Pondělí 17. června 2024 23:08
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost

Výkonnost indexů

img

Varovná znamení na Wall Street: Pokles akcií Dow Transportation a státních dluhopisů

03.06.2024 Index Dow Jones Transportation Average (.DJT) letos klesl o zhruba 5 %, což je v naprostém kontrastu s 9% meziročním růstem indexu S&P 500 (.SPX) a 1% růstem indexu Dow Jones Industrial Average (.DJI), který tento měsíc poprvé překonal hranici 40 000 bodů.
img

Německé automobilky zaostávají za světovými konkurenty, ceny akcií jim klesly o pětinu

15.05.2024 Podle nového výzkumu obchodní a investiční platformy eToro ztrácejí německé automobilky, vlajkové lodě největší evropské ekonomiky, podíl na trhu a investorům přinášejí nižší výnosy oproti svým globálním konkurentům.
img

Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu

03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.
img

Co dnes očekávat od zpráv o velkých technologiích❓

25.04.2024 Dnes po skončení seance na Wall Street budou obchodníkům nabídnuty zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024 od tří známých amerických technologických společností. Alphabet (GOOGL.US), Microsoft (MSFT.US) a Intel (INTC.US). Zprávy těchto tří společností by mohly pomoci utvářet sentiment vůči americkému technologickému sektoru. Obchodníci by však měli mít na paměti, že trhy jsou nepředvídatelné a překonání zisků nemusí znamenat růst cen akcií po zveřejnění výsledků - zklamání z výsledků společnosti Tesla poslalo akcie výrobce elektromobilů do vzduchu, zatímco společnost Meta Platforms se v předobchodní fázi propadá, přestože vykázala lepší než očekávané výsledky. Pojďme se krátce podívat na to, co trh očekává od společností Alphabet, Microsoft a Intel a na co se zaměřit.
C:\fakepath\akcie-21042024.png

Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)

22.04.2024 Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě letos pokračují v růstu

02.04.2024 Světové akciové indexy v prvním čtvrtletí 2024 navázaly na úspěšný konec roku a pokračovaly v růstu. Některé indexy, jako například nejsledovanější americký indikátor S&P 500 či technologický index Nasdaq 100, vylepšovaly maxima, vyplývá z burzovních statistik. Výrazné zisky a rekordy si připsaly také evropské a japonské akcie, ty čínské naopak klesly.
img

S&P 500: od stability k rekordům – analýza růstu

25.03.2024 Optimistická očekávání ohledně ekonomické budoucnosti a uvolněná politika Federálního rezervního systému motivují investory k rozšíření jejich investičních obzorů nad rámec rychle rostoucích akcií a technologických gigantů, které byly v uplynulém roce motorem růstu amerického akciového trhu.
img

Invesco: Digitální měny centrálních bank – Budoucnost peněz?

22.02.2024 Digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou digitalizovanou měnou s nuceným oběhem. V současné době se digitálními měnami centrálních bank aktivně zabývá 130 zemí, které tvoří 98 % světového HDP. Z toho 31 zemí provádí (nebo dokončilo) pilotní studii. Některé menší centrální banky v Karibiku již dokonce CBDC vydaly, a dokonce i Čína postupně pokračuje v rozšiřování svého pilotního projektu "digitálního jüanu". O co tedy jde?
img

Invesco: Co znamená leden pro celoroční výkonnost akcií?

16.02.2024 Výnosy amerických akcií jsou v průměru nejsilnější v lednu ve srovnání s ostatními 11 měsíci v roce.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
img

Invesco: ETFka, která si rozumí s ESG

07.02.2024 Silná poptávka po pasivních investicích do ESG vedla v uplynulém desetiletí k zavedení více než 500 typů ETF zaměřených na ESG. V současné době je v ETF, které jejich emitenti klasifikují jako ESG, investováno více než 310 miliard dolarů aktiv. Jak ale při takovém množství fondů, které jsou nyní v Evropě k dispozici, mohou investoři najít ty, které jim nejvíce vyhovují? V tomto článku prozkoumáme a pomůžeme definovat širokou škálu přístupů ESG, včetně toho, co je jejich cílem…a co jejich cílem není.
img

Fidelity International: Výhled 2024

16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.
img

Růst japonského akciového trhu pokračuje i v roce 2024

10.01.2024 V roce 2024 se zatím nejvíce dařilo japonským akciím. Index Nikkei je v roce 2024 zatím vyšší o více než 3 %, zatímco index S&P 500 vzrostl o pouhých 0,25 %. Jsme teprve na začátku roku, takže určitou divergenci lze očekávat, nicméně 30% nárůst indexu Nikkei za posledních 12 měsíců ukazuje, jak daleko tento index došel, když se investoři opět zahřáli na japonském akciovém trhu.
img

Snížení cen v Saúdské Arábii poškodilo ropu, zatímco americký trh vstřebává zprávy o Boeingu

09.01.2024 Cena ropy byla v pondělí v centru pozornosti poté, co ceny ropy brent na začátku týdne klesly o téměř 4 %. Hnacím motorem byla Saúdská Arábie, která oznámila snížení cen svých dodávek ropy na únor, a to pro všechny odběratele, nejen pro odběratele se sídlem v Asii, jak to dělala dříve.
C:\fakepath\indexy-04012024-uvod.jpeg

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?

04.01.2024 Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.
img

Akcie na Black Friday: 3 Nejlepší možnosti, do kterých investovat právě teď

23.11.2023 Blíží se každoroční maloobchodní akce Black Friday a investoři pozorně sledují výkonnost tří významných akcií na trhu. Tyto subjekty, hluboce zakořeněné v různých maloobchodních sektorech, nabízejí jedinečný pohled na dynamiku sváteční nákupní sezóny. I když je jejich výkonnost na Černý pátek hlavním bodem zájmu, představují tyto akcie více než jen sezónní investiční příležitosti.
C:\fakepath\Wall Street.jpg

Akcie ve světě letos přes podzimní pokles zpevňují, S&P 500 o deset procent

01.11.2023 Akcie na světových trzích zaznamenaly i v říjnu pokles, od začátku je ale většina akciových trhů stále v plusu. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce října připsal téměř deset procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite pak 24 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o více než pět procent, vyplývá z burzovních statistik.
C:\fakepath\trader-05092023-1.jpeg

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?

05.09.2023 Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.
C:\fakepath\sp500-31082023-1.jpg

Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500

31.08.2023 Investoři rádi hledí do budoucna a snaží se odhadnout, kam se trhy vydají a která akcie bude příští Nvidia, která jenom za letošní rok 2023 nadělila investorům výnos skoro 340 %. Někdy ale není od věci podívat se do historie a podívat se třeba na to, jak si vedl americký akciový index S&P 500. Historická data nám prozradí velmi zajímavé věci, které mohou zejména méně zkušeným investorům pomoci v jejich vlastním investování.
C:\fakepath\investori-22062023.jpg

Mená a osudy najúspešnejších investorov, ktorí zmenili hru

22.06.2023 Vo svete finančných trhov sa nachádza úzky okruh jednotlivcov, ktorí dokázali zanechať veľkú stopu svojimi úspechmi a zmeniť pravidlá hry investovania. Sú to osobnosti, ktoré zosobňujú vášeň, múdrosť a odvahu, čím vytvorili svoje vlastné investičné impériá. Ich úspechy nie sú iba o získaní veľkých bohatstiev, ale predstavujú skutočnú inšpiráciu pre generácie investorov po celom svete. Títo výnimoční jedinci majú schopnosť vidieť príležitosti tam, kde ostatní vidia riziká. Tento článok sa zameriava na životy a príbehy niekoľkých najúspešnejších investorov v histórii, ktorí sa stali legendami finančného sveta.
img

Oblíbené britské značky krále Karla překonávají FTSE 100 o 62 % za poslední tři roky

04.05.2023 Do korunovace krále Karla zbývá jen pár dní a nový průzkum společnosti eToro ukazuje, jak by se drobní investoři mohli poučit z vkusu nového panovníka v oblasti britských značek.
C:\fakepath\Michael-Burry-02032023.jpg

Michael Burry koupil balík akcií Alibaby, drží ho stále?

02.03.2023 Investorskou legendu Michael Burryho není třeba dlouze představovat. Kdo ho ještě nezná, může shlédnout dokukomedii Sázka na nejistotu (The Big Short) z roku 2015, který se inspiruje zatím nejznámější akcí tohoto investora. Burry patří k velmi netypickým investorům už jen z toho důvodu, že je specialista v neurologii. Investice vnímal jako vedlejší zábavu při práci. Avšak z tohoto náročného koníčka se stal hlavní zdroj jeho obživy. A Burry překonal mnoho profesionálů v oboru.
img

Investoři ztrácejí chuť na veganské akcie. Zpracovatelé masa se vracejí na trh, zatímco akcie rostlinných výrobků se propadly

31.10.2022 Investoři v posledních 12 měsících ztratili zájem o takzvané „veganské akcie“, zatímco akciím tradičních výrobců masa se dařilo mnohem lépe.
img

Chcete své portfolio ochránit před recesí? Tohle jsou americké akcie, které v nedávné době překonaly výkonnost trhů v období poklesu

17.08.2022 Trhy se zotavily, ale riziko recese v ekonomikách po celém světě zůstává vysoké. Sociální investiční síť eToro zveřejňuje seznam amerických akcií, které během předchozích poklesů překonaly výkonnost trhu a daří se jim i nadále.
img

Swingový výhled 28. týden 2022

15.07.2022 Nové rekordní hodnoty inflace, které byly v tomto týdnu zaznamenány, vyslaly centrálním bankéřům jasný vzkaz. Další zvyšování úrokových sazeb musí být rychlejší než doposud. Jako první z velkých bank vzala tuto výzvu vážně centrální banka Kanady, která doslova šokovala trhy bezprecedentním zvýšením sazby o celé 1 %. To samozřejmě není příznivé pro akcie, které v uplynulém týdnu opět oslabovaly. Nedařilo se ani euru, které již kleslo pod paritu. Nejistota naopak přeje americkému dolaru, který dosáhl nových rekordních hodnot.
img

Investování do blockcchainu, to nejsou jen kryptoměny

28.06.2022 Lidé si obecně spojují "blockchain" s "crypto", a to z dobrého důvodu. Kryptoměny, které se objevily jako první varianta využití, upoutaly pozornost a zájem lidí. Toto aktivum a základní technologie blockchainu jsou v myslích mnoha lidí synonymem. Při pohledu na krypto jen jako na další třídu aktiv však hrozí, že vám unikne širší pohled - základní infrastruktura digitálního trhu umožňující novou inovativní automatizaci, která nahrazuje tradiční zprostředkovatelské funkce kódem.
C:\fakepath\trhy-14062022-1.jpg

Kam až trhy padnou?

14.06.2022 Můj dnešní blog je spíše úvaha o aktuálním tržním prostředí inspirovaná úžasnou knihou od Howarda Markse na téma tržních cyklů, kterou nyní čtu. Myšlenky obsažené v knize krásně zapadají do aktuálního tržního kontextu a velmi mi pomohly dívat se na trhy zcela jiným způsobem než doposud.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

Swingový výhled 11. týden 2022

23.03.2022 Pád indexů, který jsme zaznamenávali v posledních dnech, se zastavil. Indexy posilovaly pod vlivem očekávání diplomatického řešení války na Ukrajině, která trvá již déle než tři týdny. Tato jednání ale zatím k žádnému významnému průlomu nedospěla, takže růst indexů by mohl mít omezený prostor.
img

Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou

23.02.2022 Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb.
img

Ruská ruleta podle Invesca: 5 grafů, které vysvětlují, jak ukrajinská krize ovlivňuje trhy

18.02.2022 Rusko v posledních letech podniklo několik vojenských tažení: v Zakavkazsku (2008); na Krymu (2014), a v Sýrii (2015). Anexe Krymu tak poskytuje pohled na makroekonomické důsledky současné geopolitické situace na Ukrajině.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

České akcie letos posílí, ale méně než loni, míní analytici

03.01.2022 České akcie letos posílí, ovšem méně než v roce 2021, kdy hlavní index pražské burzy stoupl o 39 procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Mírně podle nich porostou ceny akcií bank, u cenných papírů ČEZ bude záležet na vývoji cen komodit. Loni šlo o největší roční růst tuzemských akcií od roku 2005. Index PX skončil na svém dlouholetém maximu, výše byl naposledy v září 2008.
img

Nový komoditní ETF proti inflaci

07.12.2021 WisdomTree uvádí na trh nový evropský komoditní ETF pro investory, kteří se chtějí zajistit proti inflaci.
img

Akcie společnosti Apple stoupají k rekordním hodnotám

02.12.2021 V uplynulém týdnu se akcie technologických společností propadly, ale obchodníci našli útočiště v akciích Apple.
img

Týdenní výhled trhu BOE, RBA a NFP je v centru pozornosti

02.08.2021 Týden začíná v úterý brzy ráno vyhlášením sazeb Reserve Bank of Australia (RBA). Je pravděpodobné, že bude hýbat trhem, vzhledem k tomu, že většina Austrálie je opět ve výluce, vakcinace byla velmi vysoká a skutečnost, že australský dolar byl v posledních několika týdnech slabou měnou.
img

Graf dňa - CHNComp (26.07.2021)

26.07.2021 Čínske akcie už mesiace vykazujú nízku výkonnosť. Prudký pokles bolo možné zaznamenať v piatok, pričom ďalší silný pokles bol zaznamenaný aj dnes. Index dnes klesol pod hlavnú cenovú zónu, ktorá sa nachádza na hladine 9 775 bodov, ktorá je navyše posilnená o 61,8% retracement.
img

BREAKING: US100 nad hladinou 15,000 bodov

23.07.2021 Kontrakty Nasdaq 100 prekonali hladinu 15 000 bodov, čo predstavuje nové historické maximum. Všetky straty z konca predchádzajúceho týždňa a začiatku súčasného boli teda neutralizované. Nárast od začiatku mesiaca však nie je zdrvujúci a predstavuje cca. 3%, zatiaľ čo od miestneho minima nahor, pohyb dosiahol približne 4%. Stojí za zmienku, že teoreticky sa index snaží otestovať spodnú hranicu vzostupného kanála. Ďalší potenciálny cieľ sa nachádza okolo hladiny 15250. Budúci týždeň môžu štvrťročné výsledky spoločností ako Tesla, Apple, Google a Amazon výrazne ovplyvniť výkonnosť indexu.
img

Týdenní výhled trhu: BOE a PMI v centru pozornosti

21.06.2021 Volatilita minulého týdne zdůraznila význam zasedání centrálních bank a rozhodování o úrokových sazbách. Když Fed změnil svůj tón, americký dolar se plošně zvýšil a způsobil otřesy na světových trzích.
C:\fakepath\investice-voda-21062021-1.png

Investování do vody aneb Colorado na suchu

21.06.2021 To, co mě přimělo napsat daný článek, byl rozhovor o investorovi, který vlastnil akcie vodních práv v jihozápadním Coloradu. Současné sucho v povodí řeky Colorado patří do čtvrté kategorie. To je označení, které by mělo nastat každých 50 až 100 let. V mých očích zajímavě kritická situace a zároveň mi při tom probíhal hlavou odraz na finančních trzích, proto jsem si udělal malý průzkum, se kterým se s vámi podělím. Podle Becky Ballingerové, která je asistentkou státního klimatologa v Coloradu, přesto povodí řeky Colorado zažilo za posledních 20 let 2000 až 2018 to byly tři sucha a čtvrté sucho je nyní v roce 2021. Ballingerová řekla, že sucha, která pozorujeme, jsou stále mnohem závažnější kvůli teplotní složce. Jsou teplejší. Investor, který držel akcie vodních práv měl velké dilema, zda si má nadále držet tato práva na vodu, která měla každá hodnotu asi 5 000 dolarů. Bylo jich celkem 25 přesně za 125 000 dolarů, nebo by je měla prodat? Byla to těžká otázka.
img

Týdenní výhled trhu: FOMC v centru pozornosti

14.06.2021 Po působivém růstu amerického dolaru v minulém týdnu se nyní všechny oči upírají k úterním údajům o maloobchodních tržbách v USA a středeční tiskové konferenci FOMC. Obchodníci se zaměří na to, zda tyto údaje podpoří další rally dolaru.
img

USGAME rastie vďaka masívnemu nárastu cien akcií spoločnosti Gamestop

27.01.2021 USGAME, výkonnosť indexu spoločností pôsobiacich v hernom a esportovom priemysle, sa tento rok zvýšila o viac ako 60%. Prebiehajúcu rally možno pripísať jednej akcii - Gamestop (GME.US). Cena akcií tejto spoločnosti prudko vzrástla. Vďaka nedávnemu nárastu ceny akcií je Gamestop v súčasnosti najväčšou akciou v rámci USGAME a tvorí 32% váhy indexu. Pretože akcie Gamestop majú dnes otvoriť s viac ako 50% vzostupnou cenovou medzerou, index je nastavený aj na vyššie otvorenie.
img

Americký dolar na dvouměsíčních maximech

05.10.2020 Hlavní měnový pár EUR/USD mírně posílil na 1.175. Ekonomické data z Evropy byly pozitivní, index PMI ve zpracovatelském průmyslu činil 53.7 bodu a v Německu vzrostl na 56.4 bodu. Evropská předběžná inflace činí -0.3%, což je méně, než se očekávalo.
C:\fakepath\obrazek.jpg

Čo očakávať v letných mesiacoch na trhoch?

14.05.2020 Ahojte traderi. Dnes to nebude len o technickej analýze, ale skôr sa pozrieme na trh ako celok. Nasledujúci článok bude moja úvaha a moje očakávanie od letných mesiacov.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Fond Quant: Akciové trhy se propadly více, než odpovídá hrozbám

30.03.2020 Světové akciové trhy se v souvislosti s koronavirem propadly více, než by odpovídalo skutečným hrozbám, jež pandemie přináší. Důvodem je mimo jiné strach živený rychlostí zpravodajství a šířením zpráv na sociálních sítích. Akcie navíc byly před příchodem krize nadhodnocené o 17 procent. Vyplývá to z analýzy algoritmického fondu Quant, kterou má ČTK k dispozici.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Graf dne: Historická data ukazují, že index S&P 500 by letošní výkony neměl v příštím roce překonat

20.12.2019 V prosinci se jako obvykle finanční periodika předhánějí v prognózách vývoje na finančních trzích v příštím roce. Středobodem zájmu jsou letos americké akcie, které bez ohledu na těch pár zbývajících seancí mají za sebou výjimečný rok. Index S&P 500 dosud v roce 2019 vzrostl o 27 %. Podívali jsme se na roční zhodnocení tohoto indexu od roku 1950 (viz graf). V případě, že index rostl o více než čtvrtinu, tak se mu v následujícím roce nepodařilo tento výsledek překonat. Dobrou zprávou naopak je, že pouze 2x (1981,1990) následoval po takto výrazném růstu propad výkonnosti indexu do negativního teritoria. A co se týká té předpovědi na příští rok, čtenáři rubriky Markets Live agentury Bloomberg očekávají závěrečnou cenu indexu S&P 500 v příštím roce na úrovni "pouhých" 3150 bodů. To by znamenalo pokles ze současných úrovní o necelá 2 %.
img

Aktivní investiční strategie brzy povstanou z popela

09.12.2019 Analytici francouzské banky Société Générale provedli výzkum výkonnosti globálních akciových trhů od roku 1995. Zkoumali výkonnost 16 tisíc akcií obchodovaných na světových burzách v ročním a dvouletém horizontu a tyto výkonnosti porovnávali s výkonností amerického akciového indexu S&P 500. Došli k závěru, že od roku 2011 má velká většina individuálních světových akcií horší výkonnost než americký index S&P 500. Pokud se podíváme na poslední období, v posledních dvou letech mělo 78 % akcií horší výkonnost než americký index, a v posledním roce mělo horší výkonnost 66 % akcií.
img

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF

28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
img

24 překvapivých statistik o ziskovosti traderů

24.05.2019 Soubor 24 velmi zajímavých statistik obecně o výkonnosti traderů, o charakteristice jejich obchodování, ale i o obecném riskovém chování běžných lidí. Statistiky jsou souhrnem závěrů 11-ti zdrojových vědeckých článků a studií, které vycházejí (kromě jiného) z reálných dat od brokerů.
img

Stáhne odvětví polovodičů dolů i celý technologický sektor?

11.09.2018 Čínský výrobce polovodičů, společnost KLA-Tencor, snížil nedávno svůj výhled na výsledky za poslední čtvrtletí tohoto roku. Tato zpráva ihned poslala akcie polovodičů po celém světě o pět až deset procent níže. Investoři si nyní kladou otázku, zda polovodiče mohou negativně ovlivnit i celý technologický sektor a tím globální akciové trhy.
img

Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování

01.06.2018 Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt, do centra pozornosti se dostává díky nesmírně vysokému tempu, jakým se do těchto fondů hrnou peníze.
img

Aktivní (stock-picking) vs. pasivní (index-tracking) investování

30.05.2018  Pasivní (indexové) investování zaznamenalo v minulých letech prudký nárůst. Ačkoliv se nejedná o nový produkt...
Související klíčová slova: Výhled 2024 | Uvolněné měnové politiky | Vyhledávání obchodních příležitostí | Jak fungují akcie | Výnosy dluhopisů | Aston Martin Lagonda | Dlouhé pozice | Války | Vývoj | Obchodní platformy | Cena akcií společnosti Boeing | Moderní ekonomie | Pokračování růstu | GameStop (GME.US) | Panevropský index | Ingredion | Globální růst | Local bounti | Společnost Invesco | Radim Dohnal | Silná rezistence | Tokenizace | Šíření viru | EUR | Průměrná výkonnost indexů | Spotřebitelské výdaje | Štěstí | Ilga Haubelt | Standard & Poor's | Výkon trhu | Akciové společnosti | Cable | Výkyvy | Tvorba cash-flow | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | Itálie | McDonald's | Stoxx | CBDC | PEPP | Akcie firmy | Vývoj na akciích | Očekávání | Korelace | Nikl | Inflační riziko | Novo | Ark | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pro investory | Celoroční výkonnost akcií | iShares | Crypto | Investice | Britská centrální banka | MMXXV | Target (TGT) | Spotřebitelský sektor | Potenciál | Support | Návrat inflace | Investopedia | Edge | Akvizice | Přesnost | Technologie blockchain | Cyklus zvyšování sazeb | Pozitivní roky | Růst amerického dolaru | Miliony dolarů | Webinář | Japonské akcie | Brent | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Small caps | Britská libra | Chování | Cena generických futures | Klesly akcie | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Evropský index | Společnost Apple | EUR/USD | Procentuální zisk | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | LULU | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Indexové fondy | Konkurenti | Akcie společnosti | Reakce trhu na různé události | Komunikační služby | Foreign Policy | Aktuální vývoj | Benchmark | Rostoucí výnosy | Čistý příjem | Ruská ruleta | Cenné papíry | Výnos | Russell 2000 | GDR | Měnové riziko | Měnový systém | Delta | Colorado | SMA | Vzdělávání | Juliána Mochnaľová | Růst sazeb | Investiční strategie | Akcie Erste | ESG | Index DOW | ARK Fintech Innovation | Analytické schopnosti | Exchange | Investiční portfolio | John Kenneth Galbraith | Zasedání centrálních bank | Dropbox | Commodities | Podíl na zisku | Kontrakty | Hasbro | Propad cen | Microsoft (MSFT.US) | Online obchodování | Shopify | Nasdaq100 | AI | JPY | Tržní riziko | Index Russell | Wonderinterest Trading Ltd | Poměr ziskových a ztrátových roků | Negativní roky | Wonderinterest Trading | Současné tržní prostředí | Peníze | QQQ | Ukazatel | Měnová opatření | Coinmarketcap | Americká ropa | Twitterové účty | Nitesh Shah | FTSE 100 | Historické výkony | Služby | Technologie blockchainu | Seriál o investování do akcií | Pokles ceny ropy | Intel dnes | Index NASDAQ 100 | Saxo Bank | Amgen | Barel ropy | Americký Fed | INTC.US | Hershey | ZEW index | Akcie společnosti Target | FedWatch | Kapitál | Pozornost investorů | Burzy | USD | Upravený zisk | Proražení | Vakcinace | Společnost EY | Plány | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Aktuální informace | Na burze | Trh s nemovitostmi | Total | Kapitálové strategie | Devalvace měny | Royal Warrant | Digitální měny centrálních bank (CBDC) | Podílový fond | Blue chip | Šok | PHO | Varianta delta | Hongkong | Obchodní platformy Metatrader | Klimatické změny | DJI | FedEx | Russia Trading System | Regulace | Index Philadelphia | Swapy | Michael Burry | Analytici XTB | Tichomoří | The Little Book That Beats the Market | Ruský prezident | Roční růst | MT5 Supreme Edition | Citáty Joela Greenblatta | Čtvrtletní výsledky | Nasdaq Composite | Oživení trhu | Admirals | Mappin & Webb | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Období po dot-com krachu | Zvednutí sazeb | Metaanalýza | Nikkei | Olimex Global Water | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Nemovitostní fondy | Data z amerického trhu práce | MT5 | Čínské úřady | Německé maloobchodní tržby | Aktivní investiční strategie | State Street Global Advisors | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Vklady | Slickcharts | Pokles ceny akcií | Král Karel | Zhodnotit své peníze | Investing.com | Výkonnost společnosti | Akciové indexy | Myšlení | Nedostatek polovodičů | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Mezinárodní agentura pro energii | Coca-Cola | Investovaný kapitál | Online nakupování | Nejistoty | Fidelity | YTD | Euro Stoxx 50 | Globální ekonomiky | AMD | Zpřísňování měnové politiky | Lepší výsledky | MSCI Emerging Markets | Nárůst ceny | Jádrový index | Zisk | Bez rizika | Americké ministerstvo spravedlnosti | Duck Sauce | Prezident | Historická výkonnost | Expense ratio | Globální akciové trhy | Negativní události | Pokles cen nemovitostí | Bank of England | Britské akcie | VIG | Ministerstvo obchodu | Northwestern Mutual Wealth Management Company | Zápis z posledního zasedání | Co bude dál? | Jak se stát lepším investorem | BP | Hold | Inflační překvapení | Investiční | Výkonnost fondů | Boj s inflací | Investice do vody | Souhrn finančních trhů | Průzkum | Avis | Globální akciové indexy | Invesco Water Resources | IEA | ETS | Analýzy | Anglie | Zdravotní péče | Poradenská společnost | US500 | Reakce trhů | DWAC | Invesco | Meme akcie | Platforma pro obchodování | Portu Marek Malina | Akcie a dluhopisy | Tattooed chef | Investiční fond Quant | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Evropské ekonomiky | Úroveň volatility | Beyond Meat | Zpráva | P/E | Prémie | Akcie na Black Friday | Cestovní ruch | Dot.com krize | Svěřenský fond | Oblast rezistence | Prodej | Rok 2024 | Investiční horizont | Zasedání Fedu | Majitel Facebooku | Tržní kapitalizace | Pohled na situaci | Akcionáři | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | Visa | S&P | Posilování eura | Rizika a příležitosti | Obchodování | ADR | GBP | Minerva | S&P Global | Rekordní hodnoty | Management | Centrální banky | Vývoj akcií | Meta | Obchodní týden | Admiral Markets | Majitel | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | ZEW | Zprávy | TSMC | Zasedání OPEC | Nadšení | Fenomén | Dolary | BREAKING | Index STOXX Europe | Akciový analytik | Associated British Foods plc | Index Stoxx 600 | Tržní cykly | Trading Central Technical Ideas Lookup | Oanda | Ceny ropy | Růst inflace | UBS | Obchodování na Wall Street | Investiční banka | Covid | Buy and hold | Další růst | SCA | Cena ropy brent | Celkový trend | Úvěrování | Airbus | Northwestern Mutual Wealth Management | Index spotřebitelské důvěry | Vyhlídky | CZ | NATO | Očekávání úrokových sazeb | Pojišťovny | Udržitelnost | Macrotrends | Míra | Firmy | Odvětví polovodičů | Digitální měny | Pokles tržeb | Nástroj | Výsledky | Corporate Governance | Obchodní nápady | Australský dolar | Supreme Edition | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Stellantis | Koruna | TIM | Finanční služby | Výkonnost indexu RTS | Retracement | Eli Lilly | Francie | Předpověď | Americký výrobce | Shell | Onemocnění | Zůstatek | Cena akcií společnosti | Propad | Pokračující pokles | OPEC+ | MSCI USA | Global Water ETF | ProCent | Výsledky firem | Objem | Údaje | Očekávání investorů | Výkonnost | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Obchodní války | Společnost Nvidia | Cenový šok | Magnificent Seven | Klima | Deprese | Asie | Příjmy z reklamy | Technologické společnosti | Shepherd Neame Ltd | Výsledky průzkumu | Cena akcií Tesly | Stablecoiny | Trendová čára | Swingový výhled | Walmart (WMT) | Prasknutí bubliny | Automobilky | Hlavní indexy | WMT | Graf ceny akcií | Sázka | ARK Innovation | Lukáš Foral | Studie | Obavy z nejistoty | Cena eura | Index S&P 500 | Graf | MT4 Supreme Edition | Ratingová agentura | Reakce trhu | Ropa Brent | Přehled | Zpráva o měnové politice | Hráči na trhu | Short | Distribuce | EY | LEN | Evropa | Pár EUR/USD | Plyn | Ekonomické události | Jackson Hole | Investovat do indexu S&P 500 | OPEC | Ukrajina | Lednový efekt | Devalvace | Johnson & Johnson | BYD | Investice do nemovitostí | Zveřejněná data | Digitální peníze | Hospodářské oživení | Optimistická očekávání | SEBA | Tata Motors | Trump | Brands | High | Rostoucí trend | Stock market | Finanční krize | Vydělat peníze | Index Dow Jones Industrial Average | UPS | Technické analýzy | Ekonomická situace | Ukazatel inflace | Nejbližší support | Kvantitativní zpřísňování | GBPUSD | Tým InstaForex | Rusko dnes | Macrotrends.net | Rakousko | Růstový potenciál | Investiční společnost | Instituce | High Yield | Gotham Capital | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Obchodování ETF | Digitální měny centrálních bank | Společnost Novo Nordisk | Wonderinterest | Americké akcie | Ekonomické ukazatele | Drahý kov | MetaTrader | Divize | Pozitivní vliv | Zvýšení úrokových sazeb | Avis Budget | Extrémní propady | Carl Icahn | Akcie Amazonu | Růst výnosů | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Celoroční výkonnost | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Průměrný roční výnos | AppHarvest | Michael Curtis | Trh | Snížení těžby | Komise | Pokračování rally | Vertex Pharms | Pokles akcie | GME.US | Pozornost | Ptačí chřipka | Příliv kapitálu | Fed | Korekce | Upozornění | Tržní prostředí | Volby v USA | Buffett | Money management | Finanční společnosti | Lukáš Novotný | Pražské burzy | Automobilový průmysl | Hermes International | Dot.com | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Investice do indexu S&P | Konkurenceschopnost | Kanada | Globální recese | Lowe's | Yahoo | Stock | Platforms | Výhled pro rok | Poměr P/E | Rating | Společnost Alphabet | Craig Erlam | Nejistota | Microsoft | ARK Fintech Innovation ETF | Maxim Manturov | Příležitosti | Chase Investment Counsel | GME | Růst tržeb | Výběr akcií | Hodnota investic | CME | Pokles cen ropy | SBUX | Shortování | Letadla | Dollar Tree | LYNX webinář | Hodnota indexu | Konference FOMC | Ekonomické problémy | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Asijské indexy | Akciové trhy jako celek | Vývoj akciového indexu DAX | Domácnosti | MSFT.US | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Spotřební zboží | Celkový sentiment | Objem obchodů | FIAT | Tomáš Pfeiler | Utility | Nifty 50 | Trendová linie | Řízení rizika | Centrální banka | Americký investor | Zemní plyn | Německo | Index PMI | Životní prostředí | COST | Fondy peněžního trhu | Twitter | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Pozitivní zpráva | Activision | Hotovost | Donald Trump | Jádrová inflace | Walmart | Společnosti | CL | Investice do akcií | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Energetický sektor | Podnikatelé | ELF Beauty | Měny centrálních bank | Blog | Alphabet (GOOGL.US) | Spoluzakladatel | Grafy | S&P 500 a Nasdaq | Globální index | Vice | Tržní výhled pro rok | Týdenní Forex kalendář | Erste Group | Azure | Aktivum | Společnost XTB | CZK | Reuters | Kov | Podcast | Dobré zprávy | Situace | Refinancování dluhů | Roční výkon | Index nákupních manažerů | Letecká společnost | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Globální akciový index MSCI | Štěpán Hájek | VaR | Rekordní maximum | Zakladatel | Předseda | Wealth | Europe 600 | Equity | Utahování měnové politiky | Dluhopisy | US100 | Historická výkonnost indexu S&P 500 | Traders | Youdao | Tržby | TSLA | Růst mezd | Roční výkonnost | Vysoká hodnota | Boeing | Cvičení | Ekonomiky | Konflikt na Blízkém východě | Společnost Walmart | Nižší růst | Riziko recese | Negativní dopad | Evropské banky | Dobrá nálada | Google | Apple | Libra | Eva Miklášová | GameStop | CFD | SMA 100 | Dow Jones Industrial Average | Indické akcie | Švédsko | Marika Čupa a Ondřej Hartman | FTSE | Financovat | Fond | O’Reilly Automotive | Investiční rozhodnutí | Hubnutí | Ztráta | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | Barometr | ECB | Ceny komodit | Pády indexu Nasdaq 100 | Úroky | Portu | Cena | Celkový roční výkon | Roční výnos | WisdomTree | DOT | Benchmarky | Závazek | Ceny akcií | Euro STOXX | S&P500 | EBay | Termínované vklady | Čínská ekonomika | Institucionální investoři | Ceny | Kurzy | Prudký pokles | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | ČNB | Odhady ekonomů | VW | WH Group | USD/CZK | Znalosti historie | Pokles | Conseq | Dekret | Margin | Vývoj akciového indexu | Americký trh | Trading systém | Celsius Holdings | Historická data | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Finančnictví | Hedge | Fundamentální ukazatele | Měnová politika | Vybírat zisky | Poplatek | Makro | Banka | Mercedes | Americká ekonomika | Snížení sazeb | NVDA | Odpor | Akcie spoločnosti | Drahé kovy | Důvěryhodnost | Obchodník | Výrobce sportovního oblečení | Finanční prostředky | COVID-19 | Masné akcie | AAL | ISIN | Indikátor | Index cen | Intel (INTC.US) | Rizika | Růst ceny | Finance | ISM | Index PX | Dobré obchody | Analytika | Daně | Investment Management | Pivot | Malina | Pokles indexu | Výsledkové sezóny v USA | Momentum | You Can Be a Stock Market Genius | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Růst zisků | Zisky | Analytik XTB | Globální trhy | Americký index S&P 500 | Bývalý prezident | Digital World Acquisition | Růst světové ekonomiky | Akciové strategie | Swap | Ministr zahraničí | Voda | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Zinek | Starbucks | Množství peněz | Toyota | Vyšší sazby | Akcie Apple | HSBC | Indexy pohyb | Pullback | Snižování rizika | Invaze | Alokace | Obchodníci | Uvedení na burzu | Breakout | Capital | Pojištění vkladů | Velké riziko | Růst cen | Index Russell 2000 | Pokles akcií | Saxo | Investiční zisky | Obavy z globální recese | Asset management | Pevné nervy | MSCI World | Jak si vedl akciový index | Poptávka | Financování | Sázka na nejistotu | Čína | Německý automobilový průmysl | Růst HDP | Index pražské burzy | Obchodovat | Globální poptávka | Data o výkonnosti indexů | Investiční poradenství | Více riskovat | Americké akciové trhy | Dividenda | MIFID | DAX | Freedom Finance | Uzavření trhů | Jitan Solanki | Pokles trhů | Dow Jones Market Data | Online trading | SolarEdge | Dow Jones 30 | Hospodářský růst | Medvědi | XTB Štěpán Hájek | Payrolls | Aktivně spravované fondy | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Akcie Gamestop | FinTech | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Bod | Vodní indexy | Reserve Bank of Australia | HDP | ROCE | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | Cena ropy | Hlavní akciový index | Firma | Inflace | Pohyby akcií | Světové žebříčky | Výkonnost akcií 500 | Drobní investoři | Marže | Trading Central | ESG společnosti | Capitalinked.com | Načasování | Kurz USD | Alphabet | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Signály | Omikron | MCD | Cyklická recese | Pasivní investování | Veganské akcie | Týdenní pokles | Restrikce | Big Short | Stoxx 600 | Výprodej | Akcie padají | Small-cap společnosti | Čínský index | Diverzifikovat | Rozhodování | Facebook | Michal Stupavský | RUB | Kurz | Market | Forexu | Large-cap společnosti | 256/2004 | Multi-asset | EMA | Tyson Foods | Zasedání amerického Fedu | Investiční banka Goldman Sachs | Horizon | UST | Extrémní růsty | Dolar | Asie a Tichomoří | Investiční síť | Euro | Průzkum společnosti | Yield | Obchodní aktivita | Boeing 737 | Držitelé kryptoměn | JP Morgan | Magnificent | Wood & Company | Byznys | Royal Index | Investujte | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | Pražský index PX | Červená čísla | Exchange Traded Funds | Dividendový výnos | Výnosy státních dluhopisů | Pozitivní výsledky | Breakout Trader | Investiční ředitel společnosti | Zpomalení růstu | Invesco Water Resources ETF | Capitalinked | Dodávky ropy | Ekonomové | Rozhodnutí Bank of England | FLOWX | Index VIX | Hospodářství | Nový Zéland | Etoro | Ohlédnutí | EV | EU | EBITDA | Vzestupný trojúhelník | Miliardy | Intermediate | Globální akciový index | CAR | Cenové stability | Šíření nákazy | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Portfolia | Fidelity Water Sustainability | Tesla | Conseq Investment Management | Precedens | Vývoz | Komerční banka | Světové finanční krize | Marek Malina | Recese | Oatly | Růst akcií | Bank of Canada | Hermes International SCA | Mercedes-Benz | Pilgrims Pride | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Burzovní indexy | Pandemie | Inflace v Německu | Denní graf | Globální finanční krize | Růstový trend | Silný support | Akcie Alibaby | Graf indexu S&P 500 | Prudký propad | Řízení společnosti | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Ozempic | Transparentní | Založit obchodní učet | Zbrojovky | Globální ETS | Ceny energií | Americké indexy | Obrat trendu | Intel | Ticker | Nejrychleji rostoucí | Richemont GDR | Úspěchy | Streamování videa | Buy the dip | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Blockchain | Cena elektřiny | MSCI World ESG Leaders | Kanadský dolar | Předpovědi | Společnost Microsoft | Investice do společnosti Target | Vlna výprodejů | Investiční stratég | Světové ekonomiky | Trend | Akcie a ETF | Perzistentní inflace | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Oslabení | RTS | Platforma | Politické události | Energetika | Akcie společnosti Nvidia | Diverzifikované portfolio | Spotify | Těžba kryptoměn | Snížení emisí | Nařízení | SWIFT | Oblasti umělé inteligence | Pokles cen zlata | Bankovní sektor | Indexy | Citi | eToro Royal Index | Zvyšování sazeb | Hospodářské krize | Transparentnost | H&R Block | Průmysl | Očekávané výsledky | Investování do akcií | Úvěrový rating | Investování do blockcchainu | USD index | Digital World | Zpracovatelský průmysl | ETF | Akciové trhy | Index evropských akcií | Společnost Eli Lilly | Úsilí | Private credit | Anexe Krymu | Spojení | Cykly | Pokles indexu S&P 500 | Long | Společnost eToro | Rally | Výrazný propad | SARS | Bear | Dlouhodobý úspěch | Investiční doporučení | Aktiva | SXXP | Americké akciové indexy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Správné načasování | Vývoj trhu | Business | CFWAX | Evropští investoři | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | USGAME | Pády indexu | Výnosnost | Arizona | Černý pátek | BRF | Růst cen akcií | Pokles cen | Algoritmus | SP500 | Index euro | Bankovní účet | Inovace | Průmyslový sektor | Aston Martin | Zdravotnictví | MSCI World Index | Akcie Tesly | Čínské akcie | Bezpečnost | Brazílie | Snížení cen | | Tomáš Cverna | Index akcií | Tržní kapitalizace kryptoměn | Burzovně obchodovaný fond | Stratég | Špatné zprávy | Ruleta | Výhled pro rok 2024 | Pokračování poklesu | Big tech | Řetězce | Sentiment | Investovat do ETF | Stoxx Europe 600 | Breaking | Trendový kanál | Investiční fondy | Největší pokles | Politika | Koš | Konkurence | CoinShares | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Nepřiměřená očekávání | Letecké společnosti | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Investiční ředitel | Yahoo Finance | Pasivní (indexové) investování | MAM | Pravidla hry | Jak investovat | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Velká Británie | Makroekonomická data | Globální společnost | Zahraniční politika | Další vývoj | Více příležitostí | Investování do nemovitostí | Indexy S&P | George Soros | Investování do ETF | Nálada | Quant | Geopolitická rizika | Materiály | Indie | Měnové páry | ProShares | Měnové politiky | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Německé automobilky | Pohyb ceny | Internetová bublina | Výnosová křivka | Investice do společnosti Walmart | Historická maxima | Ekonomická data | Politika centrálních bank | Dobrá zpráva | Akcie spoločnosti GameStop | Zhodnocení | NH Foods | Výplaty dividend | Výhled | Členové OPEC | Amazon.com Inc. | České akcie | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Obchodní účet | Celsius | Hry | Odpovědnost | Lowe’s Companies | Reálný obchodní účet | Energetické společnosti | Index Hang Seng | PayPal | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Cyrrus | Burze | eBook | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | XTB Tomáš Cverna | ČEZ | AAPL | Austrálie | Hrubá marže | GOOGL.US | Investor | USD za barel | Nikkei 225 | Společnost Intel | Významné riziko | New York | Cathie Wood | MSFT | ESG ETF | GS | Krize | Ceny ropy Brent | Watches of Switzerland | Paul Tudor Jones | Riziko | Zajišťování | National Beverage | Zotavení ekonomiky | Akcie rostlinných výrobků | Luxusní zboží | Konzervativní investor | Úspěšný investor | Akcie ve světě | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Big Tech | Sazby | Mezibankovní | Graf indexu | Maloobchodní prodej | Cíle | Čistá marže | Burza | Zpracovatelé masa | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Šum na trhu | Zvyšování úrokových sazeb | Investovat do akcií | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Marks Howard | Reinvestice | Porsche | Rozhovor | Transakce | Technologický index | Měny | Řízení měnového rizika | Akciový trh | Výnosy 10letých dluhopisů | Uhlí | MasterCard | Lululemon | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Dobrá investice | Zpravodajství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Spravované fondy | Dividendy | Měna | Jasný signál | Dodávky plynu | Finanční sektor | Silný pokles | MSCI | Pavel Kohout | Ukazatel volatility | Hospodářský pokles | Výnosy | Miliardy dolarů | Růst poptávky | Co je lednový barometr? | FOMC | Index polovodičů | Futures na zemní plyn | Poptávka po ropě | Světové indexy | Hodnota dolaru | Platformy | IPO | Rusko | Akcionář | Miliardy USD | Provozní marže | Aston Martin Lagonda Global Holdings plc | Fundamenty | Makroekonomické události | Zkušenost | Index Nasdaq (US100) | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | Írán | Společnost Target | Výsledkové sezóny | State Street | Analytik portálu | Výkonnost společností | Ropy | Historie | Vývoj akciového indexu Dow Jones | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Podcasty | Výdaje | Ekonomický dopad | Společnost | Období dot.com | Rezervní měny | Investice do společnosti Amazon | Amazon (AMNZ) | Obchodujte | Vstupní poplatek | BMW | Cena akcií | Kupci | Rozšíření | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Umělé inteligence | Buy | Eura | Tisková konference | Investujte na Forexu | Ztráty | Lehman Brothers | Bankovní systém | Organizace | Alipay | Invesco Ltd. | VIX | Úrokové náklady | TGT | Růst | Olaplex Holdings | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | Evropský akciový trh | Akcie ČEZ | Příjmy | Emitent | Vášeň | Zajištění | Société Générale | Počet potvrzených případů | Propad cen ropy | Index | Komoditní | Cenový index | MiFID II | Nejbližší rezistence | Komodity | Příjmy domácností | Investiční fond | Meziroční růst | Výsledková sezóna | S&P Dow Jones Indices | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Apple Podcasts | Odvětví | Cap | Riziková prémie | Očekávaný růst | Wall Street | ABP | Vydělat na akciovém trhu | Obchodované akcie | Index amerického dolaru | NASDAQ omex us water | Koronavirus | Automotive | Wall Street index | Large-cap | Vlastnictví | Poradenství | Magnificent 7 | Diverzifikace | Prohlášení | Opční trhy | Maloobchodní gigant | Akcie na trzích | Medvědí trend | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Návratnost | Zisk na akcii | Korekce na kryptu | Ross Stores | GM | S&P 500 a Nasdaq 100 | Španělsko | Produkce ropy | Ondřej Hartman | Indexový fond | Ferrari | Rezistence | Autozone | Olívia Lacenová | Marika Čupa | Vyvážené portfolio | Target | Fond Quant | Komentátor | Úrokové výnosy | Abbot Laboratories | Analýza | Levné akcie | Měsíční výkonnost indexu S&P 500 | Období dot.com krize | Větší ztráty | Investice do indexu S&P 500 | Posílení | Tržní hodnota | Znalosti ekonomie | Více peněz | Burberry Group plc | Vlna poklesu | Warrant | Soukromé úvěry | EURUSD | Instrumenty | Prognózy Wall Street | Analytička | Pivovar | Zlepšení | Freedom Finance Europe | NFP | Výkon | Hyundai | Výkon amerických akciových indexů | Sociální investiční síť | Vyšší úrokové sazby | Investovat | Období finanční krize | Norsko | Investování do akcií pro začátečníky | Historická výkonnost indexů | Válka | Americký index | Barometr amerického akciového trhu | Akciový index S&P 500 | John Bogle | Zavedení digitální měny | PPF | Směnné kurzy | Quote | Dow Jones Indices | Bankrot | Fondy a ETF | Skrytý potenciál | Vývoj akciového indexu Nikkei | TOP ESG | Index-tracking | Bloomberg | Nabídka | Pandemie COVID | Shell a BP | Cílové ceny | Růst ceny ropy | Scion Asset | American Airlines | DJIA | Známý americký investor | Světové rezervní měny | Trigger | České koruny | Snižování sazeb | S&P 500 ESG | Konec roku | Nízká inflace | Pandemie koronaviru | Světové akciové trhy | Dot-com | Bitcoin | Ministerstvo spravedlnosti | Výnosové křivky | Makléř Wood & Company | Hospodaření | Futures | Inflace v eurozóně | Vysoká cena | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | MSCI World ESG | Konkurent | FXstreet.cz | Index Nikkei | XTB | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | Oblečení | Růst čínského HDP | Společnost Boeing | Aleš Michl | Výkon indexu | Podpora | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | JDE | Calvert Global Water | Tržní kapitalizace společnosti | First Trust Water ETF | Globální akcie | Frasers Group PLC | Akciový index Nasdaq | MT4 | Kurz USD/CZK | Volatility | Forex kalendář | Portfólia | Jack Ablin | Profesionální obchodník | Vývoj úrokových sazeb | Ekonomie | Portugalsko | Cenové výkyvy | Nejprodávanější | Setkání centrálních bankéřů | Nvidia | Index Russia Trading System | Makléř | ČR | Průmyslové kovy | Amazon | JD.com | Elektromobily | Snižování úrokových sazeb | Týdenní nárůst | Jakub Kraľovanský | Statistika | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Aleš Hála | Akumulace | Zisková období | Akcie na světových trzích | Technologické bubliny | XTB Research | BAT | Index amerických akcií | Marketingová komunikace | Situace v Rusku | Eurozóna | Ropná pole | Zemědělství | Pšenice | FXstreet | Indonésie | S&P 500 ETF | Analytik | Balík akcií | Trader | Hang Seng | Richemont | Graf ceny akcií společnosti | Doporučení | Tým FXstreet.cz | Investování do vody | Podnikání | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Pády indexu Nasdaq | Meta Platforms | Emerging markets | Evropské země | Index Nikkei 225 | Krypto | Počasí | Investment Counsel | Co bude | Německý index DAX | Dlouhodobý investor | Global Advisors | Opatření | Historie v investování | Nemovitostní fond | Wealth Management | Motivace | Největší týdenní nárůst | Investing | UCITS ETF | UCITS | Lednový barometr | Lululemon Athletica | Propad akciových trhů | Průmyslové podniky | Seriál o dividendovém investování | Tržní výhled pro rok 2024 | Šance | Employment Cost Index | Pevný výnos | Index MSCI All Country World | Dodavatelské řetězce | Nárůst ceny akcií | Schwab | Redukce | Index euro stoxx 50 | T-Bill | Home Depot | Index PCE | Dow Jones | CARA | Cílová cena | USD/CAD | Úrokové sazby | Aktivně spravované | Roční návratnost | Západní ekonomiky | Trading | Nabídka ropy | Vyšetřování | Celková ekonomika | Index DAX | Pozice | Budoucnost | Banky | Nižší úrokové sazby | Bilance | NASDAQ 100 | Black Friday | Komoditní ETF | 737 MAX | Teroristické útoky | Ray Dalio | Ocenění | Čínské vlády | NKE | Dna | Bloomberg Terminal | Hodnotové investování | Akciový stratég | Lockdowny | Prodeje | Politici | Rostoucí trendová čára | Akcie výrobce elektromobilů | Index FTSE 100 | Výrobce elektromobilů | Dánsko | SPX | Měnový pár | Finanční situace | Emitenti | Investování | Větší pokles | Netflix | CAD | Investiční platformy | Watches of Switzerland Group PLC | Invesco S&P Global Water ETF | Market Data | Rozpočtové deficity | InstaForex | Role indexu S&P 500 | Obchodní příležitosti | Retail | Ekonom | USA | New Oriental Education | Hormel | Ovládněte tržní cykly | Vyšší výnosy | Co je index Nasdaq 100? | Ruský HDP | Stock-picking | Přerušení vývozu | Světové akciové indexy | Zlato | Novo Nordisk | Asijské akciové trhy | Prezident společnosti | GOOGL | Newell Brands Inc | Geopolitika | Nasdaq | Společnost Meta | Výkonnost dolaru | Tisková konference FOMC | Volkswagen | Průměrná cena | Geopolitické napětí | The Big Short | Index RTS | Tudor | Philadelphia SE | Americký akciový index S&P 500 | Boeing 737 Max | ARK Innovation ETF | CFA | Pražská burza | Práce | FOREX | Hermes | Měna fondu | JD | FDX | Ark Innovation | AMZN | Černá labuť | Co je index S&P 500? | Investment | Zranitelnost trhů | Královský index | VIAC | Americký ekonom | IWC | Akcie GameStopu | Fidelity International | USD/JPY | Joel Greenblatt | Nasdaq (US100) | Fiskars Oyj Abp | Kryptoměny | Low | Manažeři | Maruti Suzuki | Ark Invest | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Wood & Company Vladimír Vávra | INTC | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Informace o výkonu akciových indexů | Investiční společnosti | Mzdy | Kvalitní akcie | Akcie | Úspěch | Jerome Powell | Celý akciový trh | MSCI All Country World | Volby | Ukazatele | Umělá inteligence | Vladimir Putin | Financování státu | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Británie | Cena zemního plynu | Brian Levitt | Marfrig | Wedbush | Automobilové značky | Změny v měnové politice | Čistý dluh | Norfolk | Zlepšení nálady | Trader 2.0 | Měnové podmínky | Belgie | Podniky | Překážky | Celkový roční výkon indexu | Inflace v USA | 2U | Adobe Inc. | The Royal Warrant
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Výkonnost fondu
Výkonnost fondů
Výkonnost fondu iShares Core S&P 500
Výkonnost hlavních indexů
Výkonnost hodnotových akcií
Výkonnosti amerického akciového trhu
Výkonnosti AOS
Výkonnosti eura
Výkonnosti fondů
Výkonnost indexu

Následující klíčová slova

Výkonnost indexu RTS
Výkonnost indexu S&P 500
Výkonnost Investičních plánů
Výkonnosti tradera
Výkonnosti určité skupiny akcií
Výkonnost japonského trhu
Výkonnostní akademie
Výkonnostní činnost
Výkonnostní kouč
Výkonnostní standardy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít