Středa 30. července 2025 18:38
reklama
RebelsFunding JULY25
reklama
RebelsFunding JULY25
reklama
RebelsFunding JULY25
reklama
RebelsFunding JULY25

Ázerbájdžán

img

České technologie ve světě. Oborové mise CzechTrade jim otevírají dveře do Evropy i Asie

22.07.2025 Agentura CzechTrade pomáhá českým firmám prosazovat se na zahraničních trzích mimo jiné i prostřednictvím oborových misí – jen loni zorganizovala 32 zahraničních misí s účastí 192 firem. Ty firmám otevírají přímý přístup k odběratelům, umožňují získávat zakázky a navazovat strategická partnerství. Letos se Češi představili například na prestižním veletrhu GITEX Europe v Berlíně, jednali s ropným gigantem SOCAR v Ázerbájdžánu a v Singapuru odstartovali unikátní AI projekt pro místní botanickou zahradu. České firmy tím rozšířily své aktivity do Evropy i jihovýchodní Asie a přinesly si nové poptávky, účast v tendrech i obchodní kontakty.
C:\fakepath\Trump5.jpg

Trump vyzval Írán ke kapitulaci a pohrozil nejvyššímu vůdci

18.06.2025 Americký prezident Donald Trump včera přiživil spekulace, že by se Spojené státy mohly zapojit do izraelsko-íránské války, která pokračovala pátým dnem. Několik hodin poté, co vyzval k evakuaci Teheránu, šéf Bílého domu prohlásil, že zabití íránského nejvyššího duchovního vůdce Alího Chameneího zatím není v plánu, ale dodal, že Spojené státy vědí, kde se ukrývá. Americký prezident též vyzval Írán k bezpodmínečné kapitulaci. Podle nejmenovaných amerických činitelů, na něž se odvolává agentura Reuters, posílá americká armáda do regionu další stíhací letouny.
C:\fakepath\trader-13062025-58-zm.jpg

Izrael pokračuje v útoku na Írán, který odpálil na Izrael asi 150 raket

13.06.2025 Izraelská armáda oznámila, že při dnešním rozsáhlém útoku na Írán zasáhla objekt v jaderném zařízení v Natanzu, v němž se nacházejí centrifugy pro obohacování uranu, a zabila špičky elitních revolučních gard, včetně jejich velitele Hosejna Salámího nebo velení jejich letectva. O život přišlo také několik íránských jaderných vědců a náčelník íránského generálního štábu.
img

Dovoz ruské ropy do Česka končí, největšími dovozci teď budou Ázerbájdžán a Kazachstán

17.04.2025 Ještě letos v lednu a únoru Česko dovezlo ruskou ropu za 6,5 miliardy korun. K tomu je třeba připočíst dovoz ropných produktů typu motorové nafty ze Slovenska, které jsou prakticky výhradně vyrobeny zpracováním rovněž ruské ropy. Těch Česko dovezlo letos v lednu a v únoru dohromady za 2,9 miliardy korun. Rusko tak ještě letos v prvních dvou měsících roku stále figurovalo jako souhrnně jeden z největších dovozců – přímých a nepřímých – ropy a produktů z ní do Česka. To se ale mění.
img

Aktuální statistika zahraničního obchodu

07.04.2025 „Podle aktuálních statistik zahraničního obchodu za únor 2025 zaznamenal český export meziroční nárůst o 1,3 %, přičemž celková hodnota vývozu dosáhla 400 miliard korun. Export pokračuje kladným tempem, byť ve srovnání s předešlým měsícem nižším. V kontextu současné celní situace stojí za zmínku meziroční růst vývozu do Německa ve výši 6 % a stále kladný meziroční růst do Spojených států ve výši 2,8 %.
img

Kazachstán a Čína otevřely železnici do Evropy, obchází Rusko

05.03.2025 Čína a Kazachstán zahájily provoz na nové železniční trase, která umožňuje při přepravě nákladů do Evropy obejít Rusko, uvedl v úterý server The Moscow Times s odvoláním na komuniké železnic středoasijské země KTŽ.
img

Evropa uvaluje další sankce na Rusko, sama je však obchází

20.02.2025 Evropská unie se dohodla již na šestnáctém balíku sankcí vůči Rusku. Ten se dle šéfky Komise Ursuly von der Leyenové zaměří na lodě z ruské stínové flotily neboli zahraniční plavidla, která přepravují ruské ropné produkty. Mimo to míří sankce na omezení vývozu hliníku z Ruska a rovněž rozšiřuje seznam osob a společností, které se podílejí na ruské agresi vůči Ukrajině. Zatímco EU představuje nové sankční balíčky, skutečným problémem zůstává nedostatečné vymáhání těch stávajících.
img

Největším dovozcem ropy do ČR bylo loni opět Rusko, jeho podíl ale výrazně klesl

17.02.2025 Největším dovozcem ropy do Česka bylo loni opět Rusko, jeho podíl ovšem postupně klesá. Celkem loni z Ruska přiteklo 2,7 milionu tun ropy, což bylo zhruba 42 procent celkového dovozu do ČR. Zároveň šlo ale o meziroční pokles o 37 procent. Spolu s tím kleslo i využití ropovodu Družba. Stoupá naopak dovoz ropy z dalších zemí, především z Ázerbájdžánu, jehož podíl dodávek je už těsně za Ruskem. Vyplývá to ze statistik ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Proč plyn zdražuje?

31.01.2025 Ceny plynu opět rostou. Benchmarkový nizozemský TTF plynový kontrakt se vyšplhal na 52,37 eura za megawatthodinu, což představuje nejvyšší úroveň od října 2023. Vzhledem k současnému fundamentálnímu pozadí bude tento uptrend pravděpodobně pokračovat.
img

Proč je Zelenskyj náhle ochotný přepravovat plyn Ficovi? Jde o „Putinovou operaci pod Alijevovou vlajkou,“ varují ukrajinští experti

26.01.2025 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj loni v prosinci zakazoval tranzit nejen ruského plynu, ale také plynu z Ruska, včetně tedy plynu, který by předtím do Ruska doputoval z Ázerbájdžánu. Nyní ale otáčí. Co se stalo?
img

Do Česka prvně od roku 1967 trvale neproudí ruský plyn

01.01.2025 Do Česka prvně od roku 1967 trvale neproudí ruský plyn, Fialova vláda ještě před sněmovními volbami bude moci triumfálně deklarovat úplné odstřižení od ruských energií, i ropy. Bolehlav je to nyní hlavně pro Slovensko, jež už začalo odebírat jako náhradní ázerbájdžánský plyn, jenže pak pohrozil Trump a vše je jinak…
img

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu Česko z Ruska dovezlo ropu a zemní plyn za 315 miliard korun. Druhým největším dodavatelem je Norsko, odkud dovoz činil 157 miliard. V roce 2025 ale bude klíčový „faktor Trump“

29.12.2024 Od začátku ruské invaze na Ukrajinu Česko dovezlo ruskou ropu a zemní plyn dohromady za zhruba 315 miliard korun. Vyplývá to z databáze zahraničního obchodu Českého statistického úřadu (viz tabulku níže). Rusko je stále i letos největším dovozcem zmíněných fosilních paliv do Česka. Což se ale zřejmě výrazně změní během roku 2025, kdy by mělo dojít jak k citelnému poklesu odběru ruské ropy, tak i plynu – což souvisí i s listopadovým zvolením Donalda Trumpa americkým prezidentem.
img

Rusko se letos vrátilo na pozici největšího dovozce ropy a zemního plynu do Česka. ČR od ledna do října dovezla tyto suroviny z Ruska dohromady za takřka 43 miliard korun, za více než z kterékoli jiné země včetně z loni vedoucího Norska

26.12.2024 Rusko se letos stalo největším dovozcem základních fosilních paliv – ropy a zemního plynu – do České republiky. V období od ledna do října 2024 Česko odebralo z Ruské federace mírně přes tři miliony tun dohromady ropy a zemního plynu, a to v hodnotě 42,9 miliardy korun. Druhé Norsko zajistilo Česku celkově zhruba 2,2 miliony tun ropy a zejména zemního plynu, a sice v celkové hodnotě 42,1 miliardy korun.
img

Rusko a Ukrajina neuzavřely dohodu o vývozu plynu do Evropy, píše Reuters

20.12.2024 Rusku a Ukrajině se nepodařilo uzavřít dohodu o pokračování vývozu ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy. Dohodu se snažil zprostředkovat Ázerbájdžán. Agentuře Reuters to řekl vysoce postavený zdroj z ázerbájdžánské energetické společnosti SOCAR.
img

Česko má letos z Ruska více než třetinu veškeré dovážené ropy. Stále za ni Rusku platí desítky miliard, trvalejší výpadek Družby by tedy byl problém

04.12.2024 Česko letos od ledna do srpna dovezlo ropu za zhruba 61 miliard korun. Z toho hodnota ropy dovezené z Ruska ropovodem Družba činí přibližně 22 miliard korun. Hodnota dovážené ruské ropy tedy letos odpovídá 36 procentům hodnoty celkově dovezené ropy. To je nižší podíl než v uplynulých letech. Loni v období od ledna do srpna činil zhruba 54 procent, předloni v témže období pak bezmála 47 procent, v prvních osmi měsících roku 2021 rovných 48 procent a od ledna do srpna 2020 pak přibližně 41 procent. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.
img

Facka do tváře OSN. Rusko si na klimatické konferenci dojednává pokoutné obchody s hostitelským Ázerbájdžánem – jak budou ruský plyn dál prodávat do EU, i do Česka, s visačkou „ázerbájdžánský“

17.11.2024 Z letošní vrcholné klimatické konference OSN, COP29, se stala hotová fraška. Nejde jen o to, že ji ignoruje celá řada hlav států. Hostitel dvoutýdenního summitu, Ázerbájdžán, totiž přímo popírá smysl konání takového setkání, když v jeho rámci dojednává pokoutný obchod s Ruskem ohledně pokračování dodávek ruského plynu do EU i v příštím roce. To už totiž Ukrajina nebude umožňovat přepravu ruského plynu přes své území.
img

Ukrajina se bude muset od ledna obejít bez ruského plynu, který stále odebírá. Zájem o něj by ale mohlo mít Německo, takže by na tranzitu vydělávalo i Česko, jehož plynovody jsou zatím poloprázdné

03.11.2024 Mezinárodní agentura pro energii varuje, že Ukrajina bude muset najít náhradu za ruský plyn, který nyní odebírá. Jinak jí hrozí již tuto zimu závažný nedostatek, zejména udeří-li tuhé mrazy.
img

Slovenský premiér Fico žádá Ukrajinu o „přátelské gesto“, ovšem může tak hrát ruskou kartu. Černý Petr ovšem zůstane v rukou Česku – poloprázdná potrubí za miliardy a vyšší účty za plyn pro domácnosti

08.10.2024 Slovenský premiér Robert Fico podporuje členství Ukrajiny v EU, nikoli však v NATO, a žádá svůj ukrajinský protějšek o „přátelské gesto“. Totiž aby Kyjev nechal proudit plyn z Ruska přes Ukrajinu i po 1. 1. 2025. Jinak, varuje Fico, Ukrajina přijde o poplatky z přepravy – a Slovensko ovšem též. Ukrajina prý navíc možná přijde i o potrubí samotná, neboť Rusové pak už nebudou mít motiv se jim – jako dosud – při svých válečných útocích vyhýbat.
img

Češi se přepočítali, své plynovody nenaplní a za plyn si tak připlatí. Slováci totiž budou nadále dovážet plyn přes Ukrajinu, a ani Rakušani český tranzit nevyužijí

27.09.2024 Když loni česká vláda rozhodla koupit tisíce kilometrů plynovodů – firmu Net4Gas –, hájila nákup i tak, že jimi poteče plyn na Slovensko, či dokonce do Rakouska. A že tedy Česko bude od těchto zemí inkasovat peníze za přepravu přes své území. Jenže smělý plán se rozplývá. Což by znamenalo, že plynovody zůstanou nenaplněny a jejich údržbu místo Slováků či Rakušanů zaplatí řadové české domácnosti – ve vyšších poplatcích za odběr plynu.
img

Naděje, že státní Net4GAS vydělá na dodávkách plynu na Slovensko, jsou velmi mlhavé. Odstřižení EU od ruského plynu totiž staví do důležitější role přístavní terminály, na tranzitu mohou spíše vydělávat Polsko či Chorvatsko

20.08.2024 Slovensko by mohlo Česku vytrhnout trn z paty. Pokud by z České republiky učinilo tranzitní zemi, tuzemské plynovody by byly díky příslušným poplatkům rázem výdělečnější. Státní společnost Net4GAS, jejich provozovatel, by se tak mohla vymanit ze současné ztráty. A její loňské mnohamiliardové postátnění v režii ministerstva průmyslu by rázem nebylo "nahrávkou na smeč" vládním kritikům. Ostatně, k naději na tranzit na Slovensko, a dokonce do Rakouska se upíná samo ministerstvo, podle nějž je to právě jedna z klíčových možností, jak Net4GAS dostat do lepší hospodářské situace.
img

Čechům má příští rok zdražit odběr plynu jen na poplatcích o další stovky korun, aby tak zaplatili „ladem ležící“ potrubí. Je totiž nepravděpodobné, že státní Net4Gas bude vydělávat na tranzitu plynu Slovensku, jak si maluje ministerstvo

11.08.2024 Ministerstvo průmyslu a obchodu věří, že státní společnost Net4Gas by se mohla ze ztrát vymanit i díky zajišťování tranzitu plynu na Slovensko či do Rakouska. Tento tranzit, jak věří ministerstvo, by se mohl uskutečňovat proto, že letos koncem roku vyprší smlouva mezi Kyjevem a Moskvou o tranzitu ruského plynu přes ukrajinské území. Kyjev přitom novou smlouvou uzavírat nehodlá. To ovšem odřízne od ruského plynu ty země, které jej nadále dovážejí. V EU jde zejména o Slovensko a Rakousko.
img

Motivem ukrajinského vpádu do Ruska může být plyn. Zábor plynárenských zařízení v Kursku ohrožuje dojednávané dodávky plynu z Ázerbájdžánu na Slovensko i jinam v EU

09.08.2024 Klíčovým motivem překvapivého vpádu ukrajinských vojsk do kurské oblasti v Rusku je snaha zvýšit vyjednávací sílu Kyjevu, soudí vojenští stratégové. Ukrajina by ovšem mohla získat i silnější pozici specifičtěji stran zajištění dodávek ruského plynu, eventuálně se snažit Rusko „vyšachovat“ z možnosti přes její území dodávat plyn do EU ještě i za horizontem letošního roku.
img

Česko od začátku invaze do letošního dubna dovezlo ruskou ropu celkem za 107 miliard korun. Problém je, že „ruskou“ může být navíc i ropa ázerbájdžánská

25.07.2024 Ázerbájdžán dle včera zveřejněných dat letos v prvním pololetí dovážel meziročně o zhruba 34 % více ruské ropy. Přitom už loni svůj dovoz ropy z Ruska zčtyřnásobil.
img

Ruského plynu v prvním pololetí proudilo do EU o čtvrtinu více než před rokem

16.07.2024 Objem zemního plynu, který Rusko potrubím vyváží do zemí Evropské unie, se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 24 procent. Vyplývá to z červencové zprávy, kterou v pondělí zveřejnila organizace zemí vyvážejících plyn (GECF). Spotřeba plynu v EU klesá.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Von der Leyenová: Energetická krize vyžaduje další kroky, včetně nových investic

12.12.2022 Evropská unie je díky dosavadním krizovým opatřením na začínající zimu energeticky zabezpečená, musí se ovšem připravovat na tu příští. Řekla to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, která vyzvala k dotažení aktuálně projednávaných plánů, jako je spuštění společných nákupů plynu. Zároveň hovořila o potřebě dalších investic do odklonu od fosilních paliv a nastínila nový fond na rozvoj takzvaných čistých technologií.
C:\fakepath\ropa-31102022-2.jpg

5 faktorů, které budou ve zbytku roku nejvíce ovlivňovat cenu ropy

31.10.2022 Navigovat v divokých ropných vodách může být pro některé obchodníky velmi složité. Ropa se v dosavadním průběhu roku ukazuje jako jedna z nejkolísavějších komodit a výjimkou nejsou pády nebo růst o vyšší jednotky procent za jedinou seanci. Daná volatilita je však pro tradery lákavá a správné zachycení trendu může být velmi profitabilní. Jaké faktory se nejvíce promítají do cen ropy? A jaký je výhled na zbytek roku?
img

Ranní shrnutí (15.09.2022)

15.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci v plusu, ale rozsah tohoto pohybu se ani zdaleka nepřiblížil rozsahu výprodejů z předchozího dne. S&P 500 si připsal 0,34 %, Dow Jones se posunul o 0,10 % výše a Nasdaq vyskočil o 0,74 %. Russell 2000 získal 0,38 %.
img

Ranné zhrnutie (13.09.2022)

13.09.2022 Americké indexy včera ťažili z pozitívneho sentimentu a ukončili obchodovanie vyššie. S&P 500 si pripísal 1,06 %, Dow Jones si pripísal 0,71 % a Nasdaq vyskočil o 1,27 %. Russell 2000 získal 1,23 %.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
img

Česku hrozí, že nebude moct hned zcela nahradit ruskou ropu. Náhradní ropovod, který do Česka vede ropu přes Alpy, nemá dost kapacity

03.05.2022 Česká republika může mít problém s úplným zajištěním dodávek nahrazujících ruskou ropu. O embargu na ni v těchto dnech jednají státy EU. Pokud by došlo na plné embargo ze strany EU, Česko by se muselo obejít bez dodávek ruské ropy. Ta představuje zhruba polovinu veškeré ropy dovážené do ČR.
img

Gazprom varuje, že sníží dodávky i plynu pro Česko, pokud bude Polsko přepravovaný plyn krást. „Rozděl a panuj“

27.04.2022 Dnešní ranní zprávy o tom, že Gazprom obnovil dodávky plynu do Polska, představují spíše přání, které je otcem myšlenky. Gazprom totiž dnes ráno uvedl, že dodávky obnoví teprve tehdy, až dostane zaplaceno, jak žádá ruský prezident Putin, tedy v rublech. A burzovní cena plynu v EU vyletěla na začátku dnešního obchodování vzhůru o 24 procent.
img

Zlevňování pohonných hmot v ČR ustává, bouře v Kazachstánu zdražují ropu (i uran)

06.01.2022 Pohonné hmoty v ČR na přelomu roku zmírnily tempo svého prosincového zlevňování. Benzín za uplynulých sedm dní zlevnil už jen o šest haléřů na litr, zatímco nafta o devět haléřů na litr. V následujícím týdnu je proto třeba počítat se stagnací cen u českých čerpacích stanic. Ropa Brent totiž v tomto týdnu poprvé od listopadu 2021 zdražila opět nad úroveň 80 dolarů za barel. V příštích dnech a týdnech ji navíc může hnát vzhůru napjatá situace v Kazachstánu.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
img

Graf dne: Turecká lira propadla, pár USDTRY nad 8 poprvé v historii

26.10.2020 Pár USDTRY pokračuje v prudkém růstovém trendu. Dnes posílil o 1,2 % a poprvé v historii prorazil úroveň 8 lir za dolar. Lira ztrácí na hodnotě už 9 týdnů v řadě. Jedná se o nejdelší řadu poklesů od roku 1999. Trhy nevěří snaze centrální banky o stabilizaci měny a zároveň se bojí rostoucích politických rizik. Turecká centrální banka nezvedla v minulém týdnu překvapivě úrokové sazby a nadále „pálí“ devizové rezervy ve snaze o podporu domácí měny. Investoři prchají ze země také kvůli geopolitickým rizikům. Turecku hrozí sankce ze strany USA kvůli nákupu raketového systému S-400 od Ruska a země stupňuje nepřátelskou politiku vůči Řecku. Čím dál více se také zaplétá do sporu o Náhorní Karabach mezi Arménii a Ázerbájdžán. Alespoň z technického pohledu však lira vypadá přeprodaně. Oscilátor RSI(14) vystoupal zpět nad úroveň 70, což by mohlo naznačovat blížící se korekci.
img

I přes nové příměří jsou v Náhorním Karabachu další mrtví

19.10.2020 Jerevan i Baku dnes ohlásily útoky nepřátelské strany, přestože v sobotu uzavřely nové příměří. Enkláva Náhorní Karabach v jihozápadním Ázerbájdžánu s převážně arménským obyvatelstvem oznámila dnes podle agentury Reuters dalších 19 mrtvých z řad vojáků, počet arménských armádních obětí tak od doby, kdy na konci září vypukly boje s Ázerbájdžánem, dosáhl 729. Od září pak boje způsobily smrt více než 1000 lidí včetně civilistů a desítky tisíc lidí vyhnaly z domovů. Arménský prezident uvedl, že Turecko je ve skutečnosti další stranou konfliktu.
mmf 132.jpg

Ázerbájdžán chce požádat o finanční pomoc

28.01.2016 Ázerbájdžán má v plánu požádat Mezinárodní měnový fond (MMF) o finanční pomoc a Světovou banku o úvěry. Agentuře Reuters to dnes řekl informovaný zdroj. Obě instituce už o pomoci zemi zasažené propadem světových cen ropy jednají, sdělil ve středu mluvčí MMF.
manat-21122015.png

Ázerbájdžán zrušil kontrolu měny

21.12.2015 Ázerbájdžán dnes zrušil kontrolu nad kurzem měny a ponechal manat volnému pohybu. Centrální banka rozhodnutí vysvětlila snahou ochránit prudce klesající devizové rezervy a zajistit konkurenceschopnost ekonomiky. Manat se po tomto rozhodnutí vůči dolaru propadl o 32 procent.
exoticke meny 09092013-2.png

Ázerbájdžán devalvoval kurz měny o třetinu

22.02.2015 Ázerbájdžánská centrální banka včera devalvovala kurz domácí měny vůči americkému dolaru o 33,5 procenta. Zakavkazská země bohatá na ropu a plyn trpí stejně jako sousední Rusko propadem světových cen ropy, které od poloviny loňského roku ztratily asi polovinu své hodnoty.
Související klíčová slova: Český průmysl | Akcie včera | ApeCoin | Ropa | Mezinárodní měnový fond | EEX | Úrokové sazby | Růst ekonomiky EU | Pfizer | Prohlášení | Trumpová | EUR | Řešení války na Ukrajině | Zkušenosti | Statistiky | České společnosti | Řecko | Husajn | Autoritářský režim | Veřejné finance | Koronavirové krize | Australská centrální banka | Reality | Moldavsko | Eurasia | Národní bezpečnost | Životní prostředí | Ruská banka | Plynárenská společnost | Mero.cz | Americká automobilka Tesla | Viktor Orbán | Aktiva | Siemens Energy | Předpověď ceny | Letecké společnosti | Ekonomické dopady pandemie | Společnost Allwyn | Státy OPEC | Trend | Inspirace | Pojišťovna | Pojišťovna Generali | Saúdská Arábie | Ruské invaze na Ukrajinu | Jackpot | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Organizace zemí vyvážejících ropu | Společnost Tesla | Americký prezident Donald Trump | Socializace | Podnikatel | Akcie Tesly | Spojení | Výhled | Evropská komise | Pravděpodobnost | Zajišťovna | Politické vztahy | Mezinárodní ratingová agentura | Obchod s Ruskem | Citelné zdražování | Premiéři zemí Evropské unie | Agentura AFP | Společnost China Mobile | Media for Europe (MFE) | Digitální komunikace | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Objemy ropy | Militantní hnutí | Sídlo společnosti | Protivzdušná obrana | Adria | Bělorusko | Cenné papíry a burzy | Zásoby plynu | Ethereum | Diverzifikace | Plynovody | Internetový obchod | Poplatky | Kyrgyzstán | Exchange | WTO | Deutsche Boerse | Výnosové křivky | Turbulentní dění | Ruská společnost | Rovníková Guinea | ČSÚ | Title Transfer Facility | Burza | Jižní Sudán | Ruská společnost Gazprom | Státní televize | FAO | Ukrajinský prezident | Kryptoburza | Gabon | Přijetí | Twitter | Česká AI | Pandemie COVID-19 | Snížení produkce | Belgická vláda | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Akče | Camelot LS | CIC | Růst cen | Ruské embargo | Nord Stream | Zdravotnické technologie | Konžská republika | Daňové škrty | Polská společnost | Švýcarská banka UBS | Mluvčí fondu | Dopady pandemie | České vlády | Baltic Pipe | Ukrnafta | The Moscow Times | Activision Blizzard | Společnost Uniper | Petr Fiala | Velkoobchodní cena plynu | TRUTH social | Růst cen zemního plynu | ReGas | Evropská politika | Sam Bankman-Fried | Analýzy | ČSOB | Rekordní zisk | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Burzovní společnost | Kryptoměnové burzy | Měna euro | Izraelský premiér | Americký prezident | Dodávky ruského plynu | Zajišťování | Provozovatel ropovodů | Moscow Times | CzechTrade | Firmy v Evropě | Třetí vlna | WSJ | Macron | Sociální sítě | Hrozba globální recese | Duchovní vůdce | Investiční cíle | Výsledný zisk | Washington | Kybernetické společnosti | Plynovod Baltic Pipe | Dovoz ropných produktů | Evropská měna | Ropovodní síť | Farmaceutická společnost | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Jordánsko | Elektromobily | Uklidnění situace | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Colt CZ Group SE | Volatilita | Marco Rubio | Maďarsko | Americká kosmetická společnost | PKN Orlen | Singapore | Výzkumy | Ropovodní síť Evropy | Státní podnik | Izraelci | Economist | Příjmy z reklamy | Náklady | Inflace | Embargo na dovoz ruské ropy | Makléřská společnost | Peníze | Domácnosti | Odhodlání | Brent | Politika | Očekávání | Expert | Futures na DAX | Ekonomika EU | Světové finanční trhy | Ministr hospodářství | Silvergate Capital | Diamant | Největší ruská banka | Zvýšení sazeb | Donald Trump | Trump včera | Fosilní paliva | Zdroje příjmů | Prodeje akcií | Napadení Ukrajiny | KKCG | Průmysl | Války na Ukrajině | Americký výrobce letadel | Atlantic Council | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Intercontinental Exchange | Měnový fond | Allwyn | Alžírsko | Evropské měny | WhatsApp | List The Wall Street Journal | Podnikání na kapitálovém trhu | Commodity | Automobil | Tiskové agentury | Židovský stát | China Mobile | Cena elektřiny | Obchod Amazon | Tlak na Rusko | Globální ekonomiky | Dovoz ropy | Růst | AFP | Příležitosti | Covid | Premiér Benjamin Netanjahu | Itálie | Výpadky | Koruna | Největší švýcarská banka | Rozpoutání války | MiFID II | Akcie firmy | Summit Evropské unie | Mega Millions | Strop na ruskou ropu | Libye | Propad cen ropy | Zvolený americký prezident | Radomil Doležal | L.F. Investment | Šéf americké diplomacie | RWE | Gazprom Germania | Venezuela | Britská centrální banka | Německý ministr hospodářství | Mercedes | Ruská firma | Hrozba | Akvizice | Pochybnosti | Zpráva | Ratingová agentura | Hyundai | Prodej elektromobilů | Společnost Naftogaz | Zásobníky plynu | Koronavirová krize | Spolupráce | Puma | Německá bankovní společnost | Kongres | Surové ropy | Zkapalněný plyn | NICE | Negativní dopad | Ropný trh | Ruský plyn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Chování | CySEC | Řešení války | Energetický trh | Lira | Nigérie | Japonská vláda | Douglas Diamond | Národní ekonomická rada vlády | AUD | Powerball | S&P Global Commodity Insights | Meziroční růst | Jaderná elektrárna | Trh | Barel ropy | Graf | iPhone 14 | Centrální banky | Suroviny | SAE | Prezidenti a premiéři | Cestovní ruch | Výrobce sportovních vozů | Společnosti | Foreign Exchange | Fialova vláda | Americká sněmovna reprezentantů | Renew | Ruský prezident | Ceny plynu | Rozdílové smlouvy | European Energy Exchange (EEX) | Hamás | Měď | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Elektřina | Polský premiér | MMF | Nabídka | Šéf automobilky Tesla | Eura | Komise | Nárůst poptávky | Kryptoměnová burza | Bílý dům | Počasí | Fungování | Jemenští povstalci | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | FinTech | Posílení | Společnost Genesis | Agentura Reuters | Zaměstnanost | Nejdůležitější události | TRUTH | Majitel | EP | Sony Interactive | S&P | Regulátoři | Hnutí Hizballáh | Unie | Turecko | Volodymyr Zelenskyj | Devalvace | Ministerstvo obchodu | Lukáš Kovanda | Manažeři | Umělá inteligence | Embargo na ruskou ropu | Narušení dodávek | Vice | CL | Ropné zásoby | Americké ministerstvo obchodu | Blizzard | Obchodní partnerství | Wall Street Journal | Deutsche ReGas | IEA | Kryptoměnová burza FTX | Bilion | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Společný podnik | Zařízení | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Burza FTX | Železnice | Omezení dodávek | Banka Sberbank | E-commerce | Americká centrální banka | Omán | Zakladatel FXstreet.cz | Europe | OneWeb | Opatření | Futures | Saddám Husajn | Asie | Měnový koš | Jan Lipavský | Nord Stream 1 | Izrael | Benzín | Wall Street Journal (WSJ) | Premiér Petr Fiala | Ropa Brent | COP28 | Title Transfer Facility (TTF) | Země EU | Americká Komise pro cenné papíry | Finanční společnosti | Stratégové | Kov | Black Knight | Burze | Koronavirová pandemie | Íránský duchovní vůdce | Plovoucí terminál | Růst vývozu | Bitcoin | Ministr obrany | Poslanci Evropského parlamentu | Rada guvernérů | Cena plynu | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Pellegrini | Kartel OPEC | Německá energetická společnost | Due diligence | Ředitel CzechTrade | Eskalace | Uptrend | Moody's | NAFTA | Německá zajišťovna | IKEA | Podnikatelé | Americké indexy | Válka na Ukrajině | Ministr zahraničí | Členské státy OPEC | Norsko | Prezident Donald Trump | Řetězec | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Sdružení výrobců automobilů | Mezinárodní organizace práce | Závislost | Stříbro | Automobilka Renault | Moskva | Uzbekistán | Marketingová komunikace | Obchodovat | Konglomerát | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Závod na elektromobily | G7 | Neformální sektor | Cla na dovoz | Finance | Výrobce sportovního oblečení | Úsilí | Francouzský statistický úřad INSEE | Založení účtu | Nákupy plynu | Pohonné hmoty v ČR | Dluhopisy | Gazprom Export | Obchodníci | Poptávka | Technologická společnost | Evropský parlament | Lulo Rose | USA | UBS | Softwarová společnost Microsoft | Invaze | Ruské dodávky plynu | MIFID | Uniper | Rok 2025 | Členské státy | Softwarové firmy | Podnikání | Motor Sič | Dodávky ropy | Statistický úřad | Růst HDP | Íránské rakety | Problémy | Sony Group | Grünheide | Agentura Moody's | Turistika | Firma | The Times of Israel | Viktor Kožený | Deutsche Bank | SWIFT | Softwarová společnost | Boeing | Qualcomm | Spojené státy | Kommersant | Výrobní aktivita | Vývoj | Skupina Colt | Kurz domácí měny | Izraelský ministr obrany | Šéfka EK | Bankman-Fried | Riziko inflace | Společnost Lufthansa | Televize Netflix | Inflace ve světě | Investiční poradenství | Výroby elektromobilů | Světové produkce | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Ruská plynárenská společnost | Sudán | Facebook | | Odvětví | Ruská centrální banka | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Plynovod Nord Stream 2 | IKL | Estée Lauder | Pohonné hmoty | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Pension Plan | Sankce | Riziko ztráty | EUR/USD | BlockFi | Severomořská ropa Brent | Německé společnosti | OSN | Generální ředitel CzechTrade | Intervence | Pandemie | Členské země Evropské unie | Moody's Investors Service | Amazon Web Services | Měnové politiky | G20 | Porsche | Společnost Net4Gas | Bývalý ministr financí | S&P/ASX 200 | 787 Dreamliner | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Společné nákupy plynu | Abbás Arakčí | Výnosy | Měnový výbor | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Americká sociální síť | SOCAR | Súdán | Zasedání Rady guvernérů | Kuwait | Plyn přes Ukrajinu | Rusko a Ukrajina | Ekonomická situace | MFE | PGNiG | ProSiebenSat.1 Media | Úřad pro hospodářskou soutěž | KOSPI | Jaký je výhled? | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | AFM | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Ministři energetiky | Blízkovýchodní země | Odborník na ropný trh | Dow Jones | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | AI | Joe Biden | Daimler | Výrobce elektromobilů Tesla | Letecká společnost | Kosmetická společnost | Faktor Trump | Investiční doporučení | Kazachstán | Libanonské militantní hnutí | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Obilí | Miliardy korun | LVMH | Gigant Gazprom | Platební bilance | Společnost AT&T | Automobilka | Lukoil | Trading | Sazby | Invaze ruských vojsk | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Lufthansa | Intercontinental Exchange (ICE) | Americké automobilky | Švýcarská banka | Arménie | Dovoz do USA | Kompenzace | Program pomoci | Úrok | Investovat | Ekonomické aktivity | Tesla Elon Musk | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Británie | Amazon | Berlín | Renault | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Kroger | Ruské společnosti | Peter Pellegrini | Zajištění | Výrobce léků | Cena ropy brent | Partnerství | Gruzie | Hlavní ekonom | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Cena termínového kontraktu | Povětrnostní podmínky | Zemědělství | Ázerbájdžánská centrální banka | Provozní zisk | Plyn z Ruska | Evropské sdružení výrobců automobilů | Fed | Výrobce letadel Boeing | Vyšetřování | Půjčovna kryptoměn | Brunei | Koncern RWE | Alžír | Česká vláda | Hry | Camelot | Dovoz ruské ropy | Společnost Meta | Trhy | Federální úřad pro letectví | Jiří Tyleček | Oscilátor | Rizika | Produktovod IKL | Portugalsko | Fond | Státní plynárenská společnost | Jihokorejská automobilka | Zpřísňováním měnové politiky | Fitch | Pšenice | Ropné velmoci | Americký Federální úřad pro letectví | Dánsko | The Times | Kyjev | Energetické společnosti | Růst cen plynu | Ukrtatnafta | Růst ekonomiky | Globální energetická krize | Cenu plynu | Bilance | Společnost Media for Europe | Húsíové | Ondřej Hartman | Americký kongres | Vladimir Putin | Tesla | Americká makléřská společnost | Dovoz z Ruska | Miliardář | Ropovody a plynovody | Ekonomický růst | Záporožská jaderná elektrárna | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Pád cen ropy | Termínový kontrakt | Na burze | Akcionáři | Automobilka Tesla | Produktovod | Společnost | Sázet | UNWTO | European Energy Exchange | Estee Lauder | Orbán | Severomořská ropa | FXstreet | Obchod | Purple Trading | Akcie automobilky | Tradeři | Volkswagen | Astrazeneca | EK | Riziko | Izraelský ministr | Analytik | Trinity | Právo | JPY | Axios | Budapešť | RSI | Cenový strop | Transakce | Meta | Turecká lira | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Inovace | Ceny | Siemens | Financování | Zvýšení ceny | Monopol | Recese | Pokles | Gazprom | Deutsche Börse | Velmi bohatý | Ben Bernanke | Války | Ukrajina | Růžový diamant | Dopravci | Centrální banka | BBC | WTI | Americká společnost Intel | Malajsie | Státy EU | Media for Europe | Take-Two Interactive | Komuniké | Truth Social | FAA | Odborníci | Zákonodárci | Broadcom | Dodávky z Ruska | Mateusz Morawiecki | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Vyhlášení bankrotu | Drahokam | CFD | Americká internetová společnost | Facebook Ireland | Discovery | CEO | Herbert Diess | Trinity Bank | Izraelská armáda | Minulá výkonnost | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Singapur | Ceny energií | FTX | Energetická krize | ASX | Posilování USD | Událostí ve světové ekonomice | Výhled růstu globální ekonomiky | Írán | Jasný signál | ACEA | Lídři zemí EU | Tržní hodnota | Rishi Sunak | Zisk | AT&T | ČNB | Ruské ropy | Katar | Nord Stream 2 | Swapy | Internetová společnost Google | Rating | Dovoz | Ruská federace | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Oliver Blume | Obchodování ropy | Daňový poplatník | Úroky | Eurostat | Prezident | Ropovod | Stav energetické nouze | Růst inflace | Finanční pomoc | Philip Dybvig | Sony Interactive Entertainment | Jednotná evropská měna | Colt CZ | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hlavní měny | Dodávky plynu | Automobilky | Biden | Rýže | Sberbank | DPA | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | xStation5 | ProCent | Čínská společnost | Deutsche Telekom | RBC | Společnost Meta Platforms | Japonsko | Zemní plyn | Velmoci | Sociální síť Instagram | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Behaviorální | Ursula von der Leyenová | Ontario Teachers' Pension Plan | Chorvatsko | Situace | Štěpení | Google | Miliardy eur | Tržby | Makléřská společnost Genesis | Pozitivní výsledek | FOREX | Sociální síť | Peking | Ruský ministr | HDP | Devizový trh | Omyl | Ekonom | Bývalý šéf | Restrikce | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Skokový nárůst | Zdanění | Politici | Loterie | Brazílie | Členské země | Burzovní cena | Členové OPEC | Slovensko | EBRD | Domácí měny | ČTK | Odhad letošního růstu | Hyundai Motor | Otevřenost | Ztráty | Zásobníky | VIAC | Tranzit ruské ropy | Vytápění | Nakupovat | Akcie | NERV | Target | Podniky | Cena za barel ropy | Automobilka Hyundai | Munich | Koš | Haísám Ghais | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Kanceláře | Češi | Společnost Google | Velkoobchodní cena elektřiny | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Telekomunikační společnost | Bankovní společnost | Profitabilní | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Colt CZ Group | Prognózy | Globální recese | Ontario Teachers | Kurz | Daně | Výběry | Ministři | Tichomoří | Americká ekonomika | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Společnost Deutsche Börse | Cenový strop na ruskou ropu | Společnost Microsoft | Americká automobilka | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Aerolinky | Napjatá situace | Diem | Investice | Microsoft | Nejvýraznější růst | Potenciál | Špatné zprávy | Rally | Konkurence | Bungie | Komunikace | Zastropování ceny | Zynga | Indie | Bod | Fitch Ratings | Myšlenka | Camelot LS Group | Genesis | Zisky | Frakování | Diem Association | Diverzifikovat | Giphy | Johnson & Johnson | Motorová vozidla | USD za barel | SAP | Hospodářství | WHO | Zakladatel firmy | Russell 2000 | Exotické měny | Měny | Burzy | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Primární veřejná nabídka | Prezident Putin | Rusko | Poradce | Signál | České firmy | Společnost Intel | Letectví | Zvýšení úroků | Organizace | Pro tradery | Services | Praha | Britská vláda | Úřad INSEE | Nemocnice | Média | N7 Holding Ltd. | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Německý koncern | Administrativa | Krok za krokem | COVID-19 | Čínská telekomunikační společnost | Cena elektřiny pro německý trh | Brusel | Devizové rezervy | Vývoz do USA | InterContinental | Nikkei | Instagram | Elon Musk | Munich Re | Společnost Pfizer | TIM | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Albertsons | MPO | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Bloomberg | J&J | Společnost Deutsche ReGas | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Mexiko | Finanční trhy | Míra | Obchodovanie | Colt | Korekce | LNG | Summit G7 | Americký výrobce | Rosněfť | Asociace | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Premiér Benjamin | Ministerstvo energetiky | NET4GAS | Německý výrobce | Trumpova administrativa | Přehled | Zelené investice | Agentura Bloomberg | Krize | OECD | CHF | Fatih Birol | Japonský export | Těžba ropy | Zakladatel | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Světová banka | Cena | EU a USA | Německá vláda | Německo | Apple | Rozpočet | Americký trh | Arnault | Prime | Lídři zemí | Drahé kovy | Francouzský statistický úřad | Závislost na Rusku | Zastavení výroby | Pád cen | Soudní spor | Tempo inflace | Bernard Arnault | Možnost diverzifikace | Tranzit ruského plynu | DAX | Rezervy | Podnik | Bali | Reputace | Sony | Kypr | Mercedes-Benz | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Exprezident | SEC | Ropovod TAL | Sankce na Rusko | Finanční situace | Dodávky ruské ropy | Energetické krize | Práce | Úspěch | Těžaři ropy | Zákaz dovozu ruské ropy | Benjamin Netanjahu | Intel | Světová turistická organizace | Společnost Amazon | Internetová společnost | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Společnost Silvergate Capital | Banky | Výrobci čipů | Společnost Sony | Těžba ropy v Rusku | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Poptávka po ropě | Wall Street | Analýza | Ministr financí | Umění | cTrader | Elektroauta | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Irák | ČR | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Ropný průmysl | Uzavření dohody | Zvyšování úroků | Ropovody | Ratingové agentury | Americká softwarová společnost | Barel ruské ropy | Čínská ekonomika | OCI | Platební síť | Slovenská vláda | TTF | Platební neschopnosti | Robert Habeck | Komise pro cenné papíry a burzy | Market | Cenné papíry | Lídři | Sestupný trend | Americký Senát | Angola | Poslanci | Inflační tlaky | Europoslanci | Soud | Družba | Import | Mluvčí | Služby | OPEC | Plynovod Nord Stream | Oscilátor RSI | Řetězce | Události ve světové ekonomice | Evropská banka | WarnerMedia | Experti | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Nákupy aktiv | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Výkonný ředitel | Americký miliardář | Embargo | Polsko | Guyana | Ceny potravin | Bulgargaz | Německá společnost | Auta | LinkedIn | Základní úrok | Zakladatel FXstreet | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Struktura | IPO | Tržby z prodeje | Měnový pár EUR/USD | Wirecard | N7 Holding | Nárůst ceny | Kurz japonského jenu | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | USD | Občané | Global Blood Therapeutics | Strategická partnerství | Síla amerického dolaru | VMware | Kabinet | Uran | Tesco | Silný dolar | BMW | SLR | Tencent | China Railway | iPhone | Cena ropy | BCM | Rusové | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | CZ | Výrobce letadel | Eutelsat | Zákaz dovozu | Propad | Rakousko | Srí Lanka | ANO | Americká společnost | Agentura AP | Zdanění mimořádných zisků | Economic | Turecká centrální banka | Evropský trh | Zastropování ceny plynu | Rok 2024 | Zestátnění | Nejistota | CMA | Ekonomie | Activision | Vládní pomoc | Investment | Mero | Internetové společnosti | Česká republika | Swap | Indexy | Americký dolar | Klíčový faktor | 737 MAX | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Obchodovat ropu | ECB | Voda | Hospodářská krize | MAAE | Vysoká poptávka | Doporučení | Francouzský prezident | Mezinárodní turistika | Plynárenský gigant | Naftogaz | Skupina Colt CZ Group | Dreamliner | Jackpot loterie | ROCE | Spekulace | Paradox | Výrobce videoher | Navýšení | Ukrtransnafta | Americká půjčovna kryptoměn | Hizballáh | Zemní plyn (LNG) | EU | Skupina Colt CZ | Miliardy | ASX 200 | Teroristický útok | Plynárenské společnosti | Omezení cen plynu | MOL | Prodeje | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Fúze | Uhlí | Dovozce ruského plynu | Investovat peníze | Předsedkyně Evropské komise | Bloky | NZD | Měnový pár | Ovlivňování | Společnost Gazprom | Banka | Vlastnictví | Internetová televize | Úřady | Banka UBS | Graf dne | Statistika | Koncern | Tajné služby | Světová turistická organizace (UNWTO) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Trading | Banky | ČTK | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Axsome Therapeutics Inc
AXTROFX
Ayers Alliance
Ayomi
Ayrex
AYYA T1
Azad Zangana
AZAforex
Azbinary
Azbit

Následující klíčová slova

Ázerbájdžánská centrální banka
AZ Financial Solutions
AZ Financial Solutions Ltd
Azimuth Capital Management
Azitra
Azitra Inc.
AZN
AZN.UK
Azovstal
Aztékové
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít