Pátek 14. června 2024 23:35
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

Geopolitická rizika

img

Zlato je na rekordu. Co to znamená pro vývoj úroků na hypotékách v Česku?

22.05.2024 Ekonomové u nás i v zahraničí vedou veledůležitou debatu o možné trvalejší změně úrovně přirozené úrokové míry (r*). Zvyšuje se oproti letům před covidem, nebo ne? Pro její zvýšení hovoří třeba i rekordní zadlužování Spojených států, které tam podle některých expertů staví na hlavu zavedenou logiku provádění monetární politiky. Proti by však měla vypovídat nynější rekordní cena zlata. To žádný úrok nenese. Proč by tedy tolik rostlo, pokud by se nečekal obecný pokles úrokových sazeb a normalizace r*? Jak to tedy je?
img

Ryba: Zlato má další rekord, ale to je teprve začátek

20.05.2024 Cena zlata v pondělí vzrostla na historický rekord 2 449 dolarů za troyskou unci a meziročně navýšila o 18 procent. Tento růst je ale teprve začátek nového býčího trendu a cena může v horizontu několika let více než zdvojnásobit, říká v komentáři analytik české společnosti Golden Gate Pavel Ryba.
C:\fakepath\zlato3.jpg

Světová rada: ČR byla za 1Q na pátém místě v nákupech zlata

19.05.2024 Česko bylo za první čtvrtletí letošního roku na pátém místě na světě v nákupech zlata. Česká národní banka (ČNB) ho nakoupila pět tun, loni za stejné období skončila šestá se dvěma tunami. Centrální banky byly už tradičně největšími nákupčími zlata vůbec. Světová rada pro zlato (WGC) to uvedla ve svém dokumentu, který shrnuje první letošní kvartál na světovém trhu se zlatem.
img

Výhled pro „černé zlato“ a možný dopad na ceny benzínu

14.05.2024 Poslední týdny přinesly korekci cen na trhu s ropou na pozadí určitého zklidnění na Blízkém východě. V polovině uplynulého týdne pak začal trh s ropou znovu růst. Jaký je další výhled pro tuto komoditu? A co můžeme očekávat v rámci cen benzínu v souvislosti s letním cestováním?
img

Fed jedná o možnosti dalšího zvýšení sazeb

09.05.2024 Od začátku roku říkám totéž: věřím, že Federální rezervní systém se snižováním sazeb nepospíchá. Ve skutečnosti se snížení sazeb ze strany Fedu v roce 2024 možná ani nedočkáme. To je vzhledem k současné míře inflace docela dobře možné. Inflace totiž během posledních měsíců zrychluje a ještě se nezastavila. Neexistuje žádná záruka, že zrychlovat přestane a index spotřebitelských cen nedosáhne například 4 %. Kolik ekonomů bude při takové výši inflace hovořit o vyhlídkách na snížení sazeb v roce 2024 alespoň počínaje červnem?
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Rally zlata v duchu chameleona

16.04.2024 RALLY: Ceny zlata jsou na úrovni 2400 dolarů za unci, čímž stanovily nové historické maximum, letos vzrostly o 13 % a trojnásobně překonaly rally širších komodit. Ceny stříbra si vedou lépe vzhledem k jejich tradičně vyšší hodnotě beta vůči cenám zlata a nízkému ocenění poměru zlata a stříbra oproti historii (viz graf). Byla to však nevyvážená chameleonská rally zlata, která přináší spoustu rizik. Důvodem byla poptávka po geopolitickém a inflačním zajištění spolu s poptávkou centrálních bank. Tradiční hnací síly zlata mezitím chyběly, protože americký dolar posílil a výnosy dluhopisů vzrostly, spolu s odlivem peněz ze zlatých ETF a zaostáním zlatých akciových proxies.
C:\fakepath\ropa-16042024.jpg

Jaká jsou rizika drahé ropy?

16.04.2024 Rostoucí cena ropy není špatná zpráva pouze pro řidiče. V aktuální makroekonomické situaci může rychle rostoucí cena ropy mít katastrofické následky. Cena americké lehké ropy vzrostla od začátku roku o více než 19 %. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli vrátit na úrovně z konce roku 2023. Z technického hlediska je růst ceny ropy silný.
img

Očekává se růst zlata na Wall Street a Main Street

15.04.2024 Jelikož geopolitická rizika tlačí ceny drahých kovů dál do neznámého teritoria, poslední týdenní průzkum o zlatě ukázal, že co se týká vyhlídek drahého kovu, jsou Main Street a Wall Street prakticky zajedno.
img

V centru pozornosti jsou energie: Jaké novinky čekají investory na Wall Street

15.04.2024 Akcie energetických firem stoupaly, když se zisky na akciovém trhu přesunuly mimo technologické společnosti, které dominovaly v loňském roce. Zájem investorů o nekomoditní sektory by ale mohl utrpět, pokud inflační očekávání dál porostou a obavy z agresivní politiky Fedu zesílí.
C:\fakepath\trader-12042024-43-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.04.2024 1) Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé překonala hranici 2400 dolarů (zhruba 57.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají geopolitická rizika na Blízkém východě a obavy ohledně čínské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Zlato4.jpeg

Cena zlata dále roste, poprvé překročila 2400 USD

12.04.2024 Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé překonala hranici 2400 dolarů (zhruba 57.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají geopolitická rizika na Blízkém východě a obavy ohledně čínské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
img

Investiční výhled společnosti Fidelity International na 2. čtvrtletí: Podstatou je správné načasování

11.04.2024 Inflace v průběhu roku klesá a trhy jsou odolné. To jsou příznivé signály, které přiměly společnost Fidelity International k vylepšení základního scénáře (ve svém investičním výhledu na druhé čtvrtletí roku 2024) pro rok 2024 na „měkké přistání“. Podle něj dojde ke stabilizaci růstu v blízkosti trendu.
img

Dojde ke korekci zlata?

11.04.2024 Pokud všichni prodávají, někdo nakupuje. Odliv kapitálu ze zlatých ETF na pozadí silného dolaru a rostoucích výnosů amerických státních dluhopisů nabírá na síle. Drahý kov však neunavuje přepisování historických maxim a od poloviny února vzrostl o 18 %. Je tedy zřejmé, že se kupující najdou. Vysoká poptávka centrálních bank, Číny a investorů zajišťujících se proti geopolitickým a politickým rizikům položila základ rychlé rally XAU/USD v roce 2024.
img

Co právě řekl šéf největší americké banky svým akcionářům?

10.04.2024 „Jamie Dimon si zachovává skeptický přístup k ekonomice USA a nevylučuje znovu rostoucí úrokové sazby ani dlouhodobě zvýšenou inflaci nad 2 %,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Nvidia - je čas na taktický pullback?

13.03.2024 Důležitá konference pro vývojáře týkající se umělé inteligence se uskuteční 18. března. Konferenci GTC pořádá společnost Nvidia a očekává se, že na ní budou představeny další důležité produkty společnosti. Očekává se, že společnost ukáže aktualizaci svých čipů nazvaných B1000 a N100, ethernetové přepínače a plány na "okrajovou" umělou inteligenci a využití této technologie v počítačích a chytrých telefonech. Společnost se pravděpodobně zmíní také o monetizaci svého cloudu nebo také o automobilovém či herním sektoru.
C:\fakepath\Zlato4.jpeg

Cena zlata se díky očekávanému snižování úroků v USA dostala na nový rekord

05.03.2024 Cena zlata je na rekordu, k jejímu růstu přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne už v červnu snižovat základní úrokové sazby. Investoři také přesouvají peníze do zlata kvůli tomu, že se protahuje válka na Blízkém východě. Cena kovu k okamžitému dodání odpoledne stoupla zhruba o jedno procento na rekordních 2136,69 USD (49.936 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\zlato1.png

Cena zlata dnes dále stoupá

05.03.2024 Cena zlata se dál zvyšuje, k růstu přispívají spekulace na brzké snížení úrokových sazeb. Dopoledne se zlato v Londýně prodávalo za 2123 dolarů (49.648 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což je těsně pod rekordní hodnotou 2135 dolarů z loňského prosince. V přepočtu na eura už cena maxima dosáhla, v ranních hodinách se za unci platilo 1957 eur.
img

Přehled a analýza XAU/USD: Riziko globálního poklesu zlata je i nadále poměrně malé

23.02.2024 Ve středu zveřejněný jestřábí zápis ze zasedání FOMC spolu s komentáři vlivných představitelů Federálního rezervního systému naznačuje, že americká centrální banka se snižováním úrokových sazeb nepospíchá. V důsledku toho cena zlata nadále klesala. Myšlenka udržení vysokých úrokových sazeb po delší dobu nadále podporuje růst výnosů amerických státních dluhopisů.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
img

Maxima indexu S&P 500: naděje v nadcházející zasedání Fedu a zisky tech firem

30.01.2024 Americké akciové indexy vykázaly v pondělí růst. Investoři se připravovali na náročný týden, kdy očekávali velké množství finančních zpráv společností s velkou tržní kapitalizací, nové ekonomické údaje a zasedání Fedu věnované měnové politice. Všechny tři hlavní americké akciové indexy vykázaly růst, přičemž nejvíc vzrostl hi-tech index Nasdaq (.IXIC). Index S&P 500 (.SPX) dosáhl nové rekordní zavírací úrovně. Po 3,3% růstu hlavního indexu v prvním měsíci roku 2024 revidoval BlackRock své hodnocení amerických akcií směrem nahoru.
C:\fakepath\trader-26012024-48-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy v naději na zmírnění problémů v Rudém moři klesají

26.01.2024 Ceny ropy dnes klesají v naději, že by se mohly zmírnit problémy s přepravou v Rudém moři, protože čínští představitelé požádali Írán, aby pomohl omezit útoky jemenských Húsíů na lodě. Za celý týden si však připisují zisky díky pozitivním ekonomickým zprávám z USA a Číny a obavám o dodávky kvůli napětí na Blízkém východě.
img

JAP225 roste o 1,2 % a dosahuje 34letého maxima, k čemuž přispívají přepravci 📈

15.01.2024 Futures na hlavní japonský akciový index Nikkei225 se dnes obchodují s více než 1,2% nárůstem a spotový benchmark se během asijské seance vyšplhal na úroveň 36 008 bodů, což je nejvyšší hodnota od více než 34 let (únor 1990). Ceny akcií podporuje další stabilizace japonského jenu na nižších úrovních a pokles výnosů amerických dluhopisů. Investoři se na TSE zaměřují na akcie vývozců a přepravců, u nichž se mohou v důsledku zvýšených geopolitických rizik zvýšit marže a přepravní sazby.
img

Měny s vysokým výnosem začnou ztrácet na přitažlivosti

11.01.2024 S příchodem roku 2024 se pozornost obrací od dluhopisových výnosů a inflačního narativu k relativitě a odolnosti růstu. Nejspíš ještě nějakou dobu potrvá, než se z propadu USD stane obecně přijímaný fakt. Nejdřív si musí i u další centrální banky světa ověřit pravdivost narativu vyšší a dlouhodobější inflace. V prostředí medvědího dolaru, kde vše závisí na výnosech z dluhopisů, mají JPY i další asijské měny značný prostor k opětovnému růstu, ale klíčovými riziky zůstávají geopolitika a volby.
img

Na co si dát v roce 2024 u ropy pozor

08.01.2024 Obchodníci s ropou vykročili do nového roku opatrně. Obavy z vývoje poptávky a globálního hospodářského růstu vyvažují rostoucí geopolitická rizika spojená s událostmi v Rudém moři a okolí. Je čím dál pravděpodobnější, že se bude ropa i v nadcházejících měsících obchodovat v úzkém pásmu a žádný důvod nebude sám o sobě dost silný, aby změnil dynamiku trhu, který neví, jestli vsadit spíš na zpomalení růstu, zejména v Číně a v USA, a rostoucí produkci zemí mimo OPEC+, nebo na omezení produkce kartelu a geopolitická rizika.
img

US Open: Wall Street začíná nový rok korekcí

02.01.2024 Nový rok na Wall Street začíná opravou. Kontrakty na hlavních indexech zaznamenávají ztráty a dolar se odráží od klíčové podpory. US500 klesla o 0,80 % na 4775 bodů, zatímco US100 klesla o 1,60 % na 16700 bodů. Výnosy 10letých amerických dluhopisů také výrazně rostou na 3,94 %.
C:\fakepath\zlato-29122023.jpg

Cena zlata letos vzrostla nejvíce za tři roky a skončila nad 2000 USD

29.12.2023 Cena zlata v letošním roce stoupla o více než 13 procent, nejvíce za poslední tři roky, a končí rok nad úrovní 2000 USD (44.700 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Cenu nejnověji podpořily naděje, že centrální banka USA (Fed) by mohla snížit úrokové sazby již v březnu, během roku také geopolitické a ekonomické problémy. Další drahé kovy - stříbro, platina a palladium, zaznamenaly pokles. Ztráta palladia byla nejvyšší od roku 2008, uvedla agentura Reuters.
img

Portu – výhled na rok 2024

28.12.2023 Výnosnost jednotlivých aktiv v roce 2023 ovlivňovaly zejména makroekonomické problémy a geopolitická rizika. Spojené státy i EU nadále bojovaly s vysokou inflací, tu se dařilo snižovat centrálním bankám vyššími úrokovými sazbami jen pomalu. Efekt vyšších sazeb tlumil napjatý trh práce, když nedostatek pracovníků způsoboval silný tlak na růst mezd. Ten bránil rychlejšímu poklesu inflace. Nejrychlejší proces zvyšování sazeb americkým Fedem a historicky nejvyšší sazby v eurozóně stanovené ECB ale zabraly. Inflace v současnosti dosahuje v USA 3,1 % a v eurozóně 2,4 %, což je již blízko cílové hodnotě 2 %.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecká centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 42,5 procenta

21.12.2023 Turecká centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 2,5 procentního bodu na 42,5 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky ve snaze dostat pod kontrolu inflaci. Turecko má nyní zdaleka nejvyšší inflaci v Evropě, výrazně vyšší než v jiných evropských zemích má také úroky.
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Denní shrnutí: Wall Street po aukci 30letých dluhopisů vymazala zisky

09.11.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování mírným růstem, ale nyní se obchodují níže. S&P 500 a Dow Jones klesají o 0,4 %, Nasdaq se obchoduje o 0,3 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací klesá o více než 1 %.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
img

Denní shrnutí: US100 vzrostl o 2 % - Fed a pokles ropy podporují býky

01.11.2023 Nálada na evropském trhu byla dnes převážně pozitivní. DAX uzavřel seanci téměř o 0,7 % výše, CAC40 si připsal více než 0,6 % a FTSE vzrostl o necelých 0,3 %.
img

Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů

31.10.2023 Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
C:\fakepath\trader-19102023-41-zm.jpg

Šéf Fedu nevyloučil další zvyšování úroků, odkázal přitom na sílu ekonomiky USA

19.10.2023 Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell nevyloučil další zvyšování úrokových sazeb. Ve svém projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku přitom poukázal na sílu americké ekonomiky a přetrvávající napjaté podmínky na trhu práce. Inflace zůstává podle Powella příliš vysoká. Centrální banka se pomocí zpřísňování měnové politiky snaží dostat inflaci ke svému dvouprocentnímu cíli. Powell začal hovořit se zpožděním kvůli protestu klimatických aktivistů.
img

Cesta k býčímu trhu s dluhopisy je připravená, ale ještě nás čeká pár výzev

12.10.2023 V posledním letošním čtvrtletí dojde na obou stranách Atlantiku k prohloubení stagflace. Recese, která začala v Německu a Nizozemsku, se rozšíří do dalších evropských zemí a i ve Spojených státech výrazně zpomalí růst. Přesto zůstane inflace po zbytek tohoto roku i počátkem toho příštího vyšší, takže budou muset být centrální banky připravené kdykoli znovu zvýšit sazby.
img

Invesco: Válka mezi Izraelem a Hamásem přináší do popředí geopolitická rizika

12.10.2023 O víkendu Hamás překvapivě zaútočil na Izrael, zabil civilisty a vzal rukojmí, což se zdá být reakcí na připravovaný izraelsko-saúdský mírový plán. Izrael vyhlásil válku a zřejmě se připravuje na rozsáhlou invazi do Gazy. Součástí izraelsko-saúdské mírové dohody byla podmínka izraelských ústupků Palestincům. Zdá se, že v současné situaci k tomu pravděpodobně nedojde, což naznačuje, že mírová dohoda může být zmařena. Deník Wall Street Journal uvedl, že se na útoku Hamásu podílel Írán; pokud se tato informace potvrdí, hrozí, že do konfliktu budou zataženy další země.
img

Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce

09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
img

Čtvrtletní výhled Fidelity International pro Asii: Předbíhání, ale opožděné

28.06.2023 Asie je i nadále světlým bodem v pochmurné globální ekonomice. Hospodářské oživení je však pomalejší, než se očekávalo, a tak investování vyžaduje selektivnější přístup.
img

Forex: Do centra pozornosti se dostanou centrální bankéři v portugalské Sintře

27.06.2023 Dnešní makroekonomický kalendář bude poměrně chudý na data. O dění na finančních trzích se tak zřejmě postará symposium ECB v portugalské Sintře, které dnes zahájí odbornou část a bude zároveň prostorem pro vystoupení prezidentky ECB Lagardeové. Na druhé straně Atlantiku v USA budou zveřejněné květnové údaje objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které podle nás celkově klesly o 0,3 % m/m, resp. téměř stagnovaly (+0,1 % m/m) v případě objednávek bez dopravních zařízení.
img

Forex: Rostoucí pesimismus v tuzemské ekonomice

26.06.2023 Dnešní měkké indikátory sentimentu vykreslují poněkud ponurý obrázek tuzemské ekonomiky. Konjunkturální průzkum za červen ukázal na zhoršení nálady v domácí ekonomice, a to napříč všemi podnikatelskými odvětvími s výjimkou stavebnictví a zároveň také u spotřebitelů. Nejhlouběji pod dlouhodobými průměry se současně nachází nálada v průmyslu, která je nejnižší zhruba od začátku covidové pandemie (duben-červen 2020). U průmyslníků došlo především ke zhoršení vnímání ekonomické situace a výhledu výrobní činnosti, zatímco hodnocení současné poptávky zůstalo poměrně slabé. Ani nálada českých domácností se v červnu nezvedla, což opět příliš nesvědčí o začátku oživení spotřebitelských výdajů.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínská centrální banka překvapivě snížila klíčový úrok na 1,90 procenta

13.06.2023 Čínská centrální banka dnes překvapivě snížila klíčovou krátkodobou úrokovou sazbu o desetinu bodu na 1,90 procenta. V oznámení uvedla, že tak činí ve snaze udržet v bankovním systému dostatečnou likviditu. Statistika z poslední doby totiž podle analytiků ukazuje, že hospodářské oživení po pandemii je slabší, než úřady očekávaly.
img

Výhled ceny zlata: 2 200 USD do 11 měsíců

03.05.2023 Podle švýcarské banky UBS je do konce roku vysoká pravděpodobnost, že zlato stoupne na 2100 dolarů za unci a do konce března 2024 pak na 2200 dolarů za unci.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-30042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (1.5.2023)

01.05.2023 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu přinesl velmi povedený a ziskový obchod, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři ZDE. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci nákupního long (buy) obchodu, který dokonale přesně došel do mého předem stanového cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-28042023-51-zm.jpg

Představenstvo Norilsk Nickelu poprvé za 14 let nedoporučilo vyplatit dividendu

28.04.2023 Představenstvo ruské těžařské firmy Norilsk Nickel nedoporučilo vyplatit dividendu za loňský rok. Učinilo tak poprvé za 14 let. Své rozhodnutí firma zdůvodnila negativními dopady geopolitiky, ruskou válkou na Ukrajině a související západní sankce ale přímo nezmínila.
C:\fakepath\trader-24042023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.04.2023 1) Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Ve světě dál sílí trend postupného odklonu od amerického dolaru

24.04.2023 Ve světě dál sílí trend odklonu od amerického dolaru, k čemuž podle analytiků přispívají i geopolitická rizika. Dolar ale v obchodních transakcích stále kraluje, i když jeho podíl v devizových rezervách centrálních bank se pozvolna snižuje. K tomu, aby státy při obchodování méně spoléhaly na americkou měnu, vyzývají státy od Brazílie až po jihovýchodní Asii, uvedl dnes web americké televize CNBC.
img

Podpoří vyšší poptávka po EV palladium a akcie Albemarle? 📊

23.03.2023 Albemarle (ALB.US) je největším dodavatelem lithia pro baterie elektrických vozidel od roku 2020. Ceny lithia jsou klíčovým faktorem ziskovosti společnosti – nálada kolem jejích akcií se zhoršila, protože ceny lithia klesly. Albemarle se také specializuje na chemické služby (brom, katalyzátory), ale lithium představovalo 68 % jejích příjmů v roce 2022. Společnost vydala optimistické předpovědi pro rok 2023 a očekává zlepšení poptávky. Hlavními riziky se jeví přízrak finanční krize, přísnější úvěrové podmínky pro spotřebitele a potenciální geopolitická rizika vyplývající z napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Společnost má výrobní závod v Číně.
img

Invesco: Spíše realistický než pesimistický pohled na trh

24.02.2023 Posledních několik týdnů mě zarazila míra pesimismu, jakou jsem zažila při setkávání s klienty. Problémy nás určitě čekají, ale nemyslím si, že by měl pesimismus zastínit potenciál kapitálového zhodnocení a průběžných výnosů, které leží před námi.
img

Co očekávat na finančních trzích dnes a v průběhu tohoto týdne? GBP/USD mírně poroste a USD/JPY bude klesat.

22.02.2023 Nedávná ekonomická data z USA prokázala odolnost americké ekonomiky a zpomalení meziroční inflace. Tyto údaje zvýšily obavy, že Federální rezervní systém bude pokračovat v agresivním zvyšování sazeb. Z tohoto důvodu americké benchmarkové akciové indexy v úterý klesly, zatímco výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly. Kupodivu americký dolar mírně posílil vůči koši svých konkurenčních měn.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 20.–23. ledna 2023: prodávejte pod úrovní 1 934 USD (Murray +2/8 – 21 SMA)

20.01.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje okolo úrovně 1 931,20. Vidíme, že se obchoduje v blízkosti maxima, kterého dosáhlo před koncem včerejší americké seance.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

Apple přesune výrobu z Číny 🔌📱 Gigant postaví nové "iPhone city" ?

05.12.2022 V posledních týdnech Apple urychlil plány na přesun části své výroby mimo Čínu. Říše středu již dlouho dominuje dodavatelskému řetězci giganta ze Silicon Valley. Tváří v tvář problémům ve svém obrovském závodě v Čeng-čou čelí společnost vyhlídce na vytvoření nového "města iPhonů":
img

Taiwan Semiconductors získává 11 % po zveřejnění nákupu Berkshire Hathaway 📈

15.11.2022 Investiční společnost Berkshire Hathaway (BRKA.US), kterou vedou Warren Buffett a Charlie Munger, získala 60 milionů akcií největšího tchajwanského výrobce polovodičů Taiwan Semiconductors (TSMC). Hodnota tohoto balíku dosahuje téměř 4,1 miliardy USD. Na této vlně získávají také akcie dalších výrobců čipů včetně společností AMD (AMD.US), Intel (INTC.US) a Nvidia (NVDA.US), které byly letos pod tlakem:
img

Zlato povolilo sevření

26.10.2022 Zlato v roce 2022 prohrálo s dolarem v boji o status hlavního bezpečného aktiva. Páru XAUUSD proto nepomohla ani vysoká míra geopolitických rizik, ani inflace v USA, která se pohybuje poblíž 40letým maxim. Kotace drahého kovu se propadly asi o 20 % z úrovní svých březnových maxim, money manažeři drží čisté shorty na zlato poprvé po mnoha letech a odliv kapitálu z ETF se nezastaví ani na minutu. Zdálo by se, že drahý kov je odsouzen k pádu na 1500 dolarů, ale najednou se pravidla hry změnila.
img

Ranní okénko - Dnešní zveřejnění inflace v eurozóně patrně tlak na ECB nesníží

31.08.2022 Dnes vyjde srpnová inflace v eurozóně. Pro ECB data patrně neposkytnou signál pro zpomalení tempa zvyšování sazeb. Včerejší dílčí výsledky z některých členských zemí indikují, že by inflace mohla skončit víceméně v souladu s odhady poblíž 9 %. V Německu výsledek odhalil meziroční zvýšení tempa z 7,5 % na 7,9 % (medián odhadů 7,8 %). Ve Francii byla potvrzena očekáváná stagnace cen na 6,1 %, zatímco ve Španělsku došlo ke snížení tempa z 10,8 % na 10,4 %. Kromě statistiky vývoje inflace dnes dorazí data z trhu práce. Německý statistický úřad zveřejní údaje o míře nezaměstnanosti a v USA vyjde ADP report, který trh vnímá jako předskokana měsíční statistiky z trhu práce (pátek).
img

Výsledek HDP vylepšila tvorba zásob

30.08.2022 Zpřesněný odhad vývoje HDP ve druhém letošním čtvrtletí přinesl revizi z mezikvartálních 0,2 % na náš původní odhad 0,5 %. Meziročně si HDP polepšil z 3,6 % na 3,7 %.
C:\fakepath\zlato-29082022.png

Zlato a vysoké úroky

29.08.2022 Finanční trhy na základě velmi vytrvalé inflace, nekončícího růstu cen energií a jestřábích komentářů z americké i evropské centrální banky revidují výhled úrokových sazeb směrem vzhůru. Probíhající sympozium centrálních bankéřů v Jackson Hole tak může vejít do historie zformováním „globální jestřábí koalice“, podobně jako v roce 2010 otevřel svým projevem tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke prostor býkům de facto oznámením dalšího kvantitativního uvolňování (QE).
img

Americký dolar i nadále vede

11.04.2022 Spousta sankcí, které byly uvaleny na Rusko jsou velmi silné, jelikož jsou založeny na americkém dolaru, jakožto nejpoužívanější měnou na finančních trzích ve světě, obchodu a v rezervách centrálních bank. Někteří lidé však varují, že takto ozbrojená zelená měna by mohla narušovat její dominanci a vzbudit obavy, že menší měny, jako třeba čínský renminbi, by na mezinárodní scéně získali větší roli.
img

Zlato se rozhoduje, jaký trend si zvolit

08.04.2022 Ceny zlata dál kolísají. Zatím není jasné, kterou cestou se nakonec vydají. Budou za současné geopolitické situace růst, nebo se pod tlakem makroekonomiky propadnou?
img

Průmysl v únoru stagnoval, válka budoucí vyhlídky nezlepší

06.04.2022 Český průmysl v únoru stagnoval. Přesněji meziročně poklesl o 0,3 %. Skončil tak pod našim očekáváním (+3,0 %) i pod očekáváním trhu (+2,5 %). Útěchou může být, že mírné revize směrem vzhůru se dočkal alespoň lednový růst (z +3,7 % na +4,0 %). Hlavním důvodem slabého únorového výsledku je stejně jako v předchozích čtvrtletích zejména neutěšující vývoj v automobilovém sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,4 %.
img

Dolar se stal spojencem Fedu a euru se nedaří

06.04.2022 Americká měna opět nabrala na síle a porazila tu evropskou. Pokusy eura demonstrovat vedení nad dolarem narážejí na sebevědomou sílu dolaru. Dolar se snaží posílit své pozice a tyto snahy jsou vcelku úspěšné.
img

Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou

25.03.2022 Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.
img

Přehled vývoje USD, EUR, GBP: Dolar bude pravděpodobně pokračovat v růstu, euro a libra zůstávají pod tlakem

21.03.2022 Kumulativní dlouhá pozice na dolaru za sledovaný týden poprvé od ledna vzrostla na 8,921 mld. USD, avšak přebytek nelze považovat za významný. Je ale možné, že jsme svědky změny trendu. Na dlouhodobé závěry je ještě brzy, protože rozhodující roli nehrál růst poptávky po dolaru, ale pokles eura, které za týden ztratilo 5,4 mld. EUR.
img

Geopolitické iluze v minulosti. Prognóza pro euro se prudce zhoršila, očekává se nová vlna poklesu

21.03.2022 Zdá se, že měnový pár EUR/USD má vážně v úmyslu nejen udržet se nad hranicí 1,1100, ale také dosáhnout úrovně 1,1300, kde se nacházel před krizí na Ukrajině. Není na to, aby euro začalo doufat v urovnání problémů mezi ruskou a ukrajinskou stranou, příliš brzy?
C:\fakepath\XTB-conference-21032022.png

Největší tuzemská událost pro tradery je tu!

21.03.2022 Ať už investujete do akcií, ETF, komodit, kryptoměn nebo na Forexu (měnovém trhu), je pro vás aktuální situace jistě složitá. Nejistota, kam se člověk podívá – od doznívající pandemie, přes geopolitická rizika až po negativní fundamenty typu zvyšování úrokových sazeb. To vše přináší na trhy zvýšenou volatilitu, se kterou se investoři musí poprat.
img

Ranní okénko - Fed odstartuje cyklus zvyšování úrokových sazeb

14.03.2022 První událostí tohoto týdne jsou tuzemské maloobchodní tržby. Ovšem v popředí bude i nadále vývoj na straně sankcí vůči Rusku a měnověpolitické zasedání amerického Fedu a Bank of England. Od Fedu se čeká první zvýšení úrokových sazeb, od centrální banky Velké Británie pak pokračování ve zvyšování. Válka na Ukrajině a její dopad do ekonomiky, vyšší inflace a menší růst, dávají centrální banky do složité pozice. Až moc silný zásah proti inflaci by mohl způsobit recesi. V opačném případě by příliš uvolněná politika podporovala poptávku při válkou zasažené nabídkové straně, a posílila by tím inflační tlaky.
img

Analytici předpovídají, že ropa by se mohla vyšplhat na 300 USD a zlato na 3 000 USD

09.03.2022 Ceny zlata vyskočily poté, co USA a Spojené království v úterý zakázaly dovoz ruské ropy. Od začátku roku 2022 drahý kov vzrostl o 12 %. Ruská invaze na Ukrajinu zvýšila v únoru poptávku po zlatě.
img

Světová ekonomika pod hrozbou kolapsu uprostřed vlny šílenství na komoditních trzích. Přehled USD, NZD a AUD

08.03.2022 Hlavní trendy přetrvávají i v úterý ráno – většina akciových indexů je pod silným tlakem, americký dolar je žádaný jako hlavní rezervní měna, komodity atakují rekordy. Nikl vzrostl k pátečnímu uzavření o 90 % za jediný den, další kovy, hliník, paladium a zinek, vykazují podobnou dynamiku.
img

Akciové trhy v průběhu ruské invaze

02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
img

Přehled USD, CAD a JPY: Trhy začínají být pokračujícím konfliktem na Ukrajině ohroženy. Další globální krize je na cestě

02.03.2022 Trhy začínají reagovat na konflikt na Ukrajině. Květnové futures kontrakty na ropu Brent vzrostly na 111 USD/barel a aktualizovaly tak svůj sedmiletý rekord. Také plyn je býčí, i když zaostává, zatímco futures na uhlí vzrostly za pouhý týden o více než 50 %. Není pochyb o tom, že pokud bude současný trend pokračovat, svět zažije nejhorší energetickou krizi od roku 1979.
img

Americké akcie kvůli zhoršující se ukrajinské krizi klesají

25.02.2022 Akcie ve čtvrtek brzy ráno klesly a vedly ke korekci indexů, protože uvalení sankcí na Rusko kvůli jeho válečnému postupu proti Ukrajině zvýšilo tlak na trh, který vykazuje známky prohýbání pod snahou Federálního rezervního systému potlačit inflaci.
img

Bitcoin a ether pravděpodobně prudce neporostou

24.02.2022 Kryptoměnový trh se ve středu odrazil vzhůru a mírně tak vyrovnal propad, který přinesla eskalující geopolitická situace ve světě. Tehdy bitcoin klesl o 12 % na téměř 36 600 USD, což je úroveň, která byla dříve zaznamenána v polovině roku 2021. O 16 % se propadl také ADA, zatímco ethereum kleslo o 14 %. Tento rozsáhlý výprodej stáhl tržní kapitalizaci kryptoměn z 2 bil. USD na 1,7 bil. USD.
img

Americký akciový trh rozšiřuje ztráty kvůli geopolitickému napětí ve východní Evropě

23.02.2022 Hlavní americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, se včera uzavřely v červených číslech. Jejich pokles byl však spíše mírný. Akciový trh klesá již více než týden, přičemž index NASDAQ Composite dosáhl 8měsíčního minima. V současné době zažívají akcie těžké časy. Analytici se domnívají, že Wall Street bude neklidná po celý rok 2022. Dříve bylo zvyšování sazeb hlavním medvědím faktorem ze strany Fedu v tomto roce. Nyní se objevují geopolitická rizika.
img

Přední krypto analytici očekávají, že BTC klesne pod 30 000 USD

23.02.2022 Býčí jízda se na kryptoměnovém trhu objevila na začátku února. Zdálo se, že by brzy mohl začít plnohodnotný vzestupný trend. Na grafech bitcoinu a dalších hlavních digitálních aktiv se začala vytvářet býčí reverzní formace. Když však nastal čas prolomit linii ramen a připravit se na býčí rally, americký Fed oznámil, že brzy zvýší sazby. Geopolitická rizika situaci ještě zhoršila a investoři se obrátili ke zlatu.
img

Forex: Riziko eskalace konfliktu na Ukrajině na prvním místě

23.02.2022 Finančním trhem hýbe především konflikt Rusko – Ukrajina a potažmo Západ. Prostor pro nárůst averze vůči riziku je stále značný a hrozí tak další oslabení středoevropských měn včetně koruny. Dnes zveřejněné údaje o cenách výrobců v ČR za leden ukážou stále vysokou meziroční dynamiku, která je argumentem pro další navýšení úrokových sazeb ČNB.
C:\fakepath\trader-22022022-19-zm.jpg

Forex: Koruna dnes oslabila k euru i dolaru, vývoj ovlivnila situace na Ukrajině

22.02.2022 Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. Na euro ztratila od pondělního podvečera 11 haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala v kurzu 24,48 EUR/CZK. Ve vztahu k dolaru si česká měna pohoršila o desetník na 21,60 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru společnosti Patria Online. Vývoj podle analytiků ovlivnila situace na východě Ukrajiny.
img

Forex: Finanční trh dnes zachoval relativní klid

22.02.2022 Světové i regionální finanční trhy dnes především vstřebávaly narůstající geopolitická rizika na hranici Ukrajiny a Ruska. Přesto byl jejich vývoj s ohledem na okolnosti prozatím relativně klidný. Akciové trhy dnešek zahájily sestupem. Široký evropský index StoxxEurope600 v počátku klesl o necelá 2 %, ale později dnešní ztráty smazal a stočil se k růstu. Cena ropy Brent dopoledne vzrostla nad 99 USD/barel. Během odpoledne se snížila pod 97 USD/barel.
img

Forex: Menší averze k riziku na globálních trzích ulevila koruně

21.02.2022 V průběhu února jsme mohli pozorovat oslabování české měny vůči euru. V neprospěch koruny hrály vyostřující se geopolitická rizika a přehodnocení výhledů na americké úrokové sazby k více než pěti „hikům“ během letošního roku. K obratu vývoje kurzu koruny došlo počátkem minulého týdne. Koruna kulminovala na úrovni EUR/CZK 24,56 a poté skokově posílila na 24,34. Reagovala tím jednak na navýšení FRA sazeb, které posunula vyšší než očekávaná lednová inflace, a jednak na zvolnění averze k riziku. Investoři aktuálně očekávají, že česká základní úroková sazba bude za tři měsíce mezi 4,75 – 5,00 %.
img

Proč ceny zlata klesají, když se situace na Ukrajině vyhrocuje? Měli bychom tento týden očekávat růst?

21.02.2022 Předválečná atmosféra na Ukrajině je stále hlavním tématem světových médií. Defenzivní aktivum však již na znepokojivé titulky nereaguje rychlým růstem. Jaký je důvod?
img

Rozbřesk: Prodeje aut v úvodu roku opět padají

17.02.2022 Nedostatek komponent táhne výrobu i prodeje osobních automobilů v Evropě dolů. Potvrzují to i dnes zveřejněná lednová čísla o registracích nových osobních vozů v zemích EU, podle kterých se trh tentokrát propadl o šest procent. A to přitom už ani loňský začátek roku nebyl rozhodně nijak silným, neboť tehdy trh poklesl skoro o čtvrtinu, takže o vysokém srovnávacím základu se rozhodně mluvit nedá.
img

Forex: Pětiprocentní hranice sazeb není nedotknutelná

17.02.2022 Koruna se v průběhu včerejšího obchodování pokusila o výpad za hranici 24,30 EUR/CZK, ale nakonec se vrátila opět k mírně slabším hodnotám. ČNB v mezičase naznačuje, že pětiprocentní hranice sazeb není nedotknutelná nebo že úrokové sazby centrální banky mohou setrvat na vysoké úrovni déle, pokud třeba Fed nebo ECB začne se zvyšováním jejich sazeb dříve či rázněji. A to jsou nepochybně pozitivní impulsy pro korunu v době, kdy trhy stále ještě vnímají geopolitická rizika.
img

Geopolitická rizika doléhají na pár EUR/USD

16.02.2022 Trhy jsou stále volatilní. Po úterním výprodeji vyvolaném geopolitickými faktory se sentiment výrazně zlepšil a ochota riskovat vzrostla. Bylo oznámeno, že Moskva a Washington budou usilovat o diplomatické řešení konfliktu.
img

Ropa klesá s tím, jak investoři zvažují ukrajinskou krizi a vyhlídky dodávek

15.02.2022 Ropa ustoupila z nejvyšší hodnoty od roku 2014, když obchodníci zvážili zjevné uklidnění ukrajinské krize a vyhlídky na zvýšení nabídky.
C:\fakepath\trader-14022022-39-zm.jpg

Evropské akcie kvůli napětí kolem Ukrajiny zahájily týden poklesem

14.02.2022 Akcie na evropských trzích od rána prudce klesaly, den zakončily nejníže za uplynulých 20 dní. Na jejich ceny mají vliv zejména obavy z dalšího zhoršení vztahů mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině. Spojené státy tvrdí, že Rusko se chystá Ukrajinu v těchto dnech napadnout, což Moskva opakovaně odmítá. Hlavní index evropských akcií STOXX Europe 600 v závěru odepsal 1,8 procenta - má za sebou nejhorší den od 24. ledna a od začátku roku ztratil 5,5 procenta. Indikátor sleduje vývoj na burzách v 17 zemích Evropy, včetně například Británie a Polska.
img

Americký akciový trh: 14. února 2022

14.02.2022 Americký akciový trh v pátek prudce klesl a hlavní indexy se uzavřely v záporném teritoriu. Dow Jones ztratil 1,4 %, NASDAQ se propadl o 2,8 % a S&P 500 se snížil o 1,9 %.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli napětí kolem Ukrajiny zahájily týden výrazným poklesem

14.02.2022 Akcie na evropských trzích od rána prudce klesají, na jejich ceny mají vliv zejména obavy z dalšího zhoršení vztahů mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině. Spojené státy tvrdí, že Rusko se chystá Ukrajinu v těchto dnech napadnout, což Moskva opakovaně odmítá. Hlavní index evropských akcií STOXX Europe 600 krátce po zahájení odepisoval 2,6 procenta a pohyboval se kolem 457 bodů. Indikátor sleduje vývoj na burzách v 17 zemích Evropy, včetně například Británie a Polska.
img

Začne zítra válka? Strach z útoku na Ukrajinu způsobil růst ceny zlata

14.02.2022 Každým dnem rusko-ukrajinský konflikt sílí. Olej do ohně přilil v pátek Bílý dům, když prohlásil, že Moskva může nyní na Ukrajinu zaútočit kdykoliv.
img

❗Trh je pod tlakem kvůli hrozící válce

11.02.2022 Páteční večer přinesl velký nárůst rizikové averze. Americké tajné služby vydaly zprávu, že Rusko se už rozhodlo pro invazi na Ukrajinu. Spekuluje se, že by k napadení země mohlo dojít každým dnem, a to i během zimních olympijských her v Pekingu. Geopolitická rizika srazila už řádně nahlodanou důvěru trhů po včerejším zveřejnění inflačních statistik z USA. Ztráty technologického indexu US100 se pohybují v blízkosti 3 % (14 230 b.), naopak zlato roste o 2 % na $1862 a ropa přidává 4 % (Brent nad $95). Vítězem je také americký dolar, který roste na hlavních měnových párech. EURUSD už dosáhl úrovně 1,1330.
C:\fakepath\trader-25012022-23-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky rostou

25.01.2022 Ceny ropy dnes posilují. Mohou za to obavy o dodávky na trhy. Analytici však upozorňují, že ceny mohou zbrzdit klesající akcie v USA a možné zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Kolem 17:40 SEČ cena severomořské ropy Brent rostla o 1,6 procenta na 87,61 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 1,7 procenta na 84,72 dolaru za barel.
img

Putin straší investory

25.01.2022 Dobrá nálada na finančních trzích z počátku roku nevydržela dlouho. Investoři se bojí a riziková averze roste. Sešlo se hned několik faktorů, které trhy negativně ovlivňují. Kromě chystaného utahování měnové politiky v USA jde především o potenciální invazi Rusů na Ukrajinu. Jak moc zaplatíme za rusko - ukrajinský konflikt?
img

Forex: Průmyslová aktivita na začátku roku vzrostla

25.01.2022 Včerejší PMI indexy ekonomické aktivity z Německa velmi pozitivně překvapily. V případě dnes zveřejněného IFO indikátoru za leden očekáváme téměř zastavení předchozího zhruba půl roku trvajícího poklesu, i zde je však šance na pozitivní překvapení. V USA bude zveřejněna lednová spotřebitelská důvěra, která by měla klesnout vlivem šíření omikronu a vysoké inflace. Dnes zasedá také maďarská centrální banka, která bude pravděpodobně pokračovat se zvyšováním úrokových sazeb.
img

Americké akciové indexy neustále klesají a nadále straší významnými antirekordy

24.01.2022 Po výsledcích páteční seance se americké akciové ukazatele výrazně propadly, přičemž ukazatele S&P 500 a NASDAQ Composite uzavřely týdenní obchodování s maximálním poklesem od jara 2020. Lídry poklesu byly sektory surovin, technologií a spotřebitelských služeb.
img

Ranní okénko - Fed by mohl na zasedání signalizovat březnové zvýšení sazeb

24.01.2022 Výsledky německého a amerického HDP za poslední loňské čtvrtletí, PMI indexy, konjunkturální průzkum, prezidentské volby v Itálii, a především pak zasedání Fedu – tento týden nás čeká mnoho důležitých dat a událostí.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rok 2022 na tuzemských trzích: o něco silnější koruna a vyšší sazby

03.01.2022 I do roku 2022 vstupujeme v situaci dramatického zhoršování globální pandemické situace. Je pouze otázkou krátkého času, kdy se další covidová vlna objeví v tuzemsku. Do toho nadále čelíme potížím v subdodavatelském řetězci a rychlému růstu cen vstupů i koncových cen pro spotřebitele. Opomenout nemůžeme ani geopolitická rizika (Rusko vs Ukrajina, Německo po Merkelové, letošní francouzské prezidentské volby atd.).
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 8,5 procenta

17.12.2021 Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o celý procentní bod na 8,5 procenta. Reagovala tak na přetrvávající vysokou inflaci. Úrok zvýšila centrální banka letos už posedmé a ve svém dnešním oznámení nevyloučila, že bude ve zpřísňování měnové politiky pokračovat. Základní úroková sazba je tak nyní v Rusku nejvýše od září 2017.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Zlato klesá a čeká na silný impuls

09.12.2021 Zlato opět uvízlo v úzkém cenovém rozpětí. Ve středu se zdálo, že úroveň 1 780 USD k sobě přitahuje kotace zlata jako magnet. Do stavu strnulosti je přivedla rozsáhlá nejistota.
Související klíčová slova: Čína a USA | Útok na Izrael | Zlatý poklad | Cena zlata v letošním roce | Akcie Meta Platforms | Marcos Caramuru | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Defenzivní dividendové akcie | Obchodní spolupráce | Cena platiny | Hlava a ramena | Zpravodajský server | Ceny hliníku | Výnosy dluhopisů | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Analytický tým FXstreet.cz | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Foxconn | Údaje z USA | INVISIO | Online trading konference | Vývoj | Defenzivní strategie | Data z trhu práce | TD Securities | Panevropský index | Hlavní trendy | Globální růst | Boj centrálních bank | Zdražovat | SoFi Technologies | General Dynamics | EUR | Spotřebitelské výdaje | Norský fond | Slabý brazilský real | Riziko inflace | Standard & Poor's | Zelené ekonomiky | Mark Tinker | Automobilový sektor | Carrier Global | Dnešní obchodování | Robotické investování | XOM | Itálie | McDonald's | Snížit úrokové sazby | Okénko finančního trhu | Stoxx | Albert Bourla | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Poslanci | Nikl | Američtí voliči | Volatilní | Velké recese | Ropný institut | Swiss Life | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tlak na Rusko | Náklady na financování | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Představenstvo ruské těžařské firmy | Evropská komise | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Aramco | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Ropný benchmark WTI | Společnost Equinor | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Návrat inflace | Nové technologie | Mezinárodní ratingová agentura | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Výkonný ředitel | Carmen Reinhartová | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Růst amerického dolaru | Chování | Ifo | Argos Capital | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Susannah Streeterová | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Ceny kakaa | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Experti | LSEG | Rekord | Doporučení pro tradera | Raiffeisenbank | Situace na trhu práce | Výhled Fidelity International | Akcie menších společností | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | Prodeje bytů | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Impuls | EUR/USD | Nálada v průmyslu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Růst akciových indexů | Konference pro vývojáře | Předseda představenstva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Český průmysl | Současná cena | Obchodování na burzách | Price Action | Akcie společnosti | Brent | US Steel | Američtí vojáci | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Rezistence | Nejvíce zlata | Vydavatelství Editis | Americký akciový trh | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | Olívia Lacenová | Russell 2000 | RBC Capital | Měnový systém | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Dlužník | TNOTE | Vývoj na trzích | SMA | Návratnost investic | Vzdělávání | Šéf Fedu | Investiční strategie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Technické rezistence | Zkrocení inflace | Šéfové | ESG | Index DOW | Import | Airbus SE | Investiční portfolio | Světová rada pro zlato (WGC) | KLDR | Státní dluh | Nepřízeň počasí | Dedolarizace | Kontrakty | INR | Další drahé kovy | Nákupní příležitosti | Kancléřka Merkelová | Důvěra v eurozóně | AUDUSD | Online obchodování | AI | Investiční výhled | Avon Protection | Čokolády | JPY | Akcie Wells Fargo | Pokles cen kovů | Spotřebitelské inflace | SoFi | AWDC | Polovodiče | Elasticita | Posilování dolaru | Federální rezervní systém (FED) | Wonderinterest Trading | Projekce | Znehodnocení | Bezpečné přístavy | Peníze | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Vzácné kovy | Bankovní rady ČNB | Metals Focus | Francie | Americká lehká ropa WTI | Evropské akcie | Obavy z inflace | Americké ekonomiky | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Těžba ropy v USA | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Ritterbusch and Associates | Kurz eura k dolaru | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | USD | Globální hospodářský růst | Solidní výnosy | Ropa WTI | Prodeje aut | Polymetal International | Kapitál | Lockheed Martin | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Kontrakty na ropu | Reálné ekonomiky | Qualcomm | Brexit | ZEW index | Evropské PMI | Chemický průmysl | AEX | Technická analýza | Plány | Banka Goldman Sachs | Pozornost investorů | Burzy | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Energetické akcie | Snížení dluhu | Dollar Index | Total | Odliv kapitálu | Investiční analytik | Vývoj ceny zemního plynu | Globální krize | Broker | Dluhopisy s vysokým výnosem | DJI | Zvyšování těžby | Cash flow | Proražení | Home office | Výhled Saxo | Export | Změna klimatu | Tvorba pracovních míst | NFLX | Cenový skok | Prognózy Wall Street | Vysoké sazby | Největší geopolitické riziko | Americká ropa WTI | EURUSD | Index volatility CBOE | Klimatické změny | Hyperinflace | Nord Stream 2 | Cenové tlaky | ČSOB | Tržní volatilita | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | NVDA.US | Snižování úroků | Šok | Ropná zařízení | CFD kontrakty | Širší index S&P 500 | BCA Research | Riziková averze | Měnové války | Rekordní růst | Index agentury Bloomberg | Rozvahy Fedu | Komoditní sektor | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Šíření mutace | Poptávka po stříbře | NFP | Úroková sazba | Krátká pozice | Patria Online | Noviny | Měnový fond | Tichomoří | Ekonomika USA | Unie | Dovoz | Nasdaq Composite | Zasedání FOMC | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Hyundai | Hypotéky v Česku | Zvyšování sazeb Fedu | Penzijní fondy | Data z amerického trhu práce | Psychologické hladiny | Trend odklonu od amerického dolaru | Tržní trendy | Zlaté slitky | Trpělivost | Prezidentské kampaně | Hospodářská data | Válka na Ukrajině | NFP report | Dot plot | CISCO | Ruské banky | Volby USA | Akcie na burzách | Rekordní maxima | Čínské úřady | Pozitivní zprávy | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Investovat | Vyšší náklady | Fitch Solutions | Akciové indexy | Vklady | Finanční instituce | Měnový pár EUR/USD | Celosvětová spotřeba | Nervozita | Elon Musk | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | Vybírání zisků | Investing.com | Americký prezident | Globální ekonomiky | Celkový objem obchodů | Pro tradery | Nominální hodnota | Americké centrální banky | Investoři v USA | Gigant Gazprom | 1 milion | Stratégové | Výrobní ceny | Fincentrum | Christine Lagardeová | Tiff Macklem | Akciový index S&P 500 | Tržní reakce | Portfolio | Vyšší úrokové sazby | Anwar Ibrahim | WGC | Západní sankce | EUR/CZK | Zájem investorů | Hard brexit | Banka JPMorgan | Euro Stoxx 50 | Poptávka centrálních bank | Euforie | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Podíl čínského jüanu | Norilsk Nickel | Prezident | Lepší výsledky | Britský premiér | Investoři | Nastavení úrokových sazeb | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Fidelity | Polymetal | Daikin Industries | Evropská měna | Nízké úrokové sazby | AMD | Prezident ECB | Média | Inflační čísla | Raytheon | MSCI Emerging Markets | Protesty v Hongkongu | Jádrový index | Nárůst ceny | Zisk | Boom | Pesimismus | Vývoj ceny cukru | Boj s inflací | Část zisků | Bank of England | Investiční | Graf US500 | Sloučení | Jednotné měny | Mary Dalyová | Rostoucí ceny ropy | Uložení peněz | Vývoj ceny pšenice | Roboti | WSJ | Americké prezidentské volby | Průzkum | Událost pro tradery | Ochota riskovat | BP | IEA | Hold | Zlaté fondy ETF | Ekonomika Číny | US500 | Šéf švýcarské centrální banky | ActivTrades | Analýzy | TRY | Americký S&P 500 | Recese ve Spojených státech | Graf ropy WTI | PVM Oil Associates | Posilování amerického dolaru | TOP ESG | Poradenská společnost | P/E | Zpráva | Ruské společnosti | Prémie | XAU/USD | iPhone | Invesco | Morningstar | Představitelé Fedu | Německý DAX | Prodej | Hlavní události | Instrument | Patria | Oslabování dolaru | Nabídka | Česká měna | TradingFloor.com | Úrok | Hrubý domácí produkt (HDP) | Americké ministerstvo energetiky | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Beyond Meat | Skupina OPEC+ | Brexit bez dohody | Zasedání Fedu | Management | JOLTS | Agentura Reuters | Dolary | GBP | Závislost na dolaru | Althea Spinozzi | Spotřebitelský sentiment | Automobilka | Technologické tituly | Breakout strategie | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Růstové akcie | Konflikty | Měny rozvíjejících se ekonomik | XTB Online Trading | S&P Global | Akcie společnosti Walt Disney | Akcionáři | Centrální banky | Warren Buffett | Finanční ředitel | S&P | Ziskovosti společnosti | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Airbus | Skupina PPF | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rizika a příležitosti | Alert | Obchodování | Automobilky | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Společnost Berkshire Hathaway | Zprávy | Růst cen ropy | Tržby z prodeje | Týdenní shrnutí | Udržitelnost | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | UBS | West Texas Intermediate | Akciové burzy | Murray | NATO | Averze k riziku | Společnost Czech Media Invest | TSMC | Důvěra investorů | Evropské trhy | Ceny stříbra | ZEW | Ceny ropy | PG | Riziko recese | Objem stimulů | Obchodování a investice | Fenomén | Silný růst | Digitální ekonomiky | Eurostat | Vyhlídky | Ruský rubl | Kristalina Georgievová | Volby na Tchaj-wanu | Člen představenstva | Největší americké banky | Zemědělské komodity | Růst inflace | Klientské objednávky | Covid | Turecká lira | CZ | Bydlení | Tržní podmínky | Výhled rakouské ekonomiky | Cena ropy brent | Investiční banka | Vojenský konflikt | Occidental Petroleum | Předpověď | YCC | PEG | Praha | Berkshire Hathaway | Současný trend | Míra | Tržní úrokové sazby | Nejdůležitější události | Lula | EURCZK | Komoditní měny | Komodita | Depozitní sazby | Sazby centrálních bank | Suroviny | Cena zlata dnes | Hedgeové fondy | Procter & Gamble Company | Firmy | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Odvětví polovodičů | Nordea | Spotřebitelské ceny v únoru | Očekávání investorů | Australský dolar | Čínské zboží | České koruny | Index cen domů | Růst zadlužení | Medvědí divergence | Situace ve Spojených státech | Zpřesněný odhad | Nástroj | Výsledky | Vyšší poptávka | Přehled | Snižování sazeb | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Koruna | Výrazný pokles | Pokračující pokles | Ropa Brent | Cukr | Tržní ceny | HDP eurozóny | Bitcoin | Kupující | COCOA | Akciové tituly | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Asie | Finanční výsledky | Bank of America | Úroda | TIM | Americký výrobce | Fundamentální analýza | Propad | Marka | Index MSCI Emerging Markets | Retracement | Nibe Industrier | Konec roku | Odvětví cestovního ruchu | Cenový index PCE | Údaje | xStation | Exxon Mobil | Globální dodavatelské řetězce | Výkonnost | Nomura | Stavebnictví | Zůstatek | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Obchodní války | Americká banka | Průzkumy | Očekávání analytiků | BHS | Technologické společnosti | Objem | Federální rezervní systém | Andrew McCaffery | Cenový šok | Společnost Nvidia | Britské libry | Růst irácké produkce ropy | Proinflační faktory | Srovnávací základna | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Pojišťovny | Americké měny | iPhone 14 | Vysoká cena ropy | Graf | Malajsie | Regulátor | Northrop Grumman | Institut Ifo | Raytheon Technologies Corp | Index S&P 500 | Leonardo SpA | Hlavní indexy | Státní rozpočet | CTA | Ceny cukru | Digitální zlato | Hráči na trhu | Průmyslová výroba | Pfizer | Hrubý domácí produkt | Oživení americké ekonomiky | Boj centrálních bank s inflací | Plyn | Studie | Blízký východ | Tržní hodnota akcií | Trading konference | Slabší koruna | Eurodolar | Pokles exportu | Short | Bitcoinové ETF | Poptávka po bezpečných aktivech | Deficit | S&P 500 Index | Polsko | Pár EUR/USD | Ratingová agentura | Devalvace | Bitcoin dnes | Reakce trhu | Výnosové křivky | FRA | Cenová hladina | Hospodářské oživení | Zveřejněná data | Růst zlata | Oživení inflace | Digitální rubl | Index volatility | Makléřská firma | Americká centrální banka | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | EY | Reshoring | Přijetí | High | Sazby centrální banky | Evropa | Jackson Hole | HUF/EUR | Investiční kovy | Zvýšení úrokových sazeb | Rostoucí trend | USD/PLN | OPEC | Finanční krize | Argentinské peso | Ukrajina | Stabilní výhled | Time-Frame | Jednání FOMC | Masivní výprodeje | Pokles ceny | Specialista na online obchodování | Johnson & Johnson | Stefan Vegh | Index spotřebitelské důvěry | BYD | Beta | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Uzavření dohody | Sójové boby | Oslabení amerického dolaru | Turecká centrální banka | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Tým InstaForex | Kakao | Makroekonomický vývoj | FactSet | UBS Global | Česká koruna | OECD | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Růstový potenciál | Investiční společnost | Technické analýzy | Silnější dolar | Závislosti na Číně | Wonderinterest | Makroekonomické ukazatele | Mexiko | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Kvantitativní zpřísňování | Měnový trh | Ari Epstein | GBPUSD | Prezident Trump | Ministerstvo energetiky | Rakousko | HDP USA | Obchodování s českou korunou | Christopher Dembik | Ekonomické ukazatele | Stříbro | Drahý kov | Instituce | USD za tunu | Turecko | Ziskové marže | Vývoj na komoditních trzích | Bank of Japan | Kristina Hooper | Růst EBITDA | Podnikatelská důvěra | Růst sazeb ČNB | Nejprudší pokles | Boris Johnson | Růst výnosů | LNG | Změna trendu | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Reálná úroková míra | Burzy cenných papírů | Czech Fund | Akcie firem | MetaTrader | Rizika drahé ropy | Výdělky | Rozpad eura | Strategie Ondřeje Hartmana | Automobilový průmysl | Rekordní minimum | Pozitivní vliv | Index cen výrobců | Klesající trend | Forexové trhy | Evropská ekonomika | Guvernér japonské centrální banky | Rubl | Pozornost | Equal weight | McDonald's Corporation | Počet pracovních míst | Equinor | Zhodnocení kapitálu | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Nákupní příležitost | Trh | Nárůst zásob | Medián | Politická rizika | Dividendové akcie | Komise | Pád rublu | Války na Ukrajině | Výkyvy | Výrazný růst | Akcie Taiwan Semiconductor (TSM.US) | Ekonomický a strategický výzkum | Měnová autorita | S&P 500 | Fed | OpenAI | Zahraniční obchod | Investiční nástroje | Ekonomické škody | Německý Ifo index | Korekce | JDE | Evraz | Tržní prostředí | Indikátory sentimentu | Spotřebitelská důvěra v USA | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen | Google | Ministři financí | ProCent | Buffett | Platforms | Julius Baer | Downtrend | Oslabování hegemonie dolaru | Zveřejnění výsledků | Hlavní index čínských akcií | Vietnam | Zemní plyn | Prezident Joe Biden | Prognóza ČNB | Globální recese | Kancelářské nemovitosti | MT4 | Swingové minimum | Posílení dolaru | Nejistota | ANO | Americké zásoby ropy | Růst tržeb | Úrokové sazby centrálních bank | Chase Investment Counsel | Finanční problémy | Pokles cen ropy | Obchodní systém | Trumpova administrativa | Rating | Makroekonomické údaje | Dezinflace | Akcie technologických společností | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | SNB | Tržní situace | Světová banka | Microsoft | RBC | Trh dnes | Příležitosti | Antony Blinken | ADP report zaměstnanosti | Vice | Americké úrokové sazby | Standard & Poor's (S&P) | Vládní dluhopisy | Data z USA | Odhad růstu HDP | Repo operace | Ruské těžařské firmy | Hotovost | Spotřebitelská inflace | Změny cen | Správci aktiv | MicroStrategy | Japonsko | Grafy | Long pozice | Celkový sentiment | Česká republika | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Úvěrové podmínky | Unce zlata | Exxon | Polský zlotý | Německá vláda | Akcie na evropských trzích | Představenstvo | Německo | Neshody ohledně dividend | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Společnost XTB | Philip Newman | Konjunkturální průzkum | Ekonomie | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Krach | Nifty 50 | Alexander Zumpfe | Zasedání americké centrální banky | Invest | Gazprom | Centrální banka | Další růst | Meta Platforms Inc | Jiří Tyleček | Index PMI | Státní dluhopisy | Babcock | Fondy peněžního trhu | CL | Guvernér australské centrální banky | QE | Americký dolar | Odhad vývoje HDP | JPMorgan Chase & Co | Akcie Advanced Micro Devices | Opce | Donald Trump | Vyšší ceny | Čistý zisk | Devizové trhy | Severomořská ropa | Jádrová inflace | Visa | Globální akcie | Podnikatelé | Kovy | Air France | Energetický sektor | Centrum | Zadlužení | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Tamas Varga | Kurz české měny | Trumpův tweet | ING | Kartel OPEC | Aktivum | QinetiQ Group | Tuzemský maloobchod | Huobi | Cheniere Energy | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Ruská invaze na Ukrajinu | Domácnosti | Dobré zprávy | Kov | US100 | Analytici | Ceny komodit | Hamás | Futures kontrakty | Eskalace | Prudký růst ceny zlata | Mario Draghi | ČNB Aleš Michl | Mluvčí | Škoda | CZK | Reuters | Index nákupních manažerů | Akcie výrobce robotických vysavačů | Zahraniční investice | Situace na Ukrajině | QCOM | Kurz koruny | Situace | Výhled české ekonomiky | Německá centrální banka | Chevron | Anglo American | Euro vůči dolaru | Ceny zemního plynu | Steen Jakobsen | Zpomalení globální ekonomiky | Štěpán Hájek | Tradingové strategie | Řetězec | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rolování | Investiční poptávka | Rekordní maximum | Investiční rozhodnutí | Předseda | Wealth | Fond | Finanční trhy dnes | Finanční systém | Ceny obilovin | Viceprezident | Vlna poklesu | Vyšší úrok | Utahování měnové politiky | Americký index S&P 500 | Prime | Nakupovat zlato | TSM | USDIDX | Rok 2024 | Silná data | Dobrá nálada | Nvidia (NVDA.US) | Roční výkonnost | Evropská unie | Mezinárodní investoři | Boeing | Cvičení | Stagnace | Ekonomiky | Ranní okénko | Benchmarky | Konflikt na Blízkém východě | Návrat výnosů | Rychlý růst | Růst mezd | TransDigm Group | Rozpočet | Snížení sazeb | Negativní dopad | Evropské banky | Apple | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Celní úřad | CFD | Vánoce | Úspory | Vybírat zisky | SaxoBank | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Dow Jones Industrial Average | Ceny kukuřice | Dluhy | Ekonomiky eurozóny | Jaderná energie | FTSE | TSLA | Akcie dánské společnosti | Financovat | BofA | Příprava | Ztráta | Dluhopisy | Aktuální cena | Pandemie nemoci | FDIC | KRW | AMD.US | Arm | Deglobalizace | ECB | Objem zlata | Nový rekord | Daniela Corsiniová | Úroky | Americké produkce | Moody's | NAFTA | Hospodářská krize | CVX | Tržby | Platební bilance | Ranní nadhoz | Portu | Miliardy švýcarských franků | Cena | Předstihové ukazatele | Býčí trh | Silný trh | DOT | Vývoj cen ropy | Air | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Káva | Globální rizika | Roční maximum | Izrael | Ceny akcií | Ekonomické vyhlídky | Inspirace | Defenzivní akcie | USA prezidentské volby | Euro STOXX | S&P500 | Vývoj hodnoty | Česká ekonomika | Zápis ze zasedání FOMC | Měkké komodity | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Energetická krize | British Airways | ČNB | TSLA.US | Německá kancléřka | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Finance | Obchodování na zámořských trzích | Globální inflace | Konsensus | Americký trh | Analytika | Maloobchodní tržby | Finančnictví | Podílové fondy | Charles Schwab | Jan Vejmělek | Hedge | Fundamentální ukazatele | Rezervní měna | Thajsko | KLM | Jihokorejská ekonomika | Makro | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | Koruna dnes | NVDA | Odpor | Malajsijský premiér | Vysoká poptávka | WBD | Dluh USA | Důvěryhodnost | Evropská centrální banka | Obchodník | Finanční prostředky | MRNA | Úspěšné obchodní strategie | PVM | COVID-19 | Moskva | Mitsubishi | Data z reálné ekonomiky | Shanghai Composite | Inflace zpomaluje | Hang Seng | BHS Timur Barotov | Indikátor | Doporučení | Index cen | Alokace | Intel (INTC.US) | Rizika | Růst ceny | Banka Credit Suisse | Pablo Hernández de Cos | ISM | Čínská vláda | Daně | Rostoucí cena ropy | Skupina OPEC | Lídři | Golden Gate | Malina | Vývoj inflace | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Aktivní trader | Produkce ropy | Inflační očekávání | Momentum | Conference Board | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Obavy z globální recese | MIFID | Hodnota akcií | CBOE | Valdis Dombrovskis | Konsenzus | Nastavení měnové politiky | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | TWD | Prostor pro pokles | Platformy pro obchodování | Růst světové ekonomiky | Obchodníci | Zboží dlouhodobé spotřeby | Globální trhy | cTrader Purple Trading | Globální ekonomika | Kopírovat úspěšné obchodní strategie | Thomas Jordan | Situace na trhu | Ministr zahraničí | Voda | Conseq | FXstreet | Zinek | Vývoj HDP | Oklahoma | Velké riziko | Sergej Malyšev | Trader | Drahé kovy | Toyota | Vyšší sazby | RBC Capital Markets | Cena zlata | Vysoké inflace | Měnová politika | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Měnověpolitické zasedání | Rizikové averze | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Saxo | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Hegemonie | Capital | Tamás Varga | Pojištění vkladů | Měkké přistání | Růst cen | Rating vyšší | Guvernér | Kryštof Míšek | RSI | De-dolarizace | Rheinmetall | Psychologie | MSCI World | Společnosti Netflix | Pokles akcií | Dolar a ropa | Poptávka | Dnes na trzích | IFO index | Fitch | Financování | Ceny suroviny | ČSÚ | Cenový graf | Historická minima | Výrobce čipů | Čína | Historické maximum | Occidental | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Americké banky | Zvýšení produkce | Arabica | Cizí měny | Obchodovat | USDJPY | Zvýšení inflace | Snížení rizika | DAX | Globální poptávka | Invaze | Růst spotřebitelských cen v Německu | Americké akciové trhy | GfK | S&P Global Market Intelligence | Technologický Nasdaq | Nárůst výnosů | Podnik | Reporty | Růst produktivity | Koncentrace | Dolarové sazby | DNO | Malé podniky | Dnešní čísla | Online trading | Medvědi | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Hospodářský růst | RBI | Klouzavý průměr | Prezident Fedu | Nové rekordy | Oscilátor | Kurz měny | Největší americká banka | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Turbulence na trzích | Odhodlání | HAS | Týdenní pokles | FinTech | WTI | Křiž smrti | Standard & Poor's 500 | Bloomberg Economics | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Společnost TSMC | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Podnikání | Akciová strategie | RBNZ | Paládium | Macao | Asijský měnový fond | Spready | Charlie Munger | Reserve Bank of Australia | Pozitivní momentum | Obchodování s měnami | HDP | Výrobce robotických vysavačů iRobot | Predikce vývoje | Americká měna | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Vzrušení | Ziskovost | OCI | Příležitosti ke zhodnocení peněz | ROCE | Bankéři | Sázet | Měny regionu | Cena ropy | Ceny niklu | Obavy trhu | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | Rychle rostoucí ceny | Světové žebříčky | Výhled Fidelity | TSM.US | Značné riziko | Marže | Fúze | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Diskont | Situace v Hongkongu | Warner Bros Discovery | Načasování | Alphabet | Struktura | Zkušenosti | Ropa | Emmanuel Macron | Ether | Zasedání měnového výboru | Monetární politika | Signály | Omikron | Rezervy | Ekonomická rizika | Inflační očekávání trhu | Lira | Poptávka po zlatě | Cedric Chehab | IHS Markit | Statistiky | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Cyklická recese | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Bali | Bloomberg Commodity Index | Diverzifikovat | Akciové tipy | Plánované obchody | Ben Bernanke | JPM | Propad HDP | Navýšení úrokových sazeb | Optimismus | Miliardy | Indická rupie | Index Nikkei 225 | Ekonomický růst | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Důvěra v českou ekonomiku | Vývoj ceny niklu | Nezaměstnanost mladých | Unicredit | Ropa a Plyn | EMA | Ekonomka | Reálná očekávání | Světová válka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Globalizace | Analýza EUR/USD | Investiční banka Goldman Sachs | Guvernér ČNB Aleš Michl | Vývoj ceny kávy | Horizon | UST | Dolar | Strategie pro investování | Asie a Tichomoří | Zájem o riziková aktiva | Vývoj ceny platiny | Naše prognóza | Hliník | Ceny pšenice | Forex.com | BH Securities | Hodnoty měny | Býčí vyhlídky | Euro | Generativní AI | ANZ | Byznys | Server CNBC | Pin Bar | Spekulace na pokles | Kukuřice | Risk | Rizikový sentiment | Měď | Proinflační | Index londýnské akciové burzy | Poradenská společnost EY | AUD | Technická analýza Bitcoinu | Pevninská Čína | SGD | Zpomalení růstu | Výnosy státních dluhopisů | Federální rezervní banky | Oscilátor RSI | Růst ekonomiky | Commodity | Trh se zlatem | Investiční ředitel společnosti | Obchod | Nepříznivé počasí | Dodávky ropy | Predikce | Stagflace | Plynárenský gigant | CEE | Citigroup | Obchodní aktivita | Ekonomové | VF Corporation | Index VIX | Rada ČNB | Etoro | Hospodářství | Kam investovat | Zpracovatelský průmysl | Útok Hamásu | EV | Inflační cíle | EU | EBITDA | Flex LNG | Vývoj na akciových trzích | Archegos | Uniper | Ceny pohonných hmot v ČR | Pokles zlata | Oddělení forexu | Intermediate | Hlavní index německé burzy | ARM | Ceny benzínu | Tržní hráči | Spojené státy | Vítězství nad inflací | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Úsilí | Tesla | Odliv zahraničního kapitálu | Conseq Investment Management | Expert | Insideři | Vývoz | Sterling | Týdenní zpráva | Gate | Světové poptávky | Recese | Fondy kapitálového trhu | Výzkumný institut | Kazuo Ueda | Renault | Švýcarský frank | Růst akcií | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Erdogan | Komerční banka | CZK/EUR | Stimul | NZDUSD | xStation 5 | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Index spotřebitelských cen | Hargreaves Lansdown | Základní úroková sazba | Kyjev | Setkání G20 | Výrobní index | Největší propad | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Růstový trend | Růst mědi | Štěpán Křeček | Rána pro Joe Bidena | Firemní dluhopisy | STAR | Globální pandemie | Ochrana před inflací | Frank | Řízení společnosti | Balance | Matěj Široký | Investiční akciové tipy | Negativní nálada | Kurz eura | Silicon Valley | Politické riziko | Centrální banka USA | Nikkei225 | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Hospodářský růst v Rakousku | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Ruská aktiva | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Finanční skupina | Břidlicové ropy | Brent (OIL) | Avio SpA | Poptávka po americkém dolaru | Averze vůči riziku | Krypto aktiva | Zvýšení cen ropy | Rostoucí inflace | Dodávky zemního plynu | Technologický sektor | OSN | Panika | Komunita | Emise dluhopisů | Cena elektřiny | MSCI World ESG Leaders | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Soukromé podniky | Předpovědi | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Kmen omikron | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Střadatelé | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | USOil | Oslabení | Obchodní pokyny | SaxoTraderPRO | Míra inflace | Fyzické zlato | Platforma | Energetika | Manufacturing | Akcie energetických společností | Spotřebitelská důvěra | MMF | Zlato (XAU/USD) | Nařízení | Americká cla | Míra nejistoty | SWIFT | Vzestup ceny | Zvýšené napětí | Oblasti umělé inteligence | Schodek | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Zvyšování sazeb | Ministerstvo financí | Odborníci | Oživení poptávky | M2 | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Schwab | Mezinárodní měnový fond | Zkušený trader | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Lehká ropa WTI | Míra inflace v Turecku | Makroekonomické strategie | Marže společností | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | InPost | Úvěrový rating | NewYorská burza | Libye | Čisté úrokové výnosy | Scotiabank | Asijské obchodování | Americké dluhopisy | Pohonné hmoty | Divergence | ETF | Analýza společnosti | Akciové trhy | Barchart | Jeremy Hunt | Loterie | Omezení těžby | Index evropských akcií | Ruské diamanty | Vývoje kurzu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | Ceny drahých kovů | Prezidentské volby USA | Royal Bank of Canada | Snižování úroků v USA | Černé zlato | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Pěstování kakaa | Ekonomika Spojených států | Výprodej | Ekonomické výhledy | Cykly | Národní bezpečnost | Long | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Macron | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | SARS | Americké vlády | Bear | Vývoj trhu | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Širší index | Zasedání centrální banky | Discovery | Indexy na Wall Street | České měny | Investiční kapitál | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Podmínky obchodování | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Avio | Výnosnost | Indikátory | Albemarle | WFC | Pokles cen | Investments | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Bezpečnost | Index euro | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Řízení výnosové křivky | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Otevření ekonomik | Orsted | Uzavření Hormuzského průlivu | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Zpětné odkupy | Ole Hansen | Čínské akcie | Producenti ropy | Graf ropy | Brazílie | Společnost BP | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Snížení cen | Poměr rizika a výnosu | | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Danske Bank | Obchodování s opcemi | České státní dluhopisy | Výhled ceny zlata | Členské země | Riziková aktiva | Trinity | Stratég | Vlnová analýza | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | Řetězce | Česká národní banka | Období nejistoty | Sentiment | Zrychlení inflace | Online obchodování a investice | Short pozice | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Cushing | Největší pokles | La Stampa | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Dynamická strategie | Letecké společnosti | Čínský jüan | Kurz čínského jüanu | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Nyrstar | Ceny průmyslových výrobců | Zlaté ETF | Investiční ředitel | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Rizika globální | Výhled pro akcie | MAM | Strach z inflace | Centrální banky USA | BHP | Pravidla hry | Investoři do zlata | Martin Gürtler | Indikátory důvěry | Nike | Forint | Velká Británie | Makroekonomická data | Ziskový obchod | Výnosy amerických dluhopisů | Zahraniční politika | Další vývoj | Analytické fórum | Norilsk | Česká finanční skupina | Japonský akciový index | Indexy S&P | Napětí kolem Ukrajiny | Investování do ETF | Nálada | Představitelé centrální banky | FAO | Indie | Nákupy | BlackRock | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Zklamání investorů | Sazby | Aktuální Price Action | Lula da Silva | Hospodářská recese | Ekonomika | Pohyb ceny | Vývoj ceny ropy od začátku roku | Expert na kryptoměny | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Výrobní index PMI | Úroková sazba ECB | Warner Bros | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení peněz | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Výnosy | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Dividendy Norilsk Nickelu | Investiční prostředí | Embargo | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Hry | iRobot | Vysoké ocenění | Propouštění | Fondy ETF | Zaměstnanci | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Opuštění Evropské unie | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Data o inflaci | Expanze | Klesající úrokové sazby | Ondřej Hartman | Znovuotevření ekonomiky | Hospodářský cyklus | Otevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Konsolidace | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Komoditní index DJ-USB | Bílý dům | Komoditní trhy | Investování do komodit | Cenové hladiny | AAPL | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Těžařské firmy | Caixin | Návrh rozpočtu | St. Louis | MSFT | Epidemie koronaviru | Analytik finančních trhů | Krize | Obligace | Rizikový apetit | Největší vítězství | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Růst cen výrobců | CMI | Vlastní akcie | Zpřesněná data | Zlotý | Situace na trzích | Omezení produkce | Správní rada | Světový trh s ropou | G20 | Informace z trhu | Pokles poptávky | Objednávky | Oslabení dolaru | Komise v přenesené pravomoci | Napadení Ukrajiny | Automotive | Rally na ropě | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Ekonom Jan Švejnar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciový trh | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Buy | Automobilka Hyundai | Akcie Tesla | Graf indexu | Dialog | Ředitelka | Generální ředitel | JAP225 | Ceny aktiv | Devizové rezervy | Cíle | Burza | Čistá marže | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Intesa | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Likvidita | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Federální společnost pro pojištění vkladů | Výprodeje | AUD/USD | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | BMO | Uhlí | Slabší dolar | Měny | Válka mezi USA a Čínou | Trh s kryptoměnami | Korelace negativní | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Nová historická maxima | Energie | Analytici společnosti | Jamie Dimon | Michal Brožka | Saxo Bank Group | Rolování kontraktů | Obchodní nastavení | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BAE Systems | Dividendy | Měna | Jasný signál | Společnosti z indexu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Renminbi | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Pracovní síly | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Ukončení obchodní války | Sympozium | MSCI | Karanténní opatření | Brazilský prezident | Thomson Reuters | Investor | Oslabování české měny | Nákupy centrálních bank | Spotřebitelská poptávka | Veřejný dluh Spojených států | Finanční trh | Růst poptávky | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Nová vláda | Kartel OPEC+ | Trade | Regionální měny | Globální finanční trhy | Světové indexy | Sberbank | Dedolarizační proces | Náklady na obsluhu dluhu | Nadnárodní firmy | EIA | Vivendi | Platformy | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Miliardy USD | Provozní marže | Ceny komodit na světových trzích | ADA | Carlsberg | Obchodní den | Další růst sazeb | Vývoz z Číny | Bilance | Zkušenost | Signál | Peter Garnry | Česká finanční skupina PPF | Írán | Zdražování | S/R zóny | Světový hospodářský růst | Měny rozvíjejících se trhů | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | Britská vláda | ADP | Hodnota zlata | Repo sazba | Uptrend | Kupní síla | Americké tajné služby | Ropy | Historie | Volné peníze | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Dvojité dno | Podmínky půjčky | SICAV | Obiloviny | Forex trader | Větší riziko | Výdaje | Změny trendu | Společnost | Apple (AAPL.US) | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | Likvidní | Sázky | Nifty | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Ukončení války | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Potenciál zisku | Cena akcií | Rockwool | Kupci | Světové hospodářství | Rozšíření | CAC40 | Dopad koronaviru | Vitalik Buterin | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | Výsledek HDP | Správné načasování | Pracovní trh | Ztráty | Obchodní signál | Inflační cíl | ACT | Organizace | Britský FTSE | Obilí | Invesco Ltd. | Představenstvo Norilsk Nickelu | Ceny pohonných hmot | VIX | Zpomalení růstu ekonomiky | Brazilský real | Akcie AMD | Premiér Boris Johnson | Růst | Mimořádné dividendy | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Inflační výhled | Příjmy | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Trend klesající | Risk-off | Zajištění | Šance | iPhone city | Administrativa | IAG | Výnosy amerických státních dluhopisů | BOSSA | Overweight | Index | Wall Street Journal | Úrokové sazby v Česku | Ruská vláda | Halving | Komoditní | Golden Gate CZ | Rychlý růst cen | Cenový index | MiFID II | Fundament | Čínský trh | Centrální bankéři | Bohatství | Komodity | Investiční fond | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | ČTK | Valuace | Heraeus | Dna | Netflix | Průmyslový index Dow Jones | Meziroční inflace | ToscaFund | Index amerického dolaru | Dnešní zprávy | Míra inflace v USA | Zpomalení býčího akciového trhu | Zveřejněné údaje | Nippon Steel | Babcock International Group | Údaje MMF | Investiční workshopy | Ceny mědi | Odvětví | Americký ISM | Výhled úvěrového ratingu | Koronavirus | Fundamenty | Trumpova cla | Komunální dluhopisy | Analýza Bitcoinu | Tchaj-wan | GTC | Investování | Nakupovat | Šíření koronaviru | Turecká ekonomika | Eskalace konfliktu | Sandvik | Index americké měny | Poradenství | Cílová cena | Války v Evropě | Hospodaření za loňský rok | Asijské měny | Diverzifikace | Saxo Select | Dnešní videokomentář | Bidenova vláda | Ekonomická témata | Alternativní investiční strategie | Procter & Gamble | Deloitte | Měnový pár GBP/USD | Market alert | Marek Malina | Akcie Meta | Riziková prémie | Guvernér španělské centrální banky | Americké obchodování | Geopolitické dění | Julius Bär | Atraktivní investice | Nová vakcína | Ratingy udržitelnosti | Prohlášení | GM | Evropské vlády | Rizika na Blízkém východě | Komoditní výhled | Ministr obchodu | PPF | Návratnost | Howmet Aerospace | Centrální banky světa | Světové produkce | Zajímavý rozhovor | Lepší zítřky | John Hardy | Válka na Blízkém východě | Vzestup zlata | Regulační orgány | Saxo Bank v Praze | Úrokové výnosy | Platidla | Nvidia | Graf indexu Nasdaq | Commodity index | Banka | Analýza | Posílení | Největší banky | Geopolitické události | Kongsberg Gruppen | Pracovní místa | Hedgové fondy | Velké ztráty | Tržní hodnota | Vysoké úrokové sazby | Posilování koruny | Ministr financí | David Vagenknecht | Maďarsko | Pavel Ryba | Vývoj měnového páru | Čínská poptávka | Poměr zlata a stříbra | Wonderinterest Trading Ltd | Mitsubishi Electric | Události tohoto týdne | City | Analytička | Globální hospodářský cyklus | Posílení indexu | Deutsche Bank | Řídit riziko | Americký index | Společnost EY | Útok Hamásu na Izrael | Obchodní signály | Silnější americký dolar | Španělsko | Obchodní partner | Populismus | EuroCOIN | Válka | Snižování nákupu aktiv | Ceny zemního plynu v USA | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Bloomberg | Nízká inflace | Akcie Taiwan Semiconductor | Osobní výdaje | Ochrana před záporným zůstatkem | Zákaznický servis | Bezpečná aktiva | Zlepšení | Fintech společnost | Akcie Gazpromu | Advent International | SaxoSelect | CAD | Rolls-Royce Holdings | Levnější půjčky | NICKEL | Vakcína | Luiz Inácio Lula da Silva | Britský ministr financí | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Průmyslové kovy | Financial | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Awilco | Aktivní zkušený trader | DJIA | Panelové diskuze | Platina | Maďarský forint | Wall Street | CII750 | Swiss Life Select | XTB Jiří Tyleček | KOL | IMFC | Sazby na hypotékách | Němečtí zákonodárci | Zpomalování ekonomiky | Televize CNBC | MSCI World ESG | ČR | Dot-com | Nemovitosti | Výkonnost indexů | Zhoršení nálady | Vyšší ceny ropy | Omezení produkce OPEC+ | Rozhodnutí o úrokové sazbě | EK | High Ridge Futures | Hospodaření | Futures | Zvýšit zisky | cTrader | Inflace v eurozóně | Úrokové míry | Charu Chanana | SaxoTraderGO | Konkurent | Riziko | FXstreet.cz | UBS Global Wealth Management | Baker Hughes | XTB | Ruské akcie | Čínské akcie dnes | Akcie v roce 2022 | Amazon | Vysoká cena | Obchody | High risk | CHF | Míra nezaměstnanosti v Německu | Index Nikkei | Makléř | Akciový index | Těžba ropy | Mluvčí společnosti | James Bullard | Zemědělství | Koš | Dánské společnosti | Období volatility | Index CPI | Emerging markets | Index Nasdaq Composite | Aleš Michl | xStation5 | Hlavní ekonom | Podpora | Ruská invaze | Dílčí index | First Republic | Turecká krize | Portfólia | Vývoje umělé inteligence | Volatility | Zvýšení těžby | Obchodování dluhopisů | Úrokový diferenciál | Akcie Taiwan Semiconductors (TSM.US) | T. Rowe Price | Bezpečného útočiště | Snižování inflace | Akcie v USA | Zpřísňováním měnové politiky | Očekávání trhu | Statistika | Raiffesen Bank International | Logistické firmy | MJ | Techničtí obchodníci | Americké akciové indexy | Editis | Meta Platforms | Ekonomické zpomalení | Vládní pomoc | Cenové výkyvy | Partnerství | Novozélandský dolar | Aukce | Finanční skupina PPF | Burze | Thales | Riziko pro investory | Dlouhodobí investoři | Spotřebitelské ceny | Soft-landing | Poptávka po ropě | Představenstvo ruské banky | Snižování úrokových sazeb | Analytik | Marketingová komunikace | Výrobce robotických vysavačů | Elektromobily | Riziko poklesu cen | Zprávy z ekonomiky | Rostoucí úrokové sazby | Snižování produkce | Tým FXstreet.cz | Jefferies | Capital Markets | Emise | Zvyšování úroků | Hegemonie dolaru | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Americké vládní dluhopisy | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Středoevropské devizové trhy | Závislost | Vlna zdražování v Německu | Situace v Rusku | Cena kávy arabica | Hodnota indexu | The Economist Intelligence Unit | Eurozóna | Trading | Sempra Energy | Makroekonomický kalendář | Wall Street akcie | Obchodování dluhopisů online | L3Harris Technologies | Marathon | USD/CNY | Pšenice | Vývoj ceny kukuřice | Kazachstán | Home Depot | Nejpřesnější informace z trhu | Société Générale | Investiční doporučení | Ceny platiny | Investování do ETF portfolií | Horizon Investments | Indonésie | Ceny lithia | Data ČSÚ | Ruské firmy | Ruská centrální banka | Tajné služby | Podnikatelská aktivita | Underweight | Akcie problémové banky | Sazby beze změny | ESG společnosti | AAA | Pozornost trhu | Termínové kontrakty | NextDecade | Evropské akciové indexy | Statistický úřad | Francouzský prezident | Růst české ekonomiky | Finanční podmínky | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny | Krypto | Počasí | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Instrumenty | Mediální společnosti | Investment Counsel | Ceny kovů | Co bude | Fedspeak | Futures na ropu | Opatření | Chování investorů | Pozice | Růst ceny ropy | Maďarská centrální banka | Vývoj úroků | Analytik XTB | Ceny kávy | Markit | Růstové společnosti | Jan Švejnar | Etherea | Fiskální stimuly | Investing | Hlavní index evropských akcií | Oscilátory | Očekávaný růst | Hafize Gaye Erkanová | Elbit Systems | Akcie TSMC | SEC | Energetický index | Nákupy zlata | Varovné znamení | Cena stříbra | Prudký růst cen | Virus | Redukce | Kryptoměnový trh | Index euro stoxx 50 | Nižší úrokové sazby | Dynamické prostředí | Statut | Index PCE | Sazby v Číně | TOPIX | Dow Jones | Časový horizont | CARA | USD/CAD | Vlna zdražování | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Vývoj ropy | TradingEconomics | CNY | Ekonomická recese | Akcie bank | Izraelský premiér | Nornickel | Cena termínového kontraktu | Jihoafrický rand | Velké trhy | Biden | Budoucnost | Ocenění | Banky | Makroprostředí | Dodavatelský řetězec | Americké trhy | Výhledy | Benjamin Netanjahu | Durace | Restrukturalizace | Krize v Evropě | Čínské centrální banky | Microsoft Corp | Bělorusko | ASEAN | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Žlutý kov | Mzdová dynamika | Certifikace | Prodeje čipů | Aktuální situace | Vlády | Golar LNG | Economist Intelligence Unit | Akciový stratég | Lockdowny | Inflace ve Velké Británii | Prodeje | Vnější prostředí | Politici | Warren Patterson | Kotace | Čínské akciové trhy | Obchodní podmínky | Index FTSE 100 | Výrobce elektromobilů | Měnový pár | SPX | Carrier | Výhled na rok 2024 | Finanční situace | Babcock International | Měny s vysokým výnosem | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Větší pokles | Obnovení růstu | Joe Biden | Rostoucí ceny komodit | IRBT | Guvernér ČNB | Akciový fond | Nomura Securities | MSCI Asia Pacific | Raketový růst | Světové trhy | Bankrot | Erkanová | Institut WIFO | Úroková míra | Poptávky po dolaru | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | Rolls-Royce | CBOT | Super-cyklus | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Omezení produkce OPEC | USA | Banky pro mezinárodní platby | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Vyšší výnosy | ING Groep NV | Zlato | IFS | Focus | Býčí trend | Teekay | GOOGL | IBES | Geopolitika | Philip Morris | Chemring Group | Nasdaq | Dekarbonizace | Inverzní vztah | Společná evropská měna | FED sazby | Závislost na americkém dolaru | Americký ropný institut | Strategy leader | Geopolitická situace | WIFO | Globální investoři | MIC | Cena kávy | Geopolitické napětí | Spekulanti | Ultra Electronics Holdings | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Mrazivé počasí | Dluhopis | Domácí poptávka | Slabé euro | Nárůst rizikové averze | Vyšší inflace | Práce | Zdražování v Německu | FOREX | Údaje o inflaci | Výhled růstu ekonomiky | Zpomalení hospodářského růstu | Obavy společnosti | AMZN | Průlom | Událost roku | Investment | Podíl dolaru | Zákaz dovozu ruské ropy | Index německé burzy DAX | Agentura Moody's | Finanční noviny | Globální ekonomický růst | Americký ekonom | Zprávy z Německa | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zajištění proti inflaci | Nový virus | Firemní výsledky | Fidelity International | Komoditní super-cyklus | Realitní sektor | Obchodní dohody | Index čínských akcií | Internetové obchody | Johnson Controls | USD/JPY | Klesající inflace | Evropské akciové trhy | Spojené arabské emiráty | Ceny v Česku | STP | Kryptoměny | Dolar vůči koruně | Změny úrokových sazeb | Poptávka po ETF | Low | Manažeři | Nálada na finančních trzích | Taiwan Semiconductor | Húsíové | Ekonomické aktivity | Olaf Scholz | INTC | Indie a Čína | Napětí mezi USA a Čínou | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomika Španělska | Volební rok | Další pokles | J.P. Morgan | Nový britský premiér | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | CNBC | Volný obchod | Americký ministr zahraničí | Jerome Powell | Federal Open Market Committee | Volby | Čínský renminbi | Index německé burzy | Eco | Ukazatele | Český HDP | Ropný benchmark | Umělá inteligence | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Disney | Stabilita | Británie | Celosvětový trh | Akcie Taiwan Semiconductors | Cena zemního plynu | Wedbush | NZD | Diamanty | Currency | Zlepšení nálady | Dassault Aviation | Marko Kolanovic | Podniky | Strukturální změny | Dramatický dopad | Inflační šok | Analytický tým | Inflace v USA | Maržové požadavky | Chování spotřebitelů | Světová rada pro zlato | Zahraniční forex | Saxo Group | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Geojit Financial
Geologické expertizy
Geologický vodík
Geolokační informace
Geomer
Geometrické vztahy
Geometrické zhodnocení
Geopolitická krize
Geopolitická nejistota
Geopolitická nestabilita

Následující klíčová slova

Geopolitická situace
Geopolitické dění
Geopolitické eskalace
Geopolitické faktory
Geopolitické konflikty
Geopolitické napětí
Geopolitické riziko
Geopolitické události
Geopolitické vlivy
Geopolitické zájmy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít