Neděle 14. července 2024 13:30
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Politická situace

C:\fakepath\xtb-04072024.png

Velký pololetní přehled trhů: Bude růst pokračovat?

04.07.2024 Prvních šest měsíců roku 2024 je za námi a na finačních trzích se toho stihlo za tuto dobu odehrát opravdu mnoho. Při této příležitosti se tak v živém vysílání sešli analytici XTB Tomáš Cverna a Marek Nemky, aby se podělili o své názory a očekávání ze světa makroekonomie, akciových trhů, komodit a kryptoměn. V tomto článku přinášíme krátké shrnutí ze středečního vysílání.
img

Mexické peso dusí politická situace, francouzské akcie v červnu odepsaly všechny letošní zisky

01.07.2024 Červen se nesl v duchu pokračujícího růstu akciových trhů. Mimo to jsme byli svědy výrazné volatility na měnových trzích poté, co došlo k oznámení výsledků voleb v Mexiku a také prodloužení sestavování vlády v Brazílii. Zajímavé bylo i obchodování na komoditních trzích, kde se pšenice během června propadla o více než 16 %. Více z instrumentů, které v červnu hýbaly trhem se dozvíte již nyní v našem videu.
C:\fakepath\francie-01072024.png

Proč je francouzská dluhová krize nebezpečná?

01.07.2024 Nestabilní politická situace ve Francii vytváří velmi zajímavé příležitosti na tamějším akciovém trhu. Platí to však i o dluhopisovém trhu? Odpověď zní jasně ne. Francouzským státním dluhopisům je nyní lepší se vyhnout. Dluhopisový trh totiž bude měřit hloubku francouzské politické krize. Jak je to vůbec možné? Proč je francouzský státní dluh nebezpečnější než dluhy jiných evropských zemí?
C:\fakepath\totalenergies-francie-27062024.jpeg

Watchlist: Akcie TotalEnergies

27.06.2024 První kolo výprodejů zasáhlo francouzský trh ve chvíli, kdy Emmanuel Macron překvapivě rozpustil francouzský parlament po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu. Byl to nečekaný šok i pro pařížskou burzu. Tyto výprodeje jsou velmi vítanou příležitostí pro dlouhodobé investory za podmínky, že vědí co nakupovat. Obecný pokles akcií často stáhne s sebou i velmi kvalitní akcie, kterých se tato událost prakticky netýká. Právě tyto akcie jsou vhodné ke sledování.
C:\fakepath\libra-29052024-forex.jpg

Libra má silný fundament

29.05.2024 V západních ekonomikách se od začátku roku zhoršil výhled pro pokles inflace a optimistické předpovědi rychle padajících úrokových sazeb se musely revidovat směrem vzhůru.
C:\fakepath\Ukrajjina-dolary.jpg

Ukrajina dostala od Světové banky úvěr 1,5 miliardy dolarů

31.03.2024 Ukrajina v rámci programu Světové banky (SB) obdržela úvěr v objemu 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun), uvedl v pátek ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Půjčku Kyjev bránící se ruské invazi podle něj využije na rozpočtové, sociální a humanitární výdaje.
C:\fakepath\komodity-13032024-1.jpg

Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading

13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.
C:\fakepath\EU3.jpg

EU prý pomohla postkomunistickým státům s transformací

10.03.2024 Postkomunistickým zemím, které do Evropské unie vstoupily v roce 2004, pomohl se složitou hospodářskou a společenskou transformací výhled na unijní členství. V rozhovoru s ČTK to prohlásil šéf Institutu pro evropská studia na Univerzitě Brémy Arndt Wonka, podle kterého je otázkou, jakým směrem by se vývoj v těchto státech vydal bez unijní perspektivy a bez následného začlenění do EU. Řekl také, že Evropská unie může být rozhodně ráda, že se k ní před dvaceti lety Česká republika spolu s devíti dalšími převážně středoevropskými a východoevropskými státy připojila. Stejně tak spokojené mohou být podle něj i tyto země, kterým plynou z členství jasné výhody.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
img

Všichni mluví o dluhopisech

23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
img

Invesco: Měsíční zpráva o zlatě

14.11.2023 Cena zlata si v říjnu přidala 7,3 %. Výkonnost zlata byla o to působivější, že výnos amerického desetiletého dluhopisu v průběhu měsíce překročil 5 % a dolar se obchodoval na vyšší úrovni.
img

Wall Street na rozcestí: jak by rozhodnutí Fedu mohla obrátit dluhopisový trh vzhůru nohama?

11.10.2023 Indexy na Wall Street pokračovaly v úterý v růstu, a to navzdory geopolitickému napětí na Blízkém východě. Stalo se tak díky vytrvalým komentářům Federálního rezervního systému USA, které omezovaly růst výnosů státních dluhopisů.
C:\fakepath\1696593119-52d-06102023.jpg

Trhy v krizi: Co se děje a co nás čeká? | Investiční Memento #52

06.10.2023 Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 52. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
C:\fakepath\investor-22062023.jpg

Ray Dalio vidí tři velké ekonomické problémy v západním světě

22.06.2023 Úspěšný investor Ray Dalio, jehož majetek se odhaduje na 19 miliard dolarů, je známý jako vynikající pedagog a filosof, který se zabývá obecným ekonomickým vývojem ve světě. Jeho knihy jsou považovány za povinnou četbu pro všechny dlouhodobé investory. V jeho poslední knize se zabývá hlubokou transformací světové ekonomiky.
img

Raketový růst ceny zlata a další výhled

20.03.2023 „Otřes v bankovním sektoru přiměl mnohé investory investovat do bezpečných přístavů, jako jsou vládní dluhopisy či zlato, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

BoE a Fed v nabitém týdnu zpřísní měnovou politiku

31.10.2022 Co se týče týdnů, je tento týden pro finanční trhy velmi významný a plný důležitých ekonomických událostí a oznámení.T...
img

EUR/USD: Macronovo nominální vítězství, jestřábí kurz Fedu a vleklá vyjednávání

11.04.2022 Nominální vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole francouzských prezidentských voleb pomohlo kupujícím v EUR/USD začít obchodní týden směrem nahoru, v oblasti okolo čísla 9. Tento fundamentální faktor však jednotné měně nepomůže. Zaprvé se bavíme pouze o prvním kole a zadruhé Macronovo vítězství není přesvědčivé. Naopak jeho rivalka – Marine Le Penová – měla poprvé po mnoha letech skutečně reálnou příležitost ujmout se prezidentského úřadu.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ruská ropa už na trhu chybí

18.03.2022 Ceny na čerpacích stanicích se už sice uklidnily a více berou v potaz vývoj na finančních trzích, válka ale stále pokračuje a ruská ropa z pochopitelných důvodů evropským a americkým rafineriím nevoní. Spojené státy úplně zakázaly import ropy a ropných derivátů z Ruska, jeden z největších evropských hráčů Royal Dutch Shell také prohlásil, že ruské produkty nakupovat nebude.
img

Akcie Kratos se blíží k hlavní rezistenci

25.02.2022 Kratos (KTOS.US) je americká společnost, která působí v oblasti bojových systémů, kybernetické bezpečnosti, dronů a satelitní komunikace. Společnost je známá svými pokročilými technologickými řešeními pro americké vládní agentury a armádu. Společnost má také zkušenosti s prací mimo jiné s NASA.
img

Situace na Ukrajině se zhoršuje, takže se evropský trh obchoduje v červených číslech

24.02.2022 Futures na evropské akcie dnes ráno klesly po zprávách, že ruské jednotky vypálily rakety na řadu ukrajinských měst a vylodily vojáky na jejím pobřeží. To vyvolalo na světovém trhu velkou vlnu odklonu od rizika.
img

Ranní okénko - Fedu přibývají důvody pro nadstandardní hike

16.02.2022 V eurozóně vyjdou údaje o výkonu průmyslu z prosince. Stejná data pak v odpoledních hodinách dorazí i z USA společně s tržbami v maloobchodu. Z hlediska očekávání tempa utahování měnových podmínek ze strany Fedu bude důležitý zápis z posledního měnového zasedání. Politická situace mezi Ruskem a Ukrajinou dle dostupných informací mírně de-eskalovala, což patrně pomohlo i koruně. Koruna i měny regionu, zlotý a forint, během včerejška posílily vůči euru mezi 0,5 až 0,8 %. Česká měna se dostala z 24,57 na 24,36 EUR/CZK.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 11. ledna 2022

11.01.2022 Bitcoin v pondělí klesl pod úroveň 40 000 USD. Podle našeho názoru je to silný signál pro další pokles. Již dříve bylo zmíněno, že vlnová analýza naznačuje vytvoření vlny s klesajícím, případně korekčním úsekem trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pak by pokles bitcoinu měl pokračovat k cílům kolem 37 552 USD a 34 322 USD.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje kvůli nepokojům v Kazachstánu a výpadkům dodávek v Libyi

06.01.2022 Ropa dnes na světových trzích dál prudce zdražuje, vedle nepokojů v Kazachstánu se k hlavním důvodům růstu cen přidávají i výpadky dodávek v Libyi. Oba hlavní kontrakty na ropu, tedy Brent a West Texas Intermediate (WTI), se obchodují nejvýše od konce listopadu.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytici: Cena kávy zůstane delší dobu v blízkosti desetiletého maxima

02.12.2021 Cena kávy v posledních dnech vystoupila na maximum za deset let, kde se podle analytiků udrží delší dobu. Napětí na trhu bude podle nich pokračovat až do roku 2023. Přispívá k tomu špatné počasí, zejména v Brazílii, globální problémy v přepravě, ale také nejistota v některých exportních zemích. Etiopie je na pokraji občanské války a ve Vietnamu roste počet případů nemoci covid-19, což by mohlo zasáhnout produkci, uvedl zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\forex-trader-05112021.png

Jak vybírat konkrétní měnový pár k obchodování

05.11.2021 Výběr konkrétního trhu je jedním z hlavních opěrných bodů tvorby vašeho obchodního plánu. Je nutné si uvědomit, že každá obchodní strategie je navázána na daný trh, respektive v případě forexu měnový pár. V principu spousta obchodních strategií má univerzální zákonitosti, založené na fungování obchodníků na trhu a obecně jejich psychologii, potažmo psychologii velkých peněz a psychologii davů. Nicméně je také pravdou, že spousta strategií lépe funguje na více volatilních trzích, než na těch klidnějších. Nebo některý měnový pár má svá určitá specifika apod. V tomto článku se budeme výběrem konkrétního měnového páru blíže zabývat.
img

Týden na akciových trzích: Praha se kratším týdnem na rozdíl od ostatních burz vyhnula poklesu a rostla

01.10.2021 Podle šéfa Fedu J. Powella bude inflace, proti předchozím odhadům, delší dobu zvýšená. Dále trhem zmítala politická situace kolem dluhového stropu.
img

Forex: Chybějící impulzy k posílení koruny

23.08.2021 České koruně minulý týden neprospěl útěk do méně rizikových aktiv na pozadí obav ze šíření delta varianty covidu. Dolar posiloval vůči všem hlavním světovým měnám a výnosy státních dluhopisů se na obou stranách Atlantiku držely na nízkých hodnotách. V absenci domácích ekonomických událostí byla koruna přenechána na pospas globálním vlivům. V pátek se dostala na EUR/CZK 25,56, nejslabší úroveň od konce července. V regionu se nedařilo ani polskému zlotému, kterému navíc přitížila i napjatá tamní politická situace. Naopak maďarský forint v průběhu týdne vůči euru mírně posiloval na pozadí lepšího než očekávaného výsledku HDP v 2Q21 a rostoucích sázek na zvýšení úrokových sazeb na měnověpolitickém zasedání tento týden.
img

Týdenní tržní výhled: Short-squeeze amerického dolaru a výsledky firem ve středu pozornosti

08.02.2021 V relativně nezajímavém týdnu pro ekonomické zprávy se všichni obchodníci zaměřili na short-squeeze amerického dolaru a k tomu, zda bude tento trend pokračovat. Zatímco minulý týden hodnota mezd mimo zemědělství (NFP) v USA mírně minula očekávání, Bidenův plán proti koronaviru ve výši 1,9 bilionu $ se posunul o krok blíže.
img

Joe Biden prezidentem: Top 10 politických priorit

26.01.2021 Nedávný nástup 46. prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena do úřadu znamená konec Trumpovy neotřelé čtyřleté vlády a přináší výraznou změnu prezidentského stylu a možná dokonce naprostý obrat v politice, kterou Trumpova éra v některých oblastech nastolila. Tento příspěvek se věnuje deseti největším politickým prioritám nastupující Bidenovy administrativy, pěti domácím a pěti zahraničním. Letošní rok totiž bude ve znamení nestálosti a proměnlivosti, zvlášť až se konečně vymaníme z covidové pandemie.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.1.2020)

26.01.2021 Nadprůměrně volatelní start do nového týdne za sebou mají akciové indexy a devizové trhy. Největším příběhem dne byly akcie společnosti Gamestop, které udělaly v pondělí trojnásobek, ale nakonec uzavřely pouze v 18 % zisku. Akciové trhy dnes čekají v USA výsledky několika velkých společností v čele s 3M a J&J.
img

Forex: Nový týden na negativní vlně

26.01.2021 Finanční trhy otevřely nový týden s negativní náladou. Zimní vlna pandemie koronaviru se začíná promítat do čísel z ekonomiky. Maďarská centrální banka dnes svou měnovou politiku nezmění. Americká spotřebitelská důvěra by měla mírně zkorigovat prosincový propad. IMF dnes zveřejní svou aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Koruna své rychlé pondělní zisky neudržela a i nadále se podle nás bude udržovat v pásmu 26,10-26,20 za euro. Impulsem by mohlo být prohlášení centrálních bankéřů, kterým se krátí čas před únorovým zasedáním.
img

Forex: Koruna rychlé zisky neudržela a vrací se nad 26,10 CZK/EUR

25.01.2021 Důvěra v tuzemskou ekonomiku na začátku roku klesla, a to jak ve složce podnikatelské, tak i v případě spotřebitelů. Vzhledem k tomu, že údaje za prosinec byly sestavovány v okamžiku otevírání služeb, obchodů a škol, tak se pro leden, kdy jsou tyto sektory opět uzavřené, očekával pokles. Pokles důvěry byl ale relativně malý.
img

Ekonomika USA zaznamenala v Q3 rekordní růst o 33,1 %. Trump se smiřuje s prezidentskou porážkou

27.11.2020 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil první členy své vlády. Ministryní financí se má stát Janet Yellenová, která v minulosti vykonávala funkci guvernérky Fedu. Jednalo by se tak o první ženu, která by zastávala tuto funkci.
img

Ranní komentář: Futures zahajují týden opatrným růstem, Pelosi je připravena dál jednat s republikány

19.10.2020 Akciové indexy si v minulém týdnu opět prošly spíše nervózním obchodováním. Zatímco v USA indexy nakonec své pozice podržely, v Evropě se dostaly znovu do červených čísel a ztrácely okolo jednoho procenta. Trhy dál trápí především téma covidu a jeho pokračující se šíření v USA a hlavně v Evropě, kde tamní vlády dál zpřísňují již přijatá opatření. Tématem pak zůstává i politická situace v USA a neúspěšná snaha dosáhnout dohody před blížícími se volbami o přijetí dalšího fiskálního stimulu.
C:\fakepath\trading.png

Chyby při obchodování

03.08.2020 Je jedno jestli se pohybujete na forexových trzích několik let anebo jste se zrovna rozhodli začít obchodovat. Jedno máte společné. Patříte do skupiny retailových obchodníků u kterých je 80% šance, že selžou. Proč tedy pouze těch 20 % vyvolených obchodníků je schopno vydělávat a obchodováním se živit?
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci

17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.
C:\fakepath\komodity1.jpg

Top 3 nejobchodovanější komodity

10.02.2020 Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
C:\fakepath\gbpusd-1.jpg

Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED

27.01.2020 Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
img

Rozbřesk: Slabší česká spotřeba nahrává stabilním sazbám

02.12.2019 České HDP ve třetím kvartále bylo nakonec přepsané o desetinku výše a potkalo se ve finále s naším původním odhadem (0,4% mezikvartální a 2,5% meziroční růst). Zůstává ovšem za očekáváním ČNB, a to o 0,2 procentního bodu proti čerstvé listopadové prognóze. To jako by dávalo za pravdu těm členům bankovní rady, kteří kvůli obavám z většího zpomalení ekonomiky nechtěli na posledním zasedání poslechnout doporučení prognózy dál zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\FX3.jpg

Bloomberg: Ukrajinské dluhopisy lákají zahraniční investory

22.11.2019 Ukrajinské dluhopisy v letošním roce lákají zahraniční investory, jedna z nejlukrativnějších investičních příležitostí na rozvíjejících se trzích ale není bez rizika, upozorňuje agentura Bloomberg. Málo rozvinutý sekundární trh na Ukrajině může vést k tomu, že až opadne zájem o riziková aktiva, budou se držitelé ukrajinských dluhopisů zbavovat těchto cenných papírů jen s obtížemi. I kdyby kupce našli, další ztráty by mohl přivodit nelikvidní devizový trh kvůli poklesu hřivny, která je zatím letos nejvýkonnější měnou světa.
img

Jak začít investovat v roce 2019 – akcie, burza a forex

07.11.2019 Žádný učený z nebe nespadl. Pokud máte v plánu zhodnotit své úspory prostřednictvím investování na burze, je dobré se dostatečně připravit. Investování s sebou nese riziko, můžete přijít nejen o celé své úspory, ale také o více, pokud se rozhodnete pro rizikové obchodování na páku.
img

Trh s bateriemi je závislý na Kongu, Číně i Austrálii. Drtivá většina surovin na výrobu akumulátorů pochází z pěti zemí

30.10.2019 Drtivá většina surovin na výrobu lithiových baterií pochází jen z několika zemí světa. Trh s akumulátory je tak závislý na dodávkách z Konga, Číny, Austrálie, Chile a Argentiny. Ceny vzácných kovů může ohrozit politická situace v těchto státech. Nejproblematičtější jsou dodávky vzácného kobaltu, kdy 59 % veškeré produkce pochází z nestabilního Konga.
img

Forex obchodování: Průvodce pro začátečníky & 5 důležitých rad

30.12.2018 Forex obchodování je jedním z nejvíce vzrušujících a rychle se rozvíjejících trhů, který získává na popularitě především v posledních letech a to díky rapidnímu rozvoji informačních technologií.
img

Fidelity International: Vládní dluhopisy ovlivní geopolitická nejistota

20.09.2018 Americký FED bude muset v nadcházejícím období vybalancovat v souladu s kvantitativním utahováním a rostoucím množstvím emisí vládních dluhopisů další růst úrokových sazeb. Je proto možné, že nezvládne v roce 2019 zajistit tři plánovaná zvýšení. Evropská centrální banka se dokonce zavázala, že zvýšení sazeb v první polovině roku 2019 neproběhne. Na dluhopisy budou mít kromě toho vliv i dopady amerických sporů o cla či situace na rozvíjejících se trzích. Obojí má za následek vyšší volatilitu a nejistotu.
img

Ropa se zatím drží nad důležitou resistencí. Pomáhá ji hlavně napětí na Blízkém východě

12.04.2018 Ropa je jedním z mála finančních aktiv, jehož cena často s růstem jeho volatility stoupá. Potvrzují to tyto dny, kdy se implikovaná volatilita na futures na ropu vyhoupla na nejvyšší úrovně od letošního února.
img

Nejdůležitější rok pro akcie od 2008

07.02.2018 Akcie jsou na rekordních maximech a téměř všude jsou přeexponované. To však nutně neznamená bublinu. Znamená to ale, že pravděpodobně dojde ke korekci. Podle Saxo Bank by investoři měli sledovat pohyb cen a hledat známky super-exponenciálního růstu. Stejně tak by si měli dát pozor na politiku centrální banky a samozřejmě na inflaci.
C:\fakepath\ceska koruna 28072013.png

Výsledek voleb nebude mít vliv na trhy

28.01.2018 Zvolení Miloše Zemana prezidentem nebude mít podle analytiků bezprostřední vliv na finanční trhy ani ekonomiku. Investoři ale budou sledovat další politický vývoj v ČR se značnou obezřetností. Vítězství Zemana může také podle ekonomů podpořit export na východní trhy. Podnikatelské svazy doufají, že se prezident bude nadále účastnit podnikatelských misí do klíčových zemí světa.
nemecko 08012014.png

Nálada spotřebitelů v Německu se zhoršila

28.09.2017 Nálada německých spotřebitelů se překvapivě zhoršila. Výzkumná společnost GfK dnes oznámila, že její index spotřebitelské nálady na říjen klesl na 10,8 bodu z téměř šestnáctiletého maxima 10,9 bodu v předchozím měsíci. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali nárůst indexu, a to na 11 bodů.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
img

Britské volby: období nejistoty nekončí, zlato skrývá potenciál růstu

09.06.2017 Ještě před několika týdny málokdo pochyboval, že britské parlamentní volby dopadnou jinak než přesvědčivým vítězstvím vládních konzervativců v čele s premiérkou Theresou Mayovou. To stojí za povšimnutí pro obchodníky se zlatem, mezi kterými je Česká mincovna.
img

Rétorika Fedu posiluje americký dolar, další oslabení je však na obzoru

26.05.2016 Americký dolar se nedávno opět zotavil, což podnítilo zejména defilé mluvčích amerického Federálního rezervního systému (FED) z minulého týdne, kteří varovali trh, že se nechal příliš ukolébat vyhlídkami na další zvyšování federálních úrokových sazeb. Šlo zjevně o předem domluvenou akci. Dva regionální prezidenti FEDu zmínili výhled na dvě až tři zvýšení úrokových sazeb do konce roku, zatímco trh v poslední době stěží, byť i jen plně ocenil náklady na jejich jediné zvýšení. Nejostřejší komentář pak zazněl od vlivného prezidenta newyorské pobočky FEDu Williama Dudleyho, který jasně uvedl, že pokud budou ukazatele nadále směřovat k zotavení americké ekonomiky, FED bude preferovat ?letní? zvýšení úrokových sazeb.
fundament 14102013-2.png

Kde hledat ten správný fundament?

14.10.2013 Tradeři, kteří staví svou obchodní strategii na fundamentální analýze, potřebují pracovat s daty z reálné ekonomiky. Ta je ale někdy obtížné na internetu vůbec najít, natož exportovat do excelu. Dnes si proto ukážeme povedenou databázi americké centrální banky (Fed), ve které můžeme najít rozmanitou sadu dat od mexické obchodní bilance až po finskou průmyslovou výrobu. Při „dolování dat“ se bohužel bez základní znalosti angličtiny neobejdeme.
img

Státní dluh stoupl ke konci září na 43,3 % HDP, na jednoho Čecha vychází 157 tisíc Kč (+komentář)

10.10.2012 Státní dluh České republiky se od počátku roku do konce září zvýšil o 153 miliard korun na 1,652 bilionu korun, což odpovídá 43,3 procentu výkonu české ekonomiky. Růst dluhu je podle ministerstva financí způsoben tím, že resort využívá příznivých podmínek na trhu a vydává dluhopisy do rezervy. Na každého Čecha tak připadá dluh více než 157.000 korun.
img

Roubini o příštím roce: Může přijít chaotická restrukturalizace a odchody z eurozóny

19.12.2011 Výhled pro globální ekonomiku pro rok 2012 je jasný, ale nehezký: Recese v Evropě, nanejvýš anemický růst v USA, prudké zpomalení v Číně a většině dalších rozvíjejících se ekonomik. Asijské ekonomiky závisejí na Číně, Latinská Amerika na cenách komodit, střední a východní Evropa na eurozóně. Nestabilita na Blízkém východě pak zvyšuje geopolitické riziko a následně i cenu ropy, což omezuje globální růst.
bild_makler.jpg

Technická analýza - silná zbraň v ruce forex tradera

13.07.2009 Technická analýza je jeden ze stěžejních nástrojů většiny profesionálních obchodníků. Tato metoda studie trhů má své kořeny z doby asi před 100 lety. Základní teoretické principy popsal jako jeden z prvních Charles H. Dow. Na rozdíl od fundamentální analýzy využívá technická analýza pouze informace poskytované trhem samotným, jako je cena, objem obchodů a volatilita. Cílem technické analýzy je především určení budoucího vývoje cen, eventuálně pokračování či změna trendu s co největší pravděpodobností. Základní principy by se daly shrnout do následujících odstavců.
Související klíčová slova: Akcie Cambria Automotive | Dividendové investory | Maďarská inflace | Hospodářská situace | Akcie Sony | Vývoj inflace ve službách | Jak fungují akcie | Trendy na trhu s komoditami | Zpravodajský server | Česká mincovna | Výplach | Neel Kashkari | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Premiérka | Dukascopy | Forex riziko | Akcie Klepierre | Války | Jak obchodovat opce | Lithium | Klíčový ukazatel | Vývoj | Obchodní platformy | Rychlé zisky | Meziroční vývoj inflace ve službách | Data z trhu práce | Allianz | ATR (Average True Range) | Globální růst | Brent Crude Oil | EUR/CAD | Nástroj politického tlaku | EUR | Sociální faktory | Spotřebitelské výdaje | Ztrátový obchod | Co jsou to vlastně komodity? | Riziko inflace | PDVSA | Dluh v rukou cizích investorů | Oznámení výsledků | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Cena severomořské ropy | Strategie pro komoditní trading | Výkyvy | Analýza hospodářských politik | Stoxx | Texas | Pip | Očekávání | Možnosti obchodování | Volatilní | Evropské centrální banky | Krátkodobé výnosy | Webináře | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Analýzy trhu | Příležitost k nákupu | Pro investory | Philip Morris ČR | Investice | USD/ZAR | Geopolitické riziko | Potenciál | MACD | Support | Nové technologie | Diverzifikace | Metody analýzy trhu | Taneční kroky s trhem | Edge | Akvizice | Pohyb trhu | Dění na světových burzách | Hluboká recese | KTOS | Inside Bary | Vývoj spreadu | Velký státní dluh | Ifo | Webinář | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Pražírny | Kurz ropy | Výkonný ředitel | E.ON | Trendy na trhu | Forex demo účet | Chování | Skupina Saxo Bank | Rekord | Raiffeisenbank | Velké hospodářské krize | Stop-Loss | Evropský index | Jak uspět | Dění na trzích | Akcie CLP Resources | Objem ropy | Impuls | EUR/USD | Efektivní správa | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | PKN Orlen | Goldman Sachs | Wubbe Bos | Cena bitcoinu | Dobré načasování | Finanční páka | SOK | Wolters Kluwer | Spotový trh | Akcie společnosti | Chování trhu | Index spotřebitelské nálady | Cílové priority | Francouzský dluh | Živelné katastrofy | Mezinárodní konflikty | Lagardeová | Většinový podíl | Historie obchodování | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Příležitosti a rizika | Trh s dluhopisy | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Průmyslové využití | Brent | Asijské akcie | Delta | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | Vývoj na trzích | Retracementy | Vzdělávání | Šéf Fedu | LYNX Trading | Jak na forex | Příklady z historie | Jiné měny | Index DOW | Import | Analytik Broker Consulting | Vstupy a výstupy | Exchange | Londýn | Forexový trh | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Státní dluh | Daytrading | Fungování finančních trhů | Oslabující americký dolar | Kontrakty | Strach | Způsob obchodování | Zkušený obchodník | Propad cen | Akcionáři | Online obchodování | Cenné lekce | Praxe | Reálné ekonomiky | Platební neschopnosti | Sentiment na trhu | Contract for Difference | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | MSCI World Energy | Odhad HDP | Znehodnocení | O2 | Tržní hodnota | Budoucnost | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Úspěšný trader | Ukazatel | Posílení | Potenciální ztráty | Dosáhnout zisku | Parlamentní volby ve Velké Británii | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | Měnové trendy | Evropské firmy | Služby | Investovat | Unie | Měnová politika Fedu | Předpověď | Saxo Bank | FedWatch | Makroekonomická analýza | Vysoký veřejný dluh | Forex strategie | Ruská ropa | Přebytek ropy | Konference v Jackson Hole | Americký Fed | Vakcíny proti koronaviru | Medvědí signál | Ropa WTI | Vzácné kovy | Slippage | Akcie Discovery | Federální rezervní systém (FED) | Čárový graf | CISCO | Ekonomiky | Bankovní domy | Zasedání FOMC | Málo zkušeností | Růst ekonomické nerovnosti | Brexit | Cenové směřování | Tržní signály | Akcie KKR & Co Inc | Kontrakty na ropu | Specifické výzvy | NFP | Burzy | Hugo | USD/EUR | Resistence | Americké ekonomiky | Kapitál | Výkon | Broker | Sezónní změny | Cash flow | Státní ropná společnost | Posílení koruny | USD | Adrenalin | Export | Růst společnosti | Technická analýza | Výzvy v obchodování | Hyperinflace | Moody's | GBP/JPY | Mezinárodní vztahy a obchod | Kapitálové strategie | Vojenský konflikt | Na burze | Metody analýzy | Šok | Síla amerického dolaru | Energetické zdroje | Obchodní platformy Metatrader | Útok Hamásu na Izrael | Akcie Kratos (KTOS.US) | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | Vývoj ceny akcií | Kofola | Maďarsko | Třetí vlna | Nemovitostní fondy | Makléři | Měnový fond | Exekuce | Dot Com | Rivian Automotive | Úroková sazba | Velké peníze | Ahold Delhaize | Klimatické změny | Obchody | Důsledná analýza | CFD kontrakty | Kazachstán | ZAR | UniCredit Bank | Analytici XTB | Tržní trendy | Roční růst | Spekulovat | Sociální sítě | Česká zbrojovka | RWE | Komoditní fondy | Prezidentské kampaně | Úvod do světa komodit | Avast | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Burzovní průvodce | Rekordní nárůst | Vyšší náklady | Janet Yellenová | Měnový pár EUR/USD | Patria Online | Výzkumy | Admirals | Caterpillar | MT5 | Obchodování na finančních trzích | NASA | Penzijní fondy | Stratégové | Zdravotní péče | Jak obchodovat s komoditami | Komoditní | Commodity Channel Index | Doji | Vývoj akcií | Investiční specialista | Scorpio Tankers | Trend following | EUR/CZK | Trendy v chování spotřebitelů | Zájem investorů | Ekonomické problémy v západním světě | Euforie | Akciové indexy | Obrat trendu | Výběr měny | Investoři | Portfolio | Covid | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Hong Kong | Dluhopisy s vysokým výnosem | Coca-Cola | ADR | Vyšší úrokové sazby | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Pip kalkulačka | Euro Stoxx 50 | Dosažení zisku | Investice do dluhopisů | Venezuela | Pokles bitcoinu | Bez rizika | Zisk | Peso | Zpřísňování měnové politiky | Mezibankovní trh | Bank of England | Lepší výsledky | Vliv na ceny | Vývoj sazeb | VIG | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Pohyby trhu | Hold | Jim Cramer | Sestupný trend | Ropné společnosti | Měření trendovosti | Boj s inflací | Analýzy | Finanční pomoc | Globální akciové indexy | Index podílových fondů | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Invesco | Demokraté | Hlavní události | Patria | Uber | Plavba na otevřeném moři | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | TRY | Instrument | Úrok | Trh s kávou | Agentura Reuters | EUR/CHF | Obchodní plán | Althea Spinozzi | Psychika | Sázka | Forex zdarma | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Technologické centrum | P/E | Zpráva | Omezit potenciální ztráty | Netflix | Technologické tituly | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Růstové akcie | Rozpočtová politika | Konflikty | Huawei | Pokles cen komodit | Emoce | RoboMarkets | S&P | Expanzivní politika | Česká měna | Vzdělání | Hospodářský vývoj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Celoroční výhled | Obchodování | Zvýšení daní | Potenciální zisky | Legislativa | Zasedání Fedu | Narušení dodávek | Obchodování komodit | Futures | Uspět na trzích | Nabídka | Oznámení | GBP | J&J | Thyssenkrupp | Management | Velikost obchodu | Obchodní týden | Bitcoin | Admiral Markets | Centrální banky | Zahraniční investoři | Pandemie COVID | Indikátor ADR (average daily range) | Nástroje technické analýzy | GAAP | Pákový efekt | Zprávy | Riziko výkyvu cen | Deflace | Dolary | Dlouhodobé investování | Růst inflace | Analytici | Turecká lira | Index STOXX Europe | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | CCI | Obchodování a investice | Index Stoxx 600 | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Zvýšení těžby | Hospodářské cykly | Distribuce | Byty | Evropské akcie | Udržitelnost | 3M | Saxo PrivatBank | Airbus | Obchodovat bez stop-loss | Intradenní obchodování | Vyhlídky | Firmy | CZ | NATO | Zadlužování | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Páka | Lyft | Míra | Akcie CK Hutchison | Volatilita a nejistota | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Analýza trhů | Raphael Bostic | Dluhopisové fondy | Supreme Edition | Radar Tradera | Minulá výkonnost | Úroda | Hodnota akcií | TIM | Odhady růstu | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Broker Consulting Index | Zvyšování daní | Směnný kurz | Australský dolar | Suroviny | Retracement | Koruna | Monopoly | Finanční služby | Makroekonomie | Inflace ve službách | Obchodování Futures | Shell | OPEC+ | Francie | BHS | Jakub Matis | Objem | Propad | Pohyb cen | Asociace | Třetí pilíř | Trigger | Výsledky firem | Výkonnost | Stagnace | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Oslabení měny | Údaje | Problémy v západním světě | Výsledky společnosti | Posílení kurzu | Exxon Mobil | NGAS | Regulátor | Průzkumy | Shortovat | Praktické tipy pro obchodování | Nepředvídatelnost | Převodník měn | Ask | Průmyslová výroba | Byznys mimo Francii | Pfizer | Strategie sledování trendů | Tržby | Obchodování s akciemi | Úspěch v obchodování | Studie | Obchodovat s komoditami | Akcie NN Group | Deficit | Surové ropy | Graf | Polsko | Average daily range | Index S&P 500 | Nákup libry | Reakce trhu | Zbrojovka | Plyn | Oscilátor | Ropa Brent | Výnosové křivky | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt | Nakoupit akcie | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Evropa | Jackson Hole | Ceny na čerpacích stanicích | Obraty | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Ropná společnost | Svíčkové grafy | Jednání FOMC | Parlamentní volby | Dot-com | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | KB | Bezpečné útočiště | Americký dolar | Dnešní makroekonomické ukazatele | Disciplína | Maloobchod | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Earnings | Trump | Devalvace | Italská vláda | Svíčkový graf | Technické analýzy | High | Finanční krize | Vydělat peníze | Ekonomická situace | Neovládnutí emocí | Vstupy | Sójové boby | Obchodní přístup | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Kyjevské investiční banky | Christopher Dembik | Česká republika | Stříbro | Výkonnost zlata | CHF | Instituce | Česká koruna | Turecko | Kakao | Bank of Japan | Jakub Hodan | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | FAANG | Dnešní fundamenty | Foreign Exchange | Devizové trhy | Libra vůči dolaru | Obchodujte akcie | Týdenní Forex kalendář | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Obchodování ETF | MetaTrader | Běžný účet | Kongres | Divize | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie TotalEnergies | ex | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Rosněfť | Rozpočtový deficit | Royal Dutch Shell | Apple | Zvýšená volatilita | Růst výnosů | Trh | Snížení daní | Komise | Grafy | Technologické firmy | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | ICU | Dluhopisoví investoři | Maďarský forint | Jak se stát forexovým obchodníkem | Fed | Obchodování na páku | Commodity Channel Index (CCI) | Investování s LYNX | Korekce | Ekonomické cykly | Klesající trend | Vývoz ropy | Pozornost | Země EU | Finanční společnosti | Společnost XTB | Money management | Vývoj ekonomiky | Trh japonského jenu | Pražské burzy | Downtrend | Tržní výhled | Vietnam | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Investice do akcií | Směřování | Selský rozum | Bollinger Bands | ATR | Automobilový průmysl | Indikátory sentimentu | Kov | Yahoo | Kanada | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Posílení dolaru | Stock | Snižování úrokových sazeb | Volatility | Podstatné kurzotvorné zprávy | Zemní plyn | ProCent | Energetický sektor | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | Ukrajinské ministerstvo financí | Dezinflace | Znalost | Rivian | Microsoft | Akcie roku | Chase Investment Counsel | USD/CHF | Budoucí vývoj | Příležitosti | Pohled do budoucnosti | Volatility online | Americké trhy | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Nejistota | Portfólia | Ropná firma | Forwardy | CME | Úspory | Pokles cen ropy | Intraday přístup | Demokratické strany | Erste Group | CL | Makroekonomické údaje | Mistrovství | Long pozice | Obchodování akcií | Broker Consulting | LYNX webinář | Obchodování se státními dluhopisy | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | ADR (average daily range) | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Mexické peso | Generovat zisk | Obchodování na forexovém trhu | Makroekonomika | Obraty trhu | Pokles úrokových sazeb | Evropská banka | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | Range | FIAT | Japonsko | Nakupovat | ForexFactory.com | Gazprom | Centrální banka | Utahování měnových podmínek | Deutsche Börse | Federální rezervní banka | Maximillian Copestake | Intraday | Exxon | Fondy peněžního trhu | Splácení dluhu | Pojištění proti nepřízni | Situace | Vývoj akcií TotalEnergies | LYNX | Internetové akcie | Donald Trump | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Twitter | Kovy | Krach | Ekonomické vztahy | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Další růst | Obchodovat forex | Forexoví obchodníci | Situace v Kazachstánu | Řetězec | Partnerství | PEPSICO | Války v Evropě | Nižší růst | Microsoft Corp | Eurozóna | Nejistoty na finančních trzích | Futures kontrakty | Produkce kávy | Indikátor ATR | CZK | Reuters | Unilever | New Deal | ETC | Podcast | Chevron | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Přehřátí ekonomiky | Dluhy | Výstupy | Negativní úrokové sazby | Rolování | Akcie Scorpio Tankers | Utahování měnové politiky | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of England | Zájmové skupiny | Významné cenové výkyvy | Regulační změny | Dluhopisy | Investiční Memento | FOREX | Boeing | Politická krize | Napětí v Perském zálivu | Cenové trendy | Bernie Sanders | Rychlý růst | Růst HDP | Libra | Hlouběji porozumět trhu | CFD | JPMorgan Chase | Fyzické produkty | Obchodníci | Investiční příležitosti v roce 2020 | Dopad na ekonomiku | Evropská unie | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | DOT | Analýza trhu | Financovat | Závazek | Čínské měny | Pohyby na trhu | Konjunkturální průzkum | Nálada investorů | Stochastic oscillator | Platinové akcie | Jak uspět na trzích | Situace ve Spojených státech | Úroky | Plodiny | Komerční banka | Bloomberg TV | Cena | Vysoká likvidita | Trendovost | Investiční banky | Moment obratu | ASML Holding NV | ING | Akcie dnes | Káva | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Rozpočet | Německý index DAX | Dividenda | S&P500 | Epidemie | Dolar | Amazon | Ceny | Technologie | Opce | Jak vybrat nejlepšího brokera | MetaTrader 5 | Výkyvy cen | Hodnoty měny | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Šíření viru | Obchodování na komoditních trzích | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Tipy pro obchodování | Zajímavé příležitosti | Pokles | Ceny komodit | Zahraniční investice | Fiskální politika | Nvidia | Makroekonomická situace | Historická data | Take-Profit | IMF | Akciové fondy | Komodita | Potenciální zisk | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Poplatek | Komoditní burza | Zemědělství | Další růst úrokových sazeb | Barclays | FTSE | CARA | Investování na burze | Americká ekonomika | Výkyvy v cenách | Americký trh | Obchodník | Akcie s LYNX | COVID-19 | Negativní dopad | Tokio | Google | Cena kobaltu | Adaptace | Regulátoři | ISIN | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Nejnovější zprávy | Reálné peníze | Daně | Růst americké ekonomiky | Moneta | Rizika | ECB | Kryptoměna | Nákup akcií | BAT | Close | České HDP | Ekonomické faktory | Vývoj inflace | Zásoby ropy v USA | Institucionální investoři | Momentum | Marketingová komunikace | Pšenice | Fond | Investment Counsel | Nepokoje v Kazachstánu | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Low | Partners | Konsensus | Likvidita a volatilita | Jak fungují státní dluhopisy | BNP Paribas | Konsenzus | Ceny palladia | Forexu | Identifikovat trend | USD/TRY | Miliardy eur | Růst ceny | ISM | Ranní okénko | Indikátor | Cisco Systems | Nižší ceny ropy | Ustupující inflace | Splatnost | Cena zlata | Množství peněz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Breakout | Turecký prezident | Měnové intervence | Obchodování forexu | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Vyšší sazby | RSI | Měnová politika | Operace na volném trhu | Asset management | Saxo | MSCI World | Dnes na trzích | IFO index | Financování | Index pražské burzy | Měkké přistání | ČSÚ | ECN | Globální trhy | Forex trh | Investiční podmínky | Historická minima | Finance | Multi-asset | Očekávání trhu | Nálada spotřebitelů | Analýza a strategie | Americká lehká ropa | Tomáš Cverna | Durace | Republikáni | Investiční poradenství | Technologické inovace | Poptávka | Zvýšení produkce | Dukascopy Europe | Rozpočtové politiky | Průměrná hodnota | Krypto | Jedno euro | Zajistit si riziko výkyvu cen | Investor | Christopher Waller | Cena severomořské ropy Brent | Malé podniky | Obchodovat | Jitan Solanki | Infineon Technologies | Výroba elektřiny | Premiér Denys Šmyhal | Základní měna | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Kurz měny | Společenské změny | Odhodlání | Zájem o riziková aktiva | Akcie Gamestop | Dluhová krize | Bohumil Trampota | WTI | Přehled o fundamentech | Miliardy korun | Počasí | Rozpočtové deficity | Shares | Medvědi | Efektivní správa kapitálu | Kratos | GfK | FRED | ATR (average true range) | TradingView | Úrokový diferenciál | Co bude | Obchodování s měnami | Klouzavý průměr | NEST | Vydávání dluhopisů | RBI | Jihoafrický rand | O2 CR | Světové události | Saúdská Arábie | Ziskovost | PMČR | Týdenní tržní výhled | Podnikání | Měny regionu | Cena ropy | Strategie obchodování | Přístup k tradingu | Nejlepší internetové akcie | Holubičí postoj | Oscilátory | Inflace | Problémy | Změny klimatu | Marže | ROCE | Co je forex | DAX | HDP | Obchodní výkon | Svatý grál | Důvěra v Německu | Alphabet | Struktura | Úspěch v obchodování s komoditami | Zkušenosti | Trading Central | Oslabení | Emmanuel Macron | Firma | Zbrojovky | Signály | Obchodní kapitál | Přizpůsobovat se | Tweety | Devizový trh | Lira | Načasování | Analytik trhu komodit | Pokles cen akcií | Byznys | Erste | Lot | USA | Ropa | Pilíře fundamentu | Liz Trussová | Nejvyšší výnosy | Stoxx 600 | Korporátní dluhopisy | Intradenní trading | Monetární politika | Komise v přenesené pravomoci | SAP | Sanofi | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Přírodní katastrofy | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Růst akcií | Pokles výnosů | Akciové tipy | Francouzská centrální banka | Restrikce | Merck | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Obchodování ropy | BH Securities | Krize v eurozóně | Makroekonomické faktory | Světová obchodní organizace | Asociace kávy | Globalizace | Politické nepokoje | Vývoj ceny kávy | Kukuřice | Deficit státního rozpočtu | Investujte | Měď | Stock Spirits | Fiskální stimuly | Být trpělivý | Konglomerát | Měny k obchodování | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | Politické rozhodnutí | Contract | Rychlé rozhodování | Server CNBC | KBC | Federální rezervní banky | Commodity | Výnosy z nemovitostí | Breakout Trader | Úsilí | Obchodování forex | SEC | Risk | Dodávky ropy | Ropný šok | Kratos (KTOS.US) | Světová obchodní organizace (WTO) | Dividendový výnos | Sony | Vývoj předvolebních průzkumů | Směr trendů | Tržní změny | Hospodářství | Výnosy státních dluhopisů | Útok Hamásu | EBITDA | Akciové portfolio | JP Morgan | Obchodní dohody | Obchod | Zpomalení růstu | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | Majors | Ranní komentář | Oddělení forexu | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní úrokové sazby Bank of England | Intermediate | EU | Cenové stability | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Overtrading | NN Group | Deutsche Lufthansa | Jak vydělat peníze | Vývoz | Automotive | Týden na akciových trzích | Recese | Francouzská dluhová krize | ASML | Švýcarský frank | Investiční doporučení | CZK/EUR | Coronavirus | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | USD/CAD | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Kyjev | Začít investovat | Aktuální stav | Miliardy | Spekulace | Denní graf | František Táborský | Hodnota indexu | Daňové reformy | Obchodování na burze | Frank | OTC trh | Balance | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Kurz eura | Investoři a obchodníci | Forex trading | Ekonomické analýzy | iForex | Lufthansa | Americké indexy | Unipetrol | Snížení produkce | David Vagenknecht | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Desetileté dluhopisy | Základní sazby | Volkswagen | Denní změna | Strategie obchodování s komoditami | Multi-Asset obchodování | Jonáš Mlýnek | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Komunita | Trhy s komoditami | Projev šéfa Fedu | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Předpovědi | Junk bonds | Konflikt na Ukrajině | AXA | Ceny kávy | Mince | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Trend | EUR/NZD | Akcie a ETF | Internetové monopoly | Stabilní výnosy | Adidas | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Časový rámec | Finanční odměny | Míra inflace | Platforma | Francouzské akcie | Clearstream International | Nejklíčovější strategie | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | CNN | Spotify | Finanční situace | Nařízení | Verizon Communications | Přeprodané podmínky | Ray Dalio | Ropné akcie | Jak obchodovat | Ceny benzínu | Americký Senát | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Svět komodit | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Ukrajinská centrální banka | Průmysl | Investovat do zlata | Lehká ropa WTI | Makroekonomické strategie | Výrobní inflace | Úvěrový rating | Bankovnictví | Znehodnocení měny | Forex obchodování | Air Liquide | Divergence | Trend is your friend | ETF | Federální obchodní komise | Investujte do akcií | Akciové trhy | Myšlenka | UnitedHealth | Varování | Embarga a sankce | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Členství v EU | Intesa Sanpaolo | Mezinárodní dohody | Aktiva | Pokles inflace | FOMC | Impulzy k posílení | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | KTOS.US | Obchodní podmínky | Ministerstvo financí | Výprodej | Indexy na Wall Street | Politické události | Business | Akcie Norilsk Nickel | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Zdanění | Pokles cen | Royal Dutch | Obchodování s komoditami | Francouzský parlament | Veřejný dluh | SP500 | Začít obchodovat | Index euro | Holubičí tón | Historie obchodování komoditních trhů | Fiskální politiky | Inovace | Akcie Berkshire Hathaway | Energetické krize | Makroekonomické indikátory | Ole Hansen | NZD/USD | Riziko ztráty | Ministryně financí | Spojené arabské emiráty | Technologický pokrok | Jak začít investovat | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Trhy dnes | | Joseph Stiglitz | Výsledek voleb | Splasknutí bubliny | Majetek | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Období nejistoty | Sentiment | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | TradingEconomics | Banka Barclays | Riziková aktiva | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Dnešní seance | Státní dluh České republiky | Yahoo Finance | Chicago Mercantile Exchange (CME) | MAM | Měnové trhy | Tým Admiral Markets | Jak investovat | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Úrovně supportu | Velká Británie | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Přední ekonomové | Další vývoj | Spotřebitelská důvěra v Německu | GPS | Obchodní přístupy | Investování do ETF | Optimismus investorů | Nálada | Investování | Indie | ForexFactory | Měnové páry | Měnové politiky | Intel | Prezident Federální rezervní banky | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Investiční společnosti | Historická maxima | Ekonomická data | Silný fundament | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Šance | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Křížové měnové páry | Timeframe | Obchodování měn | Vlastní investice | Timur Barotov | Nastavená psychika | Obchodní účet | Analytik GfK | Obchodní analýza | Deriváty | Akciový trh | Kótování | Vysoké ceny | Embargo | Odpovědnost | Nový balík pomoci | Reálný obchodní účet | Trendové čáry | Scalping | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Británie | Zlaté rezervy | Data o inflaci | Expanze | Indikátor ADR | LVMH | Největší ekonomika | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Provize | Prostor pro růst | Fondy | Ekonomické prognózy | Investiční příležitosti | Swingová maxima | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Týdenní výkon | Akcie | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | Kontrola inflace | USD za barel | Úrokové sazby Bank of England | Poptávky po ropě | Spread | Iniciativa | Average True Range | Aktuální situace | New York | Tradingové webináře | MSFT | Swing | Rizika a výzvy | Krize | Obligace | Jak se obchoduje | Dlouhodobé trendy | Akcie výrobce elektromobilů | Úspěšný investor | Ceny ropy Brent | Fundamenty | Paul Tudor Jones | Burzy v USA | Změny úrokových sazeb | Ekonomické zprávy | Hlavní pilíře fundamentu | G20 | Míra inflace v eurozóně | Informace z trhu | Oslabení dolaru | Navyšování cen | NFT | Meziroční míra inflace v eurozóně | Prezidentské volby | Vratislav Zámiš | Výzkumná společnost | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Silné měny | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Specifika obchodování | Sazby | Mezibankovní | Technologický rozvoj | Zemědělské produkty | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Rychlost | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Ovlivňování | Likvidita | Klouzavé průměry | Dnes na světových trzích | Cenová bublina | Výprodeje | Nelikvidní devizový trh | Rozhovor | Transakce | Dnešní údaje | Držitelé ukrajinských dluhopisů | Měny | Nálada německých spotřebitelů | Snížení úrokových sazeb | Dna | Obchodní platforma MetaTrader | Slovensko | Profitovat | Statistický proces | Irsko | Lukoil | Energie | Invesco Physical Gold ETC | Tradeři | Nejlepší ropné akcie | Dividendy | Nabídka a poptávka | Měna | Inflace v prosinci | Trading | Daňové příjmy | Kotace | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Pohled na trh | Ichimoku | MSCI | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Výnosy | Poradenství | Walgreens | Miliardy dolarů | Inside | SEB | Jak funguje burza | Nabídková cena | JPMorgan | Data z Německa | Cena komodity | Eni | Limitní příkazy | Prodeje | Stav ekonomiky | Milník | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Zlotý | Platformy | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Politické změny | Tudor Jones | Poradce | Obchodní den | Použití Stop-Loss příkazů | Signál | Peter Garnry | S/R zóny | Panevropský akciový index STOXX 600 | Výsledkové sezóny | Americké vlády | EPS | Apple Podcasts | Projev šéfa Fedu Powella | Jim Rogers | Short squeeze | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Pracovní síly | Výdaje | Očekávané Earnings | Koruna posílila | Společnost | Kvalitní akcie | Obchodní systémy | Geopolitická nejistota | Důchody | Likvidní | Stimuly | Mezinárodní obchod | Investiční instrument | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Zvýšení volatility | Colt | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Kurzotvorné zprávy | Klíčové faktory | Nové obzory | Rozšíření | Standardní odchylky | Volatilita | Situace v USA | D1 | Příliv investic | Ropný trh | United Technologies | DAX 30 | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Investiční rady | Buy | Eura | Podnikání na kapitálovém trhu | Ztráty | Zpomalení v Číně | Organizace | Americké firmy | Leverage | Růst | Objem obchodování | Dopad na finanční trhy | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | TotalEnergies | Ekologické události | Komodity | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Poptávka po ropě | Investujte zodpovědně | Zajištění | Domácí měny | Propad cen ropy | Fúze | Index | Dow Jones | Investiční tipy | Praktické tipy | Infineon | Wirecard | Fundament | Bohatství | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Mimoburzovní | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Varovné signály | ČTK | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | Politická situace v Kazachstánu | Valuace | Futures na americké indexy | Technická vs. fundamentální analýza | Prohlášení | Sloupcový graf | Denys Šmyhal | Futures forex | CAD | Fibonacci | Vlády | Výzvy a rizika | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Cíl generovat zisk | Jean-Luc Mélenchon | Cena / účetní hodnota | Fungování fiskální politiky | Akcie Brookfield Asset Management | Úrovně pro vstupy a výstupy | Akcie fondů obchodovaných na burze | GameStop | John Hardy | Výsledek britských voleb | Cit pro dobré načasování trhu | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Historie se opakuje | Narušení dodávek ropy | Načasování trhu | Politické rozhodnutí o produkci | Výměna surovin | Ekonomické modely | Obraty v trendu | Zdraví globálního průmyslu | Inflace a deflace | Týden na trhu | Specifika obchodování s komoditami | Prudká inflace | Výzvy v obchodování s komoditami | Index spotřebitelských cen | Tradingová portfolia | Forex demo | Trader | Marek Nemky | cTrader | Spready | Projev šéfky ECB Lagardové | Rezistence | Hlubší trend | Chránit svůj obchodní kapitál | Komoditní obchodníci | Potenciální obraty v trendu | Fiskální udržitelnost | Odhady analytiků | MiFID II | Měnové krize | Broker Consulting Index podílových fondů | Fénicie | Rizika a výzvy v obchodování | Daimler | Růstové akcie v roce 2020 | Britské parlamentní volby | Zákony Evropské unie | Demografické trendy | Politické a ekonomické faktory | Jak vydělat na burze | Akcie Hornbach | Vivendi | Odvětví | Akcie Groupe FFP | Projev šéfky ECB | Zprávy z pražské burzy | Základní principy technické analýzy | Pracovní místa | Pražská burza | Růst EBITDA | Sázka na jistotu | Prodej kávy | Špatné počasí | Větší pozice | Leverage (páka) | Rozpočtové deficity a přebytky | Deficity a přebytky | Krok za krokem | Komoditní trading | Klíčová průmyslová komodita | Sofistikovanější rozhodnutí | Zajištění rizika | Výprodeje na trzích | Nejobchodovanější komodity | Rekordní růst | Trpělivost | Chilské peso | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Aktivní trading | Analýza | Mini lot | Průmyslová komodita | Možnost krátkého prodeje | Roubini | Američtí regulátoři | Expanzivní fiskální politika | Natural Gas | Supporty a rezistence | Úroveň důvěry veřejnosti | Velké firmy | Ukrajinské dluhopisy | Ekonomické podmínky | Riziková strategie | Nízké úrokové sazby | Výkonnost fondů | Americké centrální banky | Svět kryptoměn | Akcie fondů | Potravinový řetězec | Skladovací kapacity | Bloomberg | Platební neschopnost | Správa kapitálu | Dlouhodobé trendy na trhu | Podpora | Nálada spotřebitelů v Německu | Peter Tuz | Vláda a kongres | Ceny stříbra | UBS | Tržní dynamika | Velká korekce | Akcie BNP Paribas | Vyšší mzdy | Forex tipy | Tudor | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Sledování globálních ekonomických trendů | Budoucí pohyby | Tým FXstreet.cz | Den díkůvzdání | Investice do platiny | Vypuknutí pandemie | Recese v Evropě | Nepříznivé počasí | Obchodní války | Potenciální obraty | Sledovat vývoj volatility | Cyklické akcie v roce 2020 | Snižování sazeb | Analýza komoditních trhů | Zamyšlení | Pojišťovny | Dlouhodobý investor | Vinci | Zpřísňováním měnové politiky | Vládní nástroj | Supporty | Sazby Bank of England | Biden | Výběr měny k obchodování | USD/CZK | Hospodaření | Americká společnost | Rozmanitost komodit | Nemovitosti | Cesta k mistrovství | Zajistit si riziko | Futures trhy | Marine Le Penová | Fyzická výměna | Prezident Trump | Obchodování v obchodní range | Forex broker | Hmatatelné produkty | Akciový index | Přehled | PX index | Do čeho investovat | Finanční ztráty | Tipy pro obchodování s komoditami | Maloobchodní tržby | Globální problémy | Krátkodobé klouzavé průměry | Cenové výkyvy | Ruské akcie | Načasování nákupu | Novozélandský dolar | Snížení produkce ropy | Raketový růst | Geopolitické faktory | XTB | Index Nasdaq Composite | Principy technické analýzy | xStation5 | Hotovost | Analytici Fidelity International | Německo | Obchodní model | Navýšení sazeb | Coronavirus řádící v Asii | MT4 | Budoucí pohyby trhu | SPD | Sazby beze změny | Akcie Discovery Inc | Vice | Časové pásmo | Walmart | Taras Kotovyč | Visa | Zadlužení | Meziroční vývoj inflace | Bid | Konkurent | Co je to fiskální politika? | STNG | Aktivum | Politické reakce | Domácnosti | Uptrend | Finanční svět | Moment obratu trendu | Obchodní schopnosti | Analytik | Disney | Další pokles | Société Générale | Státní dluhopisy | Dobré načasování trhu | Vývoj ropy | Le Penová | Zdroj příjmů | Mezinárodní ekonomika | Komplexní rámec | Index DAX | Vysoká inflace | Black Friday | Investiční produkty | Pozice | Veřejný sektor | Směrnice | Historie komoditního obchodování | Ochránit stávající pozice | Oživení ekonomické aktivity | Forex kalendář | Riziko | IG | Platina | Trpělivost a disciplína | Úrovně pro vstupy | Dluhopisový trh | Pochopení ekonomických principů | EUR/GBP | Globální akcie | Stabilita | Informace z kryptoměnového trhu | Záporná cena WTI | Přístup k pákovému efektu | Index pražské burzy PX | Akcie Delta Airlines | WHO | Čeští investoři | Ekonomické vyhlídky | Irák | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Investiční rozhodnutí | Hedging | Analytik Patria Online | Virus | Důsledná analýza trhů | Starověké civilizace | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Špatně nastavená psychika | MIFID | Procter & Gamble | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Stav hospodářství | Stimulace hospodářského růstu | Vládní deficit | V4 | Finanční systém | Cena zemního plynu | Úroveň důvěry | Ceny akcií PKN | Společnost Microsoft | Banky | NASDAQ 100 | Schopnost rychle reagovat | Geopolitické události | Drahokamové vlastnosti | Držet pozice po delší dobu | Silnější americký dolar | Mark-to-Market | Merck KGaA | Etiopie | Zahraniční forex | Vývoj volatility | Absence obchodního plánu | Banka | Doporučení | Geopolitika | První obchod | West Texas Intermediate (WTI) | Astrazeneca | Tomáš Vlk | Indikátor ATR (average true range) | Impulzy | Měnový pár | Marex | Premiérka Liz Trussová | Video | Ocenění | Celková inflace | Použití Stop-Loss | Opatření | Vysoce riziková strategie | Demografické změny | Vývoj ceny ropy Brent | Risk Management | Úrokové sazby | Žlutý kov | Pepa Zeman | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Akcie Liberty Global | Kroky s trhem | Sledování základních ukazatelů | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Přehled o dění | Vývoj ceny | Chování spotřebitelů | Špatný přístup k tradingu | Akcie ING | Philip Morris | Vzdělávání a analýza | Ekonomický růst | Nasdaq | Úvěrový rating a státní dluh | Stříbrná horečka | Nouriel Roubini | Časovaná bomba | Geopolitická situace | Volby ve Velké Británii | Chyby jedinců | Zemědělské plodiny | Cena kávy | Geopolitické napětí | Rozhodnutí o produkci | Cenový vývoj | Larry Williams | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Vyšší inflace | CFA | Monetární politika centrálních bank | Stochastic | Práce | Obchodní strategie pro komodity | Co jsou ETF | Růstové sektory | CZG | Investment | Swing Trading | Maďarská centrální banka | Britské volby | GOOGL | Ceny akcií PKN Orlen | Clearstream | Začínající obchodníci | Největší ekonomika eurozóny | Fidelity International | Forex účet | Spojené státy | Rekordní pokles | Akcie společnosti GameStop | Forex online | Kryptoměny | Podnik | MF | Evropské akciové trhy | Úvěr | Raketový růst ceny | Úspěch | Fyzická výměna surovin | Mezinárodní asociace kávy | Ekonomové | Volby | Ukazatele | Zlepšení | Výrobce elektromobilů | Balík pomoci | Forex zprávy | Rychle a zběsile | Recese americké ekonomiky | Propad daňových příjmů | Akcie v roce 2020 | Dynamické obchodování | USD/JPY | Strategie pro komodity | FXstreet | ČR | Podniky | Lukáš Vokel | Ekonomické modely a prognózy | Vyšetřování | Dramatický dopad | AUD/USD | Ekonomické aktivity | Bilance | Záporná cena | Enel | Analytický tým | Správa | Očkování | ING Groep NV | Zlato | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Mzdy | Světové trhy | Omezení nákupů aktiv | Tchaj-wan | Ekonomické nerovnosti | Akcie Gazprom | Varování před riziky | Jak se obchoduje s komoditami? | Trend je tvůj přítel | Ochrana zisků | NZD | Produkce ropy | Ukrajinský premiér | Wall Street | Síla měny | Dividendový aristokrat | Jak vydělat | American Express | OTC | CNBC | Emise | Obchodování na forexu | Návratnost | Saxo Privatbank | Napětí mezi USA a Čínou | Kobalt | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Politická ekonomika
Politická krize
Politická krize v Hong Kongu
Politická krize v Itálii
Politická nejistota
Politická nestabilita
Politická opatření
Politická rizika
Politická rozhodnutí
Politická scéna

Následující klíčová slova

Politická situace v Kazachstánu
Politická stabilita
Politické a ekonomické faktory
Politické a legislativní faktory
Politické a mezinárodní události
Politické a regulační změny
Politické dilema
Politické důsledky
Politické důvody
Politické faktory
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít