Středa 19. června 2024 16:29
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani

Shortování

C:\fakepath\trader-10062024.jpg

Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CAD, USD/JPY - Trh práce potvrdil odolnost americké ekonomiky

10.06.2024 Závěrem minulého týdne dolar skokově posílil, ale akciové indexy na to příliš nereagovaly. Na jaká data si musíme ještě tento týden počkat, abychom se dočkali nějaké změny? To si povíme v dnešní analýze.
C:\fakepath\obrazek-16052024-uvod.jpeg

Jak zlepšit své obchodní dovednosti? Zkuste Top-Down analýzu!

16.05.2024 Většina investorů a obchodníků neustále hledá způsoby, jak zlepšit svou profitabilitu. Top-Down analýza je jedním ze základních způsobů, jak správně identifikovat trend i vstupní a výstupní pozice z obchodů. Výhodou této analýzy je především její užitečnost napříč světem investic a tradingu. Nezáleží na tom, zda jste dlouhodobý investor nebo swingový obchodník, tento způsob může být užitečný pro kohokoli. V tomto článku si představíme, co Top-Down analýza je a jak ji správně použít.
C:\fakepath\bitcoin-20042024.jpg

Hedge fondy začínají sázet na pokles bitcoinu: Ztrácí již tato kryptoměna svůj dech?

20.04.2024 Kryptoměny v poslední době získávají obrovskou pozornost díky prudkému růstu. Jak je na tom bitcoin nyní?
C:\fakepath\gucci-26042024.png

Akcie vhodné pro watchlist: Kering

26.03.2024 Obecným problémem nákupu akcií, když jsou akciové indexy na svých historických maximech, je vysoká cena akcií. I když v současnosti táhne indexy jen hrstka akcií ze sektorů umělé inteligence a boje proti obezitě, tak tento pohyb zdražuje prakticky všechny akcie. Co tedy na burze dělat, když ceny akcií jsou vysoko?
C:\fakepath\indexy-06032024.jpg

Mistrovství v obchodování akciových indexů: Klíčové strategie a přístupy

07.03.2024 Při pohledu na mozaiku finančních trhů by mohly akciové indexy zaujmout zvláštní místo. Nejen že odrážejí zdraví ekonomiky a sílu podnikatelského ducha, ale také nabízejí unikátní příležitosti pro tradery. V dnešní době, kdy se trhy neustále vyvíjejí a přizpůsobují novým výzvám, se obchodování akciových indexů jeví jako klíčová dovednost pro každého tradera, nehledě na jeho obchodní styl.
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
C:\fakepath\cfd-11012024.png

Výhody a nevýhody obchodování s CFD (Contracts For Difference)

11.01.2024 Obchodování s CFD, neboli kontrakty na rozdíl, se stalo populární metodou pro spekulace na finančních trzích. CFD umožňují obchodníkům spekulovat na pohyby cen různých aktiv, jako jsou akcie, komodity, měnové páry nebo indexy, bez nutnosti vlastnit samotné aktivum. Jaké jsou však výhody a nevýhody této formy obchodování?
img

Proč schválení Bitcoin ETF nebude událostí, která bude “prodávat zprávy”? 

08.01.2024 Kryptoměnoví nadšenci netrpělivě očekávají rozhodnutí Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o Bitcoin ETF, což v komunitě vyvolalo vlnu spekulací.
C:\fakepath\bitcoin-07122023-1.jpg

Jak makro ovlivňuje současný růst ceny Bitcoinu?

07.12.2023 Kryptoměny jsou hlavními hvězdami tohoto týdne. Už během minulého pátku začaly mírně růst a v růstu pokračovaly i o víkendu a prakticky celý tento týden. Bitcoin, největší a nejznámější kryptoměna, dosáhl svých předchozích cenových maxim na konci roku 2021, a to lehce pod úrovní 70 000 USD.
img

Cena bitcoinu vystřelila nad 41 500 dolarů

04.12.2023 Cena bitcoinu se pozoruhodným způsobem vyšplhala nad hranici 41 500 dolarů, což bylo způsobeno souběhem různých faktorů, od očekávání trhu ohledně spotového ETF na bitcoin až po širší finanční trendy. Zde je podrobná analýza klíčových důvodů této rally:
C:\fakepath\xtb-27112023.png

Co zaznělo na Online investiční konferenci 2023?

27.11.2023 Tuto sobotu proběhl letošní ročník Online investiční konference XTB a zaměřil se na pět hlavních témat:
C:\fakepath\trader-05092023-1.jpeg

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?

05.09.2023 Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.
img

AUD/USD: Možný pokles na základě pozitivních amerických dat

27.06.2023 AUD/USD se v době psaní tohoto článku obchoduje v červených číslech na 0,6687. Krátkodobě se pokusil o odraz, ale tlak na pokles zůstává vysoký. Odskoky nebo boční pohyb může přinést nové příležitosti pro shortování.
C:\fakepath\kostolany_Fxstreet.jpg

Legenda André Kostolany – shortování jako forma umění

20.06.2023 Pokud máte s blížícím se létem chuť či potřebu zvolnit, ale nechcete se příliš vzdalovat prostředí finančních trhů, máme pro vás ideální řešení. Je jím naše série článků o investorech a traderech, jejichž vzestupy a pády jim vysloužily pozici legend. Začínáme už dnes s André Kostolanym a přejeme příjemné čtení!
C:\fakepath\1685007490-praktick_oknko-25052023.jpg

Praktické okénko – Výhody a nevýhody technické formace 123Gap

25.05.2023 Formace 123 Gap je u obchodníků velmi oblíbená. Jaké jsou její benefity, jak ji lze v praxi využít a také na co si dát pozor. To vše se dozvíte v tomto článku.
img

Tipy na obchodování USD

24.05.2023 Nejnovější tržní signály ukazují na možný nárůst poptávky po dolaru v blízké době. Zlato, které se včera obchodovalo jen několik bodů od minima minulého týdne, se stáhlo a cíl zůstal na úrovni 1 951.
img

Ripple: rostoucí pokračovací vzor

12.04.2023 Ripple se krátkodobě obchoduje do strany, ale trend zůstává býčí. Z technického hlediska byl po úžasné rally přirozený ústup a kurz by mohl před skokem nahoru otestovat a retestovat nejbližší úrovně supportu.
img

Oživí trh s uranem společné prohlášení USA a EU? 🗽🌍

04.04.2023 Kontrakty uranu po společném prohlášení USA a EU mírně vzrostly. „Západ“ uvedl, že jakékoli snahy podkopat energetické trhy a vyhnout se sankcím budou „přímo konfrontovány“. Důležité prohlášení bylo učiněno také pro jaderný sektor. Spolupráce na snížení závislosti na ruském jaderném palivu bude ze strany USA a EU intenzivnější. Letos se má konat transatlantická konference o pokročilých jaderných reaktorech. Jadernou energii lze vnímat jako alternativu ke konvenčním zdrojům energie, na kterých jsou západní ekonomiky silně závislé. Akcie Cameco (CCJ.US) a Constellation Energy (CEG.US) před otevřením trhu mírně posilují. Jaderná energetika může být díky své vysoké ROIC zdrojem „levnější“ energie, jejíž poptávku pravděpodobně zvýší mimo jiné i podíl elektromobilů. Může tak pomoci k větší nezávislosti na trhu s ropou, který je OPEC+ značně ovlivněn. Spojené království a EU uznaly jadernou energii za „zelenou“. Také v Japonsku, zemi extrémně negativní k uranu po „Fukušimě“, souhlasilo s výstavbou nových elektráren a restartem 17 reaktorů.
C:\fakepath\akcie-20032023.jpg

Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu

20.03.2023 Na akciovém trhu existují dva hlavní způsoby fungování. Prvním způsobem je nákup akcií a jejich následný prodej. Tomu se říká dlouhá (long) pozice. Druhou možností je prodej akcií, které si půjčíte, poté jejich nákup a vrácení zpět svému brokerovi, když cena klesne. Tomu se říká prodej na krátko (short sell), nebo také shortování.
C:\fakepath\dane-xtb-19032023.png

Čas zdanit své zisky! Jaká jsou pravidla a jak to funguje u XTB?

19.03.2023 Počátek roku je vždy spojen i s jednou nepříjemnou povinností, kterou je daňové přiznání. Ačkoliv daně jsou určitě nedílnou součástí chodu celého našeho státu, málokterý investor nebo obchodník má radost s dělením svých zisků, obzvlášť když případné ztráty si poté musí hradit sám. Vzhledem k tomu, že daně jsou nejen nepříjemné, ale pro mnohé i těžko uchopitelné téma, připravili jsme pro Vás krátký článek, jak celý tento sytém funguje a na co bychom si měli dát pozor.
C:\fakepath\Michael-Burry-02032023.jpg

Michael Burry koupil balík akcií Alibaby, drží ho stále?

02.03.2023 Investorskou legendu Michael Burryho není třeba dlouze představovat. Kdo ho ještě nezná, může shlédnout dokukomedii Sázka na nejistotu (The Big Short) z roku 2015, který se inspiruje zatím nejznámější akcí tohoto investora. Burry patří k velmi netypickým investorům už jen z toho důvodu, že je specialista v neurologii. Investice vnímal jako vedlejší zábavu při práci. Avšak z tohoto náročného koníčka se stal hlavní zdroj jeho obživy. A Burry překonal mnoho profesionálů v oboru.
C:\fakepath\zlato-02032023.jpeg

Jak investovat do zlata v roce 2023?

02.03.2023 Zlato se dlouhodobě v České republice řadí hned vedle nemovitostí jako jeden z nejpopulárnějších instrumentů. Od začátku února tento drahý kov zaznamenal propad o 7 %, jedná se o dobrý čas k nákupu nebo se podíváme na nová minima? A jakými způsoby můžeme vlastně do zlata investovat?
C:\fakepath\etf-17022023-1.png

Seriál o ETF: Vznik ETF a investiční strategie fondů (díl 8.)

17.02.2023 V dnešním díle si velmi zjednodušeně popíšeme, jak vlastně ETF vzniká a kdo jsou hráči, kteří za ETF stojí. Při svém vzniku musí každý fond definovat svoji strategii, která určuje třeba to, do jakých aktiv bude fond investovat, jakým investorům je určen, investiční strategie má vliv i na výši poplatků fondu. V dnešním díle si proto řekneme něco málo i o investiční strategii fondu a kde ji běžný investor zjistí.
C:\fakepath\etf-10022023.png

Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)

10.02.2023 Exchange Traded Funds (ETF) byly původně navrženy tak, aby pouze pasivně sledovaly výkon akciového indexu. Protože se ale ETF ukázaly jako velmi dobrý nástroj, jak snadno a efektivně investovat do širokého spektra instrumentů, postupem času vznikla řada dalších druhů ETF, které dnes umožní investorům investovat do nejrůznějších instrumentů i geografií. V dnešním díle si probereme, jaké jsou základní druhy ETF podle různých kritérií.
C:\fakepath\etf-13012023.png

Seriál o ETF: Total Expense Ratio aneb kolik zaplatíte na poplatcích (díl 5.)

13.01.2023 V dnešním díle se budeme věnovat druhému z důležitých finančních pojmů, které je dobré znát, a tím je Total Expense Ratio, pro které se použitá také zkratka TER. Total Expense Ratio vám řekne, kolik fondu zaplatíte na poplatcích.
C:\fakepath\tesla-06012022.jpg

Cathie Wood nadále věří akciím Tesly

06.01.2023 Akcie Tesly jsou jedním z největších propadáků roku 2022. Akcie této společnosti zažily pád z výšin svého ročního maxima 362 dolarů na 123 dolarů. V roce 2023 se však nejznámějšímu výrobci elektroaut zatím taktéž nedařilo. Automobilka totiž oznámila, že za 4Q 2022 vyrobila 439 701 aut a zájemcům o bylo doručeno 405 278 vozů. Očekávání trhů však bylo někde jinde. Trh čekal dodávky na úrovni 427 000 vozů. Akcie Tesly se tedy propadly o dalších 12 % za jediný den. Pokles prodejů nových vozů jen poukazuje na rostoucí konkurenci v segmentu elektromobilů. Nehledě na těžkou pozici Tesly, investorka Cathie Wood využila poklesu k dalšímu přikoupení jejích akcií.
C:\\fakepath\\etf-09122022.png

Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)

09.12.2022 V dnešním díle si ve stručnosti popíšeme, čím se ETF liší od běžného fondu, který se neobchoduje na burze. Proč je to důležité? Není fond jako fond a věříme, že než se kdokoli pustí do jakékoli investice, měl by alespoň rámcově tušit, co je daná investice zač a čím se liší od podobných investic. Možná vám dnešní článek pomůže v rozhodování, jestli své peníze investovat do ETF nebo běžného podílového fondu.
C:\fakepath\CZ_MH_Investing_day_2022__570x265-2.png

Online Investiční konference 2022: Co zaznělo na největší události XTB tohoto roku?

29.11.2022 Tuto sobotu proběhla Online Investiční konference 2022. Na velké akci, která celkově trvala 6 a půl hodiny, prezentovalo a diskutovalo celkově 13 řečníků z české i slovenské finanční scény. Zaměřili se především na aktuální ekonomickou situaci a investování v recesi. Přinášíme Vám tedy rychlý souhrn toho nejzajímavějšího, co tato událost přinesla.
img

EUR/USD: plán na evropskou seanci 11. listopadu. COT reporty. Euro se na pozadí klesající inflace v USA vyšplhalo na úroveň 1,0200

11.11.2022 Obchodníci včera obdrželi několik zajímavých signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Dříve jsem vás žádal, abyste se při rozhodnutí, kdy vstoupit na trh, soustředili na úroveň 0,9975. Pokles na tuto úroveň a její následný průraz proběhly bez jejího opětovného testování směrem nahoru, a neumožnily nám tudíž otevírat short pozice. To nejzajímavější se odehrálo v druhé polovině dne po zveřejnění údajů o poklesu inflace v USA. Euro spěchalo nahoru a falešný průraz v oblasti 1,0136 přinesl signál k průrazu, ale nevyústil ve výraznější klesající pohyb. Po korekci o 20 pipsů býci prorazili a znovu otestovali úroveň 1,0136 shora dolů, vygenerovali tak nákupní signál v trendu a vyvolali další růst o 50 pipsů. Falešný průraz poblíž další rezistence na úrovni 1,0182 poskytl vynikající bod pro vstup na short pozice, v důsledku čehož pár korigoval zpět k úrovni 1,0136, kde se býci opět pustili do práce a vygenerovali druhý nákupní signál. Tentokrát činil pohyb nahoru více než 80 bodů.
img

Krátkodobá technická analýza zlata na 30. září 2022.

30.09.2022 Zlato se obchoduje přibližně na ceně 1 665 USD. V předchozí analýze jsme uvedli, že zlato má ještě určitý potenciál růstu. V příspěvku jsme zmínili, že zlato má stále prostor k růstu a mohlo by dosáhnout horní hranice kanálu mezi úrovněmi 1 660 a 1 670 USD. Cena zlata vytvořila maximum na úrovni 1 673 USD a nyní se obrací dolů. S velkou pravděpodobností bude na současných úrovních odmítnuta a mohli bychom se dočkat začátku dalšího poklesu k novým minimům pod úrovní 1 600 USD. Teď není vhodná doba na nákup zlata, stejně jako nebyla vhodná doba na shortování zlata, když se obchodovalo poblíž úrovní 1 615 – 1 620 USD. Pokud se zlato vymaní z krátkodobého medvědího kanálu, mohli bychom očekávat jeho další růst k nejbližší významné rezistenci na úrovni 1 700 USD.
C:\fakepath\PT-proti-proudu-clanek-FXstreet-230820227.jpg

Shortujeme akcie - kdy se cesta proti proudu vyplácí

23.08.2022 Shorting je jednou z obchodních technik, která svou podstatou budí rozporuplné reakce u veřejnosti, avšak která má obrovský ziskový potenciál. Pojďte se s námi podívat na 3 nejznámější investory v historii, kteří si díky shortování přišli na mnohdy pohádkové bohatství a zároveň do základů otřásli světem financí.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 19. srpna 2022

19.08.2022 Technický výhled trhu:Pár EUR/USD se navzdory extrémně přeprodaným tržním podmínkám, které vidíme v grafu v časového r...
img

Technická analýza páru EUR/USD na 18. srpna 2022

18.08.2022 Pár EUR/USD čeká na údaje o CPI v eurozóně, které by mohly vyvolat větší pohyb. Býci jsou stále pod tlakem, protože nedávný odraz od přeprodaných tržních podmínek byl velmi mělký a dosáhl jen hladiny 1,0203. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladině 1,0256. Poslední velký odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura. Všimněte si prosím, že slabé a negativní momentum v grafu časového rámce 4H potvrzuje krátkodobý medvědí výhled pro euro s potenciálním cílem na hladině 1,0097 a pod ní.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 17. srpna 2022

17.08.2022 Pár EUR/USD je stále pod tlakem medvědů, protože nedávný odraz od přeprodaných tržních podmínek byl velmi mělký a před obratem dosáhl jen hladiny 1,0195. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladinách 1,0256 a 1,0204. Poslední velký odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura. Všimněte si prosím, že slabé a negativní momentum v grafu časového rámce 4H potvrzuje krátkodobý medvědí výhled pro euro s potenciálním cílem na úrovni 1,0097 a pod ní.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 16. srpna 2022

16.08.2022 Pár EUR/USD se přibližuje k týdenním minimům, která se nacházejí poblíž hladiny 1,0122, protože Fibonacciho retracement 61 % zastavil odraz s vrcholem korekční vlny ABC na hladině 1,0369. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladině 1,0256 a 1,0204. Poslední velký odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura. Všimněte si prosím, že slabé a negativní momentum v grafu časového rámce 4H potvrzuje krátkodobý medvědí výhled pro euro.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 15. srpna 2022

15.08.2022 Po dosažení Fibonacciho retracementu 61 % na hladině 1,0362 pár EUR/USD pokračuje v poklesu. Nejbližší technický support se nacházel na hladinách 1,0256 (již porušen) a 1,0126. Poslední velký odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura. Všimněte si prosím, že slabé a negativní momentum v grafu časového rámce 4H potvrzuje krátkodobý medvědí výhled pro euro.
C:\fakepath\PT-ekonomicka-krize-04082022.jpg

Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?

04.08.2022 Slavné přísloví říká, že po bitvě je každý generál. To platí i u investování a v době ekonomické krize dvojnásob. Pravděpodobně každý investor si někdy zpytoval svědomí, že danou akcii neprodal včas a nevyhnul se tak velkým ztrátám. S odstupem času je jednoduché říci, jak se měl investor zachovat, aby za krize výrazně neprodělal. Načasovat trh je však velmi náročné. Podívejme se tak na několik strategií, které mohou limitovat výši investorovy ztráty či dokonce vést k potenciálnímu zisku během ekonomické krize.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 3. srpna 2022

03.08.2022 Pár EUR/USD vytvořil na hladině 1,0294 vrchol vlny C a momentálně je v režimu pullbacku. Další technickou rezistenci vidíme na hladině 1,0361, kde se nachází i úroveň Fibonacciho retracementu 61 %. Nejbližší technický support se nachází na hladinách 1,0126 a 1,0076. Poslední největší odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura.
img

Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?

01.08.2022 Slavné přísloví říká, že po bitvě je každý generál. To platí i u investování a v době ekonomické krize dvojnásob. Pravděpodobně každý investor si někdy zpytoval svědomí, že danou akcii neprodal včas a nevyhnul se tak velkým ztrátám. S odstupem času je jednoduché říci, jak se měl investor zachovat, aby za krize výrazně neprodělal. Načasovat trh je však velmi náročné. Podívejme se tak na několik strategií, které mohou limitovat výši investorovy ztráty či dokonce vést k potenciálnímu zisku během ekonomické krize.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 1. srpna 2022

01.08.2022 Protože se rozvíjí korekce ABC, je pár EUR/USD odhodlán k rally nahoru. Potenciální cíl vlny C vidíme na hladině 1,0361, nicméně býci zatím nedokážou prorazit intradenní zónu nabídky, která se nachází mezi hladinami 1,0231 a 1,0281. Další technickou rezistenci vidíme na hladině 1,0361, nejbližší technický support se nachází na hladinách 1,0126 a 1,0076. Poslední největší odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 28. července 2022

28.07.2022 Po zveřejnění rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách se vytvořila vlna B celkové korekce ABC s minimem na hladině 1,0097. Trh aktuálně rozvíjí růstovou vlnu C s potenciálním cílem na hladině 1,0361. Další technickou rezistenci vidíme na hladině 1,0361, nejbližší technický support se nachází na hladinách 1,0126 a 1,0076. Poslední největší odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 26. července 2022

26.07.2022 Volatilita páru EUR/USD se před rozhodnutím FEDu o úrokových sazbách zvýšila, protože býci se usilovně snaží o růst nad Fibonacciho retracement 50 %. Momentum je stále nad úrovní 50, takže v grafu časového rámce H4 mají navrch býci. Další technickou rezistenci vidíme na hladině 1,0362, nejbližší technický support se nachází na hladinách 1,0076 a 1,0000. Poslední největší odraz byl zastaven v zóně nabídky, kterou vidíme mezi hladinami 1,0470 a 1,0490, od té doby jsou všechny odrazy mělčí a účastníci trhu je využívají k shortování eura.
img

5 seriálů ze světa financí, které si nesmíte nechat uniknout

15.07.2022 Streamovací společnosti zažívají boom a investorům se tak naskýtají mnohdy zajímavé příležitosti. Dnes se ale zkusíme odprostit od nahlížení na svět očima investora a zaměříme se spíše na zajímavý obsah v podobě seriálů, které na těchto platformách najdeme. Nebojte, ve finančním sektoru však stále zůstaneme.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-11072022.jpg

Fyzické akcie, CFD akcie, opce - znáte rozdíl?

11.07.2022 Obchodování na akciových trzích je pro širokou veřejnost patrně nejlépe teoreticky uchopitelnou disciplínou. Nakoupit levně a prodat draze, tomu rozumí asi každý. Méně lidí však ví, že obchodovat s akciemi lze i jinými, mnohdy zajímavějšími způsoby. Například jít proti trhu a vydělávat na propadu díky CFD akciím, či zajišťovat své portfolio akcií pomocí opcí. A přesně tomu se budeme věnovat v dnešním článku.
img

USDTRY klesá, protože Turecko zavádí limity na půjčky v lirách pro zahraniční investory

24.06.2022 Turecko se opět pokusilo zpomalit depreciaci liry. Turecký bankovní regulátor oznámil nová pravidla pro domácí banky, které musí zahraničním investorům přiřadit rating vysokého rizika (500 %). Důvodem k tomuto kroku je omezení možnosti vyvádět půjčenou likviditu do zahraničích offshorů a následně s ní obchodovat na trzích. Pár USD/TRY spadl zpět pod hranici 17,00 a během dnešní seance se obchoduje s 3% ztrátou.
img

Film, který změnil obchodování s futures jednou provždy

14.06.2022 Filmů s tematikou finančních trhů bylo natočeno hodně. Pouze jeden měl však takový dopad, že vlivem něj došlo o mnoho let později k legislativní změně na komoditním futures trhu. O který film se jedná a na co si kvůli němu musí obchodníci dávat pozor, se dozvíte v tomto článku.
img

Ethereum míří ke klíčové úrovni 1 728

12.05.2022 Pár ETH/USD padá jako kámen a jak se zdá, nedá se zastavit. V době psaní článku se obchodoval na úrovni 1 852. Tlak medvědů je silný, takže ethereum by kdykoli mohlo dosáhnout nových čerstvých minim. Jak už víte z mé analýzy, altcoiny by mohly klesat, pokud cena bitcoinu prodlouží výprodej.
img

Technická analýza páru EUR/USD na 22. dubna 2022

22.04.2022 Pár EUR/USD vrátil všechny včerejší zisky, když se na hladině 1,0936 vytvořila druhá svíčková formace Bearish engulfing. Tlak medvědů je silný, protože všechny odrazy jsou považovány za příležitost k shortování odrazu. V případě zřetelného porušení minima z minulého týdne by medvědi mohli cenu tlačit k technickému supportu na hladině 1,0654 (klíčový dlouhodobý technický support býků), a to navzdory extrémně přeprodaným tržním podmínkám. Downtrend pokračuje a zatím nic nenasvědčuje jeho ukončení nebo obratu. Nejbližší technická rezistence se nachází na hladinách 1,0866 a 1,0944 (hranice mezi medvědím a neutrálním trhem).
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-29032022.jpg

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?

29.03.2022 Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.
img

Ruská burza otevřela silným růstem. Rusnok očekává v ČR vysokou inflaci s nulovým růstem HDP

25.03.2022 Moskevská burza MOEX ve čtvrtek otevřela pro ruské rezidenty. Akcie na ní kótované v souhrnu silně posílily. Na burzu ovšem nemají přístup zahraniční investoři a shortování je zakázané. Zároveň také ruská vláda oznámila, že plánuje být na moskevské burze aktivní. Někteří investoři věří, že růst na burze je právě z těchto důvodů do určité míry umělý.
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
C:\fakepath\usdjpy-24012022.png

Aktuálne FX príležitosti: USD/JPY, EUR/GBP a EUR/AUD

24.01.2022 V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na USD/JPY, EUR/GBP a EUR/AUD.
img

Graf dne: BITCOIN (19.10.2021)

19.10.2021 Bitcoin v noci dosáhl na čerstvá mnohaletá maxima otestováním úrovně $63 000. Býkům se však úroveň překonat nepodařilo a kryptoměna se vrátila zpět k $62 000. Obchodování pokračuje pouhá 4 % po historickými maximy. Dnešek je pro kryptoměny potenciálně významným dnem. Na americké burze NYSE se začíná obchodovat první ETF kryptofond - ProShares Bitcoin Strategy ETF. Fond nebude investovat přímo do Bitcoinu ale do bitcoinových futures se složením 100% depozitu. Nebude se tedy jednat o pákový produkt. Stejně jako další americké ETF fondy bude ProShares regulován SEC. To by mělo přilákat další klienty, kteří se dosud o kryptoměny nezajímali kvůli nedostatečné regulaci.
C:\fakepath\Forex-Signal-service.jpg

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, NZD/CAD a CAD/CHF

29.08.2021 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena eurodolaru po falešném proražení klesajícího klínu roste. NZD/CAD formuje dno a cena měnového páru CAD/CHF dále klesá.
C:\fakepath\1218.jpg

Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, GBP/AUD a EUR/USD

20.06.2021 V dnešním blogu technické analýzy se opět podíváme na měnové páry s nejzajímavější Price Action. USD/JPY drží stále sladěny trendy na důležitých časových rámcích. GBP/AUD překonal střednědobou rezistenci. A cena eurodolaru se blíží k silným technickým úrovním podpory.
img

12 knih o investování, které by měl znát každý investor

20.07.2018 Obecně platí, že nejúspěšnějšími lidmi na světě jsou náruživí čtenáři. To platí i pro nejúspěšnější investory. Ať už jste zkušený obchodník či teprve přemýšlíte o tom, že uděláte první investici, vždy se vyplatí mít dostatek znalostí a cenných zkušeností od těch, kteří v oboru již vynikli.
C:\fakepath\robomarkets-20122023-logo.png

RoboMarkets

15.03.2018 Společnost byla založena roku 2012 a poskytuje služby firemním i individuálním klientům z celé Evropy. Společnost je regulována CySEC pod číslem licence 191/13. RoboMarkets je evropský regulovaný multi-Asset Broker, který nabízí obchodování reálných US akcií a ETF (ETF pouze pro profesionální klienty), CFD na globální akcie, indexy, ETF, Forex, kovy a ropu. Celkem mohou klienti obchodovat více než 12000 instrumentů.
img

Jak na volatilitu? VIX je na nové long pozice zatím příliš vysoko

12.02.2016 Rozhodl jsem se, že začnu každý týden publikovat komentář k situaci na VIX indexu. Jeho obliba mezi klienty roste a dostávám na něj stále víc dotazů, takže proč to nezkusit. Nejprve ale znovu ve stručnosti pár slov o tom co je VIX a proč je v poslední době tolik populární.
turecka lira.png

TRY: Turecká exotika

30.09.2013 Turecká lira je jednou z nejoblíbenějších exotických měn. Těší se vysoké likviditě a je podporována rapidní expanzí turecké ekonomiky. Podle Banky pro mezinárodní platby (BIS) se turecká lira posunula už na 16. místo mezi nejobchodovanějšími měnami na světě a Istanbul má dokonce ambice stát se novým globálním finančním centrem, které by propojovalo Evropu a Asii. Co se za touto měnou s tickerem TRY skrývá a jaký je její potenciál do budoucna?
meny exoticke 06092013.png

Úvod do exotických měn

09.09.2013 Za exotickými měnami není třeba cestovat mimo evropský kontinent, jednu z nich totiž nosíme stále v peněžence. Ano, i naše koruna česká je na Wall Street považována stále jako exotické platidlo, byť asi v menší míře než např. zambijská kwacha. V podstatě všechny měny kromě tzv. majors (USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD, CHF, SEK) mají na forexu nádech exotiky. Řadíme mezi ně tedy nejenom všechny měny emerging markets Jaké jsou však rozdíly mezi obchodováním měn hlavních a exotických?
490678-trhy.jpg

Carry trades nejsou na pořadu dne

22.08.2013 Celý rok 2012 i prvních 5 měsíců letošního roku byly jako stvořené pro tzv. carry trade obchody. Prodej nízkoúročené měny a nákup vysokoúročené měny byl v tomto období nízké volatility a stabilních kurzů téměř jako oběd zdarma. Např. shortování USD/BRL vynášelo investorům celý rozdíl v úrocích mezi oběma měnami okolo 9 % (znásobený zvolenou pákou) a o vývoj měnového kurzu se ani příliš nemuseli zajímat - ten pouze mírně fluktuoval blízko 2 brazilský realů za dolar.
Související klíčová slova: Mzda | Nalezení obchodního stylu | Bankovní převod | Uptrendovat | Bnp Paribas Easy S&P 500 UCITS | Černý pátek | Bnp Paribas Easy S&P 500 UCITS ETF | Obchodování na páku | ETF (Prospectus) | Nejlepší aplikace pro obchodování akcií | Stanovené Stop-Loss | Marlin | Hlava a ramena | Prostor k růstu | Vývoj eurodolaru | Ziskový potenciál | Dlouhé pozice | Dukascopy | Války | Bitcoinové velryby | Vývoj | Obchodní platformy | Pokračování růstu | Odborník na kryptoměny | Nastavený risk management | Cameco (CCJ.US) | Finanční zpravodajství | Hlavní trendy | Internetová horečka | EUR | Sledování trendových linií | P/E poměr | Formace Bearish Engulfing | Virtuální portfolio | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Strategie ETF | Valeant Pharmaceuticals | Brokeři | Akciové společnosti | Hlavní úrokové sazby | Úspěšný obchodník | Falešný průraz | Ceny akcie RWE | Výkyvy | Regulační omezení | Trading Places | Očekávání | Korelace | Jüan | Inverzní ETF | Možnosti obchodování | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Poslanci | Nikl | Výběry peněz | Volatilní | Dotcom bublina | L.F. Investment | Průkopník day tradingu | Diverzifikace | Kazatomprom (KAP.UK) | Vzestup zlata | Nové na trhu | Zasedání ČNB | Strategy Builder | Ark | Příležitost k nákupu | Trh práce | Pro investory | iShares | Investice | MACD | Potenciál | Support | Potenciální obrat cen | Grafy | Finanční stabilita | MobileTrader | Klienti Purple Trading | Přesnost | Dění na světových burzách | Webinář | Obchodovat pro FTMO | Signály pro potenciální obrat cen | Prognózy | Chování | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Nevýhody prodeje nakrátko | CARA | Ark Investment | Hypoteční bublina | Rekord | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Přístup k různým trhům | US500 | Stop-Loss | Hnojiva | Volatilita páru EUR/USD | Škály společností | Potenciální obrat | Čtyřhodinový graf | Double top/bottom | Černé labutě | Obchodní seance | Identifikace potenciálních obratů trendu | EUR/USD | Strategie pro obchodování akciových indexů | Fungování finančních trhů | Vanguard | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Cena bitcoinu | Hodnotový investor | Pár XRP/USD | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Finanční páka | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Historie obchodování | Množství peněz | Brent | Cenné papíry | Posílení středoevropských měn | ESG investice | Výnos | Zdražení dovozů | Medvědí výhled | Měnový pár USD/JPY | Nízké náklady na obchodování | IHNED | Akcie těžařů | Schválení ETF | Uzavření příměří | SMA | Záporné reálné úrokové sazby | Vzdělávání | Net Asset Value | Dosažení úspěchu | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Výrobci elektroaut | ESG | Index DOW | Investiční strategie | Jesse Livermore | FOLD | Exchange | Alcoa | Vybírat zisky | Daytrading | Úrokový diferenciál | Touha po úspěchu | Akciové ETF | Dluhopisy | Vodítka k rozhodování | Kontrakty | INR | Akcie RWE | Swapové body | Způsob obchodování | Značka Gucci | Zkušený obchodník | Nákupní příležitosti | VaR | Analytický tým FXstreet.cz | Nasdaq100 | Konkrétní měny | Sentiment na trhu | Contract for Difference | JPY | Premiéři zemí Evropské unie | Žádné datumy expirace | Nejlepší aplikace | Bublina a NASDAQ | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Znehodnocení | Peníze | Čas jsou peníze | Stop-Loss a Take-Profit úrovně | Výhled do budoucna | Kryptoměnové ETF | Demo obchodování | Obchodníci | Medvědí trh | Prognóza | Koruna česká | Bezpečné přístavy | Vzácné kovy | Saxo Bank | Palladium | Americký Fed | Nejznámější kryptoměna | Medvědí signál | Investiční strategie fondů | Americké ekonomiky | Investiční a obchodní styl | Rizika | Čeští klienti | Tržní signály | Měny na forexu | ETF Bnp Paribas Easy S&P 500 UCITS | Bruce Kovner | Růst trhu | Burzy | USD/BRL | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | E-book o investování | Pasivní investování | USD | Odliv kapitálu | Vývoj devizových rezerv | Broker | Cash flow | Proražení | RoboForex | Nastavení indikátoru | Technická analýza | ETF pouze pro profesionální klienty | Export | Qualcomm | Total | Plány | Pokles k supportu | Výběry peněz bez poplatku | Na burze | Finanční instituce | Taleb | Nástroj Strategy Builder | Šok | Aktivně spravované (řízené) ETF | Rychle zbohatnout | Billions | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Michael Burry | Noviny | Spekulovat | Dividendový výnos | Swapy | Analytici XTB | Obchodní instrumenty | Účely swingového obchodování | London Forex Show | CFD kontrakty | Komoditní sektor | Longovat | P.A. | Covid-19 pandemie | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Investovaná částka | Obchodování indexů | Vyšší náklady | Dovednosti | Výzkumy | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Obchodování na finančních trzích | Tržní ceny | Konvergence | MT5 | Klíčové strategie | Velké instituce | VIX index | Doji | Tržní pohyby | Skokové posílení | Schválení Bitcoin | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Cenové pohyby | Slickcharts | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Konfluence | S&P Global | Elon Musk | Klíčový kontext | Maďarský forint | Vývoj ceny akcie RWE | Akciové indexy | Pokles ceny akcií | Univerzální strategie | Trend following | EUR/CZK | Vybírání zisků | Euforie | Falešné proražení | Datumy expirace | Obchody | Investoři | BitMEX | Portfolio | Nejistoty | Fidelity | Jaroslav Brychta | AMD | Vývoj akciového trhu | Bitcoin ETF | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Nárůst ceny | Typ strategie | Zisk | Prezident | Arthur Hayes | Globální akciové trhy | Česká koruna | Jak investovat do zlata | Carry trading | Investiční cíle | Gary Gensler | Centrální banky | Vývoj akcií | Commodity futures trading | Krize 2008 | Supporty a rezistence | AT&T | Co bude dál? | Amicus Therapeutics Inc. | Pesimismus | Rozhodování | Boj s inflací | Týdenní pivotní body | Investiční | Vývoj měnového páru | Praktické tipy pro obchodování indexů | Výhody obchodování | Růst ceny Bitcoinu | Svět kryptoměn | Analýzy | Ekonomický vývoj | Americký S&P 500 | Death cross | Uranium Energy | Meme akcie | Obchodní příležitost | Německý DAX | Quantum Economics | Finanční krize 2008 | Analytik Purple Trading | TRY | RWE | Trojúhelník | Zakladatel ETF | Akcie a dluhopisy | EUR/AUD | Sledování makroekonomických ukazatelů | Short selling | Dodávky na trh | Cena akcií společnosti | P/E | Skrill | Zpráva | Prémie | Potenciální rizika | Prodej | Hodnota rublu | Nové příležitosti | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | UEC.US | Medvědí kanál | Technický výhled trhu | Akcionáři | Obchodování komodit | Warren Buffett | S&P | Investiční teorie | RoboMarkets | Automobilka | Quantum | Obchodování s deriváty | Výkonnost | Obchodování | André Kostolany | Potenciální zisky | GBP | Sankce namířené proti Rusku | Celkový výkon indexu | Management | Meta | Strategie investování | Amicus Therapeutics | Jak na to | Oznámení | Růst cen ropy | Klesající klín | Výkonnost indexu | Majitel | Potenciální obchodní příležitost | Zprávy | Klid na trzích | Guru | Zahraniční investoři | Identifikace potenciálních obratů | Fenomén | Dolary | Pákový efekt | Nejlepší čínské akcie | Trigger | Peter Lynch | Všechny akcie | Ruský rubl | Vývoj ceny bitcoinu | Moskevská burza | Zemědělské komodity | Vývoj ceny akcií Tesly | MOEX | Turecká lira | Rizika investování | Ceny ropy | Investiční banka | NASDAQ: FOLD | 2008 a S&P 500 | CTA | Ceny Bitcoinu | Opce | Praha | Berkshire Hathaway | Silný růst | Covid | Inteligentní investor | Petr Novotný | Vyhlídky | CZ | Tržní podmínky | Evropská dluhová krize | Gucci | Splácení státních dluhopisů | Míra | Firmy | Royalty income | Graf vývoje | Páka | Akcie banky Lehman Brothers | Investment management | Pokles tržeb | Hedgeové fondy | Dividendová klasika | Nástroj | Výsledky | Dominik Stroukal | HUF | Ekonomické oživení | Tlak medvědů | Australský dolar | Obnovitelné zdroje | Státy Evropské unie | Kryptoanalytik | Minulá výkonnost | Expirace opce | Suroviny | Analýzy akciových indexů | TIM | Koruna | Fundamentální analýza | René Remšík | Výrazný pokles | Cukr | Commodity Futures Trading Commission | Retracement | Co je pákový efekt | Coinglass | Výhody obchodování CFD | ETF fond | Předpověď | Příklad úspěšného short obchodu | Raiffeisen | Zůstatek | OPEC+ | Propad | Spekulant | Indická rupie (INR) | Objem | Údaje | Federální rezervní systém | Deprese | xStation | Potenciální obraty | Shortování jako forma umění | Konference XTB | Cenné papíry a burzy | Komise v přenesené pravomoci | Očekávání analytiků | Trendová čára | Regulátor | Shortovat | Praktické tipy pro obchodování | Krátké obchodování | Velikost páky | Posílení amerického dolaru | ARK Innovation | Unikátní příležitosti pro tradery | Moving Average Convergence Divergence | Sázka | Studie | Technologie a AI | Carry trade | Průraz | Deficit | Graf | Index S&P 500 | Instrument | Pozornost | Kering | Fibonacci retracement | Hypotéky | Hráči na trhu | tradingeconomics.com | Přijetí | Obchodovat CFD | Evropa | Distribuce | Jackson Hole | Prodeje nakrátko | Obraty | OPEC | Short | Ukrajina | Akcie ETF | Svíčkové grafy | Pár EUR/USD | Hodnota aktiv | Sázky na splácení státních dluhopisů | Trendové indikátory | Zpráva o inflaci | Úspěšný obchodník s cennými papíry | Kontext | Cenný papír | Stanovení ceny | Investorka | Růst zlata | Vyšší časové rámce | NZD/CAD | Chudé země | Technické analýzy | Obchodní dovednosti | Růst eura | Thierry Breton | Krátkodobé obchody | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Euro dnes | Americký investor | Obchodní strategie | Index spotřebitelské důvěry | T-D | GBPUSD | GBP/AUD | Turecká centrální banka | S&P 500 UCITS ETF | Stříbro | Nejbližší support | Instituce | Constellation | Turecko | Kakao | Portfolio akcií | Akcie farmaceutických společností | Foreign Exchange | Risk Reward Ratio (RRR) | Býčí signál | Dlouhodobé investiční strategie | Americké akcie | MetaTrader 5 (MT5) | Obchodování ETF | Silná ekonomika | Shortování trhu | MetaTrader | Běžný účet | Kostolanyho první spekulace | Obraty trendu | Backtestovat | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Bez poplatku | Rozpočtový deficit | Investment Objective | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Obchodování se CFD | Trh s futures | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Broker roku | Crown | 123Gap | Přehled o dění na světových burzách | Boris Tomčiak | Burzy cenných papírů | Fed | Časový plán | Bailout | Signál na akcie | Korekce | Bezpečný přístav japonský jen | Výkon indexu | Rubl | Upozornění | Tržní prostředí | Směřování | David Einhor | Dividendové akcie | Buffett | Money management | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Zveřejnění výsledků | Výběry | Sázení | XRP/USD | Konkurenceschopnost | Měnové ETF | KAP.UK | Kanada | Segment trhu | Swingové minimum | Poslanci Evropského parlamentu | Stock | ANO | Začínající obchodník | ProCent | Výhody a nevýhody prodeje nakrátko | Nákup akcií | Obchodní systém | Rating | Praktické okénko | Velké banky | MWh | Komodity | Zdravé firmy | Australský index ASX | Populární kryptoměny | Prezident Joe Biden | Microsoft | Bezplatný výběr prostředků | Příležitosti | Generovat zisk | Výběr akcií | Začátečník | Prospectus | Nejistota | Obchodování akciových indexů | Bilance běžného účtu v Turecku | Obchodování s CFD (Contracts For Difference) | Obchodní plány | Eurokomisař | Vývoj akcií Valeant | Commission | Pokles cen ropy | Změny cen | Sell | Nevýhody obchodování s CFD | Mistrovství | Long pozice | Obchodování akcií | Obchodní instrument | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Globální ekonomické problémy | Trendové linie | Japonsko | XRP | Objem obchodů | CFTC | Celkový sentiment | Formace 123Gap | AA | Invest | Výhody obchodování CFD akcií | Vysoké standardy | Centrální banka | Call opce | Trendová linie | Životní prostředí | Intraday | Hazard | Zemní plyn | Brazilský real (BRL) | Tržní sentiment | QE | Německo | Krach | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Twitter | Velké zisky | ETF Bnp Paribas Easy S&P 500 | Global Forex Awards | Hotovost | Další růst | Margin call | Centrum | Společnosti | Obratové body | CL | Kazatomprom | Úrokové sazby v Turecku | Obrat cen | Opční prémie | Speciální strategie | Visa | Dvojité dno | Spoluzakladatel | Více časových rámců | Vice | Top-Down analýza | Dluhové krize | Nárůst objemů | Energetický sektor | Mapa k pokladu | Streamovací společnosti | Nízká volatilita | Komodita | Pokračování stávajícího pohybu | BNP | Distribuční ETF | Podhodnocené akcie | WeWork | CZK | Reuters | Obchodní principy | Euforie na trzích | Společnost XTB | Kryptoměnový trh | Vývoj měnového páru USD/TRY | Správa portfolia | Kov | Nedostatek surovin | Situace | Domácnosti | Bilance běžného účtu | Světové měny | Testovací účet | Zakladatel | Předseda | Analytici | Státní dluhopisy | Americký dolar | Aplikace pro obchodování akcií | Ripple | Core S&P 500 | Pozice Tesly | Traders | Silná data | COT (Commitment of Traders) | Guvernér Fedu | Boeing | Podílový list | Kopírování obchodů | Ekonomiky | Rozložit riziko | Prime | Google | Apple | Historický vrchol | Libra | Vytrvalost | Ztráty peněz | CFD | Benjamin Graham | Silnější support | Použití technických indikátorů | Nezávislý názor | Ztráta | Finanční poradce | Prodej na krátko | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | Petr Horáček | Příliv investorů | Fond | Neustálé vzdělávání | CFD obchodování | ECB | RRR | Rozvoj vašich dovedností | Vývoj indexu energetických společností | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | Online investiční konference | Cena | Kostolany | CFD akcie | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Řetězec | Co je to shortování | Bearish Engulfing | MetaTrader 4 | Aktivum | Ceny akcií | Merrill Lynch | S&P500 | Čínská ekonomika | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Technologie | MetaTrader 5 | Co to je Top-Down analýza? | ČNB | Dluhy | Potvrzení trendu | Změna režimu | Historický vývoj ceny platiny | Jiří Rusnok | Medvěd z Wall Street | Tipy pro obchodování | Pokles | UEC | Směřování trhů | Margin | Makroekonomická situace | Take-Profit | Štěpení akcií | Hospodářská krize | Investování | Hedge | Začněte obchodovat | Poplatek | ESD | Multi-Asset Broker | Banka | Makro | Obchodník | Swingové obchodování | Strategie ETFs | COVID-19 | Futures kontrakty | Adaptace | Snížení sazeb | Měkké komodity | Indikátor | Dealer | Investování v recesi | Instinkt | Slušné zisky | Růst ceny | Swapové poplatky | Daně | Rozuzlení ukrajinské války | Krátkodobé tržní pohyby | Investment Management | Pivot | Tržní fundamenty | Kryptoměna | Profitabilní obchodování | Inflace v Turecku | Obchodování na burze | Vzdělávání a rozvoj | Institucionální investoři | Proč zvolit právě akciové indexy? | Momentum | Daně z příjmů | Silné korelace | Vývoj inflace | Stop-Loss a Take-Profit | Zisky | Vývoj inflace v Turecku | Trendovat směrem nahoru | Strategie fondů | BNP Paribas | Analýza a strategie | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodní pozice | TradingEconomics | Identifikovat trend | USD/TRY | Anomálie | Obrovské ztráty | Co je VIX | REIT Royalty income | Benchmarky | Chesapeake | Obecné trendy | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Shortování akcií | Cena zlata | Hedge fondy | Pullback | Ztrátový trading | Nerealizovat malý zisk | Breakout | T-D analýza | Výše poplatků | Růst cen | Svíčkové formace a grafické formace | Saxo | Legenda André Kostolany | RSI | Asset management | Býčí trh | Energetické trhy | Poptávka | Altcoin | Index ASX | Financování | ECN | Historická minima | Čína | Prodávající | Historické momenty | Shortujeme akcie | Jarda Tupý | Turecké liry | Pivotní body | Cizí měny | Sázka na nejistotu | Investiční poradenství | DAX | Trendové ukazatele | Růstové tendence | Reporty | Stochastic oscillator | Polovodičové společnosti | Line | Běžné ETF | ICE | All-time high | Dluhová krize | Obchodování na akciových trzích | Investor | MIFID | Uzavření trhů | Mali | Obchodovat | EUR/MWh | Black Monday | Proč se půjčují akcie | Dna | Použití oscilátorů | Hospodářský růst | Medvědi | Podporované platformy | Technologický Nasdaq | Akcie technologických firem | Vydělané peníze | Ark Investment Management | Americké státní dluhopisy | Aplikace pro obchodování | Spekulace na finančních trzích | WTI | Plánování vstupů a výstupů | ETF fondy | Otevřená pozice | Bod | Dlouhodobější investice | Kapitálové trhy | Spready | Video | HDP | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | ROCE | Měnové kurzy | Sledování vzorů svíček | Ziskové obchodování | Problémy | Akumulační ETF | Historie obchodování akciových indexů | OCI | Bankéři | Sázet | Uranium Energy Corp | Klesající trendová linie | Shortování eura | Global X | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | Značné riziko | Jak je na tom bitcoin nyní? | Analýza | Diskont | Vstup do obchodu | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Mistrovství v obchodování akciových indexů | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ropa | Východní Evropa | Safest European Broker | Signály | Golden Cross | Lira | Přeprodané podmínky | Total Expense Ratio | Vklady klientů | Jak vybírat akcie | Náklady na obchodování | Bloomberg Commodity Index | Big Short | Výprodej | Korporátní dluhopisy | Zrádná nahodilost | Diverzifikovat | FX | Michal Stupavský | Indická rupie | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Forexu | Martin Klass | Double top | EMA | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Optimismus | Hliník | Účty Cent | Euro | ETF Bnp Paribas | Dolar | Fibonacciho retracement | Byznys | Kukuřice | Debata | Vzdělávací článek | Hodnoty měny | Měď | Vývoj na akciovém trhu | Uplatnění technické analýzy | RoboMarkets v ČR | Dynamický support | AUD | Contract | Červená čísla | Výhody | Binance | Exchange Traded Funds | Obchod | Co jsou to akciové indexy | Commodity | Trh se zlatem | Zpomalení růstu | Risk | Predikce | Kypr | ETF na bitcoin | Citigroup | Ekonomové | Softbank | ROIC | Index VIX | Fibonacciho úrovně | VPS | Kam investovat | Head and Shoulders | EU | Společnost Ark Investment Management | Investiční doporučení | Krach na burze | Více volatilní | ARK Inovation | Majors | Vývoj ceny platiny | Short obchody | Bollingerova pásma | CAR | Ekonomická krize | Portfolia | Tesla | Vlastní kapitál | Vývoz | Prodeje akcií | Maďarský forint (HUF) | Týdenní zpráva | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Měnová reforma | Recese | Multi-assetové portfolio | WP | BIS | Čisté krátké pozice | Silicon Valley | xStation 5 | Dobrá čísla | Index Dow Jones | Naučte se obchodovat | Výrobní index | Pandemie | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ustálení ceny | Americké burzy | Akcie Alibaby | Balance | Matěj Široký | Petr Čermák | Pin Bar | Momentum indikátory | Založit obchodní učet | Ekonomické analýzy | Obrat trendu | Japonský jen | Daňové přiznání | Dlouhodobý vývoj akcie | Úspěchy | Jak obchodovat | Korporace | Celkový výkon | Platformy xStation | CySEC | Politické riziko | Rostoucí inflace | Svíčkové formace | Seznam brokerů | Henry Hub | Výrazný pohyb | Plánování | Blockchain | Uhlí | Předpovědi | Příklad ztrátového short obchodu | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Tomáš Raputa | Rychlost zotavení | Trend | Akcie a ETF | Oslabení | Ruská aktiva | Fyzické zlato | Platforma | Politické události | Energetika | Zlato ve formě CFD | Ekonomický výhled | Nařízení | Dividendové tituly | Prospekt | Druhy ETF podle způsobu řízení | SWIFT | Schodek | BTC | Sankce na Rusko | Indexy | Altcoiny | Hospodářské krize | Global Forex | Aktivní investování | Gold | iShares Core S&P 500 ETF | CFD na index VIX | Investovat do zlata | Zdanění CFD derivátů | Obchodní styl | Specifický typ tradingu | Divergence | Trend is your friend | Zdražování energií | ETF | Akciové trhy | Myšlenka | Úsilí | Snížení volatility | APP | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Rally | Trading.com | Apple TV+ | Bear | Bonusy | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Ekonomické krize | Fundamentální analýzy | Investiční cíl | Prodejní tlak | Flexibilita | Výnosy z dluhopisů | Business | Falešný break | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Výhody obchodování s CFD | Zdanění | Populární REIT | Pokles cen | Relative Strength Index (RSI) | Stock picking | SP500 | Vývoj měnového páru USD/CAD | Zvedání úrokových sazeb | Program kvantitativního uvolňování | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Akcie Tesly | Long signál | Ole Hansen | Čínské akcie | Riziko ztráty | Moskevská burza MOEX | Bezpečnost | Swingový obchodník | | Spravované ETF | Pochybnosti | Risk Reward Ratio | Riziková aktiva | Stratég | ETFs | Ekonomika eurozóny | Big tech | Purple Trading | Zotavení | Sentiment | L.F. Investment Limited | Short pozice | Investovat do ETF | Investiční fondy | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Překážky v money managementu | CCJ | Commodity futures | Čínský jüan | Vývoj akcie Kering | Strategie carry trade | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Jaroslav Šura | Indikátor MACD | Dnešní seance | MAM | Investiční instrumenty | Jak investovat | Ekonomické prognózy | Poplatky | Forint | Další vývoj | Typ brokera | Portfolia fondů | Typ tradingu | Obchodování na devizovém trhu | Fahmi Quadir | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Zdanění cenných papírů | Nákup zlata | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Federal Trading Commision | Pasivně spravované ETF | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Směr trendů | Vývoj hlavní úrokové sazby | Pohyb ceny | Internetová bublina | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | David Monoszon | Obchodování s cizími měnami | Obdržený výnos | REIT Royalty | Sankce | Obchodování s futures | Investiční manažer | Pákové ETF | Výhled | Velmi volatilní | Investování do určitých tříd aktiv | Zerohedge | Norbert Nepela | Volume | Americký akciový index | W-8BEN | Indexové ETF | iShares Core S&P 500 | Obchodní účet | Nenaplněná očekávání | Pochopení trhu | Deriváty | Ethereum | Hedge fond | Hry | Odpovědnost | ONE | Fondy ETF | Scalping | Formace 123 Gap | Výběr prostředků | PayPal | Profit warning | Technologický index Nasdaq | Opce na VIX | Finanční trhy | Burze | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Americké akciové indexy | eBook | Insider | Cena ETF | Způsob investování | Obchodní účty | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Komise pro cenné papíry | EUR/TRY | ČEZ | RAMM | USD za barel | CAD/CHF | Spread | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj akcií banky Lehman Brothers | New York | Swing | Dřevo | Krize | Ceny ropy Brent | Paul Tudor Jones | Horizontální linie | Euro včera | Luxusní zboží | ETH/USD | Contracts for difference | Exotické měny | Nákupní signál | Objednávky | Napadení Ukrajiny | Pohyb Bitcoinu | Nassim Nicholas Taleb | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny ropy | Big Tech | Sazby | Graf indexu | Růst trhu v roce 2020 | Generální ředitel | Engulfing pattern | Poradenství | Měny emerging markets | Cíle | Burza | Ekonomický kalendář | Dotcom | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Klouzavé průměry | Likvidita | Využití krátkodobých výkyvů cen | Akcie Boeing | Investice do zlata | Vysokoúročené měny | Derivát | Obchodování s CFD | Obdržené výnosy | Transakce | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Akciový trh | Sezónnost | MasterCard | Investování do REITů | Zpráva COT | Profitovat | Nová historická maxima | Energie | Akcie Kering | Zpravodajství | Nevlastnictví aktiva | Prezidenti a premiéři | Jak na volatilitu? | Tradeři | Spravované fondy | Dividendy | Měna | Časové rámce | Ceny akcií Tesly | Jasný signál | Intradenní pohyby | Pohled na trh | Futures trading | Výnosy | FTMO | W1 | Přirážka | A. Kostolany | JPMorgan | Trade | Kapitalismus | Investování do zlata | Automatický obchodní systém | Světové indexy | Carry trades | Brazilský real | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Krátkodobé investiční strategie | Poradce | Tradingové přístupy | Reálné úrokové sazby | Pád Lehman Brothers | Makroekonomické události | Vlády | Signál | Zdražování | S/R zóny | Zlato ve formě ETF | Číst grafy | Short squeeze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Obiloviny | Hedging pomocí zlata | Propad akcií Kering | Výdaje | Přikoupení | Společnost | Obchodní systémy | CCJ.US | Likvidní | Sázky | Snížení úrokové sazby | Implikovaná volatilita | Vstupní poplatek | BlackRock | Ukončení války | Tržní pohyb | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Riziko pákového efektu | Cena akcií | Úspěšné sázky | Volatilita trhů | Riziko rychlých ztrát | Kupci | ASX | Objem nákupů | Upozornění na rizika | Rozšíření | Volatilita | D1 | Fibonacci | On Balance Volume | Technologické bubliny | Halving | Slovník pojmů | Umělé inteligence | Buy | Největší vítězství | Eura | Ztráty | Lehman Brothers | Organizace | Jordan Financial Expo & Award | Gap | Jednotlivé akcie | VIX | Růst | Případové studie | Silné momentum | Příjmy | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | Cameco | Emitent | Zajištění | Kryptofond | Největší vynález lidstva | Akcie Cameco | Možnost shortování | Obchodování gapů | Index | Cenový pokles | Ruská vláda | Komoditní | Praktické tipy | MiFID II | Fundament | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Bohatství | Investiční fond | Úročení | Kontrakty CFD | Nakupovat | Engulfing | Cathie Wood | Měsíční výkonnost indexu S&P 500 | Juraj Karpiš | Největší růsty | FOMO | Vznikající obchodní strategie | Spekulace na oslabení | Netflix | Železná ruda | Dlouhodobě profitabilní | Koronavirus | Turci | Klíčová dovednost | Účty Prime | Palantir | Obchodování na akciových indexech | Velké investice | Investor Compensation Fund | CFD (Contracts For Difference) | Obchodníci s velkými zásobami | Výhody a nevýhody obchodování | Investice do rozšíření těžby | Dividendový kalendář | Nečekaná zpráva | Forma umění | Správa | Možný hedging | Predikce možných tržních pohybů | Ed Seykota | Investiční konference 2022 | Grafické formace | Konference 2022 | BTC futures | Ztráta ruského trhu | Rezistence | Take-Profit úrovně | Barometry trhů | Finanční krize 2008 a S&P 500 | Marika Čupa | CAD | Nákup českého dluhu | AI | Enron | Obchodovat s akciemi | Vývoj akcií Valeant Pharmaceuticals | Commodity index | Index spotřebitelských cen | Posílení | Ukázka obchodování | Carry trade obchody | Svíčková formace | Přehled o aktuálním trendu | Akcie vhodné pro watchlist | Extrémní růst | TER | Vývoj měnového kurzu | Instrumenty | Vývoj ceny akcií | Potenciální obraty trendu | Růst bitcoinu | Twitterové účty | EURUSD | Historické výkony | Makléři | Obchodní platformy u RoboMarkets | Více peněz | Držení pozice | Komoditní dolary | NFP | Analytička | Výše aktiv pod správou | Skryté příležitosti | Praktická ukázka | Investovat | Kurzy on-line | Ziskové obchodování komodit | Výkon | Obchodování CFD akcií | FX příležitosti | Dlouhodobý investor | Vklady | Valeant | Americký prezident | Americký index | Dokončení univerzity | Lepší výkonnost | Akciový index S&P 500 | Investování na kapitálových trzích | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | PPF | Boom | Použití klouzavých průměrů | Druhy ETF podle podkladových aktiv | Americké centrální banky | Zdravotní péče | Riziko | Analýza páru EUR/USD | Bloomberg | Nabídka | Fyzické akcie | Expense ratio | Tipy pro obchodování indexů | Obchodní znalosti | Dluhové papíry | Politické riziko Japonska | 21Shares | Známý americký investor | Scion Asset | Start-upy | Vývoj bilance běžného účtu | Ukončení kvantitativního uvolňování | Koš | Krize 2008 a S&P 500 | Pandemie koronaviru | ESG investování | Jak obchodovat na finančních trzích | Výkonnost indexů | Bitcoin | Růst výnosů | Vývoj devizových rezerv ČNB | Přehled | Plyn | Nové all-time high | Objemové indikátory | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Finanční ztráty | Neteller | Pasivně spravované | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Pokles ceny | Nemovitosti | Klesající trend | CFD Futures | Prodej akcií | Propad akcií | Pivot Point | Vysoká cena | Obchodní přístup | FXstreet.cz | Platforma xStation 5 | Cash flow výnos | Profil investora | CHF | Akciový index | Investiční strategie ETFs | Plný úvazek | Signály pro potenciální obrat | Uptrend | Podpora | S&P 500 | xStation5 | Investiční nástroje | JDE | Nano | Technická rezistence | Příležitosti pro tradery | Akcie banky | Graf dne | Globální akcie | Zlepšení | Akciový index Nasdaq | MT4 | Technická analýza zlata | Volatility | Gold Trust | ATH | Výstupní body | Portfólia | Vynález lidstva | RoboMarkets a bezpečnost | Vývoj úrokových sazeb | Prodejní příležitost | Strategie a přístupy | Očekávání trhu | 123 Gap | Panelové diskuze | Ekonomie | Obchodní výhled | Riziko Japonska | Platina | Předpovědět vývoj ceny | Korekce v trendu | Bankovky | Zadlužení | Využití krátkodobých výkyvů | Vývoj ceny | Smart money | Nvidia | Dlouhodobé trendy | Guvernér | Makléř | Důležitá rezistence | Global forex | Přehled o dění | Emerging markets | Supporty | Běžný investor | Celkový výkon ekonomiky | Nákup cenných papírů | Instrumentové riziko | Japonská centrální banka | ČR | Trader Show Awards | Týdenní pivot | JD.com | Nízká likvidita | Assets Under Management | Hlavní měnové páry | Amazon | Dominika | Vývoj akcie | Pepa Zeman | Marketingová komunikace | Jak rychle zbohatnout | Klíčové strategie a přístupy | Přijmout ztrátu | XTB | Síly trendu | Vklady a výběry | Pšenice | CopyFX | Plánování vstupů | Tržní směřování | Historický vývoj ceny ropy Brent | Risk Management | Využívání S/R zón | FXstreet | Americké trhy | Velcí hráči | S&P 500 ETF | Balík akcií | Obchodování na pitu | Jack Schwager | Market Wizards | Dukascopy Europe Team | Trader | Zavírání pozic | Technologicky zaměření tradeři | Doporučení | Expirace | Vlastníci jaderných elektráren | Plavba s proudem | Podnikání | Obchodování na komoditních trzích | Růst české ekonomiky | Finanční podmínky | Vývoj měnového páru EUR/TRY | XTB Research | Výkyvy v cenách | Akciové fondy | Co bude | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Pozice | Hlavní indikátor | Seriál o ETF | ABC | Vývoj akcií ARK Inovation | Měnící se tržní prostředí | Schválení Bitcoin ETF | Investovat jako Warren Buffett | Rozdíl úrokové míry | Neinvestovat | Rozhodný den | Barclays | Demo účet | Ocenění | UCITS ETF | Futures na bitcoin | ESD.FR | Fundamenty | Oscilátory | Nervozita na trzích | UCITS | SEC | Německé dluhopisy | Světové trhy | Dopad na volatilitu | Propad akciových trhů | Advanced Micro Devices (AMD) | Světové produkce | Šance | Společnost RoboMarkets | Hedging | Populární dnes | Analytik | Mistrovství v obchodování | Štěpení | Cena aktiva | Tržní kapitalizace společnosti | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Kdo byl André Kostolány? | Wall Street | Australský index | REIT | Tržní cena | ETF na zlato | Ondřej Hartman | Dlouhodobý nákup | Statut | Index DAX | Provize | Medvědí trend | Dow Jones | Pokles bitcoinu | USD/CAD | Úrokové sazby | Aktivně spravované | Západní ekonomiky | Trading | Druhy ETF | CNY | Výše zdanění | Historický vývoj ceny ropy | Ruská ekonomika | Biden | Swing Trading | Budoucnost | Banky | Dodavatelský řetězec | Analyzovat jednotlivé akcie | Výhledy | Bilance | Komoditní ETF | WebTrader | Aktiva pod správou | Potenciální obrat trendu | Býčí potenciál | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Tým FXstreet.cz | Vlastnictví | Commitment of Traders | Podvědomí | Investovat peníze | Greenlight Capital | Bloomberg Terminal | Moving Average (klouzavé průměry) | TOP dividendové tituly | Společnosti z technologického sektoru | Čistá hodnota aktiv | Hodnotové investování | Nastavení indikátorů | AUD/USD | Prohlášení | Prodeje | Dluhopisové ETF | Rostoucí trendová čára | Tržní trend | Měnový pár | Odvětví | Finanční situace | Obchodní účty u RoboMarkets | Obchodní úspěch | Analýza zlata | Větší pokles | Joe Biden | Guvernér ČNB | Technický výhled | USD/HUF | Úspěšné obchodování akciových indexů | Štěstí | Turecká ekonomika | Příchod krize | Vznik ETF | Poptávky po dolaru | RTrader | Kontrakt | Platforma xStation | Obchodní příležitosti | Aktuální sentiment | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Banky pro mezinárodní platby | Informovaní investoři | Zlato | Focus | Býčí trend | Dotcom bublina a NASDAQ | Nasdaq | Finanční pozice | Sledování intradenních trendů | Průměrná cena | Pips | Geopolitické napětí | The Big Short | Bloky | Spekulanti | Tudor | Strategický přístup | Americký akciový index S&P 500 | Nejlepší aplikace pro obchodování | Nicholas Taleb | ARK Innovation ETF | Trh s uranem | Stochastic | Pražská burza | Práce | Dukascopy Europe | FOREX | Obchodovat na trzích | JD | Nákup Tesly | Medvědí trendy | Co jsou to akciové indexy? | Ark Innovation | Schválení spotového ETF | ETF od společnosti BlackRock | Investment | Možnost vydělávat na propadu ceny | FTMO Account | Zajištění proti inflaci | Akcie GameStopu | Kalendář zveřejnění firemních výsledků | Zadluženost | Ronald Ižip | USD/JPY | Obchodník s cennými papíry | Hypoteční krize | Pochopení rizik | Manažeři fondů | STP | Bnp Paribas Easy S&P 500 | Kryptoměny | Low | Manažeři | Obchodování s komoditními futures | Mati Greenspan | Ark Invest | Tržní vývoj | Platidlo | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Masivní propady | Investiční společnosti | Akcie | Úspěch | Stimuly | Jerome Powell | Robusta | Nasdaq v USA | Ukazatele | Moving Average | Umění | Společnost Ark Investment | CPI v eurozóně | Stabilita | Anna Píchová | Výkon široké škály společností | COT | Ruská burza | NZD | Tematické investování | Záměna | Sledování nejvlivnějších společností | Diamanty | Zlepšení nálady | R StocksTrader | České dluhové papíry | Překážky | StrategyQuant | Pasivně spravované (řízené) ETF | Významné události | Analytický tým | Inflace v USA | Růst Bitcoinů | Kurzové zisky | Dynamický daytrading | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Short Interest
Short Interest Ratio
Short (krátká pozice)
Short měnového páru
Short měnových párů
Short na Grouponu
Short na indexech
Short obchod
Short obchod (sell)
Short obchody

Následující klíčová slova

Shortování akcií
Shortování britské libry
Shortování eura
Shortování jako forma umění
Shortování řeckých akcií
Shortování trhu
Shortovat
Shortovat index
Shortové pozice
Shortový obchod
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít