Čtvrtek 11. srpen 2022 22:00
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Hospodářské oživení

C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil

29.07.2022 Hospodářský růst v Německu se ve druhém čtvrtletí zastavil. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Na vině je pandemie, problémy v dodavatelských řetězcích a od jara také dopady války na Ukrajině. V prvním čtvrtletí největší ekonomika v Evropě vykázala proti předchozím třem měsícům podle předběžných dat růst o 0,2 procenta, po zpřesnění údajů a po úpravě o nestejný počet pracovních dnů růst činil 0,8 procenta.
img

Invesco: Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

27.07.2022 Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že není ideální, když je inflace tak vysoká a u mnoha centrálních bank vyspělých trhů probíhá tak agresivní zpřísňování, ale myslím, že jsme na tom mnohem lépe než před dvěma lety.
img

Invesco: Analýza inflace – hlubší příčiny a důsledky

07.06.2022 Společnost Invesco v analýze zkoumá některé základní ekonomické koncepty a uvádí svůj názor na to, zda se inflace posune zpátky k hodnotám, na které jsme byli ještě nedávno zvyklí, nebo zda se nyní pohybuje k trvale vysoké úrovni, která spíše odpovídá zkušenostem ze 70. a 80. let minulého století.
img

EUR/GBP - v oblasti silné rezistence

25.04.2022 Navzdory mírně uklidněné vnitropolitické situaci v Evropě po znovuzvolení Macrona prezidentem Francie na 2. funkční období, pokračuje euro na začátku dnešního obchodního dne v poklesu vůči dolaru a dosáhlo 2letého minima poblíž 1,0710.
img

Asijské trhy zůstávají před rozhodnutím PBoC o sazbách opatrné

19.04.2022 Nálada investorů na asijských trzích byla během nočního obchodování opatrná v souvislosti s nejistotou ohledně středečního rozhodnutí Čínské lidové banky (PBoC) o úrokových sazbách.
C:\fakepath\eurusd-20032022.png

Americké akcie zažily nejlepší týden od listopadu 2020

20.03.2022 Americké akcie dnes opět posílily, zaznamenaly tak nejvýraznější týdenní nárůst od listopadu 2020. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, se dnes zvýšil o 0,80 procenta a uzavřel obchodování na 34.754,93 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,17 procenta na 4463,12 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce o 2,05 procenta na 13.893,84 bodu.
C:\fakepath\trader-18032022-25-zm.jpeg

Forex: Dolar mírně posiluje díky výrokům představitelů Fedu ohledně úrokových sazeb

18.03.2022 Dolar dnes mírně posiluje díky výrokům představitelů americké centrální banky (Fed) ohledně úrokových sazeb. Jednotná evropská měna euro kolem 19:00 SEČ vůči dolaru ztrácela zhruba 0,3 procenta na 1,1060 EUR/USD. Vůči japonskému jenu se dnes dolar vyšplhal až na nové šestileté maximum.
C:\fakepath\trader-18032022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2022 1) Ruská federace řádně zaplatila úroky z dolarových dluhopisů, a vyhnula se tak platební neschopnosti. Ruské ministerstvo financí dnes oznámilo, že navzdory sankcím, které na Rusko uvalily západní státy, peníze v plné výši dorazily do amerického finančního ústavu Citibank. Ten už zajistí distribuci peněz na účty držitelů dluhopisů. Celkem jde o částku zhruba 117 milionů dolarů (asi 2,6 miliardy Kč).
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská centrální banka úroky nezvýšila, varuje před dopady války na Ukrajině

18.03.2022 Japonská centrální banka na svém dnešním zasedání základní úrokovou sazbu nezvýšila a dál bude masivně nakupovat dluhopisy, aby povzbudila ekonomiku. V tiskové zprávě také varovala, že hospodářské oživení ohrožuje válka na Ukrajině. Krok japonské centrální banky je v kontrastu s politikou centrálních bank v USA, Británii a mnoha dalších zemích, které už začaly základní úroky zvyšovat, aby zbrzdily inflaci. Ta se zvyšuje i v Japonsku, je ale stále pod jedním procentem.
img

Reakce britského analytyka, Bena Laidlera na německý index ZEW

15.03.2022 Německá ekonomická nálada v březnu poklesla více, než se očekávalo, a to pod trojím vlivem - ukrajinské krize, vyšších cen energií a stále rekordního počtu případů onemocnění Covid-19. Sentiment je na nejnižší úrovni od března 2020 a veškeré naděje na rychlé hospodářské oživení největší evropské ekonomiky se vypařily.
img

Rekordní růst cen komodit vytváří na americký akciový trh tlak

07.03.2022 Neuvěřitelný růst cen komodit vedl k dalšímu poklesu amerických a evropských akciových indexů. Kontrakty na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 klesly o více než 1 %, zatímco evropské futures se propadly o 2,7 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 303 bilionů USD

24.02.2022 Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl o deset bilionů dolarů (217,1 bilionu Kč) na rekordních 303 bilionů USD. Přispěly k tomu hlavně půjčky v rozvíjejících se zemích v čele s Čínou. Poměr globálního dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) se ale snížil díky oživení rozvinutých ekonomik. Uvedl to ve své zprávě Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v únoru opět vzrostla

15.02.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v únoru druhý měsíc za sebou zvýšila. Očekává se totiž, že ekonomiku podpoří zmírňování koronavirových restrikcí. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW.
img

Americký akciový trh zakončil týden poklesem

14.02.2022 Americké akcie v pátek klesly v důsledku eskalace napětí na Ukrajině. Britská vláda dokonce doporučila svým občanům žijícím v zemi, aby se okamžitě evakuovali.
img

Dvojnásobný dopad na americký akciový trh

11.02.2022 Prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard ve čtvrtek uvedl, že podporuje zvýšení úrokových sazeb do začátku července o celé jedno procento s tím, že index spotřebitelských cen dosáhl 7,5 %; swapy Fedu nyní ukazují na zpřísnění o celý jeden bod během následujících tří zasedání.
img

Komentář k zasedání ECB

04.02.2022 "Evropská centrální banka (ECB) zaostává za celosvětovým trendu ve zvyšování úrokových sazeb, které vedou Bank of England a americký Fed. Na jejím dnešním zasedání však prezidentka ECB Lagardeová uznala proinflační rizika a začala otevírat dveře možnému zvýšení sazeb později v tomto roce.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo chce každý rok přilákat 400.000 kvalifikovaných pracovníků z ciziny

21.01.2022 Nová koaliční vláda v Německu chce každoročně přilákat 400.000 kvalifikovaných pracovníků ze zahraničí. Nutí ji k tomu demografie i nedostatek lidí na trhu práce v klíčových oborech, který by mohl ohrozit hospodářské oživení po pandemii. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF předpokládá, že zvýší odhad ztrát způsobených světové ekonomice pandemií

21.01.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) předpokládá, že zvýší svůj odhad ztrát způsobených světové ekonomice pandemií covidu-19. Uvedla to včera šéfka fondu Kristalina Georgievová. Nynější odhad předpokládá, že pandemie globální hospodářství do roku 2024 připraví o 12,5 bilionu dolarů (267 bilionů Kč), napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-13012022-36-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy stagnují, Brent se pohybuje blízko 85 dolarů za barel

13.01.2022 Ceny ropy jsou dnes bez výraznějších změn, severomořský Brent se tak pohybuje v blízkosti 85 dolarů za barel. Obchodníci doufají, že poptávku po pohonných hmotách bude nadále podporovat silné hospodářské oživení. Zdražování ropy však brzdí obavy ze zvyšování úrokových sazeb a zpráva o růstu zásob benzinu ve Spojených státech.
img

EUR/USD: Postupné pohyby eura jsou účinnější než prudké nárůsty amerického dolaru

13.01.2022 Pro americkou měnu, která po některých makroekonomických statistikách opět klesla, je obtížné udržet rovnováhu na páru EUR/USD. Na druhou stranu euro má problém držet krok s americkým dolarem, a tak se raději pomalu, ale jistě přibližuje k dosažení svého cíle.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Světové ekonomické fórum: Nemoc covid-19 zůstává zásadní globální hrozbou

11.01.2022 Nemoc covid-19 a její hospodářské a společenské dopady nadále představují zásadní globální hrozbu. Ve své zprávě o globálních rizicích to dnes uvedlo Světové ekonomické fórum (WEF). Poukázalo mimo jiné na rozdíly v tempu očkování proti covidu-19 mezi bohatými a chudými zeměmi.
img

Americký akciový trh se propadá, protože zápis z FOMC potvrdil zvýšení sazeb

07.01.2022 Futures na americké akciové indexy byly ve středu svědky volatilního obchodování, a to i v době, kdy evropské akcie prudce klesaly v souvislosti s nárůstem výnosů státních dluhopisů, protože investoři vstřebávali zápis z jednání amerického Federálního rezervního systému urychlit zpřísnění své měnové politiky.
img

Jestřábí komentáře Fedu vyústily v pokles zlata

06.01.2022 Omikron dál trhá rekordy a rychle se šíří planetou. V této souvislosti investoři hledají útočiště ve zlatě. Hodnota drahého kovu ve středu prudce vzrostla.
img

Dolar: začala nová rally

04.01.2022 Loňský rok byl pro euro obtížný a neúspěšný. Pár EUR/USD se na začátku roku obchodoval na maximu 1,2340 a ustálil se na minimu 1,1186. Velký vliv na devizový trh měla koronavirová krize a její důsledky. Lockdowny, nové varianty, rostoucí ceny energií, zrychlující se inflace, nejistota světových centrálních bank ohledně pobídek a sazeb nutily investory diverzifikovat portfolia nákupem amerického dolaru.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Zpracovatelský sektor v zemích střední Evropy zakončil rok silným růstem

04.01.2022 Zpracovatelský sektor v zemích střední Evropy zakončil loňský rok silným růstem. V posledních měsících roku se zvyšovala výroba i zakázky, a to navzdory vyšším cenám a problémům v dodavatelských řetězcích. Ukazují to indexy nákupních manažerů (PMI), které včera byly zveřejněny za Polsko, Maďarsko a Českou republiku. Ve všech těchto zemích se aktivita ve zpracovatelském sektoru proti listopadu zvýšila.
C:\fakepath\trader-23122021-30-zm.jpg.jpg

Evropské akcie díky poklesu obav z omikronu vystoupily na měsíční maximum

23.12.2021 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na měsíční maximum, za jejich růstem stojí pokles obav z negativních hospodářských dopadů koronavirové varianty omikron. Panevropský akciový index STOXX 600 se zvýšil o 0,97 procenta a obchodování uzavřel na 483,01 bodu. Nárůst tak zaznamenal již třetí den za sebou.
img

Téma "omikron" je pro zlato silnou trumfovou kartou

22.12.2021 Cena drahého kovu navzdory zhoršující se epidemiologické situaci opět klesla. Investoři dali přednost riziku před defenzivním aktivem: americký akciový trh včera prudce vzrostl.
img

Americký dolar před novým rokem přemáhá smutek, zatímco euro si postupně razí cestu vzhůru

21.12.2021 Americký dolar, který nedávno zažil vítězství, je nucen ustupovat pod tlakem jestřábích akcí Fedu a vyhýbání se riziku ze strany investorů. Měna se však nehodlá vzdát a plánuje své současné ztráty získat zpět.
img

Zlato vzrostlo navzdory tomu, že Fed urychluje zužování

20.12.2021 Zlato rostlo navzdory agresivnější politice Federálního rezervního systému. Od středy se obchodovalo o 40 USD výše, ale podle analytiků bude rozhodující, co přijde dál.
img

Prognózy inflace a úrokových sazeb

09.12.2021 Americký statistický úřad v pátek zveřejní nejnovější zprávu o inflaci za listopad 2021. Od června se inflační tlaky vymkly kontrole a neustále se pohybují na úrovni 5,3 % nebo vyšší. V současné době ekonomové předpokládají, že páteční zpráva vykáže zvýšení inflace o 0,7 %. Pokud tomu tak bude, pak současná meziroční míra inflace vzroste na alarmujících 6,8 %. Takové hodnoty nebyly zaznamenány od 80. let minulého století.
img

Fidelity International: Paradox hospodářské politiky

07.12.2021 Rok 2021 přinesl oživení, ve které mnozí doufali. Firmy se znovu otevřely, dojíždějící se vrátili ke svým pracovním stolům a ti nejodvážnější z nás dokonce vyrazili na dovolenou. Situaci však nelze označit za "návrat k normálu" vzhledem k raketově rostoucím cenám energií, vysoké úrovni zadlužení a růstu, který se již nachází za vrcholem.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

EK vyzvala státy, aby se při podpoře oživení soustředily na klima a investice

25.11.2021 Země eurozóny by měly v příštím roce pokračovat v podpoře hospodářského oživení po covidové krizi, avšak zároveň brát více ohled na to, aby peníze směřovaly do ekologicky udržitelných projektů. Ve svém pravidelném hodnocení stavu ekonomik Evropské unie to včera doporučila Evropská komise, která hodlá i v roce 2022 ponechat uvolněná fiskální pravidla. Podle unijní exekutivy v příštím roce pomůže státům v investicích mimořádný fond obnovy, který bude financovat téměř čtvrtinu všech podpůrných opatření.
C:\fakepath\Powell.jpg

Biden navrhl, aby šéf Fedu Jerome Powell zůstal ve funkci další čtyři roky

22.11.2021 Prezident Spojených států Joe Biden dnes navrhl, aby současný šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell strávil v úřadu další čtyřleté období. Oznámil to dnes Bílý dům, prezidentův návrh ještě musí potvrdit Senát. Powellovo první funkční období skončí v únoru.
C:\fakepath\top-19112021-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.11.2021 1) Japonská vláda dnes schválila rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na pomoc ekonomice zasažené pandemií. Informují o tom japonská média. Kabinet premiéra Fumia Kišidy počítá i se zapojením soukromého sektoru, s jehož penězi celkový objem pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa kvůli obavám z šíření koronaviru v Evropě výrazně zlevňuje

19.11.2021 Ceny ropy se dnes výrazně snižují, dolů je tlačí zejména obavy, že nárůst počtu případů nákazy koronavirem v Evropě bude mít negativní dopady na hospodářské oživení a na poptávku po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent kolem 12:30 SEČ vykazovala pokles o tři procenta na 78,82 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 2,5 procenta na 77,06 dolaru za barel.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: ECB by na vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním politiky

19.11.2021 Evropská centrální banka (ECB) by na nynější vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním měnové politiky. Inflace by totiž měla polevit a zpřísnění měnové politiky by mohlo narušit zotavování ekonomiky. Uvedla to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Naznačila také, že ECB bude v příštím roce pokračovat v nákupech dluhopisů.
img

Poptávka po stříbře přesahuje 1 miliardu uncí

18.11.2021 Podle nejnovější zprávy Silver Institute dosáhne poptávka po stříbře na světovém trhu v letošním roce poprvé od roku 2015, kdy překročila 1 miliardu uncí, 1,29 miliardy uncí.
C:\fakepath\top5-12112021-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.11.2021 1) Největší ruská ropná společnost Rosněfť vytvořila od ledna do září čistý zisk 696 miliard rublů (214 miliard Kč), což je rekord. Ve stejném období loni byla firma kvůli dopadům koronavirové krize a následnému poklesu poptávky ve ztrátě 177 miliard rublů. Firma také prodala podíl v projektu Vostok Oil.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Růst polské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 5,1 procenta

12.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,1 procenta. Uvedl to dnes ve svém prvním odhadu polský statistický úřad. V předchozím čtvrtletí růst činil 11,2 procenta, což bylo meziročně nejvyšší tempo v historii Polska. Hospodářské oživení ale ztrácí na síle i v ostatních zemích střední Evropy, včetně České republiky.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Tempo růstu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na 1,3 procenta

11.11.2021 Tempo růstu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na 1,3 procenta z 5,5 procenta v předchozích třech měsících. Přispěl k tomu nárůst počtu nakažených koronavirem a globální potíže v dodavatelských řetězcích, uvedl dnes ve své zprávě britský statistický úřad (ONS). Silnější růst hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí byl z valné části výsledkem rušení protipandemických opatření.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Reuters: Očekávání dalšího růstu úroků ve střední Evropě zůstává vysoké

31.10.2021 Očekávání dalšího růstu úrokových sazeb ve střední Evropě zůstává vysoké. Poslední statistické údaje o růstu inflace v Polsku a zpomalení ekonomického růstu v České republice jen málo ovlivnily trhy, které v tomto regionu očekávají výrazné zpřísňování úrokových sazeb ještě do konce letošního roku. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý HDP ve 3. čtvrtletí pokračoval v růstu, tempo bylo ale pomalejší

29.10.2021 Německý hrubý domácí produkt (HDP) i ve třetím čtvrtletí pokračoval v růstu, stoupl o 1,8 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad, který zveřejnil rychlý odhad HDP. Tempo mezičtvrtletního růstu se proti původnímu odhadu ekonomů zpomalilo, pro celý rok pak ministerstvo hospodářství očekává růst 2,6 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční růst české ekonomiky ve 3. čtvrtletí podle odhadů zpomalil

28.10.2021 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla o 2,8 až 3,4 procenta. Mezičtvrtletně by měla vykázat růst mírně pod dvěma procenty. Za růstem ekonomiky je podle ekonomů především spotřeba domácností a oživení investiční aktivity firem. Naopak růst ekonomiky tlumil vývoj zahraničního obchodu a průmyslu kvůli omezeným dodávkám. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad HDP za 3. čtvrtletí v pátek. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika meziročně stoupla o 8,1 procenta a mezičtvrtletně o jedno procento.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Výrobní ceny v Číně v záři kvůli cenám komodit rekordně vzrostly

14.10.2021 Výrobní ceny v Číně v září stouply v meziročním srovnání o rekordních 10,7 procenta. Přispěl k tomu rekordní růst cen komodit. Slabá poptávka ale zpomalila růst spotřebitelských cen, uvedl dnes čínský statistický úřad. Index výrobních cen je měřítkem toho, co výrobci účtují svým odběratelům. Protože Čína je největším světovým vývozcem, mohl by růst výrobních cen v Číně ovlivnit i další země.
img

Rozbřesk: Průmysl brzdí oživení ekonomiky

14.10.2021 Ještě rok a půl po startu pandemie se ekonomika učí žít s rizikem koronaviru a jen těžko se vrací do dřívějších kolejí. Hospodářské oživení, které přinesla současná fáze rozvolňování, odkrylo, na jak křehkých základech fungoval celý systém v období před nákazou.
img

Ranní glosa: Průmysl brzdí oživení ekonomiky

14.10.2021 Ještě rok a půl po startu pandemie se ekonomika učí žít s rizikem koronaviru a jen těžko se vrací do dřívějších kolejí. Hospodářské oživení, které přinesla současná fáze rozvolňování, odkrylo, na jak křehkých základech fungoval celý systém v období před nákazou. Asi nejlépe je to vidět v mezinárodní dopravě, která má k dřívějšímu normálu asi nejdále. Dodávky zboží se i nadále zpožďují, zatímco ceny přepravy rostou. Firmy čelí na evropském kontinentu stále většímu problému nedostatku dovážených komponent, který se následně odráží ve velmi slabých výsledcích celého průmyslu, jak ostatně potvrdily i včera zveřejněné srpnové výsledky evropského průmyslu. Útlum pociťují především země se silnou pozicí automobilového průmyslu.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani

14.10.2021 Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) včera schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně. Ve společném komuniké po včerejším zasedání rovněž slíbili, že se vyhnou příliš rychlému omezování rozpočtových opatření na podporu hospodářského růstu a zároveň budou pozorně sledovat vývoj inflačních tlaků.
img

Na pokraji energetické krize je kromě Číny i Indie, píše CNBC

13.10.2021 Na pokraji energetické krize se kromě Číny ocitl i další asijský gigant, Indie. Většina uhelných elektráren v Indii má kriticky nízké zásoby uhlí, a to v době, kdy ekonomika oživuje a zvyšuje se poptávka po elektřině. Uhlí se přitom na výrobě elektřiny v Indii podílí zhruba 70 procenty, upozornil server CNBC.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé hospodářské instituty sníží letošní výhled německé ekonomiky

13.10.2021 Hospodářské instituty sníží letošní výhled německé ekonomiky na 2,4 procenta z dříve uváděných 3,7 procenta. Na vině jsou problémy s dodávkami, které brzdí hospodářské oživení. Uvádějí to dva zdroje agentury Reuters.
C:\fakepath\Madarsko.png

Inflace v Maďarsku v září vystoupila na devítileté maximum 5,5 procenta

08.10.2021 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Maďarsku v září zrychlilo na 5,5 procenta ze srpnové hodnoty 4,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od října 2012. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Údaje by mohly zvýšit tlak na zpřísňování měnové politiky v Maďarsku.
C:\fakepath\top-061021-zm-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.10.2021 1) Novozélandská centrální banka (RBNZ) zvýšila poprvé po sedmi letech základní úrokovou sazbu. Zvedla ji o čtvrtinu procentního bodu na 0,5 %. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Snaží se tak zbrzdit růst inflace a ochladit trh s bydlením.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil na 6,7 procenta

30.09.2021 Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,7 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak o 0,1 procentního bodu zvýšilo svůj předběžný odhad z konce srpna. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 6,3 procenta.
C:\fakepath\eurusd-16092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.9.2021

16.09.2021 Americké akcie včera zpevnily. Rostoucí ceny ropy podpořily akcie energetických společností. Několik pozitivních statistik amerického hospodářství naznačilo, že inflace dosáhla vrcholu a hospodářské oživení zůstává silné.
C:\fakepath\Británie.jpg

Růst britské ekonomiky se v červenci kvůli šíření delty téměř zastavil

12.09.2021 Růst britské ekonomiky se v červenci téměř zastavil, a to v důsledku rychlého šíření koronavirové mutace delta po uvolnění koronavirových restrikcí. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle údajů statistického úřadu zvýšil oproti červnu pouze o 0,1 procenta. Zaznamenal tak nejslabší růst od letošního ledna, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-09092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.9.2021

09.09.2021 Americké akcie včera oslabily. Trhy se obávají, že mutace koronaviru delta zpomalí hospodářské oživení. Akciové indexy dále dolů táhne nejistota ohledně budoucí měnové politiky americké centrální banky.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Eurokomisař Gentiloni varoval před příliš brzkým zpřísňováním měnové politiky

06.09.2021 Příliš brzké zpřísňování měnové politiky v eurozóně by bylo velkou chybou. Uvedl to eurokomisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni v rozhovoru s televizí Bloomberg. Evropská centrální banka (ECB), která nyní podporuje ekonomiku eurozóny rekordně nízkými úrokovými sazbami a rozsáhlými nákupy dluhopisů, bude o své měnové politice jednat ve čtvrtek.
C:\fakepath\euro2.jpg

Ekonomika eurozóny podle viceprezidenta ECB roste rychleji, než se čekalo

01.09.2021 Ekonomika eurozóny roste rychlejším tempem, než se předpokládalo, což Evropská centrální banka (ECB) zohlední ve svých nových prognózách i při rozhodování o své měnové politice. V rozhovoru se španělským listem El Confidencial to řekl viceprezident ECB Luis de Guindos. ECB bude o své měnové politice jednat příští týden ve čtvrtek, kdy zveřejní také aktualizované hospodářské prognózy.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická ekonomika navzdory druhé vlně koronaviru rekordně rostla

31.08.2021 Meziroční růst indické ekonomiky ve druhém kalendářním čtvrtletí zrychlil na rekordních 20,1 procenta z 1,6 procenta v prvním kvartálu, přestože se země potýkala s rozsáhlou druhou vlnou šíření koronaviru. Ekonomika těžila z prudkého vzestupu zpracovatelské produkce i z růstu spotřebitelských výdajů. Vyplývá to podle agentury Reuters z údajů, které dnes zveřejnila indická vláda.
img

TÝDENNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.08.2021

30.08.2021 Akciové trhy byly v uplynulém týdnu spíše klidné a investoři v módu vyčkávání, kdy čekali zejména na závěry symposia v Jackson Hole a komentáře centrálních bankéřů k dalšímu směřování monetání politiky. Klid v uplynulém týdnu byl znát také na tržních pohybech – pouze jedenkrát byl pohyb indexu S&P 500 větší než 1 %. Za uplynulý týden tedy hlavní americký akciový benchmark posílil o 1,5 % a trhy se opět dostaly na nová historická maxima, když S&P 500 překonalo hranici 4500 b. Euro Stoxx 600 za minulý týden připsal 0,8 %, a PX index 0,6 %. V návaznosti na holubičí rétoriku oslabuje americký dolar
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

IHS: Podnikatelská aktivita v eurozóně pokračuje v silném růstu

23.08.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně v srpnu pokračuje v silném růstu, jeho tempo jen mírně zpomalilo z 20letého maxima dosaženého v červenci. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož předběžné výsledky dnes zveřejnila organizace IHS Markit. Rychlé tempo očkování umožňuje dalším podnikům obnovovat aktivity a poskytuje větší volnost spotřebitelům.
C:\fakepath\eurusd-18082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.8.2021

18.08.2021 Americké akcie včera oslabily poté, co se jejich indexy Dow Jones a S&P 500 v pondělí vyšplhaly na nová rekordní maxima. Náladu investorů zasáhly nepříznivé údaje o vývoji maloobchodních tržeb ve Spojených státech, které vyvolaly obavy o hospodářské oživení. K poklesu akciového trhu přispěly rovněž neuspokojivé čtvrtletní výsledky maloobchodní společnosti Home Depot.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Růst poptávky po oceli v EU a Británii na počátku roku zpomalil

17.08.2021 Růst poptávky po oceli v Evropské unii a Británii se v prvním čtvrtletí letošního roku téměř zastavil. Mohla za to pandemie nemoci covid-19 a ekonomická nejistota. Zjevná poptávka po oceli se za leden až březen meziročně zvýšila jen o 0,9 procenta na 36,3 milionu tun, když v posledních třech měsících loňského roku díky zrušení některých koronavirových restrikcí stoupla o 3,6 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila evropská asociace výrobců ocele Eurofer.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (16.8.2021)

16.08.2021 V minulým týdnu jsme se dočkali velmi pěkného a ziskového obchodu na měnovém páru EUR/USD, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která přesně došla do svého cíle a byla ukončena v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
img

Ekonomický kalendář: Data spotřebitelské nálady v USA pod drobnohledem

13.08.2021 Evropské trhy dnes otevřely bez výraznějších změn. Ekonomický kalendář je dnes relativně prázdný. V 16. hodin se však budeme zajímat o výsledky spotřebitelské nálady University of Michigan v USA. Situace amerických spotřebitelů se však pravděpodobně v srpnu příliš nezměnila. Máme za sebou relativně pozitivní data z pracovního trhu a inflace, na druhou stranu však hospodářské oživení ohrožuje mutace Delta. Ještě dopoledne bude zveřejněna obchodní bilance eurozóny, ovšem dopad na trhy bude zanedbatelný.
C:\fakepath\EURUSD.jpg

Forex: Americký dolar kvůli spekulacím o dalších krocích Fedu posiluje

10.08.2021 Dolar dnes na forexových trzích posiluje a vůči euru vystoupil až na nejvyšší hodnotu za čtyři měsíce. Investoři spekulují o tom, zda nedávné údaje o vývoji zaměstnanosti ve Spojených státech budou stačit na to, aby americká centrální banka (Fed) začala brzy omezovat svůj program nákupů dluhopisů.
C:\fakepath\top-10082021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.08.2021 1) Jihokorejské akcie dnes jako jediné v asijsko-pacifickém regionu zaznamenaly ztrátu poté, co akcie tamního vývojáře počítačových her Krafton při svém debutu na burze propadly o 17 % z ceny, za níž byly upisovány v rámci IPO. Růst čínských akcií brzdí strach investorů z růstu počtů nakažených covidem-19, složený šanghajský index však přesto dokázal přidat jedno procento.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu opět klesla

10.08.2021 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v srpnu třetí měsíc za sebou zhoršila. Panují obavy, že rostoucí počet případů nákazy koronavirem by mohl podkopat hospodářské oživení. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW.
C:\fakepath\eurusd-04082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.8.2021

04.08.2021 Americké akcie včera posílily, index S&P 500 uzavřel na novém rekordním maximu. K růstu velkou měrou přispěly technologická společnost Apple a podniky působící ve zdravotnickém sektoru. Na trhu nicméně přetrvávají obavy z šíření koronavirové mutace delta, které vrhají stín na příznivé čtvrtletní výsledky amerických firem, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy tlačí dolů obavy z vývoje čínské ekonomiky

02.08.2021 Ceny ropy na začátku týdne tlačí dolů obavy z vývoje čínské ekonomiky a z větší nabídky na trhu. Severomořská ropa Brent krátce před 17:30 SELČ ztrácela 3,3 procenta na 72,95 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 3,7 procenta na 71,24 dolaru za barel.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německé maloobchodní tržby v červnu předčily odhady, těží z uvolňování restrikcí

02.08.2021 Maloobchodní tržby v Německu se v červnu meziměsíčně zvýšily o 4,2 procenta, tedy mnohem výrazněji, než se očekávalo. Podpořilo je postupné uvolňování koronavirových restrikcí. Vyplývá to z dnešních údajů spolkového statistického úřadu. Zpráva posiluje naděje, že spotřebitelské výdaje v létě výrazně podpoří oživení německé ekonomiky z koronavirové krize.
img

Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.07.2021 Ekonomika eurozóny se dle předběžných údajů v letošním druhém čtvrtletí vymanila z recese, když HDP vykázal růst 2,0 % v mezičtvrtletním a 13,7 % v meziročním vyjádření.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu; činil 1,5 procenta

30.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,5 procenta po poklesu o 2,1 procenta v prvním kvartálu. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Tempo mezičtvrtletního růstu ale zaostalo za očekáváním analytiků, kteří ho v anketě agentury Reuters odhadovali na dvě procenta.
C:\fakepath\ss-30072021-lv.gif

S&P: Oživení z covidu-19 způsobilo rekordní počet zvýšení ratingu v USA

29.07.2021 Silné hospodářské oživení ve Spojených státech způsobilo v letošním roce rekordní počet zvýšení ratingu u společností. Agentura Standard & Poor's uvedla, že ve druhém čtvrtletí učinila rekordních 121 zlepšení ratingu a od začátku roku pak 220. Navzdory rekordu je to však stále výrazně méně než 715 snížení ratingu v první polovině loňského roku kvůli pandemii.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Počet nezaměstnaných v Německu v červenci klesl víc, než se čekalo

29.07.2021 Počet nezaměstnaných v Německu v červenci dál klesal. Snížil se o 91.000, což je větší pokles, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti se tak snížila na 5,7 z červnových 5,9 procenta, ukázaly sezonně očištěné údaje, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro po zasedání Evropské centrální banky stagnuje

22.07.2021 Kurz eura se dnes drží bez výraznějších změn vůči americkému dolaru. Trh sledoval především zasedání Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), která podle očekávání slíbila, že úrokové sazby v eurozóně zůstanou ještě delší dobu na rekordně nízké úrovni. Kolem 17:15 SELČ se jednotná evropská měna prodávala za 1,1785 EUR/USD. Její kurz se tak nacházel v blízkosti středečního závěru.
C:\fakepath\k-21072021-lv.gif

MMF podle šéfky dál očekává, že světová ekonomika letos vzroste o šest procent

21.07.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) nadále předpokládá, že světová ekonomika v letošním roce vzroste o zhruba šest procent, tedy stejným tempem, které předpověděl ve své dubnové prognóze. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Varovala však, že hospodářské oživení zpomalí, pokud se nezvýší tempo očkování proti covidu-19.
C:\fakepath\fed-14072021.jpg

Powell: Fed bude americkou ekonomiku podporovat tak dlouhou, dokud se nezotaví

14.07.2021 Americká centrální banka (Fed) bude měnovou politikou výrazně podporovat americké hospodářství tak dlouho, dokud se zcela nezotaví. Před sněmovním výborem pro finanční služby to dnes řekl šéf Fedu Jerome Powell.
img

MONETA (MONET.CZ) nabídla opět s přehledem nejvyšší objemy na BCPP

14.07.2021 Na akciových trzích dnes převažuje mírný optimismus. Dobré náladě pomohl guvernér Fedu Jerome Powell, který řekl, že hospodářské oživení v USA stále není dostatečně silné na to, aby mohlo začít utahování měnové politiky. Většina evropských indexů se krátce před závěrem obchoduje v mírném zisku. Hlavní index pražské burzy PX (CZKCASH) uzavřel v zisku 0,39 % na úrovni 1 159,05 bodů. Nejvyšší růst zaznamenala defenzivní akcie Philip Morris (TABAK.CZ;+1,97 % na 14 520 Kč) a v silném růstu dnes pokračovala za vysokého objemu 116,2 mil. banka MONETA (MONET.CZ;+1,52 % na 86,90 Kč). Spekuluje se o navyšování pozic velkých hráčů. Dařilo se také zbytku bankovního pole – Komerční bance (KOMB.CZ;+0,58 % na 774 Kč) a Erste Bank (RBAG.CZ;+0,40 % na 797 Kč). Z blue chips se nedařilo pouze akciím České zbrojovky (CZG.CZ;-0,24 % na 420 Kč).
C:\fakepath\Ropa-6.jpg

Komodity: Ceny ropy po zprávě o poklesu zásob v USA přidávají asi dvě procenta

09.07.2021 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují o více než dvě procenta, přispěla k tomu zpráva o poklesu zásob ve Spojených státech. Za celý týden jsou ale ceny nižší, a to kvůli nejistotě ohledně dalších dodávek na trh po kolapsu jednání o těžbě mezi Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejími spojenci v čele s Ruskem, tedy skupinou známou jako OPEC+.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.7.2021)

05.07.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl sell obchodní příležitost, na kterou jsem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 1 (zbytek pozice skončilo na Break/Even). Následně pak podle pravidel mé strategie došlo k prolomení také druhé S/R zóny, čímž se aktivoval druhý sell obchod, který také přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 2. Pokud jste využili mých obchodů, tak gratuluji k zisku.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Lagardeová: Hospodářské oživení v eurozóně je zatím příliš křehké

02.07.2021 Ekonomika eurozóny se začíná zotavovat z pandemie, hospodářské oživení je ale zatím křehké. V rozhovoru s francouzským regionálním deníkem La Provence to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Její tým nyní zvažuje, kdy bude vhodné začít omezovat mimořádně uvolněnou měnovou politiku, kterou ECB zavedla ve snaze mírnit dopady pandemie na ekonomiku.
img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zlepšila odhad letošního hospodářského růstu v zemích, ve kterých působí

29.06.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila odhad letošního hospodářského růstu ve 37 zemích, ve kterých působí. Banka nyní předpokládá, že tento růst dosáhne 4,2 procenta, zatímco na podzim jej odhadovala na 3,6 procenta. V České republice, kterou na podzim do svého výhledu nezahrnovala, banka počítá se čtyřprocentním růstem.
img

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

24.06.2021 Důvěra v tuzemské ekonomice se v červnu dále výrazně zlepšila a vzrostla na nejvyšší úroveň od února 2019. Ke zlepšení důvěry došlo ve všech podnikatelských odvětvích, především ve službách a obchodu, a viditelně se zlepšila nálada také mezi spotřebiteli.
img

Pochybnosti o inflaci USA nadále ovlivňují kurz dolaru

14.06.2021 Během prvního čtvrtletí roku byl vývoj dolarového indexu pozitivní, ale v dubnu a květnu ztratil vůči hlavním měnám 2.11 %, resp. 1.40 % a dosáhl čtvrtletních minim na úrovni 89.50 USD, čímž zahájil boční pohyb mezi těmito minimy a 90.57 USD v blízkosti svého průměru ze 40 seancí.
C:\fakepath\Německo.jpg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v červnu klesla

08.06.2021 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu zhoršila. Zůstává ale relativně vysoko a v následujících šesti měsících se dál počítá se silným hospodářským oživením. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý institut ZEW. Jeho index důvěry klesl ve srovnání s květnem o 4,6 na 79,8 bodu.
C:\fakepath\koruna.jpeg

OECD výrazně zlepšila výhled růstu české ekonomiky na letošní i příští rok

31.05.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 3,3 procenta a příští rok tempo jeho růstu zrychlí na 4,9 procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zlepšila svou prosincovou prognózu, podle které čekala na letošek růst HDP o 1,5 procenta a na příští rok o 3,3 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled světové ekonomiky, letošní růst odhaduje na 5,8 procenta

31.05.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes zlepšila výhled světové ekonomiky na letošní i příští rok. Předpokládá, že globální ekonomika letos vzroste o 5,8 procenta, zatímco v březnu předpovídala nárůst o 5,6 procenta. Výrazně zlepšila zejména odhad růstu čínské ekonomiky.
C:\\fakepath\\ecb brusel.jpg

ECB podpůrná opatření asi ještě nezmírní, naopak ČNB se chystá zvýšit sazby

26.05.2021 Evropská centrální banka (ECB) svou podpůrnou měnovou politiku zřejmě zatím zachová, měnit ji nebude ani v červnu. Naznačují to slova člena Výkonné rady ECB Fabia Panetty, který v rozhovoru s japonským listem Nikkei řekl, že na zmírnění podpůrných opatření je zatím brzy. Naopak guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok už trh připravuje na zvýšení základní úrokové sazby. Nevyloučil, že by to mohlo být už v červnu.
img

Komentář Fidelity International: Výhled pro druhé čtvrtletí a dál: cesta ven ze zimy plné nespokojenosti

13.05.2021 Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. Hospodářské škody byly po zimním nárůstu počtu nakažených v některých regionech méně závažné, než se očekávalo. V další fázi pandemie tak bude rozhodující účinná vakcinace. Příběh Covid-19 ale ještě zdaleka nekončí, protože varianty viru začínají být stále problematičtější
img

Evropská komise, ekonomická prognóza - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

12.05.2021 Evropská komise dnes zveřejnila svou tradiční jarní ekonomickou prognózu, jež pokrývá předpokládaný hospodářský vývoj napříč Evropskou unií. Čerstvá prognóza je reflexí optimismu založeného na pokroku ve vakcinaci a v krocení pandemie: Evropská komise zvýšila odhad letošního růstu HDP Evropské unie jako celku na 4,2 %, když předchozí prognóza zveřejněná v únoru počítala s růstem 3,7 %. Navýšena byla také prognóza růstu HDP eurozóny: ten by měl letos činit 4,3 %, zatímco zimní prognóza odhadovala letošní hospodářský růst eurozóny na úrovni 3,8 %.
img

Eurozóna - předběžný bleskový odhad HDP - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.04.2021 Ekonomika eurozóny dle předběžných údajů vykázala v letošním prvním čtvrtletí pokles HDP o 0,6 % v mezičtvrtletním a 1,8 % v meziročním vyjádření. Jde o mírně lepší výsledek, než čekal trh, jenž počítal s mezičtvrtletním poklesem HDP o 0,8 %. Jde o druhý mezičtvrtletní pokles HDP v řadě a ekonomika eurozóny tedy znovu upadla do recese s tím, jak na služby a maloobchod dopadají omezení související s pandemií. Řada ekonomik ale v prvním čtvrtletí vykázala mezikvartální růst HDP, což platí o Francii, Belgii, Rakousku či Finsku. Velké ekonomiky jako Německo, Itálie a Španělsko ale vykázaly mezičtvrtletní pokles HDP a vzhledem ke své velikosti stáhly k poklesu také eurozónu jako celek.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy rostou v reakci na slabší růst amerických zásob, než se čekalo

28.04.2021 Ceny ropy podporuje očekávaní vyšší poptávky po pohonných hmotách, které přebilo obavy z prudkého růstu nakažených koronavirem v Indii. Dále jim pomohla také zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA) o výrazně slabším růstu amerických ropných zásob, než se čekalo.
img

Komentář manažerů Fidelity International: Čínské oživení

22.04.2021 Číně se podařilo zvládnout pandemii velmi dobře a od loňského dubna nezaznamenala další vlnu, což silně podporuje její rychlé hospodářské oživení. Čínské hospodářské oživení by se mohlo stát vzorem i pro další velké světové ekonomiky. Vzhledem k nízkému vlivu srovnávací základny dosáhl meziroční nárůst čínského HDP ve stálých cenách v 1. čtvrtletí roku 2021 desetiletého rekordního maxima. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2019 dělal složený růst přibližně 5 procent, což je opravdu blízko k předpandemickému tempu růstu. Z hlediska odvětví zaznamenává výroba nadále rychlejší oživení než odvětví služeb; pokud se na to díváme z pohledu velikosti, obnova růstu malých společností zaostává za obnovou velkých podniků.
C:\fakepath\u-15042021-lv.gif

Ukrajina bude potřebovat pomoc MMF ještě naléhavěji, říká poradce prezidenta

15.04.2021 Zostření napětí mezi Kyjevem a Moskvou kvůli situaci na východě Ukrajiny může zpomalit ukrajinské hospodářské oživení. Pomoc od Mezinárodního měnového fondu (MMF) tak bude ještě naléhavější, napsal dnes agentuře Reuters poradce ukrajinského prezidenta. Fond svou pomoc podmínil reformami, ukrajinský parlament proto dnes schválil návrh jím požadovaného protikorupčního zákona.
C:\fakepath\ek-13042021-lv.gif

Gentiloni: EK by mohla v květnu zlepšit odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny

13.04.2021 Evropská komise (EK) by mohla v květnu zlepšit svůj odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, a přiblížit ho tak prognóze Mezinárodního měnového fondu (MMF). Uvedl to dnes podle agentury Reuters eurokomisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se dostala nejvýše od srpna 2018

06.04.2021 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v dubnu vyšplhala na nejvyšší úroveň od srpna 2018, přispěl k tomu optimismus ohledně očkování proti covidu-19. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix.
C:\fakepath\finance (1).jpg

WTO: Světový obchod se letos zvýší o osm procent

31.03.2021 Světový obchod se zbožím se v letošním roce zvýší o osm procent po loňském propadu o 5,3 procenta, za kterým stála pandemie nemoci covid-19. Předpověděla to dnes Světová obchodní organizace (WTO). Zlepšila tak své říjnové odhady, podle kterých se měl obchod loni snížit o 9,2 procenta a letos stoupnout o 7,2 procenta.
C:\fakepath\b-31032021-lv.gif

Bidenův infrastrukturální plán by měl vytvořit miliony pracovních míst

31.03.2021 Plán amerického prezidenta Joea Bidena investovat 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč) do infrastruktury by měl vytvořit miliony nových pracovních míst a napravit část hospodářských škod, které způsobila pandemie covidu-19. Uvedli to podle agentury Reuters ekonomové. Obavy však vyvolává záměr financovat tyto investice prostřednictvím vyššího zdanění podniků.
img

Eurozóna, inflace - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

31.03.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v březnu zrychlily svůj růst, tento vývoj ale v zásadě odpovídá očekávání. Na úrovni 1,3 % je celková meziroční inflace nejvyšší od loňského ledna. Zrychlení cenového růstu v případě letošního března připadá zejména na pohonné hmoty a energie pro domácnosti. Inflace v eurozóně v nejbližších měsících velmi pravděpodobně dále poroste, ECB ale dala jasně najevo, že bude hledět skrze letošní nárůst inflace a bude udržovat měnové podmínky uvolněné s cílem podpořit oživení ekonomiky.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Čínský jüan | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Break/Even | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Denní minima | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | G7 | Gap | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MMF | MT4 | Makléř | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Splatnost | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Maturity | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | IEA | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Abenomika | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Philip Morris | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena za barel ropy | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Finanční služby | Fondy | Forex kalendář | ForexTime | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Francie | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz dolarů | Kurz ropy | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měna euro | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | SP500 | Shares | Stoxx | Surová ropa | Tapering | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Webinář | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Trading Central | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Dluhopisový index | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Burze | Cena eura | Global forex | Investment | Aramco | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | Daiwa Securities | Western Union Business Solutions | DPA | Intesa Sanpaolo | Bernstein | PVM Oil Associates | Jackson Hole | Institut ZEW | Scotiabank | VP Bank | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | State Street | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Caterpillar | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | Axis | Norinchukin Research Institute | Agentura AP | PVM | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reálný obchodní účet | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Pohyby eura | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Malý prostor | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Rosněfť | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Global Advisors | Bezpečné přístavy | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Růst akcií | Černé pondělí | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | DAX30 | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra vůči dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Výhled | Úroková sazba ECB | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Akcie v západní Evropě | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Firemní zisky | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Akcie finančních titulů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Světový finanční systém | Skupina G20 | Aktuální cena | Rada MMF | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Tisková konference ECB | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | ex | Akcie firem | State Street Global Advisors | Generali Investments | Rystad Energy | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Euler Hermes | Zahraniční forex | JPMorgan Asset Management | ING Groep NV | Cena palladia | Sladká ropa | BHS | Coinbase | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Palladium | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | Invesco | Český akciový index PX | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Robinhood | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Ceny lithia | Analytik devizového trhu | Asijské trhy | Conseq Investment Management | WirtschaftsWoche | Výnosy desetiletých dluhopisů | Akciové valuace | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Odliv dividend | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Lockheed Martin | Růstové akcie | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Edison | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | Správci kapitálu | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | I-Trader | BGA | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Metals Focus | Výsledky firem | IfW | Ruská centrální banka | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | BDSwiss | IG | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Akciový index PX | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | WEF | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Podnikové investice | Slabší euro | Globální dluh | Pozornost trhu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Rekordní růst | Český akciový index | Zájem investorů | Globální rizika | Obchodujte ropu | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Český průmysl | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Vyšší mzdy | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Akciové strategie | NVDA | Začít obchodovat | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Wealth Management | Prezidentka ECB | Akcioví býci | Ropné akcie | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Asset alokace | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akcie automobilky | Americké futures | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Poskytování úvěrů | Růst indické ekonomiky | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Depozitní sazby | US500 | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Sazby ECB | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Tamás Varga | Kurzarbeit | ESG | Český HDP | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Akcie roku | Očekávaný růst | RISK-ON | Stav trhu práce | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Německá vláda | Německý vývoz | Hongkong | Investice do ropy | Výsledkové zprávy | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Výkon amerického dolaru | Objem | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Global Markets | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Jason Pride | Glenmede | UnitedHealth | Pfizer | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Podřízené dluhopisy | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Volný obchod | Souhrnný index | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Úrok | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Globalt | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Administrativa prezidenta | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Bankovní tituly | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Data o HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Aktivita čínských továren | Financovat | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Ed Yardeni | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Zakázky německého průmyslu | Hospodářský růst eurozóny | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Důsledky krize | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Export z Německa | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Viceprezident ECB | Zdražování | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Soukromé podniky | NAFTA | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | HDP Německa | United Technologies | Londýnské akciové burzy | Ropná zařízení | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Edward Moya | Francouzská centrální banka | Nálada v USA | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Geely | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Optimismus investorů | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Bydlení | Oživení ve světě | Uber | Česká zbrojovka | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Zájem o rizikovější aktiva | Index šanghajské burzy | Peking | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Lombard Odier | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Index pařížské burzy | Hospodaření | Placení daní | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | CFA | Společnost Sentix | Chris Williamson | Eskalace napětí | Bruno Le Maire | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Finální odhad | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Soukromí investoři | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Automobilka BMW | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Česká inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Béžová kniha americké centrální banky | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Tom Martin | Nájemné | Velké firmy | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce | Prezident institutu | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | American Express | Virus | Akciové trhy v Evropě | Index japonských akcií | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Romain Boscher | Důchody | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Burzy v Hongkongu | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | IOER | Raiffeisenbank a.s. | NSBroker | NSFX | NSFX Ltd. | Zpomalení růstu | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Strach z koronaviru | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Zpracovatelský sektor | Akcie automobilky Tesla | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Alokace investičních portfolií | BP | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Asana | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Brent Crude Oil | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Zveřejňování výsledků | Sezona zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Americká inflace | Dnes na forexovém trhu | Inflace v lednu | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Britské měny | Posílení libry | Týden na finančních trzích | Německý HDP | Empire State Index | Deutsche Telekom | Kingsview Investment Management | Paul Nolte | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Prudký propad | Craig Erlam | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Index aktivity | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Cyklické akcie | Německé maloobchodní tržby | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Vzestup inflace | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Ekonomika Evropské unie | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Euro včera | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Royal Dutch Shell (RDSA) | Stav nouze | Profitovat | Opatření vlády | Medvědí trend | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Silný propad | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Nový výhled | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Nová stimulační opatření | Texas | Přísná opatření | Další pokles | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Index jihokorejských akcií | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Banka J.P. Morgan | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Finanční prostředí | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Zhodnocování eura | Ceny elektřiny | Viry | Vlna poklesu | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Reálné mzdy | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Člen představenstva | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Wopke Hoekstra | Letecká společnost | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Nejprudší jednodenní nárůst | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Pedro Sánchez | Eurokomisaři | Ropný průmysl | Úvěrová pojišťovna | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Cushing | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | UnitedHealth Group | Menší poptávka | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | CBS | Ministři | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Nejsilnější růst | Španělská vláda | Snížení produkce | Čínské oživení | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Více peněz | Inflace v březnu | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Hlavní ekonomka MMF | Vedoucí představitelé | Úspory | Prognóza Evropské komise | Zpráva Evropské komise | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Globální výhled | Restart ekonomiky | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | BMO | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse | Americké univerzity | Chuť riskovat | Oživit ekonomiku | ZEW index ekonomického sentimentu | Návrat do práce | Colorado | USD za barel | Američtí těžaři | Madrid | USO | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Producenti ropy | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Celosvětová poptávka po ropě | Ministr pro energetiku | Cena surové ropy | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Slabé makro | Indikátory ekonomického sentimentu | Kristina Hooper | Euro dolů | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Odhad vývoje HDP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Maloobchodní tržby v Německu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Spotřebitelské výdaje v USA | Výzkumná skupina | Maloobchod | Anthony Fauci | Epidemiolog | Robert Holzmann | Americký ropný průmysl | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Federal Reserve | Latinská Amerika | PEPSICO | Thomas Gitzel | Shaun Osborne | Dovoz | Vývoz | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Dlouhodobý trend | MSCI World | ETN | Pozitivní očekávání | Alexander Krüger | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australská ekonomika | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Šéfka EK | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Dluhy | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Americké ceny výrobců | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Světové hospodářství | Rekordní propad | Účet platební bilance | NetEase | Dopad na cenu | Vláda v Berlíně | Velké ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Koronavirus v Japonsku | Export do Číny | Takeši Minami | Ekonom společnosti Fujitsu | Fujitsu | Martin Schulz | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Opakování krize | Krize z 30. let | Moderna | Příjem pro nejchudší | Spolková vláda | Fiskální stimul | Experimentální vakcína | Vakcína na covid-19 | Ochota více riskovat | Více riskovat | Státní podpora | Experimentální vakcíny | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Soukromé banky | Americká obchodní komora | Umělé inteligence | Investment management | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Výrobce aut | Nové úvěry | Základní příjem | CZG | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Antivirus | Zvyšování mezd | Investoři v Evropě | Hammerson | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Lars Feld | MongoDB | Michael Arone | OCBC | Rekordní pokles | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Květnová inflace | Francouzský index CAC 40 | Obchodní bilance eurozóny | Index Nikkei 225 | Pokles německé ekonomiky | Oklahoma | Arizona | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Sanofi | Stimulační balík | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Infekce Covid | Vyšší daně | Podmínky půjčky | Druhá vlna | Počty nových případů | Index německých akcií | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Strach z návratu pandemie | Vlna koronaviru | GLOBALT Investments | Velké investice | Stimulační program | ONS | Ukrajinský parlament | Růst čínských akcií | Hlavní index Hang Seng | Známky ekonomického oživení | Hlavní index Nikkei 225 | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Maloobchod v květnu | MAM | Nárůst počtu nově nakažených | Fond obnovy | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | SAE | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Polský průmysl | Fond obnovy EU | Akcie těžařů | Hecla Mining | Ekonomická aktivita v eurozóně | Americké vládní dluhopisy | Bjornar Tonhaugen | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Margrethe Vestagerová | Philip Lane | Poptávka po oceli | Spotřeba oceli | Eurofer | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Maďarská inflace | Schvalování vakcín | Výhled na příští rok | Erdogan | Deutsche Lufthansa | Monex | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Rystad | Vládní koalice | Air Liquide | Adyen | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Marc Chandler | Coca-Cola | Analýza ceny | Ceny v eurozóně | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výpadek příjmů | Výrobní index | Představitelé ECB | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Pokles hospodářství | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Analytik DIW | Odborníci | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Vakcína proti koronaviru | Mezinárodní agentura pro energii | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Institut IfW | Ekonomický propad Německa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Jan Čermák | Ekonom Jan Čermák | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Ekonomické dopady pandemie | Dnes na světových trzích | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Vyhlídky světové ekonomiky | Epidemiologické situace | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | Snížit emise | Biden | Omezení výplaty dividend | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Data z pracovního trhu | Druhá vlna koronaviru | Česká republika | Pablo Hernández de Cos | Dnes na pražské burze | Zápis z posledního zasedání Fedu | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | Změna politiky | Měnový fond | Le Journal du Dimanche | Jens Klatt | Americké měny | Nancy Pelosiová | Oživení německé ekonomiky | Druhá vlna covidu-19 | Hrozby pro finanční stabilitu | Embargo | Jitan Solanki | Mluvčí Bílého domu | CZKCASH | Protiepidemická opatření | Zásoby benzinu | Elvira Nabiullinová | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Pandemický program | Banka Moneta | RBAG | Tržní výhled | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | CEZ1 | Inflace v Číně | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Indické úřady | Týdenní tržní výhled | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Činitelé Fedu | Představitelé americké centrální banky | Oživení poptávky po ropě | GameStop | Akcie americké společnosti | Vakcinace | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Rozpočtové deficity | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Spotřebitelská nálada v USA | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Monex Securities | Mitsubishi UFJ Kokusai Asset Management | Kioši Išigane | Inflace v Polsku | Makléřská firma | Nálada investorů | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Počasí | PMI ve výrobě | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Modrá vlna | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Silné oživení | Bloomberg Markets | Svaz BDI | Nové restrikce | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | CARA | Oživování světové ekonomiky | Pozornost forexového trhu | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | Deliveroo | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Hecla | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Everett Millman | Dnešní seance | Justin Onuekwusi | Legal & General | Rozvolnění | Akcie firmy GameStop | Obchodní omezení | Firma Robinhood | X Global Markets | Oživení evropské ekonomiky | Platby v bitcoinech | Ethos Foundation | Vincent Kaufmann | Corey Klemmer | Domini Impact Investments | Brian Grieves | Pat Zerega | Shareholder Advocacy | Mercy Investment Services | Achmea Investment Management | ACTIAM | Lombard Odier Investment Management | MFS Investment Management | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Rostoucí úrokové sazby | Hlavní finanční trhy | Prodloužení karantény | Kov | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Růst produktivity | Nizozemský ministr | Nizozemský ministr financí | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Globální zadlužení | V4 | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Tržní rizika | Oživování ekonomiky | Akcie na burzách v Asii | Půjčky od MMF | Admirals | Silný růst | Společnost Deliveroo | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Fidelity | Výrazný růst | Digitální majetek | Nový americký prezident | NS Broker | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Hodnotové akcie | Geoffrey Okamoto | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Očekávání vyšší inflace | Tržní pohyb | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Eurokomisař pro ekonomiku | Zátěžové testy | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Akcie kryptoměnové burzy | Pomoc MMF | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Zvýšení ratingu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Santander | Větší korekce | Situace v eurozóně | Inflace v České republice | Otevření ekonomik | Indická centrální banka | Těžaři | Důvěra v tuzemské ekonomice | Obavy z inflace | PCE index | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | První zvýšení sazeb | Znovuotevírání ekonomiky | DocuSign | Spotřeba domácností | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Úroveň supportu | Krafton | Zdražování cen | CrowdStrike | Dolar dnes | Paradox | Počet nezaměstnaných | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Kybernetické hrozby | Inflace v eurozóně v červnu | Technologie | Mutace koronaviru delta | Strategie ECB | Míra inflace v USA | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Americký trh | Ceny suroviny | Mutace delta | Odvětví | Načasování | Dodávky suroviny | Rekord | Oživení z covidu-19 | Silné hospodářské oživení | Hospodářské oživení ve Spojených státech | Rozšiřování očkování | University of Michigan | Dvojité recese | Chování | Růst aktivity | Jakub Rybacki | Růst výrobních cen | Projekce | Trh práce v USA | Logistické problémy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Rich Bernstein | Mediatech Capital | Porter Bibb | Upgrade kryptoměnové sítě | Kryptoměnové sítě | Rozsáhlé nákupy dluhopisů | Rozpočtové opatření | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Home Depot | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Funkční období | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Anna Píchová | Veeva Systems | Okta | Uhlí | Eurokomisař Gentiloni | Jannis Sturnaras | Ceny plynu | Paidy | Platební gigant | Šíření delty | Macau | Regulace kasin | Výroba ocele | FDP | Sociální demokraté | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Růst cen plynu | Piotr Bielski | Santander Bank Polska | Šéfka fondu | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Prudké zdražování | Fiskální pravidla | Organizovanost | Dosažení dohody | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Energetické krize | Zdražování energií | Kunal Kundu | Finanční představitelé G20 | Představitelé G20 | Výrobní ceny v Číně | Vysoké ceny | Pravidla hry | Společnost Robinhood | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Klima | Očekávání dalšího růstu úroků | Barnabás Virág | Francouzský index | Zvýšení minimální mzdy | Globální dodavatelské řetězce | Tempo růstu britské ekonomiky | Růst polské ekonomiky | Společnost | Vostok Oil | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Prognóza poptávky | StoneCo | Lockdowny | Šíření koronaviru v Evropě | Povinné očkování | TIM | Antony Blinken | Omikron | | Kmen omikron | Rostoucí inflace | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Joe Manchin | Philip Petursson | IG Wealth Management | Základní sazba | Vliv na ceny | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Jestřábí komentáře Fedu | Komentáře Fedu | Pokles zlata | Nemoc covid-19 | Válka na Ukrajině | Christian Dürr | Napětí na Ukrajině | St. Louis | Invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | MWh | EUR/MWh | Velkoobchodní cena plynu | Invaze | Řetězce | APP | Ukrajinské krize | Úroky z dolarových dluhopisů | Ukončení konfliktu | Dopady války na Ukrajině | GMT | Indexy S&P | Společnost Invesco
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Hospodářské důsledky epidemie
Hospodářské embargo
Hospodářské instituty
Hospodářské klima
Hospodářské kontakty
Hospodářské krize
Hospodářské noviny
Hospodářské noviny (HN)
Hospodářské otázky
Hospodářské otřesy

Následující klíčová slova

Hospodářské oživení eurozóny
Hospodářské oživení ve Spojených státech
Hospodářské recese
Hospodářské recese v USA
Hospodářské riziko
Hospodářské soutěže
Hospodářské statistiky
Hospodářské statistiky z eurozóny
Hospodářské stimuly
Hospodářské svazy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít