Středa 17. duben 2024 05:42
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster srovnani

Financovat

img

Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu

15.04.2024 Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
img

Komerční banka snižuje úrokové sazby hypoték

10.04.2024 Komerční banka letos již podruhé snižuje sazby hypoték. Od 11. dubna snižuje z 5,49 % p. a. na 5,09 % p. a. úročení Hypotéky na udržitelné bydlení s fixací na dva a tři roky.
img

Invesco: 2024 – Návratnost dluhopisového trhu

02.04.2024 Rokům 2022 i 2023 dominovala vysoká inflace a zvyšování úrokových sazeb, což vedlo k prudkému přecenění částí trhu citlivějších na duraci – tedy státních dluhopisů a korporátních dluhopisů investičního stupně. „Trhy korporátních dluhopisů s vysokým výnosem si vedly lépe, my jsme ale nyní opatrnější, pokud jde o dopad zvýšených nákladů na refinancování a zhoršujícího se ekonomického prostředí na emitenty z řad podniků s vyšší mírou zadlužení,“ říká Alister Brown, produktový ředitel společnosti Invesco.
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

Salvador chce ochránit svá bitcoinová aktiva přesunem do trezoru

15.03.2024 Salvador převede velkou část svých bitcoinových aktiv do zařízení mimo dosah internetu, které bude uloženo ve fyzickém trezoru na území této středoamerické země. S odvoláním na prezidenta Nayiba Bukeleho o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters. Na prezidentův popud zavedl Salvador v roce 2021 bitcoin jako svou oficiální měnu vedle amerického dolaru.
C:\fakepath\zemni plyn rubl.jpg

Rusko zvýšilo vývoz ropy po moři

12.03.2024 Vývoz ropy z Ruska po moři se výrazně zvýšil a v týdnu do 10. března se dostal na letošní maximum 3,7 milionu barelů denně. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Více se vyváží hlavně z klíčového tichomořského přístavu Kozmino, kde nakládku v předchozím týdnu brzdilo nepříznivé počasí. Nárůst za jediný týden tak činí 590.000 barelů denně. Vývoz ropy z Ruska podléhá sankcím, které na Moskvu za vojenskou invazi na Ukrajinu uvalily západní státy.
img

Prognóza pro EUR/USD na 8. března 2024

08.03.2024 Proběhlo zasedání Evropské centrální banky, které se neslo v poněkud rozporuplném tónu. Během zasedání byla zmíněna revize ekonomických prognóz směrem dolů, ale projev prezidentky ECB Christine Lagarde byl poměrně nekompromisní, přičemž mírně pootevřela dveře možnosti snížení sazeb. Evropská komise snížila svou prognózu hospodářského růstu eurozóny v roce 2023 na 0,6 % z dříve očekávaných 0,8 %.
img

Zvládnou veřejné finance výdaje 3 % HDP na obranu?

05.03.2024 Domácí ekonomika a její veřejné finance mají za sebou turbulentní roky. Dříve myslitelné deficity v řádech desítek miliard korun nahradily schodky o řád vyšší. V loňském roce, který již z mého pohledu rozhodně nebyl ekonomicky extrémně výjimečný, dosáhnul schodek rozpočtu 288 mld. Kč (asi 3,5 % HDP). Letos to má být zhruba kolem 250 mld. Kč (dalších 2,2 % HDP). Výdaje resortu obrany dosáhnou rekordních 159,8 mld. Kč a poprvé tak od roku 2007 směřují blízko cíle, ke kterému jsme se v rámci NATO kdysi zavázali. Bohužel aktuální hrozba pádu Ukrajiny v minulých týdnech zesílila, v EU tak začínají padat rozumné návrhy na růst výdajů v poměru k rozpočtu až na úroveň 3 %. Musíme si tedy zároveň položit důležitou otázku, zda na to ekonomicky vlastně máme a případně za jakých podmínek.
img

3 nejlepší alternativní možnosti jak vybudovat majetek v roce 2024

04.03.2024 V době kdy světovou ekonomiku potkávají různé krize a inflace roste lidé vyhledávají nové způsoby jak vybudovat majetek a ten stávající ochránit proti inflaci. Investoři hledají alternativy k tradičním způsobům, a proto se zaměřují na nově vznikající příležitosti, které využívají sílu inovací. V roce 2024 se prostředí pro budování bohatství vyvíjí a objevují se nové příležitosti různých investic pro budování majetku. Mimo dnešní metody si samozřejmě můžete pořídit stále populární akcie online a vydělávat tak z pohodlí domova.
img

Neničme trh dluhopisů, naopak kultivujme ho. Ekonomika dluhopisy potřebuje

01.03.2024 Společnost Surveilligence s.r.o. každý rok zveřejňuje data o vývoji trhu podnikových dluhopisů. Je to vždy zajímavé čtení, které je plné dat.
img

Ozvěny trhu: České státní dluhopisy odolávají globálnímu vývoji

29.02.2024 Ratingové agentury pravidelně vystavují vládám vysvědčení. Jejich hodnocení je důležité nejen proto, že země s lepším ratingem jsou zpravidla schopny na finančních trzích levněji financovat svůj dluh. Zároveň nám totiž nabízí ucelený pohled na naši ekonomiku zvenčí, v kontextu mezinárodního vývoje. V poslední době přitom agentury potvrzují, že na tom Česko není vůbec špatně.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
C:\fakepath\makro-25022024-uvod.png

Makroekonomické faktory - rozpočtové deficity a přebytky (9. díl)

25.02.2024 V dnešním článku se zaměříme především na vysvětlení rozpočtových deficitů a přebytků. Dále se budeme zabývat dopady rozpočtových deficitů a přebytků na různé oblasti ekonomiky a také si rozebereme některé faktory, které je ovlivňují. Nakonec uvedeme příklad z Ameriky pro lepší pochopení jejich podstaty v ekonomice.
C:\fakepath\Britanie-libra.jpg

Britská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla

15.02.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 0,3 procenta po poklesu o 0,1 procenta v předchozích třech měsících. V předběžné zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad. Britská ekonomika se tak ocitla v recesi, která se zpravidla definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB: Poptávka firem po úvěrech klesla, poptávka domácností rostla

22.01.2024 Poptávka firem po úvěrech v posledním čtvrtletí loňského roku mírně klesla po růstu ve třetím kvartálu. Naopak poptávka domácností po úvěrech na bydlení i na spotřebu rostla už třetí čtvrtletí v řadě. Vyplývá to z pravidelného čtvrtletního průzkumu, který zveřejnila Česká národní banka (ČNB). V prvním čtvrtletí letošního roku banky očekávají pokračující posilování poptávky domácností po úvěrech, u firemních úvěrů vyhlížejí spíš pokles.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Rusko se loni stalo hlavním dodavatelem ropy do Číny

22.01.2024 Rusko loni sesadilo Saúdskou Arábii z pozice hlavního dodavatele ropy do Číny. Podle údajů čínského celního úřadu dodalo Rusko do Číny rekordních 107,02 milionu tun ropy, tedy 2,14 milionu barelů denně. To je mnohem více než další dva velcí vývozci, Saúdská Arábie a Irák. Čína je největším světovým dovozcem ropy a odmítá sankce na ruskou ropu uvalené Západem.
img

3 nejčastější chyby při výběru dividendových titulů

17.01.2024 „Kvalitní dividendové portfolio je spolehlivou cestou k pravidelným příjmům. Velká sektorová koncentrace, past likvidity, nebo nedostatek mezinárodní expozice jsou typickými nástrahami dividendového investování,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Expert: Sankce Rusko bolí, ale ne dost. Zklamání plynou z nereálných očekávání

15.01.2024 Uvalené sankce kvůli invazi na Ukrajinu Rusko podle Zdeňka Kříže z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity bolí, nebolí je ale dost. Sankce podle něj fungují, zklamání vyplývají z nereálných očekávání. Kříž to řekl ČTK. Odborník se specializuje na mezinárodní bezpečnostní organizace či bezpečnostní politiku.
img

V novém roce chceme více spořit i vydělávat. Finanční předsevzetí si letos dal každý druhý Čech

10.01.2024 Novoroční předsevzetí jako symbol nového začátku se nevyhýbají ani českým peněženkám. Průzkum Provident Financial ukázal, že s předsevzetím v oblasti financí do roku 2024 vkročilo až 53 % lidí. To je o 1 p. b. více než na přelomu roku 2022 a 2023. Ve srovnání s loňskem se bude méně šetřit na sportu a volnočasových aktivitách. Více Čechů ale plánuje tvořit finanční polštář i zvyšovat příjem.
img

Finanční očekávání českých domácností na rok 2024

03.01.2024 České domácnosti počítají v letošním roce s vyššími výdaji, 3 lidi z 10 předpokládají, že poroste i jejich příjem, 60 % respondentů v podzimním průzkumu STEM/MARK pro Home Credit uvedlo, že neplánuje žádnou větší investici. Letní dovolenou v zahraničí si však nenechá ujít 37 % dotázaných.
img

Západ zaostává za Ruskem a Čínou ve výrobě některých důležitých válečných zbraní a obranných systému, upozorňuje dnes Wall Street Journal. Klíčovým důvodem je deindustrializace Západu, poháněná environmentálními programy typu Green Dealu

03.01.2024 Západ, a zejména Evropa, stále varovněji zaostává za Ruskem a Čínou ve výrobě a počtu důležitých válečných zbraní a obranných systému, zjišťuje dnešní Wall Street Journal (viz printscreen níže). Zásadním důvodem je podle listu postupná deindustrializace Západu. Dodejme, že jejím klíčovým viníkem je ideologické vzývání environmentálních cílů; na deindustrializaci jižního křídla eurozóny, částečně třeba i Francie má zase svůj podíl euro, které učinilo tamní výrobu nekonkurenceschopnou.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

Ministr: Ukrajina letos dostala ze zahraničí finanční pomoc přes 38 miliard eur

27.12.2023 Ukrajina v letošním roce dostala ze zahraničí finanční pomoc za více než 38 miliard eur (zhruba 939 miliard Kč), uvedl dnes ve videorozhovoru s magazínem Forbes Ukraine ministr financí Serhij Marčenko. Kyjev podle něj díky tomu dokázal financovat výdaje na obranu před útokem ze strany Ruska, ale také pomoc vysídleným lidem, platy státních úředníků nebo důchody.
img

USA zvažují vojenský úder proti jemenským povstalcům, hrozí jejich proxy válka s Íránem. Svět je stále nebezpečnějším místem, proto nelze mávat rukou ani třeba nad nynějšími problémy hutí Liberty Ostrava

20.12.2023 Spojené státy zvažují vojenský úder proti jemenským povstalcům, Húsíjům. V podstatě by šlo o zahájení proxy války mezi USA a Íránem, neboť Teherán povstalce podporuje. Dosavadní konflikt mezi Izraelem a Hamásem by se tak rozšířil.
img

Česko i letos válčícímu Rusku stále platí vysoké desítky miliard korun za ropu, naftu, ocel, plyn a další položky

19.12.2023 Evropská unie prodlouží dobu, po niž ještě povoluje dovoz ruské oceli, o čtyři roky. Ocel z Ruska se tak bude moci do zemí EU dovážet až do října 2028. Bez ruské oceli by v Česku měly vážné potíže například Škoda Auto nebo nošovická Hyundai; ty ruskou ocel upotřebí třeba v základní karosérii svých vozidel. Nepřímo se tak ovšem nadále financuje – a financovat tedy o čtyři roky dále bude – Putinova válka na Ukrajině.
C:\fakepath\EU2.jpg

Summit EU se neshodl na revizi rozpočtu, jednat o ní zas bude nejspíš až v lednu

15.12.2023 Šéfům států a vlád zemí EU se dnes v noci nepodařilo najít shodu na podobě revize dlouhodobého unijního rozpočtu na roky 2021 až 2027, která by zohlednila potřebu dlouhodobé podpory bránící se Ukrajiny a další aktuální potřeby. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho s dalšími prostředky pro Ukrajinu nesouhlasilo Maďarsko, což potvrdil na sociální síti X i maďarský premiér Viktor Orbán. Předseda Evropské rady Charles Michel uvedl, že se revizí unijního rozpočtu bude znovu zabývat summit na začátku příštího roku. Diplomatické zdroje se domnívají, že jednání se uskuteční v lednu.
img

Dnes končí další monstrózní klimatická konference OSN. Tím pádem začíná budoucí inflační vlna, která tíživě dolehne i na české domácnosti a firmy

13.12.2023 Končí další z klimatických konferencí OSN, známých jako COP. Jak je obvyklé, nic vskutku převratného delegáti nedojednali. Ačkoli značnou uhlíkovou stopu při sletu do Dubaje zanechali. Ano, pravda, shodli se – vůbec poprvé – na zásadním ústupu od fosilních paliv, ropy a plynu. Jenže poté, co se před dvěma lety dohodli na podobné konferenci v Glasgow na ústupu od uhlí, jeho globální spotřeba opět narostla. A nadále narůstá.
C:\fakepath\putin.png

Putin: Ruská ekonomika se vyrovnala se sankcemi, Západ technologicky zaostává

07.12.2023 Ruská ekonomika odolává sankcím, které na ni uvalily západní státy, a v letošním roce vykáže růst kolem 3,5 procenta. Na investičním fóru Russia Calling (Rusko volá) to dnes v Moskvě řekl prezident Vladimir Putin. Západ podle něj usnul na vavřínech a technologicky zaostává. Rusko je podle Putina připraveno více spolupracovat s Čínou.
img

„Už ani kubík ruského plynu“ neplatí, do Česka ho tečou až stovky milionů kubíků. Veřejnost o tom moc neví a žije převážně v mýlce, že Česko žádný ruský plyn neodebírá

05.12.2023 Až takřka třetina plynu, který do Česka letos v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť vesměs nebo převážně končil a dále neputoval. Navíc přeprava plynu do Česka z „ruského směru“ nadále stoupá. V pátek 1. prosince dosáhl průtok plynu předávací stanicí Lanžhot – tedy ze Slovenska do Česka – největšího denního objemu od roku 2019. To vše lze vyčíst z dat společnosti NET4GAS, výhradního přepravce plynu na území ČR.
C:\fakepath\forex-25112023.png

Forexové peklo

25.11.2023 Zatímco evropské i latinskoamerické měny meziročně vůči americkému dolaru vesměs posílily a bitcoin přidal dokonce desítky procent, obchodují se na forexu i měny, u nichž se dá mluvit spíše o devalvaci než o oslabení. Ruský rubl a turecká lira značně ztrácejí na hodnotě a svým držitelům přinášejí především vrásky.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Verdikt německého soudu ke klimafondu by mohl ohrozit dotace továrnám na čipy

21.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu dolehne nejvíce na východ země, ohrožena je mimo jiné budoucnost dotací pro velké továrny na čipy v Magdeburku a Drážďanech. V rozhovoru s mediálním domem RND to prohlásil parlamentní tajemník Michael Kellner, který ve Spolkovém sněmu zastupuje ministra hospodářství Roberta Habecka. Spolková vláda kancléře Olafa Scholze nyní vyhodnocuje, jaké dopady na rozpočet bude rozsudek mít a jak chybějící peníze nahradit.
img

Lidé budou na Vánoce šetřit, kvůli inflaci utratí polovina Čechů menší sumu za dárky

21.11.2023 Většina Čechů bude letos kupovat vánoční dárky na e-shopech. Podle předvánočního průzkumu STEM/MARK pro Home Credit hrají slevy a akce významnou roli při vánočních nákupech, čím dál více lidí pojede také nakupovat do zahraničí, a to především do Polska a Německa. Polovina z oslovených deklaruje, že letos bude na dárcích kvůli inflaci šetřit. A nejčastěji pořizují lidé dárky v listopadu a na začátku prosince.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německý ministr hospodářství: Financování cenového stropu energií je ohroženo

20.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu ohrožuje budoucnost regulovaných cen elektřiny a plynu, což by pro odběratele znamenalo zdražení. V rozhovoru s německým rozhlasem Deutschlandfunk to dnes prohlásil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Ústavní soud označil převod peněz do klimatického fondu, které byly původně půjčeny pro rozpočet v roce 2021, ale zůstaly nevyužity, za protiústavní před týdnem ve středu. Spolkové vládě tak v rozpočtu chybí 60 miliard eur, které nemůže použít. Rozsah dopadu soudního verdiktu vláda vyhodnocuje.
img

Arthur Hayes vysvětluje souvislost Bitcoinu s válkou

13.11.2023 Ve spletitém světě globální ekonomiky a politiky se Bitcoin jeví jako klíčový hráč, zejména v kontextu války a geopolitických otřesů.
C:\fakepath\usa-06112023.png

Oběd zadarmo pro americké banky

06.11.2023 Slabá data z amerického trhu práce udržela na akciových trzích optimismus a prodloužila tak silnou rally celého minulého týdne.
img

Fidelity International: Čína je odhodlaná růst a vydává dluhopisy v hodnotě bilionu jüanů

02.11.2023 Čína překvapivě oznámila vydání speciálních státních dluhopisů v hodnotě 140 miliard dolarů (1 bilion jüanů) na pomoc místním samosprávám, které se potýkají s dluhy. To by mělo ujistit trhy, že Čína splní svůj krátkodobý růstový cíl. Pro obnovení důvěry v čínskou ekonomiku je však potřeba větších strukturálních změn.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 30. října 2023

30.10.2023 Náměstek amerického ministra financí Wally Adeyemo v pátečním projevu potvrdil, že kryptoměny hrají významnou, ale pořád poměrně malou roli v globálních operacích financujících terorismus. Jeho slova jsou v jasném protikladu k tvrzení kongresmanů, kteří začátkem měsíce uvedli, že Hamás dostal podporu ve výši 130 milionů dolarů ve formě kryptoměn.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
C:\fakepath\recko vlajka.jpg

Rating Řecka se u S&P poprvé od roku 2010 vrátil do investičního pásma

22.10.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka se poprvé od dluhové krize v roce 2010 u jedné ze tří ratingových agentur vrátilo do investičního pásma. V noci z pátku na sobotu agentura S&P Global Ratings zvýšila své hodnocení Řecka na BBB-/A-3 se stabilním výhledem. U ostatních dvou velkých agentur, Moody's Investors Service a Fitch Ratings, je rating Řecka stále jeden stupeň pod investičním pásmem. Zlepšení ratingu by podle agentury AP mohlo posílit důvěru mezinárodních investorů v Řecko a přitáhnout nové investice.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně

19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Po mírném růstu stagnace. Ceny realit v Česku čekají na lepší úrokové sazby, může jít o nejlepší příležitost tohoto roku

16.10.2023 Zatímco v létě se český realitní trh nadechoval k růstu, se začátkem podzimu to opět vypadá jinak. Do stagnace cen bytů z druhé ruky přešel nejzásadnější pražský trh, pokračují v ní i brněnské byty. Na jižní Moravě se navíc po rychlém vzedmutí snížily i průměrné ceny rodinných domů, které snižuje také nezájem o rekreační bydlení a druhé domovy. Nájemní bydlení naopak roste – nejvíce tradičně v hlavní městě, v Brně pak zřejmě narazilo na svůj dlouhodobý strop. Vyplývá to z nových dat Kvartálního monitoru realitních cen skupiny EHS, kam patří například digitální realitní služba Bezrealitky nebo realitní kancelář Maxima.
img

EU od roku 2008 poskytla Palestině desetinásobně větší objem peněz z evropských fondů než Česku. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, EU své peníze posílá dále

10.10.2023 Finanční pomoc EU Palestině je v posledních patnácti letech zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko.
img

Slovenské strany před volbami zatajily, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

30.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde. Jenže slovenský stát zaměstnává 430 tisíc lidí. A škrtání by se neblaze dotklo nejen mnohých z nich, ale samozřejmě i jejich rodin. Proto slovenští politici před volbami kolem škrtání našlapují jen velmi potichu, pokud tedy vůbec.
img

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

27.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Reuters: Skupina G7 se chystá oznámit embargo na dovoz ruských diamantů

17.09.2023 Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 se chystá během několika příštích týdnů oznámit embargo na dovoz ruských diamantů. Uvedl to podle agentury Reuters nejmenovaný představitel belgické vlády. Opatření má Rusku omezit schopnost financovat válku na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-14092023-39-zm.jpg

Míra inflace v Argentině v srpnu, měsíc před volbami, vystoupila na 124 procent

14.09.2023 Míra inflace v Argentině v srpnu, zhruba měsíc před prezidentskými volbami, vystoupila na 124,4 procenta. Oznámil to místní statistický úřad. Inflace v Argentině patří k nejvyšším na světě a podle analytiků se bude zvyšovat i nadále, napsal týdeník Der Spiegel. Centrální banka druhé největší jihoamerické ekonomiky stále tiskne nové peníze, aby mohla financovat rozpočtový deficit.
img

Byt takto výhodně koupíte buď teď, nebo až za 10 let. Na trhu se zavírá unikátní investiční okno, ale málokdo ví jak na něj

13.09.2023 Situace na trhu s nemovitostmi už dlouho nebyla tak složitá jako nyní. V mnoha krajích ceny nemovitostí rostou, jinde se propadají. Jinak se vyvíjí trendy napříč segmenty, nůžky mezi nemovitostmi se rozevírají i tam, kde byly rozdíly minimální – tedy klidně i mezi dvěma na první pohled podobnými byty. Financování se běžné domácnosti vzdálilo a zatímco lidé čekají na vhodnější podmínky, trh s kvalitními rezidenčními nemovitostmi válcují investoři s hotovostí, kteří mají stále peněz dost a nemají problém vykoupit klidně celé projekty, než se dostanou na trh.
img

Desetinka k desetince. Jak kouzlit s úrokovou sazbou hypotéky?

01.09.2023 Poohlížíte se po hypotéce? Čeká vás pořízení nemovitosti nebo nová fixace? Pak určitě řešíte i výši úroků. I když šly úrokové sazby v posledních letech nahoru, neznamená to, že se nemůžete dostat na lepší čísla, než která vidíte v aktuálních nabídkách bank. V případě několikamilionových hypoték přinese v průběhu let slušnou úsporu každá desetina procenta, kterou se podaří srazit. Díky čemu můžete získat nižší úrok?
C:\fakepath\trader-29082023-47-zm.jpg

Německá vláda na výjezdním zasedání jedná o oživení hospodářství a o vztazích

29.08.2023 Nastartovat německé hospodářství bude hlavním tématem dvoudenního výjezdního zasedání vlády spolkového kancléře Olafa Scholze, které dnes začalo na braniborském zámku Meseberg. Scholz novinářům na úvod setkání řekl, že je potřeba pokročit v digitalizaci a odbourávání byrokracie. Ministři budou mít na zámku také příležitost k urovnání vzájemných sporů, které se k nelibosti kancléře dostávají s podrobnostmi na veřejnost. Scholz k tomu dnes řekl, že komunikační strategii je rovněž třeba zlepšit.
img

Rostoucí výnosy vládních dluhopisů USA podkopávají akciovou rally

28.08.2023 „Vyšší výnosy státních dluhopisů jsou obecně špatným znamením pro riziková aktiva i pro ekonomiku samotnou,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-25082023-34-zm.png

Zlaté cihly, které se před lety našly ve švýcarském vlaku, získal Červený kříž

25.08.2023 Zlaté cihly, které se před čtyřmi lety našly ve vlaku ve Švýcarsku, nakonec připadly Mezinárodnímu výboru Červeného kříže (MVČK) se sídlem v Ženevě. Informovala o tom dnes podle agentury AFP švýcarská prokuratura. Vyšetřovatelům se nepodařilo vypátrat majitele zlatého pokladu, a proto nakonec skoro čtyři kilogramy drahého kovu půjdou na dobročinné účely. Na nalezeném balíčku byl nápis "cenná zásilka MVČK", což naznačuje, že vlastník možná měl v úmyslu zlato organizaci doručit.
C:\fakepath\cina-14082023.png

Čína jako časovaná bomba

14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.
C:\fakepath\Stellantis-28082023.png

Evropská konkurence pro Teslu?

28.07.2023 Velké společnosti již zveřejnily své výsledky za druhé čtvrtletí a mezi nimi byla i Tesla. Překvapivý velmi silný růst prodejů této elektromobilky Elona Muska však akcionáře příliš nenadchnul. K vyšší poptávce po svých autech si totiž musela Tesla pomoci snížením cen, které se přes snížené marže zajídají do zisku i cashflow. Tesla se tak stále více z luxusní vysoce profitabilní značky stává lidovým vozem.
img

Fidelity International: Jak nový výzkum řeší nedostatek dat o biodiverzitě

20.07.2023 V současné době se standardizované nástroje, které finanční instituce používají k měření biodiverzity spíše, než na přímé měření dopadu spoléhají na modelování potenciálního dopadu činnosti na základě toho, co je známo o místě, kde je činnost vykonávána. Rychlý, cenově dostupný a spolehlivý způsob, jak přímo vyhodnotit stav biodiverzity v dané lokalitě, to je cíl nejnovějšího projektu, na kterém Fidelity International spolupracuje.
img

Ať si restaurace platí Michelina samy, skrze fond či nadaci. Není třeba do toho vtahovat daňového poplatníka, zvláště když po něm vláda žádá utažení opasku

14.07.2023 Rozhodnutí vlády zaplatit společnosti Michelin přes 51 milionů korun za zařazení do jejího gastroprůvodce je nešťastné. A to zejména z hlediska symboliky takového roku. Kabinet na jednou stranou veřejnosti říká, jak je třeba si táhnout opasky, na stranu druhou ale utrácí z evidentně zbytnou záležitost.
img

Kryptoměny ustupují kvůli pochmurnému makro výhledu

10.07.2023 Trh s kryptoměnami se minulý týden do značné míry stáhl, protože sentiment, který se donedávna pohyboval výrazně opačným směrem, ovládl pochmurný makro výhled.
img

Jak se trh s kryptoměnami zotavuje, investoři považují těchto 12 kryptoměn za nejlepší koupi

10.07.2023 Zatímco rok 2022 byl k mnoha kryptoinvestorům nevlídný, zdá se, že v roce 2023 se situace opět zlepší. S tolika slibnými projekty na trhu si však mnozí nejsou jisti, kde začít.
img

Šmejc: Ukončení jednání o spojení Monety s bankovní částí PPF bylo správné

23.06.2023 Šéf skupiny PPF Jiří Šmejc po roce od ukončení jednání o spojení Moneta Money Bank s finanční částí investiční skupiny PPF považuje rozhodnutí za jednoznačně správné. Růst Air Bank předčí výhody synergie s Monetou, řekl Šmejc novinářům. Zprávy o obnovení jednání označil za nesmysl. Důvody pro ukončení původní transakce podle něj nepominuly.
C:\fakepath\fuze.jpg

Čína uzavřela strategické partnerství s Palestinskou autonomií

14.06.2023 Čína dnes uzavřela strategické partnerství s Palestinskou autonomií. Stalo se tak během návštěvy jejího předsedy Mahmúda Abbáse. Podle agentury AP tento krok Pekingu dokládá, že si Čína chce zajistit ekonomický a politický vliv na Blízkém východě a že i v tomto ohledu soupeří se Spojenými státy. Čína usiluje o energetické zdroje a přístup na trhy, kam by mohla exportovat své vojenské a civilní zboží. Zároveň hodlá podle AP propagovat svůj styl autoritářského vládnutí společně s Ruskem, a to jako protiváhu k modelu západních demokracií.
img

Cenová predikce LUNC vytváří potencionálně býčí vzorec grafu

02.06.2023 Terra Luna Classic (LUNC), kryptoměna pohánějící původní blockchain Terra, který zkrachoval poté, co jeho přidružený stablecoin UST v květnu loňského roku přišel o poměr jedna ku jedné vůči americkému dolaru, se ve čtvrtek pohyboval na 0,000085 USD.
img

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

30.05.2023 Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu. Nicméně, digitalizace včetně řešení umělé inteligence bude hrát ve vývoji finančního sektoru zásadní roli.
C:\fakepath\trader-11052023-44-zm.jpg

Akcie PacWest ztrácejí 26 procent, banka oznámila odliv vkladů

11.05.2023 Akcie americké regionální banky PacWest Bancorp dnes ztrácejí téměř 26 procent. Reagují na oznámení, že se její vklady minulý týden snížily o 9,5 procenta, píše server CNBC. Akcie PacWest prudce oslabují už řadu dní, a oživují tak obavy ze zhoršení bankovní krize ve Spojených státech. Tento měsíc klesly o 40 procent a za celý rok ztratily více než 70 procent.
C:\fakepath\zlato-09052023.png

Zlato znovu nad 2000 USD

09.05.2023 Zlato letos zhodnotilo o 11 % a dostalo se znovu nad kulatých 2000 amerických dolarů za unci. Nad touto hranicí bylo zlato už v roce 2020 i 2022, pokaždé ale pozice neudrželo a spadlo rychle zpět dolů. Proč by tomu mohlo být nyní jinak?
img

FT: Zákaz dodávek ruské ropy stojí PKN Orlen miliony dolarů denně

08.05.2023 Zákaz dodávek ruské ropy stojí polskou rafinerskou společnost PKN Orlen miliony dolarů denně. Firma uvádí, že má problém shánět alternativní dodávky pro svou českou rafinerii v Litvínově, píše na svém webu deník Financial Times (FT). Podle generálního ředitele polské firmy Daniela Obajteka by protiruské sankce měly být přísnější.
img

Bitcoin: Co se regulátoři chystají omezit v krypto průmyslu

26.04.2023 Aktuální rok na trhu s kryptoměnami probíhá "pod záštitou" regulace, nebo pokusy o její zavedení. Poté, co Evropský parlament odhlasoval nařízení MiCA, chce nyní britský Financial Conduct Authority (FCA) spolupracovat s kryptoměnovými firmami na vytvoření regulace. Uvedla to v úterý výkonná ředitelka Sarah Pritchardová na konferenci City Week v Londýně.
C:\fakepath\emisni povolenky.jpg

EU počítá s koncem bezplatných povolenek v roce 2034 či zavedením uhlíkového cla

25.04.2023 Výběr hlavních bodů dohody Evropské unie (EU) o zpřísnění fungování trhu s emisními povolenkami (země unie dnes definitivně schválily další část balíku klimatických norem, s jejichž pomocí chtějí do konce desetiletí významně omezit emise skleníkových plynů):
C:\fakepath\trader-11042023-41-zm.jpg

Pozitivní trendy v ruské ekonomice nabírají na síle, uvedl Putin

11.04.2023 Ruské příjmy z prodeje ropy a plynu se budou v příštích měsících zvyšovat díky rostoucím cenám na světových trzích. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že "pozitivní trendy" v ruské ekonomice nabírají na síle. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu ruské ekonomiky, zhoršil však výhled na příští rok.
img

Jak se trh s kryptoměnami zotavuje, investoři považují těchto 12 kryptoměn za nejlepší koupi

31.03.2023 Zatímco rok 2022 byl k mnoha kryptoinvestorům nevlídný, zdá se, že v roce 2023 se situace opět zlepší. S tolika slibnými projekty na trhu si však mnozí nejsou jisti, kde začít. V tomto seznamu najdete to, co investoři považují za 12 nejlepších kryptoměn k nákupu v současnosti, včetně:
img

Ukrajina už dál nebude financovat válku tištěním peněz, řekl guvernér

27.03.2023 Ukrajina už dál nebude financovat válku proti Rusku tištěním peněz. Deníku Firnancial Times (FT) to v dnes zveřejněném rozhovoru řekl guvernér ukrajinské centrální banky Andrij Pyšnyj. Tištění peněz je podle něj nebezpečné, protože představuje velké riziko pro makrofinanční stabilitu. Spor s vládou na toto téma je vyřešen, řekl.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Křetínského EPH odmítá obviňování holdingu z vazeb na ruskou ekonomiku

23.03.2023 Ukrajina dala na svůj seznam "mezinárodních sponzorů války" německý obchodní koncern Metro AG, který nadále působí v Rusku. Upozornil na to polský server Onet, který zároveň zdůraznil, že "klíčovým podílníkem v koncernu je český oligarcha Daniel Křetínský" s vazbami na ropný, plynárenský a bankovní sektor ruské ekonomiky. Mluvčí Energetického a průmyslového holdingu (EPH) většinově vlastněného Křetínským na dotaz ČTK sdělil, že společnosti ovládané EPH napojení na ruskou ekonomiku nemají a že podobné tvrzení je "nepravdivé, neférové a urážející".
C:\fakepath\Ukrajina.png

MMF zřejmě v příštích týdnech schválí Ukrajině úvěr v objemu 15,6 miliardy USD

22.03.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) v příštích týdnech zřejmě schválí Ukrajině úvěrový program v objemu 15,6 miliardy dolarů (345 miliard Kč). Ukrajina se tak stane první zemí ve válce, která úvěr od MMF dostane. Zároveň půjde o jeden z největších finančních balíků, který tato východoevropská země obdrží od začátku ruské invaze před více než rokem, uvedla stanice BBC.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Pád Silicon Valley Bank by neměl fatálně poškodit české banky, jejichž akcie se dnes propadly v důsledku situace kolem právě Silicon Valley Bank

10.03.2023 Americké úřady dnes převzaly kontrolu nad šestnáctou největší bankou USA, Silicon Valley Bank. Srovnatelně velká a významná finanční instituce v USA padla naposledy během vrcholné fáze finanční krize roku 2008.
img

Svět se bojí bankovní paniky v USA, kolem ústavu Silicon Valley Bank. Klesají i bankovní tituly pražské burzy

10.03.2023 Bankovní tituly dnes stahují dolů pražskou burzu. Akcie Erste Bank klesají o víc než tři procenta, Komerční banka ztrácí více než procento a Moneta zhruba půl procenta. Propad tuzemských bankovních titulů dokládá, že ani banky v ČR nejsou imunní vůči bankovní tísni, v některých případech až panice, která je patrná zvláště v USA. Tam musí nečekaně svůj kapitál nouzově navyšovat Silicon Valley Bank, tedy ústav zaměřený na obsluhu a financování startupových projektů.
C:\fakepath\trader-09032023-39-zm.jpg

Biden chce v příštích deseti letech snížit rozpočtový deficit o 2,9 bil. USD

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden představil svůj rozpočtový plán, který by v příštím desetiletí měl snížit deficit o 2,9 bilionu USD (64,7 bilionu Kč). To je vyšší cíl, než jaký slíbil ve svém projevu minulý měsíc, kdy uvedl, že plánuje snížení deficitu o dva biliony USD. Plán počítá hlavně s vyššími daněmi pro bohaté. Je však již jasné, že republikáni návrh odmítnou. Agentura Kjódó upozornila, že celkový rozpočtový deficit za deset let do fiskálního roku 2033 by měl činit 17,05 bilionu USD.
C:\fakepath\ropa-08032023.jpg

Opustí Arabské emiráty OPEC? Co to udělá s cenou ropy?

08.03.2023 Minulý týden rozvířily ropný trh zprávy o plánovaném odstoupení Spojených arabských emirátů (UAE) z kartelu OPEC. Proč může být takový krok v zájmu UAE? A jaký může být efekt na ceny ropy?
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
C:\fakepath\ukrajina-krize-24022023.png

Ropa a rubl po roce války

24.02.2023 Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.
img

Kolik spotřebitelé ještě zaplatí za růst prodeje Heinekenu?

20.02.2023 Výrobce piva Heineken jede na plné obrátky za růstem, jak bylo opět patrné při prezentaci čtvrtletních a ročních čísel. Aby bylo možné růst financovat, hodlají vrcholoví manažeři Dolf van den Brink (generální ředitel) a Harold van den Broek (finanční ředitel) pokračovat ve zvyšování cen. Velkou otázkou je, zda jsou spotřebitelé na celém světě ochotni za tento růst dále platit.
C:\fakepath\tesla-20022023-uvod.jpg

Analýza investic Elona Muska do Tesly

20.02.2023 Od září do listopadu 2022 klesla cena akcií společnosti Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) o více než 35 %. Tento pokles mimo jiné umožnil generální ředitel společnosti Elon Musk. Zatímco od roku 2021 nekoupil ani jednu akcii své korporace, 8. listopadu 2022 prodal 19,5 milionu akcií za zhruba 4 miliardy USD.
img

Nastane letos vhodná doba pro nákup nemovitosti? Klesající ceny jsou příležitost

17.02.2023 Ceny většiny typů nemovitostí po dlouhé době klesají. Na vině jsou mimo jiné drahé hypotéky. Lidé tak s nákupem nezřídka vyčkávají na příznivější dobu. Pomyslné okno, kdy bude možné pořídit bydlení se slevou, se ale možná brzy zavře. Podle odborníků by mohly hypotéky ve druhé půli roku zlevnit, což nastartuje poptávku i růst cen.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Deficit bilance běžného účtu Turecka byl loni nejvyšší minimálně za deset let

13.02.2023 Turecko loni vykázalo nejvyšší deficit bilance běžného účtu nejméně za deset let. K hlavním příčinám patří prudký růst dovozu zlata a nákladů na energie. Téměř polovinu schodku ale pomohl financovat nevysvětlený příliv kapitálu, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Bitcoin by za 9 let mohl dosáhnout 10 milionů dolarů

13.02.2023 Pokud by se předpověď Adama Backa a Hala Finneyho naplnila a cena BTC by byla 10 milionech dolarů, činila by jeho tržní kapitalizace zhruba 200 bilionů dolarů.
img

V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate

09.02.2023 Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.
img

Letos zůstanou ceny ropy nejspíš stabilní, ale s určitými komplikacemi

23.01.2023 Obecně se nepředpokládá, že by se letos ceny ropy výrazně změnily, ale nad tímto výhledem se vznášejí 2 velké otazníky: Bude mít Čína pracovníky k oživení své ekonomiky, jelikož uvolňuje svá omezení Covid? Zůstanou americké energetické společnosti zaměřující se na frakování u své nedávné neochoty financovat další drahý ropný boom?
img

El Salvador připravil cestu pro dluhopisy kryté bitcoiny

12.01.2023 El Salvador schválil přelomovou legislativu poskytující právní rámec pro bitcoinový dluhopis známý jako „Volcano Bond“, který bude použit ke splacení státního dluhu a financování výstavby navrhovaného „Bitcoin City“.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Institut CREA: Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu denně o 160 milionů eur

11.01.2023 Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ropu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně. To výrazně omezuje schopnost prezidenta Vladimira Putina financovat válku na Ukrajině. Rusko ale na vývozu fosilních paliv stále vydělává odhadem 640 milionů eur (15,4 miliardy Kč) denně.
img

Jak letos ochránit své peníze před inflací? Koupit garáž – vynáší 26 procent ročně a nájemné k tomu

07.01.2023 Lidé v Česku musí i letos počítat s tím, že inflace bude celoročně velmi výrazná, zhruba desetiprocentní. Pokud tedy nechtějí letos přijít až o desetinu svých úspor, musí chtě nechtě investovat. Nabízí se rezidenční nemovitosti. V jejich případě však ještě i letos hrozí pokles cen. Ostatně, ani dva bývalí guvernéři České národní banky letos nákup investiční nemovitosti nedoporučují.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Market Insight - Průlom v medicíně dobývá akciový trh

16.12.2022 Díky průlomovému objevu v biotechnologii, který se podařil dvěma vědcům oceněným Nobelovou cenou za rok 2020, bude brzy možné léčit genetické choroby a rakovinu pomocí selektivní výměny genů. Přelomová metoda CRISPR/Cas9 se setkala se zájmem i mezi investory, díky čemuž mohli oba nositelé Nobelovy ceny založit nezávislé společnosti a uvést je na burzu, což nám umožňuje posoudit vývoj této technologie a její slibný potenciál.
img

Carvana se propadá o 36 %, protože roste riziko bankrotu 📉

07.12.2022 Společnost Carvana (CVNA.US) byla v roce 2021 označována za "automobilový Amazon" a patřila k oblíbeným společnostem hedgeových fondů, spolu s jedním z vítězů postpandemické euforie. Dnes se společnost potýká s vážnými zásadními problémy, když drží dluh ve výši více než 7 miliard USD na 340 milionů USD kapitálu. Akcie dnes prohloubily svůj výprodej poté, co analytici společnosti Wedbush informovali o rostoucí hrozbě platební neschopnosti a bankrotu prodejní platformy. Prozatím jsou akcie o více než 36 % níže:
img

Ministři EU si stojí za tím, že omezení těžby ruské ropy bude fungovat

07.12.2022 V rozhovoru pro CNBC řekli ministři EU, že cenový strop na námořní ropu z Ruska bude fungovat, i přes snahy Kremlu vyhnout se sankcím a široké skepsi trhu vůči tomuto opatření.
img

Tilray a Aurora Cannabis ztrácejí 10 % ⚡Akcie dluhového financování pod tlakem 📌

06.12.2022 Restriktivní politika Federálního rezervního systému vyvíjí obrovský tlak na veřejně obchodované společnosti, které nedokázaly generovat kladné peněžní toky a byly do značné míry závislé na tržních podmínkách, přístupu k levným úvěrům a rizikových aktivitách investičních fondů. Akcie konopných společností Aurora Cannabis (ACB.US) a Tilray (TLRY.US) dnes ztratily na pozadí obav z prodloužení cyklu zpřísňování měnové politiky Fedu:
img

Ceny ropy začínají po zavedení ruských sankcí stoupat a Čína stále uvolňuje restrikce

06.12.2022 Ropa se odrazila ode dna ve chvíli, kdy v předchozí seanci klesla o více než 3 %, jelikož zavedení sankcí na ruskou námořní ropu zmírnilo obavy z nadměrné nabídky, zatímco uvolnění čínských omezení COVID zlepšilo výhled poptávky.
C:\fakepath\ropa-03120222.jpg

Skupina G7 se připojila k EU v zastropování ruské ropy na 60 USD

03.12.2022 Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 a Austrálie se dohodly na zavedení maximální ceny za ruskou ropu přepravovanou po moři ve výši 60 dolarů za barel, tedy na úrovni, na které se shodla také Evropská unie. Vyplývá to ze společného prohlášení G7 a Austrálie. Západní země se dlouhodobě snaží omezit příjmy ruského režimu a připravit jej o zdroje k financování války na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-02122022-38-zm.png

Země EU našly shodu na nejvyšší ceně 60 dolarů za barel ruské ropy

02.12.2022 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes shodli na parametrech cenového stropu na ruskou ropu převáženou tankery. Oznámilo to české předsednictví EU. V rámci dohody skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 se klíčová ruská exportní surovina nebude moci prodávat za více než 60 dolarů (1390 Kč) za barel. Evropský blok by měl dohodu, kterou dosud blokovalo Polsko požadující nižší maximální cenu, formálně potvrdit během víkendu.
img

EU se dohodla na zastropování ruské ropy

02.12.2022 Vlády Evropské unie zavedou cenový strop na ruskou námořní ropu ve výši 60 dolarů za barel s mechanismem úpravy, který udrží strop na úrovni 5 % pod tržními cenami poté, co Polsko s touto myšlenkou formálně souhlasilo. Dříve se Polsko a pobaltské země vyslovily pro přísnější limit, dokonce 30 dolarů za barel, zatímco Řecko, Kypr a Malta, jejichž domácí lodní průmysl hraje klíčovou roli v mezinárodní přepravě ruské ropy, chtěly limit 70 dolarů, uvedli pro Euronews diplomaté obeznámení se situací. Očekává se, že zbytek skupiny G7 (a Austrálie) tento mechanismus brzy schválí. V platnost by měl vstoupit 5. prosince, tedy den po zasedání OPEC+. Obchodníci s ropou proto mohou po víkendu očekávat zvýšenou volatilitu. 
img

Finanční sektor v ČR zůstává podle zátěžových testů ČNB odolný

30.11.2022 Finanční sektor v Česku zůstává vysoce odolný vůči zhoršenému ekonomickému vývoji. Banky jsou dostatečně kapitálově vybavené pro absorpci šoků i v případě déletrvajících ekonomických potíží a klimatických šoků. Nebankovní finanční sektor, tedy pojišťovny či penzijní fondy, zůstává rovněž odolný. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé České národní banky. ČNB nechala poměr výše hypotéky a hodnoty nemovitosti (LTV) na 80 pct. Na úrovni platné od června zůstaly i limity dalších ukazatelů. Bankovní rada ČNB nechala beze změny sazbu takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Je 1,5 pct.
img

Nový ropný zlom: Jsou evropské ropné společnosti opět vhodné k investici?

30.11.2022 Na počátku minulého desetiletí došlo k neefektivní alokaci kapitálu: přišla obrovská expanze dodávek uhlí z Číny a zdálo se, že velké ropné společnosti vypisují bianco šeky svým průzkumným oddělením. V tomto období došlo také k rychlému růstu trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) a k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu do amerických břidlic.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Programování | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | GBP/CHF | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | ATM | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Ask | Asset management | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bonita | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CAPEX | CBOE | CEO | CFD | CME | Cable | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Durace | ECB | ERM | ERM II | ESM | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | GAAP | Gap | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | Hedging | Hedge | High | High Yield | Hlava a ramena | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Oficiální úroková sazba | Opce | Open | Oscilátor | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Parita | Pip | Pivot points | Platební bilance | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Primární trh | Prodejní cena | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Restriktivní politika | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stagflace | Statut | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Tick | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | GCI | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Kopírování obchodů | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vlastní jmění | Volatilní | Kasino | Zlatý důl | Kasina | Hazardní hry | AdmiralMarkets | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie online | Akcie Tesla | Akcie VIG | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je to bitcoin | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | ČNB kurz | Devizové trhy | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | Eura | EURGBP | EURHUF | Euro dnes | EURRUB | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do podnikání | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Krátkodobé investice | Kurs koruny | Kurs měny | Kurz dolarů | Kurz měny | Kurz polské měny | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna libra | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Naše burza | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Norská koruna | Nové trhy | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodujeme | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád rublu | Paládium | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pips | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Světové události | SWIFT | Těžba bitcoinů | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj ropy | Vývoj USD | Webinář | Webináře | WTI | XM | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Akontace | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Čistá marže | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | Doba splatnosti | Due diligence | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | EV | Free float | Hodnota dluhopisu | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Jannis Samaras | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obálka | Obchodní den | Omega | P.A. | Peněžní trhy | Petr Kellner | Prospekt | Provozní marže | Redukce | REIT | Roadshow | ROCE | ROE | Sekundární trh | Small caps | Tier 1 | Tranše | Vláda ČR | Výnos do splatnosti | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Milionář | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční téma | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | 1 milion | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Commodities | Currency | Dividendové akcie | Head and Shoulders | Investment | Skvělý zisk | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Tempus | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Rabobank | DPA | Intesa Sanpaolo | Bernstein | The New York Times | Crowdfunding | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | Oxford Economics | State Street | ABN Amro | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | GE Money Bank | Caterpillar | DIW | SaxoTrader | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Kathimerini | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Nomura Securities | Investing.com | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | PwC | Agentura AP | BBC | The Guardian | Chaos na finančních trzích | WACC | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Světová měna | Technický výhled | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Finanční centrum | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Kapitálová rezerva | Earnings | Podnikatelé | Malý prostor | Dluhopisy německé vlády | KBC | BlackRock | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Il Sole 24 | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Sázet | Obchodní signály | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Miliardáři | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Akcie těžařských společností | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Broker Trust | Soros Fund Management | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Index volatility VIX | Algoritmus | Mizuho Securities | Pokles libry | Pád libry | Pád měnového páru GBP/USD | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Měnová opatření | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Specifika kontraktu | FactSet | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Finanční injekce | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Komoditní index DJ-USB | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrová krize | Úvěrové krize | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Dash | Digitální měna | MetaQuotes | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Skrill | Neteller | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Historická data | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Přebytek ropy | S&P Global Ratings | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Indická rupie | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Oslabování dolaru | Index ekonomické aktivity | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Monopoly | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Audi | Bitfinex | Politico | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Devizy | Bridgewater | Venture Capital | ex | Purple Trading | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Rystad Energy | Kurzové zisky | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Belviport Trading | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Akcie českých bank | Bankovní index | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Investopedia | Výnosy řeckých dluhopisů | Credit Agricole SA | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Akcie na trzích | Nákupy zlata | Návratnost investic | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Dostupnější peníze | MT4 Supreme Edition | Spekulativní investice | Trhy s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Jan Dvořák | Investovat do Bitcoinu | ETH/USD | Průmyslový index Dow Jones | Kryptoměnové ETF | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | Bitcoin futures | LYNX Trading | Investiční nástroj | Burzovní trhy | ETH | ETC | XRP | Capitalinked | Radim Dohnal | Ray Dalio | Invesco | Fincentrum | Binance | Charles Hoskinson | Boom kryptoměn | General Bytes | NEST | ČSOB Bohatství | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | RoboMarkets | Tether | Krypto aktiva | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | E-book o investování | Asijské trhy | EUR/RUB | Vzácné kovy | TRON | Conseq Investment Management | Kobalt | Zájem o digitální měny | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Zvýšení těžby ropy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | Výkonnost indexů | Konzervativní investice | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podíl eura | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Financial Conduct Authority (FCA) | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Graf vývoje | Technologické akcie | FAANG | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Index RTS | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Global IPO Trends | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Posílení rublu | Obchodování akcií | Trh Start | Czech Fund | HKD | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | Měny v regionu | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Levné akcie | Obchodní přebytky | Kompozitní index | Expobank | Expobank CZ | Tulipánové horečky | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Drahé komodity | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | Goldenburg Group Ltd | Cyprus Securities and Exchange Commission | Předpovědi Saxo Bank | Next Generation | TLAC | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | AETOS | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Aktivita na trhu | EMEIA | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | M5S | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Bloomberg Economics | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Český miliardář | Zkušenost s investováním | Financial Times (FT) | Výnosy českých státních dluhopisů | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Obchodovat s akciemi | Zahraniční akcie | Oživení trhu | Sazby ČNB | PDVSA | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropské dluhopisy | Velké riziko | ASIC | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | MetaTrader Supreme Edition | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Vývoj na dluhopisovém trhu | Ekonomický poradce | Vysoké zhodnocení | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | IPO Airbnb | IPO Instacart | MUFG Bank | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruský akciový trh | Short obchod | Investiční rady | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Autoinvest | Jak na obchodování | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Finanční emise | Příjmy Ruska | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Sharpe ratio | TLTRO3 | Akciové strategie | Propad ropy | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | Rostoucí příjmy | iFX | BCC | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Digitální měna Libra | Čínský trh | Byznys plán | Wealth Management | Ratingy udržitelnosti | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Čínský trh STAR | STAR | Nový akciový trh | Býčí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Blackstone | Capital Partners | Pokles úroků | Maržový účet | Ripple Labs | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Akcie automobilky | Aston Martin | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Šéfové států | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Likvidita na trhu | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Bankovní daň | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Měna Facebooku | AMZN | Burzovní průvodce | Volby v Británii | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Růst mezd | Stříbrné mince | KB | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | MiFIR | Finanční údaje | Pohonné hmoty v Česku | Python | Snížení daní | Ethery | iShares | Klesající úrokové sazby | Energetické firmy | Kurzarbeit | MetLife | ESG | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Ochrana před inflací | Demo účty | Snižování rizika | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Výše investice | Investice do fondu | Hospodářské krize | Devalvaci měn | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Jednorožec | Alipay | Digitalizace | Střadatelé | Prodávat své akcie | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Rozhodnutí americké centrální banky | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Státní investiční fond | RPSN | Cennější než zlato | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Standardní odchylka | FRED | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Cenné papíry Kofoly | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Těžba v USA | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Růst ruské ekonomiky | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Tadawul | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Obchodovat na burze | Pravděpodobnost úspěchu | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | Global Finance | Jeremy Corbyn | Server BBC | Royal Mail | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Server CNBC | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Důchodový systém | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Rozvoj umělé inteligence | IPO Saudi Aramco | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Citadel | Millennium | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | dApps | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | PoW | Admiral Markets Forex Kalendář | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Politická krize | Legislativa | Blahobyt | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Ceny americké ropy WTI | EUR Index | Překoupené podmínky | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | Evropští investoři | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Dvojité dno | Globální trh | Konkurenti | Vládní bondy | Japonský deník | Digitální měna Facebooku | Wüstenrot | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Predikce vývoje | Alza.cz | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Šéf euroskupiny | Podíl v automobilce | Na burze | Drahý kov | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rostoucí náklady | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Copy trading | TA3 | Lukáš Lipovský | Celebrity | Koruna dnes | Zdražování | Zdražování v Česku | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Problémy | Kolísání ceny | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Kotační výbor | Goldenburg | Evropský průmysl | Vývoj hodnoty akcií | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Penále | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Ondrášovka | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Časopis Forbes | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Společnost Microsoft | Dieselgate | Události roku | Porsche | NN Group | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | ČVUT | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Vivendi | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | Accor | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Aktivity Wüstenrot | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Megapack | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Fed index | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Optimismus investorů | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Zelený dluhopis | Bankovní vklady | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Dot-com | Bydlení | Vánoční svátky | Dovozní cla | Americké objednávky | Uber | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Aurora Cannabis | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | SPD | Stratég | Giuseppe Conte | Roční růst | Miliardy korun | Předsevzetí | Vývoj měnového páru EUR/HUF | KLDR | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | National Bank of Greece | Investiční platformy | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | Světová válka | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Bernie Sanders | Klesající trend | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Americké dovozy | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Daimler | Indikátor důvěry v ekonomiku | Finální odhad | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Ekonomické sankce | Sodexo | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | ProfitLevel | Švýcarská vláda | Centrální vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Poradenství | Německá společnost | Inflační překvapení | Oslabení kurzu koruny | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Nové metody | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Dnes index PX | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Zájem o dolar | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Tesla Inc. | Ceny energií | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Kapitalizácia | Jihokorejská vláda | Firma Avast | Tržní hodnota Tesly | Hodnota Tesly | Cena akcií společnosti Tesla | Google | Samsung | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Všeobecné volby | Severní Irsko | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Rating České republiky | Impérium | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Ředitel investic | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Treasuries | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Freedom Financial Services | Konzultant | Certifikace | Vysoká inflace | Očekávané události | Ceny Bitcoinu | Las Vegas Sands | Las Vegas | Starbucks | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | IOER | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Lukáš Baloga | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Série poklesů | Zdanění bohatých | Techničtí obchodníci | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Útlum aktivity | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Tescan | Tenza | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Čínské strany | Nahrávací společnost | Sony Music Entertainment | SEC | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Formace technické analýzy | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Biogen | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Životní minimum | TWTR | Akcie Twitter | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Investiční portfolia | Využití umělé inteligence | Imperial College | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Noviny | Krize v eurozóně | Střední podniky | České banky | Ekonomické recese | Dopady epidemie koronaviru | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Premiér Conte | Restrikce | Hospodářský šok | Negativní hospodářské dopady | Povzbuzení ekonomiky | Vysoká rizika | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Další finanční krize | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Medvědí trend | Vládní představitelé | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Moore Czech Republic | Simon Coveney | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Krátkodobé dluhopisy | Silný pokles | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Snížení dividendy | Posílení ekonomiky | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Extrémně levné | Měnové podmínky | Vznik nouzového fondu | Půjčky pro firmy | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Propad poptávky | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Mimořádné časy | Spiegel | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Globální problém | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Levnější půjčky | Rating vyšší | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Internetový obchod | Bilion dolarů | Milton Friedman | Další pokles | Deutschlandfunk | Komentář šéfky Evropské komise | Souhrnný čistý zisk | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Ministr financí Scholz | Situace v Číně | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Katar | Státní televize | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Senátorka | Komentátor | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Ducati | Seat | Škoda | Bugatti | Lamborghini | Motocykly Ducati | Motocykly | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Projednání v Kongresu | Návrh zákona | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Koronavirus dopady | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Bezprecedentní hospodářská opatření | Hospodářská opatření | Spotřebitelská nálada | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Babišova vláda | Nákup aktiv | Extrémní volatilita | Enormní zájem | Spoření | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Pojišťovací společnosti | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Kevin McCarthy | Senátor Bernie Sanders | American Airlines | Roberto Azevedo | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Koronové dluhopisy | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | The Economist | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Tempo růstu CPI | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Fond EU | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Danuše Nerudová | EGAP | Schodek | Globální hospodářské krize | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Systém podpory kurzarbeitu | Poskytování hypoték | Hotelnictví | LTV | Dluhopisové emise | Využití záchranného fondu eurozóny | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Saúdové | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Investiční megatrend | Vláda USA | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Afrika | WFP | FAO | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | Server AOL | Wealthy Living Today | DPH | Mexiko | Omyl | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eurokomisaři | Thierry Breton | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | ČNB na trzích | Obchodovat s cennými papíry | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Ministři EU | Patenty | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Juan Pérez | Obchodování u ČNB | Možnosti obchodování | Možnosti obchodování u ČNB | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Dopady koronavirové krize | Špinavé Prachy | Koronavirová epidemie | Jihoevropské země | Ministři | Jednání zemí G20 | Snižování ropné produkce | Tempo růstu CPI v USA | Opětovný pokles | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Chřipka | Alexandr Novak | Znárodnění | Italský dluh | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | NÚKIB | Španělská vláda | Španělé | Indický premiér | Naréndra Módí | Markus Söder | Snížení produkce | Nákup automobilů | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Celkový zahraniční dluh | Celkový zahraniční dluh Ruska | Část ruského dluhu | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Emitenti | IMF | Česká ekonomika letos | Více peněz | Postoj investorů | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Očekávaný zisk | Růst daní | Nejvyšší deficit | Schodek 300 miliard | Portfolio manageři | Poskytovatelé signálů | Oživit ekonomiku | USD za barel | Madrid | Americké produkce | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Producenti ropy | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Oilprice | Oilprice.com | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Dluhopisy horší kvality | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Institut GfK | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Dluh Itálie | Federální dluh | Christos Staikuras | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Binance Coin | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | SAS | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Výroba aut v USA | Automobilka Ford Motor | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Výjimečná situace | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | OPAP | Výsledky za Q4 | Podíl zahraničních investorů | Finanční polštář | Zaměstnanci | Denní pokles | FDA | Gilead | Blízký východ | Zvyšováním těžby | Řecký dluh | Dopravci | Argor-Heraeus | UBS Global Proprietary Trading Group | Trading Group | Proprietary Trading | UBS Global | Fondy obchodované na burze | Dividendové ETF | Důvěra ve výrobním sektoru | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Zdražení ropy | Oživení hospodářství | Dosáhnout zisku | Potenciál zisku | Státní banka | Wolt | Rekordní zisk | Hugo | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Američtí regulátoři | Patrik Tkáč | Akcie a dluhopisy | Růst EBITDA | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Ceny zeleniny | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Technologický pokrok | Link | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Obchodní firmy | Rekordní propad | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Hlavní trendy | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Export do Číny | Takeši Minami | Recyklace | Manažerka | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Bundesbanka | Moderna | Společnost Moderna | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Nástroj SURE | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Advance Auto Parts | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Návrh dividendy | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Čínský parlament | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Cíl růstu HDP | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | Americká obchodní komora | Realitní společnosti | Odchod z burzy | Fischer | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Propad příjmů | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | Tomáš Kálal | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | ČR | Stravenkové firmy | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Spolkový sněm | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Index spotřebitelských úvěrů | Bohumil Trampota | Podíl českých potravin | Nové hypotéky | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Základní příjem | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Chování trhu | Zbrojovka | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Dluh USA | Rozpočet eurozóny | Budoucí rozpočet eurozóny | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Ruské úřady | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Waymo | Zvyšování mezd | Kvalitní akcie | Riot Blockchain | Square | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Berlín | Prominentní jména | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Oracle | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Společnost BP | Pokračování růstu | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Nikola | Americká nezaměstnanost | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Japonský parlament | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | Období krize | Finanční krize 2008 | Světové krize | Místopředseda Evropské komise | Michael Gove | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | EPPE | Subvence | Globální poptávka | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Nestlé | Novartis | Sanofi | Stimulační balík | Japonský vývoz | BDEW | Agrofert | Propad cen | Představitelé České národní banky | Proticyklická kapitálová rezerva | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Videosummit | Covid | Druhá vlna pandemie | Akciové bubliny | Aplikace Robinhood | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Výrobci aut | Firma ČEZ | IDEA | DSTI | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Odkup vlastních akcií | Nejlepší strategie | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Zvýšení počtu nově nakažených | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Merkelová a Macron | Ziskové marže | Objem aktiv | Fintech společnosti | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Akcie Coca-Cola | Ukrajinský parlament | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Květnová průmyslová produkce | Australian Securities and Investments Commission | MAM | Ant | Michal Lukáč | Sony | Objem rozpočtu EU | Fond obnovy | Tulipánová horečka | Tulipány | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | E.ON | Větší riziko | Zdroj příjmů | Větší pozice | Boohoo | Společnost Boohoo | Reputace | Reputace společnosti | Slabý americký dolar | Zájem o investování | ChainLink | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Maserati | Alfa Romeo | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Evropské investiční banky | Američtí politici | Ceny starších bytů | Spotřební daně | Technologické společnosti | Softwarový gigant | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Zotavení ekonomik | Nové byty | Investování do biotechnologií | SPDR ETF XBI | SPDR ETF XBI fond | Biotechnologický SPDR ETF | STAR Market | STAR 50 | Čínský trh STAR Market | Nový indikátor | Index STAR 50 | Šanghajský trh | Shanghai Changer Investment Management Consulting | Akciový trh STAR Market | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Životní úroveň | Nižší poptávka | Index Ventures | Reliance | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Předčasné splacení hypotéky | Zlatá horečka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Natland Group | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Největší firmy | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Obsazenost hotelů | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Turistický ruch | Zkušený obchodník | Data z tuzemské ekonomiky | Ant Group | Philip Lane | Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Damoklův meč | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Ziskové pozice | Maďarská inflace | Výhled na příští rok | Erdogan | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Radikální změny | Čas na nákup | Počty nakažených | VHM | Czechoslovak Group | eMan | Jiří Horyna | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Upozornění na rizika | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | Virgin Galactic | Goodyear | Výrobce pneumatik | Zhodnocení prostředků | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Odhady PMI | Počet akcií | SMA 200 | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Vesa Equity | Slábnoucí americký dolar | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Typy grafů | Deglobalizace | Ruská vláda | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Dění v USA | Venezuela | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | DIA | SPAC | Akcie SPAC | Klimatické změny | Pokles hospodářství | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Porovnání výnosů vládních dluhopisů | Porovnání výnosů | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Vývoz do Spojených států | Japonské ministerstvo financí | Snížení emisí | Akcie NIO | PX START | Korporátní daň | Rezidenční nemovitosti | Banky v ČR | Slabší kurz | Identifikovat trendy | Vodíkový pohon | Program Antivirus | Cena elektřiny | Akcie Twitter (TWTR) | Twitter (TWTR) | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Accenture | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Diverzifikovat | Rezervy centrálních bank | Ropovody | The New York Times (NYT) | Prezidentské kampaně | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | App Store | Grubhub | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Vývoj státního rozpočtu | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ziskové cíle | Michal Valentík | Ranní okénko | Český veřejný dluh | Česká republika | CFMS | Akcie CFMS | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Udržitelné investování | Energetický sektor | Frakování | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Naspers | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Americký ekonom | MicroStrategy | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Norský státní investiční fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Foot Locker | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Množství peněz | Mluvčí Bílého domu | Dluhopisy EU | BNB | Akcie TWTR | Platby v kryptoměnách | Způsob investování | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Black Lifes Matter | Nařízení | Intel | Thoma Bravo | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | Elvira Nabiullinová | Pokles indexu | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Moneta | Pravidelný příjem | XOM | CVX | PFE | JP Morgan Chase | Uniswap | Compound | Aave | Podvážení | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | SolarEdge | EP Global Commerce (EPGC) | Soudní spor | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Bidenovy plány | Tempo inflace | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Hospodářský vývoj | Balík akcií | Pinduoduo | Síť restaurací | Coloseum | Skupina Coloseum | Jan Mužátko | Blockchainové technologie | Snižování daní | Nabízené dluhopisy | Ropovod Družba | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Rovnováha na trhu | Proražení | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie americké společnosti | CD Projekt | Akcie Airbnb | Cenový skok | Siemens | Bayer | Deutsche Post | ABNB | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | TABAK | H&M | BIDU | Proč investovat | Očkování | LEN | Antigenní testování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Dohody Evropské unie | CMI | EC Investments | ECI | EP Real Estate | EC Investments (ECI) | EP Equity Investment | Vesa Equity Investment | Peníze navíc | Financování fondu | Odklad splácení | Orbán | Veřejné emise akcií | Emise akcií | Ceny aktiv | Klimatická opatření | Futures na ropu WTI | Plný úvazek | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Předsednictví EU | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Přístup na finanční trhy | Derivátové trhy | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Carnival | Boston Consulting Group | Emise dluhopisů | P2P | Peer-to-peer | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Pomoc firmám | SOLEK | MW Investiční fond SICAV | MW Investiční fond | CODYA | Zvýšení těžby | Modrá vlna | ADA | Cardano (ADA) | Polkadot | Ycharts | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Silné oživení | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Prosus | Salutem | Salutem Fund | Zhoršení ratingu | Akcie Twitteru | JD | The Trump Organisation | Německá bankovní společnost | Trumpova firma | Trumpova společnost | Shopify | PGA Championship | PGA | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Realizace obchodu | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | Cronos Group | ACB | SNY | MJ | ACT | Nová emise | Adam Back | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | VTB | DHL | United Parcel Service | UPS | AMC Entertainment | SPCE | Akcie Gamestop | KFC | Polská společnost | Trustly | Nabídky státních dluhopisů | Očkování proti covidu | WallStreetBets | DAX (DE30) | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Ceny akcií Tesla | Velké investiční fondy | Express | Bilanční suma | Ted Cruz | SWKS | Skyworks Solutions | Návrh PPF | Tržní ceny | Velké fondy | Retailoví investoři | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Obchodní bilance v USA | Brent (OIL) | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Platformy pro trading | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Hyzon Motors | TLRY.US | Tilray (TLRY.US) | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | HAS | Nákup bitcoinu | UNH | BofA Securities | Maersk | A.P. Moller-Maersk | ACB.US | Předpověď ceny | FTX | Zinek | Obchodování s emisemi | ETS | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | V4 | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Růst Německa | Solární společnosti | Brookfield Renewable Partners | Air | Nový kapitál | Celosvětová poptávka | Sentiment investorů | Investování do Bitcoinu | Finanční zdraví | Výprodeje dluhopisů | Zlatý kříž | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Maďarská ekonomika | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Trustpilot | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | ČSA | Balík rozpočtových opatření | Fidelity | Zámořské indexy | Riziko likvidity | Velké ztráty | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Dlouhodobý investor | Zneužívání bitcoinu | Těžby kryptoměn | RUS50 | Dnešní videokomentář | Společnost Nokia | Výprodej dluhopisů | David Kufa | Aleš Hála | Řecká vláda | Chainlink (LINK) | Filecoin | Filecoin (FIL) | FIL | Čínské akcie dnes | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | Zvolení Joe Bidena | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Prezident Erdogan | Kansas City Southern | KSU | Index ekonomické aktivity v USA | Platební prostředek | Suezský průplav | Vývoj na akciích | Aktuální nálada | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Citelná inflace | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Jobs Plan | Veřejný dluh ČR | CPI Property Group | CPI Property | Vývoj indexu ISM | Globální finanční systém | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Daně ve Spojených státech | EDF | Investovat do nemovitostí | Prezident Světové banky (SB) | Primoco | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Více časových rámců | Harley-Davidson | Prudký růst cen | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Křetínského EPH | Eurokomisař pro ekonomiku | Zátěžové testy | Sainsbury | Tým Admirals | COIN | Akcie Coinbase | Krok za krokem | Graf indexu Nasdaq | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | Optimistická očekávání | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | AA | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | Nikotin | Emise skleníkových plynů | Prognostici | Strach z inflace | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Ekonomický plán | MindMed | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Santander | Cena povolenek | Nabídka zlata | Nárůst objemů | Čistá energie | Benxy | Akcionáři Avastu | Poptávka po kryptoměnách | Obavy z růstu inflace | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Goldman Sachs Group | Arca Investments | Arca | Shiba Inu | Meziroční růst cen | Aurora Cannabis (ACB.US) | Plán obnovy | Pandemie COVID | HB Index | Ceny realit | Diverzifikace investičního portfolia | Malta | cTrader Purple Trading | Turów | Riziko ztráty | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Ochota riskovat | Vesa | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Prudké oslabení | Meme akcie | ZS | Navýšení důchodů | Infrastrukturní plán | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Kryptoměny vs. meme akcie | Výhled růstu české ekonomiky | První zvýšení sazeb | MNB | Fond Petrus | Petrus | Guvernérka ruské centrální banky | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Nejbohatší člověk | Nayib Bukele | Vysoký rozpočet | Salvador | Salvadorská ekonomika | Nabídka státních dluhopisů | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Plán prodeje dluhopisů | Prodeje dluhopisů | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | OK POINT | Platidlo | Primark | Dekarbonizace | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Dolarový dluh | Mali | Tržní prostředí | Zdanění firem | Zvyšování daní | CD Projekt (CDR.PL) | CDR.PL | CDR | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Glass Lewis | Institutional Shareholder Services | McDonald's | Akcionáři Monety | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Gepard Finance | Čínský výrobce elektromobilů | Graf akcie | Regulační úřad | Nový cyklus | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | PPF Telco | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | Oligopol | Úročené vklady | WISE | CO2 | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Zajímavý rozhovor | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Největší kryptoměnové burzy | Tornádo | Akcionáři ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | David Eim | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | Technologie | MAN | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Nové zákony | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Vývoj měnového páru USD/RUB | Zemědělské suroviny | Vývoje ceny | Sazby daně | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | 10leté bondy | Přebytek rozpočtu | Koncentrace | Eurohold | Finanční a pojišťovací společnost | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Náklady na akvizici | CEZ Trade Bulgaria | CEZ ICT Bulgaria | CEZ Bulgaria | CEZ Elektro Bulgaria | CEZ Razpredelenie | Free Energy Project Orešec | Bara Group | CEZ Razpredelenie Bulgaria | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | Společnost EPIF | UST | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | J&T Private Equity Group | J&T Private Equity Group Limited | CECOSA Supermercados | CAPRABO | J&T Energy | J&T Energy Holding | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Český vývoz | NortonLifeLock | Čínský výrobce | Americký trh | VZ | AI | COST | Fond ČMZRB | Nové tituly | Výhody vstupu na burzu | FIXED | RECALL | Vasky | Rekola | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | MiCA | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Divize | Indické společnosti | Načasování | Správné načasování | Conformis | Rozsah škod | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Suez | Reposazba | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Finanční skupina PPF | Stanovená cena | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Guidance | Štěstí | Letiště Praha | Bankovní skupina | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Objem vkladů | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Vnímání | Interpretace | Bývalý prezident USA | Společnost Freedom Finance | Úvěry na bydlení | VIAC | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | CVC Capital Partners | CVC | Strojové učení | Společnost Equinor | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Sekce měnové | Analytik Portu | RWE Gas | Objem peněz | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Admirals Supreme | Supreme pro MetaTrader | Společnost Admirals | Globální názory | Mini terminál | Obchodní terminál | Tick Chart Trader | Tick Chart | Chart Trader | Sbírka cenných indikátorů | Simulátor obchodování | Plug-in Admirals | Plug-in Admirals Supreme | Spread Recorder | Akciové obchodování | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Rozpočtové opatření | Byty | Úroveň dluhu | Bankovní spořicí účty | Dovoz oceli | Prostor pro růst | Afghánistán | Varšava | CBRE | Tálibán | Tokeny | CRH | Očekávaná inflace | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Převzetí moci Tálibánem | Americká ministryně financí | Funkční období | Ochranný mechanismus | Nedostatek čipů | Mediální společnost | Společnosti | Protocol | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Decentralizovaný systém | Měnové unie | Náklady na obchodování | Popularita kryptoměn | Opatření | Dna | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | Telco | Evergrande | Nákladová inflace | Katastrofy | Růst trhu | Rychlý růst | Platební síť | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Energetika | Výhod copy-tradingu | Union Pay | AstroPay | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | El Salvador | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Solana | Luxusní značky | Macau | Mezinárodní skupina | 100 SMA | Strojírenské firmy | Bukele | Prezident Bukele | Nakamoto | Etherea | Warner Bros | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Sony Music | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Investice do těžby | Jaroslav Haščák | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Konzervativní unie | Čepro | Telecom | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Stagflační tendence | Zlato a dluhopisy | Jak diverzifikovat | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Automotive | Navyšování cen | Fiskální plány | Fiskální pravidla | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Češi | První zelené dluhopisy | Zelené dluhopisy EU | První zelené dluhopisy EU | Zavádění kryptoměn | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Situace na komoditních trzích | Pravidla hry | Kolibřík Energie | Kryptoměnové společnosti | Digitální umělecká díla | Investiční možnosti | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Oculus | Zdravotnictví | Snap | Akcie společnosti Snap | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | Bankovní společnosti | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Joseph Stiglitz | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Meme mince | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Vanguard | Plyn v EU | Metaverse | Polygon | Fialova vláda | Maxim Manturov | Česká národní banka (ČNB) | Orka Ventures | WeDo | Akcie skupiny | Drahé energie | Banka Citi | AMD akcie | NFT tokeny | Daimler Truck | Společnost | Nové emise | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Obchodní ředitel | Investice do výroby elektřiny | Reálné výnosy | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Uhlíková stopa | Burzovní cena | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Další růst sazeb | ESG investice | Dopady inflace | Target | Crypto.com | Prognóza poptávky | Družba | Lockdowny | Polské firmy | UNDP | Bitcoin City | TIM | Pozemky | Conchagua | Mizata | Blockstream | Samson Mow | Město Bitcoin City | Město Bitcoin | Ruský trh | Ceny BTC | Společnost innogy | Innogy | Celosvětový trh | Změny klimatu | Zahraniční politika | Vivo | Avalanche | Zprávy z krypto | Omikron | Zvýšené úrokové sazby | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | Těžařská společnost | | Grayscale Bitcoin Trust | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Nepříznivé počasí | Zlotý | Daňové zatížení | BofA | Postavení na trhu | SOTIO | Tržní vývoj | Cena aktiva | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Terra Luna | Konzultační služby | Evernym | Akcionáři společnosti | Globální emise | Emise uhlíku | Liz Trussová | Bidenova administrativa | Oscilátor Marlin | Marlin | Pyramida | Letadlo | MATIC | Technická rezistence | Největší tuzemská banka | Mimořádný rozpočet | Akcionář Monety | Úpis nových akcií | Spojení Monety a PPF | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Tomáš Spurný | Jaromír Gec | Závazky vůči věřitelům | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Cyklus utahování měnové politiky | Základní sazba | Pozitivní výnosy | Banka HSBC | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Těžební společnost | Jan Macek | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Přebytky zahraničního obchodu | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Miliardy USD | Kartel OPEC+ | Petr Lajsek | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Předpokládaný růst | Ocel | Breakthrough Energy Catalyst | Fond Breakthrough Energy Catalyst | Fond, za kterým je Gates | BEC | Fond BEC | Breakthrough Energy Group | Breakthrough Energy | Boston Consulting | Zelená přirážka | Ruský plyn | Discord | Stripe | WILD | DAO | Gate | Hypomonitor | DappRadar | Akcie společnosti Snap (SNAP.US) | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Cowen | Realitní skupina CPI Property Group | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Těžby bitcoinů | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Technologie NFT | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Simon Peters | Streamování videa | Instituce | Společnost Allwyn | The Sandbox | Sandbox | Spotřební zboží | Nový týden | Ericsson | Zavedení bitcoinu | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Přístup na trhy | Arthur Hayes | Rusko dnes | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Prodej majetku | Výplatní poměr | CentroCreditBank | Jevgenij Suvorov | Schönfeld & Co | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | ALUMINIUM | Provident Financial | Provident | Illumina | Firma Twitter | Kontokorent | Rusko-ukrajinský konflikt | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Ukazatel EBITDA | Jiří Feix | Bytové jednotky | Rodinné domy | Radim Maštalíř | Oceňování majetku | Blesk | TRIP | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | EHS | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruské banky | Ukrajinská agentura | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Green Deal | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Sankce Rusko | Regulátoři v USA | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Energiewende | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Russia Today | Stanice RT | Devalvace rublu | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Grant Shapps | MWh | Válečné dluhopisy | Sedmadvacítka | Akcie ruských společností | Ruská aktiva | Francouzská energetická skupina | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Evropský blok | Harmonizovaná inflace | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Carlsberg | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Oligarcha | Prima | Sankce EU | Telegram | Internetová společnost Google | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Obchod s Ruskem | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Bojkot | Lawrence Freedman | Jan Večerka | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Aktivity v Rusku | CRD IV | Zpomalení růstu úvěrů | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Vývoz ruské ropy | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Denis Šmygal | Ekonomická opatření | Opatření proti dopadům války | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Ochranné známky | Obchodování s Ruskem | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Aktivisté | Nákupy plynu | Orion | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Ruské ropné společnosti | Výkon ruské ekonomiky | Ukončení válečných zločinů | Velké korporace | Značné riziko | Geopolitické události | Skupiny PPF | Covid v Číně | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Nárůst výdajů na obranu | Kapitálové kontroly | Společnost E.ON | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | MOL | Klaus Zellmer | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Vývoj obchodní bilance Turecka | Obchodní bilance Turecka | Růst cen energií | Emise státních dluhopisů | Petr Fiala | Ruský majetek | KUSAMA | Státní distributor paliv | Pohyby trhu | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruský bankrot | Správa | Akcionáři Twitteru | Zákonodárci | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Převzetí Twitteru | Ceny pohonných hmot v Česku | Bankrot Ruska | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Latinskoamerické měny | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Spoluředitel | Akcie Carvana | Carvana | Sociální síť Twitter | Onet | Kryptoměnový baron | NET4GAS | Technický výhled trhu | Embargo na ruskou ropu | Textron | Kvantitativní zpřísňování | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | Boj s inflací | Ropovod TAL | MMA | David Lundák | EFG | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Hlavní ekonom Saxo Bank | ArcelorMittal | Kryptokomunity | Nové daně | Poptávková inflace | Spojení Moneta Money Bank a Air Bank | Embargo EU | Společnost Invesco | Borealis | CRISPR Therapeutics | CRISPR | CRISPR Therapeutics (CRSP.US) | CRSP.US | CRSP | Daňové výhody | Jan Frait | Karina Kubelková | ApeCoin | Mimořádné zasedání | Finanční sektor v ČR | AllianceBernstein | Znárodnění ČEZ | Škoda Group | Práva ke značce | DRI | Preferenční akcie | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Wynn Resorts | WYNN | PPF Jiří Šmejc | Akcie Uniper | Snížení inflace | Silvana Tenreyro | Velmi volatilní | EdF | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Energetická situace | Medvědí rally | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Znehodnocení | Cena BTC | Cenový strop | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Centrum | Dovoz ruského zlata | Robin Kolvenbach | Švýcarské rafinerie | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Miloš Vystrčil | Fotovoltaické elektrárny | Tepelné čerpadlo | Cenový strop na ruskou ropu | Hike | Akcez | Prime | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Speciální daň | Ceny elektřiny v Německu | Česká antivirová firma | Rizika investování | Válečná daň | Upozornění | Zákaz dovozu | Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Generální ředitel skupiny ČSOB | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Poměr nákladů a výnosů | Objem úvěrů | Aktiva pod správou | Kapitálový poměr Tier 1 | Kapitálový poměr | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | CCR | Kapitálová pozice | Podíl nevýkonných úvěrů | Provozní výnosy | Objem celkových klientských vkladů | Objem úvěrů na bydlení | Celkový objem úvěrů | Počet uživatelů | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | ČSOB Smart | Ruský centrální depozitář | Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD) | Ruský Národní vypořádací depozitář | Národní vypořádací depozitář | České předsednictví | Pohyby na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | The Merge | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Restrukturalizace dluhu | Strategické možnosti | Akcie banky | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Obrovské zisky | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Akcioví investoři | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Monarchie | Kryptotrhy | CVNA | CVNA.US | Carvana (CVNA.US) | Akcie Carvana (CVNA.US) | Fenomén | Zastropování cen energií | BrikkApp | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | ČSOB Premiéra | Slábnoucí inflace | Obraty | Vyspělé země | Dostatečný kapitál | Úrokové náklady | Marka | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Typ ropy | Podnikatel Křetínský | Libération | Denis Olivennes | Presse indépendente | FDPI | ACPM | Mobilizace | Vlastnosti bitcoinu | Zastropování cen elektřiny | Daňové škrty | Kwasi Kwarteng | Sloe | Paroplynové elektrárny | PZEM | Energetický trh | Nizozemský energetický trh | PZEM Energy Company | PZEM Pipe | EP Power Europe | Jan Špringl | EP Logistics | EP Logistics International | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Plaza Accord | Plán na snížení daně | Snížení daně z příjmu | Daně z příjmu pro lidi s vysokými příjmy | Řešení energetické krize | Sankce na ruskou ropu | Jeremy Hunt | Obrovské pohyby | Kryptoaktivum | Analýzy trhu | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Euronews | Pokles cen nemovitostí | Camelot | Americká ropa | Nejrychleji rostoucí | Mikroinvestování | Lukáš Raška | Omezení COVID | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Snižování počtu zaměstnanců | EPC | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Polygon (MATIC) | Gen Digital | GEN | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Konkurent | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Britský akciový trh | Regulace a dohled | Ekosystém | Průmyslové firmy | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Akcie společnosti Carvana (CVNA.US) | Akcie společnosti Carvana | Ministr financí Jeremy Hunt | Čínské rafinerie | Rafinerie | Fotbalový šampionát v Kataru | Fotbalový šampionát | Šampionát v Kataru | Německý svaz | OilPrice | Britské loterie | Virgin Money | Zdroje WSJ | Polovodiče | Zkušený investor | Zavedení cenového stropu | Mitsubishi UFJ | Aktuální informace | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Finmex Academy Martin Maršovský | Manažer Finmex | Podnikání společnosti | Pověst | Akcie Uniperu | Uniper (UN01.DE) | UN01.DE | UN01 | Akcie Uniper (UN01.DE) | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Steve Smith | Ropný zlom | Diverzifikované portfolio | Graf akcií | Vlády Evropské unie | Zastropování ruské ropy | John Kirby | Národní bezpečnost | Západní země | Irský ministr financí | Donohoe | Akcie farmaceutických společností | Comfort Finance | Varování | Hospodářský pokles | Daně z mimořádných zisků | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Růstový potenciál | Farmaceutický sektor | Comfort Finance Group | Omezení cen plynu | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Ruský ministr financí | Omezení cen ropy | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Bezrealitky | Lumír Kunz | Energetický index | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Výprodeje | Fiat měny | Next | Dovoz ruského plynu | Ark Investment Management | Fotovoltaika | LKAB | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Celková ekonomika | OCI | Svaz průmyslu | Výhled trhů | Invest | Vyšší náklady | Polská národní banka | Nové příležitosti | Nákup nemovitosti | Doba pro nákup nemovitosti | Analýza investic Elona Muska | Analýza investic | Investice do akcií Tesly | Muskovy investice | Muskovy investice do akcií | Muskovy investice do akcií Tesly | Akcie Tesly a Cathie Wood | Obchody ARK Investment Management | Graf nákupů a prodejů akcií | Graf nákupů a prodejů akcií Tesly | Cenový graf akcií Tesla | Cenový graf akcií | Generální ředitel Tesly | Ředitel Tesly | Obnovitelné zdroje | Heineken | Pivovary | Média | Rozpad eura | Globální emise oxidu uhličitého | Společnost PKN Orlen | Rating Řecka | Výhled pro rok | Perzistentní inflace | Pád Silicon Valley Bank | Signature Bank | Vklady | Sport | Pád banky | First Republic | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | First Republic Bank | Válka | NAZK | Ukrajinská agentura pro předcházení korupci | Agentura pro předcházení korupci | NACP | Metro Cash & Carry | Eustream | Společnost Eustream | Napojení na ruskou ekonomiku | Skupina EPH | Seznam mezinárodních sponzorů války | Společnost Metro | Auchan | Polský server Onet | Polský server | Server Onet | Mluvčí holdingu | Dobrý výnos | Klesající ceny nemovitostí | Odliv vkladů | Andrij Pyšnyj | Guvernér ukrajinské centrální banky | Americké sankce | Metacade | Co je Metacade? | Presale Metacade | MCADE | AltSignals | AltSignals (ASI) | Metacade (MCADE) | Binance Coin (BNB) | ApeCoin (APE) | Uniswap (UNI) | AltAlgo | Rizika investování do AltSignals | Investování do AltSignals | Presale AltSignals | Investovat do Metacade | Proč investovat do Metacade? | Rizika investice do Metacade | Investice do Metacade | Proč investovat do Etherea? | Rizika investování do Etherea | Investování do Etherea | Rizika investování do Bitcoinu | Proč investovat do Polygonu? | Rizika investice do Polygonu | Proč investovat do Cardana? | Rizika investice do Cardana | Proč investovat do Chainlinku? | Rizika investice do Chainlinku | Proč investovat do Filecoinu? | Rizika investování do Filecoinu | Proč investovat do Ripplu? | Rizika investice do Ripplu | Proč investovat do Apecoinu? | Rizika investování do Apecoinu | Proč investovat do Uniswapu? | Rizika investice do Uniswapu | Co je to presale kryptoměny? | Presale kryptoměny | ActualizeAI | Král kryptoměn | Proč investovat do Binance Coin? | Rizika investování do Binance Coin | Investování do Binance Coin | Co je Binance Coin? | Proč investovat do Bitcoinu? | Co je Polygon? | Investice do Polygonu | Co je Cardano? | Investice do Cardana | Co je Chainlink? | Investice do Chainlinku | Co je Filecoin? | Investování do Filecoinu | Co je Ripple? | Investice do Ripplu | Co je Apecoin? | Investování do Apecoinu | Co je Uniswap? | Investice do Uniswapu | Jaké kryptoměny je nejlepší koupit právě teď? | Co je AltSignals? | Co je Ethereum? | Společnost AltSignals | Spojení | Švýcarská prokuratura | Vyšší ceny | Komisí pro cenné papíry a burzy | Tichomoří | Asie | Soukromé úvěry | Více volatilní | Překážky | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Americké blue-chips | Blue-chips | Cena cibule | Pozitivní trendy | Svaz průmyslu a dopravy | Závazek | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | Ceny nájemního bydlení | Ceny nájemního | Náklady na půjčky | Partnerství | Splácení hypotéky | ETS II | Objem plynu | Nové investice | Poptávka domácností po úvěrech | Nařízení MiCA | Rychlost | Ceny akcie Tesla | Společnost Benxy (Zonky) | Spojení Monety | PACW | Vydání dluhopisů | Petr Javůrek | Letošní maximum | Obavy ze zhoršení bankovní krize | Bankovní krize ve Spojených státech | Zákaz dodávek ruské ropy | Vývoj čínských zlatých rezerv | Nákupy zlata do rezerv | JM Bullion | Autoritářské vlády | Rozpoutání války na Ukrajině | Rozpoutání války | Zvýšení dluhového stropu | Akcie PacWest | Akcie americké regionální banky | Vývoj akcie PACW | Akcie PACW | Ruské diamanty | Potravinářství | Vlastní bydlení | Pojišťovnictví | Vice | Zhoršení výhledu | Zestátnění ČEZu | Úvěrování | Hendrik Meyer | Shibarium | Transparentní | Milník | Zvýšení dluhového stropu USA | Trendy ve finančnictví | Ewen Fleming | Moore Advisory CZ | Moore Advisory | Martin Buranský | Moore Global | Příjmy ruského rozpočtu | Finanční cíle | Prasknutí bubliny | Finanční média | První fáze | Švýcaři | Nárůst cen energií | Odvody | Inflační vlna | Uvolnění podmínek | Výkonnost společnosti | Miliarda | Realitní kancelář | Vliv na finanční trhy | Efektivnější obchodování | Výkonnost společností | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Krize 2008 | Varovné znamení | Čistý zisk Tesly | Zisk Tesly | Ekonomické podmínky | Politické faktory | Akcie Stellantis | Vývoj ceny akcie Stellantis | Ceny akcie Stellantis | Statistiky skupiny Volkswagen | Výsledky Stellantis | Vývoj ceny akcie Tesla | Konkurence pro Teslu | Evropská konkurence | Country Garden Holdings | Country Garden | Časovaná bomba | Akcie Country Garden Holdings | Akcie Country Garden | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | Vývoj ceny akcie Country Garden | Zlaté cihly | Červený kříž | Londýn | Nákup nemovitostí | Pozitivní momentum | Martin Machala | Ownest | Embargo na dovoz ruských diamantů | Dovoz ruských diamantů | Český realitní trh | Hamás | Kupující | Konflikt mezi Izraelem | Denis Popov | Anton Tabach | Financování dluhu | Pokles nákladů na financování dluhu | Pokles nákladů na financování | Pokles nákladů | Deník Kathimerini | Ekonomický model | Magnificent Seven | Kryštof Míšek | Argos Capital | tradingeconomics.com | Services | Návrat inflace | Přecenění | Oběd zadarmo | Vývoj výnosu amerického 10leté vládního dluhopisu | Vývoj nominální výše amerického federálního dluhu | Výše amerického federálního dluhu | Vývoj reálných výdajů na výstavbu v průmyslu v USA | Vývoj reálných výdajů na výstavbu | Vývoj sektorového bankovního akciového indexu S&P | US Treasury | Inflation Reduction Act | Inflation Reduction Act (IRA) | Tuzemské automobilky | Financování cenového stropu | Financování cenového stropu energií | CCC | Skupina investorů | Budoucnost dotací | Továrny na čipy | Velké továrny na čipy | Velké továrny | Michael Kellner | Objem dotací | Frank Schäffler | FDP Frank Schäffler | Budování továren | Budování továren na čipy | Německá vládní koalice | Verdikt německého soudu | Dotace továrnám | Vývoj hlavní úrokové sazby v Rusku | Hlavní úrokové sazby v Rusku | Úrokové sazby v Rusku | Investice do ruských aktiv | Vítězství prezidenta | Vítězství prezidenta Erdogana | Ztráta kredibility | Inflační očekávání veřejnosti | Záporné swap body | Obrat v ideologii | Krátkodobý kapitál | USD/RUB a USD/TRY | Snížení cen | Lanžhot | Průtok plynu | Russia Calling | Rusko volá | Výhled pro rok 2024 | Důvěryhodnost | Jakub Matis | Západní státy | ProCent | Bitcoin a kryptoměny | Rok 2024 | Rafinérie | Makroekonomické faktory | Rozpočtové deficity a přebytky | Deficity a přebytky | Technologické inovace | Finanční předsevzetí | Utility | Náklady financování | Capital | Výhled 2024 | Cyklická recese | Multi-asset | Pevný výnos | Private credit | Michael Curtis | Ilga Haubelt | Pohled na situaci | Komise pro cenné papíry (SEC) | Poptávka firem po úvěrech | Poptávka firem | Platformy | Slabé výsledky | Portfólia | Dnes Wall Street | Nejnižší cena | Dopad na ekonomiku | Prosperity | BBB | Kapitálové zdroje | Výkon | Zemědělské plodiny | Nákupy | Prodeje | Demografické trendy | Surveilligence | Keynesiánci | Vysvětlení rozpočtových deficitů | Vyrovnaný rozpočet | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity | Faktory ovlivňující rozpočtové deficity a přebytky | Dopad rozpočtových deficitů | Rozpočtové přebytky USA | Rozpočtové přebytky | Současná rozpočtová situace | Současná rozpočtová situace federální vlády | U.S. Treasury | The U.S. Treasury | James Buchanan | Olej | ICE | Silná ekonomika | Finanční trhy a instituce | Futures kontrakty a opce | Moderní finanční trhy | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Pohled na finanční trhy | Investoři a emitenti | Vytváření finančních nástrojů | Získávání finančních prostředků | Poskytování finančních služeb | Investice a obchodování | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Faktory ovlivňující finanční trhy | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Vliv finančních trhů | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Devizové trhy (FOREX) | Venture Capital spoločnosti | Private Equity a Venture Capital | Rizika a krize | Mezinárodní události | Technická analýza a sentiment | Analýza a sentiment | Venture Capital společnosti | Vliv finančních trhů a institucí | Geopolitické vlivy | Suroviny | Financial | Občané | Cenová bublina
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Financování USA
Financování úvěrů
Financování války
Financování války na Ukrajině
Financování vládních výdajů
Financování vlády
Financování výdajů
Financování zahraničního rozvoje
Financování zbrojních programů
Financovaný obchodník

Následující klíčová slova

Financovat vládní deficit
Finančně nezávislý
Finančně technologická společnost
Finanční a ekonomické ukazatele
Finanční a ekonomické zpravodajství
Finanční a investiční služby
Finanční akční výbor (FATF)
Finanční aktiva
Finanční analytici
Finanční analytický úřad
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít