Středa 31. květen 2023 18:15
reklama
ActivTrades banner
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
ActivTrades banner
reklama
Instaforex Autochartist nove

Klíčová slova - Akcie Credit Suisse

img

Nejoblíbenější akcií českých investorů zůstává Tesla. Coca-cola si ale získala největší nárůst nových příznivců

11.04.2023 Podle nejnovějších čtvrtletních údajů o akciích ze sociální platformy pro obchodování a investování eToro drobní investoři z celého světa v prvním čtvrtletí nakupovali akcie bank.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.03.2023

27.03.2023 Během minulého týdne americké burzy posilovaly. S&P 500 posílil o 1,4 %. Volatilita klesala, stále se však drží nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 0,9 %. Na začátku týdne pomohlo akcií řešení situace kolem Credit Suisse. V závěru týdne akcie ztrácely v reakci na zasedání Fedu – Powell explicitně vyloučil cuty. Do investorského hledáčku se dostala Deutsche Bank. Přestože vyloženě negativní kurzotvorné zprávy chybí. Jelikož trh sází na nereálně holubičí Fed, lze očekávat, že vystřízlivění bude spojeno s určitou korekcí na burzách.
img

Můžeme očekávat další paniku v evropských bankách?

23.03.2023 Bankrot Silicon Valley Bank, konec několikaleté agónie Credit Suisse převzetím bankou UBS a obavy o stabilitu nejen amerického, ale i evropského bankovního systému, je souhrnem událostí posledních 2 týdnů. Navíc jsme se dočkali výrazných slev na finančních trzích v reakci na nárůst rizikové averze. Je emotivní reakce investorů založená na fundamentech a obavách o kondici bankovního sektoru oprávněná?
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarská centrální banka zvýšila úroky, navzdory krizi kolem Credit Suisse

23.03.2023 Švýcarská centrální banka dnes kvůli snaze bojovat s inflací zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,50 procenta. Uvedla to v tiskové zprávě a dodala, že další zvyšování úrokových sazeb nevylučuje. Ke zpřísnění měnové politiky sáhla navzdory krizi kolem druhé největší švýcarské banky Credit Suisse.
C:\fakepath\trader-20032023-48-zm.jpg

Evropské akcie navzdory počátečnímu poklesu zpevnily, polevil strach o banky

20.03.2023 Evropské akcie dnes navzdory počátečnímu poklesu zpevnily, akcie bankovních titulů se zotavily z tříměsíčního minima. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 nakonec přidal o 0,98 procenta a uzavřel na 440,6 bodu, ačkoli během dne ztrácel téměř dvě procenta. Investoři posuzovali důsledky nedělního oznámení, že největší švýcarská banka UBS převezme svého rivala Credit Suisse, který se ocitl v problémech.
img

Americký pre-market 20. 3. 2023. Americké akciové indexy obnovují vzestupný pohyb.

20.03.2023 Futures na americké akciové indexy vzrostly v dopoledních hodinách po velkém ranním výprodeji. Státní dluhopisy také rostly, když se investoři nahrnuli zpět do bezpečných aktiv poté, co vyhodnotili kroky vlády k zajištění stability v bankovním sektoru.
img

BREAKING: Odpis dluhopisů Credit Suisse vyvolává bankovní paniku!

20.03.2023 UBS získala Credit Suisse za 3 miliardy franků (76 centimů za akcii (0,76 CHF)) v rámci transakce, na kterou dohlížely švýcarské vládní regulační orgány a na níž spolupracovaly banky JP Morgan a Morgan Stanley. Vláda navíc ujistila, že dá k dispozici potřebné zdroje k udržení provozní kapacity obou bank a švýcarského bankovního sektoru jako celku. Pozornost investorů se však soustředí na něco jiného.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie po zahájení obchodování dál zpevňují, obavy o banky polevily

17.03.2023 Evropské akcie zahájily dnešní obchodování růstem, zisky si připisují už druhým dnem. Díky oznámeným podpůrným opatřením pro banky ve Spojených státech a v Evropě polevily obavy z hrozícího kolapsu některých finančních ústavů. Panevropský index STOXX Europe 600 krátce po začátku obchodování vykazoval růst skoro o jedno procento a pohyboval se kolem 446 bodů. Dílčí index bankovního sektoru si připisoval asi 1,3 procenta. Za celý týden však index nadále vykazuje pokles.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě zpevňují, Credit Suisse díky záchraně o více než 30 procent

16.03.2023 Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse zahájily dnešní obchodování růstem o více než 30 procent. Reagují tak na masivní podporu, kterou si finanční ústav kvůli potížím s likviditou zajistil u centrální banky. Díky tomu zpevňují i velké akciové burzy v Evropě.
C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Credit Suisse si půjčí od centrální banky až 50 miliard švýcarských franků

16.03.2023 Švýcarská banka Credit Suisse, která se dostala do potíží, posílí svou likviditu tím, že využije možnost půjčit si od švýcarské centrální banky až 50 miliard švýcarských franků (1,2 bilionu Kč). Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení druhé největší švýcarské banky.
C:\fakepath\eurusd-16032023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 16.3.2023

16.03.2023 Americké akcie včera převážně oslabovaly. Problémy švýcarské banky Credit Suisse oživily obavy z bankovní krize. Indexy Dow Jones a S&P 500 na závěr seance smazaly část ztrát vlivem zprávy, že švýcarská vláda jedná o možnostech, jak druhou největší švýcarskou banku stabilizovat.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Švýcarská centrální banka dodá Credit Suisse likviditu, bude-li třeba

16.03.2023 Švýcarský finanční regulátor FINMA a tamní centrální banka uvedly, že centrální banka poskytne bance Credit Suisse likviditu, "bude-li to nutné". Informovala o tom agentura Reuters. Podle obeznámených zdrojů cizí vlády a nejméně jedna banka vyvíjely tlak na Švýcarsko, aby jednalo.
C:\fakepath\trader-15032023-36-zm.jpg

Evropské akcie kvůli potížím Credit Suisse zažily nejhorší den za více než rok

15.03.2023 Evropské akcie dnes prudce oslabily, impulzem k jejich poklesu se stala zpráva o mohutném propadu akcií švýcarské banky Credit Suisse. Panevropský index STOXX Europe 600 se snížil o 2,92 procenta a uzavřel na 436,45 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější jednodenní propad za více než rok. S akciemi některých evropských bank muselo být během dne přerušeno obchodování.
img

Credit Suisse je jen „špička ledovce“, varuje člen vedení největší banky v USA. Strach z pádu švýcarské banky oslabuje korunu i akcie bank v ČR, radovat se ale mohou řidiči

15.03.2023 Pojištění proti krachu Credit Suisse dnes odpoledne zdražilo na krizové úrovně. Odpovídá ceně pojištění třeba americké banky Morgan Stanley v září 2008, po krachu Lehman Brothers. Tímto krachem tehdy odstartovala nejkritičtější fáze světové finanční krize let 2008 a 2009. Cenu pojištění proti pádu Credit Suisse nyní zhusta vyhánějí banky, které s ní uskutečňovaly obchody a transakce, a nyní si ve strachu a shonu pojištění kupují.
img

Česká koruna výrazně oslabuje kvůli strachu z pádu největší švýcarské banky, Credit Suisse. V Praze na burze padají také akcie tuzemských bank, v čele s těmi matky České spořitelny

15.03.2023 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Poprvé za uplynulého takřka půldruhého měsíce se během dnešního poledního obchodování vrátila nad úroveň 24 korun za euro. Důvodem je obava světových trhů z pádu Credit Suisse, největší švýcarské banky.
C:\fakepath\Ropa4.jpg

Ropa prohlubuje ztráty kvůli obavám kolem situace banky Credit Suisse

15.03.2023 Ceny ropy se po úterním poklesu na tříměsíční minimum dál snižují. Dolů je dnes tlačí propad na finančních trzích vyvolaný obavami kolem situace druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Tyto obavy překonaly vliv nadějí na oživení poptávky po ropě v Číně, jejíž ekonomika se otevírá po protipandemických uzávěrách.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Akcie Credit Suisse klesly o čtvrtinu, hlavní investor vyloučil další pomoc

15.03.2023 Akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse dnes prudce klesají, před polednem se propadly až o čtvrtinu a dostaly se na rekordní minimum. Důvodem je vyjádření největšího investora Credit Suisse, kterým je Saudi National Bank (SNB), že nemůže švýcarské bance poskytnout další finanční pomoc. Dopoledne bylo obchodování s akciemi Credit Suisse několikrát pozastaveno, uvedl zpravodajský server CNBC. SNB je největší komerční bankou v Saúdské Arábii.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie výrazně oslabují, impulzem je propad Credit Suisse

15.03.2023 Evropské akcie dnes výrazně oslabují, impulzem k jejich poklesu se stala zpráva o mohutném propadu akcií švýcarské banky Credit Suisse. Panevropský index STOXX Europe 600 krátce po poledni odepisoval zhruba 2,7 procenta a nacházel se v blízkosti 435 bodů. S akciemi některých evropských bank muselo být přerušeno obchodování.
img

EURUSD prorazil pod 1,0600, tažen bankami

15.03.2023 Euro je dnes nejméně výkonnou měnou skupiny G10, protože se obnovily obavy o bankovní sektor. Akcie Credit Suisse se propadly na nové rekordní minimum poté, co hlavní akcionář věřitele vyloučil další finanční injekce, pokud by byla potřeba další výzva k poskytnutí dodatečné likvidity. Zítra se obchodníci zaměří na politické prohlášení ECB, přičemž se očekává, že tvůrci politiky zvýší úrokové sazby nejméně o 25 bazických bodů, přičemž 50% šance je na větší posun o půl bodu.
img

BREAKING: Evropské indexy pokračují v poklesu, DE30 testuje 15 000 bodů

15.03.2023 Úleva na trzích vyvolaná víkendovými opatřeními amerických úřadů, jejichž cílem bylo omezit riziko plynoucí z pádu SVB, se ukázala jako krátkodobá. Americké a evropské akciové trhy včera rostly, ale dnes se tyto pohyby obracejí. Futures na německý DAX (DE30) se v době tisku obchodují o více než 1 % níže, zatímco futures na index S&P 500 (US500) klesají o 0,6 %. Medvědi DE30 se v době tisku pokoušejí prolomit hranici 15 000 bodů. Pohyb dolů na akciových trzích je doprovázen posilováním USD, což tlačí na EURUSD a GOLD.
C:\fakepath\trader-09032023-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2023 1) Mateřská společnost americké kryptoměnové banky Silvergate Capital se rozhodla ukončit její operace a zahájit její dobrovolnou likvidaci. Společnost Silvergate Capital Corporation to uvedla ve středu. Akcie banky po středečním uzavření burz odepsaly 35 procent. Podnik utrpěl ztráty po dramatickém kolapsu kryptoburzy FTX, a je tak další z řady obětí turbulencí na krpytoměnovém trhu.
C:\fakepath\trader-21022023-27-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2023 1) Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes poprvé v historii vyšplhala na 100 eur (zhruba 2400 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Podle obchodníků poptávku po povolenkách v posledních dnech podporují mimo jiné vyhlídky na chladnější počasí a nižší produkci větrných elektráren. Cenu povolenek tlačí vzhůru rovněž spekulativní nákupy.
C:\fakepath\trader-09022023-29-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.02.2023 1) Ruský rozpočet se v roce 2023 nepředvedl v nejlepší formě. V lednu jeho schodek činil 1,8 bilionu rublů (asi 550 miliard Kč), což je mnohaletý rekord. Ruská ropa se nadále prodává pod světovou cenou, ekonomika klesá a válka si žádá čím dál více peněz. Zatím k látání rozpočtových děr stačí rezervy. Britská BBC se však na svém ruskojazyčném webu ptá, jak dlouho tyto rezervy vydrží.
img

Riziko Credit Suisse prudce stoupá ⚡ CDS opět poskočí výše

07.12.2022 Akcie Credit Suisse Bank (CSGN.US), které začátkem října vyvolaly vlnu burzovních spekulací kolem možného bankrotu a insolvence banky, jsou stále pod tlakem medvědů. Úroveň swapů úvěrového selhání (CDS) se vyšplhala na nová maxima:
C:\fakepath\trader-05122022-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2022 1) Míra inflace v Turecku v listopadu podle očekávání poprvé zhruba za rok a půl klesla, činila 84,4 procenta po říjnové hodnotě 85,5 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Polevil růst cen v dopravě a pomaleji se zvyšoval i růst cen bydlení a energií. Meziměsíčně ceny vzrostly o 2,9 procenta po růstu o 3,5 procenta v říjnu.
C:\fakepath\etf-01122022.jpg

Seriál o ETF: Diverzifikace a její výhody a nevýhody (díl 2.)

02.12.2022 V dnešním díle seriálu o ETF se budeme věnovat diverzifikaci. Ta je jedním ze základních a typických rysů pro ETF, pro kterou investoři, mimo jiné, ETF rádi využívají. Diverzifikace má své nesporné výhody, má ale i nevýhody, o kterých je dobré vědět.
img

DE30 před zasedáním ECB mírně klesá

27.10.2022 Evropské indexy se ve čtvrtek obchodují většinou níže, protože obchodníci se připravují na vysoce očekávané politické rozhodnutí Evropské centrální banky. Trhy obecně očekávají další zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů a další podrobnosti o cestě ke kvantitativnímu zpřísnění a rizikům recese, zejména po středečním menším zvýšení o 50 bazických bodů v Bank of Canada. Pokud jde o údaje, německý indikátor spotřebitelského klimatu GfK mírně vzrostl na -41,9 směrem do listopadu 2022 z revidovaných -42,8 v říjnu a v souladu s očekáváním trhu. Je to první zvýšení spotřebitelské morálky po čtyřech po sobě jdoucích měsících rekordně nízkého čtení, ale stále ukazuje na negativní náladu.
img

Akcie Credit Suisse jsou o 5 % výše po určení 3 miliard CHF na snížení dluhu 📈

07.10.2022 Credit Suisse (CSGN.CH) oznámila, že za hotovost koupí dluh v hodnotě asi 3 miliard švýcarských franků. Rozhodnutí banky má nejen strategický rozměr, ale také marketingový rozměr. Vedení chce tímto způsobem pravděpodobně ukázat finanční sílu a zároveň zlepšit svou pošramocenou image. Akcie vzrostly téměř o 5 % a již stojí 4,4 CHF, což znamená, že se téměř o 30 % odrazily od pondělních minim:
C:\fakepath\trader-03102022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.10.2022 1) Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle analytiků je to kvůli vyhlídkám na rozsáhlé omezení těžby ve státech ze skupiny OPEC+. Severomořská ropa Brent si kolem poledne připisovala přes čtyři procenta a blížila se k 89 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala také více než čtyřprocentní nárůst a pohybovala se mírně pod úrovní 83 dolarů za barel.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Akcie Credit Suisse prudce klesají, letos už ztratily rekordních 60 procent

03.10.2022 Akcie Credit Suisse dnes na burze v Curychu prudce klesají, dopoledne spadly až o 12 procent. Od začátku roku odepsaly zhruba 60 procent hodnoty a jsou na cestě vykázat nejhorší rok v historii této švýcarské banky. Generální ředitel Ulrich Körner ale ujišťuje, že banka je finančně zdravá a že avizovaná restrukturalizace ji stabilizuje. Informovala o tom agentura Bloomberg.
img

BREAKING: Akcie Credit Suisse dnes ztrácejí 8,5 %

03.10.2022 Akcie švýcarské banky Credit Suisse (CSGN.CH) ztrácejí na počátku dnešní seance 8,5 %, a to přes ujištění CEO banky o dostatečném kapitálovém polštáři a likviditě. Připomeňme si, že CDS deriváty (Credit Default Swaps) banky dosáhly v pátek nejvyšších úrovní od roku 2009. Nový strategický plán banky bude oznámen 27. října.
C:\fakepath\trader-09062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
img

Budeme moci sledovat akvizici Credit Suisse?

08.06.2022 Akcie švýcarské banky Credit Suisse, nečekaně vzrostly kvůli zprávám o možném převzetí této společnosti americkou firmou State Street. Uskuteční se však tento obchod?
img

Akcie Credit Suisse klesajú po rezignácii generálneho riaditeľa

17.01.2022 Akcie spoločnosti Credit Suisse (CSGN.CH) zaznamenali počas dnešného obchodovania pokles o viac ako 2 % po rezignácii jej generálneho riaditeľa, pána Antonia Horta-Osoria. Na jeho miesto zasadne COO banky UBS, pán Axel P. Lehmann.
img

Amerika začne týden nervózně, v Evropě předzvěstí propad Credit Suisse

29.03.2021 Na některých evropských akciových trzích sice vidíme červená čísla (FTSE 100 -0,4 pct), ale celkově mírně převládá růst. Změny na indexech nejsou velké, zato třeba akcie Credit Suisse padají o 13 procent. Pohyb na této bance přitom může být předzvěstí docela nervózního začátku na Wall Street.
img

Credit Suisse zaznamenává pokles zisků o 38%

29.10.2020 Akcie investiční banky Credit Suisse ztrácejí poté, co společnost vykázala pokles zisků za třetí čtvrtletí o 38%, z důvodu dopadu pandemie koronaviru.
img

Akcie v EU kvůli brexitu klesají, španělské po volbách zpevňují

27.06.2016  Evropské akcie zahájily týden poklesem, za kterým nadále stojí nervozita po hlasování o vystoupení Británie z Evropské unie. Ztrácejí hlavně akcie bank a touroperátorů. Výrazně ale zpevňují akcie ve Španělsku, kterým k růstu pomáhá výsledek parlamentních voleb.
Související klíčová slova: FXstreet | Brexit | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Důvěra investorů | Spready | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bloomberg | Bod | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FINMA | FOMC | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | G10 | G7 | Hedge | IPO | Index DAX | Indikátor | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | MT4 | Margin | Margin call | Marže | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Portfolio | Pozice | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Spread | Swap | Trading | Tržní cena | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zastavení ztrát | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Nomura | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Obchodní seance | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Co je diverzifikace | Cyrrus | CZK | Dolar | Etoro | Euro dnes | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Inside | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | JP Morgan | Kurzy | Libra | Management | Market | Markets | Míra inflace | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Ropy | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | ROE | Tier 1 | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Úvěr | WebTrader | Komise | Volby | Burze | Dow Jonesův index | Unicredit | Royal Bank of Scotland | DPA | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | ABN Amro | Česká bankovní asociace | FTSEurofirst 300 | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | PVM | BBC | Propad na finančních trzích | CI Komodity | Snižování sazeb | Technický výhled | HUF/EUR | Finanční systém | Podnikání | Erste Bank | Pokles akcií | Ministr financí | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Pro tradery | Panevropský akciový index | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Index britských akcií FTSE 100 | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | JPMorgan Chase | Panika na finančních trzích | Velké banky | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Britské státní dluhopisy | Index IBEX | Akcie v EU | Panevropské indexy | Index pojišťovacích firem STOXX Europe 600 | Akcie britských bank | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Akcie Royal Bank of Scotland | Index evropských bank | Hlavní indexy | Nervozita | Americké burzy | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Indexové ETF | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Historická minima | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Největší banky | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Credit Suisse Group | Výhled | Bankéři | Držení akcií | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Propad akcií | Bankovní krize | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Finanční ústav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | Příjmy | Finanční domy | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Kurz americké měny | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Portfolio dluhopisů | Coinbase | Jak obchodovat akcie | Jerome Powell | MiFID II | Kraken | Drobní investoři | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Akcie společnosti | RDSA | Index Stoxx 600 | Akcie v Evropě | Reakce trhu | Roční výnos | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | FTSE/MIB | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Posílení kapitálu | Refinitiv | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Státní fond | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | CNY | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Wealth Management | Obchodní nápady | Pokles cen | Tomáš Pfeiler | Index londýnské burzy | US500 | Televize CNBC | Dot plot | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Tamás Varga | Obchodování jedním kliknutím | Tuzemské banky | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Index milánské burzy | Obchod | Muhammad bin Salmán | Myšlenka | Obrat trendu | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Recese v Evropě | PLN/EUR | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server CNBC | Generální ředitel | Největší pokles | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Kapitálové požadavky | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Walt Disney | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Visa | Zvýšená volatilita | Koruna dnes | Problémy | Breaking | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní zpráva | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Míra | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Regulátoři | xStation5 | Disney | Bydlení | EY | Ztráta | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Peking | AJ Bell | Americký index | Obchodování na akciové burze | Index pařížské burzy | Růst poptávky | CFA | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Netflix | Tamas Varga | Švýcarská vláda | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Ceny energií | Vyplácení dividend | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Paypal Holdings | Trhy | Banka UBS | Finanční regulátor | Reakce investorů | Asijské indexy | Pokles | Situace | Provozní zisk | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Úsilí | Obchody | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | Dodávky na trh | Rekordní hodnoty | SEC | Palantir | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Největší švýcarské banky | České banky | Výhled růstu globální ekonomiky | Vývoj | Nová data | Obrovské ztráty | Americké výnosy | Lufthansa | Akcie včera | Profitovat | Technologičtí giganti | Další vývoj | Index madridské burzy | Nákupy aktiv | Historie | JPMorgan Chase & Co | Texas | Guvernér francouzské centrální banky | Salmán | Kongres | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Růst | Signál | Ratingová agentura S&P | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Nouzový úvěr | Šíření nákazy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Saúdové | Akcie Nvidia | Údaje | Velké americké banky | Hluboké recese | Více peněz | Credit Suisse Group AG | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Dílčí index | Průměrný výnos | Výnos prodaných dluhopisů | Průměrný výnos prodaných dluhopisů | Finanční pomoc | ODS | BFM | Spotřebitelská nálada v Německu | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Shell | Regulační orgány | Obchodování na globálních trzích | CNN Prima News | CL | Spekulovat | Eli Lilly | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Inflace v Turecku | JDE | Unie | ČR | Střední Evropa | Londýnské burzy | Francouzský ministr | Index Nasdaq Composite | Propad cen | Covid | Restrukturalizace | Akcie Lufthansy | Ziskové marže | Ant | Chorvatsko | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Porušení pravidel | Insolvence | Pár EUR/USD | Důvěra | Ant Group | Oživení poptávky | Virgin Galactic | Coca-Cola | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Biden | Dnes na pražské burze | Americké měny | Jitan Solanki | Nařízení | Intel | Burzy v Evropě | Palantir Technologies | Akcie spoločnosti | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Palantir Technologies Inc. | Proražení | Nio | Coinbase Global | Kryptoburzy | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Počasí | DOT | Evropské centrální banky | CARA | DAX (DE30) | Tržní ceny | Poměrové ukazatele | Dnešní seance | MIB | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Míra inflace v Německu | Intervenovat na devizovém trhu | Akcie Eli Lilly | Holubičí tón | Holubičí Fed | Liberty Steel | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Discovery | Archegos Capital | Archegos | Reuters analytik | Největší pohyby | Advanced Micro Devices | Ceny ropy Brent | Cena emisních povolenek | Velké evropské banky | Santander | Kurzotvorné zprávy | Oslabení | Bit.plus | Plány | Průměrný roční výnos | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Graf akcie | Společnost Alibaba | Roger | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Divize | Rekord | Bankovní skupina | Mateřská společnost | VIAC | Inflace ve Švýcarsku | Rekordní minimum | Předseda správní rady | SXXP | DWS | Společnosti | Akcionáři ČS | Opatření | ANO | Ruský rozpočet | Evropský index | Marika Čupa | Warner Bros | BNP | Požadavky na kapitál | Čínské regulační úřady | P/B | UBS Group | Sociální demokraté | Zemní plyn (LNG) | Snížení dluhu | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Češi | Dmitrij Peskov | Pozornost | Meta | Meta Platforms | Indexy pohyb | Společnost | Virgin Galactic Holdings | Virgin Galactic Holdings Inc | Regulační úřady | TIM | | BofA | Největší švýcarská banka | Index S&P 500 (US500) | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Mluvčí Kremlu | Miliardy USD | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Reality | Instituce | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Základní úrok | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Banka Credit Suisse | Futures na americké akciové indexy | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Index londýnské burzy FTSE | XTB Jiří Tyleček | Ministr dopravy | MWh | EUR/MWh | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Turecký statistický úřad | Zákaz dovozu ruské ropy | Optimistická nálada | Meta Platforms Inc | Čínští investoři | NIO Inc | Poslanec | Warner Bros Discovery | Ben Laidler | Index milánské burzy FTSE/MIB | ABN | Cenový strop | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Prime | Zákaz dovozu | Počet uživatelů | Akcie banky | Společnost S&P Global | Evropské akcie dnes | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Energetický trh | Mimořádný zisk | Zisk výrobců energie | Mimořádný zisk výrobců energie | Ulrich Körner | Pojištění proti úpadku | Danni Hewsonová | Credit Suisse dnes | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Širší index | Výběry | Kryptoburzy FTX | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Seriál o ETF | Hlavní výhody diverzifikace | Výhody diverzifikace | Nevýhody diverzifikace | Diverzifikace při investování | Investice do indexového ETF | Investice do indexových ETF | Naředěné riziko | Naředěný výnos | Diverzifikované portfolio | Graf akcií | Uvolnění čínských opatření proti covidu | Uvolnění čínských opatření | Výprodeje | Skandály | Silvergate | Býčí sentiment | Analytik společnosti XTB | Nvidia Corporation | Média | Společnost Silvergate Capital Corporation | Silvergate Capital Corporation | SVB | Pád Silicon Valley Bank | Krach americké banky | Největší banky v USA | Signature Bank | Daňoví poplatníci | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Zvýšení likvidity | First Republic | Saudi National Bank | Saudi National Bank (SNB) | Hlavní investor | Amar Chudajrí | SNB Amar Chudajrí | Miliardy švýcarských franků | Propad akcií Credit Suisse | Vrcholové vedení | Greensill | Pojištění proti krachu | Cena pojištění proti krachu | Cena pojištění | Pojištění proti krachu Credit Suisse | Problémy Credit Suisse | Tlak na americký bankovní sektor | Americký bankovní sektor | Švýcarský finanční regulátor | Švýcarský finanční regulátor FINMA | Finanční regulátor FINMA | Regulátor FINMA | Převzetí Credit Suisse | Situace kolem Credit Suisse | Money market fondy | Money market | Držení akcií v České republice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Akcie Commerzbank
Akcie ConocoPhillips
Akcie ConocoPhillips (COP)
Akcie Corvus Gold
Akcie COST
Akcie Costco
Akcie Costco (COST.US)
Akcie Costco Wholesale
Akcie Costco Wholesale Corporation
Akcie Costco Wholesale Corporation (COST)

Následující klíčová slova

Akcie CRISPR Therapeutics
Akcie Crocs
Akcie CrowdStrike
Akcie CrowdStrike (CRWD)
Akcie CureVac
Akcie CureVac (CVAC.US)
Akcie CyberArk Software
Akcie CyberArk Software (CYBR)
Akcie CZ
Akcie.cz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
The Trading Pit
Potvrďte prosím... Zavřít