Čtvrtek 06. říjen 2022 15:30
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Bazický bod

img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v srpnu stoupla na 6,28 pct

09.08.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem srpna činila 6,28 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,04 procentního bodu. Tempo růstu tak výrazně zpomalilo. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Od jara je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Trhy zamířily na jih, eurodolar již stihl odevzdat dnešní zisky

21.07.2022 Hlavní pozornost investorů se dnes upírala na rozhodnutí ECB o sazbách. Šlo o první zvýšení sazeb po 11 letech a hned o půl procentního bodu, tedy více, než ekonomové očekávali. Největší „hike“ od roku 2000 ukončuje éru záporných sazeb, která pomohla ekonomikám regionu překonat globální finanční krizi, zhroucení státních dluhopisů a nakonec pandemii v roce 2020. Obchodníci také zvýšili sázky na tempo zpřísňování a do konce roku nacenili dalších 137 bazických bodů ve srovnání s méně než 120 bazickými body předtím. Rozhodnutí ECB přichází však v době, kdy se schyluje k politické krizi v Itálii, což zvyšuje tlak na ECB, aby chránila nejzranitelnější členy eurozóny před spekulacemi na trhu, například prostřednictvím nového nástroje krizového řízení TPI.
img

Bitcoin ztrácí býčí potenciál a začíná klesat

07.06.2022 Bitcoin se stále obchoduje v úzkém rozpětí 29 000 – 31 500 USD. Mince solidně zkonsolidovala a pokusila se z této obla...
img

Akcie před Fedem rostou. Dnešní jednání je důležité, ale zásadní je i pohled za něj

26.01.2022 Americké akcie včera nakonec spadly, ale futures naznačují, že se propad v úvodu mohou snažit nahrazovat. Evropa se obchoduje vysoko v zeleném, když DAX , CAC 40 i AEX přidávají přes 2 procenta. Viděli jsme dost divoké reakce na výsledky Microsoftu nebo Vestas, ale ve finále akcie stoupají a je vidět, že se trh osměluje do sázek na růst.
img

Evropa se osměluje k růstu, koruna se vydala znovu posilovat

19.01.2022 Americký 10Y výnos si už sáhl na 1,90 a trh vyhlíží dvouprocentní hranici. Že by Fed odstartoval v březnu zvyšování sazeb rovnou větším krokem než jen o standardních 25 bps? Takové spekulace se začínají objevovat a zatápějí tak akciím.
img

Slabší den pro korunu, smíšený pro akcie

13.01.2022 U evropských akciových trhů odpoledne převládá růst, ale není to nic velkého. Slušně se daří nizozemskému AEXu se ziskem 0,3 pct, jinak sledujeme většinou změny kolem nuly a v případě CAC 40 zhruba půlprocentní ztrátu. Amerika začala znovu v zeleném, načež o úvodní zisky přichází a hlavní indexy jsou kolem včerejšího závěru.
img

Ranní opatrnost vystřídal optimismus. V USA táhnou akcie firem s obří kapitalizací

27.12.2021 Hráči na trhu dnes balancují mezi obavami z koronavirových omezení, přičemž silně zmutovaná varianta omikron je evidentně mírnější než předchozí varianty, a přísnější politikou centrálních bank. Čína ohlásila nejvyšší denní nárůst případů COVID-19 za posledních 21 měsíců. A nového rekordu v počtu infekcí dosáhla v pátek také Francie.
img

Analýza Fidelity International: Zelené státní dluhopisy – sliby a úskalí

11.11.2021 Emise zelených státních dluhopisů jsou na vzestupu a mohly by výrazně zlepšit likviditu a standardy na celém trhu zelených dluhopisů. Poptávka investorů po nich je vysoká, ale je důležité jednak nepřeplácet zelené státní dluhopisy a jednak sledovat, za co emitenti „zelené“ prostředky vynakládají.
img

Amerika stoupá, komodity klesají a koruna odevzdala zisky z ČNB

19.10.2021 Zatímco evropské akciové trhy stále nemají jasno o směru, americké ano. Hlavní zámořské indexy rostou o 0,4 pct, v Evropě takový výkon předvádí nizozemský AEX, mírně v plusu je DAX . Naproti tomu CAC 40 nebo FTSE 100 jsou o 0,2 pct dole.
img

Dluhopisy poslala inflace vzhůru, akciím se však dnes nedaří

14.09.2021 Klíčovým bodem odpoledního programu byla srpnová americká inflace. Nakonec vyšla nižší, než se čekalo, a vypadá to, že se už dostala za svůj vrchol. Spolu s tím ubývají důvody obávat se, že Fed zrychlí svůj ústup z QE, neboť jeho argument dočasnosti rychlejších cen je tímto posílen. Mnoho na tom pravděpodobně nezmění ani stále reálná možnost, že se inflace bude vracet dolů jen pomalu, živena například drahými energiemi.
img

Pozitivní start týdne i přes další regulatorní krok Číny

13.09.2021 Finanční trhy se do nového týdne snaží vykročit úspěšněji, než zakončily ten předchozí. Částečně je v tom brzdí nové zprávy, ale přesto se akcie v Evropě posouvají nahoru, zatímco dluhopisy jsou stabilní, případně také na cenách stoupají.
img

Pozitivní začátek týdne díky důvěře v hospodářskopolitickou podporu

06.09.2021 Evropské trhy vstupují do nového týdne pozitivně a vypadá to, že hlavně díky hospodářské politice. Ta se také podle nás udrží jako jedno z klíčových témat týdne. Amerika se do hry nezapojí kvůli svátku, což bude klasicky tlumit aktivitu během odpoledních hodin.
img

Akciové index boří další rekordy, investoři čekají na signály Fedu

13.08.2021 Americké akcie dále rostou na rekordní úrovně, zastavily se jen krátce poté, co vyšla zpráva, že spotřebitelský sentiment měřený Michiganskou univerzitou klesl na nejnižší úroveň za téměř deset let. S&P 500 pokořil další intradenní rekord, i přes pokles v energetickém sektoru. Od pandemických minim v březnu 2020 je už téměř na dvojnásobku.
img

Akciové indexy boří další rekordy, investoři čekají na signály Fedu

13.08.2021 Americké akcie dále rostou na rekordní úrovně, zastavily se jen krátce poté, co vyšla zpráva, že spotřebitelský sentiment měřený Michiganskou univerzitou klesl na nejnižší úroveň za téměř deset let. S&P 500 pokořil další intradenní rekord, i přes pokles v energetickém sektoru. Od pandemických minim v březnu 2020 je už téměř na dvojnásobku.
img

Vstup do nového týdne je pozitivní. Inspirací Čína a výsledky

02.08.2021 Začátek týdne je na evropských trzích pozitivní. Španělské akcie dopoledne přidávají 1,5 procenta, kolem procenta v plusu se nacházejí Londýn či Paříž. Německý DAX zaostává s +0,2 pct. Důležitou roli při formování tržního sentimentu hraje nadále Čína, které pomáhá další uklidňování ze strany zdejších představitelů a návrat kupců do levnějších akcií. Zdejší situace pak přispívá k růstu i Evropě. Zároveň jsou tu ale také dobré firemní výsledky a drobný vliv může přicházet ze strany makrodat.
img

Čína odpoledne přestává dusit sentiment na trzích, akciím se však do plusu nechce

26.07.2021 Evropským akciím se podařilo částečně napravit slabý úvod, který negativně ovlivnily především zprávy o dalším utahování regulace v Číně. Během dopoledne nepotěšil ani nižší index podnikatelského klimatu v Německu Ifo, ale ten už neměl velký vliv a klíčové indexy začaly postupně stoupat. Momentálně je DAX asi půl procenta v záporu, FTSE 100 už jen mírně v červeném a CAC 40 dokonce těsně v plusu.
img

Pochybnosti o reflaci a růstu, propad akcií a ještě nižší výnosy

08.07.2021 ECB dnes po poledni oznámí výsledek revize své strategie. Podle zpráv v tisku by mělo jít podobně jako před rokem u Fedu o volnější přístup k inflaci. Nově by cíl byl nastaven symetricky kolem 2 procent s možností přestřelovat namísto současné snahy držet inflaci těsně pod 2 pct. Nejde o nic dramatického, což se ani nedalo čekat, ale ECB bude mít ve výsledku prostor držet politiku o něco uvolněnější. To jen potvrzuje náš předpoklad, že ústup ze současných podpůrných opatření bude velmi pozvolný, a je předčasné predikovat, kdy se základní sazba odlepí od nuly. Euro na tyto informace už dalším oslabením nereaguje a proti dolaru naopak mírně roste na 1,1820.
img

EU vydala dluhopisy na podporu zaměstnanosti, trh ale není v dobré kondici

18.05.2021  Evropská unie dnes vydala dluhopisy, které doplní rozsáhlé financování na podporu zaměstnanosti z unijního programu SURE. Papíry ale vstupují na trh, který není v nejlepší kondici - výnosy státních dluhopisů jsou totiž na mnohaměsíčních maximech. Unie nabídla takzvané sociální dluhopisy se splatností osm a 25 let a z jejich prodeje získá 14,1 miliardy eur (přes 358 miliard Kč), informovala agentura Reuters.
img

Obavy z inflace na ústupu, akcie pokračují v růstu

10.03.2021  Inflační data ze zámoří dopadla z tržního pohledu příznivě. Soudě podle vývoje na trzích se tento týden začaly zmírňovat obavy z inflace a nová data nedala důvod k jejich opětovnému zesílení. Celková inflace sice stoupla na 1,7 pct, ale to bylo v souladu s odhady. Jádrová inflace se dokonce mírně snížila na 1,3 pct.
img

Evropské akcie si drží zisky vedle klesající Asie a Ameriky

08.03.2021 Evropské akcie vstoupily do nového týdne slušným růstem, taženým hodně bankami. Stoxx Europe 600 je 0,6 pct nahoře a DAX přidává skoro procento. Evropské trhy své úvodní pozice drží, přestože před nimi výrazně poklesly trhy v Asii a navíc americké futures jsou v červeném. Futures na Nasdaq třeba indikuje pokles skoro o 2 procenta.
img

Akcie navazují na včerejšek mírným poklesem, výnosy obracejí nahoru

18.02.2021 Včerejší makrodata z USA především zvedla obavy z většího růstu inflace, jejich dopad na akcie však nebyl nijak drtivý. Dnes se v úvodu trhy konsolidovaly, ale negativní vývoj stejně převažuje. Investoři stále balancují mezi vírou v silné oživení a pochybnostmi, jestli euforie nezašla už příliš daleko.
img

Akcie se zvedají, koruně pomohl výhled sazeb

26.01.2021 Na trhu jsou dále smíšené zprávy kolem koronaviru či vakcín, přesto se evropské akciové trhy na rozdíl od asijských rychle zvedají po včerejším poklesu. Stoxx Europe 600 přidává necelé procento, zisky DAXu už se blíží 1,5 pct. Dluhopisy se pomalu vzdávají včera dobytých pozic, přičemž americký 10Y výnos stoupá zhruba o jeden bazický bod a německý zatím minimálně. Eurodolar se zvedl z denních minim a usazuje se u 1,2130. Ropa se snaží držet akcií a roste o 0,4 pct.
img

Americké akcie podporuje optimismus, dolar dále oslabuje

30.12.2020 Americké akcie rostly, díky optimismu ohledně vakcín, ty evropské jsou naopak spíše v červeném. Dolar pokračuje ve svém poklesu a oslabuje na nejnižší hodnotu za 2,5 roku, eurodolar se aktuálně obchoduje na 1,228.
img

Nadšení z amerických stimulů korigují obavy ohledně distribuce vakcín

29.12.2020 Americké akcie se připojily k rally tažené globálním optimismem, že americké vládní stimuly posílí ekonomický růst. Následně ale začaly zisky umazávat z obav ohledně distribuce vakcín. Dolar klesá spolu s dluhopisy. Eurodolar se pohybuje okolo 1,225.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

EU prodává další speciální dluhopisy, vysoký zájem trvá

24.11.2020 Evropská unie prodává další speciální dluhopisy na podporu zaměstnanosti, tentokrát získá 8,5 miliardy eur (přes 223 miliard Kč). Vysoký zájem přitom trvá, investoři nabídli více než 90 miliard eur, poptávka tak více než desetkrát převyšuje nabídku. Uvedla to dnes agentura Reuters. Jde o třetí kolo nabídky bondů, které unie za tímto účelem vydává.
img

Akcie se vydaly vzhůru a pražská burza díky bankám překonává Západ

18.11.2020 Průběh dnešního obchodování nám potvrdil, že včerejší zaškobrtnutí není nic vážného. Sentiment investorů, celkově podle nás stále velmi dobrý, dnes podpořila opět zpráva na populární téma vakcíny proti koronaviru. Pfizer se nechce nechat zahanbit účinností vakcín z Ruska nebo od Moderny a dnes přišel s upřesněním svých čísel na 95 procent. Zároveň oznámil, že v příštích dnech požádá o schválení americké úřady. Boeing se konečně dočkal povolení pro své problémové stroje 737 MAX, což je plus pro firmu i odvětví. Lowe´s sice po výsledcích spadlo, ale maloobchodní sektor podržely naopak dobré výsledky Targetu.
img

Akcie začínají týden beze směru, dluhopisy pozitivně

17.08.2020 Evropské trhy sice vstupovaly do nového týdne inspirovány čínským růstem, ale jejich postup se přerušil. Hlavní akciové indexy momentálně jen balancují kolem nuly, zatímco dluhopisy trochu ožily a jejich výnosy se posunují dolů většinou aspoň o jeden bazický bod. Eurodolar spolu s tím koriguje svůj růst z asijského obchodování a obchoduje se na 1,1836.
img

Korekce včerejška posílá dolů akcie i korunu

07.07.2020 Světové finanční trhy si včera připomněly upálení mistra Jana Husa nikoli pietou, ale naopak poměrně euforickým obchodováním. Optimismu určitě napomohlo, že v posledních pár dnech se akcelerace nákazy v zámoří přerušila a že přicházejí stále velmi dobrá data z ekonomiky. Konkrétně šlo o index ISM ve službách.
img

Odpoledne úspěšné pro akcie i dolar. Realitní trh výrazně překvapil

29.06.2020 V úvodu týdne nebyla na programu makrodata, která by trhy příliš sledovaly. Přesto to vypadá, že se jedné statistice podařilo překvapit tak, že sentiment vylepšila. Byly to rozjednané prodeje domů, které vyskočily za květen meziměsíčně o 44 procent a nechaly zapomenout na předchozí propad.
img

Akcie zvedají hlavu, opatrnost však převládá

25.06.2020 Kombinace slabšího výhledu pro globální ekonomiku, upozornění na doutnající obchodní spory mezi USA a Evropou a stále rychlejší expanze koronaviru v USA přece jen vedla investory k opatrnosti. Zřejmě probíhá i přehodnocování představ o hospodářském oživení, ale výrazné změny to nebudou.
img

Riziko korekce roste. Dluhopisy mají navrch nad akciemi

14.05.2020 Hlavní americký epidemiolog a bankéři z Fedu, v čele s předsedou Powellem, nakonec dokázali rozdmýchat pochybnosti na finančních trzích. Zatímco dosud měly akcie tendenci jakýkoli menší pokles velmi rychle smazat, tentokrát se jim to nedaří. Zvýšený tok fondů do dluhopisů na úkor akcií i komentáře z trhu naznačují, že se rozběhla diskuse o podloženosti velké jízdy akcií od poloviny března. To je typicky fáze, ve které začíná více hrozit korekce, a podle nás by se ní našlo dost důvodů.
img

Akcie obracejí dolů a dolar slábne

05.03.2020 Po jízdě amerických a poté asijských akcií je Evropa o poznání opatrnější a dopoledne ztrácí asi 0,7 procenta. Pokles sledujeme napříč sektory, přičemž relativně nejlépe se drží zdravotnictví. Americké dluhopisové výnosy se včera zvedly spolu s přesunem investorů do akcií, ale 10Y splatnost stále zůstává těsně u 1 procenta. Výnosy v jádru eurozóny dopoledne ještě trochu dohánějí Ameriku, takže zde sledujeme nárůst asi o jeden bazický bod.
img

USD/JPY se nadále drží nad 108.00 - změní to dnešní NFP?

10.01.2020 Od doby kdy americký Pentagon zahájil letecký úder, který zabil íránského velitele Soleimaniho se zvýšili obavy, že válka mezi USA a Íránem by mohla být v blízké budoucnosti. Celkový technický obraz USD/JPY se v podstatně nezměnil.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (18. december 2019)

18.12.2019 Dolár voči ostatným hlavným menám vykazuje zmiešané výsledky. Loonie a Aussie dosahujú výsledky lepšie a Euro a Stockie dosahujú výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín dosahujú väčšinou slabšie výsledky. ZAR a MYR dosahujú lepšie výsledky a TRY a CZK dosahujú výsledky slabšie. V aktuálnej obchodnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,1% a Nikkei o 0,6%. MSCI rozvojových krajín doteraz vzrástol o 0,3%, pričom Šanghajský kompozit o 0,2%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia posilnil o 0,1%, zatiaľ čo americké futures smerovali pri otvorení k vyšším hodnotám. Výnosy 10-ročného UST klesli o 1 bázický bod na 1,87%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 2 bázické body na 32 bázických bodov. Ceny komodít sú väčšinou nižšie – ropa Brent oslabila o 0,4%, meď klesla o 0,7% a zlato vzrástlo o 0,2%.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (12. december 2019)

12.12.2019 Dolár vykazuje „zmiešané“ výsledky. Nokkie a Aussie dosahujú výsledky lepšie, a Jen má výsledky slabšie. Meny rozvojových krajín sú vo všeobecnosti silnejšie. KRW a TRY dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo CZK a SGD dosahujú výsledky slabšie. Počas aktuálnej seansy, MSCI Asia Pacific stúpol o 0,6% a Nikkei stúpol o 0,1%. MSCI rozvojových krajín aktuálne stúpol o 0,9% a Šanghajský kompozit klesol o 0,3%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia posilnil o 0,1% a americké futures poukazovali na vyššie hodnoty počas otvorenia. Výnosy 10-ročného UST vzrástli o 1 bázický bod na 1,80% a trojmesačné až 10-ročné rozpätie sa zvýšilo o 1 bázický bod na 24 bázických bodov. Ceny komodít sú rozdielne – ropa Brent stúpla o 0,8%, meď klesla o 0,3% a zlato sa pohybuje približne na rovnakej cene.
C:\fakepath\1575889207-GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (10. december 2019)

10.12.2019 Obchodovanie US dolára s majoritnými svetovými menami prebieha s rozdielnymi výsledkami. Libra a Swissie dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo Nokkie a Aussie majú výsledky slabšie. Obchodovanie mien rozvojových krajín prebieha taktiež s rozdielnymi výsledkami. HUF a INR dosahujú výsledky lepšie, zatiaľ čo ZAR a KRW nedosahujú dobré výsledky. Počas aktuálnej seansy MSCI Asia Pacific klesol o 0,2%, Nikkei klesol o 0,1%. MSCI rozvojových krajín je nižší o 0,2%, zatiaľ čo Šanghajský kompozit vzrástol o 0,1%. Euro Stoxx 600 okolo poludnia kleslo o 0,9%, zatiaľ čo americké futures poukazovali na vyššie hodnoty počas otvárania. Výnosy 10-ročného UST klesli o 2 bázické body na 1,80%, zatiaľ čo trojmesačné až 10-ročné rozpätie kleslo o 1 bázický bod na 28 bázických bodov. Ceny hlavných komodít sú väčšinou vyššie, ropa Brent o 0,2%, meď o 0,3% a zlato o 0,3%.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (29. november 2019)

29.11.2019 Pre trhy ovplyvnené sviatkom Dňa vďakyvzdania, sa objavilo len veľmi málo nových informácií. Dolár vo všeobecnosti posilnil ako počas týždňa tak aj z pohľadu mesiaca, kde pri niektorých menových pároch dosiahol historické maximá (USD/BRL) a pri niektorých sa priblížil k ročným (AUD/USD a EUR/USD). Index DXY posilnil o 1% v aktuálnom mesiaci. Akcie na trhoch rozvojových krajín sú aktuálne na vyššej úrovni, EuroStoxx 600 zvýšil o 1,0% počas aktuálneho týždňa a S&P 500 približne o 1,5% za to isté obdobie. Pred otvorením, americké futures poukazujú na hodnoty na nižších úrovniach. MSCI EM sa nachádza v treťom po sebe idúcom klesajúcom týždni, zatiaľ čo index EM FX klesá piaty týždeň v rade a v aktuálnom roku oslabil približne o 6,5%.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (27. november 2019)

27.11.2019 Dolár je pred sviatočným dňom stabilný voči hlavným svetovým menám a aktuálne (cca 15:00 hod.) po miernom oslabení (korekcii) voči JPY, GBP a AUD zdá sa, že opäť posilňuje. Libra a Loonie dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo euro a Swissie dosahujú výsledky slabšie. Ako sa stáva „pravidlom“ za posledné obdobie, meny rozvojových krajín sú väčšinou slabšie. ZAR a MYR dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo PLN a SGD dosahujú výsledky horšie.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

AlfaOmegaTrhov (26. november 2019)

26.11.2019 Dolár je konzistentne stabilnejší voči kľúčovým menám. Škandinávske meny dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo Libra a Loonie majú výsledky slabšie. Taktiež meny rozvojových krajín sú slabšie. CLP a INR dosahujú lepšie výsledky, zatiaľ čo PHP a ZAR nedosahujú požadované hodnoty. MSCI Asia Pacific vzrástol počas seansy o 0,1% keď Nikkei vzrástol o 0,4%.
img

Říjen na trzích opět do ruda, nejen kvůli tradici

08.10.2019 Během loňského roku jsme byli svědky výprodeje na akciových trzích a zatím se zdá, že tento trend bude pokračovat i v roce 2019. Výrazně tomu napomáhá obchodní válka mezi USA a Čínou, která začíná mít negativní dopad i na makroekonomická data v Americe. Investory během minulého týdne znervóznila zejména zpráva o poklesu aktivity ve zpracovatelském sektoru.
img

UK 3Q HDP

23.11.2017  Britské vládní dluhopisy vyskočily poté, co se hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí nezměnil ve srovnání s druhým čtvrtletím; i přesto splnil očekávání trhu, protože výdaje domácností se v roce zvýšily nejrychleji.
img

Situácia v Nemecku sa komplikuje, investori zostávajú pokojní

21.11.2017 Situácia v koaličných rokovaniach v Nemecku sa komplikuje. Po tom, čo liberálna strana FDP odišla z rokovaní, nastal pat. Kancelárka a víťazka volieb Angela Merkelová podobnej situácii ešte nečelila. Analytici očakávajú niekoľko scenárov. Buď sa pôjde do predčasných volieb alebo sociálni demokrati kývnu na vytvorenie veľkej koalície alebo Merkelová bude vládnuť v menšinovej vláde. Skúsená politička sa však už nechala počuť, že preferuje predčasné voľby.
img

Dluhopisové výnosy rostou v Evropě i v USA, EURUSD ve vlajkové formaci dál trpělivě čeká na ECB

25.10.2017 Po dvou celkem klidných dnech se na finanční trhy začíná znovu vracet aktivita. Platí to ale především pro měnový a dluhopisový trh, když akciové indexy v Evropě i nadále drží své vysoké ocenění a pohybují se na dosah včerejšího close. Evropští obchodníci s akciemi čekají hlavně na další vývoj situace v Katalánsku, kde by se již zítra měl sejít parlament k možnému vyhlášení nezávislosti.
img

Kdy začne ECB s utahováním měnové politiky?

20.10.2016 Není tomu dávno, co médii proběhly zprávy o tom, že se uvnitř ECB začíná pomalu rozebírat téma ukončení programu kvant...
img

Makro: Hypoteční trh USA klesl třetí týden v řadě, MBA

30.03.2016 Celkový objem hypotečních žádostí se v USA snížil o 1,0%, uvedl průzkum celonárodní bankovní asociace (MBA) do 18...
img

Makro: Hypoteční trh USA poklesl podruhé v průběhu tří týdnů, MBA

23.03.2016 Celkový objem hypotečních žádostí se v USA druhý týden za sebou snížil o 3,3%, uvedl průzkum celonárodní bankovní...
img

Makro: Hypoteční trh USA vzrostl o 7,3pct, MBA

23.12.2015 Celkový objem hypotečních žádostí se v týdnu do 16. prosince zvýšil o 7,3% po poklesu o 1,1% před týdnem, uvedl průzku...
img

Makro: Aktivita na britském hypotečním trhu zrychlila, úrokové sazby klesly na nová minima

30.11.2015 V říjnu dosahoval počet schválených úvěrů na bydlení 69 630 ve Velké Británii, ve srovnání se 69 012 v ...
img

DEGIRO: Online revoluce v obchodování na finančních trzích

09.10.2015 Investoři v Evropě jsou zvyklí platit velmi vysoké poplatky za zprostředkování transakcí. Nástup online technologií tomu však má učinit...
img

Makro: Hypoteční trh USA před týdnem poklesl, MBA

30.09.2015 Poptávka na hypotečním trhu Spojených Států oslabila kvůli volatilitě úrokových sazeb po rozhodnutí Fedu. Do 25. září ...
img

Makro: Aktivita na hypotečním trhu Velké Británie výrazně zrychlila

29.09.2015 Počet schválených úvěrů na bydlení dosahoval v srpnu 71 030 ve Velké Británii, ve srovnání s 69 010 v&n...
img

Makro: Hypoteční trh USA druhý týden v řadě oslabil, MBA

16.09.2015 Poptávka na hypotečním trhu Spojených Států ve zkráceném týdnu prudce klesla. Do 11. září se kompozitní index propadl ...
img

Makro: Hypoteční trh Velké Británie v květnu zaostal za očekáváním

29.06.2015 Počet schválených úvěrů na bydlení se v květnu ve Velké Británii snížil na 64 434 z revidovaných 67 580...
img

Forex: Koruna oproti včerejšímu závěru nepatrně silnější

28.05.2015 Česká měna ve včerejších ranních hodinách otevírala své obchodování na úrovni 27,45 CZK/EUR. V ranních hodinách začala mírně...
img

Makro: Hypoteční trh USA v uplynulém týdnu oslabil

15.04.2015 Aktivita na hypotečním trhu Spojených Států klesla poprvé v průběhu čtyř týdnů a odrážela slabší poptávku po refi...
img

Makro: Hypoteční trh USA druhý týden na vzestupu

01.04.2015 Aktivita na hypotečním trhu Spojených Států druhý týden za sebou rostla, tažena poptávkou po bydlení i refinancování. ...
img

Makro: Poptávku po hypotékách stimulují rekordně nízké úrokové sazby, BOE

02.03.2015 V lednu se zvýšil počet schválených úvěrů na bydlení ve Velké Británii na 60 786 z 60 349 v p...
img

Makro: Počet schválených hypotečních úvěrů se v Británii poprvé od června zvýšil

30.01.2015 V prosinci se počet schválených úvěrů na bydlení po čištění o sezónní vlivy ve Velké Británii zvýšil na 60 2...
img

Makro: Počet schválených hypotečních úvěrů v Británii klesá

01.12.2014 Počet schválených úvěrů na bydlení ve Velké Británii nepřetržitě klesá od července navzdory rekordně nízkým úrokovým s...
img

Makro: Hypoteční trh USA zaznamenal poprvé v průběhu čtyř týdnů oživení

19.11.2014 Poptávka po bydlení byla dominantní v uplynulém týdnu na hypotečním trhu Spojených Států. Podle průzkumu americké...
img

Forex: Koruna v úterý nakonec beze změny

12.11.2014 Koruna pokračovala v mírných ziscích i včera, když se kurz CZK/EUR posunul z ranní úrovně 27,60 na 27,58. V odpoledních hodinách však své zisky neudržela. Ostatní regionální měny naopak mírně ztrácely okolo 0,1 %. Obchodování však bylo poklidné, nakonec kalendář ekonomických událostí byl téměř prázdný ve světě i regionu.
img

Makro: Počet schválených hypotečních úvěrů v Británii poklesl na 14 -měsíční minimum

29.10.2014 Počet schválených úvěrů na bydlení se ve Velké Británii třetí měsíc za sebou snížil a úrokové sazby zamířily nahoru. V...
img

Makro: Počet schválených hypotečních úvěrů se v Británii druhý měsíc za sebou snížil

29.09.2014 Počet schválených úvěrů na bydlení se ve Velké Británii druhý měsíc za sebou snížil a úrokové sazby zamířily nahoru. P...
img

Makro: Hypoteční trh USA na vzestupu

27.08.2014 Hypoteční trh Spojených Států v uplynulém týdnu posílil, tažen poptávkou po refinancování a bydlení. Podle průzku...
img

Makro: Hypoteční trh USA poklesl počtvrté v průběhu pěti týdnů

16.07.2014 Hypoteční trh Spojených Států poklesl počtvrté v průběhu pěti týdnů. Podle průzkumu americké celonárodní bankovní...
img

Koruna pokračuje v mírném posilování

13.06.2014 Vítězem včerejšího obchodování na regionálních trzích byla koruna, která si proti euru připsala přes desetinu procenta hodnoty a posílila k úrovni 27,41 CZK/EUR...
img

Forex: Český HDP přidal ještě více, než se čekalo

07.03.2014 České koruně včera nepomohl nečekaně dobrý výsledek HDP za poslední čtvrtletí roku 2013, ani následné komentáře ze strany centrální...
img

Forex: Regionální měny mírně posílily

06.03.2014 Ve střední Evropě se pozornost začíná přesouvat od situace na Ukrajině směrem k domácím ekonomickým datům, která v poslední době byla...
img

Makro: Ceny nemovitostí Spojeného království v prosinci meziročně rostly o 8,4pct

03.01.2014 V prosinci se index cen nemovitostí zvýšil o 1,4% a meziroční růst zrychlil z 6,5% na 8,4%, což bylo nejrychlejší...
img

Makro: Hypoteční trh USA se propadl na mnohaletá minima

18.12.2013 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace (MBA) do 13. prosince uvedl, že se kompozitní index aktivity propadl o ...
img

Makro: Hypoteční trh USA po oživení před týdnem prudce oslabil

06.11.2013 Podle průzkumu americké celonárodní bankovní asociace do 1. listopadu poklesl kompozitní index o 7,0% a vykompenzoval ...
img

Koruna ve středu umazala část svých úterních ztrát

05.09.2013 Koruna včera proti euru korigovala část svého úterního oslabení, když si připsala tři desetiny procenta posílením...
img

Makro: Hypoteční žádosti v USA druhý týden po sobě rostly

17.04.2013 Objem hypotečních žádostí rostl ve Spojených Státech druhý týden za sebou poté, co se úrokové sazby opět snížily. Podl...
img

Makro: Hypoteční žádosti v uplynulém týdnu ve Spojených Státech opět klesly

20.03.2013 Objem hypotečních žádostí před týdnem ve Spojených Státech znovu poklesl a úrokové sazby vzrostly. Podle týdenního prů...
img

Makro: Hypoteční žádosti USA ve zkráceném týdnu opět klesly

27.02.2013 Objem hypotečních žádostí se ve Spojených Státech snížil třetí týden po sobě. Podle přehledu celonárodní bankovní asoc...
img

Makro: Hypoteční žádosti v USA od počátku roku rostou

23.01.2013 Objem hypotečních žádostí se ve třetím lednovém týdnu opět ve Spojených Státech zvýšil podpořen poptáv...
img

Makro: Hypoteční žádosti v USA třetí týden klesají

03.01.2013 Objem hypotečních žádostí se v USA snižuje třetí týden v řadě a odráží především slabší poptávku o refinancování stáva...
img

Makro: Hypoteční žádosti před týdnem v USA opět klesly

28.11.2012 Objem hypotečních žádostí se před týdnem v USA opět snížil, přestože úrokové sazby poklesly. Podle přehle...
img

Zvrat na trhu dluhopisů: Polsko si poprvé půjčuje v eurech levněji než ČR .Výnos v aukci SPP ale výrazně klesl

25.10.2012 Polsko si vůbec poprvé půjčuje v eurech levněji než Česká republika. Investoři patrně oceňují snahu polsk...
img

Makro: Hypoteční žádosti před týdnem v USA poklesly

08.08.2012 Žádosti o hypotéky v uplynulém týdnu ve Spojených Státech klesaly, ovlivněny sla...
img

Makro: Hypoteční žádosti se před týdnem v USA zvýšily

01.08.2012 Žádosti o hypotéky se v uplynulém týdnu ve Spojených Státech zvýšily taže...
img

Makro: Žádosti o hypotéky v USA poklesly

20.06.2012 Poptávka po hypotékách v uplynulém týdnu ve Spojených Státech poklesla, uvedl tý...
img

Makro: Poptávka po hypotékách v uplynulém týdnu ve Spojených Státech poklesla

25.04.2012 Hypoteční trh Spojených Států kvůli slabé poptávce po refinancování před týdnem ...
img

Makro: Hypoteční trh USA setrval čtvrtý týden v poklesu

07.03.2012 Hypoteční trh Spojených Států setrval kvůli slabosti poptávky po refinancování d...
img

Makro: Hypoteční trh USA opět oslabil

22.02.2012 Žádosti o hypotéky v uplynulém týdnu ve Spojených Státech opět poklesly, uvedl p...
img

Makro: Poptávka po hypotékách v USA druhý týden roste, MBA

21.09.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v týdnu do 16. září oži...
img

Makro: Poptávka na trhu hypoték USA v uplynulém týdnu vzrostla o 15,5 pct

20.07.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel do 15. července výrazný vzestup žádostí o refina...
img

Makro: Poptávka po hypotékách v USA znovu zpomalila

06.04.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v týdnu do 1. dubna stabilní úrokové sazby, av...
img

Makro: Poptávka pohypotékách v USA rostla

23.03.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v týdnu do 18. března rostoucí poptávku po refinan...
img

Makro: Žádosti o hypotéky v USA opět klesly

16.02.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v druhém únorovém týdnu další pokles poptávky po refin...
img

Makro: Žádosti o hypotéky v USA vzrostly

02.02.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v posledním lednovém týdnu vzestup poptávky po b...
img

Makro: Žádosti o hypotéky v USA opět vzrostly

19.01.2011 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v druhém lednovém týdnu nižší dlouhodobé úrokové saz...
img

Aktuální dění na devizových trzích: EUR se ustálilo, ale ve volatilním pásmu. Stop příkazy číhají těsně před ním.

12.01.2011 Andrew Robinson, FX Analyst, Saxo Capital MarketsAUD trpí, jelikož člen rady RBA předpov...
img

Makro: Hypoteční trh USA zaznamenal výrazný pokles

22.12.2010 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace odrážel v týdnu do 17. prosince další zdražení úvěrů a p...
img

FX Update: EUR pod tíhou budoucího snižování ratingů v EU

22.12.2010 Opora, kterou poskytly euru čínské komentáře ohledně zadlužení zemí na periferii eurozóny, neměla...
img

Čína slibuje ,,konkrétní kroky" na pomoc EU s jejími dluhovými problémy

21.12.2010 EUR v Asii posiluje poté, co opět otestovalo 200denní pohyblivý průměrKomentáře k dění na trhu:EU...
img

Singapurský MAS rozšiřuje kurzové pásmo a zrychluje tempo zhodnocování SGD - USD dál klopýtá

14.10.2010 I přes noc bylo hlavním tématem znovu oslabování dolaru, přičemž největší hybnou silou bude příští měsíc zasedání FOMC a možné přijetí opatření v oblasti kvantitativního uvolňování. Pár EURUSD znovu nakoukl nad 1,40, i když jen nakrátko, zatímco AUD se opět dostal vůči USD na hladinu 0,99. Jednou z nejaktivnějších měn byl CHF. Určitý tlak na něj vyvinula velká podniková objednávka; v závěru amerického obchodování se však znovu odrazil vzhůru. Navzdory nepříznivé zprávě o britské nezaměstnanosti (počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl o 5,3 tis. oproti očekávaným 4,5 tis.) GBPUSD posiloval a uzavřel na nejvyšší úrovni za poslední tři dny.
img

Makro: Hypoteční žádosti v USA klesly, MBA

14.07.2010 Průzkum celonárodní bankovní asociace (MBA) v týdnu do 9.července uvedl, že nezájem o hypoteční úvěry i...
img

Makro: Poptávka po hypotékách v USA v uplynulém týdnu opět rostla, MBA

02.06.2010 Průzkum americké bankovní asociace (MBA) v týdnu do 28.května uvedl, že nízké úrokové sazby a poptávk...
img

Makro: Poptávka na americkém trhu hypoték rostla, MBA

01.04.2010 Průzkum americké celonárodní bankovní asociace (MBA) v týdnu do 26.března uvedl, že nárůst poptávky po ...
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/HKD | SGD | USD/BRL | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Analýza | Aussie | Bank of England | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bund | Burza | Béžová kniha | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Futures | Holubice | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Kiwi | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Loonie | MACD | MAE | MMF | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Splatnost | Sterling | Swiss | Pokladniční poukázky | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Obchodní příležitosti | IEA | Credit Suisse | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Investment Banking | CAC 40 | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Swapová výnosová křivka | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Aktivum | Index | Nabídková cena | Podpora | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | CZK | Česká koruna euro | Česká spořitelna | České koruny | ČNB euro | Degiro | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Engulfing | Eura | Euro dnes | Finanční prostředky | Forex kalendář | Forexu | Frank | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor MACD | Instrumenty | Investiční | Investiční poradenství | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Koruna euro | Kurzovní lístek | Kurz ČNB | Kurz CZK | Kurz česká koruna euro | Kurz Česká spořitelna | Kurz České národní banky | Kurz ČNB devizový | Kurz ČNB devizy střed | Kurz ČNB EUR | Kurz ČNB EUR historie | Kurz ČNB euro | Kurz ČNB historie | Kurz ČNB k 31.12. | Kurz ČNB k 31.12.2014 | Kurz ČNB střed | Kurz ČNB.cz | Kurz ČS | Kurz ČSOB | Kurz švýcarského franku | Kurz švýcarského franku vývoj | Kurz švýcarský frank | Kurz švýcarský frank k euru | Kurz švýcarský frank ke koruně | Kurz zlata | Kurz zlata dnes | Kurz zlata historický | Kurz zlotý | Kurz zlotý ke koruně | Kurzovní kalkulačka | Kurzovní kalkulačka Česká spořitelna | Kurzovní kalkulačka ČNB | Kurzovní kalkulátor | Kurzovní list | Kurzovní lístek KB | Kurzovní lístek.cz | Kurzy | Libra | Lira | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Obchodníci s akciemi | Oslabení koruny | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | US dolar | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | DXY | ING | Bunds | Christine Lagarde | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Kurzotvorný segment | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Federální rezervní systém | Volby | Investment | Saxo Capital Markets | Evropské obchodování | FX Analyst | Markit | DPA | Microsoft | MSCI | Guvernér centrální banky | YouGov | Technické indikátory | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Nákupy dluhopisů | Podnikání | DZ Bank | Wolfgang Schäuble | Mark Carney | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Tržní nálada | Index německých akcií DAX | Příprava | Přehled | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Skandinávské měny | Evropské trhy | Fidelity International | Pozornost investorů | Lídři | Strategy Research | Economist | Economic | Česká swapová křivka | IBEX | Euro Stoxx 600 | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Utahování měnové politiky | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Bezpečné dluhopisy | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | FTSE 100 | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Akcie v západní Evropě | Poptávka investorů | Výnos v aukci | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Měnová politika ECB | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | TRY | Index cen domů | Institucionální investoři | Oslabování dolaru | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Zhodnocování měny | Devizy | Akcie firem | Swiss Life Select | Výnosy řeckých dluhopisů | Index technologického sektoru | Aleš Michl | Ceny hliníku | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | xPartners | Fincentrum | Hypoindex | Tržní očekávání | Trhy dnes | Výprodeje na akciových trzích | Výnosy italských dluhopisů | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Dolarový index DXY | Evropské akciové trhy | Forint | Americký S&P 500 | HKD | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Refinitiv | Zpřísňování měnové politiky | Data z ekonomiky | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Obchodování GBP | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | CNY | GDPNow | Volný čas | NASDAQ 100 | Americká výnosová křivka | Výnos dluhopisů | Americké futures | KB | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Dot plot | Dobrý obchod | Obchodní spory | Alipay | Deficit | Hongkong | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Supreme Edition | Inflace v Británii | Statistiky z Číny | Maloobchodní sektor | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Pfizer | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Bilance | Negativní sentiment | GM | Největší pokles | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | AlfaOmegaTrhov | Admiral Markets Forex Kalendář | Průzkumy | Financovat | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | HUF | PLN | Propouštění | Investujte na Forexu | Problémy | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Protekcionismus | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Ropná zařízení | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | Zelený dluhopis | Bydlení | Hlavní akciové indexy | Výnosy státních dluhopisů | Zájem o rizikovější aktiva | Dlouhodobí investoři | Inovace | Dobrá data | Miliardy eur | Ifo | Poradenství | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Trhy | WHO | Šíření koronaviru | Virus | Pokles | Situace | České měny | Treasuries | Sentiment ve světě | Pandemie | IHNED | Certifikace | Boeing | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | SEC | NFP | Medvědi | Americká inflace | COVID-19 | Panika na trzích | Vývoj | Nová data | Sazby hypoték | Americké výnosy | IBEX 35 | Akcie včera | Mince | Další vývoj | Stimuly | Domácí data | Šíření viru | ECB dnes | Prostor k růstu | Výhled poptávky | Prodeje domů | Další pokles | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | United Airlines | American Airlines | Signál | Býčí potenciál | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Ekonomiky | LTV | Práce | Koronakrize | Údaje | Celková inflace | Emitenti | Statistiky | Dílčí index | Nizozemsko | Evropské indexy | Joe Biden | Spotřebitelský sentiment | 737 MAX | Maloobchod | Epidemiolog | Americký epidemiolog | Německé průmyslové objednávky | MSCI World | Státy eurozóny | Expanze | Průmyslové kovy | Merck | Bankéři z Fedu | Riziko korekce | Moderna | JDE | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Rozhodnutí ECB o sazbách | Korporátní zprávy | Členové Fedu | Covid | Druhá vlna | Index německých akcií | Vlna koronaviru | Fond obnovy | Ceny | Důvěra | Kryptoměnový trh | Přístup k inflaci | Vývoj vakcíny | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Biden | NextEra | AEX | Speciální dluhopisy | Nové zprávy | Nabízené dluhopisy | Zelené dluhopisy | Zelené investice | Očkování | Zadlužování | Emise dluhopisů | Růst ceny | Silné oživení | Zdravotní péče | Dopad na akcie | Evropské centrální banky | Slabý trh | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Výnos desetiletého dluhopisu | Nová strategie | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Fidelity | Zámořské indexy | Fincentrum & Swiss Life Select | Bearish Engulfing | Rostoucí ceny | Objednávky | První zvýšení sazeb | Cíle | Prodej | Rekord | Signály Fedu | Společnosti | Náklady na obchodování | Opatření | Dna | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Pozornost | TIM | Omikron | Varianta omikron | | Základní sazba | Hráči na trhu | Hry | Rostoucí ceny energií | Nový Hypoindex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Bavlna
Bayer
Bayerischen Landesbank
BayernLB
Baykar
Bayraktar
Baysfxoptions
Bazcom
Báze
Báze indexu

Následující klíčová slova

BBA Capital Partners
BBB Markets
BBBY
BBBY.US
BBC
BBC Million Dollar Traders
BBC News
BBC prezident
BBC The Missing Cryptoqueen
BB&T Wealth Management
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít