Bank | Rozpočtový deficit Francie | Ahunna Eziakonwová | Flash Crash | Akciové fondy | Pojištění vkladů | Růst cen | Magnificent | Společnost Chevron | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Ekonomika sdílení | Open Society Foundations | Zdravotní pojištění | RSI | Dovoz oceli | Dnes na trzích | Financování | Gigafactory | Podnikání | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Analytik Portu | Výrobce čipů | Omezení dodávek | On-line investiční platforma | Historické maximum | Occidental | Spirit Airlines | ARD | Server CNBC | IONWAY | Kapitálové trhy | Republikáni | Těžby kryptoměn | Investiční poradenství | Italské dluhopisy | Jihokorejské společnosti | ROCE | Cykly | Primární veřejné nabídky (IPO) | Line | Americký podnikatel | Ceny povolenek | Ropa | Boj s koronavirem | Spolupráce s akademickým sektorem | Dostupnější hypotéky | Automobilka Tesla | Omikron | Spotřebitel | Farmaceutická společnost GSK | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Největší americká banka | Předseda AKAT ČR | Raiffeisenbank a.s. | Odhodlání | Facebook | Palo Alto Networks | Blizzard | WTI | LVMH | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Salvadorský prezident | Fiskální balíček | Impérium | Debata | Marathon Petroleum | RBNZ | Spoření na penzi | Výrobce luxusního zboží | ENPH.US | Nejhorší výsledek | Pokračující krize | Společnost Lufthansa | New Deal | Úsilí | Snížení úroků | Nord Stream | Burzovní skupina | Saúdská Arábie | Hodnoty měny | Americký miliardář | Euro | Omezení těžby | Ziskovost | Bankéři | Žádné dividendy | Irské aerolinky Ryanair | Zahraniční firmy | LES | Cena ropy | Hlavní akciový index | Mezinárodní standard | Světová obchodní organizace (WTO) | Využití kapacit | Německá ekonomika | Úspěšný systém | Státy EU | Zlato a stříbro | Dodávky plynovodem | Soud EU | TRUTH | Ministerstvo financí | Naftogaz | Vliv na rozvoj měst | Tempo růstu HDP | Alphabet | Technologický vývoj | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Inovace | Emmanuel Macron | Mario Centeno | Signály | Odvrácení platební neschopnosti | Přizpůsobovat se | ILO Guy Ryder | Infineon | Radim Krejčí | Statistiky | TTIP | Vývoj měn | Korporátní dluhopisy | Analytické nástroje | Čínský index | SAP | Diverzifikovat | FX | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | Prodeje | Purple Trading | Kurz | Market | Renminbi | Americká Federální obchodní komise | Velké fiskální stimuly | Škoda ENYAQ | Finančník George Soros | BH Securities | Prodej aut v Číně | Penzijní společnosti | Finanční situace | Čínští technologičtí giganti | Investujte | Letecká společnost | Měď | The Trump Organization | Ekonomický institut | Boeing 737 Max | Platforma | AUD | Exprezident | Globální finanční krize | Zisky společnosti | Binance | Washington Post | Fibo | Aerolinky Ryanair | Zahraniční kapitál | Softbank | Hospodářství | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Členské země | Americké ceny výrobců | Activision Blizzard | Společnost Silvergate Capital | Řízení růstových odvětví | LPL Financial | Vlády | Belgická vláda | Ekonomické krize | Krach SVB | Intermediate | Uhlí | Hodnota indexu | Ekonomická krize | Investiční fond | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | CATL | Vývoz | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Týdenní pivot | Akcie Credit Suisse | AKAT | Americké ceny | Regulace kryptoměn | Recese | Bonusy | Likvidita | Německé aerolinky | Ropný gigant | Záloha | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Stimul | Výzkumná společnost | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Baterie | Kyjev | Tesla Motors | Sekce měnové | Koronavirové pandemie | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Internetové firmy | Americká vláda | Ministři | Těžba ropy v Rusku | OSF | Investiční magazíny | CME.US | Americké ministerstvo práce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pracovní síly | Automobilka Volkswagen | Řízení kapitálu | Dieselgate | Kurz eurodolaru | Americký internetový obchod | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Trh s kryptoměnami | Ceny potravin | Obrat trendu | Finanční skupina | Japonský premiér | NEST | Prezident Donald Trump | Analýza poptávky na trhu | ZEN | Politická rozhodnutí | Rostoucí inflace | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Obří stimul | Komunita | Výkon amerického dolaru | Booking | Agentura Fitch | Soukromé podniky | Předpovědi | Společnost Microsoft | Global Wealth Management | Bondy | Koncern Sony | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | ENPH | Trend | Živnostníci | Hospodářské oživení | Střadatelé | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | OXY | SVB Financial Group | Sankce | Akcie na burze | Časový rámec | Míra inflace | Manufacturing | Choose France | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | MAN | CNN | Náklady na úvěry | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Snížení emisí | Nařízení | TradingView | Pioneer Natural Resources | Kompenzace | Komerční banka | Farmaceutické společnosti | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Mizuho | Největší světové kryptoměnové burzy | Německý index IFO | Mezinárodní měnový fond | Gold | Česká národní banka (ČNB) | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Řízení společnosti | Taiwan Semiconductor | Japonský akciový index Nikkei | Senátorka | Tempo růstu | Podnikatel | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | ARM Holdings | Francouzská ekonomika | Ekonomická elita | A321Neo | ARM | Pohonné hmoty | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Zdražování energií | Diamanty | Úrokové sazby | Bilion dolarů | ETF | Federální obchodní komise | Jan Pivoda | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Sríttcha Tchavisin | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Společnost Eli Lilly | Měnový výbor | Ruské diamanty | Silvergate | Společnost Newmont | Europoslanci | Družba | Spojení | Long | Rally | Bankovní rada | KBC | Komoditní index | Macron | Střední třída | SARS | PlayStation | Internetový obchod | Dlouhodobý úspěch | Výplatní poměr | Japonská ekonomika | USDC | Investiční podmínky | První odhad | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Odhad letošního růstu | HDP za Q2 | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Kultura | Střední podniky | Indexy na Wall Street | Výnosy z dluhopisů | Okénko trhu | Švýcarská banka UBS | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Srbsko | Základní úrok | Pokles cen | TikTok | LPR | Kongres USA | Čínská centrální banka | Technologická společnost | Daňový úřad | Xbox | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Embargo na ruské diamanty | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Fox Corp | Analytické centrum | Akcie Tesly | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Technologický pokrok | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Brazílie | Společnost BP | Trhy dnes | Pochybnosti | Výsledek voleb | Galaxy Securities | Německé společnosti | Trading | Švédská společnost | Trinity | Signa Holding | Prodeje automobilů | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Ztráty | Řetězce | Sentiment | TotalEnergies | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | CME Group (CME.US) | Lucembursko | Politika | Konkurence | Zvyšování úrokových sazeb | Generální ředitel ČEZ | PLN | Kapitalizace | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Druhá vlna | Komunikace | Obchodníci s cennými papíry | SAS | Burza Binance | Investiční ředitel | Spoření na důchod | Výhled pro akcie | Paxlovid | MAM | Pravidla hry | Kreativita a inovace | Poplatky | Forint | Guy Ryder | Air France-KLM | Akciový trh | Velká Británie | Německý průmysl | Zprávy z krypto | PLN/EUR | Zahraniční politika | Citibank | Japonský akciový index | Členové bankovní rady | George Soros | Americký ministr financí | General Electric (GE) | Federální vláda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Daňové změny | Vládnoucí strana | Dow Jones | Indie | Letectví | 1D | Měnové páry | Měnové politiky | Účetní období | Technologičtí giganti | Vnímání | Koncern Volkswagen | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Čínský výrobce | Výprodej akcií | Ekonomika | Hospodářská recese | Německé automobilky | Oxford Economics | Investiční podmínky v Německu | Výnosová křivka | Obchodovat s cennými papíry | Zpomalení světové ekonomiky | Versailles | WTO | Skupina Volkswagen | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Šéfka ECB | Commerzbank | Zhodnocení | Výrobci čipů | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Evropské akciové trhy | Výhled | ESM | Úřad pro ochranu osobních údajů | Auta | Akcie v Hongkongu | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Obchodní analýza | Americký lid | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Embargo | Daň z mimořádných zisků | Burze | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Prezident Nayib Bukele | Bilance | Thajský premiér | Zaměstnanci | ETH/USD | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Burzovní společnost | Cyrrus | Vnímání Elona Muska | Expanze | Bidenova iniciativa | Balík sankcí | Největší ekonomika | General Motors | Zvýšení produktivity | Fondy | Šíření koronaviru | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Komoditní trhy | OSVČ | ČEZ | Austrálie | Financial Times | Kryptoměnová burza Binance | Nikkei 225 | Počet nakažených | Iniciativa | Společnost Intel | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Investice do evropských start-upů | Intel | Návrh rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Rizika a výzvy | Krize | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Investing | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Daňové zvýhodnění | Německé tovární objednávky | Řešení kriminality | Růst spotřebitelských výdajů | Automobilka Porsche | CMI | Průměrný výnos prodaných dluhopisů | NXP | G20 | Joe Biden | Virgin Orbit | Napadení Ukrajiny | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Claudia Goldinová | Americké výnosy | Graf indexu | ODS | Ředitelka | Generální ředitel | Tapestry | České vlády | Teams | Internetová společnost | Burza | Semináře | Ekonomický kalendář | Poradenství | Firma Meta Platforms | Rozvoj | Reinvestice | Bosch | Rozhovor | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Intradenní obchodník | Slabší dolar | Hodinový graf | Měny | Obchodní jednání | Produktivita práce | Volby | Snížení úrokových sazeb | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Mylan | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Energie | Milei | Nákup EUR | Ekonomika EU | Epidemie nového koronaviru | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | USDX | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Daňové příjmy | Sazby | Společnost Oneok | Historie | MSCI | Karanténní opatření | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Thomson Reuters | USD | Britská ropná společnost | Miliardy dolarů | Automobilka Mercedes-Benz | Jestřábí politika | Investiční doporučení | Investor | ProLogium | Izraelská vláda | Finanční trh | Úroky z úroků | Opatření na podporu ekonomiky | EET | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Regulační orgán | Datové centrum | Regionální měny | Kapitalismus | Nové prognózy | Kalifornské bankovní regulační orgány | Britské hospodářství | Satoši Nakamoto | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Rozpočtový balíček | Dna | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Pracovní trh | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Miliardy USD | Guardian | Snižování daní | Poradce | Vicepremiér | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Elektrovozy | Zdražování | Oneok | Biliony USD | Výsledkové sezóny | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Britská vláda | EPS | ADP | Výběr daní | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Biliony dolarů | Ocenění | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Společnost Tapestry | Míra úspor | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Dividendové výnosy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Výdaje | Evropská komise (EK) | Důchodový systém | Společnost | Italská ekonomika | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Obchodujte | Ocenění akcií | Zboží z Číny | Snižování počtu zaměstnanců | Allergan | Choose France (Zvolte si Francii) | Národní regulátor | Patová situace | Jerome Powell | BMW | Cena akcií | Německé akcie | Investování | Ukrajinská ekonomika | Lehman Brothers | Munger | Plynárenské firmy | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Bankrot | Daně z příjmů právnických osob | Příliv investic | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Umělé inteligence | List The New York Times | Eura | EBRD | Francouzský ministr financí | Investujte na Forexu | Zákon na snížení inflace | MF | Nizozemsko | ACT | Organizace | Ondřej Hartman | Internetové kurzové sázky | Banky | Ryanair | Obilí | Vrcholoví manažeři | Ceny pohonných hmot | Services | Rozsáhlé stimulační výdaje | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Dopad na finanční trhy | Centrální bankéři | Fed včera | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | ČTK | Ministři EU | Volvo | Zajištění | Obchodování na trhu | Fortinet | Automobilka Škoda Auto | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Ekonomický rozvoj | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Rychlý růst cen | Praktické tipy | MiFID II | Čínský trh | Měnové stimulace | Kryptoměnová burza | Bohatství | Akciové trhy v Asii | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Fundamenty | Výsledková sezóna | Ministři financí eurozóny | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | NHTSA | Wall Street | Grexit | Nová sazba | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Analýza | Měnový pár | Obchodovat s akciemi | Výhody | TXT.US | Hodnoty investice | Úroveň inovací | Ministr financí Jeremy Hunt | Splácení hypotéky | Amazon Web Services | ACA | Čerpací stanice v ČR | Německý ekonomický institut | Hnutí Hamás | Manažeři | Deaktivace | Zdanění | Modelový příklad | Aspekty růstových odvětví | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Obchodování s termínovými kontrakty | Investiční horizont | Američané | Fiskální rok | Šinzó Abe | Dánská farmaceutická společnost | Majitel | Zlepšení | TSMC | Nayib Bukele | Americké ministerstvo spravedlnosti | Gita Gopinathová | Dovednosti a vzdělání | Penzijní společnost | iPhone | Protistrana | Biotechnologie | Technická analýza | Americká sněmovna reprezentantů | Pracovní místa | Tržní hodnota | Americký dolar dnes | Český investor | O2 | Cestování | Oživení hospodářství | Státní výdaje | NFP | Investiční články | Stimulační výdaje | Analytička | Norsko | Investiční společnost | FDP | Prezidentské kampaně | The New York Times | Růst Německa | České hospodářství | Sociální a kulturní vliv | Christine Lagardeová | Exxon Mobil (XOM.US) | Čínský výrobce elektromobilů | Vývoj měnového páru | Berlín | Boom | Jak se stát lepším investorem | Advanced Micro Devices | Americká centrální banka | Balíček na podporu ekonomiky | Ekonom BHS | iPhone 15 | P/E | Pomoc ekonomice | Zvolte si Francii | Zasedání Fedu | Ministerstvo obchodu | Management | Pandemie COVID | Vývoj akcií | Akcie v Asii | Admiral Markets | Broker Trust | UBS | Paul Jackson | Úvěrování | McKinsey & Co | Výrazný pokles | Evropský výrobce letadel | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Zdroje energie | Vlastní sociální sítě | Vysoká úroveň inovací | Pokles HDP | Onemocnění | KOL | HDP eurozóny | Výkonnost | Shell | Mike Pence | Trigger | Marka | Údaje | Alibaba | Spotřební daně | Exxon Mobil | Bitcoin | Asie | Elektrická auta | Emise skleníkových plynů | Výsledky průzkumu | Průzkumy | Pochybení | Převodník měn | Automobilky | Obnovitelné zdroje energie | Pojišťovny | Americké měny | Graf | Didi | Jak fungují růstová odvětví | Ropa Brent | Výnosové křivky | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Spotřebitelská nálada | Zelené investice | Ekonomické události | TUI | Kontext | Biden | Stavebnictví | Environmentální udržitelnost | Křetínský | Italská vláda | Nově zahájené stavby domů | Euroskupina | Alitalie | Pokles ceny | Spotřebitelské výdaje v USA | Evropský bankovní úřad (EBA) | Koronavirus v Africe | Disciplína | Obchody | OECD | Česká koruna | UBS Global | Dnešní fundamenty | CHF | The New York Times (NYT) | PLUG | Společnost Novo Nordisk | HDP USA | Wonderinterest | Náhoda | Rozpočtový deficit | ex | Zvýšení úrokových sazeb | Snížení daní | Japonská automobilka Toyota | Jakub Matis | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Francouzská vláda | Akciový index | Technologické firmy | Dluhopisoví investoři | Etiopský premiér | Disney | Forexové trhy | Pozornost | Závislosti na Číně | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Start-upy | Bundesnetzagentur | Volby v USA | Medián | Automobilový průmysl | Výrobce čipů Nvidia | OpenAI | Problémy s dodavatelskými řetězci | Veřejný sektor | Index Nasdaq Composite | Investiční nástroje | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Podpora | XOM.US | Budoucí vývoj | Polský premiér | Ministři financí | Čínská společnost | Evropský průmysl | Investiční produkt | Volatility | Akcie banky | Prezident Joe Biden | Mladý podnikatel | Jen Psakiová | Evropský regulátor | Americký výrobce elektromobilů | Mexické peso | First Republic | MT4 | Herní průmysl | COIN | HDP v eurozóně | Activision | Jobs Plan | Výkyvy kurzu koruny | Propouštění zaměstnanců | Exxon | Německá vláda | Ekonomie | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Snižování inflace | Německo | Japonsko | Umělá inteligence (AI) | Joseph Schumpeter | Aerolinky SAS | Dopady pandemie na ekonomiku | Newcrest Mining | Společnost Silvergate Capital Corporation | Opatření | News Corp | Měny&Sazby | Unijní ministři | Opce | Maďarský forint | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Vyšší ceny | Vzdělávací webináře | Twitter | Baker Hughes | Threads | Zprávy a analýzy | Krach | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | The Information | WeWork | Americké sankce | MJ | Editis | Polská vláda | Investiční názory | Důležité aspekty růstových odvětví | Graf indexu Nasdaq | Virus | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Magellan Midstream Partners | Vodafone | Míra úspor domácností | Bitcoin (BTC) | Viceprezident | Evropské vlády | Hamás | Nájemné | Dluhové krize | Nvidia | Rozpočet | Investiční plány | Japonská centrální banka | Vice | Prezident Bukele | NAFTA | NEV (New Energy Vehicles) | Mezinárodní investoři | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | Elektromobily | Technologická společnost Apple | Platební prostředek | INSEE | Odvětví vzdělávání | Politické a legislativní faktory | Inovační potenciál | Cena akcií společnosti Tesla | DIP | Evropské investiční banky | Schválení balíku | Konkrétní plán | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Právo | Dobré zprávy | Dluhopisový trh | Výkonnost akcií | Růst české ekonomiky | Meta Platforms | Akciová burza v Argentině | Domácnosti | Riziko | Provozní zisk | Podmínky v Německu | Korporace | Kurzy měn | Lukáš Raška | Americký dolar | Royal Dutch Shell | Google | Spiegel | Euro vůči dolaru | Situace | Mezinárodní organizace práce | Makro | Portfolio manager | UBS Global Wealth Management | Analytik J&T | Prime | Analytik | Mitsubishi | Evropská centrální banka | Kancléř Olaf Scholz | Investice Tesly, Googlu a Microsoftu | Splácení dluhu | Arm | TUI Group | First Solar Inc | Tržby | Investice a financování | Interpretace | Vládní koalice | 737 MAX | Snížení sazeb | Skupina OPEC | Švédsko | Investiční rozhodnutí | Mateřská společnost | Koruna dnes | Fond | Závislost | Automobilka Toyota Motor | Thajsko | Stagnace | KLM | Marketingová komunikace | Finanční systém | Mezinárodní instituce | Řetězec | ECB | Roční výnos | Dceřiné společnosti | Martin Řezáč | Letadlo | BAT | Americká centrální banka (Fed) | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Tradingové webináře zdarma | TSLA | Antimonopolní úřad | Eurozóna | Ministr zahraničí | Argentina | Česká ekonomika | Průmyslové firmy | FXstreet | Robert Kiyosaki | Partners | Kurzy | Konsenzus | Oslabení kurzu | Neformální sektor | Prodej aut | Indikátor | HICP | Conference Board | Režim devizových intervencí | SPAD | Moderna akcie (MRNA) | Měnověpolitické zasedání | MarketResearch | Největší evropská ekonomika | Výzvy a rizika | Aerolinky Lufthansa | Prezidentské volby v USA | Odpor | FOREX | Poslanec | Nissan Motor | Ranní okénko | Solární panely | CAD | ITA Airways | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Dekret | Dluhy | Investiční ředitel společnosti | Měnová politika | Nárůst výnosů | Etherea | Burzovní krach | Cla na dovoz | DSTI | Dluhopisy | Mitch McConnell | El Salvador | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Restrukturalizace | ISM | Technologické inovace | Stimulační balík | Americký index S&P 500 | Webináře | Newmont | Moskva | Jihokorejská společnost | Spotřebitelské výdaje v Německu | Wood & Company Financial Services | PlayStation 5 | Americké banky | Stavební spořitelny | Ekonom GEI | Poptávka | Šéf britské centrální banky | Rozpočtový schodek | Fitch | Francouzský prezident | Banka Morgan Stanley | Co bude | Krypto | Psychologie | Bulharsko | Čína | TRUTH social | Očekávání trhu | Nvidia (NVDA.US) | Stavební spoření | Pivotní body | Růst HDP | G7 | Peking | Finanční podniky | Oživit ekonomiku | Nárůst výdajů na obranu | Tchajwanská firma | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Převzetí firmy Twitter | MarketResearch.com | Reporty | Politici | Zákaz dovozu | New York Times | Medvědi | RBI | News | Sdružení výrobců automobilů | Elektrotechnický koncern | Sam Altman | Spready | Globální dostupnost | Ruská ekonomika | Omezení spotřeby plynu | Macquarie Capital | USA | Michael Porter | Cíle | Útlum ekonomické aktivity | Bali | Drahé kovy | Africký pracovní trh | Kapitálové výnosy | Pozornost obchodníků | Americká cla | Margrethe Vestagerová | Podnik | Deutsche Bank | Spojené státy | Podnikatelská aktivita | Nákup komodit | Index PMI | Maďarská centrální banka | Pozice | Česká národní banka | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Grünheide | Globální trhy | Zákon o snížení inflace | Výplaty dividend | Christian Rusche | Yield | Premiér Viktor Orbán | Naše prognóza | Guggenheim Partners | Cena plynu pro evropský trh | Pandemie covidu-19 | Identifikace růstových odvětví | JP Morgan | Nové daně | SPD | Ranní komentář | Zlato | MIFID | Turistický ruch | Ekonomové | WP | JPMorgan Chase | Regulační orgány | Ropa roste | Obchodní bilance | Raytheon Technologies | NJJ | Kiyosaki | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Samsung | Výroby elektromobilů | Firemní daně | AUD/USD | SEC | Společnost Gazprom | Rozvojové země | Silicon Valley | Sociální demokraté | ECB Christine Lagardeová | Zahraniční forex | Dolar | RTX.US | Regulace trhů s kryptoměnami | Bunge | Světová obchodní organizace | Forexu | Globalizace | Pandemie | ANZ | WhatsApp | JPMorgan | Enphase Energy | Výprodej | Byznys | Fiskální stimuly | Wood Mackenzie | NEV | BTC/USD | Růst ekonomiky | Největší kryptoměny | Migrační krize | EU | Technologický index | Přehled kurzů | Uzavření továren | GEI | USD/JPY | Makléřské společnosti | Objem investic | Obavy z dopadu koronaviru | Omezení výplaty dividend | Obchodujeme | Ford Motor | Evropské společnosti | Výkon dolaru | Dopady pandemie | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Americká pravidla | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Odvětví | Soudní dvůr | Společná evropská měna | Schodek | Vládní deficit | David Vagenknecht | CZK/USD | Vysoké zisky | Contemporary Amperex Technology | GSK | Americké vlády | Společnost Orsted | Internetový gigant | Zrušení superhrubé mzdy | Barclays | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Ekonomka | Ukazatele | Kobalt | PMI ve službách | Španělsko | Agentura DPA | Správa | Exprezident Trump | Úspěch | PIF | Forex kalendář | Slovensko | Sony | Výměny akcií | Schodek rozpočtu | Zpomalení růstu | Obchod | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Ekonomický růst | Lufthansa | Ekonomické aktivity | SVB | Miliardy | Investiční platformy | Charakteristiky růstových odvětví | Olaf Scholz | Vymáhání práva | Kreativita | Michal Šnobr | Obchodní dohody | Základní sazba | CFA | Graf akcie | Bezpečnost | Výnosy | Komodity | Emerging markets | Sazby Fedu | Fúze | MIC | | Demografické trendy | Společnost Exxon Mobil | Shromáždění OSN | Dlouhodobý investor | Likvidní | Epidemie koronaviru | Seat | CNY | Zpracovatelský průmysl | SPCE | Ropná společnost Exxon Mobil | Mutace koronaviru delta | Ekonomka MMF | Práce | Euro vůči americkému dolaru | ČR | Konkurent | Vítězství Bidena | Porsche | Výsledek hlasování | Krize za Baracka Obamy | Private equity | Pandemie v Evropě | Cineworld | Zdanění bohatých | Udržitelné investování | Aktuální situace | Nissan | Wealth Management | Energetické krize | Vysoké úrokové sazby | CNBC | Dnešní videokomentář | XTB | Objednávky | Hry | cTrader | Zpřísňováním měnové politiky | Ekonom | Tržby v maloobchodě | Optimismus | Dodavatelské řetězce | Hyundai Motor | Životní styl | Kotace | Zemní plyn (LNG) | Wood & Company | Rychlost | Norská společnost | Miliardové investice | Tržby společnosti | Automobilka BMW | Komise v přenesené pravomoci | NERV | ZIL | Banky v eurozóně | Americký HDP | Halliburton | ČNB dnes | Bloky | Podnikání na kapitálovém trhu | Nedoplatky | Novo Nordisk | Posílení ekonomiky | Protiepidemická opatření | GM | Emise | LG Chem | Akcie | Česká vláda | Nízkonákladová letecká společnost | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Amir Jaron | Agentura Moody's | Přilákat investice | Německý kancléř | Šéf euroskupiny | Novinky | Kontrakt | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Altria Group | Společnost GSK | Podniky | Retail | Ministr financí | Japonský index Nikkei | Vyšší výnosy | 5G | Skupina Stellantis | Investování na finančních trzích | Význam vzdělávání | Italové | Instrumenty | Celní správa | Pražská burza | Daň z příjmu | Akciový index Nikkei | Nasdaq | Philip Lane | Ray Dalio | Společnost Meta | Návratnost | ITA | Výroby baterií | Pravidla regulace | Ministerstvo práce | Převzetí firmy | Klimatická politika | Virgin Galactic akcie | Jaroslaw Kaczyński | EK | Reakce ČNB | Průmyslové podniky | Fox | Zemědělství | Koncern | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | FOMC | Obavy společnosti | Belgie | Výrobce baterií | Růstové sektory | Průlom | Ropný průmysl | AAA | Světové trhy | Analytici Fidelity International | Investment | Balík na podporu ekonomiky | Statistika | Škola byznysu | Státní příspěvek | Výraznější pokles | Energie v Evropě | Firemní výsledky | Adenza | Fidelity International | Ministerstvo hospodářství | Premiér Giuseppe Conte | Kryptoměny | Low | Příliv přímých zahraničních investic | Húsíové | Obchodní výhled | Asijský index | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Výrobce elektromobilů Tesla | Amazon | Další pokles | Úvěr | Těžiště rozpočtu | Investiční společnosti | Mzdy | Hlavní finanční trhy | Stimuly | Odliv investic | Admiral Markets Forex Kalendář | Americké úřady | Británie | Umělá inteligence | Miliardář | Prohlášení | Tesla | Umění | Ceny lithia | Vladimir Putin | Trh s cizími měnami | Evropský technologický sektor | Budoucí úspěch | City
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Daňové příjmy
Daňové příjmy státu
Daňové přiznání
Daňové přiznání k dani z příjmu
Daňové přiznání v ČR
Daňové ráje
Daňové reformy
Daňové sankce
Daňové strategie
Daňové škrty

Následující klíčová slova

Daňové výhody
Daňové výhody pro nadnárodní firmy
Daňové záležitosti
Daňové zatížení
Daňové záznamy
Daňové zločiny
Daňové změny
Daňové zvýhodnění
Daňové zvýhodnění státních dluhopisů
Daňoví poplatníci
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít