Úterý 23. července 2024 17:21
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani

Americký index S&P 500

img

Ranní okénko - Odstoupení Joe Bidena s trhy nezamávalo

23.07.2024 Nejzajímavější událostí dnešního dne bude zasedání maďarské centrální banky. Základní úroková sazba v Maďarsku vystoupala až na 13 %. Proces uvolňování měnové politiky byl zahájen v říjnu loňského roku, kdy snížila sazby o 75bb. Tento krok byl zopakován celkem 4x, poté se maďarská centrální banka dokonce odhodlala ke snížení sazeb o celých 100bb.
img

Ranní okénko - Tento týden především ve znamení dat z USA

22.07.2024 Včera oznámil současný prezident Spojených států amerických Joe Biden, že se nebude ucházet o Bílý dům na další čtyři roky. Demokraté budou muset urychleně hledat nového kandidáta, když největší favoritkou je současná viceprezidentka Kamala Harris. Tento vývoj hraje do karet Republikánům a Donaldu Trumpovi, jehož šance v podzimních volbách se opět zvýšily. Zároveň Trump i jeho strana apelují na Bidena, aby odstoupil již nyní. Tyto politické turbulence v USA mohou způsobit vyšší volatilitu na finančních trzích.
img

Ranní okénko - ECB trhy nepřekvapila

19.07.2024 Poslední den tohoto týdne bude spíše o přemítání o včerejším zasedání Evropské centrální banky, a především o diskusi nad možným dalším směřováním měnové politiky. Pokračuje také výsledková sezóna, která se doposud vyvíjí nad očekávání dobře.
img

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení zasedání ECB

18.07.2024 O dnešní hlavní ekonomické události není pochyb. Zasedá totiž bankovní rada Evropské centrální banky, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Ta na svém posledním zasedání zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, když snížila sazby o 25bb. Zároveň ovšem představitelé bankovní rady poměrně zřetelně naznačovali, že další proces snižování sazeb bude postupný a obezřetný.
img

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu a maloobchod v USA

16.07.2024 Dnes budeme netrpělivě vyhlížet zejména výsledky červencového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. V případě přítomnosti by podle trhu k zásadnější změně dojít nemělo, když i nadále je současný výkon německé ekonomiky vnímán negativně. To optimismus týkající se budoucích očekávání roste nepřetržitě od loňského srpna, zejména na pozadí poklesu inflace, predikovaného oživení německé ekonomiky včetně pro ni důležitých exportních trhů a uvolňování měnových podmínek, ačkoli ECB bude zřejmě postupovat velmi pomalu a obezřetně.
img

S&P 500 na historickém maximu

16.07.2024 Zámořským akciovým indexům se na začátku týdne podařilo posílit o nižší desetiny procenta. Americký index S&P 500 včera opět pokořil historické maximum a stanovil prozatím nejvyšší hodnotu 5666,94 bodů. Index Dow Jones přidal 0,5 % a ustálil se nad hranicí 40 000 bodů. Bankovní gigant Goldman Sachs reportoval uspokojivé výsledky a posílil o 2,6 %. Následně v tomto týdnu reportují další bankovní domy jako Bank of America nebo Morgan Stanley a technologický gigant Netflix.
img

Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne zasedání ECB

15.07.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která bude jednat ve čtvrtek a rozhodne o nastavení úrokových sazeb v eurozóně. Mezi finančními analytiky panuje shoda, že i přes příznivý vývoj inflace tentokrát ECB sazby ponechá beze změny a zvolí strategii vyčkávání na další pozitivní data, jelikož stále zaznamenáváme některé perzistentní proinflační faktory, zejména ve službách.
img

Ranní okénko - Zamíchá inflace v USA s kartami?

11.07.2024 Ekonomický svět upře své oči opět na Spojené státy americké, kde bude zveřejněna výše červnové inflace. Po jejím nárůstu na začátku roku se trend obrátil a inflace začíná pomalu klesat. To by mělo pokračovat i v červnu, kdy trh předpokládá její snížení z 3,3 % na 3,1 %. Na druhé straně jádrová inflace by podle mediánu trhu měla zůstat na úrovni 3,4 %. Výsledek, který by odpovídal uvedeným predikcím či byl dokonce pod těmito odhady, by dále povzbudil již tak zvyšující se sázky týkající se zahájení cyklu uvolňování měnové politiky na zářijovém zasedání. Naopak vyšší výsledek by tato očekávání mohl mírně zchladit, což by se mimo jiné pravděpodobně projevilo růstem výnosů dluhopisů a posílením dolaru.
img

Kdo vsadil v prvním půlroce na technologie, je v investicích vítězem. Které tituly potěšily na domácí burze?

09.07.2024 První polovina roku 2024 byla pro akciové trhy příznivá, když se drtivá většina hlavních světových indexů pohybovala v jasně pozitivním teritoriu. Hlavní americký index S&P 500 vykázal dvojnásobné zhodnocení než evropský EURO STOXX 50. Z velké části je společným jmenovatelem tohoto růstu boom umělé inteligence. Dařilo se ale i komoditám. Na pražské burze rostla nejvíce firma, která těží z napjaté bezpečnostní situace ve světě.
img

Ranní okénko - Dnes nezaměstnanost v ČR a vyjádření předsedy Fedu v Kongresu

09.07.2024 Dnes bude pokračovat série příchozích dat o české ekonomice započatá během včerejšího dne. Již za pár okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní, jak se vyvíjí zdejší nezaměstnanost. Od začátku roku podíl nezaměstnaných klesal až na květnových 3,6 %. Sezónní vlivy naznačují, že by nezaměstnanost mohla dále klesat, ale vzhledem k působení negativního šoku do ekonomiky, který se zpravidla na trhu práce projevuje se zpožděním, očekáváme její stagnaci na úrovni 3,6 %. Zároveň bude třeba sledovat další osud hutě Liberty Ostrava, která na sebe podala insolvenční návrh. V tomto podniku je zaměstnáno přes 5000 pracovníků, kterým hrozí, že přijdou o své zaměstnání. Ti si v současné chvíli mohou zažádat o finanční pomoc, kterou jim poskytne stát či Moravskoslezský kraj.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

08.07.2024 Tento týden bude patřit datům o inflaci, která postupně dorazí z ČR, z Německa a z USA. Vliv na tržní aktivitu pak mohou mít i ostře sledovaná vyjádření předsedy americké centrální banky, který bude v úterý a ve středu v rámci výpovědi v Kongresu komentovat aktuální měnovou politiku.
img

Ranní okénko - Nabitý konec týdne i přes nastávající svátky

04.07.2024 Vzhledem k zítřejšímu státnímu svátku oslavující příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy si shrneme, co nás čeká dnes i zítra. Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se v květnu vyvíjely tržby maloobchodních prodejců. Trh očekává stejně jako v dubnu meziroční růst o 5,3 %, naše predikce je téměř identická (+5,4 %). Vzestup maloobchodního sektoru, který započal na konci minulého roku, bude každopádně ve zbývající části roku pokračovat na pozadí růstu reálných mezd českých domácností.
img

Ranní okénko - Pokles inflace v Německu by měl být následován poklesem i v celé eurozóně

02.07.2024 Dnešní den bude zajímavý především díky úvodnímu odhadu červnové inflace v eurozóně. Meziměsíční dynamika by podle trhu měla stejně jako v předchozím měsíci dosáhnout výše 0,2 %. Naše i tržní prognóza předpokládá, že v meziročním vyjádření by po květnovém nárůstu na 2,6 % mělo dojít k poklesu na 2,5 %. Rovněž jádrová inflace by se měla snížit o 0,1 p.b., a to z 2,9 % na 2,8 %. Eurostat ve stejný čas vydá údaj o výši nezaměstnanosti. Ta by měla v květnu podobně jako v dubnu činit 6,4 % a zůstala by tak na historickém minimu.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie ve světě v prvním pololetí posílily, nejznámější index S&P 500 o 15 procent

01.07.2024 Akcie ve světě od začátku roku zpevňují. Nejsledovanější americký index S&P 500 v prvním pololetí vzrostlo 15 procent, zatímco panevropský index STOXX Europe 50 si připsal téměř deset procent. Americký index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, přidal více než 20 procent, vyplývá z burzovních statistik.
C:\fakepath\trader-01072024-38-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.07.2024 1) Francouzské akcie po prvním kole parlamentních voleb posilují. Index CAC 40 kolem 9:40 SELČ přidával přes dvě procenta. Francouzská aktiva oslabovala od překvapivého rozhodnutí prezidenta Emmanuela Macrona z 9. června vypsat předčasné volby. Podle agentury Reuters se trhy obávaly především vyhlídky na výraznou většinu krajní pravice nebo krajní levice.
img

Ranní okénko - ČNB i počtvrté v řadě snížila sazby o 50bb

28.06.2024 Již za pár minut se dozvíme finální odhad růstu českého HDP v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy se očekává potvrzení zpřesněných údajů, podle kterých tuzemské hospodářství dosáhlo mezičtvrtletního růstu o 0,3 % a meziročního o 0,2 %. Hlavním tahounem je zvýšená spotřeba českých domácností. O hodinu později Česká národní banka zveřejní, jak se vyvíjela peněžní zásoba vyjádřená měnovým agregátem M2.
img

Ranní okénko - Zasedání ČNB pod rouškou tajemství

27.06.2024 O hlavní události dnešního dne není pochyb. Zasedat totiž bude bankovní rada ČNB, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Shoda napříč analytickou obcí i samotnou bankovní radou panuje na tom, že úrokové sazby půjdou opět dolů, ale otázkou je o kolik. Bankovní rada na každém svém měnově-politickém jednání v tomto roce snížila sazby o 50bb, ale květnová makroekonomická prognóza z dílny ČNB naznačila, že v průběhu roku dojde ke zpomalení cyklu uvolňování měnové politiky a bankovní rada přistoupí ke snižování sazeb o standardních 25bb.
img

Ranní okénko - Nálada v tuzemsku mezi spotřebiteli poklesla, v průmyslu naopak vzrostla

25.06.2024 Dnešní den nabídne pouze jediný zajímavější údaj z ekonomického světa a tím bude spotřebitelská nálada v USA měřená Conference Board. Ta byla v posledních měsících historicky nadprůměrná i přes vyšší inflaci a úrokové sazby, které jsou na nejvyšší úrovni za více než 20 let. Navzdory tomu spotřeba domácností byla hlavním faktorem velmi solidního růstu americké ekonomiky, která překonávala i ty nejoptimističtější odhady.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: zasedání ČNB, v zahraničí spotřebitelská důvěra

24.06.2024 Poslední červnový týden přinese nejspíše nové referenční úrokové sazby pro finanční trh v ČR, o jejichž výši se bude ve čtvrtek rozhodovat na zasedání bankovní rady ČNB. Odhady analytiků se většinově přiklání ke snížení 2T repo sazby o 25bb. Z dosavadního ekonomického vývoje, jakož i z vyjádření členů bankovní rady minulý týden, však vyplývá značná pravděpodobnost snížení v rozsahu až 50bb, s čímž počítá naše prognóza. Z pohledu zahraničních dat pak tento týden přinese zejména údaje o spotřebitelské důvěře.
img

Ranní okénko - Dnes PMI ze světa

21.06.2024 Závěr týdne je ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI), kdy postupně dorazí výsledky z Německa, eurozóny a ze Spojených států amerických. U našeho západního souseda se očekává zvýšení indexu ve zpracovatelském průmyslu z 45,4 bodů na 46,4 bodů. V případě služeb je predikováno sice mírnější zlepšení (z 54,2 bodů na 54,4 bodů), ale úroveň 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bude bezpečně překonána. V eurozóně se očekávají velice podobné výsledky, kdy ve zpracovatelském průmyslu by mělo dojít k nárůstu z 47,3 bodů na 47,9 bodů a v oblasti služeb z 53,2 bodů na 53,4 bodů. Poněkud odlišný příběh se odehrává v USA, kde se index PMI v průmyslu i ve službách po dobu celého letošního roku drží nad klíčovou hranicí 50 bodů. Mělo by tomu tak být i v červnu, nicméně analytici odhadují v obou sektorech horší výsledky než v květnu.
img

Ranní okénko - Za týden zasedá ČNB - sníží sazby o 25bb nebo 50bb?

20.06.2024 Dnešní den nabídne, jak se vyvíjejí ceny výrobců v Německu. Ty v meziročním srovnání klesají již od července minulého roku, a to zejména díky výraznému poklesu cen energií. V dubnu se ceny ve výrobě snížily o 3,3 %, v květnu podle trhu došlo k poklesu o 2 %. Prostor pro další snižování cen se ovšem zužuje, jelikož pomalu začne vyprchávat efekt vysoké srovnávací základny. Z Evropy dorazí ještě údaj o spotřebitelské důvěře v eurozóně, která zůstává i nadále pesimistická a ani červen tento stav nezmění. Na druhé straně od září roku 2022, kdy dosáhla svého dna, téměř setrvale roste a přibližuje se svému historickému průměru.
img

Ranní okénko - Ekonomika USA zatím nenaznačila nutnost brzkého uvolnění politiky Fedu

19.06.2024 Dnešní ekonomická data budou poněkud strohá, dozvíme se nejprve výsledek platební bilance eurozóny a v brzkých odpoledních hodinách dorazí méně sledovaná data z nemovitostního trhu v USA. Zahraničnímu obchodu eurozóny se historicky daří vytvářet přebytky, což reflektuje i stav běžného účtu platební bilance (+35,7 mld. EUR v dubnu), který byl za posledních deset let téměř ve všech měsících kladný (po sezónním očištění). V důsledku energetické krize, která dopadla na evropské výrobce v porovnání s Čínou i USA relativně nejvíce, došlo v roce 2022 k zásadnímu obratu, když běžný účet vykázal největší měsíční deficit za poslední 20 let. Od konce roku 2022 však bilance opět vykazuje kladné saldo, v roce 2024 je již dokonce nad průměrem předcovidových let.
img

Ranní okénko - Dnes průzkum ZEW v Německu, maloobchod a průmysl v USA

18.06.2024 Dnes se dozvíme výsledky červnového průzkumu instituce ZEW mezi finančními analytiky ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání. Přítomnost je shledávána velmi negativní, nicméně v květnu se míra pesimismu významněji snížila a trh očekává, že v podobném rozsahu dojde ke zlepšení i nyní. To je dáno pomalu se oživující ekonomikou a zahájeným cyklem uvolňování měnové politiky ze strany ECB. Naproti tomu budoucnost byla v posledních měsících vnímána optimisticky, kdy v průběhu celého letošního roku byly překonávány v pozitivním slova smyslu odhady trhu. Nicméně v dalších měsících vnímání budoucnosti pravděpodobně nebude růst takovým tempem jako dosud.
img

Ranní okénko - Nižší inflace v USA, Fed se snižováním sazeb ale spěchat nebude

13.06.2024 Po včerejší spotřebitelské inflaci se dnes dozvíme ze Spojených států také květnový údaj o výrobní inflaci. Trh v meziměsíčním srovnání očekává zpomalení dynamiky růstu cen ve výrobě z 0,5 % na 0,1 %, meziročně se ovšem předpokládá zvýšení z 2,2 % na 2,5 %.
img

Ranní okénko - Překvapí česká inflace opět směrem výše?

11.06.2024 Dnes za pár minut odhalí Český statistický úřad, jak se vyvíjela tuzemská inflace. V únoru a březnu sice bylo dosaženo inflačního cíle ČNB, ale existovala inflační rizika jejího opětovného zvýšení, ač ne takového rozsahu jako v posledních dvou letech. V dubnu se jedno z nich naplnilo, když meziroční inflace v dubnu dosáhla výše 2,9 % (odhad trhu 2,4 %) zejména z důvodu výrazného zpomalení poklesu cen potravin.
img

Ranní okénko - Očekávané snížení od ECB, dnes další data z amerického trhu práce

07.06.2024 Dnes se v odpoledních hodinách dozvíme další data z amerického trhu práce. Vícero údajů z poslední doby naznačilo jeho potenciální ochlazení, což zvýšilo očekávání finančních trhů, že by Fed mohl zahájit cyklus snižování sazeb na svém zasedání v září. Fed totiž podmiňoval uvolnění měnových podmínek nejen utlumením ekonomické aktivity, ale také snížením napjatosti pracovního trhu. Více napoví dnešní údaj o změně pracovních míst mimo zemědělský sektor, kdy se pro květen předpokládá podobná hodnota (+185 tis.) jako v dubnu (+175 tis.). To je tak výrazné snížení ve srovnání s daty z prvního čtvrtletí tohoto roku. Míra nezaměstnanosti se od začátku roku nepatrně zvýšila z 3,7 % na 3,9 % v dubnu a na této úrovni by měla zůstat i nyní. Dynamika hodinové mzdy postupně zpomaluje, v dubnu se dostala pod 4 % a trh očekává, že tomu tak bude i v květnu.
img

Ranní okénko - Dnes data z českého maloobchodu či zasedání Polské centrální banky

05.06.2024 Dnešní den přinese nejnovější údaj o tuzemském maloobchodu. Reálné tržby v tomto sektoru rostou od loňského prosince a nenaplnily se tak obavy, že by v prvním čtvrtletí ještě mezi lidmi mohl převládat opatrnostní motiv. Naopak skutečné výsledky překonávaly v pozitivním slova smyslu očekávání analytiků a březnový údaj (+6,1 %) byl až šokující. I v dubnu velmi pravděpodobně pokračoval trend rostoucích reálných tržeb maloobchodních prodejců, ačkoli ne v takovém rozsahu jako v březnu. Medián trhu odhaduje meziroční nárůst o 5,5 %, naše prognóza počítá s mírnějším zvýšením o 4,8 %.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla

30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.
img

Ranní okénko - Mzdový vývoj v eurozóně nezměnil očekávané červnové snížení sazeb

24.05.2024 Dnes budou Českým statistickým úřadem zveřejněny květnové výsledky konjunkturálního průzkumu. Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se postupně navyšuje, a dokonce je již nad historickým průměrem. To je dáno zejména poklesem inflace, a přestože v dubnu došlo k jejímu navýšení, trh očekává další zvýšení důvěry mezi domácnostmi. Rovněž mezi firmami se nálada zlepšuje, ačkoli nedosahuje takové úrovně jako mezi spotřebiteli. Sektor byznysu trápí stále nižší poptávka, ale v průběhu dalších měsíců očekáváme její postupné oživování, které se bude pozitivně projevovat nejen na zakázkách firem, ale také na výkonu celé české ekonomiky.
img

Ranní okénko - Dnes večer zápis z posledního zasedání Fedu

22.05.2024 Hlavní událost tohoto týdne nastane dnes večer, kdy bude zveřejněn zápis z květnového zasedání Fedu. Ten rozhodl o ponechání sazeb na úrovni 5,25-5,50 %, což bylo všeobecně očekáváno, jelikož se inflace v USA drží nad 3 % a výkon tamní ekonomiky zůstává silný především díky robustní spotřebě domácností. Světla reflektorů se tak přesunula na předsedu Powella, který mohl na následné tiskové konferenci naznačit více o postupu měnové politiky v rámci dalších měsíců. Na stole byla dokonce možnost dodatečného zvýšení úrokových sazeb, ale ten tuto možnost téměř vyloučil. Měnová politika je podle většiny členů měnového výboru již dostatečně restriktivní, ale bude třeba ji držet na této úrovni delší časový úsek, než bylo původně zamýšleno.
img

Ranní okénko - Tento týden data o PMI ze světa či zápis z posledního zasedání Fedu

20.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme nejnovější údaje týkající se indexu nákupních manažerů (PMI), které dorazí z Německa, eurozóny i Spojených států amerických. V případě Německa se index v oblasti služeb již přehoupl přes hraniční úroveň 50 bodů, ale ve zpracovatelském průmyslu je hluboce pod touto hranicí a nic se na tom nezmění ani v květnu. Podobný vývoj je také v eurozóně, kde ale zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu je mírnější než u našeho západního souseda. Ve Spojených státech amerických dosahuje index hodnoty 50 bodů jak ve službách, tak v průmyslu, ale ve zpracovatelském průmyslu by mohlo dojít k poklesu pod tuto úroveň. V USA bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, který by mohl více naznačit o dalším postupu měnové politiky za velkou louží.
img

Ranní okénko - Očekává se potvrzení inflačních čísel v eurozóně

17.05.2024 Poslední den tohoto týdne nabídne pouze finální hodnotu dubnové inflace v eurozóně. Obvykle se úvodní odhady Eurostatu potvrdí a i v tomto případě trh očekává, že tomu tak bude. Dubnová inflace by tak měla zůstat stejně jako v březnu ve výši 2,4 %. Jádrová inflace by měla poklesnout z 2,9 % na 2,7 %, když zvláště pozitivním zjištěním je, že se poprvé od loňského listopadu snížila inflace v oblasti služeb pod 4 %. Prvnímu snížení sazeb na červnovém zasedání ECB tak v tuto chvíli nic nebrání. S tímto krokem také počítá dlouhodobě naše prognóza. V rámci tohoto roku by bankovní rada mohla snížit sazby celkem třikrát, vždy po 25bb.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data zejména o inflaci

13.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme především údaje o inflaci, a to napříč světem. Již dnes bude publikován výsledek tuzemské inflace za měsíc duben. Po dvou měsících, kdy inflace spadla až na 2% cíl ČNB, očekáváme její mírné zvýšení na 2,4 % v souvislosti s pokračujícím růstem cen v oblasti služeb či vyššími cenami za pohonné hmoty. Ve středu bude zveřejněn ostře sledovaný výsledek inflace ve Spojených státech amerických, kde od začátku roku docházelo k nárůstu. Nyní trh očekává mírné zpomalení z 3,5 % na 3,4 %, nicméně v letošním roce trh pokaždé podstřelil výši skutečné inflace. V průběhu týdne dorazí také konečné výsledky inflace z Německa i celé eurozóny.
img

Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu

09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
C:\fakepath\indie-06052024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Indie je černý kůň akciového trhu. Tamním titulům se daří nejvíc

06.05.2024 Už na začátku roku věštili ekonomové Indii snový rok a prognózy se také jednou vyplňují. Nejlidnatější země světa pozvolna odkrývá svůj ekonomický potenciál, což se začíná propisovat do akciového trhu. Kdyby člověk investoval před pěti lety do hlavních světových indexů a zkusil i ten indický, vydělal by mu nejvíce.
img

Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu

03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.
img

Ranní okénko - Fed ponechal sazby beze změny, dnes očekáváme rozhodnutí ČNB

02.05.2024 Dnes se naše pozornost bude upínat na Českou republiku, kde bude nejprve zveřejněn index nákupních manažerů o výrobě (PMI) za duben, odpoledne se dozvíme stav plnění státního rozpočtu a o půl třetí bude vyhlášeno měnově-politické rozhodnutí bankovní rady ČNB ohledně nastavení úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika očekává návrat na růstovou trajektorii

30.04.2024 Dnes očekáváme zveřejnění výše reálného hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, a to jak v Česku, tak v Německu. Nejprve budou zveřejněna sezónně očištěná data za Českou republiku, kde, po zohlednění inflace, očekáváme meziroční růst ve výši 0,4 %, což představuje malé zlepšení oproti závěru loňského roku (0,2 %). Mezičtvrtletní růst by měl dosáhnout taktéž výše 0,4 %. Měla by to být především spotřeba domácností tažená, poprvé od roku 2022, růstem reálných mezd, která českou ekonomiku opět vymaní z recese, ve které pobývala po většinu předchozího roku. Pro letošní rok očekáváme návrat na trajektorii růstu, který by měl dosáhnout výše 1,5 %.
img

Ranní okénko - Důvěra v tuzemskou ekonomiku na vzestupu

25.04.2024 Nejpodstatnější událostí dnešního dne je zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky v prvním kvartále tohoto roku. Tamní ekonomika sice neporoste takovým tempem jako ve druhé polovině loňského roku, ale trhem predikovaný růst o 2,5 % by překonal odhady z minulého roku. Za celý letošní rok by americké hospodářství mohlo vzrůst o více než 2 %, což odhaduje i Fed ve své poslední makroekonomické prognóze. Hlavním faktorem růstu v USA je spotřeba domácností, která neochabuje i díky dobré situaci na trhu práce. Potvrdí-li se takový výsledek nebo dokonce růst předčí očekávání, bude to další důvod pro ponechání úrokových sazeb na restriktivnější úrovni po delší časový úsek.
img

Trhy v korekci, co bude dál

24.04.2024 Probíhající napětí na Blízkém východě se spolu s výhledem na vyšší úrokové sazby po delší dobu („higher for longer“) přenášejí negativně na globální finanční trhy. Ty se tak nacházejí v pásmu poměrně rozsáhlé cenové korekce a značného nárůstu tržní volatility. Hlavní americký index S&P 500 se tak například v posledních dnech dostal na úroveň, kde byl naposledy kolem poloviny letošního února. Jaká jsou specifika současných burzovních pohybů a co můžeme ještě od trhů očekávat?
img

Ranní okénko - PMI data optimismus nedodala

24.04.2024 Za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky dubnového konjunkturálního průzkumu. Od začátku roku pozorujeme vyšší důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, což je dáno především vývojem inflace. Skokové zdražování pominulo, některé položky dokonce zlevňují a Češi tak přestávají chodit do obchodů se strachem. V případě byznysové sféry je situace komplikovanější, protože poptávka je stále utlumená a vývoj v Německu musí znervózňovat zejména český průmysl. Na druhé straně se očekává pokračování uvolňování měnové politiky ČNB a s tím spojené větší dostupnosti finančních úvěrů na rozvoj své aktivity. Zároveň došlo ke stabilizaci cen energií, které trápily firmy zejména v posledních dvou letech.
img

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení PMI

23.04.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru. Ten nejdříve dorazí z Německa, kde v posledních dvou měsících poměrně razantně poklesl, nicméně v dubnu by podle trhu mělo dojít k opětovnému nárůstu. Situace v německém průmyslu ale zdaleka není dobrá, když hlavní potíž spočívá v nízké zahraniční poptávce. Vývoj v Německu sice stahuje výsledek celé eurozóny, ale ta si jako celek vede mnohém lépe.
img

Ranní okénko - První odhad růstu HDP za 1.Q 2024 v USA či data ohledně PMI v tomto týdnu

22.04.2024 V tomto týdnu dorazí podstatné ekonomické údaje především ze Spojených států amerických. Tím nejzásadnějším bude pravděpodobně ve čtvrtek zveřejněný první odhad růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle odhadu analytiků by výkon tamního hospodářství v anualizovaném vyjádření měl být vyšší o 2,3 %, což by tak byl sice nižší růst oproti druhé polovině loňského roku, ale stále vyšší než by si představovat Fed pro dosažení svého inflačního cíle. Fed bude také pozorně sledovat páteční cenový index PCE, který se vyvíjí lépe, než index CPI, ale podle trhu i ten mírně stoupne, z 2,5 % na 2,6 %. Dále se dozvíme nejnovější výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) v USA, Německu i celé eurozóně.
img

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD

19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.
img

Ranní okénko - Fed musí zůstat jestřábí, ECB je připravena na snížení sazeb v červnu

18.04.2024 Čtvrteční den bude ve znamení dat ze Spojených států amerických, které by ovšem neměly být zásadnějšího charakteru. Nejprve budou publikovány každotýdenní údaje o nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává u obou těchto statistik podobné hodnoty jako v předcházejících týdnech.
img

Ranní okénko - Optimismus mezi analytiky v Německu nadále roste

17.04.2024 Dnes dorazí jediný údaj z tuzemské ekonomiky, a to ceny průmyslových výrobců. Stabilizace cen v oblasti průmyslu započala již v průběhu minulého roku a pokračuje i letos. Podle naší prognózy očekáváme mírný meziměsíční nárůst (+0,2 %) především ve spojitosti s rostoucími cenami ropy. Odhad trhu je takřka identický (+0,3 %).
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o evropském i americkém průmyslu

15.04.2024 Tento týden nenabídne takové množství zásadních dat jako ten minulý. Finanční svět tak bude především vstřebávat předchozí údaje ze Spojených států amerických, které posunuly sázky na první snížení sazeb z června až do třetího kvartálu. Z USA v tomto týdnu dorazí údaje z průmyslu, maloobchodu či nemovitostního trhu, která mohou ještě více naklonit váhu k pozdějšímu uvolňování měnové politiky. Z Evropy bude patrně nejzajímavější dubnový průzkum instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace největší evropské ekonomiky Německa a budoucích očekávání finančních analytiků. Z české ekonomiky se v tomto týdnu dozvíme jediný údaj, a to ceny v průmyslu.
img

Ranní okénko - Inflace drží Fed v šachu, dnes zasedá ECB

11.04.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka a její rozhodnutí je předem téměř jisté, jelikož v rámci agentury Bloomberg mezi analytiky panuje stoprocentní shoda na tom, že sazby zůstanou i tentokrát nezměněny.
img

Ranní okénko - Dnes data o inflaci z ČR i USA, večer zápis ze zasedání Fedu

10.04.2024 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní výsledek březnové inflace. Ta by podobně jako v únoru měla podle našeho i tržního odhadu zůstat na inflačním cíli ČNB (2 %). Inflaci táhly směrem dolů pravděpodobně opět ceny potravin. Nicméně jedná se o velmi volatilní složku spotřebitelského koše, tudíž pokud by došlo k přerušení meziročního poklesu cen potravin, který pozorujeme v posledních měsících, inflace by opět povyrostla, ač by se velmi pravděpodobně pohybovala v rámci horní části tolerančního pásma. Na druhé straně rostly ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích díky rostoucím cenám ropy na světových trzích a rovněž slabší koruně.
img

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB

08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
img

Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce

05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Ranní okénko - Dnes finální odhady růstu HDP za 4.Q 2023 z ČR a USA

28.03.2024 Dnes Český statistický úřad zveřejní svůj finální odhad HDP za poslední kvartál loňského roku. Konečné odhady příliš revizí nenabízejí, proto očekáváme, že bude potvrzeno, že česká ekonomika vzrostla mezičtvrtletně o 0,2 % a naopak meziročně poklesla o 0,2 %. V takovém případě by tuzemské hospodářství za celý kalendářní rok 2023 vykázalo pokles o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory

27.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář nenabízí významnější data, a patrně nejzajímavější tak bude v dopoledních hodinách trhem obvykle opomíjený výsledek konjukturálního průzkumu na úrovni eurozóny. Očekávat lze zlepšení, což ostatně naznačil již dříve zveřejněný dílčí výsledek týkající se důvěry spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů i byznysu v českou ekonomiku se zvedá

26.03.2024 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjí dle instituce Gfk spotřebitelská důvěra v Německu. Ta dosáhla svého dna na konci roku 2022 a od té doby míra pesimismu jen velmi pozvolna ustupovala a v posledních měsících se ustálila na stále velmi podprůměrných hodnotách.
img

Ranní okénko - Z USA tento týden dorazí statistika osobních příjmů a výdajů

25.03.2024 Pohled do ekonomického kalendáře na závěr března naznačuje, že zkrácený týden na finančních trzích by se měl odehrávat ve více odpočinkovém tempu. Mezi zajímavější údaje bude patřit statistika osobních příjmů a výdajů v USA zveřejňovaná v pátek spolu s Fedem preferovaným ukazatelem inflace. V závěru týdne dorazí i informace o březnové inflaci z některých států eurozóny, většina finančního trhu ale bude během pátku uzavřená a dopad tak bude pouze minimální. Z Česka již na začátku týdne dorazí výsledek konjukturálního průzkumu, v průběhu týdne pak také finální hodnota HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed

20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
img

Ranní okénko - Bude budoucnost německé ekonomiky nadále vnímána s optimismem?

19.03.2024 Dnes se dozvíme výsledky březnového průzkumu instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání finančních analytiků. V posledních měsících se hodnocení přítomnosti a očekávání budoucnosti zásadně liší, když by se dalo říci, že současný stav je zahalen temnými mraky, především v souvislosti s nízkým růstem ekonomiky, nízkou zahraniční poptávkou, problémy tamního průmyslu, kde například automobilový sektor čelí velké konkurenci v elektromobilitě z Číny.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 15. března 2024

15.03.2024 Americký index S&P 500 ve čtvrtek klesl o 0,29 % (Russell 2000 -1,96 %), výnosy pětiletých státních dluhopisů USA vzrostly ze 4,19 % na 4,29 % a dolarový index se zvýšil o 0,58 %. Euro ztratilo během jednoho dne 63 pipů.
img

Ranní okénko - Průmysl eurozóny nadále v potížích

14.03.2024 Dnešní den bude patřit výhradně americkým datům, kdy se dozvíme údaje týkající se jak tamní poptávky, tak nabídky. Poptávkovou stranu reprezentuje vývoj maloobchodních tržeb, které by dle odhadu trhu měly v únoru meziměsíčně vzrůst o 0,8 %. To ukazuje na stále silnou spotřebu domácností, které tak táhnou americké hospodářství vzhůru. Tuto skutečnost potvrzuje i zpřesněný odhad statistiků za poslední čtvrtletí minulého roku, kdy se spotřeba domácností podílela na růstu ekonomiku téměř ze dvou třetin.
img

Ranní okénko - Americká inflace znovu překonala očekávání trhu

13.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář je relativně prázdný, kdy jedinou zajímavější informaci bude představovat výsledek průmyslové produkce v rámci eurozóny. Očekáván je meziměsíční i meziroční pokles daný mj. obecně více volatilním vývojem v Irsku. Globální trh tak bude spíše dozpracovávat včerejší vyšší výsledek americké inflace, tuzemský finanční trh pak bude i nadále ovlivněn očekáváními ohledně březnového zasedání ČNB (20. března). Zatímco nižší lednová inflace je silným argumentem pro razantnější snížení sazeb o 75bb, komentáře členů bankovní rady naznačují přetrvávající opatrnost, zejména kvůli slabšímu kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Inflační cíl v ČR dosažen, jaký bude vývoj v USA?

12.03.2024 Hlavní událostí dnešního dne je zveřejnění únorové inflace ve Spojených státech amerických. Na konci loňského roku meziroční inflace činila 3,4 % a v lednu došlo k jejímu poklesu na 3,1 %. Nicméně se nepředpokládá, že by dezinflační proces v únoru pokračoval a očekává se stagnace na stávající úrovni. Zároveň jádrová inflace zůstává zvýšená, když je odhadováno její snížení pouze z 3,9 % na 3,7 %. Navíc ani meziměsíční dynamika nenaznačuje, že by jádrová inflace začínala směřovat k cíli americké centrální banky (2 %). Riziko setrvání inflace na horní hranici tolerančního pásma v kombinaci s velmi dobrým výkonem americké ekonomiky tak zatím nepřimělo a v nejbližší době ani nepřiměje Fed zahájit cyklus uvolňování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu

11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
img

Ranní okénko - Dnes ECB sazby nesníží

07.03.2024 O dnešní hlavní ekonomické události ve světě nemůže být pochyb. Zasedá Evropská centrální banka, která patrně nechá depozitní sazbu na stávající úrovni (4 %), a to přestože inflace rychle klesá, když v únoru letošního roku spadla až na 2,6 %, přičemž svého vrcholu dosáhla v říjnu 2022 (10,6 %).
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
C:\fakepath\obrazek-05032024-2.png

Analýza S&P 500, NZD/USD, GBP/USD - Kdy se růst indexů zastaví?

05.03.2024 Neustálé pokořování ATH na indexu S&P 500 už pomalu nikoho nepřekvapuje. Tradingová komunita se tak spíš ptá, kdy začne korekce. Pojďme se nad tím tedy zamyslet.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, dorazí data z amerického trhu práce

04.03.2024 Vrcholem nadcházejícího týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ta drží depozitní sazbu na úrovni 4 % již od září loňského roku. Nyní se očekává, kdy bankovní rada zahájí cyklus snižování úrokových sazeb. S pravděpodobností limitně blížící se jistotě to nebude na tomto zasedání, ale trhy budou bedlivě sledovat jakýkoli náznak, který by více poodhalil začátek uvolňování měnové politiky. Zároveň bude představena také nová makroekonomická prognóza, která bude vzhledem k aktuálním údajům obsahovat nejspíše revizi inflace směrem níže, ale také nižší HDP v tomto roce. V takovém případě bude větší tlak na snižování sazeb, i přesto bude pravděpodobně prezidentka Christine Lagarde spíš zdrženlivější a bude zdůrazňovat nutnost vyčkání na další data, především ve vývoji mezd.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě pokračovaly v růstu, index S&P 500 se dostal na další rekord

01.03.2024 V únoru se akciovým trhům ve světě dařilo ještě více než v lednu, akcie dál vesměs posilovaly. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, vylepšovaly maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky si připsaly také evropské a japonské akcie, ty čínské pak v únoru zmírnily letošní ztráty.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dál klesá, dnes v ČR druhý odhad HDP a PMI

01.03.2024 Poslední den tohoto týdne bude tím nejnabitějším z pohledu české ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn Českým statistickým úřadem zpřesněný odhad HDP v posledním kvartále minulého roku, kdy prvotní údaj statistiků naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,2 %. Dozvíme se zároveň strukturu jednotlivých složek, kde bude především zajímavé, zda se potvrdí růst spotřeby domácností, který byl dosud velmi utlumený a byl hlavní příčinou ekonomické recese v minulém roce.
C:\fakepath\trading-27022024.png

Analýza S&P 500, EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD - indexy opět na nových all-time high

27.02.2024 I když trh očekává, že úrokové sazby v USA zůstanou na vyšší úrovních delší dobu, akciové indexy toto zatím nijak nezneklidňuje a v minulém týdnu dosáhly nových rekordů. Klíčová makrodata, která budou v tomto týdnu reportována, by však mohla jejich růst korigovat.
img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
C:\fakepath\akcie-nvidia-23032024-uvod.jpeg

Nvidia – Nejdůležitější akcií na světě

23.02.2024 Americký index S&P 500 nedávno překonal hranici 5000 bodů. Tento cíl, který měl být dosažen až do konce roku 2024, byl však splněn již za pouhých šest týdnů. Analytici se ptali, co nyní trh udělá, když jsme dosáhli stanoveného cíle. Navyšování dalších cílů pro index S&P 500 se zdá být spíše mechanické. Někteří odvážlivci dokonce hovoří o hranici 5400 bodů, což však znamená růst menší než 10 %. To pravděpodobně nebude problém pro rozjetou společnost Nvidia.
img

Ranní okénko - Fed snižovat sazby zatím neplánuje, dnes vychází PMI ve světě

22.02.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI). Tento předstihový ukazatel vyjde ve Spojených státech amerických, v Německu i v celé eurozóně. Pro českou ekonomiku bude zejména podstatné, jaká hodnota tohoto indexu bude zjištěna v Německu, a to konkrétně ve zpracovatelském sektoru. Německý průmysl se stále potýká především s nízkou zahraniční poptávkou a vysokými cenami energií, což dokládá právě i tento index. Nad hodnotou 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bylo Německo naposledy v polovině roku 2022. Index poté výhradně klesal až do srpna minulého roku, ale zdá se, že od tohoto okamžiku přišel bod obratu, kdy se německý průmysl pomalými krůčky posouvá vzhůru. Nicméně zatím se pouze tempo poklesu zpomaluje, což by měl potvrdit i předběžný únorový výsledek, kdy trh predikuje nárůst indexu z 45,5 na 46,0 bodů. Zlepšení situace u našeho západního souseda vyhlíží také český průmysl, který je ve velké míře subdodavatelem komponentů pro německé podniky.
img

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024 „Svět zkouší přejít na nový model, kdy v jedné ruce vyšší úrokové sazby mají chránit před vysokou inflací a v ruce druhé, kvantitativní uvolňování má zajišťovat pokračující růst a stabilitu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\indexy-20022024.jpg

Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - indexy u magických čísel a Británie v recesi

20.02.2024 Indexy stále rostou a dolar s nimi, kdy ale očekávat jejich zpomalení? A jak do toho zapadá recese ve Velké Británii?
img

Ranní okénko - Trh vyčkává na zítřejší zápisky ze zasedání Fedu

20.02.2024 Nový týden se nám z ekonomického hlediska rozbíhá pozvolna. Po pondělním dnu takřka bez jakýchkoli dat úterý nabídne pouze doplňkové údaje, které by neměly trhem žádným zásadnějším způsobem zamávat. Nejprve se v dopoledních hodinách dozvíme z Evropy postupně data ohledně registrace nových aut za měsíc leden v celé Evropské unii. Posléze prosincové statistiky běžného účtu platební bilance v eurozóně a rovněž prosincový výsledek produkce ve stavebnictví, u kterých tak budou známy výsledky za celý kalendářní rok 2023.
img

Ranní okénko - Lednová inflace v ČR - bude začínat trojkou nebo dokonce dvojkou?

15.02.2024 O dnešní hlavní ekonomické událostí nemůže být sporu. Za pár minut Český statistický úřad ukáže výsledek lednové inflace. Po dvou letech velmi vysoké inflace je zřejmé, že éra skokového zdražování je konečně za námi, nicméně otázkou zůstává, kam až se inflaci podařilo stlačit. Velmi napoví právě lednová inflace, která ovšem skýtá mnohá tajemství, což se odráží i na odhadech analytiků. Medián trhu odhaduje meziroční inflaci ve výši 2,9 %, zatímco nejoptimističtější prognóza predikuje inflaci ve výši 2,1 % a na druhé straně naše predikce je výrazně pesimističtější, kdy očekáváme také pokles ale pouze na 3,8 %.
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená

13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
img

Ranný komentář: S&P500 nad hranicí 5 tisíc dolarů, pomáhá AI a sektor polovodičů

12.02.2024 Akcie v minulém týdnu opět rostly a americký index S&P 500 zakončil na novém historickém maximu nad hranicí 5 tisíc dolarů. Tahounem růstu akcií zůstávají hlavně velké technologické společnosti. Ty ale doplňuje také celý polovodičový sektor, který stále těží z AI horečky. Podpůrným faktorem zůstává také výhled pro uvolňování měnové politiky, i když v tomto ohledu investoři částečně svá očekávání v minulých týdnech mírnili.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.
img

Ranní okénko - Dnes budou zveřejněny prosincové údaje z průmyslu a zahraničního obchodu

06.02.2024 Po pomalejším vstupu do nového týdne nabere tempo v úterý na obrátkách. Z české ekonomiky dorazí prosincové údaje o průmyslu a zahraničním obchodu. V případě průmyslové výroby očekáváme její pokles po očištění o kalendářní vlivy o 2 %. Důvodem je zejména nižší příspěvek automobilového průmyslu, který by neměl být tak pozitivní jako v téměř celém průběhu loňského roku.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě v lednu vesměs zpevnily, klíčový index S&P 500 zdolal rekord

01.02.2024 Na světových akciových trzích se v lednu nálada nezměnila, akcie dál vesměs posilovaly. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, překonaly historická maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky si připsaly také evropské a japonské akcie, naopak propadly ty čínské.
img

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští

01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace

31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
img

Ranní okénko - Naznačí dnes ECB, kdy by mohla začít se snižováním sazeb?

25.01.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka, a přestože výsledek je s vysokou pravděpodobností jasný, tak následná tisková konference prezidentky Christine Lagarde může naznačit, kdy ECB plánuje začít se zahájením uvolňování měnové politiky. Na tomto zasedání se nečeká nic jiného než stabilita, ale investoři i vzhledem k relativně rychle padající inflaci a chabému hospodářskému růstu v eurozóně přisuzují poměrně slušné šance, že by cyklus snižování sazeb mohl přijít již na dubnovém zasedání. Představitelé ECB dosud k tomuto názoru vystupovali velmi rezervovaně a nedá se očekávat razantnější změnu v jejich postoji. Pravděpodobně tak zazní, že hlavním cílem nadále setrvává dostat inflaci ke svému 2% cíli a měnová politika tak zůstane na restriktivnější úrovni tak dlouho, jak bude potřeba.
C:\fakepath\USA ekonomika2.jpg

Analytici: Za růstem amerických akcií na maxima je názor, že Fed sníží sazby

24.01.2024 Za růstem amerických akcií na historická maxima je přesvědčení investorů, že tamní centrální banka Fed začne snižovat úrokové sazby. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Další vývoj bude podle nich záležet na výsledcích firem za loňský rok, pokračování růstu je ale pravděpodobné.
img

Americké akcie vystoupaly na nová historická maxima

24.01.2024 Uplynulý týden přinesl další markantní růst amerických akcií, které si tak vedou znovu nejlépe mezi rozvinutými trhy. Hlavní americký index S&P 500 uzavřel na rekordní hodnotě 4839 bodů, čímž překonal úroveň dosaženou na začátku roku 2022 před začátkem války na Ukrajině. Přestože trhy spíše předpokládají, že americký Fed v březnu ještě sazby nesníží, technologické akcie procházejí další mohutnou „rally“. Jaké jsou hlavní fundamenty, na kterých současný růst stojí? Má ještě trh určitý prostor nebo akcie předběhly již příliš svůj skutečný fundament?
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v eurozóně na vzestupu?

23.01.2024 Začátek tohoto týdne se z ekonomického pohledu rozjíždí pomaleji, když po pondělku ani v úterý nedorazí větší množství ekonomických dat. Patrně nejzajímavějším údajem bude index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který by ale patrně neměl ovlivnit čtvrteční zasedání bankovní rady Evropské centrální banky. I nadále by měl mezi spotřebiteli přetrvávat pesimismus, ač jeho míra se v posledních měsících velice pozvolně snižuje. To souvisí s postupným poklesem inflace a vyhlídkami na uvolňování měnové politiky ze strany ECB, což by se mimo jiné projevilo ve vyšší dostupnosti úvěrů.
img

Ranní okénko - Čekají německou ekonomiku lepší časy?

17.01.2024 Dnes vyjde jediný tuzemský údaj tohoto týdne, kdy Český statistický úřad zveřejní, jak se v prosinci vyvíjely ceny výrobců. Stejně jako trh očekáváme, že v průmyslu meziměsíčně v prosinci poklesly o 0,2 %, což by v meziročním srovnání znamenalo růst do 2 %. Zajímavý bude rovněž vývoj v zemědělském sektoru, který nám naznačí další možný vývoj v cenách potravin.
img

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?

12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA může mírně stoupnout

11.01.2024 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad výsledek prosincové inflace. Zásadní roli bude hrát opět srovnávací základna, která podobně jako v říjnu a listopadu byla snížena přijetím úsporného tarifu, pomocí kterého vláda převzala část nákladů domácností na energie. Další podstatnou složkou spotřebitelského koše jsou potraviny, kdy dle naší prognózy jejich růst cen oproti listopadu mírně zrychlil, přestože se obchody předháněly s nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají i nyní v souvislosti se snížením DPH u potravin z 15 % na 12 %, ale je zatím předčasné hodnotit, zda obchodní řetězce opravdu promítly toto snížení do svých ceníků a v celkovému objemu začaly ceny potravin klesat, nebo přinejmenším nerůst takovým tempem jako v předchozím období. V případě cen zboží se zdá, že podobně jako u potravin měli obchodníci v období Vánoc vyšší cenové požadavky, což v kombinaci s velmi perzistentními tlaky v oblasti služeb zapříčiní, že jádrová inflace se bude pohybovat okolo listopadové hodnoty (3,9 %), výraznější pokles nečekáme.
img

Ranní okénko - Dostane se průmyslová produkce v Německu konečně do kladných čísel?

09.01.2024 Dnes za několik pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociální věcí prosincové údaje ohledně tuzemské nezaměstnanosti. Podle našeho odhadu by se podíl nezaměstnaných měl zvýšit z 3,5 % na 3,8 %. Tento nárůst je primárně způsoben sezónními vlivy, kdy v zimních měsících dochází ke zvýšení nezaměstnanosti v důsledku úbytku sezónních prací. Dále se začínají projevovat mírně se zhoršující podmínky ve zpracovatelském průmyslu, což již několik měsíců naznačuje report indexu nákupních manažerů (PMI).
C:\fakepath\bitcoin-08012024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Akcie v kocovině a bitcoin v očekávání. Startuje rok 2024

08.01.2024 Akciové indexy na konci minulého roku završily úctyhodnou rally, s přelomem roku se ale dostavila lehká kocovina. Přední indexy začaly rok 2024 se ztrátou. Rozpačitý výraz nasadil s novou etapou i bitcoin. Trh totiž očekává zásadní zprávu, která stále nepřichází.
img

Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci

08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
C:\fakepath\indexy-04012024-uvod.jpeg

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?

04.01.2024 Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.
Související klíčová slova: Banco Santander | Report finančních trhů | Býčí pohyb | Střední Evropa | První odhad HDP | Bezpečí investic | Dynamický růst | Akcie Meta Platforms | Uvolněné měnové politiky | Marlin | Fond Salutem | Stlačení inflace | Jak fungují akcie | Mistrovství světa v hokeji | Zásoby zemního plynu | Dluh vlád | Dezinflace v Německu | Výplach | Euro k americkému dolaru | Klid před bouří | Filip Louženský | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Vývoj nezaměstnanosti | Ozvěny trhu | Války | Snižování stavů | Opětovný pokles | Západní země | Vývoj | Online trading konference | Sell in May and go away | McKesson Corp | Státní dluhopis | Údaje z USA | Češi | Data z trhu práce | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Fiskální programy | Radim Dohnal | Silná rezistence | Člen bankovní rady Aleš Michl | DPH | General Dynamics | EUR | Vyhlídky do budoucnosti | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Pokračování růstu | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Komuniké | Vyčerpání kupců | Akce vlád | B Word | Marsh & McLennan | Německé ceny výrobců | Accenture | Fortinet Inc | Salesforce | Akciové společnosti | Roche | Měnový report | Automobilový sektor | Špatná výkonnost | Index hongkongské burzy | Výkyvy | Itálie | Analytici Bank of America | McDonald's | ČEZ | Stoxx | RTX | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Finanční aktiva | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | AWS | Údaj o HDP | Očekávání | Tržní výhled pro rok | Korelace | Finanční injekce | Historické události | Volatilní | Inflace v září | Evropské centrální banky | Bilance zahraničního obchodu | Aktuální kurzy měn | T-Mobile | Nikl | Uvolněné měnové | Swiss Life | L.F. Investment | Růst amerických akcií | Standard Life | České hospodářství | Novo | Pozitivní nálada | Akcie opatrně | Alternativní investice | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Novartis | Schodek státního rozpočtu | Trh práce | Evropská komise | Novo Nordisk A/S | Dopady energetické krize | Trading Contest | Souhrnný indikátor | Pro investory | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Stimul | Investice | US Bancorp | Britská centrální banka | DXY | Spotřebitelský sektor | Nabídkové tlaky | MACD | Potenciál | Nálada v ČR | Zpráva z akciového trhu | Nové technologie | Support | Návrat inflace | Diverzifikace | Akvizice | ServiceNow | Devon Energy | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Posílení | Index aktivity | Růst cen v době stagnace | Autodesk | Obchodní aktivum | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | ADP report | Zajímavé výnosy | Stoxx Europe 50 | Ifo | Webinář | Spotřební daň z nafty | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Evropská komise (EK) | Vývoj české inflace | Blackstone | Prognózy | Britská libra | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | Zlevňování ropy | Zkušenosti z Japonska | Levice | Interactive Brokers | Klesly akcie | Experti | Stav běžného účtu | Chování | Náklady na financování | Rekord | Kurzové intervence | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Průměrný výnos | Burzovní rozcvička | Stop-Loss | Evropský index | FTSE MIB | Čtyřhodinový graf | Halving | Růst akciových indexů | Květnová průmyslová produkce | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Černé labutě | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Investing | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Die Welt | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Český průmysl | PMI z Německa | Neckline | Cena bitcoinu | Ziskové obchody | Price Action | Akcie společnosti | Streamovací služby | Průměrné hodinové mzdy | Komunikační služby | Tuzemské hospodářství | Stochastický oscilátor | Důvěra v ekonomiku | Pesimistická nálada | Autozone | CSI 300 | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | GBP/EUR | Fortuna | Cenné papíry | Elektrická energie | Výnos | Měnový pár USD/JPY | RBS | Brent | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Tržby maloobchodníků | Snowflake | REITs | Americký akciový trh | ZEW indexy | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Denník | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Financovat vládní deficit | Akcie Erste | Index DOW | Historické zkušenosti | Německý akciový index DAX | Airbus SE | Příjmy a výdaje amerických domácností | Exchange | Investiční portfolio | Investiční strategie | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Francouzský akciový index CAC 40 | Oslabující americký dolar | Směřování měnové politiky | Zajištěný fond | Strach | Oživení čínské ekonomiky | Index SSE | Propad cen | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zasedání FOMC | Euronext | JPY | Společnost SAB Finance | Česká nezaměstnanost | Potenciál trhu | Pattern dvojitý vrchol | Ceny ve výrobě | Analytický tým FXstreet.cz | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Investiční příležitost | AI | Zajištění portfolia | Odhad HDP | Index Russell | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Investovat | Uber Technologies | Buy obchody | Tweety Donalda Trumpa | Projekce | Kontrakce | Peníze | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Měnověpolitické zasedání Fedu | Měnová situace | Bydlení | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Nestlé | VOW3 | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Supplementary Leverage Ratio | Služby | Britská banka HSBC | Hlavní události tohoto týdne | Purple Strike | Měnová politika Fedu | Černý kůň | Saxo Bank | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Měny v regionu | Tuzemská ekonomika | Hershey | Falešné breaky | Downside | Amgen | Index CAC 40 | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Quantitative Easing | Představitelé ECB | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Vývoj bilance Fedu | Ropa WTI | Nová makroekonomická prognóza | Micron | Výsledek hospodaření | Konfluence | Lockheed Martin | Produkce v průmyslu | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Odražení ode dna | Akciový index CAC 40 | Oslabení jüanu | Bankovní domy | Nejnižší výnosy | Brexit | Eurostoxx 50 | AEX | ZEW index | Růst akciových trhů | Kurz eura k dolaru | Depreciace | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Silné deflační tlaky | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Býčí divergence | Snížení dluhu | Béžová kniha | Cestování | O2 | Odliv kapitálu | Minimální marže | Bond | Broker | Bayer | Graf komodity | Snižování sazeb v USA | Akcionáři | Cash flow | Proražení | Prodeje aut | Záchranný fond | Cenové úrovně | Posílení koruny | USD | Hýbat trhy | InterContinental | Export | Německé HDP | Technická analýza | Investiční analytik | Akcie společnosti Moderna | Zastavení poklesu | Americká ropa WTI | Výkon | Gilead | Comcast | Prodávat akcie | Cena americké ropy | Jestřábí komentáře | Více peněz | Trpělivost | Na burze | Bilion | Šok | Sektor polovodičů | Hodnocení současné situace | ČSOB | Inflace v České republice | Velmi volatilní měnový pár | Obnovení růstu | Akcie Avastu | Tvorba pracovních míst | Měsíční futures report | Ekonomická aktivita | Regulace | Zisk na jednu akcii | BofA Global Research | Kofola | Nemovitostní fondy | Garance | Měnový fond | Pozitivní signál | Američtí centrální bankéři | Tichomoří | Korunový trh | Teorie černé labutě | Úroková sazba | TJX Companies | Inflační spirála | Ekonomiky | Tovární objednávky | Aker BP | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Analytici XTB | Opční strategie | Spekulovat | Cenové tlaky | Pokles inflace v USA | Data z tuzemské ekonomiky | HDP v USA | Česká zbrojovka | Čtvrtletní výsledky | Obavy z insolvence | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Euroval | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Výzkumy | Caterpillar | NextEra | Základní úroková sazba | Aktuální kurzy | EOG | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Poměr rizika a zisku | Obchodování s dluhopisy | Investment grade | Nominální hodnota | Pro tradery | Energie | Slickcharts | Stratégové | Výrobní ceny | After-market | Marže prodávajících | Komoditní | Nárůst výdajů | Sušánka & partneři | Tržní reakce | CFD (Rozdílové smlouvy) | Northrop Grumman | Největší ztráty | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Uvolňování měnové politiky v USA | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Dostatek hotovosti | Euforie | Burza v Šanghaji | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Malta | Investing.com | Souhrn finančních trhů | Rizikovost | Makléř Wood & Company | Portfolio | Myšlení | Petr Pavel | Akciová burza | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Dolar roste | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Přidaná hodnota | Karina Kubelková | Prezident ECB | Nákupní apetit | Primární nabídky | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Zdravotní péče | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | AA | IBKR | MSCI Emerging Markets | Investovaný kapitál | Tranše | Jádrový index | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Zlepšení sentimentu | Ceny kryptoměn | Zpřísňování měnové politiky | Graf akcií | Bitcoin futures | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Makro data | Silicon Valley Bank (SVB) | Průmyslové objednávky | DAX30 | Údaje o průmyslové výrobě | Posilování amerického dolaru | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Nová prognóza | Kosdaq | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | Cena Etherea | CAC 40 | NAHB | Vývoj sazeb | VIG | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Boom | Anheuser-Busch InBev | Cenové vývoje | Růst cen ropy | Mimořádná opatření | BP | Britské akcie | Cíl ČNB | Úsporný tarif | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Asijské burzy | Investiční glosa | Nižší poptávka | Skupina OPEC+ | Makrokalendář | Cena mědi | Raytheon | Ropné společnosti | Inflace v květnu | Kapitálové rezervy | Zhoršování situace | Odhad spotřebitelské důvěry | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Vývoj akcií | Finanční pomoc | Americký S&P 500 | Slevy | Politická nestabilita | Další obchodní válka | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Pandemie COVID | Reálné mzdy | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Demokraté | Zadlužení v eurozóně | Ekonomická situace | Německý DAX | Portu Marek Malina | Hlavní události | Den D | Patria | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | EP | Easing | Uber | Tržní podíl | Ekonomický vývoj | FVG | Akciové trhy ve Spojených státech | Telekom | UnitedHealth Group | Evropské trhy | Prudké navyšování zadluženosti | TRY | Data z ekonomiky | Rating USA | US500 | Evropské ekonomiky | Investiční riziko | Agentura Reuters | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Spike | P/E | Zpráva | Bohatý | Hlavní index CSI 300 | Technologické tituly | Apple | First Republic Bank | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Covid | Akcie německé společnosti | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | USA inflace | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Colt CZ | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Kanadská data z pracovního trhu | Skupina PPF | Česká měna | Hospodářský vývoj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Oslabování japonského jenu | Rok 2024 | Obchodování | Turecký akciový index BIST 100 | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Německý PMI | Tisková konference ECB | JOLTS | Meta | S&P Global | Obchodování na trzích | Nabídka | GBP | České koruny | HDP Německa | Management | Cena ropy na světových trzích | ZEW | Obchodní týden | Admiral Markets | Ropovod | Reálná mzda | Budoucnost | Centrální banky | Dlouhodobé rezistence | Prezidentka ECB | České firmy | Fenomén | Prodej dluhopisů | Výkonnost indexu | Pákový efekt | Německé ceny | Eurostat | Majitel | Guru | Předpověď | Zprávy | Deflace | Nadšení | Doporučení | Index britských akcií FTSE 100 | Dolary | Vysoký přebytek | FB | Zavedení dovozních cel | Růst inflace | Island | MOEX | Turecká lira | Index STOXX Europe | Equity | Projev Jeroma Powella | Obchodování na Wall Street | Přebytek obchodní bilance | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | Zajištění na stáří | Události ve světě | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Index MSCI Emerging Markets | Pokles tržeb | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Vývoj akcií Nvidie | 3M | Sazby v USA | Nejdůležitější události | Silný růst | Rostoucí trendové čáry | Saxo PrivatBank | Měsíční report | Evropská dluhová krize | Airbus | Devalvace amerického dolaru | Marek Pokorný | Zvyšování dodávek | Prognóza Fedu | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Celkový trend | Platební bilance | Vakcína | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Reliance | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Zadlužování | Pražský parket | Put opce | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Boris Tomčiak | Bitcoin | Čínské zboží | Index cen domů | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Automobilky | Listopadová inflace | Investment management | Inflace v Evropě | Kryptoměnové burzy | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | HUF | Depozitní sazby | Obchodovanie | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Zápis ze zasedání Fedu | Hospodaření státu | Fundamentální zprávy | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Phillips 66 | Technická recese | Futures | Supreme Edition | Sázka | Virus | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Distribuce | Waste Management | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Akcie Moneta Money Bank | Výrobce letadel | Odhady trhu | Silný dolar | Australský dolar | Instrument | Zpřesněný odhad | Finanční domy | XTB Jiří Tyleček | Retracement | Zelená čísla | Financial | Antiglobalizační tlaky | Uplynulý rok | Evropský statistický úřad Eurostat | Cena zlata dnes | Meziroční inflace v eurozóně | Britská obchodní bilance | Koruna | Eli Lilly | Technické ukazatele | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Inflace ve službách | Vyšší poptávka | Akciové tituly | Colgate-Palmolive | DJIA | Podpora | Shell | Včerejší obchodování | Úpis nových akcií | OPEC+ | Francie | Riziko recese | SAE | Ekonomické události | Britská banka | Epidemické situace | Onemocnění | Americký výrobce | BHS | DMA | Objem | Propad | Asociace | Hennessy | Activision | Obavy z recese | Halifax | Class A | Očekávání investorů | Trigger | Pokračující pokles | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | Pokles ceny | London Stock Exchange | Společnost Nvidia | Klima | Politika centrální banky | Asie | BDO | Report ADP | Prodej akcií | Výsledky společnosti | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Propuštění | Očekávání analytiků | Alibaba | Letní měsíce | Trendová čára | Národní měny | Break of Structure | Data z americké ekonomiky | Výsledky průzkumu | Farmaceutické firmy | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Výhody diverzifikace | Golden Gate | Raytheon Technologies Corp | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | Kanada | Převodník měn | Hospodaření státního rozpočtu | Platby u obchodníků | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Ekonomika Německa | Pfizer | Investiční společnost | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Offshore | Studie | Srovnávací základna | Likérka Stock | Tržní hodnota akcií | Naředěné riziko | Trading konference | Úrovně likvidity | Obchody | Průraz | Obavy z nejistoty | Deficit | Americké desetileté výnosy | Bit.plus | Akcie České zbrojovky | Graf | Polsko | Kolaps | Koronavirové mutace | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Zbrojovka | Reakce trhu | FRA | Plyn | Majoritní vlastník | Obchodování s českou korunou | Cenová hladina | Centene | Ropa Brent | Akciový index | Kering | Ceny domů | Akcie výrobce čipů | Pozitivní impulz | FTC | Výnosové křivky | HDP USA | ABB | Hypotéky | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | EY | Zoetis Inc | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | Proinflační faktory | CVS | Vývoj na světových trzích | USD/PLN | OPEC | Short | ATH | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Fair Value Gap | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Schlumberger | Index výrobních cen | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Eurodolar | Medián | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | PX Pražské burzy | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | First Republic | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Trump | Stavebnictví | Devalvace | Makroekonomický vývoj | Index volatility | Dnešní růst | Brands | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Obavy o bezpečnost | Moët | Silnější dolar | Technické analýzy | Měsíční report finančních trhů | PNČ | Urals | Výhled na příští rok | Obchodování v Asii | CI Komodity | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Euro dnes | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Salutem | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Den nezávislosti | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | Hlavní index čínských akcií | Předčasné parlamentní volby | GBPUSD | Ztrátové obchody | Akcie Komerční banky | Indikace | Turecká centrální banka | Stříbro | Portu | Nejbližší support | Nově zahájené stavby domů | USDCAD | Ekonomická recese | Pozornost trhu | Jihokorejský KOSPI | CHF | L'Oréal | Instituce | Constellation | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Investiční nástroje | Bitcoinové ETF | Bank of Japan | Vlna koronaviru | Průmysl v eurozóně | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jan Dvořák | High Yield | Dnešní fundamenty | Daně z neočekávaných zisků | Brokers | Býčí signál | Foreign Exchange | Nejistota | Rozhodnutí ČNB | Americké akcie | Britská měna | Zvýšení cenové hladiny | UBS Group | Nedostatečné investice | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | Kongres | Divize | Iberdrola | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Makroekonomické ukazatele | Index cen výrobců | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Index CSI 300 | Evropská ekonomika | ex | Vývoj indexu volatility | Průměrný roční výnos | Naše ekonomika | CVS Health | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Nejprudší pokles | Equinor | Růst výnosů | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Trh | Změna trendu | Snížení těžby | Komise | Komodity zlato | University of Michigan | Pád rublu | Obchodování se CFD | List Financial Times | Crown | Války na Ukrajině | Volby v USA | Erste Bank | Exchange Traded Fund | Akcie firem | Maloobchodní inflace | Držení obchodu | Technologické firmy | Otočení trendu | Měnová autorita | Fed | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Příležitost ke vstupu | Korekce | Klesající trend | Akciové trhy jako celek | Upozornění | Příliv kapitálu | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Finanční společnosti | Akcie Pfizeru | Nové trhy | Money management | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Hospodářské výsledky firem | Lukáš Novotný | Finanční analytici | Pražské burzy | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Polská vláda | Boháč | Zveřejnění výsledků | Manažeři | Tržní výhled | S&P 500 | Korekce na akciích | Globální recese | Spready | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | MetaTrader 5 Supreme Edition | Lowe's | Zájem o kryptoměny | Relativní výkon | Prosincová inflace | JDE | Technické indikátory | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Situace | ANO | Stock | Marriott | Americké zásoby ropy | Přenos | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Japonská centrální banka | Generovat zisk | Ceny zboží | Rating | Platforms | MWh | E-commerce | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Dezinflace | Informace o vývoji inflace | Agentura S&P | Zestátnění | Koronavirová pandemie | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | L3Harris | Příležitosti | Otevření obchodu | Statistika z USA | Vládní dluhopisy | Patria Forex | Data z USA | Oblast kryptoměn | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Thermo Fisher Scientific | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Commission | Index Nifty 50 | SMA 200 | Sell | Pokles sentimentu | Mondelez International | Měny&Sazby | Mistrovství | Akcie CME | Banka HSBC | Menší stres | Dodání likvidity | Ekonomické problémy | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Index Nasdaq | Spolková vláda | Investice do fondů | ECB dnes | Bit.plus Martin Stránský | Rizikovější aktiva | Akcie farmaceutické společnosti | Směřování | Společnost BlackRock | Obchodování na zámořských trzích | Makroekonomika | Pokles úrokových sazeb | Spotřební zboží | Nejziskovější | Evropská banka | Společnost XTB | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Insolvenční návrh | Trendové linie | Marathon | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | Globální akciový index MSCI | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Snižování inflace | Celkový sentiment | Nifty 50 | S&P Global Inc | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Centrální banka | Hamás | Inflace v říjnu | Silný propad | Meta Platforms Inc | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Analytici | Vlny koronaviru | ING | Slabý americký dolar | Vývoj dolaru | Grafy | QE | Polský zlotý | Surové ropy | Kazachstán | LYNX | Moody's | Ranní zpráva z akciového trhu | Akumulace | Červnová inflace | Donald Trump | HNonline.sk | Německý Ifo index | Čistý zisk | Vzdělávací webináře | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Míra úspor domácností | Kovy | Psychologie trhu | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Snížení sazeb | Nejnovější údaje | Společnosti | Bank of China | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Royal Dutch Shell | Rozpočet | Další růst | Zprávy o vakcíně | Americká průmyslová produkce | Index DAX 30 | Finanční systém | USD/CZK | Investice do akcií | Přidaná hodnota kryptoměn | Nové zdroje | Silnější euro | AXA | Obchodní partner | Společná evropská měna | Aukce | Vysoká míra volatility | CME Group | Futures kontrakty | Nízká volatilita | EBITDA marže | Údaje o inflaci | Reuters | Vysoká hodnota | Unilever | Největší evropská ekonomika | Podcast | Investiční záměry | CZK | Chevron | Vybírání likvidity | Kompozitní index | Dobré zprávy | Ozempic | Bancorp | Depozitní sazba | Česká republika | Proinflační faktor | Rolování | Palo Alto | Předseda | Energetický sektor | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Riziko | VOW3.DE | Reakce ceny | Chipotle Mexican Grill | Analytika | Splatnost | Tištění peněz | J&T | Makro | Možnost tvorby zisků | Lukáš Raška | Fond kvalifikovaných investorů | Boeing | Proinflační riziko | S&P 500 Energy | Adyen | Stimulační procesy | Investice do indexových ETF | Daniel Beneš | Roční výnos | Příjmy a výdaje | Nižší růst | Podílové fondy | Zasedání bankovní rady | Prime | Stažení akcií | Rychlý růst | Ceny v průmyslu | Charter Communications | SLR | Americký dolar | Libra | Opatření centrálních bank | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | CL | Evropská unie | Cena akcie | Velké technologické firmy | Indické akcie | Růst firemních zisků | DOT | US100 | Zvýšení základní sazby | Hodnota indexu PX | Financovat | Expirace | Hubnutí | Čínské měny | Pohyby na trhu | Řecko | Akciový index BIST 100 | Konjunkturální průzkum | Nálada investorů | Říjnová inflace | Klíčový level | Hospodaření vlády | Moudro | FOREX | Lael Brainardová | Úroky | Refinitiv | PEPSICO | Americký průmysl | Státní svátek | Diverzifikace při investování | Ranní nadhoz | Cena | BNP | Investiční banky | Květnová inflace | Důvěra v eurozóně | Vývoj české ekonomiky | Mario Draghi | Odpor | Předstihové ukazatele | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Analytik J&T | ERÚ | ASML Holding NV | ECB sazby | Výsledky hospodaření společností | Air | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Světové centrální banky | Vlastnit akcie | Eras | Dění na Ukrajině | Akciové výhledy | S&P500 | EBay | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Dior | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Eurobondy | Standard Chartered | Swingoví obchodníci | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | JPMorgan Chase & Co | Central Retail | Finální odhad | Šíření viru | ČNB | Wood and Company | Čísla o inflaci | Cigna | Fiserv | Comcast Corp | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Pokles | Ceny komodit | Kurz eura k americkému dolaru | Vyšší ceny | Vládní koalice | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zahraniční investice | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | Nvidia | Vývoj akciového indexu | Intuit | ConocoPhillips | Historická data | Klesající trendové čáry | Vinci | Situace v Německu | Bilance běžného účtu | Americké společnosti | Mosaic | Švýcarská centrální banka | Úvěrové podmínky | Setkání centrálních bankéřů | Švédsko | Poplatek | Růst HDP | Maloobchodní tržby | Rabobank | Merck & Co | DIP | FTSE | CARA | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Europe 600 | Komodity ropa | Kurz koruny | Dluh USA | Americký trh | Akciový index PX | Obchodník | Webináře | Pozitivní výsledek | Rada guvernérů | Tržní fundamenty | COVID-19 | Tokio | Negativní dopad | SMA 20 | Google | Cheniere Energy | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Blue chips | Růst mezd | CPI index | Tempo poklesu | ROE | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Paypal Holdings | Slušné zisky | Index PX | Daně | Růst americké ekonomiky | Turné Eras | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Moneta | Inflace v červenci | Stabilita | Investment Management | Štěstí | Malina | Pivot | První fáze | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Close | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | České HDP | Pokles indexu | Vývoj inflace | Bristol-Myers | Růst výroby | Coinbase | Reakce koruny | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Momentum | Data z pracovního trhu | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Kurzy | Výborné vyhlídky do budoucnosti | CBOE | Akcie Philip Morris | Fond | Nálada v USA | Finanční prostředky | Čína | Zisky | Propad indexu | HICP | Evropské akciové indexy | Konsensus | Trader | Optimismus na akciových trzích | Ekonomické údaje | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Akcie Boeingu | Activision Blizzard | Výše úrokových sazeb | Signature Bank | Allianz SE | Hotelnictví | Miliardy eur | Akcie Visa | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nižší ceny ropy | Ustupující inflace | Koronavirová situace | Situace na trhu práce | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | Tuzemská inflace | Očekávání do budoucna | Společná měna | Pšenice | Cena zlata | Vývoj cen ropy | Výsledkové sezóny v USA | SPAD | Obchodníci | Zastavení výroby | HSBC | CBRT | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americké hospodářství | Rizikové averze | Zinek | Euro STOXX | Přecenění | Turecký prezident | Hegemonie | Pojištění vkladů | RRR | Hongkongský index Hang Seng | Měnový výbor | Bull | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Propad ropy | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Kryštof Míšek | Ředitelka | Indikátor | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | Akcie Apple | SPX500 | PMI ve výrobě | Alokace | Úspěšné investování | Býčí trh | MSCI World | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | Společnosti Netflix | All-time high | IFO index | Financování | Analytik Portu | Amazon efekt | Index pražské burzy | ČSÚ | Akciový stratég | Technologický gigant | Etherea | Fitch | Historická minima | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Stres | Hodnoty měny | Nálada spotřebitelů | Historické maximum | Rezervy | Occidental | Photon Energy | Turecké liry | Honeywell | Pokles ekonomiky | ERA | Slušný zisk | Finance | Přicházející recese | EURGBP | Dividenda | Oslabení japonského jenu | USDJPY | Globální poptávka | Inflace v ČR | Investiční poradenství | Poptávka | Express | Americký regulátor | Mercedes-Benz | Báze | Psychologie | Guvernér | Globální trhy | Ceny suroviny | Capital | Průměrná hodnota | Očekávání trhu | Obchodování na měnových trzích | Akcie bankovní skupiny Erste | Akcie Pilulky | Cenový graf | Konec dezinflace | Obchodování na akciových trzích | Cizí měny | Recesia | Německý index DAX | Finlord Boris Tomčiak | Riziko deflace | Průměrná mzda | DNO | Malé podniky | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Pokles trhů | Růst indexu PX | NY FED | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | SolarEdge | Pokles akcií | Shell Plc | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Analytik J&T Banky | Prezident Fedu | Nové rekordy | Tržní sazby | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Bankovní rada České národní banky | Prohloubení deficitu | Akciová rally | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | Bohumil Trampota | WTI | Hrozba recese | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Reporty | Rozpočtové deficity | Novartis AG | Shares | Medvědi | Silnější koruna | Kapitálové trhy | RBNZ | GfK | FRED | Index MOEX | Online trading | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | HSBC Holdings | Únorová inflace | Klouzavý průměr | Aktivně spravované fondy | RBI | Predikce vývoje | O2 CR | Fiskální balík | Americká měna | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Investiční výdaje | Saúdská Arábie | OCI | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Barclays | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | Ocel | Advanced Micro Devices | Roche Holding AG | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Akcie bank | Fiskální politika | Domácí měna | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Celkový výsledek | Hlavní akciový index | DAX | Technology | Akcie O2 | Josef Košťál | HDP | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Netflix | Akciové opce | Odhad růstu ekonomiky | Analytik Wood and Company | Prosus | Mírná korekce | Důvěra v Německu | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | Lehman Brothers | Firma | Vzrušení | Zbrojovky | Signály | Omikron | PCE inflace | Reálné příjmy | Micron Technology | Spotřební daně | Vysoké zisky | Lira | Devizový trh | Vývoj kurzu EUR/USD | Načasování | TJX | Analytik investiční společnosti | Akcie evropských bank | Nevýhody diverzifikace | Pokles cen akcií | Vyšší inflace | Obchodní válka | Erste | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Byznys | Blizzard | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Debata | Situace v Hongkongu | Kalendář ekonomických událostí | Demo účet | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Čínské burzy | Vysoká rizika | RUB | Kurz | Market | Referendum | Investiční cíle | Ekonomka | Home Credit | Martin Klass | Forexu | Tomáš Holub | Raiffeisenbank a.s. | Kurzy.cz | Realizovat zisk | Unicredit | Růst akcií | Pokles výnosů | Analytici Patria | Mateřská společnost | Naše prognóza | Rozkolísaný | Polská měna | Restrikce | Zavedení cel | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Cena ropy klesá | BH Securities | Vývoj indexu S&P 500 | Wood & Company Vladimír Vávra | Problémy v bankovním sektoru | Enphase Energy | Oracle | Úspěšný týden | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | EY Terence Ho | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Martin Gürtler | Naučte se obchodovat | Nejhorší výsledek | Nakupovat | Měď | Prezident USA | Nezaměstnanost v ČR | Asie a Tichomoří | Proinflační | Negativní vývoj | Konglomerát | Bezpečné dluhopisy | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Akcie na pražské burze | Euro | Yield | AUD | Politické rozhodnutí | Bod zlomu | Rada ČNB | Kyjev | Deere | Pilulka Lékárny | EuroStoxx50 | Dominion Energy Inc | Mnoho ziskových obchodů | Pegas Nonwovens | Seriál o ETF | Capitalinked | Risk | Predikce | Fibo | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Nejlidnatější země světa | Hospodářské noviny | Kypr | Citigroup | Spojené státy americké | Softbank | Rozkolísanost trhu | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Graf komodity Ropa WTI | Hospodářství | Hlavní akciové indexy v USA | Stagflace | Japonský Nikkei | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | EBITDA | Německé podniky | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Constellation Brands | Santa Claus Rally | Vývoj na akciových trzích | Banka JP Morgan | Akciové portfolio | Hlavní ekonomka | Ranní komentář | Rozhodnutí Bank of England | Oddělení forexu | Nárůst nezaměstnanosti | Short obchody | Investice do indexového ETF | Intermediate | Proč akcie rostou | Globální akciový index | Palantir | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | EU | Investor Plus | Redukce | Slabé euro | Cenové stability | Velikost celkové bilance | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | Precedens | Prohlášení | Komerční banka | Koronavirové krize | Propady na trzích | Nástroje měnové politiky | Obchodování s Bitcoiny | Vývoz | Výsledky CPI | Týdenní zpráva | Gate | Akcie Credit Suisse | Theresa May | Finanční tituly | Recese | Možné riziko | Index strachu | Inflace v Německu | Zpomalování inflace | ASML | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Bank of Canada | Erdogan | Technologický index Nasdaq Composite | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | NZDUSD | Výhled na rok | SEC | Equity křivky | Akcie Applu | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | Akcie Alibaby | USD/CAD | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Deflační tlaky | Postranní pohyb | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Nákupní doporučení | Ropa roste | Air Products | Štěpán Křeček | Americké burzy | Hodnota indexu | Český statistický úřad (ČSÚ) | Nálada na akciových trzích | Know-how | Hlavní refinanční sazba | Frank | Důležitý support | Prudký propad | KBC | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Prodeje existujících domů | Mondelez | Kurz eura | Terence Ho | Pips | Oscilátor Marlin | Ekonomický poradce | Silné euro | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | Základní sazby | Regeneron Pharmaceuticals | Analytik Komerční banky | Úrokové sazby | Kiwi | Buy the dip | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Multi-Asset obchodování | CySEC | Investování do podílových fondů | Rostoucí inflace | Tržní aktuality | Zoetis | Index PCE | Kurz bitcoinu | STAR | Vládní deficit | OSN | Soud | Komunita | Booking | Politické riziko | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Pozitivní výsledky | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Předpovědi | Vlna výprodejů | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Pokles sazeb | Adidas | Kupci | MXN | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | USOil | Kroky Fedu | Míra inflace | Windfall tax | Přebytek obchodu | Indexy PMI | Evropský statistický úřad | Akcie těžařských společností | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Průmyslová výroba v eurozóně | Diverzifikované portfolio | Trhy v USA | USD/RUB | Pomalé oživení | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Prospekt | Verizon Communications | Lukáš Maxa | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | Verizon | Akcie automobilky Tesla | Nemovitostní trh | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Ticker | Nominální mzda | M2 | Pimco | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Market Profile | Obchodování měnových párů | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Put | Grexit | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Odkup akcií | Úvěrový rating | Bankovnictví | Libye | Nejnovější údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Americká výnosová křivka | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Banky | Divergence | Biliony | Trend is your friend | Bilion dolarů | ETF | Akcie výrobce čipů Nvidia | Česká zbrojovka Group | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | Struktura HDP | T-Mobile US | Norfolk | Value Gap | Údaje Eurostatu | Omezení těžby | Silvergate | Myšlenka | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Humana | Varování | Černé zlato | Šéfka Fedu | Údaje o nezaměstnanosti | Peněžní zásoby | EOG Resources Inc | Long | PFNonwovens | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Euro Stoxx 600 | Futures na VIX | Výrazný propad | Indický index | Pandemie | Zasedání České národní banky | Japonský index | Bear | Falešný break | Japonský akciový trh | Osobní příjmy | Aktiva | Klid | Pokles inflace | Prodejní tlak | Dluhopis | Ceny v zemědělství | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Výprodej | Kmenové akcie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výsledky PFN | Indikátory | Relationship Manager | Dna | Ceny výrobců v eurozóně | Růst cen akcií | Pokles cen | Automatic Data Processing | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Cena stříbra | SP500 | Jan Procházka | Index euro | Peněžní trh | Cyklus utahování měnové politiky | Helena Horská | Klub Investorů | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Hospodářský kvartál | Konsolidace | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Akcie Tesly | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | Hlavní výhody diverzifikace | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Index akcií | Obchodování s opcemi | Německé společnosti | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Prodeje automobilů | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | Hodnota kryptoměn | Řetězce | Schwab | Relativní výkon hlavních měnových párů | Sentiment | Pracovní den | Order | Short pozice | Částečný úvazek | Akciové CFD | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Index amerického dolaru | Politika | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Duke Energy Corp | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Šéfka ECB | Čínský jüan | Pražská burza | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Tier 1 | Novavax | Americké futures | SAB Finance | Tým Admiral Markets | Pravidla hry | Americký dluh | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Velká Británie | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | Investment Banking | Graf komodity Zlato | Zasedání FED | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Indexy S&P | FundStrat | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Dluh eurozóny | Jerome Powell | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Materiály | Indie | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Větší korekce | Vnímání | Intel | Přísná měnová politika | SVB | Marek Malina | Index volatility VIX | Předstihový ukazatel | Martin Stránský | Dnešní ekonomický kalendář | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Německé automobilky | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | Elektřina | Politika centrálních bank | Akciová burza v Šanghaji | Komodity ropa WTI | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Alokace aktiv | Intradenní obchodník | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Nastavení sazeb | SYRIZA | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Naředěný výnos | Poradenské společnosti | Kanadská data | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Vysoké zhodnocení | Velmi volatilní | České akcie | Prodejní cena | ESM | Erste Group Bank | Kurzotvorná informace | Volume | Americký akciový index | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Indexové ETF | Colt CZ Group SE | Ethereum | Kulaté číslo | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Akciový index DAX | Analytik Bank of America | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Kurz EUR | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Private equity | Investovat peníze | Zaměstnanci | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Průmyslový index Dow Jones | eBook | Největší ekonomika | Trading | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Využití v ekonomických transakcích | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Odhady růstu | Pád akcií | Úspěšný investor | Růst cen výrobců | Portál FXstreet.cz | ČNB dnes | Daňové zvýhodnění | USD/MXN | Applied Materials | Akcie v Japonsku | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | Investování do komodit | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | APEC | Šance | Prezidentské volby | Zlepšení nálady | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Globální trh | Big Tech | Sazby | FOMC | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Akcie Stock | České vlády | Investiční tituly | Index S&P 500 Energy | Cíle | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Volkswagen | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Výprodeje | Heineken | Obchodování s CFD | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Porsche | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | Diamanty | Dnešní události | Technologický index | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Vzestup inflace | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Irsko | Nová historická maxima | Americké firmy | Analytici společnosti | Trade Brokers | Zpravodajství | Ekonomika EU | Odvětví vyspělých technologií | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Spravované fondy | Fed dnes | Držení akcií | Investiční společnosti | Investor | Abbott | Inflace v prosinci | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Renminbi | Finanční sektor | Fundamenty | Marathon Petroleum | TradingView | Akcie Meta | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Dubnová inflace | Průmysl eurozóny | Finanční trh | Maloobchod v USA | Nabídková cena | JPMorgan | Oscilátor | Akcie Erste Bank | Rozhodnutí centrální banky | Polský zlotý a maďarský forint | Francouzské akcie | USD/JPY | Data z Německa | Eni | Globální finanční trhy | Patria.cz | Prodeje | Šíření koronaviru | Druhá vlna | Stav ekonomiky | Centrální bankéři | Sentiment na trzích | Milník | Společnost Silvergate Capital | ABN Amro | Předčasné volby | Sanofi | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Spotový VIX | Chuť k riziku | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | Akcionář | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Očekávaná devalvace | Poradce | Osobní výdaje | Další růst sazeb | Obchodní den | Makroekonomické události | Index Nasdaq (US100) | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Západoevropské akcie | Britská vláda | Vývoj cen akcií | ADP | Square | BIST 100 | Náklady na zajištění | Napětí mezi Čínou a USA | L3Harris Technologies | Repo sazba | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Texas Instruments | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Meziroční inflace | Singapur | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Míra úspor | Pracovní síly | Základní sazba | Index S&P 500 (US500) | Člen bankovní rady | Koruna posílila | Klesající inflace | Společnost | Chuť investovat | Rezervní měny | LTV | Důchody | Sázky | Výsledky kvartálního hospodaření | Obchodování s kryptoměnami | Uhlí | Nifty | Nasdaq (US100) | Index MSCI World | Indikace RSI | Ocenění akcií | Colt | Dynamika mezd | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Aktuálně trh | Utažení měnové politiky | Patová situace | Světové indexy | Francouzský index | Nejnovější statistika | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | BMW | Německá burza | Wood & Company | Cena akcií | 1D | Guvernér ČNB | Denní graf komodity | Non-Farm Payrolls | Podnikání na kapitálovém trhu | Česká inflace | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Upozornění na rizika | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | Situace v USA | D1 | Cena americké ropy WTI | Panika | Ropný trh | Akcie Amazon | DAX 30 | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Výsledek HDP | Index BIST 100 | Organizace | Prodat dluhopisy | Gap | Ceny pohonných hmot | Spekulativní technologické tituly | Jednotlivé akcie | Services | Leverage | VIX | Akcie BMW | Úrokové náklady | Stock Exchange | Filip Kalčák | Růst | Francouzský rozpočet | Dvojité dno | Zobchodovaný objem | TotalEnergies | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Akcie ČEZ | Ceny výrobců v USA | Inflační výhled | Příjmy | Rusko a Ukrajina | Stav trhu práce | Kvalitní akcie | Volvo | Dodání likvidity komerčním bankám | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Investiční platformy | Propad poptávky | Ondřej Hartman | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | CNY | BOSSA | Snížení inflace | Astrazeneca | Fúze | Overweight | Trend klesající | Index | PCE index | Cenový pokles | Rychlý růst cen | Lockdown | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | Fundament | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Bohatství | Banka | Cenová akce | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Akcie čínských firem | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Tuzemská měna | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Země eurozóny | Produkce ve stavebnictví | LVMH | Goldman Sachs Group | Investování | Supporty | Zvýšení ratingu | Segment retail trhu | Zpracovatelský sektor | Zisk na akcii | Akcie softwarové společnosti | Hlavní fundamenty | Index spotřebitelských cen | Vlády | Dividendy z ČEZ | Akcie | UBS Group AG | Vliv války | Illinois | ENEL | Britský akciový trh | Měnové báze | Americký akciový index S&P 500 | Průmysl v Německu | Průmysl v USA | Nevyplněný Fair Value Gap | Merck KGaA | Magnificent 7 | Cílová cena | Lepší zítřky | Michael Hartnett | Šílenství | Obchodně vážený index | Mzdově-inflační spirála | Křehký finanční systém | Obchodování na burze | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Nákladové tlaky | Ceny v českém průmyslu | Komentář amerického prezidenta | Vliv války na Ukrajině | Prodat USD | Micron Technology Inc | Program nákupů dluhopisů | Německá nezaměstnanost | Kurz JPY | Británie | Akcie menších společností | Rezistentní zóny | Nižší úrokové sazby | McKesson | Volatilní měnový pár | Volatilní vývoj | Dot plot | Americké repo sazby | Reliance Industries | Index NIFTY 50 | Příjmy domácností | Nový Zéland | Co je diverzifikace | Ferrari | Globální pád akciových trhů | Nálada spotřebitelů v USA | Odezva finančních trhů | Snižování cen výrobců | Výsledky společnosti Nvidia | Nová pravidla | Očekávaný růst | Vladimir Putin | ČNB Eva Zamrazilová | Akcie Photon Energy | Liz McKeownová | Helium | Zahraniční akcie | Index NIFTY | Výrazný pokles ekonomiky | Kondice ekonomiky | Firmy z USA | QQQ | Kola kvantitativního uvolňování | Dnešní obchodování | Tržby v Německu | MiFID II | Spotová volatilita | John Hardy | Jak uspět | Odvětví | Dlouholetý trend | ENEL SpA | Pád akciových trhů | Pracovní místa | Extrémní růst | Vakcinace | Obchodovat s akciemi | Volatilita na finančních trzích | Halliburton | Byznysový model | Očekávání do budoucnosti | CAD | Rozhýbání volatility | Textilka PFNonwovens | EURUSD | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Prognóza Evropské komise | OIBDA | David Vagenknecht | Vít Hradil | Unie | PPF | Parlamentní volby ve Francii | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Práce v Německu | CISCO | Skepse | Burza Euronext | Měnové politiky v USA | Vývoj státního rozpočtu | Růst cen průmyslových výrobců | Umělé inteligence (AI) | Cena zemního plynu | Pád USD | Konec obchodní války | Události tohoto týdne | Aktivní investiční strategie | Expanzivní fiskální politika | Nezaměstnanost v březnu | Americký index | Akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | Stabilita amerických akcií | Index výroby | Francouzský akciový index | Pesimismus | Společnost SAB | Tlak na nižší cenu | Nízké úrokové sazby | Týden na finančních trzích | Němečtí exportéři | Americké centrální banky | Sledování ceny | Pokles reálných mezd | Zasedání amerického Fedu | Společnost Meta | Onemocnění COVID-19 | Makléř | Janet Yellenová | Bloomberg | Pokračování trendu | Navýšení měnové báze | Nový model | UBS | Čistá úroková marže | Duke Energy | Pokles HDP | Současný stav | Rating dlouhodobých závazků | Správci fondů | Nové signály | Refinanční sazba | Broker Trust | Ekonomické statistiky | Santander | Navyšování zadluženosti | Vypuknutí pandemie | Volatility report | Dividendy ČEZ | Obchodní války | Poptávková strana | L.F. Investment Limited | Světové akciové trhy | Solidní růst | Procter & Gamble | Nvidia Corp | Trader 2.0 | HDP ČR | Snižování sazeb | Španělsko | Výkonnost indexů | Hospodářské výsledky společnosti | Nárůst rizikové averze | Japonský index Nikkei | Biden | Akcie Adobe | Úvěrové portfolio | Společnost Boeing | Zhoršení nálady | Těžba ropy | Výnosová křivka v USA | Fantastické výsledky | Andrej Babiš | Nemovitosti | Hospodaření | Boris Johnson | Eskalace | Analytici Patria Finance | Inflace v únoru | Domácí poptávka | Výrobce letadel Boeing | Prezident Trump | Míra nezaměstnanosti v Německu | Přehled | Dezinflační proces | Propad japonského jenu | Euro k dolaru | Čínský index SSE Composite | Harmonizovaná inflace | Bohemia Energy | AbbVie | Zvýšení úrokových sazeb | Tisknutí peněz | Rozložení obchodních pozic | Dlouhodobý investor | Index CPI | CSX | Zlepšení | ASML Holding | Neomezené QE | Marriott International | Medtronic | BofA | Maďarský forint | Osobní příjem | Ceny nových bytů | Makroekonomické predikce | Novozélandský dolar | USDPLN | Sektor služeb | Volkswagen AG | Erste Group | HDP v eurozóně | Kde investovat | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | xStation5 | Intuitive Surgical | Hotovost | DAX 40 | Bezpečnostní situace | Německo | Sada dat | Aleš Michl | Navýšení sazeb | Propad akciových trhů | Haruhiko Kuroda | Liberty Ostrava | MT4 | Estee Lauder | COT | Elektromobily | Bankovní gigant | Jednodenní zisk | Koruna posiluje | Maloobchodní prodeje | Jiří Tyleček | Kontrakt | Výhled pro rok | Zemědělství | Vice | Walmart | Mistrovství světa | Zadlužení | Visa | Silvergate Capital | Globální sentiment | X-Trade | Indikátory ekonomického sentimentu | Týden na trzích | Hlavní ekonom | Domácnosti | Výborné vyhlídky | XTB | Finanční svět | Tesla | Klouzavý průměr SMA | Enel | Amazon Prime | Bilance aktiv | Rodinné rozpočty | Akcie na světových trzích | Nové zakázky | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | Emerging markets | Výprodejní tlak | Václav Pech | Meta Platforms | Ruská centrální banka | Lockheed | Indikátor Purple Strike | Inflační očekávání | Velké technologické společnosti | Zpřísňováním měnové politiky | Ekonomický potenciál | Vysoká inflace | Co je volatilita | Aker | EK | T-Bill | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Abbott Laboratories | Oživení ekonomické aktivity | Německé dluhopisy | S&P 500 Banks | Emise | Pandemie v Evropě | Zápis ze zasedání ECB | Sempra Energy | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Český HDP | Platina | Víra v bezpečí investic | AAA | Dassault Systemes | Amazon | Dluhopisový trh | Tržní výhled pro rok 2024 | Hodnota akcií | Anheuser-Busch inBev | Dominancia | Velcí hráči | Počet stavebních povolení | Marika Čupa | Conference Board index | Oslabování koruny | Sazby beze změny | Index pražské burzy PX | WHO | Problémy Evropy | Výraznější pokles | Růst výnosů dluhopisů | Mzdová dynamika | Americké trhy | Burzovní ukazatel | Snížení schodku | NIFTY | Jan Frait | Devalvaci měn | Měnověpolitické zasedání | Akciový index Nikkei | Více riskovat | Konsolidace ceny | Statistika | Býčí trend | Proaktivní přístup | Bill Gross | Evropské indexy | Akcie společnosti Pfizer | Makroekonomický kalendář | SSE Composite | Body | Nedůvěra investorů | Dluhopisový fond | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Směřování firmy | Barrick Gold | Akcie Kofoly | Zahraniční forex | Dragon | MIFID | EOG Resources | Akcie First Republic | Hodnota HDP | Měnová stimulace | TOPIX | Podnikatelé | Uptrend | Majitel Facebooku | Ocenění | Index hongkongských akcií | Linde | Hike | Spotřebitelské ceny | CEO | Fair Value | Rezistence | Ceny nafty | Oživení německé ekonomiky | Hluboký propad ropy | Pozice | Intervenovat | S&P 500 ETF | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Dividendy | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Burza | Mzda | Chování spotřebitelů | Další pokles | Ekonomická zpráva | Největší pokles | Salutem Fund | Target | Disney | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | Lockdowny | Novo Nordisk | Low | Financování státu | Partneři | Průmyslové podniky | Vývoj mezd | Český akciový index PX | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Index DAX | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Americký bankovní sektor | Průmysl a zahraniční obchod | Výhled na rok 2024 | Nové peníze | Šíření nového koronaviru | Cenový výběžek | Celková inflace | Vienna Insurance Group | EMA | Vývoj akcií Nvidie od začátku roku | Opatření | Velcí institucionální investoři | Automotive | Pražský PX | Milan Vaníček | Neutrální úroková sazba | Úroková míra | Opční prémie | Golden Gate Pavel Ryba | Míra volatility | Trading Places | Žlutý kov | Mimořádná valná hromada | Vyšší výnosy | London Stock Exchange Group | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Názory analytiků | Dow Jones | Měna | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Just-in-time manufacturing | Rebalancování indexů | Roche Holding | Nástup druhé vlny koronaviru | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Microsoftu | DSTI | Výrobce léků | GSK | Analog Devices | Bank Term Funding Program | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Investiční rozhodnutí | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Cenový vývoj | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Běžný výnos | Roundup | Utahování měnových politik | Centrální banka Japonska | Graf akciového indexu S&P 500 | Inverzní vztah | Hang Seng | Currency | Baker Hughes | Offshore renminbi (CNH) | Napětí na trzích | Hlavní index Hang Seng | Sezónní vlivy | Čínské vlády | Český akciový index | Investment | Krize | Prognóza ECB | MetLife | Onshore renminbi (CNY) | Underweight | PMI index | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Aktualizovaná prognóza | Novozélandská centrální banka | Práce | Obchodování Bitcoin | Spojené státy | Parlamentní volby | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Tvorby zisku | Vývoj akciového indexu Nikkei | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Výhled pro Německo | Měsíční měnový report | Velké pohyby na trhu | Více volatilní | Kryptoměny | FED sazby | Analytik XTB | Index SSE Composite | Oživení ekonomik | FUNDING | Evropské akciové trhy | Akcie kryptoměnové burzy | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Nejvyšší přebytek | Nové all-time high | Tlak na nižší cenu výrobků | Spotřebitelská nálada v USA | Zahraniční bilance | Prodej aut | Retail | Akcie na rozvíjejících se trzích | Viceguvernérka ČNB | SP500 CFD | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Rozhodnutí bankovní rady | Akcie Eli Lilly | Ekonomové | G7 | Hlavní akciové indexy | Volby | Statistický úřad | Schopnost financovat vládní deficit | Ceny futures kontraktů | KKR | Index čínských akcií | Akcie Monety | Historicky nejnižší výnosy | Banka First Republic | Stagnace | Tržby | Magnificent | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Christian Dior | TIPS dluhopisy | Index S&P 500 Banks | Finlord | Eurozóna | Patria Plus | Americká vláda | Turecký akciový index | Zrychlení růstu | Oslabení forintu | Koronavirus | FXstreet | PayPal Holdings Inc | Společnost S&P Global | Podniky | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | AUD/USD | NIFTY 50 | Nákupní trend | Bilance | Černá labuť | Data ze Spojených států | Analytický tým | Dollar General | Zlato | XTB.cz | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Agentura Moody's | Palo Alto Networks Inc | Měnové podmínky | Ford Motor | Čistý dluh | Kotace | NZD | Produkce ropy | Teorie aukce | Altria Group | Wall Street | Obchodní řetězce | Poradenství | Jakub Kraľovanský | ČR | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Currency market | Ukazatele | Důvěra v českou ekonomiku | Portu Marek Pokorný | Jan Sušánka | American Express | CNBC | Silicon Valley | SPX | Výkon hlavních měnových párů | Sledování ceny kryptoměn | Solidní výsledky | Tržby v maloobchodě | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Société Générale | Analytik | Návratnost | Průmyslová výroba v USA | Firemní výsledky | Tradeři | Tržní kapitalizace společnosti | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | Banka UBS | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Beijing-Shanghai Speed Railway | Holding | Inflace v USA | Ztráty | Indikátor ekonomického sentimentu | Komodity | Nejnovější data | Časopis Time | Strategy Research | Analýza | Dodavatelské řetězce | XTB Research | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Americký fond
Americký fond Tiger Global
Americký Forbes
Americký HDP
Americký Henry Hub
Americký hrubý domácí produkt
Americký hrubý domácí produkt (HDP)
Americký index
Americký index CAB
Americký index Philadelphia Semiconductor

Následující klíčová slova

Americký index US100
Americký inflační report
Americký internetový obchod
Americký investiční fond
Americký investor
Americký ISM
Americký ISM pro sektor služeb
Americký IT sektor
Americký JOLTS report
Americký konglomerát
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít