Úterý 19. březen 2024 10:53
reklama
Instaforex Dakar
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
XTB trading konference 2024

Ministři financí

C:\fakepath\trader-12032024-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.03.2024 1) Bitcoin včera pokračoval v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna včera odpoledne překonala hranici 72.000 dolarů (téměř 1,7 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. Nad 70.000 USD se bitcoin poprvé dostal minulý týden v pátek.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Georgievová bude v čele MMF ve svém druhém funkčním období

12.03.2024 Ministři financí zemí Evropské unie dnes na schůzce v Bruselu schválili Kristalině Georgievové druhé funkční období v čele Mezinárodního měnového fondu (MMF). Informovala o tom agentura Reuters. Současné pětileté funkční období Georgievové končí 30. září. V čele MMF bývá tradičně Evropan, v čele sesterské Světové banky (SB) pak Američan.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ministři financí eurozóny navrhují snazší slučování burz

15.02.2024 Evropská unie by měla zvážit odstranění překážek, které brání slučování akciových burz. Umožnila by tím lepší fungování trhu a přispěla k tomu, že evropské akciové burzy přestanou zaostávat za konkurencí ze zámoří. Počítá s tím návrh ministrů financí eurozóny, ke kterému se dostala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rubl.jpg

BBC: Ruská ekonomika dlouho nevydrží, ale letošní rok může zvládnout

12.02.2024 V březnu 2022 se ruský rubl zhroutil, hodnota akcií Gazpromu a Sberbanky na londýnské burze klesla o 97 procent a v Moskvě se tvořily fronty před bankomaty. Jachty oligarchů, jejich fotbalové kluby, paláce a dokonce kreditní karty byly zabaveny. Rusko se dostalo do vážné recese. Takové byly první důsledky opatření, která Západ přijal po ruském vpádu na Ukrajinu. Základem bylo zabavení devizových rezerv ruského státu, zejména bezprecedentní zmrazení rezerv ruské centrální banky ve výši 300 miliard dolarů, napsal ekonomický komentátor BBC Faisal Islam.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
C:\fakepath\trader-28122023-35-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2023 1) Akcie největších a nejziskovějších čínských firem zvaných blue chips dnes posílily nejvíce za uplynulých pět měsíců. Těží ze silného přílivu zahraničních investorů, které láká jejich nízké ohodnocení a politická očekávání. Hlavní index čínských akcií CSI 300, jenž zahrnuje akcie 300 firem na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, přidal 2,3 procenta na 3414,54 bodu, což je největší jednodenní zisk od 25. července.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel

20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
C:\fakepath\niger.jpeg.jpg

Niger, Mali a Burkina Faso usilují o založení politické a měnové aliance

11.12.2023 Niger, Mali a Burkina Faso usilují o založení vlastní politické a měnové aliance. S odvoláním na prohlášení vůdce nigerské vojenské junty o tom dnes informovala agentura Reuters, podle níž by tento krok značil další jasný odklon těchto zemí od zavedeného regionálního bloku západoafrických států.
C:\fakepath\trader-17102023-37-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.10.2023 1) Polský zlotý, který posiluje díky výsledkům polských parlamentních voleb, zdražuje Čechům nákupy potravin či paliv v Polsku. Zlotý lze nyní koupit za 5,56 koruny, zatímco před zveřejněním výsledků voleb se kurz pohyboval o 11 haléřů za zlotý méně. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Tomáš Cverna.
C:\fakepath\eu.jpg

Ministři financí EU se zabývají fiskálními pravidly, čeká se komplikovaná debata

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie dnes na jednání v Lucemburku od rána debatují o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou loni navrhla Evropská komise (EK). Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí EU budou debatovat o reformě fiskálních pravidel

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie budou dnes v Lucemburku jednat o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou už loni navrhla Evropská komise. Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat. Česko bude na jednání zastupovat ministr financí Zbyněk Stanjura.
C:\fakepath\trader-27092023-47-zm.jpg

Snahu zlepšit veřejné finance v eurozóně brzdí zpomalující ekonomika

27.09.2023 Vlády zemí eurozóny se v příštím roce pokusí zlepšit své veřejné finance zrušením drahých dotací na ceny energií. Výraznějšímu zpřísnění fiskální politiky ale brání pomalejší hospodářský růst a obavy z rozhořčení voličů. S odkazem na úředníky z eurozóny to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Ministři financí zemí G7 se shodli, že s další podporou Ukrajiny nebudou váhat

16.07.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 se shodli, že ohledně další podpory Ukrajiny nebudou váhat. Informovala o tom dnes agentura Kjódó. Zástupci G7 se setkali v indickém Gándhínagaru na okraj summitu G20.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Spolupráce je zodpovědností USA a Číny, řekla v Indii americká ministryně

16.07.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová dnes v Indii příznivě hodnotila svoji ukončenou návštěvu Číny. Řekla, že se těší na spolupráci s Pekingem například na restrukturalizaci dluhů rozvíjejících se zemí či na reformách mezinárodních úvěrových institucí, jako je Světová banka (SB). Spolupráce USA a Číny v oblastech společného zájmu je podle Yellenové zodpovědností, kterou obě velmoci mají vůči sobě navzájem i vůči zbytku světa.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. května 2023

17.05.2023 Rada pro hospodářské a finanční záležitosti Evropské unie, složená z ministrů financí všech členských zemí, dala zelenou dlouho očekávanému nařízení o trzích s krypto aktivy (MiCA).
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

EU schválila nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami na světě

16.05.2023 Státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy. Zprostředkovatelé budou díky nové normě shromažďovat údaje o prodávajících a kupujících, což má zabránit praní špinavých peněz či zkomplikovat obcházení unijních sankcí. Informovala o tom Rada EU, která zastupuje členské země.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Hackeři z KLDR od roku 2017 ukradli z Japonska v kryptoměnách 721 milionů dolarů

15.05.2023 Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu od roku 2017 ukradly z Japonska 721 milionů dolarů (15,7 miliardy Kč) v kryptoměnách. Informoval o tom dnes japonský list Nikkei, jenž průzkumem pověřil společnost Elliptic zabývající se analýzou blockchainu. V regionu se hackeři z KLDR zaměřují ještě na Vietnam.
C:\fakepath\G7-2.jpg

Zástupci G7 představili další pomoc Kyjevu a iniciativu pro dodavatelské řetězce

14.05.2023 Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny velkých světových ekonomik G7 na závěr třídenního jednání představili další pomoc Ukrajině, vytvořili novou iniciativu pro dodavatelské řetězce a slíbili řešení nedostatků v regulaci bankovního sektoru. Uvedli to včera ve společném prohlášení po setkání v japonském městě Niigata.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB by podle MMF měla pokračovat ve zvyšování úroků až do poloviny příštího roku

28.04.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes vyzval Evropskou centrální banku (ECB), aby pokračovala ve zvyšování úrokových sazeb až do poloviny příštího roku. Ministři financí zemí Evropské unie by pak podle fondu měli podpořit snahu ECB o snížení inflace zpřísněním rozpočtové politiky. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Světová banka, MMF a další související instituce se sešly k jednání o opatřeních proti globálníi krizi

11.04.2023 Světová banka, Mezinárodní měnový fond a další související instituce se ve středu sejdou, aby projednaly další kroky v oblasti změny klimatu a dalších globálních krizí. Jednat budou také o navýšení úvěrů Světové banky o 5 miliard dolarů.
C:\fakepath\global economy.jpg

SB upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě z lednových 1,7 procenta

10.04.2023 Světová banka upravila výhled globálního růstu pro rok 2023 na dvě procenta z lednových 1,7 procenta. Dnes, kdy začíná každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), to podle agentury Reuters uvedl prezident SB David Malpasse. Varoval ale, že zpomalení ze silnějšího růstu v roce 2022 zvýší dluhové problémy rozvojových zemí.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky

10.04.2023 Ve stínu ruské vojenské invaze na Ukrajinu a nedávných otřesů v bankovním sektoru začíná dnes ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Mezi hlavními tématy bude podle zveřejněného programu například boj s inflací, růst světové ekonomiky nebo její fragmentace.
C:\fakepath\evropska centralni banka.jpg

Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu

24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Míra inflace v Argentině poprvé od začátku 90. let přesáhla 100 procent

15.03.2023 Míra inflace v Argentině poprvé od éry hyperinflace začátku 90. let přesáhla 100 procent. Cena mnohého spotřebního zboží se tak od roku 2022 zdvojnásobila. Země se roky potýká s ekonomickými problémy a většina obyvatel nyní žije v chudobě, informuje zpravodajský server BBC.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne

14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Skupina G7 chce navýšit letošní ekonomickou pomoc Ukrajině na 39 miliard dolarů

23.02.2023 Skupina velkých světových ekonomik G7 se shodla, že letos navýší svou hospodářskou pomoc napadené Ukrajině na 39 miliard dolarů (871 miliard Kč). Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí G7 v předvečer prvního výročí ruské invaze jednali v Indii. Vyzvali také, aby Mezinárodní měnový fond (MMF) do konce března uzavřel s Kyjevem dohodu o úvěrovém programu.
C:\fakepath\trader-31012023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2023 1) Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

Sedm zemí EU se obrátilo na Brusel v obavách ze závodu v subvencích s USA

31.01.2023 Sedm zemí Evropské unie varovalo Evropskou komisi (EK) před závodem v subvencích se Spojenými státy. Ministři financí se proto dopisem obrátili na místopředsedu EK Valdise Dombrovskise, aby mu vyjádřili své obavy. Za Českou republiku se podepsal ministr Zbyněk Stanjura. ČTK má dopis k dispozici.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 26. ledna 2023

26.01.2023 Ministři financí zemí eurozóny vydali po zasedání v Bruselu prohlášení k zavádění digitálního eura. Euroskupina se pravidelně schází, aby projednala politickou stránku případné digitální měny. Prohlášení z 16. ledna se shoduje se zveřejněním inventárního dokumentu Evropské centrální banky (ECB), který uvádí podrobné informace o pokroku v navrhování digitálního eura.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ministři financí EU proberou první platbu z pravidelné pomoci Ukrajině

17.01.2023 O první platbě z balíku dlouhodobé finanční pomoci Ukrajině se dnes budou bavit ministři financí zemí Evropské unie. Debatovat by měli také o zahrnutí unijních peněz na podporu energetické nezávislosti na Rusku do národních plánů obnovy. Švédské předsednictví, které začátkem roku převzalo vedení unijní sedmadvacítky od Česka, dnes představí následujícího půlroku unijní finanční politiky.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Forex: Forint a zlotý pod lehkým tlakem

06.12.2022 Forint a zlotý se dostávají pod lehký tlak, což nemusí nutně souviset jen s faktem, že na hlavních trzích se zvyšuje averze k riziku. EU dnes totiž bude skrze své ministry financí jednat o tom, jak naložit s pomocí ze strukturálních fondů unie pro Maďarsko. Komise totiž předložila návrh, kde 65 % pomoci skrze tyto fondy má být Maďarsku zablokováno do té doby, dokud země neupraví legislativu tak, aby byla slučitelná s principy právního státu. Pokud ministři financí nerozhodnou dnes, tak by tak měly učinit členské země na summitu EU příští týden.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministry financí EU čeká debata o zablokování peněz Maďarsku a o pomoci Ukrajině

06.12.2022 O možném zablokování fondů pro Maďarsko kvůli nedostatečnému fungování právního státu budou dnes jednat ministři financí zemí Evropské unie. Zároveň je čeká debata o finanční pomoci Ukrajině a globální firemní dani, jejichž schválení Budapešť během vyjednávání o unijních penězích blokuje. Podle diplomatů zatím není jisté, zda má některý z bodů šanci na schválení, nebo zda je české předsednictví EU v případě bezvýsledné debaty posune na další ministerské zasedání.
C:\fakepath\mmf2.png

Poradní výbor MMF se nedohodl na závěrečném komuniké, zablokovalo ho Rusko

16.10.2022 Poradní výbor Mezinárodního měnového fondu nedosáhl konsensu ohledně závěrečného komuniké. Vydání společného komuniké zablokovalo Rusko. Uvedla to šéfka Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC), který určuje strategii MMF, Nadia Calviñová. Je to již druhé zasedání, které skončilo bez závěrečného oficiálního prohlášení.
C:\fakepath\elektrina.png

Ceny emisních povolenek ze srpnového rekordu klesly o více než 30 procent

07.10.2022 Ceny emisních povolenek v posledních dvou měsících klesají. V srpnu cena stoupla na rekordních téměř 100 eur (2500 Kč) za tunu, od té doby se ale o více než 30 procent snížila a v posledních týdnech se pohybuje pod 70 eury za tunu. Podle analytiků jsou za poklesem ceny zejména slabší spekulace na burze, přispívá k němu ale i zhoršení výhledu ekonomiky a možnost prodeje dodatečných povolenek.
C:\fakepath\global economy.jpg

Georgievová: MMF znovu zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

06.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) příští týden opět zhorší výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Výhled globální ekonomiky se vzhledem k otřesům způsobeným pandemií covidu-19, ruskou invazí na Ukrajinu a klimatickými katastrofami na všech kontinentech zhoršuje a může dále klesat. Hrozí i riziko recese. Ve svém dnešním vystoupení na Georgetownské univerzitě to uvedla výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. MMF dosud na příští rok předpovídal globální ekonomice růst o 2,9 procenta.
C:\fakepath\trader-04102022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.10.2022 1) Australská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na devítileté maximum 2,60 procenta. Zvýšení této takzvané hotovostní sazby však bylo výrazně nižší, než čekali analytici. Centrální banka v dnešním sdělení uvedla, že úroky už výrazně zvýšila, ale dodala, že bude nutné je zvyšovat i nadále.
C:\fakepath\euro5.jpg

Státy EU se shodly na rozdělení 20 miliard eur na podporu nezávislosti na Rusku

04.10.2022 Státy Evropské unie se dnes shodly na rozdělení přibližně 20 miliard eur (490 miliard Kč) určených k podpoře energetické nezávislosti na Rusku. Ministři financí podpořili návrh připravený českým předsednictvím, na jehož základě budou moci unijní země využít při přechodu k novým zdrojům energií část peněz z unijních fondů či prodeje emisních povolenek. Česká republika by měla získat asi 16,7 miliardy Kč. Státy se na definitivní podobě finanční podpory ještě budou muset shodnout s Evropským parlamentem.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí EU zkusí domluvit rozdělení peněz na odchod od ruských energií

04.10.2022 Ministři financí zemí Evropské unie se dnes pokusí shodnout na rozdělení přibližně 20 miliard eur (490 miliard Kč) z balíku, který má státům pomoci odbourat závislost na energiích z Ruska. Část zvláště jihoevropských zemí však není spokojena s klíčem pro přidělování peněz a české předsednictví se do poslední chvíle pokouší najít kompromis přijatelný pro většinu států. Podle diplomatů zatím není jisté, zda se to podaří.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Euroskupina: Inflace v zemích EU je mezi šesti a 20 procenty, nutné je ji snížit

09.09.2022 Inflace v zemích Evropské unie se podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové pohybuje mezi šesti a 20 procenty. Cílem je ji ve střednědobém horizontu snížit na dvě procenta. Řekla to dnes na tiskové konferenci v Praze po jednání Euroskupiny. Unijní ministři financí dnes vzali na vědomí, že zásadním úkolem je snížit spotřebitelské ceny. Při řešeních krize je žádoucí zvolit koordinovaný postup v souladu s politikou ECB, dodal předseda Euroskupiny, irský ministr financí Paschal Donohoe.
img

Ranní okénko - Zástupci EU projednávají řešení pro energetický trh

09.09.2022 Hlavním tématem bude dnes pro finanční trhy setkání zástupců EU ohledně možností řešení energetické krize, jež Evropu zužuje. Cílem bude najít společné řešení na evropské úrovni. Mezi návrhy by měla být možnost zastropování cen dováženého plynu, či jeho vyjmutí z cenotvorby elektřiny. Aktuálně trh funguje tak, že cena je stanovena nejdražším dodavatelem, což jsou aktuálně paroplynovky. Současně v Praze dneškem začíná dvoudenní konference Ecofin (Rada Evropské unie pro hospodářské a finanční záležitosti), na kterou přijedou ministři financí a centrální bankéři států EU. I zde bude řešení vysokých cen energií stěžejním tématem.
img

Forex: Závěr týdne nabídne jednání ministrů členských zemí EU o energiích

09.09.2022 Kromě dozvuků včerejšího zasedání ECB budou dnes zraky finančního trhu upřeny na jednání ministrů energetiky jednotlivých států EU. Hlavním tématem setkání bude další postup v boji s vysokými cenami energií a hrozícím vážným nedostatkem plynu v Evropě. V Praze dnes začne také plánované dvoudenní jednání Rady Evropské unie pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN), na kterém se setkají ministři financí a šéfové centrálních bank členských států EU. Ti budou kromě dopadů války na Ukrajině řešit i reformy daní.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
C:\fakepath\eurusd-04092022-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.9.2022)

05.09.2022 Minulý týden se měnový pár EUR/USD pohyboval v užším rozpětí a nenabídl žádnou obchodní příležitost podle mé strategie, kterou uveřejňuji v tomto mém týdenním komentáři, protože nebyla prolomena žádná vstupní S/R zóna. Týden tak byl bez obchodu na tomto trhu.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
C:\fakepath\trader-02092022-28-zm.jpg

G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy

02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 se dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů

02.09.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank ze skupiny vyspělých zemí G7 se dnes dohodli na zavedení cenového stropu na ruskou ropu i ropné produkty. O mechanismu stanovení cen se teprve rozhodne, informují zahraniční tiskové agentury.
img

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku: zastropování cen jeho ropy vyvážené tankery. Pohonné hmoty v ČR tak mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

02.09.2022 Ministři financí zemí skupiny G7 podle informací agentury Bloomberg dnes podpoří zavedení další sankce proti Rusku. Spočívala by v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři. Přitom tankery, které by ji do světa exportovaly za cenu vyšší, než je strop, by například nemohly získat pojištění. Pojištění tankerů mají v drtivé většině v rukou západní instituce, sídlící v Británii či v EU.
C:\fakepath\Ukrajina.png

EU poslala první miliardu eur jako finanční pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem

01.08.2022 Evropská unie poslala Ukrajině jednu miliardu eur (24,6 miliardy Kč) jako finanční příspěvek na řešení dopadů války s Ruskem. Peníze mají podpořit rozpočet Ukrajiny, uvedl dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Peníze jsou z dlouhodobé pomoci devět miliard eur schválené minulý měsíc.
C:\fakepath\g20.jpg

Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině

17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
C:\fakepath\trader-12072022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.07.2022 1) Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.
C:\fakepath\euro penize.jpg

EU schválila zavedení eura v Chorvatsku, země jej začne používat v lednu

12.07.2022 Chorvatsko se od ledna stane dvacátou zemí Evropské unie používající společnou měnu. Zavedení eura v jadranské zemi, spoléhající na příjmy z turistiky, dnes schválili ministři financí, jejichž jednání poprvé vedl český ministr Zbyněk Stanjura. Současné chorvatské platidlo kuna se podle dnešního rozhodnutí ministrů smění za euro v kurzu 7,5345 ku jedné. Česko zůstane od příštího roku jednou z posledních sedmi unijních zemí, které si ponechávají vlastní měnu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU pošle Ukrajině miliardu eur na chod státu, shodli se ministři financí

12.07.2022 Evropská unie pošle Ukrajině první miliardu eur (24,6 miliard korun) z celkových devíti miliard slíbených v rámci okamžité pomoci válkou stižené zemi. Odsouhlasili to dnes ministři financí členských zemí. Dlouhodobá půjčka má financovat základní chod státu. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury zajistí finance například fungování kritické infrastruktury.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři EU pod vedením Stanjury proberou ruské sankce a schválí euro Chorvatsku

12.07.2022 Dopadům dosavadních protiruských sankcí či ekonomickým důsledkům odchodu od ruských energií se dnes budou věnovat ministři financí zemí Evropské unie na zasedání v Bruselu. Vůbec první ministerské jednání od začátku českého předsednictví Rady EU povede šéf české státní pokladny Zbyněk Stanjura. Ministři rovněž definitivně stvrdí zavedení eura v Chorvatsku.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Summit EU schválil zavedení eura v Chorvatsku od ledna příštího roku

24.06.2022 Summit Evropské unie dnes schválil zavedení společné evropské měny v Chorvatsku. Země se od ledna příštího roku stane dvacátým členem eurozóny. Formálně stvrdí používání eura v Chorvatsku v červenci ministři financí při prvním zasedání pod vedením českého předsednictví EU.
C:\fakepath\trader-24062022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.06.2022 1) Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
C:\fakepath\trader-19052022-37-zm.jpg

Jednáním ministrů zemí skupiny G7 dominuje Ukrajina, potraviny a klima

19.05.2022 Závazek hospodářsky vyspělých zemí poskytovat rozvojovým státům sto miliard dolarů (2,3 bilionu Kč) ročně na ochranu klimatu bude splněn v roce 2023. V návrhu závěrečného komuniké s tím podle agentury Reuters počítají ministři financí skupiny sedmi velkých ekonomiky G7. Mezi hlavní témata patřila i ruská invaze na Ukrajinu a možnosti, jak Kyjevu pomoci stabilizovat rozpočet.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 19. května 2022

19.05.2022 Guvernér Bank of France Francois Villeroy de Galhau podle zprávy agentury Reuters uvedl, že zástupci Spojených států, Kanady, Japonska, Německa, Francie, Itálie a Spojeného království pravděpodobně na setkání v německých městech Bonn a Konigswinter projednají otázky týkající se regulačního rámce pro kryptoměny. Villeroy údajně prohlásil, že nedávná volatilita krypto trhu – možná s odkazem na odstoupení některých stablecoinů od amerického dolaru a pokles cen hlavních tokenů – byla pro regulační orgány z celého světa "důrazným varováním".
img

Svět má další problém – příliš silný dolar. Dojde na jeho globálně koordinované oslabování?

18.05.2022 Prudké zpevňování americké měny, jehož jsme poslední dobou svědky, začíná být pro svět vážným problémem. Vrací dokonce v úvahách mnohé do roku 1985. Tehdy se v newyorském hotelu Plaza ministři financí vedoucích světových ekonomik – USA, Velké Británie, Japonska, Západního Německa a Francie – dohodli na koordinované akci za účelem oslabení dolaru.
img

Forex: Německý trh práce zůstává silný

03.05.2022 K projednání třetího pilíře bankovní unie – systému pojištění vkladů se dnes sejdou ministři financí celé EU (euroskupina). Investoři ale budou spíše sledovat další vývoj války na Ukrajině a covidové pandemie v Číně. Ekonomický kalendář upoutá solidními statistikami německého trhu práce za duben, překvapit by neměla vysoká čísla březnových cen průmyslových výrobců za celou eurozónu. Po únorovém poklesu se dočkáme více než kompenzujícího vzestupu amerických továrních objednávek za březen.
C:\fakepath\trader-19042022-28-zm.jpeg

G20 kvůli přítomnosti ruského zástupce podle zdroje nevydá společné komuniké

19.04.2022 Skupina největších ekonomik G20 ve středu po schůzce ve Washingtonu nevydá závěrečné komuniké se společnými cíli. Řekl to dnes zdroj z německé vlády, podle kterého je důvodem očekávaná přítomnost ruského zástupce. Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí G20 budou jednat na okraj jarního zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB).
C:\fakepath\trader-18042022-24-zm.jpg

Světová banka snížila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 3,2 procenta

18.04.2022 Světová banka (SB) snížila odhad letošního růstu globální ekonomiky na 3,2 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Zdůvodnila to negativními hospodářskými dopady invaze ruských vojsk na Ukrajinu. S odkazem na prezidenta banky Davida Malpasse to dnes uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-18042022-4-zm.jpg

V USA začíná jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky

18.04.2022 Ve stínu dopadů pandemie nemoci covid-19 a invaze Ruska na Ukrajinu dnes začíná ve Washingtonu každoroční jarní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Očekává se, že hlavními tématy budou boj s inflací, růst světové ekonomiky, boj s pandemií a prevence nové potravinové krize v chudších zemích, uvedla agentura DPA.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zápis z jednání Fedu naznačí, jak bude centrální banka redukovat bilanční sumu

04.04.2022 Tento týden odstartuje zasedání Euroskupiny. Ta bude řešit dopady války na Ukrajině i situaci na trhu nemovitostí. Jaké plány má Fed s obří bilanční sumou, to by měl naznačit zápis z jeho posledního zasedání, který bude zveřejněn ve středu. Z amerických dat stojí za zmínku ISM index z oblasti služeb, který si v březnu zřejmě polepšil. Německá průmyslová výrobce a tovární objednávky naopak nepotěší únorovým meziměsíčním poklesem.
C:\fakepath\eu.jpg

Státy EU se shodly na zavedení takzvaného uhlíkového cla

15.03.2022 Státy Evropské unie se shodly na podmínkách zavedení takzvaného uhlíkového cla, kterým chce sedmadvacítka zpoplatnit dovoz některých produktů, jejichž výroba zatěžuje životní prostředí. Poplatek se má vztahovat na dovoz železa, oceli, hliníku, elektřiny, hnojiv a cementárenských produktů. Schválili to dnes unijní ministři financí. Členské země musejí nyní dohodnout podrobnosti systému s europoslanci.
img

ECB ponechává úrokové sazby beze změny

15.03.2022 ECB ponechala svou základní úrokovou sazbu na nejnižší úrovni – od března 2016 je na nule. Ministři financí EU se dohodli, že v příštím roce mírně zpřísní fiskální politiku, a to po třech letech, kdy do ekonomiky vkládali miliardové injekce kvůli pandemii koronaviru. Uvedli také, že pokud to situace na Ukrajině bude vyžadovat, připraví další hotovost.
img

Miliardář Bill Miller věří, že bitcoin může aktualizovat absolutní maximum a stát se hlavní rezervou pro Ruskou federaci. Jak moc je to pravděpodobné?

04.03.2022 Na pozadí ruské invaze na území Ukrajiny získal bitcoin býčí potenciál a od 4. 3. je blízko oblasti finální rezistence. Nebývalý zájem o kryptoměny byl způsoben záplavou evropských sankcí, které zahnaly ruskou ekonomiku do propasti.
C:\fakepath\trader-10112021-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.11.2021 1) Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ministři financí EU jednali o fiskálních pravidlech

10.11.2021 Evropská komise by se příští rok měla vrátit k pravidelnému hodnocení hospodářské kondice zemí Evropské unie a znovu jim začít vydávat makroekonomická doporučení. Shodli se na tom včera ministři financí členských států, kteří probírali pokrizové oživení evropské ekonomiky. Vůbec poprvé debatovali i o tom, zda a jak reformovat rozpočtová a dluhová pravidla EU, k jejichž dodržování by se sedmadvacítka měla podle plánů komise vrátit v roce 2023.
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 schválili globální minimální daň, hovořili o rozdělení vakcín ve světě

31.10.2021 V italské metropoli se prvním dnem konal summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně sešli poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat dnešního jednání. Účastníci jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně

31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\top5-14102021-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od letošního května překonala 58.000 dolarů (zhruba 1,27 milionu Kč). Spekulanti podle agentury Bloomberg sázejí na to, že bitcoin bude útočit na své rekordní maximum z letošního dubna, kdy jeho cena dosáhla téměř 65.000 dolarů.
C:\fakepath\g7.png

Představitelé G7 schválili zásady pro digitální měny centrálních bank

14.10.2021 Finanční představitelé skupiny G7, která sdružuje sedm největších ekonomik světa, schválili 13 zásad veřejné politiky pro digitální měny centrálních bank (CBDC). Tyto měny by měly být založeny na transparentnosti, právu a správném řízení ekonomiky. Ve svém sdělení to ve středu uvedli ministři financí a centrální bankéři G7.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani

14.10.2021 Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) včera schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně. Ve společném komuniké po včerejším zasedání rovněž slíbili, že se vyhnou příliš rychlému omezování rozpočtových opatření na podporu hospodářského růstu a zároveň budou pozorně sledovat vývoj inflačních tlaků.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Ve Washingtonu začalo zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky

11.10.2021 Ve Washingtonu dnes prvními schůzkami začalo podzimní zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB). Kvůli pandemii se ale většina schůzek bude konat pouze virtuálně. Hlavní sdělení bude v úterý, kdy MMF vydá podzimní výhled globální ekonomiky.
C:\fakepath\e-29092021-lv.gif

DPA: EU seškrtá seznam zemí vedených jako daňové ráje

29.09.2021 Evropská unie vyškrtne ze seznamu daňových oáz britské zámořské území Anguilla a ostrovní státy Dominika a Seychely. Podle zdrojů agentury DPA se na tom shodli zástupci unijní sedmadvacítky.
img

Forex: Nejistota kolem zvýšené inflace přetrvává

10.09.2021 Statistiky za srpen dnes pravděpodobně ukážou na pokračující zdražování na straně výrobců v USA. V ČR očekáváme od spotřebitelských cen signál přetrvávajících zvýšených inflačních tlaků, nicméně oproti ostatním analytikům vidíme za srpen šanci na stabilitu meziročního růstu cen na 3,4 %. V EU zasednou ministři financí.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Ministři financí EU schválili český plán obnovy, přinese asi 180 miliard Kč

06.09.2021 Ministři financí zemí Evropské unie dnes odsouhlasili český Národní plán obnovy. Informovala o tom Rada EU. Česko díky tomu může už v září dostat první část ze 180 miliard korun, na něž má nárok v rámci mimořádného unijního fondu obnovy. Celkem může letos v rámci předfinancování projektů inkasovat až 13 procent z této částky, zbytek by mělo získat v příštích letech. Podle místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise musí ČR před první řádnou platbou plánovanou na příští rok vyřešit problematiku střetu zájmů.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace za srpen hodně napoví ohledně další akce ze strany ČNB

06.09.2021 Tento týden přinese téměř všechna domácí ekonomická data. Červencové statistiky z reálné ekonomiky ukážou na mírné navýšení průmyslové produkce i maloobchodních tržeb. Srpnová inflace zůstane relativně vysoká, nad předpokladem ČNB. Významně napoví, co od bankovní rady na konci září čekat. ECB může na svém čtverečním zasedání oznámil záměr postupně ukončovat program pandemického odkupu aktiv (PEPP). Podmínky financování na trzích zůstávají příznivé. Mírně vzestupnou revizi předpokládáme u druhého čtení HDP eurozóny za Q2 21. V závěru týdne se sejdou ministři financí eurozóny na neformálním summitu Euroskupiny a budou debatovat ekonomický výhled, euro, zelenou tranzici a konvergenci uvnitř měnové oblasti.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí EU projednají plán, který ČR přinese 180 miliard korun

06.09.2021 Ministři financí zemí Evropské unie dnes učiní poslední potřebný krok k tomu, aby Česko mohlo začít čerpat peníze z mimořádného fondu postpandemické obnovy ekonomik. Zástupci unijních vlád projednají český Národní plán obnovy, na jehož základě může ČR získat až 180 miliard korun přímých dotací. Pokud členské státy podle očekávání plán schválí, mohly by do Česka první peníze přijít již během září.
img

Investoři jásají: rekordní emise českých firemních dluhopisů

23.08.2021 Zájem o emise korporátních dluhopisů českých firem od počátku tohoto roku enormně vzrostl, jak dokazují čísla. Jen od ledna do března české společnosti emitovaly dluhopisy za částku, která téměř dosáhla celkového objemu emisí v loňském roce. A hlad emitentů po zajištění financování zdaleka nekončí.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Ministři financí schválili další čtyři plány obnovy, na český dojde v září

26.07.2021 Ministři financí zemí Evropské unie dnes definitivně schválili druhou skupinu národních plánů obnovy, díky nimž si členské země mezi sebe rozdělí peníze z mimořádného fondu na pokrizové oživení ekonomik. Po 12 státech z první skupiny se dnes dostalo na Chorvatsko, Slovinsko, Litvu a Kypr. Český plán obnovy, který minulý týden odsouhlasila Evropská komise, by měli ministři schválit na své příští schůzce v září.
C:\\fakepath\\eu penize.jpg

EU schválila plány obnovy prvním 12 zemím, dostanou miliardy z krizového fondu

13.07.2021 Státy Evropské unie dnes schválily prvních 12 národních plánů obnovy, díky čemuž budou moci členské země začít v příštích týdnech čerpat peníze z mimořádného fondu na obnovu ekonomiky po koronavirové krizi. Ministři financí odsouhlasili mezi jinými příspěvky pro Itálii nebo Španělsko, což jsou země, které budou největšími příjemci z fondu o celkovém objemu 750 miliard eur (asi 19,1 bilionu Kč).
C:\fakepath\ropa3.jpg

Komodity: Ropa kvůli obavám ze zpomalení růstu globální ekonomiky zlevňuje

12.07.2021 Ceny ropy zahájily týden poklesem, obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky převážily nad vyhlídkami nižších dodávek ropy na trh. Přispěl k tomu patový výsledek jednání mezi předními světovými producenty o zvýšení těžby ropy na další měsíce.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Skupina G20 podpořila společný postup proti nadnárodním firmám

11.07.2021 Skupina G20 včera při setkání v Benátkách podle očekávání podpořila společný postup proti nadnárodním firmám, které daní zisky v daňových rájích. Ministři financí členských zemí podpořili plán na globální minimální daň ze zisku ve výši 15 procent. V závěrečném prohlášení členské státy také varují před ohrožením globálního oživování ekonomiky novými variantami koronaviru a zmiňují potřebu zjednat spravedlivý přístup k vakcínám.
C:\\fakepath\\g20.jpg

G20 vyzve k dokončení globální daňové dohody do října

09.07.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 podpoří dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob a budou usilovat o to, aby byly do října vyřešeny všechny otázky z navrhované globální dohody o zdanění firem. Vyzvou také, aby se k dohodě připojily i další země. Uvedla to dnes agentura Reuters. Ta se odvolává na návrh prohlášení, které má být zveřejněno v sobotu, na závěr dvoudenního ministerského zasedání v Benátkách.
C:\fakepath\money.jpg

Celkem 130 zemí podpořilo dohodu o minimální dani ze zisku nadnárodních firem

02.07.2021 Většina zemí, které na on-line zasedání pořádaném Organizací zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) jednaly o globální minimální firemní dani, dnes podpořila plán sazby 15 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Tato minimální sazba by podle OECD mohla celosvětové daňové příjmy zvýšit o přibližně 150 miliard dolarů (3,2 bilionu Kč) ročně.
C:\fakepath\e-22062021-lv.gif

Evropská komise schválila italský plán obnovy po pandemii

22.06.2021 Evropská komise dnes schválila italský plán obnovy ekonomiky potýkající se s dopady pandemie covidu-19. Země s třetí největší ekonomikou v sedmadvacítce z unijního fondu o celkovém objemu 750 miliard eur dostane 191,5 miliardy eur (skoro 4,9 bilionu korun), tedy nejvíce ze všech zemí.
img

Ministři financí zemí V4 jednali o plánech obnovy a digitální dani

22.06.2021 Ministři financí zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě jednali o plánech obnovy a podpory hospodářství po pandemii covidu-19 a o investicích. Dohodu o globální minimální dani navrženou skupinou nejvyspělejších zemí G7 uvítali, ale stále upřednostňují mezinárodní řešení na půdě Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva financí, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\g20.jpg

Reuters: G20 podpoří dohodu OECD o minimální firemní dani

22.06.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 na svém příštím zasedání 9. a 10. července podpoří dohodu, která stanoví globální minimální firemní daň, a vyzvou k dokončení technických prací, aby mohli v říjnu schválit rámec pro její zavedení. S odvoláním na návrh závěrečného komuniké to dnes uvedla agentura Reuters.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
img

Zdraží letenky. Ať je na dluh

20.06.2021 Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 slíbily pokračovat v podpoře ekonomik tak dlouho, jak bude potřeba

14.06.2021 Země ze skupiny velkých světových ekonomik G7 budou pokračovat ve svých rozsáhlých programech hospodářské podpory tak dlouho, jak to bude nutné. Vyvarují se také chyb z minulosti, kdy byly stimulační programy omezeny příliš brzy. Zavázali se k tomu ve včerejším komuniké vydaném na závěr třídenního summitu nejvyšších představitelů G7.
C:\fakepath\Yellen.jpg

WSJ: Americká ministryně financí na jednání o minimální dani selhala

07.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se přiblížili - tedy alespoň oni si to myslí - novým pravidlům zdanění nadnárodních korporací. Když odhlédneme od toho, jak se vzájemně poplácávali po zádech a ujišťovali se, jak teď vyberou víc peněz a jak bude všechno spravedlivější, je jasné, že jejich dohoda je špatná pro ekonomiku, která se teprve zotavuje z pandemie. A zvlášť špatný výsledek je to pro Spojené státy. V komentáři k víkendové schůzce ministrů G7 v Londýně to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\graf global.jpg

Zdroje: Zástupci G7 se blíží dohodě o minimální dani ze zisku globálních firem

06.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí G7 se blíží dohodě ohledně minimální daně ze zisku globálních firem, která by měla být - jak navrhovaly Spojené státy - 15 procent. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Podle německého ministra financí Olafa Scholze zástupci G7 dohody dosáhnou dnes nebo v sobotu.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 zahájili schůzku, kde proberou i minimální globální daň

04.06.2021 V Británii začala dvoudenní schůzka ministrů financí skupiny nejvyspělejších zemí G7, která se mimo jiné věnuje daním. Jde o první podobné setkání, které se koná osobně, zatímco ta dosavadní se za poslední rok vinou pandemie konala virtuálně. Ministři se budou snažit načrtnout obrysy dohody, která by stanovila minimální daň ze zisku globálních firem - podle Spojených států by mohla činit 15 procent. Evropské země chtějí, aby se dohoda týkala i všech velkých technologických firem z USA, nejen Facebooku, Amazonu či Googlu.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí zemí G7 vyzvali k reformám světových obchodních pravidel

30.05.2021 Ministři financí vyspělých zemí sdružených ve skupině G7 v pátek vyzvali všechny demokratické státy, aby se společně zasadily za prosazení reforem nynějších pravidel světového obchodu. Zároveň zkritizovali ty země, které podle nich nynější systém podkopávají, napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | AUD/CAD | EUR/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Globální hrozby | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | B/E | BRICS | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Break/Even | Breakout | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Béžová kniha | CEO | CFD | Cable | Cap | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | Custody | DAX | Denní minima | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | Downtrend | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | EMS | ERM | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emise | Euro | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Derivátové fondy | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MAE | MFE | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Makro data | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Národní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Oscilátor | P/E | Pakt stability | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Pokladniční poukázka | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Standard & Poor's 500 | Standard and Poor's | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Market Color | Ken Veksler | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | DailyFX | Deloitte | Golden Gate | Obchodovat | Financnik.cz | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | WSM | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie CETV | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alpari | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burza online | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínská banka | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Day trading | Devalvace měny | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dluh Řecka | Dnešní kurz | Dnešní kurz USD | Dnešní události | Dolar | Dolary | Drachma | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Řecka | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | EUR USD | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURSEK | Evropská banka | Evropská burza | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finance.cz | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex market | Forexové obchody | ForexTime | Forexu | Fortuna | Frank | Frank kurz | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Řecka | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | Irsko | Islámský stát | ISM | J&T | Jádrová inflace | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Konec eura | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Krize Řecko | Krize v Řecku | Kurs koruny | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz britské libry | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz franku | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurz měny | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | MSCI index | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | PinBar | Pips | Pivot | Podílové fondy kurzy | Pokles eura | Pokračování divergence | Polská měna | Poplach na burze | Porovnání měn | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pražská burza aktuální kurz | Pražská burza cenných papírů | Pražská burza kurzy akcií | Pražská burza online | Pražská burza PX | Pražská burza SPAD | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké akcie | Řecké referendum | Řecké volby | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Španělská ekonomika | Švédská koruna kurz | Švédsko ekonomika | Švícarský frank | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Švýcarský frank bankovky | Švýcarský frank kurz | Švýcarský frank měna | Tapering | Tesla Motors | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská hřivna | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu USD | Vývoj mezd | Vývoj rublu | Vývoj USD | Webinář | World Systems Market | World Systems Market inc | WSM facebook | WSM robot | WSM robot.com | WTI | XTB.cz | xTrade | xTrade Brokers | Zajištěné fondy | Zajištěné fondy České spořitelny | Zásoby ropy ve světě | Zavedení eura | Země BRICS | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato akcie | Zlato investiční cena kurzy | Zlato step | Zlato to je in | Zlato v minci | Zlatý dolar | Znak dolar | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z Řecka | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | WSP | Andrej Babiš | Auditorská společnost | Bill Gates | Buy | Cenové rozpětí | Cílová cena | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Německo | Elon Musk | Fond pojištění vkladů | Hodnota dluhopisu | Hold | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Matthias Müller | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | OIBDA | Overweight | P/S | Portfolio cenných papírů | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Španělsko - burza | Štěpení cenných papírů (split) | Švýcarsko - burza | Tovární objednávky | Tranše | Výnos do splatnosti | Využití kapacit | YTM (výnos do splatnosti) | Zew Survey Index | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Žádosti o pracovní podpory | Commonwealth Bank | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Instrukce | Primární emise | Štěpení cenného papíru | Zajištění (hedging) | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Outperform | Tržby | Underperform | Under-weight | Výsledek hospodaření | Zadluženost vlastního jmění (debt ratio) | Zaměstnanost | Zero Bond | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | Bailout | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Trendový indikátor | Majors | Volby | Pivot Pointy | S/R zóny | Rozhovor | Genesis | Blog | Cukr | Retail | Velcí hráči | Burze | Cena eura | Diskusní fórum | Dividendové akcie | Forex day trading | Forex day trading strategy | Forex forex | Graf EUR/USD | Investment | Online forex | Online forex trading | Slušný zisk | IMPOSSIBLE | Zlatý standard | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Forex analýza | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Tempus | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Custody Services Bank | Brown Brothers Harriman | Sky News | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | BPI | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | Newedge | Tempus Consulting | Institut ZEW | Scotia Capital | Scotiabank | Boris Schlossberg | Petromatrix | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | Evercore ISI | Oxford Economics | State Street | Energy Management Institute | ABN Amro | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Kathimerini | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | EGL | Newedge Strategy | USD/UAH | Next Finance | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Halifax | S/R zóna | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Finanční regulace | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Precedens | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Finanční stabilita | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Earnings | Sentiment trhu | Intradenní technická analýza | Marketscope | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Piper Jaffray | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Otřesy na trzích | Londýn - ICE | New York - Nymex | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Zadlužené Řecko | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | Program OMT | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Program nouzové likvidity (ELA) | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Verdi Capital | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Peněžní likvidita | Noční obchodování na asijských trzích | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Bankovní regulace | Kolísání směnných kurzů | Program nákupu dluhopisů | Wallstreetská čarodějnice | Partners Financial Services | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Finanční centra | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Die Welt | XE.com | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Index IBEX | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Zhodnocování měn | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Tržní aktuality | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Burzovní rozcvička | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Citi | WinSignals | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Rating dlouhodobých závazků | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | PetroChina | Finanční injekce | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Rentiér | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Největší banky | Günther Oettinger | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Burzovní skupina | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Obchodování na devizovém trhu | Trading AOS | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Digitální měna | TradeKing | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Nižší kurz | Agentura AFP | Odhodlání | Odvrátit deflaci | ZoomTrader | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Regulovaní brokeři | StockPair | Kryptoměna | IOBE | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Tradeweb | Hlavní úroková sazba | Akciový index DAX | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | STOX.cz | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Soukromí zaměstnavatelé | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Analytik Patria Online | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Titan FX | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Vývoj DAXu | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Měnové otázky | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Migrační krize | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Irská ekonomika | Světové trhy | Historické rekordy | Zprávy a události | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | S&P Global Ratings | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v Británii | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Kurz jednotné evropské měny | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Rada MMF | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Výnosné investice | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Členské země EU | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hospodářská rizika | Výkyvy na finančních trzích | Stimulace hospodářského růstu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Setkání G20 | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | VIP AOS Turbo | VIP AOS | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | Politico | Investec | Flash Crash | ex | Obchody s akciemi | Purple Trading | Oslabování měny | Klamání investorů | Makléřské firmy | LCH Clearnet | Bitstamp | Rystad Energy | Spotový kurz | Keystone XL | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Bankovní index | Krize eura | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | IMFC | Výnosy řeckých dluhopisů | Kalendář ekonomických dat | ING Groep NV | Cena palladia | Polychain Capital | Inflace ve světě | Vývoj směnných kurzů | BHS | Aleš Michl | Akcie na trzích | MAYZUS Investment Company | Bitcoin Cash | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční specialista | Investiční firmy | Markéta Šichtařová | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Růst kurzu eura | Technologie blockchain | Jan Dvořák | BTC/USD | ETH/USD | ERM-2 | Jerome Powell | Hodnota všech kryptoměn | Coinmarketcap | ETH | Dealogic | Börsen-Zeitung | European Energy Exchange (EEX) | SlateStone Wealth | Oxfam | ESMA | Estee Lauder | Air Berlin | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Craig Wright | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Zvýšení těžby ropy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Zavedení dovozních cel | Očekávání investorů | Krypto | Finančník George Soros | Virtuální měny | Německá centrální banka | BitFlyer | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Rozvojové ekonomiky | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Evropský akciový trh | Akcie Facebooku | Apple (AAPL) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Domácí měna | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Zasedání OPEC | USMCA | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | BAML | Trhy v USA | Pipy | Islámské dluhopisy | Sukuky | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Intercontinental Exchange | IG | TLAC | MREL | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Eurosummit | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Napětí na finančních trzích | Náklady na úvěry | Evropská komise | Steven Mnuchin | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Bankomaty | Financial Times (FT) | Řešení obchodního sporu | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Finanční operace | Slabší euro | Globální dluh | Velké riziko | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Palladiové akcie | Mt. Gox | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Evropské akciové burzy | Zájem investorů | Globální rizika | Odchod z eurozóny | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruská firma | Short obchod | Splácení dluhu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Analytici Morgan Stanley | Akcie firmy | Tencent Holdings | Celní válka | Silnější euro | State Street Global Markets | Brexit bez dohody | Boris Johnson | BrandZ | NVDA | Riziko recese | Příjmy z turistiky | Stablecoin | Americké společnosti | Snížení sazeb | Libra od Facebooku | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Obchodní pásmo | Býčí výhled | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | Digitální daň | Capital Partners | Pokles úroků | Coffee | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Primární rozpočet | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Prosus | Nové měny | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | The Washington Post | Korunové sazby | Snížení daní | Energetické firmy | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | Předstihové indikátory | Akcie roku | Černá středa | Krácení daní | Formule 1 | Společnost Deutsche Börse | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Růst čínského HDP | Loterie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Měnový systém | Největší ekonomika | Výbor pro finanční stabilitu (FSB) | Finanční akční výbor (FATF) | FATF | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Devalvaci měn | Devalvace měn | Mnoho ziskových obchodů | Huawei | Vatikán | Digitalizace | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | František Táborský | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | FRED | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Obrat trendu | CETA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Zpomalení české ekonomiky | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Global Markets | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | IIF | USA a Čína | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Global Finance | Server BBC | Studie | IW | Server CNBC | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Hodnota kybernetické měny | Kybernetická měna Bitcoin | Dnešní růst | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Volný obchod | Ministři zemí G20 | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Blahobyt | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Domácí měny | Vicepremiér | Walt Disney | 5G | AFP | Oblast supportu | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | FT | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Automobilový sektor | České dluhopisy | KOSP200 | Financovat | Statistika | Předpovědi | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Mario Centeno | Spotový kurz libry | Šéf euroskupiny | Na burze | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Formule | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čína a USA | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Bývalý šéf americké centrální banky | Zdražování | Německý ZEW index | Digitální věk | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | PSA Group | PKN Orlen | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | KKCG | Škoda Auto | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Jaderná elektrárna | Úroky | Francouzská centrální banka | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Impeachment | Vánoce | Automobil | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Ministr spravedlnosti | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nákupy centrálních bank | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | NERV | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | KLDR | Primárky | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | Bernie Sanders | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Společnost Sentix | Londýnské společnosti | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | IKEA | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Evropská inflace | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | Úrovně nezaměstnanosti | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Porušení rozpočtových pravidel | Porušení rozpočtových pravidel unie | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Zájem o dolar | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Slabé měny | American Express | Ratingová agentura Fitch | Virus | Vir | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Klaus Wohlrabe | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Uskupení Přátel koheze | Rozpočtový rámec | Víceletý rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Útlum aktivity | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | BP | Fresenius Medical | Aktivity v Číně | Adidas | Americká společnost | Institut IOBE | Sazby beze změny | SEC | Amerika na prvním místě | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Britský statistický úřad | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Pharming Group NV | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Německý HDP | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Imperial College | Světová pandemie | Sázky na snížení úroků | Konjunkturální průzkum | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Zásah centrálních bank | Panika na trzích | AxiCorp | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Zasedání OPECu | Tovární objednávky v USA | Vyhlášení nouzového stavu | Boj proti koronaviru | Šok | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | Aktuální Price Action | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Výsledek zahraničního obchodu | Důsledky koronaviru | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Technologičtí giganti | Tencent | Opatření vlády | Dostatek likvidity | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Průmyslové ceny | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Velké fiskální stimuly | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Spiegel | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Tiskové agentury | Vládní podpory | Zásobníky | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Krize způsobená koronavirem | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Plán Bruselu | Katar | MPSV | Komentátor | Rozpočtová pravidla EU | Pravidla EU | Kongres | Škoda | Index ISM | Domácnosti | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Dramatický dopad | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Klaus Regling | Šéf ESM | Stabilizační mechanismus | Využití ESM | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Německý parlament | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Instituty | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Býčí potenciál | Potenciál | Evropský parlament | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Podnikatelé a firmy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Koronavirový plán | Plán G20 | Koronavirový plán G20 | Dluhové potíže | Potíže chudších zemí | Dluhové potíže chudších zemí | Finanční činitelé | Finanční činitelé G20 | Činitelé G20 | Ministři obchodu | Ministři obchodu G20 | VW | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Realitní bubliny | Wopke Hoekstra | Využití záchranného fondu eurozóny | Letecká společnost | Saúdové | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Afrika | FAO | Africké země | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Koronavirový fond | Záchranný koronavirový fond | Eni | Pojišťovna | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Ministři EU | Patenty | Chudé země | Jubilee Debt Campaign | Prezident Vladimir Putin | Juan Pérez | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Ekonomické dopady koronavirové krize | Dopady koronavirové krize | Gernot Blümel | Rakouský ministr | Petr Kupec | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Alexandr Novak | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Tajné služby | Španělská vláda | Německé automobilky | Splátky dluhů | Catastrophe Containment and Relief Trust | CCRT | Catastrophe Containment and Relief Trust (CCRT) | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Centrální bankéři ze skupiny G7 | Více peněz | Dluhové úlevy | Dočasné dluhové úlevy | Dluhové úlevy pro chudé země | Úlevy pro chudé země | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Technické úrovně na DAXU | Obchodovat mikroloty | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Ekonomiky po koronaviru | Internetové televize | Televize Netflix | Before market open | Market open | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Ministři financí Evropské unie | Financování prostřednictvím Evropské komise | Uzavření trhů | Bankovní prázdniny | USD za barel | Potravinové krize | Japonský export | Madrid | Rizikové averze | SaxoStrats | Tlak medvědů | Guvernér australské centrální banky | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Kupovat dluhopisy | Dluhopisy přímo od vlád | Sociální síť | Složitá debata | Debata | PMI ve službách | Evropská data | Posílení | Swingové minimum | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | ADBE | Úřad INSEE | 3M | Bitcoin dnes | Superpočítač | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Zaměstnanci | PMI z výroby | Řecký dluh | Letečtí dopravci | Dopravci | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Soud | Benjamin Gehrs | Expert Greenpeace | Greenpeace | Ekonomická poradkyně | Monika Schnitzeová | Poradkyně německé vlády | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Oddlužení | PEPSICO | Hospodářství EU | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Snižování cen | Zadlužení | Bezpečnost | Šéfka EK | Dluhy | Členské státy | Evropská průmyslová produkce | NKE | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | NetEase | Dopad covid-19 | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Prodej elektromobilů | Levné peníze | Recyklace | CL | Bundesbanka | Mluvčí MMF | Nástroj SURE | Prezident SB | Martin Winterkorn | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruské ministerstvo financí | Japonský export v dubnu | Předsedkyně Evropské komise | Renault | PMI v eurozóně | Splunk | Argentina | Ekologické podmínky | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Společnost Lufthansa | Kia | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Hospodářský institut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Česká zbrojovka Group | Záchranný balík | Řecký parlament | Zbrojovka | Slabá poptávka | Stimulační plán | Německý stimulační plán | Němečtí ministři financí | Bild am Sonntag | Odpisy řeckého dluhu | Rozpočet eurozóny | Budoucí rozpočet eurozóny | PEPP | Nová prognóza | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Používání eura | Portugalský ministr financí | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Fotbalové kluby | Subvence | Index Nikkei 225 | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | CapitalPanda | Jozo Perić | Agrofert | Negativní výhled | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Restrukturalizace | Nadia Calviňová | Ministryně hospodářství | Sankce proti Rusku | Merkelová a Macron | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinská vláda | Objem zakázek | Jasný signál | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | MAM | Sony | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Chorvatsko | Johnson & Johnson | Jachty | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Opel | Chrysler | Americký maloobchod | Kyrylo Ševčenko | Program nákupu státních dluhopisů | Program nákupu státních dluhopisů (PEPP) | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | Progres | Forward guidance | HDP za Q2 | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Pozice dolaru | Odveta | Důvěra | Velké technologické firmy | Indonésie | Firmy v Evropě | Hyundai Motor | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Akcie Zalando | Zalando | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Pandemická situace | Zmrazení dluhu | Zmrazení dluhu chudých zemí | Rystad | Vládní koalice | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Nižší výdaje | Americký soud | Klimatické změny | Míra nezaměstnanosti v Řecku | Odborníci | Peso | Kroger | Transparentnost | Zdanění | Automobilka PSA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Dluhové úlevy pro nejchudší státy | Nejchudší státy | Rozšíření dluhové úlevy | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Ropovody | Plynovody | App Store | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | ACS | Ranní okénko | Česká republika | Ruské firmy | Frakování | Měnový fond | Ceny v České republice | Americké měny | iPhone | Walgreens | Hodnota fúzí | Zambie | Norský státní investiční fond | První peníze | Příjmy z prodeje ropy | Foot Locker | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Embargo | Andorra | Vítězství Joe Bidena | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Pandemický program | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | T-Mobile US | Společnost Pfizer | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Představitelé americké centrální banky | Tranzit ruské ropy | Diem | Zelené dluhopisy | Ministerstvo energetiky | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Diem Association | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Lego | Očkování | Rozpočtové deficity | PX Pražské burzy | Trumpova vláda | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Emise dluhopisů | Počasí | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Salutem | Salutem Fund | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Evropské centrální banky | CBC | Oživování světové ekonomiky | Pravidla obchodování | Streamovací služby | Tržní reakce | J&J | Problémy s likviditou | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Poslanci Evropského parlamentu | FTX | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Colt | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | V4 | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Výrazný zisk | Silný růst | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Výrazný růst | Řecká vláda | Výhled růstu ekonomiky | SLR | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | Discovery | Hrubý národní důchod | Bidenův plán | Míra úspor domácností | Míra úspor | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Korporátní daně | EDF | Nízkoúročené půjčky | Země se středními příjmy | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Firemní daně | Používání kryptoměn | Eurokomisař pro ekonomiku | Krok za krokem | COP26 | Klimatický summit | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Cena povolenek | Reformy fiskálních pravidel | Pakt stability a růstu | London Stock Exchange Group | Systém obchodování | Plán obnovy | EEX | Malta | Pandemické nákupy dluhopisů | Německé společnosti | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Bit.plus | Akcie TSLA | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Firmy z EU | Zlevnění potravin | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Lídři G7 | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | ECOWAS | Mali | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Plán obnovy po pandemii | Ministři financí zemí V4 | Italský plán obnovy | Italský plán obnovy po pandemii | CO2 | Obchodování na trhu | Výhled globálního růstu | Obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Síla dolaru | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Hliník | Výkonná rada MMF | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | Pivovar | Jednání o těžbě | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Příliv ropy na trh | Šíření nových variant koronaviru | Zotavení globální ekonomiky | Plány obnovy | Problémy se subdodávkami | JAR | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Americký trh | DG | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | MiCA | BHP | Divize | Akcie čínské společnosti | Načasování | Ministři financí zemí Evropské unie | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Balkán | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Reposazba | Společný podnik | Bilion | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Guidance | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | HICP | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Vratislav Zámiš | Elliptic | Hackeři | Dnešní kalendář | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Dovoz oceli | SPOT | Americká ministryně financí | Funkční období | Proočkovanost | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Rivian | Dna | Platební síť | Uhlí | Puma | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Los Angeles | Macao | Zájem o kryptoměny | Doing Business | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | Utahování měnových podmínek | Anguilla | Dominika | Seychely | Fidži | Guam | Palau | Samou | Trinidad | Tobago | Trinidad a Tobago | Americké Panenské ostrovy | Vanuatu | Zneužívání daňových praktik | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Růst cen plynu | Hospodářské soutěže | Automotive | Fiskální pravidla | Dosažení dohody | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Češi | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Finanční představitelé G20 | Představitelé G20 | Výrobní ceny v Číně | Zásady pro digitální měny | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Švédská ministryně financí | Rekordní ceny | Pravidla hry | Giorgia Meloniová | Americký podnikatel | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Rozpočtové schodky | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Christian Lindner | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Klima | Lídři G20 | Meta Platforms | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Fantasia Holdings | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | TIM | RTS | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Broadcom | | CMA | Kazachstán | Vietnam | Nepříznivé počasí | Zlotý | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Spotřebitelské inflace | Technická rezistence | Jaromír Gec | Hodnota fúzí a akvizicí | Společnost China Mobile | Závazky vůči věřitelům | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Banka HSBC | Celosvětový hrubý domácí produkt | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Kosovo | Facebook Ireland | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | Francouzské energetické společnosti | Hackeři z KLDR | Průměrná míra inflace | Inflace v zemích Evropské Unie | Diamant | Hry | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Základní úrok | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Severní Korea | Výrobce hraček | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Motivace | Erste Group Bank | Kyjev | Volatilita krypto trhu | Volatilita krypto | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Ruská aktiva | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Evropští ministři | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Telegram | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Společnost Orsted | Bill Miller | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Štěpení | Západní sankce | APP | Výrobce munice | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | CBAM | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Petr Fiala | Atlantia | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Šéf Světové banky | Miliardář Elon Musk | Technický výhled trhu | Potravinová a energetická krize | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Italský módní dům | Závislosti na ruské ropě | Argentinská centrální banka | Cena digitální měny | Převzetí firmy | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Hlavní ekonom Saxo Bank | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Christopher Waller | Šéfové | Zavedení eura v Chorvatsku | Ruská federace | Přijetí | Inflace v zemích EU | Nové sankce | Snížení inflace | EdF | Cenu plynu | Dluhové problémy | Cenový strop | Stav energetické nouze | Zvýšení úroků | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Sloučení | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Hike | Prime | Měnový výbor maďarské centrální banky | NBH | Společnost Naftogaz | Řetězec lékáren | Výrobce čipů Nvidia | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | České předsednictví | Načasování vstupů | Těžařská skupina | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Společnost Sony | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Zasedání Rady guvernérů | Německá Bundesbanka | Marka | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Platební systém | Plaza Accord | Velké energetické firmy | Energetické firmy v Evropě | Sankce na ruskou ropu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Jeremy Hunt | Výbor MMF | Poradní výbor MMF | Poradní výbor | Šuniči Suzuki | Český premiér Petr Fiala | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Realitní bublina | Ceny nemovitostí v USA | Camelot | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Český ministr | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Tržní ekonomiky | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Budapešť | Nižší minima | Nižší maxima | Nepokoje v Číně | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Národní bezpečnost | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Donohoe | Hospodářský pokles | LSEG | London Stock Exchange Group (LSEG) | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Měnová unie | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Gazprom Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Splasknutí realitní bubliny | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Výhled trhů | Analytik společnosti XTB | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Ajay Banga | Média | First Republic | Problémy v bankovním sektoru | Převzetí Credit Suisse | First Republic Bank | Válka | Černá Hora | Situace evropských bank | Regulační překážky | Europe 600 | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Překážky | Vysoké úrokové sazby | Závazek | Partnerství | Nezávislost | Pravidla regulace | Alfred Kammer | Šéf evropského odboru MMF | Letošní maximum | Jednání ministrů financí | Patová situace | Litva | Paolo Gentilon | Zástupci G7 | Komuniké | Vice | Hackerské skupiny | Hackerské skupiny napojené na Severní Koreu | Společnost Elliptic | Krádeže kryptoaktiv | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Elisabeth Svantessonová | Markets in Crypto Assets | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Transparentní | Největší jednodenní zisk | Jednodenní zisk | Dokončení transakce | Měny centrálních bank | Aliance | Energetická bezpečnost | Covidové pandemie | Energetické suroviny | Paříž | SH!FTS | Ekonomický model | Bitcoinové fondy | tradingeconomics.com | Eskalace | AES | Index očekávání firem | Očekávání firem | ČSOB Index očekávání firem | Měnové aliance | Abdourahamane Tiani | Niger | Burkina Faso | UEMOA | Západní státy | ProCent | Nižší úroky | Portfólia | W1 | Mluvčí | Sellier&Bellot | Rusové | CBC Europe | Slučování burz | Slučování akciových burz | Fondy obchodované na burze (ETF) | Bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) | Bitcoinové fondy obchodované na burze
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ministr zahraničí
Ministr zahraničí Kuleba
Ministr zdravotnictví
Ministr zemědělství
Ministr životního prostředí
Ministři
Ministři energetiky
Ministři energetiky EU
Ministři energetiky G20
Ministři EU

Následující klíčová slova

Ministři financí EU
Ministři financí eurozóny
Ministři financí Evropské unie
Ministři financí zemí Evropské unie
Ministři financí zemí platících eurem
Ministři financí zemí V4
Ministři obchodu
Ministři obchodu G20
Ministři OPEC
Ministři OPEC+
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FBS
IQ Option
Falcon Broker
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít