Čtvrtek 18. července 2024 03:50
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei Payout

Černá labuť

C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Průzkum PwC: Šéfové českých firem jsou optimističtější než před rokem

25.01.2024 Generální ředitelé nejvýznamnějších českých firem mají od letošního roku lepší očekávání, než měli před rokem. Více než polovina manažerů přesto předpokládá, že tuzemská ekonomika letos poklesne. Více optimističtí jsou ve střednědobém výhledu na nejbližší tři roky, kdy na pokles sází pětina ředitelů. Vyplývá to z průzkumu CEO Survey, který udělala poradenská firma PwC mezi 188 šéfy českých firem a který má ČTK k dispozici.
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
C:\fakepath\investor-10012024.jpg

Doktor Doom už není zarytý pesimista, máme se začít bát?

10.01.2024 Nouriel Roubini patří k ekonomům, kteří bez přestání předpovídají krach. Jakmile na trhu se začne šířit pesimistická nálada, roste pravděpodobnost, že Nouriel Roubini vystoupí v médiích. Většinou je jeho vize nejpesimističtější ze všech. Jelikož trhy si začínají uvědomovat, že počítat s šesti sníženími sazeb v roce 2024, je trochu přehnané, tak vzniká prostor pro špatnou náladu. Roubini se objevil. Světe div se. Nebyl pesimista.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.
img

EUR/USD. Výnosy státních dluhopisů a ceny ropy rostou, dolar se drží

19.09.2023 Čeká se na zářijové zasedání FOMC, jehož výsledky budou známy ve středu. Americký dolarový index je stabilní, a dokonce se snaží překonat hranici 1,05. Jinými slovy, dolar vykazuje pozoruhodnou odolnost, i když jestřábí očekávání ohledně budoucího postupu Federálního rezervního systému nadále slábnou. Například pravděpodobnost zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání již klesla na 1 % a pravděpodobnost taperingu v listopadu klesla na 30 %. Navzdory těmto okolnostem si dolar nadále drží svou pozici a poskytuje podporu medvědům EUR/USD, kterým se naopak podařilo usadit se v oblasti 1,06.
C:\fakepath\cina-14082023.png

Čína jako časovaná bomba

14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.
C:\fakepath\trader-12062023.jpg

Plán řízení rizik v algoritmickém obchodování

12.06.2023 Vítejte u pokračování série příspěvků o algoritmickém obchodování tak, jak ho vnímám já. Dnes se zaměřím na řízení rizik v algotradingu.
C:\fakepath\sp500-11042023.png

Sázky na pokles sazeb jsou předčasné

11.04.2023 Optimismus na akciových trzích v posledních týdnech pomohl indexu S&P 500 zpět nad 4100 bodů. Aktuálně se americké blue-chips obchodují v pásmu, ze kterého během uplynulých 12 měsíců již pětkrát spadly výrazně níže.
img

Charles Edwards: Bitcoin se chystá dosáhnout 100 000 USD

21.03.2023 Na 4hodinovém časovém rámci je situace mnohem výraznější. Za předchozích deset dní cena bitcoinu výrazně vzrostla a snadno překonala hranici 25 211 USD. "Černá labuť" americké bankovní krize a nouzové kroky Fedu k udržení fungování systému samozřejmě nezůstaly bez povšimnutí. Nyní může růst pokračovat s minimálním cílem 29 750 USD.
img

Analytický průzkum Fidelity International pro rok 2023: Světlo na konci tunelu

08.02.2023 Shrnutí: Správní rady společností mají plné ruce práce s hašením největších požárů, ale pozoruhodným zjištěním průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 je, že více než polovina z nich očekává u jimi sledovaných společností během tohoto roku obrat v hospodářském cyklu směrem k růstu.
C:\fakepath\vyhled-2023-15012023.jpg

2023: Výhled pro akcie, komodity a kryptoměny

16.01.2023 Do roku 2023 vstoupily finanční trhy na optimistické vlně. Akcie i ostatní riziková aktiva si v prvních lednových dnech připisují slušné zisky, vydrží však býčí sentiment i v následujících 12 měsících? Rizikových faktorů a proměnných do celé skládačky ve fundamentální analýze je více než dost. Pokud ale nepřiletí nějaká černá labuť (např. environmentálního nebo politického rázu), budou mezi dominantní témata patřit vývoj inflace, válka na Ukrajině i znovuotevření Číny.
img

Nassim Taleb: bitcoin je "tumor" ekonomiky

19.09.2022 4hodinovém časovém rámci je také jasně vidět, že cena klesla ke spodní hranici bočního kanálu – 18 500 USD. Bude se jednat o pátý test této úrovně a čím déle se ji bitcoin bude snažit překonat, tím větší šanci podle nás má. Tento týden navíc proběhne zasedání Fedu a v předvečer této události se bitcoin propadl už o 4 000 dolarů a nedokázal dosáhnout horní hranice kanálu 24 350 dolarů. Nesoustřeďte se ale jen na na sazbu Fedu. Důležité bude i vystoupení Jeroma Powella. Jakmile Fed třikrát za sebou zvýší sazbu o 0,75 %, může jeho šéf prohlásit, že tempo jeho růstu může zpomalit. Taková slova samozřejmě nelze interpretovat jako "holubičí", protože budou stále znamenat další utahování měnové politiky. Zároveň ale nezapomínáme, že důležitá je interpretace dané události trhem, ne událost samotná. Je třeba také připomenout program QT, v jehož rámci se každý měsíc stahuje z ekonomiky přibližně 100 mld. dolarů. Tento program je protějškem programu QE, v jehož rámci byly do americké ekonomiky mnoho let pumpovány peníze "odnikud". Jestliže tedy dříve bitcoin stoupal díky růstu peněžní zásoby, může teď v důsledku jejího snižování dál klesat.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 23. února 2022

23.02.2022 Bitcoin za posledních šest dní klesl o 7 000 USD. Máme tedy všechny důvody předpokládat, že je formace vzestupné vlny d dokončena. Pokud je tento předpoklad správný, pak nyní nástroj přešel k formování nové klesající vlny, kterou je vlna e.
img

Spoluzakladatel Huobi nepředpokládá do roku 2025 růst cen bitcoinu

22.02.2022 Propad bitcoinu pod support 38 429,77 snížil optimismus účastníků trhu. V nedávném rozhovoru pro CNBC vyslovil spoluzakladatel Huobi Du Jun chmurnou prognózu, že největší kryptoměna do roku 2025 nejspíš žádný býčí růst nevykáže. Upozornil také na možnost "krypto zimy".
img

Tržní kapitalizace bitcoinu dosáhne za 5–7 let 5 bil. USD

03.02.2022 Zakladatel a generální ředitel společnosti Parallax Digital Robert Breedlove uvedl, že cena bitcoinu by měla v příštích několika letech vzrůst nejméně čtyřikrát až pětkrát.
img

EUR/USD. "Černá labuť" jménem omikron

29.12.2021 Pár EUR/USD pokračuje v bočním trendu v úzkém rozmezí, které pomalu klesá. Soudě podle cenové dynamiky v posledních dnech se pár obchoduje v 50bodové úrovni, jejíž hranice tvoří 1,1280 a 1,1340. Obchodníci neriskovali, že půjdou výše nebo níže – prodávající a kupující střídavě přebírali vedení jeden od druhého, čímž se zužovalo obchodní rozmezí. Pár se ve skutečnosti pohyboval inertně, počínaje od hranic rozmezí. Účastníci trhu přitom ignorují vzácné makroekonomické zprávy. Včera byly například docela dobré statistiky z USA. Ale i přes pozitivní zprávy americký dolar ztrácel svou pozici: kupující EUR/USD dokázali pár "vytáhnout" na úroveň 1,1334. A přestože pár nakonec zůstal v rozmezí, včerejšek byl důležitý. Úzký trh funguje podle svých vlastních pravidel a ignoruje klasické fundamentální faktory.
img

Jeden bitcoin bude stát tři miliony korun ještě letos, říká analytik, který se zatím nemýlil

09.11.2021 Bitcoin dnes nad ránem středoevropského času stál bez několika málo tisíc 1,5 milionu korun. To je jeho historicky nejvyšší cena v české měně. Nebýt razantního zvýšení základní úrokové sazby v podání České národní banky z minulého týdne, už nyní by bitcoin vyšel na víc než právě půldruhý milion korun. Nejstarší o nejrozšířenější kryptoměna je tedy rekordně drahá nejen v dolarech, ale také právě v korunách. V dolarech se dnes cena bitcoinu vyhoupla už na více než 68 500.
img

Putin zatím více plynu do EU neposílá, navzdory příslibu. Plyn zdražuje a s ním i pohonné hmoty v ČR, hrozí další krachy typu toho Bohemia Energy

08.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit.
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\trading-online.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 6.)

05.10.2020 Dnešním článkem zakončíme tento seriál o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. V závěrečném dílu si shrneme celý tento seriál a odpovíme si na hlavní otázku tohoto seriálu.
img

Do jakých akcií investovat v současné situaci?

24.09.2020 Většina investorů byla příchodem koronaviru na konci února ohromena. Akciové trhy dlouhodobě zažívaly období prudkého nárůstu, o kterém nic nenasvědčovalo, že by měl skončit. Nicméně většina burz o měsíc později poklesla přibližně o 35 %. Následovalo prudké zotavení, během kterého ceny mnoha akcií již posílily z březnového minima o více než 70 %.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

21.08.2020 Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat. Mnohé z těchto zažitých rad vycházejí z opakujících se trendů na burze. Jaké jsou tyto teze, které vás mají v kostce nasměrovat? A co si z těchto mouder můžete odnést právě vy?
img

Long signál na akcie Netflix (NFLX)

22.07.2020 Netflix je předním světovým provozovatelem streamovacích služeb. Filmy a seriály lze streamovat neomezeně prostřednictvím předplacené služby. Společnost tak komplikuje život klasickým televizním stanicím. Akcie vykazovaly pouze krátké období slabosti, aby poté vystoupaly na nová historická maxima. Jedná se tedy o titul, který profitoval z koronavirové krize. Rally posledních několika měsíců byla nesmírně působivá a pouze mírně oslabena prozatímní korekcí.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

OTC obchodování – příležitosti a rizika Over-The-Counter trhů

17.07.2020 Over-the-counter obchodování, také známé jako OTC obchodování, se týká transakcí, které nejsou prováděny na oficiální burze. Co přesně znamená OTC obchodování a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? V následujícím článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o OTC obchodování.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Tesla Motors – 5 zajímavostí automobilce Tesla

10.07.2020 Tesla je jedním z nejskloňovanějších pojmů v automobilovém průmyslu. Přesto toho mnoho lidí o automobilové značce, která vyrábí auta budoucnosti a momentálně láme rekordy na burze, příliš mnoho neví.
img

Long signál na akcie Boeing (BA)

08.07.2020 Kromě leteckých společností v posledních několika měsících značně trpěli zejména výrobci letadel Boeing a Airbus. Celkově vzato cena akcií od února do března ztratila přes 70 % své hodnoty. Teprve po vytržení z konsolidace v polovině května mohli býci znovu vytvořit určitý nákupní tlak. Klesající trend byl tak jasně zastaven.
img

Long signál na akcie Siemens (SIE)

01.07.2020 Siemens je světovým lídrem v elektronice a elektrotechnice. Výrobky Siemens používají po celém světě velké společnosti ve všech průmyslových odvětvích i individuální uživatelé. Koncem ledna začala cena akcií klesat, aby se následně téměř plně uzdravila. Tento silný nárůst je v současné době korigován.
img

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

Teorie černé labutě – Co je to černá labuť a proč by se jí měli investoři obávat?

11.06.2020 Teorie černé labutě nám říká, že se někdy mohou odehrát události, které byly do té doby považovány za nemožné. Jedná se o fenomén, který se čas od času na burze objeví a investory zpravidla velmi překvapí. Co přesně představuje pojem černá labuť a jak na ni reagovat.
img

Mýtus černých labutí

24.04.2020 „Investoři se v současné době dělí do dvou skupin. Jedni věří, že v krátké době přijdou další propady na trzích, a proto na burzu nevstupují. Druzí zas věří, že trhy z dlouhodobého hlediska rostou, a proto nyní dokupují akcie se slevou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti

02.04.2020 Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

19.03.2020 Mnoho investorů zmeškalo příležitosti akciového trhu za posledních 10 let. Zatímco se všude mluvilo o blížící se krizi, všechny indexy se podívaly na nová historická maxima. Například index DAX se vyšplhal za osm let z 3 600 bodů na více než 13 500 bodů, což představuje nárůst o 275 %. Avšak za poslední měsíc, kdy trhy postihla hysterie a výprodeje z důvodu pandemie koronaviru, propadl index DAX o téměř 40 % a další významější akciové indexy jako S&P 500, Dow Jones a další o více než 30 % a propady pokračují.
C:\fakepath\trader graf.jpg

Analytici: Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť

13.03.2020 Koronavirus je pro finanční trhy perfektní černá labuť. Nejistota a neznámo je totiž pro trhy to nejhorší, vysvětlují analytici současné nevídané propady akcií a jejich rozkolísanost v uplynulých týdnech. Krokům centrálních bank k uklidnění situace zatím podle nich trhy příliš nevěří. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi analytiky.
img

Černá labuť je tu, jmenuje koronavirus

05.03.2020 Tak je to oficiální. Obávaná „černá labuť“ je tu, po dvanácti letech uplynuvších od světové finanční krize. V konečném důsledku může i tato černá labuť připravit o práci třeba statisíce Čechů.
img

Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let

03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.
img

Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?

28.01.2020 Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Forex: Výhled na rok 2020

06.01.2020 Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice, členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh a možná přijde i skutečný brexit. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
C:\fakepath\USDJPY-H4-24102019.PNG

Co znamená přicházející rotace k riziku?

24.10.2019 Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\trading-robot.png

Diskreční obchodování – pohled z druhého břehu

13.05.2019 Jedním z možných dělení způsobů obchodování je na obchodování diskreční a mechanické. Osobně se považuji za přívržence mechanického obchodování a rád bych poskytl můj subjektivní pohled na obchodování diskreční. Na pomoc si vezmu nositele Nobelovy ceny Daniela Kahnemana a jeho knihu „Myšlení rychlé a pomalé“, která v některých závěrech silně souzní s (v těchto kruzích možná známější) knihou „Černá labuť“ od Nassima Nicholase Taleba. K vysvětlení, proč můj článek věnuji stylu, který nepreferuji, použiji první citaci z výše uvedené knihy: „Je mnohem snadnější, a taky mnohem příjemnější, identifikovat a pojmenovávat omyly jiných než rozpoznávat své vlastní.“
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem?

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Čínská ekonomika stagnuje

06.02.2019 Čínskou ekonomiku ovlivňuje obchodní spor s USA i pokles ekonomického růstu. Vůdce Si Ťin-pching se obává, že je loajalita národa velmi nízká. Varuje před špatným vývojem.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

4. DÍL: SPOČÍTEJTE SI TO!

21.12.2018 Risk management je disciplína, kterou se vyplatí znát a používat. Je to jednoduché. Riskujte jen úměrně tolik, kolik si můžete dovolit ve vztahu k velikosti svého obchodního účtu. A kolik že to teda je?
img

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?

15.11.2018 Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.
img

Je rally na ropě mrtvá?

26.02.2018 Stejně jako ostatní rizikovější investice typu akcií a kryptoměn, i ropa si prošla v posledních týdnech silnější korekcí. Postupně ale ztráty maže a přichází tedy otázka, jestli bude tato strategická komodita pokračovat v růstu cen.
img

Ad-hoc analýza: Rok 2018 ve třech scénářích. Párty (ne)končí?

15.01.2018 O roku 2017 se na jeho počátku hovořilo jako roku zvratů a velkých pohybů především na politické scéně. Nakonec žádná černá labuť, která je symbolem nepravděpodobné události s velkým dopadem na trh, „nepřiletěla“. Namísto tohoto vývoj na obou stranách kontinentu a u nás doma byl hladší, než se čekalo. Naštěstí.
img

Centrální banky už se chystají na QT

26.06.2017 Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?

21.12.2016 Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.
img

David Dreman, největší z kontrariánů

09.12.2016 Investování, které jde proti proudu. Investování, které se vymyká smýšlení davu. Pokud jste tak chytří, že si můžete dovolit ignorovat masy a lišit se od ostatních, pak by z vás měl David Dreman radost. Přesně takový byl totiž i on.
img

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?

11.09.2016 Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.
img

Nassim Taleb, filozof nebo investiční guru?

14.07.2016 Nassim Taleb vybočuje z roviny doposud představených investičních guru. Můžeme jej vůbec označit jako investičního guru? Zatímco u ostatních guru se zabýváme jejich výsledky a kritérii výběru investic, u Nassima Taleba se těmito tématy zaobírat nebudeme. Taleb sice je vysloužilý derivátový trader, avšak v povědomí veřejnosti vstoupil jako autor knihy „The Black Swan, the Impact of the Highly Improbable“ v překladu „Černá labuť, následky vysoce nepravděpodobných událostí“. V knize se Taleb zabývá problematikou chování lidí v extrémních situacích. Taleba je možno nazývat spíše filozofem než investičním guru.
GBPUSD-H1-01072016.PNG

Týden po brexitu – návrat k normálu

01.07.2016 Dnes to je teprve týden od hlasování o brexitu a trhy již vypadají dostatečně vybouřené. Americké i evropské...
img

Ropa (po)roste i bez OPEC

01.06.2016 Ze čtvrtečního zasedání kartelu OPEC se nečekají žádné překvapivé závěry v možném omezování produkce a snahy zvýšit ceny ropy. Ropa se totiž od posledních setkání za podobným účelem vydala prudce nahoru a na aktuálních 50 USD je kompromisem, který pro většinu členů není žádnou tragédií, ale i přesto nedává americké břidlicové produkci šanci na znovuzrození.
img

Pět strašáků pro britskou libru

09.07.2014 Britská libra je premiantem na měnovém trhu. Během posledních 12 měsíců posílila vůči americkému dolaru o celých 15 %. Tento růst je tažen výborným výkonem místní ekonomiky a příliš rychle rostoucími cenami nemovitostí v Londýně, které volají po růstu úrokových sazeb.
img

Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie

14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
img

Komentář k měnám: Short squeeze na euru skončil?

30.01.2012 Vypadá to, že nejvyšší úrovně na euru k dolaru jsme možná viděli. Nejvyšších úrovní pár dosáhl v nelikvidním nočním obchodování, když vystoupal až na 1,3234, aby v evropském obchodování spadl pod 1,3080. Už ani nepřekvapuje, že dohody o PSI (zapojení privátního sektoru do odpisu dluhu) nebylo přes víkend dosaženo. Riziko, že se politici nedohodnou, vnímáme jako poměrně velké. Doufejme, že "černá labuť" (black swan) nepřiletí. Koruna k euru mírně oslabila až na 25,22, k dolaru pak kopírovala vývoj EUR/USD a oslabila až k hranici 19,30 korun za dolar.
img

Černá labuť mává křídly

14.12.2011 Euro k dolaru konečně pokořilo hranici 1,30 k dolaru, dnešní minimum bylo na 1,2946. Dnes proběhl poměrně silný výprodej na komoditách. Zlato oslabilo z ranních 1640 dolarů za unci až na 1 564. Poměrně slušný, téměř stodolarový pohyb. Obdobný vývoj byl i na stříbru, které z 31 dolarů za unci oslabilo až na 28,5. Výprodeje opět akcelerovaly po zavření evropských trhů. V dalších dnech by se situace mohla stabilizovat a mohlo by přijít nějaké rallye. Výjimečně tentokrát za výprodeji nestály italské bondy. I když desetileté výnosy se pohybují poblíž nebezpečné hranice 6,8 %. Akcie oslabily "jen" o 1-2 %, což je překvapivé vzhledem k tomu, co se dělo na ostatních trzích. Doufejme, že nás nic dramatičtějšího již čekat nebude. Koruna k euru na 25,64, k dolaru pak vyklesala až nad 19,80, kde se vyrojily prodejní objednávky.
img

Euro k dolaru se blíží k 1,30

13.12.2011 Euro se k americké měně opět blíží k magické hranici 1,30. V dopolední...
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nicholasi Nassim Talebovi nahánějí Spojené státy a jejich další vývoj nejen v ekonomice. Zatímco Evropa podle Taleba své problémy dokáže pojmenovat, uvědomuje si je a méně nebo více důrazně je řeší, Spojené státy toho nejsou schopny a nejspíše ani ochotny. Jako od počátku mylnou pak vidí dosavadní finanční pomoc, která skončila v rukou amerických bankéřů.
img

12.9. Jak čelíme globálnímu a extrémnímu QE, letí EURCHF a dolarový index vzhůru

12.09.2011 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankGraf níže ukazuje, proč se dno na páru EU...
Související klíčová slova: Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Hlava a ramena | Prostor k růstu | ChatGPT | Jak fungují akcie | Cap | Burza v Miláně | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Světové akcie | Války | Lithium | Západní země | Vývoj | Sell in May and go away | Obchodní platformy | Index spotřebitelských cen | Rychlé zisky | Allianz | Panevropský index | Radim Dohnal | Velký propad | Investice do marihuany | Inflační očekávání | Hospodaření firmy | Zdražovat | Americká automobilka | EUR | Fundamenty | Spotřebitelské výdaje | Blue-chips | Identifikace a hodnocení rizik | Nákladové tlaky | Kalifornie | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Surová ropa | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Míra volatility | 9/11 Crash | Vývoj ceny zlata | Prodejní opce | Vlastní kryptoměny | Očekávání | Korelace | LNG z Freeportu | L.F. Investment | Atlantis Medium | Goldenburg Group | Rozvoj umělé inteligence | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Bankovní úvěrová portfolia | Trh práce | Pro investory | Investice | US Bancorp | DXY | Potenciál | Diverzifikace | Support | Nové technologie | Nízké sazby | Akvizice | Posílení | Technologie blockchain | Dění na světových burzách | Webinář | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | E.ON | Over-the-counter (OTC) | Jaroslav Tupý | Experti | Náklady na financování | Chování | Rekord | Protistrana | Madrid | Stop-Loss | Nová varianta covidu | Fond Quant | Společnost Apple | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Předseda představenstva | Reality | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | City | Současná cena | Wolters Kluwer | Ziskové obchody | Konkurenti | Profesionální trader | Akcie společnosti | Vývoj ceny dřeva v USD | Pesimistická nálada | Aktuální vývoj | Opatrný optimismus | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Velcí investoři | Nikola | Velkoobchodní cena zemního plynu | Měnový pár USD/JPY | Akcie marihuany | Brent | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Akcie těžařů | Delta | Colorado | Vzdělávání | Historické zkušenosti | Denník | Šéf Fedu | LYNX Trading | Šéfové | Měnové riziko | ESG | Index DOW | Import | Český realitní trh | Akcie Facebooku | Exchange | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Nejlepší technologické akcie | Počet případů koronaviru | Kontrakty | Jak zhodnotit peníze | Strach | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Contract for Difference | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | Akciový index | Roční zhodnocení | Ceny dřeva | Analytický tým FXstreet.cz | Investiční příležitost | Ekonomika Velké Británie | Šéfové českých firem | Zotavení v Německu | Akcie Alibaba Group | Růst měnového páru | Peníze | Globtrex.com | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Nejhorší scénář | Reálné ekonomiky | Měny v regionu | Aurora Cannabis | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Nestlé | Prognóza | FTSE 100 | Zoom Video | Sankce na dovoz ruského zlata | Stop-Loss příkazy | Saxo Bank | Paris Saint-Germain | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Tržní hodnota | Ropa WTI | Developeři | Bankovní domy | Brexit | Strategie zmírňování rizik | Dot-Com Crash | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/BRL | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Béžová kniha | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Real estate společnosti | Broker | Akcionáři | Cash flow | Proražení | Záchranný fond | Rotace k riziku | Největší finanční trh na světě | Posílení koruny | USD | Investovat | Rijád | Export | Jak na obchodování | Německé HDP | NFLX | Zvýšení inflačního cíle | Spekulativní investoři | Technická analýza | OrganiGram Holdings | Zasedání FOMC | Investiční analytik | Hyperinflace | Akciová maxima | CISCO | Unie | Taleb | Vydělávat na finančních trzích | Sodexo | Více peněz | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Trpělivost | Na burze | Čínský koronavirus | Aktuální informace | Manchester City | Ropná zařízení | Globální krize | Ekonomiky | Trh s ropou | Total | Home office | Ceny BTC | Vývoj ceny akcií | Teorie černé labutě | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Cenné kovy | Split | CFD kontrakty | Stavebnictví v USA | Spekulovat | Sociální sítě | CashFlow | HDP v USA | P.A. | Podpůrné programy | Snižování úroků | Obchodní nástroje | Zajímavé zisky | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Burzovní průvodce | Co je krach na burze | Akcie 2021 | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Ověřené výsledky | Měnový pár EUR/USD | Tučné zisky | Dovoz | Výzkumy | Caterpillar | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Duck Sauce | Pozice v koruně | Instagram | Bankroty | Model Y | Komoditní | Zhodnotit své peníze | CFD (Rozdílové smlouvy) | Černé pondělí | Býčí sentiment | EUR/CZK | Vybírání zisků | Válka na Ukrajině | McKinsey | Elon Musk | FANG | Akciové indexy | Pavel Bambásek | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Myšlení | Měny vyspělých zemí | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Konopné akcie | RWE | Negativní sentiment | Evropská měna | PwC ČR Jiří Moser | Jeff Bezos | ADR | Nejistota | Tržní rizika | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Hodnota akcií | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Peso | Mezibankovní trh | Průmyslové revoluce | Vyšší hodnoty | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Ruské ropy | Bank of England | Prezident | Rostoucí ceny ropy | BABA | Vývoj akcií | Evropský plyn TTF | Sestupný trend | Ropné společnosti | Jak se stát lepším investorem | Analýzy | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční pomoc | TTF | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | OTC trhy | Hlavní úroková sazba | Netflix (NFLX) | IEA | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Ekonom BHS | Easing | Ceny Bitcoinu | Covid | UnitedHealth Group | TRY | Broker Trust | Investiční fond Quant | Dlouhodobé pozice | Válka | Úrok | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Očekávaný růst poptávky | Porovnání vývoje | Obchodní plán | Řízení rizik v algoritmickém obchodování | Sentiment investorů | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Spike | Cestovní ruch | Zpráva | Bohatý | Americké dividendové akcie | Volatilita na forexu | Prémie | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Huawei | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Emoce | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Finanční nástroje | Automobilka | GBP | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | ZEW | Vývoj ceny akcie Country Garden | Centrální banky | Pandemie COVID | Armageddon | Nejlepší čínské akcie | Virologie | Majitel | Guru | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | VaR | Deflace | Dolary | FB | Dlouhodobé investování | Kanada | Růst inflace | Turecká lira | USD za mBTU | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Dow Jones index | PwC | Americký maloobchod | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Míra | Akcie v Evropě | CAPEX | Inteligentní investor | Pokles tržeb | Evropské akcie | 3M | Bitcoin | HKD | Evropská dluhová krize | Airbus | Útok na World Trade Center | České banky | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Lukáš Jankovský | Vláda USA | NATO | Sázka | Ceny novostaveb v Praze | Tomáš Kadeřávek | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Futures | Růst zadlužení | Automobilky | Nástroj | Maximální drawdown | Výsledky | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Ekonomické oživení | HDP v eurozóně | Svěřenský fond | Tapering | Uzavírání ziskových pozic | Fundamentální zprávy | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Waste Management | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | Růst ceny | Bossa.cz | Australský dolar | Expirace opce | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Koruna | Cukr | Výrazný pokles | DJIA | Shell | OPEC+ | Francie | Americká WTI ropa | Riziko recese | Nárůst výnosů | Onemocnění | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Tomáš Vobořil | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Microsoft (MSFT) | Pohyb S&P 500 | Oslabení měny | Údaje | Deprese | Automatická obchodní strategie | Akcie Volkswagen | Investovat do Bitcoinu | Americká banka | Leva | Investice do kryptoměn | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Alibaba | Výsledky průzkumu | Regulátor | Průzkumy | CVC Capital | Hlavní indexy | OpenAI | Převodník měn | Rezervy bank | Digitální zlato | Black Monday China | CTA | Průmyslová výroba | Tržní kapitalizace bitcoinu | Pfizer | Pohyb kurzu EUR/CZK | Case-Shiller | Propad kapitálu | Goldenburg | Britské libry | MIB index | Obchodování s akciemi | Studie | Offshore | Obchody | Cena plynu | Deficit | Intervence ČNB | Graf | Kolaps | Georgia | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Patenty | Bankéř | FOMC | Omezené riziko | Ropa Brent | Canopy Growth | HDP USA | FTC | Výnosové křivky | Spuštění bitcoinů | Pohyb kurzu | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Evropa | Korelace s technologickými akciemi | Kontrakty TTF | OPEC | Short | Nakoupit ve výprodeji | Bitcoin dnes | Situace | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Ceny novostaveb | Johnson & Johnson | Eurodolar | KB | Dopady na ekonomiku | Arena Pharmaceuticals | Bezpečné útočiště | Cenný papír | Disciplína | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | CVC | Blog | Earnings | Americká centrální banka | Trump | Stavebnictví | Index volatility | PYPL | Obchodování Over-the-counter | Technické analýzy | Urals | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Ropná krize | Vstupy | Sójové boby | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Rizikové sektory | Nakoupit akcie | Ztrátové obchody | Stříbro | Nově zahájené stavby domů | Americký dolarový index | CHF | Česká koruna | Turecko | Investiční nástroje | Předpokládaný růst | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | Růstový potenciál | LNG | Internet věcí | Foreign Exchange | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Uvolněná fiskální politika | FKI | Obchodování ETF | Czech Fund | Úrokové sazby Fedu | Kongres | Neočekávané události | Vývoj měnového páru USD/JPY | Oslabení koruny | Akcie Amazonu | ex | Maržový účet | Vývoj indexu volatility | Komise pro cenné papíry a burzy | Rizika Over-The-Counter trhů | Zhodnocení kapitálu | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Komise | Války na Ukrajině | Volby v USA | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Výrazný růst | Vývoj zlata | Ptačí chřipka | Evropský plyn | Fed | Investování s LYNX | Signál na akcie | Algo | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Klesající trend | Vývoz ropy | Americká centrální banka FED | Upozornění | Rubl | Průzkum PwC | Pozornost | Obchodujte přes LYNX | Buffett | Money management | Arbitráže | Dividendové akcie | Krátkodobé obchodování | Drawdown | Krypto | S&P 500 | Trade Center | Automobilový průmysl | Vývoj těžby zemního plynu | JDE | Stock | ANO | Akcie Country Garden Holdings | Martin Malý | Zemní plyn | ProCent | Rating | E-commerce | Příležitosti k obchodování | Parita kupní síly | Znalost | Prezident Joe Biden | SNB | Ekonomie | Expirace | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Trh dnes | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Investice do společností budoucnosti | Růst tržeb | Volatility | CME | Sell | Ceny akcií Ford | Michal Valentík | Amyris | NAFTA | Finanční rezervy | Akciové ceny | Nové akcie | LYNX webinář | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Čínské centrální banky | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Apple | Mexické peso | Bankovní akcie | Pokles úrokových sazeb | Soukromí investoři | mBTU | Výpadky | Objem obchodů | Velké zisky | FIAT | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Amazon (AMZN) | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Smart money | Exxon | Analytici | Diverzifikace rizika | Řízení rizika | ING | Německá vláda | Grafy | QE | Růst HDP | LYNX | Události typu černá labuť | Internetové akcie | Donald Trump | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | Twitter | Premiér Justin Trudeau | Analytika | IIPR | Aktuální cena akcií | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Krach | Rychlé ekonomické oživení | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Investování na Forexu | Další růst | CL | Investice do akcií | UCITS ETF | Návrat růstu cen na cíl | Spoluzakladatel | Obchodní partner | Dluhové krize | Rizikovější investice | Bollinger Bands | L.F. Investment Limited | Akcie Alphabet (GOOGL) | Nízká volatilita | Dlouhodobý investor | CZK | Reuters | Unilever | USD/SEK | Baidu | Chevron | Dobré zprávy | Penny stocks | Vytvoření plánu | Politické napětí | Výstupy | Siemens (SIE) | Dlouhodobé investice | Předseda | Pád burzy | City Index | Utahování měnové politiky | Index nákupních manažerů | Nálada spekulantů | Růst české ekonomiky | Makro | Fond kvalifikovaných investorů | Boeing | Italské bondy | Příkaz | Roční výnos | Bernie Sanders | Evropské banky | Vytvoření plánu řízení rizik | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Výkyvy volatility | Zvýšení základní úrokové sazby | Ztráty peněz | CFD | Open | Cena akcie | Steen Jakobsen | Online prostředí | BlackRock | Odvětví operující s vysokým rizikem | Prezidentské volby v USA | Čínský růst | DOT | Benjamin Graham | Covidová krize | Financovat | Huobi | Příprava | Řecko | Finanční instrumenty | Aktuální cena | Dlouhodobé obchody | Aphria | OPEC & Friends | Úrokový rozdíl | Algotradeři | Alibaba Group | Nový rekord | Dluhopisy | Úroky | Globtrex | Over-The-Counter | Cena | Investiční banky | Platební bilance | Finanční rizika | ASML Holding NV | Royal Dutch Shell | Káva | Ztráta | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Defenzivní akcie | Royal Bank of Scotland | EBay | Dluhy | Největší pády | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Termínované vklady | Ceny | Prudký pokles | Skokové oslabení | Technologie | Opce | Energetická krize | Půlení bitcoinu | JPMorgan Chase & Co | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Šíření viru | ČNB | Spojené arabské emiráty | Akcie Microsoft | Velikost pozice | Futures kontrakty | Zajímavé příležitosti | Pokles | Dluhopis | Těžaři | Facebook (FB) | Margin | Koš | Vývoj akciového indexu | Historická data | Investiční služby | Kopírování signálů | Americké společnosti | Ceny dřeva v USD | Finančnictví | Komodita | Švýcarská centrální banka | Pokles výnosů dluhopisů | Maloobchodní tržby | Začátek války na Ukrajině | FTSE | Obchodujte akcie | Investování na burze | Sanofi | Americká ekonomika | Finanční deriváty | NVDA | Svět investování | Kurz koruny | Obchodník | Webináře | Akcie Siemens | Akcie s LYNX | Doktor Doom | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | Google | FOREX | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | ISIN | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Paypal Holdings | Slušné zisky | Index PX | Daně | Moneta | CFD akcie | Cena za akcii | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | BAT | Pracovní trh | Vývoj inflace | Coinbase | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Kurzy | Fond | Čína | Alokace aktiv | Růst zisků | Zisky | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Low | Partners | Trader | Konsensus | Realitní fondy | Optimismus na akciových trzích | Ekonomické údaje | Obchodovat ropu | BNP Paribas | AMEX | USD/TRY | Cenové formace | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Jestřábí hlasy | ISM | Benchmarky | Generální ředitelé | Cisco Systems | Krotící optimismus | Ratingové agentury | Cena zlata | Začátek války | Obchodníci | Pullback | Akcie Nikola Motor | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | RRR | Hospodářská krize | Bull | Růst cen | Drahé kovy | Velký makroekonomický výhled | 5G | Indikátor | Forward | Alokace | Úspěšné investování | Býčí trh | Americké akciové trhy | Hlavní index německé burzy | IFO index | Financování | Měkké přistání | Snížení ratingu | Historická minima | Nastavení měnové politiky | Prodávající | Pokles ekonomiky | Cena ropy pod 0 USD | Finance | Dividenda | Přístup k riziku | Republikáni | Přístup k investování | Investiční poradenství | Snížení ratingu USA | Poptávka | Intradenní obchodník | Sankce Evropské Unie | Psychologie | Guvernér | Globální trhy | Tesla Motors | Ředitelé českých firem | Výrobní aktivity | PwC ČR | Obchodovat | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Parita | Bill Gross | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Dluhová krize | FinTech | WTI | Bod | Počasí | Reporty | Shares | Medvědi | FRED | Obchodování s měnami | Řemeslo | Klouzavý průměr | Marihuanové akcie | Průměrné roční zhodnocení | Americká měna | Philadelphia Fed index | Tweet | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Pokles zásob | Justin Trudeau | Ziskovost | Bankéři | Video | Sázet | Procter & Gamble | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Zprávy z Německa | Quantitative easing (QE) | Inflace | Problémy | Kupón | Marže | DAWN | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Vývoj indexu volatility VIX | Participace | DAX | Zlato a stříbro | Josef Košťál | HDP | Capitalinked.com | Bill Gates | Infineon Technologies | Kurz USD | Alphabet | Zkušenosti | Technologické akcie roku 2020 | Firma | Vývoj měnového páru USD/CNY | Signály | Omikron | Vysoké zisky | Waste Management (WM) | Lira | Výrazný růst cen ropy | Obchodní válka | Erste | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Byznys | Elizabeth Warrenová | Světová ekonomika | Alphabet (GOOGL) | SAP | Dluhopisové trhy | Soudržnost Evropské unie | Restrukturalizace dluhu | FX | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | Forexu | Unicredit | Růst akcií | Světová válka | Pokles výnosů | Akciové tipy | Reakce eura | Merck | Optimismus | Menší poptávka | Rozhodování | Facebook | Předkrizové úrovně | Korekce u vybraných akcií | Vývoj indexu S&P 500 | Povinné rezervy bank | Akcie Tesla Motors | Nákup dluhopisů | Index německé burzy | Nárůst zisků | USA | Kukuřice | Naučte se obchodovat | Investujte | Prezident USA | Energetický index | Poměr cen | Hodnocení rizik | Sweet Crude Oil | Fundamentální pozadí | Euro | Yield | Omezení investic | Poměr risk-reward | Contract | Možné riziko | Breakout Trader | Capitalinked | Risk | Predikce | Krach velkého developera | NEST | Zhodnocení kapitálu na finančních trzích | Akcie Netflix | Nejlidnatější země světa | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Rozkolísanost trhu | Dividendový výnos | Index VIX | Hospodářství | MIB | Výnosy státních dluhopisů | Útok na saúdská ropná zařízení | EV | Světové akciové trhy | JP Morgan | Krach na burze | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Commodity trading advisor | Banka JP Morgan | Růst měnového páru GBP/USD | Úrokové sazby | Kam investovat | Krátkodobý výhled | Kapitalizace bitcoinu | EU | Ekonomická krize | Krize na asijských finančních trzích | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | NN Group | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Světové finanční krize | Samsung | Recese | Index strachu | ASML | Renault | Švýcarský frank | Capital Partners | Bitcoinové a blockchainové akcie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Digitalizace | Výhled na rok | SEC | Equity křivky | Eskalace konfliktu | Začít investovat | Burzovní indexy | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Silný support | Štěpán Křeček | Akcie PayPal | Hodnota indexu | Realitní společnosti | Know-how | Nejrozšířenější kryptoměna | Frank | Důležitý support | Prudký propad | Tradiční automobilky | Kapitálové výdaje | KBC | Matěj Široký | Maximální propad | DNR a LNR | Nakupovat švédskou korunu | Vystoupení z EU | Silné euro | Uznání nezávislosti | Lufthansa | Ceny energií | WTI ropa | Washington | Snížení produkce | Japonský jen | Index FTSE 100 | Jerome Powell | Panika | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | CySEC | Předpokládaný vývoj | OSN | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Henry Hub | Blockchain | Kanadský dolar | Předpovědi | Bondy | AXA | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Benzín | Ostatní komodity | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Krach Silicon Valley Bank | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Automobil | ETF roku 2020 | Zásoby plynu | Merck KGaA | Kroky Fedu | Co čekat v roce 2024? | Letecká doprava | Platforma | Spotřebitelská důvěra | PBOC | Biotechnologické společnosti | Diverzifikované portfolio | Monitorování a dohled | USD/RUB | Sebevědomí | Finanční situace | Zlaťáky | Oslabení | WP | Ceny benzínu | Nemovitostní trh | Schodek | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Vývoj indexu DAX | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Finanční polštář | Mezinárodní měnový fond | Šéfka ECB | Investování | Průmysl | Investovat do zlata | Úsilí | Tempo růstu | Bankovnictví | Investor | Pohonné hmoty | Break-Even | RISK-ON | Trend is your friend | ETF | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Loterie | Omezení těžby | Myšlenka | UnitedHealth | Počty nových žádostí o podporu | Zemětřesení v Turecku | Peněžní zásoby | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Investování do akcií | Pojišťovna | Pandemie | SARS | Bear | Intesa Sanpaolo | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Výprodej | Intuice | Investiční kapitál | Výnosy z dluhopisů | Business | Indikátory | Arizona | Akcie herních vývojářů | Slábnoucí dolar | Potenciál pro zhodnocení | Pokles cen | Algoritmus | Vývoj amerického akciového indexu | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Vývoj indexu Nasdaq | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Start-upy | Long signál na akcie | Konsolidace | Long signál | Spekulanti | LNR | Čínské akcie | Riziko ztráty | Technologický pokrok | Jak začít investovat | Sjednocení Irska | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Obchodování s opcemi | Risk Reward Ratio | Německé společnosti | Trinity | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Kvalitní akcie | Certifikace | Automatizace | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Politika | Profesionální investoři | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Federal Funds Rate | Kapitalizace | Tisknout peníze | Akcie Country Garden | Nassim Nicholas Taleb | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Výhled pro akcie | MAM | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Velká Británie | Evergrande | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Evropské společnosti | Real Estate | Indexy S&P | Nejvyšší rating | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Úřad pro energetické informace | Investování do ETF | Nálada | Quant | Letectví | Indie | Americký ekonom | Generální ředitelé českých firem | Měnové páry | Implikovaný odhad vývoje hlavní úrokové sazby | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Plán řízení rizik | Hlavní rizika | Index volatility VIX | Výprodej akcií | Ekonomika | Forexové obchodování | Pohyb ceny | Internetová bublina | Zvolení Bidena | Výnosová křivka | Historická maxima | DAWN akcie | Elektřina | SIE | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Sankce | Zhodnocení | Aktuální výnosová křivka | Ceny zlata | Výhled | Vývoj trhu | Členové OPEC | ESM | Zerohedge | Auta | Americký akciový index | Strach z koronaviru | Obchodní myšlenky | Deriváty | Legendární investor | Akciový trh | Vysoké ceny | Obchodní dohody | Propouštění | Zahraniční forex | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Stabilní úrokové sazby | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Investiční poradce | Británie | Expanze | eBook | Způsob investování | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | IPO společnosti | Bílý dům | Komoditní trhy | Obchodní firmy | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Počet nakažených | Spread | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | New York | MSFT | Dřevo | Úspěšný investor | Ceny ropy Brent | Předpovědět krizi | Burzy v USA | Epidemie koronaviru | Portál FXstreet.cz | Jak investovat | Vlastní akcie | Massachusetts | AOS | EURCHF | Norská centrální banka | Akcie Microsoft (MSFT) | Investování do komodit | Index strachu VIX | Algoritmy | Prezidentské volby | Tesla | Alibaba Group (BABA) | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | NERV | Kontrakt | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Nový cyklus | Sazby | Mezibankovní | Akcie Tesla | Generální ředitel | Odhad vývoje hlavní úrokové sazby v USA | Sázky na pokles | Investiční tituly | Cíle | USD/JPY | MarketWatch | Volkswagen | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Obchodování s CFD | Transakce | Technologický index | Měny | MasterCard | Profitovat | Nová historická maxima | Zpravodajství | Program QE | BHS Štěpán Křeček | UNA | 4fin | Revoluce v technologii | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Pavel Kohout | Kupní opce | Jak funguje burza | Commodity Trading Advisor (CTA) | Finanční trh | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Trade | Eni | Tightening | Nákupní signál | Západní ekonomiky | ABN Amro | EIA | American Depositary Receipt | Pesimista | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Poradce | Zkušenost | Bankrot | Signál | Zdražování | Česká národní banka | Protiepidemická opatření | Analytik portálu | EPS | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Americké akciové indexy | OTC trh | Větší riziko | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zmírňování rizik | Společnost | Dot-com | Likvidní | Sázky | Místní centrální banka | Uhlí | Obchodujte | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Utažení měnové politiky | Trading | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | United Technologies | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Neúspěch | CanniMed Therapeutics | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Bankovní systém | VIX | Stock Exchange | Růst | Jak zhodnotit své peníze | Hodně peněz | Příjmy | Kmen koronaviru | Volvo | Emitent | Zajištění | Počet potvrzených případů | Měnový výbor | CNY | Propad cen ropy | TradingEconomics | BOSSA | Index | Wall Street Journal | Investiční tipy | Praktické tipy | Infineon | Lockdown | USD/CNY | Wirecard | Akcie Alibaba | Fundament | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Operační rizika | Mimoburzovní | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Valuace | Investice do elektromobility | Fundamentální analýza akcií | Držení akcií | Kotace | Dlouhodobě vydělávat | Co je akcie | Odborníci na kryptoměny | Amazon | Vysoká míra volatility | Slušný ekonomický růst | Prudký pokles cen | Lehman moment | Příchod recese | Tony Christoforou | Nulový úrok | Investiční společnosti | MMXXV | American Depositary Receipt (ADR) | Tržby společnosti | OTC market | Snižování rozvahy Fedu | Akcie Amazon (AMZN) | Varianta covidu | Šance | Dovoz ruského zlata | Guyana | Negativní hodnoty | LVMH | ING Groep NV | GDR | UCITS | Kontrariánské pozice | Poradenská firma | Obchodování na burze | Zisk na akcii | Sázky na pokles sazeb | Penny stock | Přijmout ztrátu | Akcie | Money Flow Index | Goldenburg Group Ltd | Algo obchodování | Efekt na trhy | Očekávaný růst | Uvolnění zákazů | Černý čtvrtek | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Vývoj amerického plynu Henry Hub | IMK | Software pro online život | Daimler | Black swan | Tlak na zvyšování sazeb | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Klesající ceny nemovitostí | Dlouhé pozice v koruně | Odvětví | Netflix | Budoucnost | Pink Sheets | Technologické společnosti | Prohlášení | Pracovní místa | Vakcinace | Vysoká nezaměstnanost | Banka | Aramco | Růst cen ropy | Digitální peněženky | Zlepšení | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoz LNG | Vlastnictví | Norsko | Roubini | Mozek | Sazby Fedu | Umění | Akcie Facebook (FB) | Poptávka po LNG | Vývoj ceny akcií Ford | Americký index | CAD | Formace technické analýzy | Manažeři | Druhy akcií | Nízké úrokové sazby | GW Pharmaceuticals | Americké centrální banky | Ceny akcií Ford Motor | Trumpova opce | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Bloomberg | Equity | Market Wizards | Barcelona | Skutečný brexit | Fundamentální hodnota | CAPEX rozpočty | VPN | OTC Markets Group | Trendový růst | Bydlení | Kurz EUR | Burzovní grafy | Macrotrends | Zoom Video Communications | Nicholas Taleb | Růst čínského HDP | Myšlení, rychlé a pomalé | Italský MIB index | FINRA | Amundi | Obchodní války | Podpora | Průzkum Fidelity | Akcie Nvidia Corp | Snižování sazeb | Výhody OTC obchodování | Nvidia Corp | Výhody obchodování | Denní obchodníci | Výkonnost indexů | Biden | Zadlužení | Hospodaření | PlanB | Spouštěč korekce | Chelsea | Technologické start-upy | Americká společnost | Forward PE | Akcie Waste Management | Nemovitosti | Akcie Netflix (NFLX) | Eskalace | Snížení sazeb | Lukáš Foral | Investujme | Prezident Trump | Šťastné obchodování | Světlo na konci tunelu | Americké měny | Přehled | Hospodářská katastrofa | Euro k dolaru | Cronos | Bohemia Energy | Do čeho investovat | Finanční ztráty | Horší časy | Přenos | Investovat peníze | Propad trhů | Sektor služeb | Vivendi | Příměří v obchodních válkách | Snížení produkce ropy | Commodity trading | Hotovost | Německo | Obchodní model | Aleš Michl | MT4 | Tomáš Hudeček | Akciový býčí trh | Riziko | Maloobchodní prodeje | Louis Vuitton | Uptrend | Shanghai Composite | Výhled pro rok | Hlavní ekonom | Vice | Walmart | Obchodování s nemovitostmi | Visa | Průmyslové kovy | Moudro | Býčí trend | Volný kapitál | Domácnosti | Manažeři fondů | Provozní zisk | Saúdská ropná zařízení | Rychlost | World Bank | Skokové oslabení koruny | Investiční produkty | Lehman Brothers | Akcie Nikola | Halving | Minima eurodolaru | Abbott Laboratories | Pozice | Dnes cena bitcoinu | Dokončený brexit | Zrádná nahodilost | Šíření koronaviru | Dluhopisový trh | Česká vláda | Put | Úvěrová portfolia | Online život | Country Garden Holdings | Velcí hráči | Šéfové firem | Ocenění | Krach Silicon Valley | Vývoj EUR/USD | Cloud Computing | Akcie Waste Management (WM) | Index DAX | Investing | Pozornost trhu | Nový kmen koronaviru | Akcie Facebook | 4. průmyslová revoluce | Makroekonomický kalendář | Velikost ztráty | Mark Zuckerberg | Výsledky traderů | Trend USD/SEK | Největší finanční trh | Dlouhodobí investoři | Světové akciové indexy | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Prorážení stop-lossů | Maržové obchodování | Růst valuace | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Riziková prémie | Finanční systém | Cena zemního plynu | Investiční cíle | Vývoj měnového páru USD/SEK | Black Monday | Technické faktory | CEO | Rezistence | Ceny nafty | Banky | Časovaná bomba | Průlom | Intervenovat | Aktivum | Peking | Obchodovat s akciemi | Propady kapitálu | Dividendy | Nominální růst HDP | Disney | Burza | CVC Capital Partners | Diskreční obchodování | Ropa a pohonné hmoty | Historie se opakuje | Jiří Moser | Doporučení | Přezásobený ropný trh | Miliardy dolarů | Geopolitika | Řízení rizik | Odvětví těžby ropy | Vítězství Donalda Trumpa | Partneři | IPO | Krachy několika bank | Podmínky obchodování | Umělá inteligence | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Jak uspět | Měnový pár | Úvěrová krize | Šíření nového koronaviru | Železná ruda | Očekávané Earnings | Reverze k průměru | Cara Therapeautics | Americké blue-chips | Ziskové pozice | EMA | Opatření | Znovuotevření Číny | Vývoj ceny americké ropy | Velcí institucionální investoři | Akcie Paypal (PYPL) | Emerging markets | Úroková míra | Poptávka po plynu | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Risk Management | Trading Places | Žlutý kov | Obchodování Futures | DNR | Tým FXstreet.cz | Atraktivita zlata | Přehled o dění | Dow Jones | Měna | Úrokové sazby 30letých hypoték | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Společná evropská měna | Nouriel Roubini | Hodnotové investování | Upisovat nové akcie | Nevýhody OTC obchodování | Geopolitická situace | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Růst poptávky | Cenový vývoj | Nominální růst | Ztráty v tradingu | Práce | Société Générale | Currency | Baker Hughes | AMZN | Restrukturalizace | Investment | Krize | GOOGL | Project Syndicate | Akcie Siemens (SIE) | Výrobní náklady | IOT | Fidelity International | Spojené státy | Country Garden | Investiční účet | Vývoj na trhu | Pochopení rizik | Průzkum analytiků | STP | Kryptoměny | Chaos po volbách | Vybavení na home office | Nové peníze | Úvěr | Úspěch | Innovative Industrial Properties | Ekonomové | Realitní sektor | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Messi | FC Barcelona | Návrat růstu cen | Atraktivita americké měny | CEO Survey | Doom | Stagnace | Tržby | Nemovitý majetek | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Těžební náklady | Americká vláda | WhatsApp | Ceny nemovitostí v USA | Kurz české koruny | Informace z kryptoměnového trhu | Koronavirus | FXstreet | Dánsko | Canopy Growth Corporation | Belgie | Vývoj ceny dřeva | Vyšetřování | Jack Schwager | Bilance | Enel | Analytický tým | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Obchodní styl | Akcie 2020 | Ford Motor | Rizika související s regulací | Produkce ropy | Wall Street | Poradenství | Markit | ČR | Soubor pravidel | American Express | OTC | CNBC | Silicon Valley | Obchodování na forexu | Vlastníci nemovitostí | Obchodní příležitosti | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Index německé burzy DAX | Tradeři | Kobalt | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | Vývoj ceny americké ropy WTI | ČTK | Předsevzetí | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Analýza | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Čekání na obchodní signál
Čeněk Absolon
Čeněk Stýblo
Čepro
ČEPRO, a.s.
Černá díra
Černá díra na peníze
Černá ekonomika
Černá Hora
Černá káča

Následující klíčová slova

Černá středa
Černé diamanty
Černé labutě
Černé pondělí
Černé úterý
Černé zlato
Černobyl
Černý anděl
Černý čtvrtek
Černý diamant
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít