Vít Hradil

Analytici: Růst HDP táhla domácí poptávka
30.04.2025 Růst hrubého domácího produktu (HDP) v prvním čtvrtletí o 0,5 procenta mezičtvrtletně a o dvě procenta meziročně odpovídá očekávání finančního trhu. Táhla ho především domácí poptávka, kterou podporuje růst kupní síly domácností, shodli se analytici oslovení ČTK. Varovali ale, že oživení české ekonomiky mohou v příštích kvartálech ohrozit cla, která uvalila na evropské dovozy administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Analytici: Základní trendy ve vývoji inflace se nemění
10.04.2025 Základní trendy ve vývoji inflace se nemění, růst spotřebitelských cen by mohl v dalších měsících zůstat na současné úrovni. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Cenový vývoj bude podle nich ale ovlivňovat nevyzpytatelná celní politika prezidenta USA Donalda Trumpa. Spotřebitelské ceny v ČR v březnu meziročně vzrostly o 2,7 procenta, stejně jako v únoru. Podle statistiků zdražily zejména potraviny, naopak zlevnily pohonné hmoty.

Analýza: Splátky úroků ze státního duhu loni v ČR vzrostly na 1,6 pct HDP
27.03.2025 Splátky úroků ze státního dluhu loni v Česku dosáhly 1,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP), meziročně vzrostly o 0,3 procenta HDP. K růstu přispívají přetrvávající inflace, vyšší úrokové sazby, ale také očekávání investorů že se země bude v budoucnu dál zadlužovat. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB, kterou má ČTK k dispozici. Analýza také upozorňuje, že růst úroků může v budoucnu vytvářet tlak na státní rozpočet a komplikovat investice i jinou podporu ekonomiky.

Česká inflační vítězství
25.03.2025 Ačkoliv českou inflaci stále nelze považovat za definitivně zkrocenou, zdá se, že šílené období zcela nekontrolovaného růstu cen je již za námi, a lze tedy začít bilancovat.

Bankovní rada ČNB podle analytiků znovu přeruší snižování sazeb
23.03.2025 Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém středečním jednání zřejmě znovu přeruší uvolňování měnové politiky. Předpokládá to většina analytiků oslovených ČTK. Centrální banka podle nich ponechá základní úrokovou sazbu na 3,75 procenta, kam ji snížila na únorovém zasedání. Ponechání úrokové sazby na současné úrovni naznačili v rozhovorech v médiích v uplynulém týdnu i dva členové bankovní rady Jakub Seidler a Jan Kubíček.

Analytici: Obrat v náladě spotřebitelů by měl přispět k růstu ekonomiky
21.03.2025 Březnový obrat v trendu nálady spotřebitelů, která stoupla po sérii tří měsíců poklesu, by podle analytiků měl přispět k letošnímu rychlejšímu růstu ekonomiky. Důvěra by mohla během roku přitom dále stoupat, shodli se dnes ve vyjádření pro ČTK. Upozornili ale na růst cenových očekávání, rizikem začíná být podle nich také situace na trhu práce.

Analytici: Průmyslová produkce přibližně od roku 2018 stagnuje
12.03.2025 Průmyslová produkce v meziročním srovnání v lednu rozšířila pokles na čtyři měsíce v řadě a prakticky stagnuje od roku 2018. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Novým negativním impulsem je podle nich obchodní válka USA vytvářející překážky v mezinárodním obchodě. Průmyslová výroba v Česku v lednu zpomalila meziroční pokles na 0,6 procenta z prosincových revidovaných 2,7 procenta.

Analytici: Inflace zůstává dlouhodobě zvýšená
05.03.2025 Česká inflace zůstává i přes únorový pokles na 2,7 procenta dlouhodobě zvýšená. Problematický je zejména sektor služeb, kde ceny stále rostou vysokým tempem. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení předběžného údaje o vývoji spotřebitelských cen, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Vývoj inflace podle nich nahrává tomu, že Česká národní banka (ČNB) odloží další snížení úrokových sazeb.

Analytici: Nižší spotřebitelská důvěra bude souviset s rizikem obchodní války
21.02.2025 Únorové zhoršení důvěry spotřebitelů v českou ekonomiku patrně souvisí s vývojem v zahraniční, především s hrozbou obchodních válek mezi USA a Evropou. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň vyjádřili přesvědčení, že přes mírný pesimismus spotřebitelská poptávka nadále poroste a bude letos hlavním tahounem hospodářského růstu. Zvýšení podnikatelské důvěry v ekonomiku analytici nepřeceňují, podle nich stále není podloženo růstem nových zakázek.

ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 3,75 pct, zhoršila výhled ekonomiky
06.02.2025 Bankovní rada České národní banky (ČNB) se dnes po prosincové pauze vrátila k uvolňování měnové politiky. Základní úrokovou sazbu snížila o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta, rozhodnutí bylo jednomyslné. Pokles sazby odpovídal očekávání finančního trhu, kurz koruny na něj nereagoval. Guvernér ČNB Aleš Michl na tiskové konferenci upozornil, že k dalšímu snižování sazeb bude bankovní rada přistupovat opatrně. Prognóza ČNB také zhoršila výhled letošního růstu HDP na dvě procenta.

Analytici: Snížení sazby ČNB o čtvrt bodu trh čekal
06.02.2025 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba je na nejnižší úrovni od konce ledna 2022. Koruna na rozhodnutí nereagovala.

Analytici: Český průmysl trápí strukturální problémy evropského průmyslu
06.02.2025 Výkon českého průmyslu za uplynulé dva roky snižují vedle jednorázových šoků také strukturální problémy evropského průmyslu, které budou odeznívat pomalu. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Rychlé oživení podle nich nyní nelze čekat, nejistotou jsou i kroky prezidenta USA Donalda Trumpa. Průmyslová výroba v ČR loni meziročně klesla o 1,4 procenta, výsledek je nejhorší od covidového roku 2020.

Analytici: Lednová inflace byla vyšší, ceny ale nerostly dramaticky
06.02.2025 Lednová meziroční inflace 2,8 procenta byla mírně vyšší, než očekával finanční trh. Změny ceníků ale nebyly dramatické a potvrzuje se, že období rychlého růstu spotřebitelských cen skončilo. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení dnešního předběžného odhadu inflace. Vývoj cen podle nich nebude znamenat překážku proto, aby dnes bankovní rada České národní banky (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta.

ČNB dnes projedná nastavení úrokových sazeb
06.02.2025 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Analytici předpokládají, že se po prosincové pauze vrátí k uvolňování měnové politiky a sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Bankovní rada se při rozhodování bude moct opřít o novou makroekonomickou prognózu. Rozhodnutí by mohl ovlivnit i předběžný odhad lednové inflace, který ráno zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ).

Analytici očekávají, že se ČNB vrátí ke snižování úrokových sazeb
02.02.2025 Bankovní rada České národní banky (ČNB) se zřejmě ve čtvrtek vrátí k uvolňování měnové politiky a sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků, které oslovila ČTK. Experti zároveň upozornili, že konečné rozhodnutí může ovlivnit předběžný údaj o lednové inflaci, který v den jednání bankovní rady zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ). Ve prospěch dalšího snížení úrokových sazeb vyznívaly i výroky členů bankovní rady v médiích v minulých týdnech.

Analytici: Loňský růst HDP o procento je vzhledem k okolnostem uspokojivý
31.01.2025 Jednoprocentní hospodářský růst v roce 2024 je vzhledem k okolnostem, kdy se země potýkala se slabou zahraniční poptávkou a vysokými cenami energií, uspokojivý výsledek. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. V letošním roce podle nich růst hrubého domácího produktu (HDP) zrychlí a přiblíží se dvěma procentům. Varovali ale před riziky spojenými se slabou německou ekonomikou nebo s hrozbou amerických cel na evropské zboží.

Trump zvýší ekonomický tlak na Evropu, možná jednání ale nevyloučil
20.01.2025 Avizované kroky Donalda Trumpa, které nový americký prezident ohlásil při své dnešní inauguraci, zřejmě zvýší ekonomický tlak na Evropu, zároveň však nezavírají dveře pro budoucí obchodní jednání. Myslí si to ekonomové oslovení ČTK. Největší dopady očekávají v tzv. zelené politice, v níž EU podle nich ztratí svého hlavního spojence, což může vést k tlaku na přehodnocení evropského Green Dealu. Naopak od Trumpovy podpory těžby očekávají snížení cen energií po celém světě.

Analytici: Meziroční inflace v prosinci byla pod očekáváním trhu
13.01.2025 Meziroční inflace v prosinci byla přes nárůst pod očekáváním finančního trhu i centrální banky, která by tak dříve mohla snížit sazby, shodli se analytici, jež oslovila ČTK. V prvním čtvrtletí 2025 by se podle nich meziroční růst spotřebitelských cen měl začít zmírňovat. Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně stouply o 0,2 bodu na tři procenta. Za celý loňský rok průměrná míra inflace činila 2,4 procenta, nejméně za šest let.

Analytici: Meziroční inflace překročila tři procenta
12.01.2025 Meziroční inflace se v prosinci zvýšila z listopadových 2,8 procenta a překročila tři procenta. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Podle nich sice meziměsíční růst cen výrazně nezrychlil, meziroční inflaci ale ovlivnila srovnávací základna z předloňského prosince, kdy výrazně klesly ceny potravin před změnou sazby daně z přidané hodnoty (DPH). Za celý loňský rok inflace podle analytiků v průměru dosáhla zhruba 2,4 procenta po předloňských 10,7 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o prosincovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.

Analytici: Zvýšení výdajů na obranu na pět procent HDP znamená 250 mld. Kč ročně
08.01.2025 Zvýšení výdajů na obranu ze dvou na pět procent hrubého domácího produktu by znamenalo nutnost najít v dnešních cenách zhruba 250 miliard korun ročně. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Problémem by podle nich bylo také to, jak takové peníze utratit. Mohlo by to ale nastartovat ekonomiku. Nastupující prezident USA Donald Trump řekl, že chce, aby členské země Severoatlantické aliance (NATO) na obranu dávaly pět procent HDP.

Analytici: Koruna by v tomto roce neměla posílit výrazněji pod 25 korun za euro
05.01.2025 Česká měna by v letošním roce neměla posílit výrazněji pod hranici 25 korun za euro, uvedla většina analytiků, které oslovila ČTK. Klíčovým faktorem kurzu koruny budou podle nich inflační statistiky, měnová politika, geopolitická situace a případné obchodní války. Loni koruna vůči hlavním světovým měnám oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta, k euru o 2,3 procenta. V pátek odpoledne se obchodovala kolem 25,15 Kč/EUR.

Česká koruna letos oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta
30.12.2024 Česká měna vůči hlavním světovým měnám letos oslabila, k americkému dolaru o 8,2 procenta, k euru o 2,3 procenta. Ztratila i k britské libře, o 7,1 procenta, k polskému zlotému o 4,1 procenta a švýcarskému franku o více než procento. Naopak k maďarskému forintu posílila o 4,7 procenta, řekl ČTK analytik Portu Marek Pokorný. Podle Patria.cz se koruna dopoledne obchodovala na 25,22 Kč/EUR a 24,20 Kč/USD.

Experti čekají příští rok zrychlení ekonomiky ČR
27.12.2024 Česká ekonomika v příštím roce zrychlí svůj růst ke dvěma procentům, když ji nadále potáhne zejména spotřeba domácností. Inflace zůstane na podobné úrovni jako letos, a protože růst nominálních mezd překoná tempo růstu spotřebitelských cen, zvýší se i reálné příjmy domácností. Nezaměstnanost mírně naroste, nadále ale bude patřit mezi nejnižší v Evropské unii. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí na základě prognóz 13 tuzemských odborných institucí a odhadů analytiků oslovených ČTK.

Analytici: Přerušení poklesu úrokových sazeb bylo očekávané
19.12.2024 Přerušení poklesu základní úrokové sazby, o kterém dnes rozhodla bankovní rada České národní banky (ČNB), bylo podle analytiků očekávané a finanční trhy na něj reagovaly jen minimálně. Odborníci, které ČTK oslovila, ale předpokládají, že v příštím roce se bankovní rada ke snižování základní úrokové sazby vrátí. Rozcházejí se však v očekávání, jak rychle bude uvolňování měnové politiky postupovat. Úročení hypoték dnešní rozhodnutí bankovní rady podle analytiků bezprostředně neovlivní.

ČNB letos naposled dnes rozhodne o úrokových sazbách
19.12.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes naposledy v tomto roce rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Analytici předpokládají, že centrální banka po roce přeruší uvolňování měnové politiky a základní úrokovou sazbu nechá na čtyřech procentech, kolik činí od počátku listopadu. Hospodářskému oživení v Česku by podle nich nicméně další snížení sazeb, které jsou nyní na nejnižší úrovni od počátku února 2022, prospělo.

Analytici čekají, že ČNB ve čtvrtek přeruší snižování sazeb
15.12.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve čtvrtek přeruší uvolňování měnové politiky, se kterým začala před rokem, a ponechá základní úrokovou sazbu na čtyřech procentech. Předpokládají to analytici, které ČTK oslovila. Podle nich by sice hospodářskému oživení v Česku prospělo snížení úroků, bankovní rada ale bude spíš postupovat opatrně s ohledem na přetrvávající zvýšenou inflaci ve službách. O potřebě opatrného postupu mluvili v rozhovorech s médii v minulých týdnech i členové bankovní rady.

ČSÚ zveřejní listopadovou inflaci
10.12.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v listopadu. Analytici předpokládají, že inflace v meziročním vyjádření zrychlila na tři procenta z říjnových 2,8 procenta. Upozornili však, že růst inflace v závěru letošního roku je do určité míry způsobený loňskou srovnávací základnou a že se od ledna tempo růstu spotřebitelských cen opět sníží.

Analytici: Průmysl v říjnu klesl silněji, naděje na oživení je slabá
09.12.2024 Říjnový pokles českého průmyslu byl silnější, než předpokládal trh. Dřívější předpoklady jeho oživení v pozdější části letošního roku berou zasvé, uvedli analytici, které oslovila ČTK. Zároveň se podle nich potvrdila silná provázanost s německým průmyslem, který strádá zejména kvůli drahým energiím a napjaté situaci v autoprůmyslu. Průmyslová výroba v ČR v říjnu po dvou měsících růstu meziročně klesla o 2,1 procenta.

Meziroční inflace zrychlila na tři procenta, odhadují analytici
08.12.2024 Meziroční inflace v listopadu dál zrychlila a dosáhla tří procent po říjnových 2,8 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozornili však, že růst inflace v závěru letošního roku je do určité míry způsoben loňskou srovnávací základnou a že se od ledna tempo růstu spotřebitelských cen opět sníží. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o listopadové inflaci v úterý.

Analytici: Růst mezd je dobrý pro ekonomiku, reálně jsme na úrovni roku 2018
04.12.2024 Meziroční reálný růst průměrné mzdy ve třetím čtvrtletí o 4,6 procenta je dobrá zpráva pro ekonomiku, protože vyšší mzdy se promítnou ve spotřebě domácností, která aktuálně táhne české hospodářství. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň ale upozorňují, že mzdy ještě nevyrovnaly propad z doby pandemie covidu-19 a aktuální kupní síla domácností odpovídá třetímu čtvrtletí 2018. Růst mezd by také podle analytiků mohl vést Českou národní banku (ČNB) k tomu, aby přerušila snižování úrokových sazeb.

HDP ve 3Q vzrostl o 1,3 pct., experti čekají celoroční růst 1 procento
29.11.2024 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1,3 procenta, ve srovnání s předchozím kvartálem se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,4 procenta. Zpřesněný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční růst táhla zejména spotřeba domácností, naopak ho brzdil pokles investic, a to především podnikových. Podle analytiků i České národní banky (ČNB) míří české hospodářství k celoročnímu růstu kolem jednoho procenta.

Česká ekonomika údajně míří k celoročnímu růstu o procento
29.11.2024 Česká ekonomika míří k celoročnímu růstu zhruba o jedno procento. Shodují se na tom analytici při hodnocení zpřesněných údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve třetím čtvrtletí. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) vzrostl HDP meziročně o 1,3 procenta, mezičtvrtletně o 0,4 procenta. Analytici vítají zvýšení tempa růstu spotřeby domácností, za riziko pro budoucí vývoj označují omezení podnikových investic.

Výrobní ceny naznačují, že zdražování potravin bude zrychlovat
18.11.2024 Vývoj výrobních cen v zemědělství naznačuje, že zdražování potravin v příštích měsících zrychlí. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. S ohledem na vývoj výrobních cen v ostatních sektorech ale neočekávají, že by se vrátila plošná vysoká inflace z minulých let. Údaje o vývoji cen výrobců dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), předznamenávají budoucí vývoj spotřebitelských cen.

Inflace v říjnu zrychlila, analytici čekají další růst
11.11.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně vzrostly o 2,8 procenta, inflace tak zrychlila ze zářijových 2,6 procenta. Proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta. Dnes o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků táhly inflaci vzhůru především ceny služeb spojených s bydlením, u zboží byl růst cen umírněný. V závěru roku lze podle nich očekávat další zrychlení inflace nad tři procenta. V evropském srovnání si Česko pohoršilo, když mělo 15. nejvyšší inflaci ze 41 sledovaných zemí, zatímco v září byla 17. nejvyšší.

Analytici: Inflaci táhly služby spojené s bydlením
11.11.2024 Meziroční inflaci táhly v říjnu vzhůru ceny služeb spojených s bydlením, naopak růst cen zboží je umírněný. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení aktuálních údajů o vývoji spotřebitelských cen. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční inflace v říjnu zrychlila na 2,8 procenta ze zářijových 2,6 procenta, proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta. V závěru roku analytici očekávají další zrychlení inflace nad tři procenta, zejména vlivem statistické základny z loňska.

ČSÚ dnes zveřejní říjnovou inflaci, podle analytiků zrychlila
11.11.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o říjnovém vývoji spotřebitelských cen. Analytici předpokládají, že inflace v meziročním vyjádření mírně zrychlila na 2,7 procenta ze zářijových 2,6 procenta. V závěrečných měsících roku se podle nich bude meziroční tempo růstu cen dál zvyšovat až nad tři procenta, důvodem bude hlavně vliv loňské srovnávací základny.

Meziroční inflace v říjnu dle odhadu zrychlila na 2,7 procenta
10.11.2024 Meziroční inflace v říjnu mírně zrychlila na 2,7 procenta ze zářijových 2,6 procenta. Shodují se na tom odhady analytiků, které ČTK oslovila. V říjnu podle nich zdražovaly zejména potraviny, pokračovalo naopak zlevňování pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o říjnovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.

Analytici: Vládní krize v Německu přímo českou ekonomiku neovlivní
08.11.2024 Vládní krize v Německu sice bezprostředně neovlivní tuzemskou ekonomiku, obecně ale chaos u největšího českého obchodního partnera není pro ČR dobrou zprávou. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), zelených a svobodných demokratů (FDP), která vedla zemi od prosince 2021, se rozpadla ve středu.

Analytici: Snížení sazby ČNB o čtvrt bodu odpovídá očekávání trhu
08.11.2024 Včerejší rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na čtyři procenta vesměs opět odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Sazba je na nejnižší úrovni od počátku února 2022. Koruna nepatrně oslabila.

ČNB snížila úrokovou sazbu na čtyři procenta, zhoršila výhled ekonomiky
07.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na čtyři procenta. Snížení podpořilo pět členů rady, jeden navrhoval dvojnásobný pokles sazby a jeden zachování sazby na současné úrovni. Podle analytiků rozhodnutí o nastavení úroků odpovídá očekávání trhu, kurz koruny na něj prakticky nereagoval. Guvernér ČNB Aleš Michl na tiskové konferenci zdůraznil, že bankovní rada bude k dalšímu uvolňování měnové politiky přistupovat opatrně. Centrální banka dnes rovněž zveřejnila novou makroekonomickou prognózu, ve které zhoršila výhled hospodářského růstu na letošní i na příští rok a zároveň zvýšila odhad očekávané inflace v obou letech.

Forex: Koruna posílila k euru i dolaru, podle analytiků pomohla mj. data z maloobchodu
07.11.2024 Koruna dnes posílila k euru i dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala za 25,24 EUR/CZK a za 23,35 USD/CZK, oproti středečnímu podvečeru získala vůči jednotné evropské měně deset haléřů a k americké měně 24 haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online. Podle analytiků je za posílením mimo jiné dnes zveřejněný výsledek maloobchodních tržeb v Česku za září.

ČNB rozhodne o úrokových sazbách, čeká se pokles
07.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodne o nastavení základní úrokové sazby. Analytici se spíš kloní k názoru, že se sazba sníží o čtvrt procentního bodu na čtyři procenta, což by znamenalo nejnižší úroveň od počátku února 2022. Vyloučeno ale podle nich není ani ponechání úrokové sazby v nezměněné výši 4,25 procenta. Na předchozích dvou jednáních bankovní rada vždy úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu snížila. ČNB dnes také zveřejní novou makroekonomickou prognózu.

Výsledek voleb v USA může údajně oslabit ekonomiku ČR
06.11.2024 Výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech, které pravděpodobně vyhrál Donald Trump, může oslabit českou ekonomiku. Rizikem je zavedení cel, které Trump před volbami sliboval, i pravděpodobné zvýšení inflace kvůli větším deficitům amerických rozpočtů, které hrozí kvůli slibům o daňových úlevách. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Zároveň upozorňují, že není jisté, nakolik se Trumpovi podaří předvolební sliby naplnit.

Analytici: ČNB se bude rozhodovat mezi snížením či stabilitou sazeb
03.11.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) se ve čtvrtek bude rozhodovat mezi snížením základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a jejím ponecháním na současné úrovni 4,25 procenta. Předpokládají to analytici oslovení ČTK, větší část z nich se ale kloní k dalšímu uvolňování měnové politiky. O čtvrt procentního bodu snížila bankovní rada úrokovou sazbu i na předchozích dvou jednáních. Bankovní rada bude mít při nadcházejícím rozhodování o sazbách k dispozici novou prognózu hospodářského vývoje.

Analýza: Pro ekonomiku EU i ČR by bylo lepší vítězství Harrisové
17.10.2024 Pro evropskou i českou ekonomiku by bylo výhodnější, kdyby v listopadových amerických prezidentských volbách zvítězila demokratka Kamala Harrisová. Naopak držitelé amerických akcií by vydělali na výhře republikána Donalda Trumpa. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes představili analytici společnosti Cyrrus. Průzkumy naznačují, že souboj o Bílý dům bude letos vyrovnaný.

K růstu inflace v září přispěl růst cen potravin
10.10.2024 Spotřebitelské ceny v září meziročně vzrostly o 2,6 procenta po srpnovém růstu o 2,2 procenta. Proti předchozímu měsíci se ale ceny o 0,4 procenta snížily. Vývoj ovlivnily hlavně ceny potravin a pohonných hmot, vyplývá z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků meziroční vývoj ovlivnilo srovnání s loňskem, kdy ceny rychle klesaly. Tento efekt bude podle nich působit i ve zbytku roku, kdy by v jeho důsledku mohla inflace dosáhnout až tří procent. Zářijová inflace byla o 0,3 procentního bodu vyšší, než očekávala Česká národní banka (ČNB), nad očekávání rostly zejména ceny potravin, nápojů a tabáku.

Analytici: Zrychlení inflace ovlivnila loňská srovnávací základna
10.10.2024 Zářijové zrychlení meziroční inflace v Česku na 2,6 procenta ze srpnových 2,2 procenta ovlivnila srovnávací základna z loňského roku, kdy ceny rychle klesaly. Tento efekt bude působit i ve zbytku roku, kdy by v jeho důsledku mohla inflace dosáhnout až tří procent, shodli se analytici oslovení ČTK. Současně upozornili na to, že v září poprvé od loňského listopadu meziročně zdražily potraviny a nealkoholické nápoje.

ČSÚ zveřejní zářijovou inflaci, podle analytiků zrychlila
10.10.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v září. Analytici očekávají, že meziroční inflace zrychlila ze srpnových 2,2 procenta, a to přestože v meziměsíčním srovnání ceny klesly. Důvodem je vliv nižší srovnávací základny loňského roku. Oživení vysoké inflace z minulých let ale nepředpokládají, ve zbytku roku se podle nich bude pohybovat do tří procent.

Analytik: Horší výhled německého HDP vyvolá mírný pokles růstu v ČR
09.10.2024 Zhoršení výhledu letošního výkonu německé ekonomiky bude znamenat pokles růstu českého hospodářství maximálně o 0,2 procentního bodu. Přesto očekávají jeho mírný růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Horší prognóza podle nich není překvapením. Německá vláda už letos nečeká hospodářský růst, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní klesne o 0,2 procenta. Původně kabinet kancléře Olafa Scholze počítal s růstem o 0,3 procenta.

Podmínky v průmyslu se v září opět zhoršily
01.10.2024 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v září opět zhoršily. Aktuální oslabení sektoru trvá od června 2022. Index nákupních manažerů (PMI) klesl na 46 bodů ze srpnových 46,7 bodu, uvedla dnes společnost S&P Global. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem sektoru.

Česká koruna letos k hlavním měnám oslabuje, k euru o 1,8 procenta
29.09.2024 Česká koruna v letošním roce spíše oslabuje. K euru klesla o zhruba 1,8 procenta, k dolaru o 0,7 procenta. Ještě výrazněji ztratila vůči britské libře či polskému zlotému. Naopak posílila k maďarskému forintu, turecké liře či egyptské libře. ČTK o tom informovali analytici.

ČNB rozhodne o úrokových sazbách, čeká se pokles na 4,25 procenta
25.09.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodne o dalším nastavení základní úrokové sazby. Analytici oslovení ČTK převážně očekávají, že centrální banka bude pokračovat v uvolňování měnové politiky a sníží sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Ta by se tak dostala na nenižší úroveň od února 2022. O čtvrt procentního bodu snížila bankovní rada základní úrokovou sazbu i na předchozím jednání v srpnu, předtím ji čtyřikrát snížila o půl procentního bodu.

Analytici: Růst důvěry v ekonomiku stojí hlavně na optimismu
24.09.2024 Zářijová důvěra v ekonomiku byla lepší, než očekával finanční trh, když se proti předchozímu měsíci zvýšila o 3,3 bodu na 97 bodů. Analytici oslovení ČTK ale upozorňují, že zlepšení důvěry táhla především očekávání firem ohledně budoucího vývoje, a tato očekávání se v minulosti už vícekrát nenaplnila. Varovali také, že v říjnu by se mohla nálada v ekonomice zhoršit s ohledem na dopady povodní.

Analytici čekají další snížení úroků ČNB, pravděpodobně o čtvrt procenta
22.09.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve středu sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK, přestože podle části z nich by podmínky v ekonomice umožňovaly i rychlejší uvolňování měnové politiky. O čtvrt procentního bodu snížila bankovní rada základní úrokovou sazbu i v srpnu, předtím čtyřikrát učinila dvojnásobný krok.

Analytici: Srpnová inflace byla nad odhadem trhu kvůli cenám potravin
10.09.2024 Srpnová inflace, která v meziročním vyjádření dosáhla 2,2 procenta a v meziměsíčním 0,3 procenta, překonala očekávání finančního trhu. Za vyšším tempem růstu spotřebitelských cen stály podle analytiků zejména ceny potravin. I přes vyšší než očekávanou inflaci ale dává cenový vývoj prostor České národní bance (ČNB), aby pokračovala v pozvolném snižování úrokových sazeb, míní experti, které oslovila ČTK.

ČSÚ zveřejní srpnovou inflaci, analytici čekají pokles
10.09.2024 Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o srpnovém vývoji spotřebitelských cen. Analytici předpokládají, že meziroční inflace zvolnila a přiblížila se ke dvěma procentům po červencových 2,2 procenta. Upozorňují ale na to, že v letošním roce je odhad zatížen velkou nejistotou s ohledem na kolísání cen potravin.

Inflace podle analytiků v srpnu zpomalila ke dvěma procentům
08.09.2024 Meziroční inflace v srpnu zřejmě zpomalila a přiblížila se ke dvěma procentům, možná se dokonce poprvé v tomto roce dostala pod ně. Předpokládají to analytici oslovení ČTK i prognóza České národní banky (ČNB). Analytici ovšem upozorňují, že odhad je zatížen nejistotou kvůli rozkolísanému vývoji cen potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o srpnové inflaci v úterý.

Analytici: Srpnové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je zklamáním
26.08.2024 Srpnové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je zklamáním, shodli se analytici, které ČTK oslovila. Údaje o důvěře v ekonomiku podle nich potvrzují, že růst české ekonomiky letos zůstane utlumený a nepřekročí jedno procento. Upozornili na obavy spotřebitelů z růstu cen. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) důvěra v českou ekonomiku v srpnu klesla o 1,4 bodu na 93,7 bodu.

Analytici souhlasí s NKÚ, který doporučil rozpočtovou obezřetnost a reformy
26.08.2024 Analytici souhlasí s Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ), který k návrhu státního závěrečného účtu za rok 2023 doporučil rozpočtovou obezřetnost a systémové reformy. Loňský ozdravný balíček na konsolidaci veřejných financích podle nich sice pomohl, přesto vyzývají k dalším reformám.

Inflace v červenci v ČR zrychlila, v Evropě tak byla 15. nejnižší
12.08.2024 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta, tedy o dvě desetiny bodu více než v červnu. Za zrychlením inflace stálo hlavně pomalejší zlevňování potravin. Meziměsíčně byly ceny zboží a služeb zejména kvůli dražším dovoleným o 0,7 procenta vyšší, uvedl dnes Český statistický úřad. Meziroční inflace tak skončila mírně nad očekáváním trhu i nad prognózou České národní banky (ČNB), z jejího pohledu tak může být podle oslovených analytiků argumentem pro obezřetnost při dalším snižování úrokových sazeb.

Červencová inflace je dle analytiků argument pro pomalé snižování úrokových sazeb
12.08.2024 Červencová inflace, která skončila mírně nad očekáváním trhu a České národní banky, je argumentem pro obezřetnost při dalším snižování úrokových sazeb. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Koruna proto podle nich reagovala posílením. Za celý rok očekávají růst cen okolo 2,5 procenta. Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply o 2,2 procenta po červnovém dvouprocentním růstu. Údaje dnes na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici očekávali setrvání inflace na dvou procentech.

Meziroční inflace dle odhadu zůstala na dvou procentech
11.08.2024 Meziroční inflace v červenci zřejmě zůstala na červnové úrovni dvou procent. Ve srovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,5 procenta. Předpokládají to analytici, které oslovila ČTK. Dvouprocentní meziroční inflaci předpokládá v červenci i prognóza České národní banky (ČNB). Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o červencovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.

Český HDP ve 2Q vzrostl o 0,4 pct., podle analytiků ho brzdí průmysl
30.07.2024 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 0,4 procenta, v porovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,3 procenta. Předběžný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Data podle analytiků ukazují, že české hospodářské oživení je jen pozvolné, brzdí ho zejména slabý vývoj průmyslu. Údaje o hospodářském vývoji dnes zveřejnil i Eurostat, podle kterého ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 0,7 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Analytici: Oživování ekonomiky je jen pozvolné
30.07.2024 Oživování české ekonomiky pokračuje jen pozvolna, brzdí ho zejména slabý vývoj průmyslu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení dnešních údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). HDP meziročně vzrostl o 0,4 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta. Analytici očekávají, že za celý letošní rok česká ekonomika vzroste zhruba o jedno procento.

Analytici čekají zpomalení poklesu úrokové sazby ČNB
28.07.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě ve čtvrtek zpomalí uvolňování měnové politiky a sníží základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,5 procenta. Shoduje se na tom většina analytiků oslovených ČTK. Nejnovější údaje o inflaci, která v červnu klesla na dvě procenta, ale podle části odborníků otevírá dveře i k tomu, aby ČNB zopakovala snížení sazeb o půl procentního bodu, které letos provedla zatím čtyřikrát. Možnost takového kroku nevyloučil ve svém mediálním vyjádření viceguvernér ČNB Jan Frait, další členové bankovní rady ale byli ve svých výrocích ohledně dalšího uvolňování měnové politiky opatrnější.

Červencový pokles důvěry v ekonomiku je podle analytiků zklamáním
24.07.2024 Červencové zhoršení nálady mezi firmami i mezi spotřebiteli je podle analytiků zklamání. Údaje o důvěře v ekonomiku podle nich nenaznačují, že by české hospodářství mělo ve třetím čtvrtletí zrychlit. Průmysl brzdí nedostatek zakázek, spotřebitelé zase korigují svůj přehnaný optimismus z počátku roku, soudí odborníci. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) důvěra v českou ekonomiku v červenci meziměsíčně klesla o 2,9 bodu na 95,1 bodu.

Analytici: Červnové snížení inflace na cíl ČNB je překvapivé
10.07.2024 Červnové snížení inflace na cíl České národní banky je velmi překvapivé, shodli se analytici oslovení ČTK. Koruna podle nich reagovala oslabením. Vývoj vytváří prostor pro další snižování úrokových sazeb. Meziroční inflace v Česku v červnu zpomalila na dvě procenta, v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.

Statistici zveřejní červnovou inflaci, čeká se blízko květnové úrovně
10.07.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní data o vývoji spotřebitelských cen v červnu. V květnu meziroční inflace v ČR zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta a podle předpokladu analytiků se v blízkosti květnové úrovně udrží i v šestém měsíci. Oslovení analytici ji očekávají v rozmezí 2,5 až 2,7 procenta. Mírně optimističtější je prognóza České národní banky (ČNB), podle které by mělo tempo růstu spotřebitelských cen v meziročním vyjádření zpomalit na 2,4 procenta.

Analytici čekají červnovou inflaci blízko 2,6 procenta
07.07.2024 Meziroční inflace se v červnu zřejmě udržela poblíž květnové úrovně 2,6 procenta. Analytici oslovení ČTK ji očekávají v rozmezí 2,5 až 2,7 procenta. Mírně optimističtější je prognóza České národní banky (ČNB), podle níž by mělo tempo růstu spotřebitelských cen v meziročním vyjádření zpomalit na 2,4 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o červnové inflaci ve středu.

Česká měna v prvním pololetí proti euru, dolaru nebo libře oslabila
30.06.2024 Česká měna v letošním prvním pololetí proti významným světovým měnám, jako jsou euro, americký dolar nebo britská libra, poměrně výrazně oslabila. K euru koruna klesla o více než procento nad hranici 25 Kč/EUR, řekl ČTK analytik Purple Trading Petr Lajsek. Naopak podstatně posílila k turecké liře a egyptské libře, kterými se platí v oblíbených dovolenkových destinacích.

Ekonomika ČR předpandemické úrovně prý dosáhla před dvěma lety
28.06.2024 Aktuální revize Českého statistického úřadu vývoje ekonomiky ČR podle analytičky Komerční banky Jany Steckerové změnila její příběh. Zatímco doposud data ukazovala, že česká ekonomika jako jediná ze všech zemí EU stále zaostává za svou předpandemickou úrovní, podle zpřesněných dat jí dosáhla již ve druhém čtvrtletí 2022 a od té doby se stále drží nad ní.

ČNB rozhodne o úrokových sazbách, čeká se další snížení
27.06.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodne o dalším nastavení základní úrokové sazby. Analytici očekávají, že bude pokračovat v jejím snižování ze současných 5,25 procenta. Za mírně pravděpodobnější považují snížení sazby o čtvrt procentního bodu, nevylučují ale ani pokles o půl procentního bodu. I členové bankovní rady ve svých mediálních vyjádřeních hovořili o obou těchto variantách.

V Česku přibylo firemních bankrotů. Podniky si musejí hlídat cash flow, radí expertka
26.06.2024 Květen byl z pohledu firemních bankrotů zatím nejhorším měsícem letošního roku. I přesto celkové statistiky stále vyznívají optimisticky, jelikož krachujících podniků je nejméně za poslední tři roky. Odborníci přesto varují především malé a střední firmy, aby dávaly pozor na tok hotovosti, jelikož nečekaný výpadek příjmů pro ně může být fatální.

Vývoj důvěry v ekonomiku podle analytiků naznačuje slabé oživení
24.06.2024 Vývoj důvěry v českou ekonomiku naznačuje, že letošní hospodářské oživení bude jen opatrné. Shodují se na tom analytici při hodnocení dnešního konjunkturálního průzkumu od Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle kterého se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 1,6 bodu na 98 bodů. Výrazné zlepšení důvěry v průmyslu analytici nechtějí přeceňovat, podle nich tento sektor snadno podléhá výkyvům.

Analytici: Bankovní rada ČNB opět sníží sazby, otázkou je kolik
23.06.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování základní úrokové sazby, otázkou ale zůstává rozsah tohoto kroku. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Mírně větší pravděpodobnost dávají snížení sazby o čtvrt procentního bodu ze současných 5,25 procenta, nelze ale podle nich vyloučit ani pokles o půl bodu. Významnou roli při rozhodování centrálních bankéřů podle nich bude mít vývoj kurzu koruny.

Analytici: Volby přispěly k oslabení eura a snížily šance jeho přijetí v ČR
10.06.2024 Výsledky evropských voleb přispěly k oslabení eura vůči dolaru a snížily také šanci na brzké přijetí společné evropské měny v Česku. Shodují se na tom ekonomičtí analytici oslovení ČTK. Posílení krajní pravice a oslabení zelených podle expertů může zkomplikovat hlasování o otázkách spojených s ochranou klimatu, zásadní změny Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) ale nečekají. Složitější podle nich může být i evropská podpora Ukrajiny.

Analytici očekávají v květnu mírné zpomalení inflace
09.06.2024 Meziroční inflace v květnu zřejmě mírně zpomalila na 2,8 procenta z dubnových 2,9 procenta. Proti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily, a to zejména kvůli zdražení pohonných hmot a stravovacích a ubytovacích služeb. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o květnovém vývoji spotřebitelských cen v úterý.

Analytici: Triumf na hokejovém MS může zrychlit růst domácí spotřeby
27.05.2024 Samo mistrovství světa v hokeji v Praze a v Ostravě nebude mít významný dopad na českou ekonomiku jako celek, projeví se spíš lokálně v tržbách obchodníků. Větší dopad by ale mohlo mít vítězství českého mužstva, které by mohlo zlepšit spotřebitelskou náladu, a tím i přispět k rychlejšímu růstu hrubého domácího produktu (HDP). Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Čeští hokejisté v neděli večer ve finále mistrovství světa porazili Švýcarsko 2:0 a po 14 letech se stali mistry světa, po 34 letech se jim to podařilo na domácím ledě.

Zrychlující dubnová inflace překvapila trh
13.05.2024 Dubnová meziroční inflace 2,9 procenta překvapila finanční trh, analytici ji čekali v blízkosti 2,4 procenta. Za výraznějším než očekávaným zrychlením z březnových dvou procent podle nich stálo především zdražení potravin. Nečekají však, že by se vracela inflační vlna z předchozích dvou let, v nadcházejících měsících bude podle analytiků inflace stagnovat kolem dubnové úrovně. Vývoj spotřebitelských cen ale zřejmě povede Českou národní banku (ČNB) ke zpomalení tempa snižování úrokových sazeb, soudí experti.

ČSÚ dnes zveřejní dubnovou inflaci, analytici čekají její zrychlení
13.05.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o dubnové inflaci. Analytici předpokládají, že tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo zhruba o půl procentního bodu proti březnu, kdy byla meziroční inflace dvě procenta. Za vyšší inflací podle nich stojí zejména zdražení pohonných hmot, neočekávají ale návrat inflační vlny z předchozích dvou let.

Analytici čekají v dubnu vyšší inflaci kvůli pohonným hmotám
12.05.2024 Meziroční inflace v dubnu zřejmě vzrostla z březnových dvou procent, a to až o půl procentního bodu. Ke zrychlení tempa růstu cen přispělo především zdražení pohonných hmot, soudí analytici, které oslovila ČTK. Podle nich ale současný vývoj neznamená oživení inflační vlny z předchozích dvou let. Předpokládají, že se růst spotřebitelských cen dlouhodobě udrží v tolerančním pásmu České národní banky (ČNB), které je nastaveno mezi jedním a třemi procenty. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o dubnové inflaci v pondělí.

Analytici: Ekonomika začala ožívat
30.04.2024 Česká ekonomika začala v prvním čtvrtletí výrazněji ožívat, její růst táhne zejména spotřeba domácností. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK, při hodnocení dnešních údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP). Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu HDP v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,4 procenta, mezikvartálně o 0,5 procenta. Ve druhém čtvrtletí by podle analytiků mohlo české hospodářství překonat předpandemickou úroveň, za celý rok odhadují růst HDP kolem 1,5 procenta.

Analytici čekají další snížení úroků ze strany ČNB
28.04.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek znovu sníží základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, otázkou ale podle nich bude rozsah tohoto kroku. Většina z nich očekává pokles sazeb o půl procentního bodu, nevylučují ale ani poloviční rozsah. Členové bankovní rady v uplynulých týdnech upozorňovali, že je i přes inflaci na dvouprocentním cíli ČNB potřeba zachovat opatrný přístup. Proti výraznějšímu poklesu sazeb se vyslovil i člen rady Tomáš Holub, který v březnu neúspěšně navrhoval snížení o 0,75 procentního bodu.

Zlepšení důvěry v ekonomiku ukazuje na ožívání ekonomiky ČR
24.04.2024 Dubnové zlepšení důvěry v ekonomiku u firem i spotřebitelů ukazuje, že české hospodářství ožívá. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Kladně hodnotí především vývoj spotřebitelských nálad, je to podle nich signál, že spotřebitelská poptávka potáhne letošní růst hrubého domácího produktu (HDP). Předpokládají, že se zvýší zhruba o jedno procento.

Analytici: Inflace je v normálu, letos výrazněji neporoste
10.04.2024 Inflace se v ČR po dvou letech vrátila do normálních kolejí, za celý letošní rok by neměla výrazněji překročit tři procenta. Klesat ale dále zřejmě nebude. Vyplývá to z komentářů analytiků, které oslovila ČTK. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku činil v březnu dvě procenta, stejně jako tomu bylo v únoru. Česká národní banka (ČNB) podle analytiků může pokračovat ve snižování sazeb o půl procentního bodu.

Březnová inflace byla podle analytiků kolem dvou procent
07.04.2024 Meziroční inflace se v březnu pohybovala v blízkosti dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB), kterého dosáhla v únoru poprvé od prosince 2018. Předpokládají to analytici oslovení ČTK. V meziměsíčním srovnání podle nich pokračovalo zlevňování potravin, přetrvávalo ale zvýšené tempo růstu cen ve službách. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o březnové inflaci ve středu.

Analytici: Koruna letos oslabila k euru i dolaru
31.03.2024 Česká měna v letošním prvním čtvrtletí vůči oběma hlavním světovým měnám výrazně oslabila. K euru klesla z kurzu 24,70 koruny k aktuálním 25,30 koruny za euro, což odpovídá ztrátě 2,5 procenta. K dolaru propadla o 4,5 procenta z 22,50 koruny na 23,50 koruny za dolar. ČTK to řekl analytik Cyrrusu Vít Hradil.

Analytici: Zlepšení důvěry v ekonomiku ukazuje zotavující se hospodářství
25.03.2024 Březnové zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku ukazuje, že české hospodářství začíná ožívat. Shodují se na tom analytici při hodnocení dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vyzdvihují především optimismus spotřebitelů, který podle nich může podpořit spotřebu domácností. Ta by podle odborníků letos měla táhnout hrubý domácí produkt (HDP), sdělili ČTK.

Analytici očekávají další snižování sazeb ČNB
17.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve středu pokračovat ve snižování základní úrokové sazby. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Většina z nich je přesvědčena, že bankovní rada stejně jako v únoru sníží sazbu o půl procentního bodu ze současných 6,25 procenta. Současná inflace by sice podle analytiků hovořila i pro razantnější pokles sazeb, ČNB ale musí vzít v potaz i oslabení koruny, stejně jako přetrvávající inflační tlaky ve službách.

Inflační tlaky ve službách stále existují
11.03.2024 I přes únorové zpomalení meziroční inflace na dvě procenta z lednových 2,3 procenta stále přetrvávají inflační tlaky ve službách. Upozornili na to analytici, které oslovila ČTK, při hodnocení dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Právě zdražování služeb bude podle nich důvodem pro další opatrnost České národní banky (ČNB) při snižování úrokových sazeb. V nadcházejících měsících se podle analytiků inflace může zvýšit v řádu desetin procenta.

Statistici zveřejní údaje o únorové inflaci
11.03.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o únorové inflaci. V lednu vývoj spotřebitelských cen odborníky překvapil, když meziroční inflace klesla víc, než trh očekával, a tempo růstu cen dosáhlo 2,3 procenta. Analytici předpokládají, že zpomalování inflace pokračovalo i v únoru, podle nich se dál přiblížila dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB)

Analytici odhadují v únoru opět zpomalení inflace
10.03.2024 Meziroční inflace v únoru dál zpomalila z lednových 2,3 procenta a přiblížila se dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB). Shoduje se na tom ve svých odhadech většina analytiků, které oslovila ČTK. Na vývoj inflace podle nich příznivě působí ceny potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o únorovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.

Analytici: Oslabení ekonomiky má vliv na trh práce
08.03.2024 Oslabení české ekonomiky se na trhu práce začíná projevovat menším počtem volných pracovních míst. Přesto ale nezaměstnanost nebude pro Česko znamenat problém a za celý letošní rok zůstane pod čtyřmi procenty, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Podle nich se tak firmy i nadále budou potýkat s nedostatkem zaměstnanců. Podle dnešních údajů Úřadu práce ČR podíl nezaměstnaných v únoru byl stejně jako v lednu čtyři procenta, lidí bez práce bylo zhruba o 27.500 více než volných míst.

Ekonomika klesla kvůli spotřebě domácností a vysoké inflaci
01.03.2024 Českou ekonomiku loni táhla dolů slabá spotřeba domácností tlumená vysokou inflací. Výsledek zachránil automobilový průmysl, bez jeho přispění by byl roční pokles hrubého domácího produktu (HDP) výraznější než 0,4 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK při hodnocení dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky čtvrtého čtvrtletí, kdy HDP mezikvartálně vzrostl o 0,2 procenta a mírně vzrostla i spotřeba, dávají podle odborníků naději na hospodářské oživení. Razantní růst HDP ale nečekají.

Důvěra v ekonomiku podle analytiků naznačuje pomalé hospodářské oživení
23.02.2024 Spotřebitelské nálady se zlepšují díky slábnoucí inflaci a dávají naději na postupné oživení spotřeby. Naproti tomu průmysl dál trápí nedostatek zakázek, což je spojeno zejména se slabým hospodářským vývojem v Německu. Oživení české ekonomiky v letošním roce proto bude pomalé, hodnotí analytici dnešní údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o důvěře v ekonomiku. Podle ČSÚ se spotřebitelská důvěra zlepšila, podnikatelská ale zhoršila a celkově důvěra meziměsíčně klesla o 1,9 bodu na 90,6 bodu, což je nejnižší hodnota od září.

Podle analytiků by česká koruna mohla dále mírně ztrácet
18.02.2024 Česká měna, která v minulých dnech oslabila až k 25,50 Kč za euro, tedy na nejslabší úrovni od propuknutí války na Ukrajině v únoru 2022, by mohla v příštích měsících ještě mírně ztrácet. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky. Vývoj kurzu bude podle nich záležet zejména na dalších krocích České národní banky a Evropské centrální banky (ECB). Pod 25,50 Kč/EUR byl kurz koruny i v pátek odpoledne.

Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl
07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.

Většina analytiků čeká pokles úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu
04.02.2024 Česká národní banka (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je pouze rozsah tohoto kroku. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Většina z nich přitom očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Se snižováním úrokových sazeb začala centrální banka v prosinci, kdy základní úroková sazba klesla o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Byla to první změna sazeb od června 2022.

Analytici: Důvěra v ekonomiku neukazuje na razantní odraz ode dna
24.01.2024 Údaje o důvěře v českou ekonomiku, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), neukazují na razantní odraz ode dna. Problémy jsou patrné zejména v průmyslu, shodují se analytici oslovení ČTK. Za pozitivní signál naopak považují zlepšení nálad domácností proti loňskému prosinci. Podle nich to dává naději, že spotřeba domácností vzroste a potáhne letos české hospodářství.

Analytici: Inflace v prosinci klesla rychleji díky zlevnění potravin
11.01.2024 Meziroční inflace se v prosinci snížila víc, než očekával trh, když dosáhla 6,9 procenta. Přispělo k tomu především zlevnění potravin, jejichž ceny meziročně klesly poprvé v loňském roce, upozorňují analytici, které ČTK oslovila. V letošním roce očekávají výrazné zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen. Průměrná inflace za celý rok se podle nich sníží mezi 2,6 a 3,5 procenta proti loňským 10,7 procenta. Rozhodující budou údaje z ledna, kdy se obvykle mění většina ceníků.
Související klíčová slova:
Zpracování dat | Německý ukazatel | Tuzemský maloobchod | Tomáš Jícha | Opačný trend | Organizace Conference Board | Akcie včera | Český průmysl | NetEase | Americká inflace | Finanční injekce | Výsledek inflace | Ekonomické problémy | Údaje z USA | Problémy | Pokles světové ekonomiky | Energetické firmy | Úřad práce | Pokračování klesajícího trendu | Sirius | HSBC | Developeři | Jackson Hole | Celková průmyslová výroba | Německý automobilový sektor | Silnější koruna | Evropský datový kalendář | Dominik Rusinko | Koruna zpevnila | Kč/EUR | Fiskální stimul | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Egypt | Sekce měnové | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Nárůst objemů | Alphabet | Vstupy | Akciové trhy | Dění v USA | Koronavirové krize | Exporty | Inflace v září | Berkshire Hathaway | Průmyslová výroba v lednu | Tempo růstu | Pozitivní vliv | Pfizer | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Průmysl v listopadu | Německý vývoz | Řecko | Analytik Cyrrusu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Oživení poptávky | Republikánský prezident | Tuzemský průmysl | Pokles sazeb | EURIBOR | Průmyslová výroba v eurozóně | Akciový index | Trend | Inflační čísla | Listopadové maloobchodní tržby | Brexit | Životní prostředí | Tisková zpráva | Výrobní PMI | Proočkování populace | Mezinárodní měnový fond | Škoda Auto | Očekávané výsledky | Hnojiva | Podnikatel | Ministr spravedlnosti | Mistrovství světa v hokeji | Holubičí tón | Statistiky | Patria Finance | Investiční banky | Aktivita firem | Britové | Deficit hospodaření státu | CZK | Americké dluhopisy | Schodek státního rozpočtu | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | PLN | Nálada amerických spotřebitelů | Hlavní centrální banky | Evropská nezaměstnanost | Index aktivity | Měnové zasedání | Meziroční míra inflace v eurozóně | Německá vládní koalice | Mimořádná situace | Tvorba fixního kapitálu | Chování centrálních bank | Aktuální problémy | Expobank | Finanční zdroje | Sazby daně | Crown | Inflační tlaky v české ekonomice | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst českého HDP | Evropská komise | Lockheed Martin | Asijské akcie | Jiří Polanský | Nárůst počtu nově nakažených | Knorr-Bremse | Jednání ČNB | Zveřejnění výsledků | Tvorba pracovních míst | Ceny výrobců v eurozóně | Vliv na trh | Hospodářský růst v Německu | Člen rady guvernérů | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | Zaměstnanost a ekonomika | Unilever | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Analýzy | Zpochybnění výsledku | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Cenové stability | Ekonomická opatření | Nezaměstnanost v lednu | Míra nezaměstnanosti v ČR | Německá míra nezaměstnanosti | Šéf Fedu Jerome Powell | Mzdy v ČR | ISM ve službách | Lagardeová | Evropské ceny výrobců | Vládní opatření | Německé ceny výrobců | Snížení produkce | Arizona | Dění na trzích | Pokles indexu | Růst sazeb | Člen bankovní rady České národní banky | Raiffeisen Bank International | Britská libra | Rostoucí ceny | Reality | Fondee | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Reálné příjmy domácností | Očekávání do budoucnosti | Administrativa prezidenta | Depozitní sazba | Posilování dolaru | Úvěry a hypotéky | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Petr Fiala | Směřování měnové politiky | Markantnější oslabení | Epidemie SARS | Deflace | Nová data | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Ekonomický sentiment v eurozóně | Fiskální politiky | Měnověpolitické zasedání Fedu | PMI z Německa | Index ekonomické nálady | Expanze | Americké podniky | Velké korporace | Nejvyšší inflace | Zbyněk Stanjura | Österreichische Post | Bankovní rada ČNB | Strach | Růst daní | Šéf Fedu Powell | Zpřesněná data | Data z Německa | František Táborský | Fungování ČNB | Dnešní statistiky | Statistika z amerického trhu práce | Měnová opatření | Šéfka ECB | ČBA | Nejvyšší nezaměstnanost | Propad cen | Propady na akciích | Ekonomika Německa | Cena zlata | Očekávání inflace | Průzkum PMI | Snížení cen | Guvernér ČNB Michl | Desinflační trend | Burza | Vratislav Zámiš | Historie | Inflace v prosinci | Walgreens | Index ekonomické aktivity v USA | Růst zaměstnanosti | Czech Credit Bureau | Lubomír Lízal | Hlavní události | Ekonomika Evropské unie | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Produkce v průmyslu | Slovenská UniCredit Bank | Čtvrtý balík sankcí | David Marek | Pojišťovací společnosti | Lednové přecenění | Více peněz | Gold | Ekonomické zotavení | Dražší půjčky | Vysoké ceny energie | Zvýšení základní úrokové sazby | Karanténní opatření | Zdražování cen | Dodávky čipů | Dnes ČNB | Tuzemská měna | Krona | Termínované vklady | Evropský kalendář | Robert Kaplan | Hlavní ekonom XTB | Výhled ekonomiky | Vývoj na trzích | Regionální měny | Nárůst sazeb ČNB | Sazby hypoték | Výrazný pohyb | Americký prezident | Nastavení úrokových sazeb | Ekonomická omezení | Růst cen | Důvěra evropských investorů | Ferrari | Mayr-Melnhof | Deník N | Indikátor investičního sentimentu | Úspěšný týden | Sentiment na trzích | Růst ekonomiky USA | Přijetí | Nizozemsko | Plán fiskální podpory | New York | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Zákaz obchodování s Ruskem | Česká nezaměstnanost | ČNB Eva Zamrazilová | Investiční příležitost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Důchody | Nálada českých spotřebitelů | Portu Filip Louženský | Odhady ČNB | Růst výrobní aktivity | Nová historická maxima | Výkon českého průmyslu | Velké problémy | Parlament dnes | Šéf britské centrální banky | Inflační tlaky ve světě | Soukromé podniky | Ekonomika Spojených států | Výnosy českých státních dluhopisů | Oznámení | Vstup do ERM II | Čínský trh | Silné oživení | Infekce koronavirem | Inflace | Stavební spořitelny | Zasedání FOMC | Ekonomický balíček | HDP za Q2 | Liberty Ostrava | Očekávané úrokové sazby | Nord Stream | Medtronic | Rok 2025 | Předpandemické hodnoty | České vlády | Meziroční inflace v ČR | Vývoj měnového páru | Vladimír Pikora | Nižší ceny | Ebury pro Česko a Slovensko | ISS | Ekonomické uzavírky | Optimismus spotřebitelů | Varovný signál | Průmyslová výroba v září | Ministerstvo práce | Zlepšování sentimentu | Zvýšení úrokové sazby | Investiční platforma | Nálada v ČR | Svaz průmyslu | Události tohoto týdne | Česká měna | Růst nezaměstnanosti | Cíl ČNB | Garance | Tržní reakce | Politická situace | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Prima | Představitelé ECB | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Analytik XTB Pavel Peterka | Sentiment v ekonomice | Výrazný růst | Maloobchod | Propad cen ropy | Podnikatelská důvěra | Wienerberger | Pověst | Strop úrokových sazeb | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Výhled české ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | ČSOB | Výhled | Vojtěch Benda | Splátky úroků | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | ČSÚ | Purple Trading Štěpán Hájek | Randal Quarles | Bankéři | BP | Údaje o sentimentu | HUF | Podnikání | Bibby Financial | Nomura Holdings | Německá spotřebitelská důvěra | Vyjádření ČNB | Guvernér Fedu | Spor EU-USA | Kurz EUR/USD | Vakcinace | Ekonomická důvěra v eurozóně | Evropská měna | Oživování ekonomiky | Centrální banky | Zpráva | Výroba v eurozóně | Míra úspor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Viceguvernér ČNB | Úročení spořicích účtů | Geopolitická situace | Německá inface | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Jedna libra | Data PMI | Spotřební daně | Dnešní datový kalendář | Německý export | Výroba počítačů | Celková inflace | Projev šéfa Fedu | Summit EU | Dobré výsledky | Macron | První odhady HDP | Irsko | Kč/USD | Růst úroků | Členové eurozóny | Podpůrné programy | Alibaba | Krize v Německu | Louis Vuitton Moet Hennessy | Výsledky průzkumu | Globální obchod | Výkon | Navýšení úrokových sazeb | Sankce | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | XTB Pavel Peterka | Dolary | Vývoj ceny ropy Brent | Inflace spotřebitelských cen | Poskytování hypoték | Globální ekonomiky | Očekávání analytiků | Nabídka | Aktuální hodnoty měny | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Ožívání ekonomiky | Zavedení digitální daně | Dnešní makroekonomické ukazatele | United Technologies | Základní úrokové sazby ČNB | ČNB Vojtěch Benda | Tržby maloobchodníků | Oldřich Dědek | Výsledek voleb v USA | Vysoké sazby | Snižování nákupu aktiv | Doba vysoké inflace | PMI pro sektor | ATRIS | Lepší výsledky | Cyklus zvyšování sazeb | Ceny pohonných hmot | Levná ropa | Ceny na čerpacích stanicích | Světové ceny ropy | Vyšší poptávka | Prognóza České národní banky | Postupné otevírání ekonomiky | Polská centrální banka | Vstup do ERM | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Hospodaření státu | Telekom Austria | Snižování úroků | Odhodlání | Donald Trump | Pohyby cen | Ranní okénko | CISCO | Zasedání FED | Volatilita | Maďarsko | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Důvěra ve výrobním sektoru | Pandemie koronaviru | Český trh práce | Průmyslová produkce | Výsledek jednání ČNB | Ceny zemědělských výrobců | Problémy německého průmyslu | Petr Bartoň | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles inflace podle analytiků | Viceguvernéři | HDP Číny | Cenové hladiny | Index ISM ve službách | Státní dluh | Petr Fiala (ODS) | Ekonomický optimismus | Aleš Sosnovský | Předstihové indikátory | Bydlení | Průmyslová výroba v Itálii | Airbus | Výpadek příjmů | Uplynulý rok | Zveřejněné údaje | Peníze | Jan Berka | Vývoj peněžního agregátu | Propad investic | Pozitivní očekávání | Tomáš Kudla | Brent | Březnová inflace | Epidemická situace | Politika | Exxon Mobil | Stimul | Booking | Abbott Laboratories | Ziskové marže | Očekávání | Daňové úlevy | Malé podniky | Státy eurozóny | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Expert | RWE | Kč/GBP | Zpomalení čínské ekonomiky | Vstupu do EU | Odhady PMI | Mezinárodní dohody | Turecko | Nomura | Natland | Ratingová agentura | Vyšší výnosy | Sentix index | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní spolupráce | Uvolňování karanténních opatření | Boom | Celní války | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Silná česká koruna | Tlumení QE | Konflikt na Blízkém východě | Pracovní den | Ruský akciový index | Bohuslav Čížek | Vývoj ceny ropy WTI | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Spotřebitelská nálada v USA | Základní sazby | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Měnový fond | Guvernér české národní banky | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Financovat | Rolls-Royce | Ekonomické ukazatele | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snižování cen | Zdražovat | Platby kartou | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Průměrné mzdy v ČR | Americké volby | Vysoké ceny energií | Zranitelnost měn | Ekonomické zpomalení | Oslabení exportu | Výrobní ceny v eurozóně | Uvolnění měnové politiky | Situace na trzích | Evropská ekonomická důvěra | CZK/EUR | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Vývoj české ekonomiky | Pomalé oživení | Nálada domácností | Americký index | Americké HDP | Investiční skupiny | Itálie | Pobočka FEDu | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Rekordně silná česká koruna | HKD | Válka | Národní měny | Německé firmy | Kalendář tento týden | Nižší daně | Uzdravování | Hospodářství země | Prognóza | Výnosová křivka | Petr Král | Pozitivní nálada | Souhrnný index | Výrazný propad | Ekonom XTB | Analytik České bankovní asociace | Americký zpracovatelský průmysl | Trh práce | Prezident Fedu | Ekonomika Francie | Šíření nákazy COVID-19 | Veřejný dluh | Kongres | Tempo poklesu | Hrozba | Německý maloobchod | Spotřebitel | České HDP | Čínský koronavirus | Průmyslové zakázky | Pochybnosti | Štěpán Hájek | Země EU | Micron | Chicagský index nákupních manažerů | Měna euro | Údaje o vývoji spotřebitelských cen | Hospodářské recese | Kurz české měny | Izrael | Český rozpočet | Firemní úvěry | Dobrý výsledek | MXN | Koronavirová krize | Velká Británie | Lídři EU | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | Obchodníci | Dopad pandemie | Počet pracovních míst | Bankovní rada České národní banky | IHS Markit | Technologické akcie | Krátkodobý vývoj | Členové rady ČNB | Volatility | Nike | Ceny výrobců | ČNB kurz | Chování | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Evropská inflace | Německé tovární objednávky | Evergrande | Lira | Důvěra spotřebitelů | Koruna posílila | Kurz české koruny | Hang Seng | Koruna | Geopolitická rizika | KRW | Americká spotřebitelská důvěra | Pochybení | Recese v Česku | Vliv války na Ukrajině | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | AUD | Dřevo | Americký fiskální balíček | Inflace v eurozóně | Přístup k inflaci | Celková míra nezaměstnanosti | Oslabování koruny | Energetická skupina ČEZ | Zpřesněný odhad | America first | ESG principy | Červencová meziroční inflace | Opatření | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Portu | Zvolení Donalda Trumpa | Tapering | Covid | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Baidu | Drahé energie | Jiří Cihlář | Český PMI index | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Export v dubnu | Objednávky | Trh | Sezónnost | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Společné evropské měny | Deficit rozpočtu | Začátek cenové války | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Lukáš Kovanda | Český index nákupních manažerů | Prezidenti a premiéři | Výrobní inflace | Zkušenost | Czech Fund | Portfolio manažer | Vládní konsolidační balíček | Oživení české ekonomiky | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Spořící účty | Zvyšování mezd | ČNB úrokové sazby | Volby do Poslanecké sněmovny | Evropský maloobchod | Ekonomické odhady | Představitelé Fedu | PwC | Ekonom společnosti | Ekonomický přínos | Index | ECB dnes | Prezident Trump | PMI z výroby | Studie | Data z reálné ekonomiky | Reálné úrokové sazby | Směnný kurz | Vládní podpory | Období nejistoty | Loňská srovnávací základna | EUR Index | Intervence České národní banky | Rozpočtový rámec | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Americká centrální banka | Výrobní ceny | Petr Javůrek | Zpřísnění měnové politiky | Ceny ve výrobní sféře | Jana Vaisová | Eura | Komise | Mzda v ČR | Nejistoty | Pozitivní zpráva | Společná měna | Dnešní kalendář | Videokonference | Bílý dům | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Domino’s Pizza | Jiří Rusnok | Posílení | Přebytek běžného účtu | Evropské HDP | Společnosti | Nový ekonomický výhled | Údaje o inflaci | Američtí centrální bankéři | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Rok 2020 | Měsíční data | Zvyšování nákladů | Celní spor EU-USA | Německé volby | Americké investiční banky | S&P | PwC Petr Kříž | Český běžný účet | Unie | Vice | Hokejové mistrovství světa | PEPSICO | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Jak na to | Německá nezaměstnanost | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Maloobchodní tržby | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Odhad vývoje HDP | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Akciové indexy | Internetové prodeje | Marka | Kroky k přijetí eura | Shell | Vysoká inflace | Americké měny | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomický kalendář | Obavy z růstu inflace | Střadatelé | Domácnosti | Britský premiér | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americké státní dluhopisy | Christine Lagarde | Ekonomický sentiment v Česku | Lukáš Novotný | Obchodní napětí | Energetická skupina | Samou | Prognóza České národní banky (ČNB) | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Hlavní ekonomka | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Dnešní HDP | Pozitivní impulz | Soukromé firmy | Veřejný dluh ČR | Rozpočtová politika | Prezident USA | Snížení DPH | Asie | Snížení úrokové sazby | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Migrace | Vít Endler | Deficit | České PMI | Sentix indikátor | Výdaje | Zařízení | Vývoj obchodní bilance | Náhrady mezd | Úvěrové aktivity | MFČR | Inflační vlny | Seznam Zprávy | Vývoj kurzu koruny k euru | Vysoké úroky | Budoucnost | Hlubší schodek | Ekonomické vyhlídky | Pokles ceny | Poradce České bankovní asociace | Zdražování potravin | Odvětví | LIBOR | Virus | Republikáni | Nejnovější údaje | Objemy peněz | Inflace zpomaluje | Kurz koruny | Jednání ECB | Údaje o zářijové inflaci | Pozornost trhu | Větší riziko | Úročení koruny | Analytika | Negativní dopad | Počasí | Invaze | Vratislav Jůza | Dnešní ADP report | Eskalace | Ústup inflace | Výroba aut | Deutsche Bank | Automobilový sektor | BNP Paribas | Hospodářská politika | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Tržní sentiment | Česká koruna | Člen bankovní rady Aleš Michl | Moneta | Snížení úroků | Daně z příjmů | Opatření proti šíření epidemie | Benzín | Ekonomická aktivita v USA | Zítřejší kalendář | Americký tapering | Vývoj průměrné mzdy | Pozornost | Červnová inflace | Program QE | Polský zlotý | Premiér Petr Fiala | Problémy Německa | Activision Blizzard | Egyptská libra | Rozhodnutí ČNB | Tlumit inflační tlaky | Růst akcií | Vývoj inflace | Klesající trend | Ekonom UniCredit Bank | Obchodní války | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Akciové indexy v USA | Devizové intervence | Analytik ČSOB Jan Bureš | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Další růst | Bohatství | Ifo | Volby | Royal Dutch Shell | Erste Group | Zpráva z amerického trhu práce | Energetický sektor | Oslabení egyptské libry | Conference Board | Pandemie covidu | Rumunsko | Američtí investoři | TLTRO III | Náklady | Zavádění cel | Investiční platforma Portu | Fiskální udržitelnost | Kompenzace | Cena ropy dnes | Index nákupních manažerů | Koronavirová epidemie | Antivirus | Koronavirová pandemie | Vývoj mezd | Twitter | Statistický úřad | Dopad epidemie na ekonomiku | Cena komodit | Fed dnes | Guvernér ČNB Aleš Michl | Složení bankovní rady | Nárůst sazeb | CTS | Růst vývozu | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | Ceny výrobců v USA | Poptávka | Světové centrální banky | Druhá největší ekonomika světa | Zlevnění hypoték | Pandemický program | Crowdfundingové platformy | Konjunkturální průzkum | Rekordní schodek rozpočtu | Michal Skořepa | Silnější euro | ISM index | Šíření viru | Antimonopolní úřad | Vývoj cen ropy | Průmysl a zahraniční obchod | Analytik Raiffeisenbank | Vyšší úroky | Saldo zahraničního obchodu | Snižování úrokových sazeb | Vývoj na světových trzích | Odpor | RBI | NAFTA | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Kolísání cen | Data o inflaci | Vakcína proti koronaviru | Poslanec | Ekonomické restrikce | Vítězství Trumpa | Závazek | Vývoj německé ekonomiky | Zboží dlouhodobé spotřeby | Největší evropská ekonomika | České mzdy | Oslabení kurzu | Celní spor | Očekávání trhu | Patria Online | Epidemiologická situace | ČR do ERM | Tuzemská inflace | Miroslav Novák | Nastavení měnové politiky | TLTRO | Tovární objednávky | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Poptávka po korunách | Historická minima | Vládní koalice | Christine Lagardová | Největší ekonomika | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Manažer Cyrrus | Finance | Vysoké inflace | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Společnost Cyrrus | Platformy | Prezident Donald Trump | Zvýšené úrokové sazby | Společnost Ebury | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Vývoj cenové hladiny | Harrisová | Index Exportu | Cenový index | Dubnový PMI | Inflace cen | Sentiment amerických spotřebitelů | Horší data z Německa | Podpůrný program | Členské státy | Úsilí | Pavel Sobíšek | DRFG | Pokles cen | Šéfové českých firem | Ředitel investiční platformy | Ropa | Maloobchod v květnu | ČNB Michl | Národní zájmy | Přijetí eura | Poskytování úvěrů | BH Securities | Hluboké ztráty | Optimismus mezi podniky | Americký průmyslový sektor | Poklesy PMI indexů | Odhady PMI indexu | Rozvolnění restrikcí | Ekonomika Rakouska | Jednání ČNB o úrokových sazbách | PMI index | Firma | Omezení těžby | Prostor pro pokles | Ministerstvo financí České republiky | Analytik Portu | Obrat v trendu | Barclays | Nárůst zisků | Investiční aktivita | Cenový index PCE | Provident | Sektorová daň pro banky | Analytik skupiny | Meziroční vývoj inflace | Výnosy italských dluhopisů | AXA | Ekonomické aktivity | Tržby v eurozóně | Raiffeisenbank a.s. | Evropský parlament | Tovární objednávky z Německa | Pokračování trendu | Kurz domácí měny | Platforma | Statistici | UBS | Tomáš Cverna | Lucembursko | Zpomalení inflace | Indexy PMI | Ekonomové | Oslabení české koruny | Janet Yellen | Zdanění energií | Komerční banka | Průmysl a stavebnictví | USA | 3М | Spojené státy | Raiffeisenbank Vít Hradil | Propad koruny | EU-USA | Analytik investiční společnosti | Maximální výše cen elektřiny | Růst HDP | Měnová politika ČNB | Pandemie | Euro vůči dolaru | Prognóza Ministerstva financí | Světlo na konci tunelu | Pohonné hmoty | Sektor služeb v USA | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hospodaření státního rozpočtu | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Rekordní propad | Tuzemská nezaměstnanost | Česká národní banka (ČNB) | Konsolidace | CRIF | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Japonská ekonomika | Helena Horská | Ceny benzínu | Intervence centrální banky | Zpracování kovů | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Purple Trading Petr Lajsek | Filip Louženský | GSK | Empire State Index | Měny z regionu | Boeing | Index Fedu | Česká ekonomika letos | Stabilní společnosti | Sebevědomí | Americká data | Kurz dolarů | Cyklus utahování měnové politiky | Gepard Finance | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Vývoj | Snížení základní úrokové sazby | Výnosy amerických státních dluhopisů | Finanční aktiva | Dnešní údaje | Zvýšení daně | Výkon ekonomiky | Nastavení sazeb | Výroba v Německu | Růst průmyslových cen | Snížení DPH v Německu | Úroková sazba | Analytik ČSOB | Český stát | PPI index | Sazby v eurozóně | Meziroční inflace v září | Burze | Windfall tax | Kalifornie | Zprávy z Fedu | HDP Francie | Mistrovství světa | Podnikatelská nálada | Růst cen výrobců | Michal Brožka | Demokraté a Republikáni | Výnosy | Dostatek likvidity | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | TikTok | Agentura Fitch | Německé průmyslové objednávky | Konkurenceschopnost | Dnešní ekonomický kalendář | Americké akcie | Facebook | Vývoj důvěry v ekonomiku | Zasedání České národní banky | Nový americký prezident | Pandemie covidu-19 | Úrokové sazby | Důvěra domácností | Struktura HDP | Stravenkový paušál | České měny | Data z průmyslu | Wood & Company | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Druhý odhad amerického HDP | EUR/USD | Zahájení obchodování | Situace kolem Ukrajiny | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Analytik Czech Fund | Joe Biden | Počet potvrzených případů nákazy | Konkurenceschopnost EU | Šíření nákazy | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Člen bankovní rady ČNB | Pokles cen energií | Koruna oslabuje | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Měnové politiky | Kompenzační programy | Hlavní ekonom Cyrrusu | CSI 300 | Ekonomický nesmysl | Onemocnění | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Ekonomické zotavování | Sanofi | MF | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Zisk Komerční banky | Fiskální politika | Manufacturing | Průběžné výsledky | Rozhodnutí o sazbách | Znovuotevření ekonomiky | Devizové rezervy ČNB | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Ekonomický přístup | Měnový výbor | Zlotý | Citelné zdražování | Akcenta Miroslav Novák | Ekonomická situace | Odhad HDP | Deloitte | Prohlášení | Ekonomický sentiment | Cenová válka | Použití záporných sazeb | Podnikové objednávky | Trading | Dna | Centrální bankéři | Vývoz do Německa | LVMH | Zpomalení inflace v ČR | Americká administrativa | Obchodní jednání | Cena zemního plynu | Koronavirus | Vítězství | Belgie | Americká centrální banka FED | Petr Kříž | Podpůrný balíček | Národní banka | Hypoteční sazby | Dnešní ADP | Generali Investments CEE | Republikánští senátoři | Nesoulad | Zhoršení epidemické situace | Zrychlení inflace v eurozóně | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Amazon | Nervozita na finančních trzích | ADP | Objem zakázek v německém průmyslu | Fingood | Británie | Druhá vlna pandemie | Daimler | Analytik Komerční banky | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nejnovější data | Obilí | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Prezidentské volby | Silná koruna | Globální ekonomický kalendář | Cenové pohyby | Miliardy korun | Volvo | Tisková konference | Eskalace na Blízkém východě | Brexitové dohody | Platební bilance | Thermo Fisher | Růst mezd | Zemědělství | Stoupající sentiment | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Britská dolní komora | Růst cen nemovitostí | Sektor služeb | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | ČR do ERM II | Americký trh nemovitostí | Inflační situace | Daň z příjmu | Američtí politici | Evropské maloobchodní tržby | Levnější půjčky | Lufthansa | Nálada v ekonomice | Investiční očekávání | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Nedostatek zboží | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Místopředseda představenstva | Čínský HDP | Ruské akcie | Růst ekonomické důvěry | Úrok | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Přidaná hodnota | Světové rezervní měny | Data o HDP | Hlavní ekonom | Slábnoucí inflační tlaky | Provident Financial | Ekonomické oživení | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Generální ředitel | Průmyslové podniky | Snížení úrokových sazeb v USA | České ceny výrobců | Překážky | Zbrojní průmysl | Průmyslové objednávky | THB | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Pokračování expanze | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Páka | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Kroger | Budoucí vývoj | Podmínky ve výrobě | Počet potvrzených případů | Český státní rozpočet | Celkový sentiment | HDP Německa | Svaz průmyslu a dopravy | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Silný propad | Správní rada | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Banka Creditas | Vyšší ceny | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Euro dnes | ČSOB Jan Bureš | Cena zemního plynu v Evropě | PwC ČR | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Růst cen komodit | Repo sazby | Současná hodnota | Odhady ekonomů | Pokračování rostoucího trendu | Odvětví cestovního ruchu | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Česká a slovenská UniCredit Bank | Očekávání firem | Distribuce | Splacení dluhu | Fed | Nonfarm Payrolls | Viceguvernérka ČNB | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Vliv války | Air Bank | Maďarský forint | Předpokládaný růst | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Obchodování s Ruskem | Pokračující růst | Index NFIB | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Poradenské společnosti | INVESTIKA | Hry | Novo Nordisk | Míra inflace v únoru | Trhy | Sada dat | Jiří Tyleček | Motorová nafta | Walmart | Období zvýšené inflace | ČSOB Dominik Rusinko | Index nákupních manažerů ve výrobě | Průměrná mzda v ČR | Mezinárodní investoři | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Měnové trhy | Analytik České spořitelny | Zelená politika | Americké ceny výrobců | Rizika | Luboš Růžička | Rada ČNB | Počty žadatelů o podporu | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Kritéria konvergence | Restrukturalizace | Počet bankrotů | Vládní krize | Ekonomická nálada | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Poptávková inflace | Fitch | Průzkum ČSÚ | Pšenice | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | JD.com | Pandemie v Evropě | Předkrizové úrovně | Dánsko | Prodávající | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Nominální růst | Vysoké ceny | PMI indikátor | České státní dluhopisy | Vládní krize v Německu | Obnovení růstu | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Hospodářský model | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | Průměrná míra inflace | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Sektorová daň | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Sentiment v eurozóně | Příliv přímých zahraničních investic | Stav ekonomik | CEE | Volby v Německu | Obchodní řetězce | Americký kongres | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Zúčtování plateb | Tesla | Sportovní události | David Vagenknecht | Stabilita | Příjmy domácností | Pavel Štěpánek | Španělsko | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Solidní růst | Týdenní nárůst | Pohled bankéřů | Menšinový | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Krátkodobé posílení | Royal Caribbean | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Nestlé | Analýza Cyrrus | General Motors | CAD | Cenové války | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | DPH v Německu | ZEW index ekonomického sentimentu | Průmyslová výroba v tuzemsku | Financování dluhu | Měnová krize | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Signály oživení | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Velké firmy | Expertka | Ekonom Cyrrusu | Analytická společnost | Sázet | Meziroční růst HDP | Posilování české koruny | Květnová inflace | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | ADP report zaměstnanosti | Očekávání do budoucna | Nákupy dolaru | Růst výroby | Ztráty zaměstnání | Sentiment v Americe | Situace na trhu práce | Maďarská centrální banka | Velké riziko | Expobank CZ | Pokles průmyslové produkce | Změna sazeb ČNB | Obchod | Cyrrus Vít Hradil | Purple Trading | Konsensus trhu | Negativní zprávy | Oživování v průmyslu | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Inflace v české ekonomice | Cenový pokles | Hospodářské politiky | Volkswagen | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Klesající ceny | Nájemné | Capitalinked | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | SARS | Růst platů | Slabá koruna | Bank of America | Hnutí ANO | Cenový strop | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Kurz měny | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Mimořádná daň | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Úspěšný začátek | Lukáš Raška | ISM indexy | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Siemens | Financování | Vyjádření ekonomů | Dynamický růst | Propad ekonomiky | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Německý ZEW index | Americké CPI | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Produkce zemního plynu | Mondelez | Změna politiky | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | Trh nemovitostí | ČNB Rusnok | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | VW | ASML | Jedno euro | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Fed index | Restriktivní opatření | Státy EU | Praxe | Největší ekonomika světa | Vyhlášení nouzového stavu | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | Libra | Novartis | Intuice | Souhrnný indikátor | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Údaje o vývoji inflace | Dlužník | Průmyslový sektor | E.ON | Sentix | Výsledek voleb | Prodeje automobilů | Dobrá data | Instituce | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Říjnová inflace | Předseda představenstva | Commerzbank | Inflační krize | Výnos | Růst důvěry | Přecenění zboží | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | ESG | Růst cen energií | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Počet nakažených | Green Deal | Domácí měna | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | Slabší kurz | Zhoršení výhledu | 4fin | ERÚ | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Historická maxima | Posílení koruny | Obchodní den | ZAR | Rostoucí ceny energií | Ministryně práce | Ceny energií | Energetická krize | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | RTS | Ryanair | Dopad koronaviru | Německý index IFO | Jaromír Gec | Propad poptávky | Balík sankcí | Euforie | Petr Pavel | Rychlý růst cen | Vývoj sazeb | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Dynamika mezd | Pracovní místa | ACEA | Lídři zemí EU | Evropské PMI | Funkční období | AT&T | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Bank of England | Oživení hospodářství | Důvěra v ekonomiku eurozóny | FedEx | Bundesbanka | Demokraté | Pozitiva | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Jan Kubíček | Rizikové měny | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Finanční ředitel | Šíření mutace | Mzdový nárůst | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Cena ropy na světových trzích | Prezidentské kampaně | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Vklady | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Cenový růst | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Úsporný tarif | NKÚ | Růst inflace | Raytheon | Marek Pokorný | Obavy trhu | Finanční pomoc | Ekonom ING | Hypoteční trh | Jednotná evropská měna | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Management | Trump | Tiffany | Zprávy | Reakce centrální banky | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Ceny ropy | Lockdown | Zprávy z trhů | Nový výhled | Francie | Barrick Gold | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Maso | Automobilky | Srovnávací základna | Poklidné obchodování | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | Indikace | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Ekonomika ČR | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Expedia | Snížení daní | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Deutsche Telekom | Statistika z USA | Zvýšení těžby | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Psychologické faktory | Demokratka | Směřování | Výhled pro rok | Visa | Inflace v říjnu | České ceny | Aktivum | Dohoda o brexitu | Pokles spotřebitelských cen | Výroba automobilů | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dostupná data | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Destatis | Konsensus | Vládní politika | ERM II | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Proinflační riziko | Velký problém | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Počet firemních bankrotů | GfK | Aliance | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Spotřebitelské ceny v Česku | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Důvěra v Německu | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Kurzy.cz | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Otevření ekonomik | Radim Krejčí | Pandemická situace | Turistické sezóny | Ekonomka Raiffeisenbank | Politici | Obchodní bilance | Šéf amerického Fedu | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nedostatek zakázek | Vyšší inflace | Členské země | Nejnovější údaje o inflaci | Nouzový stav | Známky oživení | Politika ČNB | Výprodej | Tomáš Holub | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Akumulace | Premiér Boris Johnson | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Dekarbonizace | Osobní výdaje | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Česká inflace | Dnešní události | Pozitivní sentiment na trzích | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Mluvčí ČNB | Philip Lane | Úvěr | Meziroční inflace | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Akcie | Ukrajina a Rusko | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Daňový balíček | Pavel Peterka | Vývoj jádrové inflace | Nákup aktiv | NERV | Société Générale | Lepší zítřky | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Američtí zákonodárci | City | AbbVie | Makléř | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Zveřejňování výsledků | Český HDP | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | SPD | Inflační šok | Index cen | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Americké ceny | Úroková míra | Radim Dohnal | Nálada v průmyslu | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Největší propad | Pokles vývozu | Výplach | Emmanuel Macron | Pokles úroků | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | SOK | DNO | Daně | Ministři | Asijské burzy | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | AMD | Úspěchy | Ceny bytů | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Bolest | Údaj o HDP | Zdražování energií | Měnový výbor Fedu | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Napjatá situace | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Potenciál | Zdravotnictví | Česká měna dnes | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Členství v EU | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Vyjádření analytiků | Komunikace | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | CNN Prima News | Výdaje na obranu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční prostředí | Výkon průmyslu | Makroekonomický vývoj | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Dražší energie | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Colorado | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Cyrrus | Diverzifikovat | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | USD za barel | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | České dluhopisy | Vítězství republikánů | Úročení vkladů | Výplata | Kontrakce | Data z Ameriky | PMI za leden | Očekávání ČNB | ODS | Výhled do budoucna | Ukazatel | Prodej EUR | Běžný účet platební bilance | Roklen | Vítězství Harrisové | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Inaugurace | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Prodej automobilů | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Americké makro | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Optimismus na trhu | Cash flow | Trh s ropou | Dynamika růstu | Patria.cz | Ekonomický institut | Export | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Nové žádosti o podporu | Úbytek | České firmy | Unicredit | NFIB | Devizové rezervy České národní banky | Záchranný balíček | Petr Dufek | Partneři | TABAK | Radomír Jáč | Ukončení války | Letectví | Allergan | BHS Štěpán Křeček | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Reakce investorů | Services | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Britská vláda | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Valuace | Optimistický výhled | Prodeje aut | Air | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Fed včera | Administrativa | STAN | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Státní výdaje | Next Finance | Česká televize | Konvergence | Ekonomika USA | Americké společnosti | Zbohatnutí | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | FDP | ZEW | Evropské akcie | Analytik portálu | EOS | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Česká společnost | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Inflace v květnu | Německé ceny | Finanční skupina | Evropská unie | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Inflace v červenci | Rozvoj | Americký PMI | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Equinor | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Audi | Odhady trhu | Reálná mzda | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Tomáš Pfeiler | ČNB Tomáš Holub | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | Krize | Koronavirová situace | Institut Ifo | Rostoucí trend | Měnové otázky | OECD | CHF | Ekonomická důvěra | HDP USA | Oslabení koruny | Zprávy o vakcíně | Nízká nezaměstnanost | Průmyslová výroba v ČR | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | Akcie firem | Otočení trendu | Koruny vůči euru | Zakladatel | Mutace viru | Penále | Útlum aktivity | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Skupina ČEZ | Důvěra v průmyslu | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Posilování kurzu koruny | Vystoupení z EU | EU a USA | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Obchodní partner | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Splácení dluhů | Dobrá nálada | Snížení sazeb | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Raiffeisenbank Helena Horská | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Otevírání ekonomik | Kurz eura k americkému dolaru | Silnější kurz | Inflace v listopadu | Zastavení výroby | Next | Rozhodnutí bankovní rady | Názory analytiků | Tempo inflace | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Emisní povolenky | Odhad růstu ekonomiky | Záchranné balíčky | Erste | Podnik | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Merck | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Devizový kurz | Evropské méně | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Hlavní rizika | Denní graf | Mzdové požadavky | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Kultura | Jan Procházka | ČNB Tomáš Nidetzký | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Ekonomické krize | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Práce | Úspěch | OMV | Intel | LTRO | Cíle | ČNB dnes | Prognóza ECB | Stabilita úrokových sazeb | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Předčasné volby | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Česká průmyslová výroba | Daňové změny | Obchodní podmínky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Automotive | Vlády | Americká vláda | Úrokové sazby v Česku | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Nepokoje na Blízkém východě | Procter & Gamble | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Jan Bureš | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Horší časy | Tomáš Nidetzký | XTB | Jednatel | Linde | Výraznější pokles | Zvyšování úroků | Americký Fed | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Mzdový růst | Singapurský dolar | Příprava | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Měnové politiky centrální banky | Creditas | Chevron | Změna sazeb | Obchodní ředitel | Jakub Seidler | Červencová inflace | Čokoláda | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Slabší koruna | Tovární objednávky v Německu | Oděvy | Cenné papíry | PMI indexy | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Vývoj HDP | General Electric | Průměrná mzda | Dluhový strop | Oživení globální poptávky | Americký Senát | Waste Management | Rozvíjející se trhy | Texas | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Pokračování růstu | Import | Vysoké výnosy | Finální odhad | Služby | Lednová inflace | Americký průmysl | Výsledek prezidentských voleb | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Broker | Peněžní zásoby | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Guvernér Michl | Bohatý | Petr Lajsek | Indikátory důvěry | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | IHS | Americké objednávky | Spotřebitelé | Akcenta | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Přecenění | Rostoucí výnosy | Proinflační působení | Investovat do Bitcoinu | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Šéfové | Jeden dolar | Report ADP | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | ZEW index | Březnová data | Auta | Analytici společnosti | Inflace v březnu | Spotřebitelská poptávka | Nařízení | Noviny | Další růst sazeb | České sazby | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | XTB Tomáš Cverna | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Únorová inflace | Úročení | Vývoj průmyslu | Karina Kubelková | Cenové stropy | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Nová makroekonomická prognóza | Odražení ode dna | Trh s nemovitostmi | Cestování | Dnešní statistika | Macy’s | Rozhodnutí americké centrální banky | Ekonomický dopad | Forexové intervence | ING Jakub Seidler | Kabinet | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | PayPal | PMI ze sektoru služeb | Produkty a služby | Počet nových žádostí o podporu | Ekonomické recese | Delta mutace | D1 | Investice ve stavebnictví | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Globální vývoj | ČSOB Petr Dufek | BMW | 3M | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Růst cen v eurozóně | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Tencent | Hlavní ekonom ING | Viceguvernérka | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Situace v průmyslu | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Kupní síla | CZ | Index RTS | Program nákupu aktiv | Pokles investic | Inflace ve službách | Pokles HDP | Objem exportu | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Čeští exportéři | Rakousko | Srí Lanka | Mistrovství | Zpomalování ekonomiky | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Časové období | Pokles sentimentu | Oživení inflace | Proinflační faktory | Hospodářské oživení | FinGO | Nemovitosti | Andrej Babiš | Ebury | Data z americké ekonomiky | finGOOD | Růst spotřebitelských cen v Německu | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Rok 2024 | Aleš Michl | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Nejistota | Dnes ČTK | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Počet zákazníků | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Vývoj kurzu koruny | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Kurz eura vůči dolaru | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | Analytik Trinity Bank | ECB | HICP | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | SPAD | Voda | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Vývoz z Německa | Stabilita sazeb | Forward | Měnová politika | Alokace | Menší riziko | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Rozpočtové politiky | Náklady na práci | Body | Zvýšení inflace | Parita | Stavební výroba | Vyšší daně | Evropské země | Pákistán | Turistický ruch | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | Reálné příjmy | HDP v ČR | Aktualizovaná prognóza | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Referendum | Dovozní ceny | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Konzervativci | OsMA | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Portu Marek Pokorný | Společná evropská měna | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Inflační vlna | PMI ve službách | MasterCard | Zrušení superhrubé mzdy | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Schodek veřejných financí | Devizy | Základní sazba | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Korporace | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Dynamika HDP | Ovlivňování | Banka | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Země eurozóny | Zvýšený zájem | Stav americké ekonomiky | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Campbell Soup | Markit | Situace na americkém trhu práce | Podnikatelské klima | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Nízká inflace | Enel | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Německá inflace | Disney | Strukturální problémy | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot