Sobota 24. září 2022 23:48
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading Room
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Christopher Dembik

img

ECB: Jasná strategie na letní prázdniny, zářím počínaje více nejistoty

23.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) potvrdila, že na červencové schůzi zvýší úrokové sazby o 25 bazických bodů. To už je jisté. Nejistota však přetrvává ohledně rozsahu dalšího zvyšování, až léto skončí. Bude záležet hlavně na vývoji indexu HICP a inflačních očekávání. Eurozóna patrně do konce 3. čtvrtletí opustí éru záporných sazeb (což byl stejně ekonomický nesmysl). My máme za to, že cyklus zvyšování sazeb bude možná rychlejší a s menšími nárůsty, než trh s penězi očekává, zejména pokud bude ekonomický růst ve druhé polovině roku dál zpomalovat. Riziko recese je v letošním roce nízké. Ale eurozóna teď nepochybně čelí ekonomické stagnaci.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Inflace je největší hrozbou pro ekonomiku

16.12.2021 Inflace zůstává jednou z největších hrozeb pro ekonomiku USA. Analytici Saxo Bank se domnívají, že spotřebitelské ceny mohou v roce 2022 vzrůst o 15 %, což zastíní poslední výraznou inflaci ze 70. let 20. století.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Francouzská vakcinační strategie: Kde udělali Francouzi chybu?

07.01.2021 Francie zvládla od 27. prosince 2020, kdy byla zahájena vakcinace a s ní spojená kampaň, naočkovat pouze 516 osob. Na celosvětovém žebříčku agentury Bloomberg, který sleduje vakcinaci proti COVIDu, je tak na posledním místě.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Bidenova obchodní politika: Částečný reset

12.11.2020 Bidenova administrativa bude při řešení zahraničních záležitostí umírněnější a vyzrálejší a nepochybně zaujme k problematice mezinárodního obchodu spíše multilaterální postoj. Obrat o 180° ale ve vztahu k Číně není moc pravděpodobný. Rétorika se změní, ale nová vláda bude mít nejspíš proti Pekingu úplně stejné námitky jako její předchůdci.
img

Strašák jménem nezaměstnanost

09.09.2020 Ve světle srpnových údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství je počet analýz, které tvrdí, že se americký trh práce dále zotavuje, zarážející. My tento optimistický pohled na americkou ekonomiku nesdílíme. Sami jsme si zanalyzovali nějaká data a dospěli ke zcela odlišným závěrům. Mnohé statistické údaje z trhu práce jasně ukazují, že strukturální trendy v různých sektorech ekonomiky dále upadají. Zotavení tedy bude pravděpodobně mnohem pomalejší, než se předpokládá, a nejhorší nejspíš ještě nemáme za sebou, alespoň co se nezaměstnanosti týká.
img

Cesta k inflaci v době poCOVIDové

21.08.2020 V makroekonomické sféře je dnes nejdůležitějším tématem inflace. Investoři se jí tedy logicky obávají a hledají investiční strategie, které jim pomohou se proti inflaci zajistit. V posledních týdnech jsme byli svědky několika případů překvapivého růstu inflace, které z velké části odrážejí značnou asymetrii ekonomiky po recesi způsobené virem COVID. Nelze však zcela vyloučit, že během zotavení skutečně přijde delší období vysoké inflace způsobené náhlou změnou vývoje, rostoucím protekcionismem a stále rozmáchlejší přerozdělovací politikou. Kdybych směl dát investorům jen jedinou radu, zněla by takto: Prostudujte si všechno, co najdete, o inflaci a hlavně o stagflaci.
img

Červencový index spotřebitelské důvěry v Británii: Tohle bude bolet

27.07.2020 Index spotřebitelské důvěry GfK ve Velké Británii přináší pochybnosti ohledně rychlého zotavení ekonomiky. Ještě v červnu se nacházel na minus 30 a v červenci zůstává na minus 27, i když se očekávalo minus 26. Jediným světlým bodem je zlepšení osobní finanční situace v následujících dvanácti měsících, způsobené zejména hlavně vyšší mírou úspor.
img

Bláhový evropský sen o stěhování výroby

03.07.2020 Koronavirová pandemie jasně ukázala, jak moc je Evropa závislá na Asii, zejména na Číně a Indii, pokud jde o výrobu zdravotnických přístrojů a vybavení, ale i účinných složek běžně užívaných léčiv. Zatímco v 80. a 90. letech minulého století pocházelo kolem 60 % všech účinných složek z Evropy, po roce 2010 se situace zcela obrátila ve prospěch Číny a Indie, které jsou teď společně odpovědné až za 60 % celkové produkce.
img

Rozdělená Evropa: Bitva mezi úvěry a dotacemi

29.05.2020 Včerejším předložením návrhu rozpočtu EU na období 2021-27 zahájila Evropská komise období náročného vyjednávání. Očekává se, že ke konečné dohodě nedojde dřív než na červnové schůzce Evropské rady.
img

Evropská komise: Nadešel čas lámání chleba

22.04.2020 Na čtvrteční večer je naplánováno setkání leaderů EU, kteří mají prodiskutovat balíček návrhů na podporu krátkodobé likvidity odsouhlasený před dvěma týdny Euroskupinou. Mezitím se objevily nedořešené názorové neshody ohledně úvěrového limitu ESM a fondu na podporu zotavení, které znovu oživují spory sahající až ke krizi kolem státního dluhu členských zemí z roku 2012. Je patrné, že se blíží politická dohoda, která v této chvíli nebude zahrnovat žádný fond zotavení. Evropská rada by měla dát Euroskupině široký a nepříliš jasný mandát zkoumat možnosti podpory ekonomických aktivit ve světě po odeznění pandemie, aniž by při tom jasně zmínila mutualizaci dluhů.
img

Demografické nedostatky ovlivní ekonomiku

06.04.2020 Mnozí investoři jsou toho názoru, že nejnovější vývoj na trzích v souvislosti s pandemií viru COVID-19 představuje jen dočasný propad 10letého dlouhodobě býčího trhu, podobný těm, k nimž došlo v letech 2011 a 2016. Jejich hlavním argumentem je, že uvolněná monetární politika, tedy nízké úrokové sazby a přizpůsobivá monetární politika, jako je QE, zafunguje jako hlavní hnací síla trhu.
img

Riziko inflace na vzestupu

31.03.2020 Očekávaná inflace je stále mírná, ale rychle stoupá riziko, že narušení dodavatelských řetězců potravin kvůli protekcionismu a logistickým překážkám povede v nacházejících týdnech i měsících k jejímu zvýšení.
img

Koronavirová ekonomika: Proč začít vydávat koronabondy

24.03.2020 Je jasné, že v krizi obvyklá pravidla neplatí. V rámci boje s jedním z nejvýznamnějších ekonomických šoků moderní historie se Německo rozloučilo se svou „Schwarze Null“, EK pozastavila platnost rozpočtových pravidel a ECB významně uvolnila bankovní a finanční předpisy. Zpočátku byla odezva ze strany EU příliš pomalá a nevýrazná, ale tento týden by mohl být rozhodující. Mohl by ukázat, že v EU nejde jen o suchopárné finanční transakce, ale také o demonstraci solidarity s ostatními evropskými zeměmi v neveselých časech.
img

Lék na krizi: Hotovost

23.03.2020 Přímé rozdávání hotových peněz představuje zásadní politický nástroj pro zotavení z koronavirové pandemie. Následující analýza vysvětluje, jaký má význam a také proč bychom se na to měli v Evropě připravit.
img

Francouzská ekonomika si může oddychnout. Dopady koronaviru se zatím neprojevily

27.02.2020 Na obchodním klimatu ve Francii se zatím koronavirus neprojevil, ale očekáváme, že snížená poptávka po cestování a turistice se v následujících měsících promítne do služeb.
img

Makroekonomický výhled: Evropa se připravuje na zelené kvantitativní uvolňování

24.01.2020 Jsou australské požáry budíčkem pro celý svět? To je vzhledem k ničivým dopadům přírodní katastrofy, která v Austrálii dosud zuří, zcela legitimní otázka. Na prahu nové dekády není pochyb, že svět zažívá stále víc přírodních katastrof. Podle statistických údajů zveřejněných webem „Our World in Data“ (Náš svět v datech) dochází v posledních 20 letech v průměru k 335 přírodním katastrofám ročně, zatímco v letech 1985 až 1995 byla jejich frekvence poloviční. Zároveň rychle rostou ekonomické náklady s nimi spojené. V posledních 10 letech dosáhly v průměru 200 miliard dolarů ročně, což je oproti 80. letům čtyřnásobek.
img

Růst irácké produkce ropy zneklidňuje investory

07.01.2020 Počátkem roku 2020 se geopolitická rizika znovu projevila v plné síle. Obchodní válku mezi Čínou a USA vystřídala jako hlavní zdroj obav investorů studená válka Írán – USA. Nemyslíme si však, že situace na Středním východě způsobí růst inflace, jak se obávají medvědi na akciových trzích.
img

S čím Čína a Spojené státy vstoupí do nového roku

20.12.2019 Trhy jsou i nadále nakloněné riziku. A to přesto, že většina jich již byla zažehnána a na některých klíčových trzích už se objevují nové příležitosti. Poslední analýzu letošního roku věnuji proto tomu, s čím Čína a USA vstoupí do nového roku 2020.
img

Schůzka FOMC: Powell si strategicky nechal pootevřená dvířka

13.12.2019 Prosincová schůzka nepřinesla žádné velké změny. Úrokové sazby zůstaly stejné a Fed jen zopakoval svůj názor, že ekonomika šlape podle plánu. Během následné diskuse byl velkým tématem nedávný vývoj na repo trhu.
img

Macronova penzijní reforma bude spravedlivější

10.12.2019 Co se děje ve Francii kolem velkých stávek proti důchodové reformě? Francii zachvátila vlna masivních stávek proti Macronovým penzijním reformám.
img

Německou ekonomiku čekají těžké chvíle

27.11.2019 Německo se sice ve třetím čtvrtletí těsně vyhnulo recesi, jeho hospodářství je však odsouzeno k dalšímu zpomalování. Problémem je zejména nedostatek investic do informačních a komunikačních technologií.
img

Investování v příštích 10 letech

25.11.2019 Pro investory, kteří hledají výnosy, neexistuje ve světě nekonečného kvantitativního uvolňování a dezinflace jiná alternativa než akcie.
img

Brexit: dohoda nebo další odklad?

16.10.2019 Borisi Johnsonovi ubíhá čas. Zbývají už jen tři dny na dosažení fungující smlouvy o brexitu, než 19. října vstoupí v platnost ustanovení zákona o odchodu z EU, tzv. „zákona Benn“. To by automaticky vedlo ke třetímu prodloužení lhůty, a to do konce ledna 2020.
img

Silná libra budí falešné naděje

14.10.2019 Indikátory britské ekonomiky jsou na podobné úrovni jako před krizí v 90. letech. Investoři se sice aktuálně těší z dalšího možného odkladu brexitu a posilující libry, ale momentální stav je pouze dočasný.
img

Likvidita dolaru hlásí mračna na obzoru

07.10.2019 V tuto chvíli je důležitá pouze jedna jediná věc: globální likvidita USD. Fungujeme ve světě, kde je dolar zásadní. A proto jeho likvidita slouží jako hlavní motor globální ekonomiky a finančních trhů. Od roku 2014 se svět potýká se strukturálním problémem nedostatku dolaru. Ten je vyvolaný kvantitativním zpřísňováním politiky Fedu a nižšími cenami ropy, což vede k menšímu objemu petrodolarů v oběhu.
img

Další várka nepříznivých údajů

02.10.2019 Velký propad amerických výrobních údajů představuje nepříznivý signál pro ekonomiku. Ovšem údaje, na kterých skutečně závisí výše HDP ve třetím čtvrtletí, jsou nadcházející nevýrobní ISM. Ty budou k dispozici ve čtvrtek.
img

Fed v zajetí Donalda Trumpa

17.09.2019 Ve středu se uskuteční očekávané zasedání amerického Fedu. Co můžeme očekávat? Sníží Fed sazby na přání Donalda Trumpa? Finanční trhy již zahrnuli očekávané snížení sazeb Fedu do cen aktiv. Pravděpodobnost poklesu sazeb o 25 bazických bodů je až 82 %. Naopak zachování současného stavu je pravděpodobné jen na 18 %. Z minulosti víme, že Fed vždy rozhodoval tak, jak očekávalo minimálně 61 % trhu.
img

Čekání na fiskální impuls jako čekání na Godota?

27.08.2019 Spojené státy označily Čínu za měnového manipulátora a otevřely další roční kolo jednání před uplatněním nových amerických sankcí. Centrální banky opět zachránily finanční trhy, když potvrdily, že zahajují nový cyklus uvolňování. Volatilita prudce vzrostla a dosáhla téměř svého maxima od začátku roku. Není tedy překvapením, že investoři hledají bezpečný přístav, zejména u zlata. Pokud jde o makroekonomiku, růst ani obchod se ve druhém pololetí pravděpodobně nezotaví a riziko recese evidentně vzrůstá.
img

FED v područí obchodní války

26.08.2019 Páteční projev Jerome Powella v Jackson Hole s názvem „Výzvy monetární politiky“ byl dychtivě očekáván zejména kvůli novému nárůstu napětí v obchodní válce i smíšenému poselství z posledního jednání FOMC. Fed však zůstal bez jasného postoje k současnému obchodnímu cyklu a Powell zaujal holubičí postoj.
img

Co přinese páteční setkání v Jackson Hole?

20.08.2019 Centrální banky v posledních týdnech stále více snižují sazby. Potvrdí se po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, že dochází k obratu globální monetární politiky? Seznam mluvčích ještě není znám, ale hlavním tématem by měly být výzvy monetární politiky. Diskutovat se bude také o dopadech rozdílných úrokových sazeb, důsledcích kvantitativního uvolňování na kapitálové trhy, o novém mandátu centrálních bank a cestě k normalizaci.
img

Velká Británie na pokraji recese, Johnson se chystá na volby

14.08.2019 Negativní růst ve druhém čtvrtletí je skvělým příkladem síly úvěrového impulsu. Avšak i přes rostoucí počet účastníků trhu, kteří již vidí britskou ekonomiku po kotníky v recesi, si stále myslíme, že ve třetím čtvrtletí dojde k oživení růstu HDP.
img

Americké firmy propouští kvůli zavedení cel

12.08.2019 V průzkumu společnost Challenger uvedlo v prvním pololetí až 1 430 amerických firem, že budou propouštět zaměstnance z důvodu zavedení cel. Je to dvojnásobek počtu z minulého roku. Číslo prudce vzrostlo zejména v červenci, a to až o 1053 propuštěných.
img

Francouzská ekonomika motorem eurozóny

17.07.2019 Francouzská ekonomika bude letos díky silnému toku úvěrů a fiskálním stimulům daleko odolnější než zbytek eurozóny. Země však nedokázala plně využít prostředí s nízkými úrokovými sazbami, aby se dostala do oblasti luxusnějších trhů a služeb. Zároveň přetrvávají obavy, že v odvětvích, která jsou v mezinárodním kontextu nejzranitelnější, se připravují plány na propouštění.
img

Letní hrozby pro finanční trhy

15.07.2019 Okurková sezona finančním trhům nevládne, spíše naopak. Investoři musí být obzvlášť v současné době neustále na pozoru. Aktuálně existují dvě hlavní rizika, která by mohla mít na trhy v následujících dvou měsících zásadních vliv: měnová válka a zhoršené vztahy mezi Íránem a USA.
img

Panika centrálních bank tlačí úrokové sazby dolu

11.07.2019 Stojíme na prahu nového monetárního cyklu. Všichni s napětím očekávají výsledky zasedání ECB a Fedu koncem července, které by mohly potvrdit nové kolo snižování sazeb. Vše naznačuje, že globální růst se bude i nadále zpomalovat. Globální ekonomika se již od začátku minulého roku neustále zhoršuje a v současnosti jsou některé ukazatele na úrovni rizika recese.
img

Nedostatek zkušeností Lagardové s měnovou politikou budí obavy

03.07.2019 Christine Lagardová je sice skvělá politička, ale bohužel bez zkušeností z monetární politiky nebo centrální banky. Svědčí o tom také fakt, že za uplynulých deset let, kdy působila jako francouzská ministryně financí a šéfka Mezinárodního měnového fondu, se k tématu monetární politiky téměř nevyjadřovala.
img

Oživení světové ekonomiky v nedohlednu

06.06.2019 Finanční trhy čelí v posledních týdnech sérii negativních překvapení. Ať už jde o nárůst politických rizik v Evropě, napětí mezi USA a Čínou nebo spor mezi USA a Íránem. Vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době nebudeme svědky oživení světové ekonomiky.
img

Investoři zbystřete! Situace na Středním východě se může brzy vyostřit

31.05.2019 Hrozba americko-íránského napětí se trochu vytratila z pozornosti finančních trhů. Investoři by ji však neměli podceňovat. Pokud by se vztahy mezi zeměmi vyhrotily, dopad na trhy by byl tvrdý. Americká média, včetně těch nejvýznamnějších, otevřeně hovoří o riziku válečného konfliktu.
img

Otěže světové ekonomiky v rukou Číny

21.05.2019 Nejnovější čísla OECD naznačují, že Čína bude jako jediný region v nejbližších měsících růst. Naopak USA hrozí recese. Významný růst neočekáváme ani v Evropě. Klíče od globálního ekonomického růstu jsou tak v rukou Číny.
img

Dohoda mezi USA a Čínou podpoří snížení geopolitických rizik

07.05.2019 Snížení Indexu geopolitických rizik odráží víru, že brzy dojde k uzavření obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Tento index představuje ukazatel aktuálního globálního napětí. Přestože nyní došlo k poklesu, stále zůstává na vysoké úrovni.
img

Zbourají blížící se volby Evropu?

06.05.2019 I přes velké obavy mnoha lidí představují volby do Evropského parlamentu, které proběhnou za pár týdnů, jen nízké politické riziko. Objevuje se sice řada opozičních stran, avšak ty jen těžko získají parlamentní většinu. Evropské volby povedou podle nás k daleko rozdělenější Evropě a potvrdí, že spojenectví Francie a Německa je mrtvé.
img

Spotřebitelská důvěra v USA klesla. Je to další příznak blížící se recese?

18.04.2019 Předběžná čísla zveřejněná Michiganskou univerzitou naznačují pokles spotřebitelské důvěry ve Spojených státech. Sentiment se zhoršil z 98,4 na 96,6 bodů. Přestože se jedná o mírný pokles, je nutné ho vnímat v kontextu zhruba desetileté konjunktury americké ekonomiky.
img

Co naznačují výnosy ročních a desetiletých dluhopisů?

29.03.2019 Ačkoli trh stále vypadá spokojeně, riziko recese roste každým dnem. Stačí se podívat na křivku výnosů amerických dluhopisů.
img

Den D pro Theresu Mayovou

14.03.2019 Stejně jako v uplynulých dvou dnech se budeme zabývat brexitem. Britská vláda bude nyní hlasovat o legislativě, která by umožnila odložení termínu vystoupení z Evropské unie.
img

OECD k centrálním bankám: Uklidněte situaci v ekonomice

14.03.2019 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) minulý týden výrazně snížila svoji ekonomickou prognózu. V té souvislosti vyzvala centrální banky, aby naznačily trhem, že nízké sazby zůstanou v platnosti déle, než se doposud očekávalo. Nejdůležitější však je, že kromě monetárních stimulů se vyslovila i za strukturální reformy, ale také za koordinovanou fiskální podporu.
img

Trnitá cesta Velké Británie: Zamítnuto, zamítnuto… a prodlouženo?

13.03.2019 Debakl s brexitem se blíží k papírovému rozuzlení, ale kolem celého tématu je jen málo jistot. Britský parlament je stále rozdělen a britské politické elity zřejmě nevědí, co vlastně chtějí.
img

Dvourychlostní Evropa se stává realitou

05.03.2019 Rozšiřující se ekonomická propast mezi jádrem a periferií eurozóny znamená, že politická intervence je nevyhnutelná. Můžeme předpokládat, že se ke slovu opět dostane náš starý známý – cílené dlouhodobější refinanční operace (TLTRO), možná doplněné o pár inovativních opatření.
img

Něco se začíná dít

26.02.2019 Globální úvěrový impuls opět klesá, zejména v rozvinutých tržních ekonomikách. Důvodem je hlavně normalizace monetární politiky. Pomalejší úvěrový impuls nám sděluje, že pokud největší světové ekonomiky nepřikročí v roce 2019 k masivní koordinované intervenci, čeká růst a domácí poptávku zpomalení.
img

Jakou investiční strategii uplatňovat v těžkých časech?

31.01.2019 Investoři zažívají těžké časy. Vyhlídky světové ekonomiky jsou pochmurné, výnosy finančních aktiv slábnou a obavy z nové recese neustále sílí. Otázka tedy zní: jaká aktiva dokáží nabídnout v době ekonomického oslabení uspokojivé výsledky? Nebo jak investovat v těchto složitých časech rozumně?
img

Firmy závislé na Velké Británii mohou čelit bankrotu

23.01.2019 Výsledek jednání o brexitu je stále velmi nejasný. Jedna věc je však jistá: firmy s vysokou angažovaností na trzích Spojeného království zažijí velmi těžké časy. Politická situace na Britských ostrovech se dá přirovnat k dílům Franze Kafky. V těch je jedinec vydán napospas cizím a nepochopitelným silám.
img

Dnes se rozhodne o dalším směrování Velké Británie

15.01.2019 Tento týden se investoři zaměří zejména na dnešní hlasování o brexitu. Předpokládá se, že výsledky budeme znát po 19:00 GMT. Podle posledních průzkumů to vypadá, že premiérka Theresa Mayová zřejmě prohraje „zásadní hlasování“ o zhruba 100 hlasů. Britská vláda v posledních týdnech naznačila, že by byla ochotná přijmout doplněnou dohodu o brexitu, avšak tato strategie zřejmě nezíská dostatečnou podporu poslanců.
img

Co nás čeká v roce 2019: Ocitneme se na prahu nové ekonomické reality

14.12.2018 Už za chvíli opět začne období, kdy zpomalíme tempo a podíváme se zpětně na uplynulé měsíce. Nyní je proto čas na revizi a zhodnocení situace. Charakteristickými rysy tohoto roku byly: konec synchronizovaného celosvětového růstu, nárůst populismu v západním světě a volatilní finanční trhy.
img

Tři scénáře pro Spojené království

11.12.2018 V současnosti je těžké předpovědět, jak dopadne brexit. Každopádně v konečném důsledku budou všechny scénáře pro britskou ekonomiku a britská aktiva negativní.
img

Řítí se eurozóna do problémů?

05.12.2018 Důvěra evropských zákazníků upadá a v ekonomikách eurozóny se projevuje stále více problémů. Viditelné signály nejsou příznivé a situace Německa je z nich nejhorší.
img

Výhled Saxo Bank: Čína otevírá úvěrové kohoutky

24.10.2018 Koncem roku 2017 se trhy shodly na tom, že dochází k „synchronizovanému globálnímu růstu“. O devět měsíců později analytici mluví o riziku recese ve Spojených státech, revidují předpovědi růstu směrem dolů a globální monetární obraz se prudce zhoršil.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
img

Co přinesla Německu Angela Merkelová v oblasti ekonomické reformy?

12.09.2017 Je neoddiskutovatelné, že Německo má obrovsky silné stránky zahrnující nízkou míru nezaměstnanosti (5,6 % na celostátní úrovni a v Bavorsku dokonce jen 3 %), úvěrové hodnocení AAA, a řadu nadnárodních firem, které fungují po celém světě. Na druhé straně však stojí fakt, že německá ekonomika je v podstatě „nefunkční“.
img

Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?

10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
img

Amerika na prvním místě, protekcionismus na prvním místě

31.01.2017 Do teď byl nejviditelnějším výsledkem Trumpova vítězství nárůst úrokových sazeb (od 8. listopadu je to o 50 bazických bodů na amerických desetiletých dluhopisech). Investoři už předpokládají, že Trumpova ekonomická politika bude inflační. Klid na trhu je ale neopodstatněný vzhledem k protekcionistické politice, kterou prezidentův nástupní projev jen potvrdil („Musíme ochránit naše hranice před nebezpečím ostatních zemí, které přebírají naši výrobu, kradou naše firmy a ničí naše pracovní místa. Nakupujte americké výrobky a najímejte Američany.“)
euro recko5.jpg

AFP: Euro už není nevratné

14.07.2015 Další a další schůzky v Bruselu tečku za řeckou krizí neudělaly. Evropské instituce ale v písemné zmínce...
Související klíčová slova: Partneři | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/GBP | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Grexit | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | CBOE | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropský systém centrálních bank | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge | High | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | P/E | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Pokladniční poukázky | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | WTO | Zlato | Švýcarský frank | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | John Hardy | Finanční instrumenty | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Obchodovat | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Facebook | Donald Trump | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EuroCOIN | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | ETF fondy | Eura | Evropská rada | Finanční nástroje | Fondy | Forexové obchody | Forexu | Frank | GfK | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota akcií | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | ISM | Jak investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz libry | Libra | Makléři | Management | Markets | Meziroční inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Online obchodování | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Saxo Trader | Státní dluh | Stoxx | Světové měny | Tapering | Trh | Twitter | Velká Británie | Výnosy z dluhopisů | Vývoj inflace | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EBITDA | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | ROCE | Sekundární trh | Underweight | Itálie | Spojené státy | M2 | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Investiční téma | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Vzdělání | Currency | Aramco | Markit | Unicredit | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | TradingFloor.com | TLTRO | Ole Hansen | BBC | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Prezident Fedu | Malý prostor | Oddělení forexu | Příprava | Klid | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Bezpečné přístavy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | City | Rozdávání peněz | Program OMT | Americké firmy | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Den D | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Na volné noze | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Akce centrálních bank | Algoritmus | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | AAA | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Libra k dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Blockchain | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nižší kurz | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Britská ekonomika | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Bankovní unie | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Historické rekordy | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Americká vláda | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Monopoly | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Akcie firem | Bloomberg Commodity Index | Jerome Powell | NEST | Tržní očekávání | Výnosy desetiletých dluhopisů | Inverzní výnosová křivka | Geopolitická rizika | Ekonomické výsledky | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Trumpova cla | Obchodní válka | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Inflace v eurozóně | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Ekonomické krize | Poptávka po dolaru | HKD | USMCA | Trh s ropou | Mileniálové | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Předpovědi Saxo Bank | Zvýšení mezd | Růst zisků | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Růst cen komodit | Výhodně investovat | Dopad brexitu | PDVSA | Makroekonomické strategie | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Obchodníci s kryptoměnami | Odchod z eurozóny | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Euroskepticismus | Podíl nezaměstnaných | CNY | Sázky na pokles | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Silnější euro | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | Snížení sazeb | Reinvestování | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Hrozby pro finanční trhy | Saxo Bank Group | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | AMZN | Dánské banky | Pravděpodobnost recese | Nárůst cen ropy | Výpadek ropy | Strategický pohled | Očekávání trhu | Finanční situace | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Makroekonomický výhled | Likvidita dolaru | Silná libra | Státní ropná společnost | Měnový pár EUR/GBP | Provedení Brexitu | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Uvalení cel | Alipay | Střadatelé | Deficit | Peter Garnry | Politická situace | Hongkong | LNG | Obchodní příměří | Objem | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Inflace v USA | ČSÚ | Firma | Reálné ekonomiky | Risk-off | Růst cen | Studie | Bilance | Údaje o obchodu | Důchodový systém | Co bude | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | GAFA | Celostátní aerolinky | Vysoké ceny ropy | Nekryté bankovky | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Politická krize | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Federální rezervní banky | Tempo růstu vývozu z Německa do Číny | AFP | Finanční rezervy | Poptávka po úvěrech | Financovat | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Čínské zboží | Čína a USA | Rozvoj | Stavebnictví | Penzijní reforma | Macronova penzijní reforma | Klíčové problémy | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Prognózy | Nejistoty | Protekcionismus | Soukromý sektor | Obchodní smlouvy | Schůzka FOMC | Výhled do budoucna | Plyn | Kontrakty | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Nižší ceny ropy | Konec roku | Předseda | Kupní síla | Automobil | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Bydlení | Ipsos | Stratég | Roční růst | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Singapur | Vyšší ceny ropy | Commodity index | Inovace | Růst irácké produkce ropy | Washington | Ministr zahraničí | Budoucnost | Dramatické dopady | Zemědělství | Předběžné výsledky | Inflační překvapení | Iniciativa | Podnik | Veřejné finance | Australské požáry | Eleanor Creagh | První část obchodní dohody | Spotřebitel | Nájemné | Hotovostní prostředky | Angela Merkelová | Německá kancléřka | Kancléřka Merkelová | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Obchodní vztahy | Trhy | Role ECB | Důležitost role ECB | Virus | Jüan | Pokles | Situace | Americký kongres | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Dopady koronaviru | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | COVID-19 | Nejvýraznější ztráty | Prudký propad | Krize v eurozóně | Střední podniky | Ekonomické recese | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Šok | Výkyvy | Obrovské ztráty | Videokonference | Premiér Conte | Restrikce | Nouzový stav | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Fiskální politiky | Výrazný vzestup | Šíření viru | Stimul | Obavy trhu | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Pandemie COVID-19 | Historie | Algoritmy | Kongres | Republikáni | Domácnosti | Lék na krizi | Hotovost | Helikoptérové peníze | Evropská opatření | Uttarpradéš | Indický stát | Koronavirová ekonomika | Koronabondy | Vznik koronabondů | Vnímání rizika | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Potenciál | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Ceny elektřiny | Izrael | Riziko inflace | Ekonomiky | FAZ | Války | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Zelené energie | FAO | Údaje | Omyl | Společnost Saxo Bank | Rakouský ministr | Oživení ekonomik | Znárodnění | Španělská vláda | Nejvyšší soud | Hackerský útok | Postoj investorů | Statistiky | Americké produkce | Trade | Finanční pomoc | MFF | Vytvoření MFF | Uvolňování karanténních opatření | Evropská strategie | Posílení | Sazba Fedu | Pracovní síly | Náklady na financování | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Obchodní přebytek | Hugo | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Průmyslové kovy | Omezení investic | Vývoj ekonomiky | Vakcína | Manažeři | Koronavirová pandemie | Podnikatelské aktivity | Budoucnost EU | Umělé inteligence | JDE | Unie | Soběstačnost | Rozdělená Evropa | PEPP | Sanofi | Propad cen | HDP EU | Covid | Technologické firmy | Práce z domova | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Reshoring | Horizon Europe | Generace Z | Zdroj příjmů | Úspěchy | Ocenění | Ceny | Forward guidance | Index spotřebitelské důvěry v Británii | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Nikl | Největší firmy | Důvěra | Indonésie | WeCHat | Venezuela | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Politici | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | Biden | Defi | Solární energie | Saxo Bank Steen Jakobsen | Vakcína proti covidu-19 | Obchodní politika | Bidenova obchodní politika | Blockchainové technologie | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Vakcinace | Očkování | Zvýšení těžby | Vakcinační strategie | Supercyklus | Blockchainy | Růst produktivity | Riziková prémie | Výhled Saxo Bank | Prudký růst cen | ERA | Rostoucí ceny | Oslabení | Přístup k riziku | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Schůzce FOMC | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Zvýšení produkce | Odvětví | Varianta delta | Guidance | HICP | Vnímání | Čínští výrobci | První odhad | Očekávaná inflace | Společnosti | Opatření | Uhlí | Althea Spinozzi | Smart kontrakty | Anders Nysteen | Společnost | Reálné výnosy | Raketový růst | TIM | | Cykly | Rostoucí inflace | Válka na Ukrajině | ALUMINIUM | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Ukončení války | Řetězce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Christian Dürr
Christian Gorny
Christian Lindner
Christian Sewing
Christie's
Christine Lagarde
Christine Lagardeová
Christine Lagardová
Christoph Badelt
Christopher Bruno

Následující klíčová slova

Christopher Grisanti
Christopher Rupkey
Christopher Waller
Christoph Weil
Christos Staikuras
Chris Webster
Chris Weston
Chris Williamson
Chris Zaccarelli
Chronoekonomický pohled
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít