Trumpova cla

Fed dnes zřejmě ponechá úroky beze změny
07.05.2025 Americká centrální banka (Fed) dnes pravděpodobně opět ponechá své úrokové sazby beze změny, a to navzdory opakovaným výzvám amerického prezidenta Donalda Trumpa k jejich snížení. Analytici předpokládají, že základní sazba Fedu zůstane v pásmu 4,25 až 4,50 procenta.

Česko a Evropa rostou, Amerika (zdánlivě) klesá
02.05.2025 Předběžné odhady HDP za první čtvrtletí přinesly smíšené výsledky. Zatímco americká ekonomika vykázala první pokles od roku 2022, Evropa dále roste. V případě Spojených států je nicméně potřeba brát v potaz neobvyklý efekt předzásobení. Z pohledu trhů se navíc na obou stranách Atlantiku jedná o stará čísla, ve kterých se ještě nepromítly negativní dopady Trumpova protekcionismu. Začněme pohledem do USA, kde ekonomika poklesla o 0,3 % (meziročně anualizovaně).

Další celní ústupky z Trumpovy strany
30.04.2025 Podle spekulací a vyjádření představitelů má americký prezident Donald Trump v úmyslu zmírnit cla na automobily tím, že podpoří některé změny požadované automobilovým průmyslem. Bude tak možné zrušit některá cla na dovážené součástky pro automobily a nákladní vozy vyráběné ve Spojených státech.

Co čekat od klíčového týdne pro AI revoluci?
29.04.2025 Čeká nás jeden z nejrušnějších týdnů pro Wall Street, během kterého budou stovky firem reportovat své čtvrtletní výsledky. Dostaneme data ze všech sektorů trhu. Pozornost investorů se ale pravděpodobně zaměří na technologické giganty, neboli bývalou “Velkolepou sedmičku”. Uvidíme reporty Applu, Mety, Amazonu i Microsoftu. Jejich výsledky by mohly stanovit tón pro vývoj na trhu v nejbližších týdnech.

Nenechte se zmást rally na akciovém trhu
29.04.2025 Vlnový pattern v grafu 4H pro #SPX vypadá vcelku jasně. Celková pětivlnná struktura se nevejde do okna platformy ani v nejmenším měřítku. Zjednodušeně řečeno, americké akciové indexy už velmi dlouho rostou. A víme, že trendy se střídají. Aktuálně se zdá, že býčí segment trendu skončil. Instrument se čtyřikrát neúspěšně pokusil prorazit nad hladinu 6 093, která odpovídá Fibonacciho úrovni 200,0 % vlny 4. Podle mého názoru nás čeká nejspíš prodloužená série korekčních vln. Americký akciový trh byl příliš dlouho přehřátý a Trump spustil řetězovou reakci.

USD není odolný
29.04.2025 Je americký dolar nadhodnocený? Podle Bank of America ano. Banka upozorňuje, že v předchozích cyklech, kdy index USD dosáhl v polovině 80. let a na začátku 21. století vrcholu, následoval výrazný sestupný trend, během něhož americký dolar oslabil o 25–30 %. V současnosti zahraniční investoři drží americká aktiva v hodnotě 22 bil. USD, a pokud by došlo k výprodeji, byla by to noční můra pro medvědy na páru EUR/USD. Ne všichni však tento výhled sdílejí.

Světová trhlina na trhu: Jak Trumpova cla zpožďují oživení mezinárodních trhů?
28.04.2025 Odmítnutí odpovědnosti: Investice s sebou nesou rizika. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je ohrožen.

Přehled pro pár GBP/USD na 25. dubna: Fed se začíná opravdu bát
25.04.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zůstal poblíž 3letých maxim. Korekce na forexovém trhu jsou navzdory silné rally britské libry v posledních měsících stále vzácné. Prudký růst amerického dolaru mezi 3. a 7. dubnem stále nedokážeme plně vysvětlit. Jenže od 7. dubna dolar klesá – a kdo může říct, že neprávem?

Dvanáct států žaluje Trumpovu administrativu za uvalení cel
24.04.2025 Dvanáct amerických států žaluje u federálního soudu administrativu prezidenta Donalda Trumpa kvůli clům, která jsou podle nich nezákonná a vnáší chaos do americké ekonomiky. Dnes to napsala agentura AP. Státy chtějí, aby soud zakázal úřadům cla vymáhat.

Trumpova cla jako symptom něčeho vážnějšího
24.04.2025 „Cla jsou jen příznakem hlubší krize pod povrchem. Světový řád, na který jsme si zvykli se drolí a pokud to politici neuřídí, může být výsledek horší než pouhá recese,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Přehled pro pár GBP/USD na 24. dubna: Nevyšlo to? Budiž...
24.04.2025 Ve středu se měnový pár GBP/USD dokázal vyhnout výraznějšímu poklesu, ačkoli předchozího dne se zdálo, že konečně začal klesající trend. Trh se ale rychle odrazil zpět a uvědomil si, že na fundamentálním pozadí se nic nezměnilo. Trh dál ignoruje část týkající se měnové politiky centrální banky. Co se týče Donalda Trumpa, opět se nic nezměnilo. Nejprve Trump prohlásil, že má v úmyslu Powella vyhodit, ale o několik dní později ho "omilostnil". Nejprve Trump slíbil, že konflikt na Ukrajině ukončí do 24 hodin, pak do měsíce, do 100 dnů...a teď jsou USA připraveny odkráčet z jednání. Nejprve Trump uvalil cla na dovoz z poloviny světa, pak zavedl "celní amnestii". Nejprve zavedl "drakonická" cla na Čínu a pak tvrdil, že Čínu respektuje a cla nebudou dlouhodobá. Mohli bychom uvést nespočet příkladů Trumpovy nestabilní rétoriky, ale toto jsou ty nejnovější a nejvýznamnější.

Trump nabízí Číně velké snížení cel, čínské sociální sítě se vysmívají jeho zbabělosti. Koruna po oslabení opět sílí, Trump totiž fundamentálně ztratil důvěru západních trhů
23.04.2025 Americký prezident Donald Trump zjevně zpanikařil z propadu amerických burz a nově nabízí Číně rozsáhlé snížení celních sazeb, které na ni Amerika uplatňuje. Zkazky o prezidentově „zbabělém couvnutí“ se okamžitě staly virálním hitem čínských sociálních sítí. Peking má rázem po ruce munici pro svoji propagandu, kterou by sám líp nevymyslel.

Trumpova cla na autodíly mohou zvýšit ceny aut, varují americké automobilky
23.04.2025 Zástupci amerického automobilového průmyslu vyzvali prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, aby nezaváděl 25procentní cla na dovážené autodíly. Skupina zástupců amerických automobilek varovala, že by zavedení cel snížilo prodej vozidel a zvýšilo jejich ceny. Informovala o tom v noci na dnešek agentura Reuters.

Hlavním tématem jarního zasedání MMF a SB jsou Trumpova cla a obchodní dohody
22.04.2025 Ve Washingtonu dnes začalo jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), které potrvá do 26. dubna. Americká cla a snaha vyjednat pro svou zemi s administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa bilaterální obchodní dohodu zřejmě zastíní všechna ostatní témata, jako je klimatická politika, inflace nebo pomoc napadené Ukrajině, píše agentura Reuters.

Další z paradoxů Green Dealu: provoz na elektrifikovaných železničních tratích se raketově zdražuje, zatímco ceny nafty rostou jen nepatrně. Výsledek? Propad železniční přepravy zboží a nekončící kolony kamionů na dálnicích
20.04.2025 Zdá se, že se americký prezident Donald Trump se cly poněkud přepočítal. A couvá. Odkládá je. Přehodnocuje. I kdyby však měla na americký dovoz z Evropské unie platit v "plné palbě", jak je představoval začátkem dubna během takzvaného dne osvobození, budou pro českou ekonomiku znamenat až čtyřikrát nižší náklad než unijní Green Deal.

Šéfka MMF: Trumpova cla zpomalí hospodářský růst, ale nezpůsobí globální recesi
17.04.2025 Celní politika amerického prezidenta Donalda Trumpa v letošním roce povede ke zpomalení růstu světové ekonomiky, do recese ji ale neuvrhne. Předpověděla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Řekla to před nadcházejícím jarním zasedáním MMF a Světové banky (SB), které se koná příští týden.

Čínská ekonomika v 1Q meziročně vzrostla o 5,4 procenta
16.04.2025 Hrubý domácí produkt (HDP) Číny v prvním čtvrtletí letošního roku ve srovnání s předchozím kvartálem vzrostl o 1,2 procenta, meziročně pak o 5,4 procenta. Podle tiskových agentur o tom dnes informoval čínský statistický úřad. Zatímco první údaj zaostal za očekáváním analytiků, meziroční růst jejich odhady předčil.

FT: Trumpova cla ochromila diamantový průmysl
15.04.2025 Obchodníci s diamanty varují, že průmysl, jehož hodnota je 82 miliard USD (1,8 bilionu Kč), se prakticky zastavil kvůli clům amerického prezidenta Donalda Trumpa a globální obchodní válce. Dodávky přes centrum obchodování s drahokamy v Antverpách jsou nyní asi na sedmině obvyklé úrovně, uvedl list Financial Times (FT). Nejisté vyhlídky odvětví mají negativní dopad na obchodníky s kameny, ale také na rozsáhlý indický sektor zaměřený na leštění diamantů.

Trumpova cla by českou ekonomiku silně zasáhla
14.04.2025 Prezident Trump se rozhodl uvalit v podstatě plošná cla na dovoz do USA. Ty negativně ovlivní celou EU a zprostředkovaně i Českou republiku, která jinak do Spojených států přímo vyváží jen malou část svého zboží. S ohledem na přetrvávající nejasnosti kolem konečné podoby cel a nejistotu spojenou s odhadem citlivosti české ekonomiky na jejich zavedení prezentujeme v této analýze několik možných scénářů. Z našich výpočtů vyplývá, že uvalení plošné celní sazby na dovozy do USA ve výši 10 % by vedlo k poklesu české ekonomiky v rozsahu 1-2 %, při 20% plošné sazbě by se pak ztráty vyšplhaly na 2-4 %. Současná podoba amerických opaření přitom podle nás pro dovozy z EU indikuje efektivní celní sazbu na úrovni 10-15 %. To by podle našich odhadů znamenalo pokles českého HDP v rozmezí 1-3 %. Nejvíce zasažena by zřejmě byla odvětví s vysokým podílem na tuzemských vývozech, jako je automobilový, strojní a elektrotechnický průmysl.

Ranní komentář: Nové výjimky z Trumpových cel, začátek výsledkové sezóny a stále volatilní trhy
14.04.2025 Akciové trhy za sebou mají velmi volatilní týden, který se nesl především v duchu reakcí na Trumpova cla a jejich následné změny, které přicházely často i několikrát za den. Téma cel bude samozřejmě dominovat také v následujících dnech. Přidá se ale i několik zajímavých fundamentů a také začínající výsledková sezóna.

AP: Apple navzdory clům nemá moc důvodů vyrábět iPhony v USA
13.04.2025 Americký prezident Donald Trump doufá, že jeho celní politika zejména přiměje americkou technologickou společnost Apple vyrábět iPhony ve Spojených státech. Navzdory tomu, že Trump postupně zatížil dovoz z Číny 145procentními cly, je přesun výroby nepravděpodobný, píše agentura AP. USA včera navíc zařadily smartphony do zboží, kterého se nová vlna dovozních přirážek netýká.

Čína zvýší odvetná cla na dovoz z USA na 125 procent
11.04.2025 Čína od soboty navýší odvetná cla na americké zboží z 84 na 125 procent. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním čínské ministerstvo financí. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil navýšení cla, které označuje jako reciproční, na 125 procent. V součtu s předchozími cly uvalenými v souvislosti s fentanylovou krizí činí celní zátěž čínského dovozu do USA 145 procent.

Ranní shrnutí (11.04.2025)
11.04.2025 Asijské indexy zvrátily ztráty, přičemž čínské trhy vedly k růstu, když CHN.cash vzrostl o 2,07 %, hongkongský HK.cash stoupl o 1,77 % a vietnamský VIET30 si polepšil o 1,98 %. Mezitím japonský JP225 klesl o 0,77 % a singapurský SG20cash se snížil o 0,61 %. Australský AU200.cash mírně vzrostl o 0,21 %, zatímco CH50cash posílil o 0,76 %.

NYT: Trumpova cla pozastavily ekonomické turbulence
10.04.2025 Ekonomické turbulence, zejména rychlý růst výnosů státních dluhopisů, amerického prezidenta Donald Trumpa přiměly, aby ve středu na 90 dní pozastavil takzvaná reciproční cla pro většinu zemí. Napsal to deník The New York Times (NYT) s odvoláním na čtyři zdroje, které jsou s prezidentovým rozhodnutím přímo obeznámeny. Bílý dům přitom tvrdí, že zavedení vysokých cel a jejich následné pozastavení ještě před vyjednáváním s jednotlivými zeměmi, bylo Trumpovým plánem od samého začátku.

Inflace byla v březnu vyšší, než se čekalo, hlavně kvůli potravinám, potvrdil dnes ČSÚ. ČNB nicméně kvůli Trumpovým clům i tak snižování úrokových sazeb výrazně urychlí, míní trh
10.04.2025 Březnová inflace v ČR překonala původní očekávání analytiků i České národní banky. Meziročně činí 2,7 procenta, jak dnes ČSÚ potvrdil svůj předběžný odhad ze začátku měsíce. Česká národní banka i analytici přitom původně čekali její snížení na 2,6 procenta. V porovnání s únorem ovšem nastal markantní – markantnější než očekávaný – růst cen v oblasti potravin, zejména těch nezpracovaných. Meziměsíčně výrazně zdražily vejce, o 15,7 procenta, a také ovoce, o 2,7 procenta. Meziročně zdražily poměrně výrazně ještě maso a mlékárenské výrobky.

Ranní okénko - Trump lehce brzdí, dnes inflace v ČR a USA
10.04.2025 Již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad finální údaj březnové inflace. Ta podle předběžného odhadu v meziročním srovnání stagnovala na 2,7 %. To bylo v souladu s naší prognózou, zatímco tržní odhad i České národní banky predikoval velmi mírný pokles na 2,6 %. Struktura inflace zůstává v průběhu letošního roku téměř nezměněna. Rostou zejména ceny potravin, alkoholu a tabákových výrobků a jejich tempo dokonce zrychlilo ze 4,7 % na 5,9 %. Inflace ve službách se drží viditelně nad cílovými 2 % a dezinflační proces v této oblasti se téměř zastavil. Naopak rychleji klesají ceny energií (v únoru -3,6 %, v březnu -4,9 %), k čemuž přispěl i výrazný pokles cen pohonných hmot. Očekává se potvrzení předběžného odhadu, dopad na finančních trzích byl tak neměl být významného charakteru.

Denní shrnutí: Trhy v euforii po odkladu cel Trumpem o 90 dní
09.04.2025 Trhy zažily extrémní volatilitu. US500 se nejprve propadl o 4,7 % po otevření, následně vyskočil o 3,4 %, a nakonec uzavřel se ziskem 7 %. US30 vzrostl o 6 % a US100 přidal 8 %.

Trumpovi lidé se se cly přepočítali: dolar oslabuje, zatímco předpokládali posílení, zřejmě i kvůli protiúderu Číny. Inflační šok z cel tak pro řadového Američana může být o to těžší
09.04.2025 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se zásadně přepočítala. Nemá obchodní válku, kterou rozjela, plně pod kontrolou. Alespoň podle vývoje kursu dolaru. Americká měna ji zrazuje, protože Trumpovi lidé čekali posilování dolaru, který ovšem místo toho oslabuje. Třeba česká koruna si vůči němu za dnešek připisuje (v čase 15:35) výrazné takřka procento.

Chce Trump záměrně dovést Spojené státy do bankrotu? Není to až tak pošetilá myšlenka, jak na první poslech zní – finančníci o ní mluví jako o (tajné) „Dohodě z Mar-a-Lago“
09.04.2025 Klíčovou událostí dnešního turbulentního dne na světových burzách je to, se jakou nečekanou razancí se mezinárodní investoři zbavují dlouhodobého amerického dluhu. Cena dlouhodobých amerických dluhopisů tak klesá, přičemž administrativě prezidenta Donalda Trumpa narůstá nákladnost obsluhy vlastního masivního dluhu. Oslabuje také dolar. Dokonce třeba i česká koruna dnes vůči dolaru zpevňuje.

Dominový efekt: Americká cla zasáhla trhy, investoři se zbavují dolaru a dluhopisů
09.04.2025 Na světových trzích propukla panika po nečekaném úderu z Washingtonu: Spojené státy uvalily ohromující 104% clo na čínské zboží. Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa mělo okamžitý dopad na náladu investorů a nastartovalo vlnu nestability srovnatelnou s krizí.

Přehled akciového trhu na 9. dubna: S&P 500 a NASDAQ se vracejí na roční minima
09.04.2025 Americké akciové indexy uzavřely po běžné úterní obchodní seanci poklesem a skončily jen krůček od ročních minim. Index S&P 500 klesl o 1,57 %, Nasdaq 100 o 2,15 % a Dow Jones Industrial Average o 0,84 %.

Spojené státy ode dneška uvalují nejvyšší clo za sto let; chtějí skoncovat se svojí desítky let pěstovanou závislostí na „droze čínského dluhu“, tedy se samou podstatou globalizace. Česká koruna zatím patří k vítězům dne
09.04.2025 Spojené státy už pár hodin uplatňují nejvyšší daň z mezinárodního obchodu – clo – za posledních zhruba sto let. Dnes začaly aplikovat navýšené clo na zhruba šedesátku zemí či ekonomických celků, s nimiž vykazují obchodní schodek. Již v sobotu přitom zavedly univerzální, desetiprocentní clo. Tato „základní sazba“ se týká prakticky všech zemí světa, s výjimkou například Ruska, Běloruska, Severní Koreje či Kuby, na něž už jsou uplatňovány americké sankce.

Trumpova cla vstupují v platnost, na Čínu rovnou 104 %. Jaký bude dopad na inflaci?
09.04.2025 Dnešním dnem oficiálně vstoupila v platnost Trumpova drakonická cla vůči zbytku světa. I když jsme si již zvykli, že americká administrativa je všehoschopná, na bezprostřední odsun platnosti to tentokrát nevypadá. A pokud se tak nestane ani v nejbližších týdnech a měsících, je třeba se připravit na významné makroekonomické dopady. Zatímco v případě růstu půjde o negativní zásah, inflační vývoj se může mezi jednotlivými státy významně lišit.

Forex: Koruna ve vleku obchodních válek
09.04.2025 Česká koruna se zpočátku týdne drží poblíž hranice 25,20 EUR/CZK, kam se dostala po rozpoutání plnohodnotných obchodních válek ze strany USA. Za současné konstelace, kdy americká cla vstoupila v platnost a situace dále eskaluje (cla na Čínu 104 %), bude česká měna ráda za setrvání na aktuálních úrovních. Averze k riziku je totiž nadále na vzestupu, jak ostatně dokumentovala včerejší seance na americkém akciovém trhu, což není pro riziková aktiva včetně koruny dobrá zpráva. Domácí makro data jsou v tuto chvíli proto na druhé koleji a koruna bude bezprostředně sledovat především odpověď EU na Trumpova cla a další případnou eskalaci napětí, která by mohla vést k jejím dalším ztrátám.

Trumpovo právě zaváděné 104procentní clo na Čínu je varováním Evropské unii. Ta by se neměla Trumpovi mstít odvetnými cly, navíc třeba unijní Green Deal je pořád o dost dražší než Trumpova cla na EU
08.04.2025 Americký prezident Donald Trump zavádí na Čínu 104procentní clo. Je sice vycucané z prstu, ale přesto varování Evropské unii. Její nejlepší reakcí by ale bylo nereagovat vůbec. Trump totiž nejprve na Čínu uvalil clo jen 34procentní, po její odvetě z minulého pátku přidal dalších 50 procent. Přitom už v lednu a únoru zvedl clo na Čínu dohromady o 20 procenta.

FT: Trumpova cla mohou snížit atraktivitu USA
08.04.2025 Firmy ze Spojených států a ze zahraničí se od nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta zavázaly investovat v USA nejméně 1,9 bilionu USD (43,6 bilionu Kč), vyplývá z analýzy listu Financial Times (FT). Tyto slíbené investice ale teď ohrožuje celní válka, která může snížit atraktivitu USA pro investory. Mnoho těchto slibů je totiž od podniků s globálními dodavatelskými řetězci, takže je ovlivňují cla, která se Trump rozhodl uvalit na obchodní partnery, včetně Evropské unie, Indie a Číny.

Trhy na horské dráze: Dow se propadá, zlato roste, Trump drží investory v napětí
08.04.2025 Americké akciové indexy uzavřely pondělní seanci a obchodní den plný prudkých výkyvů v červených číslech. Investoři s obavami sledují známky zpomalování ekonomiky a rostoucí rizika inflace, která ještě zhoršuje agresivní obchodní rétorika z Bílého domu.

PBOC oslabuje fixaci jüanu v reakci na Trumpova cla
08.04.2025 Čínský jüan (USD/CNH: +0,2 %) se dnes vrací na historické minimum poté, co Čínská lidová banka (PBOC) oslabila referenční kurz vůči dolaru na 7,2038 CNH. Kurz poprvé od listopadového zvolení Donalda Trumpa prolomil psychologickou úroveň 7,20 a nyní se nachází na nejnižší úrovni od září 2023.

Prognóza pro pár EUR/USD na 8. dubna 2025
08.04.2025 V pondělí pár EUR/USD dvakrát reagoval odrazem od úrovně Fibonacciho retracementu 76,4 %, otočil se ve prospěch eura a konsolidoval se nad zónou 1,0944–1,0957. Výsledkem může být další růst k další Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,1017). Konsolidace pod zónou supportu 1,0944–1,0957 by znovu hrála ve prospěch amerického dolaru a signalizovala možný návrat klesajícího trendu.

Trhy se zmítají v chaosu: Dow se propadá, zlato stoupá, Trump zvyšuje napětí
08.04.2025 Americké akciové indexy uzavřely pondělní seanci níže po dni plném prudkých výkyvů. Investoři jsou opatrní kvůli známkám zpomalování ekonomiky a rostoucím rizikům inflace, která jsou navíc přiživována agresivní obchodní rétorikou Bílého domu.

Přehled pro pár GBP/USD – 8. dubna. Tentokrát se do propasti řítí libra
08.04.2025 Měnový pár GBP/USD během pondělní seance pokračoval v prudkém poklesu, který připomínal kolaps. Dokáže dnes vůbec někdo zpětně vysvětlit, co se aktuálně na trzích děje? Nikdo nezpochybňuje propad amerických akcií, indexů, kryptoměn nebo ropy. Ani pokles USD, ke kterému došlo minulý týden, nebyl nijak zvláštní. Opakovaně jsme uváděli, že situace ve Spojených státech pod vedením Trumpa není natolik vážná, aby odůvodnila trvalý pokles dolaru. A nyní se už druhý den propadá britská libra, zatímco dolar posiluje. Vyvstává tedy nová otázka: Proč libra klesá?

Komodity: Ceny ropy pokračují v poklesu kvůli clům, sestoupily nejníže za čtyři roky
07.04.2025 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Sestoupily tak až na nejnižší úrovně za čtyři roky. Severomořská ropa Brent krátce před 18:30 SEČ ztrácela zhruba 2,1 procenta a pohybovala se blízko 64,2 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 2,2 procenta a nacházela se nedaleko 60,6 dolaru za barel.

Trumpova cla pořád Česko mají stát dramaticky méně než Green Deal. Jejich náklady jsou 3,4krát nižší než náklady dekarbonizace, plyne z vládních údajů
07.04.2025 Nová cla amerického prezidenta Donalda Trumpa, kvůli nimž jsou nyní světové burzy a trhy už takřka v panice, mají citelně dolehnout i na českou ekonomiku. Přesto ale jejich nákladnost pro tuzemské hospodářství nelze srovnávat s náklady Green Dealu. Plyne to z aktuálních údajů české vlády.

Generální ředitel JPMorgan, Jamie Dimon vyzývá k rychlému vyřešení celních nejistot
07.04.2025 Generální ředitel JPMorgan, Jamie Dimon vyzval k rychlému vyřešení nejistot způsobených cly prezidenta Donalda Trumpa a varoval před potenciálním oslabením dlouhodobých aliancí USA.

Panikařící trhy sází na to, že ČNB v důsledku Trumpových cel výrazně zrychlí tempo snižování úrokových sazeb. Koruna se ale celkem drží, zato těžce krvácí třeba Muskova Tesla, ovšem překvapivě padá i zlato
07.04.2025 Světové trhy se dnes výrazně propadají třetí obchodní den v řadě. Bezpečných útočišť je poskrovnu. Padá dokonce i zlato. Daří se švýcarskému franku, japonskému jenu či americkým vládním dluhopisům. Většina aktiv ale klesá, například některé akcie krvácí obzvláště těžce – patří mezi ně i ty automobilky Tesla, jejímž největším akcionářem je Elon Musk, blízký spolupracovník a podporovatel amerického prezidenta Donalda Trumpa.

eToro: Propad trhů s kryptoměnami
07.04.2025 Na globálních trzích aktuálně probíhá výrazný výprodej a přestože kryptoměny po „Dni osvobození“ nejprve držely své pozice, o víkendu se i ony propadly spolu s dalšími rizikovými aktivy.

Aktuální zprávy o vývoji na akciovém trhu v USA. Trumpova cla potápějí americké akcie. Recese je reálná, ale současné tržní kotace jsou skvělé pro nákupy
07.04.2025 Aktuální zprávy o vývoji na akciovém trhu v USA. Trumpova cla potápějí americké akcie. Recese je reálná, ale současné tržní kotace jsou skvělé pro nákupy. Aktuální zprávy o vývoji na akciovém trhu v USA. Americký trh se propadá. Trumpova cla potápějí americké akcie. Čína zavádí odvetná cla.

Tuzemský průmysl v únoru rostl více, než se čekalo. I proto, že se snažil „nahnat“ výrobu před zavedením Trumpových cel
07.04.2025 Česká průmyslová výroba podala v únoru lepší výkon, než se čekalo. Meziročně přidala 1,5 procenta, meziměsíčně pak dokonce 1,7 procenta. Lepší než očekávaný meziroční výsledek má na svědomí hlavně energetický průmysl, který těžil z nízké srovnávací základny loňského února. Zpracovatelský průmysl meziročně stagnoval. Silnější než očekávaná je ovšem dynamika průmyslové výroby také v meziměsíčním pohledu. Podniky zřejmě „uspíšily“ výrobu, aby ji stihly ještě před zavedením nových cel amerického prezidenta Donalda Trumpa. Částečně tak lepší než vyhlížený výkon průmyslu může odrážet právě jen změnu časování výroby, což pozitivní dojem z únorových čísel poněkud tlumí. Meziměsíčně se hodnota nových zakázek v únoru zvýšila, o tři procenta. Trumpova cla z minulého, pokud zůstanou v platnosti delší dobu, by ovšem na tuzemský průmysl měla vysoce neblahý dopad. Celoroční pokles průmyslu by kvůli nim mohl činit zhruba tři procenta.

Evropská unie by se neměla Trumpovi mstít odvetnými cly. Burzy padají v USA více než v EU, nechť tedy EU zdržením se odvety podusí Ameriku ve vlastní šťávě
07.04.2025 Americký prezident Donald Trump minulý týden oznámil nové celní sazby prakticky na celý svět, které si doslova vycucal z prstu. Evropa dnes začíná jednat o společné reakci. Nejlepší reakcí by ale bylo nereagovat vůbec.

Forex: Fed nehodlá na Trumpovu celní kůru reagovat a ten drží tvrdou linii a nevyjednává
07.04.2025 Eurodolar předvádí divokou jízdu, kterou rozjela ve středu v noci Trumpova cla. K tomu se přidaly i páteční relativně dobrá data z trhu práce a jestřábí vyjádření šéfa Fedu, který uvedl, že se centrální banka má dost času na reakci, přičemž bude sledovat, zdali se vyšší cla v inflaci neusadí déle. K tomu se nakonec přidaly víkendové výroky prezidenta Trumpa a amerického ministra financí z nichž vyplývá, že propad akciových trhů neřeší a že v otázce cel budou držet tvrdou linii a nehodlají nikam ustupovat (pokud se neobjeví fenomenální a uvěřitelné nabídky z druhé – cly zatížené – strany).

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Obchodní války - vyjednávání a uklidnění, nebo další eskalace?
07.04.2025 Cla amerického prezidenta Trumpa otřásají akciovými trhy. Čína se navíc rozhodla pro rychlou odvetu, což vyvolává obavy z globální recese. Pozornost se soustředí také na to na to, jaká může být reakce monetárních a fiskálních autorit, zejména proto, že ekonomická aktivita a inflace by se mohly v návaznosti na zvýšení celních bariér pohybovat opačným směrem. Pro budoucí vývoj nyní bude klíčové, zda se podaří vyjednáváním agresivní celní politiku USA zmírnit. Zveřejňovaná data spíše popisují historii před obchodními válkami než aktuální stav, významově proto ustupují spíše do pozadí. Určitou odezvu by v případě překvapení mohly na globálních trzích vyvolat hlavně březnové spotřebitelské a produkční cenové statistiky ze Spojených států. Korunoví investoři budou sledovat sadu měsíčních indikátorů z tuzemské reálné ekonomiky a strukturu březnové inflace.

Ranní komentář: Čínská odpověď na Trumpova cla táhne akcie ještě níže. Hang Seng dnes -10 %
07.04.2025 Akciové trhy v pátek pokračovaly ve výprodeji poté, co Čína oznámila zavedení 34% cel na veškerý dovoz z USA. Nálada je velmi špatná i během dnešního rána, kdy se propadají o několik procent futures na indexy v Evropě i v USA a kdy akcie v Hong Kongu klesají dokonce o více než 10 %. Cla a jejich dopad na světovou ekonomiku zůstane klíčovým tématem i do nadcházejících dnů.

Přehled páru EUR/USD – 7. dubna. Zpráva Nonfarm Payrolls a Jerome Powell zachránili dolar
07.04.2025 Pár EUR/USD během středy a čtvrtka ztratil více než 300 pipsů, ale v pátek zaznamenal silné oživení. Nikdo by se nedivil, kdyby dolar pokračoval v poklesu i v pátek. Trh stále reaguje selektivně na zprávy, události a data, která by měla dolar podpořit, a páteční makroekonomické údaje z USA byly poněkud smíšené. Na jedné straně byl počet nových pracovních míst mimo zemědělství (NonFarm Payrolls) výrazně nad očekáváním, na straně druhé však míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, což nikdo nečekal.

AFP: Espresso či iPhony aneb Trumpova cla zabolí i Američany
06.04.2025 Finanční trhy se propadají a zbytek světa tají dech, ale plošná cla, která vyhlásil prezident Spojených států Donald Trump, nejspíš pocítí i americké domácnosti, napsala agentura AFP.

Žádné „zub za zub“, EU by na Trumpova cla reagovat neměla, ideálně ať je Spojeným státům sníží. Nechť místo toho sníží svá vlastní „cla“, která si uvaluje sama na sebe, nechť tedy pozastaví Green Deal, emisní povolenky, nechť debyrokratizuje a dereguluje
06.04.2025 Ideálem, k němuž by EU měla směřovat, je vytvoření zóny volného obchodu mezi USA a EU, která znamená oboustranně nulová cla. Po něčem takovém ostatně volá i Trumpův pobočník Elon Musk.

Trumpova cla již toto léto mohou Čechům zlevnit dovolené, pohonné hmoty i letenky
06.04.2025 Vrcholná turistická sezóna se pomalu, ale jistě blíží a letos ji zásadně mohou ovlivnit nová cla Spojených států. Ta americký prezident Donald Trump oznámil tuto středu, v rámci takzvaného Dne osvobození.

Forex: Trumpova cla tvrdě dopadla na finanční trhy
04.04.2025 Zatímco začátek týdne byl na finančních trzích spíše klidnější, jeho druhá polovina byla o to intenzivnější, bohužel v negativním slova smyslu. Zásadním předělem byla středeční tisková konference amerického prezidenta Trumpa. Na ní představil systém recipročních cel, která se výrazně liší v závislosti na zemi (20 % na EU).

Bitcoin má stále šanci dosáhnout 200 000 USD v roce 2025, navzdory nejistotě kolem Trumpových cel
04.04.2025 I přes nedávné cenové otřesy vyvolané obchodními opatřeními prezidenta Donalda Trumpa si přední analytici nadále zachovávají optimismus ohledně dlouhodobého vývoje Bitcoinu. Výzkumníci z Bitwise, Standard Chartered a dalších významných institucí tvrdí, že cílová cena 200 000 USD za Bitcoin do konce roku 2025 zůstává na stole.

USA vs. celý svět: Trumpova cla táhnou trhy od Wall Street po Evropu dolů
04.04.2025 Americké akciové trhy se ve čtvrtek propadly a zaznamenaly nejbolestnější denní ztráty za poslední roky, protože nečekaný a agresivní manévr Donalda Trumpa v oblasti cel vyvolal na globálních trzích panickou hrůzu.

Češi jsou ve spotřebě při chuti; rostla více, než se čekalo. Trumpova cla však čtyřnásobně zrychlí tempo poklesu úročení jejich vkladů v bankách, což jim chuť zase vzít může
04.04.2025 Maloobchodní tržby v ČR letos v únoru rostly výrazněji, než se čekalo. Meziročně přidaly 3,8 procenta. Přitom se odhadovalo, že to bude pouze 3,5 procenta. Češi využili meziročního zlevnění pohonných hmot a jali se za ně reálně utrácet o více než osm procent než v únoru 2024. Navyšovali také své výdaje za nepotravinářské zboží, reálně o čtyři procenta, a konečně vydávali více také za potraviny, byť meziročně jen o zhruba dvě procenta. Jejich spotřebitelský apetýt povzbudil pokračující růst reálných mezd při nadále poměrně nízké míře nezaměstnanosti a stabilizovaném inflačním vývoji.

Inflace byla v březnu vyšší, než se čekalo, hlavně kvůli potravinám. ČNB nicméně kvůli Trumpovým clům i tak snižování úrokových sazeb výrazně urychlí, čtyřnásobně, míní trh
04.04.2025 Březnová inflace v ČR překonala očekávání analytiků i České národní banky. Meziročně činí 2,7 procenta, jak uvádí ČSÚ ve svém předběžném odhadu. Česká národní banka i analytici přitom čekali její snížení na 2,6 procenta. V porovnání s únorem ovšem nastal markantní – markantnější než očekávaný – růst cen v oblasti potravin, zejména těch nezpracovaných. Meziročně pak nepracované potraviny zdražují o výrazných 9,3 procenta.

Dolar včera spadl nejvíce za 20 let, burzy v USA nejvíce za 5 let. Trumpova cla totiž znamenají největší zvýšení daní v USA od roku 1968, jde o „ropný šok“ stylu 70. let
04.04.2025 Americká ekonomika má za sebou tak ponurý den, jaký dlouho nepamatuje. Dolar se vůči dalším světovým měnám propadl nejvíce minimálně od roku 2005, od kdy agentura Bloomberg příslušný ukazatel sestavuje. Hlavní akciový ukazatel, burzovní index Standard & Poor’s 500, odepsal takřka pět procent, a převážně technologický index Nasdaq 100 pak dokonce přes pět procent. Dohromady se z obou příslušných akciových trhů vypařila hodnota zhruba tří bilionů dolarů (což je přibližně 8,5násobek celoročního výkonu české ekonomiky, jejího hrubého domácího produktu).

Čemu věnovat pozornost dne 4. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
04.04.2025 Na pátek je naplánováno pouze několik makroekonomických událostí, které však mohou vyvolat novou bouři. Trh se ještě nevzpamatoval ze středečních večerních událostí, kdy Trump uvalil obchodní cla na všechny země světa. V důsledku toho může pokles dolaru jen na základě tohoto faktoru dnes klidně pokračovat. Ve druhé polovině dne však budou ve Spojených státech zveřejněny zprávy NonFarm Payrolls a o vývoji míry nezaměstnanosti. Není třeba zdůrazňovat, jak důležité tyto zprávy jsou – zejména pokud se skutečné údaje odchýlí od prognóz. V tuto chvíli může dolar pouze doufat v korekci. Pokud budou údaje slabší, než se očekávalo, trh bude ochotně americkou měnu dál prodávat.

Jak 4. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.04.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růstový pohyb. Vše z článků o euru platí i pro britskou libru. Jediným důvodem silného růstu libry v posledních měsících byla nová obchodní politika Donalda Trumpa. Jiné důvody prostě nejsou. Makroekonomické údaje ze Spojeného království jsou stále častěji neuspokojivé, než že by pozitivně překvapovaly, a trh reaguje výhradně na změny v systému globálního obchodu. A podle nás jsme teprve na začátku obchodní války. Očekává se, že mnoho zemí po celém světě zavede odvetná cla, zatímco Trump bude stupňovat americká cla, což by mohlo trvat donekonečna. Trhy v roce 2025 mohou zažít více než jen několik velkých otřesů. Začínající tradeři by si měli uvědomit, že pohyby, jaké jsme pozorovali ve středu a ve čtvrtek, mohou být v tomto roce běžné. Proto je potřeba vždy nastavit stop-loss.

Přehled páru EUR/USD – 4. dubna: Trumpova cla opět srazila dolar
04.04.2025 Pár EUR/USD posílil mezi středou a čtvrtkem téměř o 300 pipsů. Byli jsme svědky té samé situace, která se odehrála na začátku března, kdy se americký dolar propadl o 400 pipsů během pouhých tří dnů – i když současný pokles je ještě intenzivnější. Přesný rozsah poklesu není důležitý. Co je důležité, je to, že trh opět jasně reagoval na to, jak vnímá cla Donalda Trumpa. A tato reakce byla zřejmá: dolar nikdo nechce, americký akciový trh klesá a klesá i bitcoin.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. dubna: Může Powell napravit situaci?
04.04.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růst, což bylo přirozeně dáno jediným faktorem – Donald Trump ve středu pozdě večer oznámil zavedení nových cel pro všechny země, které vyvážejí zboží do USA. Základní sazba bude 10 %, ale na několik zemí se budou vztahovat individuální cla. Trump už dříve představil několik celních balíčků vůči Číně a Evropské unii. Z toho vyplývá, že amerického prezidenta nezajímá spravedlnost těchto opatření. Jeho cíl je jasný – vyrovnat obchodní deficit, vrátit výrobu do USA a zvýšit tvorbu pracovních míst. A tento cíl důsledně prosazuje. Dolar mezitím prudce oslabuje, protože trh rozhodně odpověděl na otázku, "co si myslí o Trumpových clech."

Prognóza pro pár AUD/USD na 4. dubna 2025
04.04.2025 Australský dolar reagoval na Trumpova cla poměrně klidně a uzavřel den uvnitř širokého konsolidačního pásma 0,6273–0,6351. Pátek ale začal rozhodným poklesem a momentálně se jeho cena pohybuje pod dolní hranicí tohoto pásma.

Mexiko si udrželo výhodné podmínky s USA díky dobrým vztahům, řekla Sheinbaumová
03.04.2025 Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová dnes uvítala, že se na její zemi nevztahují takzvaná reciproční cla, jejichž zavedení ve středu večer oznámil americký prezident Donald Trump. Informovaly o tom agentury. Podle Sheinbaumové je to díky "dobrým vztahům" Mexika se Spojenými státy. Obě země nyní pokračují ve vyjednávání nových obchodních podmínek, dodala. Na Kanadu a Mexiko se nové základní clo ve výši deset procent nevztahuje, protože na zboží z těchto zemí Trump už dříve oznámil clo 25 procent v souvislosti s obchodem s drogami a nelegální migrací.

Macron odsoudil Trumpova cla jako nepodložená, vyzval k pozastavení investic
03.04.2025 Americká plošná cla, jejichž zavedení ve středu oznámil americký prezident Donald Trump, budou mít mohutný dopad na evropskou ekonomiku. Řekl to dnes podle agentury AFP francouzský prezident Emmanuel Macron. Pro mezinárodní obchod jsou Trumpova cla podle něj šokem, označil je za "brutální a nepodložená". Macron při setkání s představiteli francouzského průmyslu řekl, že jedním z možných kroků v reakci na ty americké je přerušení investic v USA, dokud se vše nevyjasní. Slíbil také jednotnou reakci Evropské unie.

Forex: Euro v reakci na nová Trumpova cla posiluje vůči americkému dolaru
03.04.2025 Euro dnes vůči americkému dolaru posiluje o více než dvě procenta a míří ke svému nejlepšímu dni za více než devět let, uvedla agentura Reuters. Investoři se naopak po oznámení nových cel na dovoz do USA zbavují amerického dolaru.

OIL.WTI se propadá – největší pokles od roku 2023 📉
03.04.2025 Ropné trhy ve čtvrtek zažily prudký výprodej, když cena ropy zaznamenala největší propad od roku 2020. Dvojitý šok v podobě rozsáhlého oznámení cel ze strany prezidenta Donalda Trumpa a nečekaného rozhodnutí OPEC+ urychlit zvyšování produkce poslal ceny prudce dolů. Futures na ropu West Texas Intermediate (OIL.WTI) se propadly až o 7,4 % a obchodují se pod 67 USD za barel, zatímco globální benchmark Brent (OIL) klesl o více než 7 % a prolomil hranici 70 USD.

ASML varuje před dopady cel
03.04.2025 Šéf nizozemské technologické společnosti ASML Holding NV, Christophe Fouquet, ve čtvrtek varoval, že rostoucí geopolitické napětí a exportní omezení ohrožují spolupráci a inovace v polovodičovém průmyslu. Učinil tak jen den poté, co prezident Donald Trump oznámil nové rozsáhlé dovozní tarify, které se dotýkají jak spojenců, tak konkurentů USA a mohou výrazně narušit globální obchodní toky.

Koruna po oznámení Trumpových cel vůči dolaru citelně posiluje. Pokud by platil Trumpův vlastní výpočet, Česko by mělo čelit clu jen 1,5 procenta, a nikoli 20 procent
03.04.2025 V prvních hodinách po oznámení poškozují Trumpova nová cla nejvíce americké akcie a dolar, méně pak akcie asijské a evropské. Zato libra, euro, jen, ale i česká koruna posilují.

Trump novými cly rozbouřil obchodní vztahy. Je to horší, než se čekalo
03.04.2025 Donald Trump opět rozbouřil trhy svou agresivní ekonomickou politikou. Investoři s napětím čekali na jeho avizovaný „Den Osvobození“, kdy měl oznámit reciproční cla vůči zemím, jejichž obchodní politiku považuje za neférovou. Realita byla horší, než trh čekal.

Čína se postavila proti americkým clům, slíbila protiopatření, píší agentury
03.04.2025 Čína vyzvala Spojené státy, aby okamžitě zrušily jednostranná cla, a pohrozila protiopatřeními. Uvedly to dnes tiskové agentury s odvoláním na čínské ministerstvo obchodu. Japonsko důrazně vyzvalo Spojené státy, aby zrušily své rozhodnutí o zavedení cel, která jsou v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO) a poškodí globální ekonomiku a mezinárodní obchod. Kanadský premiér Mark Carney přislíbil odpovědět protiopatřeními na cla uvalená Trumpem, která podle premiéra "zásadně mění" mezinárodní obchod.

Trumpova cla mohou Česko dostat na pokraj recese, ztráta tuzemské ekonomiky může být ve stovkách miliard
03.04.2025 Světová obchodní válka se stupňuje. Spojené státy včera oznámily nejvýraznější navýšení cel za poslední století. Přitom už dosavadní cla Trumpovy administrativy zvedla průměrnou celní sazbu uplatňovanou ze strany USA nejvýše od přelomu 30. a 40. let minulého století.

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.04.2025 Ve středu pár GBP/USD posílil o 160 pipsů a pokračuje ve svém prudkém růstu. Připomeňme si: nečekali jsme, že Donald Trump uvalí cla na všechny země světa, zejména v takové míře, že sazby pro vybrané státy budou v rozmezí 20 % až 100 %. Upřímně řečeno, jen málokdo očekával tak přísná opatření. Nikdo na světě nedokáže předpovědět další kroky Donalda Trumpa. A podle toho nelze předvídat ani to, jak trh zareaguje na konkrétní rozhodnutí, protože tato rozhodnutí jsou ze své podstaty nepředvídatelná. Obchodníci by se nyní měli připravit na vleklá jednání mezi USA a zeměmi zasaženými cly. Silné státy zareagují protiopatřeními, slabší budou hledat kompromisy. Začne se přetvářet globální obchodní architektura – vzniknou nové aliance, přijdou protiopatření a následně proti-protiopatření. V tuto chvíli jsou makroekonomické a fundamentální faktory irelevantní.

Čemu věnovat pozornost 3. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
03.04.2025 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, z nichž nejvýznamnější je americký index ISM ve službách. V tuto chvíli podle nás nemá příliš smysl analyzovat makroekonomický kontext. Účastníci trhu v posledních týdnech často ignorovali makroekonomické údaje a přesouvali pozornost k Trumpovým obchodním clům. Předpokládali jsme, že humbuk kolem tohoto tématu pozvolna slábne a trh si znovu uvyká na Trumpův ambiciózní cíl "Vraťme Americe její velikost". Jak ale praxe ukazuje, Trump stále disponuje mnoha metodami a rozhodnutími, které mohou celý trh uvrhnout do naprostého chaosu.

Leyenová: EU je připravena vyjednávat i odpovědět na Trumpova cla
03.04.2025 Americká cla jsou tvrdou ranou světové ekonomice, důsledky postihnou miliony lidí, uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v reakci na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa. Evropané jsou připraveni vyjednávat se Spojenými státy a současně jsou připraveni odpovědět protiopatřeními, pokud jednání selžou, zdůraznila podle tiskových agentur.

Prouza: Trumpova cla silně zasáhnou ekonomiku ČR
03.04.2025 Plošná cla na výrobky z Evropské unie ohlášená americkým prezidentem Donaldem Trumpem významně zasáhnou českou ekonomiku, sníží ziskovost průmyslu a omezí prostor pro investice a růst mezd, uvedl viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza na sociální síti X. V Česku podle něj musí výrazně zrychlit otevírání trhů mimo USA, prioritou české vlády doma i v Evropě musí být snižování byrokracie a prohlubování volného trhu. Není jediný důvod, proč kupovat americké zbraně, uvedl také Prouza.

Přehled páru GBP/USD – 3. dubna: Trh už Trumpova cla unavují
03.04.2025 Dne 2. dubna se měnový pár GBP/USD nadále obchodoval v naprostém flatu. Co způsobilo, že dolar přestal klesat? Vždyť Trump téměř každý týden oznamuje nová cla nebo na jejich zavedení alespoň naráží. Nejdříve chceme zdůraznit, že tak důležitou událost, jakou je oznámení nové americké obchodní politiky, by nemělo smysl analyzovat unáhleně. Připomeňme si, že není výjimkou, když se pár EUR/USD po zasedání Federálního rezervního systému silně pohne jedním směrem, jen aby se druhý den vrátil zpět. Totéž se může stát i nyní – protože jde o události podobného rozsahu. Nejlepší je vyvozovat závěry až s odstupem času.

Přehled páru EUR/USD na 3. dubna. Trumpova cla: Ne tak jednoduchá, jak se zdá
03.04.2025 Měnový pár EUR/USD strávil většinu středy opět prakticky bez pohybu. I v grafu níže je patrné, že volatilita je poslední dobou nízká a ještě klesá. Kupodivu se tak děje v době, kdy by měl dolar na první pohled prudce klesat. Trh poslední dobou neprojevuje urgentní potřebu opustit americký dolar. Pro ty, kdo možná zapomněli, americký dolar vůči euru posiluje už 16 let, což je jasně patrné v měsíčním časovém rámci. Jak už bylo zmíněno, překonání tak silného trendu vyžaduje závažnější důvody než jen Trumpova cla. Nový klesající trend navíc v denním časovém rámci začal před šesti měsíci a současný růst eura – bez ohledu na to, jak silně může vypadat – je pouze korekcí v rámci tohoto širšího klesajícího trendu.

Forex: Americký dolar oslabuje, investoři jsou před Trumpovým oznámením o clech opatrní
02.04.2025 Americký dolar dnes oslabuje vůči předním světovým měnám. Obchodníci čekají na podrobnosti o plánech amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel. Nová Trumpova cla by mohla narušit globální obchodní systém a otřást trhy.

🔴Komoditní výhled: Zlato trhá rekordy. Co bude dál?
02.04.2025 Cena zlata letos masivně roste a na denní bázi jsme svědky nových rekordů. Žlutý kov letos stojí na čele růstu komoditního trhu. Jaký je potenciál jeho dalšího růstu? A jak se na zlatu a dalších komoditách podepíší Trumpova cla, která by měly být schválena už dnes? Situaci podrobně rozebereme a naznačíme scénáře dalšího vývoje na dnešním streamu!

Aktuální informace o americkém akciovém trhu, 2. dubna: SP500 a NASDAQ se před klíčovou událostí znovu vzpamatovávají
02.04.2025 Americké akciové indexy zavřely po včerejší pravidelné seanci smíšeně. Index S&P 500 vzrostl o 0,38 %, zatímco Nasdaq 100 si připsal 0,87 %. Průmyslový Dow Jones se propadl o 0,04 %.

VIX mírně roste, protože na trzích přetrvává nejistota před Dnem osvobození
02.04.2025 Futures na index volatility CBOE (VIX) dnes posilují o 1,1 % a překračují hranici 21 bodů, protože nejistota kolem dnešní celní anonce Donalda Trumpa (tzv. Den osvobození) zvyšuje poptávku po zajištění na Wall Street.

Český průmysl otáčí směr a vyhlíží lepší zítřky. Pozor ale na dnešní Trumpova cla!
02.04.2025 Tuzemský průmysl se dostává z toho nejhorší. Alespoň tak hovoří včera zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který se zvýšil třetí měsíc v řadě na úroveň 48,3 bodů. Celkově zůstává průmysl i nadále v mírném útlumu (pod hranicí 50 bodů), březnový výsledek je ale nejlepší za více než dva a půl roku. Výroba i nové zakázky sice v březnu znovu poklesly, tempo bylo ale nejslabší od roku 2022.

Přehled páru EUR/USD na 2. dubna: Dolar má zase smůlu
02.04.2025 Měnový pár EUR/USD se v úterý stále obchodoval ospale a neochotně. Trh dál čekal na nová cla Donalda Trumpa, ačkoli makroekonomické pozadí bylo včera velmi silné. Trh sice reagoval, ale volatilita zaostala za očekáváním. Dolar má stále problém jakkoli posílit. Zdá se, že trh americkou měnu občas nakupuje (zřejmě když nemá jinou možnost), ale i tehdy je její růst jen slabý.

ČSOB Data Watch: Český průmysl otáčí směr a vyhlíží lepší zítřky. Ale pozor na Trumpova cla!
01.04.2025 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se podle indexu nákupních manažerů (PMI) v březnu zlepšily třetí měsíc v řadě na 48,3 bodů. Přestože celý sektor nadále zůstává v mírném útlumu (pod hranicí 50 bodů), jedná se o nejlepší výsledek od poloviny roku 2022.

Graf dne: AUDUSD (01.04.2025)
01.04.2025 Australská centrální banka se podle očekávání rozhodla ponechat úrokové sazby na 4,1 % a RBA ve svém prohlášení rovněž zachovala status quo. Klíčovým detailem je, že bankéři potvrdili, že měnová politika zůstává přísná, a uznali, že rizika inflačního výhledu jsou stále oboustranná. To však nic nemění na tom, že peněžní trhy nabyly přesvědčení, že centrální banka na svém příštím zasedání sníží sazby o 25 bazických bodů.

Přinášíme přehled streamů s analýzami trhu
01.04.2025 Každý týden vám přinášíme živé streamy s aktuálními analýzami a komentáři k dění na finančních trzích. Sledujte zkušené analytiky a odborníky, kteří vám pomohou lépe porozumět vývoji na trzích a potenciálním investičním příležitostem.

Cena zlata vystřelila na historické maximum, hranice 3 200 USD je na dosah
01.04.2025 Cena zlata v úterý zaznamenala další silný růst a dostala se na nové historické maximum. Investoři se přesouvají k bezpečným aktivům v reakci na rostoucí obavy z globální obchodní války, kterou může rozpoutat americká celní politika pod vedením prezidenta Donalda Trumpa.

Analýza páru GBP/USD ze dne 31. března: Libra si dává pauzu
01.04.2025 Vlnová struktura pro pár GBP/USD zůstává trochu nejednoznačná, i když celkově je přijatelná. Aktuálně je stále vysoce pravděpodobné zformování dlouhodobého klesajícího trendu. Vlna 5 nabyla přesvědčivé podoby, takže za dokončenou považuji větší vlnu 1. Pokud je tento předpoklad správný, vyvíjí se v tuto chvíli vlna 2 s cíli kolem úrovní 1,26 a 1,28. První dvě podvlny vlny 2 se zdají dokončené. Třetí může být dokončena kdykoli – nebo už dokončená je.

Šéfka MMF: Trumpova cla nevedou k recesi, globální ekonomika zpomalí
01.04.2025 Snaha amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení rozsáhlých cel vyvolává velikou nejistotu a snižuje důvěru. Není však pravděpodobné, že by v blízké budoucnosti vyvolala recesi. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová.

Forex: Dolar posiluje ke koši měn, trhy čekají na Trumpova cla a ekonomické ukazatele
31.03.2025 Americký dolar na počátku nového týdne posiluje ke koši předních světových měn. Obchodníci se ale převážně drží stranou, vyhýbají se rizikovým aktivům a čekají na vyjasnění obchodní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Hrozba zavedení cel vyvolává nejistotu ohledně dalšího vývoje inflace a ekonomického růstu ve Spojených státech.

Lagardeová: Trumpova cla by měla Evropu nasměrovat k větší samostatnosti
31.03.2025 Evropa by měla v reakci na celní politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa převzít větší kontrolu nad svým osudem a stát se nezávislejší. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí France Inter to řekla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.

Trumpovy cla destabilizují ropný trh, zlato těží z nejistoty a láme rekordy
31.03.2025 Ropné trhy zahájily týden ve značné nejistotě poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil uvalením cel ve výši 25 až 50 % na země, které nakupují ruskou ropu. Ačkoli by takový krok měl pro trh zásadní dopad, mnozí analytici i obchodníci zpochybňují, zda je tento záměr reálný.

Americký trh se propadá kvůli Trumpovým clům a slabým ekonomickým signálům
31.03.2025 Americký trh zaznamenal prudký pokles. Indexy spadly na roční minima v reakci na Trumpova cla. Hlavní americké indexy v pátek: Dow: -1,7 %, NASDAQ: -2,7 %, S&P 500: -2,0 %, S&P 500: 5 580, obchodní pásdmo: 5 500 – 6 000.

BBC: Americké firmy podporují snahu Trumpa srovnat obchodní podmínky se světem
31.03.2025 Americké firmy podporují snahu prezidenta Donalda Trumpa srovnat pomocí cel obchodní podmínky se zbytkem světa. Některé ale dávají najevo také obavy, že krok Trumpovy administrativy v zahraničí vyvolá odvetu a na domácím trhu růst cen či nedostatek některých komodit. Napsal to server BBC, který zároveň uvádí několik příkladů, kdy se americké firmy setkávají při vývozu s vysokými celními bariérami.

Cla, která zavádí Trump, jsou svojí podstatou shodná s těmi, která už loni zaváděla EU. Akorát Trump říká, že Američanům prospějí, přičemž EU rovnou tvrdí, že Evropanům ne – a přesto je zavádí
30.03.2025 Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová cla komentuje jako „špatná pro podniky, horší pro spotřebitele“. Přesto je Evropská komise hodlá zavádět, jako odplatu za předchozí cla americké administrativy prezidenta Donalda Trumpa.
Související klíčová slova:
Vývoz diamantů | Čína a USA | Nečekané pohyby | Organizace Conference Board | Akcie včera | Český průmysl | Výzkumný institut | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Australská centrální banka | Ekonomické problémy | Tempo růstu | Jaguar Land Rover | Investment Management | Pomoc napadené Ukrajině | Index výdajů na osobní spotřebu | PDD | Forexový broker | Vládní dluhopisy | Devizoví obchodníci | AI čipy | Bretton Woods | Budoucí směr | Údaje z USA | Take Profit | Daňové reformy | FAZ | Peugeot | EUR | Mexická prezidentka | Zkušenosti | Makroekonomika | Světové akcie | Nárůst objemů | Howard Lutnick | Alphabet | Výsledek inflace | Akciové trhy | Ztráty na akciových trzích | Exporty | Opětovný pokles | Whales | Pozitivní vliv | Obchodník | Veřejné finance | Mince | Pád dolaru | Investice do umělé inteligence | Indexy S&P | Republikánský prezident | Odvětví těžby ropy | Rozkolísaný | Poptávka po stříbře | Trend | Bank of Japan | Institucionální hráči | Finanční injekce | Politické turbulence | Dodavatelé služeb | Barel ropy Brent | Zvýšení cel | Long pozice | BTC | Výrobní PMI | Experimentální lék | Státní dluhopis | Americký dolarový index | Mezinárodní měnový fond | TRUTH | Trumpova cla na autodíly | Delegace | Statistiky | Hospodářský růst USA | Investiční banky | Ochranné příkazy | YouTube | Další růst | Odvetná cla vůči USA | SP500 | Brad Bechtel | Dovoz ze Švýcarska | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Vzestup inflace | Společnost Tesla | Boční kanál | Výrazný pohyb | Aktiva | Vyšší celní sazby | USD/PLN | Ceny aut | Citigroup | Energetika | Bezpečné útočiště | Širší index | Pokles hospodářství | Situace na forexovém trhu | Ranní zpráva pro tradery | Nákupní pozice | Sektor informačních technologií | Nerostné bohatství | Zástupce USA | Americké domácnosti | Trumpova celní politika | Edge | PLN | Motocykly | Obchodování CFD | Evropská komise | Akcie vzrostly | Investing | Index strachu | Závislost | Kolaps | Závislost na Číně | Schodek státního rozpočtu | Čínské značky | Makroekonomické zprávy | Indexy na Wall Street | Zveřejnění výsledků | Cla na evropské produkty | Federální dluh | Klouzavé průměry | Dollar Spot Index | Obchodní systém | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Rekordní úroveň | Diverzifikace | FTSE MIB | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Dovoz aut | Pravděpodobnost | Alexandr Novak | Tuzemská ekonomika | Chování trhu | Bitcoinové rezervy | Agentura AFP | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Byznys | Počet pracovních míst | Arizona | Ethereum | Ceny letenek | Americké dluhopisy | Tomáš Prouza | Pokles indexu | Vývoj cen akcií | Výhled akciového trhu | Akcie Tesly | Pokles indexu S&P 500 | Nové výjimky | Tuzemský průmysl | Britská libra | Reality | Poplatky | Josef Zeman | Výkyvy | Simon Peters | Celý automobilový sektor | Český vývoz | Administrativa prezidenta | Argos Capital | Dovoz z USA | Asijské akcie | Prezident Spojených států | APP | Financial Times | Posilování dolaru | Výrobky z Evropské unie | SRI | Šéfka EK | Hútiové | Přesnost | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Cena akcií Applu | Sebevědomí | Problémy odvětví | Americký lid | Ameriprise Financial | Scott Bessent | Léto | Statistics | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Cla na výrobky z Evropské unie | Přísná opatření | Poptávky po oceli | Nákladní vozy | Administrativa amerického prezidenta | Expanze | Americké podniky | Německý DAX | Zdroje Bloombergu | DeFi | Oregon | Zahraniční politika | Současný propad | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Dlouhodobější dopady | Varovný signál | Asijské měny | Oznámení | Dovoz do země | Velké automobilky | Burze | Těžby ropy | Bazický bod | Čínské elektromobily | ISM ve službách | Index spotřebitelské nálady | Světová kryptoměna | Japonské ministerstvo | Propad cen | Snížení produkce | Snižovat riziko | Trhy padají | Bidenova administrativa | Cena zlata | Výprodeje dluhopisů | Makroekonomické statistiky | Deflační tlaky | Brent (OIL) | Směřování měnové politiky | Holubičí tón | Snížení cen | Strach | Burza | Atlanta Fed | Clo na dovoz | Celková tržní kapitalizace | Inflační faktory | Fox News | Akcie General Motors | Americký akciový index | Velký balík peněz | Sovětský svaz | Směrnice EU | Gibraltar | Měnové manipulace | Protiinflační opatření | Pokles dolaru | Souostroví | Základní úrokové sazby | Činitelé Fedu | Nevada | Americké rafinerie | Směrnice | Silicon Valley | Velké hospodářské krize | Tempo růstu ekonomiky | Ukrajinský prezident | Cla na EU | WTO | Otřesy | Vyšší poplatky | Ministři obchodu | Analýzy | Sázky trhu | MFS Investment Management | Vývoj inflace v Eurozóně | Průmyslový Dow Jones | Odvětví vyspělých technologií | Zmírnění konfliktu | Světové obchodní války | Zvolení Trumpa prezidentem | Celní válka | Cla vůči USA | Profesionální obchodníci | Výjimky z Trumpových cel | Šéf německé centrální banky | Dolar dnes | Levná ropa | Dovoz z Číny | Investiční analytik | Zbytné spotřební zboží | Data Watch | Daňová přiznání | Raiffeisenbank a.s. | Předseda Fedu | Latinskoamerická země | Aktuální zprávy | Výroky prezidenta | Růst společnosti | Clo na dovoz zboží | Commitments of Traders | Časovaná bomba | Výsledkové sezóny | Trump minulý týden | Obrovské investice | Americký prezident | Plyn v EU | Čínská značka | Špatná zpráva | Růst cen | Ferrari | Šok na trhu | Vývoj ceny akcie General Motors | CZK | Trumpova cla a dopad | ALL IN | Čínská aktiva | Dovozní cla | Russell Price | Přijetí | Smartphony | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Vysoké riziko | Delta Air | Společnost Fedex | Proražení | Token | Rostoucí struktura | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Thomas Barkin | Hlasování o brexitu | Regionální měny | Zvýšit pravděpodobnost | Burza Bybit | Silné oživení | EIA | Inflace | Růstový pohyb | Evropská měna | Chang-čou | CH50cash | Hrozba globální recese | Sankce Spojených států | Cenový šok | CBS | PHLX | České vlády | Trumpová | Ceny kryptoměn | Nižší ceny | Digitální měna | Gap | Hlavní ekonom | Analýza trhu | Atlantic Council | Balíček na pomoc ekonomice | Švýcarská banka UBS | Snížení nákladů | CzechTrade | Dolarový index | Globální výhled | Události tohoto týdne | Česká měna | Prima | Obavy investorů | Vlnová analýza | Dopad na ekonomiku | Předchozí růst | Nezaměstnanost | Dividendy | Pomoc ekonomice | Vicepremiér | Současná nejistota | Cla na dovoz z EU | Wealth | Firma Apple | Neutrální země | Bitcoinová rezerva | Možnost obchodovat | Rafinerie | Obchodní seance | Nová kryptoměna | Výrazný růst | Odolná americká ekonomika | Propad cen ropy | Býčí fáze | Index volatility VIX | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Hodnota jüanu | Širší index S&P 500 | Šéfka MMF | ČSOB | Startup DeepSeek | První část obchodní dohody | ČSÚ | Ceny emisních povolenek | Příkaz | Napětí ve světovém obchodě | Cenové rozpětí | Analytika | Martin Pánek | Vladimír Holovka | John Williams | Obchodní restrikce | Kapitálové toky | Plyn (NATGAS) | Dow Jonesův index | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Amerika na prvním místě | Míra úspor | Ubisoft | Klimatická politika | Rubl | Web3 | Online broker | Bybit | Trumpovo rozhodnutí | Zrušení cel | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj odhadu růstu | Průmyslová produkce v únoru | Vývoj odhadu růstu amerického HDP | Výnosy | WSJ | Macron | Trumpovy kroky | Světový trh s ropou | J.D. Vance | Dolar slábne | De-dolarizace | Více obchodů | Irsko | Podnikání | Kovy vzácných zemin | Trendový kanál | Nové trhy | Maloobchodní tržby v ČR | Extrémní nárůst | Americký ministr obchodu | Finální rozhodnutí | Nerovnováhy | Globální obchod | Výkon | Poradenská společnost | Obchodování s Čínou | Sankce | Zveřejněná data | Dolary | Yeap Jun Rong | Diamantový průmysl | Uhlíkové neutrality | Globální ekonomiky | Skončení války | Nabídka | Vývoj jádrové inflace v USA | Americko-čínské vztahy | Uptrend | Washington | Aktuální hodnoty měny | Spotřebitelské inflace | Tamás Varga | Pozastavení emisních povolenek | Výprodeje | Akcie Lululemon | Nové trendy | Bankéři | Fiskální politiky | Světové burzy | Kanadská provincie | Inflace v Japonsku | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | Alibaba | CL | Záznam z posledního zasedání ČNB | Dovoz ropy | Bilion | Financial Times (FT) | El-Erian | Trump trade | Zboží z Evropské unie | Snižování nákladů | Agentura Kjódó | Ceny pohonných hmot | Největší ekonomiky eurozóny | Indexy aktivity | Pohyb ceny | Mýtus | Silný růstový pohyb | Rostoucí obavy | Capgemini | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Obchodní pravidla | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Komoditní výhled | Dnešní makroekonomické ukazatele | Coinglass | Donald Trump | Diamanty | Zprávy o inflaci | Data z trhu | Suroviny | Ranní okénko | Čínský jüan | Předáním moci | Volatilita | Poplatek | Ropní giganti | Nový trend | Společnosti Blackstone | Maďarsko | Německá automobilka | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Noční můra | TSMC | Živý komentář XTB | Průmyslová produkce | Směřování trhu | Petr Bartoň | Manažeři | Economist | GLOBSEC | Dění na finančních trzích | Prodej dolaru | Warranty | Cenové hladiny | HDP Číny | Oslabení jüanu | Index ISM ve službách | Bridgewater Associates | Státní dluh | Centrální banky | Potenciál růstu | Index agentury Bloomberg | Dumping | Peníze | Zpráva | $Trump | Zvýšená volatilita na trzích | Blackwell | Výrobní index | Cla a dopad na trhy | Trpělivost | Brent | Akcie a dluhopisy | Březnová inflace | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Celoroční výhled | Trumpovo oznámení | Obchodní instrument | Jüan | CHN.cash | Očekávání | Daňové úlevy | Průraz trendové linie | Odvetná cla | Sociální sítě | Schodek zahraničního obchodu | Obchodní pásmo | Největší švýcarská banka | Flat | Cla na dovoz z USA | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Palladium | Ministr hospodářství | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Trh se stříbrem | Investiční centrum | Extrémní strach | S&P 500 (SPX) | Ukončení obchodní války | Hutnictví | Ratingová agentura | Pohyby cen | NZDUSD | Vyšší výnosy | Posílení eura | Energetické suroviny | Zvýšení sazeb | Amp | Investujeme | Trump včera | Harris | Dlouhodobý vývoj | XAG/USD | Celní války | MMF Kristalina Georgievová | Průmysl | Realita | Transparentní | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Deprese | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Základní sazby | Makroekonom | JM Smucker | Měnový fond | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Důvěryhodnost | Největší pohyby | Úzkost | Největší riziko | Tiskové agentury | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Fio | Denní pokles | Zásoby ropy | Vysoké ceny energií | DeepSeek | Politická nejistota | Saxo | Hedgeové fondy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní signály | Investment management | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Historie | Americký index | AFP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Trh dluhopisů | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Zaměstnanost | Futures kontrakty | Platební systémy | MiFID II | Válka | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Uvolnění měnové politiky | Ministerstvo spravedlnosti | BreakEven | Rozpočtový deficit USA | Offshore jüan | Ziskové marže | Nové signály | Platina | Nejnovější údaje | Sentiment na trhu | Prognóza | Dubaj | ING Groep | Letecké palivo | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | LULU | Karoline Leavittová | Balík peněz | Nálada investorů | Nastavení grafů | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Upgrade | Crypto | Růstový impuls | xStation | Mercedes | Ameriprise | Míra inflace ve Spojených státech | Polovodiče | Graf | Kongres | CBOE | Tempo poklesu | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Standard Chartered | Bydlení | American Airlines | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Ministryně spravedlnosti | Ukončení války na Ukrajině | Vývoj ceny ropy WTI | Nespravedlivá cla | Americké výrobky | Český rozpočet | Pochybnosti | Světová válka | Věřitelé USA | Země EU | Tata Motors | Hyundai | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské recese | Izrael | Cla na autodíly | Objem obchodů | Žádný výnos | Trhy v roce 2025 | Pohyb kurzu | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Cíl růstu HDP | Obrat trendu | Hospodářský vzestup | Zvolený americký prezident | Nordea | Technologické akcie | Investopedia | Klíčové události | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Ropný trh | Volatility | Nike | Exekutivní příkaz | Long | Sentiment investorů | Akcie Delta Airlines | Chování | Snižování sazeb | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Investice do datových center | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Indikátor RSI | Energetický trh | Termínové kontrakty | Nepředvídatelnost | Lira | Správci aktiv | Jednání bank | Novozélandský dolar | RSI (Relative Strength Index) | Geopolitická rizika | Cla na americké zboží | Cla a dopad | Reinvestování | AUD | Návrh rozpočtu | Dřevo | Oblečení | Ostrovy | JOLTS | Inflace v eurozóně | Šéfka ECB | Hang Seng China Enterprises | Tok kapitálu | Snižování úrokových sazeb v USA | Tlak na akcie | Patterny | ULTA | Sazba ČNB | S&P500 | Zpřesněný odhad | America first | Odborový svaz | Opatření | Meziroční růst | Trumpovi lidé | Globální hrozby | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Analytici z Wall Street | The New York Times (NYT) | Zdravotní péče | Oxford Economics | WEN | Diamant | Agentura Nová Čína | Investujte zodpovědně | Zavedení recipročních cel | Trh s dluhopisy | Covid | Rozptýlení | OIL.WTI | Dnešní aukce | Konsolidace | Trh | Barel ropy | Tezos | Akcie a indexy | Lukáš Kovanda | Digitální aktiva | Utility | Botswana | Futures na Nasdaq 100 | Nastavit stop-loss | Czech Fund | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MSCI | Friedrich Merz | Ropné trhy | Centrální banky USA (Fed) | Dopad na měnový trh | Nové výjimky z Trumpových cel | Riziková averze | Nové restrikce | Vysoká volatilita trhů | Retailoví investoři | Falešné signály | Bridgewater | Open | Sociální síť X | Napětí na finančních trzích | Neutrality | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Indonéská rupie | Ekonom společnosti | Celní politika | Alphabet Inc. | The Washington Post | Povolenky | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Nové clo | Studie | Politika amerického prezidenta | Futures | Reálné úrokové sazby | Vyšší náklady | Měď | Směnný kurz | Výnos státních dluhopisů | Dolar roste | Monex | MMF | Obchodní praktiky | Kolaps dolaru | Severní Dakota | Výrobní ceny | Směnný kurz jüanu | Rupie | Eura | Výhled pro GBP/USD | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Objednávky | Rovnováhy | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Posílení | Devalvace | Náhoda | Agentura Reuters | Inflace PCE | Platební neschopnost | Bank of Canada | Podmínky na trhu | Ukrajinské dluhopisy | Včerejší obchodování | Skupina OPEC+ | Živý komentář | Americké akciové burzy | Údaje o inflaci | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Rekordní ceny | Pravděpodobnost hospodářské recese | World Liberty | EP | S&P | Společnosti | HDP Ukrajiny | Americké ministerstvo obchodu | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Koruna | Rok 2025 | Unie | Vice | Volodymyr Zelenskyj | Inflace ve Spojených státech | Zástupci USA | Investice v USA | Ekonomické ukazatele | Historické maximum | Sázky | Čínský prezident | Analýza trhů | Nerovnováha | Akcie ve Spojených státech včera | Akciové indexy | Akcie Amazon | Aktualizace výhledu | Naše prognóza | Momentum | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Zpráva Commitment of Traders | Nejchudší země | Toyota Motor | Zvolení Donalda Trumpa | Fundamentální zprávy | Prezident Trump | Americké státní dluhopisy | Postavení na trhu | Recese v Česku | Obchodní napětí | Zahraniční firmy | Samou | Snižování cel | Wall Street Journal | Ocel | Problémy | Začátek výsledkové sezóny | Bloomberg News | Diamond | Podnikatelé | Technická korekce | Vzdělávací materiály | Číňané | Analytický tým | E-commerce | Delaware | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | AWDC | COT reporty | Reakce trhů | Mohamed El-Erian | Prezident USA | Cboe VIX | Asie | Očekávání analytiků | Zkáza světové ekonomiky | Nová prognóza | Investice do AI | Marathon | Rekordní hodnoty | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Objem dluhopisů | Ostatní akcie | Burzy padají | Negativní dopad | Snižovat daně | Index Stoxx 600 | Zařízení | Nobelovy ceny za ekonomii | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | G7 | Joachim Nagel | Řízení rizika | Dan Ives | Trumpův projev | Budoucnost | Futures v Evropě | Kryptoměna $TRUMP | Nečekaná zpráva | Republikáni | Pokračující pokles | Kartel OPEC | Globální dodavatelské řetězce | Nová éra | Index Hang Seng | Vysoká inflace | Situace v USA | Americká centrální banka | Christine Lagarde | Benchmark S&P 500 | Trumpův tým | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Přesun výroby | Evropský automobilový průmysl | Ingredience | Panamský průplav | Automobilový sektor | Globální finanční krize | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Hospodářská politika | Tržní sentiment | Snížení cen ropy | Česká koruna | G10 | Akcie německé společnosti | Vysoká volatilita | Roche | Benzín | Asijské indexy | Akcie Lululemon Athletica | Prudký propad | Vojtěch Slovák | Index Nasdaq Composite | Nejprudší pokles | Automobilka Stellantis | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Server BBC | HDP na obyvatele | Klesající trend | Obchodní války | Elektromobily | Eskalace | Investiční rozhodování | Japonské společnosti | Meziroční míra inflace | Dow Jones Industrial Average | Míra úspor domácností | Forex trader FXstreet.cz | Vývoje umělé inteligence | Cenový rekord | Bohatství | Akcie ve Spojených státech | Ministerstvo financí ČR | Ifo | Stratégové | Cla na Čínu | Akcie a dolar | Offshore | Energetický sektor | Vývoj inflace | Polský zlotý | Conference Board | Druhá světová válka | Pandemie covidu | Zboží z Mexika | Bureau of Labor Statistics | Fiskální pomoc | Náklady | Zavádění cel | Proinflační rizika | Hrozba Trumpova vítězství | Index nákupních manažerů | Nižší zisky | Šigeru Išiba | Americká měna | Ředitel společnosti | Fed dnes | Domácnosti | Dovoz zboží | Futures na americké indexy | Jednoduché tipy | Očekávaná data | Patterson | Bitcoin | Hazard | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Makroekonomická data | ASML Holding | Kanadský dolar | STLAM | Uvolnění rozpočtových pravidel | Poptávka | Kov | FedWatch společnosti CME | Světové centrální banky | Čínská cla | Řetězec | Řešení války | Balíček recipročních cel | Velké továrny | Americké akcie včera | Maloobchodní tržby | Ekonomické vyhlídky | Honeywell | ISM index | Dovozní clo | Elliott | Vývoj cen ropy | Snižování úrokových sazeb | Invaze | Odpor | Makroekonomická zpráva | Thajsko | NAFTA | Pravidla obchodního systému | Research | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Sdružení výrobců automobilů | Akcie Apple | Světový hospodářský růst | Ontario | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ministr zahraničí | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Postavení USA | Bitwise | Hang Seng | Tvůrce měnové politiky | Prodejní příkazy | Očekávání trhu | Finanční poradenství | Dceřiné společnosti | Nárůst výnosů | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Digitální zlato | Ekonomické vztahy | Trade Partnership Worldwide | Největší ekonomika | Video | Závazek | Grónsko | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Oblast kryptoměn | Komentář XTB | Regrese | Finance | Uvolnění obchodního napětí | Economist Intelligence Unit | Nákupy centrálních bank | MIFID | Obrat v EU | IT obři | Dluhopisy | Indikátor | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Americké technologické firmy | Platformy | ERA | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Analytici | Holger Schmieding | Aukce | Čínský prezident Si Ťin-pching | Bývalý prezident | Harrisová | Cenový index | Connecticut | Futures na železnou rudu | Deutsche Bank | Stres | Stříbro | Pozornost trhu | Omezení imigrace | ČSOB Data Watch | Zájem o dolar | Index S&P 500 (SPX) | Finanční instituce | Růstové trendy | Vyšší sazby | Claudia Sheinbaumová | Statistický úřad | Pokles cen | Index PMI | Indikátor CCI | Certifikáty | Prudký pokles cen komodit | eToro pro Českou republiku | Michigan | Obchodování v Evropě | ETF | BH Securities | UTC | RBI | Tržní kapitalizace firem | Obchodní schodek | Forrester | Klouzavý průměr | Významné tržní pohyby | TRUTH social | Ropa | Lineární regrese | Firma | Výrazné pohyby | Budoucnost firmy | Znovusjednocení země | Nejhorší výsledek | Propad trhu | Zasedání Bank of England | Německý kancléř Olaf Scholz | Investiční banka Goldman Sachs | Barclays | Železnice | Cenový index PCE | Trumpovo vítězství | Veřejné zadlužení | Straits Times | Index volatility CBOE (VIX) | Bloomberg Financial LP | Vakcíny proti COVID-19 | Odvetná opatření | JPMorgan Chase | ING Bank | West Texas Intermediate (WTI) | Kryptoměnové trhy | Poptávka po bezpečném přístavu | Index S&P/ASX 200 | Zvolení Trumpa | SMA 200 | Trumpova cla a dopad na trhy | Short pozice | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | Austan Goolsbee | UBS | Tomáš Cverna | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti ASML | Investiční cíle | Poptávka po zlatě | Vývoj situace | Bitcoiny | Depozitní sazby | Komerční banka | Japonský index | Futures na Nasdaq | Dividendový výnos | Potenciál dalšího růstu | USA | Ekonomové | Pengő | Spojené státy | Růst HDP | Zpomalení hospodářského růstu | Pokles trhů | Pandemie | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Výzva | Výrobci automobilů | 3М | Platforma | Sázka | Samsung | Maxim Manturov | Výkon dolaru | Největší zisky | Volby | Budoucnost kryptoměn | Ekonomický útlum | Zvyšování úrokových sazeb | Fáze obchodní dohody | Pohonné hmoty | Spojené státy americké | Index volatility | Dow Jones | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Směr trhu | Výrobní inflace | Oslabení trhu | Klesly akcie | CBP | Boeing | Jak obchodovat | Zákonodárce | Velmi volatilní | Nový týden | Indexy PMI | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Úsilí | Zvýšení DPH | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Americké burzy | Ekonomické faktory | Velké trhy | Index PHLX | Ekonomické časy | Christopher Dembik | Úroková sazba | Index amerického dolaru (USDIDX) | Digitální ekonomiky | BHS Timur Barotov | Kalifornie | Vabank | Oznámení amerického prezidenta | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Tokelau | Slevy | Poptávka po dolaru | TikTok | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Futures na zemní plyn | Elektrovozy | Facebook | Americké akcie | Obchodní dohody | Předchozí seance | Dovoz z EU | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Washington Post | Nový americký prezident | Akcie třiceti předních amerických podniků | Trumpova protekcionistická politika | České měny | Jednotlivé akcie | Starý kontinent | Vliv na ekonomiku | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Volatilní trhy | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Nízké sazby | Severomořská ropa Brent | Výdaje | Německé společnosti | OSN | Varování | Zisky firem | Akcie Goldman Sachs | Intervence | Blackstone | Automobilová divize | Světové obchodní organizace | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Pád ropy | Spotřebitelská důvěra | Unity | Analýza makroekonomických zpráv | Prohlášení | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Jádrová inflace v eurozóně | PCE inflace v USA | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Měnové politiky | Oblast překoupenosti | Finanční služby | Dovoz a vývoz | Nová cla | Joe Biden | Oslabování čínské měny | Dopolední obchodování | S&P/ASX 200 | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Institucionální investice | Pokles průmyslu | Faktor Trump | Manufacturing | Odvětví | Vzpomínky | Investiční doporučení | Vývoj cen komodit | Měnový výbor | Obavy o globální ekonomický růst | Zlotý | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | Spojené státy a Čína | Ekonomická situace | Odhad HDP | Slabý jüan | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Trading | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Ceny akcie | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | KOSPI | Zavedená cla | Americká administrativa | Inflační očekávání v USA | Americké vládní dluhopisy | Obchodní jednání | Byznysmeni | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Vývoz do Německa | Bezpečný přístav | Národní banka | Celní režim | Belgie | Burzovní index | Šéf Elysejského paláce | Index Topix | Euro Pacific | Americké statistiky | Dollar General | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Matematika | Ropný šok | Christopher Waller | Index Eurostoxx | Nobelovy ceny | Miliardy dolarů | ADP | AI | Michal Šnobl | Británie | Čínské výrobky | Trader FXstreet.cz | Analytici JPMorgan | Pojišťovnictví | Status bezpečného přístavu | Vládní výdaje | Dovoz do USA | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Fabio Panetta | Miliardy korun | Volvo | Dluhopis | Světový obchod | Tisková konference | Světové trhy | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Bidenova obchodní politika | Lululemon Athletica | Nevyváženost | Automobilka | Eskalace obchodního napětí | Le Monde | Reálné ekonomiky | Ford Motor | Společnost Nvidia | 200denní klouzavý průměr | Sazby | Solární panely | Ekonomický řád | ČSOB Data | Zemědělství | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Pohled na trh | Trh s elektromobily | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | Povolební rally | České koruny | Švýcarská banka | Nová sazba | Trumpovy plány | Komise v přenesené pravomoci | Rizikové chování | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Index strachu a chamtivosti | Úrok | Amazon | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Úřad celní a hraniční ochrany | Cena severomořské ropy Brent | Ochránit kapitál | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | Překážky | Hotovost | Průmyslové objednávky | Hynix | Společnost Nike | Čtvrtletní výsledky společnosti | Bezpečného útočiště | Vlnový pattern v grafu | Boj s inflací | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Komentátor | Medvědí divergence | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Farmaceutický sektor | Panika | Bloomberg Dollar Spot Index | Murray | Heritage Foundation | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Cla EU | Celní politiky USA | Nezávislost centrální banky | Zájem investorů | Propad trhů | Cena ropy brent | Západní firmy | Dolar včera | Vyšší ceny | Partnerství | Euro dnes | Dovoz oceli | Premiér Justin Trudeau | Aramco | Money management | Problémy v Evropě | Bitcoin (BTC) | Nový celní režim | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Cla na dovoz hliníku | Helen Givenová | Ekonomický propad | Zasedání MMF a SB | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Čistý dluh | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Delta Airlines | Účastníci trhu | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Ackman | Justin Trudeau | Poradenské společnosti | Česká vláda | Vývoj událostí | Hry | Novo Nordisk | Volkswagen AG | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Akcie v USA | Sada dat | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Hongkongský Hang Seng | Aktuální stav | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Chránit kapitál | Mezinárodní investoři | FTSE | Vývoz zlata | Mar-a-Lago | Náměstek ministra financí | Růst české ekonomiky | Měnové trhy | Oscilátor | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Potřebné peníze | Žlutý kov | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | Eskalace obchodní války | USA inflace | ISM | Plánovaná cla | Globální trhy | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Kancléř Olaf Scholz | Dluhopisový trh | Peter Schiff | Futures na bavlnu | Měnová politika ECB | Oceláři | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Velcí hráči | MIB | Japonský Nikkei | Jensen Huang | Ministr obchodu | Oblasti umělé inteligence | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Sedmadvacítka | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Obchodní překážky | Nissan | Silné inflační tlaky | Potravinářský průmysl | Tempo snižování sazeb | TradingEconomics | Odhady HDP | EdF | Žádosti o podporu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Americký kongres | Lehký kov | Výsledky Nvidie | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Ethereum (ETH) | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Růst Bitcoinů | Stabilita | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Vývoj měnových párů | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Lesy | Globální ekonomický růst | RBNZ | Ceny ropy a zemního plynu | Forexový trh | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Obchodní zmocněnec | Akcie Goldman | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Politika Itálie | Investors | Sentiment trhu | Vlnový pattern | PDD Holdings | Deeskalace | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Zvyšování těžby | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Exekutivní příkazy | Ralph Lauren | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Jihoamerická země | Hospodaření | Zahraniční obchod | Vybírání zisků investorů | Ztráta | XRP | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Ekonomické výsledky | Druhá světová | FXstreet | Ceny akcie General Motors | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Obavy ze stagflace | Cla na výrobky | Volkswagen | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | AUD/USD | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Aktuálně na trzích | Dlouhodobý pohled | Ratingový výhled | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | MAM | Klesající ceny | Právo | Benchmarky | JPY | Axios | Zasedání ČNB | FT | Prohlášení Fedu | Citi | EBIT | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | USDX | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Urals | Arthur Hayes | Trend na trhu | Turecká lira | Ulta Beauty | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | NATO | Buffett | Plyn | ACT | NYT | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Karty | Čína | Capital | Know-how | Inovace | Úrovně supportu | Kia | Ceny | Prognóza vývoje | Turistická sezona | ETH | Tržní pohyby | Hospodaření firmy | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | FTSE 100 | Obranný průmysl | COT report | Války | Land Rover | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Proinflační | Centrální banka | BBC | Prezident newyorského Fedu | Sektor nemovitostí | Předpovědi | DPH | Softbank | Kryptoaktiva | Novo | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Algorand | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Warren Patterson | Malajsie | Illinois | SMA | Yahoo | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Truth Social | Novartis | Klíčová úroveň | Trump dnes | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Cena severomořské ropy | Dopad na trhy | Celní politiky | Nejvyšší růst | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | Broadcom | Instituce | USDCAD | Počáteční zisky | Biotechnologické společnosti | Propuštění | Forint | Novavax | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Ceny zlata | Velké společnosti | Předseda představenstva | Výnos | Donald Trump dnes | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Německé ekonomiky | Frank | Index USD | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | Index strachu VIX | Green Deal | CEO | 256/2004 | Defi | US30 | Zdravý rozum | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | ALUMINIUM | Nové sankce | ERÚ | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Singapur | Forex trader | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Zvyšování daní | Cena akcií | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Bezpečné přístavy | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Akcie Tesla | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | Oficiální údaje | Írán | Zasedání MMF | Největší světové ekonomiky | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Káva | ACEA | Tržní hodnota | Aktuální informace | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Koronavirové pandemie | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | FedEx | PVM | Demokraté | CBO | Fenomenální růst | Dovoz | Nasdaq Composite | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Obchodování | Nové prognózy | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Cenový růst | Prezident | Akciový index S&P 500 | Kyle Rodda | Ropovod | Varovné signály | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Kurz jenu | Stellantis | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Evropa | Olej | Měna | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Wyoming | Zprávy z trhů | Finanční výsledky | InvestingFox | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Zelenskyj | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické důsledky | Údaje | Silná rally | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Srovnávací základna | Buffett varuje | Inflační vývoj | Investování v Číně | List Financial Times | Eurodolar | Kontext | Biden | Růst zlata | Rýže | Finanční krize | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Běžný účet | Drahý kov | Snížení daní | Technologické firmy | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Podpory ekonomiky | Futures kontrakty na ropu | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Standard & Poor’s 500 | Velmoci | ABN | Marže | Americké sankce | Spotová cena | Směřování | Visa | Velké objemy | Lululemon athletica | Bollinger Bands | Aktivum | Japonská centrální banka | Zemědělci | Přenos | Společnost XTB | Finanční svět | Ursula von der Leyenová | GMT | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Startup | Finanční systém | Impeachment | Pozitivní výsledek | Dolarová aktiva | Světové války | NATGAS | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Dovoz čínského zboží | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | Sociální síť | Peking | Ruský vicepremiér | New York Times | Ranní komentář | Aliance | HSI | Spready | HDP | Technology | Hlava a ramena | Načasování | Daňové zatížení | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Ekonomka | Vrcholní představitelé | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Prezident společnosti | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | Etoro | Ropa roste | Nové investice | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Freedom24 | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zemědělské produkty | Slovensko | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | JPMorgan | EUR/CHF | Zdraví | Přijetí kryptoměn | Realitní sektor | ČTK | Novinky | Odhad letošního růstu | Jamie Dimon | Výhled měnové politiky | Vyšší úroveň | Hyundai Motor | Bill Ackman | Volební vítězství | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Obchodní omezení | 1D | Crédit Agricole | Výhled trhů | Americké firmy | Datové centrum | Technický výhled | Index čínských akcií | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Japonský jen | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Blahobyt | Akcie | Vztek | Medvědí trend | Norská koruna | Prodejní pozice | Cílová cena | Průmyslníci | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Pavel Peterka | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | Lepší zítřky | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Target | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Propad indexu | Napětí na trzích | Krypto analytik | Zrychlení růstu | Asijské seance | Největší světová kryptoměna | Energetická agentura | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Inflační šok | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Tuzemské hospodářství | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | Index VIX | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Logistika | Hodnota společnosti | Etheru | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Zásoby zemního plynu | Kryštof Míšek | Největší propad | Marlin | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | SOK | DNO | Daně | Ministři | Neel Kashkari | Zpřísnění finančních podmínek | DXY | Commonwealth Bank | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Barack Obama | Pozornost investorů | Veřejné služby | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Atlantik | Úspěchy | PCE inflace | Intermediate | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Americká automobilka | Rekord | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Komunikační služby | Výsledky | Míra inflace | BHS | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | S&P 500 a Nasdaq | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | NVAX | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | Energetické zdroje | Doporučení pro obchodování | Ohodnocení | Odveta | Rally | Investujte | Berenberg | Londýn | Sýrie | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Domácí data | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | BYD | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Americké futures | Americká politika | Indie | Bod | Fitch Ratings | Hospodářská recese | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Růst ceny zlata | Makrodata | Údaje z Číny | Index volatility CBOE | Zisky | Výkon průmyslu | Frakování | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | USMCA | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Timur Barotov | Důvěra | Krátkodobé výnosy | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Evropské firmy | Lululemon | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Americké makro | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | NBC | Optimismus na trhu | Trh s ropou | Export | Rusko | David Matulay | Iracionální | Další drahé kovy | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Roční růst | Zahájení ruské invaze | Kanadský premiér | České firmy | GBPUSD | Partneři | Geely | Futures na americké akcie | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Letectví | Mark Carney | Ceny čínského zboží | Burzy v USA | Johan Sverdrup | Mnozí investoři | Britské měny | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Pro tradery | BitMEX | Výhled úrokových sazeb | Odlesňování | Jižní Korea | Média | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | FedWatch | Výhled Číny | Air | Rozšíření | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | CEO společnosti | Administrativa | DOGE | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Cenové tlaky | CoinGecko | WIG20 | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Obchodní dny | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Aljaška | Možný scénář | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Sázení | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | EOS | 21. století | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Monex USA | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Akcie v Asii | Dopady na trhy | Ceny stříbra | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Druhy ropy | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodní strategie | Tržní ceny | Panevropský index STOXX 600 | Riziko recese | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Forward PE | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Mluvčí Bílého domu | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Illumina | Pokles libry | Kjódó | Downtrend | Index S&P 500 | CTA | Instrument | Ajay Banga | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | London School of Economics | Krize | Rostoucí trend | Sinopec | OECD | CHF | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Oslabení koruny | Spot | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | Geopolitické faktory | MT4 | Řešení problémů | NFP data | Spojené království | Japonský premiér | Jaguar | Mexické peso | Cena | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Prodeje čipů | Obchodní spory | Upozornění | CNN | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Rozpočet | Pohyb cen | Antidumpingová cla | Propad akciových trhů | KKR | Dluh USA | Evropské indexy | Americký trh | Zahraniční společnosti | Wedbush Securities | Snížení sazeb | Prime | CME Group | BAT | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Zpomalující růst | Čínské ministerstvo | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Obchodování indexů | Odvody | Jefferies | Evropské akciové indexy | Etherea | Solana | Larry Fink | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Emisní povolenky | DAX | Prezident Světové banky | Uvolněná měnová politika | Rezervy | Podnik | Bali | Objem dovozu | Zavedení cel | Zelené energie | Světová obchodní organizace | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Debata | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Čínský vývoz | Obchodní válka | Investiční ředitel společnosti | Mercedes-Benz | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Exprezident | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Indikátor MACD | Energetické krize | Japonská společnost | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Centrální banky USA | Intel | Jihokorejský Kospi | Cíle | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Znovuzvolení Donalda | Zásoby benzinu | Holding | Banky | Česká průmyslová výroba | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Bublina | XPeng | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Australský index | Síť X | Šance | Studie Fed | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Fox | Konfederace | Wedbush | Zisk na akcii | GM | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Datová centra | Analýza | Ministr financí | Umění | Elektroauta | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Irák | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | CAPEX | Intervenovat | Tržní kapitalizace společnosti | Čínské akcie | Dukovany | Pozice | Jádrový CPI | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Xiaomi | Spotová cena zlata | OCI | Začínající tradeři | Pullback | Demokratické strany | Příprava | Inflace v EU | Měnové politiky centrální banky | Jack Ablin | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Foxconn | Silný výhled | Technologický sektor | Oděvy | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Obchodní rozpětí | Support | Průměrná mzda | Kryptotrhy | Americký Senát | Důležité informace | Očekávání v USA | FX | Rozvíjející se trhy | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Texas | Bilion dolarů | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Import | Mluvčí | Telekomunikace | Energetické trhy | Investiční banka | Služby | Lednová inflace | Americký průmysl | Staking | Zvýšená volatilita | Spotřební zboží | Návrat inflace | OPEC | Měnové války | Broker | Společnost Saudi Aramco | South China Morning Post | Fio banka | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | Trendy na trhu | Alcoa | Investoři | Zákaz vývozu | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Evropský index | Stop-Loss | Největší pokles | Nákupy aktiv | Růst libry | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Přecenění | Obchodní rizika | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Akcie v Hongkongu | Investiční ředitel | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Čerpací stanice | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Saxo Bank | Zpráva COT | Zpravodajství | Ichimoku | Velké banky | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Hertz | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ocenění akcií | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | Úročení | USD | Kamala | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Energetické akcie | Americká média | Volatilita na trzích | Cestování | Peso | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | Zvýšení daní | Legislativa | Kurz jüanu | Japonské vlády | Nové příležitosti | PayPal | Sektor polovodičů | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Investing.com | HDP v USA | Celkový objem obchodů | Silný dolar | BMW | Ochota riskovat | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | iPhone | Co se děje na finančních trzích | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Index bank | Události ve světě | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Rotace | Kupní síla | Ceny nafty | CZ | Průraz | EDF | EBIT marže | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Bloomberg Financial | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Propad | Bankovnictví | Čeští exportéři | Rakousko | Lamb Weston | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Gasoline | Pokles eura | Významné zprávy | Magnificent Seven | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Dogecoin | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | Růst eura | Nemovitosti | Makro data | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Data z americké ekonomiky | Samsung Electronics | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | Čínský statistický úřad | USA Donald Trump | Nová Čína | Stellar | Invest | Rok 2024 | Nejhorší den | Levnější ropa | Další rozvoj | Kanada | Zájem o investice | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | CBOE (VIX) | Nejistota | CME | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Nejvýraznější pokles | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Tamas Varga | Take-Profit | ING | Libra klesá | Každý trader | Zahraniční investice | Česká republika | Technické patterny | Ceny komodit | Indexy | Tržní volatility | Zajištění bezpečnosti | Státní dluhopisy | Americký dolar | Blue chips | 737 MAX | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Institut | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Sektor zdravotnictví | CFD na indexy | Hospodářská krize | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Asijské země | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Největší ekonomika eurozóny | Body | Navýšení cel | Index výdajů | Korekční fáze | Soběstačnost | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | AMGN | ROCE | Spekulace | Navýšení | Evropské automobilky | Týdenní pokles | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Politická opatření | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Hedging | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Politické riziko | Časové rámce | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | IG Metall | Graf měnového páru | Výnosy 10letých dluhopisů | Globální trh | Marathon Petroleum | Poptávky po ropě | Cloudové služby | Vedlejší účinky | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Vyšší cla | Finančníci | USD/JPY | Sazba Fedu | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Nové údaje | Saudi Aramco | Banka | Země eurozóny | Tchaj-wan | Autoprůmysl | Vlastnictví | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Podnikatelské klima | Významné události | Úřady | Američané | Banka UBS | Graf dne | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | SPX | Capital.com | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | COT | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot