Úterý 19. březen 2024 05:58
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Globální index

img

S&P 500 na cílové čáře: vliv zisků a úrokových sazeb z USA

07.02.2024 Úterý přineslo indexu S&P 500 jen malé zisky, protože investoři svědomitě analyzovali smíšené zprávy amerických gigantů, vyhodnocovali výroky představitelů Fedu a hledali náznaky blížícího se snížení úrokových sazeb.
C:\fakepath\diamanty.jpg

CNBC: Ceny diamantů z loňského rekordu již klesly o 18 procent

25.06.2023 Jak se zpívá v jedné písni "diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem". V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. V únoru 2022 se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o 18 procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

TZ Allianz Trade: Insolvence opět nabírají na síle. Česko se zatím drží pod úrovní před pandemií

11.04.2023 Počet insolvencí se odrazil od pandemického minima a v polovině sledovaných zemí se dostane nad úroveň před pandemií. Naznačuje to Globální index platební neschopnosti pojišťovny Allianz Trade. Insolvence táhnou vzhůru zejména západoevropské ekonomiky. V Česku by letos mělo být o čtvrtinu méně insolvencí ve srovnání s rokem 2019, přesto jich meziročně přibude.
img

Začátek obchodního roku, mzdy mimo zemědělství v USA

03.01.2023 Začátek obchodního roku přináší klíčové obchodní zprávy, mezi něž patří údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v USA (N...
img

Společnost MTU AeroEngines dodá motory pro evropská vojenská letadla

16.12.2022 Francie podepsala smlouvu na další fázi vývoje evropského proudového letounu nové generace FCAS. Podle francouzského ministerstva ozbrojených sil se na kontraktu podílely jak větší společnosti, jako jsou Dassault Aviation a Airbus, tak i menší firmy včetně Eumetu, společného podniku výrobce leteckých motorů, německé společnosti MTU Aero Engines (MTX.DE):
img

Vývoj na trzích 11.-17. 7. 2022

18.07.2022 Minulou středu byla zveřejněna data o inflaci za červen v USA a Česku. V obou případech byl růst spotřebitelských cen vyšší, než očekával konsenzus ekonomů. Inflace v USA byla v červnu nejvyšší za více než čtyři dekády. V meziročním srovnání poskočila z květnových 8,6 % na 9,1 %, přičemž konsenzus očekával 8,8 %. V meziměsíčním srovnání inflace poskočila z květnových 1,0 % na 1,3 %, přičemž konsenzus očekával 1,1 %.
img

Vývoj na finančních trzích 23.-29.5.2022

30.05.2022 Po sedmi týdnech nepřetržitých akciových výprodejů, což byla nejdelší série tohoto typu od globální finanční krize v roce 2008, obrátily akciové trhy v průběhu minulého týdne směr a velice silně vzrostly. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 5,0 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
C:\fakepath\global economy.jpg

Důvěra účetních v globální ekonomiku v 1. čtvrtletí rekordně vzrostla

10.05.2021 Důvěra v globální ekonomiku v prvním čtvrtletí 2021 rekordně vzrostla, vyplývá z průzkumu mezi finančními profesionály, který uskutečnila Asociace certifikovaných účetních (ACCA). Nárůst byl největší za 12 let, kdy se průzkum koná. Do konce tohoto roku by se podle něj mohla ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před pandemií covid-19. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny

10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.11.2020

30.11.2020 Souhrnný globální index MSCI World má s aktuálním listopadovým zhodnocením 13,6% nakročeno ke druhé nejlepší měsíční výkonnosti v historii. Dominantním faktorem se stal hmatatelný progres ve vývoji vakcíny. V této fázi se již vakcíny několika farmaceutických firem nachází ve třetí fázi klinického testování. Zahájení očkování lze s vysokou pravděpodobností očekávat v polovině prosince. Pokrok na poli boje s covidem tak vede investory k očekávání rychlejšího návratu k normálu. V takovém prostředí nastává rotace investorů z růstových do hodnotových sektorů. Ty výrazněji zasáhla pandemie a jejich valuace se nyní stále nachází na zajímavých úrovních. Více hodnotové indexy, jako např. Stoxx Europe 600, v listopadu překonaly výkonnost růstových indexů, např S&P 500. Aktuální listopadová výkonnost Stoxx Europe 600 činí 14,9%, což značí nejlepší měsíční zhodnocení v historii. S&P 500 přidává 11,3%, což představuje méně než během letošního dubna. Růstové sektory totiž oživením prošly již ve dřívějších fázích covidové krize.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Globální spotřebitelská důvěra ve čtvrtletí rekordně klesla

16.07.2020 Spotřebitelská důvěra ve druhém čtvrtletí celosvětově rekordně klesla. Může za to přetrvávající pandemie nemoci covid-19, která zhoršuje výhled zaměstnanosti a ohrožuje osobní finance. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila nezisková výzkumná skupina Conference Board.
img

Měsíčník finančních trhů – Červen 2020

03.07.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 3,0 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ 7,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Květen 2020

03.06.2020 Díky pokračujícím masivním monetárním stimulům klíčových centrálních bank a postupnému otevírání ekonomik pokračovala na globálních finančních trzích pozitivní nálada. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 4,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již „pouze“ přibližně 10 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Duben 2020

06.05.2020 Globální akciové trhy dosáhly lokálního minima kolem 23. března. V tomto okamžiku z historických maxim z 19. února ztratily přibližně 35 %. Americký Fed nicméně na konci března oznámil masivní program kvantitativního uvolňování, objemově násobně větší než při poslední globální finanční krizi 2008-2009. Fed se rozhodl nakupovat prakticky všechny dluhové cenné papíry a v polovině dubna dokonce ohlásil, že začne nakupovat také korporátní dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield). Také Evropská centrální banka svůj program nákupů aktiv také výrazně rozšířila. Ve výsledku se díky masivním monetárním stimulům centrálních bank podařilo situaci stabilizovat a posléze dokonce začaly globální akciové trhy velice silně růst. V dubnu si tak ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 11 % a od začátku roku je v mínusu už „pouze“ 14 %.
img

Graf dne: Na evropské indexy dopadá koronakrize zatím nejvíce

04.05.2020 Přes pozitivní korekci, která na akciových trzích probíhá v posledních týdnech, akciové indexy stále nedosahují na úrovně z druhé poloviny února, kdy začali investoři panikařit kvůli koronakrizi. Zdaleka nejvyšší ztráty zaznamenal od 18. února hlavní index milánské burzy FTSE MIB, který propadl o více než 40 % a aktuálně ztrácí takřka 30 %. O 10 procentních bodů lépe jsou na tom německý DAX a také hlavní londýnský index FTSE. Newyorský index S&P 500 a tokijský Nikkei dosahují poklesu přibližně 15 %. Na podobné úrovni ztrát jsou také globální akcie. Globální index MSCI All Country klesá o 17 %. Z uvedených indexů se daří nejvíce akciím v Hong Kongu. Index Hang Seng vykazuje ke dnešnímu dni přibližně desetinové ztráty. Tento index "těží" z relativně nízké základny způsobené předchozími nepokoji. Naopak evropské indexy vykazují relativně vyšší ztráty, protože se Evropa v posledních týdnech stala epicentrem pandemie. Slíbená pomoc ECB a evropských vlád neuzemnila skeptiky tak výrazně, jako se to například podařilo v USA. V neposlední řadě má v evropských indexech důležitou váhu bankovnictví a energetické tituly, které dostaly zvláště silný bodyček.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Conseq: Globální akciové trhy za březen ztratily 14 procent

01.04.2020 Globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 procent. Nedařilo se zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR propadl o 24 procent, vyplývá z analýzy společnosti Conseq. Na vině bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě.
img

Měsíčních finančních trhů – Březen 2020

01.04.2020 Březen byl pro riziková aktiva nejhorším měsícem za poměrně dlouhou dobu. Na vině samozřejmě bylo masivní šíření epidemie koronaviru po celém světě. Ekonomiky se doslova zastavily. HDP výrazně poklesne a patrně půjde o nesilnější recesi od druhé světové války. Naštěstí klíčové centrální banky v čele s Fedem a ECB přispěchaly na pomoc tím, že se zavázaly k prakticky neomezeným nákupům dluhových cenných papírů. Na konci měsíce se tak investiční sentiment podařilo stabilizovat. I tak ve výsledku globální akciové trhy za celý březen ztratily 14 %. Nedařilo se přitom zejména akciím ve střední Evropě, jejichž index CECEEUR ztratil dokonce 24 %. Globální dluhopisový index ztratil 2 %, přičemž se nedařilo zejména korporátním dluhopisům s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield), které ztratily 14 %. Velice patně na tom byly rovněž komodity, jejichž globální index ztratil 29 % a ropa dokonce propadla o celých 55 %. Barel severomořského Brentu se tak na konci měsíce obchodoval za 23 dolarů. Výrazně vzrostla volatilita neboli kolísavost rizikových aktiv, když index strachu VIX vzrostl o 34 % na 54 bodů. Masivní výprodeje jsme využili k přikoupení akciových pozic, neboť ocenění neboli valuace globálních akciových trhů se dostaly na velice atraktivní úrovně, které pro střednědobý až dlouhodobý horizont slibují vysoce nadstandardní zhodnocení. V krátkodobém horizontu bude nicméně obchodování i nadále velice volatilní.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
img

Světová ekonomika zpomaluje, tragédie to ale rozhodně není

04.09.2019 Jaký je aktuální výhled světové ekonomiky? Dá se říci, že to není žádná sláva, na druhou stranu to ale není ani tragédie. Světová ekonomika je totiž v mírně klesajícím trendu již od přelomu let 2017 a 2018, tedy již přibližně rok a půl. Je to jasně patrné z vývoje hojně sledovaných globálních indexů nákupních manažerů (PMI – purchasing managers indices).
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Akcie čínských firem v USA klesají

24.05.2019 Zhoršující se obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou způsobuje nejprudší výprodej čínských akcií obchodovaných v USA od globální finanční krize. Index S&P/BNY Mellon amerických depozitních poukázek (ADR) vydaných čínskými společnostmi od začátku tohoto měsíce klesl o 15 procent. Je tak na cestě vykázat nejhorší měsíční výkon od října 2008, uvedla agentura Bloomberg.
img

Vývoj na finančních trzích – leden 2019

04.02.2019 Data o růstu čínského HDP potvrdila, že druhá největší ekonomika v roce 2018 rostla nejpomaleji za posledních 28 let, konkrétně 6,6 %. Čínské vládní autority proto připravují nové fiskální stimuly na podporu ekonomického růstu. Centrální banka již měnové kohouty uvolnila.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Světové akcie letos zažily velký propad

31.12.2018 Světový akciový trh letos zažil největší výprodeje od finanční krize. Globální index FTSE All World ztratil 12 procent, což je nejhorší roční výsledek od roku 2008, píše list Financial Times (FT).
img

Světové akciové indexy

25.01.2017 Indexy jsou nejen základním statistickým indikátorem měřícím vývoj celého trhu ale také určitým měřítkem úspěšnosti a schopností investora. Ten, který dokáže své investiční portfolio dlouhodobě zhodnocovat lépe než činí přírůstek či ztráta daného indexu, tj. výnosnost portfolia převyšuje výnos celého trhu (čímž se mimochodem vymyká základní investiční teorii), pak má výborný investiční instinkt.
Související klíčová slova: Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | New York | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Burza | Burzovní index | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Křížový kurz | Likvidita | MIFID | MMF | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Opce | P/E | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Rally | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Swiss | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | IEA | Partners | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Index strachu | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Financial Times | Semináře | Centrální bankéři | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finance.cz | Fondy | Graf | Hang Seng | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz dolarů | Kurz měny | Libra | Maďarsko | Management | Market | Markets | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Osobní finance | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | Dluhopisový index | Free float | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Burze | Investment | DPA | Microsoft | MSCI | CSI300 | TLTRO | Ole Hansen | BNY Mellon | Agentura DPA | Oslabení eura | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Diamanty | Stock Exchange | Offshore jüan | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Zpravodajský server | Firmy | Economic | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Newyorský index S&P 500 | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Index volatility VIX | Akce centrálních bank | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | S&P | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | FTSE MIB | Historické rekordy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Institucionální investoři | Příjmy | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Fúze a akvizice | Bloomberg Commodity Index | Akcie v Indii | MiFID II | Masivní výprodeje | MSCI World Index | Lithium | Conseq Investment Management | Kobalt | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Země platící eurem | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | Developed markets | Očekávání investorů | Lockheed Martin | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Akcie společnosti | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Turecké liry | Ekonomické krize | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | Kompozitní index | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | FTSE All World | Index FTSE All World | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Index hongkongské burzy | Slabší libra | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Čínské firmy | Dolarová aktiva | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Růst cen ropy | Partners Capital International | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu čínského jüanu | Pokles kurzu | Index ADR | S&P/BNY Mellon | Tencent Holdings | Index S&P/BNY Mellon | Index čínských firem | Hang Seng China Enterprises | Akcie čínských firem | Globální HDP | Protesty v Hong Kongu | Snížení sazeb | Cena diamantů | Ceny niklu | NASDAQ 100 | Asset alokace | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Americké futures | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Obavy z globální recese | Globální recese | Očekávání trhu | Finanční situace | iShares | ESG | Měsíčník finančních trhů | Makroekonomický výhled | Světové akciové indexy | Dow Jones EURO STOXX 50 | DAX Performance-Index | ATX Austrian Traded Index | SMI Swiss Market Index | FTSE 100 Index | CAC 40 Index | AEX Amsterodam Exchange Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | S&P TSX 60 Index | BOVESPA Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | HSI Hang Seng Index | NIFTY 50 Index | FTSE/JSE Africa Top 40 Index | S&P/ASX 200 Index | Dow Jones Global Titans 50 Index | Automobilky | Investment Management | Jednání o brexitu | HDP v USA | Hongkong | LNG | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Index milánské burzy | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Německý průmysl | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Server CNBC | Index DOW | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Zveřejněná data | EET | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Průmysl | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Problémy | Vládní výdaje | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Americké centrální banky | Ředitelka | xStation5 | Stratég | Hlavní akciové indexy | Čínská centrální banka (PBOC) | Americký index | Aktuální klíčová rizika | Růst hrubého domácího produktu | Bart van Ark | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | CFA | Commodity index | Daimler | Miliardy eur | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Ukazatele | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Komunikace | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Prezident | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Provozní zisk | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Čínská vláda | Alokace investičních portfolií | Francouzský statistický úřad | NFP | Palantir | Americké ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Valuace | COVID-19 | Kukuřice | Týden na finančních trzích | Ekonomické aktivity | Střední podniky | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Výkyvy | Změny trhu | Londýnský index | Prudký pokles | Program nákupu aktiv | Index strachu VIX | ishares China | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Stimul | Nákupy aktiv | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Hlavní centrální banky | Domácnosti | Asociace | Přikoupení | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Platební neschopnosti | Allianz | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Conseq Michal Stupavský | Války | CECEEUR | index CECEEUR | Poradce | Organizace | Práce | Koronakrize | Afrika | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Ekonomické oživení | FANG | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Statistiky | Indikace | Rizikové averze | Propad ceny | Trade | Evropské indexy | Posílení | Výzkumná skupina | Maloobchod | Latinská Amerika | Čtvrtletní zisk | Dovoz | MSCI World | Expanze | Kontrakce | Průmyslové kovy | Vývoj ekonomiky | Alrosa | Sektor služeb | CL | Moderna | Fiskální stimul | Manažeři | Eli Lilly | LLY | Akcie leteckých společností | Kupci | Investment management | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Výrobní PMI | PEPP | Květnová inflace | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | Stimulační program | Růst čínských akcií | Známky ekonomického oživení | Červnová inflace | Fond obnovy | Ocenění | Šance | SAE | Globální spotřebitelská důvěra | Globální index spotřebitelské důvěry | Ceny | Malé zisky | Merkelová | Společnost XTB | Progres | Insolvence | Důvěra | Caixin | Cenové hladiny | Růst důvěry | Globální pandemie | Zvýšení daní | Výrobní sektor | Výrobní index | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Nařízení | Dluhový trh | Podvážení | Oživení čínské ekonomiky | Palantir Technologies | PLTR | Spotřebitelská poptávka | MTU Aero Engines | Očkování | Emise akcií | Počasí | Růst ceny | Investiční manažeři | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Ceny diamantů | Německé ceny | Stimuly v USA | Proočkování populace | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Air | Nový kapitál | Silný růst | Akcie Eli Lilly | Pandemická krize | Vývoj pandemie | Data o inflaci | Rostoucí ceny | Objem transakcí | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Důvěra účetních v globální ekonomiku | Důvěra v globální ekonomiku | Asociace certifikovaných účetních | Asociace certifikovaných účetních (ACCA) | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Ochota riskovat | Německé společnosti | Oslabení | Příležitosti | Dekarbonizace | Konkurence | Reflační obchodování | | Spojené arabské emiráty | Odvětví | Rekord | Španělská společnost | Americká ministryně financí | SXXP | Dupont | Společnosti | Opatření | Dna | Rychlý růst | Uhlí | Energetika | High-yield | Minulá výkonnost | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Lockdowny | TIM | Omicron | | Jestřábí Fed | Bidenova administrativa | Diamant | Large-cap | Frontier Group Holdings | Bain & Company | Bain | Sankce | Dassault Aviation | CIPS | Řetězce | Uvalení sankcí | Allianz Trade | Rekordní zisky | Tradingové webináře | Korekční pohyb | Boj s inflací | Dragon | Marketingová komunikace | Index Philadelphia | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | LSEG | MTU Aero Engines (MTX.DE) | MTX | MTX.DE | Future Combat Air System | FCAS | Future Combat Air System (FCAS) | Botswana | Bancorp | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek | KBW | Asie | Ruské diamanty | Vice | New York Community | Kongo | Fáze výroby | Jonathan Lok | Ceny syntetických diamantů | Uměle vytvořený diamant | Vytvořený diamant | Edahn Golan Diamond Research & Data | Edahn Golan | Syntetické diamanty | Investice do ETF | Philadelphia SE | Rok 2024 | Smíšené zprávy | NYCB | New York Community Bancorp | GE HealthCare Technologies | GE HealthCare | HealthCare Technologies | HealthCare
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Globální geopolitické události
Globální HDP
Globální hodnota fúzí a akvizic
Globální hodnota fúzí a akvizicí
Globální hospodářské krize
Globální hospodářský cyklus
Globální hospodářský růst
Globální hospodářský řád
Globální hrozby
Globální hrubý domácí produkt

Následující klíčová slova

Globální index spotřebitelské důvěry
Globální index vládních dluhopisů
Globální indexy
Globální inflace
Globální instrument
Globální intervence
Globální investoři
Globální kalendář
Globální koronavirová krize
Globální krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít