Neděle 29. květen 2022 11:15
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex webinar cerven
reklama
virarosi krypto
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Title Transfer Facility (TTF)

img

Dodávky ruského plynu do EU klesly, Kyjev nepovoluje tranzit přes Sochranovku

27.05.2022 Dodávky ruského plynu přes ukrajinský propojovací bod Sudža do Evropské unie mírně klesly. Dnešní objem dosahuje 43,6 milionu metrů krychlových proti 44,5 milionu ve čtvrtek. Ruská plynárenská společnost Gazprom oznámila, že její požadavek na tranzit plynu přes ukrajinskou stanici Sochranovka Ukrajina odmítla. Plyn pro evropský trh je teď přesto nejlevnější od poloviny února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-17052022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.05.2022 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny

17.05.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-27042022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se dnes ráno zvýšila o více než 20 procent a přechodně se dostala až na 125 eur (3064 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Trh reaguje na oznámení, že ruská plynárenská společnost Gazprom vyplnila svou hrozbu a zastavila dodávky plynu do Polska a do Bulharska.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, cena suroviny se zvyšuje

27.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech, jak Moskva požaduje. Cena plynu pro evropský trh se pak výrazně zvýšila. Evropská unie oznámila, že chystá společnou reakci, podle polské i bulharské strany Gazprom porušil uzavřené smlouvy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh se kvůli omezení dodávek z Ruska prudce zvýšila

27.04.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes ráno zvýšila o více než 20 procent a přechodně se dostala až na 125 eur (3064 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Trh reaguje na oznámení, že ruská plynárenská společnost Gazprom vyplnila svou hrozbu a zastavila dodávky plynu do Polska a do Bulharska.
C:\fakepath\trader-19042022-16-zm.jpg

Zemní plyn je v USA nejdražší za 13 let, zejména kvůli válce na Ukrajině

19.04.2022 Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových trasách zůstávají stabilní

30.03.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových plynovodních trasách byly dnes ráno stabilní. S odvoláním na data provozovatelů o tom informovala agentura Reuters. Dodávky přes Nord Stream 1 se v průběhu dne mírně zvýšily a plyn v plynovodu Jamal začal proudit západním směrem. Moskva má do čtvrtka představit mechanismus, jehož prostřednictvím bude chtít po "nikoli přátelských" zemích, aby za ruský plyn platily v rublech. To odběratelé veskrze označují za porušení dohody. Evropa z Ruska dováží asi 40 procent plynu.
C:\fakepath\trader-18032022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2022 1) Ruská federace řádně zaplatila úroky z dolarových dluhopisů, a vyhnula se tak platební neschopnosti. Ruské ministerstvo financí dnes oznámilo, že navzdory sankcím, které na Rusko uvalily západní státy, peníze v plné výši dorazily do amerického finančního ústavu Citibank. Ten už zajistí distribuci peněz na účty držitelů dluhopisů. Celkem jde o částku zhruba 117 milionů dolarů (asi 2,6 miliardy Kč).
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh za týden klesla o 70 procent

18.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh od začátku minulého týdne klesla zhruba o 70 procent. Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Z maxima kolem 345 eur (8550 Kč) za megawatthodinu cena do poloviny tohoto týdne klesla zhruba na 102 eur/MWh. Cena prudce kolísá kvůli nejistotě ohledně plynulosti dodávek z Ruska. EU také nyní Rusku platí za plyn výrazně více než před válkou na Ukrajině.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
C:\fakepath\trader-07032022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.03.2022 1) Pražská burza dnes dále padá, index PX klesl dopoledne o 6 %, v 11:30 byl na 1227,27 bodu. Níže uzavíral naposledy loni na začátku srpna. Kromě technologické firmy Avast ztrácejí všechny tituly, nejvíce Erste Bank a Komerční banka, jejíž cenné papíry odepisovaly dopoledne kolem 12 %. Pojišťovna VIG zlevnila o 7 % a o necelých 5 % přišel i energetický ČEZ. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh vystoupila na 345 eur za MWh

07.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé vystoupala na 345 eur (8900 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Za nárůstem o 60 procent je ruská invaze na Ukrajinu, kde se situace stále více vyostřuje, a související západní sankce. Ruský plynárenský gigant Gazprom nicméně uvedl, že dodávky do Evropy přes Ukrajinu pokračují jako obvykle, jsou na vysoké úrovni a odpovídají potřebám evropských zákazníků.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh poprvé překonala 200 eur za MWh

04.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé překonala hranici 200 eur (zhruba 5150 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující.
C:\fakepath\trader-02032022-21-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2022 1) Ruský rubl dnes při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával zhruba za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený, finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka dnes navíc zakázala vyplatit kupony zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh je na rekordních více než 194 eur za MWh

02.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes dopoledne vystoupila na rekordních více než 194 eur (4975 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Za prudkým cenovým růstem je eskalace ozbrojeného konfliktu na Ukrajině a obavy, že ruské suroviny přestanou do Evropské unie proudit.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh kvůli napadení Ukrajiny vzrostla o třetinu

24.02.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes dopoledne zvýšila zhruba o třetinu a je vysoko nad hranicí 100 eur za megawatthodinu (MWh). Podle obchodníků je to reakce na oznámení, že ruské vojenské síly na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájily útok na Ukrajinu.
img

Putin: Rusko bude pokračovat v dodávkách plynu na světové trhy

22.02.2022 Rusko bude pokračovat v nepřetržitých dodávkách zemního plynu na světové trhy. V dopise pro energetickou konferenci v katarském městě Dauhá to uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Jeho vyjádření přichází v době, kdy se západní země chystají zavést proti Rusku sankce kvůli situaci na východě Ukrajiny, informovala dnes agentura Reuters.
img

Plynovod Jamal dál pracuje v obráceném režimu, tok z Německa ale zesílil

04.01.2022 Plynovodem Jamal už patnáctým dnem proudí ruský plyn v obráceném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je navíc mnohem silnější než v předchozích dnech, informovala dnes agentura Reuters. Cena plynu se kolem poledne začala výrazně zvyšovat a vykazovala růst o více než 30 procent, zůstává ale hluboko pod rekordy z konce loňského roku. Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci řekl, že Německo nakupuje ruský plyn a prodává ho pak do Polska a na Ukrajinu. Tyto dvě země mají s Ruskem zhoršené vztahy a zdráhají se od něj plyn nakupovat přímo.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu v Evropě výrazně klesají po výstupu na rekordní maxima

23.12.2021 Ceny plynu v Evropě se dnes výrazně snižují poté, co se během týdne vyšplhaly na nová rekordní maxima. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce před 16:00 SEČ vykazovala pokles o zhruba 21 procent na 136 eur (zhruba 3400 Kč) za megawatthodinu (MWh). V úterý poprvé v historii překročila 170 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Do Německa přestal proudit ruský plyn přes Jamal, ceny vystoupily na rekord

21.12.2021 Dodávky ruského zemního plynu do Německa prostřednictvím plynovodu Jamal se dnes zastavily, tok plynu se pak obrátil opačným směrem. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu později ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku poprvé překročila 170 eur (zhruba 4290 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Německý regulátor nyní ruský plynovod Nord Stream 2 neschválí

16.11.2021 Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. Oznámila to dnes německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí. Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu nestačí.
img

Plynovod Jamal začíná obnovovat tok ruského plynu do Německa

04.11.2021 Dodávky plynu přes plynovod Jamal se začínají obnovovat opět západním směrem. Vyplývá to z předběžných údajů německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Plynovodem proudí ruský plyn přes Polsko do Německa, od soboty však fungoval v obráceném režimu, tedy plyn tekl směrem na východ. Obrácený tok způsobil, že ceny termínových kontraktů na evropský plyn tento týden vzrostly proti závěrečné ceně z minulého pátku až o 23 procent.
img

Ruský plynovod Jamal pátým dnem pracuje v obráceném režimu

03.11.2021 Plynovod Jamal, kterým teče ruský plyn přes Polsko do Německa, nadále pracuje v obráceném režimu. Plyn tak tímto plynovodem teče ze západu na východ. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý provozovatel plynovodní sítě Gascade. V tomto režimu zřejmě zůstane plynovod nejméně do čtvrtka.
img

Plynovod Jamal stále pracuje v obráceném režimu a nedodává plyn do Německa

02.11.2021 Plynovod Jamal, který přepravuje ruský plyn přes Polsko do Německa, nadále pracuje v obráceném režimu a transportuje plyn ze západu na východ. Ukazují to dnešní údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Průtok plynu do Německa se na měřící stanici v německé obci Mallnow zastavil v sobotu ráno a stále nebyl obnoven. Větší problémy to ale nezpůsobuje, ceny plynu dnes dopoledne pokračovaly v mírném poklesu. Podle Gascade lze očekávat, že plynovod zůstane v obráceném režimu minimálně do středy, uvedla agentura Reuters.
img

Dodávky ruského plynu do Německa přes plynovod Jamal jsou dál zastavené

01.11.2021  Dodávky ruského plynu z Polska do Německa prostřednictvím plynovodu Jamal zůstávají zastavené, tok plynu je nadále obrácený ze západu na východ. Ukazují to dnes údaje německého provozovatele plynovodní sítě, společnosti Gascade. Podle ní to tak zůstane minimálně do úterý a mluvčí firmy podle agentury Reuters upozornil, že nejde o nic neobvyklého. Rovněž Polsko potvrdilo, že Rusko nadále plní své smluvní závazky. Ceny plynu se v Evropě přesto vydaly vzhůru, i když odpoledne už zisky odevzdaly a vykazovaly mírný pokles.
C:\fakepath\top5-28102021-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.10.2021 1) Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 36 procent na 35,8 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 2,4 miliardy korun proti provozní ztrátě 0,6 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů prezentovaných na twitteru společnosti, které ČTK porovnala s výsledky firmy před rokem. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.
img

Ceny plynu v Evropě klesají kvůli vyhlídkám na vyšší dodávky z Ruska

28.10.2021 Ceny zemního plynu i elektřiny v Evropě dnes klesají kvůli vyhlídkám na zvýšení dodávek plynu z Ruska v příštím měsíci. Informuje o tom agentura Bloomberg. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v listopadu vykazovala kolem 11:00 SELČ pokles o téměř devět procent na 79,3 eura (zhruba 2000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
img

Kreml: Zvýšení dodávek plynu do Evropy je potřeba si dojednat s Gazpromem

13.10.2021 Ruský plynárenský gigant Gazprom dodává nyní do Evropy zemní plyn na maximum podle uzavřených smluv, případné zvýšení dodávek je potřeba si dohodnout s firmou. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva v úterý informovala, že Gazprom začal využívat své zásoby, aby zvýšil dodávky suroviny prostřednictvím plynovodů a stabilizoval rostoucí ceny suroviny. Prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko dodávky plynu do Evropy zvyšuje, zatímco jiní partneři, včetně Spojených států, je omezují.
C:\fakepath\ropa-fx.png

OPEC snížil letošní výhled růstu poptávky po ropě, výhled na příští rok zachoval

13.10.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snížila výhled letošního růstu poptávky po ropě na 5,82 milionu barelů denně, zatímco dosud čekala růst o 5,96 milionu barelů denně. OPEC to dnes uvedl ve své pravidelné měsíční zprávě. Výhled na příští rok organizace zachovala a dál předpokládá, že poptávka se zvýší o 4,2 milionu barelů denně. Rostoucí ceny zemního plynu by podle ní mohly zvýšit poptávku po ropných produktech.
C:\fakepath\brent-08102021-22-zm.gif

Komodity: Cena americké ropy WTI poprvé od roku 2014 překročila 80 dolarů za barel

08.10.2021 Ceny ropy dnes výrazně rostou kvůli napětí na trzích s energií. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) tak poprvé od listopadu 2014 překročila hranici 80 dolarů za barel. Ke zdražování ropy přispívá prudký růst cen zemního plynu v Evropě a nedostatek elektřiny v Číně, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-07102021-zm-20gif.JPG

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.10.2021 1) Rostoucí ceny plynu mohou destabilizovat evropskou ekonomiku. Na konferenci k situaci na trhu s plynem to dnes řekla šéfka exportní divize plynárenské společnosti Gazprom Jelena Burmistrovová. Dodala ale, že spolupráce mezi producenty a spotřebiteli by mohla pomoci situaci na trhu uklidnit.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu pro evropský trh citelně klesly, megawatthodina je za 100 eur

07.10.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh se stabilizovaly, kontrakt s dodáním v listopadu se dnes prodává zhruba za 100 eur (2540 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ukazují to data pro virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu. Ceny začaly klesat už ve středu odpoledne, kdy ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že Rusko je připraveno dodávky zemního plynu do Evropy zvýšit.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Růst cen plynu v Evropě prudce zrychluje, megawatthodina zdolala 160 eur

06.10.2021 Růst cen zemního plynu v Evropě prudce zrychluje. Cena klíčového termínového kontraktu s dodáním v listopadu se dnes zvýšila až o 40 procent a poprvé překročila 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu v USA sestoupila ze sedmiletého maxima, zájem o surovinu ale trvá

30.09.2021 Cena zemního plynu ve Spojených státech výrazně klesla a ve středu se dostala pod 5,50 USD (121 Kč) za milion britských termálních jednotek (mmBtu). Sestupuje tak ze sedmiletého maxima, na kterém se ocitla začátkem týdne. Plyn pro Evropu zůstává asi pětkrát dražší, byť i jeho cena se mírně snížila. Dál se však pohybuje kolem 29 USD/mmBtu. Analytici se ale shodují, že Evropa s Asií budou kvůli vysoké poptávce i nadále bojovat o zkapalněný zemní plyn (LNG) z USA.
Související klíčová slova: Partneři | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Expert | Fitch | Inflace | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | Devizové rezervy | Německo | Pražská burza | Polsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Poptávka | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Export | Akciové trhy | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Distribuce | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Futures | G7 | Index PX | Investiční společnost | Investor | Komodity | Kurz | MT4 | Marže | Měny | NYMEX | OTC | Pozice | Prodejní cena | Příkaz | Riziko | Ropa | Směnný kurz | Stagflace | Termínový kontrakt | Trend | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Regulátor | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz koruny | Výsledky | IEA | Intervenovat | Investiční společnosti | Eurostat | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Obchodníci | Index | Podpora | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Dolary | Eura | Frank | Graf | Hang Seng | Instrumenty | Investiční | Investing | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Meziroční inflace | Míra inflace | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Reuters | Ropy | Rubl | Státní dluhopisy | Trh | Volkswagen | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Benzín | Ekonomika EU | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Tržby | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Burza dnes | Burze | DPA | Jefferies | The New York Times | Energy Aspects | ABN Amro | Frankfurter Allgemeine Zeitung | RBN Energy | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura DPA | Finanční systém | Erste Bank | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Rheinische Post | Energie | Severomořská ropa | Henry Hub | Kč/EUR | Agentura Reuters | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Akcie v Asii | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | Bělorusko | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Citi | Guvernér | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výhled | Úroková sazba ECB | Rekordní maxima | Průzkum | Krize | Finanční ústav | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Příjmy | ČTK | Členské země EU | Hlavní ekonom | Očekávání | Aton | Euler Hermes | Palladium | Elektronické obchody | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Forint | Ruská centrální banka | Cena plynu | Růst zisků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Měny považované za bezpečné | Refinitiv | Odhady analytiků | Růst cen komodit | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Makléřská společnost | Ceny zemního plynu | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Společnost Gazprom | Gazprom | Napětí na trzích | Cena niklu | Nárůst cen ropy | Denní graf | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Trinity Bank | Čistý zisk | Deficit | Ropný gigant | Německá vláda | Trinity | Jakub Seidler | LNG | Objem | Pojišťovna VIG | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | Růst cen | Tomáš Vlk | Avast | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Miliardy | Vyhlídky | Na burze | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Rostoucí náklady | Zdražování | Problémy | NAFTA | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Švýcarská společnost | Jaderné elektrárny | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Předseda | Europoslanci | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | SPD | Miliardy korun | Hospodaření | Růst poptávky | Odškodné | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo | Ceny energií | Angela Merkelová | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Pražské burzy | Pokles | Situace | Provozní zisk | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Obchody | Vývoj měnového páru EUR/CZK | SEC | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomické aktivity | Společnost Berkshire Hathaway | Jižní Korea | Vývoj | Výkyvy | Současná cena | Ekonomika Evropské unie | Olaf Scholz | Evropské země | Brusel | Letectví | Energetické společnosti | Oznámení firmy | New York Times | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Viceprezident | Spotřebitelé | Intervenovat ve prospěch koruny | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Katar | Asociace | Růst | Ministr vnitra | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Bulharsko | Ekonomiky | Slovensko | Války | Organizace | Závislost | Výraznější pokles | Údaje | Ruská agentura | Skupina OPEC | DPH | Eni | Pojišťovna | Prezident Vladimir Putin | Ruský ministr energetiky | Tajné služby | Hospodářské oživení | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Průměrný výnos | Posílení | Joe Biden | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Energetická společnost | Pozastavit obchodování | Dopravci | Dovoz | Vývoz | Bezpečnost | Členské země | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Ruské ministerstvo financí | Předsedkyně Evropské komise | JDE | Unie | ČR | Ruské úřady | Energetický gigant | Technologické firmy | Ukrajinský prezident | Nizozemská vláda | Ceny | Verizon Communications | Spotřební daně | Merkelová | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Bruegel | NYT | Výhled na příští rok | Ruská vláda | Německý regulátor | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Politici | Plynovody | The New York Times (NYT) | Biden | List The New York Times | Česká republika | Nařízení | Interfax | Elvira Nabiullinová | Ministerstvo energetiky | PX Pražské burzy | Cenné papíry a burzy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Rostoucí ceny ropy | Josep Borrell | Situace na trhu | Agentura Interfax | Polská společnost | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Zásoby plynu | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie covidu-19 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Reuters analytik | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Verizon | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Těžaři | Oslabení | Ruský ministr | Plány | Lídři G7 | Dodávky plynu | Regulační úřad | Trh dnes | Zvyšování těžby | Energetický regulátor | Ceny suroviny | Divize | Ceny termínových kontraktů | Dodávky suroviny | Liberalizace trhu | Rekord | Dodávky ruského plynu | Rekordní minimum | Asijské země | Varšava | Mluvčí firmy | Analytici banky | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Konfederace | Kompenzace | Nedostatek elektřiny v Číně | FDP | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Nord Stream 2 AG | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Ruský plynovod | StoneCo | TIM | Antony Blinken | Booking | | Občanské války | Zlotý | Rostoucí inflace | Jamal | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Ruský plyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Rusko dnes | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Krok Moskvy | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Ceny zemního plynu v Evropě | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Kyjev | Plyn přes Ukrajinu | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Společnost Eni | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Západní sankce | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Úroky z dolarových dluhopisů | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Plyn v rublech
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Tisková mluvčí Raiffeisenbank
Tisková zpráva
Tiskové agentury
Tiskový mluvčí WHO
Tisk peněz
Tištění peněz
Tištění peněz ve Fedu
Titan FX
Titanium Tech Solutions
Title Transfer Facility

Následující klíčová slova

Titon Associates
Titon Associates Asset Management
Titon Associates Ltd
TJM Brokerage
TJX
TJX Companies
Tkáč
TKS
TLAC
Tlak medvědů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít