Úterý 04. říjen 2022 11:13
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Purple Trading Room
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Globální akcie

img

Co sledovat příští týden? (23.09.2022)

23.09.2022 Maraton rozhodnutí centrálních bank je u konce. Silné signály pokračujícího zpřísňování měnové politiky ve vyspělých zemích tento týden vyvíjejí tlak na riziková aktiva a investoři se budou těšit na pozitivní ekonomický vývoj. Investoři budou také pozorně sledovat JPY po intervenci BoJ tento týden. V nadcházejícím týdnu věnujte zvláštní pozornost ZLATU, US500 a USD/JPY.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

Akciové trhy rozšiřují zisky

22.07.2022 Americké akciové futures slabě rostou uprostřed neklidného obchodování, protože investoři analyzují řadu významných zisků za druhé čtvrtletí a hledají vodítka o dopadu vysoké inflace na firmy.
img

Co sledovat příští týden? (24.06.2022)

24.06.2022 Pololetní konference Jerome Powella v americkém kongresu nezpůsobila žádnou zvýšenou volatilitu trhu. Jiné to však bylo v Evropě, kde trhy rozkolísaly negativní PMI data. Příští týden přinese podobně zajímavé události, včetně panelové diskuze se třemi guvernéry centrálních bank (Fed, ECB a BoE). Určitě proto neváhejte sledovat EUR/USD, Zlato a US100.
img

Globální akcie rostou díky výhodným nákupům, ale problémy s čínským COVIDem jsou přítěží

17.05.2022 Světové akcie na začátku obchodního a investičního týdne rostly díky výhodným nákupům, ale čínské problémy s politikou zero-COVID se podepsaly na náladě.
img

Denní makro postřehy: francouzské volby se dramatizují 07/04/2022

07.04.2022 FOCUS: Trhy jsou nervózní a přehodnocují volební šance v napjatých (viz graf) francouzských prezidentských volbách, jejichž první kolo proběhne v neděli. Od překvapivého volebního vítězství „pro-business“ Macrona v roce 2017 si akciový trh vedl lépe než jeho evropští kolegové.
img

Neuvěřitelná rally na amerických a evropských akciových trzích pokračuje

30.03.2022 Americké akcie v úterý rostly v rámci velké rally uprostřed optimismu ohledně pokroku v rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou. Většina výnosů státních dluhopisů v rámci rostoucího trendu klesla.
img

Globální akcie zaznamenaly díky rostoucímu optimismu úlevnou rally

18.03.2022 Futures na americké akcie včera zaznamenaly třetí den růstu v řadě, zatímco asijské akcie zůstaly beze změny, protože obchodníci dostávali z rusko-ukrajinských mírových jednání, které posunuly cenu ropy nad 100 USD za barel, smíšené signály.
img

Nálada na trzích se v předvečer oznámení Fedu zlepšuje. Ropa prohlubuje ztráty, novinky z válečných rozhovorů ale chybí

15.03.2022 Evropské akciové indexy redukují v podvečer průběžné ztráty a Wall Street poprvé po třech dnech otevřela v plusu. Poskočily akcie aerolinek, protože americká ropa spadla pod 95 dolarů za barel. Severomořská ropa Brent klesla poprvé od 1. března pod 100 dolarů, ani pak se ale propad nezastavil. Oba hlavní ukazatele globálních cen černého zlata ztrácely v podvečer přes 8 procent na barel. Logicky se tolik nedaří akciím producentů ropy.
img

Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou

23.02.2022 Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb.
img

Pokles akciových trhů v důsledku geopolitického napětí

18.02.2022 Akciové trhy po celém světě ve čtvrtek utrpěly ztráty, protože obchodníci své prostředky kvůli obnoveným geopolitickým obavám rychle přesouvali do bezpečných přístavů a státních dluhopisů. Spekulanti se obávají i následků zpřísnění měnové politiky Fedu.
img

Americký akciový trh překonal odhady

03.01.2022 Na Wall Street se obchodovalo klidně, protože investoři shrnuli úspěšné výsledky roku pro globální akcie v rámci zotavení globální ekonomiky z krize způsobené covidem-19. Investoři do dluhopisů zároveň utrpěli ztráty, protože vlivné centrální banky, jako protiopatření proti vysoké inflaci, ohlásily posun ke zpřísnění měnové politiky. Analytici upravují své prognózy ohledně koronaviru a jestřábího postoje hlavních centrálních bank.
img

Americké akcie dosáhly nových rekordních maxim

27.12.2021 Americké akcie v pátek pokračovaly v růstu díky optimismu, že ekonomické oživení by nemuselo být ohroženo pandemií koronaviru. Nejnovější údaje naznačují silný růst v USA, zatímco výzkum ve Spojeném království uvedl, že lidé infikovaní omikronem mají menší riziko, že skončí v nemocnici. Úřady ale stále varovaly, že rychlé šíření viru může vyústit ve vážnější případy.
img

Bitcoin se ustálil na 46 000 USD

15.12.2021 Bitcoin se v úterý stabilizoval po poklesu z listopadového rekordního maxima. Důvodem byl pokles spekulativní poptávky na pozadí potenciálního uvolnění stimulů centrálních bank.
img

Rozbřesk: Globální akcie i korunu povzbudil pokles inflačních očekávání i americký maloobchod

18.10.2021 Na globálních trzích bylo přes veškerou nejistotu v pátek opět o něco veseleji. Částečně je to díky silnějším ziskům řady amerických firem za třetí kvartál. Hlavním překvapením byl však silný výsledek maloobchodu za měsíc září (růst o 0,7 % oproti očekávanému poklesu plus pozitivní revize za srpen), a to i v jádrových složkách, které přímo vstupují do HDP.
img

Na Wall Street dopadly slabé maloobchodní tržby a obavy z čínské regulace

17.08.2021 Wall Street se otevřela výrazně v záporu poté, co maloobchodní tržby v USA v červenci klesly více, než se očekávalo, a když globální akcie klesaly kvůli obavám z přísnějších pravidel Číny pro internetový sektor. Čínské akcie kótované v USA jako Alibaba Group, Baidu a JD.com tak čelily další vlně výprodejů.
img

Výzkum Fidelity International nachází korelaci mezi ESG a růstem dividend

22.07.2021 Výzkum Fidelity International naznačuje, že společnosti, které jsou lídry v oblasti ESG, nabízejí i v různých ekonomických podmínkách dlouhodobý růst dividend s větší pravděpodobností než ty, které ESG neřeší.
img

Rozbřesk: ČNB čeká na dnešní mzdy, trh také…

04.06.2021 Česká národní banka dnes dostane další důležitý díl do skládačky před červnovým rozhodováním o sazbách - vývoj mezd za...
img

Rozbřesk: Proč si Italové půjčují rekordně levně, když dluh atakuje 160 % HDP?

15.02.2021 Výnosy italských vládních dluhopisů ke konci uplynulého týdne spadly na historicky nejnižší úrovně – italská vláda si je tak schopná na deset let půjčit za méně než 0,5% úrok. To vše ve chvíli, kdy podle čerstvé prognózy Evropské komise Itálie nedosáhne na předkrizové úrovně HDP ani na konci příštího roku a veřejné zadlužení letos překročí 160 % HDP. Proč tolik optimismu?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií

15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar slábne, trh je optimistický ohledně vakcíny na covid-19

14.09.2020 Americký dolar dnes slábne a vůči japonskému jenu je nejslabší za uplynulé dva týdny. Oslabuje ho mimo jiné růst globálních akciových trhů. Ty jsou optimistické ohledně vakcíny na covid-19 a díky nově oznámeným dohodám o fúzích a akvizicích.
img

Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
img

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst

28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 17.7.2020

17.07.2020 Nad odhady skončily maloobchodní tržby: v červnu meziměsíčně rostly o 7,5% vs est. 5%. Navázaly tak na prudký květnový růst o 17,5%, v červnu se tak růst maloobchodních tržeb překlopil do kladného teritoria.
img

Graf dne: Na evropské indexy dopadá koronakrize zatím nejvíce

04.05.2020 Přes pozitivní korekci, která na akciových trzích probíhá v posledních týdnech, akciové indexy stále nedosahují na úrovně z druhé poloviny února, kdy začali investoři panikařit kvůli koronakrizi. Zdaleka nejvyšší ztráty zaznamenal od 18. února hlavní index milánské burzy FTSE MIB, který propadl o více než 40 % a aktuálně ztrácí takřka 30 %. O 10 procentních bodů lépe jsou na tom německý DAX a také hlavní londýnský index FTSE. Newyorský index S&P 500 a tokijský Nikkei dosahují poklesu přibližně 15 %. Na podobné úrovni ztrát jsou také globální akcie. Globální index MSCI All Country klesá o 17 %. Z uvedených indexů se daří nejvíce akciím v Hong Kongu. Index Hang Seng vykazuje ke dnešnímu dni přibližně desetinové ztráty. Tento index "těží" z relativně nízké základny způsobené předchozími nepokoji. Naopak evropské indexy vykazují relativně vyšší ztráty, protože se Evropa v posledních týdnech stala epicentrem pandemie. Slíbená pomoc ECB a evropských vlád neuzemnila skeptiky tak výrazně, jako se to například podařilo v USA. V neposlední řadě má v evropských indexech důležitou váhu bankovnictví a energetické tituly, které dostaly zvláště silný bodyček.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (2.3.2020)

02.03.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru k aktivaci tří obchodů, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenní komentáři, a všechny skončily v zisku. Velmi vysoká intradenní volatilita krátkodobých breakoutovým strategiím velmi svědčí. Trh postupně aktivoval všechny tři long obchody, které byly velmi rychle uzavírány v zisku na Profit-Targetu. Vše najdete zvýrazněno níže na H1 grafech. Pokud jste obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Burza propadla na nejnižší hodnotu za 2,5 roku, koruna oslabuje

28.02.2020 Akcie na pražské burze dnes pokračují ve výrazném poklesu z předchozích dnů. Index PX po otevření burzy prolomil hranici 1000 bodů a kolem 10:30 klesal o 2,65 procenta na 975,85 bodu. Je to nejméně od června 2017. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Také česká měna prudce oslabuje vůči oběma světovým měnám. Vůči euru ztratila od rána 13 haléřů na 25,44 Kč/EUR, k dolaru oslabila téměř o 30 haléřů na 23,04 Kč/USD. Jde o hodnoty, na kterých se pohybovala koncem loňského roku. Podle analytiků trhy tento týden ztrácejí kvůli obavám z šíření nového koronaviru.
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Globální akcie čelí nejhoršímu týdnu od finanční krize

28.02.2020 Globální akcie čelí nejhoršímu týdnu od finanční krize z roku 2008. Investory znepokojují zprávy o dalším šíření koronaviru napříč Evropou. Asijské akciové trhy dnes dále klesají a reagují i na pokles akcií ve Spojených státech - Dow Jonesův index ve čtvrtek odepsal téměř 1200 bodů, což byl jeho vůbec nejprudší denní propad v historii.
img

Americké i evropské akcie v korekci, ropa padá, výnosy na dně. Trhy panikaří kvůli viru

27.02.2020 Hlavní americké akciové indexy v oblasti korekce, globální akcie na čtyřměsíčním minimu, dluhopisové výnosy bezpříkladně nízko a barel ropy v New Yorku levnější i o dva a půl dolaru. Investorům se nedaří setřást obavy z koronaviru, který se rozšířil do dalších zemí světa. S nejnovějším varováním před dopady koronaviru přišel už v noci na dnešek Microsoft, zatímco americké úřady ve středu uvedly, že zjistily první případ nákazy, u kterého chybí propojení s dosud známými ohnisky. Počet nově ohlášených případů mezitím poprvé převýšil počet nových případů v epicentru nákazy Číně. Podle prezidentky ECB Lagardeové virus zatím nedospěl do fáze, ve ktreré by byl nutný zásah ECB.
img

Graf dne: Globální akcie se dle RSI(14) dostaly do překoupené oblasti

17.12.2019 Akciové indexy předvádějí v posledních týdnech excelentní výkony. Wall Street navyšuje historická maxima po uzavření dohody na obchodní smlouvě mezi USA a Čínou. Příliš pozadu nezůstává ani Evropa, když se hlavní německý akciový index DAX drží od historických maxim na vzdálenost dvou procent a široký index Stoxx Europe 600 v pondělí dokonce na rekordech uzavřel. V podobném duchu se obchodují také globální indexy. Akcie strmě rostou, přestože stále nenastal obrat ve zpomalování globální ekonomiky. Zároveň však v současnosti chybí rizika, která by měla akciové trhy výrazně ohrozit. Dnešní graf globálního MSCI akciového indexu však ukazuje, že býci jsou ve své manické fázi, která by nemusela mít dlouhého trvání. Oblíbený oscilátor RSI(14) se po dvou týdnech dostal opět do překoupené oblasti a dnes se přehoupl přes úroveň 74. Býkům tak hrozí blížící se vrchol optimismu a návrat trhů na reálnější úrovně.
img

Mají akcie tentokrát pravdu?

25.10.2019 Dostane se globální ekonomika do fáze zotavení a tím k růstu zisků? Nebo jsme svědky největšího rozporu, co kdy pamatujeme? To se pokusím zodpovědět v dnešním komentáři. Věnovat se budu také masivnímu substitučnímu efektu směrem od dluhopisů k akciím s minimální volatilitou.
C:\fakepath\TOP5-03092019-LV-3.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.09.2019 1) Brexit v tomto týdnu opět obstarává notnou dávku tržní nervozity. Boris Johnson pohrozil rebelům ve vlastní straně novými předčasnými volbami. V Parlamentu se totiž utvořila skupina poslanců, kteří chtějí zabránit za každou cenu tvrdému brexitu. Chtějí Borise Johnsona zaúkolovat, aby v případě krachu jednání s Bruselem musel požádat o další odklad brexitu. A členy této skupiny je i řada rebelujících poslanců z vlastní strany.
img

Akcie na tenkém ledě. Zaměřte se na defenzivní tituly

29.08.2019 Globální ekonomika se nadále zpomaluje a hlavní ekonomické ukazatele OECD naznačují, že stav ekonomiky je nejhorší od roku 2009. HHHospodářská aktivita se navíc blíží úrovním recese. Pokud porovnáváme globální akcie s globálními vládními dluhopisy, zjistíme, že akcie již zaostávají za dluhopisy o 5,6 procenta. Investoři si tak musí uvědomit vážnost situace a přizpůsobit tomu svůj pohled na svět.
img

Akciový výhled: Globální akcie vykazují největší odklon od roku 2007

09.07.2019 Společnost dosáhla zásadního bodu zlomu na několika frontách, což bude mít zásadní dopad na globální akcie i investory. Dosáhli jsme konce globalizace, jak ji známe od počátku osmdesátých let minulého století. Životní prostředí, nerovnost, úvěry a globální nabídkové řetězce vykazují obrovskou nerovnováhu.
img

Trump naplnil hrozbu, navýšil cla, poškozeno bude i Česko. Peking chystá protiútok, zatím na jeho pokyn státní fondy vykupují akcie

10.05.2019 Americký prezident Donald Trump dnes ráno středoevropského času naplnil svoji hrozbu a zvýšil cla na čínský dovoz v objemu 200 miliard dolarů ročně. Nová cla se týkají více než 5700 položek, včetně vánočních ozdob nebo dětských autosedaček.
img

Vývoj na finančních trzích – duben 2019

06.05.2019 Evropská centrální banka zasedala 10. dubna. Centrální bankéři ve Frankfurtu v čele s prezidentem Mariem Draghim ponechali v souladu s očekáváním investorů úrokové sazby beze změny a stejně tak i úrokový výhled, v jehož rámci by měly zůstat úrokové sazby na stávající úrovni minimálně do konce letošního roku. Zásadnějších změn nedoznalo ani hodnocení výhledu ekonomického růstu a inflace. Detaily nových dlouhodobých úvěrů pro banky (TLTRO3) se přitom pravděpodobně dozvíme na červnovém zasedání.
img

Akciový výhled: Proč zůstávají evropské akcie pozadu?

16.04.2019 Evropské akcie se globálně opožďují, mají slabé výnosy a nízké zhodnocení. Zároveň se jejich ceny drží výrazně pod cenami amerických titulů. A protože se připravujeme, že brzy skončí období konvergence a rostoucí globalizace, Evropa asi zůstane ještě více pozadu. Co s tím mohou politici dělat?
img

Jaký vliv bude mít klesající cena kávy na akcie Starbucks?

04.04.2019 Bude prudký pokles cen kávy Arabica pokračovat? Cena kávy Arabica klesla aktuálně na hodnotu 91 centů. Je to nejméně od prosince roku 2005. Mnozí producenti kávy ji nyní prodávají téměř na úrovni nákladů. Dá se proto předpokládat, že ceny by se mohly brzy stabilizovat.
img

Šest zásadních akciových témat, která zajímají investory

27.03.2019 Akcie klesaly až do konce prosince 2018, ale v prvním čtvrtletí letošního roku se výrazně zotavily. Od té doby je však jejich cesta mnohem trnitější, roste volatilita a trhy jsou stále nervóznější. Jaké jsou klíčové oblasti zájmu investorů, kteří hledají možnost kam alokovat zdroje?
img

Globální akciové valuace indikují mírně pozitivní výkonnost

05.02.2019 Jedním z nejdůležitějších indikátorů atraktivity akcií ve střednědobém horizontu, a možná vůbec tím nejdůležitějším, jsou valuace. Ty představují poměr tržních cen akcií na různých fundamentálních veličinách z finančních výkazů jako zisky či tržby. Čím jsou valuace nižší, tím jsou akcie levnější a tím vyšší výnos od nich investoři mohou ve střednědobém horizontu očekávat a naopak.
img

Vývoj na finančních trzích – leden 2019

04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
img

Currency.com: platforma pro obchodování security tokenů

15.01.2019 Společnost Currency.com po investicích společností Larnabel Ventures a VP Capital zprovozní první platformu pro obchodování security tokenů na světě. Investoři kryptoměn nyní mohou jednoduše obchodovat na tradičních finančních trzích s přímým využitím kryptoměn bez nutnosti dřívější konverze na klasické peníze.
img

Vývoj na finančních trzích - prosinec 2018

03.01.2019 Americká centrální banka Fed v souladu s očekáváním investorů zvýšila 19. prosince základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu (0,25 %) na cílové pásmo 2,25-2,50 %. Jednalo se o čtvrté zvýšení sazeb v roce 2018 a celkově deváté zvýšení v aktuálním cyklu zvyšování úrokových sazeb, jenž započal v prosinci 2015. Fed zároveň snížil prognózu zvyšování sazeb v roce 2019 ze tří na dvě zvýšení a ponechal prognózu na jedno zvýšení v roce 2020. Celkově z tohoto zasedání Fedu žádné zásadní překvapení nevzešlo.
img

Výprodej trhu slábne

24.12.2018 Globální akcie uzavíraly týden v záporné oblasti a čelí tlakům, protože čínsko-americké obchodní napětí, dočasné omezení provozu vlády a nedávné zvyšování sazeb Fedu děsí investory, kteří se rozhodli před vánočními prázdninami přijmout přístup „počkáme a uvidíme“. Ceny ropy čelí největším týdenním ztrátám za poslední čtyři roky, což naznačuje, že jak akcie, tak negativní korelace ropy, již neexistují. Stejně jako Fed, švédská Riksbank se nečekaně rozhodla k prvnímu zvýšení sazeb za 7 let.
img

Akcie v roce 2018: Růst zisků versus pokles valuací

21.12.2018 Globální akciové trhy nezažily příznivý rok. Index MSCI All Country World od začátku roku ztrácí 9,9 %. Pokud přihlédneme k dividendovému výnosu ve výši 1,7 %, je ztráta globálních akciových trhů o něco mírnější na úrovni 8,2 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, konkrétně především zpomalující růst čínské ekonomiky, jež přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále obchodní válka mezi USA a Čínou, zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem, včetně korespondujícího růstu výnosů amerických státních dluhopisů a celkového zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistotu ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti. V poslední době se k výrazným negativním faktorům také přidala silně invertující výnosová křivka v USA, která na základě historických zkušeností může indikovat relativně brzký příchod hospodářské recese. Všechny tyto negativní faktory dohromady způsobily silný nárůst rizikové averze, jenž se projevil právě v akciových poklesech. Přitom platí, že korunová výkonnost globálních akciových trhů byla o poznání lepší na záporné úrovní -2,3 %, neboť americký dolar letos vůči koruně poměrně výrazně posílil.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy je dnes vyšší zhruba o dolar

11.12.2018 Cena ropy je dnes vyšší zhruba o dolar. Pohání ji především zisky globálních akcií, slabší dolar a výpadek libyjské produkce.
img

Globální akcie by měly na konci roku posilovat

13.11.2018 Globálním akciovým trhům se zatím letos příliš nedaří. Nejširší globální index MSCI All Country World je přibližně v 5% mínusu a rozvíjející se trhy od začátku roku ztrácí dokonce téměř 20 %. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu světové ekonomiky, obchodní války mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky, která přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
img

Říjen: Vývoj na finančních trzích

01.11.2018 Globální akciové trhy v říjnu postihla negativní nálada, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World ztratil 7,6 %.
img

Pozor na vše kolem Itálie, lithium nabírá na síle

24.05.2018 Globální akcie jsou po nedávném pokusu o růst ve stavu transu. Nová italská vláda, severokorejské rozhořčení nad vojenským cvičením jižního souseda spolu s USA, slabé světové makroekonomické ukazatele a vyšší sazby znamenaly pro akciové trhy silný protivítr. Akciové trhy se proto v současnosti drží v pozadí a nacházejí se přesně ve středu mezi lednovými nejvyššími hodnotami a únorovými minimy.
img

Rozbřesk: Dluhopisové výprodeje nabírají po americké inflaci na síle

15.02.2018 Vyšší americká inflace jenom přilévá do ohně dluhopisových výprodejů. Desetiletý americký výnos se znovu přibližuje 3% hranici, zatímco dvouletý atakuje skoro desetiletá maxima. Dluhopisoví investoři mají strach, že pod taktovkou vyšší inflace Fed v březnu nejen zvýší sazby, ale nakonec i odhadovanou trajektorii růstu sazeb pro tento rok. A po pravdě s podobnými čísly v zádech k tomu může mít důvod….
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Beta | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Gap | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Křížový kurz | Long | Low | MIFID | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodování s měnami | Opce | Oscilátor | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Splatnost | Spot | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Oanda | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Výrobní ceny | Index CPI | Makrodata | Conseq | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Volatilní | Akcie Erste | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolar cena | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | ETF fondy | Etoro | Expirace | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | ISM | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz britské libry | Kurz GBP | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Oslabování koruny | Pád dolaru | Pepperstone | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Saxo Trader | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj mezd | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | EIA | ING | Buffett | Put | Defenzivní tituly | Diskont | EBITDA | Elon Musk | EV | Intermediate | Ministerstvo financí | P/S | PX index | ROCE | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Currency | Global forex | Investment | Dow Jonesův index | Jackson Hole | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Investing.com | TLTRO | RBC Capital | BBC | Technické indikátory | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Akcie Starbucks | HUF/EUR | Brazílie | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Podnikání | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Fundamentální informace | Oscilátor RSI | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Implikovaná volatilita | Přehled | Odvaha | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Americké firmy | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Globální finanční krize | Euro Stoxx 600 | Newyorský index S&P 500 | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Litecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Výhled | Investiční výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní minima | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Aktivní investování | Britský FTSE 100 | Predikce | Globální obchod | Krize | Investiční stratég | Zisky firem | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Růst čínské ekonomiky | Měnové krize | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Jihokorejské akcie | Vstup na burzu | Zahraniční forex | FocusEconomics | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | ETH | Robinhood | MSCI World Index | Lithium | Možnost diverzifikace | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Index Russell 2000 | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Developed markets | Očekávání investorů | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Podniky | Asijské akciové trhy | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Forint | Turecké liry | Turecká krize | Pokles ceny | Šéf Fedu | Ether | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Globální investoři | Kompozitní index | MSCI All-Country World | Akciový výhled | Americké volby | Výprodej akcií | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Růst zisků | Pokles valuací | Prezident Trump | Evropská komise | Výprodej trhu | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Veřejný dluh | Globální index | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Nárůst negativního sentimentu | Zpřísňování měnové politiky | Obchodování security tokenů | Currency.com | VP Capital | Larnabel Ventures | Klasické peníze | Blockchainový podnik | Společnost Currency.com | Platforma pro obchodování | Analytici z Wall Street | Pozornost trhu | Volatilní období | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Klesající cena kávy | Klesající cena | Investice do kaváren | Akcie marihuany | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Akciové futures | CNY | Akciové strategie | Boris Johnson | Riziko recese | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ratingy udržitelnosti | Doporučení Saxo Bank | Rozhodnutí centrálních bank | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Nové akcie | Zprávy z Německa | Tiering | US500 | Italská vláda | Poptávka po ropě | Finanční situace | Snížení daní | ESG | Český HDP | Nízká nezaměstnanost | Tým FXstreet.cz | Čistý zisk | Obchodní model | Silné akcie | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Peter Garnry | Objem | Index milánské burzy | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší volatilita | Alibaba Group | Inflace v USA | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Americký dolar dnes | Firma | PLN/EUR | Parlamentní volby | Souhrn finančních trhů | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | Čínský prezident | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Americká data | Pozornost obchodníků | Na burze dnes | Dluhopisoví investoři | Aktivita čínských továren | Financovat | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Dnešní data | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Enel | Rozvoj | Stavebnictví | Paul Volcker | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | MSCI All-Country | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Moskva | Farmaceutická společnost | Airbus | Míra | Ohlédnutí | Nálada v USA | STOXX50 | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Snap Inc | AT&T | Bydlení | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | US100 | Hospodaření | Růst poptávky | Stephen Poloz | Netflix | NFLX | Micron Technology | O2 | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Poradenství | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Tesla Inc. | Apple Inc. | Horší data | Vyplácení dividend | Denní volatilita | Komunikace | Macron | Astrazeneca | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Virus | Asijské indexy | Pokles | Situace | Ředitel investic | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Růst inflace | Pandemie | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Iris Pangová | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | BP | Sazby beze změny | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Americký PMI | Gilead Sciences | Údaje z USA | Prudký propad | Craig Erlam | Akcie na evropských trzích | Nejprudší denní propad | CoverdealFX | Intradenní volatilita | Data PMI | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Šok | Výkyvy | Index australské burzy | Australské burzy | Londýnský index | Volatilita na finančních trzích | Restrikce | Americké výnosy | Průmysl a stavebnictví | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Mince | Další vývoj | Stimuly | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Míra nejistoty | Krátkodobé dluhopisy | Šíření viru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Žádosti o podporu | Unilever | Hlavní centrální banky | Kongres | Manufacturing | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Futures na americké akcie | Zápis z posledního zasedání | Graf dne | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | United Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Banka JPMorgan | Potenciál | Výkonnost indexu | Unijní země | Ekonomiky | Italové | Války | Poradce | Nvidia Corp | Práce | Koronakrize | Společnost Unilever | Změny sazeb | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Výpadky | Walmart (WMT) | WMT | Index US500 | Credit Suisse Group AG | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dnešní statistiky | Statistiky | Očekávaný zisk | USD za barel | S&P500 | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Evropské indexy | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | 3M | Shell | Maloobchod | Gilead | Společnost Gilead | Růst výnosů | Vývoz | MSCI World | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Merck | JD.com | Vakcína | Sektor služeb | Manažerka | CL | Fiskální a měnové stimuly | Koronavirová pandemie | Kupci | JDE | ČR | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Předkrizové úrovně | Statistiky z trhu práce | MongoDB | Polský premiér | Největší světová ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Akcie aerolinek | Nový trend | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Společnost Twitter | Společnost XTB | Denní propad | Progres | Úloha zlata | World Gold Organization | Důvěra | Napětí mezi Čínou a USA | Marc Chandler | Výrobní index | Zhodnocení akcií | P/E poměr | Zdanění | Vývoj vakcíny | Sinovac Biotech | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Šéf Tesly | Micron | Biden | Vinci | Americké prezidentské volby | Dopady amerických voleb | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Pravidelný příjem | Dluhový trh | NBP | Ceny aktiv | Spotřebitelská nálada v USA | Vyřazení akcií | JD | Nové restrikce | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Express | Historická výkonnost | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | KER | Rostoucí výnosy | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | Air | Nárůst výnosů | Silný růst | Fidelity | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Společnost Verizon | Dluhový strop | Chris Weston | Goldman Sachs Group | Kurzotvorné zprávy | Zvýšené riziko | Hypoteční sazby | MNB | Zajištění proti inflaci | Příležitosti | Navýšení kapitálu | Cyklus zvyšování sazeb | Technologie | Očekávaná data | Eric Rosengren | Spotové ceny | Zotavení globální ekonomiky | DG | Verizon Communications Inc. | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Nasdaq-100 (US100) | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Spotové ceny ropy | Home Depot | Home Depot (HD) | SPOT | Výrobní inflace | Společnosti | Opatření | RBC | Solana | Index Euro Stoxx 600 | BNP | Minulá výkonnost | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Reálné výnosy | Guvernér BoE | TIM | Rychlé šíření viru | Omikron | Skutečný výsledek | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Časové období | Akcie výrobce čipů | L'Oréal | Bidenova administrativa | Focus | Desetileté výnosy | Ocel | Analytik trhů | Spotřební zboží | Futures na S&P 500 | Kabelky | Invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Thales | Měny navázané na komodity | Úrokové platby | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Ruské zboží | Panelové diskuze | Geopolitické události | Rekordní zisky | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Marketingová komunikace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Global macro
Global Macro Trading
Global Marketing Online
Global Marketing Online Limited
Global Markets
GlobalMarkets
Global Markets Advisory Group
GlobalMarkets Award
Global Markets Group
Global Markets Research

Následující klíčová slova

Globální akciové indexy
Globální akciové portfolio
Globální akciové trhy
Globální akciové valuace
Globální akciový index
Globální automobilový průmysl
Globální banky
Globální brány
Globální brokerská firma
Globální ceny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít