Úterý 19. březen 2024 03:59
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple MT4 platforma nova
reklama
Instaforex Dakar

Klíčová rizika

img

Kdo nakupuje AI čipy společnosti Nvidia?

24.08.2023 Nvidia teď představuje na akciovém trhu největší jednorázové krátkodobé riziko. Své výsledky za 2. čtvrtletí oznámila ve středu po uzavření amerického trhu a analytici očekávali meziroční nárůst tržeb o 65 %. Právě tyto výsledky rozhodnou o dalším osudu akcií spojených s AI. Investiční výdaje největších amerických a čínských technologických firem však očekávaným výnosům za AI čipy neodpovídají, což lze vysvětlit buď výraznou změnou struktury dosavadních investičních výdajů, nebo tím, že Číňané nakupují čipy přes spřízněné třetí strany. Navíc poptávce po AI čipech určitě pomohly i vyšší ceny bitcoinu. Očekávání ohledně Nvidie jsou extrémně vysoká, a tak raději upozorňujeme na čtyři rizikové faktory, o kterých je třeba vědět.
img

Zisk Komerční banky v pololetí vzrostl meziročně o 60,3 pct na 8,4 miliardy

03.08.2022 Čistý zisk Komerční banky vzrostl v letošním prvním pololetí meziročně o 60,3 procenta na 8,426 miliardy korun. Provozní výnosy se zvýšily o 29,5 procenta na 19,168 miliardy korun. Loňský výsledek ovlivnila protiepidemická opatření a také tehdejší úrokové sazby byly na extrémně nízkých úrovních. Výsledky dnes banka zveřejnila na svém webu.
img

Riziko ruského útoku na Ukrajinu oslabuje korunu

15.02.2022 Česká koruna minulý týden prudce oslabila. Většinu jejího oslabení lze připsat rizikovému sentimentu poté, co trh začal na základě zpráv z USA předpokládat, že v nejbližších dnech hrozí reálné riziko vojenské agrese Ruska proti Ukrajině.
img

Česko letos vykáže rekordní schodek státních financí, ratingové agentury jsou zatím shovívavé. Trpělivost jim ale jednou dojde, je třeba přijít s plánem ozdravení

01.07.2021 Výsledek hospodaření státního rozpočtu za letošní první pololetí potvrzuje, že Česko letos vykáže historicky rekordní schodek státních financí, jenž dokonce převýší ten loňský. Deficit letos dosáhne 420 miliard korun. Ve druhém pololetí roku lze očekávat výraznější ekonomický růst, jejž umožní postupující vakcinace u nás i v zahraničí. Stát si také obecně ve druhém pololetí půjčuje méně než v pololetí prvním, přičemž letošek nebude výjimkou – i to v příštích měsících zmírní tempo nárůstu státního dluhu.
img

Světově význmaná ratingová agentura Fitch potvrzuje Česku rating. Rozvrat veřejných financí neočekává

27.06.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Naposledy tak učinila začátkem letošního roku.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Vítězné tažení herního průmyslu: Výnosný byznys, který v pandemii jen kvete

03.03.2021 Herní průmysl v posledních letech představuje odvětví s vysokým růstem a jen za rok 2020 stouply jeho výnosy o 37 %, protože pandemie zvýšila poptávku po hraní jako formě socializace a zábavy. Mnoho tradičních volnočasových aktivit je kvůli COVID-19 omezeno a herní průmysl se tak nejenže výrazně rozrůstá, ale navíc dosahuje i velkých zisků. Tím samozřejmě láká technologické giganty, jako jsou Apple, Google, Amazon či Microsoft. Konkurence tedy nejspíš poroste, ale spolu s ní i celkové globální výnosy odvětví. Analytici hodnotí všech 30 firem v našem koši velice pozitivně.
img

Měsíčník finančních trhů – Únor 2021

01.03.2021 V únoru jsme zaznamenali poměrně výraznou korekci na globálních dluhopisových trzích. Důvodem byl silný nárůst inflačních očekávání kvůli silnému předpokládanému globálnímu ekonomickému růstu v průběhu letošního roku. Globální ekonomický růst by měl být podpořen jednak rychlou vakcinací populace, a jednak stále bezprecedentně uvolněnou měnovou politikou klíčových centrálních bank a velice uvolněnými fiskálními politikami. To by mělo ve výsledku výrazně podpořit právě inflaci. Ve výsledku nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond odepsal 1,7 %. Na druhou stranu akciovým trhům se dařilo poměrně dobře, když nejširší globální dluhopisový index MSCI All Country World připsal zisk 2,2 %.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Státní dluh ČR loni narostl o tolik jako předtím za skoro deset let. Mezinárodní investoři a ratingové agentury ale zatím zůstávají v klidu

12.02.2021 Státní dluh ČR vykázal za loňský rok poprvé v historii úroveň přesahující dva biliony korun, konkrétně 2049,7 miliardy korun. Během loňského roku tak státní dluh narostl o bezmála 410 miliard korun. Nárůst dluhu v loňském roce se tak příliš neliší od nárůstu dluhu v období od konce roku 2009 do konce roku 2019, kdy stoupl o 462 miliard. Státní dluh tak loni stoupl o tolik jako předtím za skoro deset let. Česká republika však i tak bude patřit i letos k nejméně zadluženým zemím EU, neboť státní, potažmo veřejné zadlužení kvůli dopadům šíření pandemie onemocnění covid-19 citelně narůstá napříč prakticky celou Evropou.
img

Česko růst svého zadlužení s přehledem ukočíruje, prognózuje světově významná ratingová agentura Moody’s. Úrokové platby ČR budou v příštích letech narůstat pomaleji než běžně

07.02.2021 Světově významná ratingová agentura Moody’s včera potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3, přičemž udržela stabilní výhled. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie nebo Spojené království. Česká republika vykazuje v očích agentury Moody’s nejlepší hodnocení své úvěrové spolehlivosti ze všech zemí bývalého východního bloku. Má lepší ratingové hodnocení dokonce i než Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
img

Agentura Fitch potvrzuje Česku rating, máme jej stejný jako Británie či Belgie. Rizikem je déletrvající nestřídmá rozpočtová politika vlády a nezvládnuté výzvy plynoucí ze stárnutí obyvatelstva a z transformace autoprůmyslu

24.01.2021 Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings včera opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie, Spojené království nebo jako Estonsko, což je nejméně zadlužená země EU.
img

Dokáže se Unity vymanit ze své tržní niky?

22.09.2020 Unity je přední světová platforma pro vývoj her, která se může za rok 2019 pochlubit 53% tržním podílem v oblasti mobilních her a růstem výnosů kolem 40 %. Společnost už jednou zvýšila své cenové rozpětí pro IPO a pravděpodobně půjde ještě výš, tak jako třeba Snowflake. Pokud budou akcie firmy k mání po 50 dolarech, bude mít tržní hodnotu zhruba 11,9 miliardy USD.
img

Sněhová vločka rozehřála akciové trhy

17.09.2020 Snowflake je první samostatná firma specializovaná na cloudovou infrastrukturu. Všichni tři velcí hráči (Google Cloud, AWS a Azure) totiž ve skutečnosti spadají pod větší technologické společnosti. Tato skutečnost, spolu s přímo explozivním růstem a rozparáděným trhem s IPO, způsobila, že mohla firma kvůli velké poptávce po svých akciích zvýšit svou cenu IPO. Při střední ceně je tedy nyní hodnota společnosti 29,1 miliardy USD a její nabídka přilákala i velké investory jako např. Berkshire Hathaway. Vysoké ohodnocení dnes mají všechny špičkové firmy a Snowflake není výjimkou.
img

Měsíčních finančních trhů – Únor 2020

04.03.2020 Poslední únorový týden byl pro trhy rizikových aktiv nejhorším od globální finanční krize v roce 2008 kvůli rychlému rozšiřování epidemie koronaviru mimo Čínu. Ve výsledku globální akciové trhy únoru oslabily o 8,2 %. Naopak globální dluhopisové trhy potvrdily pověst bezpečného přístavu, když připsaly zisk 0,7 %. Průměrný globální dluhopisový výnos se dostal na historické minimum 1,07 %. Výrazně se nedařilo komoditám, jejichž globální index prodal o 8,4 %. Barel Brentu oslabil dokonce o 13,1 % na úroveň 51 dolarů za barel. Dolar oproti očekávání oslaboval. Rovněž koruna měla vůči euru tendenci oslaboval. Za celý měsíc byla slabší o 0,7 % a měsíc zakončila na úrovni 25,39 EUR/CZK. Podle posledních dostupných zpráv bude mít koronavirus enormní dopad na globální dynamiku HDP v aktuálním čtvrtletí, významný dopad bude pravděpodobně i ve čtvrtletí druhém. Nicméně například Goldman Sachs očekává, že v druhém pololetí by měla globální ekonomika dohnat, co v prvním pololetí podle očekávání ztratí. Přes mírně pozitivní globální výhled zůstáváme nicméně prozatím spíše opatrní a akciové pozice momentálně nenavyšujeme.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019

05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
img

Úspěch iniciativy „Merkcron“ může znovu nastartovat projekt Evropy

20.06.2017 Poprvé za více než tři roky jsem optimistou, jde-li o vyhlídky globální ekonomiky a zejména o osud eurozóny. V roce 2016 byla hlavním hybatelem vývoje trhu politická rizika, hlavně brexit a překvapivé volební vítězství Donalda Trumpa.
Související klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Spready | Interactive Brokers | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Ask | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CBOE | CEO | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Nesoulad | Dluhopisový fond | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | High | IPO | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Korekce | Koš | Kurz | MMF | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Opce | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Tištění peněz | Trend | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Swissquote | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Raiffeisenbank | EPS | EuroCOIN | Index | Volatilní | Akcie KB | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní kurz | Etoro | Eura | Evropská měna | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index VIX | Internetové obchodování | Investiční | Investiční výdaje | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Kam investovat | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz zlata | Libra | Maďarsko | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Trh | Tržní hodnota | Volatility | Země EU | Zpráva | Zprávy | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | Put | Bill Gates | Cenové rozpětí | Čistý dluh | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EV | Indie | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | P/S | ROCE | Úvěry klientům | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Čistá zisková marže | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Clearing | QE | Světové ekonomiky | Komise | IG Group | Velcí hráči | Burze | Investment | Traders | Aramco | Raymond James | Unicredit | Charles Schwab | LPL Financial | Microsoft | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Institut Ifo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | UNCTAD | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Rada ČNB | Globální akciové trhy | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Sázet | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Prezident ECB | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Economic | Inflační tlaky | Měnová autorita | Globální finanční krize | Realitní trh | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | Alibaba | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Pegas Nonwovens | Tempo růstu | Finanční poradce | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Nízká volatilita | Japan Exchange Group | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Tradeweb | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Americké akciové trhy | Propad akcií | Mzdy | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | Průzkum | Krize | Investiční stratég | FTSE MIB | Finanční ústav | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Softbank | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Kapitálové strategie | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Raymond James Financial | Alokace aktiv | Coinbase | Jerome Powell | CBOE Global Markets | Hypoindex | Boom kryptoměn | Oxfam | Robinhood | Těžba kryptoměn | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Krypto | Hodnota majetku | Růstové akcie | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Šéf Fedu | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Tvrdý brexit | Intercontinental Exchange | IG | Christopher Dembik | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Základní úroková sazba | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dopad brexitu | Podnikové investice | Makroekonomické strategie | Akcie CME | Obchodní rozhodnutí | Platformy pro obchodování | Mezinárodní investoři | TradeWeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Globální rizika | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Akciový stratég | Růst americké ekonomiky | Český průmysl | CNY | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Globální HDP | Brexit bez dohody | Guvernér Fedu | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Akciový růst | Globální akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Bohatí | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Kapitálové výdaje | Uvolňování měnových politik | KB | Tržní pozice | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Snížení daní | Měsíčník finančních trhů | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | Uvalení cel | Největší ekonomika | Trinity Bank | TikTok | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Německá vláda | IOT | Trinity | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | ČSÚ | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Firma | Global Markets | Index MSCI Emerging Markets | Čínská firma | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Vysoké riziko | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | FT | Konkurenti | Hospodaření státního rozpočtu | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Alza.cz | Průmysl | Impuls | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Paul Volcker | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Nálada | Prohlášení | Společnost Huawei | Společnost Microsoft | Míra | InterContinental | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Americké centrální banky | Vánoce | Meziroční míra inflace v eurozóně | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | Disney | Rozpočtové politiky | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | NERV | Stratég | Miliardy korun | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | CFA | Eskalace napětí | Návratnost | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Miliardy eur | Oslabení kurzu | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Zpřísnění měnové politiky | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Velké firmy | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Negativní dopad | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | FCF | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | Capital Group | SEC | Snowflake | Americké ekonomiky | Státní dluh ČR | Valuace | COVID-19 | Investiční portfolia | Společnost Berkshire Hathaway | Globální indexy | Největší ztráty | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Vývoj | Výkyvy | Tencent | Tržby společnosti | Třída aktiv | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Komerční banky | Asociace | Hotovost | Alena Schillerová | Ministryně financí | Další růst | Růst | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomiky | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Schodek | Organizace | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Podíl na trhu | Údaje | Spotřebitelské úvěry | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | FANG | Activision Blizzard | Více peněz | Úspory | CMC | Posílení | Větší pokles | Zasedání Evropské centrální banky | Růst výnosů | Vývoz | MSCI World | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Růst EBITDA | Auta | NetEase | Historické výsledky | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | ČR | Salesforce | Střední Evropa | Square | Oracle | Covid | Technologické firmy | Epic Games | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Rekordní růst poptávky | Propad ekonomiky | Politické události | Lepší výsledky | Monex | JEAN PIERRE | Fortnite | Zrušení superhrubé mzdy | Zdanění | Nvidia | Čínské technologické firmy | Unity | Politici | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Akademie věd | Protiepidemická opatření | Intel | Moneta | Podvážení | Vítězství Donalda Trumpa | Zynga | Electronic Arts | S&P Global Inc | Daňový balíček | CD Projekt | Deutsche Boerse | Vakcinace | Coinbase Global | IPO společnosti | Makléřská firma | Dobrý výsledek | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Evropské centrální banky | Activision | Blizzard | Paradox Interactive | Rostoucí úrokové sazby | Flow Traders | Robinhood Markets | Makroekonomický vývoj | Herní průmysl | Makléřské služby | Archegos Capital | Archegos | AMD | AA | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | Zvýšené riziko | Oslabení | Růst úroků | Politická rizika | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Největší rizika | Obchodování a investice | Schodek státních financí | Rekordní schodek | TSMC | AI | Odvětví | Boom | Rekord | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Společnosti | Opatření | ANO | TF1 | Problémy v dodavatelských řetězcích | Pozornost | Meta | Společnost | Výsledky společnosti | TIM | | Arm | Analytické prognózy | Cena akcií společnosti | Instituce | Ebury | Roman Ziruk | Akcie Nvidie | Rosbank | Francouzská Société Générale | Vlastnictví | Newsweek | Zisk Komerční banky | Počet uživatelů | Plaza Accord | ChatGPT | OpenAI | Vyšší ceny | Zveřejnění hospodářských výsledků | Společnost Arm | Společnost Nvidia | Sam Altman | Rizika pro společnost | ARM | Velká očekávání | Generativní AI
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Klesající výnosy ze státních dluhopisů
Klesání cen
Klesání cen kryptoměn
Klesání ceny
Klesly akcie
Klíč k tradingu
Klíčová demokratka
Klíčová dovednost
Klíčová průmyslová komodita
Klíčová rezistence

Následující klíčová slova

Klíčové centrální banky
Klíčové emoce
Klíčové faktory
Klíčové finance
Klíčové makroekonomické ukazatele
Klíčové nástroje
Klíčové oblasti
Klíčové pojmy algoritmického obchodování
Klíčové problémy
Klíčové projekty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít