Čtvrtek 23. březen 2023 15:23
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB konference brezen 2023

Klíčová slova - CBOT

img

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně

19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.
img

Brazílie bude nadále zvyšovat vývoz kukuřice, částečně tím nahradí Ukrajinu

03.01.2023 Předpokládá se, že Brazílie sklidí letos rekordní úrodu kukuřice, obvykle to snižuje ceny, ale předpoklad pevné poptávky na mezinárodních trzích ukazuje na trvalé přístavní diferenciály.
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trading-14122020.png

Obchodování futures

14.12.2020 Dochované důkazy o první smlouvě futures se datují už do doby okolo 17. století. Avšak úplně první zmínky se objevily dokonce ještě před našim letopočtem ve starověké Číně. Ovšem podobu, kterou mají dnešní futures vznikly až v první polovině 19. století na burze Chicago Board of Trade (CBOT). Roce v 1851 zde podepsal první futures smlouvu farmář a průmyslová společnost, která zavázala koupit dané množství kukuřici od tohoto farmáře za pevně stanovenou cenu.
img

Wall Street – jeho historie a největší pády

16.01.2020 Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
img

Obiloviny prudce zdražují. Významným faktorem je špatné počasí v USA

16.05.2019 Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu také epidemie prasečí horečky v Číně.
img

Obchodování pšenice na burze a její sezónní cyklus

25.05.2018 Pšenice hrála zásadní roli při vývoji lidstva. Jako první plodina byla pěstována na velkých rozlohách a mohla být dlouhou dobu skladována. I proto se stale velmi zajímavou pro obchodníky, kteří jsou aktivní na komoditních burzách. Její význam pro lidstvo byl, je a i přes současnou módu bezlepkových diet bude vždy obrovský.
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
img

CME kupuje finanční a technologickou firmu NEX za 3,9 miliardy liber

15.04.2018 Za akvizici společnosti britské finanční a technologické společnosti NEX Group zaplatí 3,9 miliardy liber, tedy asi 113,2 miliardy korun, bude-li transakce schválena regulátorem a akcionáři NEX. Americká burzovní společnost CME Group vlastní chicagskou komoditní burzu CBOT nebo třeba obchodníka s deriváty Chicago Mercantile Exchange. Tak vznikne gigant nabízející vhodné místo pro obchodování s termínovými kontrakty, státními dluhopisy a devizami.
C:\fakepath\dohoda.jpg

CME se dohodla na převzetí britské NEX

29.03.2018 Americká burzovní společnost CME Group se dohodla na koupi britské finanční a technologické společnosti NEX Group za zhruba 3,9 miliardy liber (113,2 miliardy Kč). Spojením vznikne gigant nabízející místo k obchodování s termínovými kontrakty, státními dluhopisy či devizami. CME díky akvizici posílí svoji pozici v Evropě a Asii.
img

Obchodování bitcoin futures na CBOE

08.12.2017 Akciové trhy v USA tento týden spíše konsolidovaly. V pondělí vytvořil index Dow Jones nové maximum na ceně 24544, index S&P 500 v ten samý den vyrostl až na 2669. Technologický index Nasdaq 100 podstatně zaostává a obchoduje se výrazně níž. Nejvyšší cena, kterou tento týden byl schopen vytvořit je na 6412.
img

YM | Dow Jones futures

18.10.2017 Dow Jones je nejznámějším světovým indexem, který zahrnuje akcie třiceti amerických blue chip společností patřících mezi největší a nejlikvidnější tituly. Podrobné představení indexu Dow Jones se nachází v samostatném článku. V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem je možné investovat do indexu.
img

Kukuřice zamířila výše z týdenního minima

11.04.2017 Posílení o 7,5 centů na 367 centů za bušl si v průběhu včerejší obchodní seance na burze CBOT připsal nejaktivnější futures kontrakt na kukuřici. Jednalo se o reakci na zprávy o možném zpoždění ve výsevu kukuřice ve Spojených státech z důvodu dešťů, které mají v průběhu tohoto týdne postihnout oblasti Velkých plání, severozápadní Delty a centrální a západní části středozápadu.
img

Sója po zprávě USDA uzavřela nejníže od loňského dubna

03.04.2017 Na nejnižší úroveň za posledních 12 měsíců klesla v průběhu páteční obchodní seance cena nejaktivnějšího futures kontraktu na sóju na burze CBOT. Jednalo se o reakci na zprávu amerického ministerstva zemědělství ohledně výhledu výsadby a stavu zásob. Dle výhledu by pro výsadbu sóji mělo být ve Spojených státech využito až 89,5 miliónů akrů.
img

Trumpovo zpomalení obchodu podporuje zlato, ropa dosáhla nového rekordu

28.02.2017 Hedgeové fondy si po posledních rekordních úrovních udržují v komoditách téměř nezměněnou úroveň. S výjimkou ICE Brent a topných olejů – údaje zveřejněné v pondělí ve 12,00 GMT – se hrubé dlouhé pozice 23 sledovaných futures snížily o 1 % na 1,84 milionu lotů futures a opcí.
img

Hedgeové fondy navýšily dlouhé pozice v zemědělských komoditách nejrychleji v šesti měsících

24.01.2017 Obavy z nadměrného vlhka v Argentině a slabého výsevu ozimé pšenice v USA přiměly hedgeové fondy navýšit objem čistých dlouhých pozic v zemědělských komoditách o největší objem za posledních 6 měsíců.
img

DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 6.1.17 - nákup 10leté US T-Notes

06.01.2017 10leté US T-Notes nákup. Graf zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti březnového futures na 10leté US T-Notes (CBOT) v 5, 15 a 30 letech. Graf březnového futures na 10leté US T-Notes znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Z grafu je vidět, že v patnáctileté historii (černá), pětileté historii (červená) a třicetileté historii (fialová) provázel v průběhu roku futures na 10leté US T-Notes v první polovině ledna sezónní růst ceny.
img

Výhled sklizně pšenice v Argentině hovoří o šestiletém rekordu

04.01.2017 Dohadům, dle kterých se Argentina připravuje na sklizeň velké úrody pšenice, nabídla vzpruhu obilninová burza v Buenos Aires, jež na konci prosince prudce zvýšila odhad domácí sklizně pšenice v sezóně 2016-2017 z původních 12,5 miliónů tun na 15 miliónů. V současnosti by sklizeň měla být hotova z více než 85 %. Odhad argentinské obilninové burzy překonává jak předpověď Mezinárodní rady pro obiloviny (IGC), tak amerického ministerstva zemědělství (USDA). Měl by odrážet zevrubnější posouzení stavu větší osevní plochy, která dle satelitních snímků vzrostla o 400 tisíc hektarů na celkových 4,7 miliónů hektarů.
img

Ceny pšenice v příštím roce vzpruhu nenajdou

08.12.2016 Více než dostatečné zásoby v roce 2017 budou dle analytiků Commerzbank pravděpodobným důvodem, díky kterému se výraznějšího růstu cen pšenice v průběhu stávající sezóny nedočkáme. Současný výhled napovídá, že útlum cen z druhé poloviny letošního roku, který je dílem vysoké globální produkce pšenice, se přelije do roku nového. Aktuální výhled navíc nevylučuje, že bychom v příštím roce mohli být opět svědky další rekordní produkce.
img

Spread nákup sója prodej kukuřice

16.11.2016 Silná domácí poptávka a míra exportu, problémy s výsevem v Argentině a snížený odhad produkce v Brazílii v sezóně 2016-2017 favorizují sóju před kukuřicí.
img

Denní technická analýza PrimStock 15.11.16 - NÁKUP SÓJA.

15.11.2016 Nákup červenec 17 sója. Graf, data zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti červencového futures na sóju (CBOT) v 5, 15 a 30 letech. Graf červencového futures na sóju znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Na grafu je vidět, že v pětileté (červená), patnáctileté (černá) a třicetileté historii (fialová) docházelo v průběhu roku u červencového futures na sóju od první poloviny listopadu k sezónnímu růstu ceny.
img

Silná exportní data pomáhají zpomalit pokles ceny sóji

15.11.2016 Trhy se zemědělskými komoditami začaly týden poklesem v návaznosti na propad cen v Číně. Ten je následkem vládních snah o omezení prudkého růstu cen zemědělských komodit na domácím trhu zvýšením obchodních poplatků a požadavků na margin. Obavy z případných dalších opatření čínské vlády vedly k likvidaci otevřených pozic a propadu cen. Tlak na omezení růstu cen komodit plyne také ze silného dolaru, který v průběhu včerejšího dne ke konci obchodování na chicagské burze posiloval vůči koši šesti hlavních světových měn o 0,9% na nejvyšší úroveň od konce loňského roku.
img

Trumpovo vítězství poslalo do červených čísel dočasně také zrniny a olejniny

09.11.2016 Ceny zemědělských komodit se v průběhu středečního obchodování připojily k poklesům finančních trhů s tím, jak překvapivé vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách přimělo řadu obchodníků poohlédnout se bezpečnějších investičních aktivech typu bondů a drahých kovů. Přesto ceny zrnin a olejnin neprovází ani zdaleka tak silné poklesy, jak tomu bylo na začátku obchodování u akciových titulů a měnových párů.
img

Blížící se nárůst nabídek na export a ceny blíže dvouměsíčního maxima snižují konkurenceschopnost americké pšenice

27.10.2016 Prodej březen 17 pšenice. Graf, data zdroj: Teletrader, GainCapital Group: vývoj průměrné historické sezónnosti březnového futures na pšenici (CBOT) v 5, 10, 15, 20 a 30 letech. Graf březnového futures na pšenici znázorňuje dlouhodobou korelaci sezónních pohybů cen. Na grafu je vidět, že v pětileté (červená), desetileté historii (zelená), patnáctileté historii (modrá), dvacetileté historii (žlutá) a třicetileté historii (fialová) docházelo v průběhu roku u březnového futures na pšenici v období od konce října do listopadu (včetně) k sezónnímu poklesu ceny.
img

Zrniny a olejniny po odražení konečně míří vzhůru

14.10.2016 Futures na pšenici na burze CBOT v průběhu včerejšího dne prorazil měsíc a půl odolávající hranici rezistence a zamířil vzhůru. Společně s pšenicí se cestou růstu vydaly také aktivní kontrakty na kukuřici a sóju.
img

Volatilita trhů s obilninami a zrninami pokračuje - konec pádu cen? Asi ne.

22.07.2016 Pokles cen na trzích s obilninami a zrninami pokračuje. Kukuřice a pšenice dosáhly úrovní mnohaletých minim, pohled do historie nicméně napovídá, že výprodejům stále nemusí být konec. Ve vleku propadů cen na uvedených dvou trzích a v souvislosti s pozitivnějším výhledem vývoje počasí, než tomu bylo před pár týdny, padají taktéž ceny sóji, kde v současné době neexistují náznaky, že by se situace měla obracet. Naopak při pohledu na graf je evidentní, že tomu není dlouho (začátek letošního roku), kdy se ceny sóji pohybovaly na úrovních o 150 centů na bušl níže, než je tomu nyní. Aktuality níže napovídají, jak by to mohlo být s cenami zrnin a obilovin v krátkodobém výhledu.
img

Pšenice v Austrálii by v příštím roce mělo být více, než se čekalo

20.07.2016 Mnohem lepší sezónní podmínky posílily výhled sklizně pšenice v Austrálii v sezóně 2016-2017. Nicméně, dle z...
img

Kvete nám pšenka s potenciálem až 10.000 USD, podívejte se jak!

31.05.2016 Při zběžném prohlédnutí aktuálního denního grafu kontraktu CBOT pšenice si snad každý i začínající obchodník všimne technické formace svícového grafu známé jako Hammer. Tato formace nám ukazuje možnost ukončení růstu kurzu ceny a možný začátek korekce. Pro ukázku jsme zvýraznili podobné situace, které má již trh za sebou. Supportní linie a aktuální hodnota nám nabízejí potenciální příležitost až 15.000 USD/1 lot.
img

Sója v nemilosti odběratelů

06.05.2016 Sektor olejnin provází po předešlém růstu celkový pokles. Hlavní roli v něm hraje sójový šrot, který byl až doned...
img

Pšenice propadla na téměř měsíční minimum

06.05.2016 Na úroveň téměř měsíčního minima propadl v průběhu včerejší obchodní seance na burze CBOT nejaktivnější futures kontrakt na pšenici. Jednalo se o reakci na zlepšující se podmínky pro růst pšenice ve státě Kansas, který platí za vůbec největšího producenta pšenice v USA.
img

Komodity: Oseté plochy kukuřicí budou v USA nejvyšší do roku 2013

04.04.2016 Americké ministerstvo zemědělství předpokládá ve sklizňovém roce 2016 navýšení osetých ploch kukuřicí pšenice a sóji. ...
img

Komodity: Světové zásoby obilovin

14.03.2016 Podle březnového Wasde reportu amerického ministerstva zemědělství pro marketingový rok 2015/16 Pšenice - světové zás...
img

Srovnání platforem MT4 vs. cTrader

03.03.2016 Nakonec jsem se odhodlal k napsání svého prvního blogu a vybral jsem si téma srovnání staré dobré platformy MT4, kterou všichni dobře známe a poměrně mladé platformy cTrader, o které jsem se dozvěděl nedávno. Hledal jsem na internetu srovnání, ale vesměs všechno bylo v angličtině a spousta článků byla ve smyslu MT4 je hračka pro děti, ale cTrader je opravdová platforma pro tradery. Během mého působení na forexu jsem obchodoval převážně přes MT4. Zkusil jsem i platformu Plus500, jForex a nyní jsem zakotvil u cTraderu. Předchozí dvě zmiňované platformy hodnotit nemůžu, protože s nimi moc zkušeností nemám. Zůstanu tedy u MT4 a cTraderu, se kterými jsem jednoznačně strávil nejvíce času.
img

YM | Dow Jones futures

20.10.2015 Dow Jones je nejznámějším světovým indexem, který zahrnuje akcie třiceti amerických blue chip společností patřících mezi největší a nejlikvidnější tituly...
img

Komodity: Cena kukuřice klesá poté, co obavy o úrodu zmírnily

29.07.2015 Během posledních dvou týdnů se cena kukuřice na burze CBOT snížila o 67 centů poté, co obavy o výnosy ustoupily do poz...
img

Komodity: Americká pšenice pod prodejním tlakem

21.07.2015 Nejaktivnější zářiový kontrakt pšenice dnes na burze CBOT průběžně oslabil o 3,5 centů na měsíční minimum $5,29 1/4 ...
img

Komodity: Trh zemědělských komodit řídí počasí

26.06.2015 Nadprůměrné srážky a chladné počasí zhoršují pěstitelské podmínky a vyhlídky sklizně ve Spojených Státech, problémy js...
img

Komodity: USDA očekává větší zásobu kukuřice, sóji i pšenice v USA

19.05.2015 Ceny hlavních zemědělských komodit zakončily před týdnem na burze CBOT smíšeně v reakci na květnový Wasde report ...
img

Komodity: Cena sóji klesla na pětiměsíční pod tlakem zásob, budoucí produkce

13.04.2015 Sója s dodáním v květnu oslabila v pátek na burze CBOT o 2 centy na $9,51 a 1/2 , nejnižší úroveň od 13. října loňského roku poté, co americké...
img

Komodity Pšenice vystoupala na měsíční maximum z obavy o úrodu

23.03.2015 Nejaktivnější květnový kontrakt pšenice v pátek na burze CBOT posílil o 18 centů na 530 centů za bušl a za celý t...
img

Komodity: Wasde snížil konečnou zásobu sóji a kukuřice v USA

11.02.2015 Ceny hlavních zemědělských komodit zakončily v úterý na burze CBOT se ztrátou po zveřejnění únorového Wasde repor...
img

Komodity: USDA snížila konečnou zásobu kukuřice v USA

13.01.2015 Ceny hlavních obilovin a olejnin zakončily v pondělí na burze CBOT smíšeně poté, že americké ministerstvo zeměděl...
img

Komodity: USDA snížila konečnou zásobu kukuřice a sóji

12.12.2014 Ceny hlavních obilovin a olejnin zakončily ve čtvrtek na burze CBOT růstem i přesto, že americké ministerstvo zeměděls...
img

Komodity: USDA data podpořila kukuřici a pšenici

12.11.2014 Ceny kukuřice a pšenice zamířily v pondělí na burze CBOT vzhůru poté, co americké ministerstvo zemědělství snížil...
img

Větší chuť obchodníků riskovat připravila vzácné kovy o jejich lesk

06.11.2014 Zlato se propadlo na čtyřleté minimum – za jeho neúprosným pádem stojí nedávné kroky Japonské centrální banky. Ceny ropy...
img

Komodity: USDA v říjnu opět navýšila odhad produkce kukuřice a sóji v USA

13.10.2014 Ceny hlavních obilovin uzavíraly v uplynulém týdnu na burze CBOT s nepatrnými změnami, kukuřice s dodán...
img

Komodity: Čtvrtletní zásoba sóji rekordně poklesla

02.10.2014 Podle úterní statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do září, v posledním čtvrtletí mark...
img

Komodity: Zářiový Wasde report srazil ceny obilovin na nová minima

15.09.2014 Ceny hlavních obilovin v uplynulém týdnu poklesly na burze CBOT na čtyřleté minimum, kukuřice s dodáním v&nb...
img

Komodity: Cena pšenice posílila z obavy ze zpoždění sklizně, ztrát na výnosu

20.08.2014 Nejaktivnější zářiový kontrakt pšenice na burze CBOT v úterý posílil o 3 a 1/2 centů na $5,46 za bušl z ob...
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Ceny ropy klesají, zlato se drží i přes optimistické zprávy z americké ekonomiky

10.07.2014 Komoditní index Bloomberg (Bloomberg Commodity Index) se již druhý týden v řadě propadá. Ceny ropy jdou dolů v souvislosti s tím, jak polevují obavy ohledně situace v Iráku, a s tím, jak se Libye chystá na obnovení svého vývozu. Vyhlídky na rekordní úrodu kukuřice a sójových bobů v USA tlačí ceny těchto komodit dolů.
img

Komodity: Morgan Stanley předpovídá nižší cenu sóji ve sklizňovém roce 2014/15

09.07.2014 Investiční banka Morgan Stanley v pondělí srazila odhad cen termínových kontraktů sóji, citující výrazně vyšší ho...
img

Komodity: Osev sóji bude letos v USA rekordní

01.07.2014 Americké ministerstvo zemědělství předpokládá v marketingovém roce 2014 rekordní osev sójou. Plocha osetá kukuřic...
img

Komodity: Cena kukuřice klesla na čtyřměsíční minimum

11.06.2014 Cena kukuřice v úterý klesla na burze CBOT na čtyřměsíční minimum v očekávání příznivého vývoje počasí a vys...
img

Komoditní investoři v květnu prodávali. Bude červen opět vhodnou dobou pro nákup?

06.06.2014 Komoditní index DJ-UBS má za sebou první měsíc výprodeje od loňského listopadu. Zemědělský sektor totiž musel umazat něco ze svých vysokých...
img

Komodity mají za sebou klidný týden, s výjimkou zemědělského sektoru

19.05.2014 Měď a hliník rostly, zatímco nikl zasáhl pokles cen. Zlato se drží svého rozmezí a jeho cena se pohybuje kolem 1 300 d...
img

Komodity: Agrotel snížil odhady produkce obilovin v oblasti Černého moře

22.04.2014 Francouzská poradenská společnost Agrotel před týdnem snížila odhady produkce obilovin v černomořské oblasti v&nb...
img

Komodity: Produkce a zásoby zemědělských komodit v USA

10.04.2014 Americké ministerstvo zemědělství v dubnovém Wasde reportu pro marketingový rok 2013/14 znovu snížilo odhad konečných zásob kukuřice a sóji.
img

Komodity: USDA - čtvrtletní zásoba sóji a pšenice meziročně poklesla

01.04.2014 Podle pravidelné statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do března 2014 - ve druhém čtvr...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

11.03.2014 Americké ministerstvo zemědělství v březnovém Wasde reportu pro marketingový rok 2013/14 snížilo odhad konečných ...
img

Zisky komodit táhl především zemědělský sektor

10.03.2014 V průběhu minulého týdne si největší pozornost vysloužilo stupňující se napětí mezi západními mocnostmi a Ruskem kvůli Ukrajině. Začaly se totiž vynořovat obavy, že ozbrojený konflikt by mohl alespoň v krátkodobém horizontu zmást trhy a negativně ovlivnit komodity jako je plyn, ropa a pšenice. S postupujícím týdnem pak energetické trhy zmírnily tempo – na vině byly vyšší dodávky ze Spojených států a nižší poptávka. Naopak zemědělský sektor pokračoval v mohutné rally a v uplynulém týdnu dominoval deseti nejvýkonnějším komoditním sektorům.
img

Ceny většiny komodit díky vzácným kovům rostly

19.02.2014 Většina komodit v uplynulém týdnu posílila. To se týkalo hlavně sektoru vzácných kovů, kde se z velmi výrazných zisků těšily zlato a stříbro. Tyto kovy...
img

Komodity zahájily únor úspěšně, hlavně díky zemědělskému sektoru

11.02.2014 Komoditnímu sektoru se podařilo úspěšně vstoupit do nového měsíce února. Nejvíce zisků mu přitom v předešlém týdnu plynulo z obilovin a sektoru měkkých komodit, a částečně taky z obou sektorů s kovy. Akciové trhy se po slabém úvodu roku 2014 nakonec stabilizovaly, v čemž jim pomohla hlavně lepší ekonomická data ze Spojených států. A taky fakt, že se měny rozvíjejících se trhů vzpamatovaly z nedávných těžkých ztrát.
img

Ropa Brent se obchodovala níže, stejně jako nejisté zlato

13.11.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank - Většina světových investorů si v průběhu uplynulého týdne snažila urvat...
img

Dolar posílil a rostly i zásoby, ovšem pro komodity to znamenalo špatný týden

04.11.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank - Pro komodity nebyl uplynulý týden příliš úspěšný. Nejvíce se to dotklo ...
img

Komodity: Pšenice se odrazila od čtyřměsíčního vrcholu

21.10.2013 V uplynulém týdnu trh reagoval na slabost klíčových exportérů a nečekaně vyšší poptávku ze strany Číny a Brazílie...
img

Komodity: Kvalita obilovin se kvůli suchému počasí v USA zhoršila

20.08.2013 Plodinová zpráva amerického ministerstva zemědělství (USDA) naznačuje zhoršení pěstitelských podmínek obilovin v USA, ...
img

Komodity: Kukuřice na nejnižší úrovni od října 2010

25.07.2013 Ceny termínových kontraktů kukuřice dnes klesly na nové 2,5- leté minimum pod tlakem příznivých předpovědí po...
img

Komodity: Cena kukuřice na počátku týdne klesla na dvoutýdenní minimum

11.06.2013 Poté, co nižší víkendové srážky v některých oblastech kukuřičného pásu tlumily obavy ohledně dalšího zpoždění....
img

Komodity: Cena sóji dosáhla na osmiměsíční vrchol

24.05.2013 Cena sójových bobů zakončila ve čtvrtek na CBOT výrazně výš, nejaktivnější červencový kontrakt vystoupal na nové osmim...
img

Komodity: Kukuřice reaguje na výrazné zpoždění osevu v USA

03.05.2013 Cena kukuřice zakončila ve čtvrtek na burze CBOT na nejvyšší úrovni v průběhu pěti týdnů znepokojením ohledně stavu na...
img

Komodity: Kukuřice pod tlakem komoditních trhů

24.04.2013 Cena kukuřice v úterý klesla na burze CBOT na dvoutýdenní minimum v očekávání zlepšení pěstitelských podmínek na střed...
img

Komodity: Cena sóji ve čtvrtek na CBOT vyskočila na třídenní vrchol

19.04.2013 Cena sóji vzrostla na burze CBOT třetí den za sebou a odrážela silnou domácí i zahraniční poptávku. Tempo s jakým rost...
img

Komodity: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

11.03.2013 Březnový odhad USDA na rok 2012/13 ponechal beze změny odhad konečných zásob kukuřice a sóji a navýšil...
img

Komodity: Sójové boby v poklesu

12.02.2013 Cena sójových bobů v pondělí oslabila na třítýdenní minimum a prodloužila pokles na čtyři po sobě jdoucí seance  poté,...
img

Komodity: Většina zemědělských komodit pokračuje v růstu

16.01.2013 Kukuřice v úterý pokračovala v rally podpořena pátečními daty amerického ministerstva zemědělství, podle kterých byla ...
img

Komodity Čtvrtletní zásoba kukuřice a sóji poklesla víc, než se čekalo

11.01.2013 Podle čtvrtletní statistiky amerického ministerstva zemědělství bylo ve čtvrtletí do prosince- v prvním čtvrtletí mark...
img

Rebalance komoditních indexů pro rok 2013

28.12.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Při investování do komodit skrze indexy, jako jsou dva hlavní S&P GSCI  a DJ-U...
img

Komodity: Kukuřice prohloubila pokles

14.12.2012 Termínové kontrakty kukuřice ve čtvrtek prohloubily pokles a následovaly slabost na trhu s pšenicí. Slabá...
img

Komodity: Pšenice prorazila klíčový support

11.12.2012 Cena pšenice tento týden oslabuje o odráží medvědí fundamenty na trhu. Nejaktivnější kontrakt pšenice s d...
img

Cenám komodit pomohly silnější akcie a slabší dolar

26.11.2012 V uplynulém týdnu se napříč světovými akciovými trhy nesly silné zisky, což pomohlo k přesunu investorů směrem k rizikovějším aktivům, jako jsou třeba komodity. Dolar vůči měnovému indexu klesl, a to navzdory dobrým ziskům vůči japonskému jenu. Padaly i výnosy z dluhopisů jihoevropských států, protože se investoři honí za zisky v prostředí klesajících výnosů a nízké volatility.
img

Reforma chce hlídat 650 bilionů dolarů na trhu derivátů. Je krok za bankami a spouští další hru na schovávanou

11.09.2012 S příštím rokem mají vstoupit v platnost nová pravidla, schválená v rámci Dodd-Frankovy reformy v roce 2010, která si kladou za cíl kontrolovat americký trh s deriváty s rozsahem kolem 650 bilionů USD. Přísnější požadavky na rozsah a kvalitu kolaterálu, tedy vyšší míru ručení za uzavírané obchody, mají být jedním ze stavebních kamenů širší reformy, která si klade za cíl předejít dalšímu prudkému pádu finančních trhů. Jak varují obchodníci, banky, clearingové domy i akademická sféra, svými požadavky zasáhne související trhy nejvýše hodnocených aktiv a hrozí efektem právě opačným – rozbuškou, která zbortí stabilitu na trhu derivátů, amerických vládních cenných papírů i nejkvalitnějších korporátních dluhopisů. Trhu, který svým rozsahem dluhopisový trh mnohonásobně přebíjí. Velké americké banky, klíčoví hráči na trhu derivátů, jak už to při roky připravovaných reformách bývá, jsou o několik kroků napřed. Marketing běží naplno, pro své klienty připravují celé týmy, které jim umožní novou regulaci de facto obejít. Výsledkem bude další skryté riziko za miliardy a biliony amerických dolarů.
img

Komodity: Ceny obilovin pokračují v rally po zprávě o stavu plodin

21.08.2012 Ceny hlavních obilovin v úterý pokračovaly na burze CBOT v růstu poté, co vyhlídky sklizně zůstaly po ...
img

Komodity: Kvalita kukuřice a sóji je v USA nejhorší od roku 1989

27.06.2012 Pravidelná plodinová zpráva amerického ministerstva zemědělství v týdnu do 24. č...
img

Komodity: Pšenice atakuje pětiměsíční vrchol

29.05.2012 Cena americké pšenice v pátek výrazně posílila poté, co nejnovější...
img

Komodity: Sója na sedmiměsíčním vrcholu

11.04.2012 Cena sóji v úterý vyskočila na sedmiměsíční vrchol poté, co americké ministerstv...
img

Komodity: Ceny obilovin klesají z technicky překoupeného trhu

20.03.2012 Většina obilovin v pondělí na burze CBOT oslabila. Obchodníci likvidovali...
img

Saxo Bank vydává 10 šokujících předpovědi pro rok 2012

19.12.2011 Saxo Bank dnes vydává své každoroční Šokující předpovědi. K málo pravděpodobným událostem, které Saxo Bank předvídá, patří, že Austrálie sklouzne do recese, Basel III a regulace povedou ke znárodnění 50 bank v Evropě a akcie společnosti Apple oslabí od svého vrcholu v roce 2011 o 50 procent.
img

10.10. Opustilo zlato status bezpečného přístavu?

10.10.2011 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankPřed zveřejněním americké měsíční zamě...
img

29.8. Týdenní komentář k vývoji komodit

30.08.2011 Index Reuters Jefferies CRB za minulý týden posílil o půl procenta a jeho roční výkonnost je téměř na nule. Nejhůře si vedlo zlato a stříbro, zatímco energie a průmyslové kovy si vedly lépe. V sektoru zemědělství se pozornost vrátila k pšenici. Zhoršující se předpověď počasí vyhnala ceny pšenice v USA i v Evropě výše.
img

29.8. Za propadem zlata stojí slabé dlouhé pozice

29.08.2011 Index Reuters Jefferies CRB za minulý týden posílil o půl procenta a jeho roční výkonnost je téměř na nule. Nejhůře si vedlo zlato a stříbro, zatímco energie a průmyslové kovy si vedly lépe. V sektoru zemědělství se pozornost vrátila k pšenici. Zhoršující se předpověď počasí vyhnala ceny pšenice v USA i v Evropě výše.
img

Makro: Produkce a stav zásob obilovin, olejnin a bavlny v USA

13.06.2011 Červnový odhad 2011-12- USDA snížil konečné zásoby kukuřice a pšenice. PŠENICE &ndash...
img

Goldman Sachs končí sázku na růst cen komodit. Ropa, měď či bavlna jsou prý za hranou, taženy spekulanty

12.04.2011 Americká investiční banka Goldman Sachs překvapila trhy ukončením sázky na další růst cen části komodit v čele s ropou, mědí či bavlnou. Investorům tak z koše komodit sestaveného na konci roku 2010 doporučuje vystoupit dříve, než doposud předpokládala a poznamenává, že nemalá část poptávky a tím i růstu cen je ryze spekulativního charakteru, stojí v analýze, kterou má Patria Online k dispozici.
img

Ranný budíček

28.01.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Normal 0 21 false false false SK X-NON...
img

Večerné zhrnutie

27.01.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
img

Večerné zhrnutie

26.01.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Ranný budíček

26.01.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE S rastom čínskych akcií...
img

Večerné zhrnutie

24.01.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Ranný budíček

21.01.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Čínske akciové trhy dn...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Dluhová krize | MQL4 | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Akciová burza | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Svíčkové formace | Hloubka trhu | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | AMEX | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Asset management | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dealer | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | ECB | EFSF | EONIA | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | G7 | Gap | Grafy | HFT | Hedge | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Lot | MAE | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Momentum | Mutual Fund | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Overnight | Pakt stability | Parita | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Scalper | Sell Stop | Sentiment | Short | Short selling | Slippage | Směnný kurz | Spike | Spotová cena | Spread | Statut | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Tick | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tvůrce trhu | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | OSN | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Recesia | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Komoditní spready | Burzy | FX trhy | FX trh | Žlutý kov | Trim Broker | FxPro | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | USDPLN | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Formace Hammer | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie dnes | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena pšenice | Americká centrální banka | Analýzy | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | DAX 30 | Denník | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Drachma | Ekonomický růst | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | EURNZD | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Fondy | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční účet | Investování do komodit | Investování na burze | Irsko | ISM | Jak investovat | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz čínského jüanu | Kurz JPY | Kurzy | Libra | LYNX Broker | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Měna GBP | Měnový kurz | Míra inflace | Nákup eura | Nákup euro | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Odkup akcií | Online obchodování | Opční strategie | Paládium | Patria Online | Plus500 | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Růst HDP | Sázky | Season Algo | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy z břidlic | Trh | Tržní podíl | Twitter | US dolar | US měna | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | GLOBEX | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Buffett | Báze | Buy | Ex-dividend | Hold | Index relativní síly | Indie | Měď | P.A. | Range | Redukce | ROCE | Sell | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | WSJ | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Equity křivka | Commission | Komise | Kontrakt | Initial Margin | Majors | Kontraktní měsíc | Trader Workstation | Volby | Tick grafy | Butterfly | E-mini | Futures trhy | Tickové grafy | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Cena eura | Commodity futures | Commodity futures trading | Slušný zisk | Traders | Hedžové fondy | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | BPI | Royal Bank of Scotland | Jefferies | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | ICAP | CME Group | Sentix | SaxoTrader | Mitsubishi | Ole Hansen | Fond Pimco | BNY Mellon | Barclays Capital | Washington Post | Technické indikátory | Sója | Oslabení eura | Riksbank | Technický výhled | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Bavlna | Backtestovat | Podnikání | Averze k riziku | Pokles akcií | Stock Exchange | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Sentiment trhu | Burzovní kalendář | Pro tradery | Henry Hub | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Jádrový index | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Cena cukru | Americké trhy | Futures kontrakty | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | City | IPO akcií | US akcie | Obchodované instrumenty | Prezident ECB | Vývoj měn | Sázení | Pozornost investorů | Firmy | Aktuální vývoj | Britské akcie | Akcie bank | Xetra | IBEX | Euro Stoxx 600 | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Alerty | Spotřebitelský indikátor | Die Welt | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Halliburton | Propad | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | E*Trade | MetaQuotes | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Odhodlání | Americké rafinerie | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Payrolls | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britský FTSE 100 | Predikce | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Měnové otázky | Světové trhy | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Manažeři fondů | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Japonská vláda | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zájem obchodníků | Měnové stimuly | Příjmy | Volatilita trhů | cTrader | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Odhad cen | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Očekávání | Mercedes | Index KOSPI | Oliver Wyman | ex | Spekulativní investoři | Teletrader | GainCapital Group | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Ceny pšenice | Nákupy zlata | Obchodování ETF | NEX | Devizoví obchodníci | Palladium | Algotrading | Obchodování Bitcoin | LIFFE | Obchodování s termínovými kontrakty | Bitcoin futures | LYNX Trading | Burzovní trhy | CBOE Global Markets | Kontrakty na bitcoin | Vývoj ceny pšenice | Správce portfolia | MSCI World Index | Otevření účtu u brokera | BrokerTec | NEX Group | Elektronické obchody | Obchody s měnami | Spojení burz | Akcionáři NEX | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní válka | Podniky | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Předpovědi Saxo Bank | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Inflace v ČR | CNY | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Začít obchodovat | Investiční bublina | Pokles cen | Silný dolar | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | Tisk peněz | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Střadatelé | Trinity | Objem | Obchod | BAT | USA a Čína | Svíčková formace | Růst cen | Vývoj trhu | Ukrajina | Amazon | Kapitálové požadavky | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Švýcarská ekonomika | Domácí poptávka | Předpovědi | Šokující předpovědi | Na burze | Problémy | Britové | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Kontrakty | Yahoo | Míra | Měnové politiky | Nižší likvidita | Americké vlády | WHEAT | Ztráta | Cena pšenice | Zemědělství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trhy | Pokles | Situace | IHNED | Pochybnosti | Kukuřice | Ceny kukuřice | Vývoj | Guru | Největší pády | Spotřebitelé | Aktuální situace | Investiční banka Goldman Sachs | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Potenciál | Války | WFP | Údaje | Mexiko | Snížení produkce | Americké produkce | Trade | Dovoz | Vývoz | Spekulovat | Argentina | Mississippi | Úroda | Ceny | Nižší poptávka | Sázka na růst | Brazilská vláda | Ceny sójových bobů | GS | Futures prostřednictvím CFD | Proč vznikly futures? | Co to jsou futures? | Počasí | Růst ceny | Světová poptávka | USDA | Příležitosti | Konkurence | Uzavření dohody | Ceny termínových kontraktů | Společnosti | Obilí | Klima | Společnost | TIM | | Etiopie | Zemědělci | Ruská invaze | Ruská vojska | Invaze | Cena potravinářské pšenice | Světové produkce | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Centrum | Vládní politika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

CBECI
CB Exchange LP
CBI
CBO
CBOE
Cboe Europe
CBOE Global Markets
CBOE index volatility
Cboe VIX
CBO Philip Swagel

Následující klíčová slova

CBP
CBRE
CBRT
CBS
CB.US
CCE Carlos Salazar
C.C.Experts
CCFD BANK
CCFDbank
CCG Investment
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB konference brezen 2023
Potvrďte prosím... Zavřít