Sobota 26. listopad 2022 23:27
reklama
Purple Trading VIP zona 2022
reklama
Vantage krypto
reklama
Coinfy
reklama
XTB konference 2022 invest

Klíčová slova - Cena plynu

img

Na jaře mohou ceny plynu v EU dramaticky klesnout. Zásobníky jsou totiž stále po okraj plné, mnohem více než loni

25.11.2022 Dle řady jarních a letních prognóz měla Evropa v těchto dnech a týdnech mířit do nejhoršího stadia probíhající energetické krize. Nic takového se naštěstí nekoná. Tedy alespoň zatím.
img

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku

22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
C:\fakepath\trader-11112022-51-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh výrazně klesla, vrátila se pod 100 eur za MWh

11.11.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes propadla o více než desetinu, vrátila se tak pod hranici 100 eur (zhruba 2400 Kč) za megawatthodinu (MWh). K poklesu přispěly vysoké zásoby plynu a relativně teplé počasí v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v prosinci ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se dnes snížila o zhruba 13 procent na 98,5 eura za MWh. Zůstává ale výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Regulátor: Evropský trh s plynem funguje dobře, cenový strop by mohl uškodit

03.11.2022 Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů AFM, který dohlíží i na hlavní evropský trh s termínovými kontrakty na zemní plyn, varoval před snahou zavádět u nich cenové stropy. To by mohlo mít podle něj negativní dopady, včetně nedostatku plynu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Určujícím trhem pro velkoobchodní ceny plynu v Evropské unii je virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.
C:\fakepath\trader-03112022-34-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.11.2022 1) Míra inflace v Turecku se v říjnu znovu zvýšila, v meziročním srovnání se dostala na 85,5 procenta ze zářijové hodnoty 83,5 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. Ceny se v Turecku prudce zvyšují už asi rok, před dvěma lety byla míra inflace nad 11 procenty. Nyní je na dalším maximu za 24 let.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu je opět na vzestupu, v Evropě i v USA

03.11.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se v posledních dnech zvyšuje a za méně než dva týdny vzrostla přibližně o třetinu. Vyšší jsou i ceny ve Spojených státech, kde k jejich růstu přispívá pokles venkovních teplot. Cena plynu pro americký trh ale i tak zůstává proti cenám v Evropě výrazně nižší, zhruba šestinová.
img

Cena plynu klesá, ale vyhráno není

01.11.2022 Poslední dobou se ve zprávách objevují titulky, které oslavují výrazný pokles cen plynu v Evropě. Za pokles vděčíme dvěma hlavním faktorům. Na straně spotřeby se jedná o úspory, které jsou navíc podpořeny super teplým startem podzimu. Na straně nabídky pomáhá stlačit ceny rychlé doplňování zásob, které překonává i původně ambiciózní evropské plány.
img

Rozbřesk: Cena plynu sice klesá, ale vyhráno rozhodně není

01.11.2022 Poslední dobou se ve zprávách objevují titulky, které oslavují výrazný pokles cen plynu v Evropě. Za pokles vděčíme dvěma hlavním faktorům. Na straně spotřeby se jedná o úspory, které jsou navíc podpořeny super teplým startem podzimu. Na straně nabídky pomáhá stlačit ceny rychlé doplňování zásob, které překonává i původně ambiciózní evropské plány. V severozápadní Evropě, která je pro kontrakt TTF obzvláště relevantní, je naplněno více než 95 % kapacity zásobníků. A právě kombinace relativně nízké spotřeby a relativně vysoké nabídky (neboli skoro plných zásobníků) se na trhu s nepružnou nabídkou a poptávkou projevuje učebnicově. A sice tak, že plyn krátkodobě zlevňuje (na den dopředu na cca 34 EUR/MWh ze srpnových průměrných 230 EUR/MWh).
img

Pád cen plynu v EU je stále závažnější problém. Obchodníci mohou totiž plyn v zásobnících plošněji zadržovat, aby neprodělali, čímž opětovně vyšponují jeho cenu

31.10.2022 Cena plynu v EU klesla od konce srpna dramaticky, o více než 60 procent. Na první poslech příznivá zpráva ovšem představuje také zásadní potíž. Znamená totiž, že obchodníci s plynem budou mít v řadě případů značné ztráty, pokud by surovinu ze zásobníků uvolnili nyní. Mohou tedy přistoupit k tomu, že plyn budou v zásobnících zadržovat a vyčkávat, než se opětovně vyšponuje jeho cena. A pak tedy teprve plyn prodávat. Je totiž fakt, že mnozí plyn nakupovali třeba v letních měsících, kdy byl výrazně dražší než nyní.
img

Cena plynu v EU klesá až do záporu, je ho přespříliš. Rusko má zato málo ledniček, praček či odsávaček mateřského mléka, „pašuje“ je přes Arménii či Kazachstán – prý i kvůli čipům do vojenské techniky

30.10.2022 S blížící se zimou se rozhodně nezdá, že by Rusko mělo nakročeno v triumfu v probíhající ekonomické válce s EU. A to si právě od zimního období a nynější topné sezóny zjevně hodně slibovalo. Cena plynu v EU ovšem od konce srpna klesla o více než 70 procent. Od poloviny září také poměrně dramaticky klesly ceny plynu v EU pro příští rok, jak vyplývá z cen příslušných termínových kontraktů.
C:\fakepath\trader-24102022-41-zm.jpg

Evropské akcie posílily, těží z nadějí na pomalejší růst úroků v USA

24.10.2022 Evropské akcie zahájily týden výrazným růstem. Těžily z nadějí, že americká centrální banka (Fed) by mohla zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 dnes stoupl o 1,4 procenta a obchodování zakončil na 401,84 bodu. To představuje jeho nejvyšší závěrečnou úroveň za zhruba tři týdny. Britské akcie posílily po zprávě, že novým britským premiérem se stane Rishi Sunak.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh poprvé od června klesla pod 100 eur za MWh

24.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od června klesla pod 100 eur za megawatthodinu (MWh). Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny plynu v Evropské unii. Od srpnového maxima je cena plynu nižší zhruba o 70 procent.
C:\fakepath\trader-21102022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, klíčový kontrakt ztrácí asi deset procent

21.10.2022 Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Německo ustupuje, souhlasí s celounijním stropem na plyn. Podle průmyslníků i potravinářů je nejvyšší čas

21.10.2022 Itálie, Španělsko a Polsko, klíčoví stoupenci zastropování cen plynu v EU, triumfují. Nakonec totiž „přetlačily“ klíčového odpůrce takého řešení, tedy Německo. Na bruselském jednání lídrů EU v noci na dnešek totiž nakonec došlo k shodě na dočasném řešení spočívajícím ve stanovení dynamického cenového pásma. To má zabraňovat největším cenovým výstřelkům v burzovní ceně plynu a de facto tak představuje strop. Kromě stropu by měl růst cen plynu omezit také další krok, na němž se lídři v Bruselu usnesli. Je jím společné, celounijní nakupování plynu.
img

Rozbřesk: Plyn prudce zlevňuje a Dědek z ČNB vidí riziko devalvačně-inflační spirály

20.10.2022 Velkoobchodní cena plynu, v současnosti jedna z nejostřeji sledovaných makro-finančních proměnných, se v průběhu včerejšího dne sesunula pod hranici 120 EUR/MWh. V porovnání s předválečným obdobím je evropský plyn stále velmi drahý (přibližně osminásobně), avšak oproti minulým týdnům, kdy se ceny držely nad 200 EUR/MWh, jde bezpochyby o pozitivní vývoj. Společně s plynem zlevňuje také elektřina, v rámci jejíž cenotvorby hraje plyn (resp. para-plynové elektrárny) zásadní roli jakožto marginální zdroj.
img

Plyn prudce zlevňuje: máme to nejhorší za sebou?

20.10.2022 Velkoobchodní cena plynu, v současnosti jedna z nejostřeji sledovaných makro-finančních proměnných, se v průběhu včerejšího dne sesunula pod hranici 120 EUR/MWh. V porovnání s předválečným obdobím je evropský plyn stále velmi drahý (přibližně osminásobně), avšak oproti minulým týdnům, kdy se ceny držely nad 200 EUR/MWh, jde bezpochyby o pozitivní vývoj.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko nebude muset poprvé od spuštění použít strop na cenu plynu

20.10.2022 Španělsko nebude muset ve čtvrtek použít mechanismus, který stanovil maximální cenu plynu pro výrobu elektřiny. Stane se tak poprvé od spuštění tohoto opatření v polovině června, informoval server veřejnoprávní televize a rozhlasu RTVE. Ceny se totiž včera dostaly na nejnižší hodnotu za posledních 15 měsíců. Za pokles může dostatečné množství plynu na pyrenejském trhu i příznivé počasí. Podle meteorologů Španělsko zažívá druhý nejteplejší říjen od začátku měření.
img

Plyn v Evropě zlevňuje, vyplatí se ale odpočívat?

20.10.2022 Při pohledu na poslední dny můžeme s jistotou konstatovat, že situace na evropském plynovém trhu se zlepšila. Burzovní ceny plynu včera, tj. 19. října, v Evropě klesly téměř o 10 %, čili se dostaly pod 1 200 USD za 1 tisíc metrů krychlových. K takovému poklesu došlo poprvé od 15. července.
C:\fakepath\trader-18102022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.10.2022 1) Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena plánuje prodat ropu ze svých strategických rezerv, aby přispěla ke snížení její vysoké tržní ceny. Tvrdí to zdroje agentury Reuters. Ve Spojených státech se příští měsíc konají volby do Kongresu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, sestoupila nejníže od poloviny června

18.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje. Cena klíčového termínového kontraktu dopoledne sestoupila až na 115 eur (zhruba 2800 Kč) za megawatthodinu (MWh), nejníže od poloviny června. Plyn zlevňuje už pátý den za sebou, přispívá k tomu teplé počasí, vysoká úroveň zásob a dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG).
img

Návrat cenových tlaků v průmyslové sféře za přispění cen elektřiny

17.10.2022 Po částečné úlevě v srpnu, kdy ceny průmyslových výrobců klesly meziměsíčně o 0,1 %, jejich zářijový růst překonal očekávání a ceny vzrostly o 1,2 % m/m. To vedlo také ke zrychlení meziroční dynamiky ze srpnových 24,3 % na 25,8 % v září. Na meziměsíční dynamice jsme se opět vrátili k závratným tempům pozorovaným v druhém čtvrtletí letošního roku.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh se dostala nejníže od konce června

17.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá. Pomáhá jí mírné počasí, plné zásobníky plynu a hojné příjezdy tankerů se zkapalněným zemním plynem (LNG). Kolem 12:30 SELČ ztrácel klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku 4,2 procenta na necelých 136 eur (3345 Kč) za megawatthodinu (MWh). Během dne byl i na 133 eurech, a tedy nejníže od konce června. Kontrakt na dodání v prvním čtvrtletí roku 2023, což bývá obvykle nejchladnější období roku s nejvyšší poptávkou, ztrácel 8,80 eura na 156,70 eura za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh výrazně klesla, nachází se blízko 140 eur za MWh

15.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh včera výrazně klesla. Rostoucí zásoby suroviny totiž zvyšují naděje, že Evropa se tuto zimu dokáže vyrovnat s omezením dodávek z Ruska. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku včera zlevnil o téměř osm procent a uzavřel na 141,75 eura (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh). Během dne cena kontraktu poprvé od června sestoupila pod hranici 140 eur za MWh. Zůstává však výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh kvůli incidentu v Norsku přechodně výrazně zdražil

13.10.2022 Velkoobchodní cena zemního plynu pro evropský trh se dopoledne zvýšila téměř o deset procent nad 173 eur za megawatthodinu (MWh). Obchodníci tak reagovali na zprávy o incidentu v Norsku, kde úřady nechaly kvůli neupřesněnému incidentu evakuovat jedno z největších zařízení na zpracování plynu v Evropě. Policie později bez bližších podrobností oznámila, že incident je vyřešen, a ceny začaly z denních maxim sestupovat. K růstu cen plynu přispívají i stávky v energetickém sektoru ve Francii.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh pokračuje v poklesu, sestoupila pod 150 eur za MWh

10.10.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes pokračuje v poklesu. Nejnovější údaje ukazují, že zásoby plynu v Evropě dál rostou, zatímco spotřeba se snižuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 9:30 SELČ ztrácel téměř pět procent na 149 eur (zhruba 3650 Kč) za megawatthodinu (MWh). Předtím sestoupil až na 144 eur za MWh, tedy na nejnižší úroveň od konce června. Cena kontraktu nicméně zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
img

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu

05.10.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
img

Kreml: Spojené státy po únicích z Nord Streamu zvýšily cenu LNG i jeho prodej

03.10.2022 Spojené státy po únicích plynu z podmořského potrubí Nord Stream zdražily zkapalněný zemní plyn (LNG) a zvýšily jeho prodej. Bez bližších podrobností to dnes podle tiskových agentur prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Spojené státy v minulosti opakovaně kritizovaly výstavbu plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a nyní těží ze zvýšeného zájmu o LNG především v Evropě.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
img

V Bruselu se dnes ministři pro energetiku na ničem moc nedohodli. Prosazení zásadnějších návrhů brání nejednota, cena plynu ani elektřiny se tedy nesníží

30.09.2022 Ministři zemí Evropské unie zodpovědní za energetiku se dnes dohodli na první sadě opatření, která mají tlumit dopady plynové krize, již kontinent zažívá. Dali zatím přednost sadě opatření, která nezahrnuje radikálnější návrhy. To proto, že takové návrhy naráží na nejednotu v rámci EU. Pod stůl tak zatím padá třeba návrh zastropování cen dováženého ruského plynu.
C:\fakepath\obrazek-28092022.png

Silné výbuchy poškodili Nord Stream - plyn rastie

28.09.2022 Na Švédskych a Dánskych meracích staniciach došlo k masívnym výbuchom pod vodou, kde z plynovodu Nord Stream následne začal unikať plyn. Po výbuchoch Dánska armáda zverejnila video, na ktorom je vidieť kruh vyčistenej vody s priemerom približne jeden kilometer. Škody postihli plynovody Nord Stream 1 aj Nord Stream 2.
img

Slovensku hrozí ekonomický kolaps, Rusko mu teď navíc kvůli poplatkovému sporu s Ukrajinou zřejmě zastaví dodávky plynu

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl dnes listu Financial Times premiér země Eduard Heger. Podle Financial Times jde o dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize. Heger v té souvislosti žádá záchranou pomoc Bruselu v řádu miliard eur, takže nelze vyloučit, že své výroky nadsazuje, aby zvýšil šance, že na evropské peníze dosáhne.
img

Ruský Gazprom za pololetí více než zdvojnásobil hrubý provozní zisk

27.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu Kč). Firma dnes také uvedla, že průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát. Gazprom byl donedávna klíčovým dodavatelem plynu do Evropské unie, kvůli napadení Ukrajiny ale unie začala jeho plyn odmítat.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh se kvůli únikům z potrubí Nord Stream zvyšuje

27.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes v reakci na zprávy o únicích plynu z potrubí Nord Stream zvyšuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazoval růst o více než pět procent na 183 eur (zhruba 4500 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Krize se podle šéfa německých zaměstnavatelů bez zásahu státu nepřekoná

27.09.2022 Malé a střední podniky v nynější energetické krizi potřebují světlo na konci tunelu, které zatím vidět není. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf Spolkového svazu zaměstnavatelů (BDA) Rainer Dulger, podle kterého by mohla být správným krokem regulace cen energií. Bez pomoci státu a zajištěných dodávek energií se ale podle něj neobejdou ani velké průmyslové podniky, zejména ty energeticky náročné, které vyrábějí základní suroviny pro zpracování v dalších odvětvích.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

26.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Ekonom ČEZ: Zimu bychom měli s plynem zvládnout, postupně se otevřou nové zdroje

22.09.2022 Tato zima zatím vypadá, že bude s ohledem na zásoby plynu v zásobnících a na kontrakt na zkapalněný plyn (LNG) zvládnutelná, řekl dnes na brněnské konferenci Energetika 2022 hlavní ekonom energetické společnosti ČEZ Pavel Řežábek. Připomněl, že v Německu má ještě během této zimy vzniknout pět terminálů na LNG. Zároveň je do budoucna optimistou v otázce dostupnosti a ceny plynu vzhledem k tomu, že nalezišť po světě je dostatek a nyní se investorům začne vyplácet otevírat nové vrty. Málokdo bude chtít nakupovat od Ruska jako nesolidního a nespolehlivého partnera, míní.
C:\fakepath\trader-21092022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2022 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje. Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina vyhlásit v zemi částečnou mobilizaci totiž mezi investory zvyšuje obavy ohledně vývoje na globálních energetických trzích. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si po poledni připisovala zhruba osm procent asi na 210 eur (téměř 5200 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh v reakci na částečnou mobilizaci v Rusku zdražuje

21.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje. Rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina vyhlásit v zemi částečnou mobilizaci totiž mezi investory zvyšuje obavy ohledně vývoje na globálních energetických trzích. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si po poledni připisovala zhruba osm procent asi na 210 eur (téměř 5200 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla o více než desetinu

18.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pátek výrazně klesla, přispěly k tomu stabilní dodávky plynu z Norska a pokračující růst zásob. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se v pátek snížila o téměř 13 procent a uzavřela na 186,75 eura (zhruba 4600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena zemního plynu v USA obnovila růst, je blízko mnohaletého maxima

14.09.2022 Cena zemního plynu ve Spojených státech kvůli hrozbě stávky na železnici obnovila růst a pohybuje se blízko mnohaletého maxima nad devíti dolary za milion britských termálních jednotek (mmBtu), na kterém se ocitla v srpnu. Ukazují to záznamy komoditní burzy NYMEX v New Yorku. Před dvěma lety stál plyn v USA zhruba 1,50 USD/mmBtu.
C:\fakepath\trader-12092022-39-zm.jpg

Evropské akcie výrazně posílily, těží z nadějí, že energetická krize poleví

12.09.2022 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na dvoutýdenní maximum. Podporují je naděje, že se podaří dostat pod kontrolu ceny energie. Akcie bankovních společností navíc těží z vyhlídek na další zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 se dnes zvýšil o 1,76 procenta a obchodování uzavřel na 427,75 bodu.
img

Bruselský energetický summit přijal svět s rozčarováním. Němci se musí připravit na přídělové hospodaření, je nevyhnutelné, varuje jejich největší banka

11.09.2022 Světová média hodnotí bruselský energetický summit s rozčarováním. Podle agentury Bloomberg před včerejším jednáním zněli jeho účastníci – ministři zemí EU zodpovědní za energetiku a zástupci Evropské komise – odhodlaně. „Odhodlání se však brzy může změnit v zoufání,“ upozorňuje agentura.
C:\fakepath\trader-08092022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.09.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu v Evropě poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur za megawatthodinu

08.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur (téměř 5000 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba osm procent na 196 eur za MWh. Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
C:\fakepath\trader-06092022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2022 1) Středoamerický Salvador, který má skoro sedm milionů obyvatel a jehož území je velké přibližně jako Morava, zavedl před rokem 7. září jako první země světa kryptoměnu bitcoin jako oficiální národní měnu (vedle amerického dolaru). To kritizoval Mezinárodní měnový fond, podle kterého zavádění kryptoměn jako zákonných platidel představuje značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. V Salvadoru se kvůli zavedení bitcoinu jako zákonného platidla konaly loni demonstrace. Honduraská centrální banka odmítla za transakce s kryptoměnami ručit.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob

06.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba 12 procent na 217 eur (asi 5300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Rusko by v odvetě na zastropování cen ropy mohlo přerušit její dodávky

05.09.2022 Rusko by mohlo zastavit dodávky ropy do zahraničí v situaci, kdy chce skupina vyspělých zemí G7 zavést u ruské ropy cenový strop, uvedl ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Mluvčí Kremlu také prohlásil, že příčinou přerušení dodávek plynu potrubím Nord Stream 1 do Evropy jsou západní sankce.
C:\fakepath\trader-05092022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.09.2022 1) Míra inflace V Turecku v srpnu vystoupila na 80,2 procenta a je nejvyšší od září 1998. K růstu vedle cen energií přispěly zejména ceny za dopravu, vybavení domácností a za potraviny. Ve své zprávě to dnes oznámil turecký statistický úřad. Před rokem byla inflace těsně pod 20 procenty.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla nejníže od května 2020

05.09.2022 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v září dostala na nejnižší úroveň od května 2020. Index důvěry podle společnosti Sentix klesl na minus 31,8 bodu ze srpnových minus 25,2 bodu. Hospodářská recese v eurozóně se tak zdá téměř nevyhnutelná, domnívají se analytici.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu v Evropě po přerušení dodávek z Ruska vykazuje růst až o 30 procent

05.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes výrazně zvyšuje, reaguje tak na přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 z Ruska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si ráno připisovala zhruba 30 procent. Později se její růst zmírnil, kolem 08:30 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 20 procent na 257 eur (asi 6300 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
img

Je čas zastropovat cenu ruského plynu, řekla šéfka EK

02.09.2022 Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv na její slova reagoval oznámením, že Moskva v tom případě přestane plyn do unie dodávat. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
img

Zavedení „windfall tax“ na ČEZ zřejmě Brusel znemožní. Chce totiž zavést cenový strop, který je s daní z mimořádných zisků neslučitelný

02.09.2022 Evropská komise sestavila balík opatření, který by měl přispět ke snížení cen energií. O návrhu budou jednat energetičtí ministři zemí EU příští týden v pátek. Česká republika, která EU momentálně předsedá a mimořádné setkání energetických ministrů svolává, ovšem připraví svůj vlastní návrh řešení palčivé energetické situace.
C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko sníží DPH na plyn z 21 na pět procent, vláda chce pomoct domácnostem

01.09.2022 Španělsko od října sníží daň z přidané hodnoty (DPH) na plyn z dosavadních 21 na pět procent. Premiér Pedro Sánchez dnes řekl, že vláda chce tímto způsobem pomoci domácnostem s drahými energiemi. Za poslední rok už vláda v Madridu dvakrát snížila DPH na elektřinu.
C:\fakepath\trader-31082022-31-zm.jpg

Cena plynu v Evropě klesla navzdory pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1

31.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes opět snížila, a to navzdory přechodnému růstu, za kterým stálo pozastavení dodávek plynovodem Nord Stream 1. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se snížila o téměř deset procent a uzavřela na zhruba 239 eurech (5860 Kč) za megawatthodinu (MWh).
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
C:\fakepath\elektřina.jpg

Evropské ceny energií klesají, protože EU plánuje zasáhnout v krizi

30.08.2022 Evropské ceny energií dnes výrazně klesají na základě náznaků, že Evropská unie zvyšuje úsilí jak zmírnit energetickou krizi, která by s blížící se zimou mohla uvrhnout region do recese. Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, klesla dopoledne až o 26 procent a nizozemský plyn o 11 procent, uvedla agentura Bloomberg. V pondělí přitom cena německé elektřiny poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

⏬Silný výprodej na trhu s plynem!📉

29.08.2022 Ceny plynu dnes výrazně ztrácejí. Cena kontraktu na generický plyn TTF v Nizozemsku klesla o více než 50 EUR na 285 EUR, ačkoli trh již zaznamenal ceny 270 EUR. V současnosti je pokles zhruba 15 %. Natgas na druhou stranu ztrácí 1-2 %, i když je až o 5 % níže od maxima fixovaného při otevření, v oblasti 9 $/MMBTU.
C:\fakepath\trader-29082022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.08.2022 1) Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Výrazně naopak klesá velkoobchodní cena plynu pro evropský trh, klíčový termínový kontrakt zlevnil zhruba o pětinu. Informovala o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Cena elektřiny v Německu poprvé překročila 1000 eur za MWh, plyn ale zlevňuje

29.08.2022 Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Výrazně naopak klesá velkoobchodní cena plynu pro evropský trh, klíčový termínový kontrakt zlevnil zhruba o pětinu. Informovala o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28082022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.8.2022)

29.08.2022 Minulý týden přinesl jediný obchod podle mého týdenního komentáře a byl to ziskový obchod. Na obchod jsem jako vždy dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení dolní vstupní S/R zóny, což vyvolalo aktivaci short (sell) obchodu, který se velmi rychle dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh v pátek přesáhla 340 eur za MWh, pak ale klesla

28.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pátek přesáhla 340 eur (zhruba 8400 Kč) za megawatthodinu (MWh). Později však o své zisky přišla. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku tak zakončila páteční obchodování na 306 eurech za MWh. Oproti čtvrtečnímu závěru klesla o téměř pět procent.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Účty za energie se lidem v Británii od října zvýší o 80 procent

26.08.2022 Regulované účty za energie se lidem v Británii od října zvýší o 80 procent. Cenový strop na průměrnou domácnost se zvedne z 1971 liber (57.432 Kč) ročně na 3549 liber (103.412 Kč), uvedl dnes energetický regulační úřad Ofgem. Dodal přitom, že ani na nově stanovené cenové úrovni by se růst nemusel zastavit. Británie přitom už teď bojuje s nejvyšší inflací za 40 let.
C:\fakepath\trader-25082022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.08.2022 1) V americkém horském letovisku Jackson Hole dnes začíná každoroční sympozium centrálních bankéřů, hlavní řeč bude mít v pátek šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell. Investory zajímá především jeho názor na inflaci a na další zvyšování úrokových sazeb. Letošní ročník je 45. a zaměří se mimo jiné i na přetrvávající dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh přesáhla 300 eur za megawatthodinu

25.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes přesáhla 300 eur za megawatthodinu (MWh). Ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září dopoledne vykazovala růst o více než šest procent skoro na 316 eur (7792 Kč) za megawatthodinu. V předchozích dvou dnech byla přitom poměrně stabilní.
img

Rozbřesk: Jak ven z energetické apokalypsy? Centrálním bankéřům začíná Jackson Hole

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Jak ven z energetické apokalypsy?

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Nejisté energie tlačí na inflaci i korunu

24.08.2022 „České domácnosti prochází velmi těžkou dobou. V prvním kvartále sice mzdy meziročně rostly zhruba o 7 %, ale tato dynamika bude spíše polevovat. Zatímco inflace drtí rodinné rozpočty na výdajové straně v nevídaném míře,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\trader-23082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.08.2022 1) Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
img

Ceny energií a nová data dopřávají trhům klidnější dopoledne

23.08.2022 Ačkoli v Asii to ještě nebylo nic moc a zdejší akcie klesaly, Evropa přece jen opatrně zvedá hlavu. Obchodování je smíšené, na klíčových indexech však převažuje mírný růst. Spolu s tím přerušil eurodolar svůj pokles a drží se kolem 0,9930.
C:\fakepath\trader-22082022-38-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh uzavřela na rekordních více než 280 eur za MWh

22.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh uzavřela na dalším rekordu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vzrostla o 14,6 procenta a zakončila obchodování na 280,24 eura (přes 6900 Kč) za megawatthodinu (MWh). Před rokem se ještě pohybovala pod 27 eury za MWh.
img

Bulharsko „potupně“ zahájí jednání s Gazpromem o dodávkách plynu, i když ten jej v dubnu odpojil. Sofie tak bezprecedentně tříští jednotu EU ve vztahu k Rusku

22.08.2022 Bulharsko zahájí jednání s ruským Gazpromem o zajištění přímých dodávek plynu. Dnes to uvedl Rossen Christov, ministr pro energetiku současné úřednické vlády balkánské země. Podle jeho slov Bulharsko nemá na výběr. Zemi prý hrozí závažný výpadek dodávek plynu.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Plyn v Evropě po pátečním rekordním závěru dál prudce zdražuje

22.08.2022 Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh uzavřela na rekordních 257 eur za megawatthodinu

21.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh po zprávě o třídenním přerušení dodávek plynovodem Nord Stream 1 uzavřela na dalším rekordu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vzrostla o 6,8 procenta a zakončila obchodování na 257,40 eura (zhruba 6340 Kč) za megawatthodinu (MWh). Před rokem se pohybovala pod 30 eury za MWh.
img

Rusové teď budou Evropě plyn zapínat a vypínat, na zimu jej vypnou zcela, varuje expert z Bruselu. Včera oznámené vypnutí zřejmě Němce definitivně přiměje zachovat si své jaderné elektrárny

20.08.2022 Rusko včera v podvečer nečekaně oznámilo, že opět zcela odstaví plynovod Nord Stream 1. Odstávku vysvětluje překážkami technického rázu a v té souvislosti západními sankcemi. Experti z EU, stejně jako třeba němečtí politici však soudí, že skutečný motiv Kremlu je politický. „Rusko teď bude několik měsíců dodávky střídavě přerušovat, než je na zimu vypne zcela,“ varuje Simone Tagliapietra z bruselského institutu Bruegel.
img

Rusové nečekaně „stopnou“ plyn v Nord Streamu 1. Povzbudili je zřejmě dnešní hlasy z nejvyšších pater německé politiky, že je třeba spustit Nord Stream 2

19.08.2022 Cena plynu v EU dnes v podvečer citelně vzrostla, až o devět procent, nad úroveň 260 eur za megawatthodinu poté, co ruský plynárenský gigant Gazprom oznámil, že na přelomu srpna a září opět zcela zastaví své dodávky do Německa a dále do zemí EU. Rusko nyní dodává potrubím plyn v objemu zhruba pětiny jeho celkové kapacity. Cena plynu nakonec uzavřela na novém historickém rekordu, 244,6 eura za megawatthodinu.
C:\fakepath\trader-19082022-23-zm.jpg

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na rekord, blíží se ke 100 eurům za tunu

19.08.2022 Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na rekordních 99,22 eura (zhruba 2450 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Bloomberg. Upozornila přitom, že elektrárny a továrny v EU nyní v důsledku omezených dodávek zemního plynu více využívají uhlí a ropu.
C:\fakepath\trader-19082022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.08.2022 1) Bitcoin se dnes prudce propadl na třítýdenní minimum, klesl pod 21.500 USD (přes 525.000 Kč). Později část ztrát smazal. Důvod poklesu bitcoinu a dalších kryptoměn na počátku evropského obchodování není bezprostředně jasný, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Plyn pro evropský trh uzavřel na rekordních 241 eurech za megawatthodinu

19.08.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh včera překonala rekord ze začátku března, tedy z doby těsně po zahájení invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku zvýšila o 6,7 procenta a uzavřela na 241 eurech (asi 5930 Kč) za megawatthodinu.
img

🛢Dosáhne ropa 100 USD za barel?

18.08.2022 Ropa tento týden klesla na nejnižší úrovně od poloviny února. Cena se nyní pohybuje asi 30 % pod březnovými maximy, kdy se trh obával, že Rusko může zastavit transfery ropy. Zdá se, že od té doby se trh s ropou stabilizoval, i když v tuto chvíli neřešíme jen problémy s poptávkou, která může negativně reagovat na případné zpomalení ekonomiky. Ropa se pod 100 USD pohybuje již dva týdny. Porostou ceny na podzim, nebo aktuální vývoj převládne?
img

Jak nejlevněji vytopit dům? Dřevo vyjde 12krát levněji než elektrokotel, pročež se už objevují i četné případy organizovaných krádeží dřeva v lesích

14.08.2022 Dramatický růst cen plynu a elektřiny způsobuje současný strmý nárůst popularity tuhých paliv, zejména dřeva a hnědého uhlí. Jejich cena tak citelně stoupá. Stále však ne tolik jako cena plynu nebo elektřiny.
img

Řeka Rýn kriticky vysychá, sucho nahrává Putinovi. Němci se bojí, že nebude plyn a v panice vykupují elektrická topidla – a to musí zajímat i Čechy

12.08.2022 Řeka Rýn podle prognózy německých úřadů přestane dnes být splavná ve svém klíčovém úseku. Přeprava uhlí, paliv a dalších surovin tak bude silně omezena, ba znemožněna. Taková situace nemohla přijít v horší dobu, neboť EU i bez toho prochází závažnou energetickou krizí, bezprostředně v důsledku války na Ukrajině. Splavnost Rýnu přitom letos bude vyloučena pravděpodobně po nejdelší dobu za posledních minimálně patnáct let.
img

„Válečná daň“ je jen jiné označení pro sektorovou daň. Fialova vláda ji chce novým názvem marketingově prodat veřejnosti, i když stále jde o porušení slibu voličům a o vykrádání KSČM

10.08.2022 Fialova vláda nově uvádí, že zvažuje zavedení takzvané válečné daně. To je však jen jiné označení pro daň z mimořádného či také neočekávaného zisku. A tato daň je jedním z typu sektorové daně. Sektorovou daň na více odvětví měla před volbami v programu jediná ze stran, a to KSČM.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Média: Německo zatíží spotřebitele plynu zvláštní daní, má pomoct dodavatelům

28.07.2022 Německo plánuje od 1. října zatížit všechny spotřebitele plynu zvláštní daní. Ta má pomoct dodavatelským firmám, které se potýkají s vysokým růstem cen suroviny, a přenést na spotřebitele 90 procent jejich nákladů. Podle tiskových agentur to uvádějí zdroje z německého ministerstva hospodářství.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena elektřiny na pražské burze vystoupila na rekordních 376 eur za MWh

27.07.2022 Cena elektřiny na pražské burze dnes vystoupila na rekordních 376 eur (9238 Kč) za megawatthodinu (MWh). Podle odborníků k tomu přispívá pokračující růst cen zemního plynu v Evropě.
img

Němci v zákulisí připouští, že solidarita EU při plynové krizi může být rychle pryč. Proto se sami plynem masivně předzásobují, čímž naštvali některé jiné země EU – šponují totiž cenu plynu výše

27.07.2022 Burzovní cena plynu v EU letí rychle vzhůru. Dnes ráno vyskočila zatím až na úroveň 224 eur za megawatthodinu. To nejvíce od první poloviny letošního března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících západních sankcí. Nyní plyn zdražuje zejména Rusko. To totiž omezuje své dodávky klíčovým odběratelům v EU, jako je německý energetický obr Uniper nebo italský gigant Eni.
C:\fakepath\energie-26072022.png

Jak se bránit zvyšování cen energií

26.07.2022 Na současné zdražení ceny elektřiny, plynu nebo benzínu se dá dívat i z investičního hlediska. Vyplatí se výměna plynového kotle za tepelné čerpadlo? Dá se případně investovat nebo uspořit v energiích jinak, že by výnos kompenzoval vyšší náklady na vytápění?
C:\fakepath\trader-26072022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2022 1) Státy Evropské unie se kvůli očekávanému omezení dodávek plynu z Ruska dohodly na pravidlech omezení spotřeby této suroviny pro nadcházející topnou sezonu. Po první části jednání unijních ministrů energetiky o tom informovalo české předsednictví Rady EU. Ministři jednali o upraveném návrhu Evropské komise (EK), který počítá s dobrovolnými úsporami ve výši 15 procent. Jeho součástí je i možnost vyhlášení plynové nouze, v níž budou úspory povinné. Řada států si z původního návrhu vymohla ústupky.
img

Co se děje s ruským plynem?

25.07.2022 NATGAS - kupující ubránili hlavní support na 8,20 EUR, což odpovídá 23,6% Fibo retracementu vzestupné vlny zahájené na konci 2021. Dokud bude cena nad dalším vzestupným impulsem, může vyšplhat až k 9,65 EUR.
img

Dodávky plynu Nord Streamem 1 vzrostly na původních 40 procent kapacity

21.07.2022 Dodávky zemního plynu potrubím Nord Stream 1 z Ruska do Německa se dnes dopoledne postupně zvýšily na 40 procent kapacity plynovodu, což je stejná úroveň jako před začátkem údržby zařízení. Ukazují to záznamy provozovatele plynovodu. Nenaplnily se tak obavy, že plyn už po údržbě nebude proudit. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie a kvůli údržbě byl deset dní odstaven. Mluvčí Kremlu řekl, že unie si problémy svými restrikcemi způsobila sama.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Nedostatek plynu z Ruska by mohl snížit HDP EU o 1,5 %

18.07.2022 Dle nových propočtů EU by zastavení plynu z Ruska mohlo znamenat výrazný pokles HDP, a to až o 1,5 %. Toto je však ten nejhorší scénář, který počítá s nižšími než standardními teplotami a nedostatkem adekvátních opatření k doplnění nabídky a redukci poptávky.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
img

Norsko stávkuje, ceny zemního plynu rostou!

05.07.2022 Norský ropný sektor je ve stávce. Dělníci se domáhají zvýšení mezd z důvodu vysoké inflace. Již prvotní odhady odhalily, že by produkce zemního plynu mohla klesnout až o 25 %, zatímco produkce ropy jen o 15 %. Realita však může být ještě horší. Norská asociace těžařů ropy a zemního plynu uvedla, že produkce ropy se v sobotu propadla o 341 000 barelů a export zemního plynu klesl o 56 %. Norsko je jedním z největších dodavatelů plynu do Evropy díky poklesu importu ruského plynu a prozatím limitovaného importu z USA (USA se stala největším dodavatelem plynu do Evropy, avšak uzavření Freeport terminálu může pořadím opět zamíchat).
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/BRL | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | Drawdown | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FRA | FX | Fed | Finančník | Forex trader | Futures | G7 | Gap | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | PEG | Platební bilance | Podílník | Poplatek | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Strach | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Time-Frame | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Vystavení riziku | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Britské libry | Cena | Cena barelu ropy | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Členské země Evropské unie | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnová krize | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria Finance | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | CEPS | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Sell | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | WSJ | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Transakční poplatek | Kontrakt | Drawdown (DD) | Volby | S/R zóny | Cukr | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Ekonomický kolaps | Head and Shoulders | Aramco | Dow Jonesův index | DPA | Jefferies | The New York Times | Jackson Hole | Institut ZEW | CNN | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | Sentix | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | RBN Energy | Investing.com | Macquarie | Ole Hansen | ANZ Bank | Standard Chartered | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Technický výhled | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | XAG/USD | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Globální trhy | FX Empire | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Panevropský akciový index | Henry Hub | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Ekonomický institut | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Predikce | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Česká vláda | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | Dun & Bradstreet | D&B | Indexy PMI | Měny&Sazby | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | Business Insider | Devizy | Forwardový kurz | Ruské akcie | Skupina PPF | Swiss Life Select | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | Goldenburg Group | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Roklen24 | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | ETH/USD | Měnové zajištění | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Dealogic | Power Exchange Central Europe (PXE) | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Štěpán Hájek | Investiční skupiny | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Zonky | Krypto | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Výplaty dividend | Royal Dutch Shell | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Globální investoři | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Goldenburg Group Ltd | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Zvýšení mezd | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Měny považované za bezpečné | Český miliardář | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Výsledky bank | Sazby ČNB | Makléřská společnost | Evropské dluhopisy | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Riziko recese | Prodej ropy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | NATGAS | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Pokles cen | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Zprávy z Německa | Cla na čínské zboží | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Depozitní sazby | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | The Washington Post | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Ceny palladia | Očekávaný růst | Vývoz ropy a plynu | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Výše investice | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Peter Garnry | Káva | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | PXE | LNG | Objem | Rijád | Bílý dům | Obchod | FRED | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Těžba v USA | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Vývoj počtu vrtných souprav | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Ekologie | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Den díkůvzdání | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Nulový úrok | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | Valdis Dombrovskis | FT | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Globální trh | Martin Stránský | Technické rezistence | Financovat | Kontrakt zemního plynu | Vývoj zásob zemního plynu | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | ABC | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Rozvoj | CFD World | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Goldenburg | Konzervativní strana | Největší producent ropy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Penále | Vývoj tržní ceny plynu | Plyn | Zásoby komodity | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Londýnské akciové burzy | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Vánoce | Europoslanci | xStation5 | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Eugal | NERV | BREAKING | SPD | Stratég | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Teherán | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Odškodné | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Washington | Ceny ropy dnes | Vývoj na kapitálových trzích | O2 | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Investoři i analytici | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Počet bankrotů | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Obchodování na Wall Street | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | HN | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Koruna oslabuje | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Většinový podíl | Změny cen | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pavel Řežábek | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Jednatel | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | XPD/USD | XNG/USD | BP | Dodávky na trh | Tenza | Prodeje aut | Americká společnost | Rekordní hodnoty | DNB | SEC | NFP | Rolování kontraktů | Snowflake | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Politika centrálních bank | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Společnost Berkshire Hathaway | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Index aktivity | Šéfka ECB | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda v ČR | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | Cenová válka | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | WP | Cenové války | Lídři EU | Rishi Sunak | Restrikce | Vysoká rizika | Nouzový stav | Akcie včera | Index DAX burzy | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Oldřich Dědek | Průmyslové ceny | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Ropa a pohonné hmoty | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | New York Times | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Americké ministerstvo energetiky | Ekologické organizace | Ropné cenové války | Zásobníky | Texas | Další pokles | Valné hromady | DNB Markets | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Alžírsko | VW | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Ruská agentura | DPH | Mexiko | Omyl | Pedro Sánchez | Eni | Pojišťovna | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Pohonné hmoty v ČR | Pesimistické odhady | Ministři | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Tajné služby | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | Pensylvánie | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Indikace | Geopolitická krize | Poradenské společnosti | USD za barel | Propad ceny | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Ázerbájdžán | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Formace Head and Shoulders | Ministr pro energetiku | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Evropská data | Investiční tituly | Institut GfK | Posílení | Swingové minimum | Premiéři zemí Evropské unie | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | SAS | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Manfred Hübner | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Konečné výsledky průzkumu | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Maximalizace zisku | Hrubý provozní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Snižování cen | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Šéfka EK | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | RBI | Bankéři z Fedu | Účet platební bilance | PPF Telecom Group | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Marek Brávník | Manažeři | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | PMI v eurozóně | Fischer | Spoluzakladatel | Inflace v Turecku | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | OKD | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Akcie České zbrojovky | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Plán Evropské komise | Zbrojovka | Slabá poptávka | Střední Evropa | Špatné zprávy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Rozhodnutí soudu | Mateusz Morawiecki | Tchaj-wan | Poptávka po zlatě | Zpomalení inflace | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Nestlé | Roční míra inflace | Proticyklické kapitálové rezervy | HDP EU | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Představenstvo | Restrukturalizace | Pomoc státu firmám | Státní pomoc | Nízké sazby | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Akcie aerolinek | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Úroda obilovin | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Fundamentální pozadí | E.ON | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Spotřební daně | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Konkrétní plán | Odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | Bulharská vláda | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | DeFi | Čínská společnost | Odveta | Důvěra | Ekonomický vliv | Caixin | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Mluvčí ČEZ | Bruegel | NYT | Zpomalování inflace | Ekonomické zotavování | VHM | Analytik XTB | Hnojiva | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Hypotéky v ČR | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Výrobní index | Německý regulátor | Zhodnocení akcií | Pražská teplárenská | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Snížení emisí | Institut IfW | Akcie bankovních společností | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Němečtí politici | Ropovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | Ministr životního prostředí | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Česká republika | Antimonopolní úřad | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Hodnota fúzí | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Elvira Nabiullinová | První obchodní den | Moneta | Bed Bath & Beyond | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | China Mobile | Zvyšování dovozu | Pád cen | Snižování daní | Producent ropy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Akcie Snowflake | Proražení | Životní prostředí | Nio | Spotřebitelské ceny v ČR | Siemens | Vakcinace | TABAK | Očkování | LEN | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Orbán | Revize amerického HDP | Peloton | Britská média | Cenné papíry a burzy | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | MJ | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Agentura Interfax | Polská společnost | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Tržní ceny | ADP report zaměstnanosti | Růst ceny Bitcoinu | Tencent Holding | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Zásoby plynu | Air | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Sentiment investorů | Rizika při obchodování | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Příznivé údaje | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Týdenní shrnutí | Ladislav Bartoníček | Maxar Technologies | Reuters analytik | EDF | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | GE Renewable Energy | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Eurodolar dnes | Ceny ropy Brent | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Nedostatečná produkce | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Emisní povolenky EU | Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Saxo Group | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Systém obchodování | Plán obnovy | EEX | Turów | Těžaři | Německé společnosti | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Tellurian | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Dříví | Cena dřeva | MNB | Ruský ministr | Firmy z EU | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Prodeje dluhopisů | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Zajišťování | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Změny ceny | Nové prognózy | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Dolar dnes | CO2 | Nordstream | Den daňové svobody | Hydroelektrárny | Trh dnes | El País | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Síla dolaru | Spojené arabské emiráty | Mluvčí společnosti | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Cenový rekord | Výroční zprávy | Příliv ropy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Evropská unie dnes | NortonLifeLock | Americký trh | Ceny suroviny | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Zásoby plynu v USA | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Společnost Golden Gate | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Liberalizace trhu | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Náhoda | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Technické kovy | Dřevo | Světová cena dřeva | Světová cena | Vyhlídky ekonomiky | Útlum na trzích | Chování | Dodávky ruského plynu | Cena surovin | VIAC | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Sekce měnové | Náměstek ředitele | RWE Gas | Asijské země | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Německý výrobce | Byty | Varšava | Pořízení vlastního bydlení | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Sympozium | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Smrskflace | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Společnost Siemens | Ceny plynu | Rezervy ropy | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Los Angeles | Týdenní výhled | Vyšší hodnoty | Etherea | Výrobní podniky | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Akcie čínských společností | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Pokračování trendu | Jaroslav Haščák | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Reorganizační plán | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Kellnerová | Posilování amerického dolaru | Hospodářské soutěže | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Situace na trzích s energiemi | Zdražování potravin | Češi | Zavádění kryptoměn | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Pád Bohemia Energy | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | AGSI | Zásobníky Gazpromu | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Global Payments | Ruská společnost | Stuart Cole | Equiti Capital | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Plyn v EU | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Burzovní cena | Raketový růst | Další růst sazeb | Ruský plynovod | Maloobchodní prodejce | StoneCo | RIA Novosti | TIM | Pozemky | Jiří Gavor | ENA | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking | Zprávy z krypto | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | | Drahý plyn | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Marex | Vietnam | Občanské války | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Vývoj zásob plynu | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Liz Trussová | Obavy z omikronu | Bidenova administrativa | Dun & Bradstreet (D&B) | Letadlo | Bundesnetzagentur | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Úpis nových akcií | Hodnota fúzí a akvizicí | Jamal | Společnost China Mobile | Newyorské akciové burzy | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Force | Sekyra Group | La Nina | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Těžební společnost | Plynová krize | Covidové krize | Společnost Smartwings | Rozšiřování kapacit | Uniper | Rozhodnutí firmy | Tranzit ruského plynu | Růst úroků v USA | Ocel | Ziskovost bank | Ruský plyn | Růst inflace v USA | Gate | Akcie Snap | Míra inflace v Maďarsku | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Instituce | Zavedení bitcoinu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Rusko dnes | Finanční rok | Ceny evropského plynu | Klaas Knot | Peloton Interactive | Rusko-ukrajinský konflikt | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Krok Moskvy | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Norbert Rücker | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Motivace | Kyjev | RDIF | Plyn přes Ukrajinu | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Turecký statistický úřad | Telegram | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ruský vývoz ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Energetický kolos | Společnost Eni | Východní Evropa | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Úroky z dolarových dluhopisů | Dopady války na Ukrajině | Zúčtování plateb | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Platby za plyn v rublech | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Značné riziko | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Růst cen energií | Petr Fiala | Správa | Vlastnictví | Cena NATGAS | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Miliardář Elon Musk | Onet.pl | Onet | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Technický výhled trhu | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Bulharský premiér | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Akcie plynárenských firem | Plyn v rublech | EuRoPol Gaz | Nizozemský regulátor | Vývoz plynu do Finska | Nové daně | Repsol | Španělský producent ropy | Producent ropy Repsol | Akcie společnosti Asos | Asos | Ceny plynu a elektřiny | Přijetí | Sektorová daň | Nové sankce | Silné inflační tlaky | Norský ropný sektor | Životní náklady | Znehodnocení | Cenu plynu | Nord Stream AG | Cenový strop | Ukrajinský podnik | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Rodinné rozpočty | Fotovoltaické elektrárny | Zdražení ceny elektřiny | Zvyšování cen energií | Vývoj spotové ceny elektřiny v České republice | Vývoj ceny evropského plynu | Vývoj ceny evropského plynu (TTF) | Ceny evropského plynu (TTF) | Výměna plynového za elektrický spotřebič | Cenotvorba | Vývoj ceny akcií ČEZ | Soláry | Tepelné čerpadlo | Výměna plynového kotle | oEnergetice.cz | oEnergetice | Kevin Tran Nguyen | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Ceny komodit na světových trzích | Válečná daň | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Balík opatření | Řeka Rýn | Rýn | České předsednictví | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Premiér Petr Fiala | Plyn pro evropský trh | Akcie společnosti Bed Bath & Beyond | Dopady pandemie covidu | Plyn v Evropě | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny v Německu | Cena elektřiny pro německý trh | Akcie aerolinek SAS | Dovozce ruského plynu | Windfall tax | Ukrajinský Naftogaz | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Turk Stream | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Nidec | Akcie společností Nidec | Hoya | SMC | Rebalance | Unitika | Akcie Unitika | Oki Electric | Maruha Nichiro | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Znovuzprovoznění plynovodu | Index frankfurtské akciové burzy | Cenové stropy | Ruské ropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Baltic Pipe | Plyn z Norska | Energetický trh | Arménie | Burzovní cena plynu | Plyn z Ruska | Producenti plynu | Německý síťový regulátor | Regulátor Bundesnetzagentur | Dezinformace | Pád cen plynu | Pád cen plynu v EU | Evropský trh s plynem | Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů | Nizozemský úřad pro regulaci | AFM | Hanzo van Beusekom | Dlouhodobější řešení EK | Řešení EK | Jozef Síkela | Český ministr | Síkela
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Cena niklu
Cena OIL.WTI
Cena ojetých aut
Cena olova
Cena paládia
Cena palivového dříví
Cena palladia
Cena permanentních magnetů
Cena pětiletých úvěrových swapů
Cena platiny

Následující klíčová slova

Cena plynu pro evropský trh
Cena plynu v USA
Cena pohonných hmot
Cena Polkadot
Cena Polygonu
Cena potravinářské pšenice
Cena povolenek
Cena práce
Cena práce v USA
Cena prasat
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít