Neděle 05. červenec 2020 16:29
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Italská vláda

C:\fakepath\it-15062020-lv.gif

Z 23 milionů pracovních míst v Itálii s krizí 3 miliony zanikly

15.06.2020 Z italské pracovní síly čítající před koronavirovou krizí zhruba 23 milionů lidí nebylo třem milionům obnoveno pracovní místo, uvedl dnes Andrea Malacrida, který vede italskou divizi personální agentury Adecco. Nejvíce bylo podle něj postiženo odvětví turistického ruchu, zábavní sektor a jim podobná odvětví. Pokud se chce Itálie vymanit z ničivého dopadu pandemie na pracovní trh, musí zaměstnance rekvalifikovat, a ne pouze chránit, myslí si.
C:\fakepath\ae-15062020-lv.gif

Pomoc leteckým společnostem schválila Francie, Německo či Norsko

15.06.2020 Výběr evropských států, které schválily pomoc leteckým společnostem (řazeny abecedně):
img

Forex: Dnešek byl ve znamení evropských makro dat

29.05.2020 V Evropě dnes bylo zveřejněno velké množství makroekonomických dat. Ty se týkaly finálních číslech vývoje HDP v 1. čtvrtletí letošního roku a také prvních odhadů květnové inflace. Zpřesněný odhad vývoje italské ekonomiky ukázal na její propad mezičtvrtletně o 5,3 % a meziročně 5,4 %. Ve srovnání s prvním odhadem byl tak skutečný pokles v obou případech nižší o 0,6 p.b. Nejvýrazněji se na poklesu italského HDP podílela spotřeba domácností následovaná fixními investicemi. Mírně záporný byl i příspěvek zahraničního obchodu, když spolu s vývozy poklesly vlivem nižší domácí poptávky i dovozy. Překvapením je zhruba nulový příspěvek vládní spotřeby, podle něhož toho italská vláda pro ekonomiku v prvním čtvrtletí moc neudělala. Slabší poptávka se již Itálii projevuje i v nižší dynamice spotřebitelských cen. Ty v květnu zaznamenaly meziměsíční pokles o 0,2 %, když ještě v dubnu rostly o 0,5 %. K největšímu poklesu cen došlo v dopravě a v oblasti kultury a volného času. V opačném směru pak byla revidována čísla vývoje francouzského HDP. Ta nakonec ukázala na meziroční pokles HDP v 1. čtvrtletí o 5,0 %, zatímco první odhad činil -5,4 %. Nevíce se na poklesu francouzské ekonomiky podepsaly fixní investice, které propadly mezičtvrtletně o 10 %, následované spotřebou domácností. Podle dat francouzské inflace zůstaly spotřebitelské ceny v květnu oproti dubnu beze změny. V celé eurozóně pak podle dnešního prvního odhadu poklesly spotřebitelské ceny meziměsíčně o 0,1 %, když ještě v dubnu rostly o 0,3 %. Meziročně spotřebitelské ceny v eurozóně zhruba stagnovaly. Pokud se slabá poptávka bude ještě více propisovat do vývoje spotřebitelský cen, tak evropské ekonomice již hrozí nebezpečná deflace. Evropská centrální banka toho přitom již moc nezmůže a odpovědnost tak leží především na evropských vládách.
C:\fakepath\euro3.png

Ekonomiky Francie a Itálie klesly ve čtvrtletí o 5,3 procenta

29.05.2020 Hrubé domácí produkty (HDP) Francie a Itálie klesly v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem v důsledku koronavirové krize shodně o 5,3 procenta, uvedly dnes v konečné zprávě statistické úřady obou zemí. Francouzský údaj je lepší a italský horší, než v prvním odhadu. Analytici se přitom obávají, že propad ve druhém čtvrtletí bude v obou zemích ještě závažnější.
C:\fakepath\Italie2.png

Počet nově zemřelých se v Itálii i nadále drží pod 200

14.05.2020 V Itálii za uplynulých 24 hodin zemřelo v souvislosti s covidem-19 dalších 195 lidí. Oproti předchozímu dni se jedná o mírný nárůst, denní bilance obětí se však už několikátý den za sebou drží pod hranicí 200. Celkem Itálie od propuknutí epidemie v zemi eviduje 31.106 úmrtí, informovala s odkazem na italskou civilní ochranu agentura Reuters. Italský premiér Giuseppe Conte včera oznámil, že italská vláda schválila stimulační opatření v hodnotě 55 miliard eur (1,5 bilionu Kč), která mají pomoci firmám a domácnostem koronavirovou krizi překonat.
C:\fakepath\Standard and Poors agentura.jpg

Agentura S&P potvrdila rating Itálie a Británie

26.04.2020 Agentura S&P potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie a Británie. Itálie má u agentury rating BBB s negativním výhledem, Británie pak AA se stabilním výhledem. Uvedla to agentura Reuters.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
img

Znárodnění za vytištěné prachy

11.04.2020 V Česku se chystá znárodňování. Kdo by pomyslel, že takovou větu ještě někdy uslyší. Nyní něco takového připouštějí jak premiér Babiš, tak ministr průmyslu Havlíček. Mnohým Čechům se už jen při vyřčení slova „znárodnění“ dělá lehce nevolno – a vůbec nemusí jít o pamětníky Února 1948. Ne, nepropadáme se v čase. Zato se ekonomicky propadáme tak rychle, že vláda musí o takových věcech, jako je kapitálový vstup do některých firem, začít uvažovat. Je to nyní výstraha ekonomická, ne politická. Hrozí pakování třicátých let a tehdejší krize, nikoli let padesátých. Čekejme historicky bezpříkladné záchranné akce na mezinárodní úrovni, včetně takzvaného „shazování peněz z vrtulníku“. A dobře se na to připravme.
img

Germanwings jsou jen první řadě. Čekejme bankroty i znárodňování dalších aerolinek

08.04.2020 Konec německé nízkonákladové aerolinky Germanwings je jenom první „ochutnávkou“ toho, co letos letecké přepravce, zejména evropské a částečně americké, čeká. Letecká přeprava prochází kvůli koronaviru celosvětově krizí, jakou prakticky nepamatuje v celé své historii. Kolaps Germanwings a její odchod z byznysu, tak zdaleka nemusí zůstat osamocený.
img

V Česku se asi bude znárodňovat. A také v Itálii, Belgii, Německu či Austrálii

05.04.2020 Český stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do problémů. Premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček to včera připustili v České televizi. Babiš v té souvislosti zmínil leteckou společnost Smartwings.
C:\fakepath\italie.jpg

Itálie počítá s drtivým propadem průmyslu

02.04.2020 Italský průmysl se v březnu propadl oproti předchozímu měsíci o 16,6 procenta - nejvíce od roku 1960, kdy se údaj začal zveřejňovat. Uvedl to dnes italský průmyslový svaz Confindustria. Za celé první čtvrtletí průmysl zeslábl oproti předchozímu kvartálu o 5,4 procenta, a vykázal tak nejprudší pokles za 11 let. Ve druhém kvartálu se očekává další prohloubení propadu na 15 procent.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Bloomberg: Noční můra zakladatelů eura se může zhmotnit v Itálii

02.04.2020 Dvacet let po zavedení eura se jedna z hlavních obav jeho zakladatelů zhmotňuje ve třetí největší ekonomice regionu, sužované koronovirem. Přetrvávající podezření, že se rozmařilé půjčování, k němuž se Itálie uchýlila, nakonec stane problémem celé Evropy, bylo v 90. letech opakovanou noční můrou představitelů německých finančních institucí. Píše o tom agentura Bloomberg.
img

Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?

19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Řím, Paříž a Berlín nevylučují při záchraně podniků zestátňování

17.03.2020 Italská vláda se chystá převzít zadluženou leteckou společnost Alitalia. Ta se s problémy potýká už roky, Řím ale k nezvyklému kroku přikročil až v kontextu nouzových opatření proti dopadům pandemie způsobené novým koronavirem. Zestátňování při pomoci velkým podnikům ale nevylučuje ani Francie, řekl dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Jako jeden z možných kroků u strategických podniků zmínil podle týdeníku Der Spiegel zestátňování i německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Austrálie kvůli koronaviru povzbudí ekonomiku finanční injekcí

12.03.2020 Austrálie kvůli šíření nového koronaviru povzbudí ekonomiku částkou 17,6 miliardy australských dolarů (zhruba 260 miliard Kč). Chce se tak vyhnout případné recesi ve druhém čtvrtletí, která by nastala poprvé po téměř 30 letech. Na tiskové konferenci to dnes oznámil premiér Scott Morrison. Země rozšiřuje zákazy cestování, možná se dotknou i všech letů do Evropy.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Itálie vyčlení na podporu ekonomiky 25 miliard eur

11.03.2020 Itálie kvůli šíření nového koronaviru vyčlení na pomoc ekonomice 25 miliard eur (téměř 643 miliard Kč). Oznámil to dnes italský premiér Giuseppe Conte. Ještě minulý týden přitom vláda hovořila o finančním balíčku za 7,5 miliardy eur (193 miliard Kč). V souvislosti s vyhlášením celostátní karantény a dopadem, který to bude mít na ekonomiku, se ale vláda finanční pomoc rozhodla výrazně zvýšit.
C:\fakepath\koronavir.jpg

Část zemí se dopadům koronaviru brání dodatečnými rozpočty

10.03.2020 Některé země se rozhodly na šíření nového koronaviru zareagovat návrhem na dodatečný rozpočet. Podporou firem i lidí chtějí bránit negativním dopadům na ekonomiku a povzbudit značně otřesené finanční trhy. Jedny z nejvýraznějších opatření chystá Itálie a Japonsko, ráznou podporu ale slibuje také americký prezident Donald Trump, jehož slova dnes podpořila akciové trhy v mnoha zemích. Koronaviru, který se začal šířit z Číny, podlehlo v celém světě už přes 4000 lidí.
img

Rozbřesk: Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů

10.03.2020 Akciové trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2008. Americké trhy musely být několik minut po otevření na 15 minut uzavřeny, protože ztráty rychle překročily povolených 7 %. I když se v pozdějším obchodování po znovu-otevření snažily trhy nalézt pevnou půdu pod nohama, nepovedlo se. Konečné ztráty tak překročily 7,5 %. Masivní výprodeje akcií reagující na extrémní nejistotu spojenou s koronavirem a padající ropou dostávají pod velký tlak vlády a centrální banky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2020

09.03.2020 Cenová válka mezi Ruskem a Saudskou Arábií srazila cenu ropy o více než 30%, což představuje nejvýraznější jednodenní pokles od roku 1991. Rusko v pátek nepřistoupilo na plánované snížení produkce kartelu OPEC. Saudská Arábie na kroky Ruska reagovala navýšením své produkce. Arabská země si tento odvážný, avšak riskantní, krok může dovolit, jelikož těží ropu s velmi nízkými náklady. Tyto události vyvolaly prudký pád akcie. Stoxx Europe 600 vykazuje vzhledem k vysokému zastoupení ropných firem pozitivní korelaci s ropou. Dalším důvodem jsou obavy z možných defaultů dluhopisů menších energetických firem. K prudkému roztažení kreditních prémií došlo již v minulém týdnu, proto má aktuální situace na ropě tak široké dopady.
img

Vyhlášení nouzového stavu umožní zvýšit výdaje na boj proti koronaviru

05.03.2020 „Plánovaná opatření na zmírňování ekonomických důsledků šíření koronaviru mohou poškodit italské hospodářství. Podle návrhu se sníží daně italským firmám, kterým klesnou tržby o 25 procent. To však v praxi může motivovat firmy, aby si účelově snižovaly tržby a díky tomu dosáhly na daňové úlevy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Italie2.png

Koronavirus připraví italský cestovní ruch až o miliardy eur

04.03.2020 Kvůli šíření nového koronaviru přijde italský cestovní ruch v období od března do května o 7,4 miliard eur (187,4 miliardy Kč). Odhadl to dnes podnikatelský svaz Confturismo-Confcommercio. Do Itálie podle něj od 1. března do 31. května přijede o 31,6 milionu méně turistů, než se čekalo před rozpukem nákazy. Odhad se zakládá na vývoji z posledního týdne, uvedl svaz podle agentury ANSA.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.3.2020

02.03.2020 Pro následující týden bude rozhodující počet nově nakažených v Evropě. Na starém kontinentě se virus začíná šířit do většiny zemí. Na druhou stranu výrazně klesá počet nových infekcí v Číně. Za včerejšek pouze 202 nových případů. Čínské firmy již začínají obnovovat výrobu. Pokud bude rychle přibývat počet nakažených v Evropě, případně dojde k vyhlašování rozsáhlých karantén, mohou trhy dále oslabovat. Prudce se v posledních dnech zvyšoval počet nakažených v Itálii. Je třeba dodat, že celosvětově se z 89 000 nakažených již více než 45 000 vyléčilo.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
C:\fakepath\Italie2.png

Italská vláda schválila tříprocentní digitální daň

16.10.2019 Italská vláda schválila jako součást zákona o rozpočtu na příští rok i digitální daň, která začne automaticky platit od začátku příštího roku. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Ministerstvo financí odhaduje, že tříprocentní daň z příjmů ze služeb poskytovaných v Itálii přinese státní pokladně příští rok 600 milionů eur (15,5 miliardy Kč). Daň zasáhne i velké americké podniky, jako je Amazon, Facebook a Google.
C:\fakepath\Italie2.png

Gentiloni slíbil, že dohlédne na italský rozpočet jako na ostatní

04.10.2019 Evropská komise bude proti zpomalování ekonomiky bojovat využíváním rozpočtových nástrojů či posilováním investic. Europoslancům to včera řekl navržený italský eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni, který rovněž přislíbil, že komise přijde s návrhem nového cla pro mimounijní firmy znečišťující ovzduší. Někdejší italský premiér na dotazy členů parlamentních výborů směřované ke kritizovanému italskému rozpočtu odpověděl, že bude ke své zemi přistupovat stejně jako ke všem ostatním.
C:\fakepath\Italie2.png

Italská vláda zvýšila plánovaný deficit na příští rok na 2,2 procenta

01.10.2019 Nová italská vláda mírně zvýšila cíl rozpočtového deficitu na příští rok na 2,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V dubnu v návrhu rozpočtu počítala se schodkem 2,1 procenta. Odhaduje také slabší ekonomický růst, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Italie2.png

Reuters: Italská vláda schválila opatření k ochraně domácí burzy

20.09.2019 Italská vláda včera schválila dekret, který jí umožní využívat zvláštní pravomoci k ochraně milánské akciové burzy před případnými vnějšími hrozbami. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\italie.jpg

Nová italská vláda zhoršila hospodářský výhled

18.09.2019 Nová italská vláda zhoršila výhled domácí ekonomiky pro letošní i příští rok. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Letos by tak měl hospodářský růst v Itálii podle nových prognóz činit pouze 0,1 procenta a napřesrok 0,4 procenta. Předchozí vláda přitom ve svém dubnovém výhledu předpovídala, že hrubý domácí produkt (HDP) Itálie se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta a v příštím o 0,8 procenta.
img

EUR/USD nejníže od června 2017, EUR/CZK nad hodnotou 26. Světové akciové indexy opět oslabily.

16.11.2018 V tomto týdnu bylo hlavní událostí jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně brexitu. Byly zveřejněná data o inflaci z Británie, Spojených státu americký a eurozóny. Z centrálních bankéřů vystoupily dvě těžké váhy, Jerome Powell a Mario Draghi.
img

Rozbřesk: Krach jednání o brexitu ohrožuje libru…

15.10.2018 Brexit začíná být reálným rizikem. Shoda na rozvodovém účtu mezi Británií a EU je sice v zájmu obou stran, především pak samotného Spojeného království. Některé body, a v prvé řadě otázka Severního Irska, jako by neměly rozumné kompromisní řešení. V ostatních bodech, jako je finanční vypořádání, uznání občanských práv nebo nastavení přechodného období pro sjednání nové obchodní dohody, už bylo dostatečné dohody dosaženo. Garance oddělení trhu Severního Irska je ale natolik citlivá, že ji na rozhádané britské politické scéně jednoduše Theresa Mayová zatím prosadit nedokáže. Co bude dál? Pokud středeční summit EU potvrdí, že pokrok v jednání je zatím malý a není se od čeho odrazit, má Británie problém. Čas ubíhá a listopadový summit může kvůli nedostatku času spíše než samotnou rozvodovou dohodu řešit přípravy na exit Británie bez dohody - do právního vakua, které by bylo pro vzájemný obchod velice bolestivé.
italie.jpg

ESM žádnou finanční pomoc Itálii nechystá

09.12.2016 Evropský záchranný fond ESM žádnou finanční pomoc Itálii nepřipravuje, ačkoli některé italské banky mají problémy a potřebují nový kapitál. Řekl to dnes šéf fondu Klaus Regling. Obavy o italský bankovní sektor zesílily po neúspěšném referendu o ústavních změnách, které se v Itálii konalo minulý týden a jehož výsledek přiměl premiéra Mattea Renziho k podání demise.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Monetární politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Aktiva | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Investice | Komodity | Kurz | Lot | MMF | Záloha | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poplatek | Prodeje existujících domů | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Standard & Poor's 500 | Statut | Ticker | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Těžba ropy | Kurz eura | Zkušenosti | Výsledky | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | RBNZ | Gold | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | CZK/USD | Makro | Facebook | Riziková averze | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Podpora | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Exchange | Forexu | FXstreet.cz | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Irsko | Jádrová inflace | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Nákup dluhopisů | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Société Générale | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Výprodej | Webinář | WTI | XM | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Andrej Babiš | Ekonomika EU | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Úspěšný trader | Burze | Traders | Aramco | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Zvyšování sazeb | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Euro proti dolaru | Der Spiegel | Ministr financí | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Agentura Reuters | Americké trhy | Rozdávání peněz | Helicopter money | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Televize Sky News | Ekonomické dopady | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Summit EU | Walmart | Alibaba | Propad | Dopady finanční krize | Úvěrový rating | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Ztráty | Politická nejistota | Posílení dolaru | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | London Stock Exchange (LSE) | Akcionáři | Daně z příjmů | FTSE 100 | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Italský bankovní sektor | Rekordní minima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | FCA | Theresa Mayová | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Rada MMF | Internetové firmy | Zasedání americké centrální banky | Výhled domácí ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Audi | ex | MUFG | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | Cena palladia | BHS | Anadarko Petroleum | Jerome Powell | Masivní výprodeje | ESMA | Výnosy desetiletých dluhopisů | LYNX webinář | Raytheon | Obchodní válka | Obchodní napětí | Podniky | Globální hospodářský růst | Forint | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Pokles cen ropy | Primární nabídka | Daňové úlevy | BinckBank | Jiné měny | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | The Wall Street Journal | SABIC | FCC | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Propad ropy | BrandZTop | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Digitální daň | Blackstone | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Americká cla | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Hongkongská burza | Tisk peněz | Tiering | Saudi Aramco | Hospodářský výhled | Nová italská vláda | Italská ekonomika | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | Australské hospodářství | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Huawei | Světové akciové indexy | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Ropná firma | Německá vláda | Indigo | Objem | Dovoz čínského zboží | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Firma | Ekonomiky eurozóny | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Souhrn finančních trhů | Server BBC | Bilance | Index DOW | Erste Group | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nejbohatší | Miliardy | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | AFP | Financovat | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Nabídka Aramco | Propouštění | Abkajk | Churajs | General Motors | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Čínský vývoz | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Oslabuje dolar | Problémy | Vládní výdaje | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Konzervativci | Plyn | Nálada | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Míra | Premiér Babiš | Akciové korporace | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Smartwings | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Eurokomisař | Italský premiér | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | NERV | Giuseppe Conte | ANSA | Miliardy korun | Koruna posílila | Pracovní trh | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Výprodeje akcií | Qantas | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Budoucnost | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Banka Morgan Stanley | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Dnešní PMI | Šíření koronaviru | Stabilní výhled | Virus | Asijské indexy | Vir | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Francouzský statistický úřad | Americké ekonomiky | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Prohlášení Powella | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Boj proti koronaviru | Šok | Cenová válka | Čínské exporty | Cenové války | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Ekonomické dopady nákazy | Premiér Conte | Restrikce | Scott Morrison | Premiér Scott Morrison | Ekonomický balíček | Povzbuzení ekonomiky | Balíčky na povzbuzení ekonomiky | Zákaz cestování | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Karanténní opatření | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Šíření viru | Zamezení šíření viru | Levnější půjčky | Rating vyšší | Koronavirová krize | Domácnosti | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Fond ESM | Klaus Regling | Šéf ESM | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Americká banka | Limit pro nákup dluhopisů | Biliony | Platební neschopnosti | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Ekonomiky | Italové | Italský průmysl | Confesercenti | Obchodní svaz | Obchodní svaz Confesercenti | Italský deficit | Italský deficit veřejných financí | Deficit veřejných financí | Hrubý domácí produkt země | Letecká společnost | Koronakrize | Výhled ratingu | Dlužník | Opatření proti šíření koronaviru | Germanwings | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Peníze z vrtulníku | Největší ekonomika eurozóny | Finanční pomoc | Air France | Posílení | Dluh Itálie | Rating Itálie | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | Pracovní síly | Norwegian Air | Rakouská vláda | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Výsledky maloobchodních tržeb | Nižší riziková averze | Záchranný balík | WSF | Pomoc leteckým společnostem | Největší evropská aerolinka | Italská centrální banka
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

ISM indexy
ISM pro sektor služeb
ISO
ISTAT
Itálie
Itálie - burza
Italové
Italská centrální banka
Italská ekonomika
Italská průmyslová produkce

Následující klíčová slova

Italské bondy
Italské dluhopisy
Italské maloobchodní prodeje
Italský akciový index
Italský bankovní sektor
Italský cestovní ruch
Italský deficit
Italský deficit veřejných financí
Italský dluh
Italský ministr hospodářství
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AETOS
LYNX
TradeCentrum
reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít