Sobota 20. července 2024 14:12
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
InstaForex

Analytici společnosti

img

Francouzská Fnac Darty chce s podporou Křetínského koupit italskou firmu Unieuro

18.07.2024 Francouzská maloobchodní společnost Fnac Darty učinila spolu s investiční firmou Ruby Equity Investment nabídku na koupi předního italského distributora spotřební elektroniky Unieuro, a to zhruba za 249 milionů eur (6,3 miliardy Kč). Spojením by vznikl lídr na trhu prodeje spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v jižní a západní Evropě, uvedla dnes agentura Reuters. Ruby je dceřinou společností firmy Vesa Equity Investment, hlavního akcionáře Fnac Darty ovládaného českým miliardářem Danielem Křetínským.
img

Ranní shrnutí (12.07.2024)

12.07.2024 Americké indexy uzavřely včerejší seanci výrazně pod tlakem vlny výprodejů v hlavním technologickém sektoru. Nasdaq 100 ztratil téměř -2,2 %, S&P 500 téměř -0,9 %, ale DJIA uzavřel seanci beze změny, zatímco Russell 2000 se vyšplhal o více než 3,5 % výše, na úrovně, které nebyly k vidění od místních maxim v březnu letošního roku.
img

Pšenice ztrácí téměř 4 % 📉

08.07.2024 Futures na pšenici dnes ustoupily o téměř 4 %, i když výprodej v jednu chvíli dosáhl téměř 5 %. Po červnu příznivém pro úrodu naznačují předpovědi počasí teplejší počasí v polovině července, což v této fázi podporuje medvědí náladu u kontraktů na pšenici a kukuřici. Také stabilizace dolaru po slabém týdnu pro "zelenou bankovku" v minulém týdnu podporuje vybírání zisků na trhu zemědělských komodit.
img

Každoroční průzkum ESG společnosti Fidelity International odhalil, že společnosti mají i nadále zájem zapojit se do této problematiky

18.06.2024 Dosažení nulových emisí je zásadní pro přežití naší planety, nicméně dosažení tohoto cíle je stále jednou z nejtěžších výzev, kterým svět doposud čelil. Povzbudivé je, že podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (Fidelity) v oblasti ESG mají společnosti i nadále zájem spolupracovat se svými podílníky na tom, jak zlepšit úsilí v oblasti udržitelnosti. Uvědomují si totiž rychle se měnící fyzické i ekonomické prostředí, a i posuny v regulaci kolem nás.
img

Maersk ztrácí téměř 5 % 📉Lodní skupiny pod tlakem scénáře příměří v Gaze

11.06.2024 Akcie významných světových provozovatelů kontejnerových lodí, jako jsou Hapag Lloyd (HLAG.DE), ZIM (ZIM.US) a Maersk (MAERSKA.DK), se dnes dostaly pod tlak. Největší světový kontejnerový přepravce Maersk dnes klesl o 5 % a pod tlakem byl již několik dní poté, co Deutsche Bank snížila rating společnosti.
img

Ropa prohlubuje poklesy kvůli rozhodnutí OPEC+📉

04.06.2024 Po včerejším rozhodnutí OPEC+ ustoupit od dobrovolného omezení těžby může struktura trhu s ropou naznačovat větší tlak v následujících měsících. Poklesy se nezastavily na 78 dolarech a dnes kontrakty ropy Brent testují oblast pod 77 dolary za barel. Někteří analytici očekávají, že slabší makroekonomická data v roce 2025 a nižší poptávka se zlepšenou nabídkou by mohly dále zatížit ceny „černého zlata“.Nižší ceny ropy jsou samozřejmě pro akciový trh pozitivní a spolu se slabšími daty z USA (včerejší slabý výrobní ISM) jistě přispívají k o něco „holubičímu“ obrazu ve Fedu v poslední době. Zajímavé však je, že dnes kontrakty dolarového indexu získávají více než 0,2 %
img

Apple čeká 1. čtvrtletí 📊Pomůže umělá inteligence a služby při zpomalení prodejů iPhonů?

02.05.2024 Dnes po skončení obchodní seance na Wall Street představí finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku společnost Apple (AAPL.US), která nedávno ztratila status největší společnosti na Wall Street, když ji sesadil Microsoft. Investoři to vzali jako důkaz, že cupertinská společnost se začíná stávat "nájezdníkem" v oblasti služeb umělé inteligence a nebude z toho cítit výrazný tahoun poptávky po produktech a maržích. Investoři očekávají, že zisky a tržby společnosti (již 5. čtvrtletí po sobě) budou vykazovat klesající meziroční růst. V dnešní zprávě budou investoři sledovat, nakolik AI a odolné služby s vysokou marží vyváží téměř jistě mnohem nižší prodeje iPhonů, které v 1. čtvrtletí ztratily zhruba 20 % podílu na trhu v Číně, kdysi klíčovém motoru expanze Applu. Opční trh po této zprávě počítá s přibližně 4% volatilitou ceny akcií společnosti Apple.
img

Biogen zveřejní výsledky za 1. čtvrtletí 📊Patient Capital vidí příležitost v léku na Alzhaimer

23.04.2024 Americká biofarmaceutická společnost Biogen (BIIB.US) oznámí své výsledky zítra; před otevřením Wall Street. O své postřehy se s investory podělil hodnotově orientovaný fond Patient Capital Management na téma "Opportunity Equity Strategy". Komentující společnost uvedla, že v prvním čtvrtletí fond svým investorům poskytl 11,8% výnos bez poplatků, zatímco index S&P 500 vykázal 10,6% zisk. Společnost uvedla, že jednou z jejích největších investičních voleb v 1. čtvrtletí byly akcie americké farmaceutické společnosti Biogen (BIIB.US). Biogen objevuje, vyvíjí, vyrábí a dodává terapie pro léčbu neurologických a neurodegenerativních onemocnění. Akcie společnosti byly po mnoho měsíců pod prodejním tlakem a od dubna 2023 ztratily více než 30 %. Dnes se akcie obchodují beze změny.
img

📊Podpoří zisky TSMC Q1 Nasdaq? Co od společnosti čekat?🔍

17.04.2024 Největší smluvní výrobce polovodičů, Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US), oznámí své finanční výsledky zítra, pravděpodobně kolem 8:30, protože konferenční hovor o výdělcích je naplánován na 9:00. Zpráva se pravděpodobně ukáže jako hlavní akciová událost týdne a odpoví na další otázky trhu ohledně trajektorie růstu technologických společností a trendu AI. Trh očekává, že společnost vykáže růst zisků, tažený především trendem AI a objednávkami od Nvidie. Zdá se, že zpráva TSMC by se mohla ukázat jako klíčová pro širší technologický akciový sektor, přičemž v dubnu vykázalo zisky několik BigTech společností. Otázkou je, zda bude celková slabost na trhu smartphonů (dodávky Applu klesly o 9,6 % v 1. čtvrtletí 2024) vykompenzována silnou poptávkou po čipech AI? Akcie společnosti během dnešního zasedání na Tchaj-wanu vzrostly téměř o 2,5 % a tržby za 1. čtvrtletí byly podle meziročních ukazatelů velmi silné (ale nižší než 20 % předpovědi společnosti pro FY 2024).
img

Tři body, proč manažeři Fidelity International lépe řídí svá portfolia

08.04.2024 Během diskuzí s týmem systematických akciových investic společnosti Fidelity International se stále znovu vynořují tři klíče k lepšímu uchopení investic. První z nich - "opakovatelnost" (repeatability) - je podstatou práce tohoto týmu, který se snaží aplikovat kvantitativní techniky na kvalitativní dovednosti lidí.
img

Ze zákulisí růstu na Wall Street: vliv údajů o zaměstnanosti na akciový trh

08.04.2024 Na konci obchodního týdne zaznamenaly americké akciové trhy zisky díky optimistické zprávě o zaměstnanosti, která potvrdila sílu ekonomiky země. To posílilo důvěru, že by mohlo dojít k oddálení hospodářského poklesu, a to navzdory spekulacím, že Federální rezervní systém možná přehodnotí plány na úpravu úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-04042024-57-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po výstupu na pětiměsíční maximum mírně klesají

04.04.2024 Ceny ropy po výstupu na nejvyšší hodnoty za pět měsíců dnes mírně klesají. Jejich ztráty ale stále brzdí obavy o dodávky, protože těžba hlavních producentů zůstává omezená a geopolitické napětí zvyšuje rizika pro dodávky ropy.
img

Aehr Test se snaží stabilizovat po 22% výprodeji způsobeném zpomalením prodeje EV

26.03.2024 Společnost Aehr Test Systems (AEHR.US), která vyrábí a testuje polovodiče používané mimo jiné na trhu s elektromobily, již podruhé za rok revidovala své prognózy pro rok 2024 směrem dolů. Meziroční tempo růstu společnosti bude 0 % oproti působivým 50 % očekávaným na začátku podzimu 2023. Aehr očekává neočekávanou ztrátu na akcii ve svých odhadovaných výsledcích za třetí fiskální čtvrtletí končící 29. února 2024. V důsledku toho včera akcie společnosti společnost, která se v listopadu 2023 stále obchodovala za 50 USD, se propadla o 22 % a dnes se na předprodeji obchoduje téměř o 1 % výše za 11,3 USD za akcii.
img

Apple ztrácí 3 % kvůli antimonopolní žalobě DoJ 📉

21.03.2024 Zprávy o vyšetřování amerického ministerstva spravedlnosti (DoJ) zaměřeném proti společnosti Apple (AAPL.US) způsobily, že akcie tohoto giganta dnes ztratily téměř 3 % a patří mezi nejslabší "large-caps" ve Státech. Analytici Wedbush Securities uvedli, že společnost bude pravděpodobně čelit bezprecedentnímu případu ze strany regulátora. Zprávy médií naznačují, že ministerstvo spravedlnosti může společnost zažalovat ještě dnes. Není jasné, jakou částku budou právníci požadovat.
img

Morning wrap (20.08.2024)

20.03.2024 Indexy na Wall Street uzavřely včerejší seanci v dobré náladě, přičemž společnosti Nvidia se podařilo odolat vybírání zisků a posílit o více než 1 % a vrátit se do oblasti 900 USD za akcii, ačkoli akcie společnosti Super Micro Computers zlevnily o téměř 10 %.
img

Akcie společnosti Dell posílily o 28 % díky prodejům serverů s umělou inteligencí 📈

01.03.2024 Akcie společnosti Dell Technologies (DELL.US) dnes po oznámení lepších než očekávaných výsledků za čtvrté čtvrtletí vzrostly o více než 28 %, čímž se znovu rozproudila nálada investorů kolem umělé inteligence. Společnost svůj úspěch přičítá silné poptávce po serverech s umělou inteligencí a očekává postupné zlepšování obchodních výsledků v segmentu hromadných úložišť a osobních počítačů. Dell předpokládá průměrný roční růst tržeb o 3 až 4 % a nejméně 8% nárůst upraveného zisku na akcii, čímž překonává očekávání trhu, který počítá se stabilním růstem.
img

Solana posiluje o 15 % 📈, býčí nálada se rozšiřuje

29.02.2024 Dnes jsou kryptoměny svědky výrazných zisků, které jsou podpořeny silným výkonem bitcoinu a jeho dočasným bočním trendem kolem 62 000 USD. Zatímco Bitcoin je od svých historických maxim vzdálen méně než 10 %, menší kryptoměny těží ze zvýšeného přílivu kapitálu do tohoto sektoru. Někteří investoři se řídí známým scénářem kryptotrhu, kdy se kapitál postupně přesouvá od Bitcoinu do menších projektů, jako je Ethereum, Solana a Cardano, přičemž poslední dva jmenované dnes vedou.
img

Fidelity International: Průzkum „Analyst Survey“ sbírá informace každých deset minut

27.02.2024 Průzkum Fidelity Analyst Survey čerpá ze zkušeností našeho globálního výzkumného týmu a pomáhá vám utvořit si názor na to, jak se bude v příštích měsících dařit podnikům z různých odvětví a regionů. Průzkum existuje již více než deset let a odvádí dobrou práci.
img

Ethereum poprvé za 2 roky překonalo hranici 3 000 USD

21.02.2024 Ethereum od 20. února překonalo hranici 3000 dolarů, což představuje významný milník, který nebyl zaznamenán od dubna 2022. Tento úspěch podtrhuje silný vzestup ocenění této kryptoměny, přičemž cena ETH eskalovala z 2 881 USD o pouhý den dříve. Tento nárůst také představuje působivé zvýšení o 4 % během pouhých 24 hodin a ohromující 74% nárůst za předchozí rok, kdy dosáhl vrcholu na úrovni 3 000,97 USD.
img

Ethereum má šanci stát se dalším institucionálním favoritem

20.02.2024 Nedávný prudký nárůst hodnoty bitcoinu, který se z velké části připisuje zavedení burzovně obchodovaných fondů (ETF), přiměl analytiky obrátit pozornost k ethereu (ETH), druhé největší kryptoměně. Podle výzkumné zprávy makléřské společnosti Bernstein vystupuje ETH jako potenciální kandidát na schválení ETF ze strany americké Komise pro cenné papíry (SEC).
img

Býčí jízda bitcoinu se rozhořívá: Obchodníci se v opčním šílenství s vysokými sázkami zaměřují na 80 000 dolarů

16.02.2024 Poté, co Bitcoin překonal hranici 52 000 USD, došlo k výrazné změně v náladě investorů, kteří zaznamenali zvýšený zájem o kupní opce na Bitcoin s ambiciózními realizačními cenami. Tento trend, zaměřený především na striky nad 60 000 USD, signalizuje robustní důvěru obchodníků v potenciál Bitcoinu k dalšímu růstu.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Investice do bitcoinu překročily jeden bilion USD

14.02.2024 Celkový objem peněz investovaných do bitcoinu dnes poprvé od listopadu 2021 překročil jeden bilion dolarů (23,7 bilionu Kč). Cenu nejznámější kryptoměny podporuje nadále příliv financí do amerických investičních fondů na spotové bitcoiny obchodovaných na burze (ETF). Od začátku února si připsala kolem 20 procent.
img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
img

Bitcoin se v historickém nárůstu ceny po debutu spotového ETF blíží k hranici 45 000 dolarů

08.02.2024 Bitcoin (BTC) se zbavil nedávných medvědích šepotů a ve středu se znovu probral k životu, vyškrábal se přes 44 000 dolarů a zaznamenal čtyřtýdenní maximum, když se toto špičkové kryptoaktivum přiblížilo k opěvované hranici 45 tisíc dolarů. Tento býčí nápor byl poháněn silným koktejlem faktorů, od obnovené akumulace ze strany velkých investorů přes rekordní maxima na amerických akciových trzích až po překvapivou změnu regulace z Thajska.
C:\fakepath\trader-07022024-61-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy po zprávě o vývoji zásob ve Spojených státech mírně rostou

07.02.2024 Ceny ropy dnes třetí den za sebou rostou. Podpořila je zpráva o zásobách ve Spojených státech, která ukázala, že zásoby benzinu v uplynulém týdnu proti očekávání klesly. V úterý navíc americká vláda snížila odhad růstu těžby.
img

Čínské indexy se snaží zastavit pokles 🚩

05.02.2024 Čínské indexy se po šesti poklesových seancích v řadě pokoušejí o návrat k růstu. Nedávná tvrdá opatření regulátorů trhu pouze dočasně zlepšila náladu kolem čínských blue-chip akcií. Po katastrofálním minulém týdnu byla čínská seance smíšená, hlavní indexy mírně posílily, ale indexy akcií menších společností CSI1000 a CSI2000 uzavřely seanci s masivním poklesem o 6,8 %, resp. 9,4 %.
img

AMD ztrácí 3 % před zprávou o výsledcích za 4. čtvrtletí 2023 📉

30.01.2024 Akcie výrobce čipů Advanced Micro Devices (AMD.US) vzrostly od poslední zprávy za 3. čtvrtletí 2023 o 80 %. Investoři doufají, že pokyny společnosti týkající se poptávkového cyklu v širším sektoru grafických čipů a "nového" trhu s čipy umělé inteligence poskytnou společnosti další palivo pro růst, neboť hlavním omezením pro trh s čipy umělé inteligence se zdá být neustále nabídka, nikoliv poptávka. Tradiční trhy s osobními počítači jsou pod tlakem a vzhledem k tomu, že podnikání společnosti AMD v oblasti umělé inteligence (na rozdíl od společnosti Nvidia) je v počátcích, může trh reagovat na možná nižší než přehnané prognózy výhledů odhadovaných ročních tržeb v oblasti umělé inteligence. To však nic nemění na tom, že Wall Street bude na základě zprávy a pokynů společnosti AMD nějakým způsobem budovat očekávání pro společnost Nvidia. Také stále omezený podíl Intelu na čipech AI může podpořit akcie AMD, pokud se trh ujistí, že se společnost bude o trh s pokročilými čipy AI dělit, a to téměř výhradně s Nvidií.
img

US Open: Wall Street se obchoduje o něco níže před klíčovými publikacemi 📌

30.01.2024 Futures naznačují mírně nižší otevření pro hotovostní seanci v USA. Investoři očekávají zveřejnění klíčových čtvrtletních a makroekonomických zpráv. Ihned po zahájení cash session bude zveřejněna zpráva JOLTS o nových volných pracovních místech a index Conference Board. Dnes, po uzavření relace, budou známy zprávy mimo jiné od Microsoftu, Alphabetu a AMD.
img

Denní shrnutí: Wall Street končí týden na nových historických maximech 📈

19.01.2024 Poslední obchodní seance tohoto týdne na evropských a amerických trzích je pozitivní. Akciové indexy si většinou připsaly mezidenní zisky, do značné míry ovlivněné "holubičím" makroprostředím a oživením po poklesech zaznamenaných v první polovině týdne.
C:\fakepath\trader-15012024-52-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy navzdory konfliktu na Blízkém východě klesají zhruba o procento

15.01.2024 Ceny ropy na začátku týdne mírně klesají. Pokračující konflikt na Blízkém východě má jen omezený dopad na těžbu a investoři si vybírají zisky z minulého týdne, kdy ropa přidala dvě procenta.
img

JAP225 roste o 1,2 % a dosahuje 34letého maxima, k čemuž přispívají přepravci 📈

15.01.2024 Futures na hlavní japonský akciový index Nikkei225 se dnes obchodují s více než 1,2% nárůstem a spotový benchmark se během asijské seance vyšplhal na úroveň 36 008 bodů, což je nejvyšší hodnota od více než 34 let (únor 1990). Ceny akcií podporuje další stabilizace japonského jenu na nižších úrovních a pokles výnosů amerických dluhopisů. Investoři se na TSE zaměřují na akcie vývozců a přepravců, u nichž se mohou v důsledku zvýšených geopolitických rizik zvýšit marže a přepravní sazby.
C:\fakepath\20240105-10012024.jpg

Aktuální sentiment na americkém akciovém trhu

10.01.2024 Poslední kvartál roku 2023 nezačal moc optimisticky. Po fantastickém růstu v 1. pololetí přišel ne příliš optimistický srpen, září a říjen, kdy hlavní americké akciové indexy uzavřely ve ztrátě a zdálo se, že skvělý růst amerických akcií je u konce. Měsíce listopad a prosinec však přinesly velké překvapení. Na akciový trh se vrátila dobrá nálada a optimismus, hlavní americké akciové indexy zaznamenaly sérii 9 týdnů nepřetržitého růstu a zakončily rok 2023 blízko svých historických maxim.
img

Výsledky Nvidie za 3. čtvrtletí 🕤 Co očekávat od výsledkového reportu? 📊

21.11.2023 Dnes po skončení seance na Wall Street představí společnost Nvidia (NVDA.US) své výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Investoři budou věnovat velkou pozornost nejen čtvrtletní dynamice, která v poslední době doslova rozmetala očekávání analytiků, ale zejména výhledu na další čtvrtletí. Společnost je zodpovědná za výrobu nejvýkonnějších čipů umělé inteligence, které se používají ke zvýšení výpočetního výkonu modelů umělé inteligence, v datových centrech. S ohledem na to může Wall Street pohlížet na zprávy společnosti Nvidia jako na měřítko zájmu o umělou inteligenci. V důsledku toho by zpráva mohla mít významný dopad na celý index Nasdaq 100, který se v poslední době vyšplhal na úroveň nevídanou od počátku roku 2022.
img

Synaptics po výsledcích za 3. čtvrtletí a komentářích generálního ředitele roste o 14 %

10.11.2023 Akcie softwarové společnosti Synaptics (SYNA.US) se dnes obchodují s téměř 14% nárůstem, protože zisk a tržby v prvním fiskálním čtvrtletí (3. čtvrtletí 2023) překonaly očekávání Wall Street. Býky podpořily také výroky generálního ředitele.
img

Arista Networks po výkazu za 3. čtvrtletí vzrostl o 11 % 📈 Silný AI a cloud sektor

31.10.2023 Akcie Arista Networks (ANET.US) se dnes obchodují na dvouciferných maximech v reakci na finanční výsledky a výhled společnosti za 3. čtvrtletí, které výrazně překonaly prognózy Wall Street. Primárně byl čistý zisk velmi silný a zisk na akcii prudce vzrostl. Společnost je pod lupou Wall Street kvůli jejímu rychlému růstu a obchodnímu modelu, který ji staví jako příjemce širšího trendu umělé inteligence – příjmy společnosti Arista jsou založeny na síťových službách a softwaru a infrastruktuře pro databáze, které zaznamenávají růst a transformaci v prostředí soutěže o výpočetní výkon potřebný k rozšíření schopností algoritmů strojového učení.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Bloomberg: Čína dává najevo nulovou toleranci k prudkému zpomalení ekonomiky

25.10.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching naznačil, že prudké zpomalení ekonomického růstu a přetrvávající deflační rizika vláda nebude tolerovat a učinil řadu neobvyklých politických kroků, aby v druhé největší ekonomice světa podpořil náladu. V rozmezí 24 hodin Čína oznámila zvýšení celkového schodku veřejných financí nejvýše za posledních 30 let, představila balíček státních dluhopisů, který znamená odklon od tradičního modelu růstu, a prezident uskutečnil bezprecedentní cestu do centrální banky, čímž vyslal jasný signál o svém zaměření na ekonomiku, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-10102023-39-zm.png

Forex: Koruna je k euru nejslabší za poslední rok, k dolaru dnes stagnovala

10.10.2023 Koruna dnes oslabila k euru k nejslabším úrovním za poslední rok. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,59 EUR/CZK, proti pondělnímu podvečeru ztratila 13 haléřů, slabší zavírala naposledy loni v říjnu. Podle analytiků oslabením reagovala na dnešní zveřejnění dat o zářijové inflaci. Vůči americkému dolaru dnes česká měna stagnovala na 23,20 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
img

Odolnost, refinancování a riziko recese – investiční výhled Fidelity International na 4. čtvrtletí

02.10.2023 Trhy zatím prokázaly odolnost vůči hrozbě recese. Není však zdaleka jisté, že tomu tak bude i nadále. Poslední čtvrtletí bývá předzvěstí toho, co přinese rok následující. S ohledem na to Andrew McCaffery, globální CIO společnosti Fidelity International, nastiňuje tři témata, která budou provázet trhy na cestě do roku 2024.
C:\fakepath\trader-13092023-42-zm.jpg

Komodity: Ropu dál zdražuje očekávání, že nabídka bude do konce roku napjatá

13.09.2023 Ceny ropy dál rostou, vystoupaly na desetiměsíční maximum. Nahoru jim pomáhá očekávání, že nabídka bude do konce roku omezená. Tento trend nezvrátil ani nečekaný růst ropných zásob ve Spojených státech.
img

Gartner: Ceny elektromobilů a aut se spalovacím motorem se do roku 2027 srovnají

07.09.2023 Ceny automobilů s čistě elektrickým pohonem se podle analytiků do roku 2027 dostanou na úroveň cen srovnatelných vozů se spalovacím motorem. Uvedla to výzkumná společnost Gartner v dnešní tiskové zprávě. Předpověděla rovněž, že celosvětový odbyt osobních automobilů s elektrickým pohonem se v letošním roce zvýší o zhruba 35 procent na téměř 15 milionů vozů. V příštím roce počítá s nárůstem o zhruba 19 procent na téměř 18 milionů vozů.
img

Orsted ztrácí 6,5% po CEO investičním varovaní 📊 Akcie na 5 ročním minimu

05.09.2023 Dánská největší společnost v oblasti obnovitelné energie a instalaci větrných farem na moři (ORSTED.DK) dnes ztrácí více než 6,5 %. Před několika dny vedení společnosti varovalo před odložením programů pro výstavbu větrných farem v USA, a poklesy dnes zrychlily po komentářích od generálního ředitele Madsa Nippera.
C:\fakepath\trader-30082023-39-zm.png

Forex: Koruna mírně posílila k euru, vůči dolaru zpevnila o dvacetník

30.08.2023 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám, k euru jen mírně a vůči dolaru zhruba o dvacetník. Kolem 17:00 se obchodovala za 24,09 EUR/CZK a za 22,04 USD/CZK. Oproti úternímu podvečeru zpevnila k jednotné evropské měně o dva haléře a vůči americké měně o 22 haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
C:\fakepath\indexy-22082023.jpg

Akciové indexy nadále pod tlakem

22.08.2023 Data z trhů jsou jasná - indexům se nedaří, za což může z velké části ekonomické zpomalování Číny. Rozhodující pro krátkodobý vývoj by však mohl být tento týden. Proč?
img

Mimořádná daň z neočekávaných zisků děsí investory

17.08.2023 Velká Británie a Evropa se chopily vedení a zavedly mimořádnou daň z nadměrných zisků tzv. "windfall" daně na sektory energetiky a veřejných služeb a v poslední době i na banky. Spojené státy tak neučinily, možná se poučily ze svých chybných kroků při používání tohoto daňového nástroje v minulém století. Investoři však nemají rádi zavádění nových daní, což se projevilo minulý týden, kdy se trhy propadly po zprávě z Itálie, že bude uvalena nová daň z neočekávaných příjmů na banky.
img

Alphabet v předobchodní fázi stoupá o 7 % 📈 Silný zisk Googlu za 2. čtvrtletí a nárůst reklamy 📊

26.07.2023 Akcie jedné z nejvýznamnějších technologických společností, společnosti Alphabet (GOOGL.US), dnes před otevřením Wall Street stoupají o téměř 7 %. Výsledky za 2. čtvrtletí byly velmi dobré ve všech segmentech podnikání, přičemž rostly zisky z YouTube i z hlavní činnosti společnosti, kterou je reklama a vyhledávání v prohlížeči Google. Investoři pozitivně hodnotili také dopady umělé inteligence a služby Google Cloud. Tváří v tvář vyhlídkám na oživení v reklamním sektoru dnes posílila také společnost Meta Platforms (META.US, dříve Facebook), která bude výsledky reportovat po dnešní seanci.
C:\fakepath\trader-21072023-36-zm.png

Komodity: Ceny ropy rostou díky omezené nabídce a stimulačním opatřením v Číně

21.07.2023 Ceny ropy v závěru týdne rostou. Pomáhá jim omezená nabídka a stimulační opatření v Číně, která je druhým největším dovozcem ropy na světě.
C:\fakepath\trader-07072023-19-zm.png

Komodity: Ceny ropy se kvůli obavám o dodávky zvyšují, Brent stojí více než 77 dolarů

07.07.2023 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují a zisky si připisují i za celý týden. Obavy z nižších dodávek převážily nad obavami, že další zvyšování úrokových sazeb by mohlo zpomalit hospodářský růst a snížit poptávku po ropě. Kolem 17:45 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent růst o 1,4 procenta na 77,61 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 1,5 procenta na 72,86 USD za barel.
img

Akcie SuperMicro klesly o 6,5 % po obrovské rally v oblasti umělé inteligence 📉

13.06.2023 Společnost Super Micro Computers (SMCI.US) se zabývá především výrobou a prodejem tzv. serverových čipů a paměťových systémů pro datová centra velkých společností. Díky tomu nepřímo těží z rostoucí poptávky po aplikacích umělé inteligence. Od začátku roku její akcie vzrostly o neuvěřitelných 188 %. Dnes akcie na chvíli ztratily téměř 10 %, ale výprodej rychle umazávají.
img

Ceny ropy: Záhada roku 2023

05.05.2023 S rostoucími obavami investorů z nadcházející recese kolísají ceny ropy v důsledku nejistoty, která trápí finanční trhy. Ropa je jedním z druhů energie, která pohání růst průmyslu a ovlivňuje spotřebitelské ceny. V mnoha zemích světa se v důsledku vysokých cen energií výrazně zvýšila inflace.
img

Ceny ropy: Záhada roku 2023

05.05.2023 S rostoucími obavami investorů z nadcházející recese kolísají ceny ropy v důsledku nejistoty, která trápí finanční trh...
img

Evropská centrální banka bude dál bojovat s inflací, euro posílí

04.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 3,75 %. Jde o první standardní zvýšení sazeb od července loňského roku, kdy ECB začala s aktuálním cyklem zpřísňování své měnové politiky. Dosud zvyšovala sazby vždy o 50 nebo 75 bazických bodů. Trhy s tímto rozhodnutím spíše počítaly, i když někteří experti připouštěli další zvýšení o 0,5 procentního bodu. Mezi nimi byli i analytici společnosti Ebury. ECB totiž zatím nemá svůj boj s inflací vyhraný. Její jádrová složka se v dubnu držela na 5,6 %, tedy poblíž rekordních maxim. Silná dynamika cen napříč kategoriemi, jako jsou potraviny, zboží a služby, ukazuje, že inflační tlaky jsou silné v celé ekonomice.
img

Bankovní krize USA a její následky

26.04.2023 „Analytici Morgan Stanley předpovídají dlouhodobé dopady bankovní krize, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Penzijní a hedgeové fondy volí zlato

24.04.2023 Navzdory nadějím na nižší inflaci světové penzijní fondy stále neriskují. Zvyšují svůj zájem o zlato, rozšiřují své pozice. Podle nejnovější zprávy o řízení rizik společnosti Ortec Finance zveřejněné ve čtvrtek analytici společnosti uvedli, že jsou z 90 % přesvědčeni o poklesu inflace. Celosvětově více než polovina manažerů vládních penzijních fondů s celkovými AUM přes 3 bil. USD předpokládá, že inflace bude letos 3,3 % nebo dokonce nižší. Tento předpoklad je již mnohem nižší než loňský průzkum, který předpovídal inflaci kolem 6,4 %. Průzkum také ukázal, že pouze 10 % globálních správců aktiv věří, že inflace přesáhne 6 %.
img

USDIDX se po komentáři Bostice z Fedu snaží odrazit vzhůru

14.04.2023 Americký dolarový index se snaží zastavit vedoucí medvědí trend, ačkoli banka JPMorgan naznačila, že dochází ke zhoršení "váženého průměru" ekonomického výhledu, a Credit Suisse dnes aktualizovala svou prognózu a dává 80 % pravděpodobnost recese v USA v příštích 12 měsících oproti dřívější projekci 60 % pravděpodobnosti. Analytici společnosti BlackRock v čele s předsedou představenstva fondu Laurencem D. Finkem navíc naznačují, že inflace může být v příštích letech stále zvýšená, což by mohlo ukazovat na stagflační scénář - nepříznivý pro akciový trh a potenciálně i pro americký dolar. K americké ekonomice se dnes vyjádřil také Raphael Bostic z atlantského Fedu. Jeho komentář mírně posílil americký dolar a podpořil šance na květnové zvýšení sazeb.
img

Akcie týdne - C3.ai (13.04.2022)

13.04.2023 Softwarová společnost C3.ai (AI.US) je jedním z největších příjemců zájmu o umělou inteligenci. A jak naznačuje samotný burzovní ticker, je jednou z mála společností, které nabízejí přímou expozici ve vývoji produktů založených na umělé inteligenci. Analytici společnosti DA Davidson označili její technologii za průlomovou a přirovnali ji k raným disruptivním produktům společnosti Microsoft. Společnost má obchodní dohody s technologickými gignaty, jako jsou Amazon Web Services a Google Cloud, s nimiž ve 4. čtvrtletí 2022 identifikovala více než 350 nových obchodních aplikací.
img

Oči se upírají na zprávu o NFP, RBNZ překvapuje trhy

05.04.2023 V pátek bude pozornost investorů a obchodníků upoutávat zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA. Federální rezervní systém bere zprávy NFP v úvahu při hodnocení své měnové politiky, přičemž stojí za zmínku, že údaje o NFP byly v roce 2023 konzistentně vyšší, než se očekávalo.
img

Co podporuje ceny zlata a ropy? Oživení v Číně a slabší dolar

14.03.2023 V pondělním asijském obchodování stouply ceny ropy, čímž zvrátily slabý začátek, když oživení čínské poptávky a slabší dolar trh podpořily. Trh je rozrušený vyhlídkou na pokračující zvyšování úrokových sazeb v USA.
img

Salesforce roste díky optimistickému finančnímu výhledu

02.03.2023 Akcie společnosti Salesforce (CRM.US) se obchodují o 10,0 % výše, protože softwarová společnost zveřejnila lepší než očekávané čtvrtletní výsledky a vydala optimistické pokyny. Generální ředitel Marc Benioff uvedl, že společnost bude usilovat o zvýšení zisku, aby odrazila tlak řady aktivistických investorů, včetně společností Elliott Capital Management a Starboard Value.
img

Bude TikTok první obětí studené války US - Čína ?

02.03.2023 Zahraniční výbor Sněmovny reprezentantů Spojených států ve středu hlasoval pro zákon, který by dal Joe Bidenovi pravomoc účinně zakázat TikTok ve Spojených státech;
img

NATGAS se pohybuje nejvýše od 1. února 📈

27.02.2023 Díky perspektivě rostoucí poptávky dnes futures na zemní plyn rozšířily zisky z minulého týdne a ignorovaly zpomalení v amerických zpracovatelských závodech společnosti Cheniere (LNG.US). Objemy LNG proudící do dlouhodobě nefunkčního terminálu Freeport LNG vzrostly nad 0,7 Bcf/d, čímž stanovily nová maxima od loňského uzavření zařízení, a analytici očekávají další nárůst. Podle EBW Analytics Group začíná množství negativních faktorů obsažených v cenách plynu, včetně teplého počasí, pomalu ustupovat v souvislosti s návratem poptávky po Freeport LNG a odchodem "teplé zimy". Analytici společnosti Tudor-Pickering-Holt & Co (TPH) odhadují, že objemy ve Freeportu se v příštích týdnech nebo měsících zvýší na přibližně 2 miliardy kubických stop denně, nicméně upozorňují, že k opětovnému spuštění poslední ze tří cílových linek závodu bude zapotřebí souhlasu regulačních orgánů.
img

Palladium: Výzvy v roce 2023

23.02.2023 Obchodování s palladiem nemusí být tak populární jako obchodování se zlatem nebo stříbrem. Přesto palladium zůstává důležitým kovem, který pomáhá vyrábět mnoho výrobků, jež používáme v každodenním životě. Velké množství aplikací a omezená nabídka palladia přitahují pozornost investorů.
img

Paladium: Výzvy v roce 2023

23.02.2023 Obchodování s palladiem nemusí být tak populární jako obchodování se zlatem nebo stříbrem. Přesto palladium zůstává dů...
img

Ropa roste díky čínskému optimismu, trh se vyrovnává se zvýšenými zásobami v USA

16.02.2023 Ve čtvrtek ceny ropy stouply, jelikož naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně kompenzovaly ztráty, které způsobil silný dolar a velký nárůst zásob ropy v USA.
img

Americký dolar ustupuje z šestitýdenního maxima

16.02.2023 V ranním evropském obchodování klesl a vrátil část zisků z předchozí seance poté, co lepší než předchozí maloobchodní tržby v USA naznačily další zvyšování úrokových sazeb ze strany FEDu.
C:\fakepath\trader-15022023-39-zm.png

Forex: Koruna dál vylepšuje letitá maxima vůči euru, dnes zpevnila na 23,64 EUR/CZK

15.02.2023 Koruna dnes opět vylepšila svá víc než čtrnáctiletá maxima vůči euru. Oproti předchozímu závěru zpevnila o šest haléřů a okolo 17:00 se obchodovala v kurzu 23,64 EUR/CZK. Silnější byla naposledy na konci července 2008. Vůči dolaru česká měna naopak oslabila o sedm haléřů na 22,14 USD/CZK, vyplývá z informací na serveru Patria Online.
img

Začátkem týdne si drží dolarový index mírné zisky

14.02.2023 V pondělí se trhy stále vyhýbaly riziku, jelikož investoři sledovali geopolitickou situaci a před klíčovými událostmi tohoto týdne nepřijímali velké pozice.
img

Technologické odvětví stouplo o 50 % oproti minimům z minulého roku

13.02.2023 Akcie čipů patřily v roce 2022 k těm, které si vedly nejhůře, přičemž iShares Semiconductor ETF ztratil přes 35 % své hodnoty. Sektor ale tyto ztráty v tichosti dostává zpět a index od svých říjnových minim stoupl skoro o polovinu, čímž překonal hlavní americké indexy.
C:\fakepath\elektrina.png

Hodnota trhů s emisními povolenkami loni stoupla na rekordních 850 mld. eur

08.02.2023 Hodnota globálních trhů s emisními povolenkami v loňském roce stoupla o 14 procent na rekordních 850 miliard eur (20,2 bilionu Kč). Na trzích změnily majitele povolenky na zhruba 12,5 miliardy tun emisí oxidu uhličitého, což bylo o 20 procent méně než v předchozím roce. Hodnota trhu se však zvýšila kvůli růstu cen. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje analytiků společnosti Refinitiv.
img

Zlato se za posledních 7 měsíců pohybuje jen nepatrně, Powellův projev je očekáván

06.02.2023 V pondělí byly ceny zlata po nejhorším týdnu za posledních 7 měsíců nevýrazné a pozornost se aktuálně soustředí na diskusi s Jeromem Powellem, předsedou FEDu, poté, co silnější než očekávané údaje o zaměstnanosti v USA zvýšily strach z dalšího zpřísnění měnové politiky.
img

⚡ Meta Platforms před výsledkovým reportem. Překoná Zuckerbergova společnost očekávání Wall Street?

01.02.2023 Dnes po skončení americké obchodní seance oznámí společnost Meta Platforms (META.US) výsledky za 4. čtvrtletí 2022 a celý rok 2022, čímž zároveň zahájí výsledkovou sezónu gigantů ze Silicon Valley. Analytici předpokládají, že společnost vykáže třetí čtvrtletní pokles tržeb v řadě a 1. čtvrtletí 2023 bude slabé. Podaří se Marku Zuckerbergovi zlepšit náladu na Wall Street?
img

Kryptoměny jsou před zasedání Fedu slabší 📉 Očekáváme další nárůst volatility BTC?

01.02.2023 Kryptoměny se obchodují mírně slabší na pozadí smíšeného sentimentu na indexech před rozhodnutím Federálního rezervního systému a konferencí šéfa Fedu Jeroma Powella, která potenciálně zajistí aktivům riziko vysoké volatility. Bitcoin se snaží udržet poblíž 23 000 dolarů, zatímco většina altcoinů se obchoduje s poklesem, mezi nimiž převažují Dogecoin, Avalanche a Dydx.
img

Intel se v premarketu propadl o téměř 10 % kvůli slabým čtvrtletním výsledkům

27.01.2023 Akcie společnosti Intel (INTC.US) klesly v předobchodní fázi o téměř 10 % poté, co výrobce čipů zveřejnil neuspokojivé výsledky za 4. čtvrtletí a vydal slabší finanční výhled, než se očekávalo.
img

Pomohou výsledky společnosti Microsoft náladě technologických gigantů?

25.01.2023 Společnost Microsoft, gigant ze Silicon Valley, zveřejní po skončení dnešní obchodní seance v USA své výsledky za 4. čtvrtletí minulého roku. Wall Street očekává nejpomalejší růst tržeb za posledních skoro 6 let. Co můžeme ve výsledcích Microsoftu očekávat a čemu bude věnována pozornost? Lepší než předpokládaný report by dodal trhům naději, že reporty ostatních BigTechů by mohly překonat očekávání.
img

Pomohou výsledky společnosti Microsoft náladě technologických gigantů? 🔌🖱

24.01.2023 Společnost Microsoft (MSFT.US), gigant ze Silicon Valley, zveřejní své výsledky za 4. čtvrtletí 2022 po skončení dnešní obchodní seance v USA. Wall Street očekává nejpomalejší růst tržeb za posledních téměř 6 let. Co ve výsledcích Microsoftu očekávat a čemu budou analytici věnovat pozornost? Lepší než očekávaný report by trhům dodal naději, že reporty ostatních BigTechů by mohly překonat očekávání.
C:\fakepath\trader-23012023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli výhledu vysoké poptávky v Číně rostou

23.01.2023 Ceny ropy dnes navázaly na růst z minulého týdne a stouply až na nejvyšší hodnotu za sedm týdnů. Pomáhá jim výhled hospodářského oživení v Číně v letošním roce. Čína je největším dovozcem ropy na světě.
img

Dolarový index dnes stoupl jen o 0,03 %. Euro čeká na projev prezidentky ECB

23.01.2023 Americký dolar se připravuje na další klesající týden, jelikož holubičí očekávání amerického FEDu se stále projevují. Podle průzkumu agentury Reuters spousta ekonomů očekává v 1. čtvrtletí roku 2023 zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, po kterém bude následovat pauza v cyklu zpřísňování.
img

Logitech se propadá o 16 % kvůli slabému finančnímu výhledu

12.01.2023 Akcie společnosti Logitech (LOGI.US) ve čtvrtek klesly o více než 16 % poté, co švýcarsko-americký výrobce počítačového vybavení vykázal neuspokojivé čtvrtletní výsledky a snížil svůj finanční výhled, protože poptávka spotřebitelů a firem po počítačích a souvisejícím vybavení klesá. 
img

Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů

04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
img

Společnost Mesa Air se v premarketu propadla o 8 % kvůli slabým čtvrtletním výsledkům

30.12.2022 Akcie společnosti Mesa Air (MESA.US) před úvodním zvoněním prudce klesly poté, co regionální dopravce vykázal větší čtvrtletní ztrátu a slabé tržby.
img

Zhorší nové výzvy společnosti Apple náladu na Wall Street?

30.12.2022 Analytici společnosti Miller Tabak poukazují na to, že nadcházející týdny mohou být pro společnost klíčové a rozhodnout o vývoji ceny jejích akcií po zbytek nového roku. Za klíčovou označili úroveň 130 USD, protože se shoduje s červnovým minimem, které se ukázalo být i lokálním "minimem" na indexech. Trvalé prolomení ceny pod tuto úroveň by mohlo vést k hledání mnohem nižších úrovní ocenění společnosti. Hlavní obavou pro investory zůstává stav čínské ekonomiky a pandemie šířící se v zemi, což v kombinaci s plánovaným nákladným přesunem výroby společnosti představuje pro akcionáře přinejmenším krátkodobý rizikový faktor. Kromě obav z dodávek a zpoždění výroby přetrvávají obavy o poptávku po relativně drahých výrobcích společnosti v době vyšších úrokových sazeb, které ztěžují financování dluhů, inflace a vyhlídek na recesi.
img

Prognózy růstu cen mědi

22.12.2022 Po neuspokojivém roce 2022 se očekává, že trh s mědí bude mít další nestabilní rok, protože kov se podle některých komoditních analytiků ocitne uprostřed globální recese, probíhajícího přechodu na čistou energii a rostoucí poptávky po elektrických vozidlech.
C:\fakepath\trader-16122022-41-zm.png

Komodity: Ceny ropy výrazně klesají, za celý týden ale směřují k zisku

16.12.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají, za celý týden ale směřují k zisku. Náladu na trhu určuje zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami, obavy z narušení dodávek a naděje na oživení poptávky v Číně.
img

Rozhodnutí ECB zvýšit úrokové sazby o 50 bodů může dočasně zastavit posilování eura

15.12.2022 Evropská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů a vrátila se tak k tempu, se kterým proces zvyšování sazeb letos v červenci započala. Přestože aktuální rozhodnutí bylo očekávané, analytici společnosti Ebury nevylučovali ani další zvýšení o 75 bodů. Inflace v eurozóně v listopadu sice klesla z 10,6 % na rovných 10 %, jádrová inflace však zůstala u rekordně vysoké úrovně 5 %. To naznačuje, že cenové tlaky očištěné o volatilní složky zůstávají stále silné.
img

Bude CRISPR Therapeutics přínosem v boji proti rakovině?

14.12.2022 Výsledky buněk CAR-T modifikovaných technologií editace genů společnosti CRISPR Therapeutics (CRSP.US) představují podle analytiků GlobalData významný krok v léčbě rakoviny. Po nedávných pozitivních výsledcích vakcíny společnosti Moderna a imunoterapie společnosti Merck přišly pozitivní zprávy informující o prvních úspěších genové editace proti rakovinným buňkám. Akcie společnosti CRISPR Therapeutics se obchodují mírně výše:
img

Bitcoin o krok blíže k vyšší volatilitě? 📊

08.12.2022 Cena bitcoinu se pohybuje v bočním trendu a drží se pod úrovní 17 000 USD. V nadcházejících dnech nás čeká minimálně několik katalyzátorů volatility, z nichž nejbližší je zítřejší expirace pozic na opčním trhu v hodnotě 320 milionů dolarů. Dalšími dvěma jsou úterní údaj o inflaci v USA a středeční Powellovo rozhodnutí a projev, který tradičně vyvolává divokou volatilitu mezi rizikovými aktivy včetně trhu s kryptoměnami.
img

Carvana se propadá o 36 %, protože roste riziko bankrotu 📉

07.12.2022 Společnost Carvana (CVNA.US) byla v roce 2021 označována za "automobilový Amazon" a patřila k oblíbeným společnostem hedgeových fondů, spolu s jedním z vítězů postpandemické euforie. Dnes se společnost potýká s vážnými zásadními problémy, když drží dluh ve výši více než 7 miliard USD na 340 milionů USD kapitálu. Akcie dnes prohloubily svůj výprodej poté, co analytici společnosti Wedbush informovali o rostoucí hrozbě platební neschopnosti a bankrotu prodejní platformy. Prozatím jsou akcie o více než 36 % níže:
img

Ceny ropy začínají po zavedení ruských sankcí stoupat a Čína stále uvolňuje restrikce

06.12.2022 Ropa se odrazila ode dna ve chvíli, kdy v předchozí seanci klesla o více než 3 %, jelikož zavedení sankcí na ruskou námořní ropu zmírnilo obavy z nadměrné nabídky, zatímco uvolnění čínských omezení COVID zlepšilo výhled poptávky.
img

Včera se dařilo technologickým titulům

02.12.2022 Hlavní indexy na Wall Street prošly konsolidací po středeční rally. Dařilo se některým technologickým titulům, když akcie Netflix přidaly dokonce přibližně 4 % a akcie Nvidia posílily o více než 1 %. Analytici společnosti Piper Sandler snížili u firmy Apple odhad produkce iPhonů ve 4Q na 74 mil. z 83 mil. Akcie Apple však na tuto zprávu nereagovaly a dokonce mírně rostly, když tento titul pokračoval v ignorování špatných zpráv z posledního období.
C:\fakepath\trader-01122022-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2022 1) Policisté po úterním zásahu podezírají hlavní představitele firmy Xixoio obchodující s digitálními aktivy z podvodu a praní špinavých peněz, uvedl včera server Seznam Zprávy. Škoda způsobená investorům má dosahovat podle informací Deníku N zhruba půl miliardy korun. Xixoio ale tvrdí, že policie nepochopila její byznys model ani princip jejího podnikání, což jsou investice do digitálních aktiv, takzvaných tokenů.
C:\fakepath\Indie2.jpg

S&P: Indie se může do konce desetiletí stát třetí největší ekonomikou světa

01.12.2022 Indie se do konce desetiletí může stát třetí největší ekonomikou světa, předstihne Japonsko a Německo. Myslí si to analytici společností S&P Global a Morgan Stanley. Prognóza S&P vychází z předpokladu, že roční nominální růst hrubého domácího produktu (HDP) Indie bude do roku 2030 činit v průměru 6,3 procenta. Podobně Morgan Stanley odhaduje, že HDP Indie se do roku 2031 pravděpodobně více než zdvojnásobí proti současné úrovni.
img

Akcie společnosti Carvana klesají. Signál propadu prodeje ojetých vozů? 📉

16.11.2022 Akcie společnosti Carvana (CVNA.US), donedávna stále nejrychleji rostoucí platformy pro prodej ojetých automobilů v USA, jsou dnes pod tlakem a ztrácejí téměř 13 %. Od začátku roku akcie ztratily téměř 96 % kvůli značnému zadlužení, rostoucím úrokovým sazbám a zpomalujícím prodejům. Prodeje ojetých vozů v USA ve třetím čtvrtletí roku 2022 meziročně poklesly o zhruba 13 %, což se odrazilo i ve výsledcích společnosti. Obrovský pokles dnes oznámil také dodavatel "ojetých" autodílů Advance Auto Parts (AAP.US):
C:\fakepath\trader-15112022-33-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2022 1) Bahamské regulační úřady jmenovaly likvidátory místní součásti zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Aktivity firmy vyšetřuje bahamská policie. Sama FTX uvádí, že u ní může mít pohledávky více než milion věřitelů. FTX v pátek vyhlásila ve Spojených státech bankrot, její krach je jedním z největších pádů v kryptoměnovém odvětví.
img

Akcie Hasbro se po snížení ratingu BofA propadají

14.11.2022 Akcie Hasbro (HAS.US) se na začátku nového týdne propadly o více než 8,0 % po dvojnásobném snížení na „podprůměrné“ z „koupit“ u Bank of America. Analytici společnosti BofA snížili cílovou cenu na 42 USD ze 73 USD a poukázali na dlouhodobé zničení hodnoty obchodu s karetními hrami Hasbro „Magic: The Gathering“, který generuje asi 15 % celkových příjmů společnosti a tvoří 35 % EBITDA.
img

Trh s kryptoměnami ovládají medvědi 📉

09.11.2022 Kryptoměnový trh reagoval na pád jedné z největších kryptoměnových burz FTX panicky. Prodej burzy FTX konkurenční burze Binance, který uskutečnil její majitel Sam Bankman-Fried, nakonec kryptoměnám nepomohl odvrátit pokles. Bitcoin dosáhl nových minim poblíž 17 000 dolarů a v současnosti se obchoduje za 17 500 dolarů. Tržní kapitalizace trhu s kryptoměnami sklouzla z 1 bilionu dolarů na přibližně necelých 900 milionů dolarů a za pouhé dva dny ztratila více než 100 milionů dolarů:
img

Akcie Etsy stoupají o 15 % díky optimistickému výhledu

03.11.2022 Akcie společnosti Etsy (ETSY.US) ve čtvrtek vyskočily o více než 15,0 % poté, co online tržiště s řemeslnými výrobky zveřejnilo dobré čtvrtletní výsledky a uvedlo, že jeho podnikání zůstává silné i v nestabilním ekonomickém prostředí.
img

Energetická krize – až moc plynu

27.10.2022 Kvůli teplému počasí a úspěšným nabídkám na dodávky se zařízení zaplní jestě dříve, než Evropané zapnou termostaty. Ceny plynu jsou mnohem nižší než byly v létě, jsou asi třetinové.
C:\fakepath\trader-24102022-34-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně rostou, většímu vzestupu ale brání data o poptávce v Číně

24.10.2022 Ceny ropy na začátku týdne mírně rostou. Pomáhá jim předpoklad, že údaj o slábnoucí obchodní aktivitě ve Spojených státech tam pomůže zamezit agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb. Většímu vzestupu cen ale brání data o slabé zářijové poptávce po surovině v Číně.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, klíčový kontrakt ztrácí asi deset procent

21.10.2022 Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, sestoupila nejníže od poloviny června

18.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje. Cena klíčového termínového kontraktu dopoledne sestoupila až na 115 eur (zhruba 2800 Kč) za megawatthodinu (MWh), nejníže od poloviny června. Plyn zlevňuje už pátý den za sebou, přispívá k tomu teplé počasí, vysoká úroveň zásob a dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG).
C:\fakepath\trader-05102022-25-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou poté, co OPEC+ dohodl výrazné snížení produkce

05.10.2022 Ceny ropy rostou a navazují na zisky z předchozích dní. Reagují na dnešní zprávu, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem (OPEC+) sníží produkci ropy o dva miliony barelů denně, což je výrazně více, než se čekalo.
Související klíčová slova: Evercore | Akcie Unieuro dnes | Etheru | Index CII750 | Akcie Meta Platforms | Unieuro dnes | MAERSKA | Čínské strany | CentroCreditBank | Obávaná recese | ChatGPT | Goldcorp | Ceny Etherea | Euro k americkému dolaru | Neel Kashkari | Cap | SPI Asset Management | Dlouhé pozice | Války | Lithium | Vývoj technologií | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Obchodní platformy | Údaje z USA | TD Securities | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Allianz | Panevropský index | Globální růst | Investice do marihuany | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Digitální reklamy | Morning Star | Outperform | Cena severomořské ropy | Býčí formace | Transněfť | Standard & Poor's | 1Inch | Finanční ústav | Oživení cen | SMCI.US | Salesforce | Heraeus Precious Metals | Eli Lilly (LLY.US) | Výkyvy | Itálie | Analytici Bank of America | VAT | Stoxx | Cena emisních povolenek v EU | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Vlastní kryptoměny | Tencent Holdings | Očekávání | Akcie Tilray | Korelace | Volatilní | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Poslanci | CMC Markets | Swiss Life | L.F. Investment | Růst amerických akcií | Burza Kraken | eFXnews | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Sainsbury's | Ark | Příležitost k nákupu | Binance Coin | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Skupina G7 | Short Interest | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Crypto | Investice | Britská centrální banka | SPARK | Výhled Fidelity International | Potenciál | MACD | Support | Diverzifikace | Akcie společnosti Carvana (CVNA.US) | Allianz Trade | Invaze na Tchaj-wan | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Edge | Akvizice | Japonské firmy | Posílení | Náklady na pojištění ruského dluhu | Česká měna dnes | Technologie blockchain | Cyklus zvyšování sazeb | Údaje o hrubém domácím produktu | Hluboká recese | Biogen (BIIB.US) | Spotové bitcoiny | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkonný ředitel | Dlouhodobá předpověď | Jaroslav Tupý | Ark Investment | Experti | LSEG | Veřejný dluh Británie | Mimořádné daně | Chování | Rekord | QNB Invest | Ropná firma Saudi Aramco | Bitcoiny | Býčí výhled | Zlato a bitcoin | ORSTED.DK | Měnový pár GBP/USD | Cox | Sentiment na americkém akciovém trhu | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | IHS | C3.ai (AI.US) | Obchodní seance | Impuls | Pojištění ruského dluhu | EUR/USD | Výhled poptávky | Bruno Le Maire | Akcie CRISPR Therapeutics | Zdanění bank | Ruby Equity Investment | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Stimul | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Cena bitcoinu | Spotový trh | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Stochastický oscilátor | Softwarová společnost | CSI 300 | Benchmark | EIP | Rostoucí výnosy | Eisai | Akcie společnosti Etsy (ETSY.US) | Druhá největší ekonomika | Nejvyšší soud | Fitch Solutions | Cenné papíry | Tržní sentiment na Bitcoinu | Výnos | DeFi | BlackRock | Ocelářství | Měnový pár USD/JPY | Brent | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Zpřísňováním měnové politiky | Schválení ETF | Americký akciový trh | Retracementy | SMA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | LYNX Trading | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Dopravci | Cena emisních povolenek | ESG | Index DOW | Odhady top Wall Street | Exchange | Investiční strategie | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Graf zlata | Kontrakty | INR | Strach | Microsoft (MSFT.US) | Nasdaq100 | Investiční výhled | Škoda | Platební neschopnosti | Větrné turbíny | Hasbro | SlateStone Wealth | JPY | Nord Stream 2 | Metaverse | Premiéři zemí Evropské unie | PostNL | AI | Investiční příležitost | Polovodiče | Růst hrubého domácího produktu | Index Russell | Top Wall Street | Next Finance | Pár USD/CAD | Ekonomiky | Peníze | Ethereum ETF | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | BIIB.US | Robert Habeck | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Výrobní sektor | FTX | Reálné ekonomiky | Title Transfer Facility | Coinmarketcap | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Impala Platinum | Investors | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Saxo Bank | Falešné breaky | CRM | Stochastický | Index CAC 40 | Palladium | Americký Fed | Tržní hodnota | NBC | Ropa WTI | Tabulka s odhady | INTC.US | CRSP.US | CIBC | Významný milník | Obchodní dohoda | Dell Technologies | ID.3 | Pesimismus | Kurz eura k dolaru | Využití iridia | Dolar dnes | FX FORECAST | NVDA.US | Ekologové | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Německý ministr hospodářství | EURUSD | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | NFP | Akcie Unieuro | Člen ECB | Béžová kniha | Cestování | O2 | Bond | Broker | Akcionáři | Proražení | Cash flow | xStation | Prodeje aut | PYPL.US | Barnabás Virág | Šíření onemocnění | Výkon | Posílení koruny | Investovat | USD | Rijád | Velikost pozic | InterContinental | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Upravený zisk | Růst společnosti | Technická analýza | Kurz zlata | Investiční analytik | ProfitLevel | Posilování koruny | GBP/JPY | Unie | Americká ropa WTI | Prodej automobilů | Amplast | Qualcomm | Ruská společnost | Jestřábí komentáře | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Drewry | Na burze | Komise pro cenné papíry (SEC) | Šok | Cowen | ČSOB | Hongkong | Italský premiér | ByteDance | Výsledky za první čtvrtletí | Zvyšování těžby | Akcie Avastu | QNB | Total | Prudké pohyby | Regulace | Maďarsko | Makléři | Tichomoří | Úroková sazba | Pozorování | Očkování proti covidu-19 | Ceny emisních povolenek | Akcie společnosti Biogen | AAPL | DJI | Litva | Konopí | Roční růst | Největší společnosti | Spekulovat | Fitch Ratings | ATVI | Separatisté | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Tlak na globální ekonomiky | VTB Capital | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | Akcie Gazpromu | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Avast | Bogdan Maioreanu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Partner společnosti | Panevropský akciový index | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Akcie společnosti Intel | Patria Online | Dovoz | Firemní klienti | Budoucnost | Výzkumy | Admirals | Pozitivní zprávy | Investiční plány | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | The New York Times | 1 milion | Gigant Gazprom | Stratégové | Fincentrum | Čínské úřady | Komoditní | Světový obchod | Ruské banky | CFD (Rozdílové smlouvy) | Santiment | Výkonnost společnosti | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Býčí sentiment | Rekordní maxima | Výkon společností | Akcie Aston Martin Lagonda | Zdravotní péče | Vybírání zisků | EUR/CZK | Největší ztráty | Společnost Logitech | Zájem investorů | Intercontinental Exchange | Hlavní měny | Banka JPMorgan | TLRY | Elon Musk | Ropné zásoby | Euforie | Volby USA | CO2 | Steven Mnuchin | Akciové indexy | Obrat trendu | Společnost Shell | Investoři | Investing.com | Index asijsko-pacifických akcií | Obchodní deník | Portfolio | Fungování | CNN Fear and Greed Index | Coinglass | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Akcie C3.ai | Fidelity | Mirabaud Securities | Konopné akcie | Dolar roste | Očkování proti covidu | Evropská měna | Firemní zisky | AMD | Moderna | Přidaná hodnota | Média | Vyšší úrokové sazby | Bitcoin ETF | Vakcína | Emma Townshendová | Reakce firmy | Mezinárodní agentura pro energii | Sazby ČNB | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Grayscale | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Hlavní kryptoměna | Peso | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Commonwealth Bank | Velké automobilky | Ministr financí Steven Mnuchin | Skupina OPEC+ | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Akcie výrobce letadel Boeing | Index KOSPI | Ruské ropy | Bank of England | World Gold Council | Lepší výsledky | Cena Etherea | Zveřejnění zprávy | Průzkum Fidelity | CAC 40 | Britský premiér | WTI a Brent | VIG | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Německý výrobce | Bitfinex | Pohyby trhu | Asociace pro kapitálový trh | Boom | Mimořádná opatření | BP | Andrew McCaffery | Commodity futures trading | Christian Lindner | Hold | Počáteční investice | Nižší poptávka | EuRoPol Gaz | Bilion | Konflikt na Blízkém východě | Sestupný trend | Hamás | Ropné společnosti | EMEA | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Upgrade | Cestovní kanceláře | Snížení nákladů | Evropské trhy | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Slevy | TTF | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Invesco | Morningstar | IEA | Demokraté | Německý DAX | ETS | Hospodářské oživení | Patria | Anglie | Ceny Bitcoinu | Covid | Analytik Purple Trading | Pokles bitcoinu | TRY | Kapitalizace kryptotrhu | Mitsubishi UFJ Financial Group | Dluh Británie | Vojenský konflikt | Úrok | Válka | Pokles ceny | US500 | Obchodní příležitost | Výhled na rok 2023 | Refinitiv Eikon | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Plyn v rublech | Fiskální rok | Obchodní ředitel | MESA.US | ActivTrades | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Cestovní ruch | P/E | Zpráva | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Apple | Prémie | Představitelé Fedu | Medián | Tržní kapitalizace | Tencent | Kybernetické měny | Komoditní fondy | Finanční ředitel | S&P | Oslabování dolaru | Sběratelé | Česká měna | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Lithiový trh | Celoroční výhled | Rok 2024 | Obchodování | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Vesa | České koruny | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Oracle (ORCL.US) | Globální ekonomická recese | Automobilka | JOLTS | Libra k americkému dolaru | Kryptoaktivum | WGC | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Korekční pohyb | Management | Posilování eura | USDA | TSMC | Zahraniční investoři | Centrální banky | Dlouhodobé rezistence | Pandemie COVID | Vývoj měnového páru EUR/CZK | GAAP | Pákový efekt | Zpomalení ekonomického růstu | Peter Lynch | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akcie v Asii | Tokeny | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Cena povolenek | MOEX | Akciový index | Turecká lira | Index STOXX Europe | Souprava | Vývoj ceny bitcoinu | Jevgenij Suvorov | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Index RTS | Míra | Akcie v Evropě | Pokles tržeb | Distribuce | ETF na bitcoiny | Evropské akcie | Udržitelnost | Credit Suisse dnes | Bitcoin | Aehr Test Systems (AEHR.US) | Silný růst | Magnificent Seven | FOREX | VESA | Mutace delta | Začínající obchodník | Oživování ekonomiky | Volný čas | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Vyhlídky | Firmy | Graf vývoje | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Futures | Automobilky | Gucci | Investment management | Omezení COVID | Kryptoměnové burzy | PEG | Analýza sentimentu | Nástroj | Rekordní ceny | Maximální drawdown | Výsledky | West Texas Intermediate | Ekonomické oživení | Krypto komunita | Tennessee | Index pařížské burzy | ATH | Spotové ceny | Raphael Bostic | Špatné výsledky | Nejistota | Pokles cen ropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Dluhopisové fondy | Hedgeové fondy | Ruský plyn | Akcie ve Spojených státech | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Bank of America | Akcie technologických podniků | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | VaR | Mesa Air | Silný dolar | Australský dolar | Retracement | Financial | Koruna | Rystad Energy | Eli Lilly | Technické ukazatele | Finanční služby | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | Tržní ceny | DJIA | Kroky centrálních bank | Shell | Finanční výsledky | Marex | Tomáš Kudla | Globální akciový index MSCI | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Futures na evropské indexy | Cena akcií společnosti | Onemocnění | Americký výrobce | BHS | Elektromobily | DMA | Objem | Propad | Platit daně | Zvyšování mezd | Asociace | Activision | Obavy z recese | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výsledky firem | Výkonnost | TUI | Sankce uvalené na Rusko | Pandemie koronaviru | Korelace Bitcoinu | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Sentiment na Bitcoinu | Silver Institute | Údaje | Společnost Nvidia | Klima | Inverze výnosové křivky | Saxo Bank Steen Jakobsen | Právo | Asie | Burzovně obchodované fondy | Plán prezidenta Erdogana | Období zvýšené volatility | Cenné papíry a burzy | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Společný podnik | Investice do kryptoměn | Ceny plynu v Evropě | Pokračování rostoucího trendu | Propuštění | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | iPhone 14 | Alibaba | Akcie společnosti Logitech | Výsledky průzkumu | Rostoucí trendová linie | Regulátor | DPA | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | OpenAI | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Snížit emise | Investiční společnost | TSM | Posílení amerického dolaru | Obchodování s akciemi | Offshore | Studie | Cenový cíl | Akcie společnosti Microsoft | Cena akcií firmy | Důležitá rezistence | Obchody | Průraz | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Hodnota firmy | Plyn | Burzy cenných papírů | Akcie společnosti Intel (INTC.US) | Ropa Brent | Kering | Akcie výrobce čipů | Výnosové křivky | FTC | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Hráči na trhu | Současná situace | Nejlepší akcie | Přijetí | Pokles produkce | Evropa | Jackson Hole | James Bullard | Vesa Equity | OPEC | Short | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Grafické karty | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Title Transfer Facility (TTF) | VTB | KB | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Oslabení amerického dolaru | Peněžní prostředky | Royal | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Rekordní minimum | Trump | Patria Finance Tomáš Vlk | Stavebnictví | Směnný kurz eura | FactSet | Alameda Research | Dow Jonesův index | Přijetí Ethereum ETF | Foot Locker | Reuters analytik | UBS Global | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Křetínský | PYPL | Silnější dolar | Technické analýzy | USD/CZK | Čínský prezident Si Ťin-pching | Obchodování v Asii | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Patrik Tkáč | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Situace | Rystad | Inflace ve Spojených státech | Kvantitativní zpřísňování | Cloud computing | Equity | Obchodování s ropou | Ceny ropy WTI | Provozní výnosy | Rakousko | Různé tržní podmínky | Turecká centrální banka | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | Euler Hermes | Americký dolarový index | CHF | Instituce | Constellation | Tým InstaForex | Česká koruna | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Startup | Vlna koronaviru | OECD | Jiří Gavor | Chamtivost | G10 | Růstový potenciál | High Yield | Markéta Šichtařová | LNG | Vliv na investice | JNJ | Foreign Exchange | Adaptive Market Hypothesis | Světová pandemie | Enrique Martinez | Japonský index Nikkei | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Akciový sektor | Úrokové sazby Fedu | MetaTrader | Kongres | Divize | Hrozí krach | Drahý kov | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Bez poplatku | Index Nikkei | Oslabení koruny | Akcie Amazonu | AI.US | Seznam Zprávy | Sanford C. Bernstein | Akcie Alphabet (GOOGL.US) | Invaze | Hapag | Inflace v Polsku | Gascade | Finanční média | Mimořádná daň | Fatih Birol | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Martin Krištoff | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh | Nárůst zásob | Snížení daní | Snížení těžby | Komise | List Financial Times | Války na Ukrajině | Volby v USA | Erste Bank | Zvýšení těžby | Cyklus zvyšování úroků | Doporučení | Fed | Oslabování amerického dolaru | Newmont | Index londýnské burzy | Korekce | Klesající trend | Příliv kapitálu | Akcie společnosti Meta Platforms | Rubl | Tržní prostředí | Pozornost | Obnovení důvěry | Celosvětová poptávka | HDP Singapuru | RBC | Money management | Ripple | Vývoj ekonomiky | Hospodářské výsledky firem | Pokles dovozů | Arista Networks | Investice do umělé inteligence | Výrobce čipů Nvidia | Růst ceny | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Výběry | National Australia Bank | Drawdown | Konkurenceschopnost | Royal Mail | S&P 500 | USDT | Uvolňování karanténních opatření | Globální recese | Index Standard & Poor's | Automobilový průmysl | Yahoo | JDE | Latinská Amerika | Propouštění zaměstnanců | Stock | Apollo | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Výkon společnosti | ProCent | Ministři financí | Webináře zdarma | Snap (SNAP.US) | Poměr P/E | Solana | Rating | MWh | E-commerce | Americké banky | Ebury | Znalost | Expirace | Stimulační opatření v Číně | Microsoft | USD/CHF | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Craig Erlam | Statistika z USA | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Obavy z růstu inflace | Začátečník | Eurokomisař | Ropná firma | Repo operace | Volatility | Růst tržeb | CME | Commission | Defi | CRSP | Flat | SMA 200 | Správci aktiv | Velký problém | Letadla | Makroekonomické údaje | Siemens Energy | Obchodování akcií | Nové akcie | Kurz dolarů | Banka HSBC | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Deficit nabídky | Index Nasdaq | BANXICO | Akcie technologických společností | Mexické peso | Unce zlata | Starlink | Americká kryptoměnová burza Kraken | Antony Blinken | Nabídka iridia | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Směřování | MSFT.US | Agentura AP | Spotřební zboží | Společnost XTB | Portfólia | Společnost Meta Platforms | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Výpadky | FIAT | Podpůrná opatření | Krypto | Japonsko | Celkový sentiment | Invest | Gazprom | Centrální banka | Messari | Exxon | Analytici | Vlny koronaviru | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | Fondy peněžního trhu | Grafy | Růst HDP | Tržní sentiment | LYNX | Útok na Ukrajinu | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Akcie Aston Martin | BIIB | Analytika | Fluktuace | DBS | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Technické problémy | Portugalsko | Nejnovější údaje | Společnosti | Spotová cena | Zpomalení ekonomiky | Josh Hawley | Rozpočet | Další růst | Ruby Equity | Vývoj měnového páru USD/TRY | CRISPR | Pokles dolaru | Nárůst objemů | Energetický sektor | ESG společnosti | Alphabet (GOOGL.US) | Obchodování s bitcoinem | Fúze a akvizice | Canaccord Genuity | Údaje o inflaci | Index frankfurtské burzy | Americké farmaceutické společnosti | Reuters | ETC | Situace na Ukrajině | CZK | Chevron | Kompozitní index | USD/INR | Česká republika | Výstupy | FX Strategy Research | Jiří Cihlář | Avalanche | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Wealth | Cena severomořské ropy Brent | Splácení dluhu | Profesionálové | Regulační překážky | Ceny kovů | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Tištění peněz | Anglo American | Makro | Lukáš Baloga | Praní špinavých peněz | Volby USA 2020 | PROP Trading | Akcie společnosti Snap | Merrill Lynch | Prime | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Ztráty peněz | CFD | SMA 100 | Růst akcií společností | CL | Evropská unie | Open | Realizace zisku | Růst ceny zlata | CII750 | Odhady top Wall Street analytiků | US100 | Financovat | StreetAccount | Generální ředitelé | Pohyby na trhu | Rostoucí náklady | Cvičení | Aktuální cena | Green Deal | Nálada investorů | Kartel OPEC | Nornickel | AMD.US | Japonská centrální banka | Flex LNG | TSLA | Investiční cíle | Správci kapitálu | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Vesa Equity Investment | Cena | BNP | Investiční banky | Finanční rizika | Odpor | Swiss Life Select | Steen Jakobsen | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Gemini | Silný trh | Objem peněz | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Mimořádné kroky | Ceny akcií | Izrael | Whirlpool (WHR.US) | Podpůrný balíček | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | S&P500 | Dluhy | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Vyšší úroky | Pokles úroků | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | TSLA.US | Krátkodobé investice | Investors.com | Akcie Microsoft | Investujeme | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Těžaři | Fenomenální růst | Vyšší ceny | IG | Margin | Nvidia | Index amerického dolaru (USDIDX) | Next | Biogen | BCS | Pandemie covidu | Rekordní zisky | Pojišťovna VIG | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Úvěrové podmínky | Ebury G10 FX Forecast | Bitcoin (BTC) | Koruna dnes | Maloobchodní tržby | Rabobank | Devizový účet | Euro vůči dolaru | Elliott | FTSE | Nákladová inflace | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Návratnosti investice | NVDA | Kurz koruny | Prudký růst cen | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Webináře | Portfolio manažer | Řetězec | Akcie týdne | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Nové úvěry | PVM | Organizace spojených národů | Negativní dopad | COVID-19 | CRISPR Therapeutics (CRSP.US) | Wedbush Securities | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Ekonomické vyhlídky | Růst mezd | ISIN | General Motors (GM.US) | Zisk a tržby | Blue-chip | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Přijetí Ethereum | Thajsko | Dow Jones Industrial Average | Německý ministr financí | Intel (INTC.US) | Zasedání bankovní rady | Nejnovější zprávy | Ředitelka | SNAP.US | Index PX | Čínská vláda | Dobré obchody | EBIT | Daně | Růst americké ekonomiky | Piper Sandler | Mitsubishi | Lídři | Vyšší úrok | Tradingové webináře zdarma | Spotová cena zlata | Investment Management | Cena za akcii | Rizika | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Lee Hardman | Vývoj inflace | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Argentina | Pandemie nemoci | Momentum | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | UBS Global Wealth Management | Příjmy společnosti | Fond | Evropský systém | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Partners | Sázkové kanceláře | Konsensus | Ekonomické údaje | EUR/RUB | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Akcie Boeingu | Signature Bank | Ceny palladia | Globální ekonomika | Spekulativní pozice | Čínská média | USD/TRY | Miliardy eur | ISM | Benchmarky | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nižší ceny ropy | Situace na trhu práce | Francouzský index CAC 40 | NATGAS | Anglogold Ashanti | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Toyota | Měnový pár EUR/GBP | Ministr zahraničí | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | Evropští ministři | HSBC | Zvýšení ceny | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Výkonnost akcií | Fincentrum & Swiss Life Select | Podílové fondy | Silnější kurz | Rusko-ukrajinský konflikt | Navýšení kapitálu | Tržní nálada | Cup and handle | Hongkongský index Hang Seng | MiCA | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Vyšší sazby | Vrcholy | Indikátor | Moskva | RSI | Měnová politika | Vysoké inflace | Akcie Apple | Alokace | Asset management | Pevné nervy | Býčí trh | Saxo | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Americké akciové trhy | Statistici | Financování | Měkké přistání | Altcoin | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Etherea | Fitch | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Historické maximum | Americká lehká ropa | Arista Networks (ANET.US) | Prognóza poptávky | ERA | Vysoké dividendy | Slušný zisk | Cena palladia | Finance | Investice do bitcoinu | Dividenda | Žádné dividendy | Republikáni | Globální poptávka | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Systém obchodování | Poptávka | Alphabet (Google) | Banka Morgan Stanley | Hardware | Otevírání ekonomiky | Obavy o poptávku | Line | Polovodičové společnosti | Guvernér | Tilray | Capital | Očekávání trhu | Nvidia (NVDA.US) | FT | Odklon od rizikových aktiv | Denní pokles | Kancléř Olaf Scholz | Snížení rizika | Akciové fondy | Německý index DAX | DNO | Obchodovat | William Blair | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Holger Schmieding | Skupina akcií | Pokles akcií | Hospodářský růst | Nové rekordy | Schválení bitcoinových ETF | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | WTI | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Evercore ISI | Bod | Miliardy korun | Počasí | Reporty | Společnost TSMC | Shares | Medvědi | HAS.US | RBNZ | Paládium | Fear and Greed Index | Index MOEX | Co bude | Záhada | Získané peníze | Klouzavý průměr | Predikce vývoje | Americká měna | Ark Investment Management | Nord Stream | LLY.US | BCS Global Markets | Saúdská Arábie | GlassNode | Tesla (TSLA.US) | Fear and Greed | Zkapalněný zemní plyn | OCI | Ziskovost | ICIS | Bankéři | Barclays | Podnikání | UCL | Aktuální sentiment amerického akciového trhu | Cena ropy | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | TSM.US | Inflace ve Velké Británii | Změny klimatu | Drobní investoři | Vývoj měn | Marže | ROCE | Klesající trendová linie | Státy EU | DAX | HDP | Koruna zpevnila | Bitcoin velryby | Trh kryptoměn | Glassnode | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | Firma | Vzrušení | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Výrobce větrných turbín | Lira | Devizový trh | Načasování | Tilray (TLRY.US) | Panevropský akciový index STOXX 600 | Futures na ropu | Erste | Index DAX burzy | Rafinérie | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Ether | Byznys | Blizzard | Záchranné balíčky | Index moskevské burzy RTS | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Růst průmyslu | UBS Asset Management | Analytici z Wall Street | FX | Index PMI | Global Markets | Ekonom | Deutsche Bank | RUB | Banka Jefferies | Americké firmy | Kurz | Úrokové sazby České národní banky | Market | Referendum | Akcie Alphabet | AEHR.US | 256/2004 | Širší trh | Unicredit | Růst akcií | Valné hromady | Pokles výnosů | Bali | Horizon | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Komisí pro cenné papíry a burzy | Merck | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Kompenzace | Devizové rezervy ČNB | BH Securities | Oracle | Aktuální graf zlata | Zpomalení růstu úvěrů | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | Poptávka po čipech | STMicroelectronics | Oživení globální ekonomiky | USA | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Investujte | Alokace aktiv | Paolo Gentiloni | Měď | Objem vkladů | Asie a Tichomoří | SMCI | IntoTheBlock | Generativní AI | Fiskální stimuly | Boj s koronavirem | Konglomerát | ANZ | Průzkum společnosti | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Binance | Server CNBC | Hecla | Škálování | Federální rezervní banky | Trh se zlatem | Fnac Darty | Ruská agrese | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Fibo | Plynárenský gigant | Akcie Netflix | Akcie Carvana (CVNA.US) | Investování do umělé inteligence | Plumb Funds | Cloud Computing | Kypr | Citigroup | Investiční ředitel společnosti | Putin/Biden | Index VIX | Obchodování s emisemi | Hospodářství | Stagflace | ANET | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Rostoucí mzdy | EV | EBITDA | JP Morgan | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Obchodní aktivita | Nálada na Wall Street | Milan Cutkovic | USD/CNY | Banka JP Morgan | Dnešní zprávy | Uniper | Labouristická strana | Úrokové sazby | Zemní plyn (LNG) | Intermediate | Globální akciový index | Nižší ceny | Poptávka po iridiu | EU | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Portfolia | Investované peníze | Kurz domácí měny | Komerční banka | Koronavirové krize | Obchodování s Bitcoiny | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Aktivity v eurozóně | Emise | xStation 5 | Světové poptávky | AKAT | Samsung | Recese | Index strachu | Celosvětový růst | Kazuo Ueda | Emisní povolenky | ASML | Švýcarský frank | Erdogan | Vývoj pandemie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Agentura Interfax | Aehr Test Systems | Investovat peníze | USD/CAD | Burzovní indexy | Miliardy | A Haber | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Manažerka | Ropa roste | Světový hospodářský růst | Fosilní paliva | Hodnota indexu | Investor | Know-how | Oscilátor | Frank | Důležitý support | Ministři | Prudký propad | Řízení společnosti | Kapitálové výdaje | KBC | Akcie small-cap společností | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Vzestup virtuálních měn | Nexo | Dnešní zpráva | Investiční společnosti | Čínské indexy | Nikkei225 | Patria Finance | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Prezident Federální rezervní banky | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Americké kryptoměnové burzy | Jerome Powell | Nejrychleji rostoucí | Ruská plynárenská společnost | Kiwi | Dna | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | CySEC | Advance | Index amerického dolaru | Kurz bitcoinu | STAR | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Opatření proti pádu ekonomiky | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Komunita | Akcie Etsy | Henry Hub | Blockchain | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Bankman-Fried | Pozitivní výsledky | Předpovědi | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Mince | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Americké vlády | Embargo EU | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Adidas | Santander Bank Polska | MXN | Dow Jones Industrial | Nákupy plynu | Časový rámec | Míra inflace | Fyzické zlato | Tržby společnosti | RTS | Indexy PMI | Platforma | Evropský statistický úřad | Akcie těžařských společností | Energetika | Akcie energetických společností | Manufacturing | PBOC | MMF | United Airlines | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Lidstvo | Ruská banka | Finanční situace | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Trading | Fidelity Investments | SWIFT | WP | Vzestup ceny | Oblasti umělé inteligence | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | BTC | KOSPI | Bankovní sektor | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Ticker | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výzkumná společnost | Transparentnost | Gold | Ruský Gazprom | Akcie softwarové společnosti | Průmysl | Investovat do zlata | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Market Profile | Úsilí | Firma Avast | Napjatá situace | Super Micro Computers (SMCI.US) | Tempo růstu | Podnikatel | Activision Blizzard | Využití vodíku | Arcane Research | Scotiabank | Pohonné hmoty | BASF | Výhled globální poptávky po ropě | Wood Mackenzie | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Analýza společnosti | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Červnový kontrakt | Omezení těžby | Moneta Money Bank | Varování | Prezidentské volby USA | Družba | LLY | APP | Ekonomika Spojených států | Cykly | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Recese v USA | Pojišťovna | Klíčový support | Pandemie | SARS | Japonský index | Falešný break | Intesa Sanpaolo | Významné události | Klid | Aktiva | Piotr Bielski | Nejslabší růst | Použití finanční páky | Pracovní den | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Výprodej | Akcie Hasbro (HAS.US) | Kmenové akcie | Indexy na Wall Street | České měny | Ceny ropy dnes | Šance | Výnosy z dluhopisů | Evropští investoři | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FOMC | Emise oxidu uhličitého | Brown Brothers Harriman | Index japonských akcií Nikkei | Arizona | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Osobní počítače | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Kongres USA | Akcie Nvidia | Veřejný dluh | Obchodní operace | SP500 | Kurz rublu | Peněžní trh | Orsted | Výsledky voleb | Otevření ekonomik | Umělá inteligence | Inovace | Konsolidace | Aston Martin | Akcie Tesly | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Společnost BP | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Poměr rizika a výnosu | Dodávky plynovodem | | Counterpoint Research | Pochybnosti | Philadelphia Semiconductor | Danske Bank | Výsledek voleb | Obchodování s opcemi | Schválení spotového ETF | Členské země | Německé společnosti | Stratég | Známky oživení | Ekonomika eurozóny | G10 FX Forecast | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Zrychlení inflace | Cathie Wood | Částečný úvazek | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Berenberg | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Commodity futures | Riziková aktiva | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Společnost Super Micro Computers | Komunikace | Konsensus trhu | Josef Dudek | Burza Binance | Investiční ředitel | Čínský prezident | Yahoo Finance | EBITDA marže | Plány společnosti | Poplatky | Velká Británie | Indická vláda | Makroekonomická data | Další vývoj | Si Ťin-pching | Japonský akciový index | Objemy obchodů | Indexy S&P | FundStrat | Úřad pro energetické informace | CAR | FTX Sam Bankman-Fried | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Investovat v roce 2020 | Španělsko | Nákupy | Obchodování se zlatem | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Větší korekce | Vnímání | Intel | Mike Novogratz | SVB | Krátkodobý vývoj | Landesbank Hessen-Thüringen | Ekonomika | Hospodářská recese | Bloky | Pohyb ceny | Lidský mozek | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Přerušení výroby | Elektřina | Ministr obchodu | Obchodování s cizími měnami | Capital Management | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Next Finance Markéta Šichtařová | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Akcie společnosti Etsy | Slovo recese | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | GBTC | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Celsius | Obchodní analýza | Kupci | GM | Ethereum | Cardano (ADA) | Akciový trh | Kótování | Embargo | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Hry | Tlak na akcie | Odpovědnost | Obchodní dohody | Počty nakažených | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Bloomberg Intelligence | PayPal | Akcie | Bankovní krize | Evropský trh | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Burza dnes | Zlaté rezervy | Náměstek ředitele | Pojištění rizika | Oživení cen ropy | Mesa Air (MESA.US) | Expanze | Těžařské firmy | eBook | Insider | Cena termínového kontraktu | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Eurokomisař pro hospodářství | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Hrubá marže | Financial Times | GOOGL.US | USD za barel | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Společnost Intel | Ruské firemní zisky | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Peněžní trhy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Tradingové webináře | MSFT | Společné nákupy plynu | GS | Bernstein | Vývoj ceny iridia | Crest Communications | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Akcie Arista Networks | Epidemie koronaviru | Indexy akcií | Vyhlídky globálních trhů | Obchodovat s akciemi | Protipandemická opatření | Jak investovat | USD/MXN | Medvědí trend | Konzervativní investor | Vysoké ceny ropy | Zlepšování obchodních výsledků | CoinGecko | Krize na Ukrajině | G20 | Pokles poptávky | Index strachu VIX | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | Session | Zlatý kříž | Prezident Erdogan | Algoritmy | Prezidentské volby | Investice společnosti | Expirace opcí | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Sazby | Investování | JAP225 | Generální ředitel | Devizové rezervy | České vlády | Jak investovat do komodit | Cíle | USD/JPY | Semináře | Interfax | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Newmont Mining | Proof of Work | Volkswagen | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Portfolio manažeři | Rozvoj | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Dnes na světových trzích | Investice do zlata | Výprodeje | Kryptoměnový trh | Bahamské regulační úřady | Obchodování s CFD | Ceny iridia | Teherán | Capital Economics | Rozhovor | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Devizy | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | MasterCard | Raymond James | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Hedgeový fond | Společnost Nornickel | Nová historická maxima | Regulační úřady | Zpravodajství | Prezidenti a premiéři | Fundamenty | Inflace v březnu | ANET.US | USDX | Stabilita | Dodávky plynu | Jasný signál | Finanční sektor | Oslabení eura | Společnost Morgan Stanley | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Situace na trhu s ropou | Futures trading | Sainsbury | MSCI | Karanténní opatření | Thomson Reuters | KeyBanc | Snap | Kupní opce | Bidenovo vítězství | Dodávky LNG | Akcie SuperMicro | Nový trend | JPMorgan | Cristian Maggio | Daň z nadměrných zisků | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Eni | Futures na zemní plyn | Optimismus na trhu | Společnost AMD | Nové prognózy | Investování do zlata | Dluhopisy OFZ | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Milník | Pravděpodobnost recese | Ministři energetiky | EIA | Platformy | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Nissan | Graf akciového indexu | Přilákat investice | Miliardy USD | Guardian | Provozní marže | Poradce | ADA | Další růst sazeb | Obchodní den | Index japonských akcií | Býčí scénář | Jamal | Signál | Írán | CMC | Česká národní banka | EPS | Výkonnost společností | Hodnota zlata | Gazprombank | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Přijetí eura | Short squeeze | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Správce aktiv | Americké akciové indexy | Klesající dolar | Základní sazba | Pracovní síly | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Možnost dalšího růstu | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Udržitelné investování | Apple (AAPL.US) | Cílová cena | Ceny dolaru | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Ministr hospodářství | Uhlí | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Ocenění akcií | Disclaimer | Obchodované fondy | Klíčové faktory | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Tkáč | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | ASX | Rozšíření | Dopad koronaviru | Akcie Biogen | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | Očekávání dalšího růstu úroků | Americké ministerstvo financí | NEXO | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | ASM International | Eura | Přijetí kryptoměn | Neúspěch | AAPL.US | Společnost Gazprom | Šíření koronaviru | Nízká nezaměstnanost | Americká Komise pro cenné papíry a burzy | Bankovní systém | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Britský FTSE | Očekávaný zisk | Vstup Aramka na burzu | Jednotlivé akcie | Komunistické strany | Ruská měna | VIX | Premiér Boris Johnson | Růst | Bankrot | Index Dow Jones Industrial | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Příjmy | Předpovědi ceny | Obratová formace | Investujte zodpovědně | Podnikové investice | Zajištění | Propad poptávky | iPhone city | Levels | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | Manažeři | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | BOSSA | Linie podpory | Fúze | Overweight | Index | Wall Street Journal | Praktické tipy | Lockdown | Infineon | Hlavní americké indexy | Token | Fundament | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Kryptoměnová burza | Bohatství | Investiční fond | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | GM.US | Společnost Gartner | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Farmaceutická společnost | CFDWorld | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Akcie small-cap | LNG.US | Hospodářská rizika | Akcie AMD | Tom Plumb | Poptávka po ropě | Aston Martin Lagonda | Celkové investice | Kotace | Růst světového obchodu | Británie | Svíčková formace | Odborníci na kryptoměny | ETSY.US | Prodej zboží | Nové prognózy banky | Hecla Mining | Zisk na akcii | Ruští zákonodárci | Vladimir Putin | Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) | Prohlášení | Fondy Apollo | Stephen Innes | Čínské podniky | Carvana | Ceny lithia | Průlom | Farmacie | Thought Leadership | Unieuro | Tesla | Kryptoměnová burza Kraken | Litecoiny | TF1 | Program nákupů dluhopisů | Super Micro Computers | Premarket | Iliad | Cena iridia | Příznivé ekonomické údaje | XIXOIO | Pražská burza | Ekonomický dopad koronaviru | Konkurenční společnost | Lidé v Turecku | Výhody | Iva Palusková | Radikální změny | Výsledky společnosti Apple | Regulační orgány | Cena akcií společnosti Apple | Amín Násir | Wilbur Ross | CAD | Růst cen zemního plynu | Daimler | Základní úroková sazba | British Petroleum | Sentiment amerického akciového trhu | Dnešní obchodování | Implementace AI | MiFID II | Odvětví | Komoditní analytik | Nárůst ceny | Geopolitické události | Technologické společnosti | Firma Saudi Aramco | Dopady pandemie | Hapag Lloyd | Ropné a plynárenské společnosti | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Kurz EUR | Velkoobchodní ceny plynu | App Store | Etsy (ETSY.US) | Nordnet | Banka | Aramco | Průměrný český investor | AEHR | Růst cen ropy | Poptávka po stříbře | Rekordní růst | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Vývoz z USA | Index spotřebitelských cen | Růst indické ekonomiky | Hlavní index frankfurtské burzy | Vklady | Skepse | Ministr financí | Norsko | Lipow Oil Associates | Graf ceny zlata | Mozek | Nakoupit zlato | Sazby Fedu | Index technologického trhu Nasdaq | Události tohoto týdne | Státní intervence | Zlepšení | COIN | City | Americký index | Akciový index S&P 500 | Ekonomický boom | Signály recese | Hrozba stagflace | Americké centrální banky | Burzy v Evropě | WHR.US | Nárůst volatility | Altimeter Capital | Týden na trhu | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Snížení likvidity | Bloomberg | Tudor | Růst čínského hrubého domácího produktu | ETH 2.0 | Solidní růst | CFD na ropu | UBS | L.F. Investment Limited | Zhodnocení účtu | CRISPR Therapeutics | Nové regulace | Americké energetické firmy | Macrotrends | Tok ruského plynu | CNN Fear and Greed | Graf amerického akciového indexu | Crypto newsletter | Santander | Best stock | StoneX | Manažer fondu | Krátkodobý výhled | Makléřské společnosti | Tomáš Vlk | Vypuknutí pandemie | Kontrakty ropy | Elektřina pro německý trh | Čínské sankce | Oppenheimer | Příjmy z reklamy | Podpora | Podnikatel Patrik Tkáč | Saúdskoarabský ministr energetiky | Snižování sazeb | ORCL.US | Trh státních dluhopisů | Pojišťovny | Velcí obchodníci | Ministerstvo spravedlnosti | Společnost Meta | Primární nabídka Aramco | Úvěrové pojišťovny | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Konec roku | Americká společnost | LBMA | Zemědělství | Small-cap společnosti | Boris Johnson | Inflační očekávání v USA | Snížení sazeb | BinanceCoin | Cena železné rudy | PLUG | Amundi | Iridium | Vyšší ceny ropy | Přehled | Carsten Fritsch | Daně z neočekávaných zisků | Produkce mědi | Finanční ztráty | Akumulace | Henry Hub v Louisianě | Oživení světové ekonomiky | Maersk | Prognóza ČNB | BofA | Hlavní ekonom | NatWest | Obnovitelné energie | Opatření proti šíření koronaviru | EK | FiveThirtyEight | Sázky na snížení úroků | Cenové výkyvy | Kolísání měny | Plný úvazek | Dot-com | Novozélandský dolar | ORCL | Index Nasdaq Composite | ENA | Výhled cen | xStation5 | Překážky | Low | Statistické údaje | Hlavní burzovní indexy | Hotovost | Německý kancléř | Trendová linie | Čínská společnost | Německo | Obchodní model | Snížení úroků | Aleš Michl | Nedostatečné dodávky | Haruhiko Kuroda | MT4 | FX Forecast | Stabilní úrokové sazby | Výpadek těžby | IDC | Tim Cook | Dominance bitcoinu | Ruské akcie | Vice | Aristoteles | XTB | Průmyslové kovy | Nové daně | Statistika | Mediální společnosti | Zvyšování úroků v USA | Domácnosti | Zajištění proti inflaci | Uptrend | Cardano | Sam Bankman-Fried | Kontrakt | Nové zakázky | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | CVNA.US | opPORTUnity | TLRY.US | Indikátor Purple Levels | Riziko | Celsius Network | Provozní zisk | OFZ | Ruská centrální banka | Anglo American Platinum | Manažeři fondů | Inflační očekávání | Salesforce (CRM.US) | List The Guardian | Sazby beze změny | Snižování produkce | Americký ministr zahraničí | The Guardian | Meta Platforms | Energetická agentura | Směrnice | Paralýza | Pozice | ATVI.US | Platební gigant | Renaissance Capital | Zlepšení ekonomiky | Gram zlata | Index amerických akcií | Activision Blizzard (ATVI.US) | Dluhopisový trh | Ochota k riziku | MAERSKA.DK | Vývoj měnového páru USD/RUB | Americké regulační orgány | Amazon | EUR/GBP | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Marika Čupa | DYDX | Motivace | Akcie společnosti Carvana | WHO | Růst výnosů dluhopisů | Finanční plán | Ministerstvo hospodářství | Investing | Spotřebitelské ceny | CoinDesk | Capital.com | Akcie Carvana | Taiwan Semiconductor | Aktivita velryb | News | Evropské indexy | Býčí trend | Americký ministr financí | Další pokles | Body | Ruby | Mark Zuckerberg | Celkové provozní výnosy | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | Virus | Cíl hospodářského růstu | Barrick Gold | Nejistota na finančních trzích | Automobilka Daimler | MIFID | Krach FTX | Carvana (CVNA.US) | C3.ai | TOPIX | Dovoz ruské ropy | Podnikatelé | Finanční systém | Zvyšování úroků | Struktura trhu | CVNA | CEO | Oslabení dolaru | Ocenění | Rezistence | Společnost Microsoft | Český investor | Obchodování s emisními povolenkami | Banky | Cena plynu pro evropský trh | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Zdroj příjmů | Dividendy | Oculus | Burza | Akcie TSMC | Největší pokles | FX Strategy | Aktuální kurz | Turecké měny | Miliardy dolarů | Geopolitika | West Texas Intermediate (WTI) | Řízení rizik | Index českého investora (CII750) | IPO | Futures na pšenici | VWS.DK | GlobalData | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Warren Patterson | CAPEX | Výhled na rok 2024 | T. Rowe Price | Gomeltransněfť | Úvěrová krize | Lael Brainardová | Celková inflace | Největší americké společnosti | Index londýnské burzy FTSE 100 | Index DAX | Wealth Management | Ruská ekonomika | Netflix | Opatření | Znovuotevření Číny | Americké ropné zásoby | Očekávání v USA | Sentiment trhu | BAL | Primární nabídka | Akcie Arista Networks (ANET.US) | Whirlpool | InstaForex | Novinky | Indická ekonomika | Aktuální sentiment | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Ministr obchodu Wilbur Ross | Žlutý kov | Aktuální cena zlata | Purple Levels | Ruský HDP | Ekonomické prostředí | Evropská komise (EK) | WHR | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Gartner | Měna | Index českého investora CII750 | Prognózy banky | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Vestas | Azure | BinanceCoin (BNB) | Destatis | Země G7 | Ztráta peněz | Geopolitická situace | Hang Seng | Ekonomická recese | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Zastropování cen | Larry Williams | Nominální růst | Inflace CPI | Vyšší inflace | Axi | Metals Focus | Práce | Etsy | Société Générale | Nabídka Aramco | Vývoz pšenice | Herbert Diess | Baker Hughes | Japonská společnost | Obavy společnosti | Aehr Test | Bleskový průzkum | Čínský HDP | Společnost Eni | Investment | Krize | Graf amerického akciového indexu S&P 500 | Prostor pro další růst | RIA Novosti | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | Connecticut | Rhodia | GOOGL | SuperMicro | Fidelity International | Aktualizace etherea | Investice do lithia | Spojené státy | Globální nálada | Vysoké úrokové sazby | Průzkum analytiků | Kryptoměny | Bělorusko | Futures na stříbro | Podnik | Crédit Agricole | Húsíové | ZIM.US | SkyBridge Capital | Evropské akciové trhy | INTC | Lokální investice | Zvýšený zájem | Miliardář | Jefferies | Situace na trhu | Fiatové měny | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Finanční ředitelka | Úspěch | Akcie Hasbro | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | Kurz české měny | G7 | Nuance | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kov | Budoucí investice | Logitech | Stablecoin | Akcie společnosti Salesforce | Analytici Morgan Stanley | Index čínských akcií | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | MSCI ACWI | Eurozóna | Fio | Americká vláda | CRM.US | Odhady analytiků | Zpomalování čínské ekonomiky | Ceny mědi | Zákaz dovozu ruské ropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | Zásobníky | Index českého investora | Podniky | Index moskevské burzy | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Asociace pro kapitálový trh ČR | Bilance | Politici | Pew Research Center | Francouzský ministr financí | Skupina Volkswagen | Wedbush | Podpůrný program | Dodavatelský řetězec | Nomura Securities | Očkování | Zlato | Americké ministerstvo obrany | Instrumenty | Mzdy | Výhled Fidelity | Tchaj-wan | Ethereum Classic | Akcie společnosti Mesa Air | Emitenti | Zelené energie | Finanční prospěch | Čistý dluh | Šíření nákazy | NZD | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Markit | ČR | Garantovaná dividenda | Průměrná cena | CNBC | Silicon Valley | SPX | Olaf Scholz | Čínské firmy | Výrobce domácích spotřebičů | Caixin | Objednávky | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Tržní kapitalizace společnosti | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | BNB | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Strategy Research | Americká kryptoměnová burza | Analýza | Test na koronavirus | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Analytici JPMorgan
Analytici Morgan Stanley
Analytici Next Finance
Analytici Nomury
Analytici Nordea Markets
Analytici Patria
Analytici Patria Finance
Analytici podle Reuters
Analytici poradenské společnosti
Analytici Scotiabak

Následující klíčová slova

Analytici XTB
Analytici z JP Morgan
Analytici z Wall Street
Analytická a výzkumná společnost
Analytická práce
Analytická společnost
Analytické centrum
Analytické články
Analytické dovednosti
Analytické fórum
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít