Úterý 04. říjen 2022 12:34
reklama
Vantage
reklama
Instaforex webinar rijen 2022
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Vantage

Klíčová slova - Člen představenstva

img

Změny ve vedení skupiny ČSOB

26.09.2022 Cílem skupiny ČSOB je zůstat silnou finanční skupinou, nejdostupnější pro všechny klienty v České republice, pokračovat ve zjednodušování služeb, digitalizaci a inovacích. Zjednodušení se nyní promítne i do vnitřního fungování a organizační struktury. S účinností od 1. října 2022 dojde ke snížení počtu členů představenstva skupiny ČSOB z osmi na sedm. Cílem této změny je ještě více propojit jednotlivé agendy nejvyššího managementu.
img

ČSOB Asset Management je jedničkou ve správě aktiv v Česku

06.09.2022 Největším správcem aktiv v Česku se k 30. červnu 2022 stal ČSOB Asset Management s hodnotou objemu spravovaného majetku 339,5 miliardy korun. Vychází to z aktuálních dat Asociace pro kapitálový trh (AKAT).
img

Dolar vs jen: vítěz je jasný

25.08.2022 Konečně nastal ten den. Dnes začíná sympozium Fedu v Jackson Hole. Čím více se událost blíží, tím jsou trhy opatrnější. Pár USD/JPY ráno klesá, ale zároveň si zachovává obrovský růstový potenciál.
img

Čistý zisk skupiny ČSOB v pololetí stoupl o 52 procent na 10,1 miliardy korun

11.08.2022 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl meziročně o 52 procent na 10,1 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 286 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší banky v zemi, to dnes sdělila ČTK. Výrazný růst zisku v pololetí zaznamenaly také další velké banky působící v ČR.
img

Skupina ČSOB v 1. pololetí: Potvrdila vysokou stabilitu díky rostoucímu zisku a kvalitě úvěrů. Pokračuje další růst úvěrů, vkladů i investic. Občané i firmy si uvědomují potřebu vlastní energetické soběstačnosti a investují do nových energetických řešení

11.08.2022 Skupina ČSOB zaznamenala v prvním pololetí 2022 vysoký zájem občanů i firem o investování do udržitelných energetických řešení. Meziročně rostly objemy úvěrů, vkladů i aktiv pod správou. Čistý zisk z hospodaření společnosti činil 10,1 miliardy korun.
img

Komentář k dnešnímu zasedání nové bankovní rady ČNB

04.08.2022 „Nová bankovní rada ČNB má za sebou první rozhodování o výši základní úrokové sazby. Zachování úrokové sazby v dosavadní výši znamená alespoň pro segment bydlení mírnou stabilizaci na krátkou dobu, kdy nebude docházet ke skokovému zvyšování cen hypoték a dalších úvěrů spojených s financováním bydlení.
img

České spořitelně stoupl v pololetí čistý zisk o 67 % na 11 miliard korun

01.08.2022  České spořitelně v prvním pololetí letošního roku stoupl čistý zisk meziročně o 67 procent na 11 miliard korun. Loňský výsledek ale výrazně ovlivnila epidemie covidu a s ní spojená omezení. Provozní zisk se v prvních šesti měsících letošního roku zvýšil o 43,7 procenta na 14,8 miliardy korun. Česká spořitelna o tom informovala v tiskové zprávě.
img

Škoda Auto potvrdila, že předsedou představenstva bude Klaus Zellmer

04.04.2022 Automobilka Škoda Auto dnes oficiálně potvrdila, že Klaus Zellmer se k 1. červenci 2022 stane předsedou představenstva značky. Nahradí dosavadního šéfa Thomase Schäfera, který převezme k 1. červenci funkci předsedy představenstva značky Volkswagen, zároveň se stane členem koncernového představenstva a bude řídit skupinu objemových značek. Automobilka to dnes uvedla v tiskové zprávě.
img

ČEZ letos v Temelíně investuje 3,5 mld. Kč, do Dukovan skoro dvě mld. Kč

24.03.2022 ČEZ letos v jaderné elektrárně Temelín investuje 3,5 miliardy korun. Jednou z největších investic bude výměna řídicích systémů. Peníze dá ČEZ i do věcí spjatých s životním prostředím, chce také zefektivnit výrobu. Investiční akce se budou dělat hlavně při dvouměsíčních odstávkách; první blok energetici plánovaně odstaví 15. dubna, druhý 22. července. Novináře o tom informoval temelínský mluvčí Marek Sviták. ČEZ letos investuje i do Jaderné elektrárny Dukovany - skoro dvě miliardy korun.
img

Ukrajinský dodavatel Škody obnovil produkci, kvůli výpadku stála výroba Enyaqu

22.03.2022 Ukrajinský dodavatel kabelových svazků pro Škodu Auto tento týden obnovil výrobu. Kvůli výpadku produkce způsobeném válkou se zastavila výroba elektrického modelu Enyaq a to samé hrozilo i u modelů Scala a Kamiq. Na tiskové konferenci Škody o obnovení výroby informoval člen představenstva pro oblast nákupu Karsten Schnake. Výroba Enyaqu podle Schnakeho naběhne s odstupem jednoho či dvou týdnů poté, co kabelové svazky dorazí. Následovat by měla i výroba modelu Enyaq Coupé, který chtěla automobilka začít nabízet v první polovině letošního roku.
img

Rekordní růst cen komodit vytváří na americký akciový trh tlak

07.03.2022 Neuvěřitelný růst cen komodit vedl k dalšímu poklesu amerických a evropských akciových indexů. Kontrakty na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 klesly o více než 1 %, zatímco evropské futures se propadly o 2,7 %.
img

České spořitelně loni stoupl čistý zisk o 41,7 % na 14,2 miliardy korun

28.02.2022 České spořitelně (ČS) loni stoupl neauditovaný konsolidovaný čistý zisk meziročně o 41,7 procenta na 14,2 miliardy korun. Výsledek byl podle banky ovlivněn loňskou nižší tvorbou opravných položek na rizika a celkovým zotavením po pandemii koronaviru. Provozní zisk byl vyšší o 4,4 procenta, dosáhl 22 miliard korun. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě. Česká spořitelna je největší banka v zemi podle počtu klientů, kterých má kolem 4,5 milionu. Vlastník České spořitelny, rakouská finanční skupina Erste Group Bank, je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 1. února 2022

01.02.2022 Sheila Warrenová, ředitelka sekce pro blockchainovou technologii a DLT na Světovém ekonomickém fóru (WF), bude v únoru jmenována generální ředitelkou aliance Crypto Council for Innovation (CCI).
img

Volkswagen a Bosch vytvoří podnik, bude pomáhat továrnám na baterie

18.01.2022 Automobilka Volkswagen a společnost Robert Bosch vytvoří do konce roku společný podnik. Bude dodávat systémy na výrobu baterií a pomáhat výrobcům baterií při rozšiřování a údržbě jejich výrobních závodů. Společnost Volkswagen to uvedla ve svém dnešním sdělení, a potvrdila tak dřívější zprávu časopisu Manager Magazine. Záměrem je podle VW učinit Evropu ve výrobě baterií soběstačnou.
img

Značka BMW loni vystřídala Mercedes v čele trhu s luxusními vozy

07.01.2022 Celosvětový prodej luxusních osobních automobilů Mercedes-Benz se loni snížil o pět procent na 2,05 milionu. Oznámil to dnes v tiskové zprávě německý koncern Daimler, který tato auta vyrábí. Značka Mercedes-Benz tak podle agentury Reuters poprvé za pět let přišla o vedoucí pozici na trhu s luxusními automobily. Předstihla ji konkurenční německá značka BMW, která tento týden oznámila, že její globální prodej loni poprvé překročil 2,2 milionu vozů.
img

Společnost Smartwings loni hlavně kvůli covidu prodělala 2,5 miliardy Kč

30.12.2021 Hospodaření letecké společnosti Smartwings loni skončilo se ztrátou 2,5 miliardy korun po zisku 133,4 milionu Kč o rok dříve. Kvůli epidemii covidu-19 dopravci klesl počet cestujících o více než čtyři pětiny. Firma se loni musela vypořádat mimo jiné s výpadkem tržeb a s dopady nuceného přerušení provozu letadel Boeing 737 MAX. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane Joachim Nagel

20.12.2021 Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane ekonom Joachim Nagel (55), který tak ve funkci nahradí Jense Weidmanna (53). Nagela do funkce navrhují nový spolkový kancléř Olaf Scholz a ministr financí Christian Lindner. Ministr to dnes napsal na twitteru, a potvrdil tak dřívější zprávu německého deníku Handelsblatt.
img

Největší chorvatská síť supermarketů povolí kryptoměny

03.12.2021 Největší síť supermarketů v Chorvatsku, Konzum, plánuje přijímat platby v kryptoměnách a to nejprve online, později i v kamenných prodejnách. V rámci online nákupů s přijímáním kryptoměn již začala.
img

Čistý zisk ČSOB za tři čtvrtletí stoupl o 84 % na 11,6 miliardy Kč

12.11.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí stoupl o 84 procent na 11,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 16 procent na 278 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly také výrazný nárůst zisku.
img

Společensky odpovědné investování dobývá portfolia českých investorů

25.10.2021 Obchodník s cennými papíry BH Securities umožňuje investovat prostřednictvím nové investiční strategie, která je založena na megatrendu dnešní doby, jenž nese zkratku ESG (Environment – životní prostředí, Society – společnost, Governance – řízení). Jak již samotná zkratka napovídá, nová investiční strategie se soustředí na investice, o kterých můžeme říct, že jsou šetrné k životnímu prostředí, společensky odpovědné a mají dobře nastavené procesy řízení.
img

Snížená nabídka novostaveb v centru Prahy zvyšuje zájem o zrekonstruované byty

16.08.2021 Hlad po bydlení v Praze začíná stírat rozdíl mezi novými a staršími byty. Zejména v centru města se podle aktuálních dat společnosti Flat Zone starší byt nabízí za obdobnou cenu jako byt nový. Jejich nabídka je zde oproti novostavbám přitom zhruba trojnásobná. Uvedený trend nahrává realitním investorům, kteří se na rekonstrukce původní zástavby zaměřují. Zájem o starší rekonstruované byty určené pro vlastní bydlení nebo dlouhodobý pronájem proto také roste.
img

AMISTA a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství

09.08.2021 Investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, a J&T BANKA uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.
img

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 pct na 6,6 mld. Kč

05.08.2021 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním pololetí stoupl o 91 procent na 6,6 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o 13 procent na 268 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly rovněž nárůst zisku.
img

Patria sází na nemovitosti: do svého fondu kupuje nákupní parky v Kolíně a Mohelnici

03.08.2021 Patria Logisticko-Retailový Fond koupil dva maloobchodní parky o celkové rozloze 12 000 metrů čtverečních. Do jeho majetku přibyly Retail park Kolín – Ovčáry a Retail park Mohelnice. Prodejcem byla developerská společnost KPD Group.
img

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty

30.07.2021 Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.
img

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

27.07.2021 Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
img

EPH uzavřel s mezinárodními bankami smlouvu o úvěrech ve výši miliardy eur

30.03.2021 Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavřel se skupinou mezinárodních bank novou smlouvu o úvěrech ve výši miliardy eur (asi 26 miliard Kč). Krok má zjednodušit strukturu jeho financování. ČTK o tom dnes informoval mluvčí holdingu Daniel Častvaj. Na základě informací dostupných EPH patří tato transakce k největším bankovním financováním realizovaným v letošním roce na českém úvěrovém trhu.
img

Škodě Auto klesl zisk o 52 %, plánuje investice za 2,5 miliardy eur

24.03.2021 Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby se snížily o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.
img

❗ DE30 dosahuje nové historické maximá

18.03.2021 DE30 je dnes jedným z najvýkonnejších európskych indexov. Nemecký index dnes rastie o viac ako 1% a dosiahol čerstvé rekordné maximum blízko úrovne 14 770 bodov. Rast je postavený na širokom základe, pretože 29 z 30 členov DAXu sa obchoduje vyššie. Deutsche Bank (DBK.DE) rastie po tom, čo člen predstavenstva spoločnosti uviedol, že jednotka investičnej banky má začiatkom roku 2021 silnú dynamiku. Šialenstvo týkajúce sa kmeňových akcií spoločnosti Volkswagen (VOW1.DE) pokračuje s viac ako 5% ziskom aj dnes. Avšak jej preferenčné akcie spoločnosti Volkswagen (VOW3.DE), ktoré sú členom indexu DAX, sa dnes obchodujú iba o 1% vyššie.
img

Volkswagenu loni prudce klesl zisk, letos čeká oživení tržeb

26.02.2021 Provozní zisk německého automobilového koncernu Volkswagen se loni bez zahrnutí mimořádných položek propadl o 45 procent na 10,6 miliardy eur (278 miliard Kč). Firma dnes ale rovněž uvedla, že v letošním roce počítá s výrazným oživením tržeb. Volkswagen se podobně jako jeho konkurenti potýká s negativními dopady šíření nového koronaviru.
img

ORBIT Capital prostřednictvím podfondu Conseq Venture Debt poprvé financuje zahraniční firmu

18.02.2021 ORBIT Capital prostřednictvím svého podfondu Conseq Venture Debt realizuje další transakci. Poté, co v loňském roce poskytl dluhové financování hvězdám domácí fintechové a e-commerce scény, společnostem Twisto a rohlik.cz, tentokráte se neomezil hranicemi a posílá 2,5 mil. EUR do předního evropského technologického hráče LetsBuild.
img

FOND KVALIFIKOVANÝCH INVESTORŮ SOLEK OZNAMUJE PŘEJMENOVÁNÍ NA MW INVESTIČNÍ FOND SICAV

05.01.2021 Fond kvalifikovaných investorů, založený v červnu 2019 pod původním názvem SOLEK SICAV, byl s účinností od 1. ledna 2021 přejmenován na MW Investiční fond SICAV. Investiční strategií je participovat na vzniku solárních elektráren řádově ve stovkách MW instalovaného výkonu, přičemž nejméně 100 MW poskytne energetická skupina SOLEK. Výnosnost fondu za posledních 12 měsíců je přibližně 6 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

Atradius: Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta

25.11.2020 Světová ekonomika se letos propadne o 4,3 procenta. Negativní dopad pandemie Covid-19 je tak větší, než tomu bylo v případě globální finanční krize z let 2008 a 2009. Řada zemí navíc nyní čelí druhé vlně pandemie, kvůli které se znovu zpřísňují karanténních opatření. Firmy proto budou i v roce 2021 čelit propadu poptávky a zhoršené platební morálce. Rychleji bude přibývat také insolvencí. Vyplývá to ze studie světové úvěrové pojišťovny Atradius.
img

Škoda považuje návrat na loňská čísla ve 4. čtvrtletí za možný

31.07.2020 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto čeká po meziročním propadu provozního zisku a tržeb v prvním pololetí vlivem pandemie koronaviru postupné oživení trhu ve třetím čtvrtletí. Považuje za možné, že ve čtvrtém čtvrtletí se vrátí na loňskou úroveň, uvedla dnes Škoda Auto v tiskové zprávě. Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard Kč) z 824 milionů eur před rokem. Tržby Škody Auto v pololetí klesly o více než čtvrtinu na 7,5 miliardy eur (196,5 miliardy Kč) z 10,2 miliardy eur před rokem.
img

Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí

24.06.2020 Akcie Wirecard byla přísně potrestána. Titulky článků a reportáží jsou plné spojení názvu společnosti s podvody a zmizelými miliardovými obnosy peněz. Cena akcií Wirecard mezitím klesá. Co se děje s tímto německým zprostředkovatelem plateb? A čemu by měli investoři věnovat pozornost?
img

ČSOB klesl letos čistý zisk o 56 procent na 2,1 miliardy Kč

14.05.2020 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí letošního roku klesl o 56 procent na 2,1 miliardy korun. Objem úvěrů i vkladů banky se meziročně zvýšil. ČSOB posílila kapitálovou pozici díky zadržení výplaty dividendy. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to sdělila ČTK. Pokles zisku zaznamenaly kvůli pandemii koronaviru i ostatní velké banky.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Některé německé automobilky navrhují státní příspěvek na auta

13.04.2020 Německé automobilky Volkswagen a BMW se vyslovily pro zavedení státního příspěvku na nákup automobilů, který by pomohl kompenzovat negativní dopady koronaviru na automobilový průmysl. Informovala o tom dnes agentura DPA.
img

VW prodloužil uzavírku německých továren do 19. dubna

31.03.2020  Německý automobilový koncern Volkswagen prodloužil odstávku výroby v německých továrnách své hlavní značky VW kvůli koronaviru o dalších deset dnů, tedy až do 19. dubna. Firma to dnes oznámila na svých internetových stránkách.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Australský dolar | Akciový index | Equity | Inflace | USD/JPY | Nasdaq | USA | Koruna | BIS | Evropská unie | Obchodní deník | Měnová politika | Apple | Analytik | Ropa WTI | Americké akcie | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Analýza | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bundesbank | CCI | CEO | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Emise | Eurozóna | Finanční trhy | Finančník | Flat | Futures | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Likvidita | Margin | Risk | Měna | Měny | Nabídka | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Spot | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | JPY | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Obchodování s cennými papíry | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Indexy | Investoři | Fond | EU | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Zkušenosti | Výsledky | Bohatství | Credit Suisse | Japonská měna | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Investiční bankovnictví | Online trading | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Conseq | LYNX | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena akcií | CZK | Česká spořitelna | Dolar | Eura | Finanční investice | Fondy | Frank | Graf | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investování do nemovitostí | J&T Banka | J&T | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Komoditní | Management | Nemovitosti | Patria Finance | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Reuters | Risk Management | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Volkswagen | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Tradeři | DXY | EIA | ING | Andrej Babiš | CEE | Depozitář | Indie | Ministerstvo financí | Private banking | Redukce | ROCE | Syndikát | Tier 1 | Finanční společnosti | Euromoney | Factoring | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | Komise | Federální rezervní systém | Know-how | Retail | Burze | Investment | SMBC | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Jackson Hole | KPMG | MSCI | Evercore ISI | UniCredit Bank | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Výkon fondu | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | KBC | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Forbes | Základní úrokové sazby | Firmy | České firmy | Globální finanční krize | Portfolio fondu | Velké banky | Objem investic | S&P Global | Fibo | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Index AEX | S&P | Německý akciový index DAX | Ztráty | Nejistota | Erste | Největší banky | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Ripple | Ethereum | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Akciový index DAX | ING Bank | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Výnosy | Příjmy | ČTK | Belgie | J&T Finance Group | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | ČSOB Asset Management | Vývoj směnných kurzů | BHS | Coinbase | Bitcoin Cash | Americký akciový trh | ETH/USD | Jerome Powell | ETH | XRP | ČSOB Bohatství | Stellar | Crypto | Tether | Investiční skupiny | Zlatá koruna | Výkonnost fondů | Conseq Investment Management | FinTech | Twisto | Krypto | EOS | Německá centrální banka | Odpovědné investování | Globální růst | Šéf Fedu | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | I-Trader | FKI | Úrokový výnos | Finanční skupina | Růst zisků | Růst cen komodit | Majetek | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Akciový stratég | Graf indexu S&P 500 | Stablecoin | DE30 | NASDAQ 100 | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Vývoj české ekonomiky | Stablecoiny | Očekávání trhu | Nejnovější výsledky | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Energetické firmy | Tuzemské banky | ESG | Jak se stát lepším investorem | Digitalizace | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Německá vláda | AEX index | Strategické partnerství | Indigo | Objem | Evropské firmy | Call centra | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | FRED | Skupina ČEZ | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | USDC | USA a Čína | Růst cen | Global Finance | Studie | Erste Group | Generální ředitel | Vyšetřování | Miliardy | USDT | Vyhlídky | Investování v Česku | Konkurenti | Ed Yardeni | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Impuls | Visa | Být trpělivý | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Porsche | Škoda Auto | Míra | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | Jaderná elektrárna | Temelín | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Ředitelka | xStation5 | MasterCard | Bydlení | EY | SPD | Stratég | Miliardy korun | Wirecard | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Prodej automobilů | Návratnost | Inovace | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Ukazatele | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Výsledky průzkumu | Trhy | Šíření nového koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finance Group | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Dopady koronaviru | Rozhodování | Americké ekonomiky | Firemní sektor | Medvědi | KBC Asset Management | COVID-19 | Zvyšující se inflace | Bankovnictví v České republice | Tržní úrokové sazby | Stabilita | Vývoj | WP | Aerolinky | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Další vývoj | Nákupy akcií | Brusel | Největší pády | Generální ředitel ČEZ | TPCA | Nákupy vládních dluhopisů | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Prodejní tlak | Německý akciový index | Spoření | Úvěrové linky | Dopad pandemie koronaviru | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Křetínský | Bulharsko | E-commerce | Ekonomiky | VW | Andreas Tostmann | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Slovensko | Index DXY | EGAP | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Údaje | Německé automobilky | Markus Söder | Oliver Zipse | Stefan Sommer | Nákup automobilů | Státní příspěvek na auta | Státní příspěvek | Úspory | Hospodářské oživení | USD za barel | Trade | Finanční pomoc | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zisk automobilky | Zisk automobilky Škoda | Provozní zisk automobilky Škoda | 737 MAX | Energetická společnost | Tweet | Dopravci | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | Karlsruhe | KfW | Bezpečnost | Investice v zahraničí | Patrik Tkáč | Leasing | Dluhy | Členské země | Českomoravská stavební spořitelna | Hypoteční banka | ČSOB Penzijní společnost | ČSOB Leasing | ČSOB Factoring | Pojišťovací skupiny | Auta | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Zájem o hypotéky | Investment management | Tomáš Kálal | JDE | Unie | ČR | Andrej Babiš (ANO) | Nové úvěry | Vedení společnosti | Square | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Globální poptávka | Rozsáhlé investice | Nestlé | Prodeje automobilů | Covid | Investiční aplikace | Dodávání likvidity | Společnost Wirecard | Firma ČEZ | Akcie Wirecard | Skupina Smartwings | Objem aktiv | Dopad pandemie | Nový trend | E.ON | Ocenění | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Mezinárodní firmy | Mluvčí ČEZ | Časový horizont | Oživení poptávky | Atradius | Klimatické změny | Transparentnost | Zdanění | VOW3 | Snížení emisí | Elektromobily | Klimatický plán | Snížit emise | Vinci | Masivní investice | Daniel Častvaj | Akciové portfolio | Koncern | Embargo | Platby v kryptoměnách | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Moneta | Akcie spoločnosti | Mountfield | Životní prostředí | Tesco | Finanční společnost | Obchody s deriváty | Boeing 737 Max | Online prostředí | SOLEK SICAV | SOLEK | MW Investiční fond SICAV | MW Investiční fond | CODYA | Evropské centrální banky | Bilanční suma | Technologie společnosti | Trendové linie | ORBIT Capital | Conseq Venture Debt | LetsBuild | Nová strategie | Dynamické portfolio | Fidelity | Výrazný růst | Akcie spoločnosti Volkswagen | VOW3.DE | VOW1.DE | VOW1 | DLT | Umění | Klíčové centrální banky | Emise skleníkových plynů | Pepco | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Prodej | ICT | Zajištění bezpečnosti | Pozitivní vliv | Energetická společnost ČEZ | Cenové stability | Technologie | Ripple (XRP) | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | CEZ Trade Bulgaria | CEZ ICT Bulgaria | CEZ Bulgaria | CEZ Elektro Bulgaria | CEZ Razpredelenie | Bara Group | CEZ Razpredelenie Bulgaria | UST | B Word | Divize | Prodej bulharských aktiv | Bulharská finanční společnost | Free Energy Project Oreshets | Odchod ČEZ z Bulharska | Celkový příjem ČEZ | Příjem ČEZ | Tomáš Pleskač | ČEZ Tomáš Pleskač | Člen představenstva ČEZ | Bulharský stát | Liberalizace trhu | Bulharský trh | EVN | Balkán | Eurohold Bulgaria AD | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Společný podnik | Globální prodej | AMISTA | Hluboké znalosti | Letiště Praha | Skupina Letiště Praha | Czech Airlines Handling | Jiří Černík | Letiště Václava Havla | Czech Airlines Technics | Provozní ztráty | Správa Letiště Praha | Správa Letiště | Skupina Erste Group | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Výnosy banky | Provozní náklady | Thomas Schäfer | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Rodinné vztahy | Patria Logisticko-Retailový Fond | Retail park Kolín | Retail park Kolín - Ovčáry | Retail park Mohelnice | KPD Group | Patria investiční společnost | Nina Kozáková | Patria investiční společnosti | Super Zoo | Deichmann | Style | Jysk | ČSOB Wealth Office | Wealth Office | Služba Wealth Office | Exkluzivní služba | Pavel Tichý | Předseda představenstva Patria | ČSOB Private Banking | KBC Group | Logisticko-Retailový Fond | Tomáš Pribiš | Zisk skupiny ČSOB | Čistý zisk skupiny ČSOB | Úvěry na bydlení | Výsledky za první pololetí | ČSOB stavební spořitelna | Ondřej Horák | Vít Vařeka | Andreessen Horowitz | Flat Zone | ACORD Invest | ACORD | Serge Mayer | Byty | Zrekonstruované byty | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Zájem Čechů | Sympozium | Společnosti | Opatření | Energetika | Česká společnost | Energetická krize | DAI | Češi | Vysoké ceny | Bosch | Šéf německé centrální banky | Obilí | Společensky odpovědné investování | ESG Dynamické Portfolio | Christian Lindner | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Tether (USDT) | TIM | Antony Blinken | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | | Konzum | Fibonacciho retracement | Joachim Nagel | Národohospodářství | Názory na měnovou politiku | Problémy s nedostatkem čipů | Společnost Smartwings | Jiří Jurán | Unimex Group | Jiří Šimáně | Jaromír Šmejkal | Smartwings Group | Manager Magazine | Instituce | Konsolidovaný čistý zisk | Erste Group Bank | Invaze | Zvyšování cen | Porsche AG | Klaus Zellmer | Šéf japonské centrální banky | Nárůst zisků | Nová bankovní rada | Ivan Vondra | Člen představenstva České spořitelny | Zisk Komerční banky | Vlastimil Nigrin | Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Generální ředitel skupiny ČSOB | Jan Sadil | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Poměr nákladů a výnosů | Objem úvěrů | Aktiva pod správou | Kapitálový poměr Tier 1 | Kapitálový poměr | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | CCR | Magazín Global Finance | Zlatá koruna 2022 | ČSOB DoKapsy | ČSOB Poštovní spořitelna | Poštovní spořitelna | Kapitálová pozice | Podíl nevýkonných úvěrů | Provozní výnosy | Objem celkových klientských vkladů | Objem úvěrů na bydlení | Celkový objem úvěrů | Počet uživatelů | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | ČSOB Smart | Sustainable Finance Awards | Sustainable Finance Awards 2022 | Ján Lučan | Firemní klienti | Wyoming | Jiří Vévoda | Řízení financí | Řízení financí a investičních služeb | Vedení skupiny ČSOB | Martin Jarolím | Marcela Suchánková | Změny ve vedení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Členové FESE
Členové kartelu OPEC
Členové kartelu OPEC+
Členové NATO
Členové OPEC
Členové Organizace zemí vyvážejících ropu
Členové Purple Trading Clubu
Členové rady ČNB
Členové Rady guvernérů Fedu
Členové skupiny G20

Následující klíčová slova

Člen představenstva České spořitelny
Člen představenstva ČEZ
Člen rady guvernérů
Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky
Členské státy
Členské státy EU
Členské státy Evropské unie
Členské státy G20
Členské státy IEA
Členské státy Mezinárodního měnového fondu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Room
Potvrďte prosím... Zavřít