Úterý 23. července 2024 15:52
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO férovost

Prezidentka ECB

C:\fakepath\Lagarde2.jpg

ECB podle očekávání základní sazbu nezměnila

18.07.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Depozitní sazba zůstala na 3,75 procenta, uvedla banka ve svém dnešním sdělení. Po červnovém snížení o čtvrt procentního bodu, které bylo první od roku 2019, se ECB rozhodla vyčkat na další data. Nenaznačila žádný další krok s odůvodněním, že cenové tlaky v zemích, které používají euro, zůstávají vysoké a že inflace bude nad cílem ECB i v příštím roce.
img

Tisková konference ECB (LIVE)

18.07.2024 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu.Aktuální sazby: Hlavní refinanční operace na 4,25 %, mezní zápůjční facilita na 4,50 % a vkladová facilita na 3,75 %.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB ponechala základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta

18.07.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta. Depozitní sazba zůstala na 3,75 procenta, uvedla banka ve svém dnešním sdělení. Po červnovém snížení o čtvrt procentního bodu, které bylo první od roku 2019, se ECB rozhodla vyčkat na další data. Nenaznačila žádný další krok s odůvodněním, že cenové tlaky v zemích, které používají euro, zůstávají vysoké a inflace bude nad jejím cílem i v příštím roce.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí ECB o úrokových sazbách, výsledky Netflixu

18.07.2024 Futures na evropské indexy naznačují, že většina indexů blue chips ze starého kontinentu otevře dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně výše. Stalo se tak po včerejším nevýrazném obchodování na Wall Street a po dnešní převážně nevýrazné seanci v asijsko-pacifickém regionu. AUD, CAD a USD jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco GBP a NZD nejvíce zaostávají. Ropa a drahé kovy se obchodují výše.
img

EUR/USD. Projev Christine Lagarde po zprávě o inflaci

04.07.2024 Pár EUR/USD v posledních týdnech stagnuje. To je jasně viditelné v grafech s většími časovými rámci, například ve 4–6hodinovém grafu. Pohyb je horizontální, tedy do strany. A jakýkoli pohyb do strany může znamenat pouze dvě věci: 1) V této době jsou býci a medvědi v rovnováze. 2) Hlavní hráči akumulují pozice pro potenciálně silný pohyb nahoru nebo dolů. Připomínám, že ve 4hodinovém grafu byl "býčí" trend přerušen před několika týdny uzavřením pod vzestupnou trendovou linií. Nyní bychom tedy měli očekávat pokles eura. Během týdne nebo několika dnů se mohou býci začít aktivně projevovat, jak tomu bylo včera nebo předevčírem. Tento týden bude zveřejněno mnoho důležitých zpráv a proběhnou projevy Christine Lagarde a Jeroma Powella. V tuto chvíli může býky podpořit jakákoli událost.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky

03.07.2024 Během americké seance nedošlo k žádnému z testů cenových úrovní, o kterých jsem se zmínil. Euro bylo stále žádané, ale nebylo tak aktivní, jak se očekávalo, takže EUR/USD cílů nedosáhl. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella zabránil kupujícím rizikových aktiv plně využít jejich potenciál. Dnes se situace může změnit, neboť se očekává, že údaje o PMI se ustálí ve prospěch EURUSD. V první polovině dne budou směr eura určovat údaje o PMI ve službách a kompozitní PMI v eurozóně a také index cen výrobců v eurozóně za červen. Nadcházející projevy viceprezidenta Evropské centrální banky Luise de Guindose a jeho kolegy, člena Výkonné rady ECB Piera Cipolloneho, nebudou tak důležité, jako když na začátku týdne promluvila prezidentka ECB Christine Lagarde. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí

03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).
img

EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls

02.07.2024 Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. července 2024

01.07.2024 Dolar začal v pátek večer ztrácet půdu pod nohama a v oslabování pokračoval i na začátku dnešní asijské seance. Jednotná evropská měna se totiž posunula k horní hranici poměrně úzkého rozpětí. Hlavním důvodem takových pohybů byly debaty mezi Trumpem a Bidenem. Do pátečního večera se názor, že Biden definitivně prohrál, změnil v nespočet panických zpráv. Hlavní institucionální investoři se domnívají, že Trumpův návrat do Bílého domu by mohl být katastrofou.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly

19.06.2024 EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.
C:\fakepath\trader-17062024-37-zm.jpg

Hlavní ekonom ECB mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii

17.06.2024 Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Lane to dnes řekl v rozhovoru s agenturou Reuters. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
img

EUR/USD. 17. června. Christine Lagardeová může zastavit medvědy.

17.06.2024 V pátek se pár EUR/USD propadl na úroveň retracementu 76,4% (1,0676), od které se odrazil a obrátil se ve prospěch eura. Pohyb kotací směrem nahoru by tedy mohl v pondělí pokračovat k další Fibonacciho úrovni 61,8 % (1,0722). Odraz od ní by podpořil americký dolar a vedl k novému poklesu k úrovni 1,0676. Konsolidace nad hladinou 1,0722 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu k nejbližší úrovni retracementu 50,0 % (1,0760).
img

Co můžeme tento týden očekávat od eura?

17.06.2024 Poptávka po euru začala po několika napjatých týdnech, během nichž byla vlnová struktura na pokraji výrazných změn, klesat. Tento vzorec se však nezměnil. V poslední době jsem pravidelně zmiňoval, že začátek uvolňování měnové politiky Evropské centrální banky znamená hodně – pro jednotnou měnu, celou Evropskou unii i její ekonomiku. Podle mého názoru si trh musel této události všimnout. A jak se může uvolnění měnové politiky projevit, když ne prodejem měny? Domnívám se, že současný pohyb je zcela logický a plně odpovídá aktuálnímu vlnovému modelu.
C:\fakepath\Lagarde2.jpg

Lagardeová: Boj s inflací pro ECB ještě zdaleka nekončí

09.06.2024 Evropská centrální banka (ECB) má před sebou ještě dlouhou cestu, než se jí podaří zkrotit inflaci, a musí tak nadále brzdit hospodářský růst. Na blogu ECB to včera uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Centrální banka ve čtvrtek poprvé po pěti letech snížila úrokové sazby, ale po řadě neuspokojivých údajů o mzdách a inflaci v posledních týdnech se zdržela příslibu dalšího uvolňování měnové politiky.
img

EUR/USD. 6. června. Obchodníci v poklidu čekají na rozhodnutí ECB

06.06.2024 Ve středu se pár EUR/USD odrazil od korekční úrovně 76,4 %–1,0892, nepatrně klesl, a dnes – obnovil návrat k této úrovni a znovu se odrazil. Aktivita obchodníků byla včera poměrně nízká, ale dnes se může prudce zvýšit. Pokles kotací může pokračovat směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 %–1,0837. Konsolidace kurzu páru pod vzestupným trendovým koridorem může ukončit nadvládu býků.
img

🔼 EUR před rozhodnutím ECB posiluje

06.06.2024 Rozhodnutí Evropské centrální banky o měnové politice je klíčovou tržní událostí dne. Vyhlášení sazeb je naplánováno na 14:15, prezidentka ECB Lagardeová má po zasedání uspořádat tiskovou konferenci o půl hodiny později ve 14:45. Pojďme se v rychlosti podívat na to, co trhy od setkání očekávají a jak mohou trhy reagovat!
C:\fakepath\eurozona5.jpg

Inflace v eurozóně v květnu podle odhadu zrychlila

31.05.2024 Míra inflace v eurozóně v květnu zrychlila na 2,6 procenta z dubnové hodnoty 2,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zdražují zejména služby a potraviny, mírně k celkovému růstu opět přispěly také energie. Rychlý odhad neobsahuje údaje za celou Evropskou unii, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku.
img

Investoři vsadili na sílu eura. Přehled pro pár EUR/USD.

28.05.2024 Ve čtvrtek 6. června se uskuteční měnověpolitické zasedání ECB. Obchodníci jsou silně přesvědčeni, že ECB sníží základní depozitní sazbu o 25 bazických bodů, hlavně proto, že členové Rady guvernérů tento krok v minulosti několikrát naznačili.
img

EUR/USD. 22. května. Býci a medvědi si udělali společnou přestávku

22.05.2024 V úterý se měnový pár EUR/USD nadále obchodoval horizontálně mezi úrovněmi 1,0837 a 1,0892. Tento boční trend přetrvává již pět dní, přičemž býci a medvědi si udělali společnou přestávku. Konsolidace páru nad Fibonacciho úrovní 76,4 % – 1,0892 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu evropské měny směrem k další korekční úrovni 100,0 % – 1,0982. Konsolidace pod úrovní 1,0837 bude působit ve prospěch amerického dolaru a povede k určitému poklesu směrem ke spodní hranici vzestupného trendového kanálu.
img

Forex: Na eurodolaru vládne nuda

21.05.2024 Eurodolar se na úvod týdne pohyboval bez větších změn, tedy nedaleko téměř dvouměsíčního maxima 1,0895, kterého se dotklo minulý týden. V květnu prozatím měnový pár získal 2 %. Dnešní kalendář očekávaných událostí je pro eurodolar opět nezajímavý, když ve hře bude jen několik vystoupení centrálních bankéřů (mezi nimi bude např. i prezidentka ECB Ch. Lagardeová).
C:\fakepath\Martinez.jpg

V čele španělské centrální banky by mohla být poprvé žena

09.05.2024 Španělsko by se mohlo stát první velkou ekonomikou eurozóny, která jmenuje do čela své centrální banky ženu. Za hlavní favoritku na místo guvernérky je považována Montserrat Martínezová (49), současná viceprezidentka regulačního orgánu pro cenné papíry CNMV, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Současnému guvernérovi, kterým je Pablo Hernández de Cos (53), skončí mandát v polovině června.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Plány centrálních bank mohou zkomplikovat vyhlídky eurozóny

03.05.2024 Odlišný přístup centrálních bank v eurozóně a ve Spojených státech k úrokovým sazbám by mohl znamenat problém pro jednotnou evropskou měnu euro. Jestliže Evropská centrální banka (ECB) začne už v červnu sazby snižovat, jak avizovala, euro zřejmě oslabí, což prodraží dovoz do eurozóny. Tím se ještě více zkomplikují vyhlídky na růst ekonomiky bloku. Televizi CNBC to řekl hlavní ekonom společnosti Tressis Gestion Daniel Lacalle.
img

Forex: Šéf Fedu potvrdil odklad v zahájení procesu snižování sazeb

17.04.2024 Včerejší komunikace hlavních centrálních bankéřů z Fedu a ECB potvrdila očekávanou divergenci ve vývoji oficiálních úrokových sazeb. Zatímco šéf Fedu Powell přiznal, že bude trvat delší čas, než se inflace dostane k dvouprocentnímu cíli, tak prezidentka ECB Lagardeová uvedla, že dezinflační proces pokračuje a ke snížení sazeb může dojít v relativně krátkém čase. Neboli, tím se fakticky potvrdila očekávání, že ECB sníží sazby v červnu, zatímco Fed tento krok odkládá prozatím na neurčito. Tato divergence nebude eurodolaru svědčit. Dnešní den bude bez důležitých dat, a tak trh může obrátit pozornost k probíhající kvartální výsledkové sezóně firem.
img

EUR/USD: holubičí signály z ECB a rostoucí index cen výrobců

15.04.2024 Pár euro-dolar v pátek pokořil šestou hodnotu. Prodávající EUR/USD aktualizovali čtyřměsíční cenové minimum a zdá se, že se u něj nehodlají zastavit. Pokud se medvědi usadí pod hladinou supportu 1,0680 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma v týdenním grafu), dalším cílem poklesu v dlouhodobém horizontu bude 1,0510. Tento cenový bod odpovídá spodní hranici cloudu Kumo v časovém rámci W1. To – řekněme – je hlavní, nejambicióznější cíl. Střednědobé cílové úrovně jsou 1,0650 a 1,0600.
img

Forex: ECB eurodolaru nepomohla a tak dále klesá

12.04.2024 Eurodolar se včera dostal o něco výše v reakci na o něco nižší americkou výrobní inflaci zatímco. Prezidentka ECB Lagardeová však včera musela odrážet otázky týkající se (dopadu) slabé měny v případě, že by se měnová politika Fedu a ECB rozcházela. A to je přesně příběh, který eurodolarový trh bude hrát v nadcházejícím období, kdy se krátkodobé dolarové a eurové sazby budou divergovat. Dnes budou ve hře pouze data druhé kategorie, nicméně eurodolar bude sledovat zejména americký trh dluhopisů, kde výprodej nekončí a tlačí dolarové sazby vzhůru.
img

ECB hodila euru záchranné lano

12.04.2024 Evropská centrální banka (ECB) se na pátém zasedání Rady guvernérů v řadě rozhodla nekopat do klesajícího eura a ponechala depozitní sazbu na úrovni 4 %. Finanční trhy to nepřekvapilo, protože předchozího dne předpovídal začátek cyklu uvolňování měnové politiky na duben jen jeden z 62 expertů agentury Bloomberg. Býci páru EUR/USD ve výsledku popadli dech a po debaklu v kontextu silných březnových statistik o inflaci v USA se trochu vzpamatovali.
img

Christine Lagarde: inflace slábne

12.04.2024 Skončilo třetí zasedání Evropské centrální banky roku 2024. Trh očekával, že úrokové sazby zůstanou beze změny, a ukázalo se, že měl pravdu. Někteří analytici a ekonomové však také očekávali, že prezidentka ECB Christine Lagarde oznámí, že je připravena na příštím zasedání přejít k uvolněnější měnové politice. K tomu nedošlo, ačkoli bylo naznačeno snížení sazeb v červnu.
img

Denní shrnutí: Wall Street smazala část včerejších ztrát, USD nadále posiluje

11.04.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodovaly na vyšší úrovni a smazaly tak část včerejšího výprodeje po zveřejnění indexu spotřebitelských cen. S&P 500 si připisuje 0,6 %, Nasdaq roste o 1,2 % a Russell 2000 s malou kapitalizací přidává 0,5 %. Dow Jones se obchoduje beze změny.
img

Forex: ECB sazby nezmění, ponechá však trh žít v naději na červnové snížení sazeb

11.04.2024 Eurodolarový trh se dnes dopoledne musí rychle vzpamatovat z šoku, který mu připravila včerejší vysoká inflační data v USA a jež přivodila v celku dramatický propad měnového páru. Odpoledne je totiž na pořadu zasedání ECB. Zde by sice k žádné akci nemělo dojít, nicméně trh bude bedlivě naslouchat prezidentce Ch. Lagardeové, zdali bude chtít jakkoliv nabourat tržní očekávání, která vidí zahájení cyklu uvolňování měnové politiky v eurozóně v červnu. Podle našeho názoru prezidentka ECB se sice k ničemu nezaváže, ale úvahy ohledně červnového termínu nenaruší, čímž ovšem euru k ziskům nepomůže.
img

Zasedání ECB se blíží: co můžeme očekávat?

09.04.2024 Navzdory zvýšené poptávce po rizikovějších aktivech se očekává, že býčí jízda evropské měny bude brzy omezena. Hlavním důvodem tohoto scénáře je skutečnost, že představitelé ECB se postupně připravují na první snížení úrokových sazeb, ke kterému by mohlo dojít již v červnu letošního roku, a to zejména ve světle rychle zpomalující inflace.
img

Co příští týden čeká euro?

08.04.2024 Právě jsme viděli silné americké údaje a velmi slabou reakci trhu. Chtěl bych zdůraznit, že poptávka po americké měně měla stoupnout mnohem výrazněji, ale trh se celý týden soustředil spíš na prodej dolaru než na jeho nákup. V důsledku toho není aktuální zpravodajské pozadí pro účastníky trhu příliš zajímavé, takže má menší význam než obvykle.
img

BREAKING: EUR po minutách ECB kleslo

04.04.2024 Evropská centrální banka dnes ve 12:30 BST zveřejnila zápis ze svého posledního měnověpolitického zasedání (7. března 2024). Zatímco zápisy z ECB jsou vždy pozoruhodné, očekávalo se, že dnešní zveřejnění nemusí být žádnou událostí. Sazby zůstaly nezměněny a nové ekonomické projekce naznačovaly nižší růst HDP a vyšší inflaci ve srovnání s projekcemi z prosince 2023. ECB neposkytla žádné jasné pokyny ohledně sazeb, ale prezidentka ECB Lagardeová ve svém projevu před dvěma týdny uvedla, že červnové zasedání by mohlo být dobrým okamžikem pro snížení sazeb.
img

Graf dňa - EURCHF (04.04.2024)

04.04.2024 EUR/CHF je jedním z párů, které dnes zaznamenaly pohyby. Pár si v době tisku připisuje 0,6 % a obchoduje se na nejvyšší úrovni od začátku května 2023. Pohyb vzhůru byl vyvolán zveřejněním údajů o švýcarské inflaci CPI za březen dnes v 8:30.
img

Pár EUR/USD se v prostředí slábnoucího dolaru pohybuje nahoru

26.03.2024 Pár EUR/USD vzhledem k obecnému oslabování amerického dolaru pokračuje v růstu. Index amerického dolaru po prudkém růstu z konce minulého týdne druhý den po sobě klesá.
img

Bank of England učinila první krok ke snížení sazeb a Bailey ho potvrdil

25.03.2024 Ve čtvrtek skončilo druhé zasedání Bank of England roku 2024. Jak už mnoho analytiků a ekonomů upozornilo, jeho výsledky jsou spíš holubičí než jestřábí či neutrální. K hlavním bodům, kterým ekonomové věnují pozornost, patří slova guvernéra BoE o možném snížení sazeb v roce 2024 (ačkoli toto už bylo známo), stejně jako skutečnost, že počet členů centrální banky, kteří podporují zvýšení sazeb, klesl.
img

Federální rezervní systém se věnuje úrokovým sazbám: akcie rostou, dolar klesá

21.03.2024 Indexy světových trhů vzrostly a dolar zastavil svou růstovou trajektorii poté, co Federální rezervní systém oznámil plány na tři výrazná snížení sazeb v tomto roce, a to navzdory očekávání pomalejšího poklesu inflace.
img

Co sdělila Christine Lagardeová?

21.03.2024 Ve středu se ve Spojených státech i v Evropské unii odehrála spousta důležitých událostí. Dopoledne ve Frankfurtu vystoupila prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová, což způsobilo například pokles poptávky po euru. Připomenu, že jsem pokles eura čekal a vlnový pattern směřoval několik měsíců po sobě dolů. Trh ale s vytvořením předpokládané vlny 3 neboli C nespěchá. Aby snížil poptávku po euru, potřebuje neustálou podporu zpráv. A té se mu dostává!
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Invesco: Šílenství měnové politiky – Budou strategie centrálních bank úspěšné?

14.03.2024 Současná měnověpolitická "sezóna" začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci; trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období. Dobrou zprávou je, že vítězem může být každý. Centrální banky mezi sebou nesoutěží. Stačí, aby splnily své cíle. Pro většinu z nich to znamená pouze porazit příliš vysokou inflaci. Zdá se, že všechny jsou na dobré cestě k tomuto cíli, i když každá z nich má vzhledem k individuálním charakteristikám a faktorům ovlivňujícím jednotlivé ekonomiky, svou vlastní strategii úspěchu.
img

Problém vyřešen: ECB sníží sazby v červnu

12.03.2024 Euro v posledních pěti dnech vytrvale roste. V pondělí ale začalo klesat. Může jít o běžný retracement před novým růstem, nebo o začátek nové vlny 3 v 3 nebo C. Já osobně očekávám druhou možnost. Vezměte na vědomí, že vlna 2 získala v tuto chvíli přesvědčivou podobu a neúspěšný pokus o proražení úrovně 1,0956, která odpovídá 50,0 % podle Fibonacciho, naznačuje, že trh je ochoten prodávat. Chci také upozornit, že trh minulý týden výrazně zvýšil poptávku po euru. Zpravodajské pozadí nemuselo nutně přispět k růstu tohoto instrumentu. Samotná vlna 2 nabyla třívlnné podoby, takže by dnes mohla skončit.
img

Přehled vývoje EUR/USD: Euro roste

11.03.2024 ECB minulý týden podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. V nových projekcích svých pracovníků revidovala výhled HDP, celkové inflace a jádrové inflace na rok 2024 směrem dolů. Pro rok 2025 ECB snížila své prognózy o 0,1 % pro celkový ukazatel a o 0,2 % pro jádrový ukazatel. Jádrová inflace pro rok 2026 byla revidována směrem dolů o 0,1 %.
C:\fakepath\trader-07032024-54-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje vůči euru poté, co ECB ponechala úroky beze změn

07.03.2024 Americký dolar dnes oslabuje k jednotné evropské měně. Euru pomáhá rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB), která dnes ponechala základní úrokovou sazbu beze změn na rekordní úrovni. Dolar oslabuje i středeční výrok šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella, že centrální banka stále očekává snížení sazeb ještě v tomto roce. Euro si k dolaru kolem 19:00 SEČ připisovalo 0,4 procenta na 1,0941 EUR/USD, a bylo tak nejvýše za několik týdnů.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Evropská centrální banka úroky nezměnila, očekává nižší inflaci

07.03.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, a to na 4,50 procenta. V dnešní tiskové zprávě zároveň zveřejnila novou prognózu inflace a ekonomického růstu, ve které uznala, že inflace zpomaluje rychleji, než se předpokládalo. To by mohlo otevřít cestu ke snížení sazeb v letošním roce.
img

Ekonomický kalendář: Druhý den Powellovy výpovědi, rozhodnutí ECB o sazbách

07.03.2024 Evropské indexy zahájily dnešní obchodování poklesem po smíšeném obchodování během dnešní asijsko-pacifické seance. JPY je po několika jestřábích komentářích představitelů BoJ nejvýkonnější měnou G10, přičemž USDJPY testuje oblast 148,00. Zlato se drží na rekordních hodnotách nad 2 150 USD za unci.
img

Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky

07.03.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
img

Tón Lagarde se může zmírnit

07.03.2024 Závěr aktuálního týdne může být pro euro i dolar výbušný. V předchozích přehledech jsem již vyjmenoval události, které by mohly vést k prudkému zvýšení aktivity na trhu, který v poslední době výrazné pohyby citelně postrádal. Pokud jde o zprávy z USA, situace je víceméně jasná: hodnoty překračující očekávání trhu pravděpodobně podpoří americkou měnu a naopak. Pokud jde o projevy předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, je také víceméně jasno: jeho rétorika se pravděpodobně nebude výrazně lišit od dřívějších prohlášení. Zasedání Evropské centrální banky a projev prezidentky ECB Christine Lagarde však situaci poněkud komplikují.
img

Co euro v příštím týdnu čeká?

04.03.2024 Poptávka po euru dál pozvolna klesá, což odpovídá současnému vlnovému patternu. Ekonomické pozadí občas působí proti růstu amerického dolaru, což brzdí konstrukci vlny 3 neboli C. Hodnoty dvou relativně důležitých zpráv byly v pátek slabější, než trh očekával, takže účastníkům trhu bránily prodávat instrument EUR/USD. Proto je velmi důležité rozumět nadcházejícímu zpravodajskému pozadí a tomu, co od něho očekávat.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 27. února

27.02.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0857 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Krátce nato byla otestována znovu, ale tentokrát linie MACD klesala z překoupené oblasti dolů, což vyvolalo sell signál. Výsledkem byl pokles ceny o zhruba 20 pipů.
img

EUR/USD: přehnané sebevědomí správců aktiv může skončit špatně

27.02.2024 Trh ovládají velké peníze. Správci aktiv však nemají vždy pravdu. Již pět týdnů v řadě prodávají euro vůči hlavním světovým měnám, s výjimkou švýcarského franku a japonského jenu. To naznačuje, že euro je využíváno jako měna financování při carry trade operacích. Ty jsou oblíbené zejména v obdobích nízké volatility na forexovém trhu. Je tedy současný stav mezinárodního měnového trhu, který se vyznačuje nízkou volatilitou, příčinou poklesu kurzu EUR/USD?
img

Denní shrnutí: BITCOIN na nových YTD maximech, NATGAS maže zisky

26.02.2024 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování mírným růstem, později však zisky smazaly. S&P 500 a Dow Jones klesly každý o 0,2 %, Nasdaq se obchoduje beze změny, zatímco Russell 2000 s malou kapitalizací získává 0,2 %.
img

Analýza a tipy na obchodování EUR/USD 26. února (americká obchodní seance)

26.02.2024 Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0835 došlo během prudkého pohybu linie MACD směrem vzhůru od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu otestování, ale linie MACD se dostala do překoupené oblasti, což vyvolalo signál k prodeji. K výraznému poklesu bohužel nedošlo.
img

EUR/USD. 26. února. Projev Christine Lagardeové udá tón celému týdnu

26.02.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval velmi špatně. Dalo by se říct, že se neobchodoval vůbec. Býci i medvědi se celý den snažili vychýlit jazýček vah ve svůj prospěch a pohybovali se podél korekční hladiny 76,4 % – 1,0823. Kotace se nicméně usadily pod koridorem rostoucího trendu, takže můžeme očekávat pokles k úrovním 1,0785 a 1,0725. Obchodníci by se ale měli na začátku nového týdne nejdřív "rozehřát". Na závěry o změně trendu na "medvědí" je zatím příliš brzy.
img

EUR/USD – přehled týdne: Konec února bude mít ještě žhavou dohru

26.02.2024 Poslední únorový týden by měl být volatilní. Do konce února kupující EUR/USD buď upevní svůj náskok a obhájí svou pozici v oblasti 9. čísla, anebo opět ztratí iniciativu, což způsobí návrat páru k základně 7. čísla. Připomeňme, že na konci minulého týdne se obchodníkům podařilo dosáhnout úrovně 1,0890, ale tyto pozice si neudrželi a obchodní seanci uzavřeli na 1,0821.
img

Členové ECB jsou dál v rozporu

19.02.2024 Euro zakončilo týden poblíž minim z poloviny listopadu. Nemohu říct, že jsme svědky výrazného poklesu eura, ale můžeme si všimnout několika důležitých bodů. Za prvé, obchodníco nedokázali prorazit úroveň 1,0786, která odpovídá Fibonacciho hladině 76,4 %. Za druhé, tvorba sestupné vlny 3 neboli C pokračuje. Za třetí, zpravodajské pozadí hrálo jak "pro" dolar, tak "proti" němu. Navzdory vcelku všímavé reakci trhu na ekonomické zprávy z tohoto týdne se trh stále soustředí na téma úrokových sazeb. Mnoho členů Rady guvernérů Evropské centrální banky navíc zastává na toto téma opačné názory.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ministři financí eurozóny navrhují snazší slučování burz

15.02.2024 Evropská unie by měla zvážit odstranění překážek, které brání slučování akciových burz. Umožnila by tím lepší fungování trhu a přispěla k tomu, že evropské akciové burzy přestanou zaostávat za konkurencí ze zámoří. Počítá s tím návrh ministrů financí eurozóny, ke kterému se dostala agentura Reuters.
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
C:\fakepath\euro5.jpg

Inflace v eurozóně v lednu díky poklesu cen energií zpomalila na 2,8 procenta

01.02.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v lednu zpomalilo na 2,8 procenta z prosincové hodnoty 2,9 procenta. Přispěl k tomu další pokles cen energií, uvedl dnes v rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii předběžný odhad neobsahuje.
img

ECB v čase ekonomické recese

30.01.2024 Zasedání Evropské centrální banky (ECB) z minulého týdne jen potvrdilo, co mnozí ekonomové a analytici již delší dobu tvrdí – politika ECB je dlouhodobě poměrně „schizofrenní“ a „bezkrevná“. Ve vztahu k ekonomice, vývoji inflace a úrokových sazeb v měnové unii, zůstává měnová autorita ve složité situaci. Zatímco se eurozóna potýká s určitou mírou ekonomického „nerůstu“ a odezníváním inflačních tlaků z minulých let, ECB čeká, co udělá americká centrální banka nebo data z ekonomiky. V jejím rozhodování panuje tedy tzv. politika „pohledu do zpětného zrcátka“.
img

Klíčové události 29. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.01.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Očekáváme další "klidné pondělí". Zdá se, že euro ani libra neopustí flat. Přesněji řečeno, euro má jen malou naději na nový pokles (který pravděpodobně nebude silný), protože cena už dvakrát prorazila úroveň 1,0835. Oproti tomu šance libry, která je přímo uprostřed bočního kanálu, na jeho opuštění jsou prakticky nulové.
img

ECB ve vyčkávacím módu

26.01.2024 Včerejší zasedání Evropské centrální banky dopadlo zcela dle očekávání – úrokové sazby zůstaly beze změny na 4 %, podobně jako doprovodný komentář. Prosincová prognóza centrální banky se tak sice naplňuje, příchozí makroekonomická data – především na inflační frontě – ale zatím neumožňují jít se sazbami směrem dolů. To ostatně na tiskové konferenci zdůraznila i prezidentka ECB Christine Lagardeové, dle které je diskuze o nižších úrokových sazbách předčasná.
img

ECB: holubičí otočka zatím není na stole

25.01.2024 Dnešní zasedání ECB bude jedno z dalších v řadě, kdy zůstanou úrokové sazby beze změny na 4,0 % a trhy bude zajímat především rétorika centrální banky. Připomeňme, že na prosincovém zasedání dala ECB jasně najevo, že další „hiky“ již nejsou na stole. To však ještě neznamená, že úrokové sazby půjdou dolů tak rychle a razantně, jak očekávají trhy.
img

Bank of England nezůstane za ECB a Fedem

24.01.2024 Zmatek týkající se úrokových sazeb pokračuje. Už déle než měsíc je situace kolem úrokových sazeb Evropské centrální banky, Federálního rezervního systému a Bank of England opravdu šílená. Názory i očekávání se neustále mění. Trh očekává, že Fed v březnu sníží sazby, ale několik členů FOMC tyto naděje zpochybnilo. Trh očekává první snížení sazeb ECB na podzim, ale prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla, že sazby by mohly začít klesat už začátkem léta. Pokud jde o BoE, nikdo snížení sazeb v nejbližší době nepředpokládal, ale průzkumy provedené mezi předními ekonomy ukazují, že britská centrální banka by mohla začít svou měnovou politiku uvolňovat ve druhém čtvrtletí.
img

Ranní okénko - Trh ustupuje ze sázek na brzké snižování sazeb

18.01.2024 Dnešek nenabízí významnější ekonomická data, a kromě dílčích čísel z amerického nemovitostního trhu tak bude pozornost trhu směřovat jen k zápiskům z posledního zasedání Evropské centrální banky. Na tiskové konferenci po zasedání prezidentka ECB Lagarde zmínila, že neprobíhala konkrétní diskuze o uvolňování měnové politiky, i přesto nelze vyloučit komentáře některých členů k očekáváním trhu ohledně snižování sazeb. V době zasedání trh přisuzoval více jak 50% pravděpodobnost březnovému snížení sazeb, aktuálně trh šance na březnové snížení vidí jen okolo 20 % a první snížení investoři očekávají nejdříve v dubnu. Do konce roku ale i nadále počítají s relativně prudkým tempem, kdy ke konci prosince by vůči současným úrovním měly sazby poklesnout o 125-150 bazických bodů.
img

Forex: Prezidentka ECB vidí první snížení sazeb v létě

18.01.2024 Na jedné straně velmi silné maloobchodní tržby v USA za prosinec a na druhé straně spíše lehce jestřábí komentáře ze strany ECB neměly na eurodolar nijak dramatický vliv. Z výroků ECB nám přišel nejzajímavější ten od prezidentky této instituce Ch. Lagardeové, která by viděla zahájení cyklu snižování úrokových sazeb v průběhu léta. To je poněkud později, než si myslíme a samozřejmě než sází trh. Dnes se dostanou do hry další zajímavá americká data v podobě indexu podnikatelské nálady od Philly Fedu a pravidelné týdenní žádosti o podporu. Uvidíme, zdali data dokážou udržet výnosy v USA relativně vysoko a tím i nadále podporovat dolar.
img

Forex: Záznam z prosincového zasedání ECB potvrdí její obezřetnost

18.01.2024 Prezidentka ECB Lagardeová včera připustila, že první snížení úrokových sazeb by mohlo přijít již v létě. Současně se ale vymezila vůči agresivním tržním očekáváním ohledně míry uvolnění měnové politiky v letošním roce. Opatrnost bude podle nás patrná i v dnes zveřejněném záznamu z prosincového zasedání ECB, stejně jako v dalším vystoupení šéfky ECB na fóru v Davosu.
img

Forex: Eurodolar zpět pod 1,0900

17.01.2024 Kombinace rostoucí averze k riziku (skrze akciový výprodej v Číně - mimochodem pokračuje i dnes) a rostoucích výnosů amerických dluhopisů pomáhá dolaru. Dnes přijdou na řadu i fundamenty a to v podobě amerických dat, kdy zejména americké maloobchodní tržby za prosinec budou posledním kamínkem do mozaiky odhadu HDP za 4. kvartál. Kromě toho je však třeba si dát pozor na centrální bankéře, když v Davosu má vystoupit prezidentka ECB Ch. Lagardeová a večer kromě toho, že promluví šéf NY Fedu Williams, bude zveřejněna Béžová kniha Fedu.
img

MAKRO: Shrnutí rozhodnutí centrálních bank

14.12.2023 Obchodníkům byla tento týden nabídnuta řada měnověpolitických rozhodnutí hlavních centrálních bank. Klíčovou událostí týdne bylo včerejší rozhodnutí FOMC, ale pozorně sledovány byly i 4 centrální banky, které svá rozhodnutí oznámily dnes. Níže uvádíme stručný přehled všech 5 rozhodnutí oznámených tento týden.
img

Tisková konference ECB po rozhodnutí

14.12.2023 Evropská centrální banka dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nový soubor prognóz ukázal na pomalejší celkovou i jádrovou inflaci v letech 2023 a 2024 a také na nižší růst HDP. V horizontu prognózy (až do roku 2026) se neočekává pokles jádrové inflace na 2% cíl. Očekává se, že reinvestice PEPP zpomalí ve druhé polovině roku 2024 a zastaví se do konce příštího roku.
img

Klíčové události 14. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky

14.12.2023 Na dnešní den jsou naplánovány dvě fundamentální události, které je ale možné rozdělit na mnohem větší počet. Obě centrální banky oznámí výsledky svých zasedání. Dále vystoupí prezidentka ECB Christine Lagardeová a možná i guvernér BoE Andrew Bailey. Ve čtvrtek nás tedy čeká mnoho důležitých událostí, které se budou překrývat. Doporučujeme opatrnost a nezapomínat na stop loss, protože směr pohybu se může rychle a často měnit.
img

Ekonomický kalendář: Před námi jsou druhořadá data z Evropy a USA, rozhodnutí RBA

04.12.2023 Futures na evropské indexy se obchodují bez větších změn ve srovnání s pátečními závěrečnými úrovněmi v hotovosti. Pozornost se dnes ráno soustředí na zlato a jeho prudký nárůst při zahájení nočního obchodování. Zlato se vyšplhalo na denní intradenní maximum poblíž 2 140 USD za unci, než všechny tyto zisky smazalo. Ropa se obchoduje o 1 % níže a prohlubuje tak pokles z minulého týdne na více než 8 %. USD a JPY jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco NZD a AUD zaostávají nejvíce.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v listopadu překvapivě výrazně klesla, je na 2,3 procenta

29.11.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v listopadu překvapivě výrazně kleslo, a to jak podle národní metodiky, tak podle metodiky harmonizované se způsobem výpočtů v Evropské unii. Podle harmonizovaných údajů inflace zmírnila na 2,3 procenta z říjnových tří procent, uvedl dnes v předběžné zprávě Spolkový statistický úřad. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že inflace zvolní na 2,6 procenta.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 29. 11. 2023

29.11.2023 Pokud roste důvěra, že Federální rezervní systém začne brzy snižovat úrokové sazby, s největší pravděpodobností na jaře 2024, je situace u Evropské centrální banky poněkud odlišná. Prezidentka ECB Christine Lagardeová během svého úterního projevu naznačila, že centrální banka nebude se snižováním úrokových sazeb spěchat. Naopak je zde vysoká pravděpodobnost zvýšení sazeb kvůli vývoji inflace, což posouvá jednotnou měnu výše.
img

Ekonomický kalendář: Pomalý začátek rušného týdne

27.11.2023 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. USD je v době tisku nejslabší měnou G10, zatímco JPY překonává. Kryptoměny i energetické komodity stahují, zatímco drahé kovy posilují.
img

EUR/USD. PMI, Lagardeová a odolný dolar

24.11.2023 Pár EUR/USD nemůže určit směr svého pohybu. Býčí dynamika, vyvolaná zprávou o inflaci v USA, postupně slábne. Býci se nedokázali usadit nad úrovní rezistence 1,0950 (horní linie indikátoru Bollinger Bands na denním grafu). Následně iniciativu předvídatelně převzali medvědi. Ani jim se však nepodařilo předvést žádné působivé úspěchy. Lokální minimum bylo zaznamenáno na úrovni 1,0853.
img

Forex: Eurodolar se včera posunul výše směrem k hranici 1,1000

21.11.2023 Eurodolar se včera posunul výše směrem k hranici 1,1000 a to přesto, že kratší dolarové sazby se posunuly směrem vzhůru. Dolaru patrně neprospěl pokles averze vůči riziku, ke kterému přispělo i prohlášení amerického prezidenta Bidena o tom, že dohoda o vydání izraelských rukojmí ze strany Hamasu je blízko. Dnes odpoledne a večer se dostanou do hry centrální bankéři, když promluví prezidentka ECB Lagardeová a bude zveřejněn i zápis z posledního zasedání Fedu. Ten by patrně neměl přinést nic převratného, neboť se očekává, že Fed i v prosinci ponechá úrokové sazby beze změny.
img

Ekonomický kalendář: FOMC, výsledky Nvidie

21.11.2023 Futures na evropské indexy ukazují na mírně vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Stalo se tak po včerejším optimistickém obchodování na Wall Street a během dnešní asijsko-pacifické seance. Pokles amerických výnosů vytváří tlak na americký dolar, který je dnes ráno jednou z nejhorších měn zemí G10. Na druhou stranu slabost USD poskytuje podporu zlatu a stříbru, které si připisují 0,7 %, resp. 1,3 %.
img

Forex: Maďarská centrální banka dnes sníží úrokové sazby

21.11.2023 Klíčovou regionální událostí dne je zasedání maďarské centrální banky, kde ekonomové SG očekávají hlubší pokles sazeb, než s čím počítá tržní konsensus. Z našeho pohledu budou zajímavá polská data, primárně říjnová průmyslová produkce. Naznačí, jak se v daném měsíci vyvíjela situace u nás. Ve Spojených státech bude zveřejněno několik sentiment indikátorů a říjnové prodeje stávajících nemovitostí. Večer pak bude publikován zápis z posledního zasedání FOMC. Evropský ekonomický kalendář je prázdný, vystoupí pouze prezidentka ECB Ch. Lagardeová.
img

Klíčové události 17. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

17.11.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a jen málo z nich bude mít nějaký význam. Začněme údaji o maloobchodních tržbách ve Spojeném království, po kterých bude následovat druhý odhad inflace v eurozóně za říjen. Spojené státy zveřejní zprávu o počtu vydaných stavebních povolení. Co se týká údajů o inflaci, neměli bychom očekávat překvapivé hodnoty, protože druhý odhad se od prvního liší jen výjimečně. Zajímavá by mohla být zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, ale reakce trhu bude možná jen při výrazné odchylce od prognózy. Totéž platí pro zprávu ze Spojených států.
img

Ekonomický kalendář: Údaje druhé úrovně z USA, projevy centrálních bankéřů

16.11.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seance na starém kontinentu začne víceméně beze změny. Rozhovory mezi americkým prezidentem Bidenem a čínským prezidentem Si na summitu APEC byly označeny za pozitivní, přičemž oba lídři diskutovali o řadě otázek včetně Ukrajiny, Tchaj-wanu a Blízkého východu. Poznámky, které po setkání zazněly z úst Bidena a Si, však byly poněkud obecné a vágní, a proto na trzích nevidíme žádnou výraznější reakci.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Hospodářský růst v eurozóně bude podle viceprezidenta ECB v nejbližší době slabý

13.11.2023 Hospodářský růst v eurozóně zůstane v nejbližší době slabý. Uvedl to dnes viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Členské země eurozóny by se však podle něj neměly snažit ekonomiku podpořit uvolněním pravidel pro kapitálové rezervy bankovního sektoru, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-10112023-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.11.2023 1) Evropská centrální banka (ECB) ještě přinejmenším několik čtvrtletí nebude snižovat úrokové sazby. Na konferenci pořádané britským listem Financial Times (FT) to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Upozornila přitom, že inflace v eurozóně by se v příštích měsících mohla zvýšit. Pokud však úrokové sazby zůstanou na nynější úrovni po dostatečně dlouhou dobu, inflace podle ní nakonec sestoupí zpět na dvouprocentní cíl centrální banky.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB podle své šéfky ještě několik čtvrtletí nebude snižovat úroky

10.11.2023 Evropská centrální banka (ECB) ještě přinejmenším několik čtvrtletí nebude snižovat úrokové sazby. Na konferenci pořádané britským listem Financial Times (FT) to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Upozornila přitom, že inflace v eurozóně by se v příštích měsících mohla zvýšit. Pokud však úrokové sazby zůstanou na nynější úrovni po dostatečně dlouhou dobu, inflace podle ní nakonec sestoupí zpět na dvouprocentní cíl centrální banky.
img

Forex: Eurodolar

10.11.2023 Nepříliš povedená aukce třicetiletých amerických vládních dluhopisů a lehce jestřábí tón ve vystoupení šéfa Fedu poslaly dolarové sazby výše a tím i dolar. I během posledního dne pracovního týdne budou hrát hlavní roli centrální bankéři, resp. jejich komentáře (vystoupí např. prezidentka ECB Ch. Lagardeová).
img

Ekonomický kalendář: Směřujeme ke klidnému konci týdne?

10.11.2023 Dnes se investoři setkají s několika zajímavými zprávami. V kalendáři však chybí události, které by mohly vyvolat vyšší volatilitu na světových trzích. Publikace budou druhořadé nebo důležité, ale pouze pro určitý region. Ranní obchodování s futures naznačuje nižší otevření hotovostní seance v Evropě. Aktuálně se index DE30 pohybuje o 0,15 % níže.
img

Forex: Koruna dnes vymazala část ztrát ze začátku týdne

09.11.2023 Čínská data o vývoji spotřebitelských a průmyslových cen potvrdila pokračování tamní deflace. To ukazuje, že oživení čínské ekonomiky není nikterak výrazné, což se podepisuje na obecně slabší globální poptávce. Týdenní data z USA o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti skončila v souladu s očekáváními na 217 tis. Počet stávajících žádostí pokračoval v růstu již sedmý týden v řadě. To potvrzuje pokračující ochlazování tamního trhu práce a naznačuje, že lidé, kteří o práci přišli, mají problém s rychlým nalezením nové.
img

Ekonomický kalendář: Projev centrálních bankéřů v centru pozornosti 📌

09.11.2023 Dnešní makrokalendář je poměrně nabitý. V první části dne měli investoři možnost seznámit se s údaji o čínské inflaci za říjen. Celkově se ukázalo, že zpráva byla víceméně v souladu s očekáváním. Inflace spotřebitelských cen dosáhla -0,2 % meziročně, což bylo o něco méně než očekávaných -0,1 % meziročně. Mezitím ceny výrobců (PPI) meziročně klesly o -2,7 % oproti prognózovanému údaji -2,6 %.
img

Denní shrnutí: HDP USA za 3. čtvrtletí nedokázal zvednout náladu na trhu

26.10.2023 Indexy na Wall Street dnes prohloubily pokračující pokles poté, co byly včera prolomeny klíčové úrovně podpory hlavních amerických indexů.
img

Tisková konference ECB

26.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení zveřejněné spolu s rozhodnutím ukázalo, že současná úroveň sazeb je v souladu s dosažením 2% inflačního cíle a že může být nutné držet sazby na zvýšených úrovních po delší dobu.
C:\fakepath\euro-digital.png

ECB spustí přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura

18.10.2023 Evropská centrální banka (ECB) spouští přípravnou fázi pro zavedení digitálního eura. Nyní ho bude testovat. Banka tak reaguje na rostoucí přesun plateb na síť a na šíření kryptoměn. Dnes to uvedla na svém webu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. října

13.10.2023 Test úrovně 1,0613 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 60 pipů.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o inflaci z Evropy a Spojených států

29.09.2023 Evropské akciové indexy zahájily dnešní obchodování mírným růstem po optimistickém obchodování během asijsko-pacifické seance. Rozsah zisků není masivní, ale většina indexů blue chips ze západní Evropy se obchoduje o 0,2-0,5 % výše.
img

Shrnutí dne: Wall Street se na začátku týdne vzpamatovává z poklesů

25.09.2023 Tématem dne byly rostoucí výnosy, přičemž desetileté americké výnosy se vyšplhaly nad 4,50 % a dosáhly nejvyšší úrovně od roku 2007. Německé výnosy se vyšplhaly nad 2,80 % a byly na nejvyšší úrovni od roku 2011.
img

EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Údaje o inflaci v eurozóně a základní index PCE

25.09.2023 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na 1,0645. Na týdenním grafu je další medvědí svíčka, desátá v řadě. Během posledních deseti týdnů se pár nacházel v rámci výrazného klesajícího trendu, uprostřed síly dolaru a oslabení eura. Hlavní události tohoto měsíce jsou za námi: Evropská centrální banka a Federální rezervní systém oznámily své verdikty a v Evropě a Spojených státech byla zveřejněna klíčová data o inflaci. Neznamená to však, že poslední zářijový týden bude nudný a bez informací. V pátek bude ve Spojených státech zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci (cenový index PCE), což může vyvolat silné cenové turbulence na páru EUR/USD.
img

Ekonomický kalendář: Index Ifo v Německu znamená začátek klidného týdne

25.09.2023 Futures na evropské indexy naznačují mírně vyšší otevření po výraznějších poklesech na konci minulého týdne. Index DAX se obchoduje o 0,20 % výše a index Euro Stoxx 50 (EU50) se zvyšuje o 0,25 %. Dnešní den i celý týden bude ve srovnání s intenzivním minulým týdnem relativně klidný. Investoři budou mít po prohlášeních centrálních bankéřů z minulého týdne dostatek času na přepočítání rizika spojeného s vyššími úrokovými sazbami.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.09.2023 Pár EUR/USD se ve středu většinou pozvolna posouval nahoru. Během dne vystoupilo v různou dobu asi šest nebo sedm představitelů Evropské centrální banky, ale předchozích šest nebo sedm projevů umožnilo dosáhnout v této instituci poměrně jasného konsenzu. Projevy proto neměly vliv a pár se dál pohyboval velmi pomalu. Evropská unie ani ve Spojené státy také nezveřejnily žádné významné zprávy. Trh tak dál relaxoval až do večerního oznámení výsledků zasedání FOMC.
img

Aktuální prognóza pro GBP/USD na 15. 9. 2023

15.09.2023 O tom, že dolar je překoupený, není pochyb, ale problém je v tom, že ekonomické zprávy zabránily jakékoliv korekci. Veškeré naděje se tedy upínaly na zasedání Evropské centrální banky a nyní centrální banka zvýšila výpůjční náklady dohromady o 4,25procentního bodu na 4,5procentního bodu. Vše se stalo podle očekávání, ale dolar po oznámení vzrostl. Vše souvisí s obsahem oficiální tiskové zprávy, která téměř výslovně uvádí, že toto zvýšení sazeb je poslední. Prezidentka ECB Christine Lagardeová se během následné tiskové konference pokusila situaci poněkud zmírnit s tím, že další zvyšování sazeb je možné, ale pouze v případě rostoucí inflace. Toto prohlášení však doprovodila upozorněním, že banka si dává pauzu, aby vyhodnotila dopad již přijatých opatření. Jinými slovy, otázka úrokových sazeb bude zvažována až za tři měsíce a při současné dynamice inflace není pochyb o tom, že do té doby může dokonce klesnout pod současnou sazbu. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že ECB může začít snižovat úrokové sazby na začátku roku 2024, zatímco Federální rezervní systém bude pokračovat ve zpřísňování měnové politiky.
img

EUR/USD: Euro klesá po jestřábím překvapení ECB

15.09.2023 Evropská centrální banka překvapila účastníky trhu zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Musíme vzdát hold ECB, která nezapomněla, jak překvapit! I když takové neočekávané kroky, typické například pro centrální banku Nového Zélandu, nejsou pro ECB charakteristické a svědčí o slabé úrovni komunikace. Některé jestřábí náznaky zazněly od některých zástupců Banky (například Klaas Knot navrhl nepodceňovat potenciál jestřábího scénáře), ale celkově trh převážně očekával jiný výsledek. Pravděpodobnost zachování statu quo byla odhadována na zhruba 60-70 % a tato důvěra byla také utvářena opatrnými/holubičími prohlášeními členů ECB. Slabé PMI, ZEW, IFO, rozporuplná zpráva o růstu inflace v eurozóně, slabé maloobchodní tržby, pokles průmyslové výroby a zpomalení čínské ekonomiky. Všechny tyto faktory také hovořily ve prospěch vyčkávacího postoje. Proto se rozhodnutí ECB zdá být tak nepřirozené.
img

Euro by mohlo dlouhodobě směřovat dolů

07.09.2023 Euro zahájilo nový týden s určitou negativní trakcí. Už v předchozích článcích jsem vás upozorňoval na prohlášení některých členů Rady guvernérů Evropské centrální banky, která se omezovala na jednoduchou myšlenku – jestřábí rétorika slábne a ECB se chystá ukončit proces zpřísňování měnové politiky. Pokles poptávky po euru je tedy vcelku přirozený.
img

Forex: Trhy čekají na evropskou inflaci a payrolls

28.08.2023 Jak šéf Fedu Powell, tak prezidentka ECB ponechali v Jackson Hile otevřená vrátka k zářijovému zvýšení úrokových sazeb, což se nakonec projevilo na eurodolaru neutrálně. Možná trochu důležitější je vzkaz Lagardeové, neboť zasedání ECB je již 14. září, zatímco Fed se sejde o týden později. Pro ECB budou nicméně klíčová data zveřejněná tento týden a to konkrétně údaje za srpnovou inflaci v eurozóně (data za jednotlivé země unie od úterý).
img

Co nás čeká v novém týdnu?

28.08.2023 Zpravodajské pozadí nadcházejícího týdne bude mnohem silnější, což znamená, že objemy obchodů se mohou zvýšit a můžeme zaznamenat náhlý pohyb. Vezměte na vědomí, že oba nástroje jsou v současné době ve stavu, kdy může kdykoliv začít vzestupná korekční vlna. A pokud zpravodajské pozadí přestane podporovat poptávku po americké měně, může tato korekční vlna začít již příští týden. Budeme moci sledovat spoustu důležitých událostí.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb ČNB | Střední Evropa | Útok na Izrael | PPI v USA | Cenový kanál | Objem transakcí | Maďarská inflace | Klíčový ukazatel | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Stabilizační mechanismus | Pale Fire Capital | Stlačení inflace | Prostor k růstu | Zásoby zemního plynu | PTON | ABT | Rizikové prémie | Cap | Hodnota společnosti | BioNTech (BNTX.US) | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Války | Foxconn | Vývoj | Průměrná míra nezaměstnanosti | Walmart (WMT.US) | Údaje z USA | Češi | Zpřísňování úvěrových podmínek | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Allianz | Zveřejněné údaje | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | US2000 | Mezibankovní sazby | GameStop (GME.US) | Take Profit | Prezident newyorského Fedu | Měnová instituce | Jana Steckerová | Fondy soukromého kapitálu | SoFi Technologies | Zdražovat | Chování centrálních bank | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Ropný institut | Institut API | Caterpillar (CAT.US) | Pokračování růstu | Nezaměstnanost v eurozóně | Graf EUR/GBP | David Malpass | AMGN.US | Mayr-Melnhof | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Roche | Technická analýza GBP/USD | Automobilový sektor | Americká obchodní seance | Výkyvy | Itálie | McDonald's | ČEZ | Stoxx | Kohl's Corporation (KSS.US) | Cena severomořské ropy | PEPP | Obchodní deficit | CBDC | Texas | COST.US | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Volatilní | Russell 2000 (US2000) | Inflace v září | Medvědí trend | Trh dluhopisů | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Bilance zahraničního obchodu | Eli Lilly (LLY.US) | Úrokové sazby v eurozóně | Aktuální kurzy měn | T-Mobile | Nikl | Maloobchodní tržby v eurozóně | Ekonom Evropské centrální banky | Galapagos | Inflační riziko | HON.US | EUR/JPY | PMI ve službách v eurozóně | Ekonomické sympozium | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Novartis | Odvetná cla | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | ANZ Bank | Souhrnný indikátor | Pro investory | Skupina G7 | Oživení ekonomiky | iShares | Swiss | Stimul | Investice | Posílení rublu | Britská centrální banka | Výhled eura | DXY | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Japonské maloobchodní tržby | Support | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Finanční stabilita | Lednová inflace | Posílení | Přesnost | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Norges Bank | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Šéf řecké centrální banky | Vývoj spreadu | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Argos Capital | Norwegian Cruise Line Holdings | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Riziko redenominace | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Broadcom | E.ON | Zvýšení sazeb v eurozóně | Fundamentální analýza pro začátečníky | Experti | Chování | Rekord | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Průměrný výnos | Madrid | Návrh zákona | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | FTSE MIB | Francouzské energetické společnosti | Euro ECB | Měnový pár GBP/USD | Market alert | Donohoe | Spuštění digitálního eura | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Základní pravidla systému obchodování | Obchodní seance | Investing | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Vývoj na dluhopisovém trhu | Index ekonomické nálady | General Electric | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Recese v eurozóně | PKN Orlen | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | GBP/EUR | Neckline | Cena bitcoinu | SOK | Wolters Kluwer | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Důvěra v ekonomiku | Premiér Pedro Sánchez | Aktuální vývoj | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Průměrné mzdy | Kansas City | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Poškodit ekonomiku | Nákupy státních dluhopisů | Medvědí výhled | Platby v hotovosti | Měnový pár USD/JPY | Slučování burz | Brent | IHNED | BreakEven | Hlavní zprávy | Delta | Finanční podmínky | TNOTE | Americký akciový trh | SMA | Russell 2000 | Šéf Fedu | Reálné ekonomiky | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Šéfové | Index DOW | KSS | Zasedání FOMC | Růst Německa | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Centrální banky světa | Forexový trh | Základní pravidla | Světová rada pro zlato (WGC) | Investiční strategie | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Zasedání centrálních bank | Fungování finančních trhů | Slabé měny | Kontrakty | Strach | Graf EURUSD | Oživení čínské ekonomiky | Nákupní příležitosti | Obchodování s cennými papíry | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Index DXY | Praxe | Raytheon Technologies (RTX.US) | Platební neschopnosti | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Hasbro | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Nejvýraznější růst | Analytický tým FXstreet.cz | AI | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Oblasti konsolidace | Index Russell | Ekonomický sentiment | Pár euro-dolar | Investovat | Projekce | Znehodnocení | Obchodní tipy | Kontrakce | Peníze | Ocado | Euro roste | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Hlavní ukazatele | FTX | Palantir Technologies (PLTR.US) | Bydlení | Meziroční růst cen | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Společnost ADP | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Ford (F.US) | Hlavní události tohoto týdne | Bezpečné přístavy | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | FedWatch | Hershey | Amgen | Index CAC 40 | Palladium | Digitální měny centrálních bank | Americký Fed | Představitelé ECB | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Micron | Velké riziko | AbbVie (ABBV.US) | Zájem obchodníků | Lockheed Martin | Nová varianta Covid-19 | Atlantic Council | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Viceguvernér ČNB | Brexit | AEX | Dopady krize | Čínské stimuly | Šíření onemocnění | Růst akciových trhů | Kontrakty na ropu | Vlnový pattern | Depreciace | Dolar dnes | Vývoj kurzu EUR/CZK | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Největší světové ekonomiky | FedEx | USD/EUR | Vybrané měny | Vývoj léků | Analýza transakcí | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Člen ECB | Larry Summers | Béžová kniha | Americké energetické firmy | Cestování | Bayer | Evropské PMI | Akcionáři | Proražení | Prodeje aut | Záchranný fond | NVDA.US | USD | Tempo hospodářského růstu | Export | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Shopify | NFLX | Technická analýza | Britové | Investiční analytik | NFP | Posilování koruny | Dnešní statistika | Rozhodnutí ECB o sazbách | Prodej automobilů | Gilead | Qualcomm | Comcast | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | Medvědí svíčka | Jestřábí komentáře | Plány | Vládní opatření | Trpělivost | Energetická společnost | Na burze | Bilion | Šok | Bank for International Settlements | BCA Research | Síla amerického dolaru | ČSOB | Ekonom společnosti | Inside Bar | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Obnovení růstu | Zavedení eura | Trh s ropou | Total | Ekonomická aktivita | BIIB.US | Regulace | Růst britské ekonomiky | Béžová kniha Fedu | LMT | Maďarsko | Garance | Měnový fond | Američtí centrální bankéři | Objem obchodů s akciemi | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Kabinet | AAPL | Ekonomiky | Tovární objednávky | Zvyšování sazeb Fedu | Index Philadelphia | WIZZ | Spekulovat | ATVI | MT5 Supreme Edition | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Tiff Macklem | Ruský prezident | P.A. | HDP v USA | Obchodní dny | Verizon Communications (VZ.US) | Prezidentské kampaně | Širší index S&P 500 | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Stavební výdaje | Středoevropské měny | NTAP | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Patria Online | Netflix (NFLX.US) | Dovoz | Sazby hypoték | Admirals | Caterpillar | NextEra | MT5 | Základní úroková sazba | Velké instituce | Riziko pro hospodářský výhled | Karl Schamotta | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Pozitivní zprávy | Skokové posílení | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Model Y | Bankroty | Energie | 1 milion | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Čínské úřady | Obchodní dohoda | Premiér Sunak | Zajišťovny | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | American Express (AXP.US) | Býčí sentiment | QCOM.US | Rekordní maxima | Northrop Grumman | Pokles ceny akcií | Progres | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Výhled vývoje ekonomiky | Nigérie | Volby USA | Britská centrální banka dnes | Makrodata | Jestřábí postoj | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Malta | Investing.com | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Data o HDP | Sója | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Marc Chandler | Předseda sněmovny | Negativní sentiment | Akcie SoFi Technologies | Evropská měna | Coca-Cola | Rozdělení akcií | Inflace v listopadu | Moderna | Inflační čísla | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Zdravotní péče | BTCUSDT | Index PPI | Longhash | Euro Stoxx 50 | Mário Centeno | Grayscale | PMI pro sektor | MSCI Emerging Markets | Venezuela | Jádrový index | Bez rizika | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Zlepšení sentimentu | Digitální věk | Platby v kryptoměnách | Vojenský konflikt | Zpřísňování měnové politiky | YTD | BABA.US | Globální akciové trhy | Silicon Valley Bank (SVB) | Commonwealth Bank | Futures na S&P 500 | Průmyslové objednávky | Cenový růst | Údaje o průmyslové výrobě | Struktura devizových rezerv | Finanční instituce | Nová prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Britský premiér | Uložení peněz | Vývoj sazeb | Depozitní sazba Evropské centrální banky | WSJ | Prezident | AT&T | Zápis z posledního zasedání | BABA | JPM.US | Ruské společnosti | Domácí obchodování | Graf eura | BP | Britské akcie | Carry trading | Úsporný tarif | Hold | Nastavení úrokových sazeb | AXP.US | Německá spotřebitelská důvěra | Funkční období | ADR | Makrokalendář | Sestupný trend | Raytheon | Akcie společnosti Tesla | Inflace v květnu | Kurz jenu | Projev šéfky ECB | Fondy rizikového kapitálu | Kapitálové rezervy | Technická analýza EUR/USD | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Americký S&P 500 | Jednotné měny | MSTR | AMC.US | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Pandemie COVID | Reálné mzdy | Hlavní úroková sazba | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Invesco | Berlín | IEA | Demokraté | Ekonomická situace | HeidelbergCement | Německý DAX | Fiskální udržitelnost | Portu Marek Malina | Hlavní události | Den D | Patria | Ekonom BHS | EP | Fintech společnost | Bloomberg News | Oslabení USD | Uber | Ekonomický vývoj | UnitedHealth Group | Evropské trhy | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Člen představenstva | Data z ekonomiky | Údaje o vývoji HDP | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Obchodní plán | Odhad analytiků | Fyzické hotovosti | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Znárodnění | Cestovní ruch | Zpráva | P/E | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Apple | First Republic Bank | Prémie | EUR/PLN | Oblast rezistence | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Covid | Švýcarská banka | USA inflace | Rozpočtová politika | Platební bilance | Údaje ISM | Trump dnes | Rozhodnutí centrálních bank | Státní plánovač | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Just Eat Takeaway | S&P | Oslabování dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Expanzivní politika | Česká měna | DPZ.US | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Akcie společnosti Amazon | Rok 2024 | Obchodování | Technický signál | Výrazné ztráty | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Signál k prodeji | Německý PMI | Tisková konference ECB | Vedoucí představitelé | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | WGC | Meta | S&P Global | Simon Property Group | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | České koruny | Korekční pohyb | IT společnosti | Thyssenkrupp | Domino's Pizza (DPZ.US) | HDP Německa | Management | Posilování eura | ZEW | Biofarmaceutické společnosti | Obchodní týden | Admiral Markets | TSMC | Budoucnost | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Centrální banky | Zmírnění dopadu epidemie koronaviru | Ekonomická recese | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objem dluhopisů | Zpomalení ekonomického růstu | Alert | Eurostat | Chris Zaccarelli | Předpověď | Zprávy | Oanda | Úřad Eurostat | Zpomalující inflace | Deflace | Nadšení | Doporučení | Kristalina Georgievová | Murray | Investiční aktivita | Dolary | S&P/ASX 200 | Akcie v Asii | Denní minima | BREAKING | Šířící se koronavirus | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Patrik Mackových | Dubnová čísla | Růst inflace | Index STOXX Europe | Projev Jeroma Powella | REGN | Obchodování na Wall Street | CCI | Investiční banka | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Hlavní měny | Occidental Petroleum | PLTR | Americký maloobchod | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Ceny ropy | Míra | CME FedWatch Tool | Euro klesá | Pokles tržeb | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | 3M | Silný růst | Covidové krize | Airbus | Intuitive Surgical (ISRG.US) | Dividendové strategie | Prognóza Fedu | Dnešní data | Celkový trend | xStation | Vakcína | Společná evropská měna | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | CZ | Powell dnes | Kevin Tran Nguyen | Nerozhodnost | NATO | Zadlužování | Nordea | Spoření | Cena ropy brent | ESMA | Páka | Bitcoin | Čínské zboží | Index cen domů | Akciové bubliny | Lyft | Automobilky | Gucci | Listopadová inflace | François Villeroy de Galhau | Investment management | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Depozitní sazby | Obchodovanie | Ekonomické oživení | EURCZK | Raphael Bostic | Corporate Governance | Inflace v Česku | Švédská centrální banka | Hedgeové fondy | Technická recese | Futures | PLTR.US | Supreme Edition | Virus | Nio | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Současný trend | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Distribuce | Typ koronaviru | Bank of America | BNTX | TIM | Pojišťovny | Carry trade | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Odhady trhu | Australský dolar | Instrument | Zpřesněný odhad | Retracement | Zelená čísla | Evropský statistický úřad Eurostat | Raketový útok | Koruna | Monopoly | Eli Lilly | Finanční služby | Technické ukazatele | Cenový index PCE | Výrazný pokles | Tržní ceny | DJIA | Podpora | Shell | Kupující | Včerejší obchodování | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Ekonomické události | Dopady války na Ukrajině | Futures na evropské indexy | Výhled cen | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Guvernér banky | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Asociace | Růst cen v eurozóně | Evropský stabilizační mechanismus | Activision | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | Pokles ceny | Activision Blizzard (ATVI.US) | Politika centrální banky | Právo | Dopady koronavirové krize | Report ADP | Vakcína proti covidu-19 | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Americká banka | Posílení kurzu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Sazby centrální banky | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Letní měsíce | Národní měny | Výsledky průzkumu | DPA | Regulátor | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Hlavní indexy | Kanada | IBEX 35 | Psionic Group Limited | Euro-dolar | Průmyslová výroba | LYFT.US | AMC | Poptávka po úvěrech | WMT | Pfizer | Data IHS Markit | TSM | Posílení amerického dolaru | Britské libry | Ukazatel inflace | Covestro | Studie | CME FedWatch | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Převzetí Credit Suisse | Cena eura | Nákup aktiv | Obchody | Průraz | Celosvětová poptávka | Šéf německé centrální banky | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Reakce trhu | Napětí na Ukrajině | Dnešní výsledky | Masivní nákupy | Plyn | Marine Le Penová | Patrick Harker | Příjem díky dividendám | Dolar vůči japonskému jenu | EU50 | Ropa Brent | Akciový index | Kering | Výnosové křivky | HDP USA | James Bullard | Meta (Facebook) | Hypotéky | Rothschild | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Oblast kryptoměn | Hindenburg | Zvýšené riziko | Aktuální hodnoty měny | LEN | Stratég firmy | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Jackson Hole | HUF/EUR | SBUX.US | Informované zdroje | BinanceCoin | USD/PLN | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Ukrajina | Velké americké banky | Výroba v eurozóně | Krátkodobý výhled | Jednání FOMC | Lednový efekt | Pár EUR/USD | Schlumberger | Neutrální výhled | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Kroger | Prudké oslabení | Omezení pohybu | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Medián | Zpráva o inflaci | Bezpečné útočiště | Rakouská vláda | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Depozitní úrokové sazby | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Maloobchod | Nakupovat státní dluhopisy | Jádrový index spotřebitelských cen | Oslabení amerického dolaru | First Republic | Zveřejněná data | DPZ | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Rostoucí obavy | Stavebnictví | MRK | Index volatility | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Foot Locker | Reuters analytik | Britský FTSE 100 | Beta | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Růst eura | Krátkodobé obchody | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Michael Saylor | Euro dnes | Vstupy | Neuspokojivé výsledky | Digitální euro | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Den nezávislosti | Alibaba Group (BABA.US) | Kvantitativní zpřísňování | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Obchodování s ropou | Rakousko | Christopher Dembik | Stříbro | Portu | USDCAD | Pozornost trhu | Americký dolarový index | CHF | Klíčové události | L'Oréal | Instituce | Tým InstaForex | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Dogecoin | Restriktivní opatření | Fiskální stimuly | Bank of Japan | OECD | SARS-CoV-2 | Americké objednávky | Guvernér BOJ | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Podnikatelská důvěra | Ropné futures | G10 | Růstový potenciál | Dopady epidemie koronaviru | LNG | Aktuální problémy | JNJ | Burza cenných papírů | Býčí signál | Nejistota | Pokračování rally | Dobrá data | Americké akcie | Ekonomická důvěra | Peloton | Zájem o rizikovější aktiva | Úrokové sazby Fedu | Měnový trh | Britská měna | UBS Group | TTWO | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | MetaTrader | Běžný účet | Kongres | Růst amerického HDP | Peter Kažimír | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Iberdrola | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Makroekonomické ukazatele | Index cen výrobců | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Oslabení koruny | Spready | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Rosněfť | Ministerstvo financí USA | Americká data | Inflace v Polsku | Global forex | Růst cen v EU | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Kurzový vývoj | Slabé výsledky | Kristina Hooper | Růst výnosů | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | Korporátní zprávy | Nárůst zásob | Snížení daní | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Volby v USA | Kanadská měna | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | GME | EUR Index | Cyklus zvyšování úroků | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Technologické firmy | Velké peníze | Výrazný růst | Měnová autorita | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Reálná hodnota | Korekce | Tempo očkování | Klesající trend | Upozornění | Příliv kapitálu | CAT | GME.US | Spotřebitelská důvěra v USA | Pozornost | Bankovky | Tomáš Kudla | NetApp | RBC | Money management | Spread v nastavení úroků | Největší ekonomika světa | Důležitá rezistence | Heiken Ashi | Kurz forintu | Investice do umělé inteligence | Finanční analytici | Dividendové akcie | Zveřejnění výsledků | Manažeři | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sázení | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Royal Mail | S&P 500 | USDT | Globální recese | Akciové indexy v USA | Automobilový průmysl | Lowe's | Zájem o kryptoměny | AXA | Indikátory sentimentu | Luis De Guindos | Oživení české ekonomiky | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | Bollinger Bands | Ruské úřady | JDE | Technické indikátory | Latinská Amerika | Ruská invaze na Ukrajinu | TopForex | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Philip Lane | Situace | ANO | Stock | Americké zásoby ropy | Přenos | Růst spotřebitelských cen | ProCent | Ministři financí | Webináře zdarma | Snap (SNAP.US) | Akcie banky | VZ | Poměr P/E | Japonská centrální banka | Rating | Dezinflace | Alligator | Blog | Credit Suisse Group AG | Ebury | SNB | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Měny centrálních bank | Dílčí index | Hospodářský růst v Německu | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | L3Harris | Příležitosti | Budoucí vývoj | Hlavní index německé burzy | Craig Erlam | NFLX.US | Dluhopisy a zlato | Nová strategie | Vládní dluhopisy | Data z USA | Očekávání úrokové sazby | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | SBUX | Ekonom ECB | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Alphabet (GOOGL.US) | Změny cen | Flat | Sell | Demokratické strany | Správci aktiv | Pokles sentimentu | Mondelez International | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Makroekonomické údaje | Long pozice | Denní objem obchodů | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Banka HSBC | Dodání likvidity | Exporty | F.US | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Index Nasdaq | Konference FOMC | Obchodování na páku | Akcie technologických společností | Prodej dolaru | Ripple | ECB dnes | DAO | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Britské státní dluhopisy | Představenstvo | MSFT.US | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Evropská banka | Společnost XTB | Portfólia | Tržní odhad | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | Globální akciový index MSCI | CFTC | FIAT | Podpůrná opatření | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Snižování inflace | Pokles eura | Nifty 50 | S&P Global Inc | Invest | Luxusní značky | Akcie ve Spojených státech | Centrální banka | MicroStrategy | Slučování akciových burz | Riksbank | Index nákupních manažerů ve výrobě | Andrew Bailey | Významné zprávy | Vývoj úrokových sazeb | Životní prostředí | Exxon | Analytici | Řízení rizika | ING | Rozbor | VaR | Vývoj dolaru | Grafy | QE | Fed úroky | Polský zlotý | Tržní sentiment | LYNX | Bund | Plány Fedu | Donald Trump | NAFTA | Německý Ifo index | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Průzkum ECB | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | BIIB | Kovy | Fluktuace | Instant Trading EU Ltd. | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Portugalsko | Norwegian Cruise Line | Snížení sazeb | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Royal Dutch Shell | Další růst | Zprávy o vakcíně | Izraelský šekel | Výsledky bank | Finanční systém | USD/CZK | Investice do akcií | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Vstup Švédska do NATO | Propad akcií | Role ECB | Bankovní tituly | Partnerství | Silnější euro | Aukce | CME Group | Nárůst objemů | Dluhové krize | API | Isabel Schnabelová | Prodeje čipů | Futures kontrakty | Analytické fórum | Údaje o inflaci | Zájem o riziko | Dopad na sentiment | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Sazby ECB | Euro vůči americkému dolaru | Mluvčí | Prezidentské volby ve Spojených státech | CVX.US | Reuters | Prudký růst cen | AMC Entertainment | Unilever | Antivirus | Beiersdorf | Prognózy inflace | Baidu | QCOM | PINS.US | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | CZK | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Guvernér Michl | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Česká republika | Výstupy | Klaas Knot | Pokles akcie | Souhrnný index | Negativní úrokové sazby | Overbalance | Rekordní maximum | Brutální výprodej | Předseda | Energetický sektor | Finanční trhy dnes | Plynovod Jamal | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | Riziko | Deutsche Boerse | Inflace zpomaluje | Pedro Sánchez | Americké banky | Velký problém | Chipotle Mexican Grill | Analytika | Index nových zakázek | Německý ministr zdravotnictví | Splatnost | Tištění peněz | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Makro | Silná data | Commodity index | Praní špinavých peněz | Pozornost obchodníků | Boeing | Vstup na burzu | Proinflační riziko | PINS | Cenové trendy | Volby USA 2020 | Příjmy a výdaje | Nižší růst | Podílové fondy | Zasedání bankovní rady | Záporné sazby | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Corpay | Ceny v průmyslu | Baidu (BIDU.US) | Evropské banky | Ženy | Americký dolar | Libra | TLTRO | Koronavirová krize | Jádrová spotřebitelská inflace | Zvýšení základní úrokové sazby | Tomáš Cverna | Rekordní inflace | Brexitové dohody | Počet volných míst | Nová data | CL | Open | Evropská unie | Online prostředí | MRNA.US | DOT | Covidová krize | US100 | Zvýšení základní sazby | Financovat | Expirace | Příprava | Pohyby na trhu | Řecko | Kurz EUR/CZK | Krypto | Konjunkturální průzkum | Německá centrální banka | Cvičení | Centrální banka ve Frankfurtu | Jednání o brexitu | Americké ministerstvo obchodu | Harley-Davidson (HOG.US) | Alibaba Group | FOREX | Lael Brainardová | Podnikatelská aktivita | Invaze | Úroky | Viceprezident | Americký průmysl | Cena | Nastavení depozitní úrokové sazby | BNP | Květnová inflace | Mario Draghi | Odpor | Představitel Fedu | Steen Jakobsen | Předstihové ukazatele | Prudké zdražování | Cointelegraph | ASML Holding NV | Silný trh | ECB sazby | Nárůst výnosů | BYND | Air | Snižování úrokových sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Káva | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | 3M Company | NCLH | Izrael | Ceny akcií | TABAK | CVX | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Světové centrální banky | Životní úroveň | S&P500 | Federal Reserve | Dolar k japonskému jenu | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Index nákupních manažerů | Energetická krize | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Fiserv | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Krachy bank | Ceny zemního plynu | Ranní zpráva | Pokles | USDIDX | Ceny komodit | Kurz eura k americkému dolaru | Životní pojišťovny | Zahraniční investice | Mario Centeno | Útlum aktivity | Margin | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | Nvidia | Čínské akciové trhy | Zavedení digitálního eura | Next | Biogen | ConocoPhillips | Andy Jassy | Take-Profit | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Pandemie covidu | Vinci | Bilance běžného účtu | Dolarové páry | BioNTech | Závazek | Nowcast | Inflace v EU v únoru | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Úvěrové podmínky | Large Cap | Proočkovanost | Cenové minimum | Rezervní měna | Švédsko | Koruna dnes | Růst HDP | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Rabobank | Euro vůči dolaru | FTSE | CARA | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Záchranný program | Deliveroo | Americká ekonomika | Credit Suisse Group | NVDA | Kurz koruny | Nedostatek surovin | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Kurz eura vůči dolaru | Webináře | Jednání ECB | HPQ | Rada guvernérů | MRNA | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Blue chips | BoE Andrew Bailey | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Intel (INTC.US) | Podniky v eurozóně | Hlavní indikátor | SNAP.US | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Společnost Facebook | Daně | Obchodní zásoby | Piper Sandler | Francouzský parlament | Lídři | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Stabilita | Investment Management | Štěstí | Malina | Cena za akcii | Pivot | Dopad krachu | Rizika | ECB | BAT | Epidemiologické situace | Pracovní trh | Práce na digitálním euru | Pokles indexu | Vývoj inflace | Bristol-Myers | Coinbase | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Kurzy | Bankovky a mince | Fond | Finanční prostředky | Čína | Uvolněná měnová politika | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Nový šéf ECB | HICP | Evropské akciové indexy | Best Buy | Konsensus | Trader | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Tokijská burza | Ekonomické údaje | Aktuální prognóza | Epidemiolog | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Activision Blizzard | Výše úrokových sazeb | Přesun výroby | Signature Bank | Pozitivní korelace | Spekulativní pozice | COST | ACEA | Miliardy eur | Výnos desetiletých dluhopisů | ISM | Benchmarky | Nákupy vládních dluhopisů | Přehled kurzů | Ranní okénko | Voda | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Členské země eurozóny | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | NATGAS | Tuzemská inflace | Měnový pár EUR/GBP | Společná měna | Cena severomořské ropy Brent | Pšenice | Cena zlata | Electricite de France | Makroekonomické data | Verbální intervence | Obchodníci | HSBC | Pullback | Zasedání Bank of England | Zvýšení ceny | CBRT | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Euro STOXX | Analytici Goldman Sachs | Přecenění | Evropský komisař pro obchod | Rusko-ukrajinský konflikt | Epidemiologická situace | Hongkongský index Hang Seng | MiCA | Měnový výbor | Růst cen | Index Russell 2000 | CAH | Drahé kovy | Vyšší sazby | Kryštof Míšek | Ředitelka | Vrcholy | Dluhový strop | Indikátor | ABBV | RSI | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | SPX500 | PMI ve výrobě | Asset management | Býčí trh | Saxo | Repo sazby | Společnosti Netflix | Dnes na trzích | IFO index | Statistici | Financování | Výsledky za Q4 | Analytik Portu | Měkké přistání | Letecká společnost | Kohl's | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Hodnoty měny | Nálada spotřebitelů | LOW.US | Occidental | Americká lehká ropa | Philadelphia Fed | Turecké liry | Prodávající | Honeywell | Pokles ekonomiky | ERA | Růst úroků | Finance | EURGBP | Dividenda | Republikáni | USDJPY | Švýcarská národní banka | Investování je rizikové | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Zdražování energie | Investiční poradenství | Poptávka | Růst spotřebitelských cen v Německu | Express | Index Exportu | Banka Morgan Stanley | Americký regulátor | Mercedes-Benz | Báze | Guvernér | Globální trhy | Capital | Očekávání trhu | Účastníci trhu | Snížení ekonomické aktivity | Nvidia (NVDA.US) | FT | Denní pokles | Reakce eura | Maďarská měna | Výrobní aktivity | Christopher Waller | Dolarové sazby | Mali | DNO | Obchodovat | Dnešní čísla | Rozjednané prodeje domů v USA | Konečná sazba | Microsoft Corp | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Meziroční vývoj jádrové inflace | Shell Plc | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Parita | Posílení eura | Odhodlání | HAS | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | Admiral Markets Forex Kalendář | Růst produktivity | Technologický Nasdaq | WTI | FinTech | Palantir Technologies | Covid v Číně | Bod | Stavební výroba | Koncentrace | Počasí | Reporty | Shares | Raiffeisen Bank International | Nákup eura | Medvědi | Kapitálové trhy | RBNZ | Bloomberg Economics | GfK | PRIBOR | Paládium | AMGN | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Zveřejnění zpráv | Únorová inflace | Amgen Inc. (AMGN.US) | Pozice na EUR/CZK | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | RBI | Americká měna | Aliance | Honeywell International | Philadelphia Fed index | EMU | LLY.US | Saúdská Arábie | GE.US | OCI | Payrolls | Bankéři | Barclays | Sázet | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Akcie SoFi | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Roche Holding AG | Měny regionu | TSM.US | UTC | Inflace ve Velké Británii | Značné riziko | Marže | ROCE | Akcie bank | Fiskální politika | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Celkový výsledek | Státy EU | DAX | Měny G10 | HDP | I-Trader | Předběžné výsledky | Infineon Technologies | Růst inflace v USA | Projevy centrálních bankéřů | Netflix | Recenze | Alphabet | Struktura | Vedení společnosti | Členské státy | Zkušenosti | Lehman Brothers | Emmanuel Macron | Firma | Zasedání měnového výboru | Vzrušení | Signály | Omikron | PCE inflace | Reálné příjmy | Devizový trh | Načasování | Klíčové zasedání | Poptávka po zlatě | Prezident Světové banky | Vyšší inflace | MCD | Travelers (TRV.US) | Erste | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | RISK-ON | Ekonomická rizika | Blizzard | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | Monetární politika | Manufacturing PMI | SAP | AMAT | Tvrdohlavost | JPM | Diverzifikovat | Litecoin | Convera | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | AMZN.US | Debata | Nový typ koronaviru | Kalendář ekonomických událostí | Dostatečný kapitál | Deutsche Bank | Kurz | Market | Americký PMI | Ekonomka | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Tyson Foods | Unicredit | BBY | Analýza EUR/USD | FL.US | Naše prognóza | STT.US | UST | Nejlepší výsledky | Restrikce | Neomezené množství | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Hliník | Růst dolaru | Krize v eurozóně | Problémy v bankovním sektoru | LMT.US | Medvědí scénář | Francouzský CAC 40 | WMG.US | Rizikový sentiment | Dluhopisy přímo od vlád | Costco | USA | Zombifikace | Jednotná měna | Fibonacciho retracement | Martin Gürtler | Investujte | Nakupovat | Reserve Bank of New Zealand | Akcie společnosti Amazon.com | Pravidelný příjem | Měď | Prezident USA | Proinflační | Falešný signál | Komisař pro obchod | Dopady koronaviru na ekonomiku | Být trpělivý | Konglomerát | ANZ | Průzkum společnosti | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Rada ČNB | Evropské akciové burzy | Reputace | Binance | Deere | Federální rezervní banky | Agentura DPA | Domácí data | JPMorgan (JPM.US) | Dolarové úrokové sazby | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Daňový úřad | Citigroup | ASX 200 | Spojené státy americké | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Index VIX | Hospodářství | MIB | Stagflace | Japonský Nikkei | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Poskytování hypoték | Etoro | Úroková sazba v eurozóně | Zastavení dodávek | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Wells Fargo (WFC.US) | Růst ekonomiky | Devizový kurz | Santa Claus Rally | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | ConocoPhillips (COP.US) | Uniper | Labouristická strana | Hlavní ekonomka | EUR/CHF | Rozhodnutí Bank of England | Oddělení forexu | Setkání ministrů financí eurozóny | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Palantir | Vítězství nad inflací | Další posilování | HCOB | EU | Ekonomická krize | Redukce | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Poptávka po dolaru | Portfolia | Fresenius Medical | Pandemické nákupy dluhopisů | Růst průměrné mzdy | Prohlášení | NN Group | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Týdenní zpráva | Cenové dno | xStation 5 | Úroveň rezistence | Montserrat Martínezová | Samsung | Recese | Inflace v Německu | Vyjádření představitelů | Zpomalování inflace | BTCUSD | Kazuo Ueda | ASML | Globální indexy | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | Bank of Canada | Chuť riskovat | Bannockburn Global Forex | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Index Dow Jones | SEC | Inflace ve světě | Aktuální situace | Začít investovat | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Silný americký dolar | Měna euro | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ropa roste | Růstový trend | František Táborský | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Hodnota indexu | Nálada na akciových trzích | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | KBC | Mondelez | Negativní nálada | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Technická korekce | Cenové turbulence | Centrální banka USA | Dlužníci | Čínské indexy | Silné euro | TASE | KPMG | Ceny energií | Lufthansa | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Výkon dolaru | Ceny potravin | Rozvaha ČNB | Meziroční míra inflace | Japonský jen | FOMC minutes | Základní sazby | Brent (OIL) | Úspěchy | Úrokové sazby | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Průmyslové zboží | Kompenzace | Rostoucí inflace | Index PCE | Očekávané události | Technologický sektor | Psionic | OSN | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Fresenius SE | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Euro posiluje | Boje na Ukrajině | Kanadský dolar | Sell Stop | PMI indexy | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Americké volby | Evropské méně | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Cyber security | Konfederace | TRIP | Pokles sazeb | Adidas | Kupci | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Růst eurozóny | Důležité informace | Futures na americké akciové indexy | Qualcomm (QCOM.US) | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Fundamentální data | Indexy PMI | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Trhy v USA | Náklady na úvěry | Sebevědomí | Krypto aktiva | Ekonomický výhled | Finanční situace | Objem objednávek | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Ceny benzínu | Verizon | Negativní zprávy | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Kapitálové zboží | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Global Forex | Akcie automobilky | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | HAS.US | Evoluce | Výrobní PMI | Mileniálové | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Lehká ropa WTI | Úsilí | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Poskytování úvěrů | Výrobní inflace | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | InPost | Šíření nových variant koronaviru | Úvěrový rating | Skokové posílení eura | Bilance ECB | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Americké dluhopisy | Dosahovat zisku | BASF | Americká výnosová křivka | A321Neo | Continental | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Banky | Divergence | Biliony | Bankovní index | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | ETF | Nové dluhopisy | Nákupní pozice | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | T-Mobile US | Loterie | Omezení těžby | Depozitní úrokové sazby v eurozóně | Silvergate | Nasdaq-100 (US100) | Moneta Money Bank | Europoslanci | UnitedHealth | Ceny drahých kovů | Varování | Inflace v Evropské unii | Guidance | Prezidentské volby USA | Invaze Ruska | Družba | LLY | Akcie výrobců vakcín | Reinvestování | Viceprezident ECB | Stav ekonomik | APP | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Macron | Klíčový support | Chevron (CVX.US) | Pandemie | SARS | Spokojenost | Tripadvisor | USDC | Lowe's Companies (LOW.US) | Intesa Sanpaolo | Chris Williamson | Osobní příjmy | Aktiva | Klid | Pokles inflace | Použití finanční páky | IPO Airbnb | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Cenový strop | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Švýcarská banka UBS | Business | Staking | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Dna | WFC | Obor podnikání | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Tržní události | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Index euro | Zvedání úrokových sazeb | Ministři financí EU | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Holubičí tón | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Nový týden | Výsledky voleb | Otevření ekonomik | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Španělský IBEX 35 | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Long signál | Spekulanti | Čínské akcie | Pivoty | Riziko ztráty | Ministryně financí | Časový úsek | BlockFi | Diskontní sazba | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Poptávka investorů | | Německý statistický úřad | Macy's | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Vedení ECB | BNY Mellon | Pandemická situace | Stratég | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Edward | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Raytheon Technologies | WFC.US | Řetězce | Schwab | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Pracovní den | Dnešní statistiky | Zhoršení pandemie | Short pozice | Bývalý ministr financí | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Index amerického dolaru | COP.US | ECB Christine Lagardeová | Výsledek zasedání | Berenberg | Politika | Konkurence | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Index německé burzy | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Šéfka ECB | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Investice firem | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Obchodní hodiny | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | MAM | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Oslabování eura | Nike | Forint | GDP | Úrovně supportu | Výhled růstu ekonomiky | Velká Británie | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Finanční zdraví | Další vývoj | Banky na Wall Street | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Indexy S&P | Index DE30 | Úřad pro energetické informace | Obchodování na devizovém trhu | Jerome Powell | Ceny obilí | Zdraví ekonomiky | Jamal | EURHUF | Federální vláda | Nálada | Aktivita ve službách | Dopad vysokých cen energií | Jak na pravidelný příjem | Letectví | Nákupy | Měnové páry | LTC | EdF | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Intel | SVB | Marek Malina | Index volatility VIX | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Lyft (LYFT.US) | Ekonomická data | Historická maxima | Marvell | Pandemický program | Nastavení sazeb | Flexibilita | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ministr energetiky | Prolomení supportu | Americký kongres | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | ESM | Analytik skupiny | Jednání ČNB | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Embargo | Kótování | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Indikátor Ichimoku | Hry | Glapinski | Odpovědnost | Zlevnění potravin | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Energetické společnosti | Kurz EUR | Krátkodobé dluhopisy | Sympozium v Jackson Hole | Index Hang Seng | Tok kapitálu | Měnové unie | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Průmyslový index Dow Jones | Největší ekonomika | Trading | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Prodejní signál | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Bílý dům | STT | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Oživení globální ekonomiky | Financial Times | PMI za leden | GOOGL.US | MSTR.US | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | CZK/USD | Nikkei (JAP225) | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | St. Louis | MSFT | Finanční údaje | Saldo zahraničního obchodu | Výsledky maloobchodních tržeb | Ceny ropy Brent | Fresenius | Zvýšení úroků | Evropské vlády | Depozitní sazba ECB | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Zotavení ekonomiky | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Enrique Diaz Alvarez | Situace na trzích | IBEX | Massachusetts | Kraft Heinz | Světový trh s ropou | EURCHF | Objem obchodů s kryptoměnami | G20 | Ross Stores | Míra inflace v eurozóně | Slabá čísla | Pokles poptávky | Akcie ve světě | Meziroční míra inflace v eurozóně | APEC | Šance | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Zlepšení nálady | Dollar | Vratislav Zámiš | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | MicroStrategy (MSTR.US) | Globální riziko redenominace | Globální trh | SHOP.US | Vývoj ceny ropy | Nákup dluhopisů | Pocity | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | US30 | Graf indexu | Invaze Ruska na Ukrajinu | FOMC | JAP225 | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | Politická rozhodnutí | Redenominace | Semináře | Ekonomický kalendář | LTRO | AXP | Šekel | Volkswagen | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Hospodářské statistiky | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Likvidita | RBA | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Výprodeje | Reinvestice | Heineken | OIL.WTI | Adam Glapiński | Navyšování objemu | Rozhovor | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | Americké tovární objednávky | Dnešní údaje | Březnová data | Technologický index | Hodinový graf | Měny | Obchodní jednání | Obchodní podmínky | Dopady pandemie | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Firemní zprávy | MasterCard | Podíl eura | Vzestup inflace | Přístup k měnové politice | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | MNB | Maloobchodní prodej | ISRG | Nová historická maxima | MSCI Europe | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Americké firmy | Instant Trading EU | Vlnová analýza páru EUR/USD | Michal Brožka | Ekonomika EU | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Program QE | AUDJPY | DE30 | USDX | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Inaugurace | Investiční společnosti | Abbott | SLB.US | Železná ruda | Dodávky plynu | Jasný signál | Platební neschopnosti USA | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Fundamenty | Daňové příjmy | Oslabení eura | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Vedlejší účinky | Index podnikatelské nálady | Sympozium | MSCI | Burzovní index | Karanténní opatření | Euro na dolar | Fed Williams | Ukončení nákupu aktiv | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Snap | Index podnikatelské aktivity | Používání digitálního rublu | Walgreens | Libra k dolaru | Inside | Šílenství měnové politiky | Růst aktivity | Klíčové události tohoto týdne | Snížení zisku | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Nový trend | Maďarská vláda | Snižování nákladů | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | USD/JPY | Data z Německa | Trade | Překoupené oblasti | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Eni | Nouzový program nákupů aktiv | Joe Manimbo | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Prodeje | Šíření koronaviru | Technický výhled | Ruský prezident Vladimir Putin | Druhá vlna | Stav ekonomiky | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Nákupní signál | Centrální bankéři | Společnost Silvergate Capital | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | Starbucks (SBUX.US) | Předčasné volby | Pravděpodobnost recese | Sanofi | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | ZEN | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Chuť k riziku | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Inflační data v USA | Miliardy USD | Michal Lukáč | Poradce | Osobní výdaje | FAST | Obchodní den | Makroekonomické události | Prezident Federální rezervní banky | Signál | ISRG.US | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | State Street | Britská vláda | EPS | MCD.US | ADP | L3Harris Technologies | Repo sazba | Biliony dolarů | Číst grafy | CPI v USA | Short signál | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | C.US | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Meziroční inflace | Nové žádosti o podporu | Singapur | Americké akciové indexy | Psionic Group | Základní sazba | Index S&P 500 (US500) | NFIB | Člen bankovní rady | SICAV | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Změny trendu | Koruna posílila | Klesající inflace | Společnost | Apple (AAPL.US) | Odhady HDP | LTV | Úvěrová aktivita | Sázky | Obchodování s kryptoměnami | Nasdaq (US100) | Předsedkyně Evropské komise | Dynamika mezd | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Aktuálně trh | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Nejnovější statistika | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | 1D | Představenstvo společnosti | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | AMC Entertainment (AMC.US) | Non-Farm Payrolls | Podnikání na kapitálovém trhu | Česká inflace | ASX | Rozšíření | CAC40 | WMT.US | Velké centrální banky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Panika | Ropný trh | Analýza indikátorů | United Technologies | Světová rada pro zlato | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | AAPL.US | Výsledek HDP | Omezení stimulů | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Britský FTSE | Ryanair | Obilí | Invesco Ltd. | CBI | Gap | Ceny pohonných hmot | Úrokové swapy | VIX | Coffee | Inflační data | Stock Exchange | Růst | Premiér Boris Johnson | Obchodování EUR/USD | Objem zakázek | Výdaje japonských domácností | Ceny surovin | Poptávka po ropě | Zobchodovaný objem | TotalEnergies | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Energetické komodity | Ceny výrobců v USA | Inflační výhled | Příjmy | Vzpoury ruských žoldnéřů | Rusko a Ukrajina | Stav trhu práce | Odhad letošního růstu | Pohyby na trzích | Risk-off | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Podnikové investice | WU | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | European Central Bank | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | CNY | Ekonomický rozvoj | Zprávy z krypto průmyslu | TradingEconomics | Snížení inflace | BIDU | Linie podpory | America first | Index | Wall Street Journal | Americké vlády | PCE index | Fibonacci | Infineon | Lockdown | Wirecard | Cenový index | Stříbro a platina | Shopify (SHOP.US) | Token | Nejbližší rezistence | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Hindenburg Research | Banka | Nemovitostní fond | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Warner Music | Vítězství | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | Vyjednávání o brexitu | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Země eurozóny | LVMH | Goldman Sachs Group | Hlasovací právo | Investování | TSN.US | MMM | Zpracovatelský sektor | Zisk na akcii | VOLX | Index spotřebitelských cen | Narůstající ceny | Vlády | Esther Georgeová | Akcie | UBS Group AG | Before market open | Die Zeit | Snížit úrokové sazby | Abbott Laboratories (ABT.US) | Virgínie | Ukončení kvantitativního uvolňování | AXA ČR a SR | Jestřáb | Hypoteční sazba | GameStop | CPI v eurozóně | Míra inflace v EU | Merck KGaA | Neuberger Berman | Lowe's Companies | Citigroup (C.US) | Poptávky po dolaru | Okénko trhu | Bankrot | Ruské embargo | Technické signály | Západní Virgínie | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Průmyslníci | Program nákupů dluhopisů | BIDU.US | BNTX.US | Ford Motor (F.US) | Výpadky v zásobování | Centrální banky vs. inflace | Británie | TLTRO III | Překážky | Volatilita páru EUR/USD | Přehnané sebevědomí | Dot plot | Equinix | Dnešní videokomentář | Eurodolar dnes | Míra inflace v USA | Příjmy domácností | Raytheon Technologies (RTX.US) | Francouzský ministr financí | Výrazný pokles libry | Sazby Fedu | Očekávaný růst | Prodeje nových aut | Šéf nizozemské centrální banky | Ropný institut API | Vladimir Putin | Hospodářský růst eurozóny | Zahájení prodeje | Měnové krize | Páteční NFP report | Daimler | Hlavní ekonom ECB | Kondice ekonomiky | MUFG Bank | Jestřábí ECB | Vývoj peněžní zásoby | SoFi | Digitální peněženky | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Dnešní obchodování | Futures na americké indexy | Průlom | MiFID II | Prezident USA Biden | John Hardy | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Odvětví | Týdenní pivot | Údaje o sentimentu | Geopolitické události | Pracovní místa | Regulační orgány | Ropné a plynárenské společnosti | Wagnerovy skupiny | Vakcinace | Události v eurozóně | Vývoj dolarového indexu | Slabý ekonomický růst | Halliburton | Přebytek běžného účtu | Harley-Davidson | Tether | CAD | ING Groep NV | Henkel | EURUSD | NIO (NIO.US) | Silnější americký dolar | David Vagenknecht | NIO.US | Vít Hradil | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Jens Spahn | Ekonomika USA | Práce v Německu | John Williams | CISCO | Obchodní bilance eurozóny | Ministr financí | Cena zemního plynu | QE ECB | Minimalizovat ztráty | Aramco | Události tohoto týdne | Honeywell International (HON.US) | Neomezené nákupy | Španělský premiér | Americký index | Technologické společnosti | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | cTrader | Index výroby | Zhodnocování eura | General Electric (GE.US) | Graf EUR/USD | Pesimismus | RWE | Nízké úrokové sazby | Pinterest (PINS.US) | Americké centrální banky | Analýza páru EUR/USD | Největší banky | ABBV.US | Hrozba stagflace | Intradenní strategie | Onemocnění COVID-19 | Lukáš Lipovský | Threads | Janet Yellenová | PTON.US | Nadnárodní společnosti | Jednání centrálních bankéřů | Bloomberg | Britský statistický úřad | UBS | Asijské seance | Výprodej na francouzských trzích | Status bezpečné měny | Vysoký veřejný dluh | Dobrá čísla | Macy's (M.US) | Moving Average | McDonald's (MCD.US) | Ekonomický šok | Nízká inflace | Vyšší mzdy | Mandát ECB | BBY.US | Budoucí pohyby | Italská banka | Tuzemská spotřebitelská důvěra | Vypuknutí pandemie | Hospodářský růst v eurozóně | Obchodní války | Světové akciové trhy | Graf dne | Vyhlídky ekonomiky | Solidní růst | Vyšší ceny ropy | Vysoké ceny energií | Procter & Gamble | Omicron | Nvidia Corp | City | Snižování sazeb | Povinné očkování | Španělsko | TRIP.US | Ekonomické ukazatele | Biden | Konec roku | Zhoršení nálady | Nemovitosti | Hospodaření | Snížení úroků | Míra inflace v květnu | Hospodářské oživení | Pozitivní výnosy | Boris Johnson | Kanadská ekonomika | Futures trhy | Merck (MRK.US) | Inflace v únoru | Domácí poptávka | Akciový výprodej | Technická rezistence | Úročení rezerv | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Maryland | Nejnovější prognóza | ONS | Prezident Trump | Americké měny | Cíl cenové stability | Přehled | Dezinflační proces | Euro k dolaru | Harmonizovaná inflace | AbbVie | Zvýšení úrokových sazeb | Počet zaměstnaných | Finanční ztráty | Záchranný fond eurozóny | Ceny zemního plynu v USA | Index CPI | Manažeři hedgeových fondů | Oživení světové ekonomiky | Zlepšení | Groupon | Forex kalendář | Maďarský forint | Opatření proti šíření koronaviru | Vonovia | Hladina supportu | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Prezident Biden | Sektor služeb | Volkswagen AG | Erste Group | Nové žádosti o podporu v USA | Index Sentix | Španělský premiér Pedro Sánchez | Varta | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Intuitive Surgical | Hotovost | Aktivita v průmyslu | Trendová linie | Německo | Akcie amerických bank | Hermes International | Vivendi | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | Výkonná ředitelka | Haruhiko Kuroda | MT4 | COT | Profesionální obchodník | Vývoj úroků | Omezení kvůli koronaviru | Vystoupení šéfa Fedu | Pohyb dolaru | Americký ropný institut | Koruna posiluje | Maloobchodní prodeje | Úroveň parity | Načasování snížení úrokových sazeb | Zemědělství | Vice | Walmart | Tržní situace | Mediální společnosti | Důležité makroekonomické zprávy | Zadlužení | Visa | Silvergate Capital | Analýza fundamentálních událostí | cTrader Purple Trading | Velké objemy | Výhled pro EUR/USD | Akcie Airbusu | Analytik skupiny AXA | Tomáš Lébl | Hlavní ekonom | VEB | Domácnosti | Překoupené zóny | XTB | KSS.US | Čínský koronavirus | Dow Jones (US30) | Tesla | Enel | Chorvatsko | Hospodářský výhled | Výsledek voleb ve Francii | Nové zakázky | Současná hodnota | Státní dluhopisy | Tel Aviv Stock Exchange | M.US | Dodávání likvidity | Emerging markets | Cardinal Health | Boční trend | Provozní zisk | SPG.US | Meta Platforms | Fiskální pomoc | Commitments of Traders (COT) | Ruská centrální banka | Le Penová | Inflační očekávání | Zpřísňováním měnové politiky | Electrolux | Vysoká inflace | Nedostatek likvidity | EK | Inflace spotřebitelských cen | Nakládka ruské ropy | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Směrnice | Abbott Laboratories | HPQ.US | Německé dluhopisy | Podnikatelský sektor | Emise | Pandemie v Evropě | Zápis ze zasedání ECB | Prolomení oblasti | Výprodeje na finančních trzích | Ceny v eurozóně | Páteční NFP | Logistické problémy | Platina | Závislost | Amazon | Dluhopisový trh | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Anheuser-Busch inBev | Dominancia | Velcí hráči | Vývoz obilí | XMR | Pravidla systému obchodování | Oslabování koruny | Sazba Evropské centrální banky | Prognóza vývoje | Sazby beze změny | Rates | Výraznější pokles | Mzdová dynamika | Americké trhy | Fond obnovy EU | Ministerstvo hospodářství | Jan Frait | Středoevropský region | Klíčové makroekonomické ukazatele | Holubice | CoinDesk | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Měnověpolitické zasedání | Společnost Saudi Aramco | Statistika | Central Bank of Turkey | Býčí trend | Kent | Evropské indexy | ECB Luis De Guindos | Kupovat dluhopisy | Makroekonomický kalendář | Alexander Schallenberg | Americký ministr financí | Evropský regulátor | Revize výhledu | Bojkot | AXA ČR | Dluh zemí eurozóny | ATVI.US | New York Times | NFP report | Americký HDP | Index euro stoxx 50 | Negativní data | Vývoj jádrové inflace | Zahraniční forex | Mastercard (MA.US) | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Ericsson | TTWO.US | Prezidentka Christine Lagardeová | Podnikatelé | Best Buy (BBY.US) | Uptrend | JNJ.US | Ocenění | Travelers | Linde | Hike | Bavlna | Spotřebitelské ceny | CEO | Fair Value | Akcie společnosti Kering | Rezistence | Sentiment trhu | Pozice | Banky pro mezinárodní platby | Intervenovat | Nio (NIO.US) | Aktivum | Peking | ECB minutes | Akciové indikátory | Institute for Supply Management (ISM) | Dividendy | Nastavení trhů | Burza | Dlouhodobý trend | Mzda | Další pokles | W1 | Aktiva pod správou | Lockheed Martin (LMT.US) | Tisková konference Bank of Canada | Největší pokles | Země platící eurem | Disney | Miliardy dolarů | Rozdělení Československa | Geopolitika | Lockdowny | Evropské akcie dnes | West Texas Intermediate (WTI) | Low | Partneři | IPO | Market open | MMM.US | Inflační cíl | Index DAX | Nepokoje v Číně | Zvyšování úroků | Hospodářské výsledky | Používání eura | Omezování ekonomiky | Měnový pár | Americký bankovní sektor | Průmysl a zahraniční obchod | Business Outlook | Očekávané Earnings | Margin trading | Celková inflace | EMA | Opatření | Americká ministryně financí | Obrovský růst cen | Pokles libry | Anchorage | Kvantitativní utahování | InstaForex | Novinky | Sazby v eurozóně | Velké investice | Vývoj ceny ropy Brent | Aktivita obchodníků | BDSwiss | Kohl's Corporation | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Dominancia BTC | Deutsche Post | Vývoj kurzu dolaru | Tým FXstreet.cz | Bankrot FTX | Dow Jones | Měna | Investujte na Forexu | Warner Music Group (WMG.US) | Ekonomický růst | Fungování ČNB | Akciové burzy | Nasdaq | Roche Holding | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tisková konference FOMC | Ross Stores (ROST.US) | Geopolitická situace | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | USA Biden | Investiční rozhodnutí | Britské domácnosti | Přehled o dění | Britský premiér Sunak | Výroční konference | Michigan Consumer Sentiment | S&P 500 a Dow Jones | Izraelská centrální banka | KOSP200 | Utahování měnových politik | Výroba aut | Hang Seng | Baker Hughes | Výkyvy na finančních trzích | Destatis | Nezaměstnanost ve Spojených státech | AMZN | Take-Two Interactive (TTWO.US) | ROST.US | Nová prezidentka ECB | Čínský HDP | Investment | Prodej eura | Krize | Prognóza ECB | EURNOK | PMI index | VIAC | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Cestovní omezení | Warner Music Group | GOOGL | Práce | Začínající obchodníci | Propad průmyslu | Globální obchod | Spojené státy | Parlamentní volby | NIESR | Americké prezidentské kampaně | Buy Stop | RTX.US | Zvýšené geopolitické napětí | Vysoké úrokové sazby | Volatilní obchodování | Vývoj na trhu | Šokující předpovědi | Dnešní sentiment | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Crédit Agricole | Analytik XTB | Evropská spotřebitelská důvěra | Prodeje státních dluhopisů | Šéf amerického Fedu | Oživení ekonomik | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | TripAdvisor (TRIP.US) | INTC | Schlumberger (SLB.US) | Inflace v Kanadě | Zasedání Rady guvernérů | Rekordní pokles | Prodej aut | Retail | Viceguvernérka ČNB | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Mártiňš Kazáks | Nálada na finančních trzích | Investiční doporučení | Le Figaro | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Kurz české měny | Občané eurozóny | G7 | Hlavní akciové indexy | Podhodnocené akcie | Volby | Cíl růstu HDP | Aktuální předpověď | Statistický úřad | Zvýšení likvidity | Větší pokles | Američtí zákonodárci | Spotřebitelská nálada University of Michigan | HOG.US | Evropské dluhopisy | Stagnace | Tržby | FXDAILY | Eurozóna | Dopad na volatilitu | Harris Financial | Amgen Inc. | Americká vláda | Očekávaná data | Záporné úrokové sazby | Šířením nového typu koronaviru | Kurz české koruny | Oslabení forintu | Nákupy dluhopisů ECB | Koronavirus | FXstreet | Russell 3000 | Dánsko | Belgie | Podniky | Guvernér rakouské centrální banky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | AUD/USD | Tiering | Bilance | Politici | Podpůrný program | Ekonomika Evropské unie | AMAT.US | Analytický tým | Správa | Očkování | Dollar General | Evropské země | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | NCLH.US | Měnové podmínky | Ford Motor | Varování před riziky | CNMV | Kotace | NZD | Produkce ropy | Akcie Groupon | Altria Group | Wall Street | Poradenství | Míra inflace v Německu | Aktivita v průmyslu v zemích eurozóny | Markit | Obchodování páru EUR/USD | ČR | BIS | Ukazatele | Průměrná cena | Bezpečná aktiva | Nonfarm Payrolls | Výprodej dluhopisů | American Express | Strategie ECB | CNBC | Nesoulad | Úroveň supportu | Německá inflace | Tržby v eurozóně | Silicon Valley | Olaf Scholz | Slábnoucí euro | Nové údaje | Výrobce domácích spotřebičů | Caixin | Tržby v maloobchodě | Objednávky | BYND.US | Obchodní příležitosti | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Société Générale | Analytik | Index německé burzy DAX | Tradeři | Analytici banky | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Zmírnění obav | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Prezidenti a premiéři
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie
Prezident Ifo
Prezident Ignazio Cassis
Prezident institutu
Prezident institutu ZEW
Prezidenti Turecka
Prezident Jair Bolsonaro
Prezident Javier Milei
Prezident Joe Biden

Následující klíčová slova

Prezidentka ECB Christine Lagardeová
Prezidentka Christine Lagardeová
Prezidentka Xiomara Castrová
Prezident komise
Prezident Libanonu
Prezident Microsoftu
Prezident Michel Aún
Prezident Nayib Bukele
Prezident newyorského Fedu
Prezident Nicolás Maduro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít