Neděle 14. července 2024 03:52
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani

Trh se zlatem

C:\fakepath\Zlato4.jpeg

Poláci v obavách o bezpečnost více investují do zlata

08.07.2024 Když udeřila pandemie covidu-19, tvořily se před obchody se zlatem v Polsku dlouhé fronty. Pak přišla ruská invaze na Ukrajinu, která v sousední zemi vyvolala další shon po žlutém kovu. Vedoucí varšavského obchodu se zlatými pruty a mincemi z produkce Polské mincovny Piotr Kozik vzpomíná, jak připadl den ruské invaze, 24. únor 2022, na takzvaný Tučný čtvrtek, kdy Poláci jedí koblihy plněné marmeládou.
C:\fakepath\zlato-29042024-uvod2.jpg

Populární VIP Interbank indikátor nově i na zlatě!

29.04.2024 Vážení obchodníci a čtenáři portálu FXstreet.cz, s hrdostí vám oznamujeme další inovaci našeho Interbank VIP indikátoru. Od května bude tento revoluční nástroj rozšířen o zobrazení informací o institucionálních objednávkách z trhu se zlatem, což vám poskytne ještě hlubší pohled do dynamiky trhu.
img

Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (15.04.2024)

15.04.2024 Riziko na blízkém východě zásadněji neovlivnilo obchodování v úvodu týdne. Zprávy mohly spíše působit jako volavky, aby nalákaly poslední sortu long obchodníků na trh se zlatem a ropou. Fundamentálně bude jistě zajímavé sledovat i výsledky projevů členů FOMC, které budou přicházet během celého týdne. Technicky nezajímavější trhy jsou EUR/USD, v silné zóně likvidity pro poziční long obchodníky a také trh amerického zemního plynu, který prolomil bariéru trendové linie a tvoří pohyb do strany.
C:\fakepath\komodity-04042024-1.jpg

Podstata komodit: Průzkum hlavních trhů a jejich specifik

04.04.2024 Komodity můžeme vnímat jako základní pilíře globálního obchodování. Od samotných základů průmyslu až po zemědělské produkty, které krmí svět, představují komodity hmatatelná aktiva, která nám, jakožto obchodníkům, otevírají dveře k rozmanitým příležitostem.
img

Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA

03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
img

XAU/USD: Trh se zlatem si buduje silnou základnu, hedgeové fondy nadále podporují ceny

02.04.2024 Podle nejnovějších údajů Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) si trh se zlatem s pokračujícím růstovým trendem cen drahých kovů buduje silnou základnu, ačkoli býčí spekulativní zájem hedgeových fondů postupně polevuje
img

Cena zlata explodovala, Fed ztrácí důvěru trhu

02.04.2024 "Americká centrální banka letos i přes mnohé znaky odolné inflace razí holubičí monetární politiku, což vede k rostoucí skepsi trhu a to mohlo výrazně podpořit růst ceny zlata. Je tak možné, že americký Fed ztrácí kredibilitu, " říká analytik BHS Timur Barotov.
img

🟡 Zlato blízko historických maxim

28.03.2024 Zlato je dnes zpět nad 2200 USD za unci a je asi 17 USD od historických maxim stanovených 20. března. Pokud by však cena uzavřela na současné ceně 2205 USD, šlo by o nejvyšší uzavření v historii. Zároveň je třeba připomenout, že obchodování tento týden, měsíc a čtvrtletí trvá pouze do 22 hodin a zítra je trh se zlatem uzavřen kvůli volnému dni na americkém trhu (a většině ostatních trhů po celém světě).
img

XAU/USD: Jak dlouho vydrží na trhu se zlatem nadšení?

08.03.2024 Medvědi na dolaru slaví a vybírají zisky z velkého objemu krátkých pozic. Dolar se během posledních pěti obchodních seancí propadl a ve středu jeho pokles ještě zrychlil. Dnes pokračuje v poklesu, který je doprovázen poklesem výnosů amerických státních dluhopisů.
img

Cena zlata raketově stoupá. Vyšplhat by se mohla až ke třem tisícům dolarů za unci

06.03.2024 V posledních dnech cena zlata dramaticky vzrostla a aktuálně atakuje hranici 50 tisíc korun za trojskou unci, tedy zhruba 2100 amerických dolarů. Odborníci predikují, že by se do roku 2028 mohla vyšplhat až k hranici tří tisíc dolarů za unci.
img

Federální rezervní systém může udělat politickou chybu, která podpoří zlato

23.02.2024 Vzhledem k tomu, že očekávání zahájení cyklu uvolňování politiky Federálního rezervního systému se stále odsouvají, trh se zlatem se potýká s problémy. Podle jednoho z tržních stratégů, Niteshe Shaha, vedoucího komoditního a makroekonomického výzkumu ve společnosti WisdomTree, však platí, že čím déle bude centrální banka vyčkávat, tím vyšší je i riziko, že se Federální rezervní systém dopustí politické nebo ekonomické chyby, což by v konečném důsledku mohlo být pro drahý kov pozitivní.
img

Wall Street sází na pokles cen zlata, zatímco Main Street očekává růst

05.02.2024 Poslední týdenní průzkum věnovaný zlatu ukázal jasný rozdíl v názorech institucionálních a retailových obchodníků: většina retailových investorů očekává tento týden růst cen, zatímco dvě třetiny analytiků z Wall Street předpokládají pokles.
C:\fakepath\zlato-28122023-15-zm.png

Vrátí se medvědi na trh se zlatem?

28.12.2023 Cena zlata (XAU/USD) se na 4hodinovém grafu obchoduje v rostoucí klínové formaci a nyní se pohybuje poblíž rezistence zmíněné formace kolem hladiny 2090,00 USD. Dočkáme se prolomení supportu a změny krátkodobého trendu, jak je u této formace zvykem? Nebo naopak dojde k průrazu rezistence směrem vzhůru a dalšímu růstu? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje překoupené podmínky, další růst tak může být limitován.
img

Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů

31.10.2023 Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
img

🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně

25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
img

Analýza indikátoru cloud Ichimoku na zlatě 10. října 2023

10.10.2023 Cena zlata se pohybuje kolem 1 853 USD uvnitř 4H (cloudu) Kumo. Krátkodobý trend je neutrální, protože cena vstoupila do cloudu. Teď atakuje linii Tenkan-sen (indikátor s červenou linií). Krátkodobý trend je nejasný. Aby býci změnili krátkodobý trend na býčí, museli by cenu vytlačit nad 1 870 USD. Kijun-sen (indikátor se žlutou linií) poskytuje support na ceně 1 837 USD v těsné blízkosti spodní hranice cloudu. Býci si nepřejí průraz ceny pod cloud a pod Kijun-sen. Jednalo by se o medvědí signál. Rozpětí Chikou (indikátor s černou linií) je nad svíčkovým patternem (býčí). Celkově vzato je současný pohled na trh se zlatem nejasný v tom, zda jde o hlavní minimum, nebo jen o odraz proti trendu. Cena zůstane náchylná na pokles zvlášť v případě, že se býkům nepodaří ubránit úroveň 1 837 USD. Na druhou stranu, průraz nad 1 870 USD bude známkou krátkodobé síly. Pokud býci cenu vytlačí nad 1 870 USD, mohli bychom se dočkat testu úrovně 1 900 USD.
img

📊 TA (9.10.) - Komoditní trhy těží z nového rizika

09.10.2023 Náladu na trzích ovlivnily víkendové události v Izraeli, pozitivně reagovaly především drahé kovy, trh s ropou a americký dolar. Geopolitické riziko by mohlo v nejbližší době nadále působit na ceny, ale nemuselo by být významným faktorem. V příštích dnech očekáváme několik projevů představitelů amerického Fedu, které by mohly rozvířit finanční vody. Hlavní měnové páry a trh se zlatem mohou překvapit zajímavými pohyby.
img

Co sledovat tento týden?

18.09.2023 Nadcházející týden bude plný zveřejnění makroekonomických událostí! Kromě toho zveřejní svá rozhodnutí o měnové politice další klíčové centrální banky jako Fed, BoE, SNB a BoJ. Na trhu jsme mohli zaznamenat zvýšenou volatilitu, takže v nadcházejících dnech lze očekávat, že vzhledem k množství klíčových tržních událostí bude ještě větší. Na mnoha trzích dojde tento týden k výrazným pohybům, ale podle našeho názoru stojí za pozornost Zlato, GBP/USD a US500.
img

Podle Tima Drapera tu BTC zůstane a do dvou let by mohl dosáhnout 250 000 USD

12.07.2023 Sériový podnikatel si myslí, že regulace vynucováním ze strany americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) výrazně přibrzdily další růst trhu s bitcoiny.
img

Graf dne - GOLD (14.06.2023) 🧈

14.06.2023 Zlato se včera po zveřejnění údajů CPI obchodovalo níže, jeho cena klesla na 1941 dolarů za unci. Dnes se zlato obchoduje v poklidu, protože investoři dnes očekávají rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Zatímco mnozí investoři očekávají, že sazby zůstanou beze změny, někteří další čekají jestřábí postoj vzhledem ke stále vysokému CPI, což některé z nich přiměje opustit trh se zlatem. Trh je opatrný, protože si uvědomuje negativní vztah zlata a amerického dolaru.
img

Zlato: sentiment na Wall Street je rozdělený

29.05.2023 Optimistická makroekonomická data a vyšší než očekávaná inflační čísla přiměly trhy přehodnotit svá očekávání ohledně zvýšení sazeb Federálního rezervního systému.
img

Potenciální výprodej zlata

16.05.2023 Zlato vzrostlo od začátku roku už o 10 %. Jeho hvězdná rally dotlačila ceny tak daleko, kam to jen letos jde. Po testu rekordních maxim před více jak týdnem se zlato obchoduje v širokém pásmu mezi 1 900 a 2 100 USD.
img

Sentiment na trhu se zlatem pro tento týden

08.05.2023 Nejnovější průzkum zlata ukazuje, že medvědí sentiment má mezi analytiky z Wall Street mírnou výhodu. Drobní investoři si naopak zachovávají značný optimismus. Smíšený sentiment vznikl kvůli skutečnosti, že trh se zlatem skončil minulý týden nad 2000 dolary za unci, ale výrazně klesl ze svého testu historických maxim.
img

Trh se zlatem očekává zvýšení sazeb

02.05.2023 Většina analytiků v posledním přehledu vývoje zlata uvedla, že ceny budou tento týden dál klesat, protože Federální rezervní systém se chystá zvýšit úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů a potvrdit tak kvůli stálému růstu inflace a hrozbě, že může v ekonomice hluboce zakořenit, svůj jestřábí postoj.
img

Zlato není připraveno překonat nová maxima

17.04.2023 Minulý týden byl trh se zlatem opět turbulentní. Navzdory silnému býčímu optimismu však drahý kov prostě není připraven prolomit nová historická maxima. Navzdory silnému tlaku ze strany prodejců, se zlatu podařilo před víkendem zůstat nad 2000 dolary za unci.
img

Šance zlata od 2 000 USD

21.03.2023 Podle Willema Middelkoopa, hlavního investičního ředitele a zakladatele Commodity Discovery Fund, je letošní nárůst cen drahého kovu na rekordní úrovně jen otázkou času a ať už budou ceny jakékoliv, za tři roky budou mnohem vyšší. .
img

Je trh se zlatem překoupený?

20.03.2023 Ceny zlata by mohly tento týden stoupat, protože mezi retailovými investory, kteří se chtějí ochránit před velkou bankovní krizí podobnou té z roku 2008, sílí býčí sentiment. Analytici z Wall Street nicméně zaujímají v krátkodobém horizontu konzervativnější postoj.
C:\fakepath\zlato-02032023.jpeg

Jak investovat do zlata v roce 2023?

02.03.2023 Zlato se dlouhodobě v České republice řadí hned vedle nemovitostí jako jeden z nejpopulárnějších instrumentů. Od začátku února tento drahý kov zaznamenal propad o 7 %, jedná se o dobrý čas k nákupu nebo se podíváme na nová minima? A jakými způsoby můžeme vlastně do zlata investovat?
img

Další pokles cen drahých kovů

15.02.2023 A s největší pravděpodobností budou ceny drahých kovů klesat i v první polovině roku, protože Federální rezervní systém dál zvyšuje úrokové sazby, aby snížil inflaci.
img

Jaká je současná pozice hedgeových fondů?

24.01.2023 Podle nejnovějších obchodních údajů Komise pro obchodování s komoditními futures investují hedgeové fondy už sedmý týden v řadě do zlata.
img

Dosáhl bitcoin svého dna, nebo v roce 2023 klesne na 5 000 dolarů?

09.12.2022 Fed si možná nevede příliš dobře s inflací, ale bubliny na trhu aktiv úspěšně praskají díky zpřísňování měnové politiky. Týká se to více než 50% kolapsu populárních technologických akcií během pandemie, prvního poklesu ceny na rozžhaveném americkém trhu s nemovitostmi za posledních 10 let a kryptoměn, které na svém vrcholu dosahovaly odhadované kapitalizace 3 bilionů dolarů a nyní zbývá jen jedna třetina. Byl to cyklus zvyšování sazeb federálních fondů, který ohrožoval Bitcoin a jemu podobné, a bankrot FTX jen přilil olej do ohně. Stabilizace BTC/USD však umožňuje fanouškům tokenu mít alespoň nějakou naději.
C:\fakepath\sila-men-05122022-uvod.png

Měsíční report finančních trhů (listopad 2022)

05.12.2022 Konec podzimu a nástup zimy je patrný nejen na venkovním počasí, ale rovněž se zima dostavila i na měnové trhy, kde zmrazila růst amerického dolaru. Listopad byl pro americký dolar nejslabším měsícem v letošním roce, čehož okamžitě využily a taktovky se ujaly ostatní měny a americký dolar tak poslaly do červených čísel. Nejsilnější měnou se v listopadu stal japonský jen, který byl po většinu roku pod silným tlakem amerického dolaru. Japonskému jenu k posílení pomohla spíše holubičí rétorika amerického FEDu, ale i tak bylo jeho posílení nejmarkantnější. Těsně v jeho závěsu skončil novozélandský dolar. Zbytek měn se pohyboval rovněž v zelených číslech, přičemž jednotlivé měny dokázaly vůči americkému dolaru posílit o více než 6 %. Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
img

Obavy z recese zvyšují ceny zlata

02.12.2022 Trh zlata se drží pevně nad 1 800 USD za unci, protože obavy z recese nadále rostou a výrobní sektor je na pokraji poklesu. Uvedla to nejnovější zpráva Institutu pro řízení dodávek (ISM).
img

Teď je nejlepší doba na hledání hodnoty v těžebním sektoru

13.10.2022 Pokles cen zlata a výrazný medvědí sentiment mají silný dopad na těžební sektor. Podle jednoho z tržních analytiků je nyní ale pro investory nejlepší doba k hledání dlouhodobé hodnoty.
img

Světové centrální banky zvýšily své zlaté rezervy

05.10.2022 Centrální banky dál významně podporují trh se zlatem, údaje shromážděné Světovou radou pro zlato ale ukazují, že objemy nákupů v srpnu mírně poklesly. V srpnu bylo podle této zprávy nakoupeno jen 20 tun zlata, což je méně než červencových 37 tun.
img

Dlouhodobý býčí trend zlata spěje ke konci

05.09.2022 V krátkodobé analýze zůstávají analytici z Wall Street mírně optimističtí, protože americký dolar považují za nadhodnocený; medvědí sentiment u retailových investorů nicméně vzrostl na několikaleté maximum.
img

Bank of Ghana vstupuje na trh se zlatem

16.08.2022 Africká země minulý týden oznámila, že v září spustí program nákupu zlata na domácím trhu. Podle centrální banky bude drahý kov nakupovat za tržní ceny, ale platby bude provádět online.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
img

Finanční trh se dál hroutí

14.06.2022 Zlato v reakci na rostoucí výnosy dluhopisů, které podpořily dolar a během jednoho dne klesly o 50 USD, zaznamenalo prudký výprodej. Drahý kov čelí výzvám, protože investoři stále ještě vstřebávají páteční údaje o inflaci a opětovné obavy z dalšího zpomalení růstu v Číně kvůli poslední vlně covidu. Situace související s covidem-19 v Číně by mohla vyústit v delší období problémů s dodavatelskými řetězci, což by posílilo obavy z inflace. Navíc, očekávání agresivního zvyšování sazeb Federálního rezervního systému, která jsou nyní z hlediska kontroly inflace považována za nedostatečná, jsou poněkud nadsazená. Očekávalo se, že Fed dokáže zpomalit zvyšování sazeb do září nebo října. Teď se ale taktika změnila. Analytici odhadují, jak agresivní bude a jak dlouho potrvá. Agresivní zpřísňování by mohlo pokračovat do konce roku. Zlatu v důsledku toho dál hrozí výraznější výprodej. Support na hladině 1 800 USD za unci se nemusí udržet a trh se zlatem by mohl klesnout na 1 750 USD za unci.
img

Société Générale si myslí, že zlato má růstový potenciál

07.06.2022 Přestože rostoucí úrokové sazby budou i nadále vytvářet náročné prostředí pro trh se zlatem, analytici Societe Generale vidí určitý potenciál pro žlutý kov jako důležitý diverzifikátor pro centrální banky.
img

Zlato se dostalo do hry na přetahovanou mezi Fedem a inflací

06.06.2022 Zlato zůstává okolo 1850 dolarů za unci, přičemž býčí nálada mezi analytiky z Wall Street začíná chladnout, protože Federální rezervní systém do konce roku nadále agresivně zvyšuje úrokové sazby.
img

Zlato reaguje na slábnoucí dolar

24.05.2022 Trh se zlatem dosáhl další významné psychologické úrovně – ceny se vrátily na 1 850 USD za unci. Podle analytiků získává drahý kov novou býčí dynamiku, protože americký dolar je pod dalším prodejním tlakem.
img

Kupující zlata, pozor na past!

10.05.2022 Zdravím vás, vážení obchodníci! Dovolte mi podělit se s vámi o plán na obchodování zlata.Zlato včera zakončilo denním patternem Bearish engulfing, který je považován za zřetelný signál dalšího medvědího trendu. Kov zakončil se ztrátami i obchodování v New Yorku. Dnes je trh se zlatem stále pod prodejním tlakem a prodlužuje včerejší americké výprodeje.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
img

Zlato versus USD

09.05.2022 Minulý týden se trh se zlatem opět obchodoval pomalu. Cena nedokázala překonat úroveň 1 900 dolarů za trojskou unci. Kov se dostal pod prodejní tlak, protože americký dolar se usadil na nejvyšší úrovni za 20 let uprostřed jestřábí agendy Fedu ohledně dalšího zvyšování sazeb.
img

Zvýšení sazeb Fedu nebude mít na zlato a bitcoin vliv

14.04.2022 Letošní zvýšení sazeb Fedu bude mít na zlato a bitcoin jen minimální dopad. Očekává se, že Federální rezervní systém zvýší letos úrokové sazby pětkrát až sedmkrát. Minulý měsíc je už zvýšil o 25 bazických bodů.
img

Pokud volatilita klesne, je tu stále možnost zlata za 2 000 USD

31.03.2022 Investoři do zlata možná v blízké době kvůli vysoké volatilitě na trhu omezí své investice. Komoditními trhy napříč světem otřásají probíhající boje na Ukrajině. Investoři se navíc adaptují na změnu měnové politiky Federálního rezervního systému, protože inflace plynule stoupá k několikaletým maximům.
img

Trh se zlatem je kvůli geopolitice silně "rozbouřený"

31.03.2022 Naděje na příměří mezi Ruskem a Ukrajinou byly nakonec velmi vratké. Po včerejších zprávách se zhroutily jako domeček z karet. Cena zlata v tomto kontextu prudce vzrostla
img

Zlato se kvůli rozhovorům mezi Ruskem a Ukrajinou obchoduje níž

30.03.2022 Trh se zlatem se dostává pod značný prodejní tlak, protože cena klesá pod 1 900 USD za unci. Analytici obchodníky varují, že drahý kov může v blízké době klesnout ještě níž.
img

Zlato je dál vystaveno silnému prodejnímu tlaku

30.03.2022 Trh se zlatem je nadále vystaven silnému prodejnímu tlaku, ceny se pohybují okolo úrovně 1 900 USD. Zdá se, že rostoucí spotřebitelský sentiment v USA má na drahý kov jen malý vliv.
img

Zlato klesá, protože investoři sledují vývoj událostí v Rusku a na Ukrajině

29.03.2022 Hlavní událostí úterka budou mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Zlato v souvislosti s možnou deeskalací konfliktu ve východní Evropě prudce kleslo.
img

Zlato se může etablovat jako nová světová měna

28.03.2022 Analytici a drobní investoři z Wall Street se nevzdali své předpovědi, že zlato v dohledné době dosáhne 2000 dolarů za unci. Poznamenali, že drahý kov bude podporován poptávkou po bezpečných aktivech v důsledku pokračujícího geopolitického napětí na Ukrajině a také rostoucí inflace. Obavy na globálním trhu pomáhají cenám zlata čelit rostoucím výnosům dluhopisů a jestřábím komentářům předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
img

Válka na Ukrajině rozvířila trh se zlatem

04.03.2022 Bez ohledu na to, co se děje ve východní Evropě, však existují i další důvody, proč by investoři měli usilovat o zařazení drahých kovů do svých portfolií. James Luke, manažer fondu Schroders, uvedl, že spolu s válkou na Ukrajině představuje změna měnové politiky ve světě další z vážných hrozeb pro globální ekonomiku.
img

Zlato navzdory napětí na Ukrajině zaznamenává silnou poptávku

04.03.2022 Nejnovější údaje PMI ukazují, že inflace stále vyvolává obavy, přestože se údaje blíží očekávání. Zdá se, že chladné počasí výrazně ovlivnilo několik regionů, zejména jejich sektor služeb. Nejenže velmi výrazně snížilo poptávku a zvýšilo nabídku, ale také poškodilo obchodní operace mnoha firem.
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Dopad války na Ukrajině na světovou ekonomiku

28.02.2022 Trh se zlatem minulý čtvrtek zklamal mnoho investorů kvůli silným intradenním výkyvům. Tehdy se ceny vyšplhaly na nejvyšší hodnotu seance 1 976,50 USD, což je nejvyšší úroveň za 1,5 roku.
img

Je načase udělat si zásoby zlata? Ceny by mohly v nadcházejících dnech vyskočit nad 2 000 USD

28.02.2022 Bezprecedentní izolace Ruska způsobená západními sankcemi by mohla vést k rally komodit. Kromě zřejmého růstu cen ropy odborníci očekávají prudký růst na trhu se zlatem.
img

Zlato kvůli válce na Ukrajině zažívá extrémní volatilitu

25.02.2022 Trh se zlatem zažil extrémní volatilitu poté, co Rusko napadlo Ukrajinu. Cena drahého kovu se vyšplhala na nejvyšší hodnotu od září 2020, než se vrátila zpět.
img

Geopolitická situace zvyšuje ceny drahých kovů

18.02.2022 Trh se zlatem vykazuje novou dynamiku, protože růst ceny k 1 900 USD tlačí nahoru hodnotu všech drahých kovů. Platina a palladium přitom vykazují výrazné pohyby překonávající celý sektor kovů.
img

Zlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia

15.02.2022 John Reade, hlavní tržní stratég Světové rady pro zlato, uvedl, že poptávka po zlatě jako bezpečném přístavu je pozitivní, ale ceny by mohly prudce zkorigovat, kdyby se geopolitický konflikt okamžitě vyřešil. A místo pohledu na krátkodobou volatilitu cen studie Světové rady pro zlato ukazuje, že zlato hraje v diverzifikaci každého typu portfolia důležitou roli.
img

Snížení dlouhých pozic na kovech

18.01.2022 Trh se zlatem je stále nad úrovní 1 800 USD za unci, zatímco se čeká na agresivnější kroky Fedu, který se snaží zvládnout rostoucí inflační hrozbu a omezit inflaci čtyřnásobným zvýšením sazeb.
img

Navzdory vysokým inflačním tlakům v roce 2022 zlato nenabírá na síle

17.01.2022 Trh se zlatem nenabírá na síle, ačkoli američtí spotřebitelé očekávají po celý rok 2022 zvýšené inflační tlaky. Informoval o tom průzkum University of Michigan z minulého týdne.
img

Poslední studie Světové rady pro zlato pro rok 2022

17.01.2022 Podle nejnovější studie Světové rady pro zlato by měli být investoři do zlata opatrní, protože Fed pro rok 2022 doufá ve zpřísnění své měnové politiky.
img

Zlato bude těžit z inflace

10.01.2022 George Milling-Stanley, expert na zlatý byznys, poskytl pro živé vysílání Yahoo Finance Live rozhovor, ve kterém diskutuje o futures na zlato ve vztahu k akciovým trhům a také o inflaci a kryptoměnách.
img

Jestřábí komentáře Fedu vyústily v pokles zlata

06.01.2022 Omikron dál trhá rekordy a rychle se šíří planetou. V této souvislosti investoři hledají útočiště ve zlatě. Hodnota drahého kovu ve středu prudce vzrostla.
img

Odhadované rozpětí cen zlata pro letošní rok

03.01.2022 Ceny zlata během posledního obchodního dne roku 2021 stabilně rostly a dostaly se nad úroveň 1 800 USD za unci. Uplynulý rok byl pro trh se zlatem neuspokojivý a zaznamenal poměrně volatilní pohyby včetně náhlého srpnového propadu, kdy cena klesla pod 1 700 USD za unci.
img

Může cena zlata v roce 2022 vzrůst o 15 %?

23.12.2021 Letošní pohyb cen je třeba vnímat v širším kontextu, abychom získali úplnější představu o tom, kam se zlato posouvá. Pokud jde o tento drahý kov, je důležité si uvědomit, že mezi třetím čtvrtletím roku 2018 a třetím čtvrtletím roku 2020 vzrostl o téměř 70 %.
img

Zlato čeká na vydání amerického HDP

22.12.2021 Ačkoli Fed přešel na agresivnější tón v měnové politice a trh se zlatem nadále bojuje pod 1 800 USD, mnozí souhlasí s tím, že drahé kovy a těžební sektor budou i v příštím roce atraktivními investicemi.
img

Ceny zlata těží z rozhodnutí Fedu

16.12.2021 Trh se zlatem byl včera nervózní. Ceny se den před zprávou Fedu o úrokových sazbách a bezprostředně po ní propadly. Kov ale dostal impulz k růstu.
img

Kam Fed dostane zlato – na 1 600 USD, nebo na 2 000 USD?

14.12.2021 Trh se zlatem čeká na rozhodnutí amerického Fedu o úrokových sazbách. Krátkodobé i dlouhodobé vyhlídky zlatých cihel momentálně závisí na plánech regulátora.
img

Vyhlídky zlata na Q1 2022

14.12.2021 Zlato, stříbro a platina byly v roce 2021 zklamáním. Na konci loňského roku se předpokládalo, že tyto drahé kovy budou vykazovat pokračující růst, ale tyto prognózy se nikdy nenaplnily. V důsledku toho zlato ztratilo 5,5 %, stříbro kleslo o 15 % a platina se do konce letošního roku propadla o 12 %. V tomto článku se podíváme na vyhlídky trhu drahých kovů pro první čtvrtletí roku 2022 a nastíníme nejpravděpodobnější směry trendů.
Související klíčová slova: Report finančních trhů | PAMP | Trh s fyzickým zlatem v Polsku | Jestřábí komentáře Fedu | Bitcoin 2022 | Úspěšné obchodování s komoditami | ETF na zlato | Zpracovatelské metody | Výnosy dluhopisů | Investice proti inflaci | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Geopolitické konflikty | Války | Lithium | Vývoj | Státní dluhopis | Údaje z USA | Průraz SMA 200 | TD Securities | Rizikový faktor | EUR | Schroders | Budoucnost | Oživení cen | Měnový report | Výkyvy | Zásoby zlata | Obchodování v New Yorku | Vývoj ceny zlata | Výkyvy v cenách zemědělských produktů | Obchody | Očekávání | Výstupní body | Korelace | Předpověď | Volatilní | Evropské centrální banky | Bank of Ghana | Pozitivní nálada | Volatilita cen | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Riziko dalšího poklesu | Pro investory | Investice | Institucionální poptávky | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Diverzifikace | Cyklus zvyšování sazeb | Kombinace indikátorů | Roman Pilíšek | Růst amerického dolaru | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Chování | Rekord | Bitcoiny | Průměrný výnos | Tržní vlastnost | Vývoj na dluhopisovém trhu | Evropské měny | Býčí výhled | Krátkodobé cenové pohyby | Zlato a bitcoin | Úrokové sazby v USA | IHS | Hospodářské oživení | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | Interbank indikátor | EUR/USD | Chování amerického dolaru | Spotřebitelé | Nákupní příkazy | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | COT report | Price Action | Rostoucí výnosy | Reakce trhu na institucionální objednávky | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | Brent | Akcie těžařů | TNOTE | Americký akciový trh | SMA | Retracementy | Exchange | Investiční strategie | Státní dluh | Formování cenových trendů | Nástroje peněžního trhu | Dedolarizace | Graf zlata | Kontrakty | Zklidnění trhů | Sentiment na trhu | JPY | Polská mincovna | Projekce | Znehodnocení | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Výrobní sektor | Posílení | FTX | Americká ropa | Obavy z inflace | Prognóza | Investovat | EURUSD | Unie | Bezpečné přístavy | Graf komodity | Saxo Bank | FedWatch | Palladium | Americký Fed | Medvědí signál | Ropa WTI | Cenový skok | Ekonomiky | Kolaps těžby | Analytika | Zasedání FOMC | NFP | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Cestování | Odliv kapitálu | Proražení | Oslabení | Vojenský konflikt | USD | Ceny Bitcoinu | Snižování cen | Banka Goldman Sachs | Technická analýza | Kurz zlata | Konsolidace trhu | Americká ropa WTI | Jestřábí komentáře | Plány | Na burze | Významné výkyvy cen | Trh s ropou | Měsíční futures report | Regulace | Katar | Trend cen | Měnový fond | Úroková sazba | PMI pro sektor | Goldenmark Group | Nový Interbank | Čekající příkazy | Zvyšování sazeb Fedu | Analytici XTB | Pěkné zisky | Ruský prezident | P.A. | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Cenové úrovně | Rekordní nárůst | Dvojitý vrchol | Nervozita | Dovoz | MT5 | Pro tradery | Cenové pohyby | Stratégové | Komoditní | Růst cen ropy | Býčí sentiment | Kolaps finančních trhů | Sentiment na Wall Street | Válka na Ukrajině | Poptávka centrálních bank | Investoři | Portfolio | Covid | Atraktivita zlata | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Evropská měna | Krátké (short) pozice | Média | Analytici | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Bank of England | VIP Interbank | World Gold Council | Prezident | Boom | Institucionální objednávky | Nárůst poptávky | Konflikt na Blízkém východě | Politická nestabilita | Investiční | Průzkum | Reakce trhů | Den D | Hlavní události | Tržní podíl | Riziko recese | Instrument | Válka | US500 | Obchodní plán | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Zpráva | Relativní výkon | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Představitelé Fedu | Konflikty | S&P | Obchodování | Zasedání Fedu | Spotřebitelské ceny v USA | Futures | WGC | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Pokles ceny | Management | StoneX | Bitcoin | Veřejně nedostupné informace | Změny v regulačních politikách | Centrální banky | XAU/USD | Pandemie COVID | Elektromobily | Prodej dluhopisů | Majitel | Zprávy | Oanda | Deflace | Nadšení | Investiční aktivita | Dolary | Zemědělské komodity | Růst inflace | Averze k riziku | Fundamentální výhled | Ceny ropy | Silný růst | Rostoucí trendové čáry | Bezpečné investice | Měsíční report | Očekávání úrokových sazeb | Celkový trend | Vyhlídky | Firmy | CZ | Vláda USA | NATO | Míra | Nástroj | Výsledky | Hedgeové fondy | DailyFX | Ekonomická obnova | COCOA | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Tlak medvědů | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Australský dolar | Retracement | Koruna | Cukr | Výrazný pokles | Makroekonomie | Vyšší poptávka | Tržní ceny | Kroky centrálních bank | Kupující | Včerejší obchodování | BHS | Objem | Propad | xStation | Asociace | Vstup hedgerů | Obavy z recese | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Údaje | Růst cen zlata | Právo | Soukromé firmy | Cenné papíry a burzy | KOL | Regulátor | Nakupovat | Dlouhodobý výhled | Měsíční report finančních trhů | Zpomalování ekonomiky | Capital Markets | Studie | Blízký východ | CME FedWatch | Stabilní růstový trend | Průraz | Americký dolar | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Reakce trhu | Plyn | Kazachstán | Ropa Brent | Klesající trendové čáry | Fibonacci retracement | Hráči na trhu | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | OPEC | Short | Ukrajina | Poptávka po bezpečných aktivech | Bezpečné útočiště | Open interest | Stanovení ceny | Maloobchod | Mnozí investoři | Růst zlata | Americká centrální banka | Oživení inflace | Zlaté a stříbrné mince | Rostoucí trend | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Stříbro | Akcie | CHF | Údaje o inflaci | Instituce | Česká koruna | Turecko | Kakao | OECD | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Silná korelace | Napětí na Ukrajině | MetaTrader | Divize | Zvýšení úrokových sazeb | Drahý kov | Solidní zisk | Různé typy komoditních trhů | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Komise pro cenné papíry a burzy | Trh | Komise | University of Michigan | Grafy | Volby v USA | Fed | Ruská invaze na Ukrajinu | Korekce | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Společnost XTB | Průraz ceny | Money management | SMA 200 | Nákupní příležitost | Krátkodobé obchodování | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Kov | Yahoo | Kanada | JDE | ANO | Volatility | Zemní plyn | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Energetický sektor | Znalost | SNB | Ruská invaze | Populární VIP Interbank | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Poptávka a nabídka | Craig Erlam | P/CF | Natixis | Data z USA | Nejistota | Portfólia | CME | Shortování | Světová měna | CL | Makroekonomické údaje | Long pozice | Kurz dolarů | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Unce zlata | Obchodování zlata | Makroekonomika | Trendové linie | CFTC | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Invest | Centrální banka | Životní prostředí | Dobré zprávy | Tržní sentiment | Komodity zlato | Situace | Nejnovější údaje | Jádrová inflace | Kovy | Centrum | Společnosti | Proinflační faktor | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Marta Bassaniová-Prusiková | Bezprecedentní opatření | Pravděpodobnost korekce | Spoluzakladatel | Pokračující výprodej | Graf platiny | Světové centrální banky | Pivotové low | Futures kontrakty | Změny krátkodobého trendu | Reuters | Situace na Ukrajině | Kompozitní index | Index US500 | Dluhy | Prezidentské volby v USA | Rolování | Předseda | Těžaři | Kolísání měn | Správci investičních fondů | David Madden | AvaTrade | Nakoupit zlato | Traders | Dluhopisy | Klesání ceny | FOREX | Příkaz | Invaze | Růst HDP | Libra | CFD | Institucionální rezistence | Obchodníci | Open | Růst ceny zlata | Graf Kakaa | Aktuální cena | Deglobalizace | Nový rekord | Úroky | Indikátor Stochastic | Cena | Vladimir Putin | Těžební technologie | Ghana | Členství v NATO | WisdomTree | Bearish Engulfing | Káva | Inflační očekávání | Dolar | Trh zlata | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Standard Chartered | Výkyvy cen | Zajímavé příležitosti | Roční maximum | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Ochrana proti inflaci | Výběr zisků | Přístupy k obchodování | Pandemie covidu | Komodita | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Výsledky institucionálních objednávek | CARA | Index ISM | Americká ekonomika | Komodity ropa | Dluh USA | Výkyvy v cenách | Americký trh | Obchodník | COVID-19 | Negativní dopad | SMA 20 | Růst mezd | Spotřebitelské ceny | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Thajsko | Průmyslové kovy | Rizika | Kryptoměna | ECB | BAT | Momentum | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Změny ve výrobních nákladech | Mincovny | Low | Ekonomické údaje | Spekulativní pozice | ACEA | Prodej zlata | Ukázkové příležitosti | Obchodování s komoditními futures | Růst ceny | Vyhlídky zlata | ISM | Indikátor | Cena zlata | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Rusko-ukrajinský konflikt | MiCA | Růst cen | Drahé kovy | Moskva | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | Asset management | Býčí trh | Saxo | Pád cen | Historická minima | Finance | Očekávání trhu | Sezónní výkyvy v cenách | Guvernér | USDJPY | Zemědělství | Technologické inovace | Poptávka | Zlepšení ekonomického výhledu | Capital | Krypto | Investor | Obchodovat | VIP Interbank indikátor | Poptávka po zlatě | Hospodářský růst | Silicon Valley | WTI | Bod | Počasí | Medvědi | Inovace v zemědělství | TradingView | Co bude | Zvýšené úrokové sazby | Analytik trhů | Klouzavý průměr | Institucionální poptávka o středním objemu | Vývoje ceny | Payrolls | Bankéři | Podnikání | Překoupené podmínky | Komentáře Fedu | Strategie obchodování | Inflace | Problémy | Drobní investoři | Značné riziko | Čtení cenových patternů | ROCE | Zlato a stříbro | HDP | Předběžné výsledky | Váš trading | COMEX | Zprostředkovatelé | Signály | Omikron | Debata | Devizový trh | Byznys | USA | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Světová ekonomika | Komise v přenesené pravomoci | Dluhopisové trhy | Rezervy | Analytici z Wall Street | Diverzifikovat | Index PMI | Ekonom | Úroveň supportu | Kurz | Market | Martin Klass | 256/2004 | Růst akcií | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Bali | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Forex.com | BH Securities | Problémy v bankovním sektoru | Kukuřice | Měď | Proinflační | První forexový indikátor | Euro | Cena zlata (XAU/USD) | AUD | SEC | Risk | PMI ve službách | Výkon hlavních měnových párů | Výnosy státních dluhopisů | Uzbekistán | Obchod | Zpomalení růstu | Graf komodity Ropa WTI | Kam investovat | EU | Ekonomická krize | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Expert | Vývoz | xStation 5 | Recese | Index relativní síly (RSI) | BTCUSD | Švýcarský frank | Investiční doporučení | Bank of Canada | USD/CAD | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Růstový trend | Frank | Americké ministerstvo práce | Technická korekce | Babypips | Ceny energií | Snížení produkce | Dluhopis | Japonský jen | Likvidita trhu | Swingové maximum | Strategie obchodování s komoditami | Silná poptávka | Budoucí směr | Rostoucí inflace | Eskalace napětí | Odhady růstu | Blockchain | Boje na Ukrajině | Kanadský dolar | Holubičí Fed | Předpovědi | Poptávka po ETF | Konflikt na Ukrajině | Mince | Světové ekonomiky | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Míra inflace | Fyzické zlato | Platina (XPT/USD) | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Zlato ve formě CFD | Finanční situace | Nařízení | Société Générale | SWIFT | Jak obchodovat | Pokles cen zlata | BTC | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Investovat do zlata | Podnikatel | ETF | Akciové trhy | Centrální bankéři | Varování | Ceny drahých kovů | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Výrazný propad | Pandemie | Aktiva | FOMC | Průzkum hlavních trhů | Prodejní tlak | Výprodej | Discovery | Politické události | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Ukázkové obchodní příležitosti | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Obchodní operace | SP500 | Inovace | Konsolidace | Ole Hansen | Spekulanti | NZD/USD | Graf ropy | Technologický pokrok | Návrat pozitivního sentimentu | Trhy dnes | Snížení cen | | Pochybnosti | Stratég | Prodeje automobilů | Zotavení | Období nejistoty | Relativní výkon hlavních měnových párů | Sentiment | Short pozice | Lucembursko | Trh s fyzickým zlatem | Politika | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Reálné výnosy | Komunikace | Yahoo Finance | MAM | Měnové trhy | Jak investovat | Poplatky | Velká Británie | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Graf komodity Zlato | Úrokový výnos | CAR | Nálada | Geopolitická rizika | Investování | Indie | Index amerického dolaru | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Sentiment v USA | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Komodity ropa WTI | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Šance | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Aktuální kurz zlata | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Mluvčí Kremlu | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Trendové čáry | Bankovní krize | Finanční trhy | Ekonomické trendy | Británie | Zlaté rezervy | eBook | Způsob investování | Fondy | Technický výhled | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Cenové hladiny | Podstata komodit | Poptávky po ropě | Obavy investorů | Migrační krize | Pohled do dynamiky trhu | Krize | Fundamenty | Portál FXstreet.cz | Příkazy velkých finančních institucí | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Objednávky | Těžař | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Deeskalace | Sazby | Zemědělské produkty | Tolerance rizika | Rychlost | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Capital Economics | Rozhovor | Dnešní údaje | Slabší dolar | Měny | Trh s kryptoměnami | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Dna | Bezpečnost | Zaměstnanost | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Analytici společnosti | Dmitrij Peskov | Inflace v březnu | Tradeři | BTC/USD | Obchodní příležitosti | Měna | Silné hospodářské oživení | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Trading | Hlavní měnové páry | Kotace | Interbank VIP indikátor | Ichimoku | Nákupy centrálních bank | Výnosy | Poradenství | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Finanční trh | Růst poptávky | JPMorgan | Diamanty | Překoupené oblasti | Globální finanční trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování do zlata | Prodeje | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusko | Denní graf měnového páru | Graf akciového indexu | Iracionální | Poradce | Klíčové centrální banky | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Signál | Jerome Powell | S/R zóny | Zlato ve formě ETF | Čínské centrální banky | Hodnota zlata | Překonání historického maxima | Kupní síla | CPI v USA | Ceny americké ropy WTI | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Šperky | Pracovní síly | Výdaje | Společnost | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | Likvidní | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | BlackRock | Retailoví investoři | Denní graf komodity | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Analýza indikátorů | Burze | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Bankovní systém | Organizace | Poptávka po akciích | Růst | Výhled pro zlato | Energetické komodity | Komodity | Vývoj amerického dolaru | Kmen koronaviru | Rusko a Ukrajina | Propad ceny | Proti trendu | Zajištění | Domácí měny | Obchodování na trhu | Americké statistiky | Index | Nižší úrokové sazby | XTB Research | Dow Jones | Cenový index | Čínský trh | Bohatství | PMI pro sektor služeb | Meziroční růst | Pandemie covidu-19 | ČTK | Engulfing | Valuace | Prohlášení | Manažeři | Graf Kakaa (Cocoa) | CAD | Fibonacci | Globální ekonomické trendy | Vlády | Marcin Grzesiak | Průlom | Zlato na burze | Hlubší pohled | Očekávání úrokových sazeb v USA | Volatilní instrument | Prodejní technická korekce | Index spotřebitelských cen | Trader | Moving Average | Rezistence | Hive Blockchain | Michal Teklinský | Fundamentální vs. Technická analýza | Štěstí | Nový kmen koronaviru | MiFID II | Goldsaver | Hlavní ekonom | Sezónní výkyvy | Bankrot FTX | Regulační orgány | Dluhopisy USA | Odvětví | Ropné trhy | Nárůst ceny | Spotřebitelský sentiment v USA | Pracovní místa | Včerejší seance | Nákupy zlata | Cenové války | Graf dne | Poptávka po stříbře | Trpělivost | Stávající sentiment | Posilování franku | Nasdaq Composite | Analýza | Zajištění proti inflaci | Americký index | Akciový index S&P 500 | Peníze uložené | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Příležitosti pro obchodování | Snižování nákupu aktiv | Bloomberg | Volatility akciových trhů | UBS | Rostoucí úrokové sazby | Bydlení | Goldenmark | Tým FXstreet.cz | Průmyslové aktivity | Snížení cen komodit | Trh s bitcoiny | Snižování sazeb | Vstupní a výstupní body | Biden | Nemovitosti | Volatilita cen komodit | Snížení sazeb | Akciový index | Přehled | Graf ropy (CL) | Pohled na zlato | Sektor služeb | Novozélandský dolar | Zpracování komodit | Raketový růst | Medvědí trend | XTB | xStation5 | Úrokové zhodnocení | Světové války | MT4 | Americký HDP | Proražený support | Sazby beze změny | Trh s platinou | Vice | Tržní situace | Omezení cestování | Aktivum | Analytik | Klouzavý průměr SMA | Institucionální poptávka | Další pokles | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Boční trend | Embargo na ropu | Investiční poptávka | COT | Ekonomické sankce | Holubičí rétorika | Wealth Management | Vysoká inflace | Pozice | VanEck | Globální potravinové zásobování | Stříbro (XAG/USD) | Techničtí obchodníci | Znalost trhu | Riziko | Platina | Závislost | Hluboká znalost trhů | Psychologické úrovně | Měkké komodity | Velcí hráči | Pokles zlata | Ekonomické vyhlídky | Potravinové zásobování | Býčí trend | Nový indikátor | Typy komoditních trhů | Klíč k úspěchu | Expirace | Investoři z Wall Street | Dlouhodobí investoři | Krátkodobí obchodníci | MIFID | Očekávání inflace | Podnikatelé | Propad ceny ropy | Cílová cena | Meziroční inflace | Zvýšené volatility | Studium externích faktorů | Normalizace trhu | Banky | Aktivita ve výrobním sektoru | Geopolitické události | XAG/USD | Aktuální kurz | Banka | Doporučení | Lockdowny | Pracovní místa v USA | Měnový pár | Obchodník s komoditami | Manažer fondu | Opatření | Americký státní dluh | John Reade | Úrokové sazby | Žlutý kov | Aktuální cena zlata | Pepa Zeman | Úřady | Vývoj ceny | Ekonomický růst | Nasdaq | Země G7 | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Geopolitická situace | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Index nových objednávek | Cenový vývoj | Podnikatelská aktivita | Vyšší inflace | Faktory ovlivňující ceny komodit | Stochastic | Práce | Graf akciového indexu S&P 500 | Znehodnoceni dolaru | Evropské země | Vývoj ceny zlata XAU/USD | Fundamentální pohled | Stanovení pevných stop-lossů | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | Spojené státy | Zlaté mince | Měsíční měnový report | Bezpečného útočiště | Rok 2020 | Kryptoměny | Futures na stříbro | Produkce zlata | Zvýšený zájem | Výhled měnové politiky | Situace na trhu | Raketový růst ceny | Úspěch | Stříbrné mince | Ekonomové | Realitní sektor | G7 | Volby | Ukazatele | Zlepšení | Index relativní síly | XPT/USD | Období korekce | Investoři do zlata | Americká vláda | USD/JPY | FXstreet | Expirace opcí | AUD/USD | Významné události | Ekonomické aktivity | Commitment of Traders | Bilance | Politici | Hledání bezpečných investic | Zlato | Uzavření obchodování | Vzestupný trend | Vysoké úrokové sazby | Mzdy | Bankrot | Světové rezervní měny | NZD | Průmyslové účely | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Vstup hedgerů do trhu | Markit | London Bullion Market Association | Návratnost | Kobalt | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Trh s diamanty
Trh s digitálním vlastnictvím
Trh s digitální reklamou
Trh s dluhopisy
Trh s elektrokoly
Trh s elektromobily
Trh s emisními povolenkami
Trh se stříbrem
Trh se šperky
Trh se vzácnými mincemi

Následující klíčová slova

Trh s futures
Trh s fyzickým zlatem
Trh s fyzickým zlatem v Polsku
Trh s hotely
Trh s hypotékami
Trh s kancelářemi
Trh s kanceláři
Trh s kávou
Trh s komerčními nemovitostmi
Trh s komoditami
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít