Čtvrtek 12. prosinec 2019 01:38
reklama
Globtrex
reklama
reklama
BOSSA kviz

Klíčová slova - Černá labuť

img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
C:\fakepath\USDJPY-H4-24102019.PNG

Co znamená přicházející rotace k riziku?

24.10.2019 Během globální finanční krize a krátce po ní v letech 2008-10 se finanční trhy řídily jednoduchým semaforem. V rámci dnů se nálada na trhu razantně měnila mezi „risk-off“ dobou, kdy se nehledělo vlevo vpravo a prodávalo se všechno s rizikovou nálepkou a „risk-on“ obdobím, kdy se naopak riziková aktiva nakupovala. Přitom tyto změny nálady se náhle překlopily pouhým vyjádřením politiků nebo centrálních bankéřů a za obrovské volatility se počítaly zisky a ztráty. Tak citlivé tehdy v době bezprecedentních bankrotů bank finanční trhy byly.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\trading-robot.png

Diskreční obchodování – pohled z druhého břehu

13.05.2019 Jedním z možných dělení způsobů obchodování je na obchodování diskreční a mechanické. Osobně se považuji za přívržence mechanického obchodování a rád bych poskytl můj subjektivní pohled na obchodování diskreční. Na pomoc si vezmu nositele Nobelovy ceny Daniela Kahnemana a jeho knihu „Myšlení rychlé a pomalé“, která v některých závěrech silně souzní s (v těchto kruzích možná známější) knihou „Černá labuť“ od Nassima Nicholase Taleba. K vysvětlení, proč můj článek věnuji stylu, který nepreferuji, použiji první citaci z výše uvedené knihy: „Je mnohem snadnější, a taky mnohem příjemnější, identifikovat a pojmenovávat omyly jiných než rozpoznávat své vlastní.“
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem?

27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.
img

Čínská ekonomika stagnuje

06.02.2019 Čínskou ekonomiku ovlivňuje obchodní spor s USA i pokles ekonomického růstu. Vůdce Si Ťin-pching se obává, že je loajalita národa velmi nízká. Varuje před špatným vývojem.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

4. DÍL: SPOČÍTEJTE SI TO!

21.12.2018 Risk management je disciplína, kterou se vyplatí znát a používat. Je to jednoduché. Riskujte jen úměrně tolik, kolik si můžete dovolit ve vztahu k velikosti svého obchodního účtu. A kolik že to teda je?
img

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?

15.11.2018 Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.
img

Je rally na ropě mrtvá?

26.02.2018 Stejně jako ostatní rizikovější investice typu akcií a kryptoměn, i ropa si prošla v posledních týdnech silnější korekcí. Postupně ale ztráty maže a přichází tedy otázka, jestli bude tato strategická komodita pokračovat v růstu cen.
img

Ad-hoc analýza: Rok 2018 ve třech scénářích. Párty (ne)končí?

15.01.2018 O roku 2017 se na jeho počátku hovořilo jako roku zvratů a velkých pohybů především na politické scéně. Nakonec žádná černá labuť, která je symbolem nepravděpodobné události s velkým dopadem na trh, „nepřiletěla“. Namísto tohoto vývoj na obou stranách kontinentu a u nás doma byl hladší, než se čekalo. Naštěstí.
img

Centrální banky už se chystají na QT

26.06.2017 Už jste slyšeli o QT? Jde o novinku v centrálním bankovnictví, která přichází z USA. Spojené státy a především pak měnové autority ve Washingtonu (Fed) své ekonomice natolik věří, že neváhají vytáhnout záchranné lano zpět na břeh.
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?

21.12.2016 Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.
img

David Dreman, největší z kontrariánů

09.12.2016 Investování, které jde proti proudu. Investování, které se vymyká smýšlení davu. Pokud jste tak chytří, že si můžete dovolit ignorovat masy a lišit se od ostatních, pak by z vás měl David Dreman radost. Přesně takový byl totiž i on.
img

Burzovní grafy: Páteční výprodej ukončil letní klid. Připomene září svou pověst?

11.09.2016 Americké akciové indexy během zkráceného obchodního týdne dlouho ani nenaznačovaly, že by se mělo něco změnit. Denní pohyby byly mírné a ceny se pohybovaly jen o pár desetinek oběma směry, Nasdaq Composite dokonce vylepšil své historické maximum. Páteční hluboký pokles ale smetl býčí choutky ze stolu a poslal benchmarky na týdenní bázi o více než dvě procenta níže.
img

Nassim Taleb, filozof nebo investiční guru?

14.07.2016 Nassim Taleb vybočuje z roviny doposud představených investičních guru. Můžeme jej vůbec označit jako investičního guru? Zatímco u ostatních guru se zabýváme jejich výsledky a kritérii výběru investic, u Nassima Taleba se těmito tématy zaobírat nebudeme. Taleb sice je vysloužilý derivátový trader, avšak v povědomí veřejnosti vstoupil jako autor knihy „The Black Swan, the Impact of the Highly Improbable“ v překladu „Černá labuť, následky vysoce nepravděpodobných událostí“. V knize se Taleb zabývá problematikou chování lidí v extrémních situacích. Taleba je možno nazývat spíše filozofem než investičním guru.
GBPUSD-H1-01072016.PNG

Týden po brexitu – návrat k normálu

01.07.2016 Dnes to je teprve týden od hlasování o brexitu a trhy již vypadají dostatečně vybouřené. Americké i evropské...
img

Ropa (po)roste i bez OPEC

01.06.2016 Ze čtvrtečního zasedání kartelu OPEC se nečekají žádné překvapivé závěry v možném omezování produkce a snahy zvýšit ceny ropy. Ropa se totiž od posledních setkání za podobným účelem vydala prudce nahoru a na aktuálních 50 USD je kompromisem, který pro většinu členů není žádnou tragédií, ale i přesto nedává americké břidlicové produkci šanci na znovuzrození.
img

Pět strašáků pro britskou libru

09.07.2014 Britská libra je premiantem na měnovém trhu. Během posledních 12 měsíců posílila vůči americkému dolaru o celých 15 %. Tento růst je tažen výborným výkonem místní ekonomiky a příliš rychle rostoucími cenami nemovitostí v Londýně, které volají po růstu úrokových sazeb.
img

Taleb: Celý systém je prohnilý. Nemám jinou možnost, než držet akcie

14.03.2012 V obavách z hyperinflace nevěřím americkým dluhopisům, nezbývá mi proto, než pro...
img

Komentář k měnám: Short squeeze na euru skončil?

30.01.2012 Vypadá to, že nejvyšší úrovně na euru k dolaru jsme možná viděli. Nejvyšších úrovní pár dosáhl v nelikvidním nočním obchodování, když vystoupal až na 1,3234, aby v evropském obchodování spadl pod 1,3080. Už ani nepřekvapuje, že dohody o PSI (zapojení privátního sektoru do odpisu dluhu) nebylo přes víkend dosaženo. Riziko, že se politici nedohodnou, vnímáme jako poměrně velké. Doufejme, že "černá labuť" (black swan) nepřiletí. Koruna k euru mírně oslabila až na 25,22, k dolaru pak kopírovala vývoj EUR/USD a oslabila až k hranici 19,30 korun za dolar.
img

Černá labuť mává křídly

14.12.2011 Euro k dolaru konečně pokořilo hranici 1,30 k dolaru, dnešní minimum b...
img

Euro k dolaru se blíží k 1,30

13.12.2011 Euro se k americké měně opět blíží k magické hranici 1,30. V dopolední...
img

Taleb: Větší obavu než z Evropy mám z neschopnosti USA přijmout problém. Banky, dluh a politický pat

13.09.2011 Více strachu než dluhová krize v Evropě autorovi bestselleru Černá labuť Nichola...
img

12.9. Jak čelíme globálnímu a extrémnímu QE, letí EURCHF a dolarový index vzhůru

12.09.2011 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankGraf níže ukazuje, proč se dno na páru EU...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | USD/TRY | USD/RUB | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | ECB | ESM | Easing | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Grafy | High | IFO index | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | MT4 | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Obchodník | Parita | Parita kupní síly | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Quantitative easing (QE) | RRR | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Smart money | Spike | Tightening | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční tipy | FTSE | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Mezibankovní trh | Zisk | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Zkušenosti | Panika | Deprese | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Intervenovat | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Facebook | LYNX | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bossa.cz | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Dlouhodobé investice | Dolar | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | Evropská měna | Finanční rizika | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Intuice | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradce | Zlaťáky | Investing | Jak investovat | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Krach na burze | Kurz EUR | Libra | Lira | Management | Money Flow Index | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Velká Británie | Volatility | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj zlata | WTI | Zlato a stříbro | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | Federal Funds Rate | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Burzovní grafy | Volby | Velcí hráči | Burze | Investment | Aramco | Markit | Bankovní sektor | Investing.com | Reporty | Ceny nemovitostí | Short squeeze | Black swan | Kurz EUR/USD | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | MarketWatch | Podnikání | Automobilový průmysl | Pád burzy | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Přehled | Klid | Politické napětí | Sázet | Bankovnictví | Obchodní styl | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie bank | Globální finanční krize | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Vládní dluhopisy | Obchodní partner | Černé pondělí | Finančnictví | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Lehman moment | Volatilita na forexu | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení koruny | Nálada na trhu | Nejistota | Stagnace | Úvěrová krize | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Rychlé zisky | Mzdy | Úspěšné obchodování | Predikce | Záchranný fond | Bankovní krize | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Ekonomické údaje | TRY | Odliv kapitálu | Spotřebitelské výdaje | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | Globtrex | Bill Gross | Spekulativní investoři | Alokace aktiv | Snižování rozvahy Fedu | Globtrex.com | Jerome Powell | Inverzní výnosová křivka | Obchodní války | Investování do ETF | Očekávání investorů | Akcie Amazonu | Obchodní válka | FAANG | Volný kapitál | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Marihuanové akcie | Prezident Trump | Hodnota indexu | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Obchodovat s akciemi | Nakoupit akcie | Diverzifikace rizika | Diskreční obchodování | Automatická obchodní strategie | Riziko recese | Výnosové křivky | Pokles cen | Burzovní průvodce | IMK | Investujte do akcií | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Černý čtvrtek | Co je krach na burze | Rotace k riziku | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Časové zóny
Časový pásma
Časový rámec
Časový výstup
Částečný odprodej
Čekací doba
Čekající příkaz
Čekající příkazy
Čekání na dohodu
Černá ekonomika

Následující klíčová slova

Černá středa
Černé pondělí
Černé úterý
Černé zlato
Černý čtvrtek
Černý pátek
Černý pátek na burze
Černý pátek na newyorské burze
Čerpání evropských peněz
Česká bankovní asociace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít