Úterý 05. červenec 2022 17:57
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Německé dluhopisy

img

ECB připravuje nové QE: jak bude vypadat?

30.06.2022 Zatímco z eurozóny přicházejí první inflační čísla za červen (v Německu nečekané zpomalení meziroční dynamiky na 8,2 %, ve Španělsku zase překvapivé zrychlení na 10,2 %), výroční konference ECB přinesla další střípky k jejímu připravenému anti-fragmentačnímu nástroji. Připomeňme, že ten má centrální bance umožnit zvyšovat úrokové sazby, aniž by došlo k destabilizaci dluhopisových trhů, respektive k příliš prudkému růstu výnosů států jižního křídla eurozóny. Přestože detaily ohledně nového nástroje zůstávají nejasné, v podstatě by mělo jít o další program nákupu dluhopisů (QE).
img

Rozbřesk: ECB připravuje nové QE. Jak bude vypadat?

30.06.2022 Zatímco z eurozóny přicházejí první inflační čísla za červen (v Německu nečekané zpomalení meziroční dynamiky na 8,2 %, ve Španělsku zase překvapivé zrychlení na 10,2 %), výroční konference ECB přinesla další střípky k jejímu připravenému anti-fragmentačnímu nástroji. Připomeňme, že ten má centrální bance umožnit zvyšovat úrokové sazby, aniž by došlo k destabilizaci dluhopisových trhů, respektive k příliš prudkému růstu výnosů států jižního křídla eurozóny.
img

Rozbřesk: Lagardeová na jestřábí vlně zvyšuje tlak i na ČNB

29.06.2022 Rozkolísanost dluhopisových trhů je extrémní. Včera výnos německého desetiletého bundu po relativně jestřábích výrocích šéfky ECB Christine Lagardeová (odrážejících opravdové obavy z inflace) vyskočil vzhůru o 9 bps - od začátku týdne je tak výše skoro o 20 bps a německé dluhopisy tak prakticky smazaly veškeré zisky (nárůst výnosů) z uplynulého týdne.
img

Lagardeová na jestřábí vlně

29.06.2022 Rozkolísanost dluhopisových trhů je extrémní. Včera výnos německého desetiletého bundu po relativně jestřábích výrocích šéfky ECB Christine Lagardeová (odrážejících opravdové obavy z inflace) vyskočil vzhůru o 9bps - od začátku týdne je tak výše skoro o 20bps a německé dluhopisy tak prakticky smazaly veškeré zisky (nárůst výnosů) z uplynulého týdne.
img

EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.

28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
img

Poptávka po riziku slábne. Očekává se, že americký dolar a ochranná aktiva porostou. Přehled USD, NZD a AUD

11.01.2022 Trhy v pondělí reagovaly klidně i přes politické zprávy o globálních bezpečnostních otázkách. Nedošlo k žádnému růstu poptávky po ochranných aktivech, což naznačuje, že politická rizika jsou investory stále vnímána jako neutrální. Ve středu a ve čtvrtek budou jednání pokračovat na dalších místech, konzultace v rámci OBSE proběhnou ve Vídni i ve čtvrtek. Jakákoli pozitivní zpráva může na trzích vyvolat vlnu nadšení, ale na negativní zprávy jsou všichni dlouho připraveni, protože neočekávají od jednání žádné průlomy.
img

Je jen otázkou času, kdy čeští politici umožní České národní bance kvantitativní uvolňování trvale. Je v jejich zájmu, provozují jej Polsko, Maďarsko či Rumunsko a je to v dnešním světě bohužel nutnost

12.03.2021 Poslanecká sněmovna dnes projednává zavedení trvalé možnosti provádění takzvaného kvantitativního uvolňování Českou národní bankou. Pokud by příslušný návrh prošel, měla by ČNB tuto možnost i za horizontem letošního roku. Dosud totiž jí disponuje pouze dočasně, právě do konce letošního roku, a to na základě nouzového kroku z loňského jara, z doby vrcholící koronavirové krize.
img

Fed, vakcína i data jsou plus, evropské akcie se však zvedají pomalu

24.02.2021 Včerejší vystoupení šéfa Fedu v Senátu dodalo akciím podporu. Sice nepřineslo velké zisky, ale zase se mu podařilo zabránit větším ztrátám. Potvrzení, že Fed nechystá ústup z podpůrných opatření, že se přidal k optimistům ohledně budoucího vývoje ekonomiky a že inflaci nepovažuje za problém, mohlo rozptýlit část obav.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Trumpova čtyři léta v Bílém domě prospěla ruskému dluhu, zatímco americké akcie jen „remizovaly“ s těmi čínskými. Wall Streetu ale obecně svědčila, hlavně technologickým akciím

03.11.2020 Dosavadní prezidentování Donalda Trumpa dnes prochází hlavní zatěžkávací zkouškou: bude znovuzvolen, či ne? Průzkumy se přiklánějí k záporné odpovědi. Co však víme jistě je, jak se Trumpova už takřka čtyři léta v Bílém domě promítla v ekonomice a na finančních trzích.
img

Investoři se těší na nová data a výsledky, navnadila je Pepsi

13.07.2020 V následujících dnech nás čeká řada makrodat z Číny a USA postihujících období, kdy se ekonomiky zvedaly z prudkého propadu. Čísla by tedy měla vypadat pěkně. Zároveň se rozjíždí výsledková sezóna, před níž jsou odhady posazené nízko a měly by jít překonávat.
img

Obavy vyprchávají, akcie zmenšují ztráty a koruna posiluje

15.06.2020 Propady akciových trhů jsou odpoledne už o poznání menší, než co jsme sledovali ráno. Hlavní evropské indexy korigovaly ztráty, a zatímco Londýn je stále dole o procento, Frankfurt nebo Paříž už jen 0,2 pct. Pražská burza zavírá 0,8 procenta v minusu hlavně kvůli finančnímu sektoru. V zámoří klesá index S&P 500 o 0,9 procenta, ale také americké trhy mají tendenci ze ztrát ubírat.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB se připravuje na nejhorší - život bez Bundesbank

26.05.2020 Evropská centrální banka (ECB) připravuje mimořádné plány na to, jak by realizovala svůj program nákupů dluhopisů za biliony eur bez Deutsche Bundesbank, tedy německé centrální banky, pokud by nejvyšší soud v Německu Bundesbank donutil systém opustit. Agentuře Reuters to řekly čtyři zdroje obeznámené se situací. Bundesbank je hlavním účastníkem programu nákupů.
img

Slabá data, bující nákaza i pomoc BoE. Odpoledne akciím svědčí

19.03.2020 Přísun nové podpory ze strany hospodářské politiky se nezastavil ani dnes. Po poslední akci ECB a Fedu se do hry opět vložila britská BoE, která snížila hlavní úrokovou sazbu na 0,1 procenta (o 15 bazických bodů) a ohlásila navýšení programu na nákup dluhopisů o 200 mld. GBP.
C:\fakepath\trhy.jpg

Koronavirus: Co se děje na trzích?

16.03.2020 Finanční armageddon i bezprecedentní volatilita – takový byl minulý týden na finančních trzích. Pamětníci zavzpomínali na podzim roku 2008, kdy jsme takový šok zažili naposledy. Na některých aktivech výprodeje dokonce překonaly denní poklesy po pádu Lehman Brothers. Teď už je jasné, že pandemie koronaviru je onou černou labutí, na kterou finanční trhy „čekaly“.
img

Zlato dnes zdražilo na nejvyšší cenu dějin. Kvůli obavám z koronaviru a propadu Applu

18.02.2020 Cena zlata dnes odpoledne středoevropského času poskočila na nejvyšší korunovou cenu v dějinách. Unce drahého kovu se v přepočtu prodávala i za více než 36 700 korun. Je tak pokořen dosavadní rekord, necelých 36 600 korun za unci, z loňského září.
img

Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem

06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.
img

Rozbřesk: Německé dluhopisy zažily nejprudší výprodej za poslední 4 roky

06.09.2019 Trhy prošly jedním z největších dluhopisových výprodejů v posledních letech. Výnosy amerických dluhopisů šly vzhůru o více než 10 bps a ještě výraznější byly výprodeje na německém bundu, který se na třicetileté splatnosti dokonce vrátil na chvíli s výnosem nad nulu (největší ztráty za poslední čtyři roky).
C:\fakepath\EURJPY-weekly-11072019.PNG

Kde hledat výnos přes záporné sazby?

11.07.2019 Centrální banky vyspělých zemí se předhánějí v holubičích komentářích s cílem podpořit chřadnoucí ekonomiku a zároveň oslabit měnu. V Austrálii už začali úrokové sazby snižovat a vypadá to, že další země budou následovat. Už 6 bilionů USD vládních dluhopisů vynáší záporný výnos. Není se co divit, že investoři prodávají měny, kterým centrální banky házejí klacky pod nohy. Jakou zemi by však mohla tato vlna minout?
img

Okénko finančního trhu 12.6.2019

12.06.2019 Spor mezi Itálií a Evropskou komisí pokračuje. Zástupci členských zemí, kteří se mají účastnit blížícího se summitu v Lucembursku, se shodli na tom, že v Itálii skutečně dochází k porušení fiskálních pravidel a výstraha zahájení procedury nadměrného rozpočtu je proto oprávněná. Zároveň italský premiér G. Conte nasadil smířlivější tón. Na summitu tak dojde k první přímé konfrontaci mezi Evropskou komisí a italskými zástupci, kteří si prozatím za svým rozpočtem stojí.
img

Ropa na světovém trhu zlevňuje

09.05.2019 Ropa na světovém trhu zlevňuje, pohonné hmoty v Česku zdražují. Prodejci pohonných hmot v ČR nafukují své marže. Zdražování pohonných hmot v uplynulém týdnu bylo opět markantní. Benzín zdražil o 22 haléřů na 33,16 koruny za litr, zatímco nafta o 17 haléřů na 32,43 koruny za litr. Benzín se tak prodává za nejvyšší cenu od loňského listopadu, kdežto nafta je nejdražší od loňského prosince. Od svého letošního cenového dna v polovině února zdražil benzín již o 9,3 procenta.
img

Zklamání z Británie a absence dobrých zpráv. Trhy opět dusí negativní nálada

15.11.2018 Na trzích se odpoledne stále více rozmáhá negativní sentiment projevující se přesunem investorů z akcií do bezpečných dluhopisů a tentokrát už i zlata. Otevření Ameriky evropským akciím dál přitížilo a naopak americké či německé dluhopisy navyšují své zisky.
img

Ratingová agentura Moody’s snížila rating italského vládního dluhu

22.10.2018 Ratingová agentura Moody’s minulý týden v pátek snížila rating Itálie ze stupně Baa2 na Baa3, tedy na poslední stupeň v investičním pásmu nad pásmem spekulativním. Investoři tento krok do značné míry očekávali, neboť Moody’s již před pěti měsíci Itálii snížila výhled ratingu Itálie na negativní, čímž indikovala, že snížení ratingu může v následujícím období s poměrně výraznou pravděpodobností přijít. A také že přišlo. Jediným pozitivem na celé záležitosti je skutečnost, že Moody’s změnila výhled ratingu Itálie na stabilní, tudíž se vláda v Říme snížení ratingu do spekulativního neinvestičního pásma v nejbližším období bát nemusí.
img

Italové rychle rozptýlili rozpočtové naděje. Tlak na dluhopisy i akcie je zpět

10.10.2018 Včerejší naděje, že by italská vláda mohla ustoupit v rozpočtové otázce, vzaly rychle za své s novými prohlášeními vicepremiérů. Matteo Salvini se nechal slyšet, že rozpočet se nezmění, a Luigi Di Maio dodal, že z rozpočtových plánů vláda nemůže couvnout. Salvini si je "absolutně jist", že spread italských a německých dluhopisů nedosáhne 400 bodů. Přispět k tomu chce přesvědčováním lidí k nákupu dluhu a vysvětlováním, že růst italské ekonomiky bude vyšší.
img

Rozbřesk: Trhy dluhopisů s napětím vyhlížejí data o růstu amerických mezd

05.10.2018 Výnosy na dluhopisových trzích tento týden letí vzhůru jako bodnuté včelou. Dluhopisy obecně již od počátku roku špatně nesou postupné otáčení v měnové politice. Logicky nejvíce pod tlakem je americký trh, kde Fed zvyšuje úrokové sazby a současně rozprodává dluhopisy z vlastní bilance. Na konci roku ale definitivně utlumí politiku kvantitativního uvolňování i ECB a z globálního pohledu již dnes celkově vzato centrální banky začínají likviditu z trhů stahovat.
img

Trhy se s eskalací obchodní války vypořádaly nečekaně dobře, eurodolar se drží u 1,17

18.09.2018 Hlavním tématem dne byla pro finanční trhy cla. Včera po závěru Ameriky ohlásil prezident Trump dlouho avizovaný balík cel na zboží za 200 mld. USD. Sazba je sice jen 10 procent, ale má na přelomu roku narůst na 25. Čína záhy odpověděla vlastními cly na americké zboží za 60 mld. USD. Donald Trump přitom varoval, že takovýto čínský krok bude znamenat uvalení cel na prakticky celý zbytek čínského dovozu do USA.
img

Nečekaný průlom: EU dokázala odvrátit americká cla. Euro roste

26.07.2018 Včerejší jednání amerického prezidenta a šéfem Evropské komise přineslo výsledky. Nutno přiznat, že v této fázi jsme s obratem ještě nepočítali, a pozitivně překvapené jsou i finanční trhy. Evropské akcie otevřely strmým růstem a daří se euru, jež vůči dolaru postupuje vzhůru na 1,1730. Německé dluhopisy, jakožto indikátor poptávky po bezpečí, ráno lehce ustupují.
img

Nový italský zmatek rozhýbal trhy. Euru nejprve pomohl, ale už ho tlačí níž

28.05.2018 Dvě zprávy finanční trhy zpracovávají při vstupu do nového týdne. První je obnovená šance, že se poměrně brzy setkají lídři USA a KLDR. Překvapivé zrušení schůzky minulý týden dolehlo na tržní sentiment, nyní je tomu naopak. Zásadní vliv by však toto téma mít nemělo.
img

Itálie versus Čína. Trhy začaly pozitivně, ale eurodolar moc úspěšný není

21.05.2018 Italská politika zůstává pro trhy problém. Italské dluhopisové výnosy začaly týden dalším nárůstem a akcie padají. Euro kleslo vůči dolaru na 1,1717, odkud se následně snaží zvedat, ale zatím s nevýrazným úspěchem. Italské riziko vnímá i ECB, ale zatím se snaží působit klidně. Její zástupce Nowotny uznal, že vývoj v této zemi vytváří nervozitu, ale doufá, že praktická politika bude rozumnější, než co se objevilo v tisku. Podle nás je to možné, ale zatím mají zprávy z Itálie ještě potenciál zhoršovat tržní očekávání o nové vládě, neboť ještě před pár dny trh toto téma jako problém skoro nevnímal.
img

Rozbřesk: Tři roky QE v Evropě a koruně se nechce bez jestřábů posilovat

14.03.2018 V klidné atmosféře mohla ECB „oslavit“ tříleté výročí zahájení tzv. kvantitativního uvolňování (QE), které mělo zvýšit likviditu na trhu a spolu s politikou záporných úrokových sazeb de facto zvýšit dostupnost peněz napříč eurozónou. Při pohledu na vývoj úrokových sazeb nebo výnosů státních dluhopisů lze říct, že se jí to nepochybně podařilo. ECB se ovšem díky této politice stala i velmi vlivným hráčem na bondovém trhu, neboť se jí už podařilo skoupit z trhu veřejné bondy v hodnotě téměř 2 bilionů eur. Stala se současně i největším věřitelem zemí eurozóny.
img

Obavy z Fedu na závěr týdne ustupují. Výnosy klesají a to dolaru nesvědčí

23.02.2018 Obchodování na globálních trzích v závěru týdne charakterizoval nejprve rozpačitý vývoj a následný ústup obav z agresivnějšího postupu Fedu směrem k vyšším sazbám. Poslední vystoupení jeho zástupců k tomu svým malým dílem přispělo, když zatím přicházely spíše mírné komentáře. Dnes večer se ovšem do hry zapojí další tři bankéři.
img

Yellenová naposledy - dolar se připravuje na vyšší sazby

13.12.2017 Středeční program zahrnuje průmyslovou výrobu v eurozóně, která tradičně příliš velký efekt na trhy nemívá. Větší potenciál bude mít odpolední americká inflace, od níž si trh slibuje zrychlení, ovšem při stagnaci jádrové inflace. Hlavním bodem je však nepochybně večerní výsledek zasedání Fedu.
img

Rozbřesk: Jestřábí hlasy z ČNB sílí a české ministerstvo financí počítá už jen s přebytkovými rozpočty

21.11.2017 Po ČNB přišlo se svojí novou prognózou vývoje české ekonomiky i Ministerstvo financí ČR, které stejně jako centrální banka předpokládá, že po letošním silném růstu se už v příštím roce dostaví docela solidní korekce. Pomalejší tempo by měla zařídit spotřeba domácností, investice, ale i zahraniční obchod, který doposud až překvapivě silně ekonomiku poháněl nahoru. Celkově by si ekonomika měla připsat v příštím roce 3,3 % (podle ČNB 3,4 %), s čímž lze v podstatě souhlasit.
img

Šance na další růst sazeb koruně příliš nepomohla

20.11.2017 Podle Jiřího Rusnoka je zde 50procentní pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb ještě letos v prosinci. Mohlo by to být opět o 25 bodů, dodává guvernér. K problematice měnové politiky se vyjádřil také Marek Mora, podle nějž bude záviset hlavně na koruně - utažení politiky proběhne buď skrze kurz, nebo sazbami. Koruně tyto komentáře přinesly pouze mírné zisky. Ráno česká měna nepatrně oslabovala, ale potom se vrátila a den končí lehce silnější na 25,55.
img

Euro zaskočily zprávy z Německa, kurz se však vrací na 1,18

20.11.2017 Do obchodování na úvod týdne nečekaně zasáhla německá politika. Po zářijových volbách rychle sešla ze zřetele, ale okamžitě se vrací na výsluní, poté co krachla jednání o nové koalici. Údajně byla dohoda na dosah, ale FDP jednání opustila a rázem je tu znovu nejistota, co bude dál. Ve hře jsou předčasné volby, které samozřejmě znamenají riziko a možnost dalšího vzestupu AfD. To pro trhy není dobrá zpráva, takže jsme zrána sledovali propad eura a ztráty německých akcií.
img

Švýcarsko jde proti ECB

03.08.2017 Optimismus v eurozóně aktuálně nezná mezí. Růst HDP měnového bloku se dostal nad 2 % a očekává se obrat v měnové politice Evropské centrální banky (ECB), který zvyšuje poptávku po euru. Švýcarský frank se tomuto trendu dlouho bránil, v posledních dnech se však otevřela stavidla a měnový pár EUR/CHF vystřelil vzhůru.
img

Rozbřesk: Změní Fed očekávání trhů?

15.03.2017 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý událostmi od amerických podnikatelských nálad, inflace, maloobchodu, nicméně tou nejdůležitější bude nepochybně zasedání Fedu. Očekáváme, že po třech měsících FOMC znovu zvýší úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a především naznačí, jakým směrem se bude ubírat jeho politika po zbytek letošního roku. Počítáme prozatím s trojím zvýšením úrokových sazeb na 0,75-1,00 %, tedy na úroveň, kde byly naposledy v polovině prosince 2008.
img

Rozbřesk: Jak se poperou dluhopisy s dalším růstem evropské inflace?

31.01.2017 Německé dluhopisy se v předvečer důležitých makroúdajů z eurozóny stabilizovaly a zastavily své novoroční ztráty. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Dnes by měl totiž Eurostat ukázat, že eurozóna ke konci roku 2016 zrychlila (na 0,4 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně) a současně lednová euro-inflace vyskočí do blízkosti čtyřletých maxim (náš odhad 1,5 %).
img

Rozbřesk – Německá inflace zaznamenala nejprudší skok v novodobé historii

04.01.2017 Návrat inflace je tu, tedy alespoň u našich sousedů v Německu. Dynamika spotřebitelských cen v největší ekonomice eurozóny se ke konci roku více než zdvojnásobila a zaznamenala největší skok v novodobé historii. Inflace v prosinci vyskočila na 1,7 % (z 0,7 % / očekávání 1,3 %) - to jsou nejvyšší hodnoty od poloviny roku 2013. Otázkou je, zda v tomto světle čekat i dnes vyšší inflaci v eurozóně, zda se mění celkový inflační výhled pro eurozónu na rok 2017 a co to vše znamená pro trhy?
img

Komu pomohlo otočení kormidla na dluhopisovém trhu?

14.09.2016 Otočení kormidla na finančním trhu, přineslo Mariu Draghimu a evropskému programu kvantitativního uvolňování (QE) velkou úlevu. Prezident ECB Mario Draghi po zářijovém zasedání centrální banky uvedl na tiskové konferenci, že bankovní rada zatím nediskutovala o možnosti prodloužení programu kvantitativního uvolňování (QE), v rámci něhož kromě jiného nakupuje i státní dluhopisy členských zemí eurozóny. Tyto dluhopisy jsou nakupovány podle kapitálového klíče a také s důrazem na výnos, který nemůže být nižší, než je depozitní úroková sazba (-0,4 procenta), za níž si ukládají komerční banky volné finanční prostředky přes noc u ECB. Vzhledem k tomu, že výnosy státních dluhopisů se kontinuálně propadávaly hlouběji pod nulu, výběr aktiv se centrální bance zmenšoval před očima.
ecb budova.jpg

ECB již nakoupila vládní dluhopisy za bilion eur

06.09.2016 Evropská centrální banka (ECB) již v rámci snahy o podporu hospodářského růstu a zvýšení inflace...
libra-gilt.jpg

Výnosy britských dluhopisů klesly poprvé do záporných čísel

10.08.2016 Výnosy některých britských státních dluhopisů dnes sestoupily vůbec poprvé do záporného pásma. Trh podle agentury...
nemecko 08012014-3.png

Německé dluhopisy měly záporný výnos

13.07.2016 Německo dnes vydalo desetileté státní dluhopisy, které se prodaly se záporným výnosem. Po Japonsku se...
img

Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D

23.06.2016 Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
nemecko 08012014-3.png

Výnosy německých dluhopisů klesly

19.11.2015 Německo si nikdy nebylo schopno půjčovat peníze tak výhodně jako nyní, napsal včera americký...
img

Tiskovka Draghiho přispěla k růstu výnosů z dluhopisů i eura, akcie jsou překvapivě také v zisku

03.06.2015 Zdánlivě poklidná a nezajímavá tisková konference M. Draghiho po zasedání Evropské centrální banky (ECB) měla opět výr...
img

Beno—t Coeuré vylekal eurové býky. Euro zpátky pod 1,12 EURUSD, klesají i evropské výnosy

19.05.2015 Docela zajímavý vývoj dnes nabrala situace na eurových párech krátce po otevření evropských burz. Tentokrát však dění ...
ecb 14122014.png

Nákupy ECB dál snižují výnosy dluhopisů

12.03.2015 Dluhopisové výnosy zemí eurozóny dnes pod tlakem nákupů Evropské centrální banky (ECB) klesají čtvrtý...
img

Trhy na samém konci týdne zasáhly zprávy z Ukrajiny, výprodej rizika oslabuje i středoevropské měny

15.08.2014 Vývoj na hlavních akciových trzích byl po většinu dne pozitivní. To platí také pro hlavní dluhopisové trhy. Smíšená da...
img

Euro nalomené ECB pokračovalo směrem dolů, koruna za týden lehce posílila

09.05.2014 Hlavní trhy včera ovlivnila konference ECB, na které její šéf dost jasně naznačil uvolnění politiky na příštím jednání...
img

Německé dluhopisy, proč nikdo nevěří v jejich nová minima?

29.04.2014 Už celý rok mluvím o tom, že sazby diskontních marží klesnou na nová minima – a to navzdory konsensu, který svou pozornost zaměřuje...
img

Eurodolar dál roste před zápisem z jednání Fedu

09.04.2014 Euro během dneška už jen nevýrazně navyšovalo zisky vůči americkému dolaru. Žádná zásadní data na programu nebyla. Rá...
img

Euru dopolední ztráty zůstaly, vývoj v regionu byl nevýrazný

24.03.2014 S eurodolarem příliš nezahýbala ranní horší data z Číny. Později ale k výkyvům kurzu přispěla čísla z eurozóny. Nejprv...
img

Vliv Ukrajiny je ráno vidět na regionu, eurodolar však zůstává stabilní

03.03.2014 Na úvod týdne na trhy znovu silněji působí ukrajinské téma. Rozmístění ruských jednotek na Krymu vypovídá o plánovaném...
img

Obchodník měsíce: Bond z Přerova rozjel úspěšnou hru s dluhopisy

10.01.2014 Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného klienta. V minulém měsíci nás zaujal trader z Přerova, který se obchodování u XTB s přestávkami věnuje od roku 2011.
img

Utečte z „bezpečných“ přístavů a vsaďte na akcie, radí hlavní ekonom italské UniCredit

04.12.2013 „Měli byste prodat americké, britské i německé dluhopisy, švýcarský frank, japonský jen, zlato i vše ostatní, o čem jste si mysleli, že je to...
img

Odpolední komentář, analýza EUR/USD

25.09.2013 Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby si v srpnu připsaly pouze 0,1 procentní zlepšení a nenapravily tak ...
img

Růst geopolitických rizik vedl k výprodeji rizikových aktiv

28.08.2013 Růst geopolitických rizik spojených se Sýrií vedl k oslabování rizikových aktiv a k přesunu prostředků do bezpečných...
img

Eurodolar je od rána výš po smíšených datech, koruna s nevýraznou ztrátou

25.07.2013 Koruna dnes ráno korigovala včerejší zisky, během dne postup zastavila a před závěrem se začíná vracet na silnější úr...
img

Vyšší rizika v eurozóně tlačí euro dolů, koruna úvodní zisky neuhájila

27.03.2013 Koruna sice v úvodu posilovala, ale dlouho to nevydržela. Nálada na hlavních trzích ve světě se během dne zhoršovala ...
draghi ecb2.jpg

ECB nechala sazbu na minimu, EUR/USD nad 1,32

10.01.2013 Evropská centrální banka (ECB) dnes nechala základní úrokovou sazbu podle očekávání na historickém...
img

Týdenní souhrn: Finanční trhy na houpačce

04.01.2013 Americký Senát 1. ledna ve dvě hodiny ráno schválil provizorní řešení letošního státního rozpočtu...
img

Eurodolar i koruna začínají týden pod tlakem, Řecko se marně snaží sestavit vládu

14.05.2012 Úvod týdne se nese ve znamení nárůstu averze k riziku, poté co víkend nepřinesl ...
img

Německo, Británie a ČR lákají investory. V aukci prodávaly za vyšší poptávky i při slabším výnosu

01.02.2012 Dnešní aukce dluhopisů přinesly další peníze do statní kasy České republiky, Něm...
img

Německo se raduje z první emise se záporným výnosem, Slovensku výnosy klesají, ale Maďaři zaplatili nejvíce za 2,5 roku

09.01.2012 Německému ministerstvu financí se dnes poprvé v historii podařil husarský kousek...
angela merkelova.jpg

O německé dluhopisy nebyl zájem

24.11.2011 Včera se konala v Německu aukce tamních desetiletých dluhopisů, která nečekaně skončila neúspěchem.
img

Daily: Konsolidace pokračuje, dnes výsledky z amerického trhu práce a Philly Fed

19.08.2010 Finanční trhy si včera prošly další relativně klidnou obchodní seancí s nízkými objemy a slabou v...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Bezpečný přístav | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnové trhy | Binární opce | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Aktiva | Alikvotní úrokový výnos | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | Hedge | Holubice | IFO index | Index finanční | Indikátor | Investice | Investor | Japonský jen | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Overnight | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spread | Stagflace | Take Profit | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Kurz eura | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Bohatství | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Investment Banking | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Eurostat | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Penzijní fondy | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Atlantik | Automatický obchodní systém | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | České akcie | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | HDP USA | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investing | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Markets | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Oslabení koruny | Pips | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Trade Brokers | Trh | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | XTB.cz | X-Trade | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | AUV | Cílová cena | Ministerstvo financí | P.A. | Peněžní trhy | Překoupení | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | QE | Investiční výzkum | Tržní sentiment | Komise | Volby | Burza dnes | Investment | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | CNN | Bankovní sektor | MSCI | IHS Global Insight | Investing.com | Global Insight | NATO | Oslabení eura | Šéfka Fedu | Ceny nemovitostí | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Úspěch | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Dluhopisy německé vlády | KBC | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Evropské trhy | Americké trhy | Referendum | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Zpravodajský server | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Den D | Britské akcie | Strategy Research | Economic | IHS | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Program nákupu dluhopisů | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická minima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Daně z příjmů | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nižší kurz | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Steen Jakobsen | Výhled | Výnos u desetiletých dluhopisů | Depozitní sazba | Bankéři | Rychlé zisky | Rekordní minima | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Dosahovat zisku | Hlavní evropské indexy | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Britské referendum | Pierre Moscovici | Špičkové německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Rizikovější investice | Americký index S&P 500 | Příjmy | Indexy PMI | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Výnos "giltu" | Výnosy britských dluhopisů | Faktor Trump | Zahraniční forex | BlueBay Asset Management | BlueBay | Vývoj ceny palladia | Palladium | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Trhy dnes | Obchodní války | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Podniky | FAANG | Okénko finančního trhu | Forint | Czech Fund | Italské bondy | Trh s ropou | Pokles cen ropy | Růst úrokových sazeb | Prezident Evropské centrální banky | Jednotná měna | Evropský stabilizační mechanismus | Společnost Apple | Makroekonomické statistiky | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | CNY | Vývoj amerického dolarového indexu | Snížení sazeb | Záporné sazby | Americké futures | Záporný úrok | Obavy z recese | Pohonné hmoty | KB | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Růst ceny ropy | Ceny palladia | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | Objem | Bílý dům | FRED | PLN/EUR | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Dnešní data | 2222 | Výrazný pokles | Koruna dnes | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Ropná zařízení | Ústavní soud | Míra | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | NERV | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Růst měnového páru | Jestřábí hlasy | Sulejmáního smrt | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | RBA | Ifo | Negativní zprávy | Vyšší inflace | Veřejné finance | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Koruna oslabuje | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | Spekulativní kapitál | Vývoj měnového páru EUR/CZK | SEC | Ekonomický dopad | Růst sazeb | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Vývoj | Nová data | Šok | Americké výnosy | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | MSCI China | Finanční armagedon | Bezprecedentní volatilita | Další vývoj | Finanční armageddon | Armageddon | Udržení likvidity | Těžaři ropy | Generovat cash-flow | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Desetileté dluhopisy v USA | Zahraniční spekulativní kapitál | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Evropské země | Guvernér Rusnok | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Index evropských akcií | Nákupy vládních dluhopisů | Viceprezident | Zotavení ekonomiky | Historie | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Stabilizační mechanismus | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Ekonomiky | Změny sazeb | Údaje | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | Tweety | Evropské indexy | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Evropské méně | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Euro klesá | Karlsruhe | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Vakcína | Podnikatelské aktivity | JDE | Unie | ČR | Střední Evropa | Strach z druhé vlny | Covid | Snížení nákladů | Jasný signál | Dopad pandemie | Ceny | Důvěra | Obnovení růstu | Politici | Biden | Česká republika | Epidemiologická situace | Embargo | Technologické tituly | Prezidentování Donalda Trumpa | NFIB | Vakcinace | Německá inflace | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Nárůst výnosů | Balík rozpočtových opatření | Obavy z inflace | Oslabení | Politická rizika | MNB | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | První odhad | ANO | TIM | Data z burz | Sazby centrální banky | | Poptávka po riziku | Bluebay Asset Management | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Jan Frait | Karina Kubelková
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Německá vláda
Německá výnosová křivka
Německé aerolinky
Německé akcie
Německé automobilky
Německé banky
Německé ceny
Německé ceny v průmyslu
Německé ceny výrobců
Německé CPI

Následující klíčová slova

Německé finanční společnosti
Německé firmy
Německé HDP
Německé hospodářské instituty
Německé hospodářské svazy
Německé hospodářství
Německé instituty
Německé maloobchodní tržby
Německé ministerstvo hospodářství
Německé obchody
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít