Sobota 20. duben 2024 11:34
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader

Maďarský premiér

C:\fakepath\eu-Rusko.jpg

EU se nenechává zastrašit Ruskem, řekl Michel po schválení pomoci Kyjevu

01.02.2024 Evropská unie vyslala jasný signál o své jednotě, a to svým vlastním občanům, partnerům v zahraničí i Rusku samotnému, když dnes schválila úpravy víceletého unijního rozpočtu s až 50 miliardami eur pomoci pro Ukrajinu. Po konci dnešního mimořádného summitu EU se na tom na tiskové konferenci shodli předseda Evropské rady Charles Michel a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán označil své rozhodnutí neblokovat peníze Ukrajině za vítězství

01.02.2024 Maďarský premiér Viktor Orbán označil své rozhodnutí dále neblokovat poskytnutí finanční pomoci Ukrajině za své vítězství. Ve videu na Facebooku uvedl, že dostal záruky, že peníze, které byly kvůli zmrazení některých fondů odepřeny Budapešti, neskončí na Ukrajině.
C:\fakepath\eu.jpg

Summit EU se shodl na balíčku pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur

01.02.2024 Balík dlouhodobé finanční pomoci Ukrajině ve výši 50 miliard eur (1,2 bilionu korun) dnes v Bruselu jednomyslně schválili prezidenti a premiéři zemí Evropské unie. Před zahájením jejich mimořádného summitu přitom nebylo jasné, zda se podaří přesvědčit Maďarsko, které tuto podporu na prosincové vrcholné schůzce EU zablokovalo. Informace o tom, že celá sedmadvacítka nakonec dosáhla shody, však přišla bezprostředně po oficiálním zahájení dnešního jednání. Rozhodnutí uvítali ukrajinští představitelé i český premiér Petr Fiala.
C:\fakepath\Zelenskyj.png

Zelenskyj vítá novou finanční pomoc EU, jde podle něj o důvěryhodnost Evropy

01.02.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval členským zemím Evropské unie za schválení dalšího balíku finanční pomoci Ukrajině v hodnotě 50 miliard eur (1,2 bilionu korun). Unijním lídrům na summitu, který rozhodnutí přijal, vzkázal, že v sázce byla důvěryhodnost Evropy. V projevu také připomenul nesplněný cíl EU v dodávkách dělostřelecké munice a vyzval unii k vystupňování investic do vojenské podpory.
C:\fakepath\summit eu.jpg

Summit EU schválil 50 miliard eur pro Kyjev na další čtyři roky, oznámil Michel

01.02.2024 Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie dnes jednomyslně schválili balík finanční pomoci Ukrajině ve výši 50 miliard eur na další čtyři roky, oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Zpráva přišla bezprostředně poté, co v Bruselu začal mimořádný summit EU věnovaný této otázce. Do poslední chvíle přitom nebylo jasné, zda maďarský premiér Viktor Orbán odvolá své veto z prosincové vrcholné schůzky.
C:\fakepath\De Croo.png

De Croo: Je klíčové, abychom ohledně Ukrajiny dospěli k dohodě všech 27 zemí

01.02.2024 Je klíčové, aby dnes unijní vůdci na summitu v Bruselu dospěli k dohodě všech 27 zemí, řekl dnes belgický premiér Alexander De Croo při příchodu na jednání Evropské rady. Dodal, že je přesvědčený, že se lídři na finanční pomoci Ukrajině dohodnou. Finanční pomoc pro Kyjev v prosinci zablokoval maďarský premiér Viktor Orbán. Česko bude na summitu zastupovat premiér Petr Fiala.
C:\fakepath\Ukrajina-euro.jpg

Lídři EU na summitu potvrdí další vojenskou pomoc Ukrajině, říká návrh závěrů

30.01.2024 Šéfové států a vlád Evropské unie na mimořádném summitu v Bruselu, který se uskuteční ve čtvrtek 1. února, zopakují své odhodlání nadále poskytovat Ukrajině vojenskou podporu. Vyplývá to z návrhu textu závěrů summitu, ke kterým se ale stále ještě vyjadřují jednotlivé země, takže se mohou změnit.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Maďarsko je otevřené použití peněz z rozpočtu EU na pomoc Kyjevu, uvedl poradce

29.01.2024 Maďarsko je otevřeno tomu, aby EU na plánovanou pomoc Ukrajině ve výši 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč) použila peníze ze svého rozpočtu. Na sociální síti X to napsal Balázs Orbán, poradce maďarského premiéra Viktora Orbána. Maďarsko chce ale podle něho mít možnost své rozhodnutí později změnit.
C:\fakepath\svedsko-nato.jpeg

Turecký parlament schválil vstup Švédska do NATO, ratifikaci dokončí Erdogan

24.01.2024 Turecký parlament včera večer schválil vstup Švédska do Severoatlantické aliance. Přístupový dokument podle agentury Reuters nyní dostane k podpisu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Ankara blokovala vstup severské země do vojenského paktu zhruba rok. Krok přivítal švédský premiér Ulf Kristersson. Šéf NATO Jens Stoltenberg nyní vyzval k co nejrychlejší ratifikaci švédské žádosti Maďarsko. To je posledním členem aliance, jehož parlament rozšíření NATO neschválil.
C:\fakepath\trader-15122023-40-zm.png

Peníze pro Ukrajinu schválí příští summit určitě, řekla von der Leyenová

15.12.2023 Summit zemí Evropské unie se kvůli maďarskému vetu neshodl na další finanční podpoře Ukrajině, Evropská komise však chce do příští mimořádné vrcholné schůzky připravit řešení, které dalšímu krachu jednání zabrání. Po dvoudenním setkání lídrů unijních zemí to dnes prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Podle šéfa Evropské rady Charlese Michela se summit sejde brzy po začátku nového roku.
C:\fakepath\trader-15122023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2023 1) Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 16 procent. Inflační tlaky podle dnešního sdělení banky zůstávají vysoké. Rozhodnutí je v souladu s očekáváním analytiků, kteří počítali, že inflační tlaky umocněné nedostatkem pracovních sil, vysokým objemem úvěrů a slabým rublem donutí centrální banku prodloužit nynější zpřísňování měnové politiky.
C:\fakepath\EU2.jpg

Summit EU se neshodl na revizi rozpočtu, jednat o ní zas bude nejspíš až v lednu

15.12.2023 Šéfům států a vlád zemí EU se dnes v noci nepodařilo najít shodu na podobě revize dlouhodobého unijního rozpočtu na roky 2021 až 2027, která by zohlednila potřebu dlouhodobé podpory bránící se Ukrajiny a další aktuální potřeby. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho s dalšími prostředky pro Ukrajinu nesouhlasilo Maďarsko, což potvrdil na sociální síti X i maďarský premiér Viktor Orbán. Předseda Evropské rady Charles Michel uvedl, že se revizí unijního rozpočtu bude znovu zabývat summit na začátku příštího roku. Diplomatické zdroje se domnívají, že jednání se uskuteční v lednu.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, Maďarsko a Srbsko protestují

18.10.2023 Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, účtuje 10,2 eura za megawatthodinu plynu. Maďarsko a Srbsko dnes označily páteční krok Sofie za "nepřátelský", informovala agentura Reuters. Rozhodnutím Bulharska plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 20 procent ve srovnání s evropskou referenční cenou plynu na virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Handelsblatt: Jak Orbán oslabuje maďarské hospodářství

06.08.2023 Zatímco Evropská unie debatuje o trendu posilování pravicových stran, hledí ekonomové do Maďarska. Tam se ukazuje, jaké důsledky může mít vláda pravicového populismu, napsal německý hospodářský deník Handelsblatt.
C:\fakepath\Erdogan.jpg

Tureckým prezidentem bude dál Erdogan, ve volbách obhájil mandát

29.05.2023 Tureckým prezidentem byl dnes na další pětileté období po 20 letech u moci opět zvolen Recep Tayyip Erdogan. Potvrdila to večer ústřední volební komise v Ankaře při oznámení oficiálních výsledků druhého kola prezidentských voleb po sečtení téměř sta procent hlasů. Erdogan získal zhruba 52,2 procenta hlasů, jeho opoziční vyzývatel Kemal Kiliçdaroglu 47,8 procenta. Dosud nesečtené hlasy už podle komise nemohou výsledek změnit. Erdogan už předtím poděkoval voličům za odevzdané hlasy a řekl, že mu Turci svěřili odpovědnost vládnout zemi dalších pět let. Erdoganovi k volebnímu vítězství už poblahopřáli mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, americký prezident Joe Biden, francouzský prezident Emmanuel Macron či německý kancléř Olaf Scholz.
C:\\fakepath\\Orbán.jpg

Orbán: Vláda chce postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky

31.03.2023 Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-09032023-38-zm.jpg

Bloomberg: Orbán naznačil možné přehodnocení vztahů s Ruskem

09.03.2023 Maďarsko možná bude muset v budoucnu přehodnotit své výhodné vztahy s Ruskem kvůli změně geopolitické reality v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, naznačil dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Není jasné, zda Orbán, jehož spolupracovníci údajně podnikají technické přípravy setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, svými slovy signalizoval potenciální obrat v politice, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-24022023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.02.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v lednu vyšplhala na maximum za 41 let, podniky totiž přesouvaly zvýšené náklady na domácnosti. Spotřebitelské ceny bez zahrnutí čerstvých potravin se tak meziročně zvýšily o 4,2 procenta po prosincovém nárůstu o 4,0 procenta, oznámila dnes japonská vláda. Ceny tak rostly nejrychleji od září 1981, kdy ropná krize na Blízkém východě vedla k prudkému zdražení paliv.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Sankce loni zvýšily náklady Maďarska na energie o čtyři biliony forintů

24.02.2023 Maďarsko loni muselo zaplatit za energie o čtyři biliony forintů (téměř čtvrt bilionu Kč) více než v předchozím roce. Uvedl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Důvodem tohoto nárůstu jsou podle něj špatná rozhodnutí Evropské unie ohledně sankcí zavedených proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, což vedlo k prudkému zdražení energií. Informuje o tom agentura MTI.
C:\fakepath\forint.jpg

Míra inflace v Maďarsku se v lednu vyšplhala na 25,7 procenta

10.02.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v lednu zvýšila na 25,7 procenta z prosincových 24,5 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace v Maďarsku se tak dostala na nejvyšší úroveň od roku 1996 a v současnosti je nejvyšší v Evropské unii, uvedla agentura APA.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Maďarsko mohlo být zataženo do války, kdyby volby vyhrála opozice

28.12.2022 Maďarsku hrozilo, že bude zataženo do válečného konfliktu, kdyby volby vyhrála opozice. Řekl to premiér Viktor Orbán. Maďarská vláda podle něj podporuje Ukrajinu a má zájem na jejím přežití coby svrchované země. Zároveň má ale zájem na tom, aby Rusko neohrožovalo bezpečnost Evropy a nemá zájem na přerušení všech ekonomických vazeb na Rusko. Orbán to řekl v rozhovoru, který zveřejnil deník Magyar Nemzet.
C:\fakepath\trader-21102022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2022 1) Cena plynu pro evropský trh se po čtvrtečním růstu dnes vrátila k poklesu. Krátce před polednem vykazoval termínový kontrakt na plyn s dodáním v listopadu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku pokles přibližně o deset procent na 114 eur (2800 Kč) za megawatthodinu (MWh). Cena ale zůstává výrazně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán: Maďarsko si v Bruselu zajistilo výjimku, dál může dovážet plyn z Ruska

21.10.2022 Maďarsko si na čtvrtečním summitu v Bruselu zajistilo výjimku z cenového stropu, který se na dovážený zemní plyn chystá zavést Evropská unie. Oznámil to dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Znamená to, že Maďarsko bude moci nadále dovážet plyn z Ruska na základě dlouhodobé smlouvy, kterou má na 15 let uzavřenou s ruskou plynárenskou společností Gazprom. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-14102022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2022 1) Britská premiérka Liz Trussová zbavila funkce ministra financí Kwasiho Kwartenga, uvedl dnes zpravodajský server BBC News. Britská média spekulují, že Trussová dnes oznámí změny ve svém ekonomickém plánu, za který spolu s Kwartengem čelila rozsáhlé kritice opozice, ekonomů i svých spolustraníků, z nichž někteří podle britských médií dokonce vážně zvažují pokus o její odvolání.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Orbán chce po ministrovi financí a šéfovi centrální banky zajistit pokles cen

14.10.2022 Maďarský premiér Viktor Orbán požádal ministra financí a guvernéra centrální banky, aby přijali taková opatření, která zajistí, že inflace v zemi do konce příštího roku klesne alespoň o polovinu. Inflace by podle něj v té době ideálně měla dosahovat jednociferných hodnot. Orbán to dnes řekl v pravidelném rozhovoru v rozhlasové stanici Kossuth. O tom, jak tohoto cíle dosáhnout, premiér nemluvil.
img

Ruská společnost Gazprom zvýšila dodávky zemního plynu do Maďarska

15.08.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila dodávky plynu do Maďarska nad objem stanovený v dlouhodobé smlouvě. Zvýšené dodávky byly zahájeny v pátek ráno, uvedla agentura MTI. Odvolává se přitom na sdělení tajemníka ministerstva zahraničních věcí a obchodu Tamáse Menczera.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko prodloužilo platnost stropu cen pohonných hmot a základních potravin

16.06.2022 Maďarská vláda s ohledem na rostoucí inflaci prodloužila do 1. října platnost stropu na některé základní ceny potravin a pohonných hmot. Strop na úrokové sazby hypoték zůstane v platnosti až do konce roku. Na svém facebookovém profilu o tom bez bližších podrobností dnes informoval maďarský premiér Viktor Orbán.
C:\fakepath\trader-10062022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.06.2022 1) Květnová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v nové květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a cen pohonných hmot. Ceny potravin a regulované ceny byly ve srovnání s jarní prognózou jen mírně vyšší, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v květnu stoupla na 16 procent. To je nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Orbán: Embargo EU na ruský plyn by zničilo evropskou ekonomiku

10.06.2022 Zavedení embarga Evropské unie na dovoz zemního plynu z Ruska by zničilo evropskou ekonomiku, která se už potýká s negativními dopady růstu inflace v důsledku vyšších cen energií. Řekl to dnes maďarský premiér Viktor Orbán.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
img

Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné

26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
C:\fakepath\Madarsko.png

Orbán žádá o uvolnění peněz z fondu obnovy EU, argumentuje ukrajinskou krizí

22.03.2022 Maďarský premiér Viktor Orbán požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou o uvolnění všech prostředků vyčleněných pro Maďarsko ve fondech Evropské unie a o poskytnutí půjčky v rámci evropského plánu obnovy, oznámil podle agentury Reuters Orbánův mluvčí. Maďarsko hodlá prostředky použít na nové výzvy, které s sebou přináší ukrajinská krize. Ve videoprohlášení se Orbán postavil proti návrhu, aby NATO zavedlo nad Ukrajinou bezletovou zónu, i proti myšlence zavedení embarga na ruské energie.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko podle Orbána nebude vetovat sankce EU proti Rusku, klíčová je jednota

03.03.2022 Maďarsko nebude vetovat sankce Evropské unie uvalené na Rusko, jednota sedmadvacítky je vzhledem k válce na Ukrajině prvořadá. Řekl to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro server mandiner.hu. Zároveň ale podle něho neexistují argumenty pro zrušení spolupráce s Ruskem v energetice.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Ukrajina zavádí výjimečný stav, Západ sankce; Rusko stahuje diplomaty

24.02.2022 Ukrajina i západní státy hledají cesty, jak co nejúčinněji čelit ruským krokům na východě Ukrajiny. Kyjev zavádí výjimečný stav ve všech regionech kromě Luhanské a Doněcké oblasti, do armády povolává zálohy a schválil uvalení sankcí na 351 Rusů. S protiruskými sankcemi vedle USA přišla i Evropská unie, Británie či Japonsko. Spojené státy očekávají rozsáhlý útok na Ukrajinu do 48 hodin. Moskva se nechala slyšet, že sankce její postup nezmění, a z Ukrajiny stahuje své diplomaty. Stoupají ceny ropy.
C:\fakepath\covid-vakcina.jpg

Premiéři V4 apelovali na vakcíny a očkování

17.02.2021 Jako apel na Evropskou unii, aby donutila farmaceutické firmy k splnění závazků ohledně dodávek vakcín proti covidu-19, vyzněla slova předsedů vlád Česka, Maďarska, Polska a Slovenska po dnešním jednání v Krakově. "Urychlení dodávek vakcín je absolutní priorita, na které Evropská komise musí pracovat od rána do večera. Sdílím znepokojení premiérů Visegrádské skupiny (V4)," prohlásil předseda Evropské rady Charles Michel, který se summitu také zúčastnil. Na společné tiskové konferenci zazněla i slova, že na rychlosti očkování závisí i tempo zotavení středoevropských ekonomik.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Lídři EU hledají shodu na odblokování unijního rozpočtu

10.12.2020 Vyřešit patovou situaci kolem budoucího rozpočtu Evropské unie se dnes pokusí prezidenti a premiéři členských zemí na začínající vrcholné schůzce v Bruselu. Debatovat budou o kompromisním návrhu, který stanoví dodatečná pravidla pro spojení unijních peněz s vládou práva, což je podmínka dlouhodobě odmítaná Maďarskem a Polskem. Kromě toho budou také hledat shodu ohledně zpřísnění emisních limitů, sankcí vůči Turecku či dalšího společného boje proti covidu-19.
C:\\fakepath\\euro-17062015.jpg

Polsko a Maďarsko se prý dohodly s Berlínem na rozpočtu EU

09.12.2020 Polsko a Maďarsko dospěly k předběžné dohodě s německým předsednictvím Evropské unie o sedmiletém rozpočtu "sedmadvacítky", který hrozily vetovat kvůli podmíněnosti čerpání unijních peněz dodržováním zásad právního stáu. Momentálně se čeká na souhlas Nizozemska a dalších skeptických států s touto dohodou, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného vysoce postaveného představitele polské vlády.
img

Forex: Dolar neopouští medvědí vyhlídky, euro čeká na unijní rozpočet

27.11.2020 Zdá se, že americký dolar hodlá zamířit směrem dolů. Nevypadá to však, že by s tím nějak pospíchal, protože od případného směrového obchodování trh nejspíš odrazují zásadní krátkodobé nejistoty. U rostoucího počtu dolarových párů se ale pomalu blíží klíčové hladiny podpory a klima zůstává příznivé pro prodej dolaru, alespoň dokud se neobjeví něco, co by zahnalo značnou globální chuť riskovat.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Lídři EU rozpočtový pat neprolomili, Merkelová chce vyjednávat

20.11.2020 Videokonference prezidentů a premiérů zemí Evropské unie včera večer nepřinesla průlom v patové situaci kolem sedmiletého rozpočtu. Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho polský kolega Mateusz Morawiecki seznámili ostatní lídry s argumenty, kvůli kterým blokují schválení historicky největšího společného balíku unijních peněz. Podle českého premiéra Andreje Babiše slíbila německá kancléřka Angela Merkelová, že bude jako šéfka předsednické země v příštích dnech vyjednávat o kompromisu.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři zemí EU budou jednat o boji s pandemií i rozpočtové krizi

19.11.2020 Dalšímu společnému boji proti pandemii covidu-19 a jejím ekonomickým následkům bude věnována dnešní videokonference prezidentů a premiérů zemí Evropské unie. Původně se měli bavit především o tom, jak dále koordinovat pravidla testování či nákupy vakcín. Poté, co Maďarsko a Polsko zablokovaly schválení sedmiletého rozpočtu a fondu koronavirové pomoci ekonomikám se však patrně bude debata točit i okolo historicky největšího společného balíku unijních peněz.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Morawiecki a Orbán trvají na svém ve sporu kolem rozpočtu EU

19.11.2020 Premiéři Polska a Maďarska Mateusz Morawiecki a Viktor Orbán včera obvinili některé státy Evropské unie z vydírání. Oba politici nadále odmítají, aby vyplácení peněz z budoucího unijního rozpočtu a balíku na podporu ekonomik zasažených koronavirem bylo závislé na dodržování principů právního státu.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko kvůli pravidlu vlády práva hrozí vetem unijního rozpočtu

13.11.2020 Polský premiér Mateusz Morawiecki v dopisech poslaných hlavním představitelům Evropské unie varuje, že jeho země zablokuje sedmiletý unijní rozpočet, pokud bude vyplácení peněz z evropských fondů podmíněné dodržováním principů právního státu. Včera o tom informovala polská média.
C:\fakepath\Madarsko.png

Orbán: Obnovu ekonomiky nastartujeme investicemi a snížením daní

27.09.2020 Maďarsko chce zotavení ekonomiky z dopadů koronavirové krize nastartovat investicemi a snížením daní, řekl v pátek v rozhovoru s agenturou Reuters maďarský premiér Viktor Orbán. Dodal, že vládní podpora pracovních míst je záložní plán. Pandemie nemoci covid-19 představuje pro Orbána, který v čele země stojí přes deset let, dosud největší výzvu, napsala agentura Reuters. Očekává se, že maďarské hospodářství letos poklesne o šest procent a počet nakažených koronavirem bude stoupat. V první polovině roku 2022 se v zemi konají parlamentní volby.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

EU se shodla na fondu obnovy, ČR z něj dostane 230 miliard Kč

21.07.2020 Lídři Evropské unie dnes ráno po maratonském jednání trvajícím čtyři dny a noci dospěli k dohodě ohledně toho, jak bude vypadat finanční pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Z fondu obnovy budou moci státy už od ledna začít čerpat 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), přičemž 390 miliard eur z této částky budou tvořit granty a zbytek půjčky. Česko na dotacích z nového fondu získá 8,7 miliardy (přes 230 miliard korun), což premiér Andrej Babiš považuje za úspěch.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Summit EU prý vyřešil otázku dodržování principů právního státu

21.07.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie směřují po čtyřech dnech tvrdého vyjednávání k dohodě o vytvoření fondu pokrizové obnovy ekonomik a o příštím sedmiletém rozpočtu bloku. Poté, co předseda Evropské rady Charles Michel přišel v pondělí večer s novým kompromisem, se podle některých neoficiálních zdrojů státníci shodli na jednom z hlavních nevyřešených bodů, jímž byla podmíněnost čerpání peněz z fondu dodržováním principů právního státu.
C:\fakepath\summit eu.jpg

Summit EU pokračuje čtvrtý den do noci

21.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předložil dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), což požadovaly takzvané šetrné státy, se údajně přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné. Krátce před 24:00 ale stále není jasný výsledek ani to, kdy plenární rokování končí.
C:\fakepath\eu-20072020-lv.gif

Michel předloží návrh s menším podílem grantů, věří v dohodu

20.07.2020 Po více než třech dnech vyjednávání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie předloží dnes večer předseda Evropské rady Charles Michel nový kompromisní návrh parametrů fondu pokrizové obnovy ekonomik a příštího sedmiletého rozpočtu bloku. Omezením podílu grantů v balíku 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun), které požadovaly takzvané šetrné státy, se podle politických vůdců přiblížila možnost konečné dohody. Michel před večerním jednáním prohlásil, že dosažení dohody na protahujícím se summitu je možné.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Lídři EU začnou čtvrtý den summitu, Michel chystá nový kompromis

20.07.2020 Krátce před začátkem čtvrtého jednacího dne summitu Evropské unie připravuje předseda Evropské rady Charles Michel kompromisní návrh, který má dosud rozdělené lídry přivést ke shodě na fondu obnovy ekonomik a budoucím sedmiletém rozpočtu. Část politiků dává po desítkách hodin tvrdých vyjednávání najevo, že se přiblížila shoda v klíčových otázkách celkového objemu fondu a poměru grantů a úvěrů.
C:\fakepath\fuze.jpg

Na summitu bylo dosaženo určité dohody, myslí si Rutte i Kurz

20.07.2020 Třetí jednací den na summitu Evropské unie v Bruselu skončil dnes brzy ráno bez dohody, nicméně i přesto bylo dosaženo určitého úspěchu. Myslí si to alespoň nizozemský premiér Mark Rutte a jeho rakouský kolega Sebastian Kurz. Lídři unijních zemí se zatím nedokázali shodnout na celkovém objemu fondu na pomoc ekonomikám zasaženým pandemií ani na poměru grantů a úvěrů. Právě Nizozemsko a Rakousko přitom patří mezi takzvané šetrné země, které navrhují zmenšit celý balík a ubrat na přímých dotacích.
C:\fakepath\nizozemsko.jpg

Některé státy EU viní z neúspěšných jednání v Bruselu Nizozemsko

20.07.2020 Jednání premiérů a prezidentů zemí Evropské unie o fondu na obnovu ekonomik zasažených koronavirovou krizí se v Bruselu ocitla ve slepé uličce. Představitelé některých zemí ale mají jasno v tom, kdo je viníkem - podle nich je to nizozemský premiér Mark Rutte. Toho třeba diplomaté ze Španělska a Itálie překřtili na "Pana Ne", píše agentura Reuters.
C:\fakepath\eu.jpg

Lídři EU třetí den jednají o fondu obnovy, čekají nový návrh

19.07.2020 Třetím dnem pokračují dnes v Bruselu jednání prezidentů a premiérů zemí Evropské unie, kteří zatím bezvýsledně hledají shodu na fondu obnovy ekonomik a na budoucím sedmiletém rozpočtu bloku. Přestože předseda Evropské rady Charles Michel vyšel v sobotu vstříc takzvaným šetrným zemím požadujícím menší podíl grantů ve fondu, v názorech na jeho parametry zatím přetrvávají rozpory. Očekává se, že šéf unijních summitů dnes předloží další kompromisní variantu.
C:\fakepath\angela.png

Merkelová: Je možné, že summit dnes k dohodě nedojde

19.07.2020 Evropští lídři se na summitu v Bruselu možná ani dnes, třetí den jednání, na podpoře evropské ekonomiky nedohodnou. Podle tiskových agentur to dnes řekla německá kancléřka Angela Merkelová, jejíž země Evropské unii nyní předsedá. Unijní ekonomika se kvůli dopadům šíření nového koronaviru potýká s rekordním propadem a na vzestupu je nezaměstnanost.
C:\fakepath\summit eu.jpg

Lídři EU jednají o fondu obnovy, dohoda na summitu je nejistá

19.07.2020 Nejistý osud má zatím podle vyjádření politiků a diplomatů summit Evropské unie věnovaný fondu pro pomoc ekonomikám zasaženým koronavirovým výpadkem a příštímu sedmiletému rozpočtu bloku. Politici sice označují dnešní kompromisní návrh předsedy Evropské rady Charlese Michela za krok správným směrem, dohoda však podle jejich vyjádření zatím není na obzoru. Michel nyní jedná s prezidenty a premiéry členských zemí odděleně a podle informací ČTK dostává nové požadavky.
C:\fakepath\eu-17072020-lv.gif

Lídři EU zahájili debatu o balíku peněz na pomoc ekonomikám

17.07.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili dnes dopoledne v Bruselu debatu, která má přinést shodu na parametrech krizového fondu a příštího sedmiletého rozpočtu. Názory unijních lídrů na celkový objem peněz či způsob jejich rozdělování se ztím výrazně liší a unijní činitelé očekávají dlouhé jednání. Podle předsedy Evropské rady Charlese Michela je však dohoda během nadcházejících dnů možná.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | George Soros | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Investiční fondy | Daně | Politika | Ekonomové | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | Ekonomika | Euro | FOMC | Fed | Finančník | Futures | Indikátor | Investice | Kurz | Kurzy měn | Momentum | Měny | Pozice | Riziko | Ropa | Termínový kontrakt | Tržní cena | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Citigroup | Hospodářský růst | FTSE | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | OSN | Spekulanti | Fond | EU | John Hardy | Zisk | Kurz dolaru | Ceny komodit | Optimismus | Výsledky | Partners | CAC 40 | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Český statistický úřad | Donald Trump | Wall Street Journal | Financial Times | Praxe | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | Cena | CZK | Dolar | Ekonomický růst | Eura | Evropská rada | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Graf | Investiční | Investing | Japonská ekonomika | Kurz dolarů | Kurzy | Maďarsko | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Patria.cz | Prodej dolaru | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Volkswagen | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Benzín | Andrej Babiš | Elon Musk | Indie | Janet Yellen | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Kontrakt | Volby | Aramco | DPA | Investing.com | NATO | Agentura AP | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Úspěch | Automobilový průmysl | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Oddělení forexu | Přehled | Rosněfť | Agentura Reuters | Bankovnictví | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Velké banky | Vladimir Putin | S&P Global | Agentura Bloomberg | Summit EU | Propad | Handelsblatt | Ropné společnosti | Ropná společnost | Země OPEC | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení eura | Evropský trh | Zajištění | FTSE 100 | Odhodlání | Ekonomický institut | Mzdy | Makléřské společnosti | Hospodářská situace | Krize | Inflace v Česku | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Členské země EU | Jednání FOMC | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Audi | Politico | Roklen24 | Saxo | OPEC+ | Podniky | Forint | Geopolitika | Nové peníze | Die Zeit | Ruská centrální banka | Cena plynu | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Zpřísňování měnové politiky | The Wall Street Journal | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Ropovod | CNY | Příjmy Ruska | Prodej ropy | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Americké futures | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Depozitní sazby | Saudi Aramco | EMIR | The Washington Post | Snížení daní | Očekávaný růst | Vývoz ropy | Papež František | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Čerpání evropských peněz | Německá vláda | LNG | Objem | Bílý dům | Obchod | Server Politico | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | PLN/EUR | Parlamentní volby | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | IW | Co bude | Ukrajina | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Blahobyt | Vicepremiér | AFP | Financovat | Statistika | Průmysl | HUF | PLN | Propouštění | Ceny potravin | Rozvoj | Špatná nálada | Stavebnictví | Ceny zboží | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Důchod | Předseda | Europoslanci | Eurokomisař | Giuseppe Conte | Inflace v Maďarsku | Američané | Inovace | List Financial Times | Washington | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Předběžné výsledky | Zpřísnění měnové politiky | Inflace v Rusku | Velké firmy | Ceny energií | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Hladiny podpory | Kancléřka Merkelová | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Výsledky průzkumu | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Pokles | Situace | Růst inflace | Pandemie | Pochybnosti | Úsilí | Výdaje | Platit daně | SEC | Palantir | Medvědi | Poptávky po ropě | Lednová inflace | COVID-19 | Vývoj | Hospodářská politika | Obrovské ztráty | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Olaf Scholz | Vládní představitelé | Poškodit ekonomiku | Unijní instituce | Brusel | Pokles HDP | Společnost Saudi Aramco | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Historie | Počet nakažených | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Německá automobilka | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Biliony | Institut IW | Potenciál | Evropský parlament | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Izrael | Reálné mzdy | Ekonomiky | Brazilský prezident | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Závislost | Práce | Výraznější pokles | RBK | Údaje | Marshallův plán | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Eni | Novela zákona | Prezident Vladimir Putin | Petr Kupec | Jihoevropské země | Petr Král | ČNB Petr Král | Rozpočet EU | Chuť riskovat | Schválení pomoci | USD za barel | Finanční pomoc | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Debata | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické vztahy | Zasedání Evropské centrální banky | Soud | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Unijní soud | Justice | Zadlužení | Bezpečnost | Šéfka EK | Členské státy | Členské země | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Spekulovat | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | JDE | Unijní činitelé | Unie | Setkání lídrů | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Reliance Industries | Střední Evropa | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Ropná krize | Subvence | Agentura APA | APA | Hospodářský propad | Švédské úřady | Političtí vůdci | Covid | Druhá vlna | Šéfové vlád | György Matolcsy | Vlna koronaviru | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Jasný signál | Fond obnovy | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Summit Evropské unie | Merkelová | Životní úroveň | Reliance | Bulharská vláda | Objem dovozu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Venezuela | Růst eura | Kuba | Odborníci | Politici | Oživení maďarské ekonomiky | Biden | Česká republika | AEX | Embargo | Nařízení | Futures na ropu | Vlny koronaviru | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | WIIW | Producent ropy | Ropovod Družba | Ministerstvo energetiky | Očkování | Peníze navíc | Maďarská vláda | Orbán | Futures na ropu WTI | Britská média | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Zvýšení ceny | Evropské centrální banky | Balík na pomoc | Unijní diplomacie | Velké investiční fondy | Daň z nadměrných zisků | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Balík pomoci | V4 | Premiéři V4 | Vakcíny a očkování | Maďarská ekonomika | Prezident Erdogan | Prudký růst cen | Guvernér maďarské centrální banky | Rostoucí ceny | Inflace v České republice | Prodejní ceny | Cíle | Dodávky plynu | Konkurence | Prodej | Mali | Gruzie | Indické společnosti | Energetická skupina | Chování | Dodávky ruského plynu | Sekce měnové | Varšava | Společnosti | Opatření | Hnutí ANO | ANO | Ceny plynu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Zvýšení základní úrokové sazby | Akcie Palantir | Dosažení dohody | Prodeje ropy | Snap | Pozornost | Ruská společnost | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Družba | TIM | Jens Stoltenberg | Sazby centrální banky | | Rozšíření | Rostoucí inflace | Liz Trussová | Bidenova administrativa | Magyar Nemzet | MTI | Agentura MTI | Ruský plyn | Akcie Snap | Míra inflace v Maďarsku | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Základní úrok | Šéf NATO | BBC News | Alexander De Croo | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Výjimečný stav | Cena plynu pro evropský trh | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Kyjev | MWh | Sedmadvacítka | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Tvrdé sankce | Společnost Eni | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Členství v NATO | Peníze pro Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Nord Stream 1 | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Inflace v Japonsku | Poslanec | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | FIDESZ | Petr Fiala | Zákonodárci | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Zelenskyj | Bulharský premiér | Plyn v rublech | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Embargo EU | Šéfové | Repsol | Španělský producent ropy | Producent ropy Repsol | Přijetí | Nové sankce | Cenový strop | Pokles zisku | Prime | Snížení zisku | Společnost Palantir | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Marka | Cenové stropy | Cenové limity | Ruské ropy | Plyn z Ruska | Český statistický úřad (ČSÚ) | TurkStream | Jeremy Hunt | Český premiér Petr Fiala | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Války na Ukrajině | Premiér Rishi Sunak | Budapešť | Pověst | NATO Jens Stoltenberg | Generální tajemník NATO | Prezident Biden | Petr Pavel | Lula da Silva | Prezident Petr Pavel | Hedvábné stezky | Cenové stropy na základní potraviny | Základní potraviny | Kemal Kiliçdaroglu | Kiliçdaroglu | PKK | Závazek | Zákaz vývozu | Srbsko | Vice | Turci | Turecký Gándhí | Gándhí | Aliance | Energetická bezpečnost | Vojenská pomoc | Pomoc pro Ukrajinu | Nebezpečí | Alexander de Croo | Belgický premiér | Důvěryhodnost | Premiérka | Turecký parlament | Vstup Švédska do NATO | Balázs Orbán | Mimořádný summit EU | Mimořádný summit | De Croo | Peníze Ukrajině
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Maďarsko měna EUR forint
Maďarský forint
Maďarský forint dnes
Maďarský forint (HUF)
Maďarský forint kurz
Maďarský HDP
Maďarský index
Maďarský index BUX
Maďarský list
Maďarský list Telex

Následující klíčová slova

Made in Germany
Madeleine Albright
Madeta
MADETA
Madexu
Madexu Trade
Madexu Trade MT5
Mad Money
Madonna
Madrid
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít