Čtvrtek 18. srpen 2022 19:23
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Instaforex webinar zari 2022
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Financovat

C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Ruský centrální depozitář podal u Soudního dvora EU žalobu kvůli sankcím

12.08.2022 Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) podal u Soudního dvora Evropské unie žalobu, ve které žádá zrušení sankcí. Ty na něj v červnu kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalila Evropská unie a jejich zavedení pak Rusku znemožnilo uhradit dluh zahraničním věřitelům. Informují o tom dnes tiskové agentury.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
C:\fakepath\Ukrajina.png

EU poslala první miliardu eur jako finanční pomoc Ukrajině ve válce s Ruskem

01.08.2022 Evropská unie poslala Ukrajině jednu miliardu eur (24,6 miliardy Kč) jako finanční příspěvek na řešení dopadů války s Ruskem. Peníze mají podpořit rozpočet Ukrajiny, uvedl dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Peníze jsou z dlouhodobé pomoci devět miliard eur schválené minulý měsíc.
img

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

01.08.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a na hledání úspor. Sází na to, že podstatnou část dluhu za něj splatí občané vysokou inflací a znehodnocením měny. A není to sázka nerealistická.
img

Daň z mimořádného zisku, kterou chce zavést Fialova vláda, je výpalným, je to populismus orbánovského typu. Problém schodkových veřejných financí neřeší

31.07.2022 Fialova vláda si mediálně připravuje půdu pro zavedení daně z neočekávaného nebo také mimořádného zisku. Premiér Fiala v rozhovoru pro deník Právo včera její zavedení nevyloučil. Podobně se vyjadřuje také ministr financí Zbyněk Stanjura. Daň by se nejpravděpodobněji měla týkat energetických firem a nejspíše také bank.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Na trhu Start pražské burzy se začne obchodovat s akciemi skupiny Coloseum

25.07.2022 Na trhu Start pražské burzy se dnes začne obchodovat s akciemi skupiny Coloseum, zahájeno bude na 246 korunách za jednu akcii. V upisovacím období skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které v minulém týdnu zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
img

ECB zvýší depozitní sazbu o 25 bb a představí nástroj boje proti fragmentaci

19.07.2022 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Ta již avizovala, že na tomto zasedání zvýší depozitní sazbu o 25 bb. Vyloučit nelze ani 50bodové zvýšení. Zároveň bude představen program na zabránění fragmentace evropského dluhopisového trhu. Že by ECB oznámila nějaký cílovaný spread, úroveň výnosů či limit programu, nepředpokládáme. Do konce roku očekáváme zvýšení sazeb o dalších 125 bb. To už se bude týkat všech tří klíčových sazeb. Rizika se koncentrují ve směru ještě razantnějšího utažení měnových podmínek. Vrchol sazeb vidíme na 2 %, kam by se depozitní sazba měla dostat v roce 2024.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Švýcarsko omezilo dovoz ruského zlata, odráží náznaky spolufinancování války

19.07.2022 Švýcarsko v červnu dovezlo z Ruska výrazně méně zlata než v květnu, ukázaly podle agentury Reuters celní záznamy. Objevily se domněnky, že švýcarské firmy dovozem ruského zlata pomáhají financovat útok ruských vojsk na Ukrajinu, což ale velké švýcarské zpracovatelské společnosti popírají.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Skupina Coloseum prodala akcie za zhruba 40 mil. Kč, chtěla získat 100 mil.

19.07.2022 Skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala na trhu Start pražské burzy akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Společnost chtěla získat přes 100 milionů korun nového kapitálu, přibližně polovinu plánovala použít na snížení zadlužení, ze druhé části hodlala financovat nové projekty. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU pošle Ukrajině miliardu eur na chod státu, shodli se ministři financí

12.07.2022 Evropská unie pošle Ukrajině první miliardu eur (24,6 miliard korun) z celkových devíti miliard slíbených v rámci okamžité pomoci válkou stižené zemi. Odsouhlasili to dnes ministři financí členských zemí. Dlouhodobá půjčka má financovat základní chod státu. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury zajistí finance například fungování kritické infrastruktury.
img

Vicepremiér Jurečka chce zvýšit daně lidem. Vláda by měla jeho návrh odmítnout s soustředit se na to, co slibovala – realizaci úspor

10.07.2022 Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka navrhne vládě více zdanit lidi s vyššími příjmy. Uvádí to v dnešním rozhovoru pro deník Právo. Je podle něj třeba vyžadovat solidaritu nejen od firem, ale také od jednotlivců. V případě určitých firem se vláda podle nedávných slov ministra financí Zbyňka Stanjury nebrání diskusi o mimořádném zdanění nad rámec toho stávajícího.
C:\fakepath\trader-07072022-13-zm.png

OSN: Rostoucí životní náklady vrhají miliony lidí do extrémní chudoby

07.07.2022 Celosvětový nárůst životních nákladů vrhá dalších 71 milionů lidí v nejchudších zemích světa do extrémní chudoby. S odkazem na dnes zveřejněnou zprávu Rozvojového programu OSN (UNDP) o tom informuje agentura Reuters.
img

Ropa prudce roste po diskusi G7 o nových sankcích vůči Rusku

27.06.2022 Ropa WTI během dnešní seance smazala ztráty a vyskočila na 109 USD za barel poté, co lídři G7 oznámili pokračující podporu Ukrajiny. Během zasedání byla zmínka i o mechanismu cenového stropu na ruskou ropu, což by mělo snížit schopnost Kremlu financovat válku. OPEC+ snížil svůj odhad na přebytek ropy v roce 2022 z původního 1,4 mbpd na 1,0 mbpd. V následujících dnech bude znovu zahájeno nepřímé vyjednávání mezi USA a Íránem, kde bude EU působit jako prostředník. EIA prohlásila, že navzdory dřívějším oznámením nezveřejní údaje o zásobách ropy v USA z důvodu problémů s hardware a servery.
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
img

Znárodnění ČEZ by stát stálo minimálně 200 miliard korun. Rusko zbankrotuje v neděli o půlnoci

23.06.2022 Válka na Ukrajině přináší věru dějinné momenty. Česká vláda totiž vážně zvažuje „znárodnění ČEZ“, zejména ovládnutí výroby elektřiny, tedy postátnění elektráren. Rusku zase kvůli válce a souvisejícím sankcím hrozí, že už tuto neděli o půlnoci zbankrotuje.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
img

Bankovní rada České národní banky zvýšila úrokové sazby. Jaké budou dopady tohoto zvýšení okomentovali ekonomičtí experti

22.06.2022 „I když si myslím, že vyšší inflace obecně Česku pomáhá dostat se skrze tlak na růst mezd blíže úrovni zemí EU15, i růst cen musí mít svoje limity. A ty byly překročeny. Měnová politika České národní banky však už nemůže zvládnout tak vysokou inflaci sama.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
img

Cena výstavby rodinného domku za dva roky zdražila dramaticky, zhruba ze tří na čtyři miliony korun. Pozemky zdražily o 50 procent, hypotéky stouply též

05.06.2022 Cena výstavby běžného rodinného domku za dva roky dramaticky stoupla. Navíc vzrostly ceny pozemků a také zdražují hypotéky. Už zřejmě nikdy nepůjde postavit rodinný domek tak relativně levně, jak to bylo možné ještě před dvěma lety, a to i na hypotéku. Důvodem je obecná inflace, růst mezd i zdražování energií a stavebních materiálů a pozemků.
img

Oslava 70 let Alžběty II. na trůnu vydělá britské ekonomice 35 miliard korun. V čistém vyjádření to ale bude ztráta, kvůli dnům volna navíc

02.06.2022 Zítra vyvrcholí oslavy takzvaného platinového výročí britské královny Alžběty II. Ta Británii vládne právě 70 let, což je rekord v dějinách země. Na kolik oslava vyjde? A kolik vydělá?
img

Oslava 70 let Alžběty II. na trůnu připraví Británii až o 75 miliard korun

01.06.2022 Zítra vyvrcholí oslavy takzvaného platinového výročí britské královny Alžběty II. Ta Británii vládne právě 70 let, což je rekord v dějinách země. Na kolik oslava vyjde? A kolik vydělá?
img

Akcie Monety dnes zareagovaly na informaci o konci spojení s Air Bank poklesem

31.05.2022 Akcie banky Moneta v reakci na zrušené spojení s bankovní částí finanční skupiny PPF dnes dopoledne na pražské burze oslabily. Čtvrt hodiny po začátku obchodování ztrácely přibližně pět procent, pak část ztrát smazaly a kolem poledne byly 2,28 procenta v minusu. O ukončení procesu spojení informovaly Moneta Money Bank a PPF v pondělí. Jako důvod uvedly negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky na kapitálovou vybavenost bank.
img

Rozbřesk: Inflace v Německu nejvyšší od sedmdesátých let, půjdou sazby ECB rychleji vzhůru?

31.05.2022 Inflace v eurozóně po včerejších vysokých německých číslech dnes pravděpodobně opět zrychlí. Německá květnová harmonizovaná inflace dosáhla téměř 9 % (8,7 %) - to je nejvyšší hodnota od počátku sedmdesátých let minulého století (1973/74). I když hlavním motorem inflace zůstávají drahé energie (+38 % meziročně) a potraviny (+11 %), zdražují položky napříč celým spotřebitelským košem. Politická poptávka po řešení problému inflace roste a ECB bude pravděpodobně pod tlakem zvýšit sazby v červenci agresivněji, než naznačovala Christine Lagardeová a hlavní ekonom Philip Lane.
img

Forex: MNB zvedne sazbu o 50bps

31.05.2022 Maďarský forint se dostal v posledních dnech pod tlak a zaostává za ostatními měnami v regionu. Relativní ztráty šly na vrub rozhodnutí staronové Orbánovy vlády speciálně zdanit vybrané společnosti (především utility) a financovat tím dotace domácnostem kompenzující drahé energie. Měnový pár EUR/HUF se tak před dnešním zasedáním MNB pohybuje, což by centrální banku mělo tlačit nejen k rozhodnutí opět zvýšit základní úrokovou sazbu (očekává se +50bps), ale přijít s náležitě jestřábím komentářem.
img

Spojení Moneta Money Bank a Air Bank bylo na návrh PPF zrušeno

30.05.2022 Skupina PPF a Moneta Money Bank dnes uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v ČR. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly PPF i Moneta Money Bank.
C:\fakepath\trader-26052022-22-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2022 1) Ve zcela rozdílné pozici jsou před nadcházejícím mimořádným summitem Evropské unie dvě země, které řadu let spojoval spor jejich vlád s unijními institucemi o právní stát. Zatímco Maďarsko stále blokuje ostatními podporované embargo na dovoz ruské ropy a požadované peníze na ropnou infrastrukturu podle unijních činitelů patrně ještě dlouho neuvidí, polský premiér Mateusz Morawiecki se v Bruselu může dočkat odblokování mimořádných miliard pro svou zemi. Někteří diplomaté přitom soudí, že jedinou nadějí na rychlou shodu na ropném embargu je vyjít vstříc jinému maďarskému požadavku a vyjmout z něj ropu tekoucí potrubím.
C:\fakepath\Michl.jpg

ČNB by podle Michla měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu

26.05.2022 Česká národní banka by měla držet sazby na vyšší úrovni proti normálu, aby zabránila přeměně současné spíše nákladové inflace na poptávkovou. Zároveň je třeba podpořit vládu ve snižování míry zadlužování země a nezvyšovat mzdy více, než je růst produktivity práce. V rozhovoru pro týdeník Ekonom to uvedl člen bankovní rady ČNB Aleš Michl, který od července nastoupí do čela centrální banky. Vyslovil se pro změnu systému růstu mezd zaměstnanců ČNB, který je navázaný na inflaci. Výnos z devizových rezerv ČNB by v budoucnu podle Michla mohl financovat schodek penzijního systému.
img

Rozbřesk: Dilema ECB a co řiká nový guvernér ČNB Michl o koruně

26.05.2022 Poslední týdny to vypadá jako by se ECB rozhoupala a konečně začala řešit to, že inflace je permanentně nad cílem a euro na velmi slabých hodnotách, které ji nedovolí ztlumit. Přechod do restriktivnějšího módu měnové politiky v eurozóně však nebude vůbec triviální.
img

Forex: Forint prudce oslabuje

26.05.2022 Maďarský forint v posledních dvou dnech masivně oslabil a to jednak v reakci na vyhlášení “stavu ohrožení” ze strany staronové Orbánovy vlády a jednak na zveřejnění plánu ustavit dva speciální fondy do nichž budou přispívat velké korporace ze speciálních (válečných) daní. Fondy pak budou financovat zastropování vybraných cen energií a pohonných hmot. Měnový pár EUR/HUF se tak dostal významně nad hranici 390 a forint bude v naději vyhlížet zasedání MNB příští úterý.
img

Davos 2022: Miliardář Ray Dalio nazývá blockchain skvělým; tvrdí, že drží Bitcoiny

25.05.2022 Tento týden dominovaly zprávy ze zasedání Světového ekonomického fóra (WEF – The World Economic Forum) ve švýcarském Davosu, které začalo 22. května a končí 26. května. Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, na akci hovořil o současném stavu ekonomiky, Federálním rezervním systému, hotovosti a kryptoměnách.
img

HB Index: Nemovitosti v prvním čtvrletí zdražují stejným tempem jako v loňském roce

24.05.2022 Růst cen nemovitostí nezastavil ani v úvodu letošního roku. V prvním čtvrtletí zrychlily nejvíce ceny bytů, konkrétně o 5,4 %. U rodinných domů a pozemků je tempo růstu cen srovnatelné, jako v posledním čtvrtletí loňského roku. Zatímco ceny rodinných domů vzrostly o 4,7 %, pozemky zaznamenaly růst o 5,6 %. Meziročně tak tempo růstu u pozemků dosáhlo na rekordních 23,7 %.
C:\fakepath\eu-Rusko.jpg

Čtyři země EU vyzývají k využití zmrazených ruských aktiv na obnovu Ukrajiny

23.05.2022 Slovensko, Litva, Lotyšsko a Estonsko v úterý vyzvou k zabavení ruských aktiv zmrazených Evropskou unií. Chtějí, aby jimi bylo možné financovat obnovu Ukrajiny po ruské invazi. S odvoláním na společný dopis těchto čtyř zemí to dnes uvedla agentura Reuters.
img

David Lundák z EFG: Zelené investice zvýšila potřeba energetické soběstačnosti

17.05.2022 Zelené projekty, obnovitelné zdroje energie a obecně ESG investice byly v uplynulých letech v hledáčku řady investorů. Jedním z hlavních důvodů je větší ekologická odpovědnost firem i jednotlivců či tzv. investiční taxonomie EU.
img

Vyššími sazbami zvedat chtěl inflaci…

12.05.2022 V poslední době se nám tu rozmáhá takový nešvar: konfrontováni s vysokou inflací, nám někteří čelní představitelé v některých zemích začínají tvrdit, že zvyšování úrokových sazeb růst spotřebitelských cen nejenže nebrzdí, ale dokonce jej ještě podporuje.
img

Rozbřesk: Vyššími sazbami zvedat chtěl inflaci… myslel, že je to známka punku

12.05.2022 V poslední době se nám tu rozmáhá takový nešvar: jsouce konfrontováni s vysokou inflací, začínají nám někteří čelní představitelé v některých zemích tvrdit, že zvyšování úrokových sazeb růst spotřebitelských cen nejenže nebrzdí, ale dokonce jej ještě podporuje. Diplomaticky řečeno jde o velmi neortodoxní ekonomický názor...
C:\fakepath\trader-29042022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.04.2022 1) Čínské akcie dnes posílily. Podle analytiků přispěla k růstu zpráva, že vládnoucí komunistická strana slibuje zvýšit politickou podporu s cílem stabilizovat ekonomiku a finanční trhy. Ty se potýkají s pandemií covidu-19 a s rostoucími geopolitickými riziky. Za celý měsíc ale hlavní indexy vykázaly výrazný propad.
C:\fakepath\Tesla.png

Musk prodal další akcie Tesly, za čtyři miliardy USD

29.04.2022 Generální ředitel výrobce elektromobilů Tesla Inc. Elon Musk prodal další akcie ve firmě, celkem za čtyři miliardy USD (93,2 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení pro americkou Komisi pro burzy a cenné papíry. Musk v pondělí oznámil koupi sociální sítě Twitter za 44 miliard USD a prodej by mu mohl pomoci financovat akvizici, uvedla agentura Reuters.
img

Gazprom loni zvýšil zisk na rekordních 2,09 bilionu rublů ze 135 miliard

28.04.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom loni zvýšil čistý zisk na rekordních 2,09 bilionu rublů (0,67 bilionu Kč) ze 135 miliard. Oproti roku 2020, který poznamenala koronavirová pandemie, těžila společnost z růstu cen ropy a plynu. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Tržby Gazpromu v roce 2021 stouply na 10,2 bilionu rublů ze 6,3 bilionu o rok dříve.
img

Kryptoměnový baron svou živnost provádí ve stínu Talibanu

26.04.2022 Boom kryptoměn často žene sny o život měnícím bohatství. V Afghánistánu kupci namísto toho shánějí digitální mince s nadějí ,uchování svého bohatství.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
C:\\fakepath\\trader-25042022-33-zm.jpg

Akcie Twitteru zpevňují po zprávě, že firma přijme Muskovu nabídku na převzetí

25.04.2022 Akcie americké společnosti Twitter před začátkem obchodování na burze vykazují růst přibližně o pět procent v reakci na zprávy, že firma je připravena přijmout nabídku na převzetí, kterou jí předložil šéf automobilky Tesla Elon Musk. Podle zdrojů serveru CNBC by Twitter mohl rozhodnutí oznámit nejpozději ve čtvrtek spolu s hospodářskými výsledky.
img

Rozbřesk: Plynové dilema: Jak rychle se odstřihnout od Ruska?

20.04.2022 Situace na komoditních trzích zůstává i bezmála dva měsíce od začátku války na Ukrajině napjatá. Zvláště to platí pro evropský trh s plynem, kde přetrvávající nejistota ohledně ruských dodávek drží cenu na pětinásobných úrovních v porovnání s loňským rokem. Napříč členskými státy EU zároveň roste tlak na citelné omezení ruských importů zemního plynu, které agregátně pokrývají více než 40 % spotřeby.
img

Forex: Zlotý ztrácí

20.04.2022 Po Velikonocích polský zlotý relativně ztrácí jak na maďarský forint, tak na českou korunu. Důvodem může být nejenom start nové ruské ofenzivy, ale také poměrně dramatický výprodej polských vládních dluhopisů. Ty čelí dokonalé bouři, která zahrnuje hrozbu agresivního boje NBP s inflací, globální výprodej dluhopisů a v neposlední řadě radikálně expanzivní fiskální politiku polské vlády.
img

Akcie Twitter v hledáčku Elona Muska. Odkoupí Twitter za 54,20 USD za akcii?

20.04.2022 O akcie Twitter (TWTR) projevil zájem zakladatel a majitel automobilky Tesla Elon Musk. Ten nedávno koupil větší část akcií této společnosti. Následně přišel s nabídkou na odkoupení celé firmy za 2,9 miliardy USD. Povede se nejbohatšímu muži na světě odkoupit Twitter? A jak se proti tomuto kroku daná společnost brání?
C:\fakepath\trader-19042022-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2022 1) Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
C:\fakepath\trader-19042022-5-zm.jpg

Válka na Ukrajině poničila až 30 procent dopravní infrastruktury

19.04.2022 Válka poničila na Ukrajině až 30 procent dopravní infrastruktury. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na místní ministerstvo dopravy. To odhaduje výši škod na 100 miliard dolarů (přes dva biliony korun). Ukrajina doufá, že se jí většinu škod podaří opravit do dvou let a že bude moci financovat práce z ruských fondů zabavených v západních zemích.
img

Ruské železnice bankrotují, jde o první bankrot velkého ruského podniku od uvalení západních sankcí. Zhoršení dopravní situace zasáhne desítky milionů Rusů

11.04.2022 Ruské železnice bankrotují. V březnu totiž nesplatily všechny své závazky věřitelům, jak se smluvně zavázaly. Příslušná částka byla splatná ke 14. březnu. Podniku, který je stoprocentně ve vlastnictví Ruské federace, pak běžela desetidenní lhůta, kdy mohl věc napravit. Věřitelé však své peníze během této lhůty nedostali. Mezinárodní výbor pro posuzování daných záležitostí podle dnešní zprávy agentury Bloomberg na základě uvedeného vývoje vyhodnotil finanční situaci Ruských železnic jako platební neschopnost, tedy bankrot.
img

Firmy, které chtějí ukázat, že BTC je možné těžit

11.04.2022 Společnosti v čele se třemi významnými osobnostmi světa Bitcoinu – Blockstream Adama Backa, Block Jacka Dorseyho a Tesla Elona Muska spojují své síly k těžení BTC zeleným způsobem.
img

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž bankrotový stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu

10.04.2022 Podle světově významné ratingové Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura dnes zveřejnila nové hodnocení bonity Ruska. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stádiu takzvané selektivní platební neschopnosti. Ta nastává, není-li dlužník schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je.
img

Rozbřesk: Rubl na předválečných úrovních, aneb potěmkinovská stabilita

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat.
img

Forex: Rubl na předválečných úrovních

08.04.2022 Rubl včera vůči dolaru zpevnil o více než 5 % a dostal se tak zpět na předválečnou úroveň pod 80 USD/RUB. Bezprostředně po začátku války na Ukrajině se přitom rubl propadl až nad hranici 150 USD/RUB a zdálo se, že ruská ekonomika má zaděláno na měnovou krizi. Navzdory tvrdým západním sankcím se však ruské měně v posledních týdnech daří nejen stabilizovat, ale dokonce i citelně posilovat. Jedním z hlavních důvodů je omezená konvertibilita rublu (oproti předválečnému stavu).
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Pohonné hmoty v ČR zlevňují a zlevní i dále. I díky snížení spotřební daně, kterým však Česko na svůj dluh nakonec bude financovat třeba i ruskou Rosněfť či oligarchu Sečina

07.04.2022 Benzin Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu zlevnil o 46 haléřů na průměrných 43,88 koruny za litr, o 33 haléřů klesla průměrná cena nafty na 46,62 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
C:\fakepath\forex-05042022.jpg

Turecká lira v době války a inflace

05.04.2022 Zatímco v Evropské Unii se dokážeme zhrozit meziroční inflací okolo 10 %, pro Turky by to byl příjemný návrat do relativně stabilních let. Nyní po makroekonomických experimentech prezidenta Erdogana vyšplhal růst cen v Turecku na březnových 61,1 %.
img

AKTIVISTÉ ŽÁDAJÍ: ZASTAVTE OBCHOD S RUSKEM

04.04.2022 Aktivisté žádají Evropskou Unii, aby zastavila obchod s Ruskem. S tímto záměrem přistoupili k blokádě dálnice mezi Německem a Polskem.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Summit EU pohrozil dalšími sankcemi a vyzval k ukončení válečných zločinů

25.03.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny a umožnit lidem z ostřelovaných měst odejít či do nich dostat humanitární pomoc. Lídři v závěrech prvního dne bruselského summitu také slíbili vytvoření fondu solidarity pro Ukrajinu a další podporu pro uprchlíky i země, které je přijímají.
img

Kapitálové trhy na válečné houpačce

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu zůstává i nadále světovým geopolitickým tématem číslo jedna. I přesto, že konflikt se v posledních dnech zásadním způsobem neposunul a konec je bohužel stále v nedohlednu, ovlivňuje i nadále válka dění na světových akciových, dluhopisových, měnových i komoditních trzích. „Z pohledu investorů platí zůstávat obezřetný, ale zároveň nepropadat zbytečné panice.
img

4 věci, které by měla vláda Petra Fialy okamžitě udělat

16.03.2022 Napadnutí Ukrajiny sousedním Ruskem je tragédií, o které jsem si jako mnozí jiní bláhově myslel, že je v našem prostoru věcí dávno vybledlé minulosti. Realita ukázala, že není.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina představila ekonomická opatření proti dopadům války na podniky

16.03.2022 Ukrajinský parlament schválil opatření, která mají pomoci tamním podnikům během války s Ruskem. Zahrnují i snížení daní na jednotnou sazbu dvě procenta, informoval včera ukrajinský premiér Denis Šmygal. Vláda též bude financovat program půjček pro zemědělce v hodnotě 25 miliard hřiven (bezmála 19 miliard Kč).
C:\fakepath\dolary.jpg

Kyjev: Ruská invaze dosud způsobila škody za nejméně 100 miliard dolarů

11.03.2022 Ruské invazní síly dosud na Ukrajině zničily infrastrukturu, budovy a další hmotný majetek v hodnotě nejméně 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč). Na internetové akci pořádané americkým Petersonovým institutem pro mezinárodní ekonomiku to včera řekl hlavní ekonomický poradce ukrajinské vlády Oleh Ustenko. Válka podle něj způsobila, že polovina ukrajinských podniků je zcela zavřená, zatímco ta druhá polovina funguje na výrazně nižší úrovni, než je jejich kapacita.
img

Společné evropské dluhopisy znovu na scéně, EU chystá podporu

08.03.2022 Jedna z klíčových dnešních zpráv hovoří o tom, že se EU chystá vydat další společné dluhopisy. Už to udělala v souvislosti s koronakrizí, nyní je to kvůli potřebě financovat výdaje na obranu, a především drahé energie. Zatím chybějí podrobnosti, údajně se má rozhodnout na mimořádném summitu konaném ve čtvrtek a pátek.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka schválila půjčky a granty Ukrajině za 723 milionu dolarů

08.03.2022 Světová banka (SB) uvedla, že její výkonná rada v pondělí schválila balíček půjček a grantů ve výši 723 milionů dolarů (asi 17,15 miliardy Kč) Ukrajině, která potřebuje podpořit státní rozpočet v době, kdy země bojuje s ruskou invazí, napsala agentura Reuters.
img

Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií. I při embargu na ropu tak mohou válku financovat dlouhé měsíce, vždyť barel ropy teď prvně v historii stojí přes 3000 Kč

07.03.2022 Západ zřejmě tento týden zavede embargo na ruskou ropu. Podobné embargo nyní uplatňuje například vůči Íránu. Otázkou je, do jaké míry by embargo na ruskou ropu uplatnil. A do jaké míry by uplatnil související embargo na ruský zemní plyn.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

04.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl pozastavit prodej svých produktů a služeb v Rusku; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

02.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (největší evropské logistické firmy DHL a Kühne+Nagel pozastavily kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu expedici zásilek do Ruska; řazeno abecedně podle odvětví):
img

Ruská centrální banka pod palbou sankcí

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky.
img

Rozbřesk: Ruská centrální banka pod palbou sankcí zvyšuje sazby na 20 % a zavádí povinnou konverzi deviz pro podniky. Rubl stejně ztrácí 25 %...

28.02.2022 Rusku se bohudík invaze na Ukrajinu zatím nedaří zcela podle plánu a hlavní ukrajinská města (Kyjev a Charkov) stále zůstávají v ukrajinských rukou. Na druhé straně západ sílí svoji podporu Ukrajině i sankce proti Rusku. O víkendu přišla zatím nejsilnější sada západních sankcí. V sobotu oznámily Spojené státy, Kanada, Francie, Německo, Itálie a Evropská komise, že neumožní Rusku použít své devizové rezervy (630 miliard dolarů) k obraně finančního systému a ekonomiky. Současně s tím bude řada ruských bank a finančních institucí vyloučena z platebního systému SWIFT, což jim prakticky “zavře dveře” do globálního finančního systému.
img

Ranní shrnutí (28.02.2022)

28.02.2022 Americké a evropské futures zahájily nový týden poklesem, protože západní země o víkendu uvalily tvrdší sankce na Rusko.
C:\fakepath\EU staty.jpg

EU zaplatí zbraně pro Ukrajinu a zakáže přelety ruským letadlům

28.02.2022 Evropská unie uzavře v reakci na ruský útok na Ukrajinu vzdušný prostor pro všechna ruská letadla, včetně soukromých letounů ruských oligarchů. Evropský blok bude také poprvé společně financovat dodávky zbraní mimounijní zemi, kterou je Ukrajina. Shodli se na tom včera ministři zahraničí členských zemí, kteří odsouhlasili třetí balík sankcí proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.
img

Čína přestává financovat ruský vývoz plynu či ropy. Nedůležitějším spojencem Putinova režimu je tak nyní Německo a jeho Energiewende

25.02.2022 Dvě čínské státní banky, Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) a Bank of China, pozastavují dolarové financování ruského surovinového vývozu a částečně také financování tohoto vývozu v čínské měně. Zprávu přináší agentura Bloomberg. ICBC je vůbec největší bankou na světě podle objemu aktiv. Bank of China je pak čtvrtou největší globální bankou. Pozastavení financování vývozu ruských surovin znamená značné zhoršení exportních možností Ruska nejen na čínském trhu, který je pro něj klíčový. Prostřednictvím příjmů i z tohoto expertu přitom Rusko z velké části financuje třeba právě svoji probíhající invazi na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-24022022-35-zm.PNG

Kanada blokuje export do Ruska, premiér Trudeau ohlásil i další nové sankce

24.02.2022 Kanada ruší stávající licence pro vývoz zboží do Ruska a zastavuje vydávání nových, oznámil dnes kanadský premiér Justin Trudeau v projevu o novém balíku sankcí souvisejícím s vývojem kolem Ukrajiny. Sankce se nově dotknou několika desítek ruských osob a společností včetně významných bank nebo členů ruské vlády, uvedl premiér.
img

Pražská burza počtvrté v týdnu oslabila, nedařilo se bankám ani Kofole

18.02.2022 Pražská burza počtvrté v tomto týdnu a potřetí za sebou oslabila, index PX dnes klesl o 0,27 procenta na 1434,72 bodu. Nedařilo se bankovním titulům, nejvíc ztratily akcie nápojářské společnosti Kofola. Vyplývá to z údajů na webu burzy a informací analytiků.
img

Kofole loni stouply tržby meziročně o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun

15.02.2022 Nápojářské skupině Kofola loni stouply tržby meziročně o 7,5 procenta na 6,636 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) jí podle předběžných hospodářských výsledků vzrostl o 9,2 procenta na 1,125 miliardy korun, a i přes značné omezení na trhu především v první polovině roku se tak vrátil na úroveň před koronavirovou pandemií. Kofola to dnes uvedla v tiskové zprávě. Skupina rovněž oznámila, že zvažuje prodej 4,87 procenta akcií Kofoly, které momentálně drží dceřiná společnost Radenska. Z výtěžku chce financovat rozvojové aktivity.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Francouzský ministr: Evropa vytvoří fondy pro investice do technologií

07.02.2022 Evropská unie vytvoří fondy, které budou mít k dispozici miliardy eur a které budou investovat v odvětví vyspělých technologií. Řekl to dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Evropa se podle něj musí připravit na to, aby mohla lépe konkurovat technologickým obrům z Asie a z Ameriky.
img

Kde může škrtat Stanjura

23.01.2022 Nová vláda je pod tlakem: musí hledat úspory naléhavěji než jakákoli jiná před ní v novodobé historii země. Důležitější než hon za letošními škrty ve výši 80 miliard však bude rozvážná a odvážná proměna rozpočtu na rok 2023.
img

Čo bolo, čo bude...

17.01.2022 Zvýšená inflácia čím ďalej, tým viac negatívne vplýva na spotrebiteľov, čo v konečnom dôsledku prispieva k destabilizácii ekonomiky. Problém nie je len na strane ponuky, a teda, že globálna ekonomika čelí v mnohých sektoroch nedostatkom (najviac sa to týka energetického sektora), ale prudký nárast cien vedie k znižovaniu životnej úrovne vo svete, nakoľko ľudia si nemôžu dovoliť za súčasných cenových podmienok financovať rovnaký blahobyt, aký dokázali v období zníženej inflácie, teda pred pandémiou.
img

Inflace v Argentině vzrostla na 50,9 procenta

14.01.2022 „Argentina se potácí ve vážných ekonomických problémech. Pokud jí nepomůže Mezinárodní měnový fond, hrozí jí další bankrot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ropa překonává strach z omikronu a obchoduje se nad úrovní 80 USD

13.01.2022 Ropa WTI se v závěru úterního obchodování obchodovala nad úrovní 80 USD. Dnes, to je ve středu, americká lehká ropa dál roste. V době psaní článku se tak futures na WTI obchodují na ceně 82,08 USD za barel a futures na Brent na ceně 84,37 USD za barel.
C:\fakepath\Gates.jpeg

Fond, za kterým je Gates, chce investovat až 15 miliard USD do čisté technologie

10.01.2022 Investiční fond Breakthrough Energy Catalyst, za kterým stojí zakladatel společnosti Microsoft a miliardář Bill Gates, plánuje investovat až 15 miliard USD (přes 323 miliard Kč) do projektů zaměřených na čistou technologii v USA, Británii a Evropské unii. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl výkonný ředitel tohoto soukromo-veřejného fondu Jonah Goldman.
img

Dluh Česka stále dramaticky roste. Vláda čelí dvojímu problému: citelně stoupá „jistina“ dluhu, jež je letos historicky rekordní, i úrok na něm, ten je na maximu od půle roku 2012

10.01.2022 Veřejný dluh České republiky meziročně dále narůstá, ačkoli tempo růstu se zpomalilo. Ve třetím loňském čtvrtletí činil dluh 40,5 procenta HDP. Předloni ve třetím čtvrtletí to přitom bylo 38,1 procenta HDP. Vzestup tedy odpovídá 2,4 procentního bodu. Mezi třetím čtvrtletím 2019, tedy předposledním čtvrtletím před propuknutím pandemie, a třetím čtvrtletím 2020 se dluh zvýšil z 31,3 procenta HDP na zmíněných 38,1 procenta HDP, tedy o 6,8 procentního bodu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\moneta.jpeg

Akcionáři Monety odsouhlasili spojení s bankovní částí PPF

20.12.2021 Akcionáři Moneta Money Bank dnes souhlasili se spojením s bankovní částí PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Valná hromada zároveň schválila financování transakce, tedy navýšení základního kapitálu banky pro úpis nových akcií. Akcionáři odsouhlasili i vyplacení dividend z minulých let v celkové výši 1,53 miliardy korun, což odpovídá třem korunám na akcii. ČTK to řekla mluvčí banky Zuzana Filipová. Spojením vznikne podle počtu klientů třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.
img

Moneta Money Bank: Valná hromada schválila akvizici skupiny Air Bank, navýšení kapitálu a dividendu

20.12.2021 Na dnešní valné hromadě schválili akcionáři Monety akvizici Air Bank a českého a slovenského Home Creditu. Schválili také navýšení kapitálu prostřednictvím emise nových akcií na financování kupní ceny zmíněných aktiv. Na této valné hromadě došlo také k odsouhlasení návrhu dividendy ve výši 3 CZK na jednu akcii.
img

Vzniká třetí největší tuzemská banka. Moneta se spojuje s finančními společnostmi PPF

20.12.2021 Akcionáři Monety na dnešní valné hromadě na třetí pokus schválili její spojení s finančními společnostmi skupiny PPF, v prvé řadě s Air Bank. Vzniká tak třetí největší tuzemská banka dle počtu klientů – bude obsluhovat zhruba každého čtvrtého Čecha.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

V Japonsku schválili mimořádný rozpočet na pomoc ekonomice po pandemii

20.12.2021 Japonský parlament dnes schválil mimořádný rozpočet, který počítá s rekordními výdaji 36 bilionů jenů (zhruba 7,1 bilionu Kč). Jde o první takový rozpočet v současném fiskálním roce a jeho smyslem je podpořit ekonomiku na cestě k zotavení po koronavirové krizi. Zároveň to ale znamená, že nejzadluženější země vyspělého světa se zadluží ještě více, uvedla agentura Reuters.
img

Vznikne dnes třetí největší tuzemská banka? Pravděpodobnost spojení Monety a PPF na dnešní valné hromadě je citelně vyšší, než byla v červnu

20.12.2021 Dnes vyvrcholí další, v pořadí třetí pokus o spojení Monety s finančními společnostmi skupiny PPF, v prvé řadě s Air Bank. Spojením by vznikla třetí největší tuzemská banka dle počtu klientů – obsluhovala by zhruba každého čtvrtého Čecha.
img

MMF varoval Bank of England

15.12.2021 V úterý obdržela Bank of England varování od Mezinárodního měnového fondu, že pokud bude v příštím roce nadále nečinná, pak inflace ve Spojeném království pravděpodobně dosáhne 30letého maxima 5,5 %.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!

03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:
C:\fakepath\eurozona2.jpg

EK vyzvala státy, aby se při podpoře oživení soustředily na klima a investice

25.11.2021 Země eurozóny by měly v příštím roce pokračovat v podpoře hospodářského oživení po covidové krizi, avšak zároveň brát více ohled na to, aby peníze směřovaly do ekologicky udržitelných projektů. Ve svém pravidelném hodnocení stavu ekonomik Evropské unie to včera doporučila Evropská komise, která hodlá i v roce 2022 ponechat uvolněná fiskální pravidla. Podle unijní exekutivy v příštím roce pomůže státům v investicích mimořádný fond obnovy, který bude financovat téměř čtvrtinu všech podpůrných opatření.
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

MMF: Salvador by neměl používat kryptoměnu bitcoin jako zákonné platidlo

23.11.2021 Středoamerický stát Salvador by vzhledem k souvisejícím rizikům neměl používat kryptoměnu bitcoin jako zákonné platidlo. V pondělí to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Salvador se na začátku září stal první zemí na světě, kde se nejznámější kryptoměna bitcoin stala oficiálním platidlem. Tento krok vedl k rozsáhlým protestům z obav, že bitcoin v této chudé latinskoamerické zemi vyvolá nestabilitu a inflaci. Vedle bitcoinu se v Salvadoru dál platí také americkým dolarem.
C:\fakepath\bitcoin-city.png

Salvador vybuduje město Bitcoin City, projekt bude financovat kryptoměnou

22.11.2021 Středoamerický stát Salvador plánuje vybudovat město nazvané Bitcoin City. Bude u pobřeží, na úpatí sopky Conchagua na jihovýchodě země, Projekt hodlá financovat stejnojmennou kryptoměnou, informují dnes zahraniční média. Geotermální energii vulkánu chce přitom země využít při těžbě bitcoinu. Stavba má začít příští rok, uvedl prezident Nayib Bukele.
img

Magazín TIME na sebe letos upozornil prodejem NFT tokenů. Stal se tak prvním velkým mediálním domem, který bude vlastnit kryptoměnu Ethereum (ETH).

22.11.2021 TIME potvrdil, že Ethery (ETH), bude spravovat společnost Galaxy Digital, za kterou stojí miliardář Michael Novogratz. Zajímavé je, že TIME tyto Ethery získal jako formu platidla od Galaxy Digital, která skrze ně bude financovat novou kampaň týkající se fenoménu metaverse.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko svou ekonomiku podpoří kvůli pandemii rekordní částkou

19.11.2021 Japonská vláda dnes schválila rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na pomoc ekonomice zasažené pandemií. Informují o tom japonská média. Kabinet premiéra Fumia Kišidy počítá i se zapojením soukromého sektoru, s jehož penězi celkový objem pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Kjódó: Kvůli pandemii podpoří Japonsko svou ekonomiku rekordní částkou

18.11.2021 Japonsko vynaloží rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na podporu ekonomiky zasažené pandemií. S odkazem na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Pokud se započtou i peníze soukromého sektoru, soubor finanční pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč). Vláda by se měla návrhem zabývat v pátek. Japonsko je dlouhodobě zdaleka nejzadluženější vyspělou zemí.
C:\fakepath\top5-15112021-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2021 1) Růst eurozóny i nadále zpomalují narušené dodavatelské řetězce a vysoké ceny energií. Vyšší inflace se tak udrží déle, než se předpokládalo. Před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Odmítla ale výzvy, aby na to její instituce zareagovala zpřísněním měnové politiky.
img

RWE plánuje rozsáhlé investice do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů

15.11.2021 Německý energetický gigant RWE hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (téměř 1,3 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma uvedla, že investiční plán, který je největší v její 123leté historii, chce financovat pomocí příjmů ze svých provozních aktivit.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Státy EU jednají s europoslanci o rozpočtu na příští rok, přou se o nová místa

12.11.2021 Překonat poslední neshody v názorech na rozpočet Evropské unie na příští rok se dnes pokoušejí zástupci zemí Evropské unie a vyjednávači Evropského parlamentu. Zatímco europoslanci hledají cesty, jak k navržené částce téměř 170 miliard eur (4,3 bilionu Kč) přidat ještě další miliardy na výzkum či program studentských výměn, unijní státy se snaží zvyšování rozpočtu mírnit. Zásadní spor se podle informací ČTK vede o vytvoření desítek nových pracovních míst v EP, která by měla podle představ poslanců sloužit k dohledu nad tím, jak státy plní podmínky pro čerpání peněz z mimořádného fondu obnovy.
img

Analýza Fidelity International: Zelené státní dluhopisy – sliby a úskalí

11.11.2021 Emise zelených státních dluhopisů jsou na vzestupu a mohly by výrazně zlepšit likviditu a standardy na celém trhu zelených dluhopisů. Poptávka investorů po nich je vysoká, ale je důležité jednak nepřeplácet zelené státní dluhopisy a jednak sledovat, za co emitenti „zelené“ prostředky vynakládají.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | ATM | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Ask | Asset management | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CAPEX | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | ERM | ERM II | ESM | Easing | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | Hedging | High | High Yield | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Pivot points | Platební bilance | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stagflace | Statut | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Tick | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | GCI | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Kopírování obchodů | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vlastní jmění | Volatilní | Kasino | Zlatý důl | Kasina | AdmiralMarkets | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Akcie VIG | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | ČNB kurz | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | EURHUF | Euro dnes | EURRUB | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Fortuna | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do podnikání | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurs koruny | Kurs měny | Kurz dolarů | Kurz měny | Kurz polské měny | Kurz ropy | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna libra | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Online obchodování | Oslabení měny | Paládium | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | SWIFT | Těžba bitcoinů | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | XM | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Current Ratio | Čistá marže | Čistý dluh | Depozitář | Doba splatnosti | Due diligence | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Free float | Hodnota dluhopisu | Hrubá marže | Indie | Jannis Samaras | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obálka | Obchodní den | Omega | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | Provozní marže | Redukce | Roadshow | ROCE | ROE | Sekundární trh | Small caps | Tranše | Vláda ČR | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Černé zlato | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Know-how | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | 1 milion | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Investment | Skvělý zisk | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Tempus | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Rabobank | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | ABN Amro | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | GE Money Bank | Caterpillar | DIW | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Nordea | Nomura Securities | Investing.com | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | PwC | Agentura AP | BBC | The Guardian | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Světová měna | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Malý prostor | Dluhopisy německé vlády | KBC | BlackRock | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Il Sole 24 | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Miliardáři | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Akcie těžařských společností | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Broker Trust | Soros Fund Management | Velké banky | Daňové příjmy | Americký akciový index | Index volatility VIX | Algoritmus | Pád měnového páru GBP/USD | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Ekonomická rizika | Summit EU | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Výzkumná společnost | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Komoditní index DJ-USB | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrová krize | Úvěrové krize | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | MetaQuotes | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Skrill | Neteller | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Historická data | Poptávka investorů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Indická rupie | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Index ekonomické aktivity | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Monopoly | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Audi | Politico | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Devizy | Bridgewater | ex | Purple Trading | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Bankovní index | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Výnosy řeckých dluhopisů | Credit Agricole SA | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Coinbase | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | MT4 Supreme Edition | Spekulativní investice | Palladium | Podnikové dluhopisy | Jan Dvořák | Průmyslový index Dow Jones | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | ETH | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Invesco | Fincentrum | Binance | Boom kryptoměn | General Bytes | NEST | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | Tether | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Asijské trhy | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Zájem o digitální měny | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Geopolitická rizika | Globální akcie | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Zonky | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podíl eura | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Graf vývoje | Technologické akcie | FAANG | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Index RTS | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Global IPO Trends | Výplaty dividend | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Obchodování akcií | Trh Start | Czech Fund | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Obchodní přebytky | Kompozitní index | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Drahé komodity | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Goldenburg Group Ltd | Cyprus Securities and Exchange Commission | Předpovědi Saxo Bank | Next Generation | TLAC | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | AETOS | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Aktivita na trhu | EMEIA | Jiné měny | Růst zisků | Anticyklické akcie | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Český miliardář | Zkušenost s investováním | Financial Times (FT) | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | PDVSA | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | Evropské dluhopisy | ASIC | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | MetaTrader Supreme Edition | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruský akciový trh | Investiční rady | Splácení dluhu | Vyjádření analytiků | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Slabší dolar | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Jak na obchodování | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Finanční emise | Příjmy Ruska | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Sharpe ratio | TLTRO3 | Propad ropy | NVDA | Riziko recese | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | iFX | BCC | Americké společnosti | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Digitální měna Libra | Čínský trh | Wealth Management | Ratingy udržitelnosti | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Čínský trh STAR | STAR | Nový akciový trh | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Capital Partners | Pokles úroků | Maržový účet | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akcie automobilky | Aston Martin | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Šéfové států | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Likvidita na trhu | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Bankovní daň | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Měna Facebooku | AMZN | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Růst mezd | Stříbrné mince | KB | Prosus | US500 | Saudi Aramco | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | MiFIR | Finanční údaje | Python | Snížení daní | Ethery | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | MetLife | ESG | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Nižší volatilita | Ochrana před inflací | Demo účty | Snižování rizika | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Akcií těžařů | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Investice do fondu | Hospodářské krize | Devalvaci měn | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Jednorožec | Alipay | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Majoritní akcionář | Rozhodnutí americké centrální banky | Mediální společnosti | Investiční skupina | Politická situace | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Státní investiční fond | Cennější než zlato | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Standardní odchylka | FRED | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Cenné papíry Kofoly | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Tadawul | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Pravděpodobnost úspěchu | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Jeremy Corbyn | Server BBC | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Rozvoj umělé inteligence | IPO Saudi Aramco | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Citadel | Millennium | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | Admiral Markets Forex Kalendář | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Politická krize | Legislativa | Blahobyt | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | EUR Index | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Dvojité dno | Konkurenti | Vládní bondy | Japonský deník | Digitální měna Facebooku | Wüstenrot | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Predikce vývoje | Alza.cz | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Šéf euroskupiny | Podíl v automobilce | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Copy trading | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Problémy | Kolísání ceny | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Kotační výbor | Goldenburg | Vývoj hodnoty akcií | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Ondrášovka | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Časopis Forbes | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Společnost Microsoft | Události roku | Porsche | NN Group | Czech Media Invest | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | ČVUT | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Accor | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Aktivity Wüstenrot | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Megapack | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Optimismus investorů | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Zelený dluhopis | Bankovní vklady | Disney | TASS | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Dot-com | Bydlení | Americké objednávky | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Aurora Cannabis | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Giuseppe Conte | Roční růst | Miliardy korun | Vývoj měnového páru EUR/HUF | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | National Bank of Greece | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Placení daní | Růst poptávky | Bernie Sanders | Klesající trend | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Americké dovozy | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Daimler | Indikátor důvěry v ekonomiku | Finální odhad | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | ProfitLevel | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Dnes index PX | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Tesla Inc. | Ceny energií | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Kapitalizácia | Jihokorejská vláda | Firma Avast | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Rating České republiky | Impérium | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Ředitel investic | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Konzultant | Certifikace | Vysoká inflace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | IOER | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Lukáš Baloga | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Techničtí obchodníci | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Daň z příjmu | Útlum aktivity | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Tenza | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Formace technické analýzy | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Nižší daně | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | TWTR | Akcie Twitter | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Imperial College | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Noviny | Krize v eurozóně | Střední podniky | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Premiér Conte | Restrikce | Hospodářský šok | Povzbuzení ekonomiky | Vysoká rizika | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Medvědí trend | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Extrémně levné | Měnové podmínky | Vznik nouzového fondu | Půjčky pro firmy | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Ekologické organizace | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Bilion dolarů | Další pokles | Deutschlandfunk | Komentář šéfky Evropské komise | Souhrnný čistý zisk | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Ministr financí Scholz | Situace v Číně | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Katar | Státní televize | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Senátorka | Komentátor | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Ducati | Seat | Škoda | Bugatti | Lamborghini | Motocykly Ducati | Motocykly | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Projednání v Kongresu | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Páka | Fundament | Koronavirus dopady | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Bezprecedentní hospodářská opatření | Hospodářská opatření | Spotřebitelská nálada | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Babišova vláda | Nákup aktiv | Extrémní volatilita | Enormní zájem | Spoření | Stabilizační mechanismus | Mitch McConnell | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Senátor Bernie Sanders | American Airlines | Roberto Azevedo | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Systém podpory kurzarbeitu | Poskytování hypoték | Hotelnictví | LTV | Dluhopisové emise | Využití záchranného fondu eurozóny | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Saúdové | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | Afrika | WFP | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | Server AOL | Wealthy Living Today | DPH | Mexiko | Omyl | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | ČNB na trzích | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Karel Komárek | Marek Dospiva | Patenty | Juan Pérez | Obchodování u ČNB | Možnosti obchodování | Možnosti obchodování u ČNB | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Špinavé Prachy | Koronavirová epidemie | Jihoevropské země | Ministři | Jednání zemí G20 | Snižování ropné produkce | Tempo růstu CPI v USA | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Chřipka | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Španělská vláda | Španělé | Indický premiér | Naréndra Módí | Markus Söder | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Celkový zahraniční dluh | Celkový zahraniční dluh Ruska | Část ruského dluhu | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Emitenti | IMF | Česká ekonomika letos | Více peněz | Postoj investorů | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | AMC | EP | Statistiky | Očekávaný zisk | Růst daní | Nejvyšší deficit | Schodek 300 miliard | Portfolio manageři | Poskytovatelé signálů | Oživit ekonomiku | USD za barel | Madrid | Americké produkce | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Producenti ropy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Dluhopisy horší kvality | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Institut GfK | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Dluh Itálie | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Výroba aut v USA | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | OPAP | Výsledky za Q4 | Podíl zahraničních investorů | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Blízký východ | Řecký dluh | Dopravci | Argor-Heraeus | Fondy obchodované na burze | Důvěra ve výrobním sektoru | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Dosáhnout zisku | Potenciál zisku | Státní banka | Wolt | Rekordní zisk | Hugo | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Patrik Tkáč | Růst EBITDA | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | ONE | RBI | Obchodní firmy | Rekordní propad | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Hlavní trendy | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Export do Číny | Takeši Minami | Recyklace | Spekulovat | Zboží z Číny | Bundesbanka | Moderna | Společnost Moderna | Svaz dovozců automobilů | Nástroj SURE | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Návrh dividendy | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | Americká obchodní komora | Fischer | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Propad příjmů | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | Tomáš Kálal | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | ČR | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Spolkový sněm | Výrobce aut | Index spotřebitelských úvěrů | Bohumil Trampota | Podíl českých potravin | Nové hypotéky | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Základní příjem | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Rozpočet eurozóny | Budoucí rozpočet eurozóny | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Waymo | Riot Blockchain | Square | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Rally na ropě | Nikola | Americká nezaměstnanost | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Japonský parlament | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Období krize | Místopředseda Evropské komise | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Globální poptávka | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Nestlé | Stimulační balík | Japonský vývoz | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Videosummit | Covid | Druhá vlna pandemie | Akciové bubliny | Aplikace Robinhood | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Představenstvo | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Výrobci aut | Firma ČEZ | IDEA | DSTI | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Výkyvy cen | Odkup vlastních akcií | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Zvýšení počtu nově nakažených | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Merkelová a Macron | Ziskové marže | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Akcie Coca-Cola | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Květnová průmyslová produkce | Australian Securities and Investments Commission | MAM | Ant | Michal Lukáč | Sony | Objem rozpočtu EU | Fond obnovy | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | E.ON | Větší riziko | Zdroj příjmů | Větší pozice | Boohoo | Společnost Boohoo | Reputace | Reputace společnosti | Slabý americký dolar | Zájem o investování | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Spotřební daně | Technologické společnosti | Softwarový gigant | Fond obnovy EU | Zotavení ekonomik | Investování do biotechnologií | SPDR ETF XBI | SPDR ETF XBI fond | Biotechnologický SPDR ETF | STAR Market | STAR 50 | Čínský trh STAR Market | Nový indikátor | Index STAR 50 | Šanghajský trh | Shanghai Changer Investment Management Consulting | Akciový trh STAR Market | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Životní úroveň | Reliance | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Předčasné splacení hypotéky | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Nikl | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Největší firmy | Obsazenost hotelů | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Zkušený obchodník | Data z tuzemské ekonomiky | Ant Group | Philip Lane | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Indonésie | Vysoký přebytek | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Damoklův meč | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Erdogan | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | VHM | eMan | Jiří Horyna | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Virgin Galactic | Výrobce pneumatik | Zhodnocení prostředků | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Slábnoucí americký dolar | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Typy grafů | Deglobalizace | Ruská vláda | Výrobní sektor | Venezuela | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | SPAC | Akcie SPAC | Klimatické změny | Pokles hospodářství | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Porovnání výnosů vládních dluhopisů | Porovnání výnosů | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Snížení emisí | Akcie NIO | PX START | Slabší kurz | Vodíkový pohon | Program Antivirus | Cena elektřiny | Akcie Twitter (TWTR) | Twitter (TWTR) | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Accenture | Politici | Vývoj ceny akcie | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Diverzifikovat | Rezervy centrálních bank | The New York Times (NYT) | Prezidentské kampaně | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | App Store | Grubhub | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Vývoj státního rozpočtu | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ziskové cíle | Michal Valentík | Ranní okénko | Český veřejný dluh | Česká republika | CFMS | Akcie CFMS | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Udržitelné investování | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Naspers | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Norský státní investiční fond | Akciové portfolio | Foot Locker | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Množství peněz | Mluvčí Bílého domu | Dluhopisy EU | Akcie TWTR | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Black Lifes Matter | Nařízení | Thoma Bravo | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | Elvira Nabiullinová | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Saxo Bank Steen Jakobsen | Moneta | Pravidelný příjem | XOM | CVX | PFE | JP Morgan Chase | Compound | Podvážení | SolarEdge | EP Global Commerce (EPGC) | Výsledky voleb | Bidenovy plány | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Balík akcií | Pinduoduo | Síť restaurací | Coloseum | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Blockchainové technologie | Snižování daní | Nabízené dluhopisy | Ropovod Družba | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Rovnováha na trhu | Proražení | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie americké společnosti | Akcie Airbnb | Siemens | Deutsche Post | ABNB | Vakcinace | TABAK | H&M | BIDU | Očkování | LEN | Antigenní testování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | ECI | EC Investments (ECI) | EP Equity Investment | Financování fondu | Odklad splácení | Orbán | Veřejné emise akcií | Emise akcií | Ceny aktiv | Futures na ropu WTI | Plný úvazek | Předsednictví EU | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Carnival | Boston Consulting Group | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | SOLEK | MW Investiční fond SICAV | MW Investiční fond | CODYA | Zvýšení těžby | Modrá vlna | Zvýšení ceny | Silné oživení | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Akcie Prosus | Salutem | Salutem Fund | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | JD | The Trump Organisation | Německá bankovní společnost | Trumpova firma | Trumpova společnost | Shopify | PGA Championship | PGA | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Tilray | SNY | MJ | Adam Back | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | VTB | DHL | United Parcel Service | UPS | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | KFC | Polská společnost | Trustly | Nabídky státních dluhopisů | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Bilanční suma | Ted Cruz | SWKS | Skyworks Solutions | Návrh PPF | Velké fondy | Retailoví investoři | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Obchodní bilance v USA | Brent (OIL) | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Platformy pro trading | MIB | Hyzon Motors | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | HAS | Nákup bitcoinu | UNH | BofA Securities | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Zinek | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Negativní vývoj | Porušení zákona | Solární společnosti | Brookfield Renewable Partners | Air | Nový kapitál | Finanční zdraví | Výprodeje dluhopisů | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Maďarská ekonomika | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | ČSA | Balík rozpočtových opatření | Fidelity | Zámořské indexy | Riziko likvidity | Dlouhodobý investor | Zneužívání bitcoinu | Těžby kryptoměn | RUS50 | Dnešní videokomentář | Společnost Nokia | Výprodej dluhopisů | David Kufa | Aleš Hála | Řecká vláda | Čínské akcie dnes | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Zvolení Joe Bidena | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Prezident Erdogan | Kansas City Southern | KSU | Index ekonomické aktivity v USA | Platební prostředek | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Citelná inflace | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Jobs Plan | Veřejný dluh ČR | Vývoj indexu ISM | Globální finanční systém | EDF | Prezident Světové banky (SB) | Primoco | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Více časových rámců | Harley-Davidson | Prudký růst cen | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Eurokomisař pro ekonomiku | Zátěžové testy | Sainsbury | Tým Admirals | COIN | Akcie Coinbase | Krok za krokem | Graf indexu Nasdaq | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | Optimistická očekávání | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | Nikotin | Emise skleníkových plynů | Strach z inflace | Jihokorejská společnost | Plán firmy | MindMed | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Čistá energie | Benxy | Akcionáři Avastu | Poptávka po kryptoměnách | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Plán obnovy | HB Index | Diverzifikace investičního portfolia | cTrader Purple Trading | Turów | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Prudké oslabení | Meme akcie | ZS | Navýšení důchodů | Infrastrukturní plán | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Kryptoměny vs. meme akcie | První zvýšení sazeb | MNB | Fond Petrus | Petrus | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Nejbohatší člověk | Nayib Bukele | Vysoký rozpočet | Salvador | Salvadorská ekonomika | Nabídka státních dluhopisů | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Plán prodeje dluhopisů | Prodeje dluhopisů | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | OK POINT | Platidlo | Primark | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Dolarový dluh | Mali | Zdanění firem | Zvyšování daní | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Glass Lewis | Institutional Shareholder Services | Akcionáři Monety | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Graf akcie | Regulační úřad | Nový cyklus | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | Úročené vklady | Den daňové svobody | Vyšší úroveň | Zajímavý rozhovor | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Největší kryptoměnové burzy | Akcionáři ČEZ | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dopady pandemie covidu-19 | Technologie | MAN | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Zemědělské suroviny | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Koncentrace | Eurohold | Finanční a pojišťovací společnost | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Náklady na akvizici | CEZ Trade Bulgaria | CEZ ICT Bulgaria | CEZ Bulgaria | CEZ Elektro Bulgaria | CEZ Razpredelenie | Free Energy Project Orešec | Bara Group | CEZ Razpredelenie Bulgaria | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | J&T Private Equity Group | J&T Private Equity Group Limited | CECOSA Supermercados | CAPRABO | J&T Energy | J&T Energy Holding | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | NortonLifeLock | VZ | COST | Fond ČMZRB | Nové tituly | Výhody vstupu na burzu | FIXED | RECALL | Vasky | Rekola | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Divize | Indické společnosti | Načasování | Conformis | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Reposazba | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Finanční skupina PPF | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Guidance | Štěstí | Letiště Praha | Bankovní skupina | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Vnímání | Bývalý prezident USA | VIAC | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Základní sazby | Sekce měnové | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Admirals Supreme | Supreme pro MetaTrader | Společnost Admirals | Globální názory | Mini terminál | Obchodní terminál | Tick Chart Trader | Tick Chart | Chart Trader | Sbírka cenných indikátorů | Simulátor obchodování | Plug-in Admirals | Plug-in Admirals Supreme | Spread Recorder | Akciové obchodování | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Afghánistán | Tálibán | Tokeny | Očekávaná inflace | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Výrobní inflace | Převzetí moci Tálibánem | Funkční období | Nedostatek čipů | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Decentralizovaný systém | Měnové unie | Náklady na obchodování | Opatření | Dna | Prazdroj | Nákladová inflace | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Energetika | Výhod copy-tradingu | Union Pay | AstroPay | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Luxusní značky | 100 SMA | Bukele | Prezident Bukele | Warner Bros | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Investice do těžby | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Krize v Evropě | Stagflační tendence | Zlato a dluhopisy | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Fiskální pravidla | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Češi | První zelené dluhopisy | Zelené dluhopisy EU | První zelené dluhopisy EU | Bohemia Energy | Zdražování energií | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Snap | Obilí | Pozornost | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Klima | Metaverse | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Orka Ventures | WeDo | Akcie skupiny | Drahé energie | Banka Citi | AMD akcie | NFT tokeny | Daimler Truck | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Investice do výroby elektřiny | Reálné výnosy | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Burzovní cena | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Další růst sazeb | ESG investice | Prognóza poptávky | Družba | Lockdowny | UNDP | Bitcoin City | TIM | Pozemky | Conchagua | Mizata | Blockstream | Samson Mow | Město Bitcoin City | Město Bitcoin | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Omikron | Varianta omikron | Těžařská společnost | | Výhled české ekonomiky | Vojtěch Boháč | Vietnam | Zlotý | Daňové zatížení | Postavení na trhu | SOTIO | Tržní vývoj | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Konzultační služby | Evernym | Bidenova administrativa | Letadlo | Největší tuzemská banka | Mimořádný rozpočet | Akcionář Monety | Úpis nových akcií | Spojení Monety a PPF | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Tomáš Spurný | Závazky vůči věřitelům | PGNiG | Sekyra Group | Cyklus utahování měnové politiky | Banka HSBC | Těžební společnost | Jan Macek | Společnost Smartwings | Přebytky zahraničního obchodu | Miliardy USD | Ministr práce a sociálních věcí | Ocel | Breakthrough Energy Catalyst | Fond Breakthrough Energy Catalyst | Fond, za kterým je Gates | BEC | Fond BEC | Breakthrough Energy Group | Breakthrough Energy | Boston Consulting | Zelená přirážka | Ruský plyn | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Hry | Válka na Ukrajině | Instituce | Nový týden | Ericsson | Společnost Chainalysis | Přerušení dodávek ruského plynu | Rusko dnes | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Schönfeld & Co | ALUMINIUM | Rusko-ukrajinský konflikt | Ukazatel EBITDA | Jiří Feix | Bytové jednotky | Rodinné domy | Radim Maštalíř | Oceňování majetku | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | TotalEnergies | Sankce na Rusko | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Boje na Ukrajině | Energiewende | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Russia Today | Stanice RT | Charkov | Kyjev | Kamaz | MWh | Válečné dluhopisy | Sedmadvacítka | Akcie ruských společností | Ruská aktiva | Francouzská energetická skupina | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Evropský blok | Harmonizovaná inflace | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Sandvik | Telegram | Internetová společnost Google | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Bojkot | Lawrence Freedman | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Bolševické revoluce | Západní sankce | Sankce Západu | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Denis Šmygal | Ekonomická opatření | Opatření proti dopadům války | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Obchodování s Ruskem | Aktivisté | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Ukončení válečných zločinů | Velké korporace | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Kapitálové kontroly | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Plynárenská společnost | MOL | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Vývoj obchodní bilance Turecka | Obchodní bilance Turecka | Petr Fiala | Ruský majetek | Ruský bankrot | Akcionáři Twitteru | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Převzetí Twitteru | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Kryptoměnový baron | Šmejc | David Lundák | EFG | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Poptávková inflace | Spojení Moneta Money Bank a Air Bank | AllianceBernstein | Znárodnění ČEZ | Přijetí | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Dovoz ruského zlata | Robin Kolvenbach | Švýcarské rafinerie | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Ruský centrální depozitář | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Ruský Národní vypořádací depozitář | Národní vypořádací depozitář
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Financování ozbrojených sil
Financování peněžních trhů
Financování prostřednictvím Evropské komise
Financování USA
Financování úvěrů
Financování vládních výdajů
Financování vlády
Financování výdajů
Financování zahraničního rozvoje
Financování zbrojních programů

Následující klíčová slova

Financovat vládní deficit
Finančně nezávislý
Finančně technologická společnost
Finanční akční výbor (FATF)
Finanční aktiva
Finanční analytici
Finanční analýzy
Finanční a pojišťovací společnost
Finanční armageddon
Finanční armagedon
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít