Sobota 20. srpen 2022 03:40
reklama
Vantage
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
Coinfy

Klíčová slova - ExxonMobil

img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
img

Ekonomický kalendář: Německé HDP, výsledky ropných spol. z USA

29.07.2022 Evropské futures trhy dnes poukazují na vyšší otevření seance na starém kontinentu. Nálada na globálních trzích se zlepšila po zveřejnění solidních zisků od společností Apple a Amazon. Na devizovém trhu však lze pozorovat poněkud rizikové nálady, přičemž mezi měnami G10 vede CHF a JPY.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

BBC: V Petrohradu se koná slet ruské elity na pozadí války proti Ukrajině

16.06.2022 Bez ohledu na válku, sankce a mezinárodní izolaci se v Petrohradu odehraje další ekonomické fórum, v jehož názvu se dokonce zachoval přívlastek "mezinárodní". Ruská redakce BBC zkoumala, zda Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) zůstalo hlavní společenskou událostí putinovského Ruska, anebo spíše jde o "hostinu během moru".
img

Ruskou státní firmu Rosněfť nejvíce zasáhl pokles těžby ropy v Rusku

24.05.2022 Ruská státní ropná společnost Rosněfť, kterou řídí blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina Igor Sečin, zaznamenala od invaze ruských vojsk na Ukrajinu největší pokles produkce ve srovnání s ostatními těžaři. Na celkovém snížení těžby v zemi od invaze se Rosněfť spolu se svými dceřinými společnostmi podílela dvěma třetinami, ukazují podle agentury Bloomberg údaje ruského ministerstva energetiky. Je to zhruba dvojnásobek podílu firmy na celkové těžbě, což znamená, že Rosněfť byla zasažena neúměrně.
C:\fakepath\eurusd-26042022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 26.4.2022

26.04.2022 Americké akcie včera navzdory počátečnímu poklesu posílily. Výrazný růst vykázaly akcie internetové společnosti Twitter, které těžily z dohody o převzetí podniku miliardářem Elonem Muskem. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,70 procenta a uzavřel na 34.049,46 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,57 procenta na 4296,12 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil dokonce 1,29 procenta na 13.004,85 bodu.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Ranní shrnutí (08.03.2022)

08.03.2022 Americké indexy včera klesly kvůli prudkému růstu cen energetických komodit. S&P 500 klesl o 2,95 %, Dow Jones klesl o 2,37 % a Nasdaq se propadl o 3,62 %. Russell 2000 se posunul téměř o 2,5 % níže.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

04.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl pozastavit prodej svých produktů a služeb v Rusku; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\ropa2.jpg

Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a plyn, řekl šéf Naftogazu

04.03.2022 Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a zemní plyn, řekl včera v rozhovoru s BBC šéf největší ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko. Protiruské sankce by podle něj měly být přísnější a zaměřené přímo na energetiku. Aby se válka přestala šířit, Západ by podle něj "měl udělat jasnou volbu a zbavit se závislosti na ruském plynu a ropě".
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

02.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (největší evropské logistické firmy DHL a Kühne+Nagel pozastavily kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu expedici zásilek do Ruska; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

ExxonMobil a výrobci letadel Airbus a Boeing omezí své aktivity v Rusku

02.03.2022 Evropský výrobce letadel Airbus zastavuje dodávky dílů a služeb ruským leteckým společnostem. Technickou podporu ruským aerolinkám zrušil také americký výrobce letecké techniky Boeing. Své aktivity v Rusku ukončuje kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu i těžařská společnost ExxonMobil či Apple.
img

Ranné zhrnutie (02.03.2022)

02.03.2022 Americké indexy zakončili včerajšie obchodovanie nižšie, keďže konflikt na Ukrajine ohrozuje dodávateľské reťazce a ťahá ceny komodít nahor. S&P 500 klesol o 1,55 %, Dow Jones o 1,76 % a Nasdaq o 1,59 %. Russell 2000 klesol o 1,93 %.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy kvůli obavám o dodávky vystoupily na další sedmileté maximum

02.03.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu a při asijském obchodování vystoupily na další sedmileté maximum. Na trhu se zvyšují obavy z přerušení dodávek kvůli sankcím uvalených na ruské banky v souvislosti s prohlubujícím se konfliktem na Ukrajině. Obchodníci se snaží hledat alternativní zdroje ropy, trh je však napjatý.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

FT: Největší ropné firmy se chystají k odkupům svých akcií za 38 miliard USD

21.02.2022 Sedm největších ropných společností se letos chystá k odkupům svých akcií v úhrnu za 38 miliard dolarů (téměř 813 miliard Kč), což je téměř rekord. Znamenalo by to maximum od roku 2008, kdy tyto podniky na odkup svých akcií vynaložily dohromady 46 miliard dolarů. Firmám to umožňují vysoké ceny surovin, píše na svém webu deník Financial Times (FT), který se odvolává na data analytické společnosti Bernstein Research.
img

Exploze v Nigérii vyhnala cenu ropy na 90 USD

04.02.2022 U pobřeží Nigérie explodovalo plavidlo s přibližně 2 mil. barelů ropy. To způsobilo nárůst cen ropy, přičemž cena WTI dosáhla 90 USD za barel
img

Americké ministerstvo energetiky schválilo druhé největší uvolnění ropy ze strategických rezerv

26.01.2022 Americké ministerstvo energetiky oznámilo, že půjčí 13,4 milionu barelů ropy ze strategických ropných rezerv jako součást obnoveného úsilí Bidenovy administrativy omezit rostoucí ceny ropy, které vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
img

Americká předobchodní fáze trhu, 6. ledna: hlavní příčinou poklesu amerického akciového trhu je Fed

06.01.2022 Během dnešního ranního čtvrtečního obchodování futures na Dow po včerejším prudkém poklesu mírně vzrostly. Vše se stalo kvůli zveřejnění zápisu Federálního rezervního systému z jeho prosincového zasedání, z něhož vyplynulo, že to regulátor myslí vážně.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Ekonomický kalendár: správy o HDP z Európy, hospodárske výsledky

29.10.2021 Európske indexové futures poukazujú na nižšie otvorenie obchodnej seansy na starom kontinente. Slabé zisky od Apple a Amazonu ovplyvňujú sentiment. Na dnes je však naplánovaných veľa zverejnení, ktoré môžu rozjasniť obraz. Správy o HDP za 3. štvrťrok z krajín EMU budú zverejnené počas dopoludnia, pričom najsledovanejšie bude nemecké dáta (10:00). Údaje z Francúzska zo začiatku dnešného dňa ukázali oveľa vyšší rast, ako sa očakávalo (3,0 % medzikvartálne vs. 2,1 % medzikvartálne sa očakávalo), takže prekvapenia môžeme vidieť aj v iných správach. USD sa môže stať o niečo volatilnejším v skorých popoludňajších hodinách, keď budú zverejnené mesačné základné údaje PCE. Medzi dnešnými reportérmi ziskov investori nájdu veľké ropné spoločnosti v USA – ExxonMobil, Chevron a Phillips 66.
img

Najzaujímavejšie hospodárske výsledky, ktoré budú zverejnené tento týždeň (26.07.2021)

26.07.2021 Výsledková sezóna na Wall Street za obdobie Q2 2021 je už nejaký čas v kurze. Investori by však mali byť na pozore, pretože tento týždeň bude veľmi dôležitý. Obchodníkom budú ponúkané správy z amerických veľkých firiem, ako aj veľkých technologických spoločností, počnúc správou od spoločnosti Tesla dnes po ukončení obchodovania na Wall Street. Zaujímavejšie to bude až v nasledujúcich dňoch, keď budú k dispozícii novinky od spoločností Facebook, Amazon, Apple, Alphabet a Microsoft. Týchto 5 akcií v súčasnosti predstavuje viac ako 22% indexu S&P 500. Ak k tomu pripočítame Teslu, dostaneme sa na takmer 25%. Netreba dodávať, že to nie sú jediné spoločnosti, ktoré majú tento týždeň zverejňovať výsledky, takže ide o nepochybne najlepší týždeň výsledkovej sezóny.
C:\fakepath\trader-13062021-1.png

Co mě naučil trading a co může trading naučit i vás

13.06.2021 Viděl jsem už celou řadu článků, které se zabývají tím, jak jisté návyky z práce a osobního života mohou být více než užitečné při obchodování na tradičních i kryptoměnových trzích. Napadlo vás ale někdy, jestli obchodování přináší něco naopak do vašeho života? Mě taky ne. Teda do teď!
img

Trh s ropou - top tri grafy

24.03.2021 Trh s ropou sa obchoduje v rastovom trende od začiatku novembra 2020. Cena však zaznamenala pokles po dosiahnutí nového postpandemického maxima v marci 2021. Pri pohľade na Brent (OIL) v dennom intervale vidíme, že cena sa dostala pod stúpajúci kanál a dosiahla kľúčovú podporu. Zelená plocha na nižšie uvedenom grafe je označená predchádzajúcimi cenovými reakciami, ako aj spodnou hranicou štruktúry Overbalance (najväčšia korekcia počas celého pohybu nahor, ktorý začal v apríli 2020). Ak sa kupujúcim podarí zastaviť poklesy, môže sa čoskoro začať ďalší impulz smerom nahor. Na druhej strane, prelomenie pod spomínanú úroveň môže spôsobiť väčší pohyb smerom nadol.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
img

SEC údajne vyšetruje spoločnosť Exxon pre oceňovanie aktív

15.01.2021 Akcie spoločnosti ExxonMobil (XOM.US) poklesli takmer o 5% po tom, čo denník The Wall Street Journal uviedol, že SEC začal vyšetrovanie ropného giganta po sťažnosti zamestnancov na informovanie o ocenení majetku. Sťažnosť ukazuje, že zamestnanci boli nútení „agresívne predpokladať“, ako rýchlo môže spoločnosť vrtať studne na svojich poliach v permskej kotline v Texase, aby tak odôvodnila vysoké ocenenie, ktoré chcela spoločnosť priradiť k majetku. Najmenej jeden z pracovníkov zapojených do sťažnosti bol minulý rok prepustený, uviedol pre WSJ informovaný zdroj. Sťažnosť viedla k vyšetrovaniu SEC, informovali zdroje. Hovorca spoločnosti Exxon - Casey Norton odmietol komentovať, či ide o vyšetrovanie.
img

Nejhodnotnější energetickou firmou USA se stala NextEra, místo ropy sází na vítr a solární panely

08.10.2020 Propad cen ropy a odklon od fosilních paliv změnil i pořadí nejhodnotnějších energetických firem v USA. Dosavadního lídra, ropnou skupinu ExxonMobil, přinejmenším dočasně přeskočila elektrárenská společnost NextEra Energy. Ta stále více sází na výrobu energie z větrných a solárních elektráren. "Zaznamenáváme ohromnou poptávku po obnovitelných zdrojích," řekl minulý týden generální ředitel NextEra Energy Jim Robo.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Kartel OPEC vznikl přesně před šedesáti lety. První schůzku svolala československá rodačka

13.09.2020 Měli krátce před přistáním na milánském letišti Linate. Jenže na ranveji už se nikdy neocitli. Ten podzimní den, 27. října 1962, se trosky havarovaného letounu, čtyřmístného stroje Morane Saulnier 760 B, našly v katastru vísky Bascapè, asi patnáct kilometrů od milánské ranveje. Při nehodě zahynuli všichni tři pasažéři, zkušený pilot Bertuzzi, s 11 260 nalétanými hodinami, americký novinář McHale a Enrico Mattei, prezident ropného konglomerátu ENI. Po něm zbyl poškozený zlatý prsten. Jeho detailní fotografie je zobrazena i na stránkách odborné studie dvou vědců z turínské polytechniky. Vydali ji roku 2009 a po téměř půlstoletí, zdá se, prokazuje to, o čem se po celou předchozí dobu jen šuškalo. Na palubě letadla tehdy opravdu explodovala nastražená bomba.
C:\fakepath\ex-02092020-lv.gif

ExxonMobil zvažuje snižování pracovních míst po celém světě

02.09.2020 Americká ropná společnost ExxonMobil chce kvůli vleklému útlumu v odvětví začít snižovat počet pracovních míst po celém světě. Část míst by mohla přesunout i do zemí s nižšími náklady na práci, uvedl s odkazem na interní informace server BusinessInsider. Mluvčí firmy Casey Norton agentuře Reuters řekl, že je zatím na konkrétní čísla brzy.
C:\fakepath\eurusd-02082020.png

Akcie v USA díky technologickým firmám vzrostly, dolar posílil

02.08.2020 Akcie ve Spojených státech v pátek posílily. K růstu přispěly hlavně výsledky hospodaření předních technologických firem. Zisk indexů S&P 500 a Dow Jones však zbrzdila nejistota kolem další vládní pomoci.
img

ExxonMobil i Chevron mají za druhé čtvrtletí hlubokou ztrátu

31.07.2020  Americké ropné koncerny ExxonMobil a Chevron vykázaly za druhé čtvrtletí hlubokou ztrátu. První z nich 1,1 miliardy dolarů (24,3 miliardy Kč), druhý 8,3 miliardy dolarů (183,3 miliardy Kč). V případě Exxonu je to navíc poprvé minimálně za 36 let, kdy má podnik ztrátu druhé čtvrtletí po sobě, uvedla dnes agentura Reuters. Pandemie nemoci covid-19 totiž citelně snížila poptávku po ropě i cenu suroviny.
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
img

BP kvůli propadu cen ropy odepíše majetek až za 17,5 miliardy USD

15.06.2020 Britský energetický gigant BP kvůli propadu cen ropy a zemního plynu, horšímu výhledu a plánované změně strategie odepíše majetek až za 17,5 miliardy dolarů (asi 418 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že po koronavirové pandemii očekává rychlejší posun od fosilních paliv k většímu využívání obnovitelných zdrojů energie. To je i součástí strategie BP.
img

Ropní piráti v západní Africe

28.04.2020 Ropné společnosti se potýkají s historickými propady cen černého zlata. Piráti v západní Africe ohrožují dodavatelské řetězce, posádky i přeplněné sklady ropy. Námořní lupiči si vybrali za cíl lodní posádky. Klesá cena ropy, ale ne lidského života.
C:\fakepath\ropa-06042020-lv.jpg

Raketový útok na ropné objekty v Iráku nezpůsobil škody

06.04.2020 Do blízkosti objektů zahraničních ropných firem v Iráku dnes dopadlo několik raket. Podle iráckých policejních zdrojů, které citovala agentura Reuters, nebyl nikdo zraněn a nejsou hlášeny ani hmotné škody. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
C:\fakepath\eurusd-02022020.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA prudce oslabily

02.02.2020 Americké akcie v pátek prudce oslabily, klíčový Dow Jonesův index má za sebou nejhorší den od loňského srpna. K propadu cen přispěly zejména obavy z ekonomických dopadů nového koronaviru, který se dál šíří. Vliv ale měly také nepříznivé statistiky z americké ekonomiky a horší výsledky hospodaření některých velkých firem. Dow Jonesův index a širší index S&P 500 zároveň smazaly veškeré zisky, které nabraly od začátku roku.
img

4 nejlepší ropné akcie roku 2020

23.01.2020 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
img

O 200 miliard dolarů vyšší hodnota během okamžiku, vstup podniku Saudi Aramco na burzu nemohl dopadnout lépe. V Rijádu se dnes píšou dějiny burzovního obchodování

11.12.2019 Dnes se píše další kapitola historie burzovního obchodování. A zatím zlatým písmem. Začíná se obchodovat s akciemi ropného podniku Saudi Aramco. Jedná se o největší primární úpis akcií dějin. A vypadá to s ním znamenitě. Akcie podniku dnes na rijádské burze rychle poskočily o deset procent, čímž dosáhly denního limitu. Tržní hodnota podniku tím pádem vzrostla na 1,88 bilionu dolarů, přičemž nelze vyloučit, že již zítra docílí psychologické úrovně dvou bilionů dolarů. Tím by podnik pokořil další metu dějin burzovního obchodování, neboť takovou hodnotu nikdy žádná burzovně obchodovaná společnost neměla.
img

Nejdražší firma světa bude po deseti letech opět z Asie, Saudi Aramco slibuje dividendu větší než český rozpočet na rok 2020

06.12.2019 Od příštího týdne bude mít svět novou celkově nejhodnotnější firmu – se štemplem z burzy. Na rijádské burze se totiž začne obchodovat s částí akcií dosud plně státního podniku Saudi Aramco, neboli Saudi Arabian Oil Co. Globálně nejziskovější podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, včera oznámil, že v rámci primárního úpisu svých akcií získá kapitál ve výši 25,6 miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že Aramco dá na burzu pouze 1,5 procenta svých akcií, a to za cenu odpovídající zhruba 8,50 dolaru za akcii, činí celková hodnota podniku 1,7 bilionu dolarů.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?

08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Saudi Aramco na burze

04.11.2019 Největší světový producent ropy Saudi Aramco už může na burzu. Předpokládaný prodej akcií se odhaduje na stamiliardy a očekávají se nabídky investorů.
img

Nejziskovější firma světa jde na burzu. Akcie ostatních firem padají

03.11.2019 Saúdskoarabský ropný podnik Saudi Aramco hodlá ještě do konce letošního roku vstoupit na rijádskou burzu. Korunní princ pouštního království Muhammad bin Salmán sní o tom, že by upsání akcií na burze mohlo podnik, který těží desetinu veškeré světové ropy, ohodnotit až na dva biliony dolarů. To by znamenalo, že firma je zhruba osmkrát hodnotnější než všechno to, co se letos vyprodukuje na území České republiky, tedy než hrubý domácí produkt Česka.
img

Ranní nadhoz - Tuzemský PMI ve výrobě by měl opět mírně klesnout

01.11.2019 Inflace v eurozóně za měsíc říjen dosáhla meziročního tempa 0,7 % a její jádrová složka pak 1,1 %. Růst cen tak hluboce zaostává za cílem Evropské centrální banky, která by její hodnotu ráda viděla těsně pod dvěma procenty. Na příštím zasedání se s tímto nedostatkem bude již potýkat nová šéfka ECB Ch. Lagardeová.
img

Investice do ropy – 4 nejlepší ropné akcie současnosti

31.10.2019 Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení. Pro investory by stále relativně levná cenová hladina ropy mohla nabídnout dlouhodobé možnosti vstupu pro vybrané ropné akcie.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Shrnutí obchodování: Akcie v USA smazaly počáteční ztráty, mírně silnější je i dolar

11.09.2019 Americké akcie včera oslabovaly, dolů je táhla zejména statistika z Číny, která znovu přispěla k obavám z recese globální ekonomiky. Investoři se zbavovali především akcií technologických firem, naopak akcie velkých průmyslových podniků zpevňovaly, a pomohly tak mírnit celkový pokles. Těsně před koncem obchodování hlavní indexy ztráty smazaly a dostaly se do zisku, výjimkou byl trh Nasdaq. Na forexových trzích se mírně zvyšoval kurz dolaru, pozornost se stáčela k nadcházejícímu zasedání Evropské centrální banky (ECB).
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 2.2.2018

02.02.2018 Česká národní banka zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 0,25 p.b. na 0,75 %. Dále zvýšila lombardní sazbu o 0,50 p.b. na 1,5 %. Diskontní sazba zůstala nezměněná. ČNB poprvé od uvedení intervencí publikovala svoji předpověď vývoje kurzu koruny vůči euru. Pro tento rok počítá s průměrným kurzem EUR/CZK 24,90, pro příští rok pak EUR/CZK 24,50. Koruna reagovala výrazným posílením a dnes ráno se pohybuje okolo EUR/CZK 25,20.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 1.2.2018

01.02.2018  Koruna sílí před dnešním měnověpolitickým jednání ČNB. Dnes ráno kurz posílil pod EUR/CZK 25,28. Krátce po obědě centrální banka, podle našeho odhadu, navýší 2-týdenní repo sazbu o 0,25 p.b. na 0,75 %. Na tiskové konferenci poté ČNB zveřejní svou novou makroekonomickou prognózu včetně projekce vývoje kurzu koruny. Široce očekávané navýšení repo sazby je v kurzu pravděpodobně již započítáno, důležitější zprávou dnes budou výsledky nové prognózy.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 31.1.2018

31.01.2018 Dnes vyjde lednová statistika míry nezaměstnanosti v Německu. Podle mediánu trhu i našeho odhadu by měla poklesnout o desetinu procentního bodu na 5,4 %. Celkový počet nezaměstnaných by podle mediánu trhu měl poklesnout o 17 tisíc.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 30.1.2018

30.01.2018 PCE deflátor v prosinci zpomalil o 0,1 p.b. na 1,7 % r/r. Růst spotřebitelských cen pod dvěma procenty představuje významný problém pro Fed, jelikož americká ekonomika roste nadprůměrným tempem a je potřeba utáhnout měnovou politiku. Americká centrální banka podle týmu RBI zvedne sazby rovnou třikrát tento rok. RBI odhaduje další zvýšení sazeb ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 29.1.2018

29.01.2018 Ekonomika USA vzrostla ve 4. čtvrtletí 2017 o 2,6 % č/č anualizovaně. Výsledek je tak poměrně hluboko pod očekáváním trhu (3,0 %). Negativní dopad na růst HDP měl především zahraniční obchod a pokles zásob (celkem -1,8 p.b.).
img

Norové zbohatli na ropě, ale ta nyní ztrácí jejich důvěru

29.11.2017 Norové na ropě obrovsky zbohatli. Nyní ale už nechtějí, aby jejich rezerva vytvořená na horší časy vydělávala právě na ropných firmách. Největší problém je, že mají nyní jejich akcie v držení fondu gigantickou hodnotu, asi kolem 35 miliard dolarů. Plánovaný odklon od současných investic do ropy a plynu je ale mnohem obtížnější operace, než když šlo o jinou komoditu, třeba o uhlí.
img

USA schvaluje daňovou reformu

16.11.2017 Obchodování na amerických akciových trzích je stále poznamenáno strachem z možných průtahů při schvalování daňové reformy v USA. Středeční seance se opět nesla v duchu mírnějších výprodejů, index Dow Jones oslabil o 0,6 % a dostal se na 23 271 bodů, technologický Nasdaq Composite poklesl o 0,47 % a dostal se na 6 706 bodů a benchmark index S&P 500 klesl o 0,55 % ke značce 2 564 bodů. Intradenní volatilita výrazně narostla , index VIX se ocitl nad hranicí 14 bodů, což je nejvýše za více než tři poslední měsíce.
ropa2.jpg

Proč cena ropy kvůli hurikánu Harvey klesá?

30.08.2017 Hurikán Harvey má vážný dopad na těžbu ropy v Texasu a Mexickém zálivu. Za normálních okolností by to vyvolalo obavy z nedostatku dodávek a zvýšilo ceny ropy. Nyní je to naopak. Ceny ropy se v pondělí snížily o téměř tři procenta, což byl nejvyšší pokles za téměř dva měsíce. A v propadu pokračují i dnes. Proč Harvey nezpůsobil růst cen ropy stejně jak je tomu u cen benzinu, ptá se CNN.
TOP5-28082017-LV-24.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.08.2017 1) Cena ropy WTI po průletu hurikánu Harvey nad americkým pobřežím Mexického zálivu během dnešního obchodování klesá. ExxonMobil, Shell, Phillips 66, Valero Energy či Marathon o víkendu po úderu tropické bouře oznámily nebo prodloužily výpadky v rafinerské činnosti v USA.
img

Kosmetický pokles indexu S&P 500 situaci nerozhýbal

30.07.2017 Americký akciový index S&P 500 za týden ztratil několik desetin bodu, na denním grafu se tedy nic nemění. Americké akcie pokračují v letní klidné jízdě na nové rekordy.
TOP5-03042017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.04.2017 1) Kurz koruny bezprostředně po ukončení intervencí může při extrémních výkyvech posílit k hranici 26 korun za euro, odhadují analytici. Vyloučit ale podle nich nelze ani krátkodobé oslabení až k 29 korun za euro. Dlouhodoběji by ovšem měla česká měna posilovat. Na konci roku by mohla být mezi 25,50 až 26,30 Kč/EUR, odhadují analytici oslovení ČTK.
img

Benzin v Česku zdražil. Na ceně se podepsala dohoda ropného kartelu OPEC

09.01.2017 Dohoda ropného kartelu OPEC z loňského roku má „stabilizovat“ ceny ropy, tedy z pohledu producentů dostat její cenu nahoru. Čísla dokládají, že tento cíl se podařilo splnit. Jak to ale bude fungovat v praxi, není jisté. Data zveřejňovaná kartelem nejsou čitelná a s cenami by mohli zahýbat jak Američané, tak Saúdové. Cena pohonných hmot začíná po dohodě růst i v Česku.
eurusd-02122016-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.12.2016

02.12.2016 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování smíšeně. Dow Jonesův index se díky bankovním a energetickým podnikům vyšplhal na nové rekordní maximum, zatímco indexy S&P 500 a Nasdaq stáhl dolů výrazný pokles akcií technologických společností.
img

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

02.08.2016 Nedávno jsem četl srovnání zajištěných fondů. Samotný obsah mě příliš nezaujal, ale napadlo mě, že bych bez problémů mohl vytvořit podobný „fond“ bez zbytečných poplatků. Asi bych ho nazval LYNX DOD High Yield USD zajištěný fond. Zní to dobře, ne? Jak tedy takový fond vytvořit?
img

Obchodní analýza indexu S&P 500 a měnového páru USD/JPY

22.07.2016 Americké akciové indexy i v tomto týdnu pokračovaly v růstu a navyšovaly svá historická maxima. Trhům pomáhá absence negativních zpráv a makrodat, lepší výsledky amerických společností (než snižované odhady) a samozřejmě posledně zmiňované odkupy vlastních akcií a nákupy centrálních bank. Například jen Švýcarská národní banka (SNB) drží akcie za 100 miliard USD. Z amerických titulů drží největší pozice v Apple, ExxonMobil, J&J, Microsoftu a P&G. Centrální banky také nadále demonstrují připravenost a ochotu k dalším podpůrným akcím (ECB, BoJ, BoE, Fed).
img

Dow Jones index – 5 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

08.10.2015 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud...
img

5 zajímavostí o indexu Dow Jones, které Vás překvapí

23.09.2014 Akciový index Dow Jones minulý týden zavřel na novém rekordu – 17 156,85. Dow Jones již po šestnácté v tomto roc...
img

V Evropě nenávratně zmizí 1,9 milionu pracovních míst, varuje studie

21.08.2013 Velké firmy v Evropě jen letos propustí přes 130 tisíc lidí pracujících v oblasti IT, financí a dalších podpůrných slu...
img

Zlato na rekordu, ropa a kovy dolů. Jak obchodovat americkou neshodu na dluhu?

25.07.2011 Víkend opět nepřinesl dohodu na navýšení dluhu Spojených států a přes ujišťování prezidenta Obamy, že chce dohody dojít do (během) dneška a podporu v tomto přesvědčení ze strany Republikánů i Demokratů se trhy připravují na to, jak reagovat, pokud snaha vyjde naprázdno (byť si tuto variantu spíše nikdo nepřipouští).
img

Daily: Klidné trhy pomáhají euru i libře k růstu

30.07.2010 Po mírném středečním výprodeji pokračovala lehce nervózní obchodní seance na finančních trzích také včera. D...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čína | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burzovní index | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | High Yield | IFO index | IPO | ISIN | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | PTR | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Split | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | Yield | Zajištěný fond | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Josef Košťál | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investovat | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie ropy | Akcie Shell | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | CZK | Denník | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investovat do zlata | ISM | Jak investovat | EBay | JP Morgan | Komoditní | Kurz akcie | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzy | Kurzy akcií | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodování s opcemi | Opční strategie | Paládium | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Surová ropa | Světové burzy | SWIFT | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | ROIC | CNBC | Rozkolísanost trhu | EIA | ING | Benzín | Buffett | Put | Back office | Báze | Buy | Cenově vážený index | Current Ratio | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Opční prémie | Overweight | Prospekt | Provozní marže | ROCE | ROE | Small caps | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | E-mini | Futures trhy | Retail | Burze | Commodities | Commodities trading | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | CNOOC | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | MSCI | Westpac | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | RBC Capital | Barrick Gold | BBC | UNCTAD | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | BB&T Wealth Management | Rada ČNB | Earnings | Bloomberg TV | Index německých akcií DAX | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Contango | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Bernstein Research | Náklady na zajištění | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Černé pondělí | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Akcie ropných společností | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Citi | S&P | Výzkumná společnost | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Šéf společnosti | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Mzdy | Market moving instituce | Úspěšné obchodování | Odhady trhu | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Obchodování v New Yorku | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | Audi | Politico | ex | Akcie firem | Rystad Energy | Finlord | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Vstup na burzu | JPMorgan Asset Management | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Sladká ropa | Breakout Trader | Zajištění portfolia | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin Cash | Protiruské sankce | FGE Energy | Cena platiny | Palladium | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Cena kryptoměny ethereum | Jak fungují akcie | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Long signál | Graf vývoje | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Pokles ceny | RDSA | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Czech Fund | Sanford C. Bernstein | I-Trader | Trh s ropou | Finanční skupina | Dodávky ropy | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Nejznámější kryptoměna | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Financial Times (FT) | Kryptoměna Bitcoin | Čínské firmy | Společnost Apple | Majetek | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Německé banky | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Poziční obchodníci | Obchodujte ropu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Micro futures | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | AMS | Tencent Holdings | Americké společnosti | Wealth Management | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Pokles cen | Německé HDP | Akcie automobilky | Aston Martin | Vanadiové akcie | Vanad | XTB Research | Akcia | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Akcie podniku | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Akcie automobilky Ford | Těžební zařízení | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Denní graf | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Finanční situace | Nejlepší vanadiové akcie | ESG | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Ceny benzínu | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | Nejziskovější firma | Nejziskovější firma světa | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | MSFT | Obchod | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Obchodní dohody | Těžba v USA | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Týdenní zpráva | Růst cen | Server BBC | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Čínský prezident | Největší pokles | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Nízké úrokové sazby | Vysoké ceny ropy | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | Trendová linie | INTC | Intel (INTC) | Walt Disney | AFP | FT | Domácí poptávka | Globální trh | Financovat | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Rozpočet na rok 2020 | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Nejdražší firma světa | Aranmka | Impuls | Standard Oil | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Výrazný pokles | Šinzó Abe | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Dějiny burzovního obchodování | Historie burzovního obchodování | Britové | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | EASA | Americká ropná společnost | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Londýnské akciové burzy | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Vivendi | Pivovary Staropramen | Jaderná elektrárna | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Automobil | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | COTTON | SUGAR | Uber | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | ACEA | Visa (V) | Průmyslové podniky | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | ETF roku 2020 | Hospodaření | Třetí světová válka | Světová válka | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | IKEA | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Zabití íránského generála | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Sezónnost | Budoucnost | Výsledky hospodaření | Poradenství | Nový rekord | Dow Jonesův akciový index | Dividendový aristokrat | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Britské společnosti | Ceny energií | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Davos | Prezident | Koronavirus | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Impérium | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | Americký ISM | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Universal Music Group | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Bentley | Společnost Berkshire Hathaway | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | WP | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Těžební kapacity | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Propady cen | Nízká cena ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Cenový vývoj | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Charles Dow | Historie | Aktuální situace | Nejslabší růst | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Státní televize | Německá automobilka | Škoda | Manufacturing | Demokraté | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Propad indexu | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Státní rozpočty | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Výroba automobilů | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Fiat Chrysler | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | VW | Vzdělávací webináře | Italové | Války | Schodek | Organizace | Microsoft (MSFT) | Realitní firmy | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Letecká společnost | Závislost | Práce | Tesla dnes | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | AOL | DPH | Španělský premiér | Ropný průmysl | Raketový útok | Ropné objekty | Eni | Skupina Eni | Globální trh s ropou | Cushing | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Ministři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | CIA | Snížení produkce | Nejvyšší soud | WMT | Delaware | Více peněz | GB00B03MLX29 | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Úspory | Hospodářské oživení | Růst cen v EU | Procter & Gamble | USD za barel | Američtí těžaři | Potravinové krize | Levná ropa | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | USO | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Situace na trhu s ropou | Celosvětová poptávka po ropě | Cena surové ropy | Surové ropy | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | WEI | Legendární investor | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Data z trhu práce | Ropní piráti | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | HDP report | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Akcie padají | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | UNWTO | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Velikost pozic | Wolt | Alternativní taxislužby | Skladování ropy | Rekordní zisk | Soud EU | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Dluhy | Členské státy | Nike (NKE) | NKE | Členské země | Merck | RBI | Dopad na cenu | Xiaomi | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Jukos | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Omezení produkce | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | JDE | Unie | ČR | Lukoil | Norilsk Nickel | Hertz | Akcie Intel | Výrobce aut | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Pozitivní sentiment | Internetová firma | CVC Capital | Square | Býčí trend | Bernard Looney | Index Nasdaq Composite | Ropná krize | Black Monday | Tržní hodnota BP | Oklahoma | Nevada | Investice do infrastruktury | Nestlé | Novo Nordisk | Sanofi | Podpůrné programy | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | Banka JP Morgan | Snížení nákladů | Výrobci aut | Index německých akcií | Státní pomoc | Velké investice | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Sony | Johnson & Johnson | KLM | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Chrysler | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Makro zprávy | Společnost Amazon | Noble Energy | Softwarový gigant | Společnost XTB | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Exchange Traded Commodity | HDP za Q2 | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Nárůst volatility | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Čínská společnost | Turistický ruch | Caixin | Interní informace | Cenové hladiny | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Rystad | Goodyear | Výrobce pneumatik | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Coca-Cola | Analýza ceny | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Rentabilita | Řecký premiér | Inspirace | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Universal Music | Elektromobily | Politici | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | McAfee | Antimonopolní úřad | NextEra | Energetický sektor | Měnový fond | Libye | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Jack Dorsey | Akciové portfolio | Koncern | Embargo | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Reebok | Intel | Výrobce čipů | JPM | GS | Pokles indexu | Futures na ropu | Bed Bath & Beyond | XOM | CVX | ABBV | Očekávané výnosy | Výsledky voleb | Oživení ekonomiky USA | Klesající dolar | Apollo | Apollo Global Management | MRNA | Ministr zdravotnictví | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Ministerstvo energetiky | Nio | Společnost DoorDash | Výběr akcií | Futures na DAX | Siemens | Munich Re | Deutsche Post | Vonovia | Munich | H&M | Očkování | LEN | Mutace koronaviru | Mutace viru | MGM | Boeing 737 Max | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Brands | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Carrefour | Couche-Tard | Rostoucí ceny ropy | Situace na trhu | Toshiba | VTB | DHL | United Parcel Service | Philips | UPS | Express | ROI | Globální letecká osobní doprava | Brent (OIL) | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | ABBV.US | Předpověď ceny | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Rizika a příležitosti | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | Evropský výrobce letecké techniky | Air | Celosvětová poptávka | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | XOM.US | Špinavá energie | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Společnost Nokia | Vysoké dividendy | Ropné futures | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Hodnota trhu kryptoměn | Harley-Davidson | Debut na trhu Nasdaq | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Akcie internetové společnosti | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Zpráva amerického ministerstva práce | Japonský konglomerát | Royal Dutch Shell A | Těžaři | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | API | About You | Politická rizika | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Salvador | Plány | Příležitosti | Úroveň supportu | Dodávky plynu | Prodej | Mali | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Graf akcie | Regulační úřad | Zajištění bezpečnosti | Didi | CO2 | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Plány obnovy | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | PG | Walgreens Boots Alliance | GlobalFoundries | Roger | Odvětví | Nedostatek potravin | Divize | Rotterdam | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Energetická skupina | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | University of Michigan | Devon Energy | Occidental Petroleum | Phillips 66 | PSX.US | Phillips 66 (PSX.US) | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | TWS | VIAC | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Cena kryptoměny | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | SpaceX | Republikánský senátor | ASX | Indexy v Číně | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Dna | Prazdroj | Rychlý růst | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Energetika | Los Angeles | Luxusní značky | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Zemní plyn (LNG) | Gamble | Apple Pay | Mathias Cormann | Mediální podnik | Trader Workstation (TWS) | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Procter & Gamble (PG.US) | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Schlumberger | Snap | Pozornost | Volvo Cars | Robert Habeck | AbbVie (ABBV.US) | Colgate-Palmolive | Colgate-Palmolive (CL.US) | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Odkupy akcií | Daimler Truck | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | TIM | Ruský trh | Změny klimatu | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Akcie společnosti Twitter | Parag Agrawal | Těžařská společnost | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Rozšíření | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Bidenova administrativa | Banka HSBC | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Kasym-Žomart Tokajev | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Válka na Ukrajině | Analytik trhů | Shell Plc | Royal Dutch | Ericsson | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | BBC News | Invaze na Ukrajinu | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Největší ropné firmy | TotalEnergies | Velkorysost k akcionářům | Odkup svých akcií | Sankce | DNR | LNR | DNR a LNR | Luhanské lidové republiky | Prudký růst ceny ropy | Konflikt na Ukrajině | Ruské banky | Ruská banka | Green Deal | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Kamaz | Západní společnosti | Francouzská energetická skupina | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Internetová společnost Google | Společnost Google | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Vlastnictví | Správní rada | Pokles produkce | Wall Street výsledky | Šéfové | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | Marketingová komunikace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Extrémní růst
Extrémní strach
Extrémní volatilita
Extrémní volatilita na trzích
Extrémní výkyvy
Extrémní výkyvy na peněžních trzích
ExtStock
Exxon
ExxonFX
Exxon Mobil

Následující klíčová slova

Exxon Mobil akcie
Exxon Mobil Corporation (XOM)
Exxon Mobil (XOM)
Exxon (XOM.US)
EXY
EY
EY Global IPO Trends
EY ITEM
EY Item Club
EY Terence Ho
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
eToro
Deltastock
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít