Čtvrtek 25. července 2024 14:53
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Tyson Foods

img

Růst pokračuje: Wall Street v zelených číslech už třetí den po sobě

09.05.2024 Americké akciové indexy zakončily pondělní obchodování růstem a zaznamenaly tak třetí pozitivní seanci v řadě. Investoři opět vzbuzují naděje, že Federální rezervní systém by v letošním roce mohl snížit úrokové sazby.
img

Ranní komentář: Trhy stabilní, Palantir po výsledcích -8 % a Tesla pokračuje v propouštění

07.05.2024 Pondělní seance na trhy výraznější změny nepřinesla. Technologický sektor včera rostl, zatímco třeba akcie Tyson Foods v indexu S&P500 ztrácely nejvíce. Po uzavření burz pak své výsledky za 1Q zveřejnila společnost Palantir, která sice mírně překonala konsenzus, ale i tak se její akcie následně propadly o 8 %. Dnes reportují svá čísla Disney, Rivian, Ferrari, nebo BP.
img

Ekonomický kalendář: Revize PMI ve službách, údaje ISM v USA

05.02.2024 Evropské indexy zahájily obchodování s malými změnami po smíšené asijsko-pacifické seanci. Německý DAX a francouzský CAC40 se obchodují beze změny, britský FTSE 100 získává 0,1 % a nizozemský AEX přidává 0,2 %. AUD a NZD jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CHF a CAD nejvíce zaostávají.
img

Wall Street na vzestupu: Čeká se na klíčovou zprávu o inflaci

08.08.2023 Co stojí za tímto vzestupem? Po trochu nervózním čekání se investoři vracejí k podnikání a připravují se na vydání klíčové inflační zprávy v USA tento týden. Tato událost vyvolala značný zájem, zvláště poté, co minulý týden skončil poklesem hlavních indexů a investoři byli dychtiví uzamknout své zisky.
img

Ranní komentář: Jefferies vyhlíží recesi, Tesla á nového CFO, problémy v Číně, výsledky TSN, PLTR a PARA

08.08.2023 Americké indexy včera mírně rostly, zatímco Evropa si ocenění na nízkých objemech držela. Včera mluvilo několik lidí z Fedu, kteří naznačili, že by měnová politika měla zůstat i nadále restriktivní. Dočkali jsme se také několika korporátních výsledků, když svá čísla zveřejnily firmy jako Tyson Foods, Palantir, nebo Paramount.
img

Ekonomický kalendář: Druhořadá data z Evropy i USA

08.05.2023 Evropské akciové trhy zahájily nový týden bez větších změn. Stalo se tak po optimistické asijské seanci, kdy hlavní indexy posílily v reakci na solidní páteční seanci na Wall Street. Ropa se na začátku nového týdne obchoduje výše a stejně tak zemní plyn. Drahé kovy těží z oslabení amerického dolaru.
img

Americké trhy korigují rally z minulého týdne

15.11.2022 Americké indexy nastartovaly týden v červených číslech. Po rally, kterou jsme viděli poslední dva dny minulého týdne, včera nakonec převážila negativní nálada, když hlavní indexy zaznamenaly ztráty v okolí 1 %. Akcie Tesly poklesly o 2,6 % poté, co Elon Musk komentoval svou nedávnou akvizici Twitteru tím, že má aktuálně „příliš práce“ a investoři tak mohou zpochybňovat jeho schopnost věnovat se řízení společnosti. Společnost Tyson Foods reportovala před otevřením trhu výsledky a po slibném začátku nakonec zakončila obchodní seanci o 3,9 % níže. Biogen a Elli Lilly rostou o 3,3 resp. 1,1 %, když jejich švýcarský rival Roche neuspěl při testech na léčbu Alzheimerovy choroby.
img

Technologický Nasdaq koriguje, daří se energetice

14.11.2022 Americký technologický index Nasdaq dnes koriguje rally z konce minulého týdne, když klesá o 0,8 %. Za poslední 3 dny je ale stále 8,5 % nahoře. Index S&P 500 je taktéž v červeném teritoriu, ovšem pouze kosmetických 0,2 %. Dow Jones Industrial Average je dnes dokonce 0,1 % v kladných hodnotách, ten ovšem nezažil tak rapidní nárůst a od čtvrtka posílil pouze o 3,9 %.
img

Investoři ztrácejí chuť na veganské akcie. Zpracovatelé masa se vracejí na trh, zatímco akcie rostlinných výrobků se propadly

31.10.2022 Investoři v posledních 12 měsících ztratili zájem o takzvané „veganské akcie“, zatímco akciím tradičních výrobců masa se dařilo mnohem lépe.
img

Americký akciový trh uzavřel smíšeně, Dow Jones vzrostl o 0,09 %

09.08.2022 Na konci obchodování burzy v New Yorku vzrostl Dow Jones o 0,09 %, S&P 500 klesl o 0,12 % a NASDAQ Composite klesl o 0,10 %.
img

Rozbřesk: Evropa soutěží s Asií o americký plyn (a zatím vyhrává), cena elektřiny láme nové rekordy

09.08.2022 Situace na trhu s energiemi se za poslední asi měsíc všechno jen ne uklidnila. Cena ropy, která za běžné situace přitahuje z energetických komodit nejvíce pozornosti, klesla pod 100 USD/barel a zlevňují i benzín s naftou. Jak všichni víme, hlavní problém nyní ale leží jinde.
img

Wall Street zahajuje týden opatrně

09.08.2022 Obchodování na Wall Street začalo tento týden v pozitivním duchu. Po úvodním nadšení ale optimismus mírně řečeno vyprchal a jednotlivé indexy po zbytek včerejší obchodní seance obchodovaly poblíž svých pátečních závěrů. Americké indexy zakončily následovně: Dow Jones +0,09 %; S&P 500 -0,12 %; Nasdaq Composite -0,1 %. Technologický Nasdaq utrpěl ztrátu i díky předběžným výsledkům za 2. kvartál, jež publikovala společnost Nvidia. Její akcie odnesly snížený odhad tržeb, marží a zisku 6,3% propadem a stáhly s sebou prakticky celý sektor polovodičů. Horší výsledky reportovaly rovněž společnosti Tyson Foods (-8,4 %), Palantir (-14,2 %), nebo BioNtech (-7,5 %). Dařilo se akciím těžaře Barrick Gold (+3,9 %), jehož kvartální výsledky investory naopak potěšily.
img

Ekonomický kalendář: Hospodářské výsledky zveřejňuje Palantir a BioNTech

08.08.2022 Futures na evropské indexy dnes ukazují na mírně vyšší otevření standardní seance na starém kontinentu. Ropa se také na začátku nového týdne obchoduje na vyšších úrovních, zatímco drahé kovy a kryptoměny přílišnou aktivitu nevykazují. Dnešní ekonomický kalendář je nepřekvapivě téměř prázdný. Investorům bude ráno nabídnut index Sentix z eurozóny, ale jen zřídka má na trh více než zaznamenatelný dopad.
img

Ekonomický kalendář: Trhy doprovodí týden plný důležitých dat

09.05.2022 Evropské trhy začínají dnešní seanci v červených číslech po nepříznivé asijské seanci, kde došlo k dalším lockdownům v Šanghaji a posílení obavy o globální ekonomický růst a možnou recesi.
img

Ekonomický kalendár: Vystúpenie Lagardeovej v centre pozornosti

07.02.2022 Napriek zmiešanému ázijskému obchodovaniu sa dnes európske akciové trhy otvorili vyššie. Ekonomický kalendár pre európsku seansu je takmer prázdny, keďže jediné pozoruhodné dáta z nemeckej priemyselnej výroby boli zverejnené už o 8:00. Priemyselná produkcia v Nemecku klesla z -0,2 % na -0,3 % % (oč. +0,4 %). Popoludní sa pozornosť investorov zameria na vystúpenie prezidentky ECB Lagardeovej pred Výborom pre hospodárske a menové záležitosti Európskeho parlamentu. Obchodníci budú hľadať akékoľvek pripomienky týkajúce sa potenciálneho zvýšenia úrokových sadzieb v tomto roku a vplyvu geopolitického napätia medzi NATO a Ruskom v súvislosti s Ukrajinou.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne je na programu newyorský výrobní index

15.11.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Během víkendu se neobjevily žádné důležité zprávy, které by měly s finančními trhy výrazně zahýbat. Asijská seance však dopadla dobře. S výjimkou Číny se regionálním indexům dařilo růst. Dnešní den je z pohledu makrodat velmi klidný. Na programu nejsou žádná data první kategorie. Zajímavý by mohl být vývoj na ropě. V USA se množí hlasy za uvolnění strategických rezerv, což by mohlo vést k alespoň dočasnému snížení cen paliv. V průběhu týdne by mohl být volatilnější americký dolar. Čekáme několik důležitých projevů bankéřů z Fedu.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

Ekonomický kalendář: Tichý začátek týdne vylepšuje výsledková sezóna

09.08.2021 Akciové indexy v Evropě začaly nový týden v blízkosti pátečního závěru. Asijská seance byla docela klidná z pohledu pohybů na akciových trzích. Zlato bylo pod tlakem krátce po otevření futures, ovšem většina pohybu je již eliminována. Dnešní ekonomický kalendář toho mnoho nenabízí. Už v 10:30 bude zveřejněn index Sentix, ale dopad na trhy bude přinejlepším mírný. Dnes se dočkáme projevu také dvou členů FOMC - Bostic a Barkin vystoupí v odpoledních hodinách. Své výsledky dnes zveřejní AMC Entertainment a Barrick Gold.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.5.2019

06.05.2019 Donald Trump na Twitteru uvedl, že zvýší cla pro Čínu. Čína v reakci na tweety odloží jednání. Trhy reagují negativně. Datový kalendář je tento týden poměrně prázdný. Až na konci týdne bude zveřejněn výsledek inflace za duben. Kromě dobíhající sezóny zveřejňování firemních výsledků tak trhem budou do velké míry hýbat právě nové problémy ve vyjednávání USA s Čínou.
Související klíčová slova: Banco Santander | Avis Budget Group | Fastenal Company | Akcie Sony | Jak fungují akcie | Hodnota společnosti | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Zpráva WASDE | Nezaměstnanosti v Německu | Vývoj | BioNTech (BNTX.US) | Data z trhu práce | Allianz | Akcie ropy v roce 2021 | Ingredion | Local bounti | Ceny bytů | EUR | Bundesbank | Caterpillar (CAT.US) | Nezaměstnanost v eurozóně | ABNB | Yandex | Wal-Mart Stores | Roche | Itálie | McDonald's | Organizace Conference Board | Stoxx | Akcie Carnival | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Volatilní | Deutsche Bundesbank | Trh s akciemi | Maloobchodní tržby v eurozóně | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Nálada amerických spotřebitelů | Příležitost k nákupu | Stimulační balíček | Trh práce | Citrix Systems | Coca-Cola Company | Evropská komise | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | Uranové akcie | Britská centrální banka | Plán investic | DXY | Estee Lauder (EL.US) | Potenciál | VIV | Diverzifikace | XEL | Míra nezaměstnanosti v ČR | Akvizice | Devon Energy | Posílení | Index aktivity | Dění na světových burzách | Ifo | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Výkon ekonomiky | Akcie | E.ON | LSEG | Obnova ekonomiky | AXP | Člen bankovní rady ČNB | ČEZ | Maloobchodní tržby v Číně | Nákupy aktiv | Společnost Apple | Jak funguje screening akcií | IHS | CISCO | Obchodní seance | EUR/USD | Bruno Le Maire | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | PACCAR | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Výnos | Brent | Akcie těžařů | Delta | Zvýšení volatility | Americký akciový trh | Vzdělávání | Šéf Fedu | LYNX Trading | Oživení ekonomiky USA | Reddit | Pronájem nemovitosti | Intel Corporation | Index DOW | Acacia Communications | Brenntag | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Investiční strategie | BT Group | Viacom | Kontrakty | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hasbro | Euronext | JPY | AI | NH Foods | Ekonomika Velké Británie | PayPal (PYPL.US) | PAYX | Uber Technologies | Nárůst ceny | Projekce | Ukazatel | Výrobní sektor | Palantir Technologies (PLTR.US) | Průmyslové zakázky | Dosáhnout zisku | Bydlení | Americká ropa | Coty (COTY.US) | Prognóza | FTSE 100 | SS&C | Amgen | Micron | O2 | Tyson Foods (TSN.US) | Walt Disney Co | Brexit | AEX | Viceguvernér ČNB | CSI300 | Burzy | WallStreetBets | Vývoj léků | Americké ekonomiky | Prodej | Americký prezident Joe Biden | Béžová kniha | EL.US | Izraelská ekonomika | AMS | České hospodářství | Bayer | Cash flow | PYPL.US | USD | Export | Shopify | Technická analýza | DTE | NFP | CSCO | WASDE | Ekonomický kalendář | Zynga | Akcie Ahold Delhaize | Gilead | Qualcomm | Comcast | Ant Group | Zasedání FOMC | Na burze | ČSOB | Inflace v České republice | ProSiebenSat.1 | Investovat | Total | Ekonomická aktivita | Akcie letecké společnosti | Regulace | Take-Two Interactive Software | Maďarsko | Eurex | Měnový fond | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Index volatility CBOE | Index ISM ve službách | Ekonomiky | Verizon Communications Inc. | BDX | Roční růst | Screening akcií | Spekulovat | FSLR | Čtvrtletní výsledky | Cíle | Fintech společnosti | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | NTAP | Německý export | Skupování aktiv | Dovoz | Caterpillar | Nejbohatší | Energie | Čtvrtletní zisk | Čínské úřady | Marek Mora | First Solar | Světový obchod | Největší ztráty | EUR/CZK | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | FANG | Makrodata | Akciové indexy | SPAC | Investoři | Index asijsko-pacifických akcií | Souhrn finančních trhů | Portfolio | Bloomberg | Nordstream | Investice do solární energie | Macerich | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Nejlepší ropné akcie | Coca-Cola | AMD | Moderna | Penále | Média | Christine Lagardeová | PMI pro sektor | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Fiskální rok | Zpřísňování měnové politiky | Inflace v lednu | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Bank of England | Airbnb | NAHB | CBRE | WTI a Brent | Investiční horizont | Prezident | Xetra | Zápis z posledního zasedání | Vývoj průměrné mzdy | Boom | BABA | BP | Cíl ČNB | Hold | Gilead Sciences | Kurz jenu | Investice do vody | Avis | Starbucks Corporation | Analýzy | TTF | AMC.US | Investiční | Borsa Italiana | HeidelbergCement | Německý DAX | Uber | UnitedHealth Group | Solární energie | Evropské trhy | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Tattooed chef | Michal Brožka | Kávové akcie | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Siemens Gamesa | LCID | Odhad analytiků | Spotřebitelský sentiment | Zpráva | Tržní kapitalizace | Covid | IPO Deliveroo | Údaje ISM | Tencent | Výhled vývoje ekonomiky | Just Eat Takeaway | S&P | Expanzivní politika | Coty | Obchodování | Zvýšení daní | Zasedání Fedu | Tisková konference ECB | Chevron Corporation | Simon Property Group | Nákupy dluhopisů | Kurz americké měny | GBP | Thyssenkrupp | Dollar General Corporation | CDW | ZEW | XM | Důvěra investorů | PG | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Výkonnost indexu | Eurostat | Guru | Vesmírné akcie | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | Kristalina Georgievová | Exact Sciences | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | IAG | Spot | Turecká lira | Asijská seance | REGN | Obchodování na Wall Street | Cílování inflace | Alena Schillerová | Investiční banka | Occidental Petroleum | PLTR | Index Stoxx 600 | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Akcie v Evropě | Pokles tržeb | Program nákupu aktiv | 3M | Airbus | Futures | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Aktuální inflace | Vyhlídky | Firmy | Graf vývoje | CZ | NATO | WMT | iFX | Bitcoin | Sharpe ratio | Co je Sharpe Ratio? | Alstom | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výsledky | Depozitní sazby | Šance | Inflace v Česku | PLTR.US | Den výplaty | Inflační tlaky | Akcie 2021 | Siemens | Minulá výkonnost | Distribuce | FOMC | BNTX | TIM | Fundamentální analýza | Carnival | Odhady trhu | Finanční domy | Evropský statistický úřad Eurostat | Koruna | JD.com | Akciový index | Shell | AA | Francie | Ekonomická situace | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Oldřich Dědek | Americký výrobce | Objem | Propad | Delta mutace | Applied Materials | Halifax | Trigger | Jacobs | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Makro data | Údaje | Deprese | Výsledky společnosti | GameStop (GME) | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Alibaba | Andrej Babiš | Reddit WallStreetBets | NYSE Euronext | Regulátor | Hlavní indexy | Převodník měn | Světové krize | Průmyslová výroba | Michelle Bowmanová | MMF Kristalina Georgievová | AMC | Guvernér banky | Pfizer | Obchodování s akciemi | Studie | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Nákup aktiv | Obchody | Ant | Premiér Andrej Babiš | Comcast Corporation | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Ratingová agentura | FRA | Plyn | Bankéř | Podpora | Ropa Brent | Kering | Naspers | Hrubý domácí produkt | Zpráva o měnové politice | Nejlepší akcie | Zoetis Inc | Evropa | Jackson Hole | FinTech akcie 2021 | Korporátní daně | OPEC | Short | Výroba v eurozóně | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | Eurodolar | Hodnocení akcií | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Inflace v EU | Vivendi | Trump | Rekordní minimum | MRK | Index volatility | Brands | Booking Holdings | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | PYPL | Italská vláda | Rostoucí trend | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | Rakousko | Turecká centrální banka | Stříbro | Americký dolarový index | CHF | Turecko | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | LNG | JNJ | Aktuální problémy | Burza cenných papírů | Americké akcie | BBC | GfK Rolf Bürkl | TTWO | Futures na ropu WTI | Dopad pandemie | Ex-dividend | Kongres | Procter & Gamble Company | Index cen výrobců | Index CSI 300 | Evropská ekonomika | ex | Rally na akciích | Čínský statistický úřad | Americká data | Inflace v Polsku | Den nezávislosti | Nejprudší pokles | Akcie Airbnb | Španělsko | Růst výnosů | Avis Budget | Trh | Komise | SolarEdge Technologies | Přehled o dění na světových burzách | GME | DTE Energy | AppHarvest | Fed | Rolf Bürkl | Korekce | CAT | Rubl | Pozornost | Akcie Tyson Foods | NetApp | Illumina | McDonald's Corporation | SAP AG | Dopad na trhy | S&P 500 | Electronic Arts | Aareal Bank | JDE | Philip Lane | Situace | Marriott | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Volná pracovní místa | VZ | Japonská centrální banka | Ceny zboží | Rating | MWh | Merck & Company | Prezident Joe Biden | SNB | Rivian | Microsoft | Tomáš Nidetzký | Akcie roku | Příležitosti | Euronext / Nasdaq | UnitedHealth Group Incorporated | Natixis | ELF Beauty | SBUX | Mateusz Morawiecki | Dividends | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | CME | Úspory | CRSP | Nové akcie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Bilance zahraničního obchodu | Světová banka | Index Nasdaq | Podniky | Společnost XTB | Marathon | Výpadky | Objem obchodů | Japonsko | Centrální banka | Apple | Životní prostředí | Inflace v Británii | Exxon | Analytici | J P Morgan Chase & Co | Německá vláda | Grafy | LYNX | Donald Trump | Vzdělávací webináře | Jádrová inflace | BIIB | CSX | Snížení sazeb | Společnosti | Royal Dutch Shell | Rozpočet | Další růst | Investice do akcií | Kellogg | CME Group | CRISPR | Trader | API | Moody's | Údaje o inflaci | Počet nezaměstnaných | Reuters | AMC Entertainment | MCD.US | Unilever | Masné akcie | Beiersdorf | Baidu | QCOM | Futures kontrakty | CZK | Chevron | Zpomalení růstu ekonomiky | Akcie Prosus | Česká republika | Předseda | Energetický sektor | TXN | Plynovod Jamal | Utahování měnové politiky | Doporučení | Deutsche Boerse | Americké banky | Největší evropská ekonomika | Bidenův stimulační balík | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Makro | Arlington Asset Investment | Oeystein Olsen | Boeing | Vstup na burzu | Investiční plán | Americký dolar | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | CL | Evropská unie | Cena akcie | Nejlepší 5G akcie | DOT | Financovat | Minerva | Pohyby na trhu | Německá centrální banka | Rostoucí náklady | Aktuální cena | MRO | CSX Corporation | FOREX | Podnikatelská aktivita | Situace ve Spojených státech | Refinitiv | PEPSICO | Warner Music Group | Cena | ASML Holding NV | Silný trh | Air | 3M Company | Ceny akcií | Ocenění | Inspirace | Defenzivní akcie | CVX | S&P500 | EBay | Dluhy | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Telecom | WH Group | Akcie Microsoft | Jiří Rusnok | Pokles | MGM | Peter Altmaier | Guvernér Fedu | International Flavors & Fragrances | Nvidia | Dolar | Biogen | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Vyšší riziko | Vinci | BioNTech | Mosaic | Royal Caribbean | Růst HDP | Maloobchodní tržby | ACS | FTSE | Obchodujte akcie | Index ISM | Deliveroo | Směrodatná odchylka | Americká ekonomika | NVDA | Svět investování | Obchodník | Webináře | Akcie týdne | Akcie s LYNX | COVID-19 | Tokio | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | MGM Resorts International | Google | Cyberark Software Ltd | Dluhopisy | Regulátoři | CF Industries | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Německý ministr financí | Salvador | Index PX | Čínská vláda | Kryptoměnový gigant | Daně | Cena za akcii | Rizika | ECB | Nákup akcií | Pracovní trh | Pokles indexu | Vývoj inflace | Coinbase | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Čína | Finanční prostředky | Zisky | HICP | Konsensus | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | Výše úrokových sazeb | Palantir (PLTR.US) | Globální ekonomika | COST | AXA | GRMN | Restrikce | ISM | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Situace na trhu práce | Starbucks | American Express Company | Obchodníci | Zvýšení ceny | Zinek | Uvedení na burzu | Euro STOXX | Dolarová aktiva | IPO Instacart | Breakout | Turecký prezident | Stabilní společnosti | Hongkongský index Hang Seng | Růst cen | Obnovení růstu | Drahé kovy | Dluhový strop | Operace na volném trhu | Měnová politika | MSCI World | Repo sazby | Financování | ČSÚ | Zasedání RBA | Fitch | Nastavení měnové politiky | Loď Ever Given | Nálada spotřebitelů | Occidental | Spirit Airlines | Turecké liry | Honeywell | Pokles ekonomiky | Finance | WBA | Dividenda | Republikáni | Inflace v ČR | Poptávka | Express | DISH | Americký regulátor | Guvernér | Globální trhy | Očekávání trhu | Cisco Systems, Inc. | Cenový graf | Merck KGaA | Axel Springer | Bulharsko | Německý index DAX | Průměrná mzda | Obchodovat | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Nejlepší kávové akcie | SolarEdge | UniCredit SpA | Nové rekordy | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Uzavření trhů | Inflace v Maďarsku | Banky | Americký ISM | Akcie Gamestop | Technologický Nasdaq | FinTech | WTI | Palantir Technologies | Bod | Shares | NetEase | RBNZ | GfK | AMGN | Nejlepší uranové akcie | Amgen Inc. (AMGN.US) | Honeywell International | Saúdská Arábie | OCI | Bankéři | Video | Podnikání | Nejslabší růst | Cena ropy | Inflace | Problémy | Walgreens Boots Alliance | Advanced Micro Devices | Žádosti o podporu | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Technology | HDP | Diskont | Bezpečnost | Infineon Technologies | Projevy centrálních bankéřů | Prosus | Důvěra v Německu | Alphabet | Klaus Regling | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Micron Technology | Tweety | Lira | Načasování | Vyšší inflace | MCD | Futures na ropu | IHS Markit | Ropa | Ekonomická rizika | Stoxx 600 | Manufacturing PMI | Empire State Index | SAP | AMAT | JPM | Diverzifikovat | Index PMI | Propad HDP | Deutsche Bank | Kurz | Akcie Alphabet | 256/2004 | Veganské akcie | Unicredit | Akciové tipy | HSI | Akcie padají | Telefónica | Akcie Skyworks Solutions | Merck | Optimismus | Silvercorp Metals | Mzda | Enphase Energy | Světová obchodní organizace | UNH | Costco | USA | Investujte | Proinflační | SPG.US | Euro | AUD | Datový kalendář | ProSiebenSat.1 Media | Dominion Energy Inc | Breakout Trader | Predikce | NEST | DG | Světová obchodní organizace (WTO) | Dividendový výnos | Sony | Index VIX | Hospodářství | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | Ohlédnutí | Obchod | Zpomalení růstu | Růst ekonomiky | Akciové portfolio | Uniper | Ranní komentář | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | PEP | EU | Redukce | Volatilita akciových trhů | Zasedání ECB | Take-Two Interactive | Portfolia | Fresenius Medical | Maloobchodní tržby v Německu | NN Group | HAS.US | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Recese | ZNGA | Oatly | ASML | Infrastrukturní plán | Výprodeje na akciových trzích | GameStop akcie | Erdogan | Virtuální měny | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Pilgrims Pride | ZNGA.US | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Aktuální situace | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Denní graf | Koronavirové pandemie | KBC | Mondelez | Negativní nálada | ARM | Bělorusko | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Polská centrální banka (NBP) | Regeneron Pharmaceuticals | Úspěchy | Úrokové sazby | Vyšší volatilita | Advance | Zoetis | Technologický sektor | Fresenius SE | Booking | Cena elektřiny | Agentura Fitch | PMI indexy | Mince | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Trend | Konfederace | Akcie a ETF | Měnový výbor | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | Prohlášení | Míra inflace | Platforma | Evropský statistický úřad | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Spotřebitelská důvěra | MMF | Spotify | Institut pro fiskální studie (IFS) | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Index průmyslové výroby | Verizon | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Ticker | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Investovat do zlata | Tempo růstu | Odkup akcií | USD index | Francouzská ekonomika | BASF | Continental | Air Liquide | Biliony | ETF | Marathon Oil | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Měnový výbor Fedu | SunPower | UnitedHealth | Inflace v Evropské unii | Turecká ekonomika | SWKS | Společnost eToro | Rally | Bankovní rada | Euro Stoxx 600 | Pandemie | Tripadvisor | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Klid | Pokles inflace | IPO Airbnb | NVAX | Problémy v dodavatelských řetězcích | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Xcel Energy Inc. | Indikátory | Albemarle | BRF | PMI ve službách | Pokles cen | Automatic Data Processing | CAH | Cena stříbra | Technologická společnost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | LVMH | Nový týden | ČNB Tomáš Nidetzký | Western Union | Inovace | Akcie Berkshire Hathaway | Zpracovatelé masa | Počet akcií | Akcie Tesly | Čínské akcie | Ministryně financí | Investice do kávy | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | | Japonské úřady | Velké investiční fondy | Westpac | IRBT | Pandemická situace | Stratég | ISM ve službách | Sentiment | Investiční fondy | JD | ECB Christine Lagardeová | Politika | Duke Energy Corp | Letecké společnosti | Šéfka ECB | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Ben Laidler | Komunikace | Konsensus trhu | Dnešní seance | Novavax | FinTech akcie | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Rating České republiky | Německý průmysl | Další vývoj | Anton Siluanov | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Zlatá horečka | CAR | Symantec | Technologické akcie | Měnové politiky | Intel | Investování | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Růst vývozu | Elektřina | WTO | SIE | Intradenní obchodník | Jerome Powell | Pandemický program | Nastavení sazeb | Commerzbank | Zhodnocení | 5G akcie | Ceny zlata | Výhled | ESM | Komerční banky | PCAR | Komise v přenesené pravomoci | Diamondback Energy Inc | Celsius | Analytik GfK | Ethereum | Přísná opatření | Akciový trh | Japonská ekonomika | Odpovědnost | iRobot | Akcie Micron | Šíření koronaviru | Propouštění | Index Hang Seng | Sentix index | Zaměstnanci | PayPal | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Cyrrus | Komunistická strana | Data o inflaci | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Walt Disney | Počet Američanů žádajících o podporu | USD za barel | Philips | Počet nakažených | Spread | Under Armour | New York | MSFT | GS | Akcie rostlinných výrobků | AIG | Ceny ropy Brent | Fresenius | National Beverage | Jak investovat | Applied Materials | Zpětný odkup akcií | Kraft Heinz | Paramount | G20 | Norská centrální banka | Prezident Erdogan | Společnost Walt Disney | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | ZTS | Státní podpora | Hormel | DIHK | Problémy v Číně | Investovat do akcií | Akcie Flow Traders | Akcie roku 2021 | Paramount Global | Měny | Snížení úrokových sazeb | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Maloobchodní prodej | Irsko | Důležité zprávy | Zpravodajství | Index MSCI | Březnová data | Waymo | Special Purpose Acquisition Company | Investor | Společnosti z indexu | Rozhodnutí FOMC | Marathon Petroleum | Internet of Things | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | Australská ekonomika | RBA | Walgreens | Trading | JPMorgan | TSN.US | SPWR | Eni | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Centrální bankéři | Akcie Silvercorp Metals | ABN Amro | Nadnárodní firmy | Jamal | Rusko | Osobní výdaje | Pinduoduo | Obchodní den | Zkušenost | Mylan | Signál | Írán | Předstihové indikátory | Akcie Amazon.com | 2U | EPS | ADP | Biliony dolarů | CPI v USA | Short squeeze | Ropy | Historie | Meziroční inflace | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Devizové rezervy | Institut GfK | Společnost | Akcie ropy | Firma McDonald's | Sázky | Ministr hospodářství | Diamondback Energy | Forbes | Index MSCI World | Obchodujte | Skyworks Solutions | Allergan | Thomas Barkin | BMW | Cena akcií | ASX | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Nálada | Akcie Amazon | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Citrix | Nizozemsko | Akcie Micron Technology | Organizace | CBI | Gap | Moelis | Expedia | VIX | Růst | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Akcie v roce 2021 | Příjmy | Obchodování opcí | WU | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Dominion Energy | BIDU | Fúze | Index | SMCI | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Fundament | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Warner Music | Výsledková sezóna | ISM index | Palantir | Goldman Sachs Group | UBI | MMM | Hledání podhodnocených akcií | Fraport | Pandora | Snížit úrokové sazby | Poptávka po ropě | AMGN.US | Costco Wholesale Corporation | GameStop | COTY.US | 5G | Akcie výrobců čipů | Vladimir Putin | Marfrig | TAP | Co je akcie | Rozbor | Akcie Euronext / Nasdaq | Obchodovat s akciemi | BNTX.US | Stabilita | CPI v eurozóně | Británie | Zisk na akcii | Dot plot | Flow Traders | Novavax (NVAX.US) | Ferrari | Očekávaný růst | CAD | Daimler | Akcie Just Eat Takeaway | PST | Sanofi | Vojtěch Benda | MiFID II | Odvětví | Pracovní místa | Akcie Coca-Cola | Větší riziko | ING Groep NV | Zavedení digitální daně | Henkel | Ministr financí | Nasdaq Composite | Průmyslová výroba v Evropské unii | Unie | John Williams | ING | Britská obchodní komora | Akcie First Solar | Události tohoto týdne | Index spotřebitelských cen | Akciový index S&P 500 | Druhy akcií | Lucid | RWE | Americké centrální banky | KFC | Snižování nákupu aktiv | Ekonomický růst | YNDX | Janet Yellenová | Britský statistický úřad | CRISPR Therapeutics | Nejvýznamnější burza | Duke Energy | Tok ruského plynu | McDonald's (MCD.US) | ZIL | Jysk | Solidní růst | Vypuknutí pandemie | Linde | Výkonnost indexů | Procter & Gamble | Německý maloobchod | Nemovitosti | Hospodaření | Biden | Americká společnost | Americké měny | Míra nezaměstnanosti v Německu | Přehled | Amazon | Zvýšení úrokových sazeb | CNH Industrial | Problémy s dodavatelskými řetězci | Index CPI | Zlepšení | Marriott International | Aareal | Propad trhů | Vonovia | Sektor služeb | HDP v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Akcie Dynatrace | Čínská společnost | Německo | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | Estee Lauder | Equity | Index Sentix | Walmart | Albemarle Corp | Visa | Vice | Akcie Spotify | Domácnosti | Standardní odchylka | Tesla | Enel | Zemědělství | Státní dluhopisy | Arm | Emerging markets | Celsius Holdings | Cardinal Health | Ruská centrální banka | Vysoká inflace | XTB | Mezinárodní firmy | Kontrakt | FAST | Grubhub | INTU | Dynatrace | Riziko | DIA | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | MGM Resorts | Americké trhy | Pravidla EU | Vývoj výnosů dluhopisů | Royal Caribbean Cruises | Pozice | Ever Given | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Agilent | TTWO.US | Disney | Barrick Gold | Anheuser-Busch inBev | MIFID | Lucid Group (LCID.US) | Podnikatelé | International Business Machines Corporation | Hike | Ruský ministr | Oživení německé ekonomiky | Akciové indikátory | ALV | Historie kávy | Dividendy | Burza | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Největší pokles | Index DAX | Miliardy dolarů | IPO | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Investice do zlata | DTE Energy Company | Očekávané Earnings | Stimulační politika | Take-Two Interactive Software (TTWO.US) | Opatření | Dow Chemical Company | Automotive | Baird | Sazby | Člen bankovní rady | Mezinárodní obchod | SEDG | LCID.US | Britský FTSE | PMI pro sektor služeb | QUALCOMM Incorporated | Deutsche Post | Volkswagen | IFS | Cellnex | ARM Holdings | AMC Entertainment (AMC.US) | Úřady | Dow Jones | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Honeywell International Inc. | Kanadská centrální banka | Nasdaq | Česká národní banka | Země G7 | Výsledky hospodaření | Přehled o dění | Stimulační balík | Joe Biden | Paychex | Nálada mezi německými spotřebiteli | Hang Seng | Texas Instruments Incorporated | USD/JPY | IPO Coinbase | AMZN | Take-Two Interactive (TTWO.US) | Spekulativní investice | Dohoda o globální dani | Investment | Krize | Stress testy | European Central Bank | Analog Devices | CMCSA | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Akcie Berkshire | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | GOOGL | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Globální obchod | Metro AG | Spojené státy | Estée Lauder | Akcie Euronext | Qiagen | Kryptoměny | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Rekordní pokles | KO | Jefferies | Úvěr | Situace na trhu | Investiční doporučení | Úspěch | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomové | G7 | Podhodnocené akcie | Statistický úřad | Banka | Nike, Inc. | Větší pokles | GM | Tržby | Eurozóna | Amgen Inc. | Microsoft Corporation | Koronavirus | FXstreet | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | Intuit Inc. | Bilance | Ekonomika Evropské unie | Očkování | Zlato | Imperial Brands | EQT | Dopady pandemie | Mzdy | Jen-tchien | NVAX.US | Obchodní komora | Kotace | Doing Business | NZD | Wall Street | Poradenství | Markit | ČR | American Express | Tržby v eurozóně | SPX | Caixin | Objednávky | Vývoj ceny | Société Générale | Analytik | Návratnost | Koš | Výnosy | Objem obchodování | Kontejnerový terminál | Výdaje | CyberArk Software | Olaplex Holdings | Stimuly | Vysoká rizika | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | Společnost Palantir | Home Depot | Lucid Group
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Typy volatility
Typy volatility podle očekávání
Typy VPS
Typy výnosů
Typy výnosů z akcií
Typy zdrojů energie
Typy zpráv
Typy zpráv a indikátorů
Typ zisku
TyrexFX

Následující klíčová slova

Tyson Foods (TSN.US)
TZ APAC
T+2
UAA.US
UAE
UAL
UAL.US
UA.US
UAV
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít