Úterý 09. srpen 2022 15:40
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Instaforex webinar riskmanagement

Klíčová slova - Počasí

C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\trader-05082022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.08.2022 1) Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou vyšší ceny ropy a plynu i skokově vyšší marže rafinerií.
img

Ceny elektřiny v Německu jsou na rekordu, těží z toho i ČEZ. Důvodem je nejen Putin, ale také Merkelová a sucho – mimořádné danění ČEZ poškodí českou ekonomiku i veřejnost

03.08.2022 Velkoobchodní ceny elektřiny v Německu, ale také ve Francii vystoupaly včera na nový historický rekord. Závažnou evropskou energetickou krizi totiž v poslední době ještě zhoršuje počasí. Je příliš sucho. Například hladina řeky Rýn klesá kvůli suchu a nedostatku srážek tak nízko, že tok má nyní před zavřením pro nákladní přepravu.
img

Daň z mimořádných zisků veřejné finance neozdraví. Tato orbánovská akorát ODS připraví o voliče a nahraje Babišovi

01.08.2022 Po osmi měsících svého vládnutí je stále zřejmější, že Fialův kabinet rezignoval na slibované zásadní osekání rozpočtových výdajů a na hledání úspor. Sází na to, že podstatnou část dluhu za něj splatí občané vysokou inflací a znehodnocením měny. A není to sázka nerealistická.
img

Daň z mimořádného zisku, kterou chce zavést Fialova vláda, je výpalným, je to populismus orbánovského typu. Problém schodkových veřejných financí neřeší

31.07.2022 Fialova vláda si mediálně připravuje půdu pro zavedení daně z neočekávaného nebo také mimořádného zisku. Premiér Fiala v rozhovoru pro deník Právo včera její zavedení nevyloučil. Podobně se vyjadřuje také ministr financí Zbyněk Stanjura. Daň by se nejpravděpodobněji měla týkat energetických firem a nejspíše také bank.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Studie: Změny klimatu stojí Německo ročně 6,6 miliardy eur

18.07.2022 Člověkem vyvolané změny klimatu způsobily v Německu za poslední více než dvě desetiletí škody ve výši 6,6 miliardy eur (162 miliard korun) ročně. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes představené studie o nákladech plynoucích z klimatických změn, jejíž vypracování si zadalo spolkové ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu.
img

V Česku se letos urodí dost obilí, cena mouky i pečiva přesto dále citelně poroste

04.07.2022 První odhad letošní sklizně, s nímž ČSÚ přišel dnes, je poměrně povzbudivý. Sklizeň základních obilovin by měla být na úrovni loňského, poměrně úspěšného roku a měla by převyšovat pětiletý průměr. Prvotní odhady sklizní přitom bývají často spíše pesimističtější, než jaká je nakonec sklizeň finální. V uplynulých letech tomu tak v řadě případů bylo.
img

KURZ TRADINGU: Jak obchodovat na volatilních trzích

23.06.2022 Naučte se obchodovat a vyhledávat příležitosti i při vysoké volatilitě! Zdá se, že zvýšená volatilita s námi ještě zůstane a ani letní počasí na této skutečnosti zatím nic nemění.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa zdražuje kvůli vyšší poptávce po pohonných hmotách a stále napjaté nabídce

21.06.2022 Ropa zdražuje vzhledem k vysoké letní poptávce po pohonných hmotách a s ohledem na stále napjatou nabídku způsobenou sankcemi proti ruské ropě kvůli invazi Moskvy na Ukrajinu.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

📢NATGAS prudce klesá❗

14.06.2022 Cena NATGAS klesla o 19,0 % poté, co Freeport LNG uvedl, že doufá v „částečný“ restart do 90 dnů a že plný provoz nebude obnoven dříve než „koncem roku 2022“. Počáteční zprávy naznačovaly, že terminál LNG ve Freeportu bude uzavřen na tři týdny poté, co minulý týden „výbuch“ uzavřel hlavní exportní zařízení, což zvýšilo riziko nedostatku plynu v Evropě.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Rozbřesk: Problémy, které se v metaverzu opravdu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní. A dopady mohou být drtivé.
img

Problémy, které se v metaverzu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Putinova dosud nejďábelštější partie - blokáda ukrajinských přístavů. Kromě inflace a posílení rublu hlavně přinese smrt desítkám milionů lidí a vyvolá obrovskou migrační krizi

24.05.2022 Rusko je vítězem světové potravinové krize, na kterou pomáhá zadělat. Blokáda ukrajinských přístavů šponuje cenu pšenice na světových burzách k rekordním úrovním.
img

Kakao na Pobřeží slonoviny bojuje s podprůměrnými srážkami

24.05.2022 Vlhkost půdy kompenzuje podprůměrné srážky ve většině kakaových oblastí Pobřeží slonoviny a zemědělci v pondělí uvedli, že střednědobá úroda od dubna do září se nadále rozvíjí.
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
img

Důvody prudkého růstu zemního plynu v USA

11.05.2022 Zemní plyn v USA prudce vzrostl na ceně a referenční kontrakty vystoupaly na třináctileté maximum 8,74 dolarů za milion britských tepelných jednotek v době, kdy cena paliva kvůli nedostatečné poptávce obvykle na jaře klesá. Podle analytiků však ke zvýšení ceny plynu, která od března stoupla zhruba o 90 %, přispěla řada faktorů.
img

Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou

02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
C:\fakepath\trader-26042022-34-zm.png

Rusko ve středu ukončí dodávky plynu do Polska, uvedla polská plynárenská firma

26.04.2022 Polská plynárenská společnost PGNiG uvedla, že ji ruský Gazprom informoval, že od středečních 08:00 SELČ zastavuje dodávky zemního plynu do Polska prostřednictvím plynovodu Jamal. Potvrdily se tak neoficiální informace, které dříve dnes zveřejnila polská média. Polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová uvedla, že Polsko je připravené obejít se bez ruských energetických surovin.
C:\fakepath\trader-26042022-32-zm.png

Onet.pl: Rusko zastavilo dodávky plynu do Polska

26.04.2022 Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal. Minulý pátek vypršel termín, do kterého mělo Polsko zaplatit za suroviny v rublech, jak žádá Kreml. To ovšem polská strana odmítla.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
img

Cena NATGAS pokračuje v poklesu

21.04.2022 Cena kontraktu na americký zemní plyn NATGAS zvyšuje ztráty po zveřejnění poklesu zásob EIA. Dle aktuálního reportu vzrostly v minulém týdnu zásoby plynu v USA o 54 mld. kubických stop při očekávání růstu zásob o 40 mld. kubických stop. V minulých dnech se investoři báli, že nečekaná nepřízeň počasí by mohla způsobit pomalejší obnovování zásob v USA. Data však ukázala, že rozdíl mezi aktuálními zásobami a pětiletým průměrem se snížil o procentní bod na 16,8 %.
img

📈NATGAS vystoupal nejvýše od roku 2008🚀

08.04.2022 Futures na zemní plyn vystoupal na úroveň $6,50. Jedná se o nejvyšší cenu od listopadu 2008. Hlavním důvodem růstu jsou sankce na Rusko, které ohrožují dodávky suroviny do Evropy. Členové EU se včera rozhodli pro zákaz dodávek ruského uhlí (kvůli německé opozici až s platností od srpna) a zároveň pracují na embargu na ruskou ropu, plyn a paliva pro jaderné elektrárny. Trhy s energiemi jsou tak pod výrazným tlakem. Doprava LNG do Evropy z USA dosáhla rekordních úrovní. Navíc EIA reportovala, že zásoby zemního plynu v USA klesly o 33 bcf v minulém týdnu - výrazně nad očekávání trhu, a to hlavně kvůli nízkým teplotám, která převažovaly na konci března. To znamená, že zásoby plynu se začínají před další sezónou zvyšovat na relativně nízké úrovni 17,1 % kapacity. Ani předpověď počasí na následující týden není příznivá. Nižší teploty by v některých částech země měly převládat do poloviny tohoto měsíce, takže poptávka po plynu by měla zůstat zvýšená.
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2022

06.04.2022 Tuzemský průmysl vykázal v únoru nečekaný meziroční pokles výroby a bohužel lze předpokládat, že nejbližší měsíce budou v důsledku války na Ukrajině a rostoucích nákladů ve znamení dalšího zhoršování situace.
img

Auta v únoru potopila průmysl i zahraniční obchod

06.04.2022 Na průmyslovou výrobu i zahraniční obchod v únoru dopadly problémy se subdodávkami, které brzdily automobilovou výrobu. Na zahraničním obchodě se navíc podepsaly vysoké ceny komodit. Průmysl pak negativně ovlivnilo teplé počasí a s tím spojená nižší výroba elektřiny, plynu a teplu. Svižným tempem růstu naopak překvapila stavební výroba. Zde se zřejmě odráží vyšší aktivita státu, významnou roli ale sehrála i nízká statistická základna z loňského roku. V každém případě stavební výroba přesáhla svou předpandemickou úroveň.
img

Průmysl v únoru stagnoval, válka budoucí vyhlídky nezlepší

06.04.2022 Český průmysl v únoru stagnoval. Přesněji meziročně poklesl o 0,3 %. Skončil tak pod našim očekáváním (+3,0 %) i pod očekáváním trhu (+2,5 %). Útěchou může být, že mírné revize směrem vzhůru se dočkal alespoň lednový růst (z +3,7 % na +4,0 %). Hlavním důvodem slabého únorového výsledku je stejně jako v předchozích čtvrtletích zejména neutěšující vývoj v automobilovém sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,4 %.
img

Výroba automobilů stáhla průmysl do červených čísel

06.04.2022 Průmyslová výroba v únoru zklamala, když meziměsíčně poklesla o 2,4 %. V meziročním srovnání pak byla o 0,3 % nižší. K výraznému propadu došlo především ve výrobě motorových vozidel. Tato kategorie z meziroční dynamiky českého průmyslu ukrojila 1,8 procentního bodu. Vzhledem k teplému počasí byla nižší i výroba elektřiny, plynu a tepla, což z meziroční změny průmyslové výroby ubralo dalších 0,8 procentních bodů.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
C:\fakepath\trader-21032022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.03.2022 1) Ceny ropy zahájily týden opět růstem, k němuž jim pomáhá i zpráva, že Evropská unie po vzoru Spojených států zvažuje embargo na dovoz ruské ropy. Kreml v této souvislosti dnes upozornil, že dopady embarga by tvrdě pocítili zejména lidé v Evropě, zatímco Američanů by se prakticky nedotkly. Nervozitu mezi obchodníky už o víkendu vyvolal útok na saúdská ropná zařízení.
C:\fakepath\inflace-15032022.jpg

Stagflace a její dopad na finanční trhy

15.03.2022 Dopad pandemie na dodavatelské řetězce i ceny komodit nyní umocnila válka na Ukrajině a s ní spojené sankce proti ruskému režimu. Stagflaci, tj. kombinaci vyšší inflace a nízkého růstu HDP, se tak zřejmě nevyhneme. Jak se v takovém makroekonomickém prostředí daří jednotlivým druhům investic?
img

Nezaměstnanost v únoru poklesla, otevřených pracovních míst je nejvíce v historii

08.03.2022 Podíl nezaměstnaných osob v únoru poklesl o 0,1 p.b. na 3,5 %, v souladu s naší prognózou. Otáčí se tak nepříznivý sezónní trend, kdy v posledních měsících kvůli zimnímu počasí podíl nezaměstnaných mírně stoupal. Poklesl počet dosažitelných uchazečů a zároveň vzrostlo množství volných pracovních míst. Pomyslné nůžky se tak opět o něco více rozevřely. Následující měsíce teprve ukážou, jak tuzemský trh práce zareaguje na skokový příliv pracovní síly z Ukrajiny. Výraznější dopad na trh práce ale vzhledem k stále trvajícímu převisu volných pracovních míst neočekáváme.
img

Evropa přemýšlí jak se obejít bez ruského zemního plynu, zvažuje nákladné možnosti

07.03.2022 Země západní Evropy hledají důvody jak se bez ruského zemního plynu obejdou a zároveň se připravují na uzavření kohoutků z Kremlu, nebo že zpřísnění sankcí se dostane na energetické embargo.
C:\\fakepath\\psenice.jpg

Podle ekonoma čeká trhy s obilím kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu šok

04.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by mohla zničit globální trhy s obilím tak hluboce, že by to mohl být největší šok v zásobování za několik desetiletí. Uvedl to na twitteru zemědělský ekonom Illinoiské univerzity Scott Irwin. Cena pšenice je nyní nejvyšší od roku 2008 a za celý týden směřuje k růstu o rekordních 40 procent, napsala agentura Bloomberg.
img

Zlato navzdory napětí na Ukrajině zaznamenává silnou poptávku

04.03.2022 Nejnovější údaje PMI ukazují, že inflace stále vyvolává obavy, přestože se údaje blíží očekávání. Zdá se, že chladné počasí výrazně ovlivnilo několik regionů, zejména jejich sektor služeb. Nejenže velmi výrazně snížilo poptávku a zvýšilo nabídku, ale také poškodilo obchodní operace mnoha firem.
C:\fakepath\trader-21022022-27-zm.png

Komodity: Káva letos zdražila o další desetinu a je nejdražší za 11 let

21.02.2022 Káva letos navázala na trend z loňska, kdy její cena rostla o 76 procent, a zdražila o další desetinu na 109,5 koruny za kilogram. Je tak nejdražší za 11 let. Loňský nárůst byl nejvyšší procentuální od roku 2010. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB. Vztah mezi cenou kávy na komoditní burze a cenou v kavárně je ale pouze velmi volný, upozornila firma.
img

Káva zůstává nejdražší za posledních 11 let

18.02.2022 Káva od začátku roku 2022 navázala na pozitivní rok 2021, kdy její cena rostla o 76 %. Jednalo se o největší procentuální zhodnocení od roku 2010. Za růstem ceny stály především problémy dodavatelských řetězců a špatné počasí v klíčových zemích produkujících kávu. Špatné počasí v Brazílii stále trvá a káva může ještě minimálně měsíc pokračovat v růstu, kdy bude končit v Jižní Americe období dešťů. Jen od začátku roku káva posílila o další desetinu do blízkosti úrovně $2,50 za libru.
img

Cena ropy klesá, USA a Írán obnoví jednání o jaderné dohodě

08.02.2022 Cena ropy v Asii dnes ráno klesala. Ropa oslabila před obnovením dohod mezi USA a Íránem, které by mohly oživit jadernou dohodu a zrušit sankce na prodej ropy z Íránu.
img

Nezaměstnaných v lednu mírně přibylo, trh práce ale zůstává napjatý

08.02.2022 Podíl nezaměstnaných osob vzrostl v lednu o 0,1 p.b. na 3,6 % a dostal se tak na nejvyšší úroveň od loňského srpna. Na vině jsou zejména sezónní faktory, kdy zimní počasí brání vykonávání některých prací mj. v zemědělství a stavebnictví. Sezónnost ovšem z části vykrátilo svižné zvyšování zaměstnanosti ve zpracovatelském sektoru, a celkově tak nezaměstnanost byla o 0,1 p.b. nižší, než s jakou jsme počítali v naší prognóze. Trh práce tak zůstává velmi napjatý, a v rámci EU patří Česku (alespoň podle srovnatelných dat za prosinec) i nadále prvenství. Zaměstnanci tak mají výhodnou pozici pro vyjednávání lepších mezd, firmy naopak čelí obtížím, kdy jejich podnikání často omezuje nedostatek pracovní síly.
img

Ranní okénko - Průmysl na konci roku zklamal, nezaměstnanost dnes pravděpodobně poroste

08.02.2022 Dnes má český ekonomický kalendář na pořadu hned dvě výraznější události. Po ránu dojde ke zveřejnění statistiky ohledně maloobchodních tržeb, kde očekáváme slušný meziroční růst. Ten ale bude dán zejména slabší srovnávací základnou. Hodinu na to budou následovat data z trhu práce, kde by nezaměstnanost měla vlivem sezónních faktorů stoupnout na 3,7 %. Včera nijak nenadchnuly čísla z tuzemského průmyslu, který po očištění o kalendářní vlivy skončil v červených číslech. O něco vyšším než očekáváným deficitem zakončil prosinec zahraniční obchod a dostal se tak po 11 letech v rámci celého roku do mínusových hodnot.
img

Vývoz ruské nafty do USA dosáhl tříletého maxima

07.02.2022 V lednu dosáhl vývoz ruské nafty do Spojených států nejvyšší úrovně za poslední tři roky, protože chladné počasí zvýšilo poptávku po vytápění a elektřině na severovýchodě země.
img

Ranní okénko / ECB mění kurz, silný trh práce v USA a další zvýšení inflace potvrzují březnový hike

07.02.2022 V tomto týdnu nás čeká trojice dat z tuzemské ekonomiky – maloobchod, průmysl a zahraniční obchod. Jedná se o data za prosinec, což umožní zhodnotit vývoj za uplynulý rok. Současně budou prosincová čísla indicií pro strukturu růstu HDP v Q4´21, kterou ČSÚ zveřejnění během března. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, z pohledu české ekonomiky ale bude zajímavý výkon německého průmyslu. Hlavní událostí v USA je lednová inflace.
img

Ropa Brent dosáhla sedmiletého maxima

04.02.2022 Během páteční obchodní seance vykázaly světové ceny ropy výrazné zisky. Cena ropy Brent se poprvé od podzimu 2014 vyšplhala nad 92 USD za barel.
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin

21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
img

Americký akciový trh klesá. Výskyt omikronu dosáhl nového maxima.

20.01.2022 Americký akciový trh klesá již druhý den v řadě. Přesto analytici předpokládají, že obchodníci mohou otevírat pozice v malých objemech.
img

Pohonné hmoty v ČR mohou prudce zdražit, cena ropy poprvé od roku 2014 stoupá k 90 dolarům za barel. Hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr

20.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, včera vystoupala nejvýše od poloviny října 2014, když se barel poprvé od té doby prodával i za více než 89 dolarů. Nelze vyloučit, že už dnes „padne“ psychologická hranice 90 dolarů za barel. Otázkou času se pak zdá být pokoření hranice 100 dolarů za barel, po jejímž překročení se otevře cesta k růstu cen benzínu a nafty v ČR na historický rekord, k úrovním kolem 40 korun za litr.
img

Ceny v českém zemědělství rostou nejvýrazněji za více než deset let, letos i proto rekordně zdraží potraviny. Půjde o klíčový sociální problém letošního roku

17.01.2022 V prosinci stouply ceny zemědělských producentů v ČR meziročně o 18,8 procenta. Jde o nejvýraznější meziroční zdražení v zemědělství za posledních více než deset let, za celé období od srpna 2011. Citelně zdražují například obiloviny. Letos je tak třeba počítat s enormním zdražením potravin v obchodech. Ceny zemědělců zvedá růst cen energií, obecná inflace, ale také vzestup výdělků spojený s nedostatkem pracovní síly, včetně zahraniční.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
img

Oblečení v Česku zdražuje nejrychleji od 90. let, předzásobení není chybou. Cena bavlny je na více než desetiletém maximu

16.01.2022 Ceny oděvů a obuvi v ČR loni poskočily nejvýrazněji od 90. let. Podle ČSÚ vzrostly o 6,5 procenta. Znatelně tak překonaly svůj nárůst z roku 2020, o 3,7 procenta, který byl přitom pro celé toto milénium, tedy pro období od roku 2000, rekordní.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika se v listopadu dostala nad úroveň před pandemií

14.01.2022 Britská ekonomika v listopadu poprvé překonala úroveň z doby před začátkem pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) se v listopadu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 0,9 procenta, což je více, než čekali analytici. Byl zároveň o 0,7 procenta vyšší než v únoru 2020. Oznámil to dnes britský statistický úřad (ONS).
img

Kvůli výhledu počasí v Latinské Americe čelí obiloviny týdenním ztrátám

14.01.2022 V pátek v Chicagu ztratily futures na sóju a kukuřici další půdu pod nohama, oba trhy by týden měly zakončit poklesem, který je způsoben deštěm v oblastech, které postihlo sucho.
img

Letos patrně rekordně zdraží potraviny, výrobci nyní přepisují ceníky výrazně nahoru. Loni potraviny v ČR zdražily o necelé procento, což je vzhledem k obecné rapidní inflaci neudržitelné

14.01.2022 Je to až k nevíře, ale potraviny (a nealkoholické nápoje) zdražily loni jen o 0,8 procenta. Tedy takřka neznatelně. Ze základních položek typu bydlení, energií, oblečení a obuvi, dopravy, zdraví, stravování a ubytování, rekreace a kultury, bytového vybavení a dalších takřka všechno loni zdražovalo výrazněji než právě potraviny. Jakákoli radost je však předčasná. Loňské stojaté ceny potravin, výrazně se vymykající obecné rapidně zrychlující inflaci v ekonomice jako celku, představují příslovečné „ticho před bouří“. Před letošní cenovou bouří v oblasti cen potravin.
C:\fakepath\trader-13012022-28-zm.jpg

Bloomberg: Ceny elektřiny v Evropě klesají nejdéle od začátku roku 2020

13.01.2022 Dlouhodobé ceny elektřiny v Evropě už sedmým dnem klesají, teplejší počasí a vyšší dodávky plynu totiž přispívají k poklesu krátkodobých cen. Je to nejdelší cenový pokles od února 2020, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

NATGAS po středeční rally koriguje

13.01.2022 Ceny zemního plynu v USA korigují po včerejším masivním výskoku vzhůru. NATGAS se dnes obchoduje ve ztrátě přibližně 3 % po středečním 13% růstu. Ten způsobil výrazný pokles teplot v USA a nová předpověď chladného počasí. V pátek by měly teploty v USA prudce klesnout, což by se mělo promítnout do zvýšené poptávky. Vzhledem k nedostatku plynu na globálních trzích jsou ceny plynu náchylnější na teplotní změny ještě více než obvykle. Včerejší pohyb zvýraznila nucená likvidace short pozic obchodníků, které prudký pohyb překvapil.
img

Pěstování kakaa na Pobřeží slonoviny stále podporují mírné deště

12.01.2022 V pondělí zemědělci uvedli, že minulý týden se vyskytly nadprůměrně slabé deště na Pobřeží slonoviny, kde se pěstuje kakao.
C:\fakepath\trader-11012022-28-zm.jpg

Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus

11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
img

Trh práce dále sílí

10.01.2022 Prosincová nezaměstnanost mírně vzrostla, když podíl nezaměstnaných dosáhl 3,5 %. Za růstem stály tradiční sezónní vlivy, když v důsledku zimního počasí skončila řada pozic v zemědělství či stavebnictví. I tak je ale prosincová statistika stále o 0,5 pb nižší, než tomu bylo ve stejném období loňského roku. Počet volných pracovních míst stále převyšuje počet uchazečů o zaměstnání. V prosinci jich na jedno volné pracovní místo připadalo 0,8. Jejich celkový počet se ve srovnání s loňským rokem zvýšil o 24 566.
img

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné

10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
img

Ceny ropy rostou v souvislosti s nepříznivým počasím v Kanadě a nepokoji v Kazachstánu

06.01.2022 Ve čtvrtek ceny ropy po předchozím poklesu silně rostly. Komodita sklouzla z měsíčního maxima kvůli rostoucím zásobám pohonných hmot v USA a klesající poptávce v mnoha zemích.
img

Inflační tlak ve Francii polevuje, ECB slibuje rychlé vítězství

06.01.2022 Francois Villeroy de Galhau, současný člen Rady guvernérů Evropské centrální banky, vyjádřil překvapení nad silným nárůstem inflace v eurozóně a slíbil, že ceny se již blíží svému vrcholu.
img

Díky mírným dešťům se kakaové plodině na Pobřeží slonoviny daří.

04.01.2022 Již druhý týden v Pobřeží slonoviny mírně prší a fouká mírný vítr, to pomáhá při pěstování kakaa a pro zemědělce je to dobrá zpráva.
img

Ranní komentář: Rekordní počty nakažených covidem v Evropě i v USA, trhy zatím zůstávají v klidu

03.01.2022 Akciové trhy zakončily rok 2021 stylově a během svátků ještě navýšily již tak vysoké zisky. Americký S&P500 se dostal na nová historická maxima a za celý rok si připsal 26.9 %. Sentiment na trzích zůstává optimistický i během dnešního rána, kdy si futures na americké i evropské indexy připisují pár desetin procenta. Nic na tom nemění ani pokračující celosvětový nárůst nových případů covidu, který je rekordní v řadě evropských zemí i v USA.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ceny plynu v Evropě díky dovozu LNG už pět dní klesají, je to nejdéle za rok

28.12.2021 Ceny zemního plynu v Evropě už pátým dnem klesají, což je nejdéle trvající pokles za více než rok. Přispívají k tomu výrazně vyšší dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států, které by podle analytiků mohly energetickou krizi v Evropě zmírnit. Cena termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu se tak dnes dopoledne snížila o více než osm procent na 98 eur (2450 Kč) za megawatthodinu (MWh), upozornila agentura Bloomberg. Před Vánocemi se poprvé vyšplhala nad 180 eur za MWh.
img

AP: Bulhaři hromadně jezdí do Turecka, propadu místní měny využívají k nákupům

27.12.2021 Hranice mezi Bulharskem a Tureckem zažívá v posledních dnech nápor, jak se Bulhaři snaží využít propadu kurzu turecké liry k levným nákupům. Plná jsou auta, ale i autobusy. První zastávkou zpravidla bývá město Edirne, které leží jen kousek od hranice po vstupu na turecké území. Lidé si vymění leva za liry a hned vyrážejí na tržiště a do obchodů, píše agentura AP.
img

Jev La Nina způsobuje slábnutí úrody

23.12.2021 Klimatický jev La Nina rozkolísal světové trhy s potravinami. Už nyní se projevuje v částech Brazílie, jakožto největší světový vývozce sóji.
img

EUR/USD: Má cenu čekat na vánoční překvapení eura?

22.12.2021 Euro nevykazuje jasný směr a dál se obchoduje v zavedeném rozpětí 1,1200–1,1350. Takovou dynamiku nevykazuje jen dnes či včera, ale celý měsíc. Pohyby v rámci rozpětí nevyvolávají zprávy, cena kolísá především následkem nahodilých spekulativních pohybů. Jak dlouho to potrvá? Může euro dané rozpětí brzy opustit? A čím to může být způsobeno?
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Do Německa přestal proudit ruský plyn přes Jamal, ceny vystoupily na rekord

21.12.2021 Dodávky ruského zemního plynu do Německa prostřednictvím plynovodu Jamal se dnes zastavily, tok plynu se pak obrátil opačným směrem. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu později ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku poprvé překročila 170 eur (zhruba 4290 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Úrodě kakaa se daří na Pobřeží slonoviny

21.12.2021 Minulý týden přišly lehké deště a mírný vítr do pěstitelské oblasti Pobřeží slonoviny a měla by se tak zvýšit kvalita a množství hlavní úrody, kakaa, to uvedli zemědělci v pondělí. Od listopadu do března se Pobřeží slonoviny nachází v období sucha, deště jsou v té době slabé.
img

Americký trh 21. prosince. Tři po sobě jdoucí dny poklesu. Korekce. Očekává se oživení

21.12.2021 Americké indexy v pondělí opět klesly, přičemž Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 se snížily o 1,2 %. Futures na index S&P500 však předpovídají silné oživení směrem vzhůru – futures vzrostly na 0,8 %.
img

Plynovodem Jamal dnes zcela přestal z Ruska do Německa plyn proudit. Evropě hrozí blackouty či sériové odstávky dodávek elektřiny

21.12.2021 Burzovní cena plynu v EU dnes atakuje historický cenový rekord, když ráno vystoupala až na 155 eur za megawatthodinu. Bezprostředním důvodem je to, že plynovodem Jamal zcela přestal plyn proudit do koncového německého uzlu Mallnow (viz graf Bloombergu níže). Plynovod vedoucí plyn z Ruska, a to přes území Běloruska a Polska, zajišťuje zhruba pětinu ruských pozemních dodávek plynu do EU.
img

Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU. Ceny plynu v EU jsou přitom již tak rekordní, Rusko může chtít využít současné energetické zranitelnosti Evropy

19.12.2021 Dodávky ruského plynu do EU plynovodem Jamal se dnes prakticky zastavily. Podle nejnovějších dat terminálu Bloomberg odpovídaly dnes ve 13:00 našeho času 8,8 gigawatthodin denně. Běžně přitom Rusko touto cestou dodávalo přes 850 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu v příloze). Dodávky dramaticky poklesly již včera, dnes se však přes krátkodobý výkyv dále snížily.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

10. prosince 2021: Americký akciový trh

10.12.2021 Asijské trhy dopoledne uzavřely obchodní týden se ztrátou. Japonské akciové indexy klesly o 1 %, zatímco čínské indexy ztratily 0,5 %. Akciové trhy jsou opatrné vůči dnešní zprávě o inflaci v USA, protože je předzvěstí zpřísnění politiky Fedu.
img

Forex: Finanční trh kvituje pozitivní zprávy o účinnosti třetí vakcíny vůči omikronu

09.12.2021 Dnes budou zveřejněna z pohledu trhu data druhořadého významu. Statistiky německého zahraničního obchodu za říjen by však i tak mohly pozitivně překvapit, jako tomu bylo v případě tamní průmyslové produkce. V USA budou zveřejněny pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Spíše, než ekonomická data tak dnes finanční trh bude sledovat další zprávy o vývoji pandemie a o účinnosti současných vakcín na novou mutaci omikron.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu

09.12.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii včera vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu a podle analytiků by se mohla do konce letošního roku vyšplhat na 100 eur (více než 2500 Kč) za tunu. Uvedla to agentura Reuters. Od začátku listopadu se cena povolenek zvýšila zhruba o 50 procent a růst z posledních měsíců je i jedním z faktorů, které přispívají k vyšším cenám energií.
img

Forex: Pozitivní signály o účinnosti třetí dávky vakcíny

08.12.2021 Nezaměstnanost v ČR nadále klesá. Listopadový podíl nezaměstnaných osob klesl o další desetinu na 3,3 % a meziročně byl nižší o půl procentního bodu. V předkrizovém listopadu 2019 pak činil 2,6 %. Podle metodiky Eurostatu, kde jsou zatím k dispozici pouze údaje za říjen, byla tuzemská míra nezaměstnanosti nejnižší z celé EU. Dnes zveřejněná data MPSV indikují, že si tuto pozici ČR udržela také v listopadu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika klesla o 3,6 procenta, je to více, než se čekalo

08.12.2021 Japonská ekonomika klesla ve třetím čtvrtletí rychleji, než se původně uvádělo, protože prudký růst počtu nově nakažených koronavirem a nedostatek čipů zasáhly soukromou spotřebu. Podle revidovaných údajů se hrubý domácí produkt za červenec až září snížil v celoročním přepočtu o 3,6 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o tři procenta, uvedla dnes vláda.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
img

💥NATGAS propadá v reakci na teplé počasí

06.12.2021 Cena zemního plynu v USA dnes masivně ztrácí kvůli předpovědi teplého počasí v USA, které rozptyluje strach z nedostatku suroviny na trhu, který stál za poslední cenovou rally. Komodita už ztratila 40 % ze sedmiletých maxim na úrovni $6,466, kterých bylo dosaženo před 2 měsíci. Meteorologové věří, že prosinec bude patřit mezi nejteplejší měsíce z pohledu spotřeby plynu od roku 1 950.
C:\fakepath\trader-03122021.png

Ropy i plynu je dostatek, cena padá

03.12.2021 Minimálně co se týče Spojených států, tak o žádné energetické krizi hovořit nemůžeme. Pohled do zásobníků i na výhled počasí žádné velké anomálie a cenové extrémy neslibuje.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytici: Cena kávy zůstane delší dobu v blízkosti desetiletého maxima

02.12.2021 Cena kávy v posledních dnech vystoupila na maximum za deset let, kde se podle analytiků udrží delší dobu. Napětí na trhu bude podle nich pokračovat až do roku 2023. Přispívá k tomu špatné počasí, zejména v Brazílii, globální problémy v přepravě, ale také nejistota v některých exportních zemích. Etiopie je na pokraji občanské války a ve Vietnamu roste počet případů nemoci covid-19, což by mohlo zasáhnout produkci, uvedl zpravodajský server CNBC.
img

Zásoby ropy se ztenčují

29.11.2021 Ceny energií v Evropě lámou rekordy ještě před začátkem zimy. Nárůst pozorovaný ve Spojeném království minulý měsíc přiměl některé průmyslové společnosti, aby omezily výrobu a požádaly o státní pomoc.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekordních více než 70 eur za tunu

22.11.2021 Cena emisních povolenek dnes poprvé překročila hranici 70 eur (zhruba 1780 Kč) za tunu, ukazují grafy. Systém obchodování s povolenkami byl v Evropské unii zaveden v roce 2005 a růst cen z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají i k růstu cen energií.
C:\fakepath\kava-16112021.png

Nakoupit kávu?

16.11.2021 Káva je další položkou, která zvedá inflaci výše. Její burzovní cena za posledních 12 měsíců o 100 %. Za šálek espressa nebo cappuccina si tedy připlatíme. Hlavním důvodem však není koronavirus a s ním spojené logistické problémy, nýbrž nepřízeň počasí, jak už to u zemědělských komodit často bývá.
img

Rozbřesk: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje

12.11.2021 Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je nejrychlejší přírůstek od března letošního roku. Situace se dramaticky zhoršuje také v Německu - největší evropské ekonomice. Nové případy přibývají podobně rychle, i když jsou zatím pouze v přepočtu na obyvatele na polovině toho, co v Česku. Situace je zatím o poznání lepší na jihu Evropy, a to pravděpodobně jednak v důsledku daleko vyšších úrovní proočkovanosti (Španělsko, Portugalsko) a částečně v důsledku příznivějšího počasí (Itálie, Francie). Zdá se tak, že největší evropskou ekonomiku čeká další těžká zima, a to na rozdíl od Francie nebo Španělska po relativně slabém létě a podzimu.
img

Ranní glosa: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje

12.11.2021 Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je nejrychlejší přírůstek od března letošního roku. Situace se dramaticky zhoršuje také v Německu - největší evropské ekonomice. Nové případy přibývají podobně rychle, i když jsou zatím pouze v přepočtu na obyvatele na polovině toho, co v Česku.
img

AMD akcie raketově rostou. O čipy EPYC má zájem Meta (Facebook)

10.11.2021 AMD akcie opět trhají rekordy. Firma reportovala další výborný kvartál, který si zevrubně rozebereme v rámci fundamentální analýzy. Také navázala významnou spolupráci s firmou Facebook, nyní přejmenovanou na Meta. AMD navíc přichází i s novými procesory, které jsou speciálně určené pro datová centra. K tomu všemu nadále přetrvává problém s nedostatkem čipů na trhu. Je tedy správný čas na nákup akcií AMD?
img

Putin zatím více plynu do EU neposílá, navzdory příslibu. Plyn zdražuje a s ním i pohonné hmoty v ČR, hrozí další krachy typu toho Bohemia Energy

08.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | B/E | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOE | CEO | CFD | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Denní minima | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Elasticita | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Futures | G7 | Gap | Grafy | Hedge | Holubice | IFO index | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Quote | RSI | Rally | Range (Rozpětí) | Rating | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spike | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Statut | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Vývoj dolaru | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Likvidita trhu | Akcie ČEZu | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Členské země eurozóny | DJIA | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forex market | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HDP USA | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do komodit | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se obchodovat | Nemovitosti | Obchodujeme | Oslabení koruny | Pád Lehman Brothers | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický | Stoxx | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj ropy | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | ATR | Benzín | BIC | CEE | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Range | Redukce | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | P/E Ratio | Převis | Repo operace | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Kontraktní měsíc | Backtesty | Volby | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Cukr | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Ekonomický kolaps | Skvělý zisk | IMPOSSIBLE | Aramco | Capital Economics | Markit | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Rabobank | DPA | Price Futures Group | Energy Aspects | RBC Capital Markets | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | ANZ | DIW | Sentix | Institut Ifo | Berenberg | RBN Energy | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | YouGov | Ole Hansen | RBC Capital | Agentura AP | BBC | FX strategie | Sója | The Guardian | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Finanční systém | Bavlna | XAU/XAG | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Výprodej na Wall Street | SEB | Henry Hub | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Vrtulníkové peníze | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | Britské hospodářství | Ekonomika Británie | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Ekonomická rizika | Summit EU | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Volatilita na forexu | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Prognos | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | CEBR | Zajištění | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | National Australia Bank | Americké rafinerie | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Ministr obchodu | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnové stimulace ekonomiky | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Přeprodaný trh | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | Audi | Pantheon Macroeconomics | IHS Markit | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Generali Investments | Akcie Kofoly | Rystad Energy | Keystone XL | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Objem zlata | Výhled pro zlato | Návratnost investic | Americký akciový trh | Vývoj ceny platiny | Cena platiny | Palladium | Kalendář makroekonomických dat | Jerome Powell | Backwardation | Invesco | Fincentrum | Lithium | Investiční skupiny | Bestie z východu | Bouře Emma | EY ITEM | Centrum pro ekonomiku a výzkum obchodu (CEBR) | The Observer | Beast from the East | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Kobalt | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Výkonnost indexů | Krypto | Německá centrální banka | Analytik Raiffeisenbank | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Přijetí eura | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Pokles turecké liry | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | I-Trader | Trhy v USA | Trh s ropou | Reakce trhu | Výprodej akcií | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Long obchod | Výnosy z amerických dluhopisů | Posilování eura | Růst zisků | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Veřejný dluh | Globální index | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | Vysoké zisky | Podnikové investice | Fundamentální obchodník | Obchodní přístup | Obchodní operace | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Cena komodity | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Michal Uma | Market alert | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Technická situace | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Investice firem | Fibo retracement | NATGAS | Sebezdokonalování | Akcie a ETF | Ceny niklu | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles dolaru | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Visual Capitalist | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | Těžební zařízení | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Býčí pattern | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Snížení daní | ESG | Předstihové indikátory | Očekávaný růst | Zerohedge | Kakao | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Obchodujte | Styly obchodování | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Ropné firmy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | LNG | Objem | Data z USA | Rijád | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | FRED | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Slušné zisky | Recese v Evropě | Hospodářský růst v EU | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Pfizer | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Nulový úrok | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | Americká data | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Oblast supportu | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Globální trh | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | E-shopy | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Vyhlašování zpráv | Jan Vejmělek | Michal Šnobr | Růst japonské ekonomiky | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Váš trading | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Klíčový support | Zdražování | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Klesající klín | Protekcionismus | Soukromý sektor | GBP/EUR | Schůzka FOMC | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Sev.en Energy | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Francouzská centrální banka | Ústup rizik | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Bloomberg Commodity Spot Index | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vánoce | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | Obchodované akcie | xStation5 | MasterCard | AT&T | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Nejbližší support | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Ropné dodávky | WHEAT | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Cena bavlny | Stratég | Citelné zdražování | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Cena pšenice | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Americký index | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | CFA | Prodej automobilů | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Netflix | NFLX | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Ceny ropy dnes | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Výroba v eurozóně | Výnos bondů | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájmy | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Moje strategie | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Analýza zlata | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Techničtí obchodníci | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Daňová optimalizace | Průmyslníci | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | BP | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Ceny na realitním trhu | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Palivové dříví | Natural Gas | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Noviny | Spekulativní pozice | Slabá čísla | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Průměrná mzda | Shortovat | Cyklické akcie | Sestupný trend | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Air France-KLM | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | MSCI China | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Průmyslové ceny | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Velmi vysoká volatilita | Kabinet | Nízká likvidita | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Největší propad | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Společnost Saudi Aramco | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | New York Times | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Spotřebitelé | Politbyro | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Vydělat peníze na FOREXu | Peníze na FOREXu | Perpetuum mobile | Další pokles | Ekonomiky zasažené krizí | Algoritmy | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Koronavirová krize | Unilever | Katar | Salmán | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Německá automobilka | Škoda | Lamborghini | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Páka | Iracionální | Negativní korelace | Stop-Lossy | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Uttarpradéš | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Anomálie | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Graf dne | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Biliony | Poptávka po surovině | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Potenciál | The Economist | Boj s koronavirem | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Riziko inflace | E-commerce | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | WMO | Deficit veřejných financí | British Airways | Závislost | Náročná práce | Práce | Autoprůmysl | Změny sazeb | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | IATA | Týdenní nárůst | Ekonomické škody | DPH | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | CIA | Nadprodukce | Pákistán | Abdalazíz bin Salmán | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Vývoj HDP | Pensylvánie | Více peněz | Maloobchodní tržby v USA | Medvědí kanál | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | AMC | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Indikace | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Američtí těžaři | Potravinové krize | Madrid | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Futures ropy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Výrobce letadel Boeing | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Čas na nákup akcií | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Počet lidí bez práce | Shell | Výzkumná skupina | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Wolfstreet | Vývoz z USA | Soud | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Stavebnictví v březnu | Dlouhodobý trend | Potenciál zisku | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Soudní řízení | Zveřejněné údaje | Dluhy | Ben Broadbent | Oživení české ekonomiky | Prognóza MMF | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | RBI | Výzkumné společnosti | Auta | Volatility trhu | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Alrosa | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Spekulovat | Moderna | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Manažeři | České ceny | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Kupci | Australská vláda | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | Setkání lídrů | ČR | Soběstačnost | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Průraz | Akcie České zbrojovky | CZG | Bývalý prezident | Cena palivového dříví | Zbrojovka | Slabá poptávka | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Ruské úřady | Antivirus | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Výbor ekonomických poradců | Mateusz Morawiecki | Saúdskoarabský ministr energetiky | Rally na ropě | Květnová inflace | Globální poptávka | Arizona | Nestlé | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Splasknutí bubliny | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Tiff Macklem | Infekce Covid | ZIL | Banka JP Morgan | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Makléř Wood & Company | Státní pomoc | Nízké sazby | Mississippi | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | Civilní letectví | Živnostníci | Velké investice | Sankce proti Rusku | ONS | Letecký průmysl | Český stát | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Evropská nezaměstnanost | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Jasný signál | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Exporty | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | MAM | Rétorika centrálních bank | Fond obnovy | Tulipány | Leva | Zbohatnutí | Větší riziko | Větší pozice | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Ceny kávy | KLM | Úspěchy | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Spotřební daně | Merkelová | Znovuotevření ekonomiky | Důležitá rezistence | Čeští spotřebitelé | Následky pandemie | Nižší poptávka | Bretton Woods | Celkový výsledek | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Druhá vlna COVID-19 | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Důvěra | Turistický ruch | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Výzkumy | Indonésie | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Damoklův meč | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Kovy vzácných zemin | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Letošní úroda obilovin | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Čas na nákup | Pokračování expanze | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Vládní koalice | Trh s futures | Růst důvěry | Snížení DPH | DPH v Německu | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Německý regulátor | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Big Tech | Institut DIW | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Rentabilita | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Pražírny | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Program Antivirus | Cena elektřiny | Politici | Diverzifikovat | Plynovody | Prezidentské kampaně | Počet úmrtí | Biden | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Ranní okénko | Česká republika | Výpadek těžby | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | CPI v USA | Americké měny | Koncern | Embargo | Protiepidemická opatření | Nařízení | Rozvoj těžby | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | GS | Geopolitické faktory | Obchodování s futures | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | UMA | RBAG | Nestabilní situace | Přebytek zahraničního obchodu | Pfizer/BioNTech | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | CEZ1 | Prasečí mor | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Akcie bankovních domů | Akcie Qualcomm | Pád cen | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Nio | Investice do vody | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | Vakcinace | RBAG.CZ | TABAK | KOMB | KOMB.CZ | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Zadlužování | NBP | Orbán | Mutace koronaviru | US2000 | Futures na ropu WTI | Štědrý den | Balík stimulačních opatření | Voda | Nálada v české ekonomice | Index US2000 | Lukáš Novotný | Nízké úroky | Nálada investorů | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Senátní volby | Zvýšení těžby | Komentář Radomíra Jáče | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Rio Tinto | Dopad na akcie | Český maloobchod | Výrobce obuvi | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Německé ceny | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Nárůst ceny | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Nynější krize | ADP report zaměstnanosti | Rozvolnění | Počet zahájených bytů | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Hedgové fondy | Pozice spekulantů | KER | Mrazivé počasí | Průmyslová výroba v lednu | Artem Abramov | Počasí v americkém státě Texas | Mrazivé počasí v americkém státě Texas | Rostoucí výnosy | Zásoby plynu | Texaské ropné firmy | Třetí vlna | Air | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Mráz v Texasu | Trendy komodit | Tvrdý lockdown | Výroky z ECB | Admirals | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Fidelity | Pandemická omezení | Velké ztráty | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | Aleš Hála | FX Update | Výhled růstu ekonomiky | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Hlavní index CSI 300 | Pandemická krize | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Společnost Procter & Gamble | CRM | Tržní pohyb | xStation 5 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Data z reálné ekonomiky | Jobs Plan | Bidenův Jobs Plan | Veřejný dluh ČR | Míra úspor | Maxar Technologies | Globální finanční systém | Electricite de France | EDF | Komoditní bilance | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Typologie tradera | LME | Bronz | Aktuality z komoditních trhů | Vysoká cena | Vývoj nominálního HDP | Vývoj nominálního HDP USA | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Události tohoto týdne | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Statistiky ze stavebního sektoru | Vývoj průmyslu | Konsensus trhu | Saxo Group | Otevření ekonomik | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | USDA | Vývoj ceny elektřiny | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Sentiment spotřebitelů | Oslabení | Výpadky proudu | PCE index | Růst cen nemovitostí | Znovuotevírání ekonomiky | MNB | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Největší americká banka | Superluxusní vozy | Superluxusní | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Spotřeba uhlí v Evropě | Návrat uhlí | Dodávky plynu | Zdražování cen | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Tržní prostředí | Zvyšování daní | Investování do vody | Globální ETS | FLOWX | Fidelity Water Sustainability | Global Water ETF | CFWAX | Calvert Global Water | First Trust Water ETF | IWC | Expense ratio | Invesco S&P Global Water ETF | Olimex Global Water | Vodní indexy | Invesco Water Resources ETF | Invesco Water Resources | PHO | NASDAQ omex us water | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | NASA | Hydroelektrárny | Moravské tornádo | Tornádo | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Dopady pandemie covidu-19 | Technologie | MAN | Zvyšování těžby | Zemědělské suroviny | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Hliník | Egypt | Chování spotřebitelů | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | UST | Cenový rekord | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Růst dovozu | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | Americký trh | Produkce kávy | Globální ceny | Přidaná hodnota | Roger | Odvětví | Ceny kávy Arabica | Firma Starbucks | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Letní období | Stabilní zisky | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Ceny termínových kontraktů na kávu | Obchodník s kávou | I&M Smith | Rozsah škod | Britannia Global Markets | Charles Sargeant | Meteorologická společnost | Rural Clima | Káva typu arabica | Káva vyšší kvality | Kávovníky | Dodávky suroviny | Rekord | Káva na burze | Počasí v Brazílii | Covidová situace | Delta mutace | Štěstí | Dvojité recese | Dřevo | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Logistika | Kryptoměnová síť | Trh práce v USA | Ceny rýže | Olympiáda | Logistické problémy | Delta varianta | BioNTech | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | Dnešní kalendář | První odhad | Čínské přístavy | Rostoucí úroky | Varšava | Medián | Bonusy | SPOT | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Funkční období | SXXP | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Salman Ahmed | Společnosti | Opatření | Smrskflace | Dna | Káva robusta | Evergrande | Nákladová inflace | Katastrofy | Výkyvy počasí | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Extrémní počasí | Počasí letos | Škody způsobené extrémním počasím | Kurz tradingu | On Holding | On Holding AG | Roger Federer | Kryptoměnová síť Bitcoin | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Gamble | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Automotive | Zpožděné dodávky | Škodovka | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Situace na komoditních trzích | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | AdBlue | Exxon Mobil akcie | Cena termínového kontraktu | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | AGSI | Zásobníky Gazpromu | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Provozní výnos | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Plyn v EU | Metaverse | Plynovod Jamal | Gascade | Fialova vláda | Obchodníci s kávou | Louis Dreyfus | Olam | Volcafé | Společnost Volcafé | Objem termínových obchodů | Santos Neto Advogados | Fernando Bilotti Ferreira | Cristiano Zauli | Minas Gerais | Producenti kávy arabica | Producenti kávy | Velcí obchodníci s kávou | Největší týdenní nárůst | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Meta (Facebook) | Graf AMD akcie | Technická analýza AMD akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Největší světoví producenti kávy | Největší světoví producenti | Tim Hortons | Lokální lockdowny | Raketový růst | Růst ceny kávy | Raketový růst ceny | Slabý brazilský real | Nepřízeň počasí | Celoroční výhled | Lockdowny | TIM | Pozemky | Změny klimatu | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Nové mutace | Omikron | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | | Marex | Prodej kávy | Maximillian Copestake | Vietnam | Občanské války | Etiopie | Mezinárodní asociace kávy | Asociace kávy | Globální problémy | Trh s kávou | Analytik trhu komodit | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Postavení na trhu | Kmen omikron | Situace ve Spojených státech | Předpověď počasí v USA | Předpověď počasí | Vývoj zásob plynu v USA | Vývoj zásob plynu | Vývoj ceny evropského zemního plynu | Vývoj LNG | Vývoj LNG kapacit v USA | Vývoj LNG kapacit | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Daloa | Yamoussoukro | Agboville | Soubre | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Ukončení nákupu aktiv | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Jamal | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Krátkodobý výhled | La Nina | Bulhaři | Edirne | Hatice Ahmedová | Bülent Reisoglu | Esra Mollaová | Tlumit inflační tlaky | Problémy s nedostatkem čipů | Šíření varianty omikron | Hodnoty měny | Pokles zlata | Nepokoje v Kazachstánu | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Analýza Cyrrus | Pěstování kakaa | S&P Global Platts | Sabrina Kernbichlerová | Big tech | Uhelné elektrárny | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Napětí na Ukrajině | Přerušení dodávek ruského plynu | Zemědělská půda | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | XTB Jiří Tyleček | Vývoj ceny kávy COFFEE | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Kyjev | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Zkapalněný zemní plyn | Zpřísnění sankcí | Agentura TASS | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Pěstování plodin | Energetický kolos | Řetězce | Energetická závislost | Zvyšování cen | Světové produkce | Pšenice (WHEAT) | Dopady války na Ukrajině | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Závislost na Rusku | Dodávky zemního plynu | Vývoz pšenice | Tobin Gorey | Sankce uvalené na Rusko | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | MOL | Vlastnictví | Cena NATGAS | Vzestupný trend | Pokles produkce | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Potravinová krize | Stagflační trend | Rostoucí ceny energií | Hladomor | Komoditní supercyklus | Vývoz obilí | Přijetí | Daň z mimořádného zisku | Daň z mimořádných zisků | Ceny elektřiny v Německu | Společnost MOL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

PNK TRADE FXLTD
Pobočka FEDu
Pobrexitová jednání
Pobrexitová vyjednávání
Pobrexitové uspořádání
Pocity
Pocity strachu
Pocity z obchodování
Pocit z obchodu
Pocket Option

Následující klíčová slova

Počasí letos
Počasí v americkém státě Texas
Počasí v Brazílii
Počáteční depozitum
Počáteční kapitál
Počáteční marže
Počáteční veřejné nabídky
Počáteční zisky
Počátek bojů
Počátek bojů na Ukrajině
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
UFX
FP Markets
FXCM
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít