Středa 25. květen 2022 16:18
reklama
Purple Dulovec VWAP
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Purple Dulovec VWAP
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Nord Stream

C:\fakepath\trader-27042022-31-zm.png

Evropa cílí na diverzifikace dodávek plynu, dostávat plyn bude také z USA

27.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Za loňský rok bylo do Evropy z Ruska dodáno zhruba 155 miliard kubických metrů plynu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Invaze v ekonomice - spory kolem ruského plynu, sankce a pesimistické odhady HDP

27.04.2022 24. února - Ruský prezident Vladimir Putin v 04:00 SEČ oznámil, že dal svolení ke "speciální vojenské operaci". Ruské síly napadly Ukrajinu z Ruska a Běloruska i z poloostrova Krym, který Moskva anektovala v roce 2014, a zahájily rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na téměř celou zemi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil v zemi válečný stav a Kyjev přerušil diplomatické vztahy s Ruskem.
img

Gazprom varuje, že sníží dodávky i plynu pro Česko, pokud bude Polsko přepravovaný plyn krást. „Rozděl a panuj“

27.04.2022 Dnešní ranní zprávy o tom, že Gazprom obnovil dodávky plynu do Polska, představují spíše přání, které je otcem myšlenky. Gazprom totiž dnes ráno uvedl, že dodávky obnoví teprve tehdy, až dostane zaplaceno, jak žádá ruský prezident Putin, tedy v rublech. A burzovní cena plynu v EU vyletěla na začátku dnešního obchodování vzhůru o 24 procent.
C:\fakepath\trader-26042022-33-zm.png

Západ platbu v rublech za plyn z Ruska od začátku odmítá

26.04.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (Rusko podle neoficiálních informací polského portálu onet.pl zastavilo dodávky plynu plynovodem Jamal):
C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Dodávky ruského plynu do EU pokračují nehledě na požadavek Kremlu platit rubly

01.04.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy pokračují bez přerušení. Průtoky dvěma ze tří hlavních plynovodů přivádějících ruský plyn do Evropy - Nord Stream 1 přes Baltské moře a přes Ukrajinu na Slovensko, zůstaly stabilní. Průtoky druhou hlavní trasou, plynovodem Jamal přes Bělorusko, změnily směr a přivádějí plyn z Německa do Polska. To však není neobvyklé a nemusí to nutně znamenat novou politiku, upozornila agentura Reuters. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekret, podle kterého od dnešního dne odběratelé z takzvaných "nikoliv přátelských zemí" musí za ruský plyn platit v rublech, jinak jim hrozí zastavení dodávek.
C:\fakepath\trader-31032022-30-zm.jpg

Západ usiluje o snížení závislosti na plynu z Ruska, platbu v rublech odmítá

31.03.2022 Rusko je druhým největším producentem zemního plynu na světě. Země je také dlouhodobě největším dodavatelem plynu do Evropy, podle údajů Mezinárodní energetické agentury (IEA) stabilně zajišťuje zhruba 40 procent spotřeby plynu Evropské unie (EU). Monopol na vývoz této strategicky důležité suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů má ruský plynárenský gigant Gazprom. Převážná část ruského plynu proudí do Evropy potrubím Jamal, který vede přes Bělorusko a Polsko do Německa, plynovodem Nord Stream, který vede z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, a potrubím přes Ukrajinu. Vnitřní trhy s plynem v Evropě spojuje síť propojovacích potrubí.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových trasách zůstávají stabilní

30.03.2022 Dodávky ruského plynu do Evropy po třech klíčových plynovodních trasách byly dnes ráno stabilní. S odvoláním na data provozovatelů o tom informovala agentura Reuters. Dodávky přes Nord Stream 1 se v průběhu dne mírně zvýšily a plyn v plynovodu Jamal začal proudit západním směrem. Moskva má do čtvrtka představit mechanismus, jehož prostřednictvím bude chtít po "nikoli přátelských" zemích, aby za ruský plyn platily v rublech. To odběratelé veskrze označují za porušení dohody. Evropa z Ruska dováží asi 40 procent plynu.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh za týden klesla o 70 procent

18.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh od začátku minulého týdne klesla zhruba o 70 procent. Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Z maxima kolem 345 eur (8550 Kč) za megawatthodinu cena do poloviny tohoto týdne klesla zhruba na 102 eur/MWh. Cena prudce kolísá kvůli nejistotě ohledně plynulosti dodávek z Ruska. EU také nyní Rusku platí za plyn výrazně více než před válkou na Ukrajině.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Německý E.ON se odvrací od Ruska, varuje před rizikovostí Nord Streamu

16.03.2022 Společnost E.ON se připojila k dalším energetickým firmám a začíná se odvracet od Ruska. Největší energetická společnost v Německu dnes informovala, že přestala kupovat zemní plyn od obchodních firem ruského plynárenského gigantu Gazprom. Dodala, že její podíl v objemu 1,1 miliardy eur (27,2 miliardy Kč), který drží v plynovodu Nord Stream 1, by mohl v důsledku ruské invaze na Ukrajinu ztratit hodnotu.
img

Ruská společnost Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu

14.03.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom pokračuje ve stabilních dodávkách plynu přes Ukrajinu dál do Evropy. Agentuře Interfax to dnes řekl mluvčí Gazpromu Sergej Kuprijanov. Přes Ukrajinu, která čelí rozsáhlé ruské vojenské invazi, proudí plyn také do České republiky. Šéf ukrajinské energetické společnosti Naftogaz později řekl, že ruský plyn bude do Evropy proudit, dokud budou provozovatelé ukrajinských plynovodů schopni fungovat.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Německo se nemůže rychle odpojit od ruských energetických surovin

10.03.2022 Německo se nemůže naráz odpojit od ruských energetických surovin, na snížení závislosti potřebuje týdny a měsíce, jedině tak předejde těžkým hospodářským škodám se stovkami tisíc nezaměstnaných. V nočním pořadu televize ZDF to prohlásil německý ministr hospodářství Robert Habeck. Poznamenal, že ruská invaze na Ukrajinu je upozorněním, aby Německo co nejrychleji přešlo na obnovitelné zdroje energie a definitivně se zbavilo fosilních paliv.
img

Dosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?

09.03.2022 Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
img

Ropa: od války k embargu

08.03.2022 Zvěsti o zákazu dovozu ruské ropy rozvířily finanční trhy a posunuly futures Brent na nejvyšší úroveň od roku 2008. Pokud odmítnete služby země, která trvale dodává 10 % celosvětové nabídky černého zlata, ceny budou výrazně vyšší. Podle generálního tajemníka OPEC Mohammada Barkinda není ve světě dostatečná kapacita, která by nahradila ruskou ropu. Moskva se obává, že v tomto scénáři by se cena severomořské ropy mohla vyšplhat až na 300 dolarů na barel, což definitivně přivede světovou ekonomiku do recese.
C:\fakepath\trader-08032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2022 1) Cena niklu se včera zvýšila až o 90 % a je na rekordu, podobně cena hliníku vystoupila na rekordních více než 4000 USD (94.600 Kč) za tunu. Za růstem cen stojí obavy z významného narušení dodávek z Ruska kvůli finančním sankcím, které způsobily nákupní horečku, uvedla agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Komodity zažily další ďábelskou seanci

08.03.2022 Ropa a plyn hned na počátku nového týdne zažily ďábelskou seanci poté, co se objevily zprávy o jednání o zákazu dovozů ruské ropy a plynu ze strany Západu. Cena Brentu se dostala dokonce ke 140 USD/barel, tedy nejvýše od roku 2008. Cena zemního plynu "přepočtená" na cenu ropy dokonce nad 600 (!) dolarů. Trhy se sice v podvečer částečně uklidnily - nejdůležitější zprávou byl asi zamítavý postoj Německa k embargu - a Brent se vrátil asi ke 120 USD/barel. I tak ale tato cenová úroveň znamená meziročně dramaticky dražší ropu.
img

Němci Rusům dnes historicky posílili rubl. Ti jim za to „děkují“ pohrůžkou, že vypnou dodávky plynu Nord Streamem 1

08.03.2022 Rubl dnes posílil nejvýrazněji za poslední takřka čtvrtstoletí. Ze včerejší uzavírací hodnoty takřka 139 rublů za dolar zpevnil až k úrovni 111 rublů za dolar, jak vyplývá z dat agentury Bloomberg. To značí posílení až o 25 procent během jediného dne. Výrazněji ruská měna zpevňovala naposledy v září 1998.
img

Forex: Rusko pohrozilo embargem na vývoz plynu

08.03.2022 Eurodolar se stabilizoval na úrovni 1,0900, když euro i v paritě se švýcarským frankem již dále neoslabuje a to navzdory tomu, že Rusko (západní Evropě) poprvé pohrozilo, že uvalí embargo na vývoz plynu (efektivně vypne Nord Stream I.). Zdá se, že dalším důležitým mezníkem může být čtvrtek, kdy bude nejen zasedat ECB a bude zveřejněna americká inflace (za únor), ale v Turecku se také sejde ruský a ukrajinský ministr zahraničí.
img

Ranní komentář: S&P500 je 12 % pod ATH, Rusko vyhrožuje vypnutím Nord Streamu 1

08.03.2022 Nervozita na trzích kvůli dění na Ukrajině nepolevuje. Akcie včera znovu klesaly, přičemž pod tlak se dostaly tentokrát hlavně indexy v USA. Dnes jsou futures na americké i evropské indexy opět v červených číslech a ztrácejí okolo jednoho až dvou procent. Vysoké zůstávají ceny komodit v čele s ropou a evropským zemním plynem. Prudkého růstu se včera dočkal ale také nikl, který za den rostl o více než 80 %.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Rusko v sankcích předstihlo Írán, Sýrii i Severní Koreu

08.03.2022 Rusko se stalo zemí, proti které světové společenství uvalilo nejvíce sankcí na světě. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na specializovaný server Castellum, představující světovou databázi údajů o uložených sankcích. Rusko během deseti dnů od začátku invaze na Ukrajinu předstihlo v počtu uvalených sankcí Írán a Severní Koreu, poznamenala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

04.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl pozastavit prodej svých produktů a služeb v Rusku; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\ropa2.jpg

Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a plyn, řekl šéf Naftogazu

04.03.2022 Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a zemní plyn, řekl včera v rozhovoru s BBC šéf největší ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko. Protiruské sankce by podle něj měly být přísnější a zaměřené přímo na energetiku. Aby se válka přestala šířit, Západ by podle něj "měl udělat jasnou volbu a zbavit se závislosti na ruském plynu a ropě".
C:\fakepath\Schroder-Putin.jpg

V Německu roste tlak na Schrödera, aby se distancoval od Putina

02.03.2022 V Německu vzrůstá tlak na bývalého kancléře Gerharda Schrödera, aby se důrazně distancoval od ruského prezidenta Vladimira Putina a odešel z pozic ve firmách napojených na jeho režim. Schröder se k tomu ale zatím nemá, a není tak vyloučeno, že ho jeho mateřská sociální demokracie (SPD) potrestá.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

02.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (největší evropské logistické firmy DHL a Kühne+Nagel pozastavily kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu expedici zásilek do Ruska; řazeno abecedně podle odvětví):
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
img

Státy EU podpořily synchronizaci energetické sítě s Ukrajinou, zásob mají dost

01.03.2022 Státy Evropské unie chtějí v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu zavést nová společná opatření proti rostoucím cenám energie. Podporují také nouzovou synchronizaci k propojení energetické sítě EU s ukrajinskou sítí. Po jednání unijních ministrů energetiky to řekla francouzská ministryně Barbara Pompiliová. Český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela v Bruselu navrhl zavedení povinných nouzových zásob plynu v rámci unie. Česko má podle něj dostatečné zásoby energií do konce této topné sezony.
img

Ranné zhrnutie (01.03.2022)

01.03.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie zmiešane. S&P 500 klesol o 0,25 %, Dow Jones sa znížil o 0,49 % a Nasdaq si pripísal 0,41 %. Russell 2000 získal 0,35 %.
img

Je uránový sektor pripravený na rast v roku 2022?

28.02.2022 Akcie spoločností, ktoré ťažia urán vrátane jedného z najväčších producentov Cameco (CCJ.US) rastú. Ostatní producenti uránu ako Uranium Energy Corp (UEC.US), NexGen (NXE.US) alebo Denison Mines (DNN.US) sa tiež posunuli vyššie. Podiely najväčšieho svetového producenta uránovej rudy Kazatomprom (KAZ.UK) v Kazachstane klesajú v dôsledku geopolitických rizikových faktorov takmer o 4 %.
img

Gazprom uvádí, že nadále dodává zákazníkům v Evropě plyn přes Ukrajinu

28.02.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dodává plyn do Evropy přes Ukrajinu i nadále v souladu s požadavky svých zákazníků. S odkazem na sdělení firmy o tom dnes informovala agentura Reuters. Přes Ukrajinu proudí plyn i do České republiky.
img

Evropské trhy se kvůli sankcím proti Rusku propadají

28.02.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v pondělí obchodují v negativním teritoriu, protože hráči na trhu posuzují dopad sankcí Západu vůči Rusku. Index STOXX Europe 600 ztratil v době psaní článku 1,38 % a dosáhl 447,26 bodů.
img

Americké akcie kvůli zhoršující se ukrajinské krizi klesají

25.02.2022 Akcie ve čtvrtek brzy ráno klesly a vedly ke korekci indexů, protože uvalení sankcí na Rusko kvůli jeho válečnému postupu proti Ukrajině zvýšilo tlak na trh, který vykazuje známky prohýbání pod snahou Federálního rezervního systému potlačit inflaci.
img

Americký akciový trh: silná rally po Bidenově prohlášení o sankcích

25.02.2022 Hlavní americké akciové indexy si ve čtvrtek připsaly výrazné zisky: Dow Jones posílil o 0,3 %, NASDAQ vzrostl o 3,3 % a S&P500 přidal 1,5 %.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
img

Evropské akcie se propadají na katastrofická minima

24.02.2022 Evropské akciové indexy ve čtvrtek vykazují téměř 3% pokles v důsledku obav investorů ze zahájení vojenské operace ve východní Evropě.
img

Ceny okamžitě rostou!

24.02.2022 S eskalací geopolitického napětí se zlato nadále pohybuje nad hranicí 1 900 USD za unci. Nedávná denní maxima se nyní shodují s maximy dosaženými v roce 2011. Když zlato pevně vystoupalo nad 1 900 USD, obchodovalo se na intradenním maximu 1 918,50 USD.
img

Obchodní plán pro EUR/USD a GBP/USD na 24. února 2022

24.02.2022 Události se vyvíjejí tak rychle, že je téměř nemožné zprávy sledovat. Nicméně celkový vývoj situace je poměrně jednoznačný – Ruská federace zahájila vojenskou operaci proti Ukrajině. Hovoříme tedy o válce v Evropě. Investoři v panice prchají před rostoucími riziky. Není tedy divu, že jednotná evropská měna ztrácí půdu pod nohama. Tento trend se v dohledné době nepochybně nezmění. Na ničem jiném nezáleží.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 24/02/2022

24.02.2022 Události se vyvíjejí tak rychle, že je téměř nemožné sledovat aktuální zprávy. Nicméně obecný charakter vývoje situace je naprosto jednoznačný – Ruská federace zahájila vojenskou operaci proti Ukrajině. To znamená, že hovoříme o válce na území Evropy. Investoři v panice prchají před stále se zvyšujícími riziky. Není tedy nic překvapivého na tom, že jednotná evropská měna ztrácí své pozice. O tom, že se tento trend v krátké době nezmění, prakticky není pochyb. Na ničem jiném nezáleží. Navíc sama Evropská unie pozastavením certifikace plynovodu Nord Stream 2 zhoršuje ekonomické důsledky všeho, co se děje. Ceny energií tak rostou neuvěřitelným tempem, což bude mít na evropskou ekonomiku mimořádně negativní dopad. Na jakékoli makroekonomické statistiky můžete prozatím zapomenout. Jediné, co nyní určuje dynamiku a směr trhů, jsou zprávy z Ukrajiny.
img

Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

24.02.2022 Americké akciové indikátory prudce reagují na rostoucí napětí ve vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou. Všechny indexy vykázaly na konci úterní seance pokles. Široký index S&P 500 ztratil 1 %, průmyslový The Dow Jones Industrial Average 1,4 % a technologický NASDAQ Composite 1,2 %.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden oznámil sankce proti firmě, která budovala Nord Stream 2

24.02.2022 Vláda Spojených států uvalí sankce na společnost, která má na starosti budování rusko-německého plynovodu Nord Stream 2, oznámil včera americký prezident Joe Biden. Opatření označil za součást úvodní odpovědi na kroky Moskvy spojené s Ukrajinou. Bidenova vláda také naznačila, že v další fázi by mohl přijít zákaz vývozu amerických technologií do Ruska, píše deník The New York Times (NYT).
C:\fakepath\trader-23022022-22-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti zůstává vývoj kolem Ukrajiny

23.02.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávách o tom, že Ukrajina čelí dalšímu kybernetickému útoku. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 97,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,9 procenta a prodávala se za 92,71 dolaru za barel.
img

Aké sankcie by prinútili Putina ustúpiť?

23.02.2022 Napätie na východe Ukrajiny eskalovalo po skončení zimných olympijských hier v Pekingu. Aj keď je príliš skoro hovoriť o úplnej invázii, Rusko narušilo ukrajinské hranice presťahovaním svojej armády do novouznaných republík v regióne Donbas. Rusko teda anektovalo ďalšiu časť Ukrajiny. V súlade s predchádzajúcimi oznámeniami zaviedli európski a americkí lídri sankcie. Aby však Putinove ambície skrotili, budú musieť zájsť oveľa ďalej.
img

Forex: Ruský vpád se na dolaru neprojevil

23.02.2022 Ruský vpád na část ukrajinského území se eurodolarovém trhu nijak zásadně neprojevil, ačkoliv veškerá z toho plynoucí negativa jsou na straně eurozóny (zejména pokud jde o dodávky ropy a plynu – viz německé rozhodnutí zastavit schvalování plynovodu Nord stream 2). K tomu, aby se eurodolar pohnul, bude zapotřebí ještě silnější konflikt či nová důležitá data (jež ale dnes nepřijdou).
C:\fakepath\goldman sachs.jpg

Evropské a americké banky se připravují na dopad sankcí proti Rusku

23.02.2022 Evropské banky se připravují na dopady sankcí proti Rusku. Zejména banky v Rakousku, Itálii a Francii jsou jim v celosvětovém měříku nejvíce vystaveny a již několik týdnů jsou v pohotovosti. Před dopadem sankcí na trhy varuje britská HSBC. Americké banky se z Ruska v minulých letech stáhly, a tak jejich vedení nečeká vážnější dopad ekonomické odvety Západu, napsala agentura Reuters. Agentura Bloomberg napsala, že se banky z Wall Street obrátily na francouzskou banku Société Générale, zda by jim případně nepomohla s transakcemi, které se týkají Ruska.
img

Zlato vyhrává závod s bitcoinem

23.02.2022 Od začátku roku 2022 zlato coby bezpečné aktivum překonává největší světovou kryptoměnu. A napětí mezi Ruskem a Ukrajinou tlačí investory spíš ke zlatu než k bitcoinu.
img

Růst cen v českém průmyslu šokuje, je nejvyšší od roku 1991. Tento růst brzy pocítí i spotřebitelé, inflace bude letos činit až 9,5 %

23.02.2022 Růst výrobních cen v českém průmyslu v lednu šokoval. V meziměsíčním vyjádření činí 6,9 procenta, což je nejvíce od února 1991 (viz graf). V meziročním vyjádření pak představuje 19,4 procenta, což je nejvíce od ledna 1992.
img

Graf dne: USDRUB (23.02.2022)

23.02.2022 Západní země začaly na Rusko uvalovat sankce kvůli porušení ukrajinské hranice. Dotknout se finančních společností a také některých Rusů včetně zákonodárců. Bylo oznámeno zastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2. Navíc USA, Velká Británie a Kanada se rozhodly přesunout vojenské jednotky blíže východní hranice NATO.
img

Americký akciový trh rozšiřuje ztráty kvůli geopolitickému napětí ve východní Evropě

23.02.2022 Hlavní americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, se včera uzavřely v červených číslech. Jejich pokles byl však spíše mírný. Akciový trh klesá již více než týden, přičemž index NASDAQ Composite dosáhl 8měsíčního minima. V současné době zažívají akcie těžké časy. Analytici se domnívají, že Wall Street bude neklidná po celý rok 2022. Dříve bylo zvyšování sazeb hlavním medvědím faktorem ze strany Fedu v tomto roce. Nyní se objevují geopolitická rizika.
img

JPMorgan: Fed zvýší sazby devětkrát, aby zkrotil inflaci

23.02.2022 Všechny oči jsou nyní upřeny na geopolitický konflikt mezi Západem a Ruskem, který se odehrává na Ukrajině. Nikdo nepopírá, že všechny zúčastněné strany již na něj nějakým způsobem doplatily. V Rusku se prudce propadly akcie a národní měna. Země čelí západním sankcím a může se stát, že bude nadobro vytažena zástrčka z plynovodu Nord Stream 2. Také Západ zaznamenal propad na svých burzách a ceny zemního plynu v eurozóně mohou opět prudce vzrůst. Ukrajina mezitím balancuje na pokraji plnohodnotné války. Především makroekonomické faktory tíží také náladu investorů.
img

Rozbřesk: Obilnice Evropy čelí agresi, připravme se na další pro-inflační šok

23.02.2022 Vstup ruských vojsk na východní Ukrajinu je budíčkem nejen pro řadu politiků, ale také investorů, kteří sázeli na to, že post-covidový nárůst inflace je jen krátkodobou epizodou, která tento rok odvane. Rusko-ukrajinské vojenské manévry s sebou totiž přinášejí další problémy, a mezi nimi bude nárůst inflace spojený s růstem cen komodit.
img

Ranní okénko - Rusko-Ukrajinská krize je proinflačním rizikem

23.02.2022 Den zahájí zveřejnění lednového vývoje českých průmyslových cen. Náš odhad pracuje se zdražením o 0,6 % oproti prosinci, nicméně přicházející výsledky z regionu (například Polska), či nečekaný skok cen v Německu (přesahující 2 %), naznačují větší nárůst cen průmyslových výrobců i v české ekonomice.
img

Ranní shrnutí (23.02.2022)

23.02.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci na nižších úrovních. S&P 500 klesl o 1,01 %, Dow Jones ztratil 1,42 % a Nasdaq seanci zakončil slabší o 1,23 %. Russell 2000 spadl o 1,45 %.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě stagnovaly, vliv geopolitiky vyvážil růst automobilek a turismu

23.02.2022 Akcie v Evropě kvůli vývoji na východě Ukrajiny zahájily včerejší obchodování propadem zhruba o 1,9 procenta, a ocitly se tak nejníže za sedm měsíců. Později ztráty smazaly díky posilování automobilového průmyslu a segmentu cestovního ruchu. Nedařilo se naopak maloobchodu a finančnictví.
img

Forex: Riziko eskalace konfliktu na Ukrajině na prvním místě

23.02.2022 Finančním trhem hýbe především konflikt Rusko – Ukrajina a potažmo Západ. Prostor pro nárůst averze vůči riziku je stále značný a hrozí tak další oslabení středoevropských měn včetně koruny. Dnes zveřejněné údaje o cenách výrobců v ČR za leden ukážou stále vysokou meziroční dynamiku, která je argumentem pro další navýšení úrokových sazeb ČNB.
C:\fakepath\trader-22022022-27-zm.jpeg

Forex: Dolar mírně oslabuje, náladu na trhu určuje vývoj na Ukrajině

22.02.2022 Dolar mírně oslabuje ke koši měn. Náladu na trhu určuje vývoj ukrajinské krize poté, co ruský prezident Vladimir Putin v pondělí uznal nezávislost dvou separatistických republik na východě Ukrajiny.
img

Putin: Rusko bude pokračovat v dodávkách plynu na světové trhy

22.02.2022 Rusko bude pokračovat v nepřetržitých dodávkách zemního plynu na světové trhy. V dopise pro energetickou konferenci v katarském městě Dauhá to uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Jeho vyjádření přichází v době, kdy se západní země chystají zavést proti Rusku sankce kvůli situaci na východě Ukrajiny, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Británie uvalila sankce na ruské banky a podnikatele, hrozí jejich rozšířením

22.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin porušuje suverenitu Ukrajiny a všechny důkazy nasvědčují tomu, že na ni chce provést plnou invazi, řekl dnes britský premiér Boris Johnson při oznamování sankcí proti ruským bankám a podnikatelům, kteří jsou podle Londýna blízcí Kremlu. Premiér v projevu v Dolní sněmovně uvedl, že jim Londýn zmrazí aktiva v Británii a zakáže jim vstup do země. Pokud bude Rusko v "dobývání" Ukrajiny pokračovat, Británie podle Johnsona sankce ještě přitvrdí.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
img

Nemecko zastavilo schválenie Nord Stream 2

22.02.2022 Nemecko podniklo kroky na zastavenie procesu certifikácie plynovodu Nord Stream 2 z Ruska, oznámil dnes kancelár Olaf Scholz po tom, čo Kremeľ formálne uznal dva odštiepenecké regióny na východe Ukrajiny. Scholz povedal, že Nemecko nebude akceptovať uznanie separatistických regiónov v regióne Donbas a že nemeckí politici musia prehodnotiť situáciu „najmä pokiaľ ide o Nord Stream 2“, napísala agentúra Reuters. V utorok v rozhovore s novinármi v Berlíne Scholz povedal, že požiadal ministerstvo hospodárstva, aby „stiahlo správu o bezpečnosti dodávok s našou federálnou sieťovou agentúrou“, pričom to označil za „prvý krok k tomu, aby sa zabezpečilo, že plynovod nemôže byť v tomto bode certifikovaný“.
img

Přehled páru GBP/USD. 22. 2. 2022. Boris Johnson je připraven uvalit proti Moskvě ještě vážnější sankce, než se původně plánovalo.

22.02.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v obchodování ve stejném režimu jako v posledních několika týdnech. Libra také v nočním obchodování vzrostla a odpoledne začala klesat, i když z Velké Británie rovněž nebyly obdrženy žádné makroekonomické informace. I když tedy volatilita páru v pondělí nebyla vysoká, takové "výkyvy", které jsou na libře pozorovány již několik týdnů, jsou známkou paniky na devizovém trhu. Libra možná propadá panice, protože Londýn je jedním z "nejhlasitějších" odpůrců Ruska při vyjednávání o Ukrajině. Boris Johnson opakovaně vyjádřil své návrhy týkající se evropského odmítnutí Nord Stream-2, "odhalení" a "zveřejnění" veškerého majetku ruských oligarchů ve Spojeném království, jakož i zavedení "tvrdých" sankcí, pokud Moskva bude destabilizovat situaci na Donbasu a napadnout Ukrajinu. Například německá kancléřka nebo francouzský prezident jsou ve výhrůžkách a projevech mnohem mírnější.
img

Americký akciový trh po setkání Bidena s Putinem poroste

21.02.2022 Hlavní americké akciové indexy v závěru týdne klesly. Dow se snížil o 0,7 %, NASDAQ Composite klesl o 1,2 % a S&P 500 se snížil o 0,7 %. V pondělí ráno se asijské trhy obchodují v červených číslech. Japonské akciové indexy ztratily 0,8 %, čínské klesly o 0,75 %.
img

Pro Česko je Rusko méně důležitý vývozní trh než třeba Belgie. Případná válka Ruska s Ukrajinou a související sankce by se Česka přímo dotkly jen omezeně, třeba ve formě dražších pohonných hmot

20.02.2022 Česká republika loni do Ruska vyvezla zboží ze 79,6 miliardy korun. Jednalo se o nižší objem vývozu než v letech 2019 a 2020. Objem odpovídal dvěma procentům celkového loňského vývozu z České republiky.
C:\fakepath\top-15022022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.02.2022 1) Rusku hrozí v případě útoku na Ukrajinu celá řada sankcí, přičemž tou hlavní by byla stopka spuštění plynovou Nord Stream 2. To by vedlo ke zhoršení americko-německých vztahů. Problematické by bylo i odříznutí Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT. Agentura AP však poukázala na ještě jednu možnost, které Spojené státy mají - zabránit Rusku obchodovat v dolarech.
C:\fakepath\top-08022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2022 1) Bitcoin včera vystoupal na čtyřtýdenní maximum, podle serveru CoinDesk až na 44 500 dolarů. Jeho pohyb kopíruje i druhá největší kryptoměna ethereum. Agentura Reuters posilování zmíněných kryptoměn zčásti připisuje likvidaci některých krátkých pozic. Aktuálně bitcoin stojí 44 878 USD a ethereum 3 178 USD.
img

Americký akciový trh: 31. ledna 2022

31.01.2022 Americký trh se uzavřel na konci týdne, který se nesl ve znamení pohybu jako na horské dráze, na vyšší úrovni. V pátek si americké akcie připsaly zisky. Dow přidal 1,7 %, NASDAQ vzrostl o 3,1 % a S&P500 se zvýšil o 2,4 %.
img

Ranní shrnutí (27.01.2022)

27.01.2022 Americké indexy se v první polovině seance obchodovaly v zisku. Ten však byl následně zlikvidován po rozhodnutí FOMC o sazbách a Powellově tiské konferenci. S&P 500 padl o 0,15 %, Dow Jones klesl o 0,38 % a Nasdaq zakončil v blízkosti nuly.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ministr: Tempo hospodářského oživení bude v Německu pomalejší, poroste inflace

26.01.2022 Německé hospodářství se bude s následky pandemie nemoci covid-19 potýkat déle, než se předpokládalo. Německá vláda nově pro letošní rok počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,6 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že spotřebitelské ceny by se letos mohly zvýšit o 3,3 procenta a že na cílová dvě procenta se dostanou příští rok. Loni činila míra inflace v Německu 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993.
img

Pád ruského akciového trhu – trhy oceňujú riziko vojny

24.01.2022 Teraz vidíme, že trh sa už nestará len o infláciu a vyššie úrokové sadzby, ale aj o ozbrojený konflikt vo východnej Európe. Téma možnej ruskej invázie na Ukrajinu nie je nová, no v poslednom čase narastajú obavy z eskalácie konfliktu.
C:\fakepath\nemecko-a-usa.jpg

WSJ: Německo už není pro Spojené státy spolehlivým spojencem

24.01.2022 S hrozbou ruské invaze na Ukrajinu se většina západních spojenců snaží podpořit Kyjev a uklidnit zranitelné členy Severoatlantické aliance. Německo se ale vydalo jinou cestou a dává přednost ruským zájmům před zájmy Západu, napsal Tom Rogan na stránkách amerického deníku The Wall Street Journal (WSJ). Preference Berlína jsou podle něj levný plyn, vývoz aut do Číny a klidný ruský prezident Vladimir Putin.
img

Rusko nechce zaútočiť na Ukrajinu – RUS50 rastie

19.01.2022 Index RUS50 sa počas dnešnej seansy zreteľne zotavuje, zmazal takmer všetky včerajšie straty a výrazne znížil stratu v porovnaní s minulotýždňovým maximom. Viac o výpredaji sme písali včera.
img

🔽Ruské akcie jsou pod těžkým tlakem

18.01.2022 Ruský RTS index (RUS50) dnes ztrácí 6,5 % a z lokálního maxima dosaženého 12. ledna už pád dosáhl téměř 15 %. Vysoká korelace mezi vývojem indexu a cenou ropy se roztrhala na kusy! Velké množství společností indexu je napojeno na ropný sektor, takže dosavadní pozitivní korelace dávala smysl. Nyní jsme svědky výrazné divergence. Co je jejím důvodem?
img

Ropa letos citelně zdražuje, pohonné hmoty v ČR podraží též. V Evropě poptávku po ropě zvyšuje i záměrné omezování dodávek plynu, z něhož Rusko nově viní Mezinárodní agentura pro energetiku

13.01.2022 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu nepatrně klesly. Benzín zlevnil o jediný haléř na 35,98 koruny za litr, nafta pak o tři haléře na 34,93 koruny za litr. Tím však končí zlevňování uplynulých několika týdnů, které nastalo po takřka celoročním loňském cenovém růstu a jeho kulminaci ve druhé polovině listopadu 2021. V příštích týdnech je třeba počítat s růstem cen pohonných hmot. Důvodem je citelný vzestup cen ropy na světových trzích, jehož efekt nedokáže potlačit ani znatelně posilující koruna. Cena ropy Brent dnes stoupla nad úroveň 85 dolarů za barel, a to poprvé od 10. listopadu 2021.
C:\fakepath\trader-11012022-28-zm.jpg

Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus

11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
img

Ruský plyn je „zbraní“, kterou Kreml používá proti Evropě, tvrdí německá ministryně zahraničí. Na této „zbrani“ ovšem vydělává i třeba Norsko

11.01.2022 Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková se dnes opřela do Ruska. Kreml podle ní využívá plynu jako „zbraně“. V Římě tak promluvila v kontextu probíhající diskuse ohledně zprovoznění plynovodu Nord Stream 2. Jeho výstavba skončila v září, nyní čeká na zprovoznění. K tomu potřebuje schválení německých úřadů a pak také Bruselu. Baerbocková, spolupředsedkyně německých Zelených, patří mezi vrcholnými německými politiky k nehlasitějším kritikům projektu.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
img

Evropě hrozí, že v březnu zůstane bez plynu

06.01.2022 Zásoby zemního plynu v Evropské unii jsou v současné době na historickém minimu. Podle celosvětové výzkumné skupiny Wood Mackenzie hrozí, že zásoby plynu v evropských zásobnících klesnou letos na jaře na historické minimum. Jinými slovy, v následujících dvou měsících v případě rekordních mrazů zůstanou evropské země pravděpodobně bez plynu.
img

Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy loni klesl o 25 procent

05.01.2022 Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy loni klesl o 25 procent. Chřadnoucí ukrajinská ekonomika tak za napjatých sousedských vztahů s Ruskem přišla o klíčový zdroj příjmu, napsala dnes agentura Reuters. Dodaný objem byl přesto vyšší, než k jakému se zavázal ruský dodavatel, společnost Gazprom.
img

Plynovod Jamal dál pracuje v obráceném režimu, tok z Německa ale zesílil

04.01.2022 Plynovodem Jamal už patnáctým dnem proudí ruský plyn v obráceném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je navíc mnohem silnější než v předchozích dnech, informovala dnes agentura Reuters. Cena plynu se kolem poledne začala výrazně zvyšovat a vykazovala růst o více než 30 procent, zůstává ale hluboko pod rekordy z konce loňského roku. Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci řekl, že Německo nakupuje ruský plyn a prodává ho pak do Polska a na Ukrajinu. Tyto dvě země mají s Ruskem zhoršené vztahy a zdráhají se od něj plyn nakupovat přímo.
C:\fakepath\top-04012022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.01.2022 1) Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

Nord Stream 2 by podle šéfa Uniperu mohl být schválen v polovině 2022

04.01.2022 Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

Bloomberg: Gazprom vyvezl do EU a Turecka méně plynu, než se zavázal

03.01.2022 Ruský plynárenský gigant Gazprom loni nesplnil svůj vlastní, konzervativní cíl pro vývoz plynu do Evropy a Turecka. Vyplývá to z výpočtu agentury Bloomberg, které vycházejí z údajů od firmy. Snížený tok plynu přispěl k nejhorší krizi v dodávkách energie na evropském kontinentě za poslední desetiletí. Pro Gazprom byl však loňský rok rekordní - firma uvedla, že produkce plynu vystoupila na 514,8 miliardy metrů krychlových, což je nejlepší výsledek za 13 let.
img

Denní aktualizace akciového trhu. Výskyt omikronu klesá. Korekce na trhu je opožděná.

03.01.2022 Americké indexy tento týden s největší pravděpodobností otevřou poklesem. Poslední obchodní den roku 2021 již klesly, těsně pod roční maxima. Dnes ráno S&P 500 vykázal pokles zhruba o 0,25 %.
img

Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin

29.12.2021 Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.
C:\fakepath\top-28122021-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2021 1) Největší americké společnosti podle tržní kapitalizace, které patří i mezi největší společnosti na světě, v letošním roce dále posilují. Tržní kapitalizace firem Apple a Microsoft se blíží k hranici tří bilionů dolarů (66,3 bilionu Kč) a společnosti Tesla a Meta letos poprvé překonaly hranici jednoho bilionu dolarů, upozornil server CNBC.
img

Ruský plynovod Jamal sedmý den pracuje v obráceném režimu

27.12.2021 Plynovod Jamal, který přepravuje ruský plyn do západní Evropy, už sedmý den funguje v obráceném režimu. Plyn tak proudí z Německa do Polska, ukazují data německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Objem plynu a směr jeho toku v plynovodu se řídí podle požadavků odběratelů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn dál výrazně zlevňuje, cena pro evropský trh klesla pod 100 eur za MWh

24.12.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh pokračují v poklesu, dnes po poledni se cena snížila až o 24 procent a dostala se pod 100 eur (2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). I tak je ale výrazně vyšší než před rokem. Místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak řekl, že k prudkému růstu cen suroviny v letošním roce přispívají chybná rozhodnutí evropských politiků a neschopnost dohodnout se na dlouhodobých smlouvách. Na to už před časem upozornil například americký list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu v Evropě výrazně klesají po výstupu na rekordní maxima

23.12.2021 Ceny plynu v Evropě se dnes výrazně snižují poté, co se během týdne vyšplhaly na nová rekordní maxima. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce před 16:00 SEČ vykazovala pokles o zhruba 21 procent na 136 eur (zhruba 3400 Kč) za megawatthodinu (MWh). V úterý poprvé v historii překročila 170 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Do Německa přestal proudit ruský plyn přes Jamal, ceny vystoupily na rekord

21.12.2021 Dodávky ruského zemního plynu do Německa prostřednictvím plynovodu Jamal se dnes zastavily, tok plynu se pak obrátil opačným směrem. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na údaje německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu později ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku poprvé překročila 170 eur (zhruba 4290 Kč) za megawatthodinu (MWh).
img

Dodávky ruského plynu do Německa plynovodem Jamal jsou nízké, cena roste

20.12.2021 Dodávky ruského plynu do Německa plynovodem Jamal zůstávají po víkendovém propadu nízké. Vyplývá to z údajů německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Plynovodem proudí ruský plyn přes Bělorusko a Polsko do Německa. Cena klíčového kontraktu na zemní plyn se dnes vyšplhala na 146,73 eura (3703 Kč) a blíží se říjnovému maximu 155 eur.
img

Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU. Ceny plynu v EU jsou přitom již tak rekordní, Rusko může chtít využít současné energetické zranitelnosti Evropy

19.12.2021 Dodávky ruského plynu do EU plynovodem Jamal se dnes prakticky zastavily. Podle nejnovějších dat terminálu Bloomberg odpovídaly dnes ve 13:00 našeho času 8,8 gigawatthodin denně. Běžně přitom Rusko touto cestou dodávalo přes 850 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu v příloze). Dodávky dramaticky poklesly již včera, dnes se však přes krátkodobý výkyv dále snížily.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena zemního plynu v Evropě uzavřela na rekordním maximu

17.12.2021 Cena klíčového evropského termínového kontraktu na zemní plyn zakončila včerejší obchodování na 145 eurech (téměř 3700 Kč) za megawatthodinu. To představuje její nejvyšší závěrečnou úroveň v historii, informovala agentura Reuters. Obchodníci uvedli, že cena reagovala na údaje, podle kterých by v pátek neměl plynovod Jamal dodávat žádný ruský plyn do Německa.
img

Německý regulátor: Nord Stream 2 získá povolení k provozu nejdříve v červenci

16.12.2021 Kontroverzní plynovod Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa, nezíská povolení k provozu dříve než v červenci příštího roku. Vyplývá to z dnešního vyjádření šéfa německého úřadu, který má schvalovací proceduru na starosti. Plynovod Nord Stream 2 je už hotov a ruské ministerstvo zahraničí minulý týden vyjádřilo naději, že povolení k provozu získá na jaře.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Volatilita ropy a zemního plynu před sankcemi

08.12.2021 Ceny plynu a ropy v Evropě v úterý vzrostly, protože polevily obavy z kmene omikron a stouplo riziko nových sankcí vůči hlavnímu dodavateli energií.
img

Emisní povolenky EU "rostou jako bitcoin", pokořily další rekord, 90 eur za kus. V lednu může v Česku udeřit až 10procentní inflace, hrozí blackouty

08.12.2021 Emisní povolenky EU dnes odpoledne pokořily další rekord, 90 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Emisní povolenky EU pokořily další rekord, 85 eur za kus. Vzhůru jejich cenu žene „ruská zima“ v Evropě i tlak USA na Německo, aby případně zastavilo projekt plynovodu Nord Stream 2

07.12.2021 Emisní povolenky EU dnes pokořily další rekord, 85 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Zásoby ropy se ztenčují

29.11.2021 Ceny energií v Evropě lámou rekordy ještě před začátkem zimy. Nárůst pozorovaný ve Spojeném království minulý měsíc přiměl některé průmyslové společnosti, aby omezily výrobu a požádaly o státní pomoc.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CCI | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | DAX | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Lot | Low | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Pozice | Primární trh | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Satoši Nakamoto | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot Řecka | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Fortuna | FXstreet.com | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Koruna posiluje | Kursy | Kurz dolarů | Kurz franku | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měny v Evropě | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup EUR | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Online obchodování | Oslabení koruny | Paládium | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řecká krize | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | SWIFT | Tapering | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | XM | Zahraniční měny | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Buy | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Matthias Müller | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Petr Kellner | Primární trh dluhopisů | ROCE | Sekundární trh | Small caps | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Akciová společnost | Instrukce | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Cukr | Burze | Commodities | Ekonomický kolaps | Investment | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Charles Schwab | Jackson Hole | Energy Aspects | Institut ZEW | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Sentix | Baker Hughes | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | BCS | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Thomson Reuters | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Der Spiegel | Ministr financí | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Kitco | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Zadlužené Řecko | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Program OMT | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Televize Sky News | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Členství v EU | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | Summit EU | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Virgin America | Walmart | Alibaba | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | Země OPEC | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Burzovní skupina | Zajištění | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Prodejní signál | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Kryptoměna | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | TTIP | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Rada MMF | Německý Ifo index | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský bankovní úřad (EBA) | Audi | Politico | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | IHS Markit | Flash Crash | ex | Purple Trading | MUFG | Klamání investorů | Generali Investments | Keystone XL | Ruské akcie | Swiss Life Select | Vstup na burzu | BBVA | Aton | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Ceny pšenice | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Anadarko Petroleum | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Americký akciový trh | Devizoví obchodníci | Vývoj ceny palladia | Palladium | Jerome Powell | Backwardation | ETH | Capitalinked | Index S&P/ASX 200 | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | Kryptoměna ethereum | Cena kryptoměny ethereum | ESMA | Štěpán Hájek | Krypto burzy | Lithium | Investiční skupiny | Craig Wright | Obchodování na trzích | Elektronické obchody | Asijské trhy | EUR/RUB | Kobalt | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Renaissance Capital | Globální ekonomický kalendář | Globální hospodářský růst | Schwab | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Pokles ceny | Geopolitika | Cenový kanál | RDSA | Royal Dutch Shell | Hlavní akciový index | USMCA | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Největší kryptoměna | Intercontinental Exchange | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Primární nabídka | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Česká firma | Globální index | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Kongres USA | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | SABIC | Výhodně investovat | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | FCC | Makroekonomické statistiky | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Německé banky | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Obchodníci s kryptoměnami | Státní fond | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Odchod z eurozóny | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Tržní hodnota Microsoftu | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Tencent Holdings | Boris Johnson | BrandZTop | BrandZ | NVDA | Prodej ropy | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Cena železné rudy | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Vývoj na trzích | Pokles cen | Aston Martin | Americké futures | Výkonný ředitel | XTB Research | Akcia | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Cena niklu | AMZN | Akcie podniku | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Prosus | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | LPR | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Manipulace s akciovým trhem | The Washington Post | Energetické firmy | MetLife | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Banky pro mezinárodní platby | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Geopolitické riziko | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | Platební společnost | TikTok | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Ropná firma | Ropný gigant | Německá vláda | Trinity | PXE | LNG | Indigo | Objem | Evropské firmy | Rijád | Dvojitý vrchol | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Global Markets | BAT | Tesla Elon Musk | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | IIF | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Borsa Italiana | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Obchodní spor | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | Průmyslová výroba v Japonsku | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Meziroční růst HDP | Poptávka po úvěrech | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Nabídka Aramco | Vyšší poptávka | Impuls | Firma Apple | Abkajk | Churajs | SoftBank Group | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Pivovary Staropramen | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Akciové korporace | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Český plynárenský svaz | Zákon o sankcích | Bydlení | Dovozní cla | Uber | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Reformní plán | Giuseppe Conte | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | TRIPS | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Americký index | Wirecard | Ziskovost | Index pařížské burzy | Američtí vojáci | Hospodaření | Paschal Donohoe | Růst poptávky | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Commodity index | Odškodné | IKEA | Netflix | General Motors (GM) | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Kancléřka Merkelová | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Cena akcií Applu | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | BP | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Růst sazeb | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Konjunkturální průzkum | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Shortovat | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | Ropná válka | Propad rublu | WP | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Olaf Scholz | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Průmyslové ceny | Evropské země | Brusel | TARP | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Burzy cenných papírů | New York Times | Gazprombank | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Další pokles | Norská vláda | Koronavirová krize | Unilever | Katar | Státní televize | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Britský akciový index | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Sněmovna reprezentantů USA | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Fiat Chrysler | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Slovensko | Jaderné války | Války | Schodek | Organizace | Realitní firmy | Analytik Saxo Bank | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Vláda USA | Vláda Spojených států | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | IATA | AOL | DPH | Mexiko | Omyl | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Ministři | Oživení ekonomik | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Zpravodajské služby | Tajné služby | Německé automobilky | Snížení produkce | Nejvyšší soud | Hackerský útok | Výpadky | Trh dluhopisů | Pensylvánie | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Růst cen v EU | Statistiky | Poradenské společnosti | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Propad ceny | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Nabídka ropy | Kontrakty na ropu | Chesapeake Energy | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Postavení USA | Evropské indexy | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Ekonomické vztahy | 737 MAX | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Pozastavit obchodování | ATH | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Čistá ztráta | Společnost Gilead | Dopravci | Futures na zemní plyn | HG měď | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | UNWTO | Dlouhodobý trend | Zdražení ropy | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Státy eurozóny | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Huobi | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Toyota Motor | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Merck | RBI | T-Mobile | Auta | Xiaomi | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Silná rally | Zahájení dodávek | Moderna | Jukos | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Manažeři | České ceny | Důvěra spotřebitelů | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Americká média | Renault | Pokračování rally | Obavy z ekonomického dopadu | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | JDE Peet's | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Prezidenti a premiéři | Salesforce | Lukoil | Norilsk Nickel | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Kommersant | Ruský list | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Internetová firma | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Čínská poptávka | Square | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Francouzský ministr | Berlín | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Francouzský index CAC 40 | Energetický gigant | Investice do infrastruktury | Nestlé | Sanofi | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Dluh Británie | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Ukončení činnosti | Počty nových případů | Výrobci aut | György Matolcsy | Index německých akcií | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Chesapeake | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Den obchodování | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Medtronic | Ukrajinská vláda | Společnost Uber | Ant | Sony | Japonská společnost | Nizozemská vláda | Inflační šok | Chorvatsko | E.ON | Větší riziko | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | KLM | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Druhá největší kryptoměna | Stellantis | Chrysler | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Salesforce.com | Rostoucí ceny komodit | Burzovní hodnota | Model 3 | Následky pandemie | Supervelmoci | Porušení pravidel | Odhady HDP | Insolvence | Letecká osobní doprava | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Čínská společnost | Důvěra | Turistický ruch | Ekonomický vliv | Ant Group | Indonésie | Ocelářství | Bruegel | NYT | Letošní úroda obilovin | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Ruská ropná společnost | Americké ministerstvo spravedlnosti | Analytik XTB | Marks & Spencer | Goodyear | Výrobce pneumatik | Veřejný dluh Británie | Vesa Equity | Airbus Group | Coca-Cola | Ruská vláda | Americký soud | Venezuela | Německý regulátor | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Odborníci | Zdanění | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Universal Music | Celkové investice | Budoucí vývoj | Zadlužení Německa | Americký podnik | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Politici | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | McAfee | UOKiK | Polský antimonopolní úřad | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Zvolení Bidena | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Měnový fond | AEX | Paul Milgrom | Robert Wilson | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Jack Dorsey | Státní penzijní fond | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Defi | Digitální převody peněz | Nařízení | Interfax | Newmont | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Pokles indexu | První obchodní den | Zhoršování pandemické situace | Tržní výhled | Odklad splátek | Státy Evropské unie | Ruské společnosti | T-Mobile US | Společnost Pfizer | Apollo | Apollo Global Management | China Mobile | MRNA | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Producent ropy | Akcie spoločnosti | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Životní prostředí | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Vonovia | Munich | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | H&M | Lego | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | LEN | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Vesa Equity Investment | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | MGM | Boeing 737 Max | Bitcoinový trh | Inflace v Polsku | Poptávka po plynu | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Autopůjčovna Hertz | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Investiční manažeři | Joseph Trevisani | Společnost Tesla | Silné oživení | Brands | Rio Tinto | Racionální rozhodnutí | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Německé ceny | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Josep Borrell | Situace na trhu | Toshiba | VTB | Agentura Interfax | Aligator | DHL | United Parcel Service | UPS | BlackBerry | Nárůst ceny | Express | Akcie BP | Globální letecká osobní doprava | Růst ceny Bitcoinu | Brent (OIL) | Obchodní deficit USA | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | MIB | Supercyklus | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Blockchainy | Kov | Ceny povolenek | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Raiffeisen Bank International (RBI) | Mrazivé počasí | Evropský výrobce letecké techniky | Zásoby plynu | Třetí vlna | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Míra inflace v Německu | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Vývoj ceny palladia v USD | Průmyslové společnosti | Index RUS50 | RUS50 | Společnost Nokia | Zvýšení základního úroku | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Zasedání ruské centrální banky | Vývoj pandemie | Suezský průplav | Přeprodané zóny | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Maxar Technologies | Reuters analytik | Hodnota trhu kryptoměn | Harley-Davidson | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Power Exchange Central Europe | Debut na trhu Nasdaq | Krypto trh | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Pepco | LME | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Uranium Energy Corp. | Uranium Energy | UEC | Cameco | CCJ | Denison Mines | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Nárůst objemů | Boční trend | Přeprodané oblasti | Japonský konglomerát | Eurokomisařka | Saxo Group | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Kybernetický útok | Pandemie COVID | Prezident USA Biden | USA Biden | Analytické fórum | Malta | Těžaři | Ochota riskovat | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Vesa | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | About You | Růst cen nemovitostí | Ceny dřeva | Politická rizika | MNB | SPIEF | Bit.plus | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Přístup k riziku | KOL | Salvador | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | BCS Global Markets | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Spotřeba uhlí v Evropě | Návrat uhlí | Dodávky plynu | Guy Parmelin | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Mali | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Regulační úřad | Zajištění bezpečnosti | Didi | CO2 | Vyšší úroveň | Hydroelektrárny | Trh dnes | Energetická společnost ČEZ | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Společnost Didi | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Vývoj měnového páru USD/RUB | Zemědělské suroviny | Síla dolaru | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Energetický regulátor | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce | Didi Global | Plány obnovy | Tkáč | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Ceny suroviny | GlobalFoundries | Uzavření dohody | Odvětví | BHP | Divize | Rotterdam | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Načasování | Varianta delta | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Liberalizace trhu | Energetická skupina | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | Klimatická politika | Společný podnik | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | VIAC | Rekordní minimum | Takata | Sankce Spojených států | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | Psychologické úrovně | CVC Capital Partners | CVC | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Norilsk | Základní sazby | Makroekonomický význam | Vratislav Zámiš | Cena kryptoměny | RWE Gas | Objem peněz | Asijské země | Britská společnost Cineworld | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Pozitivní korelace | Dovoz oceli | Home Depot | Afghánistán | Varšava | SpaceX | Mluvčí firmy | Analytici banky | Republikánský senátor | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Best Buy | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Robert Kaplan | Opatření | Rivian | Smrskflace | The Times | Cena emisních povolenek EU | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | ANO | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Porsche SE | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Evropský index | Luxusní značky | Čínské realitní společnosti | Smart kontrakty | Porsche Automobil Holding | Znovurozšíření pandemie | Společnost AT&T | WarnerMedia | Warner Bros | Corporate Governance | Akcie čínských společností | Akcie Evergrande | Evergrande dnes | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Investice do těžby | FDP | Sociální demokraté | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Nový lék | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální ekonomické aktivity | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Hospodářské soutěže | Apple Pay | Inflace v září | Mathias Cormann | Zlato a bitcoin | Mediální podnik | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Anders Nysteen | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Ceny energie | Vysoké ceny | Rekordní ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | Nord Stream 2 AG | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | AdBlue | Snap | Akcie společnosti Snap | Cena termínového kontraktu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | AGSI | Zásobníky Gazpromu | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Volvo Cars | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Plyn v EU | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | Hlavní index francouzských akcií | Francouzský index | Index francouzských akcií | Soud v Haagu | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Daimler Truck | Společnost | Tým InstaForex | Burzovní cena | Raketový růst | Další růst sazeb | Nexi | Ruský plynovod | Společnost JPMorgan | Macy's | Regulační úřady | TIM | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Booking | Změny klimatu | Nová německá vláda | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Zveřejnění zprávy | Parag Agrawal | Těžařská společnost | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Občanské války | Varianty covidu | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Arm | Výrobce čipů Intel | Volatilita ropy | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Liz Trussová | Annalena Baerbocková | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Bundesnetzagentur | Jochen Homann | Cena zemního plynu v Evropě | Jamal | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Základní sazba | Banka HSBC | Hráči na trhu | Tlumit inflační tlaky | Magyar Nemzet | Největší americké společnosti | Vliv na ceny | Italská banka | Těžební společnost | Plynová krize | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Čínská telekomunikační společnost | Apple Music | Tranzit ruského plynu | Kazatomprom | Zvyšování sazeb Fedu | Ocel | Ruský plyn | Analýza Cyrrus | Napětí mezi Moskvou a Západem | Ruský RTS index | Ruský RTS index (RUS50) | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Instituce | Napětí na Ukrajině | Ericsson | Základní úrok | Murray | Pár USD/CAD | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Aareal | Atlantic BidCo | Centerbridge | Aareal Bank | Banka Barclays | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | SGX | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Index londýnské burzy FTSE | Anexe Krymu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Směr trhu | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Sankce na ruské banky | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Lowe's | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Bidenova vláda | Wally Adeyemo | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Kyjev | Kamaz | RDIF | Plyn přes Ukrajinu | Evraz | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | NexGen | NXE.US | NexGen (NXE.US) | DNN.US | Denison Mines (DNN.US) | Kazatomprom (KAZ.UK) | KAZ.UK | Ruská vojska | Západní společnosti | MWh | EUR/MWh | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Velkoobchodní cena plynu | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Rheinmetall | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Internetová společnost Google | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Finanční jaderná válka | Castellum | Peter Piatetsky | Gazeta.ru | Gazeta | NICKEL | Hnědé uhlí | Odchod z Ruska | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Sergej Kuprijanov | Mluvčí Gazpromu | Dodávky plynovodem | Tranzitní plynovody | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Zastavení války | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Balík sankcí | Úroky z dolarových dluhopisů | Platby za plyn | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Onet.pl | Onet | E-Control | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Nordhill Capital
Nordic bank SEB
Nordic Capital
Nordic Pearl Limited
Nordic Pearl Ltd
Nord LB
Nordnet
Nordnet AB
Nordson
Nordstorm

Následující klíčová slova

Nordstream
Nord Stream 1
Nord Stream 2
Nordstream 2
Nord Stream 2 AG
Nordstrom
Nordstrom (JWN.US)
Norges Bank
Norilsk
Norilsk Nickel
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít