Středa 26. leden 2022 19:05
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
BidAskBit
reklama
InstaMarkets
reklama
Bidaskbit ebook

Klíčová slova - Uhlí

img

Aristotelův seznam: několik nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2022

26.01.2022 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a přemýšlet i o nepravděpodobných, ale možných výsledcích. Nálada na trhu je nyní (díky Fedu) smíšená, takže seznam překvapení, který dali dohromady analytici společnosti Invesco, obsahuje pro každého něco. Tyto hypotetické předpovědi jsou určitým pohledem na to, co by se mohlo stát, i když jejich odhady nemusí být nutně součástí hlavního scénáře.
img

Kazachstán přerušil dodávky elektřiny společnostem zabývajícím se těžbou kryptoměn

26.01.2022 Kazachstán odpojil od elektřiny společnosti zabývající se těžbou kryptoměn den předtím, než některé části země zasáhly výpadky proudu. Odstávka vstoupila v platnost 24. ledna a skončí 31. ledna.
C:\fakepath\nemecko-a-usa.jpg

WSJ: Německo už není pro Spojené státy spolehlivým spojencem

24.01.2022 S hrozbou ruské invaze na Ukrajinu se většina západních spojenců snaží podpořit Kyjev a uklidnit zranitelné členy Severoatlantické aliance. Německo se ale vydalo jinou cestou a dává přednost ruským zájmům před zájmy Západu, napsal Tom Rogan na stránkách amerického deníku The Wall Street Journal (WSJ). Preference Berlína jsou podle něj levný plyn, vývoz aut do Číny a klidný ruský prezident Vladimir Putin.
C:\fakepath\valka-21022022.jpg

Co když vypukne válka na Ukrajině?

21.01.2022 Finanční trhy začaly brát v potaz možnost, že Rusko vojenskou invazí vstoupí na Ukrajinu. Tento scénář sice má stále malou pravděpodobnost, ale není úplně zanedbatelný, a proto investoři raději přistoupili na úpravy svých portfolií.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonský vývoz a dovoz stouply v prosinci na nové rekordní maximum

20.01.2022 Japonský vývoz a dovoz stouply v prosinci na nové rekordní maximum. Podpořila je vysoká poptávka po automobilech a vyšší ceny energií. Za celý rok 2021 pak dovoz i vývoz poprvé za tři roky vzrostly a byly druhé nejvyšší za dobu, kdy se tento údaj sleduje. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
img

Ropa dosáhla nových rekordů

19.01.2022 Podle zpráv nezvýšila ceny jen fyzická poptávka, ale i aktuální napjatá situace na Blízkém východě způsobená nedávným útokem na Spojené arabské emiráty. Skupina jemenských povstalců údajně tento týden zaútočila na tři tankery. Při útoku zahynuli tři lidé. Spojené arabské emiráty vydaly prohlášení, ve kterém uvádějí, že si vyhrazují právo na tyto teroristické činy odpovědět.
C:\fakepath\komodity-14012022.jpg

Přichází druhá komoditní vlna

14.01.2022 Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.
C:\fakepath\hliník.jpg

Ceny hliníku pro evropské spotřebitele kvůli drahé elektřině stoupají na rekordy

11.01.2022 Ceny hliníku pro evropské spotřebitele dosahují rekordních hodnot. Na vině jsou rostoucí náklady na energii a snížení produkce, což prohloubilo nedostatek tohoto kovu, který se používá v energetice, stavebnictví a obalovém průmyslu. Uvedla to dnes agentura Reuters. Cena pro spotřebitele, kteří nakupují hliník na fyzickém trhu, obvykle vychází z ceny kovu na londýnské burze LME, která se nyní pohybuje kolem 2950 USD (63.400 Kč) za tunu, plus se k ní připočítává přirážka, která obvykle pokrývá náklady na dopravu a daně.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
img

Ceny uhlí dál porostou

05.01.2022 Ceny uhlí rostou a pravděpodobně ještě porostou, protože Indonésie zavedla dočasný zákaz vývozu v obavě, že by nedokázala uspokojit domácí poptávku.
img

Cena plynu v EU opět roste, ruské dodávky totiž padají, nyní i ty přes Ukrajinu. Podle historika Fergusona je na spadnutí ruská invaze právě na Ukrajinu

04.01.2022 Ceny zemního plynu v EU dnes citelně rostou druhý den v řadě. Při začátku dnešního obchodování stouply takřka o deset procent na 88 eur za megawatthodinu. Důvodem zdražení je další omezení ruských dodávek.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Plynová krize stále zuří, i když cena plynu spadla o desítky procent. Fialova vláda by měla znova dojednat zelenou agendu EU, docílit na úrovni EU uznání jádra jakožto bezemisního zdroje

29.12.2021 Z titulků našich i zahraničních médií se zdá, že plynová krize v EU zásadně polevuje. Přitom cena plynu v EU stále činí zhruba 100 eur za megawatthodinu, což byla ještě na počátku prosince zcela nebývalá suma, která snesla srovnání jen s máločím, co do té doby na trhu s plynem nastalo. Pak se však těsně před Vánoci přechodně vyhoupla až k 190 eur za megawatthodin, takže v porovnání s touto zcela mimořádně vyšponovanou cenou se nyní jeví docela nízká. Stále však je zhruba na pětinásobku běžných hodnot.
img

Prezident Zeman střízlivě vyzdvihl klíčové problémy české ekonomiky, tedy zelenou agendu EU a nedostatečně stabilizované veřejné finance

26.12.2021 Prezident republiky Miloš Zeman hodnotil ve svém dnešním vánočním poselství ekonomické záležitosti střízlivě. Vyzdvižení takzvaného zeleného údělu jako klíčového nebezpečí letošního roku se sice může zdát přepjaté, nicméně celá zelená agenda EU skutečně má značný potenciál dlouhodobě podvázat výkon české ekonomiky a nepříznivě poznamenávat životní úroveň obyvatel ČR.
C:\fakepath\shrnuti-uvod-20122021-1.png

Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí

20.12.2021 Rok 2021 sice nebyl tak dramatický jako ten předchozí, i tak ale na finančních trzích nebylo o překvapení a výkyvy nouze. Optimismus prvního čtvrtletí poháněný očkováním i americkým fiskálním stimulem následovalo vystřízlivění ve zbytku roku. Problémy v dodavatelských řetězcích, vysoká inflace i nižší než očekávaná účinnost vakcín ukázala, že s pandemickým dědictvím se budeme muset vypořádávat i v příštím roce.
img

Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU. Ceny plynu v EU jsou přitom již tak rekordní, Rusko může chtít využít současné energetické zranitelnosti Evropy

19.12.2021 Dodávky ruského plynu do EU plynovodem Jamal se dnes prakticky zastavily. Podle nejnovějších dat terminálu Bloomberg odpovídaly dnes ve 13:00 našeho času 8,8 gigawatthodin denně. Běžně přitom Rusko touto cestou dodávalo přes 850 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu v příloze). Dodávky dramaticky poklesly již včera, dnes se však přes krátkodobý výkyv dále snížily.
img

Americký akciový trh 17. 12. 2021

17.12.2021 Hlavní index amerického trhu ve čtvrtek vzrostl a dosáhl maxima roku, ale poté do uzavření klesl. Ve čtvrtek Dow ztratil 0,1 %, NASDAQ klesl o 2,5 % a S&P500 klesl o 0,9 %. Asijské trhy ukončily týdenní obchodování poklesem. Japonské indexy klesly o 1,9 %, zatímco čínské indexy ztratily 1,3 %.
img

EU hazarduje, když chce s vytápěním budov plynem skoncovat už za necelých 20 let. Úporná snaha Bruselu o environmentální udržitelnost může Unii připravit o udržitelnost sociální

15.12.2021 Zemním plynem je v ČR plně či částečně vytápěno zhruba 1,6 milionu bytů. Rozšířenějším druhem energie k vytápění je již pouze teplo. V bytech rodinných domů pak plyn dominuje dokonce i nad teplem. Teplo se však vyrábí převážně opět z neobnovitelných zdrojů, jako je plyn a uhlí. Z plynu a z uhlí se vyrábí také podstatná část elektřiny, která s obnovitelnými zdroji energie a tuhými palivy představuje třetí až pátý nejrozšířenější druh energie k vytápění bytů v ČR.
img

Havlíček chce vrátit miliony povolenek na trh, narazí na razantní odpor Německa a dalších. Masivní spalování uhlí se totiž nyní v EU vyplácí až do ceny povolenky 105 eur, kde ještě ani není

13.12.2021 Končící ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček bude po Evropské komisi požadovat, aby „do oběhu“ vrátila 400 milionů emisních povolenek, které dříve stáhla. Příliv povolenek na trh by pak měl stlačit jejich cenu, která v uplynulém týdnu vystoupala na historický rekord, více než 90 eur tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší. Havlíček záměr představí na dnešní tiskové konferenci, jíž se zúčastní také dosluhující premiér Andrej Babiš.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu

09.12.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii včera vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu a podle analytiků by se mohla do konce letošního roku vyšplhat na 100 eur (více než 2500 Kč) za tunu. Uvedla to agentura Reuters. Od začátku listopadu se cena povolenek zvýšila zhruba o 50 procent a růst z posledních měsíců je i jedním z faktorů, které přispívají k vyšším cenám energií.
img

Emisní povolenky EU "rostou jako bitcoin", pokořily další rekord, 90 eur za kus. V lednu může v Česku udeřit až 10procentní inflace, hrozí blackouty

08.12.2021 Emisní povolenky EU dnes odpoledne pokořily další rekord, 90 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

08.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Emisní povolenky EU pokořily další rekord, 85 eur za kus. Vzhůru jejich cenu žene „ruská zima“ v Evropě i tlak USA na Německo, aby případně zastavilo projekt plynovodu Nord Stream 2

07.12.2021 Emisní povolenky EU dnes pokořily další rekord, 85 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Růst čínského vývozu v listopadu zpomalil, dovoz naopak zrychlil

07.12.2021 Tempo růstu čínského vývozu v listopadu zpomalilo. Mohl za to silný jüan, slábnoucí poptávka a vyšší náklady. Dovoz však nečekaně zrychlil, protože země se snaží doplnit zásoby vyčerpaných komodit, jako uhlí. Přebytek bilance zahraničního obchodu se snížil na 71,72 miliardy USD (1,6 bilionu Kč) z říjnových 84,54 miliardy USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad.
C:\fakepath\10-12-2020-2-06122021.png

QE při inflaci 7 %?

06.12.2021 Kvantitativní uvolňování bylo ve Spojených státech zahájeno a následně prodlouženo vždy kvůli obavám o příliš nízkou inflaci. Růst spotřebitelských cen, který bude zveřejněn v pátek, se pravděpodobně dostane na 7 % meziročně. Americká centrální banka (Fed) sice už oznámila snižování tempa kvantitativního uvolňování (QE), zvyšují se ale očekávání, že program bude ukončen dříve.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
C:\fakepath\trader-03122021-55-zm.png

Části akciových trhů jsou nevázaně nadhodnocené, varuje vlivný investor Munger

03.12.2021 Některé části akciových trhů jsou nevázaně nadhodnocené, řekl dnes na konferenci Charlie Munger z pověstné společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Současné prostředí akciových trhů považuje za "ještě šílenější", než byla takzvaná dotcomovová bublina na konci 90. let, kdy malí i profesionální investoři hrnuli peníze do všeho, co bylo nějak spojené s používáním internetu. Munger dodal, že si přeje, aby kryptoměny nebyly vznikly. Čínu pochválil za to, že přijala opatření k zákazu jejich používání. Informoval o tom list Australian Financial Review (AFR).
img

Výhled Fidelity International: Nemovitosti v roce 2022?

30.11.2021 Nemovitosti vstupují do nového věku. Inflace se opět vynořila, co je "nový normál" u využívání kanceláří je stále otázkou a přechod na nízkouhlíkové technologie mění vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na nový rekord nad 75 eury

25.11.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na nové maximum nad 75 eury (více než 1900 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami byl v EU zaveden v roce 2005 a růst jejich ceny z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají ke zdražování energií.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nová německá vláda chce konec uhlí do roku 2030 i 400.000 nových bytů ročně

25.11.2021 Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) včera představili koaliční smlouvu o vytvoření nové vlády. Přinášíme výběr nejdůležitějších programových bodů:
C:\fakepath\elektřina.jpg

Analytici: Cena emisních povolenek poroste, domácnostem se zdraží elektřina

23.11.2021 Cena evropských emisních povolenek dále poroste, a to ze současných 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu až na 100 eur (zhruba 2545 Kč) za tunu, shodují se analytici, které včera oslovila ČTK. Zdražení povolenek bude podle analytiků zvyšovat také ceny elektřiny. Cena emisní povolenky vzrostla za poslední rok zhruba o 60 procent, včera poprvé překročila 70 eur za tunu.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Trh se vypořádává s vzestupem inflace, který ohrožuje další růst, s problematickým počasím a přeplněním globálního systému zásobování, za které mohou ucpané přístavy a nedostatek pracovních sil.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 70 eur za tunu

22.11.2021 Cena emisních povolenek dnes poprvé překročila hranici 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu, ukazují grafy. Systém obchodování s povolenkami byl v Evropské unii zaveden v roce 2005 a růst cen z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají i k růstu cen energií.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-nejdulezitejsi_duvody.jpg

Nejdůležitější důvody pro diverzifikaci vlastního investičního portfolia

18.11.2021 Pokud nejste ve světě investic úplným začátečníkem, pak jste se již nejspíše setkali s pojmem diverzifikace portfolia a s některými obecnými důvody, proč je vhodné ji při investování používat. Přestože mnozí pseudoodborníci hovoří o diverzifikaci, jako o ochraně před riziky, tak je třeba říci, že právě tato definice nepatří zcela mezi ty správné a dokonce ani pravdivé. Než si zde však vysvětlíme, jak to s tou diverzifikací doopravdy je, pojďme si nejprve něco málo zopakovat o investicích a jejich zákonitostech.
img

Evropě hrozí série blackoutů, varuje expert. Povolenky EU jsou na rekordu, plyn opět citelně zdražuje

16.11.2021 Evropě v zimě hrozí série blackoutů, varuje Jeremy Weir, šéf společnosti Trafigura. Ta patří k největším nezávislým obchodníkům se surovinami na světě. Weir své varování pronesl dnes na konferenci Commodities Asia Summit, který pořádá list Financial Times. Kolapsy energetické sítě podle něj mohou nastat zvláště tehdy, udeří-li tužší zima. Evropa prý nemá dost plynu, a není tak připravena na zimu.
img

Obří klimatický summit v Glasgow skončil. Co zásadního změní?

14.11.2021 Dvoutýdenní konference ve skotském Glasgow, která včera skončila, přinesla některé průlomové závazky, pravidla pro nově ustavený světový trh s emisními povolenkami a několik odvážných příslibů, které teprve prověří čas.
img
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Zisk ČEZ za tři čtvrtletí klesl o téměř sedm miliard

09.11.2021 Čistý zisk energetické skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně o téměř sedm miliard na 6,7 miliardy korun. Tržby činily 156 miliard korun, což je přibližně stejně jako za stejné období loni. Snížení zisku ovlivnila klimatická politika EU a také doporučení Uhelné komise ČR ukončit spalování uhlí nejpozději do roku 2038. Firma to dnes uvedla na svém webu. Po očištění o mimořádné vlivy dosáhl zisk 16,9 miliardy korun, a meziročně tak klesl o deset procent. ČEZ zastavil prodej výrobních aktiv v Polsku, nedostal atraktivní nabídku.
C:\fakepath\horcik.jpg

Automobilkám zatím hořčík nechybí, Volkswagen se ale obává nedostatku

08.11.2021 Očekávaný nedostatek hořčíku zatím na automobilky v Evropě nedoléhá. To se ale podle expertů může změnit, pokud Čína produkci tohoto kovu brzy výrazněji nezvýší, uvedla dnes agentura Reuters. Automobilky se už od loňska potýkají s nedostatkem čipů, obavy z nedostatku hořčíku dala najevo například největší evropská automobilka Volkswagen, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.
img

Putin zatím více plynu do EU neposílá, navzdory příslibu. Plyn zdražuje a s ním i pohonné hmoty v ČR, hrozí další krachy typu toho Bohemia Energy

08.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit.
img

Data naznačují vyšší cenové tlaky, Yellenová o přehřívání nemluví. S&P 500 dnes zaostává

01.11.2021 Americký index S&P 500 nebo nizozemský AEX se odpoledne nacházejí jen na nule, ale jinak mezi hlavními indexy dál jasně převažuje zelená. Nasdaq roste o 0,3 procenta, DAX nebo FTSE 100 jsou +0,8 pct, CAC 40 se nachází procento v plusu. Výnosy dluhopisů v USA jsou na vzestupu, a to nyní na delším k kratším konci křivky. Evropa zůstává u menších změn.
C:\fakepath\g20-Rim.jpg

Země se na summitu G20 shodly, že chtějí udržet oteplování pod kritickou hranicí

31.10.2021 Lídři zemí G20 se dnes na summitu v Římě shodli, že jejich cílem je udržet globální oteplování pod kritickou hranicí 1,5 stupně ve srovnání s předindustriální érou. Vyplývá to ze závěrů schůzky, o nichž informovala agentura Reuters. Ve společném prohlášení ale není řeč o konkrétních opatřeních na snižování emisí. Původně zvažovanou formulaci o snaze "podstatně snížit emise" nahradil nakonec závazek snižovat emise "co nejrychleji, proveditelně a co nejhospodárnějším způsobem".
C:\fakepath\g20-31102021.jpeg

Politici na summitu G20 zkoušejí najít shodu ohledně klimatických cílů

31.10.2021 Lídři zemí G20 se dnes na summitu v Římě snaží najít shodu na opatřeních proti změnám klimatu. Podle agentury AFP bude v závěrech vrcholné schůzky zmínka o tom, že by pro všechny mělo být cílem udržet globální oteplování planety pod hranicí 1,5 stupně Celsia. Podle klimatologů je k tomu potřeba do poloviny století snížit emise skleníkových plynů téměř na nulu.
img

Společnost Fidelity International se zavazuje snížit do roku 2030 emise svého investičního portfolia na polovinu

27.10.2021 Společnost Fidelity International (Fidelity), globální správce aktiv s celkovým objemem klientských prostředků ve výši 787,1 miliardy dolarů, oznámila zlepšení přístupu k investování do ochrany klimatu. Přizpůsobuje přitom svou dlouhodobou aktivní strategii správy aktiv cíli čisté uhlíkové neutrality.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
C:\fakepath\trader-22102021-24-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy se mírně zvyšují, drží se tak v blízkosti několikaletých maxim

22.10.2021 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, pohybují se tak v blízkosti několikaletých maxim, na která vystoupily v průběhu týdne. Na trhu přetrvávají obavy z nedostatečných dodávek suroviny. Severomořská ropa Brent si krátce před 17:05 SELČ připisovala zhruba půl procenta na 85,05 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o téměř 0,6 procenta na 82,95 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-21102021-52-zm.PNG

Komodity: Cena ropy odepisuje přes dvě procenta, předtím vystoupala nejvýše za tři roky

21.10.2021 Cena severomořské ropy Brent dnes vlivem omezené nabídky a globální energetické krize vystoupala nad 86 dolarů za barel, tedy nejvýše za tři roky. Později se vývoj obrátil a ceny ropy odepisují přes dvě procenta, protože někteří investoři vybírají zisky.
img

Inflační očekávání tlačí nahoru výnosy. Koruna dál ztrácí

21.10.2021 Akcie se na směru dnes opět neshodnou. Vzhůru si od úvodu razí cestu Nasdaq , který přidává okolo 0,4 pct, podobně je na tom nizozemský AEX. Naproti tomu většina hlavních evropských indexů je odpoledne lehce v záporu a S&P 500 se pohybuje kolem nuly.
C:\fakepath\trader-20102021-31-zm.jpg

Komodity: Ropa mírně zdražuje po zprávě o poklesu zásob v USA

20.10.2021 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují po zprávě o nečekaném poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SELČ připisovala 0,3 procenta na 85,32 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 0,6 procenta na 83,43 dolaru za barel.
img

Akcie dnes nenacházejí společný směr, výnosy mírně klesají

20.10.2021 Firemní výsledky sice dál poutají pozornost investorů, ale dnes nebyly přesvědčivě dobré. Převládá smíšený dojem z čísel a výhledů. Americkým akciím to zpočátku nebránilo v dalším růstu, ale ten už částečně splaskává a klíčové indexy jsou jen mírně v plusu. Evropa zůstává u smíšeného vývoje.
img

Graf dne: OIL.WTI (20.10.2021)

20.10.2021 Ropa pokračuje v růstu na vyšší úrovně. Benchmark WTI vzrostl v tomto týdnu nad $83 a Brent testuje $86. Ceny ropy korigovaly během asijské seance. Za tímto pohybem může být několik událostí. Zaprvé čínská administrativa se dohodla s producenty uhlí na snížení ceny komodity. Přestože primární dopad byl cílen na uhlí a ocel, tak se s dohodou svezly také průmyslové kovy a ropy. Zadruhé se také zastavila rally na zemním plynu. Svůj dopad měly také zásoby ropy API v USA, které ukázaly vyšší než očekávaný přírůstek (3,3 mb vs 1,7 mb). Je otázkou, zda tento růst dnes potvrdí oficiální zásoby DoE (16:30).
img

Ranní shrnutí (20.10.2021)

20.10.2021 Čínská administrativa si dala dostaveníčko s producenty uhlí. Dohodli se, že cenu suroviny sníží do "rozumného" pásma.
C:\fakepath\trader-19102021-30-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli pokračující energetické krizi rostou

19.10.2021 Ceny ropy dnes rostou a drží se blízko mnohaletých maxim. Přispívá k tomu pokračující krize v dodávkách energie po celém světě. Klesající teploty v Číně také oživily obavy, zda největší světový spotřebitel energie bude schopen splnit domácí dodávky tepla.
img

Amerika stoupá, komodity klesají a koruna odevzdala zisky z ČNB

19.10.2021 Zatímco evropské akciové trhy stále nemají jasno o směru, americké ano. Hlavní zámořské indexy rostou o 0,4 pct, v Evropě takový výkon předvádí nizozemský AEX, mírně v plusu je DAX . Naproti tomu CAC 40 nebo FTSE 100 jsou o 0,2 pct dole.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
C:\fakepath\akcie-19102021.jpg

Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?

19.10.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny British American Tobacco, která je podle mého názoru zajímavou příležitostí pro dlouhodobý obchod a navíc nabízí i nadprůměrný výnos z dividend. Investice do tabákového průmyslu sebou ale nese i svá rizika.
C:\fakepath\trader-18102021-43-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy po statistice z USA smazaly předchozí zisky

18.10.2021 Ceny ropy dnes nejprve stouply na několikaletá maxima díky oživení poptávky a vysokým cenám zemního plynu a uhlí, které přiměly uživatele přejít při výrobě energie na topný olej a naftu. Po zprávě o průmyslové výrobě ve Spojených státech však své zisky smazaly.
img

Americké akcie si vedou lépe než evropské, koruna dnes pod tlakem

18.10.2021 Vývoj na akciových trzích se odpoledne zlepšuje. Evropské indexy sice zůstávají v červeném, ale Amerika se zvedá. Zejména se to týká Nasdaqu, který stoupá o 0,3 pct, zatímco S&P 500 následuje s 0,2procentním ziskem. Evropa své denní ztráty aspoň zmenšuje, když se DAX obchoduje -0,7 pct, CAC 40 je -0,8 pct a AEX spolu s FTSE 100 ztrácí 0,4 procenta.
C:\fakepath\cina-ekonomika.jpg

Inflační světlo na konci tunelu?

18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.10.2021

18.10.2021 Tuto sobotu (23.10.) skončí třicetidenní lhůta, během které může Evergrande splatit dlužnou úrokovou platbu. Pokud nezaplatí ani do tohoto termínu, formálně nastává default. Podle zástupců držitelů dolarových dluhopisů se management firmy výrazněji neangažuje. Default tak představuje velmi reálnou variantu. Čínská centrální banka vydala zprávu, že má situaci prozatím pod kontrolou a k šíření nákazy ve finančním systému by dojít nemělo. Nejpravděpodobnější scénář představuje částečné znárodnění operací společnosti kombinované s prodejem některých aktiv zájemcům ze soukromého sektoru. V zájmu čínských autorit je především dokončení některých projektů s cílem zamezit možné sociální nestabilitě.
C:\fakepath\global-economy.jpg

Americký dolar vs. bezpečné přístavy

15.10.2021 Situace na komoditních trzích se kvůli nedostatku energií mění velmi bouřlivě. Vítězem se tak stávají země, které vyvážejí energetické suroviny. Prudce rostoucí přebytek obchodní bilance Austrálie, Rusko a Brazílie by měl velmi pozitivně působit na kurz jejich měn.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Cena ropy Brent poprvé za tři roky překonala 85 dolarů za barel

15.10.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu, severomořská ropa Brent tak poprvé za tři roky překonala 85 dolarů za barel. Na vině jsou obavy, že dodávky suroviny budou v příštích měsících nedostatečné, protože poptávku po ropných produktech bude podporovat prudký nárůst cen zemního plynu a uhlí.
img

Pátek přináší zklidnění, ale pozitivní vývoj se udržel

15.10.2021 Evropské akcie navazují na úspěšný včerejšek a připisují si další, i když výrazně skromnější zisky. DAX či FTSE 100 jsou výš o 0,2 pct, CAC 40 přidává 0,4 pct a AEX roste o 0,6 procenta. Lehce v plusu se dopoledne nacházejí také americké futures. Dluhopisové výnosy s delší splatností obrátily nahoru a dnes tak v Německu sledujeme jejich růst na 10Y o 2 bazické body, zatímco v USA to je o 3 body.
C:\fakepath\elektřina.jpg

IMFC: Vysoké ceny energie by neměly zpomalit boj s klimatickými změnami

15.10.2021 Vysoké ceny energie by neměly sloužit jako omluva pro zpomalení přechodu k čistým energetickým zdrojům v rámci boje proti klimatickým změnám. Uvedla to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová, která je předsedkyní Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC). Ten určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\trader-14102021-28-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy se zvyšují kvůli vyhlídkám na růst poptávky

14.10.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávě Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která předpovídá, že prudké zdražení zemního plynu a uhlí podpoří poptávku po ropě. Výraznějšímu růstu cen ropy nicméně brání zpráva o stoupajících zásobách suroviny ve Spojených státech.
img

Dobré výsledky nejen amerických bank táhnou akcie vzhůru, dnešní data nejsou brzdou

14.10.2021 Růstová nálada na akciových trzích se během dne upevňuje a hlavní indexy se posouvají nahoru. DAX či CAC 40 už přidávají 1,3 procenta, FTSE 100 je +0,9 pct, AEX roste o 1,6 pct. V zámoří sledujeme na hlavních indexech růst okolo 1,3 procenta a podílejí se na něm všechny sektory. Nejlépe jsou ale na tom suroviny, technologie a zdravotnictví.
img

Akcie v růstové náladě a další inflační data na programu

14.10.2021 Čtvrteční obchodování je pro hlavní evropské akciové trhy pozitivní. Indexy si připisují slušné zisky: DAX +0,9 pct, FTSE 100 a CAC 40 jsou +0,8 pct a AEX přidává už 1,3 procenta. Sektorově vedou technologie, energie a finance. Znovu se zvedají ceny energií, a to elektřiny, ropy či plynu, zatímco uhlí jen drží pozice. To však akcie celkově moc netrápí.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Výrobní ceny v Číně v záři kvůli cenám komodit rekordně vzrostly

14.10.2021 Výrobní ceny v Číně v září stouply v meziročním srovnání o rekordních 10,7 procenta. Přispěl k tomu rekordní růst cen komodit. Slabá poptávka ale zpomalila růst spotřebitelských cen, uvedl dnes čínský statistický úřad. Index výrobních cen je měřítkem toho, co výrobci účtují svým odběratelům. Protože Čína je největším světovým vývozcem, mohl by růst výrobních cen v Číně ovlivnit i další země.
img

Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Odpoví Pavel Tykač, majitel Sev.en Energy, 8. nejbohatší Čech

14.10.2021 Proč končí Bohemia Energy? Kdo je na řadě další a kdy? O kolik ještě zdraží lidem plyn a elektřina? Kdy skončí energetická krize? Pavel Tykač, většinový majitel Sev.en Energy a 8. nejbohatší Čech dle Forbesu odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“.
img

Na pokraji energetické krize je kromě Číny i Indie, píše CNBC

13.10.2021 Na pokraji energetické krize se kromě Číny ocitl i další asijský gigant, Indie. Většina uhelných elektráren v Indii má kriticky nízké zásoby uhlí, a to v době, kdy ekonomika oživuje a zvyšuje se poptávka po elektřině. Uhlí se přitom na výrobě elektřiny v Indii podílí zhruba 70 procenty, upozornil server CNBC.
img

Akcie inflaci zvládly, výnosová křivka však zplošťuje a zdražuje zlato

13.10.2021 Akciové trhy v Evropě si dnes udržely převážně pozitivní vývoj, a to i po zveřejnění amerických inflačních dat. V záporu je sice Itálie nebo Španělsko, ale DAX přidává 0,7 pct, CAC 40 a AEX dokonce 0,9 pct a FTSE 100 roste aspoň o 0,3 procenta. V Americe je to slabší, když sice Nasdaq stoupá o 0,4 pct, ale širší S&P 500 se nachází mírně v červeném. Do hry začala vstupovat výsledková sezóna a v případě technologií je podpůrným faktorem vývoj výnosů.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy klesají v obavách, že slábnoucí růst ekonomiky omezí poptávku

13.10.2021 Ceny ropy dnes klesají v množících se obavách, že slábnoucí růst ekonomiky omezí poptávku. Ještě větší ztráty mírní rostoucí ceny elektřiny.
C:\fakepath\top5-13102021-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.10.2021 1) Akcie Tata Motors až +20 %, nejvíce od dubna 2020 poté, co se indický vlastník Jaguar Land Rover dohodl na prodeji až 15 % podílu ve svém byznysu elektrických vozů fondu TPG a dalším investorům.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Expert: Nejvyšší výnos letos přinesla riziková aktiva, ropa a české akcie

13.10.2021 V letošním roce přinesly investorům nejvyšší výnos riziková aktiva. Nejvíce vzrostla cena ropy, o 56 procent. Následovaly akcie na pražské burze, které se podle indexu PX zhodnotily o 32,4 procenta. Naopak největší propad zaznamenala cena zlata, která klesla o 7,5 procenta. Na on-line konference na téma Kryptoměny, investiční zlato to řekl partner společnosti EMUN Partners Family Office Leoš Jirman.
img

Nezrychlí inflace? Trhy jsou před daty převážně pozitivní

13.10.2021 Čínský vývoz za září příjemně překvapil, když vykázal dynamičtější růst, než se čekalo. V domácí měně byl export o 28 procent výš než před rokem. Naproti tomu dovoz za odhady zaostal. Z pohledu trhů by však mohl převažovat signál, že data z Číny neukazují na zhoršování problémů s dodávkami na západní trhy. To je poměrně důležité v situaci, kdy řešíme, do jaké míry se právě problémy nabídkové strany projeví na inflaci. Na ni se pochopitelně upřou zraky hned poté.
img

Horší výhled pro růst, spekulace o inflaci pokračují. Trhy dnes nemají jasný směr

12.10.2021 Během dnešního obchodování se o více než 5 procent zvedla cena uhlí, ale jinak na hlavních trzích těžko hledáme nějaký zásadní pohyb či společnou myšlenku. Akcie jsou vesměs dole, ale nijak výrazně. Americké indexy se nacházejí pod nulou jen těsně, evropské odepisují v případě těch hlavních 0,3-0,6 pct. Najdou se však i některé zelené výjimky, jako v Itálii či Španělsku.
img

Fidelity International: Zůstane tu inflace?

12.10.2021 Podle nejnovějšího průzkumu mezi analytiky společnosti Fidelity International čelí firmy inflačním tlakům různého charakteru. Navzdory tomu, že majorita analytiků se domnívá, že většina inflačních tlaků je spíše dočasná, strukturální síly by mohly i nadále tlačit na růst cen, i když přechodná omezení poleví.
img

Evropa v červeném, úvodní ztráty však zvládá zmenšovat

12.10.2021 Evropské akciové indexy překonaly úvodní propad, ale stále většinou zůstávají více či méně v červeném. DAX a AEX ztrácejí oproti včerejšímu závěru 0,3 pct, CAC 40 je dole o 0,4 a FTSE 100 o 0,5 procenta. Výnosy dluhopisů jsou dopoledne poměrně v klidu, stejně jako cena ropy či uhlí. Plyn míří dolů, zatímco elektřina dnes zdražuje.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\esg-11102021-1.png

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?

11.10.2021 Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy vystoupily na víceletá maxima, poptávka roste a dodávky jsou omezené

11.10.2021 Ceny ropy se dnes vyšplhaly na několikaletá maxima, vzhůru je tlačí oživování poptávky po pohonných hmotách a omezené dodávky suroviny na trh. Severomořská ropa Brent vystoupila až na 84,60 dolaru za barel, tedy na nejvyšší úroveň od října 2018. Kolem 16:00 SELČ si připisovala 2,1 procenta na 84,15 dolaru za barel.
C:\fakepath\ropa33.jpg

Dokáže něco zastavit ropnou rally?

11.10.2021 V právě probíhající energetické tsunami v Evropě a v Asii se netradičně dostala cena ropy mimo hlavní témata diskuze. Plyn, uhlí, elektřina a jejich volatilita jsou to, co nyní hýbe trhy. Přitom ropa funguje často jako náhrada zmíněných komodit až už při výrobě elektřiny, jako palivo do automobilů, nebo jako zdroj energie v průmyslu.
img

Znovu jedeme nahoru. Trhy oceňují snížení energetického rizika i dohodu v zámoří

07.10.2021 Včerejšek byl dost extrémní hlavně na trzích s energetickými komoditami. Jejich strmý růst se podařilo zlomit v podobn...
img

Zprávy z Ruska posílají dolů energie a tlumí napětí, inflace zlomila Poláky

06.10.2021 Důležité zprávy dnes chodily z Ruska. To nejprve prohlásilo, že nemůže hrát žádnou roli v tom, co se děje na trhu s energiemi. Gazprom si navíc přisadil s tím, že čeká "dobrou, studenou zimu". Prezident Putin ale později řekl, že je Rusko připraveno pomoci se stabilizací energetických trhů a že udržením aktuálního tempa by letošní dodávky do Evropy mohly být rekordní.
img

Zprávy z Ruska posílají dolů energie a tlumí napětí, inflace zlomila Poláky

06.10.2021 Důležité zprávy dnes chodily z Ruska. To nejprve prohlásilo, že nemůže hrát žádnou roli v tom, co se děje na trhu s en...
img

Palivové trhy na vzestupu, Čína nakupuje „za každou cenu“

06.10.2021 Komoditní sektor má za sebou další týden extrémních pohybů cen, kdy se globální ekonomikou i komoditními trhy otřásaly dopady čínské a evropské energetické krize. Kromě toho se musel trh vypořádat s posilujícím dolarem, rostoucími cenami paliv a náklady na financování stoupajícími kvůli zvyšování výnosů z amerických vládních dluhopisů. To vše se může negativně podepsat na růstu a ohodnocení akciového trhu. Některé ekonomiky tak musí čelit riziku stagflace, což je období inflace spojené se zpomalením růstu.
img

🛢Směřuje ropa k $100 za barel?

05.10.2021 V posledních týdnech narůstají obavy z globální energetické krize. Nedostatečné zásoby komodit jako zemního plynu nebo uhlí a nízká úroveň produkce vede k výraznému růstu cen. K této skupině se nyní přidává ropa. Vypadá to, že počasí a teploty budou mít na cenu této komodity výrazný dopad. Navíc se cena blíží bodu, jehož překročení bude znamenat zásadní ohrožení globálního ekonomického oživení.
img

Rozbřesk: OPEC+ ropnému trhu neulevil, na Wall Street další výplach technologií

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů. Minimálně část trhu totiž očekávala ještě agresivnější růst produkce ze strany Saúdské Arábie a spol. než finálních 400 tis. barelů denně (v listopadu), díky čemuž se ropa Brent vyhoupla až k hranici 82 dolarů za barel, tj. nejvyšší úrovni za poslední tři roky.
img

Ranní glosa: OPEC+ ropnému trhu neulevil, cena ropy míří vzhůru

05.10.2021 Cenový šok v podobě raketového zdražení zemního plynu, uhlí nebo elektřiny se zvolna přelévá také na globální ropný trh, a to navzdory včerejší dohodě států OPEC+ na dalším rozvolnění produkčních škrtů.
C:\fakepath\zlato-03102021.jpg

Zlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

03.10.2021 Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem

30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
C:\fakepath\cina2.jpg

Nedostatek elektřiny v Číně zavírá továrny, analytici zhoršují výhledy růstu

27.09.2021 Problémy s nedostatkem elektřiny v Číně již zastavily výrobu v mnoha továrnách, včetně dodavatelů firem Apple a Tesla. Některé obchody na severovýchodě země používají při svícení svíčky a nákupní centra zavřela předčasně. Někteří analytici již zhoršili výhledy ekonomického růstu země, píše agentura Reuters.
img

Eloktroauta v ČR jezdí hlavně na uhlí a na plyn a uran z Ruska. Mnohem zelenější je veřejná doprava

26.09.2021 Na pustém ostrově se ocitnou tři tlouštíci – Američan, Číňan a Ind – a jeden trosečník poměrně normální postavy, ani tlustý, ani hubený, odněkud z Evropy. Z několika palem, které na ostrově našli, vyrobí malý vor. Další palmy už tam nejsou. Ouha. Na vor se všichni nevejdou. Musí se snížit „tělesná rozměrnost“ kvarteta. Musí omezit konzumaci konzerv, které moře po jejich ztroskotání taktéž vyplavilo. Musí co nejrychleji zhubnout. Trosečník z Evropy se hubnutí proaktivně chopí jako první, přestože moc nemá, co shazovat. Sádelnatí spolutrosečníci sledují, co to s ním udělá. Vyčkávají. Bez jejich zhubnutí se však na vor všichni nevejdou. Má pak Evropanova těžká dieta smysl? Notabene když jej může i zabít…
img

Velkým lákadlem zisku je těžba kryptoměn

24.09.2021 Kryptoměny nabízí mnoho způsobů, jak si vydělat. Jedním z těchto způsobů je i dobývání nových mincí, tzv.těžba. Podobně jako u zlata nebo uhlí jde o energeticky náročný proces. Rozdíl od dobývání surovin je ten, že digitální mince můžeme těžit v teoreticky domácích podmínkách.
img

Vláda pomůže domácnostem v ČR s úhradou plynu či elektřiny, zelenající EU se tak Čechům už nyní notně prodražuje

24.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste až zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.
img

Proč Polsko nezavře důl Turów? Ekonomicky se mu vyplácí stále, i s pokutou

22.09.2021 Podle pondělního rozhodnutí Soudního dvora EU má Polsko platit pokutu půl milionu eur denně za to, že nezastavilo těžbu na hnědouhelném dole Turów. Tato pokuta však není dostatečná, aby vedla k ekonomické nesmyslnosti těžby. Tím pádem nelze předpokládat, že na jejím základě Varšava těžbu v dole zastaví.
img

Česko bude muset na elektřinu či plyn chudším přispívat trvaleji. Zátěž to bude hlavně pro střední třídu, hrozí nástup politických extrémistů

20.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Dluhová krize | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | Burzovní index | CFD | Cable | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | Grafy | Holubice | IPO | Index PX | Index výrobních cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Lot | MMF | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Platforma | Podílník | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Spread | Stagflace | Statut | Stop-Loss | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Maturity | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Arbitráže | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Golden Gate | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Dnešní kurz | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční služby | Fio | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak si vydělat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Lira | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Online obchodování | Paládium | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Tapering | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Petr Kellner | REIT | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Rozhovor | Blog | Cukr | Burze | Commodities | Investment | Žhavé komodity | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | DPA | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Česká bankovní asociace | Home Credit | Berenberg | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | EPFR Global | Reporty | Zvyšování sazeb | Fundamentální výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Bavlna | Dovoz ropy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | SEB | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Fidelity International | Golden Gate CZ | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Světové centrální banky | Alibaba | Halliburton | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Finanční ústav | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Americký index S&P 500 | TRY | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Kapitálové strategie | Finanční domy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Očekávání | IHS Markit | ex | Purple Trading | Rystad Energy | Skupina PPF | Swiss Life Select | Zahraniční forex | IMFC | Vývoj ceny hliníku | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Objem zlata | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Palladium | Obchodování s termínovými kontrakty | Coinmarketcap | Backwardation | Monero | Nemovitostní fondy | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | Hypoindex | Těžba kryptoměn | Lithium | Investiční skupiny | Andreas Antonopoulos | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Kobalt | Airbnb | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Zonky | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Tržní hráči | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Globální růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Portu | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Správci kapitálu | Obchodování akcií | USMCA | Dluhopisové výnosy | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Finanční skupina | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Roční výnos | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Obchodování se CFD | Růst zisků | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Globální index | Kongres USA | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Nemovitostní trh | Výhodně investovat | Výsledky bank | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Český průmysl | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Ceny niklu | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | GBTC | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Saudi Aramco | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Vývoz do Číny | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Energetické firmy | Vyzkoušet si trading | ESG | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Platební společnost | TikTok | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | PXE | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Myšlenka | FRED | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Slušné zisky | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výše úrokových sazeb | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Borsa Italiana | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekologie | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Předseda Evropské komise | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | Poptávka po úvěrech | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | General Motors | NTT | Docomo | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Klíčové problémy | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Automobil | Vývoj spotřebitelské inflace | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | FedEx | xStation5 | Nejziskovější | Disney | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Paschal Donohoe | Růst poptávky | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Američané | Commodity index | Odškodné | Netflix | General Motors (GM) | List Financial Times | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Vývoz v listopadu | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Rekordní maximum | Příjmy domácností | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Ptačí chřipka | Hladiny podpory | Krach | HN | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Pražské burzy | Většinový podíl | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Číně | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Trhy v Číně | Hlavní úrokové sazby | Tenza | Převody peněz | Americká společnost | Rekordní hodnoty | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Gilead Sciences | Globální indexy | Slabá čísla | Stabilita | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Nejrozšířenější kryptoměna | Aerolinky | Nouzový stav | Olaf Scholz | Charlie Munger | Mince | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Největší pády | Domácí data | Kabinet | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Česká energetická firma | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Ropa a pohonné hmoty | Největší propad | Výrazný vzestup | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Fiskální balíček | Stimul | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | EPFR | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Pokles cen komodit | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Valné hromady | Situace v Číně | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | American Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Poptávka po surovině | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | Klid před bouří | MALL | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Potenciál pro růst | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Zelené energie | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Obchodovat s cennými papíry | Cushing | Společnost Saxo Bank | Karel Komárek | Pavel Tykač | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Inflace v české ekonomice | Hackerský útok | Výpadky | Emitenti | IMF | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Hlavní ekonomka MMF | Majitel | Hospodářské oživení | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | S&P500 | Spotřeba ropy | Chesapeake Energy | ODS | Premiér Andrej Babiš | Ministr pro energetiku | Evropské indexy | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Ekonomika oživuje | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Náklady na financování | Energetická společnost | Ropa roste | Sazka Group | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Tweet | Dopravci | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Odměny za těžbu | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zdražení ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Jan Raška | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | Ústup inflace | Průmyslové kovy | RBI | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Ojetiny | Konsorcium | Recyklace | Zboží z Číny | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Fiskální stimul | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Koronavirová pandemie | Lesy ČR | Kupci | Biotechnologická společnost | Renault | Fischer | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Vládní pomoc | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | OKD | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Salesforce | Hertz | Dlouhodobý výhled | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Plán Evropské komise | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Berlín | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Tempo poklesu | Hertz Global Holding | Hertz Global | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Světová poptávka po ropě | Japonský vývoz | Prodeje automobilů | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Covid | Správce aktiv | ZIL | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Restrukturalizace | Dezinflační tendence | Práce z domova | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Společnost Uber | Peníze z vrtulníků | Exporty | Dopad pandemie | Ant | Japonská společnost | Výrazný propad | E.ON | Zbohatnutí | Ceny emisních povolenek | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Praha | Výplach | Technologické společnosti | Merkelová | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Životní úroveň | Mírná korekce | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | Silný trend | DeFi | Nikl | Čínská společnost | Důvěra | Zdražuje zlato | Správci fondů | Ant Group | Známky oživení | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Klesající tendence | Cenové hladiny | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Letošní úroda obilovin | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | VHM | Rystad | Hypotéky v ČR | Vládní koalice | Veřejný dluh Británie | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Pohyby dolaru | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Americký soud | Německý regulátor | Klimatické změny | Odborníci | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Snížení emisí | Nákupní centra | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zadlužení Německa | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Cineworld | Společnost Cineworld | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Udržitelné investování | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Množství peněz | Defi | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Rozvoj těžby | TPG | Intel | JPM | Moneta | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Odklad splátek | Oživení ekonomiky USA | Inflace v Číně | Indické úřady | Pád cen | Stock Spirits | Spotřebitelská poptávka | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Životní prostředí | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Siemens | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Úrokové sazby v Číně | Vývoj měnového páru USD/CNY | Sazby v Číně | Carsten Fritsch | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Randal Quarles | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Očkování proti covidu-19 | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Nálada investorů | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Ycharts | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Investiční manažeři | Holdingové společnosti | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | Futures na indexy | Německé ceny | Situace na trhu | Polská společnost | Očkování proti covidu | BlackBerry | Express | Tržní ceny | Giovanni Staunovo | Vývoj obchodní bilance | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Supercyklus | BofA Securities | Blockchainy | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | Zásoby plynu | Air | Světová poptávka | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Systémové riziko | Rohlik Group | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Špinavá energie | Britská společnost | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Zámořské indexy | Vývoj ceny akcií | Holubičí Fed | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Zvolení Joe Bidena | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Výhled Saxo Bank | Ladislav Bartoníček | Vývoj hodnoty | Maxar Technologies | Reuters analytik | EDF | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | GE Renewable Energy | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Ceny ropy Brent | British American Tobacco | Lucky Strike | Cigarety | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Trading.com | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Vyšší zhodnocení | Panasonic | Francouzská společnost | Saxo Group | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Plán obnovy | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | Turów | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Renata Kellnerová | API | Oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Růst cen nemovitostí | Naše hospodářství | Bit.plus | Přístup k riziku | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Dekarbonizace | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Mali | Akcionáři Monety | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | CO2 | Den daňové svobody | Obrovský potenciál | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Síla dolaru | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Hliník | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Vývoj ceny akcií EDF | UST | TSMC | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Český vývoz | NortonLifeLock | Americký trh | Současný trend | Globální ceny | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Divize | Stabilní zisky | Varianta delta | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Klimatická politika | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Projekce | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Růst čínského vývozu | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Základní sazby | Ceny v dopravě | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Objem peněz | Ocelárny | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Byty | Varšava | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Analytici banky | Ochranný mechanismus | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Prazdroj | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Obchodní bilance Austrálie | Vysoká poptávka | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Reakce měnového páru AUD/NZD | Reakce měnového páru | Poptávka po mléku | Vývoj hodnoty novozélandských mléčných exportů | Hodnoty novozélandských mléčných exportů | Měnový pár AUD/NZD | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Los Angeles | Marika Čupa | Parametry obchodu | 100 SMA | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Ceny kovů | Smart kontrakty | Covidový krach | Cash flow výnos | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Výroba ocele | Těžba altcoinů | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Investice do těžby | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy s nedostatkem elektřiny | Zdražování energie | Jaroslav Haščák | Výhledy růstu | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | TTF | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Palivové trhy | Růst cen plynu | Kellnerová | Globální inflace | Zprávy z Ruska | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Inflace v září | Nová vláda | Vylepšení teorie aukcí | Napjatá situace | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Anders Nysteen | Češi | Zavádění kryptoměn | Akcie Tata Motors | Tata Motors | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Kunal Kundu | Výrobní ceny v Číně | Modern Land | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Vývoj produkce | Situace na komoditních trzích | Pravidla hry | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Akcie British American Tobacco | Investice do tabákového průmyslu | Tabákový průmysl | BATS.UK | BATS | British American Tobacco (BATS.UK) | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Nedostatek polovodičů | Crest Communications | Zdravotnictví | Kotak Securities | Ravindra Rao | Globální ceny plynu | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Zprostředkovatelé | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Veřejné investice | Klima | Plyn v EU | Plynovod Jamal | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Velkoobchodní cena zemního plynu | Hořčík | Společnost | Reálné úrokové sazby | Burzovní cena | Nexi | Diverzifikace v čase | Strategické řízení rizik | Regulační úřady | Povinné očkování | TIM | Pozemky | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | Společnost innogy | Innogy | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Výhled Fidelity | | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vietnam | BofA | Postavení na trhu | SOTIO | Dotcomovová bublina | Dotcom | Období dotcom | Sohn | Investoři do akciových fondů | Ocenění amerického akciového trhu | Australian Financial Review | Australian Financial Review (AFR) | AFR | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Nevázaně nadhodnocené | Burzovní index S&P 500 | 500 firem s největší tržní kapitalizací | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Arm | Evernym | Kryptoměnové transakce | Letadlo | Úpis nových akcií | Jamal | Sekyra Group | Problémy české ekonomiky | Těžební společnost | Plynová krize | Společnost Smartwings | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Nedostatek hliníku | American Industrial Partners | Wenyu Yaová | Analytička společnosti ING | Lehký kov | Michael Widmer | Celosvětová spotřeba | Komoditní vlna | Jistoty proti inflaci | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Udržování české měny
Udvar-Hazy
UEC
UFO
UFX
UFX.com
UFX Markets
UFX Trading
Ugur Şahin
Uhelné elektrárny

Následující klíčová slova

Uhlíková stopa
Uhlíková stopa bitcoinu
Uhlobaron
Uhrazení závazků
Uchování kapitálu
Uchovatel hodnoty
Uchovávání nahrávek
Ukazatel
Ukazatel amerických burz
Ukazatel Běžné likvidity
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
fpmarkets
Potvrďte prosím... Zavřít