Středa 05. říjen 2022 20:27
reklama
Purple Trading Room
reklama
Instaforex krypto
reklama
Vantage
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Expanzivní měnová politika

img

Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady

16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
img

Důvěra v českou ekonomiku se v dubnu a květnu zlepšila nejvýrazněji v historii měření. V průmyslu mají nejlepší náladu dokonce od roku 2017, spotřebitelé se ale stále bojí výrazné inflace

24.05.2021 V květnu se všechny hlavní ukazatele důvěry v českou ekonomiku poprvé vrátily nad předpandemickou úroveň. Celková důvěra v ekonomiku vykazuje hodnotu 99,7 bodu. Nachází se tedy jen 0,3 procenta pod dlouhodobým průměrem let 2003 až 2020.
img

Rozbřesk: Energie a paliva táhnou inflaci v EU a dolar těží ze slov z Fedu

20.05.2021 Vyšší inflace se stává nejenom realitou ČR, ale i dalších evropských zemí. V EU se meziroční inflace po dvou letech vrátila na hranici dvou procent, a to především zásluhou zemí stojících mimo eurozónu. Premianty v evropském inflačním klání jsou Maďarsko a Polsko, kde se již inflace dostala přes hranici pěti procent. ČR má v tomto řebříčku čestné čtvrté místo.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

UNCTAD: Globální ekonomika letos vzroste o 4,7 procenta

18.03.2021 Globální ekonomika by se letos měla zotavit, očkování a expanzivní měnová politika totiž pomáhají napravit škody způsobené pandemií, která zničila více než čtvrt miliardy pracovních míst. Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se letos mohl zvýšit o 4,7 procenta po loňském propadu, který byl nejhlubší od druhé světové války. Ve své zprávě to uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

V Česku se letos v lednu prodaly kryptoměny za půl miliardy Kč

12.02.2021 V Česku se v lednu prodaly bitcoiny a další kryptoměny za téměř půl miliardy korun. Znamená to meziroční nárůst o polovinu. Za rostoucím objemem stojí zvyšující se cena bitcoinu i stoupající poptávka, která ji doprovází. Vyplývá to z aktuálních údajů největšího tuzemského obchodníka Bitstock.com.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Prodej bitcoinů v Česku v lednu vzrostl na dvojnásobek

29.01.2021 Poptávka po bitcoinech mezi Čechy v lednu prudce vzrostla, proti prosinci je zájem nejméně dvojnásobný. Důvodem je výrazný nárůst hodnoty bitcoinu nad 30.000 dolarů. Meziročně se poptávka zvýšila téměř pětkrát, vyplývá z údajů společnosti Bitstock.com a serveru Kurzy.cz.
img

GameStop: Jak sociální sítě manipulují trh. Sociální sítě už hýbou nejen politikou, ale i finančními trhy.

28.01.2021 Sociální sítě už hýbou nejen politikou, ale i finančními trhy. Koordinovaná spekulace amatérů ze sociálních bublin právě připravuje miliardářské šéfy hedgeových fondů o velké miliardy. Nevídané. Ale koordinované manipulace trhu ničím zcela novým nejsou.
img

Bitcoin dnes prvně v historii zdražil nad 41 tisíc dolarů za kus, veze se na „modré vlně“ v USA. Kryptoměně svědčí vítězství demokratů ve volbách do Senátu amerického Kongresu

08.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami včera poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes poprvé v historii obchodoval za více než 41 tisíc dolarů, v korunovém vyjádření až takřka na 885 tisíc korun, jak plyne z údajů společností Morningstar a Coindesk. Přitom cena kryptoměny citelně rostla v době středečního útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin dnes večer prvně v historii zdražil nad 40 tisíc dolarů za kus, veze se na „modré vlně“ v USA. Kryptoměně svědčí vítězství demokratů ve volbách do Senátu amerického Kongresu

07.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami dnes poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes v podvečer poprvé v historii obchodoval za více než 40 tisíc dolarů, v korunovém vyjádření až takřka za 860 tisíc korun, jak plyne z údajů společností Morningstar a Coindesk. Přitom cena kryptoměny citelně rostla v době včerejšího útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin dnes prvně v historii zdražil nad 800 tisíc korun za kus. Jeho cena citelně rostla v době útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol

07.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami dnes poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes obchodoval i za více než 800 tisíc korun, přičemž cena citelně rostla v době útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin poprvé v historii stojí více než 20 tisíc dolarů. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

16.12.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord a také poprvé v historii překonala psychologickou cenovou hranici 20 tisíc dolarů za kus. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin překonal tuto hranici dnes odpoledne středoevropského času, krátce před 14:45.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Cena kryptoměny bitcoin poprvé překonala hranici 20.000 dolarů

16.12.2020 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé překonala hranici 20.000 dolarů (zhruba 430.000 Kč). Od začátku roku si připisuje více než 170 procent. Podle údajů burzy CoinDesk cena odpoledne vystoupila až na 20.817,80 USD.
img

Bitcoin právě překonal historický cenový rekord, prodává se i za více než 19 850 dolarů za kus. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

30.11.2020 Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord z konce roku 2017. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin stál dnes odpoledne středoevropského času více než 19 850 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činil 19 665,39 dolaru.
img

Bitcoin má našlápnuto k překonání historického cenového rekordu, padnout může už dnes odpoledne. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování

24.11.2020 Cena bitcoinu dnes vzrostla až o 860 dolarů za kus, tedy od historického cenového rekordu jej dělilo necelých 400 dolarů. Podle údajů serveru Coindesk stál dnes před půl třetí středoevropského času jeden bitcoin více než 19 271 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činí 19 665,39 dolaru.
img

Bitcoin už prolomil hranici 17 tisíc dolarů, stoupá k novému historickému rekordu – naposledy byl takto drahý počátkem ledna 2018. Svět se bojí inflace a zadlužování vlád, což bitcoinu nahrává

17.11.2020 Nejrozšířenější světová kryptoměna bitcoin dnes odpoledne středoevropského času, krátce před jednou hodinou, prolomila cenovou úroveň 17 tisíc dolarů za jeden kus. Celková tržní kapitalizace této kryptoměny tak nyní činí bezmála 316 miliard dolarů.
img

Světový dluh vykazuje v historicky rekordní míře záporný výnos. Investoři se proto obávají vzedmutí inflace, což pomáhá bitcoinu k cenovému růstu až takřka na rekord

16.11.2020 Celkový celosvětový objem dluhu, který vykazuje záporný výnos, se právě teď nachází nejvýše v historii. Vyplývá to z ukazatele Global Negative-Yielding Debt Index, který sestavují společnosti Bloomberg a Barclays (viz graf níže).
img

Vyplatí se teď investovat do akcií českých bank?

20.10.2020 Nejnovější vzkaz Mezinárodního měnového fondu ekonomicky vyspělým zemím, tedy včetně České republiky, zní docela jasně: „Vyspělé státy nebudou muset kvůli pandemii moc šetřit.“ Zatímco při globální finanční krizi před deseti lety politici a mezinárodní organizace typu právě MMF ještě alespoň deklarovali nutnost osekávání dluhu, při nynější globální pandemické krizi již na to vlastně zcela rezignují. Důvodem je vysoce expanzivní měnová politika centrálních bank – „tištění miliard“. Ta sice politikům pouze kupuje čas na nutné reformy. Ti však místo reforem nafukují dluh. A MMF souhlasně přikyvuje. Důsledkem globální pandemické krize tedy bude ještě rychlejší růst dluhu, než jaký nastal po globální finanční krizi.
img

Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata

21.09.2020 Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
img

V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy

05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
img

Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Dramaticky zdražuje i stříbro a bitcoin

27.07.2020 Zlato je nejdražší v dějinách, definitivně. Cena zlata dnes brzy ráno středoevropského času pokořila absolutní cenový rekord, když se troyská unce drahého kovu prodávala až za 1944,71 dolaru. Dosavadní absolutní cenová rekord, dosažený, 6. září 2011, činil 1921,17 dolaru. Nyní se zlato prodává za zhruba 1931 dolarů za unci.
img

Zlato je nejdražší v dějinách. Poroste dále

26.07.2020 Cena zlata uzavřela své včerejší, páteční obchodování na úrovni 1902,02 dolaru za troyskou unci (viz graf níže pod textem a podpisem). Takto vysoko drahý kov nikdy v historii obchodování neuzavíral.
img

Zlato dnes pokořilo hranici 1900 dolarů za unci, prvně od září 2011. Nezadržitelně se blíží k absolutnímu cenovému rekordu, zejména kvůli expanzivní měnové a rozpočtové politice USA

24.07.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času pokořila hranici 1900 dolarů za troyskou unci. Stalo tak poprvé za celé období od 6. září 2011, jak plyne z dat Bloombergu. V celách dějinách dosáhlo zlato ceny alespoň 1900 dolarů za unci pouze ve třech dnech. Kromě 6. září 2011 také 23. srpna a 5. září téhož roku.
img

Mezi lidmi roste zájem o investování do hitů Eda Sheerana, Lady Gaga nebo Eurythmics. Akcie fondu, který to umožňuje, dramaticky rostou, i v důsledku koronavirové krize

14.07.2020 O investování do honorářů za slavné písně je mezi lidmi momentálně obrovský zájem. Investoři jsou celí lační po tom, aby část peněz z honorářů za hity od umělců a skupin jako Ed Sheeran, Lady Gaga, Jon Bon Jovi nebo Eurythmics proudila právě do jejich kapsy. Jsou tak lační, že akcie fondu, jenž to umožňuje, citelně rostou; za poslední čtyři měsíce na londýnské burze zhodnotily o takřka čtyřicet procent (viz graf níže).
img

Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu

08.07.2020 Zlato dnes dopoledne zdražilo na úroveň 1800 dolarů za unci, prvně od roku 2011, míří k dějinnému rekordu. Investoři se bojí závažného, systémového znehodnocení papírových peněz, neboť americká centrální banka už za nově vytvářené peníze nakupuje i dluh firem jako General Motors nebo Volkswagen.
img

Zlato dnes odpoledne zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň od října 2012

07.07.2020 Zlato dnes odpoledne zdražilo na nejvyšší cenovou úroveň od října 2012, míří k dějinnému rekordu. Investoři se bojí závažného, systémového znehodnocení papírových peněz, neboť americká centrální banka už za nově vytvářené peníze nakupuje i dluh firem jako General Motors nebo Volkswagen.
img

Zlato zdražuje k nejvyšším úrovním od roku 2011, míří k dějinnému rekordu. Burzy se totiž bojí druhé vlny pandemie

29.06.2020 Cena termínových kontraktů na zlato se během dnešního obchodování přiblížila k úrovni 1800 dolarů za troyskou unci, tedy k úrovni, kterou naposledy vykazovaly koncem roku 2011. Letošní druhé čtvrtletí, končící zítra, bude z hlediska zhodnocení zlata podle všeho nejúspěšnějším čtvrtletím od roku 2016.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Zlato zdražuje na osmiletá maxima, míří k dějinnému rekordu. Burzy se totiž bojí druhé vlny pandemie

22.06.2020 Zlato se v tuto chvíli prodává za skoro 1752 dolarů za troyskou unci. Pokud by na takovéto ceně dnes své obchodování i skončilo, půjde o nejvyšší uzavírací cenu drahého kovu od roku 2012, přesněji od 23. listopadu toho roku.
img

Proč ČNB dnes nečekaně zvýšila úroky a co posilování koruny znamená pro „obyčejného smrtelníka“? Zdraží hypotéky, zlevní elektronika

06.02.2020 Česká národní banka dnes zcela nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby. Základní sazba se zvedá z dvou na 2,25 procenta. Vzestup sazeb nečekal nikdo z analytiků oslovených agenturou Bloomberg.
img

Koruna je nečekaně nejsilnější za více než sedm let, elektronika by mohla zlevnit až o 25 %

15.01.2020 Koruna je nejsilnější za více než sedm let. Jednoduše řečeno, je to hlavně proto, že za uložení peněz v korunách lze získat výrazně vyšší úrok než za uložení peněz v eurech. Tyto nůžky se přitom dále rozevřely koncem loňského roku, kdy Evropská centrální banka opět začala tisknout eura ve velkém, znehodnocovat je, a dále tak tlačit na snížení úroku na euru. Zároveň v Česku citelně rostly ceny. Zdražování se protáhlo do roku 2020, kvůli růstu spotřební daně na tvrdý alkohol či tabák, úpravě řady ceníků směrem nahoru, například v případě elektřiny pro domácnosti či vodného a stočného, k níž došlo s příchodem roku 2020. Dále letos pokračuje zdražování potravin typu vepřového či cukru, takže se zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka bude muset „přehřívající“ se ekonomiku zchladit. A to udělá právě zvýšením úroků, které nastavuje. Toto zvýšení úroků dále zvýší výhodnost ukládání peněz v koruně, což české i mezinárodní investory povede k tomu, aby korunu dále pořizovali, což vyžene její kurs výše, možná dokonce prolomí hranici 25 korun za jedno euro. Toto vše platí, pokud vydrží příznivé podmínky ve světě, tj. pokud se nestupňuje americko-čínská obchodní válka nebo třeba napětí na Blízkém východě, či pokud nedorazí nějaká nečekaně špatná makroekonomická zpráva z tuzemska, ale zejména ze světa.
img

Koruna dnes v podvečer zhodnotila na nejsilnější úroveň vůči euru od února 2018. Příznivě reagovala na Trumpovu tiskovou konferenci

08.01.2020 Koruna dnes v podvečer středoevropského času zhodnotila na nejsilnější úroveň od 8. února 2018, tedy za takřka dva roky, když se euro prodávalo i za méně než 25,22 koruny. S výjimkou právě prvního únorového týdne roku 2018 nebyla od ukončení intervenčního režimu České národní banky v dubnu 2017 koruna nikdy vůči euru tak silná jako právě dnes.
img

Koruna dnes zhodnotila na nejsilnější úroveň za skoro dva roky, zlevnit by mohla třeba elektronika

08.01.2020 Nečekané letošní posilování koruny, které pokračuje tváří v tvář stupňování napětí mezi USA a Íránem, svědčí o tom, že trhy zatím nevěří, že se situace na Blízkém východě „vymkne kontrole“. Nevěří ve vojenský střet obou znesvářených zemí a už vůbec nevěří třeba v třetí světovou válku. Koruna sílí, neboť trhy naopak věří v to, že letošní rok bude ekonomicky příznivý. Konkrétně míní, že jak německá ekonomika, tak ekonomika eurozóny letos budou podávat už zase poměrně solidní výkon, že žádné nepříjemné překvapení nepřichystá ani dění kolem brexitu a konečně že USA nezabřednou do války s Íránem, ani neprohloubí obchodní válku s Čínou. V takovém případě totiž bude koruna těžit z růstu apetýtu investorů po rizikovějších aktivech a také z toho, že nůžky úrokových sazeb v Česku a v eurozóně jsou rozevřeny do široka, nejvýrazněji od začátku milénia. To zatraktivňuje korunové úložky před eurovými a zvyšuje zájem právě o českou měnu.
img

Graf dne: Index S&P 500 roste už 9 z posledních 10 týdnů

16.12.2019 Akciovým trhům se v poslední době dařilo a na sklonku minulého týdne dostaly nový pozitivní impuls ve formě schválení obchodní dohody USA s Čínou. Wall street tak opět navýšila historické úrovně. Index S&P 500 vyrostl v minulém týdnu o 0,73 % na 3168,8 bodů. Jednalo se už o devátý růst z posledních deseti týdnů. Od počátku této růstové vlny vzrostl index o 6,2 % a od začátku roku jsme svědky výjimečného růstu o 26,8 %. Akciím v průběhu roku pomáhaly dobré finanční výsledky společností. Přestože se dlouhou dobu přetřásalo globální ekonomické zpomalení, tak negativní dopad na akciovém trhu nebyl výrazný. Jedním důvodů je expanzivní měnová politika hlavních světových centrálních bank.
img

Greta ztělesňuje klíčovou výzvu, které bude čelit nastupující šéfka Evropské centrální banky

30.10.2019 Už tento pátek stane v čele Evropské centrální banky Christine Lagardeová. Jedna z největších výzev, před níž stojí, je ta, že bude muset v jistém okamžiku „kápnout božskou“. „Ano, Greto, ultra-expanzivní měnová politika centrální banky jde přesně proti tomu, co se svým hnutím žádáte.“
img

Francie nabádá Německo k většímu utrácení

27.09.2019 Není to poprvé, co je po německé ekonomice požadováno, aby uvolnila svou fiskální politiku a pomohla tak domácí ekonomice. Podobné hlasy nyní přicházejí také z Francie, která zveřejnila svůj rozpočet na rok 2020. Francouzská vláda v něm nyní počítá se snižováním daní, které by mělo firmám ušetřit miliardu euro a domácnostem dokonce hned 9 miliard. Rozpočtový deficit by se díky tomu měl v příštím roce dostat na 2,2 %, což je ale stále méně než poslední schodek ve výši 3,1 %, který byl zasažen nečekaným růstem v souvislosti s hnutím žlutých vest. Strukturální deficit by měl pak zůstat více méně stabilní, a tedy okolo 2,2 %. Rozpočet na příští rok byl ale postaven na docela optimistickém výhledu pro francouzskou ekonomiku, jejíž růst by měl zpomalit z 1,4 % na 1,3 %. To podle nás představuje riziko, a pokud bude zpomalení výraznější, mohl by se deficit vyšplhat blíže k 3% hranici.
img

BOJ se blíží k zužování QE

27.11.2017 Bank of Japan (BoJ) se blíží k zúžení svého programu rekordního nákupu aktiv, který začal v roce 2012. V rámci současn...
euro.jpg

Uvolněná měnová politika zvyšuje riziko finanční krize

02.05.2017 Krajně uvolněná měnová politika v některých regionech světa zvyšuje riziko nové globální finanční krize. Řekl to dnes německý ministr financí Wolfgang Schäuble na konferenci v Berlíně pořádané skupinou G20. Schäuble ve zřetelné výzvě k Evropské centrální bance (ECB) označil za nezbytné zahájit včasný ústup od takové politiky.
img

ECB drží vytyčený směr, vidí ale svět “růžověji?

09.03.2017 ECB na svém dnešním zasedání ponechala vše beze změny. Kromě sazeb zůstává stejné i nastavení politiky kvantitativního uvolňování. Beze změn zůstávají možná trochu překvapivě i některé dobře známé formulace nechávající ve hře možnost dalšího poklesu sazeb nebo opětovné rozšíření QE. Na tiskové koferenci ale přece jen Mario Draghi naznačil, že si je ECB jistější svým pozitivním výhledem. Euro v reakci na slova Draghiho prolomilo 1,0600 EURUSD.
img

Čínské akcie klesly o 6 procent před summitem G20, analýza AUD/USD

25.02.2016 Čína se jen tak nevrátí k 10 procentnímu hospodářskému růstu z let 1990 až 2000. Opatření, která přijímá vláda, cílí na expanzi HDP v rozmezí...
img

Libra poražena centrální bankou, dolar čeká na NFP, analýza GBP/USD, USD/CAD, Ropy

06.11.2015 Ekonomické zotavení eurozóny by mělo v příštích dvou letech mírně zrychlovat, a to i navzdory nižší poptávce po evropském vývozu v Číně...
USDJPY daily 09122014.PNG

Měnový pár USD/JPY má prostor ke korekci

09.12.2014 Japonský jen v posledních týdnech výrazně ztrácí oproti americkému dolaru. Důvodem je extrémně...
img

Makro: Riksbank ponechala základní úrokovou sazbu beze změny

04.09.2014 Bankovní rada švédské centrální banky (Riksbank) rozhodla na dnešním zasedání ponechat týdenní repo sazbu beze změny n...
forex uspech.png

Deutsche Bank odmítá nízké úrokové sazby

14.04.2013 Šéfekonom největší německé banky Deutsche Bank David Folkerts-Landau kritizuje současné nízké úrokové...
img

Jaký bude další vývoj ceny ropy?

25.09.2012 Minulý týden jsme mohli být svědky překvapivého cenového vývoje ropy. Cena černého zlata se po ofici...
img

Pozitivní zprávy kromě Španělska přinesla o víkendu také Čína

11.06.2012 V sobotu byla zveřejněna série dat z čínské ekonomiky. Vše naznačuje tomu...
img

Makro: Swiss National Bank udržuje expanzivní měnovou politiku

16.06.2011 Švýcarská centrální banka dnes podle očekávání zachovala klíčovou úrokovou sazbu, tříměsíční Libor, beze změny ...
img

Makro: SNB ponechala úrokové sazby beze změn

17.03.2011 Švýcarská centrální banka ve čtvrtek podle očekávání zachovala základní úrokovou sazbu beze změn na 0,2...
img

Forexový blog Kena Vekslera: Ztrátě se vyhnou jenom opatrní

18.02.2011 Zdá se, že trhům chybí jednoznačné téma, a proto se snaží vystačit si s mantrou ,,chuť/n...
img

Makro: Hoenig předpokládá udržitelné oživení americké ekonomiky

06.01.2011 Prezident Federální rezervní banky Kansas City Thomas Hoenig ve středu prohlásil, že je ož...
img

Daily: Růst, růst a zase růst

14.10.2010 Akcie, komodity, dluhopisy, zahraniční měny na páru s dolarem, to vše pokračuje v růstu. N...
img

Daily: Averze k riziku dále polevuje, dolar přes mírné ztráty zatím ale zůstává silný

15.04.2010 Akciové indexy v Evropě i v USA za sebou mají po delší době další přesvědčivou růstovou seanci. K té j...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | HDP | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | LIBOR | Leverage | Likvidita | Low | MMF | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Swiss | Swiss National Bank | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | BOSSA | Indexy | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fond | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Ekonom | BitStock | Pravděpodobnost | Zisk | Dluhopisové trhy | Deprese | Výsledky | Strach | Bohatství | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Portugalsko | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCHF | GBPUSD | Aktivum | Index | Přenos | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Bossa.cz | Brent | Cena | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomický růst | Eura | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Investiční | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jedno euro | JP Morgan | Kurs koruny | Kurzy | Libra | Maďarsko | Meziroční inflace | Nemovitosti | PayPal | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Švýcarská centrální banka | Trh | Unce zlata | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | DXY | Elon Musk | Indie | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Blog | Burze | Dow Jonesův index | TLTRO | Zvyšování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Podnikatelé | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Bankovnictví | City | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Vládní dluhopisy | Oslabení japonského jenu | Rizikovější aktiva | Americké burzy | Walmart | Kryptoměny | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Teroristický útok | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Finanční injekce | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Ethereum | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní minima | Mzdy | Ekonomická situace | General Electric | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Investovat do akcií | Vývoj indexu S&P 500 | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americké investiční banky | Čínský statistický úřad | Oslabování dolaru | Údaje o inflaci | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Morningstar | Vstup na burzu | Zahraniční forex | CoinDesk | Aleš Michl | Objem zlata | Veřejně obchodované fondy | Devizoví obchodníci | Palladium | Podnikové dluhopisy | Digitální zlato | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Robinhood | Investice do kryptoměn | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Obchodní války | Bitcoiny | Obchodní válka | Tržní hráči | Podniky | FAANG | Geopolitické napětí | Czech Fund | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Vývoj ceny bitcoinu | Posilování české koruny | Politika Fedu | Obchodované fondy | Kryptoměna Bitcoin | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Sazby ČNB | Podnikový dluh | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Podnikatelská nálada | Inflační očekávání | Slabší dolar | Nejznámější kryptoměny | Růst ceny zlata | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | Bohatí | Cena žlutého kovu | Měnověpolitické zasedání | Kurzarbeit | Banky pro mezinárodní platby | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Střadatelé | Automobilky | Emitent dluhopisu | Prezident Donald Trump | Zombifikace | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Firma | Růst cen | Bilance | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Martin Stránský | Napětí mezi USA a Čínou | Drahý kov | Centrální banka USA | Impuls | General Motors | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Nálada | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | AT&T | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Bydlení | NERV | Citelné zdražování | Miliardy korun | Demokratické strany | Peking | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Růst poptávky | Teherán | Napětí mezi USA a Íránem | Washington | Ekonomické sankce | Ekonomické sankce vůči Teheránu | Podnik | Proinflační | Silnější koruna | Vyšší inflace | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Velké firmy | Trump | Prezident | Trhy | Zlepšení nálady | Situace | Zdražovat | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Zlepšení | Výdaje | Průmyslníci | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Americká společnost | Warner Music | Ed Sheeran | Marek Mora | Politika centrálních bank | COVID-19 | Dodatečný kapitál | Šíření koronavirové nákazy | Jižní Korea | Vývoj | Šok | Nejrozšířenější kryptoměna | Poradci | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Zrychlení inflace | Šíření viru | Spotřebitelé | Historie | Počet nakažených | Dluhopisy řecké vlády | Texas | Investiční svět | OSVČ | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Hotovost | Ministryně financí | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Americká banka | Potenciál | Šíření nákazy | Ekonomiky | Války | Schodek | Organizace | Práce | Koronakrize | Dlužník | Menší poptávka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Více peněz | Majitel | Statistiky | Reddit | Debata | Bitcoin dnes | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Politika centrální banky | ONE | Protikoronavirová opatření | Dění na trhu | Ztráty zaměstnání | JDE | ČR | Manipulace trhu | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Inflace v květnu | Arizona | Covid | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Dostupnost bydlení | Riskování | Zájem o investování | Investování do honorářů | NEXO | Ceny | Kolaps | Bohatí lidé | Důvěra | Slabý dolar | Slábnoucí dolar | Bitstock.com | Zrušení superhrubé mzdy | Měnová politika Evropské centrální banky | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Politici | Biden | Pandemie v Česku | Poptávka po bitcoinech | Cena bitcoinu dnes | Daňový balíček | GameStop | Cenový skok | Vakcinace | Očkování | Plný úvazek | Uzavírání ekonomiky | Emise dluhopisů | Růst ceny | Modrá vlna | Důvěra v ekonomiku ČR | Prodej bitcoinů | Prodej bitcoinů v Česku | Očkovací program | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rostoucí ceny | Ceny realit | Cíle | Další kryptoměny | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Exness brokers
Exor
Exor Seeds
Exotická měna
Exotické měnové páry
Exotické měny
Expandující trojúhelník
Expanze
Expanze HDP
Expanzivní fiskální politika

Následující klíčová slova

Expanzivní politika
Expat FX Trade
Expected Payoff
Expedia
Expense ratio
Experia Markets
Experian
Experience Cloud
Experimentální antivirová pilulka
Experimentální lék
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít