Klíčová slova - Dávky v nezaměstnanosti

Výnosy strmě stoupají a roste tlak na akcie. Další ztráty pro korunu
25.02.2021 Dopoledne se nálada na hlavních trzích zlepšovala, po poledni je tomu naopak a nepomohla ani slušná data z americké ekonomiky. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby stouply výrazně více, než se čekalo, o dost lepší byly i žádosti o dávky v nezaměstnanosti. HDP za 4Q sice revize vylepšila jen mírně, ale výkon koncem minulého roku je dnes už dost passé. Efekt předchozích příznivých zpráv o vakcínách, zdá se, vyprchal.

Nové žádosti o podporu v USA klesly nejníže za 3 měsíce
25.02.2021 Nejčerstvější makroekonomická data zveřejněná během dnešního odpoledne potvrdila zotavující se americkou ekonomiku. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti klesly na nejnižší úroveň za poslední 3 měsíce. Akciové trhy ve Spojených státech dnes přesto stagnují, jelikož výnosy ze státních dluhopisů rostou na nejvyšší úrovně za rok.

Stimul a oživení znovu hlavním tématem. Zisky pro akcie, ztráty pro americké dluhopisy
11.02.2021 Růst akcií na hlavních trzích, ráno poměrně skromný, během dne o něco nabral na síle. V Evropě se nejvíce daří německému DAXu, jenž si připisuje 0,8 pct. V zámoří je v čele Nasdaq s 0,5pct růstem, zatímco ostatní indexy se drží stále relativně při zemi s mírnými zisky. Pražskou burzu stáhly půl procenta do záporu hlavně banky.

BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali neočakávaný nárast
11.02.2021 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 6. februára na úrovni 0,793 milióna, v porovnaní s 0,779 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta vyšli nad očakávania trhu vo výške 0,757 milióna. Žiadosti ani zďaleka nedosahujú hranicu 200-tisíc zaznamenaných vo februári a pravdepodobne nejaký čas zostanú zvýšené, pretože pandémia nie je ani zďaleka kontrolovaná, hoci očkovanie už začalo.

Pozitivní vývoj ve světě, koruna může těžit z výhledu sazeb
04.02.2021 Hlavní akciové trhy přes den navýšily své zisky, dluhopisy se dostaly znovu pod tlak a dolar postoupil kupředu. Podporou příznivé nálady zůstávají firemní výsledky, ačkoli ne všechny se samozřejmě povedly. Za důležitý zdroj růstu považujeme návrat optimismu kolem vakcíny a oživení hlavně v USA a Británii.

Po rychlém obratu akcie míří vzhůru a dluhopisy ztrácejí
28.01.2021 Už dopoledne začaly evropské akciové trhy postupně nahrazovat své ztráty a následně se přehouply do zeleného. Wall Street nabrala jasný směr vzhůru hned od začátku. Vývoj je stále nevyrovnaný, když se Londýn nachází stále hodně v záporu a Frankfurt jen lehce v plusu. Paříž nebo Milán však rostou o procento a v zámoří je S&P 500 nahoře o 1,6 pct.

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem
22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.

Evropské trhy si možná od ECB něco slibovaly, americké podporují domácí témata
21.01.2021 Evropským akciím se odpoledne nedaří. Německý DAX odevzdal zisky, francouzský, italský či španělský trh se ponořily až o procento do červeného. Vedle toho registruje menší ztráty Londýn, ovšem zámoří jede opět vzhůru. Zisky sice nejsou velké, ale stačí k navyšování maxim. V čele znovu kráčí Nasdaq (+0,5 pct) za podpory svých největších jmen. Pražská burza dnes propadá o 1,4 pct; všechna hlavní jména klesla, největší zátěží byly banky.

BREAKING: Počty žádostí o podporu klesly více než se čekalo
21.01.2021 Počet Američanů žádajících o dávky v nezaměstnanosti klesly na 0,900 mil. v týdnu do 16. ledna. V předcházejícím týdnu počet žádostí dosáhl na 0,965 mil. Očekávání dnes byla nastavena na 0,91 mil. Počet žádostí o podporu je stále na hony vzdálený číslům v blízkosti 200 tisíc, které byly reportovány ještě v únoru před pandemií koronaviru. Pokračující žádosti dosáhly na 5,054 mil. Jedná se o nejnižší číslo od března. Před pandemií se počet pokračujících žádostí pohyboval okolo 1,7 mil.

Biden představil balík na pomoc ekonomice ve výši 1,9 bln. USD
15.01.2021 Nastupující prezident Spojených států Joe Biden ve čtvrtek (místního času) představil chystaný soubor opatření na podporu ekonomiky ve výši 1,9 bilionu dolarů (40,8 bilionu korun). Prostředky mají směřovat na boj s pandemií covidu-19, ulevit domácnostem i nastartovat hospodářský růst, informovala agentura Reuters.

Pozitivní den při firemních zprávách a čekání na nový americký stimul
14.01.2021 Čínský zahraniční obchod podle prosincových čísel vypadá slušně. Horší je to s přibývajícími žádostmi o dávky v nezaměstnanosti v USA. Za poslední týden jich bylo skoro milion, zatímco se čekala hodnota 789 tis. Mezitím trhy ovlivňovaly firemní zprávy. Americké aerolinky rostou po výsledcích Delty, přestože vykázala vyšší ztrátu oproti konsensu. Alibabě a Tencentu zase pomohlo, že se dostaly mimo americké zákazy pro investice.

BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali neočakávaný nárast
14.01.2021 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 9. januára 0,965 milióna, v porovnaní s 0,787 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta prekonali očakávania trhu vo výške 0,780 milióna. Žiadosti ani zďaleka nedosahujú hranicu 200 tisíc zaznamenaných vo februári a pravdepodobne zostanú nejaký čas zvýšené, pretože pandémia nie je ani zďaleka kontrolovaná, hoci očkovanie už začalo.

Bidenovy plány důležitější než Trumpův impeachment. Akcie začaly den růstově
14.01.2021 Odcházející americký prezident se bude potýkat se žalobou, zatímco ten nastupující představí plán pro ekonomiku. Spuštění impeachmentu proti Donaldu Trumpovi podle očekávání prošlo Sněmovnou, a to i za přispění některých republikánů. Nebylo jich však moc. Senát, který bude mít v tomto případě rozhodující slovo, se záležitostí bude zabývat zřejmě až poté, co se vedení země změní. To je bezprecedentní a právně dost pochybné, navíc by musela podpora republikánů být opravdu silná, aby bylo dosaženo potřebné kvalifikované většiny. Zůstává tedy u toho, že Trumpovi hrozí především zákaz v budoucnu vykonávat vysoké veřejné funkce a osekání výhod exprezidenta.

Akcie míří vzhůru, techy zpět ve formě
07.01.2021 Během dopoledne sice hlavní trhy trochu váhaly, pak se ale optimismus vrátil. Co sledujeme, jsou nákupy akcií hlavně v cyklických sektorech, přičemž si ale velmi dobře vedou také technologie. Nasdaq roste o 2,3 procenta, S&P 500 o 1,5 pct a v Evropě průměrně sledujeme růst kolem 0,7 pct. Pražské burze k solidnímu 1,3procentnímu růstu pomáhaly krom Avastu všechny hlavní tituly.

BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali výraznejší pokles ako sa očakávalo
07.01.2021 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 2. januára na úrovni 0,787 milióna, v porovnaní s 0,787 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta boli nižšie ako trhové očakávania na úrovni 0,800 milióna. Žiadosti ani zďaleka nedosahujú hranicu 200 tisíc zaznamenaných vo februári a pravdepodobne zostanú nejaký čas zvýšené, pretože pandémia nie je ani zďaleka kontrolovaná, hoci očkovanie už začalo.

Další překvapení z americké politiky, trhy však zůstávají odolné
07.01.2021 Prohlášení výsledků voleb Kongresem - běžná formalita, která nečekaně vyvolala násilný střet. Vedle toho Trumpovo zarputilé odmítání porážky ve volbách a snaha na poslední chvíli najít v procesu skulinku, aby mohl zůstat v úřadě. Tisk samozřejmě po takových věcech jde, mohou mít důsledky pro společnost či zahraniční politiku, ale z pohledu finančních trhů jsou to záležitosti se zanedbatelným "materiálním" dopadem.

Ekonomický kalendář: Politika dnes hraje prim
28.12.2020 Máme před sebou další zkrácený týden na finančních trzích. Některé indexy zůstanou v pondělí, úterý, nebo v pátek zavřené. V USA budou zveřejněna některá důležitá makrodata včetně statistik žádostí o podporu, velkoobchodních zásob, obchodní bilance, cen domů, chicagského PMI a výrobního indexu Dallaského Fedu. Pod drobnohledem budou také čínská data PMI.

Americké akcie nechává před svátky Trumpova kritika stimulů v klidu
23.12.2020 Americké akcie před zkráceným čtvrtečním obchodováním a pátečním svátkem dnes většinou rostou, i když prezidentu Donaldu Trumpovi se nelíbí složitě dojednaný nový balík pomoci ekonomice, zasažené pandemií. Na druhé straně Atlantiku pohnula librou i eurem zpráva, že ještě dnes, nebo ve čtvrtek se možná podaří uzavřít dohodu o budoucích vztazích Británie a Evropské unie.

BREAKING: Žiadosti o podporu v USA zaznamenali výraznejší pokles ako sa očakávalo
23.12.2020 ¨Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom 19. decembra 0,803 milióna, v porovnaní s 0,885 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta nedosiahli očakávania trhu na úrovni 0,885 milióna. Žiadosti sú stále ďaleko od úrovne 200 tisíc hlásených vo februári a pravdepodobne zostanú zvýšené ešte nejaký čas, pretože pandémia nie je ani zďaleka pod kontrolou, hoci očkovanie už začalo. Pokračujúce žiadosti o podporu, ktoré za počiatočnými žiadosťami zaostávajú o jeden týždeň, dosiahli 5,337 milióna, zatiaľ čo analytici očakávali pokles na 5,558 milióna. Ide o najnižšiu úroveň v pokračujúcich žiadostiach o podporu od začiatku pandémie v marci.

Obě komory Kongresu USA schválily krizový balík
22.12.2020 Obě komory amerického Kongresu v pondělí večer místního času (dnes brzy ráno SEČ) schválily soubor opatření v objemu téměř 900 miliard dolarů (asi 19,4 bilionu korun), jehož cílem je podpořit hospodářství zasažené pandemií covidu-19. Podepsat ho musí už jen prezident Donald Trump, který s ním souhlasí.

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky
18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.

Slabší data tržní náladu nezhoršila. Euro i koruna navyšují zisky
17.12.2020 Také odpoledne zůstávají hlavní finanční trhy většinou pozitivně naladěné, ačkoli se oproti ránu dál neposouvají. Sentiment stále podporují stejná témata, nejvíce pravděpodobně důvěra v dodání fiskálního stimulu v zámoří a potvrzení podpůrné politiky Fedu.

BREAKING: Počiatočné žiadosti o podporu v USA neočakávane vzrástli
17.12.2020 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom 12. decembra na úrovni 0,885 milióna, v porovnaní s 0,853 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta vyšli nad očakávania trhu vo výške 0,800 milióna. Počiatočné žiadosti o podporu zostali napriek tomu vysoko nad úrovňou pred pandémiou, a to uprostred rastúcich prípadov COVID-19 a nových blokovacích opatrení v celej krajine.

Podpora z Fedu a blížící se stimul táhnou vzhůru akcie i eurodolar
17.12.2020 Závěr z jednání Fedu je zhruba takový, že letošní propad ekonomiky nebude tak výrazný, vyhlídky pro další dva roky se trochu vylepšily a i přitom zesílil závazek měnové podpory. Ačkoli někteří mohli čekat víc, takové vyznění by podle nás mělo trhům určitě vyhovovat. Současné tempo nákupů dluhopisů za 120 mld. USD/měsíc chce americká centrální banka udržet, dokud neuvidí podstatné zlepšení směrem k plné zaměstnanosti a dosažení inflačního cíle. Tedy ještě poměrně dlouho.

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022
11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.

ECB toho nedodala málo. Euro posiluje, akcie tolik nadšené nejsou
10.12.2020 Poté, co došlo k faktickému odkladu řešení jak u amerického fiskálního balíku, tak u obchodní smlouvy EU s Británií, se pozornost stočila k výsledkům jednání ECB. Banka dodala očekávané navýšení programu PEPP o půl bilionu a prodloužila ho dokonce o 9 měsíců. K tomu přidala prodloužení TLTRO a ujistila, že bude dluhopisy ve své bilanci rolovat nejméně do konce roku 2023.

Žiadosti o podporu v USA vzrástli viac, ako sa očakávalo
10.12.2020 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom 5. decembra 0,853 milióna, v porovnaní s 0,712 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta prekonali očakávania trhu vo výške 0,725 milióna. Ide o najvyšší počet od polovice septembra z dôvodu narastajúcich prípadov COVID-19 a zavádzania nových blokovacích opatrení.

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell
04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.

Akcie mírně zlevnily a výnosy dnes klesají. Ropa jede dál
25.11.2020 Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích můžeme nazvat konsolidací či mírnou krátkodobou korekcí předchozího pohybu. Sledujeme ji na akciích a dluhopisech, ale už ne na ropě nebo eurodolaru. Zásadní důvody za dnešními pohyby trhů nevidíme. Nejsou tu důležité příspěvky k aktuálním tématům ani se neobjevily nové problémy. Americká data byla sice dohromady horší, než se čekalo, ale to je až odpolední záležitost, kdy už sledujeme na trzích spíše dozvuky.

Akcie si vybírají přestávku před americkými daty
25.11.2020 K pozitivním zprávám z posledních dní se přidávají spekulace o tom, že ECB nebude prodlužovat bankám zákaz výplaty dividend dál za konec letošního roku. To by mělo být vodou na mlýn bankovním akciím, které se už tak dostaly do hledáčku investorů sázejících na lepší vyhlídky ekonomického růstu. Dopoledne to však příliš nefunguje. Bankovní sektor klesá a akcie celkově poztrácely úvodní zisky. Nyní se Stoxx Europe 600 nachází 0,2 pod včerejším závěrem. Spíše než další růst tedy na trzích převládla konsolidace.

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA
20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.

Odpoledne je na akciích méně červené, eurodolar se začíná zvedat
19.11.2020 Kondice hlavních akciových trhů se odpoledne trochu zlepšila. V Evropě vidíme stále hlavní indexy s minusy, ale pokles je o trochu menší než ráno. Stoxx Europe 600 je momentálně dole o 0,6 pct. Americe cestou vzhůru i dolů poskytují brzdu technologické akcie, které se paradoxně staly protivahou cyklickým titulům. Nasdaq tak přidává skoro půl procenta a S&P 500 se nachází kolem nulové změny.

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %
13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.

New York upozornil na problémy s virem, na které je vakcína krátká. Akcie klesají
12.11.2020 Nadšení z vakcíny, zdá se, pro tentokrát vyprchalo. Vypadá to, že se do popředí dostává nejbližší budoucnost, která ještě tak zářivá nebude. V komentářích tržních hráčů se opakuje poměrně jasný fakt, že vakcína nemá šanci ovlivnit aktuální vlnu nákazy, a to pro nás překvapivě až teď. Navíc New York zavedením nových restriktivních opatření upozornil, že nákaza ve Spojených státech se stále rychleji šíří, a s negativními materiálními důsledky je třeba počítat. Tyto věci nejsou žádnou novinkou, o vzrůstajícím riziku americké třetí vlny informujeme už pár týdnů, dosud ale téma evidentně zastiňovaly pozitivní zprávy. I proto se domníváme, že šok podobný letošnímu jaru není pravděpodobný a tržní reakce by měla být o dost mírnější.

Žiadosti o podporu v USA sú už štvrtý týždeň v rade pod hladinou 800 tisíc, inflácia v USA nenaplnila očakávania
12.11.2020 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 6. novembra na úrovni 0,709 milióna, v porovnaní s 0,751 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta boli nižšie ako trhové očakávania na úrovni 0,735 milióna. Ide o štvrtý týždeň po sebe s žiadosťami o podporu pod hladinou 800 tis. Dnešné dáta však stále zostáva vysoko nad úrovňou 665 000, ktoré boli zaznamenané počas veľkej recesie v marci 2009.

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn
06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.

Akcie před debatou v červeném i přes slušná data a slibné komentáře z Kongresu
22.10.2020 Vyjednávání o fiskálním balíku postupuje vpřed. Věta, kterou jsme od předsedkyně Sněmovny reprezentantů slyšeli v různých obměnách mnohokrát, zaznívá dál, ale výsledek tu zatím není. Na trhy to zabírá, ale poslední dobu už většinou velmi krátce. Dnes Nancy Pelosiová dodala, že dohoda je skoro hotová, akcie se na tom trochu zvedly, ale i tak zůstávají v červeném.

Zatímco akcie trpí, euru se dál daří. Na programu poslední prezidentská debata
22.10.2020 Evropské akcie dnes začaly opět dolů, poté co se jim nepodařil ani včerejšek. Německý DAX padá o 1,2 procenta a jinde na kontinentu vidíme pokles indexů asi o procento. Londýn je na tom o něco lépe, ovšem v červeném se drží také. Dluhopisy se zatím výrazně nekupují, když na výnosech sledujeme po předchozím nárůstu zatím pouze konsolidaci. Eurodolar ještě včera začínal ze zisků trochu ubírat, ovšem dnes dopoledne se znovu vydává nahoru a obchoduje se na 1,1855. Koruna je po přestávce opět pod tlakem zavírání domácí ekonomiky a proti euru slábne na 27,27.

Akcie zůstávají hluboko v červeném, zisky si připisuje dolar
15.10.2020 Hlavní evropské akciové trhy dopoledne strmě klesaly, načež se ve zbytku dne snaží ze svých ztrát něco ubrat. Příliš se do ale nedaří, když třeba index DAX zůstává dole o 2,8 procenta. Wall Street po otevření tak velké ztráty nenabrala, ale dobře na tom také není - S&P 500 je níž o procento a Nasdaq Composite o 1,5 pct. Poptávka investorů dál míří do dluhopisů, jejichž výnosy dnes citelně klesly. I poté, co se odpoledne vrátily o něco výš, jsou americký desetiletý o 2 body a německý o 4 body pod včerejšími hodnotami.

Koronakrize opět sílí a pomoc se nechystá. Akcie míří dolů, koruna se zatím drží
15.10.2020 Koronakrize znovu nabírá na intenzitě. Co se týče nového rozmachu viru, ČR kráčí v čele, ale znepokojivý je i vývoj ve velkých západoevropských zemích a stále rychleji přibývá případů také v USA. S tím se pojí postupné utahování restrikcí, jako naposledy zákaz nočního vycházení ve Francii. Ačkoli se vlády brání, seč to jde, trend je jasný.

Trump a další otočka s fiskálním balíkem. Akcie i dluhopisy rostou
08.10.2020 Na hlavních trzích se dnešek odvíjí v pozitivním duchu a týká se to jak akcií, tak dluhopisů. Evropské akcie se po slabším dopoledni opět začaly zvedat a nyní se klíčové indexy nacházejí asi o procento výš. V USA je růst zatím zhruba poloviční. Dluhopisové výnosy klesají o něco více v Evropě než v zámoří.

BREAKING: Statistiky žádostí o podporu v USA vzrostly nad očekávání
08.10.2020 Počet Američanů žádající o dávky v nezaměstnanosti vzrostl v minulém týdnu na 840 tisíc z 837 tisíc v předcházejícím týdnu. Celkový počet žádostí se od 21. března, kdy začala pandemie v USA, už vyšplhal na 62 milionů. Očekávání trhu bylo nastaveno na pokračování poklesu na 820 tisíc žádostí. Dnes se jedná už o šestý výsledek v řadě pod 1 mil. žádostí. Na vrcholu poslední finanční krize v březnu 2009 se počet žádostí vyšplhal na "pouhých" 665 tisíc.

Sázka na podporu nemá pevné základy, trhům se však nevede zle
08.10.2020 Zápis z posledního zasedání americké centrální banky potvrdil, že mezi členy měnového výboru panují rozdílné názory na rychlost návratu ekonomiky na předkrizovou úroveň a výhled pro inflaci. Bankéři pak nejsou ani zajedno v tom, jak postupovat v rámci nové strategie. Zatímco někteří se kloní k silnému závazku nechat uvolněnou měnovou politiku, jiní argumentují přílišným svazování rukou v nejisté době.

Pandemie vs podpora. Investoři zůstávají v nejistotě a akcie trpí
24.09.2020 Nová makrodata dnes nepotěšila. Nejprve mírně zaostal za očekáváními německý index podnikatelského klimatu Ifo a odpoledne přišla zpráva o vyšších počtech amerických žadatelů o dávky v nezaměstnanosti. Při pohledu na kondici hlavních ekonomik jsou to samozřejmě malé střípky, ale zvláště druhá sada čísel se zřejmě promítla na negativním úvodu amerických trhů.

BREAKING: Žádosti o podporu v USA mírně vzrostly
24.09.2020 Počet Američanů žádající o dávky v nezaměstnanosti se v minulém týdnu ustálil na 0,87 mil. V předcházejícím týdnu byl jejich počet 0,86 mil. Celkový počet žádostí od 21. března, kdy udeřil koronavirus v USA, se už vyšplhal nad 60 mil. Dnes se očekával pokles na 0,84 mil. žádostí. Aktuální výsledek je už čtvrtým v řadě, kdy se celkový počet žádostí o podporu dostal pod 1 mil. Není bez zajímavosti, že na vrcholu globální finanční krize v březnu 2009 se celkový počet žádostí vyšplhal pouze na 665 tisíc. Pokračující žádosti dosáhly na 12,628 mil. při očekávání 12,3 mil.

Zlato roste. Je čas znovu na bezpečná aktiva?
18.09.2020 Nedostatek nových stimulů z Federálního rezervního systému a znepokojivé údaje o zaměstnanosti v USA vyvolaly na trhu neklid a byly zaznamenány v ceně tradičních bezpečných aktiv:

Akcie, dluhopisy i eurodolar se snaží zmenšit ztráty způsobené Fedem
17.09.2020 Na včerejším zasedání Fedu byl zajímavý nejen samotný výstup, ale také tržní reakce. Centrální banka ve své nové prognóze předpokládá úrokové sazby u nuly aspoň do roku 2023. Ve výhledu pro HDP se zmenšily očekávané pohyby, očekávaná nezaměstnanost se posunula dolů a inflační projekce na příští roky nepatrně stoupla. Fed chce držet vysoce uvolněnou politiku až do dosažení předkrizové zaměstnanosti a nasměrování inflace jasně nad 2 procenta.

Trhy zabrzdily před ECB. Přislíbí rozšíření QE?
10.09.2020 Včerejší pěkný odraz vzhůru na akcích se dnes v Evropě zadrhl a zdejší hlavní indexy většinou vykazují jen malé změny. Převládá však pokles, zatímco dluhopisy se naopak více nakupují. Také eurodolar přerušil svůj růst a lehce klesá na současných 1,1820. Ropa či zlato mírně ztrácejí.

Směr udává výběr zisků na technologiích, koruna dál ztrácí
03.09.2020 Akcie amerických technologických gigantů přestaly strmě růst a po včerejším zaváhání se už naplno propadly. Dobře je to vidět na 3,5procentním poklesu Nasdaqu, ale sektor svou velkou vahou doléhá také na S&P 500. Evropské indexy postupně přicházely o své denní zisky, až o ně ve většině případů přišly úplně. Stoxx Europe 600 se obchoduje nepatrně v záporu. 0,6procentní růst však hájí pařížská burza, poté co tamní vláda představila nový balík pomoci za 100 mld. euro.

Rozpočet Norska se poprvé za 25 let propadl do deficitu
02.09.2020 Výdaje norské vlády ve druhém čtvrtletí poprvé za 25 let překonaly celkové příjmy. Rozpočtový deficit 83 miliard norských korun (210 miliard Kč) způsobila pandemie nemoci-19, která prudce snížila daňové příjmy a ceny ropy, což je hlavní vývozní položka této skandinávské země. Vláda naopak zvyšovala výdaje, aby ochránila ekonomiku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil norský statistický úřad.

Americké akcie znovu velí k růstu a nechávají Evropu za sebou
27.08.2020 Wall Street po otevření nabírá zisky a DJIA je o 0,8 procenta výš. Tento vývoj pak kontrastuje se zaostávající Evropou, jež zůstává v červeném. DAX momentálně -0,5 procenta. Dluhopisy na tom vesměs moc dobře nejsou. Výnosy rostou o poznání více v zámoří, kde 10Y přidává 5 bazických bodů. V Evropě jde zatím o menší pohyby, přičemž ale křivky mají tendenci zestrmovat.

Powell možná naznačí posun v politice, trhy zatím spíše negativní
27.08.2020 Z dnešních událostí lze určitě vyzdvihnout plánovaný online příspěvek Jeroma Powella k symposiu tradičně konaném v Jackson Hole. Většinou se tato akce, navzdory vysokým očekáváním, obejde bez zásadních informací. Fed však na ní v minulosti oznámil některé koncepční změny v politice a takovou příležitosti bude mít i dnes, když nevyužil například posledního měnového zasedání.

Zámoří už v lepší náladě, dolar drží zisky
20.08.2020 O negativní vývoj evropských akciových trhů během dnešního dne se zasloužily nejvíc včerejší americké události. Fed a jeho skepse o oživení v druhém pololetí strhly dolů Wall Street a poté i další trhy.

Americké žiadosti o podporu pokračujú v poklese
13.08.2020 Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni, ktorý sa skončil 8. augusta, na úrovni 0,963 milióna po tom, čo minulý týždeň požiadalo o podporu 1,19 milióna Američanov. Dnešné dáta klesli pod očakávania trhu na úrovni 1,12 milióna a ukázali najnižšiu úroveň od začiatku koronavírusovej krízy. Môže to byť znakom toho, že trh práce by sa mohol začať zotavovať z krízy. Pokračujúce žiadosti o podporu boli na úrovni 15,48 milióna, zatiaľ čo analytici očakávali úroveň 15,89 milióna.

Denné zhrnutie: US500 sa blíži k historickým maximám
03.08.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa dnes obchodujú v zelených číslach, pričom výnosy na amerických dlhopisoch dnes zaznamenali nárast. Výrazný pokles zaznamenali výnosy na brazílskych dlhopisoch a to až o takmer 40 bázických bodov. Na komoditných trhoch sa dnes darilo rope, pričom drahé kovy zaznamenali pokles. Priemyselné kovy sa obchodovali zmiešane. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo švédskej korune a americkému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenal švajčiarsky frank.

Americký dolar se nadále znehodnocoval
03.08.2020 Minulý týden investoři nadále hledali riziková aktiva a prodávali americké dolary. Globální rezervní měna během páteční obchodní seance oslabila na nejnižší cenovou úroveň od května 2018.

Trump mluví o odložení voleb. Akcie padají, data jim nepomohla
30.07.2020 Dnešek přinesl zajímavá makrodata. Německá a americká ekonomika klesly za jediný kvartál o desetinu, čehož nebyly svědky celé generace. Počítalo se tím už dlouho, ovšem investoři podle nás tak trochu doufali, že čísla budou nakonec lepší, tak jako jiné statistiky z průběhu druhého čtvrtletí. Nakonec tedy důvod ke zlepšení sentimentu nepřišel. Naopak týdenní žádosti o dávky v nezaměstnanosti se znovu zvýšily a naznačily tím, že se opravdu oživení nyní asi zadrhává, jak ostatně varuje Fed už nějaký čas.

Německá ekonomika propadla o 10 procent, o kolik americká? Akcie dnes klesají
30.07.2020 Včerejší Fed podle očekávání nepřinesl nic nového. Nastavení politiky se neměnilo, příslib pokračování silné měnové podpory přišel, varování před riziky spojenými s nákazou také. Dolar ještě před novými informacemi ztrácel, ale pak tyto ztráty smazal a vrátil se na úroveň 1,1760, kde se dopoledne už drží. Do karet mu hraje zhoršený sentiment vůči riziku.

EUR/USD dosáhl ročních maxim! Můžeme očekávat další zisky?
24.07.2020 Lídři EU docílili dohody na summitu minulý víkend. Balíček v boji proti pandemii koronaviru na zotavení a podporu ekonomky EU činí 750 miliard EUR ve formě dotací a půjček zemím, které jsou nejvíce zasaženy. Hlavní měnový pár tak dosáhl EUR/USD nových ročních maxim.

Ranní komentář: Dolar pokračuje v oslabování, USA možná dočasně prodlouží dávky v nezaměstnanosti
23.07.2020 Akciové trhy za sebou mají opatrnou seanci, během které si indexy v USA připsaly jen mírné zisky, zatímco Evropa ztrácela. Náladě na trzích částečně pomohly informace o tom, že Bílý dům jedná na dočasném prodloužení podpory v nezaměstnanosti do doby, než se Kongres dohodne na dalším fiskálním balíčku. Sentimentu naopak uškodily zprávy o uzavření čínského konzulátu v Houstonu, které může vyvolat další eskalaci napětí mezi Čínou a USA.

O podporu v nezaměstnanosti v USA opět požádalo méně lidí
16.07.2020 O podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden podle sezonně přepočtených údajů požádalo 1,3 milionu lidí, což je proti předchozímu týdnu asi o 10.000 méně. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Výsledek zaostal za odhady, i tak ale pokračuje sestupný trend. Nejvíce lidí si zažádalo o podporu v březnu, kdy kvůli dopadům koronaviru začalo nejvíce firem propouštět.

Data slušná, výsledky smíšené, ECB nepřekvapila. Akcie aspoň zmenšují ztráty
16.07.2020 Nová makrodata za dnešní den byla poměrně slušná, i když za jednoznačně dobrá je těžko označit. V Číně vypadaly statistiky HDP velmi dobře, ovšem detaily naznačují slabší udržitelnost oživení. V USA potěšil maloobchod návratem objemu útrat na úroveň před koronakrizí, pěkný byl další index průmyslové aktivity, ale naopak nepotěšil pomalu klesající počet žadatelů o dávky v nezaměstnanosti.

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese
16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.

Akcie v Americe ztrácejí, euro klesá. Kupují se dluhopisy
09.07.2020 Vypadá to, že si evropské a americké akciové trhy dnes tak trochu prohodily role. Zatímco Evropa se drží většinou růstu, který táhne především Německo, tak v zámoří je vývoj negativní. S&P 500 ztrácí 0,7 pct a trhy aktuálně míří více do minusu. Pražské burze pomohl k 0,7pct zisku hlavně Avast.

Peníze z vrtulníků už padají
07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.

Forex: Strach z návratu pandemie nutí trhy k opatrnosti
26.06.2020 Finanční trhy obchází strašák vyššího počtu nakažených COVID-19 a možného obnovení bezpečnostních opatření. Z toho těží bezpečná aktiva, zatímco rozvíjející se trhy trpí pod tlakem výprodejů. To neprospívá ani středoevropskému regionu včetně koruny. Ta včera testovala úroveň 26,80 za euro a podle nás na slabších hodnotách zůstane i v nejbližších dnech.

Virus drží trhy v napětí, evropské akcie přesto rostou
25.06.2020 Evropské akciové trhy si dnes drží celkem slušné zisky od půl do jednoho procenta. To se jim daří i po začátku amerického obchodování, které nechává hlavní zámořské indexy mírně v červeném.

Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA dál klesá
25.06.2020 Ve Spojených státech požádalo v týdnu do 20. června o podporu v nezaměstnanosti zhruba 1,48 milionu lidí. To je v sezonním přepočtu asi o 60.000 méně než o týden dříve, uvedlo dnes ministerstvo práce. Výsledek je ale horší, než očekávali analytici. Ukázalo se také, že počet žadatelů z minulého týdne byl po zpřesnění dat vyšší. Podporu dál pobírají miliony lidí, kteří přišli o práci kvůli koronavirové krizi.

Akcie zvedají hlavu, opatrnost však převládá
25.06.2020 Kombinace slabšího výhledu pro globální ekonomiku, upozornění na doutnající obchodní spory mezi USA a Evropou a stále rychlejší expanze koronaviru v USA přece jen vedla investory k opatrnosti. Zřejmě probíhá i přehodnocování představ o hospodářském oživení, ale výrazné změny to nebudou.

Rozbřesk: Německo versus Slovensko - čí poptávka pomáhá Česku nejvíce
22.06.2020 Investoři na trzích věří, že vlády dělají pro restart ekonomiky velké věci. A mají částečně pravdu. Deficity veřejných financí v největších evropských ekonomikách, podobně jako v Česku, se mohou letos pohybovat okolo 10 % HDP. Problém je, že za velkou částí deficitů bude stát čistě propad daňových příjmů nebo opatření udržující dočasně “nezaměstnané zaměstnance” v práci - chytřejší dávky v nezaměstnanosti.

Počet nových žádostí o podporu v USA mírně klesl, stále je vysoký
18.06.2020 Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden již po jedenácté v řadě za sebou klesl, stále však zůstává vysoký. Za týden do 13. června požádalo o podporu téměř 1,51 milionu osob. Oproti předchozímu týdnu se počet žádostí o podporu snížil o 58.000. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce, které současně zpřesnilo směrem nahoru údaj za předchozí týden.

Roste riziko propadu s novým šířením nákazy
18.06.2020 Dnes odpoledne nás čeká index průmyslové aktivity filadelfského Fedu, který by po vzoru New Yorku mohl dopadnout dobře. Také počty nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti by měly opět klesnout. Dosud se takové věci trhu líbily a reakce na čísla z trhu práce či maloobchodu byla až euforická. Jenže tentokrát se podle nás s dobrými daty počítá a pod povrchem nadále bublá hrozba druhé vlny nákazy.

AP: Mnoho Američanů ztrácí naději, že se vrátí do původní práce
15.06.2020 Když grafická návrhářská firma v Atlantě v březnu Erika Benze propustila, neměl velké obavy. Byl si jist, že jakmile začne pandemie opadat a klienti zase začnou utrácet, najmou ho zpět. Uplynuly tři měsíce a nikdo nevolá. Benz požádal o místo doručovatele společnosti Instacart, napsala agentura AP.

Počet nových žádostí o podporu v USA klesl na 1,54 milionu
11.06.2020 Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden podle očekávání klesl. Snížil se na 1,54 milionu, což je o 355.000 méně než v předchozím týdnu. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce, které zároveň upravilo směrem nahoru údaj z předchozího týdne. Na dávkách stále zůstávají miliony lidí, kteří přišli o práci kvůli koronavirové krizi.

Korekce na akciích pokračuje, Fed se drží výhledu pomalého návratu
11.06.2020 Fed se se svým jednáním trefil do času, kdy si akciové trhy po rychlém růstu vybíraly přestávku. Jeho poselství tak bylo posuzováno z té negativní strany a trhy si prodlužují pokles. Evropské indexy dnes dopoledne padají zhruba o 2,5-3 procenta. Dál se přitom zlepšuje kondice dluhopisů při poklesu výnosů v Německu o 5 bazických bodů (10Y). Zlato si připisuje více než procento.

Další výrazné zisky pro euro. ECB rozšiřuje QE
04.06.2020 ECB zvedla nákupy dluhopisů v rámci PEPP o 600 mld. EUR, zatímco trh kalkuloval s částkou 500 miliard. Tento program byl prodloužen aspoň do června 2021 a ještě aspoň do konce 2022 bude banka reinvestovat peníze z maturujících dluhopisů. Vedle toho běží standardní QE v objemu 20 mld. měsíčně plus 120 mld. do konce roku. Tam mají reinvestice trvat ještě dlouho po prvním budoucím zvýšení sazeb.

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles
29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.

Data podtrhla dobrou náladu. Euro a akcie navyšují zisky
28.05.2020 Odpoledne přispělo solidními čísly z americké ekonomiky. Především jde o objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, jež v dubnu nepropadly tak výrazně, jak se čekalo. Týká se to především očištěných čísel bez dopravních prostředků, respektive očištěných objednávek kapitálového zboží.

Nové žádosti o podporu v USA překročily 2,1 milionu
28.05.2020 Počet Američanů žádajících o dávky v nezaměstnanosti se v minulém týdnu vyšplhal na 2,123 milionů. Od počátku pandemie v USA (21. března) se počet žádostí vyšplhal do blízkosti 41 milionů. Jedná se už o takřka 1/4 veškeré pracovní síly v USA. Odhad na dnešní výsledek hovořil o 2,1 milionů nových žádostí. Po rekordním přírůstku o 6,867 milionů nových žádostí na konci března počty nových žádostí dlouhodobě klesají. Počet pokračujících žádostí se vyšplhal na 21,052 milionů. Tržní odhad byl zde nastaven na 25,680 milionů.

Akcie zpět na růstové vlně, eurodolar u 1,10 a zajímavá data na programu
28.05.2020 Včerejší zaváhání, které přineslo americké obchodování, je spolu se začátkem nového dne zapomenuto. Akcie v Evropě se zvedají v měřítku hlavních indexů asi o procento, čímž více než nahrazují pokles ze včerejšího odpoledne. Navazují tak na optimismus, který vyvolal postup EU směrem ke společném záchrannému plánu, přestože ještě bude třeba zdlouhavých jednání, než se z balíku pomoci začne reálně rozdávat.

Akcie míří dolů, ropa maže zisky. Převahu mají dluhopisy
21.05.2020 Čtvrteční ráno a dopoledne přináší řadu zajímavých makročísel. V Japonsku se na jednu stranu zhoršil index nákupních manažerů, ale zahraniční obchod naopak překonal odhady. Indexy nákupních manažerů v Evropě většinou překvapují pozitivně, přestože se drží stále velmi nízko. Výjimkou je německý průmysl, který v květnu klesal jen o trochu menším tempem než v dubnu. Jinak se propad průmyslu i služeb podle květnových průzkumů zmírňuje docela citelně.

Koronavirus by globální ekonomiku mohl stát 8,8 bilionu USD
15.05.2020 Koronavirus a s ním spojená paralýza ekonomické aktivity by globální ekonomiku mohla přijít na 5,8 až 8,8 bilionu dolarů (148 až 225 bilionů Kč), odhaduje asijská rozvojová banka (ADB). To představuje 6,4 až 9,7 procenta globálního hrubého domácího produktu (HDP). Na svém webu o tom informoval zpravodajský server BBC.

Negativní sentiment podpořila i nová data. Tlak na korunu roste
14.05.2020 Výhledy naznačované oficiálními představiteli i tržními hráči postupně tlumí naděje, že se dočkáme rychlého oživení po současné koronakrizi. Oživení tvaru V sice vypadá málo pravděpodobně už nějaký čas, ale trh koriguje svůj optimismus až s přibýváním negativních signálů o možném návratu nákazy, déle trvajících ekonomických škodách či pokračující obchodní válce.

BREAKING: Žadosti o podporu v USA prekonali 2.9 milióna
14.05.2020 V priebehu minulého týždňa požiadalo o podporu v nezamestnanosti 2,981 milióna Američanov. Dnešné dáta prekonali očakávania na úrovni 2,5 milióna žiadosti. Ide o najnižší nárast žiadosti o podporu za posledných 8 týždňov. Počet nezamestnaných od začiatku pandémie koronavírusov v polovici marca dosiahol približne 36 miliónov, čo predstavuje takmer štvrtinu populácie v produktívnom veku. Celkový počet ďaleko prekonal všetky pracovné miesta vytvorené od polovice roku 2009. Minulý týždeň požiadalo o dávky v nezamestnanosti 3,169 milióna občanov USA oproti revidovaným 3,846 milióna v predchádzajúcom týždni a očakávaniam trhu na úrovni 3 milióny.

Zisky pro dolar, akcie i dluhopisy. Koruna slábne po ČNB
07.05.2020 Žádostí o dávky v nezaměstnanosti v zámoří dál postupně ubývá a statistika za minulý týden jich ukázala 3,17 milionu. To je sice víc než odhadované 3 miliony, ale znovu méně než předchozích 3,85 mil. Na trzích zpráva nevyvolala žádnou podstatnou reakci, ale naznačuje, že propouštění ve stále vysokém tempu pokračuje i na přelomu dubna a května, a měsíční data z trhu práce se tedy nebudou zlepšovat tak rychle. Zítra BLS zveřejní čísla za duben odrážející situaci zhruba do poloviny měsíce.

BREAKING: Počet ziadostí o podporu v USA prekonal 3.1 miliónov
07.05.2020 Žiadosti o podporu v USA skončili na úrovni 3,169 milióna. Jedná sa o najmenší nárast žiadostí za 7 týždňov, čím sa celkový počet zvýšil na približne 33 miliónov. Kumulatívny počet žiadostí ďaleko prekonal všetky pracovné miesta vytvorené od polovice roka 2009, do konca poslednej recesie. Počet Američanov, ktorí požiadali o dávky v nezamestnanosti, bol na úrovni 3,839 milióna v týždni, ktorý sa skončil 25. aprílom, v porovnaní so 4,442 miliónmi v predchádzajúcom týždni a očakávaniami trhu na úrovni 3,5 milióna. 4-týždňový kĺzavý priemer žiadostí o podporu je na úrovni 4173,5 tis. oproti 5035 tis. počas minulého týždňa.

ADP očekává - 20 milionů ve středu - dosáhne zlato nové roční maxima?
06.05.2020 V roce 2015 se hodnota zlata snížila o 10.4%, v roce 2016 se zvýšila o 8.1%, v roce 2017 se zvýšila o 13.1%, v roce 2018 se snížila o 1.6%, v roce 2019 se zvýšila o 18.9%, což znamená, že po pěti letech hodnota zvýšila o 6.4%.

Korekce amerického dolaru na měsíční minimum
04.05.2020 Minulý týden se investoři na devizovém trhu stáhli ze segmentu amerického dolaru a rezervní světová měna byla klesla na 1měsíční minimum. Tato pozice byla podporována jak špatnými ekonomickými údaji v USA, tak centrální bankou země v důsledku další měnové politiky.

Opatrná ECB, slabá data, Fed a negativní závěr týdne
30.04.2020 Koronakrize se v Evropě rozjela o pár týdnů dříve než v USA a je to vidět i na makroekonomických statistikách. HDP v eurozóně v 1Q mezikvartálně spadl o 3,8 procenta, což je o dost horší výsledek než včera ze zámoří. Bez anualizace by americké HDP vykázalo 1,2procentní pokles. Je to však údaj na úrovni tržních odhadů, takže nezpůsobil velké pozdvižení.

O podporu v nezaměstnanosti žádá v USA dalších 3,8 milionu lidí
30.04.2020 Ve Spojených státech za minulý týden požádalo o podporu v nezaměstnanosti 3,84 milionu lidí. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Je to mírné snížení proti předchozímu týdnu, analytici ale očekávali výraznější pokles. Od poloviny března, tedy od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, přišlo v USA o práci už přes 30 milionů lidí.

Opatrný rozjezd před další várkou výsledků, ECB a makrodaty
30.04.2020 Po včerejších pěkných výkonech si akcie vybírají oddechový čas a hlavní evropské indexy vykazují jen drobné změny. Poptávka se o trochu víc přesouvá k bezpečným dluhopisům, jejichž 10Y výnosy v případě Německa nebo USA klesají asi o 2 bazické body. Daří se i zlatu, jež roste skoro o procento. Mezitím se však drží i eurodolar, obchodující se aktuálně na 1,0870.

Počet Francouzů, kteří chtějí podporu, v březnu rekordně vzrostl
27.04.2020 Počet Francouzů, kteří v březnu požádali o podporu v nezaměstnanosti, se proti únoru zvýšil o rekordních 7,1 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo práce. Jde o jasnou známku, že situace na pracovním trhu se kvůli šíření koronaviru a jeho dopadům na ekonomiku rychle zhoršuje.

V USA zmizela všechna nová místa od krize, Evropa v hlubokém útlumu, akcie však rostou
23.04.2020 Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v USA se dál snižuje, a to v minulém týdnu na 4,4 milionu, což zhruba koresponduje s tržními odhady. Kumulativně už současná krize stála ekonomiku i přes veškerou snahu vlády za posledních pět týdnů 26 milionů pracovních míst. To je o pár milionů víc, než trh práce vytvořil od začátku oživení v roce 2010.

Evropská data kazí náladu akciím i euru
23.04.2020 Ropa sice vykazuje stále poměrně velké pohyby, ale to už v rámci konsolidace po pádu ze začátku týdne. Brent se obchoduje nad 21 dolary, WTI roste zpět k 15 USD za barel. Takový vývoj dává prostor přesunout více pozornosti k novým makrodatům, která jsou dnes na programu.

EUR / USD – 16. 4. 2020
16.04.2020 Euro dále kleslo a prodloužilo své předchozí ztráty v důsledku rostoucích obav, že škody na globální ekonomice (v důsledku rozšíření pandemie COVID-19) budou hlubší, což široce supportovalo americký dolar. Evropská měna aktuálně obchoduje na úrovni 1,0885 -0,17 procenta (0855 GMT) poté, co se ve středu dotkla maxima 1 0900 – nejvyšší hodnoty od 1. dubna.

O dávky v nezaměstnanosti v USA požádalo dalších 5,2 milionu lidí
16.04.2020 O podporu v nezaměstnanosti si minulý týden ve Spojených státech zažádalo dalších 5,2 milionu lidí. Je to skoro o 1,4 milionu lidí méně než v předchozím týdnu, i tak je to ale výrazně nad dlouhodobým průměrem. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Od začátku současné krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, už přišlo v USA za poslední měsíc o práci více než 21 milionů lidí.

Nálada na trzích se zlepšuje, nová data by nemusela být tak tragická
16.04.2020 Dopolední vývoj na hlavních finančních trzích svědčí o návratu investorů do rizika po včerejším výběru zisků. K němu daly impuls nové zprávy, které by však dnes už nemusely být tak špatné. Na programu je průmyslová výroba v eurozóně, ovšem ještě za únor, takže těžko zasáhne do hry. Jiné to bude odpoledne, kdy bude zveřejněn filadelfský průzkum průmyslové aktivity a další týdenní statistika amerických žadatelů o dávky v nezaměstnanosti.

Maloobchodní tržby v USA klesly o rekordních 8,7 procenta
15.04.2020 Maloobchodní tržby ve Spojených státech se v březnu propadly o rekordních 8,7 procenta. Informovalo o tom dnes americké ministerstvo obchodu. Poptávku snížilo uzavření řady prodejen, které mělo předejít šíření koronaviru. Jde o nejprudší pokles tržeb od roku 1992, kdy se tyto údaje začaly zveřejňovat.

Reakce trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem
09.04.2020 Příští týden ukáže, jak opatření proti koronaviru nadále ovlivňují americkou ekonomiku. Kromě toho se očekává, že Reserve Bank of Canada zveřejní své sazby a uspořádá tiskovou konferenci k aktuální situaci.

Akcie, dluhopisy, ropa... před svátky se trhům daří
09.04.2020 Jak jsme předpokládali, dalšími špatnými makročísly si dnes investoři nenechali zkazit náladu. Počty nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti se v USA rozšiřují stále extrémně vysokým tempem, spotřebitelská důvěra se zhoršila jak ještě nikdy, ale pohled trhu už míří k postupnému zlepšování v budoucnosti.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Offshore | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MMF | MT4 | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Deloitte | Gold | Obchodovat | MT5 | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Podpora | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Brokerské společnosti | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB euro | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomika Německa | Eura | Euro posiluje | Evropská měna | Forex kalendář | ForexFactory | ForexTime | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Koruna posiluje | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MQL5 | MQL5.com | Nákup dluhopisů | Obchodujeme | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj inflace | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | DMA | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Denní změna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burza dnes | Burze | Americké obchodování | Capital Economics | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | DIW | Investing.com | Členové OPEC | TLTRO | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Thomson Reuters | Světová měna | HUF/EUR | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Korekce na akciích | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Earnings | Tržní nálada | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Mezinárodní ratingové agentury | Kapitálové rezervy | Economic | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Daňové příjmy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Biliony dolarů | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | DAX30 | DAX30 CFD | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Západoevropské trhy | Akcie v západní Evropě | Poptávka investorů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Odhady trhu | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Softbank | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Pew Research Center | IHS Markit | ex | Okénko trhu | Vstup na burzu | Zahraniční forex | ING Groep NV | Cena palladia | Investoři na trzích | Fyzický trh s ropou | MT4 Supreme Edition | Palladium | Jerome Powell | Estee Lauder | Airbnb | Trhy dnes | Obchodní války | Růstové akcie | OPEC+ | Tržní hráči | Podniky | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Domácí měna | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Profesionální obchodník | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | I-Trader | Levné akcie | Trh s ropou | Reakce trhu | Výprodej akcií | Tvrdý brexit | Posilování eura | Daňové úlevy | Tlak na akcie | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Oživení trhu | Makroekonomické statistiky | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Zájem investorů | IPO Airbnb | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Obavy investorů | Reakce koruny | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Akcie klesají | Stav americké ekonomiky | The Telegraph | Dopady obchodní války | Začít obchodovat | iFX | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Výnosové křivky | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Vliv na obchodování | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | KB | Prosus | US500 | Růst na pražské burze | MT5 Supreme Edition | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Zprávy z Fedu | Data z Německa | Snížení daní | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Akcie roku | Pohled na zlato | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodní spory | Tým FXstreet.cz | Měny regionu | Hospodářské krize | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | HDP v USA | Německá vláda | Larry Kudlow | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | FRED | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | ČSÚ | Německé hospodářství | Slušné zisky | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Týdenní zpráva | Růst cen | CFD DAX30 | Server BBC | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Co bude | Avast | Vývoj trhu | GM | Největší pokles | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Oblast supportu | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Christine Lagardová | SMA | Statistika | Predikce vývoje | Technologický sektor | Klesá dolar | Průmysl | ADP | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Koruna dnes | Inflace v listopadu | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Breaking | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Obchodní smlouvy | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Centrální banky USA | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | Impeachment | Zlepšení sentimentu | AXA | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Americké objednávky | Uber | Ztráta | Úbytek | Nejlepší akcie | BREAKING | Hlavní akciové indexy | Koruna posílila | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Investiční aktivita | Klesající trend | Pracovní trh | Američané | Americké dolary | Washington | Daimler | Micron Technology | Finální odhad | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Zpřesněná data | Ministerstvo práce | Podnik | Vyšší inflace | Týden na trhu | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | Výroba v eurozóně | Valuace akcií | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Německá kancléřka | Očekávaný vývoj | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Virus | Akciové trhy v Evropě | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | NFP data | Firemní sektor | Propad průmyslu | Medvědi | Poptávky po ropě | Galapagos | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Pokračování poklesu | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Ministerstvo financí ČR | Prudký propad | Dopad koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Data PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Výkyvy | Důsledky koronaviru | Únorová inflace | Cenové války | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Světové organizace | Guvernér Rusnok | Stimul | Dnešní čísla | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Korejské války | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Tiskové agentury | Vládní podpory | Texas | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MF | Kalifornie | Ministryně práce | OSVČ | Kongres | Index ISM | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Helikoptérové peníze | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci | Pomoc velkým korporacím | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Hodinový graf | Využití ESM | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Balíček na záchranu ekonomiky | Eric Ueland | Přímé platby většině Američanů | Navrhovaný balíček | Dopad pandemie koronaviru | Dopad pandemie koronaviru na hospodářství | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | USA a koronavirus | Německý index IFO | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Poslanci | Signál | Ratingová agentura S&P | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Počet Američanů žádajících o podporu | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Dění ve světě | Propad HDP | Viry | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Abbott Laboratories | Negativní důsledky koronaviru | Ekonomiky | Slovensko | Solidní růst | Války | Poradce | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Futures na akcie | Nezaměstnanost v USA | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Průmyslové revoluce | Práce | Výraznější pokles | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | Eni | Německá průmyslová produkce | Výroba v Německu | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Ministři | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Výpadky | DAWN | WMT | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Malé podniky | USD za barel | S&P500 | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Kupovat dluhopisy | Debata | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Citlivost trhu | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | ADBE | Firemní zprávy | 3M | Americký HDP | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Osobní příjmy | Shell | Výzkumná skupina | Maloobchod | Epidemiolog | Akcie padají | Soudní dvůr | Euro klesá | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Vývoz | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Pozitivní očekávání | Expanze | Členské státy | NKE | Merck KGaA | Merck | Propad daňových příjmů | T-Mobile | JD.com | Vývoj ekonomiky | Dohoda mezi EU a Británií | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Manažerka | CL | Spekulovat | AZN | Renault | Hikvision | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Koronavirové pandemie | Průraz | CZG | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Square | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Nikola | Počet nových žádostí o podporu v USA | Parlament dnes | Canopy Growth | Sanofi | Prodeje automobilů | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Covid | Index průmyslové výroby | Vyšší daně | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Strach z návratu pandemie | TTWO | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | MAM | Akcie v Americe | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Šance | Ceny | Verizon Communications | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Pár EUR/USD | Odložení voleb | Propad ekonomiky | Důvěra | Zákaz výplaty dividend | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Deutsche Lufthansa | Zalando | Prezidentské volby USA | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Výdaje norské vlády | Rozpočet Norska | Zdanění | Qualcomm | Akcie NIO | Sílící dolar | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Politici | Koronavirus v USA | Žádosti o podporu v USA | Biden | Prezidentská debata | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Vinci | Test na koronavirus | Česká republika | Průmyslové zakázky | Americké prezidentské volby | Nancy Pelosiová | Walgreens | Akcie Sony | Volby USA | Volby USA 2020 | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | ALV | Pandemický program | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | CSCO | Výsledky voleb | GLE | Bidenovy plány | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | China Telecom | China Mobile | Balík pomoci ekonomice | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Očkování | Británie-EU | Mutace koronaviru | Krizový balík | Komory Kongresu USA | Dobrý výsledek | Trumpův impeachment | Balík na pomoc | Balík na pomoc ekonomice | Inaugurace | AMC Entertainment
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE