Pondělí 11. prosinec 2023 04:03
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)

Klíčová slova - Uhlí

C:\fakepath\emisni povolenky.jpg

Cena emisních povolenek v EU kvůli útlumu v průmyslu klesla pod 72 eur za tunu

05.12.2023 Cena emisních povolenek v Evropské unii zrychluje pokles, dnes po poledni ztrácela zhruba pět procent pod 72 eur (1755 Kč) za tunu. Nachází se tak nejníže za více než rok, ukazují statistiky. Na pokles ceny má podle analytiků vliv slabá poptávka kvůli problémům v průmyslu a také pokles cen zemního plynu. Letos na jaře se cena povolenek dostala na rekordních zhruba 105 eur za tunu.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
img

Analytici: Kapacity LNG jsou důležité pro energetickou bezpečnost; otázkou je cena

24.11.2023 Dlouhodobý pronájem kapacity terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Německu je důležitý krok k zabezpečení přístupu státu ke klíčové energetické surovině, hodnotí investici analytici. Podle nich zajištění dodávek energií zvýší jistotu pro domácí průmysl i domácnosti. Finanční výhodnost investice ale zůstává neznámou. Vyplývá to z vyjádření analytiků pro ČTK.
img

Reuters: Sev.en jedná o koupi podílu v uhelné elektrárně ve Vietnamu

17.11.2023 Americká energetická společnost AES Corp. jedná o prodeji svého podílu 51 procent v jedné z největších uhelných elektráren ve Vietnamu s investiční společností Sev.en Global Investment, která patří do české energetické skupiny Sev.en miliardáře Pavla Tykače. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na dva informované zdroje. Není jasné, zda AES jedná i s dalšími potenciálními kupci.
img

Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem

17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
img

Index cen průmyslových výrobců v tuzemsku klesá více, než se čekalo

16.11.2023 Index cen průmyslových výrobců vykázal za měsíc říjen ve srovnání s odhady analytiků oslovených Bloombergem překvapivý pokles. Zatímco na meziroční bázi bylo dosaženo růstu 0,2 %, odhad činil 0,6 %. V září bylo zveřejněno meziročně 0,8 %. Meziměsíčně došlo PPI z průmyslového sektoru k poklesu o 0,1 %, při odhadu MoM růstu 0,3 %, což odpovídalo hodnotě zveřejněné v září.
img

Ceny v průmyslu inflaci nepřiživují

16.11.2023 Ceny průmyslových výrobců v meziměsíčním srovnání poklesly v říjnu o jednu desetinu a meziročně stouply pouze o 0,2 %, což je lepší výsledek, než který predikoval trh včetně nás. Ceny v zemědělství tentokrát meziměsíčně vzrostly o 4,2 %, ale meziročně dál padají ač pomalejším tempem než v předchozích měsících. Oproti říjnu loňského roku poklesly o téměř 10 %, kdy za tímto poklesem stojí téměř rovnoměrně rostlinná (-10,0 %) i živočišná (-9,4 %) výroba. Zpomalování růstu cen potravin by tak mělo i nadále pokračovat, což se zároveň bude projevovat na nižší inflaci. V případě cen stavebních prací došlo opět k meziměsíčnímu nárůstu o 0,2 % a v meziročním o 3,6 %. Ceny tržních služeb pro podniky se meziměsíčně zvýšily o 0,3 % a meziročně o 5,3 %.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Čistý zisk ČEZ za tři čtvrtletí meziročně klesl o 43 procent na 29,8 miliardy Kč

09.11.2023 Energetická skupina ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku vydělala 29,8 miliardy korun, čistý zisk společnosti tak meziročně klesl o 43 procent. Hlavní příčinou poklesu je letos zavedená daň z neočekávaných zisků, která zvýšila náklady o 21 miliard Kč. Provozní zisk (EBITDA) skupiny naopak vzhledem k vysokým tržním cenám komodit stoupl o šest procent na 95 miliard Kč. Vyplývá to z údajů, které dnes společnost zveřejnila.
img

Německo – a s ním i Česko – má další problém. Číňané mu „za humny“ postaví svůj první evropský závod na výrobu elektroaut

05.11.2023 Největší evropská automobilka, Volkswagen, má další problém – a Evropa, Německo i Česko s ním. Největší čínský výrobce elektroaut (a po Tesle druhý největší na světě), automobilka BYD, postaví svůj první závod v Evropě. A to v Maďarsku. To vše v době, kdy Volkswagen razantně škrtá a ve svých závodech v Německu ukončuje nábor nových pracovníků, neboť absolutně nezachytil trend elektromobility a nedokázal zároveň v Bruselu ubránit vozy se spalovacími motory. Nepostaví proto ani gigafactory v Česku.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\trader-30102023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.10.2023 1) Češi za 15 let nashromáždili okolo 3000 bitcoinů v hodnotě 2,3 miliardy korun. Bitcoin je na tuzemském trhu, stejně jako ve světě, dominantní kryptoměna s tržním podílem okolo 53 procent. Celková hodnota trhu se všemi kryptoměnami se v současnosti pohybuje okolo 1,25 bilionu dolarů. Vyplývá to z vyjádření obchodníka Bit.plus. V úterý uplyne 15 let od spuštění technologie blockchainu, na které je bitcoin založený.
C:\fakepath\uhli.jpg

FT: EU a Británie budou chtít konec dotací na těžbu fosilních paliv v zahraničí

30.10.2023 Evropská unie a Británie budou prosazovat, aby bohaté země ukončily dotace na těžbu fosilních paliv v zahraničí. Zákaz podpory těžby ropy a plynu a také těžby uhlí chtějí projednat příští měsíc na zasedání Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Uvádějí to zdroje deníku Financial Times (FT). Očekává se, že návrh na odříznutí největšího zahraničního zdroje veřejných financí pro fosilní paliva vyvolá v pařížském sídle OECD bouřlivá jednání.
img

Dušičky jsou pro prodejce v Česku stále výnosné, porážejí je jen Vánoce, Velikonoce a Silvestr. Naopak, s letošními „dušičkovými“ výdaji obyvatel ČR v objemu 1,4 miliardy korun stále decimují Halloween

28.10.2023 Dušičky, které si připomeneme v příštím týdnu ve čtvrtek, jsou z ekonomického hlediska, resp. výše příslušných tržeb obchodníků a prodejců stále čtvrtým nejvýznamnějším svátkem v Česku. Po suverénně vedoucích Vánocích, Silvestru a Velikonocích. Letos Češi u obchodníků nechají za svíčky, hřbitovní květiny typu chryzantém, věnce a další předměty uctívající památku zesnulých v průměru necelých 200 korun za osobu. Celkově pak přibližně 1,4 miliardy korun.
C:\fakepath\trader-24102023-45-zm.jpg

Do EU dál proudí kovy z Ruska za miliardy eur, upozornil investigativní projekt

24.10.2023 Evropské firmy dovážejí z Ruska i přes ruskou válku na Ukrajině nerostné suroviny jako nikl, hliník, měď nebo titan za miliardy eur, upozornil dnes novinářský tým Investigate Europe. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru loňského roku se Evropská unie pokusila ochromit ruskou ekonomiku 11 balíčky protiruských sankcí, v nichž se zaměřila na suroviny jako ropa nebo uhlí. Zdroje, které EU považuje za kritické, ale mohou z Ruska do členských zemí dál proudit.
C:\fakepath\trader-24102023-39-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají po řadě slabých ekonomických statistik z Evropy

24.10.2023 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu. Dolů je tlačí slabé ekonomické statistiky z Německa, eurozóny a z Británie, které by mohly snížit poptávku. Severomořská ropa Brent krátce před 17:30 SELČ vykazovala pokles zhruba o 1,8 procenta a nacházela se na 88,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) odepisovala 1,9 procenta na 83,84 dolaru USD za barel.
img

Křetínský: EU ztrácí konkurenceschopnost vůči USA kvůli klimatické politice

17.10.2023 Evropská unie ztrácí konkurenceschopnost vůči Spojeným státům v důsledku své klimatické politiky. Pokud chce znovu získat atraktivitu pro investory, musí se vzdát ideologického přístupu k dekarbonizaci a začít k ní přistupovat racionálněji. Na konferenci SH!FTS pořádané deníkem E15 to dnes řekl většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský. Jeho holding provozuje mimo jiné uhelné zdroje energie, zavázal se, že do roku 2030 přestane uhlí pro výrobu elektřiny a tepla používat.
img

Ranní okénko - Cenové tlaky na straně nabídky dále polevují

17.10.2023 Dnešní den bude tím nejnabitějším v tomto týdnu, když bude nejdříve v Německu zveřejněn výsledek průzkumu instituce ZEW týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace včetně budoucích očekávání finančními analytiky. Současná ekonomická situace je hodnocena stále velmi negativně, kdy trh očekává nejhorší výsledek v rámci tohoto roku a není se čemu divit, jelikož všechny významné instituce predikují v letošním roce pokles německé ekonomiky jako jediné z vyspělých ekonomik. Budoucnost je sice vnímána pozitivněji, jelikož by v příštím roce mělo dojít k oživení největší evropské ekonomiky, ale bude opravdu velmi pozvolné. Rizika jsou značná, německá ekonomika stojí před velkými výzvami a je otázkou, jak se s nimi naši západní sousedé vypořádají, což vzhledem k provázanosti s naší ekonomikou budeme v České republice se zájmem pozorovat.
C:\fakepath\japonsko-16102023.jpg

Intervence na japonském jenu

16.10.2023 Měnový pár USD/JPY se po roce znovu přiblížil k hranici 150 japonských jenů za americký dolar. Tato hranice loni přiměla japonskou centrální banku (BoJ) k akci. Tehdejší intervence na podporu jenu i následné zvýšení limitu pro výnosy 10letých domácích vládních dluhopisů vedly k výraznému poklesu měnového páru USD/JPY.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
img

Tisk: Thyssenkrupp jedná o prodeji podílu v ocelářské divizi Křetínskému

29.09.2023 Německý průmyslový konglomerát Thyssenkrupp jedná o prodeji polovičního podílu ve své ocelářské divizi českému miliardáři Danielu Křetínskému. Informoval o tom dnes list Handelsblatt s odvoláním na zdroje obeznámené s jednáním. Společnost Thyssenkrupp i Křetínský se podle listu k této informaci odmítli vyjádřit. Důvěryhodný zdroj z Křetínského Energetického a průmyslového holdingu (EPH) ČTK informaci potvrdil.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Dombrovskis: EU nechce přerušit vztahy s Čínou, i když se snaží snížit závislost

25.09.2023 Evropská unie nemá v úmyslu přerušit vztahy s Čínou, i když podniká kroky ke snížení ekonomické závislosti a rizik. Na pekingské univerzitě Čching-chua to dnes řekl eurokomisař pro obchod Valdis Dombrovskis. Sedmadvacítka bude podle něj důraznější při prosazování spravedlivé hospodářské soutěže a hájení svých zájmů. Očekává se, že místopředseda unijní exekutivy své obavy probere s čínským vicepremiérem Che Li-fengem, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Křetínského EPH v pololetí zvýšil provozní zisk o 12 procent na 45,7 miliardy Kč

21.09.2023 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského v letošním prvním pololetí zvýšil hrubý provozní zisk EBITDA meziročně o 12 procent na 1,87 miliardy eur (45,7 miliardy Kč). Tržby zůstaly stejně jako před rokem kolem 15 miliard eur (366,8 miliardy Kč). ČTK to dnes oznámil mluvčí EPH Daniel Častvaj.
img

Ceny zemědělských výrobců umožňují zlevňovat potraviny v obchodech

18.09.2023 „Vzhledem k prudkému poklesu cen zemědělských výrobců a zlepšující se situaci na energetických trzích již nic nebrání zlevňování potravin v obchodech. Jestliže potravináři a obchodníci přesto nebudou zlevňovat, tak budou zneužívat svého postavení na úkor zákazníků,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\lithium.png

Evropští poslanci chtějí ambicióznější cíle v soběstačnosti klíčových surovin

14.09.2023 Evropští poslanci dnes podpořili ambicióznější cíle při zajištění větší soběstačnosti Evropské unie v produkci a zpracování surovin, které jsou klíčové pro evropský průmysl a u kterých je EU závislá na dovozu ze zemí mimo blok. Usnesení, které stanovilo postoj Evropského parlamentu v jednání s členskými státy, schválilo 515 přítomných poslanců z 577. Nutnost zajistit větší soběstačnost podle zastánců návrhu dokázala omezení, která zavádí Čína, či dopady války na Ukrajině.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\trader-01092023-31-zm.jpg

Eurostat: Podíl Ruska na zahraničním obchodě EU sestoupil pod dvě procenta

01.09.2023 Podíl Ruska na zahraničním obchodě Evropské unie ve druhém čtvrtletí sestoupil pod dvě procenta. Informoval o tom dnes evropský statistický úřad Eurostat. Dodal, že schodek EU v obchodování se zbožím s Ruskem se ve druhém čtvrtletí propadl na 1,6 miliardy eur (téměř 39 miliard Kč) ze 45 miliard eur (téměř 1,1 bilionu Kč) před rokem, zejména kvůli poklesu dovozu energií z Ruska.
img

Akcie BHP Billiton se po smíšených výsledcích za 2. čtvrtletí stabilizují 📊

22.08.2023 Největší světová těžební společnost BHP Billiton (BHP.UK) oznámila výsledky za 2. čtvrtletí, na které trh v první reakci reagoval výprodejem, ale nyní se akcie pomalu vrací k růstu. Čistý zisk meziročně prudce poklesl, přičemž slabost čínské ekonomiky a průmyslu se projevila v nižší poptávce po železe a dalších surovinách. Investoři negativně hodnotili odhadované rostoucí náklady (téměř 20 % r/r) největšího světového dolu na měď Escondida - tím spíše, že zisky ze surovin poklesly o téměř 50 %.
img

Mimořádná daň z neočekávaných zisků děsí investory

17.08.2023 Velká Británie a Evropa se chopily vedení a zavedly mimořádnou daň z nadměrných zisků tzv. "windfall" daně na sektory energetiky a veřejných služeb a v poslední době i na banky. Spojené státy tak neučinily, možná se poučily ze svých chybných kroků při používání tohoto daňového nástroje v minulém století. Investoři však nemají rádi zavádění nových daní, což se projevilo minulý týden, kdy se trhy propadly po zprávě z Itálie, že bude uvalena nová daň z neočekávaných příjmů na banky.
C:\fakepath\fed-11082023.png

Vysněná 2 %

11.08.2023 Tento týden jsme se dozvěděli vývoj inflace v USA i v České republice. Média se věnovala především celkovému růstu cen, který meziročně ve Spojených státech mírně zrychlil z 3,0 na 3,2 %, kdežto u nás zpomalil z 9,7 na 8,8 %. Nic nového, postupně se blížíme k cílovaným dvěma procentům a slovy centrálních bankéřů „dokud si nebudeme jisti udržitelnosti inflace v blízkosti cíle, žádné snižování sazeb nebude“.
img

Společnost Eagle Bulk Shipping s dobrými výsledky za 2. čtvrtletí. Dojde k oživení sazeb za přepravu?

09.08.2023 Jedna z velkých společností v sektoru nákladní dopravy suchých surovin (včetně oceli, uhlí a pšenice) Eagle Bulk Shipping (EGLE.US) vykázala finanční výsledky nad odhady a překvapivě vykázala stále relativně vysoké tržby a zisk na akcii navzdory zpomalení v sektoru nákladní dopravy a podprůměrným sazbám. Společnost se specializuje na provoz středně velkých plavidel.
img

Průmyslová výroba, ČR, červen 2023

07.08.2023 Tuzemská průmyslová výroba si v červnu vedla lépe, než se čekalo, když po očištění o kalendářní vlivy vykázala meziroční růst o 0,9 %.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
img

IEA: Globální poptávka po uhlí zůstane letos poblíž loňské rekordní úrovně

27.07.2023 Globální poptávka po uhlí se loni vyšplhala na rekord a letos patrně zůstane poblíž této úrovně. Ve své dnešní zprávě to uvádí Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Pokles zájmu v Evropě a ve Spojených státech podle ní vykompenzuje silný růst v Asii.
img

Skupina Sokolovská uhelná loni vytvořila rekordní zisk 2,3 miliardy Kč

20.07.2023 Skupina firem Sokolovské uhelné vykázala v loňském roce zisk téměř 2,3 miliardy korun. V roce 2021 byla v mírné ztrátě 96 milionů korun. Na rekordním zisku z posledních let se podílel nárůst tržeb za vlastní výrobky a služby, rostla také těžba i prodej uhlí. Samotná společnost Sokolovská uhelná a. s. měla loni zisk 2,28 miliardy korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky zveřejněné na serveru justice.cz.
img

Akcie francouzského řetězce Casino po krátkém růstu zamířily prudce dolů

18.07.2023 Akciová burza v Paříži dnes obnovila obchodování s akciemi zadluženého francouzského řetězce supermarketů Casino. V pondělí se s nimi neobchodovalo, protože firma avizovala jednání o nabídce na posílení kapitálu, kterou jí předložil český miliardář Daniel Křetínský a jeho obchodní partner. Akcie dnešní obchodování zahájily růstem o více než tři procenta zhruba na 3,25 eura, později ale všechny zisky odevzdaly a před 11:00 SELČ vykazovaly propad o více než deset procent pod 2,82 eura, ukazují záznamy burzy.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Akcie polských energetických firem zpevňují, stát nabídl odkup uhelných aktiv

17.07.2023 Akcie polských energetických společností pod kontrolou státu dnes výrazně posilují. Vláda totiž o víkendu firmám nabídla, že odkoupí jejich uhelné elektrárny. Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž má návrh vlády připravit půdu pro rychlejší přechod Polska na takzvanou zelenou energii.
img

Průmyslová výroba, ČR, květen 2023

07.07.2023 Tuzemská průmyslová výroba si v květnu vedla lépe, než se čekalo, když po očištění o kalendářní vlivy vykázala meziroční růst o 1,4 %.
img

Auta táhnou český průmysl i zahraniční obchod

07.07.2023 Květnová data z reálné ekonomiky přinesla relativně dobré výsledky. Průmyslová produkce poklesla meziročně méně, než jsme očekávali, po očištění o rozdílný počet pracovních dní rostla. Většina odvětví nicméně vykázala pokles. Výsledek zachraňovala automobilová výroba. Ta pomohla k přebytku i zahraničnímu obchodu, ačkoli největší podíl na jeho výsledku měl výrazně nižší deficit s ropou a zemním plynem. Lepší zprávy přišly i ze stavebního sektoru, kde produkce meziměsíčně rostla, přičemž v meziročním srovnání výrazně zmírnila svůj propad.
img

Auta táhnou český průmysl i zahraniční obchod

07.07.2023 Průmyslová produkce v květnu meziročně poklesla o 1,6 %, což byl lepší výsledek, než jsme my i konsenzus trhu očekávali. Po očištění o rozdílný počet pracovních dnů (letošní květen měl o jeden pracovní den méně než ten loňský) byl výstup českého průmyslu meziročně o 1,4 % vyšší. Vzestup průmyslové produkce byl, patrný i na meziměsíční bázi, proti dubnu si výroba polepšila o 1,6 % (SWDA).
C:\fakepath\Macron2.jpg

Francouzský prezident Macron vyzval k novému mezinárodnímu zdanění

23.06.2023 Emmanuel Macron dnes vyzval k novému mezinárodnímu zdanění, které by financovalo boj proti chudobě a klimatickým změnám. Francouzský prezident to řekl v rozhovoru s francouzskými veřejnoprávními médii k summitu pro Nový globální finanční pakt, který dnes končí v Paříži. Podle něj se žádná země nesmí dostat do situace, kdy si bude muset vybrat "mezi chudobou, klimatem a biodiverzitou". Dvoudenní summit podle Macrona také ukázal mezinárodní izolaci Ruska.
img

Záporné ceny elektřiny dorazily do Česka dříve, než se čekalo. Ohrožují další rozvoj solární energetiky a paradoxně dokládají nenahraditelnost fosilní elektřiny, včetně té z uhlí

21.06.2023 Solární boom, jejž v Česku loni vystupňoval vpád ruských vojsk na Ukrajinu a jeho důsledky, vede letos stále častěji k záporným okamžitým cenám elektřiny. Při záporných cenách přitom výrobci elektřiny platí za to, že ji vyrábí, zatímco odběratelé dostávají peníze za to, že ji odebírají.
C:\fakepath\Německo.jpg

EY: Německo předstihlo Čínu v atraktivitě pro investice do obnovitelných zdrojů

13.06.2023 Německo předstihlo Čínu a stalo se druhou nejatraktivnější zemí na světě pro investice do obnovitelných zdrojů energie. Vyplývá to z každoročního žebříčku čtyřiceti největších světových trhů s obnovitelnou energií, který dnes zveřejnila poradenská společnost EY. K postupu Německu pomohla jeho snaha urychlit reformu energetického trhu a také odklon od fosilních paliv. Na první příčce se umístily Spojené státy a Německo se poprvé za deset let posunulo o jedno místo.
img

Lodní trhy podtrhují obavy o růst

08.06.2023 SAZBY: V lodní dopravě se uskutečňuje 90 % světového obchodu, což z ní činí barometr v reálném čase. Sazby za přepravu suchého nákladu i kontejnerovou přepravu klesly ze svých pandemických maxim (viz graf), protože dodavatelské řetězce a poptávka po zboží se normalizují. Ceny zůstávají pod tlakem, protože znovuotevření Číny zklamalo trhy s volně loženými komoditami a poptávka po dovozu z USA a Evropy se pohybuje pod úrovní před pandemií.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
img

IEA: Investice do solární energie poprvé překonají investice do ropy

25.05.2023 Investice do čistých zdrojů energie v letošním roce zvýší náskok nad investicemi do fosilních paliv, investice do solárních projektů pak letos poprvé překonají investice do nové těžby ropy. Ve své dnešní zprávě to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Vítr je v Británii poprvé hlavním zdrojem elektrické energie

12.05.2023 Větrné turbíny v Británii vyrábějí poprvé více elektřiny než plyn. V prvních třech měsících roku pocházela třetina elektrické energie ve Spojeném království z větrných farem. Ukázal to podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College. Společnost National Grid, která v Británii provozuje distribuční síť, rovněž potvrdila, že v dubnu se v Británii vyrobilo rekordní množství energie ze slunce. Británie si přitom vytkla za cíl, dosáhnout nulových emisí při výrobě elektřiny do roku 2035.
img

Evropské ceny uhlíku v býčím režimu

03.05.2023 KRÁTKODOBĚ: Cena evropských povolenek na emise oxidu uhličitého v posledních měsících klesá spolu s komoditami a nyní se poprvé dostala pod symbolických 100 eur za tunu CO2, kterých dosáhla v prvním čtvrtletí. Průmyslová výroba v Evropě je odolná, ale stále oslabuje, což snižuje poptávku po povolenkách na znečišťování, zatímco obrovský propad ceny zemního plynu o 80 % vedl k menšímu přechodu z plynu na uhlí a k menší poptávce po povolenkách. Tato cyklická slabost však skrývá průchod strukturálních reforem, které mají snížit nabídku povolenek a zvýšit poptávku. To pravděpodobně v dlouhodobém horizontu povede pouze k růstu cen.
C:\fakepath\lithium.png

O těžbě lithia v Krušných horách chce ČEZ rozhodnout letos

02.05.2023 Společnost ČEZ chce letos rozhodnout o těžbě lithia na Cínovci v Krušných horách. ČTK to řekla mluvčí společnosti Soňa Holingerová. Surovina se využívá mimo jiné při výrobě baterií do elektroaut. Továrnu na baterie zamýšlí ČEZ postavit na místě bývalé hnědouhelné elektrárny v Prunéřově na Chomutovsku. ČEZ nyní oficiálně odstoupil od toho, že by na gigafactory čerpal peníze z fondu spravedlivé transformace. Řekla to krajská radní Iva Dvořáková (ODS).
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Podíl obnovitelných zdrojů při spotřebě energie v Německu přesáhl 50 procent

28.04.2023 Podíl obnovitelných zdrojů při spotřebě energie v Německu přesáhl v prvním čtvrtletí 50 procent. Vyplývá to z dat energetické skupiny BDEW a Centra pro výzkum solární energie a vodíku (ZSW). Německo má v plánu, aby se energie ze slunce, větru a biomasy a hydroelektrická energie podílely do roku 2030 na energetickém mixu 80 procenty.
img

Češi mají skoro nejdražší elektřinu v EU, přestože ČR ji skoro nejvíce vyváží. Situaci ještě zhorší vypnutí německých jaderných elektráren, které navíc může způsobit úmrtí 16 tisíc lidí, jak spočítala Kolumbijská univerzita

23.04.2023 České domácnosti čelí jedné z nejvyšších cen elektřiny v EU, přestože Česko patří k jejím největším vývozcům. Z dat Eurostatu plyne, že loni ve druhém pololetí měly vyšší faktury za elektřinu pouze domácnosti v Dánsku, Belgii a Irsku. To jsou ale země obecně bohatší než Česko, s vyšší cenovou hladinou, ale také vyššími mzdami.
img

Německo dnes dává sbohem jádru, může to nakonec zdražit elektřinu i Čechům. Ve Finsku v pondělí spouští zbrusu novou jadernou elektrárnu, v jádro víc věří i Francie, Británie, či dokonce Japonsko

15.04.2023 Německo dnes po více než 60 letech výroby elektřiny z jádra vypíná své poslední jaderné elektrárny. V deset hodin dopoledne začne postupně vypínat elektrárnu Isar-2 u Mnichova. O zhruba 45 minut později bude tento zdroj automaticky odpojen ze sítě, až jeho výroba klesne na 30 procent instalovaného výkonu. Posléze během dneška projdou stejným procesem také elektrárny Neckarwestheim-2 a Emsland. Do dnešní půlnoci tak bude Německo zcela bez své jaderné elektrárny, poprvé od roku 1961.
C:\fakepath\trader-06042023-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.04.2023 1) Jamie Dimon, šéf JP Morgan, znovu ukázal, že jeho názor dokáže ovlivnit obchodování na americké burze. Zveřejnění jeho dopisu akcionářům JP Morgan způsobilo, že se v úterý, 4. dubna celá obchodní seance propadla do červených čísel. Stačilo jen říct, že Jamie Dimon si nemyslí, že bankovní krize je u konce.
C:\fakepath\Kretinsky2.jpg

Bloomberg: Křetínský vydělává díky své sázce proti ekologickým plánům Evropy

06.04.2023 Agentura Bloomberg ve svém dnešním článku mapuje podnikání českého miliardáře Daniela Křetínského a jeho Energetického a průmyslového holdingu (EPH) v oblasti fosilních paliv. Označuje Křetínského za "nepolapitelného miliardáře", který vybudoval své impérium na předpokladu, že ekologická transformace Evropy bude chaotickým a zdlouhavým procesem, takže bude ještě dlouhou dobu potřeba využívat uhlí a plyn.
img

Palivové dříví v Česku je rekordně drahé, kubík vyjde i na více než 1500 korun. Výraznější zlevnění přijde spíše až příští rok, kvalitnější dřevo zlevňuje už teď

04.04.2023 Cena palivového dříví z jehličnanů listnáčů vystoupala loni na svoji nejvyšší úroveň za celou dobu minimálně od roku 2009, vyplývá z nově aktualizovaných dat ČSÚ. Průměrná cena palivového dřeva z jehličnanů činila loni 1032 korun za metr krychlový a vůbec poprvé tak přesáhla psychologickou hranici 1000 korun. Průměrná cena palivového dřeva z listnáčů zase loni odpovídala 1523 korun za metr krychlový a vůbec poprvé tak přesáhla hranici 1500 korun.
img

Kolísání cen dřeva a jeho dopad na podnikání v ČR

04.04.2023 Vývoj na komoditních trzích byl v posledním roce velmi nestálý. Jejich ceny vystřelily v reakci na invazi a v průběhu roka se pomalu stabilizovaly. Platí to i o dřevě, které patří spíš do skupiny přehlížených komodit. Palivové dříví v Česku je rekordně drahé. Výraznější zlevnění přijde spíše až příští rok, kvalitnější dřevo zlevňuje už teď.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\Rusko-Cina.jpg

Rusko chce, aby čínské podniky nahradily v zemi západní firmy

21.03.2023 Moskva je připravena pomoci čínským podnikům, aby nahradily západní firmy, které opustily Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi při jejich setkání v Kremlu. Rusko a Čína tak dále upevňují své ekonomické vazby, když oba prezidenti se také dohodli na posílení dodávek plynu do Číny.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Obchodování se zemním plynem a energetická krize

17.03.2023 Zemní plyn je jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na světě. Obchodování se zemním plynem přitahuje v posledních letech pozornost, zejména po zahájení střetu na Ukrajině. Důvodem je skutečnost, že Rusko, jeden z nejvýznamnějších producentů plynu na světě, čelilo sankcím uvaleným USA, EU a dalšími zeměmi. Země Evropské unie se snažily snížit spotřebu zemního plynu, zatímco ostatní země našly příležitost zvýšit svou těžbu zemního plynu.
img

Případová studie Invesca: Nastartování přechodu na zelenou energii

09.03.2023 Výroba elektřiny byla vždy historicky velmi náročná na emise CO2. Byla založena na spalování fosilních paliv, které v malé míře doplňovala vodní a jaderná energie. To se však v posledních letech začíná měnit. V důsledku rychlého technologického pokroku a mnohem nižších nákladů rychle roste výroba solární a větrné energie.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Šéf Exxonu kritizoval energetickou politiku EU, zašla podle něj příliš daleko

08.03.2023 Generální ředitel americké ropné společnosti ExxonMobil Darren Woods kritizoval energetickou politiku Evropské unie. Podle něj zašla až příliš daleko a represivní opatření proti fosilním palivům v Evropě teď velké energetické společnosti nutí, aby přehodnotily své plány a případně investovaly jinde. Woods to řekl na každoroční konferenci CERAWeek, která se v těchto dnech koná v Houstonu.
img

Bude poptávka z Číny hnacím motorem nového investičního trendu v oblasti dopravy? 🚢

03.03.2023 Světové ceny nákladní dopravy zůstávají na nízké úrovni, a to i navzdory otevření čínské ekonomiky po pandemii. Čína však vykazuje zlepšení v měkkých údajích, jako jsou indexy PMI, a slabé údaje o dovozu výrobků mohou souviset s využitím vlastních zásob. Jak těchto informací využít a které společnosti se vyplatí sledovat?
C:\fakepath\EU staty.jpg

Eurostat: Deficit EU v obchodu s Ruskem klesl na třetinu úrovně před válkou

03.03.2023 Obchodní deficit Evropské unie s Ruskem se v prosinci snížil na třetinu úrovně před válkou na Ukrajině, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Klesl dovoz uhlí, plynu a ropy z Ruska. Unie se snaží odstřihnout od ruského plynu a ropy a najít alternativní zdroje, vzhledem k tomu, že Moskva po začátku invaze přerušila dodávky plynu do EU. Brusel také od 5. prosince zakázal dovoz ruské ropy do unie po moři.
img

Jaký kov je dobré nakoupit? Odborníci doporučují měď

03.03.2023 Odborníci uvádějí, že dle výhledu na letošní a příští rok je dobré mít měď ve svém portfoliu. Je totiž klíčovou součástí technologií, které souvisí s elektřinou, a také základem pro různé projekty, které souvisí s přechodem na energetiku.
img

IEA: Emise oxidu uhličitého související s energií loni stouply na rekord

02.03.2023 Globální emise oxidu uhličitého související s energetikou se v loňském roce zvýšily o 0,9 procenta na rekordních 36,8 miliardy tun. A to i přesto, že více čistých technologií, jako jsou elektromobily nebo produkce elektřiny ze slunce, pomohlo omezit dopady zvýšené spotřeby uhlí a ropy. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Indonéská rupie je na vrcholu nejvýkonnějších asijských měn

28.02.2023 Rizika pro výhled jsou stále větší, jelikož obchodníci přehodnocují, jak vysoko se mohou dostat americké sazby, a podpora ze strany bilance běžného účtu Indonésie je slabší. Tohle vše nejspíš poškodí rupii, která je v letošním roce vůči dolaru silnější o více než 2 %, díky čemuž překonala své regionální protějšky.
img

Ceny výrobců začaly rok třeskem

28.02.2023 Ceny průmyslových výrobců v lednu vzrostly o 5,8 % proti prosinci a jejich meziročním tempo ve výsledku z původních 20 % kleslo jen na 19 % a nechalo odhad trhu mezi 14-15 % daleko v závěsu.
img

Ceny výrobců/PPI, ČR, leden 2023

28.02.2023 Data za leden hlásí silnější růst výrobních cen v tuzemském průmyslu, než se čekalo, na vině jsou ceny energií, vody a také uhlí, u nějž výrobní ceny meziměsíčně vyskočily o 65,5 %.
img

Nejen zelenina… ceny v živočišné výrobě rostou nejvíce v historii ČR. Jde o další tlak na ČNB, aby zvedla úroky, neboť takhle masivní růst výrobních cen nikdo z expertů nečekal

28.02.2023 Výrobní ceny se v Česku příliš neuklidňují. V lednu jejich meziroční růst suverénně překonal všechny expertní odhady, činil 19 %. Experti oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě čekali 14,6 %.
img

V lednu průmyslové ceny rostly překvapivě rychlým tempem

28.02.2023 Tuzemské ceny průmyslových výrobců v lednu překvapily silným růstem. Meziměsíčně byly vyšší v průměru o 5,8 %, zatímco tržní konsensus očekával růst o 2 %. V meziročním srovnávání dynamika výrobních cen nadále klesala, z prosincových 20,1 % na 19 % v lednu. Důvodem však byla vyšší statistická základna.
img

Ekonomické sankce Rusko „až tak moc nezabolely,“ říká exministr financí USA. Čína loni schválila výstavbu tolika uhelných elektráren, že jejich výkon odpovídá výkonu všech elektráren v Británii

27.02.2023 Čína masivně navyšuje své investice do uhelné energetiky. Jen loni zečtyřnásobila počet povolení k výstavbě nových uhelných elektráren. Za jediný rok tak schválila vybudování uhelných elektráren o instalovaném výkonu, který odpovídá výkonu všech elektráren v Británii dohromady. Vyplývá to z výpočtu agentury Bloomberg.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
img

Experti: Cena elektřiny i plynu bude dál klesat, krize pomalu končí

22.02.2023 Energetická krize, která začala loni v létě raketovým růstem cen elektřiny a plynu, pomalu končí, ceny elektřiny i plynu budou nadále pozvolna klesat. Shodli se na tom ekonomové i odborníci na energetiku na 18. ročníku konference Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a ve světě, která se dnes uskutečnila v Brně.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek v EU pokořila hranici 100 eur za tunu

21.02.2023 Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes poprvé v historii vyšplhala na 100 eur (zhruba 2400 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Podle obchodníků poptávku po povolenkách v posledních dnech podporují mimo jiné vyhlídky na chladnější počasí a nižší produkci větrných elektráren. Cenu povolenek tlačí vzhůru rovněž spekulativní nákupy.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Obchodní deficit Japonska byl v lednu kvůli dovozu energií rekordní

16.02.2023 Obchodní deficit Japonska v lednu vzrostl na rekordních 3,5 bilionu jenů (577,3 miliardy Kč). Hlavním důvodem je růst cen energií, který výrazně zvýšil dovoz, naopak růst vývozu zpomalil. Rekordní byl i deficit s největším obchodním partnerem, kterým je pro Japonsko Čína. V předběžné zprávě to dnes uvedlo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Glencore.jpg

Těžařský gigant Glencore dosáhl rekordního zisku díky drahé ropě a uhlí

15.02.2023 Nadnárodní těžařský gigant Glencore v loňském roce zvýšil čistý zisk o téměř 250 procent na rekordních 17,3 miliardy dolarů (zhruba 383 miliard Kč). Za růstem zisku stály vysoké ceny uhlí, ropy a dalších komodit. Oznámila to dnes firma. Dodala, že svým akcionářům vyplatí více než sedm miliard dolarů.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku se v lednu zvýšila na 17,2 procenta, čekal se větší růst

15.02.2023 Míra inflace v Polsku se v lednu zvýšila na 17,2 procenta z prosincové hodnoty 16,6 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Analytici čekali výraznější růst. Nejvíce se zvýšily ceny potravin a pohonných hmot.
img

BP zpomaluje odklon od ropy

09.02.2023 Akciím ropného gigantu BP se v posledních dnech daří. Za růstem ceny stojí v první řadě dobré hospodářské výsledky, vyšší dividenda a zpětné odkupy akcií. Daleko zajímavější z makro pohledu je ale rozhodnutí společnosti zpomalit ústup od produkce fosilních paliv. Před třemi lety totiž v BP plánovali výrazně omezit investice do těžby a do roku 2030 plánovali snížit produkci ropy o 40 % ve srovnání s rokem 2019. Nynější revidované plány přitom stanovují cílovou úroveň pro daný rok na 2 milióny barelů denně, což znamená snížení produkce oproti před COVIDové době asi "jen" o čtvrtinu.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo

05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\Adani.jpg

Impérium indického podnikatele Adáního po obvinění dál rychle ztrácí hodnotu

02.02.2023 Obchodní impérium indického miliardáře Gautama Adáního dál rychle ztrácí důvěru investorů, tržní hodnota skupiny Adani Group se tak za více než týden snížila už o více než 100 miliard USD (2,2 bilionu Kč). Firma stále doplácí na negativní dopady kritické zprávy analytiků americké investiční společnosti Hindenburg Research, která naznačuje, že se Adani Group dopouští účetních podvodů a dalších nekalých praktik, což zakladatel skupiny odmítá.
C:\fakepath\Indie2.jpg

Indický podnikatel Adani už není nejbohatší v Asii, předstihl jej krajan Ambani

01.02.2023 Indický podnikatel Gautam Adani přišel o titul nejbohatšího člověka v Asii. S odhadovaným majetkem za 83,7 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) jej v žebříčku časopisu Forbes předstihl krajan Mukeš Ambani, zatímco odhadovaná hodnota Adaniho majetku dosahuje 75,1 miliardy USD. Adaniho obchodní impérium pociťuje dopady negativní zprávy analytiků, podle nichž je společnost Adani Group zapojena do účetních podvodů. Adani obvinění odmítá.
img

CHNComp se stahuje z klíčové rezistence

30.01.2023 V době, kdy čínské trhy obnovily obchodování po týdenních lunárních novoročních svátcích, klesla hodnota CHNComp z šestiměsíčních maxim, což by mohlo přerušit nedávnou rally, která byla způsobena nadějí na rychlé otevření čínského trhu. Ani silnější očekávání spotřebitelských výdajů nedokázala udržet optimismus na trhu. O víkendu čínské úřady uvedly, že budou podporovat oživení spotřeby jako hlavní hnací síly ekonomiky a usilovat o zvýšení dovozu, což posílilo výhled největší asijské ekonomiky.
img

Ranní shrnutí (30.01.2023)

30.01.2023 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly smíšeně. S&P/ASX 200 klesl o 0,2 %, Kospi klesl o 1,3 %, Hang Seng se propadl o 2,2 % a Nifty 50 klesl o 0,1 %. Nikkei si připsal 0,1 %, zatímco indexy z pevninské Číny se obchodovaly až o 1 % výše.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

EU prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku do konce července

27.01.2023 Evropská unie dnes o další půlrok prodloužila platnost hospodářských sankcí proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině. Postihy zaměřené mimo jiné na obchod, energetiku či banky budou platit nejméně do konce července. Oznámila to Rada EU zastupující členské státy.
img

Boom odpovědného investování neutichá, právě naopak

25.01.2023 Portu v prosinci spustilo Odpovědná portfolia, která se během měsíce v počtu nově založených vyrovnala portfoliím tradičním. Tento fakt značí velký zájem lidí o společenskou odpovědnost také v rámci investic. Pokud to jde jednoduše, jdou do toho. Od spuštění bylo v Portu založeno více než 1 500 portfolií s celkovým objemem vkladů nad 20 mil. Kč. I v roce 2023 se očekává, že by zájem o udržitelné investice měl růst.
C:\fakepath\trader-25012023-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.01.2023 1) Rusko a Uzbekistán jednají o možnosti dodávek zemního plynu z Ruska do této středoasijské země plynovodem, kterým teď surovina proudí opačným směrem. S odvoláním na středeční oznámení uzbecké vlády o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko-EU.jpg

Obchod EU s Ruskem se loni kvůli invazi výrazně propadl, uvedl Eurostat

25.01.2023 Hodnota dovozu produktů a surovin z Ruska do zemí Evropské unie do září loňského roku kvůli omezením vyvolaným invazí na Ukrajinu klesla o třetinu, u vývozu téměř o polovinu. Nejvíce se propadl dovoz uhlí, plynu, hnojiv, železa a ropy. Vyplývá to z údahů zveřejněných dnes evropským statistickým úřadem Eurostat. Podle nich tvořil loni v únoru dovoz z Ruska 6,4 procenta veškerého importu ze třetích zemí, kdežto v září už jen 3,8 procenta. U vývozu klesl podíl exportu do Ruska z 2,3 na 1,1 procenta.
img

Asijské indexy nadále rostou až o 1,2 %

20.01.2023 Asijské akciové indexy dál rostou. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite vzrostly o 0,54 %, resp. 0,38 %. Australský S&P/ASX 200 si připsal 0,24 %. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 0,29 %. Korejský KOSPI vyskočil o 0,38 %. Nejvíc získal hongkongský index Hang Seng – 1,15 %.
C:\fakepath\Greta.jpg

Thunbergová na fóru v Davosu vyzvala k ukončení investic do fosilních paliv

20.01.2023 Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová včera byla podle agentury Reuters středem pozornosti na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Zúčastnila se kulatého stolu a setkala se s výkonným ředitelem Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatihem Birolem. Při té příležitosti vyzvala globální energetický průmysl a finančníky k ukončení investic do fosilních paliv.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko mělo loni rekordní obchodní deficit

19.01.2023 Deficit zahraničního obchodu Japonska loni stoupl na rekordních 19,97 bilionu jenů (3,5 bilionu Kč). Vyšší ceny energií a surovin a prudký pokles jenu výrazně zvýšily náklady na dovoz a kompenzovaly růst vývozu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-18012023-47-zm.jpg

Aby válka skončila, musí Rusko prohrát, řekl Scholz v Davosu

18.01.2023 Pokud má válka skončit, musí ruská agrese vůči Ukrajině selhat, prohlásil dnes německý kancléř Olaf Scholz na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Šéf německé vlády varoval také před roztříštěnosti světa. V převážně ekonomicky laděném projevu však také vyzdvihl úsilí Německa a Evropy o překonání energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu.
img

Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA

13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o maloobchodních tržbách z USA a Spojeného království. Zatímco rostoucí spotové ceny zlata přitahovaly minulý týden pozornost investorů a obchodníků, Světové ekonomické fórum v Davosu a několik zpráv týkajících se některých významných ekonomik nabídne proud cenných finančních údajů.
img

Ranní shrnutí (11.01.2023)

11.01.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše, akcie s malou kapitalizací a technologickými akciemi překonaly ostatní indexy. Dow Jones si připsal 0,56 %, S&P 500 se posunul o 0,70 % výše a Nasdaq rostl o 1,01 %. Russell 2000 rostl o 1,49 %.
img

Powell nechce dělat klimatickou politiku. Obchodování je dnes smíšené

10.01.2023 Dnešní vystoupení Jeroma Powella mělo za téma nezávislost centrálních bank. Ačkoli témata bývají různá, následná debata většinou sklouzne k aktuální měnové politice. Tentokrát ale ne. Šéf Fedu tak využil příležitost, že nemusí reagovat na aktuální dění a s reakcí může počkat třeba až na dobu po zveřejnění dalších inflačních dat. Z jeho projevu jsme se tak například dozvěděli, že Fed není a ani se nestane hráčem v klimatické politice. S tím lze sice souhlasit, je to rozumnější přístup než u ECB, ale pro dnešní obchodování jde samozřejmě o nepodstatnou informaci. A do hry dnes nevstupovala ani nová data či zásadní firemní výsledky.
img

Česko zažívá boom solárních elektráren. Zelené zdroje ale tuzemskou, ani evropskou energetiku nespasí, proto ostatně Němci tak horečně budují terminály na plyn

10.01.2023 Česko zažívá pořádný solární boom. Loni bylo v zemi zprovozněno 33 760 fotovoltaických elektráren s celkovým výkonem 288,8 megawatt, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Solární asociace. To představuje meziroční nárůst o 366 procent. Postupně se zvyšuje také průměrná velikost elektráren.
img

Zimní vlna veder nabídne úlevu od energetické krize

09.01.2023 Hlavně Evropané si užívají teplého počasí, například na Nový rok bylo v Berlíně 16 °C. I Čína a střední Japonsko předvídají na příští týden a Nový lunární rok mírné teploty.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 9. ledna 2023

09.01.2023 Měny z oblasti Tichomoří se od začátku roku dostaly do čela volatility. Novozélandský dolar zakončil pátek růstem o 2,09 % a australský dolar o 1,96 %. Index amerického dolaru ztratil 1,15 %. Oscilátor Marlin se v denním grafu posunul už do teritoria býků; nyní je na řadě cena, aby vystoupala nad rezistenci 0,6917.
C:\fakepath\forex-2023-09012023.jpg

Forex: Výhled na rok 2023

09.01.2023 V uplynulém roce mezi hlavní témata měnových trhů patřil růst inflace a energetická krize v Evropě způsobená invazí Ruska na Ukrajinu. Centrální banky se snažily balancovat měnovou politiku, bruslit mezi inflací a recesí a nejinak tomu bude i v následujících 12 měsících. Inflace už by měla být díky utlumené poptávce a postupném poklesu cen komodit více pod kontrolou.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku v prosinci překvapivě klesla na 16,6 procenta

05.01.2023 Míra inflace v Polsku se v prosinci překvapivě snížila na 16,6 procenta z listopadové hodnoty 17,5 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Ke zmírnění růstu přispěl zejména zásah státu, který subvencuje uhlí. Jeho cena se proti listopadu snížila o více než 20 procent, upozornili analytici banky ING.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Česká burza | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | EUR/NOK | GBP/CHF | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | EBIT | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedging | High | Holubice | IPO | Income Fund | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Long | Loonie | Lot | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Záloha | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Oscilátor | P/E | Pip | Platební bilance | Platforma | Podílník | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Stop-Loss | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | YTD | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Singapurský dolar | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | USDX | Finanční analytici | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Erstebank | Akcie Fortuna | Akcie Fortuny | Akcie KB | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie RWE | Akcie Siemens | Akcie Škoda auto | Akcie Unipetrol | Akcie Unipetrolu | Akcie VIG | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové burzy | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Britské libry | Burzovní lístek | Burzovní zpravodajství | Burzovní zprávy | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena akcií Unipetrol | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Časový pásma | Černá labuť | Česká burza cenných papírů | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČEZ burza | ČEZ dividenda | ČEZ dividendy | ČEZ online | Členské země Evropské unie | Dnešní kurz | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Ruska | HDP USA | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak si vydělat | Jak vydělávat peníze | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jedna libra | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Kurzovní lístek | Kurs koruny | Kurs rublu | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurz USD | Kurzovní lístek KB | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | MyFxBook | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování komodit | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování s komoditami | Obchody na burze | Odkup akcií | Online burza | Online obchodování | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád měny | Pád rublu | Paládium | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tapering | Telefonica akcie | Telefonica O2 akcie | Teorie parity kupní síly | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj USD | Webináře | WTI | Patria Direct | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Akciové riziko (Risk On Shares) | Andrej Babiš | Buy | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Lednový efekt | Měď | Ministerstvo financí | Omega | Overweight | P.A. | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | SPAD | Šíře trhu | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Člen burzy | Hlavní trh | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | KOBOS | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Casino | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Futures trading | Blog | Cukr | Vzdělání | Frustrace | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Akcie.cz online burza | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Černý pátek na newyorské burze | Global forex | Investment | Žhavé komodity | SMBC | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Bernstein | The New York Times | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | CNOOC | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | ABN Amro | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | DIW | Kathimerini | Institut Ifo | Berenberg | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Nová Čína | RBC Capital | Agentura AP | EPFR Global | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Vývoj na komoditních trzích | MarketWatch | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Burzovní obchodní systém | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Finančníci | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | SEB | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Modrá pyramida | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Intervence centrální banky | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Forexoví obchodníci | Die Welt | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Akcie Virgin | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | TradingView | Země OPEC | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Ředitel pražské burzy | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Vitol | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Globální krize | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Quantum | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Softbank | ARM Holdings | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování libry | Oslabování eura | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Ziskové obchodování | Bankovní společnost | Aktuální cena | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | IHS Markit | Devizy | TPG Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Generali Investments | Makléřské firmy | Rystad Energy | Belviport Trading | Skupina PPF | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Zahraniční forex | IMFC | Vývoj ceny hliníku | Lipow Oil Associates | Index americké měny | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Inflace ve světě | Vydělávat peníze | Vývoj směnných kurzů | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Objem zlata | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Technologie blockchain | BTC/USD | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | Monero | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Index S&P/ASX 200 | Power Exchange Central Europe (PXE) | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Hypoindex | Binance | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Těžba kryptoměn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Ceny lithia | Rakuten Securities | Rakuten | Andreas Antonopoulos | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kobalt | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Zonky | Jamie Dimon | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Německá centrální banka | Komoditní index Bloombergu | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Stock picking | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Renaissance Capital | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Silný americký dolar | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Správci kapitálu | Short signál | Poptávka po dolaru | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Korunový trh | USMCA | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Drahé komodity | Obchodní investice | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Roční výnos | The New York Stock Exchange | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Bloomberg Economics | Jednotná měna | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Globální index | Financial Times (FT) | Kongres USA | Hodnota indexu | Posílení kapitálu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Nemovitostní trh | Výhodně investovat | WEF | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Makléřská společnost | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Způsob obchodování | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Primární nabídka akcií | Výsledky ČEZ | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Short obchod | Splácení dluhu | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Liberum | Nikkei Asian Review | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Akciové strategie | Nabídka akcií | Americké společnosti | Opční program | Snížení sazeb | Fibo retracement | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Pohyb kurzu | NATGAS | CoinShares | Volný čas | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Štěpení akcií | Ceny niklu | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | GBTC | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Napětí na trzích | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Thajský baht | Americké futures | Vanad | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Visual Capitalist | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Velcí spekulanti | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Cena niklu | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | NGAS | Tiering | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | Oživení ekonomiky eurozóny | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | Oslabení české koruny | Vyzkoušet si trading | ESG | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Formule 1 | Společnost Deutsche Börse | Geopolitické riziko | Zerohedge | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | MMF Kristalina Georgievová | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Oslabování japonského jenu | Mnoho ziskových obchodů | Platební společnost | TikTok | Huawei | Digitalizace | US30 | Dow Jones (US30) | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | CET 21 | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | PXE | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Rijád | Čínské podniky | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | China Investment Corporation (CIC) | China Investment Corporation | CIC | Státní investiční fond | Fond China Investment Corporation | Trh práce | Německý průmysl | Myšlenka | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Histogram | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Včerejší obchodování | Obchodování na americkém trhu | CETA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Růst průmyslové výroby | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Maloobchodní sektor | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Americký Senát | Ceny na čerpacích stanicích | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | HCBV | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Black Friday | Vyšetřování | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Fortune | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Technologie blockchainu | Důvěra v ekonomiku | Global Times | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Trendová linie | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banky | Český akciový trh | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Předseda Evropské komise | Bankovní tituly | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | CHNComp | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Martin Stránský | Vládní bondy | Financovat | Wüstenrot | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Rozpočet na rok 2020 | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Formule | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | SoftBank Group | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Breaking | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Ranní komentář | Evropský průmysl | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Penále | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Koruna zpevnila | Rakouská centrální banka | Domácí průmysl | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Alstom | Amcor | Moskva | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Klíčové projekty | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Metalurgie | Automobil | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AT&T | Disney | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Nejbližší support | Bydlení | Vánoční svátky | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Aurora Cannabis | Pěstitel marihuany | CanniMed Therapeutics | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | BREAKING | SPD | Cena bavlny | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Citelné zdražování | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Cena pšenice | KLDR | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | 500 nejbohatších | Události v ČR | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Paschal Donohoe | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Odškodné | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Von der Leyenová | Vývoz v listopadu | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Hodnota investic | Ifo | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | ASML | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Velké firmy | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské podniky | Ptačí chřipka | Předsudky | Thunbergová | Greta Thunbergová | Hladiny podpory | Zajímavé zisky | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Čínské indexy | Ekonomické fórum v Davosu | Fórum v Davosu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Většinový podíl | Pohyby cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Číně | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pavel Řežábek | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie ING | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Aktuální rezistence | Série poklesů | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Útlum aktivity | Trhy v Číně | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | FCF | BP | Dodávky na trh | Optimismus na trzích | Kiwi.com | Tescan | Tenza | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Čínská továrna | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Palivové dříví | Natural Gas | Britský statistický úřad | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Německý HDP | Životní minimum | Zvyšující se inflace | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Bez rizika | Investiční portfolia | Imperial College | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Globální indexy | Noviny | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | České banky | Představitelé Číny | Slabá čísla | Výhled růstu globální ekonomiky | Patrie | Průmysl a zahraniční obchod | Commonwealth Bank of Australia | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Ministři financí zemí platících eurem | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Cenová válka | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Únorová inflace | WP | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Vysoké ztráty | Hlavní měny | Aerolinky | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Mince | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Shenzhen Composite | Tencent | MSCI China | Opatření vlády | Solidarita | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Průmyslové ceny | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Největší pády | Domácí data | Kabinet | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Česká energetická firma | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Akcie Exxonu | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Gazprombank | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | EPFR | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Rozkolísaný | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Obavy z ekonomických dopadů | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Deutschlandfunk | Souhrnný čistý zisk | Zdanění bank | Valné hromady | Situace v Číně | UNA | Unilever | Zelený plán | Katar | Státní televize | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Komentátor | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Gavin Newsom | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Poptávka po surovině | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Izrael | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Klid před bouří | MALL | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Nigérie | Alžírsko | Společnost Walt Disney | VW | Člen představenstva | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Zelené energie | Autoprůmysl | Změny sazeb | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Africké země | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Omyl | Eurokomisaři | Ropný průmysl | Úročení vkladů | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona | Cushing | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Marek Dospiva | Patenty | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Cena benzínu | Dostatek energie | NÚKIB | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Zhodnocení koruny | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Přebytek běžného účtu | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | Activision Blizzard | Emitenti | IMF | Pensylvánie | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | WisdomTree | Nitesh Shah | Peníze z vrtulníku | Credit Suisse Group AG | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Hlavní ekonomka MMF | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Internetové televize | Televize Netflix | B2Gold | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Vzrušení | Uzavření trhů | Uzavření továren | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Madrid | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Propad ceny | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Chesapeake Energy | Plynárenský průmysl | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Americký ministr energetiky | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Celosvětová poptávka po ropě | Ministr pro energetiku | Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Státní peníze | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cestování | Automobilka Ford Motor | Superpočítač | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Prognóza německé vlády | Tuzemské státní dluhopisy | SMA 100 | Náklady na financování | Energetické úspory | BCM | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Ropa roste | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Pokles úmrtí | Gilead | Darren Woods | Společnost Gilead | Tweet | Dopravci | Akcie padají | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Odměny za těžbu | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | MSCI World | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Obchodní přebytek | Rekordní zisk | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Justice | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Pozastavení obchodování | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Jan Raška | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Členské státy | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Členské země | Burza Binance | ONE | RBI | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Auta | Ojetiny | JD.com | Silný fundament | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Alrosa | Sektor služeb | Recyklace | Manažerka | Záporné ceny | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Spolková vláda | Fiskální stimul | Marek Brávník | Státní podpora | Martin Winterkorn | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Cristian Maggio | Sankce USA | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Urals | Banka Nomura | Biotechnologická společnost | Renault | Soukromé banky | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Proti trendu | Vládní pomoc | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Technologické centrum | Společnost Lufthansa | OKD | Kia | Jacobs | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Soběstačnost | Záchranný program | Investice do energetiky | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Plán EU | Salesforce | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Dlouhodobý výhled | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Měsíční mzda | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Infosys | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Řecký parlament | Plán Evropské komise | Cena palivového dříví | Zbrojovka | Slabá poptávka | Bild am Sonntag | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Velcí producenti | Britské firmy | Prodej podílů | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Čínská poptávka | Square | Investoři v Evropě | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Společnost BP | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Světové indexy | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Subvence | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Energetický gigant | Arizona | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Akcie FAANG | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | BDEW | Prodeje automobilů | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Agrofert | Foxconn | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Výplata | Dluh Británie | Političtí vůdci | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Správce aktiv | Roční výkonnost | ZIL | Zahraniční kapitál | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Výrobci aut | Dezinflační tendence | Firma ČEZ | Státní pomoc | Zásoby zemního plynu v USA | Ministryně hospodářství | Práce z domova | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | Ziskové marže | Český stát | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Ukrajinská vláda | Společnost Uber | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Stavební výroba v květnu | Exporty | Dopad pandemie | Ant | Sony | Japonská společnost | Nizozemská vláda | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | KLM | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | Chrysler | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Květnový růst | Evropské investiční banky | Malé zisky | Kolísání cen | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Rostoucí ceny komodit | Burzovní hodnota | Akcie těžařů | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Index Ventures | Mírná korekce | Odhady HDP | Bohatí lidé | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Natland Group | Insolvence | Silný trend | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Důvěra | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Caixin | Oživení v automobilovém průmyslu | Ant Group | Známky oživení | Indonésie | Firmy v Evropě | Odhad vývoje ekonomiky | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Růst vývozu | Časový horizont | Damoklův meč | Klesající tendence | Hyundai Motor | Bruegel | Cenové hladiny | Ziskové pozice | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Zpomalování inflace | Letošní úroda obilovin | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | BHP Group | VHM | Czechoslovak Group | Analytik XTB | Hnojiva | Rystad | Hypotéky v ČR | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Veřejný dluh Británie | Naleziště plynu | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Pohyby dolaru | Vesa Equity | Airbus Group | Marc Chandler | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Deglobalizace | Ruská vláda | Výrobní sektor | Americký soud | Německý regulátor | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Růst eura | DIA | Klimatické změny | Ultrauvolněná měnová politika | Ceny mědi | Odborníci | Kroger | Kyriakos Mitsotakis | Řecký premiér | Transparentnost | Analyzovat trh | Zdanění | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Bloomberg Intelligence | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Zadlužení Německa | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Americký podnik | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | BloombergNEF | Projekt těžby lithia | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Pacifik | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | ACS | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | FiveThirtyEight | Udržitelné investování | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Libye | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Zambie | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Koncern | Embargo | Množství peněz | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny | Defi | Dopady na trhy | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Rozvoj těžby | TPG | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | Futures na ropu | Pozice velkých spekulantů | Moneta | Technologické tituly | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Podvážení | Odklad splátek | EP Global Commerce (EPGC) | Státy Evropské unie | Zynga | Soudní spor | Oživení ekonomiky USA | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | Společnost Pfizer | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Trade Center | Sazka Entertainment | Indické úřady | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Ceny v Japonsku | Polská vláda | Pád cen | Tranzit ruské ropy | Ropovod Družba | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Akcie americké společnosti | Diem Association | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Siemens | Bayer | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Úrokové sazby v Číně | Vývoj měnového páru USD/CNY | Sazby v Číně | Swingový výhled | TABAK | Program QE | H&M | Carsten Fritsch | Lego | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | EP Real Estate | Vesa Equity Investment | Lael Brainardová | Randal Quarles | Maďarská vláda | Orbán | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Emise akcií | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | Vývoj spreadu | Futures na ropu WTI | Britská média | Evropská unie a Británie | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Analýza BTC/USD | Stock Spirits Group | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Výhled na rok | mBTU | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Pomoc firmám | SOLEK | Zvýšení těžby | Autopůjčovna Hertz | Ycharts | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Společnost Tesla | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Holdingové společnosti | Rio Tinto | Racionální rozhodnutí | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Český maloobchod | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | Akcie společnosti Telefonica | VMware | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | CARA | MJ | ACT | Futures na indexy | Německé ceny | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Toshiba | VTB | Agentura Interfax | DHL | United Parcel Service | UPS | Streamovací služby | Polská společnost | Očkování proti covidu | BlackBerry | Nárůst ceny | Express | Návrh PPF | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | Giovanni Staunovo | Nynější krize | Akcie BP | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Německá koalice | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Brent (OIL) | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Rekordní rok | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | BofA Securities | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Blockchainy | FTX | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Pozice spekulantů | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CETIN | Bilance obchodu | Mrazivé počasí | Negativní vývoj | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Systémové riziko | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Obchodování s emisemi (ETS) | Investoři a obchodníci | Freeport-McMoRan | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Špinavá energie | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Britská společnost | Britská firma | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Zámořské indexy | Obchodní znalosti | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Společnost Nokia | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí Fed | Ceny železné rudy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | SLR | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Meziroční vývoj inflace v Turecku | Prezident Erdogan | Měnový pár USD/TRY | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Suezský průplav | xStation 5 | Discovery | Výhled Saxo Bank | Ladislav Bartoníček | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Klienti Purple Trading | PMI index | CPI Property Group | CPI Property | Maxar Technologies | LMT | Reuters analytik | Veřejný rozpočet | Maloobchod v únoru | Electricite de France | EDF | Blízká budoucnost | Umění | Constellation | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Meziroční vývoj jádrové inflace | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | EP Infrastructure | GE Renewable Energy | Křetínského EPH | Průmyslová produkce v eurozóně | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | British American Tobacco | Lucky Strike | Cigarety | Ceny surovin | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | P&G | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Indická firma | Vysoká cena | Escondida | ERA | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | UUUU | Cameco | Denison Mines | NAC Kazatomprom | NexGen Energy | Paladin Energy | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Trading.com | Produkce zlata | Nárůst objemů | Čistá energie | Benxy | Akcionáři Avastu | Futures na americké indexy | Optimismus na trhu | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Vyšší zhodnocení | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | MSCI Inc | Saxo Group | Arca Investments | Arca | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Plán obnovy | Zápis z jednání ČNB | Vývoj ceny elektřiny | EEX | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | Malta | Hladiny supportu | Turów | Phil Flynn | Petrus Advisers | Těžaři | Ochota riskovat | Německé společnosti | Vesa | Dopad na finanční trh | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Výhled růstu české ekonomiky | První zvýšení sazeb | Naše hospodářství | Petrus | Bit.plus | Ruský ministr | Přístup k riziku | Firmy z EU | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Plány | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Světové kryptoměny | Lídři G7 | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Spotřeba uhlí v Evropě | Dodávky plynu | Penta | Zdražování cen | Primark | Zajišťování | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Wise | Konkurence | Prodej | Mali | Shortování | McDonald's | Akcionáři Monety | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Graf akcie | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | Dolar dnes | WISE | Potaš | DPH u elektřiny | CO2 | Nordstream | Zvyšování dodávek | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | NASA | Solární panely | Obrovský potenciál | Životní pojišťovny | Nejnovější prognóza | Dividendy ČEZ | Výplata dividendy | Akcionáři ČEZ | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Představenstvo ČEZ | Aristoteles | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Nové zákony | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Hlubší deficit | Vývoj měnového páru USD/RUB | Zemědělské suroviny | Očekávaná data | Síla dolaru | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Pohyb dolaru | Hliník | Mluvčí společnosti | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Analytici JPMorgan | Egypt | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Prodej zboží | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | UST | TSMC | Cenový rekord | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Růst dovozu | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Evropská unie dnes | Český vývoz | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Objem transakce | Americký trh | Walgreens Boots Alliance | Současný trend | Globální ceny | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Společnost BHP | Divize | Zásoby plynu v USA | Pohyb kapitálu | Akcie čínské společnosti | Stabilní zisky | Varianta delta | Nasdaq-100 (US100) | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Tomáš Pleskač | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Počasí v Brazílii | Klimatická politika | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | A350 | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Ziskový potenciál | Štěstí | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | HICP | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Interpretace | Dodávky ruského plynu | PIE | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Růst průmyslových cen | Ropné a plynárenské společnosti | SWDA | Projekce | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Rekordní minimum | Takata | Automobilové součástky | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Růst čínského vývozu | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Logistické problémy | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Ceny v dopravě | Německý stát | Červencová inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | WIG | Objem peněz | Ocelárny | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Dovoz oceli | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Afghánistán | Varšava | Meituan | CRH | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Začátečník | Analytici banky | Americká ministryně financí | Funkční období | Ochranný mechanismus | ASX | Indexy v Číně | SXXP | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | David Vagenknecht | Dominion Energy | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Guardian | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | The Times | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | Telco | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Platební síť | Hnutí ANO | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Obchodní bilance Austrálie | RBC | Vysoká poptávka | Puma | Siemens Healthineers | Covidové restrikce | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Reakce měnového páru AUD/NZD | Reakce měnového páru | Poptávka po mléku | Vývoj hodnoty novozélandských mléčných exportů | Hodnoty novozélandských mléčných exportů | Měnový pár AUD/NZD | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ruský rozpočet | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Althea Spinozzi | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Los Angeles | Cena hliníku dnes | Česká společnost | Analytici Goldman Sachs | Miliardář Daniel Křetínský | Extrémní počasí | Počasí letos | Škody způsobené extrémním počasím | Marika Čupa | Luxusní značky | Parametry obchodu | Macao | Mezinárodní skupina | 100 SMA | Vyšší hodnoty | Strojírenské firmy | Lagardere | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Smart kontrakty | Airbus SE | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | Covidový krach | Cash flow výnos | České aerolinie | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Leasingové společnosti | Utahování měnových podmínek | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Výroba ocele | BNP | Těžba altcoinů | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Investice do těžby | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy s nedostatkem elektřiny | Zdražování energie | Jaroslav Haščák | Výhledy růstu | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Konzervativní unie | Čepro | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Palivové trhy | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Globální inflace | Zprávy z Ruska | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Prudké zdražování | Automotive | Snížení dluhu | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Vylepšení teorie aukcí | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Anders Nysteen | Zdražování potravin | Češi | Růst vývozu z Číny | Zavádění kryptoměn | Akcie Tata Motors | Tata Motors | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Výrobní ceny v Číně | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Modern Land | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Rekordní ceny | Rekordní ceny uhlí | Ceny uhlí i plynu | Rekordní ceny uhlí i plynu | Vývoj produkce | Situace na komoditních trzích | Pravidla hry | Kolibřík Energie | Změny na trhu | Nyrstar | Společnost Nyrstar | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Akcie British American Tobacco | Investice do tabákového průmyslu | Tabákový průmysl | BATS.UK | BATS | British American Tobacco (BATS.UK) | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Nedostatek polovodičů | Crest Communications | Globální pravidla | Veolia | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Bank of Scotland | Snap | Kotak Securities | Ravindra Rao | Globální ceny plynu | Nedostatek surovin | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Bankovní společnosti | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Dceřiná firma | Klima | Plyn v EU | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Odkupy akcií | Fialova vláda | Australská banka | Primární úpis akcií | Čínský realitní sektor | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Výrobce elektroaut | Akcie skupiny | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Hořčík | Podmínky na trhu | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | AMD akcie | Daimler Truck | Společnost | Nové emise | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Uhlíková stopa | Burzovní cena | Raketový růst | Raketový růst ceny | Nexi | Target | Celoroční výhled | Diverzifikace v čase | Strategické řízení rizik | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Lockdowny | Povinné očkování | TIM | Pozemky | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Společnost innogy | Innogy | Index technologického trhu | Booking | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | Zprávy z krypto | Uvolnění rezerv | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Nálada na trzích | Výhled Fidelity | Broadcom | | CMA | Drahý plyn | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Špatné počasí | Zlotý | BofA | Největší švýcarská banka | NatWest | Postavení na trhu | SOTIO | Předpověď počasí | Dotcomovová bublina | Dotcom | Období dotcom | Sohn | Investoři do akciových fondů | Ocenění amerického akciového trhu | Australian Financial Review | Australian Financial Review (AFR) | AFR | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Nevázaně nadhodnocené | Burzovní index S&P 500 | 500 firem s největší tržní kapitalizací | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Arm | Zemědělci | Výkon průmyslu | Evernym | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Globální emise | EUR/CNY | Britská ministryně | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Úrokové sazby v USA | Large speculators | Bidenova administrativa | Larry Summers | Oscilátor Marlin | Marlin | Pyramida | Letadlo | Bundesnetzagentur | Nejvyšší výhra | Joachim Nagel | Úpis nových akcií | Jaromír Gec | Jamal | Společnost China Mobile | Poradenská společnost EY | Společnost EY | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Banka HSBC | Hráči na trhu | Focus | Celosvětový HDP | Telefónica | Těžební společnost | Drewry | Plynová krize | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Získané peníze | Příliv dolarů | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Apple Music | Tranzit ruského plynu | Kazatomprom | Jestřábí komentáře | Facebook Ireland | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Srí Lanka | Ruský plyn | Nedostatek hliníku | American Industrial Partners | Wenyu Yaová | Analytička společnosti ING | Lehký kov | Michael Widmer | Celosvětová spotřeba | Gate | Japonská automobilka Toyota | Thought Leadership | Hypomonitor | Organizace spojených národů | Komoditní vlna | Ceny domů | Cílové ceny | Realitní skupina CPI Property Group | Diamant | Těžby bitcoinů | Uhelné elektrárny | Hry | Jistoty proti inflaci | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Vývoj vývozu zemního plynu | Válka na Ukrajině | Oslabení ukrajinské hřivny | Ukrajinské hřivny | Největší obchodníci | Obchodníci v New Yorku | Východní blok | Bývalý východní blok | Dluhopisy Kremlu | Akcie ruských bank | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Projekce centrálních bank | Siemens Gamesa | Internetová televize | Instituce | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Ericsson | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Akcie BHP | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Finanční rok | Závislost na Číně | Ceny evropského plynu | Konflikt Rusko/Ukrajina | Zemědělská půda | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Chvaletice | Počerady | Hnědouhelné elektrárny | Cena transakce | Sev.en | PGE | Polský podnik | Pokles akcií PGE | Majitel dolu Turów | Růst akcií PGE | Severní Korea | Banka Credit Suisse | ALUMINIUM | Slovalco | WisdomTree Nitesh Shah | Člen ECB | Stronghold Digital Mining | Glapinski | Duke Energy | Výrobce hraček | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Ivo Lukačovič | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | St. Louis | Luxusní zboží | Blesk | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Odvětví ruského hospodářství | Dění kolem Ukrajiny | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Zelená dohoda v současné podobě | Zelená dohoda | Green Deal | Zelená dohoda pro Evropu | Michal Macenauer | EGÚ Brno | EGÚ | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Energiewende | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Porušování lidských práv | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | RDIF | Evraz | Bogdan Maioreanu | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | NexGen | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Vzdušný prostor | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | VEON | Evropský blok | Situace na Ukrajině | Evropští ministři | Statista | Čínské trhy | Japonský Nikkei 225 | Emise CO2 | Velkoobchodní cena plynu | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Carlsberg | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Prima | Pegas | Sankce EU | Energetické společnosti z EU | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Vestas Wind Systems | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Agentura TASS | Naftogaz | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Analytici Bank of America | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Lawrence Freedman | Nornickel | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Hospodářské kontakty | Vývoj ceny niklu | Tlak na Rusko | Gazeta | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Peníze pro Ukrajinu | Štěpení | Oznámené štěpení | Odkup akcií firmy | Oznámené štěpení akcií | Hnědé uhlí | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Rozsáhlé sankce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Růst HDP Německa | Běžné obchodní vztahy | Obchodní vztahy s Ruskem | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Doložky nejvyšších výhod | Zvyšování cen | Měny navázané na komodity | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | ČEZ Daniel Beneš | Ukrajinské krize | Hospodářské škody | ČEZ Beneš | Šéf ČEZ Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Rostěch | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Odruštění | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Závod na elektromobily | Aktivisté | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | SDIG | Stronghold Digital Mining (SDIG) | Společnost zabývající se těžbou kryptoměn | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Caspian Pipeline Consortium | Geopolitické události | Andrew Lipow | Skupiny PPF | Politika amerického Fedu | Jestřábí politika | Jestřábí politika amerického Fedu | Cíl výnosu | Vývoj cenové hladiny | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Inflace v Japonsku | Meziroční inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Aeroflot | Kapitálové kontroly | Zajištění nezávislosti | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Platby za plyn | Dovoz uhlí z Ruska | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Tagesspiegel | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Rekordní zisky | Studie poradenské společnosti | Klaus Zellmer | Společenská odpovědnost | Odpojení od ruských energií | Inflační náraz | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Vývoj obchodní bilance Turecka | Obchodní bilance Turecka | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Zákaz ruského uhlí | Zákaz ruského uhlí v EU | Zastavení dodávek ruského uhlí | Růst cen energií | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Atlantia | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | Státní distributor paliv | Ekonomické vzdělání | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Reddit IPO | Ruský bankrot | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Inflační data | Správa | Lokální investice | GMT | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Zákonodárci | Vlastnictví | Správní rada | Cena NATGAS | Ceny pohonných hmot v Česku | Státní bankrot Ruska | Bankrot Ruska | Vzestupný trend | Libyjská Národní ropná společnost | Satoru Jošida | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Leonhard Birnbaum | Embargo na ruský plyn | Odpojení EU od ruského plynu | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Indický výrobce oceli | Společnost Tata Steel | Kryptoměnová burza Binance | Akcie Carvana | Carvana | Chytré sankce | Sankce na dovoz ruské ropy | Recyklovat | Zdražování hypoték | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | E-Control | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Embargo na ruskou ropu | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Šmejc | Rostoucí ceny energií | Italský módní dům | Ropovod TAL | Švédské společnosti | Cena digitální měny | Převzetí firmy | EuRoPol Gaz | Hladomor | Vývoz plynu do Finska | ArcelorMittal | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Indexy S&P | Embargo EU | Svaz německého průmyslu | Realitní sektor | Borealis | Podíl Ruska | Jan Frait | Vývoj inflace v USA | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth | Šéf německé opozice | Friedrich Merz | Škoda Group | Práva ke značce | DRI | Ruská federace | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Nové sankce | CAKE | Energie z jádra | Snížení inflace | Velmi volatilní | Porovnání meziročního vývoje | EdF | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Energetická situace | Měnové instituce | Přicházející recese | Znehodnocení | Skokové oslabení | Cenu plynu | Turistické sezóny | Cenový strop | Získání licence | Společnost EDF | Vývoz zdrojů energie | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | Nedostatek mědi | European Energy Exchange | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Vývoz plynu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Nárůst zásob | Karel Havlíček | Zvyšování cen energií | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Poptávka po uhlí | Hike | Akcez | Prime | Daň z mimořádného zisku | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Ceny komodit na světových trzích | Vysoká cena elektřiny | Česká antivirová firma | Eurasia Group | Eurasia | Řetězec lékáren | Zákon o snížení inflace | Výrobce čipů Nvidia | 787 Dreamliner | Dreamliner | IAB | Přebytek běžného účtu Ruska | Červencová inflace v ČR | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík inflačních úlev | Balík opatření | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Ján Lučan | Řeka Rýn | Rýn | Naleziště surovin | České předsednictví | Zpřísnění finančních podmínek | Současná situace | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Těžařská skupina | Těžařská skupina BHP | Skupina BHP | Ceny hlavních komodit | Konkurenční společnost | Objem nákupů | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Restrukturalizace dluhu | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Odhad poptávky po ropě | Ruské exporty | Rizikový faktor | Globální ropný trh | Těžba skupiny OPEC | Poptávková strana | Růst hlavních ekonomik | Klesající reálné příjmy | Reálné příjmy domácností | Klesající reálné příjmy domácností | Nástup elektromobility | Spalování ropy | Kapacita elektráren | Topné oleje | Inkaso deviz | OPEC Monthly Report | Společnost Sony | Dovoz z Ruska | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Ceny energetických komodit | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | GLEN | GLEN.UK | Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore (GLEN.UK) | Akcie Glencore | Energie v Evropě | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Zasedání Rady guvernérů | Zastropování plynu | Síla Sibiře | Fenomén | Zastropování cen energií | Znovusjednocení Německa | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Členské státy Evropské unie | Fortum | Rozhodný den | Velké energetické společnosti | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | Josef Síkela | Daňové škrty | CBECI | Bitcoin Minig Council | Průzkum Cambridgeské univerzity | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Sloe | Paroplynové elektrárny | Energetický trh | EP Power Europe | EP Logistics | EP Logistics International | Neckarwestheim | Isar | The Moscow Times | Uzbekistán | Tim Herzig | Invesco Quantitative Strategies | Plyn z Ruska | Boj s drahými energiemi | Řešení energetické krize | Velké energetické firmy | Energetické firmy v Evropě | Sankce na ruskou ropu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Provoz jaderných elektráren | Telekomunikační společnost | Plyn (NATGAS) | Globální energetická krize | Camelot | Drahé uhlí | Marek Pokorný | Omezení COVID | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Jessica Amir | Popularita jaderné energie | Clean Energy Ministerial | Clean Energy Ministerial (CEM) | Jaderná energie | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Electricite de France SA | Exelon Corp | Exelon | RWE AG | CGN Power Co Ltd | CGN Power Co | CGN Power | Endesa SA | Endesa | Cameco Corp | Korea Electric Power Corp | Korea Electric Power | Fortum Oyj | NAC Kazatomprom JSC | Tokyo Electric Power Co Holdings Inc | Tokyo Electric Power Co Holdings | Tokyo Electric Power | BWX Technologies Inc | BWX Technologies | NexGen Energy Ltd | Paladin Energy Ltd | Denison Mines Corp | CGN Mining Co Ltd | CGN Mining Co | CGN Mining | Energy Fuels Inc | Yellow Cake PLC | Yellow Cake | Sam Bankman-Fried | Nansen | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | AVG | POSCO | Powerball | Jackpot | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Daně z neočekávaných zisků | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Týden na pražské burze | Britský akciový trh | Bali | Výrobci čipů | Ekosystém | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Premiér Rishi Sunak | Rafinerie | Evropská legislativa | Britské loterie | Zkrachovalá kryptoburza | Zkrachovalá kryptoburza FTX | Kryptoburza FTX | Předražené komodity | Továrna světa | Virgin Money | Akcie Virgin Money | Uhlí v burzovním obchodování | Zastropování cen plynu | Pád akcií technologických obrů | Mitsubishi UFJ | Obranný průmysl | Abú Zabí | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Strop na ruskou ropu | Pověst | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Steve Smith | Ropný zlom | Národní bezpečnost | Vývoj ceny bavlny | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Daně z mimořádných zisků | Mimořádné daně | Vládní politika | Energetické trhy | Zpětné odkupy | Vývoj indexu PMI ve službách | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Spotřeba uhlí | Celosvětová spotřeba uhlí | Růstový potenciál | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Sefe | Výhled na rok 2023 | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Shrnutí roku | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | USD za tunu | Gautam Adani | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Firma Exxon Mobil | Farmacie | Gazprom Export | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Vnitřní Mongolsko | China Three Gorges Group | China Three Gorges | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Otevření Číny | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Produktovody | Společnost Lumius | Lumius | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Cenový růst | Výprodeje | Výrobci elektroaut | Aktuální růst mezd | Průmyslové velmoci | Levná země | Pokles USD/JPY | Tradeři na forexu | Předlužená britská vláda | Eskalace války | Eskalace války na Ukrajině | Smrtelné mutace koronaviru | Smrtelné mutace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pokles USD/CAD | Petrodolary | Plynodolary | Uhlodolary | Australské uhlí | Splasknutí realitní bubliny | Guvernér Michl | Spekulace proti kurzu turecké liry | Vysokoinflační měny | Příležitosti ke spekulaci | Výroba elektřiny | LKAB | Znovuotevření Číny | Ukončení investic | Nové těžby ropy | Fatihem Birolem | Švýcarský vývoz zlata | Vývoz zlata | Elektrická energie | Obchod EU | Obchod EU s Ruskem | Hodnota dovozu produktů | Hodnota dovozu produktů a surovin | Akcie Adani | Akcie Adani Group | Adani Group | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Tržní manipulace | Indický podnikatel | Obchodní impérium | Mukeš Ambani | Pershing Square | Bill Ackman | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | Platnost hospodářských sankcí | OCI | Invest | Indický podnikatel Adani | Podnikatel Adani | Adani Enterprises | Ambani | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Znovuotevření čínské ekonomiky | Společnost Glencore | Těžařský gigant | Evropské ceny uhlíku | Ceny uhlíku | Výhled EBITDA | Plynové elektrárny | Obnovitelné zdroje | Média | Globální emise oxidu uhličitého | Šéf Exxonu | Ředitel americké ropné společnosti | Americké ropné společnosti | Vklady | Western Alliance | Western Alliance Bank | Zklidnění situace | Válka | Skupina EPH | Spojení | Palivové dříví v Česku | Kolísání cen dřeva | Podnikání v ČR | Jiří Oslizlo | AGROP NOVA a.s. | AGROP NOVA | Graf vývoje ceny dřeva | Palivové dřevo | Vývoj cen palivového dřeva | Asie | Nespokojenost | Spalování fosilních paliv | Vysoké úrokové sazby | Holding EPH | Pollination | John Morton | Wester Alliance Bancorporation | Akcie Wester Alliance Bancorporation | Akcie Western Alliance Bank | Western Alliance Bancorporation | Akcie Western Alliance Bancorporation | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Nižší produkce | Závazek | Baterie | BYD | Společnost Casino | IEA Fatih Birol | Ředitel IEA | Podíl obnovitelných zdrojů | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Vojenské lesy | Cena cukru na burze | Cena cukru na burze v New Yorku | Golden Gate Pavel Ryba | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Index agentury Bloomberg | Ceny komodit letos | Meziroční vývoj jádrové inflace v Japonsku | Soustředění | Hutnictví | Litva | Větrné turbíny | Větrné turbíny v Británii | Spojené státy a Evropská unie | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Investice do čistých zdrojů energie | Investice do čistých zdrojů | Milník | Významný milník | Ceny platiny | Ruská společnost Rusal | Společnost Rusal | Uhlíkové neutrality | Odvody | Záporné ceny elektřiny | Zdroje energie | Nižší ceny | Kurz jenu | Fimalac | Akcie polských energetických firem | Akcie společnosti PGE | Enea | Největší energetické společnosti | Sokolovská uhelná | Skupina Sokolovská uhelná | Skupina firem Sokolovské uhelné | Skupina firem | Globální poptávka po uhlí | Nejhorší výsledek | Eagle Bulk Shipping | EGLE.US | Eagle Bulk Shipping (EGLE.US) | Gallium | Germanium | Hodnota trhu | Obnovitelné zdroje energie | Vztahy s Čínou | Německý průmyslový konglomerát | Průmyslový konglomerát | Společnost Thyssenkrupp | Zdroje Handelsblattu | Akcie koncernu Thyssenkrupp | Thyssen | Krupp | Thyssen a Krupp | Hamás | Pavel Ryba | Intervence na japonském jenu | Inflační trend | Stagnace mezd | Vývoj jádrové inflace v Japonsku | Vývoj indexu PMI ve službách v Japonsku | Domácí poptávka v Japonsku | Poptávka v Japonsku | SH!FTS | Investigativní projekt | Kovy z Ruska | Investigate Europe | VSMPO-Avisma | Sergej Čemezov | Elval Halcor | Halloween | Miroslav Zámečník | Poradce České bankovní asociace | Krize na Blízkém východě | AES Corp. | AES | Americká energetická společnost | Společnost AES Corp. | Společnost AES | Firma AES | Sev.en Global | Sev.en Global Investment | Ceny komodit na trzích
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ufina Capital
ufinacapital.pro
UFO
UFX
UFX.com
UFX Markets
UFX Trading
UGO
Ugur Şahin
Uhelné elektrárny

Následující klíčová slova

Uhlíková stopa
Uhlíková stopa bitcoinu
Uhlíkové neutrality
Uhlí v burzovním obchodování
Uhlobaron
Uhlodolary
UHR
Uhrazení závazků
UHR.CH
Úhrnný indikátor
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Z.com Trade
Finexo
OctaFX
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
Potvrďte prosím... Zavřít