Úterý 26. říjen 2021 04:27
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Interactive Brokers - pay-less-HU
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Černá labuť

img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\trading-online.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 6.)

05.10.2020 Dnešním článkem zakončíme tento seriál o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. V závěrečném dílu si shrneme celý tento seriál a odpovíme si na hlavní otázku tohoto seriálu.
img

Do jakých akcií investovat v současné situaci?

24.09.2020 Většina investorů byla příchodem koronaviru na konci února ohromena. Akciové trhy dlouhodobě zažívaly období prudkého nárůstu, o kterém nic nenasvědčovalo, že by měl skončit. Nicméně většina burz o měsíc později poklesla přibližně o 35 %. Následovalo prudké zotavení, během kterého ceny mnoha akcií již posílily z březnového minima o více než 70 %.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
img

Long signál na akcie Netflix (NFLX)

22.07.2020 Netflix je předním světovým provozovatelem streamovacích služeb. Filmy a seriály lze streamovat neomezeně prostřednictvím předplacené služby. Společnost tak komplikuje život klasickým televizním stanicím. Akcie vykazovaly pouze krátké období slabosti, aby poté vystoupaly na nová historická maxima. Jedná se tedy o titul, který profitoval z koronavirové krize. Rally posledních několika měsíců byla nesmírně působivá a pouze mírně oslabena prozatímní korekcí.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

OTC obchodování – příležitosti a rizika Over-The-Counter trhů

17.07.2020 Over-the-counter obchodování, také známé jako OTC obchodování, se týká transakcí, které nejsou prováděny na oficiální burze. Co přesně znamená OTC obchodování a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? V následujícím článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o OTC obchodování.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.
img

Long signál na akcie Boeing (BA)

08.07.2020 Kromě leteckých společností v posledních několika měsících značně trpěli zejména výrobci letadel Boeing a Airbus. Celkově vzato cena akcií od února do března ztratila přes 70 % své hodnoty. Teprve po vytržení z konsolidace v polovině května mohli býci znovu vytvořit určitý nákupní tlak. Klesající trend byl tak jasně zastaven.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

01.07.2020 Siemens je světovým lídrem v elektronice a elektrotechnice. Výrobky Siemens používají po celém světě velké společnosti ve všech průmyslových odvětvích i individuální uživatelé. Koncem ledna začala cena akcií klesat, aby se následně téměř plně uzdravila. Tento silný nárůst je v současné době korigován.
img

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

Teorie černé labutě – Co je to černá labuť a proč by se jí měli investoři obávat?

11.06.2020 Teorie černé labutě nám říká, že se někdy mohou odehrát události, které byly do té doby považovány za nemožné. Jedná se o fenomén, který se čas od času na burze objeví a investory zpravidla velmi překvapí. Co přesně představuje pojem černá labuť a jak na ni reagovat.
img

Mýtus černých labutí

24.04.2020 „Investoři se v současné době dělí do dvou skupin. Jedni věří, že v krátké době přijdou další propady na trzích, a proto na burzu nevstupují. Druzí zas věří, že trhy z dlouhodobého hlediska rostou, a proto nyní dokupují akcie se slevou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti

02.04.2020 Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť

13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
img

Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus

05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
img

Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let

03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.
img

Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?

28.01.2020 Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
C:\fakepath\USDJPY-H4-24102019.PNG

Co znamená přicházející rotace k riziku?

24.10.2019 Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\trading-robot.png

Diskreční obchodování – pohled z druhého břehu

13.05.2019 Jedním z možných dělení způsobů obchodování je na obchodování diskreční a mechanické. Osobně se považuji za přívržence mechanického obchodování a rád bych poskytl můj subjektivní pohled na obchodování diskreční. Na pomoc si vezmu nositele Nobelovy ceny Daniela Kahnemana a jeho knihu „Myšlení rychlé a pomalé“, která v některých závěrech silně souzní s (v těchto kruzích možná známější) knihou „Černá labuť“ od Nassima Nicholase Taleba. K vysvětlení, proč můj článek věnuji stylu, který nepreferuji, použiji první citaci z výše uvedené knihy: „Je mnohem snadnější, a taky mnohem příjemnější, identifikovat a pojmenovávat omyly jiných než rozpoznávat své vlastní.“
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem?

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Čínská ekonomika stagnuje

06.02.2019 Čínskou ekonomiku ovlivňuje obchodní spor s USA i pokles ekonomického růstu. Vůdce Si Ťin-pching se obává, že je loajalita národa velmi nízká. Varuje před špatným vývojem.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

4. DÍL: SPOČÍTEJTE SI TO!

21.12.2018 Risk management je disciplína, kterou se vyplatí znát a používat. Je to jednoduché. Riskujte jen úměrně tolik, kolik si můžete dovolit ve vztahu k velikosti svého obchodního účtu. A kolik že to teda je?
img

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?

15.11.2018 Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.
img

Je rally na ropě mrtvá?

26.02.2018 Stejně jako ostatní rizikovější investice typu akcií a kryptoměn, i ropa si prošla v posledních týdnech silnější korekcí. Postupně ale ztráty maže a přichází tedy otázka, jestli bude tato strategická komodita pokračovat v růstu cen.
img

Ad-hoc analýza: Rok 2018 ve třech scénářích. Párty (ne)končí?

15.01.2018 O roku 2017 se na jeho počátku hovořilo jako roku zvratů a velkých pohybů především na politické scéně. Nakonec žádná černá labuť, která je symbolem nepravděpodobné události s velkým dopadem na trh, „nepřiletěla“. Namísto tohoto vývoj na obou stranách kontinentu a u nás doma byl hladší, než se čekalo. Naštěstí.
img

Centrální banky už se chystají na QT

26.06.2017 Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?

21.12.2016 Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.
img

David Dreman, největší z kontrariánů

09.12.2016 Investování, které jde proti proudu. Investování, které se vymyká smýšlení davu. Pokud jste tak chytří, že si můžete dovolit ignorovat masy a lišit se od ostatních, pak by z vás měl David Dreman radost. Přesně takový byl totiž i on.
img

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?

11.09.2016 Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.
img

Nassim Taleb, filozof nebo investiční guru?

14.07.2016 Nassim Taleb vybočuje z roviny doposud představených investičních guru. Můžeme jej vůbec označit jako investičního guru? Zatímco u ostatních guru se zabýváme jejich výsledky a kritérii výběru investic, u Nassima Taleba se těmito tématy zaobírat nebudeme. Taleb sice je vysloužilý derivátový trader, avšak v povědomí veřejnosti vstoupil jako autor knihy „The Black Swan, the Impact of the Highly Improbable“ v překladu „Černá labuť, následky vysoce nepravděpodobných událostí“. V knize se Taleb zabývá problematikou chování lidí v extrémních situacích. Taleba je možno nazývat spíše filozofem než investičním guru.
GBPUSD-H1-01072016.PNG

Týden po brexitu – návrat k normálu

01.07.2016 Dnes to je teprve týden od hlasování o brexitu a trhy již vypadají dostatečně vybouřené. Americké i evropské...
img

Ropa (po)roste i bez OPEC

01.06.2016 Ze čtvrtečního zasedání kartelu OPEC se nečekají žádné překvapivé závěry v možném omezování produkce a snahy zvýšit ceny ropy. Ropa se totiž od posledních setkání za podobným účelem vydala prudce nahoru a na aktuálních 50 USD je kompromisem, který pro většinu členů není žádnou tragédií, ale i přesto nedává americké břidlicové produkci šanci na znovuzrození.
img

Pět strašáků pro britskou libru

09.07.2014 Britská libra je premiantem na měnovém trhu. Během posledních 12 měsíců posílila vůči americkému dolaru o celých 15 %. Tento růst je tažen výborným výkonem místní ekonomiky a příliš rychle rostoucími cenami nemovitostí v Londýně, které volají po růstu úrokových sazeb.
img

Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie

14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
img

Komentář k měnám: Short squeeze na euru skončil?

30.01.2012 Vypadá to, že nejvyšší úrovně na euru k dolaru jsme možná viděli. Nejvyšších úrovní pár dosáhl v nelikvidním nočním obchodování, když vystoupal až na 1,3234, aby v evropském obchodování spadl pod 1,3080. Už ani nepřekvapuje, že dohody o PSI (zapojení privátního sektoru do odpisu dluhu) nebylo přes víkend dosaženo. Riziko, že se politici nedohodnou, vnímáme jako poměrně velké. Doufejme, že "černá labuť" (black swan) nepřiletí. Koruna k euru mírně oslabila až na 25,22, k dolaru pak kopírovala vývoj EUR/USD a oslabila až k hranici 19,30 korun za dolar.
img

Černá labuť mává křídly

14.12.2011 Euro k dolaru konečně pokořilo hranici 1,30 k dolaru, dnešní minimum bylo na 1,2946. Dnes proběhl poměrně silný výprodej na komoditách. Zlato oslabilo z ranních 1640 dolarů za unci až na 1 564. Poměrně slušný, téměř stodolarový pohyb. Obdobný vývoj byl i na stříbru, které z 31 dolarů za unci oslabilo až na 28,5. Výprodeje opět akcelerovaly po zavření evropských trhů. V dalších dnech by se situace mohla stabilizovat a mohlo by přijít nějaké rallye. Výjimečně tentokrát za výprodeji nestály italské bondy. I když desetileté výnosy se pohybují poblíž nebezpečné hranice 6,8 %. Akcie oslabily "jen" o 1-2 %, což je překvapivé vzhledem k tomu, co se dělo na ostatních trzích. Doufejme, že nás nic dramatičtějšího již čekat nebude. Koruna k euru na 25,64, k dolaru pak vyklesala až nad 19,80, kde se vyrojily prodejní objednávky.
img

Euro k dolaru se blíží k 1,30

13.12.2011 Euro se k americké měně opět blíží k magické hranici 1,30. V dopolední...
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nicholasi Nassim Talebovi nahánějí Spojené státy a jejich další vývoj nejen v ekonomice. Zatímco Evropa podle Taleba své problémy dokáže pojmenovat, uvědomuje si je a méně nebo více důrazně je řeší, Spojené státy toho nejsou schopny a nejspíše ani ochotny. Jako od počátku mylnou pak vidí dosavadní finanční pomoc, která skončila v rukou amerických bankéřů.
img

12.9. Jak čelíme globálnímu a extrémnímu QE, letí EURCHF a dolarový index vzhůru

12.09.2011 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankGraf níže ukazuje, proč se dno na páru EU...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/SEK | USD/BRL | USD/TRY | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bear | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Drawdown | ECB | EMA | ESM | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Long | Low | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Open | Parita | Parita kupní síly | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | Quantitative easing (QE) | RRR | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Short | Smart money | Spike | Split | Spread | Stop-Loss | Support | Ticker | Tightening | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Investiční příležitost | Bohatství | New York Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Expirace opce | Partners | Investiční produkty | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Analytický tým | Mimoburzovní | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Facebook | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Tomáš Vobořil | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Podpora | Průlom | Přenos | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Facebook | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie PayPal | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Americké dividendové akcie | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD akcie | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | CZK | České koruny | Denník | DJIA | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURCHF | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční rizika | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradce | Investiční služby | Investiční účet | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | Investování na burze | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | EBay | Jak zhodnotit peníze | JP Morgan | Investujme | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Krach na burze | Kurz EUR | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Money Flow Index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s nemovitostmi | Obchodování s opcemi | OTC market | OTC trh | OTC trhy | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Švýcarská centrální banka | Tapering | Termínované vklady | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Put | Bill Gates | Buy | Elon Musk | EV | Federal Funds Rate | Indie | Jeff Bezos | Lednový efekt | Mark Zuckerberg | P.A. | Pink Sheets | Protistrana | ROCE | Sell | CTA | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | GDR | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Over-the-counter (OTC) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Zhodnocení kapitálu | Komise | Contract | Kontrakt | Burzovní grafy | Volby | Úspěšný investor | Know-how | Cukr | Velcí hráči | Burze | Penny stocks | Commodity trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Penny stock | Aramco | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Investing.com | Členové OPEC | NATO | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Short squeeze | Black swan | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pád burzy | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Globální trhy | Internetová bublina | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Earnings | Podnikatelé | Jak zhodnotit své peníze | KBC | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Politické napětí | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Obchodní styl | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Akcie bank | Ekonomické dopady | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Pavel Kohout | Daňové příjmy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Obchodní partner | Černé pondělí | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Lehman moment | Volatilita na forexu | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Nálada na trhu | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrová krize | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Nízká volatilita | Nákupní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Rychlé zisky | Historická data | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Úspěšné obchodování | Predikce | Záchranný fond | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | TRY | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Globtrex | Bill Gross | Flash Crash | Úspěšné investování | ex | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Sell in May and go away | ING Groep NV | Snižování rozvahy Fedu | Goldenburg Group | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Coinbase | Jack Schwager | Technologie blockchain | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | LYNX Trading | Capitalinked | Radim Dohnal | Inteligentní investor | NEST | Investice do kryptoměn | Lithium | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Kobalt | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Začít investovat | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Očekávání investorů | Propad kapitálu | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Profesionální investoři | FINRA | Long signál | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Facebook (FB) | Amazon (AMZN) | Netflix (NFLX) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Volný kapitál | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | FKI | Italské bondy | Reakce trhu | Výprodej akcií | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | Roční výnos | Marihuanové akcie | Goldenburg Group Ltd | Posilování eura | Politika Fedu | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Hodnota indexu | Společnost Apple | Rezervy bank | Povinné rezervy bank | Prezident USA | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Profesionální trader | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Jak uspět | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Diverzifikace rizika | Norská centrální banka | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Akcie herních vývojářů | Statistický úřad | Podmínky obchodování | Diskreční obchodování | Automatická obchodní strategie | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Sójové boby | Jak na obchodování | Infineon | Infineon Technologies | NVDA | Riziko recese | Americké společnosti | Pohyb kurzu | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Svět investování | Ztráty v tradingu | Defenzivní akcie | Capital Partners | Maržové obchodování | Maržový účet | Ziskové obchody | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Aktuální cena akcií | Nové akcie | Zprávy z Německa | Investiční kapitál | Kurz české koruny | Nejlidnatější země světa | AMZN | Burzovní průvodce | Thyssenkrupp | IMK | Denní graf | Vlastní akcie | Finanční situace | UCITS | Přístup k investování | Risk Reward Ratio | Investování na Forexu | GOOGL | Investujte do akcií | Akcie roku | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Černý čtvrtek | McKinsey | Huawei | Digitalizace | Co je krach na burze | Světové akciové indexy | Rotace k riziku | Automobilky | Obchodní model | Prezident Donald Trump | Káva | Analytik portálu | Německá vláda | IOT | Trinity | LNG | Objem | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Jak začít investovat | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Obchodní nástroje | Obrat trendu | UCITS ETF | Alibaba Group | Snižování úroků | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Růst cen | Equity křivky | Studie | Vysoké riziko | Maximální drawdown | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vývoj trhu | Generální ředitel | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Reverze k průměru | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Walt Disney | 5G | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Finanční rezervy | Globální trh | Trading Places | Konkurenti | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Velikost pozice | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Total | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Goldenburg | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Americká automobilka | United Technologies | FTC | Ropná zařízení | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | Biotechnologické společnosti | MasterCard | FB | Disney | Nike | Dot-com | Aurora Cannabis | CanniMed Therapeutics | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Předsevzetí | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Maximální propad | ETF roku 2020 | Hospodaření | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Američané | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Analýza společnosti | Sodexo | Hodnota společnosti | Budoucnost | Soukromí investoři | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | SAP | Velikost ztráty | Dobré zprávy | Spotřebitel | Alibaba Group Holding | Ptačí chřipka | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Paypal Holdings | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Velcí institucionální investoři | Pohyby cen | Čínský koronavirus | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Certifikace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Zpomalení růstu | Moudro | Přijmout ztrátu | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Fond Quant | Fresenius Medical | Adidas | Taleb | 4fin | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Prodávající | Spuštění bitcoinů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Deutsche Telekom | Nemovitý majetek | Bez rizika | Prudký propad | Ekonomické recese | Obchodní myšlenky | Šéfka ECB | Akcie Netflix (NFLX) | Cestovní ruch | Vývoj | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Výkyvy | Současná cena | Varovné signály | Obrovské ztráty | WP | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Lufthansa | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Tomáš Hudeček | Index strachu VIX | Profitovat | Technologičtí giganti | Buy the dip | Další vývoj | Letectví | Největší pády | Tržby společnosti | Cenový vývoj | Silný pokles | Poměr cen | Šíření viru | Důležitý support | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Justin Trudeau | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Prudký pokles cen | Uzavírání ziskových pozic | Spouštěč korekce | Korekce u vybraných akcií | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Akcie Facebook (FB) | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Lukáš Foral | Algoritmy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kalifornie | Domácnosti | Hotovost | Počet potvrzených případů | Tomáš Raputa | Růst | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Allianz | Německý statistický úřad | Výhody obchodování | Investiční fond Quant | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Schodek | Poradce | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Microsoft (MSFT) | Průmyslové revoluce | Revoluce v technologii | Umělá inteligence | Investice do společností budoucnosti | 4. průmyslová revoluce | Cloud Computing | Internet věcí | Akcie Nvidia Corp | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Práce | Vláda USA | Model Y | Údaje | Ztrátové obchody | Eni | Pojišťovna | Patenty | UnitedHealth Group | Menší poptávka | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Mozek | Řemeslo | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Massachusetts | Long signál na akcie | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | US Bancorp | IIPR | Innovative Industrial Properties | Majitel | Procter & Gamble | Pavel Bambásek | Commodity trading advisor | Commodity Trading Advisor (CTA) | Ověřené výsledky | Výsledky traderů | Vydělávat na finančních trzích | Dlouhodobě vydělávat | Colorado | USD za barel | Madrid | Trade | Finanční pomoc | Nizozemsko | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Zoom Video Communications | Legendární investor | Amundi | Myšlení, rychlé a pomalé | 3M | Volvo | Shell | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Tweet | Růst výnosů | Vývoz | Historicky nejnižší | Zadlužení | Dluhy | Technologický pokrok | Merck KGaA | Merck | Obchodní firmy | Auta | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Renault | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | JDE | Unie | ČR | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Soubor pravidel | Špatné zprávy | CVC Capital | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Nikola | Teorie černé labutě | Ropná krize | Black Monday | Krize na asijských finančních trzích | Dot-Com Crash | Útok na World Trade Center | 9/11 Crash | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Black Monday China | Cena ropy pod 0 USD | Amyris | Arena Pharmaceuticals | Canopy Growth | Cara Therapeautics | Cronos | OrganiGram Holdings | Nestlé | Sanofi | Podpůrné programy | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Trend is your friend | Covid | Banka JP Morgan | Nové žádosti o podporu | MAM | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Šance | Peugeot | Americký maloobchod | Hospodaření firmy | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Obchodování Over-the-counter | OTC Markets Group | Nevýhody OTC obchodování | Výhody OTC obchodování | American Depositary Receipt | American Depositary Receipt (ADR) | Technologické společnosti | Zhodnocení kapitálu na finančních trzích | Akcie těžařů | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Ziskové pozice | Podhodnocené akcie | Atlantis Medium | Kopírování signálů | Peso | Inspirace | Prezidentské volby v USA | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Michal Valentík | Události typu černá labuť | Propady kapitálu | Americké měny | Příležitosti k obchodování | Způsob investování | Protiepidemická opatření | Trade Center | Letecká doprava | Praktické tipy | Proražení | Siemens | Vakcinace | Tony Christoforou | IPO společnosti | Burzy v USA | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | DOT | Zoom Video | Nejlepší čínské akcie | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb | Dlouhodobý investor | Pohyb ceny | Realitní fondy | Umění | Pandemie COVID | Dlouhodobé obchody | Přístup k riziku | Příležitosti | Hodně peněz | Nicholas Taleb | FC Barcelona | Barcelona | Messi | CVC Capital Partners | CVC | Společnosti | Siemens (SIE) | SIE | Akcie Siemens (SIE)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Čekající příkaz
Čekající příkazy
Čekání na dohodu
Čekání na obchodní signál
Čeněk Absolon
Čeněk Stýblo
Čepro
ČEPRO, a.s.
Černá ekonomika
Černá káča

Následující klíčová slova

Černá středa
Černé labutě
Černé pondělí
Černé úterý
Černé zlato
Černý anděl
Černý čtvrtek
Černý kůň
Černý kůň trhu
Černý pátek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít