Pondělí 17. června 2024 22:47
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost

Vývoj ceny akcií

C:\fakepath\Microsoft2.png

K nejhodnotnějším firmám světa patří Microsoft, Nvidia, Apple, Alphabet a Amazon

06.06.2024 Přehled deseti největších firem podle tržní hodnoty (tržní hodnota amerického výrobce čipů Nvidia poprvé překročila tři biliony dolarů, v přepočtu asi 68 bilionů Kč, firma tak předstihla americkou technologickou společnost Apple a stala se druhým nejhodnotnějším podnikem na světě):
C:\fakepath\nvidia.jpg

Nvidia vystřídala Apple na pozici druhé nejhodnotnější firmy světa

06.06.2024 Tržní hodnota amerického výrobce čipů Nvidia včera poprvé překročila tři biliony dolarů (zhruba 68 bilionů Kč). Společnost Nvidia tak podle agentury Reuters předstihla americkou technologickou firmu Apple a stala se druhým nejhodnotnějším podnikem na světě. Jedničkou zůstává americký softwarový gigant Microsoft.
img

Bleskový útok společnosti Alibaba: Nasazuje umělou inteligenci a Davida Beckhama

05.06.2024 Skupina Alibaba Group posiluje svůj závazek k mezinárodnímu růstu rozšířením své globální působnosti do Mexika a dalších asijských zemí. Kromě vlastního infrastrukturního úsilí také výrazně investuje do špičkových startupů v oblasti umělé inteligence (AI), a aby toho nebylo málo, nejnověji vsadila na hvězdný přírůstek - fotbalovou legendu Davida Beckhama jako ambasadora značky AliExpress.
C:\fakepath\akcie-buffett-04062024.jpg

Akcie Berkshire Hathaway v jednu chvíli ztrácely 99,9 %

04.06.2024 Pondělní obchodování na Wall Street připravilo traderům pořádnou dávku emocí. Zřejmě technickou chybou New York Stock Exchange (NYSE) se akcie jedné z největších společností světa, konglomerátu Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway zobrazovaly za cenu indikující propad 99,9 %.
C:\fakepath\Gamestop.jpg

O akcie firmy GameStop je díky diskusním fórům znovu velký zájem

03.06.2024 Akcie americké společnosti GameStop jsou zhruba po třech letech díky diskusním fórům a dalším internetovým skupinám opět v centru pozornosti investorů. V neděli o sobě totiž dal znovu vědět obchodník Keith Gill, který sdílel snímek s výpisem z makléřského účtu, na němž je vidět, že k pátku minulého týdne držel akcie GameStop v celkové hodnotě 115,7 milionu dolarů (2,6 miliardy Kč). Informuje o tom server CNBC.
C:\fakepath\btc-trading-02062024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, kryptoměna Bitcoin a akcie McDonalds

02.06.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, kryptoměnu Bitcoin a akcie McDonalds. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Gap.png

Akcie prodejce oblečení Gap prudce rostou

31.05.2024 Akcie amerického prodejce oděvů Gap prudce rostou, krátce po zahájení obchodování dnes přidávají zhruba 22 procent. Reagují na zprávu, že společnost, která změnila strategii a přišla s modernějším stylem, zvýšila celoroční výhled prodeje. GAP zveřejnil hospodářské výsledky za první kvartál a nový výhled ve čtvrtek na svém webu.
C:\fakepath\akcie-20052024.jpg

Proč upadly akcie Apple v nemilost u Warrena Buffetta?

20.05.2024 Dlouho platilo, že nákupem akcií Berkshire Hathaway si investor nepřímo pořídil velký balík akcií Apple. Donedávna právě akcie Apple tvořily přes 50 % celého Buffettova portfolia. Již ve čtvrtém čtvrtletí se legendární investor rozhodl prodat přes 10 milionů akcií Apple. Tento prodej zrychlil v prvním čtvrtletí, kdy se Buffett rozhodl prodat přes 116 milionů akcií. To je opravdu velký skok.
C:\fakepath\Meme-stocks.jpg

V USA se zvedla nová vlna zájmu o meme stocks

14.05.2024 Ve Spojených státech se zvedla nová vlna zájmu o takzvané meme stocks, tedy akcie zpopularizované mezi drobnými investory pomocí sociálních sítí. Stalo se tak poté, co se na internetu poprvé po třech letech objevil příspěvek od investora s přezdívkou Roaring Kitty, který stál v centru mánie kolem meme stocks v době pandemie covidu-19.
img

Akcie společnosti GameStop Corporation (GME) před otevřením trhu

14.05.2024 Předtržní obchod s akciemi společnosti GameStop Corporation (GME) naznačuje nadějný začátek obchodního dne. Investoři mohou být potěšeni pozitivním vývojem, který signalizuje možnost růstu hodnoty akcií.
C:\fakepath\trading-05052024.jpeg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, akcie Volkswagen a Walt Disney

05.05.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, akcie Volkswagen a Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Komercni banka.png

Komerční bance klesl v 1Q čistý zisk o 21,3 %

03.05.2024 Komerční bance klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 21,3 procenta na 2,8 miliardy korun. Provozní zisk stoupl o 1,7 procenta na čtyři miliardy korun. Celkový objem úvěrů i vkladů meziročně vzrostl. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes neauditované konsolidované výsledky zveřejnila na svém webu.
C:\fakepath\kb.png

Akcionáři Komerční banky budou rozhodovat o dividendě

24.04.2024 Akcionáři Komerční banky (KB) budou dnes rozhodovat o návrhu představenstva vyplatit z loňského zisku dividendy 82,66 Kč na akcii před zdaněním. Nárok na dividendu bude mít akcionář, který bude vlastnit akcie banky k 6. květnu 2024. Datum výplaty bylo určeno na 27. května 2024.
C:\fakepath\moneta.jpeg

Moneta vyplatí z loňského zisku dividendu devět Kč na akcii

23.04.2024 Moneta Money Bank vyplatí akcionářům na dividendách 4,6 miliardy korun z loňského čistého zisku 5,4 miliardy Kč. Dividenda bude činit devět korun na akcii. Zbylé peníze převede banka na účet nerozděleného zisku z předchozích let. Schválila to dnes valná hromada banky. ČTK to řekla mluvčí banky Zuzana Filipová.
C:\fakepath\trading-21042024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, kryptoměna Bitcoin a akcie Apple

21.04.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, kryptoměnu Bitcoin a akcie Apple. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

ČEZ zažaloval centrální banku kvůli pokutě za pozdní zveřejnění informace

21.04.2024 Polostátní energetická společnost ČEZ zažalovala Českou národní banku (ČNB) kvůli milionové pokutě uložené za pozdní zveřejnění informace, která mohla ovlivnit hodnotu akcií firmy. ČEZ podal žalobu loni v prosinci, soud se jí začne zabývat příští týden, píše web Aktuálně.cz. ČEZ už podle něj pokutu zaplatil. Žalobou se domáhá toho, aby soud rozhodnutí centrální banky zrušil, a klíčové předpisy do budoucna autoritativně vyložil.
C:\fakepath\trading-14042024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár GBP/USD, index Dow Jones a akcie Netflix

14.04.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/USD, index Dow Jones a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\MicroStrategy-03042024-3.png

MicroStrategy: Horkým terčem shortařů v době růstu bitcoinu?

03.04.2024 Jedním z mnoha finančních aktiv, které od začátku roku neuvěřitelně rostou, je bitcoin. Na vzestupu ceny bitcoinu se přenášejí i ostatní kryptoměny, ale také akcie firem spojených se sektorem kryptoměn. Současně rychlý nárůst ceny bitcoinu vyvolal spekulace, zda se nejedná pouze o klasickou bublinu. Právě tyto spekulace vedly k tomu, že někteří investoři začali masivně shortovat akcie společnosti MicroStrategy.
C:\fakepath\Trump Media.jpg

Trumpova mediální firma loni prodělala přes 58 milionů USD, akcie klesly

02.04.2024 Společnost Trump Media & Technology Group (TMTG), jejíž součástí je sociální síť Truth Social, vykázala za loňský rok čistou ztrátu 58,2 milionu dolarů (zhruba 1,4 miliardy Kč). Firma, jejímž většinovým vlastníkem je bývalý americký prezident Donald Trump, to včera oznámila ve zprávě pro burzovní regulátory. Její akcie následně prudce oslabily.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Zhoršení výhledu ČEZ nebude mít větší dopad na akcie

27.03.2024 Zhoršení výhledu hodnocení úvěrové spolehlivosti české energetické společnosti ČEZ nebude mít výraznější dopad na kurz jejích akcií a dluhopisů. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Mezinárodní ratingová agentura Moody's v úterý zhoršila výhled hodnocení ČEZ na negativní ze stabilního. Samotné hodnocení ponechala beze změny na stupni Baa1. Po 12:00 rostly akcie ČEZ na burze o 1,6 procenta na 846 Kč na akcii.
C:\fakepath\kering.jpg

Akcie Kering dnes rekordně klesly

20.03.2024 Akcie francouzské společnosti na prodej luxusních doplňků Kering dnes dopoledne na burze v Paříži oslabily až o 15 procent, což je nejvíce za dobu existence firmy. Reagovaly tak na úterní oznámení, v němž Kering varuje před citelným poklesem tržeb v prvním čtvrtletí, zejména kvůli útlumu v Asii a Tichomoří, tedy v regionu, který zahrnuje i důležitý čínský trh. Největší propad tam očekává italská značka Gucci, která je součástí skupiny Kering.
img

Bloomberg: Bitcoin za 100 000 dolarů nyní vypadá mnohem dosažitelněji, jeho pohyby ovlivňují patrně i vývoj ceny akcií technologických firem typu Nvidie

09.03.2024 Bitcoin za 100 000 dolarů nyní vypadá mnohem dosažitelněji konstatuje agentura Bloomberg s odvoláním na nejnovější dění na opčním trhu.
C:\fakepath\Novonordisk.jpeg

Tržní hodnota firmy Novo Nordisk překonala hodnotu Tesly

08.03.2024 Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti Novo Nordisk překonala hodnotu amerického výrobce elektromobilů Tesla. Akcie dánské firmy ve čtvrtek zpevnily téměř o devět procent a dostaly se na rekord po zprávě, že firma úspěšně otestovala experimentální přípravek na hubnutí. Dnes to napsal server CNBC.
C:\fakepath\akcie-27022024.jpg

Velcí hráči trhy shortují

27.02.2024 Když se podíváme na vývoj kurzu akcií Nvidie, která již atakuje hranici 800 USD za kus a od začátku roku posílila o 64 %, a nebo na růst bitcoinu v poslední době, musíme nabýt dojmu, že trhům nic nehrozí.
C:\fakepath\forex-26022024-2.png

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD a akcie Microsoft a Adobe

26.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcií Microsoft a Adobe. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Analýza společnosti STMicroelectronics, evropského konkurenta společnosti Nvidia

23.02.2024 Umělá inteligence, prohlášená za nejvýznamnější revoluci 21. století, je v centru současných debat z vědeckého, etického a obecně civilizačního hlediska. Toto významné téma má silný dopad na trhy prostřednictvím technologického sektoru. Závod o inovace se nyní stal klíčovým cílem amerických technologických gigantů.
C:\fakepath\nvidia.jpg

Nvidia výrazně zvýšila čtvrtletní zisk, konkrétně o 769 procent

22.02.2024 Americký výrobce čipů Nvidia ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 12,29 miliardy USD (287,3 miliardy Kč) z 1,41 miliardy USD ve stejném období předchozího roku. Hlavním důvodem byl zájem o čipy pro umělou inteligenci (AI). Tržby se zvýšily o 265 procent na 22,1 miliardy USD, oznámila firma ve své středeční výsledkové zprávě.
C:\fakepath\trader-22022024-2.png

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, index S&P 500 a akcie Volkswagen

22.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, S&P 500 a akcií Volkswagen. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Bezos2.jpg

Jeff Bezos prodal akcie Amazonu za 8,5 miliardy USD

21.02.2024 Americký podnikatel a zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos dokončil avizovaný prodej akcií firmy celkem za 8,5 miliardy dolarů (téměř 200 miliard Kč). V úterý to uvedl v povinném hlášení pro regulační orgány. Bezos je podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg aktuálně třetím nejbohatším člověkem na světě s odhadovaným majetkem za 191 miliard dolarů (téměř 4,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\amazon.jpeg

Firma Amazon se stane součástí akciového indexu Dow Jones

21.02.2024 Americký internetový prodejce Amazon se stane součástí akciového Dow Jonesova indexu, kde nahradí řetězec drogerií a lékáren Walgreens Boots Alliance. Změna nabude účinnosti v pondělí 26. února, oznámil poskytovatel indexu S&P Dow Jones Indices. Akcie Amazonu po oznámení vzrostly o 1,3 procenta, zatímco akcie Walgreens o tři procenta klesly.
C:\fakepath\arm-19022024.jpg

Tentokrát to bude všechno jinak?

19.02.2024 Valorizace technologických firem nemá prakticky strop. Vývoj akcií Nvidia, Palantir nebo Arm Holdings v posledních dnech ukazuje, že není překvapením, když tyto firmy silně rostou – klidně o dvouciferně za den. Od začátku roku tyto firmy posílily o desítky procent. To je za šest týdnů v těžkém makroekonomickém prostředí vysokých sazeb více než podezřelé. Jsme před vznikem nové investiční bubliny?
C:\fakepath\trading-18022024.png

Elliottovy vlny: Forex pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a akcie Walt Disney

18.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, kryptoměnu Ethereum a akcie Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Coinbase2.jpg

Burza Coinbase se po dvou letech vrátila k zisku

16.02.2024 Americká kryptoměnová burza Coinbase vykázala ve čtvrtém čtvrtletí poprvé za dva roky zisk, a to díky vysokému objemu obchodů podpořenému oživením zájmu o kryptoměny. Čistý zisk činil 273,4 milionu USD (6,5 miliardy Kč) po ztrátě 557 milionů USD ve stejném období předchozího roku, uvedla firma ve zprávě pro akcionáře.
C:\fakepath\Bezos.jpg

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos prodal další akcie

14.02.2024 Zakladatel americké internetové společnosti Amazon Jeff Bezos prodal další akcie podniku, v posledních dnech dohromady už za více než čtyři miliardy dolarů (asi 95 miliard Kč). Firma to v úterý oznámila v povinném hlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC). Bezos, který firmu Amazon založil v roce 1994, v tomto měsíci prodal už kolem 24 milionů akcií podniku.
C:\fakepath\ARM2.jpg

Cena akcií čipové firmy Arm se od minulého týdne díky AI téměř zdvojnásobila

13.02.2024 Cena akcií britské společnosti specializované na návrh integrovaných obvodů Arm Holdings se za necelý týden téměř zdvojnásobila. Firma zveřejnila minulý týden výsledky hospodaření, které ukázaly, že poptávka po technologii související s umělou inteligencí (AI) firmě výrazně zvyšuje tržby. Investoři sázejí na to, že firmě se bude díky AI dařit i nadále, napsal server zpravodajské televize BBC.
C:\fakepath\akcie-11022024.jpeg

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, káva a akcie Johnson & Johnson

11.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, kávu a akcie Johnson & Johnson. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Bezos.jpg

Miliardář Jeff Bezos prodal akcie Amazonu za více než dvě miliardy dolarů

11.02.2024 Americký miliardář Jeff Bezos tento týden prodal 12 milionů akcií internetového obchodu Amazon za více než dvě miliardy dolarů (zhruba 47 miliard Kč). Bezos, který je zakladatelem a výkonným předsedou správní rady Amazonu, tak přikročil k prodeji akcií podniku poprvé od roku 2021. Informovala o tom včera agentura Bloomberg.
C:\fakepath\nvidia.jpg

Akcie Nvidie mohou díky silnému růstu překonat tržní hodnotu Amazonu

09.02.2024 Akcie čipové společnosti Nvidia by mohly díky silnému růstu z posledních měsíců překonat tržní hodnotu internetového prodejce Amazon. Nvidia by se tak stala čtvrtou nejhodnotnější americkou firmou obchodovanou na burze, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\akcie-09022024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/USD, dolarový index DXY a akcie Bank of America

09.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/USD, dolarový index DXY a akcií Bank of America. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\trader-04022014.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, akcie Tesla a akcie ČEZ

04.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, akcie Tesla a akcie ČEZ. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\\fakepath\\moneta.jpeg

Čistý zisk Monety Money Bank loni činil 5,2 mld. Kč, meziročně nepatrně stoupl

02.02.2024 Čistý zisk Monety Money Bank loni činil 5,2 miliardy korun a meziročně stoupl o 0,3 procenta. Vedení banky navrhuje dividendu devět korun za akcii, což představuje 88 procent konsolidovaného čistého zisku za loňský rok. Banka to uvedla v tiskové zprávě. Moneta Money Bank je jednou z největších firem obchodovaných na pražské burze. Největším akcionářem Monety je finanční skupina PPF.
C:\fakepath\facebook-meta.jpg

Meta ztrojnásobila čtvrtletní zisk, poprvé vyplatí dividendu

02.02.2024 Americká internetová společnost Meta Platforms ve čtvrtém čtvrtletí ztrojnásobila čistý zisk na více než 14 miliard dolarů (zhruba 320 miliard Kč) ze 4,7 miliardy dolarů před rokem. Firma v dnešní tiskové zprávě rovněž oznámila, že akcionářům poprvé ve své historii vyplatí dividendu. Akcie podniku na zprávu reagovaly výrazným růstem, krátce po jejím zveřejnění si připisovaly zhruba 15 procent.
C:\fakepath\trading-02022024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/JPY, kryptoměna Bitcoin a akcie Netflix

02.02.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/JPY, kryptoměnu Bitcoin a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\volkswagen.jpg

Volkswagen popřel zprávu o přehodnocení plánu uvést na burzu bateriovou divizi

30.01.2024 Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, že přehodnotila plán uvést na burzu akcie své bateriové divize PowerCo. Reagovala tím na dnešní informace zdrojů agentury Bloomberg. Zpráva Bloombergu přispěla k poklesu ceny akcií Volkswagenu. Poptávka po elektromobilech, do kterých jsou baterie potřeba, nicméně slábne. Automobilka Renault v pondělí oznámila, že ruší plán uvést na burzu svou divizi Ampère, která se zabývá výrobou elektromobilů a softwaru.
C:\fakepath\Lockheed.png

Vývoz zbraní ze Spojených států byl v loňském fiskálním roce rekordní

30.01.2024 Prodej amerického vojenského vybavení do zahraničí loni vzrostl o 16 procent na rekordních 238 miliard dolarů (5,5 bilionu Kč). Řada zemí se snaží doplnit zásoby poté, co množství zbraní zaslaly na Ukrajinu, a připravují se na velké konflikty. S odkazem na americké ministerstvo zahraničí o tom informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-28012024.jpeg

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft

28.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\trader-26012024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie Apple

26.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie Apple. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\tesla-21012024.jpg

Co nám vlastně Elon Musk chtěl říct?

21.01.2024 Elon Musk je kontroverzní postavou, ale jedno mu nikdo upřít nemůže: umí skvěle komunikovat. Jedním z hlavních důvodů jeho koupě Twitteru bylo právě zachování tohoto komunikačního kanálu, přes který udržuje kontakt se svou fanouškovskou základnou. Jeho umění komunikace spočívá v celé škále poloh, od těch nejpřímějších až po ty velmi komplikované, kdy člověk vlastně neví, co Musk sleduje. Jedno je však jisté: Musk dokáže vždy prosadit svůj zájem a nemluví do větru.
C:\\fakepath\\canadian-dollar-190120241.png

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Bitcoin a akcie Tesla

19.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Přežití pražské burzy závisí na zásazích politiků do firmy ČEZ, řekl její šéf

15.01.2024 Přežití pražské burzy závisí na zásazích politiků do polostátní energetické skupiny ČEZ, řekl dnes v rozhovoru s agenturou Bloomberg generální ředitel burzy Petr Koblic. Obrat hlavního indexu PX se od vrcholu v roce 2007 snížil do konce loňského roku o 87 procent. ČEZ je největší veřejně obchodovaná společnost východního křídla EU. Jeho tržní hodnota se pohybuje kolem 514 miliard Kč. Česká vláda se snaží posílit kontrolu nad energetikou. Ohledně svých plánů mlží, ale hrozí, že nakonec dojde k rozdělení energetické firmy a vyřazení její části z trhu, napsala agentura.
img

Walt Disney vypršela práva na postavičku Mickey Mouse. Jaký bude dopad na hodnotu firmy?

15.01.2024 Walt Disney je největší mezinárodní konglomerát v oblasti masmédií a zábavního průmyslu. V posledních 15 letech získal práva na některé z nejlepších mediálních franšíz. Problémy se však nevyhýbají ani této „továrně na sny“. Od začátku roku 2024 přišla společnost o práva na ikonickou kreslenou postavu Mickey Mouse, která dostala společnost na výsluní a od té doby se nové výtvory, licence a akvizice velkých společností nabalovaly jako sněhová koule.
C:\fakepath\trader-15012024.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY a akcie Meta a Moderna

15.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY a akcie Meta a Moderna. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\akcie-140120243.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a akcie Walt Disney

14.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, kryptoměnu Ethereum a akcií Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Boeing2.png

Akcie Boeingu v Evropě prudce oslabují, trh vyhodnocuje dopady nehody

08.01.2024 Akcie amerického výrobce letadel Boeing zahájily dnešní obchodování na burze ve Frankfurtu nad Mohanem téměř osmiprocentním propadem. Reagují tak na nehodu z konce minulého týdne, při které jednomu z letadel Boeing 737 MAX 9 za letu odpadla část trupu. Akcie firmy se primárně obchodují na burze v New Yorku, která otevírá v 09:30 místního času (15:30 SEČ) a kde bývají i výrazně vyšší objemy obchodů.
C:\fakepath\Zuckerberg.jpg

Zuckerberg koncem roku odprodal akcie Mety za více než 400 milionů USD

05.01.2024 Generální ředitel americké internetové společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg odprodal v posledních dvou měsících loňského roku akcie firmy za 428 milionů dolarů (9,65 miliardy Kč). Podle webu Business insider to vyplývá z údajů pro regulační úřady. Zuckerberg se akcií Mety zbavoval poprvé po dvou letech, a těžil tak z jejich růstu. Loni tyto akcie zpevnily o 194 procent a obchodují se poblíž svých maxim.
C:\fakepath\ekonomika-02012024.png

Bude fungovat sázka na riziková aktiva i v roce 2024, nebo se máme připravit na změnu investiční strategie?

02.01.2024 Rok 2023 byl do jisté míry velmi paradoxní. Když se podíváme na výkonnost předních amerických indexů, zjistíme, že index S&P 500 přidal za rok 24,32 % a technologický Nasdaq 100 vzrostl o více než 43 %. S takovými čísly by se zdálo, že investoři neměli potíž porazit vysokou inflaci. Při bližším pohledu však zjistíme, že to nebylo tak jednoduché. Kdo neměl v portfoliu indexové trakery anebo sedm největších amerických technologických firem, tak jeho portfolio nemuselo překonat inflaci.
C:\fakepath\ropa-27122023.jpg

Ropa, ropné měny a ropné akcie

27.12.2023 Ropa se během letoška podobně jako ostatní komodity dostala zpět na relativně snesitelné ceny. Poptávka roste pomalu kvůli slabé čínské ekonomice a vysokým úrokovým sazbám v Evropě a v USA. Trh se ale nachází v rovnováze, kdy rostoucí těžba v USA, Brazílii a Guyaně dokáže kompenzovat jak mírné přírůstky spotřeby, tak i prohlubující se škrty členů kartelu OPEC, kteří postupně vyklízejí pole a ztrácejí tržní podíl.
img

Začátek létání bez uhlíkové stopy? Virgin Atlantic vypouští první vlaštovku

13.12.2023 Společnost Virgin Atlantic, kterou založil britský podnikatel Richard Branson, jehož cílem bylo nabídnout alternativu tehdejším leteckým společnostem, uskutečnila první let Boeingu 787 s motorem poháněným palivem tvořeným ze 70 % biomasou. Společnost tvrdí, že se jí tak podařilo uskutečnit krok k nulové uhlíkové stopě do roku 2050, protože palivo je prý stoprocentně udržitelné. Ačkoli zatím neplánuje tento typ letu uvést do komerčního provozu, získané údaje budou využity pro další výzkum.
C:\fakepath\buffet2.jpg

Buffettova investiční firma prodala téměř polovinu svého podílu v HP

12.12.2023 Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta prodala téměř polovinu svého podílu v americkém výrobci osobních počítačů HP. Buffettův podnik o tom v pondělí informoval ve zprávě pro regulační úřady. Berkshire na konci listopadu vlastnila 51,5 milionu akcií firmy HP, takže v ní držela podíl 5,2 procenta. Začátkem října přitom Buffettův podnik vlastnil zhruba 97,85 milionu akcií HP, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\BAT.png

British American Tobacco ohlásila velkou ztrátu, akcie tabákových firem slábnou

06.12.2023 Společnost British American Tobacco (BAT) očekává, že utrpí ztrátu 31,5 miliardy dolarů (709 miliard Kč). Na vině je snížení hodnoty některých jejích cigaretových značek ve Spojených státech. Podle agentury Reuters tak výrobce cigaret, jako jsou Lucky Strike a Dunhill, zjistil, že jeho tradiční trh nemá dlouhodobou budoucnost. Akcie firmy i jiných tabákových podniků v reakci na oznámení oslabují.
C:\fakepath\Netflix-stock-04122023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie Netflix

04.12.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\SP500-03122023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, index S&P 500 a akcie Tesla

03.12.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, index S&P 500 a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Spotify stojí na pevných základech

22.11.2023 Digitální svět se rozšiřuje a roste rychlým tempem. Tempo jeho růstu se začalo zrychlovat v době Covidu, kdy byli lidé "nuceni" zůstávat doma a vyhledávali různé formy zábavy a možnosti řešení nákupů a úřadů prostřednictvím online prostředí. Vzhledem k tomu, že většinu času trávili doma, rostla zejména sledovanost a poslechovost streamovacích služeb, což přineslo velké zisky společnosti Spotify, jedné z nejznámějších společností zabývajících se streamováním hudby.
C:\fakepath\trader-19112023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, index DAX a akcie Apple

19.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, index DAX a akcie Apple. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\microsoft_2.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/AUD a akcie Microsoft a Boeing

17.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD a akcie Microsoft a Boeing. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\tesla-12112023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CHF, kryptoměna Bitcoin a akcie Tesla

12.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\burza-10112023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcie Walt Disney

10.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcii Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\sanofi.png

Média: Francouzské úřady vyšetřují Sanofi kvůli možné manipulaci s cenou akcií

07.11.2023 Francouzská finanční prokuratura zahájila předběžné vyšetřování farmaceutické společnosti Sanofi kvůli podezření na manipulaci s cenou akcií. Informují o tom dnes agentury Reuters a AFP i další média s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.
C:\fakepath\elliott-05112023.png

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD a akcie Volkswagen a Google

05.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD a akcie Volkswagen a Google. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\trader-03112023.png

Elliottovy vlny: Měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a akcie Amazon

03.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár CAD/JPY, index S&P 500 a akcie Amazon. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\trader-29102023.png

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie ČEZ

29.10.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie ČEZ. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\netlfix-25102023.jpeg

Proč jsou akcie Netflixu tak úspěšné?

25.10.2023 Výsledková sezona v zámoří je aktuálně na pozadí zájmu médií. Trhy totiž velmi znejistil teroristický útok Hamasu. A vojenská intervence podobná té v Íránu, by byla pro finanční trhy skutečnou pohromou.
C:\fakepath\istockphoto-577968602-612x612.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/JPY, akcie Procter & Gamble a zemní plyn

11.10.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/JPY, akcie Procter & Gamble a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\Elliottovy-vlny-08102023.png

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/NZD, akcie Google a Netflix

08.10.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/NZD, akcií Google a Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\akcie-01102023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Boeing a kryptoměnu Ethereum

01.10.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/CAD, akcie Boeing a kryptoměnu Ethereum. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\trader-19092023.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CHF a akcie Tesla a Meta

19.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF a akcie Tesla a Meta. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\forex-11092023.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a akcie Apple

11.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a akcie Apple. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\forex-10092023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu

10.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD a akcie Boeing a Baidu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\auto-01092023.jpg

Budoucnost evropských automobilových výrobců podle analytiků UBS

01.09.2023 Dnes ráno švýcarská banka UBS se rozhodla změnit investiční doporučení u evropských výrobců automobilů Volkswagen a Renault z neutrálního na prodej. Avšak jedná se o obecný problém evropských automobilových firem, které zaspaly ve vývoji elektromobilů. Klasické automobilky budou mít značné obtíže konkurovat čínským výrobcům nejen v technologickém vývoji, ale také v cenové politice. Jak se tedy vyvíjejí akcie těchto automobilových výrobců?
C:\fakepath\gabon-31082023.jpg

Politická nestabilita v Gabonu jako investiční příležitost

31.08.2023 Legenda mezi burzovními spekulanty, André Kostolany, tvrdil, že nejlepší příležitostí k nákupu akcií je v období revoluce. Sám uváděl příklad, když Němci obsadili Paříž během druhé světové války a pařížská burza klesla. Kostolany však neváhal a začal nakupovat akcie. Jeho motivací bylo pochopení, že ať už je povaha politických změn jakákoliv, ekonomika se nakonec vrátí na svých kolejí, aby kapitalistický systém mohl pokračovat. Nikdo nemá skutečný zájem na selhání kapitalistického mechanismu. Toto tvrzení se nyní dá ověřit v Gabonu.
C:\fakepath\dolar-28082023.png

Dolar nyní vládne

28.08.2023 Podle posledních dat vypadá americká ekonomika mnohem odolnější vůči vysokým úrokovým sazbám než ekonomika eurozóny. Zatímco v Evropě již předstihové PMI indikátory padají pod 50 bodů do teritoria recese a tvorba úvěrů i peněz prudce klesá, na druhé straně Atlantiku nemůže být o žádné recesi ani řeč.
C:\fakepath\Netflix-270820231.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CHF, dolarový index DXY a akcie Netflix

27.08.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CHF, dolarový index DXY a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\plyn-25082023.jpg

Plynu je rekordní přebytek

25.08.2023 Cena evropského plynu včera klesla o 15 % po zprávách, že stávka v australských exportních LNG terminálech se snad podařila zažehnat. Co se jeví na první pohled jako obrovský pohyb v ceně, nemá v konečném důsledku víceméně žádný dopad na dostupnost plynu v Evropě, průmysl či kurz eura.
C:\fakepath\trader-210820231.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/USD, kryptoměnu Ethereum a akcie Procter & Gamble

21.08.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/USD, kryptoměnu Ethereum a akcie Procter & Gamble. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
C:\fakepath\paypal.jpg

Platební společnost PayPal uvedla na trh vlastní stablecoin vázaný na dolar

07.08.2023 Americká platební společnost PayPal Holdings uvedla na trh vlastní stablecoin nazvaný PayPal USD se zkratkou PYUSD, který je navázaný na dolar. Snaží se tak podpořit přijetí digitálních měn pro platby a převody měn. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. PayPal je tak první velkou finanční společností, která přichází s vlastním stablecoinem, což by mohlo významně podpořit pomalé zavádění digitálních měn pro platby, upozorňují analytici.
C:\fakepath\banky-28072023.png

JP Morgan a First Republic Bank: Jak silný hráč se stal ještě silnějším

28.07.2023 Probíhající výsledková sezona v USA je nesmírně zajímavá. Od března 2022 americká ekonomika vstoupila do režimu utahování měnové politiky, a tento trend trvá už více než rok. Nyní se již s jistotou setkáváme s prvními projevy zdražení peněz.
C:\fakepath\Mattel.jpg

Akcie společnosti Mattel, výrobce panenek Barbie, letos vzrostly o 19 procent

28.07.2023 Akcie americké společnosti Mattel, která je výrobcem panenek Barbie, od začátku letošního roku zpevnily přibližně o 19 procent. Do kin byl minulý týden uveden film Barbie, který se letos stal z pohledu návštěvnosti nejvýdělečnějším filmem. Mattel si od filmu slibuje znovuzrození kultovní značky a do konce roku očekává i růst tržeb. To investoři z větší části už promítli do ceny akcií, řekl ČTK analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\Apple2.jpg

Apple jako první firma uzavřel s tržní hodnotou přes tři biliony USD

02.07.2023 Americká společnost Apple se stala první firmou, která uzavřela obchodování s tržní hodnotou více než tři biliony USD (65,4 bilionu Kč). Investoři sázejí na to, že výrobce iPhonů bude schopen zvýšit tržby, přestože zkoumá nové trhy, jako je virtuální realita, uvedla agentura Reuters. Apple je podle tržní kapitalizace nejhodnotnější společností na světě.
C:\fakepath\apple.jpg

Tržní kapitalizace Applu znovu překonala hranici tří bilionů USD

30.06.2023 Tržní kapitalizace americké společnosti Apple poprvé od loňského ledna znovu překonala hranici tří bilionů USD (65,3 bilionu Kč). Investoři sázejí na to, že výrobce iPhonů bude schopen zvýšit tržby, přestože zkoumá nové trhy, jako je virtuální realita, uvedla agentura Reuters. Apple je podle tržní kapitalizace nejhodnotnější společností na světě a žádné z firem se zatím nepodařilo uzavřít obchodování s tržní kapitalizací více než tři biliony USD.
C:\fakepath\akcie-29062023.png

Zákaz vývozu čipů do Číny může ukončit současnou rally

29.06.2023 Souboj mezi USA a Čínou není otevřeným konfliktem, ale to neznamená, že mezi těmito dvěma mocnostmi nedochází ke tvrdému souboji. Jedním z bojišť jsou čipy, které se s nástupem umělé inteligence opět dostaly do popředí. Vzhledem k tomu, že umělá inteligence je hlavním motorem současného růstu, je jasné, že to, kdo se v této oblasti dostane na špičku, výrazně pomůže svému finančnímu trhu. Zatím USA si drží náskok v tomto odvětví a udělají cokoliv, aby Číně znemožnily dohnat je.
C:\fakepath\cez.jpg

ČEZ může vyplatit plnou dividendu bez zvláštních opatření, uvedlo vedení firmy

20.06.2023 Energetická skupina ČEZ je podle představenstva firmy schopna bez nutnosti přijetí mimořádných opatření pokrýt výplatu dividendy akcionářům ve výši 145 Kč na akcii, tedy téměř z celého očištěného loňského zisku. Do budoucna to však podle vedení může snížit likviditu a kreditní rating společnosti. Návrh na zvýšenou dividendu, který v pátek za stát podalo ministerstvo financí (MF), je v souladu s předpisy, bude tak projednán na valné hromadě společnosti. Vyplývá to ze stanoviska představenstva ČEZ, o němž ČTK informoval mluvčí skupiny Ladislav Kříž.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Akcie ČEZ za velkých objemů obchodů dnes zatím posílily o 2,7 pct na 1070 Kč

19.06.2023 Akcie elektrárenské společnosti ČEZ otevřely dnešní obchodování výrazným růstem, který však poté mírně korigovaly. Okolo 12:30 se obchodovaly za 1070 Kč, což je o 2,7 procenta více, než byla zavírací páteční cena. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. Důvodem růstu byl páteční protinávrh ministerstva financí (MF) na výplatu dividend ČEZ ve výši 145 Kč na akcii, zatímco vedení firmy již dříve navrhlo 117 korun na akcii. Do 13:00 se dnes zobchodovalo téměř 260.000 akcií ČEZ za zhruba 280 milionů korun.
C:\fakepath\HM.jpg

Akcie prodejců oblečení Asos a H&M po zveřejnění výhledu výrazně zpevnily

15.06.2023 Akcie švédského prodejce módního oblečení H&M dnes dopoledne zpevnily zhruba o sedm procent, akcie britského internetového prodejce textilu Asos pak o 16 procent. Reagují na zveřejnění příznivého hospodářského výhledu obou firem. Evropské akciové trhy jako celek přitom klesaly kvůli obavám, že Evropská centrální banka (ECB) zvýší základní úrokovou sazbu. Píše o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Visionpro.jpg

Apple představil soupravu pro rozšířenou virtuální realitu Apple Vision Pro

06.06.2023 Americká technologická společnost Apple včera představila dlouho očekávanou soupravu pro rozšířenou virtuální realitu Apple Vision Pro. Podle agentury Reuters jde o první velký vstup firmy do nové produktové kategorie od představení chytrých hodinek Apple Watch před devíti lety.
C:\fakepath\Musk.jpg

Musk je znovu nejbohatším člověkem na světě, v květnu vzrostly akcie jeho Tesly

01.06.2023 Americký miliardář a podnikatel Elon Musk je znovu nejbohatším člověkem na světě. Díky květnovému růstu akcií jeho automobilky Tesla sesadil z první příčky generálního ředitele luxusního koncernu LVMH Bernarda Arnaulta. Podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg se Muskův majetek od začátku roku zvýšil o 40,3 procenta na 192 miliard dolarů (4,3 bilionu Kč).
C:\fakepath\nvidia.jpg

Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia pokořila hranici bilionu dolarů

30.05.2023 Americká společnost Nvidia se dnes stala prvním výrobcem čipů, jehož tržní hodnota překonala hranici jednoho bilionu dolarů (zhruba 22 bilionů Kč). Cenu akcií podniku tlačí vzhůru silná poptávka po jeho čipech pro umělou inteligenci. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Pražská burza popáté za sebou oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ

17.05.2023 Pražská burza popáté za sebou oslabila. Index PX dnes klesl o 0,18 procenta na 1340,13 bodu. Dolů burzu táhly opět hlavně akcie energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
C:\fakepath\akcie-25042023.png

Bankovní krize nadále doutná - výsledky First Republic Bank nepřesvědčily

25.04.2023 I když jméno banky SVB již na dobro zmizelo z hlavním titulků světových médií, neznamená to, že je bankovní krize regionálních bank úplně zažehnána. Připomeňme si, že hlavní příčinou krachu SVB bank bylo špatné řízení rizik spojené se zvedáním úrokových sazeb. Regionální banky tak po celých USA ztratily důvěru klientů, kteří začali vybírat vklady. Podotkněme, že tato situace je v paradoxní, protože regionální banky jsou řízeny velmi konzervativně, protože nakupují bezrizikové produkty, jako jsou americké statní dluhopisy. Nejedná se tak jako v roce 2008 o složité konstrukce derivátových finančních produktů.
C:\fakepath\akcie-31032023.jpg

Akcie NVIDIA - nejlepší ochrana proti inflaci a bankovní krizi

31.03.2023 Jednou z nejlepších investic bylo letos pořízení této akcií společnosti Nvidia. A to i přesto, že se jedná o akcii z technologického sektoru, který měl nejvíc trpět zvedáním úrokových sazeb. I když jde o akcii, jejíž PER se pohybuje na astronomické hodnotě 153, potenciální investor opravdu nemohl svého koně vybrat lépe. Cena akcií Nvidia vzrostla od začátku roku o 84 % a je nejvýkonnější akcií z indexu Nasdaq, následovná Metou 70 % a Teslou 57 %.
C:\fakepath\akcie-palantir-10032023.jpg

Dokáže Palantir se poprat s nepříznivým makroekonomickým prostředím?

10.03.2023 Akcie Palantiru jsou pro dlouhodobé investory zklamáním. Palantir po dvaceti letech své existence vstoupil na burzu v říjnu 2020 za velké pozornosti veřejnosti a médii. Úpisní cena se pohybovala na 10 dolarech. Cena za tři měsíce dosáhla svého vrcholu 35 dolarů a následně se propadla na hranici 6 až 8 dolarů. Jedním z hlavních viníků tohoto pádu byl bohatý opční program, který neúměrně navyšoval počet akcií. Mnoho akcionářů nad Palantirem zlomilo hůl. Jistý obrat znamenaly výsledky za čtvrté čtvrtletí 2022.
Související klíčová slova: Společnost PayPal Holdings | Natural American Spirit | Býčí pohyb | Prasknutím internetové bubliny | Předseda představenstva Monety | Zisk Monety | Soláry | Brokerage | BCPP | Akcie prodejce oblečení | Apple Vision Pro | Sociální síť Twitter | Prostor k růstu | Vital Knowledge | ChatGPT | Pokles prodeje | Obchodování s akciemi Taiwan Semiconductor | Výprodeje na koruně | Zvyšování cen | Nejslavnější kryptoměna | Jack Ma | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Zadluženost vlád | Ceny akcií Gamestop | Lithium | Vývoj ceny akcií Komerční banky | Vývoj | Americká společnost Nvidia | Cena akcií společnosti Boeing | Dolarový index DXY | Vývoj ceny akcií AMC | Hodnota dánské farmaceutické společnosti | Pokračování růstu | Opce | Norský fond | Panevropský index | Velký propad | Scania | Dění na opčním trhu | Aktivistický investor Ryan Cohen | Čistý zisk Monety Money Bank | Cena akcií čipové firmy | General Dynamics | EUR | Hegemon | Ceny akcií Netflixu | Výsledky Amazon za Q2 | Štěstí | Zhodnocení akcií | Porsche Automobil Holding SE | Paul Krugman | Index miliardářů agentury Bloomberg | Meta Platforms Mark Zuckerberg | Zvyšování cen energií | Ex-date | Nákupy z Ruska | Investiční firma | Uvedení akcií | Nedostatek čipů | Ortex Technologies | Výkyvy | Jestřábí tlak | Výhled na hospodaření | Řetězec drogerií a lékáren | Ohodnocení | Dnešní obchodování | Čipové firmy | Jan Juchelka | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | T-Mobile | Finanční prokuratura | Volatilní | Imperial College | Vývoj ceny akcií Berkshire Hathaway | Vývoj ceny akcií Heidelbergcement | José Antonio Ramos Calamonte | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Ceny akcií McDonalds | Novo | AUD/NZD | EUR/JPY | Vývoj cen Taiwan Semiconductor | FAA | Ark | Příležitost k nákupu | Francouzské úřady | Pro investory | iShares | Aramco | Investice | DXY | Hodnota na burze | Rozvolnění | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Vývoj ceny akcií Microsoft | Akvizice | Finanční stabilita | Index aktivity | Dopad na akcie | Vývoj ceny akcií MicroStrategy | Buffettův podnik | Česká měna dnes | Vývoj spreadu | Gamestop Corporation (GME) | Brent | Obchodníky na krátko | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Britská libra | Chování | Náklady na financování | NYSE | Zajímavé zisky | Intervence | Kryptoburzy | E.ON | Vývoj meziročního růstu reálného HDP | Ark Investment | Klesly akcie | Experti | Měnový pár GBP/USD | Futures a opce | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Ropná firma Saudi Aramco | Obchod s akciemi | Stop-Loss | Hypoteční bublina | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Celý bankovní sektor | Americké investiční banky | Analytik společnosti XTB | Investor Ryan Cohen | Rebalance indexu | EUR/USD | Bruegel | Akcie americké společnosti Mattel | Vanguard | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stanovisko představenstva ČEZ | General Motors (GM) | Předseda představenstva | PKN Orlen | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | High Mobility Artillery Rocket Systems | Vstup do trhu | Růst akciových indexů | Cena bitcoinu | Cena akcie ČEZ | Roaring Kitty | Obchodování na burzách | Akcie regionálních bank | Konkurenti | Akcie společnosti | Cena akcií Nvidia | Ztráta ruského trhu | Aktuální vývoj | Gamestop Corporation | Benchmark | MicroStrategy cash-flow | Konference pro vývojáře | Streamovací služby | Prodeje insiderů | Ruská ruleta | Cenné papíry | Americký akciový trh | Výnos | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Většinový podíl | Evergrande dnes | IHNED | Delta | Dlužník | Spekulace na kontraktech | Růst sazeb | Technický indikátor | Reddit | Americký výrobce čipů | Investiční strategie | Sázka na riziková aktiva | Index DOW | Valná hromada ČEZ | Import | Jak profitovat | Zákaz vývozu | Exchange | Porsche Automobil Holding | Akcie amerických aerolinek | Rizikovost eura | Dobrý fundament | Věštec z Omahy | Kontrakty | Drahá akcie | Swapové body | Značka Gucci | Bed Bath & Beyond | Vývoj ceny akcií Atosu | Index DXY | AI | Coinmarketcap.com | Americká technologická společnost | Výrobci elektroaut | JPY | Tržní hodnota v bilionech | H&M | Philip Morris International | Polovodiče | oEnergetice.cz | Top Gun | Wonderinterest Trading Ltd | Pár USD/CAD | Wonderinterest Trading | FTX | Peníze | Pandemie COVID-19 | Sankce na dovoz ruského zlata | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Velký kapitál | Prognóza | Služby | Proticovidové lockdowny | Obchodovat na burze | Pozdní zveřejnění informace | Velké problémy | CashFlow | Prodej H&M | Stop-Loss příkazy | Měnová politika Fedu | Americký Fed | Globální hospodářský růst | Vývoj měnového páru AUD/USD | Micron | Zájem obchodníků | Lockheed Martin | Old Navy | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Bankovní domy | Brexit | Průmyslový Dow Jones | Valná hromada | Kapitál | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | USD/BRL | Silný hráč | Ceny elektřiny | Ceny preferenční akcie Volkswagen AG | Analyzování | Býčí divergence | Robinhood | Hello Bank | Cestování | USD | Vývoj ceny akcií JP Morgan | Kč/USD | WallStreetBets | Technická analýza | Cash flow | Proražení | ProfitLevel | Uhlíkové neutrality | Athleta | Plány | Banka Goldman Sachs | Na burze | Energetické akcie | Společnost BYD | Ceny akcií Meta | Akcie BAT | Bankovní skupiny | Akcie výrobců elektromobilů | Berkshire | Total | Vývoj ceny zemního plynu | Výroční zprávy | Tržní hodnota firmy | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Hynix | Energetická společnost | Rebalance | Možné scénáře | Šok | Výsledky za první čtvrtletí | Keith Gill | Split | Zisk Monety Money Bank | Price-to-Earnings | Spekulovat | Regulace | Vývoj ceny akcií GAP | Michael Burry | Noviny | Tichomoří | Akcie Procter & Gamble | Britský ministr dopravy | Cenné kovy | Silný růst | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | Roční růst | Ceny emisních povolenek | Rostoucí ceny energií | Síla poklesu | P.A. | Patria Online | Ceny akcií HP | Avast | Odkupy akcií | Kapitálový trh | Dovoz | Nasdaq Composite | Unie | GBP/USD | Akcie Google | Vyšší náklady | Instagram | Nejbohatší | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Politická situace | CISCO | Možný scénář | Čtvrtletní zisk | Penzijní fondy | Cena akcií čipové firmy Arm | Vývoz zbraní ze Spojených států | Výměna plynového za elektrický spotřebič | Dodávky čipů | Akcie Bank of America | Největší firmy | Válka na Ukrajině | Vklady | Pokles ceny akcií | Akcie prodejce | Vývoj ceny akcií Lockheed Martin | Investing.com | Elon Musk | Býčí sentiment | Sociální síť Truth Social | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vybírání zisků | Akciové indexy | Americký prezident | Rizikovost | EUR/CZK | Zájem investorů | Stavebnictví v USA | Falešné proražení | Společnost Pfizer | Rekordní zisk | Euforie | Západní společnosti | CO2 | Energetické akcie v Evropě | Schopnost řešit problémy | Investoři | Revolut | Portfolio | Petr Koblic | Muskův tweet | Nordstream | Nejistoty | Fidelity | Globální ekonomiky | Společnost British American Tobacco | Možnost obchodovat | AMD | Společnost Google | Jeff Bezos | Média | Společnost British American Tobacco (BAT) | Nárůst ceny | Zisk | Kerrisdale Capital | Peso | Prezident | Produkty s motivy Barbie | CAC 40 | Lukáš Baloga | Vyšší hodnoty | Výměna plynového kotle | Část zisků | Ruské ropy | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Cena Etherea | Evropské akcie | Raytheon | Hello bank | Vývoj ceny akcií Moderna | Boom | Řetězec drogerií | Ropné společnosti | WSJ | AT&T | Obchodní napětí | Ceny akcií Amazon | Propad ceny akcií | Anheuser-Busch InBev | BP | Cena indexu Dow Jones | Velmi rizikové investice | Maroc Telecom | Investiční | Cestovní kanceláře | Vývoj měnového páru | Moderna | Cena indexu NASDAQ | Akcie společnosti Tesla | Ceny akcií Apple | Obrat hlavního indexu PX | Velké firmy | Americké centrální banky | Kč/EUR | Tržní podíl | Analýzy | Nejvýkonnější akcie | Akcie v USA | Fiskální rok | Politická nestabilita | TTF | PXE | Morningstar | Meme akcie | HeidelbergCement | Německý DAX | Tržní ceny | Patria | Práce z domova | Analytik Purple Trading | RWE | EUR/AUD | Koupit akcie | Vývoj ceny akcií McDonalds | Top energetické akcie | Úrok | Akcie McDonalds | Vývoj ceny akcií Exxon Mobil | Výhled na rok 2023 | Zpráva | P/E | Les Echos | Futures na samotnou elektřinu | Rozpočtová politika | Agentura Reuters | Vývoj ceny akcií Netflixu | Půjčka | ID.3 | Rivan Automotive | Česká měna | Tencent | Prodej | Rok 2024 | Platební neschopnost | iPhone | Bohatý | Zasedání Fedu | EPH | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Historie MicroStrategy | Švýcarská banka | Růstové akcie | Huawei | Ceny akcií Netflix | IT poradenství | Herní segment | Akcionáři | Warren Buffett | S&P | Automobilka | Zákaz vývozu čipů | Skupina PPF | Vývoj ceny akcií Tesly od začátku roku | Ceny akcií Paypal | Vývoj ceny akcií Adobe | Střednědobý výhled | Obchodování | André Kostolany | Výrazné ztráty | Firmy z indexu Nasdaq 100 | GBP | Vyšší ceny | Společnost Berkshire Hathaway | Management | Centrální banky | Vývoj akcií | Meta | Růst akcií Alibaby | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ceny akcií Microsoft | Oznámení | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | Ceny akcií EDF | Analytička společnosti | Dobré výsledky | Zprávy | Pandemie COVID 19 | xStation | TSMC | Krach burzy | Tradiční odvětví | BCM | Fenomén | Akcie prodejců oblečení | Dolary | Armageddon | Tokeny | Index STOXX Europe | Uran | Spotové ceny elektřiny | Ruský rubl | Vývoj ceny bitcoinu | Hrubý domácí produkt | Bard | Akcie v Evropě | Ceny ropy | Zemědělské komodity | Růst inflace | UBS | Akcie třiceti předních amerických podniků | Obchodování na Wall Street | Investiční banka | Covid | Ceny Bitcoinu | Berkshire Hathaway | Další růst | Výrobce léků | Central European Media Enterprises (CME) | Úvěrování | Airbus | Konjunktura | Vyhlídky | Zachránce JP Morgan | Investiční centrum | Newport | CZ | iFX | Gucci | Pojišťovny | České banky | Míra | Firmy | British American Tobacco | Vláda USA | Odvětví polovodičů | Morningstar David Swartz | Digitální měny | Medvědí divergence | Investment management | Pokles tržeb | Energetická skupina | Současný trend | Hedgeové fondy | Výsledky | Fundamentální hodnota | Evropský výrobce letadel | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Odhady trhu | Pád kryptoměn | Výrobce letadel | Australský dolar | Nio | Forex pár EUR/USD | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Eurodolar | Špatné výsledky | Bank of America | Koruna | TIM | Výrazný pokles | Petr Lajsek | Analytická společnost | Finanční výsledky | Vývoj ceny plynu | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Strach z velké ztráty | Eli Lilly | New York Stock Exchange (NYSE) | Vývoj ceny akcií Porsche AG | Předpověď | Americký výrobce | Akcie leteckých společností | Shell | Cena akcií společnosti | Propad | Šéf Tesly | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Kryptoměny bitcoin | Meme stocks | ProCent | Nižší low | Objem | Údaje | Vakcína | Výkonnost | Společnost Arm | Ceny akcií Walt Disney | Softwarový gigant | Období zvýšené volatility | Exxon Mobil | Americká banka | Společnost Nvidia | Deprese | Asie | Nejhodnotnější americká společnost | Akcie Volkswagen | Technologické společnosti | Kapitalizace MicroStrategy | Alibaba | Očekávání analytiků | Investiční společnost Berkshire Hathaway | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Stablecoiny | Kryptopeněženka | Ceny akcií MicroStrategy od začátku roku | Regulátor | Největší burzovní kapitalizace | Automobilky | Shortovat | Zlomový okamžik | Vývoj ceny akcií Palantir | Dlouhodobý výhled | Hodnota Amazonu | Digitální zlato | Cena akcií společnosti GameStop | Sázka | ARK Innovation | Bilion | Obchodování s akciemi | AMC | Pochybení | Pfizer | Cena indexu S&P 500 | AFP | Studie | Výsledky společnosti | Truth Social | První obchodní den | Northrop Grumman | Vývoj ceny akcií Nvidia v roce 2023 | Průraz | Index S&P 500 | Cena plynu | Graf | Deficit | EDF | Výstraha od Goldman Sachs | Hodnota firmy | Investiční firmy | Ratingová agentura | Ceny akcií Baidu | Zisk energetické společnosti | Ropa Brent | Omezené riziko | Adam Jonas | Bonus akcie | Přehled | Kering | Akcie výrobce čipů | Jak obchodovat proticyklické akcie | Zavádění digitálních měn pro platby | Short | Spotové ceny | Hypotéky | Firma Kerrisdale | Současná situace | Lukáš Kovanda | Ceny na čerpacích stanicích | CAPEX rozpočty | Okrajový trh | Korelace s technologickými akciemi | Přijetí | Zelené investice | oEnergetice | Společnost HP | Vývoj ceny evropského plynu | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Vojtěch Boháč | Jackson Hole | Blue Origin | CAD/JPY | Vedení firmy | Grafické karty | OPEC | Investorka | Nejhorší den | Johnson & Johnson | Třetí vlna | BYD | Investice do nemovitostí | KB | HRUŠKA | Stavebnictví | Ceny akcií Kering | Optimistická očekávání | Reuters analytik | Earnings | Americká společnost | Trump | Disney+ | FactSet | High | NZD/CAD | Dow Jonesův index | Technické analýzy | Urals | Ekonomická situace | Jakub Holas | Obchodní strategie | Sójové boby | Bitcoinové ETF | Prodejci oděvů | Vzestup bitcoinu | Akcie Komerční banky | Provozní výnosy | Česká koruna | Růstový potenciál | Vývoj ceny akcií Volkswagen | Stříbro | Investiční společnost | Vliv Buffetta | Instituce | Bank of Japan | Vývoj dolarového indexu DXY | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Blízká budoucnost | Akcie Tesla a Meta | LNG | Společnost Novo Nordisk | Michael J. Saylor | Vývoj ceny zlata v USD | Wonderinterest | Americké akcie | AB Inbev | Uvolněná fiskální politika | BBC | Hrozí krach | Vývoj ceny akcií Ford | Benchmark Mineral Intelligence | Telekomunikační společnosti | Ex-dividend | ex | Nový výhled | Ceny akcií Ford | Ceny akcií Moneta | Výdělky | Rozpočtový deficit | Divize | Iberdrola | Počet klientů | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Expanze HDP | Akcie Amazonu | Rosněfť | Růst výnosů | Obchodování se CFD | Vývoj ceny akcií Walt Disney | Snížení daní | Vývoj ceny akcií Nio | Audi | Indikátor RSI | Komise pro cenné papíry a burzy | Panenka Barbie | Akcie firem | HIMARS | Trh | Evropský plyn | Politická rizika | Kryptoměnová burza Coinbase | Komise | iShares Semiconductor ETF | Barbie | Souprava | Britská premiérka Liz Trussová | Společnost Alibaba | Dan Schulman | Úspěšný trading | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Cena akcií společnosti Walt Disney | Ceny akcií JP Morgan | Vyplnění GAPU | Fed | Celosvětová poptávka | Časový plán | Korekce | Richard Dickson | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Virtuální realita | Nové trhy | Buffett | Výhled pro rok | Ceny akcií H&M | Finanční společnosti | Výplaty dividendy | Ceny kryptoměny | Pražské burzy | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Zveřejnění výsledků | Boháč | Tržní hodnota firmy Novo Nordisk | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kanada | USDT | Globální recese | Vlastník bitcoinu | Yahoo | Výrobce panenek Barbie | Stock | Platforms | Cena akcií společnosti Adobe | Cena dolarového indexu | Domácnosti | Rating | Vývoj ceny dolarového indexu DXY | Společnost Alphabet | Soustředění | Koronavirová pandemie | Nejistota | Volkswagen AG | Microsoft | Příležitosti | Dopad na cenu | GME | Růst tržeb | CME | Vládní dluhopisy | Rozšíření umělé inteligence | Ceny akcií AMC | Ceny akcií Netflixu do začátku roku | Amundi | Shortování | Vývoj kryptoměny | Společnost PayPal | Jak obchodovat necyklické akcie | Vývoj ceny akcií ČEZ | Letadla | Mistrovství | Dollar Tree | Rivian | Index miliardářů | Mexické peso | Světový hegemon | Semiconductor ETF | Exporty | Ekonomické problémy | Generovat zisk | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj ceny akcií Moneta Money Bank | Index Nasdaq | Akciové trhy jako celek | Akcie tabákových firem | Vývoj ceny akcií Nvidie | Bankovní akcie | Představenstvo | Vision Pro | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Dluhopisy | Ceny akcií Nvidie | Trendové linie | Luca de Meo | MicroStrategy | Výpadky | Rizikové investice | Experimentální přípravek | Objem obchodů | Jiří Hruška | Vývoj ceny akcií Moneta | Tomáš Pfeiler | Vývoj ceny akcií Alibaby | Centrální banka | Exxon | Zemní plyn | Německo | Ceny akcií MicroStrategy | Twitter | Velké zisky | Vývoj ceny akcií Total Gabon | Velká kryptopeněženka | Krach | Ceny akcií Berkshire Hathaway | Pozitivní zpráva | Hotovost | Donald Trump | Čistý zisk | Prodejce textilu | New York Stock Exchange | Centrum | Walmart | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | CL | Obchodování na páku | Chinese Estates Holdings | Investice do akcií | Vývoj ceny akcií Nvidie od začátku roku | Energetická společnost ČEZ | Akcie společnosti MicroStrategy | Kurz české měny | Pandemie covidu | Bankovní tituly | Rekordní zisk energetické společnosti | Valorizace | Nákupy od úzké skupiny lidí | Akcie společnosti Mattel | Kostolany | Vice | Výsledky First Republic | Rating prioritních akcií | Růst spotřebitelných cen | Fúze a akvizice | RTX | WeWork | Nižší zisky | Aktivum | Společnost XTB | Legendární investor | BNP | Run na banky | Mluvčí | CZK | Analytik Cyrrusu | Reuters | Úspory | IFX | Christian Dior | Zuzana Filipová | Baidu | Vystavení riziku | Dobré zprávy | Situace | Výše investice | Penny stocks | Akcie PayPalu | Škoda | Primark | Kapitalizace celého krypto trhu | Stablecoin | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Vrcholy | Štěpán Hájek | Akcie Atosu | Měny zemí | Rekordní maximum | Zakladatel | Předseda | Stablecoin vázaný na dolar | Právo | Proticyklické akcie | Europe 600 | Adam Crisafulli | Equity | Konkurenceschopnost dovozců | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | IPO Porsche | Ceny dolarového indexu | Makléři z Prime Brokerage | Těžební náklady | Pozice Tesly | TSM | Lukáš Raška | Tržby | Hongkongská burza | Evropská unie | DPA | Boeing | Klesající trendové čáry | Poptávka po LNG | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Akcie Netflixu | Finanční systém | Prime | Online prostředí | Cenový cíl | Google | Apple | Libra | Otevření Číny | GameStop | Automobilka Renault | Nákup akcií | CFD | Vývoj ceny akcií Tesla | Cena akcie | Velké technologické společnosti | Nabídka akcií | Nakoupit akcie | Technologická společnost Apple | Výrobce letadel Boeing | Řetězec | Fond | Vývoj měnového páru USD/RUB | Příprava | Hubnutí | Ztráta | Vysoké inflace | Americké vlády | Ceny akcií Arm Holding | Arm | Alibaba Group | ECB | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | RRR | Vývoj ceny emisních povolenek | Úroky | Zveřejnění výsledků hospodaření | Refinitiv | Piëch a Porsche | Cyklické akcie | Portu | Cena | Tomáš Spurný | CFD akcie | Investiční banky | Prodejce oblečení | Lineární regrese | Vedení ČEZ | Elliottova vlnová teorie | Money-Management | Nastavení měnové politiky | Ceny akcií Nvidia | Moneta | Air | Závazek | Akcie dnes | Káva | Ceny akcií | Vlastnit akcie | Ceny zemního plynu | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | Výsledky společnosti Gap | Institucionální investoři | Ceny | Vyšší úroky | Dior | Prudký pokles | Oslabení kurzu | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | British Airways | ČNB | Ceny evropského plynu | Zajímavé příležitosti | Zařazení akcií Amazonu | Dlouhodobé investice | Akcie Microsoft | Agentura Bloomberg | SNY | Cena akcií Walt Disney | Pokles | Contango | Miliardář Jeff Bezos | Oslabení kurzu koruny | Ochrana proti inflaci | Životní pojišťovny | Evropské ropné společnosti | Vývoj ceny akcií Baidu | Trojrozměrná videa | Vývoj akciového indexu | Telekomunikační skupiny | Růst poptávky po akciích ČEZ | Těžba v USA | Kerrisdale | Akcie Monety | Štěpení akcií | Vývoj kurzu akcií Nvidie | Erste | Americké společnosti | Meta Platforms (Facebook) | Měnová politika | Pokles výnosů dluhopisů | Moody's | Cena soupravy | Guvernér | Insider trading | Lego | Francouzská Société Générale | Makro | Banka | Výhled cash flow | Index ISM | Americká ekonomika | Snížení sazeb | NVDA | Coinbase | Akcie Johnson & Johnson | Vývoj ceny akcií Renaultu | Slušné zisky | Evropská centrální banka | Obchodník | Letadlo | První fáze | Fitch | Zisk energetické společnosti ČEZ | Operační marže | Finanční prostředky | MRNA | COVID-19 | Obchodovaná společnost | Nejlepší ochrana | Indikátor | Rizika | Paypal Holdings | Růst ceny | Finance | Firma Kerrisdale Capital | Hudební vydavatelství | ISM | Index PX | Čínská vláda | Analytika | Daně | Mánie | Investment Management | Kryptoměna | Vývoj ceny akcií HP | Konfluence | Momentum | Cenový propad | Daně z příjmů | Cena akcií společnosti McDonalds | Měnový pár AUD/NZD | Konsorcium | Zákaz pronájmu cloudových služeb | Vývoj inflace | Růst zisků | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Ceny akcií GM | Analytik XTB | BNP Paribas | Konsenzus | Akcie Boeingu | Výsledky First Republic Bank | Vývoj ceny akcií Coinbase | Digital World Acquisition | Energetická skupina ČEZ | SPAD | Indexové trakery | Situace na trhu | TradingEconomics | Pozitivní výsledek | Miliardy eur | Anomálie | PowerCo | Ceny akcií NIO | Ceny dolarového indexu DXY | Ceny akcií Volkswagen | Štěpení akcií Walmartu | Starbucks | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Měnový pár EUR/GBP | Ratingové agentury | Akcie Apple | HSBC | Zvýšení ceny | Historie se opakuje? | Fire Sales | Invaze | Vývoj měnového páru GBP/USD | Snížení ratingu | Výroby elektromobilů | Obchodníci | Uvedení na burzu | Trinity Bank | Kořist pro obchodníky | Dlouhodobé dluhopisy | Horší výkonnost | Cena akcií společnosti Johnson & Johnson | Capital | Růst cen | Rating vyšší | Pokles akcií | Splátky obřího dluhu | Ceny akcií Arm | RSI | Technologický Nasdaq | Nákupy defenzivních titulů | Vývoj ceny akcií Porsche | Orange | Společnosti Netflix | Poptávka | EUR/MWh | Financování | Akcie čínské společnosti | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Čína | Alphabet (Google) | Růst HDP | Index pražské burzy | Americké banky | Psychologie | Vývoj ceny akcií Boeing | Obchodovat | Prime Brokerage banky Goldman Sachs | Vývoj akcií Tesla | Tržní kapitalizace MicroStrategy | FRED | Sankce Evropské Unie | Produkty Nvidia | Rychlý nárůst ceny | Line | Cena kryptoměny | Sociální síť | Dividenda | Akcie technologických firem | MIFID | Výhled na 2023 | Výsledky hospodaření | Bernard Arnault | DAX | Camel | Obchodování na akciových trzích | Uzavření trhů | Ostatní kryptoměny | Koncentrace | New York Times | Hospodářský růst | Medvědi | Prodej luxusních doplňků | Výroba čipů | Kurz měny | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Ark Investment Management | Americké státní dluhopisy | Akcie Volkswagen AG | Akcie Gamestop | Cena akcií společnosti Microsoft | Bohumil Trampota | WTI | Akcie Netflix | Horké peníze | Bod | Tweet | Miliardy korun | Ceny akcií Lockheed Martin | Richard Branson | Akcie americké společnosti | Jaderné elektrárny | Obchodování dnes | Odliv vkladů | Rekordní zisk energetické společnosti ČEZ | Zpráva Morgan Stanley | Video | HDP | Obchodování CFD | ROCE | Vývoj ceny akcií Arm Holding | Plán zisků | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Ziskovost | Sázet | Technology | Banka UBS | PYUSD | LES | Cena ropy | Porušení zákona | Problémové čínské firmy | Firma | Inflace | Drobní investoři | Hodnota firmy Novo | Marže | Evropský plyn TTF | SpaceX | Zlato a stříbro | Ekonomický šok | Capitalinked.com | Zvýšení zadlužení | Fiskální politika | Načasování | Váš trading | Apple Watch | Mírná korekce | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Zrušení voleb v Gabonu | Alphabet | Hlavní emise | Struktura | Vedení společnosti | Cena akcií společnosti Baidu | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | TRUTH social | Signály | Omikron | Obchody s kryptoměnami | Akcie Alphabet | Obchodování akcie | Ekonomické recese | Statistiky | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Liz Trussová | Kapitalizace Applu | Big Short | Výprodej | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Americká Komise pro cenné papíry | Valné hromady | Vývoj ceny akcií Johnson & Johnson | Facebook | Pád kurzu akcií Total Gabon | RUB | Američané | Kurz | Biopaliva | Pokles výnosů | Očekávaný růst trhu | Ředitel Komerční banky | Poptávka po čipech | Investiční banka Goldman Sachs | Vývoj ceny kávy | Akcie Palantiru | Spekulace na kontraktech Brent | Nejhorší výsledek | Dolar | Asie a Tichomoří | Abercrombie | Zájem o riziková aktiva | Obchodování ropy | Vývoj německého akciového indexu | Vývoj spotové ceny elektřiny | Euro | Akcie podniku | Společnost Amazon | Bezpečné dluhopisy | Boeing 737 | Vývoj ceny elektřiny | Server CNBC | MALL | Agentura DPA | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Problém v ohodnocení | Magnificent | Wood & Company | Byznys | Kukuřice | Debata | Stanovisko představenstva | Risk | Investiční cíl | Forever 21 | Konglomerát | AUD | Červená čísla | Adrienne Yihová | Obchod | Pilulka Lékárny | Dividendový výnos | Abercrombie & Fitch | Pozitivní výsledky | Vývoj ceny akcií Vonovia | NASAMS | Nejistota v cestování | Capitalinked | Predikce | Regulátor trhů | Upisování | Akcie dividendových firem | Ceny preferenční akcie | PAH3 | Citigroup | Softbank | Investorské kroky Warrena Buffetta | Banka JP Morgan | Hospodářství | MIB | Extrémní propad ceny | Heidelbergcement | Útok Hamásu | EU | Společnost Ark Investment Management | Diverzifikátor portfolia | Altrie | Jaké kroky podnikne Čína? | Křetínského EPH | Vývoj ceny akcií firmy E.ON | Miliardy | ARK Inovation | Hotovostní pozice | Ministerstvo financí | Ceny akcií Coinbase | Nižší ceny | Vývoj ceny akcií BAT | Tržní hráči | Spojené státy | Ekonomická krize | Evropské cestovní kanceláře | Čipy navržené firmou Arm | Hlavní inovace | Gamble | Portfolia | Tesla | Převis | Nejlepší obchod | Holdingová společnost | ARM | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Komerční banka | Byznys aktivita | Prodej amerického vojenského vybavení | Samsung | Recese | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Akcie bankovní skupiny Erste | Emisní povolenky | Renault | Růst akcií | Klesání cen | Silicon Valley | xStation 5 | Analytik Portu | Index Dow Jones | Odchod z Ruska | Výhled na rok | Největší propad | Silný americký dolar | Pandemie | Výnos z poplatků | Zbohatnutí | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Total Gabon | Silný support | Fosilní paliva | Realitní společnosti | Situace okolo First Republic | Akcie Alibaby | Know-how | Méně rozvinutý okrajový trh | Matěj Široký | STAR | Ozempic | Kurz eura | Tržní kapitalizace Applu | Prudký růst akcií | Dlužníci | Centrální banka USA | Automobilka Volkswagen | Ceny akcií ALB | Dieselgate | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Unipetrol | iShares Semiconductor | Ceny akcií Adobe | Intel | Ceny evropského plynu (TTF) | Japonský jen | Finanční skupina | Nejrychleji rostoucí | Analytik Komerční banky | Jak obchodovat | Virtuální mince | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | CySEC | Dánské firmy | Kurz bitcoinu | Soud | Eskalace napětí | Společnost ČEZ | Henry Hub | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Purple Trading Petr Lajsek | Cena indexu | Makroekonomické prostředí | Bondy | Mince | Odbyt osobních počítačů | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Tržní příležitosti | British American Tobacco (BAT) | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Vývoj ceny akcií AB Inbev | Channel | Snadná kořist | Rostoucí ceny | Trend | EUR/NZD | Vývoj ceny akcií H&M | Automobil | Oslabení | Ceny akcií Bank of America | Společnost Arm Holding | Windfall tax | Platforma | Manufacturing | MAN | Diverzifikované portfolio | CNN | USD/RUB | Investor Michael Burry | Spotify | Finanční ukazatele | Evidian | Nařízení | Shrnutí vývoje | Ropné akcie | Oblasti umělé inteligence | Vývoj ceny dolarového indexu | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Invaze Ruska | Bankovní sektor | Indexy | Zvyšování sazeb | Cenné papíry ČEZ | AIM-120C-8 (AMRAAM) | Reálné aktivum | Transparentnost | Baterie | Kongsberg | Francouzská finanční prokuratura | Průmysl | Společnost AliExpress | Investování do akcií | Akcie MicroStrategy | Tempo růstu | Podnikatel | Vývoj ceny akcií firmy Tesla | Úvěrový rating | Bankovnictví | Ceny elektřiny v České republice | Vývoj ceny akcií Netflix | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Digital World | Nadhodnocení | Biliony | Divergence | Celkové provozní výnosy | Nejvyšší růst | ETF | Akcie výrobce čipů Nvidia | Analýza společnosti | Akciové trhy | Vývoj ceny akcií Bank of America | T-Mobile US | Zhoršení výhledu | Moneta Money Bank | Varování | Vývoj ceny akcií Netflixu do začátku roku | Stabilní zisky | Úsilí | Vývoj ceny akcií American Airlines | Hospodaření Nvidie | Vývoj naplněnosti plynových zásobníků | Spojení | Hodnota firmy Novo Nordisk | Long | Rally | Rozšíření sankcí | Recese v USA | USD za tunu | Výroba čipů pro elektroautomobily | Výsledky Apple za Q2 | Tepelné čerpadlo | Internetový obchod | Výplatní poměr | Akcie Citigroup | Investiční doporučení | Vydání zprávy | Vývoj ceny preferenční akcie Volkswagen AG | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Joza Perića | Společnost Arm Holdings | Prodejní tlak | Hospodářské výsledky First Republic Bank | Největší evropské cestovní kanceláře | Futures s dodáním elektřiny | GEVORKYAN | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Vývoj trhu | Švýcarská banka UBS | Business | Prodej akcií MicroStrategy | Podíl na trhu | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Barchart | Indikátory | Albemarle | Růst cen akcií | Slábnoucí dolar | Platby a převody měn | Pokles cen | Firma Novo | Royal Dutch | Plynárenské společnosti | Palantir | Služba Prime Brokerage | Akcie Nvidia | Technologická společnost | Platební společnost | TRUTH | Vývoj měnového páru USD/CAD | Zvedání úrokových sazeb | Vývoj kurzu | Inovace | Vývoj ceny akcií Sanofi | Akcie Berkshire Hathaway | Zdravotnictví | Energetické krize | Počet akcií | Akcie Tesly | Trump Media | Zpětné odkupy | NZD/USD | Riziko ztráty | Nárůst ceny bitcoinu | Technologický pokrok | Bezpečnost | Burger King | Celkový počet klientů | Vývoj na finančních trzích | Francouzské společnosti | | Tomáš Cverna | Pochybnosti | Mateřská společnost | Nemovitosti v Česku | Seat | Riziková aktiva | Trinity | Rizika přehlížené trhem | Ruleta | Změny ceny | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Ceny akcií Renaultu | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Návrh MF | Politika | Konkurence | Vladimír Vávra | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Evropské společnosti | Komunikace | Backwardation | TMTG | Yahoo Finance | Výhled pro akcie | Dodržování pravidel | Poplatky | Forint | GDP | Ceny akcií PKN | Velká Británie | Evergrande | Další vývoj | Citibank | Ceny akcií Exxon Mobil | Objemy obchodů | Indexy S&P | Úrokový výnos | Cena akcií společnosti Volkswagen | Obchodování na devizovém trhu | Úpisní cena | Nálada | Letectví | Zveřejnění hospodářských výsledků | Společnost Virgin Atlantic | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Oregon | SVB | Výprodej akcií | Ekonomika | Internetová bublina | Vývoj ceny akcií Kering | Vývoj ceny preferenční akcie Volkswagen | Elektřina | Ceny akcií BAT | Akcie Coinbase | Sankce | Zhodnocení | Objem klientských vkladů | Ceny zlata | Výhled | Bankovní akciový index | Prodejní cena | Společnost RTX | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Deriváty | Ethereum | Embargo | Economist | Hry | Oslabení akcií | Výprodej akcií Tesly | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Zahraniční vlády | Trendové čáry | Tolerance rizika | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Vývoj spotové ceny elektřiny v České republice | Cyrrus | Dobrý výsledek | Burze | Expanze | Situace okolo First Republic Bank | eBook | Ceny akcií GAP | Insider | Ceny akcií Mattel | Systém HIMARS | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Konsolidace | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Fúze | Prime Brokerage | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Hrubá marže | Investor | USD za barel | Akcionáři Komerční banky (KB) | Nákup bitcoinu | Spread | Platební společnost PayPal | Společnost Intel | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj ceny akcií Evergrande | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | New York | Cathie Wood | Finanční údaje | GS | Dřevo | Krize | Gabonská vláda | Pád akcií | Price-to-earnings ratio | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Riziko | Tržní hodnota Tesly | NZD/CHF | Americká internetová společnost | Investor do akcií | David Swartz | Zlotý | CoinGecko | Cash flow Skupiny ČEZ | Slabá čísla | CEO | Kurz libry | Ortex | Nejhorší výsledek firmy | Ceny akcií Novo Nordisk | Spojení Monety | Dollar | Nezaměstnanost | Trhy | Úročení vkladů | Dolarový index | Výplata | Převody měn | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Výrobci čipů | Prazdroj | Sazby | Akcie Tesla | Rostoucí zadluženost | Výsledky hospodaření Nvidie | LEG Immobilien | Invaze Ruska na Ukrajinu | ISS a Glass Lewis | Generální ředitel | Cíle | Čistá marže | Burza | Cena akcií společnosti Google | Provozní náklady | MarketWatch | Ceny akcií Sanofi | Motivy Barbie | Dotcom | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Vývoj kurzu akcií | Růst cen komodit | Likvidita | Akcie Boeing | Vývoj ceny akcií Shell | Porsche | Internetová společnost | Firmy z indexu Nasdaq | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Uhlí | Hospodářské výsledky First Republic | Vývoj ceny akcií firmy BMW | Výzkumné společnosti | Atos | Slovensko | Profitovat | TotalEnergies | Regulační úřady | Ceny akcií Vonovia | Energie | Akcie Kering | Zpravodajství | Ceny akcií Shell | Tradeři | Ekonomický cyklus | Dividendy | Měna | Ceny akcií Tesly | XPeng | Jasný signál | Tripple witching | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Experimentální přípravek na hubnutí | Teroristický útok | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | Ceny akcií Moderna | Silné výkyvy | Výnosy | Walgreens | W1 | Miliardy dolarů | Finanční trh | Růst poptávky | Soupravu Apple Vision Pro | Německá automobilka | Rozhodnutí centrální banky | Vývoj ceny akcií Exxon | Virgin Atlantic | Risk On | Akcie firmy GameStop | Dunhill | Cena dolarového indexu DXY | Sberbank | Primární veřejná nabídka | Milník | Světová zdravotnická organizace | Generativní umělá inteligence | Protikoronavirová opatření | Akcie Meta | Sberbank CZ | Partneři | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vital Knowledge Media | Tržby společnosti | Obchodní den | Ceny akcií Tesly od začátku roku | Signál | Čínská firma | Vývoj cen akcií | EPS | Biliony dolarů | Úbytek | Optimistická nálada | Společnost SpaceX | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Řízení rizik | Vývoj ceny akcií Gamestop | Podmínky půjčky | Cena kryptoměny bitcoin | Vývoj ceny akcií technologických firem | Evropský bankovní akciový index | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výrobce aut | Přikoupení | Porušení pravidel | Společnost | Cloudové služby | ESPN | Sázky | Forbes | Diverzifikátor | Akcie dánské firmy | BlackRock | Vývoj ceny akcií MicroStrategy od začátku roku | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Potenciál zisku | BMW | Cena akcií | Kupci | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | D1 | Ropný trh | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Eura | Čínské bondy | Ztráty | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Nizozemsko | Organizace | Ceny akcií Exxon | Forex pár | Letecký průmysl | Ceny akcií Porsche | Gap | Porsche Automobil Holding SE (PAH3) | Stock Exchange | Růst | Mimořádné dividendy | Koronavirová opatření | Akcie společnosti Alphabet | Akcie ČEZ | Příjmy | MF | Rodinné stříbro | Hospodářské výsledky | Propad ceny | Proti trendu | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Société Générale | Cena akcií společnosti ČEZ | Domácí měny | Administrativa | Obchodování na trhu | Internetové bubliny | Ceny akcií Total Gabon | Index | Wall Street Journal | Sympozium centrálních bankéřů | Komoditní | Infineon | Mobilní software | MiFID II | Fundament | Čínský trh | Ceny akcií Alphabet | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Varovné signály | S&P Dow Jones Indices | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Lukrativní business | Investice do elektromobility | ISS | Vývoj ceny akcií EDF | Odvětví | Tether Holdings | Sanofi | Shein | Louis Vuitton | Očekávaný růst | Biliony USD | Oděvy | Celkový objem úvěrů | Wall Street | Vývoj ceny akcií Arm | ARM Holdings | Koronavirus | Ceny plynu TTF | Automotive | Mluvčí banky | Výsledky Amazon | Regulační orgány | Akcie zpevnily | Capital Management | Jedinečná příležitost | Tchaj-wan | Zemědělské suroviny | Norská společnost | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Lukoil | Aktivistický investor | 5G | LNG z Freeportu | Vlastnictví | Elliottovy vlny | Poradenství | Magnificent 7 | South China Morning Post | LVMH | Farmacie | Firma Arm | Výrobce elektrických aut Rivian | Technologie firmy Arm | Prohlášení | Akcie konkurentů | Ampere | Podíl ve firmě | Výsledek firmy | Trumpova mediální firma | Posílení rublu | Historie se opakuje | Vývoj indexu ISM | Návratnost | Období poklesu | Zisk na akcii | Vstup firmy do nové produktové kategorie | Ford Motor | GM | Nejhodnotnější firmy světa | Přerušení výroby | Obchodování na burze | Ztráty traderů | Burzovní kapitalizace | Asos | Dovoz ruského zlata | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Rostoucí těžba v USA | Olívia Lacenová | UAE | Vývoj ceny akcií First Republic | Akcie Mattelu | Brent nebo WTI | Vysoké úrokové sazby | Cena akcií společnosti Apple | Kryptoměna Bitcoin | Britská premiérka | Rizikovější euro | Zahájení prodeje | Vývoj německého akciového indexu DAX | Růst bitcoinu | Investiční příležitost | Belgická firma | Velké ztráty | Vakcíny na koronavirus | AIM-120C-8 | Úrokové výnosy | Propad zisku | CapitalPanda | Analýza | Akcie Porsche | Mattel Richard Dickson | Převzetí Avastu | Fibonacciho extenze | Ceny dřeva | Financování dluhu | Vývoj ceny akcií Asos | Filmové studio | Vývoj dolarového indexu | Omezování ekonomiky | Ryan Cohen | Procter & Gamble | Posílení | Nálada spekulantů | Tržní hodnota | Nordstream 2 | Business intelligence (BI) | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Skepse | Burzovní komise | Vývoz zbraní | Analytička | Nasdaq v New Yorku | Sociální sítě | O2 | Makléři | Prodej podílů | Zvrat v podnikání | Zlepšení | Společnost Palantir | Ropa a ostatní komodity | Výkon | Akciová maxima | Umělé inteligence (AI) | Obchodování CFD akcií | Společnost Atos | Ropné měny | Investovat | Přijetí digitálních měn | Ekonomika USA | Ceny akcií Asos | Nejlepší ochrana proti inflaci | Norsko | The New York Times | Síť Truth Social | Světlo na konci tunelu | Rozdělení akcií | Válka | Síť Facebook | Zákaz vývozu čipů do Číny | Typ ropy | Canalys | Výrobce panenek | Výsledky Apple | Nastavení úrokových sazeb | Celoroční výhled | PPF | Bentley | Dow Jones Indices | Ceny akcií Palantir | Bankrot | Investiční cyklus | Cenový rekord | Kurz akcií | Syntel | Tradiční automobilky | Firma Saudi Aramco | Akcie Taiwan Semiconductor | Plynovody | Digitální peněženky | Zakladatel Amazonu | Kryptoměny dle tržní kapitalizace | Bloomberg | Nabídka | Oppenheimer | Pandemie COVID | Pondělní obchodování | Vývoj indexu ISM ve službách | Akcie francouzské společnosti | Velké západní společnosti | American Airlines | Globální finanční systém | Vývoj ceny akcií Apple | Zdražení ceny elektřiny | Maďarský forint | Americký podnikatel | Důvěra investorů | Jedinečná příležitost k nákupu | China Evergrande | Vývoj ceny akcií Alphabet | Ceny akcií Ford Motor | Glass Lewis | Pokračování v poklesu | Potenciál pro zhodnocení | Bitcoin | Akcie Evergrande | Velký hráč | MIB index | Výrobce elektrických aut | Prudký růst akcií firmy Arm | Vliv Buffetta na kurz akcií | Rychlý nárůst | Elektroautomobily | Vývoj ceny akcií HSBC | Kontrakty TTF | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Veřejná nabídka akcií | Makléř Wood & Company | Hospodaření | Futures | TUI | Společnost S&P | Finanční ztráty | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Prodej akcií | Preferenční akcie Volkswagen | Růst akcie | Propad akcií | Konkurent | FXstreet.cz | Zisková firma | Levnější půjčky | XTB | CHF | Vývoj ceny akcií Alibaba | Výsledky Alphabet | Akciový index | Stabilní úrokové sazby | Skupina ČEZ | Vývoj ceny akcií Citibank | Růst Nvidie | Úplný zákaz vývozu | Akvizice SABMiller | Wall Street Journal (WSJ) | Oblečení | Tongyi Qianwen | Špatné řízení rizik | Úrovně EUR/USD | Italský MIB index | Proud stability sazeb | Medián | Podpora | Přežití pražské burzy | Vonovia | AUD/CAD | S&P 500 | xStation5 | Čínská společnost | OpenAI | JDE | Zájem o kryptoměny | Tržní kapitalizace společnosti | Vývoj indexu Nasdaq | MWh | Veřejně obchodovaná společnost | Převzetí banky | Akcie banky | Expirace finančních derivátů | First Republic | Hlavní ekonom | Akcie McDonald’s | MT4 | Volatility | Snižovat daně | Cena akcií britské společnosti | Portfólia | AMRAAM | Polský zlotý | Výhled pro rok 2023 | Očekávání trhu | Vývoj ceny akcií Paypal | E-commerce | Plzeňský Prazdroj | Zásobování trhu | Producent piva | Zdroj příjmů | Porsche AG | Cenotvorba | Zákaz dovozu | Partnerství | Albemarle Corp | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Váhání | Zadlužení | Česká vláda | Finanční skupina PPF | Akcie Nvidie | Panické nákupy | Nvidia | Výsledky Nvidie | Platby a převody | Analytička společnosti Barclays | Ceny akcií Taiwan Semiconductor | Dlouhodobí investoři | Pád Atosu | Dopad na cenu akcií | Makléř | Clearing | Bankovnictví v České republice | Ropný průmysl | Ruská ropa | Ceny akcií Tesla | Amazon | Elektromobily | Francouzská banka | Týdenní nárůst | Výprodej britských dluhopisů | Celoroční výsledky | Akcie pro optimisty | Nákup futures | Necyklické akcie | Návrat k fundamentální hodnotě | Capital Markets | Ropná firma | Ladislav Kříž | Royal Dutch Shell | Telecom | Akcie Evergrande dnes | Arnault | Nejvýraznější propad | XTB Research | BAT | Burza Coinbase | Nová gabonská vláda | Vývoj ceny dřeva v USD | Marketingová komunikace | Vývoj ceny akcií Google | Dceřiné společnosti | Ceny akcií Komerční banky | Cena akcií společnosti Netflix | Thales | Civilní letectví | ČEZ Ladislav Kříž | Hodnota akcií automobilky | Vývoj ceny evropského plynu (TTF) | Air Bank | Nízké úroky | FXstreet | Velcí hráči | Analytik | Vývoj měnového páru NZD/CHF | Závěrečný kurz | Ropa Urals | Sdělení firmy | Balík akcií | Vývoj ceny akcií Amazon | Hodnota akcií | Doporučení | Trh s elektromobily | Britské společnosti | Expirace | Kuvajt | Opční program | Služba Prime Brokerage banky | Biopalivo | Tým FXstreet.cz | Cena akcií společnosti Tesla | Situace okolo Nvidia | Saudi Aramco | Podnikání | Podnik | Účinnost vakcíny | Cena akcií společnosti Meta | Meta Platforms | Dluhopisový trh | Cena evropského plynu | Krypto | Počasí | Paříž | Vysoká likvidita | Zájem o akcie | Dlouhodobý investor | EUR/GBP | Apple Vision | Mattel | Opatření | Těžaři | Central European Media Enterprises | Fondy na spotový bitcoin | Vývoj ceny | CAPEX | ABC | Vývoj akcií ARK Inovation | Růst valuace | WHO | Pall Mall | Ceny kávy | Emise | Růst výnosů dluhopisů | Google Charts | Barclays | Nové produktové kategorie | Etherea | Zero Covid | Vývoj ceny akcií Mattel | Hodnota Tesly | Investing | Pfizer/BioNTech | Akcie firmy Coinbase | Vývoj ceny akcií Tesly | Podhodnocený | Předkrizové úrovně | AGSI | Wegovy | SEC | Strategie win win | Trump Media & Technology Group (TMTG) | Akcie Renaultu | Výrobní náklady | Mark Zuckerberg | Prorážení stop-lossů | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Krach burzy FTX | Štěpení | Prudký růst cen | Nárůst ceny akcií | Redukce | Lockheed | Walgreens Boots Alliance | TradingView | Fundamentální valuace | Gabon Telecom | Regrese | Dow Jones | CARA | Největší evropská automobilka | Cílová cena | USD/CAD | Úrokové sazby | Akcionáři Komerční banky | Akcie bank | Velké částky | GasNet | Trading | Zisky společnosti | Vyšetřování | Trump Media & Technology Group | Index DAX | Pozice | Budoucnost | Nové digitální měny | Banky | Společnost Asos | Greenwashing | Nižší úrokové sazby | NASDAQ 100 | 737 MAX | Americký softwarový gigant | Zavádění digitálních měn | Pokles burzy | Krize v Evropě | Ocenění | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Německá automobilka Volkswagen | Japonský konglomerát | Mluvčí ČEZ | Podvědomí | Investovat peníze | Aktuální situace | Nákup nebo prodej akcií | Vývoj ceny plynu TTF | Lockdowny | AUD/USD | Vývoj ceny dřeva | PayPal USD | Prodeje | Politici | Čínská automobilka | Pravidla Money-Managementu | Návrh ministerstva financí | Vyšší potenciál zisku | Vývoj ceny akcií TMTG | Ostatní komodity | Klínová formace | STMicroelectronics | Akcie výrobce elektromobilů | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Likviditní situace | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | Ceny slunečnicového oleje | Premiérka Liz Trussová | Zásobování trhu s ropou | Výkyvy cen | Finanční situace | Investování | G7 | Vystřízlivění spekulantů | Soudržnost Evropské unie | Obnovení růstu | Americké ministerstvo zahraničí | Guvernér ČNB | Hlavní trh | Akcie Boeingu v Evropě | Netflix | CAD | Vývoj ceny kryptoměny | Freyer Battery | Tržní hodnota dánské farmaceutické společnosti | Přípravek na hubnutí | Cena surovin | Elektrárenské společnosti | Kontrakt | Cena akcií společnosti Moderna | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Akcie růstových firem | Fáze expanze | WhatsApp | Ceny akcií Google | Akcie elektrárenské společnosti | Zlato | Akcie Microsoftu | Novo Nordisk | Vývoj ceny akcií Nvidia | Anheuser-Busch inBev | Refinitiv Eikon | Geopolitika | Philip Morris | Nasdaq | Společnost Meta | Finanční pozice | Akcie společnosti GameStop | Jak obchodovat cyklické akcie | Finanční ukazatele Volkswagen | Volkswagen | Holding | AliExpress | Korekce na rizikových aktivech | Odhady analytiků | Cena kávy | Preferenční akcie | The Big Short | Spekulanti | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Výroční konference | Akcie Disney | Boeing 737 Max | Ceny akcií Moneta Money Bank | ARK Innovation ETF | Investorské kroky | Cena akcií společnosti Bank of America | Systémy NASAMS | Fotovoltaické elektrárny | Pražská burza | Ceny akcií PKN Orlen | Práce | Fox | FOREX | Hermes | BCM Begin Capital Markets | Nákup Tesly | Cena akcí společnosti Netflix | Gabon | Japonská společnost | Oblasti umělé inteligence (AI) | Ark Innovation | Tržní kapitalizace firmy | Černá labuť | Čipové společnosti | Investment | Velký pád akcií | Pařížská burza | Agentura Moody's | Zásobníky | Business Intelligence | Akcie Berkshire | Americký ekonom | BCM Begin Capital Markets CY | Vývoj ceny akcií Meta | Výsledky Alphabet za Q2 | Akcie GameStopu | Zadluženost | Americká kryptoměnová burza | USD/JPY | Astrazeneca | Evropské akciové trhy | Dan Ives | Spojené arabské emiráty | Kryptoměny | Low | Vývoj indexu DAX | Taiwan Semiconductor | P911 | Přímý prodej | Posílení hotovostní pozice | Ark Invest | Wood & Company Vladimír Vávra | Výrobce elektromobilů Tesla | Tržní vývoj | Napětí mezi USA a Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj ceny preferenční akcie | Zveřejnění informace | Mzdy | Kryptoměna ethereum | Akcie | Úspěch | CNBC | Stimuly | Ukazatele | Li Auto | Umělá inteligence | Miliardář | Čistý výnos z poplatků | Umění | Společnost Ark Investment | Ceny akcií Porsche AG | Disney | Trading Economics | Ekonomické zpravodajství | Stabilita | Ceny dřeva v USD | Plán snížení daní | Výrobce elektroaut | Lucky Strike | Británie | Pád kurzu akcií | Cena zemního plynu | SABMiller | Produktové kategorie | Americká vláda | Wedbush | NZD | Koncern | Znovuotevření Číny | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Norská koruna | Ceny akcií Boeing | Podniky | Tether | Analytický tým | Ceny akcií Nvidia v roce 2023 | Růst Bitcoinů | Ceny akcií Johnson & Johnson | Vývoj ceny akcií Novo Nordisk | Očkování | Cena indexu DAX | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Vývoj ceny akcie Ryanair
Vývoj ceny akcie Ryanair Holdings
Vývoj ceny akcie Stellantis
Vývoj ceny akcie Tesla
Vývoj ceny akcie Tesla v USD
Vývoj ceny akcie Tesly
Vývoj ceny akcie Tesly od začátku roku
Vývoj ceny akcie Thyssenkrupp
Vývoj ceny akcie Vonovia
Vývoj ceny akcie Vonovia v EUR

Následující klíčová slova

Vývoj ceny akcií AB Inbev
Vývoj ceny akcií Adobe
Vývoj ceny akcií Alibaba
Vývoj ceny akcií Alibaby
Vývoj ceny akcií Alphabet
Vývoj ceny akcií Amazon
Vývoj ceny akcií AMC
Vývoj ceny akcií American Airlines
Vývoj ceny akcií Apple
Vývoj ceny akcií Arm
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít