Pátek 02. prosinec 2022 00:52
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
Trading Room webináře Purple
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Regulátoři

C:\fakepath\ecb.jpg

ECB: Banky v eurozóně se ještě plně nepřizpůsobily realitě hospodářského poklesu

01.12.2022 Banky v eurozóně se ještě plně nepřizpůsobily realitě hospodářského poklesu, regulátoři finančního sektoru je proto budou muset přimět ke konzervativnějšímu řízení kapitálu. Uvedl to dnes šéf bankovního dohledu Evropské centrální banky (ECB) Andrea Enria.
C:\fakepath\FTX.jpg

Kryptoburzou FTX se zabývá bahamská policie, spolupráci s ní přerušila Visa

14.11.2022 Kauzou kryptoburzy FTX, která v pátek vyhlásila bankrot, se zabývá bahamská policie, napsala dnes agentura Reuters. Firma na Bahamských ostrovech sídlí. Skandál otřásl celým odvětvím kryptoměn, bitcoin se zotavuje z poklesu na dvouleté minimum. Konec spolupráce s kryptoburzou ohlásila společnost Visa. Šéf největší kryptoburzy Binance vyzval k regulaci odvětví.
img

Zlato je připraveno na apokalypsu

09.11.2022 Při přípravě na apokalypsu je třeba nejen vykopat úkryt a zásobit se konzervami, ale také nakoupit zlato. Téměř 400 tun drahých kovů, které ve třetím čtvrtletí nakoupily centrální banky, tedy třikrát více než ve stejném období loňského roku, naznačuje, že banky doufají v to nejlepší, ale připravují se na to nejhorší. Regulátoři jednali agresivně, při poklesu kotací XAU/USD nakupovali zlato a celému světu ukázali, jaká je jeho skutečná hodnota. V důsledku toho se stalo to, co se stát mělo – drahý kov se vrátil nad 1 700 USD za unci.
C:\fakepath\Gendigital.png

Historie antivirových firem NortonLifeLock i Avast se začala psát v 80. letech

08.11.2022 Vizitka firmy Gen Digital a jejích předchůdců Avast a NortonLifeLock (v USA se dnes začne obchodovat s akciemi Gen Digital):
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.11.2022

07.11.2022 Během minulého týdne burzy silně posilovaly. S&P 500 odepsal 3,3 %. Nyní se obchoduje cca 21 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se dostala těsně pod hranici 25 bodů. Za poklesem stál zejména Fed. Poslední zasedání pohřbilo naděje investorů na holubičí pivot, ke kterému se burziáni až zbožně upínali. Minulý týden platilo, že terminální sazby ve výši 5 % představují určitou kotvu. Nyní je realistické, že se konečná verze úroků v rámci cyklu vyšplhá nad 5 %. O dalším směřování indexů rozhodne inflační dynamika. Dílčí pozitivní zprávou je dění v Číně, to však promlouvá dominantně do vývoje asijských indexů.
img

Debata o zákazu TikToku v USA se vrací. Mohlo by to pomoci podnikání platforem Snap a Meta

02.11.2022 Akcie společností MetaPlatforms a Snap zaznamenaly v letošním roce velký výprodej, a to nejen kvůli zpomalení reklamního sektoru a nejistotě investorů ohledně podnikání, rostoucích nákladů a výdajů obou společností. Sentimentu uškodila také skutečnost, že se platforma TikTok vyvinutá čínským konglomerátem ByteDance ukázala jako populárnější a její nedávné tempo růstu překonalo přední "konkurenční" mobilní aplikace obou společností, jako jsou Instagram a Snapchat. Čínskou platformu začaly preferovat desítky milionů uživatelů, což vedlo k přílivu inzerentů a kapitálu do TikToku. Bude čínský gigant i nadále rozšiřovat svůj náskok před americkými konkurenty?
C:\fakepath\trader-02112022-31-zm.jpg

Regulátoři upozorňují na podvodnou společnost Finex

02.11.2022 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nelegálně nabízí své finanční služby a cílí také na britské klienty. Toto varování se týká firmy Finex Global Markets. Tato společnost ovšem nemá podle FCA patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Korelace Bitcoinu se zlatem roste

25.10.2022 Bitcoin se drží nad 19 300 USD a Ethereum se obchoduje nad 1 340 USD. Podle analytiků Bank of America může Bitcoin sloužit jako „bezpečný přístav“ během recese a povzbudit investory s omezenou nabídkou. Globální ekonomické zpomalení se zdá být téměř nevyhnutelné s ohledem na prohlubující se krizi v Číně, stejně jako vysokou inflaci a jestřábí centrální banky v hlavních západních ekonomikách:
img

Dnes začal přelomový sjezd čínských komunistů. Splaskne tamní bublina?

16.10.2022 V mediálním stínu války na Ukrajině a evropské energetické krize se skrývá přízrak, jenž může dále přitížit i české ekonomice. Hrozba „tvrdého přistání“ čínského hospodářství. Podle nejnovějších prognóz totiž letos nelze vyloučit, že vykáže růst pod tříprocentní úrovní. To by sice stále bylo znatelně více, než o kolik vzroste česká ekonomika, nicméně plán pekingského politbyra byl pro letošek docela jiný: 5,5procentní růst.
img

Tento týden začíná přelomový sjezd čínských komunistů. Splaskne tamní bublina?

10.10.2022 V mediálním stínu války na Ukrajině a evropské energetické krize se skrývá přízrak, jenž může dále přitížit i české ekonomice. Hrozba „tvrdého přistání“ čínského hospodářství. Podle nejnovějších prognóz totiž letos nelze vyloučit, že vykáže růst pod tříprocentní úrovní. To by sice stále bylo znatelně více, než o kolik vzroste česká ekonomika, nicméně plán pekingského politbyra byl pro letošek docela jiný: 5,5procentní růst.
img

Asijské trhy v pondělí klesají

19.09.2022 Hlavní akciové indexy v asijsko-pacifickém regionu v pondělí klesly a pokračují tak v několikadenním poklesu. Index S&P/ASX 200 klesl o 0,08 %, zatímco Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 0,16 % a 0,55 %. Index Hang Seng ztratil 0,94 % a KOSPI klesl o 1,2 %. Japonský akciový trh byl dnes kvůli svátku uzavřen. Nikkei 225 však v pátek ztratil 1,11 %.
img

Regulace kryptoměn

09.09.2022 Bílý dům zveřejnil novou zprávu, která prosazuje, aby tvůrci politik v USA zvážili právní omezení nebo přímo omezení těžby kryptoměn s cílem snížit dopad tohoto odvětví na životní prostředí.
img

Kryptotrh čeká s regulacemi čas dospívání. Coinmate proto spouští novou službu DCA investiční strategie se Štosuj.cz

08.09.2022 Současný stav trhu kryptoměn a chystající se evropské regulace MiCA značí podle české kryptoburzy Coinmate brzké dospívání celého segmentu. Právě první regulace, která má vejít v platnost v roce 2023, pomůže k profesionalizaci celého odvětví a ztíží vstup méně kvalitním projektům – přesto kryptoměny zůstanou rizikovým produktem s vyšší volatilitou. Už jen proto, že za poslední čtyři roky se dle webu CoinmarketCap mezi 50 nejhodnotnějšími projekty udrželo jen 30 %. To je jeden z důvodů, proč česká burza Coinmate nyní spojila síly s portálem Štosuj.cz a spustila DCA investiční strategie. Chce totiž umožnit snadné investice do kryptoměn společně s minimalizací rizik – burza navíc sama funguje v pozici arbitra při listingu projektů.
img

Američtí regulátoři schválili první dodávku letounu 787 Dreamliner od roku 2021

09.08.2022 Americký Federální úřad pro letectví (FAA) v noci na dnešek schválil první dodávku stroje 787 Dreamliner společnosti Boeing od roku 2021, píše Reuters s odvoláním na zdroje. Letecká společnost American Airlines následně v prohlášení uvedla, že první nový letoun 787 po více než roce dostane už ve středu.
img

ČEZ: Chystaná mimořádná daň; prodej tureckých aktiv

01.08.2022 Podle vládní koalice se firmy vyrábějící elektřinu musí podělit o mimořádné zisky. Podle premiéra Fialy vláda plánuje speciální daň, nebo hodlá společnosti přimět, aby platily dobrovolně, a to od ledna příštího roku. Mělo jednat o dočasné opatření.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Kryptoúvěrová firma Celsius požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli

14.07.2022 Americká kryptoúvěrová společnost Celsius Network požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Stala se tak další obětí prudkých výkyvů na trzích s kryptoměnami, informovala agentura Reuters. Kryptoúvěrové firmy nabízejí zákazníkům možnost uložit si kryptoměny do produktů s úrokovým výnosem.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-trzni_analyzy-13062022.jpg

Proč někteří brokeři dobrovolně sdělují čísla ztrátovosti svých klientů?

13.06.2022 Obchodování na finančních trzích, jakožto možný zdroj vedlejších příjmů, láká hodně lidí. Mnohdy se ale setkáváme s tím, že na nás vyskakují zdánlivě děsivá čísla ztrátovosti klientů brokerských společností. Ty o sobě zveřejňují samotní brokeři. Proč to dělají a má nás to odradit?
img

Graf dne: CHNComp (08.06.2022)

08.06.2022 HSCEI (CHNComp) dnes vzrostl o 2,5 % a byl jedním z nejvýkonnějších indexů během asijské seance. Index těží z lepšího sentimentu vůči čínským technologickým společnostem, protože úřady v zemi zmírňují represe vůči tomuto sektoru. Média uvádějí, že čínští regulátoři schvalují nové videohry po dlouhé pauze, nebo že chtějí ukončit vyšetřování ve společnosti Didi Global, která podporuje čínské technologie.
img

Tohle je to, co indický kryptosektor potřebuje víc než cokoliv jiného

24.05.2022 K překonání regulatorní nejednoznačnosti, ochraně investorů a rozvoji indického kryptoobchodu generální ředitel CoinSwitch, Ashish Singhal v neděli prohlásil, že země musí urychleně přijmout pravidla pro kryptoměny.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. května 2022

17.05.2022 Globální regulátoři trhu podle šéfa Mezinárodní organizace komisí pro cenné papíry (IOSCO) pravděpodobně v příštím roce jmenují společný orgán, který bude lépe koordinovat zákony o kryptoměnách.
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
img

EUR/USD: Euro se potácí ve větru

02.05.2022 Když se ekonomika potácí ve větru, investoři skupují státní dluhopisy. Naopak, když je silná, prodávají se dluhové cenné papíry a jejich návratnost roste. Zatímco USA zažily v dubnu největší nárůst výnosů státních dluhopisů za 13 let, eurozóna je jiný příběh. Její ekonomika je slabá. Expanze úrokového diferenciálu u amerických a německých dluhů je zároveň hlavním důvodem poklesu kotací EUR/USD.
C:\fakepath\twitter.jpg

Elon Musk kupuje sociální síť Twitter za 44 miliard dolarů

26.04.2022 Americký miliardář Elon Musk se dohodl, že koupí internetovou společnost Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Oznámila to včera firma. Musk tak získá kontrolu nad vlivnou sociální sítí používanou miliony lidí na celém světě. Po dokončení transakce budou akcie Twitteru staženy z burzy, na kterou vstoupily v roce 2013.
img

Srovnání ziskovosti klientů evropských brokerů 2021

21.04.2022 Toto srovnání vzniklo na základě veřejně dostupných dat o percentuální míře ztrátovosti retailových CFD účtů za období mezi 1. dubnem 2021 a 31. březnem 2022. Tato data musí brokerské společnosti, působící na území EU, zveřejňovat jako součást tzv. “disclaimerů”. Ty lze najít na veškerých marketingových materiálech (online bannery, emaily, ebooky), ale také v patičce na jejich webových stránkách. Na to, jak a kde tato data dohledat, se zaměřuje jedna z podkapitol tohoto článku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

Reuters: Regulátoři EU provedli neohlášené inspekce v kancelářích Gazpromu

30.03.2022 Antimonopolní regulátoři Evropské unie provedli neohlášené inspekce v kancelářích ruské plynárenské společnosti Gazprom. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroj obeznámený se situací. Podle zdrojů agentury Bloomberg regulátoři navštívili kanceláře německých divizí Gazpromu v rámci vyšetřování role podniku při výrazném růstu cen plynu v Evropě, které začalo ještě před válkou na Ukrajině.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

ECB varuje kryptoměnové společnosti před obcházením protiruských sankcí

22.03.2022 Evropská centrální banka (ECB) varuje kryptoměnové společnosti před napomáháním obcházení sankcí, které jsou v odvetě za ruský útok na Ukrajinu uvaleny na některé ruské občany. Podle prezidentky ECB Christine Lagardeové by se tak firmy staly jejich spoluviníky. Lagardeová to podle agentury Reuters dnes uvedla na on-line pořádané akci.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Regulátoři zkoumají používání kryptoaktiv v době války na Ukrajině

21.03.2022 Globální finanční regulátoři zkoumají používání kryptoaktiv v době války na Ukrajině. Důvodem jsou obavy z jejich využívání k obcházení sankcí, které západní země kvůli útoku na Ukrajinu uvalily na Rusko. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Regulátoři: Lidem kupujícím kryptoaktiva hrozí ztráta všech investovaných peněz

17.03.2022 Evropští bankovní, pojišťovací a burzovní regulátoři dnes varovali spotřebitele investující do kryptoaktiv, že mohou přijít o všechny investované peníze a stát se obětí podvodů. Upozornili, že mnohá tato aktiva jsou vysoce riziková a spekulativní, píše se ve sdělení, za kterým stojí Evropský orgán pro bankovnictví (EBA), Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) a Evropský orgán pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA).
img

Akcie Tencent klesají kvůli obavám z regulací

14.03.2022 Akcie čínského technologického gigantu Tencent se znovu dostaly pod tlak poté, co představitelé čínské centrální banky objevili nerovnalosti ve službě WeChat, největší čínské službě pro zprávy mezi uživateli. Tencent již řadu let působí především v herním průmyslu a průmyslu nových technologií. Společnost působí také ve finančním, zábavním, mediálním a reklamním sektoru.
img

EK a Británie vyšetřují dohodu Googlu a Mety ohledně služeb u webové reklamy

11.03.2022 Evropská komise (EK) začala oficiálně vyšetřovat obsah a dopady smlouvy amerických společností Google a Meta ohledně služeb v oblasti internetové reklamy. Hodlá zjistit, zda tato dohoda neporušuje pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž. Komise to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Obdobný krok oznámil také britský antimonopolní úřad.
img

Krypto býk se stává prezidentem. Co to znamená pro Jižní Koreu?

11.03.2022 Jižní Korea, kde více než 10% obyvatel drží nějaké kryptoměny, si zvolila svého prvního prezidenta vstřícného ke kryptografii, a to Yoon Suk-yeola, který slíbil institucionalizaci a rozvoj místního průmyslu.
img

Týdenní kryptoměnový market report (04.03.2022)

04.03.2022 Situace na trhu s kryptoměnami zůstává nejistá i přes spekulace o rostoucím zájmu ruských oligarchů o digitální aktiva. V důsledku různých finančních blokád a odříznutí systému SWIFT od mnoha ruských bank by se dalo předpokládat vyšší využití technologie blockchainu, která je známa svoji anonymitou. EU však již oznámila přísnější regulaci kryptotrhu a regulátoři uvedli, že budou situaci dále sledovat. Zároveň se Číně podařilo prakticky eliminovat obchodování s bitcoiny v rámci země, přičemž čínský podíl na BTC transakcích klesl z 90 % před rokem na 10 % ke 4. březnu 2022 (dle PBOC). Opatření aplikovaná na BTC v Číně se tak ukázala jako účinná a potvrdila, že blokování obchodování s kryptoměnami je možné tváří v tvář přísným zákonům a nařízením. Předseda amerického Federálního rezervního systému (FED) Jerome Powell během projevu v Senátu sdělil, že tragické události na Ukrajině zdůraznily potřebu regulovat trh s kryptoměnami.
C:\fakepath\Tesla.png

WSJ: Regulátoři v USA vyšetřují Muska a jeho bratra kvůli prodeji akcií Tesly

25.02.2022 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vyšetřuje šéfa automobilky Tesla Elona Muska a jeho bratra Kimbala kvůli prodeji akcií Tesly. Zkoumá, zda nebyla porušena pravidla ohledně zneužívání neveřejných informací při obchodování na burze, tedy takzvaného insider tradingu. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací.
img

Spojené arabské emiráty plánují vydat federální krypto licenci pro VASP

17.02.2022 Legislativa zabývající se licencemi pro digitální aktiva může být první celostátní regulací zaměřenou na kryptoměny. Různé bezplatné zóny v zemi však zavedly krypto regulace již v roce 2018.
img

Akcie Pelotonu vzrástli vďaka potenciálnym rokovaniam o akvizícii

09.02.2022 Peloton Interactive PTON.US je americká spoločnosť. Vlajkovou loďou produktov Pelotonu sú bežecké pásy a stacionárne bicykle s prístupom na internet, ktoré umožňujú mesačným predplatiteľom zúčastňovať sa na organizovaných aktivitách na diaľku prostredníctvom streamovacích kanálov.
img

Singapur zaznamenal v roce 2021 13skokový nárůst kryptografických investic: KPMG

08.02.2022 KPMG předpovídá, že singapurské kryptoinvestice zůstanou i v letošním roce silné s rostoucí regulační kontrolou. Podle zprávy společnosti KPMG Pulse of Fintech zaznamenal Singapur v loňském roce desetinásobný nárůst investic souvisejících s kryptografií v hodnotě 1,48 miliardy dolarů, oproti 110 milionům dolarů v roce 2020.
img

Akcie Meta klesají v reakci na riziko regulací

08.02.2022 Akcie společnosti Meta Platforms (FB.US) padají kvůli obavám z nárůstu regulatorních opatření vztahujících se na bezpečnost uživatelských dat a investory znervózňuje také slabší výhled hospodaření.
C:\fakepath\money.jpg

Evropští regulátoři chtějí uzpůsobit dozor nad finančními službami v digitální éře

07.02.2022 Evropští regulátoři vyzvali k rychlým změnám kontrolních mechanismů a ochrany spotřebitelů v oblasti mezinárodních finančních služeb v době, kdy se toto odvětví digitalizuje a zvýšenou roli v něm hrají velké technologické společnosti. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Regulátoři v USA prověřují stížnost na zbytečnou aktivaci brzd u vozů Tesla

03.02.2022 Regulátoři ve Spojených státech prověřují stížnosti spotřebitelů na zbytečně aktivované brzdy u vozů Tesla. Informoval o tom americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Šéf automobilky Elon Musk v květnu uvedl, že vyřazením předního radaru se zmíněný problém s aktivací brzd odstraní.
img

Zlato roste již tři seance v řadě

03.02.2022 Zlato roste již třetí seanci v řadě. Analytici však nevidí žádné známky další rally a žádný důvod k optimismu. Co způsobí, že zlato opět klesne?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

Americká inflace nadále roste

13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
img

Kryptoměny jsou čím dál tím populárnější

03.01.2022 V roce 2017 zveřejnil Thomas Peterffy v deníku Wall Street Journal celostránkový inzerát, v němž varoval před nebezpečím, které představují futures na bitcoin pro kapitálové trhy.
img

EUR/USD: složitá témata

17.12.2021 Jestřábi v ECB nejsou s rozhodnutím Christine Lagardeové spokojeni. Mají k tomu své důvody. Snížení stimulačních opatření bylo sice ohlášeno, jejich provedení je však spíše byrokratické. V důsledku toho dochází k další stimulaci politiky.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\didi.jpg

Čínská alternativní taxislužba Didi plánuje stažení z americké burzy

03.12.2021 Největší čínská alternativní taxislužba Didi plánuje stažení z newyorské akciové burzy NYSE (New York Stock Exchange) a uvedení na burze v Hongkongu. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Ve Spojených státech se její akcie obchodují teprve pět měsíců. Čínské úřady po Didi požadovaly, aby uvedení na americkou burzu pozastavila, a firma si kvůli neuposlechnutí vysloužila jejich nevoli, připomněla agentura Reuters.
img

Avast: Akcionáři schválili fúzi s Nortonem

19.11.2021 Na včerejší valné hromadě podle očekávání schválili akcionáři Avastu fúzi se společností NortonLifeLock.
C:\fakepath\ethereum.jpg

Kryproměny posilují, ethereum je na rekordu a bitcoin se mu blíží

08.11.2021 Kryptoměny zahájily týden růstem. Bitcoin překonal 66.000 dolarů (přes 1,4 milionu Kč) a pohybuje se poblíž rekordu, zatímco druhá největší kryptoměna ethereum vystoupila na dosavadní maximum. Podle analytiků k tomu přispívají pozitivní zprávy ohledně kryptoměn a také obavy z inflace.
img

Internetová společnost Yahoo odchází z Číny kvůli nové regulaci

02.11.2021 Americká internetová společnost Yahoo odchází z čínského trhu, zdůvodňuje to stále náročnějšími podmínkami pro podnikání. Uvedla to dnes agentura AP. V Číně se podle firmy začíná měnit i právní prostředí, které jí tam další působení komplikuje. Yahoo, podobně jako mnoho dalších západních firem, podléhá v Číně masivní cenzuře.
img

Ranní komentář: Nálada na trzích se zlepšuje. Akcie, bitcoin i průmyslové kovy výrazně rostou

15.10.2021 Včerejší seance se na finančních trzích nesla ve velmi pozitivním duchu. Akcie rostly nejvíce od března, když jim pomohla řada nově zveřejněných korporátních výsledků společností, které dokázaly překonat očekávání, nebo zlepšily svůj výhled do nadcházejícího roku. Reportovaly zatím především banky, ale k pozitivním překvapením přispěla i TSMC, nebo United Health Group.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Kolaps konglomerátu Evergrande

24.09.2021 Kolaps konglomerátu Evergrande otřásl čínskými trhy a významně přispěl k velkým tržním výkyvům posledních dní. Klíčovou otázkou je, zda se jedná o symptom blížící se imploze čínského finančního systému a prudkého ochlazení tamější ekonomiky, nebo zda jde primárně o důsledek nezvládnuté agresivní obchodní strategie společnosti Evergrande. My se přikláním k druhé variantě, i když připouštíme souvislost potíží Evergrande s řadou negativních trendů v Číně.
img

Jaká je budoucnost pro Evergrande?

20.09.2021 Akcie Evergrande dnes v Hongkongu ztratily více než desetinu ceny a dostaly se na nejnižší úrovně za posledních 11 let. Investoři pochybují, že společnost s dluhem ve výši $305 mld. bude schopná zaplatit ve čtvrtek úroky z dluhopisů ve výši $85,5 mil. Podobné ztráty zaznamenaly také další developerské firmy kótované v Hongkongu - New World Development a Henderson Land.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
img

Rychlé shrnutí

13.09.2021 Čínští regulátoři se údajně chystají rozdělit Alipay na několik aplikací. Velké technologické firmy by navíc měly otevřít své platformy konkurenci.
C:\fakepath\top-09092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2021 1) Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes bude jednat o měnové politice. Podle analytiků by mohla přikročit ke zpomalení nákupů dluhopisů, kterými se snaží podporovat hospodářský růst v eurozóně. Základní úroková sazba ECB by však měla zůstat na rekordním minimu nula procent.
C:\fakepath\coinbase.jpg

Regulátoři prý hrozí burze Coinbase žalobou kvůli plánu na úvěrový produkt

09.09.2021 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) varovala kryptoměnovou burzu Coinbase Global, že na ni podá žalobu, pokud bude realizovat své plány na spuštění systému, jenž by uživatelům umožnil půjčovat digitální majetek a inkasovat za to úroky. Uvedla to společnost Coinbase. Dodala, že spuštění svého úvěrového produktu s názvem Lend odložila minimálně na říjen.
img

WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur

02.09.2021 Provozovatel komunikační aplikace WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur (5,7 miliardy Kč). Oznámila to tamní Komise pro ochranu dat (DPC). Ta vyšetřovala, jak transparentně platforma sdílí data s ostatními aplikacemi, které společně spadají pod americkou společnost Facebook. WhatsApp oznámenou pokutu považuje za nepřiměřenou a chce se proti ní odvolat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021

23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
C:\fakepath\eurusd-17082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.8.2021

17.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely včerejší obchodování na nových rekordních maximech, index Nasdaq však klesl. Náladu na akciovém trhu nadále podporují příznivé čtvrtletní výsledky amerických podniků, přetrvávají ale obavy z dopadů šíření koronaviru na vývoj ekonomiky.
img

Avast: Nabídka Nortonu na koupi celého Avastu

11.08.2021 Dnes ráno oznámil Avast výsledky za první polovinu roku, respektive za druhý kvartál. Čísla rostla v meziročním srovnání a překonala naše odhady. Nicméně zároveň došlo ze strany společnosti Norton k nabídce na celý Avast. To staví silné výsledky na druhou kolej a cena akcií Avastu na burze se bude řídit právě zmíněnou nabídkou.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Akcie autora herního hitu PUBG při debutu na burze výrazně oslabily

10.08.2021 Akcie jihokorejského výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), při svém dnešním debutu na burze v Soulu výrazně oslabily. Podle analytiků stojí za jejich poklesem více důvodů, včetně obav z přílišné závislosti podniku na hře PUBG a z regulace videoherního průmyslu v Číně.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
C:\fakepath\top-28072021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.07.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo smíšeně. Tokijská burza přišla téměř o procento a půl, trh v Hongkongu naopak procento a půl přidal poté, co v pondělí a úterý zaznamenal výrazné poklesy kvůli obavám z šíření koronaviru a zpřísňování regulace ze strany čínských úřadů v oblasti technologií a vzdělávání.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínské akcie kvůli obavám z regulačních opatření výrazně klesly

26.07.2021 Čínské akcie dnes výrazně oslabily, dolů je stáhly obavy investorů z regulačních opatření ve vzdělávacím a technologickém sektoru. Index CSI 300, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, klesl o 3,22 procenta na 4925,30 bodu. Uzavřel tak na nejnižší úrovni od loňského prosince. Hlavní index hongkongské burzy Hang Seng odepsal 4,13 procenta na 26.192,32 bodu a je také nejníže od prosince.
C:\fakepath\fuze.jpg

Hodnota fúzí a akvizic ve čtvrtletí stoupla na rekordních 1,5 miliardy USD

01.07.2021 Hodnota fúzí a akvizic ve světě druhým čtvrtletím za sebou vystoupila na rekord. Firmy si i nadále mohly levně půjčovat a hotovostní rezervy vynakládaly na výhodné transakce, které jim mají pomoct přizpůsobit se světu po skončení pandemie. Za tři měsíce do konce června byly oznámeny obchody za 1,5 bilionu dolarů (32,2 bilionu Kč), což je rekord pro jakékoliv druhé čtvrtletí. Proti rekordu z prvního čtvrtletí je tato hodnota vyšší o 13 procenta, ukazují záznamy společnosti Refinitiv. Zpomalila nicméně aktivita společností specializovaných na akvizice, označovaných SPAC.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
C:\fakepath\investice-14062021-1.jpg

Jak je možné investovat 10 000 USD?

14.06.2021 Abychom našli správnou odpověď na otázky jak a kam investovat 10 000 USD, měli bychom vzít v úvahu několik věcí. Nejprve cíle a období investic. Pokud je období poměrně krátké, pak je možné riskovat a zvážit agresivní metody investování. Pokud potřebuje člověk peníze, které chcete investovat, použít za pár měsíců nebo spíše roků, může si vybrat možnost jejich investování do akcií, které mohou během let přinést zisk. Proto jsou investiční horizonty velmi důležitým parametrem.
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Rychlé shrnutí

11.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže díky korekci v technologickém sektoru. Index S&P 500 klesl o 1.04 %, Dow Jones odepsal 0.1 % a Nasdaq 2.55 %.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Analytici: Biden nečeká a ruší Trumpova pravidla přátelská k akciovým trhům

12.04.2021 Americký prezident Joe Biden, zvolený za Demokratickou stranu, začal hned po nástupu do funkce rušit pravidla, která zavedl jeho republikánský předchůdce Donald Trump a která byla přátelská k akciovým trhům. Využívá k tomu i právní kličky, které mu pomáhají změny uvádět do života prakticky okamžitě. Ve své analýze to dnes uvedla agentura Reuters, která se odvolává na názory expertů, právníků i na svá vlastní zjištění.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie Alibaby navzdory rekordní pokutě výrazně zpevnily

12.04.2021 Čínský internetový gigant Alibaba neočekává žádný významný dopad zásahu antimonopolního úřadu v Číně, kde dostal rekordní pokutu a byl nucen změnit způsob zacházení s obchodníky. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti Daniel Zhang. Akcie firmy při dnešním obchodování na burze v Hongkongu posílily o 6,5 procenta, během obchodování ale vykazovaly až devítiprocentní vzestup.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.3.2021

29.03.2021 V posledních březnovém týdnu lze očekávat určitou rotaci investorů z akcií do dluhopisů. Na konci měsíců a kvartálů se totiž fondy snaží narovnávat na své plánované alokace. Předchozí pokles cen dluhopisů vede k významnému poklesu vah této třídy aktiv v portfoliích velkých institucionálních hráčů. Například cena desetiletých amerických vládních bondů se od začátku roku propadla o zhruba 6,5 %. Aby institucionální hráči toto odchýlení napravili, prodávají akcie a nakupují vládní bondy. Tato dynamika by měla přispět k dočasnému pozastavení růstu dluhopisových výnosů. Zároveň by měla způsobit určité oslabení akciových trhů. Prodeje akcií by se měly pohybovat v řádech stovek miliard dolarů. Samozřejmě nelze předpovídat načasování takových výprodejů, tradičně se jich však značná část odehraje právě v závěrečném týdnu měsíce.
img

Srovnání ziskovosti klientů evropských brokerů

05.03.2021 Ziskovost klientských účtů evropských brokerů už dávno není údajem, který byste museli luštit z poznámky pod čarou, napsané drobným písmem někde v hlubinách smluvních podmínek. Všichni brokeři, působící na území EU, totiž jednají v rámci směrnicESMA (evropský orgán pro cenné papíry a trhy) a toto číslo musí zveřejňovat tak, aby bylo lehce dohledatelné. V Purple Trading jsme se proto rozhodli podívat se tomu “na zoubek” a porovnat ziskovost našich klientů se ziskovostí klientů konkurence. A výsledek nás velmi mile překvapil.
img

Akcie Boeing vyskočily až o 5 % po navýšení objednávky 737 Max ze strany United Airlines

01.03.2021 Akcie Boeing (BA.US) vzrostly na počátku seance až o 5 % poté, co společnost United Airlines (UAL.US) zveřejnila plány na koupi dalších 25 letadel Boeing 737 MAX. Celková objednávka se tak již vyšplhala na 180 letadel. Rozhodnutí o koupi je pro Boeing velmi důležité po 20 měsíčním období, kdy letadla 737 Max strávila na zemi. Letečtí regulátoři v USA, Kanadě, Brazílii a EU již schválili obnovený provoz letounů. Čínský regulátor v pondělí oznámil, že problémy 737 Max ještě musí být důkladně vyšetřeny. Čína je pro Boeing hlavním trhem. Společnost očekává, že Čína bude v následujících 2 dekádách potřebovat dalších 8 600 letadel za přibližně $1,4 bilionu dolarů.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
C:\fakepath\zbrojovka-16022021-23.png

Česká zbrojovka kupuje Colt

16.02.2021 Česká zbrojovka nedávno informovala odkupe významného hráča na trhu so zbraňami, spoločnosti Colt. Viac podrobností o akvizícii a ďalších plánoch do buducna prezradila spoločnosť na včerajšej tlačovej konferencii.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoin dál prudce zdražuje, překonal 48.000 USD

09.02.2021 Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48.000 dolarů (1,02 milionu Kč) a za den si připsala více než 20 procent. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (31,9 miliardy Kč) a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum.
img

Rozbřesk: Trhy lámou rekordy, Tesla nakupuje bitcoin a MMF kárá Polsko

09.02.2021 Akciové indexy lámou nové rekordy a stále se vezou na vlně vakcinačního optimismu přiživovaného novými měnovými a fiskálními stimuly. Index S&P500 vzrostl šestou seanci v řadě a uzavřel opět na nových historických maximech. Nová vlna optimismu je cítit zejména na komoditních titulech, protože ropa poprvé od ledna 2020 zdolala hranici 60 dolarů za barel. Na výsluní jsou také banky, kterým se líbil nárůst delších výnosů a strmější výnosové křivky. Tržní inflační očekávání v USA totiž atakují pětiletá maxima.
img

Rychlé shrnutí

09.02.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index Dow Jones rostl o 0.8 %, S&P 500 přidal 0.7 % a Nasdaq 1 %. Všechny tři indexy dosáhly na historické maximum.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie firem z konglomerátu HNA kvůli žádosti o bankrot klesají

01.02.2021 Akcie firem z čínského konglomerátu HNA Group dnes klesají. Skupina v posledních dnech oznámila, že věřitelé požádali o bankrot a že akcionáři tří jejích firem zpronevěřili téměř deset miliard USD (214,4 miliardy Kč). HNA kdysi byla jednou z nejvýznamnějších čínských firem, uvedla agentura Reuters.
img

Sociální sítě mění svět investic

01.02.2021 Obchodování na finančních trzích se stává stále dostupnější a ve Spojených státech se za poslední rok roztrhl pytel s internetovými brokery, kde si stačí k obchodování pouze stáhnout aplikaci jako Robinhood. Ačkoliv si to regulátoři nechtějí připustit, tak obchodování se mění a katalyzátory pohybů musíme už hledat také na sociálních sítích jako Reddit. Stejně jako dokáže akciemi pohnout velká objednávka, tak stejně efektivní mohou být tisíce menších objednávek.
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
C:\fakepath\s-29012021-lv.gif

Američtí regulátoři přezkoumají omezování obchodování s akciemi

29.01.2021 Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) pozorně sleduje situaci kolem prudkého nárůstu cen akcií prodejce videoher GameStop, řetězce kin AMC Entertainment a dalších podniků. Komise to uvedla v dnešním prohlášení. Mimo jiné slíbila, že přezkoumá kroky makléřských společností, které by mohly omezovat obchodování s některými akciemi.
img

EU a Británie schválily obnovení provozu Boeingu 737 MAX

27.01.2021  Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) dnes povolila obnovit komerční provoz letadel Boeing 737 MAX na území EU. Úřad to oznámil ve své tiskové zprávě. Stejný krok dnes později ohlásil také britský Úřad pro civilní letectví (CAA). Provoz modelu Boeing 737 MAX byl před téměř dvěma lety v celém světě přerušen kvůli dvěma tragickým nehodám. Jeho obnovení už v listopadu schválili regulátoři ve Spojených státech.
img

Boeing vykázal rekordní celoroční ztrátu 11,9 miliardy dolarů

27.01.2021  Americký výrobce letecké techniky Boeing vykázal rekordní celoroční čistou ztrátu 11,94 miliardy dolarů (256,3 miliardy Kč). Na vině jsou dopady koronavirové pandemie a s nimi související cestovní omezení, ale i problémy s letadly 737 MAX, oznámila dnes firma. Boeing také znovu odsouvá výrobu svého zcela nového letadla 777X, nově až na konec roku 2023. Akcie firmy před začátkem obchodování odepsaly více než čtyři procenta.
img

Čínská centrální banka varuje před bublinami na trhu

26.01.2021 Čínské akcie jsou dnes pod výrazným prodejním tlakem, který způsobila Čínská lidová banka (PBoC). Čínský regulátor totiž jako první z oficiálních entit vyjádřil své obavy ohledně nadprůměrné likvidity v mezibankovním systému, která by mohla nafukovat ceny některých tříd aktiv. Ve stejnou chvíli se nad aktuálním oceněním pozastavuje také řada dalších předních investorů.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Hodnota bitcoinu klesla pod 30.000 dolarů

22.01.2021 Hodnota digitální měny bitcoin se dnes propadla pod 30.000 USD (644.000 Kč) a míří k největšímu týdennímu poklesu od září. Prodloužila tak pokles z rekordního maxima, na které vystoupila před dvěma týdny, kvůli obavám z možné regulace a předchozímu prudkému růstu, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\obrazek-20022021.png

Přichází inflace, připravte se

20.01.2021 Po propuknutí pandemie výrazně vzrostla likvidita v oběhu a s největší pravděpodobností bude muset dále růst, protože ekonomiky čeká ještě několik krušných měsíců. Postupná vakcinace však odšpuntuje ceny, které jsou nyní pod tlakem slabé ekonomické aktivity, nízké spotřeby a levných energií. Někdo se už připravuje na trhu s digitálním zlatem, zatímco dluhopisový obchodníci by se měli připoutat.
C:\fakepath\london7.jpg

Reuters: Evropu čeká největší přesun akciových obchodů za 20 let

29.12.2020 Evropu čeká po zahájení obchodování na burzách v příštím roce největší přesun obchodů s akciemi za více než 20 let. Odchod Británie z Evropské unie totiž přesunul těžiště obchodů z Londýna. Zatímco hráči na trhu doufají, že díky rokům příprav od doby, kdy si Británie odhlasovala odchod z EU, bude přechod většiny obchodů s aktivy v eurech, jako jsou akcie a deriváty, relativně hladký, dlouhodobý dopad je nejistý. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie čínské firmy Alibaba kvůli tlaku ze strany úřadů oslabují

28.12.2020 Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba dnes pokračovaly v poklesu, důvodem jsou obavy z tlaku čínských úřadů na podnikatelské aktivity zakladatele firmy. Akcie dnes na hongkongské burze ztrácely až 9,2 procenta a dostaly se na nejnižší úroveň od června. Za poslední dvě obchodní seance tržní hodnota firmy klesla o 116 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.
img

Americké akcie klesají, i když jednání o stimulu propad trochu brzdí

02.12.2020 Akciovým trhům se odpoledne nedaří, což platí o druhé straně Atlantiku i o většině hlavních evropských burz. Nepomohla očekávaná zpráva institutu ADP, podle kterého soukromí zaměstnavatelé v USA vytvořili minulý měsíc 307.000 pracovních míst, nejméně od července, zatímco trh čekal víc. Wall Street ale ztráty pozvolna zmírňuje, jak pozornost otáčí k nejnovějším kolům jednání o možném dalším stimulačním balíku pro americkou ekonomiku.
img

FAA a Boeing začali testovat 737 MAX

30.06.2020  Piloti a zkušební posádka amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) dnes zahájili první z testovacích letů Boeingu 737 MAX. Potvrdil to úřad FAA. Americký výrobce letecké techniky Boeing usiluje o novou certifikaci stroje. Letadla 737 MAX, až do loňska nejprodávanější model Boeingu, byla loni na jaře kvůli dvěma tragickým nehodách vyřazena z provozu. Testování má trvat tři dny. Akcie Boeingu včera večer připisovaly 10,4 procenta.
C:\fakepath\euro zona.jpg

EK chce uvolnit pravidla pro státní podporu malých firem

14.06.2020 Evropská komise plánuje uvolnit unijní pravidla pro státní pomoc, aby usnadnila spolupráci soukromých investorů s vládami při záchraně malých podniků a startupů zasažených koronavirovou krizí. Informovala o tom agentura Reuters. Regulátoři rovněž hodlají umožnit poskytování pomoci malým podnikům, které se potýkaly s problémy už před příchodem koronavirové krize.
img

Sedm nadějných akcií společností, které vyvíjejí léčbu proti koronaviru

20.05.2020 Globální ekonomika byla poničena pandemií koronaviru a panuje shoda na tom, že návrat k normálu bude vyžadovat účinnou a široce dostupnou léčbu a novou vakcínu. Není divu, že investoři sledují akcie společností, které tvrdě pracují na dodávce takových produktů. V této analýze se podívejme na přední kandidáty v oboru.
C:\fakepath\top-18052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes mírně přidaly díky naději na opětovné otevření ekonomik, pomohly jim ale i rostoucí ceny ropy a zlata a výroky šéfa americké centrální banky (Fed) Jeromeho Powella.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Česká burza | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Custody | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Floor | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forexový obchodník | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Open | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Vega | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | New York Stock Exchange | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Gold | GCI | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | Benzín RBOB | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Průlom | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie PayPal | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Čínské investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex market | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování peněz | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat peníze | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Online obchodování | Pád Lehman Brothers | PayPal | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Tapering | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ATR | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | RBOB | Andrej Babiš | Bill Gates | CEPS | Čistý dluh | Daniel Beneš | Due diligence | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | Redukce | ROCE | Upisování akcií | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Hlavní trh | Primární emise | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Pokles kapitálu | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Volby | Rozhovor | Know-how | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | 1 milion | Burza dnes | Burze | Dividendové akcie | Global forex | Investment | Obchodní tajemství | Online forex | Asijské obchodování | Rhodium | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | DPA | Jefferies | Crowdfunding | KPMG | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | UniCredit Bank | Home Credit | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | RBC Capital | Agentura AP | Reporty | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Technický výhled | IG Markets | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | BMW | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Stock Exchange | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Brokerský dům | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Forexové trhy | Realitní trh | Velké banky | Pokles ceny akcií | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Velikosti pozic | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Odchod z EU | Dostatek hotovosti | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Alibaba | Propad | Měnová opatření | Kryptoměny | Ropné společnosti | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Výzkumná společnost | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Úroková sazba ECB | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Soukromí zaměstnavatelé | Makléřské společnosti | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Rozhodnutí Bank of England | Rizikové investice | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Orderflow | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Obchodování forexu | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Internetové firmy | Konsenzus | Investice v Číně | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Audi | Politico | Bridgewater | Venture Capital | TPG Capital | ex | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Spekulativní investoři | Makléřské firmy | Rhodium Group | Rystad Energy | Ruské akcie | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Manipulace s trhem | Zahraniční forex | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Aleš Michl | Breakout Trader | Paul Tudor Jones | Výhled pro zlato | Coinbase | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Velký třesk | Obchodování s kryptoměnami | Investování do kryptoměn | GlobalMarkets | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | Bitcoin mining | LIFFE | Obchodování s Bitcoiny | Měnové zajištění | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Akcie z portfolia | MiFID II | LYNX Trading | Bitcoinové futures | ETH | XRP | Ray Dalio | Hodnota fúzí a akvizic | Index S&P/ASX 200 | Panevropský index STOXX 600 | Coinmate | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Cena kryptoměny ethereum | Charles Hoskinson | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | Tržní kapitalizace kryptoměn | Reklamy na kryptoměny | Krypto burza | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Rakuten | Ochrana před negativním zůstatkem | Asijské trhy | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Kryptoburza | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Finex | Podniky | CONSOB | Financial Conduct Authority (FCA) | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Facebook (FB) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Dluhopisové výnosy | CipherTrace | I-Trader | Poskytování investičních služeb | Britský finanční sektor | Výsledky firem | Šéf burzy | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Dodávky ropy | Největší kryptoměna | IG | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Regulační orgán | Daňové reformy | Výkyvy na trzích | FTSE/MIB | Růst zisků | Pokles valuací | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Měny považované za bezpečné | Pojištění vkladů | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Index hongkongské burzy | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Platforma pro obchodování | WEF | Obchodovat s akciemi | Alliance Capital | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | FCC | Nakoupit akcie | Akcie Boeingu | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Splácení dluhu | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Obchodní aktivity | CNY | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Začít obchodovat | Nabídka akcií | BCC | Stablecoin | Americké společnosti | Key Markets | Wealth Management | CoinShares | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | TradersHome | STAR | Medvědí výhled | Biotechnologické akcie | Gazprom | Capital Partners | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | SEBA | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Aktuální cena akcií | Konglomerát | Bohatí | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | AMZN | Akcie podniku | Shrnutí obchodování | Upisování | KB | Prosus | Obchodní pokyny | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Dot plot | Overbalance | Pravidla strategie | Thomas Cook | Finanční situace | AKAT | Přístup k investování | Ethery | ESG | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku | Pravidla pro regulaci kryptoměn | Zuitex | Obchodní dohoda | Kakao | Vývoz ropy | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | FSB | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Upozornění na aktivity | Světové akciové indexy | Manažer Hedge Fondu | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Mediální společnosti | Investiční skupina | Politická situace | Ceny benzínu | IOT | Kryptoměnová burza | Trinity | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Myšlenka | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | CETA | Alibaba Group | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | EpicXoption | Broadway ICVC | RCH Securities | Preston Capital Partners | Equidex Finance | Investing Capital (Dream Equity) | Investing Capital | Dream Equity | FlixGM | Global Markets | Infinitrade | Kodimax | Mason Ford | 1000 Eclats | Acm Conseils | Arml Solution | Atlantis CPL | CE Corporate Advisors | CECP Advisors | Cheptel | Financial Liquidity | France Consulting Vin | Green Ash Partners | Groupement Pastoral | GV Invest | H2O Markets | La Plateforme de l‘Or | Munoa Invest | Vin Epargne | Wines Selections | Vanilla Golden Trade | 4xRoyal | Game Capital Ads | Kronos Inest | Sky Hub Limited | BAT | Acm Tips | Livestock | France Wine Consulting | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Výrobce léků | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Procyklické měny | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | PSA | GM | Royal Finance 24 | Cryptos 888 | HYCM Option | Ayomi | Čínský prezident | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Placebo | Nízké úrokové sazby | Úrok | LVMH | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | INTC | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Ředitelka AKAT ČR | FT | Ekonomka | CHNComp | Capital Pilot | Marketcaptial | Stock Global | Trendinggraphs | CodexFX | Swiss AZ | Villetorte Asset Management | WFE Capital | Rakuten Global Ventures | Finamore Capital | InvestTeck | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | ProCapitalMarkets | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Africký mor prasat | Africký mor | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Nezaměstnanost v Česku | Klíčový support | Sociální sítě | Problémy | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Podíl akcií | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Kotační výbor | Ranní komentář | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | HDP Německa | EASA | Internetový gigant | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Federální obchodní komise | FTC | Londýnské akciové burzy | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Chování centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Geely | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Automobil | Scorecards | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | Úbytek | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Miliardy korun | Kraft Heinz | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Události v ČR | Peking | US100 | Americký index | Wirecard | Shortování akcií | Singapur | Ziskovost | Index pařížské burzy | ETF roku 2020 | Hospodaření | Zbrojovky | Klesající trend | Pracovní trh | CFA | Zvýšené geopolitické napětí | Exact Sciences | Návratnost | Odškodné | Netflix | Celsius Network | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Washington | Daimler | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Centrální vláda | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | ASML | Poradenství | Vliv na investice | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Veřejné finance | Ukazatele | Bankroty | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Alibaba Group Holding | Britské maloobchodní tržby | Horší data | Akcie Morgan Stanley | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Anglie | Internetové monopoly | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americký miliardář | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Velcí institucionální investoři | Impérium | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Asijské indexy | Makrodata USA | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Burzy v Hongkongu | Boeing | Výstupy | FIAT | AML | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Kiwi.com | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Universal Music Group | SEC | Rozhodování | IPO Robinhood | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Útoky hackerů | Spuštění bitcoinů | QuadigaCX | Šéf amerického Fedu | Nejlepší biotechnologické akcie | Akcie Galapagos | Galapagos | Akcie Biogen | Biogen | Akcie Pharming Group NV | Pharming Group NV | Akcie AbbVie | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Obavy z dopadu koronaviru | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | ATLANTIC GLOBAL ASSET MANAGEMENT | QUESTRA WORLD | AGAM | Questra Holding | Questra | Ekonomické dopady koronaviru | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | Ekonomické recese | Výhled růstu globální ekonomiky | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Commonwealth Bank of Australia | Čínské banky | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | HSCEI | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | Nakoupit zlato | Guru | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Cenové války | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Vysoké ztráty | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Milánská burza | Air France-KLM | Lufthansa | Short-selling | Spekulace na pokles cen | Vypůjčené cenné papíry | Index DAX burzy | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Mince | Tržní podmínky | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Akcie Tencent | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Evropské země | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Cenový vývoj | Asijská seance | Silný pokles | Antivirové firmy | Poměr cen | Oznámení firmy | Tudor | Šíření viru | New York Times | Gazprombank | Obavy trhu | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Pád ceny | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Bilion dolarů | Další pokles | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | REGN | MF | Komentátor | Kongres | Škoda | LinkedIn | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Úřad práce | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Riziko dalšího poklesu | Podpůrný balíček | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Axios | Propad indexu | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | ČBA | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Viry | Fiat Chrysler | Riziko inflace | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Slovensko | Války | EGAP | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Práce | FAO | Údaje | IATA | Týdenní nárůst | AOL | DPH | Mexiko | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Baudiš | Veřejný sektor | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Cestovní omezení | Hluboké recese | CBS | Ministři | Naréndra Módí | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | ATVI | WMT | Activision Blizzard | IMF | Více peněz | Postoj investorů | Postoj investorů k riziku | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Růst cen v EU | Bankovní vzdělání | AMC | EP | Statistiky | Remdesivir | Malé podniky | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | SaxoStrats | USO | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Premiér Andrej Babiš | ETF USO | Uvolňování karanténních opatření | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | PMI ve službách | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Americký HDP | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Tržby Boeingu | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Zaměstnanci | Úřady ve Spojených státech | Gilead | Čistá ztráta | Dopravci | Pasivní investice | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | UNWTO | ETN | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Čínské investice v USA | Investice v USA | Američtí regulátoři | Americké investice v Číně | Akcie a dluhopisy | Leasing | Členské státy | NKE | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Hrozba COVID-19 | Propad daňových příjmů | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Dohoda mezi EU a Británií | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Face the Nation | Vakcína | Medvědí scénář | Manažerka | CL | Obchodování na krátko | Zákaz obchodování na krátko | Propad kurzu koruny | Moderna | MRNA.US | Jukos | Advance Auto Parts | Léky na koronavirus | Eli Lilly | LLY.US | LLY | Vakcíny na koronavirus | GSK | AZN.UK | AZN | AMZN.US | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Renault | PMI v eurozóně | Komunistická strana | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Vládní pomoc | Předstihové ukazatele | Technologické centrum | OKD | Investované peníze | Kia | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Průraz | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Soubor pravidel | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Internetová firma | Ondřej Vlček | Eduard Kučera | CVC Capital | INLOOPX | CCleaner | Antivirus | Ochranný software | Square | Oracle | Tchaj-wan | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Arizona | Nestlé | Sanofi | Agrofert | Splasknutí bubliny | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Covid | Technologické firmy | Správy kapitálu | Changpeng Zhao | Cardano | Vyspělé technologie | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Představenstvo | Výhled hospodaření | Budoucnost firmy | Restrukturalizace | Firma ČEZ | Index německých akcií | Státní pomoc | Civilní letectví | Výkyvy cen | Letecký průmysl | Online hry | Úroda | Šéf banky | MAM | Ant | Michal Lukáč | Sony | Tulipány | E.ON | Riskování | Větší riziko | Ceny emisních povolenek | KLM | Dodávky letadel | Americký výrobce letadel | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Peugeot | Chrysler | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Trendová strategie | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Salesforce.com | Akcie Salesforce | Akcie Salesforce.com | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Porušení pravidel | Progres | Forward guidance | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Kryptoměny aktuálně | DeFi | Čínská společnost | Největší firmy | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Ant Group | Margrethe Vestagerová | WeCHat | Lepší výsledky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Čas na nákup | Worldometers | Podhodnocený | Analytik XTB | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | SMA 200 | Airbus Group | Čínská komunistická strana | Marc Chandler | Zvýšení daní | Coca-Cola | Kryptotrh | Představitelé ECB | LEND | Decentralizované finance | SPAC | Big Tech | Odborníci | Price-to-Earnings | Zdanění | Pumpování peněz | Platforma TikTok | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Zasedání FED | Universal Music | Společnost ByteDance | Evropský statistický úřad | Šéf podniku | Nákupní příležitosti | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Tokijská burza | Marathon | Pracovní místa | Digitální euro | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | McAfee | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Měnový fond | Naspers | iPhone | Výrobce letecké techniky | Hodnota fúzí | Jack Dorsey | Významné riziko | Koncern | Množství peněz | Růst zlata | Způsob investování | Defi | Nařízení | Reebok | TPG | Intel | Výrobce čipů | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | První obchodní den | Společnost Ant Group | Moneta | Vlny koronaviru | SAP AG | CSCO | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Očekávané výnosy | SolarEdge | EP Global Commerce (EPGC) | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Výrobce videoher | Akcie Pfizeru | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | Investice do čínských firem | Blockchainové technologie | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | Růst amerického HDP | Představitelé americké centrální banky | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické nerovnosti | Proražení | Životní prostředí | GameStop | Společnost DoorDash | Munich Re | Vonovia | Munich | Největší IPO | Vakcinace | Program QE | BIDU | Očkování | Cointelegraph | LEN | Coinbase Global | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Mutace koronaviru | MGM | PTON | PTON.US | Peloton | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Přesun akciových obchodů | Obchodování s německými dluhopisy | Obchody s deriváty | Obchodování s úrokovými swapy | Obchodní dohoda mezi EU a Británií | Akcie a deriváty | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Přístup na finanční trhy | Derivátové trhy | Banky v EU | Cboe Europe | David Howson | Přesun obchodů | BA.US | Boeing 737 Max | HYCM | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Svět kryptoměn | Městský stát | Počasí | Růst ceny | China Unicom | ADA | DOT | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Brands | Cestovní kancelář | Makrodata EMU | Akcie Twitteru | Akcie americké internetové společnosti | Shopify | Zoom Video | Nové restrikce | DCA | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | Grab | Alternativní taxislužba | MRK | WU | Inflační ekonomika | Jack Ma | Futures na bitcoin | UAL | UAL.US | Situace na trhu | Toshiba | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | Express | Thomas Peterffy | Omezování obchodování | Omezování obchodování s akciemi | Kroky makléřských společností | Akcie GameStopu | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Kyle Rodda | Globální letecká osobní doprava | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Oznámení Tesly | BlockTower | Michael Bucella | BlockTower Michael Bucella | Investment Institute | Ben Powell | BlackRock Ben Powell | Příliv investic do kryptoměnových fondů | CME v Chicagu | Objem kryptoaktiv | Investice do kryptoměnových fondů | HAS | Nákup bitcoinu | UNH | Ark Invest | Objem akcií | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Coinswitch | Kov | Colt | Tyson Foods | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Volatilita kryptoměny | CETIN | AIG | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | Air | Nový kapitál | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Úřad FAA | Systémové riziko | Finanční zdraví | Akcie Boeing | Akcie Boeing (BA.US) | IPO Coinbase | Nárůst výnosů | Technologické podniky | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Riziko likvidity | Těžby kryptoměn | Digitální majetek | VPN | Aleš Hála | FX Update | Čínské akcie dnes | Nové regulace | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | IPO Deliveroo | Suezský průplav | Zablokování Suezského průplavu | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Kryptoměnový sektor | Ziskovost klientských účtů | Zveřejňování ztrátovosti klientských účtů | Martin Pohl | GRMN | Reuters analytik | Hodnota trhu kryptoměn | Globální finanční systém | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Prodej kryptoměn | Prudký růst cen | Čínský internetový gigant | Čínský státní úřad pro regulaci trhu | Daniel Zhang | AMD | Akcie Goldman Sachs | Debut na trhu Nasdaq | Ark | Cathie Wood | Emise skleníkových plynů | Ceny Etherea | Společnost Coinbase | Pepco | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | Objednávky | Objem transakcí | Akcie internetové společnosti | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | TechCrunch | Engadget | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Větší korekce | Kellogg | Vstup do pozice | Akcionáři Avastu | Japonský konglomerát | Japonský akciový trh | Goldman Sachs Group | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Ochrana investorů | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Obavy z inflace | Oslabení | About You | Objem fúzí a akvizic | Grab Holding | První zvýšení sazeb | Aktuální problémy | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | KOL | Zajištění proti inflaci | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Tržní síly | Penta | PUBG | Krafton | PlayerUnknown's Battlegrounds | PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) | Společnost Krafton | Platidlo | Zajišťování | Akcie technologických firem | Akční hra | Konkurence | Prodej | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | České dráhy | Stažení akcií | Didi | Pozitivní vliv | Falcon | Starlink | Obrovský potenciál | Životní pojišťovny | Růst kurzu akcií | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zkušení obchodníci | Nákupní příležitost | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Eric Rosengren | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Eurohold | Pojišťovací společnost | UST | TSMC | Videohry | Didi Global | Včerejší seance | Plány obnovy | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Symantec | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | GlobalFoundries | Mutace delta | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Kryptoaktiva | MiCA | Regulace MiCA | BHP | Divize | Rotterdam | New Oriental Education & Technology Group | Zhangmen Education | Youdao | Gaotu Techedu | Varianta delta | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Covidová situace | Suez | Ken Rogoff | Ekonom Ken Rogoff | Známý ekonom | Stablecoins | FB.US | Google Play | Bilion | Kryptoměnový svět | E.ON Distribuce | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Guidance | Ziskový potenciál | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Chování | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Economic Information Daily | Projekce | Stabilní kryptoměny | Gary Gensler | VIAC | Rekordní minimum | Zajišťovny | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | CVC Capital Partners | CVC | Akcie Kraftonu | Paul Choi | CLSA | Státní čínský deník | Čínský deník | Populární akční hra | Osobní počítače | Výsledky společnosti Avast | Nabídka Nortonu | Cena kryptoměny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Regulatorní prostředí | Regulatorní riziko | Byty | Napětí v Afghánistánu | Dovoz oceli | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Tokeny | SpaceX | SPOT | SPOT.US | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Růst trhu | ANO | Uhlí | NFT | Vodafone | Vodafone Group | Úvěrový produkt | Lend | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Akcie společnosti Tencent | Solana | Česká společnost | Akcie provozovatelů kasin | Lagardere | Etherea | Sentiment na kryptoměnách | Dnešní asijské obchodování | Index Hang Seng (CHNComp) | Problémy Evergrande | Hang Seng (CHNComp) | Společnost AT&T | WarnerMedia | České aerolinie | A220 | Akcie Evergrande | Akcie Evergrande dnes | Evergrande dnes | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kupování nemovitostí | Česká pošta | ČSSD | Německé volby | Reorganizační plán | Úročení | Hospodářské soutěže | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Chování lidí | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Energetické krize | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kryptoměnové společnosti | Čínské centrální banky | Globální pravidla | Veolia | Giphy | The Verge | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Snap | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Volvo Cars | Telenor | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Společnost Yahoo | GreatFire | FAO Global | Yahoo Mail | AOL.com | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Futures na bitcoiny | Největší australská banka | Australská banka | Starosta New Yorku | Eric Adams | Kryproměny posilují | Indexy pohyb | Poskytování likvidity | Společnost | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | Společnost innogy | Innogy | Akcie Meta | Booking | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Těžařská společnost | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | SOTIO | Taxislužba Didi | Čínská alternativní taxislužba | Cena akcií Didi | Čínský úřad | Čínský úřad CAC | Mocný čínský úřad | Kmen omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Letadlo | Kryptoinvestor | Nejvyšší výhra | Force | Focus | Získané peníze | Uniper | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Evropský orgán pro bankovnictví | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | DAO | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Akcie Snap | Big tech | Microsoft a Activision Blizzard | Real Estate | Korelace BTC | Akcie společnosti Meta Platforms | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Dozor nad finančními službami | Digitální finance | Evropští regulátoři | Rostoucí digitalizace | Datafikace | Datafikace finančních služeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy | Evropský orgán pro pojišťovnictví | EIOPA | Peloton Interactive | Akcie Pelotonu | Cena akcií Pelotonu | Cena akcií Pelotonu (PTON.US) | Peloton Interactive (PTON.US) | Ivo Lukačovič | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | VASP | Online vzdělávání | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský útok | Regulátoři v USA | Prodeji akcií Tesly | Situace na Ukrajině | Zpřísnění sankcí | Společnost Google | Řetězce | Používání kryptoaktiv | Globální finanční regulátoři | Finanční regulátoři | Patrick Armstrong | City & Financial | John Glen | Kryptosektor | Regulace kryptoměn | Online platformy | Akcionáři Twitteru | Waves | Vlastnictví | Správní rada | Sociální síť Twitter | Miliardář Elon Musk | Časopis Time | Technický výhled trhu | DiDi Global | HSCEI (CHNComp) | Index HSCEI | Index HSCEI (CHNComp) | Licence brokera | Disclaimer | Snížená finanční páka | Segregace klientských vkladů | Brokerské licence | EU licence | Dragon | Cena BTC | Rada pro finanční stabilitu | Globální pravidla pro regulaci kryptoměn | Pravidla pro regulaci | Kryptoúvěrová firma | Celsius | Firma Celsius | Marketingová komunikace | Akcez | Akkök Holding | Torunlar Group | SEDAS | Mimořádná daň | Speciální daň | Eurasia | 787 Dreamliner | Dreamliner | Mobilní aplikace | Štosuj.cz | Luboš Kovařík | DCA investiční strategie | Korelace Bitcoinu | Finex Global Markets | Společnost Finex | FTT | Nativní mince | Sam Bankman-Fried | Zakladatel FTX | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Vincent Pilette | Norton | LifeLock | Avira | AVG | ReputationDefender | Historie antivirových firem | Piriform | Alwil | Alwil Software | Akcie americké firmy | Smith Micro Software | Kryptoburzy FTX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Regulátor CNMV
Regulátor ESMA
Regulátor KNF
Regulatorní dopady
Regulatorní prostředí
Regulatorní riziko
Regulátor plynové sítě
Regulátor trhů
Regulátor v EU
Regulátor ve Velké Británii

Následující klíčová slova

Regulátoři v USA
Regulované akciové trhy
Regulované aktivum
Regulované firmy
Regulovaní brokeři
Regulovaný broker
Regulovaný crowdfunding
Regulovaný hedge fond
Regulovaný trh
Reinvestice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít