Ceny dluhopisů

Žijeme v éře turbulence na finančních trzích
17.04.2025 Pandemie, vojenské konflikty, politická nejistota, hrozící dluhová krize USA a rychle se měnící globální ekonomické politiky, to vše nutí investory hledat způsoby, jak chránit svůj kapitál a zároveň usilovat o výnosy – i za náročných podmínek.

Investování v době nejistoty. Jak se chovat v nestabilním světě?
01.04.2025 Žijeme v době turbulencí na finančních trzích - pandemie, vojenské konflikty, politická nejistota, hrozící dluhová krize v USA a rychle se měnící globální ekonomická politika nutí investory hledat způsoby, jak ochránit svůj kapitál a zároveň dosáhnout výnosů - a to i v náročných podmínkách.

Trhy rostou, protože obchodníci přijímají riziko, dluhopisy klesají kvůli naději na zmírnění celních sazeb
24.03.2025 Americké akcie v pondělí prudce vzrostly, když se investoři vrhli na přeprodané technologické akcie, a to díky známkám, že nadcházející americká cla pod vedením bývalého prezidenta Donalda Trumpa mohou být úžeji zaměřená, než se dříve obávali. Tato obnovená chuť riskovat poslala ceny dluhopisů níže a zvedla ceny ropy v souvislosti se spekulacemi, že Trump může zavést 25% clo na země dovážející energii z Venezuely.

Ranní shrnutí (18.03.2025)
18.03.2025 Obnovení geopolitického napětí mezi Izraelem a Hamásem a USA a Íránem přimělo kapitál k úniku do bezpečnějších aktiv. V první části dne jsme zaznamenali zisky zlata, ropy a amerického dolaru. Kontrakty CFD na americké indexy, stejně jako kontrakty na indexy v Číně a Evropě, klesaly. Ztráty však nejsou výrazné.

Akciové trhy: Poklesy dosáhly hranice 10 % od předchozích historických maxim (ATH)
17.03.2025 Akciové trhy pokračovaly začátkem týdne v korekci. Poklesy dosáhly hranice 10 % od předchozích historických maxim (ATH).

Německo pumpuje miliardy, Čína bojuje s Trumpem – světová ekonomika se mění
06.03.2025 „Německo sází na historicky největší balík investic do armády a infrastruktury, zatímco Čína se snaží udržet ekonomiku nad vodou, i když jí Trump hází klacky pod nohy,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, ropa na 4 měsíčních maximech, klesají ceny dluhopisů
13.01.2025 Evropským akciím se sice letos zatím daří lépe než zámořským indexům, v úvodu nového týdne však budou začínat obchodování v záporu kolem -0,3 % dle indikací futures. Ty americké indikují aktuálně pokles téměř -0,5 %, to vše po pátečním propadu -1,5 % na indexu SP500. Ten se tak obchoduje na nejnižších úrovních od začátku listopadu (5827 bodů).

GBP je v úzkých
13.01.2025 Pár GBP/USD je tento týden v příkrém downtrendu a během pouhých několika dní se propadl o více než 300 bodů. Medvědi včera stlačili cenu na 14měsíční minimum 1,2237, což znamenalo první test úrovně 1,22 od listopadu 2023. Je zajímavé, že instrument se prudce propadl, ačkoli index amerického dolaru oslabil, což naznačuje, že pohyb páru GBP/USD směrem dolů je poháněn nejen silným dolarem, ale také oslabenou britskou librou.

Portu: výhledy na akciové trhy, dluhopisy a zlato
30.12.2024 Akciovým trhům by se mohlo dařit i v dalším roce díky kombinaci ekonomického oživování a klesajících úrokových sazeb. Investoři by ale neměli očekávat tak dobrý rok, jakými byly roky 2023 a 2024. V dobrém postavení jsou zejména americké akcie, které pozitivně ovlivní Trumpova administrativa prosazující podporu hospodářství. Právě Trumpova slibovaná obchodní politika zamlžuje výhled na evropské akcie, protože cla by snížila jejich ziskovost a ekonomický růst v EU. Americké akcie mohou i přes výrazně dražší ocenění vůči evropským zažít opět lepší rok.

Denní shrnutí: Povánocní výprodej na Wall Street, výnosy na půlročních maximech, USD stagnuje (27.12.2024)
27.12.2024 Americký akciový trh dnes vykazuje povánoční slabost, přičemž výraznější ztráty jsou patrné napříč všemi hlavními indexy. S&P 500 klesá o 1,5 %, Dow Jones ztrácí 1 % a Nasdaq 100 oslabuje o přibližně 1,8 %.

Evropské akcie oslabily, mají za sebou nejhorší den za déle než měsíc
19.12.2024 Akcie na evropských trzích dnes oslabily a mají za sebou nejhorší jednodenní propad za déle než měsíc. Reagují na plány americké centrální banky (Fed) ohledně budoucího snižování úrokových sazeb. To by v příštím roce nemuselo být tak výrazné, jak investoři dosud čekali.

Evropské akcie oslabují kvůli plánům americké centrální banky
19.12.2024 Akcie na evropských trzích dnes oslabují, reagují tak na plány americké centrální banky (Fed) ohledně budoucího snižování úrokových sazeb. To by v příštím roce nemuselo být tak výrazné, jak investoři dosud čekali. Dopolední pokles cen evropských akcií byl nejvýraznější za posledních pět týdnů, uvedla agentura Reuters.

Akciový výhled: Akcie v Evropě otevřou nový měsíc v klidnějším módu
01.11.2024 Konec října nezastihl akciové trhy v optimální formě, po klesající Evropě včera Wall Street propad prohloubila (SP500 -1,9 %, Nasdaq -2,4 %). Výsledky velkých firem (MSFT, Meta) společně s nejistotou kolem voleb přiměly investory prodávat. Dnes ráno však futures naznačují klidnější vstup do nového měsíce. Již včera večer po zavření trhu rostly akcie INTC a AMZN po výsledcích. V Asii se držely čínské akcie, zatímco Japonsko bylo v záporu (-2,5 %).

Ceny zlata se pohybují kolem 2650 dolarů
07.10.2024 Zdá se, že ceny zlata se po velmi působivé rallye na historická maxima poněkud zasekly. Na jedné straně vidíme prudký růst cen ropy v důsledku geopolitických rizik. To by mělo být pozitivní i pro ceny zlata. Na druhé straně však sledujeme silnější dolar a klesající ceny dluhopisů - obojí v návaznosti na překvapivě silnou zářijovou zprávu NFP. Rostoucí ceny ropy totiž mohou dále snížit očekávání snížení úrokových sazeb v USA a... vyvinout větší tlak na ceny zlata. Zdá se tedy, že zlato se nachází v poněkud ošemetné situaci. Jistě by kovu prospěly slabší údaje z USA. Nicméně dlouhodobější rally zůstává v platnosti, alespoň prozatím.

Ropná bouře a politické intriky: Co se děje na amerických trzích?
12.09.2024 Futures na americké akcie klesly, dolar se udržel a ceny dluhopisů vyskočily po napínavé prezidentské debatě v USA, v níž viceprezidentka Kamala Harris zahnala republikánského kandidáta Donalda Trumpa do defenzivy.

Proč dluhopisy na dnešním trhu znovu získávají svou zajišťovací sílu
05.08.2024 Akcie a dluhopisy mají tradičně inverzní vztah, kdy dluhopisy obvykle rostou, když akcie klesají, což poskytuje přirozené zajištění. Tato korelace však v poslední době zeslábla, což snižuje účinnost dluhopisů jako nástroje diverzifikace. Významnou roli v tomto posunu sehrála měnová politika Federálního rezervního systému. Navzdory očekávání nižších sazeb Fed do roku 2023 zvýšil sazby, aby dostal inflaci pod kontrolu. Tento postoj vedl k současnému poklesu akcií i dluhopisů, protože rostoucí sazby poškozovaly ceny dluhopisů a negativně ovlivňovaly ocenění akcií tím, že zvyšovaly náklady na půjčky a snižovaly budoucí peněžní toky.

Trhy panikaří! Akcie se intenzivně vyprodávají
05.08.2024 „Investoři minulý týden přetavili svůj dosavadní extrémní optimismus v extrémní pesimismus především vlivem nových ekonomických údajů v USA, které poukazují na oslabování trhu práce,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

🥇 ZLATO roste před rozhodnutím Fedu
31.07.2024 Peněžní trhy oceňují na dnešním zasedání pouze s pravděpodobností 3 % snížení sazeb Fedem. Žádný ze 110 ekonomů dotazovaných agenturou Bloomberg dnes nevidí šanci na snížení, i když se spekulovalo, že by Fed mohl překvapit, vzhledem k nepříznivým vlivům srovnávací základny na inflaci počínaje letošním zářím. Je však třeba zdůraznit, že Fed používá poměrně jasnou komunikaci, takže touha Fedu překvapit je spíše nepravděpodobná. Na druhou stranu trh plně ceny v září v poklesu. To se trhu potvrdilo po posledním čtení inflace CPI, která ukázala zpomalení na 3,0 % meziročně. Důvěru ohledně inflace by měla posílit i inflace PCE. Přestože do září ještě získáme mnoho makroekonomických údajů, včetně těch klíčových o inflaci a trhu práce, neočekává se, že budou příliš překvapivá.

Dolar po střelbě na Trumpa zpevňuje, investoři se připravují na jeho čtyři roky v Bílém domě. Pokus o atentát paradoxně pomáhá i Bidenovi, škodí „woke“ Harrisové
15.07.2024 Mezinárodní investoři jsou přesvědčeni o tom, že sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa zásadně zvyšuje jeho šanci na letošní zvovuzvolení do Bílého domu. Ještě rozhodněji než doposud proto dnes své investice přeskupují tak, aby zvýšili pravděpodobnost, že na čtyřech letech Trumpova prezidentování vydělají. V prvé řadě proto dochází k posilování amerického dolaru a propadu cen amerických vládních dluhopisů. Hlavní obětí pokusu atentát jsou přitom šance nynější viceprezidentky Kamaly Harrisové na to, že se dostane do Bílého domu.

Kdo vsadil v prvním půlroce na technologie, je v investicích vítězem. Které tituly potěšily na domácí burze?
09.07.2024 První polovina roku 2024 byla pro akciové trhy příznivá, když se drtivá většina hlavních světových indexů pohybovala v jasně pozitivním teritoriu. Hlavní americký index S&P 500 vykázal dvojnásobné zhodnocení než evropský EURO STOXX 50. Z velké části je společným jmenovatelem tohoto růstu boom umělé inteligence. Dařilo se ale i komoditám. Na pražské burze rostla nejvíce firma, která těží z napjaté bezpečnostní situace ve světě.

Investoři jsou zklamaní, protože v USA se nečeká snížení sazeb
10.06.2024 Akcie z Wall Street zakončily pátek mírným poklesem uprostřed turbulencí po silných údajích o zaměstnanosti v USA, které potvrdily odolnost ekonomiky, ale také vzbudily obavy, že Federální rezervní systém může držet úrokové sazby na vysoké úrovni déle, než mnozí investoři očekávali.

Akciový výhled: Evropa začne růstově
05.06.2024 Evropské akcie budou ve středu ráno otvírat v kladném teritoriu kolem +0,5% dle indikací futures. V kladných číslech se včera nakonec obchodovala také Wall Street (index SP500 +0,15% na 5291 bodů). Pomohl slabší trh práce, ceny dluhopisů rostly v zámoří 4krát v řadě, výnosy 10-letého klesly z úrovní nad 4,50% směrem k 4,32%. Asie se obchodovala smíšeně, rostly čínské akcie (+0,5%). V Praze index PX v úterý propadl nejvíce za poslední měsíc -1% na 1537 bodů. Pod tlakem byly banky, Komerční banka si odepsala -2,3% na 755 Kč, Erste v Praze uhájila 1100 Kč (-2%), ale ve Vídni titul uzavřel ještě níže na 1088 Kč. Zítra bude v Evropě sledované zasedání ECB, očekáváme snížení sazeb -0,25%. Akcie ČEZ si i přes pokles komodit obchodují v pásmu kolem 945 Kč. Investoři nyní očekávají, zdali stát potvrdí v příštích dnech výši oznámeného návrhu 52 Kč dividendy. Dnes by se domácí trh mohl konsolidovat, návrat kupců by mohla registrovat Komerční banka.

Po prvním atentátu na hlavu státu v dějinách EU zatím mezinárodní investoři na občanskou válku na Slovensku nesázejí. Cena a výnos slovenských dluhopisů se dnes naopak vyvíjí nejpříznivěji ze všech zemí EU
16.05.2024 Po prvním atentátu na hlavu státu v historii EU by jeden čekal propad ceny dluhopisů... Jenže slovenské dluhopisy dnes zdražují nejvíce ze všech zemí EU (graf 1 níže) a slovenské vládě dnes klesají relativní náklady půjčování nejvýrazněji ze všech zemí EU (graf 2); výnos slovenských dluhopisů klesá vůči výnosu německých dluhopisů nejvýrazněji v EU.

Ze zákulisí růstu na Wall Street: vliv údajů o zaměstnanosti na akciový trh
08.04.2024 Na konci obchodního týdne zaznamenaly americké akciové trhy zisky díky optimistické zprávě o zaměstnanosti, která potvrdila sílu ekonomiky země. To posílilo důvěru, že by mohlo dojít k oddálení hospodářského poklesu, a to navzdory spekulacím, že Federální rezervní systém možná přehodnotí plány na úpravu úrokových sazeb.

Zlato je na dalším rekordu, překonalo hladinu 2157 dolarů
07.03.2024 Cena zlata se dostala na další rekord, jedna troyská unce (oz; 31,1 gramu) kovu k okamžitému dodání se ráno prodávala za více než 2157 dolarů (50.260 Kč). K růstu ceny přispívá očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne už brzy snižovat základní úrokové sazby, což ve středu naznačil i šéf Fedu Jerome Powell, uvedli analytici.

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)
29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu
21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.

Bude rok 2024 rokem drahých kovů?
19.02.2024 Rok 2023 byl pro drahé kovy náročný. Ačkoli zlato zaznamenalo 13% nárůst hodnoty, stříbro stagnovalo, platina klesala a palladium ztratilo až polovinu své hodnoty.* Tato spíše pesimistická nálada se může v roce 2024 změnit. Hlavními faktory, které by měly působit ve prospěch růstu, jsou politika centrálních bank, která naznačuje postupné uvolňování, a poptávka investorů po investičních produktech, které sledují vývoj tržních cen těchto komodit.

Americká společnost Muddy Waters pokračuje v útoku na Vítkovu CPI Property
22.01.2024 Americká investiční společnost Muddy Waters Research pokračuje v útoku na realitní firmu CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka. Ve své nové zprávě tvrdí, že CPIPG nadhodnocuje své portfolio a poskytuje nesprávné údaje o obsazenosti kancelářských prostor. Společnost CPIPG naopak tvrdí, že její údaje jsou správné. Muddy Waters podle médií spekuluje na pokles cen dluhopisů CPIPG.

Data Revolutu odhalila, jak Češi investovali v roce 2023
12.01.2024 Revolut, globální finanční superaplikace s více než 35 miliony zákazníků po celém světě a více než 600 tisíci v České republice, odhaluje některé trendy v investování Čechů a celé Evropy v roce 2023.

Graf dne - TNOTE (20.12.2023)
20.12.2023 Finanční trhy neposlouchají prohlášení členů Federálního rezervního systému, kteří se nějak snaží rozmazat extrémně holubičí vnímání Powellových slov na nedávné konferenci Fedu. 10leté dluhopisové kontrakty v USA (TNOTE) přibývají další seanci v řadě a dnes přidávají téměř 0,3 % ještě před otevřením trhu v USA. Wall Street je zjevně v rozporu s projekcemi Fedu, sází na více než 150 bazických bodů snížení sazeb v roce 2024. Trhy očekávají první snížení již v 1. čtvrtletí 2024, tedy v době, kdy včera Raphael Bostic naznačil, že dvě snížení jsou reálná, v druhá polovina roku. To opět naznačuje určitý rozkol, který dostává bankéře pod tlak. Není však jasné, zda to bude udržitelné, protože trh jednoznačně sází na škrty a klesající inflaci. Jakékoli zhoršení makrodat by navíc mohlo vyvinout ještě větší tlak na výnosy a poskytnout další katalyzátor pro dluhopisy (a TNOTE).

US Open: Blíží se s posilujícím dolarem korekce trhu? 📌
04.12.2023 Tento týden se na Wall Street navzdory skvělému začátku posledního měsíce roku minulý pátek vrátila horší nálada. Dnešek se zdá být po nedávném dynamickém růstu začátkem korekce. Pozorujeme jasně posilující dolar i klesající ceny dluhopisů. Výnosy dnes získávají 100 bazických bodů. Stále však zůstávají na relativně nízké úrovni kolem 4,27 %.

Ekonomický kalendář: Potvrdí konečné údaje PMI oživení? 🔔
01.12.2023 V poslední seanci tohoto týdne otevřou akciové trhy na starém kontinentu v dobré náladě. Futures naznačují vyšší otevření německé, britské burzy a burzy v eurozóně. Lepší náladu podporuje mírně oslabující dolar, rostoucí ceny dluhopisů a pokles desetiletých výnosů na úroveň 3,0 %.

Akcie Vítkovy CPI oslabují, zpráva spekulantů firmu obviňuje z podvodů
21.11.2023 Akcie a dluhopisy realitní společnosti CPI Property Group dnes na burzách výrazně oslabují. Reagují na zprávu spekulantů z americké investiční společnosti Muddy Waters Research, podle kterých hlavní akcionář CPI, český podnikatel Radovan Vítek, lže o skutečné hodnotě firmy. Informovala o tom agentura Reuters.

Americký index NFIB mírně nad očekáváním 📊 Průzkum BofA FMS
14.11.2023 Celkový obrázek průzkumu FMS je následující – Fed dokončil cyklus a v roce 2024 začne snižovat úrokové sazby, což pozitivně ovlivní jak silně přeprodané ceny dluhopisů (a výrazně sníží výnosy). Protože nedojde k žádnému tvrdému přistání ekonomiky, společnosti budou těžit z politiky uvolňování Federálního rezervního systému a akcie se stanou vedle dluhopisů jejími pozitivními příjemci. Investoři přitom berou v úvahu fakt, že makrosituace nemusí dopadnout tak optimisticky, ale nástroje Fedu minimalizují možné negativní dopady plynoucí z utahování.

Proč Ministerstvo financí vidí budoucnost ekonomiky méně růžově?
13.11.2023 Ministerstvo financí vydalo minulý týden svou novou makroekonomickou predikci. Tento dokument je důležitý, protože by na jeho základě měly státní orgány rozhodovat o budoucnosti. Myslím si však, že to platí jen v teorii, a v realitě se často rozhoduje tak, aby to vyhovovalo politickým zadáním.

Čas (znovu) se zamyslet nad dluhopisy
23.10.2023 Už dlouhou dobu nebyly dluhopisy něčím, co by chtěl investor ve svém portfoliu. V období extrémně nízkých úrokových sazeb byly i výnosy z dluhopisů mimořádně nízké. Ale v posledních dvou letech se situace dramaticky změnila. Výnosy z desetiletých německých vládních dluhopisů se od října 2021 do chvíle vzniku tohoto článku vyšplhaly ze záporných čísel na 2,6 %. Ve Spojených státech se výnosy desetiletých vládních dluhopisů vyšvihly z 1,5 % na 4,3 %.

Nastává éra dluhopisů?
18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.

Testování stability zlata
05.10.2023 Soudě podle výnosové křivky amerických státních dluhopisů se americká ekonomika pravděpodobně blíží klíčovému okamžiku. Dlouhé pozice zrychlují růst.

Graf dne – EURUSD (03.10.2023)
03.10.2023 EUR/USD je již přes dva měsíce pod prodejním tlakem, přičemž směnný kurz EURUSD aktuálně vstupuje na úrovně naposledy zaznamenané na konci roku 2022. Americký dolar v poslední době nabírá na hodnotě. Tato situace byla způsobena výprodejem dluhopisů, který vedl k výraznému nárůstu výnosů amerických státních dluhopisů. 10leté výnosy se blíží k úrovni 4,70 %, čímž překonaly nedávná lokální maxima. Po jestřábích komentářích členů Fedu dolar pokračoval v posilování a investoři začínají zvažovat možnost udržení vyšších úrokových sazeb po delší dobu.

Další velké riziko pro finanční trhy - Americký shutdown
20.09.2023 Americká vláda nemá na růžích ustláno. Ihned poté, co bylo na začátku prázdnin vyřešeno navýšení amerického dluhového stropu, na konci září vznikl další problém - schválení amerického rozpočtu pro následující rok. Kongres Spojených států nemusí tento rozpočet schválit, což má potenciál značně komplikovat globální politickou situaci. Vojenská pomoc Ukrajině nebo Tchaj-wanu se může zpomalit, nebo dokonce zastavit, ale to není jediný možný důsledek.

Platina ztrácí přes 1.3% ⏬
06.09.2023 Platina a palladium jsou v současné době nejvíce přeprodanými kovy. Dokonce i průmyslové kovy si momentálně vedou významně lépe. Co je zajímavé, během dnešního obchodování nezaznamenáváme významné poklesy cen zlata nebo stříbra.

📣Fitch snižuje rating USA!
02.08.2023 Agentura Fitch na začátku srpna všechny překvapila rozhodnutím snížit úvěrový rating USA z nejvyššího možného AAA na AA+. Stalo se tak poprvé za něco málo přes 10 let, kdy se ratingová agentura rozhodla snížit důvěryhodnost amerického dluhu, což vyvolalo omezené pohyby na trhu, ale zároveň značné pobouření amerických úřadů. Co stojí za rozhodnutím agentury Fitch? Rozhodnou se i další agentury přehodnotit své ratingy? Co to znamená pro trhy a měly by se potenciálních problémů obávat i další země?

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.05.2023 1) Mezinárodní zastřešující orgán regulátorů cenných papírů IOSCO navrhuje první sadu pravidel pro regulaci kryptoměnových aktiv a digitálních trhů. Podle agentury Reuters chce po loňském pádu kryptoměnové burzy FTX více ochránit spotřebitele. Kryptoměnové odvětví, které se obvykle musí řídit pouze kontrolami proti praní špinavých peněz, samo volá po globálním přístupu k regulaci, protože různé státy mají různá pravidla. S vlastní regulací přišla tento měsíc už Evropská unie.

Investoři se přesouvají k dluhopisům, podle expertů je lákají vysoké výnosy
23.05.2023 Velcí investoři se začínají ve velkém přesouvat k dluhopisům, kde je lákají vysoké výnosy. Po velmi špatném roce, kdy ceny dluhopisů kvůli růstu úrokových sazeb klesaly, je nyní podle analytiků vhodná doba k investicím do dluhopisů se vrátit, napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Například společnost Capital Group odhaduje, že v nejbližších letech dluhopisy přilákají investice zhruba za bilion dolarů (téměř 22 bilionů Kč).

Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?
22.05.2023 „Silný růst akciových trhů od počátku roku vzbuzuje optimismus a nadšení, ale medvědí argument se zdá být silnějším“ říká analytik BHS Timur Barotov.

EURUSD se navzdory včerejšímu růstu USD vrací k ziskům
26.04.2023 Měnový pár EUR/USD se dnes ráno nejen vrátil do oblasti 1,10, ale nyní se blíží k místnímu maximu z pondělí/úterý. Divergence mezi EURUSD a výnosy se včera uzavřela. Ceny dluhopisů (TNOTE) byly podpořeny nejistotou ohledně bankovního sektoru, což samozřejmě tlačilo výnosy níže. Poptávka po dluhopisech znamenala poptávku po dolaru, takže bylo snazší divergenci uzavřít. Když je divergence uzavřena, obvykle se klíčový instrument (v tomto případě EUR/USD, který je závislý na TNOTE) vrací k hlavnímu trendu.

Banky zpřísní úvěrové podmínky a urychlí tak příchod recese
27.03.2023 „Banky musí zdražit svůj dluh kvůli solventnosti a aby byly schopny konkurovat výnosnějším dluhopisům, což bude mít dopad na hospodaření celé ekonomiky, “ říká analytik BHS Timur Barotov.

Washington se zapojil do jednání o spojení dvou největších švýcarských bank, případná „nedohoda“ by mohla trhy zítra otřást. U jednání je i americký BlackRock, největší správce aktiv na světě
19.03.2023 Představitelé Spojených států se zapojili do jednání o nuceném sloučení svou největších švýcarských bank, kolabující Credit Suisse a jejího ústředního rivala, UBS. Dohoda o spojení svou obrů, globálně systémově relevantních bank, by měla ideálně padnout dnes, ještě před zítřejším otevřením burz. Poprvé od finanční krize roku 2008 by se tak spojily dvě globálně systémově relevantní banky. Pokud by k dohodě nedošlo, finanční trhy se celosvětově mohou opět otřást, neboť Credit Suisse by je mohutně stahovala dolů.

Nevýrazné obchodování v USA
01.03.2023 Akcie v zámoří včera během obchodní seance oslabovaly. Index S&P 500 po většinu úterní seance kolísal kolem nuly a směřoval k poklesu o více než 2 % za měsíc únor. Výnos dvouletých státních dluhopisů za měsíc vzrostl o více než 10 bazických bodů. Ceny dluhopisů klesaly také v Evropě poté, co údaje o inflaci způsobily přehodnocení očekávání ohledně sazeb. Ty by podle všeho měly být vyšší, než trh očekával. Za pozornost včera stály například akcie společnosti Meta, které posilovaly až o 4 %.

Čas na dluhopisy?
14.02.2023 Součástí investičního portfolia jsou vedle akcií či podílových fondů většinou i dluhopisy – nebo chcete-li obligace. V poslední době se jim však nedařilo, a to vinou růstu inflace a utahování měnových politik centrálních bank napříč vyspělými ekonomikami. Zaslouží si nyní opět pozornost investorů?

Zajímavé alternativy k americkým akciím?
24.01.2023 „Oblíbené americké akcie jsou nyní rizikové, a tak se investoři mohou alternativně uchýlit k investicím do sektorů komunikace, rozvojových trhů anebo dluhopisů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.

Ranní komentář: Dalyová a Bostic chtějí sazby v USA nad 5 %, evropská nezaměstnanost je rekordně nízká
10.01.2023 Akciové trhy včera rostly, ale v průběhu dne značnou část svých zisků znovu odevzdaly. Ke korekci částečně pomohly komentáře představitelů americké centrální banky, kteří se vyslovili pro sazby nad 5 %, přestože trh růst sazeb ani na 5 % plně nezapočítává do ceny dluhopisů. Zaujalo také makro z Evropy, kde rekordně nízká nezaměstnanost možná bude trochu tlačit na ECB, aby ve zvyšování sazeb prozatím nijak nepolevovala.

ECB odstartovala výprodeje
16.12.2022 Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB) překvapilo svým jestřábím výhledem. Zvýšení hlavní úrokové sazby o půl procentního bodu na 2,50 % proběhlo dle očekávání. Prohlášení, že takových kroků bude potřeba ještě několik, však finanční trhy opařilo.

Ranní komentář: Po USA rostou sazby i v Evropě a trhy z jejich růstu nadšené nejsou, dnes výsledky PMI
16.12.2022 Včera ke zvýšení sazeb přistoupily také centrální banky v Británii, Švýcarsku a eurozóně, které shodně zvedly sazby o 50bp. Trh se zvýšením sazeb počítal, jestřábí rétorika, zejména od Lagardové z ECB, ale nakonec byla trochu překvapující a indexy zamířily výrazně do červených číslech. Společně s jejich pádem padaly také ceny dluhopisů v Evropě.

Dluhopisy mohou střednědobě porážet akcie
14.12.2022 „V prostředí nízké inflace a uvolněné měnové politiky v poslední více než dekádě dluhopisy byly opomíjeny kvůli nezajímavému potenciálu ve zhodnocování portfolií. Nyní se situace výrazně změnila,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Fed přichází o miliardy: Změní se tempo zvyšování sazeb?
02.11.2022 Dnes končí listopadové zasedání FOMC a mnoho analytiků a zpravodajských zdrojů hlásí možnost, že Federální rezervní systém oznámí nebo alespoň naznačí, že by mohl začít utlumovat svůj agresivní postoj ke zvyšování úrokových sazeb.

Negativní odpoledne táhnou polovodiče a energie
10.10.2022 Otevření amerického obchodování znamená pro hlavní trhy zhoršení kondice. Akciové indexy na Wall Street citelně klesají a stahují o něco níž také Evropu. Ta se však stále relativně drží a zdejší ztráty většinou nejsou velké.

Ranní komentář: Trhy znovu nervózní. Dolar silnější na všech párech, slábnutí JPY už řeší japonští politici
07.09.2022 Americké akciové indexy včera znovu klesaly a pod tlakem jsou také během dnešního rána. Nálada na trzích je nervózní a lze to vidět napříč finančními aktivy. Společně s akciemi klesají i ceny dluhopisů, což žene výnosy nahoru. Ztrácí kryptoměny a klesá také cena ropy. Té nijak nepomáhá ani silnější dolar, který roste na všech měnových párech. Výrazně pod tlakem jsou vůči dolaru nejen tradiční rizikovější měny, ale i japonský jen.

Ebury: Euro ztratilo půdu pod nohama, do konce roku by ale mohlo výrazněji posílit
24.08.2022 Euro za poslední dva týdny oslabilo vůči americkému dolaru o 4 % a tento týden poprvé po 20 letech skončilo v závěru obchodního dne pod hranicí 1 dolaru za euro. Důvodem jsou především obavy z důsledků ekonomické války mezi Evropskou unií a Ruskem. Pokoření cenové parity otevřelo dveře možnosti dalšího výraznějšího oslabení eura, především v kratším horizontu a v případě další eskalace napětí kolem dodávek zemního plynu. Podle aktuální analýzy Ebury G10 FX Forecast, která se věnuje budoucímu vývoji 10 hlavních světových měn, je však euro už v tuto chvíli podhodnocené a během roku může posílit až na hranici 1,1000 dolaru.

Objem amerického dluhu v držení Číny poprvé od roku 2010 klesl pod bilion USD
19.07.2022 Objem amerického státního dluhu v držení Číny poprvé od května 2010 klesl pod jeden bilion dolarů (24 bilionů Kč). Vyplývá to z údajů amerického ministerstva financí. Rostoucí úrokové sazby činí americké státní dluhopisy méně atraktivní.

Rozbřesk: Technická stagflace je oč tu teď běží. Dlouhé úrokové sazby kolabují
01.07.2022 Propad dlouhých tržních úrokových sazeb zaznamenaný v posledních několika dnech je opravdu impresivní. Zatímco výnosy desetiletých amerických a německých vládních dluhopisů spadly za posledních 14 dní o nějakých 40-50 bazických bodů, tak v případě jejich českých protějšků propad činil více než 100 bazických bodů. Vzhledem k tomu, že ceny dluhopisů se pohybují reverzně k výnosům, tak to implikuje, že držitelé vládních dluhopisů si po dlouhém výprodeji konečně připsali výrazné kapitálové zisky. Jak k tomu došlo?

Technická stagflace - to je oč tu běží
01.07.2022 Propad dlouhých tržních úrokových sazeb zaznamenaný v posledních několika dnech je opravdu impresivní. Zatímco výnosy desetiletých amerických a německých vládních dluhopisů spadly za posledních 14 dní o nějakých 40-50 bazických bodů, tak v případě jejich českých protějšků propad činil více než 100 bazických bodů. Vzhledem k tomu, že ceny dluhopisů se pohybují reverzně k výnosům, tak to implikuje, že držitelé vládních dluhopisů si po dlouhém výprodeji konečně připsali výrazné kapitálové zisky.

Duben podílovým fondům příliš nepřál, mírné posílení zaznamenaly pouze nemovitostní fondy, které si připsaly 0,22 %
16.05.2022 Dubnové výsledky Broker Consulting indexu podílových fondů se až na jednu výjimku nesou ve znamení poklesu. Onu výjimku tvoří nemovitostní fondy, které meziměsíčně mírně posílily na 0,22 %. Nejhůře dopadly akciové fondy, které meziměsíčně ztratily -8,11 %. Za aktuálním propadem na akciových trzích stojí především technologické firmy, na které doléhá konflikt na Ukrajině.

📢 EURUSD klesá pod 1.05
12.05.2022 Obavy o stabilitu globálních trhů a kondici globální ekonomiky spustily další vlnu růstu na USD. Je zřejmé, že investoři začínají hledat bezpečná útočiště, přičemž ceny amerických dluhopisů výrazně poskočily. Ceny dluhopisů rostou a poptávka po USD také, což vyvolává obrat v korelaci výnos-USD. 10letý americký výnos se stáhl zpět na 2,8%, protože poptávka po dluhopisech zůstává relativně vysoko.

Rozbřesk: O výprodeji vládních dluhopisů aneb co je již v cenách a co nikoliv
21.04.2022 Výprodej na trzích dluhopisů, který pozorujeme v posledních týdnech, je opravdu nebývalý. S tím, jak výrazně propadly ceny dluhopisů (a reverzně vzrostly výnosy), se ovšem nabízí otázka, zdali už nepřišel čas se zamyslet nad tím, zda nejsou současné úrovně atraktivní z podhledu dlouhodobějších investic.

O výprodeji vládních dluhopisů
21.04.2022 Výprodej na trzích dluhopisů, který pozorujeme v posledních týdnech, je opravdu nebývalý. S tím, jak výrazně propadly ceny dluhopisů (a reverzně vzrostly výnosy), se ovšem nabízí otázka, zdali už nepřišel čas se zamyslet nad tím, zda nejsou současné úrovně atraktivní z podhledu dlouhodobějších investic. To první, co je třeba při takovém cvičení vzít v úvahu, je pochopitelně to, nakolik nejkratší konec výnosové křivky zohledňuje krátkodobý výhled politiky centrálních bank.

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %
19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.

Globální stagflace je tu
12.04.2022 Stagflace představuje takový makroekonomický vývoj, kdy se zároveň kombinuje silně zvýšená inflace výrazně nad inflačními cíli centrálních bank s velice malátnou dynamikou HDP s možností ekonomické recese. Západní svět naposledy stagflaci zažil na přelomu 70. a 80. let minulého století.

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let
11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.

Akcie proti dluhopisům, velcí proti malým investorům. Jaké je hlavní nebezpečí pro trhy?
05.04.2022 Dluhopisové výnosy se dnes vydávají vzhůru, americká křivka zůstává lehce inverzní, ale akciím se stále slušně daří. Během dopoledne jsou na tom evropské indexy sice jen smíšeně při menších pohybech, konsolidace však přichází po solidním začátku týdne, který přinesl zisky jak Evropě, tak především Americe.

Graf dne: US100 (29.03.2022)
29.03.2022 Futures na americký index Nasdaq-100 (US100) dnes ráno dosáhly na 15 000 bodů. Jedná se o nejvyšší úroveň od 9. února 2022. Index více než vyrovnal všechny ztráty, které utrpěl od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Po počátečním období nepokojů se trhy stále více dívají na období po rusko-ukrajinské válce. Vypadá to však, že akciové trhy situaci na dluhopisovém trhu přehlížejí. US100 a další technologické indexy reagovaly v minulosti poměrně negativně na změny výnosů dluhopisů, přičemž rostoucí výnosy (klesající ceny dluhopisů) tlačily na akcie. Jak je vidět na grafu níže, tato korelace US100 a TNOTE (cena 10letého dluhopisu v USA) se rozpadla před dvěma týdny před zasedáním FOMC. Nicméně pokračující růst výnosů pravděpodobně dříve nebo později vyvolá určité přecenění na akciových trzích. V případě, že se býkům podaří udržet nad 15 000 body, budou 200denní klouzavý průměr v oblasti 15 150 bodů (fialová čára) a swingová oblast na 15 600 bodech úrovněmi, které je třeba sledovat.

Graf dne: TNOTE (28.03.2022)
28.03.2022 Očekávání jestřábího Fede je na vzestupu po nedávných komentářích centrálních bankéřů. Téměř každý člen Fedu, který nedávno vystoupil, volal po jestřábí politice. Výsledkem je, že úrokové deriváty na květnovém zasedání očekávají růst o 50 bazických bodů, což se také stává dominantním očekáváním velkých komerčních bank. V důsledku toho americký dolar roste. Na dluhopisovém trhu však lze zaznamenat ještě větší pohyby. Výnosy v USA rostou, desetiletá sazba vyskočila nad 2,5 % – nejvyšší úroveň od dubna 2019. Nárůst výnosů však znamená, že ceny dluhopisů klesají.

ECB zvýší sazby ve čtvrtém kvartálu, myslí si šéf nizozemské centrální banky
07.02.2022 Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů, řekl v nizozemské televizi NPO 1. Knot je známý jako takzvaný jestřáb, tedy bankéř, pro kterého je důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.

Rusko se vrací na trh státních dluhopisů, zajistilo si téměř miliardu dolarů
02.02.2022 Rusko se po dvoutýdenní pauze vrátilo na trh státních dluhopisů a jejich prodejem si v aukci zajistilo téměř miliardu dolarů (zhruba 22 miliard Kč). Pauzu si vynutil rozsáhlý výprodej způsobený zvýšeným geopolitickým rizikem. To se ale zmírnilo a trh Moskvu teď vnímá příznivěji, uvedla dnes agentura Reuters.

US100 klesl o více než 2 % v reakci na pokračování růstu výnosů
04.01.2022 US100 index maže nedávné zisky a jeho ztráty už dnes překročily 2 %. Jedním z hlavních důvodů mohou být rostoucí ceny dluhopisů. Investoři věří, že americká centrální banka bude dále v tomto roce utahovat měnovou politiku, a to i přes šíření mutace Omicron. Okolo 58 % investorů věří, že Fed začne zvedat sazby už na březnovém zasedání. Ještě před měsícem to bylo pouhých 27 % investorů (dle Fed Funds Futures data). Výnos z desetiletých amerických dluhopisů posílil na 6týdenní maximum na 1,67 % a pětiletý výnos dosáhl na 1,392 % - nejvýše od února 2020. Výnos z 30letých dluhopisů dosáhl na 2,06 % - nejvýše od 26. října. Na sentimentu na trzích se dnes podepsal také výsledek indexu ISM ve výrobě v USA, který klesl na roční minimum.

Bloomberg: Nejlépe si letos vedly dluhopisy rozvíjejících se zemí
27.12.2021 Dluhopisy rozvíjejících se zemí v letošním roce měly podle předpokladů oslabovat, protože centrální banky se rozhodly omezovat stimulační opatření. Místo toho ale dluhopisy s nejlepším letošním výkonem jsou právě ty, které vydaly rozvíjející se země. Na první místa žebříčku zemí podle výkonu jejich dluhopisů sestaveného agenturou Bloomberg se letos dostaly Jihoafrická republika, Čína, Indonésie, Indie a Chorvatsko. Naopak Česká republika se dostala mezi pět nejhorších z celkem 46 sledovaných zemí, neboť Česká národní banka (ČNB) začala prudce zvyšovat základní úroky.

České vládě teď nepůjčujte, varuje americký správce investic České národní banky
17.12.2021 Nastupující Fialova vláda od mezinárodních finančníků zrovna moc hezký dárek na uvítanou nedostává. Americká společnost BlackRock, největší světový správce majetku, varuje mezinárodní investory před půjčováním novému českému kabinetu. A to přesto, že úrok na dluhu české vlády převyšuje úrok na dluhu německém nejvýrazněji od roku 1999.

Forex: Dolar mírně zpevňuje, pomohly mu zprávy o mírnějším průběhu omikronu
06.12.2021 Dolar zahájil týden mírným růstem, k němuž podle analytiků přispívají první zprávy o relativně mírných zdravotních dopadech nové koronavirové varianty omikron. Obchodníci preferují americkou měnu na úkor švýcarského franku nebo japonského jenu. V pátek zažil dolar silný výprodej, dnes tak část výrazných ztrát smazal.

Smíšená data evropským akciím směr neukázala, dluhopisům se však daří
15.11.2021 Úvodem týdne stihlo Japonsko zklamat výkonem své ekonomiky za 3Q, když HDP klesl nečekaně výrazně (-0,8 % q/q). Naopak Čína dodala údaje o maloobchodu (+4,9 % y/y) a průmyslové výrobě (+3,5 % y/y), jejichž tempo se oproti minulému měsíci zlepšilo a překonalo odhady. Výkon asijských trhů je převážně pozitivní, ale Evropa znovu sklouzává k nepřesvědčivému vývoji.

Forex: Dolar roste, pomáhá mu růst výnosů dluhopisů americké vlády
08.09.2021 Dolar dnes vystoupal na dvoutýdenní maximum, pomáhá mu růst výnosů amerických státních dluhopisů. Euro před čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) oslabuje.

Forex: Dolar posiluje, pomáhá mu růst výnosů dluhopisů americké vlády
07.09.2021 Dolar dnes na forexových trzích druhým dnem posiluje. Americká měna se tak vzdaluje od téměř měsíčního minima, na které klesla minulý týden. Růst výnosů amerických státních dluhopisů přiměl investory před čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) zrušit některé spekulativní pozice.

Co očekávat od dnešního zasedání Fedu❓
16.06.2021 Zasedání FOMC končí večerním (20:00) zveřejnění rozhodnutím o sazbách. Následná tisková konference začne o 30 minut později. Rozhodnutí bude zveřejněno včetně nových makroekonomických projekcí a tzv. tečkového grafu. Objeví se tedy spousta materiálů, na které se soustředí pozornost obchodníků. Sledujte naši sekci "Zprávy z trhů", kde budeme dnešní zasedání pokrývat.

Rozbřesk: Výprodej před dnešní americkou inflací akceleruje
12.05.2021 Po šesti měsících pozvolného poklesu se česká inflace vrátila za horní hranici tolerančního pásma ČNB. V dubnu totiž spotřebitelské ceny poměrně rychle vzrostly (meziměsíčně o 0,5 %), a to především díky dalšímu zdražení cigaret a alkoholu.

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021
07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.

Řecká dluhová krize dneškem definitivně končí, Atény po třinácti letech vydávají 30letý dluhopis. Řecko si nyní půjčuje za polovinu toho, zač Česko
17.03.2021 Řecká vláda si jde na trh půjčit si na třicet let. Poprvé od roku 2008 proto vydává svůj dluhopis s nejdelší dobou splatnosti. Představuje to symbolickou tečku za řeckou dluhovou krizí. Ta ekonomicky vrcholila v letech 2009 až 2012, politicky pak v roce 2015, kdy vážně hrozil takzvaný grexit, tedy vystoupení Řecka z eurozóny, ba dokonce z EU (právně není možné opustit eurozónu, jedinou možností, jak se vrátit k národní měně, je vystoupit z EU).

Týdenní tržní výhled: FOMC a BOE v centru pozornosti
15.03.2021 Zprávy centrálních bank tento týden budou hlavní událostí týdne, přičemž ve středu 17. března budou zveřejněny zápisy ze zasedání rady amerického Federálního rezervního systému FOMC, po nichž bude následovat tisková konference s předsedou Fedu Jerome Powellem.

Dluhopisová korekce ještě pravděpodobně zdaleka neskončila
12.03.2021 Výnos do doby splatnosti vůbec nejsledovanějšího dluhopisu – amerického vládního dluhopisu s 10letou splatností (10-year US Treasury Bond) – dosáhl historického minima na úrovni 0,5 % v srpnu loňského roku. Vzhledem k tomu, že tržní ceny dluhopisů a dluhopisové výnosy do doby splatnosti se pohybují protisměrně (když jedno roste, druhé klesá a naopak) v srpnu loňského roku dosáhla tržní cena tohoto dluhopisu historického maxima. Od tohoto okamžiku začal výnos do doby splatnosti poměrně strmě růst. Na konci loňského roku byl na úrovni 0,9 %. Na začátku letošního roku růst tohoto výnosu do doby splatnosti pokračoval. Zatím vzrostl o 0,64 procentního bodu a jeho aktuální úroveň činí 1,55 %.

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021
01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.

Korekce na dluhopisových trzích je zatím zanedbatelná
24.02.2021 Globální dluhopisové trhy v letošním roce korigují extrémně silné zisky z loňského roku. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond zatím v letošním roce odepisuje 1,9 %. Důvodem jsou velice pravděpodobně pokračující obavy z rostoucích inflačních očekávání, které jsou v USA i eurozóně nejvyšší za posledních deset let.

Rostoucí výnosy začínají zpochybňovat sílu akciového trhu
18.02.2021 Od začátku roku na dluhopisovém trhu začaly růst výnosy. Šlo především o důsledek očekávání rychlejšího ekonomického oživení v pozadí dalších fiskálních stimulů, které připravuje americká vláda. Rizika ve světě však velmi rychle klesají a řada investorů se zbavuje bezpečných obligací výměnou za rizikovější aktiva. To způsobuje ještě rychlejší růst výnosů, který ohrožuje akciové trhy. Ty totiž těží právě z extrémně nízkých sazeb.

Obavy investorů z koronaviru klesají. Akciím ale roste konkurence jinde
18.02.2021 Hlavní světové trhy po většinu února utěšeně rostly, byť poslední dny začínají lehce přešlapovat na místě. Optimismu nahrává klesající počet hospitalizací a nových případů onemocnění covid-19 v USA rychle postupující očkování. Roste šance na dřívější návrat k běžnému životu a zdá se, že koronavirus přestává být trhy vnímán jako překážka. Akciím ale roste konkurence v podobě vyšší výnosnosti dluhopisů.

Rozbřesk: Výkon české ekonomiky nad očekávání, USA vyhrávají v očkovacím závodě
03.02.2021 První předběžný odhad HDP ukázal, že se české ekonomice v posledním čtvrtletí loňského dařilo lépe, než jsme čekali. Navzdory druhému a posléze i třetímu lockdownu ekonomika mírně rostla (mezikvartálně o 0,3 %), a to především zásluhou průmyslu vezoucímu se na vlně zahraniční poptávky. Průmysl tak ve druhé polovině roku potvrdil svoji vysokou imunitu vůči druhé vlně pandemie i všem restrikcím a stal se opět motorem celého hospodářství. Naproti tomu služby, zejména obchod včetně stravování, ubytování a dopravy byly i tentokrát vlnou restrikcí zasaženy nejvíce. Jak moc, zůstává otázkou, protože podrobná data za HDP a vlastně ani prosincové výsledky z jednotlivých odvětví nejsou zatím k dispozici. Podrobné výsledky služeb budou k dispozici příští úterý, HDP ve struktuře až na začátku března.

Racionální bublina
24.01.2021 V posledních dnech se v médiích čím dál více objevuje názor, že aktuální situace na globálních akciových trzích by se dala označit za „racionální bublinu“. Označení „bublina“ kvůli tomu, že aktuální valuace neboli ocenění globální akciových trhů je extrémně vysoké, blízko historických maxim. Například podle našeho proprietárního valuačního modelu, jenž je založen na ukazatelích P/E, P/B a P/S, je momentálně nejširší globální akciový index MSCI All Country World nadhodnocen o přibližně 50 %. Konec konců aktuální hodnota globálního P/E činí extrémních 33. Podle klasických valuačních indikátorů jsou tedy globální akciové trhy velice drahé, tzn. jde o „bublinu“.

Akcie, drahé kovy i výnosy se odpoledne posouvají vzhůru
18.01.2021 Pondělní obchodování přibrzdil americký svátek, kvůli němuž se v podstatě přerušila i výsledková sezóna a chyběly i zásadní západní události. Z východní strany přišla slušná čínská data, ovšem ta se odrazila pouze na lokálních trzích a dál jejich vliv nepokračoval.

Rostoucí výnosy pomáhají dolaru. Na jak dlouho?
07.01.2021 Zatím nejsou sice sečteny všechny hlasy u voleb do amerického Senátu, ale už v tuto chvíli jde téměř s jistotou říci, že demokraté získají dvě poslední křesla, o které se poslední dny bojovalo ve statě Georgia a co víc, získají kontrolu nad celým Senátem a tím pádem celým legislativním systémem v USA. Na příchod tzv. “Modré vlny” reagují růstem výnosy z amerických dluhopisů, což pomáhá krátkodobě americkému dolaru. Ten se odráží od nejslabších hodnot od dubna 2018.

Rozbřesk: Střelba na Kapitolu trhy znejistěla, co si vezmou z rozbouřené americké politiky?
07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.

Rozbřesk: Přes střelbu na Kapitolu převládá optimismus z nástupu “modré vlny”. Dolar a dluhopisy mohou zůstat pod tlakem
07.01.2021 Politický vývoj ve Spojených státech v posledních dnech naplňuje bohužel nejhorší obavy skeptiků. Odcházející prezident Donald Trump opakováním nepodložených tvrzení o “zfalšovaných” volbách, které odmítly zatím veškeré soudní instance v USA, mobilizoval své skalní přívržence, kteří včera napadli Kapitol, aby přerušili jmenování nového prezidenta Joea Bidena. Výsledkem byly zablokované účty prezidenta Trumpa na Twitteru a Facebooku a čtyři mrtví.

Rozbřesk: "Americké Česko" ještě sčítá, trhy již tuší modrou vlnu...
06.01.2021 Georgie – americký stát co do počtu obyvatel srovnatelný s ČR – je nyní v centru pozornosti globálních finančních médií. Probíhá zde druhé kolo voleb do amerického Senátu, které může dost zásadně proměnit prezidentování demokrata Joe Bidena, a to minimálně v následujících dvou letech.

Nejlepší doba vzít si hypotéku je právě teď. Úrokové sazby půjdou letos zase nahoru, i kvůli tomu, že se česká vláda enormně zadluží
03.01.2021 Emise dluhopisů vlády České republiky bude v příštím roce objemově sice o něco nižší než letos, avšak i tak jedna z neobjemnějších v historii ČR vůbec, konkrétně druhá nejobjemnější. To proto, že schodek veřejných financí bude v absolutním vyjádření zřejmě také druhý nejhlubší v historii ČR, i když nelze vyloučit, že i nejhlubší vůbec.
Související klíčová slova:
Australská centrální banka | Fibo | Bankéř | Vytváření finančních nástrojů | Tempo růstu | CentroCreditBank | Banka JPMorgan | Akcie společnosti CPI Property Group | Investice roku 2023 | HSBC | Brown Brothers Harriman | LYNX | Retracement | Jackson Hole | Podnikatel | Dolar (USD) | Cena platiny | Vládní dluhopisy | AMC | Řecko | Refinitiv | ETC | Globální dluhopisové trhy | Generování zisku | Výhody diverzifikace | Bitcoin ETF | Signature Bank | Problémy Evropy | Údaje z USA | Největší banky | Fiskální stimul | EUR | J&T | Podnikové dluhopisy | Zkušenosti | Volby v Georgii | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Matěj Široký | Alphabet | Trumpův efekt | Akciové trhy | Index Bloomberg Barclays | Koronavirové krize | SP500 | Akcie Allied Healthcare | Silicon Valley Bank | Jasný trend | Dluhopisové ETF | Obchodník | Veřejné finance | Správci fondů | Americká inflace | Tradeweb | Situace v eurozóně | Mince | Indexy S&P | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Pokles akciových trhů | Marže společností | Trend | Bank of Japan | Politické turbulence | Stimulační balíček | BTC | Stanovená pravidla | Dění na světových burzách | Pozitivní výnosy | Mezinárodní měnový fond | Frank (CHF) | Kroky Fedu | Statistiky | Agentura S&P | Realizace obchodu | FIL Investment Management | Vítězné fondy | Dow Jones Industrial | Obavy investorů z koronaviru | Společnost Tesla | Dolarová výnosová křivka | Aktiva | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | Citigroup | Energetika | Vanguard S&P 500 | Evropská nezaměstnanost | Výkonnost společnosti | Berkshire Hathaway | Fondy obchodované na burze | Generální ředitel Swiss Life Select | Index US500 | Bankovní krize v USA | Korelace | Náklady na půjčky | Index aktivity | Hlavní akcionář | PLN | Střední Evropa | Evropská komise | Investing | Závislost | Strategické řízení rizik | Dílčí indexy | Indexy na Wall Street | Žebříček nejúspěšnějších fondů | Ředitel Swiss Life Select | Investování do akcií | Tvorba pracovních míst | Ceny dluhopisů britské vlády | Oznámení | Zasedání ECB | Obchodní systém | Diverzifikace | Diverzifikované portfolio | Line | Výnosy dluhopisů | Index PX | Hurikán | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Pravděpodobnost | P/S | Sezónní trendy | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Swiss Life Select Investice | Ethereum | Ceny letenek | Americké dluhopisy | Obchodní platformy Metatrader | Franklin Technology | Ekonomické sympozium | Růst sazeb | Investment Management | ALK.US | Britská libra | Dluh vlád | Exchange | Rostoucí ceny | Uchování kapitálu | Reality | Poplatky | Společnost CPI Property | Výkyvy | GEO Group | Ebury G10 FX Forecast | Investment grade | Jitan Solanki | Asijské akcie | Financial Times | Hútiové | Rozvíjející se země | Goldman Sachs | Alaska Air Group (ALK.US) | Vysoká očekávání | Směřování měnové politiky | Index akcií | Velké riziko pro finanční trhy | Akcie Novavax | Inflační cíle | Akcie Lyft | Konflikty | Vliv finančních trhů | Expanze | Dluh rozvíjejících se zemí | Měsíčník finančních trhů | Conseq Funds investiční společnost | Hlavní ekonom | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Snížení emisí | Akcie Novavax (NVAX) | Šéf Fedu Powell | Burze | Nová data | Data z Německa | Nejvyšší výnos | Vysoké inflace | Dluhopisové emise | Finisterre Capital | Světová kryptoměna | Statistika z amerického trhu práce | Výnosy dluhopisů německé vlády | Daňové škrty | Snižovat riziko | Situace na Ukrajině | Cena zlata | Franklin Technology Fund | Duchovní vůdce | Investoři a emitenti | Strach | Akcie Akcie Philips | Růst daní | Úsporný balíček | Burza | Analytický tým | Walgreens | Hlavní události | Akče | Muddy Waters | TNOTE | Smíšené fondy | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Základní úrokové sazby | Rizika a krize | Směrnice | Silicon Valley | Graf | Tým Saxo Strats | Více peněz | Dražší půjčky | Absolutní výkonnost | Saxo Strats | Výnosy | Zprávy z USA | Konzervativní fondy | Kryptoměnové burzy | Jak bude reagovat trh? | Break-Even | Dolar dnes | Komise pro cenné papíry a burzu | Člen rady guvernérů | Devizové trhy | Vysoce rizikové | Investiční analytik | Koupit akcie | Amundi CR | J&T investiční společnost | Američtí vojáci | Výhled ekonomiky | Technologický fond | BNP Paribas Flexi | Online trading konference XTB | Vývoj na trzích | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Sazby hypoték | Vojenské výdaje | Akciový výhled | Technické znalosti | Americký prezident | J&T MONEY OPF | Růst cen | Tradiční finanční trhy | Standard & Poor's 500 | Americké ministerstvo financí | Revolut Securities Europe | TOP 7 | CZK | Sentiment na trzích | Communication Services | Krypto trh | Přijetí | FinTech akcie roku 2020 | Evropské finanční trhy | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Výnosy z desetiletých dluhopisů USA | Extrémní volatilita | Vysoké riziko | Sympozium | Investiční příležitost | Pohyby trhu | Vývoj měnového páru | Velcí investoři | Výnosy z amerických dluhopisů | Obrat v sentimentu | EIA | Inflace | Dolarový index | Technická analýza a sentiment | Investovat do fondů | Nord Stream | České vlády | Akcie společnosti CPI | Trumpová | Breakout | CPI Property Group | Digitální měna | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Výnosy desetiletých dluhopisů | Společnost Applied Materials | Investice do infrastruktury | Poskytování finančních služeb | Šéf nizozemské centrální banky | Zvýšení úrokové sazby | Generali Prémiový konzervativní fond | Akcie Gamestop | Obavy investorů | Podnikání na kapitálovém trhu | Nezaměstnanost | Dividendy | Muddy Waters Research | Dolarové měnové páry | Diskont | Breaking | Wealth | Riziko likvidity | Omezit potenciální ztráty | Thierry Wizman | Obchodní seance | Kontrakty CFD | Michal Stupavský | Výrazný růst | xStation | Asociace pro kapitálový trh | Pověst | Hodnota zlata | Silný základ | Ranní zpráva z finančního trhu | Nabídka zlata | Utahování měnové politiky | Současný stav | NFP report | Problémy | Zasedání Evropské centrální banky | Emise dluhopisů vlády | ČSOB | Výhled | Kryptoměnové odvětví | Bank of Canada | Ceny aktiv | Bankéři | Akciové indexy na Wall Street | Podnikání | Britské burzy | Analytika | Guvernér Fedu | Dluhopisy Saxo | Investice do dluhopisů | YTD | Riziko a výnos | Analytický tým FXstreet.cz | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zvyšování sazeb | Conseq Invest | Dění na Ukrajině | Konsolidace | Dobré výsledky | Napětí mezi Íránem a USA | Atentát na Trumpa | Broker Consulting Index podílových fondů | Vývoj podílových fondů | Růst úroků | Nové trhy | Celková inflace | Historie | Franklin Templeton International Services | Kapitálové zisky | Robert Novoměstský | Příležitost pro investory | Nerovnováhy | Znehodnocování měn | Rating USA | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Silvergate Bank | J&T Opportunity | Korelace negativní | Globální ekonomiky | Nabídka | Washington | Ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Data z USA | Reálné výnosy | Pentagon | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Výprodeje | Nové trendy | Fiskální politiky | Utahování měnových politik | Centrální banky | Vysoké sazby | Akciový index | Alibaba | CL | Globální akciové valuace | Bilion | Financial Times (FT) | Společnost Berkshire Hathaway | Dluhopisový fond | Lepší výsledky | Praní špinavých peněz | Silná ekonomika | Politické faktory | Snižování nákladů | Rozhodnutí soudu | Cyklus zvyšování sazeb | Tržní výkyvy | Status rezervní měny | Moderní finanční trhy | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Snižování úroků | Donald Trump | Zprávy o inflaci | PLN/EUR | Volatilita | Poplatek | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Investování do ETF | Fio | Morningstar | Trh státních dluhopisů | Rizikové příležitosti | Federální rezervní banka | Manažeři | Breakout Trader | Plánování | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | HDP Číny | Největší americké banky | Bydlení | P/E | Evercore ISI | Uplynulý rok | VTB | Platina | Peníze | Zpráva | Defenzivní akcie | Bill Gates | Brent | Timeframe | Akcie a dluhopisy | HUF | Čínský dovoz | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Booking | Senátní volby v Georgii | Očekávání | Popularita kryptoměn | Malé podniky | Schodek zahraničního obchodu | Roční zhodnocení | Private Equity a Venture Capital | NFLX | Palladium | Šéf automobilky Tesla | STOXX Europe 600 | Vratislav Jůza | FX FORECAST | Macquarie Marcus Garvey | Podnikové investice | VTB Capital | Analýza společnosti | Ziskové marže | Ratingová agentura | NZDUSD | Vyšší výnosy | Investice do fondu | Zvýšení sazeb | Investujeme | Harris | Finanční plánování | Boom | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Průmysl | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Obchodní účet | Konference XTB | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Majetek | Měnový fond | Allianz | Nová prognóza ČNB | Financovat | Standard & Poor's | Marcus Garvey | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Zásoby ropy | Vysoké ceny energií | Politická nejistota | Uvolnění měnové politiky | Saxo | Janet Yellenová | Výprodeje na akciových trzích | Investment management | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Vliv finančních trhů a institucí | Americký index | Příležitosti | Investice a obchodování | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Zaměstnanost | Radar Tradera | Futures kontrakty | Vanguard | Opatření centrálních bank | MiFID II | Conseq Invest Akcie | Válka | MetaTrader | Řecká vláda | Nucor | Světové finanční krize | Rostoucí šance | Sentiment na trhu | Zásoby zlata | Prognóza | Výnosová křivka | Situace okolo koronaviru | Investovaný kapitál | Nálada investorů | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Akcie Novacyt | Vývoj německého akciového indexu | Trh práce | Soudní instance | Swiss | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Racionálnější přístup | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Kongres | Hrozba | Penny stocks | Akvizice | Goldman Sachs Asset Management | Spotřebitel | Nová cla | Štěpán Hájek | Pochybnosti | Země EU | Izrael | Silná data z trhu práce | Žádný výnos | Ekonomické zpomalení | Podvody | Koronavirová krize | CPI Property Group (CPIPG) | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Evropské ekonomiky | Sortino ratio | CME FedWatch | G10 FX Forecast | Technologické akcie | Globální akciový index MSCI | Cena bitcoinu | Volatility | Investovaná částka | Long | Sentiment investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Virgin Galactic | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | iShares Core S&P 500 | Akciový index PX | Pozitivní zpráva | Zadlužení země | Boj proti koronaviru | Akcie INTC | Moody's | Agentura Bloomberg News | LYNX Trading | Zhodnocení finančních prostředků | E15 | Měnový impuls | Geopolitická rizika | Supreme Edition | Finanční média | Národní ekonomická rada vlády | Investiční portfolio | Hlavní akcionář CPI | Generovat zisky | Fondy zaměřené na ESG | Finanční trhy a instituce | AUD | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Investiční výhled | Kategorie Konzervativní fondy | Dluhopisy OFZ | Dobrá zpráva pro dolar | Snižování úrokových sazeb v USA | Akciové zisky | Opatření | Meziroční růst | Progresivní dluhopisové fondy | Portu | Cvičení | Vývoj ceny dluhopisů | Investiční tituly | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Covid | Oslabení eura | Výsledky voleb | OIL.WTI | Rok 2025 | Fincentrum | Měny v regionu | Objednávky | Trh | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Nejlepší FinTech akcie | Lukáš Kovanda | Karlsruhe | Utility | Mutace omicron | Zkušenost | Futures na Nasdaq 100 | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Portfolio manažer | MSCI | Uniper | Vojenská pomoc Ukrajině | Coinbase | Fialova vláda | Open | Wealth and Trading | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Index | TradeWeb | Index MSCI World | Futures | Reálné úrokové sazby | Měď | Směnný kurz | Faktory ovlivňující finanční trhy | Dolar roste | Korelace s akciemi | Rezervní měny | MMF | Regulační opatření | Vývoj ceny stříbra | Japonský jen (JPY) | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Bílý dům | Akcie Airbnb | Kapitál | Index asijsko-pacifických akcií | Derivátové trhy | FinTech | Posílení | Základní zboží | Politická rozhodnutí | Agentura Reuters | Analýza a sentiment | Mezinárodní události | Venture Capital spoločnosti | Podmínky na trhu | Vývoj německého akciového indexu DAX | Althea Spinozzi | Zavření trhu | Projev Jeroma Powella | Proroctví | Údaje o inflaci | Zpráva pro dolar | Allianz Global Investors | Index STOXX Europe | Mandát ECB | Allianz Global | S&P | Regulátoři | Společnosti | Koruna | BNP Paribas Asset Management | Unie | Omezení dodávek | Vice | Flexibilita | Výnosové křivky | Důvěra investorů | Finanční stability | Investiční portfolia | Sázky | Kurz dolaru | Emise dluhopisů vlády České republiky | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Objem akcií | Komoditní index | Ropa Brent | Americké měny | Active Invest Vyvážený | Ekonomický kalendář | OFZ | Tržní podmínky | Střadatelé | Desetileté výnosy | Finanční společnosti | Americké státní dluhopisy | Capital Markets | J&T Investiční společnost | Výkonná ředitelka | Wall Street Journal | Marek Malina | Bloomberg News | Anglie | Růst firemních zisků | Reakce trhů | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Investiční horizont | Prohlášení | Omezené riziko | Asie | Znalost | Nová prognóza | Noví investoři | Marathon | GME | Deficit | Pandemie COVID | Tom Kadeřábek | Negativní dopad | BREAKING | Conseq Invest Konzervativní | Index Stoxx 600 | Dobré zprávy z USA | Fiskální plány | Ceny Bitcoinu | Generali Fond konzervativní | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Maloobchodní tržby | G7 | Řízení rizika | CPI PG | Kapitálové trhy | Kapitálové zdroje | Obranný sektor | Budoucnost | Ekonomické vyhlídky | Senátní volby | Burza Coinbase Global | Pokles ceny | Investiční plány | Rada guvernérů | Obchodování ceny | Virus | KOL | Dluhopisy Saxo Bank | Index Hang Seng | Kurz koruny | Rostoucí úrokové sazby | Vysoká inflace | Produkce zlata | Americká centrální banka | Hegemonie | AA | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Peněžní toky | Rolandas Juteika | Amundi Czech Republic | Vítězné fondy Swiss Life Select | Invaze | Mezinárodní instituce | Německý soud | Hlavní akciové indexy | Akcie Vítkovy CPI | Odvětví | Eskalace | Přehled o dění na světových burzách | Hamás | Kielský institut pro světové hospodářství | Tomáš Kudla | Conseq Funds | IBEX 35 | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Globální finanční krize | BNP Paribas | Hospodářská politika | Omezení podpory | Česká koruna | FANMAG | G10 | Čínské dluhopisy | Revolut Securities | Konference FOMC | Polský zlotý | Index Nasdaq Composite | Ekonomické vyhlídky země | Fincentrum & Swiss Life Select | Capital Group | Ceny zemního plynu | Pozornost | Obchodníci | Výnos bondů | Neomezené kvantitativní uvolňování | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | Obchodní války | Stimulační balík | Meziroční míra inflace | Durace | Šéf švýcarské centrální banky | Slabé výsledky | Dluhopisy Jihoafrické republiky | Bohatství | Americké úrokové sazby | Stratégové | Dow Jones Industrial Average | Čínská centrální banka (PBOC) | Swiss Life Select Investice roku | Výkyvy trhu | Růst výnosů dluhopisů | Náklady | Úvěrové podmínky | Investice do akcií | Výprodej na Wall Street | Podpůrný program | Kielský institut | Index nákupních manažerů | Růst cen zlata | Americká měna | Vysoká volatilita | Íránský duchovní vůdce | Statistický úřad | Domácnosti | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Prémiový konzervativní fond | Bitcoin | Viceprezident | Makroekonomická data | Kanadský dolar | Pozornost obchodníků | Nio | Poptávka | Allied Healthcare | Kov | Světové centrální banky | USA a Čína | Volby | Šéfové amerických podniků | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Šíření viru | Polský PMI | Antimonopolní úřad | Global Technology | Investiční služby v EHP | Applied Materials | Nejstarší kryptoměna | Piper Sandler | Korekce na dluhopisových trzích | Vyšší úroky | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Odpor | Makroekonomická zpráva | Research | Kolísání cen | Data o inflaci | Klaas Knot | JPMorgan Chase | Cash is trash | Množství peněz | FX Forecast | WPIC | Technologický index Nasdaq | Burzovně obchodované fondy | Marketingová komunikace | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Státní protiinflační dluhopisy | Silnější euro | Očekávání trhu | Nárůst výnosů | Obchodovat | Richard Branson | Americké indexy | Digitální zlato | Největší ekonomika | Kategorie Akciové fondy | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Nákupy vládních dluhopisů | Finance | Lepší výnosy | Investice roku | Rozpočtové deficity | Krize v USA | Tom Plumb | MIFID | Sentiment ve světě | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Americká investiční společnost | Úrokové náklady | CVNA.US | Data Revolutu | Platformy | Equity | Moskva | ERA | Prezident Donald Trump | Korporátní dluhopisy | Index DXY | Pár EUR/USD | Uchovatel hodnoty | Devizové trhy (FOREX) | Analytici | Obchodní příměří | Aukce | Tradiční automobilky | Akciový výprodej | Venture Capital společnosti | Časopis Time | Conseq korporátních dluhopisů | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Deutsche Bank | Stres | Pohyb kapitálu | Stříbro | Wonderinterest | eXchange | Riziko ztrát | Nástroje peněžního trhu | Úsilí | Finanční instituce | Vyšší sazby | Koncentrace | Akcie Novacyt (ALNOV) | Podílové fondy | Pokles cen | Nejvyšší zhodnocení | Amundi Czech Republic Asset Management | Pohled na finanční trhy | Trading konference XTB | Monetární politika | Index PMI | Broker Consulting Index | Počasí | State Street | Zvyšování sazeb Fedu | Pozemky | Short squeeze | ETF | Vládní úsporný balíček | BH Securities | Globální akciový index | IOER | Klouzavý průměr | Větší pokles | PMI index | Ropa | Firma | LPL | SWIFT | Analytik Portu | Nálada na trzích | Barclays | Růst akcií | Cena stříbra | Obchodníci s ropou | Úrokové politiky | Německý index DAX | ING Bank | Durace portfolia | Politické napětí | Vývoj hodnoty | West Texas Intermediate (WTI) | Fiat měny | Emise dluhopisů | Ekonomické aktivity | Tržní korekce | Investiční cíle | Durace dluhopisu | Platforma | UBS | Tomáš Cverna | Indexy PMI | Měnové zajištění | Zpráva spekulantů | Oslabení české koruny | Bitcoiny | Depozitní sazby | Komerční banka | Japonský index | USA | ZEN | Futures na Nasdaq | Spojené státy | Peníze investorů | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomové | Underweight | Nástroje Fedu | Carvana (CVNA.US) | Fidelity Funds | Růst HDP | Pandemie | Vývoj ceny platiny | Euro vůči dolaru | Kantonální banky | Nálada na trhu | Výrobci automobilů | 3М | Bezpečné dluhopisy | Závislost amerického Fedu | Conseq Investment Management | Česká národní banka (ČNB) | Poskytování úvěrů | Budoucnost kryptoměn | Zvyšování úrokových sazeb | Japonská ekonomika | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Index volatility | Dow Jones | Reuters analytik | Boeing | Americká data | Kurz dolarů | Nabídka a poptávka | Růst spotřebitelských cen v Británii | Koss | Information ratio | Vývoj | Výrobní aktivita | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Geopolitické události | Cyklické akcie | Likvidity na trhu | Zajímavé zisky | AMC Entertainment | Strategie nákupu | Úroková sazba | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dluhová krize | Vlastní prostředky | BHS Timur Barotov | Kalifornie | Kategorie Smíšené fondy | Wonderinterest Trading Ltd | Technologický index | Rizikovost | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Amundi CR Balancovaný | Americká firma | Konkurenceschopnost | Válka mezi USA a Čínou | Facebook | Americké akcie | Plumb Funds | Předchozí seance | Výdaje | Rostoucí ceny ropy | Politika centrálních bank | Růst americké ekonomiky | iShares | Utáhnout měnovou politiku | Firemní zprávy | Volatilní | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Nízké sazby | Riot | Varování | OSN | Goldman Sachs Romania Equity | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Intervence | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Trh s kryptoměnami | Poslední americký shutdown | Joe Biden | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Dluhopisy Indie | Active Invest | Americký dolar (USD) | Další vývoj | West Texas Intermediate | Trh s fyzickým zlatem | Carnival | Měnové politiky | Finanční služby | Investiční doporučení | Onemocnění | Lombard Odier | Finanční domy | Sazby ČNB | Aktuální situace | Lukáš Vokel | Fiskální politika | Manufacturing | Akcie evropských společností | US100 index | Objem amerického dluhu | IBEX | Zlotý | Peněžní trhy | Obchodní platforma MetaTrader | Vítězství Donalda Trumpa | Bernstein | Futures kontrakty a opce | TradingView | Makroprostředí | Příjmy z obchodování | Sympozium v Jackson Hole | Volatilní vývoj | Odhad HDP | Index Russell | NextEra Energy | Zhoršený sentiment ve světě | Růstový potenciál | Trading | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Vojenské konflikty | CNY | Centrální bankéři | AHPI | Fio banka, a.s. | Značná rizika | Dosáhnout zisku | Americká administrativa | Tržní cena | Americké vládní dluhopisy | Čínské indexy | Vítězství | Belgie | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Bezpečný přístav | Stephen Poloz | Posilování měn | Obchodní příležitosti | Zájem o kryptoměny | Společnost Virgin Galactic | Koronavirus | Wealth and Trading (EHP) | Nesoulad | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | Výkonnost společností | ADP | AI | Profesionální investoři | Británie | Světové trhy | Umělá inteligence | SPCE | Efektivnější obchodování | ALNOV | Prudký růst cen akcií | Odolnost ekonomiky | Ochrana proti inflaci | Změny úrokových sazeb | Propad ceny | Ycharts | Dluhopis | Tisková konference | Akcie s malou tržní kapitalizací | Růst mezd | METODIKA SWISS LIFE SELECT | Amazon | Reálné ekonomiky | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Soudní dvůr | GBP/EUR | Jevgenij Suvorov | Patria | Americký index S&P 500 | České koruny | Krátkodobý výhled | Výroba čipů | Zdroj příjmů | Úspěšné firmy | Růstové akcie | Řízení volatility | Komise v přenesené pravomoci | Revolut Securities Europe UAB | Vývoj akciového indexu | Panika kolem koronaviru | Akcie společnosti CPI Property | Obchodování s dluhopisy | Úrok | Online trading | Investovat | First Solar | Komoditní | Přidaná hodnota | Světové rezervní měny | Tesla Elon Musk | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Ether | Zbrojní průmysl | Hotovost | Sektor služeb | Investiční fondy | Dluhopisy Indonésie | Berlín | Průzkum | Globální akciové indexy | CVNA | Firmy | Jigar Pandit | Agentura Moody's | Inflace v Česku | Budoucí vývoj | Nálady investorů | Firemní výsledky | Marathon Digital | Růst cen ropy | Panika | Bezpečnostní situace | Poptávka po platině | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Silný propad | Zájem investorů | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Velké pohyby na trhu | Zasedání Bank of Canada | Akciové dividendy | Ekonomické podmínky | Cena termínového kontraktu | Výkonnost dluhopisů | Repo sazby | Indexy v Číně | Kategorie Trend | Investování | Hospodaření firem | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | M2 | Čistý dluh | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Riziko pro finanční trhy | JNJ | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Index NFIB | Generali Investments | Česká vláda | Hry | Akcie bank | Trading Central | Si Ťin-pching | Akcie Virgin Galactic (SPCE.US) | Trhy | Získávání finančních prostředků | Emerging markets | Nárůst výdajů | Mezinárodní investoři | FTSE | Allied Healthcare (AHPI) | Vyšší riziko | Sektor kryptoměn | Německý ústavní soud | Regulace a dohled | Přehled o dění | Rizika | Oživení ekonomické aktivity | Eurozóna | Spirit Airlines | Portugalsko | Akcie Netflix (NFLX) | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Globální trhy | Ukrajinské ministerstvo financí | Nákup nemovitostí | Fitch | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Úspory | Futures na ropu | Úvěrový rating | Konfluence | Hodnota akcií | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Představitelé centrální banky | Vysoké ceny | Společnost Finisterre Capital | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Vojenská pomoc | TradingEconomics | Průměrná míra inflace | EdF | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Karel Šulc | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Hodnota dluhopisu | Protiinflační dluhopisy | Tesla | Regulační orgány | Řecký dluh | Stabilita | Příjmy domácností | Španělsko | XTB Research | Forex kalendář | BNP Paribas Disruptive Technology | Mateřská společnost Googlu | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | GS | Mzdy | Majetek ve fondech | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | General Motors | CAD | Dluhopisy Chile | Jak chránit svůj kapitál | Odhady analytiků | Investiční aktiva | Investors | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Velké firmy | Evropská dluhová krize | Čínský lockdown | Evropské trhy | Raphael Bostic | Dluhopisy Chorvatska | Sázet | Index podílových fondů | Americký shutdown | Hospodaření | Signál na akcie | Ztráta | Sino-Forest | Wells Fargo | Riksbank | Dividendové výnosy | USDIDX | Očekávaná krize | Conseq | FXstreet | Velké riziko | EBITDA | Reporty | Pozitivní výnosy dluhopisů | Projevy centrálních bankéřů | Obchod | Purple Trading | Řízení společnosti | Tomáš Raputa | Hospodářské politiky | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Prezident Federální rezervní banky | Eskalace konfliktu | Úpadek Credit Suisse | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Trinity | MAM | Klesající ceny | ATH | Benchmarky | SPX500 | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | FT | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | Kurz rublu | Ekosystém | RSI | Bank of America | Úroková sazba ECB | Soudní dvůr EU | Obchodování s futures | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Blockchainové akcie | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Trading konference | NATO | Buffett | Plyn | Vyšší úrok | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Risk | Inovace | CZK/USD | PredictIt | Ceny | Trump Media | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | FactSet | LPL Financial | FTSE 100 | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Realitní společnosti | Dukascopy | Ben Bernanke | Války | Impuls | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Rada guvernérů ECB | ETN | Centrální banka | BBC | Rekordní rok | Predikce | Týdenní tržní výhled | ASML | WTI | Berkshire | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Největší ekonomika světa | Divergence | Makroekonomické faktory | GameStop | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Zajištění portfolia | EUR/JPY | Libra | Extrémně volatilní | Odborníci | Investments | Wonderinterest Trading | Dopad na trhy | Carvana | USD/EUR | Jihoafrická republika | Sentix | Stratég | Tržní výhled | Long signál | Broadcom | Instituce | Erste Bank | Panevropský akciový index | FinTech akcie | Forint | Vliv na akcie | Morgan Stanley | Ceny zlata | Plodiny | EV | Commerzbank | Pesimistická nálada | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Měnový systém | Bankovní krize | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Prostor pro růst | 256/2004 | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Šéf ECB | Olívia Lacenová | Rozhovor | Růst podnikatelské aktivity | 4fin | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Podkladové aktivum | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Dluhopisový index | Tržní riziko | Stoxx Europe 600 | Hodnota investic | Forex trader | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Barometr | Fintech společnosti | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Občanské války | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Růst akciových trhů | Írán | Bitfarms | Primární trh | Vývoj sazeb | Index STOXX Europe 600 | Akcionář | Čínské zboží | Pracovní místa | Tržní hodnota | Slabý ekonomický růst | ETF roku 2020 | BTCUSD | PG | Akcie společnosti Tesla | CRM | Zisk | ČNB | EURUSD | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Makléři | Velké pohyby | Středoevropské měny | Šíření mutace | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Venture Capital | Vklady | Obchodování | Zajištění na stáří | Největší firmy | Vzdělání | Obchodní platforma | Úroky | MSCI World | Prezident | Rekordní minima | Varovné signály | Růst inflace | Sebenaplňující se proroctví | Outperform | Reálný obchodní účet | Prémie | Evropa | CPIPG | WGC | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Ceny ropy | Lockdown | Zprávy z trhů | Nový výhled | Podvážení | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Akciový fond | Trigger | Údaje | Dluhopisy a zlato | Technologické společnosti | Spoření | Automobilky | Pojišťovny | Nejlepší akcie | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Zisky akcií | FXstreet.cz | Teherán | Investiční společnost | Obchody | Drahý kov | ex | Jakub Matis | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Marriott | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Atentát na Donalda Trumpa | Platforms | Změny sazeb | Možné zisky | Portfólia | Japonsko | Exxon | Historické rekordy | Značné riziko | Velmoci | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Směřování | Visa | FIL | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Týdenní Forex kalendář | CARA | Chorvatsko | Dobré zprávy | BNP | Situace | Core S&P 500 | PHIA | Europe 600 | Kamala Harris | Google | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Snižování produkce | Euro STOXX | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Růst světové ekonomiky | Signály | Investiční produkty | Guvernér | Trader | Jasný směr | Expirace | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Peking | Ranní komentář | Výrobní aktivity | Hospodářské noviny | HDP | COMEX | Technology | Asset alokace | Devizový trh | Načasování | Skandály | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Index euro | Eskalace napětí | Pandemická situace | Globální investoři | Politici | Data společnosti | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | IfW | Vliv na finanční trhy | Poptávka investorů | Slovensko | JPMorgan | Měnové unie | Private equity | AMZN | Domácí měny | ČTK | Novinky | Stimuly | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Alokace aktiv | Obchodní nastavení | Americké firmy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Změny v měnové politice | Nakupovat | FOMC | BRANO | Akcie | Grexit | Měnové podmínky | Mzda | NERV | Société Générale | Návratnost | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Dividendový aristokrat | Index spotřebitelských cen | Makléř | Švýcarský frank (CHF) | Koš | AAA | SPOT | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Ceny platiny | Švýcarská vláda | Světová ekonomika | Češi | Alternativní investice | Evercore | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Růst v eurozóně | Price Action | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Akciové výnosy | David Solomon | Airbnb | Kurz | Daně | Společnost Revolut | Neel Kashkari | DXY | Růst zisků | Globální růst | Asijské burzy | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Veřejné služby | Online trading konference | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | AMD | Intermediate | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Kryptoměnová burza Coinbase | Růst trhu | Nasdaq-100 (US100) | Silnější dolar | Rychlý růst | S&P 500 a Nasdaq | Michal Stupavský, CFA | Peněžní zásoba | Investice | Pavel Hadroušek | NVAX | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Joseph Stiglitz | Rally | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | Maďarský index | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Bod | Vnímání | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Výdaje na obranu | Zisky | Investiční stratég | Investiční prostředí | Makroekonomický vývoj | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | Walt Disney | Hospodářství | Věštec z Omahy | Timur Barotov | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Roaring Kitty | WHO | Daňové zvýhodnění | Index Standard & Poor's | Virgin Galactic (SPCE.US) | Kontrakce | CAC 40 | Sekundární trh | Americký akciový trh | Alokace investičních portfolií | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Dollar | Předběžné výsledky | Série ztrát | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Export | Milník | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Iracionální | Signál | FANG | Komise pro cenné papíry (SEC) | Silvergate | Úbytek | České firmy | Unicredit | NFIB | Řízení rizik | Měnová situace | Futures na americké akcie | Forbes | Geopolitická nejistota | Ukončení války | Mnozí investoři | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Algoritmické obchodování | Riot Platforms | Services | Praha | Výhled úrokových sazeb | Poptávka centrálních bank | Eva Zamrazilová | Václav Pech | Negativní sentiment | Trump Media & Technology | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | AEX | Stav ekonomiky | Plány | Revolut | Administrativa | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | USD/oz | Silný trh | Cena ropy WTI | Snižování sazeb v USA | Dluhopisové výnosy | Radovan Vítek | NFP | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Hypotéky | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Americké společnosti | State Street Global Advisors | Nové zprávy | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Úrokový výnos | Společnost CPI | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Sloučení | Příjmy | Lyft | Investiční riziko | Index US100 | Insolvence | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Admiral Markets | Třída aktiv | Trh kryptoměn | Akcie v Asii | Evropská unie | Pákový efekt | Vliv na ceny | Ceny stříbra | Vývoj ceny bitcoinu | SPCE.US | Britský ministr financí | Ústavní soud | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Finanční nástroje | Silný růst | Broker Trust | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | RIOT | Komoditní trhy | Divize | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Tržní ceny | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Ekonomický model | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Společnost Berkshire | Akciový růst | Agentura Bloomberg | Krize | High | CHF | Centrum | Index Nikkei | Spot | Krach banky | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Mluvčí společnosti | Akcie firem | Inflace v Británii | S&P 500 | JDE | Podpora | Konzervativní přístup | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Banka HSBC | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | MicroStrategy | Očekávané výnosy | Apache | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Volatilita cen | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | BAT | Ochrany kapitálu | TSLA | Burza Coinbase | Kurzy | Finanční prostředky | Slabší euro | Zpomalující růst | Prudký růst cen | Partners | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Solana | Výhledy | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Data z pracovního trhu | Zbrojovky | Erste | Podnik | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | Akcie společnosti | Obchodní válka | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Geopolitika | Akcie Alibaby | Exprezident | Denní graf | CFA | SEC | Poptávka po akciích | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Schwab | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Banky | BlackRock | Akcie ČEZ | DAX 30 | Zisky společnosti | Vypuknutí pandemie | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Šance | Renaissance Capital | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Netflix | Akcie Virgin | Wall Street | Halliburton | Instrumenty | Analýza | Úrovní podpory | Velké ztráty | Ministr financí | Umění | cTrader | Dobrá čísla | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Omicron | Sazby Fedu | ČR | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Dlouhodobý investor | Index amerických akcií | Freedom Financial Services | Kurz EURUSD | Index MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Fungování finančních trhů | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Peter Siks | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Spotová cena zlata | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Demokratické strany | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Dolarový index DXY | Analytik Broker Consulting | Hospodářské cykly | Market | Měnová autorita | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Bankéři z Fedu | LSEG | Deficit nabídky | Globální dluhopisový index | Support | Platební systém | Dluhový strop | Gabriel Štefaňák | Cenný papír | Farmaceutické společnosti | Transparentnost | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Texas | Bilion dolarů | Zájem Čechů | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Investice do bitcoinu | CPI Property | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Služby | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Zvýšená volatilita | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Index ISM | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Největší pokles | Nákupy aktiv | Pokles zisku | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Výkonný ředitel | Přecenění | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Coinbase Global | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Saxo Bank | Inflace v březnu | Vakcíny proti koronaviru | Alaska Air Group | W1 | Ichimoku | Volatility trhu | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Bond | Zdražování | Ropy | Adyen | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | XTB Tomáš Cverna | Pomalý růst | Ocenění akcií | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Oracle | Emitent | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Kamala | Světové hospodářství | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Tištění peněz | Globální pandemie | Peso | Forexové intervence | Pivovar | Netflix (NFLX) | Emoce | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Technologické tituly | NextEra | Ekonomické recese | D1 | Investing.com | Firemní zisky | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Richard Bechník | Credit Suisse dnes | Konflikt mezi Izraelem | Dluhopisové fondy | Výkonnost dolaru | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | US500 | Zemědělské plodiny | Posilování amerického dolaru | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Společnost CPI Property Group | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | EDF | Akcie České zbrojovky | Italská banka | Australský dolar | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Rakousko | Magnificent Seven | Bearish | Oživení inflace | Akciové valuace | Finanční ztráty | Americká společnost | NPO 1 | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Ebury | Markets | Významné pohyby | Cyklus zvyšování úroků | Dluhopisoví investoři | Invest | Rok 2024 | Nejhorší den | Dividendové akcie | Aleš Michl | Kanada | Zájem o investice | Zestátnění | Ruská invaze | ISIN | Nejistota | Akcie roku | CME | Broker Consulting | Investice do fondů | Akcie na evropských trzích | Kryptoměna | Čeští investoři | Současné tržní podmínky | Opce | Akcie Nvidie | Nvidia | Investment | ING | Malina | Zahraniční investice | Federal Reserve | Česká republika | Indexy | opPORTUnity | DIP | BofA | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | US100 | Global Advisors | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Německá centrální banka | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Institut | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | IMPOSSIBLE | Čínský export | Swiss Life Select | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | ABC | Omikron | Akcie Virgin Galactic | Americká cla | Cykly | Soud v Karlsruhe | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Americké dividendové akcie | Americký dluh | Materiály | Výnosy 10letých dluhopisů | MasterCard | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Applied Materials | Nejistoty na trzích | Prodeje | Nové strategie | Pracovní síly | Akciový trh | Trend klesající | Ekonomické prostředí | Zasedání bankovní rady | Vyšší cla | Krypto průmysl | Investor | Nákup dluhopisů | Klíčové centrální banky | USD/JPY | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Korporace | Emitenti | Obchodování Futures | Banka | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Američané | Banka UBS | Graf dne | Český investor | Makléřské společnosti | Nízká inflace | Průmyslové kovy | CNBC | SPX | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Indonésie | Německá inflace | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot