Klíčová slova - Slabší dolar

Forex: Koruna reaguje rozšířením zisků
30.03.2023 Koruna po včerejším zasedání ČNB a lehce jestřábím vyznění doprovodného komentáře rozšířila své předešlé zisky a posunula se pod 23,60 EUR/CZK. Ze současných úrovní už může být další posun koruny složitější, na druhou stranu globální podmínky (silnější akcie, slabší dolar) jsou stále příznivé.

Komodity: Ropa dál zdražuje kvůli výpadku dodávek z Kurdistánu a poklesu obav o banky
28.03.2023 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli výpadku dodávek z iráckého Kurdistánu a poklesu obav z bankovní krize. Severomořská ropa Brent si krátce před 19:00 SELČ připisovala 1,3 procenta, dostala se tak nad 79 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,4 procenta a blížila se k 74 dolarům za barel.

Komodity: Ceny ropy kvůli vyjádření šéfa Fedu a zprávě o zásobách klesají
23.03.2023 Ceny ropy klesají, i když během dne se pohybovaly oběma směry. Po počátečním poklesu se jim odpoledne kvůli oslabení dolaru podařilo posílit, později však tento růst smazaly. Pokles cen ropy způsobila vyjádření šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella a zpráva o zvýšení zásob ropy v USA.

Komodity: Ceny ropy kvůli zmírnění obav o zdraví bank rostou
21.03.2023 Ceny ropy pokračují v oživení z nejnižší hodnoty za 15 měsíců, kam se propadly předchozí den. Záchrana švýcarské banky Credit Suisse zmírnila obavy z bankovní krize, která by mohla poškodit hospodářský růst a snížit poptávku po pohonných hmotách.

Co podporuje ceny zlata a ropy? Oživení v Číně a slabší dolar
14.03.2023 V pondělním asijském obchodování stouply ceny ropy, čímž zvrátily slabý začátek, když oživení čínské poptávky a slabší dolar trh podpořily. Trh je rozrušený vyhlídkou na pokračující zvyšování úrokových sazeb v USA.

Komodity: Ceny ropy stoupají, přispívá k tomu mírné oslabení dolaru
09.03.2023 Ceny ropy dnes stoupají. Nad obavami z dopadů zvyšování úroků v náladě trhu převážil vliv slabšího dolaru, pokles amerických zásob suroviny a přerušené dodávky pohonných hmot ve Francii kvůli stávce.

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB
24.02.2023 Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.

Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech
21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.

Jak si vede zlato? Měsíční přehled společnosti Invesco
14.02.2023 Zlato pokračovalo v silném růstu od loňského září a v lednu přidalo dalších 5,7 %, takže měsíc zakončilo na hodnotě 1 928 USD. Zlato těží z pozitivního sentimentu daného blížícím se vrcholem sazeb Fedu v tomto cyklu, a s tím spojenými důsledky pro reálné výnosy a sílu USD.

Komodity: Ceny ropy klesají, na trhu je nejistota kvůli sankcím na ruské ropné produkty
02.02.2023 Ceny ropy klesají, na trhu panuje nejistota kvůli blížícím se unijním sankcím na ruské ropné produkty. Větším ztrátám brání slabý dolar, který trh s ropou naopak podporuje.

📣Zlato si po datech z USA připisuje 0,6 %❗
18.01.2023 Zlato si během dnešní seance připisuje 0,6 % a aktuálně osciluje kolem nedávných maxim kolem 1920 USD, zatímco ostatní drahé kovy se rovněž pohybují výrazně výše. Palladium i platina rostou o více než 2 %, zatímco stříbro získává 1 %. Jedná se o vliv oslabujícího dolaru a klesajících výnosů v USA. Slabé maloobchodní tržby v USA naznačují, že zvyšování úrokových sazeb splnilo svůj cíl ochladit ekonomiku. Navíc dynamika inflace PPI zřetelně klesá, což jen potvrzuje skutečnost, že vrchol inflace je již možná za námi. To vše může znamenat, že Fed se na začátku února možná rozhodne snížit zvyšování úrokových sazeb na 25 bazických bodů.

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují
18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.

ČNB a koruna: proč podle Fraita není třeba vyšších sazeb
18.01.2023 Viceguvernér Jan Frait včera v článku pro hospodářské noviny s Jakubem Matějů vysvětloval, proč už další zvyšování úrokových sazeb při boji s inflací podle jeho názoru příliš nepomůže. Hlavní argumentační linií je analýza transmisních kanálů měnové politiky - podle viceguvernéra ve zkratce úrokový a úvěrový kanál již fungují (a další zpřísnění není třeba) a dopady dalšího zvyšování sazeb na měnový kurz je nejisté.

Komodity: Ceny ropy rostou kvůli očekávání vyšší poptávky v Číně
13.01.2023 Ceny ropy dnes rostou a zisky si připisují i za celý týden. Mohou za to známky růstu poptávky v Číně, která je největším dovozcem ropy na světě, a očekávání méně agresivního zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech.

Ropa prodlužuje rally
12.01.2023 Futures kontrakty na ropu WTI ve čtvrtek vzrostly o 1 % nad hranici 78 USD za barel a prodloužily tak svou růstovou sérii. Během dnešní seance se cena dostala na nejvyšší úroveň od 3. ledna, a to i navzdory gigantickému nárůstu zásob v USA o téměř 20 milionů barelů, který včera zaznamenala EIA!

Obavy ze zisků jsou přehnané
12.01.2023 VÝNOSY: V roce 2023 začne zvyšování úrokových sazeb Fedu dohánět ekonomiku i zisky společností, což převrátí scénář loňských odolných zisků a klesajících ocenění. Výsledková sezóna za 4. čtvrtletí, která začíná v pátek, je k tomu předehrou a může dojít k prvnímu poklesu v USA od 3. čtvrtletí 2020. My však nejsme tak skeptičtí a vidíme další "ne tak špatnou" sezonu, kdy nižší, ale odolné zisky a marže přinesou úlevu znepokojeným investorům. Konsenzus předpokládá pokles zisků v indexu S&P 500 o -2 % a růst evropského indexu Stoxx 600 o 14 %. Vedení společnosti se zaměří na pokyny pro rok 2023.

Komodity: Ceny ropy kvůli naději na zlepšení vývoje globální ekonomiky rostou
11.01.2023 Ceny ropy dnes rostou. Mohou za to naděje na zlepšení vývoje globální ekonomiky i obavy z dopadu sankcí na ruskou ropu. Růst částečně zbrzdila zpráva o stavu zásob ropy a pohonných hmot v USA.

Komodity: Ropa je téměř beze změny, čeká se na vyjasnění ohledně zvyšování sazeb v USA
10.01.2023 Ceny ropy jsou dnes po pondělním prudkém růstu téměř beze změny. Čeká se na vyjasnění plánů americké centrální banky (Fed) ohledně zvyšování sazeb ve Spojených státech a zhodnocení jejich dopadů na ekonomiku a poptávku po pohonných hmotách.

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu slabší dolar
06.01.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují, k jejich růstu přispívá slabší kurz amerického dolaru. Severomořská ropa Brent si kolem 18:10 SEČ připisovala zhruba 1,4 procenta a blížila se k 80 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,6 procenta a pohybovala se mírně pod 75 dolary za barel.

Ranní glosa: Teplé počasí pomáhá
05.01.2023 Česká koruna se včera na chvíli dostala pod psychologickou hranici 24,00 EUR/CZK a ukazuje, že na začátku roku přeladila na “překvapivě” pozitivní vlnu. Hlavním důvodem optimismu je podle nás nadále na prvním místě překvapivě teplé počasí, které v posledních dnech tlačí dolů ceny energií a výrazně snižuje pravděpodobnost dalšího vyhrocení energetické krize.

Investoři by se měli poučit z minulých cyklů fyzických komodit
05.01.2023 POZOR: Fyzické komodity byly v každém z posledních dvou let nejvýkonnější třídou aktiv, měřeno širokým komoditním indexem Bloomberg, a zdá se, že jsou předpokládanou volbou pro rok 2023, my jsme však opatrnější.

Rozbřesk: Česká koruna pod 24,00 EURCZK. Co čekat dál?
05.01.2023 Česká koruna se včera na chvíli dostala pod psychologickou hranici 24,00 EUR/CZK a ukazuje, že na začátku roku přeladila na “překvapivě” pozitivní vlnu. Hlavním důvodem optimismu je podle nás nadále na prvním místě překvapivě teplé počasí, které v posledních dnech tlačí dolů ceny energií a výrazně snižuje pravděpodobnost dalšího vyhrocení energetické krize.

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obavám z dopadů šíření koronaviru v Číně na poptávku
29.12.2022 Ceny ropy dnes klesají, naději na oživení poptávky po palivech v Číně totiž podkopává vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Severomořská ropa Brent krátce po 17:30 SEČ ztrácela zhruba 1,4 procenta a nacházela se mírně nad 82 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 1,3 procenta, dostala se tak pod 78 dolarů za barel.

Cena zlata vystoupila na šestiměsíční maximum
28.12.2022 Cena zlata se během včerejšího obchodování vyšplhala až na šestiměsíční maximum nad 1830 USD (zhruba 41.700 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Vzhůru ji tlačí uvolňování koronavirových restrikcí v Číně, které zlepšuje vyhlídky pro poptávku a tlačí dolů kurz dolaru, napsala agentura Reuters.

Komodity: Ceny ropy se zvyšují, přetrvává ale nejistota ohledně vývoje poptávky
20.12.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, na trhu nicméně přetrvává nejistota ohledně budoucího vývoje poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent si kolem 19:30 SEČ připisovala téměř 0,3 procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 80 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o zhruba 0,8 procenta a nacházela se mírně pod 76 dolary za barel.

Ranní okénko - Jak nižší americká inflace zamíchala s tržním očekáváním?
14.12.2022 Americká inflace včera překvapila nižším tempem než trh očekával, a to platí jak pro celkovou tak jádrovou inflaci. Jádrová inflace meziměsíčně vzrostla o 0,1 % oproti očekáváným 0,3 % a snížila se z předchozích 0,4 %. Výsledek naznačuje, že jestřábí počínání Fedu už začíná mít účinek a byl tak potvrzen názor, že Fed na svém dnešním zasedání zvýší sazby o 50bb do rozmezí 4,25-4,50 %, čímž sníží rychlost „hikování“ sazeb z předchozích 75bb, kterých se Fed držel od letošního června. Kromě změny nastavení sazeb ale Fed ještě představí svou novou prognózu a také tzv. „dot plot“ neboli očekávání jednotlivých členů Fedu ohledně finální výše sazeb.

Komodity: Ceny ropy kvůli slabšímu dolaru a přerušení dodávek rostou
13.12.2022 Ceny ropy dnes rostou. Přispívá k tomu prudký pokles amerického dolaru v reakci na zprávu o listopadové inflaci a obavy o dodávky.

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu zmírňování covidových restrikcí v Číně
01.12.2022 Ceny ropy se dnes opět zvyšují, vzhůru je tlačí uvolňování koronavirových restrikcí v Číně a obavy z dalšího snížení dodávek skupinou OPEC+. Severomořská ropa Brent si kolem 17:25 SEČ připisovala zhruba 2,3 procenta a pohybovala se mírně pod 89 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 2,9 procenta a nacházela se blízko 83 dolarů za barel.

Pohonné hmoty v ČR rychle zlevňují, nafta je nejlevnější od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Zlevňování však může brzy skončit, kvůli proticovidovým protestům v Číně
01.12.2022 Ceny paliv v ČR se za týden opět snížily o více než korunu a průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla pod 40 korun za litr. Aktuálně se u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 39,34 Kč, před týdnem byl o 1,17 koruny dražší. O 1,85 koruny na litru zlevnila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 41 Kč. Nafta je tak nejlevnější od letošního 3. března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu.

Komodity: Ropa zdražuje, přispívají k tomu mj. náznaky omezení nabídky a slabší dolar
30.11.2022 Ropa dnes zdražuje. Přispívají k tomu náznaky omezené nabídky, slabší dolar a optimismus ohledně možného oživení čínské poptávky. Vyšším ziskům brání pravděpodobnost, že skupina OPEC+ na svém nadcházejícím zasedání ponechá produkci nejspíše beze změny, napsala s odvoláním na obeznámený zdroj agentura Reuters.

Evropa dnes roste, Amerika slaví
24.11.2022 Většina zástupců Fedu naznačuje, že přichází čas na pomalejší zvedání sazeb, nejen v komentářích, ale myslela si to už při zasedání na začátku měsíce. Zápis nepřinesl jestřábí překvapení, naopak naznačil slušnou shodu na tom, že další zvýšení už nebude o 75 bazických bodů, ale méně. Tímto směrem se mezitím posunula i tržní očekávání, takže nejde o novou věc. Určitě se ale investorům hodí, když jsou ve svém názoru ujištěni.

Sú kovy pripravené na ďalší rast?
20.11.2022 Zlato, striebro a platina po výraznom náraste oslabili. Tieto kovy sú aktuálne na dôležitom levely. Kovy zaznamenali v posledných týždňoch výrazný nárast cien. Rally spôsobil slabší dolár a možné nižšie zvýšenie sadzieb zo strany Fedu v budúcnosti, keďže inflácia napokon klesla ešte viac, ako sa predpokladalo.

Forex výhlad: AUD/USD, USD/CHF a NZD/JPY
16.11.2022 Tento výhľad forexového trhu sa bude zaoberať AUD/USD, USD/CHF a NZD/JPY a preskúma aktuálne obchodné príležitosti pre tieto menové páry.

Pozitivní vývoj se upevňuje. Nasdaq znovu v čele díky výnosům
15.11.2022 Sentiment na finančních trzích se od včerejška zlepšil. Přestože růstový vývoj ještě dopoledne nebyl úplně přesvědčivý, následně vidíme jeho upevnění. Přispívá k tomu hned několik zpráv. Patří sem poznámky Lael Brainardové z Fedu, která v podstatě trh ujistila, že na příštím zasedání nepřijde zvýšení sazeb o 75, ale jen 50 bodů. Dále jsou to známky určitého sbližování s Čínou, jak lze vyčíst ze setkání vrcholných představitelů konferenci G20 na Bali. Svou roli hrají firemní výsledky, když dnes například potěšil čísly i výhledem Walmart.

Forexový výhlad na USD/CAD, EUR/AUD and USD/JPY
07.11.2022 Americký dolár oslabuje odkedy Fed oznámil, že bude čoskoro spomalovať zvyšovanie sazdieb. Fed takmer počas celého roka zvyšoval úrokové sadzby, čo spôsobilo masívne posilnenie USD voči všetkým menovým párom. To by sa však mohlo čoskoro zvrátiť.

Komodity: Ceny ropy stoupají, přispívá k tomu slabší dolar a embargo EU na ruskou ropu
04.11.2022 Ceny ropy dnes výrazně stoupají. Přispělo k tomu oslabování dolaru a blížící se embargo Evropské unie na ruskou ropu. Investoři také zvažují vyhlídky na zmírnění čínských protipandemických omezení. Vyšším ziskům zamezují obavy z globální recese.

📢 Klíčové body k volbám v USA
03.11.2022 Volby ve Spojených státech se budou konat v úterý 8. listopadu 2022. Název těchto voleb vychází ze skutečnosti, že se konají uprostřed funkčního období prezidenta USA. Příští týden budou mít hlasy Američanů vliv na rozdělení moci v Kongresu. Volby v polovině volebního období jsou jakýmsi hodnocením práce současné vlády a především současného prezidenta. Zůstanou demokraté u moci? Získá Biden mandát k pokračování své politiky? Koho Američané zvolí 8. listopadu?

Ceny ropy se zvyšují
02.11.2022 Ve středu vzrostly ceny ropy o více než 1 % poté, co došlo k poklesu zásob ropy v USA (ukazuje to, že poptávka se drží, i když dochází k silnému zvýšení úrokových sazeb).

Fed má málo důvodů sdělit investorům to, co chtějí slyšet. Obchodování je opatrné
02.11.2022 Během dneška budou dál vycházet nové firemní výsledky či makrodata, ale stejně si investoři počkají na to, s čím večer přijde Fed. Z nerozhodného obchodování na akciích i dluhopisech v Evropě a USA lze soudit, že na trzích převládá opatrnost a nejednota v názorech na výsledek.

Ceny ropy se výrazně zvyšují, pomáhá jim slabší kurz dolaru
01.11.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Přispívá k tomu slabší kurz dolaru, který kompenzuje obavy z negativních dopadů koronavirových opatření v Číně na poptávku. Severomořská ropa Brent si kolem 16:50 SELČ připisovala zhruba 2,2 procenta a blížila se k 95 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst téměř o 2,4 procenta a pohybovala se mírně pod 90 dolary za barel.

Analýza Elliottových vln páru EUR/USD na 24. října 2022
24.10.2022 Po výrazném poklesu páru EUR/USD v průběhu 14 let vykazuje americký dolar známky slabosti. Čekáme tedy na průraz nad rezistenci na úrovni 0,9997, který potvrdí, že americký dolar dosáhl vrcholu a dokončil korekční pokles páru EUR/USD z úrovně 1,6038 na úroveň 0,9507. Chceme si ověřit, jestli začala další impulsní rally vysoko nad vrchol vlny [A] na úrovni 1,6038.

Dopoledne ve znamení silného růstu. Pesimismus polevuje, znovu se sází na mírnější Fed
04.10.2022 Úterní obchodování je znovu výrazně pozitivní jak pro akcie, tak pro dluhopisy. Index DAX přidává 2,6 procenta, futures na S&P 500 jsou nahoře o 1,5 pct. Vedle toho se dál citelně snižují dluhopisové výnosy v Evropě i v zámoří. Euro se proti dolaru zvedá na 0,9875, libra stoupá na 1,1385.

Bitcoin se vrátil nad 20.000 USD, k růstu jeho ceny přispívá i slabší dolar
09.09.2022 Bitcoin dnes obnovil růst a jeho cena se zhruba po týdnu vrátila nad 20.000 USD, ukazují záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Podle analytiků přispívá k růstu ceny nejznámější kryptoměny zejména pokles kurzu dolaru k hlavním světovým měnám.

Rozbřesk: Je “iberská cesta” správným krokem k zastavení růstu cen elektřiny?
01.09.2022 Ceny elektřiny v posledních dnech výrazně propadly v reakci na zprávy, že Evropa hledá společné řešení, jak odvázat elektřinu od zdražujícího plynu. Španělsko hodlá příští týden navrhnout rozšíření svého systému zásahů do energetické cenotvorby na celou Evropskou Unii. V reakci na to cena elektřiny v Německu poklesla z okolí 1000 EUR za MWh (na konci uplynulého týdne) do blízkosti 600 EUR za MWh. Po právu.

Forex: Slabší dolar pomohl koruně
01.09.2022 Slabší dolar koruně zjevně v posledních seancích pomohl a stejně tak pravděpodobně pokles cen elektřiny na evropských energetických burzách. Na druhou stranu trvalejší úleva je ve světle jestřábí rétoriky Fedu i ECB těžko představitelná.

Ceny ropy se kvůli slabým vyhlídkám na zvýšení těžby v OPEC+ výrazně zvyšují
29.07.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují. Pozornost investorů se zaměřila na zasedání skupiny těžařských zemí OPEC+, které se uskuteční příští týden, a na očekávání, že skupina na tomto zasedání nevyslyší výzvy ke zvýšení těžby. Cena severomořské ropy Brent kolem 15:00 SELČ vykazovala růst skoro o 2,3 procenta na 109,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes 2,5 procenta a pohybovala se mírně pod 99 dolary za barel.

Komodity: Ropa přidává přes čtyři procenta kvůli obavám o ruské dodávky a slabému dolaru
18.07.2022 Ceny ropy se začátkem týdne zvyšují o více než čtyři procenta, a navazují tak na růst z poslední seance. Nahoru je tlačí rostoucí obavy o ruské dodávky a slabý dolar, které převážily nad obavami z poklesu poptávky vinou možné recese a čínských uzávěr.

Rizikový apetit trvá, dolar slábne. Obavy kolem plynu ženou nahoru ropu
18.07.2022 Evropské akciové trhy se i v podvečer pohybují kontinuálně v zeleném a také hlavní americké akciové indexy zahájily solidně v plusu. Vzhůru vyrazily akcie Goldman Sachs, která ve výsledkové zprávě za druhé čtvrtletí překvapila výnosy z tradingu. Dolar dnes slábne, euro si k americké měně připisuje zhruba 1 procento. Silnější je vůči dolaru analogicky koruna. Vůči euru však průběžné zisky z dnešního rána již umazala.

BREAKING: Lavrov vidí naději na kompromis na Ukrajině
16.03.2022 Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že jednání s Ukrajinou pokračují. Zdůraznil, že „mírová jednání“ nejsou jednoduchá, ale existuje naděje na kompromis. Navíc říká, že některé záležitosti dohody jsou téměř hotové. Lavrov také zmínil, že diskuse se zaměřuje především na neutrální status Ukrajiny.

Ceny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA
11.02.2022 Zlato zakončilo pátou seanci v řadě růstem, což představuje nejdelší sérii zisků od listopadu. Vítězná série však skončila poté, co se americká inflace v lednu ukázala být vyšší, než se očekávalo.

Další brutální pohyby na trzích tentokrát s Amazonem, a to nás ještě čekají důležitá data...
04.02.2022 Včerejšímu obchodování na Wall Street udávaly tón hlavně špatné výsledky Mety doplněné o jestřábí posun v postoji BoE a ECB. Další výsledky firem jako Amazon nebo Snap byly očekávané s obavami a tyto firmy končily výrazně v červeném. Jenže hned po zveřejnění čísel je opět vše jinak: Obě firmy si připisují obrovský růst a zvláště Amazon dnes bude jednoznačným tahounem. Historicky největší odliv peněz z akcií Meta se tak může změnit v největší příliv do akcí Amazon.

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu omezená nabídka a slabší dolar
14.01.2022 Ceny ropy dnes zpevňují, jsou na cestě ke čtvrtému ziskovému týdnu za sebou. Přispívá k tomu omezená nabídka suroviny a slabší dolar. Ropa posiluje i navzdory zprávám zdrojů agentury Reuters, podle nichž se Čína v období lunárního Nového roku chystá uvolnit část ropných rezerv.

Forex: Česká měna se zastavila v okolí 24,40 EUR/CZK
12.01.2022 Česká měna se zastavila v okolí 24,40 EUR/CZK a jako by neměla sílu rozšiřovat své zisky… a to nehledě na slabší dolar a silnější akcie. Dnešní nárůst inflace by ji teoreticky měl potěšit, nepůjde však pravděpodobně o velké překvapení a důležitější pro ni bude únorová prognóza ČNB a lednová inflační čísla.

Rozbřesk: Prosincová inflace zrychlila, pro trhy už by to ale nemělo být velké překvapení
12.01.2022 Dnes české trhy vyčkávali na jedno hlavní číslo - prosincovou inflaci. Růst cen opět zrychlil a meziroční dynamika výrazně překoná 6 %, dosáhla na 6,6 %. Hlavní inflační skok však přijde až v lednu, ve chvíli kdy se opět vrátí na původní úroveň DPH na energie a současně značná část domácností dostane nové vyšší zálohy na elektřinu a plyn (část již přirozeně pocítila vyšší ceny energií ke konci roku).

Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022
04.01.2022 Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj.

Powell přestává mluvit o přechodné inflaci a další debata o vakcínách. Akcie dnes střídají směry
30.11.2021 Vývoj na finančních trzích je dnes zajímavý. Akcie v Evropě začaly negativně, aby se postupně zvedaly a hlavní indexy své ztráty zredukovaly. DAX je v záporu o 0,2 procenta, podobně jako FTSE 100, CAC 40 i AEX. Amerika po otevření slušně rostla, ale pak se stáhla níž. S&P 500 je -0,6 pct, Nasdaq momentálně klesá o 0,4 pct.

Ranní okénko - Na řadě jsou údaje o HDP v Evropě
29.10.2021 Dnes vyjdou údaje o HDP z několika evropských ekonomik včetně české. S chybějícími komponenty do výroby se obecně počítá s tím, že průmysl potáhne ekonomiky dolů, zatímco spotřeba (především v sektoru služeb) tento negativní dopad vykompenzuje. Riziko proto existuje především pro průmyslově orientované ekonomiky, jako například Česko. Po včerejším zveřejnění v USA, kde HDP skončilo pod odhady, dnešní den odstartovala Francie na pozitivní vlně. Oproti 2. čtvrtletí ekonomika rostla namísto očekávaných 2,2 % o 3 %.

Komodity: Ceny ropy výrazně rostou, těží z optimismu ohledně ekonomiky
02.09.2021 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Podporuje je optimismus ohledně oživování ekonomiky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, údaje o výrazném poklesu zásob ropy ve Spojených státech a slabší kurz amerického dolaru. Severomořská ropa Brent si kolem 18:00 SELČ připisovala 2,5 procenta na 73,39 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 2,8 procenta na 70,52 dolaru za barel.

Wall Street je před pátečními daty na maximech, dolaru se tolik nedaří
02.09.2021 Oba hlavní americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite stouply při otevření na čerstvé historické rekordy, Wall Street ale zisky poté trochu umazala. Americký dolar prohloubil ztrátypo týdenní statice o nových žádostech o podporu. Ty se dostaly na čerstvé pandemické minimum a trh před klíčovými pátečními daty předpokládá, že americká ekonomika vytvořila v srpnu 725.000 pracovních míst.

Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce
02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.

Rozbřesk: ECB připravuje trh na redukci levných peněz. Růst sazeb je ale pořád v nedohlednu
26.08.2021 Hlavní ekonom ECB Philipp Lane včera překvapil lehce jestřábím komentářem. O dopadech delta varianty na evropskou ekonomiku hovořil jako o “omezeních” a jako výraznou hrozbu nevidí ani zpomalení Číny. Naznačil, že na blížícím se zářijovém zasedání dojde ke snížení tempa nákupů v rámci pandemického programu PEPP. My počítáme s tím, že k úplnému zrušení tohoto mimořádného programu dojde na začátku příštího roku. Nepůjde však o úplný konec kvantitativního uvolňování - takový, jaký plánuje postupně Fed (tapering). Pandemický program PEPP bude totiž do značné míry nahrazen tradičními programy pro kvantitativní uvolňování (jako např. APP).

Forex: Koruna ztrácela až do blízkosti 25,60 EUR/CZK
26.08.2021 Relativně dobré výkony akcií ani slabší dolar koruně nijak nepomáhají. Před Jackson Hole jednoduše nemá moc velkou chuť do života a ztrácela až do blízkosti 25,60 EUR/CZK. Nervózní letní obchodování bude na koruně pokračovat i dnes, počítáme s pokračováním lehké defenzivy.

Komodity: Ceny ropy díky příznivému výhledu poptávky a výpadku těžby v Mexiku rostou
24.08.2021 Ceny ropy dnes pokračují ve vysokém růstu. Přispívá k tomu optimistický výhled poptávky poté, co americké úřady plně schválily první vakcínu proti covidu-19, a také rozsáhlý výpadek těžby v Mexiku.

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě
07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.

Ranní komentář: Zlato nad 1 900 USD, pomáhá slabší dolar a nižší výnosy
26.05.2021 Máme za sebou další klidnou seanci. Americké i evropské indexy si své pozice drží a stabilní situace panuje také na většině měn a komodit. Na FX je i nadále pod mírným tlakem hlavně americký dolar. Ten včera pokračoval v oslabování vůči euru, které se dostalo až na 1.2260 EUR/USD. Daří se naopak novozélandskému dolaru, který reaguje na zasedání RBNZ, která očekává, že by mohla začít zvyšovat sazby už v druhé polovině letošního roku.

Rozbřesk: Inflační očekávání stále v centru dění
21.05.2021 Inflační očekávání na klíčovém americkém trhu dosáhla na začátku tohoto týdne osmiletých maxim. Od té chvíle sice tři dny v řadě klesají díky nižším cenám ropy, i tak ale obavy z inflace zůstávají v centru dnešního tržního dění. Spotřebitelské inflační tlaky jsou v tuto chvíli bezesporu vyšší ve Spojených státech, příběh o post-pandemické inflaci “hrají” ovšem investoři o něco méně intenzivně i na evropských trzích.

Rozbřesk: Plán obnovy může do ekonomiky poslat v nejbližších letech až 200 mld. CZK
18.05.2021 Národní plán obnovy je na světě. Česko bude mít v jeho rámci možnost vyčerpat v následujících dvou letech prostředky na projekty až v hodnotě 200 miliard korun. Největší část prostředků jde na klimatické projekty (41 %) a digitální transformaci (23 %). Problém není ani tak v obecných prioritách – ty jsou jednoduše u fondu obnovy dány Bruselem. Minimálně 37 % investic musí směřovat do zelených projektů a dalších minimálně 20 % na digitalizaci. Potíž je opět v tom, že Česku klasicky vše trochu déle trvá.

🥇Zlato dosáhlo na 3 měsíční max📈
17.05.2021 Cena zlata dosáhla v pondělí na nejvyšší úrovně od začátku února nad úrovní $1 860/oz. K růstu pomohl slabší dolar a pokles výnosů. A vypadá to, že poslední pokles ceny Bitcoinu mohl přispět k upření pozornosti investorů na zlato jako výrazně stabilnější "protisystémové" aktivum. Cena drahého kovu vyskočila nad horní limitu klesajícího kanálu a blíží se důležité rezistenci na $1 870/oz. Tato úroveň je definována horní limitou 1:1 struktury a 50 % Fibo retracementem posledního poklesu. Pokud dojde k dalšímu vzestupu, tak rostoucí trend může akcelerovat k rezistenci na $1 950/oz. Pokud se na druhou stranu bude více dařit medvědům, tak nejbližší hlavní support se nachází až na úrovni $1 760/oz.

Forex: Koruna je nejsilnější od vypuknutí pandemie
17.05.2021 Česká koruna minulý týden dále zpevňovala svou pozici vůči euru a dostala se dokonce až pod hranici EUR/CZK 25,50. Posilovací jízdu ji nepřerušil ani dolar, který získal podporu po zveřejnění tamní překvapivě svižné inflace, nabité zisky však koncem týdne opět odevzdal. České měně nestál v cestě ani mírný pokles akciových trhů. Na posilujícím trendu se ovšem nacházel i polský zlotý. Vývoj kurzu koruny lze tak zčásti vysvětlit globálním sentimentem. Nicméně nemalou roli sehrály i domácí faktory. Jedním z nich je epidemická situace. Aktuálně již dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření, což vysílá na finanční trh pozitivní signál. Druhým faktorem jsou sílící očekávání zvýšení úrokových sazeb v tomto roce. Těm dodal koncem týdne další impulz zápis z květnového zasedání ČNB, který doplnil slova Rusnoka, že okamžik počátku cyklu zvyšování sazeb se blíží. Členové bankovní rady se shodli na tom, že riziko a nejistota ze strany vývoje epidemické situace se oproti předchozímu zasedání snížily. Argument pro neotálení s utažením měnové politiky představuje také aktuální vývoj spotřebitelské inflace, která v dubnu vzrostla meziročně o 3,1 % (odhad ČNB činil 2,9 %). To činí peněžní trh nervózním a rostou již i sázky na zvýšení úrokových sazeb na červnovém zasedání. Očekávání takto brzké reakce ze strany ČNB se ovšem jeví jako přehnané vzhledem ke stále nízké proočkovanosti populace (zhruba 9,6 %) a nejistotě ohledně tempa ekonomického oživení.

Ranní komentář: Indexy navyšují maxima, daří se i komoditám. ETH nad 4 tis. USD
10.05.2021 Akciové trhy za sebou mají další úspěšný týden. Index S&P 500 přidal 1.23 % a navýšil své historické maximum, když se v pátek dostal až na úroveň 4 232 dolarů. V růstu pokračují také komodity, v čele s průmyslovými kovy, jako je měď a hliník a výrazné zisky si připisují také některé zemědělské komodity.

ZLATO sa konečne dostalo nad hladinu $1800
06.05.2021 Cena zlata sa nakoniec dokázala prelomiť nad silnú rezistenciu na úrovni 1 800 dolárov / oz a dosiahla najvyššiu úroveň od februára, pretože výnosy na dlhopisoch klesli pod 1,60% a pohybujú sa okolo 1,57%, zatiaľ čo slabší dolár dodával býkom na zlate ďalší optimizmus. Cena zlata sa prelomila nad hornú hranicu formujúceho sa kínového vzoru a momentálne testuje lokálny odpor na úrovni 1818 dolárov / oz. Ak by došlo k prelomeniu vyššie, ďalší potenciálny cieľ pre býkov by sa mal nachádzať na odpore 1855 USD / oz, ktorý je navyše posilnený o 200 SMA (červená čiara). Ak sa však kupujúcim nepodarí udržať dynamiku, cena sa môže vrátiť k vyššie uvedenej podpore na úrovni 1 800 USD / oz.

Komodity: Ceny ropy díky naději na vyšší poptávku výrazně rostou
04.05.2021 Ceny ropy dnes rostou a během dne si připsaly až více než dvě procenta. Pomáhá jim naděje na růst poptávky, protože další americké státy zmírnily svá protikoronavirová omezení a Evropská unie se plánuje otevřít očkovaným turistům. Podporu poskytuje cenám ropy i slabší dolar. Hrozbou i nadále zůstává růst počtu nakažených covidem-19 v Indii, který by mohl snížit poptávku.

Optimistické vyhlídky dostávají dolar pod tlak
03.05.2021 Americký dolar ztratil za měsíc duben 2 % a od většího oslabení ho zachránila páteční seance, kdy dolar výrazně zpevnil. K propadu mu pomáhají hlavně pozitivní vyhlídky ohledně ekonomického růstu, a tím pádem nižší potřeba držet bezpečný americký dolar. Dolar by tak mohl dále posilovat, a to alespoň dokud nedorazí čísla rapidního růstu inflace.

Komodity: Ropa dál roste, příznivý výhled převážil obavy z vývoje pandemie v Indii
29.04.2021 Ceny ropy dnes pokračují v růstu. Příznivý výhled poptávky, vývoj americké ekonomiky a slabý dolar převážily nad obavami z vývoje pandemie v Indii, Brazílii a v Japonsku.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
26.04.2021 1) Hlavním tématem na asijsko-pacifických trzích je i na začátku nového týdne rekordní nárůst nových případů koronaviru v Indii, který stále dosahuje hodnot kolem tří set padesáti tisíc denně. Administrativa amerického prezidenta Bidena v neděli slíbila Indii uvolnění surovin pro výrobu vakcín, zemi již dříve podpořily také Británie, Francie a Německo.

Měď je nejdražší za deset let, tuna je za více než 9700 dolarů
26.04.2021 Ceny mědi dnes vystoupily na maximum za více než deset let. Pomohl jim slabší dolar, ale také obavy o budoucí dodávky v době, kdy se globální ekonomika začíná zotavovat, což podle předpokladů přinese i vyšší poptávku po kovech. Cena tříměsíčního kontraktu na měď na Londýnské burze kovů (LME) se dostala až na 9700,50 dolaru (207.100 Kč) za tunu, nejvýše od srpna 2011.

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný
20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“

Pomalý začátek obchodování v Evropě a vyčkávání na výsledky
19.04.2021 Akcie v Evropě začínají velmi zvolna. Většina hlavních indexů se nachází mírně v plusu, ale najdou se i lehce klesající výjimky. Impulsy zatím nepřicházejí, ale během dne se do hry zapojí výsledky firem jako Coca-Cola nebo United Airlines.

Dolar ohrožuje rozlet rozvíjejících se trhů
14.04.2021 Koncem minulého roku řada bankovních domů přicházela s predikcemi na rok 2021. U jednoho z nich panovala víceméně shoda, a to ta, že by měl dolar navázat na špatný rok 2020 dalším oslabením, čehož nejvíce využijí rozvíjející se trhy. Právě americký dolar od začátku roku spíše posiluje a začíná ohrožovat párty, která se začátkem roku skutečně rozjela. Vyšší čísla inflace nepřidávají na optimismu a nás zajímá, jestli je na rozvíjejících se trzích (EM) stále prostor.

Forex: Korunu by mohly rozhýbat americké úrokové sazby
12.04.2021 Česká koruna se v minulém týdnu dostala až k hranici EUR/CZK 25,80, své nejsilnější hodnotě od konce února. Napomohl ji k tomu slabší dolar a patrně i zlepšení domácí epidemické situace, které vedlo k rozhodnutí o alespoň částečném zmírnění vládních nařízení. V pátek koruna své zisky zcela odevzdala, když se hned zkraje dne posunula na EUR/CZK 26,00. Impulsem k ještě slabší hodnotě byl posléze překvapivý růst cen amerických průmyslových výrobců o 1,0 % meziměsíčně namísto trhem předpokládaných 0,5 %. Tento vývoj patrně finančnímu trhu připomněl obavu z rizika vyšší inflace, když výnos amerického 10letého státního dluhopisu reagoval pohybem vzhůru. Přes úroveň 1,68 % se však nedostal a ve srovnání s vývojem v uplynulých týdnech byl tak nárůst pouze mírný.

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (9.4.2021)
09.04.2021 Ani další obchodní seance na akciových trzích nepřinesla z pohledu makrodat nic zásadního a akciový index S&P 500 se posunul na nová historická maxima. Americký dolar prohloubil své ztráty na většině měnových párů a pomohl zlatu otestovat 1750 dolarů za unci.

Komodity: Ceny ropy se dnes vydaly oběma směry, vliv má dolar a zpráva o zásobách
08.04.2021 Ceny ropy se dnes vydaly oběma směry. Zatímco cena ropy Brent roste, cena americké ropy klesá. Na jedné straně ropě k růstu pomáhá slabý dolar a růst akciových trhů, dolů však cenu tlačí zpráva o růstu zásob benzinu v USA a slabá poptávka ve srovnání s úrovní před pandemií.

Rozbřesk: Česká koruna reaguje pozitivně na zasedání Fedu a slabší dolar
18.03.2021 Dokud Fed neuvidí skutečné, a nikoliv jen prognózované zlepšení na trhu práce, tak od něj zpomalení měnové expanze nečekejte. Stejně předčasné je si myslet, že se nyní uvnitř Fedu rýsuje majorita centrálních bankéřů, která by do konce roku 2023 chtěla zvednout úrokové sazby. Tyto holubičí vzkazy, zdůrazněné na tiskovce šéfa Fedu J. Powella, nutně musely zastínit bezprecedentně pozitivní revizi makroekonomického výhledu ze strany amerických centrálních bankéřů.

Komodity: Ceny ropy dnes díky slabšímu dolaru a zásobám rostou
11.03.2021 Ceny ropy dnes rostou o více než dvě procenta. Pomáhá jim slabší dolar a prudký pokles zásob benzinu, který naznačuje, že přebytek ropy na trhu bude jen krátkodobý, protože rafinerie v Texasu opět obnovují činnost.

Rychlé shrnutí
10.03.2021 Americké indexy zakončily seanci výše. Index Nasdaq přidal 3.69 %, S&P 500 rostl o 1.42 % a Dow Jones o 0.1 %.

Výprodej na technologiích vystřídala euforie. Výnosy dnes klesly
09.03.2021 Po včerejším výprodeji zachvátila technologický sektor naopak euforie a Nasdaq tak kráčí v čele akciového růstu s 3,2procentním ziskem. S&P 500 je výš i 1,7 pct, Evropa pak zaostává, když třeba DAX roste jen o půl procenta. Pražský index PX dnes vykazuje nevýraznou změnu při smíšeném pohybu hlavních titulů.

Forex: Koruna oslabila i přes rostoucí úrokové sazby
10.02.2021 Spotřebitelské ceny v USA v lednu oproti prosinci vzrostly o 0,3 %, což bylo v souladu s odhady trhu. Meziroční tempo růstu cen setrvalo na 1,4 %, když se čekalo 1,5 %. Zdražování bylo ale způsobeno především vyššími cenami energií v souvislosti vývojem ceny ropy. Jádrová inflace, která nezahrnuje proměnlivé ceny energií a potravin naopak skončila pod odhady s meziměsíční stagnací a zpomalením meziročního tempa na 1,4 % z předchozího 1,6 %. Dolar proti euru dnes opět mírně oslabil, ale na samotné zveřejnění inflace reagoval velmi rezervovaně. Větší vliv by mohlo mít večerní vystoupení šéfa Fedu v Ekonomickém klubu v New Yorku. Domníváme se, že na signalizaci budoucího utahování měnové politiky je nyní příliš brzy, takže projevy Fedu by spíše měly dál podpořit slabší dolar, nežli naopak.

Ranní komentář: Indexy si své ziky drží, slabší dolar pomáhá zlatu
10.02.2021 Máme za sebou klidnou seanci, která na trhy žádné větší změny nepřinesla. Většina akciových indexů si své pozice držela a stejné platilo také pro většinu komodit. Na FX se pod mírný tlak dostal americký dolar, který tak dál postupně umazává zisky, které dříve na většině měnových párů nabral. Slabší dolar pak mírně pomáhá drahým kovům včele se zlatem. Po divoké jízdě z posledních dnů se pak stabilizovala také situace na kryptu, kde se bitcoin drží v okolí 46 tis. USD, zatímco ethereum osciluje mírně pod hranicí 1 800 dolarů.

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (9.2.2020)
09.02.2021 Akciové indexy ve Spojených státech včera navázaly na úspěšný týden a dokázaly uzavřít další seanci v řadě v zelených číslech. Z pohledu fundamentu se na trzích příliš nezměnilo, nicméně sentiment na devizových trzích otočil americký dolar, který začal včera oslabovat. Bitcoin včera rostl díky Elonu Muskovi na nová rekordní maxima. V růstu pokračuje také ropa WTI.

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (8.2.2020)
08.02.2021 Navzdory nedostatku kvalitních markovat se podařilo akciovým indexům v pátek uzavřít další pozitivní seanci, která tak znamenala nejlepší týden od měsíce listopadu. V pátek byl však zajímavý vývoj hlavně na devizovém trhu, kde oslaboval americký dolar a pomohl euru nad 1.20. Ropa WTI pokračuje v růstu nad 57 dolarů.

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021
28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.

Biden oslabí dolar, podílí tedy korunu, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Dlouhodobě ovšem jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit
21.01.2021 BIDEN V BÍLÉM DOMĚ je dobrou zprávou pro české motoristy či milovníky elektroniky. Alespoň přechodně. Dlouhodobě jeho důraz na zelenou ekonomiku může průmyslovému Česku spíše přitížit.

Ranní komentář: Technologie pomohly US indexům na nová maxima
21.01.2021 Středa přinesla na finanční trhy další růstovou seanci a i tentokrát indexy v USA táhly hlavně technologie. Nadsaq rostl o 1.97 %, zatímco S&P 500 a Dow Jones přidaly 1.39 % a 0.83 %. Americké indexy tak opět navyšují svá historická maxima, zatímco výnosy z dluhopisů zůstávají u desetiletých splatností stabilně mírně pod hranicí 1.1 %. Na FX se pod tlak dostal americký dolar, který, hlavně díky pozitivnímu sentimentu na trzích, ztrácel především na rizikovějších měnách (AUD, NZD a CAD). Slabší dolar pak pomáhal cenám drahých kovů, které dokázaly znovu růst.

Komodity: Ceny ropy rostou v naději na lepší poptávku
19.01.2021 Ceny ropy rostou v naději, že vládní pobídky zvýší globální ekonomický růst a poptávku. Do pozadí se tak dostaly obavy z opětovného uzavírání ekonomik kvůli pandemii covidu-19 a ze s nimi spojeného poklesu zájmu o pohonné hmoty. Poptávku povzbudil i slabší dolar, který ropu zlevňuje držitelům jiných měn.

Biden oslabí dolar, zlevní Čechům benzín i elektroniku. Aneb co vše čekat od nového amerického prezidenta v ekonomické oblasti
19.01.2021 Zítřejší inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena a nástup jeho administrativy nezůstanou bez vlivu na rodinný rozpočet každého Čecha. Už předem lze říci, že oslabí dolar, což zlevní benzin i spotřební elektroniku.

Forex: Americký dolar před inaugurací Bidena posiluje
18.01.2021 Americký dolar dnes třetí seanci posiluje. Během dne se dostal až na nejvyšší hodnotu za čtyři týdny, později však velkou část zisků smazal. Na forexovém trhu převládá nechuť k rizikovým obchodům, což stáhlo dolů australský dolar a britskou libru. Objem obchodů je však nižší, protože americké trhy jsou dnes kvůli svátku zavřené a ve středu bude uveden do úřadu nový americký prezident Joe Biden.

Komodity: Ceny ropy kvůli šíření koronaviru v Číně klesají
15.01.2021 Ceny ropy dnes klesají a ztrátu si zřejmě připíší i za celý týden. Obavy z uzavírání čínských měst kvůli šíření nemoci covid-19 zastínily příznivé zprávy o dovozu ropy a plánu na další stimuly v USA.

Biden v Bílém domě zdraží českým řidičům benzín i naftu. U nafty však bude zdražení mírnější, protože už se projevuje letošní snížení spotřební daně na ni
14.01.2021 Ropa Brent v tomto týdnu zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se jeden její barel prodával za více než 57 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu cenově stagnovaly, ba zlevnily. Benzín Natural 95 stojí stejně jako přes týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o devět haléřů a činí nyní 27,23 koruny.

Výnosy klesly a akcie jsou nerozhodné před daty a zprávami z Kongresu
13.01.2021 Demokrati v americké Sněmovně reprezentantů prosadili usnesení vybízející viceprezidenta Pence, aby aktivací 25. dodatku k ústavě byl odvolán prezident Trump. Na tuto formální výzvu, jež bude téměř určitě odmítnuta, hned dnes naváže rozhodnutí o spuštění impeachmentu, tedy sesazení prezidenta Kongresem. Už několik republikánů prohlásilo, že se sesazením bude souhlasit. Jak jsme psali už včera, dvoutřetinová většina v Senátu nutná ke schválení je stále vysokou laťkou, ovšem zamezení další Trumpově kandidatuře na veřejný post či osekání jeho exprezidentských výhod je reálné. Bude záležet, nakolik i republikáni budou chtít potlačit Trumpův vliv ve straně, jenž se pro ně stává čím dál větší zátěží.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Brazilský real | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | EUR/AUD | NZD/JPY | USD/BRL | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | G10 | G7 | High | Hlava a ramena | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Obchodní bilance | Opce | Open | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Realizace zisku | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spotová cena | Spread | Support | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zastavení ztrát | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | České koruny | Dnešní události | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Engulfing | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | HDP v Evropě | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup komodit | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Ocenění akcií | Patria Online | Patria.cz | Pips | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | Švýcarské banky | Tapering | Trh | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj zlata | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zlato jako investice | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | CEE | Diskont | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | Kupónový výnos | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Využití kapacit | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | StopLoss | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | WebTrader | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Cukr | COT | Burze | Commodities | Graf EUR/USD | Traders | Americké obchodování | Aramco | ClipperData | Dow Jonesův index | DPA | Bank of America Merrill Lynch | PVM Oil Associates | Natixis | Jackson Hole | Price Futures Group | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | CME Group | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | City Index | Ole Hansen | Next Finance | PVM | Sentix index | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | IG Markets | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Linie podpory | Malý prostor | Globální akciové trhy | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Sázet | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Glencore | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Znehodnocování měn | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Výzkumná společnost | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Dobré výsledky | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Predikce | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Americká organizace API | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | TTIP | Výnosy | Institut API | Zasedání Bank of Canada | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | TRY | Příjmy | Oslabování dolaru | Indexy PMI | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Měny střední a východní Evropy | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Morningstar | Purple Trading | Rystad Energy | Americké energetické firmy | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Pohyby na finančních trzích | René Remšík | LBBW | Nákupy zlata | Protiruské sankce | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | BTCUSD | ETH | XRP | Invesco | Štěpán Hájek | Investice do kryptoměn | MSCI World Index | Lithium | Ceny lithia | Tržní očekávání | Investorský sentiment | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Silný americký dolar | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Válka měnová | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Šéf Fedu | Graf indexu | Ether | Americký dolarový index | Czech Fund | Ritterbusch and Associates | Pražský index PX | Dluhopisové výnosy | Akcie v Evropě | I-Trader | Úrokový výnos | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Rostoucí akciové trhy | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Slabost dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Posilování eura | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Vývoj finančních trhů | Kongres USA | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Vývoj kurzu koruny | Ropný kartel | Sazby ČNB | Snížení volatility | Evropské dluhopisy | Obchodní jednání | Velké riziko | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Podnikatelská nálada | Ropovod | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Český průmysl | Zahraniční investoři | Akciové futures | CNY | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | SPI Asset Management | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Silnější euro | NVDA | Riziko recese | Snížení sazeb | Obchodní nápady | Komoditní výhled | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Konfirmační zkreslení | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | US500 | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Tamás Varga | Obchodování jedním kliknutím | Energetické firmy | Makroekonomický výhled | Výška světového dluhu | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Vývoz ropy | RISK-ON | Hospodářské dopady | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Digitalizace | KOSPI | Rozpočet | Silné akcie | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Nákupy komodit | Káva | Investice do ropy | Trinity | Býčí signál | Objem | Evropské firmy | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Zájem o investice | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | CPI v eurozóně | BAT | Pfizer | USA a Čína | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Odhad růstu světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Amazon | Fixed income | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Pohyby kurzu | Americká data | EUR Index | Domácí poptávka | Dluhopisoví investoři | Data o HDP | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Penzijní reforma | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Obchodní smlouvy | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Americká automobilka | Centrální banky USA | Nord Stream | Akciový index Dow Jones | Události roku | Škoda Auto | Míra | Inflační výhled | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Impeachment | Nižší likvidita | Vývoj spotřebitelské inflace | Fed index | xStation5 | Rozpočtové politiky | Tempo růstu americké ekonomiky | Americké vlády | Bydlení | Oživení inflace | NERV | BREAKING | Stratég | Vývoj jádrové inflace | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Zájem o rizikovější aktiva | Peking | Americký index | Nálada na globálních trzích | Ziskovost | Investiční aktivita | Růst akciových trhů | Růst poptávky | Klesající trend | Vyšší ceny ropy | Teherán | Američané | Návratnost | Commodity index | Netflix | Washington | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Finální odhad | Írán | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | RBA | ProfitLevel | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Poradenství | Geopolitická situace | Tuzemská inflace | Proinflační | Listopadové maloobchodní tržby | Vyšší inflace | Tržní sazby | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Krach | Pattern 123 | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | ASX 200 | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Obavy z koronaviru | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Tvrdá práce | Zlepšení | Dovoz z Číny | Úsilí | Lukáš Baloga | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Výrazné ztráty | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Čínské strany | SEC | Dnes ČNB | Recese ve Spojených státech | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Zasedání RBNZ | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Čínské stimuly | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Noviny | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Cenové války | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Tržní podmínky | Profitovat | Další vývoj | Mimořádné kroky | Stimuly | Členové bankovní rady | Útlum ekonomiky | Guvernér Rusnok | Nízká likvidita | Velmi nízká likvidita | Zrychlení inflace | Výrazný vzestup | Honba za hotovostí | Třída aktiv | Špatné výsledky | Asijská seance | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Odhad inflace | Mike Pence | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Refinancování dluhů | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Posílení dnes | Nová stimulační opatření | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Salmán | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Zápis z posledního zasedání | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Tempo růstu CPI | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Index DXY | Války | Schodek | Organizace | Průmyslové revoluce | Práce | Koronakrize | FAO | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Česká nezaměstnanost | Veřejný sektor | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Tempo růstu CPI v USA | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Ministři energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nadprodukce | Pákistán | Abdalazíz bin Salmán | Výpadky | Emitenti | Bob Haberkorn | RJO Futures | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Statistiky | Jeffrey Halley | Vládnoucí strana | Demokraté a Republikáni | USD za barel | CMC | Cena americké ropy | Rizikové averze | Purple Trading Štěpán Hájek | Stephen Innes | S&P500 | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Rizikový apetit | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Citlivost trhu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Ekonomika oživuje | Očekávané výsledky | Cestování | Bitcoin dnes | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Warren Patterson | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Americký ropný průmysl | Nastavení celní politiky | Celní politiky | Celní politiky USA | Nastavení celní politiky USA | Blízký východ | Tweet Donalda Trumpa | Trump a jeho tweety | Tweet | Mohamed bin Salmán | Poválečné recese | Nejhlubší poválečné recese | Zvyšováním těžby | Navýšení cel | Navýšení cel pro dovoz z Číny | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Vývoj komodit | HG měď | Růst výnosů | Soud | PMI pro sektor služeb | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Oddlužení | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Německá spolková vláda | Regulační orgány | Deflační tlaky | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Pokles dovozů | Akcie a dluhopisy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | RBI | Účet platební bilance | Potlačovaná poptávka | Oblasti rezistence | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | Spolková vláda | Fiskální stimul | Experimentální vakcína | Oživení globální poptávky | Kupci | PMI v eurozóně | Komunistická strana | Proti trendu | Ekonomické zotavení | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Koronavirové pandemie | Průraz | Počet nemocných | Záchranný balík | Bývalý prezident | Slabá poptávka | Stimulační plán | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Rekordní nárůst | Americké statistiky | Oracle | Saúdskoarabský ministr energetiky | Americké úrokové sazby | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Foxconn | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Americké prodeje domů | ZIL | Cardano | Zahraniční kapitál | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Koronavirové epidemie | Úroda | Exporty | Prostor pro další růst | Sony | Inflační šok | Koronavirová situace | Slabý americký dolar | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Desinflační trend | Ceny | Spotřební daně | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Korekce na dolaru | Kanadský CPI | Bjornar Tonhaugen | Plynárenské společnosti | Největší firmy | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Překvapivý růst | Důvěra | Caixin | Výzkumy | Slabý dolar | Podpora ekonomice | Růst zaměstnanosti | Pravděpodobné výsledky | Cenové hladiny | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Schvalování vakcín | Sputnik V | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Oživení poptávky | Worldometers | Počty nakažených | Pandemická situace | Rystad | Konec medvědího trhu | DPH v Německu | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Zvýšení daní | Coca-Cola | Deglobalizace | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Transparentnost | Zasedání amerického Fedu | Trafigura Group | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Změny v ekonomice | Ceny sójových bobů | Slabší kurz | Arabica | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Důvěra v Německu | Accenture | Politici | Podnikatelská důvěra v Německu | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | PVM Tamas Varga | Riziko poklesu cen | Biden | Druhá vlna koronaviru | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Výpadek těžby | Zápis z posledního zasedání Fedu | Epidemická situace | FiveThirtyEight | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Lockdown | AEX | CPI v USA | Americké měny | Embargo | Vítězství Joe Bidena | Jitan Solanki | Růst zlata | Nařízení | Epidemické situace | Intel | Zásoby benzinu | Solární energie | FSLR | First Solar | Zvolení Trumpa | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Pandemický program | Pandemie v Česku | XOM | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Tržní výhled | Vítězství Donalda Trumpa | Pokles EUR/USD | Zpochybnění voleb | Euforie na akciích | Výsledky voleb | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Oživení čínské ekonomiky | Průmysl v eurozóně | Palo Alto Networks | MRNA | Předáním moci | Oživení poptávky po ropě | Purple Trading cTrader | Ministerstvo energetiky | Proražení | Životní prostředí | Enphase Energy | NextEra Energy | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Carsten Fritsch | Očkování | LEN | Rozpočtové deficity | Velké zadlužování | Zadlužování | NBP | Účinnosti vakcín | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Měnový pár EUR/PLN | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Počasí | Atraktivita zlata | Online prostředí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Modrá vlna | DOT | Zvýšení ceny | Rio Tinto | Český maloobchod | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | ACT | Měsíční data | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | Inaugurace | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Problémy s likviditou | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Automobilka Tesla | Supercyklus | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | ETS | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Vklady a výběry | Trojitý vrchol | Trojité dno | Vakcíny proti COVID-19 | Odliv peněz | Rostoucí výnosy | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Výprodeje dluhopisů | Obchodování s emisemi (ETS) | Freeport-McMoRan | Oživování ekonomiky | XOM.US | Riziková prémie | Nakoupit ropu | Fidelity | Výrazný růst | Těžby kryptoměn | Dnešní videokomentář | Hodnotové akcie | Nárůst sazeb | Americké stimuly | LMT | Reuters analytik | Data o inflaci | Advanced Micro Devices | AMD | Akcie Goldman Sachs | Ceny ropy Brent | Vývoj na měnových trzích | LME | Ceny mědi dnes | Bronz | Mosaz | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Raytheon Technologies | AMD.US | RTX.US | Aktuality z komoditních trhů | Objednávky | Optimismus na trhu | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Systém obchodování | USDA | Plán obnovy | Pandemie COVID | Analytické fórum | Palo Alto | Ochota riskovat | Oslabení | ANZ Research | Ruský ministr | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Mali | Platný signál | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Rozhodnutí Číny | Nové prognózy | Tennessee | Dolar dnes | CO2 | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Report ADP | Technologie | Zvyšování těžby | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Engulfing pattern | Spotové ceny | Zvýšení produkce | Americký trh | FIXED | Mutace delta | Odvětví | Futures na kávu | BHP | Šíření mutace delta | Šíření mutace | Načasování | Letní obchodování | Boom | Xbox | Rekord | Klíčové společnosti | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ropné a plynárenské společnosti | Futures na železnou rudu | VIAC | Omezení nákupů aktiv | Základní sazby | BioNTech | Vratislav Zámiš | Medián | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Funkční období | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Hurikán Ida | Evergrande | Lenka Kalivodová | Covidové restrikce | Energetika | Ceny plynu | Solana | VanEck | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Energetické krize | Rekordní ceny | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Meta | Klima | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Target | Lockdowny | TIM | Omikron | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | 3М | Nepříznivé počasí | Zlotý | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Základní sazba | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Kartel OPEC+ | BCA Research | Reality | Instituce | Napětí na Ukrajině | McKinsey & Co | CME.US | CME Group (CME.US) | Futures na S&P 500 | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Sankce | LMT.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Společnost TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Raytheon Technologies Corp | FSLR.US | Sankce EU | Invaze | Analytici Bank of America | Řetězce | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Opatření v Číně | FTNT | Fortinet | Jestřábí politika | Dodávky zemního plynu | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Výsledek inflace | Ben Laidler | Dodávky ruského zemního plynu | Textron | Occidental | Analýza Elliottových vln | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Jan Frait | ABN | Nové sankce | Snížení inflace | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Cenu plynu | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Centrum | First Solar Inc (FSLR.US) | First Solar Inc | ENPH | ENPH.US | Prime | Zákon o snížení inflace | Zákaz dovozu | Odhad poptávky po ropě | PlayStation 5 | PlayStation | Cena elektřiny v Německu | Cena OIL.WTI | Obraty | Ruské ropy | Měnový pár EUR/HUF | Alokovat kapitál | Investro | Investro.com | Marija Zacharovová | Implikace | Exxon Mobil (XOM.US) | Politické vztahy | TXT.US | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výběry | Bali | OsMA | Indikátor OsMA | Rafinerie | Pokles trhů | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Výhody diverzifikace | Válečná ekonomika | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Zisky společnosti | FED sazby | USD za tunu | Uvolňování koronavirových opatření | Otevření Číny | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Americké regulační orgány | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Invest | Očekávaná recese | Trhy očima Štěpána Hájka | Pricing power | Implikovaná křivka | Očekávání úrokových sazeb v USA | Equity risk premium | Equity risk | SVB | Signature Bank | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Převzetí Credit Suisse | First Citizens
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading