Úterý 27. říjen 2020 23:54
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
Ceska mincovna
reklama
Bossa volby USA

Klíčová slova - Federální rezervní systém

img

Týdenní tržní výhled: Ekonomický stimul a globální ekonomická data v centru pozornosti

12.10.2020 První říjnový týden obchodníci vstřebávali obrovské množství ekonomických a politických zpráv, což způsobilo velké výkyvy na trhu. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa zastavit stimulační jednání překvapilo mnoho lidí na Wall Street, a i některé v jeho vlastním táboře. Zatímco indexy zpočátku klesaly, zotavily se dobře poté, co Trump oznámil, že i přesto schválil revidovaný stimulační balíček.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Americká ekonomika dosáhla několikaletých minim

31.08.2020 Minulý týden klesla světová rezervní měna zpět na nejnižší úroveň od dubna 2018. Investoři aktivně prodávali americký dolar, když Jerome Powell během projevu v Jackson Hole řekl, že americký Federální rezervní systém je odhodlán umožnit růst inflace nad 2% k udržení lepší situace na trhu práce, která má obzvláště pozitivní dopad na nižší a střední třídu. Také naznačil, že extrémně nízké úrokové sazby pravděpodobně přetrvají ještě alespoň několik let.
img

Americký dolar se nadále znehodnocoval

03.08.2020 Minulý týden investoři nadále hledali riziková aktiva a prodávali americké dolary. Globální rezervní měna během páteční obchodní seance oslabila na nejnižší cenovou úroveň od května 2018.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

Schodek zahraničního obchodu USA se v květnu dál prohloubil

02.07.2020 Schodek zahraničního obchodu Spojených států se v květnu třetí měsíc po sobě prohloubil a byl nejvyšší od prosince 2018. Pandemie nemoci covid-19 totiž nepříznivě doléhá na poptávku doma i v zahraničí, vývoz i dovoz proto klesly. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Vývoz byl nejnižší od listopadu 2009, dovoz od července 2010.
C:\fakepath\top-05062020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.06.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posilovaly. Dobrou zprávou pro trhy jsou další monetární stimuly ze strany Evropské centrální banky (ECB) a očekávání podobných kroků od ostatních centrálních bank. Faktorem, který mohl omezit další růst, je nervozita trhů před dnešními daty z trhu práce v USA.
img

Korekce amerického dolaru na měsíční minimum

04.05.2020 Minulý týden se investoři na devizovém trhu stáhli ze segmentu amerického dolaru a rezervní světová měna byla klesla na 1měsíční minimum. Tato pozice byla podporována jak špatnými ekonomickými údaji v USA, tak centrální bankou země v důsledku další měnové politiky.
img

Steenova kronika: Vítejte zpátky v sedmdesátkách

29.04.2020 V roce 1976 vyměřila švédská vláda spisovatelce Astrid Lindgrenové, která se proslavila Pippi Dlouhou punčochou, mezní daňovou sazbu 102 %. Autorka na to zareagovala satirickou pohádkou „Pomperipossa ve světě peněz“ (Pomperipossa in Monismania). Její název mluví za vše. A nejen, že vyprovokovala zuřivou debatu, ale zároveň způsobila v témže roce velkou volební prohru sociálně demokratické vládě, která tak musela poprvé po 44 letech od válu.
C:\fakepath\top-29042020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.04.2020 1) Ekonomická nálada v eurozóně i v celé Evropské unii v dubnu rekordně klesla. Omezení zavedená s cílem zabránit šíření nemoci covid-19 totiž způsobila, že se ekonomická aktivita téměř zastavila. Největší byl propad v sektoru služeb. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise.
C:\fakepath\1.jpg

Jak upravit příští týden obchodování (27.4.-1.5.)

24.04.2020 Během příštího týdne bude hlavní pozornost věnována údajům o předběžném americkém HDP a centrálním bankám.
img

Zlato ve znamení býka

17.04.2020 Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji do červených čísel.
img

Investoři se vrátili k dolaru, který vnímají jakožto bezpečný přístav

07.04.2020 Minulý týden se ekonomické údaje nadále zhoršovaly a naznačovaly prohlubující se globální krizi, což přimělo investory bezpečné útočiště a kupovat americké dolary. Globální ekonomika nadále stagnuje, protože se koronavirus rychle rozšířil v hlavních ekonomikách. Počet infikovaných se prudce zvýšil v USA, kde celkový počet pacientů přesáhl 300 tisíc a rekordní počet úmrtí byl v pátek (přibližně 1 300). New York je v současné době epicentrem, kde pandemie nakazila přes 100 tisíc lidí.
img

USD / JPY – 6. 4. 2020

06.04.2020 Dolar vůči jenu prudce posílil na více než 1týdenní maximum poté, co US Federální rezervní systém v neděli prohlásil, že návrh zákona o ekonomické úlevě ve výši 2,3 bilionu USD (schválený Kongresem) byl přiměřeně veliký a že další podpora nemusí být nutná, pokud budou stávající podpůrné kroky dobře provedeny. Jen dále oslabil poté, co japonská média informovala, že premiér Shinzo Abe může již v úterý vyhlásit stav nouze, aby omezil alarmující zrychlení koronaviru v oblasti Tokya.
img

Demografické nedostatky ovlivní ekonomiku

06.04.2020 Mnozí investoři jsou toho názoru, že nejnovější vývoj na trzích v souvislosti s pandemií viru COVID-19 představuje jen dočasný propad 10letého dlouhodobě býčího trhu, podobný těm, k nimž došlo v letech 2011 a 2016. Jejich hlavním argumentem je, že uvolněná monetární politika, tedy nízké úrokové sazby a přizpůsobivá monetární politika, jako je QE, zafunguje jako hlavní hnací síla trhu.
C:\fakepath\top-02042020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2020 1) Je to sice ohraná písnička, ale investorskou náladu na trzích stále ovlivňuje strach z šíření pandemie koronaviru. Přestože se dění na trzích na první pohled uklidnilo, opak je pravdou a nejistota stále trvá. Platí to i pro trhy v Asii a Tichomoří, které, jako v několika posledních dnech, zakončily s různými výsledky.
img

Účet za obnovu globální ekonomiky se již vyšplhal na 7 bilionů dolarů

27.03.2020 Klíčové státy Evropské unie, Spojené království, Spojené státy, Čína a Japonsko se v době pandemie koronaviru snaží podpořit ekonomiku. Celkový účet za dosud navržená opatření se již vyšplhal na částku 7 bilionů dolarů a dál narůstá. Z hlediska rozsahu i rychlosti navrhovaných opatření jsou dosavadní kroky centrálních institucí zcela bezprecedentní. Níže naleznete souhrnný přehled.
img

Stříbru nové posílení zlata prospěje

26.03.2020 Poté, co americký Federální rezervní systém v pondělí nasadil nejtěžší kalibr opatření a oznámil v podstatě neomezené QE, zlato i stříbro výrazně posílily. Připomínalo to opatření z března roku 2009, které odstartovalo výrazné posilování drahých kovů po několik následujících let. Vzhledem k historické láci stříbra, jak vůči dolaru, tak zejména vůči zlatu, vidíme potenciál pro výrazné zotavení.
img

USD / JPY – 23. 3. 2020

23.03.2020 Dolar se vůči japonskému jenu v pondělí propadl, protože rostoucí příliv národních a městských pečetí (uzavření hranic států a měst) se prudce zvýšil. Panika na trzích hrozí, že snahy tvůrců měnové politiky zmírnit to, co bude pravděpodobně hlubokou globální recesí, selžou. Federální rezervní systém USA pokračoval v pátek v nouzové podpoře. Posílil úsilí spolupracovat v stimulačních krocích s dalšími významnými centrálními bankami, aby se pokusily o zmírnění globální krize v oblasti financování korporátních a vládních entit. Účastníci trhu počítají s dalším uvolněním politiky v příštích několika dnech.
img

Americký dolar vzrostl na 3letá maxima

23.03.2020 Minulý týden se globální rezervní měna rychle zhodnocovala a dosáhla nejvyšší úrovně od ledna 2017. Trh se obával rychlého šíření koronaviru v Evropě a USA, což přimělo investory, aby uložili kapitál do bezpečných měn - americký dolar a japonský jen.
img

Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa

20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.
C:\fakepath\SP500.jpg

Vy co jste čekali 12 let na krizi - tady jí máte. Využijte ji!

17.03.2020 Americký Federální rezervní systém (FED) včera snížil sazby o plných 100 bazických bodů, čímž snížil úrokovou sazbu na téměř 0 %. Úroková sazba amerického dolaru je nyní oficiálně 0,25 %, ale je v podstatě nulová. To je all-in jako vrata! All-in, který zdá se nefunguje. FED může ještě dokoupit, ale bude to stačit?
C:\fakepath\fed-13032020-lv.jpg

Fed zahájil nákupy dluhopisů, aby podpořil finanční systém

13.03.2020 Americká centrální banka (Fed) dnes zahájila nákupy státních dluhopisů v objemu 37 miliard dolarů (téměř 870 miliard Kč), aby do finančního systému napumpovala likviditu. Fed pomoc avizoval už ve čtvrtek, další opatření na podporu ekonomiku, zasažené dopady šíření nového koronaviru, teprve chystá. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Fed snižuje sazby, aby zmírnil dopad koronaviru

04.03.2020 Federální rezervní systém (Fed) USA v úterý (04.03.2020) snížil úrokové sazby ve snaze ochránit největší ekonomiku světa před dopadem koronaviru, ale nouzový krok neuspokojil finanční trhy USA, které vyvolaly obavy z hlubšího a trvalého zpomalení.
img

Koronavirus oslabil imunitu akciových trhů

03.03.2020 V posledních několika dnech udává vývoji na finančních trzích směr šířící se koronavirus s označením Covid-19. Zprávy o jeho šíření již nejen v Číně přichází v různé intenzitě od letošního ledna, na finanční trhy však začaly mít skutečně výrazný dopad až v posledních dnech.
img

USD / JPY – 28. 2. 2020

28.02.2020 Dolar vůči jenu klesl na 3-1/2 týdenní minimum, protože globální šíření koronaviru vyvolalo výrazné očekávání snížení sazeb v USA. Peněžní trhy jsou nyní přesvědčeny, že Federální rezervní systém USA příští měsíc sníží referenční úrokovou sazbu nebo její snížení bude anoncovat na setkání v červnu.
C:\fakepath\top-28012020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když je dolů stáhly přetrvávající obavy z šíření čínského koronaviru, který si podle zpráv médií v Číně vyžádal již více než 100 obětí.
C:\fakepath\gbpusd-1.jpg

Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED

27.01.2020 Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
C:\\fakepath\\forex.jpg

Top 3 nejobchodovanější měny

09.12.2019 Jaké jsou nejobchodovanější měny na Forexu a proč? Kdo je v čele ekonomik státu nejpopulárnějších měn v obchodování? Čtěte více...
img

Debetní bublina se vymyká kontrole

05.11.2019 FED nemá možnost volit „správně“, musí se rozhodnout mezi rychlým a radikálním řezem, nebo oddálením řešení, s rizikem větších škod a neschopnosti řídit prasknutí debetní bubliny.
img

USD / JPY – 19. 9. 2019

19.09.2019 Japonský jen prudce posílil a vrátil se z vícetýdenních minim poté, co Japonská centrální banka podržela svoji měnovou politiku stabilní. Zároveň ale signalizovala šanci na rozšíření stimulu již na svém příštím měnově-politickém zasedání v říjnu vydáním varování o rizicích ohrožujících japonskou ekonomiku a prohlášením, že je v jejích silách dále stimulovat trh.
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

ZLATO MŮŽE OPĚT ZAZÁŘIT

05.08.2019 Poté, co prorazilo několikaletou úroveň 1350 dolarů za unci, je zlato opět v centru pozornosti. „V dlouhodobém horizontu očekáváme více cenových posunů nahoru díky přesvědčivé kombinaci klesajících úrokových sazeb, rostoucím dlouhodobým inflačním očekáváním a zvyšujícím se obavám z recese,“ vysvětluje investiční analytik Fidelity International Oscar Hutchinson.
img

USD / JPY – 1. 8. 2019

01.08.2019 Dolar vzrostl na 2-měsíční maximum, když Federální rezervní systém USA snížil sazby (jak se obecně očekávalo) o 25 bazických bodů, aby podpořil ekonomiku proti rizikům – včetně obchodních frikcí. Investoři stále vidí šanci na ještě jedno další snížení sazeb v tomto roce, nicméně komentáře guvernéra Jerome Powella (během tiskové konference) snížily očekávání, že Fed je připraven příští rok snížit sazby.
img

USD / JPY – 31. 7. 2019

31.07.2019 Dolar je dále v korekci a prodlužoval předchozí ztráty, protože investoři jsou přesvědčeni, že Federální rezervní systém sníží základní referenční sazbu o 25 bazických bodů na 2 až 2,25 procent (rozhodnutí dnes, tj. 31/08/2019 v 1800 GMT).
img

USD / JPY – 23. 7. 2019

23.07.2019 Dolar vzrostl třetí přímou seanci za sebou, protože se očekává, že Federální rezervní systém na zasedání (končícím 31. července) sníží svoji IR o 25 bazických bodů (předchozí spekulace se pohybovaly na úrovni 50 bpx). Investoři také očekávají vývoj americko-čínských obchodních rozhovorů v Pekingu, které by se měly uskutečnit příští týden, kvůli uvolnění pokračujícího geopolitického napětí.
C:\fakepath\FOMC-852x485.jpg

Jak ovlivňují rozhodnutí centrálních bank finanční trhy

18.07.2019 Mezi jedny z nejvýznamnějších faktorů, díky kterým může na finančních trzích docházet k (ne)očekávaným pohybům měnových kurzů, patří rozhodování o úrokových sazbách. Pakliže by nedocházelo ke změnám úrokových sazeb, tak by nejspíše bylo obchodování s forexem mnohem méně lukrativní a možná i o dost nudnější, protože jsou to právě výnosy z úroků, jež dokáží vzbudit zájem a pozornost nejednoho obchodníka. Forex je jednoduše velmi volatilní trh a zde i mále změny v úrokových sazbách mohou vést k opravdu výrazným pohybům měnových kurzů.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Fed: Ekonomika USA pokračuje v mírném růstu, výhled je pozitivní

18.07.2019 Americká ekonomika pokračovala v minulých týdnech v mírném růstu. Spotřebitelé nadále utrácejí a celkový výhled je obecně pozitivní, přestože i nadále existuje hrozba narušení růstu kvůli americké obchodní politice. Vyplývá to z pravidelné situační zprávy nazvané Béžová kniha, kterou včera zveřejnila americká centrální banka (Fed) a která mapuje aktuální vývoj ekonomiky.
img

USD / JPY – 8. 7. 2019

09.07.2019 Dolar klesal poté, co v předchozím obchodování dosáhl téměř 3-týdenního maxima díky lepším než očekávaným údajům o nových pracovních místech v červnu (US NFP). Ty naznačují, že Federální rezervní systém nebude tento měsíc agresivně snižovat úrokové sazby. US NFP v červnu zaznamenaly 224 000 nových pracovních míst, což je nejvíce za posledních pět měsíců a předčíly odhad trhů ve výši 160 000.
img

EUR / USD – 25. 6. 2019

25.06.2019 Euro dosáhlo tříměsíčního maxima poté, co americký Federální rezervní systém minulý týden naznačil, že sníží úrokové sazby (trhy očekávají první pohyb na IR již v červenci).
img

USD / JPY – 21. 6. 2019

21.06.2019 Dolar klesl na pět a půl měsíční minimum, protože obchodní válka zvýšuje i nadále nejistotu ohledně hospodářského výhledu USA, což vedlo Federální rezervní systém k signalizaci, že by mohl snížit úrokové sazby až o 0,50 procenta (do konce tohoto roku).
img

GBP / USD – 20. 6. 2019

20.06.2019 Sterling posílil na jedno týdenní high, když americký dolar oslabil poté, co Federální rezervní systém signalizoval možné snížení úrokových sazeb koncem tohoto roku (trh očekává 100% pokles IR již na zasedání v červenci).
img

EUR / USD – 20. 6. 2019

20.06.2019 Euro posílilo na téměř jedno týdenní maximum, když americký dolar oslabil poté, co Federální rezervní systém otevřel dveře ke snížení sazeb již v červenci.
img

USD / JPY – 19. 6. 2019

19.06.2019 Dolar klesl a prohloubil předchozí ztráty, neboť vyhlídky na snížení sazeb ze strany centrální banky v USA vedly výnosy z dvojletých amerických dluhopisů na téměř dvouleté minimum. Očekává se, že Federální rezervní systém bude v současné době držet svoji měnovou politiku beze změny, ale na příští schůzi v červenci otevře dveře ke snížení úrokových sazeb.
img

USD / JPY – 13. 6. 2019

13.06.2019 Dolar klesl na jedno týdenní minimum a to díky rostoucím očekáváním, že Federální rezervní systém v příštích měsících uvolní měnovou politiku. Obavy z obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou navíc nadále ohrožovaly ochotu investorů k riziku.
img

USD / JPY – 7. 6. 2019

07.06.2019 Dolar vzrostl na 1-týdenní vrchol díky zlepšování globálního rizikového sentimentu. Zdá se však, že růst je omezený, protože investoři očekávají, že Federální rezervní systém sníží úrokové sazby do konce letošního roku.
img

EUR / USD – 31. 5. 2019

31.05.2019 Euro vzrostlo z 1-týdenního minima, protože americký dolar oslabil díky rostoucím spekulacím, že by americký Federální rezervní systém v letošním roce mohl snížit úrokové sazby. Oživení dvojice se však jeví jako křehké, protože investoři zůstali opatrní poté, co Bank of Italy varovala, že by veřejný dluh mohl v letošním roce vzrůst více než předpokládala vláda ve srovnání s domácím produktem.
img

Rozdíl mezi FEDem a trhy se bude zužovat

20.03.2019 Vzhledem k nízké inflaci spotřebitelských cen v USA a ke zpomalení globálního růstu přistoupil FED k řízení úrokových sazeb, které by se nadále měly řídit opatrně, na bázi vývoje datové řady.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Fed: Vyhlídky ekonomiky USA jsou pozitivní

17.01.2019 Vyhlídky americké ekonomiky jsou celkově pozitivní, ohrožuje ji však množství negativních faktorů, jako je propad cen akcií a nejistoty plynoucí z obchodní války. V pravidelné situační zprávě o vývoji ekonomiky, takzvané Béžové knize, to včera uvedla americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\fed banka.jpg

Fed: Růst cen plynoucí z dovozních cel zasáhl celou ekonomiku

06.12.2018 Růst cen, který přinesla dovozní cla, zasáhl celou ekonomiku USA, nicméně inflace se ve většině částí země zvyšuje pouze mírným tempem. V pravidelné situační zprávě o vývoji ekonomiky, takzvané Béžové knize, to včera uvedla americká centrální banka (Fed). Ekonomika podle ní pokračuje v mírném až přiměřeném růstu.
C:\fakepath\fed banka.jpg

Fed: Firmy v USA zvýšily ceny kvůli clům

25.10.2018 Američtí výrobci zvýšili ceny kvůli novým clům, inflace ale byla ve větší části země umírněná. Uvádí to americká centrální banka (Fed) v pravidelné situační zprávě o vývoji ekonomiky, takzvané Béžové knize. Ekonomika se podle ní zdá být v mírném až přiměřeném růstu, přičemž podniky v řadě sektorů hlásí nedostatek pracovníků.
img

Finanční války ve 21. století

20.09.2018 V propojeném světe jakým je ten náš, hledají země cokoli, co by jim ve vzájemných vztazích poskytlo konkurenční výhodu. Měny neslouží je vnitrostátním aktivitám, ale mají velký význam i v mezinárodním obchodě.
img

Boj s deflací, aneb když iracionalita poráží logiku

13.09.2018 Každý, kdo obchoduje na měnových trzích, zná inflaci a její vliv na volatilitu forexových trhů. Starost o inflaci patří mezi povinnosti všech centrálních bank. Využívají k tomu určování výše úrokových sazeb.
C:\fakepath\hero.png

Fed: Kvůli obchodním sporům odkládají některé firmy investice

13.09.2018 Kvůli obavám z napětí v mezinárodních obchodních vztazích některé americké firmy omezují či odkládají investice. Vyplývá to z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky nazvané Béžová kniha, kterou včera zveřejnila americká centrální banka (Fed). Účinek celních sazeb se podle Fedu zdá slabý. Cla zvýšila ceny vstupů, zejména ve zpracovatelském průmyslu.
img

Trump ve sporu s Fedem. Obchodní válka s Čínou přiostřuje. Boeing a Alibaba ve ztrátě.

24.08.2018 V minulém týdnu bylo nejzajímavější událostí symposium v Jackson Hole a především projev předsedy Fedu Jerome Powella, který odstartoval v pátek kolem 15:00. Jeho projev může být trochu ve stínu Donalda Trumpa, který tento týden vyjádřil svou nespokojenost s Fedem a jmenovitě s jejím předsedou Powellem.
img

Riziko se valí ze všech stran

05.03.2018 Obchodování všech typů aktiv dominuje nejistota s vyšší volatilitou. Obavy z jestřábího Powella, který vede Federální rezervní systém, a zpomalování růstu vyvolaly výprodej akciových indexů a poslaly americké dluhopisy dolů. K nerizikovému sentimentu přispělo oznámení prezidenta Trumpa (a odpovídající tweety), hrozící zavedením obchodních tarifů na dovozy oceli a hliníku již tento týden. Dolar oslabil proti většině měn G-10 i navzdory nejistotě ohledně jednání o brexitu, italským všeobecným volbám a německému volebnímu hlasování o SPD. A jak bychom mohli zapomenout na oznámení prezidenta Putina o "neporazitelných" jaderných zbraních. S riziky šířícími se do všech směrů je těžké přijmout skutečnost, že globální ekonomický výhled zůstává optimistický. Tedy pokud nějaký šok nezmaří současné „skvělé“ podmínky.
img

Bitcoin běží dál

13.11.2017 Týden byl na FX trzích velmi klidný, ale na trhu s kryptoměnami nikoli. Bitcoin byl středem zájmu, protože se očekávala velmi důležitá změna algoritmu. Neočekávaně byla zrušena a bitcoin nebude následovat srpnovou úpravu bitcoin cash. Mexická centrální banka tradičně zachovala jednodenní úrokovou sazbu na úrovni 7 % a nezvýšila ji. Inflační očekávání jsou nízká, a protože americký Federální rezervní systém v listopadu nezpřísní, Banxico není nucena jednat. Pokud jde o rozvíjející se trhy, pokračující růst cen ropy by mohl vytáhnout inflaci výš. Například v Indii míří spotřebitelské ceny výš, neboť země je velmi závislá na dovozu ropy.
img

Zvyšují centrální banky bezpečnost finančního systému, nebo mu škodí?

19.01.2017 Banky nakupují riziková aktiva a používají k tomu peníze, které jim půjčují lidé ve snaze investovat do bezpečných aktiv. Celý proces tak stojí částečně na určitém klamu a také na explicitní podpoře ze strany vlády, která bankám umožňuje získávat peníze od opatrných střadatelů. Podpora ze strany vlády probíhá mimo jiné tak, že je bankám umožněno získat půjčky od banky centrální, a to v neomezeném množství a za relativně nízkých sazeb. Centrální banka tak vykonává funkci „věřitele poslední instance“ a banky díky ní mohou získat zdroje během paniky. Nemusí pak prodávat riziková aktiva se ztrátou.
img

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International

27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset
img

V SITUACI, KDY SE OČEKÁVÁ, ŽE FED ZVEDNE ÚROKOVÉ SAZBY, FIDELITY INTERNATIONAL ZVAŽUJE DOPAD NA RŮZNÉ DRUHY AMERICKÝCH AKTIV

14.12.2016 Předchozí cykly úrokových sazeb ukazují, že investoři by se nemuseli nutně obávat nárůstu amerických úrokových sazeb. Index S&P 500 se těšil průměrnému růstu 13,5 % v pěti předchozích případech, kdy Fed zvedl úrokové sazby.
img

Fed společně s Trumpem a Wall Street dávají zlatu výprask

08.12.2016 Popularita zlata rychle slábne a vinu za to nesou americký Federální rezervní systém, nově zvolený americký prezident Donald Trump a Wall Street, kteří současně tlačí akciové tituly k novým rekordům.
img

Deset šokujících předpovědí Saxo Bank na rok 2017

07.12.2016 Společnost navazuje na tradici, v níž vybírá prohlášení, která mají vyprovokovat debaty o tom, co by mohlo v příštím roce překvapit nebo šokovat investory. Letošní předpovědi se týkají rozmanité škály scénářů, je mezi nimi mimo jiné i prudký růst Číny, zotavení italských bank, „bremain“ (setrvání Británie ve sféře EU) místo brexitu a odhodlání EU změnit se v reakci na rozmach populismu. Tyto „šokující předpovědi“ nelze považovat za oficiální tržní odhady Saxo Bank – jde spíše o potenciální události a vývoj na trhu, které jsou považovány za neobyčejné a málo očekávané a které by mohly značně vyvést z rovnováhy konsenzuální náhledy.
img

Market Color, aneb co se děje na forexovém trhu s analýzou indexu S&P500

15.06.2016 Evropské burzy ve středu rostou, čímž přerušují šňůru pěti ztrátových seancí vyvolaných obavami z blížícího se britského referenda o setrvání Británie v Evropské unii. Ministr financí George Osborne vytáhl na voliče novou zbraň, když jim vyhrožuje zvýšením daní, když země opustí Evropskou unii. Německý akciový index si připisuje dopoledne zisk ve výši 0,9 procenta.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou EUR/CHF

24.05.2016 Německý složený index nákupních manažerů (PMI), založený na průzkumu ve firmách pokrývajících dvě třetiny německé ekonomiky a považovaný za dobrý indikátor ekonomického růstu, se podle předběžných údajů společnosti Markit v květnu zvýšil na 54,7 bodu z dubnových 53,6 bodu. Jedná se o nejlepší výsledek od prosince. Index naznačil, že největší evropská ekonomika pokračuje v překvapivě silném startu do druhého čtvrtletí. Výsledek složeného indexu PMI stojí 37 měsíců v řadě bezpečně nad hranicí 50 bodů oddělujících růst ekonomiky od poklesu.
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou amerického dolaru

20.05.2016 Dolar se v pátek dopoledne drží poblíž svých 2měsíčních maxim proti koši měn a podle všeho zakončí třetí týden v řadě růstem. Americký dolar si zatím proti koši měn připisuje tento týden 0,8 procenta zisku a za poslední 3 týdny vzrostl o 2,4 procenta.
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v únoru zrychlil v USA

08.04.2016 Komerční banky poskytly 17,2 miliard dolarů prostřednictvím spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech (oč. $17,0 mld...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů na konci roku v USA zrychlil

08.02.2016 V prosinci poskytly komerční banky prostřednictvím spotřebitelských úvěrů 21,3 miliard dolarů ve Spojených Státec...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů byl v USA nejnižší od počátku roku

11.01.2016 V listopadu se objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 13,95 miliard dolarů, ve s...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v USA zpomalil

08.12.2015 V říjnu se objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 16,0 miliard dolarů, ve srovná...
img

Makro: Objem spotřebitelských úvěrů byl v USA rekordní

09.11.2015 V září se objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech nečekaně zvýšil o 28,9 miliard dolarů, v...
trump-04112015-2.png

Donald Trump kritizoval Fed

04.11.2015 Republikánský uchazeč o post amerického prezidenta Donald Trump včera obvinil americkou centrální banku (Fed)...
img

Fed oživil naději na letošní zvýšení sazeb; analýza EUR/USD, AUD/USD

29.10.2015 Federální rezervní systém (Fed) po 2denním měnovém hlasování včera večer naznačil, že prosincové zvýšení úrokových sazeb je stále ve hře...
img

USD v závěru týdne snižuje ztráty, investoři vybírají zisky na NZD; analýza EUR/USD, USD/JPY

16.10.2015 Spotřebitelské ceny (index CPI) ve Spojených státech v září zaznamenaly nejvýraznější pokles za osm měsíců s tím, jak se snížily ceny benzínu, ale stabilní...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v srpnu zpomalil v USA

08.10.2015 V srpnu se objem spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 16,01 miliard dolarů (oč. $20,0 mld.), ve s...
img

Makro: Panelisté počítají se zvýšením úrokové sazby v tomto roce, NABE

18.09.2015 Naprostá většina podnikových ekonomů se domnívá, že Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby ještě před koncem to...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v USA zpomalil z červnové rekordní úrovně

09.09.2015 V červenci se objem spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 19,01 miliard dolarů (oč. $18,0 mld.) a ...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů USA v květnu zpomalil

09.07.2015 V květnu se objem spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 16,1 miliard dolarů (oč. $18,5 mld.) po re...
img

Makro: Spotřebitelské úvěry USA v dubnu překonaly očekávání

08.06.2015 V dubnu se objem spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 20,5 miliard dolarů (oč. $17,0 mld.) po rev...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v USA zrychlil

08.04.2015 V únoru se objem spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 15,5 miliard dolarů (oč. $13,0 mld.), ve sr...
img

RANNÍ ZPRÁVY: POZITIVNÍ VYHLÍDKY FEDU

29.01.2015 Guvernér centrální banky Velké Británie upozornil na to, že strach a plachost brání dalším reformám a navrhnul, že by se měl kopírovat styl USA...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů byl v říjnu nejnižší v tomto roce v USA

08.12.2014 V říjnu vzrostl objem spotřebitelských úvěrů v USA o 13,2 miliard dolarů, ve srovnání s $15,4 mld. v zá...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v září v USA zrychlil

10.11.2014 V září vzrostl objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů v USA o 15,9 miliard dolarů, ve srovnání s $14,0 ml...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v září v USA zrychlil

10.11.2014 V září vzrostl objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů v USA o 15,9 miliard dolarů, ve srovnání s $14,0 ml...
img

Forex: Dolar index na třítýdenním minimu

20.10.2014 V uplynulém týdnu se americký dolar vůči koši šesti hlavních světových měn propadl na třítýdenní minimum po slabý...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zpomalil

08.10.2014 Američané si půjčovali nejméně od listopadu loňského roku. V srpnu vzrostl objem poskytnutých spotřebitelských úv...
img

Makro: NABE předpokládá pomalejší růst americké ekonomiky v následujících čtvrtletích

29.09.2014 Zářiový výhled celonárodní asociace podnikových ekonomů (NABE) předpovídá pomalejší růst americké ekonomiky v nás...
img

Komodity: Drahé kovy pod tlakem po výhledu Fedu, zpevnění dolaru

25.08.2014 Termínové futures drahých kovů v uplynulém týdnu ztrácely uprostřed spekulací, že Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby dříve, než se očekávalo. Na divizi Comex burzy New York Mercantile Exchange klesla cena nejcennějšího kovu o 2% na devítitýdenní minimum 1278,6 dolarů za trojskou unci a cena stříbra o 0,7% na 19,386 dolarů. Zápis z červencového zasedání Fedu naznačil, že ke zpřísnění měnové politiky může v USA dojít dříve, což potvrdila předsedkyně Rady guvernérů Janet Yellen při svém prvním vystoupení na konferenci centrálních bankéřů v Jackson Hole. Zároveň ale poznamenala, že navzdory zlepšení, představuje trh práce nejistotu pro výhled. První reakce trhů byla jednoznačně pozitivní pro akciové trhy, dolar a výnosy dluhopisů.
img

RANNÍ ZPRÁVY: FED SE UCHYLUJE KE ZVÝŠENÍ SAZEB

21.08.2014 Americký dolar posiloval vůči euru poté, co se konala schůze Federální komice pro volný trh, kde se debatovalo o rychlém poklesu míry nezaměstnanosti...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů zůstal ve Spojených Státech na vysoké úrovni

08.08.2014 V červnu se objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů v USA zvýšil o 17,3 miliard dolarů (oč. $18,5 mld.), v...
img

Forex: Dolar index po lepších datech na pětitýdenním vrcholu

28.07.2014 Americký dolar vzrostl vůči koši hlavních světových měn na nejvyšší úroveň od 12. února a zaznamenal největší zisk za ...
img

Makro: Růst spotřebitelských úvěrů v květnu ve Spojených Státech zpomalil

09.07.2014 Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů se v květnu ve Spojených Státech zvýšil o 19,6 miliard dolarů (oč. $20 ...
img

Denní komentář IronFX - 05/05/2014

05.05.2014 NFP report nic nezměnil: Páteční report měl zásadně změnit tržní dění, způsobil ale jen krátkodobý výkyv. Bezprostředně po...
img

Makro: Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů byl nejvyšší od prosince v USA

08.04.2014 V únoru vzrostl objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech o 16,5 miliard dolarů (oč. $14,1 m...
img

Smíšená data z trhu práce USA přivedli ke spadnutí indexu S&P 500.

07.04.2014  Minulý pátek byla publikována očekávaná zpráva z ministerstva práce USA, a má v sobě informaci o množství nově vytvo...
img

Smíšená data z trhu práce USA přivedli ke spadnutí indexu S&P 500.

07.04.2014  Minulý pátek byla publikována očekávaná zpráva z ministerstva práce USA, a má v sobě informaci o množství nově vytvo...
img

RANNÍ ZPRÁVY: UPOZORNĚNÍ NA VELMI NÍZKOU DEFLACI EURA

03.04.2014  Euro bylo ve středu pod velkým tlakem kvůli trhu, který je více ostražitý a očekává jakýkoliv náznak uplatnění opatř...
img

Makro: Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů v roce 2013 meziročně vzrostlo o 6,2% v USA

10.02.2014 V prosinci se objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 18,8 miliard dolarů po růst...
img

RANNÍ ZPRÁVY: YEN ZÍSKÁVÁ VÝHODU

30.01.2014 I přesto, že vyšly výsledky FOMC, se trhu nepodařilo vyprodukovat očekávanou volatilitu. Britská libra je tím nejlepší...
img

Makro: Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů v říjnu vyskočil o 18,2 mld. dolarů v USA

09.12.2013 V říjnu se objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů ve Spojených Státech zvýšil o 18,2 miliard dolarů po růstu o...
usd dolar.jpg

Americká ekonomika pokračovala v expanzi

04.12.2013 Americká ekonomika v říjnu a začátkem listopadu pokračovala v expanzi, i když stále jen pomalým až mírným...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Bull | Burza | Béžová kniha | Býčí trh (bull market) | CFD | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Daytrading | Demo účet | Derivát | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Drawdown | ECB | ECB (European Central Bank) | ECN | EMA | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | Exotická měna | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Federal Fund Rate | Federální rezervní systém (FED) | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forexový obchodník | Futures | G7 | Gap | High | High Yield | Hodnota Pipu | IFO index | International Monetary Fund | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial margin (počáteční záloha/marže) | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LTRO | Likvidita | Long | Lot | Low | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Margin call | Market Maker | Risk | Marže | Medvědí trh (Bear market) | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NIKKEI Index | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Order | Outside Bar | P/E | Parita | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Profit Target | Pákový efekt | Přeprodané/překoupené ceny | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rollover (převedení) | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Long Term | Slippage | Směnný kurz | Spike | Split | Spot | Spot Market | Spotový trh | Spread | Stagflace | Sterling | Stochastic | Support | Pokladniční poukázky | Technical analysis | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Rollover | Makroekonomická data | Market Color | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Crash Proof | Euro Pacific | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | WSM | Investiční banka | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index CPI | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Break Even | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | DJIA | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | ECN broker | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | EUR USD | Eura | Euro posiluje | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Frank | Frank kurz | FxOpen | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | HDP Číny | HDP Francie | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční kovy | Investiční poradenství | Investiční strategie fondů | Zlaťáky | Investing | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak obchodovat forex | Jak vydělat | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Krize v Řecku | Kurz dollaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz jüanu | Kurz kanadského dolaru | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | MetaTrader4 | Míra inflace | Moving Average | MSCI index | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování forex | Online obchodování | Oslabení měny | Osobní finance | Pád dolaru | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | S čím obchodovat | SaxoBank | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Směnný kurz eura | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Světové měny | Švédská koruna kurz | Švédsko ekonomika | Švícarský frank | Švýcarský frank bankovky | Švýcarský frank kurz | Švýcarský frank měna | Termínované vklady | Trh cenných papírů | Trh nemovitostí | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny zlata | Vývoj rublu | Webinář | Webináře | World Systems Market | World Systems Market inc | WSM facebook | WSM robot | WSM robot.com | WTI | xTrade | xTrade Brokers | Zajištěné fondy | Zajištěné fondy České spořitelny | Zásoby ropy ve světě | Zavedení eura | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato akcie | Zlato investiční cena kurzy | Zlato step | Zlato to je in | Zlato v minci | Zlatý dolar | Znak dolar | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | Trading Central | Benzín | DMA | WSP | Buy | Ex-dividend | Hold | Indie | Janet Yellen | Junk bonds | Měď | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Sell | SPAD | Španělsko - burza | Štěpení cenných papírů (split) | Švýcarsko - burza | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | YTM (výnos do splatnosti) | Zew Survey Index | Žádosti o pracovní podpory | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | WGC | Štěpení cenného papíru | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Tržby | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Bod zlomu | QE | Světové ekonomiky | eBook | Bailout | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Broker (makléř) | Komise | Kontrakt | Pip value | Initial Margin | Volby | Úspěšný investor | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Foreign exchange market | Graf EUR/USD | Investment | Válka měn | Zlatý standart | Markit | Danske Bank | PrimStock | Bernstein | The New York Times | Jackson Hole | Campbell Soup | Microsoft | MSCI | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | Ole Hansen | Sója | Reálný obchodní účet | Rothschild | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Světová měna | Bezpečné měny | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Podnikání | Spot FX | Ministr financí | Globální trhy | Renminbi | Evropské banky | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Prezident Fedu | Příležitosti na trzích | Finanční stabilita | Earnings | Linie podpory | Podnikatelé | Pro tradery | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/USD | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | UBS Wealth Management | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Pavel Kohout | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Obchodování v Asii | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Index Nikkei | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Hospodářský růst USA | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Bankovní gigant | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Dluhové krize | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Měny na forexu | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Predikce | Obchodování dolaru | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Ministři financí EU | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Indexy PMI | Údaje o inflaci | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Mini loty | Obchodování forexu | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Investování v zahraničí | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | eTrader | Globtrex | Devizy | Morningstar | ex | Purple Trading | Alokace aktiv | Sell in May and go away | Cena palladia | Globtrex.com | Quant | Výhled pro zlato | Bitcoin Cash | MT4 Supreme Edition | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | Investiční nástroj | ETC | Inteligentní investor | RoboMarkets | Dobrý obchodník | Inverzní výnosová křivka | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Propad kapitálu | Obchodní týden | Obchodní válka | Kurzy měnových párů | Obchodní bariéry | Podniky | Asijské akciové trhy | Obchodovat forex | Globální růst | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Šéf Fedu | Graf indexu | TradeCentrum | Finanční války | Profesionální obchodník | Nové peníze | I-Trader | Použití finanční páky | Kompozitní index | Úrokový výnos | Pipy | Mileniálové | Výprodej akcií | Silnější dolar | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Jiné měny | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Veřejný dluh | Zadluženost | Hodnota indexu | Sazby Fedu | Obchodování na burzách | Australské akcie | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | MetaTrader Supreme Edition | Německé banky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Boris Johnson | Riziko recese | Finanční svět | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Prezidentka ECB | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Rozhodnutí centrálních bank | STAR | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Depozitní sazby | Hospodářská recese | Dění na trzích | MT5 Supreme Edition | Investujte do akcií | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Stav ekonomiky | Vyšší úrokové sazby | Sestavování portfolia | Obchodní spory | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Hospodářské krize | Čistý zisk | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Michal Dvořák | Politická situace | Tomáš Lébl | AXA ČR a SR | Objem | Debetní bublina | Data z USA | Obchod | RPSN | Trh práce | Myšlenka | Analýza dat | Supreme Edition | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Martin Krištoff | CFDWorld | USA a Čína | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Index DOW | Co bude | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Fixed income | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Technická analýza EUR/USD | Inflační cíle | Dluhopisoví investoři | Nezaměstnanost v eurozóně | Předpovědi | Průmysl | Zakázky německého průmyslu | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Hospodářský výsledek | Investujte na Forexu | Nejobchodovanější měny | Federal Open Market Committee | Euro/Americký dolar | European Central Bank | Zdražování | Nízká inflace | Problémy | Vládní výdaje | Fed dnes | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Airbus | Akciový index Dow Jones | Míra | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Kupní síla | AXA | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Propad akciových trhů | Ziskovost | Hospodaření | Návratnost | Inovace | Prodej v USA | Stoupající trend | Americké dolary | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Analytik skupiny AXA | Von der Leyenová | Budoucnost | Dramatické dopady | Poradenství | Nový rekord | Vyšší inflace | Týden na trhu | Ukazatele | Velikost ztráty | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Jüan | Pokles | Situace | Coronavirus | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Coronavirus řádící v Asii | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Panika kolem koronaviru | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Fond Quant | Hlavní úrokové sazby | Rekordní hodnoty | SEC | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Medvědi | Prodávající | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Šíření onemocnění | Panika na trzích | Šířící se koronavirus | AXA ČR | Americký Fed | Vývoj | Šok | Guru | Výkyvy | WP | Restrikce | Aerolinky | Lufthansa | Stav nouze | Zrychlené nákupy | Nákupy státních dluhopisů | Federální rezervní banka v New Yorku | Prudké výkyvy | Profitovat | Restriktivní opatření | Stimuly | Situace kolem koronaviru | Posílení ekonomiky | Zastavení šíření viru | Šíření viru | Stimul | Algoritmus fondu | Algoritmus fondu Quant | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Bilion dolarů | Přední český ekonom | Český ekonom | Ekonom Pavel Kohout | Spoluzakladatel fondu Quant | Příležitosti k nákupu | Lukáš Foral | Milton Friedman | Investiční strategie fondu Quant | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Tvůrce algoritmu | Dlouhodobá investiční strategie | Trhy nadhodnocené | Nakupovat za nízké ceny | Krize způsobená koronavirem | Kongres | Návrh zákona | Domácnosti | Páka | Prohlášení politiků | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Olympijské hry | Koronavirové krize | Globální šíření koronaviru | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Německý statistický úřad | Karanténa | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Schodek | Organizace | Švédská vláda | Poptávka po dolarové likviditě | Letecká společnost | Práce | Africké země | Údaje | DPH | Německá průmyslová produkce | Úspory | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Debata | Investiční tituly | Posílení | Joe Biden | Data z trhu práce | Fondy obchodované na burze | Federal Reserve | Dovoz | Vývoz | Akcie a dluhopisy | Obchodní platformy Metatrader | Renault | Umělé inteligence | JDE | Nissan | Automobilka Renault | Stimulační plán | Kvalitní akcie | Počet nových žádostí o podporu | Rumunský lei | Pokračování růstu | Covid | Ziskové marže | Situace na trhu práce | Tolerance rizika | Ocenění | Investice do robotiky | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Akcie těžařů | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Cenové hladiny | Marks & Spencer | Světová rezervní měna | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Biden | Prezidentská debata
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Federal Fund Rate
Federal Funds Rate
Federální dluh
Federální komise pro obchod (FTC)
Federální korporátní daň
Federální obchodní komise
Federální odvolací soud
Federální rezervní banka
Federální rezervní banka v New Yorku
Federální rezervní banky

Následující klíčová slova

Federální rezervní systém (FED)
Federální úřad pro letectví
Federální úřad pro vyšetřování
Federální úřad pro vyšetřování (FBI)
Federální vláda
Federal Open Market Committee
Federal Reserve
Federated Investors
Federated Investors Global Allocation Fund
FedEx
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít