Čtvrtek 20. června 2024 06:41
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Výsledková sezóna s XTB

img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Alibaba s dalším nepřesvědčivým kvartálem, tlak na ceny akcií pokračuje

14.05.2024 Výsledky dnes reportovala také nejznámější čínská společnost, kterou je Alibaba. Výsledky byly přibližně v souladu s očekáváními a nepřinesly zřejmě žádné velké překvapení a právě nepřesvědčivé výsledky způsobují, že akcie klesají. Alibaba však nízké ceny akcií v poslední době využívá k tomu, aby je na aktuálních úrovních ve velkém zpětně odkupovala. Více ve videu.
img

📊 Výsledková sezóna s XTB: ČEZ zveřejnil silné výsledky, realizační ceny elektřiny ale klesají

14.05.2024 Dnes ráno zveřejnil své výsledky ČEZ, kterými překonal očekávání trhu v EBITDA i v čistém zisku. V hlavní roli výsledků za první kvartál byla absence odvodů z nadměrných zisků, která způsobila meziroční růst EBITDA o 25 %! Problémem pro ČEZ byly ale klesající realizační ceny elektřiny. Podrobnější komentář se dozvíte již nyní v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Noční můra Jardy Brychty pokračuje, akce WBD na cestě k minimům

09.05.2024 Výsledky před pár hodinami reportovala další velká mediální společnost, kterou je Warner Bros. Discovery. I tentokrát však byla čísla špatná a opět potvrdila, že segment klasické televize je na ústupu. Kromě toho WBD dosáhla tentokrát horších čísel iv oblasti filmových studií a ani segment streamování firmu nepotáhl, protože více méně stagnoval. Navzdory špatným číslům a reakci akcií se však v reportu objevilo i pár pozitivních čísel. Více se dozvíte v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Disney+ konečně po letech ztrát v zisku, klasická TV ale rychle vymírá

07.05.2024 Výsledky dnes před otevřením trhu přinesl také gigant v oblasti zábavy Walt Disney. Ten přinesl vcelku pěkná čísla z oblasti zábavních parků, ale také z oblasti streamování, která se pomalu překlápí do zisku. Jediný vysloveně problémový segment je tedy klasická televize, která postupně vymírá. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Palantiru pomáhají války ve světě a AI, nepřátelé mají být na pozoru

07.05.2024 Včera večer přinesl výsledky také Palantir, který je oblíbenou růstovou společností. Firmě v podstatě rostly všechna důležitá čísla a těží zejména z rostoucího geopolitického napětí a válek ve světě. Kromě toho se Palantir ale snaží poslední roky pronikat i do soukromého sektoru. Jak mu to jde? Dozvíte se ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Připravuje se Warren Buffett s rekordním objemem hotovosti na katastrofu?

06.05.2024 O víkendu zveřejňovala své výsledky společnost Berkshire Hathaway, kterou vede legendární investor Warren Buffett. Vysledky firmy byly výborné, jelikož výrazně navýšila svůj zisk. Za zmínku určitě stojí i to, že Buffett snížil podíl ve své největší investici, kterou je Apple asi o 13%. Zajímavě také působí i objem hotovosti ve výši téměř 200 miliard USD, která stále čeká na svoji příležitost. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Pije ještě někdo drahou kávu ze Starbucks?

03.05.2024 Populární prodejce kávy Starbucks ve středu zveřejnil své hospodářské výsledky, kterými šokoval investory. Zájem o jejich kávu totiž výrazně poklesl a nedokázali to zachránit ani vyšší cenou a vyšším počtem prodejen. Problémy mají také v Číně, kde bojují také se zvýšenou konkurencí, která způsobila 11% propad srovnatelných tržeb. CEO společnosti na rozhovoru s akcionáři ani na rozhovoru s Jimem Cramerem pro CNBC neukázal jasné pokyny, jak plánuje bojovat s tímto problémem a akcie se v reakci propadly o 15 %.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Je iPhone od Applu po poklesu tržeb o 10% mrtvý produkt?

03.05.2024 Výsledky včera večer zveřejňovala také jedna z nejoblíbenějších společností, kterou je Apple. Ten má ale za sebou celkem složité období, kdy se firmě nakopilo několik problémů a investoři byli tedy zvědaví, jak se poslední události přepíší do kvartálních čísel. Výsledky nebyly ideální, avšak nebyla to ani taková katastrofa, jak se čekalo a vedení vyzdvihlo i několik pozitivních bodů. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: KB očekává nižší tempo růstu objemu hypoték, výsledky za 1Q smíšené

03.05.2024 Komerční banka dnes zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku. Výsledky dopadly smíšeně a to hlavně kvůli tvorbě opravných položek, které měly negativní dopad na čistý zisk. Banka také zveřejnila upravený výhled na nižší tempo růstu objemu hypoték. Více informací o výsledcích Komerční banky se dozvíte již nyní v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: PayPal znižuje nákaldy, z obehu stiahne akcie vo výške 5 mld. dolárov

01.05.2024 PayPal reportoval solídne výsledky za 1Q 2024. Novému CEO sa naďalej darí mierne znižovať náklady, ktoré nesúvisia s objemom transakcií. Tržby spoločnosti však naďalej rastú a prevádzkové marže tak taktiež dokážu rásť. Spoločnosť je taktiež aj naďalej pomerne priateľská ku investorom, keďže takmer celý Free Cash-Flow, ktoré vygeneruje vracia spätne akcionárom v podobe spätného odkupu akcií. Každý kvartál tak investorom vráti približne 1,5 mld. dolárov, teda približne 2 % z tržnej kapitalizácie. Investori na tieto výsledky spočiatku reagovali pomerne pozitívne a akcie vzrástli o 8 %, avšak nakoniec vo výsledkoch chýbali výraznejšie ukazovatele, ktoré by naznačili výrazný obrat v podnikaní spoločnosti, ako sme to videli napríklad v prípade Mety, a akcie nakoniec skončili iba o 1,5 % vyššie.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Amazon očakáva z cloudu AWS prvýkrát 100 miliardové tržby

01.05.2024 Výsledková sezóna vrcholí a včera večer čísla zverejňoval aj gigant vo svete online obchodu a zároveň najväčší poskytovateľ cloudu na svete, ktorým je Amazon. Ten prekonal očakávania a všetky segmenty mu pekne rástli. Firma však očakáva v priebehu tohto roka obrovské investície aby posilnila svoju pozíciu práve v oblasti cloudu a umelej inteligencie. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: 3M po více než 64 letech snižuje dividendu, akcie rostou o 6 %

30.04.2024 Dnes výsledky zveřejňovala další skupina společností, mezi nimiž je i 3M. Ta je rozkročena velmi široce od průmyslových materiálů přes zdravotnictví až po elektroniku či věci do domácnosti, a právě proto bývá považována za nějaké zrcadlo staré americké ekonomiky. Firma měla poslední roky mnoho problémů, obvinění a soudních sporů, procházela si reorganizací a musela škrtat náklady. Vypadá to ale tak, že tyto změny konečně začínají přinášet ovoce. Více ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Solidní výsledky Erste i České spořitelny, výhled beze změny

30.04.2024 Dnes před otevřením trhu zveřejnila výsledky Erste a také její dceřinná společnost Česká spořitelna. Výsledky obou společností se nesly v duchu růstu provozních výnosů i čistého zisku. Jak se daří Erste na trhu s depozity a úvěry? Nejen to se dozvíte již nyní v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Je ještě šance zachránit potápějící se loď jménem Intel?

29.04.2024 Ještě ve čtvrtek večer výsledky zveřejňoval americký Intel, který se poslední léta potýká s jedním velkým problémem za druhým. Výsledky na první pohled nebyly úplně špatné, nicméně po bližším pohledu zjistíme, že firma opravdu není v dobré kondici a navzdory oživení trhu s počítači a velkým boomem v oblasti AI je stále z pohledu zisků kolem nuly. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Microsoft s dalším silným kvartálem, AI táhne růst cloudu Azure

26.04.2024 Druhou velkou firmou, která včera zveřejňovala své hospodářské výsledky, byl Microsoft. Ten přinesl, jak už u něj bývá zvykem, relativně nudná čísla. To ovšem v jeho případě znamená pěkné překonání všech důležitých metrik bez nějakého závažnějšího problému. Všechny 3 hlavní segmenty se dočkaly slušného růstu a také Microsoft potvrdil, že velké technologické společnosti budou v nejbližší době investovat desítky miliard USD na posílení své infrastruktury kvůli AI. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Alphabet dnes bude další 2 bilionovou společností

26.04.2024 Výsledky včera reportovala další dvojice velkých technologických hráčů, kterými jsou Alphabet a Microsoft. Alphabet v podstatě překonal všechna očekávání – pěkně rostla reklama, YouTube, cloud a firma ukázala, že navzdory odpisování ze strany některých investorů je stále velmi silným hráčem v oblasti reklamy, kde i přes svou velikost stále výrazně roste. Akcie na pěkná čísla reagovaly růstem o asi 12% a vypadá to tak, že firma dnes překoná hranici kapitalizace 2 bilionů USD.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Moneta pozitivně překvapuje, celoroční cíl managementu je dosažitelný

25.04.2024 Moneta dnes ráno zveřejnila velmi solidní výsledky za 1. čtvrtletí. Banka překonala odhady provozních výnosů a čistého zisku, na druhou stranu se ji nedařilo na úvěrovém trhu. Více informací se dozvíte již nyní v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: „Pokud někdo nevěří, že Tesla vyřeší autonomii, neměl by být investorem“.

24.04.2024 Včera po zavření trhu přinesla výsledky jedna z nejočekávanějších společností, kterou byla americká Tesla. Ve zkratce se dá říci, že čísla byla opravdu velmi špatná a firmě klesaly nebo se zhoršovaly všechny relevantní metriky. U Tesly je ale její budoucnost ve velké míře o tom, jak se Elonu Muskovi a jeho lidem podaří naplnit sliby a vize v oblasti umělé inteligence, autopilota, robotaxíků či robotiky. Blíže jsme se na výsledky podívali ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Je Lockheed v dnešní době jedna z nejlepších akcií pro dlouhodobé držení?

23.04.2024 Výsledky dnes před otevřením trhu zveřejňovala také největší zbrojařská firma světa, kterou je americký Lockheed Martin. Té pochopitelně aktuální dění ve světě hraje do karet, jelikož si mnohé státy uvědomily, že na obranu budou muset dávat mnohem více prostředků. Jak se ale rostoucí počet konfliktů ve světě projevuje na číslech Lockheedu? Dozvíte se v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Proč Netflix přestává zveřejňovat počet předplatitelů?

19.04.2024 Netflix asi není třeba většině lidí představovat, jelikož se jedná o nejstarší a nejznámější streamovací platformu na světě. Firma včera zveřejňovala své hospodářské výsledky, které byly velmi dobré – rostly prakticky všechny důležité metriky a velmi výrazně byl překonán i odhad nových předplatitelů. V reportu však byla jedna velmi zajímavá věc, kterou bylo oznámení, že Netflix začátkem příštího roku přestane zveřejňovat, kolik má předplatitelů? Co stojí za tímto velmi zvláštním krokem? Dozvíte se ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: TSMC ohlašuje definitivní konec útlumu poptávky po čipech, pomáhá i AI

18.04.2024 Hospodářské výsledky dnes ráno sdělovala také jedna z nejdůležitějších společnosti světa, tchajwanská TSMC. Ta totiž vyrábí prakticky všechny napokročilejší čipy, které se používají ve špičkových chytrých telefonech, počítačích, ale například iv armádě či v oblasti umělé inteligence. Firma měla loni relativně slabší, neboť si svět procházel útlumem v oblasti prodeje spotřební elektroniky. Čísla za první kvartál letošního roku ale vypadají mnohem lépe a TSMC počítá s výrazným růstem i po zbytek letošního roku. Více ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: LVMH potýká s výrazným zpomalením, čeká se na vývoj v Číně a na

17.04.2024 Výsledky za první kvartál zveřejňovala ještě včera i francouzská firma LVMH, pod kterou spadá velké množství luxusních značek, jako například Louis Vuitton, Tiffany, Christian Dior, Hublot či Hennessy. Růst sice firmy zpomaluje a problémová zůstává Čína. Přesto vidí vedení budoucnost pozitivně a pomoci má například i Olympiáda v Paříži. Více se dozvíte ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Je výrazný propad tržeb ASML znakem problémů v čipovém sektoru?

17.04.2024 Výsledky dnes zveřejňovala také jedna z nejdůležitějších firem světa a zároveň zřejmě nejzajímavější evropská společnost, kterou je nizozemská ASML. Ta totiž vyrábí napokročilejší stroje na výrobu čipů, díky kterým funguje například i většina chytrých telefonů či počítačů na světě, takže s ní nepřímo přišel do kontaktu pravděpodobně už každý z nás. Výsledky na první pohled nebyly možná ideální, v podstatě však byly přibližně takové, jak firma avizovala dřívější a výraznější růst tržeb a zisků čeká ASML až v průběhu příštího roku. Více ve videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Johnson & Johnson potvrzuje, že value firmy nejsou mrtvé

16.04.2024 Výsledková sezóna se tento týden naplno rozbíhá a výsledky dnes přinesla také jedna z největších farmaceutických firem světa, kterou je Johnson & Johnson. I tentokrát společnost ukázala, že její byznys je stabilní a dobře předvídatelný a je zaslouženě považována za kvalitní hodnotovou akci. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: JP Morgan a jiné banky stále s obrovskými zisky, pomáhají jim vysoké sazby

12.04.2024 Výsledková sezóna je opět tady a tradičně ji otevírají velké americké banky, tentokrát JP Morgan, Wells Fargo a Citi. Všechny tři společnosti přinesly pěkná čísla, kterými překonala očekávání. Ve velké míře poslední kvartály těžily z rostoucích úrokových sazeb, které se ale už nezvedají a očekává se jejich postupné snižování. Mají tato očekávání dopad na hospodaření bank již nyní? Dozvíte se v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Nadprůměrná výkonnost Berkshire podle Buffetta končí, akcie rostou o 5 %

26.02.2024 Své výsledky o víkendu přinesl i investiční konglomerát Berkshire Hathaway, který vede legendární investor Warren Buffett. Žádné velké překvapení se nekonalo, firma potvrdila svoji předvídatelnost a stabilitu a má za sebou další výborný kvartál. Warren Buffet v rámci výsledků však přinesl také mnoho zajímavých myšlenek pro akcionáře. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Akcie WBD po špatných výsledcích padají o 10 % na historická minima

23.02.2024 Jako jedna z posledních zajímavých společností výsledky přinesla také Warner Bros. Discovery. Čísla v tomto případě nesplnila očekávání a v rámci výsledků se ukázalo hned několik problémů, na které dnes akcie po otevření trhu reagují poklesem o přibližně 10 %. Chcete vědět víc? Přehrajte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Coca-Cola dobrými výsledky potvrzuje, že je velmi silnou značkou

13.02.2024 Výsledková sezóna ještě nekončí a také tento týden bude výsledky zveřejňovat hned několik zajímavých firem. První z nich byl nápojový gigant Coca-Cola, který i tentokrát potvrdil, že může zvyšovat ceny, aniž by to pocítil negativně na tržbách. Ne všechny regiony však rostly rovnoměrně a v jednom z nich prodaný objem klesl. Chcete vědět víc? Pusťte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Zvládne staronový CEO Walta Disneyho postavit firmu zpátky na nohy?

08.02.2024 Včera večer zveřejnila výsledky také společnost Walt Disney. Do ní se před časem vrátil předchozí úspěšný CEO, který měl před sebou těžký úkol, protože se ve společnosti kopil jeden problém za druhým. Jak se mu zatím daří provádět změny? Odpověď na otázku se dozvíte v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Bude extrémně levná Alibaba ještě levnější?

07.02.2024 Dnes kolem oběda výsledky přinesla také nejznámější čínská společnost, kterou je Alibaba. Čísla byla na první pohled dobrá a tržby meziročně rostly, firma však byla v některých segmentech slabší i kvůli horšímu makru v Číně. Report přinesl i několik pozitivních zpráv, Alibaba například navýšila objem zpětně odkoupených akcií. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Palantir táhnou zákazníci z USA, akcie rostou o 17 % a od minim jsou již +200 %

06.02.2024 Výsledky včera večer reportoval také Palantir, který byl jednou z nejoblíbenějších akcí posledních let. Firma má za sebou další pěkný kvartál, kdy jí rostly prakticky všechna důležitá čísla. Současné geopolitické napětí ve světě a dění kolem AI jí však ještě více zlepšují pozici do dalších let. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Amazonu šetří obrovské investice miliardy dolarů, akcie rostou o 7 %

02.02.2024 Poslední velkou technologickou společností, která včera večer zveřejňovala své výsledky, byl Amazon. Tomu meziročně pěkně rostly všechny segmenty a firma se tak dostává konečně do většího zisku ve výši více než 10 miliard USD. Firma také vydala i pozitivní výhled a zlepšení zřejmě přichází také v oblasti cloudu. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Apple vydělal za 2023 100 miliard USD, velkým problémem se ale stává Čína

02.02.2024 Výsledky včera přinesl také Apple. Přestože na první pohled vypadaly dobře a dva nejdůležitější segmenty pěkně rostly, přinesl report a následný komentář vedení i několik varovných signálů, zejména v oblasti podnikání v Číně. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Meta rozdrtila všetky očakávania, hodnota firmy v okolí 1,2 bilióna USD

02.02.2024 Výsledková seona vrcholí a včera výsledky priniesli aj zvyšné tri veľké technologické spoločnosti. Najlepšie výsledky spomedzi nich dosiahla jednoznačne Meta, ktorá prekonala všetky očakávania a priniesla aj niekoľko sprievodných informácií, ktoré vyhnali cenu akcie výrazne nahor. Chcete vedieť viac? Prehrajte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Microsoft překonává všechna očekávání, vydává ale slabší výhled

31.01.2024 Tento týden výsledky reportují také velké technologické společnosti a mezi prvními byl Alphabet a Microsoft. Alphabet přinesl velmi pěkná čísla, výrazně mu rostl zisk, ale pěkně rostly i tržby či segment cloudu. Přesto ale akcie po zveřejnění výsledků klesaly o zhruba 6 %. Více se dozvíte v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Alphabet s nejlepším kvartálem za několik let, akcie ale padají o 6 %

31.01.2024 Tento týden výsledky reportují také velké technologické společnosti a mezi prvními byl Alphabet a Microsoft. Alphabet přinesl velmi pěkná čísla, výrazně mu rostl zisk, ale pěkně rostly i tržby či segment cloudu. Přesto ale akcie po zveřejnění výsledků klesaly o zhruba 6 %. Více se dozvíte v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: LVMH potvrzuje, že je jednou z nejlepších evropských firem, akcie +12 %

26.01.2024 Jednou z mála zajímavých evropských firem je nepochybně gigant v oblasti luxusního zboží LVMH. Firma měla za sebou silný rok 2022 a tak byla očekávání nastavena vysoko i během loňského roku. Mnoho faktorů ale firmě nehrálo do karet – vysoké sazby, inflace či problémy v Číně. Jak to ale tato francouzská společnost v čele s jedním nejbohatších lidí na světě zvládla? Odpověď naleznete v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Intel přerušuje dlouhou sérii poklesu tržeb, první kvartál 2024 bude ale špatný

26.01.2024 Po zavření trhu včera zveřejňoval výsledky také Intel, který má poslední roky výrazné problémy. Před pár lety ale do firmy nastoupil nový CEO, který firmu transformuje a podle všeho je na velmi dobré cestě dohnat největší konkurenty. Akcie ale po zveřejnění výsledků oslabovaly asi o 12%. Chcete vědět víc? Přehrajte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Tesla vidí výrazně nižší růst produkce aut než v roce 2023, akcie -7,5 %

25.01.2024 Včera večer po zavření trhu přinesla výsledky i oblíbená americká automobilka Tesla. Výsledky byly na první pohled takové, jak se čekalo a nepřinesly v podstatě žádné velké překvapení. V rámci reportu se ale objevila jedna věta, která zřejmě poslala akce dolů. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: 3M hlásí slabou poptávku v průmyslu, maloobchodu a v Číně, akcie padají o 10 %

23.01.2024 Výsledky dnes přinesl také průmyslový gigant 3M. Firmu zná většina z nás jako výrobce lepících pásků či respirátorů, avšak v praxi toho dělá mnohem víc, což byl také jeden z důvodů, kvůli kterým se společnost dostala do problémů. Problémy ale firmu neopouštějí ani nyní a akcie reagují negativně i po zveřejnění výsledků. Chcete vědět víc? Pusťte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Lockheed Martin předpovídá vyšší tržby, vrací akcionářům miliardy USD

23.01.2024 Výsledky dnes reportuje hned několik zajímavých společností, mezi něž určitě patří i americký výrobce zbraní Lockheed Martin. Firma poslední roky těží z růstu geopolitického napětí ve světě a svoji budoucnost vidí velmi dobře. Chcete vědět, jak se Lockheed odvděčuje svým akcionářům? Přehrajte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: TSMC hlásí znovuzrození smartphonu, rizikem je stále Čína

18.01.2024 Výsledky dnes ráno reportovala tchajwanská společnost TSMC, která vyrábí pro firmy jako Apple, AMD či Nvidia nejpokročilejší čipy na světě. Poslední kvartály byl ale trh s chytrými telefony a počítači v útlumu, což pocítilo i TSMC. Podle všeho se ale situace mění. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Banky vydělávají, ale vyčleňují miliardy USD na pojištění vkladů pro FDIC

12.01.2024 Výsledková sezóna se dnes naplno rozjíždí a svá čísla přinesly i 4 velké americké banky. Obecně můžeme říci, že přinesla celkem pěkná čísla, avšak z důvodu loňské bankovní krize musí banky odepisovat miliardy dolarů, které platí americkému fondu pro ochranu vkladů. Některé z nich mají kromě toho i jiné vysoké výdaje. Chcete vědět víc? Přehrajte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Které sektory dosáhly nejlepších čísel? A jaká videa jste sledovali nejvíc?

27.11.2023 Výsledková sezóna je za námi a my jsme si již tradičně pro vás připravili video, kde jsme si výsledovku shrnuli. Podívali jsme se na to, která videa vás nejvíce zaujala, jaká byla hlavní témata výsledovky a jak se dařilo jednotlivým sektorům.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Alibaba pociťuje dopady exportních omezení na čipy, akcie padají o 8 %

16.11.2023 Závěr výsledkové sezóny přinesl al čísla jedné z nejznámějších čínských společností, kterou je Alibaba. Ta doručila solidní čísla a dokonce oznámila, že začne akcionářům vyplácet dividendy. Kromě toho však firma oznámila i jednu negativní zprávu, která může výrazně ohrozit její cludový segment. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Warner Bros. Discovery ztrácí 700 000 předplatitelů, akcie padají o 15 %

08.11.2023 Výsledky dnes zveřejňovala i mediální společnost Warner Bros. Discovery. Ta si prakticky od svého vzniku prochází složitou transformací, v jejímž rámci se snaží splácet své dluhy a projít restrukturalizací, která by jí pomohla dostat se do zisku. Chcete vědět, jak to firmě jde? Přehrajte si naše video.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Berkshire Hathaway a Warren Buffett sedí na 157 miliard. USD

06.11.2023 Tradičně o víkendu reportovala výsledky i firma Berkshire Hathaway, kterou vede legendární investor Warren Buffett. Investiční portfolio společnosti nemá za sebou nejlepší kvartál kvůli poklesu akciových trhů jako celku. Podnikům, které patří přímo pod Berkshire, se však dařilo dobře a přinesla velmi pěkná čísla. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Akcie Applu oslabují po slabším výhledu, firma však zvyšuje ziskovost

03.11.2023 Včera večer po zavření trhu výsledky reportovala také největší americká společnost Apple. Ta přinesla již čtvrtý kvartál po sobě mírný pokles tržeb, avšak zisk jí pěkně rostl. Firma ale bojuje se zpomalující se poptávkou, která projevuje na slabších prodejích počítačů či tabletů. Přesto výsledky přinesly i několik pozitivních informací. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Amazon se slabším růstem cloudu, kterému pomáhá online obchodování, reklama a předplatné

27.10.2023 Včera večer se k předchozím třem technologickým firmám připojila společnost Amazon. Ta dosáhla pěkných výsledků a rostla prakticky ve všech důležitých segmentech. Cloud AWS však dosáhl slabého růstu, přesto trh výsledky odměnil 5% růstem akcií. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Intel chce do roku 2025 dohnat TSMC. Je už z nejhoršího venku?

27.10.2023 Kromě Amazonu včera zveřejnila výsledky také například společnost Intel. Ten se v poslední době potýkal s mnoha problémy, ale zdá se, že se společnost ubírá správným směrem. Podle generálního ředitele je dokonce na dobré cestě technologicky dohnat tchajwanskou společnost TSMC. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Společnost Coca-Cola se neobává dopadu léků na hubnutí na prodeje

26.10.2023 Kromě technologických společností hlásí výsledky i společnosti staré ekonomiky. Již v úterý oznámila svá čísla společnost Coca-Cola, která je považována za jednu z nejsilnějších značek na světě. V podstatě potvrdila, že v minulém čtvrtletí překonala očekávání. Společnost se také vyjádřila k tomu, zda nové léky na hubnutí ovlivní její prodeje. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Microsoft učí Google, jak podnikat v cloudu a umělé inteligenci, akcie +4 %

25.10.2023 Kromě společnosti Alphabet oznámila včera po uzavření trhu výsledky také společnost Microsoft. Ten dosáhl velmi pěkných čísel ve všech segmentech, a dokonce informoval o tom, jak se věci kolem umělé inteligence promítají do příjmů společnosti. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Alphabet klesá o 6 % kvůli zpomalujícímu se růstu cloudu

25.10.2023 Včera večer zveřejnily výsledky také první dvě velké technologické společnosti. První z nich byla Alphabet, mateřská společnost Googlu, která překonala očekávání jak v oblasti tržeb, tak i zisku. Přesto akcie po skončení obchodování oslabily o 6 %. Chcete vědět, co bylo příčinou poklesu navzdory dobrým číslům? Podívejte se na naše video.
img

Výsledková sezóna s XTB: AT&T má dost peněz na téměř 8% dividendu, akcie rostou o 7 %

20.10.2023 Své hospodářské výsledky zveřejnil také americký telekomunikační operátor AT&T. Jedná se o dlouhodobě oblíbenou společnost, která svým akcionářům vyplácí vysoké dividendy. Společnost však měla v posledních letech mnoho problémů a nashromáždila velké množství dluhů. Jak se společnosti daří jej snižovat? To se dozvíte v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: TSMC říká, že to nejhorší už má pravděpodobně za sebou, pomůže AI

20.10.2023 Právě včera zveřejnila své výsledky také tchajwanská společnost TSMC, která vyrábí čipy pro mnoho známých firem, včetně společností Apple, NVIDIA a AMD. Výrobci čipů se v posledních čtvrtletích potýkají s problémy, protože poptávka po chytrých telefonech a počítačích klesá. Společnost TSMC však přišla s pozitivními informacemi, které mohou naznačovat, že to nejhorší je již za námi.
img

Výsledková sezóna s XTB: Netflix opět zvyšuje ceny a přidává předplatitele, akcie rostou o 15 %

19.10.2023 Kromě společnosti Tesla byla další zajímavou společností, která včera oznámila výsledky, společnost Netflix. V jejím případě byly výsledky opravdu dobré a společnost překonala všechna důležitá očekávání. Pokud chcete vědět, co pomohlo Netflixu k tak dobrým výsledkům, přehrajte si naše video.
img

Výsledková sezóna s XTB: ASML vidí stagnaci tržeb po celý rok 2024

18.10.2023 Již několik čtvrtletí dochází k výraznému poklesu výroby čipů po celém světě, protože klesá objem prodaných chytrých telefonů a počítačů. Nizozemská ASML tyto dopady zatím výrazněji nepocítila, ale společnost výrazně změnila svůj výhled na příští rok. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Ovlivní situace v Izraeli výsledky společnosti Lockheed Martin?

17.10.2023 Výsledky zveřejnila také největší světová zbrojní společnost Lockheed Martin. Ta mírně překonala očekávání a zaznamenala růst tržeb, ale problémy s logistikou stále přetrvávají a vyšší výdaje na zbrojení se v číslech Lockheedu zatím neprojevily. Více se dozvíte v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: LVMH hlásí zpomalení poptávky po luxusu, akcie klesají o 6 %

11.10.2023 Kromě amerických společností zveřejňují své výsledky i evropské společnosti, jednou z prvních byla francouzská LVMH. Ta zastřešuje velké množství luxusních značek a investory zajímalo, jaký dopad bude mít současná ekonomická situace ve světě na segment luxusního zboží. LVMH se v posledních měsících nachází ve výrazném poklesu, který zveřejnění výsledků ještě prohloubilo. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Shrnutí výsledků za 2Q2023

14.08.2023 Výsledková sezóna je prakticky u konce, a proto jsme i tentokrát připravili shrnutí. V něm jsme se podívali na to, které společnosti vás nejvíce zaujaly, jaká byla hlavní témata a jak si vedly společnosti v jednotlivých sektorech.
img

Výsledková sezóna s XTB: Walt Disney zvyšuje ceny předplatného, začíná boj proti sdílení hesel

10.08.2023 Své výsledky včera večer zveřejnil také americký mediální a zábavní gigant. Segment zábavních parků společnosti rostl slušně, ale mediální segment si vedl hůře. Disney ztratil velké množství předplatitelů, ale to nakonec nemusí být takový problém. Chcete vědět proč? Podívejte se na naše video.
img

Výsledková sezóna s XTB: Alibaba výrazně zvyšuje tržby i zisky, zřejmě už je z nejhoršího venku

10.08.2023 Čínský gigant v oblasti internetového obchodu před několika hodinami přinesl vynikající čísla. Společnost rostla prakticky ve všech důležitých ukazatelích a v mnoha segmentech pěkně zvýšila ziskovost. Paradoxně nejslabší růst Alibaba zaznamenala v oblasti cloudu. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Palantir chce být zařazen do indexu S&P 500, schválil zpětný odkup v hodnotě 1 miliardy. USD.

08.08.2023 Výsledky včerejšího večera pocházely také z populární továrny Palantir. Přestože meziroční tempo růstu tržeb firmy klesá, stále uzavírá nové smlouvy a již třetí čtvrtletí po sobě je v zisku. Co by to mohlo pro společnost znamenat? To se dozvíte ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Warren Buffett dovedl Berkshire Hathaway k rekordnímu čtvrtletí

07.08.2023 Výsledky o víkendu oznámil investiční konglomerát vedený legendárním Warrenem Buffettem. Čísla byla velmi dobrá, společnost dosáhla v mnoha oblastech historických maxim, ale výsledky také poukazují na problémy americké ekonomiky jako celku. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Apple se zachraňuje prodejem služeb, tržby klesají už 3 čtvrtletí v řadě

04.08.2023 Výsledková sezóna vrcholí a čísla přinesla i největší americká společnost. Tržby společnosti Apple meziročně mírně klesly již třetí čtvrtletí v řadě, což představuje jednu z nejdelších sérií poklesů vůbec. Přesto výsledky nebyly vůbec špatné a přinesly pro Apple několik pozitivních momentů. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Amazon poprvé po dlouhé době vykazuje dvouciferný růst a čeká ho dobré čtvrtletí

04.08.2023 Poslední velkou technologickou společností, která zveřejnila své výsledky, byl Amazon. Ten investory příjemně překvapil tím, že se po dlouhé době vrátil k dvoucifernému růstu tržeb. Dvouciferně rostly i všechny důležité segmenty a Amazon na základě toho vydal i pěkný výhled na aktuální čtvrtletí. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: WBD splácí vysoký dluh, ale streamování ztrácí předplatitele

03.08.2023 Před několika hodinami zveřejnila výsledky velká americká mediální společnost Warner Bros. Discovery. Hlavním úkolem společnosti pro příštích několik let bude splatit vysoký dluh, získat nové předplatitele a začít více inzerovat. Jak se jí to zatím daří? To se dozvíte v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: AMD s výrazným poklesem prodejů, ale vyzývá NVIDII k souboji v AI

02.08.2023 Včera večer zveřejnila své výsledky také společnost AMD, která v posledních letech silně roste na úkor svého hlavního konkurenta Intelu. AMD v současné době zaznamenává výrazný pokles tržeb, ale výhled na zbytek roku je lepší a společnosti má pomoci nový čip vytvořený speciálně pro úlohy umělé inteligence. Více se dozvíte v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Intel se po předchozích katastrofálních čtvrtletích konečně dostal do zisku

28.07.2023 Kdysi dominantní americký výrobce čipů včera večer oznámil výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože tržby společnosti Intel v meziročním srovnání poklesly, mírné zlepšení výsledků bylo po velmi špatném předchozím čtvrtletí pozitivní zprávou. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Meta umlčela všechny kritiky, opět dvouciferný růst tržeb

27.07.2023 Americká společnost, pod kterou patří Facebook, Instagram a WhatsApp, včera večer po uzavření trhu dosáhla vynikajících výsledků. Meta překonala očekávání prakticky ve všech důležitých oblastech a zvýšila výhled tržeb pro aktuální čtvrtletí. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Alphabet překonal všechna očekávání, akcie reagují růstem o 6 %

26.07.2023 Včera večer začaly oznamovat výsledky také významné technologické společnosti. Alphabet překonal všechna očekávání a navzdory obavám o stav reklamního byznysu a hrozbám ze strany konkurence v podobě Microsoftu dosáhl opravdu pěkných čísel. Ve společnosti Alphabet také dojde k velké personální změně. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Umělá inteligence Microsoftu zatím nepomáhá, akcie oslabují o 4 %

26.07.2023 Druhou významnou technologickou společností, která zveřejnila své výsledky, byl Microsoft. Přestože oznámená čísla byla dobrá, očekávání společnosti, jejíž akcie v posledních měsících silně rostly a dosáhly historických maxim, byla pravděpodobně ještě vyšší a slabší výhled nakonec vyvolal negativní reakci. Navíc Microsoft má stále jeden ze svých segmentů ve výrazném poklesu. Více v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Akcie 3M rostou o 5 % navzdory pokutě 10 miliard dolarů za znečištění vody

25.07.2023 Tento týden pokračuje výsledková sezóna a první zajímavou společností byl průmyslový konglomerát 3M. Tato společnost má opravdu široké zaměření a vyrábí mnoho věcí od papíru přes ochranné pomůcky a lepidla až po elektroniku a zdravotnické výrobky. Společnost v poslední době čelila několika velkým soudním sporům, v nichž musela zaplatit obrovské pokuty, ale přesto se jí jako takové daří lépe, než se původně očekávalo. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: TSMC trpí slabými prodeji PC a smartphonů, ale čipy s umělou inteligencí by měly pomoci

21.07.2023 Nejmodernější světový výrobce čipů včera přinesl horší výsledky. Společnost doplácí na zpomalení prodejů počítačů či chytrých telefonů, na druhou stranu by TSMC mohlo napomoci dění v oblasti umělé inteligence. Nic to ale nemění na tom, že krátkodobý výhled společnosti není ideální. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Johnson & Johnson ukazuje, že hodnotové akcie nejsou mrtvé, akcie vzrostly o 6 %

21.07.2023 Výsledky včera zveřejnily také některé klasické hodnotové akcie, včetně farmaceutického gigantu Johnson & Johnson. Společnost mírně překonala veškerá očekávání, dosáhla dobrých čísel ve všech segmentech a také zvýšila svůj výhled pro zbytek roku. Více ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Tesla opět sníží ceny, aby zvýšila poptávku, marže nadále klesají

20.07.2023 Včera po uzavření trhu oznámila své výsledky zatím nejzajímavější společnost, kterou je automobilka Tesla. Čísla nebyla na první pohled špatná, ale při bližším pohledu se ukázaly některé varovné signály, které později potvrdil i Elon Musk. Akcie na výsledky reagovaly poklesem. Více informací se dozvíte ve videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Netflix úspěšně bojuje proti sdílení hesel, akcie přesto klesají o 8 %

20.07.2023 Včera večer zveřejnila výsledky také společnost Netflix, která sice mírně zaostala za očekáváním, pokud jde o tržby, ale všechny doprovodné informace byly pozitivní. Společnost výrazně překonala odhad růstu počtu nových předplatitelů a velmi úspěšně se jeví i její boj proti zneužívání hesel. Více v našem videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: ASML očekává 30 % růst, výrobci čipů vidí zlepšení trhu

19.07.2023 Nejvyspělejší světový výrobce strojů na výrobu čipů dosáhl v minulém čtvrtletí velmi dobrých čísel. Firma výrazně zvýšila tržby, zlepšila výhled a tvrdí, že výrobci čipů začínají vidět světlejší zítřky. Více v našem videu o výsledcích společnosti ASML.
img

Výsledková sezóna s XTB: Společnost Lockheed zaznamenala velkou poptávku po F-35, objem nevyřízených zakázek dosáhl rekordních 158 mld. USD.

18.07.2023 Své finanční výsledky před několika hodinami zveřejnila i největší zbrojní společnost na světě, kterou je Lockheed Martin. Ta těží ze současné situace ve světě, jelikož mnoho zemí si už na začátku loňského roku uvědomilo, že by měly více investovat do své národní obrany. Společnost Lockheed ve výsledcích přinesla i řadu pozitivních informací a zpráv pro akcionáře.
img

VIEO: Výsledková sezóna s XTB: BlackRock spravuje téměř 10 bilionů dolarů, čeká na Bitcoinové ETF

17.07.2023 Výsledky minulý týden oznámila také společnost BlackRock, největší světový správce aktiv. Společnost v minulém čtvrtletí těžila z toho, že trhy začaly poměrně slušně růst, ale také z paniky v bankovním sektoru. Příliv prostředků do fondů BlackRock se však zpomalil, což způsobilo pokles akcií po zveřejnění výsledků. Další informace naleznete v našem videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: JPMorgan so ziskom 14 miliárd USD, celý bankový sektor ťaží z rastu sadzieb

14.07.2023 Výsledky dnes priniesli aj veľké americké banky, medzi ktoré patrí JP Morgan, Wells Fargo či Citi. Všetky banky prekonali očakávania a dosiahli obrovské zisky. Nie všetkým sa však darilo rovnako. Zatiaľ čo niektoré banky rástli medziročne o desiatky percent, jednej z nich tržby aj zisky klesli. Viac sa dozviete v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Pepsico s vyššími tržbami o 10 %, predáva ale menej nápojov a jedla

13.07.2023 Americký nápojový gigant priniesol dnes výsledky za druhý kvartál. Firme pekne vzrástol zisk aj tržby, zvyšovanie cien ale zrejme odradilo niektorých zákazníkov, keďže predané objemy nápojov a jedla mierne klesli. Pepsicu to zatiaľ ale nevadí a svoju budúcnosť vidí pozitívne. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Alibaba sa rozkúskuje pomocou IPO a spin-offov na viacero firiem

18.05.2023 Najznámejšia čínska spoločnosť dnes zverejnila výsledky za predchádzajúci kvartál. Čísla žiadne prekvapenia nepriniesli, avšak firma uviedla niekoľko podrobností o tom, ako chce v budúcnosti postupovať pri rozdelení firmy na viacero menších častí. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Žiadna katastrofa sa nekoná, úspešnosť sektorov v rámci S&P 500

12.05.2023 Výsledková sezóna je prakticky za nami a výsledky už zverejnilo viac ako 90 % firiem z indexu S&P 500. Ako vždy, tak aj tentokrát sme pre vás pripravili krátke zhrnutie, kde sme sa pozreli na najúspešnejšie videá, hlavné témy výsledkov a úspešnosť jednotlivých sektorov.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Walt Disney stráca milióny predplatiteľov v Indii, zábavné parky rastú

11.05.2023 Americký gigant v oblasti zábavy včera večer zverejnil výsledky, v rámci ktorých reportoval napríklad pekný rast segmentu parkov, lodí a hotelov, ale aj výrazný pokles predplatiteľov svojej streamovacej platformy. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Palantir bude v zisku celý rok, vidí obrovský potenciál a dopyt po AI

09.05.2023 Jedna z najobľúbenejších spoločností posledných rokov priniesla v rámci včerajších výsledkov už druhý kvartál po sebe zisk. Firma okrem toho tvrdí, že zisková ostane aj počas celého roka a pomáhajú jej aj skoré investície do AI a strojového učenia. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Apple držia nad vodou iPhony a služby, predaje Macov vo výraznom prepade

05.05.2023 Najväčšia americká spoločnosť zverejňovala spomedzi dôležitých technologických firiem výsledky ako posledná. Applu medziročne klesli tržby, ktoré stiahol nadol napríklad predaj počítačov či tabletov, dva najdôležitejšie segmenty ale rástli a celkovo firma priniesla dobré výsledky. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: AMD s obrovským prepadom predaja procesorov do počítačov

03.05.2023 Po Inteli reportovala výsledky aj spoločnosť AMD, ktorá priniesla podobné informácie. Na medziročnej báze klesli firme tržby síce menej, avšak v rámci PC segmentu zaznamenala AMD obrovský pokles. Na druhý polrok však vedenie očakáva zlepšenie. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Intel reportuje najvyššiu stratu vo svojej histórii

02.05.2023 Ešte koncom minulého týždňa zverejňoval svoje výsledky aj americký výrobca čipov Intel. Firme sa medziročne výrazne prepadli oba hlavné segmenty a tržbami sa dostala na najnižšie úrovne za posledné roky. Intel však v niektorých segmentoch vidí znaky oživenia a má smelé plány do budúcna. Viac v našom videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Akcie Amazonu ako na hojdačke, investorov straší výrazné spomalenie cloudu

28.04.2023 Poslednou veľkou technologickou spoločnosťou tohto týždňa v rámci výsledkovej sezóny bol Amazon. Ten priniesol investorom veľmi pekné čísla a rast takmer všetkých segmentov. Amazon však ukázal, že jeho hlavný zdroj ziskovosti cloud AWS výrazne spomaľuje a bude možno ešte horšie. Viac v našom videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Meta s rastom tržieb po dlhšej dobe, akcie od začiatku roka pridávajú 160 %

27.04.2023 Materská spoločnosť Facebooku či Instagramu prekonala včera večer očakávania. Okrem toho zlepšila svoj výhľad a investorov ubezpečila, že jej investície do AI pomáhajú zlepšovať cielenie reklamy. Viac v našom videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Alphabet odkúpi akcie za 70 mld. USD, cloud prvýkrát v zisku

26.04.2023 Spoločnosť Alphabet nemala posledné mesiace moc dobré. Micorosft totiž uchopil integráciu AI v oblasti vyhľadávania lepšie ako Alphabet a firma tiež bojuje s celkovým útlmom v reklamnom segmente. Posledné výsledky firmy boli ale relatívne dobré a do zisku sa dostal aj jeden zo segmentov, ktorý bol dlhodobo v strate. Viac v našom videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Microsoft prekonáva všetky očakávania, akcie rastú o 8,5 %

26.04.2023 Spoločnosť Microsoft v rámci svojich výsledkov ukázala odolnosť voči zhoršujúcej sa ekonomike. Firme rástli tržby a zisky a pri jedinom problémovom segmente je dôvod poklesu skôr celkový útlm v tejto oblasti vo svete. Viac v našom videu.
img

Výsledková sezóna s XTB: Coca-Cola zvyšuje ceny, napriek tomu jej ľudia kupujú stále viac

24.04.2023 Najznámejší svetový výrobca nápojov v rámci výsledkov ukázal, že má na trhu veľmi silnú pozíciu a môže si dovoliť zvyšovať ceny pre svojich zákazníkov. Coca-Cola rástla vo väčšine sveta napriek negatívnym dopadom silného dolára alebo problémom s rastúcimi nákladmi. Viac vo videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Je vysoká dividenda AT&T v ohrození?

24.04.2023 Americký telekomunikačný operátor zverejňoval svoje výsledky ešte koncom minulého týždňa. Akcie na ne reagovali prudkým poklesom o 10 % napriek tomu, že výsledky neboli na prvý pohľad zlé. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Tesle sa prepadáva zisk kvôli znižovaniu cien, marže má najnižšie za roky

20.04.2023 Najznámejší výrobca elektromobilov dosiahol za posledný Q rast tržieb, avšak zisk sa kvôli výrazným zľavám z posledných mesiacov znížil. Spoločnosť dosiahla kvôlo rastúcim nákladom a nižším predajným cenám aj najnižšie marže za niekoľko rokov. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Netflix ide bojovať proti zdieľaniu hesiel, ktoré zneužíva 100 mil. ľudí

19.04.2023 Najznámejšia streamovacia platforma zverejnila výsledky, ktoré pri zisku a tržbách splnili očakávania trhu. Niektoré čísla, ako napríklad rast počtu predplatiteľov sa však spomaľuje a spoločnosti robí dlhodobo problém aj množstvo ľudí, ktorí svoje prihlasovacie údaje poskytujú iným ľuďom. Firma ale plánuje počas aktuálneho kvartálu vo veľkom začať proti tomuto postupu bojovať a veľa si sľubuje aj od predplatného s reklamou, pri ktorom už teraz začína zarábať viac, ako pri klasickom predplatnom.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Najdôležitejšia firma sveta ASML má od zákazníkov zmiešané signály

19.04.2023 Holandský výrobca najpokročilejších strojov na výrobu čipov prekonal za minulý kvartál očakávania. Firma vydala dobrý výhľad aj na aktuálny kvartál napriek tomu, že niektorí jej zákazníci vidia slabší dopyt po čipoch. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Johnson & Johnson s dobrými výsledkami, vyčleňuje miliardy na súdne spory

18.04.2023 Posledné výsledky farmaceutického giganta ukázali, že spoločnosti sa aj v aktuálnej ťažkej dobe darí veľmi dobre. Dobieha ju však minulosť a na súdne spory musí vynaložiť miliardy USD. Viac v našom videu.
img

VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Lockheed Martin ťaží z rastu vojenského napätia vo svete

18.04.2023 Americká zbrojárska spoločnosť dosiahla tržby ktoré boli v súlade s očakávaniami. Dopyt po zbraniach vo svete rastie, Lockheed má ale dlhodobejšie logistické problémy a nedostatok pracovnej sily. Napriek tomu firma vidí svoju budúcnosť pozitívne. Viac sa dozviete v našom videu.
Související klíčová slova: Čína | Video | Inflace | USA | Apple | Výsledková sezóna | ETF | Dividendy | Poptávka | Rizika | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | CEO | Dividenda | IPO | Investice | Investor | MIFID | Marže | Platforma | Portfolio | Riziko | S&P 500 | Výkonnost | Warren Buffett | Banky | Doporučení | USD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Komerční banka | Bank of America | XTB | Investoři | EU | Byznys | Zisk | Berkshire Hathaway | Výsledky | Investovat | Makro | Facebook | Ceny akcií | Delta | Investiční strategie | Akcie Erste | Banka | Česká spořitelna | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | JP Morgan | Online obchodování | PayPal | Signály | Trh | Předpověď | Zisky | CNBC | Buffett | Báze | EBITDA | Elon Musk | Mark Zuckerberg | ROCE | Tim Cook | Tržby | Komise | Burze | Wells Fargo | Microsoft | Podnikání | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | BlackRock | Firmy | Miliardy dolarů | Alibaba | Propad | Citi | S&P | Ztráty | Historická minima | Erste | Tempo růstu | Akcionáři | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Dobré výsledky | Ekonomická situace | Bankovní krize | Krize | Alphabet | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Lockheed Martin | Akcie Amazonu | Silný americký dolar | Akcie Applu | Geopolitické napětí | Použití finanční páky | Pojištění vkladů | Společnost Apple | Oživení trhu | Výsledky ČEZ | Rozdílové smlouvy | Hodnota firmy | Akcie klesají | Konglomerát | KB | Očekávání trhu | Finanční situace | Čistý zisk | Objem | Firma | Vysoké riziko | Co bude | Amazon | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | Walt Disney | Disney+ | Visa | Výrazný pokles | Problémy | Finanční ztráty | Americká automobilka | Společnost Microsoft | MasterCard | AT&T | Disney | Miliardy korun | Ziskovost | Hospodaření | Netflix | Vysoká dividenda | Budoucnost | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | Solidní výsledky | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Komunikace | Výsledkové sezóny | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Meziroční růst | Starbucks | Zlepšení | Výdaje | Americká společnost | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | Akcie 3M | Společnost Berkshire Hathaway | Vývoj | Varovné signály | Tržby společnosti | Automobilka | Nejslabší růst | Vyplácet dividendy | Komerční banky | Domácnosti | Růst | Potenciál | Dění ve světě | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Války | Umělá inteligence | Údaje | Velké americké banky | Procter & Gamble | Uzavření trhů | Posílení | Legendární investor | 3M | Zisk firmy | Akcie padají | PEPSICO | Růst EBITDA | Dluhy | CL | Umělé inteligence | JDE | Správce aktiv | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Americká společnost Apple | Šance | Růst tržeb | Ceny | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Společnost XTB | Čínská společnost | Výhled na příští rok | Pokles tržeb | Investor Warren Buffett | Firma Berkshire Hathaway | Coca-Cola | Zisk a tržby | Nvidia | Firma Berkshire | iPhone | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Moneta | Zveřejnění výsledků | RBAG | Online investiční konference | RBAG.CZ | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Vysoké dividendy | Hodnotové akcie | Discovery | AMD | Objednávky | Francouzská společnost | Riziko ztráty | Evropské společnosti | Plány | Konkurence | McDonald's | Obrovský potenciál | Americký výrobce | TSMC | AI | Azure | Mateřská společnost | VIAC | Olympiáda | Logistické problémy | Mediální společnost | Společnosti | Rivian | Warner Bros | Hospodaření bank | Gamble | Minulá výkonnost | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Meta | Společnost | Výsledky společnosti | TIM | Akcie Meta | | Podnikání v Číně | Covidové vakcíny | Krátkodobý výhled | Miliardy USD | Společnost Intel | WBD | Warner Bros. Discovery | Marketingová komunikace | Obrovské zisky | ERSTE (RBAG.CZ) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Investiční konference 2022 | Konference 2022 | F-35 | Společnost TSMC | Výrobci čipů | Problémy v Číně | Christian Dior | Dior | Hennessy | Společnost BlackRock | Vysoké sazby | FDIC | Společnost AMD | Velké technologické společnosti | CEO společnosti | Investor Warren | Vice | Americký výrobce čipů | Obrovské investice | Firma dnes | Umělá inteligence Microsoftu | Tchajwanská TSMC | Hubnutí | Objem hotovosti | Oblasti podnikání | Komentář vedení | AWS | Noční můra | Lockheed | Berkshire | Prodeje | Akcie WBD | Oblasti umělé inteligence | Oznámení | 256/2004 | Dlouhodobé držení | Odpovědnost | Výsledky za první čtvrtletí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Výsledek včerejších voleb
Výsledek voleb
Výsledek voleb ve Francii
Výsledek voleb v USA
Výsledek zahraničního obchodu
Výsledek zasedání
Výsledek zasedání Fedu
Výsledek zasedání k měnové politice
Výsledek zasedání měnových výborů
Výsledková sezóna

Následující klíčová slova

Výsledková sezóna v USA
Výsledková sezona za druhý kvartál
Výsledková sezóna za první čtvrtletí
Výsledková zpráva
Výsledkové cíle
Výsledkové období
Výsledkové období amerických společností
Výsledkové sezóny
Výsledkové sezóny v USA
Výsledkové zprávy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít