Pondělí 08. srpen 2022 18:45
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Uhlí

img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
C:\fakepath\uhli.jpg

IEA: Poptávka po uhlí kvůli drahému plynu vyrovná letos rekord z roku 2013

28.07.2022 Celosvětová poptávka po uhlí se letos vrátí na maximum, kterého dosáhla v roce 2013, a příští rok se patrně vyšplhá na rekord. Ve své zprávě to dnes předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Za obnoveným zájmem o uhlí podle ní stojí vysoké ceny zemního plynu, kde růst nyní podporuje také invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\měď.jpg

S&P Global: Hrozící nedostatek mědi by mohl zmařit energetickou transformaci

17.07.2022 Poptávka po mědi prudce roste, ale dodávky nejsou schopné udržet tempo s poptávkou, což by mohlo zmařit energetickou transformaci a ohrozit cíl nulových čistých emisí. Meď je důležitá pro elektromobily, větrné a solární elektrárny a také pro infrastrukturu, která zajišťuje přepravu a skladování obnovitelné energie. Do roku 2035 se má poptávka po mědi téměř zdvojnásobit. Pokud nebudou k dispozici významné nové dodávky, zůstanou klimatické cíle nedosažitelné. Vyplývá to ze studie společnosti S&P Global, na kterou upozornil server CNBC.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Plyn nebude součástí příštího balíčku sankcí EU vůči Rusku, řekl Fiala

14.07.2022 Evropská unie připravuje sedmý balíček sankcí proti Moskvě, již nyní je ale jasné, že jeho součástí nebude omezení dodávek ruského plynu. Agentuře Reuters to včera řekl český premiér Petr Fiala, který jako důvod uvedl skutečnost, že řada členských zemí evropského bloku je zatím na ruském plynu závislá. Česko v tomto pololetí Evropské unii předsedá.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze a zakázalo vývoz zdrojů energie

13.07.2022 Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.
img

Inflační spirála zvyšuje obrátky, takže Češi letos chudnou nejvýrazněji od vzniku České republiky roku 1993. To nejhorší přitom teprve přijde

13.07.2022 Dnešní čísla k inflaci dokládají, že se růst hladiny spotřebitelských cen stále nedaří ani přibrzdit. Již tak rychle roztočená inflační spirála ještě nabírá na obrátkách. Z rapidního zdražování už je problém nejen ekonomický, ale také sociální a politický. Přitom se závažnost tohoto problému ve všech daných aspektech stupňuje a to nejhorší je nadále před námi. Podzimní inflační náraz může být značně bolestivý z důvodu nevyzpytatelné situace na energetickém trhu EU a z důvodu případných dalších sankcí Západu vůči Rusku a jeho možné odvety.
img

Ranní shrnutí (13.07.2022)

13.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,92 %, Dow Jones se posunul o 0,62 % níže a Nasdaq se propadl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,22 %.
img

V Německu omezují sprchování teplou vodou, snižují teplotu vytápění, zavírají plavecké bazény. Energetická situace je více než dramatická, píší Financial Times

08.07.2022 Plynová krize v Německu se z průmyslu začíná šířit také do domácností, kanceláří či volnočasových center, informují dnešní Financial Times. Lidé v zemi už podle listu čelí realitě přidělování teplé vody, resp. možnosti ji mít k dispozici pouze v předem učených částech dne, dále dochází ke snižování teploty centrálního vytápění, zhasínání pouličních světel nebo zavírání plaveckých bazénů.
img

Zahraniční obchod zůstává v červených číslech

07.07.2022 Bilance zahraničního obchodu v květnu vykázala vyšší očekávaný deficit, konkrétně 23,3 mld. Kč. Překvapením ale byla vyšší dynamika jak u exportu, tak importu. Hodnota vývozu se po sezónním očištění meziměsíčně zvýšila o 4,6 % a v meziročním srovnání se vyhoupla až na +18 %, přičemž odhady indikovaly mnohem mírnější tempo (do 10 %). To samé platí pro meziroční růst dovozů, který jsme odhadovali okolo 20 %, nakonec ale dosáhl 26,3 %.
img

Seberme plynu zelenou visačku, pomáhá Putinovi, chtějí dnes odhlasovat europoslanci. Ne, neberte mu ji, „zelený“ plyn pomůže obnově Ukrajiny, naléhá ukrajinský ministr

06.07.2022 Poslance Evropského parlamentu dnes čeká stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu a jaderné energii udělí visačku zeleného zdroje. Někteří ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu. Jiný ukrajinští představitelé, včetně ministra energetiky, ale kontrují. Naznačují, že pokud plyn ani jádro nebudou zelené, ztíží se poválečná obnova Ukrajiny.
img

IEA: Vysoké ceny a nejistota zpomalí růst poptávky po zemním plynu

05.07.2022 Vysoké ceny a obavy o dodávky kvůli válce na Ukrajině zpomalí v příštích letech růst poptávky po zemním plynu. Celosvětová poptávka v letech 2021 až 2025 se tak zvýší o 140 miliard metrů krychlových. To je méně než polovina dříve předpokládaného růstu a méně než růst v roce 2021, který činil 170 miliard metrů krychlových. Vyplývá to z aktualizované prognózy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
img

Za energetickou krizi i rapidní inflaci si může Západ sám, píše Wall Street Journal. Desetiletí prosazování zelené agendy oslabilo demokracie, posiluje autokracie

01.07.2022 Dva stěžejní problémy, kterým dnes Západ čelí, nelze svádět na vnější síly. Za energetickou krizi, ani za rapidní inflaci ve své podstatě nemůže pandemie či Putin a jeho únorová invaze na Ukrajinu. Může si za ně Západ sám. V komentáři listu Wall Street Journal to píše člen jeho redakční rady Joseph Sternberg.
img

IEA: Do poloviny století je třeba zdvojnásobit výrobu energie z jádra

30.06.2022 Celosvětové kapacity pro výrobu jaderné energie je zapotřebí do roku 2050 zdvojnásobit, aby se podařilo dosáhnout uhlíkové neutrality. Uvedla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA) v dnešní zprávě. Růst produkce jaderné energie by měl rovněž pomoci nynějším snahám vlád posílit energetickou bezpečnost snížením závislosti na dovozu fosilních paliv.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz nevylučuje recesi a doporučuje zvážit jádro

23.06.2022 Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Krach bitcoinu je příznivý pro klima

21.06.2022 Vzhledem k ceně BTC globální počítačové sítě, která ji podporuje, poprvé po letech spotřebovává méně energie.
img

Ranní komentář: Lagardová ujišťuje, že sazby porostou. Po Německu přechází na uhlí i další evropské země

21.06.2022 Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších výkyvů. V USA se kvůli svátku neobchodovalo a objemy v Evropě byly zhruba třetinu pod průměrem. Evropské indexy ale rostly a poměrně pozitivní je nálada na trzích také dnes ráno, kdy futures na americké indexy rostou o přibližně procento a půl. I dnešek bude ale na data spíše chudší. Odpoledne čekáme jen na výsledky kanadských maloobchodních prodejů a na prodeje domů v USA.
C:\fakepath\trader-20062022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2022 1) Americké burzy The New York Stock Exchange a Nasdaq jsou dnes poprvé v historii zavřené kvůli nejnovějšímu americkému federálnímu svátku Juneteenth, který připomíná konec otroctví v USA. Zavřené jsou i americké trhy s komoditami a dluhopisy.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Tisk: Mezi Ruskem a Kazachstánem začíná obchodní válka, úřady ji popírají

20.06.2022 Mezi Ruskem a Kazachstánem se rozhořela obchodní válka - Rusko nejprve v neděli začalo omezovat vývoz kazachstánské ropy přes přístav v Novorossijsku, zatímco Kazachstán pak pozastavil tranzit ruského uhlí. Napsal to dnes na svém webu běloruský opoziční list Naša Niva, kazachstánské úřady to ale odmítají.
img

Zdražování ve výrobě pokračuje

16.06.2022 Ceny českých průmyslových výrobců během května dle očekávání mírně zvolnily meziměsíční tempo z 2,3 % na 1,9 %. V meziročním srovnání se jejich nárůst zvýšil z 26,6 na 27,9 %.
img

Inflace v Česku všechny zaskočila, už je vysoká skoro jako v Rusku. O desítky procent zdražují nejdůležitější potraviny a energie, benzín je dnes na historickém rekordu

10.06.2022 Česká inflace opět překonala všechna očekávání, inflační spirála se nebezpečně roztočila a nejde zastavit. Meziročně hladina spotřebitelských cen v květnu stoupla o rovných 16 procent, nejvíce od roku 1993. Silná je i meziměsíční dynamika, činící 1,8 procenta. Ani takto rychlý růst z měsíce na měsíc prakticky nikdo nepředpokládal. ČNB počítala s tím, že meziročně inflace stoupne o 14,9 procenta.
img

Představenstvo ČEZ dostane plnou výši odměn, rozdělí si 135 milionů Kč

30.05.2022 Všech osm členů představenstva energetické společnosti ČEZ má nárok na plnou výši roční odměny za loňský rok. Celkem si tak rozdělí téměř 135 milionů korun. Nejvíc dostane šéf představenstva a generální ředitel Daniel Beneš, který má nárok na téměř 34,9 milionu korun. Vyplývá to ze zprávy o odměňování, kterou společnost zveřejnila na webu. Energetická skupina ČEZ měla v loňském roce čistý zisk 9,9 miliardy Kč, meziročně byl o 81 procenta vyšší.
img

Nejdůležitější ekonomické události týdne 30.05.2022 – 05.06.2022

30.05.2022 Minulý pátek skončil poslední úplný obchodní týden v květnu. Příští obchodní týden (30. května až 3. června) bude přechodným týdnem mezi těmito dvěma měsíci. Jeho hlavní událostí snad bude páteční zveřejnění měsíční zprávy amerického ministerstva práce s údaji o stavu trhu práce v USA. Tato zpráva je jako obvykle zveřejňována první pátek v měsíci a je velmi zajímavá pro účastníky trhu z hlediska hodnocení vyhlídek měnové politiky Fedu, která má naopak obrovský dopad na dynamiku dolaru, americké akciové indexy a celý globální finanční trh jako celek.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
C:\fakepath\trader-16052022-36-zm.jpg

Přebytek běžného účtu Ruska do dubna vystoupil na maximum od roku 1994

16.05.2022 Přebytek bilance běžného účtu Ruska za první čtyři měsíce letošního roku vystoupil na 95,8 miliardy USD (2,3 bilionu Kč). To je maximum nejméně od roku 1994 a znamená to prudký růst ve srovnání se stejným obdobím loni, kdy přebytek činil 27,5 miliardy USD. Přispěl k tomu prudký růst cen ropy a zemního plynu a naopak pokles dovozu vlivem sankcí uvalených na Rusko za invazi na Ukrajinu. S odkazem na data ruské centrální banky to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\cina-16052022.jpg

Ochlazení přichází z Číny

16.05.2022 Lockdown Šanghaje tvrdě dopadá na výkonnost druhé největší světové ekonomiky. Politika nulové tolerance komunistické partaje způsobuje, že v dubnu klesla produkce aut v celé Číně meziročně o 45 % a maloobchodní tržby odepsaly (nominálně) 11,1 %. A čísla za květen zřejmě nebudou o moc optimistější. Pro globální ekonomiku jde o obrovský poptávkový i nabídkový šok, který se na trzích musí dříve nebo později projevit.
img

Za inflaci mohou „autisté“. Návody, které píší centrálním bankéřům, jsou odtržené od politické a sociální reality

11.05.2022 Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.
img

Denní makroekonomické postřehy: Útočiště „šťastné země“ 10/05/2022

10.05.2022 HODNOTA: Osmý největší akciový trh na světě (AUS200) byl letos jako jeden z mála v zelených číslech spolu s mnoha dalšími komoditními a zapomenutými hodnotovými trhy, jako je Velká Británie, Kanada nebo Brazílie. „Šťastnému“ postavení Austrálie jako bezpečnému přístavu přispěla silná dávka finančních akcií, a to po 1/3 trhu, a malá expozice vůči nejhůře výkonnému technologickému sektoru.
img

Česko zasáhla práva inflační smršť, inflace je nejvyšší od roku 1993. Pádivá inflace poškodí i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o 20 %, důchodcům ale o 140 %

10.05.2022 Dubnová míra inflace v ČR opět všem vyrazila dech. Jak v meziměsíčním pohledu, tak meziročně překonala veškerá očekávání. Meziročně činí 14,2 procenta, takže je nejvýraznější od prosince roku 1993. Závratná je na dubnové poměry také meziměsíční dynamika inflace.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Reuters: Německo je na hraně zavádění sankcí, obává se zastavení plynu

10.05.2022 Německo se přiblížilo limitu v zavádění protiruských sankcí, další zpřísňování by roztočilo spirálu hospodářských problémů. Kritické by bylo obzvláště embargo na ruský plyn, na kterém je německé hospodářství prozatím kriticky závislé. Podle informací agentury Reuters se ale němečtí představitelé již připravují na náhlé zastavení dodávek ruského plynu včetně možného převzetí kontroly nad klíčovými společnostmi.
img

Průmysl si vedl dobře, deficit zahraničního obchodu se zvýšil

09.05.2022 Český průmysl si v březnu nakonec nevedl vůbec špatně. Obavy trhu (-2,6 % r/r) se nakonec nedostavily a průmyslová produkce oproti březnu 2021 víceméně stagnovala (+0,3 % r/r). Zahraniční obchod se naopak dostal do mírně vyššího deficitu (-13,8 mld. Kč) oproti mediánu odhadu (-5,5 mld. Kč). Pracovních dní měl letošní březen stejně jako ten loňský, takže očištění o kalendářní vlivy nehraje roli.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst vývozu z Číny v dubnu kvůli covidu-19 prudce zpomalil

09.05.2022 Růst vývozu z Číny v dubnu prudce zpomalil a dovoz zůstal beze změny, protože přísná omezení pohybu, která mají zabránit šíření covidu-19, zastavila výrobu v továrnách, narušila dodavatelské řetězce a vyvolala kolaps domácí poptávky. Přebytek zahraničního obchodu země se však zvýšil na 51,12 miliardy USD (1,2 bilionu Kč) z březnových 47,38 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali přebytek 50,65 miliardy USD.
img

Stále se vyplatí topit dřevem? Oproti loňsku už teď zdražuje o 67 procent, je nejdražší za více než deset let – a to je jenom začátek

08.05.2022 Cena palivového dříví letí prudce nahoru. V letošním prvním čtvrtletí činila cena palivového dříví z jehličnanů 831 korun za metr krychlový, jak vyplývá z údajů České statistického úřadu (viz graf níže). Tato cena představuje více než 66procentní nárůst oproti průměrné loňské ceně, činící 499 korun. Cena palivového dříví v letošním prvním čtvrtletí předčí průměrné ceny toho samého paliva v uplynulých jedenácti letech. A dále poroste.
img

Rubl od začátku invaze posílil ze všech měn světa suverénně nejvíce, proti koruně o 30 %. Trh s ním je ale znásilněný, vždyť od ruských energií už se odvrací i země jako Indie či Maďarsko

04.05.2022 Za období od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, tedy od 23. února, do včerejška česká koruna oslabila vůči většině klíčových měn ve světě. Nejvýrazněji znehodnotila vůči ruskému rublu, a to o takřka 29 procent (viz tabulka Bloombergu níže). Zpevnila však alespoň vůči dalším měnám regionu střední a východní Evropy, forintu a zlotému.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Embargo na ruskou ropu podpoří Němci, Maďaři jej vetují. Akcie maďarského MOL, druhého největšího provozovatele čerpaček v Česku, přesto padají

02.05.2022 Maďarsko bude v rámci EU vetovat jakýkoli návrh, který by vedl k omezení energetického dovozu z Ruska. Tedy jak dovozu ropy, tak i plynu nebo uhlí. Včera to uvedl ministr maďarské vlády Gergely Gulyás. O embargu na dovoz ruské ropy má EU rozhodovat už tento týden. Embargo má být součástí šestého sankčního balíčku EU a podpořit by jej mělo dokonce i Německo, jak v noci na dnešek uvedla německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
img

Orlen Unipetrol v 1. čtvrtletí meziročně zvýšil tržby na 42,6 miliardy Kč

28.04.2022 Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním prvním čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 71,1 procenta na 42,6 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 1,1 miliardy korun, který byl proti prvním třem měsícům loňského roku vyšší o třetinu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Pavel Kaidl, firma výsledky zveřejnila také na twitteru.
img

Rusko za války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z vývozu paliv do EU

28.04.2022 Rusko od začátku války na Ukrajině zdvojnásobilo příjmy z prodeje plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. S odvoláním na údaje finského střediska pro výzkum energií a ovzduší CREA to napsal ruský list Kommersant. Rusko vydělává na růstu cen fosilních paliv, přestože objem dodávek se kvůli embargu a sankcím snížil.
C:\fakepath\trader-27042022-31-zm.png

Evropa cílí na diverzifikace dodávek plynu, dostávat plyn bude také z USA

27.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Za loňský rok bylo do Evropy z Ruska dodáno zhruba 155 miliard kubických metrů plynu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
img

Indie zdvojnásobila nákupy ruské ropy

26.04.2022 S odvoláním na údaje z divize ropného plánování a analýz tamního ministerstva pro ropu, Podle deníku The Hindu výdaje na dovoz ropy do Indie se za fiskální rok končící 31. března zdvojnásobily na 119 mld. USD.
C:\fakepath\lithium.png

Studie: EU potřebuje recyklovat, aby měla kovy na rozvoj ekologických projektů

25.04.2022 Evropská unie bude mít pravděpodobně nedostatek lithia, kovů vzácných zemin a dalších kovů nutných ke snížení emisí oxidu uhličitého. Recyklace by ale měla do roku 2040 pomoci tento nedostatek odstranit. Vyplývá to ze studie belgické univerzity KU Leuven vypracované pro průmyslovou skupinu Eurometaux.
C:\fakepath\ropa2.jpg

The Times: EU připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy

25.04.2022 Evropská unie připravuje takzvané chytré sankce na dovoz ruské ropy, jejichž cílem by měla být minimalizace škod v evropské ekonomice. Uvedl to dnes britský deník The Times, který se odvolává na místopředsedu Evropské komise (EK) Valdise Dombrovskise. Příjmy z ropy představují pro Moskvu důležitý zdroj financování války na Ukrajině.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
C:\fakepath\nemecko.jpg

Bundesbank: Pokud válka eskaluje, klesne letos německá ekonomika o dvě procenta

22.04.2022 Pokud válka na Ukrajině eskaluje a vyústí v embargo na dovoz plynu, slabší poptávku a ve větší nejistotu, ocitne se německá ekonomika v recesi. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak v letošním roce snížil téměř o dvě procenta. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka (Bundesbank).
C:\fakepath\recko vlajka lod.jpg

Řecko propustí ruský tanker, který kvůli sankcím EU zadrželo tento týden

21.04.2022 Řecko propustí ruský tanker s nákladem ropy, který zadrželo tento týden se zdůvodněním, že se na plavidlo vztahují sankce Evropské unie zavedené proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Oznámila to dnes řecká pobřežní stráž. Tanker byl zadržen u řeckého ostrova Evia.
C:\fakepath\trader-21042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.04.2022 1) Meziroční míra inflace v Evropské unii se v březnu zvýšila na rekordních 7,8 % z únorové hodnoty 6,2 %. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika měla v rámci EU třetí nejvyšší inflaci, a to 11,9 %.
C:\fakepath\ocel.jpg

Indický výrobce oceli Tata Steel přestane obchodovat s Ruskem

21.04.2022 Společnost Tata Steel přestane kvůli ruské invazi na Ukrajinu obchodovat s Ruskem. S odvoláním na dnešní prohlášení největšího indického výrobce oceli z hlediska tržeb o tom informovala agentura Reuters. Společnost dováží z Ruska uhlí pro výrobu oceli.
img

Ranní shrnutí (21.04.2022)

21.04.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. Dow Jones si připsal 0,71 %, S&P 500 skončil beze změny, zatímco Nasdaq klesl o 1,22 %. Russell 2000 rostl 0,37 %.
img

Náklady na výrobu stoupají

20.04.2022 Ceny českých průmyslových výrobců v březnu meziměsíčně zdražily 4,2 % po předchozích 2,2 %. Meziročně se jejich dynamika vyhoupla na 24,7 % z 21,3 %. Ještě silnější nárůst zaznamenaly ceny německých výrobců (+4,9 % m/m a 30,9 % r/r). V obou případech bylo meziměsíční zdražení výrazně nad mediánem odhadů. V případě německých výrobních cen se oproti únoru počítalo s nárůstem o 2,7 %, cen tuzemských výrobců o 1,9 %. Pozadu zůstal i náš odhad o 3,6 %.
img

V USA stouply ceny zemního plynu na 13leté maximum v důsledku poklesu globálních dodávek

20.04.2022 Zemní plyn v USA dosáhl nejvyšších cen denní úrovně v posledních 13 letech, silná poptávka testuje těžaře a jejich schopnost rozšířit dodávky.
img

E.ON: Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má Evropa velký problém

19.04.2022 Pokud by přišlo embargo na ruský plyn, má nejen Německo, ale celá Evropa velký problém. V sázce by mohla být i samotná existence Evropské unie. Hospodářskému deníku Handelsblatt to zopakoval šéf energetického koncernu E.ON Leonhard Birnbaum. Zároveň vyloučil návrat k jaderné energetice v Německu, nebrání se ale prodloužení životnosti německých uhelných elektráren.
C:\fakepath\trader-19042022-20-zm.jpg

Řecko u svých břehů zadrželo ruský tanker, reaguje tím na protiruské sankce

19.04.2022 Řecko zadrželo u svého ostrova Evia ruský tanker pro přepravu ropy. Ministerstvo dopravy dnes oznámilo, že Atény tím reagují na sankce, které proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu zavedla Evropská unie. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Graf dne: AUDUSD (19.04.2022)

19.04.2022 Australský dolar je dnes po zveřejnění zápisu z posledního zasedání RBA nejvýkonnější měnou skupiny zemí G10. Dokument obsahoval důležitou změnu oproti předchozímu vydání - RBA poznamenala, že nedávný vývoj, jako je zrychlující se inflace, růst mezd a solidní ekonomické ukazatele, mohou znamenat dřívější začátek cyklu zpřísňování měnové politiky. Dříve RBA tvrdila, že do zvýšení sazeb zbývá ještě nejméně jeden rok. Přesto by nemělo být překvapením, že AUD se chytil příležitosti a AUD/USD se dnes obchoduje o 0,7 % výše.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
C:\fakepath\trader-19042022-15-zm.jpg

EU připravuje embargo na dovoz ruské ropy, Macron ho podporuje, řekl Le Maire

19.04.2022 Evropská unie připravuje embargo na dovoz ropy z Ruska a Francie se snaží přesvědčit váhající země, aby jej podpořily. Rozhlasové stanici Europe 1 to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podle něj je zastavení dodávek ruské ropy nutností, pokud Evropa myslí svou podporu Ukrajiny vážně a chce přiškrtit příjmy, z nichž Rusko financuje válku.
C:\fakepath\trader-18042022-27-zm.jpg

Komodity: Ropa kvůli obavám z nedostatečných dodávek suroviny zdražuje

18.04.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, výpadky v dodávkách suroviny z Libye totiž prohloubily obavy z nedostatečného zásobování trhu. Cena severomořské ropy Brent krátce před 17:15 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 1,1 procenta na 112,97 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala téměř 0,8 procenta na 107,76 dolaru za barel.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\rubl-17042022.jpg

Šéfka EK vyzvala k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu, čeká ruský bankrot

17.04.2022 Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že státní bankrot Ruska je pouze otázkou času.
img

Akcie na pražské burze ve zkráceném týdnu posílily o 0,9 procenta

14.04.2022 Akcie na pražské burze během zkráceného týdne posílily. Index PX stoupl o 0,9 procenta na 1363,1 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Pilulky, největší růst naopak zaznamenaly akcie pojišťovací skupiny VIG. V předchozím týdnu akcie přišly o 0,7 procenta.
img

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

14.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11, 1% a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
img

Řecko se zaměří na hledání nových nalezišť zemního plynu

12.04.2022 Řecko se spolu se soukromými investory zaměří na hledání nových nalezišť zemního plynu. Oznámil to řecký premiér Kyriakos Mitsotakis, informovala řecká média. Atény chtějí mít do konce roku 2023 jasno, zda má země k dispozici zásoby, které bude moci využít. Řecko se dlouhodobě pře s Tureckem o vymezení námořních ekonomických zón ve východním Středomoří, kde plyn hledá Ankara.
C:\fakepath\USA.jpg

Inflace v USA v březnu vystoupila na 8,5 procenta - výše, než se čekalo

12.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v březnu zrychlil na 8,5 procenta z únorových 7,9 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od prosince 1981 a je mírně vyšší, než čekali analytici. V dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Nejvíce rostly ceny jídla a energií, které žene vzhůru ruská invaze na Ukrajinu. Dál se zvyšovaly i náklady na bydlení. Šestý měsíc po sobě ceny rostly tempem nad šest procent.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-inflacni_strategie-11042022-hp.jpg

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

11.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11,1 % a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
img

📈NATGAS vystoupal nejvýše od roku 2008🚀

08.04.2022 Futures na zemní plyn vystoupal na úroveň $6,50. Jedná se o nejvyšší cenu od listopadu 2008. Hlavním důvodem růstu jsou sankce na Rusko, které ohrožují dodávky suroviny do Evropy. Členové EU se včera rozhodli pro zákaz dodávek ruského uhlí (kvůli německé opozici až s platností od srpna) a zároveň pracují na embargu na ruskou ropu, plyn a paliva pro jaderné elektrárny. Trhy s energiemi jsou tak pod výrazným tlakem. Doprava LNG do Evropy z USA dosáhla rekordních úrovní. Navíc EIA reportovala, že zásoby zemního plynu v USA klesly o 33 bcf v minulém týdnu - výrazně nad očekávání trhu, a to hlavně kvůli nízkým teplotám, která převažovaly na konci března. To znamená, že zásoby plynu se začínají před další sezónou zvyšovat na relativně nízké úrovni 17,1 % kapacity. Ani předpověď počasí na následující týden není příznivá. Nižší teploty by v některých částech země měly převládat do poloviny tohoto měsíce, takže poptávka po plynu by měla zůstat zvýšená.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání ČNB ukáže postoj k inflaci

08.04.2022 Dnes dorazí údaj o české míře nezaměstnanosti za březen. Odhadujeme pokles z 3,5 % na 3,4 %. ČNB dnes zveřejní zápis z posledního měnového zasedání, na kterém byla hlavní úroková sazba zvýšena o 50bb. Globální ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný. Lídři EU se dohodli na uvalení dalšího balíčku sankcí vůči Rusku. Ty nově cílí importy ruského uhlí. Ovšem hlasování v Evropském parlamentu ukázalo i sílící odhodlání omezit dodávky ropy i zemního plynu.
img

Ranní shrnutí (08.04.2022)

08.04.2022 Přes nejednoznačné výsledky Evropy zakončila včerejší seance na Wall Street převážně na vyšších úrovních. S&P 500 přidal 0,43 %, Dow Jones vzrostl o 0,25 % a Nasdaq zakončil seanci výše o 0,06 %. Russell 2000 naopak ztratil 0,35 %.
C:\fakepath\trader-07042022-24-zm.jpg

Rusko čelí kvůli sankcím nejtěžší situaci za třicet let, řekl ruský premiér

07.04.2022 Rusko čelí kvůli bezprecedentním západním sankcím nejtěžší situaci za posledních třicet let, řekl dnes ruský premiér Michail Mišustin. Zahraniční pokusy o odstřižení Moskvy od světové ekonomiky však podle něj selžou. Západní země rozšiřují ekonomické sankce ve snaze přimět Rusko k tomu, aby ukončilo svou invazi na Ukrajinu, připomněla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-07042022-20-zm.jpeg

Bloomberg: Další energetický problém EU - závislost na ruském jaderném palivu

07.04.2022 V zemích, které v minulosti patřily k sovětskému bloku, vyrábějí elektřinu jaderné reaktory založené na sovětských konstrukcích. Na Ukrajině zajišťují tyto reaktory více než polovinu veškeré elektřiny a také přibližně dvě pětiny výroby elektřiny na území od Finska po Bulharsko. Dodávka paliva pro tyto elektrárny byla celkem rutinní záležitostí. To však skončilo ve chvíli, kdy prezident Vladimir Putin nařídil invazi na Ukrajinu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Pár EUR/USD: Trojí ohrožení eura

07.04.2022 Euro se propadlo na nejnižší úroveň posledního měsíce a do konce týdne mu hrozí ještě hlubší pokles. Pár EUR/USD zaznamenal krátkodobý pokles na úroveň 1,0873. Oznámené plány EU na uvalení sankcí proti Rusku nemohou být pro kurz eura pozitivní, opak je pravdou. Vyhlídka na jejich zavedení vyvíjí na kurz evropské měny tlak.
C:\fakepath\trader-06042022-32-zm.jpeg

USA a Británie zavedly další protiruské sankce, země EU se na tom zatím neshodly

06.04.2022 Spojené státy a Británie dnes oznámily další zpřísnění protiruských sankcí vyvolaných ruskou invazí na Ukrajinu, včetně postihů namířených na největší ruskou banku Sberbank a zákazu nových investic v Rusku. Washington a Londýn také rozšiřují opatření vůči příslušníkům ruských elit, v USA se na sankční seznam nově dostaly například dospělé děti prezidenta Vladimira Putina. Země Evropské unie se dnes naopak napoprvé neshodly na nových sankcích, jejichž pátý balík navrhla Evropská komise.
C:\fakepath\trader-06042022-26-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy po dohodě členů IEA o uvolnění rezerv klesají

06.04.2022 Ceny ropy klesají. Přispěly k tomu zprávy o překvapivém růstu zásob ve Spojených státech a uvolnění ropy ze strategických rezerv členských zemí Mezinárodní agentury pro energii (IEA).
C:\fakepath\trader-06042022-23-zm.png

Británie zmrazila aktiva Sberbank, do konce roku přestane dovážet ruské uhlí

06.04.2022 Británie dnes zmrazila aktiva ruské instituce Sberbank a Moskevské kreditní banky. Oznámila, že v rámci odvetných opatření za válku na Ukrajině do konce letošního roku ukončí veškerý dovoz ruského uhlí i ropy. Uvalila také sankce na dalších osm oligarchů, informovala agentura Reuters.
img

Evropské trhy v úterý kvůli pesimismu investorů smíšené

06.04.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v úterý obchodovaly smíšeně, protože hráči na trhu hodnotili vyhlídky evropské ekonomiky v prostředí dalších sankcí proti Ruské federaci.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 43. Co se děje ve světě?

06.04.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – skončily v úterý propadem. Americký dolar přitom vykazoval silný růst, a tak bylo nutné hledat příčiny tak silného pohybu. Jak jsme si již řekli v našich nedávných článcích, index obchodní aktivity ISM, který byl zveřejněn přesně v době, kdy na světových trzích začal silný pohyb, je jen těžko mohl vyprovokovat. Ukázalo se, že vše bylo mnohem jednodušší.
img

Brainardová oživila dolar. Euro se stává obětí krátkých pozic

06.04.2022 Pár EUR/USD zůstává zranitelný, protože dolar se rychle zotavuje. Nejnižší úrovně od poloviny března byly prolomeny v úterý, nejprve 1,0950 a poté 1,0920. Medvědi mají šanci prolomit úroveň 1,0900.
img

Ranní okénko - Jestřábí Fed a data z tuzemské reálné ekonomiky

06.04.2022 Dnes pokračuje série dat z tuzemské ekonomiky. Po včerejších maloobchodních tržbách dnes ráno vyjde únorová průmyslová výroba a statistika zahraničního ochodu. V eurozóně budou zveřejněny ceny průmyslových výrobců, které jsou relevantní z pohledu ČNB, jelikož indikují sílu externích cenových tlaků, a tedy dovážené inflace. Dnes ve večerních hodinách bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu. To podstatné již ale zmínila během včerejška guvernérka Lael Brainard.
C:\fakepath\trader-05042022-32-zm.jpeg

Forex: Euro oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb

05.04.2022 Euro dnes oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb a s ohledem na dalších možné sankce proti Rusku. Posilují měny navázané na komodity, nejvýrazněji australský dolar.
C:\fakepath\trader-05042022-27-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, obavy o poptávku převážily nad obavami o dodávky

05.04.2022 Ceny ropy dnes mírně klesají. Rostoucí obavy z poklesu poptávky kvůli nemoci covid-19 převážily nad obavami o další vývoj nabídky kvůli novým sankcím Spojených států a Evropské unie na Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině.
img

Forex: Jestřábí Fed a zvýšená nejistota podporují dolar

05.04.2022 Český maloobchod v únoru podle očekávání výrazně zpomalil svoje tempo růstu. Meziměsíčně reálné tržby bez prodejů motorových vozidel stagnovaly (v lednu růst o 2,2 %). Vyšší byly nákupy pohonných hmot (+1,9 % m/m) a nepotravinářského zboží (+1,0 % m/m), naopak méně se v únoru prodalo potravin (-2,2 %). V meziročním srovnání maloobchodní tržby reálně stouply o 4,6 %. To však bylo výrazně ovlivněno nízkou srovnávací základnou z loňského roku, kdy prodeje trpěly omezeními spojenými s koronavirem.
img

Rychlá redukce bilance už příští měsíc. Fed dostává trhy pod tlak

05.04.2022 V dopoledním komentáři jsme rozebírali hlavní aktuální rizika pro trhy a Fed se rozhodl, že nám je připomene též. Lael Brainardová upozornila na vysokou inflaci a inflační rizika a ujistila, že s nimi centrální banka hodlá dál bojovat. Kromě série zvyšování úrokových sazeb má dojít také k rychlému zmenšování bilance už na květnovém zasedání. Postup bude podstatně rychlejší než minule, tedy v letech 2017 až 19.
C:\fakepath\trader-05042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2022 1) Spojené státy v pondělí znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů v hodnotě přes 600 milionů dolarů (více než 13 miliard Kč) z ruských rezerv držených u amerických bank. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího amerického ministerstva financí. Washington se tak snaží zvýšit tlak na Moskvu a omezit množství dolarů, které má Rusko k dispozici.
img

Embargo na dovoz uhlí z Ruska českou ekonomiku nepoškodí. Pouze necelých 7 % dováženého černého uhlí je z Ruska, hnědé uhlí Česko prakticky nedováží

05.04.2022 Rusko představuje čtvrtého největšího dovozce černého uhlí do České republiky. Po Polsku, USA a Kanadě. Loni Česko z Ruské federace dovezlo přes 300 tisíc tun černého uhlí. Celkový dovoz přitom činil zhruba 4,5 milionu tun. Rusko se tak na dovozu černého uhlí do ČR podílí z necelých sedmi procent. Takový podíl lze poměrně snadno nahradit dodávkami z jiné země či zemí, než je Rusko.
C:\fakepath\uhli.jpg

Německý ministr hospodářství podle DPA podporuje zákaz ruského uhlí v EU

05.04.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck podporuje v dohledné době zastavení dodávek ruského uhlí do Evropské unie. Dnes to s odvoláním na své zdroje napsala agentura DPA, konkrétní termín ale nezmínila. Habeck na pondělní tiskové konferenci řekl, že Evropská unie sice zavedla tvrdé sankce proti Rusku, ale v odvetných opatřeních za invazi na Ukrajinu může zajít mnohem dále.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\forex-05042022.jpg

Turecká lira v době války a inflace

05.04.2022 Zatímco v Evropské Unii se dokážeme zhrozit meziroční inflací okolo 10 %, pro Turky by to byl příjemný návrat do relativně stabilních let. Nyní po makroekonomických experimentech prezidenta Erdogana vyšplhal růst cen v Turecku na březnových 61,1 %.
C:\fakepath\trader-04042022-36-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, kvůli civilním obětem u Kyjeva státy jednají o dalších sankcích

04.04.2022 Ropa zdražuje. Civilní oběti na Ukrajině zvyšují tlak na evropské země, aby uvalily sankce na ruský energetický sektor. To vyvolává obavy z omezení dodávek.
img

Mezi Čechy rychle roste zájem o vytápění dřevem, jehož cenu srazil kůrovec. Důvodem je válka na Ukrajině a dramatický růst cen plynu a elektřiny

04.04.2022 Čím vytápět v této pohnuté době? K základní odpovědi postačí intuitivní úvaha: zatímco takřka veškerý plyn, který v Česku spotřebováváme, je z Ruska, například dřeva máme hojně v tuzemských hvozdech. Ty v uplynulých letech fatálně poškodil kůrovec, avšak to vytvořilo tlak na pokles jeho ceny.
C:\fakepath\ocel.jpg

Bloomberg: Válka na Ukrajině prudce zdražuje ocel

01.04.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu prudce zdražila ocel. Za tři týdny od invaze vzrostly ceny evropské ocele o 51 procent, protože na trhu chybí dodávky z Ruska a Ukrajiny. To je znepokojivé pro oživení kontinentu, protože ocel je základním stavebním kamenem moderní ekonomiky, upozornila agentura Bloomberg.
img

Invesco: Energetická bezpečnost po ruské invazi: Jaké možnosti má EU?

01.04.2022 Použití energií jako „zbraní“ by mohlo mít pro EU vážné důsledky vzhledem k její velké závislosti na dodávkách ruského plynu. EU by si mohla v létě vytvořit zásoby zemního plynu a diverzifikovat svůj energetický mix, aby se zbavila závislosti na Rusku, pokud by stále tekl.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
img

Pohonné hmoty v ČR zdražují, ale měly by zlevnit. Zejména pokud Putin opravdu „cukne“ a nebude žádat za ropu či plyn rubly – včera v tomto smyslu hovořil s německým kancléřem

31.03.2022 Benzin Natural 95 u čerpacích stanic v Česku v uplynulém týdnu zdražil o 16 haléřů na průměrných 44,34 koruny za litr, o 74 haléřů stoupla průměrná cena nafty na 46,95 Kč/l. Změna cen je výsledkem nárůstu z konce minulého týdne a mírného poklesu v tomto týdnu od pondělí do středy. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.
img

Putin a Scholz: O dodávkách plynu za rubly budou jednat experti

30.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz se dohodli, že o dodávkách ruského plynu za rubly bude jednat skupina expertů. Dnes o výsledku telefonátu hlav obou států informovala agentura TASS. Podle ní jednal Putin o platbách za ruský plyn i s italským premiérem Mariem Draghim. Úhrady v rublech nesmí "zhoršit" smlouvy evropských zákazníků, řekl podle AFP šéf Kremlu.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\trader-30032022-25-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2022 1) Polsko plánuje přestat používat ruskou ropu do konce letošního roku. Nejpozději do konce května pak chce přestat dovážet ruské uhlí. Oznámil to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodnutí souvisí s přerušením hospodářských vztahů s Moskvou kvůli jeho agresi vůči sousední Ukrajině. Morawiecki také vyzval EU ke zdanění dovozu ruské ropy, plynu a uhlí.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Exotické měny | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CBOE | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedging | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Long | Lot | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Platforma | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Support | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Maturity | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Netflix | Akcie RWE | Akcie Siemens | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dnešní kurz | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak si vydělat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | MyFxBook | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení měny | Pád měny | Pád rublu | Paládium | Patria.cz | PayPal | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tapering | Teorie parity kupní síly | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Omega | P.A. | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | Tovární objednávky | Tranše | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Hlavní trh | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Investiční analytik | Commission | Komise | Kontrakt | Majors | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Futures trading | Blog | Cukr | Vzdělání | Frustrace | COT | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Investment | Žhavé komodity | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Jefferies | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Scotiabank | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | DIW | Kathimerini | Berenberg | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | EPFR Global | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Sója | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | MarketWatch | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Fibo | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Propad akcií | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Quantum | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Dun & Bradstreet | Oslabování eura | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Ziskové obchodování | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | Devizy | TPG Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | Makléřské firmy | Rystad Energy | Skupina PPF | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Zahraniční forex | IMFC | Vývoj ceny hliníku | Lipow Oil Associates | Index americké měny | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Inflace ve světě | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Objem zlata | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | BTC/USD | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | Monero | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Nemovitostní fondy | Index S&P/ASX 200 | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | Hypoindex | Binance | Těžba kryptoměn | Lithium | Investiční skupiny | Rakuten Securities | Rakuten | Andreas Antonopoulos | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kobalt | Země platící eurem | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Zonky | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | Německá centrální banka | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Stock picking | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplaty dividend | Správci kapitálu | Short signál | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Zasedání OPEC | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Drahé komodity | Obchodní investice | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Roční výnos | The New York Stock Exchange | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Obchodování se CFD | Růst zisků | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Globální index | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Nemovitostní trh | Výhodně investovat | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Primární nabídka akcií | Výsledky ČEZ | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Liberum | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Nabídka akcií | Americké společnosti | Opční program | Fibo retracement | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | NATGAS | CoinShares | Volný čas | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Štěpení akcií | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | GBTC | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Aston Martin | Americké futures | Vanad | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Velcí spekulanti | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Tiering | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | Vyzkoušet si trading | ESG | Ceny palladia | Geopolitické riziko | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Nízké daně | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | MMF Kristalina Georgievová | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Platební společnost | TikTok | Huawei | Digitalizace | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | PXE | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Myšlenka | Histogram | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Včerejší obchodování | CETA | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výše úrokových sazeb | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Americký Senát | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Předseda Evropské komise | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | Poptávka po úvěrech | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Rozpočet na rok 2020 | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Rostoucí náklady | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Breaking | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Ranní komentář | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Alstom | Moskva | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Klíčové projekty | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Metalurgie | Automobil | Vývoj spotřebitelské inflace | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Italský premiér | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Disney | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Nejbližší support | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | BREAKING | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Události v ČR | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Paschal Donohoe | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Commodity index | Odškodné | IKEA | Netflix | General Motors (GM) | List Financial Times | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Von der Leyenová | Vývoz v listopadu | RBA | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Rekordní maximum | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Ptačí chřipka | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Číně | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie ING | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Aktuální rezistence | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Trhy v Číně | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Dodávky na trh | Kiwi.com | Tenza | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Bez rizika | Investiční portfolia | Gilead Sciences | Globální indexy | Akcie na evropských trzích | Slabá čísla | Průmysl a zahraniční obchod | Commonwealth Bank of Australia | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Mzda | Mzdový růst | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Cenová válka | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Únorová inflace | WP | Lídři EU | Makroekonomické údaje | Restrikce | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Nejrozšířenější kryptoměna | Hlavní měny | Aerolinky | IBEX 35 | Air France-KLM | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Mince | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Největší pády | Domácí data | Kabinet | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Česká energetická firma | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Ropa a pohonné hmoty | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Gazprombank | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | EPFR | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Pokles cen komodit | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Obavy z ekonomických dopadů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Deutschlandfunk | Zdanění bank | Valné hromady | Situace v Číně | UNA | Unilever | Zelený plán | Katar | Státní televize | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Komentátor | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | American Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Poptávka po surovině | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Klid před bouří | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | Alžírsko | Společnost Walt Disney | VW | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Zelené energie | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona | Cushing | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Marek Dospiva | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Zhodnocení koruny | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Přebytek běžného účtu | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | Emitenti | IMF | Pensylvánie | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | WisdomTree | Nitesh Shah | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Hlavní ekonomka MMF | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | B2Gold | EP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Průměrný výnos | Chesapeake Energy | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Americký ministr energetiky | ODS | Premiér Andrej Babiš | Vstoupit do obchodu | Ministr pro energetiku | Reddit | Debata | Surové ropy | Evropské indexy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Ekonomika oživuje | Státní peníze | Cestování | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Prognóza německé vlády | Tuzemské státní dluhopisy | SMA 100 | Náklady na financování | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ropa roste | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Společnost Gilead | Tweet | Dopravci | Akcie padají | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Odměny za těžbu | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Obchodní přebytek | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Jan Raška | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Členské státy | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Členské země | Burza Binance | RBI | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Ojetiny | Xiaomi | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Konsorcium | Alrosa | Recyklace | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Fiskální stimul | Marek Brávník | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Klíčové oblasti | Koronavirová pandemie | Cristian Maggio | Sankce USA | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Biotechnologická společnost | Renault | Soukromé banky | Fischer | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Vládní pomoc | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Technologické centrum | OKD | Jacobs | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Salesforce | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Dlouhodobý výhled | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Infosys | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Plán Evropské komise | Cena palivového dříví | Zbrojovka | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Hertz Global Holding | Hertz Global | Süddeutsche Zeitung | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Světové indexy | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Agentura APA | APA | Energetický gigant | Arizona | Investice do infrastruktury | Světová poptávka po ropě | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Agrofert | Foxconn | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Političtí vůdci | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Správce aktiv | ZIL | Zahraniční kapitál | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Restrukturalizace | Výrobci aut | Dezinflační tendence | Firma ČEZ | Státní pomoc | Zásoby zemního plynu v USA | Práce z domova | ARD | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Ukrajinská vláda | Společnost Uber | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Ant | Sony | Japonská společnost | Nizozemská vláda | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | E.ON | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | KLM | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Rostoucí ceny komodit | Burzovní hodnota | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Mírná korekce | Odhady HDP | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Silný trend | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Důvěra | Zdražuje zlato | Správci fondů | Oživení v automobilovém průmyslu | Ant Group | Známky oživení | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Časový horizont | Klesající tendence | Bruegel | Cenové hladiny | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Letošní úroda obilovin | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | BHP Group | VHM | Hnojiva | Rystad | Hypotéky v ČR | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Veřejný dluh Británie | Naleziště plynu | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Pohyby dolaru | Airbus Group | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Americký soud | Německý regulátor | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Růst eura | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Kroger | Kyriakos Mitsotakis | Řecký premiér | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Bloomberg Intelligence | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zadlužení Německa | Ropa dnes | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | FiveThirtyEight | Udržitelné investování | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Libye | Americké měny | Bezpečného útočiště | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Zambie | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny | Defi | Dopady na trhy | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Rozvoj těžby | TPG | Intel | Solární energie | JPM | Pokles indexu | Reálný HDP | Futures na ropu | Pozice velkých spekulantů | Moneta | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Podvážení | Odklad splátek | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | Oživení ekonomiky USA | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Inflace v Číně | Trade Center | Indické úřady | Ceny v Japonsku | Polská vláda | Pád cen | Ropovod Družba | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Životní prostředí | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Siemens | Deutsche Post | Vonovia | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Úrokové sazby v Číně | Vývoj měnového páru USD/CNY | Sazby v Číně | Swingový výhled | Program QE | H&M | Carsten Fritsch | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | Lael Brainardová | Randal Quarles | Orbán | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Ceny aktiv | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Britská média | Očkování proti covidu-19 | Voda | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Analýza BTC/USD | Stock Spirits Group | Nálada investorů | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Ycharts | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Investiční manažeři | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Rio Tinto | Racionální rozhodnutí | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Český maloobchod | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CARA | MJ | Futures na indexy | Německé ceny | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | DHL | United Parcel Service | UPS | Polská společnost | Očkování proti covidu | BlackBerry | Nárůst ceny | Express | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Giovanni Staunovo | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Brent (OIL) | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | MIB | Supercyklus | BofA Securities | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Blockchainy | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Pozice spekulantů | CETIN | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | PMI indexy | Zásoby plynu | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Systémové riziko | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Špinavá energie | Silný růst | Britská společnost | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Zámořské indexy | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Společnost Nokia | Holubičí Fed | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Výhled Saxo Bank | Ladislav Bartoníček | Vývoj hodnoty | Klienti Purple Trading | PMI index | Maxar Technologies | Reuters analytik | Maloobchod v únoru | EDF | Umění | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | GE Renewable Energy | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Ceny ropy Brent | British American Tobacco | Lucky Strike | Cigarety | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Trading.com | Produkce zlata | Nárůst objemů | Čistá energie | Benxy | Akcionáři Avastu | Futures na americké indexy | Obavy z růstu inflace | Vyšší zhodnocení | Panasonic | Francouzská společnost | MSCI Inc | Saxo Group | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Plán obnovy | Zápis z jednání ČNB | Vývoj ceny elektřiny | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | Malta | Hladiny supportu | Turów | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Dopad na finanční trh | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Růst cen nemovitostí | Dříví | Cena dřeva | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Bit.plus | Ruský ministr | Přístup k riziku | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Zdražování cen | Primark | Zajišťování | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Mali | Shortování | McDonald's | Akcionáři Monety | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | CO2 | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | NASA | Obrovský potenciál | Životní pojišťovny | Nejnovější prognóza | Dividendy ČEZ | Akcionáři ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Aristoteles | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Zemědělské suroviny | Očekávaná data | Síla dolaru | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Pohyb dolaru | Hliník | Mluvčí společnosti | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Egypt | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Prodej zboží | Vývoj ceny akcií EDF | UST | TSMC | Cenový rekord | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Český vývoz | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Objem transakce | Americký trh | Současný trend | Globální ceny | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | BHP | Divize | Stabilní zisky | Varianta delta | Nasdaq-100 (US100) | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Tomáš Pleskač | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Klimatická politika | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Ziskový potenciál | Štěstí | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | HICP | Chování | Vnímání | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Projekce | Takata | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Růst čínského vývozu | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Norilsk | Základní sazby | Ceny v dopravě | Německý stát | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | WIG | Objem peněz | Ocelárny | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Vyšší úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Afghánistán | Varšava | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Analytici banky | Americká ministryně financí | Funkční období | Ochranný mechanismus | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Národní měny | Opatření | Vrcholy | Dna | The Times | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | Evergrande | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Obchodní bilance Austrálie | Vysoká poptávka | Siemens Healthineers | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Reakce měnového páru AUD/NZD | Reakce měnového páru | Poptávka po mléku | Vývoj hodnoty novozélandských mléčných exportů | Hodnoty novozélandských mléčných exportů | Měnový pár AUD/NZD | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ruský rozpočet | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Los Angeles | Cena hliníku dnes | Česká společnost | Analytici Goldman Sachs | Marika Čupa | Luxusní značky | Parametry obchodu | 100 SMA | Lagardere | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Ceny kovů | Americká firma | Smart kontrakty | Warner Bros | Covidový krach | Cash flow výnos | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Leasingové společnosti | Utahování měnových podmínek | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Výroba ocele | Těžba altcoinů | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Investice do těžby | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy s nedostatkem elektřiny | Zdražování energie | Jaroslav Haščák | Výhledy růstu | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Konzervativní unie | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Palivové trhy | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Kellnerová | Globální inflace | Zprávy z Ruska | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Prudké zdražování | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Vylepšení teorie aukcí | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Anders Nysteen | Češi | Růst vývozu z Číny | Zavádění kryptoměn | Akcie Tata Motors | Tata Motors | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Výrobní ceny v Číně | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Modern Land | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Vývoj produkce | Situace na komoditních trzích | Pravidla hry | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Akcie British American Tobacco | Investice do tabákového průmyslu | Tabákový průmysl | BATS.UK | BATS | British American Tobacco (BATS.UK) | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Nedostatek polovodičů | Crest Communications | Veolia | Zdravotnictví | Snap | Kotak Securities | Ravindra Rao | Globální ceny plynu | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Dceřiná firma | Klima | Plyn v EU | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Australská banka | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Velkoobchodní cena zemního plynu | Hořčík | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | AMD akcie | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Uhlíková stopa | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Nexi | Diverzifikace v čase | Strategické řízení rizik | Družba | Regulační úřady | Povinné očkování | TIM | Pozemky | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Společnost innogy | Innogy | Index technologického trhu | Booking | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Uvolnění rezerv | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Nálada na trzích | Výhled Fidelity | | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Zlotý | BofA | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | Předpověď počasí | Dotcomovová bublina | Dotcom | Období dotcom | Sohn | Investoři do akciových fondů | Ocenění amerického akciového trhu | Australian Financial Review | Australian Financial Review (AFR) | AFR | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Nevázaně nadhodnocené | Burzovní index S&P 500 | 500 firem s největší tržní kapitalizací | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Arm | Evernym | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Globální emise | EUR/CNY | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Large speculators | Bidenova administrativa | Letadlo | Bundesnetzagentur | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Jamal | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Problémy české ekonomiky | Banka HSBC | Hráči na trhu | Focus | Celosvětový HDP | Těžební společnost | Plynová krize | Společnost Smartwings | Získané peníze | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Ruský plyn | Nedostatek hliníku | American Industrial Partners | Wenyu Yaová | Analytička společnosti ING | Lehký kov | Michael Widmer | Celosvětová spotřeba | Gate | Thought Leadership | Komoditní vlna | Těžby bitcoinů | Uhelné elektrárny | Jistoty proti inflaci | Real Estate | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Siemens Gamesa | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Ericsson | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Akcie BHP | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Ceny evropského plynu | Konflikt Rusko/Ukrajina | Zemědělská půda | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | PGE | Polský podnik | Pokles akcií PGE | Majitel dolu Turów | Růst akcií PGE | Severní Korea | ALUMINIUM | Slovalco | WisdomTree Nitesh Shah | Člen ECB | Stronghold Digital Mining | Glapinski | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Dění kolem Ukrajiny | Capitalinked.com Radim Dohnal | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Zelená dohoda v současné podobě | Zelená dohoda | Green Deal | Zelená dohoda pro Evropu | Michal Macenauer | EGÚ Brno | EGÚ | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Porušování lidských práv | Motivace | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | RDIF | Evraz | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Vzdušný prostor | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | VEON | Situace na Ukrajině | Statista | Emise CO2 | Velkoobchodní cena plynu | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Prima | Pegas | Energetické společnosti z EU | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Vestas Wind Systems | NEL | Agentura TASS | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Lawrence Freedman | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Hospodářské kontakty | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Peníze pro Ukrajinu | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Hnědé uhlí | Rozsáhlé sankce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Růst HDP Německa | Běžné obchodní vztahy | Obchodní vztahy s Ruskem | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Doložky nejvyšších výhod | Měny navázané na komodity | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | ČEZ Daniel Beneš | ČEZ Beneš | Šéf ČEZ Beneš | Úroky z dolarových dluhopisů | Dopady války na Ukrajině | Odruštění | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | SDIG | Stronghold Digital Mining (SDIG) | Společnost zabývající se těžbou kryptoměn | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Caspian Pipeline Consortium | Andrew Lipow | Politika amerického Fedu | Jestřábí politika | Jestřábí politika amerického Fedu | Cíl výnosu | Vývoj cenové hladiny | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Inflace v Japonsku | Meziroční inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Zajištění nezávislosti | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Platby za plyn | Dovoz uhlí z Ruska | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Odpojení od ruských energií | Inflační náraz | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Vývoj obchodní bilance Turecka | Obchodní bilance Turecka | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Růst cen energií | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Ekonomické vzdělání | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Reddit IPO | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Správa | GMT | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Libyjská Národní ropná společnost | Satoru Jošida | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Leonhard Birnbaum | Embargo na ruský plyn | Odpojení EU od ruského plynu | Indický výrobce oceli | Společnost Tata Steel | Kryptoměnová burza Binance | Akcie Carvana | Carvana | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Recyklovat | Zdražování hypoték | Onet.pl | Onet | E-Control | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Hladomor | Svaz německého průmyslu | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth | Šéf německé opozice | Friedrich Merz | Přijetí | Energie z jádra | Energetická situace | Cenový strop | Vývoz zdrojů energie | Stav energetické nouze | Nedostatek mědi
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

UEC
UEC.US
UFC
UFO
UFX
UFX.com
UFX Markets
UFX Trading
Ugur Şahin
Uhelné elektrárny

Následující klíčová slova

Uhlíková stopa
Uhlíková stopa bitcoinu
Uhlobaron
Uhrazení závazků
Úhrnný indikátor
Uchování kapitálu
Uchování reálné kupní síly
Uchování reálné kupní síly peněz
Uchovatel hodnoty
Uchovávání nahrávek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít