Sobota 20. července 2024 15:58
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Nord Stream

img

EU se spojuje s Čínou ve jménu Green Dealu – a proti Trumpovi. Ďábelské

30.06.2024 Už v nadcházejícím týdnu mají vstoupit v platnost navýšená cla EU na čínské elektrovozy. Zatím v provizorním módu, od konce letoška definitivně. Stále tedy existuje možnost citelné redukce chystaného navýšení, nebo dokonce plného ustoupení od něj. EU v tomto týdnu přistoupila zatím jen k titěrné redukci nově plánovaných celních sazeb.
img

Cla na čínská elektroauta možná nebudou. Peking coby ústupek nabízí redukci svého cla, z níž by profitovaly hlavně německé automobilky

24.06.2024 Je stále pravděpodobnější, že EU sníží, nebo vůbec nezavede dodatečná cla na čínská elektroauta. Čína totiž nyní nově nabízí ústupek, z nějž by těžily zejména německé automobilky. Německému vicekancléři Robertu Habeckovi, který je na návštěvě Pekingu, dal nabídku čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao.
img

EU chce pod taktovkou Německa prohloubit průmyslovou spolupráci s Čínou, obává se totiž velké obchodní války s ní a i její konkurence, píše Wall Street Journal. EU tím podle listu ale dost riskuje

23.06.2024 Chystaná cla na čínská elektroauta, která jsou v plánu od příštího měsíce, nemají být – v očích Bruselu – úvodním výstřelem v obchodní válce. Evropská unie naopak tiše akceptuje vznik „eurounijně-čínského průmyslového komplexu“. V podstatě tedy již přijala fakt, že čínská elektroauta jsou natolik konkurenceschopná, že evropští výrobci – zatížení regulacemi a normami, jež nesnesou srovnání nikde jinde ve světě – proti většině z nich nemají příliš šancí. Proto se se svým soupeřem hodlá spíše spojit než s ním zápolit; chce jej jen přimět k tomu, aby své elektrovozy vyráběl v EU, a ne v Číně.
img

Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko

09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
img

Dovoz ruského plynu do Česka prudce stoupl, říká UniCredit Bank. Z „ruského směru“ do Česka míří nejvíce plynu za čtyři roky, může ale aspoň zčásti jít o dovoz ne-ruského plynu ze zásobníků na Ukrajině

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl; letos v lednu činil asi 62 procent, uvádí UniCredit Bank na základě dat Českého statistického úřadu. V listopadu 2023 to podle téže banky bylo 26 procent, v prosinci pak 2023 pak 58 procent.
img

TASS: Gazprom Export se kvůli české firmě NET4GAS obrátil na arbitrážní soud

06.02.2024 Ruská společnost Gazprom Export požádala arbitrážní soud v Petrohradě o zahájení řízení v souvislosti s českou firmou NET4GAS, která v České republice provozuje přepravní soustavu pro zemní plyn. Informovala o tom ruská státní tisková agentura TASS, která se odvolává na spisy arbitrážních případů. Podrobnosti podle ní nejsou k dispozici. Společnost NET4GAS uvedla, že oficiální informaci k řízení ještě nedostala, a proto se k ní zatím nevyjádří.
img

Ruský Gazprom žaluje český NET4GAS. Oba státní podniky jsou ve sporu už zhruba rok, protože ruská strana neměla české řádně uhradit pronajaté plynovody

05.02.2024 Rusko žaluje Česko. U petrohradského rozhodčího soudu. Tedy přesněji, exportní divize ruského státem ovládaného plynárenského podniku Gazprom žaluje českého provozovatele plynovodů NET4GAS (viz níže). Toho loni koupil český stát prostřednictvím společnosti ČEPS, jejímž majitelem je ministerstvo průmyslu a obchodu.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Expert: Sankce Rusko bolí, ale ne dost. Zklamání plynou z nereálných očekávání

15.01.2024 Uvalené sankce kvůli invazi na Ukrajinu Rusko podle Zdeňka Kříže z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity bolí, nebolí je ale dost. Sankce podle něj fungují, zklamání vyplývají z nereálných očekávání. Kříž to řekl ČTK. Odborník se specializuje na mezinárodní bezpečnostní organizace či bezpečnostní politiku.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu vloni klesly téměř o čtvrtinu

11.01.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se vloni snížily zhruba o 24 procent na 8,822 bilionu rubů (asi 2,2 bilionu Kč) z 11,586 bilionu rublů v předchozím roce. K poklesu přispěly nižší ceny ropy, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva financí, na které se odvolává agentura Reuters.
img

Benzín od posledních voleb, v nichž uspěla pětikoalice, zlevnil reálně už o 25 %. Česko totiž nadále dováží celkem ve velkém ruskou ropu a i paliva z ní vyrobená, přičemž koruna vůči dolaru oslabila jen málo - na rozdíl třeba od eura

28.12.2023 Benzín je nyní v Česku nejlevnější od poloviny října 2021. Ještě pozoruhodnější tento vývoj je, uvážíme-li, že od října 2021 do dnešních dní vzrostla obecná hladina spotřebitelských cen v ČR o zhruba 25 %. V porovnání s cenami všeho ostatního v ekonomice je tedy benzín dnes o zhruba 25 % levnější než v říjnu 2021, což byl mimochodem měsíc, kdy se konaly sněmovní volby.
img

Arbitráž začala posuzovat nárok ČEZ vůči Gazpromu, jde o více než miliardu Kč

21.12.2023 Energetická skupina ČEZ zahájila ostrou fázi arbitráže vůči ruskému Gazpromu, od kterého žádá za krácení dodávek plynu náhradu škody za více než miliardu korun. Tříčlennému arbitrážnímu tribunálu se sídlem v Ženevě, který se uplatňovaným nárokem začal zabývat, zaslala česká firma v minulých dnech své odůvodnění žaloby včetně znaleckých posudků. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
img

Dovoz plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží, mohou to být až stovky milionů kubíků

12.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 176,2 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže a také graf Bloombergu pod ní). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

„Už ani kubík ruského plynu“ neplatí, do Česka ho tečou až stovky milionů kubíků. Veřejnost o tom moc neví a žije převážně v mýlce, že Česko žádný ruský plyn neodebírá

05.12.2023 Až takřka třetina plynu, který do Česka letos v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť vesměs nebo převážně končil a dále neputoval. Navíc přeprava plynu do Česka z „ruského směru“ nadále stoupá. V pátek 1. prosince dosáhl průtok plynu předávací stanicí Lanžhot – tedy ze Slovenska do Česka – největšího denního objemu od roku 2019. To vše lze vyčíst z dat společnosti NET4GAS, výhradního přepravce plynu na území ČR.
img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

23.10.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller. Maďarsko má s Gazpromem od roku 2021 uzavřené dlouhodobé smlouvy o dodávkách suroviny.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Podle šéfa RWE Německu stále hrozí problémy s dodávkami plynu

05.10.2023 Německo musí urychlit výstavbu infrastruktury pro dovoz plynu, aby se vyhnulo omezení dodávek. Týdeníku WirtschaftsWoche to podle agentury Reuters řekl Markus Krebber, generální ředitel největší energetické společnosti v zemi RWE. Dodal, že riziko prudkého růstu cen energií nebylo zcela zažehnáno. Plyn pro evropský trh zatím dnes zlevňuje.
C:\fakepath\rubl2.png

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu klesly o více než třetinu

04.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v prvních třech čtvrtletích meziročně snížily o 34,5 procenta na 5,576 bilionu rublů (zhruba 1,3 bilionu Kč). Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.
img

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023 Evropa nemá dostatek zemního plynu a může čelit problémům. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský plynárenský gigant Gazprom. Velkoobchodní ceny plynu v Evropě se přitom v posledních dnech díky teplému počasí a růstu dodávek z Norska snižují a zásobníky plynu v Evropské unii jsou téměř plné.
img

Česká vláda rozhodla utratit desítky miliard korun za Net4Gas – za plynovody, které ale žádný plyn nepřepravují. Aneb bere českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

30.09.2023 Český stát prostřednictvím společnosti ČEPS, jejímž majitelem je ministerstvo průmyslu a obchodu, kupuje plynovodní síť v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů těchto plynovodů dosud vlastnila firma Net4Gas. Za ni stát zaplatí nejvýše pět miliard korun, přičemž ovšem pořizuje rovněž 6,8 miliardy korun finančních aktiv a hlavně 33 miliard dluhu.
img

Gazprom v pololetí vykázal pokles produkce plynu o téměř 25 procent

28.09.2023 Ruskému plynárenskému gigantu Gazprom v letošním prvním pololetí klesla produkce plynu meziročně o téměř 25 procent na 179,45 miliardy krychlových metrů. Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma, která se v poslední době potýká s prudkým poklesem vývozu do Evropy.
img

Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun Net4Gas – za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

26.09.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
img

Ruský Gazprom je za druhé čtvrtletí kvůli poklesu vývozu do Evropy ve ztrátě

30.08.2023 Ruský plynárenský gigant Gazprom se v letošním druhém čtvrtletí propadl do ztráty 18,6 miliardy rublů (zhruba 4,3 miliardy Kč) po zisku 1,03 bilionu rublů (téměř 240 miliard Kč) před rokem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Výsledky podniku zasáhl prudký pokles vývozu do Evropy.
C:\fakepath\plyn-25082023.jpg

Plynu je rekordní přebytek

25.08.2023 Cena evropského plynu včera klesla o 15 % po zprávách, že stávka v australských exportních LNG terminálech se snad podařila zažehnat. Co se jeví na první pohled jako obrovský pohyb v ceně, nemá v konečném důsledku víceméně žádný dopad na dostupnost plynu v Evropě, průmysl či kurz eura.
img

Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

24.08.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
img

Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

24.08.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
img

Polský provozovatel ropovodů zjistil netěsnost na ropovodu Družba

07.08.2023 Polský provozovatel ropovodů PERN zjistil v sobotu večer netěsnost v potrubí ropovodu Družba, kterým se přepravuje ropa z Ruska do Evropy. Firma zastavila čerpání ropy tímto potrubím. Později uvedla, že již zahájila opravy poškozeného úseku a očekává, že tok ropy bude obnoven v úterý ráno, uvedla agentura PAP. Ropovodem Družba proudí ropa také do České republiky, v Bělorusku se však dělí na dvě větve a do Česka vede jiná větev, než do Polska.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu

05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
img

Reuters: Rusko do Evropy dodalo přes plynovody 12 miliard kubíků plynu

30.06.2023 Vývoz plynu od ruské plynárenské společnosti Gazprom do Evropy prostřednictvím plynovodů v prvním pololetí dosáhl zhruba 12,1 miliardy krychlových metrů, zatímco v celém loňském roce činil 62 miliard krychlových metrů. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na své výpočty vycházející z údajů o dodávkách přes Ukrajinu a prostřednictvím plynovodu TurkStream. V samotném červnu se export podle těchto údajů meziměsíčně zvýšil o 3,6 procenta na 66,8 milionu krychlových metrů denně.
C:\fakepath\trader-24052023-35-zm.png

Putin: Ceny energií se blíží ekonomicky odůvodněné úrovni, Rusko plní závazky

24.05.2023 Ceny energií se blíží ekonomicky odůvodněné úrovni, řekl dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin na summitu Euroasijské hospodářské unie (EAHU). Rusko podle něj nadále plní své závazky v oblasti dodávek energie. EAHU zahrnuje Rusko, Bělorusko, Arménii, Kazachstán a Kyrgyzstán.
img

Elity amerického establishmentu, i finančního, připravují Ukrajinu na to, že může být nevyhnutelné usednout k jednacímu stolu a ukončit boje. Prý chybí munice, válka je drahá a tříští americké síly

26.04.2023 Elity amerického establishmentu pomalu připravují Ukrajinu na to, že může být nevyhnutelné nakonec zasednout k jednacímu stolu a ukončit boje.
C:\fakepath\trader-03032023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2023 1) Cena kryptoměny bitcoin dnes přechodně klesla na více než dvoutýdenní minimum k hranici 22.000 USD (zhruba 486.400 Kč). Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy americké banky Silvergate Capital. Ta nabízí široce využívanou platební síť, která usnadňuje převody finančních prostředků mezi kryptografickými firmami v reálném čase.
img

Konec éry drahého plynu?

08.02.2023 Ještě před několika měsíci média doporučovala nakoupit teplé svetry na nadcházející zimu kvůli extrémním cenám energií a plynu. Zima s cenou plynu 300 eur za megawatthodinu by nebyla levná a nejspíš ani teplá. Tyto obavy však již dávno pominuly a nyní si klademe otázku: Je to konec éry extrémně drahého plynu a vysokých účtů za energie? Je to naopak začátek větších problémů, kterým čelí Evropa a další země závislé na plynu?
img

Ruský Gazprom pokračuje ve snižování dodávek plynu do Evropy přes Ukrajinu

19.01.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom pokračuje ve snižování dodávek zemního plynu do Evropy přes Ukrajinu. Firma oznámila, že dnes budou tyto dodávky činit 25,1 milionu krychlových metrů. Již v úterý je zredukovala na 32,6 milionu krychlových metrů, tedy o zhruba osm procent proti předchozím několika dnům, napsala agentura Reuters. Od 6. do 16. ledna se dodávky pohybovaly mezi 35,4 a 35,5 milionu krychlových metrů denně. Po většinu loňského druhého pololetí přitom přesahovaly 40 milionů krychlových metrů denně.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německu za nynější zimy podle svazu INES nedostatek plynu nehrozí

10.01.2023 Německu za současné zimy ani v případě extrémních mrazů nehrozí nedostatek plynu. Řekl to dnes šéf německého svazu provozovatelů zásobníků plynu a vodíku INES Sebastian Bleschke, který novinářům představil aktualizovaný výhled pro nynější zimu. Německo má podle Bleschkeho rovněž dobré podmínky pro nadcházející zimu, kdy dokáže naplnit zásobníky i zcela bez ruského plynu a za snížených dodávek zkapalněného zemního plynu (LNG).
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum

29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Brusel má obavy z posilování hospodářských vztahů mezi Tureckem a Ruskem

11.12.2022 Evropská komise se dívá s obavami na rostoucí hospodářské vztahy mezi Tureckem a Ruskem. Píše to šéf unijní diplomacie Josep Borrell v dokumentu adresovaném Evropskému parlamentu, ze kterého citují média z německé skupiny Funke. Turecko po zahájení války na Ukrajině proti Rusku nezavedlo žádné sankce. EU vyzývá Ankaru, aby Rusku neumožňovala postihy obcházet.
img

Německý koncern RWE zahájil kvůli nedodání plynu arbitráž proti Gazpromu

06.12.2022 Německý energetický koncern RWE zahájil kvůli nedodání zemního plynu arbitrážní řízení proti ruské společnosti Gazprom. Deníku Handelsblatt to řekl mluvčí podniku. RWE přitom není v Německu první, kdo se za omezení dodávek ruského plynu snaží od Gazpromu domoci odškodného. Na konci listopadu oznámila společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského zemního plynu do Německa, že proti Gazpromu zahájila arbitrážní řízení.
img

💥NATGAS se propadá téměř o 5 %

30.11.2022 NATGAS se během dnešní seance chová zvláštním způsobem. Dočasná poptávka po elektřině, teple a průmyslovém využití je dnes v USA poměrně vysoká. K tomu všemu jsme svědky rekordních denních exportů LNG ze Spojených států do Evropy, což ukazuje, že stále existuje prostor pro další růst exportu a snižování lokální nabídky.
img

Společnost ReGas spustí v severoněmeckém Lubminu terminál na LNG

29.11.2022 V severoněmeckém Lubminu na pobřeží Baltského moře začne v řádu dní, možná už ve čtvrtek, fungovat první plovoucí terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Německu. Společnost Deutsche ReGas, která bude zařízení provozovat, dnes ČTK sdělila, že nyní čeká na zbývající povolení. Plovoucí terminál prozatím kotví na Rujáně, kde podstoupil poslední technické úpravy. Díky stávající infrastruktuře by mohl posloužit i k zásobování České republiky. Zda se tak stane ale bude záviset na dodavatelích a trhu, o využití plynu totiž Deutsche ReGas nerozhoduje.
img

Rusko ještě neví, zda opraví poškozené plynovody Nord Stream, řekl mluvčí Kremlu

01.11.2022 Rusko se zatím nerozhodlo, zda opraví dvě poškozená plynovodní potrubí Nord Stream, sdělil dnes podle agentury TASS mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Mluvčí zároveň zopakoval obvinění, s nímž Moskva přišla o víkendu, že za poškozením potrubí ze září stojí Británie a že britští odborníci se zapojili také do sobotního útoku na ruské lodě na nelegálně anektovaném poloostrově Krym. Londýn obě ruská tvrzení už o víkendu popřel.
C:\fakepath\global economy.jpg

Coface: Světový růst ekonomiky by měl příští rok klesnout pod dvě procenta

01.11.2022 Světový růst ekonomiky by měl příští rok klesnout pod dvě procenta, odhadla světová úvěrová pojišťovna Coface, která revidovala směrem dolů své prognózy růstu HDP a hodnocení jednotlivých zemí a sektorů. Vyplývá to ze čtvrtletní analýzy Coface Barometr. Světový růst byl pod dvěma procenty už v letech 2001, 2008, 2009 a 2020.
img

Evropa nemá kam dávat plyn. Sklady jsou plné, ceny klesly, tankery čekají na vyložení a ceny rostou

26.10.2022 Evropa spěchala s dovozem LNG z celého světa, aby naplnila zásobníky, a to díky úspěšnému předkládání nabídek na náklad a také neobvykle teplému počasí. Ceny plynu také výrazně klesly a nedosahují ani třetiny svých letních maxim.
img

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize

25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.
C:\fakepath\xtb-24102022.png

Bude zemní plyn? A proč zdražuje? Shrnutí a vyhlídky

24.10.2022 Zemní plyn je v současné době velmi skloňovaným tématem, a to především kvůli současné situaci na Ukrajině a blížící se zimě. Ačkoliv je toto téma velmi aktuální, je poměrně složité se v celé věci zorientovat.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Maďarsko si v Bruselu zajistilo výjimku, dál může dovážet plyn z Ruska

21.10.2022 Maďarsko si na čtvrtečním summitu v Bruselu zajistilo výjimku z cenového stropu, který se na dovážený zemní plyn chystá zavést Evropská unie. Oznámil to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Znamená to, že Maďarsko bude moci nadále dovážet plyn z Ruska na základě dlouhodobé smlouvy, kterou má na 15 let uzavřenou s ruskou plynárenskou společností Gazprom. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý regulační úřad výrazně zlepšil výhled spotřeby energií na zimu

20.10.2022 Zásobování Německa zemním plynem je nyní na lepší úrovni, než se ještě v létě předpokládalo, země proto v případě snížení spotřeby o 20 procent a pokračujícího příznivého vývoje může přečkat zimu bez nedostatku této energetické suroviny. Dnes to oznámila Spolková agentura pro sítě, která má v Německu funkci regulačního úřadu.
img

Plyn v Evropě zlevňuje, vyplatí se ale odpočívat?

20.10.2022 Při pohledu na poslední dny můžeme s jistotou konstatovat, že situace na evropském plynovém trhu se zlepšila. Burzovní ceny plynu včera, tj. 19. října, v Evropě klesly téměř o 10 %, čili se dostaly pod 1 200 USD za 1 tisíc metrů krychlových. K takovému poklesu došlo poprvé od 15. července.
C:\fakepath\eu.jpg

Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině

18.10.2022 Europoslanci se dnes v druhý den plenárního zasedání Evropského parlamentu (EP) zaměří na sociální a ekonomické důsledky války na Ukrajině. Diskutovat budou mimo jiné o tom, jak zmírnit krizi rostoucích životních nákladů či o dopadech, jaké má ruská invaze na Ukrajinu na migraci do EU. Jednání pléna se zúčastní i ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.
img

Turecko chce být distribučním centrem ruského plynu pro Evropu, řekl Erdogan

14.10.2022 Turecko se chce stát distribučním centrem ruského plynu, který by proudil do Evropy. Ruské a turecké úřady dostaly zadání, aby na záměru spolupracovaly. Při návratu ze summitu v Kazachstánu to řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který ve čtvrtek jednal v Astaně s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Informovala o tom dnes agentura AP.
img

Gazprom slibuje pokračovat v dodávkách plynu do Maďarska

13.10.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom potvrdila závazek dodávat plyn do Maďarska a dlouhodobě provozovat plynovod TurkStream, který je k těmto dodávkám nezbytný. Po setkání s ředitelem Gazpromu Alexejem Millerem to uvedl maďarský ministr zahraničích věcí a obchodu Péter Szijjártó. Maďarsko tak podle něj nebude muset omezovat spotřebu plynu.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh kvůli incidentu v Norsku přechodně výrazně zdražil

13.10.2022 Velkoobchodní cena zemního plynu pro evropský trh se dopoledne zvýšila téměř o deset procent nad 173 eur za megawatthodinu (MWh). Obchodníci tak reagovali na zprávy o incidentu v Norsku, kde úřady nechaly kvůli neupřesněnému incidentu evakuovat jedno z největších zařízení na zpracování plynu v Evropě. Policie později bez bližších podrobností oznámila, že incident je vyřešen, a ceny začaly z denních maxim sestupovat. K růstu cen plynu přispívají i stávky v energetickém sektoru ve Francii.
img

Šéf Gazpromu: Evropa s nynější úrovní zásob plynu nemusí letošní zimu přežít

12.10.2022 Evropa nemusí se současnou úrovní zásob zemního plynu přežít letošní zimu. Například Německo má v podzemních zásobnících dostatek plynu na dva až dva a půl měsíce. Na konferenci o energetice to dnes v Moskvě řekl šéf ruské plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller.
img

Graf dňa - Ropa (12.10.2022)

12.10.2022 Ceny ropy boli dnes ráno volatilné. Poľský prevádzkovateľ ropovodu Pern informoval, že zistil únik na ropovode Družba, ktorý spája Rusko a Nemecko. Ceny ropy zachytili ponuku po týchto správach, pretože takéto incidenty ďalej zvyšujú obavy o energetickú bezpečnosť Európy po poškodení plynovodov Nord Stream pri podvodných výbuchoch koncom septembra. Príčina úniku zatiaľ nie je známa. Brent (OIL) po týchto správach zaznamenal nárast o 1 dolár a posunul sa z približne 88,65 dolára na 89,85 dolára za barel. Tieto zisky však netrvali dlho a veľká časť už bola vymazaná.
C:\fakepath\trader-06102022-23-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.10.2022 1) Miliardář Elon Musk a americká internetová společnost Twitter se dohodli, že odloží Muskovu na dnes plánovanou výpověď u soudu. V příštích dnech by mohli dosáhnout dohody o ukončení svého soudního sporu, uvádějí zdroje agentury Reuters. To by nejbohatšímu muži na světě umožnilo odkoupit provozovatele sociální sítě, za kterého v pondělí nabídl původně dohodnutou cenu 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč), pokud Twitter upustí od soudního sporu.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Morawiecki: Německý energetický plán ničí trh EU, Berlín nemůže unii diktovat

06.10.2022 Masivní německá podpora spotřeby energií ničí jednotný evropský trh a Berlín nemůže diktovat energetickou politiku Evropské unie. Při příchodu na jednání pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) to dnes prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. Doplnil, že Evropa by se měla jednotně vypořádat s nedostatkem energií z Ruska, ke kterému podle něj přispěla i cílená sabotáž plynovodu Nord Stream. Estonská premiérka Kaja Kallasová zase řekla, že absence opatření na úrovni EU by poškodila vnitřní trh.
img

Německý ministr hospodářství kritizuje Spojené státy kvůli vysokým cenám plynu

05.10.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck kritizuje Spojené státy a další spřátelené dodavatelské země za předražené ceny plynu. Podle jeho názoru producenti plynu profitují z dopadů války na Ukrajině. Habeck to řekl deníku Neue Osnabrücker Zeitung.
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Velké energetické firmy v Evropě se kvůli válce na Ukrajině vracejí k uhlí

04.10.2022 Velké energetické firmy v Evropě se vracejí k fosilním palivům, jako je uhlí, aby se před zimou vypořádaly s nedostatkem ekologičtějších paliv. Zejména plynu je totiž kvůli dopadům války na Ukrajině nedostatek. Například společnost Orsted dostala od dánských úřadů nařízeno, aby začala znovu vyrábět elektřinu ve třech již odstavených elektrárnách na fosilní paliva.
img

Index Exportu – Vývoz ohrožuje upadající poptávka

04.10.2022 Růst hodnoty vývozů dosáhl v srpnu meziročně +10,2 %, mírně nad predikcí indexu exportu, která se pohybovala poblíž +8 %. Nicméně růst nejde čistě na vrub objemu vyvezeného zboží, ale především růstu vývozních cen, které byly v srpnu meziročně vyšší o 14,2 %. Do konce roku index exportu i nadále predikuje postupně oslabující meziroční dynamiku hodnoty vývozů, která se koncem roku přibližuje k nule.
img

Americké akciové trhy panikaří. Ne kvůli válce

04.10.2022 Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž zpravidla více nejistí stran toho, co je čeká ve vzdálenější budoucnosti – třeba právě za ony tři měsíce –, než co je na spadnutí hned teď. Je to přirozené. Vzdálenější budoucnost zkrátka bývá méně jistá než ta nejbližší, protože se v delším časovém úseku samozřejmě může odehrát více nepříznivých nečekaných dějů než v úseku kratším. Pokud tedy burzy děsí více nejbližší budoucnost, je to cosi právě „inverzního“, cosi nepřirozeného – je to panika.
img

Kreml: Spojené státy po únicích z Nord Streamu zvýšily cenu LNG i jeho prodej

03.10.2022 Spojené státy po únicích plynu z podmořského potrubí Nord Stream zdražily zkapalněný zemní plyn (LNG) a zvýšily jeho prodej. Bez bližších podrobností to dnes podle tiskových agentur prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Spojené státy v minulosti opakovaně kritizovaly výstavbu plynovodu Nord Stream 2, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa, a nyní těží ze zvýšeného zájmu o LNG především v Evropě.
C:\fakepath\trader-03102022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.10.2022 1) Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle analytiků je to kvůli vyhlídkám na rozsáhlé omezení těžby ve státech ze skupiny OPEC+. Severomořská ropa Brent si kolem poledne připisovala přes čtyři procenta a blížila se k 89 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala také více než čtyřprocentní nárůst a pohybovala se mírně pod úrovní 83 dolarů za barel.
C:\fakepath\trader-30092022-19-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2022 1) Míra inflace v eurozóně v září stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu poprvé od jejího zavedení dosáhlo deseti procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Kdo a proč poškodil Nord Streamy?

30.09.2022 V prvních hodinách poté, co vyšlo najevo fatální poškození plynovodů Nord Stream, se hojně spekulovalo, že může jít jak o ruskou, tak protiruskou sabotáž. To, že se jedná o akci namířenou proti Rusku, nevylučoval například energetický expert bruselského think-tanku Bruegel Simone Taglipietra. Ještě dále zašel ale Radek Sikorski, polský exministr zahraničí a nynější šéf delegace Evropského parlamentu pro vztahy EU s USA. Ten na svém twitterovém účtu explicitně děkoval Spojeným státům za to, že k fatálnímu poškození Nord Streamů došlo. Postupně ale v západní diskusi začíná zřetelně vládnout názor, že jde o akci Ruska.
img

Rusko oficiálně anektovalo okupované oblasti Ukrajiny

29.09.2022 Kreml informuje, že kvůli výsledkům nedávného referenda budou čtyři území okupovaná Ruskem zítra oficiálně anektována. To je v souladu s předchozími očekáváními a může to vést k ještě větší eskalaci konfliktu, protože dříve Moskva oznámila, že v případě útoku Ukrajiny na ruské území by mohlo dojít k jaderné reakci.
img

BoE jeden požár hasí a druhý rozdmýchává. Prvotní nadšení vyprchalo

29.09.2022 Při popisu dnešního dění na hlavních finančních trzích se neškodí vrátit ještě k hlavní pozitivní události včerejšího dne - zásahu Bank of England na obranu britských dluhopisů. Při podrobnějším pohledu totiž negativní tržní obrat příliš nepřekvapí.
img

Benzín je nejlevnější od začátku invaze. Zlevňování pohonných hmot nekončí

29.09.2022 Benzin je v Česku nejlevnější od začátku ruské invaze na Ukrajinu, v průměru stojí 37,56 koruny za litr. Zlevňuje také nafta. Její průměrná cena 43,01 koruny za litr je nejnižší za posledních pět týdnů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Pohonné hmoty v Česku zlevňují zhruba od začátku července, s výjimkou konce prázdnin.
C:\fakepath\obrazek-28092022.png

Silné výbuchy poškodili Nord Stream - plyn rastie

28.09.2022 Na Švédskych a Dánskych meracích staniciach došlo k masívnym výbuchom pod vodou, kde z plynovodu Nord Stream následne začal unikať plyn. Po výbuchoch Dánska armáda zverejnila video, na ktorom je vidieť kruh vyčistenej vody s priemerom približne jeden kilometer. Škody postihli plynovody Nord Stream 1 aj Nord Stream 2.
img

Ranní komentář: S&P500 pod červnovým low, americké desetileté výnosy poprvé od roku 2010 na 4 %

28.09.2022 Na akciových trzích včera pokračovalo nervózní obchodování. Akciové indexy sice ztrácely jen několik desetin procenta, výnosy ale pokračovaly v růstu a dnes ráno se futures na indexy v Evropě i v USA znovu propadají do červených čísel. Desetileté výnosy v USA atakují hranici 4 % a prudce rostou i úroky z amerických hypoték. V posilování na většině měnových párů pak pokračuje i americký dolar.
img

Ruský Gazprom za pololetí více než zdvojnásobil hrubý provozní zisk

27.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za první pololetí více než zdvojnásobila zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) na 3,05 bilionu rublů (1,3 bilionu Kč). Firma dnes také uvedla, že průměrná vývozní cena plynu se zvýšila více než 3,5krát. Gazprom byl donedávna klíčovým dodavatelem plynu do Evropské unie, kvůli napadení Ukrajiny ale unie začala jeho plyn odmítat.
img

Evropa smazala ranní zisky, PX index před svátkem prohloubil ztráty

27.09.2022 Evropské akciové indexy zahájily dnešní seanci se zisky, nicméně u jejího konce se většina z nich propadla do červených čísel. Největší propad zaznamenal něměcký DAX (DE30), který odepsal 0,72 % a uzavřel na 12 139 bodech. Nejziskovější indexem byl Swiss Market Index (SUI20), ten si připsal 0,53 %. Index pražské burzy PX (CZKCASH) prodloužil ztráty z minulého týdne a dnes odepsal 0,54 %, přičemž uzavřel na 1 144,92 bodech. K poklesům na evropských trzích pomohl negativní sentiment způsobený údaji o lepším než očekávaném průzkumu sentimentu spotřebitelské důvěry Conference Board v USA. Tento index v září dosáhl na 108,0 bodů, zatímco se odhadovalo 104,2 bodů. Optimistická data z průzkumu tak dávají americkému Fedu prostor k dalšímu utahování měnové politiky. K poklesům pražské burzy dále dopomohly informace o údajných únicích plynu z plynovodu Nord Stream 1, přes který nebude možno plyn nadále přepravovat. Termín ukončení oprav nebyl oznámen.
img

Děravý Nord Stream, příprava na akci BoE a klesající ceny domů

27.09.2022 Dnešní obchodování přináší akciovým trhům konečně úlevu od tlaku, pod kterým se dosud nacházely. Bohužel to vypadá, že nejde o víc než přechodné vzedmutí, ke kterým po vytrvalém propadu dochází. Během dne sice přišly i pozitivní zprávy, ale celkový mix je smíšený a hlavní problémy zůstávají.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Cena plynu pro evropský trh se kvůli únikům z potrubí Nord Stream zvyšuje

27.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes v reakci na zprávy o únicích plynu z potrubí Nord Stream zvyšuje. Klíčový termínový kontrakt na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazoval růst o více než pět procent na 183 eur (zhruba 4500 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

V Polsku byl uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, přivede plyn z Norska

27.09.2022 V Polsku byl dnes slavnostně uveden do provozu plynovod Baltic Pipe, který se stane důležitou trasou pro přepravu plynu z Norska do Dánska a Polska a který bude schopen dodávat surovinu také odběratelům v okolních zemích. Jde o další krok ve snaze Evropské unie zajistit větší diverzifikaci v dodávkách plynu i zemím ve středovýchodní Evropě, uvedla dnes Evropská komise (EK).
img

Kdo poškodil plynovody Nord Stream: Rusko, nebo USA? Biden varoval, že v případě invaze na Ukrajinu žádný Nord Stream 2 nebude, Rusové zase mohli potrubí poškodit ve strachu z pokut

27.09.2022 Německé úřady podle agentury Bloomberg pojaly podezření, že za poškozením plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2 není technická závada, ale sabotáž. Věc je ale stále předmětem vyšetřování.
img

BREAKING: EUR klesá v správach o škodách na Nord Streame

27.09.2022 Spoločnosť Nord Stream AG informovala, že zistila netesnosti a poškodenia v 3 samostatných potrubiach plynárenského systému Nord Stream. Spoločnosť navyše uviedla, že nevie povedať, kedy dôjde k oprave infraštruktúry.
img

Německo získává Uniper. Akcie padají o 30 % 📉

21.09.2022 Ještě v červenci Německo uzákonilo rekordní finanční záchranu Uniperu uprostřed rostoucích cen plynu a elektřiny. Červencová dohoda činila 14,95 miliardy EUR.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli energetické krizi v Německu sílí známky recese, uvedla centrální banka

19.09.2022 Německá ekonomika vykazuje čím dál více známek blížící se recese, důvodem je zejména energetická krize. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Předpověděla, že situace u dodávek zemního plynu zůstane v příštích měsících velmi napjatá. Německý ministr hospodářství Robert Habeck nicméně upozornil, že zásobníky plynu v Německu jsou už plné téměř z 90 procent. V případě příznivého vývoje v oblasti úspor plynu a dobrého počasí má podle něj Německo šanci zimu úspěšně přestát. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\DAX.jpg

Siemens Energy se vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX

19.09.2022 Německý dodavatel zařízení pro energetický průmysl Siemens Energy se dnes vrací do hlavního indexu frankfurtské burzy DAX, ze kterého byl vyřazen v březnu. Siemens Energy v indexu nahradí firmu Hellofresh, informovala agentura DPA. Společnost Siemens Energy se v posledních měsících dostala do centra pozornosti v souvislosti s omezováním dodávek ruského plynu do Evropy.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla o více než desetinu

18.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh v pátek výrazně klesla, přispěly k tomu stabilní dodávky plynu z Norska a pokračující růst zásob. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku se v pátek snížila o téměř 13 procent a uzavřela na 186,75 eura (zhruba 4600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
img

Ukončí ukrajinská ofenzíva bear market?

14.09.2022 Mohla by být dynamická protiofenzíva ukrajinských jednotek, která vyvolala optimismus na evropských burzách, prvním příznakem změny sentimentu a začátkem nového boomu? Nebo bychom měli být trpěliví a udržovat si solidní dávku zdravé skepse?
img

Bruselský energetický summit přijal svět s rozčarováním. Němci se musí připravit na přídělové hospodaření, je nevyhnutelné, varuje jejich největší banka

11.09.2022 Světová média hodnotí bruselský energetický summit s rozčarováním. Podle agentury Bloomberg před včerejším jednáním zněli jeho účastníci – ministři zemí EU zodpovědní za energetiku a zástupci Evropské komise – odhodlaně. „Odhodlání se však brzy může změnit v zoufání,“ upozorňuje agentura.
C:\fakepath\trader-08092022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.09.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Firma, která postavila Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení dluhů

08.09.2022 Švýcarská divize ruské státní plynárenské společnosti Gazprom, která vybudovala plynovod Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení svých dluhů. Prozatím se tak vyhnula platební neschopnosti, informovala agentura DPA.
img

Pražané už mají dvě třetiny plynu z Norska, ruské dodávky se daří z podstatné míry nahrazovat. Dodávky plynu do Česka klesly po odstavení Nord Streamu 1 o necelých 40 procent

08.09.2022 Česko po odstavení plynovodu Nord Stream 1 rozhodně nezůstává bez dodávek plynu. Do Česka sice po vypnutí klíčového evropského potrubí, spojujícího Rusko s Německem, neteče žádný ruský plyn. Zato se však zvyšuje podíl plynu z jiných zemí. „Podle našich odhadů je teď kolem 65 procent zemního plynu spotřebovávaného v Praze původem z Norska,“ uvedl například včera na svém twitterovém účtu Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské. Ta je třetím největším dodavatelem plynu v ČR podle počtu odběrných míst.
C:\fakepath\trader-07092022-26-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o vývoj poptávky klesly nejníže od invaze na Ukrajinu

07.09.2022 Ceny ropy dnes výrazně klesají a dostaly se na nejnižší úroveň od zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Mohou za to obavy o další vývoj poptávky kvůli nepříznivým údajům z čínského obchodu a hrozbě hospodářské recese.
img

Dodávky plynu z Německa do Česka klesly v prvním týdnu po odstavení Nord Streamu 1 o takřka 40 procent. Do Česka nyní z Německa proudí hlavně norský plyn

07.09.2022 Do Česka v uplynulých sedmi dnech netekl žádný z Ruska. Důvodem je odstavení plynovodu Nord Stream 1. Přesto se dodávky plynu z německé do české plynovodní sítě ztenčily jen o necelých 40 procent. Důvodem je fakt, že do Česka přes Německo nadále proudí plyn z jiných zemí, než je Rusko. Zejména se jedná o Norsko.
C:\fakepath\eurusd-07092022-3.png

Forex: Dolar výrazně zpevňuje, hospodářské problémy v Evropě srážejí euro i libru

07.09.2022 Dolar dnes na forexovém trhu výrazně zpevňuje a například vůči japonskému jenu je nejsilnější za 24 let. Mnohaletá maxima posouvá i k euru a zpevňuje také vůči britské libře. Hospodářské problémy v Evropě podle analytiků totiž kontrastují se silnou americkou ekonomikou.
img

Ebury: Cena dolaru vůči hlavním světovým měnám pokořila 20letá maxima

06.09.2022 Hodnota amerického dolaru v úterý opět vzrostla a definitivně pokořila 20letá maxima. Dolarový index ICE, který mapuje jeho cenu vůči koši 6 hlavních světových měn, přesáhl po dnešní 16. hodině 110,5 bodu a poprvé od 18. června 2002 se tak během obchodního dne pohybuje nad 110 body. Důvodem zvýšeného zájmu o americkou měnu je podle analytiků společnosti Ebury kombinace silných dat z americké ekonomiky, které výrazně zvyšují šance, že FED na svém zářijovém zasedání zvýší úrokové sazby o 0,75 procentního bodu, a zároveň prohlubující se obavy z omezení ruských dodávek zemního plynu do zemí Evropské unie.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
img

⏬NATGAS klesá o 4 %

06.09.2022 Americký plyn dnes klesl o 4 % a testuje oblast 8,4 USD/MMBTU. Evropský plyn dnes klesá asi o 8 % a obchoduje se těsně nad 220 EUR/MWh, i když ještě minulý týden jsme viděli ceny blízko 200 EUR/MWh.
C:\fakepath\trader-06092022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2022 1) Středoamerický Salvador, který má skoro sedm milionů obyvatel a jehož území je velké přibližně jako Morava, zavedl před rokem 7. září jako první země světa kryptoměnu bitcoin jako oficiální národní měnu (vedle amerického dolaru). To kritizoval Mezinárodní měnový fond, podle kterého zavádění kryptoměn jako zákonných platidel představuje značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. V Salvadoru se kvůli zavedení bitcoinu jako zákonného platidla konaly loni demonstrace. Honduraská centrální banka odmítla za transakce s kryptoměnami ručit.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob

06.09.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesá, pozornost se zaměřila na vysokou úroveň zásob v Evropě. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce po poledni ztrácela zhruba 12 procent na 217 eur (asi 5300 Kč) za megawatthodinu (MWh). Stále však zůstává mnohonásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 30 eur za MWh.
img

Euro, kupředu! Dolar zpomalil! Pár EUR/USD nešikovně vyvíjí tlak na plyn

06.09.2022 Euro se snaží získat na problémech s plynem, kterým země eurozóny čelí. Nejčastěji EUR ztrácí, ale nyní je malá šance na jeho krátkodobé oživení při zpomalující rally USD.
img

Největší americká banka chystá přesun zaměstnanců z Frankfurtu do Londýna, bojí se zimních blackoutů v Německu. Stabilní dodávky ruského plynu v EU má teď jen Maďarsko

06.09.2022 Největší americká banka JP Morgan se chystá přesunout své zaměstnance z Frankfurtu do Londýna. Obává se, že Německo se bude přes zimu potýkat s blackouty, před nimiž chce chránit je i svůj byznys. Plány banky jsou součástí souboru nouzových opatření, která hodlá uplatnit, zhorší-li se v Německu dále energetická situace.
img

Ranní shrnutí (06.09.2022)

06.09.2022 Indexy z Asie se dnes obchodovaly většinou výše. Nikkei se obchodoval o 0,1 % výše, Kospi přidal 0,2 %, zatímco indexy z Číny si připsaly až 1,2 %. S&P/ASX 200 klesl o 0,3 %.
img

Forex: Dnešní tuzemská data potvrdí počínající recesi v Česku

06.09.2022 Včerejší sentiment indikátory z eurozóny zklamaly a poukázaly na blížící se recesi. Obdobně to dopadne s dnešními německými podnikovými objednávkami. Z domova se dočkáme červencových dat z reálné ekonomiky, které by měly podpořit náš předpoklad, že třetí čtvrtletí bude ve znamení mezikvartálního hospodářského poklesu.
Související klíčová slova: Největší energetické společnosti | Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Cenový kanál | Autopůjčovna Hertz | Firemní sektor | Aktualizovaný výhled | Celebrity | Největší ruská banka | Velké energetické firmy | Objem plynu | Hlava a ramena | Zásoby zemního plynu | Fed Business Outlook | Pekingská burza | Goldcorp | Kryptoměnové transakce | Ford Sollers | Euro k americkému dolaru | Nexi | Ontario Teachers | Cap | Tele2 | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | VOLX | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Arbitráž proti Gazpromu | Ceny plynu TTF | Lithium | Západní země | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Americká automobilka Tesla | Závislost na ruských energetických surovinách | Společnost Fortum | Češi | Allwyn | Data z trhu práce | Rizikový faktor | Australská centrální banka | Zveřejněné údaje | Allianz | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | US2000 | Aton | Skupina Colt | Jana Steckerová | Skupina Nordea | TV Nova | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Nizozemská vláda | VAT | FDA | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Pensylvánie | Zasedání vlády | Cena severomořské ropy | Dříví | Investiční firma | Transněfť | Standard & Poor's | Investor | Nedostatek čipů | Analytik Joe Manimbo | David Malpass | Finanční ústav | Půjčování cenných papírů | Yandex | Robert Kaplan | GSA Platform | Salesforce | Realitní firmy | Digitální převody peněz | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Sandvik | Stoxx | Cena emisních povolenek v EU | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | RDIF | První den obchodování | Tencent Holdings | Akcie čínských společností | Společnost Avast | Mega Millions | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Britské dluhopisy | Schůzce FOMC | Jüan | Možnosti obchodování | Volatilní | Inflace v září | Trh dluhopisů | Britská letecká společnost | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Kanadský penzijní fond | Úrokové sazby v eurozóně | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | Zavedení bitcoinu | Swiss Life | Hodnota trhu s kryptoměnami | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Vývoj ceny akcií Heidelbergcement | Tlak na Rusko | České hospodářství | Brand Finance | EUR/JPY | Export klíčových komodit | Předseda Evropské komise | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Veřejné finance | Churajs | Manipulace s akciovým trhem | EURJPY | Státní podnik | Společnost Hellofresh | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | FAA | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Pesimistické odhady | Evropská komise | Gazprom Germania | Německý Spolkový sněm | Státní televize | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Vývoj ceny železné rudy | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | Zlevňování ropy | LVMH | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Společnost Equinor | Vývoj měnového páru USD/CNH | Německý automobilový koncern | Rozvolnění | Zasedání ruské centrální banky | Plyn v EU | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Diverzifikace | EGÚ | Mezinárodní ratingová agentura | Dolar slábne | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Posílení | Index aktivity | Oslabování měny | Údaje o hrubém domácím produktu | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Julius Bär | Alexandr Novak | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Frakování | Edward Soya | Ifo | Vimpelcom | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Převzetí Avastu | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Broadcom | E.ON | Odklad splátek | Interactive Brokers | Průtok plynu | Experti | Dlouhodobá předpověď | Prolomení parity | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Futures a opce | Politico | Futures kontrakt | IBM (IBM.US) | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Ropná firma Saudi Aramco | Bitcoiny | Zastropování ceny | Průměrný výnos | BrandZ | Bankovní skupina | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Zlato a bitcoin | Dění na trzích | Měnový pár GBP/USD | Moody's Investors Service | Dolar k čínské měně | Bidenova administrativa | Objem ropy | Společnost Apple | Hodnota eura | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Ukrnafta | Obchodní seance | Odhad letošního růstu ekonomiky | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Hackerský útok | Bruno Le Maire | Bruegel | General Electric | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Krypto burzy | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Liberalizace trhu | Reality | PKN Orlen | Americká kosmetická společnost | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Americký soud | Český průmysl | Cena bitcoinu | General Motors (GM) | Spotový trh | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Megafon | ETH | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Kurzy dolaru | Obavy z ekonomického dopadu | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | Novorossijsk | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Analýza Cyrrus | Benchmark | Balík inflačních úlev | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Rotterdam | Lagardeová | Zvýšení dodávek plynu | Nejvyšší soud | Obnovení dodávek | Většinový podíl | Force | Automobilka PSA | Fortuna | Cenné papíry | La Nina | Výnos | Fitch Solutions | DeFi | Poškodit ekonomiku | Joe Saluzzi | Velcí investoři | BlackRock | Diem Association | Soudní dvůr EU | Ocelářství | 100 miliard dolarů | RBS | Plány obnovy | Trh s dluhopisy | Brent | IHNED | AOL | Delta | Zpřísňováním měnové politiky | TNOTE | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | Drahokam | USMCA | Německá Deutsche Post | Russell 2000 | Společnost ReGas | Výrobce letecké techniky | Small caps | Růst sazeb | Dopravci | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Šéfové | Jiné měny | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Exchange | Série ztrát | Investiční strategie | Miliardář Elon Musk | Společnost Huawei | Měny v Evropě | KLDR | Státní dluh | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Američtí vojáci | Hluboké recese | Commodities | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Kontrakty | Propad rublu | A.P. Moller-Maersk | Strach | Jeden dolar | Graf EURUSD | BrandZTop | Ceny zemního plynu i elektřiny | Propad cen | GBP/EUR | Kancléřka Merkelová | Automobilka Ford Motor | Online obchodování | AUDUSD | Praxe | Británie | Společnost Didi | Škoda | Jednání OPEC+ | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ministr financí Kwasi Kwarteng | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | H&M | Nord Stream 2 | Státní podnik ČEPS | Ceny dřeva | Institut IfW | Premiéři zemí Evropské unie | Analytický tým FXstreet.cz | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | AI | Investiční příležitost | Polovodiče | WIG20 | Bulgargaz | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | SoftBank Group | Nárůst zásob v USA | Lámání rekordů | Next Finance | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | N7 Holding | Německá společnost | Uber Technologies | Ekonomiky | Společnost AvtoVAZ | Projekce | Jaguar Land Rover | Kontrakce | The Washington Post | Zvednutí sazeb | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Robert Habeck | Alexandr Lukašenko | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Výrobní sektor | Vladimir Putin | IIF | FTX | Historický milník | Kontejnerová loď Ever Given | Reálné ekonomiky | Trpělivost | Britský energetický kolos | Český ministr | MONET.CZ | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Úřad pro hospodářskou soutěž | Lukáš Lipovský | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Americká sněmovna reprezentantů | Dodávky ruského plynu | Obchodovat na burze | Parag Agrawal | Pokles ceny ropy | Britská banka HSBC | Zoom Video | Bezpečné přístavy | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Společnost JDE Peet's | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Bankovní skupiny | Německá zajišťovna | Energetické úspory | Barel ropy | Amgen | Tom Marzec-Manser | Index CAC 40 | Palladium | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Energetický tarif | Globální hospodářský růst | Zahájení řízení | Ropa WTI | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Viceguvernér ČNB | Alaska Air Group | Norilsk Nickel | Bankovní rada ČNB | Jim Yong Kim | CIBC | Omega | Dell Technologies | Transgas | Brexit | FedEx | E-Control | Sentiment indikátory | AEX | ZEW index | Kontrakty na ropu | Společnost Genesis | Pesimismus | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dolar dnes | Závod na elektromobily | Největší IPO | Evropské burzy | FX FORECAST | Bungie | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Polymetal International | Kapitál | Cherry Lane Investments | Kč/USD | Český trh práce | Nová bankovní rada | Americký prezident Joe Biden | NFP | AMS | Primární veřejná nabídka (IPO) | Bond | Společnost Siemens | Analytik Saxo Bank | Akcionáři | Evropské PMI | Vývoj ceny palladia | Proražení | xStation | Nákup plynu | Posílení koruny | Investovat | USD | Rijád | Plynovod Nord Stream 1 | InterContinental | Export | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Čínské technologické firmy | Britové | Britský akciový index FTSE 100 | Index CHNComp | Investiční analytik | Zasedání FOMC | Echo24 | OIV | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | CISCO | Zynga | Rozhodnutí ECB o sazbách | Deficit zahraničního obchodu | Unie | NEL | Gilead | Nová německá vláda | Qualcomm | Růst britské ekonomiky | Nové mutace | Ruská společnost | Vývoj ceny zemního plynu | Karlsruhe | Ant Group | ČEZ vůči Gazpromu | Americká média | Cena americké ropy | Více peněz | Hertz Global | Plány | Guy Parmelin | Německý koncern | Energetická společnost | Na burze | Rebalance | Šok | Čínská telekomunikační společnost | FDP | N7 Holding Ltd. | Ropná zařízení | Varianta delta | Hodnocení současné situace | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Riziková averze | ČSOB | Italský premiér | Průměrná volatilita | ProSiebenSat.1 | Společnost Pfizer | Total | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Vývoj ceny akcií | Kofola | Katar | Apple Pay | Maďarsko | Coface | Značka Amazon | Třetí vlna | Makléři | Pokles kurzu | Noviny | AIIB | Měnový fond | KAZ.UK | Hertz | Burzovní ukazatele | Korunový trh | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Růst výrobních cen | Ceny emisních povolenek | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Provozovatel ropovodů | Kabinet | AAPL | 21. století | Xiaomi | Tovární objednávky | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Spekulovat | Fitch Ratings | Cenové tlaky | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Elektrárenská společnost | Kanadský premiér | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | Ruský vývoz plynu | Česká zbrojovka | Devizové rezervy České národní banky | Giuseppe Conte | Komoditní sektor | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | Avast | Očekávaná rezignace | Americké ministerstvo spravedlnosti | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Výsledek inflace | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Pekingská burza cenných papírů | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Dvojitý vrchol | Sýrie | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Agentura Kjódó | Státní výdaje | Patria Online | Hospodářský institut | Dovoz | Dovozní cla | Automobilka Tesla | Budoucnost | Šéf Bílého domu | AAL | Akcie Gazpromu | Caterpillar | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Neptune | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Produktovod | Investice do těžby | Pozitivní zprávy | Model 3 | Hyundai | Odpojení Ruska | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Společnost Naftogaz | Společnost China Mobile | Reformní plán | The New York Times | Gigant Gazprom | Zlataky.cz | Britská centrální banka dnes | Fincentrum | Čtvrtletní zisk | Obchodní deficit USA | Prudký ekonomický propad | Komoditní | Tržní hodnota americké společnosti | Souhrn finančních trhů | Ekonom Chris Williamson | Rick Meckler | Obchodování na trzích | Světový obchod | Vývoj meziroční inflace | Zajišťovny | Ruské banky | Prohlášení čínské vlády | Nikolaj Šulginov | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Minimální mzda | Akcie Netflixu | Rekordní maxima | Merlin Entertainments | Vybírání zisků | EUR/CZK | Největší ztráty | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Nigérie | Intercontinental Exchange | Stav energetické nouze | Elon Musk | Rekordní zisk | Der Spiegel | CO2 | Turecký statistický úřad | Italská banka | Makrodata | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Oliver Blume | Čínští výrobci | Tesla Elon Musk | Společnost Shell | Investoři | Malta | Investing.com | IAG | Sója | Kolibřík Energie | Nordstream | Západní společnosti | Globální ekonomiky | Fiat Chrysler | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Mimořádný zisk | Dolar roste | Polymetal | Globální dluh | Negativní sentiment | Evropská měna | Coca-Cola | John Hardy | Moderna | Penále | Společnost Google | Přidaná hodnota | Jeff Bezos | Omezení kapacity Nord Streamu | Média | ADR | Inflační čísla | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Data z americké ekonomiky | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Společnost Wirecard | Euro Stoxx 50 | Global macro | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Venezuela | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Credit Agricole SA | Global Blood Therapeutics | Ruské společnosti | Janet Yellenová | Soud v Haagu | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Popírání | Vakcína | Hlavní měny | Den obchodování | Průmyslové objednávky | Skupina OPEC+ | Kelvin Dalrymple | Kurz rublu k dolaru | Nová prognóza | Finanční instituce | Ruská agentura | Ruské ropy | Bank of England | Automobilka Toyota | Airbnb | Lepší výsledky | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | Britský premiér | NexGen (NXE.US) | Uložení peněz | Vývoj ceny pšenice | Daniel Křetínský | VIG | Nové vakcíny | Prezident | WSJ | Tiskové agentury | AT&T | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Hlavní index francouzských akcií | Boom | Energetický gigant | Mimořádná opatření | BP | Christian Lindner | Úsporný tarif | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Japonská automobilka | NICKEL | Asijské burzy | Bed Bath & Beyond | Letecká přeprava | Funkční období | Tranzitní plynovody | Německý výrobce | Bilion | Pokles exportu | Sestupný trend | Denison Mines | Takata | Cena mědi | Raytheon | Ropné společnosti | Budějovický Budvar | Vliv na ceny | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Ochota riskovat | Evropské trhy | EuRoPol Gaz | Boj s inflací | Analýzy | Britský ministr financí | Světové burzy | Monex USA | Jednotné měny | Zisk výrobců energie | Politická nestabilita | Míra inflace ve Spojených státech | TTF | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Borsa Italiana | Šéf IEA | PXE | ExxonMobil | Akcie BASF | Berlín | IEA | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | ETS | Den D | Brusel | Hospodářské oživení | Patria | EP | Ceny Bitcoinu | Covid | Bipan Rai | Uber | Akciové trhy ve Spojených státech | Hoya | Prodej akcií | Krize koronaviru | TRY | Uranium Energy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dluh Británie | Vojenský konflikt | Úrok | Válka | Americké ministerstvo energetiky | Pokles ceny | US500 | TARP | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Albertsons | Insolvence | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní ředitel | Sony Interactive | Kryptoměnová burza FTX | Obchodní plán | Althea Spinozzi | Embargo na ruský plyn | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Zpráva | Pokles vývozu | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Apple | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Události roku | Medián | Tržní kapitalizace | Vysoká cena | Švýcarská banka | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Colt CZ | Státní pomoc | Emoce | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Kontejnerová loď | Warren Buffett | S&P | The New York Times (NYT) | Expanzivní politika | EPH | Česká měna | Daimler Truck | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Ruský plynovod | Hospodářské dopady | Letecká společnost Virgin Atlantic | Evropská data | Důvěra investorů | Obchodování | Rizikovější měny | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Vesa | České koruny | Objem intervencí | Graf ropy WTI | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Plynovody | Automobilka | David Card | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | DHL | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | ABB | GBP | Rekordní hodnoty | J&J | Thyssenkrupp | IT společnosti | HDP Německa | Management | PX Pražské burzy | Klamání investorů | ZEW | Vývoz plynu do Evropy | XM | Obchodní týden | Ropovod | Úsporný energetický tarif | TSMC | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | Pandemie COVID | České firmy | SGX | GlobalFoundries | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Německé ceny | Pivovary Staropramen | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Uran | Předpověď | Zprávy | Guido Imbens | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Kristalina Georgievová | S&P/ASX 200 | Murray | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Moskevská burza | FB | Akcie v Asii | BREAKING | Zemědělské komodity | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | AvtoVAZ | Akciový index | Demise | Turecké úřady | Turecká lira | Index STOXX Europe | CCI | Německé firmy | Investiční banka | Moody's | Tesco | Averze k riziku | Obchodování a investice | Snižování cen | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Normalizace měnové politiky | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Akcie v Evropě | Příjmy Ruska | Silné cenové tlaky | Distribuce | Obchod Amazon | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | Bitcoin | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Zásobování Německa plynem | Silný růst | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Kroger | Těžařská společnost | Měsíční report | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Wally Adeyemo | Burza FTX | Dnešní data | Kanada | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | CZ | Vláda USA | Nákupy zlata | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kevin Tran Nguyen | NATO | Sázka | Nordea | iFX | ESMA | Cena ropy brent | Futures | Čínské zboží | Automobilky | Wolt | Příjmy z prodeje ropy | Automobilka Daimler | Transakce s kryptoměnami | Advokátní kancelář | Kryptoměnové burzy | Alstom | PEG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Rekordní ceny | Prodej elektromobilů | Výsledky | West Texas Intermediate | Exministr zahraničí | Cena zemního plynu v Evropě | HUF | Obchodovanie | Depozitní sazby | Dopady války na Ukrajině | Slabý dolar | Index pařížské burzy | ATH | Tapering | Corporate Governance | Zdražování pohonných hmot | Nejistota | Pokles cen ropy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Firma Apple | Hedgeové fondy | Energetická skupina | Gazeta.ru | Ruský plyn | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Digitální měny | Index německých akcií | Český plynárenský svaz | Instrument | Inflace v Rusku | Bank of America | Úroda | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | René Remšík | China Evergrande | Výrobce letadel | Silný dolar | Letošní úroda | CZKCASH | Zpřesněný odhad | Eutelsat | Retracement | Omezení cen plynu | Meziroční inflace v eurozóně | Koruna | Guvernér banky | Následky pandemie | Kryptoměny bitcoin | Cukr | HKEX | Deeskalace napětí | Ekonomické události | Akcie ve Spojených státech | Vyšší poptávka | Ekonomický propad | Analytická společnost | Vývoj ceny plynu | American Airlines | PSA Group | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Shell | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | Tomáš Kudla | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Společnost Verizon | Plynovod Baltic Pipe | 787 Dreamliner | Oldřich Dědek | Britská banka | Onemocnění | Americký výrobce | Předseda dozorčí rady | Spotřeba uhlí v Evropě | Elektromobily | Objem | Propad | Greenpeace | Ruská vojska | Akcie Twitteru | Asociace | Zelenskyj | Pokračování rally | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropský stabilizační mechanismus | London Stock Exchange | Přímé zahraniční investice | Energetický trh | Activision | Telegram | Obavy z recese | Hospodářské problémy v Evropě | Očekávání investorů | Trigger | Nidec | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | Sankce uvalené na Rusko | HDP eurozóny | HDP Británie | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Worldpay | Údaje | Klima | Právo | Soukromé firmy | Akcie Volkswagen | Dopady koronavirové krize | Softwarový gigant | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Americká banka | KOL | Společný podnik | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Propuštění | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | iPhone 14 | Světové ceny ropy | Alibaba | mmBtu | Plyn z Ruska | Malajsie | Výsledky průzkumu | Farmaceutické firmy | DPA | Regulátor | Průzkumy | Arnault | Shortovat | Huobi | Hlavní indexy | PSTH | CVC Capital | Podíl nezaměstnaných | WirtschaftsWoche | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Dlouhodobý výhled | IBEX 35 | Televize CNBC | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | Poptávka po úvěrech | Pfizer | Vicekancléř | Investiční společnost | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Britské libry | NET4GAS | Toyota Motor | Situace v eurozóně | Obchodování s akciemi | Offshore | AFP | Studie | INSEE | Josep Borrell | Dodávky ropy z Kazachstánu | Velmi bohatý | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Šéf unijní diplomacie | Cena akcií firmy | Obchody | První obchodní den | Ant | Průraz | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | London Stock Exchange (LSE) | Úřad INSEE | Deficit | EDF | Intervence ČNB | Bit.plus | Graf | Polsko | Chudoba | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Zbrojovka | Reakce trhu | Akcie Bed Bath & Beyond | Napětí na Ukrajině | Skupina Vivendi | Masivní nákupy | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Burzy cenných papírů | Volodymyr Zelenskyj | Nabídka akcií | Růžový diamant | USDRUB | AdBlue | Ropa Brent | Americké automobilky | Ceny domů | AerCap | Oki Electric | Výnosové křivky | FTC | HDP USA | BMO | Wall Street Journal (WSJ) | KOMB.CZ | BCS | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Důvěra investorů v ekonomiku | LEN | Vývoje kurzu | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Přední světoví těžaři | Rady expertů | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Zprávy z Ruska | Změny na trhu | Jackson Hole | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | James Bullard | Vesa Equity | Údaje ministerstva | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Short | Bank of America (BAC.US) | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Zelené investice | Řeka Rýn | Generali Investments | Bitcoin dnes | Tiffany | McAfee | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Vypnutí Nord Streamu | Johnson & Johnson | Title Transfer Facility (TTF) | BYD | VTB | Eurodolar | Poptávka po nemovitostech | Suez | Carrefour | Ruské dodávky plynu | VaR | Douglas Diamond | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Jochen Homann | Kurz ruského rublu | CVC | Spotřebitelská nálada | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Německé vydavatelství | Rekordní minimum | Trump | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Brands | Pomoc lidem | Dow Jonesův index | Finanční rok | Vývoj ceny plynu TTF | Reuters analytik | Britský FTSE 100 | Ruský akciový trh | UPS | Platební bilance | Křetínský | Thomas Cook | Italská vláda | USD/CZK | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zdanění mimořádných zisků | Mexiko | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Patrik Tkáč | Česká firma | Euro dnes | Vstupy | Strop na ruskou ropu | Sójové boby | Universal Music | Situace | Genesis | Rystad | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Equity | Index spotřebitelské důvěry | Čeští exportéři | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Akcie Komerční banky | Rakousko | Christopher Dembik | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Akcie Unitika | Opatření vlád | Jihokorejský KOSPI | CHF | Docomo | Platby za plyn | Instituce | Tým InstaForex | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Jiří Gavor | Dovoz ukrajinského obilí | Ekonomika ČR | Pepco | G10 | Zájem o rizikovější aktiva | Největší evropská ekonomika | LNG | Brokers | Burza cenných papírů | Německý hospodářský institut | Libra vůči dolaru | Odhad růstu světové ekonomiky | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Největší IPO roku | Ruský vývoz ropy a plynu | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | Finanční televize | BBC | CEPS | Smart kontrakty | GfK Rolf Bürkl | Britská měna | Zastropování ceny plynu | Řecká krize | Tata Steel | Dánská energetická společnost | Evropské sdružení výrobců automobilů | Běžný účet | Kongres | Divize | Ladislav Kříž | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Náhoda | Markus Krebber | USD/CNH | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rosněfť | PSA | SMC | Invaze | Americká data | Inflace v Polsku | Gascade | Výrobce sportovních vozů | Britská Centrica | Japonský export | European Energy Exchange | Futures kontrakty | Naše ekonomika | Natland | Růst cen v EU | Fatih Birol | Audi | Výsledky HDP | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Polský premiér | Capital Markets | Equinor | Obchodníci s ropou | Trh s futures | BlackBerry | Server BBC | Trh | Nárůst zásob | Snížení daní | Politická rizika | Snížení těžby | Růst sazeb ČNB | Komise | University of Michigan | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Britská premiérka Liz Trussová | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Viktor Orbán | Doporučení | Technologické firmy | Výrazný růst | Forexové trhy | Německý HDP | Odpojení Ruska od systému SWIFT | CNN Prima News | Fed | Evropský plyn | Rolf Bürkl | Newmont | Vývoj hodnoty | United Parcel Service | Zahraniční obchod | Šéf automobilky Tesla | Dluhopisoví investoři | Index londýnské burzy | Časový plán | Skupina ČEZ | Korekce | Klesající trend | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ropy | Indexy v Asii | Rubl | Tržní prostředí | Skupina Colt CZ Group SE | Drahota | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Sazby daně | Aerolinky Lufthansa | Finanční společnosti | Skupina Erste Group | Země EU | Nové trhy | Celosvětová poptávka | Buffett | Závislosti na Číně | Ekonomická nálada | Výpočet Raiffeisenbank | Arbitráže | Akcie americké internetové společnosti | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Jednání OPEC | Heiken Ashi | Národní rozvojová banka | Pokles dovozů | Kjódó | Pražské burzy | Růst ceny | Debut na trhu Nasdaq | Utahování měnových podmínek | Koncern RWE | Zveřejnění výsledků | Výběry | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Konkurenceschopnost | Funke | Dopad na trhy | S&P 500 | Globální recese | Aareal | Purdue Pharma | Automobilový průmysl | Lowe's | Budvar | Indikátory sentimentu | Yahoo | Ekonomický a strategický výzkum | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Ruské úřady | Chesapeake Energy | JDE | Export do Ruska | ANO | Stock | Apollo | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Poslanci Evropského parlamentu | ProCent | Omezení kapacity | Ministři financí | Snap (SNAP.US) | Ceny zboží | Julius Baer | Primární nabídka akcií | Rating | MWh | E-commerce | ČTK mluvčí | Agentura S&P | Zestátnění | Ebury | Dluh firem | Analytická a výzkumná společnost | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Vývoj BTC/USD | Koronavirová pandemie | Hliníkárenská společnost | Dílčí index | Tvrdé sankce | Rivian | Black Knight | Zlepšení | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Trh dnes | Příležitosti | Budoucí vývoj | Borealis | Plovoucí terminál | Pivovar Budějovický Budvar | UNWTO | Golden Gate | Craig Erlam | Media for Europe | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Unijní země | Eurokomisař | Ropná firma | Mateusz Morawiecki | Volatility | Společnost Tesla | Úspory | CME | Inflační vývoj | Míra inflace v Maďarsku | Spotřebitelská inflace | Defi | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | CMA | Akciové korporace | Síla dolaru | Pohyby na finančních trzích | Výroba aut v Německu | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | NAFTA | Siemens Energy | CEZ1.CZ | Kurz dolarů | Banka HSBC | Národní ekonomická rada vlády | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Vývoj eura | Světová banka | Index Nasdaq | Jaguar | Mexické peso | Automotive | Meziroční růst HDP | Cena hliníku | Spolková vláda | Penzijní fond | Antony Blinken | ABN AMRO Bank | Výrobce luxusních automobilů | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | GS.US | Francouzský statistický úřad INSEE | Představenstvo | Britské státní dluhopisy | Ministryně práce | IATA | Instrukce | Agentura AP | Nejziskovější | Evropská banka | Arbitráž | Společnost XTB | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Trendové linie | Hodnota akcií | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Objem obchodů | Těžební společnost | FIAT | Krypto | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Celkový sentiment | Internetové televize | Zásoby plynu v USA | Luxusní značky | Sdružení automobilového průmyslu | Průmyslové ceny | Gazprom | Sazby ECB | Sergej Rjabkov | Akcie v USA | Centrální banka | Jozef Síkela | MicroStrategy | Silný propad | Americké banky | Deutsche Börse | Životní prostředí | Inflace v Británii | VDA | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Putinovo vyjádření | Skupina Colt CZ | Plzeňský Prazdroj | Devizové intervence | ING | NYMEX | Zastavení dodávek ruského plynu | Německá vláda | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Grafy | QE | Růst HDP | Polský zlotý | Diamant | Surové ropy | Tržní sentiment | Kazachstán | Castellum | LYNX | Útok na Ukrajinu | György Matolcsy | Červnová inflace | Donald Trump | Německý Ifo index | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Jádrová inflace | Patrik Urban | Twitter | Rozsáhlé investice | NXE.US | Směnný kurz | Premiér Justin Trudeau | Dovoz ruského plynu | Míra úspor domácností | Analytika | Podíl Ruska | Harmony | Rumunsko | Největší kryptoměna | Zasedání americké centrální banky | Rakouská bankovní skupina | Zneužití tržní síly | Centrum | Technické problémy | ABN | Portugalsko | Nejnovější údaje | Kitco | Společnosti | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Americká průmyslová produkce | Jamal | Ekonomický vliv | Plyn v Evropě | Jackpot loterie | DOW.US | Spoluzakladatel | Partnerství | Vývoj měnového páru USD/TRY | Obchodní partner | Aukce | AerCap Holdings | Nárůst objemů | Globální index | API | Air France | Energetický sektor | Sociální síť Instagram | AbbVie | Údaje o inflaci | Index frankfurtské burzy | Výroba automobilů | Mluvčí | Ruská ropa | Reuters | Unilever | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Letadlo | Baidu | Makléřská společnost Genesis | Ceny kukuřice | Zvýšení produkce | CZK | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Porsche Automobil Holding | Zahájení dodávek | Německý vicekancléř Robert Habeck | BrandZTop 100 | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Česká republika | Akciový index Dow Jones | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Overbalance | Společnost Uber | Rekordní maximum | Nálada na globálních trzích | Předstihové indexy | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Credit Suisse Group AG | Plán vlády | Globální dluhopisový benchmark | Plynovod Jamal | Italia Trasporto Aereo | Energetické problémy | Splácení dluhu | Arm | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Růstový impuls | Ekonomické vztahy | Tištění peněz | Traders | Švédský oděvní řetězec | Makro | Commodity index | Praní špinavých peněz | Boeing | Media for Europe (MFE) | Politická krize | Objednávky z Ruska | Vstup na burzu | Příkaz | Akcie společnosti Snap | Příjmy a výdaje | Daniel Beneš | Roční výnos | Separatistické regiony | Hydroelektrárny | Mateřská společnost | Prime | Supercyklus | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Pivovar | Ruské dluhopisy | Ceny v průmyslu | Postmates | Dodávky ruského zemního plynu | Evropské banky | SLR | Americký dolar | Šéf Gazpromu | Libra | Koronavirová krize | Produktovody | Philip Lowe | Smrskflace | Nová data | Analytické fórum | CL | Evropská unie | Růst ceny zlata | Fiat Chrysler Automobiles | Chicago Mercantile Exchange | Online prostředí | ČEZ Daniel Beneš | US100 | Ministři energetiky EU | Zákon o sankcích | Financovat | Příprava | Odchod z eurozóny | Řecko | Konjunkturální průzkum | Aligator | Německá centrální banka | Rostoucí náklady | Cvičení | Aktuální cena | Green Deal | Kartel OPEC | Vývoz do Německa | Americké ministerstvo obchodu | Japonská centrální banka | Angela Merkelová | Hong Kong Exchanges and Clearing | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Úroky | Nová mutace koronaviru | Severomořská ropa | Refinitiv | Vesa Equity Investment | Viceprezident | PEPSICO | Americký průmysl | Tlumit inflační tlaky | Akce centrálních bank | Cena | Silné oživení | Důvěra v eurozóně | Toshiba | Vývoj české ekonomiky | Mario Draghi | Odpor | Swiss Life Select | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | MONET | ERÚ | Prudké zdražování | Objem peněz | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Káva | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Huawei Technologies | Producent ropy | Životní úroveň | Dění na Ukrajině | S&P500 | Šéf Naftogazu | Royal Bank of Scotland | EBay | Dolar k japonskému jenu | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Americký index S&P 500 | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | EK | Technologie | Opce | Standard Chartered | Energetická krize | Půlení bitcoinu | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Letecká osobní doprava | Devizoví obchodníci | Energetická společnost ČEZ | Švédská nábytkářská značka | Gazprom Export | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Pokles | Sankce Západu | Ceny komodit | Panda | Těžaři | MGM | Vládní koalice | UEC | Zahraniční investice | Zpomalující růst | Margin | Guvernér Fedu | Nvidia | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Varšava | Andy Jassy | Guvernér australské centrální banky | NYT | Společnost Twitter | Tamas Varga | Vinci | Apollo Global Management | Identifikační kód | Energetický regulátor | Americké společnosti | Finančnictví | Druhá největší kryptoměna | Komodita | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Ebury G10 FX Forecast | Index RUS50 | Švédsko | Koruna dnes | Poplatek | Nárok ČEZ vůči Gazpromu | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Zahraniční forex | Euro vůči dolaru | Lego | Zajištění bezpečnosti | FTSE | CARA | Mercedes | NTT | Deliveroo | Štěpán Hájek | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Saxo Group | Ontario Teachers' Pension Plan | Americká ekonomika | Neinvestovat | Indexy v Číně | FIS | Credit Suisse Group | NVDA | Kurz koruny | Prudký růst cen | Akcie spoločnosti | Americký trh | Konkrétní plán | Maďarský premiér | Americký výrobce letadel | Obchodník | Jednání ECB | Zakladatel FXstreet.cz | IKEA | Řetězec | Pozitivní výsledek | 737 MAX | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | MRNA | Tomáš Holub | PVM | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Data z reálné ekonomiky | Hodnota majetku | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Asijské země | Růst mezd | Regulátoři | Návrat uhlí | Evropská centrální banka | Akcie společnosti Asos | Index cen | Oslabování libry | Produktovod IKL | Dow Jones Industrial Average | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Dialog Semiconductor | Globální letecká osobní doprava | Paypal Holdings | Generální tajemník NATO | Ředitelka | SNAP.US | Index PX | Salvador | Zápis ze zasedání ECB | Daně | Růst americké ekonomiky | Výrobce léků Pfizer | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Mitsubishi | Lídři | Automobilka Renault | Mutace koronaviru | Štěstí | Statut | Rizika | Hyundai Motor | Kryptoměna | ECB | Nákup akcií | Posilování kurzu koruny | Rozvojová banka | BAT | Close | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Vývoj inflace | Český stát | Upjohn | Coinbase | Zásoby ropy v USA | Česká ekonomika | Jackpot | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Momentum | Craig Wright | Daně z příjmů | British Airways | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Akcie navázané na kryptoměny | Fond | Německá kancléřka | Konsorcium | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Soudní spor | Prezident Vladimir Putin | Certifikace | Zisky | Cena kryptoměny | Emisní povolenky EU | Amazon Jeff Bezos | Evropské akciové indexy | Partners | Best Buy | Konsensus | Trader | FCA | Ekonomické údaje | EUR/RUB | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Společnost DoorDash | Historické rekordy | Zátěžový test | Obchod s ropou | Bývalý prezident | Ceny palladia | Pozitivní korelace | Globální ekonomika | ACEA | Rozpočtový schodek | USD/TRY | Miliardy eur | Vývoj ceny palladia v USD | ISM | Úroda obilovin | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Voda | NBP | Nižší ceny ropy | Francouzský index CAC 40 | NATGAS | Energie v Evropě | Toyota | Delta Air Lines | Tuzemská inflace | Prodej ropy | Francouzský statistický úřad | KLM | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Globální nedostatek čipů | Režim devizových intervencí | Společná měna | Uranium Energy Corp | Pšenice | Cena zlata | Propady na akciových trzích | SPAD | Státní plynárenská společnost | Obchodníci | Zastavení výroby | Světové obchodní organizace | Oděvní řetězec | Unitika | HSBC | Pullback | Ruská vláda | CBRT | MAAE | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Letecká společnost | Rizikové averze | Euro STOXX | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Flash Crash | Přeprodané zóny | Turecký prezident | HG měď | Tamás Varga | Navýšení kapitálu | Epidemiologická situace | Největší ropná firma | Růst cen | Spiegel | Společnost Chevron | Drahé kovy | Vyšší sazby | Ruské ministerstvo hospodářství | Indikátor | Moskva | RSI | Volvo Cars | Forward | Měnová politika | Dovoz oceli | Jihokorejská automobilka | Rheinmetall | SPX500 | Závislost na Rusku | Podíl ruského plynu | Saxo | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Americké akciové trhy | Tržní síly | Indexy pohyb | Americký výrobce počítačů | IFO index | ČEZ Ladislav Kříž | Financování | Úroková sazba v USA | Index pražské burzy | ČSÚ | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Etherea | Fitch | Nissan Motor | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Francouzská energetická skupina | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Stres | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Carsten Brzeski | Tržní kapitalizace firem | Manfred Hübner | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Philadelphia Fed | Turecké liry | Ruská armáda | Prodávající | Pokles ekonomiky | Vysoké dividendy | Cena palladia | BDI | Finance | EURGBP | Dividenda | Přístup k riziku | Žádné dividendy | Metaverzum | USDJPY | Plyn z Norska | Inflace v ČR | Globální poptávka | Sklon futures křivky | Rostoucí ceny komodit | Systém obchodování | Poptávka | Express | Lulo Rose | Index Exportu | Banka Morgan Stanley | Ekonomický kolaps | Zvýšení základního úroku | Obavy o poptávku | Ruský RTS index | Mezinárodní turistika | Guvernér | Globální trhy | Hodnota amerického dolaru | Státní fond | Ceny suroviny | Očekávání trhu | Tesla Motors | Larry Fink | FT | CIA | Evropští ministři | Axel Springer | Jedno euro | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | Akciové fondy | Objem devizových intervencí | Christopher Waller | Německý index DAX | Výhodně investovat | Pierre Moscovici | Mali | Obchodovat | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Shell Plc | Navýšení cel | Colt CZ Group | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Maruha Nichiro | CEZ1 | Nové rekordy | Tržní sazby | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Parita | Sociální síť | Cena evropského plynu | Bernard Arnault | Odhodlání | Uzavření trhů | Vývoz plynu | Inflace v Maďarsku | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | Afghánistán | Soběstačnost | WTI | Sony Group | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Akcie americké společnosti | Shares | Zisk společnosti | Medvědi | Raiffeisen Bank International | Silnější koruna | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | Naftogaz | RBNZ | GfK | Paládium | Softwarová společnost Microsoft | Macao | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Chladná zima | Klouzavý průměr | Výsledky makroekonomických statistik | Dreamliner | Pokles podnikatelské aktivity | RBI | Omezené dodávky | Turistický ruch | Veolia | Americká měna | Aliance | Tweet | Neue Osnabrücker Zeitung | BCS Global Markets | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Pokles zásob | Reebok | Justin Trudeau | Zkapalněný zemní plyn | OCI | Ziskovost | Payrolls | ICIS | Sdružení výrobců automobilů | Bankéři | Vývoz ropy a plynu | Barclays | Video | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Grünheide | Společnost IAG | Banky pro mezinárodní platby | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Ocel | UTC | Změny klimatu | ABC | Producenti plynu | Značné riziko | Heiko Maas | Republikánský senátor | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Petr Bartoň | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | SpaceX | Německá ekonomika | Hlavní akciový index | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Jack Dorsey | HDP | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Hnědé uhlí | Infineon Technologies | Dotace | EUR/CHF | Prosus | Televize Netflix | Důvěra v Německu | Zprostředkovatelé | Alphabet | Sazba Fedu | Vedení společnosti | Členské státy | Předvolební průzkumy | Turistika | Zkušenosti | Ceny niklu | Emmanuel Macron | Firma | Karty | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Spotřební daně | Lira | Devizový trh | Načasování | Prezident Světové banky | Analytik Edward Soya | Obchodní válka | Erste | Index DAX burzy | Volatilita ropy | Lot | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Liz Trussová | Ether | Vývoj zásob zemního plynu | Byznys | Výrobce videoher | Blizzard | Raketový růst | TTIP | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Monetární politika | Čínský index | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Global Markets | Ekonom | Světové finanční trhy | Polský antimonopolní úřad | Mobilizace | Deutsche Bank | Mluvčí Kremlu | RUB | Americké firmy | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Lukoil | Ekonomka | Forexu | Problémy s dodávkami plynu | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Unicredit | Ropa a Plyn | Uranium Energy Corp. | Růst akcií | BMO Capital Markets | Valné hromady | Pokles výnosů | Bali | TASS | Akcie padají | Naše prognóza | Travelers (TRV.US) | Polská měna | UST | Americká Komise pro cenné papíry | PERN | Restrikce | Neomezené množství | Zavedení cel | Merck | Optimismus | DoorDash | Thomas Schäfer | Facebook | Rozhodování | Plynárenská a ropná společnost | Hnutí pěti hvězd | Alexandre de Juniac | Kompenzace | Hliník | About You | Ceny pšenice | Akcie podniku | Martin Gürtler | Světová obchodní organizace | Úspěšný týden | Francouzský CAC 40 | STMicroelectronics | USA | NortonLifeLock | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Washington Post | Vlastní investice | Prezident USA | Měď | Konzervativci | Proinflační | Dodávky suroviny | Fiskální stimuly | Růst cen zemního plynu v Evropě | Index londýnské akciové burzy | Konglomerát | Odchod z Ruska | Euro | AUD | Jeffrey Halley | UEC.US | The Times | Bod zlomu | Rada ČNB | Caixin/Markit | Červená čísla | Kyjev | Server CNBC | Agentura DPA | Index S&P/ASX 200 | Kurz franku | Didi Global | Cena niklu | Přerušení dodávek ruského plynu | Výrobci aut | Capitalinked | Společnost Lufthansa | Predikce | Dodávky ropy | NEST | Plynárenský gigant | Vydavatelství Axel Springer | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Bank of New York Mellon | Kypr | ASX 200 | Citigroup | Softbank | Evropský blok | Dividendový výnos | Ruská firma | Sony | Index VIX | LME | Hospodářství | MIB | Stagflace | Zdražování energie | Amcor | Výnosy státních dluhopisů | Výraznější pokles | Heidelbergcement | Abkajk | Etoro | EV | Mediální skupina | Novatek | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | FXstreet.com | JP Morgan | Ohlédnutí | Zastavení dodávek | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | Výrobce čipů Intel | Ukrtransnafta | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Energetická situace | Banka JP Morgan | Program OMT | Rusko-Ukrajinská krize | MFE | Uniper | Ceny pohonných hmot v ČR | Evropská unie dnes | Belgická vláda | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Ranní komentář | Zemní plyn (LNG) | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | Elektrovozy | Čínská měna | Soud v Karlsruhe | Kommersant | Intermediate | Nižší ceny | Společnost ExxonMobil | EU | Japonský konglomerát | Redukce | Slabé euro | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Společnost British Airways | Take-Two Interactive | Portfolia | Převis | Komerční banka | NN Group | Expert | Zprávy z Německa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Spready mezi dluhopisy | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Počty nových případů | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Emise | xStation 5 | Gate | Akcie Credit Suisse | Televize Sky News | OvalX | Samsung | Nový lék | Recese | Index strachu | Výzkumný institut | Zoufalství | Inflace v Německu | Emisní povolenky | Německé aerolinky | SPIEF | Ropný gigant | BAC.US | Renault | Capital Partners | Erdogan | Virtuální měny | Vývoj pandemie | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | ING Bank | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | NZDUSD | SEC | Agentura Interfax | Inflace ve světě | Eskalace konfliktu | USD/CAD | Největší propad | Měna euro | Index francouzských akcií | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Petr Kellner | Meziměsíční inflace | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Fosilní paliva | Americké burzy | Hodnota indexu | Bulharská vláda | Realitní společnosti | Internetové firmy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Nálada na akciových trzích | Know-how | Dceřiná firma | Ministři | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | KBC | Negativní nálada | Kurz eura | Akcie společností Nidec | Americké ministerstvo práce | EASA | Objem investic | Dnešní zpráva | Vláda Spojených států | Ottawa | Centrální banka USA | Goodyear | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Terminál Neptune | Dieselgate | Uznání nezávislosti | Kartel při obchodování | Lufthansa | Ceny energií | Společnost Cineworld | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Snížení produkce | Investice Rusku | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Půjčovna kryptoměn | Index důvěry | Jerome Powell | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Kazatomprom (KAZ.UK) | Základní sazby | Ekonomka Raiffeisenbank | Brent (OIL) | Ropovod CPC | Ruská plynárenská společnost | Dna | Další kryptoměny | Averze vůči riziku | Atlantik | Prezident Donald Trump | Nyrstar | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Bloomberg Global Aggregate Total Return Index | Snížení závislosti na plynu | Index amerického dolaru | Zisk ČEZ | Dodávky zemního plynu | Produkce plynu | OSN | PAP | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | Komunita | Henry Hub | Booking | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Politické riziko | Agentura Fitch | Bankman-Fried | Peter Piatetsky | China Mobile | PMI indexy | Předpovědi | Prodeje ropy | Mylan | Konflikt na Ukrajině | Bondy | AXA | Analytické společnosti | VDMA | Facebook Ireland | Tomáš Raputa | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Zasedání bankovní rady | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Omezení dodávek ropy | Shrnutí obchodování | IKL | Adidas | Dow Jones Industrial | Automobil | Finanční společnost | Německý vicekancléř | Nákupy plynu | Zásoby plynu | Švýcarská společnost | Směr trhu | Míra inflace | Tržby společnosti | RTS | Indexy PMI | Platforma | Norwegian Air | Evropský statistický úřad | Vládní bondy | Hertz Global Holding | Energetika | ReGas | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | CNN | USD/RUB | Německý ministr zahraničí | Ruská banka | Finanční situace | Ekonomický výhled | Finanční ukazatele | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Zlaťáky | Oslabení | Nařízení | Americká cla | Verizon Communications | Vonovia a Deutsche Wohnen | Empire State Index | SWIFT | WP | Verizon | Ukrajinská vláda | Zmírnění chudoby ve světě | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | KOSPI | Bankovní sektor | Fed index | Eugal | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Apple Arcade | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Ruský Gazprom | Raiffeisen Bank International (RBI) | Angola | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Lehká ropa WTI | Americké technologické společnosti | Míra inflace v Turecku | Úsilí | Makroekonomické strategie | Airbus Group | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Activision Blizzard | Prezidenti Turecka | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Libye | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Aerolinky | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Růst ekonomiky EU | Joshua Angrist | Americké dluhopisy | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | BASF | Otevřenost | Stephen Gallo | Zpracovatelský průmysl | Wood Mackenzie | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | FCC | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | T-Mobile US | Loterie | Omezení těžby | Lanžhot | Silvergate | Myšlenka | Nasdaq-100 (US100) | Europoslanci | Saúdové | UnitedHealth | Guidance | Největší propady | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Družba | Philip Dybvig | Anexe Krymu | Obchodní aktivity | Vývoj naplněnosti plynových zásobníků | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Diem | Reálná ekonomika | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Kurs koruny | Fidelity National Information Services | Maloobchodní tržby v eurozóně | Členství v EU | Akcie společnosti Atos | Bear | Internetový obchod | Společnost Saxo Bank | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | Německý ústavní soud | Chris Williamson | Klid | Aktiva | Osobní příjmy | SXXP | Magyar Nemzet | Nejslabší růst | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | HDP za Q2 | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Ceny v zemědělství | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Sanofi | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | Index německých akcií DAX | České měny | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Šance | Netěsnost na ropovodu | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Staropramen | Index londýnské burzy FTSE | Švýcarská banka UBS | Business | Poradenské firmy | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Indikátory | Srbsko | PMI ve službách | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Investiční společnosti | Dekarbonizace | LPR | Plynárenské společnosti | Kongres USA | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Technologická společnost | Platební společnost | Výzkumná společnost | Americký Federální úřad pro letectví | Keystone XL | Kurz rublu | Peněžní trh | Hodnota trhu kryptoměn | Helena Horská | Orsted | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Western Union | Paschal Donohoe | Španělský IBEX 35 | Průmyslový sektor | Aston Martin | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Počet akcií | Akcie Tesly | Ole Hansen | Čínské akcie | Ministryně financí | Graf ropy | BlockFi | Brazílie | Úroky z dolarových dluhopisů | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Dodávky plynovodem | Energy Aspects | Německý koncern RWE | | Německý statistický úřad | Macy's | Pochybnosti | Danske Bank | Členské země | Seat | Německé společnosti | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Zajišťovna | Členské země Evropské unie | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | G10 FX Forecast | Purple Trading | Řetězce | Energetické firmy v Evropě | Schwab | Sentiment | Zrychlení inflace | Online obchodování a investice | Short pozice | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | WarnerMedia | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Politika | IPO roku | Britský akciový index | Konkurence | Hospodářské recese | Banka Barclays | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Burzovní hodnota | Ceny průmyslových výrobců | Powerball | SAS | Backwardation | Konsensus trhu | Země eurozóny | OMV | Čínský prezident | Dnešní seance | Americké futures | Odhady HDP | Nespokojenost | Alternativní taxislužby | BHP | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Forint | Americké akcie dnes | GDP | Velká Británie | Evergrande | Kybernetický útok | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Si Ťin-pching | Pomoc firmám | Zasedání FED | Společnost Amazon | Puma | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Prazdroj | Index DE30 | Úřad pro energetické informace | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Napětí kolem Ukrajiny | Rozpočtový deficit USA | FOMC | Centrální banky USA | Energiewende | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | Indie | Společnost Virgin Atlantic | Sabotáž plynovodů | Španělsko | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Obchodní spor | EdF | Měnové politiky | Dodávky plynu z Německa | Intel | Světová turistická organizace | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Francouzský Senát | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Čínský vicepremiér | Ekonomika | Hospodářská recese | Německé automobilky | Bloky | Letošní úroda obilovin | Oxford Economics | Evropské vlády | Výnosová křivka | Internetová firma | Ekonomická data | Přerušení výroby | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Otto Daněk | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Ministr obchodu | ČEZ (CEZ1.CZ) | Warner Bros | Sněmovna reprezentantů USA | Blockchainy | Zlevnění ropy | Proticyklické kapitálové rezervy | Sankce | Commerzbank | Míra inflace v Polsku | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Americký kongres | Zvyšující se inflace | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Německý regulační úřad | České akcie | Prodejní cena | Futures na indexy | ESM | Jednání ČNB | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Zahraniční měny | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Americký trh práce | Automobilový koncern | Finanční televize CNBC | Analytik GfK | Cestovní kancelář | Colt CZ Group SE | Summit EU | GM | Ethereum | IfW | Regional Booking Platform | Akciový trh | Embargo | Zápis Fedu | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Nemovitosti v ČR | Economist | Hry | Digitální daň | Roberto Azevedo | Obchodní dohody | Dnes na forexovém trhu | RWE Markus Krebber | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Index Hang Seng | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | PGNiG | Zaměstnanci | PayPal | Akcie | Trans Adriatic Pipeline | Jaromír Gec | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Norilsk | Couche-Tard | Převzetí Twitteru | Burzovní společnost | Náměstek ředitele | Rezignace italského premiéra | Těžaři ropy | Pandemická omezení | Cyrrus | Expanze | Giphy | Balík sankcí | Insider | Cena termínového kontraktu | Největší ekonomika | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Síkela | Prodejní signál | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Antivirové společnosti | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Hrubá marže | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Financial Times | Trading | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Společnost Intel | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dodávky ruské ropy | Vicekancléř Robert Habeck | Peněžní trhy | Významné riziko | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Společnost Nord Stream 2 AG | Schodek rozpočtu | Zásobníky Gazpromu | New York | Anadarko Petroleum | MSFT | Čistá ztráta | Společné nákupy plynu | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Kartel při obchodování s měnami | Rizikový apetit | Ceny ropy Brent | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Zajišťování | Euro včera | Americká internetová společnost | Citelné zdražování | Invaze ruských vojsk | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Applied Materials | IBEX | Omezení produkce | Uvalení sankcí | Salmán | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Session | Meziroční míra inflace v eurozóně | Společnost Walt Disney | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Burzy v Šanghaji | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | Indikátor CCI | NERV | Deeskalace | Nervozita na trzích | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Poradci | Sazby | Mezibankovní | US30 | ODS | Dialog | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | Měny emerging markets | Cíle | USD/JPY | Interfax | Ekonomický kalendář | Ceny dluhopisů | Newmont Mining | Investiční skupiny | Volkswagen | Zadlužené Řecko | Dopad vysokých cen energií | Rozvoj | Americká inflace | Členové kartelu OPEC | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Dnes na světových trzích | Mathias Cormann | Asociace exportérů | Americká administrativa | OIL.WTI | Napětí mezi Moskvou a Západem | Nové sankce | Capital Economics | Porsche | Rozhovor | Roklen24 | Španělský IBEX | Wall Street výsledky | Internetová společnost | Transakce | Švýcarské banky | Slabší dolar | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | EBRD | Obchodní podmínky | Nálada německých spotřebitelů | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | MasterCard | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Největší švýcarské banky | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Atos | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Regulační úřady | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Znovurozšíření pandemie | Analytici společnosti | Plynová krize | Zpravodajství | Nákup EUR | Dmitrij Peskov | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Fundamenty | Hodnocení ekonomiky | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Stabilita | BTC/USD | Fed dnes | Inflace v prosinci | Železná ruda | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Zvolení Bidena | Investování | Zásoby benzinu | Paul Volcker | Německé banky | Ukončení obchodní války | Česká zbrojovka Group SE | Sympozium | Salesforce.com | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Snap | Oslabování české měny | Paul Milgrom | Spotřebitelská poptávka | Akcia | South Stream | Dodávky LNG | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Robert Wilson | JPMorgan | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Plyn přes Ukrajinu | Virgin Atlantic | Data z Německa | Trade | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Futures na zemní plyn | Joe Manimbo | Akcie švédské automobilky | Kapitalismus | Nové prognózy | Zakladatel FXstreet | Satoši Nakamoto | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Authentic Brands Group | Prodeje | Hlavní index německých akcií | Odborník na ropný trh | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Grexit | Centrální bankéři | Milník | Světová zdravotnická organizace | Společnost Silvergate Capital | ABN Amro | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Ministři energetiky | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Smíšené výsledky | Katastrofy | Vysoké riziko | Nissan | Ceny výrobců | Akcionář | Společnost Media for Europe | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Vicepremiér | Další růst sazeb | Obchodní den | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | FDX | Zdražování | Česká národní banka | Indexy amerického akciového trhu | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Hodnota zlata | Gazprombank | Philadelphia Fed Business Outlook | Repo sazba | Biliony dolarů | Úbytek | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Malé zisky | Mluvčí Gazpromu | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Dow Jonesův akciový index | Americké akciové indexy | CHNComp | TCL | Základní sazba | Míra úspor | Pracovní síly | NFIB | Člen bankovní rady | Cena kryptoměny bitcoin | Forex trader | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Větší riziko | City | Uvalené sankce | Guvernér české národní banky | Nokian Tyres | Porušení pravidel | Zisk EBITDA | Platba SWIFT | Společnost | Apple (AAPL.US) | Rezervní měny | Ukrtatnafta | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Forbes | Cena Henry Hub | Colt | Implikovaná volatilita | Allergan | Výrobce elektromobilů Tesla | Francouzský index | Tkáč | Kurz britské libry | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Výkon německé ekonomiky | ASX | Plynárenské firmy | Agentura TASS | Rozšíření | BBVA | NBER | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Centerbridge | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Britská společnost Cineworld | Cena americké ropy WTI | Ropný trh | Panika | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Rozpočtové příjmy | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | List The New York Times | Tisková konference | Eura | AAPL.US | Monex | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | RBAG | Pershing Square Tontine Holdings | Výrobci čipů | Sankce na ruské banky | Organizace | Akcie Erste Group | Britský FTSE | Ryanair | Obilí | DIW | CVC Capital Partners | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Ruská měna | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Bankrot | Problémy s likviditou | Primární trh | Občanské války | Vyšší úroveň | Výdaje japonských domácností | Fed včera | Problémy v Evropě | TotalEnergies | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Evropský akciový trh | Inflační výhled | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Pohyby na trzích | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Světoví těžaři | Těžba ropy v Rusku | Cameco | Propad ceny | Proti trendu | Volvo | Výsledková sezóna v USA | VMware | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | Administrativa | Komise v přenesené pravomoci | Zprávy euro | Nejprudší pokles v historii | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Akcie Goldman Sachs | TradingEconomics | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Plynárenský průmysl | Fúze | Výrobce aut | Kosmetická společnost | Index | Wall Street Journal | Doněcké lidové republiky | Ruský RTS index (RUS50) | Rychlý růst cen | Yahoo Japan | Infineon | Wirecard | Merkelová | Společnost Uniper | Dovozce ruského plynu | Token | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | UOKiK | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Cenové stropy | Konec ruského plynu | Farmaceutická společnost | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | XPeng | Příjmy domácností | Průmyslníci | Obchodování na burze | Největší americký výrobce léků | DNN.US | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Nord Stream AG | Jihoevropské země | Vypnutí Nord Streamu 1 | Státní penzijní fond | Mišustin | Poptávka po ropě | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Šíření koronaviru | Celkové investice | Kotace | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Kupci | Salman Ahmed | Steve Sosnick | Makléřská společnost | Platinové akcie | Energetické technologie | Záporožská jaderná elektrárna | Německá automobilka Daimler | Akcie velkých technologických společností | Obchodovat s cennými papíry | Racionální rozhodnutí | Cena dolaru | Rezervy ropy | Nokian | Ruští zákonodárci | 5G | Polský provozovatel ropovodů | Prohlášení | Embraer | Liou Che | Institut Prognos | Stagflační trend | Chrysler | Server Politico | Prognos | Průlom | Zvyšování dovozu | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | Výhled Saxo Bank | Tesla | Caspian Pipeline Consortium | Společnost Gazprom | Klimatická politika | Hans Dieter Pötsch | Manažeři | Čínské realitní společnosti | El País | ProSiebenSat.1 Media | Dluh státu | Bidenova vláda | Čerpací stanice v ČR | Hellofresh | Program nákupů dluhopisů | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Primární veřejné nabídky akcií | Narušení dodávek z Ruska | RDSA | Útok dronů | Rostoucí šance | ING Groep NV | Ministr vnitra | MOL | Kurzové intervence | Akcie BP | Francouzské energetické společnosti | TurkStream | Globální ekonomické aktivity | Halliburton | Asos | Kamaz | Míra inflace v USA | Ruský premiér | Anders Nysteen | Cena zemního plynu | United Parcel Service (UPS) | Snowflake | Akcie Avast | Příjmy ruského rozpočtu | Regulační orgány | Norská finanční skupina | Alexej Miller | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | Ropovody a plynovody | Zápis z jednání ČNB | Bitcoinový trh | Britská premiérka | Dovoz do USA | Němečtí politici | Pozastavit obchodování | CAD | Firmy v Evropě | Slovalco | Růst cen zemního plynu | Daimler | Cena emisních povolenek EU | Zmírnění chudoby | Bilance ČNB | Elektroauta | Internetová televize | Předpověď počasí | Dnešní obchodování | MiFID II | Hlavní ekonom | Nejhorší scénář | Člen bankovní rady České národní banky | Onet.pl | Deutsche Wohnen | Základní úroková sazba | Odvětví | Čínská poptávka | InterContinental Hotels Group | Nárůst ceny | Současné tržní prostředí | Britská banka Barclays | AAL.US | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Lobbing | Spory kolem ruského plynu | Technologické společnosti | Nárůst sazeb | Krypto trh | Autoprůmysl | Omezení dovozu | Pracovní místa | RWE Gas | Terminál na LNG | Údaje americké vlády | Ropné a plynárenské společnosti | Vakcinace | Uhlíkové neutrality | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Firma Saudi Aramco | Drahý plyn | Velkoobchodní ceny plynu | David Vagenknecht | Objem nouzových rezerv | Krok za krokem | Banka | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Plovoucí terminály | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Power Exchange Central Europe | Rozšiřování kapacit | Výrobce pneumatik | Aramco | HelloFresh | Společnost Orsted | České předsednictví | Růst cen ropy | Sběratel | Ministr pro energetiku | Vít Hradil | Papírenský průmysl | Pokles polské ekonomiky | Primární trh dluhopisů | Harley-Davidson | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoz LNG | Ruská federace | Mluvčí ČEZ | Ekonomika USA | Zákaz dovozu ruského uhlí | Vývoz plynu do Finska | EGÚ Brno | Index spotřebitelských cen | Vlastnictví | Ministr financí | Norsko | Velkoobchodní cena zemního plynu | Dopady pandemie | Pevné terminály | Společnost Net4Gas | Sazby Fedu | Certifikát | Aker BP | Vypnutí plynu | Umění | Banka Sberbank | Munich Re | Německá bankovní společnost | Zhejiang Geely | Legal & General | Události tohoto týdne | Úvěrová pojišťovna | Londýnská City | Ceny zemního plynu v USA | Americká makléřská společnost | Americký index | Akciový index S&P 500 | Turk Stream | Prezident USA Biden | Index výroby | Electrolux | RWE | Nízké úrokové sazby | Astrazeneca | Americké centrální banky | Normalizace úrokových sazeb | American Airlines (AAL.US) | MTI | Analyzovat trh | Bloomberg | Platební neschopnost | Onemocnění COVID-19 | Agora | Array Biopharma | Dodávky ropy a plynu | Jednání centrálních bankéřů | Lídři zemí EU | CIBC Capital Markets | Britský statistický úřad | Pokračování trendu | Ropná válka | Nová mutace | UBS | Ceny stříbra | Plyn pro evropský trh | Zahájení ruského útoku | Cena elektřiny na burze | Společnost Nokia | Finanční jaderná válka | Bydlení | Maržový trading | Obchod s Ruskem | Tok ruského plynu | Meta Platforms | Zoom Video Communications | Graf dne | Společnost JDE | Makléřské společnosti | Zhoršování pandemické situace | Čínský vicepremiér Liou Che | Silná rally | Zastropování cen ruské ropy | Recese v Evropě | Vysoké ceny energií | Investice do platiny | Indigo | Švýcarské společnosti | Obchodní války | Topné oleje | Akcie Evergrande | Příjmy z reklamy | Podpora | EEX | Jana Maláčová | Pojišťovny | Společnost Siemens Energy | Obchodníci s kryptoměnami | Spready | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ministerstvo spravedlnosti | Guvernéři centrálních bank | Společnost Meta | Hodnota primární veřejné nabídky | Strach a panika | Zhoršení nálady | Primární nabídka Aramco | Sankce Spojených států | Avon Products | Ceny ropy v dolarech | Vladimir Čižov | Luhanské lidové republiky | Ondřej Vlček | Biden | Zadlužení | Clearing | Hospodaření | Zdražení ropy | Výplata dividendy | Konec roku | Největší primární nabídka akcií | Těžba ropy | Stagnace poptávky | Institut ZEW | Americká společnost | Vivendi | Propad indexu | Konečné výsledky průzkumu | Nemovitosti | Vestas Wind Systems | WEN | Statut celebrity | Zemědělství | Maďarský forint | Boris Johnson | Plyn v rublech | Záporné ceny | Futures trhy | Ficova vláda | Snížení sazeb | Výrobce letadel Boeing | Cena železné rudy | Administrativa prezidenta Bidena | Společnost TotalEnergies | Americké měny | Růst cen plynu | Míra nezaměstnanosti v Německu | Finská společnost | Růst cen ve výrobě | Porsche SE | Bundesnetzagentur | Přehled | PX index | Euro k dolaru | Cronos | Bohemia Energy | Themis Trading | Agentura Moody's | Do čeho investovat | Burzovní skupina | AT&T (T.US) | Joseph Trevisani | Index CPI | Němečtí zákonodárci | Soudní dvůr | Maersk | Jurij Vitrenko | Medtronic | Opatření proti šíření koronaviru | HARDWARIO | Zákaz dovozu | Vonovia | Projekty v Rusku | Zastavení růstu | Aareal Bank | Sektor služeb | Technický nástroj | Erste Group | Průtok plyn | Makléř | Index Sentix | Bob Yawger | Vyšší ceny ropy | Standard & Poor's (S&P) | Mitsubishi Motors | Průmyslová výroba v Japonsku | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | ENA | xStation5 | Statistické údaje | Německý kancléř | Čínská společnost | Německo | Polský průmysl | Eurokomisařka | Aleš Michl | Federální úřad pro letectví | Výkonná ředitelka | Evraz | MT4 | FX Forecast | Low | Estee Lauder | USA inflace | Sněmovní volby | Desetileté výnosy v USA | Jens Stoltenberg | Koruna posiluje | Maloobchodní prodeje | Ericsson | Shanghai Composite | Čínský index CHNComp | Ruské akcie | Nejvýraznější propad | Kazatomprom | Přerušení dodávek zemního plynu | Vice | Prognóza IE | Walmart | Závazky společnosti | Americké desetileté výnosy | Obchodování s povolenkami | Podnik ČEPS | XTB | Visa | Balík opatření | Silvergate Capital | IPO Porsche | Ruský majetek | Hodnoty měny | Průmyslové kovy | Chorvatsko | Klaus-Dieter Maubach | Statistika | Německý regulátor | Mimořádný zisk výrobců energie | Louis Vuitton | Očekávání vyšší inflace | Dow (DOW.US) | Munich | Domácnosti | Odvrátit deflaci | Reflační obchodování | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Nedostatečná produkce | Unijní diplomacie | Sam Bankman-Fried | Proaktivní přístup | Kontrakt | Nové zakázky | Státní dluhopisy | CNY/USD | Cena Henry Hub plynu | Cena NATGAS | Koš | Zpracování plynu | Boční trend | Provozní zisk | Česká vláda | Ruská centrální banka | Cherry Lane | Onet | PM.US | Inflační očekávání | Postavení USA | Vysoká inflace | Land Rover | Více riskovat | Dodávky plynu do Evropské Unie | Jaderné války | Sazby beze změny | Kwasi Kwarteng | Aker | Varianty covidu | Ruský vývoz ropy | Power Exchange Central Europe (PXE) | Rheinische Post | Zpravodajské služby | Španělská společnost | Automobilka Volvo | Slabší euro | Průmyslové společnosti | Gazeta | ECB rozhodnutí o sazbách | Fortum | Pozice | Kyrgyzstán | Akciové indikátory | Insider trading | Uzavření dohody | Renaissance Capital | Platina | Maxar Technologies | Caroline Bainová | Závislost | Ján Čarný | Dluhopisový trh | Německá spolková vláda | Riziko | Vývoj měnového páru USD/RUB | Amazon | Tranzit ruského plynu | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Haísám Ghais | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Míra inflace v Německu | Výrobce elektroaut | Měkké komodity | Velcí hráči | Agentura PAP | Sociální demokraté | Růst cen zkapalněného zemního plynu | Globální sentiment | ALK.US | Zastavení války | Ukrajinské jednotky | Agentura MTI | Motivace | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Program nákupu státních dluhopisů | Ropný průmysl | České ceny | FAZ | Německá energetická společnost | Index pražské burzy PX | WHO | Internetový gigant | Americké trhy | Finanční plán | Ministerstvo hospodářství | Ministr spravedlnosti | Stephen Brennock | Generální ředitel ČEZ | Akciový stratég | Tengiz | Zemědělské suroviny | Investing | Koncern | Irák | Holubice | CoinDesk | Chesapeake | Ever Given | Akciové indexy v Asii | Světová turistická organizace (UNWTO) | Výrobce sportovního oblečení | Invaze v ekonomice | Společnost Saudi Aramco | News | Ruské firmy | Balkán | Protekcionismus | British Gas | Jaguar Land Rover (JLR) | Průzkum ČSÚ | Evropské indexy | Stavební společnosti | NATO Jens Stoltenberg | Společnost Golden Gate | Makroekonomický kalendář | Ruský velvyslanec | Další pokles | Spolková agentura pro sítě | Skupina Colt CZ Group | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | Virus | NFP report | CPC | Největší evropské logistické firmy | Norbert Rücker | Vylepšení teorie aukcí | Jan Frait | Spotřebitelské ceny | Barrick Gold | MIFID | Vysoká rizika | FX strategie | Ruský list | PVM Tamas Varga | Dovoz ruské ropy | Podnikatelé | Mediterranean Shipping Company | Kühne+Nagel | Sachalin | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Finanční systém | Globální energetická krize | Sankce vůči Rusku | CEO | Oslabení dolaru | Britský antimonopolní úřad (CMA) | Ruský ministr | Ocenění | Rezistence | Krize v Evropě | Společnost Microsoft | Americký HDP | Zvyšování úroků | Banky | Cena plynu pro evropský trh | Apple TV+ | RUS50 | Intervenovat | Kapitálové zisky | Cena benzínu | Aktivum | Premiér Viktor Orbán | NASDAQ 100 | Peking | Zdroj příjmů | Těžba z břidlic | Napětí mezi Ruskem a Západem | Dividendy | Platební síť | Burza | Dlouhodobý trend | Mzda | Michail Mišustin | Největší ropná firma světa | Předseda Evropské rady | Norská vláda | Výrobce elektromobilů | Süddeutsche Zeitung | Vláda v Berlíně | Dominance hlavní kryptoměny | Největší pokles | KOMB | Ropovody | JLR | Elektronické obchody | Travelers | Dodávky ruského plynu do Evropy | Miliardy dolarů | Soud EU | Peter Garnry | Geopolitika | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Universal Music Group | Partneři | IPO | Vývoj mezd | Antimonopolní úřad | Disney | Inflační šok | Společnost Sony | Home Depot | Ruský ministr energetiky | Měnový pár | Provozní zisk společnosti | Business Outlook | Cenu plynu | Premiérka Liz Trussová | Indonésie | Výpadky proudu | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Jakub Petruška | Sílící euro | Tajné služby | Kvantitativní utahování | Největší americké společnosti | Index londýnské burzy FTSE 100 | Bavlna | IBM.US | Americké ministerstvo zahraničí | Netěsnost na ropovodu Družba | Měnový výbor centrální banky | Hrubý provozní zisk | Index DAX | Ruská ekonomika | Netflix | Ruské podniky | Abhijit Banerjee | Opatření | SPD | Americká ministryně financí | Odklon od fosilních paliv | Poptávka po plynu | Emerging markets | Didi | Alaska Air Group (ALK.US) | New York - Nymex | Cena akcií Applu | Primární nabídka | Ukončení činnosti | Motor ekonomiky | Konzervativní politik | Ceny energie | Atlantic BidCo | AGSI | InstaForex | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | Retail | Odstranění problému | Žlutý kov | Cronos-1 | Vyšší výnosy | Mediální podnik | Deutsche Post | Evergrande dnes | Firmy z EU | Loď Ever Given | Tým FXstreet.cz | Tržní hodnota Microsoftu | Evropská komise (EK) | ARM Holdings | Tržní hodnota Gazpromu | Přehled o dění | Dow Jones | Ukrajinský Naftogaz | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Patrick Drahi | Daň z příjmu | Měna | Obchodní nastavení | Organizace pro výživu a zemědělství | Philip Morris | NexGen | Dovoz čínského zboží | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Ekonomický růst | Inflace v Británii v červnu | Energetická skupina ČEZ | Akciové burzy | Nasdaq | Společná evropská měna | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Síla Sibiře 2 | Výrobce léků | Země G7 | Finanční podmínky | Geopolitická situace | Růst cen plynu v Evropě | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Ministerstvo práce | Růst poptávky | USA Biden | Zastropování cen | Cenový vývoj | Virgin America | Mrazivé počasí | Rozhodnutí firmy | Rusko dnes | Vyšší inflace | Denison Mines (DNN.US) | CFA | Ceny zemního plynu v Evropě | Omyl | Práce | Société Générale | Výroba aut | Nabídka Aramco | CENTRICA | Sankce Rusko | Herbert Diess | Společnost JPMorgan | Supervelmoci | Baker Hughes | RBAG.CZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Japonská společnost | Čínské vlády | AMZN | Rolls-Royce | Lídři zemí | Kanadská vláda | Restrukturalizace | Společnost Eni | Investment | Krize | MetLife | Prostor pro další růst | VIAC | RIA Novosti | Maďarská centrální banka | Plyn (NATGAS) | Apple Music | GOOGL | Výrobní náklady | Fidelity International | JDE Peet's | Ropný kartel | Protiruské sankce | TRIPS | Spojené státy | Zadluženost | Ceny železné rudy | Internetová společnost Twitter | Francouzský Renault | Zpomalení hospodářského růstu | Kursy | Estée Lauder | Vývoj na trhu | Německá inflace | Kryptoměny | Bemis | KKCG | Ministři financí eurozóny | Bělorusko | Lobbistické skupiny | Podnik | Analytik XTB | Crédit Agricole | Oživení ekonomik | Křetínského EPH | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | Německá finanční společnost | Sergej Kuprijanov | Boeing 737 Max | INTC | Americká seance | Zasedání Rady guvernérů | Prodej aut | Evropský bankovní úřad (EBA) | Nord Stream 2 AG | Miliardář | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Kryptoměna ethereum | Úspěch | Ekonomové | G7 | Hlavní akciové indexy | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Dluhopisový benchmark | Větší pokles | Kov | Makroekonomický význam | Charles Michel | Společnost Nyrstar | Cena dřeva | Akcie Monety | Štěpení | Americká půjčovna kryptoměn | Stagnace | Tržby | SABIC | ARD | Ruské síly | Eurozóna | Tranzit ruské ropy | Cineworld | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Americká vláda | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Lídři G7 | Záporné úrokové sazby | Ceny povolenek | Kurz české koruny | Londýn - ICE | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | ITA | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Belgie | Hospodářské škody | Podniky | Znovuzprovoznění plynovodu | Pád Gazpromu | Rusko dodávky plynu | Rezignace | Motor Sič | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Potíže v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Bilance | Politici | Francouzský ministr financí | Skupina Volkswagen | Enel | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Sony Pictures Entertainment | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | EQT | Zahájení invaze | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Rýn | Nabídka ropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Energetický kolos | Měnové podmínky | Zelené energie | Ford Motor | Britská společnost | Čistý dluh | Šéf Volkswagenu | Šíření nákazy | Světové rezervní měny | NZD | Produkce ropy | Automobilka Hyundai | Matthias Müller | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Šéfka EK | Poradenství | Ruská ropná společnost | Markit | Ropné království | ČR | Obchodování na newyorské burze | Průměrná cena | Výprodej dluhopisů | Akcie americké automobilky | Camelot | CNBC | Nesoulad | Úroveň supportu | Tržby v eurozóně | Impulzy | SPX | Mluvčí firmy | Olaf Scholz | Čínské firmy | Ekonomiky EU | Vývoz plynu z Ruska | Výrobce domácích spotřebičů | Caixin | Jukos | Ekonomické sankce | CAPITALS | Objednávky | Zavádění kryptoměn | Vývoj ceny | CCJ | Annalena Baerbocková | Pension Plan | Analytik | Návratnost | Firemní výsledky | Tradeři | Analytici banky | Kobalt | Kurz koruny vůči euru | UNCTAD | Výnosy | Korekce trendu | Goldman Sachs (GS.US) | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Biliony USD | Analýza | XTB Research | Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Nordic Pearl Limited
Nordic Pearl Ltd
Nordic Telecom
Nordic Telecom Holding
Nordic Telecom Regional
Nord LB
Nordnet
Nordnet AB
Nordson
Nordstorm

Následující klíčová slova

Nordstream
Nord Stream AG
Nord Stream 1
Nord Stream 2
Nordstream 2
Nord Stream 2 AG
Nordstrom
Nordstrom (JWN.US)
Norfolk
Norges Bank
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít