Pondělí 24. června 2024 22:29
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Cyrrus

C:\fakepath\cnb6.jpg

Analytici: Bankovní rada ČNB opět sníží sazby, otázkou je kolik

23.06.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování základní úrokové sazby, otázkou ale zůstává rozsah tohoto kroku. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Mírně větší pravděpodobnost dávají snížení sazby o čtvrt procentního bodu ze současných 5,25 procenta, nelze ale podle nich vyloučit ani pokles o půl bodu. Významnou roli při rozhodování centrálních bankéřů podle nich bude mít vývoj kurzu koruny.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Inflace zpomalila, dvouprocentní cíl ČNB je do budoucna na dohled

11.06.2024 Meziroční inflace v Česku v květnu zpomalila na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny nezměnily. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zpomalení inflace bylo razantnější, než očekával finanční trh, podle analytiků za ním stálo zejména zlevnění potravin. Analytici ale upozorňují, že tempo růstu cen služeb zůstává zvýšené. Květnová inflace byla 0,1 procentního bodu nad prognózou České národní banky (ČNB), očekává, že se tempo růstu spotřebitelských cen bude po zbytek roku držet na dohled jejího dvouprocentního cíle.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace zvolnila víc, než se čekalo

11.06.2024 Inflace v květnu zpomalila výrazněji, než očekával finanční trh. Za jejím zvolněním na 2,6 procenta z dubnových 2,9 procenta stálo zejména meziroční zlevnění potravin, shodují se analytici oslovení ČTK. Upozorňují, že růst cen služeb zůstává stále rychlý, což podle nich povede Českou národní banku (ČNB) ke zpomalení tempa poklesu úrokových sazeb. V příštích měsících analytici očekávají, že se meziroční inflace bude pohybovat kolem 2,5 procenta.
C:\fakepath\euro6.jpg

Analytici: Volby přispěly k oslabení eura a snížily šance jeho přijetí v ČR

10.06.2024 Výsledky evropských voleb přispěly k oslabení eura vůči dolaru a snížily také šanci na brzké přijetí společné evropské měny v Česku. Shodují se na tom ekonomičtí analytici oslovení ČTK. Posílení krajní pravice a oslabení zelených podle expertů může zkomplikovat hlasování o otázkách spojených s ochranou klimatu, zásadní změny Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) ale nečekají. Složitější podle nich může být i evropská podpora Ukrajiny.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Analytici očekávají v květnu mírné zpomalení inflace

09.06.2024 Meziroční inflace v květnu zřejmě mírně zpomalila na 2,8 procenta z dubnových 2,9 procenta. Proti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily, a to zejména kvůli zdražení pohonných hmot a stravovacích a ubytovacích služeb. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o květnovém vývoji spotřebitelských cen v úterý.
C:\fakepath\hokej.jpeg

Analytici: Triumf na hokejovém MS může zrychlit růst domácí spotřeby

27.05.2024 Samo mistrovství světa v hokeji v Praze a v Ostravě nebude mít významný dopad na českou ekonomiku jako celek, projeví se spíš lokálně v tržbách obchodníků. Větší dopad by ale mohlo mít vítězství českého mužstva, které by mohlo zlepšit spotřebitelskou náladu, a tím i přispět k rychlejšímu růstu hrubého domácího produktu (HDP). Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Čeští hokejisté v neděli večer ve finále mistrovství světa porazili Švýcarsko 2:0 a po 14 letech se stali mistry světa, po 34 letech se jim to podařilo na domácím ledě.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analýza: Nižší důvěra v ekonomiku je výkyv, ne obrat k horšímu

24.05.2024 Květnové snížení důvěry v ekonomiku je spíš jednorázový výkyv než začátek obratu k horšímu. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň upozorňují na to, že důvěra, a to zejména spotřebitelská, je na vyšší úrovni než před rokem. Souhrnný indikátor důvěry se v porovnání s dubnem snížil o 0,6 bodu na 96,4 bodu, nižší byla důvěra podnikatelů i spotřebitelů, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.05.2024

20.05.2024 Burzy během minulého týdne posilovaly, S&P 500 přidal 1,5 % a pokořil tak historické maximum. Stoxx Europe 600 posílil o 0,4 % a během týdne rovněž překonal rekordní hodnotu. Během minulého týdne popohnal burzy nahoru inflační report. Ten vyvolává nadějí, že se Fed během letoška pustí do snižování úroků. Nicméně entusiasmus je předčasný: pro potvrzení dezinflačního trendu musí zpomalení vykázat alespoň dva – tři reporty CPI.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Zrychlující dubnová inflace překvapila trh

13.05.2024 Dubnová meziroční inflace 2,9 procenta překvapila finanční trh, analytici ji čekali v blízkosti 2,4 procenta. Za výraznějším než očekávaným zrychlením z březnových dvou procent podle nich stálo především zdražení potravin. Nečekají však, že by se vracela inflační vlna z předchozích dvou let, v nadcházejících měsících bude podle analytiků inflace stagnovat kolem dubnové úrovně. Vývoj spotřebitelských cen ale zřejmě povede Českou národní banku (ČNB) ke zpomalení tempa snižování úrokových sazeb, soudí experti.
C:\fakepath\koruna2.jpg

ČSÚ dnes zveřejní dubnovou inflaci, analytici čekají její zrychlení

13.05.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o dubnové inflaci. Analytici předpokládají, že tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo zhruba o půl procentního bodu proti březnu, kdy byla meziroční inflace dvě procenta. Za vyšší inflací podle nich stojí zejména zdražení pohonných hmot, neočekávají ale návrat inflační vlny z předchozích dvou let.
C:\fakepath\1715498279-ceska koruna-4.jpeg

Analytici čekají v dubnu vyšší inflaci kvůli pohonným hmotám

12.05.2024 Meziroční inflace v dubnu zřejmě vzrostla z březnových dvou procent, a to až o půl procentního bodu. Ke zrychlení tempa růstu cen přispělo především zdražení pohonných hmot, soudí analytici, které oslovila ČTK. Podle nich ale současný vývoj neznamená oživení inflační vlny z předchozích dvou let. Předpokládají, že se růst spotřebitelských cen dlouhodobě udrží v tolerančním pásmu České národní banky (ČNB), které je nastaveno mezi jedním a třemi procenty. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o dubnové inflaci v pondělí.
C:\fakepath\cnb8.jpeg

Analytici: Dnešní rozhodnutí ČNB snížit základní sazbu není překvapení

02.05.2024 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu bylo v souladu s tržním očekáváním a nepředstavuje tak velké překvapení. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Odpovídá tomu podle nich i nulová reakce finančního trhu. Základní úroková sazba 5,25 procenta se tak dostala na nejnižší úroveň od počátku května 2022.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Ekonomika začala ožívat

30.04.2024 Česká ekonomika začala v prvním čtvrtletí výrazněji ožívat, její růst táhne zejména spotřeba domácností. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK, při hodnocení dnešních údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP). Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu HDP v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,4 procenta, mezikvartálně o 0,5 procenta. Ve druhém čtvrtletí by podle analytiků mohlo české hospodářství překonat předpandemickou úroveň, za celý rok odhadují růst HDP kolem 1,5 procenta.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Analytici čekají další snížení úroků ze strany ČNB

28.04.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek znovu sníží základní úrokovou sazbu ze současných 5,75 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, otázkou ale podle nich bude rozsah tohoto kroku. Většina z nich očekává pokles sazeb o půl procentního bodu, nevylučují ale ani poloviční rozsah. Členové bankovní rady v uplynulých týdnech upozorňovali, že je i přes inflaci na dvouprocentním cíli ČNB potřeba zachovat opatrný přístup. Proti výraznějšímu poklesu sazeb se vyslovil i člen rady Tomáš Holub, který v březnu neúspěšně navrhoval snížení o 0,75 procentního bodu.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Zlepšení důvěry v ekonomiku ukazuje na ožívání ekonomiky ČR

24.04.2024 Dubnové zlepšení důvěry v ekonomiku u firem i spotřebitelů ukazuje, že české hospodářství ožívá. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Kladně hodnotí především vývoj spotřebitelských nálad, je to podle nich signál, že spotřebitelská poptávka potáhne letošní růst hrubého domácího produktu (HDP). Předpokládají, že se zvýší zhruba o jedno procento.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 22.04.2024

22.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly S&P 500 odepsal 3,0 %. Jde o nejvýraznější týdenní pokles od března 2023 (reakce na kolaps SVB). Poprvé za dva měsíce index propadl pod psychologickou hranici 5 000 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 1,5 %. Geopolitika zafungovala jako spouštěč korekce – nicméně vedla spíše ke změna sentimentu, samotná geopoliticky-sensitivní aktiva příliš neoslabovala (viz níže). Investory znervóznila inflace a více jestřábí Fed.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Březnová inflace byla podle analytiků kolem dvou procent

07.04.2024 Meziroční inflace se v březnu pohybovala v blízkosti dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB), kterého dosáhla v únoru poprvé od prosince 2018. Předpokládají to analytici oslovení ČTK. V meziměsíčním srovnání podle nich pokračovalo zlevňování potravin, přetrvávalo ale zvýšené tempo růstu cen ve službách. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o březnové inflaci ve středu.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Koruna letos oslabila k euru i dolaru

31.03.2024 Česká měna v letošním prvním čtvrtletí vůči oběma hlavním světovým měnám výrazně oslabila. K euru klesla z kurzu 24,70 koruny k aktuálním 25,30 koruny za euro, což odpovídá ztrátě 2,5 procenta. K dolaru propadla o 4,5 procenta z 22,50 koruny na 23,50 koruny za dolar. ČTK to řekl analytik Cyrrusu Vít Hradil.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

Zhoršení výhledu ČEZ nebude mít větší dopad na akcie

27.03.2024 Zhoršení výhledu hodnocení úvěrové spolehlivosti české energetické společnosti ČEZ nebude mít výraznější dopad na kurz jejích akcií a dluhopisů. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Mezinárodní ratingová agentura Moody's v úterý zhoršila výhled hodnocení ČEZ na negativní ze stabilního. Samotné hodnocení ponechala beze změny na stupni Baa1. Po 12:00 rostly akcie ČEZ na burze o 1,6 procenta na 846 Kč na akcii.
C:\fakepath\Banky.jpg

ČNB: Bankám v roce 2023 stoupl čistý zisk

25.03.2024 Bankám a spořitelnám v Česku v roce 2023 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 2,2 miliardy Kč na 104,4 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma bank ke konci loňského roku činila 9,889 bilionu korun, což je meziroční nárůst o 983 miliard korun.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Zlepšení důvěry v ekonomiku ukazuje zotavující se hospodářství

25.03.2024 Březnové zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku ukazuje, že české hospodářství začíná ožívat. Shodují se na tom analytici při hodnocení dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vyzdvihují především optimismus spotřebitelů, který podle nich může podpořit spotřebu domácností. Ta by podle odborníků letos měla táhnout hrubý domácí produkt (HDP), sdělili ČTK.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici očekávají další snižování sazeb ČNB

17.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve středu pokračovat ve snižování základní úrokové sazby. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Většina z nich je přesvědčena, že bankovní rada stejně jako v únoru sníží sazbu o půl procentního bodu ze současných 6,25 procenta. Současná inflace by sice podle analytiků hovořila i pro razantnější pokles sazeb, ČNB ale musí vzít v potaz i oslabení koruny, stejně jako přetrvávající inflační tlaky ve službách.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflační tlaky ve službách stále existují

11.03.2024 I přes únorové zpomalení meziroční inflace na dvě procenta z lednových 2,3 procenta stále přetrvávají inflační tlaky ve službách. Upozornili na to analytici, které oslovila ČTK, při hodnocení dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Právě zdražování služeb bude podle nich důvodem pro další opatrnost České národní banky (ČNB) při snižování úrokových sazeb. V nadcházejících měsících se podle analytiků inflace může zvýšit v řádu desetin procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Statistici zveřejní údaje o únorové inflaci

11.03.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní údaje o únorové inflaci. V lednu vývoj spotřebitelských cen odborníky překvapil, když meziroční inflace klesla víc, než trh očekával, a tempo růstu cen dosáhlo 2,3 procenta. Analytici předpokládají, že zpomalování inflace pokračovalo i v únoru, podle nich se dál přiblížila dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB)
C:\\fakepath\\ceska koruna-24.jpg

Analytici odhadují v únoru opět zpomalení inflace

10.03.2024 Meziroční inflace v únoru dál zpomalila z lednových 2,3 procenta a přiblížila se dvouprocentnímu cíli České národní banky (ČNB). Shoduje se na tom ve svých odhadech většina analytiků, které oslovila ČTK. Na vývoj inflace podle nich příznivě působí ceny potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o únorovém vývoji spotřebitelských cen v pondělí.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Oslabení ekonomiky má vliv na trh práce

08.03.2024 Oslabení české ekonomiky se na trhu práce začíná projevovat menším počtem volných pracovních míst. Přesto ale nezaměstnanost nebude pro Česko znamenat problém a za celý letošní rok zůstane pod čtyřmi procenty, shodli se dnes analytici oslovení ČTK. Podle nich se tak firmy i nadále budou potýkat s nedostatkem zaměstnanců. Podle dnešních údajů Úřadu práce ČR podíl nezaměstnaných v únoru byl stejně jako v lednu čtyři procenta, lidí bez práce bylo zhruba o 27.500 více než volných míst.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Ekonomika klesla kvůli spotřebě domácností a vysoké inflaci

01.03.2024 Českou ekonomiku loni táhla dolů slabá spotřeba domácností tlumená vysokou inflací. Výsledek zachránil automobilový průmysl, bez jeho přispění by byl roční pokles hrubého domácího produktu (HDP) výraznější než 0,4 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK při hodnocení dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledky čtvrtého čtvrtletí, kdy HDP mezikvartálně vzrostl o 0,2 procenta a mírně vzrostla i spotřeba, dávají podle odborníků naději na hospodářské oživení. Razantní růst HDP ale nečekají.
C:\fakepath\Banky.jpg

Šesti největším bankám v ČR loni klesl čistý zisk

29.02.2024 Šestice největších tuzemských bank, které budou za loňský rok platit daň z mimořádných zisků, vydělala v roce 2023 celkem 70,6 miliardy Kč. O rok dříve to bylo 76,2 miliardy korun. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním důvodem snížení čistého zisku o 5,6 miliardy je podle analytiků meziroční pokles čistých úrokových výnosů bank.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: České akcie by mohly dále růst

25.02.2024 České akcie, které se v posledních dnech podle indexu PX přiblížily rekordní hodnotě od roku 2008, by mohly v dalších týdnech pokračovat v růstu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky. České akcie podle nich těží z pozitivní nálady na globálních akciových trzích. Roste hlavně hodnota bankovních akcií, naopak většímu posílení indexu brání vývoj akcií ČEZ. Pražská burza se přiblížila hranici 1500 bodů, nad níž byla naposled v červnu 2008.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Důvěra v ekonomiku podle analytiků naznačuje pomalé hospodářské oživení

23.02.2024 Spotřebitelské nálady se zlepšují díky slábnoucí inflaci a dávají naději na postupné oživení spotřeby. Naproti tomu průmysl dál trápí nedostatek zakázek, což je spojeno zejména se slabým hospodářským vývojem v Německu. Oživení české ekonomiky v letošním roce proto bude pomalé, hodnotí analytici dnešní údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ) o důvěře v ekonomiku. Podle ČSÚ se spotřebitelská důvěra zlepšila, podnikatelská ale zhoršila a celkově důvěra meziměsíčně klesla o 1,9 bodu na 90,6 bodu, což je nejnižší hodnota od září.
C:\fakepath\cesko-eurozona.jpg

Podle analytiků by česká koruna mohla dále mírně ztrácet

18.02.2024 Česká měna, která v minulých dnech oslabila až k 25,50 Kč za euro, tedy na nejslabší úrovni od propuknutí války na Ukrajině v únoru 2022, by mohla v příštích měsících ještě mírně ztrácet. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky. Vývoj kurzu bude podle nich záležet zejména na dalších krocích České národní banky a Evropské centrální banky (ECB). Pod 25,50 Kč/EUR byl kurz koruny i v pátek odpoledne.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.02.2024

12.02.2024 Burzy během minulého týdne opět posilovaly. S&P 500 přidal 1,4 %. Hlavní americký akciový benchmark uzavřel týden na historickém maximu a zároveň překonal hranici 5 000. Bezprostředním faktorem byly výsledky společnosti Arm – ta potvrdila zájem o čipy ze strany Big Tech firem. Očekává se, že velké technologické firmy budou masivně nakupovat čipy s ohledem rozvoje infrastruktury okolo umělé inteligence. Aktuálně se však indexy nachází na úrovních hraničící s překoupeností – určitá korekce je tak pravděpodobná.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB bude jednat o úrokových sazbách, analytici čekají jejich další pokles

08.02.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes na prvním letošním zasedání projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici očekávají, že bude pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je rozsah tohoto kroku. Většina analytiků očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta.
C:\fakepath\euro6.jpg

Analytici: Vstup do systému ERM II bez termínu pro přijetí eura je nesmysl

07.02.2024 Myšlenka na vstup do systému ERM II na neurčité časové období a bez jasného cílového termínu pro přijetí eura je objektivně nesmyslná. Uvedli to ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Odborné stanovisko Národní ekonomické rady vlády (NERV) není podle nich pro přijetí eura zásadní. Vstup do Evropského mechanismu směnných kurzů ERM II je přitom důležitým předstupněm při zavádění eura.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Většina analytiků čeká pokles úrokové sazby ČNB o půl procentního bodu

04.02.2024 Česká národní banka (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování úrokových sazeb, otázkou je pouze rozsah tohoto kroku. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Většina z nich přitom očekává, že se bankovní rada nakonec rozhodne snížit základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Se snižováním úrokových sazeb začala centrální banka v prosinci, kdy základní úroková sazba klesla o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Byla to první změna sazeb od června 2022.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: HDP loni klesl kvůli inflaci, nová data naznačují změnu k lepšímu

30.01.2024 Loňský pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta je důsledek vysoké inflace, kvůli které se snížila spotřeba domácností. Údaje za poslední čtvrtletí roku, kdy se HDP mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, naznačují obrat hospodářské situace k lepšímu, letošní rok už by měl přinést ekonomický růst. V hodnocení dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se na tom shodují analytici oslovení ČTK.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika se ani letos nedostane na úroveň před pandemií

29.01.2024 Česká ekonomika se ani letos nedostane na úroveň před pandemií covidu-19. Spotřeba sice díky odeznění inflace a růstu mezd posílí, s problémy se ale bude potýkat průmysl. Hrubý domácí produkt tak vzroste jen zhruba o jedno procento, uvádí prognóza společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici. Materiál rovněž upozorňuje, že v první polovině roku bude slábnout koruna a její kurz by se mohl přiblížit ke 25 CZK/EUR.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Důvěra v ekonomiku neukazuje na razantní odraz ode dna

24.01.2024 Údaje o důvěře v českou ekonomiku, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), neukazují na razantní odraz ode dna. Problémy jsou patrné zejména v průmyslu, shodují se analytici oslovení ČTK. Za pozitivní signál naopak považují zlepšení nálad domácností proti loňskému prosinci. Podle nich to dává naději, že spotřeba domácností vzroste a potáhne letos české hospodářství.
C:\fakepath\fxstreet-predikce-22012024.png

Banky, brokeři a analytici: Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2024

22.01.2024 Jelikož jsme na začátku nového roku 2024, tak se pojďme již tradičně podívat na velmi oblíbené predikce hlavních finančních trhů podle předních bank, největších brokerských společností a významných investičních firem. Nemusíte se prokousávat žádným velkým množstvím analýz a ani číst zbytečně dlouhé články, reporty a nejasné výhledy, protože jsme pro vás vše připravili do přehledné a jednoduché grafické tabulky se všemi důležitými údaji.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.01.2024

15.01.2024 Burzy během minulého týdne opět posilovaly. S&P 500 přidal 2,0 %. Hlavní americký akciový benchmark se nachází pouze 0,2 % pod historickým maximem. Stoxx Europe 600 posílil mírně: o 0,1%. Hlavním důvodem je pokles dluhopisových výnosů, který se odehrál navzdory výraznějšímu CPI. Souvisí zejména s apetitem investorů – viz. extrémní úspěch některých aukcí vládních bondů (např. Španělsko). Nicméně můžeme polemizovat, nakolik je pokles yieldů udržitelný. Investoři v USA sázejí na 6,5 cutů během 2024, což je scénář, který není v souladu s rétorikou představitelů FOMC.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace v prosinci klesla rychleji díky zlevnění potravin

11.01.2024 Meziroční inflace se v prosinci snížila víc, než očekával trh, když dosáhla 6,9 procenta. Přispělo k tomu především zlevnění potravin, jejichž ceny meziročně klesly poprvé v loňském roce, upozorňují analytici, které ČTK oslovila. V letošním roce očekávají výrazné zpomalení tempa růstu spotřebitelských cen. Průměrná inflace za celý rok se podle nich sníží mezi 2,6 a 3,5 procenta proti loňským 10,7 procenta. Rozhodující budou údaje z ledna, kdy se obvykle mění většina ceníků.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici odhadují prosincovou inflaci mezi 7,2 a 7,5 procenta a za rok 10,8 pct

07.01.2024 Spotřebitelské ceny rostly v prosinci obdobným meziročním tempem jako v listopadu, inflace se pohybovala mezi 7,2 a 7,5 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Za celý loňský rok potom průměrná inflace podle nich dosáhla 10,8 procenta, což by znamenalo třetí nejvyšší hodnotu v historii samostatného Česka. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní prosincovou i celoroční inflaci ve čtvrtek.
C:\fakepath\Pavel2.jpg

Analytici: Pavlova výzva k plnění závazku přijetí eura je správný krok

02.01.2024 Výzva prezidenta Petra Pavla, aby ČR po letech začala dělat konkrétní kroky, které zemi dovedou k naplnění závazku přijetí eura, je správná. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Ekonomické přínosy přijetí eura jsou ale podle nich minimálně sporné. Pavel ve včerejším novoročním projevu řekl, že společná evropská měna je logickou budoucností.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Analytici: Koruna by měla v roce 2024 mírně oslabit kvůli snižování sazeb ČNB

31.12.2023 Kurz české měny k euru by měl v roce 2024 mírně oslabit v důsledku očekávaného snižování úrokových sazeb České národní banky (ČNB). Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Koruna letos postupně oslabila o 2,1 procenta na 24,70 Kč za euro, což je nejslabší úroveň od loňského srpna.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Koruna letos oslabila k euru, libře či zlotému, k dolaru posílila

28.12.2023 Česká měna letos mírně oslabila k euru, zatímco k dolaru posílila. Kurz klesl vůči britské libře, zlotému či forintu. Koruna v průběhu roku postupně oslabila o 2,1 procenta na současných 24,70 Kč, což je nejslabší úroveň od loňského srpna. Během roku se obchodovala v pásmu od 23,20 do současných 24,70 Kč za euro, řekl dnes odpoledne ČTK analytik Portu Marek Pokorný. K dolaru je naopak od začátku roku silnější o 1,7 procenta na 22,17 Kč/USD, doplnil analytik XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Experti: Inflace v ČR příští rok zeslábne, ekonomiku čeká mírné oživení

26.12.2023 Inflace v Česku příští rok zeslábne, i když pravděpodobně nedosáhne dvouprocentního cíle České národní banky (ČNB). Díky pomalejšímu růstu spotřebitelských cen se vrátí k růstu reálné mzdy, což by mělo dát impulz k mírnému oživení ekonomiky po letošním celoročním propadu. Situace na trhu práce zůstane napjatá a nezaměstnanost by se proti současnosti dramaticky zvyšovat neměla. Vyplývá to z prognóz ministerstva financí, ČNB a analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\trader-21122023-46-zm.jpg

Forex: ČNB snížila úrokové sazby, podle Michla inflační tlaky odeznívají

21.12.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Rozhodnutí bylo jednomyslné. Guvernér ČNB Aleš Michl při zdůvodnění kroku řekl, že nákladové i poptávkové inflační tlaky v české ekonomice odeznívají. Varoval ale, že pokud inflace nebude setrvale ustupovat, může ČNB kdykoli proces snižování sazeb zastavit. Analytici pokles úrokové sazby očekávali. Krok ČNB podle nich přispěje k dalšímu snižování hypotečních sazeb.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Rozhodnutí ČNB mírně snížit úrokové sazby bylo očekávané

21.12.2023 Dnešní rozhodnutí České národní banky mírně snížit úrokové sazby bylo očekávané. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Koruna na tento krok podle nich reagovala jen mírným oslabením o několik haléřů. Bankovní rada ČNB snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Sazby se změnily poprvé od června 2022.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB bude jednat o úrokových sazbách, analytici čekají těsné hlasování

21.12.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes na posledním letošním zasedání projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici očekávají, že hlasování v sedmičlenné radě bude těsné, a výsledek je podle nich nejistý. Většina analytiků se ale kloní k tomu, že centrální banka dnes poprvé sníží základní úrokovou sazbu, pokles podle nich bude o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Nákladové inflační tlaky odezněly, není důvod zdražovat zboží

18.12.2023 Inflační tlaky na straně nabídky odezněly, shodují se analytici, které ČTK oslovila, v hodnocení vývoje výrobních cen v listopadu. Podle nich už není důvod pro další zdražování zboží pro spotřebitele. Vývoj výrobních cen také dává argument pro to, aby Česká národní banka (ČNB) zahájila tento týden snižování úrokových sazeb. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v listopadu ceny průmyslových výrobců meziročně vzrostly o 0,8 procenta, ceny zemědělských výrobců klesly o 16,2 procenta.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Výsledek jednání ČNB o úrokových sazbách je podle analytiků nejistý

17.12.2023 Výsledek jednání bankovní rady České národní banky (ČNB) o nastavení úrokových sazeb je nejistý. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich by sice ekonomická situace vybízela k zahájení poklesu základní úrokové sazby ze současných sedmi procent, bankovní rada ale může mít obavy z dosud neznámého rozsahu lednové úpravy ceníků a jejího dopadu na inflaci. Většina odborníků nicméně čeká, že ve čtvrtek ČNB sazby o 0,25 procentního bodu sníží. Vyjádření členů bankovní rady pro média byla nejednoznačná.
C:\fakepath\Banky.jpg

ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl hrubý zisk o 5,5 miliardy na 180,1 mld. Kč

15.12.2023 Bankám a spořitelnám v Česku za letošní tři čtvrtletí stoupl meziročně souhrnný zisk z provozní a finanční činnosti o 5,5 miliardy Kč na 180,1 miliardy korun. Čistý zisk po zdanění vzrostl o 1,2 miliardy korun na 82,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank podle nich činila ke konci září 10,153 bilionu korun, což je o 1,247 bilionu více než na konci roku 2022.
C:\fakepath\koruna2.jpg

Statistici zveřejní listopadovou inflaci, podle analytiků zpomalila

11.12.2023 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v listopadu. Analytici očekávají, že meziroční inflace zpomalila k sedmi procentům z říjnových 8,5 procenta. Zároveň upozorňují, že stejně jako v říjnu výši inflace zkresluje statistický vliv loňského úsporného tarifu na energie, bez něj by hodnota byla až o tři procentní body nižší. Ve srovnání s říjnem ceny podle odborníků mírně klesly.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici čekají zpomalení meziroční inflace v listopadu k sedmi procentům

10.12.2023 Meziroční inflace v Česku v listopadu zpomalila k sedmi procentům z říjnových 8,5 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem spotřebitelské ceny mírně klesly, shodují se analytici oslovení ČTK. V prosinci výraznou změnu meziroční inflace nečekají, v lednu se podle nich skokově sníží. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní listopadovou inflaci v pondělí.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Česká ekonomika se letos už nevyhne poklesu, shodují se analytici

01.12.2023 Česká ekonomika se za celý letošní rok už nevyhne poklesu, když se hrubý domácí produkt (HDP) sníží zhruba o půl procenta. Shodují se na tom analytici při hodnocení zpřesněných údajů o HDP za třetí čtvrtletí, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zároveň snižují své odhady ohledně hospodářského oživení v příštím roce zejména kvůli slábnoucí zahraniční poptávce. ČSÚ zhoršil odhad HDP v letošním 3. čtvrtletí na meziroční pokles o 0,7 procenta a mezičtvrtletní o 0,5 procenta, v prvním odhadu uváděl meziroční pokles o 0,6 procenta a mezičtvrtletní o 0,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici: Nárůst regulované složky ceny energií zbrzdí pokles inflace

01.12.2023 Nárůst regulované složky ceny energií v příštím roce zbrzdí pokles inflace a povede k pomalejšímu růstu reálných mezd. Shodli se na tom analytici, které včera oslovila ČTK. Mírně se podle nich také sníží růst ekonomiky.
C:\fakepath\konference-23112023.png

Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!

23.11.2023 Tak jako každý podzim, i letos máme možnost zúčastnit se Online investiční konference XTB, která se uskuteční již tuto sobotu 25. 11. od 13:00. Na jaká témata a hosty se můžeme těšit tentokrát?
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici: Inflace v říjnu kvůli statistickým vlivům vzrostla nad osm procent

05.11.2023 Meziroční inflace v říjnu po osmi měsících poklesu vzrostla a bude se pohybovat mezi osmi a devíti procenty po zářijových 6,9 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvod růstu inflace je ale podle nich čistě statistický, protože Český statistický úřad (ČSÚ) loni započítal vládní úsporný tarif na energie jako zlevnění elektřiny, které letos působit nebude. Meziměsíčně se v říjnu ceny podle analytiků téměř nezměnily. ČSÚ zveřejní hodnotu říjnové inflace v pátek.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Za ponecháním sazeb ČNB je vyšší říjnová inflace a slabší koruna

02.11.2023 Za dnešním rozhodnutím České národní banky (ČNB) ponechat úrokové sazby byla zřejmě vyšší inflace, která bude oznámena za říjen, a slabší kurz koruny. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Bankovní rada ČNB ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Základní úroková sazba je na této úrovni od června 2022.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB projedná nastavení úrokových sazeb, analytici jsou v očekávání rozděleni

02.11.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení úrokových sazeb. Analytici jsou rozděleni v názoru na to, zda základní úrokovou sazbu ponechá na sedmi procentech, nebo zahájí proces jejího snižování prvním poklesem o 0,25 procentního bodu. Ve prospěch snížení sazby podle nich mluví i nejnovější data o slabém výkonu české ekonomiky ve třetím čtvrtletí.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Oživení české ekonomiky nepřišlo, za celý rok HDP poklesne

31.10.2023 Oživení české ekonomiky ve třetím čtvrtletí nepřišlo, zejména kvůli slabé spotřebě domácností zasažených inflací a útlumu průmyslu v důsledku slabé zahraniční poptávky. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Hrubý domácí produkt (HDP) podle nich za celý letošní rok vykáže pokles, ekonomika se tak stále nevrátí na předpandemickou úroveň. Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) HDP ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 0,6 procenta, mezičtvrtletně o 0,3 procenta.
C:\fakepath\cnb4.jpg

Analytici jsou před jednáním ČNB rozděleni, část čeká první pokles sazeb

29.10.2023 Názory analytiků na postoj bankovní rady České národní banky (ČNB) k nastavení úrokových sazeb se rozcházejí. Část odborníků oslovených ČTK předpokládá, že rada ve čtvrtek zahájí cyklus snižování základní úrokové sazby jejím poklesem o 0,25 procentního bodu na 6,75 procenta. Další ale upozorňuji na makroekonomická rizika a očekávají v listopadu ještě stabilitu sazeb, první krok směrem k nižším sazbám podle nich přijde později. Guvernér ČNB Aleš Michl v říjnu v debatě se studenty ve Zlíně nevyloučil žádnou možnost při rozhodování bankovní rady.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Inflace klesla nad očekávání díky zlevnění potravin a energií

10.10.2023 Pokles inflace v září předčil očekávání trhu, když meziroční růst spotřebitelských cen dosáhl 6,9 procenta po srpnových 8,5 procenta. Za výrazným snížením inflace stojí zejména zlevnění potravin a energií, shodují se analytici oslovení ČTK. Vývoj cen podle nich posílí argumenty, aby Česká národní banka (ČNB) ještě letos přistoupila ke snížení úrokových sazeb ze současných sedmi procent.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Konflikt na Blízkém východě může oslabit korunu a zdražit ropu

09.10.2023 Ekonomické dopady konfliktu na Blízkém východě mohou pocítit i Češi, zejména oslabením kurzu české měny a zdražením pohonných hmot. Uvedli to ekonomové, které ČTK oslovila. Dopad na českou ekonomiku bude podle nich záviset především na dalším vývoji konfliktu.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace podle analytiků v září dál klesla, ceny se snížily i meziměsíčně

08.10.2023 Meziroční inflace v září dál klesala, ze srpnových 8,5 procenta se snížila přinejmenším o procentní bod. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Na rozdíl od předchozího měsíce přineslo podle nich září i meziměsíční pokles cen, proti srpnu se podle odhadů analytiků snížily o 0,2 až 0,4 procentního bodu. Meziměsíční zlevnění očekávají u potravin, zdražení naopak u pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o zářijové inflaci v úterý.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.10.2023

02.10.2023 Během minulého týdne se prohloubily poklesový trendy. S&P 500 odepsal 0,7 % a nachází se tak na nejslabší úrovni od začátku června. Výkonnost Stoxx Europe 600 dosáhla -0,7 %. VIX s ohledem na výprodeje vystoupal na 17 bodů. Hlavním poklesovým faktorem je Fed a jeho politika higher for longer. Investoři se domnívají, že delší období vyšších sazeb mohou firmy již reálně a hmatatelně pocítit. Doposud americké firmy nepociťovaly akutní problémy s refinancováním svých dluhů, v roce 2024 se však setkáme se značnou potřebou korporací refinancovat své závazky. Roli hraje i konkurenční vztah mezi akciovým a dluhovým trhem. Podle našeho názoru zůstávají rizika stále nakloněna směrem dolů.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytik: Koruna letos oslabila k hlavním světovým měnám i k měnám okolních zemí

01.10.2023 Česká koruna letos oslabila nejen vůči hlavním světovým měnám, ale i k měnám okolních zemí. Naopak výrazně posílila k měnám zemí dovolenkových destinací, turecké liře a egyptské libře. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. K euru byl v pátek na konci obchodování kurz kolem 24,35 Kč/EUR, koruna je tak slabší o zhruba jedno procento než na začátku roku. K dolaru od začátku roku oslabila o 2,1 procenta na 23 Kč/USD.
C:\fakepath\trader-27092023-40-zm.jpg

ČNB sazby opět nezměnila, podle Michla budou vyšší, než doporučuje prognóza

27.09.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes opět ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Je to desáté takové rozhodnutí v řadě, úroveň sazby se nezměnila od loňského června. Trh stabilitu sazeb očekával, kurz koruny proto na rozhodnutí bankovní rady výrazněji nereagoval. Guvernér ČNB Aleš Michl na tiskové konferenci řekl, že bankovní rada očekává úrokové sazby v příštích čtvrtletích vyšší, než doporučuje prognóza centrální banky. Prognóza přitom předpokládá snižování sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Analytici: Rozhodnutí ČNB o zachování sazeb není překvapivé, kurz nereagoval

27.09.2023 Rozhodnutí České národní banky o zachování úrokových sazeb není překvapivé, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Kurz koruny proto výrazněji nereagoval. Pokles sazeb by podle některých z nich mohl přijít v listopadu. Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání opět ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Je to desáté takové rozhodnutí v řadě, úroveň sazby se nezměnila od loňského června.
C:\fakepath\cnb4.jpg

ČNB podle analytiků ani na nadcházejícím zasedání úrokové sazby nezmění

24.09.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) ani na svém středečním zasedání nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na sedmi procentech, kde je od loňského června. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich se sice inflační statistiky vyvíjejí příznivě, členové bankovní rady ale ve svých vyjádřeních varovali před proinflačními riziky v případě předčasného uvolnění měnové politiky. Snižování sazeb na zářijovém jednání vyloučil minulý týden i guvernér ČNB Aleš Michl.
img

Čistý zisk bank v 1. pololetí stoupl o 1,1 miliardy na 55,7 miliardy Kč

19.09.2023 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí stoupl meziročně souhrnný čistý zisk o 1,1 miliardy Kč na 55,7 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank podle nich činila ke konci června 9,982 bilionu korun, což je o 1,076 bilionu více než na konci roku 2022.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.09.2023

18.09.2023 Včerejší týden ukázal smíšenou výkonnost. S&P 500 odepsal 0,2 % a nachází se pouze 3,2 % pod letošním maximem. Výkonnost Stoxx Europe 600 dosáhla +1,6 %. VIX s se drží pod 15 body. Rozdíl ve výkonnostech indexů souvisí s pátečními výprodeji v USA – ty se týkaly zejména sektoru informačních technologií. Důvodem je dění okolo TSMC, které požádalo své dodavatele o pozdržení dodávek některých komponentů pro čipy. To lze číst jako slabší výhled pro produkci čipů v následujících měsících. Podle našeho názoru zůstávají rizika stále nakloněna směrem dolů.
C:\fakepath\trader-11092023-50-zm.jpg

Srpnová inflace v Česku byla 8,5 procenta, v Evropě patří k vyšším

11.09.2023 Spotřebitelské ceny v srpnu meziročně vzrostly o 8,5 procenta. Inflace tak pokračovala v sestupném trendu, když v červenci činila 8,8 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,2 procenta, zdražily zejména pohonné hmoty, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků meziroční inflace klesá vlivem loňské vysoké srovnávací základny, tento efekt se ale už vyčerpává. Analýza investiční platformy Portu ukázala, že Česko mělo v srpnu stejně jako o měsíc dřív devátou nejvyšší inflaci ze sledovaných 41 evropských zemí.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Experti: Zrušení úročení rezerv bank u ČNB zdraží úvěry či sníží úroky vkladů

11.09.2023 Zrušení úročení povinných minimálních rezerv bank u České národní banky, které centrální banka oznámila ve čtvrtek, povede ke zdražení úvěrů či snížení úročení vkladů klientů. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Banky tak podle nich přijdou o miliardy Kč. Analytik XTB Tomáš Cverna odhadl, že pět největších bank v ČR kvůli tomuto kroku přijde celkem o více než půl miliardy korun měsíčně.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: Inflace klesá kvůli srovnávací základně, efekt se vyčerpává

11.09.2023 Meziroční inflace zpomaluje vlivem loňské vysoké srovnávací základny, tento efekt se ale už vyčerpává. Shodují se na tom analytici při hodnocení údajů o vývoji spotřebitelských cen, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční inflace podle statistiků v srpnu zpomalila na 8,5 procenta z červencových 8,8 procenta. Aktuální údaje budou podle analytiků argumentem pro Českou národní banku (ČNB), aby na zářijovém jednání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Pokles inflace podle analytiků v srpnu zpomalil, čekají ji přes osm procent

10.09.2023 Inflace v srpnu nadále klesla, tempo zpomalování ale proti předchozím měsícům zmírnilo. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Meziroční růst spotřebitelských cen v srpnu odhadují v rozmezí 8,2 a 8,7 procenta po červencové inflaci 8,8 procenta. Hlavní proinflační impulz podle nich v srpnu dodaly pohonné hmoty, u kterých se sešel nepříznivý vývoj cen ropy se zvýšením spotřební daně z nafty na původní úroveň. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o srpnové inflaci v pondělí.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.09.2023

04.09.2023 Futures i asijské indexy zelené – asijské indexy posilují v reakci na oznámení čínské vlády ohledně určitých stimulů v nemovitostním sektoru.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 07.08.2023

07.08.2023 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 ztratil 2,4 %, během minulého týdne předvedl nejhorší denní výkonnost od dubna. Stoxx Europe 600 odepsal 2,4 %. VIX během minulého týdne vyskočil na úroveň okolo 17 bodů. Pokles na trzích odstartovalo rozhodnutí agentury Fitch. Nicméně jde o výběr zisků – trhy se stále nachází na euforických úrovních. Další mírná korekce je proto velmi pravděpodobná.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace se v červenci podle analytiků dostala pod devět procent

06.08.2023 Inflace v červenci pokračovala ve zpomalování a dostala se pod devět procent. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za poklesem meziroční inflace podle nich stojí zejména vliv loňské srovnávací základny. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny podle analytiků vzrostly, zejména vlivem cen rekreací. V červnu byla meziroční inflace 9,7 procenta, byla to nejnižší hodnota od prosince 2021. Údaje o červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.07.2023

31.07.2023 Během minulého týdne burzy posilovaly. S&P 500 přidal 0,7 %, a nachází se na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 posílil o 1,0 %. VIX opět propadnul na úroveň okolo 13 bodů. Růst lze jen obtížně vysvětlit fundamentálními faktory – investoři přehnaně reagují na mírné zpomalování inflačních čísel. Jako určitý povzbudivý faktor funguje i probíhající výsledková sezóna. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby ČNB na sedmi procentech

30.07.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) na čtvrtečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důležitější než rozhodování o sazbách bude podle nich nová prognóza a doprovodný komentář guvernéra Aleše Michla na tiskové konferenci. Centrální banka naposledy upravovala sazby před více než rokem, kdy je zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Důvěra v českou ekonomiku v červenci po dvou měsících poklesu stoupla

24.07.2023 Důvěra v českou ekonomiku v červenci po dvou měsících poklesu stoupla. Meziměsíčně vzrostla o 1,1 bodu na 91,4 bodu. Optimističtější byli podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů na webu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Meziročně je celková důvěra ale nižší, loni v červenci činila 95,9 bodu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023

10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace se v červnu podle analytiků dostala pod deset procent

09.07.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje se ale i silná koruna a nižší poptávka. V květnu byla inflace 11,1 procenta. Údaje o červnové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna v 1. pololetí k euru zpevnila o 1,5 procenta, k dolaru o tři procenta

04.07.2023 Česká koruna v prvním pololetí vůči většině měn posílila. K euru zpevnila o 35 haléřů, tedy o 1,5 procenta, k dolaru o 70 haléřů, což představuje tři procenta. Výrazně se zhodnotila k turecké liře a egyptské libře. Naopak k forintu i zlotému oslabila. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB se pod Michlem méně držela doporučení svého aparátu, míní analytici

02.07.2023 Česká národní banka (ČNB) se pod vedením guvernéra Aleše Michla méně než dříve držela modelových doporučení svého aparátu při rozhodování o měnové politice. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Připomínají, že ČNB za Michlova působení nijak neupravila základní úrokovou sazbu, která je od loňského června na sedmi procentech. Michl je v čele centrální banky rok, od loňského července nahradil Jiřího Rusnoka.
C:\fakepath\Banky.jpg

ČNB: Čistý zisk bank v 1. čtvrtletí klesl o 2,4 miliardy na 21,12 miliardy Kč

20.06.2023 Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním čtvrtletí klesl meziročně souhrnný čistý zisk o 2,4 miliardy Kč na 21,12 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank podle nich činila ke konci března 9,745 bilionu korun, což je o 840 miliard více než na konci roku.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici očekávají ponechání základní úrokové sazby ČNB na sedmi procentech

18.06.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě i na středečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Podle nich data z ekonomiky ukazují nižší inflační tlaky než v minulosti, takže rada zřejmě nebude mít důvod k růstu sazeb. Jejich snížení opakovaně vyloučil guvernér ČNB Aleš Michl. Centrální banka naposledy upravovala sazby před rokem, kdy je zvýšila o 1,25 procentního bodu na současnou úroveň.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Statistický úřad zveřejní údaje o květnové inflaci, očekává se další zpomalení

12.06.2023 Český statistický úřad dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v květnu. Analytici předpokládají, že inflace nadále zpomalovala, podle nich meziročně dosáhla 10,6 až 10,9 procenta. V dubnu byla meziroční inflace 12,7 procenta. Hlavní důvod zpomalení vidí odborníci ve zlevnění pohonných hmot.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace v květnu zpomalila na 10,6 až 10,9 procenta, odhadují analytici

11.06.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen i v květnu pokračovalo ve zpomalování. Meziroční inflace podle analytiků klesla na 10,6 až 10,9 procenta z dubnových 12,7 procenta. Za zvolněním inflace podle nich stálo zejména zlevnění pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní informace o květnové inflaci v pondělí.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Turisté zřejmě neprodělají, když koruny před dovolenou smění již nyní

24.05.2023 Česká měna je v současnosti velmi silná, takže turisté zřejmě neprodělají, když před letní dovolenou smění koruny za eura nyní. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Upozornili na výrazné oslabení egyptské libry a turecké liry. Česká měna se v úterý odpoledne obchodovala za 23,70 Kč/EUR a 21,98 Kč/USD, vyplývá z dat serveru Patria Online.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Evropská komise zlepšila odhad růstu české ekonomiky, inflaci čeká výrazně vyšší

15.05.2023 Evropská komise (EK) dnes mírně zvýšila odhad letošního růstu české ekonomiky, který však i přes zlepšené vyhlídky výrazně zaostane za průměrem celé Evropské unie. Hrubý domácí produkt (HDP) by měl vzrůst o 0,2 procenta, uvedla komise v jarní makroekonomické prognóze. V únorové předpovědi odhadovala růst na 0,1 procenta. Výrazněji pak zlepšila očekávání pro příští rok, kdy počítá s růstem o 2,6 procenta, zatímco dříve odhadovala 1,9 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin

11.05.2023 Dubnové zpomalení meziroční inflace na 12,7 procenta bylo pro analytiky překvapením, trh i Česká národní banka (ČNB) očekávaly vyšší hodnotu. Důvodem výraznějšího zvolnění inflace bylo meziměsíční zlevnění potravin, shodují se odborníci, zároveň ale upozorňují, že vzhledem ke kolísavosti cen potravin je třeba brát tento efekt s rezervou. Na jednociferná čísla podle nich meziroční inflace klesne v červnu nebo v červenci.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace v dubnu zpomalila na 13,1 až 13,4 procenta, odhadují analytici

08.05.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen i v dubnu zpomalovalo. Podle analytiků meziroční inflace klesla na 13,1 až 13,4 procenta z březnových 15 procenta. Je to ale především projev vyšší srovnávací základny z loňského roku. Meziměsíčně podle nich ceny vzrostly o 0,2 až 0,4 procenta, zdražování táhly především potraviny. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o dubnové inflaci ve čtvrtek.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Rozhodnutí ČNB neměnit úrokové sazby není podle analytiků překvapivé

03.05.2023 Dnešní rozhodnutí bankovní rady České národní banky (ČNB) o ponechání základní úrokové sazby na sedmi procentech podle analytiků není překvapivé, a to i přes zvýšená proinflační rizika, na něž ukazuje vývoj ekonomiky. Analytici ale očekávají, že se tato rizika projeví pomalejším snižováním sazeb v závěru roku, než dosud trh předpokládal.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Bankovní rada ČNB projedná úrokové sazby, představí ekonomickou prognózu

03.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení základních úrokových sazeb a představí novou prognózu vývoje ekonomiky. Analytici považují za nejpravděpodobnější, že rada ponechá sazby na sedmi procentech, což je úroveň, která platí od loňského června. Nevylučují ale překvapení v podobě mírného zvýšení sazeb. Pokles sazeb trh neočekává, hovoří proti němu také poslední vyjádření členů bankovní rady.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 procenta, ekonomika se dostala z recese

02.05.2023 Český hrubý domácí produkt (HDP) se v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně zvýšil o 0,1 procenta, ekonomika se tak dostala z recese. Meziročně HDP klesl o 0,2 procenta, byl to první meziroční pokles za dva roky. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků se česká ekonomika ukázala být odolná i v době energetické krize. Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) ale varoval, že české hospodářství stále není v dobré kondici.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Údaje o HDP ukazují, že recese v Česku skončila

02.05.2023 Údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ukazují, že recese v Česku skončila. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, podle kterých se česká ekonomika ukázala být odolná. Podle předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), v prvním čtvrtletí HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Analytici očekávají za celý rok hospodářský růst do jednoho procenta.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB podle analytiků zřejmě nechá úrok na sedmi procentech, snížení nečekají

01.05.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) zřejmě i na svém středečním jednání ponechá základní úrokovou sazbu na sedmi procentech, která platí od loňského června. Shoduje se na tom většina analytiků, které ČTK oslovila. S poklesem základní sazby nepočítá žádný z nich, i s ohledem na výroky členů bankovní rady v posledních dnech. Nevylučují ale překvapení v podobě mírného zvýšení sazby.
Související klíčová slova: Čína a USA | Další snižování sazeb | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | Bilanční suma | Akcionáři Moneta Money Bank | Odhad vývoje ekonomiky | Vyjádření ekonomů | Objem transakcí | Propad ekonomiky | Hodnoty ropy | Růst v eurozóně | BCPP | Realitní trh | Pokles na trzích | ISS | Onemocnění Donalda Trumpa | Prostor k růstu | Ceny Etherea | Výplach | Filip Louženský | Fiskální stimul v USA | Cap | Američtí regulátoři | Výnosy dluhopisů | Jack Ma | Money market | Nákupy zlata centrálními bankami | Světové akcie | Dukascopy | Zonky | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Snižování stavů | Vyspělé technologie | Vývoj | Míra nezaměstnanosti v USA | Státní dluhopis | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Pokračování růstu | Radim Dohnal | Statistiky londýnských oceňovatelů zlata | Zveřejněné údaje | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Hospodaření firmy | Makroekonomický výhled trhů | Mezibankovní sazby | Zdražovat | Zranitelnost měn | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Politická scéna | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Burzovní parket | Bundesbank | Trading platform | Mladší investoři | Nezaměstnanost v eurozóně | Nedostatek čipů | Dražší půjčky | Kalifornie | Finanční ústav | Brokeři | Hlavní úrokové sazby | Automobilový sektor | Dnešní obchodování | Swissquote Bank | Největší banky | Výkyvy | Itálie | Pokračování výsledkové sezóny | Euro proti dolaru | Rekordně silná česká koruna | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | CBDC | První odhady HDP | Finanční aktiva | Nákladové tlaky | Společnost Avast | Rozpočet EU | Očekávání | Korelace | Zákon o podnikání na kapitálovém trhu | Cena žlutého kovu | Brokerská společnost Cyrrus | Inflace v září | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Aktivita na kapitálových trzích | Cena severomořské ropy | Volatilní | Údaje o vývoji inflace | Zlevnění hypoték | PMI v eurozóně | Inflační riziko | EUR USD | Zájem Čechů | The Conversable Economist | Výpadek příjmů | Globalizace trhů | Pozitivní nálada | Regulovaný trh | Alternativní investice | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Komentář k aktuálnímu dění na trzích | Ark | Oživení ekonomiky | Bear market | Ruské invaze na Ukrajinu | Market cap | Benxy (Zonky) | Trh práce | Mimořádné daně | Evropská komise | WeCHat | Souhrnný indikátor | Pro investory | Investiční certifikáty | Nejhodnotnější firmy světa | Aramco | Swiss | Investice | Pád burzy | Britská centrální banka | DXY | Naplnění inflačního cíle | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | DWS | J.O. Investment | Jednatel společnosti | Geopolitické riziko | Potenciál | Currency rates | Vládní fond | Diverzifikace | Návrat inflace | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Fundamenty | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Dopad na akcie | Úspěšné IPO | Cyklus zvyšování sazeb | Výhled nejoblíbenějších finančních trhů | Škoda Auto | Jedna libra | Marek Zeman | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | Výkon ekonomiky | Kryptoburzy | Kurz ropy | Broadcom | Newton | Jaroslav Tupý | Daily order | Slabá koruna | Analytik Patrie | Experti | Alternativní fond | Náklady na financování | Chování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Objemy obchodů na akciovém trhu | Průměrný výnos | Bankovní skupina | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Zlato a bitcoin | Creditas | Dění na trzích | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | Analytik společnosti XTB | ČNB kurz | EUR/USD | Kryptoměna Bitcoin | Tradiční měny | Sentiment na kryptoměnách | Dění ve světě | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Předseda představenstva | Reality | Mediální společnost | Digitální aktiva | Mluvčí Avastu | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Český průmysl | Prodej O2 | Cena bitcoinu | Kurz jednotné evropské měny | SOK | Akcie společnosti | Česká brokerská společnost | ETH | Tuzemské hospodářství | Marek Nemky | Důvěra v ekonomiku | Výsledek jednání ČNB | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | PST | Prognóza Evropské komise | BitStock | Lagardeová | Český zlatý poklad | Měnová krize | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Průzkum | Výnos | DeFi | Úbytek pracovních míst | Přecenění zboží | Obchodování na akciové burze | Brent | IHNED | Španělsko | Asijské akcie | Rozkolísání trhů | Delta | Dlužník | Meituan | Národní rozpočtová rada | REITs | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | USMCA | David Marek | Vzdělávání | Šéf Fedu | EUR ČNB | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Zkrocení inflace | Akcie Erste | Americké makro | ESG | Index DOW | Import | BCPP Petr Koblic | Německý akciový index DAX | Exchange | O2 Czech Republic | Snižování sazeb ČNB | Investiční strategie | Kč/USD | Zasedání centrálních bank | Ekonomický plán | Turecká měna | Kurzy akcií | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Americká nezaměstnanost | Capitalinked.com Radim Dohnal | Obchodování s cennými papíry | Plán na snížení emisí | Očekávání ČNB | Online obchodování | Praxe | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Relief rally | JPY | Pozitivní zprávy | Členové eurozóny | Nejvýraznější růst | Spotřebitelské inflace | Polovodiče | Investiční příležitost | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Bitcoinové futures | Posilování dolaru | Směřování trhu | Růst českého HDP | Dopady obchodní války | Německá společnost | Zlaté mince | Více peněz | Projekce | Kontrakce | Peníze | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Vstup do eurozóny | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | FTX | Investiční aktiva | Shanghai Composite Index | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Certifikáty | Vývoj ceny akcií | Šéf ECB | Medvědí trh | Vyšší úrokové sazby | Stav americké ekonomiky | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Služby | Velké problémy | Hodnota indexu PX-TR | Události tohoto týdne | Financování dluhu | ATRIS | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Ukončení měnových intervencí | Provident Financial | Tuzemská ekonomika | Covidová situace | Přebytek ropy | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Nejznámější kryptoměna | Goldmani | Ropa WTI | Intervenční režim | 13F | Hardwarové peněženky | Bankovní rada ČNB | Developeři | Brexit | ZEW index | Prime Brokers | Burza cenných papírů Praha | Růst akciových trhů | Evropské burzy | Valná hromada | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Hokejové mistrovství světa | Český trh práce | Akciový výhled | Robinhood | Cestování | Očekávaný vývoj pro rok | Investiční horizont | Odliv kapitálu | Bond | Broker | Investoři z Redditu | Dot plot | Pavel Baudiš | Vývoj ceny palladia | Záchranný fond | Kontrakt na WTI | Posílení koruny | USD | Lídři zemí EU | Investorský sentiment | Export | Banka Goldman Sachs | Německé HDP | Čínské technologické firmy | NFLX | Henkel | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | DTE | Krafton | Rozhodnutí soudu | Energetické akcie | Posilování koruny | Akcie MONETA | Trh s nemovitostmi | Tempo růstu PPI | Dobré výsledky | Aktuální očekávání | Pozitivní signál | Gilead | Management | Analytik report | Jestřábí komentáře | Úroková sazba | Plány | AMS | Na burze | Mluvčí EK | Šok | Varianta delta | Riziková averze | Kabinet | Ekonom společnosti | Makrodata EMU | ProSiebenSat.1 | Míra | ByteDance | Akcie Avastu | Tvorba pracovních míst | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Prudké pohyby | Regulace | UBS | Maďarsko | Noviny | Garance | Velké fondy | Ceny emisních povolenek | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Covid | Američtí centrální bankéři | Ahold Delhaize | Tempo zdražování | Růst výrobních cen | Hlavní úroková sazba | Split | Tovární objednávky | FedEx | Pokles kurzu | ZAR | UniCredit Bank | Daňové škrty | Pověst | Roční růst | PPF Telecom Group | Spekulovat | ATVI | Nord Stream 2 | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | FXstreet.cz | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Devizové rezervy České národní banky | Snižování úroků | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Oživení trhu | Avast | Zisk z finanční a provozní činnosti | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Výsledek inflace | Cenové úrovně | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Celní spor | Nervozita | Německý export | Patria Online | Dovoz | Sazby hypoték | Currency trading online | Zvednutí sazeb | Úročení rezerv bank u ČNB | Next Finance | Viry | Nejbohatší | VIX index | Kurz dolaru | Hlavní portfolio manažer | Bidenovy plány | Dodávky čipů | Nikkei | Penzijní fondy | Posílení indexu | Obchodování s dluhopisy | České hospodářství | Investoři v USA | 1 milion | Cenové pohyby | Konvergence | Swissquote | Čtvrtletní zisk | Oldřich Dědek | Marek Mora | Intervence ČNB | Tržní reakce | Venture Capital | Světový obchod | Ruské banky | Silná česká koruna | Investiční specialista | Globální ekonomiky | Maturity | Progres | Největší ztráty | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Glass Lewis | Currency forex online trading | Zájem investorů | Blockchainové technologie | Elon Musk | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Znárodnění | Vakcína | Dostatek hotovosti | Euforie | Akcie na světových trzích | Prudký růst cen | Akciové indexy | Finanční společnosti | FANG | Makrodata | Investoři | Investing.com | Fungování | Portfolio | Vladimír Holovka | Nové emise | Petr Pavel | xStation | Nejistoty | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Německá průmyslová produkce | Souhrnný čistý zisk bank | Coinmap.org | Zvedání sazeb | Negativní sentiment | Evropská měna | Firemní zisky | AMD | Přidaná hodnota | Karina Kubelková | Finanční ústavy | Zrušení úročení rezerv bank u ČNB | Média | Analytik ČSOB Jan Bureš | Inflační čísla | Petr Koblic | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Roger | Jaroslav Brychta | Euro Stoxx 50 | Grayscale | Tranše | ČSOB Finanční trhy | Cyrrus zkušenosti | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Nákupy dolaru | Dušan Jilčík | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Německý index DAX | Rekordní minima | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Volatility | Část zisků | Cenový růst | Zlato.cz | Finanční instituce | Index čínských firem | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Lepší výsledky | Forward guidance | Cena Etherea | CAC 40 | Britský premiér | Vývoj sazeb | VIG | Ministerstvo obchodu | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Markantnější oslabení | Analytické služby | Francouzský prezident | BP | Cíl ČNB | Nízké úrokové sazby | Úsporný tarif | Dvoutýdenní repo sazby | Hold | Nastavení úrokových sazeb | Pád banky | Bed Bath & Beyond | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Proinflační faktory | Konflikt na Blízkém východě | Makrokalendář | Čínské hospodářství | Ropné společnosti | Akcie společnosti Tesla | Budějovický Budvar | Čínské banky | Link | Kč/EUR | Pesimismus | Volby v USA | Boj s inflací | Analýzy | CNH Industrial | Americký S&P 500 | Electronic Arts | Příležitosti na akciových trzích | Investiční | Dopady pandemie COVID-19 | Britská centrální banka dnes | Moderna | Vývoj měnového páru | Britské banky | Zasedání Evropské centrální banky | Inflační situace | Meme akcie | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Platforma pro obchodování | Portu Marek Malina | Důvěra domácností | Hlavní události | Brusel | Souhrn finančních trhů | Patria | Ekonom BHS | Nový kapitál | EP | Analytik Purple Trading | Tržní podíl | Státní investiční fond | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Česká společnost | Nabídka | Data z ekonomiky | Rating USA | Prohlášení Powella | Úrok | CHF | Tržní rizika | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Siemens Gamesa | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Davos | Agentura Reuters | Akcie Nike | Obchodní ředitel | Růst cen ropy | Spotřebitelský sentiment | Prodej | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Česká televize | Posilování amerického dolaru | Bohatý | Technologické tituly | Index STOXX Europe | JD.com | Prémie | Český rozpočet | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Bitcoin | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Nvidia | Janet Yellenová | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Pokles cen komodit | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Finanční ředitel | S&P | Rétorika centrálních bank | Expanzivní politika | Skupina PPF | Coty | Česká měna | Recese v Česku | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Obchodování | Zvýšení daní | Viceguvernérka | WGC | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Nová prognóza | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | Nákupy dluhopisů | Vývoj akcií | Oznámení | GBP | Průmyslové komodity | Klamání investorů | Obchodní týden | Admiral Markets | ZEW | Asociace | Světové ekonomické fórum | TSMC | Nákupy cizí měny | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Centrální banky | Premiér Petr Fiala | České firmy | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výkonnost indexu | Japonská vláda | Zpomalení ekonomického růstu | Objem dluhopisů | Eurostat | Majitel | Uran | Evropské trhy | Zprávy | Deflace | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Investiční aktivita | Květnový kontrakt | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Petr Fiala | Ceny stříbra | Turecká lira | REGN | Obchodování na pražské burze | Britský ministr financí | Hodnota akcií | Averze k riziku | Aareal | Vývoj ceny bitcoinu | Prognóza České národní banky (ČNB) | Investiční banka | Prognózy ČNB | Occidental Petroleum | PwC | Marek Brávník | Výnosové křivky | Události ve světě | Buy and hold | Praha | Ceny ropy | Složení bankovní rady | Evropský parlament | Currency forex trading | Akcie v Evropě | Petr Javůrek | Hazardní hry | Central European Media Enterprises (CME) | Distribuce | Byty | Evropské akcie | Důvěra investorů | Ceny Bitcoinu | Tržní úrokové sazby | Currency options trading | 3M | Sazby v USA | HKD | Úpis akcií | YCC | Změna rétoriky centrálních bankéřů | Marek Pokorný | Bydlení | NATO | Americká centrální banka FED | Prognóza Fedu | Význam bitcoinu | České banky | Cena ropy brent | CZ | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Snížení DPH | Graf vývoje | Prognóza ČNB | Zadlužování | Tapering | Put opce | Směřování | iFX | Páka | Snižování cen | Čínské zboží | Základní úrokové sazby ČNB | Listopadová inflace | Zaměření investorů | Investment management | CzechToll | Alstom | Program nákupu aktiv | Nástroj | Reálné spotřeby domácností | Výsledky | Dominik Stroukal | Ropná firma | Podnikatelé | HUF | MJ | Ekonomické oživení | Český poklad | Index pařížské burzy | Free float | Petr Král | Hong Kong | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Energetická skupina | Hedgeové fondy | EOS | ČNB Petr Král | Opční obchodník | Kurz EUR/USD | SPT Telecom | Inflační tlaky | Siemens | Digitální měny | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Petr Lajsek | Makrodata USA | Akcie Moneta Money Bank | Silný dolar | Zpřesněný odhad | XTB Jiří Tyleček | Finanční domy | Financial | Projev Jeroma Powella | American Airlines | Koruna | Splatnost | Kryptoměny bitcoin | E15 | Finanční služby | Deeskalace napětí | Výrazný pokles | Pandemie koronaviru | Paralelní polis | Ant Financial | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hypoteční trh | Currency trader | Finanční výsledky | Úpis nových akcií | Včerejší obchodování | Hospodářská politika | Decentralizace | Oslabení měny | OPEC+ | Francie | Pokles HDP | Meme stocks | Onemocnění | Rovnovážný kurz koruny | Sazby ČNB | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Makroekonomický výhled | Propad | USD/CAD | ČR do ERM | Obavy z recese | Marka | Jacobs | Výsledky firem | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Veeva Systems | Údaje | Politika centrální banky | Inverze výnosové křivky | Soukromé firmy | BDO | Nezájem investorů | Zákonodárci | Forexoví obchodníci | KOL | Václav Smolka | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | Alibaba | Stablecoiny | Národní měny | Výsledky průzkumu | Bernstein Bank | Regulátor | Průzkumy | Shortovat | Nomura | Hlavní indexy | Podíl nezaměstnaných | RMB | Videokonference | Odvětví cestovního ruchu | Demokraté a Republikáni | Digitální zlato | Alternativa oficiálních měn | Ask | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Zpomalování ekonomiky | Růst Etherea | AMC | Poptávka po úvěrech | Tržní kapitalizace bitcoinu | WMT | Zájem o dluhopisy | Pochybení | Pfizer | Slabší makrodata | Britské libry | Pojišťovny | Nové akcie | Vývoj inflačních očekávání | Obchodování s akciemi | Makléř Wood & Company | Sázka | Studie | Srovnávací základna | Marathon | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Převzetí Credit Suisse | Slabší koruna | Škoda Group | Cena eura | První obchodní den | Investice do akcií | Ant | Premiér Andrej Babiš | Aktivita retailových investorů | Deficit | Akcie České zbrojovky | Bit.plus | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Instrument | Reakce trhu | Zbrojovka | FRA | Investiční firmy | Kurz české měny | Forexové intervence | Grafy | Cenová hladina | Meta (Facebook) | Ropa Brent | Upgrade | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | Ekonomický přístup | Zisk skupiny ČSOB | EY | Vývoje kurzu | Přijetí | Přední světoví těžaři | Evropa | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Jackson Hole | Tvrdý brexit | Korporátní daně | Natland Petr Bartoň | Short | OPEC | STAN | Ukrajina | Útlum ekonomické aktivity | Poptávka po bezpečných aktivech | Egypt | Ceny zemědělských výrobců | KB | Bitcoinový expert | Disciplína | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Maloobchod | Optimistická očekávání | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Daily-trades.com | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Maastrichtská kritéria | Oživení inflace | Trump | Stavebnictví | Směnný kurz eura | Hospodářský propad | Hospodářské oživení | Makroekonomický vývoj | Index volatility | Prognóza České národní banky | FactSet | Brands | Vir | Karel Fillner | Ústup inflace | Dow Jonesův index | Booking Holdings | Dopady války na Ukrajině | Objem fúzí a akvizic | Silnější dolar | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Ekonomická situace | Euro dnes | Vstupy | Úročení rezerv | Andrej Babiš | Kurs měn | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | Státní dluhopisy | Makro data | Čeští exportéři | TIPS | Indikace | Důvěra v eurozóně | Turecká centrální banka | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Finlord | Instituce | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Vstup do ERM | Americké CPI | Brokers | Burza cenných papírů | Dobrá data | Čeští spotřebitelé | Debt Ratios | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Británie | Bitstock.com | Ekonom UniCredit Bank | Czech Fund | Řecká krize | Dopad pandemie | Růst amerického HDP | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Prodeje dluhopisů | Výdělky | Divize | Melvin | Počasí | Oslabení koruny | Pozitivní vliv | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Currency trading tips | Ondřej Vlček | Index CSI 300 | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Ziskové marže | Platby v bitcoinech | Rozpočtový deficit | Natland | Mimořádná daň | Zvýšení úrokových sazeb | Analytik Fio banky | Zvýšená volatilita | Sazba ČNB | Růst výnosů | Šíření koronaviru | Trh | Odhad amerického HDP | Snížení daní | Komise | Telecom | Technologické firmy | Války na Ukrajině | Nabízené dluhopisy | Akcie firem | Výrazný růst | Dluhopisoví investoři | Akciové obchody | CNN Prima News | Otočení trendu | Fed | Údaje o zářijové inflaci | Zahraniční obchod | Společnost ByteDance | Bailout | Korekce | Čínská centrální banka (PBOC) | Upozornění | Penále | Rubl | Drahota | Tržní prostředí | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Skupina Erste Group | Země EU | Slush pool | Hnutí ANO | Španělská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Lukáš Novotný | Currency trades | Tuzemská inflace | Pražské burzy | Dividendové akcie | Česká bankovní asociace | Boháč | Zveřejnění výsledků | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Kanada | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kasina | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | Volby v Británii | Eurozóna | Oživení české ekonomiky | Vítězství Bidena | Objem akcií | Chesapeake Energy | JDE | Forex menové páry | Petr Horáček | Stock | ANO | Marriott | Cíl růstu HDP | Růst spotřebitelských cen | IRS | Generali Investments | ProCent | Odhad růstu ekonomiky | Měna Bitcoin | Kroky k přijetí eura | Čína | Obchodní systém | Ceny zboží | Akcie Morgan Stanley | Aktualizovaná prognóza | Trumpova administrativa | Rating | PPF Telco | Dezinflace | Agentura S&P | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Antivirová společnost | Ebury | SNB | Solární panely | Currency trading forex | Speciální dluhopisy | Hospodářský růst v Německu | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Úvahy o dodatečném zdanění | Příležitosti | Budoucí vývoj | Dluhopisy a zlato | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Natixis | Vládní dluhopisy | Nejistota | Daňové úlevy | Dnes ČTK | Evropská opatření | Růst tržeb | CME | Spotřebitelská inflace | Defi | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Akcenta | Srí Lanka | XTB Marek Nemky | Demokratické strany | Vývoj ceny platiny | Starteepo | CMA | Pozitivní zpráva | Důvěra v průmyslu | Mistrovství | Makroekonomické údaje | Obchodování akcií | Broker Consulting | Akcie CME | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Zemní plyn | Národní ekonomická rada vlády | Dražší energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Živé vysílání | Vývoj ceny akcií ČEZ | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Meziroční růst HDP | Cena hliníku | Penzijní fond | ČSOB Jan Bureš | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Představenstvo | Pokles úrokových sazeb | Spotřební zboží | Česká a slovenská UniCredit Bank | Objem obchodů | Tomáš Pfeiler | Japonsko | XRP | Telco | FRS | AA | Gazprom | Centrální banka | Očekávané výnosy | Výkyvy kurzu koruny | Životní prostředí | Inflace v Británii | Air Bank | Benxy | Makrodata ve Spojených státech | Devizové intervence | Řízení rizika | Pokladniční poukázka | Polský zlotý | Německá vláda | Tomáš Kudla | Tržní sentiment | Apreciace | QE | Jiří Tyleček | Měnové otázky | Kurzový závazek | LYNX | Bund | Největší kryptoměna | Donald Trump | Ruští oligarchové | Čistý zisk | Jádrová inflace | Makroekonomické ukazatele | Rakouská bankovní skupina | Twitter | Revize strategie | Marriott International | Krach | Zasedání americké centrální banky | Activision | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Psychologické faktory | Další růst | Nejvýraznější pokles | BAT | Výsledky bank | Fiskální politika | Opce | Hlavní měnové páry | Covid v Číně | Nastavení sazeb | Rozhodnutí ČNB | Politika ČNB | Šíření viru | Aukce | Fraport | Erste | Chování centrálních bank | Bankovní tituly | Vyšší ceny | Partnerství | Inflace v ČR | Akcie provozovatelů kasin | Výprodej bitcoinů | Podnikání | Dluhové krize | Online trading | Nárůst objemů | Energetický sektor | Inflace v říjnu | Globální index | Březnová inflace | Britský regulátor | X-Trade | Mezinárodní investoři | Fúze a akvizice | Komodita | BBBY | Měny z regionu | ČNB Aleš Michl | Bid | Zahraniční investice | Setkání centrálních bankéřů | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | AMC Entertainment | Obchodníci | Česká republika | Obchod s akciemi | Obchodování s Ruskem | Visa | Baidu | Polská vláda | Situace na Ukrajině | Panické výprodeje | Currency trading software | Ekonom | Poradce České bankovní asociace | JPMorgan Chase | Škoda | Směnný kurz | Domácnosti | Vývoj německé ekonomiky | Guvernér Michl | Predikce finančních trhů | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Europe 600 | Videohry | Výrobní aktivita | Kov | Dolar k japonskému jenu | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Eskalace | Index nákupních manažerů | Obchodní partner | Růst české ekonomiky | Primární emise | Předseda | Analytici | Český hrubý domácí produkt | Kurz koruny | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Kapitálové výnosy | Rostoucí ceny plynu | Oslabení egyptské libry | Ripple | Růstový impuls | Singapurský dolar | J&T | Boris Tomčiak | Situace | Traders | Hackerský útok | Equity | Fond kvalifikovaných investorů | Evropská unie | Provozní zisk | Cvičení | Největší brokerské společnosti | Příkaz | HDP v USA | Cena zemního plynu | Ekonomiky | Akcie Netflixu | Barclays | Guvernér | Štěpán Hájek | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Záporné sazby | Bělorusko | Rychlý růst | Jan Rohrbacher | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | SLR | Fiskální stimul | Negativní dopad | Evropské banky | Apple | Libra | Kurz české koruny | GameStop | Finlord Boris Tomčiak | Zvýšení základní úrokové sazby | Kurz eura vůči dolaru | ERM II | CFD | Ondřej Koběrský | Vysoké úroky | Guvernér Fedu | Inflace v květnu | Nová data | Decentralizované finance | Loňská srovnávací základna | Životní úroveň | Pokračování trendu | Nezávislost centrální banky | Nabídka akcií | Interpretace | Zahájení výsledkové sezóny | Covidová krize | Zvýšení základní sazby | Příjmy domácností | Lukáš Raška | Financovat | Prodeje domů | Shromažďování zlata | Čínské měny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Akciové fondy | Ztráta | Řecko | Cardinal Health | Eric Rosengren | NAFTA | Green Deal | Platební bilance | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | FDIC | Říjnová inflace | Německá centrální banka | Čtvrtý balík sankcí | Arm | Růst mezd | Prime | Objem zlata | Květnová inflace | Souhrnný čistý zisk | Vývoj měnového páru USD/RUB | Finanční ředitelka | Forward | Úroky | TED Spread | Nájemné | Zelené energie | PPF Telecom | Online investiční konference | Indexy PMI | Akce centrálních bank | Portu | Exkluzivní predikce | Cena | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | ING | ERÚ | Ceny komodit | DOT | Silný trh | Moneta | Ebury pro Česko a Slovensko | Air | Akcie dnes | Obchodované akcie | Aktivum | Proočkovanost | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | FTSE | TABAK | Fond | E-shopy | Přenos | S&P500 | Investiční platforma Portu | Analytik Raiffeisenbank | Americký dolar | Dobré zprávy | Opce na akcie | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Proroctví | Vyšší úroky | Pokles úroků | Ceny | Euro vůči dolaru | Koruna dnes | Prudký pokles | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | Hypoteční sazby | Telenor | ČNB | Cena ropy dnes | Rizika | Argentina | Vládní koalice | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | USD/CZK | DRFG | Pokles | Rostoucí ceny komodit | Contango | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Strop úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Směřování trhů | Výběr zisků | Kurzy | Euro | Margin | Ředitel investiční platformy | Počet žádostí o podporu | Vývoj kurzu koruny | Výše úrokových sazeb | Ceny zemního plynu | Pšenice | Aktivity v Číně | Americké společnosti | Ceny hliníku | Druhá největší kryptoměna | Odhady ekonomů | Analytik Finlordu | Konsensus | Vývoj kurzu koruny k euru | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Fiskální stimuly | Moody's | Purple Trading Štěpán Hájek | Google | ECB | ACS | Nové zakázky | Vývoj cen ropy | Prodej ropy | Řetězec | Raiffeisenbank Helena Horská | Akcie Monety | Makro | Tržní očekávání | Ekonomické vztahy | Americká ekonomika | Čistá úroková marže | Odpor | Restriktivní politika | Počet zaměstnaných | Obchodník | Budvar | Portfolio manažer | Akcie O2 | Rada guvernérů | Nové úvěry | Výhled české ekonomiky | Tržby | COVID-19 | TRIM Kapitál | Americký dolar vůči japonskému jenu | Bitcoin a další kryptoměny | Sam Bankman-Fried | Tim Taylor | Regulátoři | Coinbase | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | ROE | Pohyby eura | Remdesivir | Evropská centrální banka | Roční výnos | Indikátor | Situace na trhu | Prezidentské volby v USA | Dodávky plynu do Evropy | Společnost Ebury | Mutace koronaviru | GE money | Index PX | Čínská vláda | Akcie Philip Morris | Daně | Lídři | Objemy na kryptoburzách | Close | Impérium | Inflace v červenci | Oslabení české koruny | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Pivot | Cena za akcii | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Posilování kurzu koruny | České HDP | Stažení akcií O2 | Pokles indexu | Konec kurzového závazku | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Zákaz obchodování s Ruskem | Vyplácet dividendy | Antivirus | Institucionální investoři | Momentum | Období zvýšené inflace | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Horší data | Inflace v listopadu | Dluhopisy | Mánie | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Výnosy realitních fondů | Růst zisků | Analytik Trinity Bank | Zisky | Stabilita sazeb | Maloobchodní tržby | Partners | Vládní politika | FCA | Trading systém | Konsenzus | BNP Paribas | Historické rekordy | Asijské země | Poptávka po korunách | Kryptoměny vs. meme akcie | Signature Bank | Ceny palladia | Globální ekonomika | Těžba doma | Proinflační riziko | Cena palladia | COST | Vývoj inflace | ISM | Miliardy eur | Šmejc | Golden Gate | CPI v eurozóně | Zastavení výroby | Vývoj HDP | Energetická skupina ČEZ | Benchmarky | Nižší ceny ropy | Situace na trhu práce | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Společná měna | Infineon Technologies | Cena zlata | Shanghai Composite | Hedge fondy | HSBC | Dlouhodobé očekávaní | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Conseq | Americký index S&P 500 | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Rizikové averze | Zisk Komerční banky | Zinek | Výkonnost akcií | Uvedení na burzu | Euro STOXX | Trinity Bank | Přecenění | Podílové fondy | Silnější kurz | Pojištění vkladů | Stabilní společnosti | RRR | Epidemiologická situace | Trh práce v USA | Hongkongský index Hang Seng | Moskva | Bull | Růst cen | Spekulace na růst | Rating vyšší | Drahé kovy | Saxo | Vyšší sazby | Dluhový strop | TLTRO | Analytika | Inflace zpomaluje | Vysoké inflace | Měnová politika | Akcie Apple | Fire Sales | SPX500 | Kurzy akcií českých bank | PMI ve výrobě | Alokace | Nákupy vládních dluhopisů | MSCI World | Indexy pohyb | Repo sazby | Orderflow | Společnosti Netflix | Poptávka | Ekonomická nálada | Statistici | IFO index | Snížení ratingu | Financování | Slábnoucí inflační tlaky | Silicon Valley | Index pražské burzy | Nastavení měnové politiky | ČSÚ | Šíření nákazy | Fitch | Historická minima | Finance | Akcie AMC | Stres | Prodávající | Prostor pro pokles | Nálada spotřebitelů | Historické maximum | Americká lehká ropa | Christopher Waller | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Úrokový diferenciál | Investice do bitcoinu | Currency trading strategies | Solana | Republikáni | USDJPY | Nárůst bitcoinu | Inflační očekávání | Velké riziko | CEESEG | Investiční poradenství | Pokles inflace podle analytiků | Index pražské burzy PX | Maďarská měna | DISH | Zlepšení ekonomického výhledu | Cyrrus Vít Hradil | Zvýšení korporátní daně | Line | Polovodičové společnosti | EGAP | VŠE v Praze | Financial Research Software | Americké banky | Globální trhy | Pokles akcií | Poradce XTB | Rozpočtové politiky | Invaze | Pákistán | Cizí měny | Cloud Village | Jedno euro | Pokles kurzu libry | Denní pokles | Komise RIA | Bulharsko | SVB a Signature | Investor | Osobní příjem | Americké akciové trhy | DNO | Obchodovat | Dnešní čísla | Reporty | Zvýšení inflace | Litecoin | Spotřebitel | Poradenství | Tisková zpráva | Parita | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Bankovní rada České národní banky | Campbell Soup | Kurz měny | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Technologický Nasdaq | Nárůst výnosů | Dividenda | Akcie technologických firem | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | Kryptotrh | Akcie Gamestop | WTI | Bohumil Trampota | FinTech | Hodnota HDP | ETF fondy | Zvýšené úrokové sazby | Bod | Miliardy korun | Stav devizových rezerv ČNB | PEVONI | Shares | Ekonomové | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Silnější koruna | Uchovatel hodnoty | NetEase | Radim Krejčí | Pokles turecké liry | PRIBOR | Index FTSE 100 | Rada ČNB | Status bezpečného útočiště | Záhada | UniCredit SpA | Pokladniční poukázky | Spready | Aktuální výhled | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Představitelé centrální banky | Sillicon Valley | Predikce vývoje | O2 CR | Dividendový výnos | Americká měna | Nord Stream | EMU | FINMA | Saúdská Arábie | Reakce koruny | Ziskovost | Payrolls | Kapitálové trhy | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Axel Springer | Tomáš Cverna | Obavy trhu | Uvolňování karantén | Inflace | Měnové kurzy | Problémy | Utáhnout měnovou politiku | Stabilní dividendový výnos | Drobní investoři | Qiagen | Marže | Valuace akcií | Petr Bartoň | ROCE | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | HDP | BIS | Capitalinked.com | Mírná korekce | Pokles cen akcií | Alphabet | Pojistka proti inflaci | Struktura | Systémové riziko | Tweety | Zkušenosti | Index PMI | Emmanuel Macron | Firma | Ekosystém | Korporace | Signály | Monetizace | Reálné příjmy | Ronald Ižip | Spotřební daně | Brokerská společnost | Forex online | Analytik investiční společnosti | Lira | Načasování | Ether | Dobrá čísla | Utažení úrokových sazeb | Ministerstvo financí | IHS Markit | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Liz Trussová | Ekonomická rizika | Lend | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Rezervy | Oslabuje dolar | FX | Oblíbené predikce | Propad HDP | Zpomalování inflace | Geopolitika | Akcionář Monety | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | Kurz | Market | Forexu | Týdenní pokles | Home Credit | Používání kryptoměn | Akcionáři Moneta | Unicredit | Valné hromady | Pokles výnosů | Investice do umění | Kaisa | Blizzard | Akcie padají | Telefónica | UST | Indická rupie | Restrikce | Nákupní aktivita | JPM | Optimismus | Facebook | Rozhodování | Výkonnost pražské burzy | Fiskální balíček | Hliník | BH Securities | Kurzy.cz | Světová kybernetická měna | Akcie evropských bank | Oracle | FINANCE Zlín | Tyson Foods | Investiční banka Goldman Sachs | Dolar | Německé akcie | Debata | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Rozdělení zisku | Jan Bureš | Spekulanti | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Burzovní debut | Proinflační | Dominika Kalašová | Index londýnské akciové burzy | Bezpečné dluhopisy | Rozvíjející se trhy | Krach SVB | Akcie na pražské burze | MXN | Největší kryptoměny | AUD | Bod zlomu | Datový kalendář | Byznys | Růst čínského HDP | Binance | Obchodní bilance | Akcionáři O2 | Nárůst zisků | Zveřejněné predikce | Spekulace na pokles | Pegas Nonwovens | Místopředseda představenstva | Nedostatek zakázek | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Predikce | Dodávky ropy | Employment Cost Index | Akcie Netflix | Prima | Akcenta Miroslav Novák | Bank of New York Mellon | Kypr | Citigroup | Softbank | Čínský vývoz | Christine Lagarde | Index VIX | Hospodářství | btctip.cz | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Odhadované ceny | Indikátor důvěry | Dnešní PMI | Zpomalení růstu | EBITDA | Ohlédnutí | Obchod | Růst ekonomiky | Currency option trading | Prodeje | Indická centrální banka | Dovozní ceny | Obchody na BCPP | Uniper | Největší zisk | Hlavní ekonomka | Nárůst nezaměstnanosti | Banka | Kapitalizace bitcoinu | Čínská měna | Globální akciový index | Nižší ceny | Currency online trading | EU | Cenové stability | Cena stříbra | Zasedání ECB | Credit Suisse | Měna euro | Portfolia | Tesla | Světové obchodní války | CETIN | Conseq Investment Management | Odhady PMI | Kurz domácí měny | Expert | Koronavirové krize | Energetické firmy | Prodeje akcií | Gate | Akcie Credit Suisse | Theresa May | Roklen 360 | Samsung | Recese | Index strachu | Vyjádření představitelů | Emisní povolenky | Mzdový růst | Société Générale | Akciové obchody na BCPP | ASML | Hodnota indexu | Švýcarský frank | Báze | General Bytes | Růst akcií | Turistické sezóny | Bankovní asociace | Virtuální měny | Měnová politika ČNB | Nejoblíbenější finanční trhy | CZK/EUR | Jakub Jedlinský | ING Bank | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Activision Blizzard | Situace na Blízkém východě | Největší propad | Deflační tlaky | Inflace v Německu | Sekce měnové | Miliardy | Forex online trading | Petr Kellner | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Dohoda mezi EU a Čínou | Komerční banka | Štěpán Křeček | Americké burzy | Daňové reformy | Frank | Ministři | Prudký propad | ETN | ERM | Ekonomické teorie | Změna politiky | Balance | Negativní nálada | Kurz eura | Čistý zisk skupiny ČSOB | Olympijské hry | Ekonomka Raiffeisenbank | Helicopter money | ARM | Čínské indexy | Ekonomické analýzy | Zbrojovky | Ekonomický poradce | TRIM Alfa | Změna sazeb | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Unipetrol | Snížení produkce | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Politická nejistota | Intel | Meziroční míra inflace | Nárůst volatility | Japonský jen | Index důvěry | Finanční skupina | Světové akciové trhy | Daňové přiznání | Currency trading for dummies | Základní sazby | KBC | Akcie Unipetrolu | Likvidita trhu | Regeneron Pharmaceuticals | Úspěchy | Analytik Komerční banky | NEST | Buy the dip | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Čínské firmy | Stabilita | Caixin | Soud | Eskalace napětí | Panika | Společnost ČEZ | Trading | Komunita | Predikce hlavních finančních trhů | Henry Hub | Booking | Výrazný pohyb | Plánování | Cena elektřiny | Blockchain | Purple Trading Petr Lajsek | Politické riziko | Bankman-Fried | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Currency trading news | Nord Stream 1 | Benzín | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Ticker | Cenová válka | Střadatelé | Western Union | Adidas | Pokles sazeb | Provozní zisk EBITDA | Druhá vlna | OXY | Meziroční inflace v září | Virtuální mince | Akcie na burze | USOil | Oslabení | Kroky Fedu | Míra inflace | Barbora Ondrová | GE Money Bank | Windfall tax | RTS | Platforma | Situace kolem Credit Suisse | Měnová politika ECB | Vládní bondy | Energetika | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | CNN | USD/RUB | Pomalé oživení | Negativní zprávy | CZK/USD | Sebevědomí | Ekonomický výhled | Objem objednávek | Snížení emisí | Nařízení | Americká cla | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Momentum formula | Míra nejistoty | SWIFT | 4M Systems | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Schodek | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | M2 | Pimco | Zpřísnění měnové politiky | Investice do digitální měny | Výrobní PMI | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Zpomalení inflace v ČR | Bolest | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Globální ekonomický růst | Lehká ropa WTI | Firma Avast | Napjatá situace | Akciové futures | Protiruské sankce | Emise akcií | Tempo růstu | Marže společností | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Odkup akcií | Úvěrový rating | Bilance ECB | Aktivita firem | Bankovnictví | Currency traders | Infrastrukturní balíček | Aerolinky | Čisté úrokové výnosy | Pohonné hmoty | Asijské obchodování | Continental | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Bankovní index | Divergence | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Červnový kontrakt | Analytik České bankovní asociace | Silná inflace | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Forex trading | Europoslanci | Moneta Money Bank | Guidance | LEND | Analytik Czech Fund | Úsilí | Reinvestování | Černé zlato | APP | Obchodní aktivity | DocuSign | Obchodní dohody | Kritéria konvergence | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Základní sazba | Recese v USA | Euro Stoxx 600 | Růstové tituly | Futures na VIX | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Členství v EU | Bear | Tripadvisor | Intesa Sanpaolo | Klid | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Poskytování úvěrů | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Cenový strop | Zasedání centrální banky | Intuice | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Napětí mezi USA a Čínou | Investiční možnosti | Business | Guvernér ČNB | Krátkodobé posílení | Indikátory | Albemarle | Arizona | WFC | Zúčtování plateb | Prognóza Ministerstva financí | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Plynárenské společnosti | Investments | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Jan Procházka | Začít obchodovat | Index euro | Peněžní trh | Helena Horská | Finanční regulátor | ČBA | Holubičí tón | Zajímavé firmy | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Currency trading account | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Energetické krize | Inflační vlna | Akcie Tesly | Výnosnost | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Makrodata EU | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Tržní kapitalizace kryptoměn | Microchip Technology | Trhy dnes | Snížení cen | | David Vagenknecht | Pochybnosti | Výsledek voleb | Investiční skupina PPF | Vedení ECB | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Úroky vkladů | Splasknutí bubliny | Prodeje automobilů | Ruleta | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Big tech | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Řetězce | Fio banka | Zrychlení inflace | Sentiment | Order | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Růst kurzu akcií | Růst úrokových sazeb | Mistrovství světa v hokeji v Praze | Akcionáři Avastu | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Obchodníci s cennými papíry | Konsensus trhu | Čínský prezident | Americké futures | AMEC Global Summit | MAM | Per rollam | Jak investovat | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Ekonomické prognózy | Poplatky | Nike | Forint | Nálada podnikatelů | Negativní korelace | Epic Games | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Vývoj trhu | Joe Biden | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Wells Capital Management | Úrokový výnos | Currency trading system | Centrální bankéři | Dopad vysokých cen energií | Optimismus investorů | Nálada | Symantec | Emise dluhopisů | Indie | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | ProShares | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Vnímání | Vliv na trh | Hlavní rizika | Unikátní predikce | Krátkodobý vývoj | SVB | Společnost Gilead | Martin Stránský | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Svaz průmyslu a dopravy | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Akciový trh v Británii | Elektřina | WTO | Broker Cyrrus | Maximální výše cen elektřiny | Ekonomický nesmysl | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Proinflační působení | Výsledky hospodaření | Inflační krize | AUD/USD | Spořící účty | Zmírnění obav | Americký kongres | Ceny zlata | Výplaty dividend | Vysoké zhodnocení | Výhled | Velmi volatilní | Měnové turbulence | Růst cen v USA | České akcie | Analytik skupiny | Zerohedge | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | GBTC | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Akcie Goldman Sachs | Americký trh práce | Diamondback Energy Inc | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Economist | Roční spotřeba těžby bitcoinu | Hry | Akciový index DAX | Digitální daň | Oslabení čínské měny | Zlevnění potravin | Daň z prodeje akcií | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | ONE | Propouštění | Index Hang Seng | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Private equity | Česká inflace | PayPal | Jaromír Gec | Politika Fedu | Investiční poradce | Evropský trh | ČNB dnes | Finanční trhy | Banka Creditas | Nízké ceny ropy | Zlaté rezervy | Američtí těžaři | Data o inflaci | Expanze | X-Trade Brokers | Jiří Šmejc | Balík sankcí | Index DJIA | Největší ekonomika | Růst cen energií | Aleš Vávra | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Konsolidace | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | CYRRUS GROUP | Uhlí | ČEZ | Cenové hladiny | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | PMI za leden | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Návrh rozpočtu | Under Armour | New York | MSFT | Crowdfundingové platformy | GS | Dřevo | AIG | Krize | Bernstein | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Zajišťování | Zotavení ekonomiky | Vlastní akcie | Mojmír Hampl | Zlotý | IBEX | Správní rada | G20 | Bitcoinový fond | Investiční bankovnictví | Oslabení dolaru | Společnost Moderna | Objednávky | Kurz libry | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | NFT | Slabší kurz | Zcash | Majoritní akcionář | Dow Jones | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Úročení vkladů | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Akciové trhy v USA | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Stabilita úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Poradci | Big Tech | Sazby | Dubnová inflace | Americké výnosy | Mezibankovní | ODS | Ředitelka | Výrobní aktivita v EU | Generální ředitel | Ceny aktiv | Bezpečnost | Devizové rezervy | České vlády | Sázky na pokles | Problémy v Číně | Cíle | Politická rozhodnutí | Devizové rezervy ČNB | Burza | Provozní náklady | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Portfolio manažeři | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Americká administrativa | Reinvestice | Výprodeje | Analytik ČSOB | Porsche | Roklen24 | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Dnešní údaje | Slabší dolar | Špinavé Prachy | Marian Jurečka | Měny | Obchodní jednání | Akcie mediální skupiny CME | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Philip Lane | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Vzestup inflace | Mylan | Portfolio manažer Cyrrus | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Trade Brokers | Roklen | NortonLifeLock a Avast | Nákup EUR | Biliony USD | Pocity | Inflační tlaky ve světě | Michal Brožka | Inflace v březnu | Tradeři | Úrokové sazby | Značný pokles | USDX | Obchody s akciemi | Podnikání na kapitálovém trhu | Pozitivní výhled | BHS Štěpán Křeček | 4fin | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Vývoj ceny etherea | Údaje o HDP | Finanční sektor | Renminbi | Příležitosti k nákupu | Marathon Petroleum | Oslabení eura | Intradenní pohyby | Silný pokles | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Termín ukončení režimu devizových intervencí | Sympozium | MSCI | Hodnota bitcoinu | Index IBEX | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | FTMO | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Snížení zisku | Finanční trh | Růst poptávky | Velké ekonomiky | Investiční skupina | FOMC | Algoritmické obchodování | Statistika | JPMorgan | Nová vláda | KBC Bank | Rozhodnutí centrální banky | Pracovní síly | Zahájení ruské invaze | Dna | Český statistický úřad (ČSÚ) | Koronavirus dopady | Bloomberg Barclays | Reakce investorů | Trade | Regionální měny | Nové prognózy | Automatický obchodní systém | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Bitcoin je bublina | Odhady HDP | Předčasné volby | Pravděpodobnost recese | Americké akciové indexy | EIA | Bezpečnější investice | IPO | Partneři | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Tržby společnosti | Reálné úrokové sazby | Pinduoduo | Obchodní den | Další růst sazeb | Zkušenost | Pakt stability | Platina | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | Čínská firma | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Vlády | Analytik portálu | EPS | Rotace | Výsledky německých voleb | UBI | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Short squeeze | Úbytek | Ropy | Historie | Fond Pro arte | Správce aktiv | Ekonomický cyklus | Nové žádosti o podporu | Zadlužení země | Podmínky půjčky | CNY | Člen bankovní rady | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Currency trading basics | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Kurz koruny vůči euru | Covidové pandemie | Rezervní měny | Časové období | Pro arte | Úvěrová aktivita | Geopolitická nejistota | Likvidní | Šance | Sázky | Diamondback Energy | Snížení úrokové sazby | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Colt | Implikovaná volatilita | Akcionáři Monety | Allergan | Kurzotvorné zprávy | Radomír Jáč | Trh Start | Investiční platformy | BlackRock | Ukončení války | Retailoví investoři | Currency rate | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Šéfka ECB | Non-Farm Payrolls | Kupci | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | D1 | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Chytré kontrakty | Ropný trh | Úrokové sazby ČNB | Americké ministerstvo financí | Peter Voštinár | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Currency trading platform | Výsledek HDP | Zasedání bankovní rady | Holubice | Ztráty | Výrobci čipů | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Akcie Erste Group | Alipay | Očekávaný zisk | Obilí | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Ruská měna | VIX | Inflační data | Stock Exchange | Cyrrus zkušenost | Růst | Elitní investoři | Česká národní banka | Problémy s likviditou | Vyšší úroveň | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Ředitel XTB | Inflační výhled | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Světoví těžaři | Americké firmy | Výsledková sezóna v USA | Emitent | Zajištění | WU | Ministryně financí Alena Schillerová | Jiří Loubal | Administrativa | Domácí měny | IAG | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Zasedání MMF | Fúze | Index | ČR do ERM II | Wall Street Journal | Market rally | PCE index | Cenový pokles | Golden Gate CZ | Investiční tipy | Rychlý růst cen | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Výhled trhů | Pracovní trh | Americké vládní dluhopisy | Čínský trh | Eva Zamrazilová | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Akcie čínských firem | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Měnové trhy | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Merge | ČTK | Tuzemská měna | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Akcionáři České zbrojovky | Výnosy italských dluhopisů | Currency trading charts | Dolarové dluhopisy | Druhá vlna COVID-19 | Dominik Rusinko | Vysoká zadluženost | Kurz koruny k dolaru | Daniel Gladiš | Cenové dlouhodobé očekávaní | Mistrovství světa v hokeji | LVMH | Jaromír Sladkovský | Oděvy | Turecká krize | Investování | Diamanty | Bankrot | Širší trh | Odvětví | Zakladatel Alibaby | Čistý zisk bank | Pandora | Týdenní makrokalendář | Fiskální programy | Digitální měna bitcoin | Snížit úrokové sazby | Svaz průmyslu | Nejvyšší výnos | Currency trading courses | Rates | Jestřábí ECB | Objem obchodů na pražské burze | Target | Optimismus spotřebitelů | Dluhopis Republiky | PMI ve službách v eurozóně | Světové trhy | Nesoulad | Oligarchové | Ožívání ekonomiky | Vliv války na Ukrajině | NERV | René Holeček | Program nákupů dluhopisů | Neutrální vývoj | Intervence České národní banky | Ministr financí | Americké vlády | Cellnex | LBMA Gold | Regulatorní prostředí | Režim forexových intervencí | Slevy na dani | Investice do čínských firem | Mimořádná situace | Geopolitické události | Prohlášení | Zavedení daně z neočekávaných zisků | Největší švýcarské banky | Dluhopis | Ferrari | Petr Fiala (ODS) | Šéf nizozemské centrální banky | Modern Land | Správa | Konkrétní cíle | Brenntag | IPO Arm | Stimul | Egyptská libra | Dodavatelské řetězce | Německý soud | Irská pojistka | Rezistence | Chytrý Honza | Finanční holding | Ovlivňování | Průzkum Reuters | ProSiebenSat.1 Media | Prezidentská debata | Státní energetické společnosti | Asana | Analýza Cyrrus | Saudi Aramco | Měnové krize | Čínská aktiva | BT Group | Viacom | Melvin Capital | AI | Pokles čínského HDP | Firmy z USA | Slábnoucí inflace | Directa | Tomáš Jícha | Průmyslové kovy | Omicron | Libra ztrácí | Ropná pole | Odražení ode dna | Instrumenty | Stažení akcií | Reálné mzdy | Čínské stimuly | Klientské operace | Posílení | Rating Itálie | Rovnovážný kurz | Pracovní místa | Futures na americké indexy | Člen bankovní rady České národní banky | Protistrana | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Bohuslav Čížek | Vakcinace | Optimistické výsledky | Repo obchody | Včerejší seance | Vývoj dolarového indexu | Ministr obchodu | Neomezené nákupy | Vstup na burzu | Ekonomický růst | Top Forex | EURUSD | Český akciový trh | Viceguvernér ČNB | Významný dopad | Imperial Brands | PwC Petr Kříž | Pivovar | O2 | Restricted Default | Rozhodnutí americké centrální banky | Významné investiční firmy | ČSOB | CAD | Extrémní volatilita | Úvěry a hypotéky | Snižování sazeb v USA | Výprodeje na trzích | České předsednictví | Vít Hradil | Analýza | Unie | Výkon | Analytička | Fórum v Davosu | Nasdaq Composite | Jana Vaisová | Zasedání FOMC | Trpělivost | Investovat | Mutace omicron | Vklady | Komoditní | Ekonomika USA | Dislokace | Data z trhu práce USA | Norsko | Colt Canada Corporation | BDX | Světlo na konci tunelu | Společnost Pfizer | Money market fondy | Expanzivní fiskální politika | Sazby Fedu | Inflace a dluhopisy | Nízká inflace | IMF | Makléř | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Jan Berka | Akciový index S&P 500 | Jysk | Americký index | Globální vývoj | Praní špinavých peněz | Ceny zinku | Rekordní minimum | Šéf Bílého domu | Uzavření vzdušného prostoru | Cílové ceny | Návrat francouzského franku | Americké centrální banky | Velké firmy | Základní úroková sazba | CBRE | PPF Jiří Šmejc | Akcie bankovních domů | Hodnotové akcie | Sebenaplňující se proroctví | Hodnota indexu PX | Silicon Valley Bank (SVB) | Sektorová daň pro banky | Znehodnocení koruny | Primární emise akcií | Ziskovost bank | Inflační tlaky v české ekonomice | Cyklické sektory | Margin cally | Vakcína a covid | CFD World | Bloomberg | Kurz akcií | Pandemie COVID | Senátní volby | Akciové burzy | Vliv na ceny | Doba vysoké inflace | ESG principy | Louis Vuitton | Bohemian Empire | Bidenův plán | Společné evropské měny | Mimořádné zasedání ECB | Kurz EUR | Hospodaření státu | Vývoj kurzu bitcoinu | Akcie českých bank | Trhy.cz | Vyšší mzdy | České koruny | Smíšené pocity | CNBC | Předpověď | Fond s proměnným základním kapitálem | Šéf banky | DJIA | Makléřské společnosti | Problémy Německa | Plán restrukturalizace | Vít Endler | Výkonnost | LBMA | Vysoké ceny energií | Zdražování potravin | Obchodní války | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Technologické společnosti | Forexové trhy | Snižování sazeb | Odborník na kryptoměnu | Vratislav Jůza | Cyklické tituly | Automobilky | Bilion | Carry trade | Kurz koruny k euru | Výsledky společnosti | Dopady pandemie | Americké měny | Nejziskovější | H-shares | Fedspeak | Výkonnost indexů | Přehled | Zhoršení nálady | Úvěrové portfolio | Plyn | Dluh Řecka | Globální akcie | Důvěra v českou ekonomiku | Hospodaření | Futures | Pozitivní impulz | FinGO | Italská vláda | Walmart | IBEX 35 | Pokles ceny | Parlamentní volby | Nemovitosti | Hlavní ekonom | Central European Media Enterprises | Analytik | Předpokládaný růst | Zrychlení růstu | Vysoká cena | Spouštěč korekce | Dezinflační proces | Ekonomika ČR | James Bullard | Ochranné známky | Index Nikkei | Americká data | Sektor služeb | Harmonizovaná inflace | PX index | Vstup do ERM II | Podpora | Boris Johnson | Poklesy cen akcií | Klesající tendence | Akciový index | Inflace v únoru | Změny sazeb | Vývoj českých akcií | EK | Zlepšení | Očekávání firem | Velké americké banky | Německé volby | Prosincová inflace | Obchodní konflikt | Medián | Vonovia | Očekávaný vývoj pro rok 2024 | Portfólia | Aleš Michl | CZ-USA | Aareal Bank | Riziko | Opatření proti šíření koronaviru | First Republic | GME | Očekávání trhu | Ekonomie | Situace v Kazachstánu | Růst akcií společností | Spotřebitelské ceny | Snížení úroků | Petra Krmelová | Vytěsnění minoritních akcionářů | Celková průmyslová výroba | Okta | Největší burzovní skupiny | Ekonomické zpomalení | Nárůst nových infekcí | Petr Kříž | ČSOB Dominik Rusinko | Emise | Skupina ČEZ | Zvýšení těžby | Manažeři | Míra inflace v únoru | Čistý zisk bank a spořitelen | Míra inflace v květnu | AAA | Měnový výhled | E-commerce | Zadlužení | EU a USA | THB | Zastavení růstu | Německo | Maďarský forint | MT4 | Kryptoburza Binance | Delisting | Albemarle Corp | Levnější půjčky | Očekávaný růst | Mistrovství světa | XTB | Vývoj ceny | Optimistický signál | Poptávková inflace | Zisk bank | Vice | Daně z neočekávaných zisků | Emerging markets | Týdenní nárůst | Opačný trend | Další pokles | Internetová měna | Úroveň dluhu | Jednání ČNB o úrokových sazbách | Úvěrové linky | Vstupu do EU | Japonská centrální banka | Ceny v eurozóně | Nové daně | Závislost | Motorová nafta | Data z pracovního trhu | TopForex | Kurzové výkyvy | Analytik XTB | Elektromobily | Ropné firmy | Výsledky Apple | CYRRUS ADVISORY | SPX | Zablokování Suezského průplavu | První hike | Option trading | Portfolio manager | Německý ústavní soud | KRW | HDP v ČR | Závazek | Mario Draghi | Miroslav Novák | 3cAnalysis | FXstreet | Index evropských burz | IG | Čínská makrodata | Zpřísňováním měnové politiky | Vývoj ceny zinku | Nomura Holdings | Růst daní | Ruská centrální banka | Le Penová | Balík akcií | Ocenění | Kurz kryptoměny | DPH v Německu | Země eurozóny | Potíže s likviditou | Pozice | Aktuální valuace | Ruský akciový index | Index MSCI All Country World | Propady na akciích | Setkání v Jackson Hole | Deloitte | US CPI | Cyrrus FX | Wealth Management | Tomáš Spurný | Podílníci | Trumpova cla | News | SPD | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Hang Seng | Generali Investments CEE | DIA | Vývoj ceny mědi | Obchody | Slovenská UniCredit Bank | Inflační šok | Krypto | Úvěrová portfolia | Ceny kovů | Fungování ČNB | Opatření | Ředitel Raiffeisen | Kvantitativní utahování | Diverzifikace investičního portfolia | Ekonomka | Webináře | Kwasi Kwarteng | Nálada domácností | Oslabování koruny | CZ Export | Představenstvo ČEZ | Chorvatsko | Služby spojené s kryptoměnami | Čínské fondy | České ceny | Štěpán Pírko | Oživení německé ekonomiky | ČNB Eva Zamrazilová | Kybernetická měna | Kazachstán | Zájem zahraničních investorů | Etherea | Čínské exporty | Čeští investoři | Investing | Due diligence | CoinDesk | Nervozita na trzích | Americké investiční banky | Poslanec | Situace v Británii | Hlavní indikátor | Markéta Šichtařová | Sušánka & partneři | Currency forex | Evropské indexy | JP Morgan | Ekonomický přínos | Norbert Nepela | Naplnění prognózy | Markit | MongoDB | Pokles valuací | CEE | Virus | Redukce | Put | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Solidní výsledky | Pozitivní výsledky | Akcie GME | Oligopol | Zisk bank a spořitelen | Jestřáb | Hlavní trh | Anna Píchová | Úroky snížit | Obchody s akciemi na BCPP | Citelné zdražování | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Finanční systém | Cena kontraktu | Riziko stagflace | Světové akciové indexy | Tržní cena | Nejvýraznější propad | Ekonomická recese | Akcie bank | Viceguvernérka ČNB | Akciové trhy v Asii | GasNet | Vltava Fund | Společnost Microsoft | Biden | Budoucnost | Banky | Meziroční inflace | Nadnárodní antivirová společnost | Intervenovat | Bilance | Úročení koruny | Úrokové výnosy | NASDAQ 100 | Peking | Nákupy Fedu | Podnik | Provize | Durace | Roger Dominik Stroukal | Restrukturalizace | Nastavení trhů | Konzervativci | Expirace | Tlumit inflační tlaky | Čínské centrální banky | Klaas Knot | Dynamika HDP | Britské finance | Zájem o NFT | Čínské vlády | Marek Malina | Tomáš Holub | Kurz kybernetické měny | Vysoké úrokové sazby | Nižší volatilita | Pozornost trhu | Aktuální kurz | Domácí kapitálový trh | Devizy | Akcie | Produkce ropy | Cena zemního plynu v Evropě | Doporučení | Rozhodnutí bankovní rady | Fungování NERV | Velké technologické firmy | Lockdowny | Turecká ekonomika | Tempo růstu HDP | Pavel Drahotský | Evropské země | Český akciový index PX | Ropa cena | Trader | Rozvolnění restrikcí | Finanční situace | Impulzy | Měnový pár | Stažení akcií operátora O2 | Čínské akciové trhy | Premiérka Liz Trussová | Provident | Banky v eurozóně | PPF | Golden Gate CZ Marek Brávník | Mzdová dynamika | Výhledy | Pavel Sobíšek | G7 | Celková inflace | Akcie v Číně | CEE Stock Exchange Group (CEESEG) | Wall Street | Bankovní licence | Statistický úřad | Cenové války | Velcí institucionální investoři | Meziroční vývoj inflace | Vzorec chování | Fondee | Didi | Transakce s kryptoměnami | Kurzové intervence | TriangleMarkets | Jednatel | Úroková míra | Autoprůmysl | Konsensus analytiků | Vývoj na světových trzích | Celková míra nezaměstnanosti | InstaForex | Kontrakt | Objemy peněz | Vývoj ceny ropy Brent | Currency trading market | Retail | USA | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Andrej Babiš (ANO) | Aktuální situace | Koruna oslabuje | Deutsche Post | Jean-Pascal Duvieusart | Index Nikkei 225 | Otřesy na trzích | Inflační report | Názory analytiků | Asijské akciové trhy | Anheuser-Busch inBev | Vývoj na kapitálových trzích | Windfall daně | Česká antivirová firma | Český akciový index | Bear market rally | Tiering | Philip Morris | Ústup rizik | Forexové měnové páry | Nasdaq | Společná evropská měna | Sazby beze změny | PMI ve službách | Největší ekonomika eurozóny | Portu Marek Pokorný | Globální investoři | MIC | Vítězství | Geopolitické napětí | Index RTS | IPO Robinhood | Louis Vuitton Moet Hennessy | Cenový vývoj | Hike | Český ekonom | Průmysl a stavebnictví | Slabé euro | Uvalení cel | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Vyšší inflace | CFA | Cena komodit | Zvýšení zadlužení | Pražská burza | Práce | Microsoft a Activision Blizzard | Portu Filip Louženský | FOREX | Údaje o inflaci | Národní zájmy | Manažer Cyrrus | JD | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Fintokei | Vlastní digitální měny | Polský zlotý a maďarský forint | Pokles českých zlatých rezerv | Růstové sektory | Konference XTB | Evropské zlaté rezervy | Čínský HDP | Průlom | Regulatorní riziko | Oživení v automobilovém průmyslu | Aleš Sosnovský | Investment | Indikátor pražské burzy | Prognóza ECB | Dopad na korunu | Index DAX | Agentura Moody's | Zásobníky | Krize v Turecku | Britské volby | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výraznější pokles | Spojené státy | Bloky | PetroChina | Firemní výsledky | Makléřská firma | Vládní konsolidační balíček | finGOOD | Fidelity International | Společnost Cyrrus | Holubičí Fed | Realitní sektor | Zadluženost | Trading forex | SEC | Dnešní asijské obchodování | Klesající inflace | Obchodník s cennými papíry | Silná koruna | Ruské akcie | Astrazeneca | Počet nezaměstnaných | Držby zlata centrálními bankami | Evropské akciové trhy | Turecká měnová krize | Výrazné contango | Fio | Dluhový trh | Kryptoměny | Banky pro mezinárodní platby | Summit EU | Zbyněk Stanjura | MF | Ekonomické aktivity | Ark Invest | Dominika | Akcie JP Morgan | Impeachment | Akciový index PX | Wood & Company Vladimír Vávra | Jan Frait | Vývoj důvěry v ekonomiku | Rychlost | Exekutivní příkaz | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Alexandra Bízková | Investiční společnosti | Mzdy | Kryptoměna ethereum | Viceguvernérka České národní banky | Úspěch | Stimuly | Ukrajina a Rusko | Jerome Powell | Evropské dluhopisy | PwC ČR | Metro AG | MSCI All Country World | Pozitivní trendy | Úročení rezerv bank | Volby | Ukazatele | Vliv války | Umění | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Disney | Korekce na kryptu | Nástroje peněžního trhu | Výsledky Nvidia | CAH | Úrokové sazby v Česku | Mluvčí ČNB | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Zlato | Americká vláda | Zotavení ekonomik | NZD | Norský státní investiční fond | USD/JPY | Trading software | Ceny mědi | Stefan Dörfler | Zlepšení nálady | Koronavirus | Měnové podmínky | Držitelé kryptoměn | Sektorová daň | ČR | Currency | Podniky | Tether | Obchodování na burze | Jan Sušánka | Sentiment trhu | Inflace v USA | SIE | Sportovní události | Trading Expo | Netflix | Tomáš Nidetzký | David Monoszon | Politici | Downgrade | Indikátor důvěry v ekonomiku | Enel | Currency trading | Skryté příležitosti | Očkování | Fingood | Akumulace | Překážky | Světové rezervní měny | Manažer fondu | Jihoafrický rand | CETIN Group | Meta Platforms | Pokles reálných mezd | Nepokoje na Blízkém východě | Nákupy zlata | Domácí poptávka | Amazon | Index spotřebitelských cen | Index technologického trhu Nasdaq | Akcie Kofoly | Odhady analytiků | Průmyslové podniky | Dominance bitcoinu | Japonský index Nikkei | Linde | Zvyšování úroků
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Cykly na forexu
Cykly pohybu rotačního
Cykly v obchodním chování
CYLINDERS HOLDING
CYMAP
CYPHER FX MINERS
Cypherpunk
Cyprus Securities and Exchange Commission
Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Cyril Regner

Následující klíčová slova

CYRRUS ADVISORY
Cyrrus FX
CYRRUS GROUP
Cyrrus Tomáš Pfeiler
Cyrrus Vít Hradil
Cyrrus zkušenost
Cyrrus zkušenosti
Cyrus de la Rubia
Cyrus Vance
CySEC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
NORD FX
IronFX
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít