Pátek 21. června 2024 14:08
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

DPH

C:\fakepath\Bruno-le-maire.jpg

Bruno Le Maire varuje před výhrou jak krajní pravice, tak levice

14.06.2024 Francouzský ministr financí Bruno Le Maire dnes varoval, že druhá největší ekonomika eurozóny by se mohla vyskytnout na prahu finanční krize, pokud v nadcházejících parlamentních volbách ve Francii zvítězí krajní pravice nebo levice. Oba směry mají v plánu vysoké výdaje, uvedl podle agentury Reuters Le Maire.
img

Luxent: 3 věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

12.06.2024 Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje. Výrazně zlevňují potraviny jako vejce či maso, povážlivě ale zdražují služby, nájemné či elektřina

11.06.2024 Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu.
img

Maloobchodní tržby se v dubnu nečekaně zadrhly, dobré zprávy došly a Češi se opět obávají inflace. Vládě kvůli tomu citelně klesá inkaso DPH, což prohlubuje její schodek

05.06.2024 Tržby českého maloobchodu v dubnu zaostaly za očekáváním. Oproti březnu stagnovaly a meziročně polepšily reálně o 5,3 procenta. To je sice poměrně solidní dynamika, která však zaostává jak za očekáváním, tak třeba i za březnovým meziročním růstem. Ten podle revidovaných údajů činil 5,8 procenta. Přitom květnová čísla, která budou zveřejněna příští měsíc, zřejmě zlepšení situace neukáží. Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku se totiž v květnu letos poprvé zhoršila, byť nepatrně.
img

Forex: Sektoru služeb se daří v USA i eurozóně

05.06.2024 I dnes bude pokračovat zveřejňování série dat z amerického trhu práce. Předskokan klíčové páteční statistiky ADP report by měl ukázat další solidní tvorbu nových pracovních míst v soukromém sektoru. Pozitivně by měl podle našeho odhadu vyznít i index ISM z oblasti služeb, který vyskočí výrazně nad padesátibodovou hranici. Nad touto úrovní, značící fázi expanze, se již tři měsíce drží i PMI v eurozóně. To by měl dnes potvrdit jeho finální odhad. České maloobchodní tržby v dubnu pravděpodobně pokračovaly v růstu.
img

Vyšší tržby, ale i pokles energií a hlavních vstupů pomohly Kofole k vydařeným výsledkům za první čtvrtletí

03.06.2024 Nápojářská rodina, která v prvním čtvrtletí dokončila hned dvě zajímavé akvizice, má do sezóny nabito. Kromě funkční minerální vody Korunní v plechovce uvádí například i nový nápoj pro děti Jupík SPARKY. S ohledem na celkově pozitivní výhled chce valné hromadě předložit návrh na vyplacení dividendy ve výši 13,50 Kč na 1 akcii před zdaněním. Výhled EBITDA pro rok 2024 zůstává zatím beze změny.
img

Schodek státního rozpočtu již téměř vyčerpal schválené saldo

03.06.2024 Po pěti měsících roku 2024 hospodaří stát se schodkem -210,4 mld. Kč, což sice vzhledem k silnějšímu výběru daní představuje meziroční zlepšení, z pohledu letošního roku je však vyčerpán již téměř celý schodek schválený pro tento rok. Stát tak musí v následujících měsících posílit zejména příjmovou stranu.
img

Deficit rozpočtu se v květnu prohloubil na 210 mld. CZK

03.06.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního května se schodkem 210,4 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Květen bývá tradičně měsícem, kdy se schodek prohlubuje výrazněji, když na příjmové straně klesá měsíční inkaso DPH a zároveň nedochází k platbě záloh na DPPO. V poměru k HDP byl deficit státního rozpočtu za prvních pět měsíců zhruba na úrovni let 2020 a 2022.
img

Nově vytvořený dluh vlády letos už překročil 200 miliard korun. To je pro tuto část roku nebývalé, jde o třetí nejhorší hospodaření v historii – vláda může mít problém dodržet schválený schodek

03.06.2024 Vláda letos hospodaří třetím nejhorším způsobem v historii České republiky od roku 1993. Alespoň tedy, co se týče nominální výše dluhu vytvořeného za prvních pět měsíců roku. Letos její deficit za měsíce leden až květen totiž představuje 210,4 miliardy korun. Vyšší schodek vykazoval v prvních pěti měsících roku státní rozpočet v celé historii ČR jen v covidovém roce 2021 a pak také v roce loňském.
img

ČR: Schodek státního rozpočtu v květnu dosáhl 210,4 mld. Kč

03.06.2024 “Díky silnějším daňovým příjmům a nižším výdajům v oblasti energetiky je letošní deficit rozpočtu ke konci května o 61 miliard korun nižší než loni ve stejném období. Červen a červenec bývají obvykle přebytkové vzhledem k inkasu čtvrtletních záloh DPH a daně z příjmů velkých firem po daňovém přiznání. Rozpočtové možnosti pro případné další letošní výdaje nad rámec schváleného rozpočtu budou známy až po výsledcích celého prvního pololetí,“ uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura.
img

Ekonomická analýza Moore Czech Republic potvrdila výhodnost investice do lanovky na Ještěd

30.05.2024 Jednokabinová lanovka, pro kterou hlasovali obyvatelé Liberce, radní i zastupitelé, bude sice náročnější na investice, z dlouhodobého hlediska se však jedná o ekonomicky nejvýhodnější variantu. Vyplývá to ze studie „Podnikatelský záměr na obnovení a provozování lanové dráhy Horní Hanychov – Ještěd“, kterou pro statutární město Liberec vypracovala skupina Moore Czech Republic a která byla součástí podkladů pro liberecké zastupitele. Cílem studie bylo sestavit ekonomický model záměru a vyhodnotit jeho finanční parametry.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu zrychlila na 2,4 procenta

30.05.2024 Míra inflace v Německu v květnu zrychlila na 2,4 procenta z dubnových 2,2 procenta. Včera to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila na 2,8 procenta z dubnového tempa 2,4 procenta. To bylo více, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters, kteří předpokládali zvýšení na 2,7 procenta.
img

Daň z nemovitosti poškodí hlavně důchodce a mladé rodiny bez vlastního bytu. Jde o další porušený slib vlády, již několikátý

28.05.2024 Tento týden vyprší termín pro řádné uhrazení daně z nemovitosti, která letos řadu domácností nepříjemně zaskočila. I když se v průměru zvedá o osmdesát procent, v důsledku loni schváleného konsolidačního balíčku, řada domácností se musí smířit třeba i s jejím vícenásobným nárůstem. Najdou se třeba tací, jež loni platili zhruba tisícovku ročně, ale letos už na dani odvedou přibližně čtyři tisíce.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analýza: Inflace ve střední Evropě ožívá

28.05.2024 Inflace ve střední Evropě opět ožívá, do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank. Inflace za rok 2024 by měla dosáhnout 3,7 procenta v Česku, 4,6 procenta v Polsku a 4,8 procenta v Maďarsku. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes poskytla ČTK úvěrová pojišťovna Allianz Trade. Česká národní banka počátkem května snížila odhad letošní inflace na 2,3 procenta z únorových 2,6 procenta.
img

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

28.05.2024 Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.
img

Řetězce testují, co zákazník snese. Proto ta oživlá inflace

18.05.2024 Výraznější inflace se vrací do Česka. Nákupní náladou spotřebitelů ale zatím příliš neotřásla, dokonce ani ve spojení s dopady konsolidačního balíčku. To ovšem znamená, že obchodní řetězce se svojí habaďůrou na zákazníka jen tak neskončí. Přitom právě je ta představuje klíčovou příčinu opětovného vzedmutí inflace.
img

Za nečekaně vysokou dubnovou inflaci může hlavně „habaďůra“ obchodních řetězců. Trh už letos čeká jen dvě snížení základní sazby ČNB, vždy o 0,25 procentního bodu

13.05.2024 Hlavním důvodem vyšší než očekávané dubnové inflace je jednání obchodních řetězců. Ty po Novém roce držely ceny potravin poměrně nízko, aby dokázaly, že promítly nižší DPH. To vydržely do Velikonoc. Když pak tlak médií a veřejnosti na ně polevil, ceny potichu zvedly a vrací se do zaběhnutých kolejí.
img

Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu

09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
img

Forex: Britská i polská centrální banka ponechají sazby beze změny

09.05.2024 Světový kalendář je dnes téměř prázdný. Pozornost bude směřovat na britskou centrální banku, která však zřejmě ponechá sazby beze změny. První snížení sazeb očekáváme ale již na dalším zasedání v červnu. K jednacímu stolu zasedne i polská centrální banka. Ani ta dnes nastavení měnové politiky s největší pravděpodobností nezmění. Z dat zaslouží pozornost domácí maloobchodní tržby za březen. Ty by měly potvrdit postupné oživování spotřeby domácnosti a vykázat meziměsíční růst.
img

Pomalejší růst příjmů zrychluje růst deficitu rozpočtu

02.05.2024 V prvních čtyřech měsících stát hospodaří o čtvrtinu lépe než loni, když snížil meziroční schodek o 46,9 mld. Kč. Růst příjmů však zaostává za růstem výdajů, což způsobuje znepokojivý růst podílu plnění plánovaného salda.
img

Riziko překonání plánovaného deficitu rozpočtu ve výši 252 mld. roste

02.05.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního dubna se schodkem 153,1 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 46,9 mld. CZK mělčí, což souvisí s vyššími příjmy. Duben většinou bývá měsícem, kdy se schodek prohlubuje o něco výrazněji, když na příjmové straně nedochází k platbě záloh na DPPO a navíc u DPPO i DPFO probíhá u části poplatníků vyrovnání na základně podaného přiznání. V dubnu byl také přerušen letošní trend meziročního nárůstu měsíčního inkasa DPH, které ve srovnání s rokem 2023 pokleslo o více než 9 %, což naznačuje zmírnění oživování spotřebitelské poptávky.
C:\fakepath\trader-30042024-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.04.2024 1) Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku, vyplatí za loňský rok dividendu v hrubé výši 1 220 Kč na akcii. Rozhodla o tom úterní řádná valná hromada. Za předchozí rok akcionáři dostali 1 310 Kč na akcii. Tabákové firmě loni klesl meziročně čistý zisk o osm procent na 3,3 miliardy Kč a tržby bez spotřební daně a DPH se jí snížily o 1,8 % na 20,6 miliardy Kč.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v dubnu zůstala 2,2 procenta

29.04.2024 Míra inflace v Německu v dubnu setrvala na březnové hodnotě 2,2 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila z březnové hodnoty 2,3 procenta na 2,4 procenta.
img

Neberte si hypotéky. Brzo dostanete dotaci. Alespoň za to už bojují lobbisté

23.04.2024 Dnešní doba je plná nálepkování. Na každého se něco najde. Kdekdo je např. populista, ačkoli argumenty pro takové označení jsou obvykle na vodě. Podle mě je nálepkování falešné. Mnohdy je jen politicky motivované. Skutečný populismus je jinde. Příkladem klasického populismu, který se za populismus překvapivě neoznačuje, je návrh některých výrobců stavebního materiálu, developerů, a dokonce i bank na dotace hypoték.
img

Kofola: Výsledky potvrzeny, výhled na slušný první kvartál

12.04.2024 Kofola zveřejnila výroční zprávu včetně celé sady výsledků za minulý rok, které potvrdily již oznámené (15. 2. 2024) vybrané provozní ukazatele. Jako podstatnou informaci vnímáme z našeho pohledu výhled na slušný růst tržeb za celý první kvartál tohoto roku (2024) ve výši +14 % navzdory tomu, že první čtvrtletí je ze sezónního hlediska nejslabší. To potvrzuje silnou pozici Kofoly navzdory obavám o poklesu poptávky vzhledem k růstu DPH na nealkoholické nápoje od začátku letošního roku.
img

Inflaci drží na uzdě ceny potravin

10.04.2024 „Březnová inflace stagnovala na úrovni dvou procent. Meziroční růst spotřebitelských cen se tak drží na únorových hodnotách, na které zpomalil z lednových 2,3 %. Inflace je tedy na nejnižší úrovni od prosince 2018. V březnu pokračoval především pokles cen potravin přibližně o 6 %. Právě zlevňování potravin táhne inflaci dolů. V jednotlivých položkách došlo k tak výraznému meziročnímu snížení, například u mouky to bylo o 27,8 % či u vepřového masa o 5,7 %. Do poklesu cen potravin se promítá několik faktorů – tím hlavním je dlouhodobý pokles cen zemědělské produkce. V únoru se meziročně snížily ceny zemědělců již desátý měsíc v řadě, a to téměř o 18,7 %.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Březnová inflace byla podle analytiků kolem dvou procent

07.04.2024 Meziroční inflace se v březnu pohybovala v blízkosti dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB), kterého dosáhla v únoru poprvé od prosince 2018. Předpokládají to analytici oslovení ČTK. V meziměsíčním srovnání podle nich pokračovalo zlevňování potravin, přetrvávalo ale zvýšené tempo růstu cen ve službách. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o březnové inflaci ve středu.
img

Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce

05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.
img

Forex: NBP ponechává sazby beze změny a zlotý z toho těží

05.04.2024 Polská centrální banka ponechala včera sazby beze změny, čím naplnila převažující očekávání na trhu. Nicméně část trhu možná sázela na překvapení v podobě snížení referenční sazby (nyní na úrovni 5,75 %), anebo možná na jasně holubičí komentář NBP. Ani jednoho se však trh nedočkal, na což zlotý reagoval posílením na měsíční maxima. Nicméně NBP v komentáři k včerejšímu rozhodnutí přiznává, že vnější i domácí makroekonomické podmínky budou tlumit cenové tlaky, takže se inflace bude pohybovat v blízkosti cíle (2,5 % +/- procentní bod) a to přesto, že by ceny potravin měly vzrůst vinou vyšší DPH. Jestřábí rétorika NBP aktuálně stojí především na argumentu, že výrazné zvýšení mezd ve veřejném sektoru zvyšuje nejistotu (zejména pokud jde o budoucí vývoj jádrové inflace). Blíže vše bude moci vysvětlit prezident NBP Glapinski na tiskové konferenci, která by měla odstartovat dnes odpoledne v 15 hodin.
img

CRIF: Firemních bankrotů ubývá, za první čtvrtletí letošního roku jich bylo o 11 % méně než loni

04.04.2024 V březnu letošního roku bylo v České republice vyhlášeno 56 bankrotů obchodních společností a bylo podáno 85 insolvenčních návrhů. Za první čtvrtletí zbankrotovalo celkem 168 firem, meziročně o 11 % méně, a bylo podáno 239 insolvenčních návrhů, o 8 % méně. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF – Czech Credit Bureau.
img

NBP sazby nezmění a to navzdory inflaci pod 2 %

04.04.2024 Dnes odpoledne bude polská centrální banka rozhodovat o úrokových sazbách, které velmi pravděpodobně ponechá beze změny. Stane se tak přesto, že nedávno zveřejněná březnová inflace vykázala velmi nízké číslo, když v meziročním vyjádření spadla na 1,9 %. Vedení NBP však bude s reakcí vyčkávat na to, jak se do cen promítne zvýšení DPH na potraviny a uvolnění cen energií. Nicméně pokud si komentář k rozhodnutí NBP přidrží svoji jestřábí rétoriku, tak zlotý z toho může profitovat.
img

V březnu se deficit rozpočtu neprohloubil, schodek za Q1 dosáhl 105 mld. CZK

02.04.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního března se schodkem 105 mld. CZK. V meziročním srovnání byl deficit o 61,2 mld. CZK mělčí, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst byl totiž v letošním prvním čtvrtletí patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku. Meziroční pokles výdajů odráží hlavně loňskou vysokou srovnávací základnu danou výplatou mimořádné pomoci domácnostem a firmám v souvislosti s vysokými cenami energií.
img

Češi letos za Velikonoce utratí o 850 milionů korun více než loni. Jsou to pro ně druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii

29.03.2024 Češi letos za Velikonoce, konkrétně za pohoštění a koledu, utratí v průměru 3020 korun, což je o 176 korun více než loni. Vyplývá to z průzkumu online supermarketu Košík.cz. Oproti loňsku, kdy za Velikonoce dali průměrně 2844 korun na domácnost, to značí navýšení výdajů o 6,2 procenta. Takové navýšení překonává aktuální, únorovou meziroční inflaci, čítající rovná dvě procenta, o 4,2 procentního bodu. To znamená, že z vetší části stojí za nárůstem objemu velikonočních nákupů vyšší nakupované množství a jen z menší části pak meziročně vyšší cena.
img

ČEZ od dubna zlevní energie s fixací o stovky Kč, snížení cen chystají i další

28.03.2024 Energetická společnost ČEZ od dubna zlevní ceny elektřiny a plynu s fixací. Oproti dosavadnímu ceníku podle ní spotřebitelé ušetří stovky korun měsíčně. ČEZ o tom dnes informoval ČTK. Energie letos postupně zlevňují i další dodavatelé, reagují na pokles velkoobchodních cen energií.
img

Letošní Velikonoce budou druhé nejlevnější v historii. Meziroční propad cen typických velikonočních potravin je totiž mimořádný, navíc mzdy Čechům stále rostou

22.03.2024 Češi se letos mohou těšit na druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii země. „Velikonoční košík“ potravin, hojně konzumovaných právě o velikonočních svátcích, ať už přímo či coby ingredience, totiž oproti loňsku dramaticky zlevnil. A to o bezmála třináct procent (viz tabulka níže). Přitom o loňských Velikonocích se Češi naopak potýkali s dramatickým zdražením „velikonočního košíku“, a sice o více než třicet procent.
img

Trh s kryptoměnami v Indonésii roste, když se transakce v únoru dostaly na 30 bilionů rupií (1,92 miliardy USD)

18.03.2024 Indonésie hlásí nárůst kryptotransakcí, které v únoru dosáhly hodnoty 30 bilionů indonéských rupií (1,92 miliardy USD), informoval regulátor kryptoměn země.
img

Čechům se vrací chuť nakupovat. V lednu navýšili své útraty nejvíce za poslední takřka dva roky, ani nástup platnosti konsolidačního balíčku je neodradil

12.03.2024 Lednové maloobchodní tržby překonaly veškerá očekávání. Meziročně totiž stouply o 2,4 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s nárůstem jen 0,5 procenta. Našli se i tací, kteří vyhlíželi meziroční mírný pokles maloobchodních tržeb.
img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemské reálné mzdy rostou a spotřebu domácností letos podpoří

04.03.2024 Z domácích ekonomických indikátorů se tento týden dočkáme růstu reálných mezd mezičtvrtletně o 0,6 %, i když meziročně stále budou téměř o procento níže, což je v podstatě v souladu s tržním konsensem. V souladu s trhem vidíme i stagnaci únorového podílu nezaměstnaných, pozitivní překvapení ale čekáme od lednového zahraničního obchodu. Klíčovou zahraniční událostí je čtvrteční zasedání ECB. Zde změnu v nastavení úrokových sazeb nečekáme. První snížení předpokládáme v červnu. K hodnocení současné situace se ve středu a ve čtvrtek před kongresmany vyjádří prezident Fedu J. Powell, a to v předvečer dalších více než solidních dat z tamního trhu práce. Přepokládáme, že snížení sazeb v letošním roce podmíní zveřejňovanými daty.
img

Zemědělci čelí mimořádnému kolapsu cen. Potraviny zlevňují nejvíce od roku 2009, půjdou dolů dále

03.03.2024 Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý. Přispívá však zprostředkovaně, přes ceny potravin v obchodech, k propadu celkové inflace. Její pokles oceňují jak ratingové agentury, tak řadoví občané. A jistě také politici. Hlavně tedy ti vládní.
img

Forex: Koruna i euro v tomto týdnu stabilní

01.03.2024 Přes zveřejnění celé řady zajímavých ekonomických indikátorů z domova i ze světa byl globální i lokální vývoj na devizových trzích tento týden relativně nezajímavý. Kurz eura vůči dolaru se prakticky po celý týden držel v úzkém pásmu mezi 1,0800 až 1,0860 EUR/USD. Poklidný kurzový vývoj panoval i na české koruně. Její kurz se vůči euru po celý týden držel v pásmu 25,28 až 25,40. Stabilní byl i vývoj kurzu polského zlotého. Jediný maďarský forint v týdnu oslaboval, když vůči euru ztratil více než procento. Tamní centrální banka snížila na úterním zasedání v souladu s očekáváním klíčovou úrokovou sazbu o 100 bb na 9 %.
img

Deficit státního rozpočtu v únoru dosáhl 102,5 mld. CZK

01.03.2024 Státní rozpočet hospodařil ke konci letošního února se schodkem 102,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 17,2 mld. CZK mělčí deficit, což souvisí zejména s vyššími daňovými příjmy na začátku letošního roku. Příjmová strana státního rozpočtu podle nás naznačuje pokračující oživení spotřeby domácností. Citelný nárůst je totiž na začátku roku patrný jak u výběru DPH, tak u pojistného na sociální zabezpečení, byť zčásti to může být způsobeno i některými daňovými úpravami v rámci konsolidačního balíčku.
img

Po dvou měsících hospodaří stát s deficitem 100 mld. Kč

01.03.2024 Na konci února vzrostl deficit SR na 102,5 mld. Kč, což je v kontextu posledních let relativně obvyklý vývoj a výjimku tvořil jen rok 2022, kdy stát hospodařil v tzv. rozpočtovém provizoriu. Proti loňskému únoru jde o mírné zlepšení, na kterém se podílí zejména výraznější nárůst příjmů a úspora na kompenzacích za vysoké ceny energií.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu směřuje ke 2 %

29.02.2024 Čtvrtek bude z pohledu ekonomický dat patrně nejzajímavějším dnem týdne, kdy sice nedorazí žádná čísla z tuzemského trhu, přicházet ale budou výsledky inflace z vybraných států eurozóny. V odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat i statistika osobních příjmů a výdajů v USA.
img

Meziroční propad cen v průmyslu

28.02.2024 Ceny průmyslových výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 2,5 %, tedy méně, než očekávala naše prognóza, naopak více než predikoval trh. V meziročním srovnání byly nižší o 1,8 % a jedná se o první pokles od listopadu 2020. V případě cen zemědělských výrobců byl zaznamenán meziměsíční nárůst o 0,7 %, ale v meziročním srovnání pokračoval trend trvající již 9 měsíců, kdy ceny padaly, tentokrát o téměř 20 %.
img

Potraviny v obchodech zlevňují nejvýrazněji od roku 2009, zemědělci ale čelí ještě pětinásobně silnějšímu kolapsu svých výkupních cen, historicky zcela ojedinělému

28.02.2024 Ceny v průmyslu klesají poprvé od roku 2020, jde o symbolickou tečku za covidem a energetickou drahotou.
img

Některé potraviny dál zlevňují, co to znamená pro únorovou inflaci?

27.02.2024 Potraviny táhnou inflaci v roce 2024 výrazně dolů. Zatímco řada služeb meziročně v lednu dál zdražovala (např. necelých +9 % v pohostinství a hoteliérství), potraviny v lednu meziročně zlevnily v průměru o necelých 5 %. A nejde jen o efekt vysoké srovnávací základny - tj. drahých potravin na začátku uplynulého roku. Řada potravin zlevňovala v poslední době viditelně i z měsíce na měsíc - zejména pečivo, mléčné výrobky a pak také maso.
img

Proč se Česku zlepšuje ratingový výhled? Hlavním důvodem není konsolidační balíček, nýbrž to, že stále ve velkém odebírá ruské energie

25.02.2024 Agentura Fitch Ratings v pátek večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení. Ovšem to nejsou fundamentální důvody zlepšení ratingového výhledu, přestože to tak je široce interpretováno.
C:\fakepath\EU2.jpg

ČR od vstupu do EU získala z unie mnohem více, než zaplatila

25.02.2024 Česko od svého vstupu do Evropské unie v květnu 2004 do konce loňského roku získalo z evropských zdrojů dva biliony korun. Za stejné období do rozpočtu EU zaplatilo 876,6 miliardy korun. Největší část příjmů, 44 procent, tvořily peníze ze strukturálních fondů určené na podporu hospodářsky slabších regionů. Do zemědělství mířila čtvrtina evropských peněz vyplacených za dvacetileté členství, pětinu pak Česko čerpalo z fondu soudržnosti, který podporuje hospodářsky slabší státy EU. V posledních třech letech je významným zdrojem příjmů i Evropský plán na podporu oživení NextGeneration EU (NGEU). Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytlo ministerstvo financí.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory z evropské ekonomiky zřejmě mají své dno za sebou, …

19.02.2024 Ukazatele PMI z evropského průmyslu by měly navázat na vzestupný trend z předchozích měsíců, stále ale pravděpodobně zůstanou poměrně hluboko v pásmu kontrakce. Ani ve spotřebitelském sektoru není kvůli předchozímu poklesu kupní síly domácností situace zcela optimistická.
img

Forex: Návrat inflace do blízkosti cíle by mohl urychlit pokles sazeb

16.02.2024 Tuzemská inflace za leden překvapila výraznějším poklesem, a to i v jádrové složce. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zpomalil na pouhých 2,3 % po prosincových 6,9 %. Na tom se podílel meziroční pokles cen potravin podpořený snížením sazby DPH, stejně tak ale i nižší jádrová inflace. Ta klesla z prosincových 3,6 % na 2,9 % y/y a těsně se tak dostala do tolerančního pásma centrální banky. Překvapivě slabý byl také meziměsíční vývoj jádrových cen, které podle našeho odhadu po sezonním očištění v průměru zhruba stagnovaly. V posledních měsících loňského roku přitom meziměsíční jádrová inflace rostla a v anualizovaném vyjádření se pohybovala poblíž 3 %.
img

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024

16.02.2024 V druhém měsíci roku 2024 Česka národní banka (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.
C:\fakepath\koruna.jpeg

ČMKOS dál odhaduje pro letošek inflaci 5 procent

15.02.2024 Odbory dál pro letošek odhadují míru inflace kolem pěti procent i po nižší lednové hodnotě, než se původně očekávalo. Zdražování podle odborářů neskončilo, a to kvůli nejistotám v mezinárodním prostředí i kvůli oslabení koruny. ČTK to sdělil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Odbory dál také kritizují vládní konsolidační balíček se změnami DPH, které podle nich k růstu cen přispívají.
img

Inflace se přiblížila svému dvouprocentnímu cíli

15.02.2024 Česká inflace v lednu klesla na 2,3 % y/y po prosincových 6,9 %. Pokles tak byl oproti očekávání trhu (2,9 %) a prognóze ČNB (3,0 %) výraznější. My jsme pro leden odhadovali inflaci ve výši 2,7 % y/y. Ke zmírnění meziročního růstu spotřebitelských cen mimo jiného pomohlo odeznění efektu nízké srovnávací základny, který byl spojený se zavedením úsporného energetického tarifu koncem roku 2022.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
img

Inflace v lednu výrazně klesla – končí inflační roky

15.02.2024 „Lednová inflace naznačuje, jak by se mohly vyvíjet spotřebitelské ceny v letošním roce. Informace, které dnes zveřejnil Český statistický úřad, dávají důvod k optimismu; po třech inflačních letech jsme vstoupili do roku, kterým by nás měla provázet nižší inflace. Ta dosáhla svého posledního vrcholu loni v lednu (17,5 %) a od té doby se růst spotřebitelských cen zmírňuje. Letos v lednu inflace klesla z prosincových 6,9 % na 2,3 %, což je nejnižší hodnota od března 2021. Za skokovým lednovým poklesem stojí mimo jiné odeznění vlivu úsporného tarifu na energie z roku 2022, který ovlivňoval srovnávací základnu inflace v posledních měsících loňského roku,“ komentuje vývoj inflace Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Obavy z velkých novoročních změn ceníků se nenaplnily

15.02.2024 Obavy z toho, že obchodníci na počátku roku výrazně upraví své ceníky, se nenaplnily. Shodují se na tom analytici v hodnocení lednové inflace, která meziročně dosáhla 2,3 procenta po prosincových 6,9 procenta a skončila výrazně pod očekáváním trhu. Vývoj inflace podle analytiků nahrává dalšímu výraznému snižování úrokových sazeb České národní banky (ČNB), zároveň ale vytvoří tlak na oslabení koruny, které by mohlo vyvolat nové inflační tlaky. Podle některých analytiků však současná nižší inflace znamená zpomalení cenového růstu a nelze mluvit o návratu k úrovni před začátkem války na Ukrajině.
img

Inflace se přiblížila svému dvouprocentnímu cíli

15.02.2024 Česká inflace v lednu klesla na 2,3 % y/y po prosincových 6,9 %. Pokles tak byl oproti očekávání trhu (2,9 %) a prognóze ČNB (3,0 %) výraznější. My jsme pro leden odhadovali inflaci ve výši 2,7 % y/y. Ke zmírnění meziročního růstu spotřebitelských cen mimo jiného pomohlo odeznění efektu nízké srovnávací základny, který byl spojený se zavedením úsporného energetického tarifu koncem roku 2022.
img

Lednové přecenění bylo mírné

15.02.2024 Dlouhé diskuze ohledně výše lednové inflace jsou u konce. Dnes Český statistický úřad zveřejnil, že v meziročním srovnání vzrostla cenová hladina o 2,3 %, což je výrazně nižší číslo, než které očekávala naše i tržní prognóza. Obavy ze silného přeceňování ze strany obchodníků se tak nenaplnily.
img

Inflace dramaticky klesla, je poprvé od června 2021 v tolerančním pásmu ČNB pro cílování inflace. Je nižší než na Slovensku, v Rakousku, v Maďarsku, v Polsku i než v Německu, pod průměrem eurozóny

15.02.2024 Lednová inflace činila 2,3 procenta v meziročním vyjádření a rovná 1,5 procenta ve vyjádření meziměsíčním. Poprvé za celé období od června 2021 tak skončila v tolerančním pásmu ČNB pro cílování inflace. Je nejnižší od března 2021. Lednová inflace do značné míry určí i letos, podobně jako loni, úroveň celkové inflace, tedy průměrné celoroční míry inflace. Ta by tak letos měla činit 2,3 procenta, což značí znatelný pokles oproti loňským 10,7 procenta.
img

Forex: Inflace pravděpodobně klesla do tolerančního pásma ČNB

15.02.2024 Tuzemská inflace podle nás v lednu klesla na 2,7 % y/y po prosincových 6,9 %. Přispět by k tomu měly odeznění efektu nízké srovnávací základy, nižší ceny komodit a slabá poptávka. Odhad ČNB (3,0 %) i tržní konsensus (2,9 %) jsou mírně vyšší. Celkové maloobchodní tržby za leden v USA pravděpodobně vykáží zhoršení. Důvodem by však měly být nižší ceny pohonných hmot a slabší prodeje automobilů. Bez motoristického segmentu byl podle nás růst tržeb nadále robustní. V růstu pokračovala i tamní průmyslová produkce. Pro leden odujeme +0,3 % m/m, a to hlavně vlivem postupného obnovení výroby v automobilovém průmyslu po předchozích stávkách. Brzdou růstu průmyslové produkce byl ale pravděpodobně těžební a energetický průmysl.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v lednu klesla, část odborníků ji čeká pod třemi procenty

13.02.2024 Meziroční inflace v lednu výrazně klesla, většina ekonomických analytiků, které ČTK oslovila, ji očekává těsně pod třemi procenty. V prosinci byla inflace 6,9 procenta. Za snížením meziročního tempa růstu cen bylo podle odborníků zlevnění potravin, projeví se také odeznění statistického vlivu úsporného tarifu na energie z roku 2022, který v posledních třech měsících loňského roku vykazovanou inflaci zvyšoval. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o lednové inflaci ve čtvrtek.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rozluštění lednové inflační hádanky

12.02.2024 Ve čtvrtek ČSÚ publikuje široce očekávanou lednovou inflaci. Ta má potenciál výrazně ovlivnit úroveň meziroční inflace po zbytek celého roku, a tedy i komunikaci a další kroky ČNB. Podle našeho odhadu meziroční růst spotřebitelských cen na začátku letošního roku poklesl na 2,7 %, zvýšenou nejistotu však přináší změny některých daní a vah spotřebního koše. Lednová inflace je již v úterý na programu i v USA. Také tam se pravděpodobně snížila pod 3 % y/y. V eurozóně očekáváme ve středu silný údaj o prosincové průmyslové produkci, který by měl zčásti přispět k vzestupné revizi dynamiky tamního HDP v Q4 23.
img

Kofola: Přes druhé nejslabší čtvrtletí čekáme překonání celoročního cíle

08.02.2024 Poslední čtvrtletí roku je pro Kofolu ze sezónního pohledu druhé nejslabší. Přes meziroční růst tržeb v 4Q23 odhadujeme pokles zisku EBIDTA. Za celý minulý rok čekáme mírné překonání celoročního cíle.
img

Bitcoin se v historickém nárůstu ceny po debutu spotového ETF blíží k hranici 45 000 dolarů

08.02.2024 Bitcoin (BTC) se zbavil nedávných medvědích šepotů a ve středu se znovu probral k životu, vyškrábal se přes 44 000 dolarů a zaznamenal čtyřtýdenní maximum, když se toto špičkové kryptoaktivum přiblížilo k opěvované hranici 45 tisíc dolarů. Tento býčí nápor byl poháněn silným koktejlem faktorů, od obnovené akumulace ze strany velkých investorů přes rekordní maxima na amerických akciových trzích až po překvapivou změnu regulace z Thajska.
img

Forex: NBP podle očekávání sazby nemění

08.02.2024 Polská centrální banka v souladu s všeobecným očekáváním včera sazby nezměnila, což zlotý přijal s klidem. Komentář NBP k rozhodnutí o sazbách přece jenom doznal jistých změn, když explicitně varuje před dopadem zvýšení DPH na potraviny, regulovaných cen energií a očekávaným nárůstem nominálních mezd ve veřejném sektoru. Z těchto vět to přitom trochu vypadá, že vedení NBP si připravuje půdu pro jestřábí postoj, který nebude dávat šanci na jakékoliv snížení úroků v dohledné době. Uvidíme, zdali tento dojem potvrdí prezident centrální banky Glapinski na odpolední tiskovce.
img

Inflace klesne pod 3 %, ČNB ale do té doby zůstane opatrná

05.02.2024 ČNB podle nás na svém únorovém zasedání sníží úrokové sazby o dalších 25 bb a zůstane tak opatrná pod vlivem nejistoty kolem lednové inflace. Rozhodnutí bankovní rady by mohlo být ovlivněno také silným očekáváním finančního trhu ohledně snižování sazeb, které vedlo k výraznému uvolnění finančních podmínek, či oslabující korunou.
img

Deficit státního rozpočtu v lednu dosáhl 26 mld. CZK

01.02.2024 Státní rozpočet v lednu 2024 hospodařil se schodkem 26 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 19,2 mld. CZK hlubší deficit. Srovnání s loňským rokem je však tentokrát výrazně ovlivněno výdaji na regionální školství, které letos byly na rozdíl od loňského roku realizovány již v lednu, nikoliv v únoru.
img

Jednodušší daně na úkor dražšího piva v restauracích

30.01.2024 Česká republika od nového roku zjednodušila sazby DPH. Zjednodušení daní znamená pro podniky nižší účetní a provozní náklady. Pokud to však chcete oslavit u piva ve své oblíbené hospodě, budete si muset připlatit, protože se zvýšila i sazba DPH na čepované pivo. I přes nárůst ceny vypije průměrný Čech stále nejvíce piva na světě - 184,1 litru ročně, tedy asi jedno velké pivo denně.
img

Česká ekonomika se loni propadla teprve pošesté v celé novodobé historii země od roku 1993. Letos opět nelze vyloučit pokles, byť pravděpodobnější je mírný růst

30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla, a to reálně o 0,4 procenta. Loňský rok tak představuje teprve šestý rok historie novodobé České republiky od roku 1993, kdy její hospodářství vykázalo pokles. Předtím se tak stalo v letech 1997 a 1998, v důsledku tehdejších finančních otřesů, dále pak v letech 2009 a 2012, vlivem nejprve světové finanční krize a následně evropské dluhové krize, resp. reakcí Česka a jeho vlád na ně. Naposledy se pak česká ekonomika propadla v roce 2020, a to kvůli covidové pandemii a souvisejícím restrikcím a omezením mezinárodního obchodu.
img

Forex: Tuzemská ekonomika na konci roku 2023 mírně vzrostla

30.01.2024 Hlavními ekonomickými daty dneška budou první odhady HDP za Q4 23. Zatímco česká ekonomika podle nás vzrostla o 0,2 % q/q, ta eurozóny pouze stagnovala a německá dokonce o 0,3 % q/q klesla. Všechny tyto údaje zároveň potvrdí, že rok 2023 z hlediska ekonomické výkonnosti za moc nestál. První odhad španělské inflace bude dnes předskokanem před čtvrtečním zveřejněním inflace pro celou eurozónu. Maďarská centrální banka bude pravděpodobně pokračovat se snižováním úrokových sazeb a zároveň očekáváme, stejně jako trh, že tempo jejich poklesu zrychlí na 100 bb. Velké množství dnes zveřejněných indikátorů uzavírají celková důvěra v ekonomiku v eurozóně za leden, stejně tak i spotřebitelská důvěra v USA, kde budou zároveň zveřejněny prosincové počty volných pracovních pozic (JOLTS).
img

Ospalý rozjezd ekonomiky

24.01.2024 Po loňském poklesu o 0,4 % očekáváme růst o 0,8 %. Pozvolné oživení bude souviset s vyšší spotřebou domácností podpořenou obnoveným růstem reálných mezd a rozpouštěním vysokých úspor.
img

„Suchej únor“ letos připraví prodejce alkoholu o více než miliardu korun, stát přijde o odpovídající daňový příjem

21.01.2024 Populární akce „Suchej únor“, zdá se, narazila na svůj strop. Přesto však nadále představuje problém pro prodejce alkoholu. Ať už se jedná o hospody či hypermarkety. Zvláště hospody, předně ty venkovské, jsou přitom letos zasaženy růstem DPH z čepovaného piva.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Zamrazilová: Letošní lednová inflace bude v ČR jednociferná a začínat trojkou

17.01.2024 Letošní lednová inflace bude v ČR jednociferná a začínat trojkou. Není moc důvodů, proč by inflace měla překvapit směrem nahoru. Na dnešní konferenci Investiční výhledy 2024 společnosti Emun to řekla viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Doufá, že ČNB bude na každém svém dalším měnovém zasedání moci uvolnit měnovou politiku alespoň o čtvrt procentního bodu.
img

Jen blázen v ČR podniká

17.01.2024 Už delší dobu si říkám, jak se v ČR stává podnikání každým rokem komplikovanější. Tím nemyslím posledních pár let, ale zhruba tak 15 let. Prostě si nemohu vzpomenout na to, kdy naposledy udělal stát něco pro to, aby se tu lépe podnikalo. Mám pocit, že byrokracie a problémů s podnikáním neustále přibývá.
img

Pád cen zemědělců nebere konce

17.01.2024 Ceny průmyslových výrobců se meziměsíčně snižovaly během celého posledního kvartálu loňského roku, když v prosinci oproti listopadu došlo k poklesu o 0,5 %. Ve srovnání s prosincem 2022 byly ceny v průmyslu vyšší o 1,4 %, což bylo takřka v souladu s naší prognózou. Pokračuje pokles cen zemědělských výrobců, když v meziměsíčním srovnání byly nižší o 1,2 % a meziročně dokonce o 19,0 %.
img

Vše hraje do karet dalšímu snižování cen potravin

17.01.2024 „Ceny zemědělských výrobců klesají již osm měsíců v řadě. K tomu se snížily ceny energií i pohonných hmot, a navíc ještě došlo k poklesu sazby DPH na potraviny. To vše vytváří prostor pro snižování cen potravin v obchodech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-120102204.jpg

Inflace hýbe akciemi i korunou

12.01.2024 Čtvrteční data o spotřebitelské inflaci v USA spustila výprodeje akciovými trhy, protože skončila mírně nad očekáváním. Jádrová inflace zvolnila pouze z 4,0 % na 3,9 % a naděje na rychlé uvolnění měnové politiky se začala rozplývat.
img

Prosincová inflace viditelně nižší

12.01.2024 Spotřebitelské ceny meziměsíčně v prosinci klesly o 0,4 % a výrazně zaostaly jak za naším odhadem (+0,1 %), tak i odhadem trhu. Meziroční inflace tak zvolnila ze 7,3 % v listopadu na 6,9 %. Optikou poslední prognózy jde bezesporu o holubičí překvapení. Na rozdíl od listopadu celková inflace lehce zaostává za poslední prognózou ČNB (6,9 % versus 7,0 %).
img

Nižší ceny potravin přispěly k poklesu inflace pod 7 % y/y

11.01.2024 Růst tuzemských spotřebitelských cen v prosinci zpomalil na 6,9 % y/y z listopadových 7,3 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou avšak výrazně pod tržním konsensem, který předpokládal stagnaci na 7,3 % y/y. ČNB ve své prognóze zveřejněné v listopadu očekávala prosincovou inflaci ve výši 7,0 %. Nadále platí, že meziroční inflaci drží výše nižší srovnávací základna konce roku 2022, kdy působil vliv úsporného energetického tarifu. Nebýt tohoto statistického efektu, tak by podle ČSÚ inflace v prosinci činila 4,2 % y/y.
img

Prosincová inflace viditelně nižší, sazby v únoru dolů o 50bps

11.01.2024 Spotřebitelské ceny meziměsíčně v prosinci klesly o 0,4 % a výrazně zaostaly jak za naším odhadem (+0,1 %), tak i odhadem trhu (0 %). Meziroční inflace tak zvolnila ze 7,3 % v listopadu na 6,9 %. Optikou poslední prognózy jde bezesporu o holubičí překvapení. Na rozdíl od listopadu už nejen jádrová, ale i celková inflace zaostávají za poslední prognózou ČNB (6,9 %). Z tohoto pohledu by centrální banka na svém únorovém zasedání pravděpodobně neměla váhat a naplno rozjet cyklus snižování úrokových sazeb - dál očekáváme pokles sazeb v únoru o 50bps a následně 50bps dolů na každém zasedání v první polovině roku.
img

Inflace klesla pod 7 %

11.01.2024 Růst spotřebitelských cen v prosinci zpomalil na 6,9 % y/y z listopadových 7,3 %. To bylo plně v souladu s naší prognózou avšak výrazně pod tržním konsensem, který očekával stagnaci na 7,3 %. ČNB ve své prognóze zveřejněné v listopadu očekávala prosincovou inflaci ve výši 7,0 %. Nadále platí, že meziroční inflaci drží výše nižší srovnávací základna konce roku 2022, kdy působil vliv úsporného energetického tarifu. Nebýt toho statistického efektu, tak by podle ČSÚ inflace v prosinci činila 4,2 %.
img

Inflace přestává trápit ekonomiku

11.01.2024 „Vysoká Inflace, která byla nejpalčivějším problémem české ekonomiky v posledních letech, se pomalu stává – doufejme – minulostí. Vše nasvědčuje tomu, že s koncem loňského roku, končí také přibližně tři inflační roky. V prosinci 2023 spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 6,9 %, což bylo o 0,4 procentního bodu méně než v listopadu. Vedle prosincového vývoje spotřebitelských cen zveřejnili statistici i průměrnou míru inflace za celý rok.
img

Prosincová inflace viditelně nižší

11.01.2024 Spotřebitelské ceny meziměsíčně v prosinci klesly o 0,4 % a výrazně zaostaly jak za naším odhadem (+0,1 %), tak i odhadem trhu (0 %). Meziroční inflace tak zvolnila ze 7,3 % v listopadu na 6,9 %. Optikou poslední prognózy jde bezesporu o holubičí překvapení. Na rozdíl od listopadu už nejen jádrová, ale i celková inflace zaostávají za poslední prognózou ČNB (6,9 %).
img

Průměrná inflace za loňský rok těsně pod 11 %

11.01.2024 Spotřebitelská inflace klesla z listopadových 7,3 % na 6,9 % v prosinci, zatímco trh očekával stagnaci okolo listopadové hodnoty. Zásadní roli hrál efekt statistické základny, která byla v posledním čtvrtletí roku 2022 snížena vládním opatřením na pomoc domácnostem s energiemi. Pokud by nebyl brán v úvahu tzv. úsporný tarif, inflace by činila 4,2 %.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA může mírně stoupnout

11.01.2024 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad výsledek prosincové inflace. Zásadní roli bude hrát opět srovnávací základna, která podobně jako v říjnu a listopadu byla snížena přijetím úsporného tarifu, pomocí kterého vláda převzala část nákladů domácností na energie. Další podstatnou složkou spotřebitelského koše jsou potraviny, kdy dle naší prognózy jejich růst cen oproti listopadu mírně zrychlil, přestože se obchody předháněly s nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají i nyní v souvislosti se snížením DPH u potravin z 15 % na 12 %, ale je zatím předčasné hodnotit, zda obchodní řetězce opravdu promítly toto snížení do svých ceníků a v celkovému objemu začaly ceny potravin klesat, nebo přinejmenším nerůst takovým tempem jako v předchozím období. V případě cen zboží se zdá, že podobně jako u potravin měli obchodníci v období Vánoc vyšší cenové požadavky, což v kombinaci s velmi perzistentními tlaky v oblasti služeb zapříčiní, že jádrová inflace se bude pohybovat okolo listopadové hodnoty (3,9 %), výraznější pokles nečekáme.
img

Forex: NBP nechává sazby na úrovni 5,75 %

10.01.2024 Část polského devizového a peněžní trhu se včera zjevně vydala špatný směrem, když těsně před rozhodnutím centrální banky začala spekulovat na to, že NBP sníží oficiální úrokové sazby. Spekulace navíc poněkud podivně podpořila i polská státní tisková agentura PAP, která včera odpoledne omylem uvedla, že NBP (nečekaně) snížila sazbu o 25 bazických bodů.
img

Týden na akciových trzích: Praze se dařilo ostatním už tolik ne

05.01.2024 Z makrodat v tomto týdnu stojí za zmínku US data z trhu práce. Počet nově vytvořených míst mimo zemědělský sektor podstatně vzrostl a překvapil trh.
img

Ozvěny trhu: Nejhorší je za námi. Alespoň tedy z makroekonomického hlediska

05.01.2024 Počátkem týdne jsme vstoupili do roku 2024. Nejenom podle prognózy Komerční banky by to měl být rok, který z makroekonomického pohledu bude ve srovnání s tím loňským v mnoha ohledech lepší. Rok 2023 byl rokem plného dopadu předchozí energetické krize a vysoké inflace, což se opravdu výrazně podepsalo na propadu reálných mezd a spotřeby domácností. Při loňské dvouciferné inflaci loni česká ekonomika, měřeno reálným hrubým domácím produktem, klesala.
img

Rozpočet skončil lépe, než se čekalo. Pomohly jednorázové příjmy

05.01.2024 Ministerstvo financí zveřejnilo výsledek hospodaření státu za rok 2023. Ten činil deficit 288,5 mld. Kč. To je méně, než stát plánoval. Deficit měl původně činit 295 mld. Kč. Výsledek je pro většinu ekonomů překvapivý, protože na jaře byl deficit tak hluboký, že se hodně blížil celoročnímu plánovanému deficitu. Výkon je i to, že v roce 2022 činil deficit neuvěřitelný 360,4 mld. Kč. I tehdy se přitom podařilo skončit rok s nižším než plánovaným deficitem.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Míra inflace v Polsku v prosinci překvapivě zvolnila na 6,1 procenta

05.01.2024 Míra inflace v Polsku v prosinci zvolnila na 6,1 procenta z listopadové hodnoty 6,6 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl polský statistický úřad. Pro ekonomy je to překvapení, domnívali se totiž, že inflace zůstane bez větších změn. Zaskočil je hlavně slabý růst cen potravin. Zároveň ale upozorňují, že vývoj v dalších měsících je nejistý.
img

Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK

04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
img

Obchodní řetězce konečně zlevňují. Stále ale ani zdaleka ne o tolik jako zemědělci a ani ne tolik jako potravináři

03.01.2024 Tak přece, potraviny zlevňují. „Příchod nového roku rozsekl i tahanice o zlevnění potravin. Snížení DPH o tři procentní body z 15 na 12 procent obchodníci do cen promítli, část z nich daňové úpravy využila i marketingovým kampaním. Výjimkou jsou nealkoholické nápoje, které se přesunuly z 15 do standardních 21 procent, tím pádem zaznamenaly naopak cenový růst,“ zjistil list MF Dnes.
C:\fakepath\forex-02012024.jpg

Koruna oslabí, nemovitosti porostou

02.01.2024 Dnešní čerstvý předstihový ukazatel PMI potvrdil bídu a zmar v českém průmyslu. Jeho hodnota poklesla na pouhých 41,8 bodu. Je vidět, že tuzemská produkce při současném kurzu koruny a vysokých úrokových sazbách ztrácí konkurenceschopnost.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Nepřibírejme přes Vánoce, řetězce pak zlevní

23.12.2023 Letošní Vánoce budou opět přehlídkou plýtvání. Nebude ovšem tak značné jako v minulých letech. Mimořádná inflace uplynulé doby Čechy zkrátka naučila jednat střídměji, byť rezervy by se stále našly.
img

Zvýšení daní pro firmy a změny ve výhodách pro rodiny: Co nás čeká v novém roce 2024

20.12.2023 Vstupujeme do roku 2024, který bude rokem řady daňových změn. Od zvýšení sazby daně z příjmů právnických osob až po omezení daňových výhod pro rodiny a zaměstnance - tyto a další změny budou mít rozsáhlý dopad na ekonomický život v České republice. Jaké jsou podle odborníků poradenské skupiny Moore Czech Republic ty nejzásadnější změny a jaký bude jejich dopad?
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Nákladové inflační tlaky odezněly, není důvod zdražovat zboží

18.12.2023 Inflační tlaky na straně nabídky odezněly, shodují se analytici, které ČTK oslovila, v hodnocení vývoje výrobních cen v listopadu. Podle nich už není důvod pro další zdražování zboží pro spotřebitele. Vývoj výrobních cen také dává argument pro to, aby Česká národní banka (ČNB) zahájila tento týden snižování úrokových sazeb. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v listopadu ceny průmyslových výrobců meziročně vzrostly o 0,8 procenta, ceny zemědělských výrobců klesly o 16,2 procenta.
img

Zemědělci dramaticky zlevňují, potravináři zlevňují také, v obchodech však potraviny stále zdražují, ukazují nejnovější data ČSÚ. Řetězec Lidl, jenž nyní slibuje zlevnění nad rámec snížení DPH, potvrzuje, že za vysokými cenami potravin jsou hlavně řetězce

18.12.2023 Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly letos v listopadu meziročně o 16,2 procenta. Agrární produkce rostlinné výroby zlevňovala v průměru o 19,4 procenta oproti loňskému říjnu, v živočišné výrobě to bylo o 10,5 procenta.
img

Ceny v průmyslu stagnují; prostor pro snížení cen potravin

18.12.2023 Ceny průmyslových výrobců se v listopadu v meziměsíčním srovnání snížily o 0,4 %, oproti listopadu minulého roku jsou vyšší o 0,8 %. Tento výsledek opět dokazuje, že cenové tlaky na straně nabídky pominuly.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Eurokoruna | Společnost Synot Invest | Inflace v zemích EU | Německé ministerstvo hospodářství | Multimilionáři | Ruský vývoz ropy | Dvojité recese | Primátor Liberce | Tomáš Jícha | Čekací doba | Ojetiny | Odhad vývoje ekonomiky | První odhad HDP | Vyjádření ekonomů | Objem transakcí | Aktualizovaný výhled | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Exclusive Properties | FCF | Williams %R | BrikkApp | Česká vláda | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Německý automobilový sektor | Onemocnění Donalda Trumpa | Hlava a ramena | Prostor k růstu | Zpravodajský server | Sílící euro | ČSA | Návštěvnické centrum | Automotodrom | Euro k americkému dolaru | Ontario Teachers | Obsluha státního dluhu | Penthouse | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Průmyslově-technologický holding | Německá míra nezaměstnanosti | Vojenské lesy | Ekonomická analýza Moore Czech Republic | Blockstream | Fond obnovy EU | Subdodávky | Zonky | Ozvěny trhu | Války | BHS expres | Snižování stavů | Drahá elektřina | Americký ADP | Lithium | Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Obchodní platformy | Kongesce | Dana Drábová | Jakub Seidler | Nureddin Nebati | Češi | AUD/USD | Allwyn | Data z trhu práce | Časové řady | Pokračování klesajícího trendu | Allianz | Nákupu státních dluhopisů | Ceny bytů | Skupina Colt | IW | Patron Go | Zveřejněné údaje | Jana Steckerová | Belviport Trading | TV Nova | Hlavní trendy | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | EUR | Spotřebitelské výdaje | Sazba PRIBOR | Infografika | Bundesbank | Tomáš Prouza | Býčí formace | Zadlužení České republiky | Úvěrový trh | Spotřební koš | Zasedání vlády | Sazka Entertainment | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Nedostatek čipů | Analytik Joe Manimbo | Kalifornie | Akcie švýcarské banky | Ošetřovné | Brokeři | Společnost GasNet | Hlavní úrokové sazby | Úspěšný obchodník | Roche | Garanční systém | Automobilový sektor | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | Ochránit úspory | Výkyvy | Itálie | BHM Group | Euro proti dolaru | Stoxx | Stavební produkce | Splácení hypotéky | Epidemická situace | Ministryně financí Schillerová | PEPP | Vývoj ceny zlata | Ceny nemovitostí ve Švédsku | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Daňové povinnosti | Růst platů | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Lubomír Lízal | Společnost Avast | Pip | Očekávání | Africký mor prasat | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Jüan | PMI v eurozóně | Oživení ekonomiky | Možnosti obchodování | Eurový úvěr | Historické události | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Německá inface | Poslanci | T-Mobile | Nikl | Světové ceny potravin | Signet Bank | Cena severomořské ropy | Volatilní | Pokračovací grafické formace | Swiss Life | Inflační riziko | Košík | Obchodování na Energetické burze | Zájem Čechů | Výpadek příjmů | Deflace v Německu | Trh Forex | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Finep | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Obchodní roboty | Skupina Creditas | Německý Spolkový sněm | Pro investory | Souhrnný indikátor | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Philip Morris ČR | Aramco | Swiss | Raghee Horner | Investice | Czech Media Invest | Snížení daní na paliva | Britská centrální banka | DXY | Naplnění inflačního cíle | Mimořádné daně | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Stravenkové firmy | Spotřebitelský sektor | MACD | Potenciál | Loterijní společnosti | Prudký pokles sazeb | TPCA | Diverzifikace | Návrat inflace | Allianz Trade | Fundamenty | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Akvizice | Lednová inflace | Devon Energy | Index aktivity | Společnost Seznam.cz | Pokles cen energií | Macquarie Asset Management (MAM) | Cyklus zvyšování sazeb | DPFO | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Vývoj spreadu | Ropný benchmark WTI | Americká politika | Ifo | Webinář | Programátor | Nové akcie | Obchodní pravidla | Investiční svět | Invaze na Ukrajinu | Nabídkové tlaky | Prognózy | Britská libra | Navýšení důchodů | Sazby v Polsku | ČNB Jiří Rusnok | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Německý ekonom | Šéf Fedu Powell | Intermarket analýza | Intervence | Výkon ekonomiky | Výkonný ředitel | E.ON | Intervence České národní banky | Získávání zkušeností | Ministr vnitra | Slabá koruna | Levice | Experti | LSEG | Německý parlament | Právní náležitosti | Veřejný dluh Británie | Vývoj vakcíny proti koronaviru | Sentiment indikátory | Náklady na financování | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Nezávislost | Bitcoiny | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Creditas | Dění na trzích | Škrtání dotací | Telenor Hungary | Kryptoměna Bitcoin | Jaroslav Zámečník | Zvýšení minimální mzdy | Slevy na dani | Moody's Investors Service | Největší světová ekonomika | Regionální hospodářská komora | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Společnost Apple | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Index prosperity | Pokles zisku | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | ČMZRB | Analytik společnosti XTB | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Bruno Le Maire | Bruegel | Fungování finančních trhů | Zdanění bank | Nálada v průmyslu | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Úsporný balíček | Předseda představenstva | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Mediální společnost | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Český průmysl | Obchodování pomocí Price Action | Cena bitcoinu | Začít vydělávat | Současná cena | Finanční páka | Kurzy dolaru | Luxusní penthouse | Modelový příklad | Řetězec Makro | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Uzdravování | ETH | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Roman Pilíšek | Tuzemské hospodářství | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | Automotodrom Brno | Aktuální vývoj | Příjmy domácností | Benchmark | Cena pšenice | Hospodářské noviny (HN) | Jiří Kučera | Společnost E.ON | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Vydavatelství Editis | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Obchodní software | Průměrné mzdy | Force | Měnové zasedání | Cenné papíry | Prezidentské kampaně | Dodatečný výnos | Čistý příjem | Zboží z čínských e-shopů | Výnos | Nová prognóza ČNB | Zahrnutí inflace | Styl obchodování | Green Deal EU | Soudní dvůr EU | Objem maloobchodních tržeb | Zpřesněné údaje | Brent | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | AOL | IHNED | Španělsko | Asijské akcie | Delta | Nastavení parametrů v AOS | Kapitálové výdaje firem | Příjmy ruského rozpočtu | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Pojišťovací skupiny | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Ceny dřeva | Slabá poptávka | LYNX Trading | Dosažení úspěchu | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Reddit | Zkrocení inflace | Firma ČEZ | Akcie Erste | Index DOW | Vlna pandemie | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | O2 Czech Republic | Forexový trh | Tomáš Rozehnal | Dolar slábne | Snižování sazeb ČNB | Světová rada pro zlato (WGC) | Investiční strategie | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Zasedání centrálních bank | Zvýšení dodávek plynu | Na volné noze | Daytrading | Hluboké recese | Commodities | Inven Capital | Americké makro | Index Exportu ČR | Turecká měna | Směřování měnové politiky | Čokolády | Kontrakty | Tvorba pracovních míst v USA | Strach | Jeden dolar | Belviport Trading Limited | ČD-Telematika | Zkušený obchodník | HDP ve Spojených státech | Ceny zemního plynu i elektřiny | Propad cen | Údaje o hrubém domácím produktu | Očekávání ČNB | Válka | Úroková sazba | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Platební neschopnosti | Labouristé | Rumunský lei | Václav Škapa | Sentiment na trhu | JPY | GP Alliance | SOTIO | Nepřipravenost | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Zadlužení v % HDP | Tescan Orsay Holding | Posílení české měny | Růst hrubého domácího produktu | Witkowitz | Odhad HDP | Casino | Jiřina Lužová | Většinový podíl | Tempo zdražování | IT skupina | Ekonomický sentiment | IMK | Německá společnost | Investice do lanovky | ÚOHS | Světové hospodářské krize | Více peněz | Podnikové objednávky | Reálné ekonomiky | Projekce | Vyšší daň | Znehodnocení | Nexen | Kontrakce | Jozef Síkela | Eurohold | Obchodní pásma | Peníze | Restaurace Novodvorka | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Rheinische Post | Zpracovatelský sektor | Úspěšný trader | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Čokoláda | Kabinet | Jannis Samaras | ROI (Return On Investment) | SOLEK | Dosáhnout zisku | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | Premiér Pedro Sánchez | Elektronická evidence tržeb | Nestlé | Obavy z inflace | Český miliardář | Hodnota realit | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Obchodní politika | Služby | Propad příjmů | Dodávky ruského plynu | Obchodovat na burze | Nova Broadcasting Group | Hlavní události tohoto týdne | Rekordní deficit | Měnová politika Fedu | Praktická ukázka | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Oblasti tradingu | Tuzemská ekonomika | Popis strategie | Barel ropy | Index CAC 40 | Makrodata EMU | Palladium | Americký Fed | Makléři | Vakcíny proti koronaviru | Energetický tarif | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Použití indikátoru | Události v ČR | Vzácné kovy | Eurové příjmy | Slippage | Zrušení daně | Výsledek hospodaření | Index NASDAQ 100 | Ceny emisních povolenek | Produkce v průmyslu | Americká softwarová společnost | Hospodářská stagnace | Jaroslav Haščák | Bankovní rada ČNB | Jak uspět | eMan | Nové mutace viru | Developeři | Sazby na dluhopisech | Úbytek pracovních míst | Brexit | ZEW index | Výrobce pneumatik | Společnost NJJ | Burza cenných papírů Praha | Kurz eura k dolaru | Výsledek jednání ČNB | Valná hromada | Ekologové | Pojišťovací společnost | Pozornost investorů | Burzy | Investor Jan Čermák | USD/EUR | Hugo | Gazeta | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Nové byty v Praze | Český trh práce | Americký prezident Joe Biden | Kontrakty na ropu | Boom | Robinhood | Hello Bank | Cestování | Odliv kapitálu | ENEL SpA | Broker | Data z tuzemské ekonomiky | Slovenská vláda | LottoItalia | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Prodeje aut | Citroën | Nákup plynu | Magnát | Státní ropná společnost | Posílení koruny | Rozšiřování kapacit | Backtesting | Kč/USD | USD | Rijád | Česká pošta | Plynovod Nord Stream 1 | Export | Oblasti obchodování | Jak na obchodování | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Britové | Technická analýza | Macquarie | Globální ekonomiky | Špatné počasí | Evropské PMI | Obavy z pandemie | Posilování koruny | Kolínská automobilka | Trh s nemovitostmi | Data z trhu práce USA | Automobilka | Výstavba gigafactory | Zastavení poklesu | Komárek | Vydělávat na finančních trzích | Nabídka | Prodej automobilů | Výroční zprávy | Ruská společnost | Nové mutace | Vyšší úrokové sazby | Plán vlády | Společnost innogy | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Zemědělský svaz | Vyšší dividenda | Šok | InterGen | Hodnocení současné situace | Škoda JS | Riziková averze | Nízké úrokové sazby | Hospodářská politika | Výjimečná situace | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | Inflace v České republice | ProSiebenSat.1 | Rozvahy Fedu | EMH | Tvorba pracovních míst | Celoroční EBITDA | Zavedení eura | Společnost Emirates | Zlevňování benzínu | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Kofola | Dnešní statistika | Maďarsko | 100 procent HDP | Noviny | Garance | Data ČSÚ | Měnový fond | Španělský premiér | Američtí centrální bankéři | Komentář Raiffeisenbank | Platby na eura | Dopady epidemie | Německý hospodářský institut DIW | Inflační spirála | Petrus Advisers | Růst výrobních cen | Růst cen ropy | Klimatické změny | Emirates | Litva | Tovární objednávky | Konopí | Asociace | Hypotéky v Česku | Česká elita | Daňové škrty | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | PPF Telecom Group | Spekulovat | Fitch Ratings | Nord Stream 2 | Obchodní cíle | Měny na forexu | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Plánování obchodů | Petr Zatloukal | ING Jakub Seidler | Ruský prezident | P.A. | Česká zbrojovka | Korunový trh | Daň z benzinu | Devizové rezervy České národní banky | Snižování úroků | Podpůrné programy | Automatické obchodní systémy | Kapitálový trh | Zajímavé zisky | Wienerberger | Oživení trhu | Avast | METROSTAV | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Radovan Vítek | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Cenové úrovně | Středoevropské měny | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Státní výdaje | Česká společnost | Patria Online | Investiční mince Bedřich Smetana | Hospodářský institut | Dovoz | Igor Kim | Podnikatelé a firmy | Sazby hypoték | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Výzkumy | Next Finance | Obchodník na finančních trzích | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Aircraft Industries | Kodiaq | Bidenovy plány | Znehodnocení koruny | Hyundai | Penzijní fondy | Instagram | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | Ekonomický propad | České hospodářství | Nominální hodnota | Pro tradery | Cenové pohyby | 1 milion | Reálné mzdy | Fincentrum | Výrobní ceny | Čtvrtletní zisk | Marek Mora | Dobrý výnos | Commodity Channel Index | Světová finanční krize | Pozitivní zprávy | Světový obchod | Skupina KKCG | Zajišťovny | Převzetí CME | FDP | Ruské banky | Bundesbanka | Finanční výsledky společnosti | Tržní ceny | Rekordní maxima | Modern Times Group | Progres | EUR/CZK | Vybírání zisků | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Myšlenkové schéma | Elon Musk | Založení demo účtu | Válka na Ukrajině | Jaroslav Hanák | Rekordní zisk | Euforie | Finančník | Vstup do eurozóny | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Akciové indexy | Valná hromada ČEZ | Tom Kadeřábek | Prezidentka ECB | Investoři | Malta | Revolut | Investing.com | Kolibřík Energie | Obchodní deník | Portfolio | Data o HDP | Myšlení | Petr Pavel | Vládní představitelé | Nejistoty | L'Occitane | Americký prezident | Mimořádný zisk | Nigérie | Situace kolem koronaviru | Německá průmyslová produkce | Očkování proti covidu | MetaQuotes | Negativní sentiment | Evropská měna | Firemní zisky | AMD | Profesionální akciové portfolio | Paušální daně | Daň z nemovitých věcí | Technické obchodní strategie | Nákupní apetit | Média | Inflační čísla | Agentura EFE | Jednání euroskupiny | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Metalurgie | Prosincová inflace | Saldo hospodaření | Petr Motáček | Západní sankce | Index STOXX Europe | CVS | Nárůst ceny | Jádrový index | Alena Schillerová | Odeznívání inflace | Bez rizika | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Společnost Eurohold | Volatility | SZIF | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Přiznání k dani z příjmu | Mezibankovní trh | ČSSD | Korporátní daň | Rekordní minima | Inflace v lednu | Den obchodování | Patrik Polák | Vývoj ceny cukru | Průmyslové objednávky | Společnost Primagas | Cenový růst | Finanční instituce | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Kulatá čísla | Bank of England | Airbnb | Automobilka Toyota | World Gold Council | Lepší výsledky | Společnost Smartwings | Forward guidance | Minimální mzda | Covid | Mitsubishi UFJ Financial Group | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | Stres a emoce | NKÚ | Uložení peněz | Fáze obchodní dohody | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | Roboti | VIG | Dopady koronaviru | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Rostoucí ceny ropy | Co bude dál? | David Vagenknecht | České aerolinie (ČSA) | Energetický gigant | Makroekonomický kalendář | Anheuser-Busch InBev | Evernym | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Britské akcie | SWDA | Míra zadlužení | Pokles cen nemovitostí | Bohatí | Christian Lindner | Úsporný tarif | SSHR | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Výhled hospodaření | Institucionální objednávky | Růst německé ekonomiky | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Funkční období | Tipy a triky | Měnový pár EUR/PLN | CRHC | Spreadové obchodování | Schválená dividenda | Cena mědi | WYNN | Finanční domy | Budějovický Budvar | Přístupy k tradingu | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Cestovní kanceláře | Pesimismus | Inflace v eurozóně | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Fair Credit | Slevy | Zisk výrobců energie | Politická nestabilita | Šíření nemoci COVID-19 | TTF | Arca Investments | Hlavní úroková sazba | Investiční | Ekonom ING | Národní rozvojový fond | Dopady pandemie COVID-19 | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Moderna | Chvaletice | Inflační překvapení | Baterie do elektroaut | Konec energetické krize | PXE | Zasedání Evropské centrální banky | ExxonMobil | Průzkum | Inflační situace | Sociální nepokoje | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Ministr práce | Den D | Brusel | Hlavní události | Souhrn finančních trhů | Patria | Ekonom BHS | EP | Nejvýraznější ztráty | Tržní podíl | Trojúhelník | Skupina AXA | Sloučení | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | XTB Jiří Tyleček | Ekonomický vývoj | Vládní daňový balíček | Slavomír Pavlíček | Počerady | Dobrá zpráva pro dolar | Chřipka | TRY | Data z ekonomiky | Unijní statistický úřad Eurostat | Program Antivirus | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Firma Belviport Trading | Ekonomická analýza | Úrok | Dluh Británie | Povzbuzení ekonomiky | Evropské ekonomiky | Obchodní přístup | IQOS ILUMA | Jednotná evropská měna | MPO | Porovnání vývoje | Insolvence | RWE | Agentura Reuters | Status bezpečné měny | Akcie Nike | Obchodní ředitel | Data z průmyslu | Sloe | Obchodní plán | Odhad analytiků | Konec EET | Pandemie koronaviru | Emma Capital | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Technologické centrum | TPG Capital | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Česká televize | Bohatý | Aktuální prognózy | Technologické tituly | Nové příležitosti | Volatilita na forexu | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Události roku | Nemovitosti v zahraničí | Tržní kapitalizace | Ekologické organizace | Onemocnění COVID-19 | Bitcoin | Švýcarská banka | Gen Digital | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Huawei | Tencent | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Firemní daně | Akcionáři | Výhled ratingu | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Letiště Praha | Finanční ředitel | Automobilka Škoda | Just Eat Takeaway | Rozpočet na rok 2020 | S&P | Svaz dovozců automobilů | Expanzivní politika | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Olej | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Akcie společnosti Amazon | Handelsblatt | Pomoc ekonomice | Rok 2024 | Parabolic SAR | České PMI | Obchodování | Eurové úvěry | Zvýšení daní | Růst výnosů | WGC | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Ministr životního prostředí | Oslabení měny | Short EUR/CZK | Vesa | STV | Tržby z prodeje | Nová prognóza | Narušení dodávek | Autotržiště | Breakout strategie | Plynovody | Kryptoaktivum | JOLTS | Historické výsledky | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Biotechnologická společnost | Nákupy dluhopisů | Dokončení transakce | Jak na to | Management | GBP | Rozhodnutí soudu | Posilování eura | Základy tradingu | Cena ropy na světových trzích | Bitfinex | Kladenská Poldi | Úspěšní tradeři | ZEW | GFT | HCFB | USDA | Výše daně | Ropovod | Úsporný energetický tarif | Reálná mzda | Zahraniční investoři | Trojúhelníkové formace | Centrální banky | České firmy | Fenomén | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nízké poplatky | Nástroje technické analýzy | Japonská vláda | Pivovary Staropramen | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Tržní cykly | Zprávy | Úřad Eurostat | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Daňový poplatník | Nadšení | Investiční aktivita | Společnost Czech Media Invest | Dolary | Vysoký přebytek | BREAKING | Tokeny | Zemědělské komodity | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | Island | Ceny stříbra | Index spotřebitelské důvěry GfK | Ekonomická teorie | Turecká lira | Makléř Fio banky | Cílování inflace | Britský ministr financí | Averze k riziku | Zlaté mince | CCI | Vývoj ceny bitcoinu | Přebytek obchodní bilance | Investiční banka | Plošné testování | Pozornost finančních trhů | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Zajištění na stáří | PwC | Výnosové křivky | Americký maloobchod | Události ve světě | Investiční zlato | Klesající trend | Praha | Ceny ropy | Piráti | Hazardní hry | Central European Media Enterprises (CME) | Byty | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Náhrady mezd | Ceny Bitcoinu | Petr Novotný | 4iG | 3M | Reliance | Silný růst | Kryptoměnový boss | Údaje o vývoji HDP | Doba návratnosti | Airbus | Nová mutace | Bydlení | NATO | Dnešní data | Elektromobily | Institut Ifo | Petrochemická společnost | Udržitelnost | CZ | Cena ropy brent | Bitcoin halving | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | RWE Gas | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Put opce | Tapering | Zrušení nejnižší sazby DPH | Tržní podmínky | Ratingové hodnocení | Páka | Snižování cen | Čínské zboží | Enormní zájem | Základní úrokové sazby ČNB | Listopadová inflace | Angela Merkelová | Jevgenij Suvorov | Národní loterie | Investment management | Makléř Wood & Company | Obchodování na trzích | Ministerstvo životního prostředí | Ekonomická analýza Moore | Program nákupu aktiv | Alstom | Intradenní obchodování | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Prodej elektromobilů | Výsledky | Míra | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Petr Král | Správkyně Sberbank | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Energetická skupina | Technická recese | ČNB Petr Král | Licence Sberbank CZ | Ministři financí | Inflační tlaky | Tržní situace | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Digitální měny | Makro data | Typ koronaviru | Bank of America | Úroda | TIM | Komoditní měny | Fundamentální analýza | Makrodata USA | Day trading | Výrobce letadel | Zvyšování daní | Silný dolar | Investiční skupina KKCG | Hypoteční banka | Zpřesněný odhad | Retracement | American Airlines | Uplynulý rok | Koruna | ČSOB Petr Dufek | Následky pandemie | E15 | E.ON Distribuce | Cukr | Finanční služby | Deeskalace napětí | Aktuální ceny akcií | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | Velcí obchodníci | Vyšší poptávka | Disciplína | Všechny indikátory | Včerejší obchodování | Manažer hedgeového fondu | Inflace v zemích Evropské Unie | Pardubický pivovar | Hypoteční trh | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Household Energy Price Index | Kupující | Finance Bank | Finanční výsledky | Slevy oproti nabídkové ceně | Úpis nových akcií | Francie | OPEC+ | Kurz dolaru | Pandemie nemoci COVID-19 | SAE | Pivot Point | Pokles HDP | Firemní úvěry v eurech | Analytici finančního ústavu | Epidemické situace | Onemocnění | Sazby ČNB | Index cen průmyslových výrobců | BHS | Tuzemské banky | Práva ke značce | Makroekonomický výhled | Objem | DMA | Propad | Greenpeace | Backtest | Platit daně | Pojišťovna EGAP | Růst cen v eurozóně | Marka | Typy grafů | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel ČEZ | Energetický trh | Tomáš Vobořil | Class A | Hypotéza | Trigger | Těžařská firma | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Druhá kovidová vlna | Equity křivka | Zastropování cen elektřiny | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | Ingredience | HDP eurozóny | Pavol Kováčik | Klima | Inverze výnosové křivky | Stagflační vývoj ekonomiky | Škoda Transportation | BDO | Společný podnik | Sebastian Kurz | Air Bank | Zákonodárci | Zemní plyn | Americká banka | Zastropování cen ruské ropy | KOL | Leva | Podnikatelská nálada | xStation | Propuštění | Český index nákupních manažerů | Aktivisté | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Letní měsíce | Aktivity v Rusku | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Investoři z Redditu | Daň na pohonné hmoty | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Maso | Shortovat | BAT | CVC Capital | Státní rozpočet | Pořízení vlastního bydlení | Spoření | Kathy Lien | Rozklad meziročního růstu inflace v eurozóně | Podíl nezaměstnaných | Hospodaření státního rozpočtu | Převodník měn | Ceny cukru | Videokonference | Monero vs. Bitcoin | Fiocchi Munizioni | Letiště Václava Havla | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Televize CNBC | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Důchod | Pfizer | Snížit emise | Srovnávací základna | Sázka | Nový premiér | NET4GAS | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | Úspěch v obchodování | AFP | Studie | Blízký východ | Emise skleníkových plynů | Velmi bohatý | Tempo růstu spotřebitelských cen | Obnovitelné zdroje energie | Tornádo | Slabší koruna | Nayib Bukele | Pochybení | Škoda Group | Pojišťovny | Cena plynu | VHM | Premiér Andrej Babiš | Aktivita retailových investorů | Druhy ropy | Hloubka trhu | Deficit | EDF | Inflace v říjnu | Graf | Position sizing | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | CzechInvest | Reakce trhu | Zbrojovka | Hlavní reposazba | Pokles exportu | Spotové ceny | Státní zemědělský intervenční fond | S&P 500 | Vir | Spotřebitelská nálada | Maďarský forint | Cena cukru na burze v New Yorku | Jana Maláčová | Cenová hladina | Pozornost | Ropa Brent | Adidas v Číně | Vodafone Group | Europe 600 | Fibonacci retracement | Marže čerpacích stanic | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Odhad meziroční inflace | Vyplacení dividendy | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Vývoje kurzu | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | tradingeconomics.com | Společnost Automotodrom Brno | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Používat Price Action | Evropa | Pokles produkce | European Metals Holdings (EMH) | Distribuce | Vojtěch Boháč | Technické ukazatele | Česká spořitelna | Jackson Hole | Premiér Kiril Petkov | Sulut Airways | HUF/EUR | Korporátní daně | Natland Petr Bartoň | Ceny na čerpacích stanicích | Vesa Equity | Bohatí lidé | USD/PLN | OPEC | Short | Zelené investice | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Česká bankovní asociace (ČBA) | Celková investice | Lednový efekt | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Nepřiměřené marže | Národní rozpočtová rada | Ceny zemědělských výrobců | Trendové indikátory | Omezení pohybu | Eurodolar | Maspex | KB | Španělský premiér Pedro Sánchez | Vypnutí Nord Streamu | Ústavní soud | Firemní dluhopisy | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Železničná spoločnosť Slovensko | Maloobchod | Optimistická očekávání | Americká centrální banka | Americká společnost | Logistika | Aktuální cena ropy | Zveřejněná data | Mzdová spirála | Zpomalení inflace | Maastrichtská kritéria | Oživení inflace | Trump | Sazba ČNB | Stavebnictví | Devalvace | Hospodářské oživení | Hospodářský propad | Brands | Společnost PPF Telecom Group | IMG Bohemia | London School of Economics | Index Ventures | Ústup inflace | Události, komentáře | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Dopady války na Ukrajině | Prohloubení schodku | Novela zákona o ČNB | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Průmyslová produkce v srpnu | Křetínský | Thomas Cook | Silnější dolar | Technické analýzy | Lesy ČR | Euroskupina | Urals | Forex tradingem k maximálním ziskům | Zdanění mimořádných zisků | Mexiko | Rostoucí trend | Finanční krize | Patrik Tkáč | R2G | Vstupy | Opce | Obchodní strategie | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Společnost Tameh Czech | Andrej Babiš | Zavádění odvodů | Hello bank | Obchodování a investování | Index spotřebitelské důvěry | Groupe Beneteau | ERM II | Vývoj tržeb | Akcie Komerční banky | Ekonomická situace | CVC | Indikace | Provozní výnosy | Rakousko | Problémy se subdodávkami | Česká koruna | Turecká centrální banka | Stříbro | Novela zákona | Vývoj úrokových sazeb | Euler Hermes | Mezinárodní investoři | Kiril Petkov | Constellation | Instituce | Turecko | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Ziskové výsledky | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | OECD | Chamtivost | Různé tržní podmínky | Investiční společnost | Obchodní systémy a strategie | Jakub Hodan | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Odvaha | OPAP | Renfe Operadora | Suchej únor | Dopady pandemie na ekonomiku | Německý PMI | Růstový potenciál | Jihokorejská vláda | Roman Juráš | LNG | Risk Reward Ratio (RRR) | MF DNES | Burza cenných papírů | Německý hospodářský institut | Vladimír Dlouhý | Akro | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Rozhodnutí vlády | Reálný účet | Směřování | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | Obnovitelné zdroje | BBC | Severní křídlo | CEPS | Ekonomická důvěra | GfK Rolf Bürkl | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | COVID III | Dopad pandemie | MetaTrader | Dlouhodobější trend | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Těžby Bitcoinu | Zakladatel | Backtestovat | Mimořádný zisk výrobců energie | Divize | Hrozí krach | Poptávka po zlatě | Oslabení koruny | Ekonomické ukazatele | Seznam Zprávy | Pozitivní vliv | Roční míra inflace v Německu | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Odhad amerického HDP | Business Insider | Náhoda | Bez poplatku | Ondřej Vlček | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Rally na akciích | Inflace ve Švýcarsku | Rozpočtový deficit | Moore Czech Republic | Prezident Hospodářské komory | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Natland | CVS Health | Zvýšení úrokových sazeb | Výsledky HDP | Audi | Menšinový podíl | Zvýšená volatilita | Zvýšení sazeb ČNB | Ziskové obchodní systémy | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Výše nájemného | Time-Frame | Téma inflace | Zhodnocení kapitálu | Mluvčí společnosti | Obchodníci s ropou | Snížení daní | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Centrální vláda | University of Michigan | BK Asset Management | EUR Index | List Financial Times | Války na Ukrajině | Technologické firmy | Vládní podpory | Erste Bank | Frustrace | Německý HDP | Pesimistické scénáře | Znalost | Burzy cenných papírů | Výrazný růst | CNN Prima News | Ptačí chřipka | Fed | Strategie Ondřeje Hartmana | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Investování s LYNX | Čísla o inflaci | Ekonomické škody | Multicharts | Skupina Colt CZ Group SE | Algo | Korekce | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Vývoz ropy | Upozornění | Nové byty | Tržní prostředí | Penále | Obchodujte přes LYNX | Spotřebitelská důvěra v USA | Země EU | Sazby daně | Monero (XMR) | Arbitráže | Cohn Robbins | Počet pracovních míst | Hnutí ANO | Money management | Píle | Vývoj ekonomiky | Uvolněné fiskální politiky | Equa Bank | Volby v USA | Výplaty dividendy | Zcash (ZEC) | Nákupní příležitost | Krajský soud v Ostravě | Premiér Petr Fiala | WISE | Pražské burzy | Zpráva pro dolar | Finanční společnosti | Downtrend | Česká bankovní asociace | Konkrétní akcie | MMI | Zveřejnění výsledků | Boháč | Další rozvoj | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | Ladoga | Royal Mail | Kasina | Kontroly na úvěry | Luxent - Exclusive Properties | Vývoj měnového páru EUR/RON | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Ekonomický a strategický výzkum | Prezident Bukele | Yahoo | Objem akcií | Oživení české ekonomiky | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Poptávka po zlatu | Ruské úřady | Technické indikátory | Fiskální stimuly | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Volná pracovní místa | Stock | Tlumit inflační tlaky | ANO | Poslanci Evropského parlamentu | Generali Investments | Apollo | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | Kupní cena | Zestátnění | Obchodní systém | Ceny zboží | Trumpova administrativa | Rating | PPF Telco | Velké banky | MWh | Americký ADP report | Prezident Joe Biden | Tescan Orsay | Ruská invaze | SNB | Koronavirová pandemie | Budoucí vývoj | Nárůst výdajů | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Opatření proti šíření koronaviru | Letecká skupina | Plzeňský Prazdroj | Polská inflace | Sellier & Bellot | Patria Forex | Nejistota | Data z USA | Evropské obchodování | Obavy z růstu inflace | Deutschlandfunk | Strategický partner | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Dnes ČTK | Analýza trendu | Finanční sektor v ČR | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Rozhazování veřejných peněz | Růst tržeb | Inflační vývoj | CME | Dostatek likvidity | Insider informace | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Akcenta | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | OKD | Letadla | Mistrovství | Důvěra v průmyslu | Finanční rezervy | Eurovia CS | Siemens Energy | Packeta | Obchodování akcií | LYNX webinář | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Prosperity | Světová banka | Index Nasdaq | Borgis | Ferdinand Dudenhöffer | Unce zlata | Spolková vláda | Realitní magnát | Forward | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Ministryně práce | IATA | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Spotřební zboží | Evropská banka | Tržní odhad | Paušální daň | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | Range | RTL Hrvatska | Těžební společnost | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Telco | Kurzový vývoj | AA | Invest | Silky | Gazprom | Centrální banka | Jan Čermák | Nikotin | Kellnerová | Propouštění zaměstnanců | Hypotéky v ČR | Silný propad | Životní prostředí | Dopad krize | Benxy | Vlny koronaviru | Řízení rizika | Hazard | ILO | Oslabení české koruny | Polský zlotý | Německá vláda | E-shop Alza | Apreciace | QE | Překoupenost | Základní znalosti | Odhad vývoje HDP | Měny&Sazby | LYNX | Německý Ifo index | Donald Trump | Informace o kryptoměnách | Standard & Poor’s 500 | Čistý zisk | Restaurace v Německu | Makroekonomické ukazatele | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Dosáhnout úspěchu | Lex Babiš | Způsob pomoci jednotlivých zemí | 3M PRIBOR | Krach | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Orná půda | Borealis | Společnosti | Úspěšní obchodníci | Nejvýraznější pokles | Spotová cena | Jiří Tyleček | Další růst | Bitcoin City | Španělský premiér Sánchez | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Těžařská společnost | Kirin | Arbitráž | Rozhodnutí ČNB | Osobní rozvoj | ATR | Šíření viru | LIBOR | Bollinger Bands | Vodafone | Aukce | Spoluzakladatel | Vyšší ceny | Devizové trhy | Hospodářský institut Ifo | Partnerství | Prodejní ceny nových bytů | Ekonomové | Podíl českých potravin | Valorizace | Inflace v ČR | Tameh Czech | Podnikatelé | Energetická společnost ČEZ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Polská vláda | Dluhové krize | Nárůst objemů | Sdružení automobilového průmyslu | Guvernér | Březnová inflace | API | Dalibor Trojek | Český maloobchod | Kurz české měny | Deficit hospodaření státu | HDP v Evropě | Společnost MMI | Grafy | Mattoni | Pojišťovna VIG | Poptávková inflace | Míra inflace v květnu | Komodita | Skupina Colt CZ Group | Zdražování potravin | Hospodářské stimuly | Úspory Čechů | Zprávy a analýzy | Unijní statistický úřad | ČNB Aleš Michl | Ceny v Japonsku | Objem nakupovaných aktiv | Mluvčí | CZK | Mero | Offline Štěpána Křečka | Reuters | Úspory | Erste Group | Majitel firmy | Přebytek zahraničního obchodu | Obchodníci | Česká republika | Blog | Premiér Mario Draghi | EUR/HUF | Společnost XTB | Fondy Apollo | Bitcoin (BTC) | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Správa portfolia | Chevron | Kompozitní index | Prezident Pavel | ProSiebenSat.1 Media SE | Index nákupních manažerů | Rostoucí ceny plynu | Škoda | Primark | Domácnosti | Guvernér Michl | Základní pojmy | Letecká společnost | Cohn Robbins Holdings | Depozitní sazba | Ruský plyn | Výrobní aktivita | Cenné papíry Komerční banky | Kov | Výstupy | Opimo Trade | Kosmetická společnost | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Konjunkturální průzkum | Rolování | Růst české ekonomiky | Lagardere | Předseda | Starwisata Air | Analytici | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | BNP | Kurz koruny | Zlataky.cz | Košík.cz | Nexen Tire u Žatce | Fincentrum Hypoindex | Profesionálové | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | SLOPE obchodní systém | Pokles inflace podle analytiků | Deficit veřejných financí | Vývoj zisků | Automotive | Růstový impuls | Maloobchodní tržby v ČR | Golden Prague Hotel | ZEC | J&T | Skokový nárůst cen energií | Míra inflace v Evropské unii | Situace | Silná data | Kupní síly peněz | Olympijské hry v Tokiu | Equity | Korunové sazby | VaR | Důvěra v eurozóně | Ontario Teachers' Pension Plan | Scaling In | DPA | Evropská unie | Provozní zisk | Boeing | Daniel Beneš | Der Tagesspiegel | IQOSILUMA | SAZKAmobil | Ekonomický šok | Kofola ČeskoSlovensko a.s. | Ekonomiky | Steen Jakobsen | Výstav | eToro Index piva | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dividendový výnos | Peter Altmaier | Rychlý růst | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | Nižší zisky | Empresa Media | Negativní dopad | Apple | Libra | Energetický a průmyslový holding | Koronavirová krize | Kurz české koruny | Správce daně | GameStop | Zprávy z ekonomiky | Zvýšení základní úrokové sazby | Kurz eura vůči dolaru | TOP 09 | Hanwha Investment & Securities | CFD | Vláda ČR | Index HEPI | Řetězec Casino | Inflace v květnu | Nová data | Pravidelné náklady | Kasino | Open | Životní úroveň | Konzervativní unie | Kakaové boby | Psychologie tradingu | ČEZ Daniel Beneš | ČNB Vojtěch Benda | Západní firmy | Společnost Lumius | Regionální hospodářská komora Brno | Zájem o investice | Analýza trhu | Zvýšení základní sazby | Pokročilé funkce platformy TWS | Dnešní výsledky | Financovat | Příprava | Návratnosti investice | Dobrá nálada | DPH na základní potraviny | Hubnutí | Ztráta | Řecko | Úřad pro regulaci finančního trhu | Madeta | NAFTA | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Green Deal | Platební bilance | Říjnová inflace | Čeští spotřebitelé | Německá centrální banka | Dow Jones Industrial Average | Růst mezd | XMR | Analytik J&T | Prime | Psychologie trhu | Květnová inflace | Nový rekord | Médea | Úroky | Mezinárodní instituce | Nová mutace koronaviru | Refinitiv | Plodiny | Americký průmysl | Národní podnik | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | Eurokomisařka | Nájemné | PPF Telecom | Soukromý fond | Indexy PMI | Ranní nadhoz | Portu | Stabilita | Cena | Silné oživení | NÚKIB | Jaderná elektrárna Temelín | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Výběr brokera | ING | Salvador | Předstihové ukazatele | BioNTech | Vliv na obchodování | ERÚ | Prudké zdražování | Kofola ČeskoSlovensko | ASML Holding NV | Ceny komodit | Rezervy bank | Pilsen Steel | Money-Management | Moneta | Nákup akcií | Air | Dash (DSH) | Růst ekonomiky eurozóny | Realitní kancelář | Akcie dnes | Káva | MetaTrader 4 | NJJ Presse | Volný kapitál | Velké peníze | Pražská burza cenných papírů | Akcenta CZ | Zápis z posledního zasedání Fedu | Bilance běžného účtu | Aktivum | Vyšší riziko | Ceny akcií | Izrael | Skupiny PPF | Zájem o hypotéky | TABAK | S čím obchodovat | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | E-shopy | Fond | Přenos | Investiční platforma Portu | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | Snížení schodku | Začínající trader | Americký dolar | Provozovatel loterií | Průměrné ceny nafty | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | Dobré zprávy | Míra inflace v Německu | MUFG | Opce na akcie | Patterny | Euro vůči dolaru | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Švédsko | Koruna dnes | Koronakrize | Technologie | Úspěšně obchodovat | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Telenor | Vesa Equity Investment | Rizika | Wall Street | Jednání ČNB o úrokových sazbách | Vládní koalice | Utahování měnových podmínek | VW | A220 | Celkový deficit | Viceprezident | Investujeme | Agentura Bloomberg | Jiří Rusnok | USD/CZK | Sankce Západu | RHK Brno | Vydání nových akcií | Pokles | Zpomalující růst | Contango | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Životní pojišťovny | Čínské ministerstvo | Tuzemský maloobchod | Snižování úrokových sazeb | Czech Media Invest (CMI) | E-mini | Colosseum | Kurzy | Margin | Počet žádostí o podporu | Výše úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Studijní materiály | Právo | Velikonoce | Vývoj akciového indexu | Odvody | Ekonomické výsledky | Dostupná data | Karel Pospíšil | Historická data | Počet uživatelů | Finance Group | Energetický regulátor | Likviditu na trhu Free Market | Zasedání bankovní rady | Americké společnosti | Jumpshot | Ceny hliníku | Analytik investiční společnosti | Odhady ekonomů | EnAppSys | Daňová sazba | Pavel Tykač | Konsensus | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Primagas | Inflace na Slovensku | Pozitivní výsledek | Americký trh | Poplatek | Server BBC | Moody's | Zemědělci | Google | Inflace se vrací | ECB | Lego | Nové zakázky | Americké ceny výrobců | Prodej ropy | Růst polské ekonomiky | Řetězec | Makro | Mercedes | Investování na burze | Úrokové sazby na hypotékách | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Nižší růst | Základy obchodování | Situace v Německu | Eurowag | Americká ekonomika | Schodek 300 miliard | Největší evropská ekonomika | NVDA | Odpor | Penta Investments Group | Obchodník | Oslabení kurzu | Letadlo | Silnější euro | HDP Německo | Čepro | Budvar | Automobilka Toyota Motor | Thajsko | Ceny povolenek | Výhled české ekonomiky | Poptávka a nabídka | Rozvojová banka | Aircraft | Tržby | COVID-19 | Salvadorský prezident | Data z reálné ekonomiky | Luboš Růžička | Bitcoin a další kryptoměny | Regulátoři | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | ISIN | Tempo poklesu | Stimulační balík | Oslabení forintu | Evropská centrální banka | Roční výnos | Indikátor | Index cen | Instinkt | Swing Trading | Tým FXstreet.cz | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Situace na trhu | Slušné zisky | Finanční televize | Přehled kurzů | Wealthy Living Today | Mutace koronaviru | Čínská vláda | Index PX | Vánoce | Daně | Německé podnikové objednávky | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Čínská internetová firma | Mitsubishi | Společnost Automotodrom | Lídři | Mezinárodní organizace práce | Inflace v červenci | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Malina | Pivot | Kryptoměna | Sport | Posilování kurzu koruny | Dluhy | Růst cen nemovitostí | Temelín | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Český stát | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | Zásoby ropy v USA | NextGeneration | Antivirus | Americké produkce | Institucionální investoři | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Momentum | Euro a inflace | Ekonomický institut Ifo | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Proinflační rizika | Dluhopisy | Inflace v listopadu | Sázkové kanceláře | Konsorcium | Workshop | Finanční prostředky | Analýza trendů | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Stabilita sazeb | HICP | Maloobchodní tržby | Partners | Licence Sberbank | Oslabení kurzu koruny | Platformy pro obchodování | Trading systém | Vysoká poptávka | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | Historické rekordy | Fox Business | Velký růst | Ceny palladia | Globální ekonomika | Růst ceny | Časová pásma | Proinflační riziko | Intervence na devizovém trhu | CAPITALS | Samson Mow | Bankovní trader | Obchodní pozice | ACEA | Vývoj inflace | Alpiq | Skanska | TradingEconomics | Obchodování forexu | Swap | USD/TRY | ISM | Miliardy eur | Šmejc | Míra inflace v ČR | Ministr zahraničí | Golden Gate | Voda | Renfe | Energetická skupina ČEZ | Jestřábí hlasy | Úroda obilovin | Společnost Philip Morris ČR a.s. | Vývoj 3M PRIBOR | Vydělávat na forexu | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Nižší ceny ropy | Situace na trhu práce | EPGC | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Zdražení povolenek | Globální nedostatek čipů | Manuál | Cena zlata | Přístup do VIP zóny | Bukele | Propady na akciových trzích | IOER | Hedge fondy | Pullback | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Conseq | Měnověpolitické zasedání | Ekonomiky eurozóny | Americký index S&P 500 | Marže obchodníků | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Zavádění odvodů na zaměstnance | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Přecenění | Otevírání ekonomik | L.S. Investments Limited | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | Pojištění vkladů | F-35 | RRR | Navýšení kapitálu | Trh práce v USA | Alza | Hospodářská krize | Moskva | Růst cen | Server AOL | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | Skončení intervencí | Vyšší sazby | Výsledky hospodaření | Vrcholy | Dluhový strop | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Předseda správní rady | Závislost na Rusku v oblasti energií | Zdravotní pojištění | Analytika | RSI | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | Obchodujeme | Rheinmetall | Asset management | PMI ve výrobě | ERA | Závislost na Rusku | Repo sazby | Dash | Vega | Tržní síly | Výsledky za Q1 | Pád cen | Poptávka | Statistici | IFO index | Rozpočtový schodek | Výrobce pálených cihel | Financování | Ceny suroviny | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | Konsolidovaný čistý zisk | ČSÚ | ECN | Ursula von der Leyenová | Fitch | Internetové společnosti | Daňové zatížení | Finance | Čína | Omezení dodávek | Stres | Platforma MT4 | Prodávající | Prostor pro pokles | Reálné příjmy obyvatelstva | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Carsten Brzeski | Růst světové ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Photon Energy | El Salvador | Turecké liry | Babišova vláda | Konfluence | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Vysoké dividendy | Růst úroků | Počet bankrotů | Psychologie | Úrokový diferenciál | Jednání vlané hromady | MultiCharts | Petrus | Republikáni | Czechoslovak Group | Inflační očekávání | Globální poptávka | Osobní výdaje | Zprávy z Fedu | Index pražské burzy PX | Výsledek zahraničního obchodu | Expobank | Růst spotřebitelských cen v Německu | Index Exportu | GfK | GIC | Zasedání Bank of England | Line | Zvýšení produkce | EGAP | CFIG | Strojírenské firmy | Premiér Babiš | Americké banky | Antivirové firmy | Správkyně Sberbank CZ | Globální trhy | Obchodování na měnových trzích | DSTI | Rozpočtové politiky | Výroba elektřiny | Invaze | FT | Kancléř Olaf Scholz | Meziroční inflace v ČR | Ichimoku Kinko Hyo | Denní pokles | TA3 | Bulharsko | Investor | Průměrná mzda | Ziskový trader | Dolarové sazby | DNO | Obchodovat | EUR/MWh | Korelace měn | Dnešní čísla | ÚKZÚZ | Pokles trhů | Měnové trhy | Poskytovatelé likvidity | Situace na trzích s energiemi | Analytik J&T Banky | Reporty | YIT | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Investiční web | Wüstenrot | MetaQuotes Software Corp. | Colt CZ Group | Tisková zpráva | Hospodářský růst | Vydělávat peníze | Prezident Fedu | Bankovní rada České národní banky | Tržní sazby | Podíl obnovitelných zdrojů | Největší americká banka | Vyšší daně | Technologický Nasdaq | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | Cena ruské ropy Urals | Spotřebitelské ceny v Česku | Stavební výroba | Akcie Gamestop | WTI | Bohumil Trampota | FinTech | Zvýšené úrokové sazby | Nárůst tržeb | Bod | Miliardy korun | RBI | Čas na nákup | Podmínky na trhu | Jan Hamáček | Aliance | Pokles zásob | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Silnější koruna | Uchovatel hodnoty | Investiční výdaje | PRIBOR | ArcelorMittal Ostrava | Paládium | Záhada | Jihokorejská společnost | Poslanecká sněmovna | Spready | MIFID | Obchodování s měnami | Získané peníze | CVVM | Únorová inflace | Tweet | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | Turistický ruch | Státní stavebko | Trading | Prohloubení deficitu | Elektřina v ČR | Nord Stream | EMU | Vývoj měn | Komise v přenesené pravomoci | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Ředitel skupiny PPF | GlassNode | Předseda poslaneckého klubu | Ziskovost | OCI | PMČR | Payrolls | Kapitálové trhy | Zadlužení firem | Bankéři | Uhlí | Sázet | Zahraniční firmy | Měny regionu | Cena ropy | Porušení zákona | Změny klimatu | Šance | Plán firmy | Jaderné elektrárny | Market Scanner | Nižší výdaje | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | DSCR | Závěr roku | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Planeo Elektro | ROCE | Otevřené obchodní pozice | MinFin | Domácí měna | Vstupy do pozic | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Co je forex | Participace | DAX | Bohemia Interactive | HDP | Tisková konference Fedu | Koruna zpevnila | Profesionální tradeři | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Canal Plus | Glassnode | Daňová pravidla | Dotace | Váš trading | Extension | Tvorba Monera | Kurz USD | Kupka | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Důvěra v Německu | Mírná korekce | Recenze | Struktura | Vedení společnosti | Zkušenosti | Index PMI | Bedřich Smetana | Emmanuel Macron | Firma | Tuzemský HDP | Signály | Omikron | Obchodní kapitál | Poziční trading | Viceguvernérka České národní banky | I-Trader | Reálné příjmy | Spotřební daně | Lira | Devizový trh | Klesající trojúhelník | Načasování | Ziskový trading | Změny daní | Ether | Hlubší deficit | Bitcoin velryby | Rafinérie | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Erste | Jak vybírat akcie | Podílník | Pivovary | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | SAP | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Oslabuje dolar | Spolkový statistický úřad | FX | Turistika | Zvýšení firemní daně | Ceny nafty | Ceny zeleniny | Turów | Pracovní trh | 0x | Výhodné investice | Dvojité dno | Nový typ koronaviru | Kalendář ekonomických událostí | RUB | Výhled České republiky | Dobrá globální nálada | Finančníci | Pohonné hmoty v ČR | Renáta Kellnerová s rodinou | Američané | Kurz | Market | Forexu | Referendum | Home Credit | Raiffeisenbank a.s. | Rudolf Špoták | Unicredit | Měsíční mzda | Double top | Pivot points | Škola tradingu | Zasedání amerického Fedu | Valné hromady | Ekonomka | Bali | Počet bankrotů firem | Rozkolísaný | Polská měna | Objem dovozu | UST | Druhá vlna | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Snížení spotřební daně | Thomas Schäfer | Rozhodování | Menší poptávka | Facebook | Inskol | Fiskální balíček | Ruský ministr financí | Rizika vyšší inflace | Gigafactory | Hliník | Ceny pšenice | Jak se stanovuje cena elektřiny | Liberty Steel | BH Securities | Active Trader | Radek Jirků | Dolarový dluh | Francouzský CAC 40 | Město Bitcoin City | Dolar | Fibonacciho retracement | Demo účty | Vývoj ceny kávy | Greensill | Společnost Philip Morris ČR | Kukuřice | Debata | Španělský premiér | NortonLifeLock | Rumunské úrokové sazby | Deficit státního rozpočtu | Konec zdražování | Objem vkladů | Kryptotransakce | GFG Alliance | Paolo Gentiloni | Pravidelný příjem | Měď | HCBV | Ekonomický institut | STV Group | Proinflační | Stock Spirits | Hodnoty měny | Dodávky suroviny | Euro | Evropská investiční banka | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Rozvrat státních financí | Holding Czechoslovak Group | Akcie na pražské burze | AUD | Těžba lithia | Huť Liberty Ostrava | Datový kalendář | Naše prognóza | Byznys | Municipality | Agentura DPA | Fnac Darty | Nálada na globálních trzích | Tenza | Domácí data | MALL | Místopředseda představenstva | Přerušení dodávek ruského plynu | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Statistiky z eurozóny | Plynárenský gigant | Profi obchodní systémy | Propad cen akcií | Prima | Úřad práce | Akcenta Miroslav Novák | Kypr | Citigroup | Rozkolísanost trhu | Forex asistent | Christine Lagarde | Index VIX | Hospodářství | MIB | Stagflace | Africké země | Nákup nemovitostí | Výnosy státních dluhopisů | Indikátor důvěry | Ziskové obchodní strategie | Vypuknutí pandemie | Etoro | VPS | Nastavení grafů | Zastavení dodávek | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | EV | Zpomalení růstu | EBITDA | Obchodovat na forexu | Obchod | Ohlédnutí | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Řízení peněz | Navýšení úrokových sazeb | Televizní studio | Pozitivní trendy | Dovozní ceny | VIP seminář | Vývoj na akciových trzích | Banka JP Morgan | Reinold Geiger | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | Ceny pohonných hmot v ČR | Amcor | ROI | Zveřejněná domácí data | Hlavní ekonomka | Výhodný nákup | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Fibonacciho úrovně | Asijské akcie dnes | Rada ČNB | Nižší ceny | EU | Ekonomická krize | Casinos Austria | Cenové stability | Volatilita akciových trhů | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Měna euro | Cigarety | Portfolia | Tesla | Akciové portfolio | Růst důvěry | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Zavedení EET | CETIN | Conseq Investment Management | Precedens | NN Group | Obchodované instrumenty | Expert | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Obchodování s Bitcoiny | Energetické firmy | W.A.G Payment Solutions (Eurowag) | Ekologie | Teplé počasí | Světové finanční krize | Týdenní zpráva | Počty nových případů | Dopad na předpovědi | Členské státy EU | Gate | Odborníci České spořitelny | Týden na akciových trzích | Veřejné zadlužení | Americké ceny | Samsung | Recese | Index strachu | Rafinérie v Litvínově | Sono Motors | Daně na cigarety | Vyjádření představitelů | Poradce premiéra Andreje Babiše | Porovnání meziroční inflace | Úrokové sazby ČNB | Emisní povolenky | Tlak na růst inflace | Mzdový růst | ASML | Záloha | Švýcarský frank | Renault | Německý ZEW index | Turistické sezóny | Capital Partners | Erdogan | Měnová politika ČNB | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | xStation 5 | Správa železnic | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | VET | Společnost IHS Markit | Hargreaves Lansdown | Společnost EDF | Nižší DPH | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Tencent Holding | Inflace v Německu | Sekce měnové | Miliardy | Allegro | Sev.en | Symetrický trojúhelník | Petr Kellner | Investiční nemovitosti | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Manažerka | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | František Táborský | Komerční banka | Štěpán Křeček | Snížení úroků | Internetové firmy | Globální pandemie | Nakupovat | Sazka Group | Mazars | Know-how | Dceřiná firma | Evropská léková agentura | Frank | Skupina CZG | Ministři | Prudký propad | ERM | Ekonomické teorie | Cenový strop na ruskou ropu | Kapitálové výdaje | Negativní nálada | Pin Bar | Kurz eura | Pivot Pointy | Zpráva z amerického trhu práce | Pokračující krize | Členské státy | Objem investic | Jak chránit úspory | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Dlužníci | Škoda ENYAQ | Rozpočtové schodky | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Zbrojovky | Pivovary CZ Group | Celkový světový dluh | Britské národní loterie | Společnost Allegro | Dieselgate | Změna sazeb | Patria Finance | Volatilita na finančních trzích | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Celkové daňové příjmy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Washington | Unipetrol | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Srbsko-americký ekonom | Co je to forex | Meziroční míra inflace | Přebytek bilance | Index důvěry | Měnový kurz | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Daňové přiznání | Břidlicové ropy | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Embargo EU | Dluhy českých domácností | Analytik Komerční banky | Úspěchy | NEST | Kiwi | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | AXA | Kancléřka Angela Merkelová | Cena surové ropy | Rostoucí inflace | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Způsoby obchodování | Předpokládaný vývoj | Vlády | Investování | Allianz Trade Dalibor Trojek | Očekávané události | Svíčkové formace | Caixin | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Kotační výbor | Společnost ČEZ | Projev šéfa Fedu | Booking | Plánování | Blockchain | Cena elektřiny | Intradenní obchodník | Agentura Fitch | PMI indexy | Předpovědi | Vlna výprodejů | Bondy | Martin Novák | DPH u zemního plynu | Skupina Smartwings | Mince | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Silicon Valley | Ministr financí | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Ticker | Střadatelé | Western Union | Nájemné v Česku | Adidas | Pokles sazeb | Financování státního dluhu | Odvětví | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | Automobil | Finanční společnost | Plán obnovy | Švýcarská společnost | Reorganizační plán | Růst průměrné mzdy | Oslabení | Média v Polsku | Dnešní kurz | Střední podniky | Časový rámec | Míra inflace | Prognózovaný vývoj 3M PRIBOR | Fyzické zlato | Letecká doprava | Windfall tax | Ceny benzínu | Platforma | Americké firmy | Evropský statistický úřad | Vládní bondy | Energetika | Zdražování ropy | Manufacturing | Etnetera | Daňové příjmy státu | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena surové ropy Brent | CNN | Negativní zprávy | Sebevědomí | Akcie společnosti W.A.G Payment Solutions | Ekonomický výhled | Platební systém | Zlaťáky | Nařízení | Zisk Komerční banky | SWIFT | Sazba hypoték | Jak obchodovat | Akcie automobilky Tesla | Nemovitostní trh | Schodek | Prezident Petr Pavel | BTC | Doporučení Koupit | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Forex Factory | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Ondřej Šmakal | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Finanční polštář | Penzijní společnosti | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Raiffeisen Bank International (RBI) | Angola | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Výrobci elektřiny | Centrální bankéři | Očekávané výsledky | Rychlé šíření viru | Míra inflace v Turecku | Použití v tradingu | Firma Avast | Kiwi.com | Napjatá situace | Akciové futures | Šéfka ECB | Rhodium | Pyramida | Trhy v USA | Crowdfundingové platformy | Výrobní závody | Obchodní styly | Airbus Group | Výrobní inflace | Tempo růstu | České mzdy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Snížení daně | Bankovnictví | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Natland Group | Pohonné hmoty | Aplikace TikTok | Nadhodnocení | Zrušení daně z nabytí | Ministerstvo dopravy | Zpracovatelský průmysl | Statistika | Divergence | Biliony | Cena cukru | Zdražování energií | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Pokles realitního trhu | Odkup vlastních akcií | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Struktura HDP | Staropramen | Loterie | Omezení těžby | Forexový trader | Zadávání spreadu | Světové ekonomické krize | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Rostlinná výroba | Saúdové | Opatření na pomoc firmám | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Přístup k tradingu | Hospodářské soutěže | Invaze Ruska | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Investiční skupina | Obavy z omikronu | Gernot Blümel | Bankovní unie | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Ceny komodit letos | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Spojení | Ekonomické výhledy | Cykly | Klíčový okamžik | Long | Rally | Bankovní rada | Banka | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Pojišťovna | Futures na VIX | Macron | Výrazný propad | Pandemie | CPI Property | Parametry obchodu | Zasedání České národní banky | ČT Jan Souček | Členství v EU | Bonusy | Modrá pyramida | EP Global Commerce (EPGC) | Internetový obchod | Výplatní poměr | Fischer | Ruský Gazprom | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | Pražský městský soud | Pokles inflace | Výběr spotřební daně | Ekonomické krize | Fundamentální analýzy | Začátek výsledkové sezóny | Inflace v Evropské unii | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Live trading | Vývoj finančních trhů | GEVORKYAN | Zasedání centrální banky | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Dubnová inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Věřitelé Arca Investments | Jednoduchý klouzavý průměr | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Čínské firmy | Business | J&T Capital Partners | Evropští investoři | Vladimír Pikora | Identifikační číslo | Meziroční inflace | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Objem úvěrů | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátory | Dun & Bradstreet (D&B) | Sev.en Global | Odhady HDP | Prognóza Ministerstva financí | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Překvapení trhu | Obchodní příkazy | Algoritmus | Rozhodný den | Omezení DSCR | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Investments | Ropovod TAL | Martin Durčák | Veřejný dluh | Free Market pražské burzy | Jan Procházka | Začít obchodovat | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poptávka investorů | Řešení energetické krize | 1D | Kurz rublu | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Bankovní účet | Helena Horská | Nový stavební zákon | ČBA | Cenové patterny | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Průmyslový sektor | CZG - Česká zbrojovka Group | Zdravotnictví | NextGeneration EU (NGEU) | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Výnosnost | Pivoty | Ministryně financí | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Pravděpodobnost hospodářské recese | Ekonom Komerční banky | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Dodávky plynovodem | | African+Eastern | Německý statistický úřad | Smartwings | Pochybnosti | CEE | Omnipol | Intradenní trader | Výsledek voleb | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Konfederace | Nemovitosti v Česku | Zveřejnění výsledků HDP | Risk Reward Ratio | Členské země | RTL | Zákonné platidlo | Seat | Sierra Chart | Pandemická situace | Trinity | Mini loty | Nájemní bydlení | Stratég | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | ISM ve službách | Členské země Evropské unie | Vývoj ceny hliníku | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Přírodní katastrofy | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Životní minimum | Sentiment | Biliony USD | Order | Zhoršení pandemie | Dnešní statistiky | Kurzové riziko | Částečný úvazek | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Silná konkurence | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Akcionáři Avastu | Největší pokles | Politika | Europe 1 | Investiční platformy | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Jiří Paták | Nálada na trhu | Makro Cash & Carry | Riziková aktiva | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | YIT Stavo | Vyjádření analytiků | L'Occitane International | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Obchodní hodiny | Ceny průmyslových výrobců | Konsensus trhu | Josef Dudek | Stop-Lossy | Hráči na forexu | Zisk z obchodování | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Novinky.cz | Dodržování pravidel | Per rollam | Promsvjazbank | Martin Gürtler | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Země OECD | Karel Komárek | Velká Británie | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Rekordní propad | Zasedání FED | Double bottom | Vývoj trhu | České aerolinie | Pokles průmyslové výroby | Plátcovství DPH | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | WeDo | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Zlatá horečka | Klaus Zellmer | Obchodní přístupy | Kovidová vlna | Garanční systém finančního trhu | Přilákat investice | CAR | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Dna | FAO | Indie | Nákup zlata | J&T Banka | Sabotáž plynovodů | Bilance zahraničního obchodu | Zátěžové testy | Nákupy | Implikovaná volatilita akciových trhů | Měnové páry | Petr Dvořák | Měnové politiky | EdF | Výrazná inflace | Huť Liberty | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Hlavní rizika | Jihomoravské firmy | Přísná měnová politika | Koncern Volkswagen | Předstihový ukazatel | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Živobytí | Ekonomika | Vasky | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Pohyb ceny | Augsburger Allgemeine | Zklidnění situace | Baterie | Výnosová křivka | Internetová firma | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Fiskální strana | Hospodářské noviny | Karanténa | Růst cen v Německu | Petr Mašláň | Zlevnění ropy | Pandemický program | Automobilka BMW | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Očekávání pro rok | Varianty koronaviru | Proinflační působení | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Spořící účty | Poradenské společnosti | Jiří Šimáně | Americký kongres | Ceny zlata | Výplaty dividend | Živnostník | Výhled | Operátor O2 | Velmi volatilní | PPF Renáta Kellnerová | Timeframe | Jan Kovalovský | České akcie | Prodejní cena | Analytik skupiny | ZEN | LVMH | Erste Group Bank | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Nastavení sazeb | Americký trh práce | Obchodní účet | Finanční televize CNBC | Analytik GfK | Obchodní myšlenky | Colt CZ Group SE | IfW | Přísná opatření | Cardano (ADA) | Cena cukru na burze | Výrazné zvýšení daní | Embargo | Japonská ekonomika | Hedge fond | Vysoké ceny | Economist | Hry | Porovnání vývoje cen bytů | Digitální daň | Glapinski | Seminář | Očekávaný růst | Zlevnění potravin | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Německá koalice | ONE | Propouštění | Sympozium v Jackson Hole | Prezident Nayib Bukele | Trendové čáry | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Scalping | Sentix index | Private equity | Česká inflace | Zaměstnanci | Meopta | Naše ČESKO | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Lumius | ČNB dnes | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Banka Creditas | Provoz britské národní loterie | Inflace ČNB | Nízké ceny ropy | W.A.G Payment Solutions | Burza dnes | Zlaté rezervy | Vývoj rumunské meziroční inflace | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Full-time trader | Jiří Šmejc | Insider | IQOS | Největší ekonomika | Mojmír Hampl | Fibonacci | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | Síkela | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | Eurokomisař pro hospodářství | Comfort Finance | Týdenní výkon | Investiční společnost CVC | Antivirové společnosti | Epidemie nemoci | Bílý dům | OSVČ | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | USA inflace | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Společnost PPF Telecom | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Chop | PMI za leden | Chuť nakupovat nemovitosti | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Počet nakažených | Poptávky po ropě | CAD | Nákup bitcoinu | Spread | Vzdělávací materiály | Iniciativa | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Návrh rozpočtu | Zisková strategie | Pension Plan | New York | Místní rozvoj | ProSieben | Realitní bubliny | Finanční nezávislosti | Swing | CSG | Finanční údaje | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Dřevo | Deeskalace napětí na Ukrajině | Krize | Mizata | Obligace | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Realitní transakce | Digital ringing signatures | Přeshraniční obchod | European Metals Holdings | Bitcoin město | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Euro včera | Životní styl | Epidemie koronaviru | Daňové zvýhodnění | Německé tovární objednávky | Korea Heavy Industry& Development | Ceny XMR | Protipandemická opatření | Podání přiznání k dani z příjmu | Synot | CMI | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | Zlotý | Vysoké ceny ropy | Britské loterie | AOS | Exotické měny | EURCHF | Společnost GEVORKYAN | Spotřební daň z pohonných hmot | Míra inflace v eurozóně | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Zkrachovalé společnosti | Panasonic | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Navyšování cen | Constellation Brands | Pozitivní očekávání | Výhled veřejných financí | Meziroční míra inflace v eurozóně | Elektronická evidence tržeb (EET) | Slabší kurz | Zcash | DIESEL | Majoritní akcionář | Hypomonitor | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Bilance rozpočtu | Komodity | Trhy | Obchodní řetězce | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Deeskalace | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Prazdroj | Zrušení superhrubé mzdy | Sazby | Nadnárodní korporace | Americké výnosy | Mezibankovní | Akcie Tesla | ODS | Stock Spirits Group | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | Bezpečnost | Průmyslníci | HN | Společnost CVC | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | Hypoindex | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Guvernér Rusnok | Studie poradenské společnosti | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | Peníze z EU | Společnost Rohlik | Exponenciální klouzavý průměr | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Šíření varianty omikron | Investice do zlata | Asociace exportérů | Aptera | Výprodeje | Nové sankce | Zvýšení slevy na poplatníka | Analytik ČSOB | Parlamentní listy | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Finanční plán | Dnešní údaje | Březnová data | Slabší dolar | Cena transakce | Marian Jurečka | Technologický index | Měny | Premiér Fiala | Obchodní jednání | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Innogy | Vzestup inflace | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | L.S. Investments | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Slovensko | Irsko | Butterfly | Korporace | Regulační úřady | Energie | Analytici společnosti | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Ekonomika EU | Světové trhy | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Obchodníci na finančních trzích | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Úrokové sazby | Značný pokles | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | E.ON Energie | Pozitivní výhled | BHS Štěpán Křeček | One Ticket | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | HoReCa | Finanční sektor | Daňové příjmy | Depozitář | Oslabení eura | Rada ČTK | Státní veterinární správa | Break/Even | Katastrofy | David Marek | Šíření koronaviru | Silný pokles | Renáta Kellnerová | Ichimoku | Harmonic trading | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | EP Global Commerce | Česká zbrojovka Group SE | Sympozium | Karanténní opatření | GE Renewable Energy | CV90 | České maloobchodní tržby | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Zeekr | Hlavní trh | Evropské továrny | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Ceny realit | Penta Real Estate | Jan Souček | Jednání ČNB | Důchodový systém | Nákup nemovitosti | Martin Ulčák | Obchodování na burze | Finanční trh | Předsevzetí | Náklady spojené s transakcí | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | FOMC | Algoritmické obchodování | JPMorgan | Realitymix | Politické fráze | Firma Wienerberger | Nová vláda | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Pracovní síly | Český statistický úřad (ČSÚ) | Objem zakázek v německém průmyslu | Deloitte | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Eni | Cena komodity | Joe Manimbo | DRFG | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Central Group | Patria.cz | Automatický obchodní systém | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Předseda poslaneckého klubu ODS | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Pivovar Budějovický Budvar | Předčasné volby | EIA | Americké akciové indexy | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Začínající hospodářský propad | Obchodovat s cennými papíry | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Vládní populismus | Miliardy USD | Snižování daní | Fixní kurz | Poradce | Vicepremiér | ADA | Reálné úrokové sazby | FAST | Daňový úřad | Obchodní den | Další růst sazeb | J&T Patrik Tkáč | Cílová cena | Zkušenost | EFE | GBP/EUR | Invaze ruských vojsk | Signál | Bankrot | Írán | Zdražování | S/R zóny | Protiepidemická opatření | Daňový balíček | Pozemky | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Development | Poslední den obchodování | Britská vláda | Analytik portálu | ADP | Gazprombank | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Úbytek | Ekonomický propad v Česku | Pracovní den | Ropy | Liberty Ostrava (LO) | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Úspěšné obchodování | EET | Singapur | Míra úspor | Polská společnost | NFIB | CNY | Člen bankovní rady | Zrušení stavebního spoření | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Záchranný balíček | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Kurz koruny vůči euru | Obchodní systémy | LTV | CBC | Časové rámce | Důchody | Likvidní | Jaderná elektrárna | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Maloobchodní tržby v USA | Obchodujte | Milan Vaníček | Zboží z Číny | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Colt | Zvýšení volatility | Implikovaná volatilita | Akcionáři Monety | Úrokové diferenciály | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | General Atlantic | BlackRock | Jan Kranát | Ukončení války | Jak Monero ochraňuje soukromí | Utažení měnové politiky | Fondy kvalifikovaných investorů | Sporting Products | Vysoká volatilita | Tkáč | Pobřeží slonoviny | Oprav dům po babičce | Penta | Očekávaná inflace | Wood & Company | BMW | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Bezpečné měny | Non-Farm Payrolls | Kniha forex | BNP Paribas Personal Finance | Kupci | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Špatná data | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Volatilita | Rozpočtové příjmy | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Cena ropy v korunách | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Polské veřejné finance | Slovník pojmů | Beneteau | Kompenzace | Rishi Sunak | ČVUT | CPI Property Group | Burze | Eura | Tisková konference | Přijetí kryptoměn | Prudký pokles cen | Schodek rozpočtu | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Africký mor | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Akcie Erste Group | Dluhopis | Britský FTSE | Obilí | DIW | Posilování USD | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vrcholoví manažeři | Ceny stavebních prací | Sentiment na finančním trhu | Our Media | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Úrokové swapy | Leverage | VIX | Inflační data | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | Stock Exchange | Růst | Koronavirová opatření | Česká národní banka | Objem obchodování | Objem zakázek | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Juniorská škola tradingu | Michelin | Polská centrální banka | RegioJet | Akcie ČEZ | EP Commodities | Pojišťovací společnosti | Ceny výrobců v USA | Inflační výhled | Příjmy | Zvýšení daně | Aktuální prognóza ČNB | Rusko a Ukrajina | NGEU | Vlastníci nemovitostí | Jak obchodovat na trhu | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Výsledková sezóna v USA | Geiger | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | CzechTrade | Měnový výbor | Parlament dnes | Výnosy amerických státních dluhopisů | Stravenkový paušál | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | BIDU | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fúze | Růst průmyslové výroby | Index | Svíčková formace | Daňový příjem | Akciový trh | Wall Street Journal | Cenový pokles | Pohyby kurzu | Holdingové společnosti | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Merkelová | Poradenské služby | Lockdown | Cenový index | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Anton Tabach | Token | Fundament | Vision 2030 | Eva Zamrazilová | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Vista Outdoor | Nejvyšší deficit | Spotřební daně na cigarety | ÚRS | Thermo Fisher | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Veba Broumov | Prognózovaný vývoj | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Tuzemská měna | Arca | Nová sazba | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | EC Investments | Návratnost investice | Zhoršení epidemické situace | Úvěrové linky | Cenu plynu | Květnový růst | Tržby ve službách | Tuzemské automobilky | Náklady na dluh | LOGeco | Americké statistiky | Jednání vlané hromady ČEZ | Technická analýza na forexu | Zisk na akcii | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Dnešní zprávy | CentroCreditBank | Výběr daní | Zpravodajské události | Nižší úrokové sazby | Kurs koruny | Fibonacci trading | Conchagua | Saudi Aramco | Šíření nákazy | Návratnost | Úrokové sazby v Polsku | Oděvy | Celkový objem úvěrů | Finanční možnosti | Mzda | Výzkumný ústav | Evropský datový kalendář | Express | Křížové měnové páry | Průmyslová výroba v září | Investiční doporučení | Mistrovství světa | Správný money-management | Státní kasa | Snížit úrokové sazby | Daně z nemovitosti | Bankovní asociace | Poldi | Koronavirus | DPH u jídel | Klimatický plán | Výrobci aut | Ges Group | Resolution Foundation | ENEL | Telenor Real Estate | Analýza | Tisková konference šéfa Fedu | Obchodování na globálních trzích | Americká obchodní bilance | Zemědělské suroviny | Krize na Blízkém východě | Petr Kymlička | Rakouská centrální banka | EP Power Europe | Inflace v Německu v květnu | CETA | Černá díra | Deflační vývoj | Nominální dluh | Fairmont Hotels & Resorts | Comfort Finance Group | Výzkumný pracovník | FX společnosti | Vypnutí Nord Streamu 1 | Obchodovat s akciemi | Míra nezaměstnanosti v březnu | Předsedkyně Evropské komise | PPF | Put | Celoroční projekce | Japonský parlament | Mezinárodní ratingové agentury | Země eurozóny | Rušení objednávek | Mzdově-inflační spirála | První odhady HDP | Navyšování mezd | Okénko trhu | Renaissance Capital | Dluhopis Republiky | Stresové situace | Medvědí formace | Výprodej dluhopisů | Ondřej Hartman | Růst cen průmyslových výrobců | Sartorius | Poradenství | Daň z nabytí nemovitosti | Forex robot | Zhodnocovat kapitál | Société Générale | Ekonom BH Securities | Vlna omikronu | Czech Credit Bureau | Spuštění AOS | Investice do realit | Skupina Sazka | Rostoucí mzdy | Výkon českého průmyslu | Instrumenty | Halving | Korunové úrokové sazby | Německá nezaměstnanost | Ministr obchodu | Nemoc COVID-19 | Vlastnictví | CDU/CSU | Psychologie obchodování | Jan Večerka | Čerpací stanice v ČR | KKCG | Spotřební daň z nafty | Luxent | Správa | Produkce ropy | Zemědělský svaz ČR | Pohyb ceny XMR | Příprava na obchodování | Ziskové obchodování akcií | Protiinflační opatření | Vzestupný trend | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Zlevňování ropy | Jesika Schopper | Zdanění firem | Závazek | Dušan Kunovský | Největší finanční trh | Pokročilé funkce | Ceny ropy a zemního plynu | Ferrari | Asos | Kuny | Světový dluh | Vzdělávací videa | Skutečné peníze | CVC Capital Partners | Peníze na finančních trzích | INDO Defence | Dun & Bradstreet | Ceny producentů | Státní příspěvek | Stimul | Euro vůči americkému dolaru | Rezistence | Lednový růst spotřebitelských cen | Reakce ČNB | Repo sazba ČNB | ProSiebenSat.1 Media | Marika Čupa | Historie se opakuje | Pád cen ropy | Rekordní růst | Sociální demokraté | Blahobyt | Abbott Labs | Vývoj české inflace | Kantar | Analýza Cyrrus | Německé potraviny | Ekonomická analýza Moore Czech | Rozklad meziročního růstu inflace | Boris Schlossberg | Odhad růstu ekonomiky | Netflix | Deník tradera | Poptávka po ropě | Akcie Photon Energy | Výraznější impuls | LNG terminály | Prezident Salvadoru | Zdražování cen | České Radiokomunikace | Obchodování na forexových trzích | Ziskové obchodování | Carvago | IBAN | Situace na komoditních trzích | Elliottovy vlny | Prezidentská debata | Pivovary CZ | Daimler | Fond Hartenberg | Meziroční míra inflace v Turecku | Nákup aktiv | Evropská průmyslová produkce | 5G | Pronájmy | Pokles reálných mezd | Komerční nemovitosti. | Základní úroková sazba | Ondrášovka | Scalpingové obchody | City | Futures v Evropě | Tagesspiegel | Pedro Sánchez | Záložna | MUFG Bank | Osobní konzultace | Posílení | Asijská finanční krize | CNBC | Mobilní operátor | Slábnutí koruny | Trigema | Největší banky | Výhled úrokových sazeb | VIP zóna | Člen bankovní rady České národní banky | Pracovní místa | Měny v regionu | Obchodování na devizových trzích | Nejdůležitější ukazatele | Nižší daně | Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře | Světlo na konci tunelu | Sehnání nájemců | Dubaj | Markit | Vakcinace | Vývoj dolarového indexu | Kontrakt na burze | Situace na americkém trhu práce | Vstup na burzu | Viceguvernér ČNB | EURUSD | Sodexo | Nová varianta covidu | Skupina EPH | O2 | Pivovar | Krok za krokem | Vzdělávat se | Rozhodnutí americké centrální banky | Cenový skok | Markus Söder | Růst deficitu | Sezónní vlivy | ČSOB | NFP | Béžová kniha | Předčasné splacení hypotéky | České předsednictví | Malý kapitál | Index agentury Bloomberg | Řídit riziko | Vít Hradil | Jakub Němec | Unie | Ekonomika USA | Ton Kwan | Nasdaq Composite | Výkon | Ovocnářská unie | Analytička | InterContinental | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Rozdělení zisku | Psychologické hladiny | Propad investic | Vysoké úrokové sazby | Zasedání FOMC | Trpělivost | Spotřebitelské ceny v ČR | Mutace omicron | Investovat | NFP report | Komoditní | Německé maloobchodní tržby | Zlaté slitky | Měnový výbor ECB | Vývoj státního rozpočtu | Psychologický deník | Norsko | Mitsubishi UFJ | Realitymix.cz | Czechoslovak Group (CSG) | Události tohoto týdne | Ekonomické stavby | Účastníci forexu | Statistická arbitráž | ATRIS | Expanzivní fiskální politika | Sazby Fedu | Prodej vozů | Snižování nákupu aktiv | Seznam.cz média | Ziskový obchodní systém | Mozek | Ekonomický růst | Baterie do elektromobilů | Pevné terminály | Americký index | Radek Špicar | Globální vývoj | Speciální daně | Čeští centrální bankéři | Praní špinavých peněz | Home Credit & Finance Bank | Bisnode | Krize na energetickém trhu | Supporty a rezistence | Solidní růst | Šéf Bílého domu | Rockaway Capital | Úvěrová pojišťovna | Populismus | Indikátory volatility | Směnné kurzy | Americké centrální banky | Velké firmy | Národní centrální banky | Skupina Home Credit | Zemědělské půdy | Zdravotní péče | Průmyslové odstávky | Omicron | Expertka | Český PMI index | Synot Invest | Výdaje státního rozpočtu | Ziskovost AOS | Globální nálada | Platební neschopnost | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Ruské společnosti | Zprávy z pražské burzy | Německý zahraniční obchod | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | ADR | Ladění AOS | Plovoucí LNG terminály | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Úvěry v eurech | Dobré výsledky | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Reakce centrální banky | Důvěra v českou ekonomiku | Žebříček nejbohatších Čechů | Akciové burzy | Vliv na ceny | Nadnárodní společnosti | ZSSK | UBS | UGO | Konfluence více faktorů | Úvěrové aktivity | Inflační situace v ČR | Technologický holding | René Musila | České koruny | Rekordní ceny | UNCTAD | PPF Jiří Šmejc | Banka UBS | Radek Dvořák | Hospodaření státu | Koncové ceny | Biofarmaceutické společnosti | Vyšší mzdy | Víkendové gapy | Vysoké ceny energií | Růst cen plynu | Vakcína | Zdroje energie | Inflační tlaky v české ekonomice | Předpověď | Semináře pořádané FXstreet.cz | Firemní úvěry | Vakcína a covid | Řecká vláda | DJIA | Macquarie Asset Management | Konec roku | Recese v Evropě | Výkonnost | Obchodní války | Polský PMI | Asie | Monero | Genesis Capital | Německý autoprůmysl | Česmad Bohemia | Jana Mücková | MFČR | Automobilky | Snižování sazeb | Elektrické vozy | Nejziskovější | Počet nemocných | Vyšší ceny ropy | Úvěrový program COVID | Bilion | CITIC Dicastal | Carry trade | Výsledky společnosti | Výhody obchodování | Švédská vláda | Intervence ČNB | Stavebko | Sazby na hypotékách | Philip Morris ČR a.s. | Hospodářské výsledky společnosti | Dlouhodobé obchodování | Výrobce munice | Silky Zdeňka Porybného | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Přehled | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Plyn | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Didier Pfleger | Sójové boby | Zdeněk Nekula | Guvernér Glapinski | London Stock Exchange | Zadlužení státu | Hospodaření | Ekonomický model | Futures | FXstreet.cz | FinGO | Evropský statistický úřad Eurostat | Martin Vohánka | Title Transfer Facility (TTF) | Osobní příjem | Jan Bureš | Dopady koronavirové krize | Růst cen ve výrobě | Pokles ceny | Základní potraviny | Zdražení ropy | Parlamentní volby | Skupina Kofola | Měsíční data | Nemovitosti | CHF | Tlaky na růst mezd | Jat Tehnika | Lednová inflace v USA | Mezinárodní skupina | HEPI | Jiří Gavor | Branko Milanović | Vysoká cena | Nexen Tire | Opční bariéry | Obchody | Dezinflační proces | Ekonomika ČR | Český rozpočet | Sběratelé | Dění na Ukrajině | Mutace viru | Americká data | Výrazný přebytek | Výsledek hlasování | PX index | Podpora | Výroba automobilů | Balík opatření | Koš | Akciový index | Investiční mince | Médea Group | Jan Rožek | Backtestování AOS | Martin Kupka | Tendr | Euro k dolaru | Zlepšení | Akciový index Nasdaq | Velké americké banky | Finanční úřad | Měnové obchody | Německé volby | Rakouská vláda | Strop na ruskou ropu | Vývoj rumunské úrokové sazby | Automatické obchodní systémy (AOS) | Medián | Dividendy ČEZ | Bohemia Energy | Česká firma | Portfólia | Bankovní tradeři | Sněmovní volby | Rozkolísání trhů | Marek Španěl | Aleš Michl | Město Bitcoin | GME | Manažeři | JDE | Jak obchodovat na forexu | Očekávání trhu | Německá energetická společnost | Ekonomie | Sada dat | Francouzská společnost | Vivendi | Úvěrový program | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | Automobilka Hyundai | Symposium v Jackson Hole | Vládní balíček | Celková průmyslová výroba | Rumunská centrální banka | MJ | Polský premiér | Zrychlení růstu | Surové ropy | Markéta Šichtařová | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | XXX Lutz | Senátní volby | Akumulace | Ekonomické zpomalení | PFR | Cenové výkyvy | Výstupy z obchodních pozic | Podstatné kurzotvorné zprávy | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Průzkum ČSÚ | Skupina ČEZ | Německý ukazatel | Vyrovnat ztráty | Poziční obchodování | Jak se stát forexovým obchodníkem | Baby Direkt | Pokles spotřebitelských cen | Makléř | ENA | Americké úrokové sazby | Zisk skupiny ČEZ | Profesionální obchodník | Index nákupních manažerů ve výrobě | PIE | Nvidia | Státní dluhopisy | Varianty covidu | Wynn Resorts | Příjmy a výdaje | e& | CL | E-commerce | Index nákupních manažerů (PMI) | Poradce premiéra | Zadlužení | xStation5 | Supporty | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Hotovost | Čínská společnost | Německo | Cenotvorba | Růst ruské ekonomiky | Navýšení sazeb | Japonská centrální banka | Hlavní ekonom | CEFC China | Spojené státy americké | MT4 | Samou | Kartel OPEC | Kurzy měnových párů | Insolvenční návrh | Varšava | Markéta Fišerová | Cardano | GEN | Ekonomiky zasažené krizí | Stagflační vývoj | Zisky na forexu | CzechToll/SkyToll | Novodvorka | Kostarika | Vládní pomoc | Vice | Emerging markets | BRIC | Aleš Hála | Největší kontrakt | České dráhy | Diamantová formace | DPH v Německu | Moravský Peněžní Ústav | Vstupu do EU | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rizikový profil | Ceny v eurozóně | Soudní dvůr | Hrubý domácí produkt České republiky | Telecom | Růst ceny ropy | Nové daně | Snižování rozvahy Fedu | Závislost | Scénáře vývoje české ekonomiky | Ruská ropa | PEPSICO | Vrácení daně | Meta Platforms | Pokles světové ekonomiky | Paweł Majtkowski | Hodnota Monera | Aktivní trader | AOS forex | Nejvýraznější propad | Objem úvěrů na bydlení | IG | XTB | Dopad na finanční trh | Uptrend | Splatnost | Rodinné rozpočty | Vzdělávací webináře | Dlouhodobý investor | Vklady a výběry | Prognóza IE | Protiruské sankce | Oživení ekonomik | Pšenice | Vývoj německé ekonomiky | Algo trader | Kolaps HDP | Zpřísňováním měnové politiky | Riziková měna | Americký HDP | Tržby v maloobchodě | France Info | Cenově mzdová spirála | Denní rutiny | Guvernér NBP | Rozvolnění protipandemických opatření | Sektor služeb | Mario Draghi | Miroslav Novák | Penta Investments Group Limited | Editis | FXstreet | Marek Dospiva | Velkoobchodní ceny elektřiny | D&B | Velcí hráči | Eastern European Media Holdings | AbbVie | Absolvování semináře | Problém s dodávkami plynu | Mzdová dynamika | Růst daní | Společnost Delta Air Lines | Ruská centrální banka | Sol | Pumpaři | Le Penová | Ústup pandemie | Dovoz ruské ropy | Byty v Praze | Vývoj vakcíny | Riziko | CITIC Group | Zlínská obuvnická firma Vasky | Platina | Akcie antivirové společnosti | Velkoobchodní ceny plynu | Investiční produkty | Daň z nabytí | Čistý zisk skupiny ČEZ | Vývoj ceny | Swiss Life Select | LEROS | Termínové kontrakty | Platidlo | Ruský ministr | Inflace spotřebitelských cen | Společnost Allwyn Entertainment | TROJEK | E-mini futures | Dluhopisové investice | Daily FX | Wise | Nastavení trhů | EPPE | Motivace | Globální sentiment | Vývoj základní úrokové sazby | Kroky ČNB | Výpočet Raiffeisenbank | Obnovení důvěry | Generali Investments CEE | DIA | Vysoké příjmy | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Vývoj ceny mědi | Dluhopisový trh | Turecký ministr financí | EK | Odhad cen | Sazby beze změny | Tomáš Sedláček | Stavební zákon | FX Trader | Aktuální prognóza | Kwasi Kwarteng | Evropské země | Krypto | Francouzský prezident | Počasí | Mediální společnosti | Akcie Volkswagenu | Co bude | Státní podpora | ČTK mluvčí | Agentura PAP | Zveřejnění zpráv | V4 | Opatření | Těžaři | Správné strategie | Platformy MT4 | Eurojackpot | Poptávka po českých státních dluhopisech | Webináře | Prostor pro další růst | Dluh státu | Akcie O2 | Oslabování koruny | Tereza Hrtúsová | Snížení DPH v Německu | Chorvatsko | Zemědělství | NJJ | Maďarská centrální banka | Bojkot | Měny vyspělých zemí | České ceny | Evropské akciové indexy | Vláda v Berlíně | WHO | Dodávky energií | Výsledky obchodního systému | Oživení německé ekonomiky | Ceny kávy | Čeněk Absolon | Ropa typu Brent | Tvorba AOS | Amazon | Velké technologické firmy | Fiskální politika | Vývoj běžného účtu platební bilance | Analytik | Přivýdělek | Ministerstvo hospodářství | Odklon od fosilních paliv | Východní Evropa | Antimonopolní úřad | Investing | Ceny v průmyslu | CoinDesk | Výhled EBITDA | Fiocchi | TWS | Oscilátory | ARD | Zastavení dodávek ruského plynu | KoroNERV-20 | Zelené energie | Evropské investiční banky | ČEZ dnes | Americké trhy | Video | EMA | Aktivita velryb | Vývoj na měnovém trhu | Společnost Saudi Aramco | Navýšení dluhového stropu | Poslanec | SEC | Technický nástroj | Evropské indexy | Stavební společnosti | Indonésie | Dosažení úspěchu na Forexu | JP Morgan | Pražský PX | Přehled o aktuálním dění | Ukončení činnosti | Proinflační faktor | Vládní úsporný balíček | Průmyslové podniky | Jestřáb | Automatizované obchodování | Mimořádná inflace | Předkrizové úrovně | Throwback | Covidové programy | Akcie PMČR | Spojené státy | Prudký růst cen | Virus | Redukce | Začít vydělávat peníze | MF ČR | Akcie GME | Daňové změny | Eurozóna | PAP | EBRD | Odrazy | Motorová nafta | CZK/USD | Statut | Vlastní nemovitost | XTB Research | Obavy z ekonomických dopadů | MF | Emise | Časový horizont | Propad koruny | Dow Jones | Dlouhodobé trendy | Vyhozené peníze | Podíl Daniela Křetínského | Expobank CZ | Ekonomická recese | Nominální růst | Vliv počasí | Pozice | Evropská léková agentura (EMA) | Akcie bank | Ministerstvo financí | Orka Ventures | Return On Investment | Nadějné zprávy | Kvantitativní utahování | Roční návratnost | GasNet | Americký ISM | London Stock Exchange Group | České zemědělství | Průměrné ceny benzínu | Biden | Nižší produkce | Budoucnost | General Plastic | Banky | Dodavatelské řetězce | ANDE | Celostátní daňové příjmy | Intervenovat | Nedostatek plynu | Cena benzínu | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Společnost Seznam.cz média | Black Friday | Podnik | tunel Blanka | Inflační šok | 737 MAX | Restrukturalizace | Papcel | Price Action obchodní strategie | Tomáš Holub | Průmysl a zahraniční obchod | Fiskální balík | News | EUR/RON | Toyota Motor Manufacturing | JPMorgan Chase | | SPD | Žlutý kov | ADX | Mluvčí ČEZ | Certifikace | Obchodování institucionálních objednávek | Slabé stránky | Nálada německých spotřebitelů | Pozornost trhu | Investovat peníze | Marta Nováková | Vývoj na dluhopisovém trhu | Fio banka, a.s. | Doporučení | Epidemie nemoci covid-19 | Společnost Aramco | Realitní skupina CPI Property Group | Rozhodnutí bankovní rady | Ocenění | Lockdowny | Zkapalněný zemní plyn | Nesoulad | Prohlášení | Prodeje | Student Agency | Španělská vláda | Politici | Jakub Rybacki | Normální člověk | Kurz EUR | Nabídka bytů | Trader | Obchodní podmínky | Finanční situace | CEFC Europe | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Cena ruské ropy | Hodnota akcií | Stavební spoření | Nové peníze | Průměrný Čech | Chování spotřebitelů | Měnový pár | Obchodní společnosti | PX Pražské burzy | Plyn pro evropský trh | Atraktivní nemovitosti | Průmyslové ceny | Tempo inflace | Obchodní styl | Výhledy | Největší ekonomika eurozóny | G7 | František Savov | Celková inflace | Varianta covidu | Obnovení růstu | Politika ČNB | Statistický úřad | Ziskové pozice | Guvernér ČNB | Kotace | Allwyn Entertainment | Ceny v České republice | Česká mlékárna | TPG | Dynamika HDP | Sláva | Potravinářská společnost | Soběstačnost | Devizy | Price Action strategie | Základní sazba | Příchod krize | Podnikání | Úroková míra | Autoprůmysl | MALL.cz | Ještěd | Letecká skupina Smartwings | Novinky | Společnost Philip Morris | Jednání kartelu OPEC | Kontrakt | Fisker | Větrná energetika | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | Česká antivirová firma | Vývoj ceny ropy Brent | Budování pozice | Ekonom | Cena barelu ropy | USA | Ladislav Bartoníček | Kupón | Denis Popov | WhatsApp | Forex roboti | NextGeneration EU | Založení účtu | Vyšší výnosy | Platba | Aktuální situace | Andrej Babiš (ANO) | Koruna oslabuje | Zvýšení limitu plátcovství DPH | Dolarové úrokové sazby | PAMP | Ropovody | Poklidné obchodování | Zlato | Novo Nordisk | Platy státních zaměstnanců | Kurs rublu | Nejvyšší kontrolní úřad | Ivo Lukačovič | Německý maloobchod | Focus | Anheuser-Busch inBev | Telenor Montenegro | Italové | Porovnání výnosů | Platební bilance ČR | Státní dluh ČR | Daň z příjmu | Zastropování cen | Zpomalování inflace | Výhled růstu české ekonomiky | Philip Morris | Příležitost vstoupit na trh | Nasdaq | Společná evropská měna | PMI index | Zpracování kovů | PMI ve službách | Náměstek ředitele | Pin Bar formace | Peníze do bank | Šíření koronavirové nákazy | Koronavirové epidemie | Volkswagen | Intradenní strategie | Evropské dluhové krize | Průměrná cena | Holding Agrofert | Odhady analytiků | MIC | Cena kávy | Michal Mejstřík | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Bloky | Michal Lukáč | Skupina Colt CZ | Spekulanti | Vlasta Pěchoučková | Currency market | Cenový vývoj | Psychologický efekt | Trh s ojetinami | Camelot | Obsah semináře | Ceny PHM | Hlavní ekonom BH Securities | Kurzová rizika | Prodej aut | Domácí poptávka | Boeing 737 Max | Server FXStreet | Leo Express | Nárůst rizikové averze | Začínáme na burze | CETIN Group | Vyšší inflace | Green:Code | Rychlé uvolnění měnové politiky | Rekordní pokles | Stochastic | Pražská burza | Nová prognóza ECB | Práce | Scaling Out | Fox | Etsy | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | PMI indikátor | Ceny nových bytů | Investice firem | Útlum ekonomické aktivity | Krizové situace | Německá inflace | DPH u elektřiny | Důvěra v ekonomiku ČR | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Polský zlotý a maďarský forint | Chivo | CZG | Průlom | Společnost African+Eastern | Aleš Sosnovský | Oživení v automobilovém průmyslu | Investment | Omezení cen plynu | Prognóza ECB | Nakupovat nemovitosti | Francouzský ministr financí | Coca-Cola HBC | Agentura Moody's | Zásobníky | Ratingový výhled | Ocelárny | Cestovní omezení | Zvyšování marží | Výraznější pokles | Průměrná hrubá měsíční mzda | Zvýšení DPH | Vládní konsolidační balíček | WISE Air | Nový blok Jaderné elektrárny | ODS Zbyněk Stanjura | OMV | Adam Glapiński | Globální obchod | Obchodní dohody | Oblasti forexu | SYNTHESIA | Konkrétní nejlepší akcie | Ministr práce a sociálních věcí | Silná koruna | Astrazeneca | Investiční účet | Počet nezaměstnaných | Návrh PPF | Evropské akciové trhy | Cestovní kancelář | Kika | Vývoj na trhu | Index piva | Generální ředitel ČEZ | Daně z příjmů právnických osob | Mauricius | Ruský finančník | Ceny v Česku | Výrazné contango | STP | Fio | Kryptoměny | Dolar vůči koruně | Forex trading | Změny úrokových sazeb | Ministr zemědělství | ONS | Největší česká mlékárna | Pawel Borys | Zbyněk Stanjura | Průměrná sazba hypoték | Prodejní ceny | Vývoj měnových párů | Šéf amerického Fedu | Ekonomické aktivity | Server HN.cz | Býčí trend | Landesbank Baden-Württemberg | Záchranný balík | Wood & Company Vladimír Vávra | Jan Frait | Napětí mezi USA a Čínou | CRIF | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Zelená energetika | Nominální mzda | Český vývoz | Vývoj české koruny | Další pokles | El País | Státní fond | Tatra Trucks | Úvěr | Investiční společnosti | Americká centrální banka dnes | Mzdy | mBank | Eurový příjem | Akcie | Christian Dürr | Úspěch | Stimuly | Daně z mimořádných zisků | Uvolnit měnovou politiku | Podzimní prognóza ČNB | Jerome Powell | Metro AG | Válečná daň | Nejvyšší výhra | Zlevňování hypoték | Reposazba | Aktivita na finančních trzích | Makro zprávy | Volby | Evropský průmysl | Analytické zprávy | Ukazatele | Moving Average | Český HDP | Ropný benchmark | Program pomoci | Miliardář | Nekonvenční měnové politiky | Umění | Členové kartelu OPEC | Vladimir Putin | Nové zákony | Kompenzační programy | ASEAN | Master Candle | Oživení globální ekonomiky | Americká burza | Zvolení Bidena | Nonfarm Payrolls | Změna daně z nemovitosti | Daniel Münich | Intervence centrálních bank | Backtestování | Index relativní síly | Země G7 | Vojtěch Benda | Next Finance Markéta Šichtařová | Británie | Dotovaná sazba | Německé obchody | Cena zemního plynu | Seznam.cz | Free Market | Vývoj indexu PMI | Průmyslová výroba v USA | Tescan | Nová auta | Vývoj jádrové inflace | Americká vláda | Zotavení ekonomik | Věřitelé Arca | Dopady pandemie | Koncern | Citelné zdražování | Indikátor ekonomického sentimentu | Automatické obchodování | USD/JPY | Pandemie v Česku | Overnight | Záporné úrokové sazby | Utržené dolary | Ceny mědi | Čistý dluh | Zlepšení nálady | Funkce platformy TWS | Měnové podmínky | Akcie Eurowagu | Dánsko | Ceny v dopravě | Belgie | Společnost S&P Global | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | ČR | Currency | Podniky | Příjmy obyvatelstva | Vyšetřování | Olaf Scholz | Analytický tým | Ukazatel EBITDA | Starší byty | Inflace v USA | Omezování nákupů aktiv | NERV | Tomáš Nidetzký | Bulharská finanční společnost | Ekonomika Evropské unie | Obchodování na forexu | Enel | Očkování | Liberty Ostrava | Zvýšení daně z nemovitosti | Burzy v Hongkongu | Antigenní testování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Downtrend
Downtrendová čára
DOW.US
Dozorčí rada
Dozorčí rada ČEZ
Dozorčí rada společnosti
Dozor nad finančními službami
Doživotní jistota
DPA
DPFO

Následující klíčová slova

DPH na základní potraviny
DPH u elektřiny
DPH u jídel
DPH u zemního plynu
DPH v Německu
DPW Holdings
DPZ
DPZ.US
DraftKings
DraftKings (DKNG.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít