Čtvrtek 06. říjen 2022 16:45
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Purple Trading Room
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Tyson Foods

img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,09 %

09.08.2022 Na konci obchodování burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 0,09 %, S&P 500 klesl o 0,12 % a NASDAQ Composite klesl o 0,10 %.
img

Rozbřesk: Evropa soutěží s Asií o americký plyn (a zatím vyhrává), cena elektřiny láme nové rekordy

09.08.2022 Situace na trhu s energiemi se za poslední asi měsíc všechno jen ne uklidnila. Cena ropy, která za běžné situace přitahuje z energetických komodit nejvíce pozornosti, klesla pod 100 USD/barel a zlevňují i benzín s naftou. Jak všichni víme, hlavní problém nyní ale leží jinde.
img

Wall Street zahajuje týden opatrně

09.08.2022 Obchodování na Wall Street začalo tento týden v pozitivním duchu. Po úvodním nadšení ale optimismus mírně řečeno vyprchal a jednotlivé indexy po zbytek včerejší obchodní seance obchodovaly poblíž svých pátečních závěrů. Americké indexy zakončily následovně: Dow Jones +0,09 %; S&P 500 -0,12 %; Nasdaq Composite -0,1 %. Technologický Nasdaq utrpěl ztrátu i díky předběžným výsledkům za 2. kvartál, jež publikovala společnost Nvidia. Její akcie odnesly snížený odhad tržeb, marží a zisku 6,3% propadem a stáhly s sebou prakticky celý sektor polovodičů. Horší výsledky reportovaly rovněž společnosti Tyson Foods (-8,4 %), Palantir (-14,2 %), nebo BioNtech (-7,5 %). Dařilo se akciím těžaře Barrick Gold (+3,9 %), jehož kvartální výsledky investory naopak potěšily.
img

Ekonomický kalendář: Hospodářské výsledky zveřejňuje Palantir a BioNTech

08.08.2022 Futures na evropské indexy dnes ukazují na mírně vyšší otevření standardní seance na starém kontinentu. Ropa se také na začátku nového týdne obchoduje na vyšších úrovních, zatímco drahé kovy a kryptoměny přílišnou aktivitu nevykazují. Dnešní ekonomický kalendář je nepřekvapivě téměř prázdný. Investorům bude ráno nabídnut index Sentix z eurozóny, ale jen zřídka má na trh více než zaznamenatelný dopad.
img

Ekonomický kalendář: Trhy doprovodí týden plný důležitých dat

09.05.2022 Evropské trhy začínají dnešní seanci v červených číslech po nepříznivé asijské seanci, kde došlo k dalším lockdownům v Šanghaji a posílení obavy o globální ekonomický růst a možnou recesi.
img

Ekonomický kalendár: Vystúpenie Lagardeovej v centre pozornosti

07.02.2022 Napriek zmiešanému ázijskému obchodovaniu sa dnes európske akciové trhy otvorili vyššie. Ekonomický kalendár pre európsku seansu je takmer prázdny, keďže jediné pozoruhodné dáta z nemeckej priemyselnej výroby boli zverejnené už o 8:00. Priemyselná produkcia v Nemecku klesla z -0,2 % na -0,3 % % (oč. +0,4 %). Popoludní sa pozornosť investorov zameria na vystúpenie prezidentky ECB Lagardeovej pred Výborom pre hospodárske a menové záležitosti Európskeho parlamentu. Obchodníci budú hľadať akékoľvek pripomienky týkajúce sa potenciálneho zvýšenia úrokových sadzieb v tomto roku a vplyvu geopolitického napätia medzi NATO a Ruskom v súvislosti s Ukrajinou.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne je na programu newyorský výrobní index

15.11.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Během víkendu se neobjevily žádné důležité zprávy, které by měly s finančními trhy výrazně zahýbat. Asijská seance však dopadla dobře. S výjimkou Číny se regionálním indexům dařilo růst. Dnešní den je z pohledu makrodat velmi klidný. Na programu nejsou žádná data první kategorie. Zajímavý by mohl být vývoj na ropě. V USA se množí hlasy za uvolnění strategických rezerv, což by mohlo vést k alespoň dočasnému snížení cen paliv. V průběhu týdne by mohl být volatilnější americký dolar. Čekáme několik důležitých projevů bankéřů z Fedu.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

Ekonomický kalendář: Tichý začátek týdne vylepšuje výsledková sezóna

09.08.2021 Akciové indexy v Evropě začaly nový týden v blízkosti pátečního závěru. Asijská seance byla docela klidná z pohledu pohybů na akciových trzích. Zlato bylo pod tlakem krátce po otevření futures, ovšem většina pohybu je již eliminována. Dnešní ekonomický kalendář toho mnoho nenabízí. Už v 10:30 bude zveřejněn index Sentix, ale dopad na trhy bude přinejlepším mírný. Dnes se dočkáme projevu také dvou členů FOMC - Bostic a Barkin vystoupí v odpoledních hodinách. Své výsledky dnes zveřejní AMC Entertainment a Barrick Gold.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Německo | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Výsledková sezóna | Ropa Brent | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CBOE | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | MIFID | MMF | Makro data | Mezinárodní obchod | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spot | Spread | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Optimismus | Výsledky | Euronext | RBNZ | ČSOB | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční portfolio | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Volná pracovní místa | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Obchodování opcí | Odkup akcií | Portfolia | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Trh | Trh s akciemi | USD index | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Webináře | WTI | XM | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | DXY | ING | Benzín | Andrej Babiš | Diskont | Ex-dividend | Hold | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Burze | Investment | Traders | Markit | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Intesa Sanpaolo | Natixis | Jackson Hole | Microsoft | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | DIHK | NATO | Barrick Gold | BBC | Sentix index | Zvyšování sazeb | Halifax | Short squeeze | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Podnikatelé | KBC | Podnikatelská důvěra | Přehled | Christine Lagardeová | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Forbes | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | IHS | Xetra | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Eurex | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Evropský trh | Zajištění | Guvernér banky | Baidu | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Krize | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výnosy | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Alphabet | Země G7 | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Tisková konference ECB | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | UniCredit SpA | ING Groep NV | Aleš Michl | Breakout Trader | Coinbase | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Spekulativní investice | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | NEST | Jak fungují akcie | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Virtuální měny | Německá centrální banka | Podniky | Graf vývoje | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Turecké liry | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Akcie v Evropě | Ruská centrální banka | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Obchodovat s akciemi | Dolarová aktiva | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Norská centrální banka | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Infineon | Infineon Technologies | AMS | Sharpe ratio | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Ferrari | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Defenzivní akcie | Uranové akcie | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Nové akcie | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | ISM index | Thyssenkrupp | Kristalina Georgievová | Depozitní sazby | Prosus | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Britská obchodní komora | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Digitalizace | Analytik GfK | Rozpočet | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Standardní odchylka | Vyšší volatilita | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Cisco Systems | Zasedání ČNB | CPI v eurozóně | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Borsa Italiana | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | GM | Lagardeová | Amazon | Nálada spotřebitelů | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | INTC | Americká data | Walt Disney | 5G | České hospodářství | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Průmysl | ADP | Na burze | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Enel | Nezaměstnanost v Česku | European Central Bank | Ceny zboží | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Penále | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | United Technologies | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | IAG | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Metro AG | Ohlédnutí | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Regulátoři | Fed index | Disney | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Nejlepší akcie | Yandex | Roční růst | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | Izraelská ekonomika | Wirecard | Organizace Conference Board | Stabilní společnosti | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Pracovní trh | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Inovace | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | O2 | O2 Czech Republic | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Proinflační | Vyšší inflace | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Výroba v eurozóně | Obchodování na Wall Street | Ceny energií | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | SBUX | BABA | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Warner Music | Warner Music Group | NFP | Palantir | Americké ekonomiky | Americké banky | Britský statistický úřad | Inflace v lednu | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Gilead Sciences | FinTech akcie | NVAX | Index aktivity | Největší ztráty | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Mzda | Guru | Příležitost k nákupu | Ekonomika Evropské unie | Rishi Sunak | Restrikce | Cílování inflace | Vysoká rizika | Prudký pokles | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Mince | Profitovat | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Stimuly | Oldřich Dědek | Členové bankovní rady | Největší propad | Asijská seance | Inflace v EU | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Volatilita akciových trhů | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Přísná opatření | Oeystein Olsen | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | REGN | Pravidla EU | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Domácnosti | Fundament | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems | Klaus Regling | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Bulharsko | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Březnová data | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Práce | Údaje | Eni | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Nárůst nezaměstnanosti | Výpadky | FANG | WMT | Microsoft Corp | Úspory | AMC | Procter & Gamble | Uzavření trhů | USD za barel | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Tweety | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Čtvrtletní výsledky | 3M | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Dosáhnout zisku | Australská ekonomika | Bezpečnost | Dluhy | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Merck KGaA | Merck | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Státní podpora | Advance Auto Parts | Komunistická strana | Umělé inteligence | Pronájem nemovitosti | Mondelez | Jacobs | JDE | Fraport | Unie | ČR | Costco | Koronavirové pandemie | Rozhodnutí FOMC | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Waymo | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Rekordní pokles | ProSiebenSat.1 Media | Světové krize | Plán investic | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Index průmyslové výroby | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | TTWO | Den nezávislosti | Akcie Coca-Cola | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Novavax | Ant | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Úspěchy | Ocenění | Šance | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Společnost XTB | Akcie těžařů | Silvercorp Metals | Zlatá horečka | Nálada amerických spotřebitelů | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Mezinárodní firmy | Důvěra | Obnovení růstu | Caixin | Ant Group | Skupování aktiv | Růst vývozu | Erdogan | Turecký prezident | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Pandemická situace | Pokles tržeb | Air Liquide | Počet akcií | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | DIA | SPAC | Inspirace | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | NAHB | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Diverzifikovat | Micron | BT Group | Grubhub | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | ACS | Vinci | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Lockdown | Měnový fond | AEX | Naspers | Ceny bytů | CPI v USA | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akciové portfolio | Akcie Sony | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Nařízení | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | ALV | Futures na ropu | Pandemický program | SAP AG | CVX | CSCO | MMM | Cardinal Health | BDX | JNJ | CAH | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Coty | MCD | Pinduoduo | WASDE | Zpráva WASDE | QCOM | BNTX | BNTX.US | PLTR.US | PLTR | Životní prostředí | Enphase Energy | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | ABNB | BIDU | Očkování | NBP | MGM | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Carnival | DOT | Zvýšení ceny | Brands | Akcie Prosus | JD | Shopify | ProSiebenSat.1 | Acacia Communications | Dopad na trhy | Bidenův stimulační balík | MRK | Cellnex | WU | Situace na trhu | Philips | AMC.US | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | KFC | Marriott | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Vypuknutí pandemie | Zpráva o měnové politice | HAS | HAS.US | Hasbro | UNH | Anheuser-Busch inBev | Zinek | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | VIV | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | PMI indexy | Manufacturing PMI | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie ropy v roce 2021 | Banco Santander | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | GameStop akcie | AMC Entertainment (AMC.US) | Prezident Erdogan | IPO Deliveroo | Loď Ever Given | Ever Given | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Paychex | PAYX | Korporátní daně | Special Purpose Acquisition Company | Data o inflaci | AA | Imperial Brands | AMGN.US | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Pandora | Konsensus trhu | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | MNB | Aktuální problémy | Ruský ministr | Salvador | FAST | Cíle | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | Nordstream | Stress testy | UBI | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Symantec | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Načasování | Nálada mezi německými spotřebiteli | Delta mutace | CAR | HICP | Take-Two Interactive | Jysk | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Viacom | Důležité zprávy | Palantir (PLTR.US) | BioNTech | BioNTech (BNTX.US) | Index Sentix | Pioneer Natural Resources | Koninklijke Ahold Delhaize | Home Depot | CBRE | Rozbor | ASX | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Axel Springer | Opatření | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Brenntag | Qiagen | SIE | Ceny plynu | Konfederace | PST | Doing Business | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Telecom | TTF | Zvýšení základní úrokové sazby | Dohoda o globální dani | Automotive | Minulá výkonnost | Pozornost | Plynovod Jamal | Take-Two Interactive Software | TTWO.US | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | Regeneron Pharmaceuticals | Coty (COTY.US) | Společnost | Booking Holdings | Booking | | NVAX.US | Novavax (NVAX.US) | Jamal | Telefónica | CNH Industrial | Uniper | Siemens Gamesa | Aareal | Aareal Bank | Amgen Inc. (AMGN.US) | Amgen Inc. | SPG.US | Simon Property Group | Take-Two Interactive (TTWO.US) | TSN.US | COTY.US | ZNGA.US | MWh | EUR/MWh | Tok ruského plynu | Marketingová komunikace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Typ tradera
Typy algoritmů
Typy ETF
Typy grafů
Typy indikátorů
Typy investičních portfolií
Typy objednávek na burze
Typy volatility
Typy volatility podle očekávání
Typy VPS

Následující klíčová slova

T+2
UAA.US
UAL
UAL.US
UAW
Uber
Uber akcie
Uber Eats
Uber Technologies
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB ambasador Conora McGregor
Potvrďte prosím... Zavřít