Středa 10. srpen 2022 17:00
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Podnik

img

Poteče ruská ropa zase do Česka? Rozhodne Brusel… pokud tedy nejde o další hrátky Kremlu

10.08.2022 Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území. Je ale také možné, že Kreml rozjíždí další hru a své dodávky omezuje uměle, jako tak podle mnohých činí v případě plynu a potrubí Nord Stream 1.
img

Do Česka neproudí ruská ropa. Ceny paliv mohou vyletět, hrozí také přídělové hospodaření s nimi

09.08.2022 Do České republiky neproudí ruská ropa. Ukrajina zastavila její dodávky jižní větví ropovodu Družba. Ruská strana, konkrétně provozovatel ropovodní sítě Transněfť, tvrdí, že jí západní sankce znemožňují provést platbu za přepravu přes ukrajinské území. Je ale také možné, že Kreml rozjíždí další hru a své dodávky omezuje uměle, jako tak podle mnohých činí v případě plynu potrubím Nord Stream 1.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Avast by měl podle předběžného plánu zastavit obchod s akciemi na burze 9. září

03.08.2022 Česká antivirová firma Avast by podle předběžného návrhu harmonogramu svého spojení s americkou softwarovou společností NortonLifeLock měla zastavit obchodování se svými akciemi 9. září. Následně je má stáhnout z burzy a americký podnik vydá nové. Vyplývá to ze zprávy Britského antimonopolního úřadu (CMA), který se fúzí zabývá. Firmy se harmonogramem chtějí řídit, řekla dnes ČTK mluvčí Avastu Dominika Kalašová.
img

Britský regulátor předběžně schválil převeztí Avastu firmou NortonLifeLock

03.08.2022 Britský antimonopolní úřad (CMA) předběžně schválil koupi české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock za 8,6 miliardy USD (208,6 miliardy Kč). Konečné rozhodnutí úřad vydá 8. září, vyplývá z dnešního prohlášení.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Ukrajinská firma Naftogaz představila nový plán na odklad splátek

02.08.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz dnes představila nový plán na odklad splátek dluhu. Učinila tak týden poté, co se stala prvním státním subjektem na Ukrajině, který se od začátku války s Ruskem dostal do platební neschopnosti. Informuje o tom agentura Reuters.
img

ČEZ zítra zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

31.07.2022 Od zítřka ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také pro období od 1. července.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcarský potravinářský gigant Nestlé v pololetí zdražil o 6,5 procenta

28.07.2022 Švýcarský potravinářský gigant Nestlé kvůli nejvyššímu růstu nákladů za 40 let v prvním pololetí zdražil své výrobky v průměru o 6,5 procenta. Výrobce čokoládové tyčinky KitKat nebo cereálií Nesquik to spolu s výsledky hospodaření dnes uvedl ve svém oznámení. Růst cen tento týden v reakci na dražší pohonné hmoty, růst mezd a dražší ingredience oznámila například i nápojová společnost Coca-Cola nebo řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ukrajinská státní společnost Naftogaz je v platební neschopnosti

27.07.2022 Ukrajinská energetická společnost Naftogaz se stala prvním státním subjektem v zemi, který se od začátku války s Ruskem dostal do platební neschopnosti. Firma před včerejším vypršením odkladného termínu neuhradila dlužné platby za mezinárodní dluhopisy, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-26072022-26-zm.jpg

Ukrajinská vláda nařídila Naftogazu nová jednání o restrukturalizaci dluhu

26.07.2022 Ukrajinská vláda nařídila státní energetické společnosti Naftogaz, aby zahájila druhé kolo jednání s držiteli svých dluhopisů o restrukturalizaci dluhu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj z vlády.
img

EU bere Rusku „trumf“ z ruky, dohoda o snížení spotřeby plynu je tu

26.07.2022 Země EU se dnes dohodly na patnáctiprocentním snížení spotřeby zemního plynu, jež má platit pro nadcházející topnou sezónu. Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku posvětili návrh na dobrovolnou redukci spotřeby plynu v příštích měsících. Důvodem poměrně rychlého rozhodnutí – Evropská komise připravila svůj návrh příslušného opatření teprve minulý týden – je „plynová válka“, kterou s EU vede Rusko. EU se tak tím spíše hodlá připravit i na krajní scénář úplného odstřižení ruských plynových dodávek.
img

Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“

25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Naftogaz předpokládá, že u věřitelů neuspěje s návrhem na zmrazení splátek dluhu

25.07.2022 Věřitelé ukrajinské státní plynárenské společnosti Naftogaz patrně odmítnou návrh na dvouleté zmrazení splátek jejího dluhu. Firma dnes oznámila, že návrh před úterním konečným termínem podpořilo tak málo držitelů jejích dluhopisů, že neočekává dosažení hranice potřebné k jeho uskutečnění.
img

Německá vláda převezme v Uniperu 30procentní podíl, aby zabránila jeho pádu

22.07.2022 Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
img

Bude v Česku další úsporný tarif? Rozhodne Kreml

22.07.2022 Plynovod Nord Stream 1 je od včerejška v provozu. Zatím však pouze na 40 procent své přepravní kapacity. Ruský prezident Vladimir Putin přitom varuje, že už příští týden může plynovodem proudit plyn pouze z 20 procent jeho kapacity. Nejistota ohledně dalšího vývoje dnes žene cenu plynu v EU opět vzhůru, aktuálně o přibližně šest procent.
img

Gazprom tvrdí, že stále nedostal dokumenty k instalaci turbíny pro Nord Stream 1

20.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom stále neobdržel od německé firmy Siemens Energy dokumentaci potřebnou k opětovné instalaci turbíny pro plynovod Nord Stream 1, která byla na generální opravě v Kanadě. Ruský podnik to oznámil dnes. Prodlevou v návratu turbíny z Kanady související s protiruskými sankcemi Gazprom minulý měsíc zdůvodnil výrazné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro vývoz ruského zemního plynu do Evropské unie.
C:\fakepath\trader-20072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.07.2022 1) Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.
img

Uniper dostal od Gazpromu sdělení o nemožnosti plnit závazky

18.07.2022 Německá společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského plynu do Německa, dostala od ruské plynárenské společnosti Gazprom oznámení o zásahu vyšší mocí. To by znamenalo, že se Gazprom snaží vyvázat z odpovědnosti za neplnění závazků vůči Uniperu. Německý podnik ale sdělil, že oznámení Gazpromu neuznává, protože má retroaktivní účinnost, a to od 14. června. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Gazprom: Nemůžeme zaručit provoz plynovodu Nord Stream 1

13.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-12072022-23-zm.jpeg

Ukrajinský podnik Naftogaz požádal mezinárodní věřitele o odklad splátek

12.07.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz požádala své mezinárodní věřitele o dvouletý odklad splátek dluhu. Podle agentury Reuters tak vyvolala očekávání, že podobný krok by v brzké době mohla učinit rovněž ukrajinská vláda.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 7. července 2022

07.07.2022 Necelý týden poté, co torontská společnost Voyager Digital zmrazila prostředky svých klientů a zablokovala výběry, vyhlásila u soudu v New York City bankrot. Podle jejího návrhu na zahájení řízení má více než 100 000 věřitelů s celkovou investicí mezi 1 a 10 miliardami dolarů. Největším věřitelem je společnost Alameda Research, která jí poskytla nezajištěnou půjčku ve výši 75 milionů dolarů.
img

Francie znárodní svůj „ČEZ“, podnik EdF. Dojde i proto nakonec na znárodnění českého ČEZ?

06.07.2022 Francouzská premiérka Elisabeth Borneová dnes na půdě francouzského parlamentu oznámila, že její vláda hodlá znárodnit elektrárenskou společnost EdF. Ta představuje francouzskou obdobu českého ČEZ. Francouzský stát má v podniku 84procentní podíl. Česká republika drží v ČEZ podíl 70procentní. V obou případech lze tedy hovořit o polostátním energetickém podniku.
C:\fakepath\trader-05072022-31-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, rostoucí ceny energií umocňují obavy z inflace

05.07.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, rostoucí ceny energií totiž umocňují obavy z inflace. Kvůli obavám z recese se propadl i kurz eura. Panevropský index STOXX Europe 600 má za sebou nejhorší den za více než dva týdny. Odepsal 2,1 procenta a obchodování uzavřel na 400,68 bodu. Hlavní index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem klesl o 2,91 procent na 12.401,20 bodu.
img

ČEZ zdražuje lidem energie jen měsíc od posledního zdražení. Nejde letos o poslední zdražení – na podzim domácnosti čeká naprostý cenový šok, inflace může atakovat úroveň 20 %

02.07.2022 V polovině prázdnin bude ČEZ opět zdražovat. Největší tuzemský dodavatel elektřiny domácnostem, kterým končí fixace, zvedne cenu od 1. srpna, a to na všech tarifech – nejčastěji zhruba o 10 procent. Přitom zdražil také od včerejška, tedy pro období od 1. července.
img

Plzeňský Prazdroj vykázal loni čistý zisk 4,48 mld. Kč, tržby činily 16,3 mld.

01.07.2022 Plzeňský Prazdroj vykázal loni čistý zisk 4,48 miliardy korun, tržby činily 16,3 miliardy Kč. Ve srovnání s posledním předcovidovým rokem 2019 byl zisk nižší o šest procent a tržby klesly o čtyři procenta. Inflace přitom za roky 2020 a 2021 přesáhla kumulativně sedm procent. Největší pivovar v ČR loni prodal doma i ve světě 11,1 milionu hektolitrů piva, meziročně o 0,3 procenta méně. Podnik to dnes uvedl v tiskové zprávě. Za rok 2020 měl čistý zisk 3,8 miliardy a tržby necelých 16 miliard Kč.
img

Česká pošta loni snížila ztrátu o polovinu na 681 milionů Kč

01.07.2022 Česká pošta loni snížila ztrátu o polovinu na 681 milionů korun. V předchozím roce vykázala propad 1,37 miliardy korun. Provozní výnosy vzrostly o 400 milionů na 19,55 miliardy korun. Loňské hospodaření ovlivnila pandemie koronaviru. Ke snížení ztráty přispěly vedle vyšších výnosů úspory v nákladech nebo vyšší výnosy z prodeje nepotřebného majetku. Státní podnik to dnes oznámil v tiskové zprávě.
img

Akcie ČEZ včera spadly nejvíce za osm let, podnik přišel o 70 miliard své hodnoty, a to jen kvůli špatné komunikaci vláních stran. Dnešní valná hromada rozhodne o dividendě, jež asi bude zbytečně nízká

28.06.2022 Akcie ČEZ se včera během obchodního dne propadaly nejvýrazněji za celé období od května 2014, tedy za více než osm let. V jednu chvíli klesaly až o 14 procent. Nakonec obchodování uzavřely s propadem zhruba jedenáctiprocentním. I tak to znamená, že ČEZ přišel během jediného obchodního dne o 70 miliard své tržní hodnoty.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie

21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
C:\fakepath\trader-16062022-33-zm.jpg

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 procent, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU.
img

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 %, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU. Podle agentury RIA Novosti to dnes řekl ruský velvyslanec při Evropské unii Vladimir Čižov.
C:\fakepath\coinbase.jpg

Kryptoměnová burza Coinbase propustí 18 procent zaměstnanců

14.06.2022 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global zruší 1100 pracovních míst, což odpovídá zhruba 18 procentům celkové pracovní síly firmy. Burza se snaží snížit náklady v době poklesu finančních trhů, oznámil dnes na firemním blogu ředitel společnosti Brian Armstrong.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 14. června 2022

14.06.2022 TBD, dceřiná společnost firmy Block, oznámila plány na vybudování nové decentralizované sítě postavené na bitcoinu a podtrhla tím přesvědčení zakladatele Jacka Dorseyho, že největší blockchainová síť sehraje ve vývoji internetu významnou roli.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 13. června 2022

13.06.2022 CEO společnosti GEM Mining John Warren uvedl, že on i další těžaři nyní považují New York za nepřátelské místo, kde by si firmu nejspíš neotevřeli:
C:\fakepath\trader-09062022-23-zm.jpeg

Twitter podle médií hodlá Muskovi poskytnout údaje o aktivitách uživatelů

09.06.2022 Americká internetová společnost Twitter podle zpráv médií hodlá poskytnout velké množství údajů o aktivitách uživatelů na její stejnojmenné síti podnikateli Elonu Muskovi. Ten se letos dohodl na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč), později však pohrozil zrušením dohody, protože mu podnik odmítá poskytnout údaje nutné k posouzení množství falešných a spamových účtů na síti.
C:\fakepath\trader-06062022-38-zm.jpg

Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru, viní firmu z jejího porušení

06.06.2022 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by mohl odstoupit od smlouvy o převzetí internetové společnosti Twitter, za kterou nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Jeho právní zástupce uvedl, že Twitter odmítá žádosti o poskytnutí údajů ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Dodal, že takový postup je porušením podmínek dohody a že Musk si vyhrazuje právo ji zrušit.
img

Objem prostředků získaných prostřednictvím IPO na amerických a evropských burzách klesl o 90 %

06.06.2022 V prvních pěti měsících roku 2022 klesl objem prostředků získaných prostřednictvím IPO na burzách v USA a Evropě ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 90 %.
C:\fakepath\platina.jpg

Podíl Ruska v největším platinovém projektu v Zimbabwe odrazuje investory

05.06.2022 Největší projekt na těžbu platiny v Zimbabwe, který se země snaží rozjet v posledních dvou letech, má nový problém. Významný podíl ruského magnáta odrazuje potenciální zájemce o financování těžby v projektu za tři miliardy USD (69 miliard Kč). Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
img

Gazprom kvůli sporu o platby zastavil dodávky plynu do Nizozemska

31.05.2022 Ruská státní plynárenská společnost Gazprom zastavila veškeré dodávky plynu do Nizozemska. Ruský podnik dnes oznámil, že nizozemská obchodní společnost GasTerra, která dovoz plynu do Nizozemska zajišťuje, nezaplatila za surovinu dodanou v dubnu. GasTerra už v pondělí avizovala, že nepřistoupí na platby v rublech, jak požaduje Kreml. Problémy se zásobováním v důsledku zastavení dodávek neočekává.
C:\fakepath\trader-31052022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.05.2022 1) Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí byl o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální květnové prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst tvorby hrubého kapitálu a dovozu zboží a služeb. Zároveň pokles vývozu byl proti odhadům nižší. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 4,8 procenta. Prognóza centrální banky pro první čtvrtletí počítala s růstem o 3,8 procenta.
img

Na pražskou burzu směřuje globální technologický lídr v oboru práškové metalurgie společnost GEVORKYAN. Jedná se o prvního slovenského emi-tenta a zároveň potenciálně největší emisi na trhu PX START

31.05.2022 Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, a.s. zahájí 1.6.2022 primární veřejnou nabídku akcií prostřednictvím trhu PX START Burzy cenných papírů Praha s cílem získat finanční prostředky z této nabídky ve výši 35 mil. EUR (přibližně 860 mil. Kč). Tímto úpisem se společnost GEVORKYAN stane na trhu START prvním emitentem se sídlem ve Slovenské republice a zároveň se bude jednat o potenciálně největší emisi na tomto trhu.
img

Rosněfť i Gazprom vyplatí historicky rekordní dividendu, Putin přitom vypne plyn i Dánsku. Energetickým podnikům v rukou Kremlu citelně zvyšuje ziskovost fiasko EU s uvalováním embarga

30.05.2022 Ruské energetické podniky ovládané Kremlem, ropná Rosněfť a plynárenský Gazprom, vyplatí letos historicky rekordní dividendu. K vysokým ziskům jim pomáhá zejména EU, která hrozí embargem, čímž vyhání cenu ropy i plynu výše, ale nezavádí jej, takže Rusko prodává stále hodně, a navíc ještě draze.
img

Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě plynovodů, kterou podepsalo s Ruskem

23.05.2022 Polsko vypovědělo smlouvu o výstavbě sítě plynovodů na svém území, kterou v roce 1993 podepsalo s Ruskem. Oznámila to dnes ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Vláda podle ní příslušnou rezoluci přijala 13. května. Smlouva z 25. srpna 1993 byla podepsána ve Varšavě a předpokládala, že na polském území vznikne síť plynovodů.
img

Ruský Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska

20.05.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska. Oznámila to dnes finská společnost Gasum, která je státním velkoobchodem s plynem. O přerušení vývozu ji dnes informoval Gazprom. Finský podnik předtím podle agentury DPA odmítl platit Gazpromu za dodávky v rublech.
img

Odborníci: Rozdělení ČEZ by současné energetické krizi nepomohlo

20.05.2022 Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, protože by šlo o delší proces, pravděpodobně by trval několik let. Zestátněním části firmy by ale stát získal kontrolu nad cenami elektřiny, řekli dnes ČTK oslovení odborníci. Na tom, zda jde o dobrou cestu, či nikoliv, se odborníci neshodují. Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který ve čtvrtek zveřejnil server Hospodářských novin (HN).
img

Putin zítra vypne plyn Finsku. Přihláška do NATO odpojení uspíšila, Finsko ale zejména odmítá platit rubly, na rozdíl od italských či německých podniků

20.05.2022 Po Polsku a Bulharsku je Finsko další zemí, kterou Kreml odpojí od dodávek ruského plynu. Už zítra, Finský státní plynárenský podnik Gasum v týdnu varoval, že k zastavení ruských dodávek může brzy dojít. Odpojení od ruského plynu může být součástí rozsáhlejší odvety Kremlu za vstup Finska do NATO. Helsinki přihlášku podaly tento týden. Rusko již dříve varovalo, že takový krok představuje „hrubou chybu, jež bude mít dalekosáhlé konsekvence“.
img

Finsko je zřejmě další zemí v řadě, kterou Putin od plynu odpojí. Přihláška do NATO odpojení uspíší, Finsko ale zejména odmítá platit rubly, na rozdíl od italských či německých podniků

18.05.2022 Po Polsku a Bulharsku je nejspíše Finsko další zemí, kterou Kreml odpojí od dodávek ruského plynu. Finský státní plynárenský podnik Gasum nyní varuje, že k zastavení ruských dodávek může brzy dojít. Odpojení od ruského plynu může být součástí rozsáhlejší odvety Kremlu za vstup Finska do NATO. Helsinki přihlášku podaly dnes. Rusko již dříve varovalo, že takový krok představuje „hrubou chybu, jež bude mít dalekosáhlé konsekvence“.
C:\fakepath\trader-13052022-23-zm.jpg

Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů

13.05.2022 Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion Kč), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů a ujistit se, že tvoří méně než pět procent všech účtů. Musk ale později v dalším tweetu napsal, že o převzetí firmy Twitter pořád stojí.
C:\fakepath\trader-13052022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.05.2022 1) Americký Senát včera schválil další mandát pro stávajícího guvernéra americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Důvěru mu vyjádřila velká většina 80 senátorů, napsala agentura AP. Jeho úkolem bude zkrotit inflaci, jež je nejvyšší za několik desetiletí, aniž by příliš oslabil ekonomiku a vyvolal recesi. Senát schválil i další Bidenovi kandidáty do sedmičlenné rady Fedu.
img

Obchodování s Bitcoiny a Ethereem dostalo zelenou v největší digitální bance v Brazílii

12.05.2022 Největší brazilská digitální banka Nubank brzy umožní zákazníkům nákup Bitcoinu a Etherea. Neobanka dokonce naznačila, že v budoucnu bude přidávat další kryptoměny.
img

Česko zasáhla práva inflační smršť, inflace je nejvyšší od roku 1993. Pádivá inflace poškodí i střední třídu, třeba jízdné na vlak zdraží o 20 %, důchodcům ale o 140 %

10.05.2022 Dubnová míra inflace v ČR opět všem vyrazila dech. Jak v meziměsíčním pohledu, tak meziročně překonala veškerá očekávání. Meziročně činí 14,2 procenta, takže je nejvýraznější od prosince roku 1993. Závratná je na dubnové poměry také meziměsíční dynamika inflace.
img

České dráhy letos plánují masivní zdražování. Třeba seniorům tak zdraží jízdné o 140 % za necelý rok

09.05.2022 České dráhy letos masivně zdraží jízdné. Vyplývá to ze slov jejich generálního ředitele Michala Krapince, která pronesl v rozhovoru pro deník Právo. Novopočený šéf národního dopravce uvádí, že letos kvůli rapidní inflaci bude muset podnik změnit zažitý způsob úpravy cen jízdného. České drahý tradičně upravují ceny – zpravidla směrem nahoru – vždy v prosinci, a to na základě inflace předešlého roku. V uplynulé řadě let tak zdražovaly jen o nižší jednotky procent ročně.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Rubl od začátku invaze posílil ze všech měn světa suverénně nejvíce, proti koruně o 30 %. Trh s ním je ale znásilněný, vždyť od ruských energií už se odvrací i země jako Indie či Maďarsko

04.05.2022 Za období od předvečera ruské invaze na Ukrajinu, tedy od 23. února, do včerejška česká koruna oslabila vůči většině klíčových měn ve světě. Nejvýrazněji znehodnotila vůči ruskému rublu, a to o takřka 29 procent (viz tabulka Bloombergu níže). Zpevnila však alespoň vůči dalším měnám regionu střední a východní Evropy, forintu a zlotému.
img

Blokace podniku Vítkovice Steel ohrožuje až tisíce pracovních míst. Může ho dostihnout osud Sberbank CZ, tedy rychlý kolaps

03.05.2022 České úřady zablokovaly majetek ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel. Ta je důležitým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, jenž už nyní vykazuje společně s Ústeckým krajem nejvyšší míru nezaměstnanosti v zemi, konkrétně pětiprocentní. V Ostravě samotné míra nezaměstnanosti činí dokonce 5,4 procenta. Přitom celorepublikový průměr odpovídá jen 3,4 procenta. Blokace majetku společnosti Vítkovice Steel ohrožuje pracovní místa jejích zhruba devíti stovek zaměstnanců a také pracovní místa v subdodavatelských firmách. Celkem může jít až o nižší tisíce pozic.
C:\fakepath\trader-29042022-24-zm.png

Reuters: EK poskytne dodatečné pokyny ohledně plateb za ruský plyn

29.04.2022 Evropská komise poskytne členským zemím Evropské unie dodatečné pokyny ohledně toho, zda mohou pokračovat v platbách za ruský plyn, aniž by porušovaly unijní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu. Agentuře Reuters to dnes řekl nejmenovaný představitel komise. Mezi státy EU nyní panují rozdílné názory na to, zda přistoupení na způsob plateb požadovaný Ruskem znamená porušení sankcí, upozorňuje Reuters.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 29. dubna 2022

29.04.2022 Několik měsíců poté, co se z bitcoinu stalo zákonné platidlo Salvadoru, ukazuje studie Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), že bitcoin začalo jako prostředek platby přijímat 20 % podniků.
img

Čtvrtletní zisk majitele Facebooku klesl, jeho akcie ale posilují

28.04.2022 Zisk společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociální sítě Facebook, v prvním čtvrtletí klesl o 21 procent na 7,5 miliardy dolarů (174,2 miliardy Kč), informoval dnes podnik ve výsledcích hospodaření. Firma překonala odhady analytiků a její akcie posilují.
C:\fakepath\trader-28042022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2022 1) Středoafrická republika povolila bitcoin jako zákonné platidlo. Loni to jako první země učinil Salvador. Středoafrická republika patří k nejchudším zemím světa, i když se na jejím území nacházejí ložiska diamantů, zlata a uranu. V roce 2019 tam měly podle serveru WorldData přístup k internetu jenom čtyři procenta z jejích pěti milionů obyvatel, přičemž internet je k používání kryptoměn nezbytný.
C:\fakepath\omv.jpg

FT: Rakouská OMV chystá pro nákupy ruského plynu účty v rublech

28.04.2022 Rakouská energetická skupina OMV, která je jedním z největších dovozců ruského plynu, se chystá u finančního ústavu Gazprombank ve Švýcarsku otevřít si účty v rublech. S odkazem na informované zdroje to dnes napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Rakouský podnik tak vyhoví požadavkům Kremlu, který od svých odběratelů v EU začal vyžadovat platby v rublech.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kreml: Rusko nevydírá, nadále je spolehlivým dodavatelem plynu a ropy

27.04.2022 Požadavek platit za dodávky ruského plynu v rublech není vydíráním, prohlásil dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle agentury TASS. Rusko podle něj obnoví dodávky plynu Polsku a Bulharsku, jakmile za ně tyto země "náležitou formou" zaplatí. Rusko zůstává spolehlivým dodavatelem energetických surovin, dodal mluvčí.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ruská společnost Gazprom zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska

27.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech. Polská společnost PGNiG přerušení dodávek potvrdila. Krok označila za porušení smlouvy a vyhradila si právo požadovat odškodné. Upozornila také, že její zákazníci nadále dostávají plyn podle svých potřeb.
C:\\fakepath\\trader-25042022-33-zm.jpg

Akcie Twitteru zpevňují po zprávě, že firma přijme Muskovu nabídku na převzetí

25.04.2022 Akcie americké společnosti Twitter před začátkem obchodování na burze vykazují růst přibližně o pět procent v reakci na zprávy, že firma je připravena přijmout nabídku na převzetí, kterou jí předložil šéf automobilky Tesla Elon Musk. Podle zdrojů serveru CNBC by Twitter mohl rozhodnutí oznámit nejpozději ve čtvrtek spolu s hospodářskými výsledky.
C:\fakepath\ocel.jpg

Indický výrobce oceli Tata Steel přestane obchodovat s Ruskem

21.04.2022 Společnost Tata Steel přestane kvůli ruské invazi na Ukrajinu obchodovat s Ruskem. S odvoláním na dnešní prohlášení největšího indického výrobce oceli z hlediska tržeb o tom informovala agentura Reuters. Společnost dováží z Ruska uhlí pro výrobu oceli.
img

Stellantis kvůli sankcím a potížím s logistikou přeruší výrobu v Rusku

19.04.2022 Automobilka Stellantis kvůli protiruským sankcím a potížím s logistikou přeruší výrobu v Rusku. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Podnik provozoval společně s firmou Mitsubishi továrnu v Kaluze, zhruba 125 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Čtvrtý největší výrobce automobilů na světě měl na ruském trhu jen asi jednoprocentní podíl, uvedla agentura Reuters.
img

AMD akcie a rekordní zisk za rok 2021. Klesne poptávka po čipech?

13.04.2022 AMD akcie zažívají velmi volatilní období, což je dáno i vývojem na trhu s nabídkou čipů. Čekací lhůty na čipy se i v roce 2022 nadále prodlužují. Blíží se období, kdy začne poptávka po čipech klesat? I na to se podíváme v dnešním článku.
img

Akcie Alibaba: Pomohou kroky čínské vlády růstu ceny akcie?

08.04.2022 Akcie Alibaba (BABA) a vůbec celý čínský trh má za sebou masivní cenový odraz. Impuls přišel v podobě oznámení Čínské lidové republiky, že bude podporovat svá IPO v zahraničí. Navíc i regulatorní zásahy zřejmě spějí ke svému konci. Znamená to, že je hrozba delistování čínských akcií na americkém trhu zažehnána?
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rubl výrazně zpevnil, nachází se na úrovních z doby před válkou

07.04.2022 Ruský rubl během dnešního obchodování v Moskvě výrazně zpevnil. Dostal se tak až na nejsilnější úroveň od 11. února, tedy od doby před zahájením ruského útoku na Ukrajinu, napsala agentura Reuters. Sankce uvalené na Rusko vedly k propadu rublu na rekordní minima, později se však ruská měna zotavila. Přispěly k tomu kroky ruských úřadů, například výrazné zvýšení úrokových sazeb či nařízení, aby ruské podnik směňovaly za rubly 80 procent devizových příjmů.
img

Reuters: Regulátoři EU provedli neohlášené inspekce v kancelářích Gazpromu

30.03.2022 Antimonopolní regulátoři Evropské unie provedli neohlášené inspekce v kancelářích ruské plynárenské společnosti Gazprom. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroj obeznámený se situací. Podle zdrojů agentury Bloomberg regulátoři navštívili kanceláře německých divizí Gazpromu v rámci vyšetřování role podniku při výrazném růstu cen plynu v Evropě, které začalo ještě před válkou na Ukrajině.
img

Akcie Boeing: Firma přišla o důležité dodávky titanu z Ruska

25.03.2022 Akcie Boeing (BA) díky předešlému vývoji prožívají další vcelku dramatické období. Díky geopolitickým událostem je Boeing v ohrožení kvůli přerušeným dodávkám surovin z Ruska. A aby toho nebylo málo, v Čínské lidové republice měl nehodu dopravní letoun jejich výroby, což zase rozvířilo debaty kolem provozuschopnosti jimi vyrobených letadel. Nesmíme ale zapomínat na to, že Boeing patří i mezi zbrojní tituly a nedávno se povedlo získat zakázku na cvičné systémy pro protiponorkový a protilodní boj.
C:\fakepath\global economy.jpg

Útok na Ukrajinu podle šéfa společnosti BlackRock znamená konec globalizace

24.03.2022 Invaze ruských vojsk na Ukrajinu znamená konec trendu globalizace z posledních desetiletí. V dnešním dopise akcionářům to uvedl šéf společnosti BlackRock Larry Fink. Upozornil také, že firma pozastavila nákupy ruských cenných papírů. BlackRock je světově největší podnik pro správu majetku.
img

Short signál na akcie BASF (BAS)

23.03.2022 BASF je přední světová chemická společnost, která má jedno z nejrozsáhlejších produktových portfolií v oblasti průmyslových chemikálií. Produkty společnosti mají využití v automobilovém, elektrotechnickém, chemickém a stavebním průmyslu. Dále také v zemědělském sektoru, farmaceutickém sektoru a při těžbě ropy a zemního plynu. Poté, co se od začátku roku trend pohyboval do strany, cena akcie v únoru rapidně klesla.
img

Finský výrobce pneumatik Nokian Tyres brání své rozhodnutí dál vyrábět v Rusku

22.03.2022 Finský výrobce pneumatik Nokian Tyres brání své rozhodnutí pokračovat ve výrobě v Rusku v časech, kdy odtud jiné firmy na protest proti ruské agresi na Ukrajině odcházejí. Firma svůj krok zdůvodnila potřebou udržet si kontrolu nad tamní továrnou. O záměru firmy, která je podle svého webu nejseverněji položeným výrobcem pneumatik na světě, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

Buffettova Berkshire kupuje za 11,6 miliardy dolarů pojišťovnu Alleghany

21.03.2022 Americká společnost Berkshire Hathaway koupí za 11,6 miliardy dolarů (259 miliard Kč) pojišťovnu Alleghany. Investiční podik investora a filantropa Warrena Buffetta si tím posílí váhu pojišťoven v portfoliu. Firma, jejíž 91letý ředitel si ještě před několika týdny stěžoval, že nenachází dobré investiční příležitosti, to uvedla ve svém dnešním sdělení.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Akcie kybernetické bezpečnosti: 5 tipů pro vaše portfolio

21.03.2022 Kvůli válce na Ukrajině vzrostly obavy z hackerských útoků. Informační válka a kybernetické útoky se totiž staly součástí moderního vedení boje. Například Izrael před pár dny čelil největšímu kyberútoku ve své historii. Hnutí Anonymous oznámilo vyhlásilo kybernetickou válku Rusku. Obavy panují i z útoků ze strany Ruska. S rostoucí digitalizací se tyto hrozby navíc v budoucnu budou spíše zvyšovat.
C:\fakepath\ferretti.jpg

Reuters: Výrobce jachet Ferretti chce urychlit vstup na burzu v Hongkongu

17.03.2022 Italský výrobce luxusních jachet Ferretti by v pondělí mohl zahájit vstup na akciovou burzu v Hongkongu. Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle kterých se firma snaží své plány urychlit. Podnik by díky prodeji 25procentního podílu mohl být oceněn zhruba na miliardu dolarů (22,3 miliardy Kč). Společnost, nad kterou má kontrolu čínský konglomerát Weichai Group, usiluje o primární veřejnou nabídku akcií (IPO) i přesto, že finančními trhy otřásl konflikt na Ukrajině, který se dotkl také akcií sektoru superjachet.
C:\fakepath\palladium.jpg

Cena palladia kvůli nadějím na pokrok rozhovorů Ruska s Ukrajinou prudce klesla

14.03.2022 Cena palladia se dnes propadla o více než 15 procent. Naděje na pokrok v jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou totiž zmírnily obavy z nedostatku tohoto kovu, který se používá například k výrobě automobilových katalyzátorů. Odpoledne se cena pohybovala kolem 2370 dolarů (zhruba 54.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Od začátku roku si však stále připisuje kolem 35 procent. Dolů dnes zamířila i cena zlata.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kuleba vyzval k bojkotu západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku

14.03.2022 Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba dnes jmenoval více než 20 velkých západních firem a bank, které dál podnikají v Rusku. Zahraniční vlády a spotřebitele proto podle médií vyzval k jejich bojkotu. Dalších 378 firem se z Ruska podle ministra stáhlo jen částečně. Podle Kuleby je nemorální podnikat v zemi, která napadla svého souseda.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
img

Sankce proti Rusku mohou ohrozit také výrobu elektřiny v Dukovanech. Jaderná elektrárna výhradně využívá palivo, o jehož sankcionování nyní uvažují Spojené státy

11.03.2022 Světové trhy s uranem jsou v napětí. Cena uranu totiž v důsledku války na Ukrajině teď vylétla nejvýše od havárie na japonské jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 (viz graf níže). Důvod zdražování uranu je podobný jako třeba u ropy. Trhy se obávají odstřižení světa od ruského uranu. Světové zásoby využitelného uranu by se tak ztenčily, což právě žene jeho cenu vzhůru.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Ruský ropný gigant Lukoil vyzval k ukončení války na Ukrajině

03.03.2022 Ruský ropný gigant Lukoil dnes vyzval k rychlému ukončení války na Ukrajině. Stal se tak prvním velkým ruským podnikem, který se proti ruské invazi na Ukrajinu postavil, napsala agentura AFP.
C:\fakepath\rusko-bohaci.jpg

Většina nejbohatších Rusů k invazi na Ukrajinu mlčí, zmenšují se jim ale majetky

03.03.2022 Globální sankce vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu mají negativní dopady na ruskou ekonomiku i finanční trhy. EU ale také zmrazila majetek a zakázala cestování některým bohatým Rusům. Hodnota majetku nejbohatších lidí z Ruska se tak od napadení Ukrajiny rychle zmenšuje. Majetek 22 nejbohatších Rusů, kteří jsou v žebříčku 500 nejbohatších lidí světa sestavovaného agenturou Bloomberg, letos už klesl celkem asi o 83 miliard USD (1,9 bilionu Kč).
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská TotalEnergies už nebude investovat v Rusku, ze země ale neodejde

01.03.2022 Francouzská energetická skupina TotalEnergies už nebude poskytovat kapitál na nové projekty v Rusku. Firma dnes odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu, ale z Ruska - bohatého na suroviny - na rozdíl od konkurenčních britských firem BP a Shell neodejde. Změnu strategie s ohledem na invazi dnes oznámila německý finanční ústav Commerzbank, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
C:\fakepath\swift-27022022.png

Sankce v minulosti zasáhly kromě Ruska Irák, KLDR, Bělorusko nebo Barmu

27.02.2022 Výběr zemí, na které západní státy uvalily v uplynulých letech sankce (řazeno chronologicky).
C:\fakepath\francie.jpg

Francie vloží 2,1 miliardy eur do energetické firmy EDF, která má potíže

18.02.2022 Francouzský stát vloží do energetické společnosti EDF 2,1 miliardy eur (51,2 miliardy Kč). V rozhovoru s rozhlasovou stanicí RTL to dnes řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Podnik má finanční potíže mimo jiné kvůli nařízení státu, aby prodával elektřinu pod tržní cenou, a rovněž kvůli výpadkům jaderných reaktorů. EDF proto vyhlásila akční plán a prodejem akcií chce zvýšit kapitál o 2,5 miliardy eur.
img

Akcie Google (Alphabet) a rekordní zisk za 2021. Co přinese split akcií?

18.02.2022 Akcie Google (Alphabet) velmi úspěšně ukončily poslední kvartál roku 2021 a zároveň je celý minulý rok naprostým historickým rekordem, co se týče obratu a zisku. V rámci fundamentální analýzy si podrobně ukážeme, jak Google s přehledem pokořil laťku z předešlých let. Prvně si však uvedeme několik důležitých informací, mezi které jistě patří plánovaný split akcie Google.
img

Akcie majitele dolu Turów se včera staly největším propadákem varšavské burzy. Dohoda s Českem nepomohla, podnik totiž drtí růst cen povolenek EU ke 100 eurům za kus

06.02.2022 Majitel dolu Turów, polský podnik PGE, se včera stal největším propadákem varšavské burzy. Akcie podniku, v němž přes 57 procent drží polský stát, se propadly o 5,1 procenta. Tedy nejvíce ze všech titulů, jež jsou zahrnuty do hlavního indexu varšavské burzy, WIG 20. Jedná se o největší propad PGE od loňského listopadu.
C:\fakepath\Kuba-peso.jpg

Kuba vyzvala USA ke zrušení obchodního embarga, označila ho za akt genocidy

03.02.2022 Kubánská vláda dnes vyzvala Spojené státy, aby ukončily obchodní embargo, jež vůči tomuto karibskému ostrovu zavedly před 60 lety. Havana označila blokádu za nelegální a za "akt genocidy". Podle ní je embargo nejdelší ekonomickou válkou proti jednomu národu. Kubánské ministerstvo zahraničí rovněž v prohlášení připomnělo, že i Valné shromáždění OSN opakovaně od 90. let vyzývá k ukončení amerického embarga vůči Kubě. Informovala o tom agentura EFE.
C:\fakepath\top-01022022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2022 1) Indická centrální banka představí v příštím finančním roce vlastní digitální měnu využívající blockchain a další podpůrné technologie. Oznámila to dnes ministryně financí Nirmala Sítarámanová. Země také zavede 30procentní daň na příjmy plynoucí z digitálních aktiv. Centrální banka už dříve uvedla, že má ze soukromých kryptoměn vážné obavy. Podle ní mohou způsobit finanční nestabilitu.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Kryptoměnový podnik firmy Meta prodává majetek a končí

01.02.2022 Společnost Silvergate Capital převezme za 182 milionů USD (3,9 miliardy Kč) blockchainovou platební síť a další intelektuální majetek společnosti Diem Association. To je podnik pro digitální měnu podporovaný společností Meta Platforms, dříve Facebook. Diem Association dodala, že prodejem aktiv ukončí svou činnost. Zároveň tím končí ambice společnosti Meta přimět miliardy svých uživatelů, aby prováděly transakce v její vlastní měně. Uvedla to agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Akciová burza | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | Investujeme | Binární opce | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AOS | ATM | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bear | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CAPEX | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Gap | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kótování akcií | Likvidita | Long | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | OTC | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | P/E | PTR | Penzijní fond | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SEC (Securities and Exchange Commission) | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Long Term | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Plus 500 | Arbitráže | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Křiž smrti | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | OHLC | Volatilní | Zlatý důl | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Akcie Visa | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Alibaba akcie | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy na světových trzích | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Degiro | Dividenda ČEZ | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční služby | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investování na burze | Investovat do zlata | ISM | J&T | Jak investovat | Jak vydělat | Jak zbohatnout | Japonská ekonomika | Japonské firmy | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Konfluence | Koupit akcie | Krátkodobé investice | Kurs rublu | Kurz akcie | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Majoritní vlastník | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchod s akciemi | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Online obchodování | Oslabování koruny | Pád měny | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Plus 500 diskuze | Plus500 | Plus500 diskuze | Plus500 podvod | Plus500 trade | Plus500 zkušenosti | Plus500 zrušení účtu | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Těžba bitcoinů | Throwback | Transakční náklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Plus500.cz | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | EIA | VTB Capital | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Cenové rozpětí | CEPS | Cílová cena | Current Ratio | Čistá marže | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | EBITDA marže | Ekonomika EU | Elon Musk | Free float | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obálka | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | Protistrana | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Tim Cook | Underweight | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | Čekací doba | Hlavní trh | Kmenové akcie | Konzervativní investor | Převis | Primární emise | Běžná likvidita | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | eBook | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Majors | Volby | S/R hladiny | Know-how | Genesis | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | 500 Plus | Burza dnes | Burze | Commodities | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Investment | IMPOSSIBLE | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Sky News | Bank of New York Mellon | BPI | DPA | Jefferies | Bernstein | The New York Times | KPMG | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | Institut Ifo | Berenberg | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | The Sunday Times | Mitsubishi | NATO | Axis | Ole Hansen | S&P Dow Jones Indices | International Business Machines (IBM) | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Agentura DPA | The Guardian | Petr Koblic | Riksbank | UNCTAD | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Polská centrální banka | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Trading software | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Vizionář | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Zkušení investoři | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | BlackRock | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | City | Fidelity International | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Bernstein Research | Akcie těžařských společností | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | Na volné noze | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Panické výprodeje | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Standard & Poor's (S&P) | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Richard Branson | Walmart | Alibaba | Akcie Virgin | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Index burzy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | CzechInvest | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Farmaceutické společnosti | PetroChina | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Burzovní skupina | Euro k americkému dolaru | CySEC | Zajištění | Finanční poradci | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Rekordní maxima | BDO | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Spekulativní obchodování | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Hospodářská situace | General Electric | Průzkum | Obchodní cíle | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Dohled nad finančním trhem | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Libra k americkému dolaru | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Softbank | ARM Holdings | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Ziskové obchodování | Monopoly | Aktuální cena | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Audi | Politico | Globtrex | IHS Markit | Devizy | TPG Capital | Akcie firem | Purple Trading | Bitstamp | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | BHS | Globtrex.com | Ceny pšenice | Breakout Trader | Benjamin Graham | Coinbase | Ekonomické výhledy | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny palladia | Podnikové dluhopisy | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Dealogic | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Inteligentní investor | Kodak | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Cena kryptoměny ethereum | Věštec z Omahy | General Bytes | NEST | Robinhood | Krádež kryptoměn | Těžba kryptoměn | Služby spojené s kryptoměnami | Investice do kryptoměn | RoboMarkets | Krypto burzy | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Vstup na akciovou burzu | Obchodování na trzích | TRON | Kobalt | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wedbush Securities | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Začít investovat | Energetické akcie | Globální akcie | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | PANW | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Tržní hráči | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Renaissance Capital | Obchodovat forex | FINRA | Long signál | FAANG | Amazon (AMZN) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americká investiční banka | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | FTSE 250 | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Hlavní akciový index | Trh Start | Czech Fund | HKD | USMCA | Nové peníze | Akcie na burzách | I-Trader | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Finanční skupina | Mileniálové | Kathy Lienová | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Intercontinental Exchange | Next Generation | TLAC | Christopher Dembik | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | Regulační orgán | Posilování české koruny | BinckBank | Kim Fournais | Výkonnost akcií | Růst zisků | Politika Fedu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Fondy ETF | Německé akcie | Veřejný dluh | Česká firma | Bankomaty | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Růst výnosů u dluhopisů | Zadluženost | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Mezinárodní dluhopisy | NDRC | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | PDVSA | Makléřská společnost | Finanční operace | Inven Capital | Globální dluh | Podnikový dluh | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Volatilní období | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Německé banky | Vysoký výnos | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | OKEx | Primární nabídky akcií | Světové finanční trhy | Státní fond | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Obchodování platiny | Český průmysl | Diskreční obchodování | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | BrandZTop | BrandZ | NVDA | Riziko recese | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Stablecoin | Americké společnosti | Dolarové sazby | South China Morning Post | Čínský trh | Ratingy udržitelnosti | CoinShares | Volný čas | Akcie a ETF | Štěpení akcií | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Capital Partners | Nordea Bank | Saxo Bank Group | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Výkonný ředitel | Akcia | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Začít vydělávat | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Obavy z recese | Ferretti | Weichai Group | Konglomerát | Výrobce jachet | Nové akcie | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Cena niklu | AMZN | WeWork | Akcie podniku | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Upisování | Kótování | Cena žlutého kovu | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Býčí pattern | Denní graf | Stablecoiny | Italská vláda | Dot plot | Akcie Microsoftu | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | Finanční údaje | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Softwarová firma | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Krácení daní | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Edge | Profesionální obchodníci | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Státní ropná společnost | Equinor | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Obchodní restrikce | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | FSB | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Výše investice | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | Investorka | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Co je to likvidita | Digitalizace | Trump dnes | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Ropný gigant | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | IOT | Hongkong | Kryptoměnová burza | Ropné firmy | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Hlavní index burzy | Genesys | Call centra | Cloudové kontaktní centrum | Bílý dům | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | CETA | UCITS ETF | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | PureCloud | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | BAT | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | Poradce Bílého domu | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Růst cen | Borsa Italiana | Server BBC | Royal Mail | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Americký Senát | Ekologie | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Poskytovatelé úvěrů | Čínský prezident | Česká měna dnes | Dnešní růst | Ukrajinské dluhopisy | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Největší obchod | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Technologie blockchainu | PoW | Global Times | Čínský list | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Výměny akcií | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | INTC | Intel (INTC) | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Oblast supportu | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Automobilový sektor | Swingové maximum | Martin Stránský | Technické rezistence | Konkurenti | Financovat | Wüstenrot | EET | Hospodaření státu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Průmysl | Předvolební průzkumy | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Na burze | Celosvětový růst | Neinvestovat | Centrální banka USA | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Firma Apple | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Hlavní trend | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Zdražování | Inflace v listopadu | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | Soukromé firmy | Firmy v Číně | NAFTA | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Kotační výbor | Cena za akcii | Největší producent ropy | Klesající klín | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Moskva | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | EASA | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Tata Steel | BrandZTop 100 | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Míra inflace v Británii | Bloomberg Commodity Spot Index | Geely Holding Group | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | Vánoce | Kupní síla | Metalurgie | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Bankovní vklady | MasterCard | FB | Roku Inc | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Kybernetické měny bitcoin | Údaje americké vlády | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Eugal | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Propad akciových trhů | ACEA | Miliardy korun | Visa (V) | KLDR | 500 nejbohatších | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Zahraniční akvizice | Události v ČR | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Hospodaření | Paschal Donohoe | Placení daní | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Zvýšení inflace | Klesající trend | Pracovní trh | Silný support | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Netflix | Celsius Network | Inovace | General Motors (GM) | List Financial Times | Výrobce elektrických aut | Prodej v USA | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Analýza společnosti | O2 | O2 Czech Republic | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Sezónnost | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Soukromí investoři | Hodnota investic | Centrální vláda | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Poradenství | Německá společnost | Míra inflace v ČR | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Primární nabídka Aramka | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Peníze z prodeje akcií | Úkoly a cíle | Emisní cena | Cena akcií podniku | Emisní cena akcií podniku | Emisní cena akcií | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Silnější kurz | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Britské společnosti | Velké firmy | Nejobchodovanější akcie | Akcie v Saxo Bank | Facebook Inc. | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Vyplácení dividend | Akcie HP | Ptačí chřipka | Barma | Zajímavé zisky | Vladimír Beszédes | Krach | Komunikace | HN | Stávky ve Francii | Francouzská vláda | LCI | Francouzská národní banka | Le Figaro | Pařížský dopravní podnik RATP | RATP | UNSA | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | NICE | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Hodnota značky | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Všeobecné volby | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Impérium | Většinový podíl | Virus | Index japonských akcií | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | České měny | Ředitel investic | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | SARS | BHS Private Equity Fond | DCK Holoubkov Bohemia | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | Jednatel | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Burzy v Hongkongu | Boeing | Aktuální technická analýza | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | AML | Volné peníze | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Geopolitické dění | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Správce daně | Daňové záležitosti | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Akcie automobilky Tesla | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | Cena akcií Tesly | BP | Kiwi.com | Tenza | Student Agency | Samsung Securities | Vývoj ceny akcií Tesly | Převody peněz | Aktivity v Číně | Adidas | Adidas v Číně | Americká společnost | Společnost Nike | Konkurent Adidasu | Čínská továrna | Cathay Pacific | Augustus Tang | Nákaza SARS | Hongkongské aerolinky | Cathay Pacific Airways | Rekordní hodnoty | 4fin | Akcie finančních společností | Capital Group | DNB | Rozhodnutí čínské strany | Čínské strany | Investiční podnik | Warner Music | Nahrávací společnost | Žádost o vstup na burzu | Warner Music Group | Universal Music Group | SEC | Amerika na prvním místě | Rozhodování | Postmates | Snowflake | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Orkán Sabine | Průměrná cena | Palivové dříví | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Indikátor RSI | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | China Railway International Group | Tsingshan Holding | GEM | Zhejiang Huayou Cobalt | Economic Intelligence Unit | Nick Marro | Čínský program | Program nové Hedvábné stezky | Dodatečný kapitál | Správci aktiv | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Prudký propad | Craig Erlam | Noviny | Krize v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Akcionáři CME | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Průměrná mzda | Sestupný trend | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Mzda | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Příležitost k nákupu | WP | Cenové války | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Amín Násir | Objemy ropy | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Akcie včera | Index DAX burzy | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Karanténní opatření | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Klíčový ukazatel | Největší propad | Cenový vývoj | Dnes klesly akcie | Antivirové firmy | Chod firem | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Snížení dividendy | Index frankfurtské burzy | Vysoce likvidní | Stimul | Pokles vývozu | Důležitý support | Burzy cenných papírů | New York Times | NBER | Gazprombank | Propad poptávky | Akcie Monety | Viceprezident | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Mary Barraová | Šéfka GM | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Spiegel | Nejslabší růst | Opatření vlád | Značný pokles | JPMorgan Chase & Co | Refinancování dluhů | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Období finanční krize | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Algoritmy | Koronavirová krize | Unilever | Státní televize | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | LinkedIn | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | NBC | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Keynes | Fundament | Iracionální | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Prodejní tlak | Nákup aktiv | Úřad práce | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Největší zisk | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Odložené olympijské hry | Olympijské hry | Německý parlament | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Instituty | Biliony | Poptávka po surovině | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Fiat Chrysler | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Společnost Walt Disney | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Amazon (AMZN) | Microsoft (MSFT) | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | RBK | Model Y | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | KRET | Agentura RBK | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | Dlužník | AOL | DPH | Mexiko | Omyl | Ropný průmysl | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Kvantitativní uvolňování ČNB | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Pohonné hmoty v ČR | Menší poptávka | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Ministři energetiky | Chřipka | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Lidský mozek | Mozek | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Tajné služby | Španělé | Nadprodukce | Nejvyšší soud | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Hackerský útok | Výpadky | DAWN | Activision Blizzard | Česká ekonomika letos | Delaware | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Valná hromada ČEZ | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Kde investovat | Jiří Makovský | Výhled poptávky po ropě | Vedoucí představitelé | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Televize Netflix | Růst cen v EU | AMC | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Vládnoucí strana | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Madrid | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Červnový kontrakt | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Kupovat dluhopisy | Oslabení akcií | Philippe Gudin | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | YPO | Organizace YPO | Surové ropy | Průzkum YPO | Air France | Posílení | Swingové minimum | Sociální napětí | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Maloobchodní tržby v Británii | Legendární investor | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Regulační rámec | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Myšlení, rychlé a pomalé | Evropské méně | Americké státy | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | Seznam brokerů | Cenový pokles | Skandinávské aerolinky | SAS | Propad poptávky po ropě | Zisk BP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Čas na nákup akcií | Americký HDP | Zisk automobilky | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Oil Majors | Energetická společnost | Společnost Shell | Chad Holliday | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Finanční polštář | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Čistá ztráta | Zisk firmy | Rakouská vláda | Společnost Gilead | Blízký východ | Tweet | Dopravci | Mike Pompeo | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Jürgen Stackmann | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | UNWTO | Artemis | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Generovat zisk | KfW | Uber Eats | Divize Uber Eats | Divize Uber | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Hugo | Soud EU | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Průzkum KPMG | Společnost Avast | Členské státy | Akcie Nike | Verdikt soudu | Členské země | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Zlevňování benzínu | Výzkumné společnosti | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Xiaomi | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Ruský ropný gigant | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Sunday Times | Vakcína | Recyklace | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Svaz dovozců automobilů | NAST | Státní podpora | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Klíčové oblasti | GSK | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Sankce USA | Protiíránské sankce | Lesy ČR | Těžba dřeva | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | EasyJet | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | Akcie v Hongkongu | Zákon o národní bezpečnosti | Splunk | Soukromé banky | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Fischer | Komunistická strana | Umělé inteligence | China Daily | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Investment management | Krátkodobý dluh | Propad příjmů | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | Technologické centrum | Společnost Lufthansa | OKD | Euromonitor International | Jacobs | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Salesforce | Koronavirové pandemie | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Hertz | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Infosys | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Bývalý prezident | Cena palivového dříví | Cena dříví v ČR | Cena dříví | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Státní kasa | Genesis Capital | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Sázková firma | GVC | Sázková firma GVC | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | The Information | Studio Bohemia Interactive | Server The Information | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | INLOOPX | CCleaner | Antivirus pro PC | Antivirus | Strategie Avastu | Ochranný software | Leonid Fedun | Start-upy | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Akcie AMD | Square | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Rozhodnutí soudu | Britská ropná společnost | Společnost BP | Vývoz z Německa | Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Subvence | Globální poptávka | Energetický gigant | Arizona | Plán investic | GlaxoSmithKline | Nestlé | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | CapitalPanda | Jozo Perić | Agrofert | Propad cen | Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Dluh Británie | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Markus Braun | Trend is your friend | Per rollam | Covid | Druhá vlna pandemie | Fenomén Robinhood | Akciové bubliny | Internetové bubliny | Počet drobných investorů | QVR Advisors | Benn Eifert | Broker DeGiro | Otevření investičního účtu | Aplikace Robinhood | Realitní firma | Fangdd Network Group | Žádané americké technologické firmy | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Andrew Adams | Saut Strategy | Vydělávat si obchodováním | Analytické společnosti | Bianco Research LLC | Bianco Research | Chování americké centrální banky | Dluhopisy jednotlivých firem | Podnikové akcie | Nové investiční aplikace | Investiční aplikace | Roční výkonnost | Vyspělé technologie | Banka JP Morgan | Druhy likvidity | Aktiva s vysokou likviditou | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Bank of Philippine Islands (BPI) | Bank of Philippine Islands | BDO Unibank | Filipínská centrální banka | Výhled hospodaření | Budoucnost firmy | Vstřícnosti bank | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Akcie společnosti Wirecard | Pátrání po penězích | Bankovní certifikát | Druhá vlna | Firma ČEZ | Index německých akcií | Propad české ekonomiky | CERGE-EI | IDEA | Vládní plánovaná pomoc | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Výkyvy cen | Nejlepší strategie | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | Ziskové marže | Objem aktiv | Fintech společnosti | Český stát | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Akcie Coca-Cola | Ukrajinská vláda | Společnost Uber | Jasný signál | Novavax | MAM | Ant | Firma Ant | Finanční firma | Michal Lukáč | Sony | Epic Games | Japonská společnost | Životní úspory | Výrazný propad | Nový trend | Mladé generace | E.ON | Johnson & Johnson | Rychlé zbohatnutí | Zbohatnutí | Větší riziko | Zdroj příjmů | KPMG Global Automotive Executive Survey | Ceny emisních povolenek | Reputace | Reputace společnosti | KLM | NEXO | Americký výrobce letadel | Úspěšný podnikatel | Podnikatelské úspěchy | Úspěchy | Bransonovy podnikatelské úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Opel | Peugeot | Citroën | DS | Chrysler | Jeep | Dodge | Maserati | Alfa Romeo | Ram | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Dluh státu | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Noble Energy | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Zakladatel Amazonu | Akcie v eurozóně | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Burzovní hodnota | Model 3 | Akcie těžařů | Následky pandemie | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Supervelmoci | Progres | Exchange Traded Commodity | Odhady HDP | Americké vládní dluhopisy | Insolvence | Silný trend | Letecká osobní doprava | COVID III | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Kryptoměny aktuálně | Sundar Pichai | Generické léky | Eastman Kodak | Nikl | Čínská společnost | Silné momentum | Strach a chamtivost | Měnící tržní podmínky | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | New York City | Ant Group | List Global Times | Margrethe Vestagerová | Výzkumy | Digitální ekonomika | Poptávka po oceli | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Blue Origin | Vesmírné společnosti | WeCHat | Interní informace | Časový horizont | Klesající tendence | Kirin | Cenové hladiny | Vyšší dividenda | Vstup Airbnb na burzu | Letošní úroda obilovin | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Zalando | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Americké ministerstvo spravedlnosti | Čas na nákup | BHP Group | Rostoucí počty nakažených | Počty nakažených | JEAN PIERRE | Rozpory v insolvenci | CE Power Industries | Vítkovce Heavy Machinery | VHM | Czechoslovak Group | Gomanold | Bazcom | ČEZ ESCO | Applus Czech Republic | Applus | Marek Galvas | Car Service Partner | Státní zastupitelství | Krajské státní zastupitelství | Státní zastupitelství v Ostravě | eMan | Jiří Horyna | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Fortnite | Bitstock.com | Virgin Galactic | Goodyear | Výrobce pneumatik | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Veřejný dluh Británie | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Vesa Equity | Airbus Group | Společnost Lukoil | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Americký soud | Venezuela | Holdingová společnost | Automobilka Daimler | Průměrné mzdy | Split akcie | QuantumScape | Výrobce baterií | Americký výrobce baterií | Kensington Capital Acquisiton | Shanghai Auto | Khosla Ventures | Kleiner Perkins | Katarský státní investiční fond | SPAC | Luminar | Canoo | Fisker | Akcie SPAC | Kensington Capital | Platforma eToro | Bert | Výrobce tepla | Pražská teplárenská | Seznam Zprávy | United Energy | Elektrárny Opatovice | EP Energy | Semiconductor Manufacturing International Corporation | SMIC | Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) | Elektrická auta | Labor Day | Klimatické změny | Kubánská vláda | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Sequoia | Snížení emisí | Universal Music | Akcie NIO | PX START | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | TikTok Global | Zadlužení Německa | Vodíkový pohon | Americký podnik | Společnost Cisco | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Vývoj ceny akcie | Objemy peněz | Diverzifikovat | Ropovody | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | USA Joe Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Akční plán | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Společnost Cineworld | Kina Cineworldu | McAfee | Průmyslová výroba v ČR | Sovkomflot | Cena akcií firmy | Poptávka po akciích | Ruské firmy | Firmy na burzu | Firma Sovkomflot | Ruská státní firma | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Udržitelné investování | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | Libye | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone 12 | iPhone | Výkon společností | Výrobce letecké techniky | Americký ekonom | Jack Dorsey | Významné riziko | První peníze | Státní penzijní fond | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Masivní propouštění | Koncern VW | Koncern | Embargo | Chování ceny | Concho | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Reebok | TPG | Intel | Výrobce čipů | Homma Munehisa | Cenovus Energy | Husky Energy | První obchodní den | Společnost Ant Group | Moneta | Pravidelný příjem | XOM | CVX | PFE | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | Očekávané výnosy | Odklad splátek | EP Global Commerce (EPGC) | Ruské společnosti | Tempo inflace | Šéfové firem | Společnost Pfizer | Trade Center | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Fondy Apollo | Balík akcií | Albert Bourla | Pinduoduo | Akciové investování | Evropská léková agentura | Evropská léková agentura (EMA) | Palo Alto Networks | Nová vakcína | Letecká doprava | Blockchainové technologie | Akcie Qualcomm | MRNA | Polská vláda | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Cena bitcoinu dnes | Producent ropy | Ruský producent ropy | Spotřební daň z nafty | Akcie spoločnosti | Transněfť | Ropovod Družba | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Hodnota Airbnb | Diem | Daňový balíček | Akcie JD Health | JD Health | Životní prostředí | Nio | Li Auto | GameStop | Firma DoorDash | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Lyft | Diem Association | Výběr akcií | Uvedení akcií | Norwegian Air Shuttle | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | Beiersdorf | Continental | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | H&M | Proč investovat | Očkování | LEN | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | Vesa Equity Investment | Sainsbury‘s | Orbán | Emise akcií | IPO společnosti | Mutace koronaviru | Mutace viru | Fiat Chrysler a PSA | MGM Holdings | MGM | Obavy z mutace koronaviru | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Chyby při investování | Cenné papíry a burzy | Voda | Přístup na finanční trhy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Burzy v USA | Poptávka po plynu | Městský stát | Počasí | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | DOT | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Bloomberg Markets | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | KKR | Rio Tinto | Dopad na akcie | TUI | TUI Group | Cestovní kancelář | Akcie Twitteru | Akcie americké internetové společnosti | Zablokování Trumpova účtu | JD | Tržby z prodeje | U.S. Fine Investment Arts | USFIA | U.S. Fine Investment Arts (USFIA) | John Walter | Obstarání kryptoměn | Shopify | ET7 | Zoom Video | Soud v USA | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | Grab | Alternativní taxislužba | Taxislužba Grab | MJ | Oddělení alternativních investic | Jack Ma | Larry Fink | Situace na trhu | Vhodné akcie | Toshiba | VTB | Agentura Interfax | United Parcel Service | Philips | Macrotrends | Macrotrends.net | UPS | SPCE | Čínské značky | Akcie spoločnosti Beyond Meat | BYND | BYND.US | PEP | PEP.US | Akcie Beyond Meat | Cena akcií spoločnosti Pepsi | Akcie firmy Beyond Meat | Streamovací služby | InPost | Polská společnost InPost | Společnost InPost | Polská společnost | Deliveroo | TransferWise | Investiční účely | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Nárůst ceny | Sociální média | Express | Gigant Chevron | Tržní ceny | Účinnost vakcíny | Problémy s likviditou | Výrobní aktivity | Burza v Barmě | Akciová burza v Barmě | Jak vybírat akcie | Historická výkonnost | Velikost společnosti | Poměrové ukazatele | Globální letecká osobní doprava | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Rekordní rok | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Platby v bitcoinech | Poslanci Evropského parlamentu | Investice do kryptoměnových fondů | Hyzon Motors | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | Nákup bitcoinu | Ark Invest | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Tweety Elona Muska | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Impala Platinum | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Růstový trend | CETIN | CETIN na burzu | AIG | Americká pojišťovna | Rizika a příležitosti | Akcie Visa (V) | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | Rozhodnutí vlády | Aukční síň | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Nový kapitál | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Obchodování s emisemi (ETS) | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Anghami | Společnost Anghami | Siemens Energy | Nivea | Akcie společnosti Microsoft | Technologické podniky | Silný růst | Evolv | Evolv Technology | Firma Evolv | Společnost Evolv Technology | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Firma Deliveroo | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Britská firma | Pandemie covidu-19 | CrowdStrike Holdings | CRWD | ČSA | Investice společnosti | Fidelity | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Nabídka akcií Deliveroo | Společnost eToro | eToro Group | Makléřská platforma | Fintech Acquisition V | Vision Fund 2 | Fidelity Management & Research | Wellington Management | Start-up eToro | On-line makléřské služby | Makléřské služby | Makléřská platforma eToro | Platformy Robinhood | Největší americká kryptoměnová burza | Vstup Coinbase na burzu | Akcie Volkswagenu | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Zvolení Joe Bidena | Společnost Procter & Gamble | Distribuované účetní knihy | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Plánovaný vstup na burzu | Akcie Deliveroo | Jobs Plan | CPI Property Group | CPI Property | Maxar Technologies | Akcie Boeing (BA) | Obchodovat CFD | Hodnota trhu kryptoměn | EDF | Primoco | Výrobce dronů Primoco | HoReCa | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Ochrana proti inflaci | Xilinx | AMD a Xilinx | Zátěžové testy | Sainsbury | Akcie Coinbase | Držitelé kryptoměn | Debut na trhu Nasdaq | Akcie kryptoměnové burzy | Ark Investment | Cathie Woodová | Vlivná investorka | Ark | Vstup burzy Coinbase na akciový trh | Coinbase na akciový trh | Cathie Wood | British American Tobacco | Imperial Brands | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Ceny Etherea | Společnost Coinbase | Pepco | Steinhoff | Poundland | Dealz | SKIET | SK IE Technology | SK IE Technology (SKIET) | Jihokorejská společnost | Společnost SK IE Technology | Honest | Společnost Honest | Firma Honest | Jessica Alba | The Honest Company | Černý anděl | Fantastická čtyřka | HNST | Plán firmy | Vydat akcie | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Zomato | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Problém s nedostatkem čipů | Verizon | Společnost Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Nárůst objemů | Kellogg | Benxy | Akcionáři Avastu | Poptávka po kryptoměnách | Cena kryptoměny Dogecoin | Obavy z růstu inflace | Produkty odvozené od ceny bitcoinu | Colonial Pipeline | Panasonic | Japonský konglomerát | Francouzská společnost | Indická centrální banka | Spoluzakladatel firmy | Nesledovatelné kryptoměny | Kybernetický útok | Akcie Pepco | Vstup akcií Pepco | Řetězec Pepco | DarkSide | Ruští hackeři | Cenové úrovně | Plán obnovy | EEX | Pandemie COVID | Výprodej bitcoinů | Obchodování s emisními povolenkami | Makléřská společnost Robinhood | Turów | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Silnější support | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Těžaři | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Vesa | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | About You | Paytm | Sektor evropských bank | Zvýšení plánu výroby | Index burzy ve Frankfurtu | Akcie Airbusu | JD Logistics | Akcie společnosti JD Logistics | Akcie čínské JD Logistics | Dada Nexus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Nordgold | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Těžař zlata Nordgold | Zájem investorů o těžaře zlata | ANZ Research | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Provozovatel kin AMC | Nejbohatší člověk | Prodej akcií About You | Tarek Müller | Firmy z EU | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Luděk Palata | Versute Investments | Bohumil Pavlica | Primark | Dekarbonizace | Gigafactory | Wise | Finančně technologická společnost | Společnost Wise | Vstup na burzu v Londýně | Kristo Kaarmann | Wise Kristo Kaarmann | Zájem firmy | Konkurence | XPeng | MoneyGram | WorldRemit | Revolut | Prodej | Evropské továrny | Microsoft Corporation | Mali | Další kryptoměny | Morrisons | Clayton, Dubilier & Rice | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Akcionáři Monety | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Denní graf akcie | CrowdStrike | Regulační úřad | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | SPT Telecom | Uvedení akcií CETIN na burzu | Didi | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Den daňové svobody | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Falcon | Starlink | Hydroelektrárny | Životní pojišťovny | Dividendy ČEZ | Výplata dividendy | Varianty koronaviru | StoneX | Akcie Moderna | Třinecké železárny | Třinecké železárny (TŽ) | | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Počet nezaměstnaných | Společnost Didi | Will Wej Čcheng | Technologie | Americký výrobce | Jean Čching Liou | Liou Čen | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Makléřský podnik | Růst společnosti | Americký úřad pro regulaci finančního sektoru | Vladimir Tenev | Baiju Bhatt | Obchodní aplikace | Spekulativní obchodování s akciemi | Obchodování s akciemi podniků | Síla dolaru | Klesající struktura | Odraz ceny | Nákupní příležitost | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Egypt | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Chování spotřebitelů | UST | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Národní pivovar | Výše odpisů | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Výstav | Black Widow | Marvel Cinematic Universe | Didi Global | Tempo zdražování | Plány obnovy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | JAR | NortonLifeLock | Symantec | Alibaba Group Holding Limited | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | KO | Coca-Cola Company | Fond ČMZRB | Nové tituly | Výhody vstupu na burzu | FIXED | RECALL | Vasky | Rekola | GlobalFoundries | Mutace delta | Duolingo | Společnost Duolingo | Aplikace Duolingo | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Internetové vzdělávání | Ztrátový týden | Roger | Odvětví | Přijímání bitcoinů | Kryptoaktiva | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Australská BHP | Australská BHP Group | BHP | Nickel West | Společnost BHP | Australský podnik | Poptávka po niklu | Vandita Pantová | BHP Vandita Pantová | Divize | Rotterdam | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Indický podnik | RedSeer | Swiggy | Oyo Hotels | Ola | Sdílené jízdy Ola | Sdílené jízdy | Business Standard | Úpis akcií v USA | Doug Guthrie | Xiaohongshu | Aplikace Keep | LinkDoc Technology | CNN Business | Pohyb kapitálu | Akcie čínské společnosti | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Uzavření obchodování | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Azure | Rekord | Suez | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Beneteau | Groupe Beneteau | Dream Yacht | Navigare | SamBoat | Francouzská Polynésie | Společný podnik | PPF a Beneteau | Skupina Groupe Beneteau | Finanční skupina PPF | Česká finanční skupina | Česká finanční skupina PPF | Bilion | E.ON Distribuce | A350 | Letoun A350 | B767 | B777 | Dodávky čipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Akcie Robinhood | Náhoda | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | CNPD | Úřad pro ochranu osobních údajů | Amazon Europe Core | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Chování | Vizualizace | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Devon Energy | Phillips 66 | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Akcie makléřské společnosti | Atlantic Equities | Společnost Ark Invest | ARK Fintech Innovation | Projekce | Účetní období | Internetové obchody | VIAC | Rekordní minimum | Takata | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | Aiways | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Norilsk | Základní sazby | Drahota | Sekce měnové | Převzetí Avastu | Cena kryptoměny | Akcie Pfizer | WIG | BUX | Hackeři | Ocelárny | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Zahraniční společnosti | Byty | Dovoz oceli | Home Depot | Prostor pro růst | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Jim Cramer | Varšava | Meituan | Ceny nových aut | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Funkční období | Akcie Sainsbury's | J Sainsbury | Shore Capital | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Fortress | Skupina Clayton, Dubilier & Rice | Virgin Orbit | Dan Hart | Akcie Virgin Orbit | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Politico Europe | Robert Allbritton | Politico Robert Allbritton | Protocol | Morning Brew | Chivo | Popularita kryptoměn | Guardian | Opatření | Rivian | Vrcholy | Dna | Cena emisních povolenek EU | Okta | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | Platební síť | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | CSRC | Chevron Corporation | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Delimobil | Sdílení automobilů | Delimobil v Rusku | Velkoobchodní ceny elektřiny | Společnost Siemens | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Brian Armstrong | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Los Angeles | Česká společnost | Analytici Goldman Sachs | Lagardere | Etherea | Doing Business | Americká firma | Závazky společnosti | Společnost AT&T | WarnerMedia | České aerolinie | A321Neo | A220 | Inskol | Dopady epidemie | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Nio akcie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Arrows | Daniel Čang | Lej Ťün | Sequoia Capital China | Čínské regulační úřady | Jaroslav Haščák | Dominika | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Kvartální účetní období | Společnost Evergrande | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Automotive | White & Case | Snížení dluhu | Škodovka | Mathias Cormann | Akcie Comcastu | Zpráva o vývoji trhu práce | Charter Communications | Mediální podnik | Akcie Charter Communications | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Nobelovy ceny | Zdražování potravin | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | OTP | CureVac | Investiční společnost TPG | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kolibřík Energie | Poseidon | Nyrstar | Společnost Nyrstar | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Temasek | Nedostatek polovodičů | Veolia | Bosch | Giphy | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | TRUTH social | TRUTH | Trump Media & Technology Group | AdBlue | Schlumberger | Exxon Mobil akcie | Digital World Acquisition | Akcie Digital World Acquisition | Firmy SPAC | Digital World | Vznik vlastní sociální sítě | Vlastní sociální sítě | Thornburg Investment Management | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Volvo Cars | Správce digitálních aktiv | Spuštění fondů ETF | Ruský Delimobil | Společnost Delimobil | Ruská společnost Delimobil | Ruská společnost | Anytime | Zprostředkovatelé | Izraelská centrální banka | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | DCPD | Dicyklopentadien | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Vanguard | Plyn v EU | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Plynovod Jamal | Gascade | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Odkupy akcií | Fialova vláda | Maxim Manturov | Investiční analýzy | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Výrobce elektroaut | Drahé energie | AMD akcie | Meta (Facebook) | Graf AMD akcie | Technická analýza AMD akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Tempo růstu britské ekonomiky | Daimler Truck | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Roger Cox | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Burzovní cena | Raketový růst | Čínská Národní rozvojová a reformní komise | Nexi | Ruský plynovod | Target | Akcie Walmartu | RIA Novosti | Družba | Regulační úřady | Lockdowny | TIM | Pozemky | ENA | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Meta Platforms (FB) | Booking | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Zavedení digitální měny | Varianta omikron | Parag Agrawal | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Broadcom | | Honeywell | Britský antimonopolní úřad | CMA | Varianta koronaviru | Nové vakcíny | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Globální problémy | Akcie Pfizer (PFE) | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | SOTIO | NBC 5 Dallas-Fort Worth | Tržní vývoj | Dotcom | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Plus500CY | Arm | Daily Mail | List Daily Mail | Apple Tim Cook | Podnikání v Číně | Akcie výrobce čipů | Výrobce čipů Intel | Firma Nestlé | Tržní hodnota americké společnosti | Evernym | Ekonomické ztráty | Kryptoměnové transakce | Fundamentální analýzy | Binance Asia Services | Binance Asia | Binance Holdings | Úrokové sazby v USA | Letadlo | Sequoia Capital | Provozovatel sociální sítě | Technická rezistence | Nejvyšší výhra | CPIPG | CPI Property Group (CPIPG) | Úpis nových akcií | Jamal | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Sekyra Group | Banka HSBC | TerraUSD | Vstup na zahraniční burzy | Zahraniční burzy | Focus | Těžební společnost | Společnost Smartwings | China Evergrande Group | Akciový trh v Číně | Potíže Evergrande | Získané peníze | Zadlužená čínská společnost | Uniper | Výtěžek z prodeje akcií | KKR & Co. | Texas Pacific Group | David Bonderman | Jim Coulter | Continental Airlines | Rozhodnutí firmy | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Společnost TPG | Tranzit ruského plynu | Edmunds | Společnost Edmunds | Těžař | Kartel OPEC+ | Cena uranu | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Nábor IT odborníků | Marian Pavlík | Škoda Plus | MyŠkoda | Strategické plány | Petr Knap | Bodyarmor | Odolné proti inflaci | Inflation-proof stocks | Ocel | Ruský plyn | Discord | Discord Inc. | Instacart | Stripe | Společnost Stripe | Klarna | Fintech Klarna | Švédský fintech | Databricks | Společnost Databricks | Condé Nast | H&M Group | Impossible Foods | Sotheby's | Společnost Starlink | Fintechy | Chime | IPO roku 2022 | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Uhelné elektrárny | Manager Magazine | Akcie vydavatele her | Výnosy u dvouletých dluhopisů | Cena akcií společnosti | Real Estate | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Siemens Gamesa | Akcie Siemens Gamesa | Qatar Airways | Hospodářská data | Internetová televize | Shell Plc | Royal Dutch | Třídy akcií | Zdanění při výplatě dividend | ABP | Instituce | Objem prostředků | Švédská společnost | Napětí mezi Ruskem a Západem | Kryptoměnový podnik | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Prodej majetku | Projekt Diem | Jamajka | Natalie Haynesová | Nirmala Sítarámanová | Ceny evropského plynu | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | PGE | Polský podnik | Pokles akcií PGE | Majitel dolu Turów | Růst akcií PGE | Ivo Lukačovič | Klesající struktury | Susannah Streeterová | RTL | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Invaze na Ukrajinu | Akcie Plus500 | Nubank | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Krok Moskvy | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Konflikt na Ukrajině | Ukrajinska pravda | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Společnost Uniper | Green Deal | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Jaderný program | Porušování lidských práv | Motivace | Bankovní licence | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | RDIF | Evraz | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Michail Fridman | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | VEON | Situace na Ukrajině | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Nokian Tyres | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | DBK | Ropný gigant Lukoil | Agentura TASS | Naftogaz | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost Orsted | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Finská společnost | Plzeňský Prazdroj | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Ukončení války | Nornickel | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Rozsáhlé sankce | Západní sankce | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Dmytro Kuleba | Šéf ukrajinské diplomacie | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Společnost Intel | iShares Global Clean Energy | INRG | UCITS ETF (INRG) | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Rostec | Úroky z dolarových dluhopisů | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Výrobce luxusních jachet | Sanlorenzo | The Italian Sea Group | Dopady války na Ukrajině | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Akcie kybernetické bezpečnosti | FTNT | Fortinet | Akcie Fortinet | Fortinet (FTNT) | Akcie Fortinet (FTNT) | Akcie CyberArk Software | Akcie CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software | Akcie Zscaler (ZS) | Zscaler (ZS) | Akcie Zscaler | Palo Alto Networks Inc | Cyberark Software Ltd | Crowdstrike Holdings Inc | Fortinet Inc | CrowdStrike (CRWD) | Akcie CrowdStrike | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Alleghany | General Reinsurance | Geico | Finský výrobce pneumatik | Výrobce pneumatik Nokian | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | BlackRock Larry Fink | Konec globalizace | Nákupy ruských cenných papírů | Závislost na Rusku | Dodávky zemního plynu | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Bitcoinové sítě | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Petr Fiala | Akcionáři Twitteru | Vlastnictví | Nejbohatší člověk světa | Převzetí Twitteru | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Automobilka Stellantis | Skupina Stellantis | Indický výrobce oceli | Společnost Tata Steel | Dodávky ruského zemního plynu | TVN 24 | Polská televize | Technický výhled trhu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Středoafrická republika | Plyn v rublech | Embargo na ruskou ropu | Rostoucí ceny energií | Do Kwon | Švédské společnosti | Cena digitální měny | Plán převzetí Twitteru | Dan Ives | Převzetí firmy | Převzetí firmy Twitter | EuRoPol Gaz | Splátky úroků | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | GEVORKYAN | Dluhové závazky | PLATINUM | Web3 | Podíl Ruska | Znárodnění ČEZ | Přijetí | Sektorová daň | EdF | Cenu plynu | Nord Stream AG | Ukrajinský podnik Naftogaz | Ukrajinský podnik | Podnik Naftogaz | Státní energetické společnosti | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Společnost Naftogaz | Ukrajinská státní společnost | Ukrajinská firma | Britský regulátor | Převeztí Avastu firmou NortonLifeLock | NortonLifeLock a Avast | Česká antivirová firma | Dominika Kalašová | Mluvčí Avastu | Nadnárodní antivirová společnost | Antivirová společnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Podmínky krátkodobého obchodování
Podmínky kurzarbeitu
Podmínky money-managementu
Podmínky na trhu
Podmínky obchodování
Podmínky půjčky
Podmínky státní pomoci
Podmínky státní pomoci firmám
Podmínky ve výrobě
Podmínky v tuzemském průmyslu

Následující klíčová slova

Podnikáme na burze
Podnikání
Podnikání na kapitálovém trhu
Podnikání Netflixu
Podnikání Rhodium Enterprises
Podnikání v Číně
Podnikání XTB
Podnikání z domova
Podnikatel
Podnikatelé
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít